PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Devletin 3 İstanbul Takımına Desteği Son Bulsun!

Ertuğrul ATALAY
09.05.2007, 18:51
Artık yeter....
Üç istanbul takımlaraına sağlanan ayrıcalıklar artık son bulsun...

Madem ki bizi türlü olanaksızlıklara rağmen aldığımız şampiyonluklar büyük yapmıyor.
Madem ki TYrabzonsporumuzun türk futboluna katkısı yok...
Madem ki futbol bu üç istanbul geyiğinden ibaret...

bizde devletin onlara sağladığı ayrıcalıklara karşı çıkalım.....zaten çıkmalıydık...biz yada bizim adımıza birileri bunu haykırmalıydı....

Özkan sümer zamanında Trabzonsporumuza liman işletmesi hakkını parasıyla bile bze vermediler(Liman nuri ağanın ve o şahsın Trabzonsporumuza yaptığı hizmetleri biliyoruz!!!!!!!!)

Ama sözkonusu bjk,fb,gs olunca akan sular duruyor.

Seyrantepeyi gs ye veriyolar
kimin malını kime veriyolar...
kulübü milyonlarca dolar borca sok...sonra devlet onlara yer versin.onlar konut yapıp satsın.....yemezler......
bjk ye istanbulun en işlek yerinden arsa versin belediye...onlarda işyeri yapıp satsın....
kadıköyüde fenere tahsis edin oh ne güzel istanbul beeee.

Anadolu takımları ne olacak...

seyrantepeye hayır............

coskun0661
09.05.2007, 18:54
bu devletın bizi hiçe saymasını büyük bir nefretle kımıyoruö ...yazıklar olsun ..

POYRAZ
09.05.2007, 18:55
Seyrantepe'nin ne olacagi belli degil. Bana göre olmayacak. Bir de olay bitince Seyrantepe'nin ismini Aslantepe yapacaklarmis. Olaya bak hizaya gel.

FcTRABZONSPOR
09.05.2007, 18:56
Seyrantepe'nin ne olacagi belli degil. Bana göre olmayacak. Bir de olay bitince Seyrantepe'nin ismini Aslantepe yapacaklarmis. Olaya bak hizaya gel.

Aynen bize gelince fıss...:(

Ertuğrul ATALAY
09.05.2007, 18:57
Badaloğlunun Rezalet başlığındaki resmi görünce kan beynime sıçradı...
Yav olacak iş değil yav...
Hem devleti soyacaklar hemde büyük olacaklar

Ertuğrul ATALAY
09.05.2007, 18:59
beyler basında çıkıyor...
yok gs gayrımenkul zenginiymiş....
fb nin şuyu varmış bjknin arsası varmıs yok adası varmış yeter yav......
kimin malı kime gidiyor........

oguz_0706
09.05.2007, 19:00
mesele devlettemi sizce.

yoksa bizim trabzonlular ve trabzonsporlulardamı.

onlarda çıksın takımlarına sahip.

bu ülkenin en zenginleri trabzonludur.türkiye ekonomisinin yarısını ceplerinden çıkarır bu adamlar.

bence onlar kulübe kazandırılmalı.

Ba®ış
09.05.2007, 19:00
ne seyrantepe ne aslantape Peşkeştepe :)

Ertuğrul ATALAY
09.05.2007, 19:01
Bütün Anadolu takımları devletten spor kompleksi(aslında işyeri ve konut yapmak amaç) için yer istesin....

bakalım ne olcak o zaman

coskun0661
09.05.2007, 19:01
bizim büyüklugümüzü anlamadı galiba bu devlet ..kazanılan 6 şampiyonlugu unuttular herhalde..

Ertuğrul ATALAY
09.05.2007, 19:08
mesele devlettemi sizce.

bu ülkenin en zenginleri trabzonludur.türkiye ekonomisinin yarısını ceplerinden çıkarır bu adamlar.

Sayın arkadaşım
olay Trabzon veya trabzonlu zenginler diye açıklarsak hem bölgesel takım olmayı kabul ederiz hemde olayın boyutlarını farklı yerlere getirmiş oluruz..
Sözkonusu olan Trabzonsporrun büyüklüğünü anlamayanlardır...

oguz_0706
09.05.2007, 19:11
Sayın arkadaşım
olay Trabzon veya trabzonlu zenginler diye açıklarsak hem bölgesel takım olmayı kabul ederiz hemde olayın boyutlarını farklı yerlere getirmiş oluruz..
Sözkonusu olan Trabzonsporrun büyüklüğünü anlamayanlardır...

dediğin tarzda düşünüyo olsaydım trabzonlu ve (trabzonsporlu) ibaresini kullanmazdım canım abim.

mevzuunda haklısın ama tepkin yanlış kişiye

paranteze dikkat.....

Ertuğrul ATALAY
09.05.2007, 19:15
Tamam kardeşim .....
Sana tepki göstermedim...
Ama biraz sinirliyim son zamanlarda malumm Trabzonsporumuz..üstünüte bide sinir bozucu resimler vb...(Badaloğlu rezalet başlığındaki resim)

oguz_0706
09.05.2007, 19:27
Tamam kardeşim .....
Ama biraz sinirliyim son zamanlarda malumm Trabzonsporumuz..üstünüte bide sinir bozucu resimler vb...(Badaloğlu rezalet başlığındaki resim)

biliyorum abi gördüm.haklısın çok sinir bozucu. çokta gülünç yanlız.bişeler yazardım ama yeri burası değil.takma kafana

A.Alper
09.05.2007, 19:42
lobimiz olsa ya da olanı işe yarasa biz de aynısını yapardık bence boşa kürek çekmeyelim sorun bizde...

Badaloğlu
09.05.2007, 19:48
Tamam kardeşim .....

Üstat,
Ben sen sinir olasın diye açmadım o başlığı:) Bazı gerçekleri ve bu insanların Trabzon'a bakış açısını herkes çok iyi bilsin diye böyle bir başlık açtım...Ayrıca Trabzonlu olsun ya da olmasın herkesin bu olaya tepki göstermesi gerektiğini düşünüyorum.Bu sadece Trabzonspor taraftarına yapılmış bir hakaret değildir.

Ertuğrul ATALAY
09.05.2007, 19:50
Bu zaten yeterince sinir bozuyor Badaloğlu...

Badaloğlu
09.05.2007, 19:55
Öyle ama ne yaparsın?İnsanlar üç kuruş daha fazla para kazanacağım diye koca Çanakkale savaşlarını,kurtuluş savaşını üç eziğe mal etmekden ar duymuyorlar...

Ertuğrul ATALAY
09.05.2007, 19:58
utanmadan seyrantepeyi yok bilmen nereyi yok kenan evren lisesini istiyolar....
Bu kadar sömürdükleri yetmiyomuş yokluklar içinde büyüklüğünü kanıtlamış Trabzonsporumuzu yok sayıyolar

Serdar A
09.05.2007, 21:42
Arkadaşlar devletten almadığımız desteği bir kenara bırakın , Yusufelinin dediği gibi bu gün bu takımın başında olan adam Trabzon klübünü nakit akışı olarak belki fener ile aynı hizaya getirecek olan "trabzon limanını" elinden alan adamdır. Oradan cebine giren paraylada paşamız bize yıldız bağışlıyor, yıldız sözü veriyor. Bu konu satır arasında kaynayacak , yenilip yutulacak bir hadise değildir.

Önce içimizdeki sorunları çözmeden , trabzon idaresini gerçekten bu klübe birşeyler "katmak" için uğraşanlara ve medyada ve siyasi ilişkilerinde vizyonu geniş, beşeri ilişkileri kuvvetli insanları başa getirip altında bütünleşilmediği sürece devletten 5 kuruş para trabzona gelmez. Ha belki gelir , ama nereye gelir bilinmez...

Emorfo
09.05.2007, 22:20
Trabzonspor'a da gerek stat olsun gerek tesis olsun, hakkettiği destek verilecektir. Hep övünmüyorlar mı mecliste 30 küsür Trabzonlu milletvekili var diye, bir işe yarasınlar Trabzonspor'a Trabzon'a hizmet etsinler.

Erkin
09.05.2007, 22:33
Özellikle şu stad işi çok önemli Faruk abi, umarım en kısa zamanda gerçekleşir. Zaten sen takiptesin bu konuda :)

sametaydin
10.05.2007, 00:10
Bütün Anadolu takımları devletten spor kompleksi(aslında işyeri ve konut yapmak amaç) için yer istesin....

bakalım ne olcak o zaman
ewt ya bende merak ettim nolur böle bişe olursa acaba?

Özkan
10.05.2007, 01:22
Yöneticileri İstanbul'un 3 kızkardeşlerinde kongre üyesi olan Anadolu takımları mı böyle birşey isteyecek? Onlar asıl takımlarına çekilen peşkeşlerden oldukça memnûnlar ve bu tıynetsiz heriflerin gözünde yöneticilik yaptıkları takımların görevleri İstanbul takımlarının pilot takımı gibi davranmak, federasyon seçimlerinde onların istediklerine oy vermek ve gerektiğinde maç satmaktan başka ne ki.

İstanbul takımları neyse Anadolu takımları da (Rize, Sebat, Eskişehir, Karşıyaka dışında) benim gözümde aynıdır.

Sönmez Özlü
10.05.2007, 04:09
Devlet değil, hükümet(ler).

Devlet dediğimiz, ordusu, yargısı, sağlık çalışanları, öğretmenleriyle -vb.- bir organizasyondur.

Külünkoğlu
10.05.2007, 09:01
2005 yılında Gs'nin arazi kapatması ve bunun sonucunda doğabilecek derin adaletsizlikle ilgili başlık açmştım gördüğü ilgi ortada

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=993

Yusufeli08 yazında eksik yanları tamamlayacak olursak. yanlış hatırlamıyorsam Aynı devlet daha doğrusu aynı iktidar, Bjk ve Trabzonsporumuz vergilerini takır takır öderlerken, Fb'nin 117 trilyon Gs'nin 105 trilyonluk vergi borçlarını bir kalemde silmişlerdi.

Şimdi burda yapılmak istenen nedir ?

Yapılmak istenen bana göre vergi borçlarına atılan çizik de gösteriyorki iki takımlı bir mücadele.. Arayada 10-15 yılda bir serpiştirilmiş bjk şampiyonluğu.. Neyse biz asıl konumuza bu arazi meselesine dönelim.

Dört takım arasında yok denecek kadar arazi ve mülk sahibi olan Trabzonspor ve Fenerbahçe'dir. Galatasarayın Florya, Riva arazileri ve Boğazdaki adasıda dikkate alındığında Türkiyenin potansiyel olarak en büyük mal varlığına sahip olan kulüp konumundadır. Beşiktaş ise Fulya'da yapılmakta olan gökdelenlerden ve yapılacak olanlardan da çok ciddi miktarda gelir elde edileceği mevcut başkanın babasının hayrına bu kadar para harcamadığını da bir yere not edelim.

Fenerbahçe ise kiralık olan papazın çayırını çok akıllı bir biçimde kullanarak ayda yaklaşık 5 tirilyon gelir elde eden bacasız sanayiye çevirmesini bilmiştir. Başkanlık sıkıntısı yaşaması düşünülmeyen bu kulübe gelen insanların vaatleri ve hacmi dikkate alındığında önümüzdeki 20 yıl içerisinde ne yönetim bazında nede maddi bakımdan bir sıkıntı yaşayacağını zannetmiyorum.

Gelelim Trabzonsporumuza, mal varlığı yok denecek az demiştik. Peki ne yapmalı Trabzonspor ? işin püf noktası burası. Birincisi Trabzonspor mutlaka İstanbul'da parayı kazanacak, kulübe sürekli gelir getirecek yatırımı yapmak artık hayati bir zorunluluktur. Bu yatırım, bir benzinlikler zincirimi olur, arazi mi olur, büyük çapta alışveriş merkezi mi olur, Ona kulübün yönünü nereye çevirmek isteyenler karar verecek. İkincisi tarihine yakışmayan ama son yıllardaki seyirci profiline oldukça yakışan stadın yerine, 35-40 bin kişilik hergün yaşayan bir "futbol stadı" yapmak zorundadır. Sahaya sıfır bir futbol stadı içinde mağaza ve alış veriş dükkanlarının olduğu bir kompleks artık şarttır.

Rekabet bazen pahalıdır. Rekabet olmadan başarı, başarı olmadan da ayakta kalabilmeniz mümkün değildir.

Gürkan
10.05.2007, 09:12
Eğer Verilecek Araziler stad içinse Trabzona razıyız ama yok villa alışveriş merkezi vs dışı dışı kluple alakasız binalar inşa ediliecekse bize İstanbuldan yer vermeliler.

Travelair
10.05.2007, 11:17
Yöntem şu: Tapuyu alacak para nerde? Ne yapalım? Üst kullanım hakkı diye birşey uydururuz. 3 5 kuruş neyse parasını verip tapulu malımız gibi kullanım hakkına kavuşuruz. 49 yıllığına da kiraladık mı değmeyin keyfimize. Stad için alıyoruz deriz stadın alanının 10 katı yer alırız, alışveriş merkezimizi yaparız, villamızı yaparız, hastanemizi yaparız... Nasıl olsa biz oy deposuyuz. Oyu basan düdüğü çalar, öyle değil mi?

Ertuğrul ATALAY
10.05.2007, 12:16
2005 yılında Gs'nin arazi kapatması ve bunun sonucunda doğabilecek derin adaletsizlikle ilgili başlık açmştım gördüğü ilgi ortada

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=993

Yusufeli08 yazında eksik yanları tamamlayacak olursak. yanlış hatırlamıyorsam Aynı devlet daha doğrusu aynı iktidar, Bjk ve Trabzonsporumuz vergilerini takır takır öderlerken, Fb'nin 117 trilyon Gs'nin 105 trilyonluk vergi borçlarını bir kalemde silmişlerdi.

Şimdi burda yapılmak istenen nedir ?

Yapılmak istenen bana göre vergi borçlarına atılan çizik de gösteriyorki iki takımlı bir mücadele.. Arayada 10-15 yılda bir serpiştirilmiş bjk şampiyonluğu.. Neyse biz asıl konumuza bu arazi meselesine dönelim.

Dört takım arasında yok denecek kadar arazi ve mülk sahibi olan Trabzonspor ve Fenerbahçe'dir. Galatasarayın Florya, Riva arazileri ve Boğazdaki adasıda dikkate alındığında Türkiyenin potansiyel olarak en büyük mal varlığına sahip olan kulüp konumundadır. Beşiktaş ise Fulya'da yapılmakta olan gökdelenlerden ve yapılacak olanlardan da çok ciddi miktarda gelir elde edileceği mevcut başkanın babasının hayrına bu kadar para harcamadığını da bir yere not edelim.

Fenerbahçe ise kiralık olan papazın çayırını çok akıllı bir biçimde kullanarak ayda yaklaşık 5 tirilyon gelir elde eden bacasız sanayiye çevirmesini bilmiştir. Başkanlık sıkıntısı yaşaması düşünülmeyen bu kulübe gelen insanların vaatleri ve hacmi dikkate alındığında önümüzdeki 20 yıl içerisinde ne yönetim bazında nede maddi bakımdan bir sıkıntı yaşayacağını zannetmiyorum.

Gelelim Trabzonsporumuza, mal varlığı yok denecek az demiştik. Peki ne yapmalı Trabzonspor ? işin püf noktası burası. Birincisi Trabzonspor mutlaka İstanbul'da parayı kazanacak, kulübe sürekli gelir getirecek yatırımı yapmak artık hayati bir zorunluluktur. Bu yatırım, bir benzinlikler zincirimi olur, arazi mi olur, büyük çapta alışveriş merkezi mi olur, Ona kulübün yönünü nereye çevirmek isteyenler karar verecek. İkincisi tarihine yakışmayan ama son yıllardaki seyirci profiline oldukça yakışan stadın yerine, 35-40 bin kişilik hergün yaşayan bir "futbol stadı" yapmak zorundadır. Sahaya sıfır bir futbol stadı içinde mağaza ve alış veriş dükkanlarının olduğu bir kompleks artık şarttır.

Rekabet bazen pahalıdır. Rekabet olmadan başarı, başarı olmadan da ayakta kalabilmeniz mümkün değildir.

Sevgili Külünkoğlu...
Bu başlığı açmama sebeb Rezalet başlığı altındaki resimdir...
Trabzonsporun büyüklüğünü bjk,fb ve gs nin yanında bir silüet olarak görenlere tepkidir...
Hem devlet olanaklarını kullan hemde büyüklük yap....
Bizim büyüklüğümüz anlamı daha derindir....
Biz Anadolunun öncüsüyüz....

O yüzden yazımda birçok eksik olabilirir....Bilmediklerimi sizden öğrenmiş oldum teşekkür ederim...

Sizin bahsettiğiniz türden projelere Özkan Sümer benzin istesyonu ile başlamıştı galiba...Sonunu bilemiyorum...

Ama siz ve diğer arkadaşlar bu başlıkta veya bir dosye olarak bu konuları ayrıntılı verirseniz herkes olayları daha iiyi öğrenmiş olur teşekkür ederim tekrar

Vkgz
10.05.2007, 12:25
bence belediyelerin anadolu takımlarına destekleride son bulsun . gitsin kaldırım maldırım yapsınlar o paralarla

Misina
10.05.2007, 12:48
Artık yeter....
Üç istanbul takımlaraına sağlanan ayrıcalıklar artık son bulsun...

Özkan sümer zamanında Trabzonsporumuza liman işletmesi hakkını parasıyla bile bze vermediler(Liman nuri ağanın ve o şahsın Trabzonsporumuza yaptığı hizmetleri biliyoruz!!!!!!!!)

vermezler çünkü akp hümüketi kendi adamı olan nuri ye verdi limanı.madem nuri bu kadar Trabzonspor sevdalısıydı neden ihaleye girdi girmeseydi liman kulübün olacaktı.veya bir telefonuyla limanı Trabzonsporun almasını sağlayamazmıydı

Serdar A
10.05.2007, 16:00
vermezler çünkü akp hümüketi kendi adamı olan nuri ye verdi limanı.madem nuri bu kadar Trabzonspor sevdalısıydı neden ihaleye girdi girmeseydi liman kulübün olacaktı.veya bir telefonuyla limanı Trabzonsporun almasını sağlayamazmıydı

İşte benim hazmedemediğim nokta tam olarak budur. O koltuğu bırakamayacak kadar Trabzon sevdalısıysa hibe etsin klübe. :mad:

Bu klübün yatırımları yürütecek uzman bir ekibe ihtiyacı var. Bunun illaki yönetimin içinden de olması gerek değil. Bütün camianın mutabık kalacağı siyaseti bilen , beşeri ilişkileri kuvvetli ve bu toprağa sevdalı bir ekip. Trabzon kimsenin cebinden para bağışlayacağı kadar aciz bir klüp değildir. Siyasi ve ekonomik imkanlarımız geniş ama harakete geçirecek insanların yokluğunu çekiyoruz.

Külünkoğlu
10.05.2007, 16:15
@ Misina

Çıkar birisi yazdıklarımızı eleştirdiğimiz hazetmediğimiz başkana destek mayetinde algılar diye çekinmişimdir. Ama doğruları da söylemek zorundayız. Liman konusunda zamanın Özkan Sümer başkanlığındaki yönetimi devlet ihale kanunu bile incelemeden oldukça yetersiz insanlarla liman ihalesine girmeye çalıştı. Sonuçta girildi de. verilen rakamlara bakılınca Trabzonspor'un alması da mümkün değildi. 1. sırada Nuri Albayrak vardı 2.3.ve 4. sıralarda kimlerin olduğunu biliyormusunuz ? Trabzonspor 5. olabildi. 6. sırada bir isim varmıydı bilmiyorum. Bir telefonla liman alınabilirmiydi ? evet olabilirdi günümüz Türkiyesinde neler olmuyor ki. Peki bu şekilde onursuzca gelecek bir ihale bize hayır edermiydi ? değerlerimizle çelişmeyelim.

@farabi

Sonuçta bu bir para meselesi insanların eline ne kadar çok para geçerse vermek için eli bir o kadar fazla titrer. Kimseye de şart koşamayız zorla birşey alamayız, Amaaa milyonlarca taraftarı olan camiaya verilen sözler var. Beklentiler var hala kaldıysa tabii.. Limandan vazgeçtim verilen sözler yerine getirilsin liman onların olsun.

Serdar A
10.05.2007, 16:49
@farabi

Sonuçta bu bir para meselesi insanların eline ne kadar çok para geçerse vermek için eli bir o kadar fazla titrer. Kimseye de şart koşamayız zorla birşey alamayız, Amaaa milyonlarca taraftarı olan camiaya verilen sözler var. Beklentiler var hala kaldıysa tabii.. Limandan vazgeçtim verilen sözler yerine getirilsin liman onların olsun.

Abi , tamam ... Ama insanın yaptıkları ile söylediklerinin biraz olsun tutması lazım.

Trabzon insanının eli bereketlidir. Tuttuğu işi koparır. Futbolu bir kenara bırakalım ; Bu ülkede en az 2-3 önemli sektör başını trabzonlu iş adamlarının çektiği karadenizlilerin elindeydi. Ama eğitimsizlik ve bencillik , daha açık konuşmak gerekirse 3 5 kuruşun derdine düşüp akrabasını hemşerisini unutup başkalarına satanlardan şu anda nereye geldik. İç yapısını trabzonlu ailelerin oluşturduğu büyük kooparatiflere , şirket ortaklıklarına bakın. Çoğunda kan gövdeyi götürüyor.
Spora yansıması daha acı. İstanbul klüplerin geleceğine kafa yoran ve para akıtan en az 10 tane doğu karadenizli işadamı var.

Bu güne kadar nüfüsü 1milyon olmayan trabzonun mecliste gerçek temsilinin en az kaç vekil olduğuna bakın, Türk armatörler birliğine üye işadamlarına bakın istanbulda ve turistik bölgelerdeki yapı inşaat firmalarına bakın. Müzik ve sinema yapımcıları birliğndeki üyelerin bölgelere oranına bakın, Ulusal kanallarda çalışan kaç trabzonlu var bakın. İstanbuldaki tekstil sanayisinde şirket sahiplerine bakın...( hatta 70 ve 80 lerde istanbulun eğlence sektörünü haraca bağlamış kabadayılarada var , ama bu doğru bir örnek olmaz:)) Örnekler çok daha genişlitelebilir.
Trabzonda her alanda önemli insanlar çıktı , ama bu enerjiyi toplayacak insanlar hala çıkmadı, yada çıkması engellendi...
Gelinen noktada ise Trabzon halkı her geçen gün bir gurur duyduğu ekonomik , toplumsal yada siyasal özelliğini kaybetmekte...
Umarı biz yeni nesi bunu biraz olsun toparlayabiliriz.

Sonuçta Trabzon klübünü bu noktaya getiren koşullar ile Trabzonlunun ekonomisini ve gücünü etkileyen koşulların örtüştüğünü düşünüyorum.

Kadir Aydın
10.05.2007, 16:49
Ya iyide adam seyran tepeyi alırken muazzam bir yerdeki arsasını da devlete bırakıyor. Bir diğeri de liseye karşılık üç tane lise yapıp veriyor. Her şeyin bir karşılığı var. Biz bununla uğraşacağımıza kendi soyguncularımızla uğraşsak daha iyi olmaz mı??

coolank
10.05.2007, 17:08
Burada şöyle bir durum var .çok arkadaş demiş ki ve hak vermiş ki devlet istanbul takımlarına yardım etmesin ... arkadaşlar o dediğinizin olması mümkün değil ... bizim ülkemizde hele ki futbol gibi bir spor ve hatta sanayiye devletin daha dogrusu hükümetlerin tepkisiz kalması mümkün değildir ...hükümetler devletin imkanlarını kullanarak her zaman bu takımlara bir fayda saglamışlardır az veya çok ama bu iş hep böyle olmuştur açıkcası olmaya da devam edecek ..şimdi biz işin bu tarafını bırakalım bizim camia olarak da bunu engellemeye gücümüz yetmez ..o zaman ne yapmak lazım ? uyumamak ve bizim de bu pastadan payımızı almamız gerek ...

Liman ihalesi vs hepsini vazgeçtim ...aslında orada güzel bir kaynak vardı ama olmadı iş geçti bitti gitti ben olmuş şeylerin olayların arkasından ah vah çekmeyi pek sevmem dogru oldugunu da düşünmem tıpkı bugünkü gibi ...hala camia 2. başkan ne dedi sayitoglu ne cevap verecek acaba başka ne dedikodular var ne olaylar var onun peşinde ..çünkü az rezil olduk biraz daha rezil olalım bu kadar yetmez ...onları bırakıp yarına bakmamız lazım ...tıpkı bu devletten yardım destek almamız konusunda ....

Kongre zamanı hemen hemen tüm delegeler bu istanbuldaki arsa işini şu andaki başkanın çözecegini biliyordu ? niye ? belediye neredeyse arka bahcesi gibi oldugu için ...zaten epey de yol aldı ...çok kişi başkanın parası pulu için değil hükümete yakın diye belki stad yapar diye oy verdi ...asıl ana düşünce bu idi .. ama sonuç fiyasko ...

devleti yöneten güçleri kullanmayı bilmezseniz kullanan güçlere karşı işte hep böyle isyan eder duruma gelirsiniz ...bunun ne kadar dogru olup olmadıgını tartışmak ayrı bir konu...

Bayındırlık bakanı kim ? eski başkan .....peki ne yapmış yönetim ? yahu adamın yanına gidip bizim yalan dolan dahi olsa bir stad projemiz var sayın bakanım yardımcı olurmusunuz demiş mi ? yok dememiş hatta demeye gerek görmemiş...başbakana gidip yalan dahi olsa bir şeyler anlatmışlar mı ? hayır randevu almamışlar gerek yok nasıl olsa ...bakınız rize stadını yaptıran başbakandır ...ve bunu çok çabuk yaptırdı ...o projenin asıl yüklenicisi rize ve trabzonlu olmayan bir büyük inşaat şirketidir ...ama o yaklaşımın içinde az veya çok kimi isterseniz var özellikle gözükmeyen ama para verecek çok kişiler var ve projenin bedeli 52 milyon dolardır ...gs başkanı neredeyse her gün utanmasa ya başbakanın yanında ya maliye bakanının yanında ya m ali şahin in yanında .. bu işler öyle oluyor ... işin en komiği hayali olan stad projesi karayolları arazisinde ...)))) ama ilgili kurumun bakanı eski başkan oldugu halde gidip konuşmuyorlar ....başka sebepler de var konuyu dagıtmanın anlamı yok ....

kısaca siz eger koca TRABZONSPOR CAMİASINI kullanmayı beceremiyorsanız saga sola bakıp aglamayacaksınız ....bu yönetimin tek faydası ki o da tartışılır ama milletin aklına stad olayını sokması ... gerçi anadolu takımları dahi artık bu işi ögrendi en bsit örnek kayseri yakında antalya rize vs vs vs .. yani çok da bir halt ettikleri olmadı aslında ...

çok kişiye söyledim konu burada denk geldiği için burada da söylemek isterim ...bugün gs yi kurtaran konu ne .. meşhur hiç bitmeyen riva arsası ....kim almış selahattin beyazıt ...

hiç bir şey bilmiyorsanız gidin istanbuldan İMARSIZ büyük bir arazi kapatın en azından gelecek seneler takıma kulube faydası olur ... nereden alınacagını da yazayım ... MİLLİ EMLAK GN MD ....şöyle düşünün siz TRABZONSPORU temsilen bu kuruluşun baglı oldugu bakana gidiyorsunuz ( ilgili kuruluş MALİYE BAKANLIGINA BAGLIDIR ) ve diyorsunuz ki sayın bakanım şu araziyi biz TRABZONSPORA kazandırmak istiyoruz ... hangi bakan size yok der ? yok mu dedi çıkın aba altından sopa gösterir şekilde kamuoyuna çıtlatın .. bakın başbakan nasıl olaya el koyuyor ....hele ki TRABZON gibi bir futbol şehrinde ve 8 milletvekili varken ....

Yukarıdaki yol orta ve uzun vadeli bir yol ama kesin çözüm olacak bir yol ....kısa sayılacak yol ise tabii ki stad yapımı ve olası gelir getirmesi ( benim pek ümidim kalmadı ya neyse )

Bugün ülkemiz bir turizm ülkesidir ...ve yabancı yatırımcılar (özellikle rus ve kuzey ülkeleri )bir çok arazi almaktadır .....hiç bir şey bilmiyorsanız gidin gene MİLLİ EMLAK VEYA TURİZİM BAKANLIGINA TAHSİS EDİLMİŞ turizm arazilerine devletin belirlediği rayiç bedel üzerinden bunlardan satın alınız ..RAKAMLAR ASLA UÇUK DEGİLDİR ...devletin rayiç bedeli çok düşüktür ...alın arsayı geçirin özel TURİZM İMARI nı ....size en az 20 30 tane yatırımcı gelir ...ortak tesis yapın oradan TRABZONSPORA ciddi bir gelir saglanır ... her sene bütçenize ciddi bir katkı gelir ....bu konu biraz kopuk oldu bazı konuları yazmak istemediğim için ....

Külünkoğlu
10.05.2007, 17:32
Gelinen noktada ise Trabzon halkı her geçen gün bir gurur duyduğu ekonomik , toplumsal yada siyasal özelliğini kaybetmekte...
Umarı biz yeni nesi bunu biraz olsun toparlayabiliriz.

Kilit nokta burası. farkına varmamız lazım. "Ya bize ne oldu ? yada "bize ne oluyor" demeden önce dinamikler devam ediyor mu ? sorusunu soracağız. Cevap "evet" ise "nerde bu dinamikler ?" diyeceğiz. Cevabımız "hayır" ise var gücümüzle sebeblerinide iyi tespit ederek bertaraf etmek için uğraşacağız.

Coolank "konu biraz kopuk oldu" demişsin ama bence hiç alakası yok. Daha doğrusu anlattıklarınla binbir alakası var. Tsclupların kapandığı ortam oluşuyorsa acil yeni projlerle konunun üzerine gidilmeli. İnsanların temel ihtiyaçlarına göre açılan bir köşesinde Trabzonspor ürünleri satılan mağaza İstanbul için ideal. Turizm konusundaki fikrin hiçde yabana atılır cinsden değil. Merak ediyorum onca Yönetim Kurulu toplantısında "gelir artırıcı önlemler ve konular" diye bir başlık oldu mu hiç ? olduysa neler konuşuldu ?

POYRAZ
10.05.2007, 17:42
[quote=Külünkoğlu;786119]Aynı devlet daha doğrusu aynı iktidar, Bjk ve Trabzonsporumuz vergilerini takır takır öderlerken, Fb'nin 117 trilyon Gs'nin 105 trilyonluk vergi borçlarını bir kalemde silmişlerdi.
quote]
Inanilir gibi degil. Bir ülkeye göz göre göre nasil böyle ihanet edilebilir. Gelismis ülkeler vergisini hangi kurumdan olursa olsun son kurusuna kadar alir ve hizmetini de yapar. Bazi hayvanlar da trilyonlarca Lira vergi borcunu siler. Gelismis ülkelerle hic bir konuda neden asik atamadigimizin bir göstergesi de bu sanirim.

Ertuğrul ATALAY
11.05.2007, 00:04
1-Külünkoğlu kardeşim değerlerimizle çelişmeyelim haklısın ama....yine sen de diyorsun ki bjk ve gs gayrimenkul zengini.....kim verdi bunlara bu gayrimenkulleri..Ki değerleri telaffuzu zor rakamlar......

2-radomx kardeşim diyıoki..gs seyrantepe yerine başka arazi bırakıyo fb üç lise yaptırıyo...
yani bunlar peşkeşi haklımı çıkartır.....

Bize istanbuldan 1 lise versinler bizde trabzonda üç lise yaptıralım....
Bize istanbuldan arsa versinler biz trabzondan devlete arsa verelim....

Bence olay şudur...
Büyüklük devlet veya hükumet desteği ile değil kendi çabalarınla olur..
Benim hazmedemeğim budur..
üç istanbul takımı büyük se böyle büyük olmuşlardır.
Bizim serüvenimiz onlarınkine benzemez....
Ama bazıları bizi değil onları büyük görür...

Hal böyle iken üç istanbul takımlarına sağlanan olanaklara karşı tepki göstermeliyiz bence.....

Ve istanbulda ve Trabzon dışındaki illerde birçok Trabzonsporluya hitap edecek projeler geliştirilmesi konusunda baskı unsuru olmalıyız...

coolank
19.05.2007, 14:16
@KÜLÜNKOGLU

Coolank "konu biraz kopuk oldu" demişsin ama bence hiç alakası yok. Daha doğrusu anlattıklarınla binbir alakası var. Tsclupların kapandığı ortam oluşuyorsa acil yeni projlerle konunun üzerine gidilmeli. İnsanların temel ihtiyaçlarına göre açılan bir köşesinde Trabzonspor ürünleri satılan mağaza İstanbul için ideal. Turizm konusundaki fikrin hiçde yabana atılır cinsden değil. Merak ediyorum onca Yönetim Kurulu toplantısında "gelir artırıcı önlemler ve konular" diye bir başlık oldu mu hiç ? olduysa neler konuşuldu ?

Arkadaşım kavga dövüş fitne fesat kulis entrikalardan fırsat kalmıyor ki ? hem gerek de yok her sene fatih gibi birini satabilseler yeter ...bu sene de gökdeniz ve stephanov var ...diyelim ki satacak adam da kalmadı kolayı var .. gidip bankalardan kredi alırlar ..herkes alıyor bizde aldık derler ... para ödenmiyor mu sıkıntı iyice çogaldı mı ? o da kolay satarlar kulubun % 20 sini daha hallederler .. yani daha 6 - 7 sene bu kafa ile devam ederler

Emre7
20.05.2007, 02:39
18.05.2007 tarhine ait ergün atanın köşe yazısını okuyun

Son günlerin revaçta tartışmasına biz de bir kenarından bulaşalım istedik. Galatasaraylı futbolcular tıpkı geçen sezon Sakaryaspor’un şampiyon Bursaspor’a, Chelsea’nin de Stamford Bridge’de Manchester United’a yaptığını Fenerbahçeli meslektaşları için gerçekleştirmeli.
Doğrudur geçen sezon Fenerbahçeliler, Kupa Şampiyonu Beşiktaş’ı alkışlamak bir yana, kendi şiltlerini almaya bile çıkmamışlardır. Bu sezon elendikleri maçtan sonra bırakın rakibi tebrik etmeyi, ligden çekilmeyi bile düşündüklerini açıklayarak büyük bir ayıba imza atmışlardır. Ama iki yanlış bir doğru etmez, Galatasaraylılar, doğruyu yapmalı. Bu bir milat olabilir. Alkışla, başarabilirsen yenerek gönder ve “Şampiyonu yendim”de. Doğrusu budur. Böyle bir jeste spor dünyamızın ciddi bir gereksinimi vardır.
Unutmadan; Galatasaray’ın bu konumunda iyi ki Trabzonspor yoktu. Fenerbahçe ile ilişkiler söz konusu olduğunda yönetim fire veriyor ya... Şimdi darmadağın olabilirdi, Allah korudu!
Başbakan’ın Fenerbahçeli olmasına saygı duyuyoruz. Her insan gibi onun da bir futbol takımına sempati duyması gayet normal.
Ancak, Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök ile yaptığı dün yayınlanan söyleşide, Fenerbahçe’nin Federasyon’a rağmen şampiyon olduğunu ima etmesini yadırgadık. Biliyorsunuz, Tahkim Kurulu’nun kararı arifesinde Fatih Altaylı’ya, Fenerbahçe’nin mağdur olduğunu söyleyerek cezanın kaldırılmasında pay sahibi olduğu imajı doğmuştu. Sonrası malum...
Diyalog şu:
- Bu yıl şampiyonluk biraz zor oldu.
- Bu Federasyon’la başka ne olabilir?
Sayın Başbakan’a sormak gerek:
Şampiyonluk turu atma hakkını sağlayan bir puanı aldığı Trabzonspor maçında, 2 net gol pozisyonunu ofsayt diye kesip, 30. dakikada bir kişi eksik kalmasına engel olarak, Fenerbahçe’yi olası bir yenilgiden kurtaran hakem, başka bir federasyon tarafından mı atanmıştı?
Federasyona rağmen ha!

bundan sonra ne diyecez bunlar açık ve sonlanmaz şeyler...

Yasin N.
20.05.2007, 02:51
Bunlara denecek şeylerimiz çok var ama ne yazıkki denk gelmiyor. Bugün bakanlardan A.Latif ŞENER Samsundaydı saat 23:00 sıralarında yeni açılan alışveriş merkezine geldi mcdonalds da takıldı biraz bir aklıma geldi gidip yanına bu açıklamaları sorayım diye ama adam bişe demediki bu kelimeleri diyen başbakan o olsa ona sorardım bir yolunu bulup. Ama herşeyden önemlisi ne zaman şampiyon oluruz işte o zaman sorarız hesabını bunların.

klidalı_4161
20.05.2007, 20:05
İşte bole yapıyolar sonra bı ayaklanıyos trabzon seyırcısı takımı şöle böle ılla bızıde var saymayaları ıcın olay mı yaratalım aslınde şöyle anlı şanlı bi şampiyon olsak devırsek herkesı o zman gorurler ama nerde ee

Ertuğrul ATALAY
22.05.2007, 11:18
Başbakan’ın Fenerbahçeli olmasına saygı duyuyoruz. Her insan gibi onun da bir futbol takımına sempati duyması gayet normal.
Ancak, Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök ile yaptığı dün yayınlanan söyleşide, Fenerbahçe’nin Federasyon’a rağmen şampiyon olduğunu ima etmesini yadırgadık. Biliyorsunuz, Tahkim Kurulu’nun kararı arifesinde Fatih Altaylı’ya, Fenerbahçe’nin mağdur olduğunu söyleyerek cezanın kaldırılmasında pay sahibi olduğu imajı doğmuştu. Sonrası malum...
Diyalog şu:
- Bu yıl şampiyonluk biraz zor oldu.
- Bu Federasyon’la başka ne olabilir?

Adamlara devlet desteği yetmiyor......
daha istiyolar daha da istiyolarrrr..
açlar....
doymak bilmiyolar

türkiyem61
30.05.2007, 14:22
http://img526.imageshack.us/img526/391/kahbebizans4em6.gif

guci 29
30.05.2007, 18:18
Bunların hepsi yüzsüz zaten. Ne beklenir bunlardan. İşleri güçleri çirkeflik!!
antistanbul!

calypso
01.06.2007, 10:48
bunu mu kasdettiniz?
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=6627

Atalay
01.06.2007, 11:06
Şimdi gelde bu ligde maç seyret... bir siyasi parti destekli kaç tane takım!! ankara ve istanbulda 9 takım yani bu ligin tadı tuzu kalmadı yeter artık şu partiler ve belediyeler vede siyasiler çekin elinizi tek hobimiz ve zevkimiz olan futboldan!!!

Hüseyin Çümen
01.06.2007, 15:17
bu şartlar altında bu bizanslılarla nasıl rekabet edilebilir?

adamlar zamanında hagileri popescuları transfer ediyolar sonra çılgınca transferlerine devam edip dünya kadar borçu takıolar sonra devler 100 milyon dolarlık arsayı bunlara verip düzlüe çıkartıyo
ee biz neden ayağımızı yorganımıza göre uzatmak zorundayız bizde borcu takalım devlet silsin bu şekilde rekabet mümkünmüdür?

Ertuğrul ATALAY
01.06.2007, 22:17
Şimdi gelde bu ligde maç seyret... bir siyasi parti destekli kaç tane takım!! ankara ve istanbulda 9 takım yani bu ligin tadı tuzu kalmadı yeter artık şu partiler ve belediyeler vede siyasiler çekin elinizi tek hobimiz ve zevkimiz olan futboldan!!!

oh ne ala istanbul
fb bjk gs deplasman yapmadan ligi bitirecek

romantik_161
03.06.2007, 18:31
şuanki devletin tek testekledi takım var fener bahce digerleri adamları var gerci o koltukta işte buda trabzonlu ların başka bir hatası bence önce kendi tarafınan olan işi bilen adamlara sözü gecen kişilere oy verilmeli yoksa sen gidipte kendi memleketinden olmayanı sokarsan meclise oda gider elin istanbullusunu tutar tabi ki bence her kulvarda beraberlik şart nede olsa siyasetcinin hemsi aynı kendi cebine ve taraflarına calışıyor ondan bence önce kendi yörenin ve kendi milletinden insanı desteklemek lazım benim oyum bbp partisine gerisi yaln bence

Ertuğrul ATALAY
16.06.2007, 22:15
!!!!!!!!!!!!!!!!!! hayırlı olsun vatana millete seyrantepe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
20 temmuzda ihaley çıkıyolar

ONUR BEKAR
19.06.2007, 21:02
:tsbayrak::tsbayrak:
mesele devlettemi sizce.

:ts:çok doğru söyledin. aynen benim aklımdan da o geçiyordu.

Turks
22.06.2007, 22:44
haklısın kardeş sonuna kadar destekliyorum...

Ali Yerlikaya
22.06.2007, 22:49
Devletin artik elini spor dan cekmesi lazim, yoksa Türkiyede her türlü branslarda gelisim gösteremeyiz.
Futbolda ise devletten cok medaynin istanbul eziklerinden destegini kesmesi gerek ama ne yazikki olucagi yok.

Doğukan Uçan
24.07.2023, 13:35
benim anlamadığım 2010 2011 sezonunda şike yoksa 58. Madde niye kaldırıldı. Burada bile devlet parmağı var. Gs ve Fb ye geçinen kıyağın haddi hesabı yok.