PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Cafer KILIÇSOY
06.03.2007, 08:10
KADIN

Kimi der ki kadın
uzun kış gecelerinde
yatmak içindir.
Kimi der ki kadın yeşil bir harman yerinde dokuz zilli köçek gibi oynatmak içindir. Kimi der ki ayalimdir. Boynumda taşıdığım vebalimdir.
Kimi der ki hamur yoğuran.
Ne o, ne bu, ne döşek, ne köçek, ne ayal, ne vebal.
O benim kollarım, bacaklarım. Yavrum, annem, karım, kız kardeşim hayat arkadaşımdır.

Diye anlatıyor kadınlarımızı Nazım Hikmet

Bizler için gecesini gündüzüne katan analarımızın

Hayatımızın varlığına anlam katan eşlerimizin

Kızkardeşlerimizin

Hala daha Türkiye'de ve dünyada eziyet gören, çile ceken Analarımızın, Bacılarımızın

Bordomavi net'teki bayanlarımızın

8 Mart Dünya Kadınlar günü kutlu olsun

macka61
06.03.2007, 09:37
evet tüm bayan üyelerimizin kadınlar günü kutlu olsun

forzalazio
06.03.2007, 11:31
bu dünya 8 mart kadınlar günü değil DÜNYA EZİLEN EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ

Lapina
06.03.2007, 11:46
Böyle günlerde nedense meslek grubu olarak biz eziliyoruz.Başka amaç için kullanmasak tamam hoş ama. Meydanlara inmeler,sağa sola sataşmalar.Of Mart ayı of.

Harun
06.03.2007, 11:48
Bu başlığı bir erkek üyenin açması ne garip değil mi:D

Serap
06.03.2007, 11:50
teşekkürler..ve bende tüm dünya kadınlarının bu gününü kutlarım..

http://img246.imageshack.us/img246/9937/15zg4.jpg

harun;bence oldukça hoş..teşekkürler cafer.:)

frango
06.03.2007, 11:52
dünya kadınlar günü kutlu olsun...
ekonomik özgürlüğünü eline alamadıktan sonra kadınlar her zaman ezilecektir malesef...

Lapina
06.03.2007, 11:53
Bu başlığı bir erkek üyenin açması ne garip değil mi:D

Serap dışında da hep erkekler yazmış :D
Kadınlar gününü kutlayında meydanlara inmeyin abicim.Sıkıntı oluyor bize. :D

Harun
06.03.2007, 11:54
Serap dışında da hep erkekler yazmış :D
Kadınlar gününü kutlayında meydanlara inmeyin abicim.Sıkıntı oluyor bize. :D

Bunlar kendilerine değer vermiyorlar sanırım:D Cafer'de de laytlık sezdim biraz:cool:

Lapina
06.03.2007, 12:02
Bunlar kendilerine değer vermiyorlar sanırım:D Cafer'de de laytlık sezdim biraz:cool:

8 Mart ayrıca Dünya Böbrek günüymüş.İki eziğin maçında pankart açmışlardı.

kutoz
06.03.2007, 12:07
Gerek BMN'de ki, gerekse bizlere can ve yaşam veren bütün kadınlarımızın, bu anlamlı günü kutlu olsun...

Yeliz
06.03.2007, 12:10
Bunlar kendilerine değer vermiyorlar sanırım:D Cafer'de de laytlık sezdim biraz
:D
ee tabi erkekler kutlayacak kadınların bu gününü anneler gününü anneler mi kutlar? bu da onun gibi bişe işte:D
yaw dünyada da ne çok önemli gün var kadınlar günü , sevgililer günü , solaklar günü ...............:rolleyes:
bu arada erkekler günü falan var mı? neden hep böyle günler kadınlara özel:confused:
bu günü herkes kutlar ama önemli olan herkesin basbas bugün şöyle bi gün diye bağırmadığı günlerde hatırlamak hatırlanmak kıymet bilmek..... :o hoş kıymet bilecek her zaman biliryaa:rolleyes:
kadınık anayık mal olmaya karşıyık :D :D

Mehdi
06.03.2007, 12:11
dünyanın en güzel varlıklarıdırlar.sevdikçe sevesin gelir.tatlıdırlar.dokunmaya kıyamazsın.bazıları uzaktan sever yaklaşamaz ama belli etmesede sevdiği gözünden belli eder.ben daha minyon tiplerini severim çünkü daha tatlı olurlar.hatta bazan onları taklit edesim gelir.uzun lafın kısası çok seviyorum kedi yavrularını:rolleyes:

konu neydi ya.ha
bütün bayanların kadınlar gününü kutluyorum.
gıcıklık hakkımı bugün bundan yana kullandım:)

Külünkoğlu
06.03.2007, 12:12
Dünya erkekler günü kutlanmadıkça bu ve benzeri günlerin bir anlamı yok.
no cry no woman ne büyük bir laftır.

Nebiye
06.03.2007, 12:18
Cafercimmm çok teşekkürler http://www.onlineyasam.net/forum/images/smilies/106lf4.gif

İlk mesajdan sonra gördümdü bi çiçek resmi bulayım geleyim derken unutmuşumm burayı.
Çok teşekkürler duyarlılığın içinn.:tsbayrak: Çok kibarsın.
Harun çık aradan http://www.onlineyasam.net/forum/images/smilies/tongue.gif
Teşekkürler herkesee :tsbayrak:

Yeliz
06.03.2007, 12:23
bi de şunu merak ettim :confused: şinciiiii erkekler kadın deseler kaba şey bayan de derler. kadın deyince kaba diyenleeeeeeer bu günün adı niye kadınlar günü:confused: :confused: bakınız Mehdi bile tüm bayanların kadınlar gününü kutlarım demiş :D aklıma takıldı da bi soruyum dedim
Gadınık Anayık Mal Olmaya Garşıyık:D :D

champions
06.03.2007, 14:41
8 mart 1857'de new york'lu kadın tekstil işçileri şehrin zengin semtlerine doğru büyük bir yürüyüş düzenler. daha iyi çalışma koşulları, on saatlik iş gücü ve eşit haklar gibi talepleri olan kadınların yürüyüşü polis tarafından şiddet kullanılarak bastırılır. 8 mart 1908'de yine new york'ta düzenlenen eyleme 40.000 tekstil işçisi kadın katılır. 1857'deki büyük eylemi anan işçiler, aynı taleplere kadınlara oy hakkı ve çocuk emeğine son verilmesi taleplerini de ekler. 1910 yılında ise, clara zetkin'in önerisiyle sosyalist kadın enternasyonali, 8 mart'ı dünya emekçi kadınlar günü olarak kutlamaya karar verir. 1911 yılında ilk 8 mart gösterileri avusturya, danimarka, almanya ve isviçre'de gerçekleştirilir. gösteriler üzerinden kısa bir süre geçtikten sonra, new york'ta ünlü 25 mart yangını gerçekleşir. zorla çalışmaları için patronları tarafından fabrikaya kilitlenen kadın işçiler çıkan yangından kaçamayarak can verirler.:(

Harun
06.03.2007, 15:01
Sitemizde hiç bayan yok galiba.''Günün eğlencesi'' başlığına atalım bence bu konuyu:D :D

hly_ts
06.03.2007, 17:37
Ey müminler!!! için en güzel örnek: Sevgili Peygamberimizdir. O, hanımlara karşı daima sevgi, saygı, hoşgörü ve anlayış göstermiş, bırakın dövmeyi; hanımlara karşı hiçbir zaman kaba davranmamış; hep güler yüzlü olmuştur. Dolayısıyla Peygamberimizin hanımlara karşı gösterdiği bu tavır, hepiniz için örnek olmalıdır. Bu vesile ile tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum.

8mart dünya kadın günümüz kutlu olsun

http://www.resimload.com/070614/LzE_10.gif

zafer6161
06.03.2007, 17:57
8 mart bayanlar gününüz kutlu olsun
9 martta baylar günü olsun:D

hly_ts
06.03.2007, 18:14

erkeklere hergün bırakında bi günümüzü doyasıya yasayalım
http://www.resimload.com/070614/ICe_bogaz.gif

Adem Erdoğan
06.03.2007, 20:25
Yine bir dünya kadınlar günüydü.Kadıköyden hareme geçecektik annem ve teyzemle.Fakat tek bir dolmuş ve tek bir taksi bile yoktu çünkü trafiğe kapatılmıştı.Ve hareme yürümek zorunda kaldık.Haydrapaşadan geçerken gördüklerim böyle bir günün anlam ve önemini gösterdi bana.Kadınların elinde pkk bayrakları ve apo posterleriAğızlarda biji apo...

KUTADGU
06.03.2007, 21:17

gününü gün edenlerin memleketinde....

9 marta ne hacet bre azizim....

Kutlu olsun diyelim daaaa......

Cafer KILIÇSOY
07.03.2007, 12:29
Cafer'de de laytlık sezdim biraz:cool:
Harun kıskanıyorsun değil mi senin aklına gelmedi diye.:D
Ayrıca söylediğin o kelime biraz çirkin kaçtı

Gamze
07.03.2007, 12:45
Tarafımdan düzenlenmiştir.

Mezgit'e teşekkürler bilgilendirdiği için. :rolleyes:

Kutlayan tüm arkadaşlara da teşekkürlerimi iletiyorum bu arada.

mezgit
07.03.2007, 12:53
Gamzecim aslına bakarsan pankart hiç komik değil. Bu günü sevgililer günü edasıyla kutlayan bizler komiğiz asıl. Neyi nden ve nasıl kutlamamız gerektiğini dahi unutmuşuz.

esit ise esit ucret icin 1807 ya da 1875 te bir tekstil fabrikasinda grev yapan 127 ya da 111 kadin fabrika yonetimince fabrikaya kilitlendi. (gerekce de grevin diger fabrikalara tasmasini onlemek) her nasilsa o an cikan bir yangin sonucu haklarini aramaktan baska bir sey yapmayan isciler kacamayarak can verdi.

ardindan 8 mart emekci kadinlar gunu olarak belirlenmis ve anma gunu oldu. o tarihten -ve hatta oncesinden- bu gune kadinlar ciddi muccadeleler vermek zorundalar.

Ertan 51
07.03.2007, 14:58
iyiki var kadınlarımız.
gerçekten mutlu olan her insanın yanında mutlaka iyi bir kadın vardır.hakları ödenmez.hadiste de geçtiği üzere Cennet anaların ayakları altındadır diyor ya kadınımızın değerini,emeğini başka anlatacak kelime yok gibi sanki.
ben 8 Mart ı saymıyorum tüm güzel günler kadınlarımızın olsun.

KADIN
Daha dün seyrederdi eski rüyalarını,
Kalbimin dört duvarı böyle değildi,kadın!
Bir el o perde perde örümcek ağlarını
Sen geleceksin diye oradan sildi,kadın!

Nasıl yalçın kayayı sökerse dalga yardan,
Nasıl bir dal kırarsa bir kartal bir çınardan,
Kalbimde hız alarak uzun çarpıntılardan,
Kalbini zorla koparabildimi kadın!

Bugün sen bir bakışsın,ben ondan sızan yaşım,
Sana bütün bir ömrümce uyan arkadaşım,
YALNIZ SENİN ÖNÜNDE ASİ BAŞIM,
YERE GEÇERCESİNE YERE EĞİLDİ,KADIN!

Faruk Nafiz ÇAMLIBEL

A.Alper
07.03.2007, 17:02
dünyanın en saçma sapan günü..pozitif ayrımcılığa gerek varsa eşitlikten söz edilemez neden sürekli bayanları kayırma çabası var neden dünya erkekler günü yok eşit değil miyiz yoksa??

RahMetLi
07.03.2007, 20:58
Geriye kalan 364 gün yani bizim için her gün DÜNYA ERKEKLER GÜNÜ Alperciğim. Bırak bir gün de onların olsun :) 8 Mart, Dünya Karılar Günü'nüz kutlu ve mutlu olsun.

ASIL ÖNEMLİ SORUN BURADA;
Geriye kalan 6 saat kimin!? :D:D

tsukru61
07.03.2007, 21:05
..........

Nebiye
08.03.2007, 09:22
Yahu ne alemsiniz haaa
Bişiyede muhalefet olmayın.Yada şöyle yapın tarzınız değilse onaylamıyorsanız yazmayın bişi geçin gidin.:D

Murat'
08.03.2007, 10:52
neden dünya erkekler günü yok ki yaa

Faik Yılmaz
08.03.2007, 10:55
bütün bayan arkadaşlarımızın kadınlar günü kutlu olsun......

Sacit
08.03.2007, 11:54
hayat şartlarına baktıgımız da kadınlarımıza büyük iş düsüyor.bu zorlu mücadelede sabır ve kolaylıklar diliyorum.insallah en güzel günler onların olur.

zafer6161
08.03.2007, 12:58
kadınlar ,kadınlar gününüz kutlu olsun ,gerci size hergün gün ama neyse:cool:

Nebiye
08.03.2007, 13:40
http://img162.imageshack.us/img162/8/080307intropt3.jpg

Trabzonspor.org.tr den alıntıdır.:D

Faik Yılmaz
08.03.2007, 13:44
şu forma bacilerimize ne kadra yakışıyor varmı böyle bir forma be...

Fatih
08.03.2007, 13:44
tüm kadınların kadınlar günü kutlu olsun

özellikle de dostum mehdinin kadınlar gününü en içten dileklerimle kutluyorum:D

ts_fan
08.03.2007, 13:51
Tüm bayanların, ''kadınlar günü'' kutlu olsun.
Resmi sitedeki resimde baya bir tanıdık sima görüyoruz;)
Yahu, bari şu tribünlerin yakasını bırakın:)

RahMetLi
08.03.2007, 14:18
Yahu ne alemsiniz haaa
Bişiyede muhalefet olmayın.Yada şöyle yapın tarzınız değilse onaylamıyorsanız yazmayın bişi geçin gidin.:D

Dahi anlamındaki 'de' ayrı yazılır... (http://www.dahianlamindakideayriyazilir.com) Yanlış: Yada, Doğru: Ya da.
Tek hata bu değil kesinlikle. :D

Ben bir şeye sap olamamış kadınların bu günü üzerlerine almalarını kınadığımı belirtmek isterim... Hakedenlerinkini de tekrar kutlarım. :D

eys_61
08.03.2007, 14:53
Kutlu olsun!

Nebiye
08.03.2007, 15:22
Rahmetli kardeşim teşekkür ederim.ederiz.:)

omer61
08.03.2007, 16:36
bugün dünya kadınlar günü değil DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ dür.. başlık düzeltilmeli bence.. we tüm emekçi kadınlarımızın kadınlar günü kutlu olsun..

Vkgz
08.03.2007, 16:45
Kadınlar Günü Konusunu Kadınların Açmamasıda Ülkemin Bir Başka İlginçliği!

Açan arkadaşa : Eline Sağlık

Vkgz
08.03.2007, 16:46
bugün dünya kadınlar günü değil DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ dür.. başlık düzeltilmeli bence.. we tüm emekçi kadınlarımızın kadınlar günü kutlu olsun..

çalışmayan kadınları kaale alan yok yani :) ... Klasik konuları aşmak lazım

Fatih
08.03.2007, 16:51

her konuyu siyasi boyutuyla değerledirmeyi bi kenara bırakmalısın en azından bu forumda!!!!

Sevgi
08.03.2007, 17:22

Emekçi olmayan kadın gösterin bana :mad:

hcicek61
08.03.2007, 17:31
bütün bayanların dünya kadınlar gününü kutlar, hakettikleri saygı ve sevgi içerisinde mutlu ve sağlıklı bir hayat dilerim. saygılarımla

6Şafak Aydın1
08.03.2007, 17:42
"Dünyada hic bir kadin vatanini kurtarmak icin Türk kadinindan fazla calismamistir." Atatürk

" Cennet analarin ayagi altindadir. " Hadis-i serif

kutlarim ve hayirlara vesile olmasini dilerim

omer61
08.03.2007, 23:23
her konuyu siyasi boyutuyla değerledirmeyi bi kenara bırakmalısın en azından bu forumda!!!!

her işe siyaset katmıyorum dunya kadınlar gunu nasıl ortaya çıkmış anlatayımda hak wer bana

amerikada bi fabrikada işçi kadınlar eylem yapmışlar. çalıştıkları fabrikayı basmışlar. bazı provaktor gruplar fabrikayı atese werirler we 30 işçi kadın yanarak can werir. ve o gün dünya emekçi kadınlar günü ilan edilir..

her kadının gunu değildir bugun..

Hasan Ayvenli
08.03.2007, 23:28
bu türdeki diğer günler kadar saçma bir gün aslında hepsi birbirinden saçma

Nebiye
09.03.2007, 09:18
KADIN

Kimi der ki kadın
uzun kış gecelerinde
yatmak içindir.
Kimi der ki kadın yeşil bir harman yerinde dokuz zilli köçek gibi oynatmak içindir. Kimi der ki ayalimdir. Boynumda taşıdığım vebalimdir.
Kimi der ki hamur yoğuran.
Ne o, ne bu, ne döşek, ne köçek, ne ayal, ne vebal.
O benim kollarım, bacaklarım. Yavrum, annem, karım, kız kardeşim hayat arkadaşımdır.

Diye anlatıyor kadınlarımızı Nazım Hikmet

Bizler için gecesini gündüzüne katan analarımızın

Hayatımızın varlığına anlam katan eşlerimizin

Kızkardeşlerimizin

Hala daha Türkiye'de ve dünyada eziyet gören, çile ceken Analarımızın, Bacılarımızın

Bordomavi net'teki bayanlarımızın

8 Mart Dünya Kadınlar günü kutlu olsun

Arkadaşlar Cafer arkadaşımız başlığı kibarlık etmiş kadınlar günümüzü kutlamak için açmış.Kadınlar gününü tartışmak için değil.Açın bi başlık orda tartışın öle miydi değil miydi?Yazan yazar yazmayan yazmaz.Herkesin yolu açık olsun.

Cafer KILIÇSOY
09.03.2007, 10:31
her işe siyaset katmıyorum dunya kadınlar gunu nasıl ortaya çıkmış anlatayımda hak wer bana

amerikada bi fabrikada işçi kadınlar eylem yapmışlar. çalıştıkları fabrikayı basmışlar. bazı provaktor gruplar fabrikayı atese werirler we 30 işçi kadın yanarak can werir. ve o gün dünya emekçi kadınlar günü ilan edilir..

her kadının gunu değildir bugun..

Arkadaşım olayı başka yerlere çekme. Emekcisinden falan anlamam. Sitede saygıdeğer bacılarım ablalarımda olduğu için başlığı actım ve Kadınlar gününü kutladım.

Olayı siyası boyutlara çekipte çirkinleştirme lütfen. Kadınlığını bilen, Ülkesine cevresine saygılı bayanlardan bahsediyorum. Yoksa sokağa çıkıp 30 bin kişinin katilini savunanlardan bahsetmiyorum. Özgürlük adına ülkesine zarar veren yaratıklardan bahsetmiyorum.

Arkadaşlar Cafer arkadaşımız başlığı kibarlık etmiş kadınlar günümüzü kutlamak için açmış.Kadınlar gününü tartışmak için değil.Açın bi başlık orda tartışın öle miydi değil miydi?Yazan yazar yazmayan yazmaz.Herkesin yolu açık olsun.
Teşekkür ederim Abla. Olay bu kadar basit

Yeliz
09.03.2007, 12:18
Yoksa sokağa çıkıp 30 bin kişinin katilini savunanlardan bahsetmiyorum. Özgürlük adına ülkesine zarar veren yaratıklardan bahsetmiyorum.
:alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :tr:
İyi niyetiniz gayet açık ve net ;) :)
Bende bugünü saçma bulanlardanım ama nezaketinizden dolayı teşekkürler.;)

A.Alper
09.03.2007, 16:23

milyonlarca cana mal olan sacmalığın reklamını yapma ne emeği kardesim kadınlar için ne yaptınız?aile kavramını parçalayıp kadını orta malı yaptınız kalkıp da emekçi falan diye konusma burada!!!

Kaya
09.03.2007, 16:27
14 Şubat - Emekçi Sevgililer Günü olsun bari... Geçiniz bu tip günlerin alayını!

Serap
09.03.2007, 17:20
cafer bizler sana ve diğer kutlayan arkadaşlara çok teşekkür ederiz..anladık biz o'nu! ;)

Emre B.
09.03.2007, 17:29
Annelerimin, ninelerimin, ablalarımın günü kutlu olsun.

omer61
09.03.2007, 18:20
ya arkadaşlar siyaset fln yapmıyorum ben bugunun adı dunya emekçi kadınlar gunudur!! dunya kadınlar gunu değil!! bunu söylüyorum siz bana siyaset yapıyo diyosunuz..