PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rezalet!...

Badaloğlu
08.05.2007, 15:57
http://www.mavimedya.net/assets/images/pos2big.jpg

Sevgili Duyarlı Yürek,

Uyuşturucu kullanımının, ilköğretim seviyelerine indiğini gazete haberlerinden, istatistiklerden öğreniyoruz.
Sokaklarda kapkaç ve magandalar artık hepimizi endişe içinde bırakacak düzeydedir. Maçlarda renklerden başka farklılığı olmayan taraftarların birbirlerine saldırması toplumsal bir felaket olarak önümüzde duruyor.
Okullarda sanal kahramanların, sanal versiyonları,birbirini bıçaklıyor, hatta öldürebiliyor. Marka bağımlısı imaj oyunları içinde, konu mankenlerine özenip evden kaçan kızlarımız, hedefi olmayan bir nesil var önümüzde. Bu çocuklardan birisi belki senin, belki benim çocuğum değil... Ama sonuçta bunlar hepimizin çocukları. Yarın senin ve benim çocuğum da olması kaçınılmazdır.
Aslında bu nesil, oyuncaklarıyla oynaması gerekirken cephede savaşan 12 yaşındaki Kahraman Onbaşı Nezahat'in, kundaktaki bebeğini beşiğe koyup, onurunu ülkesini korumak için savaşan Nene Hatun'un, vatanını, şerefini korumak, sadece erkeklerin değil, bizim de görevimiz deyip erkek kılığına girerek savaşan Erkek Halime'nin, aklını kullanarak erkeklerin yapamadığını yapan Kılavuz Hatice'nin, her biri ayrı efsane Kara Fatma'ların ve cephane taşırken ölmek üzere olan, "Adı sorulduğunda adımın ne önemi var, benim adım Anadolu" diyen, eksi otuz - kırk derece soğukta kendisinin veya çocuğunun üzerindeki battaniyeyi taşıdıkları cephanenin üzerine örten binlerce atsız kahraman kadınlarımızın, dedelerimizin, çocukları.
Bu nesil Fenerbahçeli Arif, Galatasaraylı Hasnun Galiplerin, Beşiktaşlı Kaptan Kazımların torunları.
Bu gençliği, ortak değerlerde buluşturmak bizim görevimizdir. Gerçek öykülerden oluşan bu kitaplar da; vatan, bayrak, cesaret, özgüven, sevgi, saygı, dürüstlük, hoşgörü, adalet, sorumluluk gibi hem ulusal, hem evrensel değerleri işledik.
Çocuklarımıza ve gençlerimize beğendikleri kahramanlar sorulduğunda Batman, Örümcek Adam, Rambo v.s. gibi akıllarına sanal kahramanlardan başka bir şey gelmemesi büyük bir acıdır ve yine ne acıdır ki tek bir Türk Kahraman hatırlamamaktadırlar. Onlara gerçek bir tarih bilinci vermek, özdeşim kuracakları gerçek kahramanları tanıtmak, onları ulusal ve evrensel değerlere yakınlaştıracak, ailesine bağlı, ülkesini seven bir nesil haline gelmelerine katkı sağlayacaktır.
Saygılarımızla.
Suat TURGUT

Şimdi bu Suat TURGUT, denen şahsa sormazlar mı?Siz hangi gençlikten bahsediyorsunuz?Sizin gençlik anlayışı sadece 3 kulüp taraftarından ibaretmidir?

Ayrıca çizilmiş olan yukardaki resimde 3 büyük takıma ait formalı şahısların Türk bayrağını tepeye dikerken,arka planda kalan Trabzonspor formalı kişiyi neden uzakta çizme gereği duydunuz?Trabzonluları nasıl olurda Türk bayrağımızdan uzak,yüzü bile gözükmeyen şahıs olarak tasvir edersiniz?Bunun bir amacı varmıdır?

Burada resmen bir bölücülük yapılıyor ve biz buna müsade edemeyiz.Evet arkadaşlar protesto için hazırmısınız?Bu arada Avukat arkadaşlar, şu işin birde adli yönünü araştırıp buraya bilgilerini bizime paylaşırlar mı?

Tel : 0212 269 50 41 - 42
Fax: 0212 269 50 43
E-Posta: bilgi@mavimedya.net (bilgi@mavimedya.net)

not:BMN olarak Çanakkale'ye yaptığımız gezimizin ne kadar büyük bir önem teşkil ettiğini şimdi daha iyi anlıyorum.

Hüseyin Bağdat
08.05.2007, 16:04
Her yerde, herşeyde olduğu gibi, bu şahsiyetsiz heriflere göre herşey üç ezik etrafında dönüyor...
Trabzon'u Trabzonumuzu yok sayamazlar.
Tepkilerimizden bıkacaklar ...

Kaya
08.05.2007, 16:05
Özellikle sol alt köşedeki bordo-mavi formalı çocuğu bu şekilde grafiğe eklemek terbiyesizliğin en büyüğüdür. Burada açık açık kötü niyet var ve buna çok ağır bir şekilde tepki verilmelidir.

POYRAZ
08.05.2007, 16:05
Her yerde her zaman, her sekilde Trabzonspor düsmanligi yapiliyor. "Trabzonspor o kulüpler kadar eski degil" mazeretini uydurabilirler. Bunun cevabi, "Birleserek Trabzonspor'un dogmasini saglayan takimlarin tarihi 100 yila yakin" seklinde olur. Canakkale'de Trabzonlu sehitlerin mezarlarini herkez gördü. PKK terörü ile yapilan mücadelede en cok sehit veren sehirlerin basinda geliyor Trabzon. Yok yani vatan millet Sakarya muhabbeti yapilmista o yüzden söylüyorum. O resimde Trabzon formasi giymis adami ya oraya hic koymayacaklardi, ya da digerleri ile birlikte o bayraga en cok sahip cikan sehirlerden birisi olan Trabzon sehrinin insanini da o bayraga yapismis sekilde göstereceklerdi. Uzaktan bakiyor seklinde bir resim, digerleri vatan bayragi icin mücadele verirken o sadece seyrediyor gibi bir sey oluyor. Ben simdi mailimi uygun bir dille yollayacagim. Siz de öyle yapin. Küfürlü ve kaba mesajlari okumadan kapatirlar. Olur da bu kadar gavurluk olmaz. Tipki eskiden oldugu gibi bu takimin önünde bir gün yine köpek gibi egilmek zorunda kalacaklar.

Mehdi
08.05.2007, 16:06
evet iş başına.biz bıkmayacağız.onlar bıkana kadar

Gamze
08.05.2007, 16:06
Konuyla ilgili bir açıklama:

....yaptığı açıklamada, kendilerinin sadece 3 büyük takımlarla ilgili çalışmalar yapmadığını belirterek, “Nenehatun, kadın kahramanlar, Çanakkale Destanı adı altında çalışmalar hazırladık. Çalışmalarımızda özellikle çocukları hedef aldık. Biz bunları çizgi roman olarak hazırladık. Bunları hazırlarken tarih kaynaklarından yararlandık. Bu çalışmaları sadece Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş destanı olarak değil de hepsini Çanakkale destanı olarak algılamak lazım. Trabzonspor Kulübü 1967 yılında kuruldu. Trabzonspor, Çanakkale savaşı yıllarında kurulmamıştı. Bu fotoğraftaki Trabzonsporluyu arkadan gelen kulüpler anlamında yorumlamak lazım, kesinlikle art niyetle yapılmış bir çalışma değildir” dedi.

Çanakkale Savaşında bir çok kulübün şehidi olduğunu ve bir posterde hepsine yer vermek mümkün olmadığını vurgulayan Yılmaz, şunları söyledi:

“Türkiye"de Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş Trabzonspor kulüpleri daha çok bilindiği için böyle bir yol seçtik. Bizler bütün çalışmalarımızı tarihi arşivlerden alıyoruz.. Çanakkale fotoğrafına Trabzonspor"u da koymamızın doğru olmayacağını düşündük, çünkü o dönemde Trabzonspor yoktu. Trabzon"dan çok şehidin olduğunu da kesinlikle kabul ediyoruz. Bu çalışma tamamen iyi niyetli ve belgelere dayanarak yapılmıştır. Aslında Trabzonspor"u oraya bu şekilde koymasaydık daha iyi mi olurdu, Trabzonsporluları üzeceğimizi hesap edemedik. Burada Trabzonspor niye yok denilmesin diye böyle bir çalışma yaptık.

Kaynak Haber61.net

Remzi
08.05.2007, 16:08
Valla onu çizeni bi kaşık suda boğmak istiyorum;)

kudu_61
08.05.2007, 16:08
bu haber netimizde daha önce de vardı ve biz protestomuzu göndermiştik...ama gene gönderirim ya bizi çıkartın o resimden ya da bayrağı tutan yapın ama yanlız değil diğer anadolu takımları ile birlikte biz orada bir bütündük ama ukela medya bizi dışlıyor istanbulun uşakları...

Bartuğ13
08.05.2007, 16:09
Özellikle sol alt köşedeki bordo-mavi formalı çocuğu bu şekilde grafiğe eklemek terbiyesizliğin en büyüğüdür. Burada açık açık kötü niyet var ve buna çok ağır bir şekilde tepki verilmelidir.

ben söyleyecektim kaya abi önce davranmış.bu ne demektir ya?bu adm bizlere hesap vermelidir

TSelif
08.05.2007, 16:09
Zaten mazeretlerini öyle sunmuşlardı yanlış hatırlamıyorsam . Yok o tarihte yokmuş TRABZONSPOR. Pislik herifler. Hepsi adi bunların.
Poyraz çok güzel özetlemişsin.:alkış:

hüseyin1975
08.05.2007, 16:11
Bu VATAN yanlizca ISTANBULDANMI ibaret be ADAM??

Ulan sizin topunuza ne desem simdi???

TameRHan
08.05.2007, 16:13
Bu gibi insanlar toplumun en alt kesiminden olanlar yani kısacası ezik diye nitelendirilen insanlardır.
Hadi 3 istanbul takımını kahraman yaptın diyelim Trabzonspor'u neden uzakta tuyuyorsun bre deyyus? Trabzon kaç binlerce evladını vatana şehit vermiş,o yıllarda trabzon okullarında mezun verilmiş mi hiç araştırdın mı da gelmiş 3 istanbul takımlarının yanında trabzonsporu küçük düşürmek istiyorsun!!!

bu adama, bu anlayışa,bunun gibi düşünenlere PROTESTO!!

mailden çok telefonla aramaya özen gösterelim

Kaya
08.05.2007, 16:14

....yaptığı açıklamada, kendilerinin sadece 3 büyük takımlarla ilgili çalışmalar yapmadığını belirterek, “Nenehatun, kadın kahramanlar, Çanakkale Destanı adı altında çalışmalar hazırladık. Çalışmalarımızda özellikle çocukları hedef aldık. Biz bunları çizgi roman olarak hazırladık. Bunları hazırlarken tarih kaynaklarından yararlandık. Bu çalışmaları sadece Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş destanı olarak değil de hepsini Çanakkale destanı olarak algılamak lazım. Trabzonspor Kulübü 1967 yılında kuruldu. Trabzonspor, Çanakkale savaşı yıllarında kurulmamıştı. Bu fotoğraftaki Trabzonsporluyu arkadan gelen kulüpler anlamında yorumlamak lazım, kesinlikle art niyetle yapılmış bir çalışma değildir” dedi.

Çanakkale Savaşında bir çok kulübün şehidi olduğunu ve bir posterde hepsine yer vermek mümkün olmadığını vurgulayan Yılmaz, şunları söyledi:

“Türkiye"de Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş Trabzonspor kulüpleri daha çok bilindiği için böyle bir yol seçtik. Bizler bütün çalışmalarımızı tarihi arşivlerden alıyoruz.. Çanakkale fotoğrafına Trabzonspor"u da koymamızın doğru olmayacağını düşündük, çünkü o dönemde Trabzonspor yoktu. Trabzon"dan çok şehidin olduğunu da kesinlikle kabul ediyoruz. Bu çalışma tamamen iyi niyetli ve belgelere dayanarak yapılmıştır. Aslında Trabzonspor"u oraya bu şekilde koymasaydık daha iyi mi olurdu, Trabzonsporluları üzeceğimizi hesap edemedik. Burada Trabzonspor niye yok denilmesin diye böyle bir çalışma yaptık.

Kaynak Haber61.net

O zaman hiç koymayacak. Unutulmasınki 67'de kurulan Trabzonspor'un geçmişi koca bir tarihtir.

Külünkoğlu
08.05.2007, 16:16
Sevgili Duyarlı Yürek,

Buyur Canım,

Uyuşturucu kullanımının, ilköğretim seviyelerine indiğini gazete haberlerinden, istatistiklerden öğreniyoruz.
Sokaklarda kapkaç ve magandalar artık hepimizi endişe içinde bırakacak düzeydedir. Maçlarda renklerden başka farklılığı olmayan taraftarların birbirlerine saldırması toplumsal bir felaket olarak önümüzde duruyor.Okullarda sanal kahramanların, sanal versiyonları,birbirini bıçaklıyor, hatta öldürebiliyor. Marka bağımlısı imaj oyunları içinde, konu mankenlerine özenip evden kaçan kızlarımız, hedefi olmayan bir nesil var önümüzde. Bu çocuklardan birisi belki senin, belki benim çocuğum değil... Ama sonuçta bunlar hepimizin çocukları. Yarın senin ve benim çocuğum da olması kaçınılmazdır.
Valla doğru söylüyorsun. Özellikle yaşadığım şehirde aynen dediğin gibi olaylar.

Aslında bu nesil, oyuncaklarıyla oynaması gerekirken cephede savaşan 12 yaşındaki Kahraman Onbaşı Nezahat'in, kundaktaki bebeğini beşiğe koyup, onurunu ülkesini korumak için savaşan Nene Hatun'un, vatanını, şerefini korumak, sadece erkeklerin değil, bizim de görevimiz deyip erkek kılığına girerek savaşan Erkek Halime'nin, aklını kullanarak erkeklerin yapamadığını yapan Kılavuz Hatice'nin, her biri ayrı efsane Kara Fatma'ların ve cephane taşırken ölmek üzere olan, "Adı sorulduğunda adımın ne önemi var, benim adım Anadolu" diyen,
Valla sizin cenahdan son elli ( rakamla 50) yıldır. Anadolu kelimesi ağızlardan çıkmadı bundan sonrada çıkacağını zannetmiyorum. Belkide bu yüzden Anadolu temiz kalmaya devam edecektir.

Çocuklarımıza ve gençlerimize beğendikleri kahramanlar sorulduğunda Batman, Örümcek Adam, Rambo v.s. gibi akıllarına sanal kahramanlardan başka bir şey gelmemesi büyük bir acıdır ve yine ne acıdır ki tek bir Türk Kahraman hatırlamamaktadırlar. Onlara gerçek bir tarih bilinci vermek, özdeşim kuracakları gerçek kahramanları tanıtmak, onları ulusal ve evrensel değerlere yakınlaştıracak, ailesine bağlı, ülkesini seven bir nesil haline gelmelerine katkı sağlayacaktır.
Bi yemin et.. Tarih bilinci nedir ? kendi doğduğu toprakları bırakıp kilometrelerce ötede bulunanlara taşeronluk yapmakmıdır ? Türk tarihini çocuklarımıza anlatamanın eksikliğini hisseden bir vatandaş olsanız buna ilk önce Türk tarihinde bulunan kahramanlıkları ve kahramanlardan başlardınız. Gün gibi ortada olan adı sanı da belli olan kahramanlar yetiştirmiş bir ülkedeyiz. Kaçışlarıyla gurur duyanlar 8000 kilometre öteden gelip buz gibi sulara girip firar eden dedelerini yad ediyor. Biz çocuklarımıza Çanakkale'yi öğretemiyoruz bunun mücadelesini veriyoruz deseydin sana inanırdım.
İtibarı bir değerin yok gözümde ve gözümüzde...

.

TSelif
Hadi TRABZONSPOR yoktu diyelim tamam . O tarihte sadece bu 3 tane ezik mi vardı Türkiye de ?????

Burçak
madem kötü niyet yoktu, madem Trabzonspor o yıllarda kurulmadıydı,
peki niye ozaman uzaktan bi gölge gibi eklemişler resime. ozaman hiç eklemeseydiler. belki inandırıcı olabilirdiler. hem Trabzonspor kurulmamıştı diyeceksin hemde uzaktan seyreden bi Trabzonsporlu resimi ekleyeceksin. yok öyle. hiç inandırıcı değiller.

Fatih
08.05.2007, 16:18
haysiyetsiz şerefsiz insanlar !!!!

Badaloğlu
08.05.2007, 16:21
Hadi TRABZONSPOR yoktu diyelim tamam . O tarihte sadece bu 3 tane ezik mi vardı Türkiye de ?????

Trabzonspor yoktu ama baba gibi Trabzon lisesi vardı...Buyursunda tarih okusun biraz...

http://tr.wikipedia.org/wiki/Trabzon_Lisesi

Kuruluşundan itibaren 23 yıl idadi adı ve biçimi ile öğrenimini sürdüren okul; 1910-1911 Öğretim yılında Sultani oldu. Okul Trabzon Sultani’si olarak anılmaya başlandı. 1913 yılı İmparatorluğun çökmeye başladığı dönemdir. Savaş yıllarında Trabzon Sultani öğrencilerinden ir kısmı cepheye, bir kısmı iç bölgelere, bir kısmı da batıya doğru dağıldı. Okul tamamen boşaltıldı. 1914-1915 cihan harbi nedeniyle mektep hastane olarak kullanıldı. 1915-1916, 1916-1917 yıllarında Rus işgal nedeniyle öğrenim yapılamamıştır. Çanakkale savaşına giden öğrenciler savaştan geri dönememişlerdir.

Kasım Hilal
08.05.2007, 16:22
Ceza alacak ise bunlara dediğim sözden ötürü alayım valahi içime oturmaz..
Ama bu yaptıkları en azami söylem ile "şerefsizlik"..
Daha aşağıda bir sözcük kullanırsam övmüş hatta bundan sonra da şerefsizlik etmelerine belki de teşvik etmiş olurum.
Yuh!

POYRAZ
Trabzonspor Kulübü 1967 yılında kuruldu. Trabzonspor, Çanakkale savaşı yıllarında kurulmamıştı. Bu fotoğraftaki Trabzonsporluyu arkadan gelen kulüpler anlamında yorumlamak lazım, kesinlikle art niyetle yapılmış bir çalışma değildir” dedi.

“Türkiye"de Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş Trabzonspor kulüpleri daha çok bilindiği için böyle bir yol seçtik.
Böyle bir mazeret uydurulacagini bildigim icin ilk yazimda cevabini yazmistim. "Birleserek TZrabzonspor'un dogmasini saglayan kulüplerin tarihi 100 yila yakindir" Ayrica Istanbul kulüpleri cok biliniyormus. Trabzonspor'u tanimayan bir kisiyi gösterebilir mi bana Türkiye'de. Adiler.

Egemen
la havle vela guvvede.. açıklamalara bakarmısın.. istanbul ingilizlerin elinde..
vatanı anadolu kurtarmış.. çocuklara vatanı istanbul kurtadı diyolar. yok öyle yağma..

A.Hilal Çakıroğlu
08.05.2007, 16:23
Hem çocuklarımızın tarihini daha iyi bilmesi, tarihine sahip çıkması için yapılmış bir çalışma olduğu idda ediliyor hem de gs, fb ve bjk dışındaki takımlar hiçe sayılıyor. Bu resimde bayrağı tutan bir Trabzonsporlu da olsa farketmezdi. Eğer birlik mesajı verilmek isteniyorsa ve bu takımlarla simgeleniyorsa; Omuz omuza savaşan tüm illerimizin temsilcilerinin yer alması gerekirdi.
böyle bir resim koymalarının amacı bu birlikteliği anlatmak olamaz çünkü tam tersine İstanbul- Anadolu ayrımı yapılarak kafada soru işareti bırakılıyorlar.

TSelif
08.05.2007, 16:23
Trabzonspor yoktu ama baba gibi Trabzon lisesi vardı...Buyursunda tarih okusun biraz...

http://tr.wikipedia.org/wiki/Trabzon_Lisesi

Kuruluşundan itibaren 23 yıl idadi adı ve biçimi ile öğrenimini sürdüren okul; 1910-1911 Öğretim yılında Sultani oldu. Okul Trabzon Sultani’si olarak anılmaya başlandı. 1913 yılı İmparatorluğun çökmeye başladığı dönemdir. Savaş yıllarında Trabzon Sultani öğrencilerinden ir kısmı cepheye, bir kısmı iç bölgelere, bir kısmı da batıya doğru dağıldı. Okul tamamen boşaltıldı. 1914-1915 cihan harbi nedeniyle mektep hastane olarak kullanıldı. 1915-1916, 1916-1917 yıllarında Rus işgal nedeniyle öğrenim yapılamamıştır. Çanakkale savaşına giden öğrenciler savaştan geri dönememişlerdir.

Tamam işte bu yazıyı alıp onların gözüne sokalım hadii:mad:

murat
08.05.2007, 16:24
Bu sahisa Trabzonsporun tarihini anlatan kitap yollamaliyiz sanirim, O buyuk zaferi bukadar kucumseyen ve birakin 3 kuluple futbolla bagdastiranlarin nekadar aciz oldugu ortadadir. Kulupculuk Vatan sevgisinden buyukmudur ? Trabzonspor veya herhangi bir kulup hicbirseydir Vatan olmadikca, bu vatan icin savasip canini veren butun sehitlerimizi kucuk dusuruyor bu cizgi.

Yaziklar olsun!

hüseyin1975
08.05.2007, 16:24
Söyle durdum durdum düsündüm.

Yok renkdaslarim yoooooooooook.

Hic kizmayin bu eziklere!

Suc bizde.

Evet! Suc bizde!

Ben daha öncede defalarca yazdim.

BASIN "GELDI" TRABZON BITTI!!!

Bu Istanbul Basini Türkiye Cumhuriyeti Topraklarinda Istanbuldan baska Sehir yokmus gibi davranmaya devam ederse, üc eziklerin disinda kalan hicbir Takima önem vermezse, herzaman ve heryerde bu ezikleri saatlerce ve sayfa sayfa Konu ederse ve digerlerine 2 Dakika ile 3 Satir yer ayirirsa biz bunlari cooooooook görürüz coooooook.

Anadolu Takimlari elele vermeden, bu Ligdan cekilib bunlari kendi haline birakmadan bu isler düzelmez.

Burçak
08.05.2007, 16:25
Ankaragücüde 1910 yılında kurulmuştu onu niye almadılar madem.!!

Kasım Hilal
08.05.2007, 16:26

Kaynak Haber61.net

Eğer fonda o BordoMavi forma hiç olmasa idi belki bu ifadeyi zerre miktar ciddiye alırdım.
Ama bu adiler üç ezikleri önde gösterip Trabzonspor'u sanki olanları seyreden herhangi bir şey gibi resmetmişler... Buna ne demeli..
Düpedüz karalama, düpedüz tahrik..
Kaşınıyor bir tarafları adilerin!

hüseyin1975
08.05.2007, 16:26
Renkdaslarimdan birisi kendini tutamayip bunlara söverse asla ve asla ceza vermeyin Sayin Adminlerim.

LÜTFEN VERMEYIN!!!!

POYRAZ
08.05.2007, 16:31
Herkez protesto mailini uygun ve güzel bir sekilde yazip yollasin. Ben yolladim.

Ycandan
08.05.2007, 16:35
Trabzonspor hakkında ne kadar az bir bilgiye sahip oldukları çok net.Araştırma gereği bile duymamışlar.En acısıda başta Ali Şen gibi ne olduğu belli olmayan insanlar Kurtuluş savaşında takımlarının yaptığı kahramanlıkları anlatıp durur moralimizi bozarlar.Sanki onlar savaşırken bizim atalarımız yan gelip yatıyorlardı.Bizim ve diğer köklü kulüplerin kahramanlıkları hep arka planda bırakıldı.Örnek KSK.

Karşıyaka Kulübü'nün bir numaralı üyesi ve kurucusu Kadızade Zühtü Işıl, 1.Dünya Savaşı ve Milli Mücadele'de 8 yıl Türk ulusunun bağımsızlığı için cepheden cepheye koşar, hatta Filistin cephesinde “Kanal Harekatı” sırasında İngilizler'e esir düşer.
Kulübün renkleri yeşil ve kırmızıdır. Kuruluş yıllarının koşullarında yeşil ve kırmızının, ulusalcı ve dinsel birleştirici anlamları bulunmaktadır. Yeşil Müslümanlığı, kırmızı da Türklüğü temsil eder.
Kaptan Raşit Kadızade, Suat Karşıyaka, Refik Civelek, Kaleci Salih, Çakır Kemal, Örnekköylü Hüseyin, İtalyan Hanri Barter, Kemal Paşalı Sarı Ali, Muharrem Hüsamettin ve Zühtü Işıl, yeşil-kırmızılıların tarihindeki ilk on biridir. Kuruluş aşamasında altı genç ile birlikte Hüsnü Tonak, Tahir Bor, Fevzi Fikri Altay ve Sezai Çullu da yer almıştır. Kurulan takım, Birinci Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı'na kadar yabancılarla kıra kırana maçlar oynamıştır.
Santrafor olarak oynayan eski Başbakanlardan Adnan Menderes'in de bulunduğu takım, Kurtuluş Savaşı'na katılmıştır. Anadolu'da Mustafa Kemal'in ordularına katılan takım, çeşitli cephelerde savaştı. İzmir'e ilk giren kuvvetler içinde yer alan Karşıyakalılar, vatanlarını düşman işgalinden kurtardılar

Lapina
08.05.2007, 16:41
Bu resim ilk olarak Zaman gazetesinin ekinde 18 Mart olması lazım tam olarak hatırlamıyorum. Orada kullanılmıştı ! Gamze'nin mesajında ki gibi bir açıklama vardı gazetede .. O tarihte Trabzonspor kurulmamıştı ama kuruluşundan sonra ki yılları tasvir etmek sonradan 3 kulübe rakip vatana sahip çıkmak amacı güdülerek gençlerin yaşamlarında yer almıştı diye yazılmıştı.

A.Alper
08.05.2007, 16:45
istenmiyoruz sevilmiyoruz dışlanıyoruz

POYRAZ
08.05.2007, 16:49
Trabzonspor hakkında ne kadar az bir bilgiye sahip oldukları çok net.Araştırma gereği bile duymamışlar.En acısıda başta Ali Şen gibi ne olduğu belli olmayan insanlar Kurtuluş savaşında takımlarının yaptığı kahramanlıkları anlatıp durur
fe-be'nin Canakkale savaslari sirasinda düsman kuvvetleri ile futbol maci yaptigini biliyor muydunuz? Cephede savasacaklari yerde isgal gücleri ile top oynamislar.

Misina
08.05.2007, 17:16
mail yağmuruna boğlaım lemanda olduğu gibi özür dileteceğiz

pReN@_61
08.05.2007, 17:20
http://img518.imageshack.us/img518/9404/trabzonlisesixf5.jpg (http://imageshack.us)

Gün protesto günüdür..

guci 29
08.05.2007, 17:29
Bu cahil insanların birazcık da olsa tarih okuması gerekir! Bunların derdi Trabzonspor'umuzu yok saymak!! GERÇEK BİR EFSANE NASIL OLUR DA GÖRMEZDEN GELİNİR! BİZİ SEVMEYEN ÖLSÜN!!!

POYRAZ
08.05.2007, 17:30
Bu topici okuyan herkez lütfen mail yollasin.

FcTRABZONSPOR
08.05.2007, 17:33
Hepsinin canı cehenneme!!!

guci 29
08.05.2007, 17:39
Yahu bu resmi gördükçe ve bir de Trabzonspor oyuncusunun arka planda çizilmesi beni acayip sinir ediyor yaa. Var mıdır böyle terbiyesizlik!!! İşte böyleleri bir de futboldan bahsederler.. Yahu laftam yerine geliyor ama bir de söyleyememek var ya insanı deli ediyor!
Haklı olduğumuz için özür diletmeli ve gereken neyse yapmalıyız arkadaşlar!

Remzi
08.05.2007, 17:40
Aynı şekilde o zamanlar Vefaspor ve Anadolu üsküdar takımı da vardı.

Yasin N.
08.05.2007, 17:49
Kendilerini şereften, haysiyetten ve gururdan yoksun gören insanlar ne yazıkki itibar görmektedirler. Yapılan resim karşımızda olanların bir acizlik belgesidir. Zaman içinde İstanbul saltanatına son vermiş olan büyük bir takımın her zaman dışlandığı medya tarafından hep arka planda kaldığı görülmüştür.Türkiyenin sadece istanbul ilinden ibaret olduğunu zannedenler elbet birgün bu adice davranışın altında ezilecektir. Gün gelecektir ve Türkiyeme güneş tekrar doğudan doğacaktır, o zaman güneş bordo, gökyüzü mavi olacaktır.

Badaloğlu
08.05.2007, 17:53
Aynı şekilde o zamanlar Vefaspor ve Anadolu üsküdar takımı da vardı.

İstanbul-Beykoz v.s.

macka61
08.05.2007, 17:54
bunlar kendilerini ne sanıyor bu ülke 3 kulüpten mi oluşuyor sadece

Hüdai Pervaneli
08.05.2007, 18:01
bunlar kendilerini ne sanıyor bu ülke 3 kulüpten mi oluşuyor sadece
oylede o 3 kuluptr avrupdansifir puanla donen ve tromsö ya elenirseler turkiyeyi terkedriz diyenler ama yapamiyanlar

61OKTAY
08.05.2007, 18:33
Ne insanlarımız var ya bu büyük emaneti nasıl resmediyorlar günün birlik günü olduğunu anlamadan yada işlerine gelmediğinden sırf kendi popilizimlerini böyle yüce olaya alet ediyorlar yazıklar olsun IKIYUZ ELLI BIN SEHITE BOYLE HAKARET EDEMEZSIN ARKADAS

Murat Hızal
08.05.2007, 18:43
Tamamen popülist bir saçmalık olarak görüyorum bu resmi ve yazıyı. Aklıma nedense 300 spartalı filmi geldi.

Şuayip Aydın
08.05.2007, 18:59
Söyle durdum durdum düsündüm.

Yok renkdaslarim yoooooooooook.

Hic kizmayin bu eziklere!

Suc bizde.

Evet! Suc bizde!

Ben daha öncede defalarca yazdim.

BASIN "GELDI" TRABZON BITTI!!!

Bu Istanbul Basini Türkiye Cumhuriyeti Topraklarinda Istanbuldan baska Sehir yokmus gibi davranmaya devam ederse, üc eziklerin disinda kalan hicbir Takima önem vermezse, herzaman ve heryerde bu ezikleri saatlerce ve sayfa sayfa Konu ederse ve digerlerine 2 Dakika ile 3 Satir yer ayirirsa biz bunlari cooooooook görürüz coooooook.

Anadolu Takimlari elele vermeden, bu Ligdan cekilib bunlari kendi haline birakmadan bu isler düzelmez.
aynen katılıyorum sana abi aynen yani başka soze gerek yokkkk

klidalı_4161
08.05.2007, 19:00
Al işte gelde sinirlenme sonra trabzonspor taraftarı şöyle böyle işte bu yüzden halsiyetsiz ezikler

denizgrsy
08.05.2007, 19:09
kim bu karikatürü çizen adi mahlukat ???? azıma çok güzel laflar geliyorda siteden uzaklaşmak istemiyorum!!!onların alayı anarşist,bizi eklemedikleri iyi olmuş!!!o üçünün taraftarlarının alayı uyuşturucu bağımlısı,pislik içinde yaşayan insanlar,eroinman!bizim gibi şerefli insanları yanlarına eklemedikleri iyi olmuş!

ofluerden
08.05.2007, 19:42
bu şekilde resim yapan şahsın şerefinden endişe ediyorum..bizler trabzonlu olarak kendimizi bu ülkenin bekcileri gibi görüyoruz..bunu daha öncede ıspatladığımızı düşünüyorum..butip düşünceli insanlara sadece şunu diyorum merak etmeyin bizler ölmediğimiz sürece meydan size asla kalmayacaktır.biz trabzonluyuz..bizi yıkmaya çalışanın önce kolunu sonra kafasını kırarız..

Badaloğlu
08.05.2007, 19:56

Şu resimde Trabzonu temsilen forma renklerimiz gözüküyor ama adamın suratını bile çizmemişler!Daha uzakta olan gölge şeklindeki insan figürleri hangi takımları temsil ediyor?Yoksa bu resim tipik İstanbul medyasının Türk futboluna bakışı olan İstanbul ve Anadolu kulüpleri diye bölünmüşlüğümü temsil ediyor? Üç kuruş para kazanacağım diye böyle bir rezalete nasıl göz yumabiliyorsunuz?

hüseyin1975
08.05.2007, 20:44

Şu resimde Trabzonu temsilen forma renklerimiz gözüküyor ama adamın suratını bile çizmemişler!Daha uzakta olan gölge şeklindeki insan figürleri hangi takımları temsil ediyor?Yoksa bu resim tipik İstanbul medyasının Türk futboluna bakışı olan İstanbul ve Anadolu kulüpleri diye bölünmüşlüğümü temsil ediyor? Üç kuruş para kazanacağım diye böyle bir rezalete nasıl göz yumabiliyorsunuz?

Evet Ustam bu resim aynen dediklerini temsil ediyor.

3 ezikler ve digerleri!

Türk Futbolu bu yüzden kaybediyor.

3 eziklerden baskasini Sampiyon yapmazlar.

Bu düzen böyle devam ederse Anadolumuzdan 100 Yil daha Sampiyon cikmaz.

Anadolu elele KAHROLSUN EZIKLER!!!!!!!

osmanselcuk
08.05.2007, 20:45
ya gerizekalının biri çıkıyor üç takıma birden yaranmaya çalışıyor, güyaa onların arasında barış rüzgarları estirmeye çalışıyor... bilmiyorki adam kimsenin onu dikkate almayacağını. sanki türkiyede sadece üç takım var. saçmalıyorlar resmen. neticede bu adamlar para karşılığı çalışıyor, elbette birilerinin uşaklığını yapacakalar, elbette yalakalık yapacak... bunun gibilere itibar etmemek lazım:tsamblem:

hüseyin1975
08.05.2007, 20:58
ya gerizekalının biri çıkıyor üç takıma birden yaranmaya çalışıyor, güyaa onların arasında barış rüzgarları estirmeye çalışıyor... bilmiyorki adam kimsenin onu dikkate almayacağını. sanki türkiyede sadece üç takım var. saçmalıyorlar resmen. neticede bu adamlar para karşılığı çalışıyor, elbette birilerinin uşaklığını yapacakalar, elbette yalakalık yapacak... bunun gibilere itibar etmemek lazım:tsamblem:

Ah Hocam ah.

Keske yanlizca bu gerizekali olsa.

Basinin BÜYÜK Bölümü bunun gibi.

Yillardir hep 3 ezikleri izlemekden bikkinlik geldi Insanlara.

Artik Türkiyede yetisen Cocuklar bu ücünden ve birazda bizden haric baska Takimin oldugunu neredeyse (az abartiyorum) bilmiyor!!!

Digerlerini görmek icin ya gece saat 12 olmasini bekleyecek yada 3 ezikden birisi ile oynuyorsa doya doya hem ya canli yada uzun uzun özetlerini seyredecek.

Bizim ile oynayan Anadolu Takimlarini özetlerde göremiyorlar cünkü bizide 5 dakikadan fazla göstermiyorlar.

Canli seyretmek icinde cocuklari kahveye gönderemeyiz!!!

Yani durum vahim.....

Murat GENEL
08.05.2007, 21:09
hata bizde biz hala bursayla anteple ugraşıyoruz anadolu elele istanbul kümeye

ilhan
08.05.2007, 21:17
Kanser ederler adamı..

Utanmaz reziller.

Sen Trabzonspor'um o kadar büyüksün ki ; Senin adının yanında küçük kalanlar senin adını ağızlarına bile alamasınlar !

pReN@_61
08.05.2007, 21:19
Mail Gerekli Yerlere İletilmiştir..!

Emre B.
08.05.2007, 21:19
Tam ezikler.

Ertuğrul ATALAY
08.05.2007, 21:22
Arkadaşlar,
Atatürk İstanbulluları sevmezmiş;
Yanlış anlamayın İstanbulu değil İstanbulluları..Tabii ki İstanbullular da onu

Çünkü Ulusal Mücadelenin merkezi olan Ankara Türkiyemizinde merkezi oldu
Çünkü İstanbul bizansı Anadolu hep arka bahçesi olarak gördü,
Çünkü İstanbul bizansı Anadoluyu küçümsedi,

Ne zaman ki Atatürk Anadoluyu ayağa kaldırdı bu istanbul bizansına bir tokat gibi indi...
Bu yüzden
İstanbula dikilen ilk Atatürk heykelinin yüzü Anadoluya doğru bakmakta imiş

Bu bana Trabzonsporun Anadolu futbolunudaki devrimini hatırlattı...

Bence bu tavırları normal....

Trabzonspor herzaman onların yüzüne herzaman tokat gibi inecektir

Gürkan
08.05.2007, 21:30
BU adamlara ne diyeceksin. her ortamda asıl yüzlerini meydana çıkarıyolar. ve özürleri kabahatlerinden büyük.

tarihten anlamayanlar mı cocuklara tarşh öğretecek şaşarım...

Ertuğrul ATALAY
08.05.2007, 21:34
Birkez daha Trabzonsporumla onurlandım...Onunla gurur duydum....
Yaşasın Trabzonspor

Özkan
08.05.2007, 21:40
Kadife eldiven içinde çelik yumruk tadında bir e-ileti yolladım. Umarım adamakıllı bir yanıt yollarlar ve özür dilerler bizden. Yalnızca bizden değil, Ankaragücü'nden, Karşıyaka'dan, Göztepe'den, Altınordu'dan ve diğer görmezden gelinen takımlardan, takım tutmayanlardan.

maskeli61
08.05.2007, 21:44
rezalet işte ezik insan ezik yazı ezik savunma nediyim bizim milliyetciligimizi böyle kendilerine yediremiyolar işte ezik insanlar

oguzkoc
08.05.2007, 21:51
hiç koymadığınız trabzonlu çocuğu daha iyiydi be.. arkaya koyunca daha bi dikkat çekmiş.. rezalet bu tam rezalet yaa

Ümit Küçük
08.05.2007, 22:52
gıdıyoruz adamın kafasına sıkıyoruz dıyolar trabzonda vahset arbede yaw kardesım tamam bırını oldurmek zarar vermek kotu ama sızde hep dıslıyosunuz trabzon ınsanını yaw ama yeterr daaa bızı sevmenızı ıstenıyoruz ama bızıde namkorluk yapmayın yıgıdı oldurun hakkını verın daaa

yağız61
08.05.2007, 23:54
BUNLAR HARBİ İNSAN DEĞİL. TRABZON LİSESİ O DÖNEMDE ÇANAKKALE SAVAŞI yıllarında BİRKAÇ DÖNEM MEZUN VEREMEMİŞTİR.ÖĞRENCİLER ÇEPHEYE GİTTİKLERİ İÇİN. BİNLERCE KEZ YAZIKLAR OLSUN.ŞİMDİ BAKSINLAR İSTANBUL GENÇLİĞİNE.KADIN KIZ.ESRAR EROİN.GECE KULÜPLERİ DİSKOLAR... ŞEHİTLERİMİZİN KEMİKLERİ SIZLIYORDUR.

Vkgz
09.05.2007, 00:35
topal osmanın kemiklerini sızlatanlara iyi bir tepki vermek lazım

Adem Erdoğan
09.05.2007, 00:42
Tabi o zamanlar Türkiyenin tek derdi futboldu.Bu foto sadece Trabzonspora deil türk insanına ve ecdadınada saygısızlıktır.

mHİÇYILMAZ
09.05.2007, 01:40
Bu ve benzeri posterler bu ülkede bölücülük yaratabilecek mahiyettedir. 3 İstanbul takımı dışındaki Anadolu takımlarının sevenlerini de üzecek niteliktedir.
Savunma gerekçeleri ise çok komik. Yukarıda bir arkadaşında bahsettiği gibi savaş döneminde kurulu olan tek kulüp bu 3 İstanbul takımı değil. Ankaragücü'nün kuruluş tarihi 1910 mesela.
Böylesine kutsal meselelerde çok ama çok ince düşünülmeli. Çıkar uğruna böylesine adım atanları nefretle kınıyorum.

bilgi@mavimedya.net (bilgi@mavimedya.net) iletişim adresine, şikayetimi ve üzüntümü dile getiren iletimi gönderdim.

mHİÇYILMAZ
09.05.2007, 01:50
Ayrıca aşşağıdaki bağlantıdan mavimedya.net yöneticilerine doğrudan şikâyetlerinizi bildirebilirsiniz.

BİZE YAZIN (http://www.mavimedya.net/member/bize_yazin.php)

Trunks
09.05.2007, 05:18
arkadaslar sakin olun yazdiginiz yazilari 10 kere okuyun,atacaginiz maillerede dikkat

bir forum dan alinti

Turkiye Büyük Millet Meclisinden yeni çıkacak bir yasaya göre internette kişilik haklarına saldırı halinde site sahipleri, yöneticileri ve saldırı yapan kişilerin hapis cezasına kadar giden cezalar ile karşı karşıya kalacaktır.

konu ile ilgili yorumum

hakikaten rezalet bu ülkede 3 kulüpten baska kulüp yokmu bölücülüktür bu,arka plandaki bordo mavil cubuklu cocuk ise tam bir fiyasko kas yapayim derken göz cikarmislar

EmrahYalçınalp
09.05.2007, 08:26
Çanakkale savaşı sırasında konç var, kramponlu ayakkabı var, Trabzonspor yok. Aferin.

Cengiz Çubukcu
09.05.2007, 08:39
mesaj gerekli yerlere iletilmiştir..Çanakkale, tarih , maneviyat umurlarında değil zaten varsa yoksa para..

Badaloğlu
09.05.2007, 08:57
Suat TURGUT denen denyonun resim üzerinde yazdıklarının son paragrafını okudunuz mu?

Kardeşiz,gardaşız,karındaşız biz
Et kemikten ayrılır mı?fesatlığa düşmanız biz...

Ne demek şimdi bu? Fesatlığa düşmanız biz diyor adam!en büyük fesatlığı yapıyor; haberi yok!Çok mu saf bu adam?yoksa para hırsı saçmalaması için yeterli bir sebep mi?

Gürkan
09.05.2007, 09:22
Çanakkale savaşı sırasında konç var, kramponlu ayakkabı var, Trabzonspor yok. Aferin.

fenerin o zamanki sponsoru yine adidasmış galiba.ayakkabılar adidasın 2007 kreasyonuna benziyor.

Badaloğlu
09.05.2007, 09:36
fenerin o zamanki sponsoru yine adidasmış galiba.ayakkabılar adidasın 2007 kreasyonuna benziyor.

Bağa sanki fenerium gibi geldi:D

Gürkan
09.05.2007, 09:42
Bağa sanki fenerium gibi geldi:D

yok yok forma fenerium da ayakkabılar adidas.

ayakkabının burun kısmına dikkat edin.bir çok adidas modelinde kullanılan burun. :D

tabi o zamanlar markanın ismi adolf efendinin kunduraları idi. :D :D :D

My
09.05.2007, 10:13
Lemanyak mıydı neydi ondan sonra da bu çıktı anasını satayım. Dedelerimizin kanlarını bile diğerlerini hiçe sayaraktan pazarlama aracı yapmaya çekinmiyorlar. Bunların yüzüne tükürsen sabuna sarılırlar şerefsizler.

gerisiyalan
09.05.2007, 12:09
Lemanyak mıydı neydi ondan sonra da bu çıktı anasını satayım. Dedelerimizin kanlarını bile diğerlerini hiçe sayaraktan pazarlama aracı yapmaya çekinmiyorlar. Bunların yüzüne tükürsen sabuna sarılırlar şerefsizler.

Seyit onbasinin reytingi dustu herhalde, para kazanmak icin bu yola basvurmuslar. bir e-mail de ben yolladim. iki sey soyledim.

1- Onlara daha fazla para kazanmak icin ulusal destanlarimizla popstar alaturka yarismacilarini bagdastiracak bir calisma yapmalarini tavsiye ettim.

2- Ayrica Besiktas deniz muzesindeki deniz sehitleri odasina gitmelerini ve oradaki yuzlerce sehit isminin yaninda yazili olan memleket hanelerinin ekseriyetle hangi yoremizden oldugunu arastirmalarini rica ettim.

Murat Altun
09.05.2007, 13:19
resim doğruda bayrak yanlış şanlı bayrağımızı kullanmaları adice olmuş
resimi açıklayayaım :
bence o resim ki bayrak cincon bayrağı resimdeki geyseli adamda benziyor o sounes ve saraçoğluna dikiyor fenerlide engellemeye çalışıyor jimnastikçi çaktırmadan yardım ediyor Trabzonspor lu uzaktan bakyıor polemiğe girmem görevimi yaparım ....r geçerim diyor :P

tek yanlış bayrakta o bayrak cincon bayrağı olacaktı Bizim şanlı bayarağımızı karıştırmasınlar kendi para kazanma sevdalarına

Yeri geldiğinde o bayrağı Karadenizliler den daha iyi savunacakta göremiyorum.. okadarrrrrrrr

Erbay
09.05.2007, 14:20
Fazladan para kazanmak için vatanının tarihini satmış.

fındıkoğlu
09.05.2007, 15:29
ÜÇ HACİMLİLER ÜZERİNDEN BÖLÜCÜLÜKBenzer bir "aşağılık" uygulamayı tirajlı bir gazetemiz yapmış ve dilimzi döndüğünce eleştirmiş, tehlikeye vurgu yapmıştık. Şimdi de mavi medya nam kapkara bir medya grubu; çok ulvi bir görevi yerine getirme adına bir başka iğrençliğe imza atıyor. Üç hacimli üzerinden çizgilerle "güya" Kurtuluş Savaşı kutsanırken , aslında gücetapıcılığın ve ticari kaygıların nasıl pespaye noktalara taşınabildiğinin örneği verilmiş.Oysa tarih utanma duygusunu azıcık da olsa koruyabilen kişiler için öylesine öğretici bilgilerle doludur ki..
Mesela bu çizgi roman serisini hazırlayanların ticari kaygılarla arkalarına takıldıkları bu üç hacimlinin dedeleri, dedelerimiz, Balkan savaşıyla iyice tükenip dirençsiz kaldığında; O bordo mavi siluetin dedeleri Trabzon’da gönüllü olarak bir tabur kurmuş ve milli kıyafetleriyle Çatalca önlerine koşarak İstanbul’u olası bir işgalden kurtarmıştır. Kurtarmıştır da ne olmuştur derseniz, işte o kurtarılan şehrin sakinleri, yüz yıl sonra sizleri yok sayarak hem tarihe hem ülkeye hem de bu ülke sevdasıyla yanıp tutuşan, yaralanan şehit düşen Trabzon ve Anadolu evlatlarına hakaret, anılarına saygısızlık etmişlerdir..

Dikkatli okurlar, bu iğrençliğe imza atanların o dönemin İstanbullularının torunları olduğunu hiç söylemediğimi fark etmiştir. Zira bilirim ki, bu işe imza koyanlar kendi ruhlarının efendisi değil, güce tapan ve ticari kaygılarının köleleridir.
Hasnun Galip gibi Çanakkale cephesinde şehit olan nice değerler yetiştiren; savaşlar yüzünden bir dönem hiç mezun veremeyen, tıpkı Trabzon Lisesi gibi, İstanbul Lisesi’ne sahip olan İstanbul’umuz da elbette ülkemizin cennet köşelerinden biridir. Ama çizgi romanlarla idealize edilen bu renklerin bazı sembol isimlerinin Kurtuluş Savaşı’ndan kaçtığını, asker kaçağı olarak yakalanıp cezalandırıldığını, hatta bu güzel şehrimizin Kurtuluş Savaşı’na sırtını döndüğünü ve bu yüzden yüce Atatürk’ün ölene dek bu şehre “mesafeli” durduğunu da anlatacak mısınız çocuklara? Yoksa bunlar para etmez diye hiç girmeyecek misiniz?
Nazım Hikmet Kurtuluş Savaşı Destanı’nda arkadaşlarının yerine nöbet tutan Deli Erzurumlu’dan söz eder, Kartallı Kazım’dan, Antepli, Aydınlı, Urfalı yiğitlerden..
Bu diziyi hazırlarken, hadi içinizdeki Trabzon kompleksine yenildiniz, dışladınız, anlarız. Ama şu güzelim Anadolu şehirlerini, eminim sizlerin de şehirleridirler, nasıl içiniz sızlamadan dışladınız?
Sizin ya tarih bilinciniz eksik ya da vicdanınızla cüzdanınız hayasızca yer değiştirmiş..
Düşman yine Çatalca önlerine gelirse, biz buradayız korkmayın sakın. Biz dedelerimizin mezarlarını kimseye çiğnetmeyiz.
Siz elinizden geldiğince ayrılık tohumları ekmeye, cüzdanları doldurmaya devam edin...

Jade
09.05.2007, 15:36
ÜÇ HACİMLİLER ÜZERİNDEN BÖLÜCÜLÜKBenzer bir "aşağılık" uygulamayı tirajlı bir gazetemiz yapmış ve dilimzi döndüğünce eleştirmiş, tehlikeye vurgu yapmıştık. Şimdi de mavi medya nam kapkara bir medya grubu; çok ulvi bir görevi yerine getirme adına bir başka iğrençliğe imza atıyor. Üç hacimli üzerinden çizgilerle "güya" Kurtuluş Savaşı kutsanırken , aslında gücetapıcılığın ve ticari kaygıların nasıl pespaye noktalara taşınabildiğinin örneği verilmiş.Oysa tarih utanma duygusunu azıcık da olsa koruyabilen kişiler için öylesine öğretici bilgilerle doludur ki..
Mesela bu çizgi roman serisini hazırlayanların ticari kaygılarla arkalarına takıldıkları bu üç hacimlinin dedeleri, dedelerimiz, Balkan savaşıyla iyice tükenip dirençsiz kaldığında; O bordo mavi siluetin dedeleri Trabzon’da gönüllü olarak bir tabur kurmuş ve milli kıyafetleriyle Çatalca önlerine koşarak İstanbul’u olası bir işgalden kurtarmıştır. Kurtarmıştır da ne olmuştur derseniz, işte o kurtarılan şehrin sakinleri, yüz yıl sonra sizleri yok sayarak hem tarihe hem ülkeye hem de bu ülke sevdasıyla yanıp tutuşan, yaralanan şehit düşen Trabzon ve Anadolu evlatlarına hakaret, anılarına saygısızlık etmişlerdir..

Dikkatli okurlar, bu iğrençliğe imza atanların o dönemin İstanbullularının torunları olduğunu hiç söylemediğimi fark etmiştir. Zira bilirim ki, bu işe imza koyanlar kendi ruhlarının efendisi değil, güce tapan ve ticari kaygılarının köleleridir.
Hasnun Galip gibi Çanakkale cephesinde şehit olan nice değerler yetiştiren; savaşlar yüzünden bir dönem hiç mezun veremeyen, tıpkı Trabzon Lisesi gibi, İstanbul Lisesi’ne sahip olan İstanbul’umuz da elbette ülkemizin cennet köşelerinden biridir. Ama çizgi romanlarla idealize edilen bu renklerin bazı sembol isimlerinin Kurtuluş Savaşı’ndan kaçtığını, asker kaçağı olarak yakalanıp cezalandırıldığını, hatta bu güzel şehrimizin Kurtuluş Savaşı’na sırtını döndüğünü ve bu yüzden yüce Atatürk’ün ölene dek bu şehre “mesafeli” durduğunu da anlatacak mısınız çocuklara? Yoksa bunlar para etmez diye hiç girmeyecek misiniz?
Nazım Hikmet Kurtuluş Savaşı Destanı’nda arkadaşlarının yerine nöbet tutan Deli Erzurumlu’dan söz eder, Kartallı Kazım’dan, Antepli, Aydınlı, Urfalı yiğitlerden..
Bu diziyi hazırlarken, hadi içinizdeki Trabzon kompleksine yenildiniz, dışladınız, anlarız. Ama şu güzelim Anadolu şehirlerini, eminim sizlerin de şehirleridirler, nasıl içiniz sızlamadan dışladınız?
Sizin ya tarih bilinciniz eksik ya da vicdanınızla cüzdanınız hayasızca yer değiştirmiş..
Düşman yine Çatalca önlerine gelirse, biz buradayız korkmayın sakın. Biz dedelerimizin mezarlarını kimseye çiğnetmeyiz.
Siz elinizden geldiğince ayrılık tohumları ekmeye, cüzdanları doldurmaya devam edin...

Çok güzel yazmışsın tebrik ederim.. Tabii anlayan için!!

61ofemre
09.05.2007, 17:24
bahsettikleri gençlik hakkında yapmaya çalıştıkları bu kampanyayla sözü geçen gençliğe bu yolla mesaj verileceğine inanmıyorum.diğer arkadaşlarında bahsettiği gibi kullandıkları resimde takımımızın arkalarda yanlızca bordo mavi renklerden ibaret alıntısı gerçekten insanı hayal kırıklığına uğratmaktadır.
vatanımızın müdafasında yalnızca istanbul değil tüm Türkiye nin katkısı olmuştur.bunu yalnızca "üçbüyük takım" var çerçevesinde değerlendirmek de oldukça yanıltıcı olmuştur.
yine bahsedildiği gibi Trabzon Lise si Kurtuluş savaşı zamnında mezun verememiştir ancak vatanımız için canlarını feda etmiştir.
işte böylesine duyarlı bir konunun "üçbüyük takım" takıntısıyla ele alınması son derece üzücü olmuştur.
hukuken değerlendirildiğinde; yapılan grafik tasarımında şanlı bayrağımızı ayakta tutan takımlar önplanda yer almakta ve bu takımların takım logoları da resmin alt bölümünde bulunmaktadır.ancak şanlı TS mizin renkleri olan bordomavi renklerinin yer aldığı resmin arka bölümde olan insan figürünün bulunmasına rağmen, takımımızdan izin alınmadığı için logomuzun kullanılmadı açıktır.böylesine diğer takımların nezninde küçültücü bir yerde takımımızın afişe edilmesinde Trabzonspor Futbol Kulubunun hukuken haklarının saklı olduğunun düşüncesindeyim.
takımımız isterse hukuken korunan haklarını kullanarak afişte yer alan bu ayrımcılığa son verebilir,diye düşünmekteyim.
saygılarımla...

ER Ramazan
09.05.2007, 17:44
Bu gerizekalılar halt etmiş arkaplandakı bordo mavili şahsı hiç çizmeseler daha iyidi:mad:

oguz_0706
09.05.2007, 19:02
bunların mail adresi nedir.bilen varsa burda paylaşabilirmi.

yada ben görememiş olabilirim.teşekkür ediyorum

POYRAZ
09.05.2007, 19:04
bunların mail adresi nedir.bilen varsa burda paylaşabilirmi.

yada ben görememiş olabilirim.teşekkür ediyorum
Ilk sayfada ilk mesajda yaziyordu ama demek ki dikkatinden kacmis. Bu adrese protestonu gönderebilirsin renkdas. bilgi@mavimedya.net

Fatih Ay
09.05.2007, 22:52
gel de küfür etme :mad::mad::mad:

CAFER ÖZER
09.05.2007, 22:58
Uğraşmaya değmez Çanakkale resimlerimizden birkaç tane mail atalım yeter.
Özellikle Trabzon Yazan şehit resimlerinden gönderdimi yeterli.

Vegas
10.05.2007, 12:06
gel de küfür etme :mad::mad::mad:

Bordo mavili olanin arka planda olmasi bize bir kufurdur, bende kufur icerikli bir tane mail yolladim onlara karsilik olarak.

Badaloğlu
10.05.2007, 12:19
Uğraşmaya değmez Çanakkale resimlerimizden birkaç tane mail atalım yeter.
Özellikle Trabzon Yazan şehit resimlerinden gönderdimi yeterli.

Cafer ağabey, bencede en anlamlısı bu olsa gerek.Dedelerimizi ziyarete gittiğimizi resimlerle bu denyolara mail olarak atalım...

Özkan
10.05.2007, 12:53
İki gün oluyor, bu mülevvezlerden hâlâ yanıt gelmedi.

ergin cesit
10.05.2007, 13:02
Trabzon DÜŞmanlari Her Zaman BÖyle Rezİllİkler Yapacaktir.ÇÜnkÜ Onlar Bİzİm GÜcÜmÜzden Korktuklari İÇİn Kahpece Hareketler Yaparlar.bu Ülkenİn Yilmaz BekÇİlerİyİz Bİz Trabzonsporluyuz.

forza61ts
10.05.2007, 13:07
trabzonsporun büyüklüğü onların o küçüçük beyinlerine sığmazdi zaten.........

farezehiri
11.05.2007, 23:20
Ya şimdi dediklerim belki muhalefet gibi görünebilir
ama
çanakkale destanı ile ilgili bir vakfın standına gitmiştim.
orda bazı şiirler fotoğraflar anılar ve belgeler vardıııı.
Beni çok etkileyen bir belgede balıkesir lisesinde yapılan bir yoklama(ya da mezuniyet belgesi) idi.
ilk sene yapılan bir yoklamada sınıfta 30-40 civarı ğrenci mevcuttu.
Ertesi sene ki o da savaşın yapıldığı sene sadece 2-3 öğrenci vardı.

Bu belgenin anlamı derin
Duygularla ifade edilemez.

ve benzeri bir konuda kulüpler için geçerlidir.
Yine buna benzer bir belge mevcuttu.

Hatta orada savaşa gidip bir daha gelmeyen gençlerin isimleri bile yazıyordu
ve onlar bu bahsi geçen kulüpleri futbolcularıydı
ve vatan için şehit oldular.
biirlik oldular.
omuzumuza beraber savaştılar.

İşte şimdi
asıl konumuza dönersek
bir resimden bu kadar anlam çıkarmak bizlere yakışmayak
Zaten anlam ve mana bakımından
çok güzel yazılmış bir şiir.

Buyüzden
lütfen at gözlükleri ile bakmayalım.
yanlış anlamayı ortadan kaldıralım.

LÜTFEN...

Kasım Hilal
11.05.2007, 23:40
Üstad biz demiyoruz ki fener cincon bejeke Türk düşmanı..
Ama o arkadaki bordo mavi silüet (ki şu anda göremiyorum, galiba kaldırılmış) adamın sinirlerini bozuyor...
Üç İstanbul takımı bayrağı dikerken TS'li izliyor..
Olmaz böyle bir şey..
Öyle bir tasvirde kesinlikle kasır aranır.

Nytre
12.05.2007, 09:01
bırakın kim ne yapıyorsa yapsın.... tek bildiğim var O DA TRABZONSPORLU OLDUĞUM!..

Badaloğlu
12.05.2007, 09:18
Evet arkadaşlar, bir kez daha BMN'nin gücünü bu olayda idrak etmiş oluyoruz.Bu gücü doğru kullandığımız sürece Trabzon ve Trabzonspor düşmanları bizden korksunlar...

Daha önce yukardaki resimde arka planda gözüken bordo mavili taraftar silüetini savunma gereği duyan mavimedya grubu yetkilileri, BMN'nin baskılarına dayanamayarak yaptıkları hatadan en azından şimdilik vazgeçtiler...

Evet bu güç doğru kullanıldığı sürece Trabzonspor düşmanları bizden çekeceğiniz var...

Bordomavi.net üyelerinin bu olayda göstermiş oldukları duyarlılık karşısında herkese sonsuz teşekkürler ediyorum.

Cengiz Çubukcu
12.05.2007, 09:30
mavi medyanın sitesinde resmi büyütmek için tıkladığımızda arka plandaki bordo mavili taraftar görünmüyor. ama ufak resimde hala var..vazgeçtikleri şey bu mu peki ?

Badaloğlu
12.05.2007, 09:35
O zaman tepkiye devammm...Ben küçük resime dikkat etmedim Cengiz hocamm...