PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lütfen Artık Bu Son Olsun, Trafik Canavarı...

Cengiz Çubukcu
14.04.2007, 14:38
arkadaşlar lütfen dikkatli olalım bizler de çok sık yolculuk yapıyoruz..

Kapadokya gezisine giden öğrencileri taşıyan otobüs Konya-Aksaray karayolunda kamyonla çarpıştı. Aksaray Valisi Sebati Buyuran, ilköğretim okulu öğrencilerini taşıyan otobüs ile kamyonun çarpıştığı trafik kazasıyla ilgili olarak, "Netleşen rakamlara göre kazada ölü sayısı 32, yaralı sayısı 30" dedi.
Kazanın ardından Aksaray Devlet Hastanesine gelerek yetkililerden bilgi alan ve Buyuran, kendisine ulaşan son bilgileri basın mensuplarına açıkladı Buyuran, şunları kaydetti:
"Netleşen rakamlara göre kazada ölü sayısı 32, yaralı sayısı 30. Yaraların 4’ünü Konya, 3’ünü Kayseri’deki hastanelere sevk ettik. İzmir Valisi ile de irtibata geçtik, kendisi de Aksaray’a geliyor. Hayatını kaybedenlerin cenazeleri uçakla İzmir’e nakledilecek." Aksaray Devlet Hastanesine kaldırılan ve kazada hafif yaralanan otobüsün ikinci şoförü Ahmet Cengiz ise AA muhabirine şunları söyledi:
"Kaza sırasında otobüsün bagaj bölümünde uyuyordum. Otobüsten nasıl çıktığımı da bilmiyorum. Öğrencileri İzmir’den Kapadokya’ya götürüyorduk.
Otobüsün içinde aşırı yolcu yoktu, istesek de zaten fazla yolcu alma imkanımız yoktur. Kazanın oluş şekliyle ilgili ise hiç bir bilgim yok. Halen kazanın şoku içindeyim."

İZMİR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ AYDOĞAN: OTOBÜSTE 46 KİŞİ VARMIŞ

İzmir Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, kendilerine gelen bilgilere göre otobüste 3'ü öğretmen, çoğu ikinci sınıf öğrencisi olmak üzere 46 kişi bulunduğunu, bazı velilerin de geziye katıldığını söyledi.
Aydoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ikisi kamyondakilerden olmak üzere kazada toplam 32 kişinin öldüğünü öğrendiklerini belirterek, otobüste 3 öğretmen ve çoğu 2. sınıfta okuyan öğrenciler olmak üzere 46 kişinin bulunduğunu kaydetti.
Geziye bazı velilerin ve başka sınıflardan öğrencilerin de katıldığını ifade eden Aydoğan, "Biz burada bekliyoruz. Aksaray Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü orada gerekenleri yapıyor, bize bilgi ulaştırıyor" dedi.
Öte yandan, kaza haberini duyan öğrenci velileri ve öğretmenler okula geldi. Veliler, veli ve öğretmen yakınları, geziye katılan çocukları ve yakınlarıyla ilgili bilgi almak istedi, ancak yetkililere ulaşamayınca gözyaşlarına boğuldu.
Bazı velilerin telefonla Aksaray'a ulaşmaya çalıştıkları gözlendi.
Geziyi 2-B sınıfı öğretmeni Yeşim Aygül'ün düzenlediği, otobüsün dün gece hareket ettiği, gerekli bütün izinlerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden alındığı öğrenildi.
Öte yandan, okula gelen ve fenalaşan velilere İzmir Sağlık Müdürlüğünden gelen ambulanslı ekipler müdahale etti.

• Annesinin rahatsızlığı hayatını kurtardı

GEZİYE KATILANLARIN İSİM LİSTESİ BELİRLENDİ

İzmir Vali Yardımcısı Celalettin Eran, Aksaray yakınlarında meydana gelen trafik kazasının, İzmir için çok üzücü bir olay olduğunu belirterek, adli işlemlerin tamamlanmasının ardından cenazelerin bugün İzmir'e getirileceğini söyledi.
İzmir Vali Yardımcısı Celalettin Eran, gazetecilere yaptığı açıklamada, İzmir için çok üzücü bir olayın yaşandığını belirterek, kazada İzmir'den 30 kişinin öldüğünü söyledi. İzmir Valisi Cahit Kıraç'ın Aksaray'da olduğunu ve konuyla ilgilendiğini dile getiren Eran, şu bilgileri vredi:
"Adli işlemlerin tamamlanmasının ardından cenazeler getirilerek. 30 civarında yavrumuzu, velimiz, öğretmenimizi kaybettik. Sayın Valimiz şu an Aksaray'da çocuklarımızın başında. Özel uçakla bugün cenazelerimizi getireceğiz, morgda muhafaza edeceğiz. Yarın defnedeceğiz. Valilik kriz merkezi devrede, çalışıyor. Çok üzücü bir hadise. Velilere, ailelere başsağlığı diliyorum. Yarın okulda tören yapılacak. Konuyla ilgili ihmal var mı tespit edilecek." Vali Yardımcısı Eran'ın açıklamayı yaparken gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi.
İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan ile Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Müdürü Okan Özmen, okula gelerek, geziye katılanların isim listesini inceledi. Velilerin alınmadığı öğretmenler odasına giren Aydoğan ile Özmen, ellerindeki listeden, kazada ölen ve yaralananların isimlerini belirlemeye çalıştı.
Geziye katılan öğrenci ve velilerin listesi şöyle:
Begüm Güler, Ergül Aygün, Serpil Öznur, Naz Tömer, Gülbin Koca, Özben Koca, Nergiz Kavalcı, Abdülkadir Akbulut, Özlem İncesu, M. Ali Küçükkurum, İbrahim Yalçınkay, Azize Sevinç, Deniz Evsen, Çağan Kağan Adıgüzel, Halil Adıgüzel, Melek Karadağ, Mustafa Karadağ, Emre Güven, Burhan Kılıçoğlu, Elif Çalmandan, Beyhan Saruhan, İsmet Alaş, Sabire Çoban, Mine Okbay, Tuğba Çoban, Selim Meriç, Nevin Kundakçıoğlu, Derya Karabalıklı, Songül Akcan, İbadettin Açan, Bilgün Adıgüzel, Açelya Adıgüzel, Kenan İne, Gülsüm İne, Ömer Utlu, Ferda Utlu, Meryem İncesu, Özgür İncesu, Buse Güler, Okşan Güler, Ezgi Karakaş, Hatice Oban ile sorumlu öğretmenler Yeşim Aygün ve Nuray İltuş.

YOL KAZADAN YAKLAŞIK 6 SAAT SONRA TRAFİĞE AÇILABİLDİ

Aksaray'da 32 kişinin öldüğü açıklanan trafik kazasının ardından, çarpışan kamyon ve otobüs ile etrafa saçılan parçalar kaldırılarak yol yaklaşık 6 saat sonra trafiğe açıldı.
Kaza yerinde savcılık tarafından gerekli incelemeler yapıldıktan sonra, çekiciler yardımıyla otobüs ve kamyon ile yola saçılan parçalar kaldırıldı.
Otobüs ve kamyonun şoför mahallinin bütünüyle ezildiği, otobüsteki koltukların büyük kısmının kazanın etkisiyle yerinden koptuğu görüldü.
Kanlar ve cam parçalarıyla kaplı zemin, itfaiye ekipleri tarafından yıkandı. Çalışmaların ardından, yol kazadan yaklaşık 6 saat sonra trafiğe açıldı.
Öte yandan, olay yerinde çok sayıda jandarma ve polis ekibi görev yapıyor. Kaza yerine ulaşan televizyon ekipleri, canlı yayınlarla gelişmeleri duyuruyor.
Bu arada, kaza yerine çok sayıda vatandaş da toplandı. Kazayla ilgili değerlendirme yapan çevre köyden vatandaşlar, olay yerinde kazaya neden olabilecek kavşak benzeri bir unsurun bulunmadığını, kazanın şoförlerden birinin uyuması nedeniyle olabileceği öne sürdü.

Kaya
14.04.2007, 14:49
Çok üzücü bir haber bu. İnanılacak gibi değil. Yaklaşık 40 ailenin canı tarif edilemeyecek şekilde yanmış oldu. Yazık, günah...

Hayatını kaybedenlere Yüce Allah'tan rahmet, yakınlarına ve sevdiklerine sabırlar dilerim...

Hüseyin Bağdat
14.04.2007, 14:56
haberi okuyunca içim burkuldu:( küçücük çocuklar... ALLAH rahmet eylesin ailelerine sabırlar versin.
Maalesef ülkemiz trafik canavarını bir türlü yenemiyor. Lütfen dikkatli olalım kurallara uyalım, canlar yanmasın...

Serap
14.04.2007, 14:56
Bu çok acı!Allah rahmet eylesin,ailelerine sabır versin.. :(

marcelinhos100
14.04.2007, 14:59
Allah rahmet eylesin çok acı bir olay küçüçük bedenler öldü kazada Allah kimseye bu tür acılar yaşatmasın

Ama ne yazık ki olayın diğer acı tarafı malum medya televizyonlarda darbecilerin ankara çıkarmasını yayınladığı için 33 tane canı umursamıyor Kanal 24 televizyonu dışında yayın yapan ve haber veren yok

insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı maalesef

FANATIK61
14.04.2007, 15:17
Haberi okudum sok oldum. Neden bu dikkatsizlik diye soruyorum kendi kendime. Allah rahmet eylesin. Mekanlari Cennet olur insallah

zafer6161
14.04.2007, 15:20
üzücü bi durum ne diyeceğimi bilemiyorum,ALLAH rahmet eylesin,ailelerine sabırlar versin:(

macka61
14.04.2007, 15:22
insanı yüreği parçalanıyor ölenlere Allahtan rahmet diliyorum ailelerinde baş sağlığı diliyorum

ilhan
14.04.2007, 15:25
İzmir yasta. Tertemiz , masum çocukların ne günahı vardı. Çok acı bir olay. Allah ölen çocuklarımızın yakınlarına sabır versin.

Trafik kazasından insan ölmesin artık :(

A.Hilal Çakıroğlu
14.04.2007, 15:27
Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin:(

Adem Erdoğan
14.04.2007, 15:33
Allah rahmet eylesin ailelere sabırlar versin.
Son yıllarda baya bi azalma göstermişti trafik kazaları.Gönül isterki hiç olmasın ama anlık hatalar veya düşüncesizliklerin sonucu çok acı oluyor.

Serdar ÖZCAN
14.04.2007, 15:35
Allah rahmet eylesin. ailelerine sabır versin

Mehdi
14.04.2007, 15:36
Çok kötü bir durum.Bu durumda ne söylenirki.Kelimelerin kifayetsiz kaldığı andır bu an.Allah rahmet eylesin.Ailelerine Allah sabır versin.

Cyzio
14.04.2007, 15:40
Ölenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar niyaz ediyorum.

Bir kavşağa üç saniye erken girmek için neleri ortaya koyduğumuzu (riske ettiğimizi) idrak edebildiğimiz günleri acaba ben görebilecek miyim?

saglam
14.04.2007, 19:51
Allah rahmet eylesin, ülkemizdeki trafik kuralları ve uygulamalarına alışan insanlar bu nedenle yurt dışında temiz sicille araba kullanamıyorlar. Kurallara uymadığında geçmişine işlenen o bilgiler senin yakandan düşmüyor, her yerde karşına çıkıyor...

Şaşkınlığı üzerinden attıktan sonra; emniyet kemeri takmaya da, kavşaklarda durup yol vermeye de, ambulans ve okul taşıtı geçtiğinde yolun sağlı sollu durmasına da (peşine takılmadan) alışıyorsun, bunu biliyorum.

Tamam böyle bir sistemi zor oturturuz da, bari daha dikkatli olalım.

frdws
14.04.2007, 20:08
allah rahmet eylesin.kazada ölenlerin ailelerine Allah sabırlar versin.yaralananlara da acil şifalar wersin...
Bu ülkede trafik kazalarının azalması çok zor...her önüne gelen ehliyet aldıktan sonraa nasıl düzelsinn...yazıkk!!!

Lapina
14.04.2007, 20:12
Şimdi evli olduğumu , kendi çocuğum olduğunu düşünüyorum.Allah'ım ne büyük acıdır bu yaşanan.Allah(c.c) ölen kardeşlerimizin mekanını cennet eylesin.

Adem Erdoğan
15.04.2007, 01:04
Aksaray Devlet Hastanesi önünde bekleyen aile yakınlarından edinilen bilgiye göre, ölenlerden 17'sinin isimlerinin İmalettin Açan (33), Songül Açan, Berfin Açan (8), Beren Açan (4), Mehmet Ali Küçükburun (62), Büşra Güven (8), Halil Adıgüzel (66), otobüs şoförü Cumhur Çoban (39), kamyon sürücüsü Adnan Ölmez (44), Adnan Ölmez, Emin Utku, Tuğba Çalışkan, Ümit Gülbek, Özgen İnce, Ege Eryiğit, Kenan Özeri ve soyismi Oltulu olan bir kişi olduğu kaydedildi.

Allah rahmet eylesin.

antagonist
15.04.2007, 14:18
http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/GalleryImages%5Ci%FEte%20o%20anlar%5CAksaray'da%20 facia%5CA14122508.jpg

Bu acıya yürek nasıl dayanır?:(:(

Hürriyette çocukların ölmeden önce söyledikleri şarkının videosu var.Şarkı hangisi biliyor musunuz?Ferhat Göçer-Cennet

omer61
15.04.2007, 14:32
bu gezide ölen GÜLBİN KOCA bizm okulda 10.sınıf öğrncisi. annesi bu kaza yapan okulda öğretmnmş. gülbin de gitmş geziye we ana kız ölmüşler :(

butun okul yasa bürnmş durumda gülbin için..

Gamze
15.04.2007, 14:46
Allah cümlesine rahmet eylesin,yakınlarına sabır versin.Gerçekten çok acı bir olay,küçücük çocuklar,aileleri,öğretmenler...:(

Kazanın gerçekleştiği yerde sıklıkla benzeri kazalar oluyormuş,çok düz ve gidiş geliş birleşik bir yol.Şoförleri deyim yerindeyse uyuklatacak vaziyette yani,dikkat kaybına yol açıyor.Nitekim kaza da muhtemelen şoförün uykulu olması sebebiyle şerit ihlalinden gerçekleşmiş.Şimdi çıkıp diyorlar ki yolu böleceğiz.Giden canlardan sonra mı?Yazık günah...Şoföre de Allah rahmet eylesin arkadan konuşulmaz ama sorumsuzluğunun sonucu çok ağır oldu... :(

omer61
15.04.2007, 15:05
http://rapidshare.com/files/26012667/04_Par_a_4.wma

bu şarkıyı gezide ölen GÜLBİN KOCA (16) söylüyor.. 2002 de çocuk korosuyla birlikte..

28_bordomavi_61
15.04.2007, 15:28
Allah tan ailelerine sabır diliyoruz..bu kadar acıya ana ve baba yüreği nasıl dayancak Allah yardımcıları olsun.... :S

mekansız-61
15.04.2007, 18:59
yolda çocukları ölen bütün ailelerine allah sabırlık wersin ölen çocuklarımıza da allah tan rahmet diliyorum lütfen dikkatli olalım bir hata o kadar kişinin ölümüne yol açıyor

SDanışmaz
15.04.2007, 19:29
Hepsine Allah Rahmet Eylesin, mekanLarı Cennet oLsun. YakınLarına Allah sabır versin...

Bu haberi duyunca süreğim çız etti. Buğün gazetede kazayLa iLgiLi detayLarı okurken gözLerim doLdu :(

Özge
15.04.2007, 19:40
Allah rahmet eylesin:(

Vegas
16.04.2007, 01:59
Kaza degil bir katliamdir bu. Bir haftalik bayram tatillerinde de 300-400 insanimiz hayatini kaybeder. Sadece kaza oldugu icin ve kazada can kaybi oldugu icin uzuluruz, aglariz vs. -Ermeni soykirimyla ilgili yabanci ulkelerde cikan yasalar gibi- bunlarin uzerine neden gidilmez. Kazanin nedeni neymis, ne yaparsak boyle kazalarin onune geceriz, genellik kazaya sebebiyet veren alkol, asiri hiz, fazla yuk gibi nedenlerin ortadan kaldirilmasi icin hic birsey yapilmaz mi?
Boyle bir kaza gelismis ulkelerde olsa federal duzeyde onlarca mufettise gorev verilirdi kazanin ana sebeplerini bulmasi icin. Eger sebep yolun dar olmasiysa yolu yapan mutahit, belediye mutlaka birileri cezalandirilirdi. Alkol, asiri hiz vs ise mutlaka birseyler yapilirdi. Bizde ise dua etmekten baska birsey olacagini sanmiyorum.

TSelif
16.04.2007, 02:01
Çok feci bir olay . ALLAH rahmet etsin hepsine :(
Umarım son olur bu diyoruz ama .....:(

yasemin_61
16.04.2007, 09:45
Allah rahmet eylesin Televizyon daa izlerkenn tüylerim diken diken olduu Allah böle bi kazayı ve acıyı kimseye göstermesin...

Ölenlerin ailelerine Allah sabır,yaralılaradaa acil şifalar versinn

Vegas
17.04.2007, 00:28
Bu sabah Virginia eyaletinde bir universitede silahli bir ogrenci en az 33 kisiyi oldurmus.
Sayfanin basindakiyle nerdeyse ayni haber. Birisi silahla oolmus, digeri trafik kazasiyla. Ama adamlar aylarca bu konuyu konusup tartisacak Amaerika'da. Turkiye'deykiyse coktan unutuldu bile..

Nissan
07.08.2007, 08:33
Turkiye terorden daha cok kaybi trafikten veriyor. Asagidaki haberde olenler arasinda yakinlarimiz yoktur Insallah.

Aradan 4 ay gecmeden Karadeniz'e gelmekte olan 24 findik iscisini kaybetmis bulunmaktayiz.

http://www.trt.net.tr/wwwtrt/hdevam.aspx?hid=182479&k=0

esmertr
07.08.2007, 08:37
Çok üzüldümya allah rahmet etsin, yakınlarına sabır versin.

Emre B.
07.08.2007, 10:26
Allah rahmet eylesin.

cuneytr
07.08.2007, 11:20
bugun bmn ye girdigimde ne yazık ki hep kaza haberleriyle karsılastım...ölenlere allahtan rahmet yakınlarna sabır diliyorum.....

Nissan
08.08.2007, 02:02
Su paragrafa bakar misiniz ya, ilk aileden kac kisi hayatini kaybetmis:(

Kazada hayatını kaybedenlerin isimleri şöyle:
Fatma, Nafiye, Esma, Ramazan, Mehmet, Özlem, Medet ve Hüseyin Dede, Hasan, Gazal, Mustafa ve Ahmet Yıldız, Hacı, Ali ve Mehmet Alp, Medine, Mustafa ve Selma Koç, Halime ve Emine Yılmaz, Mustafa Akgün, Abuzer Yalçın, Hamza Karabiber ve Ahmet İspir.

ilhan
15.10.2007, 08:41
Ramazan Bayramının blançosu daha ağır. Az önce Tv de alt yazı olarak geçti. 100 Kişi ölmüş 500 kişi yaralanmış.

antagonist
12.04.2008, 14:26
Kamyon devrildi:9 ölü

Konya- Eskişehir karayolunun, Afyonkarahisar'ın Emirdağ İlçesi ile Eskişehir'in Çifteler İlçesi arasındaki Beyören Köyü yakınlarında Şanlıurfa'dan gelen 63 KC 864 plakalı kamyon devrildi. Düz yolda sürücüsünün uyuduğu sanılan kamyon saat 06.00 sıralarında takla attı. Kamyonun kasasında bulunan mevsimlik tarım işçilerinden 9 kişi öldü, 35 kişi yaralandı.

Yaralılardan 9'u Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'ne, 2'si Afyonkarahisar Kocatepe Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Diğer yaralılar da Eskişehir'e gönderildi.

Ölenlerin üzerinden kimlik çıkmadığı için kimlik tespiti yapmakta güçlük çekiliyor.

Emirdağ Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, kamyonun Şanlıurfa merkezden yola çıktığını, Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ne uğrayıp oradan da yolcu aldığını saptadıklarını belirterek, kamyonda bulunanların aynı aileden olduğunu söyledi.

ÖLENLERDEN 5'İNİN KİMLİĞİ BELİRLENDİ

Afyonkarahisar'da meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 9 kişiden 5'inin kimliği belirlendi. Kazada mevsimlik işçi olduğu belirten Çemura Kılıç, Necmiye Kılıç, İsa Kılıç, Veysi Alkan, Sıddık Alkan ile kimliği henüz belirlenemeyen 4 kişi hayatını kaybetti.

Eskişehir'deki hastanelerde tedavi altına alınan yaralı işçilerin isimleri şöyle:

Yaralıların isimleri şöyle:
“Yunus Alkan (15), Meryem Alkan (20), Zehra Alkan (17), Hatice Çiftçi (14), İbrahim Halil Çiftçi (11), Mehmet Alkan (7), Rukiye Çiftçi (5), Ayşe Çiftçi (6), Halil Çiftçi (37), Salih Çiftçi (15), Halit Çiftçi (5), Hacer Alkan (23), Yusuf Alkan (1), Sema Nur Alkan (2), Terpe Alkan (7), Sahan Alkan (7), Eyüp Alkan (4), Ayşe Demir (44), Fethiye Kılıç (19), Şemse Demir (24), Zeynep Çelik (25), İsmail Çiftçi (10), Meryem Çiftçi (15), Zehra Çiftçi (36), Halit Kılıç (16), Zehra Kılıç (20), Abdulgaffar Kılıç (54), Sabiha Alkan (55), Ali Alkan (18), Ayşe Alkan (18), Mustafa Alkan (33), Hacer Ova (25), Curiye Alkan (2), Şaho Alkan (4) ve Raşit Alkan (19).”
Kazada, Çemura Kılıç (50), Necmiye Kılıç (14), İsa Kılıç (18), Veysi Alkan (20), Sıddık Alkan (15) ile kimliği henüz tespit edilemeyen 3 erkek ve 1 kadın hayatını kaybetmiş, 35 kişi yaralanmıştı.

----------

Kazada yaralananların yaşlarına dikkat edin: 1,2,4,5...

vurgun_kiz_61
12.04.2008, 14:39
Olenlere Allahtan rahmet diliyorum,yaralilara acil sifalar diliyorum, bir daha boyle kazalar olmamasi diligiyle...

28TS61
12.04.2008, 14:45
allah rahmet eylesin

sahsen bana sorcaksaniz tr de herkesin ehliyetlerine el konulmali ve tekrar yazili ve pratik sinavlardandan gecirilmelidir

bence tr de ehliyet sahibi olan yarisindan fazlasi trafik kurallarini bilmiyor

Adem Erdoğan
12.04.2008, 14:59
...........................

Adem Erdoğan
12.04.2008, 14:59
allah rahmet eylesin

sahsen bana sorcaksaniz tr de herkesin ehliyetlerine el konulmali ve tekrar yazili ve pratik sinavlardandan gecirilmelidir

bence tr de ehliyet sahibi olan yarisindan fazlasi trafik kurallarini bilmiyor

Aynen öyle.Bilenlerin çoğuda işine geldikleri gibi hareket ediyorlar.Zaman zaman biz bile.Trafik kültürümüz yok.

Çağatay_
12.04.2008, 15:04
Allah rahmet eylesin..

Cengiz Çubukcu
12.04.2008, 15:27
Allah rahmet eylesin, üzüntümü kat be kat artıran neden ise memleketimizde hala kamyon kasasında taşınan insanlarımızın olduğu ,...

ilhan
12.04.2008, 15:35
Allah rahmet eylesin.

İçimizdeki Trafik canaverını durduralım artık! Ben bile korkar oldum karşıdan karşıya geçerken.

antagonist
12.04.2008, 23:16
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8686716.asp?gid=229&sz=6421

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages%5CFoto%20Haber%5CHANI%20KAMYONLA%20CAN% 20TASINMAYACAKTI%5Ca12.jpg

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages%5CFoto%20Haber%5CHANI%20KAMYONLA%20CAN% 20TASINMAYACAKTI%5Ca1.jpg

macka61
13.04.2008, 01:15
ölenlere Allahtan rahmet diliyorum bu olayın son olay olmayacağı ve dahada artacağı ortada çok kötü bir şey bu suç bizlerde

Mehmet Fırat
14.04.2008, 11:03
http://www.internethaber.com/images/news/60336.jpg

Bu Acıya Yürek Dayanmaz

TEM otoyolunun Ümraniye kesiminde meydana gelen kazada iki çocuğunu kaybeden baba sinir krizi geçirdi

İstanbul'da, TEM yolunun Ümraniye kesiminde, TIR'ın arkadan çarptığı otomobil, kontrolden çıkarak önündeki kamyonetin altına girdi. Kazada, akraba ziyaretine giden 6 kişilik aileden, 6 aylık Tuğba Sütçü ile 15 yaşındaki Elif Sütçü öldü.

Kazayı hafif sıyrıklarla atlatan baba, öldüğüne inanamadığı bebeğinin cesedinin üzerindeki örtüyü kaldırdığında sinir krizi geçirdi. Acılı baba, 8 yaşındaki oğluna sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. Kamyonet sürücüsü ise ifadesini verirken polise sarılarak ağladı.

TIR ARKADAN ÇARPTI

Kaza saat 10.30 sıralarında TEM yolunun Ümraniye Çakmak Mevkii'nde meydana geldi. Sürücüsünün kimliği öğrenilemeyen 34 AN 2209 plakalı TIR'ın arkadan çarptığı iddia edilen, içinde 1'i bebek 6 kişinin bulunduğu Sezai Sütçü yönetimindeki otomobil kontrolden çıkarak Onur Kara'nın kullandığı kamyonetin önüne fırladı.

TUĞBA HENÜZ 6 AYLIKTI

Kamyonetinde çarptığı otomobil hurda yığınına dönerken arkaba ziyaretine giden aile üyelerinden 15 yaşındaki Elif Sütçü ile 6 aylık Tuğba Sütçü kaza yerinde hayatını kaybetti. Kazada anne Ayşe Sütçü (35), anneanne Havva Çelik (55) ağır yaralanırken baba Sezai Sütçü (38) ile oğlu Rıdvan Sütçü (8) hafif yaralandı. Ayşe Sütçü ile Havva Çelik ambulansla hastaneye kaldırılırken, Sezai Sütçü ölen bebeğinin cesedine baktıktan sonra sinir krizi geçirdi. Baba Sezai Sütçü, 8 yaşındaki oğluna sarılarak gözyaşı döktü.

TIR SÜRÜCÜSÜ GÖZALTINDA

Adı öğrenilemeyen TIR sürücüsü gözaltına alınırken, kamyonet sürücüsü Onur Kara, polislere ifade verirken gözyaşlarını tutamadı. Kara, polislere sarılarak uzun süre ağladı.

Bu arada 2 kardeşe mezar olan otomobilden yola fırlayan LPG tankı, kısa süreli paniğe nedon oldu. Yol trafiğe kapatılırken LPG tankı da kenara alındı.

Milliyet

...

Lütfen artık bu son olsun! :(

Cengiz Çubukcu
12.12.2008, 16:15
Türkiyenin en büyük sorunu Trafik terörüdür, terörü doğuran EĞİTİMSİZLİK'tir....

Bayramda kazalar hız kesmedi

Trafik kazaları alınan önlemlere rağmen durmak bilmiyor. Arife günü ile Kurban Bayramı süresince yurdun çeşitli yerlerinde meydana gelen kazalarda 79 kişi hayatını kaybetti, 391 kişi yaralandı. Bayram süresince en fazla ölümlü kaza ikinci gün yaşandı; 24 kişi ölü, 61 yaralı. Kurbanlarını kesen vatandaşların birinci gün trafiğe çıkmaması sebebiyle daha az kaza meydana geldi; 12 kişi öldü, 88 kişi yaralandı. Geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı'nda yaşanan kazalarda 49 kişi vefat etmiş, 266 kişi yaralanmıştı. Son 5 yılda Ramazan ve Kurban bayramlarında meydana gelen trafik kazalarında ise toplam 840 kişi hayatını kaybederken, 18 bin 344 kişi ise yaralandı. İstanbul, Zaman

ACI BİLANÇO: 79 ÖLÜ

Gün Ölü Yaralı

Arife 18 127

1. gün 12 88

2. gün 24 61

3. gün 17 104

4. gün 8 66

Emirhan Ömeroğlu
12.12.2008, 16:37
Allah rahmet eylesin.. İş yerinde bi abimiz vardı oğlu Hakkariden Askerliği bitirip gelmişti.. daha çok yeni 1 ay falan bayramın üçüncü günü trafik kazasında oğlunu kaybetti...

Dursun Kaplan
12.12.2008, 16:41
Terör'den beter bu trafik kazaları. Ölenlere Allah rahmet eylesin,yakınlarına başsağlığı dilerim..

Cengiz Çubukcu
24.06.2009, 08:26
çok elim bir kaza, Allah kimsenin başına vermesin...bu aylarda hepimiz yola gidiyoruz, çok dikkatli olmak lazım....

3 gün 3 cesetle yaşadı
İstanbul'dan memleketi Trabzon’a tatil için yola çıkan Beykent Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ahmet Ofluoğlu’nun otomobili geçen cumartesi günü Kastamonu’nun Cide İlçesi yakınlarında 400 metrelik uçuruma yuvarlandı. İki çocuğu ve bir arkadaşının can verdiği tenha bölgedeki kazada Ofluoğlu ağır yaralandı.
Ofluoğlu'Ndan haber alamayan ailesi jandarma ve polise başvurunca korkunç olay ortaya çıktı. Ofluoğlu’nun cep telefonu sinyallerinden kaza yeri saptandı. Ekipler 400 metrelik uçurumda yaralı, aç susuz 3 gündür bekleyen Ofluoğlu ile 3 cesede ulaştı. Kaymakam Mustafa Ayhan, “Manzara gerçekten korkunçtu” yorumu yaptı.
İstanbul’dan memleketi Trabzon’a tatile gelen Beykent Üniversitesi Öğretim Görevlisi yüksek mimar- mühendis Ahmet Ofluoğlu’nun otomobili geçen cumartesi günü Kastamonu'nun Cide İlçesi yakınlarında 400 metrelik uçuruma yuvarlandı. Tenha bir bölgedeki kazayı 3 gün süreyle kimse fark etmezken, 2 çocuğu ve bir arkadaşının can verdiği kazada ağır yaralanan Ahmet Ofluoğlu'na tam 3 gün sonra ulaşılarak hastaneye kaldırıldı.
Korkunç olay, geçen cumartesi gününden beri kendisinden haber alamayan ve cep telefonuna da ulaşamayan Ahmet Ofluoğlu'nun ailesinin dün jandarma ve polise yaptığı başvurunun ardından başlatılan arama çalışmalarıyla ortaya çıktı. Ailenin başvurusuyla İstanbul- Trabzon güzergahında arama çalışmaları devam ederken Ahmet Ofluoğlu'nun cep telefonu sinyallerinin Kastamonu'ndan geldiği saptandı.

YARALI VE 3 CESET

Arama çalışmaları önceki akşamdan itibaren bu bölgede yoğunlaştırılarak, Karadeniz sahil kesimi karış karış tarandı. Ekipler dün sabah, Cide İlçesi yakınlarındaki Fenertepe Mevkii'nde ormanlık alanda 400 metrelik uçuruma yuvarlanan Ahmet Ofluoğlu'nun 34 AKA 34 plakalı otomobiline ulaştı.
Ekipler dik yamaçtan uçuruma inip hurdaya dönen otomobilin yanına gittiklerinde 60 yaşındaki Ahmet Ofluoğlu'nu yaralı ve bitkin halde, yanında 3 cesetle buldu. Ölenlerin Ahmet Ofluoğlu'nun oğlu Kaan ve kızı Canan ile arkadaşı Bülent Çebi olduğu belirlendi.

3 GÜN SESİNİ DUYURAMADI

Yanındaki 3 kişinin öldüğü kazadan yaralı kurtulduktan sonra kimseye sesini duyuramayan, vücudundaki kırıklar nedeniyle uçurumdan da çıkamayıp 3 gün aç susuz bekleyen Ahmet Ofluoğlu, hemen Cide Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak ilk tedavisi yapıldı. Bitkin haldeki Ofluoğlu'nun şokta olduğu ve konuşamadığı belirtildi.
Ahmet Ofluoğlu'nun, İstanbul'dan cumartesi günü erken saatlerde yanına iki çocuğunu ve arkadaşı Bülent Çebi’yi de alıp tatil için memleketi Trabzon'a gelmek üzere yola çıktığı, Karadeniz sahilinden Sinop’a uğramayı planlarken Cide yakınlarında saat 16.30'da kaza yaptığı belirlendi.

KAYMAKAM AYHAN: MANZARA KORKUNÇTU

Cide Kaymakamı Mustafa Ayhan, kazanın tenha bir bölgede olması nedeniyle kimsenin görüp duymadığını, ancak ailenin başvurusu üzerine yapılan aramalarda yaralının ve cesetlerin bulunduğunu söyledi.
Kaza yerine vardıklarında korkunç manzarayla karşılaştıklarını belirten Kaymakam Ayhan, "Kimsenin yaşamadığı bölgede uçuruma yuvarlanan otomobile ulaştığımızda manzara korkunçtu. Yüzde 80 eğimli olan ve yolu iyi olmayan 400 metrelik uçurumdan otomobilin uçtuğunu gördük. Yaralı ve bitkin haldeki kazazede Ahmet Ofluoğlu’na ulaşıp ambulans ile Cide Devlet Hastanesi’ne kaldırdık. Ölenler otomobil uçuruma yuvarlanırken araçtan fırlamış" ifadelerini kullandı.