PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BiR SİVİL TOPLUM KURULUŞU: "B M N"

zisinoli
17.03.2007, 13:26
Merhaba,
bordomavinet. kurulduğu günden bugüne iyi günde kötü günde Trabzonsporumuzun yanında olurken, memleketimizin ve ülkemizin sosyal sorunlarına her daim duyarlı ve yaptığı organizasyonlar ile toplumda örnek olmaya, olumlu katkı vermeye devam etmektedir. Bu nedenle özellikle son 2 yıldır söylemekten onur duyduğum “bordomavinet. memleketimizin ve ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biridir” söylemimi yenilemek ve katkısı olan her arkadaşımı kutlamak istiyorum.
Her geçen gün büyüyoruz ve biliyorum büyüyeceğiz ve güzel günler göreceğiz. Yüreğimizi mağdurla, yoksulla, yaşlıyla, çocukla, özürlüyle paylaşmaya onların yanında olmaya devam edeceğiz.
Kitap kampanyaları, huzurevi, çocuk yuvası ziyaretleri, hasta ziyaretleri, yapmaya, memleketimize yapılan saldırılara kamuoyu oluşturarak birlikte karşı koymaya devam edeceğiz. Sitemizde kan bankası da oluşturacağız, kanserle mücadeleye de destek vereceğiz, memleketimizdeki işsizliğe de dikkat çektireceğiz. Vefasızlara, ciğersizlere inat, Kazım’a da sahip çıkacağız, İsmail’e de, Cemil’e de. Hesap soracağız Lemana! da zamana! da.
Bir araya geleceğiz gurbette, kahvaltı da yapacağız, iftar organizasyonları da, horon da oynayacağız, hoptek de, deplasmana da gideceğiz, atkı-bere de yaptıracağız. Kötü günde de destekleyeceğiz en kötü günde de destekleyeceğiz. Dostluğumuzu da sevgimizi de paylaşacağız ekmeğimiz de. Birbirlerinin kuyusunu kazan yöneticilere inat, bizleri yıllardır kandıranlara inat, sosyal sorunlara duyarsız kalan sivil toplum kuruluşlarımıza inat ama yürekten, gönüllü.
Her konuda duyarlı ve davranmaya ve gönüllü katkı vermeye devam edeceğiz. Bu nedenle bordomavinet. e her kardeşimizin sarılmasını, sahip çıkmasını bekliyoruz. Çünkü biz yaptıklarımızla, memleketimizin en büyük sivil toplum kuruluşuyuz.
Bu yazı nereden mi çıktı? Nereye neden yazı yazdığınızı, kime, neye destek verdiğinizi bilmeniz için. Farklı olduğunuzun, gönüllü ve duyarlı olduğunuzun farkındalığına varmak için. Üretmek, katkı vermeye devam etmek için.
bordomavinet üyesi olarak toplumun yanındasınız. Gönüllüsünüz ve hiçbir yürek bir gönüllünün yüreğinden güçlü değildir biliyorsunuz. Kendini ifade etme problemi olan Trabzonsporumuzun ve tüm mağdurların yanında olmaya devam. Çünkü Trabzonspor mağdurun, güçsüzün en büyük sözcüsüdür bu ülkede, bizim gözümüzde. Trabzonspor kazanacak, güç, burjuva, kapitalizm yara alacak. Kazım da bunu bilerek ayrıldı aramızdan “Trabzonspor güçlülere karşı mücadele eden masal kahramanıdır” diyerek.

Serbest kürsü, genel, futbolcular başlığı gibi “BMN SOSYAL HİZMETLER” başlığı açılarak gönüllü çalışmalarımızın, bu başlık altında toplanmasının, bütünlük ve yapılan çalışmaların görülmesi, sürekli ve düzenli hale gelmesi açısından yararlı olacağı kanısını da taşıyorum bu arada. /zisinoli/

pReN@_61
17.03.2007, 20:46
yazı için teşekkürler...çok anlamlı konulara değinmişsiniz.
bordomavinet ailesinden olan herkes kendisiyle gurur duymalıdır...
saygılarımla

Tunga
17.03.2007, 20:58
Hızlı giderken bazen durup bir, geride bıraktığın mesafeye, aldığın yola bakmak iyidir. Şevk verir insana bundan sonra alacağı yol için, güç verir.

Bazen o kadar hızlı gidiyoruz ki, durup "neler yaptık biz gerilerde" diye düşünmek gerekiyor gerçekten de. Bakınca neler yaptığımıza, daha da şevkle doluyoruz ileride yapacaklarımız için.

Teşekkürler "zisinoli". Bu oluşuma destek, katkı ve güç veren tüm üyelerimizin adına.

Görüşlerin değerlendirilecektir. Bence oldukça değişik; ama bir o kadar da dikkat çekici bir fikir.

tigin
19.03.2007, 12:50
Çok güzel yazmışsın teşekkürler Gökhan abi.

Faik Yılmaz
19.03.2007, 14:05
"Ben" olmayı bırakıp "Biz " olursak her türlü işin üstesinden geliriz....

Fatih Efe
21.03.2007, 15:24
yaŞamak İÇİn DeĞİl YaŞatmak İÇİn Variz...
Çaykarali(zİsİnolu'ya İthafen9

sümela61
21.03.2007, 15:47
yazı harika olmuş... böyle güzel yüreklerin varlığını görmek çok sevindirici... umutsuzluğa düşmemek gerek demek ki... yüreğinize sağlık... :alkış: :alkış: :alkış:

Yeliz
23.03.2007, 14:45
Yazdıklarım lütfen bencillik kabul edilmesin ama birincil görevimiz bana göre Trabzon ve Trabzonsporun gelişmesine yardımcı olmak gurbette Trabzon Kültürünü unutturmamaktır...Çünkü BMN nın kuruluş amacı Trabzonspordur ve Haliyle Trabzondur tabi ki bir kitle forumu oldugu için sosyal sorunlarla ilgilenmelidir ama öncelik dedigim gibi Trabzon olmalıdır...
öncelik Trabzon olmalı derken Trabzon'u yanlış tanıttığınız yer bölümünü düzelttikten sonra bunu derseniz anlam kazanır söyledikleriniz..

WERTHeR
23.03.2007, 18:47
Yazdıklarım lütfen bencillik kabul edilmesin ama birincil görevimiz bana göre Trabzon ve Trabzonsporun gelişmesine yardımcı olmak gurbette Trabzon Kültürünü unutturmamaktır...Çünkü BMN nın kuruluş amacı Trabzonspordur ve Haliyle Trabzondur tabi ki bir kitle forumu oldugu için sosyal sorunlarla ilgilenmelidir ama öncelik dedigim gibi Trabzon olmalıdır...

Tek sözüm var. Trabzonspor Trabzona sığmayacak kadar büyüktür

mHİÇYILMAZ
23.03.2007, 23:57
Şu sıralar daha bi mutluyum; çünkü BMN ailesinde daha fazla vakit geçiyorum.:bmn:

Cafer KILIÇSOY
24.03.2007, 21:05
zisinoli Yazın için teşekkürler

BMN gercektende farklı bir oluşum, farklı bir kültür, farklı bir aile. Olaylara duyarlı, takımına gönülden bağlı, vefalı, saygılı, sevgi dolu bir kuruluş. Bu sitenin kurulmasında emeği geçenlere teşekkürü bir borç bilirim.

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır aslında. Buradaki insanlar her zaman en iyiye en güzele layıktır.

Bu sitenin şu anda bulunduğu mevkiden daha yukarılarda olması için herkesin üzerine düşeni fazlasıyla yapacağına itimatım sonsuzdur.

Bu sitenin dahada güzel olması için üzerime ne düşüyorsa sahsım adına elimden geldiğince ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Eminim ki herkeste benim gibi düşünüyordur.

Saygılarımla

Nytre
21.04.2007, 10:56
evet katılıyorum bu başlığa ve BMN.NİN SOSYAL SORUMLULUĞUNU her zaman da dile getirdim...

bordo mavi sadece tribünleri dolduran - deplasmanlara giden - takımı yalnız bırakmayan bir oluşum değildir - olmamalıdır da...

BMN , hem sosyal olaylara karşı sesini çıkarmalı hem çevresindeki değerlere sahip çıkmalı hem de yeni - yepyeni projelerle hem trabzonspora destek olmalı hem de çevresine...

Ertuğrul ATALAY
07.05.2007, 23:06
BMN nin öncelikli hedefi varolma nedeni olan (bence tabii ki) Trabzonspordur.

Eğer Trabzon ,Karadeniz kültürü vb. dersek yerelliğe mahkum oluruz (bu değerleri yadsımıyorum ama Trabzonsporun önüne çıkmamalı)...

Ege deki,Konyadaki bir insan Trabzon için veya karadeniz kültürü için değil Trabzonsporluluğun bir tavır bir duruş ve bir yaşam felsefesi olduğu için Trabzonsporu desteklemektedir...

A.Alper
23.06.2007, 18:21
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=bordomavi+net

güzel şeyler yazmışlar :)