PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Futbolcular Kim ? Açıklansın !

Külünkoğlu
27.04.2007, 09:57
Trabzonspor'u iyi takip eden yazarlarımızdan Fanatik Gazetesi yazarı ERgun Ata diyor ki " Rövanş maçında Trabzonspor, en ideal kadrosuyla hem de iyi oynadı, doğrudur. Ama penaltı atışlarına kalması olasılığını Bülent Korkmaz iyi değerlendirirken, Ziya Doğan, buna yönelik hamle yapamadı. Final de bu yüzden gitti. Bu arada, penaltı atmak istemeyen oyuncular da oldu, atmaması gerekenler kullandı ve tur kaçtı. Ömer Rıza son antrenmanda 6 penaltı kullandı, 5’i aut, biri direğe çarparak gol oldu. Doğan mecburen penaltı kullandırdı. Bunlar kimse, zaman geçirilmeden kamuoyuna açıklanmalı"

Böylesine bir karşılaşmada Trabzonspor'da giydiği formanın büyüklüğüne ihanet edercesine hem penaltı atış sırasını değiştirilmesine sebeb olan hem de penaltı atmak istemeyen sorumlulukdan kaçan oyuncular kim ? Derhal açıklanmalı !

TSelif
27.04.2007, 10:00
Bu bir facia :eek: :eek: ( eğer doğruysa:mad: )

ozcan_asanoglu
27.04.2007, 10:00
büyük ihtimalle ersen, çağdaş başlardadır bu işte..

böyle sorumluluk alamayacak kapasitede insanların bu takımda ne işi var gitsinler 2., 3. ligde oynasınlar...

nerde bu yönetemeyen yönetim, hükmedemeyen Nuri Başkan...

Zafer Keskin
27.04.2007, 10:03
Çağdaştan hiç beklemediğim bir hareket bu , eğer yaptıysa tabi...

Küçükalioğlu
27.04.2007, 10:04
Penaltı atmayanlar öncelikle ersen ve çağdaş diğerlerinin zaten atanlardan bir farkı yoktu.

sismolog61
27.04.2007, 10:04
bukadarınada pes doğrusu yeterrrrrrr

Lapina
27.04.2007, 10:06
Dün Lig Radyoda da konuşuldu aynı şeyler. Kim olabilir penaltı kullanmayan oyunculardır. Lanet olsun ya ! Nedir bu çektiğimiz.

Sacit
27.04.2007, 10:07
bunlar ve bunun gibiler Trabzonspor'u rezil etmeye devam ediyo ve herkes de izliyo.ziya denen kimliği belirsiz insan da ne yaptıgı belli degil onu da kimse dinlemiyordur illaki.

eğer doğruysa bunu yapanlar da büyük olasılıkla bellidir,benim açımdan tabii :mad:

Emorfo
27.04.2007, 10:07
Ergun Ata'nın her yazdığı şeyin gerçek olduğunu nerden biliyoruz, Ergun Ata'nın yazılarına çok güvenmesemde böyle bir şey varsa, futbolcular stres yapmıştır, nasıl ki bizim kalecimiz Tolga çok stres yapınca midesine kramplar giriyorsa herhalde bu futbolcularda kendilerini kötü hissetmişler atmak istememişler olabilir. Burdan hangi sonuca varmamız gerekiyor onu anlamadım. Bazı futbolcular zaten o formanın ağırlığını taşıyacak futbolcular değil, bunu biliyoruz. Diğeri ise turu mu hediye etmiş, bilerek mi atmak istememişler vs vs bitmez komplolar.

Cengiz Çubukcu
27.04.2007, 10:14
Penaltı atmak istemeyen oyuncular çağdaşla, Ersen olabilir ama kendilerince tepkiden korktukları için atmak istememişlerdir. bana sorarsanız Hüseyin de atmak istemiş ama kaptan olduğu ve sorumlulukarı bulunduğu için atışı kullanmıştır. Ben kendimden örnek veryim, yıllar önce lise maçında maç penaltılara gitmiş ve ben kaptan olmama rağmen baskıdan dolayı atmak istememiştim, hocamız da beni mazur görmüştü...
bence penaltı atmayanlara kızacağımza atıp da kaçıran oyuncularımıza destek vermeliyiz..

TSelif
27.04.2007, 10:18
6 penaltıdan 5 ini auta atan ve birini de direğe çarptırıp gol yapabilen bir golcü!!!!....İlginç..:S

Bahtiyar
27.04.2007, 10:19
arkadaşlar bence olay penaltılar değil o maç penaltılara nasıl kaldı tartışılacak bişey varsa budur.

korkutbozok
27.04.2007, 10:21
6 penaltıdan 5 ini auta atan ve birini de direğe çarptırıp gol yapabilen bir golcü!!!!....İlginç..:S

golcülüğünden daha ziyade bu adamın Trabzonspor forveti olması ilginç bence...

Vegas
27.04.2007, 10:28
Adamlar 120 dk ter doktulerde, penalti atisi sirasinda satmadilarya bizi. Yesinler bu yalani

keles76
27.04.2007, 10:29
bence bu haberin doğruluk payı yok ben inanmıyorum bütün penaltılar çok iyiydi hüseyin sadece çok belli ettiği için kaçırdı(hakan şükürde böyle atar) emre olsun ömer rıza olsun sert ve öz güvenli vurdular top direkte patladı kaybetmemizin tek sebebi trabzondaki maçtır bu maç deplasmanda oynandı ve erciyes olsun biz olalım top oynamadık.

CeSS
27.04.2007, 10:36
Böylesine büyük bir sorumluluğun altina girmekten kaçınmış olabilirler. Bugün nasil Ömer Rıza ve Hüseyin'i konusuyorsak, Ersen'i , Çağdaş'ı veya başka bir futbolcumuzuda konusuyor olabilirdik.

Burada futbolcularimiza suç bulamıyorum. Bu bir kupa karşilaşması ve her türlü ihtimal degerlendirmesi önceden yapilmalidir. Penaltı atacak futbolcular maç esnasinda değil , maç öncesinde belli olmalidir.

Hiç bir futbolcunun bilerek penalti kaçirmaz. Penaltı atamama gibi bir özelliği varsada futbolcu degildir zaten...

bordoylamavi
27.04.2007, 10:57
penaltı atmak istememe bence hainlik değil. çünkü futbolcu o anda bunu yapamaycağını düşünüyor olabilir. ama bir futbolcunun istememesiyle penaltı atılmıyorsa vay halimize diyorum hani disiplin hani otorite.

Fatih
27.04.2007, 10:58
ziya doğan penaltı atışlarını tam emin olmamakla birlikte maç esnasında belirledi futbolcuların hiçbir kabahati yok

Gürkan
27.04.2007, 11:01
isimler belli değilken belirli isimler hakkında yorum yapmak yanlış olur.kimmiş o isimler ortaya çıksın o zaman yorum yapalım. atmak istemeyenlerin sebebi neymiş onada bakmak lazım tabi.

Hüseyin Kurt
27.04.2007, 11:08
bence yoktur böyle bişey.
ne ersen ne de çağdaş ın böyle bişey yaptığını kesinlikle düşünmüyorum.
kesin olmayan haberlerle gaza gelip futbolcuları yıpratmamak gerek.

Fatih
27.04.2007, 11:10
bir futbolcunun penaltı atmak istememesi kadar doğal birşey yoktur o andaki ruh haline bağlı bu kadar büyütmemek lazım herkes penaltı atacak die bişi de yok burda bütün suç ziya doğanda bu bir kupa maçı futbolcularını her ihtimale karşı hazırlayacaksın ama nerde

LazAnisT
27.04.2007, 11:12
Bencede futbolcuların kim olduğunun önemi yok.Adam penaltı atmak istemeyebilir bu gayet normal.Zaten futbolcuların kapasitesi ortada bir çoğu daha Trabzonsporun nasıl bir takım olduğunun farkında bile değil.o futbolcudan kimse sorumluluk almasını beklememeli

sbay
27.04.2007, 11:12
çağdaşın böle bişey yaptığına inanmıyorum....yüreğiyle oynayan bir oyuncu penaltılarda takımını satmaz....ayrıca o maçı penaltılara getirinceye kadar turu çoktan geçmemiz lazımdı...

İskender Çakmak
27.04.2007, 11:14
bu futbolculardan mahalle takımı bile kurulmaz bunlar trabzonspor formasını kaldıramıyor erciyese nasıl elenirler yaa küme düşümüş herşeyden umudunu kesmiş takım bizi eliyor bu yönetim bu teknik adam bu futbolcular trabzonda ancak fındık toplarlar onuda yapamazlarda neyseeee

Taner Gündoğdu
27.04.2007, 11:15
30 metreden topun başına geçen Çağdaşın niye penaltı kullanmadığı zaten ilk gün akla gelen soruydu. helede hüseyin kullanmışken! tamam penaltıdır kaçar sözüm ona değil. ama bu işde bir taktik işidir ve biraz zahmet edip penaltıları düşünüp gerekli çalışmayı ve oyuncu değişikliğini yapacaksın! sen ceyhuna 96 dakika şans verip penaltılara gitme olasılığı yüksek bir maçta 96 da oyundan alırsan hani senin teknik görüşün? elindeki, ayağına en hakim oyuncuların başında gelmiyor mu bu adam? ersen martin hüseyinden daha iyi vuramaz mı? ziya doğan ve eğer varsa sorumluluk almayan oyuncular takıma açıkca ihanet etmiştir!

tsukru61
27.04.2007, 11:21
Bu forumda, hâlâ dişe dokunur bir protesto için çabalamayanlar kimler? Önce bunlar açıklansın. Lütfen!

Mehmet Fatih Yavuz
27.04.2007, 11:24
iş oraya geldikten sonra çağdaş ersen gibi ziya nın prensi konumuna erişememiş adamların sorumluluktan kaçmalarından doğal birşey yok...

asıl mesele son maçta postu sermiş sakaryaya 2 gol attı diye ömer rıza nın oyuna alınması, üzerine de antremanda atamadığı penaltılardan sonra gene de ilk 5 içine girmesi..

Mehdi
27.04.2007, 11:26
bende diyorumki bu konuyu konuşmak bence taraftar olarak ziya doğanın arayıpta bulamayacağı bahaneyi bizim keşfetmemizden başka işe yaramaz.Madem o maçı penaltılara götürmek için uğraştın (ki en büyük kabahati buydu) penaltılar kullanılırken sen kullanmak istermisin diye sormayacak kadar da bilinçli olmalıydın.
Bülent Korkmaz bir penaltının önemini bilip Cenki oyuna alıyorsa,Ziyada bunu futbolcuların insiyatifine bırakabiliyorsa yorum yapmaya gerek duymuyorum.

Penaltı kullanılırken futbolculara göstermiş olduğu insiyatifi neden sahada top oynarken nerde oynamak istersin şeklinde göstermiyormuş Ziya bey.

macka61
27.04.2007, 11:26
tur kaybedilmiş artık geçmiş bitmiş bunların ne faydası var penaltı kullanmamaktan başka trabzonumuzun daha önemli sorunları var

ibzolist
27.04.2007, 11:27
vay yeni bahanemiz bu ha hadi bakalım daha neler göreciğiz, ah şu penaltı kullanmayı istemeyen futbolcular varya onların yüzünden elendik

Mehmet Fatih Yavuz
27.04.2007, 11:28
seri penaltılarda kaçırmış kaçırmamış, sorumluluk almak istemiş istememiş....

mehdi nin dediği gibi... maçın oraya gelmesine sebep olan vatandaşı sevindirecek bir tartışma olur..

hüseyin1975
27.04.2007, 11:30
Arkadaslar sakin olun.

Bence bu gayet dogal.
Bir Futbolcu belki topa cok iyi vurabilir ama bu yeterli degil.
Bunun yaninda sinirlerine cok hakim olman gerekir, heyecanlanmaman gerekir ve kendilerine güvenmeleri gerekir.

Bazen Futbolcular kendilerini o an iyi hisetmezler.
Kendilerine güvenmezler.
Kendine güveni olan Arkadasinin kullanmasini isterler.

O arkadasida ben kendime güveniyorum derse, o kullanir

ibzolist
27.04.2007, 11:30
bende diyorumki bu konuyu konuşmak bence taraftar olarak ziya doğanın arayıpta bulamayacağı bahaneyi bizim keşfetmemizden başka işe yaramaz.Madem o maçı penaltılara götürmek için uğraştın (ki en büyük kabahati buydu) penaltılar kullanılırken sen kullanmak istermisin diye sormayacak kadar da bilinçli olmalıydın.
Bülent Korkmaz bir penaltının önemini bilip Cenki oyuna alıyorsa,Ziyada bunu futbolcuların insiyatifine bırakabiliyorsa yorum yapmaya gerek duymuyorum.

Penaltı kullanılırken futbolculara göstermiş olduğu insiyatifi neden sahada top oynarken nerde oynamak istersin şeklinde göstermiyormuş Ziya bey.
harfi harfine katılıyorum

EmrahYalçınalp
27.04.2007, 11:31

böyle sorumluluk alamayacak kapasitede insanların bu takımda ne işi var gitsinler 2., 3. ligde oynasınlar...

nerde bu yönetemeyen yönetim, hükmedemeyen Nuri Başkan...
İşte bu gerekçe ile, atmadıysalar, atmak istemediyseler haklılar.
Çağdaş'ı da, Ersen'i de beğeniyorum ama bu yüzden savunmuyorum. Daha bu sabah, yemin ederim Ergun Ata'nın yazısından habersiz olarak, Hüseyin'e -ki hiç beğenmem- penaltı nedeniyle yüklenilmemesi gerektiğini, muhtemelen birçok oyuncunun atmak istemediği için cesaretinin ve aceleciliğinin kurbanı olduğunu yazdım. Dünyanın her takımında böyle bir durumda penaltı atmak istemeyecek yığınla "yıldız" olduğuna eminim. Belki Baggio sendromu diyebiliriz. Bence atmak istememeleri durumunda bu adamlara yüklenmenin anlamı yok. Kendinizi "valla elim titriyor, yapmasam iyi olur" diyen doktora "hadi koçum, sen iyi doktorsun, yap şu ameliyatımı" diye emanet eder misiniz? Adam görevden kaçmıyor ki, başka doktor olmasa zaten paşa paşa yapacak. Yani 18. penaltı olsa zaten atacaktı bu adamlar.

Bu takımda futbolcuların kafatasları ölçüldüğü müddetçe "bejekeli" Çağdaş ve Ersen, "ne olduğu belli olmayan" Fatih Akyel, "hem gs hem fb'li, üstelik lama gibi tükürüp duran, antipatik" Ceyhun vb adamlar sorumluluk alacak kadar saf değillerdir. Ha, bu noktada bir tek Gökdeniz'i çok ciddi biçimde kutluyorum. En zor penaltıyı, atamaması durumunda bizden ve bizden olmayan bir çok adamın boş boş konuşacağını bile bile gitti ve attı. Ama herkesten bunu beklemenin de anlamı yok, en azından benim açımdan.

Hasılı, bir futbolcunun bu durumda penaltı atmaya cesaret edememesi hocasının birinci ligde bir tek, tek bir maça dahi mutlaka kazanmak için kadro çıkartmaya cesaret edememesinin yanında "sıfır"dır. Aynı şekilde rakip otuz bilmem kaç yaşındaki adamı sırf penatı için oyuna alıyorken senin topa en hakim oyuncunu dışarı almandaki iş belmezliğin yanında da.

Ayşe Aygün
27.04.2007, 11:33
Bir takım ve bu takımın orda bulunan ve oynayan 11 oyuncusuda bence penaltı atabilmeli. bu veya şu oyuncu diye ayılmamalı. Ne yanı mevki ayırıyoruzki bu oyuncu atamaz diye. Olduki penatlı iyi kullanan oyuncunun ayağı kırılsa ne olacak .Ben o penaltıcı bu penatıcı diye düşünmem.Abi Futbolcu dediğin adam penatlı kullanır.Hoca başta böle olursa futbolcu penatltıda atamaz sahada dolaşır. Suç sedece otorite kuramayan ziya da bence.

ubuntu
27.04.2007, 11:33
Saçmalık..

champions
27.04.2007, 11:46
Emrah Yalçınalpe katılıyorum herşeyi çok güzel izah etmiş

Emre GÜRDAL
27.04.2007, 11:49
ya cagdas yapmaz dıyorum cunku her frıkkte topun basına gelıo ama ersen penaltıtan kacabılır kendısınıe gelecek tepkılerden olsa gerek ama orda omer yerıne hasan vursa daha ıyıdı ya ama gercek sukı bız macı trabzonda kaybettık herkez bunu bole bıle

LazAnisT
27.04.2007, 11:52
Bu forumda, hâlâ dişe dokunur bir protesto için çabalamayanlar kimler? Önce bunlar açıklansın. Lütfen!Yönetici arkadaşların mutlaka bir hazırlığı vardır diye umud ediyorum Açıkcası Bende sabırsızlıkla bekliyorum

hüseyin1975
27.04.2007, 11:54
Bir takım ve bu takımın orda bulunan ve oynayan 11 oyuncusuda bence penaltı atabilmeli. bu veya şu oyuncu diye ayılmamalı. Ne yanı mevki ayırıyoruzki bu oyuncu atamaz diye. Olduki penatlı iyi kullanan oyuncunun ayağı kırılsa ne olacak .Ben o penaltıcı bu penatıcı diye düşünmem.Abi Futbolcu dediğin adam penatlı kullanır.Hoca başta böle olursa futbolcu penatltıda atamaz sahada dolaşır. Suç sedece otorite kuramayan ziya da bence.

Futbolcuda nihayetinde bir Insandir. Ve bir Insan herseyi dogru ve iyi yapamaz!

Herkesin bir görevi vardir ve elbette sirasi gelince istesede istemesede Penalti atacakdir ama öncelikli olarak kendini iyi hiseden ve kendine güvenen topun basina gecer.

Sonra unutmayin ki iyi Futbolcularda Penalti kacirabilir.

Yattara az kacirmadi hani ;)

Fatih
27.04.2007, 11:55
Emrah abi çok güzel izah ettin bravo

ozcan_asanoglu
27.04.2007, 11:57
maalesef ben katılamıyorum, geçmişte bu tür sorumluluktan kaçan yıldızlar olmuşsa ve buna bağlı başarısızlık gelmişse mutlaka takımdaki durumları sorgulanmıştır.

hele de hedefleri büyük takımlarda oynuyorsanız özgüveniniz, cesaretiniz, sorumluluk alma bilinciniz yüksek olacak.aksi takdirde elenir gidersiniz...

ki zaten öyle olacak...

hüseyin1975
27.04.2007, 12:03
maalesef ben katılamıyorum, geçmişte bu tür sorumluluktan kaçan yıldızlar olmuşsa ve buna bağlı başarısızlık gelmişse mutlaka takımdaki durumları sorgulanmıştır.

hele de hedefleri büyük takımlarda oynuyorsanız özgüveniniz, cesaretiniz, sorumluluk alma bilinciniz yüksek olacak.aksi takdirde elenir gidersiniz...

ki zaten öyle olacak...

Bazi Futbolcularin yetenekleri sInIrlidir.
Sahada bir görevi vardir ve yanlizca onu yerine getirmek ile mesguldür.
Oyuna extra katkisi yoktur yada cok azdir.
Bu tip Futbolcular her takimda vardir.
Normal maclarda topun basina gecmedikleri icin böyle önemli bir anda heyecanlanabilirler ve eger benden önce kendine güvenen baska bir arkadasim varsa o atsin diyebilirler. Bu gayet dogaldir.
Neticede kendilerini korumakdan öte takimida koruyorlar.
Daha iyi olana öncelik taniyorlar.

Madalyonun öteki yüzüde var elbette. Kendine cok güvenen ve beceriksiz birisi topun basina gecebiliyor ve sonuc hüsran oluyor....

Külünkoğlu
27.04.2007, 12:04
Ziya Doğan'ın ve yönetiminin kaç tane doğrusu yada 1 tane doğrusu olup olmadığı tartışılabilir. Farklı bir şey söylemek istemek niye herkesin bu kadar gücüne yada zoruna gidiyor.

Empati yapalım, iş penaltılara kalmış yani takım zorda, Bu durumda büyük takım oyuncuları ne yapmalı ? küçük maçlarda 25 30 metredeki frikiklere koşarak giden Çağdaş bu maçta neden kaçar yada takımın golcüsü dediğimiz Ersen Martin bundan sonraki maçlarda gol atsa ne olur atmasa ne olur. Sorumluluk alması gereken yerde almasa nerde kaldı futbolculuk ?
hiç mi dünyadaki ünlü golcüler ne yapmış bakılmaz Gerd Müller'de mi bilmiyormusunuz.

Bütün bunları söylemekle de zerre kadar haz etmediğim ne yönetime nede Ziya Doğan'a kulp bulmuş olmazsınız korkmayın.

Külünkoğlu
27.04.2007, 12:06
Bu forumda, hâlâ dişe dokunur bir protesto için çabalamayanlar kimler? Önce bunlar açıklansın. Lütfen!
Bu konuda çalışmanın var olup olmadığını biliyorsan sen niye söylemiyorsun.

demir
27.04.2007, 12:16
bumudur degerlendırmemenız yANii neden penaltı atamadık ???? bır futbolcunun penaltı kacırmasından dogal bır sey yok ayrıca bu ıs penaltılara kalacagında hepımız bılıyorduk elenecegımızı...! Bu takımın zaaten basarılı olması mumkun degıldı bu takım 20 yıl daha boole oynasın yıne bır tane bıle kupa alamaz ...! bu takımda bır firikik ci yok ?? bu takımda sol kanat oyuncusu yok (veya oynamıyor farketmez;) bu takımda top dagıtacak etkılı paslar atacak bırısı yok bu takımda organıze atak zaaten yok e butun bunların yanında takımından bırız umutlu taraftar ve o taraftarı anlayabılecek yonetım yok e gerısıde hakemlere kalıyor sogolsunlar onlarda destek verınce bu goruntu ortaya cıkıyor sımdı sıze soruyorum butun dunyayı dolasıp arastırın durumu bukadar resalet olan bır tane basarılı takım varmı ?? tamam basarıda ıstemıyorum bır tane kupa bıse almıs bır takım varmı ?????

dahada yazmadagım t.d gıbı bır suru dahada faktor var

Fatih
27.04.2007, 12:18
Ziya Doğan'ın ve yönetiminin kaç tane doğrunu yada 1 tane doğrusu olup olmadığı tartışılabilir. Farklı bir şey söylemek istemek niye herkesin bu kadar gücüne yada zoruna gidiyor.

Empati yapalım, iş penaltılara kalmış yani takım zorda, Bu durumda büyük takım oyuncuları ne yapmalı ? küçük maçlarda 25 30 metredeki frikiklere koşarak giden Çağdaş bu maçta neden kaçar yada takımın golcüsü dediğimiz Ersen Martin bundan sonraki maçlarda gol atsa ne olur atmasa ne olur. Sorumluluk alması gereken yerde almasa nerde kaldı futbolculuk ?
hiç mi dünyadaki ünlü golcüler ne yapmış bakılmaz Gerd Müller'de mi bilmiyormusunuz.

Bütün bunları söylemekle de zerre kadar haz etmediğim ne yönetime nede Ziya Doğan'a kulp bulmuş olmazsınız korkmayın.

sana katılmıyorm külünkoğlu bir futbolcuya metazoru bu penaltıyı at denirse asıl facia o zaman olur atmak isteyen sorumluluk alır atar istemeyen atmaz atmadı diye de vatan haini ilan edilmez

çağdaşa gelelim frikik atan bir adam penaltı da atar diye kayıt yok ya ersenin sakarya maçında kaçırdığı penaltıya ne demeli her futbolcu aynı kişiliğe sahip değildir ayrıca

Harun-61
27.04.2007, 12:19
her futbolcu penalti kacirabilir
bkz: Baggio, Baresi v.s.

Hüseyin penalti kacirdi diye yargilamamak lazim, golde olabilirdi...$ans meselesi...

penaltı atmak istemeyen futbolcumuz olduguna inanmiyorum...

hüseyin1975
27.04.2007, 12:20
Dünyada en iyi frikik kullanan Futbolculardan bir tanesi Beckhamdir. Ama gel görki bu Adam Penalti atamiyor. Heyecanlaniyor. Topu gökdeki yildizlara gönderiyor!

Ama 20-25 metre uzaklikdan leblebi gibi goller atiyor. Hemde cok önemli anlarda dahi (mesela grupdaki son eleme macinin son dakikasinda yunanistana attigi gol ve gelen tur)!

Kullanmamasi gerekiyor ama kendine olan "fazla" güveni yüzünden yine topun basina geciyor ve Takimina zarar veriyor.

Simdi bir Futbolcu o an heyecanlanirsa ve atmak istemezse bunun neresi anormal. Göz göre göre takimina zarar verip ayagi titrek bir sekilde topun basinami gecsin??

Külünkoğlu
27.04.2007, 12:25
sana katılmıyorm külünkoğlu bir futbolcuya metazoru bu penaltıyı at denirse asıl facia o zaman olur atmak isteyen sorumluluk alır atar istemeyen atmaz atmadı diye de vatan haini ilan edilmez

çağdaşa gelelim frikik atan bir adam penaltı da atar diye kayıt yok ya ersenin sakarya maçında kaçırdığı penaltıya ne demeli her futbolcu aynı kişiliğe sahip değildir ayrıca

Katılmayabilirsin saygı duyarım. Yanlız ben metazori'den bahsetmiyorum. Nasıl ki bu takımda oynamak sorumluluk istiyorsa böyle anlarda da sorumluluğu alacaksın. Tıpkı bir şirketin sahibi iseniz kar ettiğinde "bu şirket benim" zarar ettiğinde veya kritik duruma geldiğinde "bu şirkette kimin ?" diyemeyeceğiniz gibi. Büyük olmak için büyük oynamak, büyük davranmak gerekir.

TSelif
27.04.2007, 12:30
Evet riske edilmemeliydi. Bir Çağdaş bir Ersen tahmin etmediler mi yani Hüseyin'den çok daha iyi penaltı kullanabiliriz diye.
Eee no'ldu şimdi .Ömer de Hüseyin'de atamadı ve tur gitti. Na'ptık biz peki. Ancak sanal da konuştuk konuştuk.Ömer'e Hüseyin'e na'ptık...hiç... Çünkü böyle bir lüxümüz yokki .Sanal dışına çıkıp reel bişeyler yapmak. Çok çokta konuşulan Ersen ya da Çağdaş olurdu o kadar ki belki de konuşmaya bile gerek kalmayacaktı(garantisi olmasa da ) ...Neyse ...Nedir bizim mantığımız ?...Olan oldu ..Önümüze bakıcaz ....

sametaydin
27.04.2007, 12:31
ya böle saçma bişey olabilirmi? sonuçta o takımdakiler trabzonspor un işçileri konumundadırlar ve ziya dogan da onların patronu durmundadır. bence böle atmak istemediler gibi bişey olamaz onlara ne deniyosa onu yapmak zorundadırlar.

salihismet
27.04.2007, 12:34
Bir $eyler yaparlar diye Trabzonspor bunlarin eline teslim edildi, bu i$i beceremedikleri gibi bundan sonrada becereceklerine dair hic bir ibare yok, pi$kinlik yabip gitmekte istemiyorlar, adam diyorki ben buraya hizmet icin geldim ve hizmet etmeye devam edecegim, karde$im hangi hizmeti yaptinda biz bu hizmeti göremiyoruz, bizimle dalga mi geciyorsun?
Birkac kö$e yazari ve birkac taraftardan ba$ka cirpinan yok, hani nerede bizi bunlarin eline teslim eden kongre üyeleri, hani nerede Trabzonspor divan kurulu, Nizamettin Alganlar? Ortaya cika cika bir MAY cikti o da taraftardan devrim yapmasini istiyor, eger o devrim gercekle$irse unutmaki ilk önce senden hesap sorulacak. Adam yerine koymadigin zügürt yöneticiler dedigin yöneticilerden milyon dolarlar tahsil etmeye kalktin, ettinde. Bakalim bu parasi bol $imdiki yöneticiler ne kadar para istiyecekler vermedikleri hizmet kar$iliginda? Nedense Trabzonsporda hicbir$ey beceremeyen yöneticiler hep alacakli cikiyorlar. onlarin borcunu ödeyene kadar zavalli parasiz yönericiler yipranmi$ oluyor, sira yine bu parali yöneticilere geliyor. Bu hep böyle devam ede geldi, öyle görünüyorki bir süre daha böyle devam edecek. Benim bir oy hakkim var, ve bu oy hakkimi dünyanin neresinde olursam olayim kulanacagim, i. Haciosmanoglu gibi yöneticilerin oraya gelmemesi icin elimden gelen bütün imkanlarimi kullanacagim.

Travelair
27.04.2007, 12:34
Ben bu konuda şöyle düşünüyorum:

Büyük hedeflere koşarken futbolcuyu beğenseniz bile, araştırmak için takip edeceksiniz. Eğer telefonda 1 saatte hallettik diye böbürlenirseniz bu işler de başınıza gelir. Baskıyı kaldırabiliyor mu? Bir maçta iyi oynamış diğer maçlarda performansı neydi? Karakteri aile yaşantısı, boyu posu sağlığı vb tüm etkenlere bakmazsanız yanılgı payınız çok olur. Avrupa'daki kulüpler bildiğim kadarıyla alacakları futbolcuları 2 sene kadar takip ederler. Ama sadece maçlarını seyrederek değil tam anlamıyla takip eder ki hedeflerine uygun yanılgı payları az olsun.

İsim vermek istemiyorum, sezon başında transfer ettiğimiz oyuncuların ikisinin o dönemde çekilmiş resimlerine bakıyorum, her fotoğrafta süt dökmüş kedi gibi bakıyorlar. Diğerine bakıyorum, şurada başarısız oluyordum bazen seyirci baskısı yüzünden diyor, inşallah burada olmaz diyor... Örnekleri çoğaltmak mümkün. Şu halde; bu futbolcularda suç aramak değil, bu oyuncuları manavdan meyva alır gibi alıp bu mertebelerde performans bekleyenlerde kabahat aramak gerekir diye düşünüyorum

demir
27.04.2007, 12:36
huseyın o penaltıyı mecburen attı ???? ne oldu ???

salihismet
27.04.2007, 12:44
Ben yukaridaki yaziyi yanli$likla buraya yazdim, özürdilerim. Yönetimle ilgili görü$leriniz ba$ligi altina ta$iyacak yönetici arkada$ varsa oraya ta$irsa memnun olurum.

Murat Altun
27.04.2007, 12:45
o atmamaış bu atmamış öemli değil atmayabilir atmak istemeyedebilirler bakın büyük finallere hep yıldızlar kritik penaltıalr kaçırdıalr

bu finalin kaçmasının tek sebebi ziya doğandır ilk maçta zaten embesilliği yüzünden verdi kupayı penaltı bu kaçabilirde olmayabilirde

bu bigiyide ziya sızdırmıştır ghündem değişsin suçlanacak futbolcu çıksın dye nasılsa alıştı bahane bulmaya futbolcu suçlamaya
ziya hala bu takımdamı gitmedimi halaaa geçen her dakikaya hayret ediyorum inanamıyorum kahroluyorum

Vkgz
27.04.2007, 12:50
kim olabilir düşünmeye gerek yok çağdaş ve ersen büyük ihtimalle, büyük takıma büyük takımı kaldıracak oyuncular lazım...

kol_ay
27.04.2007, 12:53
ben bu sacmalıga katılmıyorum ersen gibi bi oyuncu veya cagdas bole bişe yapcak kadar basit bi oyuncukar diiller. tabiki biz bu macı buralara getirmememiz lazımdı .fakat penaltılardaki taktik konulusulcaksa ömer rızadan once onlar kacırdı . o penaltıdan sonr apenaltılarda daha deneyimli olan ersen veya gokdenize artırılmalıydı ve hüseyine de penaltı artırmak benim aklıma gelicek son adam..
neyse biz bunları konusacak durumlara gelmissek zaten diyecek hiçbişe yok...ne konussak bos....

rizeli61
27.04.2007, 12:54
İnşallah bu haber asılsızdır!!!

hüseyin1975
27.04.2007, 12:55
Ben bu konuda şöyle düşünüyorum:

Büyük hedeflere koşarken futbolcuyu beğenseniz bile, araştırmak için takip edeceksiniz. Eğer telefonda 1 saatte hallettik diye böbürlenirseniz bu işler de başınıza gelir. Baskıyı kaldırabiliyor mu? Bir maçta iyi oynamış diğer maçlarda performansı neydi? Karakteri aile yaşantısı, boyu posu sağlığı vb tüm etkenlere bakmazsanız yanılgı payınız çok olur. Avrupa'daki kulüpler bildiğim kadarıyla alacakları futbolcuları 2 sene kadar takip ederler. Ama sadece maçlarını seyrederek değil tam anlamıyla takip eder ki hedeflerine uygun yanılgı payları az olsun.

İsim vermek istemiyorum, sezon başında transfer ettiğimiz oyuncuların ikisinin o dönemde çekilmiş resimlerine bakıyorum, her fotoğrafta süt dökmüş kedi gibi bakıyorlar. Diğerine bakıyorum, şurada başarısız oluyordum bazen seyirci baskısı yüzünden diyor, inşallah burada olmaz diyor... Örnekleri çoğaltmak mümkün. Şu halde; bu futbolcularda suç aramak değil, bu oyuncuları manavdan meyva alır gibi alıp bu mertebelerde performans bekleyenlerde kabahat aramak gerekir diye düşünüyorum

Cok haklisin!
Bir Kulubün Futbolcu izlemekle mesgul olan sözlesmeli elemanlari olur.
Bunlar Futbolcuyu uzun süre takip ederler ve Rapor hazirlayip sunarlar.
Gecmisini arastirirlar vs.

Iyi futbol oynayabilen ama zor zamanda heyecanina yenik düsen Futbolcular var. Bunu ne kadar takip etsende algilamayabilirsin cünkü bir Takim sezon boyunca cok az Penalti kullanir ve sen onu Penalti atarken göremeyebilirsin. Bunlara o an penalti attiramazsin cünkü Takimini risikoya sokarsin.

Yanlis hatirlamiyorsam örnegin Emre Belezoglu Penalti kullanmadigini söylemisdi. Heyecanlaniyormus herhalde.
Simdi bu Futbolcuyu bu sepebden dolayi Transfer etmezmisdiniz?

rotofinish
27.04.2007, 13:01
bu tartışma sadece ziyayı sevindirir.
adam zaten bahane arıyor.eline koz veriyoruz.ondan sonra çıkıp"kardeşim futbolcu penaltı atmadı ben ne yapayım" derse hiçbişey söyleyemeyiz.
sorun bu maçın bu duruma gelmesidir.

Şenol YİĞİT
27.04.2007, 13:10

böyle sorumluluk alamayacak kapasitede insanların bu takımda ne işi var gitsinler

Abi gitsinler diyosunda daha sonuç belli değil.Lütfen günahlarını almayalım!

Travelair
27.04.2007, 13:11
Artısına eksisine bakarım,eğer gerekli verimi alabileceğimi düşünüyorsam ederim. Ama penaltı atamayanlardan kurmam takımı. Atabilen elemanlardan da alırım. Yazıda penaltıdan bahsetmiyoum aslında, daha geniş bir açıdan bakmıştım. Futbolcu işinin erbabı olacak. Penaltı da atacak, çalım da, pas da, bunlar futbolun gerektirdikleri. O zaman şampiyonluğa oynamayacaksın, her yerimiz kör topal yama. Bu şekilde şampiyonluk kazanılmaz. O halde ben de soruyorum: Şampiyonluk maçındasın, sana gollük orta yapıldı, sol ayağının önüne düşüyor, ben sağ ayaklıyım sol ayağımı kullanamıyorum deme şansın var mı? Yok. O halde futbolcu seçimin önem kazanıyor, futbolcular da futbolcu olduklarının farkında olup gereklerini yerine getirmeliler. En büyük kulüpte oynuyorsun ama "Ben heyecanlanıyorum atmayayım" diyebiliyorsan pes!

noname
27.04.2007, 13:13
90 dakika içindeki penaltıyı kullanmak istemeyebilir futbolcu. Bunu anlarım. Zaten onun yerine kullanacak en az bir kişi vardır. Ama iş seri penaltılara gelince.. "atmam" yok. Kullanacaklar kullanıyor zaten. Kaçırsan da sen kaçır. Takım arkadaşın için "zaten o atamazdı" dedirtme.
Olayın diğer yanı.. Ziya.. bu konuda artık konuşmak bile istemiyorum.

hüseyin1975
27.04.2007, 13:18
Artısına eksisine bakarım,eğer gerekli verimi alabileceğimi düşünüyorsam ederim. Ama penaltı atamayanlardan kurmam takımı. Atabilen elemanlardan da alırım. Yazıda penaltıdan bahsetmiyoum aslında, daha geniş bir açıdan bakmıştım. Futbolcu işinin erbabı olacak. Penaltı da atacak, çalım da, pas da, bunlar futbolun gerektirdikleri. O zaman şampiyonluğa oynamayacaksın, her yerimiz kör topal yama. Bu şekilde şampiyonluk kazanılmaz. O halde ben de soruyorum: Şampiyonluk maçındasın, sana gollük orta yapıldı, sol ayağının önüne düşüyor, ben sağ ayaklıyım sol ayağımı kullanamıyorum deme şansın var mı? Yok. O halde futbolcu seçimin önem kazanıyor, futbolcular da futbolcu olduklarının farkında olup gereklerini yerine getirmeliler. En büyük kulüpte oynuyorsun ama "Ben heyecanlanıyorum atmayayım" diyebiliyorsan pes!

Haklisin ama yinede bunlar oluyor.
Profesyonel Kulüplerin iyi bir Psikologa'da gereksinimi olmasi lazim.

Bu Futbolcular bir sezon boyunca cok stresli anlar yasiyorlar. Baksaniza dünkü derbi macina. Adamlar son 10 dakika "cildirdi" ve rakiplerini tekme tokat kovalamaya basladi. O an bir Penalti olsa o hirsla herhalde Tuncayin ikinci yarinin basinda yaptigi gibi topu "380 km;) " hiz ile direge nisanlardilar.

Yada Alpayin Isvicre macindaki hali. Adam sahaya cikarken agzindan neredeyse beyaz köpükler cikiyordu ;) O haliyle Penalti atmaya kalksa asiri motivasyondan topu Bagdata kadar yollardi ;)

Yani sonucda elbette kriterlerin olacak ama insan psikolojisini'de inkar edemezsiniz. Bu psikoloji durumuna göre degisebiliyor. Insan sinir geciriyor, depresyon geciriyor vs.

Hem siz Trabzonspor taraftarisiniz. Bir sezonda psikolojinizin kac defa degisdigini unutmayin ;)

BOZOHAN
27.04.2007, 13:18
hüseyinin yerine çağdaş atabilirdi. ersen martin penaltı atamıyo onunda yerine oyuna musampa alınıp ona penaltı kullandırılabilirdi. kaç gündür yemeden içmeden kesildim. yeter artık yeter ya.

hüseyin1975
27.04.2007, 13:19
hüseyinin yerine çağdaş atabilirdi. ersen martin penaltı atamıyo onunda yerine oyuna musampa alınıp ona penaltı kullandırılabilirdi. kaç gündür yemeden içmeden kesildim. yeter artık yeter ya.

Aman güzel kardesim. Yasin daha cok genc. Görecegin günler var.

Hemen acilen yemek ye ;)

tsukru61
27.04.2007, 13:24
Bu konuda çalışmanın var olup olmadığını biliyorsan sen niye söylemiyorsun.

Sırf laf olsun diye bir şeyler yazılmasın. Cümle mi düşük yoksa ben mi anlayamıyorum?

Satılmış denilen taraftarlar kadar ağırlığımızın olmadığı aşikar.

mehmet_35
27.04.2007, 13:24
ben böyle birşeyin olacağına ihtimal vermiyorum.

Külünkoğlu
27.04.2007, 13:39
Sırf laf olsun diye bir şeyler yazılmasın. Cümle mi düşük yoksa ben mi anlayamıyorum?

Satılmış denilen taraftarlar kadar ağırlığımızın olmadığı aşikar.

benden diyorum ki sırf laf olsun diye söylemediğinize inanmak istiyorum ve soruyorum, bu konuda bir çalışma olup olmadığını öğrenmek için hangi yönetici arkadaşımla irtibata geçtiniz ?

yanlış anlaşılmalara mahal verecek mesajınızı editlediğiniz için de teşekkürler.

tsukru61
27.04.2007, 13:42
Atı alan Üsküdarı geçti.

Külünkoğlu
27.04.2007, 13:54
Atı alan Üsküdarı geçti.
Zamanı tersine çevirmemiz mi isteniyor anlamadım ki.
Zahiri görünenin çok üzerinde uğraş verdiğimizi size anlatsakda bir fayda getirmeyeceğinden eminim, bende saklı kalmak koşuluyla da niyetinizi az çok anladım. Teşekkürler.

düzceli_trabzon
27.04.2007, 13:55
Bu sorunlar bitermi bitmezmi bilmeme ama fatih tekke nin alınması lazım çünkü geri dönmek istediğini söylemiştir. yönetim adam ise geri alır.......geri si :tsbayrak: yalan...

Muhalif
27.04.2007, 13:58
Bazen marifet detaylarda saklıdır da bence bu denli ön plana çıkmaması gereken bir konu bu. Toplamda 210 dakikada Erciyes'e 2 gol atamamışsak çok fazla önemi kalmıyor penaltıyı atmak istemeyen oyuncuların. Hocası korkak olan bir oyuncu penaltı atmaya korkmuş çok değil bence. Kendisini hiç sevmesem de şu kadarını söylemeliyim; Fatih Terim'in kulübesinde oturduğu takımın hiç bir oyuncusu ben penaltı atamam diyemez mesela. Olay bu kadar basittir. Terim kağıda yazar listeyi verir, sen sen sen atacaksın der ve peşinden hadi koçum,hadi aslanım diye iki de gaz verir yollar topçuyu penaltı atmaya. Ama bizimki maç penaltılara kaldığında dikkat ettiyseniz deli tavuk gibi korku dolu bir yüz ifadesiyle dolaşıyordu ortalıkta... ilk 11 inin prensi Hüseyin kurtarmalıydı hocayı ama o da beceremedi. Maç sıkışınca oyuna alınan yedek golcü Ersen, 3. yedek stoper Çağdaş'tan beklemiyordum ben şahsen penaltı atmalarını!
Neyse balık baştan kokar! Kulübede Fatih Terim olsa ne olurdu diye bir kez daha düşünün,gerisi hikaye..

Gürkan
27.04.2007, 14:03
Evet riske edilmemeliydi. Bir Çağdaş bir Ersen tahmin etmediler mi yani Hüseyin'den çok daha iyi penaltı kullanabiliriz diye.
Eee no'ldu şimdi .Ömer de Hüseyin'de atamadı ve tur gitti. Na'ptık biz peki. Ancak sanal da konuştuk konuştuk.Ömer'e Hüseyin'e na'ptık...hiç... Çünkü böyle bir lüxümüz yokki .Sanal dışına çıkıp reel bişeyler yapmak. Çok çokta konuşulan Ersen ya da Çağdaş olurdu o kadar ki belki de konuşmaya bile gerek kalmayacaktı(garantisi olmasa da ) ...Neyse ...Nedir bizim mantığımız ?...Olan oldu ..Önümüze bakıcaz ....

her futbolcu için aynı olmuyo malesef.biri atamayınca olur canım penaltı kaçar deniyor.ki bu doğrudur.

diğeri atamayınca ne istanbulun çöpü olması kalır ne de başka bir şeyi.

tsukru61
27.04.2007, 14:03
Zamanı tersine çevirmemiz mi isteniyor anlamadım ki.
Zahiri görünenin çok üzerinde uğraş verdiğimizi size anlatsakda bir fayda getirmeyeceğinden eminim, bende saklı kalmak koşuluyla da niyetinizi az çok anladım. Teşekkürler.

trapezus61 ile daha çok bilgi alışverişinde bulunun. Belki niyetimi anlarsınız.

fındıkoğlu
27.04.2007, 14:04
hala isimleri beklıyoruz. penaltı atmaktan kaçan futbolcunun trabzonsporda işi olamaz. o formanın büyüklüğünü oynadığınız sürece anlayamadysanız bundan sonra anlamaya zekanız yetmez.

Külünkoğlu
27.04.2007, 14:07
Birilerini methederek veya örnekleyerek bir yere varamayız. Benim başından beri ısrar ettiğim anlatmak isteğim konu bizim farklılığımızın futbolculara neden anlatılmadığı, futbolculara " Sen, tarihi mazisi şanı belli olan Trabzonspor'un oyuncususun " denilmesini istiyorum. Bu maziye katkı yapmak istemeyecek özgüveni olmayan oyuncunun Trabzonspor'da işi ne ? Hoş Trabzonspor'la işi olmayan bir sürü kişi, grup, güruh var ya neyse. konu dağılmasın. :)

gerçekefsane
27.04.2007, 14:14

Sakaryaspor maçında ersen maskeyle oynadı Ersen'e maskeyle penaltı attırılmaz futbol takımın penaltıcısı olur.

Erciyes ikinci yarıda ligde çok az gol yemiş. 10 kişi kalmışlar maç penaltılara gideceğini hesaplaması lazım. Ersen'i alcağına Musampayı oyuna al penaltı atsın. Bülent uzatmanın son dakikasında cenk'i oyuna alıyor. Teknik heyet maçtan önce maçın penaltıya gideceğini hesaplayıp penaltıcıları seçmeliydi.

Mehmet_Mercanlı
27.04.2007, 14:21
bence futbolcunun o ankı isteği doğrultusunda olmuştur...
insan içinde hıseder ve atıp atamayacağı konusunda içinden gelen sesi dinler.. o ankı duygular tarıf edilemez
ben orda hiçbir futbolcunun kötü niyetli olduhunu sanmıyorum futbolcu sıtres baskı ve kacırıcahı duygusu içine duştuhunde atmak istemesi cok duhal doğrusuda budur. bu nedenle iş kaptana veya takımda bu baskıyı heyacanı kaldıra bilecek birine duşer...
bizim futbolcularımız malesef 2. sınıf topcu bile olamaz... bu nedenle orda ben atamam kendimi iyi hissetmiyorum demeleri normal FUTBOLCU dediğin herşarta herşekilde HOCA görev verirse atmalı ama futbolcu..!

lütfen :
ferhat-mustafa-hasan-esen-ömer-celo-hüseyin-erdinç-çağdaş-ufukhan- gibi topcularınız varsa HOCA 'dan FUTBOLCU 'dan önce onları oraya getirenleri tartışmak daha mantıklı ...
ziya' nın ömer'in ne suçu dimi..

Erkan
27.04.2007, 14:43
Aslinda belliydi penaltilare gelirse yenilecegimiz (tek guvencem tolga idi). Adamlar son saniyede penalti atabilecek oyuncu sokuyor... biz ne yapiyoruz? Atabileni de cikartiyoruz... Musampa bile huseyinden daha iyi cekeceginden eminim.... kaleci bile huseyinden daha once kullanmali bence, adam neyapsin cekemiyor iste.... Ersen den de fazla umudum yokdu... Cagdas ve erdinc bence atmasi gereken oyuncularin basinda geliyor...

----------
kendine guvenmeyen de ayrica penalti atmasi dogru degil bence....

rotofinish
27.04.2007, 14:51
hüseyin e yüklenmeyelim.
penaltı atmak beceri ve yetenek işidir.fakat bazen yıldız futbolcular dahi kaçırabilir.
örnek;türkiye-ingiltere maçı.david beckham ayağını yere vurmuş ve penaltıyı kaçırmıştı.hemde çok berbat bi şekilde kullanarak.

Burçak
27.04.2007, 14:57
arkadaşlar bence olay penaltılar değil o maç penaltılara nasıl kaldı tartışılacak bişey varsa budur.

işin özü yukarda yazıyor.
Trabzonspor bu maçı söküp almalıydı. erciyes kim yaa??
Diğer taraftan bazı futbolcuların penaltı atmak istememesi o sorumluluğa girmek istemeleri ni normal karşılarım ben. çok önemli bi sorumluluk bu.
Fakaaaat bu futbolcular Trabzonsporda olmamalı. heleki erciyes gibi küme düşen bi takıma karşı yapılan maçta bukadar tursmamalıydılar.
Ama bütün bunlara rağmen ben yinede o futbolculara kabahat bulmam. bunun hesabını vermesi gerekenler Şampiyonluk mücadelesi yapamayacak, o karaktere ve kaliteye sahip olmayan topçuları Trabzonspora toplayanlaradır...

Erkan
27.04.2007, 15:08
Mesela, ben.... mac 0-0 butun mac ustunluk bizdeydi..... macin sonlarina geldik sayisiz pozisyon kacirdik..... son dakikalara dogru ben sakatlandim , penalti kazandik baska si kullanacagidi (o kisiye guvenemedim) Takiim arkadasim bana git sen kullan dedi, ben de son saniyelerde atip geldim mac bitti :D takimin krali bendim :) aylarca ben konusuldum:P.

Erbay
27.04.2007, 15:32
Penaltı bile atamıyoruz.Evde 7 kişi maç izledik hepimiz biliyorduk penaltıları atamayacağımızı.Bu takımın kendine güveni yok ki bize güven versin.Penaltı atmaktan korkan futbolcu, futbolcu değildir.

POYRAZ
27.04.2007, 15:56
Eger dogruysa hic bir oyuncumuz penalti atmaktan kacinmamaliydi. Katiliyorum. Ama penalti kullanmak istemeyen oyuncularimizin haricinde sucu biraz baska yerlerde de aramak gerekiyor sanirim. Ülkemizde penaltiyi gole ceviremeyince o oyuncunun annesine küfür edilip sövülecegi tartisma götürmez bir gercek. Bu durumda bazi oyuncular penalti kullanmaktan cekinmis olabilirler. Bu düsünceyi futbolcunun düsünmesini saglayacak taraftar da hic mi suc yok? Hüseyin basta olmak üzere her iki oyuncumuza da sövüp saydilar. Onlarin insan oldugunu, her futbolcunun hayatinda her penaltiyi gole ceviremeyebilecegini unutup oyuncunun anasina, avradina ve kutsal saydigi degerlerine söven taraftarin hic mi sucu yok? Futbolcu böyle bir rizikoyu hissetmeseydi penalti atmaktan kacinir miydi?
Düsüncelerim bu sekilde renkdaslar.
Tesekkürler.

Bahtiyar
27.04.2007, 16:01
ne futbolcusu ya hiç kimnsede suç yok tek şuçlu = ziya+yönetim
futbolcuda insan onlarda bu işten para kazanıyo ihanet edeceklerini sanmıyorum.
unutmayınki bizim özümüz hüseyin soyunma adasına giderken f.akyel takımı tirübüne getirmiş sonrada kadro dışı kalmıştı.

Hüdai Pervaneli
27.04.2007, 16:04
za sakatliktan yeni cikmis futbolcuya penaltimi attirilir

huseyin topa vurmasini biliyo bile yaw ziya dogan bu isten anliyosa bende kaka yim

Ayhan Yüksek
27.04.2007, 16:05
Büyütülmemesi gereken bir olay burda kasıt aramamamk lazım ki daha böyle bir olay gerçekten varmıki ergun ata bana pek inandırıcı gelmedi

hüseyin1975
27.04.2007, 16:08
Eger dogruysa hic bir oyuncumuz penalti atmaktan kacinmamaliydi. Katiliyorum. Ama penalti kullanmak istemeyen oyuncularimizin haricinde sucu biraz baska yerlerde de aramak gerekiyor sanirim. Ülkemizde penaltiyi gole ceviremeyince o oyuncunun annesine küfür edilip sövülecegi tartisma götürmez bir gercek. Bu durumda bazi oyuncular penalti kullanmaktan cekinmis olabilirler. Bu düsünceyi futbolcunun düsünmesini saglayacak taraftar da hic mi suc yok? Hüseyin basta olmak üzere her iki oyuncumuza da sövüp saydilar. Onlarin insan oldugunu, her futbolcunun hayatinda her penaltiyi gole ceviremeyebilecegini unutup oyuncunun anasina, avradina ve kutsal saydigi degerlerine söven taraftarin hic mi sucu yok? Futbolcu böyle bir rizikoyu hissetmeseydi penalti atmaktan kacinir miydi?
Düsüncelerim bu sekilde renkdaslar.
Tesekkürler.

Buda dogru bir yaklasim.
Taraftarin stresi Futbolcuya gecebilir.
Bu durumda dünyanin heryerinde böyle Penalti atmak büyük sorumluluk.
Ülkemizde ise sorumlulugun ötesinde tam bir ÜLKE MESELESI.
Etkilenmeleri gayet dogal.

erdalkilicoglu
27.04.2007, 17:16
Eger bu haber dogruysa diyilecek cok sey var ama basda sunu belirtmek lazim.

1.ersen martin veyatda cagdas yeri geldimi dayi kesiliyorlar (yeride normal vatandasa) ozaman bunlar adam yerine koymak da Trabzonspora Transfer etmekde adamlik degil.

2. Trabzonspor da oynuyacaksin vede penalti lara kalinca ben kendime guvenmiyorum hocam beni lutven ilk 5 almayin mecbur kalmadikdan sonra diyeceksin ( ama sezon bitdi bitiyor birazdan para istemeye gelince her yerden Transfer haberleri gelecek bu kisiler icin vede buyuk paralar isteyecekler)

3. konusmaya gelince paraya gelince ve sayre ve saire.........

bu formayi tasiyamiyan bir kac kisi degil, bana sorarsaniz takimin yuzde 75 Trabzonspora laik futbolcu degildir ve hemen ipleri bunlarla keserek son bir kac maca alt yapidan getirilen gencleri monta ederek onlari gelecek seneye kazanmaya calismak en dogalidir.

Özgür Öztürk
27.04.2007, 17:27
golcülüğünden daha ziyade bu adamın Trabzonspor forveti olması ilginç bence...

Daha da ilginci bu adamın futbol oynamasıdır. Köşede ki Hasan emice bile en az ikisini gol yapardı.

Şahinoğlu
27.04.2007, 17:33
Ergün Ata abartmış bence topu futbolculara atarak, en son suçlular bence futbolcular masumlar demiyorum ama en son suçlu onlar, penaltı atmaya korkabilir bir futbolcu normaldir hele Trabzonspor gibi büyük bir camiada oynuyosan daha bir korkar futbolcu Fatih Tekke bile Ali Samiyende 1-0 öndeyken kaçırdığı Totti vari penaltıdan sonra penaltı atmaya korkmuştur bunlar normal şeylerdir, çünki büyük takım oyuncususun hele Trabzonspor'da oynuyosun kaçırdınmı ertesi gün sokağa nasıl çıkacaksın, bence Ergün Ata'nın dediği gibi kötü niyetten değil penaltı atmama mevzusu gene biyerden abartmış.

adını sen koy
27.04.2007, 17:42
ne acılaması hemen kovun gitsin, korkalar okadar para al sorumluluk alma zaten bu yüzden buralardayız.

Misina
27.04.2007, 18:22
penaltı atmak istemeyen o şahısları meydan a salıp üzerlerinie hain yazan bi t-shirtlee asmak lazım

BDiler61
27.04.2007, 18:26
haber doğruysa gerçekten çok yazık

Egemen Yılmaz
27.04.2007, 18:41
aynı yazıyı sabah ben de okudum. "bazı futbolcular atmak istemedi" de ne demek? böyle bir şey olabilir mi? bir topçuya penaltı attıramıyorsan o futbolcuyu sahaya çıkarman bile mümkün değildir bence. asılsız şeyler bunlar. ersen ve çağdaş deniyor ama, onlar da iyi penaltıcı mı sanki? hatırlayın sakarya'da ersen kaçırma dı mı penaltıyı?

coskun0661
27.04.2007, 20:48
haber gercekten dogruysa birileri bize bunu acıklasın

EmrahYalçınalp
27.04.2007, 21:11
Eger bu haber dogruysa diyilecek cok sey var ama basda sunu belirtmek lazim.

1.ersen martin veyatda cagdas yeri geldimi dayi kesiliyorlar (yeride normal vatandasa) ozaman bunlar adam yerine koymak da Trabzonspora Transfer etmekde adamlik degil.

2. Trabzonspor da oynuyacaksin vede penalti lara kalinca ben kendime guvenmiyorum hocam beni lutven ilk 5 almayin mecbur kalmadikdan sonra diyeceksin ( ama sezon bitdi bitiyor birazdan para istemeye gelince her yerden Transfer haberleri gelecek bu kisiler icin vede buyuk paralar isteyecekler)

3. konusmaya gelince paraya gelince ve sayre ve saire.........

bu formayi tasiyamiyan bir kac kisi degil, bana sorarsaniz takimin yuzde 75 Trabzonspora laik futbolcu degildir ve hemen ipleri bunlarla keserek son bir kac maca alt yapidan getirilen gencleri monta ederek onlari gelecek seneye kazanmaya calismak en dogalidir.
1. Ersen ve hele de Çağdaş Umut'la birlikte Trabzonspor'un en efendi futbolcularıdır.

2. Muhalif'in Fatih Terim analojisi benim de düşündüğüm ama zaman bulamadığım için yazamadığım, çok güzel bir yaklaşımdı. Otorite Avrupa'nın göbeğinden gelen adamlara Osmanlı adetleri öğretmeye çalışmakla olmuyor. At de, attır o zaman.

3. Bundan birşey anlamadım ama kastettiğin kazandıkları para ise adamlar ne yapsın. Para eden meslek seçmişler. Bence de fazla, ama yapacak bir şey yok. Günün birinde manav da potakalları güzel sergiliyor diye bir tv kanalı gelip manavlar derneğine 500 milyon dolar verirse onlar da iyi kazanır.

Bartuğ13
27.04.2007, 21:20
gerçeklerin açıkklanması gerekir çok doğrudur.ama ceyhun 96 dakika dayanıldı.sahada bizi resmen 10 kişi bıraktığından oyundan alınması mantıklıydı.fakat alınmasını amacı yerine erseni alıp gol atmak olmalıydı.madem biz erseni alıp geriye çekilecektik ne amaçla ceyhunu oyundna aldık.10-10 oynardık ama penaltılarda ceyhun atardı.yani işin öncelerini düşündükçe o kadar çok hata var ki.
ama yine de kullanması istenen(!) ama kullanmayı istemeyenler denildiği gibi varsa ortaya çıkarılmalıdır

gokmen
27.04.2007, 21:25
Bu bir facia :eek: :eek: ( eğer doğruysa:mad: )

evet doğrudur
Ama bazen hak vermekte gerekiyor o an ki psikoloji ye bağlı
Fazla baskıya gerek yok bu sadece takıma zarar verir.
kendilerini iyi hissetmiyorlardı peki penaltı kullanmak için

Hep destek başka şeye gerek yok

ilhan
27.04.2007, 21:28
Umut , Yattara ve Gökdeniz'den başkası yalan.

Ergun Ata'nın her yazısını çok beğenirim. Ama onun da birşeyler bildiğini düşünüyorum. Her zaman bunu yapıyor kendisi açıklamıyor.

pReN@_61
27.04.2007, 21:49
bu kadar da düşmemeliydik...

TSelif
27.04.2007, 21:52
Hep destek başka şeye gerek yok

Pardon da kime destek vereceğimi de bi zahmet yazar mısın?

oflum61
28.04.2007, 10:47
Arkadaslar ERGUN ATA kesinlikle güvenilir degil. Lütfen dikkat edin. Trabzonsporun galibiyetlerinden sonra yazdigi yazilari ve maglubiyetinden sonraki yazilara dikkat edin. Kendisi sadece pahaliya satmakdir, Her yazar bunu yapiyor ama Ergun bey pek beceremiyor. DIKKAT.

ceserdar
28.04.2007, 13:44
Arkadaslar ERGUN ATA kesinlikle güvenilir degil. Lütfen dikkat edin. Trabzonsporun galibiyetlerinden sonra yazdigi yazilari ve maglubiyetinden sonraki yazilara dikkat edin. Kendisi sadece pahaliya satmakdir, Her yazar bunu yapiyor ama Ergun bey pek beceremiyor. DIKKAT.
Yuh kardeşim ya. Ben 21 yaşındayım. 10 yaşımdan beridir bu adamın yazılarını okurum. Bu adam Trabzonspor'un valla senden benden daha çok düşünüyor. Sen ben paralı başkan diye orada burada sallarken bu adam Trabzonspor'un gelir kaynakları nasıl artırılır diye düşünüp fikir bile öne sürüyor yazılarında. Yoksa çok kolay aslanlar gibi oynayıp şanssızlıktan elendiler diye yazmak. Bu adam ne yazdıysa 1 ay sonra ne olduğu gün gibi ortaya çıkıyor. Sen merak etme. Darlanma.

Murat Altun
28.04.2007, 14:05
Pardon da kime destek vereceğimi de bi zahmet yazar mısın?

ben yazayım ziya ve yönetime protesto yapanlara :)

FcTRABZONSPOR
28.04.2007, 14:15
Ergun ATA dediklerinde bence tamamem haklı.Bu yönetim ve ziya futbolcularla hiç ii ilişkileri olmadıki adamlarda oynasınlar.Tüm suçlar yönetim ve ziyadadır.Hüseyin ve Ömer Rıza'nın hiçbir suöları yoqtur...UMUT,GÖKDENİZ ve YATTARA'ya çok teşekkür ederim...HELAL OLSUN KOÇLARIMA...ziya İSTİFA!!!

mavikan
28.04.2007, 14:27
ziyanın sızdırdığı yalan bu..

FcTRABZONSPOR
28.04.2007, 14:43
ziyanın sızdırdığı yalan bu..

Ziyadan çok daha bilgisi olan bir adam ERGUN ATA ben o adama inanırım...

EyüpKILIÇ61
28.04.2007, 14:57
Kimin olduğu bile bilinmezken hemen Çağdaş ve Ersen'in isminin ortaya atılması sizce ne kadar doğru? Arkadaşlar bu kul hakkına girer.Lütfen kesin bir şey belirtildikten sonra kişiler hakkında konuşsak daha iyi olur bence.Saygılar...

hüseyin1975
28.04.2007, 15:00
Kimin olduğu bile bilinmezken hemen Çağdaş ve Ersen'in isminin ortaya atılması sizce ne kadar doğru? Arkadaşlar bu kul hakkına girer.Lütfen kesin bir şey belirtildikten sonra kişiler hakkında konuşsak daha iyi olur bence.Saygılar...

:alkış: :alkış: :alkış:
Isde budur.
Hak yiyen, nane yesin :)

mavikan
28.04.2007, 15:08
mesele ata değil dışarıya sızdıranın bizzat doğan olabileceği.. her zaman yaptığı gibi..

ilhan
28.04.2007, 15:26
Zamanında Halilhodziç , İdmanlarada koşmayan, yürüyen futbolcular bankaya paralarını almaya koşarak gidiyor demişti. Sonradan ayyuka çıkmıştı o isimler. Şimdi yine aynı durumla karşı karşıyayız. Biz takıma destek çıkıyoruz Yönetim ve teknik heyete karşıyız. Ama takımda desteğimizi haketmeyenlerin olduğunu görüyoruz ve bunların kim olduğunu bilmiyoruz. Birileri çıksın açıklasın.

FcTrabzonspor , +1967 ( Ergun Ata yorumun için )

murat
28.04.2007, 15:36
boyle gereksiz bir tartismaya ne gerek var ? belki o futbolcular kendini iyi hissetmediler ve penaltiyi kullanmadilar, illada gunah kecisimi aramak lazim ? Cokmu ustun bir futbol oynuyoruzda her yenilgide bir suclu ariyoruz ? kapasitemiz bukadar iste, antrenor futbolculari hazirliyamiyor herhafta yanlis kadro kuruyor yildiz futbolcularla kavga edip hepsini teker teker takimdan kovuyor bizde cikmisiz, yok efendim neden penaltiyi kullanmadi bu futbolcular. Basit ve ucuz bu suclamalardan artik nefret ediyorum!

Ericyes iyi mucadele eti iyi kostu ve en onemlisi erciyesin antrenoru penalti kullanmasi icin futbolcu bile sahaya surdu,bizimkisi ise sadece seyretti ve penalticimiz Ceyhunu Aymani cikarip Omer riza ve Ersen martini soktu.

Trabzonspor ilk defa kupadan elenmedi, dramatik senaryolar cizmeye gerek yok...

Mustafa AYDIN
28.04.2007, 15:37

İsimleri neden açıklamıyo,penaltı atmayan tüm futbolcular zan altında kalıyo.

ilhan
28.04.2007, 15:42
Kendilerini iyi hissetmemeleri için nasıl bir nedenleri olabilir o futbolcuların Türkiye Kupası yarı final maçında? Kendini iyi hissetmiyorsa maça çıkmasın o zaman. Trabzonspor formasının sorumluluğunu bilen hiç bir futbolcunun penaltı atmaktan kaçma lüksü yok bana göre.

Neyse olan oldu elendik gitti.

Tolga , Step , Yattara, Umut , Gökdeniz , Hüseyin.. başkası şimdilik yalan.

Gamze
28.04.2007, 15:42
Kim yapmış bilmiyoruz.Yapılmış mı onu da bilmiyoruz.Şahıslar üzerine konuşamayız,fakat gerçekleşme ihtimalini göz önüne alarak bir şeyler söyleyebiliriz muhakkak.

Bir Trabzonspor futbolcusu o formayı giymiş ise her türlü sorumluluğa hazır olduğunu teyit etmiş demektir.Bu bence en önemli husustur.

Ne güzel demiş büyük Atatürk Gençliğe Hitabe'sinde: ''...vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin!...''

Trabzonspor'un her maçı camiadaki herkes için;futbolcu için,teknik heyet için,yönetim için,taraftar için futbol adına kutsal bir davadır ve bu davada herkes üzerine düşen görevi yapmakla yükümlüdür-hangi durumda olursa olsun.Yönetim şartları olgunlaştırır,teknik heyet futbolcularını hazırlar her yönden,taraftar desteğini gösterir,futbolcu alın terini döker.Bunlardan biri görevini aksatırsa takımına-bence- ihanet etmiş demektir.

Muhakkak ki insanız,strese giriyoruz,heyecanlanıyoruz,zaman zaman muhtemel olan olumsuz bir sonucun vereceği ağır yükün sorumluluğunu kaldıramayacağımızı düşünerek görevden kaçabiliyoruz.Yapıyoruz,ama soru bu değil.Soru;yapmalı mıyız?Soru;böyle bir hakkımız var mı?

Trabzonspor için şu dönemde çok önemli bir maçtı Erciyes maçı.Finale kalmalıydık.Olmadı.Bunun çeşitli sebepleri var tabi.İş penaltılara bırakılmamalıydı,penaltı sakat iştir ne olacağı belli olmaz.Nitekim penaltılar sonucu kaybettik maçı da finali de UEFA'ya katılma hakkını da.Uzadıkça uzar bu.

Penaltıyı atmaktan kaçınan futbolcular...Sorumluluktan kaçan futbolcular...Korkan futbolcular...Kim yapmış ise o formanın hakkını veremiyordur bana göre.Çünkü o forma çok kıymetlidir,giyen her ne psikolojide olursa olsun hakkını vermelidir.Başarıya aç olmalıdır.Bu açlığını görev arzusuyla bastırmalı,görevini doğru şekilde yerine getirerek de hem kendini hem de kendi gibi olanları doyurmalıdır.Taraftar baskısı,kaybetmenin vereceği üzüntü,psikolojik ağırlık vs vs.Bunlar bahane olmamalıydı.Trabzonsporluluk ruhunu hisseden her futbolcu göreve talip olmalıydı.Olamıyorsa bu,Trabzonspor'luluğa ihanettir.Yapan var ise ayıp etmiş,bizleri-en azından beni- maçı kaybetmekten çok daha fazla yaralamıştır.Çünkü bugün kaybedersin yarın kazanırsın.Fakat yarın için umut gerekir,umudu ise futbolcular verir.Fakat bu anlayıştaki futbolcular yarının tüm umudunu şüpheyle harmanlar.Korkutur.Görevden kaçan korkak,bencil,ruhsuz oyuncu endişe verir yarın için.Ne diyeyim ki?Bu olay gerçekleşmiş ise endişelenmeye başlayalım şimdiden en derininden.

ilhan
28.04.2007, 15:48
Gamze harika özetlemişsin , aslında o kadar uzun yazıcaktım bende ama kısa tutayım dedim. Eline sağlık

murat
28.04.2007, 15:54
Cok duyguyla hareket ediyorsunuz arkadaslar, bazi gerceklerden kacinilmaz. Eger Ziya Dogan Huseyini penalti kullanmaya yolluyorsa ozaman zaten olay bitmistir! Ziya Doganda biter bu is futbolcuda degil, ispati olmiyan boyle bir yazidan sonrada futbolculari suclamaya hic gerek yok...

FcTRABZONSPOR
28.04.2007, 20:14
İsimleri neden açıklamıyo,penaltı atmayan tüm futbolcular zan altında kalıyo.

Ergun ATA zaten o kadar cesur bir yazar değildir çok şey bilir ama gizli açıklamalar yapar.Tabi onun bileceği bir iş ama takımda nelerin olup bittiğini kelden daha iyi biliyodur...

cavenaghi
28.04.2007, 21:45
ben sıcagı sıcagına mac bıtımınde penaltıyı atmak ıstemeyenlerın o anda oldugun tahmın etmıs ve bunu mac topıgınde yazmıstım.dıleyen bakabılır.
ve bu ısmın de cagdas oldugunu tahmın etmıstım.dedıklerım de cıktı sanıyorum.

ergun ata ya gelınce trabzonspor ıcın senelerdır yazar ama ben sahsen bu adamın ele avuca gelcek yorumlar yaptıgını yapsa da sadece kosesınde kaldıgını dusnuyorum.bı arkadas demıs korkaktır dıe korkak mı deıl mı bılemem ama bıseyler bılsede agzında geveledıgı cesurca ısım vererek acıklamagını soleyebılırım.
rahmetlı orhan kaynar(soyadını umarım dogru yazmısımdır) vardı yazar oydu abı...

saglam
28.04.2007, 22:58
Bir insan penaltı atmak istemiyorsa(kendinde o güveni bulmuyorsa), ona zorla penaltı attıramazsınız, zira başarılı olma ihtimali de düşükütür. Düşünün artık, Szymkowiak'tan sonra bu isimlerin çekindikleri şey ne olabilir?

Bence yanıt "Taraftar".

Bir insan penaltıyı kaçırınca, havaalanında kendisini karşılayanlardan kafasına ne yiyeceğini, (yumurta mı? taş mı? şişe mi?) düşünürse strese girmez mi?

Cafer KILIÇSOY
28.04.2007, 23:05
Eğer bir futbolcu penaltı atmak istememişse bu ihanet mi oluyor. Yapmayın ALLAH aşkına. Hüseyin kullandı üç gündür adama demediğimizi bırakmadık. Kullanmak istemeyende bu tepkiden korktuğu için kullanmak istememiştir.

Burada penaltıları tartışmaktansa bu maç neden penaltılara kadar uzadı onu tartışalım. Yoksa penaltı kaçar. Futbolun içinde bunlarda var. Zamanında Roberto Baggio'da kaçırdı ve İtalya kupadan elendi.

Açık söyleyeyim o futbolcuların yerinde olsam bende gelmezdim topun başına. Eminimki, Hüseyin'i bırakalım bir kenara Yattara kaçırsaydı onuda eleştirmek için bişeyler bulmuştuk

zafercalikoglu
28.04.2007, 23:54
yazıklar olsun ne hale geldik
herkes bişeyler yazıyor çiziyor

aysegul61
29.04.2007, 12:23
Böyle isimler gerçekten var ise açıklansın.Mağlubiyetin faturası birilerine çıkarılmak için yapılan bir açıklama değilse tabi.Ki eğer gerçekten böyle birşey varsa o isimler arkalarına bakmadan Trabzonsporu terketsinler.Formayı hakedenler giysin korkaklar değil:mad:

Egemen
29.04.2007, 13:59
en başta erdinçi söyleyebilirim atmak istemeyenler arasında..

siz_61
29.04.2007, 14:04
erdince ziya dogan 2 defa ust uste atmasını istedi ve sonra erdnic penaltıları cakırmaktan kokunca boyle bişe yapmıs aldıgım duyumlara goreeeee

Egemen
29.04.2007, 15:29
bahanesi de hazırdır erdincin taraftar beni sevmiyor..

FcTRABZONSPOR
29.04.2007, 15:39
Ona bakarsanız ne Hüseyin istedi penaltı atmayı nede Ömer Rıza çünkü bir oyuncu için gerçekten büyük bir sorumluluk...Erdinç'te atsa farklı bişe yapacağını sanmıyorum...Ceyhun resmen dalga geçercesine bir oyun oynadı ve buna 96 dakika dayanabilen bir kel neden 120 dk dayanamayıpta penaltı attışları hesaplayamadı!!!Çünkü o kelin altında onu düşünecek beyin yoqki:)

Hüseyin Çümen
30.04.2007, 01:32
atmak istemeyenler belki tepkiden korktukları için atmamşış olabilirler zaten böyle kafa yapısında bi oyuncu penaltı atmasın ayağı titrer atarken bitanesi kesin ersen dir
ben anlamıorum erciyesli oyuncular gelip erkek gibi atıolar da neden bizim oyuncular bukadar korkak biz büyük takıma büyük futbolcular alamıyoruz heralde

kromozom
30.04.2007, 15:05
olmuşla ölmüşe çare yok...

bu iş 90 dakıkada coktan bitmiş olmalıydı o kadar...

yns61
30.04.2007, 23:24
bi yerde okudum ziya dogan iki kez erdinçe penaltı at demiş erdinç ben atamam zaten kayseriliyim diye üstümde büyük baskı var kacırırsam cok kotu olur demiş..

Bartuğ13
30.04.2007, 23:44
bi yerde okudum ziya dogan iki kez erdinçe penaltı at demiş erdinç ben atamam zaten kayseriliyim diye üstümde büyük baskı var kacırırsam cok kotu olur demiş..

bu sebep bana çok mantıksız geldi.hanmi taraftar beni sevmiyor diyor.bakıyorum forumda seven çok yok belki dediğinin doğru tarafı vardır amayukarda yazılan çok saçma.böyle bişey kesinlikle olmamıştır.bizden giden oyncular bize karşı nasıl çatır çatır onuyorsa erdin de kayseriye karşı öyle oynar.oynadı da.böyle bahane süreceksen profesyonel topçu olamazsın.hoş penaltı atamam dersen de olamazsın ama erdinç de zaten bence penaltı atamaz ki

POYRAZ
01.05.2007, 15:54
Böyle bir sey varsa, yani Erdinc bunlari söylemisse bna göre kesinlikle hklilik tarafi var. Eger penalti atisini gole ceviremeseydi "Bilerek atmadi, satti bizi" gibi bir sürü söylentiler cikacakti. Bundan cekinmistir. Baska birisi daha var penalti kullanmak istemeyen ama aciklanmiyor.

hüseyin1975
01.05.2007, 16:08
Böyle bir sey varsa, yani Erdinc bunlari söylemisse bna göre kesinlikle hklilik tarafi var. Eger penalti atisini gole ceviremeseydi "Bilerek atmadi, satti bizi" gibi bir sürü söylentiler cikacakti. Bundan cekinmistir. Baska birisi daha var penalti kullanmak istemeyen ama aciklanmiyor.

Erdinc Kayserili ve gururla 38 Numarali Formasini tsiyor.
Trabzonsporun sözlesmeli Futbolcusu ve Trabzonspor icin elinden geldigi kadar hizmet ediyor.

Bir Kayserispor macinda cok kötü oynadi diye ona bircok taraftar "düsman" oldu.

Simdi bir baska Kayseri Takimina karsi Penaltiyi kacirsaydi neler olurdu acaba???

hüseyin1975
01.05.2007, 16:08

Erdinc Kayserili ve gururla 38 Numarali Formasini tasiyor.
Trabzonsporun sözlesmeli Futbolcusu ve Trabzonspor icin elinden geldigi kadar hizmet ediyor.

Bir Kayserispor macinda cok kötü oynadi diye ona bircok taraftar "düsman" oldu.

Simdi bir baska Kayseri Takimina karsi Penaltiyi kacirsaydi neler olurdu acaba???

Mehmet
01.05.2007, 18:52
Bir kaç senedir zaten Trabzonspor da duran topları ve penaltıları kullanacak
sorumluluk alabilecek bu sorumluluğun üstesinden gelecek topcu gösterin bana.
Bir Ceyhun varda o da vasat. Yattara çok nazik, Gökdeniz azının içindeki kaleye gol atamaz zaten. Büyük takımların penaltı stretejisi önceden belirlenmiş olur. Trabzonspor da işler öyle acemileşti ki penaltı işleri hesaba katılmıyor bile.

61OKTAY
01.05.2007, 19:53
yazıklar olsun desem olacakmı olan gene bize oluyo başka kimseye bişey olduğu yok adamlar iyice ruhsuz olmuşlar

cyberentalpi
02.05.2007, 01:16
Su yorumlarda herseye dayaniyorum da Cagdas a yapilan haksizliklara dayanamiyorum.
Adam gelirken kazma bellediniz hala adama asil tepki veririz pesindesiniz. Bu takimda cagdas tepkiyi inanin gokdeniz ve yattaradan sonra hakediyor.
Neden
1-Hangi macinda yureksiz oynadi. Gorev verilen her macta kucuk hatalari haric gorevini yapmadi mi?
2-Bir defans oyuncusu alarak kornerlerde serbest vuruslarda kosturup gollerini atmadi mi.Attigi golden sonra o hirsla cilginca bagirmadi mi?
3-Saha disinda hangi yamugunu gordunuz.

Ziya dogan ve ergun ata once aciklamali. Ki ayrica kesinlikle ilk 5 icinde penlati kullanmamak ihanet bir davranis degil.

Su huseyine benim kadar kizan yoktur ama adama inanin atamadi diye kizmiyorum. Adamin zaten oyle duzgun vurus becerisi yok ki?Omer Riza yada oyle. Normaldir. Yattara da kac penalti kacirdi hatirlayin.

Kizdigim nokta macta gezinen ceyhun gibi bir adama 96 dk dayanip ise yarayacagi sirada oyundan alan ziya. Musampa gibi bir adami oyuna alip penlatisindan bile faydalanmayi haz edemeyen ziya?

Ki biz buyuk takimiz bu maci birakin 210 dk yi trabzondaki macta bitirmeli idik

hüseyin1975
02.05.2007, 08:19
Su yorumlarda herseye dayaniyorum da Cagdas a yapilan haksizliklara dayanamiyorum.
Adam gelirken kazma bellediniz hala adama asil tepki veririz pesindesiniz. Bu takimda cagdas tepkiyi inanin gokdeniz ve yattaradan sonra hakediyor.
Neden
1-Hangi macinda yureksiz oynadi. Gorev verilen her macta kucuk hatalari haric gorevini yapmadi mi?
2-Bir defans oyuncusu alarak kornerlerde serbest vuruslarda kosturup gollerini atmadi mi.Attigi golden sonra o hirsla cilginca bagirmadi mi?
3-Saha disinda hangi yamugunu gordunuz.

Ziya dogan ve ergun ata once aciklamali. Ki ayrica kesinlikle ilk 5 icinde penlati kullanmamak ihanet bir davranis degil.

Su huseyine benim kadar kizan yoktur ama adama inanin atamadi diye kizmiyorum. Adamin zaten oyle duzgun vurus becerisi yok ki?Omer Riza yada oyle. Normaldir. Yattara da kac penalti kacirdi hatirlayin.

Kizdigim nokta macta gezinen ceyhun gibi bir adama 96 dk dayanip ise yarayacagi sirada oyundan alan ziya. Musampa gibi bir adami oyuna alip penlatisindan bile faydalanmayi haz edemeyen ziya?

Ki biz buyuk takimiz bu maci birakin 210 dk yi trabzondaki macta bitirmeli idik

Noktasina Virgülüne katiliyorum renkdas:tsbayrak:

A.Alper
02.05.2007, 11:11
ceyhun atabilirdi ama oyundan çıktı bu da ilginç

Emre7
02.05.2007, 11:20
erdinçin atmamsı normal ona bişe diyememdde 2 atmak istemeyeni merak ettim

HasanGucmen
14.05.2007, 01:42
Ben sizler gibi düşünmüyorum.Penaltı atmak farklı bir olay.Heyecanlı bir şekilde o topun başına geleceğine başka bir arkadaşına sırasını vermesini normal karşılıyorum takımı satmış olduğunu düşünmüyorum.Kimler penaltı atmak istemedi net değil bu yüzden Çağdaş ve Ersen' suç bulmamak gerek.

Hüda Topaloğlu
14.05.2007, 03:09
herneyse bosver --> edit