PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benim Gördüğümü Artık Sen de Gördün! Teşekkürler TRT

Sayfa : [1] 2

Tunga
04.06.2007, 02:40
http://aycu27.webshots.com/image/18666/2004954867218655704_rs.jpg

Tarih 1 Nisan 1984...

Trabzonspor o sezon Fenerbahçe ile şampiyonluk yarışında.

Yer Kadıköy Fenerbahçe Stadı...

Şampiyonluğun iki güçlü adayı karşı karşıya...

Dakika 88, durum 0-0. Trabzonspor kendi atak yönüne göre sağ taraftan bir serbest vuruş kazanıyor.

Ceza sahasına gelen ortaya son vuran Dobi Hasan ve GOOOOL! Durum 0-1. Artık şampiyon belli gibi...

http://aycu10.webshots.com/image/15449/2004974066635104055_rs.jpg

http://aycu13.webshots.com/image/18532/2004954428610893857_rs.jpg

Zaten sürekli şampiyon oluyorduk ve kıymetini bilemedik. Doğru dürüst sevinmedik bile...

http://aycu27.webshots.com/image/18666/2004965837709897411_rs.jpg

İstanbul takımlarını "ezmek" farz olmuştu ve dalga geçer hale gelmiştik:

http://aycu05.webshots.com/image/18244/2004993244357933232_rs.jpg

O günü bazılarımız stadyumda bazılarımız da benim gibi televizyonunun başında yaşadık.

O maç o gün tüm ayrıntılarıyla TRT tarafından canlı olarak yayınlanmıştı. Aradan tam 23 sene geçmiş dile kolay.

Ben o günü gördüm. Sen de gördün mü?

Eğer göremediysen, bunu TRT'den neden talep etmeyesin?

Bireysel çabalarım sonuç vermedi maalesef. Ama neden toplu olarak bunu talep etmeyelim ki?

Hayde o zaman! Adresler, telefonlar ve elektronik postalar aşağıda. Hatta dilerseniz dilekçe olarak hazırlanmış word dosyası da burada (TIKLA) (http://www3.speedyshare.com/data/497684855/4158330/56949633/Talep.doc).

İş şimdi etkili bir çağrıda bulunmaya kalıyor.

Hayde BMN!

-------------------------------------------
Dilekçe örneği:

TRT Genel Müdürlüğü – Aktif Hat

Ankara

4 Haziran 2007

Türkiye 1. Futbol Ligi 1983-84 sezonunda 1 Nisan 1984 tarihinde İstanbul Fenerbahçe Stadı’nda oynanan Fenerbahçe – Trabzonspor maçının görüntülerini, o dönem maçı canlı yayınlayan kurumunuzun, Nostalji Futbol Görüntüleri çerçevesinde yeniden yayınlaması konusunda gereğinin yapılmasını ve kamuoyuna duyurulmasını arz ederim.

Saygılarımla,

Ad Soyad

Adres: Aktif Hat TRT Sitesi Turan Güneş Bulvarı 06540 Or-an Ankara

Faks: (0-312) 491 28 17

Tel: (0-312) 490 43 43 (4 Hat Pbx) (0-312) 490 43 00 dan 5841-5842-5843

E-posta: aktifhat@trt.net.tr

SON DAKİKA MÜJDESİ

http://img242.imageshack.us/img242/8725/photo0001ow3.jpg

Bugün Kutoz ile birlikte konuyla ilgili olarak girişimde bulunmak ve mümkünse Stadyum Programı Yönetmeni ve Sunucusu Erdoğan Arıkan ile görüşmek için TRT'ye gittik.

TRT.de, yukarıda ki resimden de anlaşılacağı üzere, Erdoğan Arıkan ile görüşme imkanımız oldu. Kendisine bize göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı, bu vesileyle birkez daha teşekkür ederiz.

Yapmış olduğumuz görüşmede, son şampiyonluğun geldiği fb. maçının 90 dakikalık görüntüsünün arşivlerde mevcut olmadığı ama gerek maç öncesi futbolcularımızın evlerinden ailelerince uğurlanışı ve maçın genel bir özetinin (gol dahil) yer aldığı bir görüntünün ellerinde mevcut olduğunu bizlere beyan etti. Bizde bu görüntülerin yayımlanması için kendisinden ricacı olduk ve 2007-2008 Süper Lig'inin ilk hafta maçlarının tamamlanmasının ardından yayımlanacak ilk Stadyum Programında bu görüntüleri bordomavi.net için yayımlayacağının sözünü bizzat kendisi bizlere verdi. Ayrıca, programda bordomavi.net'ten de bahsedeceğini ilave olarak beyan etti.

Sözün belgesi de yukarıda olup, Temmuz ayı içerisinde bizlere yapmış olduğu TRT Stüdyolarındaki davetinede iştirak ederek, konunun takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz.

BMN Ankara Saygıyla Sunar...
.
.
.
.

ayrıca bu işe ciddi bir mesai ayıran metehan'a da teşekkürler.

WERTHeR
04.06.2007, 02:44
ben gönderdim mail....

Mehmet Fatih Yavuz
04.06.2007, 02:46
ben görmedim wallahi..
atalım mail falan hele..

iyi fikir abi..
benim gibi hiç görmeyen bir sürü insan vardır..

tv den kaydetip netten çoğaltılabilir bile.
sonuçta yayın hakkı olan bir görüntü değil.

Taner Gündoğdu
04.06.2007, 03:40
o günleri ne tv başında nede stadyumda yaşamamış biri olarak görmek isterim. umarım bu çabalarımız sonuç verir. teşekkürler Tunga abi...

Hüseyin Çümen
04.06.2007, 05:54
ne yazıkki bir tane dahi şampiyonluğu yaşamamış olmanın verdiği üzüntüyle yaşadık buzaman kadar bu maçın görüntülerini bende görmek isterim çok ve mailimi attım

Emre B.
04.06.2007, 08:33
Valla bende göremedim.

maskeli61
04.06.2007, 08:42
bende gönderdim maili inşallah ses getirebiliriz

Gürkan
04.06.2007, 08:54
izlemedim.Yada izledim ama hatırlamıyorum.
Mail Attım. Müsait bir zamanda faks ta atacağım.

capa
04.06.2007, 09:06
mail gönderilmiştir inişallah dikkate alırlar

Bende o günleri göremeyenlerdenim.

Rıza ÇOLAK
04.06.2007, 09:18
Ben o günü gördüm ve defalarca da görmek istiyorum.
Gereği yapılmıştır

kutoz
04.06.2007, 09:37
@Tunga,

Öncelikle böyle bir konuyu gündeme getirdiğin için şahsım adına teşekkür ederim. Ankara'da, Trabzonspor Dergisi Editörü Atilla Bölükbaşı'na, derginin yanında senin de bahsettiğin bu tür görüntülerin neden verilmediğini sormuştum. Böyle bir girişimde bulunduklarını ama TRT arşivinde bu görüntülere ulaşılamadığını hatta, M.Ali Birand (O zaman TRT görevliydi)'ın bu görüntüleri aldığı ve kaybettiği mealinde birşeyler söylemişti.

Son şampiyonluk görüntülerimizin TRT arşivindeki durumunu bilemiyorum ama bu konunun çok önemli olduğunu düşünenlerdenim bende. Tepkimizi ve talebimizi iletelim arkadaşlar.

Yeliz
04.06.2007, 09:40
Mail gönderilmiştir.

Mayls
04.06.2007, 09:41
bende simdi mail attim. Madem bu Albayrak bize sampiyonluk yasatmayacak bari eski sampiyonluklarimizla gurur duyalim biraz

Atalay
04.06.2007, 10:06
tunga ben şahsen o maçtaydım kadıköyde eski maraton tribününde hayatımın unutulmaz maçlarından biriydi o maç interi trabzonda yendigimiz maç kopenaktada seyrettigim galatasarayın uefa kupası finali allah herkese göstermeyi nasip eylesin kadıköy altı yol boga heykelinin bulundugu yerde hep beraber yaptıgımız horon eziklerin bizi imrenerek büyük bir saygı ile izlemesi ve alkışlaması of ki of ....tunga yine haşat ettin bizi!!

Emorfo
04.06.2007, 10:08
İzlemek lazım evet, şanlı tarihimizi bilip ondan güç alacağız ancak o tarihte yaşamayacağız, yeni ufuklara yelken açacağız.

Erdinç Dilek
04.06.2007, 10:10
iletim başarıyla tamamlanmıştır

ErayAkyüz
04.06.2007, 10:12
aynenn yollanmıstır umarız yayın gerceklesir

Şahinoğlu
04.06.2007, 10:13
O görüntüleri izlemek güzel olur ama ; aması şu bildiğiniz gibi 20 küsür yıl olmuş şampiyonluk görmeyeli başka takımı tutan arkadaşlarınız illaki takılmışlardır size şampiyonluk gördünmü hatırlıyomusun diye, bana takıldıkları gibi , diemem şuki biz trt'den görüntüleri yayınlamasını isteyince canlı yayında yıllardır şampiyonluk görmeyen Trabzonspor taraftarları yoğun istekle eski şampiyonluk görüntülerinin yayınlanmasını istiyolar deyip bunu alaylı bir şekilde yapmalarından endişe ediyorum sonra millet demesin ulan 20 yıldır şampiyonluk görmemişler ancak eski görüntülere bakıp avunuyolar diye endişem budur saygılar.

bordoylamavi
04.06.2007, 10:32
o zamanlar daha çok radyodan dinlerdik maçları çocuktuk. ama şu anda trt belli bir ücret karşılığı istediğiniz tarihteki istediğiniz programı arşivinden size veriyor. ama ücret biraz fazlaydı tam hatırlamıyorum şimdi miktarı

Badaloğlu
04.06.2007, 10:41
O görüntüleri izlemek güzel olur ama ; aması şu bildiğiniz gibi 20 küsür yıl olmuş şampiyonluk görmeyeli başka takımı tutan arkadaşlarınız illaki takılmışlardır size şampiyonluk gördünmü hatırlıyomusun diye, bana takıldıkları gibi , diemem şuki biz trt'den görüntüleri yayınlamasını isteyince canlı yayında yıllardır şampiyonluk görmeyen Trabzonspor taraftarları yoğun istekle eski şampiyonluk görüntülerinin yayınlanmasını istiyolar deyip bunu alaylı bir şekilde yapmalarından endişe ediyorum sonra millet demesin ulan 20 yıldır şampiyonluk görmemişler ancak eski görüntülere bakıp avunuyolar diye endişem budur saygılar.

Emre, bu endişene bende katılıyorum.Ama burada asıl konu tv'den eski görüntülere bakıpta avunmak değildir.Bu nostalji kuşağında Fenerin,Beşiktaş'ın ve Galatasaray'ın eski maçlarını verip şampiyon oldukları maçları tüm Türkiye izlediğine göre bizimde buna hakkımız olduğunu düşünüyorum.Neden bu maçlar yayınlanırken,Trabzonspor'un maçları yayınlanmıyor?

Bence bu konuda birazda TRT'nin bu tutumunu sorgular şekilde maillerimizi atarsak daha faydalı olur kanaatindeyim.Bende son şampiyonluğu gören talihlilerden biriyim.Ama o zamanlarla şimdi şampiyonluk kutlamaları arasında çok fark var.Bir arkadaşımın şampiyonluk kutlamalarındaki hayalide 30 tane as900 kamyonla, Bağdat caddesinin altını üstüne getirmek olduğunu düşünürsek,şampiyon olduğumuz günü düşünemiyorum...

Mehmet Ali Birand, Galatasaraylıdır.O ne yapacakmış bizim maçların görüntülerini?Tamam zamanında TRT'yi dolandırdığı ve bunun sonunda yüce Adaletten gereken cezayı almış ve dolandırıcılığı tescillenmiş olduğunu herkes biliyor.Ama ne edecekmiş bizim maçların görüntülerini?

Mehdi
04.06.2007, 10:43
Mail gönderilmiştir.
Bu arada iletinin alt kısmında ad soyad bölümünü yazmadan göndermeyin.Dikkatlerden kaçabilir.

Talat YAVUZ
04.06.2007, 10:49
geçmişimiz ile ilgili çekincek bi durum asla olamaz doğdumdan 27 gün sonra:D görev yerine getirlmiştir.

Recep Çaltepe
04.06.2007, 10:51
Mail gitti :)

Çetin
04.06.2007, 10:53
mail yolladım bende

Murat Altun
04.06.2007, 11:08
HEY GİDİ GÜNLER HEYYYYYYYYYYYY

şimdilerde istanbul takımalrının yedeklerini transfer ettik diye yöneticiler caka satıyorLAR

metehan
04.06.2007, 11:31
Renkli TV yayınının yeni başladığı dönemlerdi. Bu maçı TV'den izlemiştim ama üzerinden çok zaman geçti, Dobi'nin golünden başka pek birşey hatırlamıyorum, tekrar izlemeyi ben de çok isterim. Talebimi ilettim , umarım sonuç verir. Teşekkürler Tunga !

Alajandro
04.06.2007, 11:53
Bende gönderdim.

tsakrep61
04.06.2007, 12:09
bende yolladım maili

Murat'
04.06.2007, 12:12
ben görmedim valla...ama görmek için mail attım.....bence başlık daha teşvik edici olmalı...bu şekilde gereken ilgi olmayabilir

Hüseyin Bağdat
04.06.2007, 12:18
O maçı eziklerler birlikte tv de izledim dobinin glünü unutamam:)
tekrar izlemek isterim...

Selman
04.06.2007, 12:26
Mail tamamdır.İstanbul takımlarının nostalji maçları veriliyorsa, bu ligde 6 kez bu başarıya ulaşmış olan Trabzonspor'un da maçlarının verilmesi gerektiğini düşündüğümüzü de belirtsek daha iyi olur sanki.

Cabri61
04.06.2007, 12:37
mail tamamdır.pankart süpermiş gerçekten

fanatikdevri
04.06.2007, 12:50
Bende GÖnderdİm İŞlem Tamam

denizci61
04.06.2007, 12:51
İşlem tamamdır...E-postayı gönderdim..

Yaşım itibari ile o maçı hatırlıyorum, hatta Şampiyon olduğumuz o yıl Samsun-Trabzon arasında bütün yerleşim yerlerinin bordo-mavi renklere büründüğünü de çok net hatırlıyorum...

Bu arada benim ev hemen TRT'nin yanında, isterseniz arşivede sızabilirim :)

karayamayman
04.06.2007, 12:56
O maçı ben de hatırlıyorum. Babamla birlikte Konya Öğretmenevi Evi'nde seyretmiştik. O sezon Federasyon Kupası'nı da almıştık.

Sonra Fener ile Cumhurbaşkanlığı kupası oynadık ve o maçı 1-0 kaybettik. Maçtan sonra iki gözüm iki çeşme ağlamıştım. Babam da beni teselli etmek için "Bu yıl iki kupa aldık zaten, bütün kupaları da biz alamayız, o zaman zevki kalmaz" demişti.

Nerden bilelim son şampiyonluğumuz olacağını:(((

macka61
04.06.2007, 13:16
bende mailimi attım ben o günleri maalesef göremedim yaşım itibariyle

Burçak
04.06.2007, 13:39
bende gönderdim şimdi.

Erbay
04.06.2007, 13:39
Gönderdim maili.:tsbayrak:

zafercalikoglu
04.06.2007, 16:30
gonderdim maili

Özgür Öztürk
04.06.2007, 16:38
Mail gönderilmiştir. :yattara:

zanoylu
04.06.2007, 16:40
Hatırlıyorum evet tek kelimeyle muhteşemdi.Kadıköyde oturuyorduk o sıralar(fikirtepe-kuyubaşı) babamla o maça gitmiştik tabiki yanılmıyorsam Kenan Evren lisesi tarafındaki tribündeydik.İnanılmaz bir gündü.
....Mail gönderilmiştir

fanatikdevri
04.06.2007, 16:48
bende goremedım acaba allah nasıp edıcekmı bana trabzonsporumun sampıyonlugunu ????

POYRAZ
04.06.2007, 20:40
Ben de yollayacagim mailimi.

POYRAZ
04.06.2007, 20:42
Ben o mai hatirliyorum ama cok kücüktüm. Disaridan korna sesleri geliyordu. Televizyonda Avni Aker'i gösteriyordu ve "Sampiyon Trabzonspor" yazisi ekranda sürekli gidip geliyordu. O sevinci yasadim diyemiyorum cünkü cok kücüktüm ve aval aval televizyona bakiyordum. Ne kadar degerli bir görüntü gördügümün farkina cok sonradan vardim.

Kasım Hilal
04.06.2007, 20:43
Biz de göreceğiz inşalah..
Yolluyorum maili!

pReN@_61
04.06.2007, 20:49
Maili gönderdim...

A.T.R
04.06.2007, 20:50
Evvet o günleri yeniden yaşamak harika bir duygu olacak. Sağolasın Tunga.
Mail gönderilmiştir.Dilerim dikkate alırlar da gözlerimiz yaşara yaşara seyrederiz.

erol-61
04.06.2007, 21:05
hey gidi günler hey o golü unutamam hala gözlrimin önündedir ben o gün o satddaydım yıkmıştık ortalığı be yav

Nadir Bekar
04.06.2007, 21:21
ogünü ben de gördüm tabiki tekrar görmek isterim fakat o günü tekrar yeni bir şampiyonlukla yaşamak isterim bence mailleri trt nin yanı sıra kulube de gödermemiz lazım.
yazık bu taraftara bu taraftar tekrar şampiyonluğu fazlası ile hakediyor...

Adem Erdoğan
04.06.2007, 21:42
Mail gönderilmiştir.
aslında Trabzonspor yönetimi bu tür yayınların hakkını alması lazım.İlerde TV kurulacağı zaman kullanılır.

Oğuuz
05.06.2007, 00:37
ben doğmadan üç ay öncesi... ah be Trabzonum ben doğdum diye mi bu inat, ölmeden bi şampiyonluk gösterecekmisin bana..? :(

İleli
05.06.2007, 00:42
maili gonderdik olurda yayinlarlar maci capture yapsin bmn yonetimi..

Adem Erdoğan
05.06.2007, 01:00
47 gün sonrada ben doğmuşum.

cyberentalpi
05.06.2007, 01:15
O maci tv den canli izledim ben:) Siyah ebyaz tv de cocuklugun verdigi heyecanla pur dikkat. O donem TRT Ts-Fb maclarini canli verirdi.
O golude hatirliyorum. Hatta hatirladigim tek sey o. Bir sonraki hafta sanirim Gs yine esseklesmi 4-1 den Fb ye maci 4-4 yapmisti. Bizde puan farkini 4 yapip sampiyon olmustuk

turgi
05.06.2007, 03:20
abi varya tunga bi sana hastayım bide ufak rakıya gene dagıtttın beni burda....
haa haa...
ben daha dogmadan önce de olsa sonucta trabzonumun macı izlerim o zevki de yasarım trabzonuma herset feda olsun...
3 defa attım ben mail yetmezse sabaha kadar yollucam.......

Serdar A
05.06.2007, 04:18
Bir epostada ben attım.

Umarım günü gelince o pankartı tekrar açmamız nasip olur.

aysegul61
05.06.2007, 09:59
Valla görmedim daha doğmamış olduğumdan olsa gerek yoksa kaçarmı:D
mail birazdan yollanacak:D

Burhan61
05.06.2007, 10:40
talebimi ilettim.

o maçı canlı izlemiştim. 11 yaşındaydım. golden başka aklımda kalan birşey yok maalesef.

hakikaten değerini bilememişiz o günlerin.

FcTRABZONSPOR
05.06.2007, 12:39
Mail gönderilmiştir.Hey gidi günler !!!!

Tunga
05.06.2007, 15:50
Bu konuda çok samimi bir çaba gösteren metehan arkadaşımıza çok teşekkür ediyoruz.

Sanıyorum sonunda muradımıza ereceğiz.

Gene de talep mesajlarımıza devam.

UğuR
05.06.2007, 16:11
Maili attım.Son şampiyonluğumuzda Kadıköy de stadda yaşadımMaratondaydık dayımla beraber 14 yaşındaydım o zaman.Daha dün gibi.Maçın ertesinde okulda sınıfta tek Trabzon Sporlu olarak ezikleri nasıl kızdırdığım hatırlıyorum.Ayrıca Dobi kafasıyla değil ensesiyle Turgay ın sağ taraftan kullandığı serbest vuruşla atmıştı gölü.TRT de Şampiyon Trabzon diye program yapılmıştı.bİZİM FUTBOLCULAR süslenmiş bir takayla denize açılmış şarkılar türküler söylemişdi.Yaşlandık beee.Nerede o eski günler.

Bülent Şirin
05.06.2007, 16:15
Geçmiş Zaman Olur ki…

Gün ağarırken yataktan kalkıp, gözlerimi bile ovuşturmadan elimi yüzümü yıkadıktan sonra giyinmeye başladım. Gece yatarken, sabah beni uyandırması için kurduğum saatin çalmasına bile gerek kalmamıştı. Zaten doğru dürüst uyumamış, geç kalırım korkusuyla gece boyunca kaç kere uyanmıştım... Oysa okula gittiğim hafta arası günlerde, annem yarım saat uğraşırdı beni kaldırabilmek için...

Kahvaltı mahiyetinde alelacele bir şeyler atıştırıp yola koyuldum. Maça gidiyordum... Hem de öyle sıradan bir maça değil, Fenerbahçe maçına... Yolda giderken, sezonun geride kalan kısmında olup bitenleri söyle bir zihnimde tazeledim:

Trabzonspor, transfer döneminde Samsunspor'dan Hasan Şengün’ü (Dobi Hasan), Fenerbahçe'den Osman Denizci'yi ve Rizespor'dan da Hasan Vezir'i alarak zaten güçlü olan kadrosunu iyice takviye etmiş ve şampiyonlukta hayli iddialı bir duruma gelmişti. Hazırlık maçlarında parlak sonuçlar elde eden ve Ali Kemal Denizci'nin jübilesinde İstanbul’da Beşiktaş’ı da 2–1 yenen Trabzonspor, sezonun ilk maçlarında bir takım sıkıntılarla karşılaşmış, Zonguldakspor'u Trabzon'da güzel bir futbolla 3-1 yendikten sonra 2.hafta deplasmanda Boluspor'a 1-0 yenilince pusuda bekleyen İstanbul basını vaveylâyı koparmıştı. 3.hafta da kendi sahasında Ankaragücü ile 0-0 berabere kalınca camia karışmış ve teknik direktör Ahmet Suat Özyazıcı'nın gönderilip yerine Avrupalı isim yapmış bir teknik adam getirmenin hesapları yapılmaya başlanmıştı. Neyse ki takım bir sonraki maçta Trabzon'da Beşiktaş’ı 3-1'lik skor ve muhteşem bir futbolla yenince sular durulmuş, ilk yarıyı lider G.Saray'ın bir puan gerisinde tamamlamıştı. İlerleyen haftalarda Trabzonspor inatla zirveyi takip etmiş, sonraları lider olmuş olan F.Bahçe'nin Kocaelispor deplasmanından 1-0'lık yenilgiyle eli boş dönmesi sonucu kendi sahasında elde ettiği 4-0’lık Adanaspor galibiyetiyle bir puan farkla liderliğe yükselmiş ve işte o gün gittiğim F.Bahçe- Trabzonspor maçı gelip çatmıştı.

Bu maça gelirken F.Bahçe’nin iki önemli futbolcusu Selçuk Yula ve İlyas Tüfekçi sakatlanmış ve sezonu kapatmışlardı. Acaba bu durum Trabzonspor’un beklenen başarısına gölge düşürür müydü? Hayır, ne alakası vardı? Sezonun ikinci yarısında takıma önemli katkılar yapmış olan Osman Denizci, sezon başında sakatlandığı için bütün bir ilk yarı oynamamıştı işte…

Eğer Trabzonspor bu maçı kazanırsa, o zaman 2 puan sistemi uygulandığı için fark 3 puana çıkacaktı. Daha ligin bitmesine 10 hafta olmasına rağmen, F.Bahçe'nin bahsi geçen iki oyuncudan mahrum ve bundan dolayı büyük moral çöküntüsü içinde olması ile Trabzonspor'un yüksek form grafiği herkeste "kazanırsa Trabzonspor şampiyon olur" görüşünü hakim kılıyordu. Hatta beraberlik halinde bile Trabzonspor'un şampiyonluğu artık bırakmayacağı düşünülüyordu. Çünkü Trabzonspor çok zor yenilen bir takımdı.

Arkadaşlarla buluşup stada girdik. Daha saat sabahın sekizi... Maçın başlamasına sekiz saat var ama tribünler dolmaya başladı bile... O zamanlar büyük maçlarda tribünler eşit olarak bölünüyor ve daha kalabalık olacaklarını varsayan rakip takım taraftarları ilk dakikalarda bize hitaben, "bir avuç i… dua etsin polise" diye bağırıyorlar. Ancak ilerleyen saatlerde tribünlerin yarısını filan değil, dörtte üçünü bizim doldurduğumuzu görünce kuyruğu kıstırıp susuyorlar...

Neyse vakit geliyor, maç başlıyor... Doğal olarak iki takım da son derece kontrollü oynuyor. Zaten böyle bir maçta iyi futbol ve bol gol bekleyen de yok... Yine de Trabzonspor, rakibin sıfır pozisyonuna karşılık tam 3 kez kaleciyle karşı karşıya kalıyor ama atamıyor. Dakikalar akıyor ve bitiş düdüğü yaklaşıyor. Arkadaşlar "çıkalım" diyorlar fakat bende de skor ne olursa olsun, maç bitmeden çıkmama hastalığı var. Uzatma anları... Rakip yarı alanın ortalarında taç çizgisine yakin bir yerden, bize göre sağ, rakibe göre sol kanattan bir faul atışı kazanıyoruz. Hakem Sadık Deda'nın ne yapacağı belli olmaz, daha önceki bir maçta bir golü iptal etmişti "top kaleye girmeden oyun süresi bitti" diye... Yani top havadayken bile maçı bitirebilir...

Atışı Turgay kullanıyor ve topu penaltı noktası civarına ortalıyor... Dobi Hasan yükselip topa kafasıyla şöyle bir dokunuyor. "Aman be dobi..." demeye başlamıştık ki… O da ne? Kaleci Yaşar sendeledi ve topu tutamadı... Top tıngır mıngır şampiyonluğa gidiyor... Gidiyor... Gidiyor... Yaşar kalkıp yetişmeye çalışıyor ama boşuna... Meşin yuvarlak filelerle çoktan sarmaş dolaş olmuş bile...

Keşke "zamanda yolculuk" mümkün olsa da, o meşin yuvarlağın filelerle sarmaş dolaş olduğu andan, Kadıköy’e kadar uzanan gerçeküstü zaman dilimini her Trabzonsporlu görebilse... Zihnimde o zaman diliminden, düzensiz parçalar halinde kesilmiş fotoğraflar var... İnanılmaz bir uğultu... Ben de bağırıyorum ama sesim çıkıyor mu çıkmıyor mu bilmiyorum... Çıkış kapısına yönelmiş, gözü yaşlı çaresiz ve zavallı bir Fenerli... Stattan çıktık ama yürüdüm mü, koştum mu, yoksa ışınlandım mı, onun da farkında değilim... Sonra Kurbağalıdere'nin üzerindeki o ufacık köprü... Mahşeri kalabalığın gırtlaklarını yırtarcasına çıkan ve hâlâ daha gök kubbede yankılanan "ŞAMPİYON TRABZON" avazeleri... Ufka yaklaşmış güneş, bu tarihi manzarayı kaçırmamak için batmakta pek de acele etmiyor sanki…

Her biri bir ömre bedel olan bu manzaralar bir yana da, gözümün önünden hiç gitmeyen ve zannediyorum gözlerimi ebediyyen kapatıncaya dek gitmeyecek olan bir enstantane var... Gol olup da stad yukarıda bir parça anlatmaya çalıştığım alacakaranlık kuşağına girdiği saniyelerde bir de baktım ki sahaya bir delikanlı girmiş, kaleci Şenol’a sarılıyor. Delikanlı Şenol’u bıraktı ve kollarını havaya kaldırdı. Çocuğun üstünde yoktu, başında yoktu. (Ya da ben öyle hatırlıyorum) Ama belliydi ki, o anda yeryüzünde ondan daha mutlu bir insan da yoktu. İşte o enstantane benim hafızamda kristalleşti…

O delikanlı eğer hayattaysa şimdi orta yaşlarında olmalı... Kim bilir nerelerdedir şimdi... Ve acaba ne yapıyordur? Bugüne kadar geçen kahır dolu 20 küsûr yıl o anki mutluluğunu alıp götürmeye yetmiş midir? Hiç bilmiyorum. Ama kahır dolu bir 20 küsûr yıl daha geçse, benim o anki duygularımdan zırnık bile koparamaz...

Salih Kara
05.06.2007, 16:56
abi yazıyı okurken şampiyonluk coşkusunu yaşamış kadar oldum.Ellerine sağlık..İnşallah bu güzel duyguyu birgün biz de yaşarız..

metehan
05.06.2007, 17:06
Eline sağlık Bülent abi. Yine gözlerimizi doldurdun. O günleri geri getirebiliriz, herşey bizim elimizde. Yeterki, kendimizi bilelim.

Yeliz
05.06.2007, 17:15
İlgili adrese maili göndermiştim ama bu yazıyı okuyunca akan gözyaşlarım bir daha göndermeme neden oldu.

Yazı için çok teşekkürler :)

YARABBİM nolur bizde yaşayalım o anları nolurrr..

Laz_61
05.06.2007, 17:32
..............

Laz_61
05.06.2007, 17:34
Geçmiş Zaman Olur ki…

Gün ağarırken yataktan kalkıp, gözlerimi bile ovuşturmadan elimi yüzümü yıkadıktan sonra giyinmeye başladım. Gece yatarken, sabah beni uyandırması için kurduğum saatin çalmasına bile gerek kalmamıştı. Zaten doğru dürüst uyumamış, geç kalırım korkusuyla gece boyunca kaç kere uyanmıştım... Oysa okula gittiğim hafta arası günlerde, annem yarım saat uğraşırdı beni kaldırabilmek için...

Kahvaltı mahiyetinde alelacele bir şeyler atıştırıp yola koyuldum. Maça gidiyordum... Hem de öyle sıradan bir maça değil, Fenerbahçe maçına... Yolda giderken, sezonun geride kalan kısmında olup bitenleri söyle bir zihnimde tazeledim:

Trabzonspor, transfer döneminde Samsunspor'dan Hasan Şengün’ü (Dobi Hasan), Fenerbahçe'den Osman Denizci'yi ve Rizespor'dan da Hasan Vezir'i alarak zaten güçlü olan kadrosunu iyice takviye etmiş ve şampiyonlukta hayli iddialı bir duruma gelmişti. Hazırlık maçlarında parlak sonuçlar elde eden ve Ali Kemal Denizci'nin jübilesinde İstanbul’da Beşiktaş’ı da 2–1 yenen Trabzonspor, sezonun ilk maçlarında bir takım sıkıntılarla karşılaşmış, Zonguldakspor'u Trabzon'da güzel bir futbolla 3-1 yendikten sonra 2.hafta deplasmanda Boluspor'a 1-0 yenilince pusuda bekleyen İstanbul basını vaveylâyı koparmıştı. 3.hafta da kendi sahasında Ankaragücü ile 0-0 berabere kalınca camia karışmış ve teknik direktör Ahmet Suat Özyazıcı'nın gönderilip yerine Avrupalı isim yapmış bir teknik adam getirmenin hesapları yapılmaya başlanmıştı. Neyse ki takım bir sonraki maçta Trabzon'da Beşiktaş’ı 3-1'lik skor ve muhteşem bir futbolla yenince sular durulmuş, ilk yarıyı lider G.Saray'ın bir puan gerisinde tamamlamıştı. İlerleyen haftalarda Trabzonspor inatla zirveyi takip etmiş, sonraları lider olmuş olan F.Bahçe'nin Kocaelispor deplasmanından 1-0'lık yenilgiyle eli boş dönmesi sonucu kendi sahasında elde ettiği 4-0’lık Adanaspor galibiyetiyle bir puan farkla liderliğe yükselmiş ve işte o gün gittiğim F.Bahçe- Trabzonspor maçı gelip çatmıştı.

Bu maça gelirken F.Bahçe’nin iki önemli futbolcusu Selçuk Yula ve İlyas Tüfekçi sakatlanmış ve sezonu kapatmışlardı. Acaba bu durum Trabzonspor’un beklenen başarısına gölge düşürür müydü? Hayır, ne alakası vardı? Sezonun ikinci yarısında takıma önemli katkılar yapmış olan Osman Denizci, sezon başında sakatlandığı için bütün bir ilk yarı oynamamıştı işte…

Eğer Trabzonspor bu maçı kazanırsa, o zaman 2 puan sistemi uygulandığı için fark 3 puana çıkacaktı. Daha ligin bitmesine 10 hafta olmasına rağmen, F.Bahçe'nin bahsi geçen iki oyuncudan mahrum ve bundan dolayı büyük moral çöküntüsü içinde olması ile Trabzonspor'un yüksek form grafiği herkeste "kazanırsa Trabzonspor şampiyon olur" görüşünü hakim kılıyordu. Hatta beraberlik halinde bile Trabzonspor'un şampiyonluğu artık bırakmayacağı düşünülüyordu. Çünkü Trabzonspor çok zor yenilen bir takımdı.

Arkadaşlarla buluşup stada girdik. Daha saat sabahın sekizi... Maçın başlamasına sekiz saat var ama tribünler dolmaya başladı bile... O zamanlar büyük maçlarda tribünler eşit olarak bölünüyor ve daha kalabalık olacaklarını varsayan rakip takım taraftarları ilk dakikalarda bize hitaben, "bir avuç i… dua etsin polise" diye bağırıyorlar. Ancak ilerleyen saatlerde tribünlerin yarısını filan değil, dörtte üçünü bizim doldurduğumuzu görünce kuyruğu kıstırıp susuyorlar...

Neyse vakit geliyor, maç başlıyor... Doğal olarak iki takım da son derece kontrollü oynuyor. Zaten böyle bir maçta iyi futbol ve bol gol bekleyen de yok... Yine de Trabzonspor, rakibin sıfır pozisyonuna karşılık tam 3 kez kaleciyle karşı karşıya kalıyor ama atamıyor. Dakikalar akıyor ve bitiş düdüğü yaklaşıyor. Arkadaşlar "çıkalım" diyorlar fakat bende de skor ne olursa olsun, maç bitmeden çıkmama hastalığı var. Uzatma anları... Rakip yarı alanın ortalarında taç çizgisine yakin bir yerden, bize göre sağ, rakibe göre sol kanattan bir faul atışı kazanıyoruz. Hakem Sadık Deda'nın ne yapacağı belli olmaz, daha önceki bir maçta bir golü iptal etmişti "top kaleye girmeden oyun süresi bitti" diye... Yani top havadayken bile maçı bitirebilir...

Atışı Turgay kullanıyor ve topu penaltı noktası civarına ortalıyor... Dobi Hasan yükselip topa kafasıyla şöyle bir dokunuyor. "Aman be dobi..." demeye başlamıştık ki… O da ne? Kaleci Yaşar sendeledi ve topu tutamadı... Top tıngır mıngır şampiyonluğa gidiyor... Gidiyor... Gidiyor... Yaşar kalkıp yetişmeye çalışıyor ama boşuna... Meşin yuvarlak filelerle çoktan sarmaş dolaş olmuş bile...

Keşke "zamanda yolculuk" mümkün olsa da, o meşin yuvarlağın filelerle sarmaş dolaş olduğu andan, Kadıköy’e kadar uzanan gerçeküstü zaman dilimini her Trabzonsporlu görebilse... Zihnimde o zaman diliminden, düzensiz parçalar halinde kesilmiş fotoğraflar var... İnanılmaz bir uğultu... Ben de bağırıyorum ama sesim çıkıyor mu çıkmıyor mu bilmiyorum... Çıkış kapısına yönelmiş, gözü yaşlı çaresiz ve zavallı bir Fenerli... Stattan çıktık ama yürüdüm mü, koştum mu, yoksa ışınlandım mı, onun da farkında değilim... Sonra Kurbağalıdere'nin üzerindeki o ufacık köprü... Mahşeri kalabalığın gırtlaklarını yırtarcasına çıkan ve hâlâ daha gök kubbede yankılanan "ŞAMPİYON TRABZON" avazeleri... Ufka yaklaşmış güneş, bu tarihi manzarayı kaçırmamak için batmakta pek de acele etmiyor sanki…

Her biri bir ömre bedel olan bu manzaralar bir yana da, gözümün önünden hiç gitmeyen ve zannediyorum gözlerimi ebediyyen kapatıncaya dek gitmeyecek olan bir enstantane var... Gol olup da stad yukarıda bir parça anlatmaya çalıştığım alacakaranlık kuşağına girdiği saniyelerde bir de baktım ki sahaya bir delikanlı girmiş, kaleci Şenol’a sarılıyor. Delikanlı Şenol’u bıraktı ve kollarını havaya kaldırdı. Çocuğun üstünde yoktu, başında yoktu. (Ya da ben öyle hatırlıyorum) Ama belliydi ki, o anda yeryüzünde ondan daha mutlu bir insan da yoktu. İşte o enstantane benim hafızamda kristalleşti…

O delikanlı eğer hayattaysa şimdi orta yaşlarında olmalı... Kim bilir nerelerdedir şimdi... Ve acaba ne yapıyordur? Bugüne kadar geçen kahır dolu 20 küsûr yıl o anki mutluluğunu alıp götürmeye yetmiş midir? Hiç bilmiyorum. Ama kahır dolu bir 20 küsûr yıl daha geçse, benim o anki duygularımdan zırnık bile koparamaz...

bunlari okudukca nuriye olan öfkem kinim kat kat daha artiyor

metehan
05.06.2007, 17:55
bunlari okudukca nuriye olan öfkem kinim kat kat daha artiyor

O'na olan öfken artıyor, ama çözüm olarak Onursal Başkan'ı göreve davet ediyorsun, ilginç :)

guci 29
05.06.2007, 18:01
O günleri göremeyenlerdenim. Bu yüzden babamı çok kıskanırım :)

POYRAZ
05.06.2007, 18:10
Gün ola harman ola. Biz de zamani gelince mutlaka sampiyonluga yeniden ulasacagiz.

Mustafa AYDIN
05.06.2007, 19:01
İşlem Tamam..

Tunga
06.06.2007, 14:56
Devam, devam, devam...

SDanışmaz
06.06.2007, 15:10
Hemen maiLimi attım :)

Çetin
06.06.2007, 16:46
keşke bende bu satırları yazacak bir (1) olaya şahit olabilsem...

Erdogan
06.06.2007, 16:50
Ahh ahh, ben dünyaya geldigim sene Trabzonspor son sampiyonlugunu yasamis. Allahimdan istegim bari ölmeden önce bir kez olsun Trabzonsporun sampyionlugunu göreyim...

Mail gönderilmistir.

Oemer61
06.06.2007, 18:05
Islem tamamdir, ama bunlar hic bir istegimizi yerine getirmezler, cünkü Istanbul medyasi:mad: serefsizdir

Tunga
07.06.2007, 23:46
^^^^^^^^^^^^

Kasım Hilal
07.06.2007, 23:51
Stadyum tatile girdiğine göre en erken bir dahaki yayın döneminde dikkate alırlar.
Alırlarsa tabi!

Cüneyt Canlıca
08.06.2007, 08:49
O maçı televizyondan izledim 9 yaşında bir çocugun gözüyle..

romantik_161
08.06.2007, 21:51
bende gönderdim umarım yayınlarda bizde gören talihlilerden oluruz saol güzel paylaşımın ve emegin icin kal saglıcakla

Gamze
08.06.2007, 23:20
Tabii ki göremedim.Babamın anılarından tanıyorum o günleri sadece.Benim gibi bir çok yaşıtım,büyüğüm gibi ben de sadece hayal edebiliyorum,inanılası gelmese de...

Hiç bilmediğimi özlüyorum.Hiç tanımadığım bir şeylerin hasretini çekiyorum.Bir çok kişi gibi.

Belki bu sayede,aldığım haberler ve gözlemlediklerimle her geçen gün biraz daha kırılan hevesim,yitirmeye başladığım inancım tazelenir.

Teşekkürler.

buramburam61
08.06.2007, 23:34
Orta sondaydım.Babamla birlikte tv'den izliyordum. Dobi kafayı vurup gol olunca hiç unutmam babamla birlikte nerdeyse televizyonun içine girecektik.Ve sonrası malum.Gelen 6.şampiyonluk ve biz son karagümrük maçında bu şampiyonluğu doyasıya avni akerde yaşıyorduk.
O günleri tekrar yaşamak ne de güzel olur.

Ali Sırrı
09.06.2007, 00:39
bende gönderdiimmm..
Hey gidi günlerrr bee..

Taner Gündoğdu
09.06.2007, 02:56
maillere sanırım cevap verme alışkanlıkları yok bunların :S

pReN@_61
09.06.2007, 12:44
mailime hala bi cevap verilmedi...

Tunga
10.06.2007, 16:54
E-mail ile cevap vermeyebilirler, yeter ki yayınlasınlar.

antagonist
10.06.2007, 17:15
Görev tamamlanmıştır. :)

guci 29
10.06.2007, 18:10
.......... :rolleyes:

metehan
12.06.2007, 11:35
"Stadyum" programının kameramanlarından biri akrabamdır. Bu konuyu kendisine aktardım ve Erdoğan Arıkan aracılığı ile O da konuyu takip ediyor. O dönemdeki TRT arşivlerinin pek sağlıklı olmadığını, maçın tamamı olmasa da özetinin olabileceğini söyledi. Konuyu takip ediyor, umarım en azından bir özetini yayınlatmayı başarabiliriz.

Bir önemli konu da, bu maçın görüntülerinin hangi sebeple yayınlanacağı. TS'un 40. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir program yapılıp orada yer verilebilir, ya da yine Stadyum'da nostalji görüntüleri içinde verilebilir. Bunun da ne şekilde olabileceğine bakılacak. Bu görüntülerin yayınlanabilmesi için elimizden geleni yapacağız.

Tunga
12.06.2007, 11:41
"Stadyum" programının kameramanlarından biri akrabamdır. Bu konuyu kendisine aktardım ve Erdoğan Arıkan aracılığı ile O da konuyu takip ediyor. O dönemdeki TRT arşivlerinin pek sağlıklı olmadığını, maçın tamamı olmasa da özetinin olabileceğini söyledi. Konuyu takip ediyor, umarım en azından bir özetini yayınlatmayı başarabiliriz.

Bir önemli konu da, bu maçın görüntülerinin hangi sebeple yayınlanacağı. TS'un 40. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir program yapılıp orada yer verilebilir, ya da yine Stadyum'da nostalji görüntüleri içinde verilebilir. Bunun da ne şekilde olabileceğine bakılacak. Bu görüntülerin yayınlanabilmesi için elimizden geleni yapacağız.

Metehan'a samimi gayreti için çok teşekkürler.

En azından TRT'nin bu görüntüleri yayınlamak için emek verdiğini biliyoruz artık. Bu da az şey değil.

fındıkoğlu
12.06.2007, 11:42
http://64.4.19.250/cgi-bin/getmsg/istanbul_20karmasi.jpg?&msg=EB658F6B-E423-4A49-A29B-FC052DC41DFA&start=0&len=92365&mimepart=3&curmbox=00000000-0000-0000-0000-000000000001&b=59dc718f648ad15b3ada211c31e3d69d&disk=10.1.106.207_d533&login=kerim_findik&domain=hotmail%2ecom&hm___sig=8bae1e0101c7accd836f28147819ee3f98f4961fe dddf854

o tarihteki gazetelerden..

kutoz
12.06.2007, 11:54
@fındıkoglu;

Sanırım aşağıdaki resimi göstermek istemiştin. Renklisinde daha iyi belli oluyor ittifakları. Buradan da anlaşılıyorki, Trabzonspor başarılı olduğu dönemlerde ülke barışına da katkı yapıyormuş. :D

http://img405.imageshack.us/img405/985/istittifakfk2.jpg

Nytre
12.06.2007, 12:11
çok iyi bir fotoğraf... bunları maçlarda sergilemek lazım...

x_man
12.06.2007, 12:25
bende gömedim şampiyonluk email attım

muratd61
12.06.2007, 12:39
bende sampiyonluk göremedim malesef vede maili attım simdi.yalnız bu macı ne zaman yayınlarlarsa mutlaka haber verilsin buradan da kacırmayalım:)

denizci61
13.06.2007, 15:17
SON DAKİKA MÜJDESİ

Bugün Kutoz ile birlikte konuyla ilgili olarak girişimde bulunmak ve mümkünse Stadyum Programı Yönetmeni ve Sunucusu Erdoğan Arıkan ile görüşmek için TRT'ye gittik.

TRT.de, yukarıda ki resimden de anlaşılacağı üzere, Erdoğan Arıkan ile görüşme imkanımız oldu. Kendisine bize göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı, bu vesileyle birkez daha teşekkür ederiz.

Yapmış olduğumuz görüşmede, son şampiyonluğun geldiği fb. maçının 90 dakikalık görüntüsünün arşivlerde mevcut olmadığı ama gerek maç öncesi futbolcularımızın evlerinden ailelerince uğurlanışı ve maçın genel bir özetinin (gol dahil) yer aldığı bir görüntünün ellerinde mevcut olduğunu bizlere beyan etti. Bizde bu görüntülerin yayımlanması için kendisinden ricacı olduk ve 2007-2008 Süper Lig'inin ilk hafta maçlarının tamamlanmasının ardından yayımlanacak ilk Stadyum Programında bu görüntüleri bordomavi.net için yayımlayacağının sözünü bizzat kendisi bizlere verdi. Ayrıca, programda bordomavi.net'ten de bahsedeceğini ilave olarak beyan etti.

Sözün belgesi de yukarıda olup, Temmuz ayı içerisinde bizlere yapmış olduğu TRT Stüdyolarındaki davetinede iştirak ederek, konunun takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz.

.
.
.
.

kutoz
13.06.2007, 15:32
Bu görüşme tam bir bomba oldu. Hani derler ya, "Kör istedi bir göz, Allah verdi iki göz" misaliydi.

Nihayetinde, bu olayın birşekilde sonuçlanacak olması gerçekten sevindirici. Erdoğan Arıkan'a da göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı bende teşekkür ederim.

Murat'
13.06.2007, 15:34
SON DAKİKA MÜJDESİ

.
.
.
.

iyide bu görüntüler zaten yayınlanmıştı son stadyum programında....ama sadece maç öncesi ve maçın özeti...maç sonmraso,ı ve şampiyonluk sevinci yayınlanmamıştı

Erdinç Dilek
13.06.2007, 15:35
Mükemmelsiniz. olay budur

kutoz
13.06.2007, 15:39
iyide bu görüntüler zaten yayınlanmıştı son stadyum programında....ama sadece maç öncesi ve maçın özeti...maç sonmraso,ı ve şampiyonluk sevinci yayınlanmamıştı

iyi de olmayan görüntüyü, yeniden mi çekecek TRT. Bir kezde ben yazıyorum. Ellerindeki tek görüntü budur... Umarım anlatabilmişimdir.

zanoylu
13.06.2007, 16:13
Teşekkürler elinize ayağınıza sağlık.

Oemer61
13.06.2007, 16:22
@denizci61
Bu müjdeli haberden dolayi tesekkür ediyorum, ayrica abi senin imzan cok güzelmis:). Birde su Ziya'danda kurtulsakta o günü BAYRAM ilan etsek artik, ahhhhh ahhhhh!!!

Tunga
13.06.2007, 16:25
Amacımız o günü göremeyenlerin görmesini sağlamaktı.

Olabilecek en medeni ölçülerde bu işi başlattık ve yürüttük. Sonunda da amacımıza ulaşıyoruz.

Bu iş için Gerek Ankara'daki, gerek İstanbuldaki arkadaşlarımız ciddi bir emek verdiler. Sonunda da Erdoğan ARIKAN bu işle ilgilenme sözünü verdi. Özetle amacımıza ulaşma yolunda ciddi bir adım attık.

Adam gibi isteyince, neden olmasın ki? Oluyor işte.

Umarım görüntüleri yayınlamadan önce de bizleri bilgilendirme nezaketinde bulunurlar ve gözlerimizi dikip o güzel görüntüleri yaşayabiliriz.

O güzel günleri yaratanlara saygımızı duyurmak için de görüntülerin yayınlanması önemliydi. O günleri tam anlamıyla yaşamayanların da yaşaması önemliydi.

Bu işe samimi destek veren tüm üyelerimize çok teşekkür ediyoruz.

cihayan
13.06.2007, 17:40
O gun biz de cumbur cemaat stattaydik. Dobi golu atinca tribunler, saha karisti. Mac sonrasi Bagdat Caddesinden Altiyol'a dogru tum trafik durdu, herkes bizim horonlarimizi seyrediyordu. Stankovic, Yasar'in yedigi, daha dogrusu Dobi Hasan'in attigi bu kafa golu icin "O golu babam olsa yemezdi" demisti. Ama kac yil gecti aradan, gecmisi canli tutmali ama oraya da takilmamali.

Burhan61
13.06.2007, 18:03
her ne kadar sevindirici bir gelişme olsa bile maçın canlı yayınlandığını düşünürsek bu maçın tamamının trt arşivlerinde olması gerekir diye düşünüyorum. stadyum programında olmayabilir ama trt'de mutlaka vardır bence.

emeği geçen herkese teşekkürler.

2 yıl önceydi sanırım stadyum programında faik çetiner yerine kim gelsin gibisinden bir konu vardı ve ben o gün pek gündeme gelmeyen erdoğan arıkan ismini vermiştim. yanılmadığımı şimdi daha iyi anlıyorum.erdoğan arıkan geldikten sonra stadyum programında kalite hızla arttı. teşekkürler arıkan.

metehan
13.06.2007, 18:34
her ne kadar sevindirici bir gelişme olsa bile maçın canlı yayınlandığını düşünürsek bu maçın tamamının trt arşivlerinde olması gerekir diye düşünüyorum. stadyum programında olmayabilir ama trt'de mutlaka vardır bence.

Burhan, belli bir tarihten önceki arşivlerin çok sağlıklı olmadığını ben de duydum. Erdoğan Arıkan, TRT'nin arşiv konusuna büyük önem verdiğini ve son yıllarda çok iyi bir arşiv tutulduğunu ama belli bir tarihten öncesi için aynı şeyin geçerli olmadığını söylemiş. Olsa kesinlikle yardımcı olurdu ama yok demek.

kutoz
13.06.2007, 19:30
Bu arada, Metehan'ın akrabası Yunus Bey'inde Erdoğan Arıkan'a konuyu ilettiğini, bizimle yaptığı görüşmede ise bir nevi söz alma, yayımlanma günü konusunda fikir alışverişi yapma durumunın hasıl olduğunu belirtmekte fayda görüyorum.

O tarihte maç naklen yayımlanmış ama malesef yine o yıllarda, Metehan'ın da belirttiği gibi arşiv işlemleri TRT'de çok sağlıklı yürütülmemiş. Bu yüzden ellerinde olan ne varsa, onu yayımlayabileceklerinin sözünü şimdilik alabildik. Bir yerden maçın tamamının görüntüsü çıkarsa, emin olun yaptığımız görüşmeden sonra, o görüntülerin yayımlanmasını sağlayabiliriz. Tabi, Erdoğan ARIKAN orada olduğu sürece ;)

pReN@_61
13.06.2007, 19:47
Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum...

Emre B.
13.06.2007, 19:51
Çok teşekkürler.

Gürkan
13.06.2007, 23:09
Bize yakışan şekilde medenice düşüncemizi isteğimizi belirtince sonuç alınıyormuş demek ki.

Emeği geçenlere Teşekkür ederim.Yayınlanırda izleriz inşallah.

yayınlandığında elinde o maçın tamamını bulunduran biri vardır ve ortaya çıkar belkide.olsa iyi olmaz mı.

Bartuğ13
13.06.2007, 23:18
abilerim süperler ya.çok tebrik ve teşekkür ediyorum kendilerine.sağolsunlar.bmnin gücü adına:D

Bulut61-34
14.06.2007, 00:54
Olursa geröekten harika bişey.
Tunga'ya teşekkürler

Hasan Algan
14.06.2007, 11:13
eger bu program yayinlanirsa ve oncedenbilgilendire yapilirsa mail yoluyla üyeelr bilgilendirirseniz cok iyi olacagı kanaatndeyim sahsen sampiyonluk gordum ama 2 yasinda idim :D o gunleri yasamak isterim

Murat61
14.06.2007, 12:44
butun emegi gecenlere cok tesekkurler bende gormemistim sadece anlatilanlardan biliyorum

A.Alper
14.06.2007, 15:45
Erkan ve İhsan abilerime teşekkürler ...:) Ve tüm emeği geçenlere tabii..

ceserdar
14.06.2007, 18:06
Tşk. Çok iyi oldu.

macka61
14.06.2007, 19:10
inşallah maçın doksan dakkası vardır o maçı ben göremedim dayım stad da izlemiş onun yerinde olmak için nelri feda etmezdim inşallah verirler biz de son şampiyonluğu yaşamış gibi seviniriz

Murat'
14.06.2007, 20:47
iyi de olmayan görüntüyü, yeniden mi çekecek TRT. Bir kezde ben yazıyorum. Ellerindeki tek görüntü budur... Umarım anlatabilmişimdir.

gerçekten trt gibi bir kurumun elinde görüntüler olmamaı gerçekten çok büyük bir ayıp....o günlerde bile basın tarafından ciddiye alınmadığımızı düşünüyorum

kutoz
14.06.2007, 21:26
gerçekten trt gibi bir kurumun elinde görüntüler olmamaı gerçekten çok büyük bir ayıp....o günlerde bile basın tarafından ciddiye alınmadığımızı düşünüyorum

Bu Trabzonspor'a karşı bir ilgisizlik değil. Söz konusu yıllarda bütün Türkiye Trabzonspor'u konuşuyordu. Elbette ki o zamanın imkanlarıyla görüntüler çekilmişti. Sorun, TRT.nin arşivindeki düzensizlik, özel TV.lerin çıkmasıyla TRT.den ayrılan bazı habercilerin, bazı görüntüleri de yanlarında götürmesinden kaynaklanıyor.

Kubilay ŞAHİN
15.06.2007, 01:04
İşte sonunda...

TSezgin61
15.06.2007, 01:20
arkadaslar aman gözünü seviyim, görüntüleri cekip youtube falan ne olursa olsun herkesle paylasmayi unutmayalim...bari bu sefer kacirmamis oluruz firsati, yoksa birseye yaramaz

ozcilingir
15.06.2007, 01:50
Şayet iş YUNUS'a intikal ettiyse bu maç ile ilgili arşivde ne var ne yok mutlaka bulur.

metehan
15.06.2007, 09:16
Şayet iş YUNUS'a intikal ettiyse bu maç ile ilgili arşivde ne var ne yok mutlaka bulur.

Etti abi, O'na da intikal etti :)

Badaloğlu
15.06.2007, 12:50
Arşivde düzensizlik olabilir ama naklen yayınlanmış bir maçın görüntüleri muhakkak bir yerlerde vardır.Ama TRT'de ama başka birinde,birisi almışsa muhakkak bir yerlerden çıkacaktır.Biz yeterki bu olayda kamuoyu oluşturalım...Kulüp bazında da baskı yaparsak belki birirleri derki bu görüntüler bende var.Ya da felanca yerde duruyor...

Emeği geçen herkese teşekkürler...

Erdogan
15.06.2007, 14:58
Bende emegi gecen herkese tesekkür ederim...

POYRAZ
16.06.2007, 16:13
SON DAKİKA MÜJDESİ

.
.
.
.
Harikasiniz. Gercek taraftarsiniz.:alkış:

macka61
16.06.2007, 17:38
çok sevindim o günleri görmüş olacağız

Koray
16.06.2007, 17:42
helal olsun size yaa süpersinizzz çok tşk. ederiz..Erdoğan ARIKANA da tşk ederiz bu verdiği sözden dolayı..çok sevindim bu habere..:)

capa
16.06.2007, 17:51
helal olsun hepinize

washko_61
16.06.2007, 19:48
bişz böyle gidersek sampiyonluğu ancak belki oda bekli 100 yılda görürürüzzzz.....

POYRAZ
17.06.2007, 16:57
bişz böyle gidersek sampiyonluğu ancak belki oda bekli 100 yılda görürürüzzzz.....
Düsüncen belki bu yönde olbilir ama yanlis yere yazmissin. Burasi eskiye ait basarili görüntülerin konusuldugu bir topic.

My
18.06.2007, 10:49
Emeği geçen herkese çok teşekürler :)

ARIKAN'a bir teşekkür maili gitti bile ;)

AyKaN
18.06.2007, 11:50
Maili başlık açıldığında atmıştım. İyi haberin gelmesine çok sevindim.

Yeliz
18.06.2007, 11:56
Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.:alkış:
Erdoğan Arıkan'a da verdiği sözden dolayı teşekkürler.

Bu habere çok çok sevindim :tsbayrak:

Egemen Yılmaz
18.06.2007, 11:58
helal olsun. bmn yönetse şu takımı şampiyon yapar.

asikaplan
18.06.2007, 11:58
nedersun ? sevdum oni şimdi

Egemen
18.06.2007, 12:18
helal olsun. bmn yönetse şu takımı şampiyon yapar.

hiç kuşkum yok yapacagımızdan.. o günler de gelecek..

bu arada bu işte emeği gecenlere teşekkürler.. başlık kaybolmaz umarım..

turgi
18.06.2007, 12:30
hiç kuşkum yok yapacagımızdan.. o günler de gelecek..

bu arada bu işte emeği gecenlere teşekkürler.. başlık kaybolmaz umarım..

ne zamandır forumdayım ilk kez istedigim birşey gerceklesecek heheh sonunda az da olsa mutluluk olustu içimde.....:D:D:D:D:D:D:D:D:D

DKaraduman
18.06.2007, 14:08
Helal olsun emeği geçenlere böyle bir program yapacakları içinde TRT ve Stadyuma şimdiden teşekkürler...

Ali Şahin
18.06.2007, 19:04
emeği geçenlere teşekkurler

Hüseyin Çümen
19.06.2007, 02:02
helal olsun işte budur tüm fenerlilerde bizle beraber izlesinler :)

Özge
19.06.2007, 02:05
Tebrik ederim :)Emeği geçen herkese teşekkür ederim

Badaloğlu
19.06.2007, 10:56
Bu Erdoğan Arıkan'ın boyu bu kadar kısamıydı?Tv'de sanki daha bir uzun gözüküyor...:)

alper_61
20.06.2007, 22:02
maLesef o şahane yıLLarı bende görememiştim bu sayede görmüş oLacağım....
emeği geçen herkese teşekkürLer....

eğer bi aksiLik oLmazsa amca oğLu yayınLanacak oLan bu görüntüLeri pc'ye kaydedecek....

macka61
21.06.2007, 00:24
youtubeye kaydedelim bu görünteleri indiririz

Tunga
12.07.2007, 16:38
:atki: Arada bir hatırlatmakta fayda var :atki:

Emre B.
12.07.2007, 18:52
İnşallah sözlerini unutmazlar.

BDiler61
12.07.2007, 20:33
emeği geçenlere çok teşekkür ederim inşallah buna benzer görüntüleri yaşamaz nasip olur bizede

Hüseyin Çümen
12.07.2007, 20:50
görmek istioruz bu görüntüleri artık

krino
12.07.2007, 22:27
ben bu maçı iki kardeşim annem ve babamla birlikte trabzon/tonyadaki evimizde siyah beyaz televizyonumuzda izlemiştik. büyük(dobi)hasan'ın 89. dakkikada kornerden gelen topa vurduğu kafayla attığı golle beraber hepimiz ayağa kalkmıştık bu anı ömrümün sonuna kadar unutmayacağım .

Burhan61
13.07.2007, 09:08
ben bu maçı iki kardeşim annem ve babamla birlikte trabzon/tonyadaki evimizde siyah beyaz televizyonumuzda izlemiştik. büyük(dobi)hasan'ın 89. dakkikada kornerden gelen topa vurduğu kafayla attığı golle beraber hepimiz ayağa kalkmıştık bu anı ömrümün sonuna kadar unutmayacağım .

benim hatırladığım kadarıyla korner değil taç çizgisine yakın aut çizgisine 15-20 metre mesafede bir serbest vuruştu.

o yaşanan anın tarifi imkansız.

dumanpub
13.07.2007, 10:20
haberi okudum ve bende herkes gibi çok sevindim

tesekkürler bordomavi.net

LazAnisT
09.08.2007, 16:27
B u hafta stadyum programı var.Sabırsızlıkla bekliyorum.Bakalım sözlerinde duracaklarmı.

Akın_61
09.08.2007, 16:44
Ben hiçbirşey görmedim ve bundan inanılmaz rahatsızım..Bizim acilen şampiyon almamız lazım ama takımımızda bu ışık yok malesef vede kafalar değişmediği sürece biz bi 25 sene daha bekleyeceğiz malesef....

Adem Erdoğan
09.08.2007, 16:58
görüntülere bakar bakar avunuruz.ama geçmişle övünmek bıktırdı artık

femalkocoglu
09.08.2007, 17:10
O sorun değilde İST takımları bu videolara bakıp o zamanki ts ile şimdikini karşılaştırdıklarında halimiz nice olur bilmem

EY YÖNETİM İZLE DE TRABZONSPORUMUZ NE HALDE GÖR

GÖR DE KENDİ ÖZ ELEŞTİRİNİ YAP

Remzi
12.08.2007, 16:51
Bakalım bu akşam verdikleri sözde duracaklar mı?

Yayın
12.08.2007 20:30 / TRT1
12.08.2007 20:30 / TRTINT
12.08.2007 20:30 / TRTTÜRK

Gürkan
12.08.2007, 22:08
Spiker soledı programın sonunda macı verecekler.hadı ekran basına.

Emre B.
12.08.2007, 22:10
İmkanı olanlar kaydedip buraya koyabilir mi?

antagonist
12.08.2007, 22:11
Erdoğan Arıkan görüntüleri yayınlayacaklarını söyledi...

Haydi,ekran başına...

attagümüshane
12.08.2007, 22:13
O sorun değilde İST takımları bu videolara bakıp o zamanki ts ile şimdikini karşılaştırdıklarında halimiz nice olur bilmem

EY YÖNETİM İZLE DE TRABZONSPORUMUZ NE HALDE GÖR

GÖR DE KENDİ ÖZ ELEŞTİRİNİ YAP

ben söyleyim halimizin ne olacağını; bi temiz gülerler!!
özeleştiri ve şeref!!!başka da birşey demiyorum

28TS61
13.08.2007, 00:33
malesef o görüntüleri yayinlamiyorlar

Kubilay ŞAHİN
13.08.2007, 00:33
Buyrun Beyler Yayınlamadılar işte olacağı buydu.

Gürkan
13.08.2007, 00:34
yayınlamaktan vazgeçtiler.

olaylar yüzünden herkesın morali bozuk diye.

başka gün yayınlanacakmış

Kubilay ŞAHİN
13.08.2007, 00:34
Aslında Onlar Haklı Boyle Bi Gecede Nasıl Yayınlansın...

Hüseyin Çümen
13.08.2007, 00:37
görüntülerdende olduk ne kara bi gece :( unutulmaz bu haftaya yayınlayacaklardır

DKaraduman
13.08.2007, 00:38
Doğru valla bende olsam yayınlamazdım...:(

Tunga
13.08.2007, 03:18
TRT çok doğru bir iş yaptı, isabet oldu. Böyle rezil bir gecede anmak yerine daha anlamlı bir tarihe aldıkları için şahsım adına TRT'ye teşekkür ediyorum.

Mayls
13.08.2007, 09:18
Insallah haftaya dün geceyi unutturacak bir futbol oynariz ve TRT'de görüntüleri yayinlar. TRT dün bence cok hakliydi.

nakzo
13.08.2007, 17:12
Bencede Çok Ama-- Çok

gokcen_faiz
19.08.2007, 20:37
Fenerbahçe-Trabzonspor arasında 23 yıl önce oynanan maç yayınlanmak üzere..
Heyecanla izliyorum:)

ilhan
19.08.2007, 20:43
Gördüm! Süperdi ya. M.Ali Yılmaz'ın Fenerbahçe'de İETT durağında araç beklemesi ilginçti. Fenerbahçe 2. Başkanıyla orada konuşması daha bi ilginçti.

Bu görüntüleri izlememiz için öncülük eden ağabeylere teşekkürler.

cyberentalpi
19.08.2007, 20:44
Bu hafta stadyumu bir arkadas kayit eder umarim. Az once Fb Ts macinin goruntuler mac diyaloglari superdi. Sanirim prg sonunda tekrar yayinlanacak. Tv karti olan arkadaslar kacirmasin super nostalji

zanoylu
19.08.2007, 20:45
Mehmet demirkol diyorki iddaa ediyorum o kadar istek gelecekki bir daha yayınlamak zorunda kalacaksın.Spikerde gelirse yayınlarız diyor .Haydee
satdyum@trt.net.tr

1982tr
19.08.2007, 20:48
Bende goruntuler mevcut, az sonra youtube'a yuklemeye calisagim baglanti izin verirse.Ancak mac goruntuleri cok az, keske biraz daha uzun tutsalarmis macin ozetini

Selman
19.08.2007, 20:49
Hayde mail bombardımanına arkadaşlar...

lazooo28
19.08.2007, 20:50
Bende goruntuler mevcut, az sonra youtube'a yuklemeye calisagim baglanti izin verirse.Ancak mac goruntuleri cok az, keske biraz daha uzun tutsalarmis macin ozetini

vallahi cok makbule gecer

Gürkan
19.08.2007, 20:51
ulen kaçırdık yahu.

bombardıman başlasın.

gokcen_faiz
19.08.2007, 20:52
ulen kaçırdık yahu.

bombardıman başlasın.
henüz maçı vermedi, maç öncesi görüntüleri gösterdi sadece...

Ertuğrul ATALAY
19.08.2007, 20:54
turgay sağ kanattan klasik ortasını yaptı...
dobi hasan kafayı çaktı...
fb:0
Trabzonspor:1

lazooo28
19.08.2007, 20:55
yolluyorum üc tane mail adresim var hepsinden attim

Emre B.
19.08.2007, 20:56
Kaçırdım mı?

Koray
19.08.2007, 20:58

şuan herkes senin yüklemeni bekliyo bi zahmet seri olsan:D:D lütfen:)

Emre B.
19.08.2007, 21:00
Haydi BMN göster gücünü.

bordobluex
19.08.2007, 21:00
Attım mail. Halit sen kayıt edebildin mi? :(

Şimdiden teşekkür ederiz. Bekliyoruz.

Halit Aydın
19.08.2007, 21:05
Osman abi geçen hafta vermeyince kayıt edememiştim.
Bu hafta ise kayıt cihazı yanımda değil :(
1982tr teşekkürler...

1982tr
19.08.2007, 21:10
Internet uzerinden izlemek icin link: http://www.youtube.com/watch?v=nZODvFrGAPQ
Bilgisayariniza indirmek icin link: http://rapidshare.com/files/49992428/Fenerbahce_0_-_Trabzonspor_1__1983-84_.mpg

Koray
19.08.2007, 21:11
oyy sndn Allah razı olsn ilk izleyen bn oldum galiba:D:D.D

Emre B.
19.08.2007, 21:13
Internet uzerinden izlemek icin link: http://www.youtube.com/watch?v=nZODvFrGAPQ
Bilgisayariniza indirmek icin link: http://rapidshare.com/files/49992428/Fenerbahce_0_-_Trabzonspor_1__1983-84_.mpg

Çok teşekkürler.:alkış:

lazooo28
19.08.2007, 21:31
abi manyak bisi yaaa :D
allah razi olsun

ilhan
19.08.2007, 21:33
Youtube'dan sadece biz izleriz arkadaşlar..

Mail bombardımanı lütfen!!!

Tüm Türkiye izlesin!! Herkes görsün!!

Bir kere gördüler Yine görsünler!

girayg
19.08.2007, 21:33
Çok teşekkürler 1982tr...

A.Alper
19.08.2007, 22:09
Görüntüleri şimdi izledim, çok duygulandım.teşekkürler 1982tr...O zamanlarda yaşamak isterdim :)

bordobluex
19.08.2007, 22:23

Harikasın. Çok teşekkürler :alkış:

kromozom
19.08.2007, 22:48
trt 1 de stadyum programında ızledım az once cok duygulandım... emeğıi gecen herkese tesekkur ederım... :):)

Burhan61
19.08.2007, 22:52
''diğer maçlardan ne farkı var ki'' :)

adamları o kadar korkutmuşuz ki böyle bir cümle kurmuş.

Kadir Aydın
19.08.2007, 22:52
Ne olduysa o sezondan sonra oldu zaten. Lanetlendik mi ne... :)

Burhan61
19.08.2007, 22:53
hey gidi kova yaşar:D elinde tesbih sallıyor.

Kemal Musaoğlu
19.08.2007, 22:54
ilgilenen arkadaşlar'dan Allah razı olsun.Böyle bir heycana ihtiyacımız vardı.

okan6161
19.08.2007, 22:59
bizim göreceğimiz şey fatihin fener formasıyla maça çıkması olucak galiba :(:(:(

ktü_ts
19.08.2007, 23:13
emeği geçenlere teşekkürler..

gvnlp
19.08.2007, 23:18
arkadaslar fenerbahce seyircisinin hali
http://www.youtube.com/watch?v=77Jrl7lwTdE
adamlar 100. yillarinda bile hala gayler

macka61
19.08.2007, 23:28
verdilermi maçı

irfanb
19.08.2007, 23:42
Birazdan TRT tekrar gösterecek maci

Kemal Musaoğlu
19.08.2007, 23:46
şimdi verecekler

Bartuğ13
19.08.2007, 23:47
başlıyor..

Muhammed KOÇ
19.08.2007, 23:47
yayınlasın görelim

tekrar tkrar ben de mail gönderiom ama okumuyo adam ya

Emiroğlu
19.08.2007, 23:50
abi yok böyle bir olay yaa...

Lancet_61
19.08.2007, 23:54
kardeş videoyu paylaştığın için çok saol;)

Selman
19.08.2007, 23:55
Evet şimdi sıra Trt'ye teşekkür maillerimizi atmakta arkadaşlar:)

Dobi çakacam demiş çakmış adam yahu:)

mackali_81
19.08.2007, 23:57
benim anten ayarlı değildi çekemedim kayıt yapan varsa upload edebilir mi, tam arşivlik

Selman
19.08.2007, 23:58

Arkadaşımızın da eline sağlık.Teşekkür ediyoruz...

Burhan61
19.08.2007, 23:59
benim anten ayarlı değildi çekemedim kayıt yapan varsa upload edebilir mi, tam arşivlik

http://rs216.rapidshare.com/files/49992428/Fenerbahce_0_-_Trabzonspor_1__1983-84_.mpg

Hüseyin Çümen
20.08.2007, 00:05
hele şükür izledik sonunda da bukadar mıydı maçın bi güzel özeti yokmuydu ellerinde

Selman
20.08.2007, 00:06
nZODvFrGAPQ

macka61
20.08.2007, 00:10
maç sonu görüntüleri yokmuydu horon filan tepiyo demiştiler burada

irfanb
20.08.2007, 00:14
maç sonu görüntüleri yokmuydu horon filan tepiyo demiştiler burada

Maci alacagimiz garantiydi o zaman. Horonu mactan önce oynadik. :)

Misina
20.08.2007, 00:55
fenerliler kenarlardan faul yapmayacağız dedi faul atışından gelen toptan golü yediler çok güldüm:)

iyattara
20.08.2007, 00:58
84'luyum ismim Erkan babam dogdum buyudum bi kez Erkan demedi ısrar etmiş koymamışlar ama o yine de Dobi Hasan'ım diyo bana :D
şimdi daha ii anlıyorum babamı!

Kadir Aydın
20.08.2007, 01:10
Yalnız dikkat ederseniz bizim futbolcuların hepsi takım elbiseli, civcivlerinki ise amele gibi resmen :D Eeee ne de olsa asalet doğuştan gelen bir şey :)

Tunga
20.08.2007, 01:55
http://aycu27.webshots.com/image/18666/2004954867218655704_rs.jpg

Tarih 1 Nisan 1984...

Trabzonspor o sezon Fenerbahçe ile şampiyonluk yarışında.

Yer Kadıköy Fenerbahçe Stadı...

Şampiyonluğun iki güçlü adayı karşı karşıya...

Dakika 88, durum 0-0. Trabzonspor kendi atak yönüne göre sağ taraftan bir serbest vuruş kazanıyor.

Ceza sahasına gelen ortaya son vuran Dobi Hasan ve GOOOOL! Durum 0-1. Artık şampiyon belli gibi...

http://aycu10.webshots.com/image/15449/2004974066635104055_rs.jpg

http://aycu13.webshots.com/image/18532/2004954428610893857_rs.jpg

Zaten sürekli şampiyon oluyorduk ve kıymetini bilemedik. Doğru dürüst sevinmedik bile...

http://aycu27.webshots.com/image/18666/2004965837709897411_rs.jpg

İstanbul takımlarını "ezmek" farz olmuştu ve dalga geçer hale gelmiştik:

http://aycu05.webshots.com/image/18244/2004993244357933232_rs.jpg

O günü bazılarımız stadyumda bazılarımız da benim gibi televizyonunun başında yaşadık.

O maç o gün tüm ayrıntılarıyla TRT tarafından canlı olarak yayınlanmıştı. Aradan tam 23 sene geçmiş dile kolay.

Ben o günü gördüm. Sen de gördün mü?

Eğer göremediysen, bunu TRT'den neden talep etmeyesin?

Bireysel çabalarım sonuç vermedi maalesef. Ama neden toplu olarak bunu talep etmeyelim ki?

Hayde o zaman! Adresler, telefonlar ve elektronik postalar aşağıda. Hatta dilerseniz dilekçe olarak hazırlanmış word dosyası da burada (TIKLA) (http://www3.speedyshare.com/data/497684855/4158330/56949633/Talep.doc).

İş şimdi etkili bir çağrıda bulunmaya kalıyor.

Hayde BMN!

-------------------------------------------
Dilekçe örneği:

Adres: Aktif Hat TRT Sitesi Turan Güneş Bulvarı 06540 Or-an Ankara

Faks: (0-312) 491 28 17

Tel: (0-312) 490 43 43 (4 Hat Pbx) (0-312) 490 43 00 dan 5841-5842-5843

E-posta: aktifhat@trt.net.tr

ayrıca bu işe ciddi bir mesai ayıran metehan'a da teşekkürler.

Allah o günleri yaşatanlardan da, yayınlayanlardan da, buraya yükleyenlerden de razı olsun.

Demek ki neymiş? Güzel yollu isteyince oluyormuş.

Demek ki neymiş? Trabzonspor sıradan bir takım değilmiş Arif efendi :D !

Maç sonrası bizim oyuncuların sevinci ise, alışmışlığın da etkisiyle, oldukça zarif ve sade.

İşte istediğim TRABZONSPOR!

ÇOK TEŞEKKÜRLER TRT!
ÇOK TEŞEKKÜRLER Erdoğan ARIKAN!

Şimdi de teşekkür e-maillerimizi gönderelim:

stadyum@trt.net.tr

6Şafak Aydın1
20.08.2007, 02:12
tesekkürler. Ne yapmissiniz helal olsun . TSK mailimizi attik . Zevk vermiyor pankarti cok komik

kudu_61
20.08.2007, 02:24
Allah ım o günleri canlı canlı yaşamayı sen bize nasip et inşallah tek isteğim bu

Mustafa
20.08.2007, 03:27
teşekkürler trt gercekten insaının gözleri doluyor izlerken

LazAnisT
20.08.2007, 09:22
Bende ilk kez seyrettim.Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.Bu arada geçen sene Lig tV yi iptal etmiştim.İyikide etmişim.Yoksa dün akşamki o düzgün programdan hiç haberim olmayacaktı.Bu arada programa yaratıcılık dolu mailleriyle destek veren tüm arkadaşlara ayrı bir teşekkürüde borç bilirim.

cIlgInIm
20.08.2007, 09:25
emegi gecenlere tşk ler..

ÖmerFarukYılmaz
20.08.2007, 09:32
emegi gecenlere tşk ler..

TRT

TRABZONSPOR RADYO TELEVİZYON:D:D:D:D:D:D:D:

sarman61
20.08.2007, 09:41
Öncelikle bu güzel görüntüleri izlememizde emeği geçenlerden Allah razı olsun diyorum.
Sonra TRT ye teşekkür ediyorim ( Teşekkür mailini göndererek teşekkür ettim.)
Sonra bu güzel videoyu izledim ne güzel görüntüler bunlar. Fenerbahçeli futbolcular Trabzonspordan korkmamıza gerek yok diye her nekadar söyleselerde kortukları yüzlerinden belli oluyordu.

İnşallah tez zamanda tekrardan o günlerdeki gibi şampiyonluğu yaşar ve kutlarız.

Hekimoğlu
20.08.2007, 09:46
ah ah canlı seyretme şansımız olsaydı ne güzel olurdu.

Remzi
20.08.2007, 09:46
emeği geçenlere teşekkürler.En kısa zamanda o yılları tekrar yaşamak dileğiyle...:)

Gürkan
20.08.2007, 09:54
Emeği geçenlere ve isteğimizi kırmayıp görüntüleri yayınlayan Trt-Stadyum Çalışanlarına Teşekkür ederim.

Yahu Bu fener Bizi Niye sevmez.:D

Badaloğlu
20.08.2007, 10:09
TRT arşivinde maalesef maçın 90 dakikalık görüntüleri yok!...Zamanında TRT'de çalışan Mehmet Ali Birand (TRT'yi dolandırmak suçundan, mahkemece hüküm yemiştir) zamanında bizim maç'da dahil bir çok görüntüyü alarak bunları ne yaptığını bilmemekteyiz.

Dün akşam seyrettiğiniz görüntüler (gol görüntüsüde dahil) ortadan kaybolmaması tamamen şans...En azından atılan bu golüde genç arkadaşlarımız görmüş oldu.

Bir konuya daha dikkatinizi çekmek istiyorum, bu maçın 90 dakikalık görüntülerini Trabzonspor resmen TRT'den istediğini biliyorum.Hatta sayın bakanımız Faruk Özak nezdinde bir girişim olduğunu duydum,bellimi olur!bakarsınız bu maçın 90 dakika görüntüleri birilerinin arşivinden çıkabilir...

Yaşar maçtan evvel kanatlardan faul yapmayın felan diyordu ama o yıllarda kendisinin bir lakabı vardı.Onuda arkadaşlara hatırlatmakta yarar var.Kova Yaşar, evet Yaşar'a herkes o yıllarda Kova derdi...Kanatlardan faul yapmayın diyeceğine yan toplar benim deseydinya:) Ayrıca Arif ve Cem'e de bu kapak olsun.Demek sıradan bir maç öyle mi?

Bu arada bu görüntüleri seyretmemize vesile olan başta Tunga kardeşime sonra bu konu hakkında direk Erdoğan Arıkan ile görüşme yapıp, bu sezonun ilk haftasında bu görüntüleri yayınlayacağının sözünü veren Erdoğan Arıkan ve bu görüşmeyi gerçekleştiren Kutoz ve Denizci61'e, ayrıca bu görüntüleri seyretmek için TRT'ye mail atan tüm arkadaşlarımıza ve kardeşlerimize BMN adına teşekkür ediyoruz.

Neymiş?Tatlu dil yılanı bile deliğinden çıkarır.İnşaallah bu görüntüler şampiyon olmamıza mihenk taşı olur arkadaşlar.Ziya Doğan'a rağmen...

Erdinç Dilek
20.08.2007, 10:15
gerçektende dediklerini yaptılar teşekkürler TRT teşekkürler BMN, inan anonsu duyunac nasıl heyecanlandım parçası olduğum bir kurumun bu çabasını ses getirmesi ve buna tüm dünyanı tanık olması bana tarifi yapılamaz bir gurur verdi, tekrar teşekkürler emeği geçenlere

Emre B.
20.08.2007, 10:17
Çok teşekkürler TRT.Teşekkür maillerini unutmayalım.

Gürkan
20.08.2007, 10:32
TRT arşivinde maalesef maçın 90 dakikalık görüntüleri yok!...Zamanında TRT'de çalışan Mehmet Ali Birand (TRT'yi dolandırmak suçundan, mahkemece hüküm yemiştir) zamanında bizim maç'da dahil bir çok görüntüyü alarak bunları ne yaptığını bilmemekteyiz.

Dün akşam seyrettiğiniz görüntüler (gol görüntüsüde dahil) ortadan kaybolmaması tamamen şans...En azından atılan bu golüde genç arkadaşlarımız görmüş oldu.

Bir konuya daha dikkatinizi çekmek istiyorum, bu maçın 90 dakikalık görüntülerini Trabzonspor resmen TRT'den istediğini biliyorum.Hatta sayın bakanımız Faruk Özak nezdinde bir girişim olduğunu duydum,bellimi olur!bakarsınız bu maçın 90 dakika görüntüleri birilerinin arşivinden çıkabilir...

Yaşar maçtan evvel kanatlardan faul yapmayın felan diyordu ama o yıllarda kendisinin bir lakabı vardı.Onuda arkadaşlara hatırlatmakta yarar var.Kova Yaşar, evet Yaşar'a herkes o yıllarda Kova derdi...Kanatlardan faul yapmayın diyeceğine yan toplar benim deseydinya:) Ayrıca Arif ve Cem'e de bu kapak olsun.Demek sıradan bir maç öyle mi?

Bu arada bu görüntüleri seyretmemize vesile olan başta Tunga kardeşime sonra bu konu hakkında direk Erdoğan Arıkan ile görüşme yapıp, bu sezonun ilk haftasında bu görüntüleri yayınlayacağının sözünü veren Erdoğan Arıkan ve bu görüşmeyi gerçekleştiren Kutoz ve Denizci61'e, ayrıca bu görüntüleri seyretmek için TRT'ye mail atan tüm arkadaşlarımıza ve kardeşlerimize BMN adına teşekkür ediyoruz.

Neymiş?Tatlu dil yılanı bile deliğinden çıkarır.İnşaallah bu görüntüler şampiyon olmamıza mihenk taşı olur arkadaşlar.Ziya Doğan'a rağmen...

Ahmet Abi güzel bir yere değindi. tatlılıkla dile getirdiğimizde neleri başarabilğimizi gördük.hakkımızı ararkende kendimizi tatlı dille savunursak daha etkili olur. küfürle bir şeyin çözülemeyeceğini yılanı tatlı dilin çıkardığını bir kez daha gördük.

Mert67
20.08.2007, 11:33
bende izledim görüntüleri.emeği geçen herkese ve trt ye teşekkürler.

Emirhan Makul
20.08.2007, 11:56
ya niye futbolcularda daha fazla sevinç yok anlamadım sıradan bir maç değil ki şampiyonluk maçı değil mi bu bu arada emeği geçenlere teşekkürler

ÖmerFarukYılmaz
20.08.2007, 11:59
erdoğan arıkanı allah için seviyorum trabzonspora sanki ayrı bir sempatisi var

Burçak
20.08.2007, 12:02
bunlar ne güzel görüntüler yaa. emeği geçenlere çok teşekkürler

61viya
20.08.2007, 12:08
Ya tüylerim ürperdi dün gece görüntüleri izlerken...Bu görüntüleri,o maç oynanırken henüz doğmamış olan benim gibi insanların da izlemesini sağlamak için emek sarfeden herkese teşekkürler...

Badaloğlu
20.08.2007, 12:39
ya niye futbolcularda daha fazla sevinç yok anlamadım sıradan bir maç değil ki şampiyonluk maçı değil mi bu bu arada emeği geçenlere teşekkürler

Sende 1976 yılından,1984 yılına kadar geçen süre içerisinde 6 defa şampiyon bir kadronun oyuncusu olsaydın, sende fazla sevinmezdin.Ayrıca maçtan evvel Fenerli Arif ve Cem Pamir oğlunun maç önce tv kameraları önünde Trabzonspor maçı sıradan bir maç dediğine siz bakmayın.Onlar bu lakırtıları sırf takıma moral olsun diye söylüyorlardı.Onlarda biliyorlardı ki; o dönemde en büyük rakipleri Trabzonspor'du.Eğer Trabzonspor olmasaydı bu Fenerbahçe Türkiye'nin, juventus'u olurdu.Kafadan 6 kere şampiyonluklarına engel olmuşuz.Daha ne olsun!!Kokrkularını dışarı başka türlü yansıtmaya çalışsalarda nafile...

Ayrıca o dönemlerde Trabzonspor için Fener'i yada diğer ezikleri yenmek çok sıradandı.Hatırlayın, rahmetli Kemal Sunal ne diyor hababam sınıfı filminde?''Yahu şu hayatta bir Trabzonspordan,birde Mahmut hocadan çektiğimiz kadar hiçbirşeyden çekmedik'':D

ozturk
20.08.2007, 13:02
TRT ye gerçekten teşekkürler gerçekten TARAFSIZ yayın yapıyorlar arkadaşlar... (yorumcular hariç:D) dünkü nostalji de süperdi gerçekten emeği geçen BMN üyelerine de teşekkür ediyorum...

coach
20.08.2007, 13:05

Ahmet abi hazır Fener kalecisi yaşar'ın lakabını söylemişken bende Fenerli bi eziğin lakabını söylim.Bende görüntüleri babamla izledim fenerli bi ezik TRABZON maçı için sıradan bi maç dedi basit bi şekilde...Sinirlendim tabi babama kim baba bu diye soruncada babam "OLUM ARİF BU DEDİ ESKİLER MUTLAKA BİLECEKTİR P*Ç ARİF DERLERMİŞ BUNA.." İşi biliyo eskiler :)

Badaloğlu
20.08.2007, 13:07
Cemil,
Karıştırma şimdi adamın ne olduğunu?:)

UğuR
20.08.2007, 13:10
Ahmet Abiye katılıyor bende teşekkürlerimi sunuyorum.

Anılarım canlandı...İnşallah o güzel günü tekrar yaşayacağız....

Kadir
20.08.2007, 13:48
Çok Güzel Görüntülerdi.. O zaman televizyonculuk bir başkaymış :D

inş o günler tekrar gelecek..

o febe'li eleman var dı ya bu maç diğer maçlardan farksız diyen maçdan sonra acayip g.t olmuşdur :D

Armağan Dere
20.08.2007, 13:49
ben izleyemedim beyler yav biri buraya koysada izlesek.. 2-3 gündür siteye giremedim.. ondan takip edemedim şansımıza mı küscez yani..görsemde dayanamazdım o heyecana inşallah o günleri tekrardan görmek ümidiyle

Remzi
20.08.2007, 13:50
ben izleyemedim beyler yav biri buraya koysada izlesek.. 2-3 gündür siteye giremedim.. ondan takip edemedim şansımıza mı küscez yani..görsemde dayanamazdım o heyecana inşallah o günleri tekrardan görmek ümidiyle

armağan abi bir önceki sayfada hepsi:)

Kadir
20.08.2007, 13:50

arka sayfadan buldum :D

Bilgisayariniza indirmek icin link: http://rapidshare.com/files/49992428...__1983-84_.mpg (http://rapidshare.com/files/49992428/Fenerbahce_0_-_Trabzonspor_1__1983-84_.mpg)

Erdal
20.08.2007, 13:56
emeği geçenlere teşekkürler ....birşeyler için samimi uğraşların netice verdiğini görmek adınada teşekkürler ...dahaetkin bir bmn daha güçlü bir TRABZONSPOR için ...