PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oyun Sistemimiz Hakkında (Futbolcu ve Kadro Seçimleri)

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

ilhan
02.07.2007, 00:54
Yeni sezona girmeye hazırlanırken nasıl bir oyun dizilişiyle olmamız gerekiyor. Bize işkence gibi gelen o defansif futbol umarım devam etmez. Çünkü çekilmez bir hal alıyor.

4-4-2 , 4-1-2-3 , 4-2-2-1-1

Şeklinde oynamalıyız kanaatindeyim.

Sizce nasıl olmalı oyun sistemimiz ?

eren_61
02.07.2007, 00:59
4-1-3-2 oynarız en iyi ihtimalle ama be ziya hocanın 4-2-3-1 den vazgeçmiceğini vede orta sahayı defansif yönü ağır topculardan kuracağını düşünüyorum inşallah yanılırım ve ofansif güzel futbol oynarız

macka61
02.07.2007, 01:00
Trabzonspor ofansif oynamalı her zaman ben şehsen öyle istiyorum rakip takımı boğucak devamlı oyunu rakip sahaya yıkıcak bir taktikle ama ziya hoca hayatta yapmaz

jacksparrow61
02.07.2007, 01:01
4-3-2-1 oynatacaktır ziyaa bence
ama bana gore klasik 4-4-2 oynamalıyızz

Sefa Murat Dokuz
02.07.2007, 01:05
Bu birazada kadrodaki oyuncuların özellik ve yeteneklerine bağlı elinde eto henry ronaldinho messi varsa mecbur ofansif oynarsın örneğin 4-3-3 belki sizin ince ayrintilari ile 4-1-2-1-2 veya 4-2-1-1-2 ama bizde bu kurulacak sistemlerin aksayacak yanları oluor
1 kere ne kadar kadro düzen kurarsan kur ALLAH korusun ama yattara 1 sezon sakatlanmadan geçirmez 15-16. haftaöarda en çok oda koy verir yatar aşşağı gökdeniz geç sağa sol zaten boş takım da 1-2 sakatlık bütün takımı yıkar öyle bir takımız
şimdilk en doğrusu 4-1-3-2 gibi gözüküyor ama bunu izya hayatta oynatmaz
fb 4-2-2-2 oynuyor ki bu 2 ön libero dedikleri appiah ve aurelio bizim orta saha oyuncularımız kadar gol atıyor çünkü çok önde kurulu bir ofans ları var aurelio appiah bizim orta sahamız gibi ama bizde ön libero kavramı direk defansın önü o kadar yakın duruolar ki gömülüoz kaleye 100 tane şut çekio admlar sonra kalecilerimize kızıyoz neyse bizim ssteme misteme ihtiyacımız yok

Enes Berfin
02.07.2007, 01:17
4-4-2 en ideal sistemdir bizim acimizdan, ama ziya hocamiz gelecek sezon 4-1-3-2 oynatacak gibi gözüküyor.

WERTHeR
02.07.2007, 01:18
Geçtiğimiz yılki gibi onursuz bir futbol anlayışı olmasında ne olursa olsun

oguzkoc
02.07.2007, 01:24
4-2-3-1 en uygunu gibi...

Sefa Murat Dokuz
02.07.2007, 01:25
Böyle bir şeye gerek yokk ya

WERTHeR
02.07.2007, 01:27
aslında yeni bir hoca gelsede ona sorsak fena olmaz:)

Terzioğlu
02.07.2007, 01:28
4-1-3-2

ama ziya dogan iki ön liberodan vazgecemez yani hüseyin ve ayman veya serkandan...bana 4-2-3-1 oynayacagiz gibi geliyor...

Fanatik28
02.07.2007, 01:55
Ya Ziya`ya kalirsa zaten ofansiv oynuyoruz. Yani 4-1-3-2, 4-1-4-1 gibi. Ama o, takimin, herkesin gördügü gibi 4-3-2-1 oynadigimizi görmüyor. Bir agabeyimiz ona bosuna Ruh Hastasi demiyor. Sadece kendine verdigi zararla kalsa, bizim ruh sagligimizida bozdu ........

bahadır2561
02.07.2007, 11:25
5-5-0 oynayacaz

Ümit Küçük
02.07.2007, 11:30
3-5-2 oynayalım daha iyi ama bunun icin bir forvete birde ileri geri oynayan orta sahaya ihtiyac var

champions
02.07.2007, 11:39
---------------------?????------------------
--Jabi-----Stepanov-------Hüseyin--?????---
--------------Serkan(Ayman)---------------
--Yattara-----------------------Gökdeniz---
-------------------?????-------------------
-------------Umut-------?????-------------

4-1-2-1-2 şeklinde oynamalıyız:)

MarceloTS
02.07.2007, 11:50
4-4-2 , 4-1-3-2 veya 4-1-2-1-2 şeklinde oynamalıyız..

A.Gökhan AKIN
02.07.2007, 12:02
bence bize en uygun yapı 4-4-2 ama doğru dürüst bir sol kanat olmadığı için mecburen 4-2-3-1

3-5-2 oynamak için ilerde umuta iyi partner gerekir umut+palermo ortaya lavezzi ++++ defansada cellonun yerine çok iyi bir adama olursa ancak ki olmayacağına göre mümkün değil

Mehmet Fırat
02.07.2007, 12:08
elimizdeki kadroyla böyle olursa güzel olur..4-1-2-1-2

...........................Tolga(jefferson)

jabi(adnan,musa)..Milan(erdinç)..risp(selim)..celo (çağdaş,eyüp)

.....................hüseyin(ayman,serkan,hasan)

yattara........................................... .gökdeniz

...........................ceyhun

.............umut(ömer rıza)..........ersen

yalnız göründüğü gibi kadroda acayip defansif bolluğu varken ofansifler neredeyse alternatifsiz:(

Hasan Ayvenli
02.07.2007, 14:03
ziya 2 forvetle oynayacağını söylemişti o yüzden de forvete transfer istiyodu
bence 4-4-2 oynamalıyız ama o 4-4-2nin içinde oynayan sağ ve sol bekler oturup kendi yarı sahasında piknik yapmayacak sürekli ataklara katılacak bindirmeler yapacak 4-4-2 oynamanın en önemli özelliği bu olmalıdır yoksa 3-5-2 oynarsınız kanatları sadece orta sahadaki oyuncularla değerlendirirsiniz önemli farkı da budur

OYılmaz
02.07.2007, 14:05
3-5-2 Pres taktiği böyle oynuyalım şampiyon olmazsak gelin yüzüme tükürün ......

Kadir
02.07.2007, 14:05
4-1-3-2 ben td olsam bu oyun sistemini kullanırım.

sağ ve sol bek ler çok önemli iyi bindirme yapan elemanlar olmalı ayrıca çift forvetin arkasına top tekniği üst düzey bi 10 numara zaten kanatlar sağlam gökdeniz yattara ikilisi uçurur.

Kadir
02.07.2007, 14:06
3-5-2 Pres taktiği böyle oynuyalım şampiyon olmazsak gelin yüzüme tükürün ......

kardeş dünyada 3-lü defans nerdeyse yok tüm büyük takımlar 4 lü defans oynuyo 3 lü defans biraz sakat :(

Hasan Ayvenli
02.07.2007, 14:06
4-1-3-2 ben td olsam bu oyun sistemini kullanırım.

sağ ve sol bek ler çok önemli iyi bindirme yapan elemanlar olmalı ayrıca çift forvetin arkasına top tekniği üst düzey bi 10 numara zaten kanatlar sağlam gökdeniz yattara ikilisi uçurur.

aklın yolu birdir 2 üste bak =)

OYılmaz
02.07.2007, 14:07
3-5-2 Pres taktiği rakibe hiç bir zaman atak şansı vermez ;) saldırgan bir taktiktir bu..

Kadir
02.07.2007, 14:11
aklın yolu birdir 2 üste bak =)

hehe :) günümüz futbolu böyle dün gördük brezilyayı daniel alves nasıl bidirmeler yapıyo sağ kanattan bu alvesi zamanında hiç tanınmamışken 800 bin avro ya almışlar şimdi 20 milyon avro.

Akın_61
02.07.2007, 14:12
bize nen uygun sistem 4-1-3-2 vede bu sistemle çokda güzel top oynarız bence....ama ziya efendi 4-2-3-1 oynayacak dünya ayaga kalksa 2 önliberosuz oynamaz hatta maçın bazı kısımlarında 3 ön libero bile oynatacak...hatta maça böyle başlayıp sonradan ön liberolardan birini alıp ceyhunu oyuna sokar....yani işin özü korkak futbola devammm....

Kadir
02.07.2007, 14:13
3-5-2 Pres taktiği rakibe hiç bir zaman atak şansı vermez ;) saldırgan bir taktiktir bu..

aga bu saldırgan taktikde bizim ayman sezonu 10 kırmızı kartla bitirir :D

Hasan Ayvenli
02.07.2007, 14:14
aga bu saldırgan taktikde bizim ayman sezonu 10 kırmızı kartla bitirir :D

ve o saldırgan orta sahada oynayacak olan yattara ve ceyhun mu pres yapacak bi de bunu düşünün

Ba®ış
02.07.2007, 14:15
iyi bi sol açık ve hücuma yönelik bi oyuncu alınırsa 4-2-3-1 en uygunudur gibi

Bartuğ13
02.07.2007, 16:01
bence 4-1-3-2 hoş olabilir.

ama 4-2-3-1 kullanacaktır diye düşünüyorum

ilhan
02.07.2007, 22:26
3-2-3-2

Bu nasıl olur =)

Kasım Hilal
02.07.2007, 22:54
Dörtlü defans (Step,Risp,Çağdaş ve Adnan olabilir), bir önlibero(kesinlikle Hüseyin), iki kanat oyuncusu (sağda Yattara ve solda Gökdeniz ya da becerebilri ise Serkan, tam tersi de olabilir), Bir forvet arkası (Gökdeniz) ve iki forvet (Umut ve ona partner olabilecek bir yeni transfer).

4-1-2-1-2

Travelair
02.07.2007, 23:19
----------------1---------------------

Jabi------Milan---Hüseyin---------Celo

Yattara--Serkan----Ayman----Gökdeniz

----------Umut-------10--------------

Ortasahada nefes aldırmayız :) Eh ne yapalım teknik istenmiyor o zaman devreye zor oyunu bozar oyuncuları girecek

Erdal
02.07.2007, 23:28
----------------1---------------------

Jabi------Milan---Hüseyin---------Celo

Yattara--Serkan----Ayman----Gökdeniz

----------Umut-------10--------------

Ortasahada nefes aldırmayız :) Eh ne yapalım teknik istenmiyor o zaman devreye zor oyunu bozar oyuncuları girecek

koy 10 numaranın yerine de fatih i olsun bitsin be travel ...hem çok da hayali değil kiralanması ....

Şuayip Aydın
02.07.2007, 23:30
ben ce en iyisi her hafta başka takık ile oynayalım boylece rakiplerimiz bizi hatta cozemez

ARAF
03.07.2007, 00:28
...........................Tolga(jefferson)

jabi(adnan)..Milan(erdinç)..risp(hüseyin).. çağdaş,(celo)

.................. ..ayman

yattara.....ceyhun......serkan .gökdeniz(musampa)

........................umut(ersen)

4-1-4-1 benim taktik

demir
03.07.2007, 00:34
ARKADASLAR neden boyle yapıyorsunuz sızı anlamak mumkun degıl ..! defansıf anlayısı one surup elestırıyorsunuz ama bu takımda sevsenko oynuyorda zıyamı oynatmıyor ???? anlamıyormusunuz ba takımın yarısından bır cacık olmaz bu takımla degıl 5 - 11 kısı defanms oynanır ??? bence cunkı sıstem kuracak futbolcu yok bır kere orta saha yoksa bır takımda yapacak bıse kalmıyor zaaten bır takım forvetsız basarılı olabılır ama ortaha saha olmadan takım olmaz (ornek fenerbahcedır ortaha oyunculasrı ıle sampuıyton oldu ) bırakın artık su musampayı yaaa nedır doladınız azınıza gormuyormusunuz kardesım adam yuruyor sahada zaaten takımın durumu harap nasıl oynatsın bu adamı 11 kısılık takıma sankı 6 kısı gıbı cıkıyoruz zaaten zıya neyapsın ?

sısteme gelınce global futbolda suan 4-4-2 gecerlı bencede en mantıklı sıstem fakat bu sıstemdekı en onemlı sart ortaha saha ve oyun kurucu bunlarda bızde yok ama sunu solıyım ben dıyorumkı oyun kurucu ısını hasan ıyı yapar hee nedersınız :D :D ???

Kadir
03.07.2007, 01:06
ARKADASLAR neden boyle yapıyorsunuz sızı anlamak mumkun degıl ..! defansıf anlayısı one surup elestırıyorsunuz ama bu takımda sevsenko oynuyorda zıyamı oynatmıyor ???? anlamıyormusunuz ba takımın yarısından bır cacık olmaz bu takımla degıl 5 - 11 kısı defanms oynanır ??? bence cunkı sıstem kuracak futbolcu yok bır kere orta saha yoksa bır takımda yapacak bıse kalmıyor zaaten bır takım forvetsız basarılı olabılır ama ortaha saha olmadan takım olmaz (ornek fenerbahcedır ortaha oyunculasrı ıle sampuıyton oldu ) bırakın artık su musampayı yaaa nedır doladınız azınıza gormuyormusunuz kardesım adam yuruyor sahada zaaten takımın durumu harap nasıl oynatsın bu adamı 11 kısılık takıma sankı 6 kısı gıbı cıkıyoruz zaaten zıya neyapsın ?

sısteme gelınce global futbolda suan 4-4-2 gecerlı bencede en mantıklı sıstem fakat bu sıstemdekı en onemlı sart ortaha saha ve oyun kurucu bunlarda bızde yok ama sunu solıyım ben dıyorumkı oyun kurucu ısını hasan ıyı yapar hee nedersınız :D :D ???

evt evt ziya dünyanın en iyi td si hatta real madrid onu istiyormuş ;)

demir
03.07.2007, 01:14
evt evt ziya dünyanın en iyi td si hatta real madrid onu istiyormuş ;)

teknık trektorun ıyılıgını kotulugunu degıl takımdan bahsedıyorum ben

vadaa55
03.07.2007, 01:22
ben size söyleyim büyük maçlara 3 önlibero ile başlamazsa zd kudurur(hüso-ayman-serkan)hasan feratıda koyarsa şaşmayın bide adnan var yakınada takımın adı önliberospor olcak hamdi beyin dediği gibi

oguzkoc
03.07.2007, 01:36
bu takıma kesinlikle ileriye dönük bi adam alınmalı.. şuanki mevcut durum ziyanın gene 3 önlibero efsanesini gösteriyo. en azından bi mehmet çakır alınarak gökdeniz-yattara-mehmet-umut üçlüsü bize bol gollü bi sezon geçirtir.

4-2-3-1 bu takımın en ideal dizilimidir.

jabi-milan-risp-celo
hüseyin-serkan
yattara-gökdeniz-???
umut

zahido
03.07.2007, 02:10
nasıl çıkarsak çıkalım taraftarda heyecan bırakmadılar işte...

Gürkan
03.07.2007, 09:40

shevchenko yok ama marcelinho , musampa , symek vardı.ve nasıl oynaıldıklarını gördük. takımın yarısından cacık olmaz dıyorsun, devre arası ve şimdiki transfer döneminde ziya doğan vardı takımın başında. takımı kendı ıstedıgı gıbı kurması ıcın kac transfer dönemi lazım. hemde istediği adamla alınırken.

cacık olmayanlar ziya hocanın aldırdıgı yarımı yoksa yattara, gökdeniz, step,umut tan olusan dıger yarımı.

Emre7
03.07.2007, 13:27
----------------Tolga---------------------

Jabi------Milan---Erdinç---------Celo-----------

----------Ayman ------ Hüseyin---------------------

------Serkan---------------Yattara(musampa)-----

----------Umut-------Gökdeniz--------------

Yattara yazdım ama zor ceyhun son umut olarak girecek diğerleri de malum

Emre B.
03.07.2007, 13:58
Tolga
Jabi Stepanov Risp Celo
Serkan
Yattara Ceyhun Gökdeniz
Umut Ersen

EmrahYalçınalp
03.07.2007, 14:21
teknık trektorun ıyılıgını kotulugunu degıl takımdan bahsedıyorum ben
Yaw geldiğinde "bu takım bomba, 1-2 takviye lazım" demedi mi?

Dedi.

Geldi, Ceyhun, Ayman, Erdinç, Risp'i aldı mı?

Aldı.

Şimdi de Serkan, Jabi, Adnan geldi mi?

Geldi.

Hangi takımın yetersizliği daha...?

Sağbek-Step-stoper-solbek
Hüseyin-Szymek
Marcel
Yattara-Gökdeniz
Umut
ile ben 7 haftada en azından bir 15-18 puan çeker, millete de futbol seyrettirirdim. Üstelik sağbek, stoper ve solbekte prensleri Musa, Erdinç ve Celo oynasa bile. Adam ne dedeiyse tam tersi çıkıyor, hala diretiyoruz...
Trabzonspor'un kadrosu geçen seneki kadrosunun çok daha alt seviyesinde bir kadro haline gelmiştir ve bunun sorumlusu önce hoca sonra da arkasında duran yönetimdir. Roberto Carlos'tan imza isteyecek adamı alıp karşısında oynatacağız... :)

Muhalif
03.07.2007, 15:55
Daha transfer yapılmayacağını düşünürsek Ziya'nın nasıl oynayacağı aşikar..

-----------Tolga--------------
Jabi----Erdinç---Stepanov(mecburen)--Celo

-----Ayman----Hüseyin-----Serkan

Bu 8 li banko olacaktır. Kalan 3 lü ise duruma göre Gökdeniz-Yattara-Umut veya Gökdeniz-Umut-Ersen olacaktır. Yattara'yı ilk 11 de beklememek lazım mentalite gereği... Bu kadronun ne yapacağı Yattara-Gökdeniz-Ersen-Umut-Ceyhun'un bireysel performanslarına bağlı. Bu 5'li den her durumda 3 tanesi formlarının zirvesinde yer alırlarsa ufak tefek maçları alır Ziya.. Sonuçlar iyi geldikçe kahredici futbolu herkes unutur bence:) Büyük maçlarda iman gücüyle falan ne toplarsak kardır artık ama İst. takımlarının transferlerini de hesaba katarsak bu sene -transfer yapılmaması halinde- 6 maçtan 6 beraberlik alırsak yatıp kalkıp şükretmeli.. Tahminimce Ziya da bu düşünce üzerine kuracaktır planlarını.. Anadolu takımlarını 1-0, 2-1 yen, büyüklere yenilme şampiyon ol, tribünler de futbol izlemeyiversin canım ne çıkar:D

kudu_61
03.07.2007, 16:17
tolga
jabi-step-çağdaş
hüseyin
yattara-serkan-gökdeniz
ceyhun
umut-thomas

celloyu, hasanı, erseni, ömer rızayı, keçeliyi kadroda gördükçe sinir oluyorum

benim istediğim 3-5-2

yerine yabancı alınmayacaksa thoması kazanın bence ersenden iyidir

antagonist
03.07.2007, 22:54
4-3-2-1 ya da 4-3-1-2 oynayacağımız kesin.

İlk 11'in 8'inin defansif özellikleri ön planda olacak.Muhtemel takım dizilişi:

Tolga
Jabi-Erdinç-Step-Celaleddin
Hüseyin-Ayman-Serkan
Yattara-Gökdeniz
Umut

Bazı maçlarda Yattara oynamaz,onun yerine Ersen oynayacak gibi görünüyor.

Maşallah güreş takımı gibi bir takımımız oldu.Bu sene de yaşasın mantalite!!!Gelsin karın ağrıları,gitsin sancılar!!!

Enes Berfin
04.07.2007, 00:34
Yaw geldiğinde "bu takım bomba, 1-2 takviye lazım" demedi mi?

Dedi.

Geldi, Ceyhun, Ayman, Erdinç, Risp'i aldı mı?

Aldı.

Şimdi de Serkan, Jabi, Adnan geldi mi?

Geldi.

Hangi takımın yetersizliği daha...?

Sağbek-Step-stoper-solbek
Hüseyin-Szymek
Marcel
Yattara-Gökdeniz
Umut
ile ben 7 haftada en azından bir 15-18 puan çeker, millete de futbol seyrettirirdim. Üstelik sağbek, stoper ve solbekte prensleri Musa, Erdinç ve Celo oynasa bile. Adam ne dedeiyse tam tersi çıkıyor, hala diretiyoruz...
Trabzonspor'un kadrosu geçen seneki kadrosunun çok daha alt seviyesinde bir kadro haline gelmiştir ve bunun sorumlusu önce hoca sonra da arkasında duran yönetimdir. Roberto Carlos'tan imza isteyecek adamı alıp karşısında oynatacağız... :)

Sizler galiba anlamakta zorlaniyorsunuz veya anlamak istemiyorsunuz.

Savunmada bir sürü eksikler vardi ve bunu herkes biliyordu ama hala inkar ediyorsunuz, Hüseyini Stopere cekmek zorunda kaldi yani okadar siddet bir sekilde önemli bir savunma eksikligimiz vardi, zaten bunu Ziya Dogan her hafta basina acikliyordu ve diyorduki "Eger bu savunmadaki eksiklerimiz bu duruma gelmeseydi iddia ediyorum su anda cok farkli bir siralamada olurduk"

Ya ben biktim bunlari devamli sölemekten.

Emre B.
04.07.2007, 00:59

Savunmada bir sürü eksikler vardi ve bunu herkes biliyordu ama hala inkar ediyorsunuz, Hüseyini Stopere cekmek zorunda kaldi yani okadar siddet bir sekilde önemli bir savunma eksikligimiz vardi, zaten bunu Ziya Dogan her hafta basina acikliyordu ve diyorduki "Eger bu savunmadaki eksiklerimiz bu duruma gelmeseydi iddia ediyorum su anda cok farkli bir siralamada olurduk"

Hüseyin stoperde çok başarılı oynadı.Hoca hücum gücünü kullansaydı rakipler rahat atak yapamazdı.
----------------Tolga----------------------
Ferhat------- Stepanov------Çağdaş-------Murat
------------- Hüseyin-------Szymek----------
Gökdeniz------Marce-------Musampa
---------------Umut----------------------
Bu kadroyla çıkmak çok mu zordu?Marceyi sol kanada hapsetti.Musatafa Keçeliyi sahada döküldüğünü bile bile Musampaya tercih etti.Szymeki kazacam diye kadroya almadı.3 ön liberosuyla yarı sahamızdan çıkamadık.6 maç bu hücum gücüyle gol atamadık, 7 hafta maç kazanamadık.

WERTHeR
04.07.2007, 01:01

Bizde senin saçma sapan düşüncelerinden bıktık ama katlanıyoruz:)

kudu_61
04.07.2007, 11:20
emre can eğer senin yazmış olduğun kadroyu sahaya çıkarabilecek cesareti olmuş olsaydı o 7 maç içerisinde en az 3 maçı kazanırdı belki lig biterken bu kötü lig de o 7 maçlık seriden çıkaracağı 9 veya 10 puan trabzonu lig ikinciliğine bile çıkarabilirdi ama o ne yaptı gol atamayan takımın ortasahasını ferhata, keçeliye, hüseyine teslim etti musampayı yanında oturtdu marceyi ve gökdenizi nerede oynatacağını şaşırdı bu yıl ki hezimetin bana göre tek sorumlusu ziya doğandır...üstümden geçen topları izliyordum derken şimek doğru söyledi

MehmeTS_ADANA
04.07.2007, 11:25
4-2-3-1 oynarız gibime geliyor 3 olan yerdeki sağ sol adamlarımız çok iyi ama onların ortasında oynayacak oyuncumuz yok yani laf dönüp dolaşıp 10 numaraya geliyor.kaliteli bir beyin alırsak kadromuz 4-2-3-1 için çok uygun

kudu_61
04.07.2007, 11:27

sende ya görmek istemiyorsun yada hatırlamak istemiyorsun ilk yarı 7 maçlık periyotta sakatı falan yoktu bu adamın ama o ne yaptı marceyi sola çekti, kiki yi oynatmadı orta sahayı ferhata, hasana, hüseyine, keçeliye teslim etti futbolcularla dalga geçti resmen şoklama yapmaya çalıştı küfür eder gibi bir maç kadro dışı bıraktığı bir adamı öbür maç kurtarıcı diye oyuna soktu şimeke de yaptı bunu akyele de yaptı ama ikisi de yemedi bıraksana sen ziya hoca moca değil 7 maçlık periyotta hücumu düşünen bir trabzonspor sahaya sürmeyi bile beceremedi o senin savunmada eksikleri var dediğin takım 2.yarının takımı niye ilk yarı da oynadığı trabzon tarihine utanç tablosu olarak geçen 7 maçlık periyottaki hatalarından bahsetmiyor...

Emorfo
04.07.2007, 12:50
--------------------------- Tolga --------------------------------
--- Jabi --------- Hüseyin -------- Stepanov --------- Celaleddin --
--- Yattara --------- Ayman ----- Serkan ---------- Gökdeniz -----
-------------------------- Ceyhun --------------------------------
--------------------------- Umut ---------------------------------

Mevcut oyunculara göre bence en iyi kadro ve diziliş böyle olur. Hem defansif hem de hücüm anlamında dengeli bir kadro.

Mehmet Fatih Yavuz
04.07.2007, 12:59
emre can eğer senin yazmış olduğun kadroyu sahaya çıkarabilecek cesareti olmuş olsaydı o 7 maç içerisinde en az 3 maçı kazanırdı belki lig biterken bu kötü lig de o 7 maçlık seriden çıkaracağı 9 veya 10 puan trabzonu lig ikinciliğine bile çıkarabilirdi ama o ne yaptı gol atamayan takımın ortasahasını ferhata, keçeliye, hüseyine teslim etti musampayı yanında oturtdu marceyi ve gökdenizi nerede oynatacağını şaşırdı bu yıl ki hezimetin bana göre tek sorumlusu ziya doğandır...üstümden geçen topları izliyordum derken şimek doğru söyledi

zaten dikkatli izlediğin zaman çok ner görünen birşey var..
2. yarı kaybedilen (hatta kazanılan) maçların çoğunda savunma mı yapamamışız yoksa hücum organizasyonlarında mı sıkıntı çekmişiz..

sağdan sayalım.
kayseri, manisa(arada denizli ve bjk maçları var. sağolsunlar çizgi defansı orta sahanın da ilerisine çıkardılar) hatta konya, Gs, ankaragücü.........

bu maçların ilklerinde savunmada eksik de yoktu.
sıkıntı savunmada mıymış yoksa hücum da mı??

tabi bizde bunu idrak edecek bi hoca yok.
ona göre en hücuma yönelik topu biz oynuyoruz.

Erdal
04.07.2007, 13:04

Mevcut oyunculara göre bence en iyi kadro ve diziliş böyle olur. Hem defansif hem de hücüm anlamında dengeli bir kadro.

faruk la nihayet ortak bir nokta bulduk :)))

Mehmet Fatih Yavuz
04.07.2007, 13:05
eldeki kadroyu dizersek en ideali bence de farukun kurduğu kadro..
tabi bu kadroyu saha içinde bizim t.direktör kılıklı vatandaş ne şekilde oynatır onu allah bilir.

cendelsahinov
04.07.2007, 13:09
tolga(daha iyi bir kaleci)
stepanov-risp-çağdaş(erdinç)
gökdeniz-yattara-ceyhun-ayman(hüseyin)-serkan balcı(ömer rıza)
ersen-umut

cendelsahinov
04.07.2007, 13:10

ne defansı yaa defans yapan takımmı kaldı?

cello ve jabi bence fazlalık

Badaloğlu
04.07.2007, 13:11
Eldeki kadroya göre benimde tercihim bu olurdu...

--------------------Tolga--------------------

--Jabi---------- Hüseyin-------- Stepanov----- Celaleddin(maalesef)---

-----------------Serkan ---------------Ayman -------------------

----------Yattara---------- Ceyhun -------------Gökdeniz

-------------------------------Umut------------------------------

cendelsahinov
04.07.2007, 13:13
yaa ne celaleddini ya o kazmayla bişey olmaz

Mehmet Fatih Yavuz
04.07.2007, 13:14
başka alternatif yok..

cendelsahinov
04.07.2007, 13:17
hadi canım hiçbir şey yapmasam adnanı oynatırım solbek oynadığı maçlar var...

hiç olmazsa 3/lü defansla çıkarım bekler olmadan

Emre B.
04.07.2007, 13:17
Eldeki kadroya göre benimde tercihim bu olurdu...

--------------------Tolga--------------------

--Jabi---------- Hüseyin-------- Stepanov----- Celaleddin(maalesef)---

-----------------Serkan ---------------Ayman -------------------

----------Yattara---------- Ceyhun -------------Gökdeniz

-------------------------------Umut------------------------------

Celaleddin'in yerine hala gitmemişse Murat Ocakı oynatırdım.Olmadı Keçeli oynasın.Arada bir gol atıyo.

Mehmet Fatih Yavuz
04.07.2007, 13:27
hadi canım hiçbir şey yapmasam adnanı oynatırım solbek oynadığı maçlar var...

hiç olmazsa 3/lü defansla çıkarım bekler olmadan

3 lü oynarsan işler karman çorman olur..
100 metrelik kanadı durmadan kullanacak kanat oyuncularımız yok..
daha sahanın yarısını kullanacak olanları bulamadık kaldı 3 lü savunmada ortada oynayacak kanatlar..

ÖmerFarukYılmaz
04.07.2007, 13:51
beyler hepiniz tek forvete hafayı takmışsınız
umut yapamaz tek özllkle 3 ist tkmına karşı çok pasif kalırız
geçen seneki maçlardan hatırlarsanız ersen oyuna grdkten sonra maçları çevirmiştik

bnm tercihimse

tolga
----------risp erdinç step----------
------------------hüseyin-------------------
yattara serkan gökdeniz-
----------------ceyhun--------------------
-----------ersen umut-------------------

gaybana61
04.07.2007, 14:03
hızlı mücadeleci ve pres yapan bir futbol görmek isterim..

ilhan
04.07.2007, 14:27
Çağdaş sol kanatta oynayamaz mı ?

Mehmet Fatih Yavuz
04.07.2007, 14:30
Çağdaş sol kanatta oynayamaz mı ?

oynar da 4lü savunmada sadece savunma yapar.. celalettinden pek bi farkı yok..hücum gücü yok maalesef onun da...

beyler hepiniz tek forvete hafayı takmışsınız
umut yapamaz tek özllkle 3 ist tkmına karşı çok pasif kalırız
geçen seneki maçlardan hatırlarsanız ersen oyuna grdkten sonra maçları çevirmiştik

bnm tercihimse

tolga
----------risp erdinç step----------
------------------hüseyin-------------------
yattara serkan gökdeniz-
----------------ceyhun--------------------
-----------ersen umut-------------------

bu takımın kanatları kırık ...
sağlı sollu yiyiverirler..

OYılmaz
04.07.2007, 14:37
Bu başlığı kapayalım asabım bozuluor Ziyanın 6-3-1 oynattırdığı taktikler aklıma gelior fıttırıorummm .... :^

tslove
04.07.2007, 14:58
4-4-2 veya 4-3-3

WERTHeR
04.07.2007, 15:14
sabredin biraz daha ziya forvetsiz kanatsız bir sistemin peşinde az kaldı:)

ilhan
08.07.2007, 07:31
Bu akşam oyun sistemimizi görücez arkadaşlar.

Hüseyin Çümen
09.07.2007, 15:02
3-5-2 oynamak çok isterdim ama 3 defansla zorlanırız baya
en uygunu 4-5-1 heralde biz tek forvetin dışına çıkmamız zor

cuneytr
09.07.2007, 15:06
ziya yattarayı kesecek sag tarafı serkana verecek

Harun_ayar_ts
09.07.2007, 15:28
bence 4-4-2 bize cok uygun

Murat Altun
09.07.2007, 15:36
sistem mistem anlamam 442 352 721 (ziya taktiği ) :)

hücüm oraganizasyonalrı bol olan bir oyun oynasınlar yeter :)

TSunami
09.07.2007, 16:23
takım çok koşuyor ancak top koşturamıyor. stoperlerimiz ve önliberolarımızın iyi top kullanan oyuncular olmaması hatta takımın genelinin ayağı top yapan oyuncu değilde rakibin oyununu bozmaya yönelik oyunculardan oluşması bizi sıkıntıya düşürebilir.

Hüseyin Çümen
09.07.2007, 16:27
takım çok koşuyor ancak top koşturamıyor. stoperlerimiz ve önliberolarımızın iyi top kullanan oyuncular olmaması hatta takımın genelinin ayağı top yapan oyuncu değilde rakibin oyununu bozmaya yönelik oyunculardan oluşması bizi sıkıntıya düşürebilir.

malesef dediklerin doğru her takım çalışıp bi şekilde top kovalar hale gelir ama büyük takımın farkı topu koşturcak oyuncuların bolluğudur bu bolluğa transferlerimizle ulaşırız inşallah

Trabzonli_61
09.07.2007, 19:14
--------------------------------Martinez-------------------------------
-----------------------------------------------------------------------
------------------Stepanov------------------F. Risp-------------------
---Jabi----------------------------------------------------Celaleddin---
--------------------------------Hüseyin-------------------------------
-------------------Serkan--------------------Gökdeniz-----------------
--------------------------------Ceyhun--------------------------------
---------------Yattara-------------------------------------------------
----------------------------------------------Umut Bulut--------------

Cikarabilecegimiz en iyi kadrolardan birisi budur...Ersen Martinde ilk onbirde olabilir...

Yedekler:

Tolga
Ferhat
Tayfun Cora
Yusuf Kurtulus
Hasan
Ayman
Adnan Güngör
Erdinc
Ersen Martin

Ali Şahin
09.07.2007, 19:47
hücum hücum hücum.4.3.3

Mert M.
09.07.2007, 19:52
ARTIK YETER!!!
İlla ki hücum
İlla ki atak futbol oynamalıyız
Bize de bu yakışır
Bu şekilde futbol oynayıp yenilsek bile derim ki
"arkadaş yenildik ama güzel top oynadık,hep böyle oynasılar canımı alsınlar"
:)

Mehmet Fırat
09.07.2007, 19:57
biz böyle yazıyoruz ama ziyanın vazgeçemeyeceği oyuncular var..mesela ayman,celaleddin,hüseyin,ferhat,erdinç,(bence)serk an,ömer rıza,hasan...yani;

.........................tolga

ferhat.........erdinç.......Milan(risp).......celo

.......hüseyin...ayman...serkan...hasan

........................gökdeniz

......................ömer rıza

ama taraftarın ve başkanın tepkisinden korkacağı için kadroyu mecburen böyle yapacaktır;

......................tolga

jabi........erdinç............milan...........celo

............hüseyin...........ayman

.......serkan.......ceyhun........gökdeniz

...................umut(ersen)

bence böyle olmalı;

.....................tolga

jabi........milan.........risp......celo

................hüseyin

serkan..........................gökdeniz

.................ceyhun

........yattara..........umut(ersen)

WERTHeR
09.07.2007, 20:00
Defansa gömülüp ezik bir futbol oynamayalımda nasıl oynarsak oynayalım...

Murat61
10.07.2007, 00:41
Defansa gömülüp ezik bir futbol oynamayalımda nasıl oynarsak oynayalım...

boyle oynamamamiz icin TEKNİK??direktorun mantaliteyi aldirmasi lazim

oguzkoc
10.07.2007, 00:51
ziyanın sistemi belli istedğimiz kadar yazalım.. keşke bizi dinlese

serkan-ayman-hüseyin yiyin olum adamları dört nala koşun saldırın
+
gökdeniz-ceyhun-umut yapın kişisel bişeyler atın golünüzü
=
takım oyunundan zerre kadar eser yok

Taner Gündoğdu
10.07.2007, 02:17
eldeki kadroyla oynanabilinecek sistem bence 4-2-3-1
ayman ve hüseyin bu kadrodan kesilemeyecek banko oyuncular. orta üçlü yattara-ceyhun-gökdeniz ilerde umut yada ersen... fakat serkan'a sağbek kalıyor ki ziya sanırım orda düşünmüyor. intertoto maçında takımın yarısı yoktu. ziyanın serkanı oynattığı yerde yattaranın oluşu ve ziyanın yattara ile arasının bozuk oluşu aklıma kötü kötü senaryolar getiriyor :( serkanı oynatacağı kesin. yattaranın da oynaması için tek çıkar yol hüseyin yada aymanın kesilmesi ki çok çok zor bir ihtimal...

machinist_61TS
10.07.2007, 19:52
Ziyanın sistemi yüzde 99 4-3-2-1
tolga
ferhat erdinç risp celo
ayman hüseyin serkan
gökdeniz keçeli
umut

Akın_61
10.07.2007, 20:13
Tolga
Jabi Stepanov Risp Celo
Serkan
Yattara Ceyhun Gökdeniz
Umut Ersen

bu kadro süper..geleni geceni yeneriz bu kadro ile ama bu kadroyu oynatacak yürek nerde ziyada...yani bizim için bu kadro hayalden öteye geçemez...

gurdal
10.07.2007, 20:18
ben ce rakipe göre 4-4-2 - 3-5-2
sisteminde oynamalıyız özelikle hucum yönü futbaol oynamalıyız artık defans
anlayışlı futbol çözüm getirmiyor defans orta sahadan başlıyo ortasan iyiyse defansında iyi oluyor selamlar

Kasım Hilal
10.07.2007, 22:11
Eğer dediği gibi Ziya Doğan 4-4-2 oynatacak ise kesinlikle bir forvete ihtiyacımız var.
Aslında Türkiyr için en iyisi o 4-4-2 ama bizim takım bence en güzel 4-2-3-1 şeklinde oynar.
Renkdaşımız Barcelona'nın stili gibi.
Kenardakiler içeri katedebilirler.
Forvetimiz de (Umut) zaten yeri geldiğinde ortada iyi press yapıyor.

karaagac61
10.07.2007, 22:20
bu kadro süper..geleni geceni yeneriz bu kadro ile ama bu kadroyu oynatacak yürek nerde ziyada...yani bizim için bu kadro hayalden öteye geçemez...
evet çok güzel bir kadro ama celaleddi
n yetersiz bence

TSunami
11.07.2007, 00:20
Tolga
Jabi Stepanov Risp Celo
Serkan
Yattara Ceyhun Gökdeniz
Umut Ersen

kusura bakmayın ama tek önlibero çift forvet hemde 3 lüde ceyhun ve yattara varsa değil ziya doğan ersun yanal bile çıkarmaz. o takımın da sonunu düşünemiyorum.

ben ce rakipe göre 4-4-2 - 3-5-2
sisteminde oynamalıyız

rakibe göre 4 lü savunmadan 3 lü savunmaya geçmekte öyle pek kolay olmasa gerek. çünkü savunma kurgusunu oturtmak aylar alıyor. temelde birbirinden çok farklı sistemler. her oyuncu bile her sistemde oynayamıyor. bu sene barcanın şampiyonluğu kaybetmesindeki etkenlerden biri rejkardın 3 lü savunma deneme çabaları olarak gösteriliyor.

bence sorun birazda oyuncu tiplerinden kaynaklanıyor.
biz sözde modern futbol yani 4 lü savunma oynuyoruz. ancak beklerin oyuna ve ofansa katkısı sıfır olduğundan 4 stoper gibi oynuyorlar. önlibero dediğimiz oyuncularımız ise yine stoperlerimizden farksız sadece kesici görevini yapıp top dağıtma, pas yapma, arapas, toptutma özellikleri olmadığından takımda 7-8 kişi sırf savunma ile görevli oluyor. üstelik pas ve top tutma sıkıntısı oyun üstünlüğünü rakibe kaptırmamıza ve baskı yememize neden oluyor. dolayısıyla savunuyoruz savunuyoruz savunuyoruz...
aynı şekilde hücum oyuncularımızın oyun stilleri ise bireysel yetenekleri ile sadece hücuma yönelik oyuncular.
yani takımın bir kısmı savunmacı bir kısmı hücumcu. oyunun iki yönünü oynayabilen oyuncularımız yok.
gerideki 7 kişi kaptığını öndekilere bi şekilde aktarsın onlarda bireysel yeteneklerle gol atsın. yıllardır tek sistemimiz bu.

attagümüshane
11.07.2007, 15:50
soru:Oyun Sistemimiz Nasıl Olmalı?

cevap:şampiyonluk aşkına hücum olamlı..kısa...ve öz

Çetin
11.07.2007, 16:21
Eğer kadromuzun yapısı mevcut durumdaki gibi olmasaydı hücum futbolu oynamalı dememk gerekirdi. Lakin bu kadroyla ancak defansif bir oyun anlayışı kabul edilebilir.

optic_61
12.07.2007, 00:21
4-2-3-1 her zaman favorim.Ama ersen de oynucaksa 4-2-2-2 olabilir.
.............Martinez................
Jabi.....Milan.......Risp......Cello
.......Serkan.....Hüseyin........
Yattara..................Gökdeniz
.......Ersen.........Umut.........

kalavara
12.07.2007, 01:26
eğer iyi bir santrafor alsaydık iki forvet oynardık ancak şimdi büyük ihtimalle tek forvet oynayacağız. ziyanın söylediklerine ve yaptıklarına bakarsak bence bu yıl şöyle bir kadro ile mücadele ederiz.

................................tolga............. ...............

jabi.............stephanov.......erdinç........cel aleddin

.................hüseyin.............ayman........ ..........
serkan............................................ ...gökdeniz
.............................ceyhun............... ............

...............................umut............... .............

yani yattara kesik yer büyük ihtimalle. hatırlarsanız geçen yıl da sol tarafa keçeliyi koyuyordu mücadeleci oyuncu diye.ama bence bu kadro içinde aymanın yerine serkan ve serkanın sağ açıktaki yerine de yattara olmalı bence. yoksa orta alandaki pas trafiği olmaz ve dan dun karadüzen bir anlayış ortaya çıkar. aaaa yoksa ziyanın mantalite dediği şey bu olmasın.vah halimize

Mehmet Fatih Yavuz
12.07.2007, 01:38
transfer şart.

------------kaleci----------
jabi---steph.-----risp-------sol bek
--------hüseyin-----serkan--------
yattara--------ceyhun------gökdeniz
----------------umut---------------

en azından şu duruma getirilmesi lazım..

zafer6161
12.07.2007, 10:32
3-4-3 sistemi olabilir:)

ARAF
12.07.2007, 11:29
.............tolga
jabi.......milan....erdinç....celo
................ayman
yattara....serkan...ceyhun...gökdeniz
...............umut
4-1-4-1

machinist_61TS
12.07.2007, 17:13
.........................tolga.................... ......

Musa.......mİlan.......ÇaĞdaŞ........alt Yapinin Sol Bekİ

Yattara....ceyhun....gÖkdenİz....musampa

Umut........alİ GÜzeldal

ebahadir
12.07.2007, 17:33
Tolga

Jabi Erdinç Stepanov Celaleddin

Adnan Serkan Gökdeniz M. Keçeli

Ceyhun

Umut

Baktığımızda Hüseyin'i kullanmadım. Onu kullanmadığımda doğal olarak sistem: 4-4-1-1 oluyor. Fakat Hüseyin'i bildiğimiz ön libero olarak kullnadığımızda ise şekil: 4-1-3-2 gibi bir şey oluyor. Yani burada defansif ve atak futbolu oynatmadır sistemin ana şeklini belirleyen. Hüseyin ile maça başlayan bir teknik adam biraz daha defansını düşünüp kontrollü oynamanın planlarını yapar. Diğer taraftan Ceyhun ve Adnan ile Serkan'ı beraber düşünen ve oynatan bir Teknik Direktör atak futbol oynatacaktır diye düşünüyorum. Ziya Hoca'ya Allah kolaylık versin yine de.

AYYILDIZ
12.07.2007, 17:39
.......tolga........

.......jabi............stephanov......erdinc...... ....celalettin

.........huseyin.........serkan....

.......yattara...............ceyhun..............g okdeniz

..............umut.........

Bir forvet ve kaleci sart 3 kulvarda oynayacagiz cunku

Jester
12.07.2007, 18:25
Bu kadroya orta sahaya oyunu iki yönlü oynayacak en az bir adam almamak tam bir cinayet.

Takımda pas organizasyonu yapabilecek, oyun organize edecek 1 tane bile adam yok.

Üstelik defansta ileriye olumlu top çıkarma özelliği olan oyuncumuz da yok.(En iyisi Çağdaş, gerisini siz düşünün).

Takımın başarısı tamamen Gökdeniz, Ceyhun ve Yattara üçlüsünden o gün sahada olanların birseysel becerilerine kalmış durumda.

Top kazanma ve kaybetme rekorlarına adayız yani.

Böyle bir durumda hala öncelikle forvet isteyen arkadaşlar var.

Hayret etmemek mümkün değil. Orta sahada iki pas yapamazken, birbirini tamamlayan iki iyi forvetinin olduğu mevkiye 3. adamı istemek hangi mantıkla açıklanabilir ki?

Hadi yabancıda sorun var diyelim, Ceyhun'a alternatif olabilecek bir yerli oyuncu neden düşünülmez ki? Bizde oynamak için can atan ve son derece yararlı olacak bir Erman Özgür neden düşünülmez?

Eğer bu bölgeye adam alınmazsa(ki bence biri solak 2 adam lazım), Ceyhun'un formda olmadığı maçlarda futbol eziyetine hazır olalım.

Bir saha sonucuyla gevşeyip saçma sapan açıklamalar yapan yönetim de transferi kapatacağına artık çenesini kapatsın.

Hüseyin Çümen
12.07.2007, 18:41
sol kanada alınacak bi adam bizi rahatlatır çünkü hucum hattında alternatifsiziz şu kadro hucum olarak ii aslında ama alternatif yok
biz 4-5-1 oynarız tek forvetten kaçış yok

A.Alper
12.07.2007, 18:59
5-4-1 olmalıdır..

Bera B.
12.07.2007, 23:04
bence
4 defans
2 ön libero
2 kanat
1 10 numara mevkisinde biri(amc)
1 forvet olmalı

Onur
13.07.2007, 14:08
Günümüz futbolunda 4 lü defans şart.

Önceki yıllardan biliyoruz ki Hüseyin önliberoda tek başına kalıyor. Bu da takımın belini doğrultmasına engel oluyor. O yüzden 2 ön libero(Serkan & Hüseyin)

Çift forvet oynatabilmeniz için 2 tane bitiriciliği çok iyi forvete ihtiyaç duyarsınız ki o bizde yok. O yüzden tek forvet.

Zaten Yattara'ya orta saha demek biraz yanlış. Forvette değil o ikisi arasında bişey işte.

Bence sistem

4-2-3-1

Atakan
13.07.2007, 14:17
Edit.......

coach
13.07.2007, 14:32
Hücüm futbol (ne kadar yersen o kadar atarsın)

ilhan
15.07.2007, 09:27
Sanki bizim sistemimiz yok gibi. Bana öyle geldi. Dünkü gibi sistemin ben..

smertkan
15.07.2007, 09:48
Ziya Hoca 4-3-1-2 oynatacak Yani

Jabi Stepanov Risp Celaledddin

Serkan Hüseyin Ayman
Ceyhun
Umut Gökdeniz

Bizim Beklediğimiz 4-3-3 onun kafasında yok

Jabi Stepanov Risp Celaleddin

Serkan Ceyhun ?

Yattara Umut Gökdeniz

Ayrıca 4-3-3 oynyabilecek ortasahamızda yok

alpi53
15.07.2007, 10:17
ulan bu ulker geyseye alanakadar baptistayi bize alsin ne olur yani.
hani bu ulker bizim baskan basbakan falan arkadastilar ne oldu..
yapsin bi kiyak ta gorelim ...bir daha yonetimi elestirirsem de adam degilim ...
10 milyon dolsrlik yildiz bu olur..
3 te ikisini ulker versin gerisini biz veririz taraftarlar toplayacaz parayi ben 250 dolar veriyorum..

aysegul61
15.07.2007, 10:43
4-ziya 3-ziya 2-ziya 1-ziya
yada
4-ziya 4-ziya 2-ziya...
hep ziya... gene ziya...:cool::cool:
bence bu mantaliteyle tek başına ezer geçer bir ikinci kişiye bile gerek yok:D:D:D

emre81
15.07.2007, 17:58
Oyun sistemi bir yana bu takıma acilen kaleci alınmalı bunu görüyordur heralde sevgili yönetim bunun dışında forvete de oyuncu alınmalı fakat benim umudum yok bu konuda. Kalecisiz sistem olmaz zaten!

Hüseyin Çümen
15.07.2007, 21:10
bence forvet 1 numaralı sorunumuz değil ortasahaya bir transfer çok mükemmel olurdu bide kaleci tabiki
bizim takım gol atıo bi şekilde umut unda takımdan kesilmesini hiç istemem buşekilde sütünde durdumuz sürece gol kralı olacaktır

Yavuz Hasan
15.07.2007, 21:13
sol kanatta oynayan adam yok madem oynayan kimse yok sahanın sol tarafından başka türlü yararlanalım mesela kiraya verelim inek otlatsınlar para kazanırız

ilhan
17.07.2007, 22:36
4-3-1-2 oynatırsa hiç şaşırmam =)

10 numara
17.07.2007, 22:52
tolga

jabi step risp celo(mecburen)

sekan yusuf hüseyin

yattara gökdeniz

umut

yns61
17.07.2007, 23:36
yunus;
3-4-3 oynatın takımı hocam ?
ziya dogan : aaa olurmu oda sistemmi 6-4-0 ile oynatıcam atamayız ama bi ümit yemeyiz..

Serdar A
18.07.2007, 00:22
Ceyhun , Yattara ve Gökdeniz aynı anda formda bir sezon geçirirse 4-2-3-1'de takım için ideal bir formasyon.

Ofansif bir teknik adam olsaydı muhtemelen bu takımı 4-3-3 oynatırdı.

Hüseyin Çümen
18.07.2007, 02:35
artık bu sezon sayın doğan 2 den fazla önlibero oynatmasın bide kendi sahamızdaki zorluk dercesi çok yüksek olmayan maçlarda teke insin bu çift forvet oynayalım

Ba®ış
18.07.2007, 02:39
yok yok vazgeçmez o :)

cuneytr
18.07.2007, 11:32
bu tek forvet işi de yeni cıktı zaten...

Nissan
18.07.2007, 11:44
5-5-0 oynayacaz
Bu sekilde yada 7-2-1 seklinde oynamaliyiz, diger turlu el kaza basari elde ederiz:D

Sefa Murat Dokuz
18.07.2007, 11:46
4-2-2-2 en ideali

python
18.07.2007, 11:54
5 defans 5 ofans. Yerleştirme işinide ziya yapsın :)

eren_61
18.07.2007, 11:56
Bu sekilde yada 7-2-1 seklinde oynamaliyiz, diger turlu el kaza basari elde ederiz:D

ya varya ben bu ziya doğanı anlamıyorum ya arkadaş 4 kişiyle defans yaptın gol yedin,5 kişi yaptın gol yedin,6 kişi yaptın gol yedin hala defansif adamları oynatıyon.anla artık yaa bu iş böyle defansı kalabalıklaştırarak olmaz.o adamları iyi çalıştır gol elbet yenir oyunun kuralı bu.he ayrıca defansta adam fazlalığı sadece karışıklığa yol açıyo bunun örneklerini çok gördük.atalarımız demiş ya syn ziya doğan ''nerde çokluk orda p.....luk''

Taner Gündoğdu
18.07.2007, 13:33
4-2-3-1 geyet güzel bir sistemdir. gerek savunmada gerek hücumda etkili olabilirsin fakat birkaç şartla!

- sağ ve sol bekler ataklara katılamalılar, yarı sahada çakılıp kalmamalılar
- önliberolardan biri defansif yönünü kuvvetli diğeri oyun kurma özelliğine sahip olmalı
- ortasahadaki isimler çok çabuk ve mücadeleci olacak. takımı atağa kaldırabilcek ve rakibin hızlı çıkmasını önleyebilcek...

bence bizim kadroya en uygun sistem bu. fakat özellikle kanat adamlarımızda sorun yaşıyoruz. belki sağbekte bu sorun jabi ile çözülür ama birinin acilen celalettine sol kanatın yaklaşık 100 metre olduğunu söylemesi lazım!

Hüseyin Çümen
18.07.2007, 13:38
4-2-2-2 en ideali

2 oyuncu 2 forvete gol attırmaya çalışçak bence hiç mantıklı değil 3 hucum gücü olan orta saha oyuncusunun önüne tek forvet daha mantıklı 2 forvet 2 orta saha oldumu forvetlere gelen top çok az olacaktır

Serdar A
18.07.2007, 13:55
5 defans 5 ofans. Yerleştirme işinide ziya yapsın :)

Böyle bir taktik var.

Bir zamanlar brezilyanın oynadığı 4-2-4 ( ve 4-3-3 ) taktikleri 6 defans 6 forvet mantığıydı. böyle bir taktiği oynamak için ortasaha oyuncuların çok üst düzey defansif ve ofansif olması gerekir. Son yıllarda dünyada hiç bir teknik adamın cesaret edemediği bir taktik diziliş.

Serdar A
18.07.2007, 14:07
4-2-3-1 geyet güzel bir sistemdir. gerek savunmada gerek hücumda etkili olabilirsin fakat birkaç şartla!

- sağ ve sol bekler ataklara katılamalılar, yarı sahada çakılıp kalmamalılar
- önliberolardan biri defansif yönünü kuvvetli diğeri oyun kurma özelliğine sahip olmalı
- ortasahadaki isimler çok çabuk ve mücadeleci olacak. takımı atağa kaldırabilcek ve rakibin hızlı çıkmasını önleyebilcek...

bence bizim kadroya en uygun sistem bu. fakat özellikle kanat adamlarımızda sorun yaşıyoruz. belki sağbekte bu sorun jabi ile çözülür ama birinin acilen celalettine sol kanatın yaklaşık 100 metre olduğunu söylemesi lazım!

4-2-3-1 zaten Ziya Doğan'ın oynatmaya çalıştığı formasyon.
Ancak forvetin arkasındaki 3 'lünün ( gökdeniz -yattara-ceyhun ) toplam kapasitesinin ligin en üst düzeydeki ofansif orta alan oyuncuları olmalarına rağmen , Klübede bu isimleri zorlayan isimler olmaması bu oyunculardan yüksek verim almamızı engelliyor. Üstüne birde sakatlık ve cezalar gelince oyun kurgumuz iyice bozuluyor.

Trabzona 4-3-3 dizilişide oldukça uygun. Yattara ileri üçlünün sağ kenarında daha güçlü bir silah olabilir. Onun gibi bir oyuncunun çok gerilerden top alması markajcının işini kolaylaştırdığı gibi yediği tekme sayısaınıda iki katına çıkarıyor , kaleye sırtı dönük aldığı topların sayısını arttırıyor. Aynı şey Gökdeniz içinde geçerli.

Takım bir iki takviye ile oyuncu değiştirmeden maç içinde 4-2-3-1 , 4-3-3 , 4-4-2 , 4-3-2-1 gibi formasyonlara geçiş yapabilecek kapasitede. Bunun avantajı kullanılmalı , bu fırsat kaçırılmamalı.
Yönetim " boş pozisyonlara " transfer yapmalı.

Jester
18.07.2007, 14:56
Takımın daha iyi futbol oynayabilmesi, topun bizde kalması ve kendi sahamıza sürekli gömülmemek için defansa ve orta sahaya ayar gerekiyor.
Defansın göbeğine çok iyi olmak kaydıyla adam alınmalı. Şöyle ki,
Milan istesek de istemesek de gidici. Kalan elemanlardan Tayfun hariç hepsi ağır ve hiçbiri topu oyuna iyi sokamıyor.
Tayfun+ Erdinç veya Tayfun+Çağdaş veya Tayfun+Hüseyin küçük maçlarda olur ama zor maçlar için yeterli değil. Şu birkaç maçta orada deneneceğini tahmin ettiğim Selim eğer olağanüstü bir performans göstermezse o da çare olamaz.
Bu durumda defansın göbeğine topu oyuna sokma becerisi olan tercihan tecrübeli iyi bir adam alınmalı. Ben böyle bir adamı şu an Türkiye'de göremiyorum(En yakını Kratochvil).

Ferhat sağbekte gayet iyi oynuyor,her geçen gün daha da üzerine koyuyor, bu durumda bence Jabi ön liberoya çekilebilir. Bu şekilde orta sahada da top kullanma yüzdemiz artacaktır.

Önümüzdeki günlerde en az 3 tane yabancı hakkımızın doğacağını düşünüyorum(Milan, Musampa, Jefferson). Yani yabancı kontenjanı sorunu da olmayacaktır. Bu durumda şöyle değişik bir kadro düşünüyorum:

---------------Yabancı----------------------

Ferhat------Yabancı------Hüseyin-------Eyüp

---------------Jabi----Yusuf-----------------

Yattara---------Ceyhun------------Gökdeniz

---------------Umut------------------------

Alternatifi de şöyle;

-----------------Yabancı----------------------

Ferhat-------Yabancı----Hüseyin-------Çağdaş

--------------Serkan-------Jabi---------------

-------Yattara-----------------Gökdeniz-------

------------Umut--------Ersen-----------------

Her halikarda kaleci alınacağına eminim, orta sahaya çok iyi bir çift yönlü oyuncu alınması gerektiği düşüncemi de sürdürüyorum.

telkombe
18.07.2007, 15:44
---------------------------------Gökdeniz

--------Erdinç
------------------------Hüseyin------------------ Umut

Tolga----Stephanov----------- ----Ceyhun

------------------------Ayman---------------- Yattara
--------Risp-----------(Yusuf )

------------------------------------Jabi
----------------------------------(Serkan)

Bu düzen iyi bence ama nerde oynatacak hoca!

+TS1967+
18.07.2007, 15:45
3-5-2

ama nerdeee

Marlboroman
18.07.2007, 15:47
ya şu Fenerbahçe'nin alıcaz dediği adam Adriano da alemci çıktı. Roberto Carlos için de öyle söylüyorlar... Bizim yattara gibi... Fotoğraflarına baksanıza adam zil zurna sarhoş...

http://www.futbolmagazin.net/site/habergoster.asp?id=307

yns61
18.07.2007, 15:49
bazı arkadaşlar ziya doganın kadrosundan cok etkilenmiş hep bir forvetten yanalar..

yusufdereli
18.07.2007, 15:49
bence 4-2-3-1 olsa daha düzel olur 4 lü defans ortaya hüseyin ve ayman
sol acık yattara sağ açık gökdeniz forvetin arkası ceyhun forvet umut bulut bence süper olur

Marlboroman
18.07.2007, 15:50
ya şu Fenerbahçe'nin alıcaz dediği adam Adriano da alemci çıktı. Roberto Carlos için de öyle söylüyorlar... Bizim yattara gibi... Fotoğraflarına baksanıza adam zil zurna sarhoş...

http://www.futbolmagazin.net/site/habergoster.asp?id=307

Mehmet_Mercanlı
18.07.2007, 15:56
--------------------Tolga------------------------

Jabi-------Stepanov--------Hüseyin-------Çağdaş

-----------Serkan--------Yusuf-------------------

----------------Ceyhun------------Gökdeniz------

--Yattara--------------Umut----------------------

Sefa Murat Dokuz
18.07.2007, 16:12
2 oyuncu 2 forvete gol attırmaya çalışçak bence hiç mantıklı değil 3 hucum gücü olan orta saha oyuncusunun önüne tek forvet daha mantıklı 2 forvet 2 orta saha oldumu forvetlere gelen top çok az olacaktır
Santos Sistmeini bilirsin 4 defans 2 ön libero 2 orta saha 2 forvet
Fenerbahçe sistemini de bilirsin 4 defans 2 ön libero 2 forvet arkası 2 golcü
ikiside 4-2-2-2 bence bize santos sistemi uyar ziya ya da uyar
AMA fb gibi oynarsak ligde 100 gol atarız

ilhan
21.07.2007, 22:03
4-3-1-2 oynatırsa hiç şaşırmam =)

Demişim , 4-3-2-1 oynattı ve beni şaşırttı.

Kasım Hilal
21.07.2007, 22:05
Sistem 4'lü defans(çağdaş futbolun gereği) üç önlibero (mantalite gereği) ve üç hamal olalı (zira kalan üç kişinin rakibin için egirmesi, top taşıması, asist yapması, orta yapması, gol atması lazım. Arada pres de yapmalılar tabi).

tunganyan
21.07.2007, 22:06
abi sistemimizde ziya hocanın olmaması lazımm...yoksa hiçbir sistem yaramaz bize

My
21.07.2007, 22:28
Ersen

Gökdeniz Ceyhun Yattara

Yusuf Hüseyin

Çağdaş Risp Erdinç Jabi

Tolga

-------------------------

Yada 2 li forvet oyanyacağımız zaman;

Umut Ersen

Gökdeniz Ceyhun Yattara

Hüseyin

Çağdaş Risp Erdinç Jabi

Tolga

The Legend
21.07.2007, 22:49
bencede şimdiki kadromuza en uyan sistem budur(my ın verdiği). önce tek forvetle başlarız gerektiği zaman forveti çiftleriz gerektiği zaman ön liberoyu üçleriz.arada gökdenizle yattara da yer değiştirir.

Mantalite61
21.07.2007, 22:53
Bu futbolcularla hiç bir sistem uymaz bize, ancak 1-10 şeklinde oynarız

TheRapZoNe
21.07.2007, 22:57
Sistemimiz literatürlere 'ziya mantalitesi' diye geçen en az 8 savunma ağırlıklı oyuncunun yer aldığı bir sistem kesinlikle olmamalı.

Harun
22.07.2007, 09:48
Birileri Ziya'ya dörtlü savunmanın dördününde stoper olmadığını öğretmesi lazım.Ne sağ kanatta oynayan Ferhat'ın nede sol kanata oynayan Celo'nun rakip yarı alana giripte orta yaptığını henüz görmedim.Bu dörtlü stoper yetmiyormuş gibi ikitanede sadece kesici özelliği olan ,oyun kuma becerisi olmayan önlibero ile sahaya çıkıyoruz.Buna birde kaleci eklersek oldu bu sayı 7.Onbir kişik kadroda 7 tane defans yönü ağır oyuncuyla sahaya çıkıp ve geriye kalan dört oyuncudan takımın galip gelmesi bekleniyorsa buna cahillik denir.Futbol takım oyunu ise dört kişi ile değil onbir kişi ile oynayacaksın bu oyunu.Bi anlayışla oıynamaya devam ettiğimiz sürece rakiplerden baskı yemeye mahkum olacağız bu kesinidir.

tunganyan
22.07.2007, 09:53
bunların yanında...sanaa oyun kurucu lazım ama sen maça hasan üçüncüyle başlıyorsun kaç maçımız iyi gitti bu kuruluşla??ya takım beyni olmadan nası hareket eder..işte dünki trabzon gibi..ceyhunu ikici yarı oyuna aldın mı oynamıyo işte..yada oynayamıyo artık hangisiyse..bunu hala anlayamadın mı ziya bey....ne yapacağını şaşırmış futbolcular bu kada mı iğrenç bi SİSTEM olur yaa.........sistemimiz ziyasız olmalı!!!!!!!!

oguzkoc
22.07.2007, 11:02
Birileri Ziya'ya dörtlü savunmanın dördününde stoper olmadığını öğretmesi lazım.Ne sağ kanatta oynayan Ferhat'ın nede sol kanata oynayan Celo'nun rakip yarı alana giripte orta yaptığını henüz görmedim.Bu dörtlü stoper yetmiyormuş gibi ikitanede sadece kesici özelliği olan ,oyun kuma becerisi olmayan önlibero ile sahaya çıkıyoruz.Buna birde kaleci eklersek oldu bu sayı 7.Onbir kişik kadroda 7 tane defans yönü ağır oyuncuyla sahaya çıkıp ve geriye kalan dört oyuncudan takımın galip gelmesi bekleniyorsa buna cahillik denir.Futbol takım oyunu ise dört kişi ile değil onbir kişi ile oynayacaksın bu oyunu.Bi anlayışla oıynamaya devam ettiğimiz sürece rakiplerden baskı yemeye mahkum olacağız bu kesinidir.

hocam o sayı keşke dört olsa fakat 4 değil 3. serkan balcı da o 7 kişinin arasına ekleyelim artık. bugüne akdar savunma için oynayan bir oyuncunun trabzonda ofansif oynamasını beklemeyelim. dünkü maçtada olduğu gibi bundan sonra her maçta 3 lü önlibero ve önlerinde 3 lü ofansif oyuncu seyredicez..

ErtuGrul
22.07.2007, 11:15
icinde ziya doganin olmadigi her sistem kabulumdur..

Emre B.
22.07.2007, 12:38
Ataklara katkıda bulunabilcek bekler, dikine oynayabilcek bir tane ön libero.

50grad
22.07.2007, 12:59
trabzonsporun bir sisteminin oldugunu hatta ziyanin sisteme dair bir düsüncesi oldugunu düsünmüyorum ben. ziyanin sorunu kendisini kalbul ettirebilme sorunu. kisilerle ugrasmaktan kendi düsüncelerinin dogrulugunu kabul ettirmeye calismaktan bir sey yapmaya vakit bulamyior. saglikli düsünemiyor bu sahis. bakin dün macta iki oyuncu degistirdi ceyhun ve ersan ve gol attik. düz bir mantikla düsünebiliriz ki bu gol ziyanin eseridir cünkü o dogru hamleleri yapmistir. baska bir penceredne olaya bakarsak zaten olmasi gereken buydu diyebiliriz. ynai bu takimin ortasahasina üc savasan adam lükstür de diyebiliriz. yani serkan,hasan,ayman ayni tipte oyuncular. oyun ici üretime katkilari sifir. üstüne üstelik dün oldugu gibi ayman aymazinin yanlis pasiyla golü yiyoruz ki bu ayni zamanda oyuna eksi bir etkidir. hoca stepi yolluyor tolga cabuk gelsin diye demec veriyor... biz de soruyoruz; bu perhiz bu ne lahana tursusu. hüseyini stoper oynatirsin böyle ... adam hüseyini aymani hasani ve serkani ayni anda oynatabilmek icin hüseyini stopere cekiyor anlayamiyorum. bu tak imda ferhat gibi selim gibi stoperde oynayabilcek adamlar varken nedne hüseyin! ne oldu hüseyinden stoper olmayacagini ikinci golde hep birlikte yasadik. top geldi geldi geldi geldii.. ...hüseyin bekledi....bekledi.. bekledi.. bekledi.. birisi galatiye gitsin ve hüseyini alsin ordna o hala topu bekliyor... gelmez hüseyin o top sana gelmez...
ziya birseyler yapmaya calisiyor diyebilecegimiz bir hareketlilik yok bu tkaimin taktik anlayisinda. gecen yildan degisen ne var? ne olmus tkakima? sadece biraz daha fazla enerji yüklenmis oyunculara bunu da getirecegin herhangi bir antrenman hocasiyla zaten yaparsin.
trabzonsporda oyuncularin nerede nasil oynayacaklarina dair fikirleri yok.celo futbolun tek tarafini oynuyor keza hasan huseyin ayman ve serkanda ve digerleri de yine tek tarafli bir futbol oynuyorlar gökdeniz yattara ceyhun belki biraz umut iki tarafli futboldan haberdar. bu adam öyle kadrolar kuruyor ki ortasahiz sol kanatsiz ya da hucum oyncusuz oynuyoruz. bir türlü takintilarini asamiyor. isin kötüsü simdi bu gittiginde ligin 5. haftasinda yeni gelen hoca ne aymani isteyecek bu takimda ne adnani ne de ceyhunu bu tkaimi tükettiler. bir önceki yönetim ve daha öncekinde ne olursa olsun takimin bir iskeleti vardi bir futbol kimligi ancak sizlerde görüyorsunuz ki bir futbol kimliginden saha da ki oyuncularin bütünlügünden bahsetmek zor.
zor yonca... bu is cok zor yonca....

Mehmet Fatih Yavuz
22.07.2007, 13:16
ferhat, hüseyin, çağdaş, celalettin, hasan, ayman...

bu adamlar stoper..

nerde oynarlarsa oynasınlar stoper gibi oynuyorlar.
sıfır hücum desteği..

ön libero gibi oynayan sadece serkan...

1 kaleci 6 stoper 1 ön libero...

sol kanat olmayan bir sol açık, bir sağ açık ve kendine markaj görevleri verilen bi forwet..

ya harbiden kuduruyorum şunları yazınca..
böyle bir rezalet olamaz.olmamalı..
hele trabzonspor çatısı altında..

topla valizini git be adam..

Bera B.
22.07.2007, 13:25
soru: oyun sistemimiz nasıl olmalı?
cevap: böyle olmasın yeter

Recep Çaltepe
22.07.2007, 13:34
Trabzonspor'da normalde iki ön libero birlikte oynadığında kıyamet kopması gerekirken, şu meşhur mantalite yüzünden 3 ön liberolu oyunu kanıksar olduk. Otelul maçından da galibiyetle ayrılsaydık Ziya dördüncünün fizibilite çalışmalarına başlamış olurdu. Tabi belli olmaz herşeye rağmen 4 ön liberoyu kafasında çoktan kurmuş da olabilir.

Mehmet Fatih Yavuz
22.07.2007, 13:36
Trabzonspor'da normalde iki ön libero birlikte oynadığında kıyamet kopması gerekirken, şu meşhur mantalite yüzünden 3 ön liberolu oyunu kanıksar olduk. Otelul maçından da galibiyetle ayrılsaydık Ziya dördüncünün fizibilite çalışmalarına çoktan başlamış olurdu. Tabi belli olmaz herşeye rağmen 4 ön liberoyu kafasında kurmuş da olabilir.

ya o 3 lüden 2 tanesi ön libero falan değil..
futbolda ön libero ve bekler hücuma destek verir.

hücuma destek vermeyen sadece stoperlerdir.
bizdekilerinn hepsi stoper..

ön libero olsalar şükür namazı kılacağım..

salihismet
22.07.2007, 13:41
Oyun sistemimiz nasil olmali? Ziya Doganin oldugu yerde bu sorunun sorulmasi cok yanli$ bence. Daha degi$ik bir oyun sistemi göremedik ki? i$in kötü tarafi ufukta daha böyle bir $e görünmüyor.

TSelif
22.07.2007, 13:46
11 kişi ile savunma yapmalıyız :rolleyes:

Mehmet Fatih Yavuz
22.07.2007, 13:46

3 kişi kaldı abla..
ideale yaklaşıyoruz yawaş yawaş..

ilhan
22.07.2007, 13:54

Ahmet
Ferhat - Hüseyin - Tayfun - Erdinç - Celaleddin
Ayman - Serkan - Hasan - Mustafa Keçeli - Adnan

TsElif sesine kulak verdim abla. Ziya Doğan'a bu kadroyu ileticem =))

Eksik varsa ekleyebilirsiniz :)

Travelair
22.07.2007, 13:55
Bu takımın iskeleti bozuk dedi, doldurdu da doldurdu, doldurdu da doldurdu. Yazık. Hala kaliteliyi satıyoruz. Daha kalitesizle yamamaya çalışıyoruz

Bence takım düzeni 4-4-2 olmalı. Ataklarda 2 bek, 1 ortasaha, 1 stoper 2 forvet, 2 kanat etkin rol almalı. Defansta sıkıntı çekmemek için teknik kapasitesi yüksek, top kapan kesici özellikli oyuncularımız olmalı

My
22.07.2007, 17:37
İstanbul kulüplerinden örnek vermekten nefret ediyorum fakat beceke da son zamanların tartışması tek ön libero mu çift ön libero mu oynanmamız lazım. Biz ise bu konuları çoktan aştık anasını satayım.

Cem Akyüz
22.07.2007, 23:51
oyun sistemimiz hücum olmalı ama ziya doğan varken herhangi bi sistemimiz yokki

lakerta
23.07.2007, 11:14
ziya oyun futbol sistem taktik oyuncu yıldız oyuncu şampiyonluk hatta ilk 4-5 hatta 6 hahahahahahahahaahahahahahahahaha:):):) ağlamak istiyorum artık yaaa yeter yaaa

Kasım Hilal
23.07.2007, 11:27
Artık ne olacağı önemli değil..
Allah aşkına bir sistemimiz olsun da ne olursa olsun ona da razıyım...

oflu_ömer
23.07.2007, 11:31
Son Maci Izledik Den Sonra Kelime Bulubda Yazmakda Zorlaniyorum Hava Sicakdi Rakib Takim Baska Hava Sartlari Altindami Sahaya Cikdi Bizden YÜz Bin Kat ÜsdÜndÜ Allah Yardimcimiz Olsun :((((((

Emin Danışmaz
23.07.2007, 11:36
Kaleci (?)

Jabi Çağdaş Erdinç Celo

Hüseyin

Serkan Ceyhun Gökdeniz

Forvet (?) Ersen

Eldeki mevcutlardan bu çıkar.

SDanışmaz
23.07.2007, 11:40
Ahmet Şahin (Mecburen)

Jabi Risp Erdinç Celo

Serkan Hüseyin Ayman Gökdeniz

Ceyhun

Mantinlerden Ersen :D

Bu da EmiceoğLunun kadrosu..

Faik Yılmaz
23.07.2007, 11:48
Ahmet
Ferhat - Hüseyin - Tayfun - Erdinç - Celaleddin
Ayman - Serkan - Hasan - Mustafa Keçeli - Adnan

TsElif sesine kulak verdim abla. Ziya Doğan'a bu kadroyu ileticem =))

Eksik varsa ekleyebilirsiniz :)

1 stoper

1 defans transferi yaparsak ideal kadro çıkacak....... :)

golebshera
23.07.2007, 15:51
-Herkes stoper veya önlibero olmalıdır.

-Ayağına top gelen, yaradana sığınıp ileri vurmalıdır.

-Arka arkaya 3 ten fazla pas yapılmamalıdır.

-Top rakipteyken, mümkünse beyinsizce ve amaçsızca koşulmalıdır.

-Bek oynayanlar orta saha çizgisini asla geçmemeli, yanılıp ceza sahasına girmemeli, girenler uyarılmalıdır.

-Rakip savunmayla karşı karşıya gelen oyuncumuz varsa, destek verilmemeli.

-Kendi halinde bırakılmalı, 4 - 5 rakibi çalımlayıp gol atmasına mani olunmamalı.

-Ön liberolar duran toplar kullanılırken kafa vurmamalıdır. Hatta hiç vurmamalıdır. Orta saha boş bırakılıp ileriye çıkılmamalıdır.

-Evvela gol yememek amaçlanıp, maça 7 - 8 defansif oyuncuyla başlanmalıdır. diğer 2 - 3 kişi nasıl olsa oyun kurar, pas yapar, kendileri ortalar, kendileri vururlar.

-oynadığı yerde başarılı olan oyuncu, sonraki maçta farklı yerde oynamalı hatta yedeğe çekilip dinlendirilmelidir.

:D(bunlarda genel oyun anlayışımız olsun):D

kudu_61
23.07.2007, 17:00
içinde ahmet şahin, celalettin, keçeli, ömer rıza, hasan ve ziya olmayan bir sisteme herzaman kapım açık biz şimdi 3-5-2 desek sistem mi değişecek bu adam 3 ön liberolu oyundan asla vazgeçmez kim ne derse desin...

Erkin
23.07.2007, 17:07
Solda Celaleddin mecburen oynayacak bile bile adam aldırmadı oraya Ziyan.. Çağdaş da oynuyor belki ama asıl yeri kenar değil malesef.. Ortada da Hasan ve Ayman ilk 11'de fuzuli yer işgal ediyor ama Ziya için korkak oyun sisteminin değişmez parçaları tabi..

----------Ersen(Umut)------------
---------------------------
--Gökdeniz Ceyhun Yattara--
----------------------------
------Serkan--Hüseyin-------
Celo----Risp----Erdinç---Jabi-
-----------Tolga----------

mo6161
23.07.2007, 22:33
Solda Celaleddin mecburen oynayacak bile bile adam aldırmadı oraya Ziyan.. Çağdaş da oynuyor belki ama asıl yeri kenar değil malesef.. Ortada da Hasan ve Ayman ilk 11'de fuzuli yer işgal ediyor ama Ziya için korkak oyun sisteminin değişmez parçaları tabi..

----------Ersen(Umut)------------
---------------------------
--Gökdeniz Ceyhun Yattara--
------Serkan--Hüseyin-------
Celo----Risp----Erdinç---Jabi-
-----------Tolga----------

Benim düsencemde böyle, cok dogrusun kardes, bi kere forvet 100% ersen maetin olmasi lazim, umut'da fisik ve kafa hakimeti yok..

Samet Berber
24.07.2007, 00:29
ferdinand a katılmamak elde değil bu kadroyla anca bu taktik çıkar...

Mert Zaman
24.07.2007, 01:51
4-3-1-2 en iyi bu

Emre B.
24.07.2007, 09:59
Tolga
Jabi Erdinç Tolga Celaleddin
Hüseyin
Yattara Ceyhun Gökdeniz
Ersen Umut

ilhan
09.08.2007, 10:35
Sivas maçı oyun sistemimiz şu şekilde olucak sanırım.

4-3-2-1

Tolga / Ferhat,Tayfun,Erdinç,Celo/Hüseyin,Ayman,Serkan/Gökdeniz,Ceyhun/Umut

Barış
09.08.2007, 10:36
Barca gibi oynuyoruz işte 4-3-3 :D

Faik Yılmaz
09.08.2007, 10:37
bence 3-5-2 oynamalıyız.....

kanatlara takviye yapılmalı..... Hücumda kanatlardaki adam ile ortadaki adam hücuma katılmalı.....

böylelikle hücum zenginliği olur..... yalnız kanatlardaki ileri uç admaları geriyede hızlı dönebilecek kişiler olmalıki kontra yemiyelim....

Barış
09.08.2007, 10:40
bence 3-5-2 oynamalıyız.....

kanatlara takviye yapılmalı..... Hücumda kanatlardaki adam ile ortadaki adam hücuma katılmalı.....

böylelikle hücum zenginliği olur..... yalnız kanatlardaki ileri uç admaları geriyede hızlı dönebilecek kişiler olmalıki kontra yemiyelim....

Faik abi adam mümkün olduğunca defansa adam katmaya uğraşıyor sen hücumdan bahsediyosun :) Sağ ve sol açıklar mümkün olduğunca beklere yardım etmeli,forvet mümkün olduğunca geri gelmeli,ön liberolar ekstra bi durum olmadıkça dikine oynamamalı desen anlarım ama ... :D

Faik Yılmaz
09.08.2007, 10:43
Ben Normal şartlar altındaki olmamız gerekenleri söylüyorum.... Şu an koltuğuna kene gibi yapışmış td zd ( td ziya doğan) bir gün gittiğinde dilerim bu oyun stili ile oynarız...

güngör_81
09.08.2007, 11:49
Jefferson ( Tolga ) İkiside aynı zaten fark etmez

Jabi Erdinç Risp (Tolga ) Celalettin

Hüseyin

Serkan Ceyhun Gökdeniz

Ersen Martin Umut

Teknik Direktör : Yok bu sene zaten

Kesinlikle böyle oynamak gerekir bence tabi.

Emre B.
09.08.2007, 12:26
----------Tolga----------
Jabi----Risp----Tolga----Keçeli
----------Yusuf----------
Yattara----Ceyhun----Gökdeniz
------Ersen M-----Umut

Beklerimiz ataklara katılıp orta açabilmeli.Ön liberolarımız ileriye doğru oynayabilmeli gerektiğinde de gol atabilmeli.Gönül isterdi ki sol açıkta sol ayaklı biri oynayabilse.Kadroya da Keçeliyi yazdımya Allah sonumuzu hayır etsin.

ÖmerFarukYılmaz
09.08.2007, 12:35
----------------------tolga----------------------

--------ERDİNÇ-------RİSP-------ÇAĞDAŞ--------

SERKAN--------------------------------MUSAMPA-

----------GÖKDENİZ-----------AYMAN-----------

-------------------CEYHUN(10)-----------------

--------------ERSEN--------YATTARA-------------

hadi bakim bu takımı tutsun biri
geysede böle kazandı uefayı gerçi (aSAADA)

--------------------tolga--------------------

--------ERDİNÇ-----RİSP----ÇAĞDAŞ---------

SERKAN--AYMAN-CEYHUN-GÖKDENİZ--MUSAMPA

------------ERSEN------YATTARA------------

BENCE bu saatten sonra kesinlikle daha fazla gole oynamalıyız

güngör_81
09.08.2007, 14:02
----------Tolga----------
Jabi----Risp----Tolga----
----Hüseyin----Yusuf----
Yattara----Ceyhun----Gökdeniz
------Ersen M-----Umut

Beklerimiz ataklara katılıp orta açabilmeli.Ön liberolarımız ileriye doğru oynayabilmeli gerektiğinde de gol atabilmeli.Gönül isterdi ki sol açıkta sol ayaklı biri oynayabilse.Kadroya da Keçeliyi yazdımya Allah sonumuzu hayır etsin.

Kardeş bu kadroda bi şey fazla gibi he :)İstersen keçeliyi çıkarda diğer takımlarla 11'e 11 oynayalım...

Emre B.
09.08.2007, 14:50
Kardeş bu kadroda bi şey fazla gibi he :)İstersen keçeliyi çıkarda diğer takımlarla 11'e 11 oynayalım...

Ben düzelttim sende düzeltte rezil olmayalım:D:D

butthead
09.08.2007, 15:05
düz 4-4-2 olsa kanatlardan erseni besleriz ingiliz fitbolu gibi ortadanda umutu

TOLGA

jabi tolga risp celaleddin

yattara hüseyin ceyhun Gökdeniz

ersen umut

bence bize en faydalısı

Emirhan Makul
09.08.2007, 15:07
4-4-2 bütün dünya bu sistem üzerimde kurulu ahanda yazıyorum şampiyon olacağımız taktiği

tolga
tayfun cora tolga seyhan erdinç yavuz celalettin

serkan balcı ceyhun eriş gökdeniz yattara

ersen martin priça

oyuncu değişiklikleri :
serkan balcı--jabi
tayfun cora:risp
serkan:ayman
yattara: alınır yerine gökdeniz çekilir gökdenizin yerine adnan çekilir
ersen şişerse :umut bulut girer
ceyhun:yusuf
eğer musampa affedilirse serkanın hiç oynamasına hiç gerek yok

hüseyin1975
09.08.2007, 15:42
Adam gibi oynamalı...

Onur
09.08.2007, 15:48
Bence böyle olmalı kadromuz.

http://img32.yukle.tc/images/9787saha1.PNG

Daha önceki dediğim gibi

ÖmerFarukYılmaz
09.08.2007, 15:52
ya ABİ BIRAKIN TEK FORVETİ ARTIK yaramıor

tecrübeyle sabittir. olamadı olmuyor.yok

Onur
09.08.2007, 15:57
Yattara,Gökdeniz ve Ceyhun gibi defansa yardımları çok az ofansif orta sahaların olunca mecburen tek forvet oynamalısın...

Tek forvet demek defansif oyun demek değildir;)

Bkz. Barcelona (Eto'o tek forvet oynadı 2 sezon önce)

Tolga Sarı
09.08.2007, 16:07
biz nerdeyse yıllardır tek forvetle oynuyoruz...sonuc=hicbirsey...

barcelona gecen yıldan iyi bir ders almıski bu yıl cift forvet goruntusundeler...

bu arada biz Barca deiliz...eto nun arkasındaki isimlerle umut un arkasındaki isimleri kıyaslayalım ozman..:S

TS-Tiryaki
09.08.2007, 16:22
------------------------------------Jefferson-----------------------------------

----------Jabi---------------Tolga----------------Erdinc-----------Cagdas------

-----------------------Serkan-----------------------Hüseyin--------------------

Yattara----------------------------------------------------------------Gökdeniz

-------------------------------------Ceyhun-----------------------------------

--------------------------------------Umut------------------------------------

Travelair
09.08.2007, 17:21
------------------Tolga---------------------

---Jabi-----------Tolga-----------Çağdaş----

-----------Serkan----Hüseyin-----------------

Gökdeniz----Ceyhun----Yusuf----------Yattara

------------------Prica-----------------------

Ataklarda Ceyhun forvete yakın oynar. Savunma yaparken Serkan ve Hüseyin kademeli 3'lü savunmaya gömülür

Nytre
09.08.2007, 17:22
oyun sistemini ziya doğan bize bir açıklasa... 11 oyuncunun 7 tanesi defans olamaz ki?

o zaman golü kim atacak? golü düşünmeyen bir t.direktor başarıyı nasıl bekler.

vadaa55
09.08.2007, 17:36
Tolga
Jabi Erdinç Tolga Celaleddin
Hüseyin
Yattara Ceyhun Gökdeniz
Ersen Umut
bence ziya çok sıkıştığı zaman maçlara böyle başlayacaktır(geçen sene ankaragücü maçı) ama ömrü hayatında yan yana oynamayan adamlar pozisyon üretemeyecek ve gördünüz mü benim sistemim en güzeli 4321 diyecek...bende ekran başında başlıyacağım küfre...planlı bir komplo(komplo zaten planlı olur diyenleri duyar gibiyim)http://forum.bordomavi.net/images/icons/icon10.gif

karaagac61
09.08.2007, 17:39
oyun sistemini ziya doğan bize bir açıklasa... 11 oyuncunun 7 tanesi defans olamaz ki?

başka söze gerek yok

Serdar A
09.08.2007, 17:42

4-3-2-1 uygulayan va başarılı olan çok fazla takım var. Öyle sanıldığı gibi ofansif etkinliği olmayan bir taktikde değildir. Ancak bizim takım bu formasyonu oynayamıyor.

Umut tek forvet oynayamaz.

Sağ-sol bek ileri çıkıp ofansa katkı sağlayamaz , ileri çıksa orta yapamaz , orta yapsa geri dönemez.

Göbekteki üçlü etkili alan daraltamaz , takımdaki pas organizasyonunu yapmalarını bırakalım , kendi aralarında bile büyük pas hataları yaparlar.

Ceyhun kanatlara inemez , oyuncu eksilttikten sonraki attığı pasların çoğu rakipte kalır.

Hepimizin bildiği sorunlar...
Daha çoğaltılabilir. Güçlü ve zayıf yanlarımızı gerçekçi biçimde ortaya koymalı , takım formasyonu ona göre belirlenmeli. Bir çok oyuncumuzu bu ısrar yüzünden kaybettik. Bir çok sportif başarısızlığı bu ısrar yüzünden aldık. Taraftarın tepkisi bu ısrar yüzünden.

kaplan6154
09.08.2007, 18:03
Bence en iyisi 4-1-2-1-2 zaten ziyanın taktigi belli

--------------------------TOLGA----------------------
JABİ--------TOLGA------------------ERDİNÇ------CELO(TAYFUN)
HÜSEYİ-------SERKAN

YATTARA---------------------------------------------GÖKDENİZ

-------------------------------CEYHUN------------------------
-------------------------------UMUT--------------------------
Zaten ona kalsa yattarayla gökdenizide ön libero oynatır kafa yokki adamda bizden birini koysalar daha iyi oynatır.

Burak Tokal
09.08.2007, 18:05
4-4-2 gibi klasik bir taktikle çıksa dahi şimdikinden daha başarılı oluruz

vadaa55
09.08.2007, 18:26
4-3-2-1 uygulayan va başarılı olan çok fazla takım var. Öyle sanıldığı gibi ofansif etkinliği olmayan bir taktikde değildir. Ancak bizim takım bu formasyonu oynayamıyor.

Umut tek forvet oynayamaz.

Sağ-sol bek ileri çıkıp ofansa katkı sağlayamaz , ileri çıksa orta yapamaz , orta yapsa geri dönemez.

Göbekteki üçlü etkili alan daraltamaz , takımdaki pas organizasyonunu yapmalarını bırakalım , kendi aralarında bile büyük pas hataları yaparlar.

Ceyhun kanatlara inemez , oyuncu eksilttikten sonraki attığı pasların çoğu rakipte kalır.

Hepimizin bildiği sorunlar...
Daha çoğaltılabilir. Güçlü ve zayıf yanlarımızı gerçekçi biçimde ortaya koymalı , takım formasyonu ona göre belirlenmeli. Bir çok oyuncumuzu bu ısrar yüzünden kaybettik. Bir çok sportif başarısızlığı bu ısrar yüzünden aldık. Taraftarın tepkisi bu ısrar yüzünden.
haklısın mesela son şampiyonlar ligi şampiyonu milan önliberoları pirlo ambrosini ve gattuso...ancak bizdeki önliberolar sadece top kapmaya yarayan yaratıcı özelliği olmayan adamlar mesela 3lü önliberoda yusuf düşünülebilir hem genç hem yaratıcı ön liberohttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon14.gifayrıca sol bekleri jankulowski ileri çok çıkıyor bri maçta celonun kariyeri kadar çizgiye inmiştir ...aynı şekilde sağ kanat... eskiden cafu vardı şimdi oddo ...ne diyelim angelotti işini biliyor...darısı bizim capello ziyanın kel başınahttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon10.gif

Serdar A
09.08.2007, 18:43
haklısın mesela son şampiyonlar ligi şampiyonu milan önliberoları pirlo ambrosini ve gattuso...ancak bizdeki önliberolar sadece top kapmaya yarayan yaratıcı özelliği olmayan adamlar mesela 3lü önliberoda yusuf düşünülebilir hem genç hem yaratıcı ön liberohttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon14.gifayrıca sol bekleri jankulowski ileri çok çıkıyor bri maçta celonun kariyeri kadar çizgiye inmiştir ...aynı şekilde sağ kanat... eskiden cafu vardı şimdi oddo ...ne diyelim angelotti işini biliyor...darısı bizim capello ziyanın kel başınahttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon10.gif

Ceyhun'lada Kaka'yı karşılaştırsaydın tam olurdu :)

Ben ayrıca ortada oynayan bizim üçlünün çok iyi defansif özellikleri olduğunuda düşünmüyorum.

Takımımızın zaafları ve Ziya hocanın ısrarı yüzünden 4-3-2-1 taraftarımızda çağ dışı , verimsiz bir formasyon olarak algılanıyor. O yüzden bunları söyleme gereği duydum.

14cell61
09.08.2007, 19:28
-----------------------tolga-----------------------------

------------tolga----------------erdİnÇ-----------------

Jabİ------------------hÜseyİn-------------------celo----

-----------------------serkan----------------------------

-----yattara------------------------------gÖkdenİz-----

-----------------------ceyhun----------------------------

---------------------ersen Martİn-----------------------

tuncii
09.08.2007, 19:50
--------------------tolga----------------------

--jabi-------tolga----------erdinç----------celaleddin

------------hüseyin-----------serkan--------------

--yattara-----------gökdeniz-----------------ceyhun

-----------umut----------ersen----------

bence boyle bir kadroyla bir iki maca ckarsak artık kımse tutamaz bizi

eren_61
09.08.2007, 20:06
--------------------tolga----------------------

--jabi-------tolga----------erdinç----------celaleddin

------------hüseyin-----------serkan--------------

--yattara-----------gökdeniz-----------------ceyhun

-----------umut----------ersen----------

bence boyle bir kadroyla bir iki maca ckarsak artık kımse tutamaz bizi

kadeş valla kadron güzelde 12 kişi bee.ya hüseyin ya serkan çıkart dediğin doğru sana katılıyorum

oguzkoc
09.08.2007, 21:59
mevcut kadro ile
--------------tolga--------------
serkan---tolga---erdinç-----celo
------hüseyin------ayman-------
yattara----ceyhun------gökdeniz
-----------umut---------------

transferler olursa:
-------------tolga---------------
serkan---tolga---erdinç---hayrettin
------hüseyin-----ayman--------
gökdeniz-----ceyhun-----mehmet ç.
------------prica----------------

antagonist
09.08.2007, 22:06
Bir kadro da biz yapalım. :)

Kaleci(İnşallah alınır.)
Jabi-Erdinç-Risp-Sol bek :)
Serkan-Yusuf
Gökdeniz-Yattara-Ceyhun
Umut

yns61
09.08.2007, 22:17
--------------------tolga (boş olsada olur )------------------

jabi-----------------erdinç--------çagdaş---------musampa---

serkan balcı---------------ceyhun--------------gökdeniz-----

--------------yattara--------------------------------------

--------------umut bulut------------ersen martin------------

bazı arkadaşlar ziyanın taktigini izleye izleye etkilenmişler takımı tek forvet cıkartıyolar tekforvet oynamak için çoo..k kaliteli forvete ihtiyacımız var

Emre B.
09.08.2007, 22:19
--------------------tolga (boş dursada olur )------------------

Musampayı sol bek mi yaptınız?Kusura bakmayın ama Ziya Doğanı bile geçtiniz.

TolgaTopçu61
09.08.2007, 22:20
bence 4-4-2 oynamamiz gerek:
tolga
jabi-erdinc-cagdas-mustafa
yattara-serkan(ayman)-hüseyin-gökdeniz
ersen-ergin keles

+1AhmeT
09.08.2007, 22:22
-------tolga---------

jabi----------erdinç-----------çagdaş

serkan balcı---------------ceyhun--------------gökdeniz

yattara-------------Yusuf

umut bulut------------Ziya Doğan(yeni transfer)

yns61
09.08.2007, 22:24
Musampayı sol bek mi yaptınız?Kusura bakmayın ama Ziya Doğanı bile geçtiniz.
musampa sol kanat oyuncusudur ziya dogan onu defansif orta saha diye oynattı :)

Emre B.
09.08.2007, 22:27

Ziya Doğan'ın yaptığıda doğru değilde.Musampadan sol bek yapmak cinayet.

Onur
09.08.2007, 23:05
biz nerdeyse yıllardır tek forvetle oynuyoruz...sonuc=hicbirsey...

barcelona gecen yıldan iyi bir ders almıski bu yıl cift forvet goruntusundeler...

bu arada biz Barca deiliz...eto nun arkasındaki isimlerle umut un arkasındaki isimleri kıyaslayalım ozman..:S

Eto'nun arkasındakilerle umut'un arkasındakiler arasındaki fark İspanya ile Türkiye ligi arasındaki farktan büyük değil...

cınar#7
10.08.2007, 10:53
--------------------------------Jefferson--------------------------------

Jabi------------------Tolga Seyhan----------Çağdaş-----------Serkan Balcı

---------------------------------Hüseyin--------------------------------

Yattara----------------------------------------------------------Gökdeniz

--------------------------------Ceyhun----------------------------------

------------------------Umut---------------E.Martin----------------------

DİNÇ
10.08.2007, 11:17

Eğer Musampa biraz gayret gösterse,biraz kıpırdasa emin olun takımda yerini alırdı...
Geldiği günden beri isteksiz,sorumsuz dolaştı durdu...
Antrenmanlarda ve maçlarda hiç bir varlık gösteremedi...
90 Dk. da oynasan,45Dk. da oynasan 10 Dk. da oynasan bir ışık verir,takıma katkın olur...
Musampa ne yaptı;
1. Şehri beğenmedi...
2. Alkol problemini yenemedi...
3. Antrenmanlarda isteksizdi....
4. Maçlarda takıma destek veremedi...
5. Menajerinin oyununa geldi...
6. Taraftarla arası iyi olmadı...Trabzonspor taraftarını hiç umursamadı...Bir maç sonrası taraftarla kavga etti...
7. Şans verildiğinde olmadık bir pozisyonda kırmızı kart görüp takımı eksik bıraktı...

Daha yazacak çok şey varda....Neyse...
Hala Musampa bu takımda niye oynamıyor diyenler var...

ÖmerFarukYılmaz
10.08.2007, 16:27
------------------------tolga----------------------

------------erdİnÇ-----tolga-----rİsp-------------

Serkan--------------------------------MUSAMPA:D

-------------gÖkdenİz---------ayman--------------

-----------------------ceyhun---------------------

---------------ersen-----------yattara------------

Bu Takimi Yenene Helal Olsun (tabİ Bİ Bİrbİrlerİne AliŞsinlar Bakalim)

ilhan
11.08.2007, 13:04
MUHTEMEL 11
Trabzonspor'un yarınki maça Toga Zengin, Tayfun, Erdinç, Tolga Seyhan, Celaleddin, Serkan, Hüseyin, Ayman, Ceyhun, Gökdeniz ve Umut 11'i ile sahaya çıkması bekleniyor.

Kaynak : ligtv

Yani ; 4-3-2-1 ...

10 numara
11.08.2007, 13:38
* * * * * * * * jeff * * * * * * * *

* jabi * erdinç * risp * celo *

* * * * hüseyin * * serkan * * * * *

* gökdeniz ceyhun musampa *

* * * * * prica * * * * * *

oskanonur
11.08.2007, 13:38
ziya dogan'in mantalitesindeki gibi olmasin yeter.

of82lu
11.08.2007, 20:30
[quote=yattara show;901368]--------------------------------Jefferson--------------------------------

Jabi------------------Tolga Seyhan----------Çağdaş-----------Serkan Balcı

---------------------------------Hüseyin--------------------------------

Yattara----------------------------------------------------------Gökdeniz

--------------------------------Ceyhun----------------------------------

------------------------Umut---------------E.Martin----------------------

Evet işte budurr arkadaşlarr.biz bu olmalıyız korkak oynamamalıyız.tebrikler arkadaşım.kafamdaki sistemin aynısı bide şu Z.Doğan görebilse bunu.ama biz o günleri görebilecekmiyiz bilmiyorum.Bir tek çağdaşın yerine Erdinç veya Risp olmalı

Bartuğ13
11.08.2007, 20:56
şöyle bir taktikle çıkılmasının fena olmayacağını düşünüyorum
tolga
jabi-------tolga----erdinç-------hayrettin
------- hüseyin---yusuf-----------------
gökdeniz-----------------------musampa
-------------ceyhun-----------

---------------ersen----------------

bu kadronun iyi oynayacağından hiç şüphem yoktur.musampanın gitmesi halinde sola adam gibi bir transfer yapılmalıdır.yapılmazsa gökdeniz sola çekilip yattara sağa alınabilir.ayrıca ekstradan gerektiğinde ceyhun yerine umut alınarak çift forvet de oynanabilir.ama tercihen umut yerine başka bir forvet olmasıdır.

OFLU
12.08.2007, 00:07
-------------------------------- Tolga----------------------------------

---jabİ------------risp-----------tolga Seyhan--------------cello---

-----------------------------hÜseyİn(ayman)--------------------------

---serkan------------------------------------------------gÖkdenİz---

------------------------------ceyhun--------------------------------

-----------yattara------------------------------umut Bulut-------

şu kadroyu 1 kez sahada görde öyle karar ver ziya doğan bi 90 dakika ver şu kadroya...

Bilâl ÇOBAN
12.08.2007, 02:13
--------------------tolga (boş olsada olur )------------------

bazı arkadaşlar ziyanın taktigini izleye izleye etkilenmişler takımı tek forvet cıkartıyolar tekforvet oynamak için çoo..k kaliteli forvete ihtiyacımız var

hemşerim ben olsam, ceyhun'u forvet arkasına çeker, ortadaki boşluğu serkan ile doldurur, sağ tarafı ise yattara'ya emanet ederdim... tabi biz sadece hayal kuruyoruz, başımızda ZİYANETTİN DOĞAN var :( ziya faktörünü aşabilirsek bu kadro çok iş yapardı...

İHSAN
12.08.2007, 02:45
mümkünse , eğer defans yapcaksak Adam gibi defans yapalım, yok hücum yapacaksak da adam gibi hücum yapalım.

Defansa kapanıyoruz sürekli, adam gibi defans mı yapıyoruz? HAYIR. Her takım rahatlıkla pozisyona girebiliyor. İstedikleri gibi oynuyorlar.
Yapabiliyorsak hücum yapalım, nu hocayla zor. Savunma yapacaksak da, MİLAN FC gibi savunma yapalım. Ona da razıyım.

6Şafak Aydın1
12.08.2007, 04:16
ofansif futbol diyecegimde ileride forvet yetersiz olunca, gol adina ofansifin anlami kalmiyor.

tamuğ yamtar
12.08.2007, 04:19
Haysiyetli...

Erkan
18.09.2007, 20:18
"3-5-2'ye döneceğim"

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, camiada birlik ve beraberliği sağladıkları takdirde şampiyonluk yarışında Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray kadar iddialı olacaklarını söyledi. Doğan, ilerleyen günlerde sakat futbolcuların tam olarak iyileşmesi ile birlikte 3 - 5 - 2 sistemine dönmeyi planladığını ifade ederek, "Defansif oynatıyorum diye eleştirenlere en iyi cevabı attığımız bol gollerle veriyorum. Türkiye'de herşey kalıplaşmış. Kazanırsan göğe çıkarılırsın, kaybedersen yerin dibine gömülürsün" dedi.
AKILLA PARAYI YENEBİLİRİZ
Teknik Direktör Doğan, DHA' ya yaptığı özel açıklamalarda şampiyonluk için sadece kendisinin ve takımın birlik içerisinde olmasının yetmediğini, camia içinde de birlik gerektiğini söyledi. Doğan, birlik ve beraberliği sağlayıp mantıklı davrandıkları takdirde Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'ın kimi transfer ettiğinin fazla bir öneminin olmadığını ifade ederek, "Eğer birlik olursak, Trabzonspor'un gizli kalmış enerjisini ortaya çıkarırsak, en az Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray kadar iddialı oluruz. Bazen akıllı işler yaparak, çok para harcayan takımları da yenebiliriz" diye konuştu.
3 - 5 - 2' YE GEÇEBİLİRİM
Doğan, amacının ligin en çok gol atan takımı olmak olduğunu ifade ederek, "Daha önce bu takımı çalıştırdığım dönemlerde ligin en çok gol atan, en az gol yiyen takımıydı. Belki ilk sezonumda Fenerbahçe belki bizden biraz daha iyiydi. Benim hedefim yine ligin en çok gol atan, en az gol yiyen takım olmak. Takımı bir bütün olarak düşündüğüm için bu iddiayı yine taşıyorum. Daha önceki yıllarda da başka takımlarda bunu başardık. Milli takımla ilgili de, herkes bir şey söyledi. Takım neden o kadar ofansif oynadı diye. Bazen de biz niye defansif oynadık diye eleştiriliyoruz. İnsanların istekleri bitmez. Maçtan sonra yorum yapmak çok kolaydır. Biz bunları bir tarafa bırakıyoruz. Elimizdeki malzeme hangi sisteme uyarsa onu uyguluyoruz. Bir iki sakat futbolcum var. Onlar tam manasıyla iyileşirse 3 - 5 - 2 sistemine dönebilirim. Ben bunu şimdi söylemiyorum, futbolcularımla sürekli konuşuyorum. Ama dediğim gibi elimdeki malzeme hangi sisteme uyuyorsa onu oynatırım" dedi.

(Kaynak sporx , roportajin tamamini kopyalamadim.)

Benim burda tartismak istedigim 3-5-2 sistemidir, ve bizde nasil uygulanacagini tartismak istedigim bir baslik. Nezamandan beri Ziya dogan 3-5-2 ye donmek istedigini her firsatta dile getiriyor, bu da beni acikcasi korkutuyor.

Her zaman dan farkli olacagini dusunmuyorum, ama bu sistem oyun duzenimizi (oyle birsey den soz edebilirsek tabi) tamamen bozacagini dusunuyorum..

A.Alper
18.09.2007, 20:22
Karakuzu bunu söyledi ama yapmaya fırsatı olamayacak.Olsa da 3-5-2 için oyuncusu yok.

Egemen Yılmaz
18.09.2007, 20:24
3-5-2 de sorun kanatlarda olur, o sorun da serkan ve celaleddin'le çözülür(!) merak etmeyin

TSKara61
18.09.2007, 20:24
Gecen macta sanki 3-5-2ye gectikten sonra takim biraz canlanmisti.
Jeff
Jabi-Risp-Cagdas
Yattara-Huseyin-Yusu-Ceyhun-Gokdeniz
Umut-Jun(Ergin)

A.Alper
18.09.2007, 20:25
O maçta Yusuf'la Jun oynamış mıydı ?

Egemen Yılmaz
18.09.2007, 20:26
Gecen macta sanki 3-5-2ye gectikten sonra takim biraz canlanmisti.
Jeff
Jabi-Risp-Cagdas
Yattara-Huseyin-Yusu-Ceyhun-Gokdeniz
Umut-Jun(Ergin)

bu sistemle kevgire döneriz. kanatları gökdenizle yattara mı kapatacak:confused:

Ba®ış
18.09.2007, 20:26
jun oynamadı galiba

Fatih
18.09.2007, 20:28
3-5-2 yi dünyada uygulayan takım yok denecek kadar azaldı komünizim gibi bişi oldu artık

TSKara61
18.09.2007, 20:30
bu sistemle kevgire döneriz. kanatları gökdenizle yattara mı kapatacak:confused:

Ya boyle sistemde arka 3lu blok olarak hareket ediyor.

Sag kanattan akin gelirse Jabi bastiracak Risp arkasini saglama alacak ve Cagdas olusan bosluklara bos futbolculara bakacak, vs.

Yazdigim kadro sadece benim 3-5-2de uyugluyabilecegim bir kadroydu.

Erkut Ay
18.09.2007, 20:31
capello ziya işini bilir dokunmayın şaka bi yanada 4.4.2 den başkası gitmez bu oyuncularla.........

kabakziya61
18.09.2007, 20:32
her hafta taktik değiştiriyoz, bu sene kesin şampiyonuz? :S:S:S

Egemen Yılmaz
18.09.2007, 20:33
Ya boyle sistemde arka 3lu blok olarak hareket ediyor.

Sag kanattan akin gelirse Jabi bastiracak Risp arkasini saglama alacak ve Cagdas olusan bosluklara bos futbolculara bakacak, vs.

Yazdigim kadro sadece benim 3-5-2de uyugluyabilecegim bir kadroydu.

düşünülebilir tabi ama o işi şu an 4 kişi düzgün yapamazken 3 kişiyle yapmak zor bence.

Erkan
18.09.2007, 20:37
benim merak ettigim 3 lu kim olacak ve 5 li kim?
Erdinc,tolga,risp mi?
5 li?///? Huseyin,serkan,ayman,keceli ve cello? (bu nu da yapmaz heralde ) bence keceliyi keser, ve yerine gokdenizi koyar.... ve kadro buyuk ihtimalle soyle olur..

----------Tolga-----
Erdinc---------Tolga----Risp
Serkan----Huseyin-----Ayman---Cellaledin
---- Gokdeniz---
Yattara-umut...........

A.Alper
18.09.2007, 20:39
Bizim kadrodan bir tek sistem çıkabilir.O da şu an Ziya Hoca'nın oynattığı sistem.Çünkü kadroyu takımı böyle oynatmak için kurdu.

Emre B.
18.09.2007, 20:48
Siz 3-5-2'de atak mı oynıycaz sanıyosunuz?Adam ön liberoların hepsini birden oynatçak.
Tolga
Tolga Risp Erdinç
Serkan Hüseyin Ayman Celaleddin
Ceyhun
Gökdeniz Umut

Ba®ış
18.09.2007, 20:52
3-5-8 bile oynasak Ziya Doğan olduğu sürece kahrolmaya mahkumuz

A.Alper
18.09.2007, 20:55
Lazaroni bir ara 4-6-0 oynatıyordu.Hey gidi günler.

Sacit
18.09.2007, 20:56
Avni Aker'de 4-3-3,deplasmanda 4-4-2 oynamalıyız..

Kesinlikle bu sistemle Trabzonspor başarılı olur.