PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : I. Karadeniz Oyunları | Trabzon, Rize, Giresun

Sayfa : [1] 2

pacos_bill
01.03.2007, 10:30
Trabzon'da 2-8 Temmuz tarihleri arasında yapılacak 1. Karadeniz Spor Oyunları'nda görev alacak gönüllü gençler aranıyor. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı, üniversite öğrencileri arasından oyunlarda görev yapacak 450 genç arandığını bildirdi. Gençlerin yiyecek, barınma, ve kıyafet ihtiyaçları da karşılanacak.

Kaynak: Milliyet Gazetesi

Başvurular ve Detaylı Bilgi İçin
http://www.karadenizoyunlari.org.tr

Külünkoğlu
01.03.2007, 11:14
Aloo BMN - Trabzon nerdensiniz yahu, yok mu gönüllü ?
Ekmek elden su gölden ev de kıyafet de veriyorlar. :)

Barış
01.03.2007, 12:29
Gazetenin internet sayfasında bi şey bulamadım :rolleyes:

TameRHan
01.03.2007, 12:31
ismini yazdırıp sonradan sorun olup da katılamayacak olanlara da ceza var mı (:

Mehdi
01.03.2007, 12:42
katılmayı çok isterdim ama ben hızlı koşamıyorum ya:D

Barış
01.03.2007, 12:58
başvurdum yok mu gelen, tek sarmaz ki ama :D

Külünkoğlu
01.03.2007, 13:16
www.karadenizoyunlari.org.tr (http://www.karadenizoyunlari.org.tr)

La Mehdi hızla koşmayla ne ilgisi var tavşan mı kovalayacan.
Bilimum sporculara siz şuraya sizde şuraya geçin diyeceksiniz fena mı ? :)

Mehdi
01.03.2007, 13:26
ben oyunlara katılmak için gönüllü arıyolar sandım metin abi:D

Külünkoğlu
01.03.2007, 13:45
Hey Allah'ım Hey Allah'ım sen sabır ver yarabbi. :mad:

Mehdi dediklerimi unut sen yaparsın aslanım, Milli takım oyuncularından ne eksiğin var ? ekmeklerini ellerinden alacan diye korkma yılma. Senin gibi cevherin feda olmasına kim razı olabilir. Görüyüm seni forrest Gump gibi adamsın. :D

WERTHeR
01.03.2007, 13:49
ben oyunlara katılmak için gönüllü arıyolar sandım metin abi:D

Mehdi gel beraber koşalım. Vallahi tüm Türkiye bizi konuşur:)

Nebiye
01.03.2007, 13:52
Arkadaşlar bu ciddi bişiy.Başlığı sulamayalım lütfennn.;)
Ben şahsen çok isterdimm.Hatta 2010 için düşünüyordum.Bi bakıcam bunada.
Bariş aferim sana.Takdir ettim seni.:yattara:
Haber için çok çok teşekkürler pacos :yattara:

Faik Yılmaz
01.03.2007, 14:21
bakalım 2011 e kadar sağmıyızki......

müsait olurmuyuz neredeyiz belli olmaz.. hem o zamana kadar gençliğimizmi kalır.... :)

Nebiye
01.03.2007, 14:25
Faikcimmm 2007 buu.

11 ülkenin katılımı ile 2-8 Temmuz 2007 tarihlerinde Trabzon ilinde gerçekleştirilecek 1. Karadeniz Oyunlar "Gönüllü" Başvuruları başladı.

Sizde Gönüllü ordusuna katılıp görev almak istiyorsanız, ekteki formu doldurarak mail veya faks ile başvuru yapabilirsiniz.

http://www.karadenizoyunlari.org.tr/#

Külünkoğlu
01.03.2007, 14:29
bakalım 2011 e kadar sağmıyızki......

ahan da bi tane daha. Hey Allah'ım hey Allah'ım..

Neyse Barış ile Nebiye buralar size emanet. Allah kolaylık versin.

Vkgz
02.03.2007, 17:53
bukardar az ilginin olması şaşırtıcı

TameRHan
02.03.2007, 18:07
Bu oyunlar bu yaz yapılacak. Sanırım bazı arkadaşlar 2011 deki gençlik festivali ile karıştırmış

hayat61
08.05.2007, 01:11
KOLBASTICILAR ARANIYOR

Karadeniz Oyunları Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamada, açılış ve kapanış seremonilerinde Karadeniz ve Trabzon'un da yöresel halk oyunlarını yansıtacak çalışmalar yapıldığı belirtildi.
Karadeniz Spor Oyunları Açılış ve Kapanış Komitesi Başkanlığını yapan, Karadeniz Teknik Üniversitesi Beden Eğitim Bölümü Başkanı Engin Erşan, açılışta özellikle Trabzon kolbastını oynayacak 200 kişilik bir grup oluşturma hazırlığı içinde olduklarını belirtti.

Grubun en iyi şekilde ve uyumlu olması için kolbastıyı bilen veya ilgi duyan kız ve erkek gençler aradıklarını ifade eden Erşan, ''Özellikle 2 Temmuzda yapılacak açılışa damgasını vurmasını beklediğimiz kolbastı ekibinde yer almak isteyenlerin 1 Hazirana kadar, Gençlik ve Spor Trabzon İl Müdürlüğündeki Basın Bürosu ile KTÜ Mediko-Sosyal Merkezi'ndeki Beden Eğitimi Bölümü Başkanlığına başvurmalarını bekliyoruz'' dedi.

Özel giysilerin yanı sıra masrafları da karşılanacak olan kolbastı grubunun haziran ayı içinde belirlenecek program çerçevesinde çalışacağını belirten Engin Erşan, ''Kolbastı grubunu sadece Karadeniz Spor Oyunları için değil, 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatları'nda da değerlendireceğiz. Ayrıca ülkemizde veya talep geldiği zaman yurt dışında da gösteriler yapabileceğiz. Trabzon'a özgü bu oyunu tüm dünyaya tanıtacağız. Kolbastıya yatkın olan gençleri bekliyoruz'' diye konuştu.

Yasin N.
08.05.2007, 01:33
Trabzonda olsamda katılsam ne güzel olurdu, ben merak ediyorum acaba kolbastıyı nasıl öğretecekler bilmeyenlere izlemek isterdim çok komik eminimki bilmeyen birisinin öğrenmeye çalışması:) :) :)

Barış
08.05.2007, 01:56
Trabzonda olsamda katılsam ne güzel olurdu, ben merak ediyorum acaba kolbastıyı nasıl öğretecekler bilmeyenlere izlemek isterdim çok komik eminimki bilmeyen birisinin öğrenmeye çalışması:) :) :)

abi unutma sen de bi aralar bilmeyen birisiydin :)

bu arada ben başvurdum oyunlara ama hala cvp gelmedi :rolleyes:

Nebiye
08.05.2007, 09:10
Aaa biri yoloğluna haber etsin. Güzel oynuyodu.

mHİÇYILMAZ
09.05.2007, 00:35
http://www.karadenizoyunlari.org.tr/karadeniz_logo/karadeniz_logo_tr.jpghttp://www.karadenizoyunlari.org.tr/img/gonullu_index.jpg (http://www.karadenizoyunlari.org.tr/#)

1.Karadeniz Spor Oyunları Gönüllülerini Bekliyor (http://www.karadenizoyunlari.org.tr/sayfalar/gonulluyum.htm)

Oyunlar Açılış ve Kapanış Komitesi Başkanı Erşan: (http://www.karadenizoyunlari.org.tr/haber/28.htm)

''Trabzon'a Özgü Kolbastı Oyununu Tüm Dünyaya Tanıtacağız'' (http://www.karadenizoyunlari.org.tr/haber/28.htm)

bordo61
09.05.2007, 10:35
Kolbasti işi çok guzel oldu bence en guzel organizasyon bu olur bu arada hala gönüllü yokmu ayıp ayıp :)

Uğurtan
09.05.2007, 11:19
başvurdum yok mu gelen, tek sarmaz ki ama :D

Barış kardeşim seni yalnız bırakmam :D Hiç bi zaman :D

kutoz
18.06.2007, 15:12
.
.
http://gonulluyum.izmir.bel.tr/karadeniz/img/ban.jpg
.
.

Konu arkadalarda kalmasın. Trabzon'umuzun vitrine çıkması için önemli bir organizasyon.

Bu arada maskotları çok sevdim. Bir ara Trabzonspor'un maskotu hamsi olmasın diyen arkadaşlarımız vardı. Yapıldığında hamsiden de oluyormuş maskot.

http://www.karadenizoyunlari.org.tr/karadeniz_maskot/karadeniz_spor_oyunlari_maskot_a1.jpg

macka61
18.06.2007, 19:18
güzel omuş maskot acaba kanal verecek mi bu orginazsayonu

TSelif
18.06.2007, 19:44
Gerçekten ya çok hoş olmuş:p

Miraç Atalay Çiftçi
18.06.2007, 20:04
Karadeniz Oyunlari'nin ilkini, --1. Karadeniz Spor Oyunları, Trabzon 2007-- organizasyonu ile şehrimizde gerçekleştirmenin ve yaklaşık 12 ülkeden 1500'e yakın sporcunun yanı sıra binlerce yönetici ve basın mensubunu siz gönüllerle birlikte ağırlayacak olmanın sevincini yaşamaktayız.

1. Karadeniz Oyunları, Trabzon 2007 Organizasyonu'na gönüllü katılımınız için teşekkür ederiz.

Gençliği bir araya getiren Karadeniz Oyunları'nın organizasyonunda gönüllü olarak görev almak için yaptığınız başvuru tarafımıza ulaşmıştır. Kişisel özelliklerinizi doldurduğunuz formlar kayıtlarımızda saklanmaktadır. Tüm gönüllü vatandaşlarımız, 1. Karadeniz Oyunları, Trabzon 2007 Organizasyonu'na kişisel beceri ve özellikleri doğrultusunda katılım sağlama olanağına sahip olacaktır.
Birçok spor dalını bir araya getiren bir spor ve kültür festivali olması nedeniyle Karadeniz'in en önemli spor etkinliklerinden biri olacak 1.Karadeniz Oyunlari, 2 - 8 Temmuz 2007 tarihleri arasında yapılacaktır. Trabzon'un ev sahipliğini üstlendiği bu organizasyonda Atletizm, Basketbol, Bisiklet, Futbol, Cimnastik, Yüzme, Atlama, Ritmik Cimnastik, Taekvando, Voleybol, Güreş, Bedensel Engelli Atletizm ve Bedensel Engelli Yüzme branşlarında müsabakalar düzenlenecektir.

Trabzon ve ülkemizin tanıtımında, turizm gelirlerinin arttırılmasında, yaratılacak iş potansiyeli ile yeni insan kaynaklarının oluşturulmasında ve bundan sonraki uluslararası spor organizasyonlarının Türkiye'ye verilmesinde önemli rol oynayacak olan 1.Karadeniz Oyunları, Trabzon 2007'nin başarıyla gerçekleşmesi için gönüllülerin desteği önemli rol oynamaktadır.

Dünya gençliğini barış ve kardeşlikte buluşturacak bu organizasyonun her birimine gençlerimizin aktif ve gönüllü katılımından mutluluk duyacağız.

1.Karadeniz Oyunları'nı rüya gibi bir atmosferde, Trabzon'da en iyi şekilde gerçekleştirebilmek için haydi gençler! Gönüllü birlikteliğinizle; Spora, gençliğe, geleceğe el ele birlikte yürüyelim...

Gönüllü Yönetimi 1.Karadeniz Oyunları, Trabzon 2007

Ben basvurumu yaptım.İşte bana gelen cevap mailli.Universiade 2005de aktif rol aldıgım için böyle bir org. kaçırmamak istedim.Pişman olmayacaksınız arkadaşlar çok büyük faydaları oluyor.Emin olun :)

kutoz
18.06.2007, 21:24
güzel omuş maskot acaba kanal verecek mi bu orginazsayonu

Oyunlarla ilgili olarak;

http://www.karadenizoyunlari.org.tr

adresinden detaylı bilgilere ulaşabilirsin. Yayın akışı da orada yer almaktadır.

hayat61
19.06.2007, 14:19
Trabzon'da kolbastı sahaya indi
2-8 Temmuz 2007 tarihleri arasında yapılacak olan 1. Karadeniz Oyunları'nın açılış ve kapanış seremonilerinde farklılık yaratmak amacıyla oluşturulan Trabzon Kolbastı Ekibi çalışmalarına Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda devam ediyor.

Karadeniz Spor Oyunları Açılış ve Kapanış Alt Komitesi Başkanı, KTÜ öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Engin Erşen, Hüseyin Avni Aker stadının altında yer alan Çok Amaçlı Salonlarda çalışmalarını tamamladıklarını, son provaların açılış töreninin yapılacağı H.Avni Aker pistinde yapacaklarını belirti. Erşen, oyunun Faroz Mahallesi'nde başladığını ifade ederek, "Bu oyun bundan 60 - 70 yıl önce oluştu. Kolluk kuvvetleri vardı o zamanlarda. Bu kolluk kuvvetleri köyleri basardı. Orada kaçak tütün içenler, kolluk kuvvetlerini görünce ortaya atlayıp bu hareketleri yaptı ve bu oyun öyle ortaya çıktı" diye konuştu.

Yrd. Doç.Dr Engin Erşen, "Kolbastı Trabzon ve Karadeniz'in farklı bir özelliğini daha gündeme taşıyacak. Bu vesileyle Kolbastı konusunda bilimsel olarak da çalışma yapacağız. Kolbastı da figürlerde doğaçlama var, harmanlama var, horondan alınmış bölümler var. Bu oyun horondan sonra Trabzon' un en önemli oyunudur. Biz bu oyunun şovunu yapmak istiyoruz. Oyunun sadece erkekler için değil, kadınlar için de güzel olduğunu göstermek istiyoruz" dedri.

Kolbastı oynayan gençlerden Cemre Akbulut, kolbastı oynamanın çok zevkli olduğunu ifade ederek, "Aslında kolbastı erkek oyunu olarak biliniyor. Ama biz bu oyunu kızlarında oynayabileceğini gösterdik. Düğünlerde filan oynuyorduk Kolbastı'yı şimdi burada oynamaktan mutluluk duyuyoruz. Horonun yerini tutmaz ancak, bu oyunda oldukça zevkli ve eğlenceli" diye konuştu.

hayat61
20.06.2007, 12:54
"Trabzon'u herkes başka tanıyacak"
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, 1. Karadeniz Spor Oyunları öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Atalay, Karadeniz üzerine oynanan oyunları, Karadeniz Spor Oyunları ile durduracaklarını ifade ederek, "Buradan bir çok kişi ekmek yiyecek, bu oyunlar Trabzon'un ve çevre illerin tanıtımına büyük bir katkı sağlayacak. Sporun tüm imkanlarını burada kullanacağız" dedi.

"TÜM ÜLKELER BU ORGANİZASYONU İSTEDİ"
Trabzon Karadeniz Spor Oyunları için gün saymaya devam ediyor. 2 - 8 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan oyunlarla ilgili açıklamalarda bulanan Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Karadeniz oyunlarının, Karadeniz ülkelerinin fikir birliği olduğunu ifade ederek, "Karadeniz' e kıyısı bulunan ülkelerle pek çok yerde yaptığımız toplantılarda, 'Karadeniz oyunlarını organize edelim' dediler. Trabzon bu oyunların merkezi olarak düşünülmüştü. Karadeniz oyunlarının ilkinin Türkiye' de yapılacak olması önemliydi. İnşallah Karadeniz oyunları bundan sonra itibar kazanacak ve tüm ülkelerin almak için uğraşacağı bir organizasyon haline gelecektir" dedi.

"EN GÜZEL ORGANİZASYON BU OLACAK"
Atalay, Trabzon' un oyunların altından başarı ile kalkacağına inandığını ifade ederek, "Trabzon zaten coğrafi ve tarihsel olarak bu oyunlara hazırdı. Yeni tesisler yaptık. Organizasyon olarak bu oyunların üstesinden geleceğiz. Hem ülkemizin deneyimi, hem de Karadeniz insanın katacakları ile beraber, bugüne kadar olan organizasyonların en güzellerinden bir tanesi gerçekleşecek" diye konuştu.

"ÜZERİMİZDE OYNANAN OYUNLARI BOZACAĞIZ"

Atalay, Trabzon' un yılarca sadece Trabzonspor ile anıldığını ifade ederek, "Trabzonspor burada her şeyin önüne geçmişti. Trabzon demeden herkes Trabzonspor diyordu. Çünkü çok büyük bir başarı vardı ortada. Fakat son yıllarda istenmeyen oyunlar Trabzon' da oynandı. Ne yazık ki bunlara alet olan bir iki gencimiz de oldu. Artık Karadeniz üzerinde oynanan oyunları, Karadeniz Oyunları bozacaktır. Bundan sonra spor, sevgi, barış, yükselme, ilerleme, Karadeniz' i modern hale getirme, büyütme, turizmin merkezi yapma, ekonomik olarak insanların rahatlayacağı imkanları sağlamak bölge insanının elinde olacak. En azından Karadenizli bunu keşfedecek ve bu yoldan ilerlemeye devam edecek. Karadeniz oyunlarından sonra 2011 Gençlik Olimpiyatları'nın ne kadar önemli bir olay olacağının farkına varacak. Onun farkına vardıktan sonra da zaten, 2011 yılına kadar Trabzon ve çevresinde mantaliteden tutun da, büyük düşünme, büyük hedeflere koşma yolunda çok şeyin değiştiğini görebileceğiz" dedi.

"SPORLA BİRLİKTE ÇOK ŞEY DEĞİŞECEK"

Atalay, sporun tüm imkanlarını ve getirilerini kullanacaklarını ifade ederek, "Spor sadece spor değildir. Spor sahada bir yarış olur, kazanan, kaybeden olur, birileri madalya alır ve sonuçlar. Spor sadece bu değildir. Spor büyük bir tanıtımdır, ekonomik güçtür, istihdamdır, modernleşmedir, şehirleşmedir, tesis kazanmaktır, gençleri kazanmak onları sokaktan kurtarmaktır, faydalı alışkanlıklar getirmektir. Spor sosyal barıştır, toplumsal barıştır, en önemlisi bu bana göre. Bütün diğerleri bu konuda bir araçtır. Herşey insan mutluluğu ve gençlerimiz için. Bütün bunlar bir araya geliyor ve ortaya doyumsuz bir varlık çıkıyor ki sporun kazandıracağı bunlar olur. Yeni tesisler, yeni oteller kazandırılacak, istihdam yaratılacak. Halkın el sanatları, ürünleri pazarlanacak. İş adamları büyük düşünmeye başlayacak. Herşey değişecek. Bir anda hiçbir şey değişmiyor ama zaman içinde çok şey değişecek. Sporun böyle bir gücü var bu gücünü her yerde gösterdi, burada da gösterecek diye düşünüyorum" diye konuştu.

Berk Akçay
21.06.2007, 00:21
Arkadaşlar gönüllü alımı bittiği için başlığın ismini depğiştiriyorum...

Nuray
21.06.2007, 02:23
süper bişe bence harikaa tanıtım için güzel bi girişim orda olupta gitmek gerek herkese horonu kolbastıyı göstermek gerek :)

Berk Akçay
21.06.2007, 10:49
Karadeniz Oyunları'nın açılış töreninde Kolbastı ile yapılacak ;)

cIlgInIm
21.06.2007, 11:31
en güzel şekilde temsil etmek lazım trabzonumuz karadenizimizi.. hep destekk..

Vkgz
21.06.2007, 16:54
giresun stadı kapasite 14.500 rize stadı kapasiye 9.500 ... ilginç... yıllardan beri 3. ligdeydi bu takım kim yapmıs acep zamanında...

Kasım Hilal
21.06.2007, 23:00
Trabzon'da bile olamayacağım ne yazık ki!

KUTADGU
21.06.2007, 23:28
Trabzon'da bile olamayacağım ne yazık ki!

Evet ne yazık ki bende olamayacağım

Trabzonuma alnının akıyla başarılı bir organizasyon diliyorum...

cIlgInIm
21.06.2007, 23:55
küçük bi görevde biz aldık bakalım hayırlısı :D

Misina
22.06.2007, 00:09
voleybol maçlarının bazıları ofta oynanacak.yakından takip edeceğim

ibzolist
22.06.2007, 08:39
trabzon belediye başkanı sayın CANALİOĞLU na spora ve sosyal kalkınmaya göstermiş olduğu ilgi alakadan dolayı minnettarlığımı bildirir şahsına karşı kusursuz saygıyı borç bilirim ,

Badaloğlu
22.06.2007, 11:18
giresun stadı kapasite 14.500 rize stadı kapasiye 9.500 ... ilginç... yıllardan beri 3. ligdeydi bu takım kim yapmıs acep zamanında...

İyide Giresunspor, yıllar önce 1.ligde İstanbul'a kan kusturuyordu.Yıllardır 3.ligde olması, bu gerçeği değiştirmez.

Bu arada oyunların açılışını verecek tv kanalı var mı?

Miraç Atalay Çiftçi
22.06.2007, 12:24
Bildigim kadarı ile TRT3 Kanalı Oyunları ilk gününden itibaren yayınlayacak.

Ama açılısı belki 1. kanaldan yayınlarlar.

Miraç Atalay Çiftçi
22.06.2007, 12:26
Bildigim kadarı ile TRT3 Kanalı Oyunları ilk gününden itibaren yayınlayacak.

Ama açılısı belki 1. kanaldan yayınlarlar.

http://www.karadenizoyunlari.org.tr/sayfalar/yayin_akisi.htm

Yayın akısını buradan takip edebilirsiniz.

Jackdaniels
22.06.2007, 13:58
Şehirin reklamı için süper bi organizasyon emeği geçenlere sonsuz teşekkürler...

Külünkoğlu
22.06.2007, 14:05
Tesis ve kapasitesi önemli tabi ama isterse 80 bin kişilik stad olsun içinde seyirci olmadıktan sonra.. Spor oyunlarına ilgi alakamız ortada 15 milyonluk İstanbul buna iyi bir örnektir (sinek avlıyordu tribunler)

Kıyaslama yaparkende birde şuna dikkat edelim otel ve konaklama yerleri de bu tür organizasyonlarda önemlidir. 2 - 3 yıldızlı otellerde misafir ülke sporcularını yatırıp kaldıramazsınız.

turgi
22.06.2007, 14:39
kardeşim ben oralarda olamayacagım ama görev alan tüm arkadaşlardan eminim ki görevini en iyi derece ve sorumluluk bilince altında tamamlıyacaktır şimdiden herkese kolay gelsin iyi eglenceler.....
herşey trabzonum içindir.....................

A.Alper
22.06.2007, 14:47
Mehmet Ali Atalay'ı televizyonda izledim dün.Kendisi döneminde alınan organizasyonların çokluğu ile övünüyordu.Ancak bu kadar umutlu konusmasına rağmen ben bir şeyi merak ettim.Alınan bu organizasyon için kaç adet "yeni" spor alanı olusturuldu.Stad,spor salonu,tenis kortu,yüzme havuzu... Ya da var olanlar yeterli mi?

Yavuz Hasan
22.06.2007, 16:46
memleketimizin tanıtımı en iyi şekilde yapılır inşallah

Cabri61
23.06.2007, 22:02
arkadaşlar maçlara bi organizasyon yapabilirz.

mensure 61
24.06.2007, 00:20
Trabzon'um için harika birşey :) orda olamıyacağım :(

61_dnc_TS
24.06.2007, 16:34
karadeniz oyunları açılış provası (hoptek)

GECYRnJqkfQ

Burçak
24.06.2007, 16:38
çok iyiymiş yaa :)

TSelif
24.06.2007, 16:46
Evet güzel ya:)
Avni Aker'i de özledim be :)

Burçak
24.06.2007, 16:49
haftaya bizim ekip orayada gideriz :)

Ba®ış
25.06.2007, 14:00
Meşaleyi Şenol güneş yakacak!

1. Karadeniz Oyunları öncesi Trabzon'da bir basın toplantısı düzenleyen Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, oyunlar sonunda ülkelerin Türkiye'den övgü ile bahsedeceğini söyledi. Meşaleyi Şenol Güneş'in yakacağını söyleyen Atalay, Süreyya Ayhan hakkında da konuştu!

Gençlik ve Spor Genel Müdür Vekili Mehmet Atalay, Karadeniz oyunlarının 2011 Avrupa Gençlik Yaz Festivali için çok güzel tat ve heyecan bırakacağına inandığını söyledi.

Atalay, Kamp Eğitim Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, 1. Karadeniz Oyunlarının gelecek hafta başında başlayacağını belirterek, ''Bir hafta sürdükten sonra oyunlar sona erecek. Ama inanıyorum ki Karadeniz oyunları 2011 için çok güzel tat ve heyecan bırakacak'' dedi.

Çok güçlü bir ekiple çalıştıklarını ifade eden Atalay, ''Her kesimden insan bir arada el ele çalışıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Karadeniz oyunları için 50 trilyonu aşan bütçeyle huzurlarınızdayız. En iyi şekilde oyunları organize edip alnımızın akıyla bu organizasyondan çıkmak için çalıştık. Gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlamak için ciddi çalışmalar yaptık'' diye konuştu.

Trabzon'a, 1,5 yılda yeni tesisler kazandırdıklarını kaydeden Atalay, şöyle devam etti:
''Daha dün Vakfıkebir, Araklı, Yomra ilçelerinde spor salonu yoktu. Bir çırpıda başladık ve bitirdik. Maçka ve Arsin ilçesinde de spor salonlarını aynı şekilde bitireceğiz. Muhteşem bir atletizm sahamız olacak. Bundan sonra Karadenizin kabiliyetli gençleri o pistte sporun anası olan atletizmi kavrayacaklar. Atletizmde kazandıkları ivme, diğer branşlara da yansıyacak.''

Atalay, Trabzon'a 2011 Avrupa Gençlik Yaz Festivali için 5 bin kişilik spor salonu yapacaklarını belirterek, ''Bu salonun da yerinin belirlemesini yapıyoruz. Gerekli izinlerden sonra yapımına başlayacağız. Ayrıca 2014 Dünya Voleybol Şampiyonası'na da adayız. Bu organizasyonu almamız halinde şampiyonanın bir ayağını da Trabzon'da yapacağız'' dedi.

-''MEŞALEYİ ŞENOL GÜNEŞ YAKACAK''-
Atalay, bu hafta sonunda 1. Karadeniz Oyunları'nda meşaleyi yakacak ve taşıyacak kişilerin belli olacağını ifade ederek, şöyle devam etti:
''Ev sahibi olduğumuz için meşaleyi yakacak ve taşıyacak sporcular belirleyeceğiz. Bu daha çok eskiden emek vermiş ülkenin gururu olan sporcular olabiliyor. 1996 Atalanta Olimpiyatlarında Muhammet Ali, meşaleyi yakmıştı. Meşaleyi yakmak daha çok eski sporcularla ilgili ancak bayrak taşıma o günkü sporcu kafilesinde yer alan biri tarafından yapılabilir. Sporcu yeminini de müsabakalarda yarışacak sporcu yapacak. Biz, meşaleyi birkaç sporcuya taşıttıralım ve bir sporcuya yaktıralım istedik. Oyunların meşalesini büyük ihtimalle Şenol Güneş yakacak. Ama meşaleyi saha içinde 6-8 sporcu birbirine devredecek.''

-FAİR-PLAY ÇAĞRISI-
Karadeniz oyunlarında Ermenistan ve Yunanistan gibi ülkelerin yer alacağını dile getiren Atalay, bu ülkelerin diğer ülkelerden farkı olmadığını söyledi.

Atalay, Yunanistan ile her oylamada birlikte hareket ettiklerini ifade ederek, şunları söyledi:
''Atina olimpiyatlarıyla dostluk köprüsü kurduk. Ermenistan da bizimle birlikte hareket etti. Bize oy verdiler. Seyircilerimizin onları da alkışlamasını istiyoruz. Fair-play dışına çıkılmamasını istiyoruz. Buraya gelenlerin çekinmemesini, endişe etmemesini, dönerken de 'ne kadar misafirperver insanlar' diyerek buradan ayrılmasını istiyoruz.''

Trabzon halkının misafirperver olduğunu bildiğini kaydeden Atalay, ''Hiçbir olaya imkan vermeyeceklerini biliyorum ama olası bir sabote eylem için duyarlı olunmasını istiyorum. Karadeniz oyunlarında en fazla üzerinde titreyeceğimiz şey budur. Sporun ölüm kalım savaşı olmadığını bilmeliyiz. Tabi ki evimizdeki şampiyonada alınan madalyaların lezzetini biliyoruz. Ama kaybettiğimiz zaman da alkışlamasını biliyoruz'' diye konuştu

Yakışı Hocam :)

m@rdi
25.06.2007, 17:13
Güzelmiş gerçekten :)

Halk oyunu kabul edilmeyen kolbastı için güzel bir fırsat,Avni Aker'ede pek yakışmış :)

Uğur Aydın
25.06.2007, 20:57
Kolbastı bir halk oyunu değildir,bu konuda uzmanlar haklı,bizim halk oyunumuz horondur,ayrıca Trabzona böyle bir fırsat verilmişken bunu kolbastı ile kullanmasını kınıyorum,benim kültürüm horondur,karmakarışık bir oyun olan kolbastıyla ne benim nede atalarımın bir ilgisi vardır,oyun daha çok iç anadolu mastikasının hızlısına benziyor,herkes kafasına göre oynuyor,zor bir oyun olduğuda kesin ona sözüm yok,hatta izlerken zevk alıyorum,ancak bir halk oyunu değildir,bu böyle biline...

28TS61
25.06.2007, 21:03
Kolbastı bir halk oyunu değildir,bu konuda uzmanlar haklı,bizim halk oyunumuz horondur,ayrıca Trabzona böyle bir fırsat verilmişken bunu kolbastı ile kullanmasını kınıyorum,benim kültürüm horondur,karmakarışık bir oyun olan kolbastıyla ne benim nede atalarımın bir ilgisi vardır,oyun daha çok iç anadolu mastikasının hızlısına benziyor,herkes kafasına göre oynuyor,zor bir oyun olduğuda kesin ona sözüm yok,hatta izlerken zevk alıyorum,ancak bir halk oyunu değildir,bu böyle biline...

katiliyorum horondan baskasi yalan

Murat'
25.06.2007, 21:09
merakla bekliyorum........inşallah çok iyi bir organizasyon olur

Kubilay ŞAHİN
25.06.2007, 23:26
Güzel Bi Organizasyon Olacak Belli İnşallah Giderim..

macka61
26.06.2007, 00:41
kolbastıda güzel bir oyundur horon kesin vardır

Ba®ış
26.06.2007, 11:40
Avni Aker'de şov!

Trabzon, Rize ve Giresun'da, 2-8 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek 1. Karadeniz Oyunları'nın Hüseyin Avni Aker Stadı'ndaki açılışında bir dizi şov gösterisi yapılacak

1. Karadeniz Oyunları'nın açılışına yönelik hazırlıklar sürerken, açılışta yöreye özgü bir oyun olan ''Kolbastı''yı sergileyecek gösteri ekibi, ilk provasını Hüseyin Avni Aker Stadı'nda gerçekleştirdi.

Provayı izleyen Gençlik ve Spor Genel Müdür Vekili Mehmet Atalay, 2 Temmuz'da başlayacak oyunların açılış ve kapanış törenleriyle ilgili çalışmaların hızla sürdüğünü söyledi.

Oyunların açılışı için çok güzel bir şov hazırladıklarını belirten Atalay, ''O şov içinde kolbastı oyunu da olacak. Dünyanın gözünü kamaştıran, herkesi fokur fokur kaynatan bir şov ortaya çıkacak'' dedi.

Bu yılın Mevlana yılı olduğunu dile getiren Atalay, ''Oyunların açılışında sema gösterisi de yapılacak. Bunun yanında uçan adamlar, 10 dakikalık bir gösteri sunacaklar. O da sanırım çok beğenilecek. Açılış seremonisi Sertap Erener'in konseriyle sona erecek. Su ile ilgili değişik görsel şovlar olacak. Karadeniz canlandırılacak. Çok hoş bir açılış seremonisi olacak. Eminim ki çok beğenilecek'' diye konuştu.

Meşaleyi Türk sporuna büyük hizmet vermiş Şenol Güneş'in yakacağını ifade eden Atalay, ''Sporculuk döneminde 6 şampiyonluk, Başbakanlık Kupası, Türkiye Kupası yaşamış biri. Antrenör olarak da Türkiye'yi dünya üçüncüsü yaptı. Meşaleyi yakmak ona nasip olsun dedik. Meşaleyi taşıyan sporcuları da cuma günü netleştirerek açıklayacağız'' dedi.

''KOLBASTI FİKRİ, FAROZ'DAKİ LOKANTADA ORTAYA ÇIKTI''
Mehmet Atalay, kendisinin Trabzonlu olduğunu, ancak ''Kolbastı'' oyununu çok tanımadığını ifade ederek, bu oyunun açılış etkinliklerine dahil edilmesine ilişkin şunları söyledi:
''Faroz'da bir lokantada yemek yiyorduk. Orada müzik eşliğinde oynadılar. Bize hizmet eden garsonlar bırakıp oyuna dahil oldular. Orada ilk defa ahengi gördüm. Dedim ki bizim açılış kapanış seremonilerinde tabii ki başka oyunlar da olsun ama bundan daha iyi göstereceğimiz bir oyun yok. Sonra Karadeniz Oyunları'nın tarihi kesinleşti. Bu konuda çalışmalar başladı. Sanırım Karadeniz Oyunları'nda çok güzel şovlar ortaya çıkacak. 2011 Gençlik Yaz Festivali'ne kadar en az 2 bin kişilik bir ekip ortaya çıkacak. Kolbastı oyununun dünya vizyonuna çıkarılması için elimizden geleni yapacağız.''

1. Karadeniz Oyunları Açılış ve Kapanış Alt Komitesi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Engin Erşen de kolbastı oyununun son derece ritmik ve hareketli bir oyun olduğunu belirterek, ''Karadeniz'in kıvraklığını, coşkusunu ortaya çıkarmak istiyoruz. Aynı zamanda sosyal ve kültürel bir olay. Hazırlıklarımız son aşamada. Açılış töreninde sanıyorum gösterimizi herkes beğenecek'' diye konuştu.

Badaloğlu
26.06.2007, 11:47
Bide şu kamera sabit dursa çok süper olacaktı...o kadar uzaktan bir şey anlamadım ben...

turgi
26.06.2007, 15:59
walla kolbastıyı da netten ögrendim ya helal olsun bana walla içimde var oyun istegi.... inşallah bu organizasyondan da karadeniz alnının akıyla cıkar da yüzümüz güler....

Kaya
27.06.2007, 02:43
Açıkçası açılışın hoptekle yapılmasını anlamsız buluyorum. Horon varken başka seçenekler düşünülmesi yanlış olmuş.

Özkan
27.06.2007, 03:06
Horon gerçekten de iyi bir tercih olurdu. En azından Sürmene bıçak oyunu da güzel olabilirdi. Hoptek izlemesi ve oynaması çok zevkli ama denildiği gibi iyi bir tercih olmamış.

Karadenizimize bu organizasyon çok yakışıyor. Umarım bir aksaklık olmaz ve konuklarımız bizden iyi bahsederler.

Ba®ış
27.06.2007, 16:31
Avni Aker Stadı'nın içi ve dışı süsleniyor

Trabzon, Rize ve Giresun'da 2-8 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek 1. Karadeniz Oyunları'nın açılışının yapılacağı Hüseyin Avni Aker Stadı'nın içi ve dışı süsleniyor.

Oyunlara katılacak olan ülkelerin bayrakları ve oyunların simgesi olan hamsi maskotu ile stat süslenirken, hazırlıkların açılışın yapılacağı 2 Temmuz tarihine kadar tamamlanacağı bildirildi.

Organizasyon Komitesi Başkanı ve Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Yunus Akgül, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Hüseyin Avni Aker Stadı'nda yapılacak açılış töreninin, 2 Temmuz günü saat 17.30'dan itibaren başlayacağını belirterek, hazırlıkların sürdüğünü söyledi.

Oyunların açılışına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılmasını beklediklerini ifade eden Akgül, "Olimpiyat meşalesinin Şenol Güneş tarafından tutuşturulmasının ardından Başbakan Erdoğan bir konuşma yapacak. Törenin son bölümünde Türkiye'ye Eurovision Şarkı Yarışması'nda birincilik kazandıran Sevtap Erener bir konser verecek. Ayrıca 200 kişiden oluşan Trabzon Kolbastı ekibi ilk gösterisini de açılış töreninde yapacak" dedi.

Öte yandan 1. Karadeniz Oyunları'nın açılış töreninde meşaleyi Türkiye'ye Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonlukları kazandıran milli sporcuların taşıyacakları açıklandı. Milli Takımlar eski Teknik Direktörü Şenol Güneş'in yakacağı meşaleyi, olimpiyat şampiyonu milli halterci Taner Sağır, Avrupa şampiyonu rekortmen atlet Elvan Abeylegesse, dünya şampiyonu güreşçi Mehmet Akif Prim ve dünya şampiyonu tekvandocu Bahri Tanrıkulu'nun taşıyacakları bildirildi.

Ba®ış
27.06.2007, 16:32
Karadeniz Oyunları açılışına Başbakan Erdoğan katılacak

Trabzon, Rize ve Giresun'da 2-8 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek 1. Karadeniz Oyunları'nın açılışına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı bildirildi.

Organizasyon Komitesi Başkanı Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Yunus Akgül, yaptığı açıklamada, Trabzon Hüseyin Avni Aker Stadı'nda yapılacak açılış töreninin, saat 17.30'dan itibaren başlayacağını belirterek, hazırlıkların sürdüğünü söyledi.

İstiklal Marşının okunması, sporcu ve hakem yeminlerinin yapılmasından sonra oyunların meşalesinin taşınacağını ifade eden Akgül, ''Pyro ve lazer gösterisi yapılacak. Halk oyunları ve semazen gösterileri ile uçan adamların programı izlenecek. Olimpiyat meşalesinin Şenol Güneş tarafından tutuşturulmasının ardından Başbakan Erdoğan bir konuşma yapacak'' diye konuştu.

Törenin son bölümünde, Türkiye'ye Eurovision Şarkı Yarışması'nda birincilik kazandıran Sevtap Erener'in sahne alacağını belirten Yunus Akgül, Yrd. Doç. Dr. Engin Erşan yönetiminde hazırlanan ve 200 kişiden oluşan Trabzon Kolbastı Ekibinin ilk gösterisini de açılış töreninde yapacağını ve bunun yaklaşık 8 dakika süreceğini bildirdi.

Yunus Akgül, statü gereği açılışın biletli olacağını, ancak biletlerin sembolik bir fiyatla 1 liradan satılacağını da sözlerine ekledi

Ba®ış
27.06.2007, 16:33
http://www.ajansspor.com/resim/Elvan_Abeylegesse01.jpg Meşaleyi taşıyacak sporcular belli oldu

1. Karadeniz Oyunları'nda, Şenol Güneş'in yakacağı meşaleyi taşıyacak sporcular belli oldu. Meşaleyi, Mehmet Akif Prim, Elvan Abeylegesse, Bahri Tanrıkulu ve Taner Sağır'ın taşıyacakları kaydedildi
Karadeniz Oyunları Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamaya göre, 2-8 Temmuz'da yapılacak 1. Karadeniz Oyunları'nın açılış töreninde meşaleyi Türkiye'ye Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonlukları kazandıran milli sporcuların taşıyacakları belirtildi.

Hüseyin Avni Aker Stadı'nda yapılacak törende, Şenol Güneş'in yakacağı meşaleyi, dünya şampiyonu güreşçi Mehmet Akif Prim, Avrupa şampiyonu rekortmen atlet Elvan Abeylegesse, dünya şampiyonu tekvandocu Bahri Tanrıkulu ve olimpiyat şampiyonu halterci Taner Sağır'ın taşıyacakları kaydedildi.

Açılış töreninde sporcu yeminini ise Genç Milli Voleybol Takımı oyuncularından Naz Aydur'un yapacağı bildirildi.

cilqin6161
28.06.2007, 10:55
ayın 3.nde rizede futbol turnuvası var romanya yunanistan aklıma gelenler.

Hüseyin Çümen
29.06.2007, 02:29
4 tane teröristin trabzona giriş yapacağı ve olaylar çıkarmak istediği haberi çıktı hürriyette

Ayşe Aygün
29.06.2007, 09:58
Evet Dün Akşam haberlerdede gösterdi. 4 tanesinin arandığı ve evleirne baskın yapıldığı.Güvenliğin artırıldığı filan dediler.Allah böyle güzel org.onlara inş. fırsat vermez. ve vermeden bizim halka yakalanırlarda dünyanın kaç bucak olduğunu görürüler.

capa
29.06.2007, 10:19
hoptek bi kalıba girecek oyun değil. oynayan içinden geldiği gibi müziğe uygun şkilde hareket eder.Görentülerden de pek fazla işey anlaşılmıyo ama inişallah ortaya güzel bir şey çıkar.

Murat'
29.06.2007, 16:18
açılışa kesin gideceğim........Çok merak ediyorum...bakalım..inşallah güzel bir organizsayon olur

TSelif
29.06.2007, 16:20
Bu hoptek grubunun oyun kıyafetlerini de bizim firma yaptı :D

Koray
29.06.2007, 16:20

GECYRnJqkfQ

bunun neresi iyi yaa..tam bi rezillik hoptek bilmesek kandıracaklar beni..

Ali Şahin
29.06.2007, 20:05
valla horondan başkası yalan derim 200 kişilik horon ekibi muhteşem olurdu

mensure 61
01.07.2007, 13:55
Gurur verici birşey :) İnşallah herşey güzel olur !

EmrahYalçınalp
01.07.2007, 14:04
bunun neresi iyi yaa..tam bi rezillik hoptek bilmesek kandıracaklar beni..
Komitede oaln etkin bir arkadaşım konuyla ilgili fikrimi sorduğunda yukardaki gibi yığınla yorum alacaklarını ve "kabahat yapanda" diyeceklerini söylemiştim. "Hadi ya, abartıyorsun" demişti. Senin nene lazım 200 kişiye hoptek oynatmak, iki tane havai fişek at otur yerine. Milletle mi uğraşacaksın... Tecrubesizlik işte, bir dahakine bizim çok iyi bilmediğimiz birşeyle açmayı akıl ederler umarım. Arya falan mesela, ya da bale gösterisi vs... :)

Kişisel görüşüm yarın saat 20.00'da "süper" bir açılış töreni yapılacağı yönünde. Ayrıca benim bu sezonki ilk ve son Avni Aker ziyaretim olması nedeniyle de özel olacak. Bence şimdiden davetiye edinip keyif yapmaya bakın. Fiyatın 1 YTL olması ve davetiyelerin yarısının çeşitli STK'lara dağıtılacak olması kapıdan bilet almak isteyecekler için sorun yaratabilir.

mensure 61
01.07.2007, 14:07
Açılış bu müziklemi yapılcak ? Bu ne saçmalık :(

Burçak
01.07.2007, 14:18
bence güzel bi açılış olacak. fırsatı olan kesinlikle kaçırmasın. dün akşam denemeler yapılıyordu. lazer gösterileri felan. çok güzel olacak. mutlaka gidin

EmrahYalçınalp
01.07.2007, 14:39
Açılış bu müziklemi yapılcak ?
Hayır. Açılış programının bir bölümü sadece.

Bu ne saçmalık :(
???

Burçak
01.07.2007, 18:37
Güvenlik Toplantısı Yapıldı
1. Karadeniz Oyunları öncesi son güvenlik toplantısı bugün Trabzon Valiliği'nde Vali Nuri Okutan'ın başkanlığında yapıldı.

Valilik B Toplantı Salonu'nda Karadeniz Oyunları ile ilgili güvenlik tedbirlerinin detaylarının değerlendirildiği toplantıya Vali Okutan'ın yanısıra Vali Yardımcıları Vural Demirtaş, Orhan Eyövge, Mehmet Özmen, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Ali Öz, Emniyet Müdürü Arif Akkale ile birlikte oyunların yapılacağı ilçelerin kaymakamları katıldı.

Trabzon dahilindeki spor karşılaşmalarının yapılacağı salonlarda bizzat kaymakamların koordineyi gerçekleştirmek için hazır bulunacağı belirtilirken, Vali Yardımcılarının da koordine görevini çeşitli merkezlerde yürüteceği ifade edildi. Yarışmaların huzur içinde tamamlanması için vatandaşlara da büyük görevler düştüğü vurgulandı.

tirabzonli
02.07.2007, 08:56
Oyunlara en erken Yunanistan geldi
Bu sene ilk kez düzenlenecek olan Karadeniz Oyunları'nın açılışı bugün yapılacak. 2-8 Temmuz 2007 tarihlerinde Trabzon, Rize ve Giresun illerinde gerçekleştirilecek 1. Karadeniz Spor Oyunları sırasında hizmet verecek tesis ve elemanların tüm hazırlıkları tamamlandı.

Hüseyin Avni Aker Stadı'ndaki açılışta, yörenin önde gelen oyunlarından gösteriler de yer alacak. Karadeniz Oyunları için Trabzon'a ilk olarak Yunanistan kafilesi geldi. Yunanistan'dan özel uçak ile Trabzon'a gelen ve 170'i sporcu olmak üzere 220 kişiden oluşan kafile, horon ekibiyle karşılandı. Yunanistan Spor Genel Müdürü Danışmanı George Pigos, hava alanında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 2-8 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek 1. Karadeniz Oyunları'nda ritmik cimnastik hariç tüm branşlarda mücadele edeceklerini belirtti. Oyunlarda yer alan spor branşları futbol, basketbol, voleybol, tekvando, okçuluk, yüzme, atletizm, bisiklet, ritmik jimnastik, güreş, bedensel engelli yüzme, bedensel engelli atletizm ve bedensel engelli okçuluk. İlk olarak 1999 yılında yapılması düşünülen bu organizasyon oyunlardan kısa bir süre önce yaşanan Marmara Depremi sebebiyle iptal edilmişti. Organizasyon Komitesi Başkanlığı'nı, Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Yunus Akgül'ün yaptığı 1. Karadeniz Oyunları'na 18 yaş altında toplam 1297 sporcu katılacak. Trabzon, Cihan

Serap
02.07.2007, 10:14
biletler bitmiş deniliyor..:confused: nerde satılıyor acaba bilgisi olan var mı?

ErayAkyüz
02.07.2007, 10:29
saat kacta baslıoo

ibzolist
02.07.2007, 10:29
gerçekten trabzon için mükemmel bir organizasyon,
futbolun ne olduğunu unutan ve unutturan zihniyet baksada biraz ders alsa

TSelif
02.07.2007, 10:30
17:30 yazıyo gazeteler ama sanırım 20:00 gibi başlayacak :)
En azından hoptek gösterisi saat 20:00 de .

MarceloTS
02.07.2007, 10:31
TRT3'de 20.30 yazıyor açılış töreni..
http://www.trt.net.tr/wwwtrt/tvakis.aspx?kanal=3

ErayAkyüz
02.07.2007, 10:34
canlı yayın varmı trt den falan arkadsalr

TSelif
02.07.2007, 10:37
Bu akşam TRT1 canlı olarak yayınlayacakmış :)

DKaraduman
02.07.2007, 11:45
Bu akşam TRT1 canlı olarak yayınlayacakmış :)

TRT3 değil mi?

Sefa Murat Dokuz
02.07.2007, 11:50
İnşallah sorunsuz güzel geçer de atlatırız bunu

Serap
02.07.2007, 11:56
http://img526.imageshack.us/img526/144/karyn8.png

heh biletlerimizi aldık akşama gidiyoruz..:)

Mehdi
02.07.2007, 11:58
Programda Saat 22.00'ye bakarmısınız.
Uçan adamlar:)

denizgrsy
02.07.2007, 12:05
ya arkadaşlar bu bizim stadta oluyor sanırsam...pazar günü de bizim maç var stad ta , zemin bozulmazmı ? salak saçma tarla gibi zeminde oynamayalım :eek:

Ba®ış
02.07.2007, 12:44
Yunan sporculardan dostluk mesajları

1. Karadeniz Oyunları'na katılmak üzere Trabzon'a gelen Yunanistan Milli Takımı sporcuları, Türkler ile Yunanlılar'ın birçok ortak özellikleri bulunduğunu belirterek, barış ve kardeşlik mesajları verdiler.

2 Temmuz 2007, 10:07

Çoğunluğunu sporcuların oluşturduğu yaklaşık 200 kişilik Yunanistan kafilesi, Trabzon'un en önemli tarihi ve turistik eserlerinden olan Maçka İlçesi'ndeki Sümela Manastırı'nı gezdi. Manastıra yaklaşık 2 kilometrelik patika yoldan yürüyerek giden ve oldukça yorulan Yunan sporcular, yarım saat süren yürüyüşün ardından ulaştıkları manastırı ilgiyle gezdiler. Manastırda bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Yunan sporcular, Trabzon Rum Devleti zamanında M.S. 1360 yılında yaptırılan manastırı gezerken oldukça etkilendiklerini ifade ettiler.

Türkiye'yi ve Trabzon'u da çok beğendiklerini dile getiren Yunan sporcular, Türk ve Yunan halklarının birçok ortak özellikleri bulunduğunu vurgulayarak, barış ve kardeşlik mesajları verdiler. Yunan sporcular, daha sonra hep bir ağızdan Türkçe olarak 'Herkesi Karadeniz Oyunları'na bekliyoruz" dediler.

My
02.07.2007, 20:45
Arkadaşlar,

TRT3 ü açarsanız şu anda Trabzon Avni Aker'deki Karadeniz Oyunları'nın açılışını izleyebilirsiniz ;)

Emorfo
02.07.2007, 20:45
Başladı naklen TRT3'de

My
02.07.2007, 20:48
Harika görüntüler Avni Aker ışıl ışıl :)

Mehmet Fırat
02.07.2007, 21:18
meşale şenol güneşte...:):):)

OYılmaz
02.07.2007, 21:19

GECYRnJqkfQ

Bu Hoptek bizim lisedeki 19 mayıs çalışmalarına benzior :D bumu hoptek :)

A.Hilal Çakıroğlu
02.07.2007, 21:20
Şenol hocam meşaleyi yaktı. Havaifişekler patlıyor :)

Orda olmayı çok isterdim:(

İleli
02.07.2007, 21:25
guzel goruntuler var cok sahane..memleketimi ozledim ulan..

OYılmaz
02.07.2007, 21:27
Kolbastiii tutmayınn benii daaa haydaaaaaa :)

Enes Berfin
02.07.2007, 21:27
Bende simdi actim cok güzel bir organizasyon düzenlemisler, harika.

Erdal
02.07.2007, 21:29
şenol hoca yı çok özlemişim ....

Enes Berfin
02.07.2007, 21:29
Simdi orada olmak var ya ahh ahh.

WERTHeR
02.07.2007, 21:31
Benim yanıbaşımda stadyumdan sesleri duyuyorum ama ben gidemedim

OYılmaz
02.07.2007, 21:31
Kolbastiii tutmayınn benii daaa haydaaaaaa :)

Kolbasti yapalım uşaklar kolbasti çıktııı :) özledimm bee memleketiii uff beee

TURHAN
02.07.2007, 21:35
Bu kolbastıya da bi ısınamadım ya...

Miraç Atalay Çiftçi
02.07.2007, 21:41
Meşaleyi Şenol Hocanın elinde göremek ve tribünden Trabzon seslerinin yükselmesi biz gurbettekilere çok güzel bir doping oldu...

En Büyük TRABZON!!!

Hüdai Pervaneli
02.07.2007, 21:44
bence bunlarim yapigi hop tekdegildi:D

Sacit
02.07.2007, 21:44
şenol hoca yı çok özlemişim ....

onu çekemeyenler bir kez daha çatlasın...

Erdal
02.07.2007, 21:48
Arkadaşlar bu kolbastı eskiden beri varmı idi yoksa nevzuhur birşeymidir? bizim çaykarada bilmiyorum böyle birşey ..horonla mukayese edincede çok feminal ve ruhsuz geldi ..yoksa bu akşamki arkadaşlar mı cıvıttı ?? bilgisi olan cevap verirse sevinirim ...

LazAnisT
02.07.2007, 21:48
Şu anda oynanan ne bilmiyorum ama bence kolbastıyı ezdi geçti

tunganyan
02.07.2007, 21:50
:tsbayrak:ne varsa horonda var kardeşimm yıkılıyooooo...!!!!dijital tv kartı güzel bişe yoksa kaydedemicektim bu güzelliği vallaa olmayanlar catlasın:D

Enes Berfin
02.07.2007, 21:51
Kolbasti eskiden beri varmis Farozlulardan gelen birsey bu herhalde, cogu tanimaz bu kolbastiyi yani trabzon disindaki sehirlerde pek tanilmaz özellikle bizim oralarda hic oynanmaz misal Hamsinin dedigi yer(ler) Caykara/Uzungöl vs.

A.Hilal Çakıroğlu
02.07.2007, 21:52
Kolbastıyı severim ama Kareografi daha güzel hazırlanabilirdi. oyuncular farklı hareketler yapınca karışık bir görüntü oluşturdu.
Horon gibisi yok kardeşim :)

tunganyan
02.07.2007, 21:53
benim giresunlu arkadaşlar var onlar da biliyo orada da baya yaygınmışş vallahi..bizden geçmiş heralde onlara da

Oğuzhan Turhan
02.07.2007, 21:54
hop tek te fena değil ama horondan başkası yalan,keşke horonla yapsaydık şu açılışı

Miraç Atalay Çiftçi
02.07.2007, 21:57
Fakat herşey güzel ve hoş devam ediyor. Çosku en üst seviyede gibi ama su dikkatimi çekti...

Tanıtım filmlerinden tutunda gösterilere kadar herşey Universiade 2005 İzmir'den kopya gibi olmus. Sıralama bile neredeyse aynı.

Nerede kaldı yaratıcılık ?

Emorfo
02.07.2007, 22:00
Güzel görüntüler bunlar. :D

asikaplan
02.07.2007, 22:01
of aman yarabbi ya nasıl bi horon tepmektir o duramadım yerimde televizyona dalasım geldi

Erdal
02.07.2007, 22:02
horon gibisi yok .... dansların ŞAHI .....bide şu sema ayinlerini gösteri aracı olarak kullnamak moda olduya ne diyeyim .....

asikaplan
02.07.2007, 22:03
şu an uçuolaaaa

Erdal
02.07.2007, 22:04
benim giresunlu arkadaşlar var onlar da biliyo orada da baya yaygınmışş vallahi..bizden geçmiş heralde onlara da

yok bence tersi ..daha bi ordu giresun havası var figürlerde ..bence onlardan bize geçmiştir ...bize horon yeter :)))

A.Hilal Çakıroğlu
02.07.2007, 22:07
yok bence tersi ..daha bi ordu giresun havası var figürlerde ..bence onlardan bize geçmiştir ...bize horon yeter :)))
gösteriden sonra spiker 1920'li yıllarda farozlular tarafından oynanmaya başlandığını söyledi. ;) Daha önce de Faroz'a ait olduğunu duymuştum

Emorfo
02.07.2007, 22:10
Genel'de Trabzon Giresun ve Ordu'nun kıyı kesimlerinde oynanan bir oyun. Güzel bir oyun, oyunda özgün figürler var, ancak çok fazla kırıtmalı olduğu içinde bana uymayi :)

Mehmet Fırat
02.07.2007, 22:11
yayın bitiyor ama şenlik devam ediyor...nasıl bişey anlamadım bize de gösterseler ölürler mi..:(:(

Harun-61
02.07.2007, 22:15
tühh yaa kacirdik :-(

ba$ka bir kanal veriyormu ???

.

Gamze
02.07.2007, 22:17
Kolbastı çok karışık göründü. Horon muhteşemdi.

Güzel bir açılış oldu kanımca. :)

Bir an düşündüm; TS şampiyon olsa,o stadyumda ne eğlenceler yapılır hey gidi... :)

Özge
02.07.2007, 22:19
Kolbastı çok karışık göründü. Horon muhteşemdi.

Güzel bir açılış oldu kanımca. :)

Bir an düşündüm; TS şampiyon olsa,o stadyumda ne eğlenceler yapılır hey gidi... :)Gamze bende aynısını düşündüm vallahi:)Özellikle havai fişek falan attıklarında:)

Enes Berfin
02.07.2007, 22:22
Kiyamet kopar be ne fissegi.

Mustafa Önal
02.07.2007, 22:23
valla açılış törenini çok beğendim havaii fişekten tutun , kolbastı, halk oyunları gösterisine kadar yayını kestiler acaba akcabat dik horonu da varmıydı yöresel kıyafetlerle.

bu satadın daha güzel olduğu ve şampiyon olduğumuzda yapılacak kutlamaları hayel bile edemedim.
herhalde tüm stad kolbastı oynardı :)

Mustafa Önal
02.07.2007, 22:23
katlıkısı olan herkese teşekkür etmek gerek. 2011 de yeni stad ve çok daha güzel bir organizasyon bekliyoruz.

Harun-61
02.07.2007, 22:25
seyredebilecegimiz bir yer var ise, ekleyin birzahmet

...

Emorfo
02.07.2007, 22:28
Avni Aker'i böyle görmek herkesi coşturmuştur ve eminim herkesin içinden şampiyonluk kutlamaları geçmiştir. Yeni stadımızda o da olacak inşallah.

Sefa Murat Dokuz
02.07.2007, 22:31
çok güzeldi devamı gelsin inş

Erdal
02.07.2007, 22:41
Avni Aker'i böyle görmek herkesi coşturmuştur ve eminim herkesin içinden şampiyonluk kutlamaları geçmiştir. Yeni stadımızda o da olacak inşallah.

faruk kaşla göz arasında mesaj içerikli cümleyi eklmişsin yine ..politikacı gibisin hiç bir fırsatı kaçırmıyorsun vallahi :))

Emre B.
02.07.2007, 22:46
Horon çok güzeldi.

Uğur Aydın
02.07.2007, 22:49
Spikerinde dediği gibi kolbastı farozdan çıkmış,horonu ise tüm Trabzon(kazaları) biliyor,ayrıca kolbastıyıda çok kötü oynadılar,bence bordomavi net olarak bir horon günü düzenleyelim,şu kolbastının bizim olduğuna inanmıyorum,iç anadolu mastikasının hızlanmışı işte...

Emorfo
02.07.2007, 22:51
faruk kaşla göz arasında mesaj içerikli cümleyi eklmişsin yine ..politikacı gibisin hiç bir fırsatı kaçırmıyorsun vallahi :))

Erdal abi yok valla ince mesaj vermek gibi bir derdim :)
Bu benim hayalim Trabzonspor yeni stadında şampiyonluğu kutluyor. Yani ben şöyle istiyordum, yönetim göreve geldiiği ilk stadı yapar, sonra sportif başarı amaçlanır Trabzonspor yeni stadında 25 yıllık şampiyonluk hasretine son verir. En büyük hayalim buydu. Biraz ertelendi :)

WERTHeR
02.07.2007, 22:52

Sendeki bu ümit ateşine hayranım:)

Erdal
02.07.2007, 23:06
arkadaşlar bu kolbastı meselesini araştıracağım ..içime sinmiyor benim ...figürler falan ....yok yok bu bizim olamaz ..belki rumlardan kalmış diyeceğim ama onlar ( yani bizden gidenler ) tam horoncu ...araştırıp sizi bilgilendireceğim ..bu kadar kalça figürü TRABZON da olmaz ...mantığı yok ...geçen gün de hanımla konuşmuştuk bu mevzuyu o TRABZON dedi ben yok olsa olsa ordu samsun civarının oyunudur bize geçmiştir dedim ..şu an itibari ile o kazanmış görünüyor ..ama resmi sonuç değil :))

Erdal
02.07.2007, 23:07
Erdal abi yok valla ince mesaj vermek gibi bir derdim :)
Bu benim hayalim Trabzonspor yeni stadında şampiyonluğu kutluyor. Yani ben şöyle istiyordum, yönetim göreve geldiiği ilk stadı yapar, sonra sportif başarı amaçlanır Trabzonspor yeni stadında 25 yıllık şampiyonluk hasretine son verir. En büyük hayalim buydu. Biraz ertelendi :)

eyvallah ... hayallerine ortağız ha birde elbetteki İNŞALLAH ...

Enes Berfin
02.07.2007, 23:15
Bu oyun küçük bir sokak olan Faroz'dan (şimdi mahalledir tabii) çıkmıştır. 1980'lerden sonra trabzon geneline yayılmıştır. İlçelerde de bilinmez. Oyun komik bir oyundur. Bir çok figuru vardır. şu anki konumuna asılnda 1985 lerden sonra gelmiştir. Gençler mahalle aralarında darbuka ile oynarlar.

lazzist
02.07.2007, 23:21
arkadaşlar bu kolbastı meselesini araştıracağım ..içime sinmiyor benim ...figürler falan ....yok yok bu bizim olamaz ..belki rumlardan kalmış diyeceğim ama onlar ( yani bizden gidenler ) tam horoncu ...araştırıp sizi bilgilendireceğim ..bu kadar kalça figürü TRABZON da olmaz ...mantığı yok ...geçen gün de hanımla konuşmuştuk bu mevzuyu o TRABZON dedi ben yok olsa olsa ordu samsun civarının oyunudur bize geçmiştir dedim ..şu an itibari ile o kazanmış görünüyor ..ama resmi sonuç değil :))

usta sen ne ettın 40 yıllık trabzon oyununu bilmiyomun yani pesss

:tsmeşale:

Mehmet Fatih Yavuz
02.07.2007, 23:30
şu havai fişek gösterisini şampiyonluk kutlaması yaparken izlemek kudurmak vardı be...
ula 5 dk durmadan kameraya aldık..:D

ses sistemi maraton tribünü için son derece kötü idi..
o kadar para harca ses sistemi bu kadar kötü olsun... cıx cıx cıx..:D

Mehdi
02.07.2007, 23:33
Muhteşem bir geceydi.Görüntüleri sabaha yetiştirmeye çalışacağım:)Özellikle havai fişek gösterisini

Gamze
02.07.2007, 23:37
Muhteşem bir geceydi.Görüntüleri sabaha yetiştirmeye çalışacağım:)Özellikle havai fişek gösterisini

Mehdican biz de TV'den izledik zaten,hiç yorulma :D http://img256.imageshack.us/img256/3536/kackt2.gif

Mehdi
02.07.2007, 23:38
Mehdican biz de TV'den izledik zaten,hiç yorulma :D http://img256.imageshack.us/img256/3536/kackt2.gif
Hadi ya:oO zaman iyi geceler ya.Bende size yetiştirmeye çalışıyorum:)Laz işi oldu

Yellow61
02.07.2007, 23:39
canim kardesim trabzonsporu nasil buluyorsun ne yapar bu sene:yattara:

Harun-61
02.07.2007, 23:39
Hadi ya:oO zaman iyi geceler ya.Bende size yetiştirmeye çalışıyorum:)Laz işi oldu

mehdicim ben bekliyorum...

$imdiden cok te$ekkürler....

Emre B.
02.07.2007, 23:42
Trabzon Trabzon olalı böyle havai fişek gösterisi görmedi.

Burak
02.07.2007, 23:45
Trabzon Trabzon olalı böyle havai fişek gösterisi görmedi.

Aynen , acaba bi daha ne zaman goruruz :)

Gamze
02.07.2007, 23:47

Mehdican şaka yaptım sen bana bakma,izleyemeyenler var. ;) :)

WERTHeR
Aynen , acaba bi daha ne zaman goruruz :)

Ziya haşim nuri üçlüsünden kurtulunca:)

Erdal
usta sen ne ettın 40 yıllık trabzon oyununu bilmiyomun yani pesss

40 yıllık değil 68 yıllık bir oyunmuş :))... efendim o vakitler farozda küçük bir sokak arasında akşamcı taifesi hem demlenir hemde nevale ( alkol,esrar sigara wsws kaçak tabi) alışverişinde bulunurlarmış ...tabi kısa zamanda mimlenen bu yere kolluk kuvvetleride sık sık baskın düzenlermiş ..bu baskın esnasında ortalığı karıştırıp nevaleyi sağlama almak için erenler "taktik"geliştirmişler ..ne zaman kolluk kuvvetleri gelse garip herkesin ayrı telden çaldığı bir şekilde oynamaya başlar ve ortalığı karıştırırlarmış ...kafalarda iyi olduğu için komik figürler ortaya çıkarmış ... hikayesi buymuş efendim ...

yani tahminimde yanılmamışım bölgesel özelilği yok .... kadim değil ...bölge insanının karakteristiğini yansıtmıyor ..sadece küçük bir gruba ait ...:)))

ama görünen o ki şu anda popüler olmaya aday ....aslında bundada şöyle bir fayda görüyorum ..popüler olmaktan horonu muhafaza etmenin tek yolu ; bu nevzuhur ucubeye yol vermek :))

WERTHeR
02.07.2007, 23:48
mehdi koy şu videoyu ben izlemedim valla:)

WERTHeR
02.07.2007, 23:49
40 yıllık değil 68 yıllık bir oyunmuş :))... efendim o vakitler farozda küçük bir sokak arasında akşamcı taifesi hem demlenir hemde nevale ( alkol,esrar sigara wsws kaçak tabi) alışverişinde bulunurlarmış ...tabi kısa zamanda mimlenen bu yere kolluk kuvvetleride sık sık baskın düzenlermiş ..bu baskın esnasında ortalığı karıştırıp nevaleyi sağlama almak için erenler "taktik"geliştirmişler ..ne zaman kolluk kuvvetleri gelse garip herkesin ayrı telden çaldığı bir şekilde oynamaya başlar ve ortalığı karıştırırlarmış ...kafalarda iyi olduğu için komik figürler ortaya çıkarmış ... hikayesi buymuş efendim ...

yani tahminimde yanılmamışım bölgesel özelilği yok .... kadim değil ...bölge insanının karakteristiğini yansıtmıyor ..sadece küçük bir gruba ait ...:)))

ama görünen o ki şu anda popüler olmaya aday ....aslında bundada şöyle bir fayda görüyorum ..popüler olmaktan horonu muhafaza etmenin tek yolu ; bu nevzuhur ucubeye yol vermek :))

Kolbastı serseri oyunudur diyenlere çanak mı tutacağız:)

lazzist
02.07.2007, 23:50
hoptek böyle oynanır kıvırma yok:D
B2bXIZMXN1k

macka61
03.07.2007, 00:28
çok güzel bir orginazasyon oldu tvden izledim bende kolbastı horon havai fişek her şey harikaydı

zahido
03.07.2007, 00:34

Ya ben izliyememiştim koyarsan çok makbule geçer valla...

Mehdi
03.07.2007, 00:43
Klibi ekledikten sonra izleme fırsatım oldu.Etrafımızdan çıkan saçma sapan seslerle uzaktan yakından alakamız yoktur:)

rApJImiJ9ME

Mehmet Fatih Yavuz
03.07.2007, 00:48
nasıl yok lan:D:D:D

Mehdi
03.07.2007, 00:49
nasıl yok lan:D:D:D
Çaktırma daa birader:)

Burçak
03.07.2007, 00:54
yaa bende ne statdan ne de tv den izleyemedim.mehdi fotoları bekliyoruz ha yarın

Mehmet Fatih Yavuz
03.07.2007, 00:55
Çaktırma daa birader:)

ulan en başta amma konuşmuşum:D:D:D

Burçak
03.07.2007, 00:57
mehdi tanımıyosun he :D

asem61
03.07.2007, 01:15
eline saglik kardes. cok güzel görüntülerdi.devamini bekliyoruz

Kaya
03.07.2007, 01:52
http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/01.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/02.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/03.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/04.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/05.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/06.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/07.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/08.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/09.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/010.jpg

Kaya
03.07.2007, 01:52
http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/011.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/11.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/012.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/013.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/014.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/015.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/016.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/a1.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/a2.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/a3.jpg

Kaya
03.07.2007, 01:53
http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/a4.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/a5.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/a6.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/a7.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/a8.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/a9.jpg

Badaloğlu
03.07.2007, 08:44
Hani uçan adamlar nereyedur?Bu arada TRT yayını neden kesti?Uyuz oldum.Mehdi sen, TRT'nin yayını kestiği yerden sonra devam et:)

Burçak
03.07.2007, 08:47
http://www.karadenizoyunlari.org.tr/fotograf_arsiv/acilis_foto/karadeniz_acilis_foto_028.JPG

Faik Yılmaz
03.07.2007, 08:51
bu kadar ilgi olacağını tahmin etmemeiştim.. dedim 8 gibi bir uğrarız oraya ama geç kalmışım......

çok pişman oldum valla

Badaloğlu
03.07.2007, 09:33
Burçak, hayırdır! seni içeri almadılar mı?Stad dışından resim çekiyorsun?:)

Mehdi
03.07.2007, 10:00
Nedenini anlamadım ama işyerimdeki pc youtube'a video eklememi engelliyor.:cool:

Fakat kapalı tarafından çekilen bir video buldum.Kolbastı

x57HuupRa9A

Mehdi
03.07.2007, 10:10
Klibi ekledikten sonra izleme fırsatım oldu.Etrafımızdan çıkan saçma sapan seslerle uzaktan yakından alakamız yoktur:)

rApJImiJ9ME
Bu arada bu da arkada kalmasın:)

Burçak
03.07.2007, 10:12
yok Ahmet abi ben zaten gidemedim ki . Artvindeyim şuan. oyunların resmi sitesinde vardı o foto ordan ekledim:)

MarceloTS
03.07.2007, 10:19
Dünkü şovlar harikaydı ama TRT yayını kısa kesti

Mehdi
03.07.2007, 10:24
Uçan adamlar dediklerinde paraşütle atlayacaklarını filan sanıp üstü kapalı stadyumda saçma olacağını düşünmüştüm.Meğer büyük bir vantilatörün(:)) üstünde atlayıp duran 6-7 tane adammış uçan adamlar:)

Faik Yılmaz
03.07.2007, 10:27
ula mehdi nastasiya kinski ile wesley snipes in filmini izlemedinmi.......

orda vardı bu vantilatör işi..... :)

Burçak
03.07.2007, 10:34
o nasıl yani. vantilatörün üzerinde atlamak nasıl bişi :)

Mehdi
03.07.2007, 10:40

http://img180.imageshack.us/img180/8728/vantilaxc8.jpg

Aha böyle bişi Burçak.Sakın evde vantilatörü ters çevirip üstüne atlamaya kalkma ha:cool:

Badaloğlu
03.07.2007, 10:41
Uçan adamlar dediklerinde paraşütle atlayacaklarını filan sanıp üstü kapalı stadyumda saçma olacağını düşünmüştüm.Meğer büyük bir vantilatörün(:)) üstünde atlayıp duran 6-7 tane adammış uçan adamlar:)

İlahi Mehdi, gecenin bir yarısı paraşütçü komandolar gibi demek gökden adam bekledin!...

Serap
03.07.2007, 10:42
yazdım silindi ya :mad: (lep tp ne gıck :D)

neysem ben en çok havai fişek kısmını sevdim tek kelime ile muhteşemdi..öle uzaktan izlemeyle olmaz yanında olmak lazımdı o güzelliği heyecanı yaşayabilmek içun :D

Burçak
03.07.2007, 10:43
ben zafermiyim hee :D

python
03.07.2007, 10:54
Bugün avni akerde Türkiye Gürcistan maçı var sanırım. Saatini bilen varmı?

TSelif
03.07.2007, 10:56
Bu akşam ki maç saat kaçta ?

Mehdi
03.07.2007, 10:58
Saat 20.00 da.Gidiyoruz dimi:cool:

Badaloğlu
03.07.2007, 11:03
Maçları TRT verecek mi?Adamlar akşamm canlı yayını kesip geçmiş dünya yüzme şampiyonasını veriyorlar, deli oldum.Bari şu oyunları canlı verseler...

TSelif
03.07.2007, 11:05
Gidelim Mehdi. Ama bilet falan olayı nasıl oluyo?
Yap listeyi hemen :)

zafer6161
03.07.2007, 11:10

vantilatör onları fırfılağa doğru çekmemişmi la:confused::D

yazdım silindi ya :mad: (lep tp ne gıck :D)

neysem ben en çok havai fişek kısmını sevdim tek kelime ile muhteşemdi..öle uzaktan izlemeyle olmaz yanında olmak lazımdı o güzelliği heyecanı yaşayabilmek içun :D
bende en çok hopteği sevdim harikaydı,:cool:

Bu akşam ki maç saat kaçta ?
elif 20 de olması lazım

Burçak
03.07.2007, 11:15
zafer sen Allah bilir bu açılışada gitmemişsindir ?

python
03.07.2007, 11:17
Gidelim Mehdi. Ama bilet falan olayı nasıl oluyo?
Yap listeyi hemen :)

Sadece açılış (dün) biletliydi bildiğim kadarıyla.

Trt 3 saat 16:00 dan itibaren oyunları canlı verecek. Türkiye Gürcistan maçınıda 19:50 den itibaren gösterecekmiş. Öyle yazıyor trt 3 yayın akışında.

Mehmet Fatih Yavuz
03.07.2007, 11:26
gidioz mu looo maça??

tsanimer
03.07.2007, 11:27
karadeniz oyunları ile ilgili bu ilginç yazı
......... dan alınmıştır

olimpiyat köy şenliği değildir

Trabzon Fikir Kulübü’nden bir gurup arkadaşla Trabzon’da yapılacak Karadeniz Oyunları ile ilgili yaptığımız tartışmalarda herkes gibi bu oyunların kent için ne kadar önemli ve anlamlı olduğu konusunda hemfikir olduk. Tv’deki tanıtım filmini ve kısmen de maskotu beğenmekle birlikte logonun bir iki kez değişmesi, ulusal basında tanıtım ve reklama geç çıkılması gibi pek çok konu da aklımıza takılmadı değil. Oyunlarda bize özgü değerlerin nasıl yansıtılacağı konusunda ise bilgimiz sadece kolbastı ekibinin hazırladığı gösteri ile sınırlı. Oyunların açılışında Eurovision ödüllü şarkıcımızın konser vereceğini ise bugünlerde öğreniyoruz. Bu yazıdan amaç bağcıyı dövmek değil. Bundan eminim. Bakalım üzüm yemeye izin var mı? O’nu da yazının ardından gelebilecek tepkilerde göreceğiz.

Trabzon şehri gibi bu tür organizasyonu alan her yerleşim yeri bu organizasyonların kendilerine getireceği faydanın bilinci içerisinde hareket eder. Bu bilinçte hareket etmek demek insanların bu sürecin içinde yaşatılması ile mümkün kılınabilen son derece hayati bir kavram. Trabzon’da düzenlenecek bu bölgesel organizasyon aynı zamanda 2011 yılındaki Gençlik Olimpiyatlarının da sıkı bir provası niteliğini taşıması açısından önemlidir.
Bu tür organizasyonlara aşina insanların bu oganiazasyonun büyüklüğü ve zorluğunu, inceliklerini ve baştan sona bütün sürecin nasıl yönetileceğini tahmin etmeleri hiç te zor değil. Kollektif çalışma, ekip ruhu, koordinasyon, ulaşım, konaklama, nitelikli rehberlik hizmetleri, güvenlik, eğitim, denetim, temizlik ve hijyen, eş güdüm, maliyet, zaman planı, iletişim gibi kavamlar bu organizasyonda gerçek anlamını bulur. Doğal bir refleksimiz olan misafirperveliğimizi saymıyoum bile. Bu nedenle Ermenistan ve Yunanistan özelinde fair play çağısı yapmanın da gereksiz ve yanlış olduğu kanaatindeyim. Bu kent farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış derin kültürel altyapısı olan bir kent ie o halde bu kentin sağduyusuna güvenmek zorundayız. Aksini düşünenlere “madem Tabzonlulara güvenmiyordunuz da o zaman neden bu oyunlara talip oldunuz?” sorusunu sormak mümkün?
Oyunların başından beri dikkatimi çeken bir durumu paylaşmak istiyorum. Oyunların Hazırlık ve düzenleme kurulu ya da organizasyon komitesi üyelerine baktığımızda şaşırmamak elde değil. Komiteler kurulurken insana “insan unsurunun” unutulduğu hissi verilmiş. Komiteleri inceledeğinizde sanırsınız ki uluslararası bir oyun komitesi değil de üniversitede çıkan olayları önlemek için kurulmuş bir danışma kurulu. O kadar soğuk ve halktan kopuk bir komite ve komisyon. Her iki komiteye baktığınızda basın, iş dünyası, sivil toplum kuruluşları ve en önemlisi de halktan kimsenin bu komitelerin içinde bulunmadığını görmek üzüntü verici.

Özellikle yaz aylarında Karadeniz Bölgesinde pek çok yayla şenliği veya festival adı altında yapılan ve çoğu düzenleyene bir şey kazandırmayan, beldenin marka değerine hiç bir katısı olmayan etkinlikler ile Karadeniz Oyunlarının arasında bir temel felsefe farkı olmalı idi diye düşünüyorum. Zira burada yapılacak olan şey “Köy Şenliği” değil küçük çaplı bölgesel bir olimpiyattır.

Halkın ne istediğini bildiğini varsayarak tepeden inme bir anlayışla düzenlenen organizasyonun çapı ne kadar büyük olursa olası aksiliklerde hüsranı da o kadar fazla olur. Trabzon’da düzenlenen bu etkinlik aslında bölgesel çapta bir spor etkinliğidir. Basit bir yayla şenliği anlayışı ile yönetilemez. Bu ve benzeri organizasyonlara halkın katılımı çok önemlidir. Halkın katılımı “ey halk oyun düzenledik gelin izleyin” yaklaşımı ile sınırlı olmamalıdır. Bunun farkında olanlardan biri şehrin valisi ise yerinde ama bence geç kalmış bir açıklama ile “Şehir halkı bu oyunlaın havasında değil. Bir an önce bu ruhu halka da aşılamalıyız” diye durum tespiti yapma gereğini duydu.

Şehirler bu tür organizasyonları gün be gün yaşamalıdır. Etkinlik yapılacak alanların süslenmesinden, yolların boyanmasına halkı bu tür etkinliğin tam içine çekerek o hazırlık heyecanının bütün aşamalarını onlara yaşatmak gerekirdi. Tabzonlu ev hanımlarına etkinliklerin yapılacağı bir salonu teslim edip başında ilgili bir kişi ile yıkanmasından, süslenmesine herşey onların eline bırakılamaz mı idi? Yaratıcı Tabzon kadınlarına sadece tarlada mı ihtiyaç vadı. İşsizlikten Uzun sokak ve Taksim meydanında volta atan gençlere sokaklar rengarenk boyatılamaz mı idi? Bütün bu küçük ve zevkli hazırlıkların ardından en sonunda da açılış günü doruğa ulaşan heyecanı Trabzon halkının doya doya yaşatılabilirdi kanaatindeyim.
Duyduklarımıza göre organizasyon komitesi yetkilileri seyirci sorunu yaşayacaklarını düşünüyor muş. Dünyanın her yerinde engelli vatandaşlarımız iyi seyiciler olarak bilinir. Malum yaz ayı Tabzon’da bahçede, tarlada çalışma ayıdır. Bu nedenle yetkililer haklı olarak ta kara kara seyirci sorunu yaşayıp yaşamayacaklaını düşünüyorlar. Bu organizasyonların bir yerinde bu engelli insanlar Trabzon’un her yeinden bu oyunları izlemeye pekala getirilebilirdi. Gözlerden kaçmayan bir başka husus ta organizasyonun herhangi bir aşamasında muhtarların olup olmadığıdır.
Yaz aylarında şehir merkezlerinden daha çok insan köylerde yaşıyor. Köylerde yaşayan halkın nasıl davandığını veya hangi durumda oyunları izlemeye geleceğini onladan daha iyi kimse bilemez. Bu nedenle muhtarlardan bu oyunlara daha etkin yararlanılabileceğini düşnünmek mümkün. “Biz bu oyunları köylerdeki vatandaşlar için düzenlemiyouz.” deniyorsa onu bilemem tabii..

Geçtiğimiz günlerde büyük bir siyasi partinin il yönetiminde de görev yapan bir abimiz partisinin genel seçimlerde büyük bir reklam ajansı ile anlaştığını, teşkilatın yaptığı pek çok işi bu ajansın yapacağını veya yaptıracağını, ajans yetkilierinin kimseye bir şey danışmadığını, bayraktan, slogana, yemekten, mitinge kadar her şeyi profesyonelce bu şirketin yaptığını söyledi. Bu durumdan teşkilat oldukça rahatsız ama emir büyük yerden. Uyumlu çalışmak şart. Bir toplantıda ajans yetkilileri ile kaşılaşan abimiz dayanamamış sormuş: “Bu seçimde her şeyi siz yapacaksınız. Çok güzel. Acaba, oy da bulabilecek misiniz bize?” Karadeniz oyunlarındaki sivil katılımın yetersizliği bana bu olayı anımsattı nedense..
Sanırım iş yapma kültürümüz olan “ben yaptım oldu”, “biz her şeyi biliriz” gibi bir anlayıştan gelmek böyle sonuçlar doğuruyor. Herşeyi devletin o bürokatik manzumelerine uydurma zorunluluğu, işi yaparken ondan keyif almayı engelliyor. Bu nedenle sürecin içine katılmayan insanlar haklı olarak kara kaplı defterlere bakan, asık suratlı devlet memurlaının orada bir şeyler yaptığını düşüneceklerdir.

Görünen o ki resmi erkan kendi arasında toplanıp komitelerde üyelikleri paylaştırmış, işi çözmüş görünüyor. Oyunlar başlayıp ta tribünlerde insan toplandığında komitelerin işi çözüp çözemediğini göreceğiz. Sonunda kazananın Trabzon olmasını dilemekten başka bir şey elimizden gelmiyor. Her şeye rağmen oyunlar şehrimiz açısından bir umuttur. Umudunuzu yitirmemenizi tavsiye ederim. Nasılsa bu oyunlar 2011 yılındaki olimpiyatlara bir hazırlık anlamını taşıyor. Yani adı üstünde “oyun” bu.

Yavuz SALTIK

Emorfo
03.07.2007, 11:40
Tamam fazla kızdırmayın Yavuz Saltık'ı alın onu da komiteye. :) Trabzon Fikir Kulübü daha faydalı şeyler üzerinde dursa çok daha iyi olur.

mensure 61
03.07.2007, 12:49
Harikaydı :) ama erken yayını bitirdiler sinir oldum :( asıl orda benim sinirlerimi alt üst eden bıri vardı ama onu yazmıyım !

Faik Yılmaz
03.07.2007, 12:56
Harikaydı :) ama erken yayını bitirdiler sinir oldum :( asıl orda benim sinirlerimi alt üst eden bıri vardı ama onu yazmıyım !

evet aynen öyle......

Şentürk
03.07.2007, 13:01
Yayını erken kestiklerinden konseri izleyemedik:mad:

Konser nasıl geçti?

mensure 61
03.07.2007, 13:04
Kimin konseri vardı ?

Faik Yılmaz
03.07.2007, 13:05
Sertap Erenerin........

kudu_61
03.07.2007, 13:05
Dün gece muhteşemdi emeği geçenleri tebrik ederim ama hoptek 200 kişi değil 10 tane farozlu tarafından oynansaydı çok daha ilgi çekici olabilirdi sonra çıkan grubun oyun havalarında ahengi müthişti hele o horon var ya bitirdi beni keşke uçan adamlardan birisinin eline de TRABZONSPOR BAYRAĞI TUTUŞTURSAYDIK...

mensure 61
03.07.2007, 13:15
Sertap Erenerin........

Programı erken bitirip çok önemli birşey verdiler sanki ! Konseride izleyemedik :( asıl benim için konser önemli diyildi, benim için önemli olan tv dende olsa Trabzon'umun havasını solumak ! Ahhh aahhhh haftaya geliyorum Trabzon'um :) :) :)

Faik Yılmaz
03.07.2007, 13:17
gelin gelin istanbulda su sıkıntısı varmış....... :)

Emre B.
03.07.2007, 13:36
Bari şu misafirlere Trabzonspor ürünlerinden hediye edelim.

tsanimer
03.07.2007, 13:38
atletizm müabakalarını kaç kişi izleyecek acaba
ya da tekerlekli sandalye basketbol maçlarını

trabzondakiler oyunları izlemek yerine yayla şenliklerine gitmezler umarım

Ayşe Aygün
03.07.2007, 13:42
5 temmuzda ordayım 8 temmuzda bitiğine göre en azından yetieşbilidğim bir müsabakayı izlemek istiyorum ve izleyeceğimde.

ErayAkyüz
03.07.2007, 13:43
:tsatkı::atki:dun aksam karadeniz oyunlarını izlerken birden o stadta Trabzonsporumuzun şampiyon oldugunu hayal ettim sanki sampiyonluk kutlamamız gibi dusundum tuhlerim diken diken oldu yaşlar akmaya basladı gozumden umarım sampiyonlugu hayatımda bi kere bile olsa gorebilirim ALLAHIM BİZİ SAMPİYON YAP!!!:meşale1:

metehan
03.07.2007, 13:44
Açılış töreni çok güzeldi. ÖZellikle kolbastı ve uçan adamlar çok güzeldi. Emeği geçenleri tebrik ediyorum.

fanatikdevri
03.07.2007, 13:45
karadeniz için çok güzel oldu,2011 yeni stadta olur inşallah

Vkgz
03.07.2007, 13:49
daha bi 7-8 sene bize gelmez turnuva rusya var ukrayna var yunanlılar var sırada çok ulke var...

OYılmaz
03.07.2007, 13:49
:tsatkı::atki:dun aksam karadeniz oyunlarını izlerken birden o stadta Trabzonsporumuzun şampiyon oldugunu hayal ettim sanki sampiyonluk kutlamamız gibi dusundum tuhlerim diken diken oldu yaşlar akmaya basladı gozumden umarım sampiyonlugu hayatımda bi kere bile olsa gorebilirim ALLAHIM BİZİ SAMPİYON YAP!!!:meşale1:

Şampiyon olursak Yakarım Stadıı :) bunca yıl beklemişiz özlemle Ahhhh ahhhh hayal etmesi bile güzel :(

Badaloğlu
03.07.2007, 13:50

Sanki Türkiye'de çok büyük bir atletizm seyircisi ve kitlesi varmış gibi iğneli mesajlar yazmanın alemi ne?ya da İstanbul'da,Ankara'da, ülkenin diğer tüm şehirlerinde insanlar tekerlekli sandalyelerle oynanan basket maçları için gişelerde kuyruk oluşturuyorda, bir tek Trabzon halkı bu tip maçlara ilgi göstermiyor öyle mi?

Bu arada nesi varmış yayla şenliklerinin?

Faik Yılmaz
03.07.2007, 13:52
YAYLA şenlikleri temmuzun ortasından sonra başlıyor. yani o bahane değil....

ancak dünki açılış yoğun bir katılım olacağını gösteriyor...

Mustafa AYDIN
03.07.2007, 13:56
Televizyondan nefes almadan izledim muhteşem bir gösteriydi,İnşallah kolbastı ve horon gösterisini birileri tv den kayıt yapmıştır ve bizimle paylaşır..İnsan izledikçe Trabzonlu olduğuna şükrediyor...

Trabzon um herşeyiyle bir başka...

Uğurtan
03.07.2007, 13:58

Nedir sizlerin Trabzon'la derdiniz anlamıyorumki? Birisi derki Trabzon takımını haketmiyo stad oraya değil şuraya taşınsın... Biri derki ne etceniz bilmem kaç binlik stadı zaten dolduramıonuz... Biriside kim gitcek o oyunlara nerdeyse niye orda yapılıyorki diyecek... El insaf!!! Siz nerelisiniz???
Memleket sevmek bu değil...

EmrahYalçınalp
03.07.2007, 14:07

Nokta, soru işareti, cümle başındaki büyük harfler, virgül, özel isim başındaki büyük harfler ve apostrof yayla şenliklerine gitmiş, Trabzon'dakiler gitse çok mu? Trabzon'un bu organizasyondaki başarısı ve ciddiyetinin yukardaki yazının başarısı ve ciddiyeti kadar düşük olacağına hiç ihtimal vermiyorum.

TSelif
03.07.2007, 14:08
Burdada mı bu mesele:)
Neyse duymamazlıktan gelmek en iyisi.
TRABZON lu olmak ve TRABZON da yaşamak benim için çoook büyük bir şans.

aaahmet61
03.07.2007, 14:19
ben akşam televizyondan izledim.görsel olarak organizasyon çok kötüydü bence.nerde avrupadaki ve istanbuldaki açılışlar nerde trabzondaki açılış.ama kabul etmek lazimki bu işler parayla oluyor.ama enazından anadolu ateşi gösteri yapsaydı.neyse inşallah yeni yapılacak stadda çok daha büyük görsel şovlar Allah bize nasip eder.

Emre B.
03.07.2007, 14:23
daha bi 7-8 sene bize gelmez turnuva rusya var ukrayna var yunanlılar var sırada çok ulke var...

Abi oyunlar 4 senede bir yapılıyo.En az 30 yıl gelmez.

TSelif
03.07.2007, 14:24
Canlı olarak izleseydiniz çok daha farklı düşünürdünüz. Akşam bir kaç şey dışında herşey muhteşemdi :alkış:
Umarım bu yıl şampiyonluğumuzu da o şekilde kutlamak nasip olur bize :)

SDanışmaz
03.07.2007, 14:28
Bi grup Horon oynadı ya o an bitirdi beni :)

TSelif
03.07.2007, 14:29
Evet çok güzel oynadılar. Muhteşem göründüler:alkış:

Faik Yılmaz
03.07.2007, 14:51
en güzeli havai fişek gösterisi idi çünkü dışardan onu görebildim bi tek...... :)

Erbay
03.07.2007, 15:09
Horon için biraz beklemek zorunda kaldım ama değdi.Horon gibisi var mı?

Travelair
03.07.2007, 15:26
Şenol Güneş tutuşturmuş meşaleyi

Kaya
03.07.2007, 17:13
http://www.bordomavi.net/images/haber/270bisiklet1.jpg
1.Karadeniz Oyunları kapsamında yapılan Bisiklet yarışlarının 1.etabını Türkiye kazandı. Hopa-Rize arasındaki 90 kilometrelik parkurda yapılan yarışın sonucunda Türk sporcu Mustafa Sayar 2:17:40’lık derecesiyle birinci oldu. Aynı dereceye sahip olan Yunanistanlı sporcu Georgios Karatrios ise fotofiniş tespitiyle ikinciliği kazandı. 1. etabın üçüncüsü ise yine Türk sporcu İsmail Aksoy oldu. 6 ülkeden toplam 35 sporcunun katıldığı yarışmanın ikinci etabı ise yarın(Çarşamba) günü Rize-Trabzon arasındaki 75 kilometrelik parkurda yapılacak.

Kaya
03.07.2007, 17:14
http://www.bordomavi.net/images/haber/270basket1.jpg
Rusya 77
Ukrayna 56

1.Karadeniz Oyunları’nda Basketbol dalındaki müsabakalar C gurubunda mücadele veren Rusya ve Ukrayna arasında oynanan karşılaşmayla start aldı. Maçın başından sonuna kadar rakibi karşısında üstün bir oyun sergileyen Rusya milli takımı salondan 77-56 galip ayrılarak turnuvaya galibiyetle başladı.

HAKEMLER: Bülent Özbirgin, Foiufis Adamovic
RUSYA: Grigory (5), Teimuraz (6), Dimitry (8), Antonov Semen (9), Valetin (4), Vladimir (6), Pavlov (7), Ivlev (3), Mixhall (2), Pupko (10), Semen (14), Agababyan (2)
UKRAYNA: Aleksey (25), Yengeniv, Densy (10), Chigrinov (2), Anton (6), Roman (7), İvan, Stanisav (2), Vasily (4), Aleksandor, İgor, Rusiand
PERİOTLAR: 22-12, 39-20, 58-39, 77-56

Mehmet Fatih Yavuz
03.07.2007, 17:15
maç 8 de değil mi??
şimdiden gitmek lazım.. bedavaymış..:D
marshall tabelasının altına gidiyorum..:D
gelen olursa orada görüşürk...

Badaloğlu
03.07.2007, 17:30
TRT-3'de Türkiye-Romanya basket maçını veriyor.Salonda ful dolu,Romanya'ya 23 sayı fark attık.Son 5 dakika,şimdiden tebrikler...

vatansever-53
03.07.2007, 17:30
Ben de bu organizasyonun içindeyim umarım Trabzonlular da bu organizasyondaki spor müsabakalarına yeteri kadar ilgi gösterirler.
18 yaş altı dünya klasındaki futbolcuları görmek açısından Trabzonspor ve Rizespor için de önemli olmalıdır.

Badaloğlu
03.07.2007, 17:41
bence Trabzonlular bu konuda çok duyarlı olacaklar.Bütün spor dallarına ilgi göstereceklerinden adım gibi eminim...Trabzon zaten spor şehridir.Aksiş düşünülemez

DKaraduman
03.07.2007, 17:47
TRT-3'de Türkiye-Romanya basket maçını veriyor.Salonda ful dolu,Romanya'ya 23 sayı fark attık.Son 5 dakika,şimdiden tebrikler...

Fark 36 dan gidiyo ama bu TRT ekrana hiç süre gösteren şey koymamış o kötü olmuş 7 dakka var bitime

Serdar ÖZCAN
03.07.2007, 17:53
Akşamki Organizasyon süperdi hele kolbastıya hayran kalmayan yoktur heralde. Yakında Türkiye'de kolbastı yarısmaları düzenlenirse sasırmayalım:D

Kaya
03.07.2007, 18:02
BMN HABER

http://www.bordomavi.net/images/haber/270bisiklet1.jpg

1.Karadeniz Oyunları kapsamında yapılan Bisiklet yarışlarının 1.etabını Türkiye kazandı. Hopa-Rize arasındaki 90 kilometrelik parkurda yapılan yarışın sonucunda Türk sporcu Mustafa Sayar 2:17:40’lık derecesiyle birinci oldu. Aynı dereceye sahip olan Yunanistanlı sporcu Georgios Karatrios ise fotofiniş tespitiyle ikinciliği kazandı. 1. etabın üçüncüsü ise yine Türk sporcu İsmail Aksoy oldu. 6 ülkeden toplam 35 sporcunun katıldığı yarışmanın ikinci etabı ise yarın(Çarşamba) günü Rize-Trabzon arasındaki 75 kilometrelik parkurda yapılacak.

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/bis1dbakcay.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/bis2dbakcay.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/bis3dbakcay.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/bis4dbakcay.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/bis5dbakcay.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/bis6dbakcay.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/bis7dbakcay.jpg

POYRAZ
03.07.2007, 18:09
Bisiklette basarili olan sporcuyu tebrik ederim.:alkış:

Kaya
03.07.2007, 18:12
BMN HABER

http://www.bordomavi.net/images/haber/270vball1.jpg

I.Karadeniz Oyunları bünyesinde Voleybol müsabakası açılış karşılaşmasında karşı karşıya gelen Bulgaristan , Arnavutluk maçı nefes kesti.İlk sette her iki takımda birbirlerine üstünlük sağlamak için kıyasıya mücadele verirken, üst üste aldığı sayılar ile ilk seti Bulgaristan rakibi Arnavutluk karşısında 25-20 üstün kapatmayı başardıİkini sete hızlı başlayan Arnavutluk ilk dakikalarda göstermiş olduğu üstünlüğü set sonuna kadar gösterdi ve ikinci setide 25-17’lik üstünlük ile kapatmayı başardı.Bulgaristan bayan Voleybol takımı ilk iki sette göstermiş olduğu üstünlüğü son settede gösterdi.Son sette 25-15 kazanarak müsabakadan 3-0 galip ayrılan taraf oldu.

HAKEMLER: Ioannıs Amasıadıs ***, Alın Mateızer ***

BULGARİSTAN :Petkova ***, Zafırova ***, Nora ***, Lyubomıra ***, Dobrıana ***, Lora ***,Krıstına ***,Gabrıela ***, Desıslava ***, Tsvetelina ***, Emilıa ***, Krıstın ***

ARNAVUTLUK: Nerda **, Jonıda **, Malvına **, Krıstı **, Fabıola **, Elsa ***, Nensı **, Enkeleıda **, Adelajda **, Anıka ***, Orgılta **, Olsa **

İLK SET:25- 20 (Bulgaristan ) 23 Dakika, İkinci set: 25- 17 ( Bulgaristan ) 20 Dakika Üçüncü set 25-15 ( Bulgaristan ) 19 Dakika

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/v1dbakcay.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/v2dbakcay.jpg

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/karadenizso/v3dbakcay.jpg

TSelif
03.07.2007, 18:15
Buyrun! Müsabakalar yerine yayla şenliklerine gitmesinler diye dua edenlere :)

TSelif
03.07.2007, 18:17
Bisiklette basarili olan sporcuyu tebrik ederim.:alkış:
Tebrikler TÜRKİYE :alkış:

My
03.07.2007, 18:20
bence Trabzonlular bu konuda çok duyarlı olacaklar.Bütün spor dallarına ilgi göstereceklerinden adım gibi eminim...Trabzon zaten spor şehridir.Aksiş düşünülemezŞu anda da Azerbaycan - Türkiye valeybol maçı var. 22 - 18 de öndeyiz ve tribünlerde ful :) :alkış:

TSelif
03.07.2007, 18:21
Umarım TÜRKİYE tüm müsabakalarda 1.lik elde eder :alkış:

Hüdai Pervaneli
03.07.2007, 18:33
acaba futbol ne durumda

Mehmet Fatih Yavuz
03.07.2007, 18:38
la çıkayım erken geleyim dedim stada..
stadın etrafı in cin durumunda..:D

dünki gibi izdiham yok:D

rahat girecez sanırım içeri..

Hüdai Pervaneli
03.07.2007, 18:40
filede ilk setlerde 1 sifir 16-13 devam ediyo:D

Sacit
03.07.2007, 18:41
Bulgarlar voleybol da çok başarılılar,daha önceki organizasyonlar da da bunu gösterdiler.Bisiklet'te bende yarışmak isterdım doğrusu zevkli oluyor.

Basketbol takımımız da şov yaptı resmen,güzel bi oyunla maçı kazandılar.futbolda bu aksam bakalım ne yapcaklar.

OYılmaz
03.07.2007, 18:43
acaba futbol ne durumda

U-18 Milli takımları oynuyacakmış bakalım yeni yetenekler görecekmiyiz belki alırız Trabzonspora ;)