PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nereden, nereye? | Leeds United

ilhan
29.04.2007, 01:00
Nereden, nereye?

Bu kader olsa gerek. İki ezeli rakipten Manchester United'in Premier League şampiyonluğu yolunda rahatladığı günde Leeds United sahasında Ipswich Town'la 1-1 berabere kalarak neredeyse üçüncü lige düşmeyi garantiledi.

(Ajansspor Dış haberler Servisi)

Manchester United'in en yakın takipçisi Chelsea ile arasındaki puan farkını beşe çıkarıp Premier League şampiyonluğu yolunda rahatladığı günde Kırmızı Şeytanlar'ın ezeli rakibi Leeds United, Ipswich Town ile 1-1 berabere kalarak 88 yıllık tarihinde ilk kez üçüncü lige düşmeye bu kadar yaklaştı.

Karşılaşmanın 12. dakikasında Cresswell'in golüyle öne geçmeyi başaran Leeds United 87'de Ipswich Town'un Lee ile bulduğu gole engel olamayınca 1 puana razı oldu.

2000 yılında Galatasaray'la UEFA Kupası'nda yarı final oynayan Leeds United şimdi eski günlerini mumla arıyor. Daha önce Elland Road'da Milan veya Barcelona gibi dünya devlerini ağırlayan Leeds United şimdi Cheltenham ve Gillingham gibi takımlarla mücadeleye hazırlanıyor.

Alex Ferguson'un Manchester United'de başardıkları taraftarını hep gururlandırdı ancak onlar kendilerine sorulduğunda en çok Leeds United taraftarı karşısında mutluluklarını göstermeyi sevdiklerini dile getirdiler. Bugün ise ezeli rekabet adına ortada bir şey kalmadı. Artık iki ekibin aynı ligde oynayacağı günler bile belki de hayal..

Can52
29.04.2007, 01:40
Nereden, nereye?

Bu kader olsa gerek. İki ezeli rakipten Manchester United'in Premier League şampiyonluğu yolunda rahatladığı günde Leeds United sahasında Ipswich Town'la 1-1 berabere kalarak neredeyse üçüncü lige düşmeyi garantiledi.

Siyaset ve bölge bu konuya ne diyor??
Hakeme suc duyurusu yapilmismi?
Bu Bölge de ligde kalmak cok önemli denilmismi?
Bu Bölgenin piskolojisi icin, küme düsmesi bu yil kalksin denilmismi??

Ne güzel bir Futbol mentalitesi Ingilterede.

Leeds United muhtemelen düsecek, aglanacak, ama takim stadda alkislanacak göz yaslari icinde . Futbolcularda aglayacak ve seyircilerin yanina gidecek, onlarda seyirircileri alkislayacak ve o anda "you walk never alone" sarkisi gelecek tarftardan..

Ve 3.Ligde tekrar yeni bir heyecan gelecek ve taraftar yine orda olacak...

Bizde peki nasil???

Erkin
29.04.2007, 02:13
Çok haklısın hocam. İngiltere'de bilindiği gibi 3.ligdeki takım da tribünlere 20 bin kişiyi dolduruyor ve tamamı kendi taraftarı. Futbol seyircisi bilinçli çünkü kendi takımının başarısı kendi yöresine, şehrine, kasabasına yarar getirecek.. Sadece yarar getirecek diye de değil. Kendinden bir parça olarak gördüğü ''Kendi takımı''nı destekliyorlar çünkü..

Leeds'in düştüğü bu duruma ondan çok daha büyük başarıları olan İngiltere'nin en eski çınarlarından biri Nottingham Forest da düştü ama şimdi Championship'e çıkıyor tekrar. Geri dönüş imkansız değil ve bunda eminim o taraftarın desteğini hiçbir zaman çekmemesi, takımı kaderine terk etmemesinin de büyük payı var.

Trabzonspor'un da destan yazdığı yıllarda, Forest Avrupada Fırtına gibi eserek 78-79 ve 79-80 sezonlarında üst üste iki kez Şampiyon Kulüpler Kupasını aldı. Hatta dayımın anlattığına göre Trabzonda bizim mahalledekiler de, Lisenin maraş caddesine bakan eski duvarına o sıralar Nottingham Faroz yazmışlar :)

İşte böyle bir kulüp 2 kez üst üste küme düştü ve 2.lige döndü. Premier Lige de tekrar dönecektir ve en büyük gücü taraftarları hep arkasında olacaktır..

Can52
29.04.2007, 12:36
Nottingham Faroz yazmışlar :)

Schalkenin sehiri Gelsenkirchenede Gelsungirsun olarak söylenirdi:D:D

Erkin
30.04.2007, 01:18
Schalkenin sehiri Gelsenkirchenede Gelsungirsun olarak söylenirdi:D:D

Eheh güzelmiş ya :D:D

Berat
30.04.2007, 01:25
Bu nereden nereyelerden iyi ders çıkarmak lazım, iyisinden de kötüsünden de..

Espanyol 2 sene önce son dakika golüyle ligde kalmıştı..Hani şu UEFA yarı finalinde kupanın favorilerinden Werder'i 3-0 yenen Espanyol..

Erkin
30.04.2007, 01:31
Bu nereden nereyelerden iyi ders çıkarmak lazım, iyisinden de kötüsünden de..

Espanyol 2 sene önce son dakika golüyle ligde kalmıştı..Hani şu UEFA yarı finalinde kupanın favorilerinden Werder'i 3-0 yenen Espanyol..

Abi bir de Celta Vigo var ki adamlar Şampiyonlar Ligi'nde oynadığı sene küme düştüler, kadrolarındaki en önemli topçuları kaybettiler. Sonra yine çıktılar ve bu sene tekrar düşme tehlikesiyle burun burunalar..

Vegas
30.04.2007, 04:11
Bizim ligimizde de bir tane Goztepe hadisesi oldu buna benzer konusu mevcut forumumuzda.
Futbolun f'sinden anlamayan art niyetli insanlari takimin basina getirmeye devam edersek birgun bizim icin de Aston Villa, Lyon gibi takimlarin forumlarinda konu acilabnilir. zamaninda bizi elemislerdi simdi ne haldeler diye!

Özgür Öztürk
01.05.2007, 19:39
Vayyy bee nerden nereye. Bu olayı duyduktan sonra bir an önce bizde bu yönetim ve ZD ile yollarımızı ayırmamız lazım.

Mehmet Fırat
01.05.2007, 20:48
bunların üçüncü ligi aslında birinci ligi değil miydi?:)
1.premier league
2.champhionship
3.first division

bordoylamavi
02.05.2007, 12:38
böyle çok örnek var
oldham ve nottingham leage one dalar şuanda yani ingilizlerin 3. sıradaki ligi ki bu takımlar zamanında 1. ligdeydi o zamanlar
fransada montpellier ikinci ligde düşmeme mücadelesi veriyor zamanında avrupa kupalarında fransayı temsil eden bir takımdı
maradonanın şampiyon takımı napoli 3. lige kadar geriledi ama şu sıralar tekrar birinci lige çıkmak üzereler
almanyanın eski birinci lig takımları dynamo dresden stuttgart kickers ve fortuna düsseldorf şu anda 3. ligdeler
bir zamanlar birinci ligimizde oynayana bakırköyspor da amatör kümeye düştü bu arada

Misina
02.05.2007, 13:37
sanırım 99-2000 seneleriydi(tarih yanlış olabilir iyi hatırlamıyorum).3 lig 2.grupta fatsaspor ilk yarıyı lider bitirmişti ikinci yarı ise küme düşmüştü :) futbol ilginç bir oyun herşey olabilir

zafer6161
02.05.2007, 18:25
kargaları 6-0 yenmişlerdi bikeresinde ey gidim günler:D
desenize ingilterenin göztepesi oldu:(

Can52
03.05.2007, 01:40
Bundesligadan
-Hertha berlin bir kac yil 3.ligde oynadi, o 3.lig berlin sehir ligiydi :D
(80li yillarda)
-Hannover 96 3.ligdeydi , su anki ismi bile bilinmeyen bir(Ricklingen) ile derbide
50.000 seyirci önünde oynadi.

- Borussia Drotmunda 70 li yillarda iki defa 2.ligde oynadi.
Bundesligada bayern münihe 70 li yillarda 11-1 ve 90 li yillarda mönchengladbacha 12-0 lik maglubiyetleri var, ama CL i de kazandilar :D

- FC Nürnberg 3.Ligde 50.000 seyirci önünde Fürth ile karsilasti...

- Schalke 04 80 li yillarda 70.000 seyirci önünde 2.ligde düsme hattinda oynuyordu...

- FC St.Pauli 3.ligde ve seyirci ortalamasi 16.000 ...........

-Quens Park rangers, Derby Quantry eve daha baska takimlar....

...ve bilmedigim daha cok takimlar var avrupada...

Taraftrarin sevgisi sadece basari degil , renk sevgisi....
hangi ligde oynarsan oyna.....

Nerde bizim Futbolla yatan Futbolla kalkan Milletimiz????

Herkes sadece Teknik direktör , baska hic bir mok yok....

Birde belediye takimlari eklenince benim sinirlerim gerginlesiyor...

Aslinda Türkiyede seyirci yasagida koysak , TFF ve emniyet tüm sorunlari halletmis olur...ne güzel degilmi???

H.Emre
07.05.2007, 01:21
Ve düştü... Gerçek 'United' League One'a yani bizim 2.lig B gibi bir yere düştü. Avrupa'da Liverpool ve Valencia ile birlikte hoşuma giden 3 takımdan biriydi. Nasıl bir borç batağıysa saplanıp gittiler. Kewell, Ferdinand, Smith, Woodgate, Viduka, Robinson ve daha birçok yıldız. Hepsi bir tarafa savruldu. Kewell en çok hoşuma gideniydi, bende onunla birlikte Liverpool'a savruldum. Umarım Leeds için burası düşülecek son noktadır ve buradan sonra tekrar yükseliş başlar.

ilhan
06.10.2007, 22:26
Leeds'i düştüğünden beri takip ediyorum. Lige -15 puanla başladılar. Şuan ligde 13 puanla 12. sıradalar. Oynadıkları 10 maçtan 9 galibiyet 1 beraberlik çıkardılar. Leeds şaha kalktı geliyor =)

A.Alper
06.10.2007, 22:31
Günün birinde Leeds Utd. forumlarında aynı başlığı bizim için açmasınlar...

Cem Akyüz
06.10.2007, 22:45
leeds bir zamanlar ne futbol oynuyolardı forması vardı bende 10 kewell gs ye elendiklerinde üzülmüşdüm çok:):)

ilhan
06.10.2007, 22:50
Günün birinde Leeds Utd. forumlarında aynı başlığı bizim için açmasınlar...

Günün birinde Leeds kadar büyük bir takım olursan neden açmasınlar ? :rolleyes:

A.Alper
06.10.2007, 22:53
O açıdan bakarsak biz Türkiye'nin Liverpool'u Arsenal'iyiz :) Yani zaten büyük takımız.

ilhan
06.10.2007, 22:58
Ama onlar Avrupalı ve yine ülke puanları vs. absürt etkenler nedeniyle bizden büyükler. Yoksa bizim devirmediğimiz mi var ? ( Barça , liverpool , lyon , A.villa vs. vs )

A.Alper
06.10.2007, 23:35
Aslında o efsanevi maçların benim için bir anlamı yok.Çünkü bunlar sürdürülebilir bir başarının eseri sonuçlar değil.Herkes Barcelona'yı 1-0 yendiğimizi söylüyor ama 7-2'lik rövanştan kimse bahsetmiyor.İki maçı da aynı oyuncular oynamış.Oysa benim söylemek istediğim farklı.Ben İngiltere'de o takımar nasıl bir yere sahipse Türkiye'de de Trabzonspor öyle bir yere sahip demek istedim.

ilhan
06.10.2007, 23:45
Ama onlar sadece İngiltere'de değil Avrupa'da ve dünyada bir yere sahip. Ama biz öyle değiliz. Yoksa Trabzonsporumuz , Türkiye'nin Liverpool'u , Arsenal'i , Manchester'ı sözüne bende katılıyorum.

Emre B.
07.10.2007, 00:02
Karşımıza ekol sahibi takımlar çıkmasaydı bizde kupa kazanırdık.