PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Four Four Two Dergisinden Gaf

#10 Fietra
26.06.2007, 01:02
Four Four Two,Türkçe ismiyle 4-4-2 dergisini bilenler bilirler.Geçen sene Nisan ayı gibi yayın hayatını başladılar ve bence şu an yayın yapan futbol dergileri arasında en kalitelisi;bütün sayılarını da almış bulunmaktayım.Bir takım taraftarlığına soyunmak,subjektiflik adına kayda değer bir şey bugüne kadar görmedim.

Neyse işin özüne gelirsek,derginin Haziran sayısını 3-4 gün önce alabildim ve temel bölümlerden biri olan Altıpas-Kitap'ta Hakan Kulaçoğlu'nun "Fırtına,İhtilal Efsane Trabzonspor" yer alıyordu.Tanıtımı yapan ise editörlerden Mert Aydın.Tanıtım içeriği gayet iyi olmasına karşın girizgahta o dolgunluğa yakışmayacak bir gaf yapılmış:

"Hakan Kulaçoğlu'nun derlediği Fırtına,İhtilal,Efsane Trabzonspor,Türk futbolunun 4.büyüğüne ışık tutuyor."

Ben e-posta yoluyla kendilerini uyaracağım.Sizlere de belirtmek ve ilginizi çekmek istedim.İlgilenenler için;

mert.aydin@442dergi.com

Adem Erdoğan
26.06.2007, 01:20
Adam fırtına ihtilal efsane yazıpta sonradan aşağılamak amaçlı 4. büyük demez.
En son biz şampiyonlku sevinci yaşadığımız için yani diğerlerine göre,vede rekabete sonradan katıldığımız için öle yazmıştır die düşünüorum.

Ömer SEVİNÇ
26.06.2007, 01:56
Ben de kötü niyetli olduklarını sanmam. Ama yine de bir mail atmak lazım:)

alpi53
26.06.2007, 02:34
allahtan onu demis ya anadolumuzun guzide bir kulubu deseydi ne diyecektin.. protesto mu edecektin ?
gorduk digiturk e lafimizi geciremedi paramizla rezil olduk..

muratt
26.06.2007, 08:18
Bir art niyet olmadigi belli, bence bu kadar alinganlik yapmanin bir anlami yok .. Uzerinde durmaya gerek yok bence ..

oflubektas
26.06.2007, 08:52
"Trabzonspor Türkiye'nin 4 ÜNCÜ büyüğüdür" lafının patenti hangi eski başkanımıza aittir acaba? Protesto edilmesini istediğimiz adamlar bu sorunun cevabını biliyorlarsa ne kadar küçük düşürüleceğimizi varın siz tahmin edin.

.

Hekimoğlu
26.06.2007, 09:13
büyüklük kompleksine kapıldığımız kesin.tabi senelerdir şampiyon olamıyoruz yoksa kimse sallamazdı bu yazılanları söylenenleri.yok bize 4.büyük dediler yok başka takımın antrenörü biz 4.büyük olacaz dedi haddini bilmez vs. bunlara takılmamalıyız bizim kim olduğumuzu ne olduğumuzu herkez biliyor.bize laf atanların sonunu da.taklitler aslını yaşatır.

Murat Hızal
26.06.2007, 09:30
O yazıyı ben de okudum.

O kadar güzel bir tanıtım yazısı olmuş ki 4. büyük lafına dikkat etmedim bile.

Bilinçli yapıldığını düşünmüyorum.

Erkan
26.06.2007, 09:46
Ziya Doğan: “Bütünleşmeye ihtiyacımız var”
Teknik Direktörümüz Ziya Doğan Gerede kampında düzenlediği basın toplantısında “Gerçek Trabzonspor’u ortaya çıkarmak için bütünleşmeye ihtiyacımız var” dedi.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/240607dogan.jpgDorukkaya Gren Park Otel’de gerçekleştirilen basın toplantısında Doğan ilk olarak genel bir değerlendirme yaptı ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Kamp iyi bir ortamda devam ediyor”

20 Haziran’dan itibaren çalışmaların iyi bir ortamda devam ettiğini belirten Doğan, “Bu kampta milli oyuncularımıza izin verdik. Bize göre dinlemek en az çalışmak kadar önemli. Bu oyuncularımıza idman programı verdik. Onları teknolojinin de yardımıyla takip ediyoruz. Kampa gelen futbolculardan da oldukça memnunum. Değerleri iyi düzeyde. Kendilerine verdiğimiz çalışma programı sonucunda mevcut değerlerini muhafaza ettiler. Diğer oyuncularımızda takımla birlikte çalışmalara başlayınca çok az bir eksiklikleri olacak. Onu da biz tamamlayacağız. Şuanda kampımız çok iyi bir ortamda devam ediyor. Futbolcular çok istekli. Genç oyuncuları ise yakından tanıma fırsatı bulduk. Kamp sonu kadroyu düşüreceğiz. Genç oyuncuların içlerinden birkaç tanesini belki kadroda tutup, diğerlerini kiralık olarak başka takımlara vereceğiz. Lige kadar ideal kadroyu oluşturacağız. Başarıya giden yolda nelerle karşılaşacağımızı biliyoruz. Ama Trabzonspor bunları aşacak güçtedir” dedi.

Teknik direktörümüz Ziya Doğan toplantının geri kalan kısmında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Soru: Milli oyuncuların yanı sıra Ceyhun da kampta yok. Bunun nedeni ne?

Erdinç, Ömer Rıza ve Ceyhun’un özel durumları var. Ceyhun bu ayın 27’sinde kampa katılacak. Erdinç'in sakatlığı ve kardeşinin düğünü var. Ona da izin verdik. Kendilerini takip ediyoruz. Ayrıca vermiş olduğumuz çalışma programını harfiyen uyguladıklarını biliyoruz.

Soru: ‘Başarıya giden yolda nelerle karşılaşacağımı biliyorum’ dediniz. Bunu biraz açarbilirmisiniz?

Trabzonspor’un başarıyı yakalayabilmesi için bütünleşmesi gerekiyor. Camia kenetlenmeli. Kamuoyunda negatif bir elektirik varmış gibi gösteriliyor. Aslında bu böyle değil. İnanılmaz bir enerji var. Bütünleşerek bu enerjiyi açığa çıkarabiliriz. Trabzonluyum, Trabzonsporluyum diyen herkesi sağduyu ve bütünleşmeye davet ediyorum. Bunlar gerçekleşirse inanıyorum ki Trabzonspor ligin en iyi takımı olacak. Trabzonspor 4. büyüklüğü yakaladığı dönemde birleşmeyi başarmıştır.

Soru: Rakiplerinizin yaptığı önemli transferler var. Bu konuda eksik kaldığınızı düşünüyor musunuz?

Türkiye’de takım oyununda zafiyet var. Son yıllarda aşama sağlanmasına karşın bu böyle. Geçtiğimiz sezon Anadolu takımları mantıklı işler yaptılar. Takım oyunu oynamaya çalıştılar. Bizde bu konuya önem veriyoruz. Fenerbahçe Beşiktaş Galatasaray'ın kimi transfer ettiği bizi ilgilendirmiyor. Biz elimizdeki kadroyu iyi hazırlayıp iyi motive edip sahaya sürdüğümüz zaman bizim oyuncularımız en az onlar kadar kaliteli diye düşünüyorum.

Soru: Transfer çalışmalarından memnun musunuz?

Yönetim kurulundan bir ricam oldu. 'Erken davranalım. Galatasaray’ın ve Beşiktaş’ın hocası henüz belli değilken elinde bonservisi olan oyuncuları erken davranarak alalım' dedim. Yönetim erken davranıp Serkan ve Jabi'yi bu şekilde aldı. Bir tek Egemen olmadı. Kendimize ait prensiplerimiz var. Her talip olduğumuz futbolcuyu alacağız diye şart yok. Fenerbahçe Roberto Carlos’la geçtiğimiz yıldan beri ilgileniyordu ama bu sezon alabildi. Bizde Martinez’e talip olduk ama alamadık. Şimdi diğer alternatiflere yöneldik. Şu ana kadar yönetim kurulundan isteklerim yerine geldi. Yönetim kurulu ile uyum içerisinde çalışıyoruz. Ama komuoyunda sanki uyumsuzluk varmış gibi gösteriliyor. Bu da Trabzonspor’a zarar veriyor.

Soru: Ligin sonunda en fazla 3-4 transfere ihtiyacım var demiştiniz. Şimdi 4 oyuncu daha istiyorsunuz. Bunun nedeni ne?

Takımda Stepanov'un sakatlığı var. Risp şanssızlıklar yaşadı. Dönmesi 4-5 hafta daha zaman alacak. Erdinç’in durumu belli değil. Hiç hesapta olmayan şeyler ortaya çıkıyor. Bu nedenle de alternatif olması için transfer edeceğimiz oyuncuların sayısı artıyor.

Soru: Kaleci transfer etmek için çalışıyorsunuz. Bu Tolga’yı olumsuz yönde etkiler mi?

Tolga önemli bir kaleci, başlangıçta biraz sıkıntılar yaşadı, daha sonra bu sıkıntıları kişiliği ile yendi. Trabzonspor'un 2-3 tane önemli ve iyi kalecisi olmalı. Alınacak kaleci geldiğinde oynayacak diye bir şart yok. İyi olan oynar. Rekabet mutlaka gerekli. Geçtiğimiz sezon Rüştü transfer edilecek haberleri varken de Tolga kaleyi başarıyla korudu.

Soru: Takımın şu anda bölük pörçük olduğunu görüyoruz. Bu size göre doğrumudur?

Tek sıkıntım Jabi’nin olmaması. Ama kendisi tecrübeli. Takıma kolaylıkla adapte olacaktır. Kampta olmayan oyuncular benim sistemimi biliyorlar. Taktik anlamında zorlanmazlar. Serkan ve Adnan benimle çalışarak sistemimi öğrendiler. Geçtiğimiz sezon başında Szymkoviak kendisine izin verilmediği için ruhsal anlamda çok sıkıntı çekti. Bu nedenle bu tarz konulara büyük önem veriyoruz

Soru: Yeni sezonda oyun sitemi değişecek mi?

Elimizdeki malzeme neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Şu an ki düşüncelerimizden biri çift santraforla oynamak. Tabi sistem eldeki oyuncuların verimine ve rakip takımın durumuna göre belirlenir. Kafamdaki sistem 4-4-2 tabi bu demek değil ki 3-5-2 oynamayız. Bu duruma göre değişir.

Soru: Sezonu erken açan takımlar ligde zamanla düşüş yaşıyor. Bu hedeflerinizi etkiler mi?

Bu nedenle takımda eş değerdeki oyuncularla alternatifli bir kadro oluşturmak istiyoruz. Orta sahada bu mevcut. Forvet de de aynısını yapmak istiyoruz. Geçtiğimiz yıllarda Şampiyonlar Ligi ön ele müsabakalarında kadro zafiyeti yaşadık. Alternatifli kadromuz olursa her kulvarda rahatlıkla mücadele ederiz. Ama bunu yapmak Türkiye'de o kadar kolay değil.

Soru: Yeni sezonda hakemlere ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?

Onlar işini bilirler tavsiyeye gerek yok. Adaletli olsunlar.

Soru: Yabancı oyuncu sayısının arttırılması fikrine nasıl bakıyorsunuz?

Yabancı oyuncu transferi için Federasyonun kararını açıklamasını bekliyoruz. Bu karar sonrası yabancı konusunda daha atak olunur. Yönetimimiz de aynı şekilde düşünüyor. Bazı gazetelerde Türkiye’ye yabancı oyuncu getirdiğimiz yazılıyor. Bu doğru değil.

Soru: Şu an görüşme halinde olduğunuz oyuncu var mı?

Türkiye’de oyuncu transferi zor. Kimse silahını vermek istemiyor. Yurt dışında arayış var. Alternatifli bir listeyle transfer çalışmalarımız devam ediyor. Gazetelerde çıkan isimler doğru değil. Transfer komitesi buraya gelecek. Kendileriyle konuşacağız.

Soru: Sol kanata transfer yapmayı düşünüyormusunuz? Celalettin olduğu için bu mevkiye transfer yapmayı düşünmediğiniz söylentilerine nasıl cevap verirsiniz?

Celalettin'e haksızlık yapılıyor. Celalettin şu anda testleri en iyi olan oyuncu, Trabzonspor'un parasını çarçur etmek istemiyoruz, o mevkii de başarılı oyuncular varken bunları yıpratmak maksatlı ve kasıtlı diye düşünüyorum. Kaldı ki ben kimseyi korumam herkesten çok benim başarıya ihtiyacım var. Kulübü transfer yapıp borca sokmayın diyenler aynı anda neden sol tarafa adam almıyorsunuz diyorlar. Bu dengeleri iyi kurmak lazım.

Soru: Şu an kafanız rahat mı?

Biz bir hedef belirledik. Umarım bu ayın 30'una kadar transfer biter. Ama bu konuda acele etmeyeceğiz Trabzonspor'un parasını çarçur etmeyeceğiz. İnce eleyip sık dokuyarak futbolcu alacağız.

Soru: Geçtiğimiz sezon tribünlerde taraftar terörü yaşandığını gördük. Taraftarlara bu konuda ne gibi mesajlar verirsiniz?

Türkiye’de bu olaylar yaşanmış olabilir ama Trabzon’da biz hiç rastlamadık. Taraftalarımız çok centilmence takımlarını destekliyorlar. Ama kamuoyunda sanki problemler varmış gibi gösteriliyor. Trabzon’un havasını iyi bilip yansıtmak lazım.

24.06.2007 14:47:0

Bunu kendi TD miz soyledi (kirmizi yaziya dikkat) bilerek yapilmamis bi hata olarak goruyorum fourfourtwo dan ama TD miz laflarinlan da belli ettigi gibi bizim buyuklugumuzu daha anlayamadi biz aslinda ilk ona bakmamiz lagzim..

l-m
26.06.2007, 10:49
Four Four Two,Türkçe ismiyle 4-4-2 dergisini bilenler bilirler.Geçen sene Nisan ayı gibi yayın hayatını başladılar ve bence şu an yayın yapan futbol dergileri arasında en kalitelisi;bütün sayılarını da almış bulunmaktayım.Bir takım taraftarlığına soyunmak,subjektiflik adına kayda değer bir şey bugüne kadar görmedim.

Neyse işin özüne gelirsek,derginin Haziran sayısını 3-4 gün önce alabildim ve temel bölümlerden biri olan Altıpas-Kitap'ta Hakan Kulaçoğlu'nun "Fırtına,İhtilal Efsane Trabzonspor" yer alıyordu.Tanıtımı yapan ise editörlerden Mert Aydın.Tanıtım içeriği gayet iyi olmasına karşın girizgahta o dolgunluğa yakışmayacak bir gaf yapılmış:

"Hakan Kulaçoğlu'nun derlediği Fırtına,İhtilal,Efsane Trabzonspor,Türk futbolunun 4.büyüğüne ışık tutuyor."

Ben e-posta yoluyla kendilerini uyaracağım.Sizlere de belirtmek ve ilginizi çekmek istedim.İlgilenenler için;

mert.aydin@442dergi.com

Güzel yakalamışsın Osman'ım ama şu anki yöneticiler de 4. büyük diyor, hatta Fenerbahçe'nin elden çıkarmak istediği oyuncuya Fenerbahçe'nin önerdiği rakamın 2 katını önerip alınca biz büyük takımız diye gurur duyuyorlar, o açıdan ben Mert Aydın'a suç bulamıyorum, önce kapımızın önünü bir temizleyelim sonra çevre gönüllüsü oluruz :)

pReN@_61
26.06.2007, 10:59
Ben art niyetli olacağını zannetmiyorum ama yine de bir mail atalım...

ShadoW
26.06.2007, 11:12
Arkadaşlar abartıyorsunuz...Bence protestoluk bir durum yok..

Tekke
26.06.2007, 11:58
Arkadaşlar, FUTBOL EKSTRA dergisini çıkaran ve tüm haklarına sahip olan TAHİR KUM, gerçek bir Trabzonlu ve Trabzonsporlu, derginin ilk sayıları full bizim özel haberlerle doluydu, ama şimdi mecburen eşit haber veriyor. Özellikle yattara ve Szymek dosyası mükemmeldi, destek olacaksak bence ona olalım.

İHSAN
26.06.2007, 12:28
Arkadaşlar, FUTBOL EKSTRA dergisini çıkaran ve tüm haklarına sahip olan TAHİR KUM, gerçek bir Trabzonlu ve Trabzonsporlu, derginin ilk sayıları full bizim özel haberlerle doluydu, ama şimdi mecburen eşit haber veriyor. Özellikle yattara ve Szymek dosyası mükemmeldi, destek olacaksak bence ona olalım.
kesinlikle.....Fakat protesto gerektiği yerde onu da yapacağız..

A.Alper
26.06.2007, 12:31
bence başlıktan ismi çıkarılsın reklam olmasın bosuna "bir mizah dergisine" dönmesin iş..

zisinoli
26.06.2007, 12:39
Hocamız 2 gün önceki basın toplantısında 4. büyük kelimesini kullandı. Yöneticiler dönem dönem kullanıyor. Bırakın dergi de kullanıversin canım. Eğer protesto yapılacaksa yönetimden başlamalı, hocadan devam etmeli, dergiden değil. Bu arada Trabzonspor için ben de 4. büyük diyorum. Var mı itirazı olan ? 25 yıldır şampiyon olamayan, amatörce yönetilen, kurumsallaşamayan, taraftarı üretemeyen, taraftar sayısı diğer klüplerden az olan Trabzonspor bu konumuyla 4. büyüktür. Gönlümüzde en büyük olabilir, tartışılmaz, Trabzonspor sevgisi en büyüktür, yücedir, ölürüz yoluna elbette bu ayrı rakiplerinden geri kalmak ayrı. 4. büyüklüğümüzün bile tartılır olduğu bugünlerde hangi en büyükten bahsediyoruz. Küçülüyoruz mu ne? Bitiriliyoruz? Düşüncelerimiz de o yönde olmaya başladı mı ne? Bazıları çıkar olurmu kardeşim biz en büyüğüz falan der şimdi! Ey gidi haciyun şefkiyesi!

hüseyin toraman
26.06.2007, 12:53
üstünde burulacak bir konu değil

çok alıngan olduk bence

#10 Fietra
26.06.2007, 13:09
Düzeltme yapmak şart oldu galiba.Ben artniyetli bir şekilde yapıldığını söylemedim ve protesto lafını da ağzıma almadım.

tamersoz
26.06.2007, 13:12
evet arkadaşlar bir gaf yapmışlar ama büyütülmemesi gerek kötü bir niyet olduğunu düşünmüyorum ama bu aracılıkla bir kaç düşüncemi söyliceğim bir haftadır spor haberlerini seyrederken içim burkuluyor çünkü haberlerde hep eziklerden bahsediliyor neden çünkü adamlar transfer yapıyorlar bişiler yapıyorlar gündeme geliyorlar ama TRABZONSPORumuz nedense haberlerde yer alamaz oldu bu takımı zaten birileri bitirmeye çalışıyor yönetimde buna destek oluyor sanki arada bir haberimiz çıkıyor bu haberlerde hep takımı yıpratmaya yönelik haberler nedense şöyle adam gibi bi habere rastlayamaz oldum korkmaya başladım artık bir an önce yönetim bişiler yapıp bu takımı eski haline çevirmesi gerekiyor böyle giderse sadece biz bu takımın büyüklüğünü konuşmaya başlıcaz insanlar bize hep sıradan bi takımmışız gibi bakacaklar...

cyberentalpi
26.06.2007, 13:24
Art niyetli olmadiklarini dusunuyorum. Ki zaten baslikta firtine efsane ihtilal demisler.
Artik malesef beceriksiz yonetimler yuzunden bu hale getiriliyoruz

İdris Toksoy
26.06.2007, 13:29
düzeltilmesi hoş olur belki ama dergi zaten basılıp dağıtılmış...şu saatden sonra değiştirilse nerde ilan edilecek.okuyan okudu...

#10 Fietra
26.06.2007, 13:56
Soru: ‘Başarıya giden yolda nelerle karşılaşacağımı biliyorum’ dediniz. Bunu biraz açarbilirmisiniz?

Trabzonspor’un başarıyı yakalayabilmesi için bütünleşmesi gerekiyor. Camia kenetlenmeli. Kamuoyunda negatif bir elektirik varmış gibi gösteriliyor. Aslında bu böyle değil. İnanılmaz bir enerji var. Bütünleşerek bu enerjiyi açığa çıkarabiliriz. Trabzonluyum, Trabzonsporluyum diyen herkesi sağduyu ve bütünleşmeye davet ediyorum. Bunlar gerçekleşirse inanıyorum ki Trabzonspor ligin en iyi takımı olacak. Trabzonspor 4. büyüklüğü yakaladığı dönemde birleşmeyi başarmıştır.
Ben bunu yeni gördüm ve bu bir skandaldır.Yazıklar olsun.

fanatikdevri
26.06.2007, 14:11
4.büyüklük şöyle bir şey olabilir.Bu takımlar büyük takımlar,büyük camialar ama bunları sıralaması zamanla oldu.ilk b.taş oldu,sonra f.bahçe,sonra g.saray.
en son biz büyük olduk.bizim büyüklüğümüz 4.sırada gerçekleşti şampiyon olmak sıralmasında.
büyüklük sırlaması budur yani.
bana göre en büyüğüz en son biz büyük olduk,İstanbul dışında olduk,en genç kulüp olarak olduk.Lige çıktığımızın 2.senesinde şampiyon olduk.3 defa üst üste şampiyon olduk.f.bahçe hala olmadı.
bir sezonda tüm kupları aldık lig,federasyon,cumhurbaşkanlığı
kabul edilen 4 büyük kulüp var 4.sırada bu büyüklüğü biz elde ettik.bu sadece oluş sıralaması,durum sıralaması değil.

Sefa Murat Dokuz
26.06.2007, 15:03
ben bişey göremdmedim orda 4.büyük 1.büyük şamp sırasına göredir o

SDanışmaz
26.06.2007, 16:07
Güzel yakalamışsın Osman'ım ama şu anki yöneticiler de 4. büyük diyor, hatta Fenerbahçe'nin elden çıkarmak istediği oyuncuya Fenerbahçe'nin önerdiği rakamın 2 katını önerip alınca biz büyük takımız diye gurur duyuyorlar, o açıdan ben Mert Aydın'a suç bulamıyorum, önce kapımızın önünü bir temizleyelim sonra çevre gönüllüsü oluruz :)

Ne güzeL demişsin :)

Burçak
26.06.2007, 16:14
arkadaşın birinin dediği gibi ya anadolunun güzide kulübü diye bahsetseydi?
4. büyük değil 4 büyükten biriyiz tabiki. sıralama yapılamaz bu konuda. ama başımızda böyle yönetimler oldukça bu konular sıkça gündeme gelecektir.

turphan
26.06.2007, 17:44
:bmn3::bmn3::bmn3:

corleone
26.06.2007, 20:27
gerek yok tepkiye, tepki manyağı olduk böyle herşeye tepki veriyoruz, sonra da haber çıkmıyor, bu sefer de niye haberimiz çıkmıyor diye tepki veriyoruz, kısır döngü, enerjiyi başka şeylere harcayalım biraz da...

Mayls
26.06.2007, 23:24
bence kötü bir niyet aramayalim bu iste ama tabiki büyük - kücük ayrimi yapmalari dogru degil

isaret parmagi
27.06.2007, 01:53
Burda bi gariplik yok..Trabzonspor Türkiyenin 4. büyüğüdür.Ne yazıkki bu böyle..Biran futbol seyircisi olarak düşünürseniz Ne demek istediğimi anlarsınız...

vatandas61
27.06.2007, 02:22
adamlarin cevabi hemen hazir olacaktir "En son nezaman Sympiyon oldunuz". Adamlar hakli, en cokda bu koyuyor insana. Kendimizi savunacak bazilarimizin hic görmedigi 6 sampiyonlugumuz var. Su hasreti bir giderebilsek cevabimizi iyi koyardik ama bu durumda anca alay konusu oluruz.

bordoylamavi
27.06.2007, 11:52
bence bunda alınacak bişi yok takım şampiyon olurken şampiyon olabilen dördüncü takımız. ayrıca şampiyonluk sayısında da dördüncüyüz. neyse ki bunlar bizim imajımızı koruyor yoksa şimdiki yönetimimize ve millet starları transfer ederken bizim halimize bakılırsa dördüncü bile değiliz

Oemer61
27.06.2007, 13:08
Burda bi gariplik yok..Trabzonspor Türkiyenin 4. büyüğüdür.Ne yazıkki bu böyle..Biran futbol seyircisi olarak düşünürseniz Ne demek istediğimi anlarsınız...

Ben böyle düsünen TRABZONSPOR taraftari is-te-mi-yo-rummm!!! TRABZONSPOR bir destandir, bizans takimlarini cökerten tek takimdir! 40 sene önce kurulmus olmasina ragmen 6 kez sampiyon olmusutr ve TÜRKIYE'nin en büyük takimidir!!! Buna itirazi olan gitsin bizans takimlarini tutsun...

Kasım Hilal
27.06.2007, 14:32
Bunda bir gaf göremedim ben!
Başkalarının bizi nasıl gördüğüne neden kafa takayım ki?
Hem eğer biz altı şampiyonluk ile büüyk takım oldu isek o halde istatistikler bizi dördüncü olarak gösteriri ne yazık ki!
Hatta kuruluşumuzdan bu yana sıralasak şampiyonlukları bu tablo yine de çok fazla değişmez.

isaret parmagi
28.06.2007, 11:33
Ben böyle düsünen TRABZONSPOR taraftari is-te-mi-yo-rummm!!! TRABZONSPOR bir destandir, bizans takimlarini cökerten tek takimdir! 40 sene önce kurulmus olmasina ragmen 6 kez sampiyon olmusutr ve TÜRKIYE'nin en büyük takimidir!!! Buna itirazi olan gitsin bizans takimlarini tutsun...

Kendimizi kandırmak istiyorsak ben de istediğinizi yapabilirim...Trabzonspor en büyüktür diyebilirim...Ama gerçekleri görmek lazım...Geçen sezon 4. olmuş bu takım...Mevcut kadrodaki oyuncuların çoğu İstanbul takımlarının artıkları..Yapılan transferlerde aynı şekilde...25 senedir şampiyonluk yok...Avni Aker den kimse çıkamazken şimdi sıradan takımlar gelip puan alabiliyo...Bu halde nasıl en büyüğüz diyebilirim ki...Biraz gerçekçi olalım lütfen...Lütfen...

Bu arada ben de kendini kandıran Trabzonspor taraftarı istemiyorum...

Saygılarımla...

#10 Fietra
28.06.2007, 14:29
Bence büyüklüğün ne şampiyonlukla,ne en son ne zaman şampiyon olunduğuyla,ne futbolcuların nereden geldiğiyle,ne de maddiyatla alakası var.