PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ressamımız Sahaya İniyor

Külünkoğlu
14.04.2007, 17:11
Dört büyük ressam, ilk 11’leriyle sahaya çıkıyor.

http://cumaertesi.zaman.com.tr/images/2007/04/14/resim.jpg

Dört büyük kulübün renklerine âşık ressamlar, “Futbol sadece ‘futbol’ değildir” solganıyla ‘sanat’ ile ‘futbol’u bütünleştirdi. Ressamların bu tablolarına bakarak dört büyüklere gönül vermiş usta gazeteciler de resimleri yorumladı.

Hüsamettin Koçan (Trabzonspor) Devrim Erbil (Fenerbahçe), Ertuğrul Ateş (Galatasaray) ve Tanju Demirci (Beşiktaş) gibi Türk resminin dört ustası, gönül verdikleri takımların sevgisini tuvale resmetti.

Dört gazeteci Sunay Akın (Trabzonspor) Mehmet Yılmaz (Fenerbahçe), Hıncal Uluç (Galatasaray) ve Haşmet Babaoğlu (Beşiktaş) da bu resimleri yorumladı.
Sanatın futbolla buluştuğu “Şampiyon Sanat” sergisinde 44 eser yer alacak. Bu projenin ilginç tarafı her sanatçının sergiye, kendi 11’leriyle katılıyor olması.

Sergi, ‘Futbol sadece futbol değildir!’ sloganını taşıyor. Eserler, taraftarlık ‘çizgisinin’ kavga, dövüş ve şiddetle değil, doğası gereği tuvalde bir arada olan renkler gibi kardeşçe var olması, öte yandan karşı karşıya olmanın ‘renkli’ mutluluğu ve rekabetini yaşaması için vücuda getirilmiş.

İstanbul Modern Sanat Galerisi’nde 8-31 Mayıs 2007 tarihleri arasında görülebilecek olan sergi hafta içi ve cumartesi günleri 11.00-20.00, pazar günü ise 11.00-17.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

Arkadaşlar 8 mayıs'a daha var ama aklımızda olsun bir organizasyon yapıp Resim sergisi sahasına çıkan onbirimizi beraber görebiliriz.

Emre B.
14.04.2007, 17:20
Organizasyon güzel olur.

fındıkoğlu
14.04.2007, 17:27
trabzonuda içlerine almalarına sevindim doğrusu. son zamnlarda yapılanlardan sonra.....

Cyzio
14.04.2007, 20:42
trabzonuda içlerine almalarına sevindim doğrusu. son zamnlarda yapılanlardan sonra.....

Hattâ ben hayretler içinde kaldım.

Ne kadar güzel.

A.Hilal Çakıroğlu
14.04.2007, 20:47
Evet Metin abi organizasyon çok güzel olur :)

Adem Erdoğan
14.04.2007, 21:00
Modern sanat galerisi tophanedekimiydi.

Külünkoğlu
28.04.2007, 23:37
Konuyu unuttuk sanmasın kimse. ;)

http://www.imsg.com.tr/images/kroki/map.gif

Külünkoğlu
07.05.2007, 10:34
Arkadaşlar Açılış yarın saat 19:00'da ressamımız Hüsamettin Koçan'ı yanlız bırakmayalım.
Kimler geliyor ?

1) Külünkoğlu
2) ...
3) ...

fındıkoğlu
07.05.2007, 10:43
benide yaz metin abi

Külünkoğlu
07.05.2007, 10:58
benide yaz metin abi
Mübarek adam sen kendinde yazabilirsin. :)

1) Külünkoğlu
2) Fındıkoğlu
3) ...
4) ...
5) ...

Badaloğlu
07.05.2007, 11:02
Benim durumum daha kesin değildir.Ama sanatsevreler Trabzonspor taraftar görsün diyen herkes orada bulunmaya baksın.Hem Kınçalda orada imiş.Gözel bir ambians olur:D Trabzonspor ve Kınçal...

Mehdi
07.05.2007, 11:05
Ula sırf şu ''Metin abi benide yazarmısın'' gıcıklığını yapmak için İstanbulda olmak isterdim.Sergi bahane:rolleyes:

Ba®ış
07.05.2007, 12:52
beraber mi gidilecek yoksa herkes kendisi mi gidecek?

Külünkoğlu
07.05.2007, 12:54
Barış telefonlaşıp bir yerde buluşuruz. O civarda bir cafe falan biliyorsanız orda da buluşabiliriz.

Ba®ış
07.05.2007, 12:56
Barış telefonlaşıp bir yerde buluşuruz. O civarda bir cafe falan biliyorsanız orda da buluşabiliriz.
tamam Metin abi kesin bişe yazmiim şimdilik yarın okulda bizim uşaklarada sölerim ondan sonra kesin bişe yazarım

Külünkoğlu
08.05.2007, 09:56
Bu akşam ressamımıza destek olalım arkadaşlar.

DİNÇ
08.05.2007, 10:02
İstanbulda olanlar bu güzel organizasyonu kaçırmamalı...

FcTRABZONSPOR
08.05.2007, 14:03
İstanbulda olanlar bu güzel organizasyonu kaçırmamalı...

Kesinlikle:alkış: :alkış: :alkış:

Külünkoğlu
08.05.2007, 14:50
Neşeli zamanlarda gülümsemek kolaydır değil mi ?

Konuşmayayım yazmayayım diyorum ama özellikle İstanbul'da ikamet edenler, taraftarlık konusunda mangalda kül bırakmayanlar, İstanbul'un orta yerinde Trabzonsporla alakalı 11 tane resmi yayınlanacak olan ressamımıza destek vermemenize ne diyelim ? malum taraftarların doldurması beklenen sergiye bir omuz vermek bu kadar mı zor ? lafa gelince herşeyi bilen, meclislerde "ben nasıl Trabzonsporluyum biliyormusun ?" diyenler Nerdesiniz hani ?

POYRAZ
08.05.2007, 15:49
Haydi ya. Istanbul'dan bir dünya insan var burada. Aralarinda hic mi vakti olan yok? Hem belki de hayatinizda ilk kez usta ressamlarin tuvallerinden olusan bir sergiye gitmis olacaksiniz.

Külünkoğlu
08.05.2007, 18:01
Anlaşılmıştır... Üç kişi bile olsa gideceğiz gideceğiz.

Badaloğlu
08.05.2007, 18:10
Aga, sanat'dan anlamıyor bizim millet.Oysa zamanında Osmanlıda 3 tane opera binası varmış.Birisi Selanikte,birisi İstanbul'da diğeride Trabzondaymış.Bizi opera binamızı yakmakla zaten sanata ne kadar değer verdiğimizi ortaya koyduk.

Karşıda oturanlar,özellikle Üsküdar tarafında olanlar tek motola bu sergiye gidip ressamımıza destek olabilirler...Sanat ve sanatçıya destek lütfen...

POYRAZ
08.05.2007, 18:31
Osmanli'dan kalma sanat eserleri el yazmalari, islemeler, agac üzerine inanilmaz bir ustalikla islenen her miliminde müthis emek isteyen günümüz insaninin yapamayacagi yazilar var. Bu eserler zamaninda Türkiye'den kacirilmis ve Avrupa'nin bazi müzelerinde ve sanat galerilerinde sergileniyor. Yani sanat tarihimizde de cok önemli. Vakti olanlar bu bir nevi sanat etkinligine gidebilirler.

Badaloğlu
08.05.2007, 19:09
Yahu uşaklar, harbiden sanattan anlamiyimişsunuz.Özellikle bekar kardeşlerimizin neler kaçırdığının haberini az önce aldım.O yüzden özellikle bekar kardeşlerimiz sanata bundan sonra daha fazla değer vermenizi size bir büyüğünüz olarak tavsiye ediyorum :D :D

Badaloğlu
08.05.2007, 19:11
Hala daha geç kalmış sayılmazsınız...Sergi açık büfe imiş,yok yok yani.Ey gidi Harun,sen nasıl gitmezsin bu sergiye???

Badaloğlu
08.05.2007, 19:30
Yahu bu başlığı kimse okumuyor mu?Ben yazıp ben okuyorum.Aynı Kıncal Kuruç'un durumuna düştüğüm gibi oldum.

Biraz önce Metin aradı,Kıncalın karizmayı fena çizmiş!Hemde manituların yanında...:D :D Ola habı eğlence nassi kaçtı be???

agahozlu
08.05.2007, 19:44
bugun gidileceğini yeni öğrendim ama uzun süre daha devam ediyor.bir kaç gün içinde giderim

Badaloğlu
08.05.2007, 19:47
bugun gidileceğini yeni öğrendim ama uzun süre daha devam ediyor.bir kaç gün içinde giderim

Tamamda asıl eğlence galalarda,açılışlarda olur.Yani şehrin tüm dantelleri orada o gün olur.Daha sonra hepsini istesende bir araya getriremezsin!...

agahozlu
08.05.2007, 19:50
Tamamda asıl eğlence galalarda,açılışlarda olur.Yani şehrin tüm dantelleri orada o gün olur.Daha sonra hepsini istesende bir araya getriremezsin!...

ne yapalım abi kaçırdık bir kere bugunü.;) bizle ilgili olan resimleri görmekte yeter bana:)

Badaloğlu
08.05.2007, 20:01
Neyse sağlık olsun.Yarın Metin bize olan biteni anlatır artık.

fındıkoğlu
08.05.2007, 20:02
valla ben gidicektim telefonlaşıcaz dedi metin abi ama arayan olmadı hiç.
hala şoktayım bugün gitmicez heralde diodum kendi kendime....
kendimi suçlu gibi hissediom şimdi....

Badaloğlu
08.05.2007, 20:15
Ahaaaaa!!! Asıl cümbüşü kaçırdık yaaaaa...Tuuuuhhh! Nuri Albayrak'ta sergideymiş!Demek oda sanatsevermiş!Millet toplanın sergiye gidiyoruz...

Metin'e gerekli mesajı verdim,yarın haberini alırız artık.Son zamanlarda kulüpte yaşanan olumsuz gelişmeleri ona sor dedim.İnşaallah sorar...

Adem Erdoğan
08.05.2007, 22:19
Ahaaaaa!!! Asıl cümbüşü kaçırdık yaaaaa...Tuuuuhhh! Nuri Albayrak'ta sergideymiş!Demek oda sanatsevermiş!Millet toplanın sergiye gidiyoruz...

Metin'e gerekli mesajı verdim,yarın haberini alırız artık.Son zamanlarda kulüpte yaşanan olumsuz gelişmeleri ona sor dedim.İnşaallah sorar...

Yok abi yaa Nuri gelmedi.Baya bi bekledik.Sunucu hatun 10 dk sonra gelecek dedi ama yarım saatten fazla durduk.Çıktık geldik.Valla o resimlerden bi anlam çıkarmak için insanın ressam olması lazım.Şahsen boya kutusunu olduğu gibi devirsem öyle şekiller çıkar heralde.Açık büfe olayına gelince ;abi insan bu kadarmı kasar entel dantel yiyecekler yapmak için.Barış ,Metin abi,ben paso meyva suyu içtik.:D

Adem Erdoğan
08.05.2007, 22:23
Bu arada Sunay Akın ın yazdığı yazı baya güzeldi.Özellikle Lemi ile ilgili olan kısmı.
Hıncal dan bahsediyim birazda ;bu kladar kasıntı hata kaşıntı bi adan olamaz.Metin abi fena laf koymuş ama bi z ona geciktik.:D
Bizim ressam baya bi mütevazıydı.Güler yüzlü olarak baya bi sıcak davrandı bize.

Gürkan
09.05.2007, 00:11

Hüsamettin Koçan dan stadın yağlı boya tablosunu isteyecek olmasın.bir o kalmıştı.:D

bugün gidebilmek için plan yapmıştım ama 2 olmasını beklediğim işim saatler sonra başladı ve 7 de bitti. neyse gidenler anlatırlar bugün neler oldu.yedikleri içtikleri onların olsun neler gördüler.:)

Adem Erdoğan
09.05.2007, 00:18
Hüsamettin Koçan dan stadın yağlı boya tablosunu isteyecek olmasın.bir o kalmıştı.:D

bugün gidebilmek için plan yapmıştım ama 2 olmasını beklediğim işim saatler sonra başladı ve 7 de bitti. neyse gidenler anlatırlar bugün neler oldu.yedikleri içtikleri onların olsun neler gördüler.:)

Gördüklerimizi özel olarak konuşuruz sonra:D

Badaloğlu
09.05.2007, 08:18
Anlaşıldı Adem, boşuna bekarlar gitsin demedik!Bence sen gördüklerini unut:D Bu arada Gürkan, senin yorumun 10 numara hani:D :D

EyüpKILIÇ61
09.05.2007, 08:40
Bu kadar güzel bir organizasyona gittiniz de iki resim çekmediniz mi yahu ? :)

Gidenlerin ayağına sağlık.

Külünkoğlu
09.05.2007, 08:53
Öncellikle resim sergisinde 4 futbol kulübüne gönül vermiş ressamlar arasında en donanımlısı olan Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlarından Prof. Dr Hüsamettin Koçan beyefendinin biyografisine bir bakalım.

http://www.istanbulsanatevi.com/roportaj/img/hk2.jpg

1946 Bayburt’da doğdu.
1970 Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu, Resim Bölümü
1974 Sheraton Oteli Sanat Eserleri Yarışması, İkincilik Ödülü, 2 Başarı Ödülü
1975 Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu, Asistanlık
1976 Intercontinental Oteli Sanat Eserleri Yarışması, Birincilik ve Başarı Ödülü
1978 Avusturya Hükümet Bursu, Salzburg Internationale Sommer Akademie für Bildende Kunst
1978 Salzburg Şehir Onur Ödülü, Avusturya
1978 Devlet Sanat Galerisi Ödülü
1978 Görsel Sanatçılar Mayıs Sergisi, Cumhuriyet Gazetesi Özel Ödülü
1980 "Türk Halk Resimleri" Konulu Araştırmasını tamamladı
1981 Günümüz Sanatçıları İstanbul Açıkhava Sergisi Başarı Ödülü
1981 Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu, Öğretim Görevlisi
1983 Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Sanatta Yeterlilik
1984 "Uluslararası İnsan-Sanat-Çevre Sempozyumu" Düzenleme Kurulu Başkanı, M.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi, İstanbul
1985 Devlet Resim ve Heykel Sergisi Ödülü
1986 Asya Sanat Bienali, Resim Büyük Ödülü, Dakka
1986 Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Doçent
1989 "UNESCO A.I.A.P. Türkiye Ulusal Komitesi" (UPSD) Kurucu Kurul Üyesi
1990-1995 "UNESCO A.I.A.P. Türkiye Ulusal Komitesi" Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı
1990 I. Asya-Avrupa Bienali Danışma Kurulu Üyesi
1990 I. İstanbul Sanat Fuarı Yönetim Kurulu Başkanı
1991 II. Asya-Avrupa Bienali Türkiye Komiseri
1991 I. İstanbul Sanat Fuarı Yönetim Kurulu Başkanı
1993 III. İstanbul Sanat Fuarı Yönetim Kurulu Başkanı
1993 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Nejat Eczacıbaşı Müzesi Danışma Kurulu Üyesi
1993 Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Profesör
1994 İstanbul Bienali Danışma Kurulu Üyesi
1997 İstanbul Bienali Danışma Kurulu Üyesi
1997 Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı
İstanbul’da yaşıyor.

KİŞİSEL SERGİLER
1981 Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu, İstanbul
1985 Vakko Sanat Galerisi, İstanbul-İzmir-Ankara
1986 Sanat Kurumu, Ankara
1987 Urart Sanat Galerisi, İstanbul
1988 Vakko Sanat Galerisi, İzmir
1988 Beymen Sanat Galerisi, Ankara
1989 Lebriz Sanat Galerisi, İstanbul
1990 Palet Sanat Galerisi, Eskişehir
1991-1992 Akpınar Sanat Evi, Ankara
1992 ARS Sanat Galerisi, Ankara
1992 Fy Art Gallery, İzmir
1992 İgedo Fuarı, Düsseldorf, Almanya
1992 Mariott Hotel, Frankfurt, Almanya
1994 "Fasikül II Osmanlı", Yıldız Sarayı Silahhane Binası, İstanbul
1994 Mine Sanat Galerisi, İstanbul
1995 "Anadolu'nun Görsel Tarihi Fasikül III, Selçuklu Alanya Tersanesi"
1997 Galerie Inge Beacker, Köln, Almanya
1998 Durmuş Yaşar Kültür Merkezi, İzmir
2005 Yedi Sergi bir selamlama, İstanbul
2007 Tuz Tadı, Çankırı

GRUP SERGİLERİ
1975 Devlet Resim ve Heykel Sergisi, Ankara
1977 Yeni Eğilimler Sergisi, İstanbul
1978 39. Devlet Resim ve Heykel Sergisi, Ankara
1978 "Öğretim Üyeleri Sergisi", Resim ve Heykel Müzesi, İzmir
1979 İstanbullu Sanatçılar Sergisi, Ankara
1981 "Birleşik Sergi", Taksim Sanat Evi, İstanbul
1983 "La Peinture en Turquie", Fransız Sefareti, Ankara
1983 Resim ve Heykel Müzesi Açıkhava Sergisi, İstanbul
1985 "Türk Resminden Seçmeler", İstanbul
1985 "Öncü Türk Sanatından Bir Kesit", İstanbul
1985 "Türk Resim ve Heykeli", Romanya
1986 "III. Asya Sanat Bienali", Bangladeş
1987 "İstanbul’dan Çağdaş Türk Resmi", Ankara
1987 "Türk Sanatı Sergisi", Çin
1987 "Cumhuriyet Dönemi Türk Resmi", Ankara
1988 "Adsız Kadınlar", Urart Sanat Galerisi, İstanbul
1988 "Çağdaş Sanatçılar", Resim ve Heykel Müzesi , İstanbul
1991 "Türk Resminde Ortak Bilinç", İstanbul
1991 "Çağdaş Türk Plastik Sanatlar Sergisi", Ankara
1991 "Çekmeceler", Galeri Md, İstanbul
1992 "5 Artisti Turchi", Trieste, İtalya
1992 II. İstanbul Sanat Fuarı, TÜYAP, İstanbul
1993 III. İstanbul Sanat Fuarı, TÜYAP, İstanbul
1993 "20. Yüzyıl Sonuna Doğru", Galeri B, İstanbul
1997 "Buluşmalar", Deniz Müzesi, İstanbul
1998 Köln Sanat Fuarı, Köln, Almanya
1998 "Yaşayan Türk Plastik Sanatlar Sergisi", Bilim Sanat Galerisi Organizasyonu, Çağdaş Sanatlar Merkezi, Ankara
1998 "Türk Resminde Soyut Eğilimler", Galeri Baraz Organizasyonu, AKM, İstanbul

Külünkoğlu
09.05.2007, 09:44
Değerli büyüğümüz resimlerinde sadece Trabzonspor'umuzun renklerini kullanmamış diğer takımların renklerini de kullanmış. Kale direkleri önünde ikili mücadeleri resmettiği resimlerinde kale direkleri 3 takımın renklerinde, o pozisyonların hepside gol bence. :)

Barış ve Adem'in sonradan katıldığı sergide Hüsamettin Koçan beyin samimi tavrı iki arkadaşımı bilemem ama beni çok etkiledi. Sanki bizi uzun zamandır tanıyorda hasret gideriyormuş halini görmeliydiniz. Sanata böylesine katkıda bulunan insanın sohbetlerine kısa aralıklarda olsa katılmak onun alçakgönüllüğü sayesinde oldu.

4 takımı birer yazar yazmış Trabzonsporumuzu Sunay Akın, Beşiktaşı Haşmet Babaoğlu Fenerbahçe'yi Mehmet Yılmaz, Galatasaray'ı da Hıncal Uluç yazmış. Hıncal Uluç'un kendi yazısını okuduktan sonra o bilindik kahkasından sonra "güzel yazmışım yauu" demesi afiyetimi kaçırdı. "Sayın Uluç kendi yazdığınız yazıdan ziyade diğer takım mesela Trabzonsporu okumanız daha evladır" demem kendisi için bir şey ifade edermi bilmem. Ama yanındaki kadınların çok bozulduğuna eminim.

Plaket töreninde iki lafı bir araya getiremeyen bir kaç insan gördük. Mikrofon Hüsamettin Koçan hocaya verilince aradaki muazzam farkı görmek apayrı bir gururdu. Sözlerine başlamadan önce nezaketsizlik gösterenlere ilk önce uzun uzun baktı ve konuşanlardan birine (fb'li ressama) konuşmak üzere kendisine verilen mikrofonu uzattı. Hatasını anlayanlar bir kaç kez özür diledi kendisinden.

Aklımda kaldığı kadarıyla sözleri şunlardı. "Görüyorsunuz ki ben sizden farklıyım, Ben Trabzonsporluyum. Hepiniz merkezsiniz, bir merkeze karşıyız, doğruluğun adaletin yanında olan Trabzonsporlularız" daha sonra emeği geçen herkese oldukça nazik bir şekilde teşekkür etti. Ve tabiki taraflı tarafsız herkesden en büyük alkışı aldı.

Gürkan
09.05.2007, 09:50
Desenize ders vardı dün.

Gökhan Bozyiğit
09.05.2007, 09:52
Aklımda kaldığı kadarıyla sözleri şunlardı. "Görüyorsunuz ki ben sizden farklıyım, Ben Trabzonsporluyum. Hepiniz merkezsiniz, bir merkeze karşıyız, doğruluğun adaletin yanında olan Trabzonsporlularız" daha sonra emeği geçen herkese oldukça nazik bir şekilde teşekkür etti. Ve tabiki taraflı tarafsız herkesden en büyük alkışı aldı.

Helal olsun adama, ne kadar sağlam karakterli olduğu tuttuğu takımdan bile belli.

Metin abi bu arada Hıncal sana cevap verme cesaretinde bulunabildi mi?:)

Külünkoğlu
09.05.2007, 09:59
"Ben o yazıyı da okudum teşekkür ederim" dedi. Bende "rica ederim" dedim.:)

My
09.05.2007, 10:00
...Aklımda kaldığı kadarıyla sözleri şunlardı. "Görüyorsunuz ki ben sizden farklıyım, Ben Trabzonsporluyum. Hepiniz merkezsiniz, bir merkeze karşıyız, doğruluğun adaletin yanında olan Trabzonsporlularız" daha sonra emeği geçen herkese oldukça nazik bir şekilde teşekkür etti. Ve tabiki taraflı tarafsız herkesden en büyük alkışı aldı.Merkezci zihniyitenin karşısında olduğunun bilincinde olarak sürü zihniyetinin esiri olmuşların arasında değerli ressam büyümüzün ağzından şu cümleleri duymak müthiş keyif olsa gerek. Keşke yakın olsaydık ta gidebilseydik. Gidenlerin ayaklarına, yüreklerine sağlık :atki:

Külünkoğlu
09.05.2007, 10:02
http://img407.imageshack.us/img407/9610/image696uk7.jpg

agahozlu
09.05.2007, 10:16
sabahleyin lig tv de haberlerde bu sergiden bahsediliyordu.Prof.Dr Hüsamettin Koçan ın konuşmalarınada yer verildi,ve sergiden bazı resimleri gösterdi.

fındıkoğlu
09.05.2007, 10:56
metin abi tekrar kusura bakma. ben nası kaçırdım bunu hala inanamıyom....

Külünkoğlu
09.05.2007, 11:04
metin abi tekrar kusura bakma. ben nası kaçırdım bunu hala inanamıyom....
Önemli değil Kerim, Aktiviteler bitmez.. ;)

Ba®ış
09.05.2007, 11:49
Metin abi bizi sergiye götür :D:D şaka bi yana gerçekten güzel bi akşam yaşadık hocamızla konuşma,tanışma fırsatını bulduk diğerlerinden farklı olduğu konuşmasıyla belli oldu zaten ayrıca Metin Abimede teşekkür ediyorum bundan sonra sosyetenin vazgeçilmez insanları olacağız :D:D

Badaloğlu
09.05.2007, 12:12
OOOO Barış, sonunda sosyeteye karıştın.Turanj'ı taktıktan sonra senin sosyete'de yerin her zaman hazır.Helal olsun ne diyelim.

Hocamızla tanışma fırsatı bulmuşmuş da, bilmem ne! Bırak bu ayakları,sergide gördüklerinin senin aklını başından almış bu belli.Metin ağbisi şunları bir sergiye daha götür...belki giden akılları geri gelir...:D

Ba®ış
09.05.2007, 13:15
OOOO Barış, sonunda sosyeteye karıştın.Turanj'ı taktıktan sonra senin sosyete'de yerin her zaman hazır.Helal olsun ne diyelim.

Hocamızla tanışma fırsatı bulmuşmuş da, bilmem ne! Bırak bu ayakları,sergide gördüklerinin senin aklını başından almış bu belli.Metin ağbisi şunları bir sergiye daha götür...belki giden akılları geri gelir...:D
güzel abim önemli olan sanat değil mi :D:D herşey sanat üçün :D

Külünkoğlu
09.05.2007, 13:20
Ben onları bir daha götürürsem geri geleceklerinden emin değilim. :) Sonra ne ölee sosyete falan. Delikanlıyı bozar öyle şeyler, dün akşam bu iki kardeşimizi kaybediyorduk az daha.

#10 Fietra
09.05.2007, 14:07
:alkış:
Giden herkese teşekkürler.

Külünkoğlu
09.05.2007, 14:13
http://www.milliyet.com.tr/2007/04/28/pazar/resim/axpaz01.jpg

http://www.milliyet.com.tr/2007/04/28/pazar/resim/axpaz012.jpg

Trabzonspor'u 1960'lı yıllarda, takım yavaş yavaş büyük bir enerjiyle liglere katılınca tutmaya başladım. Trabzonspor futbolun coğrafyasını genişletti. Büyük takımlar yerine bir Anadolu takımının taraftarı olmamın nedeni de bu. Zaten ben sanatı büyük şehirlerin tekelinden çıkarmaya çalışan biriyim.
Trabzon yenilgilerinde üzülüyorum. İçim burkuluyor.
Türkiye'de sanat belli merkezlerde, belli gruplar içinde kaldı. Sanat yaşamı anlatıyorsa insan neredeyse oraya gitmeli, ulaşmalı. Futbol çok popüler olduğu için insanları oradan yakalamak gerek. Futbol ve sanat bu anlamda bir diyaloğa girebilirse, spor izleyicisinin sanata yönelik dikkatini çekebiliriz.
Sergi için çizdiğim resimlerimde futbol odaklı çalışmalar yaptım. Futbolun enerjisini, matematiğini, rekabetin önemini anlatan eserler hazırladım. Farklı takımların renklerini de kattım resimlerimin içine.
Bu serginin en güzel yanı, sanat için yeni bir kitle yaratma potansiyelidir.

Kamil Çakmak
09.05.2007, 14:26
Bende dün gece lig tv den izledim. Sergiyi ve değerli ressamımız Hüsamettin koçan ın konuşmasını. Çok güzel konuştu. Bizden böle adamların çıkması ne güzel.

Kamil Çakmak
09.05.2007, 14:32
Ayrıca giden arkadaşlarada tşk ederim. Trabzonspor ve bmn adına orada oldukları için.

POYRAZ
09.05.2007, 15:28
Gidenlere cok tesekkürler. Keske Trabzonspor taraftarlari olarak daha kalabalik sekilde orada olabilseydik.

mHİÇYILMAZ
09.05.2007, 17:17
http://www.milliyet.com.tr/2007/04/28/pazar/resim/axpaz01.jpg

http://www.milliyet.com.tr/2007/04/28/pazar/resim/axpaz012.jpg

...

Türkiye'de sanat belli merkezlerde, belli gruplar içinde kaldı. Sanat yaşamı anlatıyorsa insan neredeyse oraya gitmeli, ulaşmalı. Futbol çok popüler olduğu için insanları oradan yakalamak gerek. Futbol ve sanat bu anlamda bir diyaloğa girebilirse, spor izleyicisinin sanata yönelik dikkatini çekebiliriz....

Şu sergiyi bir de Samsun'a açsalar da insan neredeyse sanat oraya gitmeli lafı daha bir anlam kazansa.:)

Külünkoğlu
09.05.2007, 17:33
Prof.Dr. Hüsamettin Koçan, sohbet esnasında insanın doğduğu topraklarda herşeyi bulabilmesi ve mutlu olması gerektiğine inandığını söyledi. Bayburt'lu olduğu için memleketinde sergi ve müze açıyor. İnşallah sergi yurt satına da yayılır. Böyle insanlar kolay yetişmiyor.

Adem Erdoğan
09.05.2007, 20:19
Metin abi Albayrak gelene kadar bekleseydik keşke:D
Bu arada Barış bugün bi heykel sergisinden bahsediyodun ne zaman gidecez oraya.Artık sosyetenin bi parçasıyız bizde.:)

Erkin
09.05.2007, 21:00
Adem artık sergilerde takılıyorsunuz demek Sosyetik çocuklar :D:D

Adem Erdoğan
09.05.2007, 21:06
Adem artık sergilerde takılıyorsunuz demek Sosyetik çocuklar :D:D

EEe kanka bundan sonra böyle.Barışla puro içecez hah hah hah diye gülecez.Ne varsa entel dantel olmakta var.

Ayşe Aygün
09.05.2007, 21:11
yarın bende orda olacağım zaten bu aralar boşum zaten bana yakın :)

mensure 61
09.05.2007, 22:44
Ayyyy inanmıyorum ben nasıl kaçırdım :( Ayşe beraber gidelim :)

Külünkoğlu
10.05.2007, 08:15
Bu arada Barış bugün bi heykel sergisinden bahsediyodun ne zaman gidecez oraya.Artık sosyetenin bi parçasıyız bizde.:)
Barış kim ? yoksa ses sisteminden haykırılan "Bordooo Maviii Şampiyon Sanaat" cümlesinin sonundaki sanat'ı "Ferhat" zanneden arkadaş mı ? :)

Ba®ış
10.05.2007, 09:35
Barış kim ? yoksa ses sisteminden haykırılan "Bordooo Maviii Şampiyon Sanaat" cümlesinin sonundaki sanat'ı "Ferhat" zanneden arkadaş mı ? :)
napiim abi çok gürültü vardı bide etrafa bakınıyodum dikkatim dağılmıştı :cool:

Badaloğlu
10.05.2007, 10:26
EEe kanka bundan sonra böyle.Barışla puro içecez hah hah hah diye gülecez.Ne varsa entel dantel olmakta var.

Puro değil hayatım, pipo içecektin...Kafadan çizdirme karizmayı:D Bak Barış,Turanj fularını yanından ayırmıyorsa sende piponu yanında gezdireceksin...

Ba®ış
10.05.2007, 10:30
Pura değil hayatım, pipo içecektin...Kafadan çizdirme karizmayı:D Bak Barış,Turanj fularını yanından ayırmıyorsa sende piponu yanında gezdireceksin...
abi bir dahaki etkinliğ senide bekliyoruz :D:D:cool: :cool: söz bak turanj fularımı sana vericem sen takarsın