PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sonunda Bu da Oldu... (Bayrağımıza Tepki)

Külünkoğlu
12.03.2007, 13:12
Galatasaray - Trabzonspor maçı öncesi KKTC ve Türk Bayrağı ile stada girmek isteyen taraftarlarımızdan KKTC bayrağı ile girmek isteyen taraftarımızın bayrağı elinden alındı. Türk Bayrağını taşıyan taraftarımıza da " niye bayrakla maça geliyorsun" mukabilinden sorular sorarak tribunde ise " bayrağı açıp ortamı tahrik etme" diyen emniyet mensuplarına rast geldik.

BU ÜLKE KİMİN ? ARKADAŞLARIMIZIN TAŞIDIĞI BAYRAKLAR HANGİ ÜLKELERE HANGİ MİLLETE AİT ?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağına ve orda bulunan Türk vatandaşlarına biz sahip çıkmazsak kim sahip çıkacak ? İngilizler mi Yunanlılar mı ?

İlk önce bu ülkenin vatandaşı olarak sonra da Trabzonsporlu olarak TÜRK BAYRAĞI açılmasının kime ne için rahatsızlık verdiği bizi hiç mi hiç ilgilendirmiyor ! Bu ülkenin evlatları tıpkı dünkü maçta olduğu gibi ne pahasına olursa olsun tribunde bayrağını asacak, uzanan el kimin eli olursa olsun kıracaktır !

Maç öncesi 16 yaşındaki çocuklara şerefsiz deyip ağza alınmayacak küfürler söyleyip arbede yaşanmasına sebeb olan emniyet mensuplarını, maç içerisinde üstte belirttiğim şekilde davranan, maç sonrası da "dışarıya çıkalım göreceksiniz" diye sözümona tehditler savuran emniyet mensuplarını KINIYORUM !

Faik Yılmaz
12.03.2007, 13:13
yuh artık.....

sebebi ne olursa olsun bayrağımıza el sürdürmeyiz.....

Ba®ış
12.03.2007, 13:15
Bayrağa uzanan eller kırılsın..........

İslam Sezer
12.03.2007, 13:16
Eskiden emniyet mensupları arasında vatansever,muhafazakar ve milliyetçi olmayanlar pek barınamazdı.sanırım meydanı boş bulan bir sürü kopuk görev almaya başlamış.bu ülkede Türk olmak,Türkiye ve KKTC bayrağı taşımak ne zamandan beri suç olmaya başladı?

macka61
12.03.2007, 13:17
bunlar kendilerini ne sanıyolar o bayrağı görmek istemiyorsan çek git bu ülkeden

Emorfo
12.03.2007, 13:18
Abdülkadir Aksu gibi bir insanın İçişleri Bakanı olduğu bir ülkede polislerin bu tavrına şaşırmamak lazım.

TSelif
12.03.2007, 13:18
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: ....
TÜRK bayrağı mı milleti tahrik edecek ya da Kıbrıs...Tahrik olacak millet kim???? ... Yoksa biz gs yerine başka bir ülkenin takımı ile karşılaştık dün....Neler oluyor arkadaşlar ????:rolleyes: :rolleyes:

Mehmet Fatih Yavuz
12.03.2007, 13:19
türk bayrağından tahrik olacak şeref yoksunu kimse onları çıkarsınlar staddan.. bayrağı değil.

onurkaradeniz
12.03.2007, 13:20
TRABZON' LULARA çatacak yer arıyor ş...

yunus__emre
12.03.2007, 13:20
yuh artık yuh
ne mutlu türküm diyene:bayrak: :bayrak: :bayrak: :bayrak:

Kaya
12.03.2007, 13:22
Önce bjk maçında "şehitler ölmez, vatan bölünmez pankartı". Şimdi de bu...

UğuR
12.03.2007, 13:24
yA bu olay Yunanistan da mı gerçekleşti?:eek: :eek: :eek: Bunlar şaşırmış.Yoksa Ali Samiyen Türk topraklarından sayılmıyor mu?Anlayamadım gitti.

Salih61
12.03.2007, 13:26
Bunların aldıkları maaş haram olsun başka söylenecek ne olur ki :(

Ycandan
12.03.2007, 13:32
GS ye yenilmek ve Musanın ayağının kırılması beni çok üzdü.Bayrağımızın stada sokulmaması beni kahtretti.

capa
12.03.2007, 13:45
Abdülkadir Aksu gibi bir insanın İçişleri Bakanı olduğu bir ülkede polislerin bu tavrına şaşırmamak lazım.

:alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış:

Gürkan
12.03.2007, 13:47
:eek: :eek: :eek:

Siz stada Türk Bayrağımı sokmaya kalktınız.

caykarali_erdal
12.03.2007, 13:48
Arkadaslar simdi benim basimdan geceni sizlerle paylasayim hollanda/belcika euro 2000 deki Turkiye - portekiz macinda her zaman ki gibi milli maclarda yanimda bulundurdugum Sanli Bayragimizi stad girisinde ki gorevlilerin Turk futbol federasyonunun verdigi talimatlarla (stada Turk Bsayraklari alinmasin)
diye bana soylendiginde tepemin degil kanimin fickirmasi olayini yasayan hollandali polisler ve gorevlilerle 15/20 dakkalik tartismam ve gorusmemden sonra bu bayragim Tukr bayraginin olmasi vede Hic bir Politik sebeble acilmiyacagi vede bu macin bir milli mac olmasinin Tartismasini yapmamdan sonra zar zor iceri ala bilmem beni Turk futbol federasyonunun ne ve kime calisdiginin dusuncelerini baslatdi sonucda kendi kabiliyetimle konusmam la Sanli bayragimizi stada aldim girdim demek istedigim bunu milli maclarda bile yapan bu sihniyet hemde euro kupalarinda artik ne demeli allah versin belalarini.

bu olayla bitmedi bu is dunya kupasi 21 yas alti maclarinda Turkiye ukranya macinada getirdigimiz bu bayragi malesef vatansiz serefsiz birileri tarafindan o kadar Turk arasinda calipda kendilerine mal etmelerine ne demeli Sen tut bir baskasinin verdigi emeklerle yaptirilan benim icin cok buyuk para olan 800 guldenlik bir bayragi sen resmen Cal vede kendine Turk de Allah versin Belasini Cenabi Hak Huzurunda Hic Bir zaman Hakkimi Helal Etmiyecegim Bu kisilere.

Bayrak Calmak Ne demekdir. Serefsizler

Mustafa AYDIN
12.03.2007, 13:49
Sorsaydınız ya stada hangi bayrakla girmemiz gerekiyo diye ?

Karadeniz_37
12.03.2007, 13:52
Bicakla gireni görmezler bayrakla girene tepki verirler.Yaziklar olsun...

pReN@_61
12.03.2007, 14:18
kınıyoruz ...!!!

Ba®ış
12.03.2007, 14:20
Bicakla gireni görmezler bayrakla girene tepki verirler.Yaziklar olsun...
güzel bi tespit

Trabzonspor golünden sonra karaborSaray tribünlerinden sahaya bıçak atılıyor polis ilk önce bunları önlesin sonra

TSelif
12.03.2007, 14:24
hollanda/belcika euro 2000 deki Turkiye - portekiz macinda her zaman ki gibi milli maclarda yanimda bulundurdugum Sanli Bayragimizi stad girisinde ki gorevlilerin Turk futbol federasyonunun verdigi talimatlarla (stada Turk Bsayraklari alinmasin)diye bana soylendiginde

Şaka bu dimi.... :eek: :eek: :eek:

Cem Yavuz
12.03.2007, 14:24
Uniter yapımızın en önemli sembolü bayragımıza yapılan bu davranıs biçimini şiddetle kınıyorum....
Ayrımcılığın bölücülüğün (etnik dinsel bölgesel...) tümüne hayır....
Bu ülke bölünmez...
BAYRAK HOR GÖRÜLMEZ....

bordox
12.03.2007, 14:26
Gs tarafında 'Bayrak namusumuzdur, indirilemez' diye bir pankart gördüm yanılmıyorsam,ona nasıl izin vermişler hayret ettim şimdi.
Olay çok garip,insanın zoruna gidiyor da o polise bu emri hangi düşünce içinde verdiler onu çözebilmek zor.Türk Bayrağı ile gelinmesin,tahrik olur diye bir emir alan polisi göz önüne getirin adam dumur olmuştur,Olacak O Kadar skeçi gibi bir şey.
Milli Marşı da kaldırmak için zemin yokladılar bir zamanlar.

TsLaZo
12.03.2007, 14:28
Yuh artık bu kadarıda olmaz ayıptır ya biz nerde yaşıyoruzki bayrağımız milleti tahrik edecekmiş yazıklar olsun...

Atalay
12.03.2007, 14:29
Bu ülkede bunlardamı olacaktı yuhh beee!!

Ba®ış
12.03.2007, 14:30
Gs tarafında 'Bayrak namusumuzdur, indirilemez' diye bir pankart gördüm yanılmıyorsam.
ayrıca kapalı da da "Bayrak inmez,vatan bölünmez"yazısı vardı

bordox
12.03.2007, 14:31
ayrıca kapalı da da "Bayrak inmez,vatan bölünmez"yazısı vardı

Sanırım aynı pankarttan bahsediyoruz ama içeriği senin yazdığın gibi olması lazım.Ben tam çözemedim ne yazdığını.

Mustafa Önal
12.03.2007, 14:36
biz yeni açıkta olduğumuzdan özellikle kaya arkadaşımızın K.K.T.C BAYARAĞINI aradım ancak tribünde ben de göremedim. ŞANLI BAYRAĞIMIZ ise biraz geçte olsa asılmıştı tribünümüzün önüne.

bunlara söylencek laf bulamıyorum ben . çünkü yaptıkları pislik lafla ifade edilmeyecek düzeyde. yazıklar olsun.

kudu_61
12.03.2007, 14:37

İki gün sonra Şırnak ta bir çatışmada şehit olan Polis haberlerini okuyunca ve televizyondan duyunca vereceğin tepki de aynısı mı olacak
Rüşvet alan doktor demek tüm doktorların rüşvet aldığı anlamına gelmez neticede hasta olunca gideceğin tek kişi doktor olacaktır
O tribünde görevli olan polislerin başında duran bir amirin evet sadece bir amirden bahsediyorum vermiş olduğu kişisel karar da tüm polisleri bağlamaz bu böyle biline...
Öğretmenin, doktorun, mühendisin gitmediği yerde GÜVENLİĞİNİZİ SAĞLAYAN POLİSİN VE ASKERİN OLDUĞUNU unutmadan cümleler kurarsak sevinirim...

Tunga
12.03.2007, 14:40
http://img72.imageshack.us/img72/5660/atcjp2.jpg

http://img72.imageshack.us/img72/7571/akktczm2.jpg

Tahrik oluyoruz, doğrudur.....

Bu bayrakları ve barındırdıkları anlamları anla(ya)mayanları görünce tahrik oluyoruz.

Ba®ış
12.03.2007, 14:40
İki gün sonra Şırnak ta bir çatışmada şehit olan Polis haberlerini okuyunca ve televizyondan duyunca vereceğin tepki de aynısı mı olacak
Rüşvet alan doktor demek tüm doktorların rüşvet aldığı anlamına gelmez neticede hasta olunca gideceğin tek kişi doktor olacaktır
O tribünde görevli olan polislerin başında duran bir amirin evet sadece bir amirden bahsediyorum vermiş olduğu kişisel karar da tüm polisleri bağlamaz bu böyle biline...
Öğretmenin, doktorun, mühendisin gitmediği yerde GÜVENLİĞİNİZİ SAĞLAYAN POLİSİN VE ASKERİN OLDUĞUNU unutmadan cümleler kurarsak sevinirim...
çok doğru yazmışsın abi sana katılıyorum ama güvenliğimizi sağlaması gereken polis suçsuz taraftarı sanki düşman copluyormuş gibi copluyor

liginefendisi
12.03.2007, 14:46
Selam;

Pazar günü Chelsea-Tottenham maçında Rumlar stada Kıbrıs haritasıyla girmişti,bırakın bayrağı.Daha da fazlası sanırım T.V. yayınından olsa gerek yabancılar maçlarına sürekli kendi bayraklarıyla gidiyorlar...Hem İspanyollar hem İngilizler stadın her yerine bayraklarına asıyorlar.Biz niye İstiklal Marşımızı maçlardan önce söylüyoruz?Futbol maçı kutsal olduğu için mi?Birlik,beraberliğin en rahat sağlanacağı ortamı bu şekilde yalıtmaya çalışmak en iyimser tabirle aptallıktır ve bence de münferit bir olaydır.Yani kendini çok zeki sanan bir beyinsizin tasarrufundan başka birşey değildir bence...

kudu_61
12.03.2007, 14:49
çok doğru yazmışsın abi sana katılıyorum ama güvenliğimizi sağlaması gereken polis suçsuz taraftarı sanki düşman copluyormuş gibi copluyor
Maçta polisin ne işi var niye polis tercih ediliyor biliyormusun kulüp yöneticileri tarafından beleş hamal olarak görülen polis özel güvenlik güçlerinin yapması gereken işi (eğer özel güvenlik görevlisi yaparsa para alacak) stadta yaparken gününün en az 7-8 saatini sokakta suçlu kovalamak, devriyet atmak yerine maçta geçiriyor toplumsal bir olay esnasında kim suçlu kim suçsuz diye ani bir karar verip karşıdaki grubu ayıramazsın eğer bir olayda jop çıkmış ise o jopu tribündeki sivil polis bile yiyecektir önemli olan yanında oturanlara sahip olmak olay çıkmasını engelemektir o zaman jop çıkmayacaktır...

Ba®ış
12.03.2007, 14:54
Maçta polisin ne işi var niye polis tercih ediliyor biliyormusun kulüp yöneticileri tarafından beleş hamal olarak görülen polis özel güvenlik güçlerinin yapması gereken işi (eğer özel güvenlik görevlisi yaparsa para alacak) stadta yaparken gününün en az 7-8 saatini sokakta suçlu kovalamak, devriyet atmak yerine maçta geçiriyor toplumsal bir olay esnasında kim suçlu kim suçsuz diye ani bir karar verip karşıdaki grubu ayıramazsın eğer bir olayda jop çıkmış ise o jopu tribündeki sivil polis bile yiyecektir önemli olan yanında oturanlara sahip olmak olay çıkmasını engelemektir o zaman jop çıkmayacaktır...
ben maçtan önceki bi olayı kastetmiştim orada 3-5 kişi arasında olay çıkıyor polis onlarlar beraber etrafındakileri de copluyor benim anlatmak istediğim bu

LaZo_52
12.03.2007, 15:01
bayragımıza uzanan eller kırılsın

antagonist
12.03.2007, 15:02

Aynen katılıyorum...

Ben aynı cümleyi başka bir konuda yazdığımda,bir arkadaşımız "siyaset yapma" vs. demişti...

a f s
12.03.2007, 15:03
Avrupalının Türkiye'ye bakışı ne ise İstanbul'un Trabzonspor'a bakışı da öyle.
Hala kabullenemenin, taşradan gelen İstanbul(!)luların çekememezliğinin yansımalarıdır bunlar.

Emin olun cennete merdiven dayasak, sırf merdiveni biz tutuyoruz diye cennete girmez bunlar.

Biz vatanımızı, bayrağımızı, Trabzonsporumuzu sevmeye devam edeceğiz, herşeye ve herkese rağmen.

:tr: :ts:

Adem Erdoğan
12.03.2007, 15:03
Aynen katılıyorum...

Ben aynı cümleyi başka bir konuda yazdığımda,bir arkadaşımız "siyaset yapma" vs. demişti...

ii o zaman tekrarlıyorum siyaset yapma

Gürkan
12.03.2007, 15:11
Türk bayrağından rahatsız olan adamın stadta ne işi var.

onun yeri ayrı.

cabri
12.03.2007, 15:16
Siyaset, Arapça kökenli bir kelimedir; at eğitimi, at talimi anlamına gelmektedir.

Osmanlı'da devlet geleneği için siyaset sözcüğünün "ceza" ve özellikle "ölüm cezası" anlamında kullanıldığı görülmüştür.

Yunan siyasal yaşamında ise siyaset, polise veya devlete ait etkinlikler biçiminde tanımlanmıştır.

Yunanca 'poli' çok, 'tika' yüz anlamında kullanılan iki kelimenin yanyana getirilmesi ile oluşturulan anlamı 'çok yüzlülük, yalancılık'tır.

İçişleri bakanını eleştirmek siyaset yapmak değildir diye düşünüyorum ;)

:bayrak:

Külünkoğlu
12.03.2007, 15:40
Bende diyorum ki bu mesele siyaset üstü bir meseledir. Ayrıca İçişleri Bakanından son derece rahatsız olan biri olsamda içişleri bakanı bir partinin değil tüm ülkenin içişleri bakanıdır ve konumuna uygun hareket etmelidir. Atın sahibine göre kişnediği bu ülkede bilinen bir gerçektir.

metehan
12.03.2007, 15:51
Türkiye'de son dönemde yaşanan olayların arkasındaki güçlerin, amacına yavaş yavaş ulaştığının güzel bir örneğidir bu olay. Ülkede bazı şeylere sahip çıkmak suç haline gelmeye başladı. "Aman tatsızlık olmasın, aman birileri tahrik olmasın" diye artık doğru bildiğini de söyleyemeyecek veya savunamayacak insanlar.

selçukabi
12.03.2007, 15:59
Arkadaş hata sizde, alsanıza onu size diyen elemanın ismini numarasını filan yapalım şikayetimizi ondan sonrası da basına malzeme olur zaten. Bak bakalım bir daha yapılabiliyor mu böyle şeyler....

Abdallı61
12.03.2007, 16:08
......................................

adherent_1
12.03.2007, 16:17
Selçuk kardeş senin bu fikrine katılıyorum. Memurun bu tür tutumlarına karşı yapılabilecek en etkili işlem, onun isim-soy isim ve görevli olduğu alanı ve bölgeyi alarak gerekli mercilere şikayeti yapmaktır. Şimdi o polis memurunun isim ve soy ismi bilinseydi internet üzerinden istanbul emniyet müdürlüğüne şikayet edecektik.
Arkadaşlar; böyle vakıalar karşısında uyanık olalım, bayrak düşmanlarına fırsat vermeyelim, göz açtırmayalım, gereken tepkiyi hep birlikte gösterelim. Eğer bir polis maça Türk bayrağını veya Kıbrıs bayrağını almıyorsa benim gözümde onun değeri ancak bir pkk lı veya bir rum kadardır. Davranışlarımızı ona göre sergilemek gerekir. Böyle kansızlar karşısında en sert duruşumuzu sergileyelim....

:bayrak: :bayrak: :bayrak: :bayrak: :bayrak: :bayrak:

kudu_61
12.03.2007, 16:21
ben maçtan önceki bi olayı kastetmiştim orada 3-5 kişi arasında olay çıkıyor polis onlarlar beraber etrafındakileri de copluyor benim anlatmak istediğim bu
Orada bir hedef sapması olmuş kardeş hani maça gittim de jop yemedim demesinler diyedir o şaka bir yana her kurumun yanlış işleyen bir tarafı var teraziye koyduğunda artılar daha fazlaysa doğru oradadır...

sismolog61
12.03.2007, 16:22
ne mutlu TÜRKÜM diyene
........kınıyoruz........

kudu_61
12.03.2007, 16:23
......................................

Siyaset yapmanın yeri olduğunu zannetmiyorum polisten bir yaran var ki kansız gibi bir ifade kullanabiliyorsun akşam yattığında uyuyabiliyormusun eğer huzur içinde uyuyorsan sebebini bir düşün...

selçukabi
12.03.2007, 16:35
Böyle şey olmaz, bir tane polisin yaptığı yanlışı hepsine yüklemek hatta küfür etmek de ne demek? Eğer bu adam kendi şeyinin keyfine o bayrağı içeri almadıysa o, amiri emir verdiyse amiri, genelge varsa da bakan efendi hakkında soruşturma başlatılmalıdır.

Tunga
12.03.2007, 16:43
Bu konuda yazı yazan hiçkimsenin bu işi bir polis memurunun kendi insiyatifi ile yaptığını düşünebileceğini zannetmiyorum.

Nasıl ki Beşiktaş maçında bayraklarımızı ve pankartımızı zor soktuk, gene aynı olay vuku bulmuş, bu sefer bir adım daha ileri atılmıştır.

Bu emir ile yapılmış bir iştir. Gayet açık. Bunun sorumlusu da öncelikle İstanbul Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü'dür. Dolayısıyla bu tepkilerin muhatabı da bu makamlar olmalıdır.

Mesaj yazarken bir Trabzonsporlu ve BMN üyesi olduğunuzun ve bunun ekstra bir sorumluluk getirdiğinin farkında olarak yazın.

#10 Fietra
12.03.2007, 16:49
Galatasaray Yeni Açık'ta asılan Azerbaycan bayrağına ne demeli peki?

Kınıyoruz elbette.

cabri
12.03.2007, 16:55
Bir futbol stadında böyle bir uygulamanın mantığını anlamak için o polis memurunun nereli olduğuna bakmak lazım. Yukardan böyle bir talimat mı var.. burası Türkiye! Herşey mümkün. Ancak bu talimat kimden gelirse gelsin şanlı bayrağımız bu ülkede her yere sorgusuz sualsiz girmelidir. Bunu engelleyen vatan hainidir.

Bu zihniyet biraz daha ileri gidip arabanda evinde yada sırtında bayrak taşıma birileri tahrik oluyor diyebilir. Bu tahrik olma unsuru günlük hayatımıza da çoktan girdi zaten. İnsanlar Türk bayrağını dükkanlarına asmaya arabalarına koymaya korkar hale geldi.

Yazıklar olsun...

Bartuğ13
12.03.2007, 17:00
insanın öyle zoruna gidiyor ki ........
bu adamların o görevde bulunmasnın değil,serbestçe dolaşmasının yasak olması gerekli!

Sacit
12.03.2007, 17:02
bu kadar rezillik olmaz bee.bu insanımızın gelmiş oldugu son noktayı göstermektedir ve böyle giderse bu durum için den çıkılmaz bir hal alacaktır.yapılan olay çok kötü söyleyecek laf bulamıyorum aslında buluyorum da neyse...

buna benzer olaylar da her zaman polisler öne cıkıyo.adamların yaptıgına bak yaa gelde ......... :mad:

Tufan_61
12.03.2007, 17:07
normal karsilamak gerekir galatasaray taraftari degilmi veya guvenligi hepsi ayni artik gs taraftarinin fb taraftarindan bi farki olmadigini gördum hic sevmiyorum

forza61ts
12.03.2007, 17:09
provakasyon gelmeyin kaza....trabzon trabzonspor oldumu bi yerde söz konusu tamam bunlar aşırı milliyetci kaza gelir yüklenın......

Külünkoğlu
12.03.2007, 17:09
Böyle şey olmaz, bir tane polisin yaptığı yanlışı hepsine yüklemek
Bende "bir tane polisin yaptığı yanlışı" demeyi o kadar isterdim ki. bjk maçında da bir tane değil bir çok tane yetkili emniyet mensubunun neler yaptığına hep birlikte şahit olduk. Merakla devamını bekliyorum bundan sonraki eylemleri ne olacak ?

Kasım Hilal
12.03.2007, 17:14
Yok canım..
Bu kadar da olamaz..
İnsan inanmak istemiyor doğrusu!

cabri
Bu uygulama Trabzonlular için özel diyelim, malum cinayeti milliyetçilik adı altında içinizden biri işledi, size Türk bayrağı yasak! demektir bu.

Bu düşünce ile bayraklar içeri alınmadıysa bunun adı da bölücülüktür. Bu olayın üstüne gidilecekse öyle polisi internetten şikayet ile olmaz. Savcılığa suç duyurusunda bulunmak lazım.

Eyüphan

Bahsi geçen şahıs tarafından kuruma yapılan alımlarla birlikte emniyetin içler acısı halini görmek gerçekten çok üzücü...

The Legend
12.03.2007, 17:23
yaw şaka gibi.sarhoş falan değildiler dimi.

Burçak
12.03.2007, 17:25
valla şaşılacak şey. nedemek Türk Bayrağı ile giremezsiniz. nerde yaşıyoruz biz yaa. bunları şikayet edecek biyerler yok mu.

forza61ts
12.03.2007, 17:25
fatih bu yayla suyi içti da bikere hersey beklenur bundan:):)

Külünkoğlu
12.03.2007, 17:31
alakasız yerde yazıyorsun arkadaşım farkında değilmisin ?

Gamze
12.03.2007, 17:54

Buna valiyi ve il emniyet müdürünü de eklemek gerek.

Hangi mantığa dayanarak gerçekleştirdiği belli olmayan icraatlarıyla hem vatandaşı hem de bir çok polis memurunu mağdur ediyor Aksu!..

Kapıda gıcık olduğum bayan memurun söylediği şu idi:
''Valiliğin emri var içeriye yazılı pankart vs. hiç bir şey almıyoruz!'' Bir süre tartıştıktan sonra mecbur girdik içeri.Hadi o pankart idi,arkadaş sen Türk bayrağını K.K.T.C bayrağını nasıl almazsın?Almazsın hadi saçma salak bir emir var,''Tahrik eder'' ne demek?Ayıp!..Utandım...

Harun
12.03.2007, 17:56
Sorun acaba ''Trabzonspor taraftarı mı Türk Bayrağı sokamaz? yoksa tribüne bayrak sokulması yasak mı? '' bu çok önemli.

Gürkan
12.03.2007, 18:00
''Valiliğin emri var içeriye yazılı pankart vs. hiç bir şey almıyoruz!''

Türkçede tahrik ediyo galiba.

eyvah Türkçe dedim.

sümela61
12.03.2007, 18:28
her geçen gün yeni "skandal" haberleri ile karşılaşıyoruz... sözü edilen şeyler sanki suç unsuru taşıyan şeyler... yani sanki üzerinde slogan vs. yazan pankartlardan bahsediyoruz...

üstelik bu her skandal haberinden sonra bir "skandal" daha yaşar hale geldik... şöyle ki; hani şimdi biz burada bir takım haksızlıklara değiniyoruz ya, bazı kesimlere göre bu durumlar sadece Trabzonsporlular için "skandal" olarak algılanabilir olarak kabul ediliyor... bence bu çok daha büyük bir "skandal"... bir yanda siz feryat etmek, bir şeyler yapmak istiyorsunuz... diğer yanda birileri sizin bu tepkinize bir anlam veremiyor; "neden bu kadar tepkililer ki?" deyip şaşırıyorlar...

bayrağımız birilerini tahrik ediyorsa, rahatsız ediyorsa etsin... etsin ki bilelim bakalım, kimler rahatsızlık duyuyor o bayrakların açılmasından...

bence çok mühim bir konu, kesinlikle siyaset üstü... lütfen siyaset bulaştırmayalım... ben de İçişleri Bakanı'nı sevmiyorum ama burası yeri değil, yoksa konunun önemi kayboluyor... bir de yine "faşist" vb. kelimeler gördüm yukarda, rahatsız oldum... açılan her konuyu bir şekilde kendi ideolojimize (hangi ideoloji olursa olsun) bağlama hastalığımızdan kurtulmayı öğrenmeliyiz artık...

maalesef polislerimizin içinde de mesleğe yakışmayacak kişiler var... her meslek grubunda olduğu gibi, onların arasında da var... ama idealist, dürüst olanları da var... polisler hakkındaki görüşlerimi zaten geçen sene "Polis Haftası"nı kutlamak için açtığım başlıkta yazmıştım, merak eden okuyabilir... ;)

yalnız benim anlamadığım bir durum var... biri çıkıp diyor ki; "falanca yerde bir doktor bana şöyle birşey yaptı" ve eleştiriyor o doktoru haklı olarak... bu eleştiriye cevap vermesi gereken kişi o olayı yapan ya da o olayı yapan kişi ile aynı eksende düşünen "ben olsam, ben de öyle yapardım" diyen birisi olmalı bence... ama nedense bu tip eleştirilere cevap "ben o doktor gibi değilim kardeşim" diyen kişilerden geliyor... bu doktor örneğini, polis, manav, hemşire, belirli taraftar grubuna mensup bir taraftar, milletvekili gibi bir konuya uyarlayabilirsiniz... yani demek istediğim insanlar neden yapmadıkları bir konu hakkında kendi üstlerine alınıyorlar bazı şeyleri?... sen zaten o kötü kişilerden değilsen o laf sana edilmemiş demektir, bu kadar basit...

ilginç bir notla bitireyim: madem bu bayraklar tahrik unsuru... neden İstanbul'un dört bir yanına devasa bayraklar dikiliyor... herkes görüp tahrik olsun diye mi?... sayın valim, emniyet müdürüm var mı buna bir cevabınız?... İstanbul'luyu güne tahrik olmuş bir şekilde mi başlatmak istiyorsunuz?... yoksa sadece stadyumlarda açılan bayrakların mı tahrik edici bir etkisi var?... komik olmayın!!!

pReN@_61
12.03.2007, 18:31
Sorun acaba ''Trabzonspor taraftarı mı Türk Bayrağı sokamaz? yoksa tribüne bayrak sokulması yasak mı? '' bu çok önemli.

aslında önemli olan da bu...

çok düşündürücü...

Küçükalioğlu
12.03.2007, 18:32
Bu ülkede milletin %10'u evet evet sadece %10'u polise güveniyorsa bundan bizler değil polisler gocunmalıdır.

denizgrsy
12.03.2007, 18:34
bu ne kin bu ne düşmanlıktır Trabzonsporlulara!!bur da amaç ve hedef Trabzon ve Trabzonsporlulardır!!!

Gamze
12.03.2007, 18:36

Kesinlikle katılıyorum abi...

coskun0661
12.03.2007, 18:39
tek kelimeyle kınıyoruz...bakalım bundan sonra bize karşı nasıl bir tavır sergileyecekler..

Gamze
12.03.2007, 18:43
Şu anda konu bir kaç yorum dışında gayet uygarca tartışılmaktadır,başka yöne çekmeye gerek te yoktur.Konu üzerindeki yorumlarınız-Metin abinin deyişiyle-itidalli olursa sorun çıkmayacaktır takdir edersiniz ki.

Harun abinin söylediği üzerine düşünmek gerekli.Son dönemde Trabzon'un adının geçtiği haberlerin hangi çerçevede olduğunu biliyoruz.Tüm bunların üzerine dün yaşanılan ayıp manidar oldu.

Gerçi BJK maçında da pankartımızın asılmasına engel olunmuştu.Fakat burada ''pankart'' engeli söz konusu ve valilik emriyle gerçekleştirilmekte.Bulunduğumuz tribünde bayraklarımıza uygulanan bu sansür ise çok çok başka...Sorumluları bunun utancını nasıl taşıyacaklar bilemiyorum...

hayat61
12.03.2007, 19:12
Bayrağımızı tahrik unsuru gören zihniyeti kınıyorum.
(Son zamanlarda malesef İstiklal Marşına,Bayrağımıza yapılan saygısızlıklar artmakta.Üzücü olan tarafıda tepki gösterildiğinde neden tepki gösteriyorsunuz diyen zihniyet palazlanmakta.)
Kraldan çok kralcı olmayı ne zaman bırakacağız acaba.Yazılı pankart almıyoruz emrini KKTC bayrağı,Bayrağımızın içeriye anmasını engelleyecek kadar nasıl uygulanabilir?Ve neden biz?Neden bizim ülkemizi sevmemiz bazı kesimleri rahatsız ediyor?

Emre B.
12.03.2007, 19:12
Ne hallere geldik.

littlebighorn
12.03.2007, 19:53
Benim Türk polisinin vatanseverliğinden şüphem yok, birkaç görevlinin emri yanlış yorumlasından kaynaklanmıştır. Hiç kimsenin bu ülkede Türk bayrağını yasaklamak gibi bir düşüncesi olamaz....Böyle bir şey düşünülemez bile......

_yattara_
12.03.2007, 19:54
vay be ne insanlar varmış..

sweetrose
12.03.2007, 19:55
Bu konuları artık; 'geniş' düşünce açısıyla yargılamıyorum. "Memleketsizler" memleketinde, bayrağını büyük bir gurur ile sallayanlara vurulan 'partizan, falanjist, faşist, antidemokratik' damgası, durumun vahametini açıklar düzeyde. Bu konuların uygun hal tarzı, koşul ve zamanda tartışılması en olumlu yaklaşımdır. Ancak Külünkoğlu'nun yaptığı beyanatın aksini iddia edebilecek bir düşünce yoktur. Onun bu konularda ki hassasiyetinin herkes tarafından bilinçli bir şekilde tartışılması, gereken 'tepki' ne ise, onun sert bir şekilde verilmesi gerekmektedir. Daha önce İzmirde yaşanan benzeri olayda "Laik Türkiye Cumhuriyeti" adıyla yazılan pankart güvenlik güçlerimizce stada alınmamıştır. Bu konuda güvenlik güçlerimizin bir zaafiyeti ve yahut duyarsızlığının olmadığına inanıyorum. Bu tür pankartları yasaklayan zihniyetin, "kontrol altına alınmış" kurumların uzuvları olduğunu düşünmekteyim.

Kimliğimizi, bayrağımızı, hassasiyetlerimizi 'tahrik' unsuru olarak gören zihniyetin, demokratik koşullar nezdinde ne kadar haklı olabileceğini hukuk dahilinde tartışmak gerekir. Heyhat! düşünmekten aciz, kontrol altına alınmış zihinler, basiretsiz, liyakatsiz, feragatsiz bireyler, millet düşmanları, garabet timsalleri; bizim kudretimize, sizlerin rüyalarınız bile ulaşamaz. Milletin erki; sizlerin 'baskı' demokrasisini yıkacaktır.

Bu konuda; Ulu Önder Mustafa Kemal'in "Bursa Nutku" bir 'emir' niteliğindedir. Bu konuda yapabileceğimiz tepkilerin en büyük ve etkilisini yapmalıyız. Maç organizasyonlarında, pankartlarımızı çoğaltmalı ve bu konuda 'kamuoyu' oluşturmalıyız.

Heyhat...!

Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak baht-ı kara maderini...

Namık Kemal'in bu dizelerine tarihte Mustafa Kemal TBMM'de cevabını vermiştir. Türk Milleti, bu günlerde bu dizelere cevap verebilecek Türk Gençliğini aramaktadır.

Saygılarımla...

Emirhan Makul
12.03.2007, 20:30
abi adamlar yapıyor işte bişe diyemiyorsun tepkimizi farklı yerlerden dile getirmemiz lazım baksana bayrağımızı almamışlar o bayrak içeriye almayan görevlinnide bayrağı değil mi ne manayla almadı yanii içeriye o bayrağğğı

Gamze
12.03.2007, 20:44
Biz de eleştiriyoruz yapılan hareketin ne denli yanlış,utanç verici ve ahmakça olduğunu.Ama kimden,neden ve ne şekilde bahsettiğine dikkat ederek!..

MrbLack
12.03.2007, 20:47
Stadın önünde görmüş olduğumuz üvey evlat muamelesi gerçekten içler acısıydı.Yazıklar olsun demekten kendimi alammıyorum.Çevik kuvvetin içinde bulunan birkaç kendini bilmez ise o giydiği üniformanın ne anlama gelmiş olduğunu unutmuş ya da şaşırmış olacak ki Trabzon Spor'lulara astığı astık kestiği kestik gibi davranıyordu.Bi ara oturduğumuz yerden bile kaldırmadılar.Bu ülke böylesine davranan polislere kalmışsa eğer kimse niye gelişemiyoruz da hep aynıyız sorusuna cevap aramasın.

murathanerol
12.03.2007, 20:49
Trabzon insanının milliyetçi,yurtsever duygularını yansıtmasına izin verilmiyor.düşündürücü gerçekten..

murathanerol
12.03.2007, 20:52
ben stada girerken bir polis memuru bana aynen şunu söyledi:
-s...n şu cimbomu
Benim verdiğim cevap aynen şuydu o güvenlik sağlamakla görevlendirilmiş basiretsize:
-bu ülkenin polisi bunları söylerse....yazık..

Gamze
12.03.2007, 21:08
Maç çıkışında bir memurun ağzından duyduğum sözlerin kışkırtıcılık potansiyelinin çok yüksek olduğunu söyleyebilirim.Fakat ben bunu burada gaza gelmişlikle ifade edecek değilim!..Kimseyi de bu şekilde gaza getirmem...Birazcık ''akıllı'' davranmak gerek!..

Mesleği her ne olursa olsun herkesin öncelikle ''insan'' olduğunu düşününüz.İnsan hatalar yapar,insan saçmalar,insan ''insanlık''tan çıkar!..çiğ süt emmişiz vesselam,bizden her şey beklenir.Fakat hayat sahnesinde üstlendiğimiz rollerin bilincinde olarak davranmak durumundayız.Eğer bu devletin görevlisi sıfatını kazanmışsan ve taşıyorsan üzerinde üniformaya iliştirilmiş sorumluluğu,bunun gerekenlerini de yerine getirmelisin.Fazlası haddini aşmışlığının göstergesi olur ancak ve ancak!..Tribünümüzdeki bayraklarımıza sansür,haddini aşan birilerinin sorumluluğu olabilir sadece!..Bayrağı için ölenin,ölmeye hazır olanın değil...Genellemelerin ne denli yanlış olduğunu tekrar tekrar ispat ettirmesine gerek yok kimilerinin!..

Polise güvensizlikten bahsedilmişti.Sadece şunu söyleyeyim;eğer genel bir güvensizlik var ise bu,Aksu ve ''Aksu''cukların yüzündendir!..

Taner Gündoğdu
12.03.2007, 21:12
bir fransız okulunun (ki aslen rum okuludur) takımından, bizleri yıldırmak için biletleri karaborsacılara peşkeş çeken yönetimin takımından bahsediyorsak o stada girerkende kendi vatanında üvey evlet muamelesi görmemiz gayet normal!!!

BOZOHAN
12.03.2007, 21:26
bayragı bayrak yapan üstündeki kandır toprak uğrunda ölen varsa vatandır.

Rıza ÇOLAK
12.03.2007, 22:01
Bir çok arkadaşın yorumunu okumadım, öncelikle bunu belirteyim.Mensubu bulundğum ve bulunmakla her zaman onur ve şeref duyduğum Emniyette bu tür bir olayın olduğuna asla inanmak istemiyorum. Velevki olmuşsa bunları yapanlara yazıklar olsun.... Hangi şart ve emirle olursa olsun.Bazı arkadaşların olayın şoku ve vahameti ile Polis Teşkilatına saldırmalarına da anlam veremiyorum. (teşekkürler Gamze 61 ve onun gibi düşünen diğer bütün arkadaşlar)

BURAK DOGU
12.03.2007, 22:09
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: ....
TÜRK bayrağı mı milleti tahrik edecek ya da Kıbrıs...Tahrik olacak millet kim???? ... Yoksa biz gs yerine başka bir ülkenin takımı ile karşılaştık dün....Neler oluyor arkadaşlar ????:rolleyes: :rolleyes:

işte aynı soruyu da ben soruyorum neler oluyor? bu polis Türkiye Cumhuriyetinin polisi mi yoksa nerenin polisi?

kutoz
12.03.2007, 22:17

önce bir konuda anlaşalım Salih... Hiçbir polis, sıcak evinden kalkıp tribüne gitmek için can atmıyordur. Her camiada olduğu gibi, polis camiasında da çürük elmalar vardır. Ama, emin ol onların içinde de çok sağlam vatan evlatları var. Bu ülke şehit olan, birçok polis olduğunu da asla unutma. Böyle bir genellemeyi, öfkene yenilerek yaptığını düşünüyorum.

Bir nöbetim de yazmıştım imzamdaki dörtlüğü. Sanırım 1 ay kadar önceydi... Ve ölene kadar aynı düşünce de olacağım.

BMN olarak karar alalım ve yapacağımız bütün organizasyonlara, gideceğimiz bütün deplesmanlara, iç saha maçlarına bizim için kutsal olan Bayrağımızla gidelim...

BURAK DOGU
12.03.2007, 22:22
Bu konuları artık; 'geniş' düşünce açısıyla yargılamıyorum. "Memleketsizler" memleketinde, bayrağını büyük bir gurur ile sallayanlara vurulan 'partizan, falanjist, faşist, antidemokratik' damgası, durumun vahametini açıklar düzeyde. Bu konuların uygun hal tarzı, koşul ve zamanda tartışılması en olumlu yaklaşımdır. Ancak Külünkoğlu'nun yaptığı beyanatın aksini iddia edebilecek bir düşünce yoktur. Onun bu konularda ki hassasiyetinin herkes tarafından bilinçli bir şekilde tartışılması, gereken 'tepki' ne ise, onun sert bir şekilde verilmesi gerekmektedir. Daha önce İzmirde yaşanan benzeri olayda "Laik Türkiye Cumhuriyeti" adıyla yazılan pankart güvenlik güçlerimizce stada alınmamıştır.
Kimliğimizi, bayrağımızı, hassasiyetlerimizi 'tahrik' unsuru olarak gören zihniyetin, demokratik koşullar nezdinde ne kadar haklı olabileceğini hukuk dahilinde tartışmak gerekir. Heyhat! düşünmekten aciz, kontrol altına alınmış zihinler, basiretsiz, liyakatsiz, feragatsiz bireyler, millet düşmanları, garabet timsalleri; bizim kudretimize, sizlerin rüyalarınız bile ulaşamaz. Milletin erki; sizlerin 'baskı' demokrasisini yıkacaktır.

Bu konuda; Ulu Önder Mustafa Kemal'in "Bursa Nutku" bir 'emir' niteliğindedir. Bu konuda yapabileceğimiz tepkilerin en büyük ve etkilisini yapmalıyız. Maç organizasyonlarında, pankartlarımızı çoğaltmalı ve bu konuda 'kamuoyu' oluşturmalıyız.

Heyhat...!

Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak baht-ı kara maderini...

Namık Kemal'in bu dizelerine tarihte Mustafa Kemal TBMM'de cevabını vermiştir. Türk Milleti, bu günlerde bu dizelere cevap verebilecek Türk Gençliğini aramaktadır.

Saygılarımla...

Kardeşimin yazısına imzamı atıyorum fakat katılmadığım bir nokta var ki o da güvenlik güçlerinin kendi sorumluluklarını bilmemesidir...

''Bu konuda güvenlik güçlerimizin bir zaafiyeti ve yahut duyarsızlığının olmadığına inanıyorum. Bu tür pankartları yasaklayan zihniyetin, "kontrol altına alınmış" kurumların uzuvları olduğunu düşünmekteyim. ''

ben bu lafa katılmıyorum... eğer güvenlik güçleri kendi sorumluluklarını bilselerdi zaten bayrağa bir laf etmezlerdi... belli uzuvların kontrolü altında olabilirler fakat bir galatasaray trabzon maçına ÇAKI sokulabiliyor ancak bayrak sokulamıyor öyle mi... lütfen kendimizi kandırmayalım... biraz daha toz pembe bakmak yerine bağımsız olması gereken kurumların bazı kişilere bağlılığını desteklemeyelim lütfen!!!

BURAK DOGU
12.03.2007, 22:24
önce bir konuda anlaşalım Salih... Hiçbir polis, sıcak evinden kalkıp tribüne gitmek için can atmıyordur. Her camiada olduğu gibi, polis camiasında da çürük elmalar vardır. Ama, emin ol onların içinde de çok sağlam vatan evlatları var. Bu ülke şehit olan, birçok polis olduğunu da asla unutma. Böyle bir genellemeyi, öfkene yenilerek yaptığını düşünüyorum.

Bir nöbetim de, yazmıştım imzamdaki dörtlüğü. Sanırım 1 ay kadar önceydi...

BMN olarak karar alalım ve yapacağımız bütün organizasyonlara, gideceğimiz bütün deplesmanlara, iç saha maçlarına bizim için kutsal olan Bayrağımızla gidelim...

bu fikirlere sonuna kadar katılıyorum ve BMN olarak yapacağımız KUTSAL BAYRAĞIMIZLA gitme fikrine şiddetle katılıyorum

İskender Çakmak
12.03.2007, 22:25
arkadaşlar polisler bile değisti kıbrıs bayrağını açmak niye ortamı gerginlesatirsin saçmalık kısacası kıbrısı unutun diyorlar bize orda 10.000 sehit var nahhhhhhhhhh unuturuz

Mehmet Fatih Yavuz
12.03.2007, 22:47
Bir çok arkadaşın yorumunu okumadım, öncelikle bunu belirteyim.Mensubu bulundğum ve bulunmakla her zaman onur ve şeref duyduğum Emniyette bu tür bir olayın olduğuna asla inanmak istemiyorum. Velevki olmuşsa bunları yapanlara yazıklar olsun.... Hangi şart ve emirle olursa olsun.Bazı arkadaşların olayın şoku ve vahameti ile Polis Teşkilatına saldırmalarına da anlam veremiyorum. (teşekkürler Gamze 61 ve onun gibi düşünen diğer bütün arkadaşlar)

eleştirilenler tabii ki işini layıkı ile yerine getirenler değil...
kurumsal anlamda polis e laf edildiğini sanmıyorum...
ama özellikle istanbulda artık köhleneşmiş bir polis anlayışı olduğu ve son çıkan yasalarla beraber de iyice bunun perçinlendiğini düşünüyorum..
çok fazla polisle işim olmadı.. ama benimle ilgisi olmasa da işim olduğu vakit de olumlu bir görüşüm olmadı istanbulda..
lakin devletin bir kurumu olan polis teşkilatına kurumsal anlamda bir karşıtlığımız tabii ki olamaz.. bugüne kadar verdikleri şehitleri bizim için çabalarını gözardı ettiğimiz de yok..
ama istanbuldaki polisler bu şehrin herşeyi ile birlikte maalesef dejenere olmuşlar.. tabii ki tamamı değil. muhakkak ki çoğunluğu da değil..
ama herkes bilir ki devlet gücünü arkasına almış kesimlerin görevlerini yerine getirmesi değildir göze batan... 10 defa iyi iş yaparsınız buna kimse şaşırmaz. 1 kere hata yaparsınız herkes ayağa kalkar..

polislerinin işlerinin zor olduğu konusunda hemfikirim.. özellikle de istanbulda.. bu şehir herşeyi bozduğu gibi polis teşkilatını da kurumsal olarak olmasa da, şahıslar bazında yavaş yavaş çürütmekte.. bu polis e özel bi durum değil.
bu şehirde çürümeyen ne kaldı ki???

okan6161
12.03.2007, 23:10
kardeşim hata yaptınızyunan bayrağıyla girseniz şeref türbününde zilerdiniz maçı yapayın böyle bu polisleri biliyorum ben geçen yıl az çekmedik karga maçında neyse konuşmayalım bunlar yüzünden biz bu hallerdeyiz bırakın da vatanına sahip çıkan adamları sizin yapamadığınızı yapsınlar

tsmusampa61
12.03.2007, 23:38
polis ve emniyet müdürlerinin görevden alınması lazım türk bayrağıyla her yere kayıtsız şartsız girersin arkadaşım böyle iş mi olur yaw.polisler neyin ne olduğunu anlayamazlar işte. teröristler istanbulda bayrak yakar, otobüs yakar içeri gireni daha duymadık. Ama biz bayrak açalım deriz izin vermezler. bunun nasıl bi mantıklı açıklaması var aceba tüm emiyet teşkilatı bir araya gelse bu açıklamayı yapamaz.

Berk Eren
12.03.2007, 23:43
birileri bu ülkede bişeler cevırıyor..ama konusulacak yer degıl burası..

bu yapılanlara yorum yapmak bıle zor..Bayragımızı alacaklarına o sahaya atılan bıcagı yakalyıp alsaydılar yaa..

emnıyet sasırma,sabrımızı tasırma...

Erdal
13.03.2007, 00:17
Geçenlerde duyduğum bir dedikodu ( gerçekliğini bilmediğim sürece ) aklıma geldi .iki kişi arasında şöyle bir dialog geçer .
- abi yoruldunuz , arzu ederseniz biraz dinlendirelim sizi .....
_ kaç milletvekili ile dinlenmemi arzu edersiniz?
bilin bakalım bu dialog kimlerin arasında geçti ..............

Hüseyin Çümen
13.03.2007, 00:25
stada cıçak alınır ama TÜRK bayrağı ve KKTC bayrağı asla alınamaz çünkü futbol şiddettir
karaborsaya da göz yumulur polisin gözünde bilet satılır ama asla bayrak sokulamaz
işte türkiye

ts_fan
13.03.2007, 00:34
Sepetin içindeki tüm elmalar, sağlam olmayabilir!
Sepete elmaları dolduran el, doğru el olmayabilir!
Sepetteki elmaların çoğunluğunun sağlam olduğunu hesaba katarak konuşmak gerektiğini unutmamak lazım gelir!

Gamze
13.03.2007, 00:34
@Hamsi

Merak ettim,kimlerin arasında geçmiş bu diyalog?Ayrıca ne demek istenmiş?

İçeri bıçak sokmanın da hiç bir zorluğu yok ayrıca.Eldivenimizin içine attığımız şıngır mıngır sallanan bozuk paralar yerine ufak bir kelebek koysanız kimsenin ruhu duymaz.Zor iş değil. ;) Bıçak ve bayrak kıyaslamasına gerek yok.Açık olan bir şey var ki bayrağın içeri alınmayışı emrin geldiği kişilerin ayıbıdır,buna kılıf uyduran memurun sarfettiği sözler de kendi utancıdır.

@ts_fan

Çok doğru söyledin abi,ben de bir şey ekleyeyim,

Sepetin içindeki bozuk olan elmalar için tüm sepet çöpe gitmez.

Erdal
13.03.2007, 00:40
Biri bakan desem ....... diğerini de arkadaş yazmış zaten ...ama dedğim gibi sadece dedi kodu milletin ağzı torba değilki konuşuyorlar işte ........

ts_fan
13.03.2007, 00:45
Başlığın gidişatı siyasete kayacak ama yazmadan da duramıyor insan.Dinlenirken yanında götüreceği milletvekili sayısı 80 olmasın bu zatımuhteremin?Bu sorunun cevabı X de olsa, Y de olsa beni bağlamıyor, ülke nereye gidiyor ben ona bakıyorum.Sahip olduğu nüfuzu yüzünden birileri haketmediği yerlerde olabiliyorsa, bu yerde ülkenin alîmenfaatleri için çok önemli ve kilit bir konumsa çok fazla da söz söylemeye gerek yok, herşey meydanda, e tabi sorumlularıda!

Erdal
13.03.2007, 00:50
:) ulan gece gece iş açıcaz başımıza :))))))
80 den biraz fazla kardeş istanbul milletvekili görünenleride ilave et :)

ts_fan
13.03.2007, 00:55
:) ulan gece gece iş açıcaz başımıza :))))))
80 den biraz fazla kardeş istanbul milletvekili görünenleride ilave et :)

Neyse HAMSİ; zaten anlayan anladı!Bazıları için üçün beşin hesabı olur ama bizim aramızda bunun lafı olmaz, di mi?:)Neyse zaten her karanlığın bir aydınlığı, her geceninde bir gündüzü vardır.Zamanı gelince hesap kesemeyenlerin hesabı kesilir, hesap nasıl kesilir, öğretilir;)

kudu_61
13.03.2007, 10:12
Arkadaşlar içeriye bıçak sokan polis diye bir ifade geçiyor tekrar söylüyorum güvenlik talebi kulüpten gelir bu talep doğrultusunda polis görevi olmamasına rağmen stad kapılarında ve tribünlerde güvenliği sağlar ama güvenliği sağlamak polisin değil kulübün asli görevidir yani stad kapılarına konulması gereken X-Ray cihazını kulüplerin turnikeye koyması gerekir polis kapıda sıvazlama yoluyla arama yapıyor ve gayet te başarılı o gördüğünüz bıçak her yerden içeri sokulabilir eğer bir x-ray tertibatı yoksa....

Murat'
13.03.2007, 10:14
bir zamanlar ilhan cavcav da milli marş maçlardan kaldırılsın demişti.

Yeliz
13.03.2007, 10:21
:alkış: :alkış: :alkış: :alkış:
Aynı düşünceleri paylaşıyorum.

Badaloğlu
13.03.2007, 10:56
Arkadaşlar, bu olayın canlı şahidi olarak üzüntüm çok büyük,çok sinirliyim hatta o sinirle polisin yaka numarasını bile almayı unuttum.Ben ve yanılmıyorsam Emre önden içeri girdik, arkada Kaya ve Özcan vardı( Ben ve Özcan öndede olabiliriz) tam hatırlayamadım ''Ahmet ağbi''sesi ile arkama dönüp baktım,tam merdivenlerin tepesine kadar çıkmıştım tekrardan aşağıya indim hayırdır!dedim.Kaya''bayrak yasakmış'' deyince aptala döndüm.Ne demek yasakmış?Bu kimin bayrağı gibi karşılıklı saçma sapan konuşmalardan sonra polisin telefonda konuştuğu her kim ise ''amirim, bir taraftar K.K.T.C bayrağı getirmiş, içeir girmesine izin verecekmiyiz?''deyince kan beynime sıçradı.Karşımızdaki T.C. polisi bu bayrağın içeri giremeyeceğini söylüyordu bize...
Sonuç itibari ile bu adamla tartışmannın yersiz olduğunu anladık,zira emir büyük yerden...Ama işgüzarlık yaptığını çok iyi biliyorum.

Bayrağı buruşuk bir vaziyette olduğunu görünce emanete bu şekilde bırakmak yüreğimi acıttı.Bayrağı geri alıp, ''Kaya tut şunu, güzelce katlayalım dedim insanlar bu bayrak için şehit düştüler,buruşuk şekilde emanete bırakamam,içim elvermez'' dedim.
Polis olacak adamada ''kardeşim, bu bayrağa siz sahip çıkmazsanız başkaları sahip çıkar'' dedim.Gerçi pek bunun ne anlama geldiğini, anladığını zannetmiyorum!!!
İçerde karşı tribünde Azarbeycan bayrağını görünce o polis arkadaşında kulaklarını hatta o telefonda konuştuğu kimse onunda ceddinin kulaklarını çınlattım.

Asıl aptallık bende çak o polisin ağzının orta yerine bir tane olsun bitsin.Ama ne yapalım ki, bizim aldığımız terbiyede, T.C polisine el kaldırmak yok!...Valla içim acıyor...

LazAnisT
13.03.2007, 11:51
Bayrağın KKTC bayrağı olduğunu tekrar tekrar açıklasaydınız.Bence soranlar başka ülkenin bayrağı filan zannetmişlerdir.Başka hangi mantık kıbrıs bayrağını içeri sokmaz.Gerçi içişleri bakanlığımızdaki rezillikler böyle devam ederse kendi bayrağımız içinde sorunlar yaşarsak hiç şaşırmayacağım.

Gürkan
13.03.2007, 12:10
Arkadaşlar içeriye bıçak sokan polis diye bir ifade geçiyor tekrar söylüyorum güvenlik talebi kulüpten gelir bu talep doğrultusunda polis görevi olmamasına rağmen stad kapılarında ve tribünlerde güvenliği sağlar ama güvenliği sağlamak polisin değil kulübün asli görevidir yani stad kapılarına konulması gereken X-Ray cihazını kulüplerin turnikeye koyması gerekir polis kapıda sıvazlama yoluyla arama yapıyor ve gayet te başarılı o gördüğünüz bıçak her yerden içeri sokulabilir eğer bir x-ray tertibatı yoksa....

klüp başkanları topu polise atıyor polis klüplere.

kutoz
13.03.2007, 12:54
Stadyumlarda ki güvenli tedbirleri, Valiliklerce yapılan toplantılarda alınan kararlarla yürürlüğe girer ki, bu tamamen Valilik Kararıdır.

Mesela, Ankara ve Kayseri'de ki stadyumlara misafir takım seyircisi Bayrak, Davul, Pankart sokamaz. Buda o bölgelerin Valilik Kararıdır. Hatta, bu sezonun ilk maçında Kayresi'ye gitmiş, maç sonucunda güvenlik görevlileri bize "üzerinizdeki formayı çıkarın, öyle çıkın dışarı demişti"

Burada kapıdaki polise çok fazla suç bulmuyorum ben. Sonuçta onlar da emir kulu. Asıl onlara "alınmasın" diye emir vererek, inisiyatif ve sorumluluk almaktan kaçan Amir pozisyonunda ki zat-ı muhteremi kınıyorum ben...

Bugün, AB ülkeleri Kıbrıs ile ilgili ifade kullanırken, Kıbrıs Rum Cumhuriyeti diye tabirler kullanarak, orada yaşayan halkımızı hiçe saymaktadırlar. Oysa onlar Güney Kıbrıs, türk vatandaşlarımızın yaşadığı ülke ise Kuzey Kıbrıstır. Bugün, stadyuma K.K.T.C. bayrağının sokulmaması için emir verende, aynı zihniyete hizmet etmektedir.

Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner... Vatan toprağını birilerini peşkeş çekmek isteyen her kim olursa olsun, gün gelecek hesabını verecektir...

Hüseyin Bağdat
13.03.2007, 13:27
maalsef insanı durduk yerde sinirlendiriyorlar. bayrakların içeri alınmama mantığını anlamış değilim.Hatta yanlış görmedimse bir ara telörgülere asılı duran bayrağımıza indirmeye kalktılar( yanlışım olabilir üstlerdeydim) gurbetçi gençlerden biri konuştu herhalde indirmekten vazgeçtiler.

Yavuz Hasan
13.03.2007, 13:32
ne bu sevgi biter
ne bu vatan sahipsiz kalır

Erol Karadeniz
13.03.2007, 14:09
İnsanlar ! bilmem ney yürüyüşü diye kırmızı yeşil sarı bez parçalarını bayrak yapıp dolaşırken kimsenin sesi çıkmaz veya çıkamaz ugruna kan akan bayrak stada sokulmaz.Allah sonumuzu hayır eder inşallah.Yüce Yaradan bir Atatürk daha yollar mı acaba bu milletin başına.

recep eyvallah kardeşim çok güzel konuşmussun.

erdal6167
13.03.2007, 14:21
ARKADAŞLAR PROVAKASYONA GELMEYELİM, gerekli yerlere iletelim, bayrak sadece trabzondaki Türklerin değil, dünyada ki tüm türklerin bayrağı, bu işi bize yapılmış olarak kabul etmeyin, o gözle bakmamız bizi yanlışa sevkeder. . .

My
13.03.2007, 14:25
Sanırım bu uygulama sadece bize karşı. Bu nasıl iştir hala anlamış değilim. Pankart açtırmazlar, bayrak sokmazlar... Neden bize karşı bu eziyet.

ofluhalit
13.03.2007, 14:26

evet konunun özetini yapmışsın bravo aynen katılıyorum.

Ozan
13.03.2007, 14:28
genelde bu uygulamalar bize denk geliyor . ankara'da da türkiye bayrakları olduğu zaman veya pkk aleyhine yapılan tezahuratlar olunca polisler hemen müdehale ediyorlar . hadi pkk aleyhine olunca biraz tahrik etme diyebilirler ( aslında doğruları söylüyoruz ) . ama türk bayraklarına karşı yapılanlar yenilir yutulur cinsten değil . nasıl bayrağımızı sorguya tutarlar anlamış değilim bu sistemi :mad:

selçukabi
13.03.2007, 15:04
Arkadaşlar Yeniçağ, Sabah ve Hürriyet gazetelerine bu konuyu gündeme taşımaları için bir mesaj gönderdim. Ancak heralde üye olmayanlar bu sayfaları göremiyor o yüzden Metin'in konuyu başlatan mesajını da ekleyip bu 3 gazeteye gönderdim.
Değerli Basın Mensupları;
11 Mart pazar günü oynanan Galatasaray-Trabzonspor maçında Trabzonspor taraftarları olarak gittik. Maçlara milli duygularımızın en güzel ifadesi olan Türk bayrağının yanında, kardeş ve yavruvatan KKTC bayraklarını da yanımıza alarak gidiyoruz.Ancak girişteki polis barikatında KKTC bayrağının yasak hatta tahrik unsuru olduğu belirtilerek içeri alınmadı. Bu haberi mutlaka değerlendirmeniz dileğiyle.
Hayırlı Günler

Bulut61-34
13.03.2007, 16:24
Bu konuda biraz daha sakin olalım arkadaşlar. Polisler bu vatanın evladı, onlarda bu bayrağı bizim kadar seviyordur. Belki bayrak sokulmaması ile ilgili bir emir veya bir genelge vardır. Bu genelge başka bir amaçla çıkarılmış olabilir ve bazılarının yanlış yorumlamasıyla bu uygulama yapılmış olabilir.
Bu olayın nedeni araştırmalı ve polisin neden böyle bir uygulamaya gittiği iyice soruşturulmalı. Birilerine saldırmaktansa olayın açıklığa kavuşması için gerekli tepki yapılmalı.

Egemen Yılmaz
13.03.2007, 17:30
Bu konuda biraz daha sakin olalım arkadaşlar. Polisler bu vatanın evladı, onlarda bu bayrağı bizim kadar seviyordur. Belki bayrak sokulmaması ile ilgili bir emir veya bir genelge vardır. Bu genelge başka bir amaçla çıkarılmış olabilir ve bazılarının yanlış yorumlamasıyla bu uygulama yapılmış olabilir.
Bu olayın nedeni araştırmalı ve polisin neden böyle bir uygulamaya gittiği iyice soruşturulmalı. Birilerine saldırmaktansa olayın açıklığa kavuşması için gerekli tepki yapılmalı.

katılıyorum. bu durumun bir açıklaması vardır, yoksa direkt bayrağa bir kasıt olması mümkün mü? ben zannetmiyorum. soğukkanlı olalım

antagonist
13.03.2007, 17:35
Bayrak olayını bir kenara bıraktığımızda,bazı arkadaşlarımızın polisi hanilikle,şerfsizlikle vs. suçlamaları çok düşündürücü...En azından benim açımdan...

Çetin
13.03.2007, 17:38
polis içindeki siyasal gruplaşmanın amacının ne olduğu biliniyor zaten, ama bayrağına sahip çıkan şerefli insanlara yapılan bu şerefsiz,haysiyetsiz davranış yanlarına kar kalmamalı..

Rıza ÇOLAK
13.03.2007, 17:46
Bayrak olayını bir kenara bıraktığımızda,bazı arkadaşlarımızın polisi hanilikle,şerfsizlikle vs. suçlamaları çok düşündürücü...En azından benim açımdan...
İşte meselede burda. Evinde eşine söz geçiremeyen, çocuğuna laf dinletemeyen dahası iki kelimeyi bir araya getiremeyen insan söz konusu Polis oldumu verir veriştirir. Bunları bizzat yaşadığım için yazıyorum. Burdaki arkadaşları bu yazdıklarımdan tenzih ederim, alınmasınlar. Ancak bazı arkadaşlarında genelleme yapmasına (işte bunların hepbi .......dir, aldıkları maaş haram olsun gibi) üzüldüm. Hep göz önünde ve kritik bir noktada polis olduğu için böyle oluyor. Neyse çok konuşmayayım...

tsss_kalkınma
13.03.2007, 18:16
deplasmanda bize yapılan yanlarına kalmıycak adam bize ermeni papaz vurdunuz da adam mı oldunuz diyo şerefsizler sanki biz bu vatanın evlatı değiliz :bayrak: :bmn1:

frango
13.03.2007, 18:55

+1967:alkış: :alkış: :alkış:

çok fazla söze gerek yok bence teşekkürler...

m@rdi
13.03.2007, 23:56
Stad taki emniyet görevlileridir ki bayrağı tahrik unsuru olarak görüp içeri almayan ve yine aynı görevlilerdir ki bilmem kaç santimlik çakıyı içeri alıp cinayete teşebbüs edilmesine sebep olan...:mad: :mad: :mad: ....

başka sözüm yok anlayana sivriisinek saz anlamayana davul zurna az:mad: :mad: :mad:

Gamze
14.03.2007, 00:29
Burda kimse-afedersiniz- gazlamasın birbirini.

Emniyette emir-komuta zinciri vardır.Emir ne ise o uygulanır.Daha önce söz ettim-siyaset veya değil-açıkaça söylüyorum ki bunun sorumluları Aksu ve Aksu''cuk'' lardır!..Eğer memur bayrağı içeri almama sebebi olarak-kendince-sözümona tahrik etmesini gösteriyorsa yaptığı en hafif deyimle ''haramzadelik''tir!..Fakat bu bireyseldir!..Kurum çalışanlarının eleştirilebilirliği ile ilgili sorun yoktur da ayrıca,eleştirebiliriz her birimiz.Ancaak,''eleştirebiliriz'',ötesi ayıptır!..Hakka girmektir!..

Tunga
14.03.2007, 00:39
Maça Türk Bayrağı sokulmadı....

Bu bir gerçek. O zaman bir daha maçlarda böyle tatsızlıklar yaşanmasın diye ne yapılabilir onu sorgulayacağımıza neler yazıyoruz.

Hiç kimseye yakışmıyor.

"Sükunet" yazmaya ben yoruldum, tartışmaya sizler yorulmadınız..!

BURAK DOGU
14.03.2007, 00:49
bundan sonra maçlara Türk bayrağıyla gidelim tepkimizi gösterelim

Tunga
14.03.2007, 00:55
@ Ibelin katılıyorum.

Gerçi Trabzon'da bir sorun olduğunu zannetmiyorum. Hatta GS, BJK, FB tribünlerinde de. Nedense deplasman takımlarına uygulanan bir prosedür.

Buna gösterilecek en asil tepki maçlara Türk Bayrakları ile gitmektir.

Ammaaa: Türk Bayrağı'na da gerekli özen ve hassasiyeti göstererek. Elinde buruşturulmuş Türk Bayrak'ları görünce insanların, en az bu kadar sinirleniyorum ben de. Eğer ona gerekli saygıyı gösteremeyeceksen, temiz tutamayacaksan, burum buruşuk edeceksen, o zaman götürmeyeceksin bayrağı hiç bir yere.

Bayrağı buruşmasın diye, özenli katlanmış bir şekilde koynunda taşıyanları gördüğümde, en az bayrağımızın gönderde dalgalandığını gördüğümde olduğu kadar duygulanıyorum.

BURAK DOGU
14.03.2007, 01:07
@ Ibelin katılıyorum.

Gerçi Trabzon'da bir sorun olduğunu zannetmiyorum. Hatta GS, BJK, FB tribünlerinde de. Nedense deplasman takımlarına uygulanan bir prosedür.

Buna gösterilecek en asil tepki maçlara Türk Bayrakları ile gitmektir.

Ammaaa: Türk Bayrağı'na da gerekli özen ve hassasiyeti göstererek. Elinde buruşturulmuş Türk Bayrak'ları görünce insanların, en az bu kadar sinirleniyorum ben de. Eğer ona gerekli saygıyı gösteremeyeceksen, temiz tutamayacaksan, burum buruşuk edeceksen, o zaman götürmeyeceksin bayrağı hiç bir yere.

Bayrağı buruşmasın diye, özenli katlanmış bir şekilde koynunda taşıyanları gördüğümde, en az bayrağımızın gönderde dalgalandığını gördüğümde olduğu kadar duygulanıyorum.

Savaşlarda askerler bayrak yere düştüğü an elindeki silahı bırakır bayrağı alır ölüme koşarlardı... biz böyle bir neslin evlatlarıyız fakat etnik yıkılış burada da kendini gösteriyor... bırak bayrağı taşımayı stadlarda istiklal marşını okumayan kişiler bile var...

Dediğin gibi bayrağı özenle taşımamız gerekli... Bayrak namustur, onurdur, şereftir...

Özkan
14.03.2007, 16:50
Aksu döneminde Emniyet'te etnik ve tarîkât temelli bir kadrolaşma olmuştur. Dolayısıyla, yeni polislerin bir kısmı gerçekten de bayrağımızı görünce Kafkasör'deki boğalar gibi davranabiliyor.

antagonist
14.03.2007, 17:01
Bence burada bir "yanlış anlama" var...

Emin olun o polis memuru bayrağı keyfinden stada almamazlık gibi bir şey yapmaz.Sonuçta bu adam yukarıdan bir yerden emir alıyor.Üstü var,amiri var,var oğlu var...Emri dinlemeyip bayrağı içeri alsa,o adama hesap sormazlar mı?Bal gibi de sorarlar.O adam da sonuçta kendini,çoluğun çocuğunu düşünmek zorunda...O polisin yerinde burdaki arkadaşlardan birisi de olsa aynı şeyi yapardı.Biz dışarıdan baktığımızda bize kolay geliyor.Ne demişler:"Bekara karı boşamak kolaydır."

Kimsenin ordaki memura bir şey söylemeye hakkı yok diye düşünüyorum,birine bir şey denecekse bu kişi o emri veren amir olmalıdır...

attagümüshane
14.03.2007, 17:31
KKTC yi biz değil de kim tanayacak ve tanıttıracak acaba??o polis memurlarına bunları yaptıranlar bir anlatsalar??
tamamen siyasi bir olay diye düşünüyorumçünkü şu an taş devrilse de ülkede karışıklık çıksa akp zarar görceğini biliyor,bu tip şeylere "en doğal ve yüce hak" olsa da izin verdirtmiyor.

Sezer Özkan
14.03.2007, 20:25
Biz Trabzonsporlular , bu olayı kınıyoruz ve burdan mesaj wermek istioruz , o bayraqımıza uzanan eller kırılsın.Bu haftaki TS macına 2 tane qetircem özellikle!hayden bakalım!

pReN@_61
14.03.2007, 20:30
bayraga uzanan eller kırılsın...!

Ali Şahin
14.03.2007, 21:26
bayrağa uzanan eller kırılsın

sweetrose
14.03.2007, 22:12
...............................................

Bu konu başlığı altında, lütfen; güvenlik kuvvetlerimize adaba mugayir cümleler sarfetmeyiniz. İster polis olsun ister asker; bu ülkenin hiçbir emniyet kolluğuna bu şekilde sözlü saldırıda bulunulamaz. Bu kabul edilebilecek bir durum değildir. "Uzaydan getirip, yerleştirilmiyorlar". Bu konuda ki yanlışlık muhtemel surette, daha öncede belirttiğim üzere; üst kademelerden gelebilecek 'olumsuz' emirlerin kati bir şekilde icra edilmesiyle mütealliktir. Makam ve statü dolayısıyle, bu konularda bazı personelin zaafiyeti olduğu aşikardır. Sınırsız ve yasal olmayan güç kullanıldığı bilinmektedir. Ancak bu gibi durumlar münferit olaylardır. Hiç bir kurum veya kuruluş, bu gibi durumlarla töhmet altında bırakılmamalıdır.

Anlayana sivrisinek misali...

Tunga
14.03.2007, 23:27
Konu tekrar açılmaktadır.

Şimdi:

1- Hiç bir Trabzonspor Taraftarı'nın Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayraklarından rahatsız olamayacağını,

2- Hiçbir Trabzonspor Taraftarı'nın, bu ülkenin kolluk kuvvetleri ile durduk yerde bir problem yaşamayacağını,

ama

3- Aynı zamanda yapılan bir yanlışı gördüğünde kolluk kuvveti demeden de hakkını soracağını, bunu yaparken de saçma sapan atışmalar yerine "akla, mantığa uygun protesto yollarını arayacağını, o yolları bulacağını,

4- Hiçbir Trabzonspor Taraftarı'nın, Türk ve KKTC Bayraklarını reklam veya ideoloji malzemesi yapmayacak olgunluğa sahip olduğunu,

düşünerek ve gözönünde bulundurarak mesaj yazalım.

Bir sıkıntı var ortada. Bu benim, senin sıkıntın da olmayabilir; ama birilerinin sıkıntısı. O zaman, bu olaydan sıkıntı duymayan arkadaşlar, mesaj yazmasınlar, olsun bitsin.

BMN Trabzonsporlular Birliği'dir. BMN içinde bundan öte köy yoktur. Herkes doğal olarak sahip olduğu siyasi görüşleri, değişik pek çok platformda dillendirebilir. "Birlik" olma iddiamızın olduğu yerde, bu birliğe her ne şekilde olursa olsun zarar verilmesine engel olacağız.

BMN Yöneticileri olarak değil, BMN Üyeleri olarak.

Lapina
15.03.2007, 00:22
Tunga abi öncelikle sana özel bir teşekkür etmem lazım.Aslında bu başlığa mesaj yazıp yazmamak arasında gidip geldim ama aklımda kalanları şu mesajından sonra buraya aktarmamın bir sakıncası olmayacağını düşündüm.

Konu ilk açıldığında verdiğim tepki stadta ki mevzuyu duyduğumda Külünkoğlu ve Badaloğlu (Açık açık isim yazmıyorum.) verdiğim tepki ile aynı oldu.Hatta Külünkoğlu ile sadece BAYRAK'a bağlı kalmadan bu konuları defaeten konuştuk.Ben hatırlatayım.''Bu ülkenin hırsızının cebinden .......... telefonu çıkıyor''
Halada aynı.BAYRAK'ın o stada neden girmediğinide kendisi benden daha iyi biliyor buna eminim. Nerenin bayrağı o? Nereden geldi ? Nelerle bayrak oldu ? Bunu bilen her Türk evladının vermesi gerek tepkileri bende verdim , veririmde.Bayrak uğurunda ''polis'' olarak değil bir Türk evladı olarak herkes gibi bizde ölmeye hazırız.
Gel gelelim asıl sıkıntıya.(Bu konu ile ilgili sıkıntımı ilettim , sorun yaşanacağını anlatmaya çalıştım ama ?? ) Bu başlık altında ''Vurun abalıya.'' misali bu ülkenin şu an ki durumunda kukladan farkı kalmayan kesmine acayip bir şekilde bilip bilmeden çamur atan hatta işi faşist polis , forumda polis var dikkatli olun arkadaşlar sizi terörist ilan eder gibi sözlerle (Şahitleri Kaya ve Fanatik Pacci) feryat figan ederek işin boyutunu çarptıran, hatta ve hatta hiç beklemediğim (Hele ki aynı amaç uğruna yanında durmaya çalıştığım.) insanlar polis asıp keser ,polise dayak atar oldu. Klavye başında asıp kesmek , dayak atmak kolay. Bayrak uğruna ise amenna.Buyrun benim kellemin olmaması çok bir şeyi değiştirmez.Ben hazırım. Yok ama sırf burada konuşmak yazmak içinse ayıp yahu!! Bu ülke için hiç kan akıtmadı mı polis ? Senim benim bu ülkenin varlığına birliğine inanan insanların en büyük değerlerinden ''BAYRAK'' için ölmedi mi ? Öyle şeyler uğrunda şehit olan arkadaşlarım var ki? Hatta şu anda avatarda resmi olan kardeşim , sadece ve sadece 1 çalıntı oto için şehit oldu. Bakın arkadaşlar altını çizerek söylüyorum. Bir kaç kendini bilmezin yüzünden herkese çamur atılmaz.İyimizde var kötümüzde ama ben bu mesleğin yüceliğine inanıyorum.Inandığım için savunuyorum.

Kısa ve öz Emorfo'nun bu konu başlığına attığı ilk posta dikkatinizi çekmek istiyorum.

''Mükemmel insanların aksayan tarafları daha çok göze batar.'' Goethe.

Gamze kusura bakma senin tarzdan olacak ama ;
Eğer BAYRAK yani o uğruna canların gittiği , gözünü kırpmadan insanların öldüğü değerimiz ile ilgili bir sıkıntı tartışılacak, BAYRAĞIMIZA sahip çıkılacaksa eyvallah.Yok polise çamur atılacaksa geçiniz.

BURAK DOGU
15.03.2007, 00:52
senin gibi polise can kurban kardeşlik ama işte 5 parmağında 5i bir değil

Gamze
15.03.2007, 01:00
Daha önce konuştuk,emir-komuta dedik,öne sürülen bahanenin kişisel bir ayıp olduğunu söyledik,genelleme hakka girmektir dedik vs vs. Daha fazla üzerine konuştukça manasızlaşmaya başladı.Gereksiz yere tartışmalar çıkıyor.Öztekin ve Tunga abilerimin son iletilerindeki ''ileti''lerinin tamamına katılmakla birlikte şunu da eklemek isterim:

Tartıştık durduk,kimimiz dozunu kaçırdı,kimimiz a idi kimimiz b...Sinir harbi içinde dozu kaçıran arkadaşlarımız kendilerine yakışmayan-bence-sözler etti belki.Ama şundan hepimiz eminiz;bugün bir can yansa bir yerlerde,omuzunda sicil nosuyla düşse yere bir beden bir hiç uğruna yahut ta kutsal bayrağının yolunda,hepimiz akıtacağız yüreğimize göz yaşlarımızı!..Çünkü hepimiz bu vatanın evlatlarıyız,kardeşimizin canı yandı mı biz de yanarız!..Kızgınlıklarımız gölgelese de zaman zaman mantığımızın yansımalarını,her birimiz biliyoruz ki güvenlik güçleri bir memlekette kellesini koltuğuna alıp en önde yürüyen zümredir!..Asker,polis her zaman ilk hedeftir!..Adi bir hırsızla münasebette,yahut da bir hainle burun burunayken!..İlk onların canı yanar,kalkandırlar!..Hepimiz biliyoruz...

Biliyoruz...Demem odur ki bilerek konuşalım...Kırmadan,slogansız,sağduyu ile...Eleştirelim ama hakaret etmeyelim.''Yaptı'' diyelim,''yaparlar'' değil...Saygı gösterelim,sevmesek te...

Şimdi,bu saatten sonra Tunga abinin de vurguladığı gibi esas önemli olan bundan sonraki tavırdır.Ortada yanlış olan bir şeyler var,açık.Buna karşılık ne yapılabilir bunu konuşalım.Bayrakla gidelim diyor bir arkadaşımız her maça.Gidelim.Tepkimiz var,ulaştıralım gerekli yerlere.Bu uygulamanın hangi sebeple yapıldığını soralım birbirimizi yiyeceğimize-ben dahil.Ve gelecek günler için Türk'ün bayrağı aynı muameleyi görmesin diye çıkaralım sesimizi...

littlebighorn
15.03.2007, 08:46
Konu tekrar açılmaktadır.

Şimdi:

1- Hiç bir Trabzonspor Taraftarı'nın Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayraklarından rahatsız olamayacağını,

2- Hiçbir Trabzonspor Taraftarı'nın, bu ülkenin kolluk kuvvetleri ile durduk yerde bir problem yaşamayacağını,

ama

3- Aynı zamanda yapılan bir yanlışı gördüğünde kolluk kuvveti demeden de hakkını soracağını, bunu yaparken de saçma sapan atışmalar yerine "akla, mantığa uygun protesto yollarını arayacağını, o yolları bulacağını,

4- Hiçbir Trabzonspor Taraftarı'nın, Türk ve KKTC Bayraklarını reklam veya ideoloji malzemesi yapmayacak olgunluğa sahip olduğunu,

düşünerek ve gözönünde bulundurarak mesaj yazalım.

Bir sıkıntı var ortada. Bu benim, senin sıkıntın da olmayabilir; ama birilerinin sıkıntısı. O zaman, bu olaydan sıkıntı duymayan arkadaşlar, mesaj yazmasınlar, olsun bitsin.

BMN Trabzonsporlular Birliği'dir. BMN içinde bundan öte köy yoktur. Herkes doğal olarak sahip olduğu siyasi görüşleri, değişik pek çok platformda dillendirebilir. "Birlik" olma iddiamızın olduğu yerde, bu birliğe her ne şekilde olursa olsun zarar verilmesine engel olacağız.

BMN Yöneticileri olarak değil, BMN Üyeleri olarak.
Benim mesajım silinirken, sanki biri (hem de Türkiye Cumhuriyeti Polisi suçlanıyor) bayrağa el kaldırmış gibi izlenimi veren "Bayrağa uzanan eller kırılsın" mesajı nasıl hala orada duruyor anlamak mümkün değil.

Hem o ve benzeri iletilerin hem de aklıselim olması beklenen Forum Yönetiminin tutumunun "linç kültürünün" toplumumuzda nerelere geldiğinin en önemli göstergesi olduğunu düşünüyorum.

Saygılarımla

Külünkoğlu
15.03.2007, 09:30
littlebighorn Tunga kendi yazdıklarını da sildi, takip edemedin heralde.
Ayrıca Tunga'nın yazdıklarından bu mesajı çıkarmanı forum üyelerinin takdirine bırakıyorum.

littlebighorn
15.03.2007, 09:42
littlebighorn Tunga kendi yazdıklarını da sildi, takip edemedin heralde.
Ayrıca Tunga'nın yazdıklarından bu mesajı çıkarmanı forum üyelerinin takdirine bırakıyorum.
Ben de bu konuyu hala gündemde tutup, münferit bir olaydan yola çıkarak tüm polis camiasını hedef alan mesajlar yazılmasına olanak verilmesini anlayamıyorum. Amacınız ne anlamak mümkün değil.

Konu başlığını açan olarak da bari başlığı doğru açsaydınız. ("KKTC bayrağına tepki" olmalı)

Külünkoğlu
15.03.2007, 11:28
Tüm polis camiasını hedef alarak mı ??? Yok başka sorum yok benim.

Konu başlığına gelince başlığı açan arkadaşın ilk mesajını okumadığınızı bu kadar belli etmeseydiniz keşke. KKTC bayrağı stada alınmadı, Türk bayrağı açan arkadaşa da " niye getiririyorsunuz, açma seyirci tahrik oluyor" dendi. Yani bayrağımıza bir şekilde tepki gösterildi. Daha fazlasını için konu başlığına yazmaya içim el vermedi.

Bu olaya sebeb olanlar elbetteki küçük hatta mikro bir azınlıktır ama ben bugün bizim tribunde yaşanan bu olayın sebeblerini irdelemezsem bu işi ne zaman yapacağım ? Eğer ki burda bir taraf tutmamız gerekirse birincisi biz ülkemizin tarafındayız, ikincisi emniyetin tutumuna sebeb olanların karşısındayız. Yani biz gerçek anlamda Bayrağını ve ülkesini seven Emniyet mensublarıyla aynı safdayız. Hala flu olarak gözüken birşey varsa sorabilirsin.

Fatih Efe
15.03.2007, 11:42
BAYRAK
Ey,mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,
Kızkardeşimin gelinliği,şehidimin son örtüsü!
Işık ışık, dalga dalga bayrağım,
Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın
mezarını kazacağım.
Seni selamlamadan uçan kuşun
yuvasını bozacağım.

Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder...
Gölgende bana da, bana da yer ver !
Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar.
Yurda ay yıldızın ışığı yeter.

Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün.
Kızıllığında ısındık,
Dağlardan çöllere düşürdüğü gün.
Gölgene sığındık.

Ey, şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalan;
Barışın güvercini, savaşın kartalı...
Yüksek yerlerde açan çiçeğim;
Senin altında doğdum,
Senin dibinde öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim:
Yer yüzünde yer beğen !
Nereye dikilmek istersen,
Söyle, seni oraya dikeyim !
ARİF NİHAT ASYA

..NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Lapina
15.03.2007, 13:13
Ben de bu konuyu hala gündemde tutup, münferit bir olaydan yola çıkarak tüm polis camiasını hedef alan mesajlar yazılmasına olanak verilmesini anlayamıyorum. Amacınız ne anlamak mümkün değil.

Konu başlığını açan olarak da bari başlığı doğru açsaydınız. ("KKTC bayrağına tepki" olmalı)

KKTC nere ? Sen kendini kolsuz düşünebilir misin ?

Konu başlığına gelince başlığı açan arkadaşın ilk mesajını okumadığınızı bu kadar belli etmeseydiniz keşke. KKTC bayrağı stada alınmadı, Türk bayrağı açan arkadaşa da " niye getiririyorsunuz, açma seyirci tahrik oluyor" dendi. Yani bayrağımıza bir şekilde tepki gösterildi. Daha fazlasını için konu başlığına yazmaya içim el vermedi.

Bu olaya sebeb olanlar elbetteki küçük hatta mikro bir azınlıktır ama ben bugün bizim tribunde yaşanan bu olayın sebeblerini irdelemezsem bu işi ne zaman yapacağım ? Eğer ki burda bir taraf tutmamız gerekirse birincisi biz ülkemizin tarafındayız, ikincisi emniyetin tutumuna sebeb olanların karşısındayız. Yani biz gerçek anlamda Bayrağını ve ülkesini seven Emniyet mensublarıyla aynı safdayız. Hala flu olarak gözüken birşey varsa sorabilirsin.

Keşke dememek isterdim ama bunları en başta yazsaydın.:( :(

mensure 61
15.03.2007, 13:24
Söyliyicek söz bulamıyorum :(

littlebighorn
15.03.2007, 14:12

Bu konuyu illa ki foruma taşımak istiyorsan konu başlığını KKTC bayrağı alınmadı diye yazman gerekirdi. Başlığı gören bir defa aşırı sinirle olur olmaz maiiler atabiliyor. (Memur arkadaşa da yanıt vermişimdir umarım)

2. olay Türk Bayrağını açanlara gösterildiği iddia edilen tepki hiç inandırıcı değil. Benim gördüğüm tribünde Türk bayrakları hep açıktı(Staddaydım). Böyle bir iddiayı (çünkü çok ciddi bir iddia) foruma taşımak ve başlık açmak için çok somut deliller gösterebiliyor olman gerekir. Siz ki forum yöneticisisiniz bu tip hasas konularda daha duyarlı olmanız beklenir.

Yoksa önüne gelen polis camiasını rencide edecek yazılar yazmaya başlar, bu forumda görüldüğü gibi.

Ayrıca benim mesajımın silinecek neyi vardı onu da anlayabilmiş değilim. Kendi mesajlarını da silmesi haklı çıkarmaz.

Saygılar

Külünkoğlu
15.03.2007, 14:21
Öztekin kimi hedef aldığım kimleri kınadığımı ilk mesajımda yazdım ve hiçbir düzetme olmadan orda duruyor. Sürekli savunma pozisyonunda ve şu küçük emrah tavırlarından vazgeç. Sana özel mesajla da söyledik neyin ne olduğunu bu ısrar niye ?

littlebighorn (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=11874) stadın neresindeydin söylermisin bana. Maç öncesi Maç sırası Maç sonrası onlarca kişinin gözü önünde oldu. İnandırıcı değil diyerek olayı saçma sapan bir yere çekmeye çalışma. Bir çok arkadaşımız şahittir. Terbiyesizliğe de olayı saptırmaya da gerek yok.

Lapina
15.03.2007, 15:20
Öztekin kimi hedef aldığım kimleri kınadığımı ilk mesajımda yazdım ve hiçbir düzetme olmadan orda duruyor. Sürekli savunma pozisyonunda ve şu küçük emrah tavırlarından vazgeç. Sana özel mesajla da söyledik neyin ne olduğunu bu ısrar niye ?

littlebighorn (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=11874) stadın neresindeydin söylermisin bana. Maç öncesi Maç sırası Maç sonrası onlarca kişinin gözü önünde oldu. İnandırıcı değil diyerek olayı saçma sapan bir yere çekmeye çalışma. Bir çok arkadaşımız şahittir. Terbiyesizliğe de olayı saptırmaya da gerek yok.

Senin verdiğin tepkiye tepki vermiyorum ben.Verirsemde en kralında Küçük Emrah olayım. Ama bu işleri bilen var bilmeyen var. Örneklerinide gördük bu başlık altında.

POYRAZ
15.03.2007, 15:25
Polislerimiz içinde elbette görevini yapmaya çalışanlar var ama önüne geleni polis yaparsan böyle olur. Tekrar ediyorum mutlaka çok çok karakterli polislerimiz de var ama bunların yanı sıra bu mesleği kötüye kullananlar da var. Sanki bu bayrak Ermenistan'da açılıyorda tahrik söz konusu olacak. Ne demek yani 'Dışarıda göreceksiniz', kim neyi gösterecekmiş çok merak ettim dogrusu. Yiyemeyeceği haltı neden söyler insanlar? Ortada hiç bir suç unsuru yok. İnsanların büyük bir özenti ile Amerikan ve İngiliz bayraklı giysilerle ortalıkta gezdiği bir dönemde ne kadar güzel bir davranıştı bu halbuki.
Gerçi iki Türk takımı arasında yapılan bir maçta Kıbrıs bayrağının pek alakası yok ama yapılan yine de çok güzel bir davranıştır.
Ülkenin hali içler acısı.

Külünkoğlu
15.03.2007, 15:27
Bu başlıkda zor olan bir şeyi yapalım o zaman. Üslubunu gözden geçirmeden özensiz yazanları uyaralım. Zor olacak ama ortak bir tavır belirleyelim. Kimsenin art iyetli olmadığını düşünürsek bu zor olmasa gerek.

Lapina
15.03.2007, 15:30
Bu başlıkda zor olan bir şeyi yapalım o zaman. Üslubunu gözden geçirmeden özensiz yazanları uyaralım. Zor olacak ama ortak bir tavır belirleyelim. Kimsenin art iyetli olmadığını düşünürsek bu zor olmasa gerek.

Bunlara ek olarak ; Karşımıza vazgeçilmez değerimiz olan BAYRAK için çıkacak engelleri vurup kırmadan sağa sola çamur atmadan , sinsi sinsi bizi köşeye kıstırmaya çalışanlara karşı nasıl ayakta dururuz ne yapabiliriz bunu tartışalım , hatta tartışmada kalmasın harekete geçelim.

Badaloğlu
15.03.2007, 16:19
Cevahir otelin önünde Turan reis, konuşma yaparken bu Hrant Dink olayınada gönderme yaparak '' kesinlikle yürüyüş esnasında halkın, esnafın canına,malına,arabasına sataşmayacağız...Efendi efendi maçımıza gideceğiz,Hrant Dink olayı ile ilgili kesinlikle slogan atılmayacak bu mesele bizim meselemiz değildir'' dedi.

Bu konuşmanın ardından Kaya ile bende KKTC bayrağını açmamaya karar vermiştik.Hatta yürüyüş esnasında benim park ettiğim arabanın oradan geçerken araca bayrağı bırakmaya karar vermiştik.Ama grubumuzu polisler alt taraftan yürütünce araba ters terafta kaldı.Ama bu bayrağı açmayacağımızı yolda Kaya ile zaten konuştuk.Çünkü Turan reis'in konuşmasında bu kararı vermiştik...

Stada girdiğimizde, polisin bu tarz yaklaşımı acaba Ogün Samast olayı ile bir ilgisi olabilir mi? diye düşündüm.Malum emniyette açılan bayrak sıkıntı yaratmıştı ama genede ne alaka?tarzında düşüncelerle gittim geldim.Sonuçta biz katil değildik...

Kıbrısımızı seven, Türkiyemizin bir parçası olduğunu oranında sonuçta vatan toprağı olduğunu biliyorum.O yüzden polis'in bu tutumuna bir anlam veremedim.Telefon açtığı amirini çok merak ettim.Aslında sorunda çıksın istemiyordum.Çünkü bizim derdimiz sorun çıkarmak değildi.

Dediğim gibi KKTC bayrağı belki alakasız gibi gözüksede Kıbrıstaki Türkler'in Trabzonspor ve 2 rum takımı ile yaptığımız maçlarda onları yeterince onere etmediğimizi düşünüyorum.O yüzden bu tip maçlarda bayrağımızın bizimle stadlarda olmasının hiçbir sakıncası olmaz diye düşünüyorum.Olmalıda...KKTC bayrağını oraya sokmak için Kıbrısta mı doğmalıydık?Karşı Galatasaray tribünlerinden asılan koca Azarbeycan bayrağını görünce hepten uyuz oldum...Bu ikiyüzlülük niye?Neden bu muameleler hep bize?...

Ah ulan ah!...Kafama ne diyeyim?Aslında burada kimsenin tartışmasına gerek kalmayacak hamleyi ben yapamadım.Çünkü ard niyetli değildim.Dedikya o kızgınlıkla bu polis'in yaka numarasını almadık.Alsaydık şimdi işin iç yüzünü ne güzel öğrenirdik...

#10 Fietra
15.03.2007, 16:36
Cevahir otelin önünde Turan reis, konuşma yaparken bu Hrant Dink olayınada gönderme yaparak '' kesinlikle yürüyüş esnasında halkın, esnafın canına,malına,arabasına sataşmayacağız...Efendi efendi maçımıza gideceğiz,Hrant Dink olayı ile ilgili kesinlikle slogan atılmayacak bu mesele bizim meselemiz değildir'' dedi.

Amaaa ne yazık ki maç sonu böyle olmadı,ne yazık ki.Burada yazmaya cesaret edemeyecek kadar yüzüm kızardı.

littlebighorn
15.03.2007, 17:11
Emniyet sonradan doğru olduğu anlaşılan bir kararla her türlü pankartı sokma yasağı almış anlaşılan. Kapıdaki memurlardan biri de 0-1 mantığı ile KKTC bayrağını içeriye sokmamış. Yanlış yapmış.
Kararın sonradan doğru olduğunu nereden biliyorsun dirsen Sn. Kaya' nın maç sonu Ogün Samast sloganları ile ilgili izlenimlerinden. Belki de olur olmaz bir pankart açılacak TV de yayınlanacak, Trabzonspor daha fazla sıkıntıya girecekti.

Eğer bu konuda çok hassassanız ilk maçımızda KTC bayrakları ile donatırsınız tribünü olur biter.

Ama amaç üzüm yemek değilse tartışmaya devam (edin)

kudu_61
15.03.2007, 17:12
Eleştirinin ne demek olduğunu nasıl yapılması gerektiğini bilmeyenlerin eleştiri yapmaya çalışması ve hatta eleştiri yaptığını düşünmesi bu konuyu buralara kadar getirdi ve neredeyse polisi vatan haini ilan etme konumuna gelindi yazık şimdi oturun ve yaptığınız yanlışları düşünün her zaman doğruyu mu yapıyorsunuz polis te bir insandır ve hata yapabilir bunu düşünerek yazı yazın polisinde sizin yaşadığınız gibi bir yaşamı var normal insandan tek farkı kelle koltukta görev yapıyor olması ve suçluların bir numaralı hedefi olması bunun da sebebi kanunları uygulamaya çalışması bilgilerinize...

Canİlker
15.03.2007, 21:18
futboldaki şiddeti türk bayrağına bağladıkları sürece futbolda şiddet devam edecek.. kınıyorum kınıyorum kınıyorum

BURAK DOGU
15.03.2007, 21:23
poliste bizim polisimiz, K.K.T.C de bizim arkadaşlar... içlerinde istemediğimiz insanlar olsa da hem polis camiasında hem Türkiye Cumhuriyetinde bu Vatanda bizim Bu Polis de bizim