PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sinan Şamil Sam

61_dnc_TS
16.06.2007, 19:06
http://www.sporx.com/images/86/73/2309_B_SinanSamil005.jpg
Gözler Sinan'da olacak

"Boğaz’ın Boğası" lakaplı Sinan Şamil Sam, Dünya Ağırsıklet eski Boks Şampiyonu ABD’li Oliver McCall ile bu gece Ankara Atatürk Spor Sarayı’nda kozlarını paylaşacak.

WBC Ağırsıklet Boks yarı final maçında, boksörümüz Sinan Şamil Sam, ABD’li rakibi Oliver McCall ile bu gece karşı karşıya geliyor. Ankara Atatürk Spor Sarayı’ndaki karşılaşma gece saat 23.30’da başlayacak. Almanya’da profesyonel boks hayatını sürdüren Sinan Şamil Sam, 42 yaşındaki Dünya Ağırsiklet eski Boks Şampiyonu Oliver McCall’in güçlü bir boksör olduğunu belirterek, "Ben de Boğaz’ın Boğası’yım. Hedefim, final vizesi almak. Kendi seyircim önünde bunu başaracağıma inanıyorum. Babalar günü hediyem, galibiyet olacak. Herkese unutamayacağı bir gece yaşatmak istiyorum" dedi.

Ankara Atatürk Spor Sarayı’ndaki boks gecesi, saat 20.00’de başlayacak. Sinan Şamil Sam, ringe çıkana kadar, aralarında Küba asıllı Amerikalı boksör Juan Carlos Gomez’in de bulunduğu sporcuların mücadele edeceği 9 maç daha yapılacak. Sinan’ın karşılaşması, Fox TV'den canlı yayınlanacak. Atatürk Spor Sarayı’ndaki maçın bilet fiyatları ise 50 ile 300 YTL arasında değişiyor.
16.06.2007
__________________________________________________ ____________

Samsa@ bu adam ne zaman böyle dünya agir siklet boks sampiyonlugu için maç yapack?
__________________________________________________ ___________

dünya agir siklet boks sampiyonlugu maçına 1 maç kaldı(bu maçı kazanırsa tabiki)

61_dnc_TS
16.06.2007, 19:08
Sinan şehitler için ringde

Haftalardır merakla beklenen Sinan Şamil Sam-Oliver McCall mücadelesi bugün Ankara'da yapılacak. Ankara Atatürk Spor Salonu'nda yapılacak WBC yarı final maçına ilginin bir hayli fazla olduğu öğrenildi.
Karşılaşmayı Türkiye'de FOX TV'de 19.45'ten itibaren canlı olarak yayınlayacak. Şampiyon boksörümüz, Ankara'da bu organizasyonu gerçekleştiren Ahmet Öner'e çok teşekkür ettiğini söyledi. Son günlerde yaşanan terör olaylarından dolayı büyük acılar çektiğini ifade eden Sinan Şamil Sam, "Şehitlerimiz için bu maçı kazanacağım. Onların ailelerine bu önemli galibiyeti hediye etmek istiyorum. Benim galibiyetim ile bir tek şehit ailesi bile sevinse bu benim için büyük mutluluk olacak." yorumunu yaptı. Sinan Şamil Sam ile McCall'un karşı karşıya geleceği maç akşamında 9 boks maçı daha yapılacak. Naklen yayın için 80 kamera kullanılacak ve 30 kilometre kablo döşenecek.

Ferşat Balcı
16.06.2007, 20:27
Başladı mı?

coskun0661
16.06.2007, 20:37
sinan samıl sam kalbimiz vede yüregimiz senınle ..basarılar diliyorum..:alkış:

ilhan
16.06.2007, 23:00
Hadi Sinan.. Şehit aileleri için dövüşücem dedin..

Tüylerim diken diken seni bekliyoruz Sinan..

Saat 23:00 da. Başlıyor..

Sinan Lütfen! Türkiye için vur!

Ömer SEVİNÇ
16.06.2007, 23:48
Ne oldu maç?

Külünkoğlu
16.06.2007, 23:57
Başlamadı ki.. La havle ! ne zaman başlayacak bu maç yahu.

ilhan
17.06.2007, 00:01
Başlamadı ki.. La havle ! ne zaman başlayacak bu maç yahu.

Aynen abi dua ediyorum şu adamlardan birisi vursun nakavt olsun diye. Gomez alır bu maçı ya neyse =)

Abi sizdede var mı heyecan ?

Titriyorum yaf. :tr:

Külünkoğlu
17.06.2007, 00:03
Yok kardeş Şamil fena şartlanmış alır bu maçı rahat ol.

ilhan
17.06.2007, 00:09
Şehit aileleri için ringteyim. Onların yüzünü güldürürsem ne mutlu bana dedi gözleri doldu...

Reklamlardan sonra Sinan ringte..

Allah'ım ne olur kazansın..

ilhan
17.06.2007, 00:32
İlk Round bitti..

Sinan'ın isabetli yumrukları var. ilk round bizim..

Hadi Sinan...

ilhan
17.06.2007, 00:37
İkinci Round bitti..

Sinan'ın net yumrukları var yine. Ama 1-2tane darbe aldı.

Sarılmalarla geçiyor.

Bu roundda bizim sayılır.

Hadi Sinan!

ilhan
17.06.2007, 00:41
3 Round bitti.

Sinan'ın gözünün altı cok kötü kanıyor. Kötü darbe aldı.

Şerefsiz McCall , Sinan'ın arkası dönükken vurdu.!

Hayde Sinan !

ilhan
17.06.2007, 00:44
4. Round bitti.

Sinan bariz önde götürüyor.

Hayde Sinan !

ilhan
17.06.2007, 00:48
5. Roundda bitti.

Nakavt olsa daha iyi olucak ama Sinan böylede üstün.

Özsu
17.06.2007, 00:52
hangi kanalda arkadaşlar ne zaman başladı yaa

ilhan
17.06.2007, 00:54
6. round bitti. Sinan'ın gözü cok kötü.

Tek gözle dövüşüyor sanki..

Hayde be Sinan :(

Özsu
arkadasım bı soru yazdım yardımcı olacakmısın?

ilhan
hangi kanalda arkadaşlar ne zaman başladı yaa

Fox Tv'de.

Özsu
17.06.2007, 00:56
Fox tv bende 8den beri açık. Allah allah yahu
dizi war kanalda:S

ilhan
17.06.2007, 00:58
Özay , Fox Türk olabilir açık olan kanal.

7. Roundda bitti. Sinan'ın gözü çok kötü.

8. Round başladı.

Özsu
17.06.2007, 01:00
Toplam kaç rounddan oluşuyordu İlhan?
Birde son durum nedir?

ilhan
17.06.2007, 01:02
12 Round var .

8. Round bitti. Bariz üstünlüğümüz var. Fakat Sinan'in bir gözü %50 görüyor.

Allah Yardımcısı olsun.

9. Round başladı..

ilhan
17.06.2007, 01:05
9. Roundda bitti. Bu roundda bizim.

son 3 Round. Kazanıcaz inşallah.

10. Round başlıyor.

Özsu
17.06.2007, 01:08
Bir gazete , bir spor haberi , netteki sitelerden biri bi haber verir yahu.
Dünyanın en önemli box maçıdır bu ama hiç bir kanalımız vermiyor fox dışında.
Kaç gündür bekliyordum bu maçı..

10.round da durumlar nedir?

ilhan
17.06.2007, 01:10
10. roundda bitti.

Cok isabetli yumrukları var Sinan'ın. 1-2 tane yedi ama.

Puan olarak ezdik McCall'i. Ama Sinan'ın gözü çok kötü.

11. Round başladı..

mehmet83
17.06.2007, 01:10
hala devammi ediyo??? nasil gidiyo??deli olucam ya biz izliyemiyoruz

FANATIK61
17.06.2007, 01:13
Gözü cok kötü oldu. 11. Raund bitti. Durumlar esit...

ilhan
17.06.2007, 01:14
11 Roundda bitti. Çok kötü darbeler aldı. Durumlar hemen hemen eşit.

Ama Sinan yine önde.

Son round.

Hayde Sinan ..

Özsu
Yüzyılın en önemli box maçı şuana kadar oynanan maçlar içinde.. Nasıl bir kadal D , show yada star felan veremez. Bari Sinan maçı alsada moralimiz biraz olsun yerine gelse..

Haydi Sinan .. son maçıda alacaksın bunu alırsan..

Bastır!!!

mehmet83
Allah kahretsin...

mehmet83
17.06.2007, 01:15
arkadaslar gozunuzu sevim iyi haberler verin bize. hadi aslanim yen sunu ya

FANATIK61
17.06.2007, 01:15
Sinan 12 Raunda süper basladi... Haydi Kocum

FANATIK61
17.06.2007, 01:17
Mac bitti... Puanlar az sonra...

ilhan
Hakemler şerefsizlik yapmazsa ! Biz kazandık !!!

mehmet83
nasil gecti arkadaslar sizce kim aldi???

ilhan
17.06.2007, 01:18
5Bin kişi Ayakta Sinan sesleriyle inliyor spor salonu..

Sahaya yabancı maddeler geliyor!

Sinan kazanıcak hayde!

ilhan
17.06.2007, 01:20
McCall kazandı :((((((((((((((((((((

FANATIK61
Puanlar aciklandi... Amerikan Böksör kazandi maalesef

Özsu
Olamaz yaww...:(

ilhan
17.06.2007, 01:22
Bunu haketmedik :(((

FANATIK61
17.06.2007, 01:24
Gecmis olsun Sinan'a baya Gözü gitti yinede iyi mücadele etti...

h@msi61
17.06.2007, 01:24
Adam Sinanı resmen dövdü, normal sonuç. Salak spiker başka bir maç anlattı sanki...

Ömer SEVİNÇ
17.06.2007, 01:26
Aynen katılıyorum hamsi61'e. Spikeri de tebrik etmek lazım. Sayesinde Sinan kaybetti diye üzülmedim. Aptal adam öyle bir anlattı ki maçı yemin ediyorum içimden Sinan kaybetsin demek geçti. Sırf salağa kapak olsun diye.

macka61
17.06.2007, 01:27
sinanı ben artık beğenmiyorum çok maç kaybetmeye başladı çok ağır bir boksör biraz kilo vermesi lazım ama yinede gönül kazanmasını isterdi

Berk Akçay
17.06.2007, 02:10
evet resmen spiker beni sini,r krizine soktu yani bu kadar salklık olur yani insan göz göre göre böyle bir maç anlatırmı sinirim bozuldu Sinan yenildi sanırım spiker orada bayılmıştır...

denizgrsy
17.06.2007, 11:21
bu adamdan bi halt olmaz....çok yağ bağlamış...bide 7 ay hazırlanmış falan filan..darma dağan oldu,bu kadar ağır boksör olmaz!iki saatte bi yumruk sallayacaktaaa...ooohooooo....ne sağa sola dönebiliyor,zor hareket ediyor!neyse haketti mağlubiyeti

Erdem Keser
17.06.2007, 15:03
Danny Wlliamsi ve Dennis Bakhtovu nakavtla yere serdigi maclara bakinca bi insan bu kadar kisa surede nasil boyle coker diye dusunmeden edemiyosunuz..Sinan ringe ciktiginda sahsen taniyamadim acayip sekilde yuzu cokmus ve kondisyonu gerilemis .Yagli olmasinda bi sakinca yok zaten onun tarzi oyle ama kendisine bakmadigi cok acik goruluyor ayrica karsindaki isim 94 yilinda Lennox Lewisi devirmis bir adam ama sinanin her turlu zorluga ragmen bu adami indirmesi gerekiyordu yazik oldu artik klasmanda sansi kalmadi gibi bisey...

Gamze
17.06.2007, 15:11
Ya arkadaşlar Sinan gözüne o darbeyi almasaydı maçı rahat alırdı.Adam 3. rounddan itibaren kapalı gözle oynadı insaf...İlk 5-6 roundda da iyiydi ve üstündü.Ama o gözü bitirdi onu.Hakkımız falan da yenmedi bence,adam Sinan'ı açıkça dövdü ne yazık ki.

Bence yine de Sinan büyük bir tebriği hak ediyor.O gözle 8-9 round geçirdi,dayandı,yıkılmadı...Bravo doğrusu...

Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim;

Hadi Türkler var diye izliyoruz ediyoruz falan ama box spor falan değil kardeşim.Karşındakini döve döve kendinden geçirmeye çalışıyorsun,hani abondane etmek diye garip ama yerinde bir tabir vardır, onu yapmaya çalışıyorsun,sonra da kazandım,sporcuyum diye geziyorsun...Yok arkadaş...Böyle spor olmaz.Ne box ne de kick box spor falan değil...

Erkan
17.06.2007, 15:17
Sinan bile sanki spikeri duyar gibi hareket etti.. Shortu dustu gibi oldu, spiker sinanin umrunda bile degil dedi...Sinan maci durdurdu shortunu cektirdi :D... Selcuk Aydinin macini izledim sonra da moralimi biraz duzeltim... Sinanin rahat alacagi bi maciydi , amerikali da gordu neyapip etti sakatladi sinani gozunden...

Erdem Keser
17.06.2007, 15:52
Spiker ayri bi faciaydi adam bi saniye susmak bilmedi :D:Dbide bisey bildiginden konusmuyor surekli bos konusuyor en ufak bi boks terimi bildigide yok sanki futbol maci anlatiyo ..hadi sinan vur sinan kir sinan..bence boyle kalitesi yuksek ve onemli maclari deneyimli spikerlerin anlatmasi gerek..

Aslıhan
17.06.2007, 16:04
hakketten spiker bi faciaydı :D bokstan çok anlamam ama Sinanın en küçük bi hamlesini bile öle bi anlatıyoduki sanki nakavt yapmıştı :D

ilhan
17.06.2007, 16:04
Sinan dövüşürken sanki aklı başka yerdeydi. Heyecanlanıyordu her yumrukta.

surmeneli_ts61
17.06.2007, 16:19
Kötü bir maglubiyet aldık..Daha maçın başında sinanın gözunde meydana gelen problem maçın gidişatını etkiledi...Spiker tam bir faciaydı zaten onu anlatmaya gerek...:D

Gercekten bu sonuca üzülmemek elde değil...:(

Cafer KILIÇSOY
17.06.2007, 21:05
Ya arkadaşlar Sinan gözüne o darbeyi almasaydı maçı rahat alırdı.Adam 3. rounddan itibaren kapalı gözle oynadı insaf...İlk 5-6 roundda da iyiydi ve üstündü.Ama o gözü bitirdi onu.Hakkımız falan da yenmedi bence,adam Sinan'ı açıkça dövdü ne yazık ki.

Bence yine de Sinan büyük bir tebriği hak ediyor.O gözle 8-9 round geçirdi,dayandı,yıkılmadı...Bravo doğrusu...

Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim;

Hadi Türkler var diye izliyoruz ediyoruz falan ama box spor falan değil kardeşim.Karşındakini döve döve kendinden geçirmeye çalışıyorsun,hani abondane etmek diye garip ama yerinde bir tabir vardır, onu yapmaya çalışıyorsun,sonra da kazandım,sporcuyum diye geziyorsun...Yok arkadaş...Böyle spor olmaz.Ne box ne de kick box spor falan değil...
Katılıyorum Gamze'ye.

Ayrıca;

Amerikalı boksör hiçte öyle zor bir rakip falan değil yani. Sinanın bu macı rahat alacağını tahmin ediyordum ama olmadı. Gözüne gelen darbe macın kırılma noktasıydı. Amerikalıda maç boyunca o gözüne çalıştı. Sinanın bu şartlar altında maçı bitirmesi bile mucizeydi.

Sinan yumrukları çok etkili bir boksör olarak. Rakibine üstüste iki yumruk atsın okkalı yerden kalkamaz. Ama çok ağır hareket ediyor.

Son olarak

Boks bir sporsa, savaş olimpiyattır

kutoz
17.06.2007, 21:59
iki boksör düşünün şimdi. Birisi 32 yaşında (34'te olabilir), diğeri 42 yaşında... İkisini karşılaştırıp vücut yapısına bakınca, hangisinin taha sportif olduğunu hemen anlayıveriyorsunuz. Sinan Şamil Sam, bizi gururlandırmıştır belki birçok müsabakada. Ama merak etmiyor değilim hani. Hiç mi aynanın karşısında Rocky gibi dans etmiyor. Hani etmiş olsa, o vücudun bir boksör değil de, daha çok sumo güreşine uygun olduğunu anlar. Hani onu hamanda filan görse birisi, kamyon şoförü sanır.

Spiker için pek birşey söylemeyeceğim. O adam öyle konuştuğu için para kazanıyor ve bunun de gereğini yerini getirdi.

Sinan Şamil Sam'a da Beyaz Şovda başarılar diliyorum. Medyatiklik adamı böyle bozuyor işte...

A.Alper
22.06.2007, 19:17
ben boksu sadist bir tören olarak görüyorum asla bir spor değil her ne kadar kask gibi koruma önlemlerine başvurulsa da iki insanın birbirini kıyasıya dövdüğü ve sonra sarılıp ayrıldıkları bir "spor" bana hiç de sempatik gelmiyor

Ozan
22.06.2007, 20:56
ben boksu sadist bir tören olarak görüyorum asla bir spor değil her ne kadar kask gibi koruma önlemlerine başvurulsa da iki insanın birbirini kıyasıya dövdüğü ve sonra sarılıp ayrıldıkları bir "spor" bana hiç de sempatik gelmiyor

boks zaten spor un tanımlarına uymayan bir şey . spor da insan sağlıklı olmayı ön plana koyar . burada birbirlerini dövüyorlar . spor adı altında kavgacı insanların deşarj olma yöntemi gibi bir şey.

gaybana61
25.06.2007, 11:48
olmadı bu sinan ama senin biz yinede arkadayız...

bordoylamavi
25.06.2007, 13:35
bariz bi şekilde amerikalının isabetli yumruklarının olduğu ve kondisyon olarak sinanın ayakta durmaadığı bir maç spiker ve yorumcu nasıl oluyor da açık farkla öndeymişiz gibi anlatıyor onu anlamadım ben

Kazım Uzunboy
02.07.2008, 19:45
Sinan Şamil Sam AVRUPA ŞAMPİYONLUK MAÇINA hazır

http://www.nethaber.com/Nethaber.Statics/Images/news/s/v/sinansamilsam_99.jpg
"BOĞAZIN BOĞASI", 4 TEMMUZ'DA ANKARA'DA İTALYAN PAOLO VIDOZ İLE IBF AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU İÇİN KARŞILAŞACAK

Kıtalararası Ağır Siklet Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam, 4 Temmuz'da Ankara'da Uluslararası Boks Federasyonu (IBF) Avrupa Şampiyonluğu maçında İtalyan Paolo Vidoz ile karşılaşacak.

Sinan Şamil Sam, büyük maç öncesinde hazırlıklarını karşılaşmanın yapılacağı şehir olan Ankara'da gerçekleştirdi. 12 bin 500 kişilik Mustafa Özbek Spor Salonu'nda Cuma günü gerçekleştirilecek tarihi gecede "Boğazın Boğası" lakaplı Sinan Şamil Sam, İtalyan rakibiyle kozlarını paylaşacak.

Oliver McCall ile yapılan WBC Kıtalararası Dünya Şampiyonluk maçında rakibine 114-113 gibi çok küçük bir puan farkıyla mağlup olan Sinan Şamil Sam'ın o maçta göz altı torbası yırtılmış ve buna rağmen 12 round boyunca maçı bırakmamıştı. Yine Ankara'da yapılacak olan maçta Sinan Şamil Sam, rakibini mağlup ederse Dünya Şampiyonluk maçı yapmaya hak kazanacak.

Ünlü boksörün menajeri Ahmet Öner yaptığı açıklamada, "Sinan kazanırsa yıl sonuna doğru WBA federasyonunda Nikolay Valuev ile dünya şampiyonluk maçına çıkacak" dedi.
Sinan Şamil Sam'ın rakibi 37 yaşındaki İtalyan Paolo Vidoz'un "Gladyatör" olarak bilinen lakabı, çenesi kırıldıktan sonra çenesine takılan titanyum sebebiyle "Titanium Çene" olarak değişti. Bu akşam Ankara'ya gelecek olan İtalyan boksör, yarın Büyük Anadolu Oteli'ndeki basın toplantısına katılacak.

IBF Avrupa Şampiyonu'nu belirleyecek karşılaşmanın biletleri, 10, 20 ve 100 YTL'den satışa sunulurken, dev mücadele FOX Tv'den Bilgehan Demir'in sunumuyla naklen yayınlanacak.
Öte yandan, Türk boksörlerden Mahir Oral, Atagün Yalçınkaya, Yakup Sağlam, Mustafa Karagöllü Cuma akşamı ringe çıkacak. Gecenin en önemli maçlarından biri ise iki yabancı boksör arasında yapılacak. Arnavut Nuri Seferi ile Nijerya asıllı İngiliz boksör Herbie Hide 86 kiloda WBC Kıtalararası Şampiyonluk mücadelesi, Sinan Şamil Sam-Paolo Vidoz maçının hemen öncesinde gerçekleştirilecek.

Gelmek isteyenler Kafe Ankara'ya uğrasın :)

Veya
Mustafa-CanBasten-Kazım_ üçlüsünden birine özel mesaj ile ulaşması yeterlidir:)

Kazım Uzunboy
05.07.2008, 01:38
Maçın sonucunu berabere diye açıkladılar ama olay çıkmaması için söylendiği düşünülüyor..

Yenilme olasılığı daha yüksekti çünkü..

Maç sonunda olaylar çıktı ve ortalık karıştı :\

Dakika dakika içindeydim :D

Kadir
05.07.2008, 03:30
Enteresan bir maç oldu beraberlik açıklandı garip bir maçdı .

Dursun Kaplan
05.07.2008, 09:02
Sinan eski Sinan değiL gibi.. :S

Önümüzdeki maçLara bakıcaz artık.. :cool:

Cengiz Çubukcu
05.07.2008, 09:13
şimdi ne olacak ? koskoca dünya çapında organizasyon olay çıkmasın diye bu hale getirilir mi? işin içinde büyük paralar da dönse spor değil mi bu, yenmek de var yenilmekde.....ama işin en doğrusu sinana Türkiyede maç yapmak pek yaramıyor....

Atakan
05.07.2008, 10:04
Sinan Ringde bi garip duruyordu zaten spiker konusunda bişi demicem

Kazım Uzunboy
05.07.2008, 11:19
Unvan maçında hakeme kafa
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/7/7_220645_Sinan280.jpg
'Boğazın Boğası' lakaplı Türk boksör Sinan Şamil Sam ile ‘Gladyatör´ lakaplı İtalyan boksör Paolo Vidoz arasında yapılan IBF (Dünya Boks Federasyonu) Avrupa Şampiyonluğu unvan maçı berabere bitti.
5.7.2008

"Boğazın Boğası" lakaplı Türk boksör Sinan Şamil Sam ile İtalyan boksör Paolo Vidoz arasında yapılan IBF (Dünya Boks Federasyonu) Avrupa Şampiyonluğu unvan maçı berabere bitti.

Büyük Anadolu Otel’de yapılan maçta ikinci kez Ankaralı sporseverlerin karşısına çıkan Sinan Şamil Sam, daha önce 1997 yılında İtalya’nın Bari kentinde düzenlenen Akdeniz Oyunları’nda yenildiği "Gladyatör" lakaplı İtalyan boksör Vidaz’dan rövanşı almak için mücadele etti.Kariyerinde 34 kez maç yapan ve 4 kez rakiplerine boyun eğen 34 yaşındaki Sam ile 37 yaşındaki rakibi arasındaki mücadele büyük çekişmeye sahne oldu. İlk 3 rauntta etkili vuruşlarıyla rakibine üstünlük sağlayan Sam, 4. ve 5. rauntlarda güçlü rakibinin ataklarına karşılık vermekte zorlandı. 6. raunttan itibaren oyunda yeniden dengeyi kuran Sam, kritik zamanlardaki vuruşlarıyla önemli puanlar kazandı. Ancak "Boğazın Boğası" lakaplı boksör, bu performansını son rauntlara taşıyamayınca, İtalyan rakibi direkt yumruk ve kombinasyonlarla maçta tekrar dengeyi kurdu.

Toplam 7570 biletli sporseverin izlediği ve 12 raunt boyunca büyük heyecana sahne olan maçın sonunda hakemlerin puanları toplandı. Hakemlerin çoğunluğunun beraberlik puanı vermesi nedeniyle mücadele eşitlikle sonuçlandı ve her iki boksör de kemeri takmayı başaramadı. Bu arada, Arena Promotion Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öner, puanlar toplanırken ve sonrasında hakemlere uzun süre itiraz etti. Beraberlik kararının açıklanmasının ardından tepkisini sürdüren Öner, sinirlerine hakim olamayınca bir hakeme kafayla vurdu. Öner, çevresindekiler tarafından zorlukla sakinleştirildi.Maç biter bitmez ellerini havaya kaldırarak sevinç yaşayan ve seyircileri selamlayan Sinan Şamil Sam da beraberlik kararının açıklanmasından sonra büyük hayal kırıklığı yaşadı.Çok üzgün olduğu gözlenen Sinan Şamil Sam, maçtan sonra yaptığı açıklamada, ilk raundlarda rakibine karşı üstün bir mücadele sergilediğini fakat daha sonra kendisine yandan gelen "maçı böyle götür nakavt olma yeter" kazınıyorsun taktiği üzerine savunmaya geçtiğini söyledi.Şam, "Ancak maç berabere bitti. Çok üzüntülüyüm. Sonuca inanamıyorum. Ankara’nın şansızlığı mı, benim uğursuzluğum mu bilemiyorum. Bu maç İtalya’da olsa bu İtalyan beni yüzde 50 farkla yenerdi" diye konuştu.Öte yandan, unvan maçı öncesinde ringe çıkan olimpiyat gümüş madalyalı Atagün Yalçınkaya, Rus Vladislav Sagalarov’u, Yakup Sağlam, Ukraynalı Alexander Subin’i, Mustafa Karagöllü Letonyalı Andrei Tolstihs’i, Mahir Oral da yine Letonyalı Jurijs Boreiko’yu yenmeyi başardı.

fanatik.com.tr

macka61
05.07.2008, 16:40
sinan bitmiş o boks yapacağına güreş yapsın

Kazım Uzunboy
06.07.2008, 12:06
Boks'u bırakıyor mu?
Uluslararası Boks Federasyonu (IBF) Avrupa Şampiyonluğu ünvan maçında İtalyan rakibi Paolo Vidoz ile berabere kalan Sinan Şamil Sam, boksu bıracağının sinyallerini verdi.

2007 yılında Ankara'da kaybettiği Oliver McCall maçından sonra yine başkentte Paolo Vidoz'u yenemeyen Sinan Şamil Sam,daha önce Dünya Boks Konseyi (WBC) Kıtalararası Ağırsıklet Boks şampiyonluğunu da kazanan Sinan Şamil Sam, son dönemdeki düşüşün ardından ringlere veda etmeye hazırlandığının sinyalini verdi.

34 yaşındaki Sinan Şamil Sam, Vidoz ile yaptığı maçın muhtemelen kariyerinin son maçı olduğunu belirtirken, bir daha ringleri görmek istemediğini söyledi Sinan Şamil.

Sam, Vidoz karşısında üstün olmasına rağmen maçın berabere bittiğini belirtirken, "Vidoz karşısında ciddi anlamda haksızlığa uğradığımı düşünüyorum.

Ankara'da 2. maçımı oynadım. Bende mi bir uğursuzluk var acaba? Bilemiyorum. Lanet olsun. Muhtemelen bu maç benim son maçımdı. Bundan sonra rignleri görmek istemiyorum. Allah hepsinin üzerinde olsun. Başka birşey söylemek istemiyorum" diye konuştu.

34 yaşındaki Sinan Şamil Sam, 1999 yılında amatör olarak dünya şampiyonu olduktan sonra 2000 yılında profesyonelliğe geçti. Profesyonel kariyerinde 35 maç yapan Sinan Şamil Sam, 30 galibiyet, 4 mağlubiyet ve 1 beraberlik aldı. Sinan Şamil Sam, daha önce (WBC) Kıtalararası Ağırsıklet boks şampiyonluğunu da kazanmıştı.

spor61.net

Emirhan Makul
06.07.2008, 12:18
bıraksın ya boksu bırakıp sumoya başlasın 500 kiloluk bokscu olmaz yumruk vurmaya hali kalmamış

lazrail8989
06.07.2008, 12:21
ewet bende duydum sinan bırakacakmıs boksörlüğü mac sonrasını ızledıgımde herkesın buyuk tepkısı oldu bu işte bi bit yeneği Türkler her yerde eziliyor Sinanın dediği gibi Allah onların üzerinde olsun.Özellikle sinirden şampiyonluk kemerini hakemın onunde yerden yere vuran bir kardesımız tepkısını cok agır gosterdı ve salon karıstı bakalım cok kotu sonuclar cıkacak Türkiye adına hayırlısı

Tayfun
09.07.2008, 13:44
Maç sonunda çıkan kavga daha zevkliydi.. :)

fincher
16.07.2008, 19:50
"Boğaz'ın Boğası" Avrupa Şampiyonu!

Ankara'da 4 Temmuz'da İtalyan rakibi Paolo Vidoz ile berabere kalan "Boğaz'ın Boğası" lakaplı Türk boksör Sinan Şamil Sam, bağlı olduğu Hamburg kentindeki Arena şirketinin sahibi Ahmet Öner'in itirazı üzerine Avrupa Boks Birliği (EBU) tarafından ağır siklette Avrupa Şampiyonu ilan edildi.

Tarih16 Temmuz 2008 , 19:35

Sinan böylece, Avrupa Şampiyonluğu kemerini koruyarak, profesyonel boks yaşamında ikinci kez Avrupa Şampiyonu oldu.

Arena şirketinin sahibi Öner, puan hakemlerinden birinin kararını maçtan sonra Sinan'ın aleyhine çevirdiği gerekçesiyle itirazda bulunmuştu.

Arena tarafından yapılan açıklamada, söz konusu hakemin hatasını kabul ettiği, bunun üzerine EBU'nun Sinan'ı resmen Avrupa Şampiyonu ilan ettiği bildirildi.

Avrupa Şampiyonluğu kemerinin Sinan'a, 21 Temmuz'da İstanbul'da düzenlenecek bir basın toplantısında verileceği kaydedildi.

Sinan, bu konuda yaptığı açıklamada, karardan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek, ''Karşılaşmayı kazandığımı biliyordum ve beraberlik kararından dolayı büyük bir hayal kırıklığına uğramıştım. Tabii ki taraftarlarımın önünde şampiyon ilan edilmek isterdim. Ankara'da elimin boş kalması çok üzücüydü'' şeklinde konuştu.

Şimdi Avrupa Şampiyonu ilan edilmesinden sonra bir adım daha ileriye giderek Dünya Şampiyonluğu için mücadele etmek istediğini ifade eden Sinan, Öner'in Avrupa Şampiyonluğu mücadelesini Ankara'da yaptırmayı başardığını, Dünya Şampiyonluğu mücadelesini de İstanbul'da organize ettirebileceğine emin olduğunu kaydetti.

Öner de ''Sonuçta adaletin kazanmış olması önemli. Bunun için EBU'ya teşekkür ederim'' dedi.

Sinan'ın dünyanın en iyi boksörlerinden biri olduğunu gösterdiğini belirten Öner, artık tüm kapıların kendisi için açık olduğunu sözlerine ekledi.

pReN@_61
16.07.2008, 21:02
Tebrik ederim S.Ş. San'ı ...

Kazım Uzunboy
16.07.2008, 21:06
Nası kazanıyor bu maçı anlamadım..

Tabii ki kazanmasını isterdim ama resmen yenilmesi gerekti bence..

Mustafa
16.07.2008, 22:26
Buna sevinebildi mi Sinan merak ediyorum.Hakettiğini düşünmüyorum galibiyeti genede tebrikler.Bu arada unutmadan Yakup Sağlam çok sağlam geliyor yakında şampiyonluklarını konuşuyor olacagız

Can basten
17.07.2008, 00:48
Bir de dünya şampiyonluğu maçına çıkacakmış. Bu maç oldu diyelim, Vidoz'la bu kadar uğraşan Sinan, Klitscko'nun, Valuev'in, Peter'in karşısında ne yapar acaba? Düşünmek bile istemiyorum...

Halil Atalay
21.10.2008, 14:52
arkadaşalar ibb.personellerinden hayrettin Dikkanoğlu boks federasyonunda faal hakem ve bizlere boks maçlarında bilet konularında yardımcı olacağını söyledi kasım ayında boks maçı var istanbulda zamanı gelince haberdar olursunuz

Muhammed
24.01.2009, 22:35
Boksta başarılı olmamız yada dünya şampiyonu çıkartmamız imkansıza yakın. En az 50 yıldır amerikanların tekelinde olan şampiyonluklar son 10 yılda ukrayna rusya gibi sovyet ülkelerine geçti hep onlardan cıkıyor şampiyonlar.

ceserdar
24.01.2009, 23:17
Biraz sportif olayları yakında takip eden birisi olarak bir iki cümle yazmak geldi içimden bu konu hakkında. Sinan uzun zamandır profesyonel boksun içerisinde ve ub süre içerisinde onlarca kez maçları Türk Televizyon kanallarında yayınlandı izledik. Bu maçlarda bazen ciddi rakipler ile karşılaştı ve hüsrana uğradı. Hiç bu ciddi rakiplerin vücudları ile Sinan'ın vücudunu karşılaştırdınız mı? Sinan'ın vücudunda ben tek bir belirgin kasa rastlamadım fakat yenildiği rakiplerin hepsinin karın bölgesi baklava tepsisi gibiydi. Bir keresinde televizyonda buna benzer bir soru soruldu ve Sinan sahip olduğu hızlı refleksleri yavaşlatamasın diye kas yapıcı antremanlar yapmadığına benzer birşeyler söyledi. Tamam hızlısın kas da yapma ama idda ettiğin hızı dövüşürken ne zaman gösterdin? Hep bir savunma içerisindesin. Tamam savunma da yap ama bütün maç boyunca aklında ilk olan şey savunma yapmak. İzle bakalım bir Vitali Klitschko nasıl dövüşüyor? Adam yeri geldiği zaman indiriyor yumruğunu. Vücud olarak da adam ben sporcuyum diyor. Uzun lafın kısası ben çok fazla işin teknik kısmından anlamam. Sadece bir izleyiciyim ama hiç değilse bu işte başarı sağlamış adamlarla Sinan'ı karşılaştırabilecek kadar bir göze ve zekaya sahibim. Sinan böyle giderse anca dövüşmeden kazandığı şampiyonluklarla avunur durur. Adam gibi rakiplerden de dayak yer oturur. Ya antrenörünü falan değiştirsin yanında öldü ölecek bir Alman antrenör var çünkü ya da ne bileyim ne istiyorsa onu yapsın.