PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Böyle mi devam edecek?

Nytre
01.01.2005, 12:24
trabzonsporumuz son iki yilin türkiye sampiyonu geçen yili 2.likle bitirdi bu yil ilk yari sonunda liderle arasindaki puan kapanmayacak bir puan degil... 17maç boyunca dis sahada hiç yenilmedi...

ama bir sorun var!...

iç sahasinda 10puan kaybetti!.. taraftarin ilgisi yok ne maçlara ne de ürünlere!... maçlarda heyecan yok çünkü maçlari 5,000 ile 8,000arasinda kisiler izliyor!..

ayrica sampiyonlar ligi ve uefada alinan kötü sonuçlara ragmen bu kadar ucuz degildir TARAFTAR OLABILMEK BU KADAR BASIT DÜSÜNCE YAPISININ ALTINDA EZILMEMELI TRABZONSPORLULUK!...

nerede taraftar nerede trabzonsporlular!...

"takima küstüm" "takimdan sogudum" "ben daha maça gitmem" diyenler bir gün gelir de takim sampiyon olursa HIÇ EGLENMESINLER TRABZONSPORLUYUM DIYE ONLAR TRABZONSPORLU OLABILECEK KADAR TRABZONLU DEGILLER!...

l-m
01.01.2005, 13:56
Trabzon'daki durum içler acisi fakat Istanbul ile kiyasladigimizda çok da mantikli bir is yapmis olmayiz.Örnegin Trabzonsporda maçlara gidebilecek paraya,istege sahip 100.000 kisi oldugunu düsünelim,20.000 kisinin ayni hafta maça gitmesi zor,böyle olunca da maçlar 8000 kisiye oynaniyor fakat Istanbul'da herhangi bir takimin seyircisini düsünürsek 20.000 kisi gitmese baska bir 20.000 kisi gidiyor.Nüfus 11 milyon.Böyle bir ortamla Trabzonu karsilastirma hatasina düsmeyelim öncelikle,ben daha önce bu hataya çok düstüm o yüzden.Ama 10 yil önceki maçlardaki tribünü görünce tabii ki su anda olmasi gereken tablonun bu olmadigina hak veriyorsunuz.Bazi eski maçlarin videolarini izleyince yahu ne oldu bu taraftara dememek içten bile degil.Maçlara gitmeyip,ürün almayip,klube üye olmayip,dergiye abone olmayip "Kardesim bu Gökdeniz de çok oluyor,ne olur 500.000 dolara oynasa" diyen çok adam taniyorum,eminim çevrenizde vardir.Acilen Trabzon'daki taraftarin bilinçlenmesi gerekiyor...

Emir BAYRAK
01.01.2005, 14:12
Ulan Stad Istanbulda olucakki..pff pf!!! Takima sahip cikin orda isiniz ne doldurun stadi.Burda Bi yere gidip Digiturkden maci izlemek icin ödedigimiz paranin yarisina stada giriyosunuz daha ne istiyosunuz!!!!!!!!

of-lee
01.01.2005, 15:35
stad trabzonda olmasi maclara trabzon disindaki taraftarlarin gelmesi biraz zor

adam ya calisiyor ya da okuyodur.

onun icin trabzon disindaki trabzonsporlular maci digiturkte izliyor

SDanışmaz
01.01.2005, 15:50
Ulan Stad Istanbulda olucakki..pff pf!!! Takima sahip cikin orda isiniz ne doldurun stadi.Burda Bi yere gidip Digiturkden maci izlemek icin ödedigimiz paranin yarisina stada giriyosunuz daha ne istiyosunuz!!!!!!!!

Dedigin gibi Istanbulda olsaydi bütün maçlar full çekerdi.Geçen sene Istanbulda nasil taraftar olurmus kupa finalinde gösterdik.

KaRaKaN61
01.01.2005, 16:14
Taraftar takimi ?Öksüz? birakti

TRABZON bu sezon hep zirve mücadelesi verdi ama taraftarin destegini alamadi. Ilk yaridaki 9 karsilasmayi sadece 56 bin 52 kisi izledi. Maç basina ortalama 6 bin 228 seyircinin gittigi Avni Aker?de en fazla taraftari Fenerbahçe derbisi çekti. En az seyirci ise Diyarbakir maçina gitti.

utanin yani

Oğuz
01.01.2005, 20:13
bunun nedenini sadece takima küskünlük olarak sinirlandirmamak lazim..

baska bisey var arkasinda. bundan yillar önce nüfus simdikinden daha mi çoktu da maça gelen atesli taraftar sayisi fazlaydi. bunun temel nedenlerini arastirmak lazim.

ama isin baska ilginç bir tarafi da su; denizli sehir takimi oldugu halde ve iki senedir iyi isler yaptigi halde onlar da taraftar azligindan sikayetçi.

ben çok siddetli bir yagmur oldugu gün besikdüzünden 10 minibüsle maça gittigimizi hatirliyorum 95 senesinde. degisen çok sey olmadi. o zaman da zirveye oynuyorduk, simdi de zirveye oynuyoruz.

ikinci yarinin ilk 2-3 haftasi yine dolu tribüne oynariz, sonra ayni terane..

trabzon sehrini uyandirmak için organize çalismalar yapilmiyor mu acaba diye düsünüyorum ama bir yandan da ne gerek var, rakiplerine göre çok da ha imkansizliklar içinde zirveye oynayan bir takimin taraftari maça gitmek zorunda diyorum.

haydi trabzon, azicik canlanin daaa..!

My
02.01.2005, 04:55
Bu benim kafamda biraz karmasik bir konu.Takima karsi olan inançsizlik, sehir halkinin takima karsi olan doygunluu, seyirciyi tribünlere çekecek yeni yüzlerin olmamasi, dönüm maçlarinin kaybedimesi sonrasi takima olan güvenin azalmasi dolayisiyla takima karsi olan kizginlik, uzun süredir sampiyonluk kzanilmamasivs... Takimin ürünlerine ve kulüp üyeliine karsi olan ilgisizlik ise yine bunlari az biraz katabiliriz ama birazda maddi sebepler diye düsünüyorum. Ürünlerimiz hakikatende çok pahali. Bi esofman takimi aldim 150 lira yahu. Keza bir forma ( söyle afilisinden ) 80 lira smileys/smiley5.gif. Mink battaniye var çok güzel bisii ama 100 lira. Gelde söle iki kere düsünmeden al bunlari. Yinede bunlar mazeret olurmu bilemiyorum smileys/smiley5.gifEn azindan yüzbin üye kampanyasina muhakkak katilmaliyiz.