PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4 Büyüklerden Hangisinin Yok... Bilin Bakalım

e-mercan
30.06.2007, 23:10
bu takımın (TRABZONSPOR) koyu bir taraftarı olarak böylesi acizlik kokan başlıklar açmak yada açılmış başlıklara yorum yazmak her ne kadar zor gelsede gerçeği değiştiremeyiz...
Şimdi yukarıdaki sorunun açılımını sorayım siz cevaplayın ve kendinize sorun bakalım....
Malum ülkemizde futbol deyince 4 BÜyük kulupten bahsedilir (son zamanlarda 4. büyükten pekte bahsedilmez olunsa'da)
Lakin git gide bu kavram yerini 3 Büyükler diye yeni bir kavrama bırakmaktadır...
En azından medya bunu yüksek sesle böyle dillendirmektedir...son 20 yıl da bir türlü gelmeyen şampiyonluğun bunda büyük etkisi varsada yanlız başına yeterli bir sebep olarak ileri süremeyiz...20 yılları değilde ben son 2 yılı ele alıp 2 örnek sunacağım gerisi size kalmış...

tv kanalları:

fenerbahçe tv,
Beşiktaş tv,
Galatasaray tv
artık uyduda yayın yapıyor ve bütün tv izleyicilerine ulaşıyor yani 4 büyükler içerisinden üçünün kendi tv si var ama birinin yok....

gelelim bu yılki transferlere:

fenerbahçe R.Karlos
Beşiktaş Cisse
Galatasaray LİNKOLN ...
4 Büyüklerden üçü avrupanın en önde gelen futbolcularından birertane transfer yaparak hem kadrolarını dahada güçlendirdiler hemde biri diğerinden aşağı kalmayacağını transfer bombalarını ard arda patlatarak belli ediyorlar, ve adeta göz dağı veriyorlar ama gel görki bu dört büyüklerden birtanesinden hiç ses seda yok . BİLİN BAKALIM ,ACABA HANGİSİ BU BÜYÜK TAKIM...Gerçekten zor sorular değilmi...
Daha çok soru sorulabilir elbette ama ben vizyon ve misyon açısından bunları yeterli görüyor daha çok soru sorarak cevaplamalarınızı zora sokmak istemiyorum...lütfen düşüncelerinizi burada yazarak sizlerde katkıda bulunun...
BİLİN BAKALIM KİM.?

Erkan
30.06.2007, 23:34
Bizim ruhumuz var, serefimiz var ..........;)

python
30.06.2007, 23:40

Bizim var fakat..

My
30.06.2007, 23:54
...(son zamanlarda 4. büyükten pekte bahsedilmez olunsa'da)...Arkadaşım, daha biz kendi taraftarımıza 4. büyük olmadığımızı anlatamımışız da ezelden beri bu memlekette oynanan tiyatronun 3 aktörünün parasına, puluna, kayırılmalarına karşılık diğerlerine büyüklüğümüzü, üstlendiğimiz misyonunu, en tepede olduğumuz takdirde dahi hep arka plana itilişimizi nasıl anlatacağız. Lütfen bahsi geçen cümledeki '4. büyük' ibaresini düzeltir misin.

WERTHeR
30.06.2007, 23:59
bu takımı vizyonsuzlar idare ettiği müddetçe bir gençler bir antep olma yolunda ilerleyeceğiz. Geçmişimiz çok büyük ve bize büyüklüğü bir kazanım olarak o büyük geçmişimiz sunuyor. Lakin tüm renkdaşlarım kazanılan büyüklüğün öyle ya da böyle her geçen yıl törpülendiğini görmekteyiz ama açıkçası itiraf etmekten çekiniyoruz. Büyüklük başarıya endeksli değildir diyoruz. Zira büyük takım başarılı olmak zorundadır. Bu bir kuraldır. Bu yıl değilse seneye. Seneye olmazsa ondan sonraki seneye. Büyük takın transfer yapmak istedimi yapar. Bu konuyu açmayalım bence hiç:) Yıllar büyüklüğümüzden birer toz parçası alarak geçmektedir. Lakin az az gittiği için küçüldüğümüzün farkında değiliz bence....

Emorfo
01.07.2007, 00:08
Onlarda var bizde de olsun düşüncesi sakıncalı bir düşüncedir. Rakiplerimizin mağzaları açıldı bizde olsun dedik Ts Club'lar açtık kalitesiz ürünler yaptık kendi kendimizi kandırdık kazıkladık. Rakiplerimiz borsaya açıldı bizde açılalım dedik, hem yanlış açıldık, hem ucuzdan açıldık hem de gelen parayı değerlendiremedik. Rakiplerimiz hep yıldız alıyor biz neen alamıyoruz dedik, uzun süreden sonra paralı bir başkan geliyor yıldız tabir edilen bir futbolcu getiriyor. Sonunda bizim de bir yıldız transferimiz oldu. Uyum sağlayamadı, faydalaı olamadı gönderdik. Bütün bu örneklerde ne görüyorsunuz bazı şeyler sırf yapmak için yapılmış. Alt kalmayalım şanımız yürüsün ziniyetinin sonucudur bunlar. Bir iş yapacaksınız önce ön araştırması yapılır, bütün olasılıklar hesaplanır hep en iyiye ulaşmak hedeflenir bütün çalışmalar bu doğrultuda yapılır. Rakibiniz bir iş yaptı mı sizin de yapmanız mı lazım taklit ederek değil, mevcut sistemi iyi analiz ederek üstüne kendinizden bir şeyler ekleyerek daha özgün bir şey çıkarmanız lazım. Bu nedenle Trabzonspor Tv'de onlarda var altta kalmayalım bizde de olsun mantığıyla alelacele iş yapmamak lazım. Daha önce yapılanlar gibi sırf yapmak için bazı şeyleri yapmamak lazım.

WERTHeR
01.07.2007, 00:14
Onlarda var bizde de olsun düşüncesi sakıncalı bir düşüncedir. Rakiplerimizin mağzaları açıldı bizde olsun dedik Ts Club'lar açtık kalitesiz ürünler yaptık kendi kendimizi kandırdık kazıkladık. Rakiplerimiz borsaya açıldı bizde açılalım dedik, hem yanlış açıldık, hem ucuzdan açıldık hem de gelen parayı değerlendiremedik. Rakiplerimiz hep yıldız alıyor biz neen alamıyoruz dedik, uzun süreden sonra paralı bir başkan geliyor yıldız tabir edilen bir futbolcu getiriyor. Sonunda bizim de bir yıldız transferimiz oldu. Uyum sağlayamadı, faydalaı olamadı gönderdik. Bütün bu örneklerde ne görüyorsunuz bazı şeyler sırf yapmak için yapılmış. Alt kalmayalım şanımız yürüsün ziniyetinin sonucudur bunlar. Bir iş yapacaksınız önce ön araştırması yapılır, bütün olasılıklar hesaplanır hep en iyiye ulaşmak hedeflenir bütün çalışmalar bu doğrultuda yapılır. Rakibiniz bir iş yaptı mı sizin de yapmanız mı lazım taklit ederek değil, mevcut sistemi iyi analiz ederek üstüne kendinizden bir şeyler ekleyerek daha özgün bir şey çıkarmanız lazım. Bu nedenle Trabzonspor Tv'de onlarda var altta kalmayalım bizde de olsun mantığıyla alelacele iş yapmamak lazım. Daha önce yapılanlar gibi sırf yapmak için bazı şeyleri yapmamak lazım.

Hakkın var yok değil ama gel gör ki son 15 yılda rakiplerimizin yapmadığı ama büyüklük göstergesi olan ne yapabildik. Orjinal bir şeyler ortaya koyabildikmi. Peşlerine takılıp gitmiyormuyuz. Neden ilk stadyumu biz yapmadıkta son stadyumu yapmak için uğraş veriyoruz. Hatta sırf bu yüzden sen nuri albayrak' ın devam etmesini istemiyormusun.(ondan başkası stad tyapamaz diyerek) Sakın nuri albayrak polemiğine girmeyelim. Sorun şimdiki başkan değildir. Nuri albayrak bu zincirin son halkasıdır.

denizgrsy
01.07.2007, 01:38
onların tv sine bilmem neyine özenecek değilim...kaldı ki AB ye de karşı çıkanlardanım tıpkı istanbul takımlarına özentiye karşı çıktığım gibi...o adam biletini 40/50 milyondan satıyor,tabi ki tv de açar carlosu da getirir....sen 10 milyon bilet satıyorsun stadın dolmuyor...olmaz!
biz krallığa baş kaldırmış,o tacı kralın elinden almış bir takımız..biz o kralı soyup çıplak dolaştırmışız belli senelerde...hee o seneler mazide kaldı derseniz evet ama beklicez... benim; 1. 2. ve ya 3. büyük gibi sıralamalarla işim yok...kümede düşse bu takım benim gözüm başkasını görmez hep 1'inci hep 1'inci. ..
o adamlar 100 senede15/16 şampiyonlukları var...bizim 30 küsür sene 1.lig tarihimizde 6 şampiyonluğumuz var......biz kısa zamanda çok iş başarmışız ..matematik yalan söylemez:D

e-mercan
01.07.2007, 03:01
WERTHeR aynı kanıda olduğumuza sevindim....diğer arkadaşlara gelince...bu başlığı açarken trabzonsporumuzun büyüklüğünden bir şey kaybetmiş olmasından değil sadece büyük takım olma ve gereklerini yerine getirme konusunda maalesef diğer takımlara oranla büyük oranda zaaflar yaşıyoruz . ve bu zaaflar değilmiki spor kamuoyu gündeminde alt sıralara düşüren,ve diğerleriyle yarışta geride bırakan...bazı arkadaşlar trabzonspor küme düşsede yinede şampiyon falan benzetmesine gitmiş ama sanırım gerçekler hiçte öyle değil...lütfen kendimizi kandırmayalım...gerçekçi olmanın daha faydalı olacağını sanıyorum yoksa hüsranları bol bir seyirci topluluğuna dönüşmemiz an meselesidir arkadaşlar...ayrıca bir arkadaşımda diğerleri yapıyor ama profosyönelce yapıyor biz ts club işini bile beceremedik demiş...becerseydik ,diğerleri beceriyorda bizim elimizemi yapışıyo...takım şampiyonluğa oynarsa seyirci tirbünleri doldurur...iyi kaliteli transfer yapılırsa diğerleri gibi forma satılır...ve taraftar şampiyonluğa inanırsa o bileti 10 değil 50 ytl ye alır ve stada girer arkadaşım bunu iyi bilmen lazım...ekranlarda yoksun transferde yoksun, tv kuramıyorsun...sahada yoksun eee seyirci 10 ytl ye bile almıyo bileti diyorsun...işte bu olmadı...ne ekersen onu biçersin...millet gözüne gözlük takıpta hüseyini ronaldinho diye izleyecek değil herhalde ...LİG tv ye bile trabzonsporun maçlarını yayınlatmak için 3 yıldır anamız ağladı mail at telefon et fax çek biz büyük takımız yayınlayın maçlarımızı yoksa dekoderleri iade edicez bak toplu halde diye , resmen şantaj yaptık ya...bu takım eskisi gibi kafaya oynasın iyi transferler yapsın medyada yer bulsun bak o zaman LİG tv yalvarmıyormu abi noolur yayınlayalım maçları diye...BİLMEM ANLATABİLDİMMİ...hepimiz trabzonsporluyuz ve hepimiz takımımızı çok ama çok seviyoruz ama lütfen mantık dışı fanatiklik örnekleri sergilemeyelim yazılarımızda...

Fatih Ersoy
01.07.2007, 03:43
Parayla, şikeyle büyük olacaksak yok arkadaş ben almıyayım..

Kim ne derse desin 100 yıllık takımlara 40 yıllık bir takımın almış olduğu 6 şampiyonluk ve peşinden koşturduğu insan kitlesi büyüklüğümüzün apaçık göstergesidir. Evet bazıları bunu görmezden geliyor olabilir ama gerçeklerin onlarda farkındalar..

Semih58
01.07.2007, 08:57
Mehmet Ali YILMAZ E.Bahçe kongre üyesi
Ender ASMAN E.B Tv!de çalışmıştır.

Semih58
01.07.2007, 09:01
Ben TV olmasına karşıyım.TV'nin ne faydası olur tam olarak kestiremiyorum.

ilhan
01.07.2007, 09:08
Ben TV olmasına karşıyım.TV'nin ne faydası olur tam olarak kestiremiyorum.

Resmi sitesinde haber yapamayanlar Tv'de mi haber yapıcak ?

Kaldı ki mevcut yönetimin haber yapıcak konusu bile yoktur.

Şimdilik Tv olayı askıda kalsın. Önce başarılı olalım da.

Lancet_61
01.07.2007, 12:13
Arkadaşım, daha biz kendi taraftarımıza 4. büyük olmadığımızı anlatamımışız da ezelden beri bu memlekette oynanan tiyatronun 3 aktörünün parasına, puluna, kayırılmalarına karşılık diğerlerine büyüklüğümüzü, üstlendiğimiz misyonunu, en tepede olduğumuz takdirde dahi hep arka plana itilişimizi nasıl anlatacağız. Lütfen bahsi geçen cümledeki '4. büyük' ibaresini düzeltir misin.

:alkış::alkış::alkış:
söylenecek pek bişey kalmamış bence...

e-mercan
01.07.2007, 17:59
bakıyorumda yukarıda yazılanlara...taraftar olarak beklentilerimiz karaya oturmuş zaten...bizde yönetimlere falan suç buluyoruz taraftar ne istiyorsa yönetimde onu veriyor sanırım....kendine bir tv yi bile çok gören taraftar topluluğuna dergi çok bile ...spor programlarında 10-15 saniyelik bir yer bulursak ohhh ne ala değmeyin keyfimize...en büyük vizyon eksikliğini açıkçası burada yorum yazan arkadaşlarda görüyorum bazıları hariç...konuyu açarken bu derece beklentileri düşük bir taraftar gurubuyla karşılaşacağımı açıkçası sanmıyordummm.neyimize bizim şampiyonlar ligi falan yaşasın intertoto...bu yorumlardan bu çıkar ancak..kimse kusura bakmasın

denizgrsy
01.07.2007, 22:05
''tv'' miz varken yada kadroda dünya yıldızımız varken mi şampiyon olduk biz...füzuli külfettir tv...önce kadro bi güzlleşsin takım ilgi çeken top oynasın esip geçelim...bi arkadaş değinmişti;internet sitesi ne kadar cazibeli yada merakla girilen bi yer ki tv si olsun...bizim BMN radyomuz var o yeter

Bülent Bayraktar
01.07.2007, 22:12
söylenecek söz yok...

yönetim cevap versin bu soruya...?

İHSAN
01.07.2007, 22:26
Bir kere herkesin imkanları , transferleri kendisini ilgilendirir. Tutup burada imkanları kıyaslamak , onların transferleriyle bizimkileri kıyaslamak vs. bana gereksiz geliyor... deneyin bakın konunun sonu nereye gidecek :(

Adem Erdoğan
01.07.2007, 22:35
onlar istanbulda biz trabzondayız.karşılaştırmalar saçma bence.

fanatikdevri
01.07.2007, 22:51
onlar istanbulda biz trabzondayız.karşılaştırmalar saçma bence.

doğru birde trabzonda yerel tv ler trabzonspor dan para kazanıyor
trabzonspor tv yaptın her şeyi onun oldu antremanları falan verdi
yerel tvler ekmek yiyemez
onları düşünmek zorunda trabzonspor
trabzonda yerel tvlerin hepsi trabzonspor tv

Emre B.
01.07.2007, 23:18
doğru birde trabzonda yerel tv ler trabzonspor dan para kazanıyor
trabzonspor tv yaptın her şeyi onun oldu antremanları falan verdi
yerel tvler ekmek yiyemez
onları düşünmek zorunda trabzonspor
trabzonda yerel tvlerin hepsi trabzonspor tv

Mesela FB TV var başka kanallara antremanı yayınlayamıyo mu?

fanatikdevri
01.07.2007, 23:24
Mesela FB TV var başka kanallara antremanı yayınlayamıyo mu?

tam bilmiyorum ama yayınlanmıyor röportaj falan vermiyorlar hatta trt bu işe kızıyordu
diğerlerini bilmiyorum
izlemediğim için yani

Trabzonda yerel tvler olmalı,yerel tv şart.

Emre B.
02.07.2007, 08:33
tam bilmiyorum ama yayınlanmıyor röportaj falan vermiyorlar hatta trt bu işe kızıyordu
diğerlerini bilmiyorum
izlemediğim için yani

Trabzonda yerel tvler olmalı,yerel tv şart.

Adamlara özle program yapılıyo Sarı Kanarya gibi.Bu programda da idman görüntüleri yayınlanıyodur.Yerel TV'ler için sorun olmaz.

POYRAZ
03.07.2007, 14:50
bu takımın (TRABZONSPOR) koyu bir taraftarı olarak böylesi acizlik kokan başlıklar açmak yada açılmış başlıklara yorum yazmak her ne kadar zor gelsede gerçeği değiştiremeyiz...
Şimdi yukarıdaki sorunun açılımını sorayım siz cevaplayın ve kendinize sorun bakalım....
Malum ülkemizde futbol deyince 4 BÜyük kulupten bahsedilir (son zamanlarda 4. büyükten pekte bahsedilmez olunsa'da)
Lakin git gide bu kavram yerini 3 Büyükler diye yeni bir kavrama bırakmaktadır...
En azından medya bunu yüksek sesle böyle dillendirmektedir...son 20 yıl da bir türlü gelmeyen şampiyonluğun bunda büyük etkisi varsada yanlız başına yeterli bir sebep olarak ileri süremeyiz...20 yılları değilde ben son 2 yılı ele alıp 2 örnek sunacağım gerisi size kalmış...

tv kanalları:

fenerbahçe tv,
Beşiktaş tv,
Galatasaray tv
artık uyduda yayın yapıyor ve bütün tv izleyicilerine ulaşıyor yani 4 büyükler içerisinden üçünün kendi tv si var ama birinin yok....

fenerbahçe R.Karlos
Beşiktaş Cisse
Galatasaray LİNKOLN ...
4 Büyüklerden üçü avrupanın en önde gelen futbolcularından birertane transfer yaparak hem kadrolarını dahada güçlendirdiler hemde biri diğerinden aşağı kalmayacağını transfer bombalarını ard arda patlatarak belli ediyorlar, ve adeta göz dağı veriyorlar ama gel görki bu dört büyüklerden birtanesinden hiç ses seda yok . BİLİN BAKALIM ,ACABA HANGİSİ BU BÜYÜK TAKIM...Gerçekten zor sorular değilmi...
Daha çok soru sorulabilir elbette ama ben vizyon ve misyon açısından bunları yeterli görüyor daha çok soru sorarak cevaplamalarınızı zora sokmak istemiyorum...lütfen düşüncelerinizi burada yazarak sizlerde katkıda bulunun...
BİLİN BAKALIM KİM.?
Onlarin bizden daha fazla kaynaklari var bu yüzden tv leri de var. Onlar icabinda 50 bine oynuyorken biz 25 bine zor oynuyoruz. Sampiyonluk gelirse tv de gelir bize süpheniz olmasin. Her sey sampiyonluga bakiyor.

Onlarin yaptigi transferlerin neresi Avrupa'nin en önde gelen transferleri onu da merak ettim dogrusu. Dün tv de gösteriyor. Ne Roberto Carlos, ne de Linkoln dünyanin en iyi 50 futbolcusu icinde degiller. Zaten Avrupanin önde gelen kaliteli oyunculari olsalardi o iki takimin haddine bile degildi onlari transfer edebilmek. Besiktas'in transferini adam yerine koyup yazmiyorum bile. Evet, biz o kadar bile transfer yapmadik, belki yapmayacaklar da. Bunu iki lafi bir araya getirip konusmayi bile beceremeyen yönetime sormak lazim sanirim. Benim demek istedigim, aldiklari adamlari biraz fazla abartiyoruz bence.

e-mercan
03.07.2007, 22:10
sevgili dostlar...benim kısaca söylemek istediğim şuydu aslında...akşam haberlerden sonra tv lerde yayınlanan spor programlarına bir göz atın ...Trabzonspor kaç programda haber olarak ele alınmış kaç saniyelik haber yapılmışş...yoo bulamazsınız boşuna aramayın...bir kaç kanal hariç diğerleri trabzonsporumuzu maalesef haber değeri olmayan kulupler sıralamasına koymuş bile....siz hala şampiyonluk bir gelsin diğerleride olur diye bekleye durun...şampiyonluk kenarda seyirci durmakla ve inşallah maşşallah demekle gelmez...yani medya bir takımı neden haber yapar...iyi transferler yapmıyor diyemi...yada şampiyonluğa inanmadığı ve iddialı görmediği içinmi...ben bu başlığı açarken türkiyedeki 4 büyük olgusundan yola çıkarak açtım ve karşılaştırdım...bazı arkadaşlar bizim durumumuz farklı biz onlar gibi olamayız diye basit bahaneler arkasına sığınarak bence kendi iç dünyalarındaki acizliği yansıtmışlar yazılarına...ne yani diğer 3 istanbul tajkımlarıyla değilde ankara takımlarıylamı kıyaslayacağız trabzonsporu...eğer dört büyükten biriyse ..ki öyledir ...o zaman diğer 3 takımla kıyaslarım bundanda daha doğal bir şey olamaz...ve onlar ne yapıyorlarsa pekala bizde yapabilmeliyiz yoksa 4. büyüklük sarsılmaya başlar...bir arkadaşımda ts tv kurulmasına gerek yok trabzon da yayın yapan yerel kanallar var demiş...sanırım kendisi trabzonda ikamet ediyor olsa gerek çünkü trabzon dışındaki hiç bir izleyici bu kanalları zaten izleyemez uydudan falan yayın yapmıyorlar bunuda hatırlatmak isterim...ayrıca bu tartışmayı sadece tv ve bu yılki transferler konusuna indigemeyelim lütfen bunlar sadece bir örnekti vermiş olduğum...ve bunların adedi çoğaltılabilir...

tslove
04.07.2007, 15:11
:tsbayrak:ama özel kanllarında masraflı olduğunu untmamak lazım mesela bjk falan kanalını d-smart a verdi aylık 70000$ masrafı varmuş biz önce bir darboğazdan çıkalım ondan sonra tv işini düşünelim:tsbayrak::ts2::ts2::dansmuz::bmn::bmn1:: bmn4::bmn3:

e-mercan
04.07.2007, 18:35
tslove senin yazın bile renk katmış buraya bizede bu lazım işte

Badaloğlu
04.07.2007, 19:29
sevgili dostlar...benim kısaca söylemek istediğim şuydu aslında...akşam haberlerden sonra tv lerde yayınlanan spor programlarına bir göz atın ...Trabzonspor kaç programda haber olarak ele alınmış kaç saniyelik haber yapılmışş...yoo bulamazsınız boşuna aramayın...bir kaç kanal hariç diğerleri trabzonsporumuzu maalesef haber değeri olmayan kulupler sıralamasına koymuş bile....siz hala şampiyonluk bir gelsin diğerleride olur diye bekleye durun...şampiyonluk kenarda seyirci durmakla ve inşallah maşşallah demekle gelmez...yani medya bir takımı neden haber yapar...iyi transferler yapmıyor diyemi...yada şampiyonluğa inanmadığı ve iddialı görmediği içinmi...ben bu başlığı açarken türkiyedeki 4 büyük olgusundan yola çıkarak açtım ve karşılaştırdım...bazı arkadaşlar bizim durumumuz farklı biz onlar gibi olamayız diye basit bahaneler arkasına sığınarak bence kendi iç dünyalarındaki acizliği yansıtmışlar yazılarına...ne yani diğer 3 istanbul tajkımlarıyla değilde ankara takımlarıylamı kıyaslayacağız trabzonsporu...eğer dört büyükten biriyse ..ki öyledir ...o zaman diğer 3 takımla kıyaslarım bundanda daha doğal bir şey olamaz...ve onlar ne yapıyorlarsa pekala bizde yapabilmeliyiz yoksa 4. büyüklük sarsılmaya başlar...bir arkadaşımda ts tv kurulmasına gerek yok trabzon da yayın yapan yerel kanallar var demiş...sanırım kendisi trabzonda ikamet ediyor olsa gerek çünkü trabzon dışındaki hiç bir izleyici bu kanalları zaten izleyemez uydudan falan yayın yapmıyorlar bunuda hatırlatmak isterim...ayrıca bu tartışmayı sadece tv ve bu yılki transferler konusuna indigemeyelim lütfen bunlar sadece bir örnekti vermiş olduğum...ve bunların adedi çoğaltılabilir...

Değerli kardeşim,
Öncelikle şu yanlışı düzeltelim.Diyelim ki biz 4 büyükten biri değiliz.Varsın olmasın ama biz bu takımın ve camianın kendi içimizde en büyük olduğunu hep bilelim.4 büyükten biri olmak için abuk subuk transferlere gerek yok.Tv kanalınada gerek yok!...

Önce sen kulubüne sahip çıkacaksın.Haddim olmayarak sana soruyorum:''Sen kulübe üyemisin?dergiye abonemisin?resmi ürün kullanıyormusun?her sene yeni çıkan formadan alıyormusun?'' Bu sorulara 60-70 bin kişi aynı anda,aynı cevabı ''evet ben kulübümede üyeyim,dergimede aboneyim,heryıl yeni çıkan formalardanda alıyorum'' şeklinde cevap verdiğinde o zaman bu tip başlıklara gerek kalmayacaktır.O zaman sen bu tartışmaların içinde olmayacaksın,seni başka camialar tartışmak zorunda kalacak.Trabzonspor kulübü çok büyük, bunu nasıl başardılar? diye tv kanalları belgeseller hazırlamak zorunda kalacaktır...

Düşünsenize kardeşim 100.000 tane üyesi olan bir kulüp...Kulağa nasılda hoş geliyor değil mi?Sizin hakkınızı kim çalabilir?Dıgıturk sizin maç yayınlarını vermeyebilirmiydi?Show tv kupa final törenini vermeden dizi yayınına geçebilirmiydi?Bu 100.000 kişi ile neler yapılır?ya da yapılmaz bunu düşünseniz yeterlidir.

Önce buradan başlayalım.Alfabenin ilk harfi A'dan yani...Herkes kulübüne sahip çıkma adına kulübe üye olunacak...Bu kanun gibi bu kadar basit bir şeydir.

Fener stadında herhangi sıradan bir maçta bile stad'da en az 30.000 taraftarın üzerinde o iğrenç renkli formaları gördüğünüzde neler düşünüyorsunuz?Neden Trabzon'da bu kültür oluşmuyor?Dünyanın en büyük şehir kulübü diye övünüyoruz ama ne hikmetse taraftarlık adına takımımıza sahip çıkmıyoruz...Ts club mağazasının önüne kadar sergiler açılıyorda yöneticilerin sesi çıkmıyor.Bilinçli taraftar sergiden Trabzonspor ürünü almaz...

Ben onu bunu bilmem, bu işi ya yapacağız ya yapacağız...Başkaları bizi ilgilendirmiyor,TS Club İstanbul mağazasının kapanmasıda çokta önemli değil ama bu forma olayına herkes sahip çıksın.Kulübünü seven fedakarlık yapacak,en güzel günlerimizi onun sayesinde geçirdik...Barcelona'yı yendiğimizde,İnteri,Lyonu,Aston Villa'yı devirdiğimizde hep onun sayesinde kızlara hava attık.Artık destek sırası daha gelmedi mi?

Büyüklük; takımına her konuda destek olmakla olur.Gerisi laf-ı güzar

A.Alper
04.07.2007, 20:03
Büyük takım değiliz büyük kulüp müyüz tartışılır..

İHSAN
04.07.2007, 20:27
İstirham ediyorum, şu konu artık kapatılsın....Daha evvel de söylediğim gibi konu çok çirkin boyut kazandı....Tartışılan şeyler hiç hoş değil....:mad:

e-mercan
04.07.2007, 23:25
sevgili ihsan.g konu bence hiçte çirkin bir hal almış değil...kendi içimizde kendi yanlış ve doğrularımızı tartışmaktan daha tabi ne olabilir... ayrıca A.Alper Yüce tesbitin ilginç...bende bunu anlatmaya çalışıyorum ama maalesef arkadaşlarım aşırı takım sevgisinden(fanatiklik) maalesef olaya ters açıdan yaklaşarak gerçeği görmekte zorluk çekiyorlar...istisnalar kaideyi bozmaz...

Emiroğlu
05.07.2007, 06:23
Arkadaşlar öncelikle şunu söyliyeyim yazdıklarıma cevap vermek isteyenler lütfen dikkatli okusunlar ve kötü niyetli olmadığımı anlasınlar...

Önce e-mercan arkadaşıma konu için teşekkür ederim...

Konuya da gelince.Tabi ki TS bizim canımın herşeyimiz.Yeri gelir(Allah göstermesin) kaç senelik eşin ile boşanırsın ama takımından vaz geçemez,değiştiremezsin.Bu bir kenar da dursun...
Büyük takım mıyız ? Bence hayır!Büyük takım değiliz ne yazık ki neden mi ?İçinde bulunduğumuz dönemi ele alalım :
-T.D. 4 futbolcu isterim dedi,3 alındı,4 daha lazım dedi...
-Tolga güven vermiyor,kaleci alacağız dendi,martinez düşünüldü,fiyatı yüksek gelip,becerizlikler de üstüne binince "Tolgaya güvenimiz tam,martinezi zaten yedek olarak düşünüyorduk,yedeğe görede fiyatı pahalı!" dendi
-Biri çıktı transfer bitti dedi,diğeri her an alabiliriz dedi
-Meşhur solbekimiz,sayın Ziyan Doğan'ın öz be öz evladından forumumuzda bile "ben memnunum" diyen var...Bknz Futbolcular>Celalettin konusu
-En son hangi tarihte aldığımın yabancılar kampa yetişti ben HATIRLAYAMIYORUM !
vs vs vs...(vs dememe bakılmasın bir düzine daha sayabilirim)
Böyle bir büyük takım olmaz.Olamaz !10 yılda bir iki yıldız çıkarıpta önündeki 10 yılı onun üzerine kuran bir Büyük Takım olmaz !

Ha diğer soru : Büyük Kulüpmüyüz ?
Evet büyük bir kulübüz.Bunu ne gaval basın,ne de bir başkası değiştiremez.Tarihte her zaman yazacaktır,bu adamlar 6 defa şampiyon oldu,İstanbula kan ağlattı,gazetelere "eşşekler adam olur,bu fener olmaz" yazdırdı !
Ama son dönemlerimizdeki yönetimlerimiz saolsun,elimizdeki "büyük kulüp" sıfatımızı da zayıflatmak için elinden geleni yapıyorlar !
Bazı arkadaşlarım bilet fiyatlarından bahsetmiş.Önemli olan bilet parasının miktarı değil arkadaşlar.Daha önce forumda çok konuşuldu.O zaman da söyledim yine söylüyorum.Uzun sokakta 15 dk gezin.Kimin ayağında Harley bot yok ? Kimin poposunu Levi's pantolon sarmıyor ? Çoğu artık bunları da giymeyip polo,tommy,lacoste gibi markaları tercih ediyor zaten.(15 değilde 30 dk tur atarsanız bunları da görürsünüz) Trabzon gibi sözde "FAKİR" memlekette Polo markasının 3 farklı,1 adet Tommy mağazası,bilmem kaç tane Adidas," adet lacoste mağazası var.
Komik gelmesin ama bir hesap yapacağım...Bir harley bot 200ytl,bir levi's kot MİN 80 ytl,Adidas ayakkabı 140 ytl,Tommy gömlek 180 ytl vs vs vs

NOT:Çanakkaleden Trabzona bir arkadaşımı misafir getirdim geçen yaz.Ağzı 1 metre açık kaldı !Kendisi Tekirdağlı olup,Senenin çoğu ayı İstanbulda ikamet eder...

Böylesine giyinmesini 10 numara bilen,böyle nerede oturacağını iyi süzen,böylesine takılacağı kafelerin ortamını nezih tutmaya çalışan ve masaya nasıl bir hesap geleceğine hazırlıklı olan TS sevdalısı birisi kalkıpta az ciddi bir maça 20 ytl vermiyorsa o şehrin takımına bağlılığında artık çatlaklar oluşmuştur.Bunun da iki nedeni "Kendini yönetemeyen Yönetimler!" ve futbolcuların başarısızlığı.Bu ikisinin akabinde de spor haberlerinde ki 15 saniyelik,futbol programlarında ki 2.5 dk lık TS hakkında yorum ve haberler,başarısızlıklar...

Transfer:Yönetimlerimizi belki de en az eleştireceğim konudur.Neden mi,arkadaşlarım,renktaşlarım.Özellikler TS sevdalısı olupta Trabzon şehrini bilmeyenler,Trabzon gerçekten zor bir şehirdir.Kalkıpta dünya da yıldızı parlamış-parlamak üzere olan bir futbolcuyu her zaman "ver parasını gelsin"mantığıyla getiremezsiniz.Onlarda insan,onlarda Baba,onların da eşleri ve sosyal yaşamları var.Adam düşünmez mi çocuğum burada nerede okuyacak ? yine vs vs vs...Ha bu konuda da becerizlikler neredeyse bir düzine vardır...Ama en azından haklı bulduğum bir noktaları var.Özellikle yabancı transfer Trabzonumuz için gerçekten zor iş,çok çaba istiyor...

Not:Zeki yönetimlerimiz de bunu bilmesine rağmen,alt yapımızı SÖZDE DEĞİL ÖZDE BİR ŞEKİLDE profesyonellere emanet edip, " madem yıldız alamıyoruz,kendi yıldızımızı,yıldızlarımızı yaratacağız !" diyemeycek kadar VİZYONSUZLAR !.Hami gibi,Fatih gibi vs gibi.....Allah kahretsin...

Bizim ruhumuz var işlerini de bırakıp artık gerçeklerle yüzleşelim.Ne takımımızın(futbolculardan bahsediyorum) ne de kulübümüzün RUHU falan yok.Kalan ruh bir avuç taraftarda...Bu saatte bu yazıları yazanda,okuyan da,forumda,forum yöneticilerimizde ,üyelerimiz de,Trabzonda ki harçlığını hafta sonu maçı için biriktiren,3-0 yendiğimiz ve rezalet top oynadığımız bir maç sonrası somurtan vs vs yapan insanlarda.Bu insanlarda kaldı artık RUH !

Werther arkadaşımızın da dediği gibi,el ele Trabzonsporu ,antep,gençler vs yapma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz...

Zaman ayırıpta okuyan arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarım...

Ahmet(badaloğlu) abi,Trabzonda tribün dolduramaz olduk,üyelik konusunda iyice ümidimi yitiriyorum...

Umarım bir gün herşeyi düzeltebilirz...Umarım...

Şu okulu da bitirip,işe başladığım gün üye olacağım...Ne yazık ki Şu an tek yapabidiğim lisanslı ürün alıp,her yıl bir forma edinip,Trabzona gittiğimde maç kaçırmamak ...

Badaloğlu
05.07.2007, 09:25
Lazolii, tespitlerin çok doğru ve yerindedir.Gördüğüm kadarı ile Trabzon şehri şu anda bir ateşe benziyor.Ateş, kor haldeyken sönmeye yüz tutarya, işte Trabzon şehri ateşi sönmedi ama küllenmeye yüz tutmuş vaziyetedir.

Her yeni gelen yönetimler başarısız oldukça bu ateşin kor vaziyeti,hızla küllenmeye devam ediyor,küller artıyor.Bu ateşi canlandırmak için gelen yöneticiler sönmeye yüz tutmuş ateşe üflemesini bilmiyorlar.Daha çok yaptıkları icraatlarla içinde Trabzon sevgisi yanan taraftarın ateşini küllemek için uğraş veriyor görüntüsü çiziyorlar.

Evet maalesef şu anda Trabzon'daki bu ateşin üzeri küllerle kaplıdır.Ama o küllerin altında kor vaziyette bekleyen bir ateş var.Yeterki o ateşi canlandırmasını bilen, o ateşe üflemesini bilen yöneticileri iş başına getirelim.

Üyelik konusunda ümidinizi yitirmeyin, BMN olarak bu ümidi yitirdiğimiz an, bittiğimiz andır diyoruz.O yüzden herkes imkanlarını sonuna kadar zorlayacak ve bu kulübe sahip çıkacaktır.Sen şimdi diyorsun ki, kulübe üye olmak için okulu bitireyim,işe başlayayım!!Ama lisanslı ürün alıyorum...Bence sen kulübe üye olana kadar lisanslı ürün alma.İlk hedefin kulübe üye olmak olsun.Kulübe üye olmak,lisanslı ürün almaktan daha kolay.Bu konuyu göz ardı etme...

İstesen sende işe girmeden bu kulübe üye olabilirsin.Kendi şartlarını en iyi sen bilirsin ama kendine bir hedef çiz, her ay şu kadar para biriktirebilirim diye bir kenara para ayır.Bu 1YTL bile olabilir.Böylece okulunu bitirmeden Trabzonspor'a üye olabilirsin...

e-mercan
05.07.2007, 21:54
işte bu....lazoliii ve badaloğlu gibi daha öncede adlarını zikrettiğim bir kaç arkadaşım sizlerde olmasanız ümidi kesecektim inanın....yani gerçekleri görmek takımımızı küçümsemek anlamına gelmezki....gerçekçi yaklaşımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum ve diğer arkadaşlarıda bu yola aklı selime davet ediyorum...trabzonspor u hepimiz çok seviyoruzki buradayız...ama başka çeylerle karıştırmayalım lütfen...ama şurası kesinki bizde bu potansiyel var yeterki harekete geçirme azminde olalım...

WERTHeR
05.07.2007, 22:27
Ya genelde takımımızın büyüklüğünden ziyade taraftarımızın büyüklüğüne işaret edilmek istenmiş yorumlarda. Elbette bizler taraftar olarak elimizden gelenin en iyisini yapmakla yükümlüyüz ama sanki bazı taşlar eksik geliyor bu konuda bana. Takımımızın bu hale düşmesinin ve itibar kaybetmesinin yegane sebebi bu kulübe üye olmakta gevşeklik gösteren taraftar olmamalıdır. İş bilmez idarecilerin eline bu gücü versek ne değişecek. Diyeceksiniz üye ol oy kullan. Nuri Albayrak yönetimine bu delegeler güvenmediler mi? Siyasette olduğu gibi vaatlerle kandırılmadı mı delegelerimiz. Sorun bence destek olmakta değil. En basitinnden forumdaki yorumları dikkatlice okuyalım. Bilhassa genç kardeşlerimiz öyle düşünceler ortaya atıyorlarki artık büyüklüğü filan düşünemez noktaya geliyorum gelecek nesil için. Taraftar profilimiz değişmektedir her geçen gün ve bu değişim bizlerin lehine olmamaktadır. Bence şu anda takımımızın en büyük sorunu bu olmalıdır. Sıradanlığa doğru ilerlerken BMN olarak bir şeyler yapılmalı kanaatindeyim...

Badaloğlu
06.07.2007, 12:23
Ya genelde takımımızın büyüklüğünden ziyade taraftarımızın büyüklüğüne işaret edilmek istenmiş yorumlarda. Elbette bizler taraftar olarak elimizden gelenin en iyisini yapmakla yükümlüyüz ama sanki bazı taşlar eksik geliyor bu konuda bana. Takımımızın bu hale düşmesinin ve itibar kaybetmesinin yegane sebebi bu kulübe üye olmakta gevşeklik gösteren taraftar olmamalıdır. İş bilmez idarecilerin eline bu gücü versek ne değişecek. Diyeceksiniz üye ol oy kullan. Nuri Albayrak yönetimine bu delegeler güvenmediler mi? Siyasette olduğu gibi vaatlerle kandırılmadı mı delegelerimiz. Sorun bence destek olmakta değil. En basitinnden forumdaki yorumları dikkatlice okuyalım. Bilhassa genç kardeşlerimiz öyle düşünceler ortaya atıyorlarki artık büyüklüğü filan düşünemez noktaya geliyorum gelecek nesil için. Taraftar profilimiz değişmektedir her geçen gün ve bu değişim bizlerin lehine olmamaktadır. Bence şu anda takımımızın en büyük sorunu bu olmalıdır. Sıradanlığa doğru ilerlerken BMN olarak bir şeyler yapılmalı kanaatindeyim...

Engin, eğer takımımızın bu hale gelmesinde sıralama yapmaya kalkarsak taraftarın en son sırada olduğunu sana söyleyebilirim.Kulübe üye olmayı asla küçümseme, çünkü hesap ortadadır.Bu taraftar sadece tribünlere bedava biletlerle çıkıp takımına destek olacaksa; hiç çıkmasın daha iyidir benim için.Bu tip adamların desteği olsa ne olur? olmasa ne olur?

Yöneticiler, bu takımın yıllardır sırtından bedavadan kendi reklamını yaptılar.Karşılığında ise bir şey vermediler.Türkiye'deki basın zaten İstanbul menşeili olduğu için haliyle senin Trabzonuna kimse yer vermez.Hatta Trabzon'un başarılı olmasını kimse istemez.Bunun tabi bir sürü nedeni var.Trabzon başarılı oldumu, gazete ve tv patronlarına ektradan masraf çıkacaktır.Trabzon'a muhabir gönder,yazar gönder,kameraman gönder v.s. bu adamlar otelde kalacak,yiyecek içecekler birde uçak masrafları sonra haberleri Trabzon'dan gazeteye yetiştirme teleşı v.s.bir sürü angarya gibi işlerle uğraşacaklar.Bu takımın başarısız olması için bir sürü neden sıralayabiliriz.

3 kız kardeş dediğimiz takımlar başarılı oldukça onlar İstanbul'un en lüks barlarında,pavyonlarında vur patlasın çal oynasın bedavadan gezip tozup,yiyip içicekler.Sosyetede bu işin içinde olunca senin şansın hepten az...Çünkü Türkiye'de,İstanbul'un yeri çok ayrı vede farklıdır.Bir İstanbul, Türkiye'yi bakabilir ama bir Türkiye, İstanbu'lu bakamaz; sözü bence doğrudur.İstanbul, dünyaya açılan kapıdır.istanbul, Türkiye'de dönen ticaret'in belkide %75'ine sahiptir.Para babaları,holdingler,ticaret hep bu şehirdedir.Boğaz manzarası yalılarda oturup ülke başbakanını dahi bu baronlar tayin eder.Böyle güçlü bir şehire karşı Trabzon gibi ekonomik yönden çok zayıf bir şehrin direnmesi çok zordur.Helede şimdiki zamanda bu ekonomik güç makası hızla açılmaktadır.Çok basit bir örnekle Fenerbahçe'nin Şükrü Saraçoğlu stadında Galatasaray ve Beşiktaşla oynayacağı maç hasılatına, Trabzon bir sezon boyu ulaşamaz.Aradaki farkı anlamak açısından bu örneği verdim...

Şimdi senin bahsettiğin konuya dönecek olursak kısacası şunu söyleyeyim...Nuri Albayrak belkide bu tip seçimlerin en son başkanı olarak tarihe geçecektir.Çünkü o kongrede çok fazla oy kullanılmadı.2-3 bin genel oyun kullanıldığı bir seçimde başkan seçildi.Nasıl seçildi? işte asıl kafa yorulması gereken nokta bu...Onu başkan seçilmesine getiren sürece bakmak lazım.Özkan Sümer dönemindeki parasızlık,Atay Aktuğ dönemindeki beceriksizlik birleşince ortaya potansiyel yeni bir başkan çıkardı.İşte bu yeni başkan her kongrede olduğu gibi grupların oylarını belli vaadler ve başka yöntemlerle milletin aklını çelmiştir.Arkasına medya rüzgarınıda alınca başkanlığı kazanması süpriz olmadı.Çünkü camia artık başarı bekliyordu.Bunun içinde para ve güç lazımdı.Herkes birde iktidarın, Nuri Albayrak ile olan yakın ilişkisine aldandı.

Nuri Albayrak'ın başkan olmasının asıl nedeni Atay Aktuğ'dur(benim görüşüm) takımımız kıl payı kaçırdığı şampiyonluğa rağmen; Dinamo Kiew maçları öncesi 2 tane transfer yapmadığından(Şampiyonlar Ligine girince alacakmış!) dolayı şampiyonlar ligine gidemedik.Bu bizim 96 yılında kaçırdığımız şampiyonluk kadar camianın üzerinde büyük etki yapmıştır.Bu etki yüzünden herkes parasız başkanlardan bıkmış usanmıştır.Nuri Albayrakıda millete paralı olarak tanıtmışlar o da bunu Trabzon'daki gruplar üzerinde çok iyi kullanmıştır.Onları ikna etmek çokta zor olmadı.Çünkü ortada herşeye rağmen tarihimizde bir ilki beceremenin verdiği başarısız bir başkan vardı.Yani şampiyonlar ligine gidememe durumu vardı.Nuri Albayrak'ın yıldız sözü vardı v.s.

Şu anda kulübümüzün 18.000'e yakın üyesi var.Şimdi bir seçim olsa en az 10.000'e yakın kişinin oy hakkı(tabi aidatını yatıranlar için geçerli) olacak.Bir sonraki seçimlerde bu 15.000 kişiyi bulacak.Trabzonspor üzerinden 3 kuruş menfaati olupta kulüple alakası olmayan 300-500 kişilik grupların;Trabzon'un geleceği hakkında söz sahibi olmasına izin verilmeyecektir.Artık inanmadığınız başkan adayına oy vermeyeceksiniz,projelerini somut olarak isteyeceksiniz.Yoksa artık vaatlere karnımız tok.Bunun için üyelik şart diyoruz.Kısacası artık 300-500 kişilik grupların sözü çokta etkili olmayacaktır.Çünkü artık ortada binlerce insanı ikna etmeniz gerekmektedir...Derin Trabzon'un sonu geldi...

WERTHeR
06.07.2007, 13:05
Ahmet abi şu forumda benim özellikle Trabzonsporluluk ve taraftar bilinci konusundaki düşüncelerimi belkide en iyi bilen kişisin. Kulüp üyeliği elbette önemli imkanım olduğu an yapacağım ilk iştir. Şu yapmış olduğun açıklamaların hepsine katılıyorum ama yinede buna rağmen umudum yok. Belkide toplumsal bir psikolojidir. Biz üzerimize düşeni yapalım yinede

e-mercan
07.07.2007, 02:49
aslında işin kısacası şu: iyi takımın iyi taraftarı olur yada...iyi bir taraftarın iyi bir takımı olur...toprağa hangi tohumu ekersen ürünüde ondan olacaktır şüphesiz...elma dikip armut toplayanı hiç gördünüzmü arkadaşlar kaba tabirle...kısacası yaptığın yada yapabileceğin transferlerle oluşturabileceğin kaliteli takım kadrosuyla ancak kafaya oynayabilirsin...yoksa diğer türlü biz yüreğimizi koyarız hırslı takım oluştururuz lafı bir yere kadar sonrasında teknik konuşur...sen 90 dakika koşa dur diğeri gelir 30 35 metreden bir serbest vuruştan topu ağlarına bırakır aheste aheste sende izlersin ve aslında iyi oynamıştık ama neden böyle olduki şansa bak ya adamlar bir kere geldi o da gol oldu...eh o büyük transferleri ve projeleri yapmayada ne gerekli hepimiz tarafından malum ama herşeyin başı vizyon eksikliği ....

sedat1453
08.07.2007, 03:48
valla artık taraftardan ziyade yonetin silkinip orada niçin bulunduklarını iyice düşünmeleri ve gereklerini yerine getirmelidir yter artık basiretsiz yönetim oyuncu istemiyoruz ne bu allah aşkına yıllardır sabrediyoruz daha ne kadar sürecek bu sabır.....

Samet Türkmen
10.07.2007, 16:24
Bu üç büyük takıma kim kafa tutmuş Türk futbol tarihinde . Üçüne karşı başarı elde eden tek Trabzonspor'dur.Onun içinde tek büyüktür. Sen hala 4.büyük olup olmadığımızı düşünüyorsun. Yani biraz daha başarı elde etmesek kalkıp şeftali kurdu dördüncü büyüktür diyeceksin. (konuyu açan arkadaş)

e-mercan
11.07.2007, 13:41
sevgili samettürk kardeşim yukarıda yazılanlardan eğer anladığın buysa ...ne diyeyim sen tekrardan bir oku istersen konuyu belki cevabında bir değişiklik olur ama okuduğun halde anladıklarında bir değişim yoksa sana söyleyecek fazkla birşey yok zaten...burada takımımızın büyüklüğü hakkında ne benim nede başkasının bir şey yazdığını kimse söyleyemez...benim konuyu açarken ve yazdıklarımın dikkatli okunması halinde çıkacak olan sonuç şudur...Takımımız (trabzonspor) büyük takımdır sorun büyüklüğüne layık işlerin yapılmıyor olmasıdır sadece bu kadar... yazılanları dikkatlice okumayıpta sonradan olayı başka taraflara çekmenin de anlamı yok...bu hem takımımıza hemde bize saygısızlık olur...

Samet Türkmen
11.07.2007, 14:26
Ben söylediklerimin arkasındayım. O bahsettiğin tv'leri olan büyük transferler yapan kulüplerin arkasında yüzlerce zengin işadamı var. Milyonlarca taraftarı. Bakın bakalım hersene kaç tane kombine bilet satıyorlar sonra gelin bizim taraftara bakın. Bakın bakalım işadamlarımıza hangi kulüplere destek veriyorlar.
Acaba bir fenerbahçe gibi bizim taraftarımız her maça gidiyor mu. 6-0 maç kazanıyoruz son dakikalarda yuhlamalar sövmeler. Önce kendimize kızacağız sonra başkalarından birşey bekleyeceğiz.
O kulüplerle Trabzonspor'u karşılaştırmanın manası yok. Bizden ileride oldukları bir gerçek. Tabi akladıkları karaparalarla.
Ha hemen tv kuralım büyük transferler yapalım diyorsanız ya kulübe taraftar olarak iyi günde kötü günde destek olacağız ya da kulübe karapara aklayan birilerini başkan seçeceğiz.
Trabzon 10-15 milyonluk bir şehir değil. Belkide taraftarıda yok bu kadar.
Onun için bu kulübe büyük transferler yapmak, tv'ler kurmak ekonomik yönden ağır gelebilir. Trabzonspor'un yapacağı öncelikli iş başarı elde ederek gelir sağlamaktır. Başka türlü bu kulübe kimse cebindeki parayı vermez.Vermiyor da zaten.
Bu fikirlerim seninkine karşı değil kesinlikle .Bende kulüp hakkında kendi fikirlerimi söylüyorum. Yanlış anlama :D

e-mercan
12.07.2007, 02:33
ama bir hatırlatma yapmak isterim...bir tv kurmak öyle sandığın gibi ahım şahım bir maliyet gerektirniyor...türksattaki kanallara bakarsan ve birazda incelersen bunu rahatlıkla anlayabilirsin...yani zarar ettiğimiz ve çok yüksek bedeller ödeyerek kadromuza kattığımız 1-2 futbolcu parasıyla bu yapılabilir buna emin ol...ama ben illada tv yada transfere takmış değilim zaten bunlar sadece birer örnekti verdiğim...çoğaltılabilir örnekler...neyse aynı şeyleri farklı dillendiriyoruz fark bu...

bakigokhan
15.07.2007, 19:38
yav habu yerel tv lerin bi faydasını gören var mi?
takımıın yakasını bırakmayan kendi rantı için habire spekülatif yalan yanlış haberler yapan yerler.Yattara ya yeter dedirtti diye haber yapıp taraftar saldırınca da kınayan yerler.TS tv nin olması takımın şeffaflığı açısından önemlidir.Birinci ağızdan olanı biteni dinlersin.Lakin TS tv de büyük bir maliyettir.Örneği BJK tv nin giderlerini karşılaması karşılığında sponsorluk anlaşması yapan bi beşiktaş var.Gereksiz bir yatırım olur bence.Öncelikle yapılması gereken acilen trabzonsporu yıpratmak pahasına abuk subuk haberler yapan yerel tv ve gazetelerin toplum tarafından dışlanarak burunun acilen sürtülmesi gerekir.Bunların başında da TAKA ve Günebakış gazeteleri gelemktedir.Bize fenerin yapamadığını yapıyorlar ya.Ne demek yeter dedirtti neye yeter? adam geç gelsin öyle yapsın böyle yapsın sana maç alıyor mu o zaman bizene yaptıklarından? neymiş arkadaşlarına hakaret ediyormuş bunun arkadaşları bu adam böyle disiplinsiz olmasa bunun yüzünü görebilirler mi ? Senede kaç kere barça ile veya real madridle oynuyorlar ki görsünler.Bu adam yıldızdır bu adama gösterilebilecek müsamaha da ancak gökdenize gösterilebilir.Herkes kapasitesini ve yerini bilmelidir.

y@vuss
15.07.2007, 19:44
Tv miz olsa ne olcakkı sankı olsa ne olur olmasa sankı olanlarda cok bişey oluyor tek fenerbahçe ninki iyi gerisiz tepki almamak için kapatmıyor yoksa çoktan kapanırdı....

Samet Türkmen
15.07.2007, 21:45
tv'miz olsa en azından şu olur: Cnn türk gibi veya diğer kanallar gibi istanbul bağımlısı kanallarda belki Trabzonspor haberi veriri diye beklemek zorunda kalmayız.Eski başarılarımız ve diğer spor dallarımızı takip edebiliriz

Emre B.
15.07.2007, 22:26
Olsun bizimde eu.muz var.

İslam Sezer
15.07.2007, 22:49
Olsun bizimde eu.muz var.

bu kadar moral bozucu mesaj arasında bu mesajı görüp gülmekte varmış demek ki:D

gaybana61
16.07.2007, 13:02
bizim asi,hırcın,isyankar ruhumuz onlarda yok bu fark bizi ayakta tutuyor...

e-mercan
18.07.2007, 11:27
bunu sanırım hamsiye borçluyuz değilmi gaybana61...

vadaa55
18.07.2007, 11:52
bizim asi,hırcın,isyankar ruhumuz onlarda yok bu fark bizi ayakta tutuyor...
bu ruhumuz .oktan bir rum takımını eleyemedi :mad:birini zor eledi:D

bordoylamavi
18.07.2007, 12:03
forma satın alacak yerimiz yok

tslove
18.07.2007, 14:43
forma satın alacak yerimiz yok
daha da kötüsü adam gibi bir formamız yok

Onur
18.07.2007, 15:53
"Onlar bu sene transfer yaptı biz neden yapmadık?" bu konuya bakıpta büyüklüğü ölçmek hiç doğru değil bence. Geçen sene biz Marcelinho'yu aldığımızda diğerleri kimi aldı? Geçen yılın en iyi transferini biz yapmadık mı? Noldu şampiyon mu olduk?

TV konusuna gelince günde 1000 kere aynı şeyi vereceğimize tv açmaya hiç gerek yok. TV kanallığıylada büyüklük ölçülmez. Bkz. InterMilan

Büyüklük bunlarla mı ölçülüyor?

O herşeyi olan klüplerin şampiyon olamadı diye canına kıyan taraftarı var mı? Sevdiği kulüp uğruna herşeyden vazgeçecek taraftarı var mı?

Ve bu başlığın şiddetle kapatılmasını istiyorum...

Onların var bizim niçin yok... siz bunu derseniz başkaları ne demez.

Saygılarla...

Oğuzhan Görkan
19.07.2007, 23:23
"Onlar bu sene transfer yaptı biz neden yapmadık?" bu konuya bakıpta büyüklüğü ölçmek hiç doğru değil bence. Geçen sene biz Marcelinho'yu aldığımızda diğerleri kimi aldı? Geçen yılın en iyi transferini biz yapmadık mı? Noldu şampiyon mu olduk?

TV konusuna gelince günde 1000 kere aynı şeyi vereceğimize tv açmaya hiç gerek yok. TV kanallığıylada büyüklük ölçülmez. Bkz. InterMilan

Büyüklük bunlarla mı ölçülüyor?

O herşeyi olan klüplerin şampiyon olamadı diye canına kıyan taraftarı var mı? Sevdiği kulüp uğruna herşeyden vazgeçecek taraftarı var mı?

Ve bu başlığın şiddetle kapatılmasını istiyorum...

Onların var bizim niçin yok... siz bunu derseniz başkaları ne demez.

Saygılarla...

katılıyorum...
aynı şartlara sahip olmak gerekmiyor ki şu dünyada aynı şartlarda futbol oynayan takım warmıdır hayır...biz ünümüzü şanımızı farklı oluşumuzdan burjuva sınıfının temsilcisi olan istanbul takımlarını yıkarak şampiyon oluşumuzla aldık... önceliği nuri albayrak yönetiminin istifa etmesi için yapılması gerekn çalışmalara verilmesi gerektiğini düşünüyorum...

Üzeyir Gönül
20.07.2007, 18:54
Ben buralardan Trabzon'un sosyal yapısını bilemem; ama okuduğumuz, duyduğumuz kadarıyla az çok biz de bir şeyler biliyoruz.
Trabzonspor'a yabancı futbolcu alırken çok iyi tespitler yapmak lazım. Adam önce ailesini düşünüyor. Çoluğu çocuğu varsa onları ve tabii ki okullarını düşünüyor. Sosyal ortam düşünüyor. Trabzon kentinin sosyal ortamı ili İstanbul'un sosyal ortamı aynı kefede olabilir mi? Bana kalırsa bu durumda bizim alacağımız yabancı futbolcu ya bekar olacak ya da çocuğu olmayacak. Çocuğu olsa da daha küçük olacak. Bunun dışındaki bütün yabancı futbolcular bizde sorun çıkaracaktır.
Bizim asıl sorunumuz yönetimdir. Yönetim iş bitirici olacak. Tuttuğunu koparacak. Her zaman değişik projeler üretecek. Yani yan gelip yatmayacak.
Bu takıma gerçekten futbolu bilen ve kafasında şampiyon olmayı düşleyen bir teknik direktör lazım. İkinci, üçüncü sınıf futbolculara bel bağlamayan; elindeki kaliteli futbolcuları küstürmeyen ve sattırmayan (oynarsa futbolcu zaten satılmak istemez); yönetime dediğini yaptırabilecek bir teknik direktör lazım.
Trabzonspor'da oynayan futbolcu her zaman şampiyonluğu düşlemeli ve bunun için mücadele vermeli. Doksan dakika her zaman aynı ciddiyetle oynamalı. Trabzonspor'un büyük bir kulüp olduğunu bilmeli ve kendisinin değil, başkalarının onlardan korkması gerektiğin bilmeli.
Son sözüm taraftara. Ayda 40 veya 50 YTL verip maça gitmeli. Tribünde 90 dakika boyunca oturmayıp yense de yenilse de bu takıma sahip çıkmalı. Futbolcuyu yuh'larsan futbolcudan bir şey bekleme. 90 dakika çekirdek çıtlatırsan ve bir kere bile sesini çıkarmazsan, sadece gol atıldığında bağırıyorsan bu takımdan bir şey bekleme.
NOT: Burada son sözü taraftar gruplarına söylemek istiyorum:
Taraftarı yönlendirecek olan sizlersiniz. Zaten taraftar da sizler değil misiniz? Her zamanki gibi sıradan tezahüratlarla maç seyredilmez. İstanbul'un diğer takımlarının taraftarları gibi siz de orijinal tezahüratlar üretebilmelisiniz ve seyirciyi coşturmalısınız. Yoksa, kale arkasına asılan pankartlarla bu iş yürümez.

celilmuhcu
21.07.2007, 12:57
bu işler yönetimin bilmesi lazım gereğini yapsın

fetvaci
03.08.2007, 23:54
ya mıllette suç arayana kadar kendımıze bakalım arkadaslar fason takımlara kupalarda elenen 20 seneyı aşkın sampıyon olamayan ligde ilk 4 e gırmeyı basarı olarak gören yıldız satarak futbolculara para dağatan bı takımı kım nıye BÜYÜK sıfatının ıcıne koysun nıye boyle bıseyı yapsın buyukluk fln kalmadı ewet bunu içim yanarak söylüorm arkadaslar ama malesef buyukluumuzden eser yok...

Emre GÜRDAL
04.08.2007, 11:02
galıba bzı yokuz

kayip_tayfa
04.08.2007, 11:41
hep İsyan Hep İsyan Hep İsyan Bunlarin Sebebİ Belkİ YÖnetİm Belkİ Kismet Belkİ Bİz olasiliklari Saymak Yada İsyan Etmkele Ve YÖnetİmİ Zarti Zurtu SuÇlamakla Bİr Yerlere Varamayiz Pekİ Ne Yapmak Lazim İlk Önce Bunu Bulup O YÖnde ÇaliŞmamiz Lazim Ben Kendİm GÖmlekÇİ Olmama RaĞmen Gİdİp Ts Club Belkİ Kalİtesİ DÜŞÜk Ama Fİysti Baya YÜksek Olan GÖmlek Aliyoruz Maksat trabzon'umuza destek Anadolunun En YÜce Ve En Kutsal Takimi UĞruna Bence Elİnden Gelenİ Yapacak Çok Taraftarimiz Var Sadece Bİze Tarfatarlara Yol GÖstersİnler Bİz Gİtmeye DeĞİl KoŞmaya Haziriz Ama Ne Olur Adam Akilli Bİr YÖnetİp Gelsİn Ve Bİzİ Tirnaklarimizla Kaziyip TirmandiĞimiz Ve En Tepeden Dİplere DÜŞtÜĞÜmÜz Kuleye Tekrar Çikarinlar Senelerdİr Şampİyonluk GÖrmeyen Bu YÜreklerİ Meydanlarda Sabahlara ÇoŞtursunlar Bİz Bunlarin Hasretİyle Yaniyoruz Ve Bİz Hep Haziriz Ne Olur YÖnetİm İstİfa.....

nowhere
07.08.2007, 02:32
Onlarin bizden daha fazla kaynaklari var bu yüzden tv leri de var. Onlar icabinda 50 bine oynuyorken biz 25 bine zor oynuyoruz. Sampiyonluk gelirse tv de gelir bize süpheniz olmasin. Her sey sampiyonluga bakiyor.

Onlarin yaptigi transferlerin neresi Avrupa'nin en önde gelen transferleri onu da merak ettim dogrusu. Dün tv de gösteriyor. Ne Roberto Carlos, ne de Linkoln dünyanin en iyi 50 futbolcusu icinde degiller. Zaten Avrupanin önde gelen kaliteli oyunculari olsalardi o iki takimin haddine bile degildi onlari transfer edebilmek. Besiktas'in transferini adam yerine koyup yazmiyorum bile. Evet, biz o kadar bile transfer yapmadik, belki yapmayacaklar da. Bunu iki lafi bir araya getirip konusmayi bile beceremeyen yönetime sormak lazim sanirim. Benim demek istedigim, aldiklari adamlari biraz fazla abartiyoruz bence.

Evet Bence de Real Madrid(dünyanın en büyük takımı)'in sol bekini almak,,yada Almanyada yılın futbolcusu secilmiş birini almak bence abartılmamalı...aldınmı erciyesten jabi, ne bileyim onun gibi oyuncular alınmalı....Ziyaaaaaa

Tiko18
07.08.2007, 09:39
Evet Bence de Real Madrid(dünyanın en büyük takımı)'in sol bekini almak,,yada Almanyada yılın futbolcusu secilmiş birini almak bence abartılmamalı...aldınmı erciyesten jabi, ne bileyim onun gibi oyuncular alınmalı....Ziyaaaaaa

Carlosa lafim yok ama lincolnu gözünüzde bu kadar büyütmeyin. Almanyada herhangi birine sorsan Marcelinhomu yoksa lincolnmu diye sana herkesin cevabi Marcelinho olur. Bizim Ziyaaaaaaaaaaa forvet arkasi oynatmadi harcadi çocuğu başka.

Kral-Tekke
07.08.2007, 21:57
biz'de yildiz oyuncu saatik... Tekke ve Stepanov

POYRAZ
11.08.2007, 17:10
Dünyanin en büyük takiminin sol beki degil ancak cöplügü olur o adam sen merak etme. Öyle senin dedigin gibi olsaydi onlarin haddine miydi Real'in elinden oyuncu kapmak? Hep beraber görecegiz o armut kafali sol beki. Lincol'nun Almanya'da yilin oyuncusu secildigini söylüyorsun, bizim aldigimiz Marcelinho da Almanya'da yilin oyuncusu secilmisti. Ayrica yemin ederim Lincoln'u onlar degil de biz almis olsaydik "Gidip cöplük alip getirmisler" derdin.
Selamlar.;)

POYRAZ
11.08.2007, 17:12
Ben buralardan Trabzon'un sosyal yapısını bilemem.
Nereden katildigini profiline yaz da bilelim.;)

gkhntrk_61
11.08.2007, 18:19
TV acalim ve bakalim yorum yapan gazeteciler ve yöneticiler 3 büyükler diye basliyorlar gelimesine dahada kalmadi kendi eski ve yeni YÖNETICLERIMIZ bile 3 büyükler diye basliyorlar... TRABZONSPOR her gecen sene öz güvenini kayib ediyor ya bizler TARAFTAR olarak ne yapiyoruz? kendi takimimizi sayi cikiyormuyz biz taraftarlar olarak? hayir cikamiyoruz neden cikamiyoruz peki? cünkü kiskin oluyoruz ve TAKIMIMIZI islikliyoruz takimiza kizlaim ama bunu beli edmiyelim takimiza yine sayhib cikalim YÖNETIMI bosverelim bizler sayib cikalim..... ve 4 büyük oldumuzu bilsinler sucmu TVlerde hep GS,FB,Bjk konusluyor ya TSicin ne yapiyorlar hic birsey KENDI TVMIZI ACALIM KENDIMIZI gösterelim.... ama nerde trabzonlu diyib gitim FB;GS;BJK ya paralarini yatiriyorlar bu insanlar ISLIKLAYALIM::::::

femalkocoglu
11.08.2007, 18:25
LAf SALATASI YAPMAYALIM TEK BÜYÜK EN BÜYÜK TRABZONSPOR

NOKTA(.)

attagümüshane
11.08.2007, 18:54
başlığı açan arkadaşa yerden göğe katılıyorum.
yazılan yorumlarda "biz onların 100 yılda yaptığını 40 yıla sığdırdık" "biz cefakarız" "biz tek büyüğüz" vs gibi şeyler var..
evet bunların da doğruluk payı var ama yatmakla hiçbirşey olmuyor. hani son günlerin meşhur sözü var ya "durmak yok yola devam" diye..işte onu bizim takım yapamadı.
bariz bir şekilde takım kan kaybediyor. beceriksiz yönetim teknik heyetler ve futbolcular yüzünden.
yani diklenip, büyüklenip " e biz büyüğüz kardeşim!!" demeyle olmuyor. biliyoruz değil mi?
bence titreyip kendimize gelelim ve yola kaldığımız yerden devam ederiz o zaman o küçük biz büyüğüz tartışması yapmnaya gerek kalmaycaktır değil mi?biraz öz eleştiri lütfen.

Erdal DİLEK
31.08.2008, 07:16
bjk ve gs gibi bir kanalımız olacaksa varsın olmasın daha iyi bence, ayrıca lincol ve cisseyide

apii
31.08.2008, 09:51
açılan konuda ilk dikkatimi çeken şey "" son zamanlarda 4. büyükten pekte bahsedilmez olunsa'da"" sözü.harbiden daha kendi taraftarımıza anlatamamışız büyüklüğümüzü kaldı rakiplerimizle uğraşıyoruz...türkiyede 1. 2. 3. yada 4. diye takım yoktur..türkiyede 4büyük takım wardır ve trabzonsporda bu 4büyük takım arasında yer almaktadır...gele gelelim şu konuyaa....yok gs,fb yada bjknin bu kadar şampiyonlugu war ama bizim şu kadar var yok bunlar bisden daha büyük falan yok öle bişi...çünkü onlar 100 yılı aşkın kurulan kulüpler ama biz kurulalı daha 41 yıl oldu...41 yılda 6 şampiyoluk ve sayısız kupa.....yorum size kalmışşş....

kurtefe
31.08.2008, 10:21
milleti kandırmayın 4 büyük diye bir şey yok tek büyük var hepimiz biliyoruz

azdiha6161
31.08.2008, 11:29
başkanımızın dediği gibi ;

3 büyük var birde EN BÜYÜK VAR.. O DA TRABZONSPOR

Adil ÖZGÜR
31.08.2008, 12:03

:bmn3: Abisi size katılmıyorum, daha önceki yorumlarımda da belirtmiş olduğum gibi, mevcut takımların içinde İstanbul'dan G.S.- F.B.-BJK büyük sayılıyor diğer İstanbul takımları sayılmıyor, Halbuki İstanbul takımları mevkii itibarı ile aynı bölgede olduğu halde, bir Kasımpaşa, İstanbulspor gibi kulüpler aynı çekim alanına giremiyor. Demekki burada var olan bir gerçek vardır. O da paranın gücü değil, Külübün bağlı olduğu ağırlık merkezleri. Mesela: Adnan Sezgin İstanbulsporun başına geçti de ne oldu. Ali Şen Kasımpaşasporu alsın aynı ligte mücadele etsin başarılı olurmu kocaman bir HAYIIIR, o halde var olan gerçek nedir, AĞIRLIK MERKEZLERİ, Trabzonspor kapitalde geri olabilir, ancak TRABZONSPOR'un yaşamış olduğu ŞAMPİYONLUKLARI şunu ifade etmiştir ki onların ağırlık merkezinden daha sağlam bir yapıya sahiptir. Bu nedenle en büyüktür.(1)
**
Ağırlık Merkezlerine ister localar diyelim, ister holdingler diyelim, ister Tv üstünlüğü diyelim veya diğer varsayımları tek tek sayalım, bunların hepsi TRABZONSPOR'da vardır. O anda Trabzonda yoksa mutlaka İstanbulda, İzmir'de Ankara'da veya yurt dışında vardır. Yeterki Karadeniz insanın kafasına koymasın, aksi durumda iş biter. (2)
**
Bu merkezlere yakın olan kişiler eğer TRABZONSPORU düşünmez de biri Maçka'da diğeri Haçkada kendini düşünürse 25 yıl şampiyon olamayız. (3)
**
Onlar istediği kadar dünya yıldızı alsın, bir bakarsın Soner çıkmış, Dobi Hasan çıkmış, Hami çıkmış, Gökdeniz çıkmış, Fatih Tekke çıkmış .... say say bitmez hepsinin marifet defterini dürmüştür, bizler yetenekli ve zeki insanlarız. Fark burada. (4)

SONUÇ: Bizim tarihimiz göstermiştirki onlarla dişe diş, başa baş mücadele ettik, onları yendik, bütün kuvvetlerini inanç ve hırsımızla kırdık, başarılı olduk, bü yüzden EN BÜYÜK TAKIMIZ, 24 yıl Trabzon uyutuldu, Bugün Sadri Başkan yarın belki de siz ve sizin gibiler Trabzonu uyandıracaktır. O zaman bütün medya kısaca ağırlık merkezi diyelim veya kuvvet noktaları diyelim ister F.B ister G.S. isterse de BJK lı olsun hepsinin rotası TRABZON, hepsinin gözü ve kulağı TRABZONSPOR'da olacaktır.

ISPATI: Trabzonspor şampiyon olduğu yıllarda ülkenın siyah beyaz devlet televizyonu vardı. O zamanki ağırlık merkezi veya kuvvet noktaları bu kurumun köşe başları idi. Onlar spikerleri ile yorumcuları ile hep İstanbulcu iken inanın hep TRABZONSPOR konuşuluyordu. Kenan Paşa bile bıktık sizin kupa almanızdan birazda başkaları alsın diye serzenişte bulunmuştur. İşte ENBÜYÜK'ün itirafını da böyle söylemek zorunda kalırlar.:tsbayrak:

Kara Mert61
31.08.2008, 12:25
Yahu 4 büyükten biri olup olmadğimizi kendi aramızda tartişiyorsak ist.basınına laf etme hakkımız yok..onlarda 3 büyük diye bahsettiğinde normal karşimalıyız o zman..ayıp yaa....bu kulüp nice şampiyonluklar yaşamiş nice kupalar almış..türkiyenin 4 köşesinde taraftarı olan bir kulüp...biz büyük kulüp değilizz..Çok büyük bir kulübüz....

kemaLAZ61
31.08.2008, 15:39
Abi bu baslik biraz mantiksiz gibi ;)

http://img70.imageshack.us/img70/5417/1buyukbmntu3.png

thehell61
31.08.2008, 15:55
bkj ve gs nın kanalı gıbı olacaksa hıc olmasın gercekten adamların kendılerının degıl dogan gurubun kanalı onlar.

M.S.SOFU
03.09.2008, 22:34
bence trabzonu trabzon yapan bazı olaylara direnirken kendi içerisinden kaynakları kullanarak büyük olmasıdır.sota yattara gökdeniz fatih tekke ünal hami ogün abdullah hepsini kendileri yapan trabzonspordur.yıldıza gerek yok kendi yıldızımızı oluşturalım.zaten bu konuda gelecek vaaadeden bir çok isim var,barış gibi,cale,egemen,giray,g,b,.
ayrıca şunu anlamakta fayda var:f.bahçe carlosu alıyor adamlar forma satışı ile yarısını karşılıyor bonservisinin.yıldız kulübe böyle alınır.sizce trabzonspor bunu yapabilir mi?acı ama gerçek olan bu.bizim kulübümüzde isme göre forma alımı düşük.yıldızımız yattaranın forması acaba ne kadar satıyor.yada bu sene sadri başkan bizi ayaklandırmasaydı kaç forma satılırdı inanın çok merak ediyorum?

mustafakaya
05.09.2008, 00:05
beşiktaş cisse?
galatasaray lincoln?

:))

Magic61
05.09.2008, 13:38
http://www.haber7.com/haber/20080905/Turk-takimlarinin-dunya-siralamasi.php

biri bana bunu aciklasin, trabzonspor dünya klasmaninda yok :S
böle sacma bisey olurmu, adamlar trabzonsporu görmezden gelmis ilk 300 de harbiden yokmuyuz:S

Nihal Ayvaz
05.09.2008, 13:41
"Takımların son bir yıllık sürede oynadıkları resmi maçlar baz alınarak... "

olmaması mümkün..malum geçen seneki halimiz belli

28TS61
05.09.2008, 13:46

böle sacma bisey olurmu, adamlar trabzonsporu görmezden gelmis ilk 300 de harbiden yokmuyuz:S

baslikta türk takimlari .... diye yaziyor ama resimde sadece 3 ezikler var :mad:

Hüdai Pervaneli
05.09.2008, 13:48
baslikta türk takimlari .... diye yaziyor ama resimde sadece 3 ezikler var :mad:
Her zamankı yaptıklarını yapıyorlar yalakalar

Zeki Akyol
05.09.2008, 13:55
Tabıkı yırmı beş yıl oldu şampıyonluk gelmedı yıldız değil adayı olanlar transfer ettık alt yapıdan yıldız cıkarttık..
madem cok mılletın dılındeyız bu konuyu şampyıon olarak tekrr kım olduğumuzu ıspat etmış oluruzz..
tek care şampıyonluk

Sacit
05.09.2008, 13:56

her gördüğünüz haberi doğru sanmayın, hatta burda paylaşmayın sizde..
ben inanmıyorum doğru bilgiler olduğuna..

Samet Türkmen
05.09.2008, 14:02
Ben resmi sitesindende baktım. İlk 4oo'de Trabzonspor yok.
İşte adresi : http://www.iffhs.de/?10f42e00fa2d17f73702fa3016e23c17f7370eff3702bb1c2 bbb6f28f53512

İskender YILMAZ
05.09.2008, 14:06
"Takımların son bir yıllık sürede oynadıkları resmi maçlar baz alınarak... "

olmaması mümkün..malum geçen seneki halimiz belli

Gençlerbirliği ne yaptı o zaman? :S

Selami Gürpınar
05.09.2008, 14:38
Bu nası iş ya bence bunda bir artniyet var kayseri gençlerbirliği var biz yokuz :mad:

Uğur GEMİCİOĞLU
05.09.2008, 14:40
şikeyle masa üstünde büyük olunuyorsa hiç olmayalım şerefimizle yenip yenilelim.herkes konuşuyor orda burda yok fener şike yaptı yok galatasaray şike yaptı.ama bir kişi Trabzonspor şike yaptı diyebiliyor mu? izlediğim tek spor programı TRT de Stadyum programında sunucu çok güzel bir laf söylemişti.bir Trabzonspor lu mail atmış bize çok yer vermiyorsunuz bazen hiç yer vermiyorsunuz diye.o da dedi ki asla öyle birşey olamaz.Allah korusun Trabzonspor 2. lige düşse biz gene veririz Trabzonspor u.çünkü Trabzonspor un tarihi yeter demişti.bu sağda solda atıp tutan istanbul taraftarlarına bir cevap olur herhalde...

Kazım Uzunboy
05.09.2008, 19:12

Daha ne olsun !

Tv açıp bilmem nerelerin numaraları olacağına..

Recep Alkan
07.09.2008, 01:29

bunlardan her zaman grur duyduk ama bunlar bızı sampıuon yapmadı.

Erkan
07.09.2008, 02:02
bunlardan her zaman grur duyduk ama bunlar bızı sampıuon yapmadı.

:confused::confused::confused::confused: Bizi ozaman ne sampiyon yapti? Para'mi?

ve ben ruhsuz serefsiz bir takimin taraftari olmam, olamam.... Sampiyon olmasada....

Hakanbostan
07.09.2008, 02:16
ilk 400 olmamamızın sebebi o listeler 5 yıllık verilere göre yapılıyor son 5 yıldır da klübümüz maalesef gerek avrupa kupalarında gerekse de TSL de hiçbir başarı gösterememiştir bu yüzden o listeye giremememiz normaldir...

tsmetu
07.09.2008, 02:16
Bizimde olur arkadaşlar kafanızı takmayın.

M.S.SOFU
08.09.2008, 12:15
Bu nası iş ya bence bunda bir artniyet var kayseri gençlerbirliği var biz yokuz :mad:
kızmaya gerek yok.bizim avrupada esamemiz okunmuyorken kayseri uefaya gidiyor.acı ama gerçek bu.ayrıca artık anadoluda tek büyük olayıda yavaş yavaş kaybolmaya başladı bilmiyorum farkındamısınız.kayseri eğer kendi seyirci kitlesini oluşturabilirse büyük başarılara imza atar ya da gaziantepspor.sivasspor hikaye olur gibi geliyor ama bu iki klup baya parlayacak gibi.tabi ezikler parayı basıp
m. topuzları tabataları almazsa.şimdi bakıyorum kayseriye çok iyi transfer yaptı adamlar.düşünün sporting lisbon dan purovic gibi bir adamı getiriryorsunuz,purovic bu sene olmazsa seneye parlayacaktır,premier lig ten -ne kadar wigan athletic de olsa- olembe ve aghahowa yı getiriyorsunuz.çok kaliteli topçular.ama tabi bunların hepsi benim görüşüm.ama umarım 2-gs ,fb- ezikler bunlara parayı bastırıp almaz.

Emo91
08.09.2008, 15:50
trabzonspor her zaman türkiyenin en büyük kulübüdür.
bizim tarihimize bakin onlarin tarihine bakin.

besiktasin 8 tane gol yedigi takimi biz avni akere gömdük.... bu bir örnekdir.

istanbul kulüpleri 100 yili gecmis kulüpler, biz daha 41 yasindayiz.... bence bu en önemli fark.

istanbul 15 milyon kisilik sehir, trabzon onlarlan kafa tutabilmesi bile büyük basaridir.

woollss
27.09.2008, 01:23
4 büyük diye bişey yok... tek büyük var..
.................................................. ..TARABZONSPOR..........................

Yasin Berber
08.11.2008, 04:38
''tv'' miz varken yada kadroda dünya yıldızımız varken mi şampiyon olduk biz...füzuli külfettir tv...önce kadro bi güzlleşsin takım ilgi çeken top oynasın esip geçelim...bi arkadaş değinmişti;internet sitesi ne kadar cazibeli yada merakla girilen bi yer ki tv si olsun...bizim BMN radyomuz var o yeter

O dediğin şampiyonluklar 25 sene önceydi eğer trabzonspor şampiyon olmak istiyorsa sadece öz evlatlarda değil yabancılarlada başka şehirin futbolcularıylada oynıyacak yeni stad yaptıravak başlığı açanın dediği gibi tv kanalı olması lazım yıldız futbolcusu olması lazım bunlar olmadan ne kadar iyi oynarsan oyna birileri ambargo koyuyor maziye takılırsın geleceğimiz kötü önümüzü kurtarmaya bakalım

TSKara61
08.11.2008, 04:43
Cisse, Lincoln dunyanin onde gelen futbolcularindan degil Bi Carlos var onunda yasi gecmis zaten. Bizde alsak vaktinde Figo'yu alabilirdik ama yasi 35'e gelmis.

hamucera
10.11.2008, 19:39
yalnız baroş un yaşı geçmiş denirken baroş yaşlı değil. yıldız oyuncu her zaman yıldızdır ve hiç ummadık anda anında skoru çevirebilir. bu oyuncuları yıldız yapanda budur zaten

SüRMeNe_6161
13.01.2009, 02:26
gs bjk kendi yayınlari beyenmıyolar

TAHSİN 61
20.01.2009, 14:45
kısa vadede transfer uzun vade de stad daha uzun vade de tv gerisini boş verin

agasaro
03.02.2009, 17:17
Şu an itibariyle 4 büyüklerden sadece bizim 38 puanımız var, diğerlerinin yok.

halil ibo
03.02.2009, 17:24
Takımımızdaki birlik,beraberlik,yardımlaşma onlarda yok.(Bazılarında hiç yok,bazısında bizim ki kadar yok.)

el_conquistador
03.02.2009, 18:19

:alkış::alkış::alkış:

sakaryalı.61
03.02.2009, 19:03
onların şikeleri şaibeleri var bizim yok

onların haysiyetsiz şerefsiz bizans kafalı medyası var bizim yok

onların, m,h,k , sı, federasyonu var bizim yok

onların mafya ve derin devlet bağlantıları var bizim yok

onların ne olursa olsun türkiyede 3.istanbul var ama bize yok

bizim şerefle haysiyetle alın teriyle kazanılmış şampiyonluklarımız var ama onların yok

POYRAZ
04.02.2009, 00:15
Abi bu baslik biraz mantiksiz gibi ;)

http://img70.imageshack.us/img70/5417/1buyukbmntu3.png
Mükemmel bir avatarin var renktas sirf bunun icin alinti yaptim.

Sümeyye Şahin
05.02.2009, 19:59
şu anda 4 büyükler arasında bizim olmayan en büyük şey bence ts tv...yakında açılması dileğiyle bu kriz ortamında zor ama...

Çetin Can
06.02.2009, 16:05

İnşallah bu akşam sadece bizim 41 puanımız olacak ama yine diğerlerinin olamicak:))

M.S.SOFU
06.02.2009, 17:27
milyonlarca dolara aldıkları yıldızları var bizim yok ha bu durumdan mutsuzmuyuz hayır... :D

only ts
10.02.2009, 02:53
onların guzel statları olacak bızım 1950 model statla aynen devam...

TAHSİN 61
10.02.2009, 09:33
Parayla, şikeyle büyük olacaksak yok arkadaş ben almıyayım..

Kim ne derse desin 100 yıllık takımlara 40 yıllık bir takımın almış olduğu 6 şampiyonluk ve peşinden koşturduğu insan kitlesi büyüklüğümüzün apaçık göstergesidir. Evet bazıları bunu görmezden geliyor olabilir ama gerçeklerin onlarda farkındalar..

Hasan Doğan göreve geldiği zaman Ataköy de otelde yaptıkları toplantı da Bu sende şampiyonluğu size verirsek Trabzon İstanbul'u haritadan siler bir ihtimal Anadolu'dan başka takım yada Trabzonspor şampiyon olucak denilmiştir. Kaynak çok sağlam bir yerden Otelin Şef garsonu kendi kulaklarıyla duymuş aynı sözleri başkan özgenerde sezon değerlendirmesi yaparken sarf etmiş...
Hani ben futbol da şike varda sezon başından şampiyon belli edildiğine inanmıyorum. Bana sezon sonu görürsün diyor.. İnşallah desemde inanasım gelmiyor..

burhan_akgun
10.02.2009, 09:56
Onlar bİr Şehrİn 3 takimi bİz anadolunun tek takimiyiz

Muhammet
10.02.2009, 10:05
Açan ardakaşın yazısına baktım.

Onlarda olup da bizde olmayan oyuncular ve kanallar onları ileri götürmüyor. Tabi ki onlar da lazım klübümüze, en iyisini isteriz ama şu an işler iyi gidiyor, sorun yapmaya gerek yok.

Oktay AKKUŞ
12.02.2009, 11:02

tv kanalları:
fenerbahçe tv,
Beşiktaş tv,
Galatasaray tv

fenerbahçe R.Karlos
Beşiktaş Cisse
Galatasaray LİNKOLN ...
BİLİN BAKALIM KİM.?

k.Bakma Ama Cisse mi Avrupanın En Önde Gelen Futbolcularından ; Eğer o ÖyLeyse Song KraL KraL... Bu Takım Slyva'yı Transfer Etti ; Gökhan ÜnaL'ı o 3 Büyüklerin Elinden Kaptı ; Song'u Cincon'un Elinden aldı şimdi Dizlerini Döverler anca

Oktay AKKUŞ
12.02.2009, 11:04
Oranlama da Yaparsak 1oo Senede 17 Şampiyonluk ; 40 Sende 6 ŞampiyonLuk

Üzerine 40 Sene Daha Ekliyelim 6 Şampiyonluk Daha Eder 12 >> 20 Senede de 3 Şampiyonluk Görsen eDer 15.
Bunlar Min. Rakamlar > Türkiye Kupası da Gösteriyor Bazı Şeyleri.

Uğur Karataş
12.02.2009, 11:09
Kanal açmak önemli değil önemli olan açıldıktan sonra evde 2 tv varsa 1nin süreki TS TV olması lazım.

headshot61
12.02.2009, 11:43
Oranlama da Yaparsak 1oo Senede 17 Şampiyonluk ; 40 Sende 6 ŞampiyonLuk

Üzerine 40 Sene Daha Ekliyelim 6 Şampiyonluk Daha Eder 12 >> 20 Senede de 3 Şampiyonluk Görsen eDer 15.
Bunlar Min. Rakamlar > Türkiye Kupası da Gösteriyor Bazı Şeyleri.

Kardes suna 49 Yil desek daha iyi olur heralde..Süperlig 1958 yilinda basladi 1900 degil :D:D

Tansu Onur Erdoğan
12.02.2009, 12:41
allah askına kanalları varda ne işe yarıyo.aynı bandı 1 hafta koyuyolar.şahsen ben fb li olsam o kanalı haftada bi kere 10 dk belki izlerim..
uydudan yayın yapması önemli değil icerik olarak amatör yerek kanalları gibi

seVil
12.02.2009, 12:48
evet ama klübüne katkı sağlayabilen tek kanalda febe ne yazıkki ...tv işi çok masraflı bi iş diğer klüp kanalları kendi harcamalarını bile karşılayamayıp klübe yük oluyor bide.febe kanalı klübe katkı bile sağlıyor

Osman Yavuz
12.02.2009, 12:54
Arkadaşlar Süperlig takımları içinde bayan futbol takımı olan tek kulübüz.Bu da diğerlerine nazaran ne kadar farklı olduğumuzu gösteriyor heralde.Bayanlara bir tek yatırım bizde yapılıyor.

Mesut
12.02.2009, 12:57
diğer ist takımları 10 numara tabir edecegimiz (lincoln alex delgado ) tarzı oyuncuları var ama bizde yok bizde takım oynu var

Emo91
12.02.2009, 13:11
dünya capinda bir manejer sitesi var.... alman bir site.
www.transfermarkt.de

burda besiktasin degeri 80 milyon € civarinda....
trabzonsporumuzun degeri 55 milyon € ......

simdi bakiyoruz delgadonun degeri 8,5 milyon €....
colmanin degeri 2 milyon € !!!

bakiyoruz bobo 8 milyon € ....
gökhan ünal senelerdir cok gol atan birisi olarak sadece 4 milyon €....

trabzonspor bu istanbul eziklerin arkasinda kaliyor hep.... tabiki gercegi yansitmadigini üsteki rakamlar ile yansitmaya calisdim!

TEK BÜYÜK TRABZONSPOR!

headshot61
12.02.2009, 15:02
O rakamlari yapanlarda senin benim gibi evden okula okuldan eve giden insanlar belirliyor..Coluk cocuk iste..yani o rakamlar cok sacma..bende oranin bir üyesiyim kimin o rakamlari yaptigini cok iyi biliyorum

Muhammet*
12.02.2009, 16:57
bizim oyuncuların herbiri 10 numara zaten

Mollasalihoğlu
19.02.2009, 22:50
Arkadaşlar Süperlig takımları içinde bayan futbol takımı olan tek kulübüz.Bu da diğerlerine nazaran ne kadar farklı olduğumuzu gösteriyor heralde.Bayanlara bir tek yatırım bizde yapılıyor.

bayanları futbolla yatıp kalkan tek kulübüz de ondan :)

61SOYTÜRK61
03.03.2009, 02:10
onlar sadece semt takımı dahada öteye gidemezler :D

SaWYeRR
06.03.2009, 10:41
onlar sadece semt takımı dahada öteye gidemezler :D

bu mantıkla 1m yol alınmaz. Konuyu açan arkadaş haklı. Lafla peynir gemisi yürümez

iso_4939
18.03.2009, 23:19
kardesım guzel anlattın ama bir transfer dıyosun adamların pek cogu ist.dıye gelıyorlar sehır ıcın tv dersen yıne ist.ben daha ne dıyeyım bıraz akılcı dusunelım lutfen bizim serefımız var en buyuk gurur bu işte....

elbera
26.03.2009, 22:05
4 büyüklerden bir tanesinin adam gibi yıldızı yok bir tanesinin televizyon kanalı yok bir tanesinin bütçesi diğerlerinden daha az bir tanesinin taraftarları diğerleri kadar iyi değil bir tanesinin adam gibi bir grubu yok örn bjk çarşı gs ultraslanbir tanesinin parasını nerede harcadığı belli değil bunların hepsi trabzonspor için yıldız desen kim var yattaramı yattara desen ardamı yattaramı diye sor çoğu kişi arda der tv kanalı çok önemli değil bir takımın bütçesinin iyi olabilmesi için yazmama gerek yok bunu ts iyi biliyor yakında bütçemiz gelişecek bizim taraftarlarımız kötü çünkü sahada birisi hata yaptığında onu teselli etmek yerine yuhalayıp küfür ediyorlar ve çok sabırsızlar ersun yanal 5 hafta kötü sonuç aldı diye gerisi hep kötümü olacak hem yönetim taraftara şampiyonluk sözü vermedi ama taraftarlar sabırsız davranıyor şampiyon olmasa ts neredeyse klübü yiyecekler bizide grubumuz var forza diye ama ne biçim grup içinde aktif üye sayısı bu gruptaki her organizasyona katılaca en fazla 100 kişi vardır buda aslında önemli değilmiş gibi gözüküyor ama tribünleri coşturmak için tsye moral için böyle grupların olması gerekiyor yönetim arkasının sağlam olduğunu bilirse daha moralli olur gelelim para harcamaya ts fatik gökdeniz stepanov vs fatihten bu yana sattığı adamlardan 35 m euro kazandı ama para nerde uçtu 35m ye en azından 3 yıldız alabilirdik ama nerede yıldızlar o yıldızlar yerine kadromuzda yeterince adam varken ve yıllardır sol kanat sorunu çektiğimiz bilindiği halde gidip 7-8 adam birden alıyorlar paray yazık be 7-8 adam yerine git 2 tane adam gibi oyuncu al paraları böyle aptal şeylerle yediler ama trabzonsporun sadri şenerin gelmesiyle gelişim kaydettiğini hepimiz görüyoruz ileride 4 büyüklerin en iyisi trabzon olur inşallah bu biraz zor ama bjkyi geçsek iyi olur bütçe olarak diyorum gsyide geçeriz birde geçen başkanların verdiği sözlerde durmaması beni sinirlendiriyor ismini vermek istemiyorum bir başkanın bize 2 tane 10 mlik transfer yapacağım sözü vardı ama 1 tane bile yapamadn başkanlığı sona erdi hatta o adam marcelinho yu bize getirdi

oflu engin
26.03.2009, 23:02
tv leri varda ne işe yarıyor onlarda nasıl kapatırızın derdindeler.bence bu büyük bir eksiklik değil.transfere gelince onları almak isteyipte alamadıkları gökhan ünal transferini trabzonspor yapmıştı.hafızaları tazelersek ana haberlerde bile son dakika olarak geçmişti.devre arası bombayı yine biz patlattık.lig başlamadan ardarda gelen transferler kamplardsaki taraftar akınları almanya kampındaki gelişmeler.bunları saydığınız takımlar değil trabzonspor ve taraftarı yaşadı.hepsini geçtik hes projesi stat projesi trabzonsporun geleceği için kurulan karadenizspor basketbol takımı yani saymak baya zaman alır.bunları yapmakta büyük takım işidir.bizde yok olan birşey yok,sadece zamana ihtiyaç var.ama bizde olupta onlarda olmayan çok şey var.

e-mercan
28.03.2009, 00:42
tv olmamasının çokta büyük bir eksiklik olmadığını düşünen arkadaşlara konuya nerden baktıklarını sormak isterim. bu bir prestij meselesidir büyük takım olmanın gereklerinden biridir konuyu açarkende aslında bunu anlatmaya çalışmıştım yani eğer ülkemizde 4 büyükler diye bi olgu varsa... ki vardır ve bunu hiç kimse değiştiremez . bu durumda diğer 3 aynı kulvarda biz farklı kulvarda gidersek haddini bilmez sivas kayseri ve bursa gibi daha kupanın ne olduğunu bile bilmeyen zavallılar bizim 4. büyüklüğümüzü tartışmaya başlarlar densizce. demek istediğim diğerlerinden eksiğimiz değil fazlamız olmalı çünkü diğer 3 takım sadece istanbulu temsil ediyorlar oysa trabzonspor koskoca anadolun tek ve en büyük şampiyon takımıdır. o halde hayal kurarken bile limitleri yüksek tutmak zorundayız çünkü bize bu yakışır...

elbera
29.03.2009, 21:43
haklisin aslinda....

_Ali_Osman_
18.04.2009, 14:56
Tv çıkması o kadar da önemli değil ama çıksa en azından iyi olurdu..

Adnankazaz
05.05.2009, 21:00
TV çıksın artık trabzonsporun değerini bilmeyen insanlar umarım bir gün gelipte pişman olmazlar

Emre
19.05.2009, 14:55
BiZ TRABZONSPOR'un
Sadece iyi gününde değil
Her zaman yanında olduğumuzu
Gösterme vaktidir
Çünkü biz TRABZONSPOR'u herkes gibi olmamak için sevmiştik

Moda için değil
Forma için

Kupa için değil
Arma için

Hava için değil