PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alkışlayın...

champions
14.05.2007, 15:39
Alkışlayın...

Bir sezonu daha geride bırakacağız. F.Bahçe 100. yılında şampiyonluğa ulaşarak taraftarını sevindirdi. Önce alkışlarımız sarı-lacivertli ekibe. Futbolunu yerden yere vurduğumuz bir sezonda, iyi ya da kötü gerçek bir mücadele ve emeğin sonunda, mutlu sona ulaştılar...

Bu sezon nasıl ürkütmedi ki futbolseverleri. Sırtınızı geriye yaslayın ve düşünün. Yöneticiler arasında başlayan kavgalar, izlenen sıkıcı 90 dakikalar. 'Futbol aşkına' sloganının sadece bir reklama ait olduğu döngüsü içinde geçirdiğimiz haftalar. Kim kavga etmedi bu sezon bu ligde? Hangi hakem suçlu bulunmadı? Hangi yönetici federasyon tarafından kırmızı reçeteler ile sunulmadı Disiplin Kurulu toplantıları kararlarıyla önümüze. Sevmediğimiz bir sezondu. Öyle bir boyuta ulaştı ki yoldan geçen taksi şöförünün bile sabahını stres ile başlattı. Öyle bir boyuta kendini vurdu ki renkleri unuttuk, biz çizildiklerimizle kaldık.

Savaş sadece ağır toplarla gerçekleşmiyor ki...

http://www.sporx.com/images/galeri/33/3426/B_076b8a7a7cda71201550aeb2ccafa784.jpg

Bunun yanında elbette güzelliklerimiz vardı. Dostluk tohumları da atıldı herkesin göremediği, beyaz perdeler arkasında. Perdenin önünde savaş vardı, her hafta bir devam filmi çekilen, serinin sonu hiç gelmeyecek mi diye ürktüğümüz ve ürktüğümüz... Herkes ağır sözleri aldı ağzına, kimi kabasıyla '........' dedi stat dışında aynı masada yemek yediği arkadaşına, kimi her hafta görüştüğü dostunu yumrukladı gerilmiş 90 dakikalar ertesinde. Futbolcularımız da eşlik etti kramponlarıyla, hakemlerimiz de oyuna geldi belki de, en üst makamda sayın Bakanımız bile sesini kaptırdı bu gerilime.. Hatta katkı yaptı...

Hep istediğimizi yaptık...

Biz hep futbolu yukarı çekmeye çalışıyormuş gibi yaptık aslında. Medyada yarımdı bu sezon. İstediği uçtan tuttu. İstediği uçları gösterdi. Kendi sayaçlarımızı arttıracak kelimeleri seçtik, işimiz bu kılıfı koyup. Zamanı geldiğinde kendimizi sakladık, kendi objektifliğimizi hiçbir zaman elimizden bırakmadık ama bizde futbola katkı yapmak yerine bu sezon futbolun meyvalarını tek tek koparanlardandık. Avrupa'da altyapıları ile ülkeler var oluyor dedik kendi kendimize onların serüvenlerini yukarı çeken. Bir kupada 3 takıma yarı final oynatan ülkelere imrendik. Nerede bizim futbolumuz dedik. Biz peki daha önce ligimize sahip çıktık mı? Biz kişi başına düşen görevleri yerine getirip futbolu önce bir spor, savaş olmadığını gösterdik mi güneş altında yetişen küçük yeteneklere? Futbolcu olma hayaliyle büyüyen 11 yaşındaki bir çocuk, sahaya çıktığında spor yerine dövüşmeyi büyüklerinden öğreniyorsa sorun vardır büyümesini beklediğimiz futbol kalitemizde. Sorun vardır düşüncelerimizde ve mantığımızda.

Biz bu sezon bunu çok fazla yaptık. Kavgalar gözümüzü boyadı. Anadolu'nun köşesinde 90 dakika terleyen vucütları alkışlamadık. Bu sezon alkışlanacak çok şey yok diye Türkiye'de futbola vurdukça vurduk. Sirkülasyon hep renkleri gölgeledi, dövüş kulübü yaptık basın açıklamalarıyla. Kim bilir ajanslardan kaç tane öfke dolu metinler dökülmüştür spor servislerine. Keşke arşivlerimizde yer almasalar demekten başka yapacak bir şey yok.Gerçekten yok mu diyor içten sesler...

Yukarıdaki resim çok değil bundan beş gün önce düştü objektiflerden haber ajanslarına. Bir tarafta Ada'da, futbolun beşiğinde şampiyonluğunu ilan etmiş ManchesterUnited, diğer tarafta bir sezon boyunca medyaya çalışan bir teknik direktöre sahip Londra ekolü Chelsea. Maviler Kırmızıları alkışlıyor sahaya gelirken. Belki Ada'da çok çirkin sahnelerde var futbol adına ama dünyaya verilen bu mesajın ne kadar büyük bir dostluk çağrısı oluşturduğunu düşünebiliyor musunuz... Gözümüz hep bunun gibi resimlerde kaldı, özledik çünkü. Şimdi önümüzde koca bir fırsat var. Küçük bir adım gibi geliyor ama dostluğun sözde değil, özde olduğu her senaryoda kalite artar. Galatasaray'a, Ali Sami Yen'e gidiyor F.Bahçeli futbolcular önümüzdeki hafta. Hepimiz için bir fırsat aslında. Derbi öncesi gereceğimiz bir konu yok. Neden sarılmıyoruz dostluğa?

Galatasaray forması giyen sarı ve kırmızı isimler, alkışlayın Sami Yen'de F.Bahçeli futbolcuları. İçlerinde ezeli rakiplerine vatan düşmanı şeklinde bakan yürekler, taraftarlar alkışlayın Fenerbahçe'yi. Türkiye'nin gözü sizde. Tutun bu fırsatı bu sefer. Sizin için değil, Türkiye için. Türkiye'deki futbolun bir oyun olduğunu göstermek için. Yarattığımız bu kaos ortamınının sadece lig heyecanına dayalı ortaya çıktığını kanıtlamak için. Alkışlayın. O çimlerin üzerine basan sarı ve lacivert formalıları alkışlayın.

Belki milyonlarca kişinin hayatını kurtaracak bir iyilik yapmayacaksınız ama, futbolun gidişatına vitesi arttırmak için ilk adımlardan birini atacaksınız. Düşünün devamını alkışlardan sonra gelecek sezonu ve o arada şimşeğin kimse çakmaması durumunda devamını... Sadece sırtınızı yaslayın geriye ve şimdi o sahneyi düşünün...

Alkışlayın Galatasaraylı futbolcular örnek olmak için değil...
Gerçekten dostluğun bu lige damga vurmasını istediğiniz için...
Ve bize de bir cevap vermek için...
Kimin bu alkıştan sonra ne düşüneceğinin pazarlığını yapmadan...

Futbolun sevdiğimiz bir oyun olarak kalması, bunu başarma dileğiyle...
Ligi vicdan azabı çekmeden kapatalım...
Artık Türkiye'de futbolu elimizle örnek gösterelim...
Ya da her sezon sonu yine aynı hayaller ile kalemleri elimize alalım...
Olsun siz yine de alkışlayın...

Esat DERGİ

Çok güzel olur ama zor görünüyor Birgün bizde görebilecek miyiz acaba bu görüntüleri??

Faik Yılmaz
14.05.2007, 15:41
orada gerçekten sahada oynanaıp kazanılıyor bu yüzden alkışlayabilirler.....

bizim haricimzde kim olursa olsun ne alkışlarım nede kutlarım.. biz olunca onlarda kutlamasın....

Lapina
14.05.2007, 15:44
Alkışlamak mı ?
Evet böyle bir ihtimali var. Ama o maç bitmez , biterse bile sezonun tribün açısından en pis maçı olabilir. Avrupa yakası eziklerinin taraftarının zaten canları burnunda.

Faik Yılmaz
14.05.2007, 15:46
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem

Mehmet Akif Ersoy.....

Üstat ne güzel anlatmış.....

sametaydin
14.05.2007, 15:52
ben alkışlamam hele hele böyle bi maçtan sonra hiç alkışlamam.

TSelif
14.05.2007, 15:56
Cincon alkışlasın işte ....

yavuzselim_61
14.05.2007, 16:06
Keşke alkışlayabilsek... Üstte arkadaşların yorumlarına hak vermiyor değilim ama Türk futbolunun temizlenmeye başlanması için birilerinin bi şekilde başlaması gerekiyor... En kısa zamanda birbirimizi alkışlayabileceğimiz umuduyla...

TSelif
14.05.2007, 16:14
Ben şöyle düşünüyorum...Alkışlanmayı hak eden şampiyonlukları sadece TRABZONSPOR kazanmıştır bu ligte. O yüzden herkes özgürdür ve isteyen istediği şampiyonluğu alkışlayabilir :)

champions
14.05.2007, 16:19
Olayı F.b ye indirgemeyelim Yarın bigün Trabzonspor şampiyon olduğunda çok hoş olur böyle bi durum Bi yerden başlamak lazım

Cengiz Çubukcu
14.05.2007, 16:21
alkışlamak lazım bence ..en azından bir yerden başlamalılar..

TSelif
14.05.2007, 16:23
Kesinlikle haklısın.Hem de muhteşem olur.
Peki TRABZONSPOR umuz şampiyon olsa bizi alkışlayacak kaç takım olur ligte .? Bunu yaparlar mı acaba? ( Keşke olsa )

Hüseyin Bağdat
14.05.2007, 16:28
Hiçbir ezikliyi tebrik etmedim etmemde,alkışlamak mı? Şampiyonlukları haram olsun...
Biz alnımızın akıyla şampiyonluklar kazandık kim alkışladı,bundan sonrada kimse alkışlamasın biz bize yeteriz, yeterki şampiyon olalım...

Burçak
14.05.2007, 16:31
doğru olan tabiki alkışlamayı bilmektir. ama şampiyon olmuş takım bir hafta önce bu ligden çekilirim der herhafta hakemlere sallar herkesle kavgalı olur kazandığı çoğu maçta şaibe olursa hiç kimsenin içinden alkışlamak gelmez. alkışlayan olmazsa neden alkışlamıyolar diye sormam ben. çünkü hak ederek şampiyonluk kazanan alkışlanır.

Oğuuz
14.05.2007, 16:39
diğer şampiyonlukları hakkında bi şey diyemem (aslında çok şey derim ya neyse) ama bu sene f.bahçe kanımca şampiyonluğu hak etti.. eğer alkışlanma olacaksa bu sezondan daha uygunu ne gelmiştir nede gelecektir.. düşünüyorumda; haftaya böyle bi şey olursa ne kadar mükemmel bi görüntü olur, ama bunun düşüncemde kalacağınıda biliyorum..

Külünkoğlu
14.05.2007, 16:43
Geçmiş günahlarını hiçbir şekilde silemeyecek olan yöneticilerden bir kısmı hala orda ise ? spor yazarları eğitim seminerinde söylenen sözler kulaklarımızda çınlıyor ise ? nasıl alkışlayalım ?

Rakip elbetteki alkışlanır. Ama adil olan adam olan hakkaniyetle iş gören herşeyden önemlisi rakibine saygısı olan rakip alkışlanır. kendi cumhuriyetlerinde kendilerini alkışlasınlar.

Gürkan
14.05.2007, 16:49
Neyi alkışlayacam.ne güzel hile ile ağlayarak yendiniz.hakem de iyi yardım etti Allah ondan razı olsun diye mi.

Burçak
14.05.2007, 16:53
http://www.internetspor.com/v3/img/yazar/necatisatanaBanner.gif (necati@internetspor.com)
14 Mayıs 2007 Pazartesi
Şerefsiz”lig”de 1 numara olmak
Fenerbahçe şampiyon oldu. İşin doğrusu bu şampiyonluğu da hak etti. Çünkü rakiplerinden fazla puan topladı ve bunun için çok daha fazla çaba gösterdi.

Ama Fenerbahçe yönetimi bana göre küme düştü.

2 Hafta öncesine kadar “Şerefsiz” bir lig olarak gördükleri Turkcell Süper Ligi’nden çekileceklerini söyleyip sağa sola çamur attılar ama şampiyon olduklarında mutluluktan göz yaşları döktüler.

Bu çelişki onların “Şampiyon olalım da nasıl olursa olsun” zihniyetini taşıdıklarının bariz bir kanıtıydı. Türk futbolunun içindeki asıl problemin kendileri olduğunu görmeden her maçın sonucuna göre birilerini karalayanların şampiyon olduktan sonra da ekranların karşısına geçip “Adam gibi” 2 hafta önce söylediklerini tekrarlayabilmelerini veya 2 hafta sonra söyleyemeyecekleri şeyleri geçmişte söylememelerini beklerdik.

Bu şampiyonluk Fenerbahçe Yönetimine değil ama futbolcusuna ve taraftarına hayırlı olsun.

Çünkü Fenerbahçe yönetimi kendilerinin deyimiyle Şerefsiz”lig”de 1 numara olmuşlardır. Böyle bir birinciliği de içlerine sindirmişlerdir.

Döktükleri sevinç gözyaşları ve şampiyonluğun ardından yaptıkları açıklamalar 32 haftadır yaptıkları açıklamalara hiç benzemedi.

Umarız bu şampiyonluk tüm camiayı gölge bir düşmana karşı kenetlemeye kalkıp, onları paranoyak yapma gayreti içinde olanlara bir ders olmuştur.

Ben bu şampiyonluğun Fenerbahçe futbol takımı, taraftarlarına ve ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.
http://www.internetspor.com/v3/yazar.php?yaziID=2663

bunları kim alkışlasın şimdi ??

champions
14.05.2007, 16:54
Sadece ve sadece şampiyon oldukları için alkışlanmalılar diyorum Yaptıkları pislikler için değil
F.b nin haketmediğini düşünenler var
Kalas Bjk mi haketti? 2 ileri 1 geri giden Gs mi ?
Yoksa 15 puan geriden gelen Trabzonspor mu ?
Şampiyon olmanın bi kriteri yoktur ki F.b kötü olabilir ama rakipleri daha da kötüydü sonuçta

Burçak
14.05.2007, 16:57
başkasının hakedip etmediği bizi ilgilendirmez. önemli olan alınan şampiyonlukların başkasının hakkını çalmadan hak etmektir. yıl boyunca nasıl ağladıklarını hepimiz gördük. Cihan Oskay diye içlerinden eski bi fenerli çıktı neler söyledi , adamı susturdular. cevap veremediler. bu şekilde şikeyle şaibeyle şampiyon olmuşlarsa başkaları kötüydü diye alkışı hak etmezler.

TSelif
14.05.2007, 17:00
Çünkü Fenerbahçe yönetimi kendilerinin deyimiyle Şerefsiz”lig”de 1 numara olmuşlardır. Böyle bir birinciliği de içlerine sindirmişlerdir.

Oyyyy cümlenin güzelliğine baksana ...:D:D
Harika bir yazı :alkış:

Bülent Şirin
14.05.2007, 17:03
Evet, bir yerden başlamak lazım… Fakat biz çoktan başladık. 5 Mayıs 1996’da F.Bahçe adlı kulübün futbol takımıyla Avni Aker’de oynadığımız maçın bitiş düdüğünü müteakiben tribünlerden alkış sağanağı koptu. Unutanlar hatırlasın, bilmeyenler öğrensin bir zahmet… Trabzon ve havalisine neredeyse Güneydoğu’daki kadar güvenlik görevlisi dizilmesine ve envai çeşit çirkefliğe rağmen hem de…

Sonraki sezonda bir televizyon programında, o dönem F.Bahçe adlı kulübün futbol takımının yardımcı antrenörlüğü görevini ifa eden Zafer Göncüler adlı kişi, lafı nereden getirdiyse yine Avni Aker’de şiddet konusuna getirmiş, yukarıda zikrettiğimiz alkışlamaya da “O anın şokuyla alkışladılar işte…” şeklinde bir yorum yapmıştı.

Arkadaşlarım, kardeşlerim… 30 seneyi aşkın bir süredir futbol izleyicisiyim. Adı geçen futbol kulübünün karıştığı çirkinliklerin hepsini (özellikle bize karşı olanları) buraya yazmaya kalksam sinir hastası olursunuz. Biz bu konuda vazifemizi yaptık, cevabımızı da aldık. İstanbul’un diğer kulüpleri alkışlayabilirler, nasılsa Hakan Kulaçoğlu’nun yerinde tabiriyle rotasyon usûlünce sıranın kendilerine gelmesini beklemektedirler onlar…

POYRAZ
14.05.2007, 18:30
Yazarin da söyledigi gibi..... Kendi deyimleri ile "Serefsiz lig"de 1. oldular. Serefsiz ligin en birinci serefsizleri onlar cünkü.

POYRAZ
14.05.2007, 18:31
Ayrica satilmis seytan hakemler ve iki kurus paraya namuslarini fe-be'ye satan bir takim minik takimlar alkislasinlar. Istedikleri oldu iste. Fe-be kulübü, serefsiz ligin en büyük ve 1 numarali serefsizi oldu.

mehmet_35
14.05.2007, 18:34
ŞAmpiyonluğu hakkıyla almış olsa elbette alkışlanır fakat bu şampiyonluğun alkışlanacak bir tarafı yok bence.

Gürkan
14.05.2007, 18:36
Çamur attığı ligte şampiyon olunca ağlayanlara alkış istiyorum.

gaybana61
14.05.2007, 19:10
alkışlayalım bari.....

ilhan
14.05.2007, 19:18
Çekilmeyi düşündüler ağladılar zırladılar. İşte hakem camiası bu sese kulak verdi. Onları şampiyon yaptı.

atabaş
14.05.2007, 19:28
asla alkışlamam hak etmeden alınan şampiyonluğu gıtsın diğer ağlayanlarla alkışlasınlar

macka61
14.05.2007, 19:56
hakemleri basını arkasına alıp şampiyon olan takımı ben niye alkışlayım fenerbahçe hakettimi

ktü_ts
14.05.2007, 20:36
alkışlamak mı hiç sanmıyorum ellerim kırılır da onları alkışlamam...

LaZo_52
14.05.2007, 23:26
ne alkıslamıs onlar bızı alkıslasın bı adaletsız dunya da adaletlı bı futbol oynadmız ıcın pehhh

_emirhan_61
15.05.2007, 10:49
neee alkıslaması hiç işim olmaz biz şampiyon olsak onlar bizi alkışlar mı soruyorum

LaZo_52
15.05.2007, 13:44
ne alkıslaya caklar arkamızdanla ederler

ilhan
15.05.2007, 20:16
"F.BAHÇE'Yİ NİYE ALKIŞLAYALIM!"

Galatasaray Yöneticisi Fatih Gökşen, son günlerde gündemi işgal eden Chelsea'nin şampiyon olan Manchester United'ı alkışlaması gibi Galatasaray'ın da Fenerbahçe'yi alkışlaması önerilerine çok ilginç bir cevap verdi.. Gökşen derbi maç için de iddialı konuştu..

Galatasaray Yöneticisi Fatih Gökşen, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılmayı çok önemsediklerini ifade ederek, ''Fenerbahçe maçında tek hedefimiz galibiyet'' dedi.

Gökşen yaptığı açıklamada, maça kesinlikle kazanmak için çıkacaklarını dile getirerek, ''Şampiyonlar Ligi'ne katılmak için başka şansımız yok. Ligi ikinci bitirerek Şampiyonlar Ligi'ne katılmak istiyoruz'' dedi.

Kamuoyunda ''Galatasaray, İngiltere'de Chelsea kulübü'nün Manchester United'ı alkışladığı gibi Fenerbahçe'yi alkışlasın'' şeklindeki yorumları da değerlendiren Fatih Gökşen, ''Fenerbahçe'yi, Fenerbahçe seyirci alkışlasın, biz niye alkışlayalım?'' ifadesini kullandı.

Gökşen, Fenerbahçe maçında her zamanki atmosferin olacağını da sözlerine ekledi.

sweetrose
15.05.2007, 20:35
Alkışlamakla eller aşınmıyor. Belki şike ve şaibenin kol gezdiği bir ligde pek uygun olmayan bir durum fakat 100ncü yılında şampiyon olmuş bir takımı alkışlamakla mahzur görülebilecek bir durum olmadığını düşünüyorum. Her ne kadar aramızda ezeli bir rekabet *-durumlara dayalı kin, nefret ve hamaset tohumları ekilmiş -* olsada 100 yıllık bir mazisi olduğu için, Türk futbolu olarak alkışlanmalıdır. İstemeyen alkışlamasın; zorlayan yok tabi...!

Selman
15.05.2007, 20:50
Bu işlerin yapmacık olmaması gerektiğini düşünüyorum.Sezon boyu birbirine sallayan, demediklerini bırakmayan yöneticiler de buna izin vermez sanırım.İngiltere deki o atmosfer yakalanamaz zaten.Orda futbol sahada oynanıyor.Ya bizde?

Kısacası alkışlamaya kalkıpta maske takmasınlar suratlarına.Yakışmaz.

Adem Erdoğan
15.05.2007, 20:53
Geçen sene kupa maçından sonra alkışlamayı geçtim seremoniye bile çıkmayan bir takım neden alkışlansın.

ilhan
15.05.2007, 21:46
Geçen sene kupa maçından sonra alkışlamayı geçtim seremoniye bile çıkmayan bir takım neden alkışlansın.

Dananın kuyruğunun koptuğu ve Fenerbahçe'ye verildiği yeri süper yakalamışsın.

Özkan
15.05.2007, 22:16
Masonik câmiâ Galatasaray ile mafya câmiâ Fenerbahçe'nin kavgası bizi zerrece ilgilendirmiyor. Sırayla kirli şampiyonluklar alıp numaradan birbirlerine saldırsınlar, sonra yapmacık bir şekilde Türk futbolunun geri kalmışlığından ve temiz futboldan bahsetsinler.

Galatasaray'ın Fenerbahçe'yi alkışlaması gerekir mi? Evet, gerekir. Çünkü şâibede, hîle hurdada, tehdît ve şantajda, komploculukta, rüşvetçilikte Fenerbahçe kendilerini geçerek şampiyon olmuştur. Bükemediğin bileği öpeceksin.

efsane55
16.05.2007, 13:13
neyi alkışlayacağım.fenerin arkasında bu kadar zengin varken hala daha avrupada başarı yoksa neye alkış tutacağım.sadece kutlar geçeriz

denizgrsy
16.05.2007, 13:45
hiç işim olmaz , daha neler!!! ne halleri varsa görsünler , ben fanatiğim kardeşim,rakibimin kazanması bana batar , sevinemem....alkışlamam ama nefretlede bakmam..nötr olurum yani, daha doğrusu onların şampiyonluğundan banane...

Külünkoğlu
16.05.2007, 14:02
iyi de bu konu Gs ile Fb arasında değil mi ? bizi ne ilgilendiriyor bu kadar ?

efemehmet
16.05.2007, 14:45
Ben neyi alkışlarım biliyormusunuz.. Yıllar önce İspanya liginde son haftada ligden küme düşmesi kesinleşmiş bir takımın Real Madride kafa tutup berabere bitirdiği maç sonrası Real Madrid i Şampiyonluktan etmiş olmasını alkışlarım.. Vansporun fenere kaleyi sonuna kadar açıpta gelde gol at demesine bir örnek.. hakeden kazansın..malesef bizde masabaşı kazanıyor..

oflubektas
16.05.2007, 16:20
başlığa en ucuzundan Çin malı bir asma kilit lütfen

Burçak
16.05.2007, 16:26
söylendiği gibi bu ğs- febe maçı . alkışlayacaksa ğese nin sorunu. bence ğs nin onları alkışlaması yakışır. çünkü ikisininde birbirinden farkı yok. febe ye kızı yoruz . şikeyle hileyle şampiyonluklar alıyo diye. ama ğs onlar kadar olamasada pek farkları yok. aynı zihniyette oldukları için , bu sene şikede şaibede daha becerikli olan takımı şikede şaibede busene için beceriksiz olan ğs alkışlamalıdır.

champions
16.05.2007, 16:31
Türk ve Dünya Futbolu bölümü değil mi burası ?Gs ve Fbde Türk takımları oluyor herhalde
Bi fikrin varsa olumlu ya da olumsuz yazarsın Çok meraklıysan kendine vurursun kilidi Yöneticiler ne işe yarıyor

TSelif
16.05.2007, 16:33
Bence de herşeyi tartışabilmeliyiz bu forumda .
Mesela buraya gelip ezik taraftarı bakmıyo mu sanki .İyi de yapıyo . Onların ne mal olduklarını en azından karşıdan nasıl göründüklerini anlamış oluyolar :);)

oflubektas
16.05.2007, 16:41
Türk ve Dünya Futbolu bölümü değil mi burası ?Gs ve Fbde Türk takımları oluyor herhalde
Bi fikrin varsa olumlu ya da olumsuz yazarsın Çok meraklıysan kendine vurursun kilidi Yöneticiler ne işe yarıyor

Zaten yöneticilerden rica ediyorum. Forumun üyesi olarak talepte bulundum. Kendime ne zaman kilit vuracağım ise senin üstüne vazife değil.

Külünkoğlu
16.05.2007, 16:49
Arkadaşlar sakin biraz. Evet Burası Türk ve Dünya futbolu forumu. Her ne kadar benim nazarımda onların ne kadar Türk olduğu tartışmalı olsada. :) Yazılar "Trabzonsporlular fenerbahçe'yi alkışlamalı mı ?" yönüne kaydığı için yanlışlığı belirttim. Bu alkış hadisesinin bizle bir alakası yok. devam eden edebilir.

pReN@_61
16.05.2007, 18:49
Çok güzel olur ama zor görünüyor Birgün bizde görebilecek miyiz acaba bu görüntüleri??

imkansız gibi maalesef..:(

inşallah ileride o seviyeye geliriz.

Selman
19.05.2007, 21:46
İşte alkışladılar.:DTrabzonspor taraftarına barbar diyen zihniyet yarınki yazılarınızı merakla okuyacağım.

Yiyin birbirinizi!

Adem Erdoğan
19.05.2007, 21:55
Bunlar üvey kardeşlerdir.Menfaatler ortak olduğu zaman birbirlerinin ekmeğine yağ sürerler.Ama kişisel olunca da birbirlerini yerler.

Emre B.
19.05.2007, 22:02
Yaptıkları tam hayvanlıktı.Koltukları kırınca ne oldu ki?Fenerin zararına mı senin zararına.

TSelif
19.05.2007, 22:18
Yiyin birbirinizi!

Noldu yaw savaş mı çıktı :D

sweetrose
19.05.2007, 22:21
İstanbul takımlarının kalemşörlüğünü yapan beyin(siz) takımının yarın demirbaş köşelerinde neler yazacağını merak ediyorum. Pet şişe, taş, koltuk, telefon, çakı vs... bunun yanında koltuklardan ateş yakılması, en önemlisi küfür olayını nasıl anlatacak şaşıyorum doğrusu...

Emre B.
19.05.2007, 22:21
Noldu yaw savaş mı çıktı :D

Samiyende koltuk kalmadı.

pReN@_61
19.05.2007, 22:23
fena mı stadyum yıkım masrafı aradan çıkmış oldu :)

TSelif
19.05.2007, 22:24
Yok yaw ..E hani alkış yapılacaktı :D
Ohh olsun yiyin birbirinizi adiler ....

ilhan
19.05.2007, 22:29
Ohhh , Ohhh..

Hayde..

Ohhh , Ohhh.

İslam Sezer
19.05.2007, 23:00
iki şerefsiz takımdan da alkış beklemek saçmalıktı.yıllardır şampiyon olamayan,medya kösteği,hakem freni ile tutulan karadeniz fırtınasının en ufak meltemini bile manşet yapan barbar medya azgınları bakalım ne yazacak.kültürsüz bizans kahpelerinden bıktım artık.yaş 30 olacak ama memleketin düzelmesi umudumu yitiriyorum.Türkiyeyi bizans merkezliğinden kurtarmadıkça bu ülke düzelmez.Tez zamanda yerel medya olmaktan çıkıp ulusal medya haline gelecek Trabzon,İzmir,Ankara,Bursa,Adana,Antep,Urfa medyalarına ihtiyaç var.Bakın o geniş yelpazede Bizansın mankenleri,futbolcuları,kahpelikleri değil Anadolunun güzellikleri de yansıyacaktır medyaya ve Anadolu tekrar Bizansı İstanbul yapacaktır.Türkiye sadece Etiler,Moda,Beşiktaş ve Mecidiyeköyden ibaret değildir.Bunu gör artık İstanbul medyası demek yerine artık Türkiye medyasını kurmak zamanı değil midir?

turker0861
19.05.2007, 23:32
Ligden koptuk diye neredeyse izlemeyi bırakmıştım maçları..Bu akşam arkadaşlar maçta olaylar oldu deyince merak ettim izledim...Yani artık yuh kelimesi , oha kelimesi az gelir bu maçta olanlara..Biz 2 maytap yaktık diye İstanbul medyası ortalığı velveleye veriyordu.Halbuki bu akşamki Maçta gördüüğüm kadarıyla 3 ton su atılmış sahaya:D yani gülüyorum artık başka birşey demiyorum...Artık adam gibi ceza verilmeli o 3 takıma ibreti alem için..Birinden başlamalı artık Çünkü Galatasaray gerçekten olayı artık abartmış..Oysa Ceza diye veriyorlar maçı izmire adamlar resmen ödüllendiriliyor..
Hatta bana kalsa Puanları bile silinmeli ibreti alem için...yeter ya:(

Adem Erdoğan
19.05.2007, 23:43
iki şerefsiz takımdan da alkış beklemek saçmalıktı.yıllardır şampiyon olamayan,medya kösteği,hakem freni ile tutulan karadeniz fırtınasının en ufak meltemini bile manşet yapan barbar medya azgınları bakalım ne yazacak.kültürsüz bizans kahpelerinden bıktım artık.yaş 30 olacak ama memleketin düzelmesi umudumu yitiriyorum.Türkiyeyi bizans merkezliğinden kurtarmadıkça bu ülke düzelmez.Tez zamanda yerel medya olmaktan çıkıp ulusal medya haline gelecek Trabzon,İzmir,Ankara,Bursa,Adana,Antep,Urfa medyalarına ihtiyaç var.Bakın o geniş yelpazede Bizansın mankenleri,futbolcuları,kahpelikleri değil Anadolunun güzellikleri de yansıyacaktır medyaya ve Anadolu tekrar Bizansı İstanbul yapacaktır.Türkiye sadece Etiler,Moda,Beşiktaş ve Mecidiyeköyden ibaret değildir.Bunu gör artık İstanbul medyası demek yerine artık Türkiye medyasını kurmak zamanı değil midir?

:yattara::alkış::bmn1::ts:

:alkış::alkış::alkış::alkış:

Adem Erdoğan
19.05.2007, 23:46
fena mı stadyum yıkım masrafı aradan çıkmış oldu :)

onu güzel dedin işte. koltuklar çöpe gideceğine bi işe yaradı.kamiller çimleride baya suladılar.Gs ın işine gelir bu ceza.Verirler 5 maç izmirde oynama "ceza"sı.
20000 gelecekken 50000 gelir.Bizede 10 maç ceza verselerde bizde olimpiyatta oynasak.

Misina
19.05.2007, 23:49
orada gerçekten sahada oynanaıp kazanılıyor bu yüzden alkışlayabilirler...

olay budur.:alkış:

Erkin
20.05.2007, 00:43
onu güzel dedin işte. koltuklar çöpe gideceğine bi işe yaradı.kamiller çimleride baya suladılar.Gs ın işine gelir bu ceza.Verirler 5 maç izmirde oynama "ceza"sı.
20000 gelecekken 50000 gelir.Bizede 10 maç ceza verselerde bizde olimpiyatta oynasak.

Her maç aynı terane Adem. Ha bu maçları İzmir'e vermeyi yasaklasalar.. Zaten GS normal lig maçlarında 20bini dolduramıyor ki 15 bin civarı hep.. Bizim maçlar da olimpiyatta ne sarar ya hakkaten 50-60bin kişi beh :D:D

Murat Hızal
20.05.2007, 02:45
Bu maç sonucunda Gsnin puanını silmeyen ve beş maç saha kapama cezası vermeyen federasyon şerefsizdir bu maçdan sonra futbol konuşan konuşabilen medya haysiyetsizdir.

Ne denir ki bu durumda;

www.suyunubosaharcama.org

Mert67
20.05.2007, 14:03
insan gibi maç seyredmesini bilmeyen bir zihniyet

6Şafak Aydın1
20.05.2007, 15:33
simdi suclu olarak Federasyona atilir Top. Bu rezilligi hic bir Federasyon engelleyemez.

Murat Hızal
20.05.2007, 16:00
simdi suclu olarak Federasyona atilir Top. Bu rezilligi hic bir Federasyon engelleyemez.

Ben mi engelliyeceğim tabikide federasyan engelliyecek.Verirsin adamlara 6 maç saha kapama cezası, silersin 3 puanlarını, yüklü bir para cezasıyla cilasınıda atarsın,bak bakalım bir daha statlarda bu tip görüntüler oluşuyor mu.

Ama yapanın yanında kar kalmasının yanında bir de adamlara ceza veriyorum diyerek ödül verirsen bu işlerin önünü alamazsın.

Stadlarda millet birbirni döver,öldürür yaralaR ''Münferit olay'' der geçersin.

Maçın başından sonuna kadar sahaya ne var ne yok atılır,''Bir kaç çapulcunun işi'' dersin.

Maçın başından sonuna kadar küfredilir ''vallahi biz duymadık'' dersin.

Stadlarda kameraların kabloları kesilir, Türk televizyon tarihinin kara
sayfasıdır,nedense kimin kestiği belli değildir,''Sorumluları çok aradık,ama bulamadık''der çıkarsın işin içinden.

Federasyon sorumldur,vali sorumludur,emniyet amiri sorumludur,kulüp yöneticileri sorumludur,spordan sorumlu bakanda başbakanda sorumludur.

Bu ülkenin başbakanı hala rengini açık seçik ve kahvehane ağzıyla belli ederse,kimseden sağduyulu olmasını bekleyemezsiniz.

Bu işlerin önüne geçmek istiyorsan AĞIR yaptırımı olan cezalar koyacaksın.Cezanın en önemli amacı ıslahtır. Maalesef bu ülkede cezalar ıslah edici olmaktan çok ''Afferin evladım çok iyi yaptın,al bu da ödülün''tarzında olmaktadır.

Bu iş artık kabak tadı vermeye başladı 3 istanbul kulübünden fikir, felsefe, anlayış olarak ne kadar uzak kalırsak bence o kadar başarılıyız,onlara benzemektense hiç şampiyon olmayalım,fakat kendimize has bir duruşumuz olsun bu bana yeter.

pReN@_61
20.05.2007, 16:20
Bizede 10 maç ceza verselerde bizde olimpiyatta oynasak.

nerde o günler..?

6Şafak Aydın1
20.05.2007, 17:30
cezalari yüksek tutmak veya yükseltmek , agirlastirmak Türkiye`de bence cözüm degil.

6 mac saha kapatirsin 7.macta yine olaylar olur. Fiksiyon degil gercek. Federasyonla pek alakasi olmayan bi olay . Onun icin engelleyemez bence.