PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Feneri Bırakıyorum !

saglam
05.04.2007, 17:22
Feneri Birakiyorum!

Sevgili dostlar,
45 Yıllık bir fenerbahçeli olarak bugün el-ittihadmıdır nedir o takımla yapacağı maçın başlama vuruşu ile birlikte fenerbahçeyi bırakacağım. Bunu daha önce hatırlatan arkadaşlarada söylemiş hatta oturduğumuz mekandaki sehpayada yazmaya çalışmıştım. :)) Her neyse buradan da deklere ediyorum bugünkü başlama vuruşu ile fenerbahçeliliğimde sona ermektedir. Sebebini de sizlere de açıklayayımda sizde bilin. Bugün ne Almanya başbakanı Merkel Bayern Münih, ne İngiltere başbakanı Blair Manchester United gibi takımlarını kendi siyasi şovlarına alet etmek için alıp ne Suriye'ye ne de başka ülkelere maça götürebilir. Götürmeyi bırakın böyle bir şeye kalkışamazlar bile. Kalkışsalarda kibarca bir red cevabı alırlar. Ama bugün üzülerek görüyorumki bizim ülkemizin başbakanı tayyip erdoğan kendi şovu için fenerbahçeyi sirk takımı gibi alıp bilmem nereye maça götürebiliyor. Bu yıllarca gönül verdiğim, yaz-kış maçına gittiğim, uğrunda dayak yediğim, cop yediğim fenerbahçenin bu ihale takipcisi mütahid yönetici takımı tarafından sırf ticari kaygıları için arabesk bir yaklaşımla bu maça götürülmesini ilkesizlik, ciddiyetsizlik, amatörlük olarak görüyor ve bu takıma gönülden bağlı, bu kadar değer veren taraftara bir saygısızlık olarak adlediyor ve fenerbahçeyi bırakıyorum. Özelliklede gözümde küçüldüğü, ciddiyetsizliği, arabeskliği nedeniylede adını bile küçük harfle yazıyorum bundan sonrada öyle yazacağım.
Bu günden itibaren benim için fenerbahçenin de galatasaray gibi hayatımda hiç bir yeri olmadığını, sadece eskiden tuttuğum takım olarak bilinmesini, gerek yurt içi gerekse de yurt dışında hiçbir mücadelesinin beni ilgilendirmediğini hatta televizyonda bile izlemeyeceğimi deklere ediyorum. Geriye kalan yalnızca kandırılmışlık, aldatılmışlık hissi o kadar....

Selamlar
Kubi...
HMK-41
"Gidecek daha çok yolumuz var"

Boyle bir e-posta elime gecti, fenerbahcenin boyle bir mac oynamasini siz nasil degerlendiriyorsunuz?

UğuR
05.04.2007, 17:25
Hatadan ne kadar çabuk dönersen kardır.:alkış:

ilhan
05.04.2007, 17:27
45 Yaşına kadar neden beklersin be adam :) Zaten hayatin kararmiş o zamana kadar. Ee tabi artik Gün aydınlığı görmek istiyorsun belli :)

Külünkoğlu
05.04.2007, 17:27
Zata sormak lazım 45 yıllık fenerbahçeliyim diyorsa yaşı da yeter bilmesi lazım tribunlerinde ağzının kenarlarından salyalar akan koca purolu adamları ömrü hayatında hiç görmemiş mi ? bi dünya haksızlıklarla alınan şampiyonluklara şahit olmamış mı ?

Uzatmayalım, Bir fenerbahçelinin herkesce bilinen malum sebeblerden dolayı fenerbahçeyi bırakması bizi ne kadar ilgilendirir ? anca bu kadar..

devam etmek isteyen etsin...

pReN@_61
05.04.2007, 17:33
"fenerbahceli misin?

Allah başka dert vermesin..."

bu tip diyalogları çok duymuştum...:)

Emorfo
05.04.2007, 17:33
Aşırı tepki vermiş bu fenerli, yani hakemle şikeyle maç kazanırken şeref ve onurun ayaklar altına alınırken bu duyarlılığı göstermedin fenerbahçe'yi sirk takımı yaptılar diye alındın bak sen :) en büyük eğlence fenerbahçe diye boşuna dememiş atalarımız :)

saglam
05.04.2007, 17:37
Aslinda benim merak ettigim de bir yerde ayni yere cikiyor.

O kadar sure boyunca takimini destekleyen zat, tuttugu takimin siyasete alet edildigini dusundugunden futbolu biraktigini acikliyor.

Bir yerde hakli olabilir, dostluk maci ayarlanmak istenseydi, pekala fb. kulubu ile direk gorusebilirlerdi, ayarlayabilirlermiydi yoksa ucret mi odemeleri gerekirdi bilemem. Benim bildigim bu teklif basbakana ilk ulastiginda, kendisi "Gaziantepspor ile oynayin, fbnin programi yogun olabilir" demisti. Anlasilan sozu gecmis ve tuttugu takimi Suriye'ye gondermis...

Burçak
05.04.2007, 17:42
fenerin gidip stat açılışı yapmak için maç yapmasında bi yanlışlık yok bence. sonuçta feneri davet etmiş suriyeli yetkililer.

asıl konu 45 yıllık bir fenerlinin fenerbahçeyi şimdiye kadar nasıl tanıyamamış olduğudur. ne şekilde şampiyonluklar kazandığı hangi yollarla başarı sağladığını görmemezlikten gelen bu taraftarlar işte.

Sacit
05.04.2007, 17:46
Zata sormak lazım 45 yıllık fenerbahçeliyim diyorsa yaşı da yeter bilmesi lazım tribunlerinde ağzının kenarlarından salyalar akan koca purolu adamları ömrü hayatında hiç görmemiş mi ? bi dünya haksızlıklarla alınan şampiyonluklara şahit olmamış mı ?

Uzatmayalım, Bir fenerbahçelinin herkesce bilinen malum sebeblerden dolayı fenerbahçeyi bırakması bizi ne kadar ilgilendirir ? anca bu kadar..

devam etmek isteyen etsin...

mükemmel özetledin abi daha ne söylenir ki...

Kaya
05.04.2007, 17:48
Beraberlik fena koymuş... :D:D:D

Burçak
05.04.2007, 17:51
doğru valla. galip gelseler uçarlardı yine :) bu febeli dğeilim artık diyen kişide iyi ki fenerliyim derdi eminim :))

ilhan
05.04.2007, 17:53
Bu adam bu ezikleri Avrupa'da başarılı olamadıkları için bırakmıştır.

tigin
05.04.2007, 17:59
konu adamın feneri bırakması değil (öyle olsa elbette umurumuzda olmaması normal) fenerin suriye takımı ile sırf başbakan istedi diye maç yapması.
ancak başlığa bakarsak mesajlar normal.fenerin suriye takımı ile maç yapması olarak değiştirilebilir

kutoz
05.04.2007, 20:16
fb.yi bırakmış bırakmamış... geçte olsa doğru yolu bulmuş...

Bense çok şanslıyız diyorum, şu ortamda Trabzonsporumuz bu yıl puan cetvelinde en tepesinde olmadığı için... O uçakta, ya Trabzonsporumuz olsaydı... Eminim ki, bizim Başkanımız da böyle bir teklifi asla geri çevirmezdi...

Şükürler olsun, ucuz atlatmışız...

macka61
05.04.2007, 20:23
o zat asıl cem papilanın elimizden şikeyle şampiyonluğu aldığı maç sonrası bıraksaydı olurdu

atabaş
05.04.2007, 20:33
abi bu zamana kadar nerdeydin bu hastalığı daha öncede yenebilirdin

Erdem Keser
05.04.2007, 20:38
zavallı fener beter ol beter

liginefendisi
05.04.2007, 21:34
Selam;

Ben mi yanlış düşünüyorum bilmiyorum ama bence Fener'in yaptığı çok yerinde ve aslında geç kalınmış bir hamle ve hatta darısı bizim başımıza!!
Yıllardır izler dururuz Arap spikerlerin Türk takımlarının başarılı Avrupa maçlarında ki coşkulu anlatımlarını...Bosna takımlarının adı bile geçemediğinden müslüman olarak çok geniş bir kitleyi temsil ettiğimizi düşününce aslında pastayı ne kadar küçük dilimlere böldüğümüz daha net ortaya çıkıyor...Türk takımlarının Arap ülkelerinde büyük bir popülaritesi var ama biz o pazara gerek futbolcu kaynağı ;gerekse ticari ilişkiler kurmak için bir türlü girmiyoruz...
M.U. Beckham sayesinde Japonya'da hatırı sayılır bir taraftar kitlesine sahip oldu ben Arap kızlarının formalarla gezeceğini iddia etmiyorum tabii ki ama İran depreminde G.s. formalı çocuğun ağlaması sizin gözünüzün önüne geliyor mu?
Kaldı ki ülkemizin doğusunda da henüz futbol için bakir denilebilecek bir kitle var.Hem bu kitleden T.S.ye sempatizan toplamak hem de ülkenin menfaati paralelinde Doğu illerine(Bingöl,Bitlis,Şırnak vs) yapılacak bir turne bence çok manalı olabilir...
Sonuçta ilkler her zaman tepki çeker zira alışkanlıkları yıkmak zordur ama bence f.b.nin yaptığı doğru bir hamledir...

kutoz
05.04.2007, 21:47
Selam;

Ben mi yanlış düşünüyorum bilmiyorum ama bence Fener'in yaptığı çok yerinde ve aslında geç kalınmış bir hamle ..

@liginefendisi,

fb.nin, Suriye'de bir olimpik stadyumun açılış seronomisinde dostluk adına müsabaka yapması, sorun değil. Sorun, olayın bir siyasi şova dönüştürülmesi -ki fb.yi bıraktığını söyleyen taraftar da, bu konudan yakınıyor-. Bu anlamda, Trabzonspor'un böyle bir oluşumun içerisinde bulunmasını ben yadırgarım.

Diğer taraftan, Trabzonspor'a sempati kazandırmak adına bahsettiğin bölgelerde müsabaka yapma fikrini benimserim. Ama bunu birileri istedi diye değil, Trabzonspor'un misyonu ve vizyonu paralelinde yöneticilerimiz düşünüp değerlendirmeli...

Son olarakta değinmiş olduğun ticari ilişki konusunda bir bilgi aktarmak istiyorum. Irak'ta ki inşaat sektörü tamamen Türkiye menşeli firmalarca yapılmaktadır. Üstelik, yüzde 80'ini de Karadeniz'li mütahitlerde... Yalnız, İETT Garajına da her nedense Dubai'liler gökdelen dikecek, üstelik Türk bir firmanın yapmayacağı... Yani pastayı isteyen yiyor, biz ne kadar yemek istesek bile...

Şuayip Aydın
05.04.2007, 23:20
gecmiş olsun gel abi sende trabzonspor'lu ol bak bzi takımız oyle yerde işi olmaz turkiyenintek buyuk takımı trabbzonspor varmı başka buyuk takım abilerim varsa soyleyinnn...

Lapina
05.04.2007, 23:44
Feneri bırakmak sigarayı bırakmaktan daha kolay olsa gerek. Allah doğru yolu buldurmuş :D

Adem Erdoğan
06.04.2007, 00:04
Feneri bırakmak için o kadar sebep dururken bumu yani...

m@rdi
06.04.2007, 08:25
Yanlış hesap halepten dönmüş, amcaya geçmiş olsun...

amcanın yaptığıda garip ama,sen tut dolmaları,pasta börekleri tek lokmada yut bişe olmasın bir ceviz ye orta yerinden çatla... ilginç...ezikler anlaşılan büyük ceviz kırmış :D

TSelif
06.04.2007, 09:19
Buna benzer bir mailde bana gelmişti üyesi olduğum bir siteden.Yalnız o fb nin oynayacağı bu maçı kınamak için düzenlenmiş ankete oy kullanmak içindi.
Neyse 45 yaşındaki adam belki geç kaldı ama iyi bir karar verdi:)

Emre B.
06.04.2007, 09:38
Bir kişi daha kurtuldu.

Cengiz Çubukcu
06.04.2007, 09:56
Feneri bırakmak için o kadar sebep dururken bumu yani...

evet ben de size katlıyorum..ayrıca bir Türk takımının kalkıp suriyeye gitmesini siyasete bağlamayı da anlamsız buluyorum..keşke bizim takımımız da komşu ülkeleri ziyaret etse..

attagümüshane
06.04.2007, 19:23
febeyi bırakan abi e bari bizim saflara katıl da tam olsun:-)
ve siyasi açıdan diyebileceğim tek şey başbakanımızın bu konuda makamının gerektirdiği şekilde davranmaması..zira febeli de olsa bir karadenizlidir.rizeli ve çoğu rizeli gibi febeli olsa da başbakanımız konumu gereği bu tip bir fanatiklikten uzak durmalıdır.çünkü unutmaması gereknen bir karadeniz kimliği var.ve bizim için TRABZONSPORUN ne anlama geldğini iyi bilmeli..kimseyi savunmak istemem ama mesut yılmaz da bir gs li olarak onunla aynı konumdayken asla onun gibi davranmadı karadenizin incisi olan takımımızın hep gönlünü okşadı,maçlarda atkımızı taktı.
ve bence sayın başbakanımız ufak bir farkla trabzonda seçimi kaybetmesini hala çözememiş veya ciddiye almamış

A.Alper
06.04.2007, 19:58
on e-postanın sahibi bir beyinden yoksundur.çünkü fenerbahçenin oradaki misyonu farklıdır.tayyip erdoğan orada akp için oy peşinde miydi yoksa türkiye cumhuriyetinin bir başbakanı olarak mı oradaydı?yoksa suriyelilerden oy mu bekliyordu?tayyip erdoğan orada türklerin başı olarak bulunduğu için fener de hepimizi temsil edyordu.işin aslı ben suriyelilerin fenerbahçeye olan ilgisinden bir türk olarak çok gurur duydum...

Can52
08.04.2007, 14:38
Bu durumda Türkiye Süper Liginde oynayan tüm 18 takim ayni seyi yapardi....

Yani Fenerbahcede hic bir suc yok, Fenerbahce sayesinde siyasi gösteri oldugunuda sanmiyorum....

Bu tür maclarin Türk takimlarina ilerisi icin cok fayda getircegini saniyorum...

45 yil sonra takim birakilcak sebep bu ise , söylenecek bir sey yok..

degok
08.04.2007, 15:17
Bu durumda Türkiye Süper Liginde oynayan tüm 18 takim ayni seyi yapardi....

Yani Fenerbahcede hic bir suc yok, Fenerbahce sayesinde siyasi gösteri oldugunuda sanmiyorum....

Bu tür maclarin Türk takimlarina ilerisi icin cok fayda getircegini saniyorum...

45 yil sonra takim birakilcak sebep bu ise , söylenecek bir sey yok..

oyle demeyin uşaklar. Aynı fener milli maçta kalecisi sakatlandı diye federasyondan tazminat isteminde bulundu. Yani fenerin ülkeyi düşündüğü falan yok.

A.Alper
08.04.2007, 17:58
oyle demeyin uşaklar. Aynı fener milli maçta kalecisi sakatlandı diye federasyondan tazminat isteminde bulundu. Yani fenerin ülkeyi düşündüğü falan yok.

o söylediğini dünyanın tüm büyük kulüpleri yapıyor şimdi gözbebeğimiz tolga dandik bi hazırlık maçında sakatlansa bunun vatan milletle ne ilgisi var yani fener haklı olabilir bu konuda çünkü federasyonlar oyuncuları sigortalamak zornda