PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor İçin Projeler!... Düşün, Öner, Tartışalım, Sunalım!...

Nytre
30.05.2007, 22:25
Selam arkadaşlar ,

Trabzonsporumuz için her gün onlarca Trabzonspor taraftarı bir şeyler düşünüyor. Trabzonspor şataaöyle yapsa , Trabzonspor böyle yapsa diye. Trabzonsporumuzun geleceği için , Trabzonsporumuzun karlı yatırımlar elde edebilmesi için neler yapılabilir , hangi projeler hayata geçirilebilir hangi projeler düşünülebilir. Ayrıca Trabzonsporumuzun gelecek nesilleri kazanabilmesi , ürün bazında ve marka bazında pazarlanabilmesi için neler yapılabilir gibi konular hakkında burada tartışma yapabiliriz. Aslında tartışmadan ziyade sinerji yaratabiliriz. Bunlar havada mı kalacak? Kalmaması için ciddi şekilde ve seviyeli bir şekilde buraya katılımlar olur ve değerlendirmelerimizi BMN yönetimi uygun görürse dosya halinde kulübümüze sunarız.

Trabzonsporumuzun sosyal anlamda da neler yapabilir ve yapmalı? Hangi konularda eksik ve bu konuları hangi plan ve programla karşılayabilir? Bu gibi sorulara cevap sizlerden gelecek proje teklifleriyle cevap bulabilir.

Bazen o kadar küçük şeyler o kadar büyük sevgilere yol açar ki!...

Mayls
31.05.2007, 17:37
Avrupa'da ve özellikle Almanya'da secmeler yapilabilir bence. Galatasaray yapiyor mesela bunu ve benim 3-4 arkadasim kayit oldu secmelere gidecek. Kayit icin para alinirsa Kulüp maddi acidanda kazancli cikabilir.

A.Alper
31.05.2007, 19:11
daha önce bir konuda dile getirmiştim kndi TV'mizi açıp havuz sisteminden çıkalım...

A.Alper
31.05.2007, 19:14
Avrupa'da ve özellikle Almanya'da secmeler yapilabilir bence. Galatasaray yapiyor mesela bunu ve benim 3-4 arkadasim kayit oldu secmelere gidecek. Kayit icin para alinirsa Kulüp maddi acidanda kazancli cikabilir.

seçme işi çok iyi fikir ama foutboldan para kazanmaya niyetli olan gençlerden gelecek para çok büyük miktarlarda olmayacaktır..

tsurmene61
31.05.2007, 19:35
suan dünya da diyorum tarbzonlu topcunun sayısı cok yüksek küçük yaştan geleceklerin sayısı daha da yüksek

murathanerol
31.05.2007, 19:51
Gürcistanda futbol okulu.Kendi yabancımızı bize uyacak şekilde uygun ülkede kendimiz yaratmalıyız.

fındıkoğlu
31.05.2007, 20:06
önce kafaları değiştirmek lazım. dünya ile hareket etmekte yarar var.

kulübün isim hakkını satıp buradan gelir elde edebiliriz.

avniakerin isim hakkı da olabilir mesela.

kulübün iyi pazarlanması lazım.

illaki bişeyleri birileri yaptıktan sonra bizim yapmamız gerekmez. biraz

vizyonu geniş yöneticiler bulmak lazım.

bunun için profösyönellerle çalıişmak lazım.

Mayls
31.05.2007, 20:06
seçme işi çok iyi fikir ama foutboldan para kazanmaya niyetli olan gençlerden gelecek para çok büyük miktarlarda olmayacaktır..

mesela secmelere kayit olmak icin 50 lira ödense bence kulüp para kazanmasa bile o organizasyona harcadigi parayi cikartir. Hem gelecegi parlak gencleri takima katariz hemde bu isi hemen hemen bedavaya getiririz.

Mayls
31.05.2007, 20:09
önce kafaları değiştirmek lazım. dünya ile hareket etmekte yarar var.

kulübün isim hakkını satıp buradan gelir elde edebiliriz.

avniakerin isim hakkı da olabilir mesela.

kulübün iyi pazarlanması lazım.

illaki bişeyleri birileri yaptıktan sonra bizim yapmamız gerekmez. biraz

vizyonu geniş yöneticiler bulmak lazım.

bunun için profösyönellerle çalıişmak lazım.

kulübün isim hakkini satmakla ne demek istiyorsun tam anlamadim. Ama mesela Caykur Trabzonspor yada Vestel Trabzonspor olacaksa sahsen ben istemem. Avni Aker'in ismi satilabilir ona bir itirazim yok ama Trabzonspor'un adi Trabzonspor kalmali.

A.Alper
31.05.2007, 20:35
satarak değil üreterek olmayan şeyleri oldurarak bir şeyler yapabiliriz.satarsak maliye bütçesi gibi bir sene fazla verir sonra sattıklarına aval aval bakarsın...

calypso
01.06.2007, 10:59
bence hiç öneri falan yapmayalım..TSCLUB için yaptıkta ne oldu? Fikirlerimiz çalındı diğer klüpler hayata geçirdi. Başkaları için fikir üreteceğimize hiç üretmeyip projeleri bu işi bilen, buradaki taraftar oluşumuna değer veren bir yönetime saklamak daha iyi.

Faik Yılmaz
01.06.2007, 11:11
Trabzonspor tarihini anlatan ansiklopediler
Vcd ler hazırlanabilir.....

mesela avrupa maçlarımızın özetleri.....

haminin attığı goller vcdye aktarılıp satılabilir.....

macka61
01.06.2007, 16:25
çok güzel olur Trabzonspor belgeseli yapılabilir

Mayls
01.06.2007, 16:25

Evet benim koyu Fenerbahce'li arkadasim var ondan biliyorum Fenerbahce'nin tarihini anlatan bir DVD var. Ben seyrettim tarafsiz bakinca gayet güzel bir yapim. Bizde böyle seyler yapsak hem bizim icin güzel olur takimimizi daha iyi taniriz hemde kulübe maddi acidan kücükte olsa bir kazanc olur.

cemilsezgin
01.06.2007, 16:54
trabzonsporun en büyük projesi olsa olsa albayra yollama parojesi olmalıdır

A.Alper
01.06.2007, 19:04
trabzonsporun en büyük projesi olsa olsa albayra yollama parojesi olmalıdır

şeref tribününde oturduğu yere mancınık sistemi yerleştirsek???proje benden..

Emre B.
01.06.2007, 19:58
Fatih Akın Trabzonlu daha büyük fırsat olur mu?Çektir bir tane Trabzonspor belgeseli veya taraftar belgeseli.

araklılı tayyip
01.06.2007, 20:03
trabzonspor için en önemli şeylerden biri TRANSFER ondan sonra stad olur inşallah ALLAH'IN izni ile

araklılı tayyip
01.06.2007, 20:06
evet katılıom sanlı tarihimizin maçlarını bir vcd ye cekip piyasa ya sürseler de bizim göremediğimiz macları haminin adama beyin felci geçirdiği ma cı izleyebilsek maziye dönsek

araklılı tayyip
01.06.2007, 20:08
evet cok doğru bir tv mizin olması lazım diğer takımlar takımda biz takım değil miyiz

cınar#7
01.06.2007, 20:47
Yeni Stadın Tribünleri İngiltere Primier Ligindeki gibi olsun yani sahaya yakın olsun,çok daha güzel bir Atmosfer olur hemde Taraftarların Baskısı daha çok hissedilir...

Koray
01.06.2007, 21:20
ne yeni stadı yaa..bunlar stad felan yapacağı yokk

romantik_161
01.06.2007, 22:16
Bencede Vcd Ve Dvd Cok İyİ Olur Ve Vt De Bence Olmasi Gerekenlerden Bİde Bence Fenerİn Yapti Gİbİ Kale Arkasi Yada Aci TrÜbÜn Yerİne Reklam Adi Olmalki Yanİ Fenerİn Yapti Gİbİ Mİkros TrÜbÜnÜ YapmiŞti Bİde Neden Bİr Holdİngİn Adini Yapmiyoruz Acik Kale Arkasi Demekten İyİdİr Bence Bİde Cohu İl Ve İlcelerde Tsclup Magzasi Yok Yada Yerİ Bİnmİyor Bu Konu Hakkindada Yardim Ve Önerİ Yaparsaniz Sevİnİrİm Ve Bencede Cok İyİ Olur Bence Bİde Bu Malzemelerİn CeŞİtlerİ Artirilmali Bence Saygilar

Nytre
02.06.2007, 14:43
Trabzon şehrine girdiğiniz zaman ya da Trabzon'da gezdiğinde size Trabzonsporu hatırlatan , anımsatan ne var diye sordum. Bana vereceğiniz cevap ne olur acaba? Stadın dışında ve Sadri Şener binası dışında bana verebileceğiniz bir cevap var mı?...

Trabzon kenti ile Trabzonsporumuzun bir olmasından bahsediyoruz ama Trabzon şehrini gezdiğimde Trabzonspordan yoksun olduğunu görüyorum.

Yeterince şehir ile takımın kenetlenmediğini düşünüyorum. Peki bunun için neler yapılabilir?... Şu anda Trabzon sahilinde parklar bahçeler yapılıyor. Ağaçlar dikiliyor , çimen alanlar oluşturuluyor ve yeni yürüyüş dinlenme alanları ortaya çıkıyor. Bu alanların arasında Trabzonsporumuzla ilgili çok güzel bir anıt yapılabilir. Trabzonsporlu futbolcular (kupa kaldırırken) , Trabzonspor taraftarı (ellerinde bayraklar ve kupaya sevinen) , Trabzonspor amblemlenin yer aldığı güzel bir panorama şehre güzel bir anı katar. Bunun yayacağı pozitif duygular ve sağlayacağı olumlu katkıları bir düşünün. Bunun yanında Anıtın etrafını saran direklerdeki dev bordo-mavi bayraklar ve Türk bayraklarının oluşturacağı ahenke gece ışıklandırmasını da eklediğinizde bu güzel yapının önünde sadece Biz Trabzonsporlular değil gelen turistlerde fotoğraf çektirmek için yarışmaz mı sizce?...

Eğer Trabzon kenti Trabzonspor ile adını duyurmuşsa Trabzon'da 40.yılını kutlayan Trabzonsporun mazisini özetleyen ve Taraftarını da bu çerçeveye koyan bir anıt şart diye düşünüyorum.

Transferler - Futbolcular - Kulübün Maddi durumları dalgalı bir seyir izler ve bunlar her an olan şeyler... Ancak bu gibi proje - planlar kulübün değil halkın sempatisini kazanmada - mevcut sevginin ve aşkın pekişmesinde ve yeni sevgililer kazandırmada büyük rol oynar.. Belki bunu göremeyiz bile...

----

Diğer bir unsur Trabzonsporumuzu senelerden beri canlı izleyemeyen ancak Trabzonluların ve Trabzonsporluların yoğun yaşadığı illerde oranın varsa şehir takımlarıyla futbol müsabakası yapmak (en uygun zamanlar yaz sezonları) .
örnek veriyorum Zonguldak-Karabük-Hatay...vb.

Bu şehirlerdeki Trabzonsporlulara yapılacak jestler emin olun ki çok fayda sağlar.Bunlar işte bir kulübün ileriye dönük plan ve stratejilerinin bir aracıdır. Burada sadece maç yapmak değil sen tırını götürürsün bir şenlik havası katarsın olaya ve hem kulübe yeni üyeler kazandırırsın hem ürün satarsın hem o insanlara Trabzonspor sizin yanınızda mesajı verirsin.. Artık bu fırsatı en üst seviyede değerlendirmek senin güzel ellerinde...

--------------

Trabzonsporumuzun 40.yılını kutlayacağımız 2 ağustos tarihi yaklaşmakta ancak kulübümüz yine sadece kendi menfaatleri doğrultusunda (sadece üyelere ya da camianın yaranılması gereken insanlarına) bir organizasyon yapacak gibi. Farklı olmak ya da farklılığa bir yerden başlayarak yılın bugününü şehirde bir festival havasında yaşamak daha doğru bir icraat olur diye düşünüyrum... Herkes bilir ki yılın bu zaman geldiğinde trabzon şehri bordo-maviye bürünür. İnsanlar şehrin sokaklarındaki ve meydanlarındaki eğlencelere katılmak için sabırsızlanır. Amaç stada tıkılıp şarkılar dinlemek değildir. Sahilde düzenlenen konserlere - oyunlara - eğlencelere - yarışmalara katılmak , bordo mavi formanla gezmek - denizde bordo mavi bayraklarıyla festivale katılan onlarca tekneyi izlemek.... diye sürüp gider...

2 ağustos geldiğinde şehir Trabzonsporumuzun kuruluş yıldönümü kutlamalarının bir güne sığmayacağını bilmeli. Bunu onlara bildirecek olan da kulübün ve belediyenin etkinlikleridir. O günü tek bir güne sığdıramayacak kadar etkinliği burada saymak yeri değil artık bunu da düşünemeyen bir kulüp yönetimi varsa karşımızda gerçekten bunlar taraftarı değil sadece futbolcular kadar çıkıp maçları izlemeyi yeterli buluyorlar kendilerine derim. Ayrıca bu etkinliklerde size iddia ediyorum 60.000 kişiyi sahile toplarız.

kulüp taraftardan uzak kalmış.

-----------

Ts Club ürünlerini yapan firma ya da her kim o ürünleri tasarlıyorsa defalarca bir çok arkadaşımın dediği gibi Allah rızası için biraz çevresine baksın. Onuda bıraktım ufkunu açması için bu işi yapan avrupa kulüplerinin sayfasında 10 dakika gezsin yeter. Ama derse ki bu kişiler savunma olarak "trabzonspor kulübü bizden fazla bir şey istemedi" o zaman anlarım.. Ama o kadar para karşılığında bize giymemiz için bunları dayatıyorsalar gerçekten verilen emeğe zamana ve paraya yazık ... Hadi onları bıraktıp bu kadar taraftara yazık derim...
Biraz daha özveri biraz daha orjinallik ve biraz daha işe eğilin...

-------------

Hüseyin Avni Aker stadı yıkılacak gibi değil. Ancak stadın etrafında bir dolandığınız zaman stadın etrafında hiç bir estetik göremiyorsunuz. Bunu kapatmak için özellikle stadın maraton tribünü arkasına dev posterler asılarak (futbolcuların gol sevinci - taraftar sevinçleri gibi) daha olumlu bir hava yakalanılabilir. Ayrıca duvarlara gençler tarafında trabzonspor amblemi yazısı ya da daha değişik şeyler belki karikatürler çizilebilir.

-------------

Yapılabilecek o kadar çok şey var ki. El atılması gereken o kadar çok konu var ki...

Bu yönetim gerçekten bu kulübü yönetemiyor...

Allah biliyodur ya ... Yukarıda yazdıklarımı düşünen bir yönetici var mıdır? Elini taşın altına koyacak bir adam var mıdır?

Bunları yapacak olan adam zaten şimdiye kadar yapardı...
---------------------

ALI DÜBÜS
03.06.2007, 23:33
acaba nezaman bitecek bu azap stat proje sadece asamasinda uygulamaya gecme olasili ise bence sadece havada kalir,birseye karar verildimi bu hizla sonlandirilmali ama nerde sadece agizlara birparmak bal misali....
Lafi sadece eveleyip geveliyorlar herkez bir yerleri adres gösteriyor yahu braksinlar bu demode laflari,ben avrupada yasiyorum almanya hersey planlanir hertürlü girisimler yapilir ve proje ortaya cikar ve en kisa zamanda yapilir.Bizde öylemi önce bir maket sonra ;
sonra sadece elde bir maket......

TSezgin61
04.06.2007, 01:24
Trabzon şehrine girdiğiniz zaman ya da Trabzon'da gezdiğinde size Trabzonsporu hatırlatan , anımsatan ne var diye sordum. Bana vereceğiniz cevap ne olur acaba? Stadın dışında ve Sadri Şener binası dışında bana verebileceğiniz bir cevap var mı?...

Trabzon kenti ile Trabzonsporumuzun bir olmasından bahsediyoruz ama Trabzon şehrini gezdiğimde Trabzonspordan yoksun olduğunu görüyorum.

Yeterince şehir ile takımın kenetlenmediğini düşünüyorum. Peki bunun için neler yapılabilir?... Şu anda Trabzon sahilinde parklar bahçeler yapılıyor. Ağaçlar dikiliyor , çimen alanlar oluşturuluyor ve yeni yürüyüş dinlenme alanları ortaya çıkıyor. Bu alanların arasında Trabzonsporumuzla ilgili çok güzel bir anıt yapılabilir. Trabzonsporlu futbolcular (kupa kaldırırken) , Trabzonspor taraftarı (ellerinde bayraklar ve kupaya sevinen) , Trabzonspor amblemlenin yer aldığı güzel bir panorama şehre güzel bir anı katar. Bunun yayacağı pozitif duygular ve sağlayacağı olumlu katkıları bir düşünün. Bunun yanında Anıtın etrafını saran direklerdeki dev bordo-mavi bayraklar ve Türk bayraklarının oluşturacağı ahenke gece ışıklandırmasını da eklediğinizde bu güzel yapının önünde sadece Biz Trabzonsporlular değil gelen turistlerde fotoğraf çektirmek için yarışmaz mı sizce?...

Eğer Trabzon kenti Trabzonspor ile adını duyurmuşsa Trabzon'da 40.yılını kutlayan Trabzonsporun mazisini özetleyen ve Taraftarını da bu çerçeveye koyan bir anıt şart diye düşünüyorum.

Transferler - Futbolcular - Kulübün Maddi durumları dalgalı bir seyir izler ve bunlar her an olan şeyler... Ancak bu gibi proje - planlar kulübün değil halkın sempatisini kazanmada - mevcut sevginin ve aşkın pekişmesinde ve yeni sevgililer kazandırmada büyük rol oynar.. Belki bunu göremeyiz bile...

----

Diğer bir unsur Trabzonsporumuzu senelerden beri canlı izleyemeyen ancak Trabzonluların ve Trabzonsporluların yoğun yaşadığı illerde oranın varsa şehir takımlarıyla futbol müsabakası yapmak (en uygun zamanlar yaz sezonları) .
örnek veriyorum Zonguldak-Karabük-Hatay...vb.

Bu şehirlerdeki Trabzonsporlulara yapılacak jestler emin olun ki çok fayda sağlar.Bunlar işte bir kulübün ileriye dönük plan ve stratejilerinin bir aracıdır. Burada sadece maç yapmak değil sen tırını götürürsün bir şenlik havası katarsın olaya ve hem kulübe yeni üyeler kazandırırsın hem ürün satarsın hem o insanlara Trabzonspor sizin yanınızda mesajı verirsin.. Artık bu fırsatı en üst seviyede değerlendirmek senin güzel ellerinde...

--------------

Trabzonsporumuzun 40.yılını kutlayacağımız 2 ağustos tarihi yaklaşmakta ancak kulübümüz yine sadece kendi menfaatleri doğrultusunda (sadece üyelere ya da camianın yaranılması gereken insanlarına) bir organizasyon yapacak gibi. Farklı olmak ya da farklılığa bir yerden başlayarak yılın bugününü şehirde bir festival havasında yaşamak daha doğru bir icraat olur diye düşünüyrum... Herkes bilir ki yılın bu zaman geldiğinde trabzon şehri bordo-maviye bürünür. İnsanlar şehrin sokaklarındaki ve meydanlarındaki eğlencelere katılmak için sabırsızlanır. Amaç stada tıkılıp şarkılar dinlemek değildir. Sahilde düzenlenen konserlere - oyunlara - eğlencelere - yarışmalara katılmak , bordo mavi formanla gezmek - denizde bordo mavi bayraklarıyla festivale katılan onlarca tekneyi izlemek.... diye sürüp gider...

2 ağustos geldiğinde şehir Trabzonsporumuzun kuruluş yıldönümü kutlamalarının bir güne sığmayacağını bilmeli. Bunu onlara bildirecek olan da kulübün ve belediyenin etkinlikleridir. O günü tek bir güne sığdıramayacak kadar etkinliği burada saymak yeri değil artık bunu da düşünemeyen bir kulüp yönetimi varsa karşımızda gerçekten bunlar taraftarı değil sadece futbolcular kadar çıkıp maçları izlemeyi yeterli buluyorlar kendilerine derim. Ayrıca bu etkinliklerde size iddia ediyorum 60.000 kişiyi sahile toplarız.

kulüp taraftardan uzak kalmış.

-----------

Ts Club ürünlerini yapan firma ya da her kim o ürünleri tasarlıyorsa defalarca bir çok arkadaşımın dediği gibi Allah rızası için biraz çevresine baksın. Onuda bıraktım ufkunu açması için bu işi yapan avrupa kulüplerinin sayfasında 10 dakika gezsin yeter. Ama derse ki bu kişiler savunma olarak "trabzonspor kulübü bizden fazla bir şey istemedi" o zaman anlarım.. Ama o kadar para karşılığında bize giymemiz için bunları dayatıyorsalar gerçekten verilen emeğe zamana ve paraya yazık ... Hadi onları bıraktıp bu kadar taraftara yazık derim...
Biraz daha özveri biraz daha orjinallik ve biraz daha işe eğilin...

-------------

Hüseyin Avni Aker stadı yıkılacak gibi değil. Ancak stadın etrafında bir dolandığınız zaman stadın etrafında hiç bir estetik göremiyorsunuz. Bunu kapatmak için özellikle stadın maraton tribünü arkasına dev posterler asılarak (futbolcuların gol sevinci - taraftar sevinçleri gibi) daha olumlu bir hava yakalanılabilir. Ayrıca duvarlara gençler tarafında trabzonspor amblemi yazısı ya da daha değişik şeyler belki karikatürler çizilebilir.

-------------

Yapılabilecek o kadar çok şey var ki. El atılması gereken o kadar çok konu var ki...

Bu yönetim gerçekten bu kulübü yönetemiyor...

Allah biliyodur ya ... Yukarıda yazdıklarımı düşünen bir yönetici var mıdır? Elini taşın altına koyacak bir adam var mıdır?

Bunları yapacak olan adam zaten şimdiye kadar yapardı...
---------------------

bu yazinin altina imzami degil pasaportumu nufus cüzdanimi atarim....
OLAY BUDUR:..bunlar olsa, hem daha cok taraftar kazaniriz...hemde KENDI STADIMIZDA SEYIRCI DEGIL TARAFTAR GÖRÜRÜZ...cünkü TRABZONda TRABZONSPORun varligi adeta siradanlasmis...bir özelligi kalmamis...karsilastirn seneleri

Nytre
04.06.2007, 01:58
hergün yaklaşık 600 kişinin bu foruma girdiğini düşünürsek olumlu şeyler yapmaya çalışan insanların yazdıkları yazılara ne kadar destek verildiğini bir daha düşünmemiz gerektiğini düşünüyorum.

destek bir kişiye diğer kişinin verdiği küçük bir el ile başlar.

gaybana61
13.06.2007, 10:43
trabzonspor siyaset yapma yeri değil bir siyasi altyapı yeri olarak kullanılamaz biz trabzonsporumuz için varız vede öyle kalacağız..

bordo61
26.06.2007, 18:49

Onu biz bile yapabiliriz bildigime gore bazı arkdaslarımızda muhteşem arşivler var tsclupla ortaklaşa bu proje yapabılabilir bende yardımcı olurum elimden geldiği kadar

denizgrsy
26.06.2007, 19:25
Trabzon lu bir çok mütahit iş adamımızın olduğunu düşünerek ve onların Trabzonspor sevgisine dayanarak derim ki ;

''Trabzonspor Toplu Konutları ''....

site şeklinde ..sitenin giriinde kale gibi bi kapı ve kapı o güzel renklerle boyalı ; Bordo-Mavi

Fatih Efe
26.06.2007, 21:06
-forma satışını cezbedecek her türlü girişim(mağaza&store)
-forma tasarımı
-paneller(özellikle universitelerde sporsal,kulturel ve sosyal amaçalı kurualabilecek kulupler ve yapacakları çalışmalarla aktif gençliğe ulaşmaları sağlanabillir
-çoçuk terbiyesinde TS nin gözardı edilmemesi

Ertuğrul ATALAY
26.06.2007, 21:30
1- Trabzon dışındaki Trabzonsporluylara hitap edilecek projelere ağırlık verilmeli....
2-Trabzonsporumuzu destekleyen taraftar kesiminin mali gücü ile İstanbulluların mali gücü arasında dağlar kadar fark var.......Bu nedenle taraftar ürünlerinin fiyatlandırılması yeniden düzenlenmeli....

3-Trabzonspor heryerde şiarı yükseltilmeli......

4-Çocuklara Trabzonspor sevgisi ve mantığı aşılanmalı....BU KONU ÇOK ÖNEMLİ........

osman23100
30.06.2007, 14:52
arkadaşlar stadda maçlardan önce güzel bir ses sistemiyle ve 20 30 kişilik guruplardan oluşan üzerlerinde bordo mavi formalı gençlerden bir kolbastı gurubu oluşturulsa ve bu arkadaşlar her maç öncesi ve devre arası bu şhowlarını yapsalar fenamı olur...

okan6161
30.06.2007, 15:11
nuri istifa etsin bu yüz yılın projesi olur

Fanatik28
02.07.2007, 14:48
Avrupa`dan satis yapacak, Online TS-Club. Izine gittiginde istedigi ürünü bulamayan gurbetcilerimiz, bir Bilgisayar tusuyla bu ürünleri alabilmeli. Tabi ki tek sart, Ürün yelpazemizin devamli güncellenmesi ve genislemesi.

Su anda Avrupa`da, belki de en cok taraftara sahip bir takimiz. Ama neye fayda.

yigit_efe_61
02.07.2007, 14:54
Zİya DoĞani GÖnderİn Yeterr. Bu Trabzon İÇİn En BÜyÜk Hayir Ve Önerİdİr Bence Bunu Sadece Bİr Taraftar Olarak Ben İstemİyorum Her Trslİ İsİtyodur

Harun_ayar_ts
02.07.2007, 16:26
trabzonspor a proje versen sanki yapacakda daha kendi projelerini yapamıyorlar

hatırlatırım-----gecen sene stad projesi vardı stad nerede:confused:

crazyman_61
03.07.2007, 14:03
projeler var bir sürü de İCRAAT YOK!!!

gerisiyalan
13.07.2007, 23:45
Tarihimize sahip çıkmalıyız. En basitinden şampiyon kadrolardan şu an hayatta olanları toplayıp o günleri anlattırmalı. Bu bir VCD ya da DVD olarak satışa sunulabilir. Bu arada, büyük maçlardan önce takıma böyle bir film izletilirse faydalı olacağını düşünüyorum :)

cuneytr
04.08.2007, 11:45
anderlectle ilgili haberleri okuyorum da yeni yapılanma lafı cok ilgimi cekti.gecen sezon sampiyon olmus takımdaki yıldız futbolcular tek tek yeni yapılanma(burası önemli)cercevesi altında satılmıs ve yerlerine genc oyuncular alınmıs.takımda az sayıda yıldız oyuncu kalmıs falan filan...yeni yapılanma bizim pek alıskın olmadıgımız bir kavram belcikalılar sampiyon kadrosunu yeniden yapılandırıken biz ise kadromuzu sampiyonluk için kuramıyoruz bile...proje,plan dedikleride böle oluyomus galiba gelecegi düsünmek, planlamak amac secmek...daha kendi kulubumuzun gelecegine dair(3 ay sonra ne olacagı mechul)herhangi fikrimiz yokken avrupa bizi ne eylesin...

futbalski60
15.08.2007, 00:24
bence avrupadaki altyapı modelleri takip edilmeli ve spor okullarına ağırlık verilmeli trabzon şehrinin elinde kullanılamayan hazine var.Süper lig maçlarına baktığımda hemen hemenn her takımda 61 numaralı oyuncu var.Ajax,psv,basel,kopenhag,sparta prag,staue bükreş,basel,anderlecht gibi takmların modeli izlenmeli bu takımlar sürekli oyuncu çıkartıp satıyolar ve kulüpler de sürekli ayakta kendimizi küçük görmeyelim çoğunda olmayan oyuncular mevcut ama onların bir modeli var ve ayaktalar

lazooo28
15.08.2007, 00:42
bence kendi altyapimiza önem vermeliyiz, TRABZONSPOR futbol fabrikasidir,bunu iyi kullanmamiz lazim. sonra diger komsu takimlardan veya sehirlerden altyapi futbolculari izlenip TRABZONSPORA kazandirilmali.

"eski'nin kiymetini bilmeyen, yenisinin'kini hic bilmez" ne alaka diye sormayin :D

a.fındıkoğlu
15.08.2007, 01:20
Zİya DoĞani GÖnderİn Yeterr. Bu Trabzon İÇİn En BÜyÜk Hayir Ve Önerİdİr Bence Bunu Sadece Bİr Taraftar Olarak Ben İstemİyorum Her Trslİ İsİtyodur
Çok doğru en büyük proje ziya doğan'ın gitmesidir:yattara:

hami10
15.08.2007, 02:09
bu forumdA yöneticilermi var yada giriyor olsaydı aylardır formaları tırı tartıştık bi halta yarardı demekki bu konudada ne yazarsak yazıp çizelim ipleyen olmıycak bizi boşa nefes tüketmeyin bildiğini okur bu yönetim..

futbalski60
17.08.2007, 18:42
Fatih tekke(Trabzon)
Gökdeniz(Trabzon)
Hüseyin(Trabzon)
Tolga(Trabzon)
Tayfun(Trabzon)
Hasan(Trabzon)
Ceyhun(Giresun)
Tolga Seyhan(Giresun)
Emre belözoğlu(İstanbul-trabzon)
Nihat kahveci(Giresun)
Orhan ak(Sakarya-trabzon)
İbrahim akın(samsun-trabzon)
Ali bilgin(Trabzon)
Özer hurmacı(Trabzon)
Fahri tatan(rize)
Ferdi elmas(rize)
Yasin çakmak(rize)
İbrahim üzülmez(Artvin)
a.dereli(Trabzon)
okan buruk(İstanbul-trabzon)
okan yılmaz(bursa-trabzon)
suat usta(Trabzon)
baki mercimek(Trabzon)
Selahattin(Trabzon)
m.aktaş(Trabzon)
Bülent(Trabzon)
Serkan çalık-gs(Trabzon)
m.hacıoğlu(rize)
Ragıp(Trabzon)
Ali bayraktar(Trabzon)
m.yılmaz(Trabzon)
İlyas(Trabzon)
Mücahit(Trabzon)
Aklıma gelen Karadenizli futbolcuarı yazdım daha çok var tabi anlatmak istediğim biz 6 şampiyonluğu bu oyunculara sahip çıkarak olduk.Üsteki isimlerle bir 11 kursak bi 6 sene daha şampiyon olurduk

İHSAN
17.08.2007, 19:04
Her şey takımın başına getirilecek iyi bir yönetim ve iyi bir CEO'yla başlayacaktır.

Dinamik bir yönetim başlangıç için en iyi bir seçenek.

Göktuğ_Kaan_61
18.08.2007, 12:47
:tsbayrak:bence resim cd iyi olur

ShadoW
18.08.2007, 13:36
Enternasyonel altapı... 2 Sene önce detaylı bir şekilde yazmıştım bu foruma. Ama sanırım kayboldu.

Kesinlikle ve Kesinlikle Gürcistan ve İran'da oyuncu izleme ağları oluşturulmalı. Özellikle Gürcistan'da gerekirse bir takım satın alınmalı ve futbol okulu açılmalı. Bunun maliyetinin çok olacğaını düşünmüyorum. Özellikle Tiflis ve ya Batum... Buralardan bulunan oyuncular ve ileride Trabzonspor'a faydası dokunacak çocukları Türk okullarında türkçe eğitiminden de geçirerek Türkiyeye hazır hale getiririz.

Sizlere bir örnek: Fildişi Sahillerinde 1994 yılında bir futbol okulu açıldı.Eski Fransız futbolcu Jean-Marc Guillou önderliğinde açılan bu futbol okulunda gerçek anlamda modern futbol eğitimi verilmeye başlandı ve bu adamlar 6 sene sonra meyvelerini almaya başladılar. Mesela kimler mi?
# Kolo Touré (Arsenal FC)
# Aruna Dindane (RC Lens)
# Salomon Kalou (Chelsea FC)
# Didier Zokora (Tottenham Hotspur)
# Gnégnéri Yaya Touré (FC Barcelona)
# Emmanuel Eboué (Arsenal FC)
# Gilles Yapi (Young Boys Bern)
# Arthur Boka (Vfb Stuttgart)
# Baky Koné (OGC Nice)
# Romaric N'Dri Koffi (Le Mans 72)
# Gervinho (Le Mans 72)
# Arsène Né (Olympiakos)
# Kopa Barry (Lokeren)

Yattara'nın gine'de açtığı futbol okuluna destek verilmeli. (Biz bunu taraftarlar olarak ta yapabiliriz.) Bu adam gitti, ama show, ama yardımları artırmak adına Takımına Trabzonspor FC Adını verdi bizse seyrettik. Bence bu konuya da "CİDDİ" Anlamda eğilmeliyiz.

ferhaTS87
18.08.2007, 15:56
zıyayı gonderme karsılıgı taraftardan 20 ytl ıstesın

Nytre
18.08.2007, 16:43
shadow dediğim doğru... yönetimimizin bir vizyonu olsa bunu değerlendirir.. yattara ile gidilir orada oyuncu bakılır.. ama yok yok yok!.. bir hayırlı işleri yok!

ShadoW
20.08.2007, 01:01
Ben 5 para almadan bu kulüp için çalışmaya razıyım. işimi gücümü bırakırım yeter ki "kimliğimiz" daha fazla bu hallerde durmasın...

Mehmet Fırat
20.08.2007, 11:52
bence istanbulda TS bünyesinde bi futbol klübü kurulmalı..istanbuldaki potansiyelden yararlanmak lazım..

ShadoW
20.08.2007, 16:02
17.05.2005
Senol Hoca'mizin Söylemlerinden Cesaretle:

Daha önce de defalarca yazdim, yazmaktan asla üsenmeyecegim...Benim yurtiçindeki transfer politikamizla hiç bir alip veremedigim yok.Kulübümüz arastirmalari sonucunda zaten kisitli olan yerli marketten alabileceklerinin her açidan en iyisini almaya çalisiyor.Ama bu yabanci transferlerini bir türlü anlayamiyorum. Senol Hoca'm ilk geldiginde modern futbolun gerektirdigi gibi transfer yapacaklarini söylemisti. Yani, Çocuk yastaki Yetenekli futbolculari takimin altyapisina alip türk vatandasi yapacaklardi, sonra da takimin ihtiyaci dogrultusunda kullanacaklardi. Bu muhtesem bir fikir. Muhtesem ve çok çok gerekli bir fikir...Fransa,belçika,hollanda ve ingiltere futbolunu bu sekilde yetistirilen yildizlarin ayakta tuttugunu söylemek herkesin bildigi ama önemsemedigi bir gerçektir. Bugün dünyanin en iyi liglerindeki takimlarin aldiklari oyuncularin çogu bu yöntemlerle futbol dünyasina kazandirilmistir. Peki neden bu uygulama için seçilen ülke Brezilya? Ya da söyle sorayim, Brezilyaya gidene dek ülkemi yok?..

Bu tip transferler yapilirken genelde dikkat edilecek hususlarin basinda yetenek gelse de, alinacak futbolcunun mantalitesi herseyden önemlidir. Mesela bugün, Avrupali kulüpler bahsettigim transferde bu oyunculari tercih etmezler. Denenmemis degildir bu yöntem, denenmistir. Ama basarisizlikla sonuçlanmistir. Athletico Madrid takimi çifte sampiyon oldugu dönemlerde en büyük yatirimini 15 yasindaki 2 brezilyaliya yapmislardi. 541 milyara sadece bu oyunculardan birisi malolmustu. Bugün ben bile bu oyuncularin isimlerine rastlayamiyorum. O yaslarda oyuncular için bile Güney amerika kulüpleri çok para istiyorlar. Avrupa kulüpleri de bunu yapmak yerine, bu oyuncularin pismesini bekleyip, fazla para ödemeyi göze alabiliyorlar. Afrika'da durum farkli. Oyuncular ucuz, denemesi neredeyse bedava ve turnayi gözünden vurdugunuzda ise inanilmaz derecede kârlisiniz.Ayrica Fakirligin artik sinirlarin ötesinde bir hal aldigi bu kitada büyük kulüpler kendi futbol takimlarini kurarak yetenekleri bir bir avliyorlar. Piyasaya son örnekleri inter çikartti.Issah Eliakwu ve Obafemi Martins...

Bu isi bizim ülkemiz gibi menejerler üzerinden yapanlar ise genelde avucunu yaliyor. Istisnalari hariç tutuyorum.

Bizim yapmamiz gerekene gelince, kanaatimce bizim arastirmamiz gereken yerler, öncelikli Olarak Gürcistan'dan baslayip Iran'a kadar uzanan bölgedir.Bu ülkelere Lee Eul Yong'dan kazandigimiz sempatiyikullanabilecegimiz Güney Korede eklenebilir. Güney Kore'li topçularin harikalar yarattigi bir dünyadayiz.Konumuza dönelim.Bu bölge ülkelerinin 1. liglerinden pekala takimlarla anlasabiliriz. Azerbaycan,Gürcistan,Ermenistan ve Iran gibi ülkelerden Altyapimizi çok rahat besleyebiliriz. Bu ülkelerin isimleri her ne kadar ufak gibi görünse de, önümüzdeki 1o yilda çok büyük futbolcular yetistirecekleri futbolla ilgiliherkes tarafindan söyleniyor. Ermenistan,Gürcistan ve Iran simdiden çikistalar.Gürcistan'dan çikipRasim Kara'nin da söyledigi gibi Azerbaycan'da çok büyük bir potansiyel var. Neden bu ülkelerden gelecek yillarda çikacak yildizlar Trabzonsporun Altyapisinda yetismesin? Bugün gürcistan'dan, burnumuzun dibinden çikip avrupanin en elit kulüplerinde top kosturan oyunculara bakip iç geçiriyorum. Tamam, Shota'yi aldik ve ondan faydalandik. Ama bir Kinkladze,bir Iashvili, bir Kaladze,bir Khizanishvili neden bizim takimimiza katilmadilar diye üzülmeden edemiyor insan. Bu oyuncularin her biri birer yildiz ve bonservisleri baya bir para ediyor. Neden benim takimim kazanamadi bu bonservis bedellerini diye üzülüyorum... Ama ümidim var. Çünki biz bu projeyi gerçeklestirdigimiz anda, Gürcü,Azeri, ermeni,Iranli genç yildiz adaylarini kadromuza almakla kalmayacagiz. Bu ülkelerde sempati toplayacagiz ve taraftarimiz olacak.Dünyada bunu ilk yapanlar Ingilizler oldu. Çinli bir futbolcu alan Man UTD, büyük sükse yapmisti ingilterede. Dong Fhangzuo...Bu adam belki hiç oynayamadi ama inanilmaz bir gelir elde etti Manchester bu adam sayesinde.Ardindan everton da bir Çinli (Li Tie)aldi ve Hem etinden hem sütünden yararlandi. Bizim için sadece sütünden yararlanmak lüks olsa bile, bu güne kadar sütünden bile faydalanamadigimiz kaç tane yabanci topçu geldi geçti, bir düsünün...

Siradan bir trabzonspor asigiyim.Ama bu ve benzeri düsüncelerin Trabzonspor'a saglayacagi maddi ve manevi çikarlari düsündükçe ne kadar da büyüyecegimizi bilmeyecek kadar salak degilim. Bu sözlerimin, havada asili kalmasini istemem. Umarim bir gün, çok uzakta olmayan bir gün, yönetimimiz takimimizin kimyasina uygun bir altyapi atagiyla enternasyonal arenada ismimizi daha çok duyurur. Bunu ben çok isterim, Ya sizler?

LazAnisT
20.08.2007, 18:33
Trabzonda oynana tüm maçlarda stada gelen her taraftara forma verilsın.Konya spor bunu yaptı ve tüm stad yemyeşildi.Bir kaç hafta devam ettirilirse bu uygulama seyircide artar ahenkte yakalanır.tabi yerse!

Adem Erdoğan
20.08.2007, 20:10
Trabzonspoor asgari ücretle futbolcu alıp yetiştirmeli.Türkiyenin 4 bir yanından.

Cafer KILIÇSOY
20.08.2007, 21:00
Ben 5 para almadan bu kulüp için çalışmaya razıyım. işimi gücümü bırakırım yeter ki "kimliğimiz" daha fazla bu hallerde durmasın...
Tamamen katılıyorum

Emirhan Çorumlu
03.09.2007, 19:05
Arkadaslar vallahi Yeni Stad Projesi ve Avrupa Secmeleri cogalsin isterim :D

Emirhan Çorumlu
03.09.2007, 19:06
Ve Trabzonspor un Almanyada bir Altyapi olusturup ordan Türkleri egitip A Kadroya Almasi :D

a.fındıkoğlu
03.09.2007, 21:31
Başkan ve teknik direktör bi an önce kulüpten uzaklaştırılmalı yerlerine kimsenin gelmesine gerek yok şampiyon oluruz.1 sene futbolcular 2 hafta arayla başkanlık yapar

Gökhan Öz
03.09.2007, 21:41
ruh gelsin önce o yeter
biz hocasız galatasarayı olimpiyata gömmüştük

Koray
03.09.2007, 22:31
ajax'ın uyguladığı futbolcu yetiştirme işine eğilmemiz lazım...

güney afrika,brezilya,kamerun,gana gibi ülkelerrdeki küçük yaştaki yetenekleri alıp yetiştirmemiz lazım...

çokta zor değil bu yazdıklarım...

A.Alper
03.09.2007, 23:35
En büyük projem Cruyff,Mijatovic ya da Begiristain gibi bir sportif direktör olması :)

LazAnisT
04.09.2007, 00:08
Şu anki durumda yapılacak en iyi proje bu ekipten kurtulmak olacaktır.İleriki 10 yılı kurtarmış oluruz.

Ahmet Karadeniz
04.09.2007, 00:15
bence taktik ve antremanları teknolji sayesinde gozden geciren bir sistem kurabilir.psv anremanlarda bu sistemden yararlanıyor ve cok faydalı oluyor oyuncualrın analizini yapıp eksik yolerini anında gosteriyor. bence trabzonsporda bu sisteme gecerse cok futbolcuların gelisiminde ve eksik yonlerini tamamlamada cok buyuk yardımı dokunur

alperberat
04.09.2007, 00:32
Yazacak o kadar şey varki hangi birinden başlasam diye düşünüyor insan.

Neyse meselenin başı "yönetim" ile başlıyor. Trabzonsporumuz madem şirket oldu. Profesyonel bir şirket gibi yönetilmeli. Mali işler, spor branşları ayrılarak nice modeller kurulabilir. İngiliz kulupleri bize ornek teşkil edebilir tabii takımın sırtındaki keneler rahatsız olmayacaksa.

Altyapıya değinmiş birçok arkadas maalesef uzun yıllardır elimizde elle tutulur yıldızlar yetiştiremedik. Oysaki yöremin mümbit topraklarında ne yıldızlar çıkmıştı demekki yanlıs giden işler var veya artık futbol her yerde oldugundan en az bizim kadar eleman herkes yetistirebiliyor. Zamana ayak uydurup birçok ülkeden futbolcular izlenerek takıma kazandırılabilir. Bunun için profesyonel bir izleme komitesi sart. Tabii keneler izin verirse.

Kulubumuz maalesef maddi anlamda yeterli değil ve zaman zaman sıkıntı yasıyor. Oyle İstanbul zuppeleri gibi para sacma luksumuz yok. Transferlerimizin daha ayagı yere basan transferler olmalı. Para sorunumuz takıma kazandırılacak genclerin yuksek bonservislerle satılmasıyla gerceklesecek tabii yerlerinin dolması kosuluyla. Mesela Porto; Anderson'u MAn. UTD. sattı ama yerini dolduracak yıldızları var mesela Leandro Lima gibi. Adamlar hala ligde iyi ve ayrıca avrupada devam ediyo.

Düzgün bir yapı ve yönetimle; başarılarımız gelmeye başladığında da gelsin sponsorluklar, ekstra yayın hakları, marka değeri yükselir vs.. kulubumuzun herseyi değerlenir.

Amator ruhun heyecanıyla profesyonel dusunerek hareket etmek gerekiyor. Haydi TRABZONUM, sende bu kumaş var. Neden olmasın?!...

Emre İskender
04.09.2007, 15:05
tüm takımı kadro dışı bırakalım.... akıllanıp geri dönerler... allah aşkına son 5 senedir kadro dsı kalıpta geri dönüp yArarlı olna kim var... ve neden istanbul takımlarında ben kadro dışı bırakmak gibi bi olay görmüyorum.... bu ilkel küçük klüp yolunu niye bırakmıyoruz yönetim diye buna dur demıyo... herkes kadro dışı anlamadım bu işi...

Burçak
04.09.2007, 15:14
kısa ve net bi proje sunmak gerekirse , nuri albayrak ve ekibinden kurtulalım.

Faik Yılmaz
04.09.2007, 15:31
Trabzonda oynana tüm maçlarda stada gelen her taraftara forma verilsın.Konya spor bunu yaptı ve tüm stad yemyeşildi.Bir kaç hafta devam ettirilirse bu uygulama seyircide artar ahenkte yakalanır.tabi yerse!

Süleyman Abi çok doğru söylüyor. Yönetim herkese bedava bilet dağıtacağına bedava forma bayrak dağıtsın. Gelenlerin hepsi aynı renk olsun...

Stadın görüntü ambiansı olsun.....

Sencer Bulut
04.09.2007, 16:41
sevgili yönetimimizim flimini cekelim rating rekorları kırar walla!

Ork Hun
04.09.2007, 18:54
klübü istanbula taşıyalım
maç günleri dışında futbolcular istanbulda yaşasın
tesis bulalım orada antrenmanlar yapılsın
maçlara trabzona gelsinler
böylece yok trabzonda sıkılıyor
yok çocuğuna okul bulamıyoruz gibi bahanelerle
elimizden kaliteli yabancıları kaçırmayız
hem de yabancı transferinde önümüz açılır
hem de istanbulda da ciddi bir taraftar kitlemiz oluşur

Sencer Bulut
04.09.2007, 19:11
klübü istanbula taşıyalım
maç günleri dışında futbolcular istanbulda yaşasın
tesis bulalım orada antrenmanlar yapılsın
maçlara trabzona gelsinler
böylece yok trabzonda sıkılıyor
yok çocuğuna okul bulamıyoruz gibi bahanelerle
elimizden kaliteli yabancıları kaçırmayız
hem de yabancı transferinde önümüz açılır
hem de istanbulda da ciddi bir taraftar kitlemiz oluşur
yani istanbul klübü olalım öylemi?

Ork Hun
04.09.2007, 23:42
hayır maçları trabzonda yapalım adımız yine trabzonspor olsun
sadece her defasında yabancı teknik adamlar ve futbolcular için sorun olan trabzon sehrinin olanak eksikliği sorunu çözülmüş olur
yani sonuçta maçlar trabzonda oynandığı ve takım sehrin adını tasıdığı sürece istanbul takımı falan denemez
futbolcuların yasadığı yerin ne önemi var ki

lazooo28
11.09.2007, 16:59
TS Bir Taşla İki Kuş Vuracak
Trabzonspor Taraftarlar Birliği Başkanı Adem Söğüt, başlattıkları Bordo-Mavi Okul Projesi ile hem eğitime katkıda bulunmak istediklerini hem de Trabzonspor sevgisini yeni nesle aktarmayı amaçladıklarını söyledi.
Trabzonspor Taraftarlar Birliği'nin başlattığı Bordo-Mavi Okul Projesi kapsamında onarımı yapılan ve bordo maviye boyanan Trabzon Merkez Karlık İlköğretim Okulu 2007-2008 eğitim-öğretim sezonuna hazırlanıyor. Trabzonspor Taraftarlar Birliği Başkanı Adem Söğüt, ilk kez bir takımın taraftarlarının böyle bir proje başlattığını belirterek, "Trabzonspor'un 23 yıldır şampiyonluğu yakalayamaması ve belirli bir başarısızlığın ortada olması nedeniyle yeni yetişen neslin Trabzonspor'dan uzaklaştığını fark ettik.
Hem eğitime katkı sağlamak hem de yeni yetişen nesle Trabzonspor sevgisini aşılamak için böyle bir proje başlattık. Kamuoyunda oluşan Trabzon ve Trabzonspor taraftarlarının imajını söylendiği ve konuşulduğu gibi olmadığını herkese göstermek istiyoruz" diye konuştu.
Proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileriyle görüştüklerini ifade eden Söğüt, "Milli Eğitimin belirleyeceği bir okulda bu işe başlamak istedik. Öğrencilerimizin daha temiz, daha hijyenik ve daha güzel bir ortamda bordo mavi renkler arasında eğitim görmesini istedik.
Trabzon merkeze bağlı Karlık İlköğretim Okulu'nu belirledikten sonra çalışmalarımıza başladık. Okulunu çevresini demir parmaklıklarla çevirerek, bordo-mavili renklere boyadık. Okulu komple bordo-mavi renge boyuyoruz. Sınıfları yeniledik. Bütün sınıflara bilgisayar koyacağız. Futbol sahasını yeniden düzenliyoruz. Biz bu işte aracıyız. Trabzon ve Trabzonspor'u seven işadamlarımızdan, ağabeylerimizden rica ediyoruz. Herkes gönlünün yettiği kadar katkıda bulunsun. Sınıfları yaptıranların isimlerini o sınıflara vereceğiz" dedi.
"Stadyumda ufak bir olay olsa bunlar hemen gündeme taşınabiliyor. Ama taraftarın yaptığı güzel şeyler, yansıtılamıyor" diyen Söğüt, "Biz sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu düzenlediğimiz seminerlerle ve çeşitli etkinliklerle insanlara anlatmaya çalışıyoruz. Trabzonspor taraftarının kamuoyunda oluşan bugünkü imajından rahatsızız.
Bir kişinin yaptığını tüm camiaya mal etmek yanlış. Her stadyumda olabilecek hadiseler maalesef bizim stadyumumuzda da yaşanıyor. Başlattığımız bu projeyle gerçek Trabzonspor taraftarın nasıl bir karaktere sahip olduğunu herkesin görmesini istiyoruz. Bu projeyi yapıyoruz. İnşallah anlımızın akıyla yeni eğitim ve öğretim sezonuna bu okulu yetiştireceğiz" ifadelerini kullandı.

Nytre
02.10.2007, 16:36
kısa vadeli hedefler ----

1- futbolculara trabzonsporumuzun asil oyun kimliğini ortaya cikarmaları için ruhsal desteği vermek.

2- yönetim acil bir şekilde toplanarak kendini silkelemeli. yöneticiliğe hiç bir şekilde yakışmayan insanlarin yerine camianin saygi duydugu kişiler getirilmeli.

3- yönetim siyaseti derhal kulüpten defetmeli.

4 -trabzonspor ruhunu taşımayan hissetmeyen futbolcular derhal kuluple ilişiği kesilmeli.

5- yönetim ister kendisi isterse de görevlendirdiği kişilerle TRABZONSPORUMUZUN NE DEMEK OLDUĞUNU anlatmalı ve halkın sevgisini ve tepkisini ona göre değerlendirilmeleri istenmeli.

orta vadeli hedefler

1- vadedilmiş projeler için somut adımlar atılmalı.

2- maddi anlamda kaynak yaratacak projeler üretilmeli ve uygulama aşamasına getirilmeli.

3- trabzonsporumuzun medyası ile toplantı yapılmalı ve trabznsporumuza daha fazla destek verilmesini - eleştirilerin yıkıcı olmaması istenmeli. ayrica trabzonspor tv. için çalışmalara ciddi olarak başlanmalı.

4- trabzonspor başarı için para için gelen futbolculardan uzak kadrolar kurmalıdır. bunun için de trabzonspor öze dönüşün ilk aşamasında ikinci yarıya altyapıdan en az 1-2 oyuncu ile lige başlamalı.

5- kulübümüzü atay aktuğ döneminde başlattığı hedef 100.000 üye organizasyonu kademeli olarak devam ettirilmeli. ör: 6 ay içerisinde 25.000 üye 1 yıl içerisinde 50.000 üye gibi

uzun vadeli hedefler ----

1- öze dönüşü gerçekleştirmek amacıyla paf takımımız dahil olmak üzere trabzon kentinin sahip oldugu 6 profesyonel takımla anlaşma yapılmalı. ayrıca bölge takımlari ile de bu anlaşmalar gerçekleşmelidir.

2- trabzonsporumuza transfe için uzaklara gitmeye gerek yok. izleme komiteleri kurularak bölge ülkelerinden faydalanmak gerekiyor.

3- parolamız Avrupada başarı ve üç yıl içerisinde şampiyonluk olmalıdır.

4- ts club - dergi - televizyon - sosyal etkinlikler gibi basamaklar bizim kamuoyuna kendimizi ifade etmemizin tek kolay ve sağlıklı yolu olduğu için bu oluşumlara daha fazla eğilmemiz gerekiyor.

5- borsanın karlı bir iş olmadığı açıkca görülmüştür ve borsadan çekilme gerçekleştirilmeli.

6- alt yapı tüm takımları ile trabzonspora eskisi gibi oyuncu yetiştirmeye devam etmeli ve bu oyuncuların kentin profesyonel takımlarına kiralanması gerekmektedir.

7- karadeniz kulüpler birliği oluşumu ile yeni toplantılar yapılmalı ve karadeniz futbolu için güzel şeyler yapılmalı.

8- yeni nesile trabzonspor aşkını aşılamak amacıyla okul projeleri gibi projeler hayata geçirilmeli.

bakigokhan
05.10.2007, 18:41

zaten En ucuz biletlerden birini satıyorken(satamıyorken),stad gelirlerimiz ortada.Resmi ürünlerimizin satış rakamları da az çok kapanan TS Clublardan belli oluyordur.Bu durumda yapılması gerekn şey bedava forma dağıtmak değil.Gerçekten diğer klüplerle ekonomik anlamda yarışabilemenin taraftarların en azından bu konularda yardımcı olması gerektiğine işaret etmektedir.Millet Carlos un parasını formadan çıkartıyor.Biz ise hala bedava diyoruz.Eğer ahenk yakalanacaksa Muhteşem haşmete sahip o maraton Tribünde bulunan ve seyir zevkinin içine eden direklerin kaldırılmasıdır.Kapalı falan olmasın İstemiyorum ama sahanın bir kısmını göremedin mi adam deli oluyor.Bazı noktalardan korner atışını bazı noktalardan penaltı noktası dahil ceza sahasının bir kısmını görmek mümkün değil.Kombine aldım rahata erdim valla.Maç izleyebiliyorum.

FiN4LShare
29.10.2007, 16:54
Herşeyden önce pazarlama
ya avrupa da kac kişi yeterı kadar trabzonsporu (trabzonu) tanıyo ki

dr_phantom
03.11.2007, 20:34
bence taraftar olarak bir marka oluşturulmalı... yapılan etkinlikler sadece bir maça yönelik olmamalı... her maçtan evvel taraftarların yaptıgı belli bir program olmalı... trabzonda yaşayan bir insan maçtan evvel hangi taraftar nerede toplanıyor maça nasıl gidiyor filan...
mesela uzun sokak trafiğe kapandı... maçtan evvel orada toplanır şarkılar sölenip davullarla maça gidilebilir.. ama bu bütün sokağı doldurucak büyüklükte olsun ki... istanbul kanallarında bile haberlere çıksın...
bir trabzon maçı öncesi daha büyük bir coşkuyla taraftarlar toplandı desin. şarkılarla marşlarıyla güle oynaya maça gitsin... öle bir ortam oluşmalı ki sanki bayram havası.. halk da katılsın kaldırımdan pencereden binalardan...
yalnız bu sölediğim bir defalık olmasın... her maçtan evvel olsun... geleneksel bir hal alsın...
maçlara katılan taraftar sayısı gün geçtikçe azalıyor... bunu takımın başarısızlıgına baglayanlar çok tabi... ama şu varki taraftar olmadıkça hangi takım başarılı olabiliyor... gs ye bakın taraftarsızken liderliği kaybetti... beşiktaşa ne demeli... beşiktaşın çarşı grubunu türkiyede bilmeyen mi var... her maçta tribündeler... yalnız bu öle gelin gidelm dmeyle olmuyor.... yönetimle gidilip konuşulmadıkça da olmazki... kampanya olmadıkça satış artmaz artık...
dün akşam bir dönercide yemek yiyoruz... kulak misafiri oldum...
adam diyorki abi lig tv alalım.. bir maça gidiyoruz 20 ytl.. toplayalım aramızda paşa paşa kral gibi izleyelim.. nasıl olsa gitsek de yeniliyoruz gitmesek de...
taraftar eziyet çekiyor kimsenin umrunda değil...
bu takımın düzelmesi aslında çok kolay... işleri kendi kendine zorlaştıran bir yönetime sahip bir takım sadece hepsi bu...

umtkzn
04.11.2007, 12:58
takım istanbul
-istanbulda takım özlemi çekiyor onun için içerideki maçların biri istanbulda olursa hem trabzonlu takımı özler hemde istanbullu takımıyla özlem giderir benden söylemesi:alkış:

Mayls
04.11.2007, 13:01
takım istanbul
-istanbulda takım özlemi çekiyor onun için içerideki maçların biri istanbulda olursa hem trabzonlu takımı özler hemde istanbullu takımıyla özlem giderir benden söylemesi:alkış:
Istanbul'lu özliyorsa Ankara'li, Izmir'li, Bursa'li özlemiyormu. Bende özliyorum 1 macta Yurtdisindami yapilacak. Istanbul'da zaten 5 deplasman oynaniyor.

Stadda bakim falan oldugunda olabilir tabiki ama durduk yere Trabzon disina cikilmamali.

AyKaN
04.12.2007, 12:07
2004 tarihinde kabul edilen kanuna göre sponsor firmalar artık ödediği tutarın %50 sini artık vergiden düşebiliyorlar.

MADDE 5. - 3.6.1949 tarihli ve 5422 sayılı Kurumlar Vergisi Kanununun 14 üncü maddesinin birinci fıkrasının (6) numaralı bendinin sonuna aşağıdaki alt bent eklenmiştir.
3289 sayılı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile 17.6.1992 tarihli ve 3813 sayılı Türkiye Futbol Federasyonu Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun kapsamında yapılan sponsorluk harcamalarının; amatör spor dalları için tamamı, profesyonel spor dalları için %50'si,

İlgili kanun:
http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5105.html

YASANIN GETİRDİKLERİ
Yasanın getirdiği en önemli değişikliklerin başında, tüm federasyonlara özerklik tanınması geliyor. Bu anlamda federasyonlar talepte bulunmaları halinde, (gerekli koşulların yerine getirilmesi ve ilgili merciilerin onaylarının alınması halinde) idari ve mali özerkliğe kavuşabileceklerdir.
Ulusal ve uluslararası gerçek ve tüzel kişiler, sporcuların transfer bedelleri hariç olmak üzere yaptıkları ayni ve nakdi harcamalarının amatör spor dalları için tamamını, profesyonel spor dallarında ise yüzde 50’sini vergi matrahından indirilebileceklerdir. Ancak yüz Kızartıcı suç İşleyenler ve vergi borcu bulunanlar bu yasadan yararlanamayacaktır.
Sponsorlara, ulusal ve uluslararası federasyonların reklam ve sponsorluk hükümlerine aykırı olmamak kaydıyla faaliyet ve tesise isim hakkı, her türlü reklam ve tanıtım hakkı verilebilecek olmakla birlikte; bu konuya ilişkin ulaşım, iaşe ve ibate, ödüller ve promosyon ürünleri, reklam ve tanıtım, kırtasiye, sağlık ve sigorta, malzeme, araç ve gereç alımı ile kiralama, tesis kiralama ve genel müdürlükçe uygun görülen organizasyonla ilgili harcamalar, sponsorluk harcaması sayılacaktır.

Sponsorluk gelirlerinin tesisleşme dahil bir çok alanda kullanılabileceği belirtiliyor anladığım kadarıyla. Bu konu hakkında okuduğum yeni kanundan ve gazete haberlerinden başka bilgim yok. Detaylı bilgisi olan arkadaşlar açıklayabilirse iyi olur.

Acaba 2004 yılında onaylanan bu kanun sayesinde , 2004 yılından 2007 yılına kadar Trabzonspor'a ne kadarlık artı bir kazanç sağlanmış? Aynı şekilde rakiplerimiz yasa sayesinde gelirlerini ne kadar arttırmış?

Hasan Ayvenli
04.12.2007, 13:18
yurtdışında(özellikle almanyada) yaşayan gurbetçi trabzonlu, trabzonsporlu olan futbolla ilgilenen, takip eden hemşerilerimizden oluşan "gurbetçi futbolcu" takip etme komitesi gibi birşey kurulabilir
böylece genç yetenekleri keşfetme imkanı daha kolaylaşır

Faik Yılmaz
04.12.2007, 13:32
bu konuda yönetimle birlikte çalışmalıyız...

1- 100 bin taraftar forması satalım 20 ytlden.. herkes alsın aldırsın eder 2 trilyon yarısı kar olsa 1 trilyon eder.....

2- Dergimizin 100 bin trajlı olmasını sağlayalım. 5 ytlden ayda 500 bin ytl eder. 100 bin trajlı bir dergiye herkes reklam vermek için yarışır. Böylelikle reklam gideri masrafları karşılar ayda 500 bin ytl yılda 6 trilyon lira eder. alın size kapı gibi bir kaynak.

3- Eski maçlarımızı Vcd haline geitirilip satılır. Örneğin Avrupa Maçlarımız ya da Hami Mandıralı nın golleri verilirse seve seve alırım.....

4- Sonra Ts cluplar değişik güzel ürünler çıkartsın alalım. Naylon bez gibi formalar 70 -80 ytlden satılırsa kimse almaz doğal olarak.

yan ortalık kaynak dolu kimseye muhtaç olmadan klübün çekip çevrilmesi imkanı var ama görmek lazım....

demir
04.12.2007, 13:57
ne arıyorsunuzkı bu takımın prtveyı cok buyuk ama kullanmasını bılene ???

1- bu takım taraftarının her kafadan bır ses xıktıgı surece ve taraftar tek bır taraftar bırlıgının altında toplanmadan bu ıs olmaz (trabzonsporun nasıl kuruldugunu anlatmak lazım ınsanlara)

2- bu takım artık urunlerini satabılmelı bazı ıllerden aldıgımız urunlerın orjınal olup olmadıgına bıle ınanamıyoruz

3-kendımı bıldım bıle 3 takımda olmayan ve sadece trabzonsporda olan "ıcımızde basarılı olmamızı ıstemeyenler var " sozcugunun nereye gıttıgını ve bunların kım oldugunu ogrenmek ve bu takımdan def etmek ısterız ben bugune kadar 3 takımdan boyle bır acıklama hıc duymadım

4- bu takım alt yapı ve genc futbolculara onem vermelıdır ve bu konudada trabzonsporlu futbolcular arasında meneger lık yapan futbolcular tercıh edılmelıdır

5- yabancı futbolcu veya futbolcu alırken bır kac maca bakarak futbolcu alınmamalı veya gecmıste basarılı oldugu dusunulen topcular alınmamalıdır topcu alınırken takımın neye ıhtıyacı olduguna bakılıp ona uygun topcu alınmalıdır

6- en onemlısıde birilerini elestıren bızler elestırdıgımız ksıden once bız ne yaptık sorusunu sormadan elestırı yapılmamalıdır

bunları yaparsak basarı degıl basarının basarısını yakalarız ama nerdeeee....!

Obi-Van
07.12.2007, 00:07
Stada şu çekirdek satıcılarının sokulmaması lazım işte size basit bir proje, hatta koltuklarada bir güzel dışkı sürülsünki herkes kalkıp biraz bağırmalı oturan taraftarın bize faydası yok

Fatih BALTA
07.12.2007, 06:46
Stada şu çekirdek satıcılarının sokulmaması lazım işte size basit bir proje, hatta koltuklarada bir güzel dışkı sürülsünki herkes kalkıp biraz bağırmalı oturan taraftarın bize faydası yok

İnanki zorla bağırtılan taraftarında bize hiç bir faydası yok.Bazı şeylerin insanın içinde olması lazım.Yoksa sen ne yaparsan yap değişen bişey olmayacaktır.

umtkzn
08.12.2007, 01:17
trabzonun iç saha maçları sadece trabzonda değil istanbuldada yapılmalı bir hafta trabzonda bir hafta istanbulda yani diyeceğim odurki trabzonspor sadece trabzonda oturanların değil tüm trabzonsporlularındır hem ayrıca trabzondaki dostlar ayda 20 ytl tasarruf ederler

Ünyeli Murat
08.12.2007, 09:55
trabzonun iç saha maçları sadece trabzonda değil istanbuldada yapılmalı bir hafta trabzonda bir hafta istanbulda yani diyeceğim odurki trabzonspor sadece trabzonda oturanların değil tüm trabzonsporlularındır hem ayrıca trabzondaki dostlar ayda 20 ytl tasarruf ederler

sevgili dostum çok iyimsersin...hangi 20 ytl....maraton tribünü yıllık kombinesi 200 ytl olan stadın hangi tribünü 20 ytl dir...ya 5 ytl yada beleş dir...

Ayaz
08.12.2007, 12:11

bunu bende istanbulda ikamet eden biri olarak belki isterdim sırf izlemek için, ama böyle birşeyin olması söz konusu değil, ayrıca olmasıda saçma olur, trabzonspor trabzon şehriyle özdeşmiş ve birbirinden asla ayrı tutulamayacak sonsuz bir sevda, bir aşk, et-kemik ilişkisindedir... ki takım tutma dünyanın heryerinde nerde doğmuşsa o bölgenin takımını tutma ve sevme ile ilgilidir, türkiyede bunun en başlı örneğide sadece trabzon ve trabzonspordur.

Muhammed KOÇ
08.12.2007, 21:06
ben mali olarak değil de sportif başarı için;özellikle istanbul olmak üzere türkiyede trabzonspor alt yapı okulları açilabilir.bir çok yetenek görülmüyor,izlenilmiyor.

6Şafak Aydın1
29.12.2007, 23:33
yurtdışında(özellikle almanyada) yaşayan gurbetçi trabzonlu, trabzonsporlu olan futbolla ilgilenen, takip eden hemşerilerimizden oluşan "gurbetçi futbolcu" takip etme komitesi gibi birşey kurulabilir

hüsrana ugramaktir bunun sonu hem o kurul hem önerdigin futbolcu acisindan. Almanyada benim tanidigim büyük klüplerin altyapilarinda oynayan bir kac futbolcu var ama bu islerle ugrasan cebini düsünür genellikle. Kurula pek gerek yok kanaatindeyim :

Ali Bilgin mesela : zamaninda kendi babasi Trabzona önermis düsük bir ücret ile ,rededilmis. Sonrasinda bizi maglub eden golu atmis Antalyaspor macinda sonrada Fenere gitmis. Serkan Calik da ayni. Buna benzer daha cok vardir kesin Özer Hurmacida begenilmemisti hatirlarsaniz .

Neyse fikir iyi ama zor.

Bence bu konudaki cogu önerileri Trabzonspor TV cözecektir eger kurulursa su gaybana ; VCD Müzik Siparis önerileriyle ilgili ;)

Bazi maclari veya özel maclar düzenleyip kisacasi yeni pazarlar bulup maclar organize etmek , takimi, tarihi tanitmak. ManU Milan Bayern Barca gibi ortaasya , asyada hatta Istanbulda bile taraftarlari unutmayip maclar yapmak.... Gelirleri düsünmek gerekir.

6Şafak Aydın1
29.12.2007, 23:49
bence hiç öneri falan yapmayalım..TSCLUB için yaptıkta ne oldu? Fikirlerimiz çalındı diğer klüpler hayata geçirdi. Başkaları için fikir üreteceğimize hiç üretmeyip projeleri bu işi bilen, buradaki taraftar oluşumuna değer veren bir yönetime saklamak daha iyi.

iyi o halde taraftarligida birakalim kafamizdaki yönetim göreve gelene kadar :) . Kilitlenip silinsin bu baslik o halde hatta forumu da silelim bmn in isminide pazarliyalim yukardaki öneriye nazaren :)

Semih Kırsüleymanoğlu
30.12.2007, 00:47

Vallah benim oturdugum yerde var bi süper yetenek. 10sene kadar onunlan beraber takimda oynadim. Simdi tabi beni asti. Ve gercekten cok müthis bi yetenek. Söyleyim yönetime gelsinler.. hemen götürsünler cocugu:)

ismail tüfekçi
30.12.2007, 10:13
bende istanbulda yaşıyorum ama trabzonspor istanbulda maç yapamaz 5 maçı istanbula verdinmi futbolcular idmanıda kampıda istanbulda ister sonra başa çıkamazsınız trabzonun sıdatı avni akerdir

Travelair
30.12.2007, 23:24
Mesela
Trabzonspor'a düzenli gelir getirecek tercihen İstanbul'da merkezi büyük bir alışveriş merkezi için toplanacak - misal 40 milyon YTL - için stadyum girişine görünür bir yere yapılacak 4 ve 0 rakamlarından oluşan (40. yıl) bir şekil duvar ve bu gezilebilecek "Labirent" duvarda kişi başı en az 10bin YTL bağışlayanların resimleri, ayrıca kendilerine bu alışveriş merkezinin özel üyeliği ( %5 indirim )

Cem Balcı
30.12.2007, 23:39
Mesela
Trabzonspor'a düzenli gelir getirecek tercihen İstanbul'da merkezi büyük bir alışveriş merkezi için toplanacak - misal 40 milyon YTL - için stadyum girişine görünür bir yere yapılacak 4 ve 0 rakamlarından oluşan (40. yıl) bir şekil duvar ve bu gezilebilecek "Labirent" duvarda kişi başı en az 10bin YTL bağışlayanların resimleri, ayrıca kendilerine bu alışveriş merkezinin özel üyeliği ( %5 indirim )

güzel bir uygulama olabilir.ama bizim yönetim maalesef bunlarla uğraşmak yerine yattarayla gökdenizi satmayı tercih eder.en kolayı... :o

Faruk Akhan
21.09.2008, 16:31
bu konuda yönetimle birlikte çalışmalıyız...

1- 100 bin taraftar forması satalım 20 ytlden.. herkes alsın aldırsın eder 2 trilyon yarısı kar olsa 1 trilyon eder.....

2- Dergimizin 100 bin trajlı olmasını sağlayalım. 5 ytlden ayda 500 bin ytl eder. 100 bin trajlı bir dergiye herkes reklam vermek için yarışır. Böylelikle reklam gideri masrafları karşılar ayda 500 bin ytl yılda 6 trilyon lira eder. alın size kapı gibi bir kaynak.

3- Eski maçlarımızı Vcd haline geitirilip satılır. Örneğin Avrupa Maçlarımız ya da Hami Mandıralı nın golleri verilirse seve seve alırım.....

4- Sonra Ts cluplar değişik güzel ürünler çıkartsın alalım. Naylon bez gibi formalar 70 -80 ytlden satılırsa kimse almaz doğal olarak.

yan ortalık kaynak dolu kimseye muhtaç olmadan klübün çekip çevrilmesi imkanı var ama görmek lazım....
tamamen haklısın abi aynen görüşüne katılıyorum.

ts_tuncay_ts
22.09.2008, 02:04
yönetim tff ye bi proje sunmuştu o ne oldu acaba...Proje : Seyircisiz maçlar yerine bayan vede çocukların alınmasıyla ilgili bi proje...

M.S.SOFU
22.09.2008, 15:10
Klüp zaten bir mail adresi açmışprojesi olan burada tartışarak zaman kaybediyor,mailini klübe atsın orada değerlendirilirse değerlendirilir.

portwolf
23.09.2008, 04:44
Bence Trabzonspor adı altında bir gözlem grubu kurulmalı.Bu kurul sürekli yabancı ulkelere üyeler yollamalı ve gelecek vadeden genç oyuncular sürekli gözlem altına alınmalı sürekli incelenmeli.Çok beğenilen genç oyuncuları trabzonspor'un ara veya paf takımlarına yollanmalı veya lisansız olarak takımın adı altında idmanlara çıkıp sürekli geliştirilmeli.Belirli bir süreden sonra zaten bu oyuncular kendini göstermek için yoğun çabalar gösterecektir.Hatta hamurunda futbolcu mayası varsa parlayacaktır ve bizde avrupanın büyük kulüplerine yıldız oyuncu satan zengin bir takım haline geliriz.(Uyarı:Bu gözlem grubu futboldan gercekten anlayan üyelerden oluşturulmalı.) YORUMLARINIZI BEKLİYORUM..!!

bekir61
23.09.2008, 14:48
türkiyenin her kösesinde gelecekte cok degerlenecek arsalar satin alinmali
sonra illerde daha fazla paraya satilmali

agahozlu
06.10.2008, 23:52
Şampiyonluk yıllarından efsane maçlar,kupa maçları alınan kupaların ardından kutlamalar ve Avrupadaki unutulmaz maçların mümkün olan en kaliteli şekilde bir dvd ye kaydedilmesi ve TS Clublarda satışa çıkartılması.Şampiyonluk ve kupa görmemiş taraftar kitlesi için bana göre çok önemli bir proje olur

Emirhan Makul
06.10.2008, 23:54
İlk yapacağı proje resmi sitede Ts clupları bayilik olarak isteyenlere Türkiyenin her yerinde izin vereceklerini açıklamaları olacaktır bu şuanda en önemli projedir

Burak_52
07.10.2008, 23:01
mesela
sakarya.bolu.karabük.sinop.bartın.samsun.ordu.gira sun.rize.artvin
gümüşhane.tokat vb. gibi trabzonspor luların daha çok ve trabzon a yakın olan şehirlerin
merkezlerinden devamlı olarak otobüs kalkmalı ve maçlara gidilmeli
bunun için her ilçeye trabzonspor taraftar dernekleri kurulmalı (varmı bilmiyorum)
hemşerilerimizin içindeki trabzonspor sevdasını yaşamaları gerekir

bekir61
08.10.2008, 17:27
mesela
sakarya.bolu.karabük.sinop.bartın.samsun.ordu.gira sun.rize.artvin
gümüşhane.tokat vb. gibi trabzonspor luların daha çok ve trabzon a yakın olan şehirlerin
merkezlerinden devamlı olarak otobüs kalkmalı ve maçlara gidilmeli
bunun için her ilçeye trabzonspor taraftar dernekleri kurulmalı (varmı bilmiyorum)
hemşerilerimizin içindeki trabzonspor sevdasını yaşamaları gerekir

bu saydigin sehirlerden Trabzona giden tren yollari insaa eedilsin
daha hizli olur bide sehirlerin ekonomisine kattki olur sehirler arasi ticaret artar

ama nekadar pahali bisey olur bilmem bi fikir iste

f1bekir
08.10.2008, 17:40
bu saydigin sehirlerden Trabzona giden tren yollari insaa eedilsin
daha hizli olur bide sehirlerin ekonomisine kattki olur sehirler arasi ticaret artar

ama nekadar pahali bisey olur bilmem bi fikir iste

o dediğin tren yolu her zaman gündemdedir ama hiçbir zaman da gündemde değildir. yani karışık işler anlayacağın. hazır yeni sahil yolu yapılırken en azından samsuna kadar yolun yanına bi de tren yolu eklenseydi süper olurdu ama... olmuyor işte.

boztepeliyasin
08.10.2008, 19:06
:)yeni stad yapalım. doğu ve güneydoğu anadolu illerinde köylere kadar gidip yardım kampanyaları düzenlensin okullarda öğrencilere ts malzemeleri dağıtılsın. ts kuruluşlarını artıralım. restorantlar kafeler,v.b. yada ts club adı altında güzel bir eğlence mekanı olabilir. arasıra ünlü sanatçılar getirtilebilir. trabzon böyle ortamlardan yoksun bir şehir. hem şehir kazanır hemdets.

x_man
09.10.2008, 12:36
Bnim önerim biraz farklı ama bize çok saygınlık getireceğine inanıyorum. Önerim şu trabzonspor 3,5 milyon euro ve üstü oyuncu satışlarında daha önceki kulüplere %10 pay versin bu %10 payın %50si son oynadığı kulübe geriye kalan %50si önceki oynadığı kulüplere eşit olarak dağıtılmalıdır. Böylelikle yıldız adayı futbolcuları almak bizim için daha kolay olacak hemde bi saygınlık olacaktır.

hamucera
09.10.2008, 12:54
İlk yapacağı proje resmi sitede Ts clupları bayilik olarak isteyenlere Türkiyenin her yerinde izin vereceklerini açıklamaları olacaktır bu şuanda en önemli projedir

bayilik verme işi öyle kolay değil. bayiliği vereceğiniz kişiyi önemle seçmelisiniz. suratsız ters düz konuşan insanlara bayilik verirseniz hiçbir anlamı olmaz. müşteriyi kaçırma konusunda çok becerikli insanlar var.

hsnkrcdg
11.10.2008, 03:07
ya klübümüzde fahri olarak yetenek gözlemcisi olabilme şansımız var mı ? yani izlediğimiz ve beğendiğimiz genç oyuncuları hiçbir avanta beklemeden ts ye kazandırabilmemiz mümkün mü? Zira son zamanlarda aşırı derecede amatör küme ve genç takım maçı izledim ve klübe katkısı olabileceğini düşündüğüm çok fazla oyuncuyu gözlemliyorum. bunları bir şekilde değerlendirebilmek mümkünmü?

Magic61
11.10.2008, 10:37
keske tüm trabzonlu ve trabzonsporlu yetenekleri bulabilse trabzonspor. bence Oğuzhan Özyakup gibi arsenalde oynayan hollandadan giden trabzonlu ailenin cocugu gibi trabzonlu topculari tespit edip takipe almak lazim....

alioglua
17.10.2008, 07:52
benim bir önerim olacak bilmiyorum daha önceden yapıldı mı diye,

trabzonspor seyahat diye bir firma çıksa ve bu sektörde adım atılsa güzel bir kazanç olmaz mıydı

bunu yapabilen firmaların sermayesini ancak bir klup karşılayabilir diye düşündüm belki sermaye fazla gerekecek ama iki-üç sene içerisinde de bunun dönüşümü olacaktır mutlaka

yeni ve kaliteli otobüs ve mürettebatıyla rahat yolculuklar vadediyoruz gibi bir parolayla da yola çıkılabilir bilmiyorum ne dersiniz

mustafaction
17.10.2008, 17:52
sadece trabzon karadenizspor değil diğer takımlarda takibe alınmalı,küstürülmemeli

boztepeliyasin
17.10.2008, 20:30
ts club adı altında bir gece kulübü ve diskotek. müstakil bir binada, 2000 kişilik bir salonu olan, bahçesi havuzu filan bulunan, hoş bir mekan açılabilir. ünlülerinde konser verebileceği bir yer. gerektiğinde kulübünde toplantı ve balolarında kullanabileceği hoş bir mekan. trabzonda ve karadeniz bölgesinde tek olur. iyide iş yapar gibime geliyor. bu işlerden pek anlamam ama.

mashal61
17.10.2008, 21:55
ts club adı altında bir gece kulübü ve diskotek. müstakil bir binada, 2000 kişilik bir salonu olan, bahçesi havuzu filan bulunan, hoş bir mekan açılabilir. ünlülerinde konser verebileceği bir yer. gerektiğinde kulübünde toplantı ve balolarında kullanabileceği hoş bir mekan. trabzonda ve karadeniz bölgesinde tek olur. iyide iş yapar gibime geliyor. bu işlerden pek anlamam ama.
saçma... :)

boztepeliyasin
17.10.2008, 22:01
saçma... :)
daha iyisini ve farklısını bul bakalım o zaman. para getirecek her şey yatırımdır.senin saçma dediğin işlerden millet milyarlar götürüyor.

alioglua
17.10.2008, 22:21
trabzonspor seyahat diye bir firma çıksa ve bu sektörde adım atılsa güzel bir kazanç olmaz mıydı

bunu yapabilen firmaların sermayesini ancak bir klup karşılayabilir diye düşündüm belki sermaye fazla gerekecek ama iki-üç sene içerisinde de bunun dönüşümü olacaktır mutlaka

yeni ve kaliteli otobüs ve mürettebatıyla rahat yolculuklar vadediyoruz gibi bir parolayla da yola çıkılabilir bilmiyorum ne dersiniz

eminim bir çok kişi ulusoy metro yu bırakıp trabzonspor seyahat ile yola çıkacaktır

yolda giderken akşamleyin eski türk filmleri yerine trabzonsporumuzun maşallahlık maçlarını koysalar ve bizi tanıyan tanımayan herkeste trabzonspora olan ilgi arttırabilir

bunu sadri başkan yapar bence ve buna inanıyorum sadece ulaştırabilsek

diye birşey yazdım bi fikrin dikkat çekmesi için ne yapmak lazım bilemiyorum

seyyah61
17.10.2008, 23:05
Trabzonspor seyahat kulaga hos geliyor ama bu alanda büyük bir rekabet oldugu icin riskli bir yatirim olur.

hamucera
17.10.2008, 23:12

her görüş anlamlıdır. saygılı olmak gerekkir. ama benim düşüncem sırf para için Trabzonspor gibi bir kulübün eğlence mekanlarında adının geçmemesidir.

ama şu şekilde söyleseniz olur. bu şekilde bir salonun kullanım hakkı trabzonspor un olur ve kiralar ama ismi TS club olarak geçmez

atf61
23.10.2008, 16:36
bence belli miktar bağış yapanların mutat zamanlarda resmi sitede isimleri resimleri olsa cazip olur bence...

Sadullah KAPICIOĞLU
23.10.2008, 17:19
ben buna karşıyım. Hoş değil.

hodlu
25.10.2008, 02:16
Benim en büyük önerim yılda 3-4 maçı istanbulda oynayalım ki Çocuklarımızı maça rahatça götürelim...

arifemre
25.10.2008, 13:43
benim aklıma süper bir fikir geldi, kulüp uzungöl e hidroelektrik santralı kurup işletsin. enerji alanında yatırımlar sonuçsuz kalmaz :)
şaka bir yana yeni projeler yerine gündemde olan ancak öncelikle devreye sokulması gereken projeler:
1-) tsclub ın adı artık "bordo mavi" olarak değiştirilsin (ya da başka bir şey ama türkçe olsun ingilizce bana çok itici geliyor)
2-) tsclub ın başına profosyonel, trabzonsporlu, tekstil dünyasını bilen biri getirilsin. maaşı neyse cebine konsun, o da kat be katını kulübe kazandırsın. (günlük giyim eşyalarımız son derece yetersiz. basit bir tshirt bile yok)
3-) aynı profosyonel yönetici web sitesine de el atsın :) hiçbir ürün o sitede yok
4-) TS TV artık başlasın. iğreniyorum istanbul yalakası medyadan takımımızın haberlerini takip etmeye çalışmaktan.
5-) TRABZONum şampiyon olsun :)

Mayls
25.10.2008, 15:04
Trabzonspor TV aklıma geldi.
Yönetimin bu işi pek ciddiye aldığını düşünmüyorum. Saner Ayar'a o kadar güvenmiştik oysa. Neyse amacım eleştirmek değil, zaten eleştirinin yeri de burası değil.

Benim yönetime önerim; Sırf kanal kurmak için TS TV açılacaksa, hiç açılmasın. İstanbul kanalları malum. Öyle bir şey olacaksa, olmasın.

Emirhan Makul
25.10.2008, 16:02
bayilik verme işi öyle kolay değil. bayiliği vereceğiniz kişiyi önemle seçmelisiniz. suratsız ters düz konuşan insanlara bayilik verirseniz hiçbir anlamı olmaz. müşteriyi kaçırma konusunda çok becerikli insanlar var.

Artık birilerine verilsin Trabzon ili dışında hiç bir yerde forma satılmaması pardon butiklerde zevkine göre alıp satanlar dışında olmaması Tam anlamıyla bir Rezilliktir.

Alibeyoglu
25.10.2008, 16:35
trabzon sehir icin park sorunu var sehrin icinde büyük kapali otoparkin trabzonspora iyi gelir gedirebilecegini düsünüyorum

sifuni
25.10.2008, 16:59

eminim bir çok kişi ulusoy metro yu bırakıp trabzonspor seyahat ile yola çıkacaktır

yolda giderken akşamleyin eski türk filmleri yerine trabzonsporumuzun maşallahlık maçlarını koysalar ve bizi tanıyan tanımayan herkeste trabzonspora olan ilgi arttırabilir

bunu sadri başkan yapar bence ve buna inanıyorum sadece ulaştırabilsek

diye birşey yazdım bi fikrin dikkat çekmesi için ne yapmak lazım bilemiyorum

süper olur istanbuldan trabzona trabzonspor (seyahat) ile trabzonspor macini izlemeye gidecegim tekerleme oldu

Emirhan Makul
25.10.2008, 18:36
Türkiyede 1 Milyonun Üstünde Taraftarı Olduğu Kanıtlanan 6 Kez Şampiyon Olmuş Bir takımın Formasının Resmi Satış Mağazası 81 İlde Sadece 1 Tanesinde Satılıyor olmasını düzeltecek Projeden Başka Büyük Proje Göremiyorum Ben.Alçakları Düzeltmeden Gökyüzüne Karışıyoruz!

bizcil
16.11.2008, 23:49
Babamın önerisidir.
Bizim oyuncular, maçlardan önce içinde fındık olan küçük poşetleri seyircilere atsalar, özellikle deplasman maçlarında, bu iyi bir jest olmaz mı?
Bu sayede hem de bölge ekonomosi için önemli olan fındığın tanıtımı da yapılmış olmaz mı?

Fatih Oflaz
17.11.2008, 01:03
benim bir önerim olacak bilmiyorum daha önceden yapıldı mı diye,

yeni ve kaliteli otobüs ve mürettebatıyla rahat yolculuklar vadediyoruz gibi bir parolayla da yola çıkılabilir bilmiyorum ne dersiniz,

süper olur istanbuldan trabzona trabzonspor (seyahat) ile trabzonspor macini izlemeye gidecegim tekerleme oldu

Bu dediğinizi düşündüm hatta bir Uluslararası nakliyat şirketi de fakat şöyle birşey var ULUSOY bu oluşuma izin verirmi.Malesef işin görünmeyen yüzüde var.Ama yinede sunmak gerekir zor bir durum değil..

50 Tır Filo olmaya yetiyor...

Mercedes marka Çekici tır.160.000 ytl = 8 milyon ytl

TIRLINER Tenteli kuru yük 26.200 EURO KDV HARiÇ
ICELINER Frigorifik (soğutucu hariç) 35.300 EURO KDV HARiÇ

Birde buna dorse eklenirse: 3milyon ytl de dorse tutuyor

Yani 50 adet Kullanıma hazır tır= 12 milyon ytl sadece tırlar oda en uygun fiyattan...Tabi bu araçları daha uyguna getirmenin yoluda var sponsor bularak fiyatı düşürmek...

Bunun resmi işlemleri 2 bölgede tır parkları+tesisleri bu fiyat 20 milyon ytl Ve TRABZONSPOR ULUSLARARASI TAŞIMACILIK şirketini kurabiliriz ama 20 milyon ytl büyük bir rakam...

Maliyeti daha düşük ve zararsız bir yatırım.
Akaryakıt istasyonları açmak.

Çok yakında olacak Doğalgaz sayaç okuma ihalesi bundan daha güzel bir yatırım düşünemiyorum tabi işin içi yüzünü iyice araştırmak gerekir...

Ve tabikide TRABZON'da şuan doğalgaz yok.Yapılma aşamasında Trabzon belediyesine ait olacak doğalgaz dagıtım bakım ve sayaç okuma işlemlerini ihale ile Trabzonspor külübüne kazandırmak...

Guroni
20.11.2008, 16:18
50-60 bin kişilik stadları dorduramıyacağımız söyleniyor. Bir uçak firmasıyla anlaşılsa taraftarı 17 maç istanbul, ankara gibi büyük şehirlerden iç saha maçlarına taşısa hem kombine satışı artsa hem her hafta stad full çekse. Kombine + Bilet 2.000 veya 2.500 YTL fena mı? Zaten önceden yapılan rezervasyonlarda bilet fiyatları çok ucuzluyor bazen sadece yer hizmet ücreti alınıyor. Böyle bir organizasyon gerçekleştirilmesi bence Trabzonspora ilerde belki bir uçak firması kurdurur. Başka firmalarla gideceğimize sağa sola kendi firmamızla gideriz ama ilk etapta bir firmayla anlaşılmalı. Bence bu uçak şirketlerininde hoşuna gidecek bir uygulama.

Sezon başında paket programlar yapılacağı söylenmişti. Deplasmanlara yapılıyor. Biz zaten gurbette oturan insanlarız bizim için Trabzonspor'umuzun 17 lig maçına gelecek şekilde bir programda yapılsa fena olmaz

Mehmet Ç.
20.11.2008, 21:25
*Kendi TV mizi kurmayalim. Bana göre Show TV, Star TV, atv yada Kanal D'den 2-3 Saatlik bir zaman satin alalim. Bu sekilde cok para harcamyiz, hem millet daha ciddiye alir. Herkes zaten oynuyor istedim zaman izlerim demez ve o günü bekler dörtgözle. Bence bu daha iyi olur.
*Güclü bir Scout Team kuralim. Scout ekibimiz Brezilya degil, Isvicre, Avusturya, Hollanda gibi ülkelerde oyunculari aramali. Hem bu sekilde iyi oyunculari zor kaciririz, hem genc oyuncularimiz cualir.
*TSClub sistemini degistirmeliyiz. Ürün yelpazemizi genisletelim. Ev aksesuarindan Araba aksesuarina kadar hersey bulunmali. Magzalari Trabzonspor degil Trabzonsporlular acsin. Nasil mi? Bi Trabzonsporlu Trabzonsporla iletisime gecebilir. Dükan acacam Trabzonspor icin yani mesela TS Club|Karsiyaka Trabzona malzemelerin parasini ve kaarinin yüzde 10% nu Külüpe ödesin.
*Kücükleri ve Gencleri PSYCOLOJIK Trabzonsporlu yapmaliyiz. Nasil? Trabzonspor dizilere sponsor olmali, hangi takimi tutuyon dendiginde dizide Trabzonsporluyum demeli. Bu sekilde gencler ve kücük ler onali örnek görügünde Trabzonspor'lu olur. Bu sürecde basari gelirse tam olur.

Oğuzhan Fidan
21.11.2008, 00:37
*Kendi TV mizi kurmayalim. Bana göre Show TV, Star TV, atv yada Kanal D'den 2-3 Saatlik bir zaman satin alalim. Bu sekilde cok para harcamyiz, hem millet daha ciddiye alir. Herkes zaten oynuyor istedim zaman izlerim demez ve o günü bekler dörtgözle. Bence bu daha iyi olur.
*Güclü bir Scout Team kuralim. Scout ekibimiz Brezilya degil, Isvicre, Avusturya, Hollanda gibi ülkelerde oyunculari aramali. Hem bu sekilde iyi oyunculari zor kaciririz, hem genc oyuncularimiz cualir.
*TSClub sistemini degistirmeliyiz. Ürün yelpazemizi genisletelim. Ev aksesuarindan Araba aksesuarina kadar hersey bulunmali. Magzalari Trabzonspor degil Trabzonsporlular acsin. Nasil mi? Bi Trabzonsporlu Trabzonsporla iletisime gecebilir. Dükan acacam Trabzonspor icin yani mesela TS Club|Karsiyaka Trabzona malzemelerin parasini ve kaarinin yüzde 10% nu Külüpe ödesin.
*Kücükleri ve Gencleri PSYCOLOJIK Trabzonsporlu yapmaliyiz. Nasil? Trabzonspor dizilere sponsor olmali, hangi takimi tutuyon dendiginde dizide Trabzonsporluyum demeli. Bu sekilde gencler ve kücük ler onali örnek görügünde Trabzonspor'lu olur. Bu sürecde basari gelirse tam olur.

güzel yazmışın bazı konuları iyi tesbit etmişsin ama popüler özel kanallarda ts saati ancak şampiyonlar ligi kupasını alırsak olur. oda şuanda imkansız

ÜNAL
24.11.2008, 13:45
http://img92.imageshack.us/img92/5995/tsclubanketxz1.jpg (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=9172)

(http://g.imageshack.us/img92/tsclubanketxz1.jpg/1/)

Alihan Ertürk
24.11.2008, 14:19
50-60 bin kişilik stadları dorduramıyacağımız söyleniyor. Bir uçak firmasıyla anlaşılsa taraftarı 17 maç istanbul, ankara gibi büyük şehirlerden iç saha maçlarına taşısa hem kombine satışı artsa hem her hafta stad full çekse. Kombine + Bilet 2.000 veya 2.500 YTL fena mı? Zaten önceden yapılan rezervasyonlarda bilet fiyatları çok ucuzluyor bazen sadece yer hizmet ücreti alınıyor. Böyle bir organizasyon gerçekleştirilmesi bence Trabzonspora ilerde belki bir uçak firması kurdurur. Başka firmalarla gideceğimize sağa sola kendi firmamızla gideriz ama ilk etapta bir firmayla anlaşılmalı. Bence bu uçak şirketlerininde hoşuna gidecek bir uygulama.

Sezon başında paket programlar yapılacağı söylenmişti. Deplasmanlara yapılıyor. Biz zaten gurbette oturan insanlarız bizim için Trabzonspor'umuzun 17 lig maçına gelecek şekilde bir programda yapılsa fena olmaz

bu fikrin güzel valla babam da THY uçak paramı versin her maça giderim diyor..:)

Alihan Ertürk
24.11.2008, 14:22
aslında Trabzonspor Gazetesi çıkarılsa güzel olur ama sadece Trabzon'da değil bursa-istanbul-izmir-malatya-ankara yani her ilde satılsın..

Tolpaş61
24.11.2008, 14:24
güzel yazmışın bazı konuları iyi tesbit etmişsin ama popüler özel kanallarda ts saati ancak şampiyonlar ligi kupasını alırsak olur. oda şuanda imkansız
aynen katılıyorum.

Tolga
03.06.2012, 19:45
Yukarda bir arkadaşın babasının fındık önerisi kabul gördü ve olayı aynen gerçekleştirmiştik :D Oyuncular sağa sola fındık atmışlardı.

Var mı yeni önerilerimiz ?