PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İtalya | Serie A

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Süleyman50
02.02.2009, 10:10
yine şampiyon İnter olur...

ilhan
02.02.2009, 12:54
Beckham tam bir yıldız. :) Hatta dünyada saygı gösterilmesi gereken sayılı oyunculardan olduğunu yine kanıtladı. Dünkü maç için konuşmuyorum. Amerika'ya gittiğinde herkes futbol hayatı biter artık diyordu/diyorduk. Dünyanın en zorlu ve en sert liglerinden bir tanesine geri döndü ve bildiğimiz Beckham gibi oynuyor.

Şu saatten sonra bırakmaz Milan.

Serdær
02.02.2009, 13:05
Beckham tam bir yıldız. :) Hatta dünyada saygı gösterilmesi gereken sayılı oyunculardan olduğunu yine kanıtladı. Dünkü maç için konuşmuyorum. Amerika'ya gittiğinde herkes futbol hayatı biter artık diyordu/diyorduk. Dünyanın en zorlu ve en sert liglerinden bir tanesine geri döndü ve bildiğimiz Beckham gibi oynuyor.

Şu saatten sonra bırakmaz Milan.

Milan bırakmaz mı :)

Bildiğin gibi Los Angeles takımının oyuncusu.

Dünyanın parasını isteyecektir ve Milan o parayı vereceğini zannetmiyorum..

ilhan
02.02.2009, 13:06
E bi zahmet Milan versin o parayı. :)

Ba®ış
02.02.2009, 13:07
milanın kel asbaşkanı bekım için ne kadar isterlerse veririz gibilerinden birşeyler demişti galiba,öyle bi haber okumuştum sanki?

Serdær
02.02.2009, 13:50
E bi zahmet Milan versin o parayı. :)

http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_pr_Beckham04.jpg

Beckham Milan'da kalacak mı?

Milan'ın Los Angeles Galaxy'den kiralamış olduğu İngiliz yıldız David Beckham'ın Milano'da kalma olasılığı güçlendi. Kırmızı-siyahlıların dün gece SS Lazio'yu kendi evinde 3-0 mağlup ettikleri karşılaşmada göz dolduran Beckham'ın, AC Milan'ın UEFA kadrosuna da dahil edildiği açıklandı.

Beckham'ın normal koşullarda 9 Mart 2009'da AC Milan macerasını tamamlayarak Los Angeles'a dönmesi gerekiyor. Ancak AC Milan yetkilileri, Beckham'ı bırakmak istemediklerini artık açıkça itiraf etmeye başladılar.

AC Milan Asbaşkanı Adriano Galliani, "Beckham'ı bırakmamak için elimizden geleni yapacağız. Maçlarda sergilediği performans beklentilerin çok üzerinde. Bu oyuncuya kesinlikle talibiz. Ama her şey, Los Angeles Galaxy'e bağlı" dedi.
Beckham'ı sürekli ilk 11'de sahaya süren Teknik Direktör Ancoletti de, İngiliz yıldızı AC Milan'ın asli oyuncuları arasında görmekten büyük mutluluk duyacağını belirtti.
Dünyaca ünlü Beckham, AC Milan'ın UEFA kadrosuna da dahil edilmesiyle ilgili olarak, "Bu, benim için sürpriz oldu. Sadece iki maç oynayabilecek olsam da çok sevinçliyim" dedi.
Beckham, dün gece oynanan SS Lazio maçında Pato'ya yaptığı mükemmel asist konusundaysa, "Benim işim topu doğru noktaya göndermekten ibaret. Ama Alexandre da mükemmel bir vuruş yaptı" diye konuştu.

LigTV

Hüseyin İlkin
02.02.2009, 14:47
Quaresma kadro dışı

Inter'in Portekizli çalıştırıcısı Jose Mourinho, vatandaşı Ricardo Quaresma'ya UEFA Şampiyonlar Ligi listesinde yer vermedi.

Serie A'da şampiyonluğun en kuvvetli adaylarından olan mavi-siyahlıların teknik direktörü Mourinho, sezon başında Porto'dan 18,6 milyon avroya transfer ettikleri Quaresma'nın adını, UEFA Şampiyonlar Ligi kadrosuna yazmadı.

Mourinho'nun isteği doğrultusunda, Arjantinli yıldız Hernan Crespo, Olivier D'acourt ve Victor Obinna da Quaresma gibi devler liginde oynayamayacak.

Öte yandan İtalyan basını, bu karardan memnun olmayan Portekizli yıldızın, sezon sonunda Tottenham Hotspur'de forma giyen Jermaine Jenas ile takas edileceğini iddia etti.

LigTV

Özge
02.02.2009, 14:57
Quaresma gibi bir oyuncu neden kadroya yazılmadı anlam veremedim doğrusu.:)

Mehmet Fırat
02.02.2009, 17:39
Quaresma bi ara 'yılın bidonu' seçilmişti. :) Inter'deki futboluyla yine hakediyor aslında. :)

Özge
02.02.2009, 23:21
Inter'de son gün kadro dışı kalan Ricardo Quaresma da milli takımdan teknik direktörü Scolari'nin Chelseasi'sine gitti. Mourinho böylece bu sezonki ilk büyük transfer hatasını bir bakıma kabullenmiş oldu. Portekizli teknik adamın 20 milyon euroya transfer ettiği Mancini de kadroya girmekte çok zorlanıyor.

Bu yüzden kadroy alınmamış sanırım:)

Erkin
02.02.2009, 23:48
Haydaa Mancini niye kadroya girmekte zorlanıyor ya hadi Quaresma bidon da, Mancini klas adamdı Roma'dan beri severim onu :)

iskenderunlu
03.02.2009, 00:34
LAZİO kötü oldu beni üzdü bu hafta :S

Berk
03.02.2009, 08:53
Mancini'nin Inter'e gitmesi hataydı.Dur takımında, efsane ol.Gittinde başın göğe mi erdi?Daha adını telafuz eden yok..

Berk
03.02.2009, 10:05
Del Piero Dimdik Ayakta

Juventus için şampiyonluk bu sezon zor gözüküyor ama Del Piero inancını koruyor.

Juventus kaptanı Alessandro Del Piero, 3 maçtır kazanamamalarına rağmen hala şampiyon olabileceklerine inanıyor.

Torino ekibi liderin 7 puan gerisinde üçüncülüğe geriledi daha kötüsü dün gece Milan tarafından geçildiler.

Juventus’un bu sezon 3 kupa kaldırma hayali, hafta sonu aldıkları şok 3-2 Cagliari mağlubiyeti ile büyük yara aldı.

Del Piero, UEFA.com’a şöyle konuştu:
"Geçen haftaya göre söylemek daha zor olsa da hala inancımız var. Bizim için çok kötü bir zaman oldu ama böyle şeyler olabilir ve bu başka takımların başına da gelebilir. Çok endişelenmiyorum çünkü biz bu problemleri halledebilecek seviyedeyiz."

Pazar günü Catania ile karşılaşacak olan Juventus, şanssızlığını yenmek zorunda olacak. Daha fazla hata Juventus’un şampiyonluk hayallerinin solmasına sebep olabilir.

Ayrıca, Şampiyonlar Ligi hayalleri de eğer puanlar gelmeye başlamazsa zora girebilir.

ApoCaN28
03.02.2009, 10:16
Beckham Milan da kalır mı?
Kalır milan bonservis ödermi orası tartışılır...
İyi bi fiyat tabi öderde adamın aldığı felan...
Umarım bu yıl ş.ligi yada ligde şampiyon olurlar...

Hüseyin İlkin
04.02.2009, 16:37
MILAN KOLLARI SIVADI

İtalya'nın Serie A takımlarından AC Milan, İngiliz yıldız David Beckham'ı renklerine bağlamak için kolları sıvadı. Beckham da halen kiralık olarak top koşturduğu AC Milan'da kalmak istediğini Los Angeles Galaxy'ye bildirdi. İki kulüp arasındaki pazarlıkların 10 gün içerisinde netleşmesi bekleniyor.

Beckham'ın AC Milan'da kalma olasılığı iyice güçlendi. Beckham'ın da AC Milan'da karar kılmasının ardından, bu transferin gerçekleşeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Bilinmeyen tek şey, bu transferin ne zaman ve nasıl gerçekleşeceği. Ancak bu konuda sadece iki olasılık var: İngiliz yıldızla 30 Kasım 2009 tarihine kadar sözleşmesi bulunan Los Angeles Galaxy, ya AC Milan'ın teklifine şimdiden olumlu yanıt vererek Beckham'ın artık Milano'da top koşturmasına razı olacak. Ya da teklife razı olmayarak sözleşme gereği 9 Martta Beckham'ın Los Angeles Galaxy'ye geri dönmesini sağlama suretiyle, beklenen transfer 2009'un aralık ayına ertelenecek. Ancak bu ikinci olasılığın gerçekleşmesi durumunda, Los Angeles Galaxy'nin Beckham üzerinden tek kuruş kazanması mümkün olmayacak.

Elindeki kartları sağlamlaştırmış olan AC Milan, bu koşullarda Amerikalı kulüpten bu transferin makul bir rakamla sonuca bağlanmasını sağlayacak bir teklif beklemeyi tercih ediyor. Beckham, halen Los Angeles Galaxy'de sezon başına 10,5 milyon dolar kazanıyor. Los Angeles Galaxy'nin Beckham için bonservis bedeli olarak pazarlığı 10 milyon avrodan açabileceği, ancak AC Milan'ın bu rakamı 5 milyon avroya düşürmesinin mümkün olabileceği ileri sürülüyor.

İddialara göre AC Milan, İngiliz yıldızı 30 Haziran 2011'e dek renklerine bağlamayı planlıyor.

Maraton

Hüseyin İlkin
05.02.2009, 01:34
Napoli kendini astı!

İtalya Kupası'nda son yarı finalist penaltılar sonunda Napoli'yi 4-3'lük skorla eleyen Juventus oldu. Napoli penaltılarda önde giderken üst üste auta attığı penaltılar sonucu eliyle turu Juventus'a hediye etti. Daha önce Lazio, Inter ve Sampdoria adını yarı finale yazdıran takımlar olmuştu.90 dakikası golsüz sona eren mücadelede 15'er dakikalık uzatmalar sonunda da 0-0'lık eşitlik bozulmayınca maçta penaltılara gidildi. Juventus'tan Nedved ve Sissoko penaltı kaçırırken, Napoli'den Lavezzi, Contini ve Gargano penaltıdan yararlanamayan isimler oldu.

Çeyrek finalde oynanan önceki maçlar ise şöyleydi;

Lazio 3-1 Torino
Inter 2-1 Roma
Udinese 2-5 Sampdoria

05.02.2009

Kaynak : Sporx.com

Berk
05.02.2009, 09:21
Tam tur gitmişti ki Lavezzi ve arkadaşları sağolsun turu bize getirdiler.Son 3 penaltıdan yararlanamadı Napoli, 2 kez tur şansı yakaldılar ancak değerlendiremediler.Yarı finale çıktığımız için mutluyuz..:)

Özge
07.02.2009, 23:09
3 puanı 3 golle aldık:)

Emirhan Makul
08.02.2009, 18:05
Milana bak ya Rezillik Son sırada ki Reggina ile Kendi sahasında Berabere kalıyor ama yani
İlk 11'e Kaka Pato Beckham ile Çıkan takımdan ne beklersin sonradan girende Moruklaşmış İnzagi
Haftaya Sanırım İnterle Oynayacağız Fark Yeriz Maç Skoru 3-1 veya 4-2

Berk
08.02.2009, 18:06
12. dakikadan itiabren 10 kişi oynadığımız maçta Catania'yı 90. dakikada Poulsen'in hayat öpücüğü ile 2-1 mağlup ediyoruz.Bu çok önemli bir maçtı ve Milan'ın puan kaybettiği haftada ilaç gibi geldi.Inter ile puan farkı 7.Haftaya Inter-Milan Milano derbisi var.Inter'in puan kaybedeceğini düşünüyorum, fark dahada kapanacaktır.FORZA JUVE!

Cem Akyüz
08.02.2009, 18:40
kendi sahamızda Genoa'yı 3-0 gibi net bir skorla geçtik ve çıkışımızı devam ettiriyoruz maçın özetini izledikten sonra daha detaylı yazacağıım

Adem Erdoğan
08.02.2009, 18:59
Vucinic'in golü güzeldi.

Cem Akyüz
08.02.2009, 21:25
özeti şimdi izledim genoa da fena oynamamış gollerin üçünüde beğendim 1.gol hızlı ve bilinçli bir ataktan gelmiş..2.golde Vucinic çok iyi vurmuş topa bu sene çok faydalı oynuyor Vucinic..3.golüde Baptista attı onunda golü çok güzel Roma bu hafta 3 tane çok güzel attı..Taddei'nin kırmızı kart görmesi iyi olmadı haftaya büyük ihtimal Menez'i oynatacaktır Spalletti.. Kaptan'ın 80 dakika oyunda kalması gayet iyi istekli oynamış gene..Spalletti takımı kaostan çıkarttı ilginç bir taktikle oynatıyor takımı işler yoluna girmiş gibi gözüküyor..Forza Roma

Manu61
09.02.2009, 19:47
Kardeşim en güzel golleri her hafta bizmi atacağız ya ! Bıktık artık :D Lig sonunda en güzel 20 gol diye birşey yapsalar 10-15 golümüzü koyarlar..Geriside zaten İbrahimoviç'in golleri olur :D İyi gidiyoruz şu sıralar aman nazar değmesin..Ben Şampiyonlar ligine katılsak iyi olur diyordum ama rakipler böyle puan kaybedince iştahım kabarıyor :)

ugurTS1989
09.02.2009, 20:48
özeti şimdi izledim genoa da fena oynamamış gollerin üçünüde beğendim 1.gol hızlı ve bilinçli bir ataktan gelmiş..2.golde Vucinic çok iyi vurmuş topa bu sene çok faydalı oynuyor Vucinic..3.golüde Baptista attı onunda golü çok güzel Roma bu hafta 3 tane çok güzel attı..Taddei'nin kırmızı kart görmesi iyi olmadı haftaya büyük ihtimal Menez'i oynatacaktır Spalletti.. Kaptan'ın 80 dakika oyunda kalması gayet iyi istekli oynamış gene..Spalletti takımı kaostan çıkarttı ilginç bir taktikle oynatıyor takımı işler yoluna girmiş gibi gözüküyor..Forza Roma
ozetını nıye ızlıyosunkı macı ntvspor verdı zaten tottı ıcın ızlenırdı:)

Cem Akyüz
09.02.2009, 21:53
ozetını nıye ızlıyosunkı macı ntvspor verdı zaten tottı ıcın ızlenırdı:)

evde yoktum ki işlerim vardı yoksa kaçırırmıydım Roma'nın maçını:)

Manu61
09.02.2009, 21:56
Goller dışında pek birşey kaçırmadın dostum..Emin ol :)

Cem Akyüz
09.02.2009, 22:13
Philippe Mexes

Sezon kötü bir başlangıç yapan Başkent temsilcisi, son dönemde çıkışa geçerken ligde üst sıralara tırmanmaya devam ediyor. Roma’da mutlu olduğunu belirten Fransız savunma oyuncusu, çıkan haberlere rağmen takımdan ayrılmak istemediğini ifade etti.

“Buradan ayrılmaya niyetim yok. Sergilediğim performanstan memnunum. Burada kazanılacak çok başarı olduğuna inanıyorum. Roma’da büyük başarılar kazanmadan ayrılmak istemiyorum “

CFR Cluj karşısında şok bir mağlubiyetle başladığı Şampiyonlar Ligi’nde de bir üst tura çıkma başarısı gösteren Roma, Premier Lig ekiplerinden Arsenal’i Devler Ligi’nde saf dışı bırakmaya çalışacak.

“En büyük hayalim bu sene Şampiyonlar Ligi finalinde oynamak. Roma formasıyla bu büyük başarıya imza atmanın benim için ayrı bir önemi var “

Manu61
09.02.2009, 22:20
Mexes sanırım bu ismini yazmamışsında :D

Cem Akyüz
09.02.2009, 22:24
Mexes sanırım bu ismini yazmamışsında :D

evet düzelttim hemen:)

Mehmet Fırat
10.02.2009, 12:29
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_pi_DeRossi001.jpg

De Rossi'ye böcek şoku

İtalya Milli Takımı oyuncularından Daniele de Rossi'yi, dünkü antrenman sırasında böcek ısırdı. De Rossi, Brezilya Milli Futbol Takımı ile yarın Londra'da yapılacak dostluk maçına hazırlanırken, baldırından böcek ısırdı. Vücudu, alerjik reaksiyon gösteren orta saha oyuncusu, antrenmana ara vermek zorunda kaldı. 25 yaşındaki İtalyan futbolcu, halen Serie A'da Roma takımında top koşturuyor.

ligtv.com.tr

Cem Akyüz
10.02.2009, 14:51
İtalyan orta saha oyuncusu Alberto Aquilani’nin Roma ile olan sözleşmesi 2010'un Haziran'ında bitiyor ve sözleşmeyi uzatmak için yaz aylarından beri görüşmeler sürüyor.
Geçen haftalarda 24 yaşındaki yıldızın yeni sözleşmeye imza atmak üzere olduğu söylenmişti ama, şimdi iki taraf anlaşmaya öncekinden de uzak.
Dahası, Roma’nın 3-0 kazandığı Genoa maçından sonra Aquilani, teknik direktör Spalletti’nin elini sıkmayı reddetmişti. İtalyan medyası, oyuncunun geleceğinin Roma’da olmadığını tartışmaya şimdiden başladı.
Inter iddiası
RomaGiallorossa.com’a göre, yaşanan olay sadece bir yanlış anlamaydı ve Aquilani çoktan Spalletti ile arasını düzeltmişti.
La Gazzetta dello Sport’un bugünkü haberinde ise, bu olayın iki tarafın da artık kendi yoluna gideceğini ve Aquilani için gözüken yolun Inter olduğunu yazdı.
Inter menajeri Jose Mourinho, uzun zamandır Aquilani’nin hayranıydı. Bu transfer için, Inter’in en az 20 milyon avroyu gözden çıkarması gerekiyor ve Juventusla rekabet etmesi gerekiyor. Juventus da oyuncuyla ilgilendiğini açıklamıştı.

Çok beğendiğim Spalletti'ye tek kızdığım konu Aquilani'yi sürekli oynatmaması eğer olurda intere giderse gerçekten çok büyük kayıp olucak

Hüseyin İlkin
10.02.2009, 23:33
http://www.kickette.com/images/uploads/feb10pierooranges.jpg

http://www.kickette.com/images/uploads/feb10aircdelpiero.jpg

Turuncu , turuncu Del Piero severlere gelsin :)

Cem Balcı
11.02.2009, 14:53
İtalyan futbolunun bir dönem önemli orta saha oyuncuları arasında yer alan Damiano Tommasi, Çin´e transfer oldu
İtalyan futbolunun bir dönem önemli orta saha oyuncuları arasında yer alan Damiano Tommasi, Çin’e transfer oldu. 34 yaşındaki yıldız, Çin Süper Ligi’nden Tianjin ile anlaştı. 25 kez İtalya Milli Takımı formasını giyen Tommasi, 2001 yılında da Roma ile Serie A şampiyonluğu yaşamıştı. Deneyimli orta saha oyuncusu son olarak, İngiltere Şampiyonası’nda mücadele eden QPR’ın kadrosunda yer aldı.

fanatik

Özge
11.02.2009, 15:50
Pazar günü Inter Milan derbisi var ama izleyemeyeceğim:)Inter'e güveniyorum bu maçı alacağız ve arayı açacağız.

Emre ÖZTÜRK
11.02.2009, 15:58
pazar günü maç inter in tartışmaya gerek bile yok.Hatta iddaada ilk bankom olacak:)

Manu61
11.02.2009, 18:28
Bence Milan kazanacak maçı :) Gönül isterki berabere bitsin ikisinede yaramasın :) Ben bu sene artık bizim şampiyonluk umudumuz pek yok gibi o yüzden Juventus'u destekliyorum..Bir Milano takımı şampiyon olacağına çok sevdiğimiz Juventus şampiyon olsun daha iyi..Ama bu hakemlerle işleri oldukça zor..Sanırım Juve'den intikam alıyor hakemler bu sene..Gördüğü kartlar verilen ofsaytlar o kadar saçmaki..İnter-Milan beraberliği hepimizi mutlu eder..

Cem Balcı
11.02.2009, 23:21
benim tahminim beraberlik :)

firidin61
12.02.2009, 11:40
Merhaba ,

33 yaşında bile olsa David Beckham için 5 milyon Euro luk bonservis bedeline kargalar güler . Hadi bende güleyim :D Adamın sattıracağı forma bile bu tutarın kaç katı .
Beckham için bitmiş diyenler dünkü İspanya - İngiltere maçında İngiltere adına bişeyler yapmaya çalışan , faydalı oynayan tek adımın Beckham olduğunu görmüşlerdir . Beckham futbolda efsane olmayı hak ediyor '' kesinlikle '' .
Bu hafta büyük bir maç var . İspanya da Real Madrid - Barcelona maçındaki mütiş oyununu hatırlıyorumda Beckham sever bu tip maçları :) Mutlaka asist yapacaktır ;)
Beckham , bu yaştan sonra beni bile MİLAN sever yaptın ya hakikaten büyük futbolcusun :)

Saygılarımla

Hüseyin Bağdat
12.02.2009, 11:45
Milan bu sene hiç iyi değil.Bu maçı büyük ihtimalle İnter kazanır...

Hüseyin İlkin
12.02.2009, 11:50
Dün David Beckham dışında İngiltere'de ofansif anlamda bir şey yapan yoktu . Beckham ikinci yarı girdiği oyunda , C.Cole'ün önüne attığı pas ile alda at diyerek takımının neredeyse tek pozisyonunu hazırladı ama değerlendiremedi Cole . Bunun yanında sanırım Wright 'a da güzel bir pası vardı . Villa'lı çocuk , Crouch - Heskey - Downing - Cole , hiçbir şey yapamadılar .

The midfielder came on as a half-time substitute to equal Bobby Moore's record of 108 caps for an outfield player, but he could do little as goals in each half from David Villa and Fernando Llorente gave the hosts a merited victory in Seville.

"I think I've always said it's an honour to be up there with the likes of Sir Bobby Charlton and Bobby Moore, but the more important thing is the game and we lost tonight, so I'm disappointed,'' he told ITV1. "But of course I'm honoured.

"I've always worked hard at my game and it's what I enjoy doing, and I've had some great managers along the way. I'm enjoying my football and I hope it continues.

"Every time I play for the country I'm very proud but tonight on 108 caps, to be with Bobby Moore, is something very special.''

The 33-year-old was booked in the dying moments for dissent but he added: "Why would you want to focus on that rather than the 108 caps?''
Beckham admitted Spain deserved their win.

"They're always going to bring pressure and keep the ball well,'' he added.

"They got two good goals, and overall maybe they deserved the win, but we'll move on.''Beckham dünkü maçla 108.kez giydi o formayı , eskiden sevdiğim bir oyuncu olmasına rağmen Madrid'e geçmesiyle tabi başka etkenlerde var sevgimden bir gıdım bile kalmadı ama saygım sonsuz . O saygıyı sonuna kadarda hak ediyor .

Bu arada Beckham , Galaxy takımına reklam gelirlerim alın sizin olsun ben Milan'da kalıyım demiş . Helal olsun vallahi :ok

Cem Balcı
12.02.2009, 17:34
İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından AS Roma´nın teknik direktörü Bruno Conti, kulübün, orta saha oyuncusu Alberto Aquilani´yi satmak gibi bir niyeti olmadığını bildirdi.
Conti, Corriere dello Sport’a yaptığı açıklamada, adı İtalya, İngiltere ve İspanya’daki birçok kulüple anılan İtalyan oyuncu Aquilani’nin satılık olmadığını belirtti.

İtalyan teknik adam, "Sonuna kadar inandığımız Aquilani, bizim geleceğimiz. Uzun yıllar onunla birlikte olacağız. O da hiçbir zaman gitmek istediğini ima etmedi" dedi.

fanatik

Hüseyin İlkin
14.02.2009, 14:00
Nesta'nın futbol hayatı bitebilir!

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından AC Milan'da forma giyen ancak sakatlığı nedeniyle uzun süredir yeşil sahalardan uzak kalan Alessando Nesta'nın yeniden sakatlandığı bildirildi. Milan'ın tecrübeli savunma oyuncusu Alessandro Nesta'nın yakasını sakatlıklar bırakmıyor. Uzun süredir sakatlığı nedeniyle ABD'de tedavi gören Nesta, İtalya'ya döndükten sonra yeniden sakatlandı.Ağrıları artan Nesta antrenmanlara katılmazken, Milan Kulübü doktorları yıldız futbolcunun tedavi süresinin uzun olabileceğini ifade ettiler.

Bu arada İtalyan basınında çıkan haberlerde Nesta'nın futbol kariyerinin de sakatlığının tekrarlaması nedeniyle tehlikeye girdiği iddia edildi.

32 yaşındaki dünyanın en iyi savunma oyuncularından birisi kabul edilmektedir. Nesta kariyeri boyunca 4 kez UEFA tararından açıklanan Yılın Takımı'na girmeyi başarmıştır.

14.02.2009

Kaynak : İHA

agahozlu
15.02.2009, 17:33
Sampdoria deplasmanında az önce Amauri nin golü ile beraberliği yakaladık.Del Piero frikiklere devam ediyor yalnız gol gelmiyor.Son 15 dakika umarım bir gol buluruz.Forza Juve

iskenderunlu
15.02.2009, 20:11
Lazio yine kendi evinde berabere kaldı

Hüdai Pervaneli
15.02.2009, 23:09
Juventus beraber e Roma kaybetti

Inter de Milan i yeniyor Inter Sampiyon olucak gibi?

Dursun Kaplan
15.02.2009, 23:14
İnter. :)

Takımım yahu. :)

Hüdai Pervaneli
15.02.2009, 23:21
İnter. :)

Takımım yahu. :)

Sendemi Bizdensin Yahu

Cem Akyüz
15.02.2009, 23:36
Atalanta:3 Roma:0 puan kaybı beklenecek bir deplasman ama 3-0 çok ağır oldu

Hüdai Pervaneli
15.02.2009, 23:40
29' [1 - 0] Adriano A. Pato 70

43' [2 - 0] D. Stankovic

Inter 2 - 1 Milan

Sampiyonlukta Rakip kalmadi

Hüdai Pervaneli
15.02.2009, 23:42
ve Olusan Puan Durumu

1. Inter Mailand 24 17 5 2 42:17 +25 56
2. Juventus Turin 24 14 5 5 39:21 +18 47
3. AC Mailand 24 13 6 5 41:25 +16 45
4. AC Florenz 24 13 3 8 35:23 +12 42
5. FC Genua 1893 24 11 8 5 35:25 +10 41
6. AS Rom 24 12 4 8 36:31 +5 40
7. Cagliari Calcio 24 11 4 9 32:26 +6 37
8. US Palermo 24 11 3 10 32:29 +3 36
9. Atalanta 24 11 3 10 31:25 +6 36
10. SSC Neapel 24 10 5 9 32:28 +4 35
11. Lazio Rom 24 9 5 10 33:37 -4 32
12. Udinese Calcio 24 8 7 9 34:36 -2 31
13. AC Siena 24 7 6 11 19:25 -6 27
14. Catania Calcio 24 7 6 11 22:30 -8 27
15. Sampdoria 24 6 8 10 23:29 -6 26
16. FC Bologna 24 5 8 11 26:38 -12 23
17. US Lecce 24 4 10 10 22:37 -15 22
18. FC Turin 24 4 8 12 24:39 -15 20
19. AC Chievo 24 4 8 12 17:33 -16 20
20. Reggina Calcio 24 3 8 13 20:41 -21 17

Mehmet Fırat
15.02.2009, 23:43
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_l3_Adriano_El01.jpg

Adriano derbiye el koydu!

Milano derbisine Adriano damga vurdu !.. Avrupa'da haftanın en önemli maçında Inter ile Milan karşı karşıya gelirken, bariz kolla atılan gol gecenin en çok konuşulan olayı oldu.

Inter'in 2-1 kazandığı Milano derbisinin ilk golü 29. dakikada geldi. Bu dakikada Adriano kale sahasında topu koluyla ağlara gönderdi ve hakem Rosetti farkedemeyince golü verdi. 43. dakikada Stankovic ile bir gol daha bulan Inter farkı 2'ye çıkardı.

Milan, 71. dakikada Pato'nun golüyle farkı 1'e indirse de başka sayı bulamadı ve Milano derbisinin galibi 2-1 ile Inter oldu.

Inter bu galibiyetle Milan ile arasındaki puan farkını 11'e çıkardı. Haftayı beraberlikle kapayan Juventus ise Inter'in 9 puan gerisinde.

(Ligtv.com.tr)

macka61
15.02.2009, 23:47
artık şampiyonluk interin gibi

Emirhan Makul
15.02.2009, 23:56
Dedim ben Milan yenilecek diye yazıklar olsun takımın yaş ortalaması 100 oldu ya başarı beklenemez.

Özge
16.02.2009, 00:05
Bu maçla Inter şampiyon diyebiliriz artık:)Tebrikler Inter :)

Dursun Kaplan
16.02.2009, 14:23
Az önce gole baktım. Elle atmış. :p

iskenderunlu
16.02.2009, 14:37
Lazio 11. sıraya kadar düştümü ya :(

Hüseyin Bağdat
16.02.2009, 14:38
İnter şampiyon gibi. En yakın rakibine 9 puan fark atmış.Burdan şampiyonluğu bırakmaz herhalde:)

Darısı bize.Bizde rakiplerimize fark atabilsek...

ilhan
16.02.2009, 16:45
İnanılmaz bir maçtı. Öyle ki önce canlı izledim daha sonra banttan izledim. Milan oyunun son 20 dakikasında öyle bir futbol oynadı ki parmak ısırtan. :) İnter öyle pozisyonlar harcadı ki "yuh be bu da kaçar mı?" dedirten, Abbiati öyle toplar kurtardı ki "yok artık Leßron James" dedirten, kısaca derbi derbi gibiydi. :)

Adriano'nun Maradona'lığı tutmuş vuruvermiş eliyle. :)

Erbay
16.02.2009, 18:09
Ronaldinho pası muhteşemdi. Eski performansınından bir kesit gibiydi. Ah ah nerde eski Ronaldinho özledim vallahi. Fatih Terim olmasaydı maç daha güzel olacaktı.

Alihan Ertürk
16.02.2009, 20:40
Adriano güzel gol atmış ama ;) ben de arasıra yapıyorum bedende maç yaparken bu hareketi , kimse de anlamıyor :D

Hüseyin İlkin
17.02.2009, 00:59
http://i0902.hizliresim.com/2009/2/17/183.bmp

İtalya'da bundan sonra ikincilik yarışını izleriz ...

Osman Yavuz
17.02.2009, 01:43
La Liga'dan sonra Serie A'da da şampiyonluk yarışı sona erdi.İnter sezon sonuna kadar 15 puana çıkartır farkı.Milan'ın artık radikal bir karar alıp takımı gençleştirmesi lazım.Olmuyor artık 40'lık Maldini 35'lik Seedorflarla.

Serdær
17.02.2009, 13:43
Bilmiyorum sadece ben mi dikkat ettim.

İnter - Milan maçı dışında kamera görüntüleri inanılmaz güzeldi.

Frikik çekerken futbolcunun arkasına geçmesi sanki frikiği ben kullanıyormuşum gibi.

Sahanın zeminine inmesi futbolcuları arkadan çekmesi falan gerçekten olağanüstüydü.

Umarım Türkiyede'ki yayıncı kuruluş bu maçı izleyip nasıl futbol maçı ekrana taşınır görmüştür.

Bu arada tebrikler ''Şampiyon'' Inter.

Harun-61
17.02.2009, 14:05
Forza Inter...

o kadar ;)

Alihan Ertürk
17.02.2009, 14:38
Forza Inter...

o kadar ;)

Forza Milan
Forza Napoli ;)

Alihan Ertürk
18.02.2009, 16:42
''Agger Milan'da!''

Liverpool'un başarılı savunma oyuncusu Daniel Agger için Juventus'la çekişen AC Milan'ın mutlu sona ulaştığı ve sağlık kontrolünden geçirdiği Danimarkalı oyuncuyla 2009/10 Sezonu için el sıkıştığı iddia edildi. Rossoneri gelecek sezon için defans hattına Fluminense'den Thiago Silva'yı da almıştı.
Tuttosport Gazetesi; Liverpool'un 24 yaşındaki başarılı savunma oyuncusu Daniel Agger için Juventus'la çekişen AC Milan'ın Danimarkalı oyuncuyu sağlık kontrolünden geçirdiğini ve 2009/10 Sezonu için el sıkıştığını iddia etti.

Alessandro Nesta'nın sakatlık problemleri ve Paolo Maldini'nin sezon sonunda futbolu bırakacak olması sebebiyle defans hattına takviye yapmayı planlayan Rossoneri daha önce de Fluminense'den Thiago Silva'yı almıştı.

ajansspor

Hüseyin İlkin
18.02.2009, 18:05
Henüz İngiliz basınında bir şey yok bu haberle ilgili . Çıkana kadarda inanmak istemiyorum . He gidebilme ihtimali kuvvetli , orası ayrı . Agger gibi bir oyuncuyu pisi pisine elimizden kaçıracağız , üzülüyorum gerçekten . Bildiğim kadarıyla geçenlerde bir açıklama yapmıştı Agger . Yöneticilerle görüştüm , ama ondan sonra ne aradılar beni ne sordular anlamında . Takımda düzenli olarak yer almamasıda onu düşündüren ikinci konudur . Yani Agger'i anlayabiliyorum . Düzenli forma giymek istiyor , bunun yanında iyi bir parada istiyordur tabii .

Agger yeteneklerinde , yaşında birini başka bir kulüpten almaya kalksak dünyanın parasını bayılacağız şimdi . Ama yönetim bu konuda biraz yavaş davranıyor , pek istekli değil bence .

Emirhan Makul
18.02.2009, 19:02
Daniel Agger

http://www.gfdb.com/images%5Cpictures%5Cplayers%5Cdaniel-agger.jpg

tanjueren
20.02.2009, 01:27
Ronaldinho pası muhteşemdi. Eski performansınından bir kesit gibiydi. Ah ah nerde eski Ronaldinho özledim vallahi. Fatih Terim olmasaydı maç daha güzel olacaktı.

Milan da olmayan arjantinlileri interin arjantinli ordusundan fazla gösterdi ya daha ne olsun!Dünya futbolunu yakından takıp eder imparator:mad:.Buarada Mourinho Ferguson geliyor aman dikkat!İkinizi de çok severim ama işin zor be Jose allah yardımcın olsun:)

Özge
21.02.2009, 20:17
Inter Bologna deplasmanında 2-1 galip geldi.

Cem Akyüz
21.02.2009, 20:58
Roma:1 Siena:0 haftayı 3 puanla kapattık detaylı yazımı ilerleyen saatlerde yazarım

Cem Akyüz
22.02.2009, 02:43
Maçın özetini şimdi izledim sıkı maç olmuş sienada iyi futbol oynamış 2-3 pozisyonda kaleci Doni'yi geçemediler...bizde iyi oynadık Baptista ve Taddei baya etkili oynadılar sienanın kalecisi Curcu(eski Romalı)gene iyi bir performans sergiledi 3-4 tane net golü çıkardı..Motta'yı takıma monte etmeye başlamış Spalletti Cicinho'da sahalara döndü...Taddei'nin golü çok güzeldi Arsenal maçı öncesi iyi bir moral oldu...Yazımı Mexes'in lafi ile bitireyim Arsenal maçı kıran kırana geçecek:)

Hüseyin İlkin
26.02.2009, 16:03
AMAURI MERAKTA BIRAKTI

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Juventus'un santrforu Amauri'nin, hangi milli takımı seçeceği yönündeki tartışmalara, AC Milan'ın orta saha oyuncusu Gennaro Gattuso da katıldı.

Gattuso, La Gazzetta dello Sport'a yaptığı açıklamada, Amauri Carvalho de Oliveira'nın, milli takım seçme konusundaki kararsızlığının bıkkınlık getirdiğini söyleyerek, ''Amauri, kuşkusuz iyi bir futbolcu. Fakat biz, Azerbaycan ya da Finlandiya değiliz. Biz, İtalya'yız. Dünya Kupası'nı 4 defa kazanmış, futbolumuzun kalitesi belli olan bir takımız. Bence, Amauri artık Brezilya Milli Takımı'nda oynamalı'' dedi.

Juventus'un golcü futbolcusu Amauri ise Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Chelsea'ye 1-0 yenildikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, ''Gattuso'nun açıklamaları beni ilgilendirmiyor'' dedi.

Maraton
------------------------------------------------------------------
NEDVED FUTBOLU BIRAKIYOR

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Juventus'un orta saha oyuncusu Pavel Nedved, sezon sonunda yeşil sahaları bırakacağını açıkladı.

Nedved, Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. tur ilk maçında Chelsea'ye 1-0 yenilginin ardından uefa.com'a yaptığı açıklamada, oynamaktan hala büyük zevk aldığını, ancak fiziksel ve ruhsal durumunu göz önüne aldığında, genç futbolculara izin verme vaktinin geldiğini düşündüğünü söyledi.

''Benim hala genç bir futbolcu olduğumu düşünüyor olabilirsiniz, fakat ben 37'mi çoktan doldurdum'' diyen Çek futbolcu, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde veya Serie A'da ne başarı gösterirlerse göstersinler, sezon sonunda profesyonel futbol hayatına noktayı koyacağını belirtti. Kararının kesin olduğunu, fikrini değiştirmeyi düşünmediğini ifade eden Nedved, sahalara veda etmek için uygun bir zaman olduğunu kaydetti.

Kariyerini, Avrupa Şampiyonlar Ligi zaferiyle bitirmek istediğini dile getiren deneyimli futbolcu, söz konusu maça ilişkin de ''Bu gece iyi bir sonuç almadık, ancak henüz her şey bitmedi. Mutlu sonuca ulaşmak kolay olmayacak, ancak imkansız da değil''

Maraton

iskenderunlu
26.02.2009, 16:03
Forza LAZİO :)

Berk
28.02.2009, 19:56
Lazio 1-0 Bologna / İlk yarı sonucu
Gol: Zarate

Bu akşam 21.30 / Juventus - Napoli | NTVSpor

Hüseyin İlkin
28.02.2009, 21:29
Lazio 2-0 Bologna

İki golde Zarete'den gelmiş :ok

Hüdai Pervaneli
28.02.2009, 21:47
napoli 7 lik oran vardi kacirmakistemedim:D hemde canli onyadim:D Haydi napoli

Hüseyin İlkin
28.02.2009, 23:57
Juventus 1-0 kazandı .

Gol , Claudio Marchisio .

Berk
01.03.2009, 18:14
Machisio'nun golüyle zorda olsa 1-0 kazandık.Takımıma tebrikler..:)

Milan Werder şokunu atlatamadan Sampdoria'ya da deplasmanda 2-1 mağlup oldu ve Juventus'la aradaki fark 5'e çıktı..

Bu akşam 21.30'da Inter-Roma maçı var.Müthiş maç.Roma kazanırsa Milan'a yapışır, Inter ise farkı koruyabilir.Ben Roma'nın beraberlik koparabileceğini düşünüyorum..

macka61
01.03.2009, 18:45
milan kadrosunu yenilemeli barcelonun yaptığı gibi

Emirhan Makul
01.03.2009, 19:01
Milan'da Rejenerasyon olmalı.

Ba®ış
01.03.2009, 19:02
iddaa da milana verecektim iyiki vermemişim :) hala favallilerle emersonlarla oynayan takımdan bi cacık olmaz

Mustafa ÖZDEMİR
01.03.2009, 19:13
milan battı bence

Hüdai Pervaneli
01.03.2009, 19:21
Milan battin Ancelotti gitmesi lazim Kesinlikle

Inter Bu aksa Roma yi yenebilir

Özge
01.03.2009, 19:40
Inter kendi sahasında oynuyor.Kazanabilir ama zor maç olur.

Cem Akyüz
01.03.2009, 19:59
İnter deplasmanına geliyoruz hakemler gene ofsayttan gol vermezse kolay teslim olmayız..Kadroda eksik oyuncular var bakalım neler olacak keyifli bir maç olacaktır umarım puan yada puanlar alırız

Erkin
01.03.2009, 21:38
Catania ne yaptı Palermo'ya öyle ya :atki: Savaş çıkmıştır heralde maçtan sonra :D

Özge
01.03.2009, 21:59
Roma 1-0 yeniyor.Inter'de Zlatan yedek kulübesinde.

ilhan
01.03.2009, 22:04
2-0 oldu. Riise attı. :)

ApoCaN28
01.03.2009, 22:08
Roma 3-0 yaparsa inter kazanır...:D
ŞAka bi yanada Roma yensin Juve için...

Hüseyin İlkin
01.03.2009, 22:59
Roma 'nın kazanması iyi olur bence :)
Şuan 3-2 önde son 20 dakika .

ilhan
01.03.2009, 23:11
3-3 oldu. Keyif verici bir maç oluyor arkadaşlar. :) Hadi Roma at bir tane daha. :p

Özge
01.03.2009, 23:14
Güzel maç oluyor.Balotelli 2. yarı ayrı oynuyor:)Hadi Inter at bi gol:D:D

ilhan
01.03.2009, 23:16
Crespo en son miladdan önce oynuyordu galiba. :) Adamı en son ne zaman gördüğümü unuttum. Çakıverdi valla golünü. :)

Harun-61
01.03.2009, 23:19
Haydi Inter, Haydiiiiiiii....

Hüdai Pervaneli
01.03.2009, 23:20
Inter Atar simdi Bir tane

ilhan
01.03.2009, 23:23
Güzel maçtı. :) 3-3 bitti. Roma büyük maçları çok iyi oynuyor. Bu skor en çok Juventus'a yaradı.

Cem Akyüz
01.03.2009, 23:26
güzel maç oldu gücümüz yettiğince mücadele ettik intere karşı ilk yarı biz ikinci yarı inter iyi oynadı son 2 dakikada pozisyonlar bulduk ama atamadık skoru korumamız gerekiyordu ama olmadı..Penaltı pozisyonuna gelince birde inter hakemler tarafından korunmuyor diyorlar penaltı ile uzaktan yakından alakası yoktu sonuç olarak galip gelecekken 2 puan kaybetmek kötü oldu yinede 1 puanda fena sayılmaz şampiyonlar ligine kalacağız Totti oynasaydı daha farklı olurdu

unique
01.03.2009, 23:30
Çok güzel maç oldu; izlemekten keyif aldım

Özge
01.03.2009, 23:30
İki tarafında önemli isimleri oynamadı.Güzel bir maç oldu.Crespô'nun golü güzeldi.Yalnız De Rossi'nin son akikalardaki pozisyonu çok iyiydi.Topu çok iyi aldı önüne ama kötü bir vuruş yaptı.Inter'de yakın rakibiyle farkı açtığı için rahattı.Şampiyonluk yolunda ilerliyoruz sorun yok:)

Cem Akyüz
01.03.2009, 23:33
güzel maç oldu gücümüz yettiğince mücadele ettik intere karşı ilk yarı biz ikinci yarı inter iyi oynadı son 2 dakikada pozisyonlar bulduk ama atamadık skoru korumamız gerekiyordu ama olmadı..Penaltı pozisyonuna gelince birde inter hakemler tarafından korunmuyor diyorlar penaltı ile uzaktan yakından alakası yoktu sonuç olarak galip gelecekken 2 puan kaybetmek kötü oldu yinede 1 puanda fena sayılmaz şampiyonlar ligine kalacağız Totti oynasaydı daha farklı olurdu

ek olarak Motta'yı çok beğendim kiralık aldık ama sene sonunda satın alma maddemiz var sağ bekte bana göre çok faydalı oynuyor

Cem Akyüz
01.03.2009, 23:34
İki tarafında önemli isimleri oynamadı.Güzel bir maç oldu.Crespô'nun golü güzeldi.Yalnız De Rossi'nin son akikalardaki pozisyonu çok iyiydi.Topu çok iyi aldı önüne ama kötü bir vuruş yaptı.Inter'de yakın rakibiyle farkı açtığı için rahattı.Şampiyonluk yolunda ilerliyoruz sorun yok:)

Zlatanım penaltı pozisyonuna ne diyosun:)

Emiroğlu
01.03.2009, 23:44
Bravo Roma mı diyeyim , Ulan ! iyip sabır mı çekeyim...

Penaltı ' nın uzaktan yakından alakası yok.
İnter hakem münasebeti ayyuka çıktı artık.

Bu arada , Menez , büyük yetenek.Dünya yeni bir yıldız kazanıyor.

Ah be Roma'm,ah be takımım , kaçırdın fırsatı yenemedin şu morinhoyu...

Adam 2 yıla aşkın süredir kendi evinde yenilmiyor yahu.

Özge
01.03.2009, 23:50
Zlatanım penaltı pozisyonuna ne diyosun:)
Tottim penaltıydı:D

Ahmet Demir
02.03.2009, 00:10
Bravo Roma mı diyeyim , Ulan ! iyip sabır mı çekeyim...

Penaltı ' nın uzaktan yakından alakası yok.
İnter hakem münasebeti ayyuka çıktı artık.

Bu arada , Menez , büyük yetenek.Dünya yeni bir yıldız kazanıyor.

Ah be Roma'm,ah be takımım , kaçırdın fırsatı yenemedin şu morinhoyu...

Adam 2 yıla aşkın süredir kendi evinde yenilmiyor yahu.

benim bildiğim kadarıyla morinho porto-chelsea ve inter de evinde oynadığı hiçbir lig maçını kaybetmedi

bu sefer yenilecekler heralde artık diye düşünmedim değil ama bence o penaltı da olmasa inter bu maçı vermezdi

Berk
02.03.2009, 17:12
Roma ligin başında sağa sola puan dağıtmasaydı şimdi Juventus ile aynı puanda olurlardı.Dün sahada Roma açısından özellikle ilk yarı müthiş bir mücadele vardı.Inter ilk yarı pozisyon bulamadı.De Rossi kafayı çaktı 1-0 oldu.Riise 2 dakika içinde 2 kez aynı kanattan geldi ve birinde golü buldu.Açıkçası Roma'nın maçını kazanacağını düşünüyodum ancak ikinci yarı dengeler değişti.Mourinho ve Inter paçayı kurtardı yine.Ama sonuçta puan kaybetti Inter ve farkı 7'ye indirdik..:)

Hüseyin İlkin
02.03.2009, 19:25
MOURINHO GIGGS'İ İSTİYOR

İngiliz basınında Ryan Giggs’in önümüzdeki sezon San Siro’ya gideceği iddia ediliyor.

Jose Mourinho, sezon sonunda Manchester United’ın efsane futbolcusu Ryan Giggs’i Inter’e transfer etmeyi planlıyor.

The Mirror’da yer alan ve GOAL.COM'da yayınlanan habere göre, Inter, 35 yaşındaki Gali futbolcuyu önümüzdeki yaz renklerine katacak. Giggs’in Manchester United ile olan sözleşmesi 2010 yılında sona eriyor.

Mourinho’nun Ferguson ile bu konuyu konuşacağı ve İskoç teknik adamı ikna edeceği iddia ediliyor. Ancak Giggs’in bu konuya ne kadar sıcak bakacağı belirsizliğini koruyor.

Inter başkanı Moratti’nin de her zaman Giggs’e karşı bir ilgisi olduğu biliniyor. Lacivert siyahlıların başkanının, bu yüzden Mourinho’yu bu konuda destekleyeceği iddia ediliyor.

Maraton

ApoCaN28
02.03.2009, 19:29
Bu Roma inter e 1 den fazla atarsa kazanamıyo ben bunu net olarak anlamış bulunuyorum...

Cem Akyüz
02.03.2009, 21:34
Bu Roma inter e 1 den fazla atarsa kazanamıyo ben bunu net olarak anlamış bulunuyorum...

öyle deme Apocan 6 attık 3 attık 2 sene önce:)

Cem Akyüz
02.03.2009, 21:39
De Rossi hakeme ateş püskürdü

İki kez iki farklı öne geçen Roma, Guiseppe Meazza’da oynanan ve 3-3 biten maçta Inter ile puanları paylaştı.
Francesco Totti’nin oynamadığı maçta geçici olarak kaptanlık pazubandını takan orta saha oyuncusu, teknik direktör Luciano Spaletti’nin Mario Balotelli’nin penaltı pozisyonuyla ilgili hakemler hakkında söylediği sözlere destek çıktı.
Roma’ya galibiyeti getirebilecek bir pozisyonda müthiş bir gol fırsatını kaçıran 25 yaşındaki futbolcu Sky’a verdiği demeçte “Milano’daki her maçımızda hakemler ya kötü günlerinde oluyor ya da dikkatsiz oluyor. Burada Inter’e karşı bir şampiyonluk kaybetmiştik ve bu beni adeta çıldırtıyor. Sonunda delireceğim. Biz her zaman hakemlere yardımcı olmak istiyoruz ancak bunun bir faydasını göremedik. Neler olduğunu siz de gördünüz” diyerek adeta ateş püskürdü.
Inter’e karşı takımının ilk golünü atan De Rossi ve takım arkadaşları, önümüzdeki hafta Roma Olimpiyat Stadı’nda Udinese’yi konuk edecekler ve daha sonra da 11 Mart gecesi Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final ikinci maçında Arsenal’i konuk edecek.

Berk
03.03.2009, 16:54
İtalya Kupası Yarı Final İlk Maçı

21.45 / Lazio - Juventus (NTVSpor)

Takım Haberleri

Lazio

Hafta sonu oynanan Bologna maçının ardından cezalı duruma düşen Mauro Zarate, bu önemli maçta takım arkadaşlarını yalnız bırakacak.

Golcü oyuncunun yanı sıra; Mourad Meghni, Simone Del Nero, Dabo ve Diakite de sakatlıkları nedeniyle bu maçta forma giyemeyecekler.

Juventus

Hafta sonu ligde Torino derbisine çıkacak olan Juventus’u önümüzdeki hafta içi de zorlu Chelsea randevusu bekliyor. Bu zorlu seri öncesinde takımın iki önemli kozu olan Buffon ve Del Piero’yu dinlendirmek isteyen Claudio Ranieri, İtalyan yıldızları başkente giden maç kafilesine almadı.

Bu iki futbolcunun yanısıra bir diğer İtalyan Milli Takım oyuncusu olan Mauro Camoranesi de sakat olduğu için Lazio karşısında oynayamayacak.

Ayrıca hafif sakatlığı olan savunma oyuncusu Legrottaglie ve henüz kondisyon olarak hazır görülmeyen Zebina da bu maçta riske edilmeyerek kadro dışında tutulan diğer isimler.

Hüseyin İlkin
03.03.2009, 16:55
Bu maç bu akşam mı Berk ? :S

Berk
03.03.2009, 16:59
Bu maç bu akşam mı Berk ? :S

Evet, bu akşam Hüseyin..:)

http://www.ntvspor.net/modules/tv/gunler/3.asp

Hüseyin İlkin
03.03.2009, 17:02
Eyvallah :)

Yeni haberim oldu valla .
Bakarız maça o zaman . Tam da fortis maçından sonra başlıyor , saatide güzel :)
Avantajlı skoru Lazio alır :rolleyes: :p

Berk
04.03.2009, 13:10
Juve kupada kayıp: 2-1

İtalya Kupası'nda (Coppa Italia) oynanan yarı final ilk maçında Lazio, Roma Olimpiyat Stadı'nda Juventus'u ağırladı ve maçtan 2-1'lik galibiyet ile ayrıldı. Karşılaşmada Juventus adına golü, 34. dakikada M. Marchionni atarken, siyah beyazlılar maçın ilk yarısını da 1-0 önde tamamlayı bildi. İkinci yarıda gol için yüklenen Lazio, 65. dakikada G. Pandev ile eşitliği yakalarken, 78. dakikada da T. Rocchi'nin attığı golle 2-1 öne geçti. Karşılaşmada kalan dakikalarda başka gol gelmeyince Lazio, maçtan 2-1'lik skorla galipayrılamyı başardı.

Juventus ile Lazio arasında oynanacak İtalya Kupası Yarı Final rövanş maçı, 22 Nisan'da Torino Olimpiyat Stadı'nda oynanacak.

Juventus, kupada önceki turlarda Catania ve Napoli'yi elemeyi başarırken, Lazio da Torino ve Fiorentina'yı safdışı bırakmıştı.

Hüseyin İlkin
04.03.2009, 15:31
ROMA'YA IRKÇILIK CEZASI

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından AS Roma, taraftarlarının ırkçı tezahüratları nedeniyle 8 bin avroluk para cezasına çarptırıldı.

Taraftarlarının, Pazar günü Inter ile 3-3 berabere biten maçta, rakip takımdaki siyahi futbolculara ırkçı tezahüratlar yapması nedeniyle AS Roma'ya 8 bin avroluk para cezası verildi. Yapılan açıklamada, bu tezahüratların kimi hedef aldığına yer verilmezken, Inter'in siyahi oyuncusu Mario Balotelli'nin 2 gol kaydetmesi, akıllarda soru işareti yarattı.

Öte yandan, AS Roma Teknik Direktörü Luciano Spalletti de maçtan sonra 4. hakeme küfrettiği gerekçesiyle 1 maçla cezalandırıldı.

Maraton

Özge
04.03.2009, 15:55
Balotelli attığı penaltı golünden sonra Roma taraftarının olduğu tarafa sus işareti yapmıştı zaten.:)

Cem Akyüz
04.03.2009, 16:04
Balotelli attığı penaltı golünden sonra Roma taraftarının olduğu tarafa sus işareti yapmıştı zaten.:)

dil çıkarttı birde

Hüseyin İlkin
04.03.2009, 16:13
dil çıkarttı birde

Az bile yapmış bence .

Şu ırkçı olaylardan her zaman nefret etmişimdir .
Kim yaparsa yapsın , cezası çok büyük olmalıdır .

Özge
04.03.2009, 16:42
Az bile yapmış bence .

Kim yaparsa yapsın , cezası çok büyük olmalıdır .Aynen.Her türlü tezahüratı yapsınlar ama ırkçılık yapmasınlar.

Hüseyin İlkin
04.03.2009, 17:18
21.45 / Sampdoria - İnter / Ntvspor

İtalya Kupası , duyurulur .

Cem Akyüz
04.03.2009, 17:51
Az bile yapmış bence .

Kim yaparsa yapsın , cezası çok büyük olmalıdır .

hüseyin olayın aslı tam öyle değil balotelli golü attı dil çıkarttı falan sonra ordan bir grup ırkçı sloganda bulundu ve Roma tribününde olay çıktı o ırkçı kişilere gerçek Romalılar tepkilerini zaten gösterdiler

Murat Erdem
04.03.2009, 18:05
Spaletti, Spaletti başka hoca tanımam.

Muhammet
04.03.2009, 18:32
Mourinho deprem etkisi yarattı !..

İtalya'da Serie A lideri FC İnter'in teknik direktörü Jose Mourinho'nun dünkü basın toplantısında hakem hatalarını, İtalyan meslektaşlarını ve medyayı eleştiri yağmuruna tutması, spor camiasında deprem etkisi yarattı.

FC Juventus, AC Roma ve AC Milan'ın kollandığını iddia eden, medyada FC İnter'in kollanıldığı gibi bir hava oluşturulmasını ise ''entellektüel fuhuş'' olarak niteleyen Mourinho'ya siyah-beyazlı ve de sarı-kırmızılı kulüp tepki gösterirken, AC Milan ise sessiz kalmayı yeğledi. İtalyan spor basınında bugün yer alan haberlerde ise İtalya Futbol Federasyonu'nun Morinho hakkında soruşturma açabileceği ileri sürüldü.

Mourinho'nun dün söylediği sözler, bugün İtalya'daki spor gazetelerinde manşetten verildi. La Gazzetta dello Sport, FC İnter'in AS Roma'ya karşı oynadığı maçta Balotelli'ye verilen penaltının medyada tartışma konusu yapılmasının Mourinho tarafından, ''entellektüel fuhuş'' olarak nitelenmesinden hareketle, bugünkü manşetinde, ''Fuhuş mu?'' diye sordu. Üst başlıkta ise, ''Mourinho konuştu. Herkese saldırdı. Federasyon kızgın'' denildi. Corriere dello Sport gazetesi ise Portekizli teknik adama duyulan tepkiyi bugünkü manşetinde, ''Mourinho kapa çeneni'' başlığıyla özetledi.

FC Juventus, teknik direktör Claudio Ranieri'yi de eleştiren Mourinho'nun suçlamalarına resmi internet sayfasından yazılı bir açıklamayla yanıt verdi. FC İnter kulübünün, teknik direktörün beyanatındaki suçlamaları paylaşmadığını açıklamaya çağıran açıklamada, ''Juventus, İnter teknik direktörünün beyanatlarını hayret ve utançla karşılamıştır. İnter'in teknik direktörü bu beyanatlarıyla, sadece Juventus ve 14 milyon taraftarımıza değil, tüm İtalyan futboluna saygısızlık etmiştir'' ifadeleri yer aldı.
AC Roma kaptanı Francesco Totti ise Mourinho'nun saygısızlık yaptığını savunarak, ''Mourinho maskesini çıkardı. Gerçek kimliği ve ne düşündüğü ortaya çıktı. Maç sırasında dil çıkartarak taraftarlarımızı provoke eden Balotelli'yi oyundan çıkarmasını beklerdim. Ama o bunu bile görmezlikten geldi. Balotelli, kibirli ve terbiyesiz biri'' dedi.

Totti, AS Roma'nın Teknik Direktörü Luciano Spalletti hakkındaki ifadelere de tepki göstererek, ''Mourinho'ya Süper Kupa'yı penaltılarla aldığını, ayrıca Roma'yı İtalya kupasından İbrahimoviç'in kurallara uygun olmayan golü ve de bizim takımın penaltısının verilmemesi sayesinde kazandığını hatırlatmak isterim. Beni en çok rahatsız eden şey ise Mourinho'nun, Spalletti'ye saldırı niteliğindeki sözleri olmuştur. Halihazırda lider durumda olmasına rağmen Mourinho'nun bizden daha fazla sorunları söz konusudur. Spalletti'den öğrenmesi gereken çok şey var. Bizim teknik direktörümüz söyleşi için para almaz'' diye konuştu.

İtalya Teknik Direktörler Derneği Başkanı Renzo Ulivieri, Mourinho'nun üslubunu yadırgadığını belirterek, ''Benim izlenimime göre Mourinho bu türden bir saldırıyı planlı olarak yaptı. Ama önümüzdeki maçlar hakkında soru işareti uyandırarak hata etmiştir. Şu an neler olabileceğine ilişkin bir fikrim yok'' dedi.

İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Giancarlo Abate ise, ''Mourinho böyle yaparak sadece gerilimi tırmandırıyor. Portekizli teknik adamın üslubu, ilişkilerin sadece gerilmesine yol açıyor. Kullandığı sözlerin, futbol camiasına herhangi bir yararı da yok. Hepimiz, sahadaki sonucu kabullenmek ve gerilimi tırmandırmamak için çaba harcıyoruz. Pek çok tartışmalı pozisyon olmasını anlayışla karşılamakla birlikte, hepimiz hakemlere yardımcı olmak ve de onların işlerini kolaylaştırmakla yükümlüyüz'' demekle yetindi.

FC İNTER, MOURINHO'YA SAHİP ÇIKTI
Öte yandan dünkü sözleriyle şimşekleri üzerine çeken Mourinho'ya FC İnter tarafından sahip çıkılması da dikkati çekti. FC İnter kulübünün internet sayfasında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
''Juventus'un açıklamasını dikkatli bir şekilde okuyan İnter, Jose Morinho'nun kendisine yöneltilen saldırılara aynı düzeyde net bir şekilde cevap vermiş olduğunu beyan eder. Antrenörümüz, hiç bir kötü niyet taşımaksızın, samimiyetle ve kendine özgü üslubuyla düşüncelerini dile getirmiştir. Kendisini taktirle karşılıyoruz.''

FC İnter Başkanı Massimo Moratti ise bugün gazetecilerin konuya ilişkin sorularını birkaç cümleyle geçiştirmeyi tercih etti. Moratti, Mourinho'nun sözleri hakkında Ranieri'nin, ''İşte bu İnter üslubudur'' demesine ilişkin soruyu, ''Ben herhangi bir yorum yapma niyetinde değilim'' diye yanıtladı.
Moratti, FC İnter'in konuya ilişkin internet sitesinde yapılan yazılı açıklamayı yeterli bulduğunu belirtmekle yetindi.

MOURİNHO'NUN TEPKİYE YOL AÇAN SÖZLERİ
FC İnter'in teknik direktörü Mourinho, dünkü basın toplantısında, AS Roma karşılaşmasında FC İnter lehine verilen penaltı kararının tartışma konusu yapılmasını ''manipulasyon'' olarak niteleyerek, ''İnter'in hakem hatası neticesinde üç puan kazandığı tek karşılaşma, Siena'yla oynanan maçtır. Hakem hatası olduğunu da maç sonunda bizzat ben söylemiştim. Roma'dan, Milan'dan, Juventus'tan söz etmeyenler, oturmuş Mario Balotelli'yi konuşuyorlar. Balotelli, gole giderken, ceza alanına üç rakip oyuncu arasından dalıyor. Penaltı vardı. Yok diyorlarsa, bunu en azından belirli kuşkular eşliğinde söylesinler'' demişti.

İtalyan spor medyasını da suçlayan Mourinho, ''Ben entellektüel fuhuştan hoşlanmıyorum. Entellektüel onurdan hoşlanıyorum. Ama görebildiğim kadarıyla ortada geniş çaplı bir entellektüel manipulasyon var. Üstelik bu, kamuoyunu yönlendirmek için yapılan geniş çaplı organize bir iş. Ben böyle bir dünyanın adamı değilim'' diye konuşmuştu.

Juventus, Milan ve Roma'nın kollanılmasının görmezlikten gelindiği iddiasında bulunan Mourinho, sözlerini şöyle sürdürmüştü:
''Manipulasyonu çok iyi başardılar. Son iki günde sadece bu konuşuldu. Benim kendilerini kadromda görmek istediğim, ama bu sezon tek bir başarı elde edememiş Roma'dan söz edilmedi. Kazanma kültürüne sahip olmakla birlikte bu yıl hiç başarılı olamayan, bizi 12 puan geriden takip eden Milan'dan söz edilmedi. Juventus'un, hakem hataları sayesinde, bir sürü puan kazanmış olması hiç konuşulmadı.''

Mourinho, FC Juventus ve AS Roma'nın teknik direktörlerini de eleştirerek, ''Ranieri ve Spalletti birbirlerinin yanında mı? Ben de Del Neri ve Prandelli'nin yanındayım. Zira onlar Juve'ye karşı oynadıkları için üçer puan kaybettiler. Ben, önümüzdeki hafta sonunda Roma ve Juventus'la karşılaşacak olan Marino ve Novellino'nun yanındayım. Novellino ve Marino'nun yerinde olsam, oynamaya gitmemeyi ya da gençlerle oynamayı bile düşünebilirim. Zira bir kart, bir sakatlık her şey mümkün. Belki İnter için de Sampdoria'yla oynamaya gitmemek en iyisi. Zira önümüzdeki hafta skandal günü açığa çıkmak üzere. Çünkü Roma'ya karşı oynanan karşılaşmadan Balotelli'nin penaltısından belirli bir şekilde söz edilmiş olması bir manipulasyondur. Ben, bu türden oyunlarda yokum'' demişti.

Mourinho, Ranieri ve Spalletti'nin basınla ilişkilerini de tartışma konusu yaparak, ''Belki son kez bu şekilde konuşuyorum. İtalya'ya 'Görüşmek üzere, iyi tatiller' deyip tatile çıkmama 91 gün kaldı. Birbuçuk aylık tatilim süresince konuşmayacağım. Önümüzdeki 91 günlük süre içinde Ortaçağ'ı andıran türden basın toplantıları yapabileceğimi düşünüyorum. Basına, sadece konuşmam gerektiği için konuşuyorum. Çünkü bunu, medyayla sözleşme imzalamış olan kulübüm talep ediyor. Televizyon programlarına konuk olmuyorum. Televizyonu açtığımda, Ranieri ve Spalletti'yle karşılaşıyorum. Onlar tüm programlarda konuk ediliyorlar. Onlar medyada herkesle dost. Ben basınla konuşmamayı yeğlerken, kimileri konuşma uğruna belki para da ödüyor. Ben para verilerek yaptırılan söyleşilere karşıyım'' ifadelerini kullanmıştı.

ligtv.com.tr

Hüdai Pervaneli
04.03.2009, 18:39
Iddaaa da Intere 2 vermis Biraz fazla degil mi?

Hüseyin İlkin
05.03.2009, 00:59
hüseyin olayın aslı tam öyle değil balotelli golü attı dil çıkarttı falan sonra ordan bir grup ırkçı sloganda bulundu ve Roma tribününde olay çıktı o ırkçı kişilere gerçek Romalılar tepkilerini zaten gösterdiler

Az bile yapmışı çıkartabilirsin o zaman oradan :)
Olayın aslını yeni öğrendim .
Yinede ırkçı tezahüratlara gerek olduğunu göstermez bu , bu konuda ciddi yaptırımlar uygulanmalı . Sadece Roma için değil . Dünyanın heryeri için .

Balotelli'de cezayı hak etmiş , bakalım neler olacak ...

Hüseyin İlkin
05.03.2009, 01:04
MOURINHO'YA SORUŞTURMA

İtalya Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, FC Inter Teknik Direktörü Jose Mourinho ve oyunculardan Mario Balotelli ile AS Roma oyuncularından Daniele De Rossi hakkında soruşturma açılmasını kararlaştırdı.

Federasyon yetkililerinden Stefano Palazzi, pazar günü 3-3 berabere biten FC Inter-AS Roma maçının ardından Jose Mourinho ve Daniele De Rossi'nin yaptıkları sözlü açıklamalar, Mario Balotelli'nin ise karşılaşma sırasındaki davranışları nedeniyle disiplin kuruluna sevkedileceklerini açıkladı. Palazzi, disiplin kuruluna sevk işlemiyle ilgili gerekli prosedürün yarın tamamlanacağını bildirdi.

FC Interli oyunculardan Balotelli, 2-2'lik beraberliği sağlayan tartışmalı penaltı sonrasında, AS Romalı oyuncuları ve taraftarları dil çıkarma ve hareket çekme suretiyle provoke ettiği iddiasıyla soruşturmaya tabi tutulacak.

AS Roma oyunculardan De Rossi ise maçın akabindeki basın toplantısında evsahibi takım lehine penaltı verilmesini, FC Inter'in hakemler tarafından kollandığının göstergesi olarak yorumlaması nedeniyle yargılanacak.

Portekizli teknik adam Mourinho da dünkü basın toplantısında, hakemlerin gerçekte FC Juventus, AC Milan ve AS Roma'yı kolladıklarını savunarak, medyada bu olgunun görmezlikten gelinip FC Inter'e verilen haklı penaltı kararının tartışma konusu yapılmasını ''manipulasyon'' ve ''entelektüel fuhuş'' olarak nitelediği beyanatları nedeniyle soruşturmaya maruz kalacak.

İtalya'da yürürlükte olan disiplin kurulu yönetmeliğinin 5. maddesinin 1. fıkrasında, kamuoyu huzurunda, İtalya Futbol Federasyonu bünyesinde faaliyet gösteren kişi, kulüp ve kuruluşları zarara uğratıcı beyanatlar verme suçu için, 2 bin 500 ila 50 bin Avro para cezası ya da sahadan men cezası öngörülüyor.

İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Giancarlo Abate, bugün yaptığı bir değerlendirmede, Portekizli teknik adamın herkesi suçlayan açıklamalarının rahatsızlık yarattığını ifade ederek, ''Mourinho, böyle yaparak yalnızca gerilimi tırmandırıyor. Portekizli teknik adamın üslubu, ilişkilerin yalnızca gerilmesine yol açıyor. Kullandığı sözlerin, futbol camiasına herhangi bir yararı da yok. Hepimiz, sahadaki sonucu kabullenmek ve gerilimi tırmandırmamak için çaba harcıyoruz. Pek çok tartışmalı pozisyon olmasını anlayışla karşılamakla birlikte, hepimiz hakemlere yardımcı olmak ve de onların işlerini kolaylaştırmakla yükümlüyüz'' diye konuştu.

Maraton
--------------------------------------
Sampdoria seriye bağladı!

İtalya'da lig lideri Inter kupada köşeye sıkıştı !.. Serie A'da bu hafta Milan'ı yenen Sampdoria, bu kez de İtalya Kupası yarı final ilk maçında Inter'i dize getirdi .

Morinho'nun bazı as oyuncularını maçta Sampdoria 9. dakikada Cassano ile 1-0 öne geçti. Ardından Pazzini'nin 30. ve 41. dakikalardaki golleri geldi. Sampdoria'da Castaldelto 59. dakikada kırmızı kart görmesine rağmen Inter skoru değiştiremedi ve 3-0 sona erdi. Sampdoria bu sonuçla Milano'daki rövanş maçı için oldukça avantajlı bir skor elde etti.

LigTv

Tebrikler Sampdoria :cool:

Berk
05.03.2009, 17:03
Okkalı bir tokat atmış Sampdoria Inter'e.Finali onlarla oynayacağız..:)

Hüseyin İlkin
05.03.2009, 17:05
Okkalı bir tokat atmış Sampdoria Inter'e.Finali onlarla oynayacağız..:)

Berk yanılıyorsun :p

Juventus , Lazio'yu geçemez :)

Dursun Kaplan
05.03.2009, 17:11
Skoru görünce şok oldum. :eek:

Olur arada böyle şeyler. :p

Cem Akyüz
05.03.2009, 17:33
inter=ibrahimoviç..o oynamadığı zaman takım ne yaptığını bilmiyor..beter ol inter

Özge
05.03.2009, 17:44
Zlatansız Inter çok kötü gerçekten.Takım için ne kadar önemli olduğu belli oluyor.

Hüseyin İlkin
05.03.2009, 18:58
YA LEONARDO YA RIJKAARD

İtalyan futbol devi Milan'ın teknik direktörü Carlo Ancelotti'nin sezon sonu büyük olasılıkla görevi bıracak olması Milan yönetimini harekete geçirdi.

Tuttosport'un haberine göre, Milan Ancelotti'nin ayrılması durumunda eski orta saha oyuncuları Brezilyalı Leonardo'yu ya da Barcelona'nın eski teknik direktörü Rijkaard'ı göreve getirmek için kolları sıvadı.

Üzerinde durulan iki ismin de daha önce kulüpte oyuncu olarak görev almış oyuncular olması anlaşmanın kolayca sağlanabileceğini düşündürtüyor.

MARATON.COM.TR / İLKER EZİBAY

Milan'cılara duyurulur :)

Emirhan Makul
05.03.2009, 19:15
Ben Rijkaard'ı istemem tolunay kafkas gibi bir adam buda ne güler ne tebessüm eder hep stresli bir ifade var bunda gelmesin.

Murat Erdem
05.03.2009, 20:39
Ne Mourinhio muşsun be! mahkemeye düşsen adamı dilinle idamlık edersin. keskin sirke küpüne zararmış.

Berk
06.03.2009, 18:55
Bu hafta Torino derbisi var: Torino-Juventus.Şampiyonlar Ligi'ndeki Chelsea maçı nedeniyle muhtemelen yedek ağırlıklı bir kadroyla çıkacağız.Puan kaybı yaşayabileceğimiz bir maç, umarım takılmayız..Bu arada maç yarın 21.30'da NTV'den naklen yayınlanacak.

Inter ise zorlu Genoa deplasmanına gidiyor.Puan kaybı yaşayacaklarını düşünüyorum kesinlikle.Genoa en azından beraberlik koparır..

Cumartesi 17.00 Roma - Udinese / 19.00 Genoa - Inter (NTVSpor)

ApoCaN28
06.03.2009, 19:00
Geneo İnterii Torino da Juveyi yenerse hiç şaşmam...

Cem Akyüz
07.03.2009, 19:34
Roma:1 Udinese:1..son 20 dakika hariç keyifsiz bir maç oldu Roma'da akıllar tamamen arsenal maçında bu yüzden Totti trübünde Vucinic yedekteydi udinese ilk yarı daha iyiydi Roma istediği baskıyı bir türlü kuramadı Menez çok kötüydü..2.yarıda Roma biraz toparlandı ama golü udinese buldu sonra Vucinic girdi ve beraberlik golünü attı sonrasında De Rossi hakeme itirazdan oyundan atıldı ona rağmen pozisyonlar bulduk ama atamadık montelle net 2 golü kaçırdı Baptistada çok kötüydü..Bakalım Arsenal maçında neler olacak fazla bir inancım yok ama inşallah geçeriz turu

Özge
07.03.2009, 20:23
Inter deplasmanda Zlatan ve Balotelli'nin attığı gollerle 2-0 önde.Dakika 65.

Alihan Ertürk
08.03.2009, 15:04
http://www.ajansspor.com/resim/beckham_ronaldinho_idman.jpg
Los Angeles Galaxy'den Serie A devi Milan'a kiralanan İngiliz futbolcu David Beckham'ın, sezon sonuna kadar Milano ekibinde kiralık olarak oynayacağı kesinleşti! Anlaşma hakkında konuşan İngiliz yıldız, "rüya" olarak nitelendirdiği anlaşmanın gerçeklemesinden dolayı mutlu olduğunu söyledi!
Ailesinin de Los Angeles'te yaşamaya devam edecek olmaktan mutlu olduğunu belirten Beckham, bu yılki hedefinin, AC Milan'ın Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde yer almasına, LA Galaxy'nin de MLS Kupası'nı almasına katkı sağlamak olduğunu ifade etti.

ajansspor

Erkin
08.03.2009, 18:04
Inzaghi hat trick yapti Milan 3-0 aldi.. Helal olsun adam hala Milan'i tasiyor..

Hüseyin İlkin
09.03.2009, 15:57
"TEŞEKKÜR EDİYORUM"

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/72150_1_090309152928.jpg

Milan ile Los Angeles Galaxy arasında anlaşma sağlanmasının ardından İtalya'da kalan David Beckham, kariyerinde her zaman öncelikli tercihini futbol oynamaktan yana kullandığını söyledi.

David Beckham'ın Los Angeles Galaxy'den Milan'a transferi geçici olarak netlik kazandı. Beckham en azından sezon sonunda kadar kırmızı-siyahlı formayı giymeye devam edecek.

Ntvspor'un haberine göre, 33 yaşındaki futbolcu gelişmelerden son derece mutlu olduğunu söyledi. Beckham, “Bu anı çok uzun süreden beri bekliyordum. Anlaşmanın sağlanması için birçok kişi çalıştı. Milan ve Los Angeles Galaxy yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Şimdi tek amacım Milan'ın Şampiyonlar Ligi'ne kalmasını sağlamak çünkü Milan'ın yeri diğer devlerin arasındadır. Sonrasında ise tamamen Los Angeles Galaxy'ye konsantre olacağım” dedi.

Dünyanın en çok kazanan futbolcuları arasında ilk sırada olmasına karşın Beckham, kariyerinin hiçbir döneminde önceliğinin para kazanmak olmadığını söyledi.

Maraton

Mehmet_Mercanlı
10.03.2009, 21:40
Italia'nın 2008 Haziran ve Temmuz'unda İtalya genelinde yaptığı araştırma sonucunda takımların taraftar sayıları şöyle şekillenmiş

1 ) Juventus 7,040,000
2 ) Inter 5,928,000
3 ) Milan 5,818,000
4 ) Napoli 3,887,000
5 ) Roma 3,493,000
6 ) Fiorentina 2,880,000
7 ) Lazio 2,791,000
8 ) Palermo 1,870,000
9 ) Torino 1,753,000
10 ) Genoa 1,030,000
11 ) Bologna 971,000
12 ) Catania 749,000
13 ) Sampdoria 685,000
14 ) Cagliari 512,000
15 ) Udinese 398,000
16 ) Reggina 276,000
17 ) Atalanta 219,000
18 ) Lecce 105,000
19 ) Siena 38,500
20 ) Chievo 4,800

not: seri B de bulunan bircok takımında traftar sayısı oldukca fazla

İtalyanın nüfûsu 57.158.000 dir. ve bu nufusun 17.886.000 3 büyük takımı tutarken ( inter-milan-juve ) 40.000.000 kişi diyer takımları tutuyor endustırı futboluna kafa tutan bircak kulup var

TÜRKİYE'de bu oran cok komik
70 MİLYON 586 BİN 256 kişi
50 milyonunu aşkın kişi 3 takımı tutuyo buda malesef TÜRK futbolunun gelişiminı olumsuz etkiliyo

Cem Akyüz
11.03.2009, 13:57
Serie A ekiplerinden Napoli, İtalya milli takımının eski hocası Roberto Donadoni’yi Edoardo Reja’nın yerine göreve getirdiğini resmen açıkladı.
Serie A’ya hızlı bir başlangıç yapan ancak daha sonra aldığı sonuçlarla taraftarlarını üzen Napoli, geçen hafta Lazio’ya yenilerek oynadığı son dokuz maçtaki galibiyet alamama serisini sürdürdü. Şu anda ligde 11.sırada bulunan Napoli, bir sezon daha Avrupa Kupalarından uzak kalacak gibi görünüyor.
Bu sonuçların üzerine kulüp başkanı Aurelio De Laurentiis yumruğunu masaya vurdu ve Edoardo Reja’nın görevine son verdi. Napoli Kulübü’nün resmi web sitesinden yapılan açıklamada “Edy Reja ile yollarımızı ayırdık ve göreve Donadoni’yi getirdik. Son beş sezondur Napoli’nin başarısı için çalışan ve Serie C’den Serie A’ya çıkmamızı sağlayan Reja hakkında bu kararı vermek bizim için oldukça üzücü” denildi.
Daha önce Livorno ve Genoa’yı çalıştıran Donadoni, 2006’da İtalya milli takımının başına getirilmişti. Ancak Gök Mavililerin Avrupa Şampiyonası’ndaki kötü performansının ardından milli takımdan kovulmuştu.

Hüseyin İlkin
12.03.2009, 15:29
MOURINHO'YA ŞOK SUÇLAMA

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/72401_1_090312150103.jpg

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Inter'in çalıştırıcısı Jose Mourinho, bir taraftara saldırmakla suçlanıyor.

İngiltere'den Press Association Haber Ajansı'nın iddiasına göre Mourinho, dün Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Manchester United'a 2-0 yenilgiyle biten maçın ardından hangi takımı desteklediği belirtilmeyen bir taraftara saldırdı.

Inter'in otobüsünün yanında gördüğü bir taraftara tartıştıktan sonra yumruk attığı öne sürülen Mourinho hakkında, Manchester polisinin soruşturma başlattığı kaydedildi.

Maraton

ApoCaN28
12.03.2009, 16:30
Ancelotti giderse Milan adama benzer...:D

Berk
14.03.2009, 18:49
NtvSpor'da bu hafta Serie A:

Cumartesi
CAGLIARI - GENOA 19:00 (Canlı)
JUVENTUS - BOLOGNA 21:30 (Canlı)

Pazar
SIENA - MILAN 16:00 (Canlı)

Her ne kadar moralsiz olsakta ligin zayıf ekiplerinden Bologna'yı kendi taraftarımızın önünde farklı bir skorla geçip tekrar lige odaklanmalı ve moralleri düzeltmeliyiz..

pReN@_61
15.03.2009, 16:35
Milan penaltıdan(Pirlo) attı golü..şuan dakika 35 1-0 önde götürüyor Siena karşısında...

Sacit
16.03.2009, 11:58
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_d5_Inzaghi004.jpg

Serie A'nın 28. haftasında Siena'ya konuk olan kırmızı-siyahlılar, rakibini 5-1 gibi farklı bir skorla geçerken, golcü futbolcu Inzaghi, 48. ve 71. dakikalarda attığı gollerle kariyerindeki gol sayısını 300'e çıkardı.

Attığı her golden sonra sanki ilk golünü atmışcasına gol sevinci yaşadığı gözlemlenen Inzaghi, kendisini çocuk gibi hissettiğini kaydederek, ''300. gole ulaşmak çok gurur verici bir şey benim için. Bunu hayatım boyuncu çocuklarıma, torunlarıma anlatacağım'' dedi.

süper pippo

ilhan
16.03.2009, 13:55
http://videogaleri.gazetevatan.com/6578_Ibrahimovic-30-metreden-atti.html

Yok artık Zlatan. Sen insan felan değilsin. :)

ApoCaN28
16.03.2009, 14:11
Yok artık Harbiden yani montaj felan değil dimi bu...
O ne Biçim bişi öle gol mü o ya...
:D

Hüseyin İlkin
16.03.2009, 14:27
:eek:

Neredeyse her maçta yok artık dedirtiyor. İbrahimoviç , abicim ne yapıyorsun sen öyle :)

macka61
16.03.2009, 15:20
ne goldü be o helal olsun adama

Özge
16.03.2009, 15:41
Zlatan sen nesin ya:)Bayılıyorum şu adama ya:)Yine müthiş gol attı.

Süleyman50
16.03.2009, 15:42
bu senenin de şampiyonu inter....

Cem Akyüz
16.03.2009, 15:45
intere acıyorum ligde şampiyon oluyor avrupada bir başarı yok.bir çeyrek final görün be kardeşim

Berk
17.03.2009, 16:00
Zlatan'ı Manchester maçlarında göremedik?:p

Berk
18.03.2009, 19:45
Adriano dönülmez akşamın ufkunda!

Inter'in sorunlu yıldızı Adriano'nun önceki gün takım arkadaşı Douglas Maicon ile gece hayatına karışarak kendini alkole verdiğinin ortaya çıkmasından sonra İtalyan medyasında Brezilyalı isim hakkında yapılan spekülasyonlar arttı. Corriere dello Sport'ta yer alan habere göre Adriano'yu hayata döndürecek kulübün ise Milan olabileceği iddia ediliyor.
Amantino Mancini ile geçtiğimiz hafta yatında yine bol alkollü bir parti verdiği de ortaya çıkan Adriano'nun Inter ile olan sözleşmesi 2010 yılında sona eriyor.

Milan patronu Silvio Berlusconi ise Adriano'ya kapılarını şimdiden açmış durumda.

Inter teknik direktörü Jose Mourinho takımın Fiorentina ile yaptığı maçta Adriano'yu kadroya almazken, Brezilyalı yıldızın M.United yenilgisinden sonra yine geceyi dışarda geçirdiği ortaya çıkmıştı.

http://globoesporte.globo.com/Esportes/foto/0,,19419717-EX,00.jpg

Hüseyin İlkin
21.03.2009, 13:00
21.30/ Roma-Juventus/ Ntvspor

Roma'nın çok eksiği varmış galiba. Juventus bir adım önde..

Semih Aydın
21.03.2009, 13:35
16. Şubat 2008de Roma kendi evinde Juventus ile oynadığı son maçı 1-0 kaybetmiş.

Karşılaşmada tek golü Alessandro Del Piero 45.dakikada kaydetmiş.

Berk
21.03.2009, 20:17
Bu hafta Inter Reggina ile oynuyor.Büyük ihtimalle kazanacaklar maçı.Eğer zorlu Roma deplasmanından 3 puan ile dönemezsek Avrupa'dan sonra ligede havlu atarız.Yaşayan futbol efsaneleri Del Piero ve Nedved'e güveniyorum..:)

Emirhan Makul
21.03.2009, 23:22
Roma 4-1 yenildi neden ses yok Roma'lılardan :D

Juventus; Vincenzo Iaquinta(2),Olof Melberg,Pavel Nedved
Roma; Simone Loria

Emirhan Makul
21.03.2009, 23:28
Juve komaya soktu!

Zirve takibinde puan kaybına tahammülü olmayan Juventus 29. haftada konuk olduğu AS Roma'yı ikinci yarıdaki performansıyla sahadan sildi. Riise'nin çabaları başkent ekibine yetmedi, golleriyle maça damgasını vuran Iaquinta galibiyetin mimarlarındandı. Bianconeri puanını 62 yaptı, Roma 46'da kaldı.

AS Roma [1 - 4] Juventus
34' [0 - 1] Iaquinta
48' [1 - 1] Loria
55' [1 - 2] Iaquinta
68' [1 - 3] Mellberg
74' [1 - 4] Nedved

Şampiyonlar Ligi biletini kapabilmek için Genoa ve Fiorentina'yla giriştiği dördüncülük yarışında puan kaybına tahammülü olmayan AS Roma, zirve takibinde umudunu gelecek haftalara taşıyabilmek için galibiyetten başka seçeneği bulunmayan Juventus'u 29. haftada başkentte ağırladı.

Roma Olimpiyat Stadı'ndaki zorlu mücadelede Gianluca Rocchi düdük çaldı.

Roma: Doni, Panucci, Mexes, Loria (62' Montella), Riise, Filipe, Baptista, Tonetto, Menez (82' D'Alessandro), Brighi, Vucinic (90+2' Stoian)

Juve: Buffon, Chiellini, Mellberg, Grygera, Molinaro, Salihamidzic, Poulsen, Giovinco (72' Marchionni), Tiago (70' Nedved), Iaquinta, Del Piero

AS Roma'da; Totti, Perrotta, Taddei, Cassetti, Aquilani, Juan ve Cicinho sakatlıkları, Pizarro, De Rossi, Diamoutene ve Motta ise cezaları sebebiyle forma giyemedi.

Konuk ekipteyse eksik isimler sakatlıkları sebebiyle forma giyemeyen; Manninger, Zanetti, Camoranesi, Andrade, Amauri, Legrottaglie, Sissoko, Marchisio, De Ceglie ve Ekdal'dı.

34. dakikada rakip ceza alanı içinde Loria'nın markajından sıyrılan Iaquinta şık bir golle Juventus'u öne geçirdi ve takımının devre arasında soyunma odasına skor avantajıyla gitmesini sağladı.

Ev sahibi başkent ekibi ikinci yarıya hızlı başladı; Iaquinta'nın golünde başarılı oyuncuyu marke edemeyen Loria 48. dakikadaysa rakip kalede başroldeydi, skora denge getirdi. Köşe vuruşu için savunmadan gelen İtalyan oyuncunun düzgün vuruşunda Buffon çaresiz kaldı.

Tribünlerin beraberlik sevinci uzun sürmedi; takımı ve kendi adına ikinci kez ağları havalandırmayı başaran Iaquinta, Bianconeri'yi 55. dakikada yeniden öne geçirdi. Sağ kanattan gelen ortasıda Mexes'den önce vurmayı başaran golcü oyuncu bir kez daha ağları havalandırdı.

62. dakikada Del Piero'nun kale önündeki vuruşunda topu çizgiden çıkaran ve kornere atan Riise takımının son yarım saate umutlu girmesini sağladı.

68. dakikada Giovinco'nun kullandığı kornerde iyi yükselen Mellberg düzgün bir kafa vuruşuyla Buffon'u avlayarak takımını rahatlattı.

70. dakikada Tiago'nun yerine oyuna giren Nedved 74'te farkı üçe çıkaran golü attı. Mükemmel bir voleyle Doni'yi avlayan Çek oyuncu başkent tribünlerini bir kez daha sessizliğe boğdu.

Son bölümde Juventus kalesini D'Alessandro'yla yoklayan AS Roma, Buffon'u geçmeyi başaramadı.

Juventus bu galibiyetle puanını 62 yaptı ve zirve takibinde umudunu kalan haftalara taşıdı. Başkentte bozguna uğrayan AS Roma ise 46 puanda kaldı.

http://www.sporx.com/images/galeri/189/7477/B_f47fb1f40f8530ece99d47049eb0fb48.jpg

Hüseyin İlkin
21.03.2009, 23:47
Roma fena yenilmiş :)

Lazio'da, Catania deplasmanından 1-0 yenik ayrıldı.

Berk
22.03.2009, 15:31
AS Roma 1-4 Juventus FC

Maçın Özeti (http://www.youtube.com/watch?v=qGL2ykj5fcA)

Bu galibiyet bu yarışta ne kadar kararlı olduğumuzun göstergesi.Roma'yı Olimpico'da 4-1 ile ezmek muhteşem.Ia quinta ve Nedved'e sevgilerle..:alkış:

http://sport.sky.it/static/images/sezioni/sport/calcio_italiano/29a_giornata_serie_a/roma_juve_nedved_iaquinta.jpg

http://cache.daylife.com/imageserve/06GhbWQ5rQbDc/610x.jpg?center=0.5,0

http://cache.daylife.com/imageserve/08VtcXc3mQ5Kq/610x.jpg?center=0.5,0

Cem Akyüz
22.03.2009, 16:11
maçı izlemeyemedim istanbulda değildim..fena dağıtmış bizi juve bu sene böyle geçecek yapacak bişey yok

Hüseyin İlkin
22.03.2009, 16:38
İnter maçı erken kopardı. 6. dakika Cambiasso, 11.dakika penaltıdan İbrahimoviç. O dakikadan sonra izlemeyi bıraktım zaten.

Uğurtan
22.03.2009, 17:18
İbrahimoviç çaktı gene.. 3-0..

Semih Aydın
22.03.2009, 19:10
Ibrahimovicin 2.golü çooook usta bir bir vuruş.

http://www.goalsarena.com/video/italian-serie-a/22-03-2009-inter-milan-reggina_en.html

Hüdai Pervaneli
22.03.2009, 19:14
Roma fena carpilmis

Inter Artik Sampiyon sayilir

Manu61
22.03.2009, 20:01
Çarpıldık evet ama çok kötü oynadığımızı düşünmüyorum yediğimiz goller gerçekten güzeldi yapacak birşey yok zaten gönlüm bu sene Juventus'dan yana İnter oalcağına onlar olsun..Pek üzülmedim..Şampiyonlar ligi biletinide alamayacağız bu gidişle öyle görünüyor..Genoa yine yendi bugün.

macka61
22.03.2009, 20:10
ne goldü o be helal olsun adama

Özge
22.03.2009, 21:10
Ahh Zlatan ahh:)Yok böyle bir oyuncu ya :)

Cem Akyüz
23.03.2009, 15:12
Eksik Roma dün akşam kendi evinde Juventus'a 4-1 mağlup olmaktan kurtulamadı. Bu sonuçla Roma eğer bugün Genoa galip gelirse, ilk dördün beş puan gerisine düşmüş olacak.

Sky Italia'ya maçtan sonra konuşan Sensi, "Herşeyin bittiğini söylecebilecek bir durumda değiliz." diyerek umutların devam ettiği belirtti.

"Galibiyet bekliyordum ama bu yenilgiyi kabullenmek zorundayız. İkinci yarıda daha kararlı bir takım görmek isterdim ama herşey kaybedilmedi."

"Önümüzde daha oynayacağımız karşılaşmalar var, yolumuza devam edip her zaman yaptığımız gibi kendimizi kanıtlamalıyız. Dördüncü olmak zorundayız ve bunun için elimizden geleni yapacağız."

Roma'nın bu akşam öncesinde sakatlardan ve cezalılardan dolayı eksik listesi olduka kabarıktı. Antrenör Luciano Spalletti bunun sıkıntısını kadro kurmakta çekti.

Bu konu hakkında başkan Sensi, "Genç oyuncularımızı sahada görmek güzel, ben bu oyuncuların kendilerini Serie A'da kanıtlamalarını istiyorum." dedi.

"Milli maçlardan dolayı verilen ara bize yardımcı olacaktır ama biz daha iyisini yapmak zorundayız."

Bravo başkan güzel konuştun

ilhan
23.03.2009, 20:16
Ibrahimovicin 2.golü çooook usta bir bir vuruş.

http://www.goalsarena.com/video/italian-serie-a/22-03-2009-inter-milan-reggina_en.html

Her zaman diyorum. Bu adam insan felan değil. Uranüs'ten gelmiş dünyaya. Adamın her golü bir önceki golünden daha güzel olmak zorunda mı? :) İyi ki varsın Zlatan. Her golü okullarda ders olarak verilir.

Semih Aydın
23.03.2009, 21:33
Her zaman diyorum. Bu adam insan felan değil. Uranüs'ten gelmiş dünyaya. Adamın her golü bir önceki golünden daha güzel olmak zorunda mı? :) İyi ki varsın Zlatan. Her golü okullarda ders olarak verilir.

Hakket haa...İnsan falan değil bu
Uzaylı sanırım :)

senol 6116
25.03.2009, 12:43
Yanında onun kadar kaliteli bir golcü olsaydı İnter Şampiyonlar Ligi'nde de başarılı olurdu. Bu kadar zengin takımlar ama transferlerde iyi değiller.Çok yıldızları yok

senol 6116
25.03.2009, 12:45
İnter'in dünya çapındaki tek forveti.Yanında onun kadar iyi biri olsaydı İnter Ş Ligi nden bu kadar çabuk elenmezdi

Cem Akyüz
31.03.2009, 00:55
İnter'in dünya çapındaki tek forveti.Yanında onun kadar iyi biri olsaydı İnter Ş Ligi nden bu kadar çabuk elenmezdi

zaten hep diyoruz inter=ibra onu durdurabilirsen inter zaten bitiyor

Cem Akyüz
31.03.2009, 00:56
2010 Haziran ayında sözleşmesi sona erecek orta saha oyuncusu Alberto Aquilani, Roma ile sözleşme yenilemeye hazırlanıyor. Kontratın birkaç gün içerisinde imzalanması bekleniyor.

Bu konu hakkında konuşan oyuncunun menajeri Franco Zavaglia, “Aquilani, dün sözleşmesi hakkında konuştu ve kısa bir süre içerisinde kontaratı yenileyeceklerini belirtti. Arada önemsiz birkaç detay kalmış” diye belirtti

Bu sene sakatlıklardan bir türlü başını kaldıramayan Aquilani, Roma formasıyla toplamda sadece 19 maça çıktı. Kalan haftalarda iyi bir performans göstermek isteyen oyuncu, son haftalara yaklaşılırken takımını dördüncü sıraya taşımak istediğini belirtti.

Bu senenin başında gösterdiği performansla dikkatleri çeken oyuncuyu, Juventus ve Inter’in transfer etmek istediği kaydedilmişti.

Cem Akyüz
31.03.2009, 00:57
Corriere Dello Sport gazetesinde çıkan habere göre, Roma İtalyan pasaportu taşıyan Fenerbahçeli Lugano'yu transfer etme çalışmalarına başladı bile...
Paraguay karşısında takımının ikinci golünü kaydeden defans oyuncusunun, sezon sonunda Fenerbahçe'yle olan sözleşmesi sona erecek.
Defans mevkiinde Panucci'nin yaşının ilerlemiş olması ve Mexes'in transfer dedikodularında adının geçmesi Roma'yı defans bölgesinde kadrosunu güçlendirmeye itiyor.
Lugano'nun alternetifi olan isim ise, Brezilyalı futbolcu Edu. Ancak, Lugano'nun sezon sonunda bonservisini eline alacak olması, Roma'nın ilk tercihi olmasını sağlıyor.

Emirhan Makul
31.03.2009, 13:43
http://content.expressen.se/blog/30/34/35/forzamilan/images/pato.jpg

Kanseri yendi, yıldız oldu

Brezilyalı yıldız futbolcu Pato, bir televizyon kanalında küçükken kanseri yendiğini açıkladı.

İtalya Serie A takımlarından Milan'ın Brezilyalı yıldız oyuncusu Pato bir televizyon kanalında yaptığı küçükken kanseri yendiğini açıkladı.

11 yaşındayken aynı yıl içinde iki kez üst üste sol kolunu aynı yerden kırdığını belirten Pato, "İyileşme sürecinde yapılan tetkikler sonucu, kolumda kanser hücrelerinin olduğu tespit edildi. Kırığın yanısıra kanserle de mücadele ettim. Kolumun kesilmesi riskiyle karşı karşıya kaldım. Ama neyse ki iyileştim" diye konuştu.

Program sırasında yıldız futbolcunun daha sonra forma giydiği İnternacional'ın genç takımının o dönemdeki antrönörü Jorge Macedo da "Pato son derece soğukkanlı bir çocuktu. Tüm tedavisi sırasında hastanede geçen zorlu sürecine karşın hiç bir zaman drama yapmadı. Duygusal olduğu tek zaman ailesiyle telefonda konuştuğu veya onların ziyarete geldiği zamanlardı" diye konuştu.

Berk
03.04.2009, 16:24
Amauri: “Inter’i dağıtacağım”

Juventus’un Brezilyalı golcüsü Amauri, Inter’i alt etmenin planlarını yapıyor.

Juventus’un golcü ismi Amauri, üç hafta sonra Inter ile oynayacakları karşılaşmada takımdaki yerini alacağını belirtti.

Juventus’un Şampiyonlar Liginde Chelsea’ye elendiği maçın ertesinde çıktığı antrenmanda sakatlanan Brezilyalı, o günden beri forma giyemedi. Her ne kadar Amauri hazır olduğunu söylese de; teknik direktörü Claudio Ranieri, bu oyuncuyu riske etmeyi düşünmüyor.

Bu hafta sonu oynayacakları Chievo maçında oynayacamayacağı için üzgün olduğunu belirten Amauri, Inter maçını iple çektiğini söyledi.

Iltempo.it adlı internet sitesine konuşan Amauri şunları söyledi; “Chievo maçında forma giyemeyecek olmam çok üzücü ama Inter maçını bekliyor olacağım. Her şey yolunda giderse, önümüzdeki hafta takımla beraber çalışmalara başlayabileceğim ve Inter karşısında forma giymek şu an için tek hedefim. Saçma bir sakatlık yaşadım ve tam olarak iyileşmem gerekiyor. Bir an önce düzelip, takıma yardım etmek istiyorum”

Bu arada Pazar günkü maçta Amauri’nin yerine Vincenzo Iaquinta’nın Del Piero’ya eşlik etmesi bekleniyor.

Özge
03.04.2009, 21:39
Inter şampiyonluğu kaptırmaz.:)

tercumali
03.04.2009, 21:41
Zlatan Juveyi dağıtmasında...

Alihan Ertürk
03.04.2009, 22:01
şampiyon Genoa olacak görürsünüz :D:D

Gökhan KAN
03.04.2009, 22:03
Bu hafta İnterin işi zor Udinese de Di Natale sakat mı ?

TolgaTopçu61
03.04.2009, 22:05
Bu hafta İnterin işi zor Udinese de Di Natale sakat mı ?
Evet Di Natele sezonu kapatti bile...

Gökhan KAN
03.04.2009, 22:10
Evet Di Natele sezonu kapatti bile...
Hımm. Bende bir yerlerde sakat haberi okumuştum diye hatırlıyordum demekki yanılmamışım...İnterin işi biraz daha kolaylaştı desene.....
Haydi İbra.........

TolgaTopçu61
03.04.2009, 22:15
Hımm. Bende bir yerlerde sakat haberi okumuştum diye hatırlıyordum demekki yanılmamışım...İnterin işi biraz daha kolaylaştı desene.....
Haydi İbra.........
Bir oyuncunun eksikligi fazla etkilemez bence Udinese'yi tabiki onlar icin cok önemli bir oyuncu Di Natale,ama alternatifleri var forvet hattinda...
Ama Inter alir gibi geliyor banada...

Özge
05.04.2009, 23:33
Inter Udinese deplasmanından 1-0 galip ayrıldı.

Cem Akyüz
05.04.2009, 23:45
Roma:2 Bologna:1

Gollerin ikisinide penaltıdan Totti attı özeti izleyeyim detaylı yazacağım

Hüdai Pervaneli
05.04.2009, 23:46
Smapiyon belli

Inter

Gökhan KAN
05.04.2009, 23:46
İnter bu ligi götürür....

Hüdai Pervaneli
05.04.2009, 23:48
Zten sunun surasinda ne kaldi

Cem Akyüz
06.04.2009, 00:24
özetlerden izlediğim kadarı ile tempolu bir maç olmuş bolognada açık futbol oynamış..Sakatların dönmesi Roma'ya çok yaramış takım baskılı oynadı sonuç olarak kazandık 4.olma hedefimize ulaşırız umarım.Totti 2.penaltıda çok fena vurmuş topa

Cem Akyüz
07.04.2009, 14:56
Başkent temsilcisinin kaptanı Francesco Totti, pazar günü oynanan Bologna maçında attığı iki penaltı golüyle, takımının galibiyetinde önemli rol oynadı.

Kaptanın oynadığı dönemde her zaman fark yarattığını belirten Roma teknik direktörü Spalletti, “Bu sezonki sakatlıklarına rağmen, oynadığı her maçta üstün performans sergiledi. Onun takıma olan katkısının muazzam olduğunu hep söylemişimdir” dedi.

Şampiyonlar Ligi’ne gitme iddiasını sürdürmek isteyen Roma, 4. sıradaki Genoa’nın beş ve 5. sıradaki Fiorentina’nın üç puan gerisinde 6. sırada bulunuyor.

Kalan bütün maçlarına galibiyet parolasıyla çıkacaklarını hatırlatan tecrübeli teknik direktör, “Şimdiden Fiorentina ve Genoa’nın maçlarını düşünmemize gerek yok. Biz önce kendi işimize bakacağız. Sezon sonuna kadar ilk dörtte olmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Roma, gelecek hafta başkent derbisinde Lazio ile karşılaşacak.

Cem Akyüz
11.04.2009, 03:12
Roma’nın efsane kaptanı Francesco Totti, hafta sonu oynanacak Lazio derbisi için sabırsızlandığını söyledi. Il Corriere Dello Sport’a göre, İtalyan oyuncu, hafta boyunca idmanda sekerek çalıştı. Totti’nin sakatlığından dolayı topa bile vuramadığı söyleniyor.
‘Er Pupone’ lakaplı kaptan Totti, cumartesi günü sakatlığı geçse de geçmese de sahada olacağını söyledi. Francesco Totti, Il Corriere Dello Sport’a, “Her durumda o maçta oynacağım” diye konuştu.
Romalı oyun kurucu, “Sahada antrenman yapamamış olsam da, derbide beni göreceksiniz” diye sözlerini tamamladı.
Roma,şu anda Serie A’da dördüncülük için Fiorentina ve Genoa ile mücadelesini sürdürüyor. Totti, kendi formunu ve sağlığını takımı için Şampiyonlar Ligi’ne gidebilmek için feda etmeye hazır gözüküyor.

Hüdai Pervaneli
11.04.2009, 03:14
Rom derbisi herzaman hosuma gitmisdir
kazanan Rom olucak:D

Cem Akyüz
11.04.2009, 04:09
Rom derbisi herzaman hosuma gitmisdir
kazanan Rom olucak:D

La Rom değil Roma:)Takımımı doğru yaz:)lazio'yu nasıl yazarsan yaz hatta hiç yazmaççç

Gökhan KAN
11.04.2009, 04:13
Ben Lazio yu seviyorum be Cem....Muzzi vardı orda iri yarı bjk ye rövaşata gol atmıştı ne adamdı be...

Cem Akyüz
11.04.2009, 04:14
Ben Lazio yu seviyorum be Cem....Muzzi vardı orda iri yarı bjk ye rövaşata gol atmıştı ne adamdı be...

evet golden sonra formayı çıkartıp pazularını göstermişti tribünlere udinese'de oynamıştı değil mi..Çok kuvvetli bir oyuncuydu

Gökhan KAN
11.04.2009, 04:19
evet golden sonra formayı çıkartıp pazularını göstermişti tribünlere udinese'de oynamıştı değil mi..Çok kuvvetli bir oyuncuydu
Udinese de oynadığını bilmiyorum....Lazio ve Parma hep dikkatimi çekmiştir benim..İnter Milan Juve vs. deki bir sürü futbolcu ilk maçını Lazio yada Parmada oynamıştır...Örnek verirsek Buffon,Nedved,Stam,C.Lopez,Adriano, hatırlayamadığım bir sürü yıldız var....

OYılmaz
11.04.2009, 16:13
Dk 10 Lazio 2-1 Roma derbi müthiş başladı

Özge
11.04.2009, 17:06
Inter Balotelli ve Ibrahimovic'in attığı gollerle 2-0 önde.

Hüdai Pervaneli
11.04.2009, 17:13
Cem almanlar Rom diyorlar

Berk
11.04.2009, 17:53
Roma derbisinde kan gövdeyi götürüyor..

ilhan
11.04.2009, 17:56
Roma maçı çok heyecanlı. Roma maçını izlerken İnter 2-0 öndeydi. Dedim Roma maçına bakayım, felan derken bir baktım İnter maçı 2-2 olmuş. :)

Hüdai Pervaneli
11.04.2009, 18:00
ne Inter 2-2 mi ?

Berk
11.04.2009, 18:05
http://img19.imageshack.us/img19/4268/84129774.jpg (http://img19.imageshack.us/my.php?image=84129774.jpg)

http://img18.imageshack.us/img18/9348/16421228.jpg (http://img18.imageshack.us/my.php?image=16421228.jpg)

http://img17.imageshack.us/img17/87/19239293.jpg (http://img17.imageshack.us/my.php?image=19239293.jpg)

http://img7.imageshack.us/img7/2023/57264873.jpg (http://img7.imageshack.us/my.php?image=57264873.jpg)

(http://img13.imageshack.us/my.php?image=45259874.jpg)

Cem Akyüz
11.04.2009, 18:12
kötü oynadık yenildik zaretenin golü çok iyiydi bu sene böyle geçiyor yapacak bişey yok

Özge
11.04.2009, 22:03
Inter maçı hangi ara 2-2 oldu alamadım maçı bi çevirip açtım 2-2 olmuşççç

pReN@_61
11.04.2009, 22:15
Juventus penaltı kazandı...

pReN@_61
11.04.2009, 22:16
Delpiero penaltıyı gole çevirdi dakika 45 1-1 oldu durum..

pReN@_61
11.04.2009, 22:20
Genoa tekrar öne geçiyor 45+3 te :)

2-1

maç sonucu 3-2

Manu61
12.04.2009, 15:03
Lazio-Roma maçı futbolsever açısından zevkliydi ama bir Roma'lı olarak berbattı..Çok güzel goller yedik gerçekten Lazio'lu futbolcuları özellikle Zarate'yi kutlamak lazım..Genoa'nın kazanmasından sonra ŞL umutlarımızda bir azalma oldu tabi haliyle..Neyse bu sezonu en iyi yerde bitirip artık bir sonraki seneye hazırlanmamız lazım..Bu arada İnter maçı süperdi Miccoli az daha Palermo'yu galibiyete taşıyacaktı..

Muhammet*
12.04.2009, 16:11
roma lazio maçı çok zevkli bir maçtı özellikle son gol izlemeye deger
golleri izlemek için (http://www.futbolekstra.net/lazio-4-2-roma-macinin-golleri.html)

Özge
18.04.2009, 14:40
Juve-Inter maçı var akşam.Bu maçtan da 3 puanla ayrılırsak artık kesin şampiynuz:Dİnanıyoruz alıcaz bu maçı.

Kaan
18.04.2009, 23:22
Juve son dakikada 10 kişiyle attı.

Helal olsun. :):)

iskenderunlu
19.04.2009, 00:35
Lazio nede olsa benim takımım sevindim derbiyi aldıkları için FORZA LAZİO :)

Gökhan KAN
19.04.2009, 16:05
5'

Roma 2-0 Lecce Cem Totti ve Brighi atmış......

Cagliari 1 -0 Napoli

Palermo 1-0 Bologna

Udinese 1-0 Fiorentina

innocence
19.04.2009, 16:15
Roma 2-0 yaptı

Gökhan KAN
19.04.2009, 16:17
17'

Cagliari 1 -0 Napoli

Palermo 1-0 Bologna

Udinese 1-0 Fiorentina

Siena 0-1 Chievo

Gökhan KAN
19.04.2009, 16:24
24'

Cagliari 1 -0 Napoli

Palermo 1-0 Bologna

Udinese 1-0 Fiorentina

Siena 0-1 Chievo

innocence
19.04.2009, 16:25
17'

Cagliari 1 -0 Napoli

Palermo 1-0 Bologna

Udinese 1-0 Fiorentina

maçkolikte ilk golü atanın Baptista olduğu yazıyor.tabi izlemediğim için tam bilmiyorum kimin attığını :)

Cem Akyüz
19.04.2009, 16:25
17'

Cagliari 1 -0 Napoli

Palermo 1-0 Bologna

Udinese 1-0 Fiorentina

mackolikten takip ediyorum kazanmamız gerekiyor hazır genoa'da yenildi azda olsa şampiyonlar ligi için umudumuz var

Gökhan KAN
19.04.2009, 16:27
maçkolikte ilk golü atanın Baptista olduğu yazıyor.tabi izlemediğim için tam bilmiyorum kimin attığını :)
Valla bilmiyorum ki..Ben Futbol24 ten takip ediyorum Totti yazıyor..

Gökhan KAN
19.04.2009, 16:32
32'

Roma 2-1 Lecce Totti ve Brighi atmış......

Cagliari 1 -0 Napoli

Palermo 1-0 Bologna

Udinese 1-0 Fiorentina

Siena 0-1 Chievo

Cem Akyüz
19.04.2009, 16:32
Hay Allah 2-1 oldu

Gökhan KAN
19.04.2009, 17:13
54'

Roma 2-2 Lecce

Cagliari 1 -0 Napoli

Palermo 1-0 Bologna

Udinese 2-0 Fiorentina

Siena 0-2 Chievo

Catania 2-0 Sampdoria

Atalanta 0-1 Reggina

Hüdai Pervaneli
19.04.2009, 17:15
Futbol liglerinin sonu yaklasti ilginc sonuclar geliyor

Gökhan KAN
19.04.2009, 17:18
Roma 3-2 Lecce Tootti (2) Brighi

Cem Akyüz
19.04.2009, 17:20
sinir krizlerine girdim gene 2-2 oldu ama attık 3.golü

Roma:3 Lecce:2

Hüdai Pervaneli
19.04.2009, 17:20
Roma 3-2 Lecce

Ilk gölü totto atti ve 3 Golüde totti atti dakika 59 penalti:D

Gökhan KAN
19.04.2009, 17:21
Palermo 3-0 Bologna

Cem Akyüz
19.04.2009, 17:21
Ilk gölü totto atti ve 3 Golüde totti atti dakika 59 penalti:D

Totto kim ulaççç

Hüdai Pervaneli
19.04.2009, 17:23
Totto kim ulaççç

Totti I ile o yanyan a olunca yanlislikla parmagim onay kaymis anladin site kim oldugunu :D

Gökhan KAN
19.04.2009, 17:23
Udinese 2-1 Fiorentina

Gökhan KAN
19.04.2009, 17:29
72'

Roma 3-2 Lecce ( Totti (2) Brighi - Munari, Papadopoulos )

Cagliari 1 -0 Napoli ( Jeda )

Palermo 3-0 Bologna ( Belleri, Kjaer , Succi )

Udinese 3-1 Fiorentina ( Asamoah, D'Agostino (2) - Dainelli )

Siena 0-2 Chievo ( Pellissier (2) )

Catania 2-0 Sampdoria ( Mascara, Martinez )

Atalanta 0-1 Reggina ( Ceravolo )

Gökhan KAN
19.04.2009, 17:34
Lecce 10 kişi kaldı........

Gökhan KAN
19.04.2009, 17:55
Maçlar Bitti

Roma 3-2 Lecce ( Totti (2) Brighi - Munari, Papadopoulos )

Cagliari 2 -0 Napoli ( Jeda, Lazzari)

Palermo 4-1 Bologna ( Belleri, Kjaer , Succi, Cavani - Di Vaio )

Udinese 3-1 Fiorentina ( Asamoah, D'Agostino (2) - Dainelli )

Siena 0-2 Chievo ( Pellissier (2) )

Catania 2-0 Sampdoria ( Mascara, Martinez )

Atalanta 0-1 Reggina ( Ceravolo )

Cem Akyüz
19.04.2009, 18:01
kazandık mutluyuz haftaya fiorentina deplasmanına gidiyoruz..Bu hafta genoa ve fiorentinanın yenilmesiyle azda olsa umut doğru şampiyonlar ligi için..Chievo'non son haftalardaki çıkılı devam ediyor sanıyorum lide kalacaklar

Berk
19.04.2009, 18:32
Juve beraberliği son anda kurtardı

İtalya derbisi olarak da bilinen Juventus-Inter mücadelesinde, Inter Balotelli ile öne geçtiği karşılaşmanın son dakikasında Grygera'ya engel olamadı ve sahada 1-1'lik beraberlik çıktı. Juventus'da Tiago 75. kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı.

Maça Juventus daha baskılı başladı. Ancak, karşılaşmanın ilk tehlikesini Balotelli ile Inter yarattı. Genç İtalyan, dakikalar 10’ı gösterdiğinde ceza sahasına çalımlarla girdi ve sol ayağıyla kaleyi yokladı. Buffon topa müdahele etse de, kaleye yönelen topu Juventus defansı çizgiden çıkardı.

Maçın 27. dakikasında Iaquinta’yla gole yaklaşan Juve, 30. dakikada Del Piero’nun pasına hareketlenen Marchione, Cesar’la karşı karşıya kaldı. Ancak, Brezilyalı kaleci genç oyuncunun açısını iyi kapadı ve gole engel oldu.

36. dakikada çok güzel bir organizasyonla pozisyon yakalayan Inter’de, Figo Buffon’u geçmeyi başaramadı. Pozisyonun devamında Juventus savunması tehlikeyi uzaklaştırmayı bildi.

İlk yarıda iki kalecinin başarılı performansı, skorun 0-0’da kalmasını sağladı.

İkinci yarı karşılıklı goller
İkinci yarı tempo düşük başladı. Inter, ilk yarıya nazaran oyunu degelemeyi başardı.
64. dakikada Inter, savunmadan Ibrahimovic’in güzel verkaçlarıyla çok hızlı bir hücum geliştirdi. Muntari’nin sol kanattan açtığı ortayı Balotelli ağlara gönderdi ve Inter’i 1-0 öne geçiren golü kaydetti.

76. dakikada rakibine sert bir müdahale yapan Tiago, kırmızı kart görerek Juve’yi 10 kişi bıraktı.

78. dakikada Stankovic’in ceza sahasına girerken çektiği şutu Buffon mükemmel çıkardı.

Maçın 90. dakikasında Juventus'un kullandığı kornerden gelen topa Grygera, iyi yükseldi ve skoru dengeledi.

İtalya derbisi 1-1 sona erdi.

Özge
19.04.2009, 21:09
Son anda 3 puan gitti ya:)Zlatan iyi değildi ya:)

Cem Akyüz
20.04.2009, 01:05
Roma:3 Lecce:2

rahat bir maçı zor soktuk ama sonunda kazandık Totti bu sene çoğu maçta oynamamasına rağmen oynadığı maçlarda klasını konuşturuyor bugünde 2 gol birden attı..Azda olsa şampiyonlar ligi umudumuz devam ediyor..Haftaya fiorentina deplasmanına gideceğiz umuyorum ki 3 puan ile döneceğiz

Berk
20.04.2009, 16:28
"Juventus taraftarı olsam ben de Ibrahimovic'i ıslıklardım"
Zlatan Ibrahimovic

Cem Akyüz
20.04.2009, 17:09
İtalyan basınında yer alan haberlere göre Simone Perrotta bu yaz Roma’dan ayrılacak ilk isim olacak.
Romagiallorossa.com’da yer alan haberde 2010 yılında sözleşmesi sona erecek olan futbolcuya yeni bir kontrat önermeyi düşürmeyen kulübün bu oyuncunun bedavaya gitmesini engellemek için bu sezon sonunda satacağı söyleniyor.
Perrotta’yı satarak bu oyuncunun kontratından kurtulacak olan Roma elde edeceği gelirle kadrosunu güçlendirmeyi planlıyor.
2004 yılından beri Roma’da oynayan ve ilk on birin değişilmezlerinden olan Perrotta’nın Roma macerası bu dedikodular gerçekleşirse sona ereceğe benziyor.

Cem Akyüz
20.04.2009, 17:10
Palermo kalecisi Marco Amelia, gelecekten çok şu ana odaklanmaya çalışıyor fakat kariyerinin bir yerinde Roma’ya gitmek istediğini belirtmekten de geri kalmıyor.

Palermo’nun ikinci kalecisi, bu sene gösterdiği performansta takımını Avrupa Kupaları için avantajlı bir konuma getirdi.

İtalya’nın başkentinden gelen haberlerde; Alexander Doni’nin sezon sonunda Roma’dan ayrılabileceği belirtildi. Bu mevki için adı anılan Amelia ise, böyle bir teklif karşısında asla hayır diyemeyeceğini belirtti.

Il Corriere Dello Sport’a konuşan Amelia, “Bu konuyu daha önce düşünmemiştim. Ama sevdiğim ve hayır diyemeyeceğim bir takım varsa, o da Roma’dır” dedi.

Sözlerine devam eden başarılı file bekçisi, “Palermo’da iyiyim ama transfer piyasasında ne olur bilinmez. Roma’dan bir teklif alırsam, bunu düşünürüm. Kariyerimin bir kısmında illa ki Roma forması giyeceğim. O formaya o kadar bağlıyım ki sırf bu yüzden iki sene önce Lazio’ya gitmekten vazgeçtim” diye konuştu.