PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sayın Başkan, Artık "Başkan" Olunuz...

coolank
01.05.2007, 13:34
Öncelikle bu başlıgı özellikle böyle farklı açtım sebebi de hem o okuyanların rahat bulması için hem de tek konuyu içermediği için... yoksa başlık açıp gündem yaratmak gibi bir derdim yok ....

SAYIN BAŞKANIM ;

Trabzonspor kongresinde vermiş oldugunuz sözleri (gerek kongre sürecinde gerek kongre salonunda)size hatırlatmaya gerek görmüyorum çünkü başarılı bir iş adamı olarak bunları unutmanız mümkün değil ...

Her şeyden vazgeçtik her şeyi unuttuk diyelim hiç bir şeyi sorun yapmadıgımızı kabul edelim ya stad ne hoca ne transferler aklına ne gelirse hepsini boşverin geçsin...hatta ve hatta söz verdiğiniz şampiyonlugu da ...Ulusoyun tetikçisi oldugumuzu da unutalım ... dedim ya HER ŞEY AMA HER ŞEY ....

Başkanım sadece lütfen şuna cevap verin....SİZ NASIL BİR BAŞKANSINIZ ? yani nasıl bir başkanlık anlayışınız var .... istifasını istediğiniz yönetici sizinle dalga geçer gibi bir tutum sergiliyor umursamıyor sizi ...yönetiminizde kan gövdeyi götürüyor ses soluk yok .... sanırım 17 ay sonra aklınıza başkan oldugunuz geldi ya da ancak kişiliğiniz yeter dedi şimdi bu iki yöneticiden birine karşı tavır alıyorsunuz digerine taraf oluyorsunuz .... sanırım kongre gücünü de hesaplayarak haşim sayitoglunu yanınıza almayı uygun gördünüz .. ya da burada yazamayacagım sebepden dolayı o zaten size yakın duruyordu ...

SAYIN BAŞKANIM BÖYLE BAŞKANLIK OLMAZ .... birbirlerini kedi köpek gibi yiyen her ortamda birbirlerini sallayan camiayı bölen hatta takımı bölen yöneticiler ile iş olmaz olmamalı.... takım dahi 2 ye hatta 3 e bölünmüş bir zahmet bunu araştırın bulursunuz ...şimdi de kalkmış bir tarafı destekliyorsunuz ...OLMAZ SAYIN BAŞKANIM .. YUKARIDAN AŞAGIYA OLMAZ AŞAGIDAN YUKARIYA OLMAZ ....

Kongre hesabı için haşimi yanınıza aldınız olabilir bu bir tercihtir ... ama tribünleri şimdi kim susturacak yeşili kim verecek ? üstelik o yeşil bu sefer tam ters olarak size dönmesin ? bu hesabı hiç yaptınız mı ? kendiniz yeşil verecekseniz o başka .. malesef bizim taraftar artık yeşile göre tavır alıyor ...ama bu sefer taraftarı ikiye böleceksiniz .. nasıl mı ? gayet basit .. şimdi sizin yeşiller ve diger yeşiller birbirine girecek gayet basit SAYIN BAŞKANIM ....

SAYIN BAŞKANIM .( siz her şeye karşın sizi benimsemesem de benim SAYIN BAŞKANIMSINIZ ) akıl vermek bana düşmez ama yapmanız gereken o iki yönetici de dahil tüm yönetim kurulunu en azından göz önünde olanları temizlemektir .. kongreye gidiniz SAYIN BAŞKAN .... orada tekrar alırsanız güvenoyunu gelin ne isterseniz yapın ama kongreye gidin takımı camiayı rahatlatın ...sempati duydugunuz siyasi görüş dahi ülkeyi bu kadar germedi sizin takımı gerdiğiniz gibi ... gerçi bu son manevrayı özellikle beklediğinizi bilmeyen kalmadı bunu herkes biliyor açıkcası çok da uygun zamanda yakaladınız bu ortamı ....çıkın aday olun kazanırsanız gelin kaldıgınız yerden devam edin ... ammmmmaaaaaa sayın BAŞKANIM eger karşınıza dişli rakipler çıkarsa kaçmak yok ... buna MAY de dahil .... çıkın yenilin ama kaçmayın veya yenin tekrar o şerefli makama sahip olun ... ama kaçmak yok ....SAYIN BAŞKANIM BU SEFER tutamayacagınız sözleri vermeyiniz komik duruma düşüp rezil oluyorsunuz .. bu sefer kendi listenizi kendiniz yapın bir zahmet .. hayırlısı olsun deyip bakmayınız listeye .. hayırlı olmuyor işte ....

SAYIN BAŞKANIM MENSUBU OLDUGUNUZ BU CAMİAYI DAHA FAZLA GERMEMEK BİZANS OYUNLARA MAŞA ETMEMEK ÖZELLİKLE ŞİMDİYE KADAR YAPILAN FEDERASYONUN TETİKÇİLİĞİNİ YAPMAMAK YÖNETİCİLERİN GÜÇ KAVGALARINI SEYRETMEMEK KENDİ VERMİŞ OLDUGUNUZ SÖZLERİN TUTULMAMASININ GETİRDİĞİ UTANCA DEVAM ETMEMEK İÇİN SİZE ÇOKTAN YAKIŞMASI GEREKEN OLAGANÜSTÜ KONGRE KARARINI ALINIZ ...BUGÜN ALSANIZ HAZİRANIN 15 Nİ GEÇMEDEN BU İŞ BİTER ...

ALIN SİZE BİR FIRSAT DAHA .. ÇIKIN KONGRE SÜRECİNDE ANLAŞTIGINIZ HOCAYI FUTBOLCULARI AÇIKLAYINIZ ...( BIRAKIN BU ZİYA DOGAN OLAYINI ÇOK KOMİK DURUMLARA DÜŞÜYORSUNUZ )

Arkadaşlar size resmi bir kaynak veremem ama Trabzonsporda hoca durumu şu an şöyle .... 2. başkan etkin yetkin ve baskın olursa ERSUN YANAL ...haşim sayitoglu olursa AYKUT KOCAMAN ..... ünal ve digerlerini geçiniz ..son durum bu ...

karnımdan konuşmam buna ihtiyacımda yok ... ukalalık için değil bu forumda çok arkadaşı ben ilk kez uyarmıştım yönetimde çok başlılıgın oldugu konusunda ...o zamanlar kimse bilmiyordu ...bu yazılanlar da dogru .. hatta bakınız bir başka konuyu d ayazayım ... ist kanadından çok ciddi bir liste hazırlıgı var ..haaaaaaaaaa bunların planı nedirr programı nedir var mıdır bilmem .. hatta sanmam da ... trabzon ayagı için düşünülen isim de ii isim en azından pek muhalif ses çıkmaz ...

SAYIN BAŞKANA ŞU SORUYU SORMADIM ... SAYIN BAŞKANIM KULUBE KAÇ LİRA HİBE ETTİNİZ ? MARCELİNHO DAHİL .. YANİ O HEDİYE DAHİL OLMAK ÜZERE ...VE TAKIMI KAÇ LİRA BORÇ İLE ALDINIZ ? TRABZON HSBC BANK SİZİN İÇİN NE İFADE EDİYOR ? VEYA TRABZONSPOR İÇİN NE İFADE EDİYOR ? MESELA O BANKADAN TRABZONSPOR TEMİNAT MEKTUBU NE İÇİN KULLANILMIŞTIR ...AMA BEN HEPSİNİ GEÇTİM .. SAYIN BAŞKANIM ÇIKIN BİR BASIN TOPLANTISINDA AÇIKLAYIN ... BEN TAKIMA ŞU KADAR PARA HİBE ETTİM .. BU TRANSFER SÖZÜMDÜ O DA DAHİL OLMAK ÜZERE ŞU KADAR HİBE ETTİM ... BUNU HERKES BEKLİYOR SAYIN BAŞKAN .. SADECE MERAK EDİYOR İNSANLAR .....

ibzolist
01.05.2007, 14:44
başkan dedikçe midem bulanıyor arkadaşım sen nası sabredip de yazdın bravo kusura bakma tamamını okuyamadım

Oemer61
01.05.2007, 14:49
Onun baskan maskan olacagi yok!!! Olacak olsa simdiye kadar olmustu, bir kere YALAN'larla avutmamisti bizi. Ziya Dogan denen ikinci lig antrönerini coktan kovmustu, verdigi sözlerin yüzde 5 ini yerine getirmisti!!! Bundan sonra hic birsey degismez. YÖNETIM ISTIFAAA!!!

Cem Yavuz
01.05.2007, 15:34
ALBAYRAK benim başkanım değil,hatta benim sayın başkanım Hiç değil...
O kendini buraya atayanların başkanı...
Aslında başkanı değil kuklası desek daha doğru....
O yüzden Kongre falan bunları geçin....
Gitmezler gidemezler....
Çünkü

Emorfo
01.05.2007, 15:36
Cem Yavuz ne oldu senin demokrasi anlayışına yoksa sen de darbecisi misin :) Genel kurulun o göreve getirdiği her adam beğensen de beğenmesen de başkanındır. Beğenmiyorsan gider kulübe üye olursun beğendiğin başkana oyunu atarsın. Lafla olmuyor malesef.

Y.Sert
01.05.2007, 15:38
bu istek ve dileklerimizi toplu halde başkana faxs çekelim.işe yarar.

coolank
01.05.2007, 15:45
genel olarak arkadaşlar başkan için bu benim başkanım değil nasıl böyle yazabildin başkan olarak kabul etmiyorum tarzından yazılar yazmış tepkileri olmuş ... arkadaşlar şunu kabul etmek gerekir ki insanlara şahıs olarak saygı göstermeyebilirsiniz hiç sevmiyebilirsiniz nefret edebilirsiniz hepsi olur kabul ama bir makam mevki statü vardır ve o mevki makam statü sizi de temsil ediyorsa saygı göstermek durumundasınız .. tepkilerinizi ortaya koymak en dogal hakkınız ama bu hakaret içinde olamaz olmaz olmamalı ...Emorfo arkadaşın da dediği gibi üye olursunuz kulube oy kullanma hakkını elde edersiniz kongre de geregini yaparsınız .. yoksa başka türlü davranışlar bize yakışmaz nasıl ki yeşil alan taraftarlarımızın bize yakışmadıgı gibi ...

Cem Yavuz
01.05.2007, 15:50
Cem Yavuz ne oldu senin demokrasi anlayışına yoksa sen de darbecisi misin :) Genel kurulun o göreve getirdiği her adam beğensen de beğenmesen de başkanındır. Beğenmiyorsan gider kulübe üye olursun beğendiğin başkana oyunu atarsın. Lafla olmuyor malesef

Onların demokrasisi işine geldimi demokrasisi,Bir de vasıta olan demokrasi...
Ha birde makarna nohut bakliyat demokrasisi hani şu varoşlarda kamyonlarla dağıtılan

Neyse konumuz ALBAYRAK...
Sen canını sıkma sevgili Faruk ...
Devrildiği gün devirenlerin en önünde ben de olacağım....
Bakarsın sen de olursun ....,
belli mi olur...

TSelif
01.05.2007, 15:51
Yani bundan şunu mu anlamalıyız? Bizler üye değiliz henüz .Onun için ağzımızı bile açma hakkına sahip olamıycaz ..öyle mi?:)
İmzamı da mı değiştiricem yani ????:)

coolank
01.05.2007, 15:56
Yani bundan şunu mu anlamalıyız? Bizler üye değiliz henüz .Onun için ağzımızı bile açma hakkına sahip olamıycaz ..öyle mi?

hayır esf ..böyle bir şey tabii ki söz konusu olamaz bunu kast etmek istememiştim ... tribünde tepkinizi koyabilirsiniz burada koyabilrisiniz ki zaten arkadaş oldukça da sert olarak koyuyor benim anlatmaya çalıştıgım konu bu değildi :)

oskayb
01.05.2007, 16:00
ALBAYRAK benim başkanım değil,hatta benim sayın başkanım Hiç değil...
O kendini buraya atayanların başkanı...
Aslında başkanı değil kuklası desek daha doğru....
O yüzden Kongre falan bunları geçin....
Gitmezler gidemezler....
Çünkü

her harfi ve kelimesine katılıyorum.

Tunga
01.05.2007, 16:04
Biz bu kadar uzun uzun yazdık, anlamak işlerine gelmedi. Şimdi üç cümle ile anlattık ve umuyoruz ki bu sefer anlaşılacak.

Kendisini sevmem başkanımızın, ama saygım var. O makama denizden hoplayıp gelmedi. Trabzonspor Genel Kurulu getirdi onu göreve.

Biz de "istifa" demiyoruz inatla: Genel Kurul diyoruz. Ona güvenerek oy verenlerin olduğu yere davet ediyoruz yani.

Her yapılan işin doğru olmayacağı aşikar. Hata olacak. Ama hatada inat edilmesi anlamsız. İnsanların birbirine güç gösterisi, şov yapma yeri mi Trabzonspor Yönetim Kurulu?

Bu kulüp kurumsallaşacak ve kurumsallaşacak. Hatta kurumsallaşacak. Bunu da 25-30 bin üye ile yapacak. Yapmalı. Nuri bey gidince gelenin de aynı yönetim anlayışında olmayacağının garantisi yok elbette. Ama artık dünya değişiyor ve bunca maddi beklentilerin işin içine girdiği futbolda, "aptalca" hata yapanı gömüyorlar.

Leeds United 3. lige düştü....

Burçak
01.05.2007, 16:06
yönetimi protesto yürüyüşü olacaktı . 1967 Trabzonsporlular Derneği organizsyonuyla. geçenlerde bu haber internet haber sitelerinede düşmüştü. hiç bi gelişme var mı acaba. bir an önce olmalı bu.

Emorfo
01.05.2007, 16:06
Cem Yavuz keşke herşey Albayrak'ı devirmekle bitseydi, bu kulübün bütünleşmeye birleşmeye adam gibi yöneticilere ihtiyaç var. Devirmekten ziyade sağlıklı bir oluşum kururarak yumuşak bir geçiş lazım. Kimseyi kırmadan küstürmeden. Amaç Trabzonspor'a hizmet herkesin önceliği bu olmalı.

Elif hanım öyle düşünme. Vicdani bir sorumluluk bence bu. Onaylamadığınız sevmediğiniz bir yönetimi sadece eleştirmek yerine genel kurulsa söz sahibi olmak en mantıklısı değil mi. Böylece vicdanı bir rahatlama olmaz mı. O açıdan değerlendirmek lazım. Kulüp üyesi olmayanın konuşmaya hakkı yok gibi bir şey söyleyen yok, boşuna alınganlık yapmayın, konuşan Türkiye işte hep konuşuyoruz da icraat yok.

siz_61
01.05.2007, 16:08
http://img459.imageshack.us/img459/9445/soncagrigkis4.jpg (http://imageshack.us)
Büyük Trabzonspor'un Genel Kurulu'nun, büyük bir teveccüh ile iş başına getirmiş olduğu mevcut Trabzonspor Yönetimi, belki misyonunu değil ama yönetimdeki ömrünü tamamlamıştır.
Bu nedenle, sürekli yapmış olduğunuz yanlışlara yenilerini ilave etmeden, en medeni kararı alarak, inatlaşıp çok sevdiğimiz kulübümüze zarar vermeden derhal Genel Kurul Kararı almanızı bekliyoruz.
Verilen hizmet sözleri tutulamamıştır. Bundan sonra yapabileceğiniz TEK hizmet Mayıs ayı sonu için alınacak GENEL KURUL kararıdır.
Bu, mevcut Trabzonspor Yönetimi için son çağrıdır!

sitemizin girisine koyulan bu yazı cok ama cok anlamlı anyen bu yazıya katılıyom ve mevcud yonetimi erken genel kurul cagrısı yapıyoruz butun trabzonspor trafatarları toplanıp sesimizi başkananımza duyurmalıyızzzz hayde bmn gorev bizimmm

TSelif
01.05.2007, 16:09
Ben genel kurul da demiyorum .Direk İSTİFA etsinler ....

Murat Altun
01.05.2007, 16:13
mayısın sonuna kadar beklemekte yanlıştır mayıs sonuna kadar ziya takımda adam bırakmaz yattaraya bile niyetlendi kel
yönetminde ziyanındaka kaldığı her dakika ziyandır klüpten hergün bir kaç çivi söküyorlar

Enes Berfin
01.05.2007, 17:35
Onun baskan maskan olacagi yok!!! Olacak olsa simdiye kadar olmustu, bir kere YALAN'larla avutmamisti bizi. Ziya Dogan denen ikinci lig antrönerini coktan kovmustu, verdigi sözlerin yüzde 5 ini yerine getirmisti!!! Bundan sonra hic birsey degismez. YÖNETIM ISTIFAAA!!!

Oh ne kolay hocayi yollayarakla bu is olmaz, al birini vur ötekini.

turphan
01.05.2007, 19:54
Cem Yavuz keşke herşey Albayrak'ı devirmekle bitseydi, bu kulübün bütünleşmeye birleşmeye adam gibi yöneticilere ihtiyaç var. Devirmekten ziyade sağlıklı bir oluşum kururarak yumuşak bir geçiş lazım. Kimseyi kırmadan küstürmeden. Amaç Trabzonspor'a hizmet herkesin önceliği bu olmalı.

Elif hanım öyle düşünme. Vicdani bir sorumluluk bence bu. Onaylamadığınız sevmediğiniz bir yönetimi sadece eleştirmek yerine genel kurulsa söz sahibi olmak en mantıklısı değil mi. Böylece vicdanı bir rahatlama olmaz mı. O açıdan değerlendirmek lazım. Kulüp üyesi olmayanın konuşmaya hakkı yok gibi bir şey söyleyen yok, boşuna alınganlık yapmayın, konuşan Türkiye işte hep konuşuyoruz da icraat yok.

Bende bu şekilde düşünüyorum.Yönetim ve TS hakkındaki düşüncelerimiz Genel Kurul'da ya da ona giden yollarda dile getirmek en sağlıklısı...Ancak Genel Kurul Salonu ne yazık ki hizipçilerin ve grupların elinde...Konuşmalr bile dinlenmiyor.Salih Emice'nin yeğenuna veriliy oylar...

fteotdgs
01.05.2007, 20:26
Herseyi gectim su son Haciosmanoglu'nun hakkindaki demecinden sonra nasil Haciosmanoglu'nun istifasini istemez, o istifa etmiyorsa kovamaz, kovamiyorsa hakkinda bu laflari eden biri ile nasil hala ayni yonetimde bulunmayi icine sindirir benim aklim almiyor.

bordoylamavi
01.05.2007, 22:22
ersun yanal tam bir skandal olur Trabzon için.

Kasım Hilal
01.05.2007, 22:43
Elbet seçim olacaktır.
Ve o gün her geçen vakit daha da fazla yaklaşıyor.
Artık çoğu şeyi sineye çekebiliyorum
Ne de olsa günü gelecek her şeyin.
İnşallah o günden sonra temize çekiliriz.

cyberentalpi
01.05.2007, 23:29

Ziyadan sonra hic br sey skandal felan olmaz

coolank
02.05.2007, 15:56
Perşembe günkü Divan toplantısından sonra durum netleşir ... eger Divan kongre konusunda istekli olursa kongre kaçınılmaz ama yerel basındaki haberler dogru ise ki açıkcası zayıf ihtimal buı yönetim kafa koparılarak devam eder. burada ilginç olan Haşim Sayitoglunun istifa edecek olması bu çok tuhaf ve bomba haber gibi ????... Sayın Başkan her yerde 2. başkanı yönetime aldıgı için pişman oldugunu söylüyor ...üstelik 2 . başkan resmen hem meydan okuyor hem başkanlıga adaylıgını koymaya hazırlanıyor ... eger kongre olursa ikisi de sandıktan çıkamaz ama gelecekler adaylıklarını koyacaklar hatta koymaları gerek öyle ben yapamadım kaçtım yok ....sandıga gömülüp öyle gidecekler ki anlamı olsun ...zaten eger Trabzonspor Genel Kurulu hala daha kongrede bu yönetimi seçerse hiç bir konuşmanın anlamı yok .. Yarın Trabzonspor için önemli gün az çok durumlar belli olur . eger Divandaki hava bozulmazsa en azından şu an için öyle kongre kaçınılmaz ...

Mustafa AYDIN
02.05.2007, 18:41
Aynen katılıyorum,Ne Ziya ne Ersun..

Oemer61
04.05.2007, 00:40
Bunun icin bir nebze futboldan anlamasi gerekiyor, birazcik anlasaydi Ziya hala takimin basinda olmazdi...

6Şafak Aydın1
04.05.2007, 09:43
Bunun icin bir nebze futboldan anlamasi gerekiyor, birazcik anlasaydi Ziya hala takimin basinda olmazdi...

Sayin "Baskan" zamaninda secilmistir...
Secimden sonra olanlari izah etmeye gerek duymuyorum. Feryad etmemiz gayet normal.
Bu muhterem Abimizden sonraki Baskani merak ediyorum. Bu gidisatla önümüzdeki sezonlarda Hakemlerin "kötü" olmalari simdiden belli.

Naim
05.05.2007, 19:47
2.5 yıl sonra Bulunulan makamın ne olduğunu fark edip
ilk defa da gereğine uygun bir hareket sergileme eğilimine girmiş bulunan Sayın Başkanı Hayret ve ibretle seyrediyoruz.Gereğini yerine getirmesini bekliyoruz.

Albayrak, bir gazetecinin dün kulüp başkan yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun, "(Başkanla ağabey-kardeş gibiyiz. Hata yapsak da bizim ağabeyimizdir bağışlar) biçimindeki açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusu üzerine, şöyle konuştu: "Trabzonspor çok büyük bir kulüp. Camia da çok büyük. İnsani açıdan kendisini affederim. Ama kulübün ne yapacağını yönetmelik ve tüzükler belirler. Kulübün vereceği karar neyse herkes saygılı olur."
Albayrak, Hacıosmanoğlu'nun disiplin kuruluna sevk edilip edilmeme durumuyla ilgili soruya ise "Kurullar var, onlar gereğini yapacak" diye konuştu.

Tunga
05.05.2007, 23:49
Albayrak'tan başkan olmayı istemenin nafile bir çaba olduğunu görmek lazım arkadaşlar.

Bir hoşaf olmaz! Kumaş yeterli değil.

Erdal
05.05.2007, 23:55
Bİr kişinin TRABZONPOR a başkan olması için illaki futboldan çok anlıyo olması gerekli değil ...lakin anlamadıgının mutlaka farkında olması gerekir .........malesef bizimki hem anlamıyor hem anlamadıgının farkında değil........

Cafer KILIÇSOY
06.05.2007, 00:47
Bİr kişinin TRABZONPOR a başkan olması için illaki futboldan çok anlıyo olması gerekli değil ...lakin anlamadıgının mutlaka farkında olması gerekir .........malesef bizimki hem anlamıyor hem anlamadıgının farkında değil........
Ayyyynenn öyle Erdal Abi

fteotdgs
06.05.2007, 00:56
Baskanin futboldan anlamasini filan gectim, Haciosmanoglu'nu histerik bir bicimde, kendisi de dahil olmak uzere, birbiri ile alakasiz o kadar kisiyi hedef alan demeclerinden sonra bile kovamiyor. Yok herkes yetkilerini ona devredecekmis, yok yeni gorev dagilimi yapilacakmis, yok kendisi affedermis ama kurul, kurallar ne dermis ona gore davranilacakmis. Yani cikip acikca Hacisomanoglu gibi mahalle kabadayisi gibi demec verenler, mahalle takimi yonetir gibi Trabzonspor'u yonetmek isteyenler bu yonetimde barinamaz diyemiyor. Zaten gozumde bir kredisi yoktu baskanin ve yonetiminin, bu son olaylardan sonra eksilere gectiler artik. Bir yonetim nasil kendi kendini bu kadar rezil eder, kendilerini rezil ederken koskoca Trabzonspor'u da nasil asagilara cekerler aci ile seyrediyoruz hep beraber.

Külünkoğlu
08.05.2007, 11:08
Sende haklısın be başkan.. Konuşma zamanı, siz hiçbir zaman bir araya gelmeyin. Trabzonspor ersin bitsin her seferinde kırılma anlarında zaafiyet gösterenlere sezon başlamadan zaafiyet gösterenler eklendi. Koca Çınar yanıyor bir su bile atmayın konuşun konuşun...

Spor eski bakanı, Trabzon Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, federasyonun ve Bordo Mavili kulübün geldiği noktanın, yönetenlerden kaynaklandığını söyledi, gündem belirleyecek sözler sarf etti.

08.05.2007

Yılmaz’dan inciler

Bana siyasi baskı ve sert yönetici sözleri olamazdı. Şahsiyetim, karizmam ve adaletim bunların önüne geçerdi.
Sanırım özerklikte acele ettik. Bütçe arttı, herkes ‘Ben de yaparım’ dedi. Profil değişti, işler gevşedi.
Bakanın ilk çıkışları ve ardından hiçbir sonuç çıkmaması, güvensizlik ortamını doğurmuştur.
MHK maaşlı olup, federasyona bağlandıktan sonra yazılıp çizilenler arttı.
İddaa futbolun öcüsüdür. İddaa’da güven ortamını sağlamak mümkün değil.
Federasyon başkanı, bu işin yöneteniyse her stada gidebilmelidir.
Trabzon artık federasyonun himmetine ihtiyaç duyuyor. Trabzon ağadır, ırgatlık yapamaz.

İki dönem bakanlık yapan, spora özerkliği armağan eden, Trabzonspor’da efsane ve onursal başkan olarak anılan Mehmet Ali Yılmaz, suskunluğunu FANATİK’e bozdu. Son dönemde futbolda yaşanan kaostan, Trabzonspor’un içinde bulunduğu duruma kadar her şeyi, büyük bir samimiyetle yorumlayan Mehmet Ali Yılmaz, çok önemli mesajlar verdi. İşte Efsane Başkan’ın gündem belirleyecek sözleri:

* 3-5 seneden beri devam eden serbest atışlar (!) var gündemde. Sanıyorum bunda bizim de kabahatimiz oldu, ülkenin gelişmesini iyi planlayamadık, özerk yapıya geçişte acele ettik, bilmiyorum. Federasyonun önünü bu kadar açınca ve havuzdan kulüpler büyük paralar alıp bütçe kurmaya başlayınca işler değişti. Bu bütçe, çoğu kulüplerdeki muhalif ve yönetme isteği olanların iştahını kabarttı. Herkes yönetici olmaya ve ‘kulübü biz yönetiriz’ demeye başladı. Yönetici-başkan çeşidi değişti, ucuzlama başladı. Gevşemenin ve güvensizlik ortamının sağlanmasının gerçek nedeni, halk ve kamu adına gerçek yetkili olan hükümet üyesinin tutumu oldu. Arkadaşımız federasyonu millete şikayet etti ama gereğini yapamadı. Kulüpler de ona inanıp imza topladı, taraf oldu. Sonuçta ise kongre yaptıramayınca federasyonu güçlendirmiş oldu. Futbolda gereken otorite ve ciddiyet sağlansa bunların hiçbiri olmaz.

* Biz siyasi baskı olmasın diye özerkliği getirdik. Diğerleri bir yana ama futbol federasyonundaki çok rasyoneldir. Delegesi, üyesi ve kulüpler, yani seçeni bellidir. Ama seçilen grup ne kadar özerk olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti adına denetim, devletin birimlerinden birine verilmelidir. Arıza ve ek--- varsa giderilir ya da yargıya havale edilir. Bu da olmuş galiba. Fakat sonuç alınamadan, sayın bakan, kongre öncesindeki açıklamalarında kuşkular ortaya koydu. Bunlar başkan olamazlar, olsalar da almamız gerekir gibi açıklamaları kamuoyunu umutlandırdı. Ardından gelişen süreçte iş ucuzladı. Kulüplerle, devletin halk adına temsilcisiyle, oyuncularla, antrenörle, medyayla bir cıvıklaşma oldu. Kimse kimseye itibar etmez hale geldi. Yazılmayan, çizilmeyen, söylenmeyen ve düşünülmeyen de kalmadı. FIFA’nın bize karışması söz konusu değil. Zaten işin özünde biz, dışımızdakilere karşı birlik olmalı, beraber karşı koymalıyız. Yoksa birbirimizi yiyerek karşılarına gidersek çok ayıp etmiş oluruz, ki ettik.

* Ulusoy’un hükümetle temasta olduğu konuşuldu. Anayasa mahkemesine rağmen olacağı söylendi. Hükümete yakın kişilerle görüştü, Ankara Büyükşehir Belediye ve Trabzonspor Başkanı gibi. Sonra da onlardan şikayet ediyor. Anlamış değilim. Aday olanlar gidip hükümetin onayını alıyor, kazandıktan sonra da hükümeti suçluyor. Tavuk mu yumurtadan, yumurta mı tavuktan durumu var.

* Hakem komitesi eskiden maaşlı değildi. Komite geldi federasyona bağlandı, maaşlı oldu. Federasyon başkanı, asbaşkanının istediği oluyor. Eskiden seçiliyordu, bağımsızdı. Bunlar olmazdı. Federasyon başkanının keyfi, hakemler üzerindeki atama yetkisinden kaynaklanıyor.

‘İş oyuncağa döndü’
* Bir gün kala propagandasız, yaptıklarıma güvenerek aday oldum. Dedim ki, verdiğim yetkileri, bir kereye mahsus geri alayım. Çünkü bu bozulmuş düzeni benden başkası masaya vurup, kimseye farklı davranmadan halledemez. Bazı şeylerin söylenmeyeceği bir adamım.

* Siyasi baskı bana olmaz tabi. Mevcut siyasetçiler üzerinde bir abilik vasfım var. Bana kolay kolay baskı yapmak kimse istemez, yapmaz. Yaparsa da kamuoyuyla paylaşır, gereğini yaparız. Benim zamanımda bunlar olmuyordu. Şahsiyetim, karizmam ve kişiliğim sebebiyle tabii ki. Beni sayıp seviyorlar, ben de onları seviyorum. Hiçbir kulüp başkanı çıkıp benim için beyanat vermez. Verdirtmem de zaten. Hakkaniyet içinde davrandığımı bileceği için böyle konuşmaz. Adaletsiz davranmış olsaydık bugün siz benle röportaj yapmazdınız. Kişiler, ne kadar dürüst, ne kadar becerikliyse o kadar az tartışma olur.

* Kurullardaki anlaşmazlığı anlamıyorum. Tahkimi kurduk ki, mahkemeye gitmesin, çabuk çözülsün. Ama ceza kurulunu da federasyon teşkil ediyor. Aslında paslaşarak çalışmalılar. Ceza kurulu 5 dedikten sonra, tahkim 2’ye düşürmemeli. Yani bu kadar oyuncak haline dönüşür mü! Bunlar kullanılmaktan kaynaklanıyor. İşin siyaseti ve doğası vardır. Temel prensip küs olmamaktır. Küsüz diye hainlik düşünmemektir. Ayrıca bu işi yönetenler, her maça gidebilmeli.

* Bakanın federasyonla, federasyonun birebir kulüplerle tartışması yanlış. Birbirine bağlı kuruluşlardır ve medeniyet ölçüsü içinde birbirlerini kabullenmeliler. Örneğin Fener Başkanı, federasyon başkanıyla dost olabilir ancak, kavga edemez. Bu hakkı yok. Bir kulüp, her fırsatta federasyona sataşamaz açığı yoksa, doğruysa...

* Federasyonu seçme şartının değişmesi lazım. Bir aday gidip kulüplerden yardım istediğinde seçim sonrası taviz vereceği çok açıktır. Kulüpler anlaşıyor, federasyon seçiyor. Bakıyor kim yönetimindekiler, kim hakem kurulun... Zaten taviz vererek, ucuzlayarak başlayan bir iş, göreve geldikten sonra daha da bozuluyor. Yani sonra aranabiliyor, ne haber Ahmet nasılsın diye!

‘Beni bile desteklemediler’
* Adaylık dediğim şartlara bağlıysa olmam. Çünkü ben oy istemem kimseden. Dünkü adam değilim, böyle bir özlemim yok. Kariyerim ortada. Ancak, senin gibi bir ağabeye ihtiyacımız var gibi bir dilekleri olursa üzerime düşeni yaparım. Ama gidip telefon açıp bana oy verin demem.

* İddaa, futbolun temel sistemini sarsmıştır. İddaa’da güven ortamını kurmak mümkün değildir. İddaa’nın hamiline değil de isme yazılı oynandığında belki çözersin. Bu şartlarda oyuncular da, yöneticiler de, antrenörler de oynar. Hiçbir kulüp istikrarlı bir performans sergileyemedi birkaç senedir. Bu ister istemez insanın aklına iddiaları (!) getiriyor. Teklif alıyorsunuz çünkü. Mesela berabere kal sana şunu vericez derse, kimsenin bunu iteceğini sanmıyorum. Miktara bağlı gibi sanki. İddaa futbolun öcüsüdür! Büyük para geliyorsa kimse bunu göz ardı edemez. Ama yine hep söylediğim gibi bunlar karakter işi. Fakat demek ki, insanoğlu para karşısında hafif gevşiyor.

* Taraftarların dernekleşmesiyle bir anlaşmalar zinciri oluştu. Susmaları ya da bağırmaları sağlanabilir hale geldiler. Her kulüpte de bunlar var. Basiretli yöneticilerin bunlara tenezzül etmemesi lazım.

* 2000 sonundaki kongre, Trabzon’un bugünlere gelmesini hazırladı. Eskiden federasyon Trabzonspor’un himmetine ihtiyaç duyardı. Eskiden federasyonun Trabzon’a himmeti varken bundan kompleks edinildi. Ben ağır gelmeye başladım. Kendi koltuğunun altında bir Trabzon olması daha uygun oldu. Büyüklüğünü bir yana bırakıp, o olsun, bu olsun diye, büyük tahribatlar, zararlar verildi. Trabzon’un bundan sonra eski konumuna gelmesi çok zor. Çünkü artık federasyonun himmetine sığınan bir Trabzonspor var. Büyüklüğünü zedeleyen bir tutum içinde. Düşünün ki, seçimde bile beni desteklemedi Trabzonspor. Ki, benim ismimin yazılı olduğu tabelanın altından geçiyorlar!

* Madden Trabzon ipotek altına sokuldu. Trabzonspor küçültülmüş, bir kişinin himmeti altına girilmiştir. Yani böyle başkanlar aday olmuştur ve kazanmıştır. Ne zaman bağımsız olursa Trabzonspor, ne zaman federasyon oluşumunda etkin konuma geliyorsa o zaman büyüklüğünü de geri alır şampiyon da olur. Ama dediğim gibi Trabzonspor’a aday olanlar önce federasyonla anlaşıp geliyor. Federasyonun da hoşuna gidiyor. O da Trabzonluyum diyor, Trabzonsporlu olmasa da, rahat ediyor, koltuğunun altındaki kulüplerin sayısı artıyor. Trabzonspor’a himmet olmaz, ağalığa yakışmaz. Trabzon ağadır. Ağa bir kesimin ırgatlık yapması çok zordur. Trabzon yönlendiricidir, otoritedir, dediği yapılır. Karakterinde bu var.

‘Albayrak dirayetli değil’
* Trabzonspor, gelecek senenin gelirini, ‘abi, imzala da şunu halledelim’ diyerek almıştır. Eskiden federasyon abi derdi. Öyle bir başkanı vardı. Hakkımda söylenenlere kırıldım. Tabi yüzüme söylenemedi hiçbir şey ama bakanlık yapmış, başkanlık yapmış, bıraktıktan sonra efsane diye anılan ve sonra yine başkanlığı kabul eden biri için bunlar hoş değildi. Trabzonlular bunu anlar bir tepki verir diye düşündüm ama olmadı. Sevdiklerinden eminim ama tepki olmayınca...

* Yönetim aday olurken verdiği sözleri tutamadı. Taraftar dernekleri söylüyor bunu. Yıldızların yeri dolmadı. Marcelinho alındı, yıldız olmadığı anlaşıldı. Yıldız alacaksak satılan yıldıza, Fatih’e oranla yıldız alınmalı. Yerini dolduramayacaksan satmak doğru değildir. Şimdi o ayarda bir tek Gökdeniz kalmıştır bana göre.

* Yönetimde herkes birbirinin kefilidir yaptıklarından dolayı. Ben yapmadım, o yaptı demek olmaz. Bütünlüğü korumak lazım. Herkes aklına geleni söylemez, oturulur, kulübün plan ve programı yapılır, politikası çizilir. Herkes birbirini sahiplenir. Suç varsa müşterektir. Ben bunda yokum diyemez kimse. Anlaşamıyorsanız gelmeseydiniz.

* Muhalefet acaba aday var mı diye endişe ediyor. Eskiden cazipti ama borçlar artınca sıkıntı oldu. Ben kendim gidersem olur ama şimdi bu kadar enayiliğin faturasını da ödemem doğru gelmiyor. Özverisini yapmış, cebinden para vermiş, hibe etmiş biriyim. Bir işaret versem dolacaklar buralara ama onların 2000 yılı sonunda yaptıklarını bildiğim için aynı duruma düşmem.

* Mevcut başkanın tarzını pek tutmuyorum. Silik bir kere... Yönetimine sahip değil gibi görünüyor. Yansıyan bu. Yani toplantı sonraları ortak bir açıklama duymuyorum. Farklı konuşmalar görüyorum hep. Burada dirayeti yeterli görünmeyen bir başkan var.

61OKTAY
08.05.2007, 11:17
sayın onursal başkanımız biraz ders vermezlermi sevgili başkanımız nuri albayrağa nerde nasıl konuşulur ve trabzon duruşu nasıldır diye.
adam her söylediğinde haklı çok sevmesekte
biz ağaydık bize abi derlerdi diyo ki doğru sayın başkanımız onursal başkanın dediği gibi bizi ağalıktan marabalığa getirmiştir ve bundan da utanmamaktadırlar.

coolank
08.05.2007, 11:29
Gelinen noktaya bakarsak Trabzonspor taraftarı aglasın mı gülsün mü ? aslında bu konuda da bir anket yapmak lazım ...gün geçmiyor 24 saat bitmeden yeni bir rezillik acizlik ortaya çıkıyor ..Allahtan medya bu aralar bizimle pek ilgilenmiyor yoksa hepten rezil olacaktık gerçi olacagımız kadar da olduk ya neyse ...

Şimdi bir yönetim düşünün, 2. başkanı kuvvetle muhtemel sert açıklamalar yapacak , şu an hali hazırda olan asbaşkan ben görevimin başındayım diyor gidersem bırakır giderim diyor başkan ise bu konuda herkes istifasını verdi yeni görev dagılımı yapacagım diyor hemen bunun ertesinde asbaşkan ben görevimin başındayım diyor ve son sahne BAŞKAN dan gene ses soluk yok ....bu olaylar çok yerde komedi diye degerlendirilip gülünür ama ne yazık ki bu olaylar TRABZONSPOR da oluyor ...artık daha yapışmayın koltuga anladık temmuzda seçim var ama alet ettiğiniz kurum TRABZONSPOR ..ezildiniz zaten bari altında kalmayın gidin kongreye gidin artık bu kadar rezalet yeter gün geçtikçe rezil oluyorsunuz ....

biz ne yapalım aglasak mı gülsek mi ? sanırım taraftar artık sinir hastası oldu ...

fındıkoğlu
08.05.2007, 11:33
* Madden Trabzon ipotek altına sokuldu. Trabzonspor küçültülmüş, bir kişinin himmeti altına girilmiştir. Yani böyle başkanlar aday olmuştur ve kazanmıştır. Ne zaman bağımsız olursa Trabzonspor, ne zaman federasyon oluşumunda etkin konuma geliyorsa o zaman büyüklüğünü de geri alır şampiyon da olur. Ama dediğim gibi Trabzonspor’a aday olanlar önce federasyonla anlaşıp geliyor. Federasyonun da hoşuna gidiyor. O da Trabzonluyum diyor, Trabzonsporlu olmasa da, rahat ediyor, koltuğunun altındaki kulüplerin sayısı artıyor. Trabzonspor’a himmet olmaz, ağalığa yakışmaz. Trabzon ağadır. Ağa bir kesimin ırgatlık yapması çok zordur. Trabzon yönlendiricidir, otoritedir, dediği yapılır. Karakterinde bu var

beni bu yazının en çok üzen noktası da buradır. nerden nereye gelmişiz. ağa iken sözümüz dinlenmez, kaale bile alınmaz olmuşuz.. çok yazık.
yokmu şöyle adam gibi bi başkanlık yapabilecek bir kişi trabzonda inanılır gibi değil. bana öyle geliyoki yavaş yavaş eriyoruz...

TSelif
08.05.2007, 11:33
Tarihte böyle bişey görülmüş müdür ya? Yeterince gergin geçirdiğimiz bir sezonun sonunda bari susunda iyice germeyin bizi :mad: