PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Allah Şifa Versin Hemşerim

Armağan Dere
17.06.2007, 00:26
Karnedeki 6 zayıf intihar ettirdi
İlçesi'nde, karnesindeki zayıflara sinirlenen 15 yaşındaki Ayşegül Kuleyin babasına ait tabancayla intihara kalkıştı

Ağır yaralanan Kuleyin, kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.

Olay, dün saat 20.00 sıralarında Vakfıkebir İlçesi Hacıköy Mahallesi'nde meydana geldi. Vakfıkebir İMKB Mesleki Teknik Eğitim Okulu öğrencisi Ayşe Kuleyin, karnesindeki 6 zayıfı görünce sinirleri bozuldu. Eve giden Kuleyin, babasına ait tabancayı alıp karnına dayayarak tetiğe bastı. Karnından girip sırtından çıkan kurşunla ağır yaralanan Kuleyin, ailesi tarafından Vakfıkebir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kuleyin, buradaki ilk müdahalenin ardından sevk edildiği KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde ameliyata alındı.

Sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirilen Ayşe Kuleyin'in aile fertleri tek isteklerinin kızlarının yaşaması olduğunu söyledi.

macka61
17.06.2007, 01:14
geçmiş olsun ya her şey karne değil ki nişye böyle yapıyolar bende zamanında çok zayıf getirdim ama hayatın sadece karneden ibaret olmadığını biliyordum yapmayalım ailelerinize yazık onları hiç düşünmüyorsunuz

ilhan
17.06.2007, 01:33
Allah kardeşimize acil şifalar versin. Yazık ya :(

Ömer SEVİNÇ
17.06.2007, 01:39
Böyle öğretmen, böyle veli olmaz olsun..

Koray
17.06.2007, 03:00
zayıf gelmişte ne olmuş dünyanın sonu değil yaa..Allah acil şifalar versin..

Özsu
17.06.2007, 03:05
Çok geçmiş olsun , umarım tez zamanda iyileşir kardeşimiz..

Özkan
17.06.2007, 03:12
Çok yazık. Eğitim sistemi adı altında psikopat yetiştiriyoruz. Bu eğitim sistemi her türlü nükleer silâhtan daha tehlikeli.

Genç arkadaşımıza âcîl şifâlar diliyoruz. Umarım sağlığına* bir ân evvel kavuşur.

*Sağlık= Kişinin bedenen, rûhen ve toplumsal olarak tam iyilik hâli (Dünyâ Sağlık Örgütü tanımı)

Mayls
17.06.2007, 09:38
gecmis olsun bir an evvel saglina kavusur insallah

Cyzio
17.06.2007, 10:33
"Dünyanın Sonu"ndan başka hiç bir şey, dünyanın sonu değildir.

Bunu bir kabullenebilsek...

Cyzio
17.06.2007, 10:34
Tabii, şifa dileklerimle beraber.

cemilsezgin
17.06.2007, 11:39
bu egitim sistemiyle hiç bir halt olmaz arkadaşlar

LazAnisT
17.06.2007, 12:15
O psikolojiyi onlara yükleyen öğretmen,veli ve sisteme yazıklar olsun.Çok geçmiş olsun ne diyebiliriz ki

pReN@_61
17.06.2007, 20:05
Allah acil şifalar versin...:(

Cafer KILIÇSOY
17.06.2007, 21:10
O psikolojiyi onlara yükleyen öğretmen,veli ve sisteme yazıklar olsun.Çok geçmiş olsun ne diyebiliriz ki
Katılıyorum Sülayman Abiye

Bu arada çok geçmiş olsun

28TS61
17.06.2007, 21:19
intihar ettirdi yaziyor ama allahtan ölmemis
acil sifalar diliyorum

Egemen Yılmaz
18.06.2007, 14:36
geçmiş olsun. umarım en kısa zamanda iyileşir.

h.bezir61
18.06.2007, 14:46
Gecmis olsun Allah acil sifalar versin insallah.

A.Hilal Çakıroğlu
18.06.2007, 15:00
İnşallah en kısa zamanda iyileşir. :(

Sevgi
18.06.2007, 15:02
yazık...

Acil Şifalar diliyorum.

m@rdi
18.06.2007, 21:25
Allah acil şifalar versin:(

SDanışmaz
19.06.2007, 15:07

Abi sana katılmamak elde değil. Artık karneleri, oks'yi, öss'yi ölüm kalım meselesi yaptılar :mad:

Badaloğlu
19.06.2007, 18:25
Bu sistem devam ettiği sürece bu intihar girişimi ne ilk olacak! ne de son!...İlkokul'dan başlayan bir yarış var.Özür dileyerek benzetmek istiyorum.Tıpkı yarış atları gibi çocuklara habire kamçıyı vuruyoruz,oysa kapasite herkeste bir olmaz.İlkokul biterken parasız yatılı,sonra Anadolu-fen liseleri sınavları ve en tepede tabiki ÖSS...Çocukken başlıyor bu yarış...Deh kızım-oğlum deeeh...

Ayrıca birde şimdi dersane modasıdır gidiyor ki sormayın.Deli oluyorum.Okulda öğretilmeyenleri neden dersanede veriyorlar?Aynı hocalar dersanede öğrencilere birşeyler veriyorlar ama okulda zayıfı ver bitsin iş.Ama dersanede öğrenci başarısız olursa bu sefer dersanenin adı kötülenir,ayrıcada istatistiki bilgi açısından dersanenin adı kötü reklam olur-eksi puan alır.O yüzden dersanelerde hocalar ne biliyorsalarsa anlatıyorlar.İşin içinde tabi parada olunca,çocuklarımız yarış atları gibi koşturuluyor...

Herkes okuyacak diye birşeyde yok.Ama bazı analar,babalar anlamak istemezler.Felancının kızı-uşağı takdir getirdi sen ettun?Bu baskı dayanılmaz hal alır bazen.İşte bazı genç kardeşlerimiz bu baskıyı kaldıramazlar ve çözüm sandığı çaresizlik olan intihara teşebbüs ederler.Burada asıl iş, çocuklarını anlamayı becerebilen ailelerdedir.Hepimizin zaman zaman çaresiz kaldığı durumlar oluyor ama intiharı düşünmek; bunalımların en uç noktası...

Allah yardımcısı olsun.Acil şifalar diliyorum...

KUTADGU
19.06.2007, 18:36
Böyle öğretmen, böyle veli olmaz olsun..

Allah şifa versin de

be güzel abim öğretmen ile ne alakası var anlamış değilim...

ne ise tekrar tekrar Allah şifa versin..

Ömer SEVİNÇ
19.06.2007, 18:54
Allah şifa versin de

be güzel abim öğretmen ile ne alakası var anlamış değilim...

ne ise tekrar tekrar Allah şifa versin..

Abi çocuk o psikolojiye kendi kendine girmedi ya. Ailesi ve öğretmeni yüzünden intihar edecek duruma gelmiştir bence. Siz de öğretmensiniz biliyorum, öğretmen camiasına saygımız sonsuz ama arada böyle kıytırık elemanlar da çıkıyor..

Tekrar Allah şifa versin.