PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2007-2008 | Transfer Dosyası

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105

Kunji (AaB)
06.08.2007, 22:05
Well..

Let me tell you a bit about Rade Prica.

He was brought to AaB on a free transfer. AaB has a very good reputation in Scandinavia, and therefore he chose us.
As his stats in Rostock told, he was not thought of as a goalscorer, and therefore we was not expecting much.

In the previous season we played 4-4-2, with Rade Prica as an attacker next to a danish talent called Jeppe Curth. In the start of the season Prica scored 6 goals in the first 5 matches, which was very surprising to most of us, because he is not the typical goalscorer. But frem then on, he didn't score a single goal for the rest of the halfseason.
After the winterbreak he scored again, and suddenly he scored on everything single chance he got. He became the topscorer of the danish league with 19 goals in 32 matches.

Rade Prica is a strong player. He is not very fast but he has an incredible strength. He wins almost every headingduel, and he can receive the ball with his back against the goal an hold on to the ball until his teammates are available for a pass. Even when he didn't score in the first halfseason he was brilliant. He was always creating space and made great passes.
Furthermore he has a wild freekick. A bit like Carlos, he hits the ball so hard and has had some amazing freekicks last season.

This season he has scored 1 goal in the matches. However we have changed system and therefore he is our only attacker which is not ideal for him if he has to score goals.

Our Sportsdirector recently stated that if a club bid 3 million euro, he don't believe that he would say yes. He is without a doubt a brilliant attacker. If he will succeed in Turkey is hard to say, but he is to good for the Danish league.

If he goes, we will miss him very very much.

BTW. When he played in germany he played right wing, therefore he didn't score many goals. He can play all the offensive positions.

Travelair
06.08.2007, 22:11
Thanks for the info but don't worry Trabzonspor offers 1.2 million € yet

Takıma golcü olarak alınmadığından ama şaşırtıcı şekilde gol atmaya başladığından bahsediyor. 5 maçta 6 gol attıktan sonra ilk yarı sonuna kadar daha gol atamamış ama o zaman bile yararlı işler yapmış. Geçen sezon 2 forvetle oynamış takımı, Prica 19 gol atmış 32 maçta. Kaleye arkası dönük top aldığında iyi saklayıp arkadaşlarına pozisyon yaratabiliyormuş. Topsuz koşuları iyiymiş. Çok hızlı değilmiş ama çok güçlü fizik yapısından bahsediyor ve kafa topunda da üstünmüş. Frikiklerini Carlos'unkilere benzetiyor, sert vuruyormuş. Spor direktörleri 3 milyon € getirse bile bir kulüp, bırakmam diyormuş. Bir forvetli sisteme dönmüşler, bu sistemde gol atmak zorunda olduğundan zorlanabilir diyor
Almanya'da iken sağ kanat oynamış onun için gol atamadı diyor. Her atak pozisyonunda oynayabilirmiş

Oemer61
06.08.2007, 22:15
Well..

Let me tell you a bit about Rade Prica.

He was brought to AaB on a free transfer. AaB has a very good reputation in Scandinavia, and therefore he chose us.
As his stats in Rostock told, he was not thought of as a goalscorer, and therefore we was not expecting much.

In the previous season we played 4-4-2, with Rade Prica as an attacker next to a danish talent called Jeppe Curth. In the start of the season Prica scored 6 goals in the first 5 matches, which was very surprising to most of us, because he is not the typical goalscorer. But frem then on, he didn't score a single goal for the rest of the halfseason.
After the winterbreak he scored again, and suddenly he scored on everything single chance he got. He became the topscorer of the danish league with 19 goals in 32 matches.

Rade Prica is a strong player. He is not very fast but he has an incredible strength. He wins almost every headingduel, and he can receive the ball with his back against the goal an hold on to the ball until his teammates are available for a pass. Even when he didn't score in the first halfseason he was brilliant. He was always creating space and made great passes.
Furthermore he has a wild freekick. A bit like Carlos, he hits the ball so hard and has had some amazing freekicks last season.

This season he has scored 1 goal in the matches. However we have changed system and therefore he is our only attacker which is not ideal for him if he has to score goals.

Our Sportsdirector recently stated that if a club bid 3 million euro, he don't believe that he would say yes. He is without a doubt a brilliant attacker. If he will succeed in Turkey is hard to say, but he is to good for the Danish league.

If he goes, we will miss him very very much.

BTW. When he played in germany he played right wing, therefore he didn't score many goals. He can play all the offensive positions.

Thank you for all this informations. But don't worry our present isn't able to buy any player easily, he is allways thinking of MONEY!!!

6Şafak Aydın1
06.08.2007, 22:20
transfer falan beklemiyorum... bence beklememek de sihhat ve sinir sistemi bakimindan en sagliklisi

Oemer61
06.08.2007, 22:22
Arkadasin anlattigina göre bu Prica tek forvet olarak pek faydali olamiyormus. Eger alinirda Umut'la birlikte oynatilirsa faydali olur. Belki serbest vurustan gol atabilen birinede kavusmus oluruz böylece...

Emre B.
06.08.2007, 22:25
Arkadaş ne diyo tercübe edebilir misiniz?

Remzi
06.08.2007, 22:28
Travelair 2 mesaj üstte Tercümesini yaptı;)

Emre B.
06.08.2007, 22:29
Thanks for the info but don't worry Trabzonspor offers 1.2 million € yet

Takıma golcü olarak alınmadığından ama şaşırtıcı şekilde gol atmaya başladığından bahsediyor. 5 maçta 6 gol attıktan sonra ilk yarı sonuna kadar daha gol atamamış ama o zaman bile yararlı işler yapmış. Geçen sezon 2 forvetle oynamış takımı, Prica 19 gol atmış 32 maçta. Kaleye arkası dönük top aldığında iyi saklayıp arkadaşlarına pozisyon yaratabiliyormuş. Topsuz koşuları iyiymiş. Çok hızlı değilmiş ama çok güçlü fizik yapısından bahsediyor ve kafa topunda da üstünmüş. Frikiklerini Carlos'unkilere benzetiyor, sert vuruyormuş. Spor direktörleri 3 milyon € getirse bile bir kulüp, bırakmam diyormuş. Bir forvetli sisteme dönmüşler, bu sistemde gol atmak zorunda olduğundan zorlanabilir diyor
Almanya'da iken sağ kanat oynamış onun için gol atamadı diyor. Her atak pozisyonunda oynayabilirmiş

Ön liberoda veya stoperde oynaması tercihimizdir.

lopsang
06.08.2007, 22:41
Bu gün Bir yabancı forumda Danimarkada yaşayan bir Türk de Princa için Danimarka standartları için çok iyi, geçen sezon takımın elde ettiği başarıda kalecileriyle beraber en büyük katkı Pricanındı diyor. Trabzonda çok faydalı olacağını idda ediyordu.

Mayls
06.08.2007, 22:42
Ön liberoda veya stoperde oynaması tercihimizdir.

:D:D:D:D:D

sarman61
06.08.2007, 22:44
Bence yapılacak en iyi transfer Teknik Direktör transferi olacaktır. Tercihim yabancı olması

Vkgz
06.08.2007, 22:51
lig başladı yeni akıllarına geldi forvet almak.

Dogan
06.08.2007, 22:53
Bu yabancı arkadaş sakın bizim ömer rıza için yaptığımız gibi hemen satılsın diye işkembeden kesiyor olmasın.:)

oguzkoc
06.08.2007, 22:55
şu saatten sonra yapılacak en iyi transferler mehmet çakır ve hayrettin olur. bu yönetim dışarıya filan açılırsa son dakkada buldukları topçudan iş çıkmaz. ha bide belki prica fena değildir pek fikrim yok..

Emre B.
06.08.2007, 22:59
Yeni Tomas Jun vakası olabilir.

ayvaz
06.08.2007, 23:09
Şu koşulda takıma takviye yapılmayacağıda sizin hayalinizdir.

Bu takım ama orhan ama Prica bir takviye yapacaktır. Bu duruma son derece karşı olsamda klübün şu andaki eğilimi bu yönde. Sanki klübün transfer konusundaki yetkilisi gibi çok şey biliyormuşçasına böyle yersiz bir çıkış yapmanız anlamsız.

Ben burada önerdiğim oyuncuları Trabzon klübü yetkilileriyle değil taraftarlarla paylaşıyorum. Bunların bir çoğu alabileceğimiz oyuncular. Bunların bir çoğu yakın gelecekte avrupanın önemli yıldızları olmaya aday futbolcular. Trabzondan bir Shevchenko , İbrahimovic geçecekse onu 18-19'unda almalısınız.
iyi güzelde kardeşim biz yönetici değiliz yetkilide peki bunları alacak adamlar bilmiyomu bunların gelecek vadettiğini. Ki bilseler nolur bu yönetim değilmi geleceği parlak olan stepanov'u satan. bide bi oyuncu vaat edebilir gelecekte star olabilir aam herşeyden önemlisi trabzon a ayak uydurmalı tek.dir. ele anlaşabilmeli yada t.d. o oyuncuyu benimsemeliki yıldız olsun. ama bunu bu yönetimin yapacağını hiç sanmıyorum. Bende isterim çok isterim senin dediğin niteliklerde transferlerden en az bitanesinin yapılmasını ama .......... tam buna göre ata sözümüz var amma ayıp olur

Travelair
06.08.2007, 23:17
Ya birisi çıkıp da "Stepanov'u bire aldık dörde sattık. Trabzonspor'un marka olduğunu ispat ettik" diyorsa bana ancak yuh demek düşer. Hatta herhalde bu sözün bittiği yerdir

Serdar A
06.08.2007, 23:18
http://www3.ndr.de/container/ndr_style_images_default/0,2299,OID3699878,00.jpg

Geçen yıl Hansa Rostock ile 26 maça çıkan , henüz 20 yaşındaki genç yıldız adayımız
Her iki ayağınıda iyi kullanabilen ve çok iyi frikiklerini bildiğim orta sahanın ortasında oyun kurucu olarak görev yapan Zafer Yelen.

Çok izleyemedim ama oldukça teknik ve oyun zekası üst düzeyde bir oyuncu olduğunu söyleyebilirim.

Aramızda Almanyada yaşayanlar var. Mutlaka içlerinde Hansa Rostock'u iyi takip edenleri vardır .

Fikir sahibi olanlar bu genç yıldız adayımızdan bahsederse çok sevinirim.

poetricus
06.08.2007, 23:25
Ya birisi çıkıp da "Stepanov'u bire aldık dörde sattık. Trabzonspor'un marka olduğunu ispat ettik" diyorsa bana ancak yuh demek düşer. Hatta herhalde bu sözün bittiği yerdir

Ben üzerime düşeni yapayım, sevgili Travelair:
YUH!

Mehmet Fatih Yavuz
06.08.2007, 23:28

bunu söyleyen zat-ı muhtereme bi yuuuuh da ben çekeyim..

Şuşoğlu
06.08.2007, 23:30
mısafırdım yuhh cekmek ıcın aktıf oldum
yuhhh ki ne yuhhh............

cemka
06.08.2007, 23:48

YUH yetmezki bunlara...anlamazlarki arkadaş...
En iyisi bir güzel küfür edelim... Nede olmasa Basın sözcüsü olan dingil çıkar başlar ağlanmaya...
Eleştirin ama küfretmeyiiin...
Siz aslında başka bir şey istiyorsunuz, ama ne yapalım halden anlayan yok...

Murat Hızal
06.08.2007, 23:56
Benim de cezam yeni bitti YUH çekeyim daha fazla ileri gitmeyeyim:)

Kunji (AaB)
06.08.2007, 23:57
By the way..

Someone said that mentality was very important.

Rade Prica has quite the temper, and he argues a lot with both the referees and the opponents. He plays his game very roughly, but he can take som punches to. The defenders in the Danish league praise him because plays hard, but he also accepts that the defenders plays hard. He does not throw himself and try to fake a freekick. He would rather lose a leg than go down :D

Unfortunately he gets a lot of yellow cards because the danish referees does not tolerate that he argues with everyone and they are very aware of all the new stupid FIFA-rules; don't celebrate goals, don't touch the ball after the whistle etc.

Erdal
06.08.2007, 23:59

Aynı birisi yaklaşık 1 ay önce şöyle demişti ; " ferhat ın futbolundaki olağanüstü gelişme hoca-futbolcu diyaloğunun ne kadar önemli olduğunun ispatıdır" ve eklemişti "ferhatı çok beğeniyorum" bunu diyen zat -ı muhteremin geçen yıl ligi çok zevkli bulduğunu da hatırlatmak lazım tabi ....

poetricus
07.08.2007, 00:22
Unfortunately he gets a lot of yellow cards because the danish referees does not tolerate that he argues with everyone and they are very aware of all the new stupid FIFA-rules; don't celebrate goals, don't touch the ball after the whistle etc.
That's is so bad. Our cocah hates forward who gets yellow or red card. If Rada will come here and gets red card our master of mentality blames him to betray. Oh my God. This must be a bed dream...

I'm curious about Rada is a strenght player not? Our trainer allways prefer wretslers.

Onur
07.08.2007, 00:38
Abi ne diy bizim ajan :D YArısını anladım diğer yarısı gözümün içine bakay :)

sbay
07.08.2007, 00:40
eğer bir önceki sayfada denildiği gibi prica tek forvette başarılı olamıyorsa alınmasının hiç bir mantığı yok...sonuçta ziya hoca onuda tek forvet oynatacaktır

Mayls
07.08.2007, 00:41
Abi ne diy bizim ajan :D YArısını anladım diğer yarısı gözümün içine bakay :)

Su bizim alacagimiz adam hakemlere fazla itiraz ediyormus ve cok kart görüyormus anladigim kadariyla. Yani mantaliteye biraz ters gibi

Mehmet Fatih Yavuz
07.08.2007, 01:07
hayırdır burada lisan değişimi mevcut..:)

Harun-61
07.08.2007, 01:10
http://www3.ndr.de/container/ndr_style_images_default/0,2299,OID3699878,00.jpg

Geçen yıl Hansa Rostock ile 26 maça çıkan , henüz 20 yaşındaki genç yıldız adayımız
Her iki ayağınıda iyi kullanabilen ve çok iyi frikiklerini bildiğim orta sahanın ortasında oyun kurucu olarak görev yapan Zafer Yelen.

Çok izleyemedim ama oldukça teknik ve oyun zekası üst düzeyde bir oyuncu olduğunu söyleyebilirim.

Aramızda Almanyada yaşayanlar var. Mutlaka içlerinde Hansa Rostock'u iyi takip edenleri vardır .

Fikir sahibi olanlar bu genç yıldız adayımızdan bahsederse çok sevinirim.

Hamit ve Halil Altintop ne kadar degerli ise, Zafer'de gelecek yil okadar olacak...

bu cocugu Ünal'a benzetiyorum...ahh ke$ke alabilsek !!!

bu arada Balaban, Zagrep ile anla$mi$...

Mehmet Fatih Yavuz
07.08.2007, 01:14
biz öyle yıldız falan almayalım..
bize fazla..
yıldız adayı bile istemez..
wrestler tercihimizdir:D
ama yaşı 28-29 dan fazla olmalı..
gençler bizim hocaya ters..

Özkan Erdem
07.08.2007, 01:15
Thanks for your answer Kunji. Mentality was my question because Our coach always talk about the importance of mentality, high work rate etc.. Ziya Dogan's nickname is Mentality.

poetricus
07.08.2007, 01:17
Abi ne diyor bizim ajan? Yarısını anladım, diğer yarısı gözümün içine bakıyor?

Şu bizim alacağımız adam hakemlere fazla itiraz ediyormuş ve çok kart görüyormuş anladığım kadarıyla. Yani mantaliteye biraz ters gibi.

"Yeri gelmişken…
Bazıları mantalitenin çok önemli olduğunu söyler.
Rade Prica’nın hakemlerle de rakiplerle de oynamayı seven bir mizacı vardır. Çok sert oynar ama bazen yumruklanabilir. Danimarka’daki savunma oyuncuları onu, sert oynadığı için överler ama o da defans oyuncularının sert oynadığını iddia eder. Kendini yere atıp uyduruk serbest vuruşlar almaya kalkışmaz. Yere düşmektense bir bacağını feda eder.

Maalesef çok sarı kart görür. Çünkü Danimarkalı hakemler herkesle münakaşa etmesine müsamaha göstermezler. Fifa’nın bütün yeni aptal kurallarından haberdardırlar; golü kutlama, düdükten sonra topa vurma, vs."

poetricus
07.08.2007, 01:19
Ziya Dogan's nickname is Mentality.
I'm gettin laughing crisis!

Mehmet Fatih Yavuz
07.08.2007, 01:23
mentality......
this word make me seriously nervous man........

şimdi sayacam mantalitesine...:)

illogical bold..................

poetricus
07.08.2007, 01:26
mentality...
this word make me seriously nervous man....
Me too man.

Mehmet Fatih Yavuz
07.08.2007, 01:29
ziyadan bahsederken "kahretsin:)" anlamına gelen meşhur sözcüğü kullanmadan ne kadar dayanabilirim bilmiyorum:D

Kunji (AaB)
07.08.2007, 09:25
Hi again :D

Rade Prica gets a lot of stupid yellow card. He gets them for throwing the ball away and arguing with the referee. However, last season he managed to learn how to control himself and therefore he didn't get so many unnecessary cards. But in this season we have had a lousy start in the Danish League and therefore he has been a bit irritable. And at the same time we have had some referees that for some reason has been very much after him, and he has been shown some cards for nothing :rolleyes:

Concerning wither Rade is a strong player. You can be sure that if you get Rade Prica, your opponents defence will hate to play against him. He uses his body a lot, and he uses his elbows a bit, but not he is not violent. As mentioned our oppentent give him credit because he doesn't mind the defenders give him an elbow og wrestles him, because he does the same to them. As I said: He would rather lose a leg being tackled than throw himself down and try to fake a freekick :) He is a BIG and STRONG player. He is not that technical, but he can hold on to the bold like no one else. He reminds me a bit of Eidur Gudjohnson. Big, not that techinal, a fighter, can hold on to the ball, and even though he isn't the big dribler, he always gets through the defense :alkış:

MarceloTS
07.08.2007, 09:33

Rade Prica gets a lot of stupid yellow card. He gets them for throwing the ball away and arguing with the referee. However, last season he managed to learn how to control himself and therefore he didn't get so many unnecessary cards. But in this season we have had a lousy start in the Danish League and therefore he has been a bit irritable. And at the same time we have had some referees that for some reason has been very much after him, and he has been shown some cards for nothing :rolleyes:

Concerning wither Rade is a strong player. You can be sure that if you get Rade Prica, your opponents defence will hate to play against him. He uses his body a lot, and he uses his elbows a bit, but not he is not violent. As mentioned our oppentent give him credit because he doesn't mind the defenders give him an elbow og wrestles him, because he does the same to them. As I said: He would rather lose a leg being tackled than throw himself down and try to fake a freekick :) He is a BIG and STRONG player. He is not that technical, but he can hold on to the bold like no one else. He reminds me a bit of Eidur Gudjohnson. Big, not that techinal, a fighter, can hold on to the ball, and even though he isn't the big dribler, he always gets through the defense :alkış:

thanks for informations

bu adam alınacak heralde hiç gündemden düşmüyor bugün belli olur heralde

Koray
07.08.2007, 09:35
bu yabancı uşak bizi kandırmıyosa bnde bişe bilmiyorum bu kesin o klübün yöneticisi falandır:D

Tiko18
07.08.2007, 09:45
bu yabancı uşak bizi kandırmıyosa bnde bişe bilmiyorum bu kesin o klübün yöneticisi falandır:D

bencede bize gagalamaya çalışıyo Pricayi. Taraftarda olabilir bizde celallettin, hüseyin, hasan , keceli, ferhat ve jeff icin aynisini yapabiliriz:)

Ali İhsan
07.08.2007, 09:46

Bence de buldular bir enayi, satıyorlar. Campbell da Lange de Jun da geldikten bir önceki sene gol kralı olmuşlardı, bize gelip küfür yeme kralı oldular gittiler...

champions
07.08.2007, 09:47
Gudjohnsen'e benzemek mi?:o Kalsın istemez yaw:)
Teknik olmayan vücudunu kullanan bi oyuncu Yeterince topla ilişkisi olmayan oyuncumuz var Bize hem basit hem zor golleri atabilecek bi oyuncu lazım
Z.D'nin niye istediği de anlaşıldı bu arada "Fighter":rolleyes::D

ErtuGrul
07.08.2007, 09:48
Okadar ozellileri olan bi adam deyilmis..bosuna kart goruyormus...teknik bir oyuncu deyilmis..godjansenie benzetiyormus...guclu bir fiuzigi varmis..topla defansi gecebiliyormus...vs..vs..vs...

gerçekefsane
07.08.2007, 09:48
bmnin ünü sınırları aşmış. ben ingilizce biliyomda,bilmeyen gençlerde okuması için ingilizce yazdığınızın Türkçesinide yazın :)))

bakıyom sizde mantaliteyi değiştirmeye çalışıyosunuz :D

poetricus
07.08.2007, 10:01
Alelacele tercümesi burada. Üstünkörü yaptım. Ufak tefek ahatalar olabilir. Ama idare edin.

"Tekrar Merhaba,
Rade Prica aptalca çok sarı kart görür. Onları topu uzaklara vurduğu ve hakemlerle münakaşa ettiği için görür. Fakat geçen sezon kendini kontrol etmeyi öğrendi ve bu sebeple pek fazla gereksiz kart görmedi. Ama bu sezon Danimarka Ligi’nde çok kötü bir başlangıç yaptık ve o da bu yüzden biraz sinirliydi. Aynı ama bazı sebepler yüzünden ona durup dururken kart gösteren bazı hakemlerimiz vardı.

Rade sindirilmesi güç bir oyuncu. Rade Prica’yı alırsanız, rakip savunma oyuncularının ona karşı oynamaktan nefret edeceğinden emin olabilirsiniz. Sıkça vücudunu, ara sırada dirseklerini kullanır ama sert bir oyuncu değildir. Rakibimiz söylediği gibi kendisine itibar bahşedilmiştir çünkü defans oyuncularının kendisini itip kakmasına aldırış etmez, zira aynısını o da onlara yapar. Söylediğim gibi: Kendini yere atıp uyduruk bir serbest vuruş kazanmaktansa bir bacağını kaybetmeye razı olur. O büyük ve güçlü bir oyuncudur. Teknik bir oyuncu değildir ama dayanıklı ve kimsenin olmadığı kadar gözü pektir. Bana biraz Eidur Gudjohnson’i hatırlatıyor. Büyük ama teknik değil, büyük bir driplingci olmasa dahi top sürebilen, defansı bozabilen bir savaşçı."

Son satırlara dikkat edin!

gerçekefsane
07.08.2007, 10:03
Poetricus ustad sağolasın

resmi sitedeki 40. yıl mesajımız için ne diyosunuz :)) damardan girmişler

40. Yıl Mesajı

Kavgayı ağacın yaprağına yaz,
Sonbahar gelsin, yapraklar kurusun, diye.

Öfkeyi, bir bulutun üzerine yaz,
Yağmur yağsın, bulut yok olsun, diye

Nefreti, karların üzerine yaz,
Güneş açsın, karlar erisin, diye

Ve dostluk ile sevgiyi, yeni doğmuş bebeklerin yüreğine yaz,
Onlar büyüsün, dünyayı sarsın diye"

poetricus
07.08.2007, 10:08
Thank you very much for information Kunji,

Big, not that techinal, a fighter, can hold on to the ball, and even though he isn't the big dribler, he always gets through the defense!
I think our coach will like him so much. Ziya Dogan believe that "no technical player no cry!"

A.Gökhan AKIN
07.08.2007, 10:09

asılnda bu kunji yi transfer etsek ziyo doğan yerine belliki futbolcununu neler yapabileceğini onadan daha iyi biliyor hem yaşıda genç :))

A.Gökhan AKIN
07.08.2007, 10:10
Poetricus ustad sağolasın

resmi sitedeki 40. yıl mesajımız için ne diyosunuz :)) damardan girmişler

40. Yıl Mesajı

Kavgayı ağacın yaprağına yaz,
Sonbahar gelsin, yapraklar kurusun, diye.

Öfkeyi, bir bulutun üzerine yaz,
Yağmur yağsın, bulut yok olsun, diye

Nefreti, karların üzerine yaz,
Güneş açsın, karlar erisin, diye

Ve dostluk ile sevgiyi, yeni doğmuş bebeklerin yüreğine yaz,
Onlar büyüsün, dünyayı sarsın diye"

bunu millet eskiden cep telefonlarına mesaj diye yolluyorlardı. zaten iddiaya göre sayın başkanımız taraftarlırımızı cep telefonlarına bu mesajı yollayacakmış yenildiğimiz maçlardan sonra...... :))

ErtuGrul
07.08.2007, 10:11
Thank you very much for information Kunji,

I think our coach will like him so much. Ziya Dogan believe that "no technical player no cry!"

And no gool no cry..

ErtuGrul
07.08.2007, 10:13
Bu adam tam ziyaya gore degansif ozellikleri olan forvet..

Koray
07.08.2007, 10:14
Gudjohnsen'e benzemek mi?:o Kalsın istemez yaw:)
Teknik olmayan vücudunu kullanan bi oyuncu Yeterince topla ilişkisi olmayan oyuncumuz var Bize hem basit hem zor golleri atabilecek bi oyuncu lazım
Z.D'nin niye istediği de anlaşıldı bu arada "Fighter":rolleyes::D

gudjohnsen'e mi benzetiyomuşş yok yawww..madem ona benzetiyo ne diye orada burada pazarlıyomuş onu bi sorsana ona..

poetricus
07.08.2007, 10:18
Suç Yattara'nın!

Başkan yardımcısı İbrahim Baturoğlu: Famagusta maçında da takımı yakan odur Ama o anons edilince tribünlerin ayakta alkışlamasını anlamak mümkün değil.
YALNIZ BIRAKTI
Trabzon Başkan Yardımcısı İbrahim Baturoğlu, sezon açılışında taraftarın yuhaladığı Ziya Doğan'a sahip çıktı. Baturoğlu, Yattara'yı kastederek "Yuhalanması gereken, Galati maçında takımı yalnız bırakarak elenmesine neden olan kişidir" dedi.

Ömer Gidiyor, Prica Geliyor başlıkları açılıyor ama giden Yattara olmasın. Yukarıdaki sözler bir yöneticinin kendi futbolcusu hakkında sarf ettiği sözlerdir. Ve ne yazık ki o yönetici bizim başımızda bulunuyor. Koyulaştırdığım yerlere dikkatle bakar mısnız lütfen.

Jefferson, Musampa ve Jun kalır da Yattara giderse hiç şaşırmayın.

EmrahYalçınalp
07.08.2007, 10:29
Aslında Baturoğlu hiç konuşmasa millet zaten söylediklerine paralel şeyler düşünüyor. Evet, Yattara hiç masum değil. Zaten o yüzden sahip olduğu inanılmaz yeteneklere rağmen Trabzonspor'da oynuyor, ve öyle de kalacak gibi. Ama bunu söylerken ZD'la bağdaştırıyorsan hiç konuşma da millet gerilmesin.

Yönetimin ZD'ın arkasında durma gerekçesini bu yolun daha az para gerektirmesi olduğunu düşünüyorum. Her yönetim kendisinden az para eden oyuncular istenmesinden memnun olur. Ama artık arkasında duran yönetimle beraber gidecekler gibi duruyor. Toplumsal hareketlerin önünde ne zaman durulmuş ki şimdi de durulabilsin?

Bu arada ben artık ZD'ı başarısız olduğu için değil, kontrolü kaybettiği için istemiyorum. Aynı şey yönetime de bulaşmış gibi...

poetricus
07.08.2007, 10:32
Hocam,
Her zamanki gibi doğru tespitler. Yalnız birlikte gideceklerinden, hata birinin gideceğinden bile pek emin değlim. Bir de Yattara'nın bizde kalacağına dair ciddi kuşkularım var.

Benim gibi pekçok kişinin Yattara'ya hala sempatiyle bakmasının kanaatimce iki sebebi var:
1. Teknik özellikleri olan bir oyuncu. Bu oyuncuların sayıları da gittikçe azalıyor. Bunun pekçok açılımı var ama teferruata gerek yok.
2. Doğru dürüst oynatılmamasının ve onun yaptığı disiplinsizliklerin aynısını hatta daha fazlasını yapanlara sahip çıkıldığı halde onun cezalandırılarak taraftar nezdinde bir nevi mağdur duruma düşürülmesi. Mükafat ve mücazaatı eşit dağıtan bir hoca ve yönetimin olduğu bir ortamda herhalde ikinci maddenin hiçbir geçerliliği olmazdı.

champions
07.08.2007, 10:50
Z.D ne zaman kontrolü sağlayabilmiş ki?
Hayatımda bu kadar göreviyle alakası olmayan,adaletsiz,samimi olmayan,yalan söyleyen,en büyük benim havalarında ,sürekli birilerinin onun kuyusunu kazdığını söyleyen,korkak, gerçeklerden uzak kendi mental hayal dünyasında yaşayan ,aynı yanlışları onlarca kez tekrarlayabilecek kadar kör olan bi kişi görmedim (Kusura bakmayın konuyla ilgisiz oldu)

Sefaenes
07.08.2007, 10:58
bu yönetim transfer mransfer edemez. Sivas macina sonra birakiyorlar o maci alirsak gerek yok diyecekler kaybedersek taraftar istiyor diye transfer etmeyiz derler. Ya bunlar taraftar icin degilde kime edecekler onu merak ediyorum.´Taraftar olmazsa takim olmaz takim olmazsa taraftar olmaz bunu bilmiyorlar bu zavalli yönetim

smertkan
07.08.2007, 11:20
Yattara forumda en çok konuşulan isimlerden oldu, bir dönem onun şahsi oyununun takımı bozduğunu düşünenlerdenim çünkü diğerleri topu ona atınca hucumdan düşüyorlardı. Ama Ziya hoca öyle bir takım kurduki 7 kişi savunuyor 3 kişi hucum ediyor.Toplu hucum Toplu savunma beklerken gol atmamız bireysel yeteneklere kaldı böyle oluncada kötü sonuçlarda iyi sonuçlarda bireysel yetenklerin oldu.

Biraz daha açarsak;
1.Ziya Doğanın Oynattığı futbol tamamen mücadele üstüne kurulu güce dayalı olunca faul yapılmasıda farz oluyor.

2.Ziya hoca Kendi Gölgesi ile kavga edecek kadar ruh sağlığını yitirmiş durumda.Hatırlayın TS den ilk ayrılışının sebebi neydi bu takıma Transfer yapılmıyor olmuştu.O takım bundan kötü takım değildi.Ama Şimdi pısıyor bırakın oyuncu alınmasını stefanov gidiyor ses yok.Stoper istiyorum diyor Stoper gidiyor yerine Tolga geliyor. sesini bile çıkaramıyor.Kariyerindeki son yükselişe geldi ve artık inişe geçeçek buda onu hepten pisikolojik dengesiz yapıyor. Bakalım çok güvendiği Cellaeddin ayman onu kurtarabileceklermi.

3.Sahada okadar savunmacı ve kesici var ve bunlar hucuma katılmadıklarından yada katılamadıklarından hucumcular ortasahadan top alıp tek başlarına rakip savunmayı geçip gol pası yapmaya çalışıyorlar.Tabi bu arada yedikleri tekmeden kaybettikleri toptan sinirleniyorlar Ceyhun a dikkat edin.Tüm sorumluluğu üstünde olduğunu hisseden adam yapamayınca hepten kopuyor.

4.Defanstan o kdar kötü toplar çıkıyorki hucumcular topu almak içinde enerjilerinin yarısını harcıyorlar.Çıkan her top geri döndüğü içinde oyundan düşüyorlar.

5.sahada o kadar maçı seyreden arkadaşı olan topçu ister istemez disiplinden uzaklaşıyor.Otelul Galati maçında Şehzade Celaleddin ve Vezir ayman maçı seyredip durdular Ziya hocada onları.Böyel oluncada takım içerisindeki arkadaşlık kurulacağına olanda bozuluyor.Bir tarafta Ziyanın adamları bir tarafta onların arasına giremeyenler.

6.yeri gelince rencide ettiğiniz adamı sahaya kurtarıcı olarak sürüyorsunuz.

Hatırlaryın BJK samsun maçı vardı hani şu 7 kişi ile biten ve bjk 8 puan gerisindeki fb in şampiyon olduğu sene BJKya 4 sene kaybettiren maç, sahada sarı kartlar gezerken Lucecu seyretti ve takımı hepten gerdi, oysa Erdoğan arıca sinirlenen oyuncusunu 44. dakikada oyundan aldı.Otelul galati maçında Ceyhunu hangi akla hizmet sahada tuttu.Eğer hakem Ceyhunu atsaydı ki süper ligde kesin atılır.Bu gün yattara ve Ceyhun denilmeyecekmiydi?

stichus
07.08.2007, 11:34
burada türkçe ikinci dil olmuş, maşaallah!
:)
prica hocanın kimseden etkilenmeden menejer falan karıştırmadan bulduğu beğendiği ve şimdi de alınması için herşeyiniortaya koyduğu bir isim..
ben pek bir şey anlamadım izlediklerimden.. ayrıca arkadaşın buraya yazmasının nasıl mümkün olduğundan başlayan bir sürü sorularım var kafamda..
ben de pazarlanmaya çalışıldığını düşünüyorum açıkçası..
umarım yanılırım ama bana ferhatın hasanla ve keçeliyle karıştırılmış bir ersen modeli gibi geldi..
hiç beğenmedim, hiç.. günahı vebali hocamızın boynuna ama adam süper golcü çıkar sırtımda taşırım hocayı da kendisini de, o ayrı!

poetricus
07.08.2007, 11:39
Burada Türkçe ikinci dil olmuş, maşaallah!
Danimarkalılar Türkçe öğrenir öğrenmez tekrar birinci dil olacak, merak etmeyin.

Prica Hoca'nın kimseden etkilenmeden menejer falan karıştırmadan bulduğu, beğendiği ve şimdi de alınması için her şeyini ortaya koyduğu bir isim...
Niye acaba?

Umarım yanılırım ama bana Ferhat'ın Hasan'la ve Keçeli'yle karıştırılmış bir Ersen modeli gibi geldi...
Sorumun cevabı buradaymış, özür dilerim.

gerçekefsane
07.08.2007, 11:49
@stichus

bu senede kalemiz boşmu olcak. sol taraf celalleddine kaldı desene :)

Ertan 51
07.08.2007, 11:51
ömer rıza ingiltereye keçelide hayrettin transferinde sivasa verilirse vasat topçu sayımız azalır bunada şükür deriz ne yapalım.darısı celo,ferat,musa ve ahmetlere inşallah.

Murat Altun
07.08.2007, 12:00
21828 mesaj 874 sayfa olmuş ve ve tarftarı sevindirecek bir tane transfer yok

kapatın abi bütün başlıkları sadece yönetim ve ziya defolun başlığı kalsın onlar gidince yeni başlık lar yeni umutlar açarız

Travelair
07.08.2007, 12:08
Marcelinho: Ondan en iyi sol kanatta faydalabiliriz
Szymek: Zaten sorunluydu
Musampa: Disiplinsiz
Yattara: Milyon dolarlık oyuncu yaptım
Stepanov: Bu adamı Chelsea istiyorsa ben de toptan anlamıyorum
Sol Bek: Çok memnunum, inanmazsanız laktat testlerine bakın
Sol kanat: Ben orayı hal ederim
Kale: Bu saatten sonra faydası olmaz
Forvet: Prica da Prica Prica da Prica

Sonuç?

Tolga, Ayman, Ferhat, Hasan, Hüseyin, Erdinç, Çağdaş, Celaleddin, Keçeli banko

gerçekefsane
07.08.2007, 12:13
Sonuç?

istasyon ihalesi olmadanda transfer olmaz.

bilen sölesin teknik direktör gönderilirse büyük tazminatmı ödeyeceğiz.;)

Bana bir masal anlatsalar, içinde üç önlibero, transfer bide istikrar olsun andersen masallarda olursa bana fazla gelir ona göre :D:D

alideniz
Fatih Tekke'yi satıp, yerini dolduracak bir forvet almayan, Lazaroni gibi bir şovmeni getirip takımı rezil eden,yabancı transferinde komik duruma düşen,taraftarın bunca çağrısına rağmen istifa etmeyen bu yönetimin amacı nedir çok merak ediyorum.Ben laz uşaklarıyla dolu,kaliteli yabancılarla takviye edilmiş,yenilsede giydiği şanlı formanın hakkını veren, milyon dolarların peşinde koşmayan mütevazı bir takım istiyorum! İstanbul'dan takımı yöneten bir yönetim hiç istemiyorum! Yeter bıktık artık her sene hüsranla bitiyor.Lig başlayacak adamlar yabancı transferi yapıyor! her sene böyle oluyor son dakika futbolcu alınıyor! Sanki bilgisayarda menejerlik oyunu oynıyorlar! Bu adam geldikten sonra kötü oynayıncada ; yok ortama ve takıma alışacak,yok eksikleri var... Ama yinede helal olsun bizim taraftar kadar vefalı taraftarda bulamazlar! senelerdir bir hiç uğruna bu takıma destek veriyoruz.Benim cennet memleketim sağolsun ölene kadar ölümüne TRABZONLUYUZ!!!!!!!!!

sbay
Porto mu, darphane mi?..

http://www.dakka90.com/files/andersonporto.jpg

Mavi-Beyazlılar'ın Jose Mourinho döneminde peş peşe UEFA Kupası’nı ve Şampiyonlar Ligi’ni kazanması, hem bu kulübün hem Portekiz’deki diğer takımların futbolcu ihracatını patlattı...
Porto, sadece bu yıl Pepe-Anderson-Carlos Alberto üçlüsünü 60.8 milyon Euro’ya sattı.:alkış::alkış::alkış:
PARASI ve şöhreti bol Avrupa’nın büyük kulüplerinin yeni futbolcu kaynağı Portekiz oldu. Avrupa kıtasının en batısında yer alan 92 bin 391 kilometre kare yüzölçümüne sahip 11 milyon nüfuslu bu küçük ülke, son dönemde yetiştirdiği yıldız futbolcularla adından söz ettiriyor. Türkiye’nin 7’de 1’i kadar nüfusa sahip Portekiz, sadece son dört yılda Avrupa’nın 3 büyük ligine sattığı futbolculardan yaklaşık 250 milyon Euro para kazandı.
1980’lerde Hollanda
Real Madrid, Barcelona, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Arsenal, Milan, Juventus, Inter gibi zengin kulüpler, milyonlarca Euro dolu kasalarını 1980’li yıllarda genelde Hollanda’dan yetişen yıldız veya yıldız adayı futbolcular için açardı. Bu trendde futbolcu satışından en çok para kazanan kulüp, Marco Van Basten, Ruud Gullit, Frank Rijkaard ve Ronald Koeman gibi efsaneleri keşfedip dünya futboluna armağan eden Ajax oldu.
1990’larda Fransa
1990’lı yılların ortalarından itibaren bayrağı Fransız kulüpleri aldı. Bordeaux (Zinedine Zidane, Sylvain Wiltord), Monaco (Lilian Thuram, Thierry Henry, Fabian Barthez), Auxerre (Laurent Blanc), Cannes (Patrick Vieira) ve Marsilya (Marcel Desailly) kulüpleri, birer yıldız haline getirdikleri futbolculardan hatırı sayılır paralar kazandılar.
Ve Portekiz sahnede
2004 yılından itibaren sahneye Portekiz kulüpleri çıktı. Bu ülke daha önce de Avrupa’nın zengin kulüplerine arada sırada yıldız oyuncular satıyordu; Luis Figo, Rui Costa, Nuno Gomes gibi... Fakat Jose Mourinho yönetimindeki Porto’nun, önce 2003’te UEFA Kupası’nı, ardından 2004’te Avrupa Şampiyonlar Ligi’ni kazanması, Portekiz’in futbolcu ihracatını patlattı.
En çok kazanan Porto
Sadece Porto, 2004 ve 2005 yıllarında Avrupa’nın devlerine sattığı yıldız futbolculardan 100 milyon Euro’nun üzerinde para kazandı. Mavi beyazlı kulübe altın çağını yaşatan Jose Mourinho, Chelsea’ye giderken, beraberinde götürdüğü Ricardo Carvalho-Paulo Ferreira ikilisine bir çırpıda 50 milyon Euro saydırdı. Bu oyuncuların yanı sıra, Deco 18 milyon Euro’ya Barcelona’ya satılırken, Maniche de 16 milyon Euro’ya Dinamo Moskovalı oldu.
S.Lizbon ikinci sırada
Aynı dönemde Costinha, Pedro Mendes ve Luis Fabiano gibi futbolcuları daha düşük rakamlara satan Porto, 2006’da da Brezilyalı Diego’yu 6 milyon Euro’ya Werder Bremen’e gönderdi. İçinde bulunduğumuz 2007 yılında futbolcu satışından en çok para kazanan kulüp yine Porto oldu. Üç Brezilyalı; Pepe (28 milyon Euro, R.Madrid), Anderson (25 milyon Euro, M. United) ve Carlos Alberto (7.8 milyon Euro, W.Bremen) kulübün kasasına tam 60.8 milyon Euro para girmesini sağladı. Porto’nun futbolcu satışından son 3 yılda kazandığı toplam para ise 165.8 milyonEuro’yu buldu.
Porto’nun ardından, futbolcu ihracatından en çok para kazanan kulüp Sporting Lizbon. 2003 yılında Cristiano Ronaldo’yu 30 milyon Euro’ya Manchester United’a satan yeşil beyazlı kulüp, bu yıl da Brezilyalı golcüsü Nani’yi tam 24 milyon Euro’ya yine aynı takıma verdi. Portekiz’in bir başka büyük kulübü Benfica da, geçtiğimiz günlerde Simao Sabrosa’yı 20 milyon Euro artı iki futbolcu karşılığında A.Madrid’e sattı.
NEDEN PORTEKİZ?
SON dönemde yıldız futbolcuların Portekiz’den çıkmasının birkaç nedeni var... En önemlisi, ülkenin köklü bir futbol geleneğine sahip olması. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcuları arasında yer alan Eusebio’yu yetiştiren Portekiz’deki kulüpler, gerek yönetim, gerekse alt yapı açısından üst düzeyde. Bunun yanı sıra, dünyanın en yetenekli futbolcularının çıktığı Brezilya’nın, Portekiz’in eski bir sömürgesi olması, bu ülkedeki kulüplere büyük avantaj sağlıyor. Brezilya’da yetişen futbolcular, aynı dili konuştukları için ve yerli statüsünde oynama şansı buldukları için, Avrupa’da ilk olarak Portekiz kulüplerini tercih ediyor. Sambacılar bir yerde Porto, Sporting Lizbon ve Benfica gibi takımları, Avrupa’nın dev kulüpleri öncesi bir atlama taşı olarak kullanıyorlar.

stepanovda 2 sene sonra böle bir transfer gerçekleştirirse kimse şaşırmasın

cuneytr
07.08.2007, 12:17
Porto mu, darphane mi?..

http://www.dakka90.com/files/andersonporto.jpg

Mavi-Beyazlılar'ın Jose Mourinho döneminde peş peşe UEFA Kupası’nı ve Şampiyonlar Ligi’ni kazanması, hem bu kulübün hem Portekiz’deki diğer takımların futbolcu ihracatını patlattı...
Porto, sadece bu yıl Pepe-Anderson-Carlos Alberto üçlüsünü 60.8 milyon Euro’ya sattı.:alkış::alkış::alkış:
PARASI ve şöhreti bol Avrupa’nın büyük kulüplerinin yeni futbolcu kaynağı Portekiz oldu. Avrupa kıtasının en batısında yer alan 92 bin 391 kilometre kare yüzölçümüne sahip 11 milyon nüfuslu bu küçük ülke, son dönemde yetiştirdiği yıldız futbolcularla adından söz ettiriyor. Türkiye’nin 7’de 1’i kadar nüfusa sahip Portekiz, sadece son dört yılda Avrupa’nın 3 büyük ligine sattığı futbolculardan yaklaşık 250 milyon Euro para kazandı.
1980’lerde Hollanda
Real Madrid, Barcelona, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Arsenal, Milan, Juventus, Inter gibi zengin kulüpler, milyonlarca Euro dolu kasalarını 1980’li yıllarda genelde Hollanda’dan yetişen yıldız veya yıldız adayı futbolcular için açardı. Bu trendde futbolcu satışından en çok para kazanan kulüp, Marco Van Basten, Ruud Gullit, Frank Rijkaard ve Ronald Koeman gibi efsaneleri keşfedip dünya futboluna armağan eden Ajax oldu.
1990’larda Fransa
1990’lı yılların ortalarından itibaren bayrağı Fransız kulüpleri aldı. Bordeaux (Zinedine Zidane, Sylvain Wiltord), Monaco (Lilian Thuram, Thierry Henry, Fabian Barthez), Auxerre (Laurent Blanc), Cannes (Patrick Vieira) ve Marsilya (Marcel Desailly) kulüpleri, birer yıldız haline getirdikleri futbolculardan hatırı sayılır paralar kazandılar.
Ve Portekiz sahnede
2004 yılından itibaren sahneye Portekiz kulüpleri çıktı. Bu ülke daha önce de Avrupa’nın zengin kulüplerine arada sırada yıldız oyuncular satıyordu; Luis Figo, Rui Costa, Nuno Gomes gibi... Fakat Jose Mourinho yönetimindeki Porto’nun, önce 2003’te UEFA Kupası’nı, ardından 2004’te Avrupa Şampiyonlar Ligi’ni kazanması, Portekiz’in futbolcu ihracatını patlattı.
En çok kazanan Porto
Sadece Porto, 2004 ve 2005 yıllarında Avrupa’nın devlerine sattığı yıldız futbolculardan 100 milyon Euro’nun üzerinde para kazandı. Mavi beyazlı kulübe altın çağını yaşatan Jose Mourinho, Chelsea’ye giderken, beraberinde götürdüğü Ricardo Carvalho-Paulo Ferreira ikilisine bir çırpıda 50 milyon Euro saydırdı. Bu oyuncuların yanı sıra, Deco 18 milyon Euro’ya Barcelona’ya satılırken, Maniche de 16 milyon Euro’ya Dinamo Moskovalı oldu.
S.Lizbon ikinci sırada
Aynı dönemde Costinha, Pedro Mendes ve Luis Fabiano gibi futbolcuları daha düşük rakamlara satan Porto, 2006’da da Brezilyalı Diego’yu 6 milyon Euro’ya Werder Bremen’e gönderdi. İçinde bulunduğumuz 2007 yılında futbolcu satışından en çok para kazanan kulüp yine Porto oldu. Üç Brezilyalı; Pepe (28 milyon Euro, R.Madrid), Anderson (25 milyon Euro, M. United) ve Carlos Alberto (7.8 milyon Euro, W.Bremen) kulübün kasasına tam 60.8 milyon Euro para girmesini sağladı. Porto’nun futbolcu satışından son 3 yılda kazandığı toplam para ise 165.8 milyonEuro’yu buldu.
Porto’nun ardından, futbolcu ihracatından en çok para kazanan kulüp Sporting Lizbon. 2003 yılında Cristiano Ronaldo’yu 30 milyon Euro’ya Manchester United’a satan yeşil beyazlı kulüp, bu yıl da Brezilyalı golcüsü Nani’yi tam 24 milyon Euro’ya yine aynı takıma verdi. Portekiz’in bir başka büyük kulübü Benfica da, geçtiğimiz günlerde Simao Sabrosa’yı 20 milyon Euro artı iki futbolcu karşılığında A.Madrid’e sattı.
NEDEN PORTEKİZ?
SON dönemde yıldız futbolcuların Portekiz’den çıkmasının birkaç nedeni var... En önemlisi, ülkenin köklü bir futbol geleneğine sahip olması. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcuları arasında yer alan Eusebio’yu yetiştiren Portekiz’deki kulüpler, gerek yönetim, gerekse alt yapı açısından üst düzeyde. Bunun yanı sıra, dünyanın en yetenekli futbolcularının çıktığı Brezilya’nın, Portekiz’in eski bir sömürgesi olması, bu ülkedeki kulüplere büyük avantaj sağlıyor. Brezilya’da yetişen futbolcular, aynı dili konuştukları için ve yerli statüsünde oynama şansı buldukları için, Avrupa’da ilk olarak Portekiz kulüplerini tercih ediyor. Sambacılar bir yerde Porto, Sporting Lizbon ve Benfica gibi takımları, Avrupa’nın dev kulüpleri öncesi bir atlama taşı olarak kullanıyorlar.

stepanovda 2 sene sonra böle bir transfer gerçekleştirirse kimse şaşırmasıntebrik ediyorum güzel bir inceleme yazısı yazmıssın...

stichus
07.08.2007, 12:19
öncelikle gidecekler diye bir liste yapıp en az zararla bu listeyi temizlemeliydik..
kampa kadar oyuncu alacaktık, yine olmadı.. hatta bu defa daha da ileri giderek hafta sonu başlayacak lig maçına bile adam hazır edemez, gözlerimiz yollarda bekler olduk..
daha kimse başlamamışken avrupa işini bitirdik..
nasıl olabiliyorsa hocamız buna dahi tevil getirmeye çabalıyor..
kabul etmek lazım, bazı oyuncuları kayırıyor.. buna hakkı yok.. hepimizin göz bebeği bir takımı kişisel meseleleri uğruna deneme tahtası haline getirmeye hakkı yok.. yönetim cidden başarısızdır..
her şeye rağmen bahtına güvendiğim bu takımda bir kaleci ve bir forvetle sol tarafa bir oyuncu alınacağını düşünüyorum.. ayrıca bizden kaynaklanmayacak sürpriz gelişmelerle gidenlerin ve belki tekke gibi gelenlerin olacağını da düşünüyorum..
iki forvetle oynadığımız her maçta -sahamızda en azından- galip geleceğimizi düşünüyorum.. evimizde aldığımız maçlarla da lider olacağımızı ve lider kalacağımızı düşlüyorum..
kaleciden forvete düz bir çizgi içerisindeki tüm oyuncular yetenekli olursa neden olmasın!
ama hala orta saha geri geri oynuyor, hala stoperler otuzbeş dakika top şişiriyor, hala ersen hava topunda faul yapıyor..
heyecan geri gelmeli..
bu bazen sivası dört sıfırla geçtiğiniz için de olabilir ama çoklukla iyi transferlerinizden kaynaklanır..
iyi transferlerin transferden ve paradan çok daha önemli hale geldiği günleri yaşıyoruz birlikte..
heyecan geri gelir inşaallah!

gerçekefsane
07.08.2007, 12:22
ayrıca bizden kaynaklanmayacak sürpriz gelişmelerle gidenlerin ve belki tekke gibi gelenlerin olacağını da düşünüyorum..

stichus ne diyosun:) bizden kaynaklanmayacak süpriz gelişmelerle kim gitçek :eek: bu rüya değil dimi. kabus olmasında :)))

poetricus
07.08.2007, 12:28
Stichus ne diyosun? Bizden kaynaklanmayacak sürpriz gelişmelerle kim gidecek? Bu rüya değil değil mi? Kâbus olmasın da!
Muhtemelen Yattara.
Rüya mı kâbus mu ona siz karar verin artık.

stichus
07.08.2007, 12:28
hayır yanlış anlama olmasın.. göndermeye çalıştığımız oyuncularımızın (jun musampa jeff) birden bire taliplerinin çıkacağını sanıyorum anlamında kullandım..
yoksa hocanın gitmesi bu cümlenin gizli öznesi değil..
(hocanın gitmesi sürpriz de değil zaten bana sorarsanız.. nasıl ki pricayı almak yahut martinezi transfer etmek izlenen yöntem sayesinde taraftarı memnun etmeyecek bir hal aldıysa aynı şekilde hocanın gitmesinin de 'eh nihayet' ifadesiyle karşılanacağını ve kimseye sürpriz olmayacağını düşünüyorum ben.. kötü olan tabii ki istikrar adına hocaya sahip çıkanların durumu olacaktır!)

gerçekefsane
07.08.2007, 12:31
Dünyanın heryerinde hocamıza sahip çıkıyoruz diyorsalar o hocanın gönderilmesi yakındır. bizde tam tersi :)))) mantaliteyi değiştiyoruz ya:)) yaşasın istikrar yaşasın mantalite :)

stichus
07.08.2007, 12:36
yattara konusunda yapılan açıklamaya istinaden bir tedirginlik yaşanıyor sanıyorum.. hiç endişelenmeyin, onu gönderecek değiller.. ama sorumluluk artırıcı bir dizi önlemler paketi falan da yok, hayal görmeyin.. yattara bu kadar işte, atsan atılmaz, satsan satılmaz..(mecaz kullanıyoruz)
yattarayı dahi becerip oynatamayan, silah olarak kullanamayan bir hocamız var maalesef..
eğer yöneticilerimizin yaptıkları açıklamaları:

*planlı bir düşünceyi taraftara empoze etmek amaçlı
*bir hedefe dönük aşama kaydetmek gayesiyle
*üzerinde ciddi ciddi zaman harcanarak geliştirilmiş bir fikir

gözlükleriyle okuyan, analiz eden bir arkadaşımız varsa burada, yazık!
bu arkadaşlarımızın hiç biri, kulübe beş kuruş(mecaz) fayda sağlamaz, sağlayamaz..
tüm şehir hatta tüm türkiye onları tanır, bu da yeter!
ne dediklerinin cidden benim için bir anlamı yok..
ben sadece düzgün cümle kurup kuramadıklarına bakıyorum, zira dün ne dediğinin bugün ne demeye çalıştığının yarın ne diyeceğinin bir anlamını ararsam başkana haksızlık ederim.. :)
kulüpte bir başkan var, bir de hoca..
olması gereken (de jure) bu değil elbette, ama fiili durum (de facto) bu!
bir başkan ve bir hocayla yine iyi yerdeyiz!

EmrahYalçınalp
07.08.2007, 12:37
1 yıldır sol kanat oyuncumuz yok, ama olsun, hocamızın arkasındayız
1 yıldır organize atakla gelitirdiğimiz bir tek gol yok, ama olsun, hocamızın arkasındayız
1 yıldır ortasahamız sahayı enlemesine kullanılıyor, taç çizgilerine birer kale uydursak gol rekortmeni olmuştuk, ama olsun, hocamızın arkasındayız

Transfer falan hikaye... Alır Fatih Tekke'yi geri getirirseler, takımı o yapıp istediği gibi oynatacağı için belki ilk 3'e gireriz. Onun dışında sonumuz yine intertoto olur, onda da Lüksemburg takımını 0-0, 1-1 'le ya eler, ya eleniriz.

gerçekefsane
07.08.2007, 12:42
stichus

gitcek muhtemel yabancılarımız varya ben inanmıyorumda, yerlerine yabancı oyuncu alıncakmı sol tarafa ve kaleye alıncak oyuncular yabancımı olcak. :) varsayım işte :)

AYYILDIZ
07.08.2007, 12:50
stichus belki tekke gibi gelenlerin olacağı sürprizler olabilir demişssin ama inan Tekke bedava gelse bizim yönetim tekrar satar para olsun yeterki

stichus
07.08.2007, 12:50
kaleye yabancı bir oyuncu alınacak sanıyorum..
ama durumun geneline bakacak olursak emrah yalçınalpin sözü üzerine söz söylemeyi zaid addederim hani..
böyle oyun kurgusu da olmaz, yedek kulübesi de!
kalecisiz kaçıncı sezon bu yahu..
sol tarafa bir oyuncu istiyoruz, oyun kurucu işini komple seyhuna havale ettik anlaşılan.. benim izlediğim ceyhun bu hızla giderse en iyi ihtimalle üç maçta bir kırmızı kart görecektir..
forvetimiz yok.. ha nasıl yok? hiç yok, hiç!
kendimizi kandırmanın adını başarılı yöneticilik koymuşuz..
kadroyu yaparken kim benidaha çok seviyor kim lafımı dinliyor kim dediğim saatte evine gidip ev telefonundan beniarıyor ve o saatte evde olduğunu ispat ediyor gibi kendimize ait kriterler geliştirmişiz..
adam itibardan düşmüştür.. acırsın.. hala eski itibarı varmış gibi hissetmesini sağlarsın.. idare edersin onu.. ama abartıp talimatlar yağdırınca da kesersin cezasını ya hani.. haddini bil hesabı!
ziya hoca başka hiçbir takımda iş bulamayacak noktaya gelmiştir..
bizim itibarımız mesele olmasa insanlık namına birsüre daha katlanabiliriz kendisine belki ama.. deniz bitmiştir.. bu sene diğer takımlar çok güçlü demek.. onlar şu kadar kulvardayken biz daha az kulvarda şanslı olabiliriz demek.. hesap kesim tarihi geldi geçiyor demektir bana göre..
bu kulüp bizim bile değil, nereden senin oluyor?

gerçekefsane
07.08.2007, 12:53
bu kulüp bizim bile değil, nereden senin oluyor?

nokta bide :alkış::alkış: sende bizdensin artık :))

Tazminat maddesi olsada sözleşmesi feshedilmeli ;)

Sacit
07.08.2007, 13:07
Yönetim de biliyordur bu kadro ile rakiplerimizle baş edemeyeceğimizi ama futboldan anlamadıkları için açıklama yapamıyorlar,en az 2 yıldır takımda gözle görülen bi gelişme yok sonrada hocamızın arkasındayız,ulan ne yaptın da bu adamın arkasındasın he.... :mad:

intertoto dan elendin hocanın arkasındasın,şampiyonluğa oynamazsın hocanın arkasındasın,bu takım da oynayacak,şampiyonluğa oynatacak transferler yapmazsın hocanın arkasındasın,bu laflar artık alışılmış boş laflar,bu senede bişi yapamayacaksın bütün gerçekler ortada ama somut bi gelişme yok.rakiplerin senden daha iyi daha süper transferler yapmış ama sen sadece o yapılan transferlere laf atarsın.

Sonuç olarak bu takıma kimse güvenmesin bu sene,şampiyonlukmuş kimi kandırıyosun sen,bu takım futbolu bilen kişilerle yönetilmediği sürece hiç bişi yapamaz.gerçekleri kimse görmek istemiyo galiba..

kml61ts
07.08.2007, 13:08
Tepkiler beni etkilemez"

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, taraftarın tepkisinin kendisini etkilemeyeceğini söyledi. Yeni sezon öncesi Lig TV Trabzon muhabiri Can Karyağdı'nın sorularını yanıtlayan Albayrak, tribün tepkisinden, muhalefete, Ziya hocadan, transfere kadar pek konuda açıklamalarda bulundu. İşte Nuri Albayrak'ın sizler için derlediğimiz açıklamaları:

"Taraftarın tepkisinden bir baskı hissetmiyoruz ama başarılı olmak için elimizden geleni yapıyoruz."

"Protestolarda şahsım değil, Trabzonspor kulübü ve başkanlık makamı önemli. Bu makama karşı küfretmek olamaz, zaten küfür bizim literatürümüzde yok. Ben ne rakip için ne de kendimiz için küfrü kabullenemiyorum. Öncelikle insanlar yapacakları şeyleri nefislerinde düşünsünler, nefsleri kabulleniyorsa yapsınlar. Benim bunlardan etkilenmem söz konusu değil, şahsımı düşünmem. Ama yeter ki futbolcular ve teknik heyet olumsuz etkilenmesin, benim motive olmama gerek yok ama futbolcuların motive olması lazım. Zaten geçen sene tribünü terketme nedenim de oydu. Ben 52 yaşındayım bu yaştan sonra etkilenmem söz konusu olamaz."

"Basın tabii ki yazacak çizecek ama dozaj bazen çok kaçıyor. Basında hergün biri transfer ediliyor, adını bile duymadığım oyuncular gündeme geliyor. Onlar da haklı ama bir takım da 30 tane transfer yapmaz."

"Ziya Doğan ile bizim şu ana kadar yaptığımız görüşmelerde bir liste vardı. 1.,2.,3. tercihler diye. Yapacağımız transferin iç dengeyi bozmaması lazım. Bir ana bu denge bozuldu, bütçede açıklar oluştu. Bizde bu açığı kapatmaya çalıştık. %25'lik bir açık var, bunun kapanması lazım."

"Transferinson gününe kadar bütün takımların oyuncu alma ve verme şansı vardır. Ama biz bunu önceden açıklamıyoruz. Transfer yapıldığı zaman açıklarız. Kesin bir dille oyuncu alacağız ya da almayacağız diyemem. Alabiliriz de almayabiliriz de."

"Fatih Tekke orada mutlu değil, çünkü istediği ortamı bulamadı. Biz de şartlar uygun olursa alırız dedik ama şu anda şartlar uymuyor. taraftar ister tabi ki ama şartların uygun olması lazım."

"UEFA Kupası'na çıkabilseydik hem maddi hem de manevi açıdan iyi olacaktı. Elendikten sonra artık diyebiliriz ki inşallah bu, lig ve kupa için iyi olur. Geçen senelerde takımlar Avrupa, lig ve kupada aynı anda mücadele edince çok zorlandılar."

"Bulunduğum ortamlarda, kulübün başkanı bensem, bir hoca tartışılmaya başlarsa gönderilmesi gerekir. Biz şu ana kadar ziya Hoca'yı hiç tartışmadık. tartışırsak o iş orada bitmiştir."

"Lige inşallah galibiyetle başlayacağız. ama kaybetsek bile sessiz, sakin, akıllı, mantıklı hareket etmek lazım. Kaybedersek şunu yaparız, kazanırsak şunu yaparız demek olmaz."

"Biz şu anda Türkiye'deki her takımı yenecek güçteyiz. Futbolcularımız ve hocamız da buna inanıyor. Kimse maça 1-0 önde başlamıyor. Gereken mücadeleyi verirsek yenemeyeceğimiz takım yok."

"Göreve gelirken üç söz verdik. Yıldız dedik aldık, İstasyon Projesini yerine getirdik. Bir de tesis sözü verdik, yeni stat dedik. İnşallah yakında arazi tahsisi yapılacak. Artık yeni stat hayal değil. Benim adaylığım bu projelere bağlı değildir. Aday olsak da olmasak da her türlü desteği vermeye çalışacağız."

"Aday olup olmama konusunda net bir şey yok ama inşallah takımla başarıyı yakalayıp yolumuza devam edeceğiz."

"40. Yıl kutlamalarına katılana da katılmayana da teşekkür ediyoruz. Trabzon'da insanlar birbirine düşmüşler. Enteresan bir yapı var, ama ben o yapının içinde hiç olmadım, olmayacağım da. Katılmayanlara bakıp da şok olmadım."

"Trabzonspor 32 yılda 6 lig şampiyonluğu, 7 Türkiye Kupası almış. Lig sürecini değerlendirdiğimiz zaman, Türkiye'nin en büyük takımı Trabzonspor'dur. Çünkü İstanbul takımlarının çok büyük rant kapasitesi var. Türkiye ekonomesinin %50'si İstanbul'da. Ama biz de inşallah projeleremizi hayata geçirdiğimiz zaman ekonomik açıdan onlarla baş edecekhale geleceğiz.Ben taraftaramızdan sadece takımına sahip çıkmasını bekliyorum."

(Ligtv.com.tr)

gerçekefsane
07.08.2007, 13:13
"Bulunduğum ortamlarda, kulübün başkanı bensem, bir hoca tartışılmaya başlarsa gönderilmesi gerekir. Biz şu ana kadar ziya Hoca'yı hiç tartışmadık. tartışırsak o iş orada bitmiştir."

"(Ligtv.com.tr)

Camiada herkes teknik direktörü tartışıyo:eek: stichus bile tartışıyo:cool:

kml61ts
07.08.2007, 13:18
[/B]
Camiada herkes teknik direktörü tartışıyo:eek: stichus bile tartışıyo:cool:

Fakat bu insanlar tartışmazlar tartışamazlar çünkü bu adamların Ziya Doğan'ın bu takıma nasıl berbat bir ftubol oynattığını anlayacak kadar dahi futbol bilgileri yok olsa şu anda bu durumda olmazdık.

Volkan Albayrak
07.08.2007, 13:19
son üç yıldır takımın başına TÜRKİYE NİN en aciz yönetimleri ve teknik direktörleri malesefki başımızda....
***Sene 2005 malum takımın tek forveti fatih ve sakat, ama işi biln yönetimimiz saolsunlar forvet transferinde aceleci davranmayacaz nokta transfer yapacaz hata yapmayacağız diye hepiniz bildiği üzere lemi ve kanca ekibi aylarca berzilyada yattı zurawski 500 bin euro nedeniyle alınamadı(hepimiz o dönem wislanın forumlarına demir atmıştık) son dakikada nokta transfer jun geldi...maliyet 3 milyon euro...
***Sene 2006 aynı şekilde iş bilen yöneticiler,m,iz ince eleyip sık dokuyarak koskoca transfer sezonunu moş geçirip son anlarda marce ve musampayı aldılar. marce uyum sorunu yaşadı dediler ve yolladılar malum musampada büyük performansıyla nokta transfer olarak TRABZONSPOR TARİHİNE GEÇTİ..
***Sene 2007 ve iş bilen yöneticileimiz lig başlamak üzre hala ince eleyip sık dokuyolar intertotodan elendik ne idüğü belirsiz romen takımına ama büyük hocamızın büyük başarısıyla takımımız şampiyonluk yolunda ilerleyecek!!!!nokta transferde ligin 9-10. haftası gelir
arkadaşlar 3 senede değişen yönetim ve t.d. zihniyeti yok hatalardan ders almak hiç yok sadece değişen kadro fatih tekke, stephanov satıldı yerlerine alınan yok klüp borcu gitgide artıyor nasıl oluyorsa anlamış değilim. şu andaki nokta transferlerimizden jeff yedek, musampa jun takımla bile çalışmıyor..tarihi biraz geri alalım sene 2004-2005 te beğenmediğimiz yabancılara bi bakalım havuç sommers, kalede petko yattara lee young evet gelen gideni aratıyor ve her geçen gün trabzonsporu küçültüyorlar...

alideniz
07.08.2007, 13:23
Şu bomba transferlere bakın ! Adnan Güngör (Samsunspor), Serkan Balcı (Fenerbahçe), Daouda Jabi (Kayseri Erciyesspor) Kesin şampiyonuz ya! :))))))))))

Erdal
07.08.2007, 13:25
Yaşananlardan sonra hala birileri "başkan var" diyor ...eski ve komik olmayan bir fıkra vardır eminim herkes bilir ....temel askerdedir ..babası ölür ..arkadaşı dursuna durumu alıştıra alıştıra bildirmesi tembihlenir .....o da kendine göre bir yöntem geliştirir .. temel anan varmi? var... dayun varmi ? var ? emicen varmi ? var ....wsws son soru boban varmi? var.... NAH VAR ..... bizim bir başkanımız olmadığını alıştıra alıştıra söylemek lazım .... nahhh var

gerçekefsane
07.08.2007, 13:25
Şu bomba transferlere bakın ! Adnan Güngör (Samsunspor), Serkan Balcı (Fenerbahçe), Daouda Jabi (Kayseri Erciyesspor) Kesin şampiyonuz ya! :))))))))))

stoperlerimiz gelince dahada güçlü olcaz:cool:hedefimiz şampiyonluk nasıl olcak ya,hadi biz inanmıyoruzda yönetim bide teknik heyet inanıyormudur:)

szmekobe
07.08.2007, 13:28
Birçok anadolu klübü bizden daha güçlendi
gençlerbirliği gaziantep kayseri bizden kat kat iyiyler

szmekobe
07.08.2007, 13:31
bu rade prica gol vuruşu süper ama tekniği hiç olmayan fiziği ve kafa buruşları iyi olan bir adam Diawara gibi bir oyuncu işte

kml61ts
07.08.2007, 13:34
Dünya üzerinde üç tane top yapmayı bilmeyen insana orta sahayı teslim eden yegane insan Ziya Doğan'a sesleniyorum eğer ki bu forumu okuyorsan ve bu mesaja rast gelirsen iyi oku :

*Bu takıma aldırdığın tarzda futblcular aldıracaksan aldırma Allah rızası için sadece o ortada oynattığın üç futbolcunun bir tanesinin yerine en azından Yusuf'u oynat da bu takım biraz pas yapabilme yeteneğine kavuşsun. Eğer bunu yaparsan bu taraftara ve camiaya yaptığın bunca kötülüğe rağmen arkanda insanların seni iyi bir şekilde anabileceği bir iş yapmış olursun.

augustus
07.08.2007, 13:44
Kötü futbolcu yoktur, kötü transfer vardır.Geçmişte aldığımız pek çok yabancı futbolcu başarısız oldukları için eleştirildi.Halbuki en büyük başarısızlık transferleri yapan yönetimlerdeydi.Futbolcunun başarısında yeteneği ve tecrübesi kadar kadar uyum sorunu yaşamamasınında etkili olabileceği göz önünde bulundurulmadı.Hep kabahat futbolcunun yetersizliğinde arandı.Şu anda da gündemde olan rade prica için söyledim bunları.geçmiş tecrübelerimiz kuzey avrupalı futbolcuların takımımızda yeterinde başarılı olamadıklarını gösteriyor.gerek futbol anlayışları gerekse şehre uyum konusunda...bu demek değil ki başarısızlık kaçınılmazdır.ama göz önünde bulundurulması gereken bi olasılıktır.yeni bir olsen,lange,jun v.b. vaka yaşamamız dileğiyle....

Harun-61
07.08.2007, 14:11
Lütfen birisi Yönetimi arasin !!! bizim Prica gibi bir forvete ihtiyacimiz yoooook !!!
Ersen Martin = Prica !!!!!!!!!!

adam Rostock gibi kalitesiz bir takimda tutunamadi, bizde ne yapacak ??? !!!

sbay
07.08.2007, 14:12
Trabzon’dan Rada Prica atağı

Bordo-mavililer, Ömer Rıza’yı Southampton’a satarak, Danimarka’nın Aalborg ekibinde oynayan yıldızı renklerine katmak için düğmeye bastı

TRANSFER çalışmalarını sürdüren Trabzonspor, gündemdeki İsveçli golcü Rada Prica’nın bonservis sorununu büyük ölçüde çözdü. Teknik direktör Ziya Doğan’ın raporuyla yönetim, Danimarka’nın Aalborg takımının gol kralı yıldızı Prica’nın transferi için gereken parayı, Ömer Rıza’nın İngiltere 2. Lig ekibi Southampton’a satarak karşılanacak. Southampton, futbola İngiltere’de başlayan ve geri dönmeye sıcak bakan Ömer ile anlaşırken, bonservisi için 1 milyon Euro önerdi. Transferin 1-2 gün içinde bitmesi bekleniyor. Galati maçında kırmızı kart gören Yattara ise özür dileyip “Artık uslandım. Kulübümün başarısı için çalışacağım” dedi. Bu arada Doğan’ın yeni sezonda takımı Ahmet - Jabi, Erdinç, Tolga, Celaleddin - Gökdeniz, Serkan, Hüseyin, Ayman - Ersen ve Umut 11’i ile sahaya süreceği öğrenildi

50grad
07.08.2007, 14:16
öncelikle gidecekler diye bir liste yapıp en az zararla bu listeyi temizlemeliydik..
kampa kadar oyuncu alacaktık, yine olmadı.. hatta bu defa daha da ileri giderek hafta sonu başlayacak lig maçına bile adam hazır edemez, gözlerimiz yollarda bekler olduk..
daha kimse başlamamışken avrupa işini bitirdik..
nasıl olabiliyorsa hocamız buna dahi tevil getirmeye çabalıyor..
kabul etmek lazım, bazı oyuncuları kayırıyor.. buna hakkı yok.. hepimizin göz bebeği bir takımı kişisel meseleleri uğruna deneme tahtası haline getirmeye hakkı yok.. yönetim cidden başarısızdır..
her şeye rağmen bahtına güvendiğim bu takımda bir kaleci ve bir forvetle sol tarafa bir oyuncu alınacağını düşünüyorum.. ayrıca bizden kaynaklanmayacak sürpriz gelişmelerle gidenlerin ve belki tekke gibi gelenlerin olacağını da düşünüyorum..
iki forvetle oynadığımız her maçta -sahamızda en azından- galip geleceğimizi düşünüyorum.. evimizde aldığımız maçlarla da lider olacağımızı ve lider kalacağımızı düşlüyorum..
kaleciden forvete düz bir çizgi içerisindeki tüm oyuncular yetenekli olursa neden olmasın!
ama hala orta saha geri geri oynuyor, hala stoperler otuzbeş dakika top şişiriyor, hala ersen hava topunda faul yapıyor..
heyecan geri gelmeli..
bu bazen sivası dört sıfırla geçtiğiniz için de olabilir ama çoklukla iyi transferlerinizden kaynaklanır..
iyi transferlerin transferden ve paradan çok daha önemli hale geldiği günleri yaşıyoruz birlikte..
heyecan geri gelir inşaallah!

yahu kimsin sen birader?
galuti macindna sonra ortalardan kayboldun herhalde artik yüzü tutmaz gelmez dedik ancak anlasilan o ki yine kendinde o gücü buluyorsun burada yazi yazabilmeye. yazi yazmaktna kastim bu sekilde tarafli gercekleri maniple edici yazilardan bahsediyorum. sen de cok iyi bilyiorsun ki sadece sivasi yenecegimiz üzerine kuruyorsun temelini yazilarinin. cünkü sivasi bu takimin formasinin yenebilecegini biliyorsun. ne olacak ondan sonra? yine yöneticilerimiz gibi sen de sampiyonluk teranelerine baslayacak misin? gecne yil haciosmanoglu vardi her puan cikan mactna sonra gürlerdi bu yil da baturoglu var bir de sen! sen zaten anladigim kadariyla yosmagülü olmussun sayfanin.
yukarida yaziyi okudugum zaman kusacagimi düsünüyorum ne bicim mide ne bicim yüz var sizlerde anlamadim anlayamadim gitti. ayni ziya albayrak gibisiniz! sizleri sayiyla mi verdiler basimiza bilmiyorum ki.

düsünüyormusta olacakmista gelecekmiste gidecekmiste söyle olursaymista böyle dizilirsekmiste su bu tür oyuncularimiz olaverseymiste...

ölme essegim ölme bahar gelir ben sana pazardan taze yonca alirim...

bayagi bayagi dalga geciyorsun degil mi buradaki insanlarla?

Mehdi
07.08.2007, 14:17
Transfer olsun diye transfer buna denir.Ömer Rıza'yı aratmasa bari.

Travelair
07.08.2007, 14:17
Eskiden bütün Anadolu bizim gibi olmak isterdi, şimdi biz diğer Anadolu kulüplerine benzemeye çalışıyoruz. Atağımız çok mu güçlü? Neden gol atamadık haftalarca? Ayman Risp gelmedi diye mi?

Burak Tokal
07.08.2007, 14:18
bilmem gürcistan maçını izledinizmi ama, o maçta jabi adında siyahi pas atamayan bi adam vardı ve de forvette ergin adında pozisyonlara giren genç bir çocuk vardı.jabi nin o kanatta oynaması tamemen yanlış ferhat oynasın ama o oynamasın ztn niye alındığınıda anlamadım

asimavi
07.08.2007, 15:16
Trabzonspor'da mektup krizi
07 Ağustos 2007 Salı 14:09
Ziya Doğan, kaldığı otelin odasına bırakılan mektupla şoka girdi...
Ziya Doğan, kaldığı Zorlu Grand Otel'in 4'üncü katındaki odasına dönüşünde kapısının altından atılan mektupla karşılaştı. İçeriğinde tehditler de bulunduğu iddia edilen 2 sayfalık mektupta, Trabzonspor taraftarı olan kişinin bordo mavili takımın aldığı başarısız sonuçlardan dolayı Ziya Doğan'ı suçlayarak, “Senin yüzünden sokağa çıkamaz oldum, çocuklarımın yüzüne bakamıyorum, psikolojim bozuldu. Sen ne hakla orada durabiliyorsun?“ ifadelerine de yer verdiği öğrenildi.

Trabzon'da yayın yapan medyatrabzon.com isimli internet sitesi, Ziya Doğan'ın mektupla birlikte yönetim kuruluna başvurduğu ve, “Artık taraftarlar odamın kapısına kadar gelip mektup bırakıyorlar“ diye yakındığı belirtildi.

Yönetim kurulunun ise Ziya Doğan'a, “Bu mektupla ilgimiz yok“ cevabını verdiği kaydedildi. İki sayfalık mektup hakkında Yönetim Kurulu'nun bir araştırma yapacağı kaydedildi.

stichus
07.08.2007, 15:25
@50grad..
yosmagül tabirini hangiamaçla kullandığını sezemedim ama gereksiz gerginlik ikimize de fayda getirmeyeceğinden üzerinde durmuyorum..
sadece bir bilgi olarak galatimaçının hemen ertesinde buralarda olduğumu söylemek isterim sana..
bir de evet, beni başına sayıyla vermediler!

muratt
07.08.2007, 15:26
hayır yanlış anlama olmasın.. göndermeye çalıştığımız oyuncularımızın (jun musampa jeff) birden bire taliplerinin çıkacağını sanıyorum anlamında kullandım..
yoksa hocanın gitmesi bu cümlenin gizli öznesi değil..
(hocanın gitmesi sürpriz de değil zaten bana sorarsanız.. nasıl ki pricayı almak yahut martinezi transfer etmek izlenen yöntem sayesinde taraftarı memnun etmeyecek bir hal aldıysa aynı şekilde hocanın gitmesinin de 'eh nihayet' ifadesiyle karşılanacağını ve kimseye sürpriz olmayacağını düşünüyorum ben.. kötü olan tabii ki istikrar adına hocaya sahip çıkanların durumu olacaktır!)

Bizim yonetime ne yakisir biliyor musunuz ?? Lig baslamadan iki gun once hocayi kovup yerine baska birini getirmek..

surmeneli_keles
07.08.2007, 15:30
bu yonetımm transferden ne anlarrr..topcuları satıyo paralarıı napıo bellı degılll..bu sezonda hüsran olcak gıbı ruh yok bıkere

AyhanPe
07.08.2007, 15:42
Bizim yonetime ne yakisir biliyor musunuz ?? Lig baslamadan iki gun once hocayi kovup yerine baska birini getirmek..

4 mac sonra olsa olmazmi?? :D

BURAK DOGU
07.08.2007, 15:53
arkadaşlar bundan 1-2 gün önce Transfer olmayacağını söylemiştim ve dediğimde malesef ki haklı çıkıyorum... o yazımda da belirtmiştim.... " bu yönetim Trabzonsporu yükseltmek için değil daha da çökertmek için getirilmiştir!!! bu blinçli olarak yapılan birşeydir... eskiden nasıl bakıyorduk Trabzonspora şimdi nasıl... bu konuyu açtıkça içindeki bit yenikleri ortaya çıkar fakat ben bunu buradan yazmayacağım çünkü işin içinde siyaset kokusu olunca yazdıklarım siliniyor... en azından bu yazdıklarım anlayanlar tarafından anlaşılmıştır... üstü kapalı da olsa;)

Kunji (AaB)
07.08.2007, 16:03
Hello

Sometimes you post a new article about Rade.

Is there a kind soul in this forum, that will translate them for me?

For example this one:

Bordo-mavililer, Ömer Rıza’yı Southampton’a satarak, Danimarka’nın Aalborg ekibinde oynayan yıldızı renklerine katmak için düğmeye bastı

TRANSFER çalışmalarını sürdüren Trabzonspor, gündemdeki İsveçli golcü Rada Prica’nın bonservis sorununu büyük ölçüde çözdü. Teknik direktör Ziya Doğan’ın raporuyla yönetim, Danimarka’nın Aalborg takımının gol kralı yıldızı Prica’nın transferi için gereken parayı, Ömer Rıza’nın İngiltere 2. Lig ekibi Southampton’a satarak karşılanacak. Southampton, futbola İngiltere’de başlayan ve geri dönmeye sıcak bakan Ömer ile anlaşırken, bonservisi için 1 milyon Euro önerdi. Transferin 1-2 gün içinde bitmesi bekleniyor. Galati maçında kırmızı kart gören Yattara ise özür dileyip “Artık uslandım. Kulübümün başarısı için çalışacağım” dedi. Bu arada Doğan’ın yeni sezonda takımı Ahmet - Jabi, Erdinç, Tolga, Celaleddin - Gökdeniz, Serkan, Hüseyin, Ayman - Ersen ve Umut 11’i ile sahaya süreceği öğrenildi

As I mentioned I'm no good at turkish and still I'm so curious to what the turkish medias and you guys have to say :D

Harun-61
07.08.2007, 16:05
Lütfen birisi Yönetimi arasin !!! bizim Prica gibi bir forvete ihtiyacimiz yoooook !!!

!!!!!!!!!!

Emre B.
07.08.2007, 16:08
Prica Ersen Martin gibiyse boşuna yabancı kontenjanını doldurmayalım.Onun yerine pas atabilen sol bek alınsın.

Travelair
07.08.2007, 16:16
Hello

For example this one:

As I mentioned I'm no good at turkish and still I'm so curious to what the turkish medias and you guys have to say :D

No flash news. It says Trabzonspor is trying to sell a player to get Prica. About 1 milyon €. However Turkish media is often known as its inconsistent news. So I think it will take a week to see the result

Murat Altun
07.08.2007, 16:17
Prica alınacaksa uamrım çok iyi değildir çünkü çok iyise ve yıldız olursa ziya anında takımdan keser adam gol filan atıyormuş allah muhafaza mentaliteye ters

vadaa55
07.08.2007, 16:25
Hello

For example this one:

they are the same previous news about rade...our board trying to avoid giving loads of money and offers 1 millioneuro...last sentence is our great director's great team

Oemer61
07.08.2007, 16:32

Merak etme onlarin zaten Prica'yi filan aldigi yok!!! Bunlar kimseyi alamazlar, bonservisi bedavaya yakin olmadiktan sonra...

Rıza ÇOLAK
07.08.2007, 16:37
Geç kaldım ama olsun yine de YUH

LazAnisT
07.08.2007, 17:25
Sessiz sedasız bir günü daha bitirdik.

kml61ts
07.08.2007, 17:27
Zeyyat Kafkas: "Transfer çalışmalarımız devam ediyor"
Basın Sözcümüz Zeyyat Kafkas, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında yabancı bir santrafor konusunda görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

Kafkas, benzin istasyonu ihalesiyle ilgili bilgiler verdikten sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"Görüşmelerimiz sürüyor"

Daha önce transfer yapacakları biçimindeki açıklamaların gündemi değiştirmek için olmadığını belirten Kafkas, ''Gündem değiştirmek gibi bir konuya ihtiyacımız yoktu. Çünkü kulübün 40. yılını kutluyorduk. Onun gölgesinde gündem değiştirmek için transfer konusu ortaya atılmaz. Bir yabancı santraforla görüşmeler bugün dahi devam ediyor'' dedi.

Kafkas, baskıdan dolayı transfer yapmayacaklarını ifade ederek, ''Transfer yapmak istiyoruz. Bir yabancı santrafor konusunda görüşmelerimiz var. Bu isim belli ve görüşmeler sürüyor. O görüşmeler örtüşür takımdaki dengeler bozulmazsa transfer yapacağız'' diye konuştu.

"Sivasspor karşısında galip gelmek istiyoruz"

Kafkas, takımın sezon öncesi iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğini belirterek, ''İntertoto Kupası'nda şansız şekilde elensek de ekip olarak iyi olduğumuzu iyi mücadele ettiğimizi gördük. Sivasspor maçını alarak taraftarlarımızı bir nebze mutlu etmek istiyoruz'' görüşünü seslendirdi.

Herkesin ortak paydasının Trabzonspor olduğunu ve buna göre yeni bir sayfa açılması gerektiğini anlatan Kafkas, şöyle devam etti: ''Taraftar ve tüm camia Pazar günü Avni Aker'de takımlarını destekleyeceklerdir. Herkes takımına kulübüne sahip çıkmalı. Sivasspor'u gerek bireysel gerek takım olarak yenecek kapasitedeyiz. Daha önce futbolcular için (oynamıyorlar ruh yok formayı ıslatmıyorlar) deniliyordu. Şu son dönemde gerek İnterteto kupası, gerek 40. yıl etkinliklerinde oynanan stratejik maçtaki oyuna baktığımızda takımın çok istekli ve kolej havasında olduğunu görüyorum. Camiadan isteğimiz sabırlı olmaları. Trabzonspor'da kongre tarihi belli. Bunun için kimsenin strateji geliştirmesine gerek yok. Tüzük gereği genel kurulda yönetim ifadesini verecek. Takdir oradaki delegasyonundur. Trabzonspor için ligin başlangıcında takıma sahip çıkılmalı.''

07.08.2007 17:06:00
Kaynak : Resmi Site

sarman61
07.08.2007, 17:48
Prica denen adam hiç bir cazibesi olmayan bir forvet. Yani elimizdeki forvetlerden hiçbir farkı yok kanımca madem prica yı alacaksın onun yerine elinde aynı tarzda oynayan jun var onu değerlendir. Belki adam iyi oynar. Elimizdeki yabancılardan faydalanmak gibi bir niyeti olmayan hocaya neden yabancı oyuncu alma niyetinde olurlar anlamıyorum. Yönetimden ricam futbol denen bu büyük oyunda mantealite kısmında takılan hoca ile mantıklı bir şekilde yollarını ayırması.

Bu hoca ile başarı gelmez bu hoca sıradan takım çalıştırabilir fazlasını beklemek yanlış olur. Beklesekde birbirimizi kandırırız. Yönetim bu hocayı göndermeyip hatada diretirse kendinide yakacaktır. Yapacğı en iyi iş Türkiye ligini yakından bilen yada daha uzun ileriye dönük plan yaparak geleceğin takımını kuracak bir yabancı hoca ile anlaşmak.

kml61ts
07.08.2007, 17:57
Muhtemelen boş bir adama (Prica) boş yere taraftarın gözünü boyamak adına en az 1.2 milyon € gibi bi fiyat verilmek üzere umarım yanılırım!!!

AYYILDIZ
07.08.2007, 18:05
Pricayi alacaklari belli oldu zeyyat Kafkasin laflarindan insallah iyi adamdir bence bie forvet grekliydi ama bu Pricanin olup olmadigi belli olur ligde

Emirhan Makul
07.08.2007, 18:11
pricka djokaya benziyoo Allah futbollarını benzetmessin

_SeRKaN_
07.08.2007, 18:15
Prica fena bir futbolcuya benzemiyo danimarka da gol kralı olmuş ayrıca iskandinav ülkelerinde futbol sert oynanıyo ayrıca dayanıklı oluyo isveçliler, inşallah iyi çıkar yaşı itibariylede tecrübeye pek ihtiyacı yok gibi bekleyip görecez hep birlikte yoksa yönetimin giderayak son fiyaskosumu olacak......

Travelair
07.08.2007, 18:17
Ortasaha kalabalık, verimi düşük, ne olacak bunca futbolcu?
Prica alındı diyelim, hoca 2 forvetle oynarsa onliberolardan vazgeçip 4-4-2 mi oynayacak?
Yok tek forvet oynayacaksa, becerebilecek mi? Yedekte kalan forvetlere ne olacak?

Jackdaniels
07.08.2007, 18:21
Bu adam bana tomas junu hatirlattı bence ki tomas jundan daha kaliteli olduğu bile şüpheli gene biyerden buldular kazma işte umarım alınmaz...

Emirhan Makul
07.08.2007, 18:23
junda gol kralıydıı bize kral değil made in özkan sümer yapımı futbolcular lazım bi köyden alacan 9 -10 tane adam içinden 2 --3 tane çeekecen bak yattara bak aurellooo yıldız geldi de ne olduu musampa jun

Serdar A
07.08.2007, 18:24
Birçok anadolu klübü bizden daha güçlendi
gençlerbirliği gaziantep kayseri bizden kat kat iyiyler

:mad::mad:

Hiç alakası yok.

Bu takım Ziya hocaya ve bu yönetime rağmen o dediğin takımlardan 2-3 gömlek daha üstün .

O iyi dediğin takımları göreceğiz , hiç biri ilk beşe giremeyecek.

lazooo28
07.08.2007, 18:25
hemserisi ibrahimovic gibi cikarsa iyi da :D

Emirhan Makul
07.08.2007, 18:26
bence ligin sonucu bellii

fenerbahçe
galatasaray
beşiktaş
trabzon
kayseri
gençler

bitttii bu kadar lig böyle biterrrrr

_SeRKaN_
07.08.2007, 18:27
hemserisi ibrahimovic gibi cikarsa iyi da :D

İbrahimoviç gibi olsa bu zamana kadar olurdu zaten ve bize bırakmazlardı bu yaştan sonrada futbolunu geliştiremez herhalde neyse o...

Burak Tokal
07.08.2007, 18:30

fenerbahçe
galatasaray
beşiktaş
trabzon
kayseri
gençler

kayseriyi geçebilceğimizi zannetmiyorum

Serdar A
07.08.2007, 18:31

fenerbahçe
galatasaray
beşiktaş
trabzon
kayseri
gençler

Kayseri kesinlikle ilk beşte yer alamayacak , fener kesinlikle ilk ikide olamayacak .

Bu sıralamayı neye göre yapıyorsun ? Hangi futbol mantığına göre . Bir trabzonlu taraftar lig başlamadan şampiyon ilan ettiği takıma bak . Yazık...

Mayls
07.08.2007, 18:35
kayseriyi geçebilceğimizi zannetmiyorum
Bence Kayseri'yi geceriz. Artik baslarinda bir Ertugrul Saglam yok. Imkansizlari basarip ilk 5'e girsin

BDiler61
07.08.2007, 18:36
Kayseri kesinlikle ilk beşte yer alamayacak , fener kesinlikle ilk ikide olamayacak .

Bu sıralamayı neye göre yapıyorsun ? Hangi futbol mantığına göre . Bir trabzonlu taraftar lig başlamadan şampiyon ilan ettiği takıma bak . Yazık...

mantık şu takımımız hocamız ve yönetimimiz yetersiz gerçekçi bir düşünceyle bencede en iyi sonuç 4.lük:(

Yavuz Hasan
07.08.2007, 18:36

taraftarın trabzonlu olduğunu nerden biliyosun

Yavuz Hasan
07.08.2007, 18:38
junda gol kralıydıı bize kral değil made in özkan sümer yapımı futbolcular lazım bi köyden alacan 9 -10 tane adam içinden 2 --3 tane çeekecen bak yattara bak aurellooo yıldız geldi de ne olduu musampa jun
lig sıralamana katılmasam da bu görüşüne sonuna kadar katılıyorum

SDanışmaz
07.08.2007, 18:38

fenerbahçe
galatasaray
beşiktaş
trabzon
kayseri
gençler

İlk 4'deki takımlar belli de, ben yerlerinin değişmesini istiyorum... Takımımı zirvede görmek istiyorum...

_SeRKaN_
07.08.2007, 18:42
Bir taraftar takımı ne halde olursa olsun yinede şampiyonluk umuduyla lige başlar biz taraftar olarak inanmamışsak zaten takımada birşey söylemeye gerek yok biz kendi içimizde inanacağız ilk önce bu takım ilk defa şampiyon olmayacak arkadaşlar yorumlarımızı yaparken lütfen geçmiş tarihimizede bakıp konuşmalarımızı öyle yapalım kayseri kimdir nedir ki gitmişiz onu bizle aynı kefeye koyuyoruz lütfen arkadaşlar bu tip yorumları okuyunca foruma giresim gelmiyor. inanın takımımızı bu kadarda basitleştirmeyelim başarı hepimiz için bir taraftar olarak takımımız kötü bile olsa onu şampiyon görmek en büyük arzumuzdur ve sıralama yaparken ilk 4 veya bir başka sıralamaya tabi tutmak hiçte hoş değil bırakın bunun rakip taraftarlar yapsın bizim hedefimiz her zaman ki gibi şampiyonluktur ama erken ama geç biz bu yolda ilerlemeye devam edeceğiz ters şekilde düşünen arkadaşlarımızada yanlışı gösterip döndüreceğiz yada aramızda yerin yoktur diyeceğiz bu böyle biline tekrar diyorum elimizde bir takımımız kaldı bari bunu yitirmeyelim bu tip yorumlarla saygılar....

Kadir Aydın
07.08.2007, 18:42

fenerbahçe
galatasaray
beşiktaş
trabzon
kayseri
gençler

En azından ligden düşmemişiz şükürrrrrr bu seneyi de atlattık :) Seneye ya nasip... :)

Jester
07.08.2007, 18:44
Rize Ergün Teber'i aldı, Keçeli Serhat takası yatar.
Keçeli + para(500 bin dolar) ile Hayrettin alınır.
Ömer Rıza + Jun + para(1 milyon dolar) verilip Mehmet Çakır ile Engin Baytar alınır.
Jefferson herhangi bir yere satılıp üstüne 500 bin dolar konur, adam gibi bir kaleci alınır.
Prica da oldu gibi gözüküyor.

Bu şekilde kötü futbol devam eder(çünkü hala orta sahada top kullanacak adamımız ve olsa da onu oynatacak hocamız yok) ama en azından küme düşme korkusu olmadan, fazla kasmadan 3.'lüğü zorlayan bir takım seyrederiz.

Aralık'ta Allah kerim..

Muhammet_61
07.08.2007, 18:49
Transfer yine arapsaçı galiba.
Bir forvet, bir sol kanat, bir de kaleci ilaç olur. Rade Prica iyi bir adama benziyo faydalı olacağını düşünüyorum. Bonservis bedeli de yüksek değil zaten.
Bu arada Prica haberinden sonra Danimarkalı bir arkadaşımız yorum yazmış. Ne diyor acaba tercüme etme şansımız var mı?

Serdar A
07.08.2007, 18:54
Bence Kayseri'yi geceriz. Artik baslarinda bir Ertugrul Saglam yok. Imkansizlari basarip ilk 5'e girsin

Takımın başında Ertuğrul hoca varken ne olduki ? 51 puanı geçebildiler mi ? Tarihinin en iyi kayserisi ancak en kötü Trabzonun altında yer alabiliyor.

Trabzonda klübedeki oyuncuları bu bahsi geçen klüplere versen iki kat güçlenir . Trabzon tarihinde en az 20 yıl zirveye oynamış bir takımdır ve bunun birikimine sahiptir. 1-2 yıl çıkış yapan takımlar Trabzonla rakip olarak bile anılamaz , değilki büyüklük...

Jester
07.08.2007, 19:05
Kaleci konusunda bir alternatif daha;

Jefferson'ı Vestel'e verelim karşılığında Ufuk'u alalım. Gerekirse üste bir miktar para da verilebilir.

Yok illa Belediye'ye verilecekse varsın o da olsun, gelen paranın biraz üstüne koyup yine Ufuk alınabilir.

Kasım Hilal
07.08.2007, 19:29
Veron hala Arjantin Ligi'nde oynuyor..
Gerçi ihtiyacımız olan bir bölge değil o da önlibero oynuyor ama Hasan'ı, Ferhat'ı ve Ayman'ı yollayıp bir tane VEron alabilsek fena mı olur?
Adam büyük bir kulüp ile zor anlaşır bu saatten sonra..
Haçan bize gelmez mi?

Kadir Aydın
07.08.2007, 19:39
Rize Ergün Teber'i aldı, Keçeli Serhat takası yatar.
Keçeli + para(500 bin dolar) ile Hayrettin alınır.
Ömer Rıza + Jun + para(1 milyon dolar) verilip Mehmet Çakır ile Engin Baytar alınır.
Jefferson herhangi bir yere satılıp üstüne 500 bin dolar konur, adam gibi bir kaleci alınır.
Prica da oldu gibi gözüküyor.

Bu şekilde kötü futbol devam eder(çünkü hala orta sahada top kullanacak adamımız ve olsa da onu oynatacak hocamız yok) ama en azından küme düşme korkusu olmadan, fazla kasmadan 3.'lüğü zorlayan bir takım seyrederiz.

Aralık'ta Allah kerim..

Şu hesapları nasıl yapıyorsunuz anlamıyorum. Öyle kesin konuşuyorsunuz ki şaştım kaldım doğrusu. Ona bu kadar para buna şu kadar para, bari bir menajerlik şirketi kurun. Maşallah kapmışsınız da işi... :)

littlebighorn
07.08.2007, 20:01
Herkes forvet ve orta sahaya transfer istiyor ama bence defans bloğu ileriye gelişigüzel top vurmaktan başka bir şey yapamayan, pas vermekten aciz adamlardan kuruldukça iyi futbol da başarı da zor.(Şimek'te giderken vurgulamıştı)

edim
07.08.2007, 20:07
Tyrkisk interesse for Rade Prica

03-08-07: 08:49 | af: Ingrid Mackay

Den tyrkiske fodboldklub Trabzonspor har givet udtryk for interesse for AaB's SAS Liga-topscorer fra sidste sæson, Rade Prica. Det bekræfter sportsdirektør Lynge Jacobsen over for Ekstra Bladet.

"Jeg vil ikke benægte, at der har været en henvendelse fra Trabzonspor. Noget konkret første det dog ikke til, så jeg betragter det som værende ude af verden," siger Lynge Jacobsen.

Sportsdirektøren slår fast, at han ikke er interesseret i at sælge nogen fra den aktuelle trup.

işte size ıspat??????????????????????

edim
07.08.2007, 20:07
varmı baska
bilgi isteyen

Kadir Aydın
07.08.2007, 20:08

Den tyrkiske fodboldklub Trabzonspor har givet udtryk for interesse for AaB's SAS Liga-topscorer fra sidste sæson, Rade Prica. Det bekræfter sportsdirektør Lynge Jacobsen over for Ekstra Bladet.

"Jeg vil ikke benægte, at der har været en henvendelse fra Trabzonspor. Noget konkret første det dog ikke til, så jeg betragter det som værende ude af verden," siger Lynge Jacobsen.

Sportsdirektøren slår fast, at han ikke er interesseret i at sælge nogen fra den aktuelle trup.

Bunu ingilizcesi nedir??? Bu aralar burada moda o da :)

edim
07.08.2007, 20:10
Bunu ingilizcesi nedir??? Bu aralar burada moda o da :)

galiba turkcesini sordun sende ingilizce kapasitesi yok belli ediyon kendini
turkce olarak trabzonspora verdiklerini sölüyor
anladın
zorlama beynini

Kadir Aydın
07.08.2007, 20:18
anladın
zorlama beynini

:) Meğer hiç öğrenememişim şu dili yaww, yazık olmuş onca veriğim emeğe... Çok iyi ingilizcesi olan arkadaşlar tercüme eder misiniz bi zahmet şu ingilizce metni(!) :)

Thedoors
07.08.2007, 20:24
Kulislerde yada transfer komitesinde hiçmi farklı düşünen birileri yokmu die düşünürüm hep.forvet ve top dağıtıcak adam arıyoruz ,en azından medyaya yansıyan bu.malum paramız da yok deniliyor..bildigim kadarıyla Kluviert ın bonservisi elinde,fizibilitesini yapar teklifin sunarsın,aldığında kombineye de etki eder bu hemde bu ligi rahatlıkla kaldırabilecek bi adam almış olursun,posasını aldık diyenleri duyar gibiyim..:)..ama dedigim gibi..bu ligi rahat kaldırıcak bi adam su hali itibariyle olsa bile..Jabinin alınması kadar soru işareti bırakmıyacağı malum..yani..soruyorum yönetim..:)..hiçmi farklı düşünen yok..yoksa liyakatı gözardı eden ,sadece papazların sözünün geçtiği bi yönetim kadromuzmu var..varsa (ki var gibi) vay halimize..

asikaplan
07.08.2007, 20:27

la bunun tercümesi ne gene her zamanki gibi alamadık mı yoksa :)

Oemer61
07.08.2007, 20:29

Bu neyin ispati ALLAH askina??? Kimsenin anlamadigi dildeki yaziyi buraya ekleyip iste ispat diyorsun, bir tercüme etsen nasil olur acaba?

poetricus
07.08.2007, 20:33
Bu arada Danca ile İngilizce'yi birbirine karıştırıp sonra da yabancı dil biliyorum diye malumatfuruşluk yapmayalım lütfen.

Kunji (AaB)
07.08.2007, 20:51

Translation.

Turkish interest in Rade Prica.

The turkish football club, Trabzonspor, har shown interesse in AaB's SASLiga Topscorer from last season, Rade Prica. This is confirmed by Sportsdirector Lynge Jacobsen to Ekstra Bladet (Newspaper).

"I will not deny that there has been a contact from Trabzonspor. It led to nothing serious, and I see this is as being over" says Lynge Jacobsen.

The sportsdirector underlines that he is not interested in selling anyone from his current squad.

Kadir Aydın
07.08.2007, 20:57
Translation.

The turkish football club, Trabzonspor, har shown interesse in AaB's SASLiga Topscorer from last season, Rade Prica. This is confirmed by Sportsdirector Lynge Jacobsen to Ekstra Bladet (Newspaper).

"I will not deny that there has been a contact from Trabzonspor. It led to nothing serious, and I see this is as being over" says Lynge Jacobsen.

The sportsdirector underlines that he is not interested in selling anyone from his current squad.

Thanks for translation. :)

Ayrıca demişki; Spor direktörleri teklif olduğunu yalanlamamış. Ve şöyle demiş: teklifi kaale almaya gerek yok. Satmak için pek de istekli değilliz.

BDiler61
07.08.2007, 20:58
adamlar satmıyomuş işe bak

Burak Tokal
07.08.2007, 21:03
anladın
zorlama beynini

olmadı şimdii :D

python
07.08.2007, 21:06
Kunji bir de türkçeye çevirsen çok makbule geçer :)

Alptuğ
07.08.2007, 21:08
hala transfer beklentısı olanlar mı var bence su saatten sonra alınacak oyuncuyu almayalım daha ıyı

Erdal
07.08.2007, 21:13
yönetimin başarısını başarısızlığını bir yana braktım .... anlamakta güçlük çekiyorum ...anlamak istiyorum .. şimdi 10 gün önce zeyyat bey 2 si yabancı 3 transfer yapılacak dedimi ....dedi ... bu gün sayın başkan "transfer yapabiliriz de yapamayabilirzde " dedi mi dedi ...acaba zeyyat bey 10 gün önceki açıklamayı başkanın haberi olmadanmı yaptı ...yoksa ortalığı sakinleştirmek içinmi ... hepsini getim ....fatih tekke haberleri basının uydurması mı yoksa ortamın sakinleşmesi amacına hizmet eden bir servismi ....ve bütün bu hadiselerde sayın ve pek AHLAKLI başkanımız nerde duruyor ...ortasındamı kıyısındamı ...

champions
07.08.2007, 21:20
Bu Prica mıdır nedir ne diye uzatırlar bu işi anlamıyorum Çingene pazarlığı yapıyolar muhtemelen Midoyu falan alsak neyse Yönetim çapınca işleri bile uzattıkça uzatıyor Aalborg da sanki Drogbayı satıyor Porto geldi 2 günde Stepanovu aldı gitti ne güzel Satarken kısa alırken uzun sürüyor Şu Mısırlı kaleciyi alırsalar hiç şaşırmayalım Üstüne birde Orhan Ak offff nasıl da geçirdik ama! Yönetimin en kötüyü yapma çalışmalarını hayretle izliyorum

Travelair
07.08.2007, 22:04
Üzülmeyelim yönetim gelecek seneki transferler için müthiş bir bilgi bankası oluşturdu :eek:

hüseyin1975
07.08.2007, 22:17
Galatiye elendik.
Aradan 10 Gün gecdi.
Kafkas Bey (?) dizorki: Çalışmalarımız devam ediyor.

Ulan sizin çalışmanıza.

Klavyemden anlaşılacağı gibi Almanyadan Türkiyeye (İzmite) geldim.
Az kaldı. Bu gidişle yanlarına uğrayacağım...

akçaabatlim
07.08.2007, 22:27
bos yere yormayın kendınızı ıste pesınden kostugumuz prıca 1 mılyon euro fener adrıanonun pesınden kosuyo bu sartlarda bole yarısılmaz hala anlayamadınızmı yok anlamak ıstemoysanız sıze tek sozum var ajax dıye bı kulup var bılen bılmeyene anlatsın muthıs bı futbol okuuları var bız bunu yapabılırız suna ınanıyom kı sans verdıgımız hıç bı trabzonlu bı hollandalıdan asagı kalmaz yeterkı sans verelım bıde son soz BİZ HASANLARLA HÜSEYİNLERLER SAMPIYON OLDUK PRICAYMIS MUSAMBAYMIS JUNMUS HIKAYE BUNLAR

hüseyin1975
07.08.2007, 22:29
bos yere yormayın kendınızı ıste pesınden kostugumuz prıca 1 mılyon euro fener adrıanonun pesınden kosuyo bu sartlarda bole yarısılmaz hala anlayamadınızmı yok anlamak ıstemoysanız sıze tek sozum var ajax dıye bı kulup var bılen bılmeyene anlatsın muthıs bı futbol okuuları var bız bunu yapabılırız suna ınanıyom kı sans verdıgımız hıç bı trabzonlu bı hollandalıdan asagı kalmaz yeterkı sans verelım bıde son soz BİZ HASANLARLA HÜSEYİNLERLER SAMPIYON OLDUK PRICAYMIS MUSAMBAYMIS JUNMUS HIKAYE BUNLAR

Ajax bir Futbolcu Makinası ama son yıllarda onlarda artık sıkca Şampiyon olamıyor.
Ayrıca yetişdirdikleri haric yinede dışarıdan Transfer yapıyorlar....

krino
07.08.2007, 22:40
başlık 2007-2008 sezonu ancak bu sezonun bir farkı var:bundan önceki sezonlarda herşeye rağmen taraftarlarda acaba bu sezon bir şampiyonluk gelirmi diye bir umut vardı ancak bu sezon taraftarların yüzde 99'u acaba bu sezon kümeye mi oynayacağızı daha lig başlamadan düşünmeye başladı bile

Kadir Aydın
07.08.2007, 22:48

Helal olsun, ne geliyorsa bu yüzden geliyor ya başımıza. Alt yapı öldü, yabancılarımız da sıradan, kaliteli almak için de yetersiziz, olan da gidiyor malum :)

krino
07.08.2007, 22:49
akçaabatlim!!! (para) yok diye birşeyler söylüyorsun; peki üstü kapalı bir şekilde savunduğun bu yönetim göreve gelip yıldızlar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! vaat ederken trabzonsporun maddi anlamdaki durumunun hangi noktada olduğunu bilmiyorlarmıydı........................

Kadir Aydın
07.08.2007, 22:51
akçaabatlim!!! (para) yok diye birşeyler söylüyorsun; peki üstü kapalı bir şekilde savunduğun bu yönetim göreve gelip yıldızlar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! vaat ederken trabzonsporun maddi anlamdaki durumunun hangi noktada olduğunu bilmiyorlarmıydı........................

İnananlar utansın, onlar bilmiyorlar mıydı???
Sihirli değnek meselesine çok kaptırdılar kendilerini galiba... :)

Travelair
07.08.2007, 22:56
Yavuz hırsız evsahibini bastırırmış

İlker
07.08.2007, 23:22
Herzaman aynı senaryo bizleri yıllardır yıldız transferi yapacağız diye oyalamadılarmı.ezikler r.carlos,lıncolne imza attırırken bizde samsunspordan adnana imza attırdık.yıldız transfer bumu?arkadaşlar yönetimimiz mangalda kül bırakmıyor iş icrata geldimi ortada kimse yok.

Harun-61
07.08.2007, 23:23
bukadar "aciz" bir yönetim görmedim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Şuşoğlu
08.08.2007, 00:02
Herzaman aynı senaryo bizleri yıllardır yıldız transferi yapacağız diye oyalamadılarmı.ezikler r.carlos,lıncolne imza attırırken bizde samsunspordan adnana imza attırdık.yıldız transfer bumu?arkadaşlar yönetimimiz mangalda kül bırakmıyor iş icrata geldimi ortada kimse yok.

bazen ozkan sumerı takdır edıyorum hıc degılse yıldız dıye kandırmadı mılletı yıldız gormek ısteyen gökyüzüne baksın dedi bu arada yanlıs hatırlamıyorsam yattara ıle aurellıo yu da o bulup getırmıstı trabzona

Remzi
08.08.2007, 00:03
bazen ozkan sumerı takdır edıyorum hıc degılse yıldız dıye kandırmadı mılletı yıldız gormek ısteyen gökyüzüne baksın dedi bu arada yanlıs hatırlamıyorsam yattara ıle aurellıo yu da o bulup getırmıstı trabzona

Yattara aurelio sommers...tabi tutmayanlar da oluyordu Thijs,van de paar gibi:)

Emre B.
08.08.2007, 00:04

Brezilyadan getirdiği 4 futbolcuya tinerci demişlerdi.Tinerci şimdi milli takımda.

Şuşoğlu
08.08.2007, 00:08

o getırdıklerını yıldız dıye getırmedı paraya gore adam getırdı............ dunya yıldızı getırecem demedı

Kadir Aydın
08.08.2007, 00:08

Thijs ziya'nın eseri değil miydi yaw??
Sanki öyle hatırlıyorum da :)

10 numara
08.08.2007, 00:25
+ + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + +

Rosiel de Rocha kimdir nedir bilen var mı? günebakış'ta yazıyor.........?

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

drostefc
08.08.2007, 00:26
boşverelim yeni transferi..jefferson jun ve musampayı kazanmaya çalışmalı teknik heyet...o zaaman en iyi transferleri yapmış oluruz...ama ziya hocamız günlük hesaplar peşinde...ligin son maçını hatırlayın...ligi dorduncu bitirmemiz kesinleşmiş kadroya bakıyorum ideal 11 sahada bir veya 2 değişiklik var..allah allah dedim nie oynatmadı bu genç oyuncukarı acaba cem demir örnek olarak..mantıgı ertesi gün anladım..ikinci yarının en çok puan toplayan takımı olabilmek için..yönetime; bakın bu yarı en fazla puanı biz topladık demek için...bjk de yenildi bizde yenildik biz topladık en çok puanı..yonetiminde kafasına yattı bu iş...ama sormazlar mı adama ligin ilk yarısında 7 maç peş peşe maç kazanamadık o zaman nie şutlamadınız bu adamı...ziya hocanın günlük hesaplarına geri dönelim.galatiye ilk maç 2-1 yenildik.açıklama:60 dakika bir kişi eksik oynadık,hava 42 dereceydi oyuncular sıcaga alışkın değil..ve ekliyor "avantajlı skorla dönüyoruz" eyvallah kabul ettik günü kurtardın...avni aker yine 2-1 yine maglubiyet...acıklama: "şanssızdık" orda duurr... senin ilk maçtan avantajlı skorla dönüpte ikinci maçta şanssızdık deme hakkın yok galatiye elenmeye hakkın yok...hayatında çift forvetle maça başlamamışsın hiç bu maçta nerden çıktı ersen umut ikilisi...3 ön libero ne geziyo bu maçta...sol kanatta kim oynuyo sağ kanatta kim oynuyo....allah aşkına bırak..ilk geldiginde medya sana yüklendiginde taraftar sana sahip çıktı adam gibi adam dedi...şimdide defol diyo var demekki bi sebebii..lutfen ziya hoca sal bizi....bak malatya ikinci ligde git onları süper lige çıkar...malatyaya git ayman ve ferhatı bedava verecez sana:)keceliyi unuttum pardon

lazooo28
08.08.2007, 00:28
bence de forvet problemimiz var jun kazanilmali sol kanat problemimiz var musampa kazanilmali kaleci (problemimiz) var jefferson kazanilmali

lazooo28
08.08.2007, 00:29
prica ya gerek yok...jun dan daha mi iyi ?

Canİlker
08.08.2007, 00:32
bu kunji prica olmasın sakın :D

keltoş yönetim yüzünden paranoyak deli olduk çıktık :D

Şuşoğlu
08.08.2007, 00:33
bu kunji prica olmasın sakın :D

keltoş yönetim yüzünden paranoyak deli olduk çıktık :D

olur mu olur yaa...........

:):):):)

Özkan
08.08.2007, 00:42
Yıldız almak yerine yıldız yetiştirmek şart. Yukarıda örnek verilen Ajax'ın yalnızca Hollanda'da değil Nijerya'da, Brezilya'da ve böyle birkaç yerde daha takımları var ve oralarda da futbolcu yetiştiriyorlar. Yattara'nın sâhibi olduğu Gine'deki takım bu iş için kullanılabilir.

futbalski60
08.08.2007, 01:36
prica mutlaka alınmalı idda'yı yakınan takip edenler prica'yı iyi tanır.Hava hakimiyeti çok iyi,ayrıca geriden top alıp oyun kurma özelliği var,her iki ayağına kullanan bir oyuncu isveç milii takımında da 2001 yılından beri çağrılıyor kısacası ersen ve umut'a kulübe yolu gözükür.10 numaraya da peru milli takımının 10 numarası Marino'yu alırlarsa gerçekten süper bi kadro kurarlar celaleddin,ömer rıza,tayfun takımdan gönderilmeli

AYYILDIZ
08.08.2007, 01:43
prica mutlaka alınmalı idda'yı yakınan takip edenler prica'yı iyi tanır.Hava hakimiyeti çok iyi,ayrıca geriden top alıp oyun kurma özelliği var,her iki ayağına kullanan bir oyuncu isveç milii takımında da 2001 yılından beri çağrılıyor kısacası ersen ve umut'a kulübe yolu gözükür.10 numaraya da peru milli takımının 10 numarası Marino'yu alırlarsa gerçekten süper bi kadro kurarlar celaleddin,ömer rıza,tayfun takımdan gönderilmeli

insallah dedigin gibi olur

Can basten
08.08.2007, 01:44
prica ya gerek yok...jun dan daha mi iyi ?

Yani çok çok çok büyük ihtimalle daha iyidir.

Ama Jun'dan iyi olması iyi futbolcu olduğunun kanıtı değil tabi ki.:)

Nissan
08.08.2007, 02:13
Yeni bir yabanci forvet ile gorusmeleri varmis yonetimin. Sonunda Moldovan geliyor galiba:D

edim
08.08.2007, 09:27
la bunun tercümesi ne gene her zamanki gibi alamadık mı yoksa :)

la lı lulu konuşma adamı hasta etme

edim
08.08.2007, 09:27
Bu neyin ispati ALLAH askina??? Kimsenin anlamadigi dildeki yaziyi buraya ekleyip iste ispat diyorsun, bir tercüme etsen nasil olur acaba?

alttak yazıyı okumadın herhalde

edim
08.08.2007, 09:30
Thanks for translation. :)

Ayrıca demişki; Spor direktörleri teklif olduğunu yalanlamamış. Ve şöyle demiş: teklifi kaale almaya gerek yok. Satmak için pek de istekli değilliz.

eger bu adam trabzona gelmesin be bu siteye girmicem
anladı
benim metnin cevirisi degil hemde bu
ama görcez

Travelair
08.08.2007, 09:41
Yattara açıklaması
Teknik heyet ile Gineli oyuncu arasında yaşananları değerlendiren Baturoğlu’nun, “Sorun Ziya Doğan’da değil, Yattara’da” diyerek adeta futbolcusunu hedef göstermesi, sıkıntı yarattı. Kısa bir süre önce kentte taraftarlarca sözlü şekilde taciz edilen Yattara’nın yine benzer bir sorun yaşamaması için yönetimin bu yanlış yorumlara da açık olan açıklamasını düzeltip sorunu gidereceği kaydedildi.

fanatik

//

Bunlar bu kafayla Yattara'yı da satar. Ziya Hocayı savunurken Yattara'yı kamuoyu önüne atmak niye?

A.Gökhan AKIN
08.08.2007, 09:50
yönetim içerisine ne kadar basiretsiz adam varsa toplanmış bugüne kadar hangi futbol takımının yöneticisinden futbolcusunu hedef gösteren bir açıklama duyduk biz. Bu kadar mı olur? Hiç tasvip etmesemde Bazen bazı kurumlar tarafından verilen gece yarısı bildirileri gibi bir bildiri mi yayınlamalı acaba? yoksa bunları hizmet içi eğitime tabi tutup yönetim dersleri mi vermeli?

champions
08.08.2007, 09:53
M.ÇAKIR VE HAYRETTİN
Bordo-Mavililer, Rade Prica'nın işini bitirme aşamasına getirdikten sonra G.Birliği'nin orta sahadaki genç yıldızı Mehmet Çakır'ı almak için de atağa kalkıyor. Doğan'ın alınmasını ısrarcı olduğu Mehmet için şartları sonuna kadar zorlamayı düşünen Bordo-Mavililer'in Sivassporlu Hayrettin için de indirim bekliyor. Hayrettin için 2 milyon EURO isteyen Sivasspor'a, Bordo-Mavililer, '1 milyon EURO+M.Keçeli' teklif yaptı. Hayrettin transferi gerçekleşmezse, sol kanata oyuncu düşünülmüyor

Pek sanmıyorum alabileceklerini ama ikiside iyi transfer olur

ilhan
08.08.2007, 10:00
Bunlar bu kafayla Yattara'yı da satar. Ziya Hocayı savunurken Yattara'yı kamuoyu önüne atmak niye?

Birisinin diyet ödemesi gerekiyor. En uygun isim Yattara. ( Onlara göre )..

Çıkıp teknik heyet başarısız demesini beklemiyorduk hepimiz. Futboldan anlasa Yattara'ya diyet ödettirmezdi zaten.

Harun-61
08.08.2007, 10:18
M.ÇAKIR VE HAYRETTİN
Bordo-Mavililer, Rade Prica'nın işini bitirme aşamasına getirdikten sonra G.Birliği'nin orta sahadaki genç yıldızı Mehmet Çakır'ı almak için de atağa kalkıyor. Doğan'ın alınmasını ısrarcı olduğu Mehmet için şartları sonuna kadar zorlamayı düşünen Bordo-Mavililer'in Sivassporlu Hayrettin için de indirim bekliyor. Hayrettin için 2 milyon EURO isteyen Sivasspor'a, Bordo-Mavililer, '1 milyon EURO+M.Keçeli' teklif yaptı. Hayrettin transferi gerçekleşmezse, sol kanata oyuncu düşünülmüyor

Pek sanmıyorum alabileceklerini ama ikiside iyi transfer olur

Lig ba$lamasina 3-4 gün kalmi$, bizimkiler hala Transfer atagina kalkiyor !

güya Haziran'da bitecekti Transfer...:o

Ömer SEVİNÇ
08.08.2007, 10:23
Benim anlamadığım Haziran'da piyasa çok yüksekti şimdi ucuzlamış mı oldu? Bu Hayrettin Haziran'da kaç paraydı da şimdi 2 milyon euro'ya düştü?

Harun-61
08.08.2007, 10:32
Benim anlamadığım Haziran'da piyasa çok yüksekti şimdi ucuzlamış mı oldu? Bu Hayrettin Haziran'da kaç paraydı da şimdi 2 milyon euro'ya düştü?

2.001 milyon Euro...e ucuzlami$ be :-)))

marcelinhos100
08.08.2007, 10:55
Bu Yönetimin yapabilecegi en iyi is Mehmet Cakırı alabilmektir onu alırlarsa vallahi sasırırım.....

http://www.sporx.com/images/1/29/5610_B_MehmetCakir003.jpg
Çakır'dan vazgeçilmiyor

Trabzonspor, Mehmet Çakır'dan vazgeçmiyor. Bordo - mavili yönetim, daha önce ilgilendiği yıldız futbolcunun transferi için Gençlerbirliği'nin kapısını yeniden çaldı. İki kulüp yöneticilerinin bonservis pazarlıklarına devam ettiği, Mehmet Çakır'ın yapılan teklifi kabul etmesi halinde transferin biteceği öğrenildi.

asimavi
08.08.2007, 11:05
Bu Yönetimin yapabilecegi en iyi is Mehmet Cakırı alabilmektir onu alırlarsa vallahi sasırırım.....

http://www.sporx.com/images/1/29/5610_B_MehmetCakir003.jpg
Çakır'dan vazgeçilmiyor

Trabzonspor, Mehmet Çakır'dan vazgeçmiyor. Bordo - mavili yönetim, daha önce ilgilendiği yıldız futbolcunun transferi için Gençlerbirliği'nin kapısını yeniden çaldı. İki kulüp yöneticilerinin bonservis pazarlıklarına devam ettiği, Mehmet Çakır'ın yapılan teklifi kabul etmesi halinde transferin biteceği öğrenildi.

.....nerdeeee.....bu adamlar 1 milyondan fazla bonservis vermezler hiç kimseye ....cavcavda 1 1.5 den aşağı kaliteli adam satmaz......

......messiyi getirsen 2 milyona alamaz

Ertan 51
08.08.2007, 11:24
Lig ba$lamasina 3-4 gün kalmi$, bizimkiler hala Transfer atagina kalkiyor !

güya Haziran'da bitecekti Transfer...:o

evet kısa ve öz güzel demişsin lig başladı bizimkiler atağa kalkıyor atak ta atak olsa bari kıytırık topçuları başımıza kahraman ilan ediyorlar şuan elimizde olanları olduğu gibi.bu sene başlamadan bitmiştir ben onu bilir onu söylerim.

Alpayer
08.08.2007, 11:31

Arkadaşlar herkes bi tercüme yaptı hekpsi yarım yamalak işte size tam ve kesin tercüme:)

Türk futbol klübü,Trabzonspor,Sas Liginin geçen seneki gol kralı Rade Pricayla ilgileniyor.Bu spor direktörü Lynge Jakobsen tarafından Ekstra Bladet gazetsine doğrulandı.''Trabzonsporla bağlantıda olduğumuzu inkar etmiyorum.Henüz ciddi bi sonuca varılmadı,ve gelişmeleri takip ediyoruz,''diyor Lynge Jacobsen.Spor direktörü şuanki kadrodan kimseyi satmayı düşünmediklerinin altını çiziyor..

İşte size abimin tercümesi kendisi İngiliz dilbilimcisidir de biraz:)

Sencer Bulut
08.08.2007, 11:37
bu prica ne oldu yaw bitti deniyor ortalıkta yoq...

Emirhan Makul
08.08.2007, 11:44
ya Allah kahretsin arkadaş bu gece rüyamda ziya doğanla konşuyodum çok taktım bu transfer işine biraz kopmam lazım bu haberlerden lig başlayana kadar

asimavi
08.08.2007, 11:50

.....daha dengeler kurulmadı ...dengeler sağlanırsa gelecek.....

....dengesiz bir yönetim ve dengesiz bir t.d. ile dengeli bir takım kurmaya çalışıyorlar....

....paraları cebe atarken hiç bi denge den bahsetmiyorlar...hepsini indiriyorlar cebe .....hani azcıkda kulube kalsın belki lazım olur demiyorlar ....

...ama transfere sıra gelince denge ......adam satmaya gelince de karşı takımın dengesını düşünüyorlar ....

....tabi porto bu yıl 3 oyuncudan 60 milyon avro kazandı ...biz stepanovu 15 milyona satsaydık dengeleri bozulurdu onun için sakız fıtyatına 3.5 sattık....

....ulan yazarken bile sinirlerim zıplıyor.....allah hepinizin belasını versin ...öyle bir hale gelesinizki dilenci olup trabzonsporun kapısına geelip bir ekmek parası bulamayasınız .......bu kulup babanızın malımı da yeyıp bıtırıryorsunuz ....elbet çıkar bunun acısı biryerlerinizden ....sizden çıkmazsa çoluk çocuğunuzdan mutlaka çıkar.....

10 numara
08.08.2007, 11:55
TAKIM LİGE HAZIR

Doğan'dan Jet Gibi Açıklama

08 Ağustos 2007 / 10:52
Ziya Doğan, Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinde bir basın açıklaması yaptı

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinde bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklaması 11.00'da başladı
Ziya Doğan soruları almaya başladı…
Transferle ilgili konuşmayacağını belirten Doğan, "Transferler takımı olumsuz etkiliyor. Takımım lige hazır, yan etkenler rahat olmamızı olumsuz etkiliyor. Takım olarak lige hazırız. Bu saatten sonra tamamen takımımla ilgileneceğim. Zaman zaman bu hafta çok yıpratıldık, yürüyüşe takımın getirilmediği söylendi. Bazı köşe yazıları takımı götürmediğim yazıldıTamamen bunlar yalandır" dedi.

Mektup konusuna gülüp geçtiğini ifade eden Doğan, "Sadece gülüyorum, çok komik, bir arkadaşınız bir ajans kurdu, kendisini alkışlıyorum, buna gülüyorum. ve alkışlıyorum, çok güzel haber, düşündürücü olan önemli ajanslar bunu yazdı, aslı astarı olmadan yazdı. Bu kadar basit olmamalı, evet mektup olayı var binlerce mektup bana geliyor. Asla odaya atılan mektup yok. Mektup posta ile geldi, kayıtlarda var, mektubu yazanla çok iyi dostum. Beni eleştirdiğini biliyorum, sohbet ettik, çay içtik. Hocam ben yönetici arkadaşlardan duydum. Benim sana yapacağım bir şey yok dedim. Sitelere bakmıyorum. Mektubu yazan arkadaşla iyi dost olduk. Haberi yazan arkadaş haberi bir iki yönetici arkadaşımızdan aldığını ifade etti. Haberi Trabzonspolu yöneticiler verdi demiyorum. Ben çok rahatım, takımıma güveniyorum. Bazı çevreler beni taraftarla karşı karşıya getirmeye çalışıyor. Hiçbir sorunum yok" diyerek sözlerini tamamladı.

Selahattin AYDINLI / haber61.net

sarman61
08.08.2007, 11:57
Şimdi de bu adam çıktı. ROSİEL DA ROCHA birezilya da top koşturyor. Arkadaşlar bence yapılacak en iyi transfer musampa ile jun un takıma kazandırılması dır. Yani elindeki oyuncuların kariyeri ortada sahip çıkılsa birşeyler yapar ama sen gelde bunu bizim hocay anlat bu arada kelaynakların nesli tükenmek üzere olan hayvanlarmış.

sarman61
08.08.2007, 12:00
.....daha dengeler kurulmadı ...dengeler sağlanırsa gelecek.....

....dengesiz bir yönetim ve dengesiz bir t.d. ile dengeli bir takım kurmaya çalışıyorlar....

....paraları cebe atarken hiç bi denge den bahsetmiyorlar...hepsini indiriyorlar cebe .....hani azcıkda kulube kalsın belki lazım olur demiyorlar ....

...ama transfere sıra gelince denge ......adam satmaya gelince de karşı takımın dengesını düşünüyorlar ....

....tabi porto bu yıl 3 oyuncudan 60 milyon avro kazandı ...biz stepanovu 15 milyona satsaydık dengeleri bozulurdu onun için sakız fıtyatına 3.5 sattık....

....ulan yazarken bile sinirlerim zıplıyor.....allah hepinizin belasını versin ...öyle bir hale gelesinizki dilenci olup trabzonsporun kapısına geelip bir ekmek parası bulamayasınız .......bu kulup babanızın malımı da yeyıp bıtırıryorsunuz ....elbet çıkar bunun acısı biryerlerinizden ....sizden çıkmazsa çoluk çocuğunuzdan mutlaka çıkar.....

Yoruma bak yahu öyle yorum yapıyorsun ki şaşıyorum. Sen porto ile bizimi karşılaştırıyorsun. Biraz gerçekci düşünün porto nire biz nire. Porto nun altyapısı sende varmı. Elimizdeki adama 15 milyon verdilerde bizmi satmadık.

asimavi
08.08.2007, 12:03
Yoruma bak yahu öyle yorum yapıyorsun ki şaşıyorum. Sen porto ile bizimi karşılaştırıyorsun. Biraz gerçekci düşünün porto nire biz nire. Porto nun altyapısı sende varmı. Elimizdeki adama 15 milyon verdilerde bizmi satmadık.

..satmak zorundamısın ...sen iste vermesse vermesın .....sanki elimizde kaldı adam .....

...hem ben karşılaştırma yapmadık dikkatli okursan görürsün ....

...son 2 yıldır yapılan yanlışlar yapılmasaydı bugun porto ya denk bi takım çıkabilirdi sahaya bunu da unutmamak lazım ....

MarceloTS
08.08.2007, 12:21
porto ile kıyaslanamayız 4 sene önce uefa 3 sene önce cl yi kaldırmış tarihi başarılarla dolu bi takım szymek,marce,musampa,fatih şimdi bizde olsa bile onların seviyesine gelemezdik çünkü bunlar yavaş yavaş futbol hayatlarının sonuna gelen oyuncular porto n un kadrosuna bak bakalım 25 yaşın üstünde kaç oyuncu varher sene takımı yeniliyorlar bu sene 27 oyuncu transfer edilmiş ve 27 oyuncu gönderilmiş bu çok enteresan bi rakam ayrıca porto altyapısıyla bu başarılara ulaşan bi takım bizde altyapıya ne kadar önem veriliyor%2 mi %3 mü??

Ertan 51
08.08.2007, 13:30

inşallah ta olmaz.

sarman61
08.08.2007, 13:36
inşallah ta olmaz.

Sana katılıyorum bende alınmasından yana değilim çünkü aynı tarz golcüler elimizde mevcut ne gerek var almaya. Onun yerine hızlı atağa kalkabilen rakip defansı bozabilen kolay adam geçebilen bir forvet alsalar tamam diyecem. Mesela gökdenizin uzun boylusu ve kalecinin üzerine topu atmayan versiyonundan bir tane forvet alsak bu takım ziya doğan faktörüne rağmen maç kazanır.

lopsang
08.08.2007, 13:39

Arkadaşlar herkes bi tercüme yaptı hekpsi yarım yamalak işte size tam ve kesin tercüme:)

Türk futbol klübü,Trabzonspor,Sas Liginin geçen seneki gol kralı Rade Pricayla ilgileniyor.Bu spor direktörü Lynge Jakobsen tarafından Ekstra Bladet gazetsine doğrulandı.' 'Trabzonsporla bağlantıda olduğumuzu inkar etmiyorum.Henüz ciddi bi sonuca varılmadı,ve gelişmeleri takip ediyoruz,''diyor Lynge Jacobsen.Spor direktörü şuanki kadrodan kimseyi satmayı düşünmediklerinin altını çiziyor..

İşte size abimin tercümesi kendisi İngiliz dilbilimcisidir de biraz:)

Tırnak içindeki ifadede ufak bir yanlış anlaman olmuş. Geçmişte bir bağlantı olduğunu ancak ciddi bir sonuç çıkmadığını ve olayı bitmiş gibi gördüğünü ifade etmiş.

tsakrep61
08.08.2007, 13:50
bıze gol kralı yaramıyor agustını aldık adam bı hazırlık macında gol attı jun desen hala sıftahı yok prıca da gelırse jun ıle musampaya anca arkadaslık yapar baska bır ıse yarayacagını sanmıyorum

melih61
08.08.2007, 13:54
mehmet çakır süper adam aklıyla top oynayan ender oyunculardan yapılacak en iyi transferdir kanımca!!!!

Özkan Erdem
08.08.2007, 14:12
Bu 3 önliberolu sistemle takım oyunu oynamak mümkün değil. Ayman - Hüseyin - Serkan aynı alanda yan yana oynuyorlar, bu da hücum kabiliyeti olmayan bu 3 oyuncu yan pas yapmaktan öteye geçirmiyor takımı. Ceyhun yada Gökdeniz topu alıp ileri taşırsa pozisyon buluyoruz. Başka bir ihtimal de Yattara'nın ürettiği pozisyonlar oluyor.

Forvete yapılacak transferin bu köhne bir sistemde faydalı olabilmesi için bir çok özelliğe sahip olması gerek. Hava hakimiyeti olmalı, top saklayabilmeli, pas atabilmeli, son vuruşlarda etkili olmalı ve top taşıyabilmeli. Fatih Tekke ayarında bir golcü bulunmadıktan sonra bu takımda yapacağı iş Ersen veya Umut'tan fazla olmayacaktır. Tek forvet oynayıp 31 gol atmak öyle kolay bir iş değil.

Kalkinmali
08.08.2007, 14:15
ooooooooooooooooooooo.............

oooooooooooooooooooo....................

ooooooooooooooooooooooooo.......................

Fatih________Tekke...!!!!!!!!!!!!!!!!!

.............

gerisi yalan... yaramaz!!!

champions
08.08.2007, 14:18
Jun transferinin olumsuz etkileri :) Drogbayı almaya kalksak yok kalsın diycez
Bu adam 1,5 aydır belki de daha eski gündemde yeni değil Danimarka için iyi bi golcü olabilir
TSL' de ne yapacağıyla ilgili bi tahmin yapmak zor Maliyeti uygun hele Gs'nin Linderoth'u 3 milyon küsür euroya aldığı düşünülürse Yararlıda olabilir şöyle ki 7 milyon euroluk Kezman kadar yararlı olur bence Yaşlıda değil bütün bunlar iyi bi transfer olduğunuda göstermiyor ama
Kalite,yeterlilik gibi önemli soru işaretleri var Mevcutlardan ne kadar iyi? Top rakipteyken iş yapar ama top ayağındayken ve pozisyona girdiğinde neyi değiştirir Sürekli oynaması halinde 20 gol atabilir mi mesela?
Ortasahası Serkan-Ayman-Hüseyinden oluşan takımın forvetine Sheva'yı koysan hayal kırıklığından öteye gitmez Bekleyelim,izleyelim,görelim:)

Trabzonspor Yönetiminin transferle ilgili olarak yeniden harekete geçmesinin ardından Teknik Direktör Ziya Doğan’ın iki oyuncuyla ilgili olarak rapor verdiği belirtildi. Doğan’ın öncelikli olarak Danimarka’nın Aalborg takımında forma giyen İsveçli forvet oyuncusu Rade Prica için, “Mutlaka alınsın” şeklinde raporunu yönetime ilettiği ifade edildi. Ziya Doğan’ın ayrıca, sol kanat için de Sivassporlu Hayrettin’in transferinin yapılması halinde hiçbir sorunun kalmayacağı ve lige her yönüyle çok daha güçlü gireceklerinin mesajını da ilettiği kaydedildi. Doğan’ın, “Kaleye oyuncu istemiyorum. Jefferson giderse, o zaman düşünülebilir. Orhan Ak’a gerek yok. Bana Prica ve Hayrettin’i alın yeter” dediğine işaret edildi.

Prica Bir Kez Daha İzlendi
Teknik Direktör Ziya Doğan’ın daha önce 5 kez izletip beğendiği ve yönetime, ‘alınsın’ dediği Prica için iki yardımcısı Turgut Kural ve Fatih Kavlak’ı bir kez daha Danimarka’ya gönderdiği ifade edildi. Prica’nın son maçta da gol attığı, çok olumlu görüntü verdiği ve, “Alınırsa takıma büyük katkısı olur” şeklinde rapor verildiği belirtildi. Bunun üzerine de Ziya Doğan’ın yönetime bir kez daha, “Prica’yi istiyorum” dediği dile getirildi. Sivassporlu Hayrettin için de bu kulübün 1 milyon dolara kadar inmesine rağmen yönetimin işi ağırdan aldığı iddiaları ortaya atıldı. Teknik Direktör Ziya Doğan’ın da bundan dolayı rahatsızlık duyduğuna işaret edilerek, daha hızlı hareket edilmesini istediği belirtildi.

Mithat Halis Tedirginliği
Trabzonspor yöneticileri, İsveçli golcü Rade Prica için girişimlerini sürdürürken, karşılarına bir anda Menajer Mithat Halis çıktı.:D:mad: Daha önce Rune Lange ve Tomas Jun menajeri olarak Bordo-Mavili kulübün büyük zararlara uğramasında etkin rol oynadığı düşünülen Halis’in, Rade Prica’nın da menajeri olmasıyla tam bir şok yaşayan yöneticilerin önlem almaya çalıştığı ifade edildi. Bu menajerin Lange ve Jun’da Trabzonspor aleyhine birçok maddeyi sözleşmeye yazdırmasıyla ilgili olarak tedirginlik duyan yöneticiler, aynı şeylerin bu kez yaşanmasını istemiyorlar. Rade Prica için kulübü Aalborg’un 2 milyon avro istendiği ve rakamın 1 milyon avro’ya çekilmeye çalışıldığı belirtildi

futbalski60
08.08.2007, 15:11
mehmet çakır iyi bir oyuncu ama trabzonspor'a şart mı orası tartışılır.Bence m.çakır'ın yerine top dağıtan ve sol ayağını kullanabilen bir oyuncu lazım gökdeniz ve yattara'yı koşturacak,onlara derinlemesine pas atacak bir oyuncusu yok trabzon'un.Solbek için de hayrettin gerçekten iyi olur biraz pahalı ama gerçekten bu futbolcuya değer o para

Rıza ÇOLAK
08.08.2007, 15:37
Musampa ile Jun un yanına okeycimi alacaklar?

Gürkan
08.08.2007, 18:21
Burası kahvehane veya herhangi bir takımın forum değil. yazışmalarınıza ve birbirinize olan hitaplarınıza dikkat edin lütfen.

Kasım Hilal
08.08.2007, 18:56
Futbol aşkına !..

Gökhan Güleç Beşiktaş'a veda ediyor. Siyah beyazlı takımın genç golcüsü, bugün yönetimle bir görüşme yaparak takımdan ayrılmak istediğini söyledi. Yöneticiler de Gökhan Güleç'in talebine olumlu yanıt verdi.

Lig TV Beşiktaş muhabiri Tunç Elibol'un haberine göre saat 20.00’de oynanacak Sheriff maçı öncesi yöneticilerle görüşen Gökhan Güleç takımdan ayrılmak istediğini bildirdi. Gökhan, yöneticilerle yaptığı toplantıda Ertuğrul Sağlam'ın tek forvetli sisteminde forma şansının çok düşük olduğunu söyleyerek başka bir takıma 1 yıllığına kiralanmak istediğini açıkladı. Yedek kulübesinde beklemektense başka bir takımda futbol oynamayı tercih ettiğini belirten genç golcüye Beşiktaş yönetimi de olumlu yanıt verdi.
Gökhan Güleç'in durumunun takım İstanbul'a döndükten sonra netleşmesi bekleniyor.

-----------------

Belki derdimize çare olmaz ama iyi bir anlaşma yaparsak (astronomik bir patra vermezsek) bir yıl için bile olsa iyi bir partner olur Umut'un yanına..

tamersoz
08.08.2007, 18:56
prica da kim ya inş. almazlar adamın en parlak sezonu geçen sene 19 gol atmış ondan önceki sezonlar 8 golü bile geçememiş onu alacaklarsa paraya yazık olur bizde zaten o kadar gol atan adam var bize öle bir parlak sezon geçiren değilde sürekliliği olan garanti en az 15 golü olan bi forvet lazım....

Mustafa Demir
08.08.2007, 19:23
jun da gol kraliydi 16 gollemi ne bu adamda onun gibidir dunya para verirler adam yatar parasini almaya devam eder. Sonrada git fatihi sat utaniyorum artik arkadaslarimla mac muhabbetine giremiyorum yaziklar olsun bizi bu hale dusurenlere

oguzkoc
08.08.2007, 19:47
umut ve ersen martin acaba danimarka liginde futbol oynuyor olsalardı acaba kaçar golle gol kralı olurlardı? bence enaz 25

prica çok etkili bi futbolcu değil fakat genede kismeyi alamayacaksak alınsın

AKSOY_61
08.08.2007, 19:47
ooooooooooooooooooooo.............

oooooooooooooooooooo....................

ooooooooooooooooooooooooo.......................

Fatih________Tekke...!!!!!!!!!!!!!!!!!

.............

gerisi yalan... yaramaz!!!

koskoca fatihin geldiğini aynı günde yönetim ve ziyanın gittiğini düşünüyorumda
en güzel bi gün olurdu o yaaa.:o
rüya gibi:(

Özkan Erdem
08.08.2007, 20:21
Ziya Doğan Çaykur Rizespor'dan Altan Aksoy'u istemiş.
Ayrıca Prica'yı yardımcılarına izletmiş ve olumlu görüş almış. Artık iş yönetime kaldı demiş.

Lig Tv - Can Karyağdı

Bildiğim kadarıyla Altan Rize yönetimiyle anlaşarak serbest kalmıştı, ailesi İstanbul'da olduğu için onlarla ilgilenemediğini söylemişti.

futbalski60
08.08.2007, 20:42
prica'nın cumartesi maçını izledim gayet güzel oynadı ve güzel oyununu golle süsledi.üstte arkadaş umut'un,ersan'ın danimarka sas liginde 25 gol atacağını yazmış:)Arkadaşım sas liginde gol atmak çok zordur orda futbol sadece fiziğe dayalı ve iklim şartları çok ağır her oyuncu kaldıramaz umut'un,ersan'ın gol sayısı 5 i bile gecmez sas liginde bundan çok eminim

asimavi
08.08.2007, 20:49
Ziya Dogan Karadeniz Tv De Ozel Programda Kendini Ve Sistemini Savunuyo Seyretmek Isteyenler Varsa Karadeniz Tv

asimavi
08.08.2007, 20:51
prica'nın cumartesi maçını izledim gayet güzel oynadı ve güzel oyununu golle süsledi.üstte arkadaş umut'un,ersan'ın danimarka sas liginde 25 gol atacağını yazmış:)Arkadaşım sas liginde gol atmak çok zordur orda futbol sadece fiziğe dayalı ve iklim şartları çok ağır her oyuncu kaldıramaz umut'un,ersan'ın gol sayısı 5 i bile gecmez sas liginde bundan çok eminim

....nasıl yani bizde iş yaparmı diyorsun......

...fiziği iyi görünüyor boy avantajıda var ...peki tekniği nasıl ...sutları isabetlibi ...uzaktan kaleye şut atabiliyomu....ersen gibi çok faul mu yapıyo yoksa ...nasıl hele biraz aç şunu nede olsa mustakbel transferimiz....

Emre B.
08.08.2007, 21:02
Ayrıca Prica'yı yardımcılarına izletmiş ve olumlu görüş almış. Artık iş yönetime kaldı demiş.

Lig Tv - Can Karyağdı

Bildiğim kadarıyla Altan Rize yönetimiyle anlaşarak serbest kalmıştı, ailesi İstanbul'da olduğu için onlarla ilgilenemediğini söylemişti.
Altan keşke alınsa.

Fatih
08.08.2007, 21:27
altan aksoyu napacaksın ziya bey iki maç oynatıp yedek mi oturtacaksın

Sencer Bulut
08.08.2007, 21:27
altan alınsa ne olacakki keceli war o oynar...

futbalski60
08.08.2007, 21:28
valla arkadaşlar iddaa yüzünden danimarka ligini takip eden varsa yakından tanır prica'yı çalışkan bir oyuncu arkadaşlar jun gibi çıkacak diyolar ama ikisnin yeri farklı prica;hava toplarında etkili,yandan gelen ortalarda ön direğe doğru iyi hareket ediyo ki çoğu golünü böyle attı,geriden top alıp oyun kurabiliyo,en önemli özelliği de kaleci ile karşıya gelince kaçırmıyo kolay kolay(ts nin en büyük derdidir gökdeniz,umut hep kaçırır bu pozisyonları.Merak edip izlemek istiyenler varsa sopcast sitesine üye olup şuanda canlı yayınlanan maçını izleyebilir

edim
08.08.2007, 21:28
Altan keşke alınsa.

altanı ne yapcan

edim
08.08.2007, 21:34
[QUOTE=futbalski60;900053]valla arkadaşlar iddaa yüzünden danimarka ligini takip eden varsa yakından tanır prica'yı çalışkan bir oyuncu arkadaşlar jun gibi çıkacak diyolar ama ikisnin yeri farklı prica;hava toplarında etkili,yandan gelen ortalarda ön direğe doğru iyi hareket ediyo ki çoğu golünü böyle attı,geriden top alıp oyun kurabiliyo,en önemli özelliği de kaleci ile karşıya gelince kaçırmıyo kolay kolay(ts nin en büyük derdidir gökdeniz,umut hep kaçırır bu pozisyonları.Merak edip izlemek istiyenler varsa sopcast sitesine üye olup şuanda canlı yayınlanan maçını izleyebilir[/QUO

uyduda yokmu

Burak Tokal
08.08.2007, 21:39
valla arkadaşlar iddaa yüzünden danimarka ligini takip eden varsa yakından tanır prica'yı çalışkan bir oyuncu arkadaşlar jun gibi çıkacak diyolar ama ikisnin yeri farklı prica;hava toplarında etkili,yandan gelen ortalarda ön direğe doğru iyi hareket ediyo ki çoğu golünü böyle attı,geriden top alıp oyun kurabiliyo,en önemli özelliği de kaleci ile karşıya gelince kaçırmıyo kolay kolay(ts nin en büyük derdidir gökdeniz,umut hep kaçırır bu pozisyonları.Merak edip izlemek istiyenler varsa sopcast sitesine üye olup şuanda canlı yayınlanan maçını izleyebilir

hangi kanalda bi yardımcı olabilirmisin?

Harun-61
08.08.2007, 21:45

Lig Tv - Can Karyağdı

Altan, Celo'dan kat kat iyi bir oyuncudur...

edim
08.08.2007, 21:45
ya futbolski60 bi şey soruypz sana

edim
08.08.2007, 21:47
Altan, Celo'dan kat kat iyi bir oyuncudur...

cellattin sol bek altan ise oyun kurucu ce sag acık bunuda bilmeyip ikisni kıyaslıyosan ne diyim

Harun-61
08.08.2007, 21:49
cellattin sol bek altan ise oyun kurucu ce sag acık bunuda bilmeyip ikisni kıyaslıyosan ne diyim

iyiki hatirlattin, sagol dotum!

Altan'in, Adana ve Koceali'de oynarken sol tarafda oynadigini biliyorum !!!

ha birde, Marcelinhio'da oyun kurucu idi...ama bizim Hocamiz Ziya !! Marce'yi nasil sol tarafda oynatti ise-Altanida oynatir :)

,

edim
08.08.2007, 21:50

ha birde, Marcelinhio'da oyun kurucu idi...ama bizim Hocamiz Ziya !! Marce'yi nasil sol tarafda oynatti ise-Altanida oynatir :)

,

sol bekte oynamadı ama sol afta oynadı dostum olsun bu da güzel

Sefa Murat Dokuz
08.08.2007, 21:52
beyler yarın trabzondayım 12 ağustosda stadda herkesi beklioz bunların trasnfer yapacağı yok
bide utanmadan hayrettin bozuntususna musampa junu öneriyorlar yuh ya onları oynatsa hayrettinden 10 kat ii oynarlar

AYYILDIZ
08.08.2007, 22:32
Altani istemisse dogru yapmis ziya dogan cok iyi bir oyuncu bence cokda iyi transfer olur sol kanat problemi cozulur

Ba®ış
08.08.2007, 22:35
Altani istemisse dogru yapmis ziya dogan cok iyi bir oyuncu bence cokda iyi transfer olur sol kanat problemi cozulur
mantaliteye ters düşmez mi? :)

AYYILDIZ
08.08.2007, 22:39
mantaliteye ters düşmez mi? :)

zaten anlamadigim bu adamlari istiyo ama kimi kesecek huseyini kesmez aymani hayatta kesmez serkanida cok seviyor elinde olsa ferhatida oynatacak bu durumda yattara veya ceyhun kesilecek zaten altan gelirse ceyhunuda kesicektir

Serdar A
08.08.2007, 22:58

,

Oyun kurucu sadece göbekte oynamaz. kanatta oynayan çok iyi oyun kurucularda var . Marcelinho o pozisyonu oynayabilseydi şimdi çok iyi bir hucum hattına sahiptik. Marcelinho yerini yadırgadı , Ziya hoca ısrar etti adam Almanyaya geri döndü.

Emre B.
08.08.2007, 23:01
altanı ne yapcan

Altan çok iyi bir futbolcu.Rizeyi tek başına kümede bıraktı.Orta sahaya yararlı olur.Bonservisi de elinde.

Harun-61
08.08.2007, 23:03
valla bonservisi v.s. yok ise, hemen alinsin Altan...hem zaten Yönetim bedava oyuncu aramiyormu ? :-)

gerci biz bu Altan'i yakla$ik 7-8 sene önce istemi$tik ya neyse...vakit ne cabuk geciyor...

..
aslinda bu Türkiye Liginin nekadar "ba$arili" oldugunu gösteriyor....
.........yillar gecti
- Abdullah gideli Lig'de birtane adam gibi sol ayakli futbolcu cikmadi..
- Rü$tü begenilmez, onun bir ikincisi yok...
- H.$ükür'ü herkes ele$tirir, onun gibi bir santrofor malesef yok.........

....

poetricus
08.08.2007, 23:08
Altan'ı istemişse şaşırmam. Malum Hoca genç yeteneklere düşkün ama onun gençlik sınırı 30 yaş civarında.

Özkan Erdem
08.08.2007, 23:12
Altan 31 yaşında. Çalışkan sayılabilecek, teknik bir oyuncu. Korner, frikik ve penaltılarda etkili. İki ayağına da kullanıyor, sağda solda ortada oynayabiliyor. Ama bir kanat oyuncusuna göre yavaş. Ancak bizde iş yapabilir, çünkü en azından hiç olmayan sol kanadımıza bir hareket getirir.

Rize'den "Ailesinin İstanbul'da yaşadığı ve onlarla yeterince ilgilenemediği" gerekçesiyle ayrılmak istemiş. Sözleşmesinde isterse bedava gidebilir maddesi olduğunu okumuştum gazetelerden birinde, muhtemelen yalandır. Yıllardır İstanbul dışında oynayan Altan'ın futbolunun son döneminde böyle bir gerekçeyle ayrılmak istemesi bana tuhaf geldi. İstanbulspor ve Gs'daki yarım sezonu dışında hep farklı şehirlerdeydi.

Samet Aybaba yaşlı oyuncuları pek tercih etmez aralarında sorun olmuş olabilir zaten Altan da yedek kalmayı sorun eder. Bir arkadaşımın eniştesidir kendisi ve Gs'den sırf yedek kaldığı için yarım sezonda gitmek istemiştir, ayrılırkende ücret ödenmediğini bahane etmiştir.

Altan faydalı olur olmaz kestirmek zor aslında ama tam bizim yönetimin standartlarında bir transfer gibi görünüyor dikkatli bakınca ;
- 30 yaşı geçmiş
- İstanbul'da oynamış
- Bonservisi yok...

Tüm bunlara rağmen Altan'ın bize gelmek isteyeceğini düşünmüyorum. İlk 11 oynama ihtimali çok düşük zaten hücuma dönük 2 ortasaha kullanıyoruz bu da Ceyhun - Yattara - Gökdeniz 3'lüsünden 2'si oluyor. Ayrıca şu İstanbul'a gitme bahanesi eğer gerçekse Rize ile Trabzon'un ne farkı var. Aralarında çok büyük bir mesafe yok.
Bir de Yusuf'a yazık olacak korkusu var içimde...