PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En Dumur Olduğunuz An...

Sayfa : [1] 2

ilhan
17.06.2007, 14:38
Kendinizi en dumur hissettiğiniz anı anlatırmısınız arkadaşlar ?

Bakalım kim nasıl dumur hallere düşmüş.

Konuyu açan olarak ilk ben anlatayım..

Lise 3. sınıftaydım. Okulda voleybol maçı yapıyoruz. Topun üzerinden atladığımda pantolonumun yırtıldıgı o anı hiç unutamam. Ceketi belime bağlayıp eve gelmiştim. O olayın üzerine 1 hafta okula gidememiştim.

Hadi bakalım görelim dumurluklarınızı :)

zafer6161
17.06.2007, 15:41
ASKERDE İŞTİMA SIRASINDA KOMUTAN 2 KİŞİYE 200 KİŞİNİN ÖNÜNDE ŞAMAR ATTI,BENDE YANIMDAKİ ARKADAŞLA BAŞLADIM GÜLMEYE:D KOMUTAN BİZİ GÖRDÜ HEMEN ÇAĞIRDI YANINA,BİZE DEDİKİ ŞİMDİ OTURUN BACAK BACAK ÜSTÜNE ATIN VE GÜLÜN:D TABİ BİZDE İSTEMESSEKDE YAPTIK ,BU ARADA BİZ BUNU YAPARKEN 200 KİŞİYE BİZİM YÜZÜMÜZDEN ÇÖMEL KALK YAPTIRDI,BİZE CEZA VERECEĞİNE 200 KİŞİYE BİZİM YÜZÜMÜZDEN EZİYET ETTİ:rolleyes:
BİZDE OTAMATİKMAN DUMUR OLDUK:p

Erkan
17.06.2007, 15:44
cok komik bir baslik olacakk gibi gorunuyor, (bende dusunuyorum)) :)

----

Osman yagmurderelinin bi programi vardi Kanal D de, bende programi bilmiyordum.... kanal D de film izliyorken altan onun reklami gecti (canli diye ) ve kucuk ekran da eski film lerden parcalar gosterdi ve ben cok salakca eeh nasil canli olabiliyor bu dedim... baya bi dalga gectiler benle.. , benim gibi bi adam nasil boyle bi hata yapabildi yaa :D..

İleli
17.06.2007, 16:12
bi flaman kadin arabasiyla turk kadinin arabasine carpiyor turk kadin arabasindan cikti carptigi yere bakiyor bende o turk kadini flaman zannederek ''lan salak kari arabanda bise yok'' dedim turk kadinda ne diyon olm sen dedigi an dumur oldum iyimi :)...

Adem Erdoğan
17.06.2007, 16:51
Evde arkadaşla yemek yiyoruz açtık tv yi kanal d de bi dizi var.Arkadaş ıhlamurlar altında olduğunu söyledi dizinin.Dedim bu dizi çok güzelmiş neyse izledik biraz az sonra reklam girdi.10 dk reklamları izledik.dizi reklamdan sonra başlar başlamaz bitti.Sonra bi altyazı geçti."Arka Sokaklar Özel az sonra":D

Adem Erdoğan
17.06.2007, 16:52
bi flaman kadin arabasiyla turk kadinin arabasine carpiyor turk kadin arabasindan cikti carptigi yere bakiyor bende o turk kadini flaman zannederek ''lan salak kari arabanda bise yok'' dedim turk kadinda ne diyon olm sen dedigi an dumur oldum iyimi :)...

süpermiş:D

ilhan
17.06.2007, 17:11
Evde arkadaşla yemek yiyoruz açtık tv yi kanal d de bi dizi var.Arkadaş ıhlamurlar altında olduğunu söyledi dizinin.Dedim bu dizi çok güzelmiş neyse izledik biraz az sonra reklam girdi.10 dk reklamları izledik.dizi reklamdan sonra başlar başlamaz bitti.Sonra bi altyazı geçti."Arka Sokaklar Özel az sonra":D

=))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))) :D

Koptum gülmekten. Offf hay çok yaşa sen.

denizgrsy
17.06.2007, 17:35
bizim fıkralar nası çıkıyor sanıyorsunuz:D

denizgrsy
17.06.2007, 18:11
üniversite yıllarımız...sene 99-2000 falan..bi gün akşam arkadaşlarda toplanıcaz..ben biraz geç gittim,apartmanı biliyordum ama daireyi bilmiyordum..neyse efendim apartmanın önüne geldim baktım demirkapı kapalı...zillere baktım isim yok sadece rakam var..ben de evdekileri cepten aradım ve dedim ki ; ''olum ben kapıdayım da alt kapı kapalı,hangi zildi sizinkisi ? ''...neyse zili söylediler ben zile bastım açtılar ve eve çıktım..ula içeri bi girdim millet yıkılıyo...noluya len dedim ; mal mal bakıyorlar ..bi iki saniye sonra ayıldım çaktım olayı...ben adama kapıyı aç demiyorumda hangi zil diye soruyorum,sonra bi de zile basıyorum :D :D :D peeehhhhh...dumur olduk yani

antagonist
17.06.2007, 18:29
üniversite yıllarımız...sene 99-2000 falan..bi gün akşam arkadaşlarda toplanıcaz..ben biraz geç gittim,apartmanı biliyordum ama daireyi bilmiyordum..neyse efendim apartmanın önüne geldim baktım demirkapı kapalı...zillere baktım isim yok sadece rakam var..ben de evdekileri cepten aradım ve dedim ki ; ''olum ben kapıdayım da alt kapı kapalı,hangi zildi sizinkisi ? ''...neyse zili söylediler ben zile bastım açtılar ve eve çıktım..ula içeri bi girdim millet yıkılıyo...noluya len dedim ; mal mal bakıyorlar ..bi iki saniye sonra ayıldım çaktım olayı...ben adama kapıyı aç demiyorumda hangi zil diye soruyorum,sonra bi de zile basıyorum :D :D :D peeehhhhh...dumur olduk yani

Çok iyi ya. :)

Adem Erdoğan
17.06.2007, 18:29
:D:D:DD:D:D

buda çok güzeldi..

Adem Erdoğan
17.06.2007, 18:30
aslında bu başlığa üyeler dışında giriş olmaması lazım:D

Özkan
17.06.2007, 18:32
Sene 2003

Özkan (Ben): C. seninle biraz konuşabilir miyiz?
C: Tabiî
Ö: Şöyle gelsene.
C: Tamam
Ö: C. ıımm şeyyyyyyy
C: ÇABUK SÖYLE. SENİNLE Mİ UĞRAŞACAĞIM?
Ö: C. seni seviyorum.
C: N'apayım?

Adem Erdoğan
17.06.2007, 18:36
Bizim sınıfta bi eleman var trabzonlu.Birisine zipli bi dosya göndermiş.Şifrelemiş bide.şifreyide aynı dosyanın içine koymuş:D

Adem Erdoğan
17.06.2007, 18:38
Sene 2003

Özkan (Ben): C. seninle biraz konuşabilir miyiz?
C: Tabiî
Ö: Şöyle gelsene.
C: Tamam
Ö: C. ıımm şeyyyyyyy
C: ÇABUK SÖYLE. SENİNLE Mİ UĞRAŞACAĞIM?
Ö: C. seni seviyorum.
C: N'apayım?

kardeş olay burda kopmuş.bence o cümleden sonra laz-mode a geçmen gerekirdi:D

Özkan
17.06.2007, 18:39
Gerekirdi ya, o kadar Laz değiliz ne yazık ki. :D

bluedreams61
17.06.2007, 22:35

süperdi yaaaaaa

ilhan
17.06.2007, 23:50

Süperdi ya.

Şu ana kadarki iletiler içinde En dumur sensin abi =))))

Sevgi
18.06.2007, 00:41

bende niye kapıyı açın dememişte hangi zil diye sormuş kesin yanlış eve girecek diye düşünüyordum ki ev kopmuş zaten :D ay şuraya bir kahkaha smili :D ççç,ççç

Taner Gündoğdu
18.06.2007, 01:14
samsunda bir arkadaşım geldi istanbula illa gezdir beni gezdir beni... tabi istanbulda gezilcek yer sadece sultanahmet'miş gibi götürdüm oraya. turistleri görünce illa tutturdu muhabbet edelim. bende biraz çekiniyorum ya boşver falan diyorum. neyse karşıdan iki kız geliyordu konuşmak için fırsat bekliyordum ki kız elinden bir kağıt düşürdü yere tam yanımızdan geçerken. bende eğildim kağıdı alıp kıza vericem ve ilk oknuşma gerçekleşcek diye... ama kız hevesimi kursağımda bıraktı ve "yok yok önemli değil" dedi :D:D:D ve ingilizce pratik hayatım o gün son buldu :D

A.Hilal Çakıroğlu
18.06.2007, 02:08
Lise son sınıftayız. 1.dönemin son sınavları, hemen her sınavda olduğu gibi kopyalarımı hazırlamış, itinayla montumun iç kısmına yapıştırmışım. Sınav öncesi son bir konuyu da masamın hemen ön kısmında duran kolonun yalnızca oturduğum açıdan görünecek kısmına yazıyorum. Yazarken de kendimce kısaltmalar yapıyorum. ön sırada oturan arkadaşım kolonun yazılı olan kısmını görmek için arkaya doğru iyice eğiliyor, uyarıyorum "Aman mustafa sınavda da böyle okumaya kalkma yakalanırız. Eğer soru çıkarsa ben sana söylerim;)"diyorum. "Zaten birşey anlamadım" diyor.
(4 yıldır aynı sınıfta olmanın da avantajıyla birbirimizi çok iyi tanır genellikle sınav öncesi konuları bölüşürdük. Sınavda herkes -eğer çıkmışsa- kendi konusuyla ilgili soruları yanıtlar sonrasında da ustalıkla cevap alışverişi yapardık.)

sınav başlıyor ve en banko kopya olarak gördüğüm kolondan 2 soru çıkıyor. Hızla cevaplarını kağıdıma geçiriyorum. Bu arada sınıfta alışverişler nedeniyle bir kıpırdanma var, hoca da farkediyor ve 2. dönem dersimize giremeyeceğini belirtip. Şakayla karışık "biliyorum kopya çekiyorsunuz ama yakalayamıyorum. bari sınavdan sonra söyleyin de merakta kalmayayım" diyor. "meslek sırrı hocam" deyip gülüşüyoruz. kolondan aldığım cevaplardan sonra Mustafa'dan yardım isteği geliyor ve diğer sorularıma geçmeden önce ona cevapları fısıldarken hocanın sınıfın diğer köşesinden bize baktığını farkediyorum. "hoca bakıyor, bekle" diyorum ve ara sıra hocayı kontrol ediyorum, hala bizim olduğumuz kısma bakıyor. Birden hocanın gözlerinin parladığını görüyorum yakaladım diye koşuyor. Mustafa'ya bakıyorum... Sınav öncesinde yaptığı gibi arkaya doğru sonuna kadar eğilmiş yazıyı okumaya çalışıyor :mad: Dumur oluyorum. Ve hoca başında belirip "neden böyle yapıyorsun? not istedin de vermedim mi? niye kopya yazıyorsun?" gibi nasihatlere başlıyor. Ben hocalarımız da dahil herkes tarafından İmam lakabıyla bilinen Mustafanın "hocam valla ben yazmadım" lafıyla bir kez daha Dumur oluyorum. Tekrarlandıkça sertleşen "öyleyse kim yazdı?" sorusu üzerine kendimi deşifre etmek zorunda kalıyorum. Hocam kağıdımı almıyor yalnızca kolonla karşılaştırıp o sorularımı işaretliyor ama yakalanmanın verdiği utançla diğer kopyalarım da kullanılmaz oluyor. Aklımda kalan bilgilerle bir iki soru cevaplıyorum ama sınava konsantre olmak ne mümkün. Sınav bitiyor, aldığım not nedeniyle ortalamam 1 oluyor. Sonra karne alıyoruz, karneye bakar bakmaz tekrar dumur oluyorum çünkü hocam zayıf vermemiş.
Tamam kopya çektim yakaladınız (ben yakalanmadım ama neyse...) üstelik asıl kopyalar dururken "yakaladım yakaladım" diye sevindiniz güzel de niye notumu yükseltiyorsunuz hocam? E onu da yükselttiniz çağırıp "benim dersim zayıf gelmiş mi?" demenin ne gereği var? peş peşe bu kadar dumur olmayı atlatmak hiç de kolay olmadı hocam. "1" yerine "0" verseydi diye az söylenmedim kendi kendime.

Peki bu olay bana ders oldu mu? ıııhh:o

antagonist
18.06.2007, 02:23
Orta 1'den başlayarak ben de bu kopya işine girdim.

Lisede bu konunun uzmanı olmuştuk artık.:)Öğrenim hayatım boyunca bir kere kopyadan yakalandım;o da Milli Güvenlik sınavı.

Milli Güvenlik hocamız emekli bir albaydı.Adam sınavda sorduğu soruların cevaplarının aynen kitaptaki gibi istiyordu.Eee haliyle biz de o koca kitabı biraz ufak boyutlara indirmek zorunda kalıyorduk.:)Neyse efendim;MG kitabının yaklaşık 100 sayfasını fotokopiyle küçülttük.Benim planım çantadan kopyaları çıkarıp işimi halletikten sonra kopyayı çantaya geri koymaktı.Sınav başlarken hoca çantaları toplayınca "Eyvah!" dedim."Ulan kağıdı nereye koyacağız?" diye düşünürken "Kopyaları altına koyarım,oradan alır okurum,okuduğumun da üstüne otururum ."dedim. :) Neyse sınav başladı,biz de kopyaya başladık.Sıranın altından kopyaları alıyorum,bakıyorum,sonra hafifçe doğrulup kağıdın üstüne oturuyorum.Aradan biraz zaman geçti,tabi benim alttaki kağıtlar kabarmaya başladı.Hoca bizim arka sıralarda gezinirken "Sen!!!Ayağa kalk bakıyım." dedi.Ben de kalktım;hoca kopyaları aldı."Ver kağıdını!"dedi,ben de kağıdı hocaya uzattım.Bu arada bir sayfa kopyayı da sınav kağıının altına koymuştum.Kağıdı kaldırıp kopyaya bakıyordum,oradan sınav kağıdına geçiriyordum.Bir darbe de oradan yedik.:)Neyse uzatmayayım;hoca kağıdıma soru işareti koydu.Tabi bu arada bizim arkadaşlar;"Tüüü!!!Hiç utanmıyor musun?" gibilerinden laflar etti :) Daha sonra sağdan soldan topladıklarımla sınavı bitirdim."Yahu dedim,şu soru işaretini karalasam,adam anlar mı?Anlamaz herhalde" diyip soru işaretini karaladım ve sınavdan 70 aldım. :)

İşin ilginç tarafı 15 senelik öğrenim hayatında kopyadan yakalandığın tek ders Milli Güvenlik olsun;sonra da sen asker ol. :)

Ömer SEVİNÇ
18.06.2007, 02:37
Üniversite hayatından bir anı anlatayım ben de bari:)

Bir Biyokimya sınavındayız. Malum her sınav başında olduğu gibi sınavdan önce telefonlarınızı kapatın vb. uyarılar yapıldı. Tabi sallayan kim? Ben telefonun sesini kısıp masanün üstüne uzağa koydum. Neyse sınava başladık falan artık son 20 dk'ya falan girerken telefonu alıp saate bakıp bıraktım. Toplam 2 sn falan sürdü herhalde. Aman Allahım! Bayan hocamız beni gördü ve amfinin ta öbür köşesinden üstüme koşmaya başladı. Bütün sınıf şaşkın tabi. O an ilk dumurumu oldum. Hoca geldi yanıma ne yapıyorsun dedi. Hiç hocam saate baktım dedim ben. Ver bakayım o telefonu deyip aldı kendi masasına götürdü. Güya telefonuma el koymuş(Dumur 2). Sonra tepeme dikildi öylece durdu. Amfide ders görenler bilir. Sıraların üstünde bilimum daha öncekilerin yazdığı, eski kopyalar vardır. Hoca birdenbire ne olduysa eğildi neden o kopyalara bakıyorsun dedi bana. Artık illallah etmiş olan ben nasıl olduysa kalktım, hocam buyrun okuyun sırayı, eğer kopya varsa alın kağıdı, eğer yoksa da bana puanımı verin dedim. Sonra kalkıp çıktım sınavdan. Sonuçta düşük geldi, bayağı taktı hoca bana ama vallahi sınıfın o hayran bakışları içinde çıkmaya değerdi:)

p.s: Sınavdan sonra telefonumu arkadaşlarla geri yollamış:D:D

Mehdi
18.06.2007, 09:18
Henüz 15-16 yaşlarındayım.Dolmuşa bindim denize Akçakaleye gidiyorum.Ortadaki koltuktayım.Tanıdık bir abi geldi naber iyimisin faslıyla arka tarafımdaki koltuğa oturdu.3 dk sonra omuzuma dokunup al şunu öne uzat 2 kişi Akçakale dedi.Bende bu iki kişiden birini haliyle üstüme alındım.''Abi gerek yok bende para var'' demeye kalmadan lafı bitrdi.
''Yok,ben zaten yanımdakinin parasını veriyorum'':o
Bunu duyunca müsait bi yerde inecek var diyesim gelmişti.:rolleyes:

Faik Yılmaz
18.06.2007, 09:37
o kadar varki hangi birini anlatayım........

mesela ramazan bayramındayız.... Bizim oralar ufak yerler herkesle teker teker bayramlaşılır. Bnede herkesle bayramlaşmaya azami özen gösteriyorum. Ali Abi diye bi adam var bide kardeşi var aynı ona benziyor. Ali abinin kardeşi ile bayramlaştım. sonra 1 saat kadar sonra tekrar bayramlaştım. şaşırdı tabi......bende dedimki hiç bayramlaşmayacak yerde 2 kere bayramlaşmak çok daha güzeldir. ben hala Ali Abiyi arıyorum bayramlaşmak için en sonundada buldum. " ya dedim Ali Abi sensin diye ben kardeşinle 2 kere bayramlaştım."
karşıdan cevap gelince dumur kelimesinin hafif kaldığını anladım:
- ya gene yanlış oldu Ali köyde biraz sonra inecek...

Erdinç Dilek
18.06.2007, 09:50
madem okuldan açıldı konu bende bir tane anlatayım

ortaokuldan lise geçmiştim, lise ürkütücü görünüyordu bana bilmiyorum herhalde büyük bir kesimede öyle gözüküyordu, lise başkaydı bir üst kademe idi bocalama dönemindeyken daha 1 hafta bile dolmamışken matematikten sözlü sınavı adı altında öğretmenimiz bizi sınav yapmıştı hemen bir hafta sonra da sınavları açıkladı ( bizim dönemde 10' luk sistem vardı bu arada) Erdinç Dilek dedi ayağa kalktım Biiirrr oturdum, ana biir beklemiyordum kesinlikle bir hafta olmasına rağmen yinede az çok bir bilgi birikimimim vardı, elimi kaldırdım itiraz edecem artık, sonra öğretmen pardon pardon dedi, hah dedim hatasını anladı, Sıfıırrr demezmi indirdim elimi itirazda etmedim:) Allahtan hiçbirşeyi etkilememişti o sınav

Erdinç Dilek
18.06.2007, 10:05
baştan söyleyeyim +18 :)))
evet yaz tatilindeyiz amcamın oğlunun (Ahmet abi) dükkanına indim, oraya her gittiğimizde mutlaka top oynardık, kardeşi Şenol da (diğer emmoğli) ordaydı hep birlikte oynuyoruz, bu orta geldi bayağı arkaya gitti top, ben havaya baka baka gerigeri gidiyorum bi ayağım kanalizasyon kanalına düştü, hafif sulanmış çamur dolu kanala ve dizime kadar çamur oldu pantolonum, çarşıyada inmem gerekiyordu,Şenol a dedim ben çarşıya gidecem pantolonları değişelim ben işimi haledeyim sonra geldiğimde değiştiririz, değiştirdik pantolonları, işimi halletim geldim o da o arada sağolsun biraz yıkamış pantolonu ama izleri duruyor tabiki, neyse eve çıktık, bizim eve geldik evlerimiz yanyanaydı zaten, girdik içeri o günde bizim oranın pazarı vardı evde kimse yok, neyse açtık salonun kapısını girdik içeri ben çıkardım emmoğludan aldığım pantolonu bıraktım koltuğun üstüne, moralim bozuk dedi emmoğli, oturduğu koltuğun hemen 90 derece yanında bulunu sehbanın üzerindeki müzik setini açtım radyodan neşeli parçalar arıyorum, üzerimd sadece tişört var bu arada, o da kalktı benim pantolonu üzerinden çıkarmaya başladı, dizine kada indirdirdi, evin kapısı açıldı o ara anne pazardan dönmüştü, salonun kapısına kadar geldi benim üzerimde sadece tişort, emmoğlu iki eli pantolonda, dize kadar pantolonu indirmiş rüku şeklinde annem bizi o halde görünce dondu kaldı nutku kurudu yüzü bembeyaz oldu,birşey diyemeden hemen mutfağa daldı, la biz kalakaldık emmoğli ile, öyle bir durumda gelişti ki olay olursa bu kadar olur yani:) , gittim mutfağın kapısına dayandım açıklayabilirim anne bildiğin gibi değil dedim şuh bir sesle, tabi annem bildiği tüm temennileri saydırmaya başladı bize, bizde gülmekten ölüyoruz....

A.Alper
18.06.2007, 12:46
ben bi kere bu forumda fena dumur olmustum acısı hala içimde
adını vermicem bi bayan arkadas alıştıysan kasmassın falan ağzım açık kaldı tabe şimdi ben burda olayı tam anlatmadım çünkü etkisi devam ediyor hala dumurum

Egemen Yılmaz
18.06.2007, 13:03
baştan söyleyeyim +18 :)))
evet yaz tatilindeyiz amcamın oğlunun (Ahmet abi) dükkanına indim, oraya her gittiğimizde mutlaka top oynardık, kardeşi Şenol da (diğer emmoğli) ordaydı hep birlikte oynuyoruz, bu orta geldi bayağı arkaya gitti top, ben havaya baka baka gerigeri gidiyorum bi ayağım kanalizasyon kanalına düştü, hafif sulanmış çamur dolu kanala ve dizime kadar çamur oldu pantolonum, çarşıyada inmem gerekiyordu,Şenol a dedim ben çarşıya gidecem pantolonları değişelim ben işimi haledeyim sonra geldiğimde değiştiririz, değiştirdik pantolonları, işimi halletim geldim o da o arada sağolsun biraz yıkamış pantolonu ama izleri duruyor tabiki, neyse eve çıktık, bizim eve geldik evlerimiz yanyanaydı zaten, girdik içeri o günde bizim oranın pazarı vardı evde kimse yok, neyse açtık salonun kapısını girdik içeri ben çıkardım emmoğludan aldığım pantolonu bıraktım koltuğun üstüne, moralim bozuk dedi emmoğli, oturduğu koltuğun hemen 90 derece yanında bulunu sehbanın üzerindeki müzik setini açtım radyodan neşeli parçalar arıyorum, üzerimd sadece tişört var bu arada, o da kalktı benim pantolonu üzerinden çıkarmaya başladı, dizine kada indirdirdi, evin kapısı açıldı o ara anne pazardan dönmüştü, salonun kapısına kadar geldi benim üzerimde sadece tişort, emmoğlu iki eli pantolonda, dize kadar pantolonu indirmiş rüku şeklinde annem bizi o halde görünce dondu kaldı nutku kurudu yüzü bembeyaz oldu,birşey diyemeden hemen mutfağa daldı, la biz kalakaldık emmoğli ile, öyle bir durumda gelişti ki olay olursa bu kadar olur yani:) , gittim mutfağın kapısına dayandım açıklayabilirim anne bildiğin gibi değil dedim şuh bir sesle, tabi annem bildiği tüm temennileri saydırmaya başladı bize, bizde gülmekten ölüyoruz....

:D çok kötü bi durum ama baya komik olmuş

Erdem Koltuk
19.06.2007, 23:13
Ankara okuyodum ozaman.Akşam kendime güzle bi yemek yapmaya karar verdim.Reale gittim güzelce aldım pirzolalarımı.Yanına birde çoban salata yapıyım dedim.Salata malzemelerini de sadece 1 salata yapacak şekilde ayarladım yani 4 domates 6-7 biber 1 soğan ve bir tanede limon aldım.

Sonra kasaya ödemeye geldim.Kasiyer kadın aldıklarımı okuturken limonu gösterim şöyle dedi.

-Beyfendi nie 1 tane aldınız dedi.Suratında değişik bir gülmeyle

Bende;

-Ya ben öğrenciyim fazlası sora işe yaramıyo atıoruz dedim.

Kadın gülerek -Tamam ozaman ne diyim dedi.

Orda sinirlendim kadına.Allah allah sana ne deim içimden.Neyse eve gittim bi güzel yaptım pirzolaları.Biyandanda salatamı yaptım.Sora en son limonu elime bir aldım.Aman Allahım limon die 1 tane mandalina almışımmmmmm.:):):) ama sapsarıydı ve aynı limon gibiydi

Ve kadının o bana gülüşü aklımdan çıkmıyor hala.

Not: Ertesi günü gittim kasiyer kadına gerekli açıklamayı yaptım.

Ömer SEVİNÇ
19.06.2007, 23:42
Süper yaa:D:D:D

DKaraduman
20.06.2007, 00:20
ufff çok kötü olmuş ya uçmuştun o limonu(!) alıyoken heralde abi

Gamze
20.06.2007, 00:49
Geçen dönemin finalinde hoca tahtaya bir şeyler yazıyordu.

Alt alta kelime grupları diyeyim.Ne olduğunu bir türlü çözemedik.Garipti.Bir yandan tek tek yazıyoruz bir yandan da algılamaya çalışıyoruz.

Hocaya sorduk;

''Hocam nedir bu?''

Hoca;

''Şiir (Bir Alman şaire aitti.)''

Ben de ;

''Bu nasıl şiir hocam,hiç bir şey anlamadık.Kim çevirdiyse berbat bir çevirmenmiş!''

Hoca;

''Bu şiiri ben çevirdim Gamze''

dedi...

Aynı anda dumur tabi!.. :eek:

Şoktayım,nasıl toparlarım diye düşünmeye fırsat kalmadan hocamız klasik kahkahalarından birini attı;

''Tamam kızmadım merak etme, baştan bir kere daha oku nasıl bir şiirmiş göreceksin Gamze''

dedi.

Haklıydı...Çok kısa olmasına rağmen o kadar yoğun bir anlatıma sahipmiş ki...Noktalama işaretleri olmadan anlamak imkansızdı tabi.Her neyse; gerçekten iyi bir şiirmiş yani.

Çok feci dumur omuştum ama :) Ah Necdet hocam,her fevriliğimi alttan alıyordu. Sunumum sırasındaki yapılan saygısızlığa verdiğim sert cevabımda da tüm sınıfa karşı beni müdefaa etmişti.Kulakları çınlasın. :)

Erkan
20.06.2007, 01:21
Ya gamze, adam dan ne isityorsun gece gece .. :D Kulaklarini cinlatip uyandirmak mi niyetin :D ;)

tigin
20.06.2007, 12:10
Müşteri: (Bilgisayar ekranındaki Windows saatine bakarak) Bu saat neyle çalışıyor?

Ben: ??

Ömer SEVİNÇ
20.06.2007, 12:15
:D:D:D:D

Su yakıyor o:D

DKaraduman
20.06.2007, 13:16
Helal olsun Müşteriye bilgisayarın o kadar yaptığı işe akıl sır erdirmiş de ona erdirememiş..

Murat GENEL
20.06.2007, 13:32
Henüz 15-16 yaşlarındayım.Dolmuşa bindim denize Akçakaleye gidiyorum.Ortadaki koltuktayım.Tanıdık bir abi geldi naber iyimisin faslıyla arka tarafımdaki koltuğa oturdu.3 dk sonra omuzuma dokunup al şunu öne uzat 2 kişi Akçakale dedi.Bende bu iki kişiden birini haliyle üstüme alındım.''Abi gerek yok bende para var'' demeye kalmadan lafı bitrdi.

süperdi ya:D:D

sen beni güldürdün allahta seni güldürsün:)

zanoylu
20.06.2007, 15:38
Mehdi sen bir alemsin yaa :D:D

Faik Yılmaz
20.06.2007, 15:45
Arkadaşlarla diskoya gitmiştik. bi kısım arkadaşlar oynarken bizde yüksek sesle konuşmaya çalışıyorduk. Arkadaş İdmangücünde oynuyordu. Konumuz futboldu ama sesimi bi türlü ulaştıramıyordum bağırarak anlatıyordum.

- Ula dedim futbol nankör bi meslek 10 yıl top oynarsın. ...... nın birisi ayağını kırar diyecektimki .... nın birisini söylerken ses aniden kesildi. tabi bütün gözler bu bağırarak konuşan arkadaşın üzerine çevrildi. ( yani benim) ......

o gün bu gündür diskoya gitmemeye karar verdim

Badaloğlu
20.06.2007, 18:26
Hangisinden başlasam bilmiyorum ki...

90'lı yılların başları...Mevsimlerden yaz, tabi Vakfıkebir'de denize giriyorduk.O yıllarda Ruslar'ın bolca ülkemizde ticaret için geldiği yıllardı.Biz kendi halinde denizin keyfini çıakrırken yolun kenarında bir Lada Nıva (Rus markası) jeep durdudurdu ve araçtan 2 erkek, 1 bayan indi ve bizim az ilerimizde denize girmeye başladılar.Tabi bizde de bir geyik başladı, bunlar Rus mu?yoksa yoldan geçen yolcu mu? diye iddialaşmaya başlamıştık.

Bu arada kulakları çınlasın çok sevdiğim şimdi doktor olan Burak kardeşimde bu olaya kendini kaptırmıştı.Aslında biz olayın farkındaydık ama onu gaza getirmek için yok canııımmm bunlar kesin Rustur.Diğer arkadaşımda yok yahu ne Rus'u?Türk bunlar geyiği gırla gidiyordu...

Burak, ısrarlarımıza dayanamayarak: ''ben bu işin aslını öğrenirim'' dedi.Kalktı ve onların yanlarına doğru gitmeye başladı.Bizde oturduk seyrediyoruz.Burak, bunların yanlarında bir iki tur attı,önce cesaret edemedi.Konuşmalarını dinleyeyimde hangi milletten olduklarını anlayayım diye düşünmüş.Ama işi çözememiş.Sonra onlara doğru yöneldi ve birşeyler söylemeye başladı.Bu arada oradaki Rus'a benzeyen erkek bizimkini kovalamaya başladı.Bu kaçıyor o kovalıyor.Yakalayamadı tabi,bizim yanımıza yüzü gözü kıpkırmızı,pancar gibi olarak geldi.

-Ne oldu ula? dedik ama gülmekten gözlerimizden yaş geldi artık.Burak adama:- Rusmusunuz? diye sormuş adamda bu lafa çok kızmış...
-Ulan beni benzetecek başka bir millet bulamadınız mı? diye bunu kovalamış!...Hala daha onu görüce gülerim...

Kamil Çakmak
20.06.2007, 20:05
Ticaret lisesi 1. sınıfta idim. Müdür yardımcısı hasan hoca aynı zamandada muhasebe dersimize geliyordu.

Birgün dediki: "çocuklar beni nasıl bilirsiniz. Beni nasıl tanıyorsanız herkez akşam eve gidince kağıt alsın ve yazsın. Yarın gelirken getirirsiniz. isminizi yazmayabilirsiniz. Bende kendimi, size karşı tavırlarımı biraz daha tanımak görmek isterim" dedi.

Hasan hoca çok disiplinli ve kaddar aynı zamandada çok duygusal şeker gibi bi adamdı aslında

Bende başladım hocayı eleştirmeye, ama hiç iyi yönünü değil tabi. Hep kötü yönlerini. Hatırladığım kadarı ile en belirgin düşüncelerim şöle idi.

"Hocam sen kız öğrencilere erkek öğrencilere nazaran fazla iilgi gösteriyorsun. Hatta kız öğrencilere bakışın hiç hoş görünmüyo. Hababam sınıfı hocaalırını andırıyor. Ayrıca her öğrenciyi aynı sevmiyorsun aynı değeri vermiyorsun. Öğrenciler arasında ayırım yapıyorsun"

Yazıyı bitirdim ertesi gün okula geldik ama yazıyı bulamıyorum. Okul müdürü edebiyat dersimize geliyordu. Oda ödev vermişti ve o gün edebiyat ödevleride teslim ediliyordu. Müdür yardımcısına yazdığım eleştiri yazısını müdüre vermemiz gereken edebiyat ödevinin arasına koymuşum yanlışlıkla. Ama ben farkında değilim kayıp olarak biliyorum hala.

Bi ertesi gün Müüdür beni odasına çağırttı. bayada merak ettim acaba niye diye.

Odasına girdim. elinde benim eleştiri yazım. Ama elleri titriyor. Ağzında sıgarası bile titriyor müdür beyin.
Müdür bey" Kamil sen ne zaman benim kız öğrencilerine yanlış baktığmı gördün nasıl böle düşünürsün"

O andaki halimi siz düşünün artık. Müdür beyin titremesi durdu. benim titremem başladı.

" Hocam, hasan hoca bizden böle bi yazı istemişti.yanlışlıkla sizin ödevlerinizin arasına koymuşum" dedim.
Ama hala da titriyordum korkudan.:):)
Ayrıca dayakda yemedik.:)

Daha sonra Müdür bey, Eleştiriyi alan Hasan hocaya durumu aynen aktarıyo. İsmimi vererek tabi. Sonra hasan hoca beni yanına çağırıyo. Ne dedğini tahmin edersiniz heralde.
ondandoa özür diledim tabiii. ama dayak yine yemedim:

Şimdi Müdür beyi gördükçe hep o anı hatırlarım:)

cemilsezgin
20.06.2007, 20:23
eski çalıştım firmada ordu adliyesine arızaya gittim ben hemen işi halledip orduda gezecem ya baş savcı geldi bu işlemi yaparken elektrik kesintisi olmayacak dime duruşmalar var dedi bütün yazılanlar silinir dedi bende yok savcım katiyen öyle bişi olmayacak savcı sordukca ben yok diyorum ınput yerine output mandalını çevirince güm bütün adliye elektriksiz savcının bana dediklerini hiç anlatmayayım isterseniz.
rezillik diz boyu nerde orduda gezmek ilk otobüslle ankara kaçış

ilhan
21.06.2007, 06:28
...
-Ne oldu ula? dedik ama gülmekten gözlerimizden yaş geldi artık.Burak adama:- Rusmusunuz? diye sormuş adamda bu lafa çok kızmış...
-Ulan beni benzetecek başka bir millet bulamadınız mı? diye bunu kovalamış!...Hala daha onu görüce gülerim...

:D:D:D:D Offf sabahın 06:25'inde ne güldüm ya =))))))))):alkış:

Faik Yılmaz
21.06.2007, 08:52
havaalanında 1 yıl staj yaptım. Uçakların kalkmasına yakın Rus , Gürcü kadınları uçaklara akın eder İstanbula gitmek için.( Genellikle isimleri tatyana , olga. swetlana gibi isimlerden oluşur) böyle yoğun bir günde milleti uçağa yetiştirmeye çalışıyorum. acele acele bilet kesiyorum.

gelenlere hemen
- give me your passport please diyorum hazır edincede hemen biletini kesiyorum.

neyse yoğun çalışmadan sonra bayanları bitirdim. Son olarak bi bayan geldi eli yüzü çok ağır makyajı ile turist olduğunu belli ediyordu. hemen acele ile onada

- give me passport please dedim....

- ne pasaportu ben türküm :eek: cevabı karşısında nasıl bir hale geldiğimi tahmin edersiniz....

Badaloğlu
21.06.2007, 10:15
Sene 1992, İskenderun'da acemi birliğinde askeriz.Gırgır -şamata o biçim eğleniyoruz.Ne kadar makara adam varsa bizim koğuşta...Gece derslerimizde oluyor tabi,anfiye çıkıyoruz,çavuş-onbaşılar bize ders veriyorlar.Malum askerde ''arazi olmak'' diye bir tabir vardır.Askerlik yapanlar bilirler,Yani arazi oldum dedin mi? anlaki yapılacak bir işten-görevden-eğitimden kaytarmışsın demektir.

Bizim takım çavuşu o gece dersten erken ayrıldı.Bizi başka takım çavuşuna teslim etti.Dersten sonra koğuşa gitmemiz gerektiğini diğer çavuşa söylüyordu.Bizim çavuşun gece nöbeti olduğu için dersi erken bırakmak zorundaydı.

Tabi bizde bu sırada çaktırmadan bizim çavuşu dinliyoruz.Kafamızda zaten ampuller yanmıştı.Arkadaşlar bu akşam erkenden koğuşla gidip makara yapıp,yatağa uzanma planlarını kimse konuşmasa bile, bakışlarla birbirimize zaten ifade etmiştik.

Bizim çavuş gittikten sonra bizde teker teker koca amfiden arazi olmaya başlamıştık.5-6 arkadaş şen şakrak koğuşun yolunu tuttuk.Bir güzel soyunduk,eşofmanlarımızı giydik,lavaboda elimizi-ayağımızı yıkayıp tam yatağa uzanacaktık ki!!! birde ne görelim? bizim çavuş tam techizatlı nöbete gitmek için karşımızda durmuş bize bakıyor.Koğuşta bir şey unutmuş geri gelmiş ve bizide yakalamış oldu.Ondan sonrası ranza altı anlayacağınız.Koğuşta yatamadığımıza mı yanarsın, dersten erken kaçıpta bir işe yaramadığına mı yanalım,yoksa ranza altı koğuşta süründüğümüze mi yanalım:)

oflubektas
21.06.2007, 13:11
Göztepe,gece saat 22.00 suları... Eski işyerimin caddeye bakan köşesindeki büfenin önündeyim. Hem büfeci arkadaşla sohbet ediyor, hem de 1-2 öteberi alıyorum. Derken caddenin karşı tarafına siyah renkli, film camlı lüks bir araba yaklaşıyor ve içinden çizgili takım elbiseli, gömlek yakaları yukarı kalkık, 20'li yaşlarda 2 kişi iniyor. Ben de büfeciye dönerek "Kim lan bu Kurtlar Vadisi kılıklı dallamalar?" diyerek gelenlere gözlerimi dikiyorum.

Büfecinin cevabı: "Onlar benim biraderler oluyor da"
Hiçbir şey söylemeden dumur bir vaziyette mekandan uzaklaşıyorum :)

lazkızı6161
21.06.2007, 13:26
arkadaşlarla sinemaya gitmiştik sinema salonundada sadece biz başka kimse yok bizde kimse yok diye sesli sesli sesli konuşuyoz falan derken film araya bizde kalktık salonda bağrıyoruz kavga ediyoruz şakalaşıyoruz bi arkadaşta koltuğun üstüne çıktı o çıkarda biz çıkmazmıyız hepimiz çıktık tabi arkamızı bi döndük adamın biri bize bakıyo...

Mayls
21.06.2007, 16:19
arkadaşlarla sinemaya gitmiştik sinema salonundada sadece biz başka kimse yok bizde kimse yok diye sesli sesli sesli konuşuyoz falan derken film araya bizde kalktık salonda bağrıyoruz kavga ediyoruz şakalaşıyoruz bi arkadaşta koltuğun üstüne çıktı o çıkarda biz çıkmazmıyız hepimiz çıktık tabi arkamızı bi döndük adamın biri bize bakıyo...

Benimde basima benzer bi durum geldi. Filmin son günleriydi. Bi arkadasla gittik. Salonda bi biz vardik. Koltuklara falan ciktik. Sonra arkadas cola sisesini salladi salladi sonra acti. cola hep koltuklara döküldü. meger arka siralarda görevli birisi varmis disari atti bizi 1 yil sinamaya girmemizi yasakladi

LazAnisT
27.06.2007, 19:50
Halk müziği sanatcısı Neşat Ertaş yurt dışından yeni gelmiş ve türkiyede ilk

konserini verecekti.Bizde arkadaşlarla organize olduk kendi aramızdada bu

adam türkiyede fazla tanımıyor konserinde kimse olmaz herkes eşe dosta

haber versinde konserinde kalabalık yaratalım filan diyoruz.Yaklaşık 50 kişi

kadar lolduk.Konser harbiye açık havada idi bizde taksimde zaman geçirmeye

başladık tam konser saati geldi oraya doğru yürümeye koyulduk.Konser

alanına geldiğimmizde gözlerimize inanamadık dağ taş insan dolu:eek: ağaçlar

tepeler her taraf insan kaynıyor.Tanınmıyor zannetiğimiz adamın konserine

giremedik ve geri döndük.Tabi inanaılmaz derecede mutlu şekilde

SDanışmaz
27.06.2007, 20:15

Gülmekten öLeceğim :D:D:D:D

Oğuuz
29.06.2007, 15:53
http://img155.imageshack.us/img155/1184/32805115dc4.jpg

ankara-sivas maçında, sivasın beraberlik golünü attığı dakika ve sivasspor formu :)

Mustafa
29.06.2007, 15:56
hiç transfer yapmadıkları halde transferi noktaladık diye açıklama yapıldıgı an

Miraç Atalay Çiftçi
29.06.2007, 16:49
Gecen karabaglarda (izmirliler bilir) bi marketin önündeyim. Baktım yolun kenarında iki adam kavga ediyorlar. Bir iki derken iyice bagırmaya başaladılar. Yaklaştım biraz bir polis memuru ile vatandaş anladıgım kadarı ile park yeri yüzünden kavgadalar. Vatandaş sesini yükseltince iyice poliste yakadan tutup itti. Bunun üzerine bizim vatandaş "ulan sen benim kim oldugumu biliyomusun lan." dedi Polis altta kalırmı cevap su " Lan sen adam olsan ne yazar bak ben polisim." Öbüründen hızlı bi cevap " Sen polissen bende bu devletin askeriyim." tabi burda kalmadı polis üstüne yürümeye devam edince bizim askerin eli arka tarafa gitti etraf feryat figan aman abi sakin ol abi suydu buydu derken millet yusufyusuf ( forumdaki yusuflar affetsin ) geri çekildi artık herkes son noktayı bekliyo el geriye gitti çıkan şey benimle birlikte etraftaki herkesi dumur manyagı etti. Evet çıkan şe askeri kimlik kartıydı.

Eee tabi bu sıcaklarda milletin suyu çıkmış her an her şeye hazırlıklı olmak gerek. Ya çıkan başka bişey olsaydı. Hoş herkes o malum şeyin çıkmasını bekliyordu ya neyse...

Mehdi
29.06.2007, 16:58
Bu olay benim değilde bir arkadşımın başına geldi ve ben yanındaydım:)

Bir pantolon satın almak için mağazaya gittik.Bizimki bi pantolon beğendi ve kabinde giyinip yeni pantolonla çıktı,çıkardığı pantolonu da ordaki bulunduğumuz tezgaha koydu.Mağazada 2 tur attıktan sonra aynı yere gelip '' ulaa habu pantolonda mükemmelmiş '' deyip havaya kaldırdı.Görevli ve ben yerlerdeyiz.Bizimki çıkardığı pantolonu tanıyamadı:)

ilhan
29.06.2007, 18:57
Mehdi =)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Yarildim ya=)))))))))))))))) :D:D:D:D

Hasan Ayvenli
29.06.2007, 19:04
abi tam komedi fıkralık olay ya

WERTHeR
29.06.2007, 20:56

Bir pantolon satın almak için mağazaya gittik.Bizimki bi pantolon beğendi ve kabinde giyinip yeni pantolonla çıktı,çıkardığı pantolonu da ordaki bulunduğumuz tezgaha koydu.Mağazada 2 tur attıktan sonra aynı yere gelip '' ulaa habu pantolonda mükemmelmiş '' deyip havaya kaldırdı.Görevli ve ben yerlerdeyiz.Bizimki çıkardığı pantolonu tanıyamadı:)

Sonra kızarız yok fıkralarda bizi aşağılıyorlar diye:)

mehmet83
29.06.2007, 22:00

boyle bisey olmaz ya gozumden yas geldi.

DKaraduman
09.07.2007, 23:27
Bana olmadı da dün dolmusla maça gidioken arkada iki arkadaş(benim arkadaşım değil) oturuyo dolmuşçu herkes maça mı diye sordu arkadakilerin biri ulaaa bizim maç bugünmüydü dedi sonra peşinden dolmuscu siz nere gidionuz die sordu o adamın arkadaşı da acayip bi gülüş atarak durumu kurtarmak için "maça maça" dedi. Ordaki adamın yerinde olmak istemezdim rezil oldu valla:D

frdws
10.07.2007, 15:47
istanbulda oturanlar kadıköydeki boğayı bilir.
Ama daha tam kadıköyü bilmiyoruz.Bi bildiğimiz meydan boğa falan.kadıköyde bir yer arıyoruz.Aradığımız yeri bulamayınca soralım dedik.Bi dershanenin önündeki anket yapan adamlara sorduk işte nerde falan diye.
Adamda:'yukarı çık sağa dön orda at heykeli görceksin onun tam karşısındaki sokakta.'dedi.
Bizim tek bildiğimiz heykel boğa ya.arkadaşım 'Ne atı boğa o boğa' dedi tabi biz hepimiz gülüyoruz espriler yapıyoruz.
Tabi adam bize at heykelide war dedi biz gene gülüyoruz.sonra gidip yerinde görünce at heykelini hepimiz dumur olduk.Bidaha da o dershanenin önünden geçmedik :)

Faik Yılmaz
10.07.2007, 16:10
Teyzemin evliliği dolayısı ile İstanbula gittik. Hazır gitmişkende Boğaz filan gelzelim dedik. Dışarı çıkarken teyzem elimize çeyinizden bi parça verdi aynı renkten ip alalım diye. yalnız deid bu takım bi parçası bile kaybolsa olmaz sakın kaybetmeyin...

Neyse biz ipi aldık Bakırköyden vapurla üsküdara geçtik. Bi parkta oturduk filan akşama yakın geri dönüyoruz.... Tam Bakırköye gelirken vapurda çeyizi unuttuğunmuzu farkettik... Ne yapacaz ne edecez derken topluca üsküdara geri döndük. En son oturduğumuz kafedeki adama sorduk çeyizi.....

Heyecanlı olduğumuzdan sesimizde biraz fazla çıktı herkesi bize bakıyor.......

Adamda :

- Abey valla sizi gördüm ama hiç sizin olabileceğini tahmin etmedim.. Bu yüzden arkanızdan çağırmadım deyince torbayı nasıl aldığımızı nasıl vapura bşindiğimizi hiç hatırlamıyorum....

frdws
10.07.2007, 16:14
Teyzemin evliliği dolayısı ile İstanbula gittik. Hazır gitmişkende Boğaz filan gelzelim dedik. Dışarı çıkarken teyzem elimize çeyinizden bi parça verdi aynı renkten ip alalım diye. yalnız deid bu takım bi parçası bile kaybolsa olmaz sakın kaybetmeyin...

Neyse biz ipi aldık Bakırköyden vapurla üsküdara geçtik. Bi parkta oturduk filan akşama yakın geri dönüyoruz.... Tam Bakırköye gelirken vapurda çeyizi unuttuğunmuzu farkettik... Ne yapacaz ne edecez derken topluca üsküdara geri döndük. En son oturduğumuz kafedeki adama sorduk çeyizi.....

Heyecanlı olduğumuzdan sesimizde biraz fazla çıktı herkesi bize bakıyor.......

Adamda :

- Abey valla sizi gördüm ama hiç sizin olabileceğini tahmin etmedim.. Bu yüzden arkanızdan çağırmadım deyince torbayı nasıl aldığımızı nasıl vapura bşindiğimizi hiç hatırlamıyorum....
iyi bari bulmuşsunuz.kaybolsaydı ben teyzenizin yerinde olsam napardım bilmiyorum :)

A.Hilal Çakıroğlu
10.07.2007, 16:41
Kuzenim 3-4 yaşlarındayken birkaç günlüğüne biz de kalıyordu. Oldukça obur bir çocuk. Özellikle de pastaya bayılıyor. Evde başka çocuk olmayınca bir dediği iki edilmiyor beyefendinin. Hergün pastalar, kekler... Ama bildiğiniz gibi değil. Çocuk sürekli birşeyler istiyor ve yerken de hakkını veriyor hani. Bir gün pasta yeme olayını iyice abarttı. Artık çocuğa birşey olacak diye korkmaya başladık ama onu durduramıyoruz da. Akşam oldu ve evde misafirler var. Bizimki mutfağa geldi ve yine tutturdu "pasta yiyeceğim". Pastanın büyük bir kısmını saklamıştık ama dolabı açtı ve küçük bir parça pasta gördü. ben de "Kürşat bak çok az pastamız kalmış, onu da içerideki misafirlere vereceğiz" dedim. "Yine yapın" dedi "malzeme kalmamış, karanlık oldu şimdi alamayız" deyince çocuk biraz masumlaştı ve "tamam" dedi. Az önce mızmızlanan çocuk çıtını çıkartmıyor:eek:. çok şaşırdık. "vay be anladı" falan diyoruz.:D
Biraz sonra çocuk sessizce salona geçti. Biz de servise başladık ama kimse almıyor. Meğer bizimki içeri gidince abimin kucağına oturup onu yumruklamaya başlamış.
-Niye pasta malzemesi almadın?
-aldım ablan sana pasta yapmadı mı?
-yaptı ama az yapmış onu da misafirlere verecekler bana vermediler
Doğal olarak misafirlerden bir tanesi bile pasta yemedi:o
herkese yetecek kadar pastamız vardııı:o:( Çocuğu korumak için vermemiştik sadece :(

Burçak
10.07.2007, 16:44
:)) valla zor bi durummuş

A.Hilal Çakıroğlu
10.07.2007, 16:51
Kuzenim 3-4 yaşlarındayken birkaç günlüğüne biz de kalıyordu. Oldukça obur bir çocuk. Özellikle de pastaya bayılıyor. Evde başka çocuk olmayınca bir dediği iki edilmiyor beyefendinin. Hergün pastalar, kekler... Ama bildiğiniz gibi değil. Çocuk sürekli birşeyler istiyor ve yerken de hakkını veriyor hani. Bir gün pasta yeme olayını iyice abarttı. Artık çocuğa birşey olacak diye korkmaya başladık ama onu durduramıyoruz da. Akşam oldu ve evde misafirler var. Bizimki mutfağa geldi ve yine tutturdu "pasta yiyeceğim". Pastanın büyük bir kısmını saklamıştık ama dolabı açtı ve küçük bir parça pasta gördü. ben de "Kürşat bak çok az pastamız kalmış, onu da içerideki misafirlere vereceğiz" dedim. "Yine yapın" dedi "malzeme kalmamış, karanlık oldu şimdi alamayız" deyince çocuk biraz masumlaştı ve "tamam" dedi. Az önce mızmızlanan çocuk çıtını çıkartmıyor:eek:. çok şaşırdık. "vay be anladı" falan diyoruz.:D
Biraz sonra çocuk sessizce salona geçti. Biz de servise başladık ama kimse almıyor. Meğer bizimki içeri gidince abimin kucağına oturup onu yumruklamaya başlamış.
-Niye pasta malzemesi almadın?
-aldım ablan sana pasta yapmadı mı?
-yaptı ama az yapmış onu da misafirlere verecekler bana vermediler
Doğal olarak misafirlerden bir tanesi bile pasta yemedi:o
herkese yetecek kadar pastamız vardııı:o:( Çocuğu korumak için vermemiştik sadece :(
Zannedersem bu olaydan 1-2 gün sonrasıydı kahramanımız yine Kürşat ve yine evde misafirler var. Biz önceki olaydan ağzımızın payını aldığımız için çocuğa "yeme" diyemiyoruz :D derin sohbet ortamı oluşmuş herkesin muhabbette olduğu bir an Kürşat ayakta dolaşırken tabaktan bir dilim kek alıyor, ısırıyor ve muhtemelen ısırdığı parçayı bile yutmadan yere yığılıyor.
Çok korkuyoruz herkes çocuğun yanına koşuyor. Annem kucağına alıyor ama çocuk kendini bırakmış kollar bacaklar sarkıyor :( Bir yandan da konuşturmaya çalışıyoruz
-Kürşat
-kürşattt!
-Haaaa (çok kibar bir çocuktu :D)
-oğlum ne oldu sana?
-uykum varrr

Halam çok çabuk uyuduğunu söylüyordu da bu kadar da çabuk olabileceğini düşünmemiştik :D

DKaraduman
10.07.2007, 18:10
:D:D:D:D çok manyak olay yau:D:D

frdws
10.07.2007, 19:00
Zannedersem bu olaydan 1-2 gün sonrasıydı kahramanımız yine Kürşat ve yine evde misafirler var. Biz önceki olaydan ağzımızın payını aldığımız için çocuğa "yeme" diyemiyoruz :D derin sohbet ortamı oluşmuş herkesin muhabbette olduğu bir an Kürşat ayakta dolaşırken tabaktan bir dilim kek alıyor, ısırıyor ve muhtemelen ısırdığı parçayı bile yutmadan yere yığılıyor.
Çok korkuyoruz herkes çocuğun yanına koşuyor. Annem kucağına alıyor ama çocuk kendini bırakmış kollar bacaklar sarkıyor :( Bir yandan da konuşturmaya çalışıyoruz
-Kürşat
-kürşattt!
-Haaaa (çok kibar bir çocuktu :D)
-oğlum ne oldu sana?
-uykum varrr

Halam çok çabuk uyuduğunu söylüyordu da bu kadar da çabuk olabileceğini düşünmemiştik :D
dehşet bi çocukmuş bu kürşat yav :) şimdiki küçükler çok zeki :D

Ayşe Aygün
12.07.2007, 12:40
Geçen ortaokul hatıra defterimi bulduk evde bakalım dedim o zamnalar neler yazmuş arkadaşlar diye okumaya başladım.resimler filan yapıştrımışım tabii çocuk aklı işte. ablamlar filan bakıyoruz. Syfayı bir çevirdim o zamanlar ben bir GS eziği olduğum için sayfada gs bir futbolcunun boy resmini yapıştırmışım bugünün fanatiğinin hatıra defterinden çıkana bak sen sayfayı hemen kapayayım dedim ama yemediler.tabii ben dumur olmuş şekilde çocukluk ya dedim.ve sayfayı resmi hemen yırttım. dedim ilerde tekrara karşıma çıkar hesabın ı vermemem :)

Miraç Atalay Çiftçi
12.07.2007, 12:59
Kürşata bayıldım. Bize gödersenize onu :) Pastada var börekte :)

ayse_61
19.07.2007, 21:55
ben,annem,kuzenim,kardeşim geçen yaz trabzona gidiyoruz.bolu dağından geçmek her zaman bize ürkütücü gelmiştir :D boluya gelmeden kuzen abla geldiğimizde bana haber ver ok dedi.bende tamam dedim.uyku bastırdı uyuya kaldım öyle.rüyamda otobüsün frenleri tutmuyodu.gerçek sandım.bağırmaya başladım.goncaaa kalkk otobüsün frenleri tutmuyoo.benim kuzen hariç otobüstekilerin hepsi uyandı.otobüs bir birine girdi.şoför önden anons yapıyo birşey yok diye yolcular bana inanıyo şoföre inanmıo :D en sonunda ulusoy a ait olmayan bir dinleenme tesisinde durduk şoförde rahatladı yolcularda :D

Selman
19.07.2007, 23:08
Akşam saat 17:00 sularında bilgisayarımı açtığımda birde ne göreyim?:mad:

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=6888&page=24

hamdi bey
19.07.2007, 23:46
4 sene önce beşikdüzü sahilde yaz mevsimi geceleyin bira falan aldık içiyoruz arkadaşlarla 3 kişiyiz muhabbet koyu , bilenler bilir best otelin o taraflarda kayalıklar var neyse tam o sırada aniden denizin içinde 50-60 yaşlarında hacı sakallı bir emice çıktı ama çırılçıplak yanımızda bitiverdi adam , biz dumur olduk sesimiz soluğumuz kesildi , emice " ula uşaklar napaysunuz burda, ula kıyafetleri nereye koydum" dedi ve tekrar denize girdi :D :D bizde gülmekten geberdik orda ama amca balık gibiydi valla :D zuhahahahaaaa

Ayşe Aygün
25.07.2007, 10:24
Şimdi sabah işe gitmek için evden çıktığımda ayağıma sandalet tip terliklerimi giyeyeim dedim ve giydim başladım durağa gitmeye yolu bitirmek üzrindeykne birden ayağımda farklık hissetiim. birde baktımki sağ ayağımda kendi terliğim diğerin kinde anneminki ama yolun ortsında dumur şekilde kaldım şok olmuş şekilde geri döndüm allahtan sabahın 7 idi kimse yoktu etrafta ya otobuse binmş olsaydım

Ali Can
25.07.2007, 13:07

süper kırıldım gülmekten
gözümden yaş geldi

DİNÇ
25.07.2007, 14:07
Konya Selçuk Üniversitesinde okuyorum...Bazı dindar arkadaşlar okula bir karış sakalla geliyorlar...Dekan, okula bu şekilde gelmeyi yasakladı...Herkes sakalını kessin öyle girsin derse yoksa derse almam dedi...
Ertesi gün sabahı geç uyandım...Apar topar okula giderken bu arada sakal tıraşı olmadığımı fark ettim...Oysa hergün tıraş olur öyle giderdim...
İlk derste dekanın dersi...Zar zor derse yetiştim...Neyse oturdum sırama...Tam bu sırada dekan bey geldi...Ve direk benim tarafa bakarak;

Dekan- Ben size sakallı olarak derse girmeyeceksiniz demedimmi!!!
Ben- Sessizce başımı öne eğdim.

Dekan-Sana söylüyorum.Hiç oralı bile olmadın...
Ben- Üzüntüden konuşamıyorum...

Dekan- Kalk ulan ayağa...Çık dışarı...Bir daha benim dersime gelme...
Ben-Ayağa kalktım ve kapıya doğru yürürken...

Dekan-Ne oldu sen nereye gidiyorsun?
Ben- Hocam sakal için şeyettiniz...

Arkama bakınca sakalları 1 karış uzun bir arkadaş dışarı çıkmak için hamle yapmış...Meğer dekan benim 2 sıra arkamdaki arkadaşa sesleniyormuş...Ben de üzerime alındım...

Tüm sınıf koptu...Dekan bey bile gülüyordu...
Sonra diğer arkadaşı affetti...O da fazla ısrar etmeyip sakallarını kesti....

Burçak
25.07.2007, 14:59
Ünideyim. Sabah 9 da dersim vardı. Bende akşamdan saatimi kurmuştum. Sabah o güzelim uykudan uyandığım da ders saatinin çok yaklaştığını gördüm. Koştur koştur acele ile giyindim ve ders’e yetiştim. Ama resmen ayakta uyuyor dum .Ders D6 sınıfındaydı. Kapıyı çalıp girebilir miyim dedikten sonra kapıya en yakın sıraya gidip oturdum. Kısa bi süre sonra yanımda oturan kişinin tanımadığım yabancı biri olduğunu fark ettim. Ama bu normaldi. Çünkü üst sınıflardan öğrenciler alttan aldıkları dersler için bizimle derslere katılırlardı.
Diye düşünürken, yan sıradakilerinde yabancı olduğunu fark ettim. Diğer sıralarada bakınca aslında sınıfta yabancı olan tek kişinin ben olduğumu fark ettim. :p
Bi anda uykum kaçtı tabi. O an herkesin gözü benim üzerimdeydi. Durumu anladığımda Yasemin hoca’’ Burçak hayırdır’’ dedi. ( bu derse ne işin var der gibi. )
Meğer nasıl olduysa benim saat kendi kendine 1 saat ileri gitmiş. Bende saati 9 sanarak 1 saat erken olarak 8 deki derse gitmişim. Durum anlaşıldığında sınıfta kahkahalar kopuyodu. Dumur olmuştum. Ama hepsi bi tarafa o sıcacık yataktan 1 saat erken kalkıp koşturarak okula gitmek daha bi dumur du.
Sınıftan çıkıp kantinde 1 saat oturup ders saatimin gelmesini beklemiştim. :p

A.Hilal Çakıroğlu
07.10.2007, 00:24
Önceki yıl gs maçı için haftasonu Trabzon'a gitmiştik, dayımlarda kalıyoruz. Biz yengemle birlikte bütün gün evde magazin seyretmekten, yengemizin magazin yorumlarını dinlemekten bir hal olmuşuz. Neyseki yengem zaplarken bir spor haberi gördü ve " kızlar maçi severler habu dursun" deyiverdi. Ablamla Aynı anda derince bir "ohhhh" çekip :D bu vaziyette televizyona bakmaya başladık. Önce fenerbahçeden sözediliyor. Görüntüdeki Aziz yıldırım'ı gören yengem "aaa habu Aziz Yildurumun bobasi karisini eldurmişidi ne oldu acep çikti mi habisden" diyor:eek::eek::eek::eek: 80 yaşındaki yengeme pes spor haberinden bile magazinlik bir konu çıkardı:D

turgi
07.10.2007, 05:11
yaa herkesinkini okudum süper yaa koptum neyse bende yazıyım...

antalyadan adıyamana dayımların yanına gidecegim ozamanlar 11 yasında felanım tam hatırlamıyorum neyse gece 12 otobüsüne bindim muavine annemler iyice tembih etiler ama ben tekrar dedim yolda inecegim ben adıyamanda diye direk giden otobüs yoktu bende hakkari otobüsüne bindim neyse yolda inecegimi avrsayarak uyumamaya calıstım sonra bi ara artık uyku cok bastırdı 3 gibi saat uyumusum bi kalktım saat 11 olmus önce etrafıma baktım deli danalar gibi koşturuyorum ''muvaninn hoopp kaptan amca inecek var yaa nereye beni unuttunuz'' diye ferytlar yakınıyorum sonra muavin geldi tabi kaptanda durdu o anda muavin daha gelmedikki dedi ben gene de inecegim yaa dedim aldım bavulumu indim asagı neyse otobüs gitti bavulumla yolun karsısına gectim ters istikamette(antalyaya giden) otobüsün biri geldi durdurdum abi dedim ben adıyamana gidecegim bindigim otobüs gecmiş beni oraya kadar götürürmüsünüz boş yer varsa dedim muavinle kaptan gülmeye basladı ben sinir oldum ne var neden güldünüz deyince olayın aslı meydana cıktı kaptan' cocugum sen yalnıs inmişssin burası adana dedi önce durdum bii ne alaaka abii gece bindim ben dedim sabaha varırız adıyamana sende yalnıs bilşiyon yaa deedimm muavin atladı hemen evlat dedi ANTLYA MERSİN arası zaten 9 saatlik yolculuksabaha sen ancak mersine varırsın dedi senin daha 6 saatlik yolculugun var deyince ben oldum dumur bi vaziyette sonra babamı aradım suc bende ama ben gene de belli etmiyorum ilk bindigim otobüsün muavinine saydırıyom ankesorde baba bu .... muavin beni yolda indirdi param bosuna gitti diye nerde oldugumu bilmiom korkuyom gelsene hemen diyom bide.... nasıl aglıyordum yolda allahtan sonra bi otobüse bindim de yolculugum sagselamet son buldu
o gün bu gündür hiç unutmam iki yakın sehirler arası en uzak mesafe antalya-mersin arasıdır ve ortalama 9 sat sürüyo:D:D:D:D

ilhan
15.12.2007, 16:47
Vize sınavlarımdan birisindeyim. Sınava adam akıllı çalışmadım. Çalıştığım 3-5 konu vardı. Aksilik hocada onları sormadı. Sorduğu sorulara baktım hiç birisini yapamam. Bende sorduğu tüm sorulara çalışdığım yerleri yazdım. Adam dalga geçtiğimi zannetmiş sınav kağıdımı sınıfta bir okudu. Utandım, kızardım , bozardım. İçimden lanet ettim. Gerçi sınıfta kimse hocanın korkusunda gülemiyordu. Ama dersten sonra baya bi güldüler üzerime.

Bir daha yapmayacağım bunu :D

UmutBaykan
15.12.2007, 18:35
biçok şey var ama :D
kuzenle arabasını yıkamaya gidecez..onun ehliyeti yok..dedim ben süreyim..araba yeni megane..bindim arabaya kendi anahtatımı çıkardım sokacak yer arıyorumm..:Dhalbuki araba kartla çalışıyomş :D :D iyi dalga geçti benle kuzen:D

Özkan
15.12.2007, 18:52
Genel cerrâhî stajı, ben güzeller güzeli intern'e âşık oldum. Gruptaki asistanların kimisi toplantıda, kimsi serviste ve bu yüzden aynı zamânda ünlü bir siyâsetçimizin de oğlu olan hocamız ameliyâtı bu bahs ettiğim intern ve benimle yapmaya karar verdi.

Hocamızın yanında ben varım ve karşısında ise Hâcettepe kast sistemine göre "Abla" demem gereken ama ısrârla "S." şeklinde adıyla hitâb ettiğim intern var. Ameliyât boyunca mükemmeliyyetçi hocamızın dediklerini yapmaya çalışıyorum ama karşımda S. varken bu mümkün değil. Bir yandan ellerim titriyor, bir yandan da gözlerim S.'nin gözlerinde. Bu durumu fark eden hocamız "Evlâdım, bu kız hem senden büyük, hem güzel, hem de zekî. Üstelik kesin sevgilisi vardır. Sen ölmüşsün, bârî hastayı öldürme." diyerek beni uyardı. O günden beridir ne zamân S.'yi görsem kendisiyle ilgilenmediğimi anlatmaya çalışıyorum ama buna kendim de inanmıyorum.

ilhan
15.12.2007, 23:35
"Evlâdım, bu kız hem senden büyük, hem güzel, hem de zekî. Üstelik kesin sevgilisi vardır. Sen ölmüşsün, bârî hastayı öldürme." diyerek beni uyardı.

Renkdaş sen duvara 2-3 defa kafa at =) :D

Gamze
16.12.2007, 01:20
Kokturk ve İlhan;

Müthişsiniz :alkış: :)

Özkan
16.12.2007, 01:21
Ömrümde en çok utandığım ândı o ân. Duvara 2-3 kafa değil de kafama 2-3 mermi ancak silerdi utancımı. :D

Can basten
16.12.2007, 01:51
Özkan hoş bir anıymış gerçekten, teşekkürler. :)

Bu arada hocanız da feleğin çemberinden müteakip defalar geçmiş bir insanmış hani. :D

Canİlker
16.12.2007, 13:04
bizde bigün ailecek başsağlığına gittik uzaktan akrabalarımıza. neyse işte herkes rahmetlinin oğluna başınız sağolsun, mekanı cennet olsun falan diyo. bana sıra geldi adamın elini sıktım ama o arada ne olduysa şaşırdım adama "bayramınız kutlu olsun" dedim muhahahahahaaa valla adamda bende çok gülmüştük :D

TSezgin61
17.12.2007, 00:50
böyle bir baslik olamaz yaaa..... hahahaha:D

ilhan
15.03.2008, 13:21
Yazmayacaktım ama yazayım :)

1-2 ay önce oldu bu olay. Ultima online oynarken birisiyle tanışmıştım. İyi çocuktu , baya muhabbetimiz oldu. Hacı bir gün buluşalım nargile içelim dedi. Tamam dedim. Buluşcağımız gün aradım nerdesin diye, dedi hacı benim kız yanımda oturuyoruz " x " cafede. Tamam geliyorum dedim ve gittim yanlarına. Neyse masaya oturdum, kız arkadaşım yanımda diyodun dedim. Evet burada dedi kız geldi " Merhaba " dedi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü. 3-4 yıl önce çıktığım kız arkadaşımdı çocuğun sevgilisi. Kız birde benim adım " Xxxxxx " demez mi :) Hadi canım sanki bilmiyodum diyorum içimden.

Neyse oturduk biraz ama kızla hiç konuşmuyorum ve yüzüne bakmamaya çalışıyorum. Bunlar kalktı masadan çocuk hacı 5dk sonra geliyorum kızı bırakayım durağa dedi. İçimden " git , nah gelirsin " dedim.

3-5 dakika içerisinde mesaj geldi.

" Hacı ben gelemeyeceğim kusura bakma. "

Kaldım öyle sap gibi, kendimi ilk başta çok kötü hissettim. Ama sonra aklıma geldikçe gülüyorum :D

Halbu ki kız ile ayrılmamızda gayet güzel olmuştu.

Allah kimseye öyle bir an yaşatmasın :)

ÜNAL
15.03.2008, 13:40
İlhan dumurun dumurun u yaşamışsın:eek:

Mehdi
15.03.2008, 14:35
Bu olayda dumur olan yok.Sadece komik bir anım.
Askerde okuma yazma bilmeyen erlere okuma yazma öğretiyorum.Konumuz mektup yazmak,zarfın üstünde neler,nerelere yazılır filan.Ve kopya çekmelere de biraz müsade ediyorum.

Bir asker zarfın üstünde adres bölümünde sona Çan - Çanakkale yazmıştı ve yazı bozuk olsada herşey doğruydu.Yanındaki asker ona bakıp kopya çekmiş olmalıki adres bölümünün sonuna Bit - Bitlis yazmıştı.Ona çaktırmamıştım ama olayın etkisinden epey zor çıkmıştım.:)

Serdær
15.03.2008, 14:49
Vatan Bilgisayar sevkiyat aracı olarak firmalardan müşteri ürünleri alınıyor. Mağaza Topkapıda.

Durum şudur ;

Destek'te son nokta!!

Tel çalar;

Biz - İyi günler ben …… nasıl yardımcı olabilirim?
Müşteri - Teknik servis dimi bişey sorucam
Biz - Ürün sorgulama Bölümü!!
Müşteri - Şuan Vatan Bilgisayar teknik servis aracı herhalde önüme çekmiş arabayı çıkaramıyorum!
Biz - Nasıl yani?
Müşteri - Orası neresi?
Biz - Siz nerdesiniz?
Müşteri - Mecidiyeköy
Biz - ?
Müşteri - dıt dıt dıt dııııttt

TSezgin61
29.03.2008, 03:25
bu baslik arkalarda kalmis!!!:D

Külünkoğlu
28.05.2008, 11:38
En dumur değilde dumur olduğumuz andır diyelim.

Bir gün öğle yemeğindeyim.

Yemeğimizi aldık geçtik salata barın başına, canımda öyle çok çetrefelli bir şey istemiyor, kafamda da bir dolu iş, kafam bedenime fazla geliyor, hani "bi dünya" derler ya öyle.

Büyük kaşıkla tabağıma iki kaşık salata aldım. Üzerine limon zeytinyağı nar ekşisi döktüm. Bunu yaparken arkadaşlarım bana bakıyor. Sonra bir bakan bir daha bakıyor. Kıllığına espri olsun diye öyle bakıştığımız arkadaşlarımız var da bunlar o arkadaşlar değil. hayırdır ? dedim. tabağına bakarmısın ? dediler. Tabağıma baktım.. kivi portakal çilek muz elma karışımı güzel bir meyva salatası almışım...

Faik Yılmaz
28.05.2008, 11:53
Telefonumu iş yerinde bıraktım şarj olsun diye.... Arkadaşımda " Ah şu Faikin bayağı manyaladı bu aralar çok unutkan oldu " dedi. Sonra da masanın üzerinde olmasına rapğmen cepten beni aradı. Bir de yetmezmiş gibi çalan telefonada baktı......

GELDİĞİMDE TELEFONUMA CEVAP VERMEYE ÇALIŞIYORDU BİRDE NİYE CEVAP VERMİYON DEMESİ YOKMU KOPMUŞTUM RESMEN.....

ilhan
28.05.2008, 11:54
Metin Abi :D

Süper :) :) :)

Adamlara nasıl bakış yapmışsan artık gülmemişler bile :)

Şeykan
28.05.2008, 13:57
aynı spor salonunda idman yaptığımız grup içinde bir kızdan hoşlanmıştım ilerleyen zamanlarda muhabbeti koyulaştırdık grup içi takılmalar filan.ben kıza açıldım açılacam bir gün beni biryere davet etti ki henüz tek hiç takılmamıştık ben timam bu iş oldu dedim kendime ve mekana gittim oturduk havadan sudan muhabbet derken bana kalkıp ne dese beğenirsiniz :rolleyes: benim fazla muhabbetim olmayan ama onun kankası gibi olan bir arkadaşının benden çok hoşlandığını ve çıkmak istediğini söyledi :eek: dumur sa dumur şok ise bende ki şok ne düşünürken beklerken size denilen şeye bakın :D o an epey bi afalladım ama sonra toparlayıp durumu böyle birşey olamayacağını filan söyledim sonrasın da tabi ki o kızı da aklımdan sildim :rolleyes:

A.Hilal Çakıroğlu
28.05.2008, 14:13
Hazır başlık yukarıdayken ben de yazayım bari.
Sağlıksız falan anlamam açık dondurmanın tadı bir başka, çok severim. Bir gün Moloz'da minibüsü beklerken birer külah dondurma alalım dedik ablamla. Şuan kaç lira verdiğimizi hatırlamıyorum ama İstanbul'da en fazla 3 top dondurma verdikleri bir ücret verip dondurma istedik, adam sırıttı. Önce anlamadık, o dondurmaları hazırlarken biz de etrafa bakınıyoruz. Adam dondurmaları bir uzattı :eek: dondurmanın yanında küçücük kalan külahın üzerinde yukarıya doğru doldurulmuş kocaman birer dondurma. Alsak olmaz almasak olmaz, o şekilde yenmez :o:o:o Ne kadar utanmıştık o dondurmalar elimizdeyken:)

sümela61
28.05.2008, 14:19
saat 12:00 'ye mülakata davet edilmiş bir aday... saat 16:00 'da geliyor bu görüşme için... soruyorum:

- "neden geciktiniz?"

cevap:

- "yerinizi bulmakta zorlandım"

ben başka bir şey soramıyorum...

unutmadan belirteyim yerimiz Taksim'de...

Ömer SEVİNÇ
28.05.2008, 14:28
Rüştü'nün Barcelona'da oynadığı dönemlerde arkadaşlarla Topkapı Sarayı'na bir ziyaretimiz olmuştu. Çok zıpır gençler olarak oradaki turistlere Avrupa'daki oyuncularımızı falan sormaya karar verdik. İlk gözümüze kestirdiğimiz bir İspanyol çift oldu. Kendi aralarında konuşuyorlarken böldüm, do you know English dedim. Yes, i know dedi. Bu sefer sordum işte lise ingilizcesiyle do you know Rüştü, he's very good keeper falan. Adam bana direk Türkçe sen Türk müsün dedi:D Rüştü iyi kaleci ama alışamadı dedi. Adam Madrid'de dil kursu işletiyormuş. Şoktan yere düşecektim az kalsın:D

sümela61
28.05.2008, 14:29
başka bir dumur... mülakata davet edilmiş ve gelmiş bir aday... getirdiği cv 'yi inceliyorum, doğum tarihi gözüme takılıyor: 1979... ama geldiği pozisyon en fazla 80 'lileri kabul edebileceğimiz bir pozisyon... hemen internete girip bakıyorum ordaki cv 'sine, acaba biz mi yanlış davet etmişiz diye... ama internetteki cv 'sinde 1980 yazıyor...

adaya dönüp soruyorum:

- "hanımefendi internetteki cv 'nizde 1980, getirdiğiniz cv ' de ise 1979 yazıyor, hangisi doğru?"

- "1979 doğru"

- "e peki neden internete 1980 yazdınız?"

- "çünkü ilanda 1980 ve sonrası doğanlar yazıyordu, ama bakın ben hiç 79' lu gösteriyor muyum, en azından buraya gelip kendimi göstermek istedim... yani aslında 79 'luyum ama 82 'li gösteriyorum..."

bu diyaloğun ardından uzun bir süre kendime gelememiştim...

A.Hilal Çakıroğlu
28.05.2008, 14:31
başka bir dumur... mülakata davet edilmiş ve gelmiş bir aday... getirdiği cv 'yi inceliyorum, doğum tarihi gözüme takılıyor: 1979... ama geldiği pozisyon en fazla 80 'lileri kabul edebileceğimiz bir pozisyon... hemen internete girip bakıyorum ordaki cv 'sine, acaba biz mi yanlış davet etmişiz diye... ama internetteki cv 'sinde 1980 yazıyor...

adaya dönüp soruyorum:

- "hanımefendi internetteki cv 'nizde 1980, getirdiğiniz cv ' de ise 1979 yazıyor, hangisi doğru?"

- "1979 doğru"

- "e peki neden internete 1980 yazdınız?"

- "çünkü ilanda 1980 ve sonrası doğanlar yazıyordu, ama bakın ben hiç 79' lu gösteriyor muyum, en azından buraya gelip kendimi göstermek istedim... yani aslında 79 'luyum ama 82 'li gösteriyorum..."

bu diyaloğun ardından uzun bir süre kendime gelememiştim...çççççççççççç
Cafer abinin geçen yıl ki yorumuna güvenerek TS minik takım seçmelerine katılacağım ben de ççç

sümela61
28.05.2008, 14:33
başka bir (birebir) mülakat... adayla kişisel bilgileri hakkında konuşuyoruz...

- "hanımefendi anne babanız hayatta mı, ailenizle mi yaşıyorsunuz?..."

- "annemle yaşıyorum, ama her zaman müsaitim..."

- ?????????????????????????

Faik Yılmaz
28.05.2008, 14:43
Havaalanında staj yapıyorum hemde çalışıyorum . bol bol rus turist geliyor uçak kalkmaya yakın bir zamanda. Rusları çirkin ağır makyajlarından tanıyorum

- can you give me passport please diyorum......

neyse günlerden bir gün ağır makyajlı kadının birisi uçak kalkmaya yakın aceleyle geldi cama yanaştı...

pasport please dedim.......

- ne pasaportu be Türküm ben dedi...... ablacım nerden bileyim bu apır makyajın altında bir türkün olduğunu yüzünü seçemedimki...... :)

Çağatay_
28.05.2008, 14:44

Ahahah bu harikaymış ççç

Şeykan
28.05.2008, 14:58
turizm sektöründe çalışan bir arkadaşla muhabbet ederken bize anlattığı elemanının yaşadığı bir olay :D

turistik tesisin bar kısmında garson tek başına oturan bir turistin siparişini almak için yanına yaklaşır az da olsa öğrendiği türkçesi ile turist BİR SODA der garsonda gidip bira ve soda getirmiş :D :D
beer-bir hesabı :rolleyes:

sümela61
28.05.2008, 15:16
telefonla şirketi arayan bir aday... stajerler bana aktardı...

- "buyrun hanımefendi?"

- "merhaba, bugün beni aramışsınız, yetişemedim, geri dönüş yapmak istedim..."

- "peki, ben yardımcı olayım size... isminiz, soyisminiz?..."

- "xxxxx xxxxxx"

- "sistemden cv 'nize ulaşırken, bir kaç soru sormak istiyorum... hangi semtte ikamet ediyorsunuz?..."

- "xxxxxxxx"

- "eğitim durumunuz?..."

- "xxxx üniversitesi, xxxx fakültesi, xxxx bölümü mezunuyum..."

- "kesin olarak mezunsunuz değil mi, diploma veya çıkış belgenizi aldınız yani?..."

- "evet, çıkış belgemi aldım..."

- "doğum tarihiniz?..."

- "giriş mi, çıkış mı?..."

bu cevaptan sonra yüzüm nasıl bir ifade aldıysa, yanımdaki arkadaşlar telefonu kapatır kapatmaz "ne oldu?" diye soru sormuşlardı hemen...

SDanışmaz
28.05.2008, 15:56

Abi bu kopardı beni, gülmekten yerlere yatacağım nerdeyse çççççç

ÖmerFarukYılmaz
28.05.2008, 16:11
Bir partide bir kızla tanışmıştım, kız güzel olduğu kadar , bu hiç sevmediğim sevemediğim ortamların gediklisi...

Kendisi zaten bazı şeyleri aşmış, Konuşmaya başlıyoruz...

Her ne kadar istemediğimi söylesemde(yanlış anlaşılmasın ama öyle:D),kendisi beni sevgilisi gibi görüp öyle konuşuyordu, arkadaşlarına bahsediyordu...(Fakat sanal görüşmeler:))

Fakat işin acı tarafı aynı partide bulunduğum sırada gene aynı bir partiden bulduğu Mercedesli çoçuğu bana getirip ''Bak yeni sevgilim'' diye tanıştırmasıydı...:D

Her ne kadar istemesemde bir Mercedes'e satıldım ya:D ççç acayip donup kalmıştım...:D

Arabama çok ayıp etti:DOda istediğim yere götürüyor beni:Doda...

Kendime Mert İçgörenden - Bana Ferrari alsana Berkcan şarkısını istiyorum:D

Ayrıca bu karakterdeki bütün kızlara benden 4 adet Pirelli lastik:D

SDanışmaz
28.05.2008, 16:19
Takma kafana, kız demekki senin Mercedes'ten daha değerli olduğunu bilmiyormuş ;)

ÖmerFarukYılmaz
28.05.2008, 16:24
Takma kafana, kız demekki senin Mercedes'ten daha değerli olduğunu bilmiyormuş ;)

:p

Kanka en kısa zamanda özgüvenim için arabayı yeniliyorum ççç

Ya zaten gerek yoktuda, hani ona rağmen satılmak:D o zor :D hemde benden küçük bir arabaya:D

Erkan
28.05.2008, 23:33
carsida geziyorum annemle, birisiyle karsilastik tanidigim bir amcayla... en nefret ettigim sorulardan birisini sordu,, Tanidin mi diye...? Tanidim dedim.. Kimim sordu, ve oglunun ismini soyledim :S hic belli etmedi durumu caktirmadi sonradan kendi kendime farkina vardim... halidaha kendimi cok pis hissediyorum (olay olali 3 hafta oldu) :D

Nihal Ayvaz
29.05.2008, 00:24
son 1saatte bu kdr mı dumur olunurrr yaa:D:D
şmdiii bu hasan ayvenli arkadaşımız x konserine gitti buakşam.banada x i arayıp dinleticekti bi şarkısını telefondan..neyse sonraaa hasan konserden geldi msnde demin dediki x i duyabildinmii flnn dedimki iide beni aramadınki sen nasıl yaa aradım 4dk dinlettim hatta konuştum senle fln..dedim hasan ben telsim hattımı kaybetmişim sen nasıl konuştun benle :D:D:D o anda hasanın ben diye konseri telesekretere dinlettiğini anladık veee koppppp:D:D:D yrn hattı bulup telesekreter kayıtlarını dinlicem:D:D

ilhan
29.05.2008, 00:27
Poahahaaoajhoahoahaohaoah :D:D:D:D:D

:D:D

Hasan Ayvenli
29.05.2008, 00:28
son 1saatte bu kdr mı dumur olunurrr yaa:D
şmdiii bu hasan ayvenli arkadaşımız x konserine gitti buakşam.banada x i arayıp dinleticekti bi şarkısını telefondan..neyse sonraaa hasan konserden geldi msnde demin dediki x i duyabildinmii flnn dedimki iide beni aramadınki sen nasıl yaa aradım 4dk dinlettim hatta konuştum senle fln..dedim hasan ben telsim hattımı kaybetmişim sen nasıl konuştun benle :D:D o anda hasanın ben diye konseri telesekretere dinlettiğini anladık veee koppppp:D yrn hattı bulup telesekreter kayıtlarını dinlicem:D

konuştum demedim :D o an yaptığı şeyi söledim anırıyo şu an dedim :D :D
karşılık beklediğim bi cümle değildi :D:D

ÖmerFarukYılmaz
29.05.2008, 00:29
Hasan ne yaptın sen:D:D:D:D:D

Hasan Ayvenli
29.05.2008, 00:31
ben bişi yapmadım telesekreter yapmış :D:D:D

Nihal Ayvaz
29.05.2008, 00:32
hala gülüyorumm yaa :D eğer telesekreter kaydını bulabilirsem yükleyip link vericem mutlaka:D:D:D

ilhan
01.02.2009, 21:59
Akşam üzeri yiğenimle beraber bir markete alışverişe gittik. Ivır zıvır alıyoruz. (Cips, jelybon, missbon vb. şeyler.) Bizim sokakta oturan bir kız var, onunla karşılaştık ama kızla pek sohbetimiz yok. Biz tam çıkmak üzere girdi. Ben kasiyer kıza parayı verirken bizim yiğen sağda solda ne varsa onlarla uğraşıyordu. "Oğlum gel buraya.." dedim, kız girdi lafa, bak abin çağırıyor diye. Dinlemez o seni dedim, neden dinlemesin çocuklar sever beni babında geçiştirdi. Tabii bu sırada bana "Senin tarzın ne ya?" diye bir soru yöneltiyor. Rockçımısın metalcimisin babında, benim kıza cevabım; Yok ben amcasıyım. Kız şok oldu. :)

O an aklıma ne gelmişte kızın soruyu anlayamamışım bilmiyorum ama, mekandan çıktıktan sonra kendi kendime bayağı güldüm.

Muhammet
01.02.2009, 22:01
İlhan,

ççç

Ben de dumur oldum.

"Yok ben amcasıyım"

Süper ya.

:D

Yasin Berber
01.02.2009, 22:14
Ağzımdan yanlış kelime telaffuz edip karşımdakide bundan yararlanıp üzerimden espiri yapıp beni morartması sonra içimdeN onun kelime hatası yapmasını beklemem yapdığı halde ona kıyamamam dumur olduğumu gösterir

Koray
01.02.2009, 22:23
Kendimin değilde okuldayken hocanın nasıl dumur olduğunu anlatayım :)

Lise 2deyiz Hoca soru soruyor bize neyse sorusunu sordu bilenler el kaldırıp '' hocam ben söyleyeyim hocam ben söyleyeyim '' diye kendini paralıyor...
Hoca : Bilenler söylemesin sakın !
Arka sıralardan bi ses : Bilmeyen nasıl söylesin Allah Allah ya...

Hoca mosmor biz yerlerde tabi :D

Gamze
01.02.2009, 22:35
Dün arkadaşa bendeki sözlüklerini vermek için meydana çıktım. Dedim hali hazırda dışarı çıkmışım bankada da bir işim vardı, onu halledeyim.
Geldim, atm nin önünde insanlar bekleşiyor, ben direkt merdivenlerden çıkıp kapıya yüklendim.
O da ne?
saat 2:30 ama bankanın kapısı kapalı. İçeri baktım, ne bu ya kapalı bu saatte falan diye söylendim.
Bu sırada ATM'deki insanlar bana tuhaf tuhaf bakıyor.
İşimi halledememenin sinir bozukluğuyla döndüm gittim.
Ve bugün anladım durumu.
Meğerse dün Cumartesiymiş.
Heralde banka kapalı olur. İnsanların neden öyle baktığını anlayabiliyorum.
Hem de aradan koskoca 24 saat geçtikten sonra anlayabiliyorum!
Al sana dumur!
:)

Selman
01.02.2009, 23:27
Gamze sen lazsın diyorum da inanmıyorsun:)

Benim de başımdan bi olay geçti ayın 29'unda.Begüm kişisiyle ilk karşılaşmamızdan 1-2 dakika sonra.Olayı anlatamayacağım kusuru bakmayın:)

Dupdumur(bu da nasıl bi tabirse:)) oldum desem yeridir:)

IaILIpIeIRI
02.02.2009, 00:46
Bende bir hocamın dumur olduğunu anlatıyım,benim dumur olduğum anlar aklıma gelene kadar.. :)
Lise 1'de bir gün matematik dersinde,hoca bir soru verdi.Bunu bu sınıftan kimse yapamaz dedi(tanımıyor ki beni).Ben yaparım dedim inadına.Tamam yapabiliosan yap dedi soru yazdı tahtaya.Yaptım dedim kalk tahtaya yap dedi.Yaptım tahtaya bakakaldı.Daha sonra birşeyler aramaya başladı.Tahtaya bakıp ama ben bunu aklımdan yaptım dedi.Ben altta kalır mıyım ?
Yavaşça ayağa kalktım..''Peki hocam ! Ben NEREMLE yaptım !'' deyince önce sınıf sonra hoca koptu :) 1 hafta dersimize girmedi sayemde..Ama notumu baya baya kırmıştı :)

TSezgin61
02.02.2009, 01:19
ççç....

bu baslik kaybolmasin yaaa... vallahi gece gece kendimden gectim...

Mustafa Hazıroğlu
02.02.2009, 02:28
Harbiden süper bi başlık gülmekten koptum bende yaa ççç

DKaraduman
02.02.2009, 03:23
Aslında bu başlıktaki bugüne kadarki en güzel mesajları alıp bir en güzel anketi yapılabilir.Hem başlığa katkı daha fazla olur daha güzel şeyler de gelir başkalarından.

Misina
02.02.2009, 03:50
Dershaneye giderken sayısal sınıfıyla bir halısaha maçı için sözleştik.Ve sınıftan takım kurmaya başladım.

Ben dahil 6 kişiyi belirledim bir türlü son kişiyi bulamıyorduk.Arkadaşardan kimi hasta kimiside isteksizdi.En sonunda futbolla pek alakası olmayan bir arkadaşa sende gel en azından kaleye geçersin dedik.Kabul etti.

Perşembe Akşamı 7-8 arası maç aldık halısahada ol dedim.Maç saati geldi çattı herkes gelmiş ama kale için belirlediğimiz arkadaş gelmemişti.Sinirle başka bir arkadaşı arayıp alel acele onun yerine maça çağırdım ve maça başladık.

Saat 7.5 civarı bizim kaleci gelmişti.Oğlum Nerdesin niye zamanında gelmedin biz başladık yerine başkasını aldık dedim.

Aldığım Cevap aynen şu şekildeydi:Yoo ben geç kalmadım ki sen bana 7 ile 8 arası demiştin 7 ile 8 arası 7.5 değilmidir :D

is_mail61
02.02.2009, 06:08
valla biri heralde içimi okumuş ben yıldız teknikde okuyorum biz dersleri harcı yatırdıktan sora sistemden seçiyoruz sistemde gece 12 de açılıo bugeceydi işte girebilene aşkolsun neyse zar zor deneye deneye bikere girdim tam dersi eklicem ne görim katkıpayı ödenmediğinden ders seçemezsiniz yazıo valla ölece kaldım acaip dumur oldum iş bankasınada lanet ediyorum hala mafettiler beni:D

TAHSİN 61
02.02.2009, 10:43

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış: İnmediysen helal olsun

TAHSİN 61
02.02.2009, 10:50
Bu olayda dumur olan yok.Sadece komik bir anım.
Askerde okuma yazma bilmeyen erlere okuma yazma öğretiyorum.Konumuz mektup yazmak,zarfın üstünde neler,nerelere yazılır filan.Ve kopya çekmelere de biraz müsade ediyorum.

Bir asker zarfın üstünde adres bölümünde sona Çan - Çanakkale yazmıştı ve yazı bozuk olsada herşey doğruydu.Yanındaki asker ona bakıp kopya çekmiş olmalıki adres bölümünün sonuna Bit - Bitlis yazmıştı.Ona çaktırmamıştım ama olayın etkisinden epey zor çıkmıştım.:)

:D Yer: İST İSTANBUL :)

TAHSİN 61
02.02.2009, 10:55
Buda benden ;

Msn malumunuz çapkınlık yapanınız vardır. Benim hatunda çok zekidir bana maila atmış bir başka mail adresinden işte IRak'a yapılanlara sessiz kalma sende forward et falan, tabi ben çakal ya mail adresini hemen ekledim hovardalık msn adresime :) yazışıyorum işte neyse inanmıyorum ya hep öyle olur sen kız değilsin erkeksin beni işletiyorsun cam açalım mı? diyorum açıyoruz ki bir bakıyorum nişanlım karşımda nasıl kapattım nasıl yanına gittim hatırlamıyorum ... :D Dumur olmak bu demek sanırım...

iboandibo
02.02.2009, 14:31
lise zamanlarımdı saat 2 gibi okuldan geldim uyuyayım dedim bir saat kadar uyumuştum kapı çaldı ewde kimse yoktu kalkıp kapıyı açtım.kapıdaki yeni taşınan alt komşumuzdu.buyrun dedim doğalgaz kombimizin markasını sordu söledim bende.bizimkide aynı marka ben anlamıyorum bundan bana kullanılışını öğretirmisiniz dedi tamam dedim ewlerini inerken.merdivenlerde konuşmaya başladık adam babamı tanıyormuş(babamın adı halittir.).neyse bana bişey sordu ben anlamadım hı? dedim uyku sersemi oalrak,adam bi daha sordu ben yine anlamadım ne dediğini anlamadım abi dedim,adam bi daha sordu adama dedim valla anlamadım abi,adam bir kez daha sordu ben yine anlamamıştım içimden bu adam beni salak sancak bişe diyimde muhabbet kapansın dedim.(babama bişey sorulduğunda anlamayınca tekrar sormaz hep bişe sallardı die aklıma geldi).abi valla bende bilmiyorum ki dedim.adam güldü olum sen halit abinin oğlumusun die soruyorum dedi ve ben bu sefer nasıl olduysa anladım ama anlamaz olaydım bi utandım gülmeye başladım abi kusura bakma uykundan kalktım falan dedim.adama öğrettim kombiyi kullanmayı ewe çıktım annemlere anlattım ewde herkes gülmekten yarıldı.o günü hala unutamıyorum

Mehmet Fırat
02.02.2009, 17:16
Sene 2000. Yer San Marino. Okulumuzun düzenlediği Avrupa turunda sıradan bir gün. :cool:

Teknoloji mağazasına giriyoruz. Başımızdaki hoca, burada herşey çok ucuz diyor. Ben o zaman telefonlara çok meraklıyım. Ericsson T28 de yeni çıkmış, hemen onu soruyorum görevli bayana. Daha doğrusu sormaya çalışıyorum; "Do you have T(yirmisekiz)?" Kadın birşey anlamıyor. Tabi arkadaşlar da arkada kopuyor. :D 5-6 kere sorduktan sonra kafaya dank ediyor. Doğrusunu söylüyorum bu sefer "Do you have T(twenty-eight)?" :D Bir böyle dumur oluyorum, bir de telefonun fiyatını öğrenince... :o :D

Mustafa Hazıroğlu
04.02.2009, 01:19
Dumur değiL ama komik.. :/
Bende OF'ta bi anımı anlatıyım..Şimdi Of'ta yemek yicez ben ablam, halam, kuzenler falan.Girdik bi lokantaya.Herkes yarım ekmek döner istedi.Ablam da pide döner istedi..Herkesin yarım ekmeği falan geldi.En sonunda da abLamın pide döneri geLdi.:D..Ramazan pidesinin arasına koymuşlar etleri getirmişler orda koptuk zaten heheh :D

lazrail8989
04.02.2009, 02:01
geçenlerde yolda arkadaşla giderken bankta oturan 5 koreli(4 kız 1 erkek) gördüm arkadaşa dedim ki git kızlardan birine söyle foto çekeyim sizi neyse gitti yanlarına erkek olanına ingilizce foto diyip ikna etti bende çektim sonra arkadaş THANK YOU dedi ve koreli de BİŞEY DEĞİL DİYİNCE biz orada koptuk koreli kızlar da olayı anladı ve gülmeye başladı tabi bizim arkadaş fena dumur oldu hiçbirşey diyemeden kaçtı ordan:)

Ömer SEVİNÇ
04.02.2009, 02:24
Sene 2000. Yer San Marino. Okulumuzun düzenlediği Avrupa turunda sıradan bir gün. :cool:

Teknoloji mağazasına giriyoruz. Başımızdaki hoca, burada herşey çok ucuz diyor. Ben o zaman telefonlara çok meraklıyım. Ericsson T28 de yeni çıkmış, hemen onu soruyorum görevli bayana. Daha doğrusu sormaya çalışıyorum; "Do you have T(yirmisekiz)?" Kadın birşey anlamıyor. Tabi arkadaşlar da arkada kopuyor. :D 5-6 kere sorduktan sonra kafaya dank ediyor. Doğrusunu söylüyorum bu sefer "Do you have T(twenty-eight)?" :D Bir böyle dumur oluyorum, bir de telefonun fiyatını öğrenince... :o :D

Te yirmi sekiz:D İyiymişççç

Sefa Murat Dokuz
04.02.2009, 18:41

Buna benzer bişey de benim başıma geldi
Lise 2'e gidiyorum heralde. İşte Bizi nöbetçi yapıyorlar malum son sınıflar Öss diye. Defterleri toplayacağım.En üst kat kaldı birtek.Çıktım işte 9.sınıflar:D işte girdim kapıyı çaldım. Ders İngilizce:D Kadın ingilizce konuşuyor vermiyor defteri falan filan. İngilizce soru yağmuruna tutuyor beni. İşte sınıfı sordu. Zaten dumur olmuşuz 10 tiemey :D Tm-a demezmiyim. Adeta sikendal.
Neyse biraz düşünüp doru düzgün istedik ingilizce defteri falan. O dokuzları da güzelce tehdit ettim:D Olay kapandı.:D

Halit Aydın
04.02.2009, 18:51

Bunun Samsung D500 versiyonunu da ben yaşamıştım iki sene önce ççç ççç :D

Tabi söyleyen için ilk başta normalmiş gibi geliyor fakat karşındaki adam bön bön bakınca anlıyorsun durumu :D

oguzhann
08.02.2009, 20:53
bu sene başında biyoloji yazılısı oluyorum.sınava katılamadığım için sınıftan ayrı tek başımayım.hoca klasik+çoktan seçmeli sormuş.benim sınava gireceğim sınıf da benim kağıttaki testlerin aynısını olacakmış.neyse başladım çaktım klasikleri bir kaç şey eksik kaldı sağa sola sorarken hoca ayağa kalktı geldi "testleri mi söylüyorsun diğerlerine? -yok hocam söylemedim -tamam,devam et." acayip şaşırdım o an kağıdımı alır diye bekliyordum. çünkü sağım solum her yanım kopyaydı,iyi saklamışım hoca farketmedi.

Hamza Yilmaz
08.02.2009, 23:57
Gecen sene kuzenle türkiyedeydik. Bizim kuzen bir kizla tanisdi. Internet cafeye gittik oturduk biraz, kiz biranda kuzenime dedi, senden hoslandim ve seninle cikmak istiyorum. Kuzende oyuna dalmis cevapi aynen söyle: Dur daha yeni geldik oyunu bitireyim ondan sonra cikariz.. Internet cafe de en az 20 kisi vardi herkes oyunu msni birakti kahkahalarla gülmeye basladi, kuzen de bana diyor bunlar niye gülüyor filan, bende almanca durumu anlattim onu kafayi yedi:D

Coloradoydu
09.02.2009, 00:34
Üniversite 2. sınıftayız. Ceza hukuku dersinde konu bir ara "fuhuş" suçundan açıldı, hoca da bana "Murat, ders arasında gir internete, bak bakalım Rusların ceza kanununda bu suç nasıl düzenlenmiş" diye görev verdi. Tabi, hoca genelde bu tür şeyleri pek hatırlamaz, zaten alakasız bir konu diye önemsemedim. İkinci derse girince hoca ilk iş "naaptın, baktın mı, ne diyor Rus mevzuatı" diye sormaz mı... Biraz çirkef, çığırtkan olduğundan o hocandan değil öğrenciler, dekan bile ürkerdi. Ben de durumu kurtarayım diye "hocam yazdım google'a çıkmadı" dedim. Hoca da "ne yazdın" dedi. "Hocam Rus TCK'sı yazdım" dedim. Tabi bütün sınıfın bir anda patlattığı kahkahayla kırdığım potu fark edebildim.

FSBakırtaş61
09.02.2009, 01:03
Bir sonraki cuma sanılan Nutuk sınavının aslında tam da içinde bulunulan gün olduğu anlaşılır, o panikle olamaz diye arkadaş aranır, sonra 'yok sınav bugün değildi dündü ben almıyorum o dersi ama arkadaşım alıyor dün nutuk sınavım var demişti' deyince bi yandan kahrolup bir yandan nasıl rapor alırım geçmiş güne telaşıyla doktor amca aranıp yalvar yakar dert anlatarak rapor alınır... buraya kadar herşey çözülmüş ve halledilmiş gibi görünüyor ama değil.Aldığım raporu iki gün sonra okula götürdüm, raporum perşembe ve cuma gününü kapsıyordu. Raporu verdiğimde not işlerindeki bayan perşembe girdiğim herhangi bir sınav varsa iptal olacağını söyledi.İlk darbeyi burda aldım daha sonra nutuk sınavının perşembe değil cuma günü olduğunu ve ben tarihleri karıştırdığımı öğrendiğimde aslında sınava daha 1 saat olduğunu öğrenmenin etkisiyle ikinci bir darbe yedim... Ama bitmedi kader tokatlarını atmaya devam etti.. 1 hafta boyunca raporum kabul oldu mu ,perşembe olan ve rapordan dolayı iptal edilen sınavın hocası beni kabul edecek mi sınava diye kapı kapı dolaştım sonra sınav tarihlerini öğrenci işlerinden öğrendim ve evime döndüm. Sınava 2 gün kala internete girip bir kontrol edeyim dedim ve öldürücü darbeyi o an yedim benim 27 inde başlayacak sandığım mazerek sınavları 23 ünde yapılmıştı ve tarih 25 ocaktı. Kaderime teslim oldu, dakikalarca ekranla bakıştım. Sonuç vizeleri çok iyi olan iki dersten kaldım, bi de bende hakkıya gelmiş bir ff vardı onunla toplamda 7 dersin 3 ünden kalarak öğrencilik hayatımda bir tarih yazdım...

İçimde kendime sormaya dahi utandığım ama ağırlığıyla yüreğimi ezen bir soru var : 'Mazeret sınavının mazeret sınavı olur mu ? '
:S:S:S
not: olay hiç bir şekilde aileye deşifre edilememiştir, çünkü rapor kabul olunmadı denilmiştir, kaderin cilvesi ilk defa yalan da söyletti derslerle alakalı...

Akın_61
09.02.2009, 01:18
Yer:MKÜ verternellik fakültesi
kız:hocam inekler neden bön bön bakıyor
hoca:gülüyor cevap vermiyor
kız:aynı soru
hoca:yine gülüyor
kız:aynı soru
hoca:kızım seninde mem....lerine günde 40 defa elleseler sönde bön bön bakarsın
kız:dumur..iptal...1 hafta okula gelmedi...

Kubilay ŞAHİN
09.02.2009, 01:40
Klasik Fizik Hocalarının Espirileri.
Dershanedeyiz.

Hocamıza nasıl barajı geçip istediğimiz puanı alma konusunda ciddi bir soruda bulundum.
- Hocam Biz bu barajı nasıl geçeriz.
Hocamız çok ciddi bir biçimde:
-Buradan Durağa geç İzmit-Gölcük arabasına bin, Yuvacığı geçtinmi barajı geçmiş oluyosun
-:confused::confused::confused:

Tam 10 dakka ne demek istediğini düşündüm.
(bilindiği üzere yuvacıkta kocaelinin suyunu karşılayan bir baraj var)

Ve sonra durumu anlayınca eve gidene kadar kendi kendime gülüp duruyodum:D:D

Dursun Kaplan
09.02.2009, 10:42
Geçenlerde bir müşterimle girdiğim diyalogu aktarayım. :) Telefon konuşması bu diyalog. :)

Müşteri (M), ben (B).

M: İyi günler. Ben bi motosiklet parçası soracaktım.
B: Tabi buyrun,yardımcı olalım.
M: 2005 model Activa'nın krankı ne kadar acaba ?
B: 333 Tl efendim.
M: Pahalıymış yahu.
B: Motorun en önemli parçası evet biraz pahalı. Motorunuz nerde efendim ?
M: Kapının önünde.
B: :eek: :eek: :eek:

Ve genelde motosiklet müşterileri telefonda motorbisiklet derler. :)

Faik Yılmaz
09.02.2009, 10:48
Cuma günü Ankaragücü maçındaki son gol sevincini abartttım biraz sesim filan kısıldı ama ön koltuktaki bayanların sırasına nasıl gittiğimi tepelerinde avazım çıktığım kadar nasıl bağırtığımı hatırlamıyorumda bayanların bana deliymişim gibi bakışlarını hatırladıkça kendi kendime hala gülüyorum...

ya galiba sevinç işini biraz abarttık...

ne yapalım yahu Umutun suçu 92 dakikada gol atılırmı hiç... helede şampiyonluğa gider iken....

Çetin Can
09.02.2009, 10:50
Bikaç yıl önce üniversitedeyken başıma gelen bi olay:)

İki arkadaş minibüse bindik yer olmadığı için ayakta gidiyoruz hemen yanında durduğumuz koltukta da iki tane kadın oturuyo 40-50 yaş arası...
Bi süre gittikten sonra kadınların birisi indi ben yanımdaki arkadaşa sen otur diyorum o bana yok sen otur filan diyo neyse tam ben oturmak için hareketlendim o sırada koltukta oturan diğer kadın koltuğundan kalkarak iki koltuğun arasına oturdu ve iki koltuğu da kullanıma kapattı:D

Biz de bi süre birbirimize baktık ve dumur olmuş bi şekilde ayakta yaklaşık yarım saat daha yolculuğumuza devam ettik...

E be teyze yanına otursaydık abdestin mi kaçacaktı:)

Mustafa Yılmaz
09.02.2009, 10:52
Vapurda birine rumca küfür ettim ,o da dönerek rumca cevap verdi ..

Faik Yılmaz
09.02.2009, 10:55
Vapurda birine rumca küfür ettim ,o da dönerek rumca cevap verdi ..

Abi o konu hakkında bir anım varki hiç sorma.. bende rumca bir kelimeyi sıkça kullanırdım. bir gün bir kız arkadaşım duymuş.... Dedimki sen nereden bileceksin... Bir kaç kere daha söyledim manasını bilmiyor diye....

Kız: ben bilmiyorum ama annem Çaykaralıdır iyi rumca bilir ona sorucam deyince dumur oldum... sordumu sormadımı hala bilmiyorum ama arkadaşı görünce hala bir garip olurum :rolleyes:

61viya
12.02.2009, 17:07
Gamze sen lazsın diyorum da inanmıyorsun:)

Benim de başımdan bi olay geçti ayın 29'unda.Begüm kişisiyle ilk karşılaşmamızdan 1-2 dakika sonra.Olayı anlatamayacağım kusuru bakmayın:)

Dupdumur(bu da nasıl bi tabirse:)) oldum desem yeridir:)

:D:D Bu,mezara dek bizimle gidecek bir sır olmalı Selman,sakın :D:D

Great White
14.03.2009, 16:31
Bizimkiler bende bu ara. Daha dün akşam STV' de şu ibretlik programlardan birisini gösteriyorlar..

Eh valide de sağolsun üzülerek, ağlayarak da olsa denk geldiğinde izlemeyi sever bu tür programları:)

Ben de gayri ihtiyari bakıyorum tabii..

Ekranda neredeyse iyilik tanrıçası küçük bir kız, şeytanı bile kıskandıracak üvey annesinden dayak yiyip duruyor. Kızın öz babası gelmeye yakın kadın bir anda kendi kendini dövüp darp etmeye başlıyor.

Saftirik baba da akşam eve dönünce kadının kumpasına gelip kızcağızı iyice bir marizleyip bir de kapının önüne koyuyor. Yalnız çekimlerde en ufak bir darp yok. 30 santim uzaktan tokatlama sahneleri falan..

Neyse buraya kadar tamam. Ancak ardından programın muhabirleri elinde mikrofon ile kapının önündeki kızın yanında bitip röportaja başlıyorlar:confused:

Meğer biraz önce izlediklerimiz bir canlandırma değil, hesapta gizli kamera çekimiymiş. Söz konusu zalim kadın, mağdur kız ve saftirik koca da birebir gerçek kişilermiş:eek:

Utanmadan bir de bunları kıçıkırık bir stüdyoya davet edip kadını orada deşifre etmezler mi? Kadın ayılıp bayılıyor. Koca şok geçiriyor. Biribirinden göstermelik sahneler uzayıp gidiyor..

Yani bu kadar kolpacılık, düzenbazlık olur yahu. Biz de saf saf izledik, acaba gerçek tiplemeleri ne zaman gösterecekler diye:D

Vallahi ben ilk kez böyle bir dumur yaşadım TV başında. Bu programı hazırlayanlar ya süzme salak ya da hitap ettikleri izleyiciyi öyle sanıyorlar sanırım.

Gamze
14.03.2009, 16:55
Soner abi aynı programın yaşlı bir teyzeyle ilgili olan versiyonunu izlemiştim ben.
İlk anda şaşırdım, merak ettim bu ne diye.
Daha sonra durumu algılamaya çalışırken programın sonuna geldiğimi fark ettim.
Yani bu adamlar bizi mi salak yerine koyuyor, yoksa senin dediğin gibi birazdan olayın gerçek kahramanı mı gelecek diye ağzım açık, çatık kaşla izlerken program bitti.
Tam manasıyla rezalet.
İnsanların duygularıyla oynanmasına alıştık zaten. Ama zeka seviylerimizi bu kadar düşük sandıklarının böylesi net bir örneğini daha önce görmemiştim ben.
Kıytırık kıytırık programlar.

Great White
14.03.2009, 17:02
Hiç sorma Gamze..

Bu arada programın adı da aklıma geldi şimdi..

Hayat Dersi:)

melâl
14.03.2009, 17:08
mevzubahis kanalın kapatılması yayına ara vermesi ya da sırf o "sömürücü" programlar yüzünden iyi bir ceza almasını isteyenlerdenim ben de :) hoş TV'm deki kanal sıralamasında ilk 20 de bile değildir kendileri :D ama olsun :)

~~

fakültede matemaik topluluğunu canlandırmaya çalışıyoruz...kurulmuş zamanın birinde ama faaliyet yok
gittik ilgili asistana açıyoruz mevzuyu..dedik hocam biz gönüllüyüz;bi el atalım şu işe...

bizi çok da "tın" lamayan hoca benim 5 dakikalık talep konuşmamı dinledikten sonra yüzüme boş boş bakıyor ve... " Sen matematik bölümünde mi okuyorsun " diyor...

o an hayatımın dumuruyla birlikte..hayır hocam "sanat tarihi" diyerek çıkıyorum odadan...

Great White
14.03.2009, 17:13
"Madem sanat tarihi öğrencisisin, ne işin var matematikle, geometriyle. Kafa mı buluyorsun kızım benle" demediğine dua et sen gene de :))

Bir onu demediği kalmış yani;)

Özkan
14.03.2009, 17:15
Asistanlara hocam diyen insanlar varmış. Fecî dumur oldum. :D

Söz konusu kanal bu tip programları yapmaya devâm edecektir ve inanılmaz rating alacaktır. Çünkü bir adam mü'rîd olmuşsa aklını, muhakeme yeteneğini, haysiyetini kaybetmiştir.

magicyattara
14.03.2009, 17:28
Bizim biraderin bir okul arkadaşı var,ben de tanıyorum kendisini,ismi Kani..

Ortaokuldayken hoca Kani'ye bir soru sormuş,Kani de cevabı biliyor ya uzun uzadıya anlatmaya başlamış,
Hoca Kani'ye "aferin oğlum,Kafi" demiş,

Kani de"Kafi değil hocam Kani" demiş.

Great White
14.03.2009, 17:31
hahahaha:))

bildiğim birçok fıkradan iyiymiş hocanın uğradığı dumur:D

Onur Şeref
14.03.2009, 22:34
Cuma günü okuldan çıkışta ders notları için fotokopiciye gitdik.Adam bir yandan fotokopiyi çekerken bizde arkadaşla muhabbet ediyorduk.Arkadaşda Trabzon'lu ama Galatasarayı tutuyor.Konu Trabzondan ve Trabzonspor'dan açılınca biz başladık arkadaşla muhabbete.

Fotokopici demez mi bende Trabzonluyum.Bende adamın o lafını duyunca Trabzonsporlu zannetdim.Adama direk abi bu benim yavşak arkadaşım var ya Galatasaray'lı dedim.Adam da hemen arkasından bende Fenerliyim demez mi.:) Çok fena dumur oldum.

İsmail Alkan
14.03.2009, 23:00
Cuma günü okuldan çıkışta ders notları için fotokopiciye gitdik.Adam bir yandan fotokopiyi çekerken bizde arkadaşla muhabbet ediyorduk.Arkadaşda Trabzon'lu ama Galatasarayı tutuyor.Konu Trabzondan ve Trabzonspor'dan açılınca biz başladık arkadaşla muhabbete.

Fotokopici demez mi bende Trabzonluyum.Bende adamın o lafını duyunca Trabzonsporlu zannetdim.Adama direk abi bu benim yavşak arkadaşım var ya Galatasaray'lı dedim.Adam da hemen arkasından bende Fenerliyim demez mi.:) Çok fena dumur oldum.
Onur senin dumur olmana gerek yokki,dumur olacak olan birisi varsa oda fotokopicidir :)

Gökçebey
14.03.2009, 23:01

Onur çok fena dumur oldun ama çok güzel de geçirmişsin lafı tebrik ederim :D

Hüdai Pervaneli
14.03.2009, 23:05
Cuma Gunu ISyerinde Iki sef birden vardi Baba- Ogul
ama ben bilmiyordum
Baba sef kahve almaya gitmisti ben odasina girmistim ve Büyük sef (volz) i sormustum
Adam dedi ki Benim adimda Volz bende KEl ve Sisman Olanini dedim :D

Adam O benim Babam Deyince Birsey demeden Ordan Uzaklastim ve Butungun Adamla Konusmadim:D

Mehmet Fırat
15.03.2009, 01:01
Kendi kendime dumur olmayı çok seviyorum. Mesela FB-Kocaeli maçında oldu bu durum;

M.Hacıoğlu çıkıp Julio Cesar girince TD'e sövdüm, bu kazma oyuna alınır mı diye. Adam çıkıp gol atınca mutluluğun yanında ufak bir utanç da hissettim. :)

Muhammet
15.03.2009, 01:06
Bana hep olur öyle şeyler. Maçlarda öyle hareket mi olur, orda oraya mı koşulur derim ara sıra, akabinde önemli bir hareket oluşur. Arkadaşlarım da döner bana bakar. :)

seyyah61
15.03.2009, 01:42
Bir tanidigin bilgisayarina format attiktan sonra, sürücülerini yüklemek icin baska bir tanidigima ait, 2-3 kisi tarafindan kullanilan bir laptop ile internete girmek istedim.
Bilenler bilir, Firefox'un bir özelligi vardir.
X 'e basarak kapatirsaniz, Firefox'u tekrar actiginizda kapatmadan önceki sekmeler aynen acilir.
Ben de Firefox'u acar acmaz 10-15 sekme acildi ve bazilari da porno siteleriydi. (Benden önce laptopu kim kullandiysa acmis sayfalari ve Firefox'u kapatmis.)
Bir hisimla tekrar kapattim Firefox'u.
Yanimda 12-13 yaslarinda bir cocuk vardi.
Umarim anlamamistir.
Sükür ki, gari garip sesler cikmadi, yanimda 3 tane bayan vardi, bilgisayarin sesi de bayagi acikti yoksa daha da büyük bir dumur olma hali vuku bulacakti.

Muhammet
15.03.2009, 01:45
Firefox'un son versiyonu dumur etmeye çok açık. Browser kısmına bundan önce girdiğiniz sayfaların adresinin yanı sıra, sadece ismini de yazınca geçmişte girilen siteler sayfalar açılıyor. Alfabedeki bazı harfler çok tehlikeli, dumur etmeye çok açık, bu hususta. :)

ilhan
18.03.2009, 00:27
Geçen gün Eshot'ta (Şehiriçi belediye otobüsü) eve dönüyorum. İneceğim durağa yaklaşınca kalkmaya çalıştım. Bir baktım pantolonumdaki zincir koltuğa sıkışmış. Kimseye çaktırmayayım dedim, bir yandan uğraşıyorum çıkarmak için ama fena sıkışmış çıkmıyor. Velhasıl son durağa kadar gittim. Orada şöför yardımcı oldu çıkardık. Otobüsten indiğimde kendi kendime bayağı güldüm ama. ççç

Gürkan
18.03.2009, 00:37
çççççççççççç

Gamze
18.03.2009, 00:38
Tarkan'dan Kır Zincirlerini şarkısını armağan ediyorum sana İlhan :))

ilhan
18.03.2009, 00:41
Bir daha görüşmeyelim Gamze. :D :D

Selman
18.03.2009, 00:42
İlhan, zincirle olan diğer hatıranı da anlatsana:D:rolleyes:

Harun Karadeniz
18.03.2009, 00:42
Aşık olduğum an:D:D

ilhan
18.03.2009, 00:44
Okulda bankta arkadaşlarla otururken zincirim bankın tahtasına sıkışmış. Kalkarken pantolonum düştü biraz. Ne var bunda Selman? :D :D ççç

Anıl Caner
18.03.2009, 00:45
:D.

1. sınıftayken temel hukuk dersinde mahkemeler ve o mahkemelerdeki hakimlerin görev ve sayılarıyla alakalı bir konu anlatmaktaydı hoca. tesadüfen o an gözüm kitaba kaydı. Kitapta yazan sayı ve görevler biraz farklıydı. Hocanın samimi oluşundan gaza gelip "hocam kitabı yazan keko farklı yazmış" gibi bir cümle kurdum. Meğer kitabı yazan hoca, derse giren hoca imiş. "Öyle mi yapmış keko hadi ya kaçıncı baskıyı kullanıyorsun sen?" diyince bir hayli yıpranmıştım. bu dumurdan ziyade başımdan aşağıya kaynar sular dökülüş anıydı ama olsun.

Unutmadan, 5. alışımda geçtim dersi.

Muhammet
18.03.2009, 00:46
ççç ççç

Keko he ççç

Bu kadar yeter. İyi geceler herkese. :)

Selman
18.03.2009, 00:47
Okulda bankta arkadaşlarla otururken zincirim bankın tahtasına sıkışmış. Kalkarken pantolonum düştü biraz. Ne var bunda Selman? :D :D ççç

Olay aslında ayrıntı da gizli ama neyse yazmıyorum:D

Caner, keko ha:)

Hüdai Pervaneli
18.03.2009, 00:47
Tarkan'dan Kır Zincirlerini şarkısını armağan ediyorum sana İlhan :))

YArin Aksam calirsin Bu Sarkiyi benden Ilhan a:D

Yarin gec gelebilirim belkide hic gelemiyebilirim:D

ilhan
18.03.2009, 00:49
Anıl,

Pohoaohoahoaohoaoha :D :D :D Bu dumurluk olayından sonra orta okulda yediğim dayak geldi aklıma. Kitaptaki bir padişaha güneş gözlüğü yapmıştım. Sınıfa gösteriyordum hoca gördü ve 2 tokat asıldı. O günü anladım ki çok önemli bir padişahmış. :D

Bu olaydan sonra Osmanlı tarihi benim için en önemli derslerden bir tanesi olmuştu. :)

Halit Aydın
18.03.2009, 02:58
Ne zincirmiş her yere sıkışıyor :D

Sönmez Özlü
18.03.2009, 03:47
Benim en dumur olduğum anlardan biri, dumur olmak deyimini duyduğum andır. Budur yani.

Arapça kökenli "dumur" kelimesi körelme anlamına gelir ki Türkçe'de ek eylemle birlikte kullanımı da "dumur olmak" değil, "dumura uğramak" şeklinde olur. Bu dahi, şaşırmak anlamına gelmez, körelmek anlamına gelir.

Kul
18.03.2009, 13:46
Sene 2005 veya 2006 Dükkanda oturuyorum.. Dükkanın yarısı internet cafe yarısı dvd vcd kiralama işeriyle uğraşıyorum.. Dükkanın girişinde amcamın oğlu duruyordu içeri bir bayan girdi "Telefon Kulübesi" var mı? diye sordu amcaoğluda 50 metre aşağıda solda cevap verdi.. Kız filmi soruyor bizimkisi kulübeyi gösteriyordu.. :D Dondum kaldım..

magicyattara
18.03.2009, 22:13
Trabzonda bir arkadaşla muhabbet ediyoruz ayak üstü.

Yanımıza bir yaşlı amca geldi elinde bir şemsiye."Buralarda şemsiye tamircisi var mı" diye sordu.
Arkadaşım şöyle bir çevreye baktı ,parmağını bir yere doğru uzattı ve şurda var galiba dedi.
Amca teşekkür edip oraya doğru gitti.
Baktım arkadaşın gösterdiği yere;Hüsamettin Cindoruk'un bir aralar kurduğu bir parti vardı,amblemi Şemsiye idi.
Pasajın 4. katında partinin il başkanlığına gönderdi amcayı.
Hala gülerim bu olaya.
Amca nasıl bir dumura uğradı acaba oraya gidince...

Harun Karadeniz
18.03.2009, 22:16
Bigün okulda bi çocukla kavga etmiştim ilk okul7. sınıftayız:D

Çocuğun kafasını yarmıştım panoya vurmuştum kafasını

Çıkışta bi abi geldi yanıma dedi kardeşim bişeyler olmuş okulda varmı bi sıkının anlat hele dedi:D:D:D

Bende dövdüğüm uşağa küfür ederek anlatıyorum şöyle böyle diye:D ççç ççç

Sonra bana dediki ben o ....... abisiyim demesin:D:D

Vın turizmççç

Muhammet
18.03.2009, 22:19
Trabzonda bir arkadaşla muhabbet ediyoruz ayak üstü.

Yanımıza bir yaşlı amca geldi elinde bir şemsiye."Buralarda şemsiye tamircisi var mı" diye sordu.
Arkadaşım şöyle bir çevreye baktı ,parmağını bir yere doğru uzattı ve şurda var galiba dedi.
Amca teşekkür edip oraya doğru gitti.
Baktım arkadaşın gösterdiği yere;Hüsamettin Cindoruk'un bir aralar kurduğu bir parti vardı,amblemi Şemsiye idi.
Pasajın 4. katında partinin il başkanlığına gönderdi amcayı.
Hala gülerim bu olaya.
Amca nasıl bir dumura uğradı acaba oraya gidince...

İyiymiş valla. :)

Bigün okulda bi çocukla kavga etmiştim ilk okul7. sınıftayız:D

Çocuğun kafasını yarmıştım panoya vurmuştum kafasını

Çıkışta bi abi geldi yanıma dedi kardeşim bişeyler olmuş okulda varmı bi sıkının anlat hele dedi:D

Bende dövdüğüm uşağa küfür ederek anlatıyorum şöyle böyle diye:D ççç ççç

Sonra bana dediki ben o ....... abisiyim demesin:D:D

Vın turizmççç

Hafif morluk hafif kırmızılık diyorsun. :D

Harun Karadeniz
18.03.2009, 22:20
Hafifmi :D:D:Dççç

innocence
18.03.2009, 23:49
hiç unutmam lise1'de biyoloji dersindeydik.hoca sınıfa bir soru sordu ve cevabı beklemeye başladı.(kusura bakmayın soruyu hatırlayamıyorum üzerinden çok zaman geçti :) )

cevabı biliyordum ve helicobacter pylori diye birazda yüksek sesle bağırarak cevap verdim.

tüm sınıf sustu,herkes biranda bana döndü ve hoca: "-olum aşık mısın kaç dakika geriden geliyorsun" dedi.herkes gülmeye başladı.meğer hoca o sorunun üstüne 3 soru daha sormuş.oysaki bana hoca soruyu sormuş, bende hemen cevap vermişim gibi gelmişti :)

işte en dumur olduğum an bu andır :)

TSezgin61
19.03.2009, 00:25
innocence benzeri banada olmustu.

ingilizce dersindeyiz. hoca soruyor "parisdeki kulenin adi nedir?"... ben parmak kaldiriyorum "eifel kulesi". bütün sinif yerlere yatiyor. meger bir ögrenci parmak kaldirip söylemis, bende hemen pesinden kaldirip ilk söyleyen benmisim gibi tekrar etmisim.:D

Muhammet
19.03.2009, 01:24
İlkokuldayız. Zil çalmış, hocalar derslere girmek üzere. Ben ayakta bir arkadaşın sırasının önünde muhabbete daldım. Nöbetçi hoca da geldi, arkadan dürtüyor beni yerime oturayım diye. Bense onu bir arkadaş sanıp arkamı dönmeden "ya bi dur iki dakka", "yahu yapmasana" diye söyleniyorum. Hoca ısrarlı bir şekilde devam ediyor. Ben sinirli bir şekilde dönüyorum "yahu bir dakka rahat bıraksana" diye ve hocayı karşımda görüyorum. Sonra kırmızı kırmızı yerime geçiyorum. Tüm sınıf gülüyor bana..

İsmail ALİOĞLU
23.03.2009, 23:33
Bundan 2-3 yıl önce canım istemediği halde İstanbula gitmiştim. Ocak yada Şubattı. Hava iyiydi. Bizimkilerle Topkapı sarayı gittik, gezdik falan derken acıktık. Yer Mekan bilmem. Oralarda bi öğretmen evi varmış oraya gidecez. Neyse, Altgeçite benzer bir yer var üstten tren yolu geçiyor. Alttanda yaya(ben öyle sanıyodum). Tam altına geldim eniştem bağırıyor bana, bense hiç orali olmuyorum yolu ortalamış yürüyorum. dönerimki arkamda bi araba bana ayak uydurmuş geliyo, ne koynada ne bişe. Döndüm şöföre baktım el işareti yaptım(nasıl koyduk hareketi varya ondan) adam yanlış anlamasın die kornaya bassana dedim. yanındaki kafasını eğip derki: la sen trabzonlumusun(yanındakide kıkırkıkır) Al sana dumurluk an.

Araba gittikten sonra bizimkiler baya dalga gecti ama arabakiler İsmail Türüt dinliyomuş. Hiç duymadım.

Muhammet
24.03.2009, 22:09
Bunu kesin anlatmam lazım.

11 12 yaşındayım. Yıllar önce bir Erzurumspor - Bjk maçı. Erzurumspor'un cezası vardı sanırım bizim stadyumda oynanacaktı maç. Ben de arkadaşımla stadyuma girecektim ama geç kalmıştım, arkadaşı bulamamıştım. Öyle dolanıyordum maraton civarında belki bulurum onu diye. Birden "la mehmet, le mehmet gel buraya" diye bir ses duydum. Erzurum'lu adamın biri bana sesleniyor mehmet diye. :D Polis yanına bir çocuk alabilirsin demiş ona sanırım, gözüne beni kestirmiş herhalde. :D Neyse, gittim yanına, "mehmet gel yanımda maça gir istersen" diyor. Ben de girdim. :D Maçta 2-1 yenilmişti Erzurumspor, hüzünlü ayrılmıştık oradan.

Dumur olmuştum, biraz da multu olmuştum zamanında. :)

Mayls
24.03.2009, 22:48
Muhammet,
Adının Anadolu versiyonuyla çağırmış işte seni :)

melâl
25.03.2009, 20:45
http://onlineyasam.net.s56370.gridserver.com/forum/Smileys/gulumse/dumur.gif

2 yıldır aynı derslere girerek..aynı masada ders çalışarak...aynı ortamı paylaşarak geçirdiğim bölümden bir arkadaşım ile çok yakın akraba olduğumuzu öğrendim bu gün...
hem de iki taraflı...

bu zaman kadar nasil farketmedik anlayamıyorum... ama hayat gerçekten çok garip :N

TaraftaR
26.03.2009, 03:54
Arkadaslarla memleketten felan konusurken Giresun un bir ilcesinden bahsedip yerini tarif etmeye calisiyorum. O sirada herseye "Ben biliyorum" diye atilan hemserimiz yine tutamiyor kendini ve atiyor kendini ortaya:

"Ben biliyorum orayi yaa. Trabzondan Istanbula dogru giderken felan yeri gectikten sonra denizin solunda bir yerde" diye bir sey yumurtluyor ama, bana da "Ulan salak, Istanbula giderken denizin saginda olma ihtimali var mi?" diye sormak düsüyor.

TaraftaR
26.03.2009, 04:03
Bir de söyle bir sey yasadim ki, tam durmurluktu: Iki arkadas gezerken ortak bir arkadasimiza denk geldik. Ortak arkadasimiz "Maldivler de tatildeydim, yeni geldim" dedi. Ancak Maldiv i Almanca olarak (Malediven) söylüyor. Arkadasim da "Türkcesi Molivya" (orasi neresiyse artik...) diyince, ben espri yaptigini düsünerek "Olur mu canim,Türkcesi Moldova" diyorum ama, her ikisinin de ciddi bakislarindan ve "Evet dogru ya..." diyerek sohbete devam etmelerinden sonra aklim dimagim durdu. Dumura ugramis bir vaziyette sohbetin geri kalanina eslik edemedim.

Mayls
11.05.2009, 22:03
Başlığı hortlatıyorum :)

Dün kuzenime üniversite şenliklerine sanatçı gelecek mi? diye sordum.
Cevap: Demet Akalın

:eek::eek::eek: :D

Harun Karadeniz
11.05.2009, 22:04
Şimdi mesela:D:D

melâl
11.05.2009, 22:09
Başlığı hortlatıyorum :)

Dün kuzenime üniversite şenliklerine sanatçı gelecek mi? diye sordum.
Cevap: Demet Akalın

:eek::eek::eek: :D

kuzenin hagi üniversitede Selim :D

Gaziden bir inci:

-demet akalına gidelim mi canıaamm..
-niye biz gidiyoruz hayatım...o bizim eve gelsin :D

Mayls
11.05.2009, 22:22
kuzenin hagi üniversitede Selim :D

Gaziden bir inci:

-demet akalına gidelim mi canıaamm..
-niye biz gidiyoruz hayatım...o bizim eve gelsin :D
O da Gazili :)

İşin tuhaf tarafı, sanırım Duman ve Sago da geliyormuş. Sanatçı kelimesinden sonra aklına nasıl Demet Akalın geldi aklım almıyor :D

Hasan Ayvenli
18.12.2009, 00:39
Bu yaz başımdan geçenler. :D

Neresinden başlasam bilemiyorum. Erciyes Üniversitesinde başıma gelen talihsiz olayların sonuncusu bu anlatacağım. Aslında iç içe olan talihsizlikler mevcut bu yaşadıklarımda. Geçelim mevzumuza. Yeterince uzamış okulumun daha da uzamaması için Yaz okulu yapmam gerekiyordu. Haliyle geldim kaydımı yaptım. Okulun uzamasını engelleyecek olan dersleri seçtim. Ama üniversitemizin kurallarından birine takıldım. Bir dersin açılabilmesi için o dersi en az 35 kişinin alması gerekiyor. Makine mühendisliğinde de geçtiğimiz dönem içinde senelerdir bıraktıkları öğrencileri bu sene geçirmişler. Bendeki şans ya işte..

Neyse dedim madem ders açılmadı vardır bunda da bir hayır (!) Daha sonra ise yaz okulunda açılmayan derslere ödenen ücretlerin geri ödemeleri başladı. Stajda olduğum bir gün izin alıp parayı almaya gittim okula. (Cebimde de 5 kuruş yok. Bildiğiniz 0′dayım yani. Biletimde de 2 biniş vardı. Birini kullanmıştım, diğer binişi de okuldan dönüşe kaldı.) Okulun içinde yarım saat mesafede olan rektörlüğe kadar yürüdükten sonra listede adımın olmadığını görünce ikinci bir şok daha yaşadım. Ordan mühendisliğe öğrenci işlerine gittim. Yaptıkları bir hata sonucu benim ismimi atladıklarını söylediler. Buna da neyse dedim. Sabırlı adamım ya. Kendi içimde neler neler yaşadım o ayrı.

Çıktım okuldan son varlığımla eve gidicem. Otobüse binmeden önce Selami Danışmaz, Ömer Faruk Yılmaz arkadaşlarım aradılar, o sırada otobüse bindim. Bu başıma gelenleri anlattım kendilerine. Anlatırken otobüste anlattıklarımı duyan bir amcamız cebime bişeyler sıkıştırdı. Telefonu kapattım, baktım para. Geri vermeye çalıştım baya bir. Almadı benim de oğlum okuyo al dedi. Allah razı olsun dedim.. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Hafif bir tebessüm oluştu yüzümde..

Sizce gülsem mi, ağlasam mı?..

ÖmerFarukYılmaz
18.12.2009, 00:42
Gül oğlum gül..

Hala böyle babayiğitler var:)

Bizede dua et..

Hasan Ayvenli
18.12.2009, 00:44
Gül oğlum gül..

Hala böyle babayiğitler var:)

Bizede dua et..

Allah razı olsun kanka :) az dua etmedim size. 10 lira borcum var ikinize :D

ilhan
18.12.2009, 00:44
Şükret lan şükret.
ççç

Adem Erdoğan
18.12.2009, 00:52
Hızırdı kesin elini öpseydin Hasan.:D

Hasan Ayvenli
18.12.2009, 00:58
valla o anki şok durumuyla ancak bi tebessüm oldu yüzümde :D hızıra sebep olan selamiyle ömer var. onlar da hızır sayılır :D

Adem Erdoğan
18.12.2009, 00:59
ömer ıolabilirde selamiden anca hızar olur.:D

AdemS
18.12.2009, 01:03
Hasan kardeşim İlhan'ın dediği gibi şükret ççç Adaşımın dediği gibi Hızır'dır o :)

asimetrik
18.12.2009, 01:04
Üniversite'de ikinci yılım.İstediğim bölüm (elektrik) olmasına rağmen, okula kanım ısınmamış. Başka işlerle daha fazla uğraşıyoruz. Malum, dersler berbat. Çok sevdiğim Malatya'lı ev arkadaşım bir baba şefkatiyle sabırlı bir şekilde beni okula alıştırmaya çalışıyor. Ertesi gün yüksek matematik sınavı var. Ben hiç derse girmemişim yani konulardan bihaberim. Benim Malatya'lı (Nazmi) arkadaşım ertesi günkü sınava girmem için baskı yapıyor. Gerekçesi, bizden bir ders evvel elektronik bölümüne sorduğu soruların aynısını bize soracak bilgisi geldi. Teneffüste çözer veririz sana dedi. İkna oldum. Sınava girdim, dedikleri gibi elektronik bölümü sınavı oldu bitti, soruları çözüp verdiler. Her şey tamam. Gel gör ki hoca yapmadığı bir uygulama yaparak sınıfı ikiye böldü.Bilirsiniz A-B gurubu. Oturduğum pozisyon itibarıyla B gurubu oldum. Soru kağıtları dağıtılmaya başladıktan bir süre sonra elektronik sorularının A gurubuna denk geldiği acı haberini aldım. Ama ne yaptımsa beceremedim, B de kalmak zorunda kaldım.Neyse boş kağıt verip çıktım. Gel zaman git zaman yine sınav zamanı Nazmi'nin iknasıyla okula gidip pozisyonumu aldım.Bu sefer hazırlıklıyız, soruları aldık çözdük A gurubunda da garanti pozisyonumuzu aldık. Soru kağıtları dağıtıldığında yine acı haber, sorular bu sefer de B olmuş. Buraya kadar ki kısmı normal sayılabilir. Dumur olduğum kısım son sınavda gerçekleşti.
Her şey aynı, soruları çözmüşüm. Hazırım. Üstelik bu sefer işimi şansa asla bırakmayarak son kolonun sonuna tek sandalyeyle oturarak, kağıtlar en son bana geleceği için, yoldan alacağım habere göre A ya da B pozisyonuna geçecektim. Çok kolay bir iş olacaktı. Nitekim soru kağıtları dağıtılmaya başlar başlamaz A olmam gerektiğini anladım. Derhal şüphe edilemeyecek kadar A oldum. A kolonunun arkasına askerde bile olmadığı kadar muntazam pozisyon aldım. Hiç bir şüphe yoktu. Hangi açıdan bakarsan A çıkardım. Öyle de oldu. Bilenler bilir, soru kağıtlarını hocalar en öne verir ve bir tane alan kalan kısmını arkaya gönderir. A lar arkasına B ler arkasına. Her şey yolundaydı. A idim ve soru kağıdı bana doğru geliyordu. Hiç bir engel gözükmüyordu. Derken benim önümdeki arkadaş soru kağıtlarını aldığında tek kağıt kaldığını gördü. Bana verecek soru kağıdı kalmamıştı. Hocaya sordu bir tane daha verir misiniz? Hoca bakındı ve şöyle dedi. A soru kağıtları bende de bitti. Arkadaşınıza B verin. Yer değiştirsin:(

ilhan
18.12.2009, 01:11
Gürcan abi kızarsın diye gülemiyorum ama bilgisayar başında kahkaha attım.

asimetrik
18.12.2009, 01:21
Gürcan abi kızarsın diye gülemiyorum ama bilgisayar başında kahkaha attım.

Dilediğin kadar gül biz de öyle yaptık zaten...
Günlerce güldük. Sonraki yıllarda da hocayla çok samimi olduk. İyi de oldu. Bilmeden geçecektim.

ilhan
18.12.2009, 01:27
İyi güldük abi sayende :) Eksik olma..

AKSOY_61
18.12.2009, 01:48
Lise 1 yada 2 deyim tam bilmiyorum müzik dersindeyiz, okulun son günleri, ders kaynamış genç ve güzel bayan hocamız sınıfı sustamıyor.

Hoca haliyle en sonunda patlıyor ''ya siz laftan anlamıyor musun nasıl insanlarsınız felan filan... hakaretlerin sonunda aslında sizler insan da değilsiniz'' dedi.
biraz durdu ağır konuştuğunu anlayıp ''insan değilsiniz ama hayvan da değilsiniz'' dedi.

Ben de hala daha nedenini anlamadığım şekilde çıt ses çıkmayan sınıfta hocaya ''peki biz bitkimiyiz'' dedim.Dedikten sonra sınıfça resmen uzay boşluğuna düştük.
6..7 sn süren sadece kuyruklu yıldızların seslerini duyduğumuz bi ortam hoca bana, ben ona, sınıfın yarısı bana, yarısı hocaya bakıyor.

En sonunda nihayet bitki de değilsiniz dedi.Ben de bi oh çektim peki biz neyiz deyip uzaydan yer kürenin magmasına ineyim dedim ama gerekli görmedim.

-----------------------------------------

Bir diğer rezil olduğum meaceram ise şöyle.

Sanırım yine aynı seneler salonda kardeşimle oturuyorum salon L şeklinde müzik çalıyor ama müzik setinin olduğu yeri göremiyorum.
Ses bu arada yükselip alçalıyor.Kardeşime ''oynama şunla'' diyorum ses yine gidip geliyor.''Oynamasana lan şunla'' diyorum değişen bişey yok.
En sonunda ''ulan şerefsiz.... diyip müzik setinin oldğu bölüme doğru ilerlerken müzik setinin başında babamı görüyorum.

Görür görmez önce bir şok hali, irkilme devamındaki titremeden sonra ani bir 180 derece dönüş.
virajı zor aldım.

Cem Akyüz
18.12.2009, 15:27
bende bir anımı anlatayım..

Lise 2 de okuyorum okul normalde tam gün eğitim veriyordu ama yahya kemal lisesindeki tadilat nedeniyle onlarıda bizim okula vermişlerdi..biz sabahçı okuyorduk onlar öğlenci..Duvar kenarında oturuyordum ve can sıkıntısından başladım duvara yazılar yazmaya resmen duvarı defter sayfası gibi doldurdum..ertesi ders birde baktık arama var..hoca bizim sıranın gözüne bakarken duvardaki yazıları gördü haykırdı bu sırada kim oturuyor bende öne çıktım ben oturuyorum dedim..niye duvara yazı yazıyorsun oğlum dedi bende cevap olarak hocam ben yazmadım niye yazayım öğlen gelen yahya kemal'in öğrencileri yazmıştır diye cevap verdim..Ardından hoca haykırarak cevap verdi Laaaan yahya kemal'in hiç bir sınıfı sizin bu sınıfta ders işlemiyor diyince gülsem mi ağlasam mı durumuna düştüm:)

Dursun Kaplan
18.12.2009, 15:29
bende bir anımı anlatayım..

Lise 2 de okuyorum okul normalde tam gün eğitim veriyordu ama yahya kemal lisesindeki tadilat nedeniyle onlarıda bizim okula vermişlerdi..biz sabahçı okuyorduk onlar öğlenci..Duvar kenarında oturuyordum ve can sıkıntısından başladım duvara yazılar yazmaya resmen duvarı defter sayfası gibi doldurdum..ertesi ders birde baktık arama var..hoca bizim sıranın gözüne bakarken duvardaki yazıları gördü haykırdı bu sırada kim oturuyor bende öne çıktım ben oturuyorum dedim..niye duvara yazı yazıyorsun oğlum dedi bende cevap olarak hocam ben yazmadım niye yazayım öğlen gelen yahya kemal'in öğrencileri yazmıştır diye cevap verdim..Ardından hoca haykırarak cevap verdi Laaaan yahya kemal'in hiç bir sınıfı sizin bu sınıfta ders işlemiyor diyince gülsem mi ağlasam mı durumuna düştüm:)

Demek öylee. :D

Nurbanu
18.12.2009, 15:31
bugün bir arkadaşımın kpds sınavından 100 aldığını duydum :) dumura uğradım. bunlar insan mı yaaaa :D ama çok kötü hırs yaptım :cool: :p

Nurbanu
18.12.2009, 15:34
Bu yaz başımdan geçenler. :D

Neresinden başlasam bilemiyorum. Erciyes Üniversitesinde başıma gelen talihsiz olayların sonuncusu bu anlatacağım. Aslında iç içe olan talihsizlikler mevcut bu yaşadıklarımda. Geçelim mevzumuza. Yeterince uzamış okulumun daha da uzamaması için Yaz okulu yapmam gerekiyordu. Haliyle geldim kaydımı yaptım. Okulun uzamasını engelleyecek olan dersleri seçtim. Ama üniversitemizin kurallarından birine takıldım. Bir dersin açılabilmesi için o dersi en az 35 kişinin alması gerekiyor. Makine mühendisliğinde de geçtiğimiz dönem içinde senelerdir bıraktıkları öğrencileri bu sene geçirmişler. Bendeki şans ya işte..

Neyse dedim madem ders açılmadı vardır bunda da bir hayır (!) Daha sonra ise yaz okulunda açılmayan derslere ödenen ücretlerin geri ödemeleri başladı. Stajda olduğum bir gün izin alıp parayı almaya gittim okula. (Cebimde de 5 kuruş yok. Bildiğiniz 0′dayım yani. Biletimde de 2 biniş vardı. Birini kullanmıştım, diğer binişi de okuldan dönüşe kaldı.) Okulun içinde yarım saat mesafede olan rektörlüğe kadar yürüdükten sonra listede adımın olmadığını görünce ikinci bir şok daha yaşadım. Ordan mühendisliğe öğrenci işlerine gittim. Yaptıkları bir hata sonucu benim ismimi atladıklarını söylediler. Buna da neyse dedim. Sabırlı adamım ya. Kendi içimde neler neler yaşadım o ayrı.

Çıktım okuldan son varlığımla eve gidicem. Otobüse binmeden önce Selami Danışmaz, Ömer Faruk Yılmaz arkadaşlarım aradılar, o sırada otobüse bindim. Bu başıma gelenleri anlattım kendilerine. Anlatırken otobüste anlattıklarımı duyan bir amcamız cebime bişeyler sıkıştırdı. Telefonu kapattım, baktım para. Geri vermeye çalıştım baya bir. Almadı benim de oğlum okuyo al dedi. Allah razı olsun dedim.. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Hafif bir tebessüm oluştu yüzümde..

Sizce gülsem mi, ağlasam mı?..

Hem gül hem de şükret ;) burası Gayseri :D

Dursun Kaplan
18.12.2009, 15:34
Allah bizede nasip etsin. :cool: Tam 100 olmasın, 97-98 felan. :rolleyes:

Nurbanu
18.12.2009, 15:38
Allah bizede nasip etsin. :cool: Tam 100 olmasın, 97-98 felan. :rolleyes:

Amiiiiiiiiiiiiiiiiiiin :D :D

Kazım Uzunboy
18.12.2009, 15:41
@Hasan Ayvenli

Ne iyi adammış ya. :):)

@Livera61

Sıralara, duvarlara yazı yazanları hiç sevmem. :cool:

Cem Akyüz
18.12.2009, 15:58
@Hasan Ayvenli

@Livera61

Canın sağolsun Kazım:)

Mehmet Fırat
18.12.2009, 16:00
Duvara yazma ile ilgili benim de başıma ufak bir şey geldi;

Lise 1'de fizik sınıfındayız. Tabii sıram ve benim önünde olduğum duvar, tarafımca 'TS, Trabzonspor vb.' yazılarla doldurulmuş durumda. Sınıfta da bu huyumla meşhurum. :cool: Neyse, Fizik hocam geldi, duvarın halini gördü. Bir şey demeyip masasına geçti. Sonra sınıfa dönüp; "Duvara yazanların akıl sağlığının yerinde olmadığını düşünüyorum" dediği anda tüm sınıf alaycı bakışlarıyla bana bakıyordu... :o

Dursun Kaplan
18.12.2009, 16:01

Adamın okumaya niyeti olmayınca. ççç

Ertan 51
18.12.2009, 16:14
İstanbul a yer varmı diye sorar,yok dersin
''hiç mi yok'' diye sordumu nutkum duruyor:mad: dumur neyse tam ondan oluyorum işte.

Hasan Ayvenli
24.12.2009, 21:41
Hem gül hem de şükret ;) burası Gayseri :D

ikisi de aynı anda oluverdi :)

@Hasan Ayvenli

@Livera61

insanlık ölmedi Kazıııım :)

ilhan
24.12.2009, 21:50
Geçenlerde markete gitmiştim. Durakta 2-3 sene aynı sınıfta okuduğum arkadaşımı gördüm. Samimiydik. Öyle telefonla görüşüyorduk, arkadaşlarla toplu şekilde bir araya geldiğimizde falan birlikte eğleniyorduk vs.. Neyse yanında arkadaşları vardı. Görmüşken selam vereyim dedim. "Gülçin n'aaber?" dedim. "İyi arkadaşım sen" diye cevap verdi. Ben kaldım öyle..

Neye uğradığımı şaşırdım resmen. Arkadaşları gülmese fena bozardim. :) "Sana naber diyene kadar bende iyiydim" dedim. Döndüm, gittim. :D

Ama o şok anını atlatamadım bir süre. Ben bir şey kaybetmedim sonuçta. O günden sonra ne attığı mesajlara cevap verdim, ne de gördüğünde verdiği selamları aldım.

isimsiz_61
26.12.2009, 11:57
bende bira tane anlatayım bari
geçen sene baya kalabalık bir şekilde oturuyoruz halamlar kuzenler falan.elektrikte yok babam bana dedi ki hülya bir çay koy da içelim.bende elimde mum ketıla su koydum:D geldim içeri babam diyoki hülya sen suyu ketıla mı koydun bende saf gibi evet dedim başladılar gülmeye.ben sonradan uyandım şaka gibi ya elimde mumla ketıla su koyuyorum o an en dumur olduğum anlardan biriydi :D:D

Onur Şeref
26.12.2009, 12:51

Geçen seneki dumur'um.

O zamandan beri daha bu derecede bişeyle karşılaşmadım..:D

Erbay
26.12.2009, 13:22

ççç Vay kırtasiyeci vay ççç

Özkan
26.12.2009, 14:34
Eski kız arkadaşımın beni terk ediş şekli ile dumura uğramıştım ve kendimi henüz toparlayamadım.

Facebook'ta ".... is in a relationship with...." cümlesini görmemle neye uğradığımı şaşırmıştım. Çok sevdiğim ve gelecek planları yaptığım kız arkadaşım başkasıyla ilişkisi olduğunu duyuruyordu. Bundan daha rezil bir duruma düşebileceğimi sanmıyorum.

Ahmet Başkaya
26.12.2009, 14:35
Eski kız arkadaşımın beni terk ediş şekli ile dumura uğramıştım ve kendimi henüz toparlayamadım.

Facebook'ta ".... is in a relationship with...." cümlesini görmemle neye uğradığımı şaşırmıştım. Çok sevdiğim ve gelecek planları yaptığım kız arkadaşım başkasıyla ilişkisi olduğunu duyuruyordu. Bundan daha rezil bir duruma düşebileceğimi sanmıyorum.

İzninle sövebilir miyim :)

Serdar Ersoy
26.12.2009, 14:36

Bende izin istiyorum :)

Özkan
26.12.2009, 14:38
Buyrun arkadaşlar. İstediğiniz gibi sövün. Hattâ 7 ceddine sövün böyle kız yetiştirdikleri için.

Ahmet Başkaya
26.12.2009, 14:40
Günaha girdiğine , değmez abisi böylesi için mayası bozuktur bunun gibilerin koymaz: )

Adem Erdoğan
26.12.2009, 14:45
Buyrun arkadaşlar. İstediğiniz gibi sövün. Hattâ 7 ceddine sövün böyle kız yetiştirdikleri için.

bence en azından 2 tokat patlatmalıydın.

yada okkalı olursa 1 tokat da olabilir tabi.

Özkan
26.12.2009, 16:05
Tokatla falan olacak iş değil. Unutamayacağı bir intikam için fırsat kolluyorum.

ilhan
26.12.2009, 19:35
Bence umursamaman en büyük tokat olacaktır Özkan'cım. :) Bunu bizzat "ilk aşk" adını verdiğimiz o saçma olayda gözleriyle görerek yaşamış biri olarak söylüyorum. Sen yine netten duymuşsun. :)

JoKeR™
26.12.2009, 20:13
Gçenlerde belediye otobüsüne bindim
İzmirde olanlar bilirler izmirdeki yaşlı kandınlar biraz kokoş olurlar 70 yaşına gelir ama mini etek dekolteden falan vaz geçmezler genede neyse işten çıktım otobüse bindim ama resmen ölüyom yorgunluktan yanımdada bi tane dede var boyna bişeler anlatıyo yarı dinliyom yarı dinlemiyom neyse
bir iki durak daha gittik bi baktım bi tane kokona bindi ama dili dışarda normalde ölelerine kolay kolay yer vermem ama dedim ulen yaşlı heralde yoruldu yer verem tam geldi balıma dikildi buyur teyze otur dedim
ulen demz olaydım kadın birden demezmi ne teyzesi terbiyesiz herif kaç yaşına gelmişsn ne teyzesi falan öle kaldım
bende döndüm dedim ulen senin yaşında babanem var benim dua et buyur nine otur demedim oturdum gene yerime kadın sölene sölene arkaya doğru gitti
yanımdaki dede diyo aferin torunum en iyisini yaptın benim karı böyle olcak keserim onu:D

Adem Erdoğan
26.12.2009, 20:25
Joker...:D

Selman
26.12.2009, 20:41

Daha rezili var Özkan.Kız arkadaşının senin arkadaşlarından biriyle ilişkisi olduğunu düşün ;)

Serdær
26.12.2009, 21:11
Dumur anı çok hatırladıkça anlatırım ;

Çalıştığım şirketten dolayı teknolojik ürün çeşitine baya sahibiz.

Kısa anlatacağım yoksa uzar gider.

Müşteri geldi çift çekirdek bilgisayar istediğini söyledi ( O zaman çift çekirdek yeni çıkmış ).

Bizde konuştuk neyse bir markaya karar verdi. Ve sattık.

Marka ismi vermeyeceğim reklam olur :)

Neyse 1 saat sonra geldi , bağırmaya başladı..

İşte kardeşim siz bana çift çekirdek diye sattınız bu bilgisayarda çift çekirdek işlemci yok falan filan..

Neyse dedik bakalım..

Baktık Aygıt Yöneticisinden ; beyfendi dedik çift çekirdek bu.

Kasanın içini açın bakın görün anlarsınız dedi.

Neyse kasanın içini açtık işlemciyi falan çıkardık baktık bu çift çekirdek beyfendi.

Yoook adam bu çift çekirdek değil diyor.

Daha sonra sordum beyfendi çift çekirdek olmadığını neden düşünüyorsunuz ;

Ne desin ; Bu bilgisayarda iki tane fan iki tane işlemci yok siz beni kandırıyorsunuz bunu geri alın.

Şok'a uğradım resmen :D

Onur Şeref
26.12.2009, 22:40
çççççç Serdar abi adama direk kapıyı gösterseydin.:D

hAtes
26.12.2009, 23:20
Samsundan memleketim Ünye'ye gidiyorum, yarım otobüsleri olan Ünye Birlik firmasıyla.Firmanın ünye şubesine gidip paso alırsanız 1 tl indirimli seyahat edebiliyorsunuz.Ücret te 7-8 tl civarı bişe.Otobuse bindikten sonra muavin paraları topluyor.En arka sırada oturuyorum ve kulaklıklarımla müzik dinliyorum(kulaklığım farklı bişe dışardan hiç ses almayanlardan).Muavin tam önüme geldi,kulaklıklarım hala kulağımda 10 tl kağıt para uzattım "1 pasolu dedim" ama tam olarak dikkatli bakmıyorum adama.Bişe dedi, ben de "Pasonu görebilirmiyim" dedi sandım.Kulaklığımın tekini çıkararak yüksek sesle "Yalanmı söylüyoruz da inanmıyorsun" dedim.Adam hiç bişe anlamamış şekilde bana bakıyo, en arkadaki 7-8 kişiyle beraber.Adam demez mi "Ne yalanı?'Bozuk yok mu?' diye sordum".Ben tabi dumur, çok ince bir sesle "ha yok hayır"dedim ve para üstümü aldıktan sonra kulaklığımı takıp kimsenin yüzüne bakamadığım için kafamı yan tarafa çevirip dalmış gibi yaptım...

Emirhan Makul
27.12.2009, 15:14
An İtibari ile gerçekleşti sıcağı sıcağına yazalım :)

Malum Aşura ayı geldi herkes aşure dağıtıyor , apartmanımıza da son 3 ayda yeni yeni komşular taşındı hiçde tanışma münasebetim olmadı kim kimdir bilmiyorum neyse

Az önce kapı çaldı mercekten baktım ki Anam :) Kim Kardashian Elinde Aşure tepsisi bizim kapının önünde bekliyor bir daha baktım yok gerçekten aşure getiremeyecek kadar güzel bir bayan hanım efendi kadın kapımızda,yani kız o kadar güzel ki tepside ki aşureler "Alma biziiii almaaa lannn" diye bağırıyor o derece :).

Aşuriye - İyi günlerrrr
Emirhan- İyi günlerrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Aşuriye - Aşure getirmiştim de aşure ayınız mübarek olsun
Emirhan- Evettttt ne kadarrrrr güzelllll çok teşekküüür ederizzzz

Dedim aşure elimde ben hala kadına bakıyorum o arada bilinç gitti tabi tekrar sağolun iyi günler hanımefendi dedim ;

Aşuriye - Kabı alabilir miyim
Emirhan -He hııı evet tabi ki bi sn

Dumur olduğum andı tabi sonra aşuriye hanım efendinin yüzünde ki " Ay bana baka kaldı " gülümsemesini gördüm iyi akşamlar dedğim uğurladım 25 yaşlarında bir ablaydı Allah sahibine bağışlasın inşallah :D

SEDAT
27.12.2009, 15:25
-Valla dumurmu desem ne desem ama benim hikayem şöyle
-Annem tatlı yapmış koymuş borcam tepsiye şerbette silme duruyor o derece..
-neyse bindim otobüse borcam elimde 10dk yolum var kalabalık ayaktayız..
-5 dk oldu o ara bnde dışarıyı izliyorum..
-Bir kadın sesi geldi "ay oğlum " diye ..
-Şöyle bi baktıkki benim borcam dan şerbet yandaki abimizin pantoldan aşşağı doğru süzülüyor hemde öyle böyle değil:)
-Oara otobüsteki herkes bakıyor tabi ..Ben o anı hatırlamıyorum zaten bedenen ordayım.
-Abi özürdilerim lafı zar zor çıktı azımdan ..adam kafa göz girişşse haklı yani jilet gibi giyinmiş..çok fena çok:)

TSezgin61
27.12.2009, 15:41
valla bilmiyorum yazdimmi buraya diye ama yine yaziyim bende bari..

Trabzona izine gittim. esiroglundan trabzona gitmek icin amca oglu dayi oglu dolmusa bindik. biraz bekledikten sonra yola ciktik.

yolda giderken arabada ferdi tayfurun sakrilarindan calmaya basladi. o seste bende pek dinleyemiyordum. önümdeki gence söföre sesini acmasini söylemesini rica ettim. ama pek orali olmamisti. bende tekrar bizim amca ogluna istegimi tekrarladim. nedense kimse umursamiyordu. sarki sesi oturdugum koltugun altinda geliyor ama herangi bir kolonda yok.

sonradan anladimki cebimde telefonumda ferdinin sarkisi vardi, o acilmis son ses caliyordu. acayip utanmistim hemen kapattim amcamin oglu az gülmemisti:D

Erbay
27.12.2009, 15:49
-Şöyle bi baktıkki benim borcam dan şerbet yandaki abimizin pantoldan aşşağı doğru süzülüyor hemde öyle böyle değil:)

ççç Abi şu tepsiyi tutar mısın deyip kaçmalıydınız. Daha doğrusu ben öyle yapardım. Mendille falan da çıkmaz o ççç

Onur Şeref
27.12.2009, 15:58
valla bilmiyorum yazdimmi buraya diye ama yine yaziyim bende bari..

Trabzona izine gittim. esiroglundan trabzona gitmek icin amca oglu dayi oglu dolmusa bindik. biraz bekledikten sonra yola ciktik.

yolda giderken arabada ferdi tayfurun sakrilarindan calmaya basladi. o seste bende pek dinleyemiyordum. önümdeki gence söföre sesini acmasini söylemesini rica ettim. ama pek orali olmamisti. bende tekrar bizim amca ogluna istegimi tekrarladim. nedense kimse umursamiyordu. sarki sesi oturdugum koltugun altinda geliyor ama herangi bir kolonda yok.

sonradan anladimki cebimde telefonumda ferdinin sarkisi vardi, o acilmis son ses caliyordu. acayip utanmistim hemen kapattim amcamin oglu az gülmemisti:D

Çok güzelmiş bu ççç

SEDAT
28.12.2009, 10:39
ççç Abi şu tepsiyi tutar mısın deyip kaçmalıydınız. Daha doğrusu ben öyle yapardım. Mendille falan da çıkmaz o çççTaşkesilmişim utancımdan:)

BAHADIR33
28.12.2009, 10:42
Tatlı "giyelim" , tatlı konuşalım değil mi? :)