PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dünyayı Ağlatan Karikatür...

Fatih Ersoy
26.04.2007, 01:50
Bir haber sitesinde yayınlanan bu karikatürü yorumsuz olarak sizinle paylaşmak istedik. Diyaloglara dikkat...

http://img257.imageshack.us/img257/5224/kids7mb.jpg

İsrailli Çocuk: Babam dedi ki: Siz Arablar şeytansınız, teröristsiniz, hayvansınız!!

Filistinli Çocuk: Babam bana hiç bir şey demedi, sizinkiler Öldürmüş!!

Yorumlarınızı Bekliyorum

I_Walk_Alone
26.04.2007, 01:58
helal olsun ya bu karikaturu yapana,,gercekten baktim ,okudum ve duygulandim 5 dk boyunca sadece resme baktim ... Yazik ya cocuklarimiz , onlar da bizim evlatlarimiz, yetimler babasizlar,, ilerde ins.param olursa gidip filistinden yetim bir cocuk evlatlik edinecem hatta nekaadr varsa hepsini edinecem.. babasizlik anasizlik cok kotu birseydir su acimasisz dunyada.dualarimiz hep onlarla

I_Walk_Alone
26.04.2007, 02:00
ayrica Bu guzel paylasimin icin cok tesekkurler ....

Ozan
26.04.2007, 15:14
olayı açıklamış bu karikatür . kısa ve öz .

onurkaradeniz
26.04.2007, 15:21
çok anlamlı ..!

Erkan
26.04.2007, 15:36
helal olsun ya bu karikaturu yapana,,gercekten baktim ,okudum ve duygulandim 5 dk boyunca sadece resme baktim ... Yazik ya cocuklarimiz , onlar da bizim evlatlarimiz, yetimler babasizlar,, ilerde ins.param olursa gidip filistinden yetim bir cocuk evlatlik edinecem hatta nekaadr varsa hepsini edinecem.. babasizlik anasizlik cok kotu birseydir su acimasisz dunyada.dualarimiz hep onlarla

Boyle birsey yaparsan helal olsun dan baska birsey diyemiycem...

POYRAZ
26.04.2007, 15:43
Israilli bir askerin Filistinliler icin "Onlarin hepsi birer hayvan, bizler ise insaniz" dedigini görmüstüm televizyonda.

Fatih Efe
26.04.2007, 15:50
Allah'ın (cc) bir bildiği vardı da bu şerefsiz israiloğullarını vatansız topraksız bıraktı.siyonist düşüncenin.aslında yorum yapmak istemiyorum en doğru söz varken:Kur'an-ı Kerim'de Maide Suresi'nde buyrulur ki:
51. Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Zira onlar birbirinin dostudurlar (birbirinin tarafını tutarlar). İçinizden onları dost tutanlar, onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna yol göstermez.
ve
57. Ey iman edenler! Sizden önce kendilerine Kitap verilenlerden dininizi alay ve oyun konusu edinenleri ve kâfirleri dost edinmeyin. Allah'tan korkun; eğer müminler iseniz.
ve
64. Yahudiler, Allah'ın eli bağlıdır (sıkdır), dediler. Hay dedikleri yüzünden elleri bağlanası ve lânet olasılar! Bilâkis, Allah'ın elleri açıktır, dilediği gibi verir. Andolsun ki sana Rabbinden indirilen, onlardan çoğunun azgınlığını ve küfrünü arttırır. Aralarına, kıyamete kadar (sürecek) düşmanlık ve kin soktuk. Ne zaman savaş için bir ateş yakmışlarsa (fitneyi uyandırmışlarsa) Allah onu söndürmüştür. Onlar yeryüzünde bozgunculuğa koşarlar; Allah ise bozguncuları sevmez

rizeli61
26.04.2007, 16:18
gercekten tüylerim diken diken oldu!

Hasan Ayvenli
26.04.2007, 16:56
çok güzel çok anlamlı

ilhan
26.04.2007, 17:08
Anlayana , Çok anlamlı..

Misina
26.04.2007, 19:19
Yorumsuz....

sweetrose
19.05.2007, 17:14
İsrail'in devlet terörü ile hunharca öldürdüğü masum Filistinliler ve Filistinliler meşru müdafaa ile karşılık vererek öldürdüğü israilli vatandaşları göz ardı edemeyiz. Abdülhamit'in Filistin politikası belki de bu yüzden sert ve katı idi. Ancak arapların hainliği bu toprakların elimizden çıkıp, araplara ve daha sonra hile ile yahudilerin eline geçmesine neden olmuştur...

Ancak hiçbir durum ülkemizde öldürülen vatandaşların üzerinde öneme sahip değildir. Öncelikle ülkemzide öldürülen insanları düşünmeliyiz. Bunları öldürenleri, katilleri besleyenleri ve yaşatanları sümenaltı edemeyiz ve bu noktada şunu bilmekte yarar vardır: FKÖ (Filistin Kurtuluş Örgütü) pkk terör örgütünün darbe yediği 1986 yılından itibaren, siyasi ve askeri eğitim aldığı Bekaa vadisinde, bu örgüte silah yardımı yapmış ve teröristleri bizzat FKÖ komutanları eğitmiştir. Bu konuya yaklaşırken; milli menfaatlerin daima ön planda olması gerektiğini unutmayalım.

Karikatür üzücü bir gerçek fakat; her millet, başındakilerden mesuldur.

Adem Erdoğan
19.05.2007, 17:29
Her ne milletten olursa olsun dini dili ırkı ne olursa olsun masum insanların katledilmesi bence insanlığın sorumluluğudur.