PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vakıfbank'ı Kınayalım....

ktü_ts
02.04.2007, 20:10
sonunda bu da oldu....
Trabzon da vakıfbank meydan şubesinde fenerbahçenin 100.yıl milli piyango biletleri satılıyor.Hangi akıla hizmet bu şubenin camına bu yazı yazılabiliyor.Arkadaşlar galiba trabzonun kötü gidişini fırsat bilen bazı insanlar bundan yararlanmak istiyorlar.Arkadaşlar bizde bu satışın yapılmaması için vakıfbankı protesto edelim ve telefon yağmuruna tutalım kim olursa olsun hangi kuruluş olursa olsun Trabzonumuzun karşısında hiçbir kuruluşun büyük olmadığını gösterelim.....
vakıfbank meydan şube telefonu:(462)3222580
haydi arkadaşlar yarın sabah iş saatinden sonra orayı telefon yağmuruna tutalım trabzonumuz yanlız değil......

Hüseyin Çümen
02.04.2007, 20:12
bunda vakıfbankı protesto edicek bişe yok sadece ordaki müdürlüğe belki tepki gösterilebilir veya orda bilet sattırılmaz olur biter :D

Murat'
02.04.2007, 20:12
bence bu gereksiz olur .....çünküiseyen gidp alır...sanki zorla mı veriyorlar

ktü_ts
02.04.2007, 20:14
zaten amacımız ordaki müdürlüğü protesto etmek...

bordoylamavi
02.04.2007, 20:14
bir anda geçen sene geldi aklıma. yine böyle bir şey olmuştu hangi banka hatırlamıyorum ama Trabzondaki arkadaşlar konuya gerekli özeni gösterip ertesi gün bu afişlerin indirtmişlerdi. büyük ihtimal yarın akşam saatlerinde inmiş olur

ktü_ts
02.04.2007, 20:15
sizce bu gayet normal olabilir ama bence trabzonda fenerbahçe yararına yapılan bu iş yani bilet satmak bence rahatsızlık verici bi olay..

Salih61
02.04.2007, 20:16
sonunda bu da oldu....
Trabzon da vakıfbank meydan şubesinde fenerbahçenin 100.yıl milli piyango biletleri satılıyor.Hangi akıla hizmet bu şubenin camına bu yazı yazılabiliyor.Arkadaşlar galiba trabzonun kötü gidişini fırsat bilen bazı insanlar bundan yararlanmak istiyorlar.Arkadaşlar bizde bu satışın yapılmaması için vakıfbankı protesto edelim ve telefon yağmuruna tutalım kim olursa olsun hangi kuruluş olursa olsun Trabzonumuzun karşısında hiçbir kuruluşun büyük olmadığını gösterelim.....
haydi arkadaşlar yarın sabah iş saatinden sonra orayı telefon yağmuruna tutalım trabzonumuz yanlız değil......telefona gerek yok Allahın izniyle perşembe günü trabzondayım bakalım fb biletlerini trabzonda satmak ne demek :mad: :mad: :mad: :mad:

ktü_ts
02.04.2007, 20:18
helal kardeş herkesin bu konuda gereken özeni göstereceğine inanıyorum..

Murat'
02.04.2007, 20:18
yaaa arkadaşlar biraz empati kuralım bence...aynı şekilde bizde piyango düzenlesek ne yani istanbulda bilet saılamaycak mı fenerliler veya bir aşka takım yüzünden...

bence çok gereksiz bir atrtışma...o zamn kimse sarı lacivert siyah beyz formada satmasın

ktü_ts
02.04.2007, 20:21
yaaa arkadaşlar biraz empati kuralım bence...aynı şekilde bizde piyango düzenlesek ne yani istanbulda bilet saılamaycak mı fenerliler veya bir aşka takım yüzünden...

bence çok gereksiz bir atrtışma...o zamn kimse sarı lacivert siyah beyz formada satmasın
arkadaşım burası trazbon ezelden beri böyledir burda hiçbir takımın hele hele fenerin yararına bir olay yapılamaz sizzce bu normal ölemi....burası istanbul değil burdaki halkın yüzde 90 trabzonlu trabzonsporlu bence buna sesiz kalınması bence hata olur..

bordoylamavi
02.04.2007, 20:22
sevgili murat olaya centilmence yaklaştığını biliyor ve seni tebrik ediyorum. ama yine de istanbulda Trabzon ile Trabzonda fener aynı şeyler değil. Trabzon da her zaman iki renk vardır bordo ve mavi

Murat'
02.04.2007, 20:23
arkadaşım burası trazbon ezelden beri böyledir burda hiçbir takımın hele hele fenerin yararına bir olay yapılamaz sizzce bu normal ölemi....burası istanbul değil burdaki halkın yüzde 90 trabzonlu trabzonsporlu bence buna sesiz kalınması bence hata olur..

valla benim fikrim budur....

A.Alper
02.04.2007, 20:24
bence çok gereksiz bir tepki olur bize ne fenerbahçeden biz işimize bakalım tutup da adamı zorla al kardesim demiyorlar ayrıca trabzonda herkes trabzonsporu tutmak zorunda olmadığı gibi fenerbahçeyi de tutabilir bu çok normal bizim takımımıza olan sevgimiz başka takımlara olan nefretimizden kaynaklanmamalı bırakalım herkes işine baksın...

ktü_ts
02.04.2007, 20:25
arkadşın dediği gibi burası trazbon burda tek renk olabailir bordo ve mavii.

Salih61
02.04.2007, 20:26
hocam ben gidip bilet alacam sonra adam bana küfür edecek hakaret edecek haklarımı çalacak böyle birşey yok Trabzon kimsenin çöplügü degil ne olur satılsın demek yanlış olur o zaman Trabzonda fenerium da açılsın isteyen alsın isteyen almasın ilk önce biz kendi çocuklarımıza örnek olacaz hepsine fener nefretini aşılayacagız baş kural bu bence...

A.Alper
02.04.2007, 20:30
ilk önce biz kendi çocuklarımıza örnek olacaz hepsine fener nefretini aşılayacagız baş kural bu bence...

bence sende sorun var kardes bizim işimiz fenerden nefret etmek mi trabzonu sevmek mi?

ktü_ts
02.04.2007, 20:31
hocam ben gidip bilet alacam sonra adam bana küfür edecek hakaret edecek haklarımı çalacak böyle birşey yok Trabzon kimsenin çöplügü degil ne olur satılsın demek yanlış olur o zaman Trabzonda fenerium da açılsın isteyen alsın isteyen almasın ilk önce biz kendi çocuklarımıza örnek olacaz hepsine fener nefretini aşılayacagız baş kural bu bence...
arkadşım sana sonuna kadar katılıyorum ben böyele gördüm büyüklerimden ve böylede yapacam kimse burda rahatça başka takım yararına çalışamaz

Salih61
02.04.2007, 20:32
bence sende sorun var kardes bizim işimiz fenerden nefret etmek mi trabzonu sevmek mi?
bende sorun var evet fenerden nefret ediyorum benim gibi milyonlarca tarbzonlunun nefret ettigi gibi demek genel olarak tüm trabzonsporlular fenerden nefret ettigi için sorunlu olsun birşey demiyorum...

A.Alper
02.04.2007, 20:33
türkiyenin tamamında tüm türkler hak sahibi olduğu gibi trabzon da tüm türkiyenindir fenerlisi cimbomlusu gelir bilet de satar forma da istanbulda ts club var fenerliler gelip hayde kapatın ulan diyorlar mı???

ktü_ts
02.04.2007, 20:34
sen ve senin gibiler oldukça hani özlediğimiz eski trabzonumuza kavuşamayız eskileri dinle izle ozamanda böyleydi şimdide böyle olacak tabilkide bu zorbalıkla olmayacak biz yaptığımız organizelerimizle onlara en güzel cevabı verecez..

Salih61
02.04.2007, 20:35
türkiyenin tamamında tüm türkler hak sahibi olduğu gibi trabzon da tüm türkiyenindir fenerlisi cimbomlusu gelir bilet de satar forma da istanbulda ts club var fenerliler gelip hayde kapatın ulan diyorlar mı???
bak istanbul farklı orası ayrı bir devlet 72 millet insan var sen trabzon ile istanbulu bir tutamazsın trabzonda fener forması satılamaz ben para verip arkamdan küfür ettiremem ksr bakma

A.Alper
02.04.2007, 20:35
sen ve senin gibiler muhabbetine girme fikrimi söyledim milleti galeyana getirme...

ktü_ts
02.04.2007, 20:36
kaerdeş sen hala daha trabzon ve istanbulun farkını anlayamadın bence...ora istanbul orda her ilden insan var burası ölemi..

A.Alper
02.04.2007, 20:36
bak istanbul farklı orası ayrı bir devlet 72 millet insan var sen trabzon ile istanbulu bir tutamazsın trabzonda fener forması satılamaz ben para verip arkamdan küfür ettiremem ksr bakma

ya ben anlamıyorum piyaa ekonomisi denen bir şey var teşebbüs hürriyeti istemiyorsan almazsın basit 2+2=4

Salih61
02.04.2007, 20:38
ya ben anlamıyorum piyaa ekonomisi denen bir şey var teşebbüs hürriyeti istemiyorsan almazsın basit 2+2=4Trabzonspor sevdası piyasa ekonomisi falan anlamaz gurur diye birşey de var 1+1=2

ktü_ts
02.04.2007, 20:38
sen ve senin gibiler muhabbetine girme fikrimi söyledim milleti galeyana getirme...
galeyan değil amacımız sadece bu biletleri burada satılmasını uygun gören fikire karşı çıkıyorum benn

Çakır
02.04.2007, 20:41
Şubeyle gidip ilgililerle görüşmeyi deneyen oldu mu peki? Afişin Trabzon insanında ciddi tepki topladığını ve antipati uyandırdığını uygun bir üslupla anlatırsanız gerekeni yaparlar, kimse böyle bir tepkiye neden olmak istemez.

ktü_ts
02.04.2007, 20:43
Şubeyle gidip ilgililerle görüşmeyi deneyen oldu mu peki? Afişin Trabzon insanında ciddi tepki topladığını ve antipati uyandırdığını uygun bir üslupla anlatırsanız gerekeni yaparlar, kimse böyle bir tepkiye neden olmak istemez.
ben denedim fakat kimse ilgilenmedi bile doğru dürüst...

Salih61
02.04.2007, 20:56
orda bilet mi satılıyor senin gururun mu yoksa gururun bu kadar ucuz mu???biz ne kim ne satarsa satsın!!!tamam trabzonun büyüklügünü anlayamamışsan birşey demiyorum sen git yarın Trabzonda Fenerıum magazası aç sonra serbest ekonomi de sat gitsin alan alır almayana almaz degil mi? nasılsa cep para doluyor piyasa bu Trabzon bir üniversite sehri ya neden engelliyoruz degil mi? herkes özgürce haraket etsin bunlar yanlış şeyler bunları geçeceksiniz

macka61
02.04.2007, 21:00
yapılması gereken biletlerin satılmasını engellemek

A.Alper
02.04.2007, 21:01
büyüklük başka kulüplerin hakkını çiğneyerek olmaz bu sizin tartışmanız içi çok boş bir tartışma ne yani orada bir şey satılınca bizden bir şeyler mi eksilecek????fenerden nefret et ondan bundan insanları ayrı düşürmeyin ok??bu sadece bir spor abartmayın...

Cafer KILIÇSOY
sonunda bu da oldu....
haydi arkadaşlar yarın sabah iş saatinden sonra orayı telefon yağmuruna tutalım trabzonumuz yanlız değil......
Ee ne olmuş yani. Satılabilir. Almazsın olur biter. O zaman Kadıköy'dede hiç Trabzonspor ürünleri satılmasın. Hangi ülkede yaşıyoruz. Pireden nem kapmaya gerek yok.

Anayasada böyle bir maddemi var. Unutmayın ki o biletin satılabilmesi için önce alıcının olması lazım. Oda Trabzonda olmayacağına göre içiniz rahat olsun

ktü_ts
zaten ktü-ts nin de ktü de olmasının sebeplerinden biride budur orada bir boşluk olması bi dernek olmayışı.arkadaşlar biz bu boşluğu bırakırsak herkes kolayca burda istediğini yapar onun için kimseye bu fırsatı vermemek için elimizden geleni yapmalıyız..

Emre7
02.04.2007, 21:03
sonunda bu da oldu....

kardeş kaçıncı yüzyılda yaşadığı merak ettim.... takip ettiğin bir spor bundan başka bi şey değil eğlence stres vs... bazıları için daha büyk bişe ama yok banka o yazıyı asamaz başka.....
sen o kağıdı kaldırmak istiyorsan ilk önce feybeli arkadaşlarınla olan ilişkini kes trabzonda fenerli olan çok adam var formasıyla da gezen var merak etme hem

ktü_ts
02.04.2007, 21:03
Ee ne olmuş yani. Satılabilir. Almazsın olur biter. O zaman Kadıköy'dede hiç Trabzonspor ürünleri satılmasın. Hangi ülkede yaşıyoruz. Pireden nem kapmaya gerek yok.

Anayasada böyle bir maddemi var. Unutmayın ki o biletin satılabilmesi için önce alıcının olması lazım. Oda Trabzonda olmayacağına göre içiniz rahat olsun
kadıköyle trabzonu bir tutuyorsanız diyecek bişey yok artık size gerçekten yokk

A.Alper
02.04.2007, 21:04
zaten ktü-ts nin de ktü de olmasının sebeplerinden biride budur orada bir boşluk olması bi dernek olmayışı.arkadaşlar biz bu boşluğu bırakırsak herkes kolayca burda istediğini yapar onun için kimseye bu fırsatı vermemek için elimizden geleni yapmalıyız..

sen çok zararlı bi adamsın milleti gaza getireceğine otur evinde bu kadar çok muhabbetini yaptığına göre aldın bi bilet...:D

ktü_ts
02.04.2007, 21:06
sen çok zararlı bi adamsın milleti gaza getireceğine otur evinde bu kadar çok muhabbetini yaptığına göre aldın bi bilet...:D
bak arkadaşım sözlerine dikkat et zarralı bi adamsın falan evine otur bi bilet almışsındır falan bunlara gerkek yokk sözlerine dikkat et

Çakır
02.04.2007, 21:11
Kurumsal kimlik gösterilirse etkili olunur bence. KTÜ-TS adını kullanarak 4-5 kişi gidilse karşı çıkabileceklerini sanmıyorum.

Arkadaşlar, bu forumda tartışmaya izin vermiyoruz. Kimse kimsenin Trabzonsporluluğunu tartışmaya kalkmasın. Sevgili Alper, çok iyi bir Trabzonsporlu olduğunu biliyorum, ama bahsedilen tamamen Trabzon kentinin olaya bakış açısıyla ilgili bir durum. Trabzon kentiyle ne kadar ilgilisin bilmiyorum, kenti iyi tanımamak da bir kabahat değil. Bu nedenle seni kimse suçlayamaz. Ancak ben Trabzonluyum, memleketimin her özelliğini, huyunu, suyunu, toprağını da iyi bilirim.

Bilmeyenlere tek cümleyle özetlemek gerekirse Trabzon, İstanbul takımlarının varlığına alışkın bir şehir değildir. Trabzon, yalnızca kendi takımına tutkundur, İstanbul takımlarının kendi şehrindeki varlığına tahammül edemez.

Trabzonspor'u dünyanın en büyük şehir takımı yapan da kendisini diğerlerinden ayıran bu özelliğidir. Bugün dünyanın ve Türkiye'nin her yerindeki insanlar, Trabzonspor için efsane diyorsa, bu efsaneyi yaratan işte bu anlayış ve bu bağlılıktır. Trabzonspor bu yönüyle her zaman "farklı" olmaya, yalnızca Trabzonspor'un kenti olmaya devam edecektir, etmelidir. Tabi ki tepkinin üslubunu ve dozajını iyi ayarlayarak, karşılıklı saygıdan ödün vermeyerek...

Bu konudaki rahatsızlık düzgün bir biçimde karşı tarafa iletilebilir, onların tavrı ne olur, o ayrı konu. Ama rahatsızlık duyduğun birşeyden şikayet etmek son derece insani bir durum. Özellikle konu futbol ve sözü geçen yer Trabzon'sa, sessiz kalmak düşünülemez ;)

trapezus61
02.04.2007, 21:13
Arkadaşlar birbirimize girmeden önce konuyu etraflıca tartışmakda yarar var. Başlığı açan arkadaşın hassasiyetini tüm kalbimle anlıyabiliyorum. Buna karşı tez üreten arkadaşların fikrine de saygı duyuyorum tabii. Ama bu arkadaşların içine düştüğü birkaç yanlış husus var;

Birincisi arkadaşlar Trabzon ile İstanbulu aynı kefeye koyma yanlışına düşüyorlar. İstanbul kosmopolitan ve her yöreden insanın yaşadığı bir şehir. Oysa Trabzon Allaha şükür hala homojen yapısını inatla sürdürmeye çalışan bir il. Bu nedenle İstanbulda oluyor, Trabzonda olsa ne olur mantığı yanlış. Eğer benim şehrimde F.Bahçe formaları satılıyor, veya başka bir İstanbul takımının bayrakları dolaşmaya başlıyor ise korkarım bozulma başlamış demektir. Bugün F.Bahçe afişlerini asanlar yarın feneriumuda konduruverirler Trabzona. Bütün bunlar şu anda Trabzonun içinde bulunduğu durumdan yararlanma çabalarıdır. Trabzon Türkiyenin bu anlamda yıkılmayan tek kalesidir. Aksi takdirde aleyhimize işleyen süreç içerisinde bizim de diğer Anadolu şehirlerinden hiçbir farkımız kalmayacaktır.

İkinci husus bundan çok daha önemli ve çok daha nazik bir konudur. Her Trabzonlu aile reisinin en önemli görevlerinden biri de çocuklarını iyi birer Trabzonsporlu olarak yetiştirmektir. Trabzonun homojen yapısı yıkılırsa bunun son derece zor olacağı aşikardır. Bugün bile sözde ulusal medya istanbul takımlarını zorla empoze ederek çocuklarımızın gözünün içine sokmaktadır. Çünkü onlara göre Türkiye sadece İstanbuldan ibarettir. Trabzon bu ülkede yıkılmayan tek kaledir ve bu kaleyi yıkmak için izlenecek her yol mübahtır. Bu çalışmalarla ilgili sayısız örnekleri sanırım burada ayrıntılarıyla anlatmama hiç gerek yok.

O halde izlenecek yol bellidir. Trabzonda F.Bahçe afişlerinin asılmasına müsaade edilmemelidir. Öncelikle banka müdürüne konu uslubuna uygun bir dille anlatılarak bu afişler kaldırılmalıdır. F.Bahçenin eşya piyangosunu satın alacaklar pekala afişler olmadanda gidip bu biletleri temin edebilirler. Ama bu afişlerin çocuklarımızın gözüne sokulmasına hiç gerek yok. Trabzonu diğer Anadolu şehirleri gibi İstanbulun kuklası haline getirme çabalarına asla tepkisiz kalamayız. Bu iş serbest pazar, serbest ticaret kelimeleriyle ifade edilecek kadar basit değildir...

O halde bize düşen görev demokratik yollardan tepkimizi göstererek o afişleri derhal oradan indirtmektir.

A.Alper
02.04.2007, 21:14
ben BMN de bunca zamandır sadece üyelerinin olaylara olan medeni bakış açısı yüzünden zaman geçiriyorum..basit olaylar karşısında bu kadar galeyana gelmek bana göre bu forumun genel karakterine uygun değil...

Cafer KILIÇSOY
02.04.2007, 21:15
kadıköyle trabzonu bir tutuyorsanız diyecek bişey yok artık size gerçekten yokk
Olayı Kurtuluş Savaşına çevirdiniz. Helal olsun. Milleti böyle gaza getir dur. Yarın Vakıfbankın camı çercevesi kırılırsa umarım burada en büyük mutluluğu sen yaşarsın.

Çakır
02.04.2007, 21:17
ben BMN de bunca zamandır sadece üyelerinin olaylara olan medeni bakış açısı yüzünden zaman geçiriyorum..basit olaylar karşısında bu kadar galeyana gelmek bana göre bu forumun genel karakterine uygun değil...

Galeyana gelmek söz konusu değil ki Alper, rahatsız olunan bir duruma dair şikayetlerini iletmekten bahsetmiş arkadaşlar. Üslubunca yapıldığı sürece bunda yanlış birşey yok. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonrada şekil, üslup ve saygı konusuna azami özeni gösteriyoruz, göstereceğiz, bundan şüphenin olmaması gerekir.

frango
arkadaşlar ben yarın müdür beyle konuşacağım kimse merak etmesin bu konudada size bilgi verilecektir...

Emre7
Kurumsal kimlik gösterilirse etkili olunur bence. KTÜ-TS adını kullanarak 4-5 kişi gidilse karşı çıkabileceklerini sanmıyorum.

Arkadaşlar, bu forumda tartışmaya izin vermiyoruz. Kimse kimsenin Trabzonsporluluğunu tartışmaya kalkmasın. Sevgili Alper, çok iyi bir Trabzonsporlu olduğunu biliyorum, ama bahsedilen tamamen Trabzon kentinin olaya bakış açısıyla ilgili bir durum. Trabzon kentiyle ne kadar ilgilisin bilmiyorum, kenti iyi tanımamak da bir kabahat değil. Bu nedenle seni kimse suçlayamaz. Ancak ben Trabzonluyum, memleketimin her özelliğini, huyunu, suyunu, toprağını da iyi bilirim.

Bilmeyenlere tek cümleyle özetlemek gerekirse Trabzon, İstanbul takımlarının varlığına alışkın bir şehir değildir. Trabzon, yalnızca kendi takımına tutkundur, İstanbul takımlarının kendi şehrindeki varlığına tahammül edemez.

Trabzonspor'u dünyanın en büyük şehir takımı yapan da kendisini diğerlerinden ayıran bu özelliğidir. Bugün dünyanın ve Türkiye'nin her yerindeki insanlar, Trabzonspor için efsane diyorsa, bu efsaneyi yaratan işte bu anlayış ve bu bağlılıktır. Trabzonspor bu yönüyle her zaman "farklı" olmaya, yalnızca Trabzonspor'un kenti olmaya devam edecektir, etmelidir. Tabi ki tepkinin üslubunu ve dozajını iyi ayarlayarak, karşılıklı saygıdan ödün vermeyerek...

Bu konudaki rahatsızlık düzgün bir biçimde karşı tarafa iletilebilir, onların tavrı ne olur, o ayrı konu. Ama rahatsızlık duyduğun birşeyden şikayet etmek son derece insani bir durum. Özellikle konu futbol ve sözü geçen yer Trabzon'sa, sessiz kalmak düşünülemez ;)

az evvelde de dedim bahsettiğimiz konu eskiden di artık bazı taraftarlar ezik formasıyla trabzon sokaklarında yürüyorlar dikkat çekiyolar
ama hiçbir tepki almıyolar bana kalsada almasına gerek yok bu onları sevdiğim anlamına gelmesin onlara olan nefretim 2 katına çıkıyor ama bi şey yapamıyorsun çünkü "modern" denilen bir kelimenin anlamını taşıması gerekiyo şehrin

ktü_ts
Olayı Kurtuluş Savaşına çevirdiniz. Helal olsun. Milleti böyle gaza getir dur. Yarın Vakıfbankın camı çercevesi kırılırsa umarım burada en büyük mutluluğu sen yaşarsın.
yaa ne alakası var ben sadece telefonla orayı protesto edelim dedim yazdıklarımı iyi okursan anlarsın ben zorbalıkla yapalım demedim üzerine basabasa telefonla porotesto edelim dedim

zafer6161
02.04.2007, 21:19
arkadaşlar ben yarın müdür beyle konuşacağım kimse merak etmesin bu konudada size bilgi verilecektir...
seni kınıyorum fraNGO..:mad: nasıl sattırırsın o biletleri:mad: :D

liginefendisi
02.04.2007, 21:23
Selam;

Alper yalnız değilsin...Mevzunun ticari kısmı bir yana, kendini başkasına duyduğu nefretle ifade eden insanlar önce aynaya bakmalı!Bizim için önemli olan Bordo ve Mavi,gerisi bizi ilgilendirmemeli bence...Fenerbahçe'ye duyulan bu manasız kin yıllardır başımıza ağrıtıyor daha da fazlası diğer sülükler bu nefreti kendine lehlerine kullanmaya çalışıyor...
Vakıfbank'ın yaptığı müslüman mahallesinde salyangoz satmak bence bu durumda zararlı olan mahalle sakini değil salyangozu satan adam...İnsanlara ticaret yaptıkları için tepki vermek bana nedense mantıklı gelmiyor,gelemiyor...

kutoz
02.04.2007, 21:23
Arkadaşlar ak ile karayı birbirine karıştırmayalım lütfen. Trabzonspor bir şehir takımıdır ve yıllardır da Dünya üzerindeki birkaç takıma has olan bu özelliğini, biz taraftarlar sayesinde sürdürebilmektedir.

Konuya açan arkadaşımız, belki izah edememiş olabilir. Burada önemli olan bilet satılma olayı değildir. Geçen yıl aynı naneyi Deniz Bank yemişti ve öğleden sonra camlarına astıkları afişi kaldırmak zorunda kaldılar. Trabzon'da, Trabzonsporu hiçe sayan, türlü ayak oyunlarıyla emeklerini çalanların -ama öyle ama böyle- hiçbir şekilde, onları temsil eden bir ürünü satılamaz. Almak isteyen, girer resmi sitesine oradan alır. Ama bunu aleni camına asarak, insanları tahrik eder derecesinde yapamaz. Yaparsa da, tepkiyi görecektir.

Buna siz ister fanatizm diyin, ister kurtuluş savaşı diyin, ister anti demokrasi diyin. Kısacası ne derseniz diyin, özünde verilecek tepki Şehir Takımı olma hüviyetini korumak adına olacaktır...

trapezus61
02.04.2007, 21:24

Cafer olayı kurtuluş savaşına çevirmekle ilgili birşey yok burda. Bu durum bu kadar basite indirgenecek bir husus değildir. Trabzondaki yapı bozulduğu takdirde korkarimki senin tabirinle yarın kurtuluş savaşı bile başlatsak hiçbir işe yaramaz. Bu yüzden bu tür girişimlerin önü şimdiden kesilmeli Trabzonun bu ülkedeki tek farklı Anadolu şehri olduğu bir kez daha hatırlatılmalıdır. Bunlar Trabzonsporun olmazsa olmaz değerleridir. Trabzonun yapısını çok iyi bilen arkadaşlarım ne demek istediğimi anlayacaklardır. Bilmeyenlere ise ne desek boş zaten...

:tsbayrak: :tsbayrak: :tsbayrak: :tsbayrak:

Gamze
02.04.2007, 21:25
Yanılmıyorsam benzeri bir olay Deniz Bank şubesinde de olmuştu.Organize bir şekilde ve medenice verilen tepkiler sonrası telaş içerisinde afişler indirilmişti.Kimimiz telefonla,kimimiz e-postayla tepkimizi koymuştuk. Trabzon'daki bazı arkadaşlarımız ise en etkili yolu izlemiş ve bizzat bankanın şubesini ziyaret edip tepkilerini vermişlerdi.Çok kısa bir sürede Trabzon'un ortasındaki o ''eğreti'' görüntü ortadan kaldırılmıştı.Telaş,endişe ve uyarılmışlık banka çalışanlarına ve müdürüne hediye edlimişti ;) Bir daha benzeri bir uygulama yapmaya olan cesaretleri de zannediyorum ki külliyen yok olmuştu.

Şimdi efendim durum çok farklı değil.Yine bir banka ve yine olayın üzerinde bir ''fener'' ışığı.İZleyeceğimiz yol da farklı olmayacaktır sanıyorum.Trabzon'da bulunan arkadaşlarımız bankaya gider gerektiğince uyarırlar.Bizler e-posta ve telefonlarla tepkimizi dile getiririz.Yoğun olarak ;) Ve sonuç farklı olmaz.

Trabzon şehri ve insanı;ne fenerin ışığına,ne kedinin kükreyişine(!),ne de karganın kanat çırpışlarına katlanamaz!..Sağduyusunu kaybetmeden,kalabalığı ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırtır.

Selametle.

Taner Gündoğdu
02.04.2007, 21:41
tepki göstermek sadece taşla sopayla olmaz. orası TRABZON ve o afişi asanlar kendileride çok iyi biliyor orda böyle bir işin yapılamayacağını ama işte maksat görüntü kirliliği. eğer yarın tutup orda olay çıkarırsak ve gazete ve tvye haber olursak o zaman çok kötü olur. fala patırtı çıkarmadan,izah ederek, yazıyı indirmeleri istenebilir

Cafer KILIÇSOY
02.04.2007, 21:43
ALLAH'a emanet olun.
Saygılarımla

Hüseyin Çümen
02.04.2007, 21:48
umarım bu tarz gaza gelişler bu tür tepkiler sadece febe takımına has değildir bir bejeke bir gese içinde bir afiş görülürse onlar içinde aynı tepkiler verilebilir önce TRABZONS sonrası hikaye

frango
02.04.2007, 21:53
arkadaşlar dediğim gibi ben yarın sabah müdür beyle konuşacağım ve bu konudaki hassasiyeti kendisine bildireceğim bu konuda kimsenin şüphesi olmasın...

unutmadan o bankadaki herkes en az bizler kadar trabzonlu vede trabzonsporlu bunuda unutmayalım olayda art niyet aranmamalı bence arkadaşlar...

bordoomavii
02.04.2007, 21:54
isteyen istediği bileti el altından satar. Ama camına böyle yazı asamaz! ayrıca bunu normal bulanları hiç anlamıyorum.
bide tarihe bakın feneri avni akerde kaç senedir yenemiyoruz. yendiğimiz zamanlar fener hep uzaklarda kamp yapardı. ne zaman geldi Trabzonun içine kamp kurmaya başladı, otellerde kalmaya başladı o zamandan beri galibiyet yok. bugün cama yazı asarlar, yarın pankart yaparlar.

Cafer KILIÇSOY
02.04.2007, 21:55
tepki göstermek sadece taşla sopayla olmaz. orası TRABZON ve o afişi asanlar kendileride çok iyi biliyor orda böyle bir işin yapılamayacağını ama işte maksat görüntü kirliliği. eğer yarın tutup orda olay çıkarırsak ve gazete ve tvye haber olursak o zaman çok kötü olur. fala patırtı çıkarmadan,izah ederek, yazıyı indirmeleri istenebilir
:alkış: :alkış: :alkış: Korkumda bu zaten

okan6161
02.04.2007, 21:57
kardeşim bence trabzonda fenerle ilğili bişi yayınlamak bize hakarettir ya olur mu öle şey bence pretesto haklı bu her ist eziği için geçerli tabi sonuna kadar arkanızdayım

Çakır
02.04.2007, 22:03
Arkadaşlar şimdilik konuyu uzatmanın anlamı yok. Ortada bir rahatsızlık varsa (ki bu durumun Trabzon kentinin normlarına aykırı olduğunu net olarak söyleyebiliriz), bu rahatsızlık, üslubunca, karşılıklı saygı prensibinden ödün vermeden karşı tarafa bildirilebilir, sosyal tepki Trabzonsporluya yakışır bir üslupla ifade edilebilir. Bu sayfalardan konuyu konuşmak bize birşey kazandırmayacak. Başlığı kilitliyorum.

Cafer KILIÇSOY
02.04.2007, 22:05
Arkadaşlar şimdilik konuyu uzatmanın anlamı yok. Ortada bir rahatsızlık varsa (ki bu durumun Trabzon kentinin normlarına aykırı olduğu söylenebilir), bu rahatsızlık, üslubunca, karşılıklı saygı prensibinden ödün vermeden karşı tarafa bildirilebilir, Trabzonsporluya yakışır bir üslupla sosyal tepki ifade edilebilir. Bu sayfalardan konuyu konuşmak bize birşey kazandırmayacak. Başlığı kilitliyorum.
:alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: