PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avni Aker ve taraftar destegi?

Recep Alkan
22.12.2004, 20:42
arkadaslar dun aksam trt 3 de bir spor programi seyrettim. programda alkis alanlar ve ceza tahtasi diye bir bolum yapmislar. ceza tahtasina da ilk siraya trabzonsporu pardon trabzonspor taraftarini yazmislar. sebebi ise bu hafta sonu oynanan ve takimimiz icin hem galatasarayi puan olarak yakalama hemde fener ile aramizdaki puan farkini korumak acisindan cok onemliolan istanbulspor maci. ama belkide sampiyonluga kosan takimimizi bu macta sadece 3.000 kisi desteklemis. inanabiliyormusunuz. sadece 3.000. iste bu yuzden trt nin ceza tahtasina yazildik. ne kadar kotu. baska takimlar aldiklari milyon dolarlik futbolcu paralarini maclarini seyretmeye gelen seyircilerden cikaririken biz hala 3-4 bin kisiye futbol oynuyoruz. hemde evimizde. yazik cok yazik. fatih tekkenin yalvarisina katilmamak elde degil. Edited by: Emorfo

trapezus61
22.12.2004, 22:12
Sevgili arkadasim... Bu konu özellikle son yillarda Trabzon sehri için kanayan bir yaradir. Çocukluk ve gençlik dönemlerime rastlayan yillarada Trabzonda maç kuyruklari bir taraftan Fatihe diger taraftan Trabzon lisesine kadar uzanirken ve hatta derbi maçlarda bir gece önceden stada girip orada yatarken Trabzon sehri bu hale nasil gelmistir???

1995-96 SEZONUNDA EZELI RAKIBIMIZ f.Bahçeye kaptirilan sampiyonlugun Trabzon sehrinde yarattigi travma , bunu takip eden yillarda arka arkaya gelen basarisizliklar ve bu yillarda Trabzonsporda görev alan yönetimlerin Trabzonsporu giderek siradan bir takim haline getirmeleri sonucu Taraftari ile takim arasinda derin uçurumlar dogmustur. Sözde ulusal medyanin bu durumu firsat bilerek intikam duygulariyla Trabzonspora yaptigi saldirilar sonucu taraftar bilinçli olarak takimdan uzaklastirilmis ve hatta son yillarada Trabzon sehrinde bizans takimlarini tutan taraftar sayisinda gözle görülür bir biçimde artislar meydana gelmistir...

Ilk yarisi biten ligimizde deplasmanda en basarili takim olan Trabzonsporun kendi evinde kaybettigi saçma sapan puanlarla sampiyonluk yarisinin disinda kalmasi aci oldugu kadar da düsündürücüdür... Takimin evinde oynadigi bütün hayati maçlari kaybetmesinin temel sebebi nedir??? Bugün saçma sapan konularla ugrasmak yerine Trabzonspor camiasinin yapmasi gereken en önemli sey bu konulari masaya yatirarak çözüm üretmektir. Yoksa daha nice yillar Türkiye kupasi sampiyonluklariyla avunur dururuz.

Bunu Türkiye kupasi sampiyonluklarini küçümsedigim için yazdigimi düsünmeyin sakin. Ama bugün deplasmanlarda en basarili takim olan Trabzonsporun sampiyon olamamasi için hiç bir sebep yoktur. Peki basarilarin ve sampiyonluklarin tekrar sehrimize gelmesi için neler yapilmalidir? Rakipleriyle kiyaslandigi zaman onlara göre çok çok kisitli imkanlarala bu arenada sampiyonluk mücadelesi veren Trabzonsporumuzun sampiyonlugunun sirri nerede yatmaktadir??? Cevap mi? Bence çok basit basarinin anahtari Avni Aker stadinin çimleri ve tribünlerindedir. Trabzonsporun bu kadro yapisiyla zaten deplasmanlarda fazla bir seye ihtiyaci yoktur. Trabzonsporun ve o takimin formasini giyen Trabzonspor gönüllülerinin tek bir seye ihtiyaci vardir: DESTEK... SONUNA KADAR DESTEK...

Burada en büyük görev biz taraftarlara özelliklede Trabzonda yasayan ve bu sehre gerçekten gönül vermis insanlara düsmektedir. Futbolcular her türlü sartta desteklenerek saplanmis olduklari psikolojik baskilar ortadan kaldirilmalidir. Aksi sonuçlarda dahi tepki göstermek söyle dursun herkes bu oyunculari bagrina basmali onlara taraftarlarinin her daim arkalarinda oldugu iliklerine kadar hissettirilmelidir. Gelen rakipler için Avni Aker yeniden bir cehenneme çevrilmeli ve tipki eskisi gibi herkes bu çoskuyla içiçe yasamalidir. Iste bu atmosfer saglanirsa Trabzonsporumuzun sampiyonlugu hatta sampiyonluklari bütün engellemelere ragmen kaçinilmaz olacaktir.

Peki bunu saglamak çok mu zordur??? Evet çok zordur. Bugün bütün ulusal medyanin ve para babalarinin destegini arkalarina alarak sampiyon olan ve utanmadan bununla gururlanan topluluklar bunun gerçeklesmemesi için her yolu denemektedir. Belki biz farkinda degiliz ama onlar farkindadir ki Trabzon camiasi eger bu bütünlügü saglarsa ne medyalari ne de paralari onlari kurtarmaya yetmeyecektir. Geçmiste bunun samarlarini defalarca suratlarina yiyen bu kurumlar bu bütünlesmenin önündeki en büyük engeldir ve onlar gerçekten çok güçlüdür. Onlardan güçlü olabilecek tek sey vardir bu bütünlügü herseye ragmen saglayabilecek güçlü kadrolar ve yönetimler kurmak...Tabi bunu basarmak mümkünmüdür sorusunun cevabi gerçek Trabzon gönüllülerinin içindeki potansiyeldedir... Sanki bugünkü yönetimle bu basarilabilir mi diye sordugunuzu duyar gibiyim... Ona da cevap vereyim... Mümkün degildir???Edited by: trapezus61

Oğuz
22.12.2004, 22:36
Yirtiniyorum burda sene basindan beri. Takim çok önemli maçlara çikiyor, hem maçtan önce sehir insaninin ve yerel medyanin hem de maç esnasinda seyircinin baskisi altinda oynayacagi topu da oynayamiyorlar.

Biz burda taraftara kizinca da trabzonda yasayan bmn üyeleri bize sitem ediyor.

Trabzonsporsampiyonolursa sakin trabzon seyircisi (malesef taraftar diyemiyorum) basarida kendine pay biçmesin.

Haketmiyorlar...

Ozan
22.12.2004, 22:48
ya birak arkadas bu trabzon daki taraftari ben anlayamiyorumsmileys/smiley7.giftabi bunu da bütün hepsine demiyorum niye gelmiyorlar ki bu kadar önemli bir maçasmileys/smiley7.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

trapezus61
22.12.2004, 22:54
ya birak arkadas bu trabzon daki taraftari ben anlayamiyorumsmileys/smiley7.giftabi bunu da bütün hepsine demiyorum niye gelmiyorlar ki bu kadar önemli bir maçasmileys/smiley7.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Ozi bu sekilde tepki vermek isin en kolay yönü. Yukarida yazimda anlattigim gibi bu duygular tekrar herkese asilanmadikça biz nafile kürek çekmeye devam ederiz.

Bu arada illada benim tespitlerim ve çözüm önerilerim dogrudur diye bir iddam yok. AmA bu sekilde tepki vereceginize bu konunun sebeplerini ve çözüm önerilerini konussun herkes. Yoksa gerisi bos...

bordox
22.12.2004, 23:11
Trabzon sehri ve Trabzonspor arasinda garip bir degisim yasandi.

Harun-61
22.12.2004, 23:39
cok tartisilan bir konu ama birtürlü cözüm bulunamiyor smileys/smiley5.gif

EmrahYalçınalp
23.12.2004, 09:46
Tüm dünyada son yillarda spor müsabakalarina giden seyircide ciddi bir azalma var. Sporlarin babasi, atletizm, olimpiyatlarda bile 4-5 bin kisiye yapildi. Denizlispor 9 maçi 35 bin kisiye oynamis, onun da 17 bini yanilmiyorsam, Gese maçi. "Herkes" diyoruz, en çok gelir elde eden takim febe, onlarda bile 5-6 bin kisiye top oynaniyor çogu zaman. 15 milyonluk Istanbul'la 150 bin kisilik Trabzon kiyaslandiginda "zaten bu Trabzon'daki seyirci..." diye baslayan kisilere hak vermiyorum. Dergi almazsin, kulübe üye olmazsin, formalar pahali diye yirtinirsin, ondan sonra Trabzon Trabzonspor'u haketmiyor... Geçin o isleri...

Okan abi (Trapezus61) hakli, millet 96'dan sonra küstü takima. Sonra tam barismaya yeltendi, geçen seneki gese maçiyla yine küstü... Sonra yine bir girisim, bu kez Dinamo Kiev... Sonra yine gese, yine febe... Ben hakli bir tepki oldugunu savunmuyorum bu yapilanin. Ama 15-16 yasindaki çocuklar ne görmüsler de salliyorlar Trabzon'a, onu merak ediyorum. Trabzon isminin geçtigi her yerde mutlak basari esas..! Maalesef bu zaman zaman gerginlik yaratiyor. Ama Trabzonspor'u Trabzonspor yapanin da bu mutlak basari hirsi oldugu görmezden gelinmemeli...

Bundan sonra Trabzon'a laf atan herkes son bir yilda ne yapmis Trabzonspor için yazsin da diyeyim ki "Ya harbiden adamlar hakli... Bak neler yapiyorlar oralarda -konusmak disinda-, biz burda becerip bir takima arka çikamiyoruz". Senede bir kez bulundugu sehre ya da yakinlarina gelen takimi seyretmek için oraya gitmek fedakarlik degildir. Evinizde Güral porselenin orjinal TS bardaklarindan var mi? 10 mio verip boxer aldiniz mi, eger 50-60 mioluk forma pahali geliyorsa... Üye oldunuz mu kulübe? Kaç derginiz var?Donaniminizla bir güncamia için bir katma deger yaratacaginizi düsünüyor ve bu yönde sorumluluk almaya hazirliyor musunuz kendinizi? Yoksa 3 mioluk anahtarliklar da mi pahali geldi?Nedir bu kardesim ya, varsa yoksa tu-kaka Trabzon. Sankibu takimi bu yere getiren Patagonya halki... Adam gibi sebep sonuç iliskileri yazilirsa hep beraber tartisiriz. Amaiskembeden sallaninca -Trabzon'da yasayan biri olarak degil- bana dokunuyor. Önce gidip Bursaspor, Barcelona, Aston Villa maçlarini görmek, Lemi'nin Besiktas'a attigi "asirtma" golden sonra yaptigi timsah yürüyüsünü hatirlamak, "goooollll" diye bagirinca kendini birden 5-6 siraasagida bulmak lazim. Trabzonspor taraftari öyle 3 yilda olmadi, ki 3 yilda yok olsun...

Emorfo
23.12.2004, 10:10
Benzer basliklarda da yazdim. Trabzon kenti bitti gibi bi sey.. Taraftarimiz takimina çabuk küsüyor. Kulübe hiç bir sey vermeden ondan çok sey bekliyor. Olmayinca küsüyor maçlara gitmiyor. Böyle taraftarlik olmaz. Trabzon'da maça gidenlerin yas ortalamasi da çok yüksek eski günleri yasamak için gidiyordur onlarda. kendine büyük kulübüm diyen 3000 bin kisiye oynamaz.. Trabzon halki Trabzonspor'a gereken destegi veremiyor. Bir türlü onuru olan takimi ile bütünlesemiyor. Sirf bu yüzden Trabzonspor'un bir sezon da olsa maçlarini Istanbul'da oynamasini isterim.

Kentin ekonomik yapisi iyi olmayabilir. Ancak nice gemç arkadaslar tanirim ekonomik durumu iyi olsa da maça gitmez uzun sokakta kizlarla takilir. Sehrin gençleri de bi acayip olmus.. kendi benliklerinden Trabzon'luluktan uzaklasama var.. Sanki milleti uyusturdular. 96 senesine baglamak istemiyorum. Basari varken herkes takima sahip çikar maça gelir. ÜstelikTrabzonspor 2 sezondur basarisiz da degil ama hala Trabzon halkinda bir kipirdanma göremedik... Bu durum gurbetteki taraftara acayip dokunuyor. Yillarca övündügümüz Avni Aker cehennemi bize cehennem rakiplere cennet olmus... Ulasim gelisse ve ucuzlasa da istanbul'dan Trabzon'a maçlara gelebilsek. Hizli tren yapilsa Trabzon 6 saate felan düsse harika olurdu. Kombinemizi alir Avni Aker'i Gurbetteki taraftari eski coskulu haline döndürebilirdi....

Akin-61
23.12.2004, 18:41
Kardesim 1000 kere açildi bu konu ne yazne dilarda duran taraftar ne yapiyorda içerdekini elestiriyorsunuz.. bu konuyu tartismakdan biktik

Çagman
23.12.2004, 19:04
Taraftarımız sevgi oLArak her KLupten cok Sevgi veriyor Duygusal
bagımız herkezden üstün Ama Trbünde Destegimiz Yok bu bir gercek bunu
değiştirmenin yoLu yok insanları TeşvikLe beleş biLetLe bu CozuLmez.Bir
söz vardIr FazLa Naz aşık usandırır yıllarca Şampiyon oLmayışımız
Etkendir bu yüzden taraftar iLgi Gostermiyor Derbi macLarı haricinde.

1 sene şampiyon olursak O Zaman O avni aKeri Gor Cehennem tekrar CanLanacak Ateşide biz olacagız.

Recep Alkan
23.12.2004, 19:39
giresunlu ts anliyorum demek istediklerini basari olmayinca zor diyorsun. fakat bu takima da sahip cikilmadigi surece basarinin gelmesi zor. perhaps a katiliyorum. ayda tenezzul edip 4000000 tl dergiye vermezsin kulube uye olmazsin kulup mali yonden zorluk cekerken sen 5-10 milyon verip maca gitmezsin ki takimin sampiyonluga giderken bu takim daha nasil sampiyon olsun kardesler...

cilgin gence de katilmiyorum. bu konu aylarca hatta senelerce tartisilsa yinede konusulmasi gerekir. ozelliklede trabzonspor gibi kendi evinde deplasmanda oynayan gibi oynayan bir takim icin. bence kulup ve taraftar olarak en buyuk sorunumuz bu.

Punisher-61
23.12.2004, 19:43
Takim oynadigi futbolla ümit vermiyorki taraftar stada gittsin

Recep Alkan
23.12.2004, 19:51
kardes takim iyide oynasa kotude oynasa eger ben taraftarim diyorsan maca gideceksin bence. sen tribunleri bos birakinca takimdaha mi iyi oynuyo.

yanlis anlama sana birsey demiyorum ben trabzonda olup da maca gitmeyenlere kiziyorum.

Çagman
23.12.2004, 20:02
hopsera61 buradaki herkez senin düşüncene katılıyor ama Sana bir tek ornek verecegim ve Sana bırakacagım yorumu.

Ben bursada yaşıyorum Ve Trabzonda Mesala Sakarya macı var
Onemsiz Gorunuyor.Ve Trabzonspor ŞampiyonLuk yarISI içinde işte Ben O
Maca CanImI dişime Takıp geLirim Kardeşim Ne oLursa oLsun geLirim ama
Sakarya iLe iddiamız oLmadıgı bir Maca Ben gitmem Bir Zevki amacI
kalmıyor.baskada ornek vermeye gerek yoktur sanırım.

</span>

Recep Alkan
23.12.2004, 20:14
abi bende trabzonsporun cok deplasmanina gitim. iddasi olsada gittim iddasi olmasad gittim. cunku bende balikesirde yasiyorum. icimde her zaman bir trabzonspor aski var. bitmiyor bitmezde. bu ask baska kimsede yok demiyorum. gecen sene bursa macina gittim bursaya biraksalar bursa taraftarindan cok iceri ts taraftari girecek. biz her zaman takim basarli olunca mi takimin arkasinda olacagiz. 2001 yilinda izmire goztepe macina gittim trabzonspor o sene iyi hatirlamiyorum ama ligi 10-11 inci bitirdi. neden bu durumda kalkip izmire gideyim ben. ama gittim ozlem var da ondan. belki de ben herkeste bu ozlemi bekledigim icin boyle dusunuyorumdur.

Guests
24.12.2004, 21:23
yaw sasiyorum bende bu konuya bizki istanbulda ve çevre illerde olan maçlara evden isten kaçip gidiyoz da sehrimizin insanlarinin (bazilari) bu duyarsizligina sasiriyorum.ama bi sey daha düsünmek gerekiyo bu takim içerde 15 bilemedin 16 maç oynuyo her bilet 10 ytl olsa bide masrafi falan bu adamin nerdeysi bir iki aylik evine verdigi para oluyorrr

Tolgaa6161
24.12.2004, 23:05
eminimki TRABZONda istanbulspor macindan sonra TRABZONSPORumuzu ele$tiren cok oldu bu ele$tirenlerde TRABZONda oturan ve maca gitmeyen insanlardir cogunlukla i$te bu insanlari alacaksin kar$ina afedersiniz ama

diceksiniz (ulan ne ele$tiriyosun once sen git takimini destekle o zaman istedigin ele$tiriyi yap)

Recep Alkan
24.12.2004, 23:32
togaa6161 sana yuirekten katiliyorum. takimi desteklemeye gelince sirtini donenler futbolucuya teknik heyete kufur etmeye gelince bas siradalar. yanlis cok yanlis...

BDiler61
24.12.2004, 23:55
avni aker ligin en zor deplasmani ama sadece trabzonspor için

Guests
26.12.2004, 12:50
eskiden diger takimlar trabzon deplasmani dendimi bi saat düsünürlerdi.simdi güle oynaya geliyo takimlar.tabi ki bu futbol açisindan degil bu taraftarlik acisindan.ama ben bi sey daha diyim artik trabzon kentinde yavas yavas trabzon ve trabzon spor sevgisi yozlasiyor kimsede buna bi sey diyemiyor.artik genç kesim kendini kesinlikle istanbul rüzgarina birakmis durumda.bizde buna dur diyemeyiz.herkesin kendi elinde olan bi sey ama ne yaparsin..

denizgrsy
26.12.2004, 12:54
selam beyler,FATSA JANDARMA KOMANDO BÖLÜGÜNDEN SELAMLAR....lan oglum hala daha gelmedi mi senol günes,lan bi getiremedik senolu...bu gün okudum sportif a.s nin basina geliyormus...yakisir

Recep Alkan
27.12.2004, 21:22
kardesle inanin hepinizin dusuncesi gibi benim kafamdakiler. ama olmuyor iste. kendi evimizde deplasmanda oynuyoruz. istanbulspra cok uzulurdum kendi evinde deplasmanda oynuyor diye. ama deler gulme komsuna gelir basina.bizde ayni duruma dustuk. biz 50-55 bin taraftar maca istemiyoruz. biz sadece bize 90 dakika destek verecek hic susmayacak maclarda cekirdek yemeyecek. 10 bin taraftar istiyoruz. cok sey mi istiyoruz. bakin samsunspor deplasmnina 90 dakika taraftar susmadi. neden disarida boyle de iceride degil.

bu arada senol hoca hayirli olsun hepimize.

Nytre
28.12.2004, 03:05
gurbet elde insan psikolojisi degisiyor takimina daha çok sahip çikior

ama içeride nasil olsa buradayiz diyerek insanlar TINLAMIYOR !!!

kutoz
28.12.2004, 13:11
Simdi kalkip Izmir'den, Avni Aker'e gitmeyen taraftari nasil elestirebilirim ki! Adama sormazlar mi, sana ne oluyor kardesim, sanki sen destekliyorsun. Evet yerden göge haklidir, bunu söyleyecek olanlar.

Ben yaklasik 15 yildir Avni Aker'de, taraftarin maç ismine göre, puan cetvelindeki durumuna göre, oynanan maçin önemine göre tribüne gittigini görüyorum. Bu benim en yakin arkadas çevremde de böyle. Dogru mu? Elbette ki hayir. Yurtdisinda iddasi olmayan bir maçi izliyorum TV.de, tribonlerde igne atsan yere düsmeyecek sekilde. Bizimki ne bakiyorsunuz, iddamiz var, puan kaybina tahammülümüz yok, tribünlerde 3000 kisi. Bunun altinda tabi ki, ekonomik sikintilar yatiyor. Bence yönetim tribün gelirlerinden biraz fedakarlik yapmali ve taraftarlari stada çekmeli. Mesela liselere ögrenci indirimi altinda bilet satabilirler. Yeter ki istensin, yeter ki tekrar tribünlere taraftar isindirilsin.

Kisaca, yeniden baslamak gerek herseye...

Aniketus
04.08.2005, 10:06
hersey bir kenara, ciddi bir avni aker problemimiz var. bu konuyu da tartismamiz gerekiyor.

bir futbol sehrinde bu kadar bilinçsiz bir taraftar güruhu nasil
yetisiyor anlamak mümkün degil. sen stada gel maçtan önce bagir çagir
sesini tüket. maçta korku filmi ambiansi gibi kuzularin sesssizligine
bürün.. olacak is degil yaw..

bu sene sampiyon olacaksak eger, yani gerçekten sampiyon olmak
istiyorsak, derhal yapilmasi gereken, avni akerin herhangi bir
bahaneyle hemen kapatilmasi (bakim, tadilat vs.) ve maçlarimizin bu
sezon için istanbul olimyata alinmasi seçenegini ciddi olarak
düsünmeliyiz bence..

trabzon'daki seyirciden ne köy olur ne de kasaba.. adamlarin derdi
takimi desteklemek degil, beles bilet için birbirlerini biçaklayip
öldürüyorlar.. kepazelik!..

Guests
04.08.2005, 10:16
bunu maçttan günler önce konusuyorduk arkadaslarla. istanbulda bu turu çok daha rahat geçerdik. stata gelince her zaman dedim. stadi yikicaksin öyle bir stat yapicaksinki statin tamamlanmasi 3 sene sürücek. bu 3 sene istanbulda oynuyacaksin. hem trabzonspor yillar sonra tekrar taraftar görür - yillar sonra tribün hasilati kazanir. önceden dedim - yine diyorum - yine diyecegim

deco
04.08.2005, 10:25
Futbol anlisiniz çok güzel uzaktan kesmekle olmuyor,bu tarafta ne yapsin bu maglubiyetide taraftar aldi dimi.Gerçekleri görmüyorsunuz fatihle-gökdenizle nereye kadar.Takimi taraftar oynatmaya çalisiyor.Takim oynamiyorsa taraftar daha ne yapsin.Dün kesintisiz 7-8 saat ayakta kaldik imanimiz gevredi.Uzaktan sevmek öyle birsey oluyor olmali.Yönetim nerede yönetimi neden elestiremiyorsunuz????????????
Yillardir bu takim uyuyor yine bu taraftar bu kent arkasinda ama oda bitiyor artik mutlu olun sevinin alkislayin hadi.....
ANLAYANLARA.....

bordomavili_06
04.08.2005, 10:28
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=3 width="100%">
<T>
<TR>
<TD =smText vAlign=top background="" bgColor=#f8f8fc><A name=204461></A>ÖzGüReisEsenLer
Kidemli Üye
http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_images/3_star_rating.gif
forum_images/blank.gif

Katilma Tarihi: 15-Temmuz-2004
Yer: Brunei Darussalam
Baglanti Durumu: Online
Gönderilenler: 4743 </TD>
<TD =text vAlign=top background="" bgColor=#f8f8fc>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD =smText width="80%">Gönderen: 04-Agustos-2005 Saat 10:16 | Kayitli IP </TD>
<TD noWrap align=right width="20%">http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_images/quote_ic&#111;n.gif (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/edit_post.asp?M=Q&amp;PID=204461&amp;TPN=2) </TD></TR>
<TR>
<TD colSpan=2>
<HR>
</TD></TR></T></TABLE>

bunu maçttan günler önce konusuyorduk arkadaslarla. istanbulda bu turu çok daha rahat geçerdik. stata gelince her zaman dedim. stadi yikicaksin öyle bir stat yapicaksinki statin tamamlanmasi 3 sene sürücek. bu 3 sene istanbulda oynuyacaksin. hem trabzonspor yillar sonra tekrar taraftar görür - yillar sonra tribün hasilati kazanir. önceden dedim - yine diyorum - yine diyecegim

smileys/smiley1.gifiyi güzel demissin deo zaman istanbul takimlarin dan ne farkimiz kalir en azindan dedigin sürece istanbul takimi oluruz....

bence yönetim profosyonel taraftar yetistirmeli kurs açsilar her maçi takip eden ve heryere gidebilecek500-1000 kisilik bir grup ve bukisiler de daha sonra bütün taraftari egitmeli.hatta bunu bu siteden dahi yapabiliriz yeterki iseyelim..

Saygilar....

</TD></TR></T></TABLE>

Aniketus
04.08.2005, 10:43
bunu maçttan günler önce konusuyorduk
arkadaslarla. istanbulda bu turu çok daha rahat geçerdik. stata gelince
her zaman dedim. stadi yikicaksin öyle bir stat yapicaksinki statin
tamamlanmasi 3 sene sürücek. bu 3 sene istanbulda oynuyacaksin. hem
trabzonspor yillar sonra tekrar taraftar görür - yillar sonra tribün
hasilati kazanir. önceden dedim - yine diyorum - yine diyecegim

olay budur kesinlikle...smileys/smiley32.gif

U.Sadıkoğlu
04.08.2005, 10:48
Trabzonsporsampiyonolursa sakin trabzon seyircisi (malesef taraftar diyemiyorum) basarida kendine pay biçmesin.

Haketmiyorlar... aynen abi

antagonist
04.08.2005, 10:55
Ya adamlar hoparlörden anons yapiyor:Hadi takimi destekleyin...Trabzon gol gol gol...vs.

Bizim seyircimiz takima destek vermesi gerektiginin bilincinde degil,sanki tiyatro izlemeye gelmisler...

U.Sadıkoğlu
04.08.2005, 11:06
TARAFTARLIK BU MU 5DK KALMIS KIMSE BAGARMIYOR 5DK NE DEMEKTIR

l-m
04.08.2005, 11:15
Ben çözümü buldum, maçin baslamasina 1 saat kala açacaksin kapilari, kimse maçtan önce bagirmaya firsat bulamayacak-kara mizah-, Ntv maçtan yarim saat önce röportaj yapiyordu, stad disina öyle bir ses geliyor ki maç esnasinda o tezahürat yapilsa rumlar topu durduramaz hale gelir, ha yenilginin sorumlusu taraftar degil ama yenersek de bu basaridaki bas mimarlar arasinda taraftar asla yer almiyor. Gurbetteki maçlari anlarim, herkes Trabzonspora olan özlemle maçtan önce bagiriyor bilinçsizce ama Trabzonda her maç neden takim sahada degilken tezahürat yapilir aklim almiyor, mantikli bir izahi yok. Bir de su anons olayi rezillik, hiç hos durmuyor, ilk Fb maçinda duymustum böyle anons olayini, zorla kimseyi bagirtamazsin, adamda bilinç olacak, maçtan önce bagirmis yeterince, ne yapsin..smileys/smiley5.gif

feridun
04.08.2005, 11:27
Taraftar ne yapsin, dogru düzgün futbol oynadilar da desteklemedik mi..

U.Sadıkoğlu
04.08.2005, 11:29
Taraftar ne yapsin, dogru düzgün futbol oynadilar da desteklemedik mi..

KARDES 90 DK BAGARMANIZ LAZIMDI AMA EN FAZLA 100 KISI BAGARDI MAÇIN BASINDAN SONUNA KADAR

melrok
04.08.2005, 11:34
takim oynayamadigi zaman taraftar devreye gireceki taraftarlik bir anlam kazansin 12. adam olsun. takimi atesliyecek hadi diyecek. gökdeniz kaleciyle karsi karsiya seyirci o kadar inançsizki tv'den bunu hisetim ve gol olmiycak dedim segirci basta inanip enerjisini sahaya yansitsa furbolcunun oyunuda degisecek bence. bende katiliyorum bu maç istanbul hata ve hata ankarada oynansaydi bu takim bir üst tura geçmisti.

U.Sadıkoğlu
04.08.2005, 11:36

olay budur kesinlikle...smileys/smiley32.gif

AYNEN OZGUR ABI YE KATILIYORUM....

feridun
04.08.2005, 11:48
Ya arkadaslar inanilmazsiniz taraftarla ne alakasi var, bu maç bos tribünlere oynansa en az 5 olamaliydi neticede Barcelona' yla oynamadik, en son suç bulunabilecek unsur taraftardir..

U.Sadıkoğlu
04.08.2005, 11:56
KARDESIMMMMMMMMMMM

TARAFTAR POZISYON GELISINCE BASLIYOR AYAGA KALKMAYA BEN MAÇA GIDINCE 2 GUN ZOR KONUSUYORUM

KuĞu
04.08.2005, 12:01
Ya genel olarak yazdiklarinizda haklilik payi olsa da dün gece için kesinlikle yorumlariniz hatali. Taraftar yapacagini yapti görevini yapmayan futbolculardi. Tribünler inanin bana 90 dakiaka hiç ama hiç susmasalardi bile biz o takima gol atamayacaktik gerçekleri görün artik. Yazik bu taraftara bu çileyi yillardir ayni yerde ayni sekilde izliyoruz. Uzaktan ahkam kesmeye benzemiyor bu isler! Evet hiç bir zaman örnek gösterilecek muhtesem bir tirübün ambiyansi olusturamayacagiz bu bir gerçek çünkü Trabzonda taraftari futbolcu atesler, taraftar futbolcuyu bir yere kadar! GERÇEK SADECE VE SADECE BUDUR!

U.Sadıkoğlu
04.08.2005, 12:03
DUN AKSAM BAGARAN TARAFTARLARIN HEPSINE HELAL OLSUN!!

BAGARAMYANLARA DA KELIME YOKsmileys/smiley5.gif

Engenius
04.08.2005, 12:04
YÖNETIM REVIZYONU TRANSFERI FUTBOLCU YOLLAMAYI ERTELESIN

ILK OLARAK TRIBUNLERDE ÇEKIRDEK SATISINI YASAKLASIN...

osman__61
04.08.2005, 12:11
rezildi taraftar dün. hiç bagiran yoktu. milllet sanki tiyatro izliyor.

Guests
04.08.2005, 12:19
Avni Aker cehennem mehennem degil sadece tiyatro sahnesi ve ne hikmetse oyunculardan bizimkiler repliklerde hata yaptiginda ugultu yükseliyor,bizim oyuncularimiz stres altinda oynuyorlar oyunlarini ve kaybeden hep biz oluyoruz böyle giderse de hep biz olucaz.
Trabzondaki taraftari bilinçlendirmek için ne yapmak gerekiyora yapilsin artik.5-10 Amigo yetistirilsin takimina bagli tezahurat yapmayi bilen ve bu renklere tam anlamiyla gönülden bagli.Onlari egitip yeni tezahuratlar besteletip tüm stada yaysinlar.Senkron olarak tezahuratlar yükselsin artik...Bagirmayi bilmiyor taraftarimiz.Biz 1500 kisi istanbuldaki besiktas maçinda onlardan daha iyi bagirmistik yeminlen!!!

Allahini seven Trabzondaki seyirciye tezahurat yapmayi,oyunu okumayi ve senkron bagirmayiögretsin.Bitsin bu olumsuz etki...

agahozlu
04.08.2005, 12:22
kardes yapma ya

sesimiz gitti bagirmayanlar vardi ama bagiranlarin günahi yok ya!kafayi siyirdim.inanmazsin ama giydigim krem rengi esofman çikista kipkirmiziydi TÜRKIYE bayragini rumlara tutmaktan elimde boyasi kaldi zaten stadda bez bayrak satan yoktu içerde.ama bagiranlar vardi ya yapmayin geenel bakarsak söylenenler dogru.hoparlörden yapilan anonslarda taraftari asla costurmaz içinden gelecek baska olmaz

uygar_trb
04.08.2005, 12:23
benim bi önerim çilginlar gurbetçi gençler bordomavi.net taraftarlar dernegi bunlarin liderleri toplansin stadta kendine bi yer bulsun bunlar en önde her grubun 2 tane lideriolsun kendi grubunu bagirtsin ama bunlar yanyana olsun bir yerden bagirisak iste tasraftarimiz ortaya çikar ...

taraftar sorunumuz zaten senelerdir ortada...

agahozlu
04.08.2005, 12:23
dedigin dogru bir bordo kmavi yi yapana kadar canlari çikti

agahozlu
04.08.2005, 12:25
birlesme karari çok ama çok dogru ve bana göre topplanacak en iyi yer maraton özel ve onun sag sol tarafidir açik ta olmaz bu is.fiyatlarida dikkate alirsak en mantikli yer bana göre buralar

The Legend
04.08.2005, 12:46
Taraftara kabahati yüklemeye çalisanlara söylüyorum.Maçta 20 gol girisimi, 47 orta ve 16 kornerden ancak 1 gol atabilenyani 19 golü kaçiran taraftar degildi.

Guests
04.08.2005, 12:50
The Legend geç bunlari.Taraftara suçu yüklemeye çalisan yok kimse suçlu aramiyor HERKES neyin ne oldugunu biliyo ondan buraya istatistik yazmana gerek yok!!!Ama görünen gerçeklere,hatalara da çözüm bulmaliyiz.Eldeki gol kaçiran adamlari satip yerlerine yenilerini bu saatten sonra alamiyacagimiza göre taraftarimiza çözüm bulalim!Daha mantikli bir çözümün varsa söyle tartisalim?

zafercalikoglu
04.08.2005, 13:28
Avni Aker cehennem mehennem degil sadece tiyatro sahnesi ve ne hikmetse oyunculardan bizimkiler repliklerde hata yaptiginda ugultu yükseliyor,bizim oyuncularimiz stres altinda oynuyorlar oyunlarini ve kaybeden hep biz oluyoruz böyle giderse de hep biz olucaz.
Trabzondaki taraftari bilinçlendirmek için ne yapmak gerekiyora yapilsin artik.5-10 Amigo yetistirilsin takimina bagli tezahurat yapmayi bilen ve bu renklere tam anlamiyla gönülden bagli.Onlari egitip yeni tezahuratlar besteletip tüm stada yaysinlar.Senkron olarak tezahuratlar yükselsin artik...Bagirmayi bilmiyor taraftarimiz.Biz 1500 kisi istanbuldaki besiktas maçinda onlardan daha iyi bagirmistik yeminlen!!!

Allahini seven Trabzondaki seyirciye tezahurat yapmayi,oyunu okumayi ve senkron bagirmayiögretsin.Bitsin bu olumsuz etki...

ne demek bagirdiniz ses gelmedi telefondan ,adamin bir i çikip gol gol diye bagitriyor mikrogfonlardan rezil olduk,ilk defa boyle bisey duydum yaa,trabzonda

abi bagirmayan taraftar maca gitmesin,

yada gels,nler olimpiyatda oynasin trabzonum ,trabzondaki taraftar takima iyi destek olamiyoor,destekleyen arkadasalarim hariç,

Oruç
04.08.2005, 13:35
Valla Trabzon'daki arkadaslara Iatanbul'daki Trabzonspor taraftarlarini örnek almalarini tavsiye ediyorum!(bkz:Ist-TS maçi yanlismiyim)

FATIH SULTAN TEKKEEdited by: thepatfhinder

zanoylu
04.08.2005, 13:38
Valla 15 sene önceki tribünleri arar oldum.Adam mikrofondan milleti galeyana getirmeye çalisiyor ne hallere düstük hayret trabzonda da böyle birsey olsun.....

worldmaster
04.08.2005, 14:34
Taraftar bagiriyodu diyenler madem bagiriyodunuzda o adam ne diye o kadar anons yapti Trabzon gol gol gol diye

melrok
04.08.2005, 14:47
senol hocanin verdigi taktikler parazitsiz tv'den duyuluyordu. bagiranlara lafim yok ama azinlikta kaldiniz arkadaslar maçin 70'nci dakkasi segirci iki eliyle basini tutmus panik halde maç izliyor. tv'den görünen buydu takimin motivasyona en çok ihtiyaç duydugu dakikalarda segirci panikle maç segrediyor.

Oruç
04.08.2005, 14:52
Trabzon'daki taraftarlarin(herkesi kastetmiyorum)en büyük özelligi maçi çok iyi seyretmesidir(!)

Alinacak en iyi örnek aci ama gerçek febeli taraftarlardir yanlissam söyleyin!

FATIH SULTAN TEKKE

bordox
04.08.2005, 14:55
Taraftarin görevi bagirmak mi sadece?Bagirsaydi dün görevini yapmis mi olacakdi?

Tribunde yer alan insanlarin uyumu diye bir sey vardir.Ne zaman ne yapilacagi bilinir.Buda gerçek bir taraftar bilinciyle olur.Ya sürekli bagiran bir taraftarin olur ya da maçin akisina etki eden ve sahada oynanan oyuna müdahale eden bir taraftarin.En güzeli ise ikisini de yeri geldiginde yapan taraftarin.

Ben taraftar nerden çikar onu merak ediyorum.Koskoca Üniversite var,Trabzon Lisesi var ve diger okullar var.Hiç mi baglanti yok bunlarin arasinda,hiç mi iletisim yok.Icabinda parasini karsilayacagi organizsasyonlar olmaz mi?

Futbolculara kiziyoruz hani eli ayagina dolasiyor diye ama taraftarimizda aynisi tv den görüyoruz oturmuslar ve sanki donmus kareler gibi hareketsiz öyle bakiyorlar,tek hareket yok.

Yeniden bir yapilanma isini alabilecek ve bu sayede tribunleri ayaga dikecek olusumlari senelerdir bekliyorum ama bu konuda yapilan yeni bir grup olup tribünün bir parçasini ele geçirmek.

Çilginlar hariç.Onlarin hakkini vermek gerekiyor.

ozcan_asanoglu
04.08.2005, 15:02
aksamki yogun stres ve baski ortami ist.daki maçlarda olsa taraftarin büyük çogunlugu ayni olurdu...insanlari yargilamadan empati yapin biraz...gazozuna maçlarla aksami karsilastirmayalim..

anonslar dk.70-80'den sonra yapilmaya baslandi ki bu dakikalar futbolu bilen taraftarin turun gittigini anlamaya basladigi dakikalardir...hayalkirikligi ve kizginligin hakim olmaya basladigi bu anlarda çoskulu tezahürat her babayigidin harci degildir..bu da bizde olmuyor iste ne yapacaksiniz..inönü'deki bjk-kayseri maçlari ile aksamki maçi da karsilastirmak çok anlamsiz....

herseyin bittigini anladiklari andan itibaren de çoskulu tezahürat yapmalari hepimizin istegiydi ama ben evde tek basina bile agzimi açmaya mecalim kalmamisken bunu onlardan istemem haksizlik olur..

bordox
04.08.2005, 15:24
aksamki yogun stres ve baski ortami ist.daki maçlarda olsa taraftarin büyük çogunlugu ayni olurdu...insanlari yargilamadan empati yapin biraz...gazozuna maçlarla aksami karsilastirmayalim..

anonslar dk.70-80'den sonra yapilmaya baslandi ki bu dakikalar futbolu bilen taraftarin turun gittigini anlamaya basladigi dakikalardir...hayalkirikligi ve kizginligin hakim olmaya basladigi bu anlarda çoskulu tezahürat her babayigidin harci degildir..bu da bizde olmuyor iste ne yapacaksiniz..inönü'deki bjk-kayseri maçlari ile aksamki maçi da karsilastirmak çok anlamsiz....

herseyin bittigini anladiklari andan itibaren de çoskulu tezahürat yapmalari hepimizin istegiydi ama ben evde tek basina bile agzimi açmaya mecalim kalmamisken bunu onlardan istemem haksizlik olur..

Olayin empati yapmakla ilgisi yok.Anonslar 70.dakikadan itibaren yapildigini söylüyorsun koskoca 20 dakika var.Takima verecegin destekle belki de maçin dönümünü yapacaksin.Simdi birileri çikip gurbetçiler vardi falan demesin bu Trabzonspor taraftarinin genel yapisi.Oyuna kendini kaptirip gidiyor.

Bu gerçegi görmezsek daha çok homurdanan adamlar artacak.Maçin basindan sonuna kadar dogru düzgün tüm stadin tek bir hareketle tezahurat veya baska bir sey yaptigini görmedim.Bunun tek bir sebebi var?Bilinçsizlik.Evet stres yapiyoruz, maçin içinde kayboluyoruz ama böyle yaparak hiç bir seyi kolaylastirmiyoruz,aksine futbolcuyu da eziyoruz zaten kendilerine güvenleri yok birde taraftardan korkarak oynuyorlar.

90 dakika bagirmalalarini beklemiyorum ama en azindan maça olumlu etkisi olur bir tribünün.Bizim taraftar takim iyiyse çosuyor,takim kötüyse susuyor.

Keleşoğlu
04.08.2005, 15:36
taraftar yeterince maca etki edemedi bunun sebebi de biturlu oturmayan oyun ve gelmeyen gol.bizim taraftarin cosmasi ne yazikki takimin ii olmasina bagli

Fatih Akgün
04.08.2005, 15:43
BEN BIR SEY DIYIMMI, BU TARAFTAR BAGIRMIYORTEZAHURAT YAPAMIYO BENDEN BUKADAR BU MAÇ ISTANBULDA OLSAYDI SONUÇ ÇOK FARKLI OLURDU TARAFTAR AÇISINDAN STADDA BIRKAÇ KARDESIM BIRSEYLER YAPMAYA ÇALISTI GERISI BOS O COSKU ANONSLAOLMAZ IÇINDE YASAYACAKSIN BEN BUNU BILIRIM

The Legend
04.08.2005, 15:52
YAA ARKADASLAR BENIM ANLAMADIGIM BIZIM TARAFTAR MADEM BÜTÜN MAÇLARI ALIR GÖZÜYLE BAKILIYO.O ZAMAN BU FUTBOLCULARA BU KADAR PARA NIYE VERILIYO HALA DA ANLAMIS DEGILIM.

BU KADAR GOL KAÇIRAN TAKIM BIRAKIN ISTANBULU CEHENNEMDE BILE BU RUMLARI ELEYEMEZDI.

uygar_trb
04.08.2005, 15:55
Alinacak en iyi örnek aci ama gerçek febeli taraftarlardir yanlissam söyleyin!

bence bejeke nin çarsisi bize uyar çünkü maratonda sahanin dibinde büyük bir grup çok iyi olur...

fenerinkiler kale arkasinda bizim kale arkalari uygun diil ...

bachar
04.08.2005, 16:04
ya arkadaslar aramizda isletme,endüstri,konsevatuar mezunu falan

yokmu,avni aker stadi tezahüratla nasil rakibi etkiler hale

getiririlir;gerekli altyapi ve süreci seklinde bir rapor olusturur

yönetime iletiriz

bu taraftarin acilen egitilmesi lazim

yoksa son iki sene oldugu gibi deplasmanlarda daha basarili oluruz

lazyilmaz
04.08.2005, 16:10
Bu maci olympiyatta oynasak belki yenerdik, Avni Aker artik bir deplasmandan zor bizim futbolcular icinsmileys/smiley36.gif

immortal_TS
04.08.2005, 17:18
Bizim taraftarin tezahürat bildigi falan yok sadece bir iki sey onlarda belirli seyler anliycaniz avni aker artik bizim için deplasman mahiyetinde.

kuzey_lee
04.08.2005, 17:21
Bu maci olympiyatta oynasak belki yenerdik, Avni Aker artik bir deplasmandan zor bizim futbolcular icinsmileys/smiley36.gif

tribun nedir bilmeyen adamlar taraftari elestiriyor..olimpiyat stadinda taraftarlik mi yapilir?olimpiyat olimpiyat diyorsunuz senede 1 kez gittiginiz (son 2 yildir oyle tesaduf etti o kadar)o stadin çilesi kisin çekilir mi?o stadin yol iskencesi bitermi..agzi olan pardon parmaklari olay yaziyor o kadar..

feridun
04.08.2005, 17:26
Kardesim maça migittiniz de elestiriyorsunuz, gidip siz bagirsaydiniz o zaman..

russ
04.08.2005, 17:30
evet yaaa...yeni slogan da bu oldu...avni aker 'de taraftar yok+cekirdekciler+amigo kursu vs....

her ne kadar HAA 'in tayfasindan olmasam da ben bile soylenenlerden alindim dogrusu....bu koro halinde laf soktugumuz adamlar takimimizi ellerinden geldigince destekliyorlar.....bekara kari bosamak kolay hesabi ankaralisi istanbullusu giydiriyo....ben hic HAA 'da bulunmadim ama istanbul 'da ve izmir'de cok maca gittim....benim gordugum bu sehirlerdeki taraftarin trabzon'dakinden daha kotu olduguydu....son 1-2 yilda degisti mi bilmemama sanmiyorum.....daha saygili olmaliyiz trabzon 'daki kardeslerimize bence....

KeeN
04.08.2005, 17:33
Bu maç Olimpiyat'ta olsa belki kazanirdik.Ama maçlarimizi Istanbul'da oynamak çok büyük bir yanlistir.Böyle bir durum olmasi halinde 10-20 yil sonra Trabzonspor diye bir takim tarihten silinir.

ASLINI INKAR EDEN HARAMZADEDIR. - hadis-i serif

Trabzonspor TRABZON kentinin herseyidir, benligidir.Trabzon olmazsa Trabzonspor olmaz.Maçlarin Istanbul'da oynanmasini düsünenler tamamen HATA içindedirler.

Trabzonspor sehir takimidir.Sehrin insanlari tarafinca desteklenir.Trabzon'da maç oynamayan bir takimi Trabzonlular desteklemez.

Egemen
04.08.2005, 17:34
stadin acilen saglam bi akustige kavusmasi lazim bu da kale arkalarini yükseltip kapatmakla halledilebilir. bide maça 40 yas üstü alinmasin demistim gercekten keske alinmasaymis. sirf parasi var diye maça gelmisler. maçtan önce yasli bi almanci bilet sordu. 100 ? çalisir dedi. dayi bi git dedim maçta bagircanmi die sordum yok dedi izlemeye geldik. dedim yok bilet milet uza...

Berk Akçay
04.08.2005, 17:56

ben ben ki her maça gitdiyorum beno maça bilet bulamdim gidemedim neden mi bulamadim almanlar fransizlar filan gurbetciler geldiler aldilar biletleri bitti ama bagirma yok bise yok birde karaborsacilar sagolsun adamalr biletleri bitirdiler bilet filan kalmadiki

U.Sadıkoğlu
04.08.2005, 18:10
BUNDAN SONRA BAGARMAYACAK ADAM MAÇA GITMESIN KARDESIMsmileys/smiley7.gif

yakup midi
04.08.2005, 18:25
evet yaaa...yeni slogan da bu oldu...avni aker 'de taraftar yok+cekirdekciler+amigo kursu vs....

her ne kadar HAA 'in tayfasindan olmasam da ben bile soylenenlerden alindim dogrusu....bu koro halinde laf soktugumuz adamlar takimimizi ellerinden geldigince destekliyorlar.....bekara kari bosamak kolay hesabi ankaralisi istanbullusu giydiriyo....ben hic HAA 'da bulunmadim ama istanbul 'da ve izmir'de cok maca gittim....benim gordugum bu sehirlerdeki taraftarin trabzon'dakinden daha kotu olduguydu....son 1-2 yilda degisti mi bilmemama sanmiyorum.....daha saygili olmaliyiz trabzon 'daki kardeslerimize bence.... ya burda kimse trabzon ankara istanbul muhabbeti yapmiyo su maçtada sitadi dolduranlarin çogu disaridan geldi.....ben sahsen diyorum ki: trabzon üniversite sehri büyük bir futbol takimida var üniversiteliler ve mezunlari neden bu isi artik eline almiyor.....stad da ambians yok iste bundan korkunç ne olabilir......dün aksam bir tane neseli bir sarki bile söylemedi trübinler seyircinin de futbolcunun da stresi azlsin hani karnaval havasinda olsun neyse iste.....anlayanlar anliyor ne demek istedigimizi......

POYRAZ
04.08.2005, 18:30
Ne olursa olsun acayip destek verilmesi lazim, bu moralle ligde puan kaybettik mi kolayina toparlanamayiz.

lazkaya
04.08.2005, 19:37
Bizim taraftar avrupa taraftari ondan bagirmiyolarsmileys/smiley36.gif

Bence Trabzonspor'un en önemli sorunlarindan biri bu.Millet yönetim,
oyuncu,transfer gibi sorunlardan bahsediyo.Önce maçlarda destek vermeyi
ögrenmemiz lazim.

Maçta bi ara taraftar basladi bordooo maviii en büyükkkdiye hah tamam oldu dedimki en ............ Trabzon sesini duyamadim

Guests
04.08.2005, 20:30
Dakika 85 gol atmamiz lazim.Bizim türübünleri yönlendiren kazmalar ne yapmaya çalisiyor dersiniz?????

Bordo-mavi-Sampiyon-Trabzon dedirtmeye çalisiyor.Bunu dedirtene kadar dakika+ 90 oldu.Yahu 20 ytl lik biletleri kapalinin çekirdekçilerine satanlara ben daha ne diyeyim.Ayrica Türübünleri yönlendirenler daha maça gelmesin.Adamlar slogan bilmiyor.Tek bildikleri Bordo mavi sampiyon trabzon.Onu da 15 dakida ancak söyletebiliyorlar.

Harun
04.08.2005, 21:00

Dogru taraftarimiz herzaman mükemmeldi.Bu maçta sönük kaldilar.Güldürmeyin beni.Dakika 15 anons yapiliyor.Ama söyle bir atasözü var cuk diye oturuyor deyim yerindeyse:

Tencere yuvarlanmis kapagini bulmus

Böyle yönetime böyle taraftar...

yavuzselim_61
04.08.2005, 21:19
Maçlarda yeterince taraftar destegi verilemesinin en büyük nedeni bence tribün liderleri ki,Trabzonspor olarak öyle bir liderimizin olduguna kesinlikle inanmiyorum.

Hem Trabzon'da hem de Ankara'da birçok defa maç izledim. Her zaman karsilastigim tribünün önüne geçenler geneldepsikopat adamlar(Tabi ki istisnalari var)maç baslamadan stada yeni girmenin gaziyla futbolcular saha çiktiginda tarafatari 5dk bagirtiyorlar, ondan sonra oturuyorlar ön tarafta basliyorlar muhabbete. Ondan sonra taraftar suskun kaliyor dönüyorlar arkaya yok niye bagirmiyonuz yok bilmem ne.. Çok defa rastladigim sahnelerden biri de yenik durumdayiz adamin umrunda degil ön tarafta kakara kikiri yapiyor.

Yani tarafatarin eski gücüne gelmesindeakilli ve adam gibi tribün liderlerinin çok etkisi olur, yönetimin sirtindan geçinip de, millete taraftarlik taslamayanlardan