PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Algarve Cup (Kadınlar Dünya Futbol Turnuvası) ve Kadın Futbolu

cicero9
13.03.2007, 01:22
Bugün Eurosport vesilesiyle, bir bayan futbol maçı izleme fırsatım oldu. Bu aralar sıklıkla her türden futbol maçı izliyor olmam sebebiyle, bu maçı da epey bir dikkatle takip ettim. Neticede, gayet keyif verici ve çekişmeli bir maç oldu.

Sözü de bu araçla bayan futboluna getirmek istedim. 'Erkek futbolu'ndaki -futbol kelimesinin çağrıştırdığı oyun- fiziksel mücadele ve kuvveti haliyle sahada göremiyorsunuz. Bu zaten yaratılış itibariyle böyle olmalıdır. Fakat geri kalanlar yönünden bence gayet başarılıydılar. Teknik, taktik, oyun kurma, bireysel çalımlar vs...

Son olarak, konunun başlığındaki Algarve Cup'la iligli bilgi verip sözümü tamamlayayım. Davetiye usülü çağırılmış 12 takım gelenkesel olarak Portekiz'de düzenlenen bu turnuvada şampiyonluk için mücadele ediyorlar. Bu kupanın tariht boyu en başarılı temsilcileri, 4'er şampiyonlukla ABD ve Norveç.

Sizlere de iyi seyirler.

Berat
13.03.2007, 01:26
Ben de baktım bugün maçlara. En iyi takım ABD gibi gözüktü. BMN'den bir takım çıkarsak çekişmeli bir maç olur:)

Bayanların maçını izlemek gerçekten garip bir duygu, tamamen dan dun. Estetik namına hiçbirşey yok(İsveçli bayan futbolcuları özellikle de 3 numarayı tenzih ediyorum,futbol adına konuşuyorum).

Hani son günlerde bir tezahürat var ya, hep o aklıma geldi maçları izlerken .. Hani şu evinizde dantel örsenize falan diyorlar ya bazı tribünler birbilrerine..:)

Barış
13.03.2007, 01:27
Ben de baktım bugün maçlara. En iyi takım ABD gibi gözüktü. BMN'den bir takım çıkarsak çekişmeli bir maç olur:)

Bayanların maçını izlemek gerçekten garip bir duygu, tamamen dan dun. Estetik namına hiçbirşey yok. Hani son günlerde bir tezahürat var ya, hep o aklıma geldi maçları izlerken .. Hani şu evinizde dantel örsenize falan diyorlar ya bazı tribünler birbilrerine..:)

forumda topçu bi kız vardı guci miydi neydi :D görmesin bu yazıyı :D

Berat
13.03.2007, 01:28
İsveç milli takımı -özellikle de 3 numarası- hariç bayan futboluna karşıyım kardeşim, zorla mı:D

cicero9
13.03.2007, 01:42
İsveç milli takımı -özellikle de 3 numarası- hariç bayan futboluna karşıyım kardeşim, zorla mı:D

Hocam, güzel demişsin ;) ama şunu da tavsiye ederim. Hani arada halı saha maçına bakarsın ya da ne biliyim 2. 3.lig maçlarına gidersin. Burada hiçbir zaman 1.lig'de zirve mücadelesi yapan takımların gösterdiği mücadele ve teknik yoktur. O zaman da maçı daha farklı bir bütünlükte algılamaya çalışırsın.

Bu da öyle bir şey. Biraz alışılsa göze hoş gelen güzel yanları daha çok ortaya çıkacaktır.

Ayrıca kadınları anlamakta güçlük çeken fanatikler için bir köprü olabilir. :p Hemi de güzel bakmak sevaptır yaw! :p