PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dk. 85... OH BE!... Öyle mi avea?

Tunga
20.05.2007, 01:20
Gün geçmiyor ki protesto edecek bir halt çıkmasın. Gece gece tepemi attıran bir işgüzarlık, yalakalık, sululuk daha!

Başrolde bu sefer avea! Hani şu ana sponsorumuz olan..!

FenELbahçe'nin resmi sitesine girdiğinizde şununla karşılaşıyorsunuz:

http://img169.imageshack.us/img169/4608/aveazb3.gif

Bu resim, adı geçen kulübün sitesindeki banner'dan GIF dosyası şekline dönüştürülmüştür. Dileyen buraya TIKLAYARAK (http://www.fenerbahce.org/index.asp) ulaşabilir.

Ne diyor?

Dakika 42 TÜH BE!
Dakika 85 OH BE!

Bu düdükler fenEL'in sponsoru da 2. ve 42. dakikalarda gol attığında "TÜH", 85. dakikada yediğinde "OH BE" dediğiniz takımın ana sponsoru kim peki?

Avea......

YUH BE! YUH ki ne YUHH!

Ey sessiz, soluksuz ve her zeminde hakkımızı çıtır çıtır yediren Trabzonspor'u yönetmekle mükellef vatandaşlar!

Buna da mı sesiniz çıkmayacak?

Mehmet Fatih Yavuz
20.05.2007, 01:23
artık adamlar alışkanlık haline getirdi patavatsızlığı..
hergün başka bir mevzu....
harbiden can sıkmaya başladılar.

oguzkoc
20.05.2007, 01:24
bunda hiçbir şey yok. avea bir tek trabznosporun sponsoru değil. eğer biz şampiyon olsaydık aynı şey bize yapılacaktı. bu işler böyle yürüyor kusura bakmayın. avea özel bir şirket ve parasına bakar, istediğini de stediği şekilde desteklemekte özgürdür. sonuçta bize karşı yapılan bir haksızlık yok. adamın sponsorlarından biri şampiyon olmuş ve onu desteklediği için kendiyle övünüyo.

Enes Berfin
20.05.2007, 01:25
Lig tv simdi ise bu serefsizler he, yok abi bunlar bizi cekemiyorlar.

Enes Berfin
20.05.2007, 01:26
bunda hiçbir şey yok. avea bir tek trabznosporun sponsoru değil. eğer biz şampiyon olsaydık aynı şey bize yapılacaktı. bu işler böyle yürüyor kusura bakmayın. avea özel bir şirket ve parasına bakar, istediğini de stediği şekilde desteklemekte özgürdür. sonuçta bize karşı yapılan bir haksızlık yok. adamın sponsorlarından biri şampiyon olmuş ve onu desteklediği için kendiyle övünüyo.

Valla bence hicte öle gözükmüyor.

zafer6161
20.05.2007, 01:28
bence bunda kötü birşey yok,sonuç ta orda hedef ts değil, fb nin o anlarda kaçan şampiyonluğunu gösteriyor,
avea bunu her seferinde yapıyor önceki senelerdede gs ye böyle şeyler yapmıştı
biraz mizah katmış okadar
ts de şmp olsaydı onada gazetelerde tam sayfa kutlama msj yapardı

pacos_bill
20.05.2007, 01:28
Aynı reklamı bir gazetenin arka sayfasında tam boy gördüm. Bizim yöneticiler televizyon izlemiyor, gazete okumuyor heralde; internete zaten girmiyorlardır. Bu olaylara daha mantıklı bir açıklama getiremiyorum artık.

oguzkoc
20.05.2007, 01:29
bence bunda kötü birşey yok,sonuç ta orda hedef ts değil, fb nin o anlarda kaçan şampiyonluğunu gösteriyor,
avea bunu her seferinde yapıyor önceki senelerdede gs ye böyle şeyler yapmıştı
biraz mizah katmış okadar
ts de şmp olsaydı onada gazetelerde tam sayfa kutlama msj yapardı

bende aynen bunu söylüyorum...

TSelif
20.05.2007, 01:30
:eek::eek::eek::eek::eek:

Tunga
1- Trabzonspor gol yediğinde ana sponsorum "OH BE!" diyorsa burada problem vardır.

2- Trabzonspor gol attığında ve ana sponsorum "TÜH BE!" diyorsa burada problem vardır.

3- Şampiyonluk kutlamak için ana sponsorum benim üstüme basmayı marifet görüyorsa, ya da en azından bir sakınca görmüyorsa, burada problem vardır.

4- Bunu Trabzonspor Yönetimi içine sindiriyorsa, burada problem vardır.

5- Bunu Trabzonspor Taraftarı içine sindiriyorsa, burada problem vardır.

Haftaya avea bir de gs - fb maçıyla ilgili bir banner yapsın, ben de kendilerinden özür dileyeceğim. Sıkar biraz.

bordobluex
bunda hiçbir şey yok. avea bir tek trabznosporun sponsoru değil. eğer biz şampiyon olsaydık aynı şey bize yapılacaktı.

Özetle iş bu. Ben tepki verecek birşey göremedim abi. Bu iş sadece ciddiyetsiz olmuş.

Lapina
20.05.2007, 01:32
Edit + 1967

Tunga
20.05.2007, 01:33
Biz şampiyon olduğumuzda benzer şeyleri bekliyorsanız, size iyi uykular!

pacos_bill
20.05.2007, 01:33
Yalnız reklam eksik ve yanlış olmuş. Dk. 2 Yapma Be değil Çekiliriz Be, Dk. 42 Bak Giderim Be olmalıydı. Umut'un atağının kesildiği iki sözde ofsayt pozisyonunda dakikaları verilip Para Be, Güç Be denebilirdi.

sametaydin
20.05.2007, 01:34
Biz şampiyon olduğumuzda benzer şeyleri bekliyorsanız, size iyi uykular!
ben beklemem. biz böyle karaktersizlik yapmayız çünkü.

oguzkoc
20.05.2007, 01:36
tunga kardeş reklamı yorumlamak lazım biraz. aveo o reklamda taraftarın sesi olmuş. tutupta AVEA sevinmiyor atılan gollere. sonu 1967 ile biten hatlar vardı bi ara AVEA da.. nasılki orada trabzonspor için ve diğer kulüpler için ayrı ayrı sloganlar yapıldı buda onun gibi bişey. Bu reklam bi anda oluşmadı. Bu reklam kim bilir nezamandan beri planlanmıştı. kim şampiyon olursa onun için bu yapılacaktı. Biraz duygusal değil de iş hayatında olabilecek mantıklı şeylerle düşünelim.

Lapina
20.05.2007, 01:36
Edit + 1967

pacos_bill
20.05.2007, 01:38
Trabzonspor'un ana sayfasında gözüken sponsorların başında gelen Avea ana sponsoru olduğu takımın yenilmesini rekalm kapmanyasında Oh Be Oley Be şeklinde gayrı ciddi ifadelerle dalga geçercesine kutluyorsa bunda bir problem vardır. Ama esas problem taahhüt edilen maçının yayınlatılmaması ve benzeri bir çok olayda sus pus oturan gayrı ciddi yönetimdir.

Erkin
20.05.2007, 01:38
Ucu öyle veya böyle Trabzonspor'a dokunan, bize karşı bilinçli veya bilinçsiz yapılan her hareketin karşısındayız. Bence de içimize sindirmemiz normal olamaz.. Şampiyon olsak bize aynı şeyi yapmayacakları açıktır. Ayrıca pacos_bill'in dediği gibi bannerda kullanılan tabirler değişik olabilirdi.. Sponsoru olduğun başka bir takım gol atınca tüh be! bilmem ne vs, başka bir şey olamaz mıydı yani :mad:

zafer6161
20.05.2007, 01:39
1- Trabzonspor gol yediğinde ana sponsorum "OH BE!" diyorsa burada problem vardır.

2- Trabzonspor gol attığında ve ana sponsorum "TÜH BE!" diyorsa burada problem vardır.

3- Şampiyonluk kutlamak için ana sponsorum benim üstüme basmayı marifet görüyorsa, ya da en azından bir sakınca görmüyorsa, burada problem vardır.

Haftaya avea bir de gs - fb maçıyla ilgili bir banner yapsın, ben de kendilerinden özür dileyeceğim. Sıkar biraz.

abi senin fikirlerine saygı duyarım,benim fikrim burada konu ts değildir yanı o macta her hangibir takım olabilirdi,fb nin şmp olduğu maca denk geldiğinden dolayı öle yapmak zorunda kaldılar
reklamdaki oh be tüh be sesi fb li taraftarın o anlardaki haykırışı sitemini ele almışbir
bence birazda çuvaldızı kendimize batıralım.....
ve şu anda ts nin en büyük destekçiside avea dır avea sayesinde reklamlarımız oluyor,şu anda göğüs reklamı ts,gs ve fb dedir ,bence avea trabzonspora bütün değerlerini veri,yor bunda özel hat olsun reklam olsun hertürlü tanıtım ve destek mevcut

Mehmet Fatih Yavuz
20.05.2007, 01:39
aynı reklamı gs-fb-bjk nin birbirine olan maçlarında kullansınlar da alınlarından öpeyim...
ucundan bucağından ezmeye başladılarsa yarın tepemize çökerler ..
hergün bi yenisi ekleniyor.

kalavara
20.05.2007, 01:40
iyi hoş da fenel aleyhine bi durum olduğunda tüm yöneticileri nasıl da yırtınıyot farkında değil isiniz. ama bizim yenen haklarımız karşısında yırtınan bir yönetimimiz var mı sorarım size.adam utanmasa klübü satıp parasıyla istanbul bbspora başkan adayı olacak.adam istanbul mezarcısı hala anlaşılmadı. ama biraz sabır. en çok altı ay sonra seni o istanbul mezarına gömeceğiz albayrak, ebediyen.

Tunga
20.05.2007, 01:41
Sponsorluk anlaşmaları imzalamış, iş hayatına "danışmanlık" yapan birine kardeş diye hitap edip de iş dersi vermek biraz abes oluyor.

Anlaşılması için iki şeye bir daha vurgu yapıyorum:

1- Avea herhangi bir firma değil, BENİM ANA SPONSORUM!

2- Sıkıysa bir de gs - fb maçı için bir reklam yapsınlar....!

Başka birşey demiyorum. Demek ki "çok farklı" gözlerle bakıyoruz Trabzonspor'a.

Adem Erdoğan
tunga kardeş reklamı yorumlamak lazım biraz. aveo o reklamda taraftarın sesi olmuş. tutupta AVEA sevinmiyor atılan gollere. sonu 1967 ile biten hatlar vardı bi ara AVEA da.. nasılki orada trabzonspor için ve diğer kulüpler için ayrı ayrı sloganlar yapıldı buda onun gibi bişey. Bu reklam bi anda oluşmadı. Bu reklam kim bilir nezamandan beri planlanmıştı. kim şampiyon olursa onun için bu yapılacaktı. Biraz duygusal değil de iş hayatında olabilecek mantıklı şeylerle düşünelim.

gece gece kopardın beni yaw:D:D:Dgöbeğini senmi kestin.

para nerdeyse oraya çalışır bunlar.alıştık artık bunlara.biz ağzmızla kuş tutsak yinede bunlar sallamaz bizi.İstanbuyl medyasıının izinden gidiyo bunlarda.

oguzkoc
aynı reklamı gs-fb-bjk nin birbirine olan maçlarında kullansınlar da alınlarından öpeyim...

yaparlardı emin ol... hiçbir reklam bir haftada oluşmaz. önceden ayyarlanmıştı bu iş. hangi maça denk gelirse o maça konulacaktı.. bize denk geldi..

Erkin
Trabzonspor'a yapılan irili ufaklı taarruzların değişik bir versiyonunu görüyoruz..

pacos_bill
20.05.2007, 01:42

Aynen katılıyorum. Avea'nın davranışını mazur gören arkadaşlara soruyorum. Şampiyonluk Gs maçına kalsaydı, bu maçtan sonra benzer bir reklam kampanyası yürütebilir miydi Avea?

Adem Erdoğan
20.05.2007, 01:44
yaparlardı emin ol... hiçbir reklam bir haftada oluşmaz. önceden ayyarlanmıştı bu iş. hangi maça denk gelirse o maça konulacaktı.. bize denk geldi..

son kupa maçında bjk için fenere karşı yapıldımı.Sadece merak ettim.

Lapina
20.05.2007, 01:47
Ben yorumlarımı editliyorum.Trabzonspor için kafa yorulacak çok daha başka şeyler var.Mesela hala iş bilmez yönetim başımızda , hoca keza..

Erkin
20.05.2007, 01:48
Valla abi onları yorumlamaktan iflahımız söküldü :(

oguzkoc
20.05.2007, 01:48
Sponsorluk anlaşmaları imzalamış, iş hayatına "danışmanlık" yapan birine kardeş diye hitap edip de iş dersi vermek biraz abes oluyor.

Anlaşılması için iki şeye bir daha vurgu yapıyorum:

1- Avea herhangi bir firma değil, BENİM ANA SPONSORUM!

yaşın 37 değil 50 bile olsa kardeş derim sana bunda bu kadar gocunacak nevarki? kardeş olmadığımızı iddaa ediyosan o ayrı senin görüşün. ayrıca iş dersi vermiyorum ben. bu bana düşmez.sadece biraz da farklı açıdan yorumlamanız gerektiğini söylüyorum. tecrübeniz vardır buna saygım sonsuzdur. ama yapılan bir işin sadece tek bir yorumu yoktur. herşeye trabzonspor açısından bakmanın da mantığı yoktur. Adamlar özel bir şirket ve herkese aynı derecede sponsor olduktan sonra diledikleri reklamı verirler. Karşı tarafı küçük duruma düşüren bişey olmadığına göre sorun nerede???

pacos_bill
20.05.2007, 01:50
yaşın 37 değil 50 bile olsa kardeş derim sana bunda bu kadar gocunacak nevarki? kardeş olmadığımızı iddaa ediyosan o ayrı senin görüşün. ayrıca iş dersi vermiyorum ben. bu bana düşmez.sadece biraz da farklı açıdan yorumlamanız gerektiğini söylüyorum. tecrübeniz vardır buna saygım sonsuzdur. ama yapılan bir işin sadece tek bir yorumu yoktur. herşeye trabzonspor açısından bakmanın da mantığı yoktur. Adamlar özel bir şirket ve herkese aynı derecede sponsor olduktan sonra diledikleri reklamı verirler. Karşı tarafı küçük duruma düşüren bişey olmadığına göre sorun nerede???

Sizce karşı tarafı, yani Trabzonspor'u, küçük düşüren bir durum yok mu bu reklamda?

BDiler61
20.05.2007, 01:51
eğer mümkünse seneye o formamızın önündeki yazı değiştirilsin

oguzkoc
20.05.2007, 01:52
Sizce karşı tarafı, yani Trabzonspor'u, küçük düşüren bir durum yok mu bu reklamda?

sizin küçük düşürmekten kastınızı ben anlamıyorum yada siz beni anlamıyorsunuz. ortada bi hakaret var mı? fenerbahçe taraftarı o dakikalarda o şekilde davranmadılarmı? bir taraftarın bunları söylemesi küçük düşürmekmidir?

reklam diyorki: Fenerbahçe taraftarıyla birlikte biz bu takımın sponsoruyuz.

demek istediğim şeyi tam anlatamıyorum aslında..

zafer6161
20.05.2007, 01:53

bence yok,şu anda al o reklamı ve yoldan gecen adama sorki fb bu mACTA HANGİ TAKIMLA OYNADI,,HATIRLAMAZ BİLE

Lapina
Valla abi onları yorumlamaktan iflahımız söküldü :(

Yorumlamayacaksın ''Gerekeni Yapacaksın'' bak adamlar istemedikleri şeyi önce bağırdılar çağırdılar olmadı. Ufak tefek ultimatonlar verdiler oda olmadı. En son sinirler tavan yaptı. Kahrolsun endüstriyel futbol.. ! 25 seneye yakın şampiyon olamıyoruz tamam belki yapılanlar bize sıkıntı veriyor , takılıp kalmamakta lazım.BU devranı nasıl döndürebiliriz onun hesaplarının içine girmek gerekir.

pacos_bill
sizin küçük düşürmekten kastınızı ben anlamıyorum yada siz beni anlamıyorsunuz. ortada bi hakaret var mı? fenerbahçe taraftarı o dakikalarda o şekilde davranmadılarmı? bir taraftarın bunları söylemesi küçük düşürmekmidir?

reklam diyorki: Fenerbahçe taraftarıyla birlikte biz bu takımın sponsoruyuz.

demek istediğim şeyi tam anlatamıyorum aslında..

Ben sizi anladım, teşekkür ederim.

Mehmet Fatih Yavuz
20.05.2007, 01:55
ben bugüne kadar büyük takımların hiçbir sponsorunun diğer tarafı bu şekilde rahatsız edercesine etkinliklerine şahit olmadım..
gs-fb-bjk arasında yapsınlar da görelim. yapamazlar.....

daha nasıl bizi küçük düşürecekler ??? sponsor sevinci paylaşabilir.. üzüntüyü de paylaşabilir..
lakin bu şirket benim de sponsorum...

benim sponsorum olan herhangi bir şirket benim üzüntüme sevniç, sevincime üzüntü belirten bir reklamı nasıl oynatabilir???

zafer6161
20.05.2007, 01:56
ben bugüne kadar büyük takımların hiçbir sponsorunun diğer tarafı bu şekilde rahatsız edercesine etkinliklerine şahit olmadım..

daha nasıl bizi küçük düşürecekler ??? sponsor sevinci paylaşabilir.. üzüntüyü de paylaşabilir..

benim sponsorum olan herhangi bir şirket benim üzüntüme sevniç, sevincime üzüntü belirten bir reklamı nasıl oynatabilir???

eğer bizi küçük takım yerine koysaydılar unutmaki o göğüs reklamını vermezlerdi demekki biz büyük takımız

oguzkoc
20.05.2007, 01:59

Oynatabilir. çünkü parasını veriyor adam ve düdüğü dilediği gibi çalabilir. Anlaşmaya aykırı herhangi bir durum söz konusu olmadıktan sonra...

tsukru61
20.05.2007, 02:03
Maçlarda taraftarın arasına girmeyle olmuyor...

Taraftar, Trabzonspor maçının televizyonda yayınlanmasını istiyor. Taraftar, aveanın yaptığı bu terbiyesizliğin karşılıksız kalmasını istemiyor.

Allah, hacıosmanoğlunun duruşunu bozmasın...

Mehmet Fatih Yavuz
20.05.2007, 02:03
ne diyim rahatsanız sorun yok demektir...
ben rahatsız oldum.....

para ödüyor da babasının hayrına ödemiyor parayı... bağış değil ki bu..
karşılıklı kazanç sağlamak için ödüyor bu parayı...
Ts formasının önünün bir değeri var ki veriyor...

dediğim gibi beni rahatsız etti. sizi etmemiş olabilir.. farklı yönden bakıyor olabilirsiniz...

Yasin N.
20.05.2007, 02:05
Allah aşkına sadece birbirinizle laf kalabalığı yapacağınıza ya protesto edin yada susun, ne demek ya adam kalkacam benim seyrederken kahrolduğum, hakkımın çatır çatır yenildiği, alın teriyle kazanmak için çıktığım sahadan 2 bayrakla benim 3 puanımı gasp edecek sonrada bunu kendi maddi çıkarları için malzeme yapacak. Unutmayalım biz sustukça bu adamlar ne olursa olsun bizim üstümüze çıkarlar. TRABZONSPOR kulübü birilerinin reklam malzemesi değildir. Ben yüzlerce mail atarım. gerekirse yazılı bir dilekçeyle hattımıda kapatırım.

oguzkoc
20.05.2007, 02:09
ne diyim rahatsanız sorun yok demektir...
ben rahatsız oldum.....

para ödüyor da babasının hayrına ödemiyor parayı... bağış değil ki bu..
karşılıklı kazanç sağlamak için ödüyor bu parayı...
Ts formasının önünün bir değeri var ki veriyor...

dediğim gibi beni rahatsız etti. sizi etmemiş olabilir.. farklı yönden bakıyor olabilirsiniz...

ya rahatsız olmama mevzusu değil olay. elbette bende rahatsız oluyorum reklamı gazete gördüm bugün ve rahatsız oldum. ama benim rahatsız olmam bunu onun yapmasını engellemez. "sen şampiyon ol sana da yapayım" der adam... böyle derse verebileceğimiz bir cevap var mı?

Emre7
20.05.2007, 02:10
bunların hepsi birbirinden yalaka kimse sıkılmasın bu laflara...
nasıl yalakalık yaparım ayarında diycek bişey yok icraat lazım protesto mu yapacaz kapatın avea hatlarınızı farkeden ne diğerleri de aynı tarz yada bekara kız boşamak kolay gibi cevaplar gelir ama icraat lazım artık....
ama taraftar olarak ne yaparsak yapalım yönetim olarak bunların ezikliğinden kalkmamız lazım.... onlarında birşeyler yapması lazım

Berk Eren
20.05.2007, 02:26
Allah senden razı olsun Tunga abi..
gecen sabah bende sabah gazetesınde gordum bu reklamı..
sinirlensem mi?yoksa bu firma bizim sponsorumuz diye gülsem mi şaşirdım..

ne gerekıyorsa yapalım..ama yeterkı bıseler yapalım..
artık herkes cok abarttı bizi küçük gormeye,yonetım susabılır ama bizler susamayız artık...YETER..

Yasin N.
20.05.2007, 02:27
Herşey bir tarafa biz sanki bu ülkenin takımı değiliz, Bu kadar çirkeflik olurmu yaa, ben mailimide attım bu saatte olurmu demedim telefonumuda açtım çok sert bir şekilde uyardımda. gerekirse tekrar tekrar yaparım.

egeli
20.05.2007, 10:11
ben vestelde çalışıyorum ve yeni ürün tanıtımları vardı.3 büyüğün renklerinde diz üstü bilgisayarlar vardı tanıtımda.Ne yaapcaz şimdi,protestomu edelim ts yok diye.iş ile aşkı karıştırmayalım arkadaşlar acıdır ama TS karın doyurmuyor.

Herkesin düşüncesine saygım vardır,hepimiz insanız ve düşünürüz.Basit işlerle kimsenin kalbini kırmayalım.

Lapina
20.05.2007, 10:14
ben vestelde çalışıyorum ve yeni ürün tanıtımları vardı.3 büyüğün renklerinde diz üstü bilgisayarlar vardı tanıtımda.Ne yaapcaz şimdi,protestomu edelim ts yok diye.iş ile aşkı karıştırmayalım arkadaşlar acıdır ama TS karın doyurmuyor.

Herkesin düşüncesine saygım vardır,hepimiz insanız ve düşünürüz.Basit işlerle kimsenin kalbini kırmayalım.

Sende amma uçtun.Karın doyurmuyormuş. Sadece Trabzonspor ile yatıp kalkan kardeşlerimiz var. Biraz daha dikkatli konuşursan uygun olur.

Ben şahsi olarak düşüncemi akşam söylemiştim tekrar etmekte fayda var. Bunları adam yerine koyup ''protesto'' etmeye ciddiye almaya değmez.Kendi aralarında eğlensinler.

smertkan
20.05.2007, 10:19
Buna benzer bir ticari durumu Soner Boz Marmara Üniversitesindeki panelde fanatik gazetesi için söylüyor. Bu ticari anlayışın Adı sponsorluk, gazetecilik değil iki yüzlülük.Ama maalesef güzelim Ülkemizde Futbolda basında Sponsor da işte bu tür şirketlere kaldı.

COLA TURKA, AVEA herkesin sponsoru ve her ne olursa olsun onlar ticari olarak yaklaşacakar ve bu tür ayıplara imza atacaklar.

Çözüm mü Çözüm yine Soner BOZ dan "YALNIZCA BÜYÜK TAKIM DEĞİL BÜYÜK KULÜPTE OLMAK".

Çok uzatmak istemiyorum İşte Size Büyük Kulüp örneği.

Bayern Münih in Sponsoru Adidastır.Hatta Adidas Yönetim Kurulu Başkanı Bayern Münihin İcra kurulu üyesidir.Ha bu arada İcra Kurulu başkanı KArl Heinz Rumenigedir.

İşte butür yapılanmalardan kurumsallıktan BAyern Münih Büyük Takımdır ve Büyük kulüptür.

Ancak biz küçük hesaplar peşinde koştukça ikinci sınıf işleri başarı saydıkça şerefli ikincilikleri başımıza taç ettikçe maalesef büyük kulüp olamayız.Ve Bu tür iki yüzlü ticari anlayışada sessiz yada sesli katlanmak zorunda kalırız.

Ha bu arada paralı başkan şimdi alın paranızı ve gidin dese ya.Ne oldu diyebilirmi sizce.yani Zenginin parası taraftarın gözünü boyar hepsi okadar.

Hüdai Pervaneli
20.05.2007, 10:31
bence bugun maca cikiyoken onundeki yazilari kopatipta veya hic bi tarafinde avea yazmasin

Yasin N.
20.05.2007, 11:12
Öyle yada böyle adamlar dolaylı yoldan bizimle eğleniyorlar, yönetim dediğimiz şey sadece oturup kös kös beklemekten başka birşey yapmıyor.Zaten onlarda avea logolarını kopartacak kadar yürekte yoktur. Trabzonspor yürekli insanların omuzlarında yükselir, acizlerin omuzlarında sadece sıradanlaşır.

Vkgz
20.05.2007, 12:09
Bizimkiler herseyde Show grubuyla antlasma yapiyorlar. turkcelle anlassinlar cok super olur aslinda. Baksaniza sponsorumuz gol yememize seviniyor:)

A.T.R
20.05.2007, 12:11
bence bunda büyütülecek bir olay yok. Kaldı ki " OHH BE!" sloganı bizim maçın 85. dakikasında icat olunmadı zaten vardı.Hem ne var ki yenilgiden kurtulmakla kalmayıp bir de şampiyonluğu yakalamış bir taraftar topluluğu atılan bu golden sonra "ohh be " demez de ne der yani? Bu kadar alıngan olmanın bence hiç de anlamı yok kaldı ki bu bizi dışarıya karşı "kompleksli" olarak gösterir lütfen dikkatli olalım , hele ki site yönetiminden olan arkadaşlar yöneticilik gereği itidali sağlama konusunda önder olmalılar diye düşünüyorum. Sağlıcakla kalın ve bazı espirilere gülümsemeyi deneyin unutmayın bizler hoşgörü ve zeka abidesi Temellerin idrislerin fadimelerin geleneğinden geliyoruz. Ne yani kalkıp bütün bu fıkralar için de bir protesto başlatmalı mıyız?
Sağlıcakla kalın.

Koray Karadeniz
20.05.2007, 12:47
Yaptıkları çok ayıp bişe yaaa hadi bakalım bu hafta aynısını gese için yapslar bakalım yapabiliyorlarmııı... anca herkezin gücü trabzona yetiyo oda başımızdakilerin sessizliğinden kaynaklanıyo sanki dillerini yutmuşlarrrr... bi olaya da tepki koysalar dicem başmızda adam var yaa ama yok arkadaş herşeyede seyirci kalınmazkiii :@

Nytre
20.05.2007, 13:02
ticari şirketlerin yaptığı olağan bir pazarlama taktiğinden başka bir şey değil arkadaslar... kimse bir şirketi ya da kurumu sponsor olduğu için yargılayamaz...

adamlar bize sponsor oldukları gibi onlara da sponsor olmuşlar.. şimdi bize sponsor oldukları için diğer takımlara neden sponsor oluyorlar diye adamlara KÜSECEK MİYİZ?... :)

çok çalış seninde olsun öyle değil mi?.... trabzonsporumuzun yapması gereken öncelikle trabzon kentine önem vermesidir...

sokağa çıktığınızda trabzonsporumuzu hatırlatan ne var Allah aşkına? bir etrafınıza bakın?...

aylardan beri belki de yıl oldu burada şehri şehir yapan trabzonspora ait bir anıt bile yokken biz burada ticari şeyleri tartışıyoruz... önce bizim olanları değerlendirelim ve yaşatalım...

sahilimiz güzelleşiyor parklarla bahçelerle... o parklar bahçeler arasında güzel bir trabzonspor anıtı yapılarak etrafı büyük trabzonspor bayraklı direklerle v türk bayraklarıyla donatılabilir... trabzonspor tarihine tanıklık edenlerin ve trabzonsporumuzun başarısında katkısı bulunanların resimleriyle donatılabilir..

bunun gibi onlarca şey var ama mevcut yönetim daha masaya yumruğunu vurup lig tv.ye söz geçirmeye bile yeltenmezken benim burada bir şeyler söylemem havaya konuşmam olur

egeli
20.05.2007, 13:05
Sende amma uçtun.Karın doyurmuyormuş. Sadece Trabzonspor ile yatıp kalkan kardeşlerimiz var. Biraz daha dikkatli konuşursan uygun olur.

Ben şahsi olarak düşüncemi akşam söylemiştim tekrar etmekte fayda var. Bunları adam yerine koyup ''protesto'' etmeye ciddiye almaya değmez.Kendi aralarında eğlensinler.

Herşeyine katılırım ama dikkatli konuşma ve uçma kısmına katılamam renkdaşım.

yns61
20.05.2007, 13:18
olurda bu kadar olmaz...

H.Emre
20.05.2007, 13:19
Yaptıkları çok ayıp bişe yaaa hadi bakalım bu hafta aynısını gese için yapslar bakalım yapabiliyorlarmııı... anca herkezin gücü trabzona yetiyo oda başımızdakilerin sessizliğinden kaynaklanıyo sanki dillerini yutmuşlarrrr... bi olaya da tepki koysalar dicem başmızda adam var yaa ama yok arkadaş herşeyede seyirci kalınmazkiii :@

gs maçını yenselerde yenilselerde OH BEE lafını demelerine gerek yoktu çünkü onu bizimle oynadıkları maçta dediler yani şampiyon oldukları maçta. Bence sponsorların kulüp isimlerini kullanarak yaptıkları reklamlar yalnızca o kulübün taraftarlarını ilgilendirir. Mesela yine avea'nın herkes susacak fenerbahçeliler konuşacak diye de bir reklamı olmuştu. o reklam da her yerde karşımıza çıkıyordu. neden ondan rahatsız olmadık, bunlar bizim ana sponsorumuz değilmi nasıl bizi susturmaya kalkarlar diyebilirdik ama işin mizahi tarafının içine etmiş olurduk. kaldıki aynı reklamın trabzonspor ve galatasaray taraftarlarına yöneik olanıda vardı. bahsettiğiniz reklamda da oh bee diyen biz olabilirdik veya her iki taraftada biz olmayabilirdik yani tamamen tesadüf. reklamın muhatabı fenerbahçe taraftarlarıdır.

bence avea son yıllarda sponsorluk anlamında bize en çok faydası olan kuruluştur. bizden başka fb ve gs'nin de sponsoru bir başka deyişle iki istanbul takımının ama herkes susacak trabzonsporlular konuşacak reklamını istanbulun her köşesinde görebilmemiz mümkündü. mesela bu reklamın beşiktaşda birkaç otobüs durağındaki afişlerini protesto eden birine rastlamamıştım. diyeceğim o ki fazla küçülmeyelim artık komik olmaya başlıyoruz.

Yasin N.
20.05.2007, 13:30
görünüyorki bazı arkadaşlar birilerinin reklam malzemesi olmayı çook tan kabullenmişler, Trabzonspor kimsenin eğlenmesi için kurulmuş bir kulüp değildir. beşiktaş maçından sonra niye böyle bir olay olmadıda şimdi oluyor. Olay tamamen açık o insanlar Türkiyeyi istanbuldan ibaret görüp Ligdede sadece 3 kulübün olduğunu geriye kalanlarında sadece malzeme olduğunu düşünüyorlar.

Tunga
20.05.2007, 14:47
Madem öyle olaya biraz iş hayatı boyutundan bakalım:

Ben ana sponsorum yapmışım bir şirketi. Bu şirketin ana amacı benim kulübümün menfaatleri için çaba sarfetmek. Sponsorluk sadece "maddi" destek olmak değildir. Sponsor olduğun markayı yüceltmektir aynı zamanda. Zira benim başarım onun da başarısıdır. Örnek: Başarı forma satışını getirir. Forma satışı onbinlerce Trabzonsporlunun avea'nın gönüllü - gönülsüz reklamını yapmasıdır. Bu "karşılıklı menfaattir. Burada asıl ilginçlik avea'nın şampiyonluk yarışındaki 4 takıma birden sponsor olmasıdır. Avrupa'da sponsorları aynı olan iki kulübe her zaman şüpheyle bakılır. Bu da oldukça normaldir. Günümüzde futbolculara kişisel sponsor olan firmalar var. Bu firmalar o sporcuya gol atınca belli bir reklam panosu önünde sevinmesi için bile servet ödemektedir. Türkiye'deki sistemin garipliğinden dolayı bir kulübe sponsor olan koşa koşa diğerlerine de gitmek durumundadır. Yoksa yerler adamı. Cola Turka bunu yapmadığı için sene başında yeri göğü inletmedik mi?

Bu firma benim sponsorlarımdan birisi değil. benim ANA SPONSORUM. Benim marka olarak pazarladığım değerimin "sözüm ona" takipçisi ve koruyucusu. Sponsorluğunu yaptığı bir başka markanın değerini yüceltmek için BENİM ÜSTÜME BASAMAZ. Bu karşılıklı menfaat işidir. Eğer sen benim menfaatlerimi korumuyorsan, koruyacak bir başka sponsor bulunur. Bu kadar korkmayın. Albayrak ekibi elbirliği ile bu marka değerini ayaklar altına almış olabilir. Ama bu kulübün bir marka değeri vardır ve bu değer sağda solda, abuk subuk konuşmayacak yöneticilerle ÇOK DA İYİ BİR ŞEKİLDE PAZARLANABİLİR. Hiç zor değil. Hele ki pazara şu an vodafone oldukça agresif bir pazarlama gücü ile girmişken Trabzonspor'un eli geçen seneden de güçlüdür.

Diyelim ki fenerin şampiyonluğunu kutlayacaksuın, ki bu en doğal hakkındır. Orada desen ki " 1-2-3-4-5-6-....17 100 yılda Tam 17 şampiyonluk" kim karışır sana. Bunun için çok yaratıcı olmaya gerek yok. Çokça örnek üretilebilir. Ama eğer en basit pazarlama kararlarını bile yönetim kurulunda alan bir şirket, sponsoru olduğu bir başka firmayı kaale bile almadan bir oldu bittiyle bir slogan buluyor ve seni düşünmüyorsa, o zaman onun benim sponsorum olmasının avantajı nedir benim için? Bir çok şirkette bu tür bir olayda sponsorluk biter. Kaldı ki arkasında milyıonlarla ifade edilen bir kitlesi olan bir marka ne yapmaz!

Zaten sorun da tam burada. Bu reklam adım gibi eminim ki, Trabzonspor'u hakir görmek için yapılmamıştır. Olan Trabzonspor'un ciddiye alınmamasıdır. Bu da en şiddetli tepkiye layıktır. Digiturk'ün maçımızı yayınlamaması da benzer bir hakir görmenin sonucudur. Eğer siz bugün buna tepki vermezseniz bir sonraki sponsorluk anlaşmasında başarılı bir mukaveleyi unutun bile.

Spor sahalarında en basit hakem hatasının ardından ortalığı ateş yerine çevirip, elalemi "çetecilikle suçlayan" Albayrak ve ekibi, bu aleni durum karşısında ne hal takınacağını merakla bekliyorum. Aslında pek merakla bekliyorum denmez ya neyse.

Bunun basit bir espri olduğunu söyleyenler olduğunu görüyorum. Güldünüz mü bu espriye?

Kimler güldü?

Trabzonspor'un marka değeri öyle görünüyor ki, daha kendi taraftarı tarafından bile anlaşılmamış. O zaman yönetime laf söylemeye ne hak?

En büyük avea, en büyük digiturk, en büyük cola Turka.... Yürüyün ezin Trabzonspor'u... Kim tutar sizi!

Erkin
20.05.2007, 14:52
Masumane gözüken veya ciddi olan, ucu bize dokunan her şeyin karşısındayız:mad:
Tunga abi açıklamaların için eline sağlık..

Mehmet
20.05.2007, 14:56
Arkadaşlar bunlar alışıldık şeyler. Takmayın kafanıza..
Malum Fenerin gariban duygusal bişeyden haberi olmayan pofpoflanan kolay gaza getirilen yani sömürülmesi kolay olan sürü gbi taraftarı var. Konu onları kandırmak değilmi reklam dünyası işte. Rant nerdeyse her türlü dümenler entrikalar orda olur.

ilhan
20.05.2007, 15:02
Seviyesizlikten başka bir şey değil bu yapılan. Fenerbahçe yalakalığını süper yapiyor tüm kuruluşlar.

Erkin
20.05.2007, 15:09
Seviyesizlikten başka bir şey değil bu yapılan. Fenerbahçe yalakalığını süper yapiyor tüm kuruluşlar.

Yalakalık para getiriyorsa her türlüsünü yaparlar :mad:

6Şafak Aydın1
20.05.2007, 15:18
igrenc bir gelisim.

Gönül isterki sponsorlara muhtac kalmayip o formayi "lekelendirmemek" . Bu noktaya ulasirsak bence bazi seyleri tüm camia olarak anlamisiz demek olurdu. Ayni sekilde resmi siteye girerken sponsored by e-kolay.net `i görmek kahredici ...

Sponsorluktan tut Yayinciliktan Habercilige ve Yöneticilige kadar "hatalar" zinciri bu durumu meydana getiriyor .

Kobalas61
20.05.2007, 15:23
avea nın...

Hüdai Pervaneli
20.05.2007, 15:34
bundan sonra avea hatti ile ilgim kalmayacaktir

Travelair
20.05.2007, 15:36
Yöneticiler yönetici değil de burda asıl baskıyı taraftar yapabilir, yoksa bunlar aynen ve artarak saygısızlıklarına devam ederler

Hüdai Pervaneli
20.05.2007, 15:42
yonetimde is yok

Yasin N.
20.05.2007, 15:43
Arkadaşlar bunlar alışıldık şeyler. Takmayın kafanıza..
Malum Fenerin gariban duygusal bişeyden haberi olmayan pofpoflanan kolay gaza getirilen yani sömürülmesi kolay olan sürü gbi taraftarı var. Konu onları kandırmak değilmi reklam dünyası işte. Rant nerdeyse her türlü dümenler entrikalar orda olur.

Ne takmaması be, onu takma bunu takma yok daha neler. Benim taraftarı olduğum tek bir kulübüm var başkada yok ve olamazda, eğer bu takıma öyle yada böyle dil uzatan birileri varsa ve bu dilin savunucuları yada bu dili kaale almayanlar varsa ben onlarında taraftarlılığından ve Trabzonsporluluğundan şüphe duyarım. Tekrar söylüyorum TRABZONSPOR kulübü bir reklam malzemesi değildir. Ben protestomu yaptım eğer sizde destek vermek isterseniz 444 1 500 buyrun.

coskun0661
20.05.2007, 15:44
lick tv den sonra bide bunlar cıktı başımıza yaavv..kımı protesto edecegımızı saşırdık ..herkes bizimle ugrasıyo..tabi başkanın vede yönetıcın olmazsa böle ugrasırlar...bi tanesıde cıkıp demıyoki kardeşim siz neden bizim macımızı yayınlamıyosunuz diye..yok olmuycak ta bu gidişle..

Salih61
20.05.2007, 15:48
bence de avea bizim de sponsorumuz bu konuda yönetim olarak uyarı vermemiz gerekir

cendelsahinov
20.05.2007, 15:51
gerçekten yuh be... (onlara)

pReN@_61
20.05.2007, 15:57
Bu işler artık mide bulandırıcı noktaya ulaştı.Her şeyin başı HER ZAMANKİ gibi yönetim...bir yönetim bu kadar mı patavatsız olur !

eys_61
20.05.2007, 16:06
Her fırsatta Trabzonspor'u "en zayıf halka" olarak gören ve gösteren reklamcıların böyle bir kampanyaya cesaret edebilmesi hiç de şaşırtıcı değil.Bizler tarafta ve tüketici olarak elimizden geleni yapmalıyız tabi ki ama bu imaja sebebiyet veren başlıca kişiler bir şey yapmayacak mı acaba?

Şentürk
20.05.2007, 16:09
Yönetim iyi uykular:mad:

Cyzio
20.05.2007, 16:11
Bütün yazılanları okudum. Benim bu konudaki görüşlerim Tunga'nınkine oldukça yakın. Ama bütün bu olanlar gösteriyor ki, her klübün bir ve yalnız bir sponsörü olmalı. Bir şirket, birden fazla klübe sponsör olunca ortaya böyle abuk durumlar çıkabiliyor. Tabii Tunga'nınkiyle benzer bir soruyu ben de soracağım: Aynı reklâmı son bir ay içinde oynanan Fenerbahçe - Beşiktaş lig ve kupa maçlarında niye yap(a)madılar? Eminim bu soruya verecekleri makûl bir cevapları vardır.

Meseleye bir de şu pencereden bakalım. Eğer Avea ve Turkcell, ikisi birden Trabzonspor'a sponsör olsalardı ve yöneticilerimizden biri (Haydi biraz mizah unsuru katıp, "Faruk Kanca" diyelim), Turkcell'i Trabzonspor formasıyla reklâma çıkıp,

-"Oh bee... Gene birinciyiz. Avea da nal toplamış."

dese, Avea'nın tepkisini kestirebilir miydiniz?

Oğuzhan Görkan
20.05.2007, 16:46
bunlara verilecek en iyi cevap her zamanki gibi şampiyonluk başka çözümü yok!

Kadir Aydın
20.05.2007, 16:50
Abartmaya gerek yok. Herkes kendi penceresinden bakar bu tür olaylara...

Şuayip Aydın
20.05.2007, 16:54
sene bi sampiyon olsakta sunlar avuclarını yalasalarrrrr cok ama cok gulerim hade ziya hoca 24 yıl sonra bir ilk ki başar kupayı bize getir hocam hayde bu yonetim gitmeli ama ziya hoca ile yolla devamm sene sen bizi şampiyon yap bize de seni tarihe yazalım hocammmmmmmmm

ama tabi cifte kupa istiroyuz senden hocam hem turkiye kupası hemde turkcell super lig kupası dunya biz konusmaya başlamamlıa artıkkkk

Emre Emiroğlu
20.05.2007, 17:06
[QUOTE=desertstrom61;798977]aynı reklamı gs-fb-bjk nin birbirine olan maçlarında kullansınlar da alınlarından öpeyim...
QUOTE]
kesinlikle katılıyorum !!!!

Naim
20.05.2007, 17:18
herşeye trabzonspor açısından bakmanın da mantığı yoktur.

Herşeye Trabzonspor Açısından Bakmayacaksanız
Trabzonsporun Çıkarlarını kıçı kırık bir gsm firmasının çıkarlarından üstün tutmayacaksanız
Trabzon Camiasına En hafif tabiriyle yapılmış bir saygısızlığı kendince yorum getirip tevil etme yolunu deneyecekseniz

Ya bu platform Yanlış bir Platform
Yada Siz Yanlış Yerdesiniz

Bu platformda daha öncede defalarca sizin gibilerin umursamadığı ama Trabzonspor markasının değeri için yapılan çabalar olduğu için bu platform o açıdan rüştünü ispat etmiş. O bakımdan o kısmı geçiyoruz.

Eh madem Siz Her şeyeTrabzonspor Açısından Bakmayacaksınız yolunuz açık olsun
Biz Herşeye Trabzonspor Açısından bakanlarla yolumuza devam ederiz.

Trabzonun Trabzonsporun ne anlam ifade ettiğini bilen Sponsorluk nedir İş hayatı nasıl olur bilenlerin hayatında mesleki olarak ne gibi ürünler ortaya koyduğu bilinmeyenler tarafından eleştirilmesi oldukca abes olmuş. O bakımdan Alıntıladığım mesajın gereksiz yerlerini hem siz arkadaşların tekrar okuyup yorulmaması hemde benim cevap vermeye değmeyen kısımlarla uğraşmamam için kestim.

Enes Berfin
20.05.2007, 17:27
Trabzonsporun Çıkarlarını kıçı kırık bir gsm firmasının çıkarlarından üstün tutmayacaksanız
Trabzon Camiasına En hafif tabiriyle yapılmış bir saygısızlığı kendince yorum getirip tevil etme yolunu deneyecekseniz

Bu platformda daha öncede defalarca sizin gibilerin umursamadığı ama Trabzonspor markasının değeri için yapılan çabalar olduğu için bu platform o açıdan rüştünü ispat etmiş. O bakımdan o kısmı geçiyoruz.

Trabzonun Trabzonsporun ne anlam ifade ettiğini bilen Sponsorluk nedir İş hayatı nasıl olur bilenlerin hayatında mesleki olarak ne gibi ürünler ortaya koyduğu bilinmeyenler tarafından eleştirilmesi oldukca abes olmuş. O bakımdan Alıntıladığım mesajın gereksiz yerlerini hem siz arkadaşların tekrar okuyup yorulmaması hemde benim cevap vermeye değmeyen kısımlarla uğraşmamam için kestim.

Aynen abim katiliyorum, ben acikcasi her konuya Trabzonspor acisindan bakarim ve ailemden sonrada Trabzonsporum geldiginide belirtmek isterim esas ve gercek taraftarlik takimina sahip cikmakdir.

macka61
20.05.2007, 17:40
avea yı gerçekten kutluyorum sponsoru olduğu 2 kulüp gol atıyor diğerine oley öbür sponsoruna yani bizim gole tüh diyor bravo avea ya ben aveya ya kızmıyom avea kullanmıyom bundan sonra hiç te kullanmam olur biter ama ben Trabzonspor yönetimine kızyorum siz orada ne yapıyorsunuz kulüp mü yönetiyorsunuz adamler maçımızı vermez bişey demezler sponsorumuz attığımız gole tüh der üzülür yine bir şey demezler yönetim sadece sportif başarı için başa gelmiyor haklarımızı savunmak içinde seçiliyor bunlar ne yapıyor hiç bir şey yazıklar olsun bize sizleri hala yönetimimiz olarak tutuyoruz ya yazıklar olsun bende dahil

guci 29
20.05.2007, 17:53
eeeeee demek ne yapıyormuşuuuuuzzzz avea hat kullanmıyor muşuuuuuzzz bu kadar basit

POYRAZ
20.05.2007, 17:57
Ortada Trabzonspor alyhine bir durum söz konusu degil. Bizim oldugu kadar onlarin da sponsoru ve onlar haksiz da olsa sampiyon oldular. Avea da bu sekilde cazip görünüp hat satmaya calisiyor.
Bu durumda bizim kizdigimiz kadar Cimbok ve Jimnastikci kara kargalarin da kizmasi gerekiyor.

Mayls
20.05.2007, 18:07
Ortada Trabzonspor alyhine bir durum söz konusu degil. Bizim oldugu kadar onlarin da sponsoru ve onlar haksiz da olsa sampiyon oldular. Avea da bu sekilde cazip görünüp hat satmaya calisiyor.
Bu durumda bizim kizdigimiz kadar Cimbok ve Jimnastikci kara kargalarin da kizmasi gerekiyor.

Ama madem iki tarafinda ana sponsorusun o zaman tarafsiz olacaksin

POYRAZ
20.05.2007, 18:08
Ama madem iki tarafinda ana sponsorusun o zaman tarafsiz olacaksin
Haklisin da güzel kardesim............... Keske biz de sampiyon olabilseydik iste ahh.

Şuayip Aydın
20.05.2007, 18:16
Haklisin da güzel kardesim............... Keske biz de sampiyon olabilseydik iste ahh.
seneyeeeee onemuzde kimse duramıyacak

varan 1

http://img183.imageshack.us/img183/2665/uefakupanm0.jpg (http://imageshack.us)

ufea kupası

varan 2

http://img260.imageshack.us/img260/8132/turkiyekupasilogoce1.jpg (http://imageshack.us)

fortis turkiye kupası

varan 3

http://img171.imageshack.us/img171/6784/tffsuperligis4.gif (http://imageshack.us)

superlig şampiyonlugu veya kupası
bunlar her halde yeterrrr:tsbayrak:

Selman
20.05.2007, 18:17
Yok reklamdı, yok sponsordur yapar.Oh ne güzel.Tunga abiye katılıyorum.Birilerini sevindirmek için Trabzonspor'u ezemezsin kardeşim.

Trabzonspor kulübünü hala yöneten birileri var dimi?Ben pek emin değilim de.

POYRAZ
20.05.2007, 18:18
seneyeeeee onemuzde kimse duramıyacak

varan 1

http://img183.imageshack.us/img183/2665/uefakupanm0.jpg (http://imageshack.us)

varan 2

http://img260.imageshack.us/img260/8132/turkiyekupasilogoce1.jpg (http://imageshack.us)

varan 3

http://img171.imageshack.us/img171/6784/tffsuperligis4.gif (http://imageshack.us)

bunlar her halde yeterrrr:tsbayrak:

Vay be :D:D

Şuayip Aydın
20.05.2007, 18:19
Vay be :D:D
nasıl ama poyraz abi guzel olmus dimi abi
:ts2::tr::ts::tr::ts2::tr::ts:

Salih61
20.05.2007, 18:20

Trabzonun Trabzonsporun ne anlam ifade ettiğini bilen Sponsorluk nedir İş hayatı nasıl olur bilenlerin hayatında mesleki olarak ne gibi ürünler ortaya koyduğu bilinmeyenler tarafından eleştirilmesi oldukca abes olmuş. O bakımdan Alıntıladığım mesajın gereksiz yerlerini hem siz arkadaşların tekrar okuyup yorulmaması hemde benim cevap vermeye değmeyen kısımlarla uğraşmamam için kestim.:yattara::yattara:

Yasin N.
20.05.2007, 18:26

Kardeşim sen anlamıyon herhalde olanları yada farkında değilsin, adamlar açık bir şekilde bizi küçük düşürüyorlar, adamlar bizimle dalga geçiyorlar, sanki biz başka ülkenin takımıyızda biz fenere gol atınca tüh bee oluyor. Sen farkında değilsin ama biz kullanılıyoruz hemde birilerinin çıkarları için.

Şuayip Aydın
20.05.2007, 18:26

:yattara::yattara::bmn1:

Mayls
20.05.2007, 18:28

Evet ama bence Türk futbolunun adil olmasi her sorunu ortadan kaldirir. Zaten bu arenada adalet olsa 24 yil hasret cekmezdik. Bu arena biraz adil olsa Fenerbahce maci seyircisiz oynanirdi. Ümit Özat macta hak ettigi kirmizi karti alirdi. Umut Bulut karsi karsiya kaldigi pozisyonlarda ofsayt diye durmazdi gider golünü atardi. Bu arena biraz adil olsa belki sampiyon olan tek Anadolu ekibi biz olmazdik. Bu arena adil olsa inanki tek derdimiz kendimizle olurdu

saygilarimla

POYRAZ
20.05.2007, 18:33
Kardeşim sen anlamıyon herhalde olanları yada farkında değilsin, adamlar açık bir şekilde bizi küçük düşürüyorlar, adamlar bizimle dalga geçiyorlar, sanki biz başka ülkenin takımıyızda biz fenere gol atınca tüh bee oluyor. Sen farkında değilsin ama biz kullanılıyoruz hemde birilerinin çıkarları için.
Fe-be gol yiyince "Tüh bee" seklinde gelen mesaj, fe-be Trabzonspor'dan gol yedigi icin miydi? Eger öyleyse fikrimi tamamen degistiriyorum. Madem öyle bizim de sponsorumuz oldugu icin biz de fe-be'den gol yedigimiz icin ayni mesajin bizim icin gönderilmesi gerekiyordu. Su durumda acilan topik bastan sona kadar hakli. Ben fe-be'nin baska bir maci icin bu sms yollndi sandim.
Ayrica "Kardesim sen anlamiyon herhalde" seklinde bir cümle yazacagina "Renkdas sanirim sen farkinda degilsin....." seklinde bir seyler karalamani tavsiye edebilirim. Tanimadigim bir insanin benimle kahvehane agziyla konusmasina izin veremem sevgili renkdas. Bundan sonra dikkat edelim lütfen.
Tesekkürler.

POYRAZ
20.05.2007, 18:35
nasıl ama poyraz abi guzel olmus dimi abi
:ts2::tr::ts::tr::ts2::tr::ts:
He he evet güzel olmus.:alkış:

POYRAZ
20.05.2007, 18:37
Evet ama bence Türk futbolunun adil olmasi her sorunu ortadan kaldirir. Zaten bu arenada adalet olsa 24 yil hasret cekmezdik. Bu arena biraz adil olsa Fenerbahce maci seyircisiz oynanirdi. Ümit Özat macta hak ettigi kirmizi karti alirdi. Umut Bulut karsi karsiya kaldigi pozisyonlarda ofsayt diye durmazdi gider golünü atardi. Bu arena biraz adil olsa belki sampiyon olan tek Anadolu ekibi biz olmazdik. Bu arena adil olsa inanki tek derdimiz kendimizle olurdu

saygilarimla
Haklisin. Ben zaten bizimle oynadiklari mac ile alakasi oldugunu bilmiyordum. Sanirim dikkatimden kacmis. Dedigin gibi adil olmalari acisindan biz de gol attigimiz zaman ayni sekilde sevinc belirten bir sms, gol yedigimiz zaman ise "Tüh bee" seklinde bir mesaj gelmeliydi. Cifte standartin, iki yüzlülügün ispati degil de nedir?

oguzkoc
20.05.2007, 18:41

bir yazıdan alıntı yapıosanız ya hepsini alıntı yapın ya da hiç yapmayın direk cevap vermeyi tercih edin. sadece şu cümleyle ben bile kendi yazdığıma kızarım. anlamak istediğiniz yeri yazıdan söküp buraya koymanın ne mantığı var?

Samet Berber
20.05.2007, 18:43
allah sizi kahretsin yaaa bu kadar da şerefsizlik olmaz kii bide alkışlayın diolar bu türkiyede fenerlilerden başka ahmak mı warda alkışlıcaklar ne olduda alkışlıcaz ki nasıl şamp. olduğunuzu tüm dünya bilio bide bizim üzerimize reklam yapmışlar o 85 teki golü atamasaydınız o ah ları oh ları nasıl çekicektiniz merak ediorum açıkcası

Salih61
20.05.2007, 18:53
bu saatten sonra basiretli bir yönetimin yapması gereken şu derhal sponsorluk anlaşmasını gözden geçirmeli aveaya ihtar verilmeli gerekirse sözleşme tek taraflı fesh edilmelidir.Çünkü ortada çok büyük bir terbiyesizlik ve ciddiyetsizlik vardır...Ama nerde bizde öyle yönetim nerde elini masaya vuracak yönetim nerde...:(

klidalı_4161
20.05.2007, 20:00
Ya biz başkaldırmadıgımız surece kendımızı gostermedıgımız surece bu boyle devam eder bu adamlar bole alışmak lazım ama bı gun bı patlıcaz gorcekler

Mustafa AYDIN
20.05.2007, 21:40
Bunlara verilecek en iyi cevap seneye kafalarına vura vura alınacak bir şampiyonluktur,yoksa etrafta it çok hangi birini susturacaksın ki..

Gamze
20.05.2007, 21:47

Bence esas can alıcı nokta burası.Bu şekilde baktığımızda problemi göreceğiz.Adımız Trabzonspor değil Galatasaray olsaydı bu reklamı göremezdiniz.Açık ve net.

Salih61
20.05.2007, 22:22
avea kartımı kıracam eger bir özür gelmezse

atabaş
20.05.2007, 23:35
aslında bunların yaptıkları özet olarak şerefsizlik başka birşey degil

ramazankement
21.05.2007, 01:03
işte yönetim böle şeylere sesini çıkartmadıgı için istenmiyor sonra albayrak ben daha ne yapayım diyor paranla resil olma başkann yaa çek git ya da ts yi sampion yap tüm milleti sustur böle susarak başkanlık ypılmaz.........

Murat Aydın
21.05.2007, 01:17
yapılan çok yanlış birşey bakalım yönetim ne diyecek bu duruma yine sessiz mi kalacak

bence avea ile olan sözleşme bugün fes edilmeli ama nerde bizde bunu yapacak yürekteki yöneticiler

Selim Turan
21.05.2007, 01:37
Ya bırakınya senin futbolcuların 2-1 öndeyken dalga geçercesine yürüyerek oynasın yorulmuş gibi yapsın sonrada golü iyince sanki bir şey batmış gibi koşmaya başlasınlar. Avea yıda Feneride Coşturan topcularımızdır...

Lapina
21.05.2007, 08:17
StANDby007 bencede biraz daha dikkatli konuş veya yaz ! Bu takımın büyüklüğü şampiyonluk kupa alınan galibiyetler büyüklüğü değildir. Onurlu duruşudur. Bu onurlu duruştur bize şampiyonluk özlemi çektiren. Ve bu ''onur''lu bekleyişin sonu ''ölüm'' olsada bekleriz.

bordoylamavi
21.05.2007, 08:38
konuyu saptırmamak lazım aveanın yaptığı patavatsızlıktır bence. sponsorluğunu yaptığı takımları küçük düşürmemesi gerekirdi bir sponsor olarak

Misina
21.05.2007, 13:35
gazetelerde tam sayfa ilanlar gördüm çıldırmak üzereyim

Hüdai Pervaneli
21.05.2007, 13:59
ben olsan avea kartimi dirke kirardim

LaZo_52
21.05.2007, 14:02
bu ne be gardasum bole bı saygısızlık olurmu da bunlar ısı ıce cozuttu grdasum ya adaletsızlık bu

Ycandan
21.05.2007, 15:06
Avea'yla sponsorluk anlaşması yapmanın baştan yanlış olduğunu düşünüyorum.Aynı anda fb,gs,bjk sponsoru olan bir firma ilk fırsatta bizi ikinci plana atardı ve attı.Gereken yapılmalı ve bir öneri.
Sponsorluk anlaşmalarından elde edilen paranın gelirlerde ciddi bir yer tuttuğunu biliyorum.Fakat Trabzonspor gibi her anlamda radikal bir kulübün daha çok para veriyor diye her firmayla anlaşma yapmasını anlamıyorum.Ben şahsen daha az paraya Vestel le anlaşma yapılmasını tercih ederim.Ünallı,Hamili,Şotalı senelerde formamızda Vestel yazardı ve vestel le özdeşleşmiştik.Ve bu yüzden Vestel Manisa nın beyaz formalarını görünce o senelerdeki takım ve futbolcular aklıma gelir.

Hüseyin Çümen
21.05.2007, 15:13
ben kendi adıma bunda protesto edilcek bişi göremiorum adamlarla anlaşma yapmışlardır böle bi jest yapmışlardır bence hoş olmuş febe den nefret te etsem bunde bişi göremedim

ona bakarsak twigy ide protesto edelim o terlikler gol olunca seviniolar febe gol attı die hoplayıp zıplıolar

Berat
21.05.2007, 15:22
Öyle birşey yapmalıyız ki, AVEA'ya "AH BE! Ne kadar büyük eşşeklik etmişiz de Trabzonspor'u reklamımıza malzeme etmişiz" dedirtebilelim..Yönetimin de bu konuyla ilgilinemesi şart..Az buz bir olay değil..

Badaloğlu
21.05.2007, 15:29
Valla bu reklamı geçen hafta içinde gazetede,hemde tam sayfa görünce bende aynı tepkiyi verdim.Bunlar ne şerefsiz adamlar dedim.Fener'e oh be!...çektiren dallamalara sormak lazım.Trabzon'un sponsoru kim?Nasıl böyle bir rezil reklama imza atabiliyorsunuz?Hayret yahu!Delirtecek bu adamlar bizi en sonunda...

Avean batsın emi...

Sevgi
21.05.2007, 15:37
Başkanı Albayrak olan kulübe herşey yapılır.Bunu anasponsorumuz başta olmak üzere herkes çok iyi anlamış herkes fırsat bu fırsat bir daha Albayrak gibi başkanı nasıl buluruz diyerek ezdikce eziyor.
Yazıklar olsun!

Egemen Yılmaz
21.05.2007, 17:47
yapılan şey hoş değil elbet ama bence fazla abartmamamız lazım. avea bizim de sponsorumuz, galatasarayın da sponsoru, fenerbahçe galatasaray maçında şampiyon olsa o maçın dakikalarını yazıp "oh be, ah be" diyeceklerdi. sonuçta fenerlilere hitap eden bir reklam olduğu için bize yapılmış bir saygısızlık olarak görmüyorum ben.

Badaloğlu
21.05.2007, 18:11
yapılan şey hoş değil elbet ama bence fazla abartmamamız lazım. avea bizim de sponsorumuz, galatasarayın da sponsoru, fenerbahçe galatasaray maçında şampiyon olsa o maçın dakikalarını yazıp "oh be, ah be" diyeceklerdi. sonuçta fenerlilere hitap eden bir reklam olduğu için bize yapılmış bir saygısızlık olarak görmüyorum ben.

Yahu kardeşim, birde bize saygısızlık yapıldığını düşün ne olur?Olaya o gözle bak,yani bu adamlar bize saygısızlık yaptılar de ne olur?

Yahu bu hafta sen gördün mü Avea'nın, Galatasaray-Fener maçından sonra ah!,oh! çekmelerini???:mad: Aynısını yapsınlar o zaman Galatasarayada bizde senin gibi düşünelim.

A.Alper
21.05.2007, 18:43
20 milyon > 4 milyon onlarda para kazanmak için bizi ezerek reklam yaptılar taraf oldular objektiflik yok oldu sporsor olarak herkese eşit davranmalılar tepki olarak 055577****7 numaralı hattımı kırdım herkesi bu şekilde tepkisini ortaya koymaya davet ediyorum bunlar ancak bundan anlar dini imanı para olanları parayla sınayacaksın...

Erkut Ay
21.05.2007, 18:58
bunların zoruna giden bir şeyler varki herşeyi farkındaysanız trabzonsporun kötü bir sezonunda yönetimin aciz bir sezonunda herşeyi üst üste getirdiler ama trabzonsporun adı bile 4 sıraya yetti böylelerini takmayacan utanmazlık diz boyu keşke bu takımımızda onlara dersini verseydi ama yinede biz trabzonsporluyuz ne olursa olsun.....

muratbesir61
21.05.2007, 19:00
bunlar olağan şeiler yani bu zamana kadar trabzonsporu yücelten yada ii gösteren bişi görmedim ben...yazılı we görsel basın bu adamların elinde istediklerini yapıolarr...

Erkut Ay
21.05.2007, 19:01
o fenerbahçeyede hersene avrupada 4.5 takıp ah oh çekiyorlar o zaman onlarda ay ay diye ses çıkarıyorlarmıydı acıyormuydu bi tarafları rezil herifler....

Özsu
21.05.2007, 20:18
Benim takımım gol atacak ..
Ve yine benim takımımın sponsoru ; ''ahh bee!! yapma bee!!'' çekecek..
Olmaz olsun öyle sponsor..

KemalEROĞLU5961
21.05.2007, 20:56
Başkan olsam aveayla olan anlaşmamı fesheder, vodafone veya turkcell'le anlaşır(ekonomik açıdan kayıp yaşayabiliriz ama olsun), hani bir Pepsi reklamı vardı ya Coca Cola'yı aşağıladıkları onun benzeri bi reklam çekilmesini talep ederdim anlaştığım firmadan. Hem aveayla dalga geçilsin hem de reklam full bordo-mavi olsun. Kısasa kısas anlayacağınız. Ama bizde öle başkan nerde yumruğunu masaya vuracak da Trabzonspor'un onurunu savunacak!!!

cyberentalpi
21.05.2007, 21:03
Başkan olsam aveayla olan anlaşmamı fesheder, vodafone veya turkcell'le anlaşır(ekonomik açıdan kayıp yaşayabiliriz ama olsun), hani bir Pepsi reklamı vardı ya Coca Cola'yı aşağıladıkları onun benzeri bi reklam çekilmesini talep ederdim anlaştığım firmadan. Hem aveayla dalga geçilsin hem de reklam full bordo-mavi olsun. Kısasa kısas anlayacağınız. Ama bizde öle başkan nerde yumruğunu masaya vuracak da Trabzonspor'un onurunu savunacak!!!

En mantikli yorum bence. Ts aslinda 3 Istanbul takiminin izinde gidiyor sponsor anlasmalarinda. Onlara Ulker tam destek veriyor. Bizimkilerde onla anlasiyor.
Herkes avea bizimkilerde pesinde. Bunda tuhaflik avr bencer. Formamiz kesinlikle karizmaya 3 5 kurus fazlaya gidiyor.

Ama acikca sitedeki banner cok ta tepkisel degil. Biz samp olsak ayni seyide bize yapardi. Normal yeni

Kasım Hilal
21.05.2007, 23:14
Zaten ben kullanmıyorum.

Egemen Yılmaz
22.05.2007, 18:56
Yahu kardeşim, birde bize saygısızlık yapıldığını düşün ne olur?Olaya o gözle bak,yani bu adamlar bize saygısızlık yaptılar de ne olur?

Yahu bu hafta sen gördün mü Avea'nın, Galatasaray-Fener maçından sonra ah!,oh! çekmelerini???:mad: Aynısını yapsınlar o zaman Galatasarayada bizde senin gibi düşünelim.

elbette haklısın ama bu istanbul yandaşlarının yaptıkları yanında az kalıyor. maçımızın yayınlanmadığı bir ortamda böyle şeyler önemsiz gibi geliyor insana.

Gürkan
22.05.2007, 19:13
Bir avea hattım vardı.Sırf Trabzonspor muhabbeti ile kapatmamıştım. kullanmasanda duruyordu.faturalı hat. iptal zamanı gelmiş demek ki. bunlar bir çocuğunu diğerinden ayıran ebeveyn misali.

Tunga
22.05.2007, 19:27
elbette haklısın ama bu istanbul yandaşlarının yaptıkları yanında az kalıyor. maçımızın yayınlanmadığı bir ortamda böyle şeyler önemsiz gibi geliyor insana.

Her ikisinin birbirinden zerre kadar farkı yok. TRABZONSPOR'u önemsemiyorlar.

İşin ticari, maddi tarafları hikaye. Trabzonspor kendisini önemsetecek.

Bir hikaye...

Şenol Güneş TD, Atay Aktuğ başkan. Digiturk'te, Sarı Kanarya, Kara Kartal, Aslan Cimbom diye programlar var. O zamanki yönetim bastırıyor ve bugün halen yayınlanmakta olan Bordo - Mavi programı yapılmaya başlanıyor.

Bir hikaye...

Aynı dönem. Şenol Güneş lig ikincisi ve şampiyonluğun en büyük iki adayından birinin hocası. TRT Stadyum programı bizim maçı adet haline getirdiği üzere gece saat 23:30'dan sonra yayınlıyor. O gece Şenol Güneş bağlanacak diye haber yapıyorlar. Ama ne var ki fb, bjk, gs konuşmaktan saat 24:00'a kadar sıra bize gelmiyor. Sonra TRT anons yapıyor: "Şenol Hoca telefonumuza çıkmıyor" diye. Ertesi gün Şenol Hoca açıklama yapıyor: "Futbolcularımı ve kendimi bizi ciddiye almayan programlara rating malzemesi yapmayacağım".

Başarılı olmak için medya desteği şart değil. Bizim hiçbir zaman olmadı. Ama destek olmayana "yalakalanmaya da" gerek yok!

Lapina
22.05.2007, 19:37
Her ikisinin birbirinden zerre kadar farkı yok. TRABZONSPOR'u önemsemiyorlar.

İşin ticari, maddi tarafları hikaye. Trabzonspor kendisini önemsetecek.

Bir hikaye...

Şenol Güneş TD, Atay Aktuğ başkan. Digiturk'te, Sarı Kanarya, Kara Kartal, Aslan Cimbom diye programlar var. O zamanki yönetim bastırıyor ve bugün halen yayınlanmakta olan Bordo - Mavi programı yapılmaya başlanıyor.

Bir hikaye...

Aynı dönem. Şenol Güneş lig ikincisi ve şampiyonluğun en büyük iki adayından birinin hocası. TRT Stadyum programı bizim maçı adet haline getirdiği üzere gece saat 23:30'dan sonra yayınlıyor. O gece Şenol Güneş bağlanacak diye haber yapıyorlar. Ama ne var ki fb, bjk, gs konuşmaktan saat 24:00'a kadar sıra bize gelmiyor. Sonra TRT anons yapıyor: "Şenol Hoca telefonumuza çıkmıyor" diye. Ertesi gün Şenol Hoca açıklama yapıyor: "Futbolcularımı ve kendimi bizi ciddiye almayan programlara rating malzemesi yapmayacağım".

Başarılı olmak için medya desteği şart değil. Bizim hiçbir zaman olmadı. Ama destek olmayana "yalakalanmaya da" gerek yok!

Düşüncelerimin son noktası bu cümledir ama bir türlü kurup yazamadım. Bizi ciddiye almayanı biz ''protesto'' mantığı ile ciddiye almıyor muyuz ? Ve bu da onların ratingini artırmıyor mu ?

surmeneli_keles
22.05.2007, 19:56
ulannn varyyaaa bunlara ne dense azdırrrr

My
22.05.2007, 20:21
20 milyon > 4 milyon onlarda pa...Şunu anlamakta zorluk çekiyorum. Bu 20 milyon neye göre şekillenmiş. Biz bu 20 milyonu neye göre ve niye kabulleniyoruz. Herkesin kendini 20 25 milyonluk bir zümreye itelediği ortamda kendimizi neden 4 milyonluk bir kitlenin içine sıkıştırıyoruz. Zamanında soytarının biri kalktı 25 milyon bilmemne taraftarı dedi. O zaman neredeyse adama kıçımızla güldük te şimdi ne oldu da bunu. Bende mi bi enayilik var, çok mu fazla ayrıntıcıyım biilmiyorum ama medya büyük bir güç vesselam :)

My
22.05.2007, 20:26
Bugün Avea dün Dyo, Digitürk vs., yarın ise bir başkası... Trabzonspor, Trabzonsporlu demek sürekli bu merkezcilerle mücadele demek. Sürüye dahil olmamanın bedeli :) Yaptıkları büyük saygısızlık. Benim sponsorum ben gol yeyip lig mücadelemde tökezlenmeme ohh be! çekebilyorsa çüş demek lazım da yönetimimiz de bir kere parmağını kımıldatsın be arkadaş!

Samet Berber
22.05.2007, 21:33
Bugün Avea dün Dyo, Digitürk vs., yarın ise bir başkası... Trabzonspor, Trabzonsporlu demek sürekli bu merkezcilerle mücadele demek. Sürüye dahil olmamanın bedeli :) Yaptıkları büyük saygısızlık. Benim sponsorum ben gol yeyip lig mücadelemde tökezlenmeme ohh be! çekebilyorsa çüş demek lazım da yönetimimiz de bir kere parmağını kımıldatsın be arkadaş!
haksız olduğun en ufak bir nokta bile yok hayr kardeşim hiç bir insan bana kalkıpta fenerbahçenin 20 milyon taraftarı olduğunu we fenerin trabzonspordan büyük olduğunu kanıtlayamaz öyle hakemlerle yenmek büyüklük olmuo görüoz avrupada türkiyenin en iii takımını (puhaaha her sene -25 averaj gitme daha iyiy (bizim gibi :(

Gürkan
22.05.2007, 22:33
Şunu anlamakta zorluk çekiyorum. Bu 20 milyon neye göre şekillenmiş. Biz bu 20 milyonu neye göre ve niye kabulleniyoruz. Herkesin kendini 20 25 milyonluk bir zümreye itelediği ortamda kendimizi neden 4 milyonluk bir kitlenin içine sıkıştırıyoruz. Zamanında soytarının biri kalktı 25 milyon bilmemne taraftarı dedi. O zaman neredeyse adama kıçımızla güldük te şimdi ne oldu da bunu. Bende mi bi enayilik var, çok mu fazla ayrıntıcıyım biilmiyorum ama medya büyük bir güç vesselam :)

Önce ortaya bir fikir atarsın. ilk başta herkes güler ama sen inatla devam edersin. zamanla birer ikişer herkes bu fikirden bahsetmeye başlar.ve artık kimseye garip gelmez. bir iki karsı gorus cıkar. sonra gun gelır herkes o kadar kanıksamıstırkı durumu artık o fıkır dogruymus gıbı konussulur.

Tunga
22.05.2007, 23:22
Düşüncelerimin son noktası bu cümledir ama bir türlü kurup yazamadım. Bizi ciddiye almayanı biz ''protesto'' mantığı ile ciddiye almıyor muyuz ? Ve bu da onların ratingini artırmıyor mu ?

Bunu anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Tekrarlayayım. Adam senin ANA SPONSORUN! ANA SPONSORUN! ANA SPONSORUN!

ANA SPONSORUN! Adamı ANA SPONSOR yapmışsın da, protesto etmek mi "ciddiye almak" oluyor?

Ana sponsorun bunu yaparsa... Eh artık......

Koray Karadeniz
23.05.2007, 14:17
arkadaşlar başlık açmaya yetkim yok bunu paylaşacak en uygun yer bura olark gördüm yönetici arkadaşlar isterlerse taşırlar. :)

avea nın bi yarışmasıı maçta oh be anlarıı diye mms le maçtan görüntü yolluyorsunuz oylama yapılıyo ve birsürü resim arasında sadece benim yolladığım trabzonspor fotosu var tribunden bi manzara var aveası olan arkadaşlar oy verirlerse trabzonumuzu yukarılara taşıyalımmmm...

http://www.aveafutbolalbumu.com/app

Samet Özer
23.05.2007, 14:33
maıl attım avea'ya .. www.avea.com.tr (http://www.avea.com.tr) den Bize uLa$ın....

Ne bıcım Sponsorsunuz Dedım. Bastım Yaygarayı :)

SarR52
23.05.2007, 15:10

aynen katılıyorumm özelliklede 3. maddeye..

Tunga
25.05.2007, 11:24
Ali Şen'li reklam Galatasaray'ı kızdırdı

Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe'nin eski başkanlarından Ali Şen'in de rol aldığı reklam filminin, "Camiayı rencide etmeye yönelik" olduğu gerekçesiyle Alpet'e dava açtı Galatasaray Yönetimi, sarı - kırmızılı camianın küçük düşürüldüğünü öne sürerek, Fenerbahçe'nin eski başkanlarından Ali Şen'in de yer aldığı reklam filminin yayından kaldırılması için harekete geçti.
Kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, televizyonlarda yayınlanan, Alpet markasıyla ilgili reklam filminde, Ali Şen ve Galatasaraylı oldukları anlaşılan 3 taraftar arasında geçen diyalogların yanı sıra taraftarlar ve eski kulüp başkanının yüz ifadeleri ve mimiklerinin, Galatasaray camiasını rencide etmeye yönelik olduğu iddia edildi.
Açıklama özetle şöyle: "Reklam filmi, içeriği itibariyle de etik değerlerden yoksun ve itibar sarsıcı mesajlar içermektedir. Galatasaray imajını güçlendirmek için yine sarı-kırmızı renklerden oluşan atkı ve şapkalar kullanılarak Galatasaray adı, markası, imajı üzerinden, bahsi geçen firma tarafından menfaat sağlanmaya çalışılmıştır. Türk hukuk mevzuatındaki düzenlemelere tamamen aykırı bu durumu, halen kulübümüzle stat reklamları ve Galatasaray logolu/amblemli çay bardağı promosyonu konusunda ortak çalışma içinde bulunan Alpet firması ile bağdaştırmak mümkün olamamıştır."
Açıklamada, Alpet'ten reklam filmlerinin derhal durdurulmasının defalarca talep edildiği de belirtilerek, "Buna rağmen reklam filmlerinin yayınlanmasına devam edilmesi üzerine gerekli yasal işlemler, kulüp avukatları tarafından başlatılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Haber: milliyet.com.tr

- YORUMSUZ -

Gürkan
25.05.2007, 11:35
aaaaa.
niye kızmışlar ki.onlar şampiyon olsa onlarada yapılırdı. bunlar normal şeyler DİMİ!!!!!

Murat Altun
25.05.2007, 11:44
burayada yazıyorum

off bıktım yaa onu protesto et bunu protesto et protesto etmediğimiz kuruluş kalmadı

bizim asıl protesto etmemiz gereken yönetim arkadaşlar Trabzonspor u küçülten haklarına sahip çıkmayan yönetemeyen bu hallere düşüren yönetim Hem sanki ne yönetim nede ziya Trazbzonsporun ihtişamından habersiz

adam gibi yönetim olsa güçlü bir Trabzonspor olsa o protesto ettiklerimiz klüp kapısında sürünürler

sen koskoca Trabzonspor u yöneteme ikinci yarı üç kuruşluk puan topladk diye caka sat ve nekadar hedefsiz olduğunu ne kadar klüçük düşündüğünü cümle aleme kanıtla sonrada telefoncular gazeteciler tv ciler şöyle böyle yapıyor diye taraftar protesto etsin

tamam bunları yapanlar mutlaka protesto edilmeli ama önce ve asıl protesto yönetime yapılmalı tabi lippi ziyada unutulmamalı

cIlgInIm
25.05.2007, 16:20
trabzonspor dk 85 de fenre gol attı d şampiyonlugunu grantiledi de avea ohh be yazmadımı .. sonucta biri şampiyon oldu sponsorlugunu yaptıkları arasında bu da fener olunca böyle oldu bunu büyütmenin bir anlamı yok arkadaşlar. o ohh bee yi avea cekmiyor o taraftarının cektigi ohh u anlatıyor orada.. biz adamı böyle bunalıma sokarız işte :D :D

Ehrimen
25.05.2007, 16:45
Ana Sponsor Bunu Yapıor Birde Yönetim Uyusun.

ozturk
25.05.2007, 17:30
Lig tv simdi ise bu serefsizler he, yok abi bunlar bizi cekemiyorlar.

serefsizler ki ne serefsizler....sorma gitsin..

The Legend
25.05.2007, 17:30
biraz da suç Oh Be yi Ahhhhh dur yapma acı bize yapamayanlarda...

Mayls
25.05.2007, 19:07
Galatasaray yönetimi (bence bizim yönetimimizden sonra en kötü yönetimlerden biridir ligde) yumrugunu Galatasaray'in adinin veya logosunun dahi gecmedigi (sadece sari kirmizi renkler) bir reklamdan dolayi masaya vuruyor. Ben reklami seyrettim 3 genc sari kirmizi formayla maca gidiyor GS diye birsey gecmiyor sirf renkler. Avea bizi acik acik kücük düsürüyor. Alpet gibi kapali bir sekildede degil. Bos bos konusup her olaya yorum yapan yöneticilerimiz neden tepkisini koyamiyor

My
25.05.2007, 19:22
Ligtv sapıtıyor Trabzonspor taraftarının haklarını yiyor ama bizim değerli yöneticilerimiz kendi iç çatışmalarının derdinde. AVEA ana sponsorumuz, gol yedik mi oley diyor, UEFA yolunda tökezleniyoruz oh be diyor ama bizim yönetim ve başkandan bir tek çıt yok. Neden? Niye arkadaş? Nu nasıl iştir ya bu yönetim kimi temsil ediyor? Bizleri mi? Kimi?

smertkan
25.05.2007, 19:22
Şeftali kurdu (Üreten Tarftarımızı Selamlarım) Boyanmış Eşşek Satıcıları gibi bir çok Anadolu Takımı bizi kıskanmaktan çatlarlar.

İstanbul eziklerinin mütareke basını hep iyi bir TS istedikılerini söylerler aslında istedikleri Tazılarına Tavşandır.Ne olursa olsun yarışı tazının birisi kazanacaktır. Biz Avrupada Tur atladığımızda elenen eziğin manşeti yapılır.

TFF de bizim oyumuzu alamayan Yönetim bize kök söktürür olmayan penaltılar verilir, olmayacak kartlar çıkar, bizim oyumuzu alan TFF Yönetimi yine üç eziklere çalışır. Bize Kurşun sıkan Tetikçi Hakemlere düdük çaldırır.

Bunlar Üç çepheden bizi kuşatmışlardır.BU da yetmezmiş gibi Şimdi Sponsorumuzda bizi arkadan vuruyor.

Yani dört yan düşmen biride Bürütüs.Yine efsane yazmak gerekecek. Tıpkı Şenol Ali kemal Turgay necati Hüseyin Cemil gibi yürekli adamların alın teriyle yazdıkları efsaneden bir daha yazılmsı gerekecek.

Tabi Geri Gelmesi beklenen Efsanenenin dönüşü için Analizde Çözüm de Soner BOZ dan Biz Büyük takım olduk ama Büyük kulüp olmadık.Çözüm; Büyük kulüp olabilme adımlarını atabilmekte.Bu yolda atılabilercek küçük ama önemli adımlardan bir kaçının Örneklerini Tunga Arkadaşımız verdi.

Bizim Yönetim ne diyor Stad yapacağım .Yapılmasın demiyorum Büyük Kulüplere Büyük Stad yakışır.Ama yanlış Şurada Her büyük Stadı olan Büyük kulüp olamaz.O zaman öncelik büyük kulüp olabilme adımlarını hızla atmakta.

Ancak zurnanın zırt dediği yer işte burada çıkıyor karşımıza. Büyük işleri Büyük adamlar yapabilirler.

Ve Tarih kimin büyük kimin büyük olmadığını yazacaktır.Biz ne desek boş.

LazAnisT
25.05.2007, 21:25
FeBE nin stadının önünden geçtim bugün Avea nın kocaman panosu ''sadece 100.yılda değil devamlı yanınızdayız'' gibisinden bir şey yazıyordu rengide sarı ve öteki.yuh diyorum başka bir şey diyemiyorum.Biri buna dur desin

Ba®ış
25.05.2007, 21:28
adi yalakalar.......

erdal6167
26.05.2007, 18:49
Gün geçmiyor ki protesto edecek bir halt çıkmasın. Gece gece tepemi attıran bir işgüzarlık, yalakalık, sululuk daha!

Bu resim, adı geçen kulübün sitesindeki banner'dan GIF dosyası şekline dönüştürülmüştür. Dileyen buraya TIKLAYARAK (http://www.fenerbahce.org/index.asp) ulaşabilir.

Ne diyor?

Dakika 42 TÜH BE!
Dakika 85 OH BE!

Bu düdükler fenEL'in sponsoru da 2. ve 42. dakikalarda gol attığında "TÜH", 85. dakikada yediğinde "OH BE" dediğiniz takımın ana sponsoru kim peki?

Avea......

YUH BE! YUH ki ne YUHH!

Ey sessiz, soluksuz ve her zeminde hakkımızı çıtır çıtır yediren Trabzonspor'u yönetmekle mükellef vatandaşlar!

ben ilk cıktığında da dedim fakat ceza aldığım için fazla hakkında konuşamadım, şimdi de gs hamle yapmış, trabzonspor VODAFONE LA anlaşsın diye

Fatih
26.05.2007, 18:53
yaa adamlar napacak yapmayın arkadaşlar p.r çalışması işte reklamlarını yapıyolar yani bu kadar basit düşünmeye gerek yok sende şampiyon ol sanada yapsınlar biizm kadar onların da sponsoru eğer çok alındıysan iptal edersin anlaşmayı olur biter yani para gelen musluğu kapatırsın küçük kulüp olmaya giderek amatörleşmeye devam edersin

Kasım Hilal
26.05.2007, 22:14
ben ilk cıktığında da dedim fakat ceza aldığım için fazla hakkında konuşamadım, şimdi de gs hamle yapmış, trabzonspor VODAFONE LA anlaşsın diye

Anlaşsınlar abi.
İyi bir paraya göğüs reklamımızı da onlara verelim.
Resmi sponsorumuz da olsun.
Ben de ondan sonra Türkcell'imi atıp da bugüne kadar hiç kullanmadığım Vodafone'a geçmezsem en adi fenerliyim.

My
27.05.2007, 08:50
iyi de GAY-se niye hamle yapıyor ki Trabzonspor Vodafone ile anlaşsın diye?

Fatih Yücel
27.05.2007, 12:02
bu sadece avea da böle değilki arkadaslar lig tv spikeri bile bunu açık ve net olarak anlatımlarıyla öne sürüyor...

ama hepsi birer............

Gürkan
27.05.2007, 12:23
iyi de GAY-se niye hamle yapıyor ki Trabzonspor Vodafone ile anlaşsın diye?

asıl sorulması gereken bizimkiler niye sessiz kalıyor bu duruma.

ÖzGür Ayar
27.05.2007, 13:05
başkan divan kuruluna katılmıyor, lig tv nin yayınlamadığı bir maçta ve Trabzonda olmasına rağmen stada gitmiyor biz hala burda niye sesini çıkartmıyor diyoruz. BAŞKAN PISIRIKTIR. Trabzonspor tarihindeki en kötü başkandır. cem papilayı savunan adamdan bahsediyoruz.

FcTRABZONSPOR
27.05.2007, 13:21
Bizde başkan yoqki TRABZONSPOR'un haklarını kouyabilecek..Senin sponsarunun yaptuğuı densizliğe bak ama nerde bizde öle bi başkan!!!

Erkan
27.05.2007, 14:19
Fortise bakin yeni geldiginde, reklamlari en ust duzeye cikartti bu piyasa da taninmak icin... Vodafone da yeni degil mi? Yeni.... yani onlar formamizin onune guzel bir reklam yerlestirirlerseler guzel bi parayla cok daha iyi olur ne bu 4 buyuk takimin ayni sponsoru var...

Remzi
27.05.2007, 14:21
vodafone Galatasaraya 50 milyon euroya 5 yıllık sponsor olacakmış..

Berk Eren
27.05.2007, 17:38
vodafone Galatasaraya 50 milyon euroya 5 yıllık sponsor olacakmış..

son duyduguma gore;gs şampıyonlar ligine gıdemedı dıye,anlasma iptal olmus..
ama biz kesinlikle anlasmalıyız vodafone ile..hem ıyı para alınabılır,hemde aveanın yaptıgı terbıyesızlıge kayıtsız kalınmıs olunmaz..

hayat61
27.05.2007, 19:31
Hattımı kullanıyorum ve sonuna kadar da TRABZONSPORLUYUM.
febenin şampiyonluğunun bizim maça denk gelmesi nedeniyle böyle bir reklam ortaya çıktı.Reklamdan nefret ettim ama bu reklamda bir kasıt olduğunu düşünmüyorum.avea her zaman ki gibi saçmalamış.
İptal ettirmem için bir sebep göremiyorum.Sponsorumuz olduğu için hattımı(aycell iken almıştım)almadım ve reklamıda kasıtlı yaptıklarını düşünmüyorum.Bu nedenle iptal ettirmiyeceğim.
Kendinizde hangi mantıkla sizin gibi düşünmeyen ve hissetmeyen kişilerin taraftarlığını sorgulama hakkına sahip görüyorsunuz onu da anlamıyorum.
Sonuna kadar TRABZONSPORLUYUM ve hattımda avea.

maskeli61
28.05.2007, 00:06
ne alakası var ya sende öyle bi dedinki ben avea kullanıyorum ne yapacaz şimdi??

özbalkesli
09.06.2007, 00:21
O ilanı gazetelerde ben de görmüş ve çok yadırgamıştım. Ancak, uzun zamandır foruma doğru dürüst göz atamadığım için bu başlığı görmemişim. Az önce tesadüfen gördüm, hemen giriştim yazmaya.

Evet biraz geç oldu ama olsun. Hiç olmazsa Aveacılar anlar yaptıkları yanlışın iki gün sonra unutulmayacağını... Üzerinden uzun zaman geçtikten sonra bile bu yanlışı hatırlatacak, yüzlerine vuracak bir Trabzonsporlunun mutlaka çıkacağını...

Gerçi Avea benim muhatabım değil. Zaten hiçbir zaman kendilerine muhatabım olma imkan ve şansını vermedim. Ne aboneleri oldum ne de aboneleri olmayı düşündüm. Bundan sonra da düşünmüyorum.

Ortaya çıktıkları günden beri kurumsal imajlarından hiç hoşlanmadım. Ne logolarını, ne markalarını ne de reklamlarını beğendim.

Sırf o logoları yüzünden canım Trabzonspor formamı seve seve giyemiyorum. Bence çok kötü bir tasarımı güzelim formamıza hiç yakışmıyor. Hatta bence diğer takımların formalarına da yakışmıyor. Ayyıldız mıdır, nazar boncuğu mudur nedir o amblem Allah aşkına?

"Avea" ne demek hiç bir zaman anlayamadım. "Aria'nın A'sı ile Aycell'in A'sını birleştirerek marka yapmak hangi akla hizmettir bilemedim. Taşra kasabalarında falan eşraftan iki birader babadan kalma ticarethaneyi şirkete dönüştürürler de bir de havalı isim bulalım derler ya... Hemem adlarının baş harflerinden firma ünvanı yaparlar. Mesela büyük birader Hamdullah, küçük birader Abdullah olsun : H & A İnşaat Turizm Otomotiv Dayanıklı Tüketim Turizm Taahhüt Sanayi Ticaret Limited Şti.” Bilmiyorum işte...

Hele ki Avea reklamları... Yaratıcılığı ile, esprisi ile, vermek istediği mesajı güçlü ve unutulmaz bir şekilde verebilme özelliği ile aklınızda kalmış bir tane Avea reklamı var mı sizin? Benim yok... Klişelere bağlı formatlar hep... Yıllar yıllar önceki Türkcell veya Telsim reklamları, bunların sloganları hala aklımda; valla şimdi tekrar düşündüm “ne reklamdı be!” diyebileceğim bir tane Avea reklamı yok.

Tüm bu göstergelere bakıyorum ve kendi kendime diyorum ki : Yeni ekonominin en gözde sektörlerinden birinin büyük oyuncusu olmaya soyunan bir şirket, şöyle iç ısıtan veya kalite ve güven hissi uyandıran bir marka imajı oluşturmada sorunlar yaşıyorsa, bunların verdiği hizmetten de şüphe duyarım. Bu kadar sıradan logoyu, markayı ve reklamları kendine uygun gören şirketin yönetim, pazarlama ve rekabet vizyonu beni şüpheye düşürür. Daha logoda, markada, reklamda tökezleyen bir şirket; büyük teknolojik altyapı gerektiren, teknik ve idari yönü oldukça karışık bu hizmet alanında beni nasıl tatmin edebilir?

Böyle düşününce de adamların verdiği bu reklamı yadırgamıyorum. Yukarıda dedim ya; herhalde vizyon meselesi. En basitinden şu hesabı yapmış olmalılar: “Trabzonspor taraftarları kaç kişi? 100 kişi. FB taraftarları kaç kişi? 250 kişi. Biz bu reklamla tüm Trabzonsporlular’ı kaybetsek ama tüm FB’lileri kazansak nette 150 kişi kardayız. Zaten FB’liler daha zengin, onlar 50 YTL’ye kale arkası bileti alıyorlar, Trabzonsporlular 15 YTL’ye maraton bileti alamıyor. Telefon görüşmeleri de ona göre olacaktır tabii... O zaman verelim bu reklamı, bakalım hesabımıza....”

Aksi durumda kimse böyle reklam yapmaz. Reklamda, rekabette rakibine bile saygı gösterirsin. Bunlar değil rakiplerine, mevcut ve potansiyel Trabzonsporlu müşterilerine saygı gösterme gereği duymamışlar. Gerçekten anlamıyorum, nasıl çıkmaz içlerinden “yahu böyle reklam yaparsak Trabzonsporlular’ı incitmiş olmaz mıyız?” diyen birisi?

Çıkmıyor demek ki... Vay be!...

SDanışmaz
09.06.2007, 22:21
asıl sorulması gereken bizimkiler niye sessiz kalıyor bu duruma.

İyide bizimkiler nerede ses çıkardı da bunda ses çıkarsınlar...

sümela61
25.08.2007, 13:15
başlığı yeni farkettim... öncelikle hemen söyleyeyim, bu konuda kesinlikle ve kesinlikle Tunga'ya katılıyorum... böyle reklam olmaz... böyle mizah da olmaz... eğer sen sadece Fenerbahçe'nin sponsporu isen o zaman bir nebze üzerinde düşünülebilir ki, o zaman bile ne kadar "etik" olduğu tartışılır bu tarz bir reklamın...

madem bir kaç kulübün sponsorusun, o zaman eşit mesafede duracaksın her birine... hatta Tunga'nın da ısrarla altını çizdiği gibi sponspordan öte "ana sponsor"...

sen yine desteğini ver, reklamını yap, buna bir şey diyen yok... ancak bunu yaparken başka bir camiayı da rencide etme... onları yok sayma... olaydaki kilit nokta budur benim açımdan...

yine bazı değerli renkdaşlarımız demiş ki, "biz şampiyon olsaydık bize de böyle yaparlardı"... ya arkadaşlar Fenerbahçe için yapınca "tü kaka", bizim için yapınca "oh ne ala" mıdır olay?... olayın kendisi yanlış zaten, biz şampiyon olsak ve bunlar yine böyle bir reklam yapsa doğru mu olacak o zaman?... "yanlış" tektir; sana göresi bana göresi, ona göresi buna göresi olmaz... yani tutarlı olmak lazım, değil mi?...

neticede yapılan şey bütün bir camiaya karşı yapılmış bir terbiyesizliktir diye düşünüyorum... ayrıca hiç de profesyonelce değil...

sevgi ve saygılarımla...

POYRAZ
25.08.2007, 17:18
FeBE nin stadının önünden geçtim bugün Avea nın kocaman panosu ''sadece 100.yılda değil devamlı yanınızdayız'' gibisinden bir şey yazıyordu rengide sarı ve öteki.yuh diyorum başka bir şey diyemiyorum.Biri buna dur desin
"Sari ve öteki" Inanilmaz bir yaklasim.:D Bir insan onlara olan gicigini bir sayfa dolusu yaziyla belirtmek yerine böyle bir sey yazsa yeter. Tebrik ediyorum.:alkış:

Egemen
25.08.2007, 17:43
Bunu anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Tekrarlayayım. Adam senin ANA SPONSORUN! ANA SPONSORUN! ANA SPONSORUN!

ANA SPONSORUN! Adamı ANA SPONSOR yapmışsın da, protesto etmek mi "ciddiye almak" oluyor?

Ana sponsorun bunu yaparsa... Eh artık......

TRABZONSPOR markasının ne demek oldugunu hala idrak edememiş olanlar varsa yapılan reklamın normal oldugunu soylemek istiyorlarsa mumkunse yorum yapmadan önce TRABZONSPOR'un nasıl bir marka oldugunu iyi bi araştırsınlar..

Tunga abi teşekkürler tepkin ve topikin için ;) yanındayım..

Zafer BİLGİN
25.08.2007, 17:43
arkadaşlar olur olmaz her şeye verilecek tepki yarın öbürgün haklı olduğun bir konudaki haklı tepkini ciddiyetsizleştirir.onun için olur olmaz her şeye tepki göstermeyelim.bencede o kadar büyütülecek bir şey yok

coolank
25.08.2007, 18:12
Ülker grubunu ya da D-Smartı da unutmamak gerek ... var mı böle terbiyesizlik ? ama sebep ne ? sebebi uzakta aramamak gerek ...

Karadağ06
25.08.2007, 21:08
hakkımızı savunan bır yonetım olmadıktan sonra
protestolarımız hep surer ve sadece form sayfalarında kalır ıstenılen yere ulaşmaz

erol-61
25.08.2007, 23:09
bizim başarısızlığınımızın nedenlerinden biride budur arkadaşlar BİZLER NASIL BAŞARI YAKALARIZ NASIL SES ÇIKARIRIZ DİYE UĞRAŞMIYORUZ VARSA YOKSA fb ya bir düşünün arkadaşlar onlarla uğraştığımız kadar kendimizle uğraşsak başarıları yakalardık bırakın adamlar ne yaparsa yapsın ya BİZDE YAPALIM DAHA İYİSİNİ YAPALIM NİYE VAY ŞÖYLE YAPMIŞLAR VAY BÖYLE YAPMIŞLAR bırakın bu boş işleri artık HAVADAN NEM KAPAR OLDUK biz ne yapıyosak ne oluyorsa KENDİ KENDİMİZİ YİYİYP BİTİRİYORUZ bu böyle olmaz PROTESTO MANYAĞI OLDUK kendimizi unutduk

yazdıklarımdan alınan gücenen varsa büyük küçük herkezden özür dilerim FAKAT BİRAZ DÜŞÜNÜN .....SAYGILARIMLA

Karadağ06
26.08.2007, 10:25
onu fb yapmıo avea yapıo
fb nın oldugu gıbı bızım de ana sponsorumuz
uefa yada smp lıgı macı olsa tamam haklısın
sen gol attıgında tuh be dedıgın takımın ana sponsorlugunu yapamazsın

Varlıbaş61
26.08.2007, 10:32
arkadaşlar avea nın hiç bi suçu yok..ona bu reklamı yaptıranlara suç bulun...sen ona bu fırsatı werirsen o da kullanır tabii..ama az kaldı..elbet bu günlerin sonu gelecek...trabzonum şanlı günlerine geri dönecek

Sacit
26.08.2007, 15:13
sahtekarlık paralan değil yaa isteyen herkes sahtekar vede şerefsiz oluyor.

attagümüshane
26.08.2007, 21:55

Ne diyor?

Dakika 42 TÜH BE!
Dakika 85 OH BE!

Avea......

YUH BE! YUH ki ne YUHH!

evet abi aynen öyle buna da sesleri çıkmayacak..kısa ..acı..net ama gerçek bir olay

vadaa55
27.08.2007, 19:00
şerefsiz avea zaten hiç bir yerden çekmiyor

Çetin
27.08.2007, 20:17
şerefsiz avea zaten hiç bir yerden çekmiyor

yaklaşım süper :)))