PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Copa America | 2007

MarceloTS
16.06.2007, 19:57
http://img240.imageshack.us/img240/8247/87878fw8.jpg

Copa America,Amerika kıtasının en büyük kupası sayılıyor.Arjantin,Brezilya,Meksika gibi takımlar Amerika'nın en prestijli kupasını kaldırmak için mücadele veriyorlar.26 Haziran'da başlayacak turnuva.Maçlar TV8'den canlı olarak yayınlancak.İşte maç takvimi:

http://www.tv8.com.tr/scripts/news/detail.asp?NewsID=50485&page=detail&type=news

Ben kupayı Arjantin'in kaldıracağını düşünüyorum..

Mayls
16.06.2007, 20:03
Bencede Arjantin alir kupayi. Buarada bu Messi git gide Maradona'ya benzemeye basladi. Önce Getafe'ye attigi gol. Gecenlerdede eliyle Barcelona'nin sampiyonluk yarisindan kopmasini önlemesi...

Mehmet Fırat
16.06.2007, 20:13
bu maç saatleri ne yaw ben o saatlerde uyuyorum..inşallah tekrarını gösterirler..bence de favori arjantin..özellikle brezilya çok formsuz belki final bile görmeyebilirler...

Sacit
18.06.2007, 01:05
Copa Amerika'nın süper maçlara sahne olacağı kesin,güzel bi turnuva izleriz insallah.Ronaldinho bu turnuvaya katılmayacağını söylemiş neden olarakta yorgunluğunu göstermiş.Arjantin'in kupayı alacağını düsünüyorum.Brezilya formsuz bu aralar.süpriz ise Meksika dan bekliyorum.

şimdiye kadar kupayı en fazla 14 kez ile Arjantin ve Uruguay kazanmış.

61-POWER-2
18.06.2007, 15:50
BREZILYA :tsmeşale::tsmeşale::tsmeşale::tsmeşale::tsmeşale: :tsmeşale:

Ba®ış
18.06.2007, 16:04
arjantin alır dunganın brezilyası iyi futbol oynamıyor

Can52
18.06.2007, 17:31
Bu Copa America , sadece Güney Amerika takimlari degilmi?
Meksika bildigim kadari ile Orta ve Kuzey amerika konfederasyonuna bagli.
Su anda Orta ve Kuzey amerika turnuvasi var herhalde..

Mehmet Fırat
18.06.2007, 22:00
Bu Copa America , sadece Güney Amerika takimlari degilmi?
Meksika bildigim kadari ile Orta ve Kuzey amerika konfederasyonuna bagli.
Su anda Orta ve Kuzey amerika turnuvasi var herhalde..

yok abi fikstüre baktım meksika da vardı abd de..heralde bütün amerikayı kapsıyor..

Emre B.
18.06.2007, 22:07
Favorim Arjantin.Brezilya'nın renklerini sevmiyorum.

Can52
18.06.2007, 22:16
Brezilya yeniden yapilanma icinde oldugu icin, hayalkirikligi olabilir..

@Mehmet Firat: hakliymi$sin kardesim :D

42. Copa America Turnuvası, 26 Haziran'da Venezuela'da başlıyor. Sonuncusu 2004 yılında gerçekleştirilen turnuvaya Arjantin, Brezilya, Bolivya, Şili, Kolombiyaa, Ekvador, Paraguay, Peru, Uruguay ve Venezuela'nın yanı sıra özel davetli olarak ABD ile Meksika da çağrıldı.

Ama özel davetli olayini halen anlamis degilim..
Avrupa sampiyonasi yapiliyor ve özel davetiye ile Tunus ve Güney afrika katiliyor :D:D

Mehmet Fırat
26.06.2007, 22:44
ilk maç bu gece saat 01:00 da uruguay ile peru arasında...

Özge
27.06.2007, 11:09
Peru Uruguay'ı 3-0 yendi.İzlediğim kadarıyla Peru daha etkiliydi.

MarceloTS
27.06.2007, 11:14
Peru 3-0 yendi Uruguay'ı..

Özge
27.06.2007, 11:16
Ben farklı bişey mi yazdın acaba

Mehdi
27.06.2007, 11:17
Peru Uruguay'ı 3-0 yendi.İzlediğim kadarıyla Peru daha etkiliydi.
Uruguay yenildi Peruya 3-0:)

ilhan
27.06.2007, 11:25
Lugano gibi bir defansları varken çok yenilirler =)

Favorim tabii ki Brezilya.

Arjantin 2. olarak sürpriz yapabilir =)

kingfisher
27.06.2007, 12:34
arjantin alacak kupayı sürpriz falan da değil yani
güle oynaya alacak...

Kadir
27.06.2007, 13:38
2 Maçıda canlı izledim ilgimi çeken futbolcular venezuela dan sol bek rojas bolivya dan arce oldu. brezilya meksika maçı baya güzel olcak gibi ayrıca şili ekvador maçıda izlemeye değer

murseltaskin
27.06.2007, 13:46

ahhh ulan urugaya oynadık iddaa da ilk maçtan yattık

Murat'
27.06.2007, 14:34
dünyanın en eski futbol organizasyonlarındanmış copa amerika

ilhan
28.06.2007, 10:56
Sambayı Meksika yaptı!

Copa America, B Grubu'nda yapılan 2 maçla devam etti. Venezuela'nın çeşitli kentlerinde 22 gün sürecek şampiyonanın 2. gününde, TSİ sabaha karşı yapılan (B) Grubu maçlarında Meksika, Brezilya'yı 2-0 yendi..

42. Güney Amerika Futbol Şampiyonası'nda Meksika Brezilya'yı 2 golle geçti.

Karşılaşmanın 24. dakikasında Castillo, 29. dakikasında ise Morales'in golleriyle ilk yarıyı 2-0 önde kapatan Meksika, 2. yarıda da üstünlüğünü korudu ve şampiyonada çıktığı ilk maçtan galibiyetle ayrıldı.

Grubun diğer maçında Şili, Ekvador'u 3-2 yendi. Karşılaşmanın ilk golü 16. dakikada Ekvadorlu Valencia'dan geldi. Şili'nin golü gecikmedi. 21. dakikada Suazo, takımını 1-1 beraberliğe taşıdı, ancak Ekvadorlu Benitez 23. dakikada Şili filelerini havalandırarak takımını tekrar öne geçirdi.

Ekvador, ikinci yarının sonlarına kadar 2-1'lik üstünlüğünü korurken, Şili, 80. dakikada Suazo ve 87. dakikada Villanueva'nın golleriyle maçtan 3-2 galip ayrılan taraf oldu.

İlk maçların ardından (B) Grubu'nda puan durumu şöyle:

TAKIMLAR O G M B P
1.Meksika 1 1 - - 3
2.Şili 1 1 - - 3
3.Ekvador 1 - 1 - 0
4.Brezilya 1 - 1 - 0

Şampiyona yarın, TSİ sabaha karşı (C) Grubu'nda yapılacak Paraguay-Kolombiya ve Arjantin-ABD maçlarıyla devam edecek.

Harun-61
28.06.2007, 11:15
Lugano gibi bir defansları varken çok yenilirler =)

Favorim tabii ki Brezilya.

Arjantin 2. olarak sürpriz yapabilir =)

brezilya dagilmaya devam ediyor ilhancim :)

.

ilhan
28.06.2007, 11:18
Dağılsınlar Abi =) Bu sene yüzümüz Trabzonspor'umuzdan gülmedi. Başka takımlardan mı gülecek ?

=) Yenil BreziLya yenil. Rezil ettin beni =pP

Harun-61
28.06.2007, 11:20
Dağılsınlar Abi =) Bu sene yüzümüz Trabzonspor'umuzdan gülmedi. Başka takımlardan mı gülecek ?

=) Yenil BreziLya yenil. Rezil ettin beni =pP

:D, Ronaldo ve Carlosu takima almayarak büyük ele$tiri alan Dunga sanirim yakin bir zamanda kovulur :) , bi mac daha yenilsinlerde in$a.:alkış:

Kadir
28.06.2007, 11:27
Şili nin maçı son 10 dakikada geri alması muhteşemdi. brezilyada hiç iş yok valla zaten bunların bole olcakları bizimle oynadıkları hazırlık maçından belliydi dunga kaş yapayım derken göz çıkardı :) bazen aşırı revizyonlar takımlara yaramaz.

ilhan
28.06.2007, 11:45
Belki ön liberosu yoktur. Carlos'un yerine Keçeli'yi yollariz =)

MarceloTS
28.06.2007, 13:07
Dunga teknik direktörmü ya bi takım ancak bu kadar batırılır içine etti takımın

Sacit
28.06.2007, 14:32
ilk süprizi Peru yaptı bana göre,süper oynadı peru ama topla fazla oynayan uruguaydı.uruguay turnuvaya iyi konsantre olamadı gibi geldi bana,ilerki maçlar herşeyi gösterecektir.peru da kupayı alacak kapasite yok özellikle de rakiplerine karşı.

Brezilya'nın yenilmesi süpriz olmadı benım açımdan,futbolcuların çoğu yeni bir araya geldi vede daha çok gençler.Ronaldınho ve Kaka da yok turnuvada bu onlar için de bi kayıp.Meksika ise turnuvanın en iyi takımların dan biri.güzel bi galibiyet aldılar.insallah meksika kupanın sahibi olur.

macka61
28.06.2007, 14:41
şiliyle ekvatorda iyi takımlar brezilya ilk yarının acısını çekti bi golüde yanlış kararla sayılmadı ben meksikadan 21 ve 11 numaralı futbolcuları şiliden frikikten golü atan ve 2 golü atan suazoyu bolivyadan 9 numarayı ekvatorun forvetleride çok güzel onlarıda beğendim insana futbol zevki yaşattılar gecenin o saatinde

Zekeriya YAMAN
28.06.2007, 23:42
Favorim Arjantin

ilhan
29.06.2007, 10:50
Copa America'da "farklı" gece!

42. Güney Amerika Futbol Şampiyonası sürüyor! Copa America'da TSİ sabaha karşı C Grubu'nda 2 maç oynandı. Mücadelelerde Paraguay Kolombiya'yı, Arjantin ise ABD'yi farklı skorla yendi..

Venezuela'nın çeşitli kentlerinde 22 gün sürecek şampiyonanın 3. gününde, Paraguay, Kolombiya'yı 5-0 yendi. Yaklaşık 35 bin taraftarın stadı doldurduğu karşılaşmada Paraguay'ın golleri, 30, 46 ve 80. dakikada Santa Cruz'dan, 85 ve 88. dakikada ise Cabanas'dan geldi.

(C) Grubu'ndaki diğer karşılaşmada Arjantin, ABD'yi 4-1 yendi. ABD, 9. dakikada kazandığı penaltıyı Eddie Johnson ile gole çevirirken Arjantin'in beraberlik golü 11. dakikada Hernan Crespo'dan geldi.

İlk yarı 1-1 berabere biterken, ikinci yarıda 64. dakikada Hernan Crespo'nun 2. golüyle 2-1 öne geçen Arjantin, Pablo Aimar'ın 78 ve Carlos Tevez'in 85. dakikalarda attıkları gollerle karşılaşmadan 4-1 galip ayrıldı.

C Grubu'ndaki ilk maçların ardından puan durumu şöyle:
TAKIMLAR O G M B P
1.Paraguay 1 1 - - 3
2.Arjantin 1 1 - - 3
3.ABD 1 - 1 - 0
4.Kolombiya 1 - 1 - 0

Şampiyona yarın, TSİ sabaha karşı (A) Grubu'nda yapılacak Bolivya-Uruguay ve Venezuela-Peru maçlarıyla devam edecek.

Özge
29.06.2007, 11:47
Arjantin çok etkili oynadı özellikle Messi.3. gol çok güzeldi.Ortayı kimin yaptığını hatırlayamadım ama çok iyi bir orta yaptı.İlk maçtaki oyuna göre Arjantin şampiyon olucak gibi gözüküyor.

champions
29.06.2007, 11:58
Arjantin -Meksika final oynar Kupa Arjantinin;)

Sacit
29.06.2007, 13:38
Paraguay dan bu kadar fark beklemiyodum,daha doğrusu Ekvador rahat kazanır diyodum ama futbol işte.paraguay'ın fark atması Arjantin'in gözünü biraz olsuın korkutmuştur.Arjantin süper bi galibiyet aldı.Crespo yine günündeydi.

Arjantin bu futbolla kupayı alacaktır.

SDanışmaz
29.06.2007, 14:38
Arjantin fırtına gibi başLadı, ter attı desek yeridir...

Bence kupanın en büyük favorisi...

Erkan
29.06.2007, 17:48
kolombiya penaltiyi kacirmasaydi belki de farka onlar gidecekti... Ayrica cok sansizdilar ya... Prguay in kalecisi de super di;)..

macka61
29.06.2007, 20:22
benin en büyük favorim arjantin bence kupayı alacaklar

Berat
01.07.2007, 03:05
Arizmendi.. Ne goldü bea..

MarceloTS
01.07.2007, 10:22
Uruguay Bolivya'yı 1-0,Venezuela'da Peru'yu 2-0 yendi.Venezuela ilk kez üst tura çıkacak Copa America'da.Uruguay'da önemli bi 3 puan aldı bolivyanın üstüne çıktı.Son maçlarda belli olacak herşey

murseltaskin
01.07.2007, 12:04
uruguay kupayı alacak.demedi demeyin

macka61
01.07.2007, 12:50
peruda ki 10 numara ne öyle keşke trazona gelse süper bir oyuncu

Sacit
01.07.2007, 16:34
Bolivya milli takımının en kötü oyuuncusunu bile ağzım açık izledim süper top oynuyo adamlar yaa,bizim yönetim bi el atsa belki alırlar futbolcu ama nerdee.

Uruguay,2.yarı açıldı ilk yarı kötü oynadılar.forlan etkili olamadı fazla,oynayan topçuların hepsinın de teknik kapasitesi çok yüksek uruguay da biri hariç o da lugano,adam yine doğradı herkesi.

Mehmet Fırat
01.07.2007, 17:09
bolivyanın 9 numarası moreno çok iyi oynadı dün gece hangi takımda oynadığını bilen varmı??

Kadir
01.07.2007, 17:24
bolivyanın 9 numarası moreno çok iyi oynadı dün gece hangi takımda oynadığını bilen varmı??

amerikada dc united da oynuyo yaş 33

macka61
01.07.2007, 17:52
ben perunun 10 numaralı futbolcusunu istiyorum hemde genç olmalı bildiğim kadarıyla ayaklarına çok hakim ve harika paslar atıyor dünkü evsahibi ile oynanan maçta sonradan soktu perunun hocası bence çok yanlıştı 11 de başlaması gerekli ben yönetimin onu almasını çok isterim

Mehmet Fırat
01.07.2007, 17:58
amerikada dc united da oynuyo yaş 33

o kadar yaşlımıymış yav:(:(

Özge
02.07.2007, 01:53
Brezilya Şili'yi 3- 0 yendi.Robinho hattrick yaptı:)

28TS61
02.07.2007, 01:53
suan meksika 1-0 ekuador dk 32

MarceloTS
02.07.2007, 08:46
Brezilya Robinho2nun 3 golüyle 3-0 yendi Şili'yi.Meksika'da Ekvador'u 2-1 yendi ve garantiledi grupan çıkmayı..

Ba®ış
02.07.2007, 12:42
http://www.ajansspor.com/resim/copa_america_logo.jpg Copa America'da heyecan sürüyor

Bu yıl 42.'si düzenlenen ve CONMEBOL tarafından organize edilen 'Copa America'da heyecan tüm hızıyla sürüyor. B Grubu'nda çarşamba günü, Puerto La Cruz'da, Brezilya'yla karşılaşacak olan Ekvador, rakibini yenmesi halinde çeyrek final için umutlanacak.

Turnuvanın favorilerinden olmasına karşın ilk maçta Meksika'ya yenilerek taraftarlarını hayal kırıklığına uğratan Brezilya, B Grubu'nda çıktığı ikinci maçında Şili'yi 3-0 mağlup etti. Brezilya'da, Real Madrid forması giyen yıldız futbolcu Robinho, attığı üç golle hat-tirck yaptı ve maçın adamı oldu. Karşılaşmanın 36. dakikasında penaltıdan attığı golle takımını 1-0 öne geçiren Robinho, 84 ve 87. dakikalardaki golleriyle de maçın skorunu tayin etti.

Brezilya elde ettiği bu galibiyetle, iki maç sonunda 3 puana ulaştı ve B Grubu'nda Meksika'nın ardından ikinci sırada yer aldı.

B Gurubu'nda oynanan gecenin diğer karşılaşmasında ise Meksika, Ekvador engelini 2-1 yendi ve puanını 6'ya çıkararak çeyrek final vizesini kaptı. Geçtiğimiz hafta Gold Cup'ın finalinde Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) kaybeden Meksika, Ekvador karşısında 22. dakikada Hery Castillo ve 80. dakikada Omar Bravo'nun golleriyle galibiyete uzandı. Edison Mendez'in 85. dakikadaki golü ise Ekvador'a puan kazandırmaya yetmedi.

B Grubu'nda çarşamba günü, Puerto La Cruz'da, Brezilya'yla karşılaşacak olan Ekvador, rakibini yenmesi halinde çeyrek final için umutlanacak. Ancak Ekvador'un çeyrek finale yükselebilmesi için kendi alacağı galibiyetin yanı sıra, lider Meksika'nın da grup üçüncüsü Şili'yi yenmesi gerekiyor.

Sacit
02.07.2007, 21:28
Brezilya robinho'ya dua etti.o kadar aciz duruma düstüler ki pozisyon bulmakta güçlük çektiler.adam tek başına aldı götürdü takımı,özellikle de Gilberto sol kanatta vede maç boyunca süper top oynadı,mükemmel bi futbolcu bu adam.

Trabzonspor'un aradığı sol kanat işte bu hemde tam yerınde olur.

Özge
03.07.2007, 12:26
Arjantin Kolombiya'yı 4-2 yendi.Golleri Crespo ve Riquelme(2) ve Milito attı.Crespo penaltıdan attı.O kadar sert vurdu ki penaltıdan sonra sakatlanarak oyundan çıktı:)

macka61
03.07.2007, 15:05
paraguayda amerikayı 2-1 yendi ama abd daha üstün oynadı baya net pozisyon kaçırdı adamlar bida önemli futbolcularını getirmemişler

Faik Yılmaz
03.07.2007, 15:06
Arjantİn Yada Meksİka Kupayi Getİrecek Öyle Benzİyor...

cınar#7
03.07.2007, 16:44
şu turnuvayı izlesinlerde bi transfer yapsınlar hiç değilse...

Nissan
04.07.2007, 11:36
Bastan gormemistim bu sayfayi, hatta boyle bir turnuva oldugunu da bilmiyordum. Arjantin katildigi butun kupalarda benim favorimdir, karsisinda Brezilya dahi varsa ve turnuvanin adi Dunya Kupasi ise bile. Bu kupada da oyle:)

Kadir
04.07.2007, 13:24
ya bu uruguay ın maçları ne iğrenç oluyo adamlar 5 para etmez top oynuyolar.

bolivya bence gruptan çıkmayı uruguaydan daha çok hak etmişdi.

Ba®ış
04.07.2007, 13:40
bu gece kimin maçı var?

Sacit
04.07.2007, 21:34
Meksika - Şili ve Brezilya - Ekvador maçları var.

Sambacılar şov yapar bu maçta artık.. tabii becerebilirlerse :D

A.Alper
05.07.2007, 12:01
Robinho 4 gole ulaştı 2si penaltı dün de 1-0 kazandılar.

Vkgz
05.07.2007, 14:34
ya bu kupa hikaye paso brezilyayı koruyorlar... brezilya sıkıştıgında kendisini hemen yere atsın penaltı...

Sacit
06.07.2007, 10:35
bir takım bu kadar mı korunur yaa,adamların hepsi çirkef zaten ama hakemler anlamıyor mu yoksa anlıyoda güya görmüyo mu.

Robinho,kendini öyle güzel yere atıyo ki,süper yapıyo bu işi.nede olsa aynı soydan hepsi.

Arjantin insallah alacak kupayı,Meksika ise pusuda

esevencan
06.07.2007, 10:59
benim favorim brezilya valla hele ceyrek finalde julio baptista dan patlama bekliyorum demedi demeyin

Özge
06.07.2007, 11:20
Copa America'da Çeyrek Final heyecanı

Dünya'nın en eski futbol organizasyonu Copa America'ya bu sene Venezuella ev sahipliği yaparken, yapılan mücadelelerin ardından grup maçları tamamlandı ve çeyrek finale geçildi.

A Grubu'nda yer alan ev sahibi Venezuella, 3 maçta topladığı 5 puanla grubu lider tamamlarken, Peru, 4 puanla 2. ve aynı puanla Fenerbahçe'den tanıdığımız Diego Lugano'nun kaptan olduğu Uruguay ise 3. sırada yer alarak çeyrek finale yükselen ekipler oldu.

Peru; geride kalan 3 maçta gördüğü 10 sarı kart ve 2 kırmızı kartla, şampiyonadaki 12 ekip arasında, rakiplerini durdurmakta sertlikte sınır tanımayan bir ekip olduğunu gösterdi.

Bir kaç hafta önce düzenlenen Golden Cup'ta finalde Amerika Birleşik Devletleri'ne elenen Meksika, yorgunluğu bir kenara bırakarak yaptığı 3 mücadelede aldığı 2 galibiyet ve 1 beraberlikle B Grubu'nu lider tamamladı.

Turnuva öncesi turnuvanın favorilerinden gösterilen Brezilya ise Copa America'ya yenilgi ile başlamasına rağmen, kalan 2 maçı da kazanarak 2. sırada yerini alıp çeyrek finale yükseldi. Şili ise 3 maçta 4 puanla B Grubu'ndan çeyrek finale yükselen son isim oldu.

B Grubu'nu Ekvador, 3 maçın ardından hanesinde puan kısmındaki "Sıfır"'ı değiştiremezken, sergilediği futbolun karşılığı bizce bu değildi.

Ekvador; ilk maçta Şili karşısında 2 kez öne geçmiş ama son anlarda Suazo'nun 2 golüyle 3-2 mağlup olmuş, Meksika karşısında iyi oynamasına rağmen 2-1 yenilmiş ve Brezilya'ya karşı da yüksek bir performans göstermesine rağmen, Robinho'nun penaltıdan golüyle mağlubiyetle ayrılmıştı.

C Grubu'nda ise, Golden Cup'ı Meksika'yı finalde 1-0 mağlup ederek elde eden Amerika Birleşik Devletleri, 3 maçtan da puansız ayrılarak, Ekvador'la birlikte Copa America'yı puansız tamamlayan bir diğer ekip oldu. Turnuvaya tam kadro katılan Arjantin ise 3'te 3 galibiyet elde eden tek takım olarak Çeyrek Final'e yükselirken, Paraguay elde ettiği 2 galibiyetle grubu 2. sırada tamamladı.

Grup Maçları'nın ardından, şampiyonaya 1 gün ara verilirken, sonrasında Çeyrek Final Maçları'na geçilecek. İşte Çeyrek Final programı;

7 Temmuz
Venezuella - Uruguay,
Şili - Brezilya.

8 Temmuz
Meksika - Paraguay,
Arjantin - Peru.

En çok kırmızı kart gören ülke:
Kolombiya: 2
Peru: 2

En çok sarı kart gören ülke:
Brezilya: 10
Peru: 10

Gol krallığı;
Robinho: 4 (Brezilya)
Cabanas: 3 (Peru)
Crespo: 3 (Arjantin)

kingfisher
06.07.2007, 11:27
arjantin alacak kupayı bi aksilik olmazsa

Ba®ış
06.07.2007, 13:16
arjantin maçı ne oldu bilen var mı?

kingfisher
06.07.2007, 14:02
Argentina - Paraguay 1 - 0

Emre B.
06.07.2007, 14:59
Bobadilla maçlarda oynuyo mu?

Ba®ış
06.07.2007, 15:03
geçen bi maçta sonradan girdi bayağı güzel kurtarışlar yaptı

Kadir
06.07.2007, 17:11
Bobadilla maçlarda oynuyo mu?

ilk maçta yokdu ikinci maçta sonradan girdi son maçta 90 dk oynadı fena bi kaleci değil.

Miraç Atalay Çiftçi
08.07.2007, 10:03
Brezilya Brezilya'dır: 6-1

Venezuella'nın evsahipliği yaptığı Copa America'ya yenilgiyle başlayan ama sonrasında aldığı 2 galibiyetle Çeyrek Final'e yükselen Brezilya, Şili'yi 6-1 yenerek Yarı Final'de Uruguay'ın rakibi oldu.

Turnuvaya yenilgiyle başlayan ve Robinho'nun 2 maçta attığı 4 golle Çeyrek Final'e yükselen Brezilya, karşılaşmanın 10. dakikasında Vagner Love ile gole yaklaştı. Duvarpaslarıyla cezasahasına giren ve çalımla rakibini oyundan düşüren Love, müsait bir pozisyonda yaptığı vuruşta top yan ağlarda kaldı.

Sol kanattan kullanılan kornerde top arka direğe aşırtılırken, Bayer Leverkusen forması giyen Juan kafa vuruşu ile Şili kalecisi Claudio Bravo'yu avlayıp, ülkesini 1-0 öne geçirdi.

Juan'ın golünün 7 dakika ardından, hızlı çıkan Brezilya Julip Baptista ile farkı 2'ye taşıdı. Baptista'nın cezasahasının atak yönüne göre solundan yaptığı vuruşta kaleci Bravo'nun ulaşamayacağı noktadan top kaleye yöneldi ve direğin altına çarparak filelerle buluştu.

Karşılaşmaya hızlı başlayan Brezilya, mücadelede daha yarım saat geride kalmadan farkı 3'e taşıdı. Grup maçlarında 6 puanı getiren Robinho, cezayayının üzerinde topla buluştu. Cezayayının sağına topu çekip yerden yaptığı vuruşta, top 2. gol gibi bir yol izleyerek Bravo'nun ulaşamayacağı noktadan ağlarla buluştu.

Brezilya karşısında sürekli gol arayan bir ekip görünümünde çıkan ve defansta zaafları olan Şili, 3. golün kısa bir süre ardından gole yaklaştı. Cezasahasının biraz dışında kaleyi çaprazdan gören bir noktadan Mark Gonzalez şansını denerken, top kaleci Doni'yi geçmesine rağmen üst direk gole izin vermedi ve üst direğe çarpan top oyun alanına döndü.

İlk yarı gibi ikinci yarıya da hızlı başlayan Brezilya, ikinci yarıda henüz 3 dakika geride kalmışken, Robinho ile fark 4'e taşındı. Sol kanatta Gilberto Silva'nın içeri yaptığı ortaya, kale önünde kaleci dahil kimse dokunamazken, arka direkte Robinho karşılaşmada kendisinin 2, Brezilya'nın ise 4. golünü kaydetti.

Şili atak bir oyun sergilemeye çalışsa da en net gol pozisyonunu bitime 25 dakika kala Juan Gonzalo Lorca ile yakaladı. Kaleci Doni ile karşı karşıya kalan Lorca, topu kalecinin üzerinden aşırtırken, top auta çıktı.

Şili gole yaklaşmasına rağmen, bu pozisyonun 2 dakika ardından kalesinde golü gördü. Sol kanattan içeri yapılan ortada kaleci Bravo gole izin vermezken dönen topu tamamlayan Josue, farkı 5'e taşıdı.

Mücadelede son 15 dakikaya girilirken, cezayayının üzerinde topu alan Suazo, rakip defanstan Gilberto'yu geçip kaleci Doni'nin üzerinden çok güzel vurdu ve 10 dakika öncesinde Lorca'nın benzer bir pozisyonda yapamadığını yaparak, topu filelerle buluşturdu ve şampiyonadaki 3. golünü kaydetti.

Karşılaşmanın henüz başında duvar paslarıyla cezasahasına giren ama topu yan ağlara yollayan Vagner Love, bitime 5 dakika kala benzer pozisyonu yakalarken bu sefer affetmedi ve skoru 6-1'e taşıyarak maçın skorunu belirledi.

Miraç Atalay Çiftçi
08.07.2007, 10:05
Evsahibinden veda: 1-4

Copa America'da 1 günlük aranın ardından yapılan ilk Çeyrek Final Maçı'nda Uruguay, kupaya evsahipliği yapan Venezuella'yı 4-1 yenerek, Yarı Final'de Brezilya'nın rakibi oldu.

Grup Maçları'nda beklenen seviyede bir oyun sergileyemeyen Uruguay, Venezuella karşısında ilk 10 dakikada çok farklı bir tablo çizdi. Fenerbahçe'den tanıdığımız Diego Lugano, geride kalan karşılaşmalarda olduğu gibi bu karşılaşmada da sahaya Uruguay kaptanı olarak çıktı.

Karşılaşmanın 4. dakikasında Diego Forlan, cezasahasına girip 2 defans oyuncusunu çalımla oyundan düşürürken yaptığı vuruşta Renny Vega başarılıydı. Bu pozisyonun 4 dakika sonrasında, sol kanattan gelişen atağın ardından cezasahası içerisinde Forlan bir kez daha topla buluşurken, bomboş kaldığı pozisyonda yaptığı vuruşta topu auta yolladı.

Kalesinde 2 büyük tehlike atlatan Venezuella ise 12. dakikada Juan Arango ile net bir gol pozisyonundan yararlanamadı. Sol kanattan gelişen pozisyonda topla buluşan Arango, çaprazdan yaptığı vuruşta, kaleci Fabian Carini başarılıydı.

Savunmada iyi organize olamayan Venezuella, sık sık Uruguay'a pozisyon yaratmasına sebep oldu. 2 net gol pozisyonunun ardından bir kez daha pozisyona giren Forlan bu kez affetmedi. 37. dakikada ortasahadan kullanılan serbest vuruşta, 4 defans oyuncusunun arkasına sarkan Forlan, kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda, topu filelere yollarken, defans oyuncularının ofsayt iddaası vardı.

Uruguay Forlan ile 1-0 öne geçerken, gol sevinçleri sadece 2 dakika sürdü. Cezasahasının atak yönüne göre sol tarafından kullanılan serbest vuruşta, Juan Arango direk kaleyi düşündü ve barajın arasından geçen top filelerle buluşarak skorda 1-1'lik eşitlik sağlandı ve ilk yarı bu skorla tamamlandı.

İkinci yarıya, Venezuella iyi başlamasına rağmen golü bulan Uruguay oldu ve 65. dakikada Pablo Garcia, duvar paslarıyla gelip, cezasahasının dışından yaptığı enfes bir vuruşla, topu "90" diye tabir edilen noktadan ağlarla buluşturdu.

Venezuella, son dakikalarda en azından karşılaşmayı penaltılara taşımak isterken, sağ kanattan cezasahasına giren PSG forması giyen Cristian Rodriguez, 2 defans oyuncusunun arasından yaptığı vuruşla topu filelerle buluşturdu.

Rodriguez'in golünün ardından Venezuella, oyundan koparken ve tribünler de boşalmaya başladı. Karşılaşmanın tamamlanmasına 2 dakika kala, sağ kanattan Uruguay atak geliştirirken ilk pozisyonda kaleci Vega başarılıydı ama gol perdesini açan Forlan, pozisyonu takip ederek topu boş kaleye yollayarak maçın skorunu belirledi.

Alınan bu skorun ardından Venezuella kupaya veda etti ve Uruguay ilk yarı finalist oldu.

macka61
09.07.2007, 00:57
abi bu ne turnuva böyle meksika paraguayayı 6-0 yendi

Miraç Atalay Çiftçi
09.07.2007, 01:04
Meksika'dan da 6 gol: 6-0

Copa America'da Çeyrek Final Maçı'nda Meksika, mücadelenin 87 dakikasını 1 kişi eksik oynayan Paraguay'ı 6-0 mağlup ederek Yarı Final'de Arjantin - Peru maçının galibi ile eşleşti.

Karşılaşmanın henüz 3. dakikasında kaleci Aldo Bobadilla, penaltıya sebep olup kırmızı kartla oyun dışında kalırken Paraguay, ortasaha oyuncularından Jonathan Santana'yı oyundan alıp kaleye, 3. kaleci Joel Zayas'ı geçirdi.

Penaltı noktasında topun gerisine Nery Castillo geçerken, kalecinin soluna topu yolladı, Zayas, köşeyi bilmesine rağmen topun ağlarla buluşmasına engel olamadı. ve Paraguay 5. dakikada kullanılan penaltının ardından, 1-0 yenik duruma düştü.

Maçın başında 1 kişi eksik ve 1-0 yenik duruma düşen Paraguay, mücadeleyi ilk yarıda bırakmadı.

Golün 7 dakika ardından sağ kanattan yapılan ortaya yükselen Oscar Cardozo, yaptığı kafa vuruşunda top kaleci Oswaldo Sanchez'in bakışları arasında direğin dibinden auta çıktı.

Meksika 18. dakikada fileleri bir kez daha havalandırırken tartışmalı pozisyonda yan hakem ofsayt kararı verdi.

Paraguay rakip kalede pozisyon araken Meksika hızlı çıkarak farkı bu kez 2'ye taşıyabildi. Ortasahadan atılan uzun pasla topla buluşan Juan Calos Cacho, defansı 2 kişi yakaladı.
Cacho; Sağ kanattan bindirme yapan Gerrardo Torrado'yu topla buluşturdu ve kaleci ile karşı karşıya kalan Torrado, yaptığı vuruşla farkı 2'ye taşıdı.

Mücadelesini sürdüren ama defans anlayışından tamamen kopan Paraguay, 37. dakikada kalesinde 3. golü gördü. 3. gol 2. golün benzeriydi, kendi sahasından hızlı çıkan Meksika'da Castillo, rahat pozisyonda maçtaki 2., şampiyonadaki 4. golünü kaydetti.

İlk yarının tamamlanmasına 3 dakika kala Meksika 4. gole yaklaştı. Son 2 golde olduğu gibi savunmayı hazırlıksız yakalayan Meksika'da Castillo, rahat pozisyonda pas vermeyi tercih ederken, Jaime Correa topu boş kale yerine auta yolladı ve ilk yarı Meksika'nın 3-0'lık üstünlüğü ile tamamlandı.

3-0'lık sonucun verdiği avantajla yarı finale düşünen Meksika, oyuncu değişiklikleri yapmaya başlarken, Nery Castillo'nun yerine Bautista Herrera, Cacho yerine de Bravo'yu oyuna aldı.

Farkı azaltmak isteyen Paraguay, 62. dakikada gole çok yaklaştı. Edgar Barreto sol kanattan geliştirdiği atakta kaleye yönelirken, cezasahası içerisinden yaptığı vuruşta, top az farkla auta çıktı.

Farkın artmasının ardından temposu düşen ve savunmayı tamamen boşlayan Paraguay, bitime 12 dakika kala Fernando Arce'nin cezasahasının kaleyi çaprazdan gören bir noktasından şutuna engel olamadı ve Arce topu filelerle buluştururken, yerini de Blanco'ya bıraktı.

Arce'nin golünün ardından maçın skorunun artık 4-0 olacağı düşünülürken, Andres Guardado'nun cezasahası içerisine çalımlarla girmesi ve sonrasında Claudio Morel Rodriguez'in müdahalesi ile yerde kaldı ve maçın hakemi ikinci kez penaltı kararı verdi.

Arce'nin yerine giren Blano topun gerisine geçerken, cezasahasının dışına kadar gerilerek yaptığı vuruşta, kaleci Zayas kıpırdayamazken top ağlarla buluştu.

Son dakikalarda goller ardı ardına gelirken, karşılaşmanın uzatma dakikalarında sol kanattan içeri yapılan ortada, arka direkte iki defans oyuncusunun arasından kafa vuruşu yapan Bravo, Meksika'nın 6. golünü kaydetti ve maçın skorunu belirledi.

Alınan bu galibiyetin ardından Meksika, Arjantin - Peru mücadelesinin sonucunu beklemeye başladı.

Dün sabah yapılan Çeyrek Final karşılaşmasında da Brezilya, aynı skorla Şili'yi 6-0 mağlup etmişti.

MEKSİKA
1 - Oswaldo SÁNCHEZ
5 - Israel CASTRO
2 - Jonny MAGALLÓN
4 - Rafael MÁRQUEZ
3 - Fausto PINTO
6 - Gerardo TORRADO
20 - Fernando ARCE
8 - Jaime CORREA
18 - Andrés GUARDADO
12 - Juan Carlos CACHO
21 - Nery CASTILLO

PARAGUAY
22 - Aldo BOBADILLA
2 - Darío VERÓN
5 - Julio César CÁCERES
14 - Paulo DA SILVA
6 - Carlos BONET
8 - Édgar BARRETO
16 - Cristian RIVEROS
3 - Claudio MOREL RODRÍGUEZ
19 - Jonathan SANTANA
18 - Óscar CARDOZO
9 - Roque SANTA CRUZ

Recep Çaltepe
09.07.2007, 01:04
Bobadilla yaktı Paraguay'ı. Bu farklı mağlubiyetin sorumlusu bence, bi aralar peşinden koşturduğumuz Bobadilla'dır.

Bu arada Paraguay'ın savunması da evlere şenlikmiş. Ayrıca Meksika'ya dikkat edin, bu takım bayağı iş yapar.

Tunga
09.07.2007, 02:34
Miraç ben dün gece bakarken 5-1'di Brezilya maçı. O gol ne ara silindi :)

Adamlar Trabzon plakası yapıyorlar, sen Tokat yapıyorsun o plakayı:)

macka61
09.07.2007, 03:36
arjantin peru karşısında 4-0 önde dakka 85 bu turnuva çok gollü geçiyor

Miraç Atalay Çiftçi
09.07.2007, 09:50
Copa America'da Yarı Final heyecanı

Venezuella'da Copa America'nın sahibi aranırken, pazartesi sabaha karşı tamamlanan 2 maçın ardından, Yarı Final eşleşmeleri belirlendi.

Önceki gün yapılan karşılaşmalarda Fenerbahçeli Diego Lugano'nun kaptanlığını yaptığı Uruguay, evsahibi Venezuella'yı 4-1 mağlup ederek kupadan saf dışı ederken, Brezilya, Şili'yi 6-1 yenerek, Yarı Final'e yükselen ilk 2 ekip olmuştu.

Pazar'ı Pazartesi'ne bağlayan gecede yapılan karşılaşmalarda ise; şampiyonanın favorilerinden Arjantin, Peru'yu 4-0, Meksika ise Paraguay'ı 6-0 mağlup ederek Yarı Final'de mücadele edecek diğer 2 takım oldular.

Yarı Final Programı;
10 Temmuz
Uruguay - Brezilya

11 Temmuz
Meksika - Arjantin

Grup Maçları'nda son 2 maç (Arjantin - Paraguay, Kolombiya - ABD) karşılaşmaları hariç mücadeleler bol gollü geçilirken, Çeyrek Final'de 4 maçta 22 gol kaydedildi.

Gol Krallığı'nda Robinho attığı 6 golle liderliğini sürdürürken, 4 golle 2.'liği Meksika'dan Nery Castillo ve Arjantin'ten Riquelme paylaşıyor.

Sacit
09.07.2007, 14:41
Brezilya,bu kadro ile buraya kadar geldi o bile şans,uruguay bence eler gibi geliyo bana ama sonuçta bu Brezilya işte adı var,insallah uruguay eler sambacıları.

Arjantin süper gidiyo,bunlar kendilerini bile yenerler,her maçta favori adamlar vede kazanıyolar.Meksika da süper oynuyo,paraguay karşısında şov yaptılar ama rakip de 10 kişi idi.futbol bu bi şekilde kazanacaksın.

Arjantin - Meksika maçın da tangocular önde basıyo biraz.

Enes Berfin
09.07.2007, 23:17
Valla Brezilya, Mexika, Arjantin bunlardan biri kupayi alacak diye düsünüyorum.

Brezilyanin son maci cok rahatdi kendileri acisindan vede cok güzel futbol sergilediler tabiki burda Robinhonunda bu takimda cok faydasi oldugunuda kabul etmek gerekiyor.

Mexikanin son macini izledim gercekten cok iyi bir takima sahip, System olarak hersey oturmus eski Mexika olmasa bile yinede eskiye dogru gidici gibi görünüyor, orta sahada müthis press uyguluyorlar ama tabiki Paraguayinda ilk dakikalarda kirmizi kart görmesininde Mexikayi cok rahatlattigini söyleyebiliriz.

Arjantin'e sölenilecek hic bir sey bulamiyorum bu turnuvanin en iyi futbolunu ortaya koyan takim hic kuskusus bu takimdir, son macinda Peruya karsi oynadiklari mac mükemmel bir macti müthis goller vardi, yanilmiyorsam 3. golde Riquelmenin Messiye bir asisti vardiki görülmeye deger bir asistdi bence.

Yari final maclari gercekten keyif verici maclar olacak heleki Mexika Arjantin maci bakilmaya deger bir mac bence, Uruguayin bir sürpriz yapacagini pek sanmiyorum Brezilya finale cikar ve diger macta hersey olabilir ama bana göre sanki Arjantin daha cok kokuyor.

ilhan
11.07.2007, 10:20
Brezilya finale çıktı. Penaltılar sonrası 5-4 yendiler Uruguay'ı. Normal süre 2-2 bitmişti.

Harun-61
11.07.2007, 10:22
Brezilya finale çıktı. Penaltılar sonrası 5-4 yendiler Uruguay'ı. Normal süre 2-2 bitmişti.

ne balli adamlar yaww :mad:

Miraç Atalay Çiftçi
11.07.2007, 10:27
Lugano Uruguay'ı yaktı: 7-6

Venezuella'nın ev sahipliğini yaptığı Copa America'da yarı final karşılaşmasında Brezilya, Uruguay'ı penaltılar sonucunda 7-6 mağlup etti ve adını finale yazdırdı. Normal süresi 2-2 sona eren karşılaşmada, Brezilya'nın golleri 12. dakikada Maicon ve 45. dakikada Baptista'dan gelirken, Uruguay'ın golleri 45. dakikada Forlan ve 70. dakikada Abreu'dan geldi. Uruguay'ı finalden eden penaltıyı kaçıran oyuncu ise Fenerbahçe'de forma giyen Diego Lugano oldu. Lugano'nun penaltısını kurtaran sambacıların kalecisi Doni takımını finale taşıdı.

Yoğun yağış altında oynanan karşılaşmada, organizasyonun yetersizliği bir kez daha ortaya çıktı. 15. ve 30. dakikalar arasında stat ışıklarının bir kısmı gitti ve karşılaşma bu şekilde devam etti.
Brezilya'nın finaldeki rakibi Meksika-Arjantin maçının galibi olacak.

TSunami
12.07.2007, 09:40
Finalin adı: "Arjantin-Brezilya"

Venezuela'da devam eden Copa America yarı final karşılaşmasında turnuvanın en büyük favorilerinden Ajantin, Meksika'yı 3-0 mağlup etti ve finalde Brezilya'nın rakibi oldu. Puerto Ordaz'da oynanan maçın ilk yarısını da 1-0'lık skorla önde kapatan Tangocular'ın golleri, 45. dakikada Gabriel Heinze, 61. dakikada Lionel Messi ve 65. dakikada penaltıdan Juan Roman Riquelme'den geldi. Copa America'da artık tüm gözler, futbolseverlerin uzun zamandır beklediği ezeli rekabette, finalde Arjantin-Brezilya maçında olacak.

messi ye dikkat
http://www.youtube.com/watch?v=-EaL93-KwJU

MarceloTS
12.07.2007, 09:46
Beklenen bir finaldi zate normal sonuç.Kupayı Arjantin kapar.Brezilya da iş yok hep penaltılarla geldiler kupayı alırsalarda penaltıyla alırlar.Bu arada Messi'nin son golü muhteşem bir gol..

Özge
12.07.2007, 10:27
İlk yarı bitti derken bi baktım gol oldu:)Riquelme yine yaptı ortasını:)Özellikle Messi'nin golü süperdi.

Sacit
12.07.2007, 12:34
Arjantin nasıl bir takım olduğunu gösterdi yine,mükemmel kadro kurmuşlar uzun bi zamanda yenilmezler gibi geliyo bana.Meksika bile dayanamadı

Meksika golü yedikten sonra saçmalamaya başladı resmen,Arjantin ise istediği gibi oynuyor rakibiyle,sonuçta da belliydi kimin kazanacağı.

Arjantin,finalde bozguna uğratabilir sambacıları,insallah da öyle olur.

Messi,bu adam insan değilya nası bi top oynamakdır öyle yavv harikasın be messi,attığın gol herkese ibret olsun.

ilhan
12.07.2007, 12:42
Brezilyada Kaka , Ronaldinho vs. Yıldızlar oynamıyor mu arkadaşlar ?

Özge
12.07.2007, 12:45
Brezilyada Kaka , Ronaldinho vs. Yıldızlar oynamıyor mu arkadaşlar ?
Oynamıyorlar.Dinlensinler diye milli takıma çağrılmadılar.

A.Alper
12.07.2007, 13:29

:D :D :D :D :D

İHSAN
12.07.2007, 14:00

:D :D :D :D :D:D:D:D:D zuhaaaaahaa

Ba®ış
12.07.2007, 14:02
arjantin meksika maçı ne zaman? oynandıysa skor nedir?

Özge
12.07.2007, 14:09
Bu geceydi.Arjantin 3-0 kazandı

Ba®ış
12.07.2007, 14:09
goller??????

Özge
12.07.2007, 14:13
Heinze Messi Riquelme attı.Messi'nin golünü izlemelisin:)

MarceloTS
12.07.2007, 14:14
messi diyorum başka bişey demiyorum

Ba®ış
12.07.2007, 14:14
saol özge teşekkür ettim :)

Özge
12.07.2007, 14:20
-EaL93-KwJU

Rica ederim Barış.Bunlar da goller:)

ilhan
12.07.2007, 14:20
Oynamıyorlar.Dinlensinler diye milli takıma çağrılmadılar.

Hadi ya =) Genç kadroyla finale çıktılar yani.

Peki Arjantin'de yaptı mı bunu ? Dinlensinler diye yıldızlarını çağırmamazlık yani.

Erkin
12.07.2007, 14:21
Finalde Arjantin Brezilya'yı yener bence.. Tahminler hadi :)

Arjantin: 2 - 1:Brezilya

Özge
12.07.2007, 14:22
Hadi ya =) Genç kadroyla finale çıktılar yani.

Peki Arjantin'de yaptı mı bunu ? Dinlensinler diye yıldızlarını çağırmamazlık yani.
Hayır Arjantin tam kadro:)

ilhan
12.07.2007, 14:36
Madem tam kadro gelmişler kazansınlar o zaman =)

macka61
12.07.2007, 16:34
messi dün ne gol attı be olmaz böyle gol helal olsun arjantin bence alır bu kupayı alması hakkıda zaten brezilya alırsa haksız yere futbol ounamadan alıcak

Erbay
12.07.2007, 17:23
Bence de Arjantin alır.Ama maçlar çok geç.Dayanamıyorum izlemeye.

macka61
12.07.2007, 18:37
final pazar 24 te bu sefer daha erken

Nissan
13.07.2007, 02:33
Arjantin:meşale2:

Miraç Atalay Çiftçi
15.07.2007, 10:42
Lugano ülkesini yakıyor: 3-1

Copa America'da sona yaklaşılırken; Uruguay, Meksika karşısında Lugano'nun penaltı yaptırıp, kırmızı kartla oyun dışında kalmasının ardından, 1-0 öne geçmesine rağmen, 3-1'lık yenilgi elde ederek 3.'lüğü rakibine kaptırdı.

Bu mücadelenin ardından Copa America'da 3. ve 4. ülkeler belirlenirken, yarın gece Brezilya - Arjantin mücadelesi ile kupanın sahibi belli olacak.

Uruguay, geride kalan mücadeleler gibi seyir zevki düşük bir mücadele sergilerken, Meksika karşısında da farksızdılar. 17. dakikada Lugano ile Omar Bravo'nun ikili mücadelesinde Bravo yerde kalırken, Meksikalılar'ın penaltı itirazı vardı ama hakem devam kararı verdi.

Bu pozisyonun 3 dakika ardından sol kanattan bir atak geliştiren Uruguay'da Maximiliano Pereira, arka direğe doğru orta yaparken, Sebastián Abreu kafa vuruşu ile ülkesini 1-0 öne geçirerek, şampiyonadaki 2. golünü kaydetti.

İlk yarının son 10 dakikasına girilirken, Meksika cezasahasının dışından kaleyi cepheden gören bir noktadan serbest vuruş kazanırken, yapılan vuruşta, top direkten döndü ve bu esnada barajda yer alan Lugano, rakibine sert bir hareket yaparken, hakem tereddütsüz penaltı noktasını gösterdi ve Lugano'yu kırmızı kartla oyun alanı dışına yolladı.

Takımını 10 kişi bırakan Lugano, Yarı Final maçında Brezilya'ya karşı penaltı atışından da yararlanamayarak, final kapısını kapatmıştı.

Penaltı noktasında topun gerisine geçen Cuauhtémoc Blanco, Lugano'nun ardından kaptan olan kaleci Fabián Carini'yi, topla ters köşeye yollayarak skorda 1-1'lik eşitliği sağladı ve ilk yarı bu sonuçla tamamlandı.

Meksika, 10 kişi kalan Uruguay'ı ikinci yarının genelinde sahasından çıkmasına izin vermezken, Meksika'yı öne geçiren gol 67. dakikada geldi. Kaleci Carini, sağ ve sol kanattan yapılan ortalarla zor anlar yaşarken, ceza yayının atak yönüne göre sol çaprazından Omar Bravo'nun vuruşunda, uzansa da başarılı olamadı ve Meksika bu golle 1-0'lık yenilgiden 2-1'lik üstünlüğü yakaladı.

Uruguay, skorda 2-1 geriye düşmesinin ardından iyi paslar yapmaya başlasa da, oyuna sonradan giren Andrés Guardado, cezasahasının sol çaprazından enfes bir vuruşla maçın skorunu 76. dakikada belirledi.

Gold Cup'a Amerika'ya mağlup olarak finalde veda eden Meksika, Copa America'ya özel davetli olarak katılırken, 1993 ve 2001'de finale yükselme başarısı göstermiş, 1916'dan beri düzenlenen Copa America'yı 1997 ve 1999 yıllarında ise 3. sırada tamamlamıştı. Uruguay karşısında alınan bu galibiyetin ardından, Meksika, Venezuella'da düzenlenen bu şampiyonada Copa America'da 3. kez 3.'lüğü elde etmiş oldu.

Fenerbahçe'den tanıdığımız Lugano'nun kaptanlığını yapan Uruguay ise bu sene beklenen performansı gösteremezken, genelde elde ettiği 14 şampiyonlukla, Arjantin ile en fazla kupayı götüren takım ünvanını taşıyor.

Recep Çaltepe
15.07.2007, 10:51
Bu Lugano burada da kasap gibi oynuyor ama ultra süpersonik hakemlerimizin bir bildkleri var ki hiç seslerini soluklarını çıkarmıyorlar.

Normal hakemler böyle haklı cezasını kesiyor tabi adamın.

champions
15.07.2007, 11:17
Arjantin -Meksika final oynar Kupa Arjantinin;)
Demişim zamanında, ne yazık ki Yarı finalde karşılaştılar :(
Arjantinden sonra en iyi takım Meksikaydı bana göre
Pas ,pas yine pas.. Müthiş bi takım Meksika
Arjantin kupayı almalı ;)

ilhan
16.07.2007, 00:11
Brezilya 1-0 önde. =) dk5.

ilhan
16.07.2007, 00:51
Ayala kendi kalesine attı 2:0 oldu dakika 40.

Özge
16.07.2007, 00:59
Zevkli bir maç oluyor.Brazilya kupaya yakın:)Riquelme'nin bir topu direkten döndü diğer topunu ise Doni müthiş çıkardı.Bakalım 2.yarı neler olucak

Bayramm61
16.07.2007, 01:06
maci hangi kanal veriyor hemsolar?

ilhan
16.07.2007, 01:11
Tv8 veriyor.

Bayramm61
16.07.2007, 01:16
tskler ilhan kardes

ilhan
16.07.2007, 01:36
Brezilya Alves'le 3-0 yaptı =)

Selman
16.07.2007, 01:41
Vah ki ne vah.:)Adı Brezilya işte, yetiyor da artıyor bile.

ilhan
16.07.2007, 01:45
Ronaldinho ,Kaka , Adriano vs. vs yıldızları oynatma gencecik takımla yine şampiyon ol =) Mantelitenin gözünü seveyim be.

Özge
16.07.2007, 02:09
Ronaldinho ,Kaka , Adriano vs. vs yıldızları oynatma gencecik takımla yine şampiyon ol =) Mantelitenin gözünü seveyim be.
7 oyuncu yokmuş:)Helal olsun valla:)Arjantin'de sadece Crespo yoktu:)

kingfisher
16.07.2007, 02:41
yazık oldu ah arjantin ahh hiç yakışmadı:(:(:(

Erbay
16.07.2007, 11:43
Arjantin adım atamadı.Messi ve Tevez hiç etkili olamadı.Uzun boylu forvet sıkıntısı çektiler maç boyunca.

trap_zone_61
18.07.2007, 13:50
Arjantin tüh senin sıfatına :)