PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor'un Bütçesini Tartışalım

cyberentalpi
27.05.2007, 15:44
Atay Aktug doneminde biz ve basin basinda Borcsuz klup olarak bilinrdik. Simdi sayitoglua ciklama yapiyor kiyamet kopuyor Borcumuz 30 tirilyona dayanmis.
Hani sportif bir basari elde edersin ve gelir beklentilerin vardir. Cl ye katilip orda bir iki mac kazanip 7-8 milyon dolar cebe indirmek gibi. Yada bunla beraber gelen reklam vb gelirlerin artmasi gibi.
Isin garibi sevgili baskanimiz 10 milyon dolarlik Transferi kendi yapacagini soylemisti. Mrce alindi. Sattik ve kar ettik. Baskan diyor ki parasini ben vermistim simdi klube kaldi.
Aklimda kalanlari soyliyim.
1-F.Tekke satildi.
2-Marceden havadan para girdi kasaya.
3-Avea ile sponsorluk anlasmamiz var.
4-Ulker ile iyi bir anlasma yapildigi soylendi
5-Puma ile anlasildi
6-Lig Tv den ciddi bir gelirimiz var.
Bunlar ilk akla gelenler. Daha Ts klup kupa gelirlerini saymadim.

Zararlarimiz.
1-Lazaroniye odenen tazminat ve yeni hoca.
2-Musampa ya gereksiz odemeler
3-Jun ama o oteki yonetimde idi.

Harcamalar.
1-Takim giderleri. Oteller kamplar
2-Futbolcu paralari
3Odenen Bonservis paralari
4-vergiler.

Tamda nedir ne ayaktir bilmiyorum ama cidden bir gariplik var. Baskanin soylemesine gore bu klube normal giderler haricinde 11 milyon yuro para girmis olmasi lazim. yani yaklasil 15 milyon dolar. Dahasi lig ten yanilmiyodam 14 milyon dolar aldik. Sponsprlardan vb gelirlerden herhalde bir 10 milyon dolar almisizdir. toplam 35 milyon dolar gibi bir para. Kabataslak hesapla. yani 45 trilyon lira. Borcumuz yukseldi dedigine gore bizim 50 milyon harcamamiz lazim.
Atay aktuga gore ise bizim 70 trilyon harcamis olmamiz lazim.

Ote yandan kesinlikle yonetim ne gelirlerden bahsediyor. Yani Ulkerden avea dan ne alindi. sponsorluk anlasmalarimizin kac lira getirisi oldu. Klube nasil para giriyor. Yonetimde bunlar hep giz ve sir. Yoksa ulkerden biz para filan almiyomuyuz.
Dahasi bu donemde istedigimiz Fedarasyon baskani gorevde. Baskanimiz ise Basbakanin ailesinden biri ve para kasasi olarak gorunen biri.

Bilen var mi hangi futbolcu kac lira aliyor.Bilenler buraya yazarsa seviniriz. Birazcik ekonomimizi tartismak gerekiyor.Mali yapmimizida.
Cunku borc arttirdikta karsiliginda basari mi aldik Hayir. Buyurun tartisalim egrisi ile dogrusu ile.

Bilâl ÇOBAN
27.05.2007, 15:47
işin içinde birşeyler döndüğü belli... ilkokul okuyan bir çocuk bile anlar bunu, klubün kasasında bir delik var ve bu delik ne tarafa ya da kime dönük bilmem... en iyisi kemal derviş i getirelim...

Kadir Aydın
27.05.2007, 15:49
Gelen yemiş giden yemiş. Yiyicilerimiz sağolsun.

Şuayip Aydın
27.05.2007, 16:03
işin içinde birşeyler döndüğü belli... ilkokul okuyan bir çocuk bile anlar bunu, klubün kasasında bir delik var ve bu delik ne tarafa ya da kime dönük bilmem... en iyisi kemal derviş i getirelim...
kemal dervisin ilaci olsa kendi basina surerdi en ne zaman fakir yonetim gelse bizim kasamiz bitiriyolar bize ezik bahcenin patronu gibi patron lazim sampiyon olmamiz icin baska yorum yok

Cabri61
27.05.2007, 16:14
serkana verilen para tam olarak ne kadar????

Oemer61
27.05.2007, 16:15
serkana verilen para tam olarak ne kadar????

Bonservisi yok zaten, kendinede 1,2 milyon vereceklermis...

asikaplan
27.05.2007, 16:19
YÖnetİm İstİfa Okadar

adherent_1
27.05.2007, 16:41
Çok merak ediyorum. Albayrak kendi şirketlerini Trabzonsporu yönettiği gibi yönetse ne olurdu. Bana göre çoktan iflas etmişti. Başlığı açan arkadaşımız yzısında sıralamış. Kulübün gelirleri oldukça büyük bir meblağ tutuyor. Bu meblağ öyle bir şekilde savurulmuş ki elde avuçta kâr adına birşey kalmadığı gibi bunun üstüne bir de yaklaşık 30 trilyon borç batağına girmişiz. Arkadaşlar; bir kulüp, hele hele Trabzonspor gibi belli başlı ve sınırlı gelirleri olan bir kulüp bu şekilde yönetilemez. Albayrak resmen günü birlik icraatlarla (Lazeroni'yi getir hata yaptığını anlayınca yolla, Marcelinho'yu getir verim alamadan yolla,aylarca sahalardan uzak kalmış Musampa'yı getir, stad yapacağız diye aylardan beri hayallerini sayıkla vb. şeyler) kulübü bu noktaya taşımıştır.
İddia ediyorum bu adam maddi ve siyasî rant peşindedir. Aksi takdirde Trabzonspor'da gelmiş geçmiş en kötü yönetimlerin başında gelen bu yönetim, bunca başarısızlığa rağmen, taraftarın çoğunluğunun istifa çağrısına kulak tıkayıp niye istifa etmeme konusunda direniyor? Bunun en makul açıklaması rant-rant-rant. Eski yöneticilerinde dile getirdikleri gibi açıkça görülüyor ki şu anda kulüp, normal şartlar altında 15-20 milyon $ dolar kârda olması gerekirken, birde bakıyoruz Albayrak ve yönetici arkadaşları çok büyük bir marifet göstererek kulübü akıl almaz zarara uğratmışlar. İşin ilginç tarafı da şu: Hala bir yönetici çıkıp da kulübün bu borçların altına nasıl sokulduğunu açık-açık anlatmış değil. Şu an birçok şeyin üstü örtük.
Valla akadaşlar benim Albayrak ve yönetimine olan güvenim daha Lazeroni gibi bir teknik adam alınırken sarsılmıştı. Bugün ise bu yönetime hiç güvenim kalmadı. Bence önümüzdeki aylar ve sezon kulüp için hiçte iyi şeylere gebe değil. Sportif başarı yakalanabilse bile, kulübü ekonomi alanında bir dar boğaz bekliyor gibi. İnşallah ben yanılırım da kulüp her alanda kalkınır ve özlenen başarıları bizlere yaşatır....

:tsbayrak: :tsbayrak: :tsbayrak:

Bilâl ÇOBAN
27.05.2007, 16:50
kemal dervisin ilaci olsa kendi basina surerdi en ne zaman fakir yonetim gelse bizim kasamiz bitiriyolar bize ezik bahcenin patronu gibi patron lazim sampiyon olmamiz icin baska yorum yok

kemal derviş esprisi halimizin dramatik bir örneğidir... klüp tek bir iş yapmadan borç batağına girdi bunu demek istedim...

Özkan
27.05.2007, 16:51
Bildiğim kadarı ile Albayrak oldukça başarılı bir işadamı. Pekiyi bizim takımımızı neden o kadar iyi yönetemiyor? Kendi şirketlerinden birisinin başına Ziya gibi başarısız bir yönetici koyar mıydı?

Daha önce de söyledim, yine söylüyorum. Albayrak ve ekibi, Trabzon şehrini ve Trabzonspor'u cezâlandırmak için başımıza getirilmiştir.

Atalay
27.05.2007, 16:59
Bu yönetimden kurtulmassak bu borç önümüzdeki yıl iki misline çıkar imf, nin eline düşeriz söylemedi demeyin!!!

Travelair
27.05.2007, 17:18
Albayrak başarılı yönetici mi bilmiyorum ama spor yöneticiliği farklı bir olay. Gerçekten neler oluyor anlayamıyorum. Fatih satılmasaydı herhalde kulübe iflas bayrağı çekecektik. Kime gidiyor bu paralar?

kurt2000
27.05.2007, 17:30
beyler tartıştığınız adam yani albayrak istanbul belediye spor başkanı iken küme düşüyodu, , bi kurtuludlar bundan şampiyon oldu takım .ziyanın takımda e malatya küme düştü zaten.. cok daha bekleriz biz

Bartuğ13
27.05.2007, 17:33
her şey ortada birileri bizim paramızı iç etmiş.bu kadar olmaz.allah hepsini kahretsin

Şuayip Aydın
27.05.2007, 17:37
ya radyo kim kapati aclissin yeniden

Emorfo
27.05.2007, 17:56
Atağ Aktuğ kulübü borçsuz bıraktığı koca bir yalanmış. Atay Aktuğ görevi 24 trilyon borçla bıraktı. Albayrak döneminde borç bir ara 32 trilyona çıktı şu anda 28 trilyon civarında. Kongreye kadar Borcu daha da aşağıya çekmeye çalışacaklarmış vs vs. Atay Aktuğ döneminde yapılan iyileştirmeler kulübü batırdı, borsadan gelen paralar iyi kullanılmadı. Hatta bana göre birileri o paraları bir güzel yedi, kulüp borsaya açıldığı için bütçe küçüldü o dönemden sonra gelecek bütün yönetimlerin işi daha zor. Atay Aktuğ dönemi öyle bir dönem ki herşeyi kendileri için ayarladılar, tekrar göreve talip olmadılar biliyorlardı ne olacağını. Bu mali tablonun sorumlusu tek başına bu yönetim değildir, en büyük yaralar daha da öncesine ait.

POYRAZ
27.05.2007, 17:59
Kulübe bir dünya para geldi. Ne oldu bu paralar cok merak ediyorum.

A.Alper
27.05.2007, 20:05
galatasaray neden battıysa bizde aynı sebepten battık bu çok açık yanlış transfer politikası...

Emre B.
27.05.2007, 20:23
Hiçbir işe yaramayan oyunculsara trilyon verirsen böyle olur.

macka61
27.05.2007, 20:32
Bildiğim kadarı ile Albayrak oldukça başarılı bir işadamı. Pekiyi bizim takımımızı neden o kadar iyi yönetemiyor? Kendi şirketlerinden birisinin başına Ziya gibi başarısız bir yönetici koyar mıydı?

Daha önce de söyledim, yine söylüyorum. Albayrak ve ekibi, Trabzon şehrini ve Trabzonspor'u cezâlandırmak için başımıza getirilmiştir.

kardeşimize katılıyorum borçlu oluşumuzun ve başarısızlık burdan kaynaklanıyor

Furkan
27.05.2007, 20:49
anlaşmalar, borçlar , transfer fiyatları nasıl sır oluyo ya bu takım borsaya bunları bildirmiyo mu nasıl iş bu ya biri borçsuz bıraktık diyo biri 24 trilyon borç vardı diyo 3-5 trilyon değil bahsedilen para 24 trilyon nasıl oluyoda üstü kapatılabiliyo ayrıca albayrak doğru söylüyo olsa yönetime geldiği gün açıklardı takımın bu kadar borcu varmış diye niye şimdi yapılıyo bu açıklama bahsedilenlerin borçların belgeleri yok mu çıkartın ve gösterin eğer atay aktuğdan kalmaysa bu borçlar eğer kanıtlayamıyosanız defolun gidin takımın başından yalanlarınızdan sıkıldık çok sıkıldık artık!!!

Fatih
27.05.2007, 21:30
bu sene bu klüp için ne yaptınız onu söyleyin

ilhan
27.05.2007, 22:02
Olay şeye dönmüş. " Devletin malı deniz yemeyen keriz " ..

Anlamadığım bu sene gelirimizin çok olması lazımken nasıl borçlandık. Fatih Tekke'den alınan para ortada. Marcelinho'nun parasını başkan ben verdim dedi kulup nasıl zarara girdi. Lazaroni'ye öyle ahım şahım tazminat ödenmedi. Musampa'da o kadar çok bir kayıp değil. Devre arasındaki Transferler dicem bir Fatih Tekke parası etmezler.

Tuhaflık var ama ne :s

Fanatik28
27.05.2007, 22:18
Sayin simdiye kadar istediklerimin %50 ini gerceklistirdim dedi. Diger %50 ini de gerceklestirdigi zaman neler olacak?

Siz anladiniz onu!!!

sbay
27.05.2007, 22:31
Bonservisi yok zaten, kendinede 1,2 milyon vereceklermis...

herkes 1.2 milyon diyo da bu 1.2 dolar mı ytl mi....

Emre B.
27.05.2007, 22:34
Sayin simdiye kadar istediklerimin %50 ini gerceklistirdim dedi. Diger %50 ini de gerceklestirdigi zaman neler olacak?

Siz anladiniz onu!!!

Diğer %50'de ya GS gibi borç batağında olcaz ya da sıradan bir takım olcaz.

Nytre
27.05.2007, 23:29
avni akerde 5000kişinin kombine alması düşündürücü...

taraftar mı takımına sahip çıkmalı bu konuda yoksa takım mı taraftarı çekmek için futbolcu mu almalı?

Adem Erdoğan
27.05.2007, 23:38
avni akerde 5000kişinin kombine alması düşündürücü...

taraftar mı takımına sahip çıkmalı bu konuda yoksa takım mı taraftarı çekmek için futbolcu mu almalı?

Futbolcu almalı.Göze hoş gelen bir futbol oynatmalı.fb alıyo hersene 1-2 tane parasını kombinelerden forma satışından çıkartıyo.

ileri_libero
27.05.2007, 23:51
sayın emorfo herşeyi açıklamış.hatta sayın albayrak cebinden para vermeseymiş borcumuz 100 trilyon olacakmış.

Emorfo
28.05.2007, 00:42
Zaten şaşardım yazımı doğru anlasan :)

Adem Erdoğan
28.05.2007, 00:51
Zaten şaşardım yazımı doğru anlasan :)

:D:D:D:D:D:D:D

Berat
28.05.2007, 01:27
Farukcum bırakalım enkaz edebiyatı yapmayı lütfen.. :)

Atay Aktuğ 4 trilyon borçla bıraktır diyor, Haşim Sayitoğlu 25 Trilyon borçla aldık diyor.. Sen diyorsun ki "Atay Aktuğ yalan sölüyor". Bence de Haşim Sayitoğlu yalan söylüyor..

Manisa'ya maça gittiğimde Vestel Manisaspor'un ticari işlerini yürüten müdürle (yanlış olmasın,böyle bir yetkisi vardı,makamı tam olarak bu olmayabilir) konuşma şansım oldu. Adamın söyledikleri aynen şu; "Biz Trabzonspor'u yakinen inceliyorduk. Çok sağlam ve bu işlerden anlayan bir kadro vardı. Muhteşem projeleri vardı. Saha sonuçları kötü gitmeseyedi de 1 dönem daha kalsalardı Barcelona gibi olurdunuz!"

Bunları ben söylemedim, işin uzmanlarından birisi söyledi:) Ayrıca "Barcelona"ya takılıp kalmayalım lütfen o kadar yazdığım şeyin içinden.. Adam çok iyi durumda olabileceğimize vurgu yapmak için o teşbihi kullandı..

Hakanbostan
28.05.2007, 01:33

Atay Aktuğ 4 trilyon borçla bıraktır diyor, Haşim Sayitoğlu 25 Trilyon borçla aldık diyor.. Sen diyorsun ki "Atay Aktuğ yalan sölüyor". Bence de Haşim Sayitoğlu yalan söylüyor..

Manisa'ya maça gittiğimde Vestel Manisaspor'un ticari işlerini yürüten müdürle (yanlış olmasın,böyle bir yetkisi vardı,makamı tam olarak bu olmayabilir) konuşma şansım oldu. Adamın söyledikleri aynen şu; "Biz Trabzonspor'u yakinen inceliyorduk. Çok sağlam ve bu işlerden anlayan bir kadro vardı. Muhteşem projeleri vardı. Saha sonuçları kötü gitmeseyedi de 1 dönem daha kalsalardı Barcelona gibi olurdunuz!"

Bunları ben söylemedim, işin uzmanlarından birisi söyledi:) Ayrıca "Barcelona"ya takılıp kalmayalım lütfen o kadar yazdığım şeyin içinden.. Adam çok iyi durumda olabileceğimize vurgu yapmak için o teşbihi kullandı..
abi bizim zaten barcelona da falan gözümüz yok valla şu an için tek istediğim bi şampiyonluk takımı daha şampiyon göremedim yaa kendime bile hayret ediyom o kadar büyük bi klübüzki çoğu taraftarı takımının bi şampiyonluğunu görmeden takımı hala destekliyo neyse işin aslı ve üzücü yanı o projelerin hala var olması maalesef bitirebilecek bi yönetimede sahip diiliz nerede o eski başkanlar yeni bi icraat bi üretim yok olanlarıda yapabilecek kapasite yok

sametaydin
28.05.2007, 02:37
atay aktug yönetimi şimdiki yönetimden kat kat daha iyiydi. haşim sayitoğlu ya da atay aktug ikisinden biri yalan söylüyor borç meselesinde. tabi dogrusu nedir bilmiyorum ama kime inanırım diye sorulsa ben atay aktuga inanırım. haşim sayitoğlu hiç güven vermiyor.

cyberentalpi
28.05.2007, 03:41
atay aktug yönetimi şimdiki yönetimden kat kat daha iyiydi. haşim sayitoğlu ya da atay aktug ikisinden biri yalan söylüyor borç meselesinde. tabi dogrusu nedir bilmiyorum ama kime inanırım diye sorulsa ben atay aktuga inanırım. haşim sayitoğlu hiç güven vermiyor.

Eger yonetim Atay Aktug yalan soyluyor diyorsa neden bunu ispat etmiyor. Bence sayitoglu salliyor. Daha ben kobine gelirleri Tsclup gelirlerini saymadim. Yonetim neden alin sunu aldik sunu verdik elimizde bu var diyemiyor.

Faik Yılmaz
28.05.2007, 08:34
Trabzonspor'da borç sarsıntısı

Trabzonspor'un 18. Divan Kurulu Toplantısı'nda Asbaşkan Haşim Sayitoğlu'nun açıkladığı "Toplam 29.7 milyon YTL borcumuz var" sözü camiada şok etkisi yarattı. Göreve geldiklerinde borcun 24 milyon YTL olduğunu iddia eden Sayitoğlu, "Borcu artırdığımızı kabul ediyoruz" dedi. Sayitoğlu'nun bu açıklamalarına sert tepki gösteren muhalif kanat, derhal kongre isterken, Trabzonspor eski Başkanı Atay Aktuğ'un yaptığı, "Biz kulübü bıraktığımızda açık 4.5 milyondu. 20 milyon YTL de borç ödemiştik" açıklamaları ise yönetimde tepkilerin çoğalmasına neden oldu.
Yönetim, Aralık ayındaki kongreye kadar borcu 24 milyona indireceğini iddia ederken, Kartal Benzin İstasyonu'ndan ve futbolcu satışından elde edeceği parayı bu açığı kapatmaya ayırması bekleniyor.

yani Albayrak yönetimi en iyi ihtimalle 6 trilyon borç yapmış....
Altuğun deddiğine göre ise 26 trilyon.... peki başarıyla uzaktan yakından ilgili bir şeylermi yaptık...

kurumsaşşalma adına gelinen nokta 2 yıl öncesinden kat be kat geri....

ne ligde nede kupada başarılı olabildik ( küme üdşme hattından sadece 10 puan yukarda olmayı ve intertotya gitmeyi başarı sayanlar varsa bilmem )

takım gençleriştirilecek dendi en genç alınan topçu 30 yaşında...
15 kişilk kadro yapılıp PAF TAKIMDAN 1 TEK OYUNCU BİLE KONULMUYOR......

yani azıcık şahşiyetli olsalar bir gün dahi durmazlar....

takımı okadra sıradan hale getirdilerki anlatılmaz....

bordoylamavi
28.05.2007, 08:50
evet tebrik ediyorum futboldan anlamayan bir yönetimin 30 milyon borça gelmesiin tebrik ediyorum. şu hale bak rezillik ya batırdılar resmen kulübü bi sürü lüzümsuz adam alıp paraları çöpe attılar gören de vay be bunlarda para var dedi sonuç 30 milyon borç tebrikler bunda payı olan herkese tebrikler

Emorfo
28.05.2007, 09:42

Berat enkaz edebiyatı yapmıyoruz. Trabzonspor'un bütçesini ve mevcut borçları tartışıyoruz. Bu borçların temelinin geçmiş yönetimlerden kaynaklandığını söylüyoruz. Atay Aktuğ dönemi Trabzonspor için dönüm noktalarından biriydi. Kurumsallaşma adına çok şey yapıldı ancak benim gördüğüm sadece yapmak için yapılmış şeylerdi. Yani kulübü kurumsallaştıralım diye milyarlarca lira maaş alan sözde profesyoneller kulüpte çalışmaya başladı. Yaptıkları gezilerin uçak biletlerini bile kulübe ödettiler. Ağırladıkları misafirlerin giderlerini de kulübe ödettiler. Bunlar kişisel harcamalar, kulübün işleri yakından alakası yok. Ts Club kurdular iyi güzel. Bu taraftar sevindi koşa koşa gittik naylon formalarımızı bir yıkamada rengi kaçan ürünleri aldık. Ticarette bir insan bir kez kazık yer. O dönemlerde çok ilgi göreb Ts Club'lere bu gün uğrayan yok. Taraftarı keriz yerine koymamak lazım. Vestel Manisalı eleman da herhalde o dönemdeki takımın performansının iyi olması Ts Club'lerin cirolarının yüksek olmasına denk gelmiş öyle konuşmuş olabilir :)

Trabzonspor profesyonel bir takımsa, Trabzonspor'u profesyoneller yönetiyordu hani o dönemlerde, hangi profesyonel takımda futbolcuların sözleşmesi bitmeden iyileştirme adı altından futbolcuların ücretleri arttırılır. Futbolculara zamanında bunun için söz verenler yani futbolculara iyileştirme yapacaz diyenlerin Trabzonspor'u borca sokmaya ne hakları var. Madem böyle saçma sapan bir söz veriyorsunuz cebinizden karşılayın çok profesyonel yönetilen denilen Trabzonspor'da böyle saça sapan bir amatörlük olamaz. Borsa olayı malesef Atay Aktuğ'un günü kurtarmak daha doğrusu kendi dönemini kurtarıp bakın biz borçsuz bıraktık demek istemiş onu da becerememiş. Gelen paraların nereye gitti belli değil, araştırın Jun transferinin arkasında kim var iyi bakın. Ankara'da kim oğluna son derece lüks restorant açmış ona bakın. Parayı nerden bulmuşlar ona bakın. Borsadan gelen para resmen çarçur edildi. Atay Aktuğ zeki bir insan bütün kaynakları kendi yönetimi döneminde kullandı kuruttu bıraktı. Enazından borsadan gelen para yatırımda kullanılsaydı.
Zamanında herkes Mehmet Ali Yılmaz için çok şey söylemişti. Trabzonspor'un sırtından para kazandı vs vs daha bir çok söylem. Halbuki bu kulüpte belkide hiç çalmayan Mehmet Ali Yılmaz'dı üstüne alacaklarından vaz geçti bu insan. Trabzonspor'a verdiği parayı geri almayan kaç kişi tanırsınız. Bir elin parmaklarını geçmez. Peki Trabzonspor'dan para kazanmış kaç kişini bilirsiniz ne siz sorun ne ben söyliyim.

Bu yönetim döneminde ise çok gereksiz transferler yapıldı, Fatih Tekke'den paraların büyük kısmı transferde ve futbolcuların maaşlarının ödenmesinde kullanıldı. Herhalde Fatih satılmasaydı bu gün borç 40 trilyon olurdu. BU yönetim döneminde fazladan 5 trilyon borç yapılmış, bunun karşılığında elde bir şey yok malesef. Kadroda çok gereksiz adamlar var ve çok fazla para alıyorlar. Kadroya çeki düzen verilip ekonomik dengeler yerine oturmalı. Borçsuz denen Trabzonspor dibe vurmuş birileri de üstüne çok güzel örtmüş. Hepimiz bir şeyleri eleştiriyoruz da bazı şeylerin üstünü kabatmaya çalışmayalım. Bu kulübü birileri resmen soymuş.

Faik Yılmaz
28.05.2007, 09:50
Fatişhin satılmasına rağmen bu kadra borçlu olmamız ve alınna kötü sonuçlar zxaten ne kadar beceriksiz insanlar tarafından yönetildiğimizi göstermiyormu......

Emorfo
28.05.2007, 10:22
Beceriksizlikten ziyade büyük hatalar yaptılar. Bu düşünceye göre Trabzonspor'da becerikli yönetici ve başkan bulmak imkansız olur. Fatih Tekke'yi satmak büyük bir beceri işidir :)

Faik Yılmaz
28.05.2007, 10:31
demekki fatih satılmasa idi borcumuz 29 yerine 42 trilyon olurdu.....

bu sonuçla satılma nedeni çok daha iyi anlaşılıyor.....

klübün menfaatlari için değil para için onların açıklarını kapatmak için satılmıştır....

bir işi doğru dürüst yapamayana beceriksiz denir ve bizim yönetimin hakettiği en hafif sözcüktür....

gaybana61
28.05.2007, 11:36
işin gerceği birileri biz taraftarlara yalan beyanda bulunuyor.atay aktuğmu-haşim sayitoğlumu?????

Vegas
28.05.2007, 11:43
demekki fatih satılmasa idi borcumuz 29 yerine 42 trilyon olurdu.....

bu sonuçla satılma nedeni çok daha iyi anlaşılıyor.....

klübün menfaatlari için değil para için onların açıklarını kapatmak için satılmıştır....

bir işi doğru dürüst yapamayana beceriksiz denir ve bizim yönetimin hakettiği en hafif sözcüktür....

Gokdeniz, Yattara, Stephanov, Umut, Huseyin vb bunlari da satarsak borcumuz sifirlanir. O zaman bu oyuncular neden satilmiyor musteri mi yok?:rolleyes:

Faik Yılmaz
28.05.2007, 11:46
Gokdeniz, Yattara, Stephanov, Umut, Huseyin vb bunlari da satarsak borcumuz sifirlanir. O zaman bu oyuncular neden satilmiyor musteri mi yok?:rolleyes:

yukarda saydığın isimlerden 2 tanesini satmaya çalışıyorlar.. yakında bunlarıda göreceğiz merak etme.....

gerçekefsane
28.05.2007, 11:47
muhasebeyi biliyosunuzdamı yazıyosunuz :))))))

Mayls
28.05.2007, 12:08
yukarda saydığın isimlerden 2 tanesini satmaya çalışıyorlar.. yakında bunlarıda göreceğiz merak etme.....

Nasil Ordu Cumhurbaskanini begenmeyince ihtilal yapiyorsa yakinda Trabzonspor'lularda ihtilal yapacaktir bence

Travelair
28.05.2007, 12:10
Kafayı sıyırmamak elde değil. Atay Aktuğ bıraktığımızda borç 4 trilyondu diyor, Sayitoğlu 24 diyor. Birisi yalan söylüyor. Nerde 20 trilyon?

Vegas
28.05.2007, 13:14
Kafayı sıyırmamak elde değil. Atay Aktuğ bıraktığımızda borç 4 trilyondu diyor, Sayitoğlu 24 diyor. Birisi yalan söylüyor. Nerde 20 trilyon?

Kimin yalan soyledigini tartismak bile yakismaz. Atay Aktug gorevini serefiyle yapip, istifasi istendiginde de istifa eden birisidir. Onun yalan ile dolan ile isi olsaydi, o da bizi uyutmaya calisirdi.

Külünkoğlu
28.05.2007, 14:24
Konuyla ilgili bildikleriniz varsa, bilgilerinizi derleyip yazabilirsiniz. Bütün forum üyeleri de bundan istifade eder. Amaa "Bir laf çarpayımda gideyim" tarzında yazanların mesajları bu konuda doğru yada yanlış fikir üretip düşüncelerini yazan kafa patlatanlara büyük haksızlık olacağından silinecektir.

Erbay
28.05.2007, 16:52
Mustafa Keçeli,Musampa,Çağdaş,Marcelinho(Başkan aldı),Musa,Ersen,Umut,Ayman,Ceyhun,Risp,Murat Ocak...Bir de geçen sezonun devre arasında alınan Stepanov,Djokaj,Ömer Rıza... Daha fazlasını hatırlayamadım.Bunlar sadece 1 sene içerisinde aldığımız oyuncular.Ve ben çoğunu unuttum bile.Bu futbolcuların maliyetini toplasak en 20 trilyon eder.

Burçak
28.05.2007, 17:06
amcam son divan kurulunda olanlardan behsettide işler hiç iç açıcı değil. yönetime olan tepki konuşmalrına tek bir kişi bile itiraz edememiş. edecek durumda değiller zaten onlarda biliyor. ama nuri albayrak söylediğine göre divan kuruluna mazeret sunarak katılmamış. sen başkansın . bu önemli günde orda olmayacaksın Trabzonsporun başkanıyım diyeceksin. başkansan senin en önemli işin ilk planda Trabzonspor başkanlığı olmalı. hiç bi mazeret olamaz bu gün için. ama katılmamış. böyle başkan olmaz

degok
28.05.2007, 19:52

sevgili berat biri diyor 4 trilyon öteki diyor 25 trilyon. ortasını alalım. olsun 15 rilyon Atay yönetiminin bıraktığı borç(olmazya neyse). şimdi nasıl oluyorda o borç 28 trilyona çıkıyor. fatıh satıldı 10 trilyona yakın para geldi. jun ve djokay kiralandı yani masrafları ortadan kalktı. e bi dünya sponsorluk anlaşması oldu. marcelinyonun satış parası sevgili başkanın ifadesiyle ben aldım satıık para kasaya girdi. yayın gelirleriyle takımı çevirdik diyelim. satılanlarla alınanlar karşılandı diyelim. nerde yahu bu para.

Sefa Murat Dokuz
28.05.2007, 21:31
FM de 10 milyon dolar
Gerçekten artık bu kadar borç varken 10 trilyon olmaz bence
FB 220 trilyon falan dio ohooo farka bak 220 tirlyon doğru ise bütün ligi satın alsınlar bari

oguzkoc
28.05.2007, 22:26
futbolculara ödenen paralar şuanki mevcut durumun oluşmasını sağlamıştır. kulübün diğer kulüpler gibi futbolcularına ödeme borcu yoktur ve ayrıca ligtv henüz daha paraları dağıtmadı ve kulüplerde sağdan soldan borç alarak nasılsa ligtv parası gelecek diye hareket ediyor diye tahmni ediyorum. bizim borcumuzda bu şekilde oluşmuş olmalı..

oguzkoc
28.05.2007, 22:30
aslında sürekli olarak baktığım bu site şuanki durumun sebeplerini ortaya koyabilirdi fakat borsada bulunan 4 büyükler şimdiye kadar mali tablolalarının deşifre olmasına izin vermedi..

http://www.imkb.gov.tr/bilanco/gecicivergi200612aylik.htm

kutoz
28.05.2007, 22:48
Başlığın değiştirilmesini talep ediyorum.

"Trabzonspor'un Borcunu Tartışalım" olması daha uygun sanırım. Zaten tartışmalar da bu eksende gidiyor.

BDiler61
28.05.2007, 22:55
gs yıllardır boç içinde yüzüyor ama her sene transferini yapıyor

sametaydin
29.05.2007, 00:36
gs yıllardır boç içinde yüzüyor ama her sene transferini yapıyor
dostum gs nin yıllık geliri ts nin yıllık gelirinin kat kat üstünde. ayrıca adamlar boş durmuyo bizimkiler gibi. yakında hallederle bi proje yaparlar borçlerı morçları kalmaz. o zaman sen bu takımlarla rekabet edemicek duruma geleceksin. şimdi bile rekabet edemiyoruz zaten de adamların durumu düzelince nolcak sen düşün artık. tabi biz böle devam edersek bunlar olur yane.

AyKaN
29.05.2007, 01:59
Sezon başında kulüplerin transferlere harcadığı para miktarı sıralanmıştı televizyonda bir programda. 1-Fb 2-Trabzonspor 3-Bjk ve yanlış hatırlamıyorsam 40 trilyon civarında idi Trabzonspor'un karşısındaki tutar.

Faik Yılmaz
29.05.2007, 08:30
fatihin satılması : 7,5 milyon euro yaklaşık 13 trilyon

naklen yayın geliri : 10 milyon dolar 13 trilyon

stadyum gelirleri : o çok fazla tutmuyor ama kombine filan 1 trilyon

sponsorluk anlaşmaları : 3 trilyon

Türkiye kupasından oynana maçlar toplanan puanlar 2 trilyon

borçlanılan tutar : en az 5 trilyon ( 25 olduğuda söyleniyor.)

peki bunca paraya rağmen başarımız nedir.... İntertoto kupasına katılmak.....

yan, 40 trilyon lira harcanarak düşme potasından sadece 10 puan yukarda bi konuma gelebilmişiz... bu mu başarı.. bumu yapılacak olanların %50 si....

Hekimoğlu
29.05.2007, 09:09
mali yapının düzelmesi için sportif başarı çok önemli.başarılı olduğumuz sürece reklam gelirlerimiz artar futbolcularımızın değeri artar.avrupa kupasından ve türkiye kupasından alacağımız gelirler ve televizyon gelirleri ile borç kapanabilir.tabi bunun için az ama öz transfer şart.öyle 20 kişi al 15 kişi sat ile olmaz.gelenler gidenlerden çok aldığı için ve oyuncu sirkülasyonundan dolayı başarı yakalanamadığı için bu durumdayız.bu sene çok kritik gene musampa ve lazaroni gibi faciaları kaldıramaz mali yapımız.forma satışları da artar tabi tsclup'lar kapanmak zorunda kalmaz.

Külünkoğlu
29.05.2007, 09:16
İlgili arkadaşların mesajları silinmiştir. Konuyla ilgili hatırlatma,

Konuyla ilgili bildikleriniz varsa, bilgilerinizi derleyip yazabilirsiniz. Bütün forum üyeleri de bundan istifade eder. Amaa "Bir laf çarpayımda gideyim" tarzında yazanların mesajları bu konuda doğru yada yanlış fikir üretip düşüncelerini yazan kafa patlatanlara büyük haksızlık olacağından silinecektir.

Mehdi
29.05.2007, 09:22
Arkadaşlar yanlış biliyor olabilirim.Trabzonspor bu sezon başında gelecek yılki reklam gelirlerinide almamışmıydı.Yani biz gelecek sezon bu gelirlerden de mahrum kalacağız yanılmıyorsam.

Umarım yanlış biliyorumdur.

ozcan_asanoglu
29.05.2007, 09:31
saha sonuçları yönünden bu yönetimin başarısız olduğu aşikâr..en azından bu sene için.dolayısıyla 1 de borçlansa 5 de borçlanmış olsa başarıyı getirmeyen bir borçlanma söz konusudur ve bu kötü bir durumdur.

ancak daha da borçlanmayalım deyip gerekli transferlerin cesurca yapılmaması daha vahim bir hata olur bana göre..borç başlı başına korkulacak birşey değildir.Özak, 95'de üç kuruşa daha kıysaydı belki 96'da şampiyon olmuştuk.

bildim bileli gs. batıyor ama 2 yılda bir şampiyon oluyor, şampiyonlar ligine katılıyor vs..onlar başarılarına paraya çeviremedi. o ayrı bir hikaye.

biz gerektiği yerde, akıllıca borçlanalım, yıldız değil, yıldız olmaya namzet adamlar bulalım, gelir getirici projeleri devreye sokalım zaten başarıyı da yakalarız.

bu açıdan yönetim bu sene için başarısızdır..seneye ne yapacaklarını görecez zaten kongre var, orda hesabını verirler..delege ona göre değerlendirir...

Külünkoğlu
29.05.2007, 09:51
Kalavara ve Emorfo 62 nolu mesajımı tekrar okurmusunuz.

kalavara
29.05.2007, 09:53
Kalavara ve Emorfo 62 nolu mesajımı tekrar okurmusunuz.
sorun yok. biz anlaşırız...

Külünkoğlu
29.05.2007, 09:54
Ergun Ata'nın bugünkü yazısından ;

Divan Başkanı Nizamettin Algan’ın, geçmişe yönelik istatistiklerle “Başarı için istikrar gereklidir” tezini, dolaylı destek olarak algılayan Asbaşkan, üstelik Özkan Sümer ve Serdar Bali gibi, bu tür toplantıların, yönetimlerce korkulan iki hatibinin yokluğunda, başkanı adına konuşmasına keyifli başladı. Daha işin başında kan ter içinde kaldı. Dedi ki: “2005 Aralık ayında 24 milyon YTL borç aldık. Bir yıl sonra 38 milyon YTL oldu, şimdi 29 milyon YTL’ye indi.”
Bu sözlere ilk tepki eski Başkan Atay Aktuğ ve Mali Sekreteri Yüksel Şimşek’ten geldi. Aktuğ konuşmasındaysa, “Denetleme kurulu raporlarına göre bıraktığımız borç 24 milyon YTL değil, 4.5 milyon YTL’dir” dedi.

Asbaşkan’dan yanıt, “Ben böyle biliyorum, mali sekreterimiz burada yok, sağlıklı bir şey söyleyemem” şeklinde oldu.
Daha sonra başka gelir-gider hesapları yaptı. Eski Asbaşkan Nevzat Şakar, bir tehlikeye işaret etti. “Hesaplar ortada, aralıktaki genel kurula bu anlayışla gidersek borç 55 milyon YTL olacak, durum ürkütücü. Kaynak nereden bulacaksınız?” diye sordu.
Asbaşkan’dan bir yanıt daha: Valla şu anda bilemiyorum Nevzat Abi ama bir hafta içinde sizi yazılı olarak bilgilendireceğim.
Aman Tanrım! Dikkat edin, bu transfer döneminde en az 10 milyon dolarlık transfer faaliyetine imza atacak Transfer Komitesi Başkanı ve bu kulübün Asbaşkanı bunu söyleyen kişi. Elliyi aşkındı gelen giden 18 aydaki oyuncu, şimdi 70’i geçerse şaşmayın.
Eski Asbaşkan Taylan Üner dedi ki: Faruk Özak başkanlığı döneminde, Kartal’da biz Migros’un 3 yıllık peşin kira önerisini kabul etmedik, kongreye gidiyoruz, gelecek yönetim adına tasarrufta bulunmayalım diye. Siz 15 yıllık geliri alıp kullanmaktan söz ediyorsunuz, bu ne kadar etiktir?
Asbaşkan, “Siz öyle yorumluyorsunuz” gibi çok veciz bir sözle geçiştirdi durumu.
Ekonomi gibi kulüp, transfer ve başarı gibi takım performansları üzerine çok şeyler söylendi, istatistikler, farklı sayılar. Örneğin Aktuğ dedi ki: Biz bir kupa, iki lig ikinciliği aldık, kendimizi başarısız kabul ediyoruz.” Ama Asbaşkan, ikinci yarının en çok puan toplayan takımı olarak başarıdan söz etti. Yıldız almaya gelen başkanının yıldız satıp 15 milyon YTL gelir elde etmesine karşın borcun nasıl artığını anlatmadı, anlatamadı.

Faik Yılmaz
29.05.2007, 10:05
Asbaşkanımıza bakında ibret alın....

bir insan görevini nasıl layıkıyla yapamıyor görün....

onu bilmiyorum bunu bilmiyorum... sorayım edeyim..... nasıl iş bu ya.....

Emorfo
29.05.2007, 10:10
Ergun Ata'ya da tam da bu yazısı için mail atıyordum. Malum mitinglerden nasıl fırsat buldunuzda Divan Kurulu Toplantısı'na katıldınız diye :) Katılmakla da kalmamış köşe bucakta yapılan dedikodulara da kulak kabartmış.

Külünkoğlu
29.05.2007, 10:16
Faruk "köşe bucakta yapılan dedikodular" değil Divan Kurulunda konuşulanlar bunlar. Kaldı ki verilen cevaplar ne kadar ciddiyetsiz ve yetersiz olduğu malum.

Kulübü en üst düzey ve önemli organlarından biri olan Divan Kurulu toplantısına katılmamak inanılacak bir şey değil. Ruhen ve fiilen biten başkanlığı resmiyette de bitmesi gerekiyor artık yeter !

Şu verilen cevaplar görebilenlere o kadar çok şeyi anlatıyor ki..

Emorfo
29.05.2007, 10:26
Divan Kurulunu izledim görüntüler bende mevcut, bu konuşmaların çoğu köşe bucakta yapılan konuşmalardan bir buket. Bir kısmı kürsüden dile getirildi ancak çoğu dedikoduvari söylemler. Başkanın katılması lazımdı tabiki. Verilen cevaplarda çaresizliğin gösterisi bundan hem fikiriz. Herkes başkanın cebine bakıyor başkan yapacak, başka verecek, başkan stat yapacak. Eee başuna paralı başkan istemedi bu millet. Paralı başkanlar böyledir. Nasıl yönetilmek isteniyorsa bu millet öyle yönetiliyor. Madem öyle adam gibi açıklasınlar paralar nereye gitti diye. Geçmiş yönetim borasadan gelen paraları ne yaptı, mevcut yönetim fatihden gelen parayı ne yaptı.

My
29.05.2007, 10:30
... Asbaşkan’dan yanıt, “Ben böyle biliyorum, mali sekreterimiz burada yok, sağlıklı bir şey söyleyemem” şeklinde oldu.Genel Sayman Emin Kahraman'dan borçlar konusunda ki açıklaması.

T.JUN BİLE 5.5 TRİLYON
Trabzonspor'da Mali Kongreye damgasını vuran borç tartışmasına Genel Sayman Emin Kahraman'da katıldı. Kahraman, eski Başkan Atay Aktuğ'un, "Mayıs sonu itibariyle 4.5 trilyon borç ile kulübü bıraktık" sözlerinin gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Sadece Tomas Jun'a 3 milyon EURO ödedik. 5.5 trilyonluk temettü ödemesi ve eski yöneticilere 2.5 trilyonluk borcu da koyarsak bu üç kalem sadece 13 trilyonu buluyor. '4.5 trilyon borç bıraktık' yanlış ifadedir" dedi. ( Karadeniz Gazetesi (http://www.karadenizgazete.com.tr/haber_ayrinti.php?h_id=19049))

Bu da dünkü Günebakış Gazetesi'nde HACIOSMANOĞLU'nun açıklamaları ki adama kızsak ta haklı bence.

Cebindeki Akrebi Çıkırsın Artık
Trabzonspor’un faktöring kuruluşlarından borç para alınarak ayakta tutulmaya çalışıldığını iddia eden İbrahim Hacıosmanoğlu, “Başkan cebindeki akrebi çıkarsın, Trabzonspor’u faktöring şirketlerinin oyuncağı yapmasın. Bu şirketlere Kasım ayına 400 bin YTL faiz ödenecek. Kendi cebinden 10 milyon dolar kulübe borç versin. Sonra her ay 1 milyon dolar olarak geri alsın. En azından kulübü faiz batağından kurtarır. Bu kulübe başkan olurken, biz de ‘Paralı başkan’ diyerek kendisinin seçilmesine yardımcı olduk. İnsanlar da para verecek diye onu seçti. Ama cebinde akrep çıktı. Kendisinin söylediği gibi o anlı şanlı Albayrak soy ismine layık hareket etsin. Kulübün 11’nci aya kadar Lig TV gelirlerine koydurduğu ipoteği kaldırsın. Trabzonspor’un borç batağına girmesini engellesin” ifadelerini kullandı. ( Günebakış (http://www.gunebakis.com.tr/haberdetay.asp?id=192&B=MAZOT%20PARALARI%20KUL%DCBE%20%D6DET%DDLD%DD))

Beni korkutan konu yönetimimizin bu borçları kapayabilmek adına kulübün gelecek gelirlerini yani geleceğini ipotek altına alabilecek işler yapması. Mesela 11. aya kadar yayın gelirlerinin ipotek altına sokulması, benzin istasyonundan gelecek 15 yıllık gelirin bir kerede borçlara kullanılması yada futbolcu satışından elde edilecek gelirlerle borçların kapatılmaya çalışılması ki bu şampiyonluk hayal demek olur (şampiyonluk için kadronun takviye edilmesi gerekirken aksine elinde ki değerli futbolcuları çıkarılması) gibi. Bol bol borç var ama ortada daha somut bir başarı, icraat, geleceğe yönelik yatırım yok.

anaras
29.05.2007, 10:47
Süper lig tarihinde ne böyle başkan görüldü nede böyle bir yönetim. Bunlardan ne başkan olur nede yönetici bunları değil klup binasına şehre bile almayacaksın.
ama bu yönetimin geldiğinden beri çok iyi yaptığı bir şeyin hakkını da vermek lazım bence ^yalanı ^ yalan söylemeyi kıvırmayı en iyi bilen yönetim bizde. işin kötü tarafı ise bu meziyetle gurur duyulmuyor sadece ve sadece utanılıyor.

Emorfo
29.05.2007, 10:54
Yahu Hacıosmanoğlu kaç para vermiş kulübe hayatımda böyle yüzsüz bir insan görmedim. Kulübe yönetimi döneminde sıfır katkısı oldu hiç kendine bakmaz ona buna laf yetiştirir. Son yıllarda Nuri Albayrak gibi cebinden bu kulübe 4, 5 trilyon harcayan kim var ben göremiyorum. Boşa harcadı o ayrı konu :)

gerçekefsane
29.05.2007, 10:59
muhasebe :))))))

Ha bide geçen sene iyileştirme iyileştirmeler yapıldı.

Bu kulup futbolcuların stopajlarınıda ödüyor. Seneyede stopaj yüzde 15ten yüzde 40'a çıkıyo seneye kulupler kapılarına kilit vururmuş.
1 trilyon alan futbolcunun stopajı 150 milyar bütün futbolcuları hesapla yekun ne kadarmış. bir futbolcu için seneye 400 milyar ödeyecekbundan sonra kulupler kilit vurur.

Faik Yılmaz
29.05.2007, 11:08
geçmiş yönetimin en azından aldığı

türkiye kupası var

takımı 2 yıl 2. yaptı şampiyonluğa oynattı

kurumsalllaşma adına önemli adımlar attı....

Aktuğ la Albayrağı karşılaştırmak çok yanlış.....

Ömer SEVİNÇ
29.05.2007, 11:10
Bu konuda taraftar olarak ne desek boş. Bilgimiz yok çünkü. Ama Emin Kahraman doğru söylüyor sanki. Tomas Jun'un ödemelerinin yapıldığını hatırlıyorum ben. 30 milyon dolarlık borsa parasının nereye kaybolduğu da cabası!

gerçekefsane
29.05.2007, 11:15
ustadım kurumsallarşma adına önemli adım atmış diyosunuzda Trabzonspor temettü verimliliği yüksek şirket;) Trabzonsporun her sene ödeyeceği temettüyü biliyosundur.;) Bizim eski yönetim bunu unutmuş:eek:

Faik Yılmaz
29.05.2007, 11:23
ustadım kurumsallarşma adına önemli adım atmış diyosunuzda Trabzonspor temettü verimliliği yüksek bir şirket;) Trabzonsporun her sene ödeyeceği temettüyü biliyosundur.;) Bizim eski yönetim bunu unutmuş:eek:
muhasebeyi bilmek lazım.

evet borsaya açık olan kısım kadar temettü ödemesi yapılacak.... Yalnız borsaya açık olan şirketlerin bütün hesapları şefafatır 1 ytl lik bile ödemeler bildirilmek zorundadır bu bakımdan borsada olmak güzel....

kötü yanı ise bu paranın futbolcu iyileştirmeleri başta olmak üzere kaynak getirici projelerde kullanılmaması sonucu heba olması...

Ts cluplar gibi gelir getiren çeşitli uygulamalarda yapılmıştır ama yeterli değildir.....

bbece borsaya açılmak kötü bi şey değil. o para ile uzun vadeli projeler geliştirilebilirdi.... sonra gelecek para ile borsaya verieln hissseler geri toplanıp kazanılacak temettülerde bizde kalır....

bunu tartışabilirz evet Atay Başkan bu konuda acemice davranmıştır.....

ama en azından şampiyonluğa oynadık ve kupa sahibi olduk.... bunlar hem onun kadar borç taktılar hemde ortada başarıdan eser yok...

My
29.05.2007, 11:25
‘DiVAN VE YöNETiME JENERATöR LAZIM’
Mustafa Erdem Trabzonspor’un tüm kurullarını istifaya çağırdı.

MÜDAHALE ZAMANI GELDİ
TRABZONSPOR eski yönetim kurulu üyesi Mustafa Erdem, Divan Kurulu toplantısını değerlendirdi. Erdem, Divan toplantısı sırasında salonda 1 saat elektriğin olmamasına farklı bir yorum getirerek, “Divan kurulu ve yönetimin de salon gibi enerjisi bitmiş, bunlara jeneratör lazım, Divan, disiplin ve sicil başta olmak üzere hepsini disipline etmek lazım. Trabzonspor’a müdahale zamanı gelmiştir, çünkü bu kulübü sokağa düşürdüler” dedi. Erdem, yönetimin bu tavırlarıyla yeni sezonda kombine sayısını da etkileyeceğini ifade ederek, “Bir çok kişi kombine almamak için söz birliği yaptı. Çok tehlikeli bir sürece girildi, yazık” diye konuştu.

BAŞKAN YALAN KONUŞTU
MUSTAFA Erdem, başkan Nuri Albayrak’ın Divan Kurulu toplantısına gelmemesini de eleştirerek, “Türkiye Odalar Birliği toplantısı 27 Mayıs Pazar günü yapılmıştır. Başkan’ın toplantıya katılmama gerekçesi olarak bu toplantıyı sebep gösterenler yalan konuştular. Albayrak, yönetimini kandırır ama bizleri kandıramaz. Bu büyük bir saygısızlıktır” dedi. Asbaşkan Haşim Sayitoğlu’na da yüklenen Mustafa Erdem, “Bel rahatsızlığının sebebi fazla eğilmesindendir. Bu kulüpte kafa atanlar da vekil adayı oluyor, bu da diğer adaylara büyük bir saygısızlıktır. Aday adayları bir kere saygın insanlardan oluşur” diyerek tepki gösterdi. (Taka Gazetesi (http://www.takagazete.com/haber.php?id=2270))

gerçekefsane
29.05.2007, 11:30
ustam

ustam gelirler aşağı yukarı belli. gelirler aynı futbolculara borçlar junun bonservisi, temettü ödemeleri stopajlar ve diğer vergiler ssklar, eski yöneticlere borçlar diğer masraflar bunları gelir gider tablosunda koy bunlar borç takmadı. ustam giderimiz çok gelirlerimiz aşağı yukarı belli.
ustam bide umuta 2 milyon dolar bonservis verdik.

Faik Yılmaz
29.05.2007, 11:39
söylediklerinin hepsinde haklısın....

güzel bir düşünce idi ama çeşitli nedenlerden dolayı uygulanamadı....

bu klübün potansiyeli çok fazla arkadaşım...

Fbezikleri sadece ürün satışından 25 milyon doalr gelir elde ediyorsa bizde en az 10 milyon dolar yapabiliriz.

ama bu yönetimle asla olmayacak bu işler.....

gerçekefsane
29.05.2007, 11:43
TRABZONSPOR BORSADA ŞAMPİYON

Borsada şampiyon Trabzon! F.Bahçe'nin şampiyonluğu ile sona eren ligde futbol kulüplerinin borsadaki yarışını Trabzonspor kazandı. Ligin 4 Ağustos 2006 tarihinden bu yana İMKB'de işlem gören futbol kulüplerinin hisseleri arasında en fazla değer artışı yüzde 15,64 ile Trabzonspor'da yaşandı. Deutsch Bank'ın Trabzonspor hisselerindeki payının % 10,45'e ulaşırken, kulübün piyasa değeri 93,8 milyon $ seviyesinde bulunuyor.

http://www.karadenizgazete.com.tr/images/haber/19052_b.jpg

Borsada şampiyon Trabzon! F.Bahçe'nin şampiyonluğu ile sona eren ligde futbol kulüplerinin borsadaki yarışını Trabzonspor kazandı. Ligin 4 Ağustos 2006 tarihinden bu yana İMKB'de işlem gören futbol kulüplerinin hisseleri arasında en fazla değer artışı yüzde 15,64 ile Trabzonspor'da yaşandı. Deutsch Bank'ın Trabzonspor hisselerindeki payının % 10,45'e ulaşırken, kulübün piyasa değeri 93,8 milyon $ seviyesinde bulunuyor.

karadeniz gazetesi

yabancılar neden payını yükseltiyo temmettü yüzünden

Faik Yılmaz
29.05.2007, 11:44
doğrudur bide borsaya açılan spor şirketlerinde genellikle gelirlere ortak olunuyor.. Klüp zarar etse bile yatırımcılar etkilenmiyor.... böyle kaynaklı kadayıfı kaçırırmı yabancılar...

gerçekefsane
29.05.2007, 11:51
ustam

Trabzonspor taraftarı herkes evine bir kupa bardak alsa bardak fiyatı 10 YTL bizim taraftar almıyo işte, ustam bizim stad gelirimiz ne kadar. her sene kaç kişiyle oynuyoz.:rolleyes: 6 milyon milyon taraftarmızı var diyoz da satılan dergi sayısını bilyoz. dergi aylık çıkıyo.
taraftarımız başarı istiyoda :rolleyes: ha bide bizim eski yöneticilerimiz kulube reklam veriyomu Trabzonsporluyuz ya

Faik Yılmaz
29.05.2007, 12:03
ustam

Trabzonspor taraftarı herkes evine bir kupa bardak alsa bardak fiyatı 10 YTL bizim taraftar almıyo işte, ustam bizim stad gelirimiz ne kadar. her sene kaç kişiyle oynuyoz.:rolleyes: 6 milyon milyon taraftarmızı var diyoz da satılan dergi sayısını bilyoz. dergi aylık çıkıyo.
taraftarımız başarı istiyoda :rolleyes: ha bide bizim eski yöneticilerimiz kulube reklam veriyomu Trabzonsporluyuz ya

sevgili arkadaşım adamlar alexi appiahı getiriyor bizimkilerse eldekileri desatıyor.... şimdi aymannın ferhatın formasınımı alalım... tamamen yönetimin hatası....

evet 100 bin satan bir dergimiz olsa en az 1 milyon dolar gelir demek.. ama takımın ligi sondan 2. bitiren takıma bile elenmesini içeren bir dergiyi taraftar almasa haksızda sayılmaz....

yıldız yok....

sportif başarı yok....

adam gibi bir stadın yok....

yönetimin yok....

sonra nedne ürünlerimiz satılmıyor dergimizi kimse almıyor.....

düşünün elinize bir dergi alıyorsunuz 4 maçın dördüde yenilgi ile bitmiş. hemde ligin en kalitesiz takımlarına karşı.... böyle bir dergiyi kim alır kim okur....

My
29.05.2007, 12:05
HESAPLARIN İNCELENMESİ İÇİN DAVA AÇACAĞIM

Trabzonspor'da eski Başkan Yardımcısı Muhittin Öztürk'ten şok açıklamalar TRABZONSPOR'da tartışma bitmek bilmiyor. Son divan kurulu toplantısında açıklanan kulübün borcuna ilişkin yankılar sürerken, eski başkan yardımcılarından Muhittin Öztürk, yaptığı açıklamada, Trabzonspor'un iflasın eşiğine getirildiğini, kulüp hesaplarının mutlaka incelenmesi gerektiğini belirtti. İşte Öztürk'ten pasajlar:

PARALAR NE OLDU?
"Kulübün borcu 29 trilyon olarak açıklanıyor. Bu rakamın gerçekte 40 trilyona yakın olduğu da söyleniyor. 29 trilyon bile büyük bir borç. Ne yapmışlar da bu borç bu noktaya gelmiş? Fatih'i satarak 15 trilyon alan bu yönetim, Marcelinho'yu satarak 3 milyon euro, Digitürk'ten maç yayınları için milyonlar dolarları alan da bu yönetim. Hatta gelecek yılın naklen yayın parasının alındığı söyleniyor. Bu paralar ne oldu? Aldıkları futbolcular da belli! O nedenle kulübün bugün böylesine büyük bir borç batağında gösterilmesinin hiçbir tutarlı yanı yok."

SAYİTOĞLU VE ALBAYRAK
"Trabzonspor'a yıllarca hizmet vermiş bir yönetici olarak yönetimin ortaya çıkardığı kuşkularla dolu bu borç hesabını sormaya kararlıyım. Hesaplar mutlaka incelenmeli. Bunu mahkemeye taşıyacağım. Sayın Albayrak ve Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu'nun birlikte neleri gizledikleri, ne yaptıkları ortaya çıkmalı. Birbirlerini böylesine koruyan başkan ve asbaşkan ilişkisinin perde arkası da ortaya çıkmalı."

CEVAP VERSİNLER!
"Yönetim iki parçaya ayrılırken eski asbaşkanlarının ortaya attığı son derece önemli iddialar var. Bu iddialar hala medyaya malzeme olmuş durumda. Bunlara cevap dahi veremiyorlar. Bunları sıradan bir insan söylemiyor, birlikte çalıştıkları başkan yardımcısı söylüyor. Bu iddiaların da cevabını bekliyorum. Yangından mal kaçırır gibi kulübü yönetme anlayışını bıraksınlar." ( Karadeniz Gazetesi (http://www.karadenizgazete.com.tr/haber_ayrinti.php?h_id=19053))

gerçekefsane
29.05.2007, 12:07
ustam ozaman BMN neden üye kazandırmak için burda uğraş veriyo BMN neden kombine bilet almaya çalışıyor. lisanslı ürün almaya çalışıyo, bilinçlencez ustam. liverpool taraftarı olamayız liverpoolu örnek alcaz.

Emorfo
29.05.2007, 14:01
Olay sanırım şundan kaynaklanıyor. Atay Aktuğ görevi bıraktığı zaman iyileştirmeler nedeniyle sezon sonunda bütçe büyük bir açık verecekti. Atay Aktuğ bu ödemeleri kendi döneminde göstermedi. Devre arasından önce istifa ettikleri için o güne kadar ki mali tabloyu gösterdi. Bu nederece doğrudur bilemiyorum ama futbolcu sözleşmeleri en az senelik yapıldığına göre o sezon futbolculara ödenecek paralar tam olarak gösterilmeliydi. Oan rağmen 4,5 trilyon borçla bıraktık diyor Atay Aktuğ. Burda Genel Sayman'ın söyledikleri doğru. Atay Aktuğ giderleri tam olarak hesaplamadan bıraktı. Görevi bıraktıklarında borç 13 trilyonu geçiyordu. İyi o zaman bu yönetimde görevi bıraksın sezon sonuna kadar ödenecek paralar borçtan sayılmasın var mı böyle bir şey. Atay Aktuğ yalan söylüyor.

gerçekefsane
29.05.2007, 14:09
Emorfo ustad

futbolculara verdikleri paralar unutulmuş. bir futbolcunun bir trilyon aldığını unutmuş. Junun bonservis parası unutulmuş, temettü paraları unutulmuş, stopajlar vergiler, iyileştirmeler unutulmuş. kulublere verdikleri bonservis unutulmuş. yönetici borçları unutulmuş unutulmuşta unutulmuş.
ya Trabzonsporun gelirleri unutulmuş. 4 milyon borçla bıraktık diyonda Trabzonsporun borsadan gelen paraları iyi değerlendiremedik demiyonda, Trabzonsporluyuz ya başka bir şey demiyoz. yöneticiler alacaklarını almasını biliyorlar. Trabzonspora ne vermişler verdiklerini geri almışlar. Trabzonsporluyuz diyorlar ya

Tunga
29.05.2007, 14:10
Kimin yalan söylediği, kimin doğru söylediği, hatta kimin HİÇ BİRŞEY SÖYLEYEMEYECEĞİ İÇİN ORTALIKLARDA GÖRÜNMEDİĞİ GÜN GİBİ ORTADA.

Yönetimden Masallar - Dikkat uyutur!

Emorfo
29.05.2007, 14:26
Atay Aktuğ'un doğru söylediğini farzedelim Trabzonspor borsaya açılmadan önce borcu 10 trilyon civarıydı diye hatılıyorum. Trabzonspor borsaya açıldıktan sonra gelen 20 milyon dolara rağmen nasıl oluyorda yine 4 trilyon borç ortaya çıkıyor. Hem borsadan gelen para yatırımda kullanılmadı hem de üstüne borç var. Bu da enteresan. Atay Aktuğ'un doğru söylediğini farzedersek bu yönetim 1.5 senede 25 trilyon borç mu yaptı :) Bilmem bana pek inandırıcı gelmiyor. Atay Aktuğ'un icraatlarının sonucundan ödemeler sarktığı için bunları hesaba katmamış çok zeki eski başkanımız, borcu az göstermeye çalışmış, diğer icraatları gibi yine göz boyamaya yönelik içi boş bir durum.

SELIMMM1
29.05.2007, 14:47
bazı arkadaşlara inandırıcı gelmiyor gayet normal .çünkü hala daha olaylara at gözlüğüyle bakıp siyası olarak baktıkları için kabul edemiyorlar.onların trabzonspor umrunda değil yeterki başlarında kendi siyasi görüşlerinden biri olsun.

ya insan yazarken biraz sıkılır.bu kadar başarısızlık ortadayken hala daha yönetim lehine konuşmanın başka türlü bi izahı yok.

madem öyle koysun başkan trabzondan adaylığını da görelim bakalım seçilebiliyor mu?

Faik Yılmaz
29.05.2007, 14:55
yeryüzünde üyelerinin %5 inin bile desteklemediği halde hala inatla başkan olan başka bir adam daha varmıdır....

inatla oturmaya devam ediyor.......

ama onun beklediği takımın başarısı değil 22 temmuz 2007 yi bekliyor...

Emorfo
29.05.2007, 14:58
Selim bey

E yuh be kardeşim bu ne saçma bir yazıdır. Eleştiriyoruz da sen benim kadar Nuri Albayrak'ı eleştirmişmisindir acaba. Dikkat et eleştirmek diyoruz küfür etmek demiyoruz. İlla eleştirmek için körü körüne ağzıma ne geliyorsa onu mu yazmam lazım. Ya da bodozlama hep eleştirmem mi lazım. Benim tarzım böyle. Ortada bir borç varsa bunun daha çok eski yönetimden kaynaklandığını söylüyorum. Bu söylememem bu yönetimin veya başkanın günahsız olduğu anlamına mı geliyor. Onlarında elbette günahı vardır. Hatta oldukça fazla günahları vardır. Ne yapayım yani hakaret mi edeyim eleştirirken.

SELIMMM1
29.05.2007, 15:09
ben ne seni tanırım ne de stichusu . ama bu seneki takımın başarısızlığından en başta tabiki yönetim sorumludur.camianın nerdeyse tamamına yakını bu yönetimi ve hocayı istememektedir.sebebleri yazmıycam şimdi.

herhangi bir konuda durum buyken hep yönetimin yanında yer almak(hep sen ve stichus bazen siyasette yaparak) ben de bu görüşü uyandırmıştırkatılırsın katılmazsın benim düşüncem gözlemlerim budur.

ha maksatım tartışmak değildir uzatmayacağım daha fazla sadece bana yazdığın için yazdım..

Tunga
29.05.2007, 15:14
Onca saçma sapan transfere karşı söylenebilen tek laf: Tomas Jun.

Kimse de o konuda hatalı değiliz demiyor ayrıca.

Yapılan 20 küsur transferin paraları nereden geldi o zaman? Bu borçta bu yönetimin katkısı yoktur demek en büyük yalandır, taraflı olmaktır.

Taraflı olmanın bir ayıbı yok. İstediğin adamın tarafında olabilirsin. Hatta bu siyasi sebeplerle bile olabilir. Buna kimsenin karışmaya hakkı yok. Ama Trabzonspor eski başkanına yalancı der de, daha bir Divan Toplantısına girmeye yüzü olmayan başkanı aklamaya tenezzül edersen, o zaman hop dur derler.

Bir süredir aşırı taraflı yorumlar sebebiyle ve de daha yöneticilik, bütçe, finans, insan kaynağı nedir bilmeyen adamlarla oturup sığ bir tartışma yapmamak için buralara yazmıyorum. Ama bu Trabzonspor'dan umudumuz bitti, ya da bu konularda sağlam görüşlerimiz yok anlamına gelmesin.

Seçildikten tam 18 ay sonra, TAM 18 AY SONRA çıkıp da enkaz devraldım dersen, o zaman birileri de çıkıp Trabzonspor'un kendi dergisinde verdiğiniz demeçleri, "Çok sağlıklı işleyen bir kurum devraldık, bunu aynen sürdüreceğiz" sözlerinizi size hatırlatır. Nezaket gereği sadece hatırlatır.

Daha borcun miktarının ne kadar olduğunu bilmeyen bir adamın Divan'da söyledikleriyle hatta kulübün Faaliyet Raporu'nu dahi okumaya emek vermeden atmakla, işkembeden atmanın ne farkı var?

Bu arada halka açılışta satılan hisselerin büyük bir bölümünün halen kulübün kasasında olduğunu, satıştan kısa bir süre sonra hisse değerlerinin düşmesi sonucunda bunların yeniden Trabzonspor'a alındığını bilmiyorsanız, o zaman fazla ahkam kesmeyin.

Albayrak, Sayitoğlu, Hacıosmanoğlu, Aktuğ ağzıyla konuşarak bir yere varamayız. Ama eğer sen bilgi edinip üretmeye emek vermezsen, elbet desteklediğin adam ne diyorsa senin için o doğrudur.

İletişim kanallarının bu kadar açık olduğu, isteyenin istediği bilgiye ulaşmasının mümkün olduğu konularda, hala inatla, bir bilgisi olmadığını itiraf eden adamların sözleriyle hareket etmek yakışmaz.

Ben sizlere yakıştıramıyorum, siz kendiniz bilirsiniz.

Başarılı işadamı!!! Pabucumun başarısı. Elini attığı her işte arkasında belediye ya da devlet olmadan tek bir iş, TEK BİR İŞ BAŞARMIŞ bir adamdan mı bahsediyoruz?

Çıktığı ilk meydan muharebesinde yenilmiş bir adamdan mı bahsediyoruz? Tarafsız sahada çıkılan ilk meydan muharebesinde oynadığı tek maçı da kaybetmiş, elinin altında tutması gereken 10-15 yöneticiyi birbirine kırdırmış, tek amacı bu makamda kalabilmek olan bir adamdan mı bahsediyoruz?

Hesap vermesi gereken Genel Kurul'dan kaçan, Divan Kurulu'ndan kaçan bir adamdan mı bahsediyoruz.

Elinde kurumsallaşma, tesisleşme adına onlarca projesi olan bir adamdan mı bahsediyoruz?

Yıldız, stadyum... İnanmıyorum.

Yalancı arayanlara adres tarifi burası işte!

Faik Yılmaz
29.05.2007, 15:23
gökdeniz , yattara , fatih, symek , lee gibi oyunculardan kurulu bi kadroyu elde tutmanın tabiki bedeli vardır.....

takımı yükseklere ulaştıracaksan borçta yapacaksın.... oyunculara hakettiklerri parayı vereceksin....

Aktuğ o paralardan 1 kuruşunu dahi almamıştır. ancak yattara gibi bir oyuncuya yılda 300 milyar gibi 2 . ligde bile verilen parayı artırdıysa bu onun suçu değil. o paraları artırmamış olsaydı bugün fatihin yanında gökdeniz yattarada olmazdı.

peki bir türkiye kupası 2 kezde kapısından dönülen şampiyonluk verdiler bizlere şampiyon olamadılar ama son haftaya kadar onun mücadelesini verdiler....

2. yarının başında lige havlu atmadılar...

hala bu adamları savunanları gördükçe neden bu durumda olduğumuz daha iyi anlıyorum....

gerçekefsane
29.05.2007, 15:27
finans tartışacaksak tartışırız. Gelir sabitken giderlerin artması ne oluyo. Hangi kaynağa göre iyileştirme yaptın. Madem hisseleri geri alındı hisseleri kim aldı. madem hisseleri geri alcaktın neden borsaya açılırken halka arz çıkış modelinde yanlış yapmasaydın. iyileştirme yaparken stopajlarında artıyor. Bu transfer hatası var ondan önceki transfer hataları ne oluyo. Tolganın parasıyla eller ve jeffersonu alıyosun. Futbolcu sözleşmelerin bir borç kalemi olduğunu bilmiyormuyuz.

eski yöneticilerin Trabzonspor sevgisi ortada verdiklerini geri alıyorlar sonra Trabzonspor borcunu tartışıyolar

Faik Yılmaz
29.05.2007, 15:30
arkadaşım açıklanan karların %25 inin dağıtılması kanuni zorunluk......

gerçekefsane
29.05.2007, 15:41
arkadaşım açıklanan karların %25 inin dağıtılması kanuni zorunluk......

ustam buna bir şey demiyoruz halka arz çıkış modelinde yanlışlık var diyoz. yanlışlık modelde diyoz

Emorfo
29.05.2007, 15:44
Bu yönetim hatasızdır diyen yok zaten. Yapılan transfer yanlışlıkları Fatih Tekke'den gelen para ile yapıldı. Yani Fatih Tekke bu gün satılmasaydı borç çok daha fazla olacaktı. Yapılan transfer hatalarının elbette bir maliyeti var ve bu maliyetin büyük kısmını Tekke'nin paraları ile karşılandı. Buna rağmen 28 trilyon borç varsa ortada büyük bir yanlışlık var demektir. Bu yönetim 15 ayda Fatih Tekke'den gelen paraya rağmen bu kadar borç yapamaz imkansız yani. O halde bu borç nerden çıktı. Başlığın başından beri yazıyoruz nerden çıktığını. Borsa'dan gelen paranın bir kısmının tekrar hisselerin geri alınması için kullanıldığını biliyoruz. Ancak bu öyle büyük bir rakam değil diye hatırlıyorum, 3, 4 trilyon belki vardır. Borsa'da işlem gören hisselerin büyük bir kısmı yabancı yatırımcıların elindedir. Atay Aktuğ hep eleştirdiğim konu yaptığı icraatların fikir olarak harika olmasına rağmen uygulamada büyük hatalar olmasıdır. Ts Club'lar harika bir olay ama içi bomboş kaldı. Kendi taraftarımızı kazıkladık. Kulüpte profesyoneller çalışsın dediler. Göreve İstanbul takımlarını destekleyen insanlar getirdiler. Elbette olumlu işler yapmışlardır ancak benim edindiğim bilgilere göre kişisel harcamalarının bir çoğunu kulübe ödettiler. Yani herşey yapmak için yapıldı. Borsa işi de çok akıllıca değildi. İlk önce 10 liradan satalım dediler hisseleri Trabzonspor'un büyüklüğüne güvenemediler 5 liradan sattılar, hisselere gösterilen ilgiye onlar bile şaşırdı. Büyük hata yaptılar burda. Daha önce söylemiştim Atay Aktuğ Trabzonspor'un en iyi döneminde başkan oldu. 2000 senesinden sonra bir kaç sene tökezleyen Trabzonspor yeni yapılanmasının meyvelerini Atay Aktuğ döneminde aldı ancak çok daha fazlasını alabilirdi. İki sezon üstüste yapılan transfer hataları bize çok şey kaybettirdi. O jenerasyona bir kaç tane kaliteli adam alamadık. Bu yönetimin bahtsızlığı ise 2 sene şampiyonluğu kaçıran jenerasyondan bir çok futbolcunun ayrılmak istemesi, heycanlarının bitmesidir. Fatih Tekke bunun için satılmıştır. Atay Aktuğ göreve devam etseydi yine satılacaktı çünkü bu borca başka türlü dayanamayacaklardı. Bu yönetim isim bazında kaliteli transferler yapsalarda evdeki hesap çarşıya uymadı. Hoca olayları derken yönetimdeki çalkantılar bize bir sene kaybettirdi. Sonuçta ortada böyle bir borç var. Bu borcun büyük bir kısmının sorumlusu Atay Aktuğ yönetimin olduğunu neden kabul etmek istemiyorsunuz anlamıyorum. Bu sezon transfer hatalarının masrafını Fatih Tekke'den para ile karşılandı. Ayrıca Marcelinho'nun parasını başkan ödediği gibi gönderilirken gelen parada transferde harcandı. Yani bu yönetimin transfer konusunda çok fazla mali açık verdiğini samıyorum. Bu yönetim görev devraldığında da mali açıdan iyileştirmelerin sorun çıkaracağını hep beraber söylemiyormuyduk. Bu nedenle bir kaç futbolcu ile yollar ayrılmadı mı. Atay Aktup bütün kaynakları kendi döneminde kullandı, kısa bir lale devri yaşadık. Parasız başkan bize lale devri yaşattı, gereksiz lüzumsuz harcamalara kaynak dayanmadı borç bu yönetime patladı. Benim araştırmalarım sonucunda vardığım sonuç bu. Birileri insan ilişkilerini, pazarlamayı, ekonomiyi cartu curtu çok daha iyi biliyormuş ya borcun kaynağını bilmek için süper zeka olmaya gerek yok.

Faik Yılmaz
29.05.2007, 15:46
ha bak onu tartışabiliriz.....

şimdi diyoruzki takımımz kişilerin güdümünde olmasın.. birliğimizin sembolü olsun.. borsaya açılmada bu anlamda çok önemli bir adımdı.....

yönetime yakın bir insanla yaptığımız sohbette Atay Beyin çok iyiniyetli olduğunu ancak başka ülkelerde uygulanan modellerin aynen bize getirilmesinin sakıncalarına bakılmadan girişilen kampanlyaların bize uymadığını anlatmıştı. anlatmıştı...

model olarak farklı bir model düşünülebilirdi yada %25 değilde %5 gibi embolik bir rakamla da açılabilirdik....

aslıunda aynı şeyleri söylüyoruz seninle.... benim ayırmak istediğim şeyse Nuri Albayrakla Aktuğu karşılaştırmanın her açıdan yanlış olduğu....

evet aktuğun hataları çoktur... ama nuri kadar beceriksizide yoktur...

gerçekefsane
29.05.2007, 15:52
ustam bu yönetimin gitmesini istiyorum borç konusunda muhasebe bilmesem bende ne oluyo derdim.
bak seneye stopajlar yüzde 15ten yüzde 40 olacak kulubler kilit vuracaklar. bir trilyon paranın 400 milyar stopajı olacak.borçmu alacan iflasmı etcen, oyuncumu satcan gelecek yönetim düşünsünmü diyecez. Uefanın mali kriterleri devreye girdiğinde olcakları gör :(((

bu yönetim gitsin diyorlar ya, bir önceki seçimde diğer adaylara oy verenler neden olağanüstü genel kurula çağrıda bulunmuyo.:confused::confused::confused:

Tunga
29.05.2007, 17:09
18 Ay!

18 Ay!

18 Ay!

18 Ay!

18 Ay!

Dile kolay!

Cart, curt!

Yasin N.
29.05.2007, 18:41
Geldiler, Sattılar, Yediler şimdide geriliyorlar biz bu borcu kapatacaz diye:))) ne kadar komikler. Sanki babalarının şirketlerini yönetiyorlar. Belediye bile bunlardan daha iyi yönetir kulübü en azından para kazandırırdı.

A.Alper
29.05.2007, 19:36
şirket borsada 5 trilyon kar etmiş bilmeyenler için söylüyorum .aynı dönemde beşiktaşın 10 trilyon civarında zararı var...gelir kısmına eklemediyseniz bi 5 trilyon daha yazar mısınız ..

Ömer SEVİNÇ
29.05.2007, 21:06
Şirketin yapacağı kârların Trabzonspor'a bir faydası yok artık. Trabzonspor borsadan alacağı tek parayı aldı(30 milyon dolar) O da harcandı gitti. Artık her sene yüzde 25 kar ödemesi yapmak zorunda. Keza 5 milyon dolar gelir değil gider olacak her sene belki..

AyhanPe
29.05.2007, 22:29
şirket borsada 5 trilyon kar etmiş bilmeyenler için söylüyorum .aynı dönemde beşiktaşın 10 trilyon civarında zararı var...gelir kısmına eklemediyseniz bi 5 trilyon daha yazar mısınız ..

borsadan gelen parayla borcun faizini ödemis atay aktug yönetimi.herhalde 20 trilyon borc faizi ödedik demis olabilir.dogru olamazmi?

gerçekefsane
29.05.2007, 23:18
borsadan gelen parayla borcun faizini ödemis atay aktug yönetimi.herhalde 20 trilyon borc faizi ödedik demis olabilir.dogru olamazmi?

borç banka faizleri eski yönetici alacakları futbolcu ödemeleri iyileştirmelere gitti bide hisse aldılar.
sözleşme yapıyosun futbolcuyla anlaşma yapıyosun. alacağı para belli sözleşme bitmeden, sen diyosun senin anlaşmanı yenileyim paranı arttırayım.:confused::confused:

AyhanPe
30.05.2007, 00:07
borç banka faizleri eski yönetici alacakları futbolcu ödemeleri iyileştirmelere gitti bide hisse aldılar.
sözleşme yapıyosun futbolcuyla anlaşma yapıyosun. alacağı para belli sözleşme bitmeden, sen diyosun senin anlaşmanı yenileyim paranı arttırayım.:confused::confused:

bu arada gercekefsane kardesim seninle ayni gün üye olmusuz buraya..neredeyse iki sene olacak.yazilarinida begeniyle okuyorum:) insallah seneye bu zamanda sampiyonluk sevinci yasariz ve sampiyonlar ligine girerizde biraz su borclardan kurtuluruz :D

Muhammet Kurt
30.05.2007, 00:18
Fatih Tekke Transfer Geliri 7.400.000E
Opeol Maçı Uçak Bedeli 105.140E
Trb3.Noterliği 44.700E
Piyasa Ödemelire 47.400E
Marcelinho Tff Tescil 21.000E
Vahid Halilhodzic 50.510E
Bjk Çeki-100.000 79.000E
G.Antep Etra Prim 26.300E
Futbolcu Peşinatları 1.458.000E
Hüsnü Özkara 5.260E
Fatih Akyel Temmuz Maaş 15.150E
Emin Kahraman Emanet Geri Öde. 73.800E
Anadolu Bank Kredi Kartı 111.000E
Çek Ödemeleri 35.000E
Apoel Maçı Otel Ödemeleri 13.000 E
Ödenen Avanslar 8.000 E
Ali Güzeldal 12.000 E
Çağdaş-E.Şahin-Hüsnü Hoca 74.500 E
Deniz Bank Kredi Kapaması 16.000 E
Sparta Prag Tomas Jun Bons.Bed. 600.000 E
Mustafa Demir-Marcelinho Men. 40.000 E
Deniz Bank Fut. Kr.Kap. (2.540.000ytl) 1.359.000 E
Deniz B. Dernek Kmh Kap.(100.000ytl) 53.500 E
Teb Dernek Kapaması (5000.000ytl) 267.400 E
T. Jun Sparta Prag Ang.Ger.Ödeme 50.000 E
Ssk Yönetici Çeklerinin Bir Kısmı 32.000 E
T.Jun Men. Öde.(B.G.Consultıng Ş.Fat.) 50.000 E
Tomas Jun Mayıs Maaş Ödemesi 27.000 E
Eurodan YTL’ye Çevrilen 25.000 E
Umut Bulut Bons. Çeki İçin Bozdurulan 75.000 E
İdmanocağı Can Parlayan Yet. Taz. Bed. 4.000 E
Girişim Faktoring K. Geri Ö.-2.500.00 YTL 1.320.000 E
Kiki Musampa Menajerlik Bedeli 200.000 E
Marcelinho Ağustos Maaş Öde. 83.000 E
Denizli M. Keçeli Bon.Ser.Bed.250.000$ 195.374 E
Hocalar Ağustos Maaş Ödemesi 77.000$ 60.566 E
Beşiktaş 100.000d’lık Çekin Bir Kısmı 14.060 E
Apoel Takımı İzlem Yol Avansı 1.167 E
Kiki Musampa Peşinat Bir Kısmı 100.00 E

TOPLAM ÖDEMELER 7.400.000 E

O kadar da masum degilmis ATAG AKTUG YÖNETIMI
Yorumlari size birakiyorum

demir
30.05.2007, 00:24
yıne gaza geldınız her sezon bıtısınde aynı yalan yaaaaa artık sıkılmadınızmı aynıs seylerden bız<ım takımın okadar borcu olması mumkun degıl :D ben buna sadece guluyorum

Ömer SEVİNÇ
30.05.2007, 00:40
@trabzon asigi

Abi nerden buldun bunları yav? Esasen pek birşey anlamadım açıkçası. Keşke biraz anlatsaydın..

Muhammet Kurt
30.05.2007, 00:49
@trabzon asigi

Abi nerden buldun bunları yav? Esasen pek birşey anlamadım açıkçası. Keşke biraz anlatsaydın..

Taka gazetesin acikladigi Fatih Tekkeden gelen gelirinden harcanan liste.

Herkesin sordugu Fatih Tekkeden gelen para ne oldugu, sonunda divan kurulunda bu liste aciklanmis.

Faik Yılmaz
30.05.2007, 08:48
Marcelinyonun masrafını başkan karşıladı deniliyor. Borsaya açık şirketlerde böyle bir durum olduğunda açıklanmak zorundadır. ancak böyle bir açıklama yapılmamıştır. demekki böyle bir olay olmamıştır....

yok oldu ise kanuni olarak suç işlenmiştir....

Faik Yılmaz
30.05.2007, 08:58
@trabzon asigi

senin anlayacağın klübün 2-3 aylık dönemdeki harcamaları bu transferden gelen para ile halledilmiş. maç uçak biletleri transfer taksitleri meenjer ücretleri dahil... yani neymiş takımın iyiliği için değil ceblerinini iyiliği için satılmış fatih.....önceki yönetimi eleştiren arkadaşlara.......Fatih Tekke- Türk Milli takımıGökdeniz Karadeniz -Türk Milli takımıHüseyin Çimşir -Türk Milli takımıİbrahim Yattara- Gine Milli TakımıMiroslaw Symek - Polonya Milli takımıEil Young Lee - Kore Milli takımıböyle bir kadroyu elde tutabilmenin tabiki bazı külfetleri olacaktır.......ayrıca alınan 1 türkiye kupası var...2 yıl oynanan şampiyonluk mücadelesi var....tabiki hatalarda var yok değil ama ne olur bu birilerinin lütfü ile buraya gelenlerle onları karıştırmayın.... bugün 18000 üyemiz varsa bunu aktuğa borçluyuz..Ts Cluplar bu kadar yaygınsa bunuda ona borçluyuz.....Biletlerimizi internetten indirip alabiliyorsak bunuda ona borçluyuz.....

Emre7
30.05.2007, 10:11
bütçe gerçekten sorun ki, tomas ve djkoj geri çağrılıyo!!!

gerçekefsane
02.06.2007, 13:29
TRABZONSPOR’UN BORCU?

http://www.takagazete.com/sporyazar_images/ihsanoksuz.jpg
İhsan Öksüz
Tarih: 29.05.2007

Trabzonspor’un mevcut borcunun 29.741 milyon YTL olduğu açıklandı. Nerede? Divan Genel kurulunda... Hani başkan sayın Nuri Albayrak’ın başka bir toplantıyı gerekçe gösterip katılmadığı divan genel kurulunda...
Evet, borç 29 milyon 741 bin YTL.. Bu rakamın içinde başkan Nuri Albayrak’ın alacağı olan 3 milyon 700 bin YTL de var! Ancak, bu işte bir yanlışlık var gibime geliyor! Mesela Trabzonspor’un borcu 2007 Nisan ayı sonu itibarı ile 34 milyon 600 küsür YTL olarak görünüyordu! Peki ne oldu da bir ay geçmeden ve kulübün kasasına beş kuruş girmeden bu borç yaklaşık 5 milyon YTL azaldı!
Şöyle olmuş galiba... Trabzonspor yönetimi gelecek yılın naklen yayın gelirlerinin bir kısmını teminat gösterip bankadan kredi almış ve borcu indirmiş! Bu teminat ne kadar mı? Fazla değil canım! Gelecek yılın naklen yayın gelirlerinin yarısı civarında! Yani 6 milyon YTL liracık!!! Kısaca, olmaz ama diyelim ki oldu: Eğer bu yönetim istifa etse ve genel kurula gitse, göreve de talip olmasa, yeni yönetim de Digitürk’ün vereceği paralara bel bağlarsa ne olur? Basit: Kırk küp hikayesi olur!!!
Ayrıca divan genel kurulunda asbaşkan Haşim Albayrak, Atay Aktuğ döneminden 24 milyon YTL borç devraldıklarını açıkladı. Akabinde Aktuğ’dan cevap: “Yalan: Biz 4.5 milyon YTL borç bıraktık!”
Önümde 17-18 Aralık 2005 tarihli 38.dönem Faaliyet raporu var! Yani Akay Aktuğ’un yönetimin hazırladığı rapor! Raporun 98’inci sayfasında şöyle bir not: 9.12.2005 konsolide bütçe: Kısa vadeli borçlar: 9 milyon 300 bin YTL, uzun vadeli borçlar: 14 milyon 506 bin YTL. Toplam: Yaklaşık 24 milyon YTL..! Peki Aktuğ, neden “Biz 4.5 milyon YTL borç bıraktık.” Diyor o zaman? “Nakit Akım Tablosu” yapmışlar da ondan! Yani kasaya aylık olarak giren ve çıkan parayı hesaplamışlar...
Aktuğ yönetimi borsaya girmiş, borçların bir kısmını ödemiş. 750 bin dolara alınan Tolga Seyhan’ı 3 milyon 750 bin dolara satmış ama, 5 milyon 250 bin YTL’lik de “iyileştirme” yapmış!
Albayrak yönetimi ise 7 milyon 200 bin euroya – ki yaklaşık 14 milyon YTL ediyordu o zaman - Fatih Tekke’yi sattığı halde borcu yine artırmış...
fiimdi ne olacak derseniz, ben de merak ediyorum doğrusu! Bu tablo tersine çevrilebilir mi? Gazetelerde, televizyonlarda elde kalan yabancılara rağmen palavra transfer haberlerinden geçilmiyor. Bu tablo ile mi transfer yapılacak? Güldürmeyin adamı!

TAHKiME BAŞVURMUŞ!!!
Erkan Atal, genellikle spor camiasının uğrak yeri olan ve Kunduracılar Caddesinde yemeklerini bizzat annesinin yaptığı Hanımeli Sofrası ile hayli yoğun günler geçiriyor. Bazen küçücük lokantada yer bulmak bile sorun oluyor. Esnaf da iş yoğunluğundan olacak, bazen öğle yemeklerini işyerlerine istiyor. Bunlardan bizim Nevzat Şakar da bir gün yemek ısmarlamış! Ancak gel zaman git zaman, ne yemek gelmiş, ne Erkan... Tabii Erkan unutmuş! Ama kendini affettirecek ya, akşam saatinde de sözde boşları almak için Nevzat’ın işyerine uğramış! Tabii Nevzat da “Yok kardeşim, sana 2 ay ceza... 2 ay mekanına gelmeyeceğim” demiş ve uygulamaya da geçmiş!
Aradan bir ay geçmiş ve Yüksel hanımın yemeklerini özleyen Nevzat dayanamamış, yemeğe gitmiş. Erkan da rahat bir nefes almış. Gelenlere de “Nevzat ağabey artık tekrar yemeğe geliyor” diyormuş.
Hakkı Terzibaşı nedenini sormuş. Erkan’dan aldığı cevap ise son derece popüler: “Ağabey, Tahkim Kurulu’na başvurdum. O da cezayı yarıya indirdi!”
Malum sezon boyuncu Tahkim Kurulu, “İndirim Kuruluna” dönüşmüştü ya, o hesap işte...

ATAY AKTUĞ ADAY MI?
Geçen hafta eski başkan Atay Aktuğ’u aradım. Albayrak yönetiminin kendi dönemini suçladığını hatırlattım. Fazla sır vermedi ama galiba şöyle dedi: “Verdiğimiz şekilde devretsinler, almaya hazırız!” Veya benzeri bir şeyler... Belki, mecazi olarak söyledi ama, başka yerlerden de aldığım duyumlara göre Aktuğ’un Aralık’taki genel kurulda aday olma ihtimali var! Kim bilir belki Albayrak yönetimi de böyle haberler aldığı için şimdiden suyun başını kesmeye çalışıyordur!!! Bekleyelim bakalım. Köprünün altından çok sular geçer ama, Aralık ayına da bir şey kalmadı gibi...

PALMİYELER VE TRABZON-MAÇKA YOLU
Trabzon’un yeni dizayn edilmiş sahil yoluna boylu boyunca palmiyeler dikiliyor. Orta boylu palmiyeler kökleri ile getirilmiş ve dikim çalışmaları süratle devam ediyor. Bazıları boyunlarını bükmüş, bazılarının ise boyunları kırılmış!!! Yeşillik güzel de acaba Karadeniz Sahiline palmiye ağaçları mı dikilmeliydi?
Ayrıca, bunaldığım zaman Maçka yoluna vururum çok zaman... Ya İrfan Ağa’nın (Kadı), ya Katip’in, ya da Pervanlar’ın Kardak tesisleri dinlenmek için uygun ve sakin yerlerdir. Maçka - Zigana arası fena değil ama, Trabzon - Maçka arasında ne yol düzgün, ne de işaretler! Hele geceleri yol, adeta korku tüneline dönüveriyor!
Trabzon - Maçka arasındaki yol yıllardan beri yapım halinde ancak, nedense pek ilerlemiyor! Kaç kez yazdığımı unuttum. Bu gidişle her halde yolun tamamlandığını ve özellikle Hacımehmet - Çağlayan arasındaki trafik işaretlerinin konulacağını göremeyeceğim galiba!!! Sümela yolu da başka bir yazı konusu olacak.

MiTiNGE Mi YEMEĞE Mi?
Seçim kapıda... Ortalık hareketlendi. Biri gelip diğeri gidiyor. Tutulmayacak vaatlere şimdiden başlandı bile... Geçen hafta içinde Ali Özbak ile Ayhan Kurt hızlı adımlarla, biraz da telaşlı bir şekilde K.Maraş caddesini arşınlıyorlar. “Hayrola? Nereye?” diye sorunca Ali Özbak “Rize’ye Mesut Yılmaz’ı dinlemeye...” deyince hayli şaşırdım! “Sen ve Mesut Yılmaz!!!” demeye kalmadan Özbak, “Yahu, ne şaşırıyorsun? Azer (Benli) aradı! Onunla gidiyoruz. Bize yemek ısmarlayacak!!!” dedi. fiimdi olayı bilenler soruyorlar: Ayhan Kurt değil ama, Ali Özbak Rize’ye miting için mi gitti, yoksa kadim dostu Azer Benli’nin ısmarlayacağı nefis yemekleri götürmek için mi? Döndüklerinde Ali Özbak’a sordum: “Yemek güzeldi. Azer nefis bir ziyafet sundu bizlere... Ama, Mesut Yılmaz da hiç fena değildi hani!” deyiverdi...

ALİ BİLGİN, RİBERY ve İKİ YÜZLÜLÜK!
Sürkiye’de herkes kendine göre akıllı, zeki, uyanık!!! Ve hemen herkes karşısındaki avanak sanıyor. Ve milleti de balık hafızalı... Bakın, Antalyaspor sırf kendi hataları yüzünden, sahasında kazacağı bir maçı kaybettiği için küme düşmüş... Sonra da suçu maç öncesi yasal hakkını isteyen ve alamayan, bununla kalmayıp kenti terk eden Ali Bilgin’e faturayı kesmiş... Sadece onlar mı? Anlı şanlı Türk spor medyası da...
Keşke Ali Bilgin yasal hakkını maçı oynayıp öyle isteseydi. Ve alamadığı takdirde de yasal yollara başvursaydı! Bu temennimiz... Ancak, herkesin böyle yapmasını beklemek de yanlış. Niye? Çünkü, siz eğer Ali Bilgin’le bir sözleşme yapmış, bir akit imzalamış iseniz gereğini yerine getirmekle yükümlüsünüz! Ali Bilgin’in kulüp tarafından da açıklanan 50 bin YTL’lik alacağını ödeseydiniz daha mantıklı olmaz mıydı? Ali Bilgin’in yaptığını onaylamak mümkün değil, ama, Türkiye’de bir Ribery olayı yaşandığını da unutmamak şartıyla... Ribery, oynadığı Galatasaray vecibelerini yerine getirmeyince çekip gitmişti. Bugün Ali Bilgin’i ipe çekenler Ribery’i alkışlıyorlardı! Ribery bugün 15 milyon euroya Bayern Münih’le söz kesti.
Ali Bilgin’i onaylamak mümkün değil... Olayı tek başına yaptığına da inanmak güç... Ancak, fedakarlığı sadece futbolculardan beklemek de doğru değil... Kulüpler önce attıkları imzaların karşılığını yapacak, ondan sonra futbolcuları suçlayacak... Sadece Ali Bilgin mi? Akçaabat Sebatspor’da geçmiş yıllarda Sedat Bayrak ile Abdurrahman Dereli, bu sezon ortasında Trabzonspor’dan kiralanan Selim ile Muhammet, geçmişte Trabzonspor forması da giyen Hasan Vezir ile birçok futbolcu benzer olaylarla karşılaşmışlardı. Bence olaya çift yönlü bakmak ve iki yüzlü olmamak gerek...

taka gazete.com

SDanışmaz
02.06.2007, 14:20
O kadar borca rağmen hiç bir başarımız yok, acınacak durumdayız...

Emorfo
02.06.2007, 15:22
Borç olayını güzel anlatmış. Günlerdir burda borcun neden böyle olduğunu yazıp çiziyoruz ama birileri çok iyi biliyorya bu işleri sakalımız da yok anlatamıyoruz herhalde.

Ba®ış
02.06.2007, 15:24
Borç olayını güzel anlatmış. Günlerdir burda borcun neden böyle olduğunu yazıp çiziyoruz ama birileri çok iyi biliyorya bu işleri sakalımız da yok anlatamıyoruz herhalde.
boşver Faruk abi sakal sana yakışmaz zaten :)

gerçekefsane
02.06.2007, 15:30

muhasebe gözünü sevdiğim muhasebe :))))

A.Alper
02.06.2007, 19:46
Süper Lig takımlarımızın bütçeleri ne kadar?

Fenerbahçe: 85 milyon Pound.
Beşiktaş: 35 milyon Pound.
Galatasaray: 25 milyon Pound.
Trabzonpor: 21 milyon Pound.
Bursaspor: 11.5 milyon Pound.
V.Manisaspor: 11 milyon Pound.
G.Birliği: 11 milyon Pound.
Antalyaspor: 8 milyon Pound.
Kayserispor: 7.5 milyon Pound.
Ç.Rizespor: 7.5 milyon Pound.
Erciyesspor: 6.5 milyon Pound.
Sakaryaspor: 6 milyon Pound.
G.Antepspor: 5.5 milyon Pound.
Ankaraspor: 5 milyon Pound.
Sivasspor: 4.5 milyon Pound.
Denizlispor: 4 milyon Pound.
Ankaragücü: 4 milyon Pound.
Konyaspor: 4 milyon Pound.

maskeli61
03.06.2007, 12:52
POLONYA’DA BİR TRABZONLU

Ziya Hoca telefon açıyor, diyor ki “Polonya pazarı oldukça ucuz ve kaliteli, birkaç yabancı alalım”. Sonra da 4 milyon dolarlık bir oyuncuyu öneriyor ama yönetim fiyatı pahalı buluyor. Hoca da isyan ediyor haklı olarak, para vermeden nasıl şampiyon olacaksınız diye!

Eeee, şampiyonluk ucuz adamlarla olmaz!

Kulüp içindeki insanları dinliyoruz daha sonra, öyle fırsatlar kaçmış ki. Örneğin Gürcü yıldız Gogua’nın alınmasını Arçil ve Şota ısrarla önermişti. Hacıosmanoğlu da büyük çaba sarf etmiş Gogua’nın transferi için ama boşuna zaman yetmedi.

Bir başka olay Kaleci transferinde yaşanmış. Martinez için devre arasında anlaşma sağlanmıştı. Martinez alınacak yerine Fatih Akyel, Jefferson ve Erdinç verilecekti. Gayet iyi bir anlaşma ancak ben bilirim diyen üst düzey bir yönetici :“Martinez de 20 gol yedi Jefferson da aynı kalitedeki kaleciyi niye alalım?”diyor. Unutulan bir şey var Jefferson Trabzonspor’un kalecisi Martinez Sakaryaspor’un. Martinez önünde savunma bloğu olmadan tek başına onlarca maç kurtardı.

Mevcut yönetim Trabzonspor’u bankadan aldığı borçla çekip çeviriyor. Banka faizi yaklaşık olarak ayda 400 milyar. Elini cebine atmadıktan sonra ne manası var idarecilik yapmanın. Herkes Trabzonspor’a yönetici olsun o zaman!

Transfer borsası

Trabzonspor’un takip ettiği isimlere bakınca gelecek yıl için umutlanıyoruz. Ziya Doğan işi çözmüş, Polonya tam bir futbolcu tarlası, ucuz ve genç yetenekler var. Symek’in takım arkadaşı Dudka süper bir yıldız aynı şekilde Polonya milli takım kalecisi Artur Boruc var. Bursasporlu Egemen ya da Serkan Balcı da alınabilirse takıma büyük katkıları olur. Ancak şunu belirtelim yaşı ilerlemiş ve Fener taraftarı bir Rüştü çok mantıklı bir transfer olmayacaktır.

İstasyonu değil limanı satın!

İstanbul Kartal’daki benzin istasyonu satılacakmış, bu sayede kulübün borçları ödenecekmiş. Bizim başka bir önerimiz var. Limanı satın! Hem de Trabzonspor’a satın. Böylece kulübün kasası nakit parayla dolar, istediğiniz yıldızı da alırsınız.

Çimento fabrikası ve Trabzon limanı dışında şehirde sanaayi adına tek bir kurum var o da Trabzonspor! Kulübün elinden limanı almak demek kişisel menfaatlerin peşinden koşulmasıdır. Trabzonspor başkanı eğer kulübün başarısını istiyorsa limanı kulübe devretsin.

Trabzonspor son yıllarda girdiği hiç bir ihaleyi alamadı bu büyük kulübün suçu siyasi torpillerden mahrum oluşumu! Hayır, Trabzonspor belli bir guruba ya da kişilere değil halka aittir. Geçen hafta yapılan Divan kurulunda Atay başkan kürsüye çıktığında “Ben her şeyden önce taraftarım!” dedi. Bugünü değil yarını kurtaracak anlayış işte budur. Yöneticisinden futbolcusuna kadar herkes takımın taraftarı olmalıdır.

Sonuç olarak istasyonu satmak doğru değil illa bir şey satacaksanız limanı satın! Trabzonspor’u da kendinizden ayrı bir parça olarak değil özünüzde, içinizde arayın.

Güzel günler görmek ümidiyle.

taka gazetesinin haberi marcelinhoo100 arkadaşımızının ekledigi yazı ben burayada eklemek istedim güzel bi çözüm önerisi bence kulagımıza küpe olmalı..

gerçekefsane
03.06.2007, 13:01
iyi diyosunda Liman satılmadı işletme hakkı kiralandı Trabzonspora satın diyosunuzda nasıl olcakmış.:rolleyes:;):eek:

maskeli61
03.06.2007, 13:18
iyi diyosunda Liman satılmadı işletme hakkı kiralandı Trabzonspora satın diyosunuzda nasıl olcakmış.:rolleyes:;):eek:

dostum yazıyı 2 kere oku takışdıgın yerlerde taka gazetesi spor yazarına sor :) liman şuan nuri albayrakta o trabzonspora devretsin ve ayrıca liman trabzonspora satılsın diyo ...:) umarım anladın

gerçekefsane
03.06.2007, 13:22
hocam sana sölemedim.. :))) ha çözüm önerisi diyosan çözüm önerisi değil :(((( ha sende güzel çözüm önerisi kulağa küpe olsun yazmışın :)))))

taka gazetesinin haberi marcelinhoo100 arkadaşımızının ekledigi yazı ben burayada eklemek istedim güzel bi çözüm önerisi bence kulagımıza küpe olmalı..

cyberentalpi
03.06.2007, 14:38

Eger o anlasmayi yenilemesen yattara yi kaybederdik. Hatta beb Stephanoc u da yenileyebilsek keske diyorum.

lazzist
03.06.2007, 16:34
bu günler geldiysek bunu baş sorumlusu atay aktugdur gerek borsa gerek bazı gereksiz yere bazı futbolcuların ödemelerinin iyileştirilmesi yapılan yatırımlatın içini doldurmadan sıf yapmak için yapılması kulübü bugün bo hale getirdi bu kadar borc oluşturuldu yazık trabzonumun dar bütcesine yazık o borsadan gelen paralar dogru kulanılsaydı projeler üretilseydi şu kulübe kalıcı bir yatırım daha yapılsaydı bir taş daha koysaydılar ama onlar ogelirle junu aldılar hemde hiç bir araştırma yapmadan anlık bir kararla okadar parayı verdiler kulüp bu kadar zenginmiydi oyuncuyu izlemeden trasfer yapmak onlar düşünceşizce hareket edip hem zaman kaybetdik hem para

macka61
03.06.2007, 17:16
bu günler geldiysek bunu baş sorumlusu atay aktugdur gerek borsa gerek bazı gereksiz yere bazı futbolcuların ödemelerinin iyileştirilmesi yapılan yatırımlatın içini doldurmadan sıf yapmak için yapılması kulübü bugün bo hale getirdi bu kadar borc oluşturuldu yazık trabzonumun dar bütcesine yazık o borsadan gelen paralar dogru kulanılsaydı projeler üretilseydi şu kulübe kalıcı bir yatırım daha yapılsaydı bir taş daha koysaydılar ama onlar ogelirle junu aldılar hemde hiç bir araştırma yapmadan anlık bir kararla okadar parayı verdiler kulüp bu kadar zenginmiydi oyuncuyu izlemeden trasfer yapmak onlar düşünceşizce hareket edip hem zaman kaybetdik hem para

bence çok yanlış düşünüyon borsaya girmek doğru bir karardı borsadan 32 trilyon geldi iyileştirme konusunda da yanlışsın iyileştirme bir gökdeniz ve fatihe yapıldı yapmasaydılar onlarda giderdi bu durumun bir tek sorumlusu albayrak herkese bol keseden parayı dağıttılar atay aktuğ devrettiğinde kasada paramız vardı bunu herkes biliyor

lazzist
03.06.2007, 17:56
bence çok yanlış düşünüyon borsaya girmek doğru bir karardı borsadan 32 trilyon geldi iyileştirme konusunda da yanlışsın iyileştirme bir gökdeniz ve fatihe yapıldı yapmasaydılar onlarda giderdi bu durumun bir tek sorumlusu albayrak herkese bol keseden parayı dağıttılar atay aktuğ devrettiğinde kasada paramız vardı bunu herkes biliyor

borsadan 32 trilyon geldide neyapıldı o parayla - o parayla sadece fatihle gökdenizin paraları deyil bircok futbocunun paraları yükseltildi futbocu ödemeleri 2 katlanmış diye duydum serdar baliden o dönemle ilgili haberleri bulabiiren görürsün jun gibi bir futbolcuya astıronomik bir rakamla trasfer edildi geri kalan paralarla artı gelecek alcagımız olan paralarıda kullanarak borçlar ödenip borçsuz kulüp imajı verilmeye calışıldı ts gelirleride borsa yüzünden %20 azaldı şimdi kulüp neden hisse senetlerini geri topluyo zannediyosun artık gecmiş dönemde yapılanlar tek tek gün ışığına çıkıyo medyayı biraz takip et

macka61
03.06.2007, 18:55
borsadan 32 trilyon geldide neyapıldı o parayla - o parayla sadece fatihle gökdenizin paraları deyil bircok futbocunun paraları yükseltildi futbocu ödemeleri 2 katlanmış diye duydum serdar baliden o dönemle ilgili haberleri bulabiiren görürsün jun gibi bir futbolcuya astıronomik bir rakamla trasfer edildi geri kalan paralarla artı gelecek alcagımız olan paralarıda kullanarak borçlar ödenip borçsuz kulüp imajı verilmeye calışıldı ts gelirleride borsa yüzünden %20 azaldı şimdi kulüp neden hisse senetlerini geri topluyo zannediyosun artık gecmiş dönemde yapılanlar tek tek gün ışığına çıkıyo medyayı biraz takip et

ben medyayı takip ediyorum sende biraz takip et onun içinmi kaç milyon dolardan borçsuzluğa geldik belki borsadan gelen para iyi kullanılmamış olabilir ama atay aktuğ döneminden dolayıo bu duruma düştüğümüzü kanıtlayamaz albayrak yöentimidir tek suçlu

Emorfo
03.06.2007, 21:17

Koca bir yalanmış. Önceki sayfaları tekrar oku aynı şeyler yazılıp durmasın.

celilmuhcu
03.06.2007, 21:50
başkanın cebinde akrep varya uazanamıyor
kaptanın transfer parasıyla geçiniyolar
oda bitti şimdi göktenizi satarlar bir sezondaha geçirirler:mad:

Kamil Çakmak
03.06.2007, 21:57
Klübün aktif bütçesi diye bir şey yok zaten. Ne kadar daha borçlanabilme büçesi var bence.

Faik Yılmaz
04.06.2007, 11:54
***TSPOR*** Trabzonspor Sportif Yatirim ve Ticaret A.S.'nden gelen yazi: Sirketimizin 05/2007 donemine iliskin Turkiye Super Ligi yayin gelirleri ile ilgili bilgileri arz ederiz. Kesilen Fatura Tutari (KDV'siz) / Tahsil Edilen Tutar (KDV'siz) 01.06.2006/31.05.2007: 15.840.972,42 YTL / 15.840.972,42 YTL 01.05.2007/31.05.2007: 4.317.375,94 YTL / 2.900.281,42 YTL ***TSPOR***

görüldüğü üzere sadece 15 trilyon liglerden naklen yayın geliri elde edildi.......

adherent_1
06.06.2007, 19:18
Ya arkadaşlar; yönetim, kulübü çok büyük borçların altına sokmasına rağmen takım iyi futbol oynasa, şampiyonluk gibi bir başarı sağlasa gam yemiyecem. Ancak hem kulüp dünya kadar borcun altına sokuluyor hem de ortada hiçbir başarı yok. Sadece rezalet var.
Sormak lazım yöneticilere: Yav Allah aşkına borçları 5 milyon YTL'den nasıl oldu da 30 milyon YTL'ye çıkardınız. Fetih Tekke'yi 14 milyon YTL'ye satıyorsunuz, borsadan büyük miktarda gelir elde ediyorsunuz; e nasıl oluyor da kârda olacağınıza zarar ediyorsunuz. Elbet bunu birgün sorarlar sizden. Ama sormakla kalınırsa iyi. Siz yöneticiler hiçbir zaman iyilerin arasında anılmayacaksınız. Lanetle anılacaksınız. Bırakın Trabzonspor 'un yöneticiliğini futboldan, maliyeden anlayan insanlar yapsın. Yoksa batacaksınız ve o battığınız yerden çıkamayacaksınız...

x_man
07.06.2007, 16:13
profesyonel yönetim şart

Emorfo
07.06.2007, 16:31
Ya arkadaşlar; yönetim, kulübü çok büyük borçların altına sokmasına rağmen takım iyi futbol oynasa, şampiyonluk gibi bir başarı sağlasa gam yemiyecem. Ancak hem kulüp dünya kadar borcun altına sokuluyor hem de ortada hiçbir başarı yok. Sadece rezalet var.
Sormak lazım yöneticilere: Yav Allah aşkına borçları 5 milyon YTL'den nasıl oldu da 30 milyon YTL'ye çıkardınız. Fetih Tekke'yi 14 milyon YTL'ye satıyorsunuz, borsadan büyük miktarda gelir elde ediyorsunuz; e nasıl oluyor da kârda olacağınıza zarar ediyorsunuz. Elbet bunu birgün sorarlar sizden. Ama sormakla kalınırsa iyi. Siz yöneticiler hiçbir zaman iyilerin arasında anılmayacaksınız. Lanetle anılacaksınız. Bırakın Trabzonspor 'un yöneticiliğini futboldan, maliyeden anlayan insanlar yapsın. Yoksa batacaksınız ve o battığınız yerden çıkamayacaksınız...

Maalesef bu konuda taraftarlarımızın çoğu yanlış bilgilere sahip. Bu yönetimin kulübü çok fazla borçlandırdığı doğru değildir. İyi yönetememiştir Fatih Tekke'den, Eller'den gelen paralara rağmen borç büyümüştür. Borç derken hangi borç. Bu yönetim göreve geldiğinde Atay Aktuğ yönetiminin 4,5 milyon YTL borç ile görevi teslim ettik sözleri koca bir yalanmış. Kendi dönemlerinde yapılan transferler, anlaşmalar vb şeyler giderler olarak gösterilmemiş. Bu borç konusunda İhsan Öksüzün yazısı çok daha aydınlatıcı, yazı aşağıda.

Divan genel kurulunda asbaşkan Haşim Albayrak, Atay Aktuğ döneminden 24 milyon YTL borç devraldıklarını açıkladı. Akabinde Aktuğ’dan cevap: “Yalan: Biz 4.5 milyon YTL borç bıraktık!”
Önümde 17-18 Aralık 2005 tarihli 38.dönem Faaliyet raporu var! Yani Atay Aktuğ’un yönetimin hazırladığı rapor! Raporun 98’inci sayfasında şöyle bir not: 9.12.2005 konsolide bütçe: Kısa vadeli borçlar: 9 milyon 300 bin YTL, uzun vadeli borçlar: 14 milyon 506 bin YTL. Toplam: Yaklaşık 24 milyon YTL..! Peki Aktuğ, neden “Biz 4.5 milyon YTL borç bıraktık.” Diyor o zaman? “Nakit Akım Tablosu” yapmışlar da ondan! Yani kasaya aylık olarak giren ve çıkan parayı hesaplamışlar...
Aktuğ yönetimi borsaya girmiş, borçların bir kısmını ödemiş. 750 bin dolara alınan Tolga Seyhan’ı 3 milyon 750 bin dolara satmış ama, 5 milyon 250 bin YTL’lik de “iyileştirme” yapmış!
Albayrak yönetimi ise 7 milyon 200 bin euroya – ki yaklaşık 14 milyon YTL ediyordu o zaman - Fatih Tekke’yi sattığı halde borcu yine artırmış...
İhsan Öksüz

Hepimiz yönetimi eleştiriyoruz, ancak bazı olmadık şeyleri de fırsattan istifade bu yönetime yıkmamak lazım. Bu yönetimin hatası göreve geldiklerinde hesapları iyi inceleyip bu durumu baştan açıklamalıydılar. Yani borç konusunda bu yönetimden ziyade geçmiş yönetim çok daha fazla suçludur. Üstelik bu yanlışları öyle bir kapatmışlar ki hala herkes o yönetimi herşeyi ile mükemmel diye adlandırıyor. Bu birazda saha sonuçları ile alakalı. Trabzonspor'un saha sonuçları bu gün iyi olsaydı pek kimse borca felan takılmayacaktı. Kısaca geçmiş yönetimin hataları, bu yönetimin de hataları ile birleşince kabak kendilerine patlamış oldu. Zaten takım iyi değildi üstüne bir de borç bu yönetim döneminde ortaya çıkınca olay birazda çöldeki bahtsız bedevi misali oldu :) Bu yönetim borcu 4 trilyon küsür arttırmıştır. Yapılan hesaplara göre genel kurulda borç Atay Aktuğ'un bıraktığı seviyeye gelecek.

coolank
07.06.2007, 16:50
genel kurul da bunlar bir gitsin gerisi kolay .. gelecek olan zaten bilip gelecek ...herhalde aday olacaklar bir hesap kitap yapmış olacak .. bu anlamda kulubu yönetmeye ne var .. çok sıkıştın mı sat bir topçu ya da borsa ya % 20 daha açıl olsun bitsin .. sistem bu ...

yns61
14.09.2007, 21:32
satıyoz satıyoz yinede hep borcluyuz nedense

lopsang
15.09.2007, 00:10
Enis Kahraman iki defa bunu vurguladı, kulüp her yıl 15 trilyon açık veriyormuş. Demek ki mesele kulübün harcamalarının tahiminiizden fazla olması. Bugün Trabzon'un elinde futbolcu artı teknik kadro belki 30 kişi, bunların arasında yıllık gelirleri 1 milyonun üzerinde birçok futbolcu olduğunu düşünün.Elinizdeki kadroda yedekler dahi Anadoluda kendi takımlarındayken iyi oyuncular olarak gösterilirliyorlardı.Bunların bizim takımımızdan aldıkları parayı siz düşünün. Ortalama 1 milyon ytl ödeme yapsan al sana 30 trilyon. Türkiyede futboculara verilen paranın vergisi de bildiğim kadarıyla kulüp tarafından ödeniyor. Dolayısıyla Trabzonun da gelir olarak düşüneceğimiz kalemleri öyle çok değil. En ciddi gelir, yayın geliri o da artık saha performansı işin içine girdiğinden son yıllarda nispi anlamda azaldı. Sponsorluk gelirlerinin öyle ciddi rakamalar olduğunu zannetmeyin. Elimizde ne kaldı, stad gelirleri, ( yıllık 3 milyon $), ürün satışları( birçok mağaza kapandı zarar ettiği gerekçesiyle), üye aidatları ( evet Türkiyede üye sayısı en fazla olan kulübüz ama aidatlar yine nispi anlamda düşük), futbolcu satışları ... Diğer taraftan senin düzenli ödemen olan yaklaşık 30 milyon ytl (tahmini tabiki) yanında yaptığın transferlerde ödediğin bonservis bedelleri( bu sene ödenmedi ama yıllardır her alınan futbocuya ödenen rakamları hatırlayın ) ve tabiki borsa sebebiyle yapacağın ödeme Temettü olarak dağıtılan kar payı bu sne hisse başına 1 ytl ( toplamda ödenecek paranın 7 milyon ytl olduğu söyleniyor )
Türkiyede futbocu ücretleri gerçekten çok yüksek. Bu borç meselesi birçok takımın derdi, kaldıki 20 küsür miylon ytl de o kadar ciddi bir borç değil bence. Örneği geçen gün A.P Galataşaşkınlarının şu anki borcunu 202 milyon ytl olarak açıkladı, ama alcakları çıkıldıktan sonra 128 milyon kalıyomuş, ezikbahçenin borcu 200 milyon ytl ye yakın onlarda borcu eritmek için bazı projeler peşindeymişler...beşiktentaşkafalıların borcu da 100 milyon ytl ye yakın yanılmıyorsam...Evet bu kulüplerin gelirleri de bizmikinden çok ancak yine de akıllı politikalarla Trabzonspor'un borcu çok kısa sürede eritilir. Bu başka bir başlık konusu olabilir...

Dolayısıyla Trabzonspor'un başındakilerin bu borca para yedikleri için girdiklerini zannetmiyorum zaten giderleri hesaplayınca durum ortaya çıkıyor. Sadece yanlış politikalar var, daha öncaki yönetim de yaptı şimdikiler de yapıyor....

S.DEMİRCİ
15.09.2007, 00:14
zaten mesele bu... yönetimlerin projesi yok... kulübe kalıcı gelir getirecek projeler lazım... bu takım ancak böyle kurtulur...

TSezgin61
15.09.2007, 01:53
sandigimizdanda kötü bir durumdayiz... giderler gelirden kat kat fazla. belki yönetim beceriksiz ama gelenlerde bundan iyi olma ihtimali düsük. saha performansi iyi olsa en azindan sampiyonlar liginden iyi bir gelir elde ederdik, ama oda yok....bide yiyenleri düsünürsek, eriyor koca efsane

zeleka
15.09.2007, 04:21
nuri ve yonetimi gelmeden onceleri tartisirsak daaaa 1995/1996 lara kadar gitmemiz gerekiyor kacirilan bir sampiyonluk be mehmet ali yilmazin gelmesi ile cok buyuk zararlar goren ve futbolcularinin tumunden olan bir Trabzonsporla karsi karsiya kaliyoruz mehmet ali yilmaz in gelmesi ve gitmesi Trabzonsporun hic borcu olmadigi anda birden 60 milyon dolarlara cikdi ve odur budur bunu duzeltemedik sagolsun mehmet ali yilmaz Trabzonsporu cok sever ya onun icinde getirdigi2 kurusu 60 milyon dolarla birakdi gitdi..

son yonetimin yaptiklarina bakarsak baya iyi seyler yaptilar :confused:...

gecdigimiz sene basliyan infaz devam ediyor para edecek ne varsa satiliyor ,

Fatih Tekke 7.5 milyon euro
marci 6 milyon euro
milan 5 milyon euro

ve daha gerisinide hesaplarsak Trabzonspor un kasasina giren ortalama 20 milyon dolar (euro) soylentilere bakarsak tabiki.
simdi butce dedigimizde kimlere gore hangi butce bu paralar nerden geliyor nereye gidiyor seyirci hasilati gulmeye bile yetmiyor:confused: 5/10/15/20 ytl ile dolmuyan stad oyuncularin dedikleri verilen magasini karsiliyamaz birtanesininkini bile yoksa bu verilen paralar hayal dunyasindami veriliyor buda dusundurucu...

olay acik ve netdir satilan futbolculardan gelen paralarin nereye harcandigini kimseler bilmiyor vede aciklanmiyor her hangi yonetim kurulu toplantisinda lutven bunu aciklasinlar paralar nerde ve aciklanan 70 milyon dolar borc nerden geldi nasil olusdu ve kimler bu paralari zula etdi bunlar Trabzonsporlu degil bunlar resmen kendi cikarlari icin Trabzonspora olta atmislar ne cikarsa bahtimiza hesaplarini biraksinlar bize Trabzonspor sevdalisi Yonetimler lazim kendi ceplerini sevenlerle degil...

lopsang
15.09.2007, 13:50
Yönetimin avukatı falan değilim ama bazı konularda sağduyulu olmalı gelen para nereye gitti örneğin Fatihten gelen paranın nereye gittiği daha önce açıklandı. Yukarıda da yazdığım gibi kulübün giderleri gelirlerin öok ötesinde geçen senelerden kalan boçlar ve borsaya ödenecek parada düşünüldüğünde futbolcudan gelen paraların ancak açık kapatacağı gerçeği ortaya çıkıyor.

cyberentalpi
15.09.2007, 18:39
Trabzonspor buyuk kluptur. Lig ihalesinde yenilenen sozlesmeye ragmen karliyiz.sadece kardan zarar ediyoruz yenilerek. 4 buyukler bu yuzden kabul etti galibiyete para verilmesini. Cunku eskisinden daha cok kazanacaklari garanti edildi.
Ts nin sponsor gelirleri hala eski ismimizle alakali. Sportif anlamda basari gelmedikce takimda yildizlar olmadikca yukselmez artik bu gelir.

Aslinda yonetimin benzinlik projesi iyi fikir. Ts nin kendisine surekli para getieecek yatirimlari yapmasi gerekiyor.

kalavara
16.09.2007, 12:44
ya beyler ortada büyük bir yanlış var.öncelikle biz taraftarız ve saha sonuçları bizim için önceliklidir.bunu kimse inkar etmesin.mesele kasaya gelince neredeyse tüm yönetimlerimiz kötü performans göstermiştir.atay aktuğ döneminde çok borçlandığımız doğru olabilir ama elimizde kıl payı kaçan iki şampiyonluk ve iyi bir takım vardı.albayrak döneminde ise yıldız vaatlri,paralı başkan sıfatları vs olmasına rağmen şimdi elimizde lig dördücülüğü-ki bu süreci herkes iyi bilir ve kötü bir takım var.karşılaştırma yapacaksak buna göre yapalım.aktuğ gitsin diye yırtınanlar bakıyorumda şimdi albayrak savunucusu olmuşlar.niçin acaba.bu yönetim döneminde yaşanan rezaletleri saysak forum yetmez.ama işte demek ki sorun başka yerde.ben albayrak yönetiminin kötü olduğunu düşünüyorum.gider gitmez başka konu.orda delegeler var.onlar değerlendirir.ancak şimdiden yönetimi savunanların hangi gerçeklerle bunu yaptığını anlamakta güçlük çekiyorum.

Cem Balcı
20.12.2007, 23:16
Transfer bütçesi 10 milyon YTL
Yanal'ın yönetimden devre arasında yapılacak transferler için 10 milyon YTL’lik bir bütçe talebine ise olumlu yanıt geldiği belirtildi. Genç teknik adam, Brezilya’nın İnternacional ekibinde forma giyen kaptan Fernandao ile Alex’in alınmasını istedi. Öte yandan İsveçli Rada Prica ile Fransa’da Toulouse forması giyen Gineli Mansare’nin de listede yer aldığı bildirildi. Özelikle para konusunda verilen sözün, Fenerbahçe maçı öncesi teknik heyetin moralini oldukça yükselttiği belirtildi.

acaba istenilen oyuncuları kulübe çekmeye yeterli olucakmı?

zeleka
21.12.2007, 01:14
Turkiyede olan hayali butceleri tartismak gibi hayali tartisma olmaz galiba onun icin tartisilacak fazla bir seyin oldugunu sanmiyorum tartisilirsada hayali olur.

Travelair
21.12.2007, 02:35
- Zeleka iyi bayramlar :)

- Hayatımda böyle hayali boş saçma bir söz daha duymadım. Tabiki iyi bayramlar yok bi de kötü bayramlar olacaktı. Hem zaten bilmiyor muyuz bugünün bayram olduğunu. Sen ne demek istiyorsun Televole mi yapıyorsun bana? Müstehak bize müstehak. Bu başlık da kapatılsın. Nokta.

- :confused:

erkankoc
22.12.2007, 02:49
bence bu yonetim bi firildak ceviriyoo..hic bir sey acik degil

Samet Berber
22.12.2007, 12:09
o kadar merak ediyorum ki ne oldu o kadar para anlamış değilim...

ilginç olan o paralar ortada yok ve kulübün borcu da arttı bu nasıl oluyor anlamıyorum :)

zafer_holo
22.12.2007, 12:24
sankii tartışmaya gerek yok batığız nuri ile olmaz bu işler para olan adamda TRABZONSPORda durmuyoo offfff offfff yok bunun sonu bakalım ne olacak

mustafa gürsoy
22.12.2007, 16:22
Ya kongre sürecinde albayrak savunucuları ahkam kesiyordular. kendilerinden bir ricam var. Sadece merak ediyorum. Albayrak yönetimine ulaşıp Fatih tekkeden gelen paranın nerelere harcandığı açıklanabilir mi detaylarıyla...