PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İngiltere | Premier Lig

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

ilhan
01.02.2009, 20:36
http://img.dailymail.co.uk/i/pix/2007/08_02/TorresCelebrateG_468x365.jpg
http://3.bp.blogspot.com/_sM1HvmFkVXc/Rvnhqk1Ve4I/AAAAAAAAAYw/1KKHpQOB9PI/s320/Fernando%2BTorres_IV.jpg

Adamımsın!

Sacit
01.02.2009, 20:48
son dk da gelen 2 gol...
tribünler nasıl coşmuştur kim billir..

Arsenal bu sezon şampiyonluğu büyük ölçüde yitirdi bana göre.. liverpool'ın şampiyon olması uzun zaman sonra ingiltere'de büyük ses getirir.. Arsenal şampiyon olmaz ise l.pool şampiyon olsun..

Hüseyin İlkin
01.02.2009, 22:18
Beşiktaş maçı öncesi bakıyordum maça . Ara ara uyku bastırdı , Lampard atıldı o ara . Yine bastırmaya başladı uyku , o arada Liverpool bastırıyor ama pek pozisyon yok . Benayoun 'un o ara attığı şut güzeldi . Sonra Gerrard adamları üstüne çekip , Aurelio'yu gördü . O da güzel bir orta yaptı . Tabi burada en büyük alkış , ön direğe müthiş bir koşu yapan ve Alex 'in önüne geçen Torres'eydi . Müthişsin Torres . Kritik bir goldü , üç puan çook önemliydi . İkinci goldede Benayoun'un koşusu ve A.Cole'e yaptırdığı koşu alkışı hak etti . Sonuç olarak Chelsea'yi devirerek yola devam ediyoruz , umarım sene sonu gülen biz oluruz ...

Hüseyin İlkin
02.02.2009, 12:32
http://thumbs.bc.jncdn.com/e4aed682e13c184994002eaadf9fc737_lm.jpg

1.gol ; http://www.youtube.com/watch?v=Ep6_qwiuojM

2.gol ; http://www.youtube.com/watch?v=E4l_msNAsVM

Ep6_qwiuojM

E4l_msNAsVM

macka61
02.02.2009, 19:16
golleri göstermiyor bende liverpoolun şampiyon olmasını istiyorum bu sene

Uğurtan
02.02.2009, 20:11
Arsenal şampiyon olmaz ise l.pool şampiyon olsun..

Zeyyat Kafkas ççç ççç ççç

Hüseyin İlkin
02.02.2009, 21:31
Quaresma sene sonuna kadar kiralık Chelsea 'de , Keane 'de Tottenham 'a geri döndü .

Önemli gelişmeler sayılır bugün için :)

Hüdai Pervaneli
02.02.2009, 21:34
Queresma Chealsea yi sirtlar

Hüseyin İlkin
02.02.2009, 22:33
Chelsea 'nin bu saatten sonra şampiyonluk şansı olduğunu düşünmüyorum .

Hala çok hafta olabilir önümüzde ama şampiyonluk yolundaki en büyük rakiplerinden Manchester'dan iki maçta bir , Liverpool 'dan sıfır puan alması bitirdi işi tahminim . Liverpool 'u geçse Manchester 'ı geçemez , Manchester 'ı geçse Liverpool 'u geçemez ;)

Erkin
02.02.2009, 22:44
Bu maç aynı zamanda da Liverpool için de ölüm kalım maçıydı evlerindeki bu maçı kaybetseler aynı Chelsea gibi şansları çok azalacaktı ama kazandılar.. Manu'nun kolay puanlar vermesi zor ama yine de zirveye tutundu Liverpool bir şansı var..

Erkin
02.02.2009, 22:46
Everton da City'den Jo'yu sezon sonuna kadar kiralamış..

Gökhan KAN
02.02.2009, 22:48
Everton da sezon sonuna kadar CSKA'dan Jo'yu kiralamış..
Jo M.City de değilmiydi....

Hüseyin İlkin
02.02.2009, 23:00
City'deydi , iyi para vermişlerdi .

Arshavin 'de Arsenal 'e çok yaklaştı , bakalım ne olacak . Bir yerde İngiltere'de sağlık kontrolünde diye duymuştum . Arshavin'i böyle büyük liglerde izlemek istiyordum Euro08'den beri . Nihayet geliyor . Hayırlı olur inşallah Arshavin için :)

Gökhan KAN
02.02.2009, 23:01
City'deydi , iyi para vermişlerdi .

Arshavin 'de Arsenal 'e çok yaklaştı , bakalım ne olacak . Bir yerde İngiltere'de sağlık kontrolünde diye duymuştum . Arshavin'i böyle büyük liglerde izlemek istiyordum Euro08'den beri . Nihayet geliyor . Hayırlı olur inşallah Arshavin için :)
Arshavin i Liverpool da görmek lazımdı....

Erkin
02.02.2009, 23:18
Jo M.City de değilmiydi....

Doğru benim aklım geçen seneye gitti düzelteyim hemen heheh :D:D

Ba®ış
02.02.2009, 23:21
bu totnım ne kadar dingil bi takım yahu.defoe ile keane i sattılar 1 sene geçmeden geri aldılar.hemde defoe den bayağıda zarar ettiler :)

Erkin
02.02.2009, 23:37
Keane'ı ne kadara geri aldıkları konusunda bir bilgi göremedim sitelerde.. Sırada Berbatov var hadi Spurs :D Ama bu durum biraz da hoca değişikliği sebebiyle oldu Ramos'un tutunamamasından sonra gelen Harry Redknapp kaliteli kadro kurmak istiyor ve takımı tanıyan, bilen kalite adamların geri dönmesi şeklinde kararlar alıyor.. Kötü değil gibi gözüküyor ama takımına geri dönen topçular tekrar ne derece iflah olur o ayrı konu. Bu arada Blackburn'lu Emerton da Boro maçındaki sakatlığından sonra sezonu kapatmış çapraz bağlar gitmiş, 6 ay yok..

İskender66
02.02.2009, 23:39
Chelsea olamazsa Liverpol olsun. Manu olmasında. Hiç sevmiyorum manuyu.

Hüseyin İlkin
02.02.2009, 23:42
16 milyon euro civarında geri döndü sanırsam , hata olabilir yalnız .

Tottenham yönetimi Beşiktaş yönetimiyle yarışır :rolleyes:

Erkin
02.02.2009, 23:46
16 milyon euro civarında geri döndü sanırsam , hata olabilir yalnız .

Tottenham yönetimi Beşiktaş yönetimiyle yarışır :rolleyes:

Euroysa iyi Liverpool 30 milyon Euro'ya almıştı sanırım, kara geçti Spurs :D Keane'ın yeri Totenham, taş yerinde ağırdır bu kadar basit..

Hüseyin İlkin
03.02.2009, 00:45
Şuan transfermarkt'da baktım , 16.7 yazıyor satıldığı fiyata .

Buyrun bu da linki ;

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/3144/robbie-keane/transferdaten.html

Keane iyi bir oyuncu olmasına rağmen , bir türlü dikiş tutturamadı bizde . Ligde oynadığı ilk 11 maçta golü yoktu , sonra dört hafta geçerken West Bromwich maçında attığı iki gol dışında golü yoktu . Bir kesik yedikten sonra , Arsenal - Bolton maçlarında 1-2 olmak üzere üç gol attı dönüşünde ama sonra yine kesildi . Ondan sonrada ipler koptu . Daha golü yoktu o tarihten itibaren ligde . Toplam 19 maçta 5 golü var . Keane , Keane değildi . Bunda Rafa 'nın payınıda vermek lazım . Bir türlü onu takıma adapte edemedi . Tam Keane olmaya başladı dedik , takımdan kesti bir kaç maç . Sonuç olarak Liverpool Keane transferinden zarara uğrayarak onu eski evine uğurladı .

The Premier League & Keane (starting unless otherwise stated):

Sunderland (A)
Middlesborough (H)
Villa (A)
Man Utd (H)
Stoke (H)
Everton (A)
Man City (A) - (used as a sub)
Chelsea (A)
Portsmouth (H) - (barely used as a sub, coming on as he did in stoppage time)
Tottenham (A)
West Brom (H)
Bolton (A)
Fulham (H)
West Ham (H)
Blackburn (A) - (unused sub)
Hull (H) - (unused sub)
Arsenal (A)
Bolton (H)
Newcastle (A) - (unused sub)
Stoke (A) - (unused sub)
Everton (H)
Wigan (A) - (used as a late sub)
Chelsea (H) - (not in the squad as he was set to move away)İşte bugüne kadarki lig karnesi , gol attığı maçları koyu ile gösterdim . Yorum sizin ...

Erkin
03.02.2009, 00:54
Bilgilendirmeler için teşekkürler Hüseyin.. Bence Keane yuvasında yine başarılı olacaktır kalitesi belli çünkü.. Liverpool macerası kötü bitti malesef :(
Defoe'yi de es geçmemek lazım çıktığı günden beri beğendiğim bir forvet formda olduğunda Totenham'a fazlasıyla yarar sağlar zaten çok seri ve koşularla rakip defansları dağıtacaktır..

ilhan
03.02.2009, 00:57
Rafa Benitez......................

Git artık!

Berk
03.02.2009, 09:00
Liverpool'un son yıllardaki transfer politikası inanılmaz kötü.Son yıllarda yapılan en iyi iş Torres'in kadroya katılmasıydı.Diğer İspanyollar Benitez'in torpiliyle takıma kazandırılmışlar ve genelde yedek oturuyorlar..

Keane transferine gelince baştan aşağı yanlış bir transfer.Liverpool Keane'i niye aldı niye verdi?Anlayamadım.Keane bana göre gayet olumlu işler yapıyordu.Sezon başı Tottenham'dan 20 milyon pounda alınmıştı, şimdi 15 milyon pounda geri verildi.Tottenham eskilerini topluyor, bencede fena iş yapmıyor.Defoe'den yedikleri kazığın açığını bu transferdeki karla kapatmışlar gibi.Tottenham'ın ilk 10'a gireceğini düşünüyorum..

Newcastle'dan N'Zogbia Wigan'a, City'li Jo kiralık olarak Everton'a, Dacourt Fulham'a, Basinas ve Gekas'ta Portmouth'a gitti..

Hüseyin İlkin
03.02.2009, 09:49
Ve nihayet Arshavin Arsenal 'de . Arsenal bu transfer karşılığı 15 milyon sterlin verecekmiş Zenit 'e . Bir başka deyişle 16.5 milyon euro (http://www.transfermarkt.de/de/spieler/15378/andrey-arshavin/transferdaten.html) . Hayırlı olsun . Arshavin 'i ancak 27 yaşında büyük bir ligde görmüş olacağız . Başarılı bir grafik çizmesini isterim , sevdiğim bir oyuncudur kendisi . Arsenal için gerekli bir transfermiydi , tartışılır ? Neyse Arshavin için hayırlısı olsun ...

ApoCaN28
03.02.2009, 10:07
Son dakika bombaları

Avrupa'da transferin sona ermesine dakikalar kala bomba transferler ardı ardına patladı. Avrupa'nın dev ekipleri, sezonun ikinci yarısı için kadrolarına yıldız isimleri eklediler. İşte son günün önemli bombaları:

Transferin son gününün ilk önemli imzasını Manchester City attırdı. Newcastle'ın başarılı kalecisi Shay Given'ı kadrosuna katan City, sezon başında 33 milyon euroya transfer ettiği Jo'yu da Everton'a kiraladı. İngiltere'de sezonun hayal kırılıklarından Portsmouth, iki sezon öncesinin Bundesliga gol kralı Gekas'ı ve Yunan Basinas'ı transfer ederken, hafta içinde menajeri Kinnear'ın kendisini aşaladığını söyleyen N'Zogbia da Newcastle'dan ayrılarak Wigan'ın yolunu tuttu. Fulham da Dacourt'u Inter'den transfer etti.
Ada'da günün en çok beklenen transferleri ise Keane ve Arshavin'di. Hava şartlarının kötü olması nedeniyle Arshavin transferini görüşmek isteyen Zenit ve Arsenal yöneticileri buluşmakta zorlanırken, öğleden sonra transferin gerçekleşmediği açıklandı. zenit basın sözcüsü ise transferin yattığını açıkladı. Ancak akşam saatlerinde BBC ve Skysports anlaşmaya varıldığını ve sezon bışandan beri beklenen transferin gerçekleştiğni duyurdu. Transferdeki son durum gecenin ilerleyen saatlerinde kesinleşecek.
Sezon başında 20.5 milyon euroya Liverpool'a giden Robbie Keane de büyük bir hayal kırıklığının ardından eski takımı Tottenham'a döndü. Kuzey Londra ekibi böylece Defoe ve Chimbonda'dan sonra 2008'de diğer ekiplere sattığı 3. oyuncusunu da geri aldı. Gidenlerden sadece Berbatov kaldı.
Inter'de son gün kadro dışı kalan Ricardo Quaresma da milli takımdan teknik direktörü Scolari'nin Chelseasi'sine gitti. Mourinho böylece bu sezonki ilk büyük transfer hatasını bir bakıma kabullenmiş oldu. Portekizli teknik adamın 20 milyon euroya transfer ettiği Mancini de kadroya girmekte çok zorlanıyor.
Bundesliga'da bu sezon sıkı bir şampiyonluk yarışının içinde yer alan Bayern, Zenit ST. Petersburg'un yıldız isimlerinden Tymoschuk'u 14.5 milyon euroya kadrosuna kattı. Ukraynalı yıldız 2 sezon önce Shakhtar'dan 20 milyon euroya transfer edilmişti.

(Ligtv.com.tr)

Ağırlıklı olarak ingiltere haberleri bulunduğu için ekledim...

Harun-61
03.02.2009, 10:35
Quaresma, Chelsea'de kimi kesecek cok merak ediyrum...?

.

Hüseyin İlkin
03.02.2009, 10:43
----- Lampard --- Deco --- Ballack ------

Quaresma ---------------------- Malouda

------------------ Anelka ---------------

Ben olsam böyle yapardım :rolleyes:

Bu arada Tevez 'in kontratı bitiyor bu sene , acaba sulansak nasıl olur . Kuyt 'dan hem daha genç , hem daha iyi . Kuyt 'ı da böylelikle bir yere satabiliriz , Juventus istiyor diye dedikodular çıkmıştı ...

Hüseyin İlkin
03.02.2009, 12:09
Bu arada :

4 Şubat Çarşamba ; Everton - Liverpool / 22.10 (Canlı)

Ntvspor

Bu sefer mavileri yenmek lazım .

ilhan
03.02.2009, 21:51
saV2gfJn7pU

İzle izle bir daha izle, hatta bir daha izle. Böyle bir hazırlanış yok. :) Yarınki maç arıfesinde ekleyeyim dedim. Everton'u yenecek Liverpool. Aha buraya yazdım. :)

Ömer SEVİNÇ
03.02.2009, 21:59
Bu adamla bizim Hüseyin aynı mevkinin adamı işte:D

Sacit
04.02.2009, 01:04
Zeyyat Kafkas ççç ççç ççç

iyi yakalamışsın uğurtan ççç

Mustafa Önal
04.02.2009, 19:28
sacit sende zeyyat gibi, dışardan izlersin ancak şampiyonluğu. manu her türlü alır şampiyonluğu.

Hüseyin İlkin
05.02.2009, 00:47
Uzatmalarını izlediğim maçta Everton 'a 1-0 kaybederek FA Cup 'a veda ettik . Devam etsek bu kupada iyi olacaktı , sağlık olsun . 10 kişi oynadık maçın son 15 dakikasını ve uzatmaları . Uzatmaların sonundada güzel bir gol attılar . Geçmiş olsun ...

macka61
05.02.2009, 01:14
zevksiz bir maçtı derbiye yakışmadı

Erkin
05.02.2009, 01:19
Maçta net pozisyonlar yoktu, zevksizdi ama çok tempolu geçti hatta normal İngiliz maçlarından çok daha tempoluydu; bu da beraberinde çok pas hatası getirdi tabi.. Ortasahadaki savaştan bir türlü gol çıkmadı ama en sonunda uzatmalarda geldi gol.. Geçmiş olsun Liverpool'a..

Hüseyin İlkin
05.02.2009, 01:37
Bu maçta yenilmemizin yanında Gerrard sakatlandı , resmi sitede anladığım kadarıyla Porstmouth maçında yok bu hafta . Sonra City maçına yetişirmiş , galiba Lucas ve Xabi Alonso 'da cezalı . Yenilgiyle birlikte kötü haberler bunlar ...

Erkin
05.02.2009, 01:50
Zaten Gerrard'ın sakatlanması Liverpool'un orta sahasını düşürmedi desek biraz yalan söylemiş oluruz.. Lucas tempolu, içten oynuyor ama yeterli değil.. Daha sonra yine Lucas Leiva'nın atılması kalan dakikalarda ve uzatmalarda Liverpool'un gömülmesine ve her geçen dakika oyundan düşmesine neden oldu bu da bir gerçek.. Xabi Alonso'nun olmaması kötü olacak, yerine Mascherano'yu oynatacak sanırım..

Dursun Kaplan
05.02.2009, 09:53
Gerrard sakatlanıp çıkarken, Everton'lu seyircilerin el sallaması çok güzeldi. :)

Erkin
05.02.2009, 11:33
Lucas atılırken de salladılar :D Çok iyiydi hakkaten ya..

Hüseyin İlkin
06.02.2009, 00:56
GERRARD 3 HAFTA YOK

İngiltere Premier Lig takımlarından Liverpool'un kaptanı Steven Gerrard, sakatlığı nedeniyle sahalardan 3 hafta uzak kalacak.

Liverpool Kulübü'nden yapılan açıklamaya göre, Federasyon Kupası 4. tur maçında Everton'a yenilgiyle biten maçta, sol dizinin arkasındaki kirişi kopan Gerrard, 3 hafta forma giyemeyecek.

İngiltere Milli Takımı'nın da kaptanı olan Gerrard, 11 Şubat'ta İspanya ile deplasmanda yapılacak dostluk maçında da yer almayacak.

Maraton

:o

Muhammet
06.02.2009, 01:32
Gerrard'a yazık olmuş.

Hüseyin İlkin
07.02.2009, 18:55
Chelsea 0-0 Hull

İkinci yarısını izledim maçın .

Açıkcası Hull'un daha çok pozisyonu var desek yalan olmaz . İki tane net pozisyonu harcadılar . Chelsea'nin Kalou ile girdiği pozisyon haricinde ciddi pozisyonu yok . İlk yarı neler oldu bilmiyorum , spiker Chelsea 'nin ilk yarı iyi olduğundan bahsediyordu . İyi bir sonuç bu . Böylelikle Chelsea büyük bir yara daha almış oldu :)

Hull 52 maç sonra 0-0 berabere kaldı , spikerin yalancısıyım . Ne güzel bir istatistiktir bu . Adamlar golsüz maç geçirmiyordu bu maça kadar :cool:

Liverpool , 19.30 'da Portsmouth deplasmanında . Kayseri maçının aralarında bakarız artık . Umarım kazanırız .

Bu arada Chelsea'de Anelka ciddi form düşüklüğü içinde , Quaresma oynadı bugün :) İkinci yarı çıkardı hocası .

Hüseyin İlkin
08.02.2009, 00:38
Portsmouth 2-3 Liverpool

Torres son dakikada attığı golle Liverpool'un, Portsmouth'u 3-2 yenmesini sağladı ve 3 puanı kırmızıların hanesine yazdırdı.

Karşılaşmada ilk yarı gol olmadı ama ikinci yarıda adeta bir gol yağmuru yaşandı. Ev sahibi Portsmouth 62.dakikada Nugent'in golü ile öne geçmesine rağmen 69.dakikada Aurelio'nun golüne engel olamadı ve skorda yeniden denge sağlandı.

Golden sonra ataklarını sıklaştıran Portsmouth 78.dakikada Hreidarsson ile skoru 2-1'e taşıdı. Fakat yine tam 7 dakika sonra 85.dakikada Kuyt eşitliği sağlayan isim oldu.

Maçın bu skorla bitmesi beklenirken, İspanyol golcü Torres 90.dakikada sahneye çıktı ve golünü atarak Liverpool'un 3-2 galip gelmesini sağladı. Galatasaray maçının ardından baktım yeniliyoruz , kapamıştım Tv'yi . Ula beni beklemiş bizimkiler . Torres büyüksün , adam yazıyor yahu .

İyi sıçradık iki haftada , bakalım böyle nereye kadar gideceğiz . Allah sonumuzu hayır etsin .

http://cache2.asset-cache.net/xc/84683828.jpg?v=1&c=NewsMaker&k=2&d=17A4AD9FDB9CF19346E4C5E9CA073261EB091DED8B089534 284831B75F48EF4dhttp://cache2.asset-cache.net/xc/84683744.jpg?v=1&c=NewsMaker&k=2&d=17A4AD9FDB9CF19346E4C5E9CA073261E143F274DC04F300 284831B75F48EF4d

Ba®ış
08.02.2009, 00:42
sen git kaç maç 1-1 e abone ol sonra gel bu hafta maçında 5 gol olsun. ula livırpul :)

Hüseyin İlkin
08.02.2009, 18:22
Premier Lig'in 24. haftasında Tottenham ile Arsenal arasında oynanan Londra derbisinde gol sesi çıkmadı.

Tottenham, sahası White Heart Lane'de Arsenal ile 0-0 berabere kaldı. Arsenal'de 37. dakikada kırmzı kart gören Eboue takımını 10 kişi bıraktı.

Bu sonucun ardından Tottenham, ligde 25 puana yükselirken, Arsenal ise puanını 44'e çıkarttı.

Beşiktaş maçının devre arasında baktığımda ve diğer bölümlerde baktığımda Tottenham daha çok maçı isteyen , daha çok rakip alanda olan takımdı . Ama gol atmayı becerememiş . Tebrikler Tottenham 'a bir puan için .

Bu arada Arshavin kadrodaydı ama oyuna girmedi .

Berk
08.02.2009, 18:25
Torres'in golü gerçekten çok önemliydi.Benitez son 2 haftada Chelsea ve bu galibiyetle tükenmek üzere olan kredisini artırdı.Umarım bu galibiyet serinin başlangıcı olur..

West Ham-ManU maçında 25. dakika oynanıyor, durum 0-0..

Mehmet Fırat
08.02.2009, 22:31
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_0u_manu.jpg

Kaptandan sevgilerle

Premier Lig lideri Manchester United, West Ham deplasmamından 1-0 galibiyetle dönerek zirvedeki yerini korudu. Kırmızı Şeytanlar'a zorlu deplasmanda galibiyeti kaptan Giggs'in golü getirdi. Upton Park'taki maçın 62. dakikasında sol kanattan West Ham defansını çalımlayarak ceza sahasına giren Giggs, kendisinden beklendiği gibi nefis vurdu ve maçın 1-0 takımı lehine bitmesini sağladı. Bu galibiyetle ManU puanını 56'ya çıkararak liderliğini devam ettirdi.

ligtv.com.tr

:cool:

Serdær
08.02.2009, 22:56
Sağlam adımlarla gidiyoruz..

Gerçekten büyük kaptana yakışan bir goldü..

Linkten izleyebilirsiniz..

http://www.tvgolo.com/football.php?subaction=showfull&id=1234115168&archive=&start_from=&ucat=40&

Özge
08.02.2009, 23:50
West Ham maçı zor bir maçtı.3 puanı aldık yolumuza devam ediyoruz:)

Erbay
09.02.2009, 10:44
United'ın belalısı West Ham puan alamadı bu sefer. Man Utd çok iyi gidiyor. Bu sene yine şampiyonuz galiba :)

Hüseyin İlkin
09.02.2009, 14:26
http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/69518_2_090209140132.jpg

Chelsea'nin karışmasından dolayı çok mutluyum :)

Hüseyin İlkin
09.02.2009, 18:50
Premier Lig'de üst üste aldığı kötü sonuçlarla zirve yarışında geride kalan Chelsea'de, teknik direktör Luis Felipe Scolari'nin görevine son verildi.

http://www.ntvspor.net/Pages/32477.asp

Mayls
09.02.2009, 19:08
Grant'a o kadar sabret, Scolari'yi sezon bitmeden kov :p
Chelsea'nin Abramoviç varken bir daha kupa kaldırabileceğini sanmıyorum.

ApoCaN28
09.02.2009, 19:19
Scolari bi şey yapsın Chelseayi ...:D

Erbay
09.02.2009, 19:40
Böyle iyiydi,keşke kalsaydı :D

Hüseyin İlkin
10.02.2009, 13:56
Bir hafta daha geride kalmışken , geçen haftada neler olmuş bakmak istedim kendimce .

Manchester - Liverpool çekişmesi sene sonuna kadar gidecektir tahminim , tabi Benitez rotasyon rotasyon diye takımın düzenini bozmaya devam etmezse . Bu ikilinin yanına bir takımın yaklaşabileceğini düşünmüyorum , geri kalan takımlar 3-4-5 için yarışacaktır . Ki burada Chelsea 'nin bir ivme kazanacağını söyleyebiliriz . Kan değişimi olumlu sonuç verecektir , üçüncülük için adayım onlar . Dördüncülük için ise bu sefer farklı adayım var ; Aston Villa . Arsenal 'in içinde olduğu durum , farkın giderek açılması şampiyonlar ligine katılamamalarını ihtimalini artırıyor .

http://i0902.hizliresim.com/2009/2/10/865.bmp

Haftanın maçlarından sonra oluşan puan durumu yukarıda . Üst sıraları zaten yakından takip ediyoruz , benim dikkat çekmek istediğim noktalardan biri küme düşme hattı . 13'ten itibaren 8 takım sıralanıyor orada , hemde sadece 5 puan fark var . Bu maçlarda heyecanı daha da artıracaktır . Kimse küme düşmek istemez , özellikle bu takımların tepedeki takımlarla oynayacağı maçlara dikkat . Mesela bu hafta Portsmouth az daha bizden puan veya puanları çalıyordu . Son anda kurtardık paçayı . Tottenham 'da Arsenal'den bir puan aldı . Gerçi o maçın havası farklı , Londra derbisi önemlidir çünkü .

Bir bakmışsın son sıradayken , iki hafta sonra ligin ortalarına doğru yola çıkmış olabilirsin İngiltere'de . Son sıralarda kopma olmasındansa , böyle bir çekişme yaşanmasını tercih ederim . Bu gidişlede lig sonuna kadar en az 4-5 takım düşme korkusu yaşamaya devam edecektir . Boro düşerse Tuncay serbest kalacakmış , buda önemli bir gelişme olur Türk futbolu için . Gerçi Avrupa'dan onu çok isteyen olacaktır .

http://i0902.hizliresim.com/2009/2/10/949.bmp

United 'ın öncelikle West Ham deplasmanında kazanması son senelerde bu takıma karşı şansının iyi gitmemesi açısından önemliydi , bir kez daha mesajını verdi . Böylelikle son 13 maçtırda gol yemiyorlar , en son golü kalelerinde kasım ayında görmüşlerdi sanırsam . Bu da bir rekor . Aynı zamanda bu sene 1-0 kazandıkları maç sayısı çift hanelerde , bu da kayda değer bir istatistik bence . Skor avantajını maç içerisinde çok iyi koruyorlar . Şampiyonlar ligi maratonu başlarkende puan avantajını eline alarak biraz rahatladılar . Fulham 'ı yenerlerse fark 5 olacak en yakın takipçiyle çünkü . West Ham maçını Giggs kazandırdı , golü izlemenizi tavsiye ederim . Önce birini yatırıyor yere , sonra başkasını bakkala yolluyor . En son vuruşta gol oluyor . Büyük bir yetenek Giggs , keşke Galler milli takımı yerine İngiltere'de oynasaydıda ülke futbolundada görseydik kendisini . Bu arada Van Der Sar , dünya rekorunu almak için Fulham maçını bekliyor .
Edwin van der Sar 10 gün sonra Fulham karşısına, 1990/91 sezonunda 1275 dakika ile Atletico Madrid kalecisi Abel Resino'ya ait olan Dünya Rekoru'nu kırmak için çıkacak.Old Trafford'da van der Sar'ın ihtiyacı yalnızca 64 dakika.Liverpool 'da ilk 11 'de Kuyt ve Torres yoktu , yedek başladılar maça . Bizim Türkcell Süper Lig ile çakıştığı için tam izleyemedim maçı , ancak özetlerle yetindim . İlk yarıda Babel'di sanırım , kaçırdığı bir gol var aman Allah 'ım , sağ ayağını koymaya çalışıyor , sol ayağını bir adım çıkarsa gol olacak halbuki . Bu rotasyon sevdasına gidiyordu puancıklar az daha . Neyse ki El Nino'muz var ;) İkinci golde Torres , Kuyt işbirliğinden geldi . Ah Benitez ah , şu maçı kazandığımıza dua et . Yoksa yemiştin ayvayı . Benayoun 'un yükselen performansıda gözlerden kaçmıyor :ok

Şunu söylemek isterim ki , Liverpool 5 puan önde olsa Manchester 'ın , Manchester 'ın şuan içinde olduğu rahatlıkta olmazdı . Daha doğrusu Manchester taraftarının . Çünkü Benitez , her an her şeyi yapabilir kadro üzerinde . Ama Manchester daha sağlam gidiyor bu bir gerçek .

Chelsea - Hull maçının ikinci yarısına baktım , Chelsea 'nin koskoca ikinci yarı pozisyonu yok . Sanırım spikerin dediklerinden yola çıkarsak ilk yarı daha atak olan tarafmışlar . Özeti izlemedim bilmiyorum ama ikinci yarı Hull 'un çok net bir iki pozisyonu olduğunu söyleyebilirim . Scolari 'nin gitmesi doğru bir karar , Chelsea 'nin gidiş gidiş değildi . Drogba gibi bir adamı ilk 11 'e monte edememek zaten başlı başına bir yanlış ;) Anelka sezona fırtınalarak estirerek girsede , son maçlardaki formu ortadayken hemide .

Aston Villa bomba gibi gidiyor , umarım Chelsea ve Arsenal 'i sene sonuda arkadalarında bırakırlar ama ben Chelsea 'nin onları geçeceğini , Arsenal 'in ise şampiyonlar ligine gidemeyeceğini düşünüyorum . Gönlüm Villa'dan yana zaten bu konuda :cool:

ApoCaN28
11.02.2009, 13:22
2.5 ayda zengin olacak!

Rusya teknik direktörü Guus Hiddink'in Chelsea'nin yeni patronu olmasına artık kısa bir süre kaldı. Konu ile ilgili olarak resmi açıklamanın Chelsea kulübünden en geç 48 saat içinde yapılması bekleniyor.
Rusya Futbol Federasyonu'nun da Hiddink'e 'İki takım birden çalıştırabilir' izni vermesinden sonra Hollandalı çalıştırıcının Londra kulübünde yaza kadar yapacağı görevde ne kadar ücret alacağı konusunda ise spekülasyonlar yapılmaya başlandı. Ada basınında yer alan haberlere göre Chelsea Hiddink'e yaklaşık 2.5 aylık bir görev için 1.8 milyon avro (3.750.000 bin TL), Premier League, FA Kupası ve Carling Cup'ta alınacak şampiyonluklarda ise 600'er bin avro prim ödeyecek.
PSV ile 6 kez Hollanda'da mutlu sona ulaşan, 1988'de Hollanda'ya Avrupa şampiyonluğu getiren Hiddink daha sonra kısa bir dönem Fenerbahçe ve İspanya'da Real Madrid macerası geçirmişti. 1998'de Hollanda'nın başına geçen isim Portakalları kupada 4.'lüğe taşırken, 2002'de Güney Kore ile önemli bir çıkış ve ardından Avustralya'nın başına geçmişti. Avustralya ALmanya 2006'da 2.tur başarısı görürken Hiddink'in son durağı Rusya olmuştu ve İngiltere'nin de bulunduğu eleme gruplarında takımını finallere taşımayı başarmıştı.

Kaynak : Sporx

Alihan Ertürk
11.02.2009, 14:20
Ve Hiddink Chelsea'de...

Rusya Milli takım teknik direktörlüğünü yapan ünlü Hollandalı teknik direktör Guus Hiddink, geçici antrenör olarak İngiliz kulübü Chelsea'nin başına geçeceğini doğruladı.
Hollanda'da yayın yapan 538 radyosuna az önce Belek'ten canlı olarak bağlanan Hiddink, "Bu bir arkadaşlık ilişkisidir" diyerek, Chelsea'ye geçici olarak teknik direktörlük yapacağını söyledi. Hiddink, Hollanda radyosuna yaptığı açıklamada "Konu hakkında Roman Abramovitsj bizzat kendisi beni aradı. O, Rusya futboluna çok katkı yapıyor. Bende onun için bir şeyler yapmam gerektiğini düşünüyorum" diyerek geçici teknik direktörlüğü kabul ettiğini ve bunun Rusya Milli takımı teknik direktörlüğüne olumsuz bir şekilde yansımayacağını düşündüğünü söyledi.
Hiddink, "Rusya milli takımı olarak Mart ayının sonunda iki maç oynayacağız. Ondan sonraki maçımız Haziran ayında. Bu arda Chelsea'nın başında olamam herhangi bir sorun yaratmaz. Zaten Haziran ayında ki milli maçımızdan sonra da İngiltere de ligler bitiyor" diyerek bir kaç gün içerisinde İngiltere'ye gidip, önümüzdeki hafta içerisinde Chelsea'nin başında yeşil sahalarına inebileceğini açıkladı.
Chelsea'de uzun yıllar kalıp kalmayacağı sorusuna ise "Bu konuda iki seneryo var. Eğer orada gidiş hat kötüyse 'hadi sen Rusya'ya geri dön' diyebilirler. Eğer her şey iyi gidip başarılı sonuçlar alınırsa 'seninle çalışmayı istiyoruz, kalmalısın' diyebilirler. Ama bu senaryolar konusunda şimdiden konuşup yorum yapmak yanlış olur. Bekleyip görmek lazım." dedi.

kaynak : sporx.com.tr

Hüseyin İlkin
11.02.2009, 14:22
Hiddink'in Chelsea 'de uzun bir süre kalmasını bir "futbolsever" olarak çok isterim ama bir Liverpool 'lu olarak pek isteyeceğimi söyleyemem :p

Hayırlı olsun .

Bence anlaşılabilecek en iyi isimle anlaştılar şuan için .

If the deal is confirmed Hiddink will begin his tenure with a tough match against third-placed Aston Villa at Villa Park, followed by a clash with Juventus in the last 16 of the Champions League.

İlk maçlarıda baya zorlu :)

ilhan
11.02.2009, 14:34
Mourinho ile Chelsea öyle bir ivme kazandı ki, gelen teknik direktörleri direkt Mourinho ile kıyaslıyorum. :) Hiddink doğru tercihdir umarım.

Muhammet
11.02.2009, 14:45
Hiddink'e, Rusya Milli takımına oynattığı futboldan ötürü sempati kazanmıştım. Hatta grup maçlarında beni büyüleyen Hollanda'ya kök söktürmelerine hayran kalmıştım. :ok

Umarım başarılı olur. Sevdiğim bir teknik direktördür.

Cem Balcı
11.02.2009, 14:49
Rusya Milli takım teknik direktörlüğünü yapan ünlü Hollandalı teknik direktör Guus Hiddink, geçici antrenör olarak İngiliz kulübü Chelsea'nin başına geçeceğini doğruladı.
Hollanda'da yayın yapan 538 radyosuna az önce Belek'ten canlı olarak bağlanan Hiddink, "Bu bir arkadaşlık ilişkisidir" diyerek, Chelsea'ye geçici olarak teknik direktörlük yapacağını söyledi. Hiddink, Hollanda radyosuna yaptığı açıklamada "Konu hakkında Roman Abramovitsj bizzat kendisi beni aradı. O, Rusya futboluna çok katkı yapıyor. Bende onun için bir şeyler yapmam gerektiğini düşünüyorum" diyerek geçici teknik direktörlüğü kabul ettiğini ve bunun Rusya Milli takımı teknik direktörlüğüne olumsuz bir şekilde yansımayacağını düşündüğünü söyledi.

Hiddink, "Rusya milli takımı olarak Mart ayının sonunda iki maç oynayacağız. Ondan sonraki maçımız Haziran ayında. Bu arda Chelsea'nın başında olamam herhangi bir sorun yaratmaz. Zaten Haziran ayında ki milli maçımızdan sonra da İngiltere de ligler bitiyor" diyerek bir kaç gün içerisinde İngiltere'ye gidip, önümüzdeki hafta içerisinde Chelsea'nin başında yeşil sahalarına inebileceğini açıkladı.

Chelsea'de uzun yıllar kalıp kalmayacağı sorusuna ise "Bu konuda iki seneryo var. Eğer orada gidiş hat kötüyse 'hadi sen Rusya'ya geri dön' diyebilirler. Eğer her şey iyi gidip başarılı sonuçlar alınırsa 'seninle çalışmayı istiyoruz, kalmalısın' diyebilirler. Ama bu senaryolar konusunda şimdiden konuşup yorum yapmak yanlış olur. Bekleyip görmek lazım." dedi.

fanatik

Özge
11.02.2009, 15:51
Vay demek Hiddink geldi.:)Hiddink'in başarılı olacağını düşünüyorum.

Mehmet Fırat
11.02.2009, 15:55
Uzun süredir milli takım teknik direktörüydü. Kulüp takımına geçişte zorluk yaşayabilir. :rolleyes:

Cem Balcı
12.02.2009, 17:35
İngiltere Premier Lig takımlarından Middlesbrough´un Jamaikalı futbolcusu Marlon King, aynı zamanda cinsel saldırıda bulunduğu bir kadını dövmekle suçlanıyor.
Londra polisinin yaptığı açıklamaya göre, geçen yıl Aralık ayında Londra’da gittiği Soho Revue Bar’da tanıştığı 20 yaşındaki bir kadına, önce saldırıda bulunan, daha sonra da burnunu kırıp, dudağını patlatan 28 yaşındaki futbolcu, mahkemesi ay sonunda görülmek üzere, kefaletle serbest bırakıldı.

Wigan Athletic’ten milli futbolcu Tuncay Şanlı’nın da formasını giydiği Middlesbrough’a kiralanan King, 25 Şubat’ta hakim karşısına çıkacak.

fanatik

Cem Balcı
12.02.2009, 17:35
İtalya´nın AC Milan takımında kiralık oynayan yıldız futbolcu David Beckham, İngiltere Milli Futbol Takımı formasını 108. kez giyerek, Bobby Moore´un rekorunu egale etti...
Devre arasında ABD’nin Los Angeles Galaxy kulübünden AC Milan’a kiralanan, İtalya takımının da resmen renklerine bağlamak istediği Beckham, dün İspanya ile yapılan dostluk maçında forma şansı bularak, Bobby Moore’un elinde bulundurduğu, İngiltere milli takımı formasını 108 kez giyme rekoruna ulaştı. Beckham, evsahibi İspanya’nın, İngiltere’yi 2-0 yendiği maçın 46.dakikasında oyuna dahil oldu.

fanatik

Hüseyin İlkin
12.02.2009, 22:43
Giggs 1 yıl daha uzattı

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United'ın tecrübeli kanat oyuncusu Ryan Giggs, takımıyla olan sözleşmesini 1 yıl daha uzattı.

Manchester United'ın tecrübeli yıldızı Ryan Giggs, en az 2010 yılı yazına kadar Old Trafford'da kalacak. Giggs, İngiliz ekibiyle olan sözleşmesini 1 yıl daha uzattı. 35 yaşındaki Giggs, Manchester formasıyla oynadığı her sezonda gol atmayı başaran tek isim olarak tarihe geçmesinin yanı sıra 787 maça çıkarak da bu alan rekorun sahibi olmuştu.

Giggs, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Kendimi zinde hissediyorum. Bu genç takım çok heyecan verici ve soyunma odasında mükemmel bir ruh var. Bende bu takımın bir parçası olmak istiyorum ve daha çok başarı kazanmayı arzuluyorum" dedi.

1991 yılından itibaren yılında Manchester forması giymeye başlayan Galli oyuncu Ryan Giggs, İngiliz ekibinde 10 Premier Lig, 2 Şampiyonlar Ligi, 2 FA Cup ve 2 Lig Kupası Şampiyonluğu yaşamıştı.

Manchester United Teknik Direktörü Alex Ferguson da konuyla ilgili yaptığı açıklamada Giggs'in genç oyunculara önemli bir model olduğunu söyledi ve "Onunla sözleşme yenilediğimiz için mutluyum" dedi.

Ryan Giggs, geçtiğimiz Pazar günü oynadıkları West Ham United maçında karşılaşmanın tek golüne imzasını atarak takımının Premier Lig'de zirveye yerleşmesini sağlamıştı.

12.02.2009

Kaynak : İHA

Hayırlı olsun :)

İskender66
12.02.2009, 22:51
İnşallah Hiddink Chelseaya faydalı olur ve puan farkını kapatarak Chelseayı şampiyon yapar. En azından 2. yapsın. Avrupa şampiyonlar ligini kaldırsın süper olur.

Hüdai Pervaneli
12.02.2009, 22:54
Edwin VAn der Sar Gercekten harika bir kaleci Insallah rekor kirar diyi umut ediyorum

Hüseyin İlkin
13.02.2009, 00:19
http://www.chelseafc.com/javaImages/dc/8b/0,,10268%7E5344220,00.jpg
http://www.chelseafc.com/javaImages/5/8b/0,,10268%7E5344005,00.jpg

Hüseyin İlkin
13.02.2009, 14:51
"CHELSEA TAKIM DEĞİL"

Luiz Felipe Scolari'nin kovulmasından sonra geçici olarak sezon sonuna kadar İngiliz ekibi Chelsea'nin başına getirilen Hollandalı teknik adam Guus Hiddink, Chelsea'nin başarısızlığını 'takım' olmamasına bağladı.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea'nin başına geçen Hollandalı tecrübeli teknik adam Guus Hiddink, takımının başında ilk antrenmanına çıktı. Scolari'nin yerine göreve başlayan Hiddink, antrenman sonrası Chelsea TV'ye yaptığı açıklamada, Chelsea'nin bireysel olarak çok yetenekli oyunculara sahip olduğunu ancak kolektif uyumu yakalayıp bir takım halini alamadığını söyledi.

Hiddink konuyla ilgili açıklamasında, "Kadroda çok yetenekli futbolcular var. Ancak kolektif bir uyum yakalarsanız başarılı olabilirsiniz. Bu yüzden öncelikle Chelsea'yi bir takım haline getirmeye çalışacağım" dedi.

13.02.2009

Kaynak : İHA

Ömer Üründül :)

Hasan61
13.02.2009, 17:03
gönül isterki villa şamp. olsun(yenilik açısından)
ama manu bu işi götürecek gibi

Hüseyin İlkin
14.02.2009, 13:42
Bugün FA Cup maçları var . Tabi birde City'nin lig maçı var ...

FA Cup'ta bizim takım yok , bundan sonra küçük takımların süpriz yapmasını bekleyeceğiz .

Chelsea deplasmanda , bol gollü bir maç bekliyorum . Tur atlayan taraf maviler olur . Yeni hoca değişikliği ile ivme kazanacaklardır . Bunun yanında West Ham - Boro maçı var , umarım tur atlayan taraf Tuncay'ın takımı olur . Hull'unde deplasmanda galibiyetle döneceğini düşünüyorum , her ne kadar atmosferi zor bir maç olacak olsada .

Mehmet Fırat
15.02.2009, 22:22
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_gt_Ronaldo011.jpg

ManU rahat turladı!

FA Cup'ta Manchester United de çeyrek finale yükseldi !.. Championship'te mücadele eden Derby County karşısında rahat bir maç çıkaran ManU, rakibini 4-1 mağlup etti. Manchester United galibiyete 29'da Nani, 44'te Gibson, 48'de Ronaldo ve 81'de Welbeck'in golleriyle ulaşırken, ev sahibi ekibin tek golü 56'da Addison'dan geldi.

ligtv.com.tr

Hüdai Pervaneli
15.02.2009, 23:08
Rekor u kiramadi lar

Mehmet Fırat
15.02.2009, 23:09
Rekor u kiramadi lar

Ne rekoru? :)

Hüdai Pervaneli
15.02.2009, 23:09
Ne rekoru? :)

En uzun sure gol yememe rekor unu

Mehmet Fırat
15.02.2009, 23:11
En uzun sure gol yememe rekor unu

Maçta Van der Sar oynamadı. Ben Foster oynadı.

Ayrıca o rekor lig içindi sanırım. :)

Hüdai Pervaneli
15.02.2009, 23:18
Maçta Van der Sar oynamadı. Ben Foster oynadı.

Ayrıca o rekor lig içindi sanırım. :)

Aaa haberi tekrar okudumda farkina vardim Fulhamla oyniyacaklari mac icin gecerliy mis Bilgiler icin tsk ederim

Mehmet Fırat
17.02.2009, 00:52
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_ci_eduardo.jpg

1 yıldır bugünü bekliyordu

Arsenal ile Cardiff arasındaki Federasyon Kupası maçı çok önemli bir geri dönüşe sahne oldu. 1 yıl önce ayağı kırılan Hırvat yıldız Eduardo, yaklaşık 51 hafta sonra taraftarı önüne çıktı ve iki gole imza atarak takımını 5. tura taşıdı.

Geçtiğimiz haftalrada oynanması gereken ancak Londra'daki yoğun kar yağışı nedeniyle ertelenen Arsenal-Cardiff maçı Eduardo için ayrı bir önem taşıyordu. 23 Şubat 2008'de Birmingham ile oynanan Premier Lig maçının hemen başında Martin Taylor'ın sert müdahalesiyle ayağı kırılan Eduardo, Rezerv maçların ardından ilk kez A takım forması giyiyordu. Sakatlandığı pozisyon yılın en kötü görüntüleri arasına giren Brezilya asıllı Hırvat yıldızın bir daha futbol oynayamayacağı iddia edilmişti.

Portsmouth'la oynanan rezerv maçının ardından Hırvatistan-Romanya arasındaki dostluk maçında takımının galibiyet golünün asistini yapan Eduardo, Cardiff maçının 21. dakikasında Vela'nın ortasında yaptığı kafa vuruşuyla takımının ilk golüne imza attı. Son olarak 2 Şubat 2008'de takımının 3-1 kazandığı Manchester City maçında fileleri havalandıran genç yıldız, ikinci yarıda kendisine yapılan hareketin ardından bu kez penaltı atışını gole çevirirken, Arsenal, Bendtner ve van Persie ile iki gol daha bularak maçı 4-0 kazandı ve adını 5. tura yazdırdı.

Gunners 5. turda Carling Cup'ta kendisini safdışı bırakan Burnley ile sahasında karşılaşacak. O eşleşmede tur atlayan ise çeyrek finalde Sheffield-Hull mücadelesinde tur atlayan ekiple karşılaşacak.

(Ligtv.com.tr)

:alkış: (Eduardo'ya, yanlış anlaşılmasın. :D)

ilhan
17.02.2009, 00:56
Ben de bunları yazmak için girmiştim. Eduardo acayip bir futbolu ve inanılmaz golleri var. Sırf şu adam için Arsenal maçlarını izlediğimi bilirim geçen sezon. :)

Hüseyin İlkin
17.02.2009, 00:58
Hafta içi Manchester 'ın erteleme maçı var .

Umarım puan kaybederler Fulham önünde :rolleyes: :)

Eduardo hoşgeldin ;)

Mehmet Fırat
18.02.2009, 20:51
22:00'da Van der Sar rekor maçına çıkıyor.

Yanlış hatırlamıyorsam, 64 dakika gol yemezse rekor kıracak. :)

Hüseyin İlkin
18.02.2009, 21:00
Uleen tam Galatasaray maçıyla yaklaşık aynı saatte :eek:

Neyse arada bakarız :D

Manchester yine 1-0 alır bu maçı , otomatik hesap . Ama inşallah bir süpriz olur :)

Hüdai Pervaneli
18.02.2009, 21:19
Hangi kanal vericek maci

Mehmet Fırat
18.02.2009, 21:23
Hangi kanal vericek maci

Türkiye'de Spormax veriyor. :)

Hüdai Pervaneli
18.02.2009, 21:24
Türkiye'de Spormax veriyor. :)

Malesef sadece spormax da basket maclarina bakabiliyorum:D

Yokmu baska kanal

Mehmet Fırat
18.02.2009, 21:27
Malesef sadece spormax da basket maclarina bakabiliyorum:D

Yokmu baska kanal

Almanya'da yok mu? :)

Hüseyin İlkin
18.02.2009, 21:28
Sizde hangisi var bilmiyorum , buyur burada maçı veren tüm kanallar var ;

http://liveonsat.com/daily.php

Hüdai Pervaneli
18.02.2009, 21:34
Yok bakdim kismet degilmis

ApoCaN28
18.02.2009, 22:18
habu eduardoyu izlemedim ama ayağı kırıldığında çok üzülmüştüm sonuçta bilekten kırmıştı taylor manyağı...
Süper dönüş yapmış tebrikler...

Hüseyin İlkin
18.02.2009, 22:40
Dakika 40 , 2-0 ManU önde maç devam ediyor .

Galatasaray maçını izlerken bir ara skora bakıyım dedim , tam o anda gol olmuş . Açmaz olaydım :rolleyes:

Hüdai Pervaneli
18.02.2009, 22:40
MAnu suan 2-0 önde goller berbatov ve sdcholes

Hüdai Pervaneli
18.02.2009, 23:23
Vee rekor Geldi en uzun sure gol yemiyen kaleci

Edwin Van der Sar

Mehmet Fırat
19.02.2009, 00:06
ManU süper top oynadı. Sonuç süpriz olmadı. 3-0. :)

Bu arada yukarıda bir rekordan bahsetmiştim ama spiker Van der Sar'ın rekoru daha önce kırdığını söyledi. Bu maç ile alakası yokmuş sanırım. :o

Hüseyin İlkin
19.02.2009, 00:12
Edwin van der Sar 10 gün sonra Fulham karşısına, 1990/91 sezonunda 1275 dakika ile Atletico Madrid kalecisi Abel Resino'ya ait olan Dünya Rekoru'nu kırmak için çıkacak.Old Trafford'da van der Sar'ın ihtiyacı yalnızca 64 dakika. Mehmet geçen haftaki mesajımdan bir yer .

İngiltere'deki rekoru kırmıştı ama Dünya Rekorunu ele geçirdi bu kez . Spiker ne dedi bilmiyorum ama benim bildiğim bu :)

Mehmet Fırat
19.02.2009, 00:18
Mehmet geçen haftaki mesajımdan bir yer .

İngiltere'deki rekoru kırmıştı ama Dünya Rekorunu ele geçirdi bu kez . Spiker ne dedi bilmiyorum ama benim bildiğim bu :)

Ya spikerin haberi yok, ya da söyledi de ben kaçırdım o zaman. :D

Manu61
19.02.2009, 20:10
1- 'Mazaropi' Vasco da Gama Brezilya 1816
2- Thabet El-Batal National Mısır 1442
3- Dany Verlinden Club Brugge Belçika 1390
4- J.Maria Buljubasich Universidad Arjantin 1352
5- Thabet El-Batal National Mısır 1325
6- Edwin Van der Sar Manchester United İngiltere 1302
Van der Sar şu anda 6. sırada :) Daha önünde çok yol var..

tanjueren
20.02.2009, 01:22
Van der sar daha da geliştirir o rekoru.O takım kolay kolay gol yemez bu gidişle.Ama Eduardo'ya yazık oldu yine sakatlandı çocuk.Çok ciddi değil ama allah sonunu Rıdvan Dilmen'e benzetmesin.Arshavin'li Eduardo'lu Fabregas'lı Persie'li Adebayor'lu çoluklu çocuklu bir Arsenal izlemekte bir nasip olmadı.Herşey Spalletti'ye yarıyor bugunlerde.İtalya'da şampiyonlar ligi potasına geldiler.Şampiyonlar liginde ki rakipleri Arsenal her gün darbe üstüne darbe yiyor.Spalletti olmak varmış valla...

Miraç Atalay Çiftçi
20.02.2009, 14:25
Yokum diyor!

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea'nin yeni teknik direktörü Guus Hiddink, sezon sonuna kadar olan sözleşmesini uzatmayacağını söyledi. Hollandalı teknik direktör Hiddink, Stamford Bridge Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, Chelsea'ye sezon sonuna kadar yardımcı olacağını belirterek, İngiliz kulübünün sahibi Rus milyarder Roman Abramovich'in de kendisine mayıs sonuna kadar bir sözleşme önerdiğini bildirdi.
Hiddink, asıl görevinin Rusya Milli Takımını 2010 Dünya Kupası'na hazırlamak olduğunu ifade ederken, ''Mart sonunda grup eleme maçları için, Mayıs sonunda ise temelli dönüyorum'' dedi.
Dünya Kupası grup eleme maçlarında Rusya, 28 Mart'ta Azerbaycan, 4 Nisan'da da Lihtenştayn ile karşılaşacak.
62 yaşındaki Hollandalı çalıştırıcı, kısa bir süre önce Brezilyalı teknik direktör Luiz Felipe Scolari'nin yerine Chelsea'de göreve getirilmişti.

Mehmet Fırat
20.02.2009, 15:13
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_zl_Neville001.jpg

Neville sözleşme uzattı

İngiltere Premier Lig'inin lideri Manchester United'ın tecrübeli oyuncusu Gary Neville, kulübüyle olan sözleşmesini gelecek sezon sonuna kadar uzattı.

Tecrübeli defans oyuncusu, teknik direktör Alex Ferguson'un da katıldığı imza töreninde, ''Hayatım boyuncu en çok oynamak istediğim kulüpteyim. 1 yıl daha bu formayı giyeceğim için çok mutluyum'' derken, hocası Ferguson ise, ''Gary, gerçek bir profesyonel. Ona hayranım. Sakatlığını atlatarak, sahalara iyi bir dönüş yaptı. Önümüzdeki sene de bizimle birlikte olmasından mutluluk duyuyorum'' diye konuştu.

34 yaşındaki savunma oyuncusu 1992'den beri giydiği Manchester United formasıyla 565 maça çıkarken, birçok önemli başarıya da imzasını attı. İstatistiklerde, geçen sezon kazanılan Premier Lig ve Şampiyonlar Ligi şampiyonluklarında sakatlığı sebebiyle fazla görev alamadığı görülse de Neville'in, Kırmızı Şeytanlar'ın en önemli oyuncularından olduğu belirtildi.

ligtv.com.tr

Mehmet Fırat
21.02.2009, 22:54
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_4g_Ronaldo015.jpg

Rooney-Ronaldo A.Ş

Premier Lig'de en yakın rakibinin 5 puan önünde olan Man. United 26. haftada konuk ettiği Blackburn'ü zorlanmasına karşın 2-1 mağlup etmeyi başardı. Man. United'a ligde zor bir durumda bulunan rakibi önünde galibiyeti getiren isimler Ronaldo ve Rooney oldu. Man. United bu galibiyetle puanını 62'ye çıkarttı.

ligtv.com.tr

Zor da olsa kazandık. :cool:

Ronaldo'nun golü muhteşemdi. :yattara2:

Özge
21.02.2009, 23:14
Golleri göremedim ya merak ettim şimdi Ronldo'nun golünü:)3 puanı almak güzel.

Mehmet Fırat
21.02.2009, 23:17
Golleri göremedim ya merak ettim şimdi Ronldo'nun golünü:)3 puanı almak güzel.

6wmDy5-zXuc

:)

Özge
22.02.2009, 00:17
Yine duran top ve Ronaldo:)Çok güze golmüş.Mehmet teşekkür ederim sayende izledim:)

Hüdai Pervaneli
22.02.2009, 00:19
Rekor ne oldu Gol yedi VAn der sar

Ahmet Demir
22.02.2009, 00:22
blackburn golü 32.dakikada atmış
rekor kırılamadı galiba

Mehmet Fırat
22.02.2009, 00:32
Golü Kuszczak yedi. Van der Sar bu maçta oynamadı. :)

Ahmet Demir
22.02.2009, 00:40

vay be :)
üzüldüydüm rekor gitti diye

Hüdai Pervaneli
22.02.2009, 00:57

Aha iyi haber ya Guzel rekor kiracak gibi

Mehmet Fırat
22.02.2009, 13:37
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_wd_Ronaldo0015.jpg

Ferguson'dan imza yasağı

İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester United'ta teknik direktör Alex Ferguson, futbolcuların, antrenman sırasında taraftarlara imza dağıtmasını yasakladı.

Ferguson, futbolcuların, antrenman sırasında Manchester United taraftarlarına imza dağıtmasına yasak koydu. İskoç teknik adam, ''Carrington antrenman sahasına gelen taraftarlarımızdan imza konusunda özür diliyorum, ancak futbolcularımız, sizlere imza verirken antrenmanlarını yarıda kesmek zorunda kalıyorlar. Kararımızı anlayacağınızı ümit ediyorum'' ifadeleri ile taraftarlara, imza yasağının gerekçesini açıkladı.

ligtv.com.tr

Muhammet
26.02.2009, 15:52
Tuncay'dan şık bir gol daha

http://www.hurriyet.com.tr/_np/6512/7436512.jpg

İngiltere Federasyon Kupası'nda dün gece oynanan çeyrek final karşılaşmasında, Tuncay Şanlı'nın takımı Middlesbrough, 1-1'in rövanşında West Ham United'ı ağırladı.

Tuncay'ın golü / Video (http://videogaleri.hurriyet.com.tr/Video.aspx?s=2&vid=3129)

Boro'yu galibiyete taşıyan goller 5. dakikada Stewart Downing ve 20. dakikada Türk oyuncu Tuncay Şanlı'dan geldi.
Middlesbrough yarı finale yükselen taraf oldu.

Hürriyet

Downing'in golü mükemmel asıl. 90'a taktı diye bir tabir vardır. Bu gol için hiç tartışılmadan bu tabir kullanılabilir. :)

Hüseyin İlkin
26.02.2009, 15:54
Downing'in golüde izlemeye değer :ok

Alihan Ertürk
28.02.2009, 17:13
yiyorduk az kalsın :(

Muhammet
28.02.2009, 17:20
yiyorduk az kalsın :(

Nasıl yani? :)

Hüseyin İlkin
28.02.2009, 17:24
Fabio Aurelio'nun futbolculuğuna bayılıyorum ..
Elbet gol gelir Boro'ya karşı .
El Zhar atıverse , rahat rahat izleyecektik şimdi .

Hüseyin İlkin
28.02.2009, 17:34
Yedik .
Xabi Alonso kendi kalesine ..

Korner kullandılar Downing ile tak diye çarptı bizim elemana ..

Muhammet
28.02.2009, 17:43
Dakika 40 Arsenal 0 - Fulham 0

Hüseyin İlkin
28.02.2009, 17:52
İlk devreyi 1-0 geride kapattık .
Eğer bir puan kaybı yaşarsak buradan , şampiyonlar liginden başka tutunacak dalımız kalmıyor .
Benitez not almaya devam etsin .

Ama şuda var , İngiltere Ligi'ni takip edenler geri dönüşlerimizi bilirler bu seneki .
Umarım bir benzeri olur .

Chelsea 'de 1-0 öndeymiş , Terry atmış golü .

Muhammet
28.02.2009, 17:55
Arsenal Fulham maçı 0-0 bitti ilk yarıda.

Bir konuda birşeyler söylemek istiyorum. Arsenal'ın yeni stadı eskisi gibi ateşleyemiyor ve atmosfer yaratamıyor takım için. Highbury Stadyumu'nu çok arıyorlar bence. Taraftar uzak kalıyor olaya. :) Ekonomik açıdan başarılı bir uygulama ama..

Muhammet
28.02.2009, 18:00
Bu arada ManU kaç dakikadır gol yemiyormuş? Kaçırdım ben.. :) En son golü Nasri atmış onlara..

Hüseyin İlkin
28.02.2009, 18:02
Yok , yok Blackburn attı geçen hafta onlara . 1-1 olmuştu , 2-1 almışlardı maçı .
Ama kalede VanDerSar ağabey yoktu .

Neyse başarılar dileyelim takımımıza , geçelim izlemeye .
Kuyt yaz bir tane evladım ..

Edit : ElZhar Allah davul etsin seni , iki etti olum iki :mad:

Muhammet
28.02.2009, 18:15
Van Persie bol bol yokluyor kaleyi. Hala 0-0..

Alihan Ertürk
28.02.2009, 18:18
Nasıl yani? :)

boro - liverpool maçı :)

Muhammet
28.02.2009, 18:19
Ancak mı gördün.. :D

Fena dalmışsın sen..

Muhammet
28.02.2009, 18:21
Van Persie yine kaçırdı. :) Arshavin iyi oynuyor bu dakikalarda..

Fulham fena bir gol kaçırdı az önce. :p

Hüseyin İlkin
28.02.2009, 18:22
Liverpool ve Trabzonspor maçı izlerken , bir gün gidecem öbür tarafa .

Ah işte ararız dururuz o girdiğimiz pozisyonları , yok yok yok ..

Hüseyin İlkin
28.02.2009, 18:23
Tuncay attı iki oldu ...

Manchester 'a şampiyonluk yolunda başarılar .

Muhammet
28.02.2009, 18:24
:) Tuncay'a tebrikler. :) Üzülme Hüseyin.. :p

Hüseyin İlkin
28.02.2009, 18:33
Tuncay'ın çok net asistini yedi Boro'lu oyuncu .
Bu maç gitti artık , dönemeyiz .

Benayoun girdi oyuna bu arada .

Muhammet
28.02.2009, 18:41
Arsenal bastırıyor, Fulham direniyor. Dakika 79 durum 0-0.

Özge
28.02.2009, 18:43
Tuncay nasıl attı golü Hüseyin?Tabi izlediysen:)

Hüseyin İlkin
28.02.2009, 18:48
Tuncay nasıl attı golü Hüseyin?Tabi izlediysen:)

Sağdan geldi Boro'lu bir oyuncu , içeri çıkardı , Tuncay kalecinin sağına bıraktı top filelerle buluştu :)

Son 5 dakika , kalktım tv'nin başından .
Bitti sayılır artık .

Geçmiş olsun .

Muhammet
28.02.2009, 18:51
Dakika 88 Arsenal 0 Fulham 0. Gol olacağa benzemiyor.

Erbay
28.02.2009, 18:57
Alex Ferguson evde bacaklarını uzatmış kıs kıs gülüyordur şimdi :D

Hüseyin İlkin
28.02.2009, 18:59
Benayoun neden yedek başlar maça diye sormadan edemiyorum .

Yerine oynayan El Zhar'da acayip bir oyun oynamışken ...

Muhammet
28.02.2009, 19:03
Arsenal maçı da 0-0 bitti.

Mehmet Fırat
28.02.2009, 21:33
Güzel sonuçlar. :cool:

Mehmet Fırat
28.02.2009, 21:46
S.....Takım................O........P
1.Man. United...........26.......62
2.Chelsea.................27......55
3.Liverpool................27......55
4.Aston Villa.............26.......51
5.Arsenal..................27.......46

Maçımızı kazanırsak, puan farkı 10 olacak. :cool:

Muhammet
28.02.2009, 21:47
Mutlusun Mehmet. :)

Hüseyin İlkin
28.02.2009, 21:48
Bu haftaki Manchester'ın maçı ne zamana ertelendi ?

Mehmet Fırat
28.02.2009, 21:52
Mutlusun Mehmet. :)

Valla öyle. :)

ManU forması alarak uzun süren hasreti dindirdim bugün. Üzerine bu sonuçlar çok iyi geldi. :)

Bu haftaki Manchester'ın maçı ne zamana ertelendi ?

Yarın Carling Cup finali var. Ama lig maçı ne zamana ertelendi, bilmiyorum. :o

Alihan Ertürk
28.02.2009, 22:07
Ancak mı gördün.. :D

Fena dalmışsın sen..

yok abi bilgisayar başında değildim o yüzden :D

Özge
28.02.2009, 22:27
Puan farkı 10'a çıkarsa ManU rahatlar ve ligi bitirir bence:)

Cem Akyüz
28.02.2009, 22:35
Hiç sevmediğim ManU işi götürür bir daha bırakmaz zirveyi

ApoCaN28
28.02.2009, 22:41
Offfffffff Rafa benitez Offfffffffffffffffff
Açık ve net söylüyorum Git artık ben bile daha iyi yönetirim o kadroyu...

Alihan Ertürk
28.02.2009, 22:51
Offfffffff Rafa benitez Offfffffffffffffffff
Açık ve net söylüyorum Git artık ben bile daha iyi yönetirim o kadroyu...

ne olacak bizim bu halimiz :confused:

ApoCaN28
28.02.2009, 22:52
Rafa gitmeden şampiyonluk(ligde) hayal...

macka61
28.02.2009, 23:07
tebrikler tuncay

Hüdai Pervaneli
28.02.2009, 23:35
Ulan medya gökdeniz nekadar gol fatih nekadar gol atti onlari niye bu kadar haber yapmyiorlarda tuncay vey abaskasi atinca yapyiorlar

Hüseyin İlkin
28.02.2009, 23:37
FXFCwVXDyHY

Mehmet Fırat
01.03.2009, 17:55
Final şu anda oynanıyor. İlk yarısı 0-0 bitti.

ManU'nun kadrosu;

......................Foster

O'Shea....Ferdinand....Evans....Evra

Ronaldo.....Scholes....Gibson....Nani

...............Tevez.....Welbeck

Mustafa ÖZDEMİR
01.03.2009, 19:14
tuncaya helal olsun be adamı binlerce kişi ayakta alkışladı

Mehmet Fırat
01.03.2009, 19:50
Normal süresi ve uzatmaları 0-0 biten maçı ManU penaltılarla alarak kupanın sahibi oldu. :cool:

Mehmet Fırat
01.03.2009, 21:19
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_33_LigKupasi01.jpg

Lig Kupası ManU'nun!

Manchester United, Lig Kupası'nı müzesine götürdü !.. Kupanın geçen seneki şampiyonu Tottenham ile Wembley'de karşılaşan Kırmızı Şeytanlar, golsüz geçen 120 dakikanın ardından penaltılarda rakibine 4-1 üstünlük sağladı ve 3. kez carling Cup'ta şampiyon oldu !..

ManU'da Giggs, Tevez, Ronaldo ve Anderson penaltıları golye çivirirken; Tottenham'da sadece Corluka topu ağlara gönderebildi. Manchester United 4-1'lik penaltı atışlarıyla 3. Lig Kupası şampiyonluğunu yaşadı.

ligtv.com.tr

ApoCaN28
01.03.2009, 21:33
Penaltılarda 1 tane yemişler vay bea...

Miraç Atalay Çiftçi
01.03.2009, 21:45
Tebrikler ManU'ya. Yine geçen seneki muhteşemliği sergilesinler, alkışlıyorum.

Tuncay, soyunsaydın golden sonra :D

Hüseyin İlkin
01.03.2009, 22:54
Tottenham alsaydı keşke :)

Manchester yine gol yememiş :o

Hüseyin İlkin
02.03.2009, 13:49
http://i0903.hizliresim.com/2009/3/2/1194.bmp

Alihan Ertürk
02.03.2009, 14:57
bu sene de şampiyonluk hayal gibi heralde.Seneye inşallah Liverpool'um şampiyon olacak ;)

:atki: YOU WİLL NEVER WALK ALONE :atki:

Hüseyin İlkin
03.03.2009, 17:48
"CİĞERLERİM SÖKÜLECEKTİ"

İngiltere Premier Lig takımlarından Arsenal'in son transferi Rus futbolcu Andrei Arshavin, ''Fulham maçının daha ilk yarısında ciğerlerim sökülecek gibi oldu'' dedi.

Arshavin, The Sun gazetesine yaptığı açıklamada, takıma katıldıktan sonra ilk kez 90 dakika boyunca sahada kaldığı, Fulham ile 0-0 berabere biten cumartesi günkü maçta çok yorulduğunu belirterek, İngiltere ligine alışmaya çalıştığını ifade etti.

''Maçın daha ilk yarısında ciğerlerim sökülecek gibi oldu'' diyen Rus forvet, 90 dakika boyunca oynayabilmek için yeterince formda olmadığını kaydetti.

Maraton

Berk
03.03.2009, 17:52
Manchester oynadığı futbolla bu sezonu çok büyük bir aksilik yaşamazsa şampiyon tamamlayacak.Liverpool için şampiyonluk yine bir başka bahara kaldı..

Bu haftadan sonra ligde asıl heyecan Şampiyonlar Ligi yarışı yapan Villa, Arsenal ve Everton ile düşme korkusunu hisseden son 8 takım arasında yaşanacak..:)

Hüseyin İlkin
03.03.2009, 18:01
Bu hafta maçlar hafta içi .
Bizim maç bugün saat 22.00'da . Spormax veriyormuş , Lazio maçı ile dönüşümlü izlerim herhalde .
Sunderland'i ağırlıyoruz . Umarım bir kaza olmaz ;)

Mehmet Fırat
03.03.2009, 20:07
Newcastle - Man Utd

Yarın 21:45'te, Spormax'te. :)

Alihan Ertürk
03.03.2009, 20:59
bu sene ingiltere'yi takip edemedim hiç , spormax'de olduğu için yayınlar :) yeniden FOX yada TV8'e geçse de izlesek yada acilen Spormax alalım ;)

Hüseyin İlkin
03.03.2009, 23:56
Liverpool 2-0 Sunderland

NGog
Benayoun

Mayls
04.03.2009, 00:44
bu sene ingiltere'yi takip edemedim hiç , spormax'de olduğu için yayınlar :) yeniden FOX yada TV8'e geçse de izlesek yada acilen Spormax alalım ;)
Sırf Premier Lig için Spormax alınmaz. Zaten doğru dürüst hiçbir yayınları yok ;)

Umarım bir kaç sezon sonra NTV ekranlarında görürüz EPL'yi.

Murat Erdem
04.03.2009, 18:05
Haydi MANU bitir şu işi, fark 10 olsun keyfimize bakalım.

Mehmet Fırat
05.03.2009, 00:10
Newcastle United 1-2 Manchester United. :cool:

Van der Sar, rekorunu artık devam ettiremeyecek. Hem de kendi hatasıyla. Ceza sahası dışından gelen şutu Lovenkrands'ın önüne yuvarlayınca, Newcastle 1-0 öne geçti.

Çok geçmeden Rooney, sert bir şutla durumu 1-1 yaptı. Ve son sözü, savunmanın hatası sonucu Ji-Sung Park'ın asistini boş kaleye yuvarlayan Berbatov söyledi. :)

Hüseyin İlkin
05.03.2009, 00:41
BORO'NUNKİ YALANCI BAHARMIŞ

İngiltere Premier Ligi'nde geçtiğimiz hafta sonu Liverpool'u yenen Tuncay Şanlı'nın takımı Middlesbrough, deplasmanda Tottenham'a farklı mağlup oldu!.

White Hart Lane Stadı'nda oynanan maçta ev sahibi takım, rakibini 4-0 mağlup ederken, Lennon attığı 2 golle takımını galibiyete taşıdı. Tottenham'ın golleri 9. dakikada Robbie Keane, 14. dakikada Pavlyuchenko ve 40 ile 79. dakikalarda Aaron Lennon'dan geldi.

Middlesbrough'da Tuncay Şanlı ilk 11'de maça başlarken, milli futbolcumuz 90 dakika sahada kaldı!..

4-0'lık yenilgiyle 26 puanda kalan ve 19. sırada yer alan Middlesbrough, Premier Lig'de küme düşme korkusunu derinden yaşayan takımlar arasında yer alıyor. Tottenham ise 31 puanla 13. sırada bulunuyor.

Premier Lig'de bugün alınan diğer sonuçlar ise şöyle:

Blackburn Rovers - Everton: 0-0
Fulham - Hull City: 0-1
Manchester City - Aston Villa: 2-0
Newcastle - Manchester United: 1-2
Stoke City - Bolton Wanderers: 2-0
Wigan - West Ham: 0-1

Maraton

Ah Liverpool ah , şu takımı yenemedin :o

Aston Villa 'nın yenilmeside benim için süpriz sonuçtur .

Berk
05.03.2009, 18:13
Dün akşamki 2-1'lik Newcastle maçında Van Der Saar'ın 14 maçlık gol yememe rekoruda sona ermiş oldu.Toplam 1311 dakika.Bir yandan tebrikler diğer yandan da geçmiş olsun Saar'a..:)

Yossi Benayoun Liverpool'un Santiego Bernabeu'daki şampiyonlar ligi galibiyetinin ardından Rafa Benitez'in tepkisizliğinden bahsediyor:

"Geçen hafta Real Madrid'i mağlup ettikten sonra soyunma odasında hepimiz çıldırdık. Ailemi aramak için cep telefonumu alıp tuvalete girmek zorunda kaldım. Konuştuklarımı duyabilmek için en iyi yol buydu. Herkes çığlık atıyor ve bağırıyordu. Tabiki menajerimiz hariç. Her zamanki gibi sakindi. Bize sarılmasını ve sırtımızı sıvazlamasını beklemiyorduk ama elimizi sıkıp tebrik bile etmedi."

ApoCaN28
05.03.2009, 18:16
Benitez sana neler söylediğimi(zi) bir ben(biz) bir Allah biliyor...

Murat Erdem
05.03.2009, 20:45
İstikrar mı dediniz, cevap veriyorum: MANU.

Hüseyin İlkin
06.03.2009, 18:32
"El Nino" geliyor

Liverpool'un yıldız forveti Fernando Torres sakatlığının tamamen geçtiğini, takımını bu zorlu dönemeçte yalnız bırakmak istemediğini söyledi.Liverpool önünmüzdeki hafta içinde önce Şampiyonlar Ligi Çeyrek Finale kalma mücadelesi verecek. Kırmızılar, ilk maçta deplasmanda Real Madrid'i 0-1 mağlup ederek evinde oynayacağı maç için büyük bir avantaj elde etmişti.

Bu karşılaşmandan sonra ise Premier League 29. hafta mücadelesinde Liverpool, Old Trafford'da Manchester United'ın konuğu olacak. Torres, Real Madrid'le oynanan turun ilk karşılaşmasında sakatlanmıştı, "El Nino" lakaplı yıldız o maçtan beri takımdaki yerini alamıyor. İspanyol oyuncu sakatlığı ve Liverpool'un zorlu fikstürüyle ilgili şöyle dedi :

"Sakatlığım geçti, umuyorum iki maçta da oyanayabilirim çünkü ikisi de muhteşem maçlar olacak. Bence benim sakat olamam Liverpool'un şampiyonluk ipini göğüsleyememesine sebep olmaz. Birkaç kötü sonuç aldık ama bu ligi bıraktığımız anlamına gelmez. Manchester United şu aralar çok güçlü ve en önemli özellikler puan kaybetmemeleri." dedi.

06.03.2009

Kaynak : Sporx.com dış haberler

Özge
07.03.2009, 20:31
ManU Fulham deplasmanında Tevez(2),Rooney'in attığı gollerle 3-0 önde.

Mehmet Fırat
07.03.2009, 21:42
Fulham 0-4 Manchester United. :cool:

Tevez(2), Rooney ve Ji-Sung Park.

3 günde bir maç yapıyoruz ama yolumuza kayıpsız devam ediyoruz. :)

Mehmet Fırat
07.03.2009, 21:48
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_wb_Sevinc_MANU006.jpg

ManU dört köşe !..

FA Kupası'nda çeyrek final mücadelesinde Manchester United Fulham'a konuk oldu. M.United rakibini 4-0 gibi farklı bir skorla mağlup ederek yarı finale yükseldi. M.United'ın golleri; 20 ve 35. dakikalarda Carlos Tevez, 50. dakikada Wayne Rooney ve 81. dakikada Ji-Sung Park'tan geldi.

ligtv.com.tr

Erkin
08.03.2009, 18:05
Ntv Spor'da Tuncay'in maci var.. Everton-Boro FA Cup maci..

pReN@_61
08.03.2009, 18:08
fulham maçını kazanmamız iyi oldu..aynen devam Manchester..

Mehmet Fırat
14.03.2009, 12:36
Bugun 14:45`te ManU-Liverpool maci var. :cool:

Hüdai Pervaneli
14.03.2009, 12:38

MAnu a Basarilar:D

Gökhan KAN
14.03.2009, 12:41
Onlar bile gündüz oynuyor biz niye oynamayalım...:)

@Mahmut Liverpool a başarılar...:)

Hüdai Pervaneli
14.03.2009, 12:44
Onlar bile gündüz oynuyor biz niye oynamayalım...:)

@Mahmut Liverpool a başarılar...:)

LIverpool Realimi Eledi
Manu Interimi Eledir

Berabere Bitsin en iysi

Mehmet Fırat
14.03.2009, 12:56
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_tm_Rooney007.jpg

"Liverpool'dan nefret ediyorum"

İngiltere Premier Lig'in son şampiyonu Manchester United'ın golcü futbolcusu Wayne Rooney, Liverpool'dan nefret ettiğini açıkladı.

Rooney, Manchester United'ın resmi internet sitesine yaptığı açıklamada şampiyonluk yolundaki en büyük rakipleri olan Liverpool için, "Bu maç için çok heyecanlıyım. Liverpool'dan nefret eden bir Everton taraftarı olarak büyüdüm. Ve bu hiçbir zaman değişmedi" dedi.

Bu arada, golcü futbolcunun bu açıklaması sitede yayımlandıktan kısa bir süre sonra değişikliğe uğrayarak tekrar yayımlandı. Site yönetimi medyada çok sansasyon yaratabileceğinden çekinerek, "Liverpool'dan nefret eden" ve "Bu hiçbir zaman değişmedi" ifadelerini kaldırdı ve Rooney'in açıklamasını, "Liverpool maçı için çok heyecanlıyım, çünkü bir Everton taraftarı olarak büyüdüm" diye değiştirdi.

Başarılı futbolcu, 2004 yılında Liverpool'un ezeli rakibi Everton'dan 25.6 milyon poundluk bedelle Manchester United'a transfer olmuştu. Öte yandan, Liverpool ise konuyla ilgili yorum yapmayı reddetti.

ligtv.com.tr

:cool:

Hüseyin İlkin
14.03.2009, 12:56
Sınıftaki herkese iki oynattım bu maça , Liverpool yenemezse okula pazartesi gitmesem benim sağlığım için en iyisi olacak.

Farkın kapanması için yenmek zorundayız , başka çaremiz yok.

Gerrard:

"We want to win it. If we can't win it then obviously we'd want to finish second, but while it's still possible to finish first we have to fight and give it everything we've got."

Yürü bee , yanındayız :)

Gökhan KAN
14.03.2009, 12:57
LIverpool Realimi Eledi
Manu Interimi Eledir

Berabere Bitsin en iysi
Olsun Mahmut onlarda bizim gibi şampiyonluğa hasret..Bu hasret bitsin artık...

Efsaneler geri dönsün...:rolleyes:

Hüdai Pervaneli
14.03.2009, 12:58
Olsun Mahmut onlarda bizim gibi şampiyonluğa hasret..Bu hasret bitsin artık...

Efsaneler geri dönsün...:rolleyes:

Efsaneler geri dönsün
Bu hasret Bitsin Artikin

Kaya
14.03.2009, 12:59
Güzel bir maç olacak. Umarım kazanan Manchester olur... :)

Hüseyin İlkin
14.03.2009, 14:42
The Reds XI in full is: Reina, Arbeloa, Carragher, Skrtel, Aurelio, Mascherano, Lucas, Kuyt, Riera, Gerrard, Torres. Subs: Cavalieri, Hyypia, Babel, El Zhar, Dossena, Insua, Ngog.

Televizyonu açıyım ben. Yarım saat bakarız maça.

Başarılar Liverpool'um.

pReN@_61
14.03.2009, 14:44
liverpoolu yenmemiz lazım;)

Hüseyin İlkin
14.03.2009, 14:47
Van Der Sar

O-Shea
Ferdinand
Vidic
Evra

Ronaldo
Carrick
Anderson
Park

Rooney
Tevez

Bu da Manchester'ın kadrosu. Berbatov-Giggs-Scholes-Nani yedeklerde.

Edit: Manchester daha iyi başladı maça. Etkili pres yapıyorlar , çıkamıyoruz.

Muhammet
14.03.2009, 14:59
Link yok mu bu maçın? :)

Hüseyin İlkin
14.03.2009, 15:06
Dengeyi kurduk. Az sonra Sivas maçına geçeceğim. Torres yaz bir tane hadi oğlum...

Gökhan KAN
14.03.2009, 15:07
22' Manchester United 0-0 (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:popGoals%28489323,1%29) Liverpool

Hüseyin İlkin
14.03.2009, 15:08
22 değil ya , daha 18. Yoksa spormax maçı dört dakika geriden mi veriyor :D

Gökhan KAN
14.03.2009, 15:10
22 değil ya , daha 18. Yoksa spormax maçı dört dakika geriden mi veriyor :D
Hadi ya Spormax geriden veriyor o zaman..Soccerstand tan aldım ben skoru..:D

Gökhan KAN
14.03.2009, 15:11
Belkide maç oynanmıştır bizi kandırıyorlar...:D

Hüseyin İlkin
14.03.2009, 15:12
Penaltı , Manchester kullanacak.

Bence bir şey yok.

Gökhan KAN
14.03.2009, 15:13
Penaltı , Manchester kullanacak.

Bence bir şey yok.
Penaltımı..Yapma be..Kaçar inşallah..Hadi Reina...

Hüseyin İlkin
Ronaldo attı , Manchester 1-0 önde.

Neyse ya ben Sivas maçına dönüyorum , inşallah döndürür bizimkiler. Bu sene az yapmadılar. Ama deplasman bu sefer zor.

Gökhan KAN
Gol oldu...

Hüseyin İlkin
14.03.2009, 15:18
Şöyle bir maç ne alemde diye bakıyım dedim 1-1 oldu.

Goooooooooool Torreeeeeeees :)

FANATIK61
14.03.2009, 15:18
1:1 Torres ;)

Muhammet
14.03.2009, 15:20
Maç nerede? Anfield Road'da mı?

Gökhan KAN
14.03.2009, 15:20
Old Traford da yürü be Liverpool...

Hüseyin İlkin
14.03.2009, 15:34
Gooooooooool Gerrardddddddddddddddd

Penaltıdan.

Yine bir bakıyım dedim gol oldu, ikinci yarı daha sık yapmam lazım bunu :)

Helal be size , aferin çocuklar.

Dursun Kaplan
14.03.2009, 15:35
Liverpool attı. :p

İzleyemiyorumya şu maçı.

Muhammet
14.03.2009, 15:36
Liverpool son zamanların formda ekibi. :)

pReN@_61
14.03.2009, 15:36
Noluyo la bu Manchester'a..

Özge
14.03.2009, 15:48
Nasıl olur ya:)Maçı alırız:)

Alihan Ertürk
14.03.2009, 15:51
bitti mi maç ??

TolgaTopçu61
14.03.2009, 15:53
bitti mi maç ??
Yok Alihan ilk yarisi bitti daha...

Gökhan KAN
14.03.2009, 15:55
Evet Liverpool devam...Efsaneler seneye şampiyonlar liginde tekrar karşı karşıya gelecek...

Alihan Ertürk
14.03.2009, 15:55
Yok Alihan ilk yarisi bitti daha...

link var mı peki abi ?? :)

TolgaTopçu61
14.03.2009, 15:57
link var mı peki abi ?? :)
Maalesef:)

Alihan Ertürk
14.03.2009, 15:57
Maalesef:)

peki abi :) ben araştırayım biraz daha :) iyi seyirler herkese

Alihan Ertürk
14.03.2009, 16:01
o yeniyoruz demek :) bu güzel bir haber

Hüseyin İlkin
14.03.2009, 16:02
İkinci yarı başlamış,15 dakikalığına bakıyım maça.

Alihan Ertürk
14.03.2009, 16:04
Hüseyin abi sende link var mı ?? :)

Muhammet
14.03.2009, 16:05
Hüseyin Abin evinde tv başında bir elinde mısır patlaması bir elinde kumanda izliyor maçları. :) Ne linki? :D

Hüseyin İlkin
14.03.2009, 16:05
Yok Alihan , ben tv'den izliyorum :)

Ahahahaha , Muhammet doğru demiş :D

pReN@_61
14.03.2009, 16:06
Haydi ManU al şu maçı

Alihan Ertürk
14.03.2009, 16:06
boro maçını bulmuştum bunu bulamadım :) aksiliğe bak ya :(

Alihan Ertürk
14.03.2009, 16:11
dk. 61 Liverpool gol atacak birazdan :)

Dursun Kaplan
14.03.2009, 16:27
3 etti Liverpool. :)

pReN@_61
14.03.2009, 16:29
Namıssız liver 3 ledi :D

Ne olacak bu Manchester'ın hali :)

Alihan Ertürk
14.03.2009, 16:29
dk. 61 Liverpool gol atacak birazdan :)

dememişmiydim gol olacak diye :D

Hüseyin İlkin
14.03.2009, 16:31
Golü kim attı :)

Bu sefer yetişemedim gole :D

Berk
14.03.2009, 16:31
Fırtına kaldığı yerden devam ediyor..:alkış:

Goller: Torres, Gerrard, Fabio Aurellio.Son dakika içindeyiz..

TolgaTopçu61
14.03.2009, 16:32
Golü kim attı :)

Bu sefer yetişemedim gole :D
Aurelio atmis...
Serbest vurus'dan atmis,Vidic kirmizi kart gördü...

Alihan Ertürk
14.03.2009, 16:33
o zaman You'll Never Walk Alone demek istiyorum tüm Liverpool'lular adına ;)

Alihan Ertürk
14.03.2009, 16:34
gerard nasıl kaçırdı bunu ya :)

Alihan Ertürk
14.03.2009, 16:37
------edit-------

Hüseyin İlkin
14.03.2009, 16:39
Rooney , yavrum sesin gelmiyor ;)

ççç

Alihan Ertürk
14.03.2009, 16:40
4 oldu 4 :D:D:D

Liverpool seviyorum seni

Muhammet
14.03.2009, 16:41
1-4 mü yani skor? :D Yuh.. Liverpool iyi alıştı.. ççç

Muhammet
14.03.2009, 16:41
Mehmet Fırat kardeşimize destek olmalıyız. :)

Alihan Ertürk
14.03.2009, 16:42
Ferguson istifa eder bu maçtan sonra heralde :D:D

pReN@_61
14.03.2009, 16:42
yapma be m.united !

Alihan Ertürk
14.03.2009, 16:48
61 puan oldu Liverpool :)

http://img142.imageshack.us/img142/4052/69009398.jpg (http://img142.imageshack.us/img142/4052/69009398.jpg)

Erbay
14.03.2009, 16:48
Kötü yenilmişiz be ççç Olsun yine şampiyon olacağız :)

Muhammet
14.03.2009, 16:49
Kaç kaç bitti şimdi?

Alihan Ertürk
14.03.2009, 16:51
Kaç kaç bitti şimdi?

manU 1 - 4 Liverpool

Berk
14.03.2009, 16:51
Bir efsanenin dönüşü: 1-4

Liverpool'dan tarihi hezimet! Ada'da haftanın maçında Manchester United, Old Trafford'ta Liverpool'u konuk etti ve karşılaşmadan 4-1 yenik ayrıldı. Mücadelede Manchester United, maçın 23. dakikasında C.Ronaldo'nun penaltısıyla öne geçerken, ardından gelen Liverpool fırtınasında 28. dakikada Torres ve 44. dakikada penaltıdan Steven Gerrard'ın penaltıdan attığı gollerle Kırmızılar devre arasına 2-1 önde girdi.İkinci yarının büyük bölümünde Manchester United'ın baskısı gözlemlenirken, goller yine Liverpool'dan geldi. Kırmızılar, 77. dakikada Aurelio ve 90. dakikada Dossena ile iki gol daha bulurken maçtan da 4-1 galip ayrıldı. Manchester United'da Vidic, maçın 76. dakikasında kırmızı kartla oyun dışı kaldı.
Bu sonucun ardından Manchester United, ligde bir maç eksiğiyle 65 puanla zirvede kalırken, Liverpool 61 puana yükseldi.

LIVERPOOL İYİ BAŞLADI...
Manchester United ile Liverpool arasında oynanan dev karşılaşmaya, konuk ekip Liverpool iyi başladı. Kırmızılar, mücadelenin ilk 20 dakikalık bölümünde oyunun mutlak bir şekilde hakimiyken, rakio kaleye de kaptan Gerrard önderliğinde başlatılan ataklarda Torres ile gitmeye çalıştı. Kırmızılar, bu bölümde özellikle Fernando Torres ile yakaladığı şansları değerlendiremezken, savunmasında da hatasız oynadı. Ev sahibi Manchester United ise oyunun bu bölümünde Cristiano Ronaldo'nun çabalarıyla gol arasa da, istediğini yapamadı.

VE GOLLER BAŞLADI!
Manchester United, ilk 20 dakikalık bölümünde varlık göstermediği karşılaşmada ilk golü atan taraf oldu. Kırmızı Şeytanlar'ın maçın 23. dakikasında gelişen atağında, Tevez'in pasıyla hareketlenen Park Ji Sung, kaleci Reina'nın müdahelesiyle ceza sahasında yerde kaldı ve kazanılan penaltıyı gole çeviren Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo, ev sahibi ekibi 1-0 öne geçirdi.
Golün ardından Liverpool'da kaptan Gerrard, Riera ve Kuyt, gol bölgelerine biraz daha yakın oynamaya başladı ve Kırmızılar'ın cevabı çok gecikmedi. 28. dakikada gelişen Liverpool atağında, Skrtel'ın uzun pasında Manchester United savunmasında Vidic'in yaptığı hatayı affetmeyen Fernando Torres, takımına 1-1'lik eşitliği getirdi. Oyunun bu bölümüne kadar Torres ile Vidic birçok kez karşı karşıya gelmiş ve mücadelelerin hepsinde Torres, rakibini alt etmeyi başarmıştı. İspanyol golcü, Sırp oyuncunun hatasında da takımına beraberliği getiren golü attı.

LIVERPOOL BIR KEZ DAHA VURDU!
İki takım arasında son 15 dakikasına 1-1'lik eşitlik ile girilen ilk yarının kalan bölümlerinde ise oyun hızlandı. Manchester United, Tevez, Ronaldo, Park ve Rooney ile Liverpool kalesinde ikinci golü ararken, konuk ekipte de Kuyt ve Torres'in hücum alanındaki etkinlikleri dikkat çekti. İlk yarının bitimine doğru ikinci golü bulan taraf ise Liverpool oldu. Kırmızılar, maçın 44. dakikasında Evra'nın müdahelesiyle kazanılan penaltıda, kaptan Steven Gerrard, Hollandalı kaleci Van der Sar'ı mağlup etti ve Liverpool, devre arasına 2-1'lik üstünlük ile giren taraf oldu.

MANCHESTER UNITED'IN BÜYÜK BASKISI
Karşılaşmanın ilk yarısını 2-1 geride kapatan Manchestrer United, ikinci yarıya fırtına gibi başladı. Kırmızı Şeytanlar, ikinci yarının ilk 25 dakikalık bölümünde, Ronaldo, Rooney ve Tevez ile Liverpool kalesine akınlar yaparken, liman şehri temsilcisinin savunmasını aşamadı. Bu dakikalarda Liverpool kalecisi Reina da yaptığı başarılı kurtarışlarla dikkat çekti.

VIDIC ATILDI VE...
Manchester United teknik direktörü Sir Alex Ferguson, son 20 dakikalık bölüme girilirken oyuna Berbatov ve Giggs'i alarak hücum gücünü iyice artırmayı hedefledi. Ancak deneyimli teknik adamın planları, maçın 76. dakikasında Vidic'in oyundan atılmasıyla bozuldu. Bu dakikada Vidic, Liverpool kaptanı Steven Gerrard'a yaptığı hareketin ardından kırmızı kartla oyundan atılırken, ardından kazanılan serbest vuruşta Liverpool'un üçüncü golü geldi. Kazanılan serbest vuruşta, Aurelio, ceza sahası dışından nefis vuruşuyla takımını 3-1 öne geçirdi. Manchester United, 1-0 ön geçtiği maçın son 15 dakikasına 3-1 yenik durumdaydı ve Old Trafford'da büyük şok yaşanıyordu.

SON DARBE DOSSENA'DAN
İnanılmaz bir skorun oluştuğu maçta, Liverpool'un üçüncü golünden sonra iki takım da oyunu kabullenir bir tarzda futbol ortaya koydu. Son bölümlerde ortaya net gol pozisyonları çıkmazken, Liverpool maçın 90. dakikasında rakibine son darbeyi vurdu. Hafta içi Real Madrid ile oynanan maçta sonradan oyuna girerek takımının dördüncü golünü atan Dossena, bu kez aynı tarifeyi Manchester United'a uyguladı. Karşılaşmanın 90. dakikasında gelişen Liverpoll atağında, Dossena yaptığı nefis aşırtmayla skoru 4-1'e getirdi...
Kalan bölümde başkla gol gelmedi ve Liverpool, 7 puan geride geldiği Old Trafford'tan tarihi bir skorla dönmüş oldu.

Manchester United: Van der Sar, O'Shea, Ferdinand, Vidic, Evra, Ronaldo, Carrick, Anderson, Park, Rooney, Tevez.
Yedekler: Foster, Berbatov, Giggs, Nani, Scholes, Evans, Fletcher.
Liverpool: Reina, Arbeloa, Carragher, Skrtel, Aurelio, Mascherano, Lucas, Kuyt, Gerrard, Riera, Torres.
Yedekler: Cavalieri, Dossena, Hyypia, Babel, Insua, Ngog, El Zhar.

Hüseyin İlkin
14.03.2009, 17:09
Rooney , skor kaç ?

Son iki golü kaçırdım. Olsun , nasıl yendik ama :cool:

Muhammet
14.03.2009, 17:14
Hoo haaa diyorum o zaman. :D

Gökhan KAN
14.03.2009, 17:18
Onun adı Efsane.....

Alihan Ertürk
14.03.2009, 17:21