PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başkanımıza, Futbolculara ve Hocamıza Destek

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

Ali Özcan
25.02.2007, 10:15
Dünkü maç değil bu başlığı açmamdaki sebep ama ard arda 3 maç kazanmamız da cesaret verdi doğrusu...Çok kötü 7 maçlık bir periyot geçirdik, aslında o dönemde de inancımız tamdı ama sesimizi yükseltemiyorduk, yükseltemezdik...Kimsenin hatasız olduğunu da iddia etmiyoruz...Başkan da hata yapıyor, hepimiz gibi, hocamız da ve Hüseyin de...Şimdi açın Nuri Albayrak la, Hüseyin le, Ziya Doğan la ilgili başlıkları, yazanların % 85 i yerden yere vurmuş...biz "istikrar" dedikçe bizi de yerden yere vurmuş...Kimimiz "Başkanın Adamları" olmuşuz, kimimize "Polyyanna" yakıştırması yapılmış, kimimize "Futbol Fukarası" denmiş...Kısacası iyi gözle bakılmamış, dışlanmışız...Vakti olanlar lütfen Beşiktaş maç topicinin ilk 55 sayfasını bir okusun...Maç kaybedildi ya(!), Beşiktaş farka gidiyor ya (!)...Giydiren giydirene olmuş...

"Defol Ziyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa"
"Nöriiiii, Büyük Nöriiiii...Defooooooooooooooooollll"

bunlar gibi yazıların haddi hesabı yok...Şimdi maç kazanıldı ya arkadaşlar (küfredenler ve hakaret edenler 1 günlük genel af istemiş...) Oldu...İnanacaksın arkadaş...İnanacaksın...Biz Hüseyin kalsın...Büyük Kaptan derken onu Zenit e gönderenlerin, afedersin "Kazma" diyenlerin haddi hesabı yok...Sen Marce, Gökdeniz, Yattara gibi defansa dirhem katkısı olmayanların arkasında tek ön libero oyna, yırtılsın bir yerlerin ama yoookkk...illa ki Süpermancilik oynayacaksın...Motor takacaksın gerekirse...Ziya Doğan a gelince...Eksikleri olduğunu en az sizin kadar biliyorum...Felsefesi "defansif" bu adamın...kabul edelim...Bunu Lucescu yaptığında "Büyük" Hoca oluyor, Ziya denediğinde "Korkak"...Ayrıca Ziya Doğan demişti ki Gaziantepspor maçından önce (2-0), "bu takım gol atacak, hem de çok...iki hafta sonra sahada istediğimiz Trabzonsporu izleyeceğiz" ama yok...hani şu beşiktaşın çarşısı herşeye karşı ya...bizim taraftar da "istikrar" a karşı...anlamıyoruz beyler sorun burada..."Adam gibi adam Ziya Doğan" yakıştırmasını yapan da bu taraftardı...Ne değişmişti Ziya Doğan da...yine kapanıp hızlı adamlarla gol arıyorduk, ama o dönemde atıyorduk o golleri...demek ki "skor" taraftarıymışız, değil mi ? Ve Nuri Albayrak...ben Trabzonspor tarihinde bu kadar yerden yere vurulan bir başkan olmamıştır diye düşünüyorum...Niye olsun ki ? Adam yıldız sözü verdi, almadı (!!!!!) (Kiki ve Marcelinho da kimimize göre "yıldız" değil:rolleyes: zaten...), stadyum sözü verdi, yapmıyor (!!!) (Bazı arkadaşlar "stadyum" bir gecede yapılır diye düşünüyor tabi...) Bence bu stadyum da yapılacak, göreceğiz hep birlikte...

Yukarıda da söylediğim gibi bu "üç" kişi de hatalarıyla sevaplarıyla icraatin direk olarak içindedirler...Ben iyi niyetlerine, iş yapabileceklerine, Trabzonspor u şampiyon yapabileceklerine bütün samimiyetimle inanıyorum...

Burası BMN...Trabzonspor un bir numaralı, en popüler taraftar sitesi...neredeyse resmi siteden bile daha popüler...Dün bir baktım da forumu 900 kişi ziyaret etmiş...sadece dün...900 farklı kişi...Bu forumda Ziya Doğan a, Nuri Albayrak'a, Hüseyin Çimşir e "defol" diyenler varsa, onlara "destek" verenler de var...İstikrar...Onlar bizim "Başkanımız...Hocamız...Kaptanımız..."

yns61
25.02.2007, 10:17
öncelikle cok haklısın güzel bir konuya deginmişsin..

saglam
25.02.2007, 10:22
Gercekten szymek hayranisin sanirim?

Sahi onu futboldan kim sogutmustu?

Cengiz Çubukcu
25.02.2007, 10:23
başarıda en önemli şeyin istikrar olduğunu artık kavramamız lazım, o gitsin bu gelsinle işler yürümüyor...ne ziya hocanın istifa etmesini ne yönetimin veya başkanın gitmesini(ama hesap versinler musampa, ts club vb. olaylardan sebep) ne de hüseyinin gitmesini istiyoruz...bizler trabzonspor aşığıyız kişilerle değil işimiz kurumla...başarıda değil her zaman takımın yanındayız..

Lucreto
25.02.2007, 10:26
Şampiyon falan olduk ta benim mi haberim yok.

coolank
25.02.2007, 10:26
hocam ( sanırım öğretmen idin ) ben hala aynı düşüncedeyim takım şampiyonlar ligine de gitse (bence imkansız ama olsun olasılık var ) kupayı da alsa ( % 5 ihtimal ) gene aynı düşüncedeyim .....

1) O ADAM KESİN AMA KESİN DEFOLUP GİTMELİ .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ....
2)YÖNETİM MAYIS AYINA KADAR İSTİFA EDİP KONGRENİN ÖNÜNÜ AÇMALI

3) BUNLAR OLMAZSA GELECEK SEZONDA KAYBEDİLMİŞ SEZON OLUR

kelkitli29
25.02.2007, 10:28

Serkan abi bence taraftarimiz. Bu sene az küfür etmediler szymeke

WERTHeR
25.02.2007, 10:33
Nuri ALBAYRAk: Trabzonspor gibi bir değerin başkanıdır. Tarihe şimdilik tarihinin en kötü dönemini takıma yaşatan başkan olarak geçmiştir. Bu sebeple eleştirenleri haksız görmek at gözlüğü takmaktır. Ayrıca bir çiçekle bahar gelmez. Dün gece çok güzel bir zafer yaşadık. Bunda başkanımızında katkısı elbette vardır. Yalnız dediğiniz gibi bir tablo ben göremiyorum. Takımımızda gelecek vaadeden kaç futbolcu var meraklar içerisindeyim. Dün stadda ben acaba büyük bir takımın hocası olsam bunlardan kaçını alırım takımıma diye sordum. Cevabım 3-4 idi. Stad olayına hala inanıyorsanız diyecek sözüm yok. Bir maketle kandırıldık. Gs den önce stad yapsınlar ilk maçta anırma sözüm vardır. Cidden yapacağım bunu. Her şeye rağmen ben bu yönetimden umutsuzum.

Ziya Doğan: Türkiyenin en önemli takımlarından birisinin teknik direktörü. Oyun sistemi bakımından bizim takımımızın misyonuna uymayan bir felsefeye sahip.Defansif sistem modern futbolun bir gereğidir . Bunu kabul ederim. Son şampiyonlar bunun örneğidirler. Yalnız abartıya kaçmaktadır kendisi. 2 ön libero oynarsın. Ancak 3 ön libero oynamak aciz takımların işidir. Ayrıca benim takımım her an saldırmalı. Dün maçta sefansa çekildik ilk yarı utandım. Bizden korkan bjk bize saldırıyordu ama biz defanstaydık. oyun sistemi değişince tarihi misyon geri dönünce çıkan tablo ortada. Bunu gözardı etmemek gerek.

Hüseyin : Trabzonspor hakkında bizlerden farklı düşünmeyen bir futbolcumuz , kaptanımız. Belkide kendisini en çok eleştirenlerden birisiyim. Yalnız dün ben sahada o eleştirdiğim insanı göremedim futbol anlayışı olarak. Bu durumada sevindim. Hücumu düşünmeyen, verdiği yan paslar ve geri paslarla istatistikleri patlatan Hüseyin gitmiş sanki yerne yeni birisi gelmişti. Bu şekilde oynayan Hüseyin benim gözümde Patrick Viera dan farklı değildir. Bjk maçının yıldızıydı. Saha dışında bir eleştirim daha vardı. Kötü giyiniyor kendisi. Benim mantığıma göre Trabzonspor kaptanı her açıdan iyi olmalı. Bunlar giderilebilir.

Bu Başlığı Açan Arkadaş: Herkes farklı düşünebilir. Ben hala Başkan ve hoca konusunda aynı görüşlerimdeyim. Dediğin gibi skor taraftarı olsaydım yaşa ziya yaşa nuri derdim. Maksadımız daha iyi bir Trabzonspor görmektir. İstemediğimiz hoca ve başkanın oluşturduğ takımın aldığı zaferde hepimiz sevinmedik mi? Gol diye bağırmaktan sesim kesildi. Dün stadda ayakta durmaktan hala ağrımayan yerim yok. Bu takım hepimizin. Eleştiriden dolayı kimse kimse kimsenin adamı OLMAZ. En son diyeceğimde şudur. Daha çok erken. Peşin hükümlü olmayalım. Çünkü BİR ÇİÇEKLE BAHAR GELMEZ...

kelkitli29
25.02.2007, 10:34
Nuri Sahin ?? Dortmundun yegane futbolcusudur. :)

Eyüphan
Doğru tespitlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Yönetimi beğenmesem de istikrarın bir şekilde sağlanmasından yanayım. Konyada görüşmek temennisiyle...

Lucreto
Nuri şahin: Trabzonspor gibi bir değerin başkanıdır.
Nuri Albayrak olmasın.

Ali Özcan
25.02.2007, 10:35
hocam ( sanırım öğretmen idin ) ben hala aynı düşüncedeyim takım şampiyonlar ligine de gitse (bence imkansız ama olsun olasılık var ) kupayı da alsa ( % 5 ihtimal ) gene aynı düşüncedeyim .....

1) O ADAM KESİN AMA KESİN DEFOLUP GİTMELİ .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ....

@coolank

bir şeyi çok merak ediyorum...sen böyle düşünüyorsan gerçekten, kazandığımız maçlardan sonra ya da gol attığımız zaman sevinebiliyor musun ? Yanlış anlama sadece merak ettim...Ayrıca en kaliteli ve seviyeli eleştirenlerden birisin...İstikrar şart...çarşaf değiştirir gibi başkan ve hoca değiştirlen zamanlar geride kalmalı artık...

WERTHeR
25.02.2007, 10:36
Nuri Albayrak olmasın.

Sabah dalgınlığı kusura bakmayın

Ali Özcan
25.02.2007, 10:36
Doğru tespitlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Yönetimi beğenmesem de istikrarın bir şekilde sağlanmasından yanayım. Konyada görüşmek temennisiyle...

Görüşelim kardeşim...Dört gözle bekliyorum Trabzonsporumuzu ve sizi ağırlayacağımız günü...

WERTHeR
25.02.2007, 10:38
Nuri Sahin ?? Dortmundun yegane futbolcusudur. :)

Belki nuri şahin diye amca oğlum var:)

Ozan Yazıcı
25.02.2007, 10:38
albayrak bu taraftar/kongre üyesi profiliyle en az bir seçim daha alır..
balık hafızası bu olsa gerek..

coolank
25.02.2007, 10:49
@coolank

bir şeyi çok merak ediyorum...sen böyle düşünüyorsan gerçekten, kazandığımız maçlardan sonra ya da gol attığımız zaman sevinebiliyor musun ? Yanlış anlama sadece merak ettim...Ayrıca en kaliteli ve seviyeli eleştirenlerden birisin...İstikrar şart...çarşaf değiştirir gibi başkan ve hoca değiştirlen zamanlar geride kalmalı artık...

sevgili hocam ( hocam demem öğretmen oldugun için yani hitap şekli olarak değil ) önce tşk ederim düşüncelerin için ... soruna gelince hem vallahi hem billahi sevinemiyorum yani buruk seviniyorum aklıma bunun yani o adamın kalma ihtimali geliyor sezon sonu için bu aciz yönetim gene kalacak mı korkuyorum ve bu sefer sevinmeyi bırakıp yüzümü asıyorum valalhi böle .. hiç kıvırmadan delikanlıca sana cevabım budur .. ama böle olan tek ben değilim bir kaç arkadaş varız :) hem dedim gene diyecegim evet istikrar olmalı katılıyorum ama bunlarla değil ....yeni sezona böyle başlarsak sonumuz felaket olur ... ilk o adam geldiği zaman da biliyorsun bunu dedim şimdi de diyorum ... bu adam orada kaldıgı sürece sonumuz felaket hatta felaket ötesi ....hala iddaa ediyorum senin o şişko dediğin lazaroni kalsaydı bundan daha çok puanımız olurdu ..bu lazaroniyi savunmak değil bir bakış açısı ... senden ricam hala şu adamı savunma hem de bom boş oldugunu bile bile

Mustafa AYDIN
25.02.2007, 10:50
Kim ne derse desin başkanla Hocay la Kaptanla bu lig bitecek bunun ötesi yok,eğer sezonu iyi bir şekilde bitirirsek seneye aynı kadro devem eder,aksi bir durum olduğu takdirde ise sezon sonu bu kadroyu (yönetim ve teknik kadro) kimse Trabzon un başında bırakmaz,Tabiki dileğimiz yönetiminde teknik heyetinde başarılı olması bunu yönetimi yada teknik heyeti sevdiğimizden değil Trabzonspor sevgimizden dolayı istiyoruz.

smertkan
25.02.2007, 10:56
Hafızayı beşer Nisyan ile maluldur.
Yanlışı söyleyen İsyan ile suçludur.

t-sat
25.02.2007, 11:02
Tabiki herkes düşüncesini açıklayabilir ama 3 galibiyet sonrası bu açıklama bence biraz skora aldanmak.Yoksa düzelen hiçbirşey yok.Skor dışında.Bu da ne kadar sürer bu futbolla bilinmez?

Cafer KILIÇSOY
25.02.2007, 11:08
Öncelikle konuyu açan arkadaşım ıloveyouszymek'a çok teşekkür ederim. Gercekten kanımca kanayan yaraya parmak basmış.

İkinciyarı başlayalı takımda çok büyük değişiklikler var. Takım oturdu, futbolu zevk vermeye başladı. Ama biz hala tabiri yerindeyse öküzün altında buzağı arıyoruz.

Defalarca yazdım burada. Bir futbolcuya ''Kazma'', Trabzonspor başkanlığı yapan insana ''Ulan Nöri'' denmez denmemeli, zira bu bize yakışmaz. Diyoruz diyoruz kendimiz işitiyoruz. Ya ne alıp veremediğimiz var bunlarla. Takım iyi yolda, güzelde futbol oynuyor. Daha ne istiyorsunuz. Bazı arkadaşlar tutturmuş illede Ziya Doğan gitsin. Peki ama niye. Bu aşamada yapılacak istifa (yönetim olsun teknik drektör olsun farketmez) inanın takıma hiçbir yarar sağlamaz.

Akşam Beşiktaş macı topiğinde bazı arkadaşlar şöyle yazıyor. ''Ulan hayvan Ziya Sövdürecekmisin beni, ALLAH belanı versin defol. BMN Yönetimine raporluyorum ses yok. Özelden yöneticilere bildiriyorum yine ses yok. Kim ilgilenecek onuda bilmiyoruz ya. Böyle bir anlayış nasıl olur anlamıyorum, insan düşmanına söylemez bu lafları ya. Hele bir arkadaşta çıkıp genel af istiyorum diyor ya insanın gülesi geliyor. Yani sen ağzına gelen bütün kötü sözleri sıralayacaksın. Ondan sonrada ya kızgınlıkla oldu affedin diyeceksin. Oldu, başka bir arzunuz.

Arkadaşlar kötü zamanda nasıl eleştıriyorsak iyi zamanda da alkışlamayı bilmeliyiz. Takım 2-0'dan maç ceviriyor. Ziya'ya rağmen diyoruz. ALLAH sonumuzu hayırlı etsin

Ha bu arada şimdi bazı arkadaşlar yazmadan belirtmekte fayda var
Ne yönetim, ne teknik direktör nede futbolculardan herhangi biri benim babamın oğlu değil. Hiçbir akrabalık bağımda yok. Tek ortak noktamız Trabzonsporun iyiliği. Şu anda yapılacak tekşey bu takıma olduğundan daha fazla sahip çıkmamızdır
Kalın Sağlıcakla

taraftar61a
25.02.2007, 11:14
Acıklamalar gayet guzel . Ben basından beri yönetime inanıyordum ve hala inancım tam . Trabzonspor layik oldugu yerlere bu ynetim ile qelecektir .Stada gelince bende Trabzon'un farklı yernde olcagına dair proje var ancak Baskanımızın degerlendrmesine göre sezon sonu inşa edilmeye baslancaktır . Yani stadımız hazır ancak Ballast Nedam firmasının yaptıgı projede göz önüne alınarak yeni bir stad yapılacak kmsenn sphesi olmasın !

WERTHeR
25.02.2007, 11:19
Acıklamalar gayet guzel . Ben basından beri yönetime inanıyordum ve hala inancım tam . Trabzonspor layik oldugu yerlere bu ynetim ile qelecektir .Stada gelince bende Trabzon'un farklı yernde olcagına dair proje var ancak Baskanımızın degerlendrmesine göre sezon sonu inşa edilmeye baslancaktır . Yani stadımız hazır ancak Ballast Nedam firmasının yaptıgı projede göz önüne alınarak yeni bir stad yapılacak kmsenn sphesi olmasın !

sadece hikaye...

Erman
25.02.2007, 11:20
Ben, taraftarlik taniminda "sonsuz destek", "hep destek - tam destek" gibi kavram ve yaklasimlara yer vermeyenlerdenim. Aksine, bu gibi ifadelerin bir takima verilebilecek en büyük zarar oldugunu düsünüyorum. Bana göre gercek taraftarlik, her zaman ve her kosulda, yenilsen de yensen de eksikleri ortaya koymaktir.

Ne her sey yolundayken ne de üc mac kazandik diye bu anlayistan vazgecmeye kendi adima niyetli degilim. Trabzonspor'un daha iyi olmasi icin sonuna kadar "hep elestiri, tam elestiri"yi tercih ederim.

macka61
25.02.2007, 11:20
ben bu yönetime inanmıyom ve hala da inanmayacam tamam bi maç aldık ama rakip takımlara trabzon küme diye bağırttı ya artık o başkanı desteklemem yine de diyom albayrak ve ziya istifa

Travelair
25.02.2007, 11:21
Arkadaşlar istikrarı olumlu yapılan işlerde arayın, olumsuz işlerde ısrar edenlerde değil

Dünkü bjk maçı herzamanki gibi Ziya Doğan'ın ilk yarı inadının 2. yarı kırılıp çift forvete dönmesinden sonra kazanılmıştır.

Unutmayın yapılan hatalar eleştirilir. Ama hatalardan ders çıkarılmıyorsa bu daha çok eleştirilir. Bu böyle. Bunu değiştiremezsiniz. Körü körüne istikrar veya destek dünyanın hiçbir yerinde yok. Doğrusu da bu değil. Doğrusu doğru işlerin desteklenmesidir. Sırf istikrar denilerek, arkasının boş bırakılmasına göz yumularak aşılacak bir mesele değildir bu

WERTHeR
25.02.2007, 11:22
Tekrar ediyorum bir çiçekle bahar gelmez . Abartmayalım bahsettiğimiz takım Trabzonspor. tarihi misyonu belli bu takımın. Kimse başarılı falşan filan demesin. Lig tablsu ortada...

cableTS
25.02.2007, 11:24
tarihinin en kötü ilk yarısı??
stat maket resimleri,
lazaroni faciası, peşinden ziya faciası,
yöneticisinin eski yöneticiye türibinde kafa atması,
yıldız ! sözleri pardon savaşları...vs......
bunlar bana hiç yabancı gelmiyor..biyerlerden çıkartacam ama...
büyük başkan daha çok seçim kazanırsın devam et..

Cyzio
25.02.2007, 11:25
Ben de forumdaki pek çok kişi gibi, Ziya Doğan'la işin yürümeyeceği kanısındayım. Dünkü maçı 8-2 kazansaydık da, düşüncem değişmeyecekti. Unutmayın ki, ilk devrede de Beşiktaş'ı gene (hem de deplasmanda) 3-2 yenmiş, ardından da Galatasaray'ı yenmiş, ve sonra hepinizin bildiği, o meşhur 7 maçlık seri gelmişti.

Ziya Doğan'ın pek çok eksiklikleri olduğu gün gibi aşikâr. "Yıldız Futbolcu" takıntısı olduğunu herhalde kimse inkâr edemez. Romachenko, Yattara, Marcelinho, Szymkowiak, Stephanov şu anda aklıma gelen, Doğan'ın hışmına uğrayan futbolculardan bazıları. Herhalde Yattara sakatlandığı için, dün Doğan çok sevinmiştir. Belki de "sakat raporu vermesi için", klüp doktoruna rica bile etmiştir; kim bilir :D ?

Siz Ziya Doğan'ın iyi analizler yapabildiğine gerçekten inanıyor musunuz? Şu meşhur 7 maçlık seriye bakalım: 1 maç 3-0, 2 maç 2-1, 3 maç 1-0 kaybedilmiş, bir maç da 0-0'lık beraberlikle sonuçlanmıştır. Sayın Ziya Doğan'ın bu maçlar için analizi, "defansın yetersiz oluşu"dur. Sanki maçlar 4-3'lük skorlarla kaybediliyormuş gibi.

Devre arasında, tamamen defansa yönelik Ayman, Risp ve Erdinç alınmış (Allah'tan arada Ceyhun var, onu da galiba Doğan istememişti), Szymkowiak ve Marcelinho elden çıkarılmıştı. Gerçekten taş gibi bir defansımız oluşmuş ve ikinci devrenin ilk iki maçı 0-0'lık skorlarla geçilmişti. Bu maçlardan birinde rakip penaltı kaçırmış, diğer rakip ise, gelenin geçenin yendiği, Tigana'nın bile 3-0, 4-0 yenebildiği, ikinci yarıda yegâne puanını bizden alabilen bir rakipti (Bu arada, Ersuncular'ın epeydir sesi soluğu çıkmıyor. Sezonun son maçlarını kazansın, gene herkes "Ersun" demeye başlar.).

İlk iki maçtan sonra, Sayın Doğan "Bekleyin iyileşeceğiz" demektedir. İyileştiğimiz maçların gelmesi uzun sürmez. Defansın bu kadar takviye edildiği bu takım, ligin sonlarında yer alan (Sahi biz ligin neresindeyiz?) Denizlispor'dan 3, kendi sahasında Beşiktaş'tan 2 gol yemiştir.

Böyle bir Ziya Doğan, sizce istikrar abidesi midir?

Başlığınızda bana en ters gelen nokta "sonsuz destek" kısmıdır. Bugüne kadar Trabzonspor hep başarısız insanlara "sonsuz destek" vermekten kaybetti.

Ama bir konuda size "sonsuz destek" veriyorum. Küfür ve hakaret, gerçekten çok çirkin. Değil klübümüz çalışanlarına, rakip klüplerle alakalı insanlara bile etmememiz gereken laflar.

Muhabbetle kalın.

Furkan
25.02.2007, 11:28
güsel bi başlık olmuş. takımı, ziya doğanı , yönetimi beğenmiyor olabiliriz ama öle ya da böle bu takımın başında sezon sonuna kadar kalacaklr vede kalmalılar. gitmelerinin yeni sezona yeni bi yönetimle başlamayı istiyosanız ligin bitmesini beklemeliyiz çünkü şimdi bi değişimin kimsey yararı olmayacaktır. açılan istifa başlıklarıda şimdilik askıya alınmalı ve sezonun bitmesi beklenmeli...

bordoylamavi
25.02.2007, 11:44
valla karşımızda beşiktaş değilde başka bi takım olsaydı bu maç 2 0 dan 3 2 ye dönmezdi. hiç kimse kendini kandırmasın. stepanov ve çağdaş ın kulübede oturduğu bir takımın teknik direktörüne destek vermek bana çok mantıklı gelmiyor. başkanın maç aonundaki açıklamalrını dinleyen oldu mu . ne dediğini anlayan oldu mu. hani mesaj hani güven hani hedef hani taraftara açıklama hiç biri yoktu. bu iş futbolcularla yürüyor kimse hikaye anlatmasın. bundan önce de bu duruma düşüren futbolcularımızdı şimdi bu maçları alan futblcular. takımda yönetim ve trknik heyetin etkisi bence sıfır

Ali Özcan
25.02.2007, 11:46
Öncelikle konuyu açan arkadaşım ıloveyouszymek'a çok teşekkür ederim. Gercekten kanımca kanayan yaraya parmak basmış.

İkinciyarı başlayalı takımda çok büyük değişiklikler var. Takım oturdu, futbolu zevk vermeye başladı. Ama biz hala tabiri yerindeyse öküzün altında buzağı arıyoruz.

Defalarca yazdım burada. Bir futbolcuya ''Kazma'', Trabzonspor başkanlığı yapan insana ''Ulan Nöri'' denmez denmemeli, zira bu bize yakışmaz. Diyoruz diyoruz kendimiz işitiyoruz. Ya ne alıp veremediğimiz var bunlarla. Takım iyi yolda, güzelde futbol oynuyor. Daha ne istiyorsunuz. Bazı arkadaşlar tutturmuş illede Ziya Doğan gitsin. Peki ama niye. Bu aşamada yapılacak istifa (yönetim olsun teknik drektör olsun farketmez) inanın takıma hiçbir yarar sağlamaz.

Akşam Beşiktaş macı topiğinde bazı arkadaşlar şöyle yazıyor. ''Ulan hayvan Ziya Sövdürecekmisin beni, ALLAH belanı versin defol. BMN Yönetimine raporluyorum ses yok. Özelden yöneticilere bildiriyorum yine ses yok. Kim ilgilenecek onuda bilmiyoruz ya. Böyle bir anlayış nasıl olur anlamıyorum, insan düşmanına söylemez bu lafları ya. Hele bir arkadaşta çıkıp genel af istiyorum diyor ya insanın gülesi geliyor. Yani sen ağzına gelen bütün kötü sözleri sıralayacaksın. Ondan sonrada ya kızgınlıkla oldu affedin diyeceksin. Oldu, başka bir arzunuz.

Arkadaşlar kötü zamanda nasıl eleştıriyorsak iyi zamanda da alkışlamayı bilmeliyiz. Takım 2-0'dan maç ceviriyor. Ziya'ya rağmen diyoruz. ALLAH sonumuzu hayırlı etsin

Ha bu arada şimdi bazı arkadaşlar yazmadan belirtmekte fayda var
Ne yönetim, ne teknik direktör nede futbolculardan herhangi biri benim babamın oğlu değil. Hiçbir akrabalık bağımda yok. Tek ortak noktamız Trabzonsporun iyiliği. Şu anda yapılacak tekşey bu takıma olduğundan daha fazla sahip çıkmamızdır
Kalın Sağlıcakla

Abi öncelikle çok teşekkür ediyorum...Sağduyulu yaklaşımının hepimize örnek olması gerekiyor...Yanlış kişide "istikrar" sağlanmamalı görüşünde birleşmiş başlık eleştirileri...Arkadaşlar delege bu başkanı tarihinin en büyük oy farklarından biriyle "başkan yaptı"..."Ziya Doğan" ı bu forum % 85 oy çokluğuyla kabul etti...Sonuçlar kötü olunca aynı % 85 "DEFOL ZİYA" diyor...yapmayın, etmeyin...düpe düz skor taraftarı profili bu...Ben kendi adıma o günlerde kan yuttum...sustum...ama açın arkadaşlar Trabzonspor "kaptanının" özel sayfasını BMN de...Hüseyin kimlerden daha "kazma" tartışmaları olmuş.Zenit e defolsun gitsin denmiş...Kimse Hüseyin in, Ziya nın ya da başkanın yanında olmamış...Herkes "defol" sun da Kim kalsın bu takımda...Alex Ferguson un hikayesini okudum...Adam 20 yıl önce Manchester United a ilk teknik direktör olduğu sene o zamanla 18 takımla oynanan ligi 14. bitirerek küme düşmekten zor kurtulmuş.İlk şampiyonluğun teknik direktörlüğünün 6. yılında kazanmış.Yani ne olmuş..."istikrar"...Artık devir değişti...sabredeceğiz...bu takım Ziya Doğan la geçmişte de iyi sonuçlar aldı...gelecekte de alacaktır...Bu başkan döneminde alınan oyuncular :

Marcelinho
Kiki Musampa
Stepanov
Ersen
Ceyhun
Umut
Musa(aman aman bir futbolcu değil...olmasa da olurdu)
Ayman
Risp
Djokaj (sadece bu adam ciddi bir hatadır)

Hepsi isabetli, hepsi iyi oyuncular...Marcelinho bir gün Trabzonspor da oynayacak deselerdi, güler geçerdik...Hem transferi çok isabetliydi, hem de dikiş tutmayınca iyi paraya satılması...Biz transferde çağ atladık, bunu kabul edelim...İddia ediyorum ki bu takım artık "isim yapmış" oyuncuları zorlanmadan alabilir...

Ben sabırlı olunması gerektiğini düşünüyorum..."Sonsuz destek" kavramı da "sonsuz eleştiri" mantığının meydana getirdiği bir reaksiyon...

Çetin
25.02.2007, 11:48
İşte bizim sorunumuzu en iyi ifade eden başlık... Hemen herşeyi halledip tüm sorunları görmezden mi gelelim? Evet dün maçı kazandık hafızalardan uzun bir süre çıkmayacak ama ya ilk devre yapılan hatalar? Ya runje'nin yaptığı hatalar olmasa? Evet destek verilmelii ısrar edilmeli kedinlikle doğru. Ama o güveni bizlere hiç vermeyen bir yönetim ve eski güvenini yitirmiş bir hoca ile mi? Ben bu kadar yanlışı bu kadar hatalı tutumu görmezden gelip herşeye tozpembe mi bakayım?

yns61
25.02.2007, 11:51
cok güzel işte takım tam yerine oturdu.. tam yerinde acılmısh bir konu..

etocanislam
25.02.2007, 11:53

katılıyorum

WERTHeR
25.02.2007, 11:54
Bu başkan döneminde alınan oyuncular :

Marcelinho
Kiki Musampa
Stepanov
Ersen
Ceyhun
Umut
Musa(aman aman bir futbolcu değil...olmasa da olurdu)
Ayman
Risp
Djokaj (sadece bu adam ciddi bir hatadır)

Hepsi isabetli, hepsi iyi oyuncular...Marcelinho bir gün Trabzonspor da oynayacak deselerdi, güler geçerdik...Hem transferi çok isabetliydi, hem de dikiş tutmayınca iyi paraya satılması...Biz transferde çağ atladık, bunu kabul edelim...İddia ediyorum ki bu takım artık "isim yapmış" oyuncuları zorlanmadan alabilir...

...

Risp, musa, djokaj, , ahmet şahin, mustafa keçeli bu insanlara isabetli transfer demek gaflettir. Takımımız büyük takım. Bu futbolcular yakışmıyor.

isim yapmış derken futbolu bırakmya yüz tutmuş futbolcuları kastediyorsan haklısın. nerede yaşı geçkin futbolcu var Trabzonda. Bana isim yapmış futbolcu alsın yönetim. halil gibi hamit gibi. Serdar taşçı gibi bir yetenekte olabilir. Ne bileyim bu kadar aşama katettiysek barcelona kadrosundan çok sık oynamayan bir futbolcu istiyorum.

etocanislam
25.02.2007, 11:54
Tekrar ediyorum bir çiçekle bahar gelmez . Abartmayalım bahsettiğimiz takım Trabzonspor. tarihi misyonu belli bu takımın. Kimse başarılı falşan filan demesin. Lig tablsu ortada... jog doru söylüyosun ilk yarıda hem bjkyi hem gs yi yenmiştik ama hüsrandı sonumuz

WERTHeR
25.02.2007, 11:58
jog doru söylüyosun ilk yarıda hem bjkyi hem gs yi yenmiştik ama hüsrandı sonumuz

keşke ben haksız çıksamda başarılı günler artık gelse. Böyle bir durumda başkanım ve hocanın ayaklarına kapanırım...

Ali Özcan
25.02.2007, 12:00
Risp, musa, djokaj, , ahmet şahin, mustafa keçeli bu insanlara isabetli transfer demek gaflettir. Takımımız büyük takım. Bu futbolcular yakışmıyor.

isim yapmış derken futbolu bırakmya yüz tutmuş futbolcuları kastediyorsan haklısın. nerede yaşı geçkin futbolcu var Trabzonda. Bana isim yapmış futbolcu alsın yönetim. halil gibi hamit gibi. Serdar taşçı gibi bir yetenekte olabilir. Ne bileyim bu kadar aşama katettiysek barcelona kadrosundan çok sık oynamayan bir futbolcu istiyorum.

transferde % 100 başarı sağlamış bir takım yok dünya üzerinde...Chelsea Schevchenko yu Ballack ı aldı...sonuç ortada...yaptığınız eleştiriler olaylara bakış açınızın da bir göstergesi...Ama yapılan iyi şeyleri de tamamen görmezden geliyorsunuz...Umut Bulut 23-24 yaşında...Türkiye nin Gökhan Ünal la birlikte en iyi forveti...Ceyhun un neler yaptığını görüyoruz...Adamın bilekleri mükemmel, ceylan gibi sahada...iki hareketi yetiyor...Ayman a da "kazma" dediler...daha tek maç oynamadan...Ziya nın torpillisiydi...Şimdi herkes sustu...Ama yine de Eleştirenlere, hakaret etmeden eleştirenlere saygımız var...Açın Beşiktaş maçının ilk 55 sayfasını...Yakışmış mı bize...bu foruma daha 250 tane Moderatör lazım...

Sefaenes
25.02.2007, 12:01
acaba dünkü maci kaybetseydik ayni konuyu acarmiydin. Ziya hocaya güvenmiyorum Futbolulari küstürüyor kendi inatindan vazgecmiyor. Ben gitmesinden yanayim ama benim herzaman dedigim var beni her hafta utandirsin. BIzimkide nefret aski olsun ama ben 7 maci besbese yenilmemisi unutamiyorum ligde sonlarda oldugumuz durumlari unutamiyorum en hizli gol yeme rekoru kirdigimiza unutamiyorum forvetsiz oynadigimizi unutamiyorum. Eger dün 2:0 dan 3:2 yapmasaydik ziya oradan zor cikardi neyse ilerideki haftalar yenilsin biz utanalim

Ali Özcan
25.02.2007, 12:07
acaba dünkü maci kaybetseydik ayni konuyu acarmiydin. Ziya hocaya güvenmiyorum Futbolulari küstürüyor kendi inatindan vazgecmiyor. Ben gitmesinden yanayim ama benim herzaman dedigim var beni her hafta utandirsin. BIzimkide nefret aski olsun ama ben 7 maci besbese yenilmemisi unutamiyorum ligde sonlarda oldugumuz durumlari unutamiyorum en hizli gol yeme rekoru kirdigimiza unutamiyorum forvetsiz oynadigimizi unutamiyorum. Eger dün 2:0 dan 3:2 yapmasaydik ziya oradan zor cikardi neyse ilerideki haftalar yenilsin biz utanalim

ben başlığın dün akşamla ilgili değil de daha çok 3 hafta üst üste kazanmamızdan yüreklenerek açıldığını söylemiştim...Dün akşam kaybetseydik ben aynı düşünceleri taşımaya devam eder ama böyle bir başlığı açamazdım...

Sinan Akyıldız
25.02.2007, 12:07
İstikrar başarı ile sabittir

başarısızlıgın istikrarı olmaz

bu yönetim malesef başarısızdır

Herşeyden önce verilen sözler tutulmamıştır ve takım tarihinin en kötü günlerinden birini geçirmiştir bunları ancak başarı ile unutturabilirler

Başarısız olduklarında ise bunu kabullenip Trabzonspor'un önünü açmalıdırlar

WERTHeR
25.02.2007, 12:10
transferde % 100 başarı sağlamış bir takım yok dünya üzerinde...Chelsea Schevchenko yu Ballack ı aldı...sonuç ortada...yaptığınız eleştiriler olaylara bakış açınızın da bir göstergesi...Ama yapılan iyi şeyleri de tamamen görmezden geliyorsunuz...Umut Bulut 23-24 yaşında...Türkiye nin Gökhan Ünal la birlikte en iyi forveti...Ceyhun un neler yaptığını görüyoruz...Adamın bilekleri mükemmel, ceylan gibi sahada...iki hareketi yetiyor...Ayman a da "kazma" dediler...daha tek maç oynamadan...Ziya nın torpillisiydi...Şimdi herkes sustu...Ama yine de Eleştirenlere, hakaret etmeden eleştirenlere saygımız var...Açın Beşiktaş maçının ilk 55 sayfasını...Yakışmış mı bize...bu foruma daha 250 tane Moderatör lazım...

Hakaretler yakışık almaz. Schevchenko yu alsakda tribünde yanımızda oturtsak razıyım:) İsabetli transfer elbette yok yüzde yüz. Umut ve stepanov transferi bu yönetimin başarısıdır. Yanlız yanlışları o kadar çok ki bu görmezden geliniyor. Ceyhun bu takıma yakışmıyor. Benim takımım büyük takımdır. misyonu,vizyonu bellidir. İstanbulun kovulmuşları maradona olsa bu takımda oynayamaz. Bu misyonu, bu vizyonu köreltmeye kimsenin hakkı yok. Ayman iyi oynuyor. Yalnız yaş itibariyle sıcak baktığımı söyleyemem. Bu seneden başarı gitti. Bana gelecek yılların şampiyon takımı için genç yetenekler lazımdı. Rispin yerine her birimiz gider oynarız o kadarda para almayız. Ya hoca konusunda ise aklıma takılan bir soru var. Avrupanın peşine düştüğü yıldızımız stepanov neden yedek oturur. Bu oyuncumuzun yedek kalmasıyla hocamızın vizyonu arasında bağlantı var mıdır? Misal Musampa. Hakında olumlu konuşmadım hiç. Ancak hakkını yemeyelim. Hangi maçta tam izleyebildik. Kariyerinin hatırına bir doksan dakika oynayamazmı?

Travelair
25.02.2007, 12:12
Ziya Doğan'ı savunman güzel de geçmişte başarılı sonuçlar alması nasıl geleceğin teminatı oluyor?

Kadrolar mı aynı? Yoksa kafa yapısı aynı da, futbolcular mı artık Ziya Hocanın sistemini kaldıramıyor? Trabzonspor'u ileri götürmeye çalışan, Ziya Doğan onlara karşı olsa da, yıldız futbolcularıdır, Gökdeniz'idir Yattara'sıdır, geçmişte Şimek'tir, Fatih Tekke'dir. Şahsi becerilerileridir. Biliyor musunuz ki Ziya Doğan hala bjk taraftarına şirin gözükmek adına "bjk galibiyetleri tesadüftü" diyebiliyor, ve ardından Trabzonspor camiasından gelen tepkiler üzerine "Futbol bilimdir, ne tesadüfü" diye demeç verebiliyor sonradan?

Vizyonu olmayan bir hocanın nesini desteklemeliyim? Ziya Hocaya gelirken de karşıydım ama dönüp dolaşıp %85 destekledi bu taraftar demek, taraftarın safiane duygularını kullanan yönetimlerin destek aldığı bir tezden ileri gidemez benim gözümde, sözüm meclisten dışarı

Hüseyin Kurt
25.02.2007, 12:17
Nuri ALBAYRAk: Trabzonspor gibi bir değerin başkanıdır. Tarihe şimdilik tarihinin en kötü dönemini takıma yaşatan başkan olarak geçmiştir. Bu sebeple eleştirenleri haksız görmek at gözlüğü takmaktır. Ayrıca bir çiçekle bahar gelmez. Dün gece çok güzel bir zafer yaşadık. Bunda başkanımızında katkısı elbette vardır. Yalnız dediğiniz gibi bir tablo ben göremiyorum. Takımımızda gelecek vaadeden kaç futbolcu var meraklar içerisindeyim. Dün stadda ben acaba büyük bir takımın hocası olsam bunlardan kaçını alırım takımıma diye sordum. Cevabım 3-4 idi. Stad olayına hala inanıyorsanız diyecek sözüm yok. Bir maketle kandırıldık. Gs den önce stad yapsınlar ilk maçta anırma sözüm vardır. Cidden yapacağım bunu. Her şeye rağmen ben bu yönetimden umutsuzum.

Ziya Doğan: Türkiyenin en önemli takımlarından birisinin teknik direktörü. Oyun sistemi bakımından bizim takımımızın misyonuna uymayan bir felsefeye sahip.Defansif sistem modern futbolun bir gereğidir . Bunu kabul ederim. Son şampiyonlar bunun örneğidirler. Yalnız abartıya kaçmaktadır kendisi. 2 ön libero oynarsın. Ancak 3 ön libero oynamak aciz takımların işidir. Ayrıca benim takımım her an saldırmalı. Dün maçta sefansa çekildik ilk yarı utandım. Bizden korkan bjk bize saldırıyordu ama biz defanstaydık. oyun sistemi değişince tarihi misyon geri dönünce çıkan tablo ortada. Bunu gözardı etmemek gerek.

Hüseyin : Trabzonspor hakkında bizlerden farklı düşünmeyen bir futbolcumuz , kaptanımız. Belkide kendisini en çok eleştirenlerden birisiyim. Yalnız dün ben sahada o eleştirdiğim insanı göremedim futbol anlayışı olarak. Bu durumada sevindim. Hücumu düşünmeyen, verdiği yan paslar ve geri paslarla istatistikleri patlatan Hüseyin gitmiş sanki yerne yeni birisi gelmişti. Bu şekilde oynayan Hüseyin benim gözümde Patrick Viera dan farklı değildir. Bjk maçının yıldızıydı. Saha dışında bir eleştirim daha vardı. Kötü giyiniyor kendisi. Benim mantığıma göre Trabzonspor kaptanı her açıdan iyi olmalı. Bunlar giderilebilir.

Bu Başlığı Açan Arkadaş: Herkes farklı düşünebilir. Ben hala Başkan ve hoca konusunda aynı görüşlerimdeyim. Dediğin gibi skor taraftarı olsaydım yaşa ziya yaşa nuri derdim. Maksadımız daha iyi bir Trabzonspor görmektir. İstemediğimiz hoca ve başkanın oluşturduğ takımın aldığı zaferde hepimiz sevinmedik mi? Gol diye bağırmaktan sesim kesildi. Dün stadda ayakta durmaktan hala ağrımayan yerim yok. Bu takım hepimizin. Eleştiriden dolayı kimse kimse kimsenin adamı OLMAZ. En son diyeceğimde şudur. Daha çok erken. Peşin hükümlü olmayalım. Çünkü BİR ÇİÇEKLE BAHAR GELMEZ...

katılıyorum.
1. nuri albayrak: stad orojesi ve yıldız transferi vaadleriyle başkan oldu.ikiside ortada yok.yıldız diye aldıklarının birini yarım sezon takımda tutamadılar.diğeri yedek kulübesinde oturuyor.en iyi futbolcularını kaptanlarını zorla rusyaya sattılar.yerini dolduramadılar.
2.ziya doğan.takımı inanılmaz korkak oynatarak trabzonun benliğine uymayacak şekilde seyircilerin önüne sundu.bakmayın siz dünkü maça.lk yarıda 2gol yemeseydik kafasına silah dayasanız ersen i oyuna almazdı.bi nevi korku ve "nasıl olsa 2tane yedik artık ne olursa olsun kaybedecek hiçbişey yok" tarzı düşünce.
3.hüseyin ve aymanı çok eleştirirdim.ama dün ikiside ve artı olarak ferhat müthişti.stepanov bi röportajında "hüseyini zidan a benzetiyorum" demişti.dünkü oyunuyla hüseyin'in zidan dan hiç aşağı kalır yanı yoktu.bu bakımdan tebrikler.kendisini ayakta alkışladım ve gözlerime inanamadım inanılmaz gurur duydum böyle bi kaptana sahip olduğumuz için.

ben hala kesinlikle ne ziyaya ne de nuriye inanıyorum.ve onlarla bi gelecek göremiyorum.kim ne derse desin.....

Harun
25.02.2007, 12:20
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki konuyu açan arkadaşımızın tam tersine bu başlık iki sıfır mağlup durumdan galibiyete ulaşılmış bir maçın sonucuna göre açılmış bir başlıktır.Şayet skor beşiktaş lehine bitseydi çok samimi söylüyorum ki istifaya yönelik başlıklar her zamnki gibi yine hit yapacak ve bu başlığı burda göremeyecektik.O yüzden kendimizi kandırmayalım.Ortada alınmış muhteşem bir galibiyet var .Fakat bu galibiyet hataları ve yanlışları örtmeye yetmez.Biz şampiyonluk bekleyen kulubun taraftarıyız.3 maç üstüste al 7 maç üst üste al ortada şampiyonluk adına birşey yoksa bu sevinç sadece günü birlik olmalı.Ama şartlar bizi öyle değiştirdi ki üst sırala tırmanmak bile bizi son derece mutlu etmek için yeterli olmaya başladı malesef.Sezonu 2. yada 3. bitirsek çok mu sevineceksiniz? Biz kimiz hedefimiz nedir önce onu iyi tanımlayalım.

WERTHeR
25.02.2007, 12:24
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki konuyu açan arkadaşımızın tam tersine bu başlık iki sıfır mağlup durumdan galibiyete ulaşılmış bir maçın sonucuna göre açılmış bir başlıktır.Şayet skor beşiktaş lehine bitseydi çok samimi söylüyorum ki istifaya yönelik başlıklar her zamnki gibi yine hit yapacak ve bu başlığı burda göremeyecektik.O yüzden kendimizi kandırmayalım.Ortada alınmış muhteşem bir galibiyet var .Fakat bu galibiyet hataları ve yanlışları örtmeye yetmez.Biz şampiyonluk bekleyen kulubun taraftarıyız.3 maç üstüste al 7 maç üst üste al ortada şampiyonluk adına birşey yoksa bu sevinç sadece günü birlik olmalı.Ama şartlar bizi öyle değiştirdi ki üst sırala tırmanmak bile bizi son derece mutlu etmek için yeterli olmaya başladı malesef.Sezonu 2. yada 3. bitirsek çok mu sevineceksiniz? Biz kimiz hedefimiz nedir önce onu iyi tanımlayalım.

İşte düşüncelerime tercuman olan bir yorum. teşekkürler arkadaşım...

Vkgz
25.02.2007, 12:30
9 maçtır yenilmiyoruz diyorum hala aynı teraneleri anlatıyor millet bana. Tamam istifa etsin dedim geçenlerde peki soyleyin kim gelecek dedim cevap: ünal . gelde gülme

h@msi61
25.02.2007, 12:31
Arkadaşlar istikrarı olumlu yapılan işlerde arayın, olumsuz işlerde ısrar edenlerde değil

Dünkü bjk maçı herzamanki gibi Ziya Doğan'ın ilk yarı inadının 2. yarı kırılıp çift forvete dönmesinden sonra kazanılmıştır.

Unutmayın yapılan hatalar eleştirilir. Ama hatalardan ders çıkarılmıyorsa bu daha çok eleştirilir. Bu böyle. Bunu değiştiremezsiniz. Körü körüne istikrar veya destek dünyanın hiçbir yerinde yok. Doğrusu da bu değil. Doğrusu doğru işlerin desteklenmesidir. Sırf istikrar denilerek, arkasının boş bırakılmasına göz yumularak aşılacak bir mesele değildir bu

abi senin mantığınla maça müdahale edip maçı çeviren hiçbir hoca başarılı değildir, nitekim sonradan girip olumlu katkıları yapan oyuncuların oynatılmaması zaten baştan hatadır.

ayrıca 2. yarının başında çift forvet oynuyorduk(konya,kayseri) ve takım başarılı olamamıştı, belirtmek isterim.

işin ilginci 3 günde benzer 2 maç izledik, AZ-fener ve Trabzon-Bjk. 2. yarının başında yaptığı 2 değişiklikle maçı çeviren Van Gaal kahraman ilan edildi.(ayrıca maçın 2. yarısında da fenerin birsürü pozisyonu vardı) Bizde ise maça Ersen ve Ferhatı sokup gayet olumlu işler yapan Ziya Doğan a hala bela okunuyor. ayıptır, günahtır, Ziyayı ben de beğenmiyorum ama sezarın hakkını sezara vermesini bilmek lazım.

başlığı açan arkadaşıma da teşekkür ediyorum. taraftar takım iyi giderken köstek olmasın, alkışlamayı bilmiyense en azından yuhalamasın...

Hüseyin Kurt
25.02.2007, 12:36
sanki herhangi bir anadolu takımıyızda 3galibiyet alınca seviniyoruz.üst sıralara tırmanıyoruz diye ayaklarımız yere basmıyor.dikkatinizi çekerim üst sıralara tırmanıyoruz diye.biz neyiz kimiz??ankaragücü mü antalyaspormu yoksa sivasspor mu???ki onlar gibi seviniyoruz.dikkatinizi çekerim biz trabzonsporuz.hep en üstte olmak zorunda olan.ama öyle bi durumdayızki ve öyle bi duruma getirildikki bu insanlar sayesinde 3maç aldık diye sanki şampyon olmuş gibi seviniyorz.lütfen dikkat kim olduğumuzun ve misyonumuzun farkında olalım.

Travelair
25.02.2007, 12:42
Ben sadece bjk maçını konuşmadım. Genel olarak sistemin dengesizliğinden bahsettim. Maçı çevirmek ayrı şey, sisteminde ve oyuncularında her seferinde ısrar edip maçı zora sokmak ayrı şey bence. Maçı çeviren hoca değil futbolcudur ama bunun çalışması maç öncesinde yapılır, maç 0-2 iken değil. Oysa ki Ziya Hoca maçtan önce çok alternatifli hazırlandıklarını, rakibin alacağı tedbirlere göre nasıl tedbir alacaklarını, hangi oyuncularına karşı ne tür taktikler geliştirdiklerini hepsini çok iyi etüd ettiklerini anlata anlata bitiremiyordu

Van Gaal'i ben kahraman ilan etmedim edenlere sormak lazım
Bela okuyanları ben de kınıyorum. Okuyanlara sormak lazım
Alkışlamayı biliyorum, bilmeyenlere sormak lazım
Terane anlatmıyorum, anlatanlara sormak lazım
Ünal'ı isteyen kim? İsteyenlere sormak lazım
Eleştiri yaparken zan altında bırakmamak lazım
Çok mu üzerime alındım ne? :) Yine de isim belirtmek lazım

Vkgz
25.02.2007, 12:43

aynı şeyleri önümüze ısıtıp ısıtıp getiriyorsun hocam. bu kadro zayıf bir kadro bu kadroyla ancak bu kadar ne sen nede ben futbolu ziya doğandan iyi biliyoruz. ondan iyi hoca ismi verin anında gonderin. tekrar ediyorum 9 mactır yenilmiyoruz. şuanda son 2 yönetimin beceriksizliklerinin cezası çekiliyor ama bu yönetim su anda dogru işler yapıyor.

Hüseyin Kurt
25.02.2007, 12:44
aynı şeyleri önümüze ısıtıp ısıtıp getiriyorsun hocam. bu kadro zayıf bir kadro bu kadroyla ancak bu kadar ne sen nede ben futbolu ziya doğandan iyi biliyoruz. ondan iyi hoca ismi verin anında gonderin. tekrar ediyorum 9 mactır yenilmiyoruz. şuanda son 2 yönetimin beceriksizliklerinin cezası çekiliyor ama bu yönetim su anda dogru işler yapıyor.
bikaç tane doğru iş sayarmısın

Vkgz
25.02.2007, 12:45
Ben sadece bjk maçını konuşmadım. Genel olarak sistemin dengesizliğinden bahsettim. Maçı çevirmek ayrı şey, sisteminde ve oyuncularında her seferinde ısrar edip maçı zora sokmak ayrı şey bence. Maçı çeviren hoca değil futbolcudur ama bunun çalışması maç öncesinde yapılır, maç 0-2 iken değil. Oysa ki Ziya Hoca maçtan önce çok alternatifli hazırlandıklarını, rakibin alacağı tedbirlere göre nasıl tedbir alacaklarını, hangi oyuncularına karşı ne tür taktikler geliştirdiklerini hepsini çok iyi etüd ettiklerini anlata anlata bitiremiyordu

Van Gaal'i ben kahraman ilan etmedim edenlere sormak lazım
Bela okuyanları ben de kınıyorum. Okuyanlara sormak lazım
Alkışlamayı biliyorum, bilmeyenlere sormak lazım
Terane anlatmıyorum, anlatanlara sormak lazım
Ünal'ı isteyen kim? İsteyenlere sormak lazım
Eleştiri yaparken zan altında bırakmamak lazım
Çok mu üzerime alındım ne? :) Yine de isim belirtmek lazım

Maçı çeviren hoca değil futbolcudur ... bunu diyorsan futbolu taktikleri vsvsvs herşeyi baştan öğren derim sana

Ali Özcan
25.02.2007, 12:45
maçı kaybedenler Ziya Doğan,Albayrak...kazanan taraftar...

kaybedince fırtınayı koparanlar birazcık da alkışlasın artık...açın gazetleri...herkes diyor ki maçı Ziya Hoca nın oyuncu değişiklikleri kazandı...

@Travelair

Beşiktaş taraftarına şirin gözükmek için "tesadüf" diyor dediğin hoca beşiktaşı iki kez İnönü de iki kez Avni Aker de çimlere gömdü...şirin gözükmel istese dün tam sırasıydı bunu...yatardı 2-0 dan sonra...neyse...biz desteğimöizi vericez...kim ne derse desin...

@Harun

ben zaten yorumumda yazdım...Bu BAŞLIK Trabzonspor un 3 maçtır üst üste kazanmasından yola çıkılarak açılmış bir başlıktır...Bunu ben kendim söylüyorum zaten...Kötü giden, kabus gibi bir sezon çok iyi bitebilir ama biz zaten "istikrar" derken bu sezona değil geleceğe yatırım yapıyoruz...bu sezon devler ligi seneye şampiyonluk...neden olmasın...???

Vkgz
25.02.2007, 12:46
bikaç tane doğru iş sayarmısın

herşeyin hocanın isteğine bırakılması(hocanın ismi ne olursa olsun önemli değil)
yeterde artar bile . . . ayrıca hoca dün ben tesadüf demedim ama öyle yazmıslar dedi. devler ligi için konusmak erken bence szymek hoca

Ali Özcan
25.02.2007, 12:48
Herşey çok kötü giderken bile Ziya Doğan ın tam yetkliyle takımın başında tutulması başlı başına çok doğru bir icraattir...Bugün gelen ve gelecekte gelmeye devam edecek başarılar, kupalar bu istikrar ın sonucu olacaktır...

Vkgz
25.02.2007, 12:50
o kadar ingiliz ligi izliyorsunuz bari birşeyler kapın arkadaşlar. :)

Travelair
25.02.2007, 12:51
Maçı çeviren hoca değil futbolcudur ... bunu diyorsan futbolu taktikleri vsvsvs herşeyi baştan öğren derim sana

Sana soracaktım herhalde. Madem biliyorsun öğret o zaman. Benim orada anlatmaya çalıştığım Ziya Doğan'ın sistemiyle değil, Trabzonspor'lu futbolcuların kapasiteleriyle Ziya Doğan'ı taşıdıkları

Bartuğ13
25.02.2007, 12:51
daha önce de demiştim bu yönetim ve ziya doğan şampiynolar ligi kupasını alsa gözüme giremez.bu tip konulara da inanmıyorm.dünkü maçı 5-0 kazansak da değişmezdi benim için.biz ne işkenceler çektik ve çekmeye devam ediyoruz.hala rahat değiliz.bir maça çıkarken hala korkuyoruz.hala kurumsallaşamadık.hala ilk yarıda 2-0 geri düşüyoruz. hala hala hala ....
ondan dolayı bırakalım bunları.takım bünyesinde herkese sonsuz destek veririz bizim işimiz bu ama ondan önce bu takıma faydalı olmayanları burdan göndermeliyiz.onlar gidene kadar destek verecez ama gidecekler.burdan feryat figan bağırırken iyiydi de 3 galibiyetle mi her şey mükemmel oldu

Vkgz
25.02.2007, 12:55
Sana soracaktım herhalde. Madem biliyorsun öğret o zaman. Benim orada anlatmaya çalıştığım Ziya Doğan'ın sistemiyle değil, Trabzonspor'lu futbolcuların kapasiteleriyle Ziya Doğan'ı taşıdıkları

wengeri, capelloyuda oyuncularmı taşıyor yani anlamadım ben . böyle birşey olmaz , Trabzonspor lu oyuncularının kapasiteleride kimseyi taşımak için yeterli değildir.

,,,,,,,,,,,,,
herşey mükkemmel değil sadece daha iyi

yns61
25.02.2007, 12:57
takım git gite düzeliyor.. ve bunun sonucunda kimseyi eleştirmemek gerek.. hadi istifa diye tutturdunuz istifa etti ziya dogan heh bekleyin yeni gelen 3-ay daha takımını kursun herif.. ziya bu saatten sonra gitmez eleştirmenin bi anlamı yok.. zaten ayman ve risp gibi oyuncuları katmısh takıma ... yönetim istifa derken zazten aralık ayında kongre war.. kaptanımız hüseyin e ii olunca i oluyo kötü olunca kötü oluyo tamam anladık onunda klasik hataları war ama o ersene asisti yapmasaydı suanda baska bir şeyi konusuyor olurduk.. bu keyifli pazar günü hüsrana dönerdi belki..hüseyin konya macında yok o zaman göreceksiniz onun eksikligini..
Başkanıma, kaptanıma, hocama sonsuz destek...

Ali Özcan
25.02.2007, 12:58
daha önce de demiştim bu yönetim ve ziya doğan şampiynolar ligi kupasını alsa gözüme giremez.bu tip konulara da inanmıyorm.dünkü maçı 5-0 kazansak da değişmezdi benim için.biz ne işkenceler çektik ve çekmeye devam ediyoruz.hala rahat değiliz.bir maça çıkarken hala korkuyoruz.hala kurumsallaşamadık.hala ilk yarıda 2-0 geri düşüyoruz. hala hala hala ....
ondan dolayı bırakalım bunları.takım bünyesinde herkese sonsuz destek veririz bizim işimiz bu ama ondan önce bu takıma faydalı olmayanları burdan göndermeliyiz.onlar gidene kadar destek verecez ama gidecekler.burdan feryat figan bağırırken iyiydi de 3 galibiyetle mi her şey mükemmel oldu

Şampiyonlar ligi kupasını alsalar da gözüma giremezler...:rolleyes:

biraz popülist bir yaklaşım bu kardeş ya...destekleyelim şu insanları diyoruz, kötü bir şey demiyoruz...Hatalarını da görmezden gelmiyoruz...Hatalar var oldu var olacak ama rüzgarı arkamıza aldık...Dün ikinci yarıdaki Trabzonspor un yaptığını Avrupa da kaç takım yapabilir...evinde taraftar baskısı var, puan olarak çok kötüsün, karşında şampiyonluk kovalayan 2-0 önde bir büyük (!) takım var...kaç tane maç izleyebildin dün böyle...Milliyet te Mehmet Demirkol bir yazı yazmış bir oku istersen...Efsane ben geliyorum diyor...biz destek veriyoruz..."Defol git" tarzı yaklaşımlara bizim tepkimiz....Seviyeli eleştiren bir çok arkadaşımız var...Hepsi Trabzonspor için ölürler , bunu da biliyoruz...

Travelair
25.02.2007, 13:02
Trabzonspor, 4 defans, 2 ön libero ile Ziya Doğan'ın sistemine mahkum oldu. Hiçbir taktik değişikliğe de gidilemez çünkü ön liberoların ancak defans yapıyor. Beklerin ise daha defansı düzgün yapamıyor. Fix ve elastikiyeti olmayan sabit bir sistemle yola devam etmeye çalışıyoruz. Tedbir alınması kolay hücum edilmesi kolay, hücum etmesi olay, herşey alenen ortada. Ortasahan hücumdan başka birşey dünmüyor takım oyunu oynamıyor, defans yapmıyor. Takım Ziya Hocanın kafasına uyacak diye parçalanıp gidiyor. Bugün Risp'in oynadığı yerde Stepanov oynuyordu. Artık millet kanıksadı herhalde. İlerde başka bir hoca gelse bu kadroı yapısını görüp o da öyle oynatmak zorunda kalacak. Ve bu yüzdendir Ziya Hoca gitmiyor. Kendine bağladı takımı, ve siz o gitse başkası gelse farklı mı olacak diye sorup olmayacak yanıtını aldıktan sonra bu esaret dikkatini çekmiyor bile. Isıtıp ısıtıp aynı şeyleri söylüyorsun diyorsun ama demek demek istediklerimi hala anlatabilmiş değilim

BOZOHAN
bu saaten sonra istifa diyen arkadaşların herhalde yönetime girmek gibi bir düşünceleri var lig bitmesine ne kaldı şurda ya. ligi bitirelim ondan sonra istifayamı çağrıyorsunuz yoksa güvenmi veriyorsunuz ozaman konuşursunuz. ligin bitmesine şurda az bi zaman kalmış destek vereceğpine her ziya istifa aslbayrak defol git ne oluyo ya.

Vkgz
Bizler futbolu skorundan dolayı sevmeyiz de... Yine de futbolun her şeyden önce bir skor oyunu olduğunu böyle maçlarda anlarsınız. Böyle, dünkü gibi bir maç kazanırsanız kimse size ilk yarıyı evinizde 2-0 yenik kapamanıza neyin yol açtığını sormaz? Kimse sizi suçlamaz. Oysa devre arasında yönetim hoca değişikliği yapmamıştır. 2-0 yenik olan da sizsinizdir, ikinci yarı 15 dakikada öne geçip küçük çaplı bir efsane yaratan da. Futbol insanları, haklı olarak bu durumdan şikayet ederler. Maç sonunda galip olanlar hariç tabii. Onlar mağrur çıkar halkın karşısına. Bir maçı 2-0'dan çevirmiş olmak, kafadan koparıp 4-0 almış olmaya yeğdir herkes için. Oyuncusu, taraftarı ve de özellikle hocası için. Halbuki ilk yarıdaki skorun da sorumlusu onlardır...

Anlamak güç
Dün Trabzonspor'un 2. yarıda Beşiktaş'ı nasıl tam anlamıyla felç ettiğini anlamak güç. Basit bir değişiklik mi her şeye yol açan? Ersen Martin girdi böyle oldu? Bu kadar mı? Kim bilir kaç sene evvel 'Beşiktaş'a yedek bile olamazsın' diye yollanmış bir oyuncu (ki bu yönüyle bile garip ve Hollywood filmlerine konu olabilecek bir hikayeyi içinde barındırıyor bu maç) oyuna girdi diye mi böyle döndü bu maç? Bunu söylemek güç. O ünlü 3-4'lük Galatasaray - Fenerbahçe maçında devre arası değişikliğini hatırlayan var mı? Veselinoviç takımın beyni Oğuz'u çıkarıp defansın sert adamı Taygun'u oyuna almıştı! Ve ilk yarıda sahada olanlar maçı çevirmişti.

Doğru hikaye
Dün Avni Aker'de Trabzon, Trabzonspor, Ziya Doğan, başkan, tüm oyuncular, tüm şehir halkı, ülke çapına yayılmış tüm Trabzon ve Trabzonsporlular düşlerinde bile kuramayacakları bir efsaneyi yaşadılar. Maçı 5-0 kazansalar bu kadar ateşleyici olamazdı. Tabii ki bu maçın teknik analizini yapabilirsiniz ama dün 2. yarıdaki geri dönüşü, oyunu ve girilen onca pozisyonu hiçbir şey anlatamaz.
Doğru zamanda, doğru yerde, doğru hikaye... Hepsi bu.
Beşiktaş için ise... Tam tersine çevirin bu yazıyı ve başlığı da 'Beklenmeyen Yıkım' atın. Budur!

mdemirkol@milliyet.com.tr

hüseyin1975
25.02.2007, 13:03
Insallah düsündüklerin dogru cikar.

Baskan hakkinda düsündüklerim: Baskana cok yüklenmemek lazim. Bence Yönetim Kurulumuzun en zayif halkalari Baskan yardimcilari. Baskanin isini zora sokuyorlar. Ona Destek olacak yerde Köstek oluyorlar. Birisi Medyaya oynuyor digeri kiskanclikdan catliyor. Eger Baskanin etrafinda daha deneyimli insanlar olursa, Insallah daha verimli olacak. Baskani elestirdigim tek nokta, bagzi aciklamalarini daha dikkatli sekilde yapmasi (mesela sevmedigimiz bir Hakemin hakkinda dedikleri, Ligden zevk aldigi vs.).

Ziya Dogan: Evet Lucescuda defansig taktikle sampiyon oldu. Rehhagel 8-9 Defans oyuncusu ile Avrupa Sampiyonu oldu. Ziya Beyinde defansi saglam almak istemesi normal ama bagzen 3 ön Libero ile oynuyor ve buda bizi kizdiriyor. Elbette Trabzonspor Luis van Gaal gibi seri Futbol oynatan Hoca istiyor ama bu Hocalar bize gelirmi orasini bilemem.

Hüseyin: Yillardir kendini yirtiyor. Yorgun düsdügü icin yanlizca Defansif yönü ile ön plana cikdi. Simdi Ayman yükünü azaltti ve genel olarak iyi. Ne olursa olsun: Hüseyin bunca elestiriye ragmen kolay olani yapmadi!! Teklifler olmadimi? OLDU! O kacmadi cünkü en az bizler kadar TRABZONSPORLU!! Bunu asla unutmayalim. O para icin bizi satmadi. O bir Lejyoner degil! O tam bir TRABZONSPORLU!! O KAPTANIMIZ!!

BOZOHAN
25.02.2007, 13:05
Trabzonspor, 4 defans, 2 ön libero ile Ziya Doğan'ın sistemine mahkum oldu. Hiçbir taktik değişikliğe de gidilemez çünkü ön liberoların ancak defans yapıyor. Beklerin ise daha defansı düzgün yapamıyor. Fix ve elastikiyeti olmayan sabit bir sistemle yola devam etmeye çalışıyoruz. Tedbir alınması kolay hücum edilmesi olay, herşey alenen ortada. Ortasahan hücumdan başka birşey dünmüyor takım oyunu oynamıyor. Takım Ziya Hocanın kafasına uyacak diye parçalanıp gidiyor. Bugün Risp'in oynadığı yerde Stepanov oynuyordu. Artık millet kanıksadı herhalde.

arkadaşım stepanov dediğiniz adam menejeri tarafından aklı karıştırılmış patlamaya hazır bir bomba. ziya hoca en iyisini yapıyor ve oynatmıyor. çağdaşta hocaya hak veremem ama stepanovda çok haklı. bize gelirken açlıktan ağzı kokuyodu. celsi talip oldu aklı falan uçtu herifin.

WERTHeR
25.02.2007, 13:08
İş sadece ziya doğanın gitmesiyle olmaz. Yönetimin vizyonu hocanınkinden farklı değil.

Ali Özcan
25.02.2007, 13:08

Baskan hakkinda düsündüklerim: Baskana cok yüklenmemek lazim. Bence Yönetim Kurulumuzun en zayif halkalari Baskan yardimcilari. Baskanin isini zora sokuyorlar. Ona Destek olacak yerde Köstek oluyorlar. Birisi Medyaya oynuyor digeri kiskanclikdan catliyor. Eger Baskanin etrafinda daha deneyimli insanlar olursa, Insallah daha verimli olacak. Baskani elestirdigim tek nokta, bagzi aciklamalarini daha dikkatli sekilde yapmasi (mesela sevmedigimiz bir Hakemin hakkinda dedikleri, Ligden zevk aldigi vs.).

Ziya Dogan: Evet Lucescuda defansig taktikle sampiyon oldu. Rehhagel 8-9 Defans oyuncusu ile Avrupa Sampiyonu oldu. Ziya Beyinde defansi saglam almak istemesi normal ama bagzen 3 ön Libero ile oynuyor ve buda bizi kizdiriyor. Elbette Trabzonspor Luis van Gaal gibi seri Futbol oynatan Hoca istiyor ama bu Hocalar bize gelirmi orasini bilemem.

Hüseyin: Yillardir kendini yirtiyor. Yorgun düsdügü icin yanlizca Defansif yönü ile ön plana cikdi. Simdi Ayman yükünü azaltti ve genel olarak iyi. Ne olursa olsun: Hüseyin bunca elestiriye ragmen kolay olani yapmadi!! Teklifler olmadimi? OLDU! O kacmadi cünkü en az bizler kadar TRABZONSPORLU!! Bunu asla unutmayalim. O para icin bizi satmadi. O bir Lejyoner degil! O tam bir TRABZONSPORLU!! O KAPTANIMIZ!!

abi seni kutluyorum...:alkış: :alkış: :alkış:

Luis Van Gaale kimse hayır demezdi zaten ama şu şartlarda bu pek mümkün değil...Hüseyin konusunda da mükemmel bir yorum yapmışın...Ayağına her top geldiğinde ıslıklandı...Hatta kızıp takımı tribüne getirmedi diye F.Akyel den daha kötü oldu...Gitmedi, çünkü hepimizden daha çok Trabzonsporlu...

@Vkgz

Mehmet Demirkol u eklediğin için teşekkürler...

WERTHeR
25.02.2007, 13:09
Hakaretler yakışık almaz. Schevchenko yu alsakda tribünde yanımızda oturtsak razıyım:) İsabetli transfer elbette yok yüzde yüz. Umut ve stepanov transferi bu yönetimin başarısıdır. Yanlız yanlışları o kadar çok ki bu görmezden geliniyor. Ceyhun bu takıma yakışmıyor. Benim takımım büyük takımdır. misyonu,vizyonu bellidir. İstanbulun kovulmuşları maradona olsa bu takımda oynayamaz. Bu misyonu, bu vizyonu köreltmeye kimsenin hakkı yok. Ayman iyi oynuyor. Yalnız yaş itibariyle sıcak baktığımı söyleyemem. Bu seneden başarı gitti. Bana gelecek yılların şampiyon takımı için genç yetenekler lazımdı. Rispin yerine her birimiz gider oynarız o kadarda para almayız. Ya hoca konusunda ise aklıma takılan bir soru var. Avrupanın peşine düştüğü yıldızımız stepanov neden yedek oturur. Bu oyuncumuzun yedek kalmasıyla hocamızın vizyonu arasında bağlantı var mıdır? Misal Musampa. Hakında olumlu konuşmadım hiç. Ancak hakkını yemeyelim. Hangi maçta tam izleyebildik. Kariyerinin hatırına bir doksan dakika oynayamazmı?

Ziya hocaya olumlu bakanlardan soruma cevap bekliyorum...

yaranozlu
25.02.2007, 13:12
3 maç kazandık diye havaya giremeyiz. Biz bu takımı destekliyoruz, her maçında yanındayız ama bu takım şampiyonluk şansını yitirdiyse yönetim ve Ziya Doğan yüzünden. Fatihi satıp yerine birini alamadı. Yaptıkları transferler neredeeeee.... Hani yıldızlar? Sönük yıldızları aldı hep. Zaten yıldız alcam diye başkanlığa soyunan karakter bizim başkanımız olmamaz. Kendisi hemşehrimdir, başkanımızdır ama gitsin. Ziya Doğan da yavaş yavaş birşeyleri öğrenmeye başladı. Trabzon 5 tane yerse 10 tane atar. Bu karakterde bir takım. Defans oynarsak olmaz. Saldırırsak dayanamazlar, hele Avni Akerde... Dünki gibi sahayı dar etmemiz lazım her takıma, elleri ayakları nasıl titredi. Bu takım şampiyon olabilirdi. Çünki diğer takımlardan üstün ama malesef o kadar bedava puanlar kaybettik ki bun lar Ziya Doğanın hatasıdır. 3 maç güzel günler göreceğiz anlamına gelmez ama inş. görürüz. Ben de istikrardan yanayım ama Ziya Doğan ve yönetimden değil... Hüseyini her zaman destekledim, Trabzonun çocuğudur en az benim kadar Trabzonsporludur. İlk yarı gerçekten kötüydü, çok maçta kötü oynadı ama ikinci yarının en iyi oyuncusu kuşkusuz, her maçta kendini aştı ve kısıtlı dediğimiz Hüseyin dün çok derinlemesine toplar attı ve bir de asist yaptı. Bravooo... Taraftar AvniAkerde hoş görüntüler oluşturdu ve bütünlük sağlandı gibi. Ama sahaya atılanlar hoş değil. Maç sonrası BJKli arkadaşım yanıma geldi ve taraftarınız harikaydı dedi, 23 yaşındayım ik defa rakip taraftardan böle bişey duyuyordum. Gurur duydum, teşekkürler ama para veya saha cezasına neden olacakları kınıyorum...

Vkgz
25.02.2007, 13:14
musampa buraya para için gelmiştir , ve orta parmak işaretleriyle artık hep o kulubede bekleyecektir. tugayın yaşı malum avrupada 33-35 normal yaşlardır. step ise son maçlarda yaptığı çirkin faullerle kulubeyi haketmiştir ama nihai yeri orası olmamalıdır. oyuncular istedikleri takımlara gidebilirler. profosyonel bir oyun bu ayrıca ben hala umutu yeterli goremiyorum :(

hüseyin1975
25.02.2007, 13:20
3 maç kazandık diye havaya giremeyiz. Biz bu takımı destekliyoruz, her maçında yanındayız ama bu takım şampiyonluk şansını yitirdiyse yönetim ve Ziya Doğan yüzünden. Fatihi satıp yerine birini alamadı. Yaptıkları transferler neredeeeee.... Hani yıldızlar? Sönük yıldızları aldı hep. Zaten yıldız alcam diye başkanlığa soyunan karakter bizim başkanımız olmamaz. Kendisi hemşehrimdir, başkanımızdır ama gitsin. Ziya Doğan da yavaş yavaş birşeyleri öğrenmeye başladı. Trabzon 5 tane yerse 10 tane atar. Bu karakterde bir takım. Defans oynarsak olmaz. Saldırırsak dayanamazlar, hele Avni Akerde... Dünki gibi sahayı dar etmemiz lazım her takıma, elleri ayakları nasıl titredi. Bu takım şampiyon olabilirdi. Çünki diğer takımlardan üstün ama malesef o kadar bedava puanlar kaybettik ki bun lar Ziya Doğanın hatasıdır. 3 maç güzel günler göreceğiz anlamına gelmez ama inş. görürüz. Ben de istikrardan yanayım ama Ziya Doğan ve yönetimden değil... Hüseyini her zaman destekledim, Trabzonun çocuğudur en az benim kadar Trabzonsporludur. İlk yarı gerçekten kötüydü, çok maçta kötü oynadı ama ikinci yarının en iyi oyuncusu kuşkusuz, her maçta kendini aştı ve kısıtlı dediğimiz Hüseyin dün çok derinlemesine toplar attı ve bir de asist yaptı. Bravooo... Taraftar AvniAkerde hoş görüntüler oluşturdu ve bütünlük sağlandı gibi. Ama sahaya atılanlar hoş değil. Maç sonrası BJKli arkadaşım yanıma geldi ve taraftarınız harikaydı dedi, 23 yaşındayım ik defa rakip taraftardan böle bişey duyuyordum. Gurur duydum, teşekkürler ama para veya saha cezasına neden olacakları kınıyorum...

Bence Taraftarimizin en büyük hatasi halen Fatih Tekkenin satilmasina takilip kalmasi.

Arkadaslar Fatih büyük bir degerdir ama kalmak IS-TE-ME-DI! Trabzondan ayriliyorum, bu bu kadar Basit dedigi an bitmisdi benim gözümde. Trabzonspor hakkinda hic kimse böyle KO-NU-SA-MAZ. Fatih Tekkede KO-NU-SA-MAZ. Konusursa ya dediginin arkasinda durur ve delikanli gibi gider yada gönderilir. Eger gönderdiyseler bile HELAL OLSUN. Kimse Trabzonspordan üstün degildir. Fatih Tekkede degildir. Bir Hami, bir Ogün bir Ünal böyle konusdularmi? Ogün dayak yedi, böyle konusdumu??

Star almadi diyorsun. Marcelinho ve Musampa birer starlar. Marcelinho Almanyaya döndü, 6 macda 5 assist yapti! Trabzonda asi tutmadi. Olabilir. Baskan ona oynama demedi herhalde!!!

Birde sunu unutmayalim. Ziya Dogan bu Takimi sezon basinda kurmadi, calisdirmadi. Ikinci yari kendi takimini hazirladi ve sahaya sürüyor. Elbette hersey cok iyi degil ama henüz MAGLUBIYETI yok! Ve ben IDDIA ediyorum, bu Takim ikinci yari en cok Puan toplayacak takimlardan biri olacak. Yenilmeyecekmi? Elbette yenildigide olacak ama ilk yariya nazaren cok daha basarili olacak.

Ben yinede yeni bir Teknik Adam istiyorum ama yanlizca cok büyük kariyer sahibi biri gelecekse.

WERTHeR
25.02.2007, 13:20
musampa buraya para için gelmiştir , ve orta parmak işaretleriyle artık hep o kulubede bekleyecektir. tugayın yaşı malum avrupada 33-35 normal yaşlardır. step ise son maçlarda yaptığı çirkin faullerle kulubeyi haketmiştir ama nihai yeri orası olmamalıdır. oyuncular istedikleri takımlara gidebilirler. profosyonel bir oyun bu ayrıca ben hala umutu yeterli goremiyorum :(

Musampa musanın gördüğü değeri göremedi hoca tarafından. ben iyidir demiyorum ama oynatta görelşim nedir. Stepanov yaptığı çirkin faullerle kesildi diyorsdun. Madem fair play anlayışı var o zaman hasan üçüncü ve ayman gibi çok sert fauller yapan bu konuda çokça eleştiri alan futbolcularıda kovalım gitsin. savunmak için savunma yapılmaz. Hiç kimse mantıklı bir sebep söyleyemez stepanovun yedek kalması hakkında. Tabi futbol profesyonel bir oyundur. oyuncu istediği kulübede gidebilir. Yalnız ceyhun gibi siirtteyken trabzon mu fener mi tercihinde feneri seçen bir futbolcuyu takımımda görmek istemezdim. Burası çöplük değil. Gözden düşmüşleri bakmak zorunda değiliz. Yeter artık büyük takım ıolduğumuzu hatırlayalım. Bizi bu amamtör ruh şampiyon yapar. Bir tarihe dönün bakın ne zaman profesyonel olduk o zaman başarıları arar olduk. tek gurururmuz mezartaşlarıyla övünmemiz. Geçmişimizle gurur duyuyoruz ama geleceğe dair umutlar besleyemiyoruz. Şair yapacak beni bu yönetimle hoca:)

hüseyin1975
25.02.2007, 13:22

Bravo usta. Musampa bir Star ama oynamiyor. Baskan onu aldi, daha ne yapsin?

Stepin geldigi Ülkeye dikkat edin! Problem cikarmaya müsait. Galatasarayda Ilic ve Tomas gibi. Para canlisi bunlar. Adam oluyorlar, para istiyorlar!

Umut yer tutmayi bir ögrense, yeterli olacak

kuzey_lee
25.02.2007, 13:23
kulubun mali durumuyla ilgili bi kaç fikrini alsak ya topici açan ve ona destek olan arkadaşlardan..hani şu başkana destek çıkanlardan..

ne diycekler acaba?

trabzonspor kulubu sadece saha sonuçlarına endeksli olan bir kulup değildir ey comaat

Cafer KILIÇSOY
25.02.2007, 13:26
bu saaten sonra istifa diyen arkadaşların herhalde yönetime girmek gibi bir düşünceleri var lig bitmesine ne kaldı şurda ya. ligi bitirelim ondan sonra istifayamı çağrıyorsunuz yoksa güvenmi veriyorsunuz ozaman konuşursunuz. ligin bitmesine şurda az bi zaman kalmış destek vereceğpine her ziya istifa aslbayrak defol git ne oluyo ya.
Arkadaşım yorumun için teşekkür ederim. Bizimde anlatmaya çalıştığımız bu

Şu anda yapılacak bir istifa Trabzonspo'a ihanettir. Sabredin ya şunun şurasında ne kaldı

Abiy tek kelimeyle harikabir yazı. Teşekkürler

Bazı arkadaşlarda Hüseyin'i eleştirmek bir hastalık olmuş. Adam ne yaparsa yapsın yaranamıyor. Hüseyinin alkışlandığı zamanı hatırlarsınız. Ve yine hatırlarsınız ki yanında Aurello oynuyordu. Şimdi ayman geldi yükünü azalttı. Dahada iyi olacak Hüseyin.

Travelair
25.02.2007, 13:26
Ntv'de Ahmet Ağaoğlu konuşuyor. Bari onu dinleyin

Lucreto
25.02.2007, 13:41
Yine kısır tartışmalar ve çatışmalar.
Trabzonspor olarak hedeflerimiz nelerdir, neler olmalıdır sorusunu kendimize bir sormalıyız.
Daha sonra da bu yönetim, bu hoca ve bu futbolcular bu hedefe ulaşabilir mi sorusunu.
Puan tablosuna bakıyorum sekizinciyiz, Bursa Sakarya'yı yenerse dokuzuncu olacağız.
96-97 sezonunun ikinci yarısının beşinci haftası falandı. Liderle aramızda iki puan fark varken İstanbul'da Beşiktaş'a yenilince MAY Şenol Güneş'in işine son vermişti.
Şimdi takımı ondördüncülüğe indirip ordan sekiz veya dokuzunculuğa çıkaran hocaya büyük hoca der pozisyona geldik.
Bu yönetimler, bu hocalar ve daha önemlisi bu anlayış olduğu sürece biz ikincilik ve üçüncülüklere büyük başarı gözüyle bakmaya daha çok devam edeceğiz.

Cyzio
25.02.2007, 13:45
Beşiktaş taraftarına şirin gözükmek için "tesadüf" diyor dediğin hoca beşiktaşı iki kez İnönü de iki kez Avni Aker de çimlere gömdü...

İnönü'de alınan ikinci galibiyeti hatırlayamadım. Mümkünse skor ve tarih olarak hatırlatanilir misiniz?

Kadir Aydın
25.02.2007, 13:48
Sürekli td ve yönetim değişiklikleri yüzünden sıradan bir takım olmaktan ileri gidemeyeceğimiz artık bilinmeli, bu değil mi sürekli bizi geriye götüren? Her değişimde daha da geriye gidiyoruz, ziya doğan'ın yanlış bir hareketini bekleyen, her hamlesinde küfürü basan futbol bilginleri (!) hala görmezler mi bunu? Herhalde sahip oldukları dahiyane futbol bilgilerinden olsa gerek bir türlü göremiyorlar.

marcelinhos100
25.02.2007, 13:54
vallahi be ne taraftarımız neymiş böyle ya onca yaşadığımız o günler okula gidemeyişlerimiz herkesin bizle dalga geçmesi forumda geçirdiğimiz uzun sıkıntılı saatler geride kaldı öylemi 30 puan oldu zafer çığırtkanlığı yapıyorsunuz

burada bazı kendini bilmezler daha doğrusu futbolu bilmeyenler maçları radyodan takip edenler trabzonsporu kayseride satan sene başı bizden severek kaçan ünlü türk futbolcusu erdinçi kahraman yapıyor

arkadaşlar kendinize gelin dün hayatımın en mutlu günlerinden biriydi sabaha kadar mutluluktan uyuyamadım diyebilirim ama büyük trabzonsporumuzda küçük çıkarlar peşinde koşan insanları desteklemek demek değildir

milan son maçlarda çirkin hareketler yapmış hangi maç kardeşler konya maçında dakika 90 yapılmış bir hareket 30 maç bu takımın defansında tek başına savaşmasını size unutturuyormu bir futbolcu kulubede biterken sizlere alınan 3 puan herşeyi unutturuyormu olmamalı bence

Travelair
25.02.2007, 13:56
"İdare" mantığı iş başında. Tabiki destek olalım ama kime destek olacağımız da önemli. Herşeyi kanıksayarak olmaz. Marcelinho formayı yere fırlatıyor. Deniyor ki efendim teri yüzünden üstüne yapışıyordu çıkardı hırsından da gözü görmüyordu aklı da yoktu, boşverin geçiverin.

Stepanov'la mı ileri gideceğiz? Yoksa Risp'le Erdinçle mi? Buna bir karar vermemiz lazım. Onu oynatmayarak mı kazanacağız? Futbolcuları kaçırarak mı kazanacağız yoksa? Yoksa beni anlamıyorlar, önceden beni anlayan birkaç futbolcu çıkmıştı bana onları alın demek mi marifet? Her hafta takım oyunu oynayamıyoruz, defans yapamıyoruz eksiklerimiz var demek mi marifet yoksa? Beyler kendisinize gelin gerçekten. Herhalde siz bu kulübü bu sene dibe demirledi diye orta seviyede bir takım sandınız. Bizim için ikincilik başarısızlıktır. Lazaroni'yi geç olmasın diye gönderdik dünya kadar da tazminatı göze aldı yönetim. Ne için? Gelen teknik direktör takıma ağırlığını koysun diye. Ama bugün Gökdeniz'i çıkartın bakalım takımdan takım ne oluyor? Sistem mi kazanıyor takım nasıl futbol oynuyor o zaman daha açık anlarsınız

Kadir Aydın
25.02.2007, 14:00
Bu sadece dünkü maçla ilgili değil, dünkü maç izlediğim en kalitesiz maçlardan biriydi açıkcası, Türk futbolu ne hallere düştü dedim kendi kendime, havadan şişirme toplar, doldur boşaltlar... Tabiri caizse dandun top oynadı iki takımda, kalite sıfırdı bana göre...

kuzey_lee
25.02.2007, 14:01
Bu sadece dünkü maçla ilgili değil, dünkü maç izlediğim en kalitesiz maçlardan biriydi açıkcası, Türk futbolu ne hallere düştü dedim kendi kendime, havadan şişirme toplar, doldur boşaltlar... Tabiri caizse dandun top oynadı iki takımda, kalite sıfırdı bana göre...

çok ezbere konuşuyorsun..

maçı baştan sona bir daha izle de bak bakalım dan dun mu oynanmış

Ali Özcan
25.02.2007, 14:06
İnönü'de alınan ikinci galibiyeti hatırlayamadım. Mümkünse skor ve tarih olarak hatırlatanilir misiniz?

hocam pardon...galibiyetlerin 3 ü Trabzon da 1-0, 3-0, 3-2 ve sadece 1 i İnönü de 2-3...düzeltme imkanı tanıdığınız için teşekkürler...

Kadir Aydın
25.02.2007, 14:07
çok ezbere konuşuyorsun..

maçı baştan sona bir daha izle de bak bakalım dan dun mu oynanmış

Arkadaşım galibiyet güzel şey evet ama gerçekleri de görmek lazım, bizim futbolumuz avrupa futbulu'nun yanında sıfır. İngiltere ligindeki bir maçla şu maçı bir kıyaslayın Allah aşkına...

kuzey_lee
25.02.2007, 14:09
Arkadaşım galibiyet güzel şey evet ama gerçekleri de görmek lazım, bizim futbolumuz avrupa futbulu'nun yanında sıfır. İngiltere ligindeki bir maçla şu maçı bir kıyaslayın Allah aşkına...

ingiltereyle kıyaslamadım ki..öyle bişey mi söyledim..

çok ezbere konuştuğunu söyledim.

dünkü maçta hiç de şişirme top,dan dun olmadı bunu söyledim..ağzınıza yapışmış bi şişirme top lafı başka bişey demiyosunuz..

maçı tekrar izle ondan sonra konuşalım

Ali Özcan
25.02.2007, 14:11
kulubun mali durumuyla ilgili bi kaç fikrini alsak ya topici açan ve ona destek olan arkadaşlardan..hani şu başkana destek çıkanlardan..

ne diycekler acaba?

trabzonspor kulubu sadece saha sonuçlarına endeksli olan bir kulup değildir ey comaat

Mali genel kurul yapıldı bir kaç ay önce sanırım Aralıktı...Yönetim ibra edildi ama çok da fazla "hayır" oyu aldı...sanırım 56 civarında...Sanırım 30 milyon $ civarında bir borcumuz var...altından kalkılamayacak bir borç değil bu...Yalnız mali konularda çok fazla bilgi sahibi değilim açıkçası...Kartal da bir benzin istasyonu projesi vardı...İhale aşamasına gelinmişti.O da bir rahatlama getirecek diye okumuştum Trabzonspor dergisinde...En azından mali krizlerle gündeme gelmiyoruz bu güzel...Şimdi biz bu konuda yeterli bilgiye sahip değiliz...Sizin bilginiz varsa paylaşmanızı rica ediyoruz...

Kadir Aydın
25.02.2007, 14:12
ingiltereyle kıyaslamadım ki..öyle bişey mi söyledim..

çok ezbere konuştuğunu söyledim.

dünkü maçta hiç de şişirme top,dan dun olmadı bunu söyledim..ağzınıza yapışmış bi şişirme top lafı başka bişey demiyosunuz..

maçı tekrar izle ondan sonra konuşalım

Peki çok mu harika bir futbol vardı sahada ? Ezberle ne ilgisi var bunun, yapılan hatalar görmek yeterli zaten...

Külünkoğlu
25.02.2007, 14:13
Maç yorumlarınızı bu başlıkda mı yapıyorsunuz ?
Neyse konu dağılmasın, bir çicekle bahar geleceğine inananlar bu başlığa...

Mehmet Fatih Yavuz
25.02.2007, 14:16
umut herkese lazım abi..
madem herşeyin çözüldüğüne inanıyor arkadaşlar allah mutluluklarını daim etsin....

Cyzio
25.02.2007, 14:17
hocam pardon...galibiyetlerin 3 ü Trabzon da 1-0, 3-0, 3-2 ve sadece 1 i İnönü de 2-3...düzeltme imkanı tanıdığınız için teşekkürler...

Cevabınız için ben teşekkür ederim.

Selamlar.

Kadir Aydın
25.02.2007, 14:18

Evet işte bir çiçekle bahar gelmiyor. Anlık sevinçlerle avutur olduk kendimizi, büyükülüğümüz senede oynadığımız 2-3 maça endekslenir oldu. Bozuk saatte günde iki kez doğruyu gösteriyor.

Ali Özcan
25.02.2007, 14:19
umut herkese lazım abi..
madem herşeyin çözüldüğüne inanıyor arkadaşlar allah mutluluklarını daim etsin....

ya sinirlenmemek elde değil...

bir kişi bile herşey düzeldi demiş mi ? demedik böyle bir şey...dediğimiz şey destek olalım da "istikrar" olsun, herşey düzelsin ilerde...bu kadar basit 2+2=4 gibi yani...Ayrıca biz burada maç yorumu da yapmıyoruz...bunu da nerden çıkardı yönetici arkadaşa anlamıyorum...bir çiçekle bahar getirdiğimiz de yok...:rolleyes:

Kadir Aydın
25.02.2007, 14:21

bir kişi bile herşey düzeldi demiş mi ? demedik böyle bir şey...dediğimiz şey destek olalım da "istikrar" olsun, herşey düzelsin ilerde...bu kadar basit 2+2=4 gibi yani...Ayrıca biz burada maç yorumu da yapmıyoruz...bunu da nerden çıkardı yönetici arkadaşa anlamıyorum...bir çiçekle bahar getirdiğimiz de yok...:rolleyes:

Evet sadece istikrar istiyoruz. Ben bıktım artık gelip gidenleri saymaya...

kuzey_lee
25.02.2007, 14:23
Mali genel kurul yapıldı bir kaç ay önce sanırım Aralıktı...Yönetim ibra edildi ama çok da fazla "hayır" oyu aldı...sanırım 56 civarında...Sanırım 30 milyon $ civarında bir borcumuz var...altından kalkılamayacak bir borç değil bu...Yalnız mali konularda çok fazla bilgi sahibi değilim açıkçası...Kartal da bir benzin istasyonu projesi vardı...İhale aşamasına gelinmişti.O da bir rahatlama getirecek diye okumuştum Trabzonspor dergisinde...En azından mali krizlerle gündeme gelmiyoruz bu güzel...Şimdi biz bu konuda yeterli bilgiye sahip değiliz...Sizin bilginiz varsa paylaşmanızı rica ediyoruz...

istikrar isterken önce insan bakar,yonetim kurulu istikrarı hak edecek hamleler yapıyor mu diye..sen öyle bi araştırma içinde olmamışsın,sadece alınan 3 galibiyetten sonra destek verelim demişsin..

sana açıklanacak bişey,verilecek bir bilgi yok bana göre..mutlu mesut yaşayın başkanınız ve yonetim kurulunuzla

winner
25.02.2007, 14:24
İşte 20 yıllık temel problemimiz bu başlıkta gizli.Kişilere endeksli başarı yada başarısızlık...Elbette kişilerin önemi yadsınamaz ama temel bir mantaliteniz yoksa ve kişilere bağlı bir sistem kurmuşsanız, başarıda o kişilerin kimi zaman keyfi davranışlarına bağlı kalabiliyor.işte Fatih Akyel örneği çok taze.Başarılı maçları oldu ama sorunlu bir şekilde takımdan ayrıldı.Milan Stephanov yada Ceyhun Eriş'in yarın ne olacağını kim garanti edebilir.Siz eğer kişilere bağlı kalırsanız o kişilere mahkum kalmış demeksinizdir.AZ'den 'kaç oyuncuyu takımınızda görmek isterisiniz.? 35 yaşında ki Şota'yı mı? Belki Koovermans.FB'yi çökerten orta saha oyuncularından Boukhari, Ajax'tan ayrılmak üzereyken bize teklif edilmiş ancak başta sorunlu oluşu ve buna benzer nedenlerle alınmamıştı.Ama AZ öyle bir futbol oynuyor ki isimler farketmiyor.Porto Şampiyonlar Ligi'ni kimlerle aldı?

Nereden nereye geldik.İşte başlıkta ki sorunda bu.Olumlu yada olumsuz kişiler.Beşiktaş maçı 0-2'den 3-2 alındıya, Nuri Albayrak büyük başkan,Ziya Doğan Büyük hoca,Hüseyin Cimşir büyük kaptan,Umut Bulut büyük golcü...
Trabzonspor'un başkanlık koltuğunda oturan kişi ne olursa olsun bizim başkanımızdır ve o koltukta oturduğu sürece eleştirsekde saygı duymak zorundayız.Çünkü bu Trabzonspor'a saygı duymaktır.Ancak Nuri Albayrak'ın başkanlığı'na giden iktidar güdümlü ve siyasi amaçlar taşıyan kirli süreç hepimizin vicdanlarını yaraladığı için en ufak başarısızlıkta tepkilerin başkana dönmesi çok doğal.Üstelikte yıldız transfer sözü vererek yıldızları Trabzonspor'dan uzaklaştıran ( Fatih Tekke), uzaklaşmasını sağlayan ( miroslaw Szymek), aldığı yıldızı 3 ay sonra gönderen ( Marcelinho) bir başkan asla güven vermiyor.İktidar-Albayrak ortaklığı ile Trabzonspordan adeta çalınan liman ihaleside unutulmuş değil henüz.Bu nedenle başkanın bu tepkilere alışması ve doğal karşılaması gerekiyor.Trabzonspor'un onuru ve büyüklüğü,şampiyonluktan,paradan ve yıldız oyuncudan her zaman daha değerlidir.Bunu en başta başkan olmak üzere bu renklere gönülden bağlı herkesin bilmesi gerektiğini ve benim gibi henüz şampiyonluk görmemiş kişilerin dahi böyle düşündüğünü sanıyorum.Yoksa yanılıyor muyum?

Mehmet Fatih Yavuz
25.02.2007, 14:25
bu takım 8. liğe 9. luğa çıktı diye sevinmem, üç maç kazandı diye işler rayına girdi demem..
bunu demem için benim de taraftar olarak ufkumun daralmış olması gerekir.
ligin baskın ekiplerinden üçünün bu kadar kötü olduğu bir sezonda biz 9. isek oturup herkes düşünsün.. bu işte bi yanlış var diye.. en azından istikrar diye düşündüğünüzün yarı mesayisini buna harcayın..

Ali Özcan
25.02.2007, 14:26
istikrar isterken önce insan bakar,yonetim kurulu istikrarı hak edecek hamleler yapıyor mu diye..sen öyle bi araştırma içinde olmamışsın,sadece alınan 3 galibiyetten sonra destek verelim demişsin..

sana açıklanacak bişey,verilecek bir bilgi yok bana göre..mutlu mesut yaşayın başkanınız ve yonetim kurulunuzla

sence şu ana kadar istikrarı hak edecek bir hoca ve yönetim kurulu geldi mi Trabzonspor a ?

sen de sadece başlığı açana bakmışın, destekleyenlere kızmışın, tavrını koymuşun...bilgin senin olsun...Başkanımıza, hocamıza, kaptanımıza güveniyoruz...arkasındayız...

WERTHeR
25.02.2007, 14:27
bu takım 8. liğe 9. luğa çıktı diye sevinmem, üç maç kazandı diye işler rayına girdi demem..
bunu demem için benim de taraftar olarak ufkumun daralmış olması gerekir.
ligin baskın ekiplerinden üçünün bu kadar kötü olduğu bir sezonda biz 9. isek oturup herkes düşünsün.. bu işte bi yanlış var diye.. en azından istikrar diye düşündüğünüzün yarı mesayisini buna harcayın..

Kardeşime bu doğru düşüncelerinden dolayı :alkış: :alkış: :alkış:

smertkan
25.02.2007, 14:27
Papatya falı Mantalitesi: Galibiyet yönetim kalsın mağlubiyet yönetim gitsin

kuzey_lee
25.02.2007, 14:28
sence şu ana kadar istikrarı hak edecek bir hoca ve yönetim kurulu geldi mi Trabzonspor a ?

sen de sadece başlığı açana bakmışın, destekleyenlere kızmışın, tavrını koymuşun...bilgin senin olsun...Başkanımıza, hocamıza, kaptanımıza güveniyoruz...arkasındayız...

şu ana kadar istikrarı hak edecek yönetim kurulu ve hoca geldi trabzonspor'a..faruk özak yönetimi,atay aktuğ yönetimi,samet aybaba,şenol güneş istikrarı hak eden yönetim ve hocalardır..

kaptana sonuna kadar destek,başkana ve hocaya hayır..sapla saman karıştırılmasın

WERTHeR
25.02.2007, 14:28

Vallahi çok güzel bir özet...

Külünkoğlu
25.02.2007, 14:29

Sinirlense de kendine yaparsın, Kimsenin istikrarsızlık istediği yok mevcut yönetimin yaptığı yanlışlar ayen beyan ortada iken ilerisi için umut verdiğini istikrar vaadetiğini söylemek istikrarsızlığın daniskasına yelken açmaktır. Maç yorumu yapıldığı konusuna gelince bir kaç mesaj üstteki yorumları okumaz iseniz ne dendiğini anlamak haliyle zor olur.

Atalay
25.02.2007, 14:30
Bu kulübün taraftarının başına ne geldiyse skor taraftarlıgı yüzünden gelmiştir...kulübün genel performansına bakmayıp bir galibiyetle bu başlıgı bu kadar işgal etmek Trabzonsporun en elit taraftar gurubuna yakışmıyor!!Şimdi bu kadar başarısızlıgı bu kadar savurganlıgı ve plansızlıgı projesizligi vizyonsuzlugu bir kenara bırakacagız bu yönetimi ve tdirektörü şakşaklayacagız,, balık hafızalıgının bu kadarınada pes dogrusu!!sevgilerimle..

Ali Özcan
25.02.2007, 14:36
Bu kulübün taraftarının başına ne geldiyse skor taraftarlıgı yüzünden gelmiştir...kulübün genel performansına bakmayıp bir galibiyetle bu başlıgı bu kadar işgal etmek Trabzonsporun en elit taraftar gurubuna yakışmıyor!!Şimdi bu kadar başarısızlıgı bu kadar savurganlıgı ve plansızlıgı projesizligi vizyonsuzlugu bir kenara bırakacagız bu yönetimi ve tdirektörü şakşaklayacagız,, balık hafızalıgının bu kadarınada pes dogrusu!!sevgilerimle..

peki soruyorum Ziya Doğan iki yıl önce "neden adam gibi adamdı?" şimde neden "tu kaka?"...kimler skor taraftarı, kimler değil ? bence bu noktayı iyi irdelemek gerewkiyor...Oraya kadar gitmezseniz de size şunu soruyum...Lazaroni gitti, ZiyadOĞAN IN GELMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ ? Anketinin cevabı %85 evet ti bu forumda...Beşiktaş ı ve Gs yi ard arda yendiğinde futbolu iyi bilen,Trabzonu tanıyan, Trabzon halkının yapısına en iyi uyum sağlayan, hırslı teknik direktördü...Noldu şimdi ? Biz skor taraftarı değiliz neden mi ? Ziya Doğan a o gün de "ok" dedik, bugün de diyoruz...

@Kuzey_lee

biz bu durumdaysak 96 daki Trabzon - Fener maçında soyunma odasına 1-0 önde gidip maçı 1-2 kaybeden Şenol Güneş yüzünden...O takımı şampiyon yapamayan hoca bu takımı emin ol küme düşürürdü...neyse...

mali uzuner
25.02.2007, 14:39

aynen katılıyorum tamam hocaya kaptana dşğer futbolculara tam destek hep destek ama bu baskana aslaaaaaa.....

WERTHeR
25.02.2007, 14:39
Geleceğe dair umut kıvılcımları insanların gözüne birazcık çarpsa inanıyorum ki hep birlikte o kıvılcımın peşinden sorgusuz sualsiz sürüklenip gideceğiz. Gelin görünki ne yönetim ne de teknik kadrodan böyle bir kıvılcım en azından ben alamıyorum. Sizleri bilemem ama sanırım o umut ışığını gören arkadaşlarımız var. Açıkçası yerlerinde olmak isterdim. Hayattaki en büyük değerlerimizden birisi olan Trabzonsporumuz için geleceğe dair umutlar taşıyabilmek hepimizi inanılmaz bir derecede mutlu edecektir. Ben şu anda mutsuzum. Mutsuzluğumu iki ana başlıkta toplayabiliriz. MİSYON ve VİZYON. Takımımızın misyonu ortadadır. Bu takım bir başkaldırının sembolüdür. Bu takım bir hükümdarlığın yıkılışının sembolüdür. Bu takımda ne yöneteci kadroları ne de teknik heyet bunun farkında değildir. Bu sebeten dolayı gelecekte şunları bunları yapar diyemiyorum. Bazı arkadaşlar Ferguson örneği veriyorlardı. Ferguson ile hocamızı karşılaştırmak bile akıl karı dğildir kanaatimce. Diğer başlığımız ise vizyon. Bir tür potansiyel. Bu yönetimle başarı gelmeyecektir. Çünkü futbol bilgisi olan yöneticimiz olduğunu sanmıyorum. Başkanımızın futbol bilgisinin olmadığı ayan beyan ortadadır. Bu insanların futbola dair vizyonlarının olması mümkün değildir. Ziya hocamızında o tür vizyonu yoktur. Kişisel olarak inanınki çok sevdiğim bir insandır kendisi. Lakin bu işi başaramayacaktır. Trabzonspor korkak futbol oynamaz. Cesur olalım, saldıralım, isyanın sesi olaım ama yenilelim önemli değil. Güzel futbol oynayalım bu önemli. Bize boşuna KARADENİZ FIRTINASI demiyorlar. Bunun gereğini yerine getirelim...

Mehmet Fatih Yavuz
25.02.2007, 14:40
futbolcular bu konumda en suçsuz olanlar..
fabrika battığında işçilerden hesap sorulmaz.. kim varsa yönetici olarak hesabı onlar verir...

Ali İhsan
25.02.2007, 14:41
Bu sezondaki başarısızlığı özetlersek şunlar çıkabilir.

Yönetim: Lazaroniyi neden aldılar neden gönderdiler ???
Ziya Doğan : Evet bazı maçlarda gereksiz kadrolarla çıktı. Sorun çıkan bölgeler belliyken 20 maçta düzeltemediği oturtamadığı bir kadrosu var...
Futbolcular: Bence bu başarısızlığın en önemli sebebi futbolcular. İlk yarı o kadar ruhsuz oynadılar ki yerinde oynatılmamak yanlış taktikle falan da alakalı olduğunu zannetmiyorum. Ümit Özat kazmasından solbek yapıyorlar da bizimkiler oynasınlar değişik yerlerde hem alternatif olur takıma. İkinci yarı başlayınca nasıl da hepsi oynamaya başladı. Hüseyin son 4 senedeki en kötü dönemini geçirdi, kaleciler istikrarsız, defansta parlayan yıldızımız Stepanov bile ilk yarı kendi performansının yarısını oynadı.

İkinci yarıdaki çıkışla ilgili ise:

Yönetim: Bu transferler kesinlikle başkanın değil. Hocanın istediği oyuncuları aldılar ve en doğrusunu yaptılar. Lazaroni olayından sonra hocalarının arkasında kalıp nasıl olsa yenisini getirsek aynısı olacak dediler ve şimdi meyvelerini topluyorlar.
Ziya: Doğru mevkilere transfer yaptı (sağbek hariç belki de Ufukhanın artık sakatlıklardan kurtulup forma girmesini bekliyordur diye umuyorum). Taktiği yine aynı ama oyuna müdaheleleri daha doğru ve faydalı olmaya başladı. Yattarayı tam düzeldiğinde kullanmayı becerirse kendini de kurtarır. Musampa konusunda da umarım bir gelişme olur...
Futbolcular: Yeni gelenler zaten zımba gibi geldiler. Hepsi hazır, istekli kırk yıllık Trabzonsporlular. Eskilerden gökdenizde düşüş var ama normal bütün sezon yükü o çekti ve artık takıma gol pası verme misyonunu üstlenmiş durumda. Keşke karşı karşıyaları atmayı bir öğrense. Hüseyin süper oynuyor ilk goldeki hareketlerini görünce Zidane aklıma geldi yani. Kalecilerimiz hala soru işareti ama herhalde onlar da gelişecekler. Umut formda ve güçlü, Ersen her zaman tehdit. Küçük maçları bilmem ama cimbomu da acıtacaktır o defansla oynarlarsa. Yattaramız dön artık şov yap, dünkü maçın ilk yarısı boyunca nerdesin seni izlemeye gittim ben ya dedim ama ikinci yarı unutturdular seni. Gençler ve yedekler de artık çalışıp forma almaya uğraşsınlar. Ziyayı zorlasınlar. Özellikle Cem, Feridun, Ufukhan yetenekli çocuklar. 2 hafta sonra cimbomun ve bjknin şampiyonluk umutları bitecek ve eleştiriler onları zor duruma sokacak. Biz ise rüzgarı arkamıza aldık. Bu gazla 2. bile olabiliriz. Umarım sakatlık ve şanssızlıklar olmazsa onurumuzu ayaklar altına alan bu durumdan kurtuluruz. Hele bize kümeye diyenler varya onları kümeye gönderirken görmek istiyorum artık takımımızı...
Biz söz de taraftarımıza:
Dün 2-0 iken bile destek verdiler ve haklarını aldılar.
Umarım herşey güzel gider...

Mehmet Fatih Yavuz
25.02.2007, 14:46
kapasite ve vizyon olarak sürekli tepeye endekslenmiş bir takımı, ligin dibine indirip oradan orta sıralara çıkarmak başarı değildir. bunun adına da istikrar denemez.

Beytullah
25.02.2007, 14:47
ziya doganla olacak degıl bu işler 3 mac kazandık dıye zıya dogan basarı dıyemem suan olmamızı ıstedıgımız yerde degılız ..bence bundan sonrakı sezon daha iyi bir hoca ile devam etmelıyız

Mehmet Fatih Yavuz
25.02.2007, 14:58
maçta ben de sevindim eywallah.. hatta ses de kısıldı.. bundan normal birşey yok..
benim bu maçtan tek temennim var. ziya doğan ın trabzonspor un futbol karakterinin ne olduğunu anlaması... iki yarı arasındaki futbol farkı, rakibi sindirme farkı umarım ziya doğanın kör olmuş gözünü açar...
eğer açarsa herkesin dediği gibi bir dönüm maçı olur bu..
yok açmaz, ziya doğan aynı hataları yapar, trabzonspor un futbol karakterine dönüş için her zaman yenik duruma düşmeyi beklerse bu iş yürümez.

hasannuhoglu
25.02.2007, 15:05
beyler gecen yılki puanımızdan 2 puan gerideyiz sadece ve 3.lügü kacırıp 4. olmustuk.bu takım orta sıralarda olabilir su an ama ben inanıyorumki bu yıl 2. olup kupayı alcaz...buna yürekten inanıyorum..hala diyosunuz ki orta sıralara getirmek başarı deildir..takım iyi yolda görün artık görün...

Ali Özcan
25.02.2007, 15:07
beyler gecen yılki puanımızdan 2 puan gerideyiz sadece ve 3.lügü kacırıp 4. olmustuk.bu takım orta sıralarda olabilir su an ama ben inanıyorumki bu yıl 2. olup kupayı alcaz...buna yürekten inanıyorum..hala diyosunuz ki orta sıralara getirmek başarı deildir..takım iyi yolda görün artık görün...

:alkış: :alkış: :alkış:

görmek için ön yargılardan arınmak gerekiyor...

Oğuuz
25.02.2007, 15:08
I LOVE YOU ZİYA..
dün ilk yarıda dahil olmak üzere son yıllarda izlediğim en mükemmel Trabzonsporu seyrettim.. tam bi karadeniz fırtınasıydı.. sana güveniyorum ziya hocam..

WERTHeR
25.02.2007, 15:11
:alkış: :alkış: :alkış:

görmek için ön yargılardan arınmak gerekiyor...

Lig 2.liği falan filan bunlar fasa fiso. Benim takımım sahaya çıktımı rakip takımın oyuncularının ayakları titremeli. Onursuz bir futbol ile lig 2. olacağıma onurlu bir futbolla lig 12.liğine razıyım...

Mehmet Fatih Yavuz
25.02.2007, 15:11

kötü emsal emsal değildir. geçen sene de kötü bir sezon geçirmiştik.. kötü geçirdiğin sezonu kendine örnek alamazsın.. kötüleri kendine örnek alan hedef küçültür.
önemli olan şampiyonluk kelamını eden bizden hariç 3 takımın bu kadar kötü durumuna rağmen zirveden uzak kalmaktır. bu kadar kötü br ligde trabzonspor gibi bir takımı ligin dibine sokup sonra ortaya çıkarmak iyiye gidiş emaresi değildir.
bana kimse geçen seneyi 2000-2001 senesini örnek veremez. o zman her başarısız olan kendine o seneleri örnek alsın biz de rahat rahat uyuyalım. ne ala memleket.

Mert67
25.02.2007, 15:15
biraz çabuk gaza geldik gibi geliyo bana.ama gelecek haftalar inşallah bizim için hayırlı olur.

61 baha
25.02.2007, 15:18
kim ne derse desin ziya hoca ve takım iyi yolda...
taraftar olarak üstümüze düşen görevi yaparsak...
başarı çok yakında gelecektir.....
sıra cimbomda....

kutoz
25.02.2007, 15:21
Yönetime ve Teknik direktöre, destek olamam...

Kaptana ve Trabzonspor forması giyip sahaya çıkan futbolculara destek olurum.

Başka Trabzonspor yok ama başka yönetici ve teknik direktör vardır... Trabzonspor'u küçültenlere, sırf istikrar olsun diye destek vermem, vermeyeceğimde...

WERTHeR
25.02.2007, 15:22
Yönetime ve Teknik direktöre, destek olamam...

Kaptana ve Trabzonspor forması giyip sahaya çıkan futbolculara destek olurum.

Başka Trabzonspor yok ama başka yönetici ve teknik direktör vardır... Trabzonspor'u küçültenlere, sırf istikrar olsun diye destek vermem, vermeyeceğimde...

:alkış: :alkış: :alkış: :alkış:

Mehmet Fatih Yavuz
25.02.2007, 15:26
ziya doğanın ne kadar kafasının çalıştığını anlayacağız..
bu takımı istersen 11 savunmacıdan kur savunma yapamaz. şehrin genlerine aykırı bu oyun sisteminin yürümeyeceğini bakalım anlaycak mı...
anlarsa gelişme olur. yok anlamazsa aynı eleştiriler devam edecektir.

ÖmerFarukYılmaz
25.02.2007, 15:33
vall şu son 3 maçla ziyanın kendni affettrmek istediini gösterdi ona yndn dstk wereblrm ama başkana ufacık bile bir güvnm yok
nuri istifa

champions
25.02.2007, 15:33
evvela bu başlığı 7 maçlık malum seride görmek isterdik amma...sadece kaptana değil tüm futbolculara destek verilir helede dünkü gibi canla başla mücadele ediyosalar sonuna kadar şu aşamada başkan o kadarda önemli değil sorun daha çok ziya paşada, ona destek vermek mi?asla trabzonsporun önündeki en büyük engel şu an itibariyle ziya doğandır
dünkü maçın altınada imzasını atmıştır denizliden 3 yiyen savunmayı hiç bozmadan bjkden 2 yememizi yine keçeliyi oynatarak ilk yarıda gol atmamızı engellemiştir ha galip geldik sorun yok diyorsan o başka tabi...her rakip beşiktaş taraftarda hep dünkü gibi olsa ne ala yok böyle bişey yarın avrupaya çıktığın zaman 2-0 geriye düştün maçta 3 gol atıp 13 tanede pozisyon vermezler sana

Mehmet Fatih Yavuz
25.02.2007, 15:37
her maç ziya doğan ın kafasına bi tokmakla vurmamız mı lazım bu işin bu sistemle yürümeyeceğini anlması için..?
1. yarı 2. yarı farkı trabzonspor un kimliğinin ne olduğunu ardına kadar deşifre etti.. ama kör olanın gözüne soksan da görmüyor. umarım ziya doğan görmüştür. yoksa biz daha çok dert yanarız.

BDiler61
25.02.2007, 15:38
valla 3 maç kazandık diye şampiyon olmadık.Bu sene ziya doğan ve bu futbolcularla bitecek desreklemekten başka yapacak bir şey yok

bordolumavi61
25.02.2007, 15:50
kimse tartışmasın eğer bu kötü sezondan toparlanıp ligi 2-3 bitirip güzel galibyetler alırsak ve takım iyileşmesi devma ederve istikrarlı bitirirsek 2. bitirrisek kimsenin ziyayla yönetim gitsin diyecegini sanmıyorum en azında yuzde 90 ı kalmasını ister ben şuan için bir ışık gördüm

ama önümzüde 15 maç var bunlar herşeyi gösterek
ve biz 2. en kötü 3. bitirirsek ziyayla ve yönetimle devam işte ozmaan istikrarala seneye cok büyük işler başarabiliriz
ve sezon sonu bir kaç iyi transferle
ama bir şart var bu sezon 3. bitirilecek belki 3. lük te olabilir ama 4. bitirirsek ve kupayı alamazsak kesinlikle gitmeli

tek şart lig 2. en kötü 3. bitirilecek

ve türkiye kupası alınacak

ondan sonra istikrara için yönetim de ziyada kalacak ve daha iyi işlere başaracagız

Travelair
25.02.2007, 15:53
Geçen seneden kötüyüz.

Geçen sene bu zamanda bjk'nin üstünde 4. sıradaydık 33 puandaydık.

Şimdi, geçen sene 2. ligdeki Bursa kazanırsa 8.liği ona devredip 9. sırada 30 puanda olacağız.

Gol averajımız +12 iken şimdi +3.
Geçen sene bu dönemde 29 gol yemişiz bu defansif dönem 26.

Geçen sene kıyamet koptu, yönetim yönetemiyor dendi, bu yönetim dedi bunu. İşbaşına geldiler. Geldiğimiz nokta ortada. Herkes şimdi diyor ki istikrar bakın bunlar da giderse "Gelen gideni aratır" misali daha kötüsü gelecek. Hayır efendim? Öyle bir kural mı var? Varsa da ben önyargılıyımdır bilemiyorum herhalde

bordolumavi61
25.02.2007, 15:57
evet ben kendimce bir idda bulunuyorum trabzona daha iyi bir teknik hoca veya daha iyi bir yönetim gelecegini sanmıyorum onun için kalmalarından yanayım görmüyormusunuz ahmet agaoglu da mehmet ali yılmaz da aman başkanlık bana kalmasın diye gircek delik arıyorlar

yönetim iyi niyetli ama tecrubesiz zamanla düzelcegini umut ediyorum diğer yönetimlerin her nekadar bazıları çok yanlış transferler olsada bu paraları verip veya bu beceriyi gsterip bu transferleri kolay kolay yapamazlardı

kimisi yaradı kimisi yaramadı ama istenilen oyuncu alındı mı alındı

ha yıldız dediler iki yıldız aldılar becerip iyi yıldız alamadıalr biri iyyidi marcelinho takıma uymadı yerine ceyhunu getirdiler belki ceyhun yıldız sayılmaz ama katkısı ortada
musampa yedek yıldızımız o tam bir fiyasko ne yapalım bunu da nuri getirmedi

yani nuri den çok yardımcıları yanlışlıklar yaptı aslında yönetim listesi degısebilir veya birazdaha ceki düzen verilebilir

Ali Özcan
25.02.2007, 16:01
evvela bu başlığı 7 maçlık malum seride görmek isterdik amma...sadece kaptana değil tüm futbolculara destek verilir helede dünkü gibi canla başla mücadele ediyosalar sonuna kadar şu aşamada başkan o kadarda önemli değil sorun daha çok ziya paşada, ona destek vermek mi?asla trabzonsporun önündeki en büyük engel şu an itibariyle ziya doğandır
dünkü maçın altınada imzasını atmıştır denizliden 3 yiyen savunmayı hiç bozmadan bjkden 2 yememizi yine keçeliyi oynatarak ilk yarıda gol atmamızı engellemiştir ha galip geldik sorun yok diyorsan o başka tabi...her rakip beşiktaş taraftarda hep dünkü gibi olsa ne ala yok böyle bişey yarın avrupaya çıktığın zaman 2-0 geriye düştün maçta 3 gol atıp 13 tanede pozisyon vermezler sana

bütün futbolculara destek tabi...ben en çok o eleştirilip, yerden yere vurulduğu için "kaptan" yazdım...Bunu anladın sanırım...7 maçlık seride "istikrar" diye yazarsan mağlubiyetin mi istikrarı derlerdi...sustuk, sıramızı bekledik...3 maç kazandık ve galibiyete "istikrar" diyoruz...Bunu da anlamış olmalısınız...Ziya Doğan şu anda istedikleri adamları aldırıp iyi futbol oynatmaya başladı...Dün 0-2 gerideyken de mükemmel oynuyorduk, 3-2 öne geçerken de...90 dakika mükemmeldik...Ayrıca Avrupa da da o-2 den maçlar rahatlıkla dönebilir...Osasuna maçını hatırlarsın, ya da dur o kadar uzağa gitme, Az Alkmaar Fener maçı 0-2,2-2 ve yine Fener - AZ maçı 1-3 ten 3-3 bitti...sen doğruları yaparsan her skordan maç döner...

Kadir Aydın
25.02.2007, 16:01
evet ben kendimce bir idda bulunuyorum trabzona daha iyi bir teknik hoca veya daha iyi bir yönetim gelecegini sanmıyorum onun için kalmalarından yanayım görmüyormusunuz ahmet agaoglu da mehmet ali yılmaz da aman başkanlık bana kalmasın diye gircek delik arıyorlar

yönetim iyi niyetli ama tecrubesiz zamanla düzelcegini umut ediyorum diğer yönetimlerin her nekadar bazıları çok yanlış transferler olsada bu paraları verip veya bu beceriyi gsterip bu transferleri kolay kolay yapamazlardı

kimisi yaradı kimisi yaramadı ama istenilen oyuncu alındı mı alındı

ha yıldız dediler iki yıldız aldılar becerip iyi yıldız alamadıalr biri iyyidi marcelinho takıma uymadı yerine ceyhunu getirdiler belki ceyhun yıldız sayılmaz ama katkısı ortada
musampa yedek yıldızımız o tam bir fiyasko ne yapalım bunu da nuri getirmedi

yani nuri den çok yardımcıları yanlışlıklar yaptı aslında yönetim listesi degısebilir veya birazdaha ceki düzen verilebilir

Gelemez zaten; çünki yok... Ersun Ersun diye bağıranları unutmuyorum burda. Gelse dahi bir seneden fazla sürmez ömrü, bu filmi çok kereler izledik beraber...

bordolumavi61
25.02.2007, 16:04
Geçen seneden kötüyüz.

Geçen sene bu zamanda bjk'nin üstünde 4. sıradaydık 33 puandaydık.

Şimdi, geçen sene 2. ligdeki Bursa kazanırsa 8.liği ona devredip 9. sırada 30 puanda olacağız.

Gol averajımız +12 iken şimdi +3.
Geçen sene bu dönemde 29 gol yemişiz bu defansif dönem 26.

Geçen sene kıyamet koptu, yönetim yönetemiyor dendi, bu yönetim dedi bunu. İşbaşına geldiler. Geldiğimiz nokta ortada. Herkes şimdi diyor ki istikrar bakın bunlar da giderse "Gelen gideni aratır" misali daha kötüsü gelecek. Hayır efendim? Öyle bir kural mı var? Varsa da ben önyargılıyımdır bilemiyorum herhalde

acaba gecen sene ben yanlış ligimi takip ettim

Türkiye Süper Ligi 2005 - 2006 Puan Durumu
O G B M A Y P
7.Trabzon22 9 5 8 29 31 32

dediklerinin hepsi sallama avaraj -2 7. sıradaydık
şimdi ise 9. sıradayız 30 puan + 3 avarajla

evet daha kötüydük ama yanlış bilgilendirmeyelim
biz de şuanki durumdan memenunuz diyen yoktur herhalde

eğer türkiye kupasını alırlar ve ligi 2. veya 3. bitirlerse düzelme var düzeldik baya onun için kalsınlar deriz

üç maçla kalsın denilmez ama bir ışık var gitsin de denilmez

Ali Özcan
25.02.2007, 16:04
Ersun Hoca falan değil...her takımı belli bir dönem sıçratıp büyüklere kapağı atmaya çalışıyor...Luis Van Gaal dir Hoca ama defansı çok kötü yaptırıyor o da...sonuç olarak Ziya Doğan ve devam demek gerekiyor...

Taner Gündoğdu
25.02.2007, 16:06
destek ama sadece mayısa kadar. lig biter iş biter. bu yönetim de ziyada otoritesini kaybetmiştir taraftarın gözünde. yeni dönemde yeni bir TRABZONSPOR olmalı. sürekli değişiklik iyi değil farkındayım ama bu yönetimle gidemeyeceğimiz çok açık bir şekilde görünüyor. puan kayıplarında ortalıkta kimse yokken alınan galibiyetlede görüyoruz ki bir sürü yönetici resmi sitede yorumlar yapıyor,meşhur olmanın peşindeler! bjk basın sözcüsü gibi 7yenildiğimizde de suçlu biziz diyebildiğiniz zaman o koltuğu hakedersiniz!

selcuk
25.02.2007, 16:11
kaptan destegim saaten her zaman sonsuzdu en basindan beri diyorum hüseyin bir zaman büyük kaptan olacagini
nuri albayrak secildiginden beride yanlis secim oldugunu demisdim ve hakli ciktigimi görüyorum ve kac gün önce istifa ederse okadar bize kardir diye hala düsünüyorum
ziya doganda yanlis secimdi bence bunu basta sanmamistim ama su an 3 galibiyete ragmen gün gibi ortada
ziyayla nuriye aslaa destek olmam

Murat Altun
25.02.2007, 16:12
ziya td direktör olsa ilk yariya ikinci yaridaki kadro ile başlardı sezon başındanberi taraftarın bi tarafı yırtıldı burası Trabzonspor biz hücüm oynarız hiç kimseden korkmayız bizim kanımıza ters korkak futbol rakipler bizden korkar çünkü biz tek büyüğüz

Murat Altun
25.02.2007, 16:17
artııııııııı biz herzaman Trabzonspor a destek oluyoruz ziya ve nuriyi istememek ayrı yönetimin ve taknik heyetin değişmesini işi bilen birinin gelmesini sitemek bence en büyük destek zaten :) haa gitmiyorlar diye kimsede Takıma küsmüyor tribünler doluydu yine ve o tribünlerin %90 ı onaları istemiyor

İleli
25.02.2007, 16:18
nuri albayrak baskan felan degildir arkadas degildir bu adam futbolun icindenmi geliyor hayir..ziya dogan artik neyin ne oldugunu gormustur takim atak oynayinca nasil oynadigini gormustur bundan sonra yine 3 libero baslarsa adam degildir ziya dogan..

Etem(şurut)
25.02.2007, 16:28
ya arkadaşlar size sadece avrupadaki sistemi göstermek istiyorum. bir arsenal barcelona yada man.unt. yada bi bayern. bu takımların yönetimine ve teknik heyetine bakın yıllarca kulupte boy gösteren insanlar.. bu kulüpler sabırla ve sadakat ve kenetlenme ile büyük kulüp oldular arsen wenger felix magath gibi hocalar 5 yıldan fazla görev başındalar siz be altı hafta galip gelemedik die yırtınıyosunuz. bekleyin görün.... en fazla beş ay sabrediyoruz sonra ya hoca yada yönetim gidio ne bu ya çocuk oyunumu bekleyin arkadaşlar biraz bekleyin sabredin...

champions
25.02.2007, 16:33
bütün futbolculara destek tabi...ben en çok o eleştirilip, yerden yere vurulduğu için "kaptan" yazdım...Bunu anladın sanırım...7 maçlık seride "istikrar" diye yazarsan mağlubiyetin mi istikrarı derlerdi...sustuk, sıramızı bekledik...3 maç kazandık ve galibiyete "istikrar" diyoruz...Bunu da anlamış olmalısınız...Ziya Doğan şu anda istedikleri adamları aldırıp iyi futbol oynatmaya başladı...Dün 0-2 gerideyken de mükemmel oynuyorduk, 3-2 öne geçerken de...90 dakika mükemmeldik...Ayrıca Avrupa da da o-2 den maçlar rahatlıkla dönebilir...Osasuna maçını hatırlarsın, ya da dur o kadar uzağa gitme, Az Alkmaar Fener maçı 0-2,2-2 ve yine Fener - AZ maçı 1-3 ten 3-3 bitti...sen doğruları yaparsan her skordan maç döner...

sen resmen galibiyete istikrar diyorsun bu maçı kazanmasak bu başlıkda olmazdı kendi kendini kandırma mağlubiyetin istikrarı değil o zamanda ziya doğan vardı onda istikrar demeliydin neden sustun ?sırayı beklemek ne demek? zaman önemsiz düşündüklerini yazacaksın...
ziya doğanı desteklediğin için sana soruyorum son maçta 3 gol yiyen defans hattında stephanov neden yok?maç öncesinde de yazmıştım keçelinin ne işi var sahada ne yapmış ki ne bekliyosun ?onun yaptığını kiki yapamazmıydı?daha birkaç hafta önce kikinin bu takım için çok önemli bi oyuncu olacağını söylemiştin bende inanmadığımı sonra ne oldu?biz her maçın ilk 45 dakikasını kayıp olarak geçirmek zorunda mıyız ?

Travelair
25.02.2007, 16:33
acaba gecen sene ben yanlış ligimi takip ettim

Türkiye Süper Ligi 2005 - 2006 Puan Durumu
O G B M A Y P
7.Trabzon22 9 5 8 29 31 32

dediklerinin hepsi sallama avaraj -2 7. sıradaydık
şimdi ise 9. sıradayız 30 puan + 3 avarajla

evet daha kötüydük ama yanlış bilgilendirmeyelim
biz de şuanki durumdan memenunuz diyen yoktur herhalde

eğer türkiye kupasını alırlar ve ligi 2. veya 3. bitirlerse düzelme var düzeldik baya onun için kalsınlar deriz

üç maçla kalsın denilmez ama bir ışık var gitsin de denilmez

http://arsiv.sabah.com.tr/2006/02/26/spo00.html

Averaj konusunda Kayseri'ye gözüm kaymış. Ama sallamamışım. Kullandığımız kelimelere dikkat edelim. Puan da 33 gözüküyor

Murat Altun
25.02.2007, 16:39
bakalım barcelona manchester madrid de bizim gibi düşme potasına gelsin oyuncuları kaçsın lig sonuncularından bile korkan bir takım olsun altı yedi hafta bırak galip gelmeyi gol bile atamasın klup mağazaları kapansın bakalım ne yöentim ne td kalıyormu haa nolur bu yönetim ve tekni heyet bize bir çok başarı şampiyonluklar vs yaşatmış olurlar ozaman başka ama gelip yüzlerine gözlerine bulaştırdılarsa bence futbol tarihini örnek sabırlarından birini göstermiştir Trabzonspor taraftarı keşke bunlar bu sözleri bize yedirse tükürdüğümüzü yalatsa herşey Trabzonspor sevdamız için

bordolumavi61
25.02.2007, 17:23
destek ama sadece mayısa kadar. lig biter iş biter. bu yönetim de ziyada otoritesini kaybetmiştir taraftarın gözünde. yeni dönemde yeni bir TRABZONSPOR olmalı. sürekli değişiklik iyi değil farkındayım ama bu yönetimle gidemeyeceğimiz çok açık bir şekilde görünüyor. puan kayıplarında ortalıkta kimse yokken alınan galibiyetlede görüyoruz ki bir sürü yönetici resmi sitede yorumlar yapıyor,meşhur olmanın peşindeler! bjk basın sözcüsü gibi 7yenildiğimizde de suçlu biziz diyebildiğiniz zaman o koltuğu hakedersiniz!
seinin dediğini yapacak babayiğit yok bunlar eksikliklerinikabul ettiler ha öyle ulu orta suç bizimdi de demediler

bordolumavi61
25.02.2007, 17:28
http://arsiv.sabah.com.tr/2006/02/26/spo00.html

Averaj konusunda Kayseri'ye gözüm kaymış. Ama sallamamışım. Kullandığımız kelimelere dikkat edelim. Puan da 33 gözüküyor

http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/Futbol/SuperLig/PuanDurumuSuperLig.asp

bende burdan takip ediyorum burdada 32 puanla 7 sırada gözüküyoruz

bir yanlışlık var senin veri aldıgın sitede veya benimkinde bundan dolayı farklılık olmuş ve buna dayanarak o sözleri kullandım kusura bakma ikimizden birinin veri aldıgı sitede yanlışlık var

Gürkan
25.02.2007, 17:45
haftaya ve daha sonraki hafta Ziya Dogan bjk maçının ilk yarısındaki kadro ilemi yoksa ikinci yarısındaki kadro ile mi çıkacak ? ;)

Ferşat Balcı
25.02.2007, 17:56
sonsuz destek diye birşey yoktur ama sezon sonuna kadar mutlaka destek gerekli,Trabzonspor şu an kötü bir sezon geçiriyor , bunun üstesinden gelmek tek başına yönetimin teknik kadronun yapacağı iş değil,bjk maçının ikinci yarısında gördük taraftarının neler yapabileceğini, taraftarın görevi takımının koşulsuz desteklemektir,birine öbürüne kızıp takıma sırt çevirmek olmaz, bu takım taraftarındır, herkes zamanın gelince gidecektir, biraz sağlıklı yorum yapalım şu an olabilecek istifalar kimseye yarar sağlamaz, sadece birileri tatmin olur, boşuana birbirimizi kandırmayalım, sezon sonunu beklemek en hayırlısıdır

Mehmet
25.02.2007, 18:02
Yönetim halen istediğim görüntüyü veremiyor.
Bizim derdimiz yönetim ile. Yönetim hocanın isteklerini karşılamak için vardır.
Biz zamanında yapılacak takviye transferler için az mı gönderme yaptık.
Sezon başlar iken bölük pörçük bir takım ve başına da sürüm sürüm gezen bir hoca getirilerek lige başladık arkasından hüsrana uğradık. Bu kadar kötü olduktan sonra toparlanmak kolay olmadı. Fatih Tekke satıldı takım 3 gün önceye kadar maç kazanamadı bir kaç maç hariç. Fatih'ten alıunan paralar güme gitti. Halen bu takımın eksikleri var. İyi bir kaleimiz yok. Defans halen yeterli değil. Eğer kaleci almak dşünülmüyorsa Keçeli ve Musa iyi topcular ile değiştirilmelidir. Korkuyorum şimdi 3 maç kazandık rehavet olmaz inşallah.
Ben Ziya Doğan'a güveniyorum destekliyorum. Futbolcularada güveniyorum.
Ancak Yönetimin halan ne olduğuna inanamıyorum. Trabzonspor'un imkanı 2 tane daha iyi topcu almaya yeter. Ceyhun, Ayman ve Risp ayarlarında 2 topcu daha alalım gelecek sene Şampiyonluğu yakalarız tekrardan. Birde Stepanov neden harcanmaya çalışılıyor anlayamıyorum. Musa ve Keçeli oynatacağına Stepanov ne güne bekletilir bilemiyorum.

Cafer KILIÇSOY
25.02.2007, 18:04
Arkadaşlar eleştiri mutlaka olacaktır. Buna bişey dediğimiz yok. Benim söylemeye çalıştığım eleştirilerin dozunda ve kişilik haklarına saygı gösterilerek yapılması.

Yoksa burada herkes aynı şeyi düşünecek diye bir şey yok. Görüş farklılıkları mutlaka olacaktır. Bakın bu başlıkta tartışma düzeni ne kadar güzel. Hep böyle tartışalım diyorum ben

Şentürk
25.02.2007, 18:06
...............edit.......

Adem Erdoğan
25.02.2007, 18:11
sonsuz destek veremez kimse.önemli olan o makamlardır şahıslar değildir.Yönetimden pek bi şikayetim yok ama ziya doğan hala kelle koltukta dolaşıyo.

maskeli61
25.02.2007, 18:14
baştan sona okumadım ama başından ortalara dogru baya okudum ben bunun olacagını söylemiştim 3 maç üst üste aldıgımızda bu başkanı savunacaklar demiştim. ki olduda yani sedece gülüyorum...

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=5730&page=13

ayrıca sakın ola bi hataya düşüpte benim trabzonsporlulugumu yargılamak gibi bi fikire sahip olma kimse benden daha trabzonsporlu olamaz, bende kimseden daha trabzonsporlu olamam o sevgi benim içimde senin içinde bunu aklımızdan çıkarmayalım...

Ayrıca ziya doganı en çok destekleyenlerdenim gelmesine en çok sevinenlerdenima dam gibi adam ziya dogan bütün yazılarımı okuyabilirsin.. ha destekliyosak hatasız demiyoruz geçen hafta dk 75 3-3 bi forvet alamıyosun diye eleştirende benim açıp okuyabilirsin......

Ayrıca hüsseyine yada herhangi bi topçuya bi kelime dahi etmemmişimdir (hasan hariç) o formayı gerçekten terinin son damlasına kadar taşıyan adamın her zman yanındayım.

Ama şunu söylicem bu başkanı neden destekleyeyyim??? bana sadece bir neden söyle ??Ama ben desteklememmk için sana bi kaç tane neden sayayım...

1- Büyük sözler verdi büyük sözler söyledi hala bekliyoruz ama artık ayakta beklemiyoz oturduk..

2- Yıldızımızı sattı FATİH TEKKE gibi bi yıldız kaptan ... nederseniz diyin . Bize tek neden sundu daha iyisini alacam söz verdim eyvallah hani nerde??

3- Marcelinho evet gerçekten h.berlinde ona hayrandım ama bitmiş bi yıldız hangi maçımızı tek başına kurtardı?? tek başına alıp gidip gol attı ?? takımımı topladı abilikmi yaptı ?? (fatih gibi) yok hiç birini yapamadı .. tamam var sayalımki yaptı çok büyük bi yıldızdı çok faydalı oldu onun sayesinde bütün maçları kazandık .. PEKİ NERDE???? NEDEN YOK????DÜnya kadar para verdin zararına adamı saattın bu paralar cebindenmi gitti??? HAYIR FATİHİN PARASI NERDE.....??

4- Musamba yıldızmı?? tamam onada eyvallah yıldız hani nerde?? Ama ziya dogan oynatmıyo? neyine oynatacak izledik denizli maçını 5 dk kontu bitti yıldız bumu ya koy ferhatı koşsun ferhat=musampa bi fark yok? Peki bu adama verilen dünya kadar para kimin kasasından çıkıyor?? kim bu adama bu kadar para verip ondan faydalanamıyo bile işin kötüsü eldende çıkrmıyolarki. Bİşey olunca yıldızımız var musampa yıldız demek için... geçin bunları

5- Kulubün kasasında ne var ne yok??? Borçsuz kulüp alıp kulübü ne hallere soktunuz ?? şuan ne kadar borcumuz var??? (borcumuz diyorum trabzonspor bizim varımız yogumuz siz ne yapıyosanız hepsi bize yazılıyo bizim adımıza oluyo benim adıma oluyo)

6- Stad projesi harbi çok komik yaa evet bizde dedikki bir günde stad yapılıyo neden hala yapmadılar :) evet haklısın bir günde yaptılar bi proje çizdiler aha stad dediler haklısınız:) hollandada heryeri dolandırmış bi şirketle anlaşma yaptılar ama hala neden bi kazma bi kürek vurulşmammış ve nedne hala bişey yok?? Hani böyle demiştin BEN MÜTAYİTİM STADI LİG BAŞLAMADAN YAPACAM... hani nerde????? YOK YOK YOK .....

7- Kongrede kendi kendinize oy verdiniz gene kendinizi seçtiniz olan genel kurul olmadı bişey olmadı biz yapacaz dediniz kendi kendinizi alkışladınız geçtiniz......

8- 9- 10- ya daha sayayyımmı?????

ya bu kadar açık işte KANDIRILDIK KANDIRILIYORUZ kimse kusura bakmasın ben bu insnları savunamam TRABNZONSPORUMUN daha fazla sömürülmesine ranık olamam susamam kimsede susturamaz ben göz göre göre TRABZONSPORUMUN kimseye kukla olmasına izin vermem

BEN KENDİM KADAR TRABZONSPORLUYUM BEN TRABZONSPORUM İÇİN ÖLÜRÜM... EN BÜYÜK TRABZONSPOR ZİYA DOGAN DEVAM YÖNETİM İSTİFA İSTİFA İSTİFA.....

BURDA BULUNMAMIZIN TEK NEDENİ TRABZONSPORUMUZA DESTEK OLMAK FİKİRLERİMİZİ YANSITMAK BİŞEYLERİ PAYLAŞMAK TEK NEDEN TRABZONSPORUMUZ

Hüseyin Çümen
25.02.2007, 18:25
bu başlık yeni tartışmalara gebe gelior inaşallah yanılırım

Tunga
25.02.2007, 18:26
Ben, taraftarlik taniminda "sonsuz destek", "hep destek - tam destek" gibi kavram ve yaklasimlara yer vermeyenlerdenim. Aksine, bu gibi ifadelerin bir takima verilebilecek en büyük zarar oldugunu düsünüyorum. Bana göre gercek taraftarlik, her zaman ve her kosulda, yenilsen de yensen de eksikleri ortaya koymaktir.

Ne her sey yolundayken ne de üc mac kazandik diye bu anlayistan vazgecmeye kendi adima niyetli degilim. Trabzonspor'un daha iyi olmasi icin sonuna kadar "hep elestiri, tam elestiri"yi tercih ederim.

Şahsım adına söyleyeyim. Albayrak seçilmeden önce ciddi bir muhalefet yapmıştım. Türlü sebeplerim vardı muhalefet olmak için.

Sonra o seçildi ve başladık izlemeye.

Onu başarısız buluşumuz seçilişinden 1 yıl sonrasına denk geldi. Zira enkaz edebiyatı hakkı vardı. Yaptı da. Enkaz devraldık yaralarımızı sarıyoruz dendi. Bekledik. Tam 1 sene bekledik en ufak olumlu bir adım için.

Sonra da bastık kalayı. Bastığımız kalayın onlarca maddesinden sadece biri sportif başarı ile ilgiliydi. O konuda da şu anda bir yol katettiğimizi görmüyorum. İlk yarıdaki Beşiktaş maçında da kazanınca bir galibiyetle bahar gelmez demiştik. Gelmedi. Sevindik tabi ki, o ayrı.

Biz onları eleştirmek için 12 ay vade verdik. Destek olanlar ise 3 maç. İstikrarsa biz daha istikrarlıyız kesinlikle.

Bir de maç içinde "Büyük Başkan" tezahüratlarını duyunca, çarpık zihniyetin henüz değişmediğini görüyoruz.

Dolayısıyla, bu galibiyetler baharı müjdelemiyor, sadece tahammülü kolaylaştırıyor, o kadar.

antagonist
25.02.2007, 18:28
Biz onları eleştirmek için 12 ay vade verdik. Destek olanlar ise 3 maç. İstikrarsa biz daha istikrarlıyız kesinlikle.

Bence bu yazının kilit cümlesi...

bordolumavi61
25.02.2007, 18:39
haftaya ve daha sonraki hafta Ziya Dogan bjk maçının ilk yarısındaki kadro ilemi yoksa ikinci yarısındaki kadro ile mi çıkacak ? ;)

mustafanın yerine yatatra olacagı kesin ve bununda da farkı olaagı kesin:yattara:

Ali Özcan
25.02.2007, 18:42
baştan sona okumadım ama başından ortalara dogru baya okudum ben bunun olacagını söylemiştim 3 maç üst üste aldıgımızda bu başkanı savunacaklar demiştim. ki olduda yani sedece gülüyorum... ayrıca sakın ola bi hataya düşüpte benim trabzonsporlulugumu yargılamak gibi bi fikire sahip olma kimse benden daha trabzonsporlu olamaz, bende kimseden daha trabzonsporlu olamam o sevgi benim içimde senin içinde bunu aklımızdan çıkarmayalım...

Ayrıca ziya doganı en çok destekleyenlerdenim gelmesine en çok sevinenlerdenima dam gibi adam ziya dogan bütün yazılarımı okuyabilirsin.. ha destekliyosak hatasız demiyoruz geçen hafta dk 75 3-3 bi forvet alamıyosun diye eleştirende benim açıp okuyabilirsin......

Ayrıca hüsseyine yada herhangi bi topçuya bi kelime dahi etmemmişimdir (hasan hariç) o formayı gerçekten terinin son damlasına kadar taşıyan adamın her zman yanındayım.

Ama şunu söylicem bu başkanı neden destekleyeyyim??? bana sadece bir neden söyle ??Ama ben desteklememmk için sana bi kaç tane neden sayayım...

1- Büyük sözler verdi büyük sözler söyledi hala bekliyoruz ama artık ayakta beklemiyoz oturduk..

2- Yıldızımızı sattı FATİH TEKKE gibi bi yıldız kaptan ... nederseniz diyin . Bize tek neden sundu daha iyisini alacam söz verdim eyvallah hani nerde??

3- Marcelinho evet gerçekten h.berlinde ona hayrandım ama bitmiş bi yıldız hangi maçımızı tek başına kurtardı?? tek başına alıp gidip gol attı ?? takımımı topladı abilikmi yaptı ?? (fatih gibi) yok hiç birini yapamadı .. tamam var sayalımki yaptı çok büyük bi yıldızdı çok faydalı oldu onun sayesinde bütün maçları kazandık .. PEKİ NERDE???? NEDEN YOK????DÜnya kadar para verdin zararına adamı saattın bu paralar cebindenmi gitti??? HAYIR FATİHİN PARASI NERDE.....??

4- Musamba yıldızmı?? tamam onada eyvallah yıldız hani nerde?? Ama ziya dogan oynatmıyo? neyine oynatacak izledik denizli maçını 5 dk kontu bitti yıldız bumu ya koy ferhatı koşsun ferhat=musampa bi fark yok? Peki bu adama verilen dünya kadar para kimin kasasından çıkıyor?? kim bu adama bu kadar para verip ondan faydalanamıyo bile işin kötüsü eldende çıkrmıyolarki. Bİşey olunca yıldızımız var musampa yıldız demek için... geçin bunları

5- Kulubün kasasında ne var ne yok??? Borçsuz kulüp alıp kulübü ne hallere soktunuz ?? şuan ne kadar borcumuz var??? (borcumuz diyorum trabzonspor bizim varımız yogumuz siz ne yapıyosanız hepsi bize yazılıyo bizim adımıza oluyo benim adıma oluyo)

6- Stad projesi harbi çok komik yaa evet bizde dedikki bir günde stad yapılıyo neden hala yapmadılar :) evet haklısın bir günde yaptılar bi proje çizdiler aha stad dediler haklısınız:) hollandada heryeri dolandırmış bi şirketle anlaşma yaptılar ama hala neden bi kazma bi kürek vurulşmammış ve nedne hala bişey yok?? Hani böyle demiştin BEN MÜTAYİTİM STADI LİG BAŞLAMADAN YAPACAM... hani nerde????? YOK YOK YOK .....

7- Kongrede kendi kendinize oy verdiniz gene kendinizi seçtiniz olan genel kurul olmadı bişey olmadı biz yapacaz dediniz kendi kendinizi alkışladınız geçtiniz......

8- 9- 10- ya daha sayayyımmı?????

ya bu kadar açık işte KANDIRILDIK KANDIRILIYORUZ kimse kusura bakmasın ben bu insnları savunamam TRABNZONSPORUMUN daha fazla sömürülmesine ranık olamam susamam kimsede susturamaz ben göz göre göre TRABZONSPORUMUN kimseye kukla olmasına izin vermem

BEN KENDİM KADAR TRABZONSPORLUYUM BEN TRABZONSPORUM İÇİN ÖLÜRÜM... EN BÜYÜK TRABZONSPOR ZİYA DOGAN DEVAM YÖNETİM İSTİFA İSTİFA İSTİFA.....

çok hiddetli yazıyorsunuz...ya ben hata yapmıyorlar demiyorum, lütfen sakin olun...Ziya mükemmel oynatıyor, Nuri süper yönetiyor gibi bir şey demiyorum...Anlayışsızlığın bu kadarında da kasıt arıyorum...Diyorum ki bu takımı bu adamlar Şampiyon yapabilir...Ben inanıyorum...Destek veriyorum...Bazı arkadaşlar da "sonsuz" kelimesine takılmış...Başlığa bakıp da içeriği okumadan gelip yazmak ne kadar doğru yorum sizin...Sadece Trabzonspor taraftarı başkanını, hocasını, kaptanını destekleyen bir başlıkta böylesine acımasız eleştirilerde bulunabilirdi...Sakin olun bence,destekliyorsanız desteklerseniz ama desteklemiyorsanız, burası demokratik bir platformdur, desteklemediğinizi de sebepleriyle, SAKİNCE yazarsınız...

@maskeli 61

senin Trabzonsporluluğunu ben neden tartışayım ? Beni ilgilendirmez ki ne kadar Trazbonsporlu olduğun...Takımımız zor dönemi atlatıyor yavaş yavaş...Biz inancımızı tazeliyoruz sadece...Ayrıca eleştirilerinde HAKLI olduğun taraflar çok...biz "HATA yapmıyorlar" demedik, "işleri düzeltecekler, destek veriyoruz" dedik...

@champions

sen de gereksiz bir gerilimin içine girmişin yazında...ben seni daha sakin, daha olgun karşılayabilecek biri diye düşünüyordum...Evet ben galip gelen takıma "istikrar" sağlamalı dedim, bunda yanlış olan birşey yok...Musampa ya çok inanıyordum ama maalesef 30 dakika oyunda kaldığı Denizli maçında defansımızın arkasına doğru sarkıttığı topla gol yememizi sağladı...Hiçbirşey de yapmadı...Üstelik o kadar ağırkanlı ki sahada "Ben bu takımda oynuycam" gibi bir endişe ve hırs taşımadığını gördüm...Sen de Ziya Doğan geldiğinde çok sevinmiştin...Çok iyi hatırlıyorum mesajlarını...Skor kötü olunca desteğini çektin...Benim düşüne farkım bu işte...Ben o günde umutluydum Ziya Doğan için, bu günde umutluyum...3 gol yiyen defansta Stepanov neden yok demişsin...Ben de zaten Stepanov un oynaması gerektiğini yaptığım kadrolara yazdım...Yani bu konuda seninle farklı düşünmüyorum ve tekrarlıyorum,Ziya Doğan a HATASIZ demiyoruz...Zaman zaman hepimizi çıldırtacak hatalar da yapsa bugüne kadar teknik direktömr değişiklikleri bize yaramadı hiç...Son 10 yıldaki en iyi dönemimizde yine Ziya Doğan var...Arada Halilhodziç, Şenol Güneş, Turgay Semercioğlu, Briegel,Özkan Sümer,Samet Aybaba,Gordon Milne gibi dönemler de yaşadık...Aklıma bu kadarı geldi, eminim daha vardır...Birçoğu da Türkiye de hatta dünyada kendini kanıtlamış isimlerdi...Ne kazandırdılar bize...Ben söyleyeyim Samet Aybaba dışındakiler hiçbirşey vermediler...Hatta götürdüler...Ziya Doğan geldi, ilk yarı çok kötü bir sezon geçirdik, devre arasında istediği adamları aldı ve şuanda performans eğrimiz yukarıyı gösteriyor...Destek vermemiz gerektiğini söylüyorum...

p.s : Başlığı neden 7 maçlık periyotta açmadığımı sormuşsun...Cevaplamıştım ama tekrarlayayım...Ben 3 maçtır kazandığımız, 9 maçtır kaybetmediğimiz dönemde bu başlığı açtığım için bu kadar eleştiriliyorsam; o 7 maç periyodunda açsaydım sanırım "infazım" gerçekleştirilirdi...Acı ama gerçek...Olaya bir de ters taraftan bakarsan beni anlarsın bence...

bordolumavi61
25.02.2007, 18:43
hepimizin hem fikir olabilecegi bir konu olabilir bence söylediklerim eğer ligte 2. en kötü ihtimal 3. olup türkiye kupasınıda alırsak gelecek sezon için sonuna kadar arkasındayım ben ama şuan için gitsinlerde kalsınalrda diyemem ama ynetimde bir düzelme olması şart teknik heyettee bir ışık var bakalım ne olacak

ts_fan
25.02.2007, 18:50
Destek her zaman var ama Bordo Mavi renkleri lâyıkıyla taşıyabilenlere!

Teşbihte hata olmaz ''Mal meydanda'' diye bir söz vardır, bilmem başka bir söze gerek var mı?İsimleri, gelmişi, geçmişi, olayları konuşup konuları bir uçtan diğer uca çekmenin anlamı yok.Çünkü her Trabzonsporlunun kendi has doğruları var ve Trabzonspor'u kendi çapında çok iyi bildiğine inan bu kişilerin karşılıklı doğrularını değiştirmek imkansız, zaten bunu yapmaya da gerek yok.Doğru, istikrar önemli bir şeydir ama istikrarın içeriği istikrardan çok daha önemlidir!

Muhabbetle...

WERTHeR
25.02.2007, 18:51
hepimizin hem fikir olabilecegi bir konu olabilir bence söylediklerim eğer ligte 2. en kötü ihtimal 3. olup türkiye kupasınıda alırsak gelecek sezon için sonuna kadar arkasındayım ben ama şuan için gitsinlerde kalsınalrda diyemem ama ynetimde bir düzelme olması şart teknik heyettee bir ışık var bakalım ne olacak

Dediğin yerde sezonu bitirirseler biz daha çok başlık açar kapatırız bunlar gitsin diye...

champions
25.02.2007, 18:54
ıloveyouszymek
emin ol gerilim falan yok gayet rahatım :)evet hafızan iyiymiş ziya doğan gelsin demiştim bende yalan yok:)bizimkisi deniz yılan olayı sezon sonunda kesinlikle evet demezdim malum lazaroni olayı ... ziya doğanı yeterince tanıyamamışım herhalde, skor kötü olunca falan değil yanılmışsın skorla işim yok sezonun 2.yarısı başlamadan yazmıştım 17 maçı kazansak dahi gitmelidir diye görmedin galiba, neyse sen ziya doğanın kalması gerektiğini ve onunla başarının geleceğini düşünüyosun bense ne olursa olsun gitmesi gerektiğini...
bu mantığa bitiyorum hoca değişikliği hiç yaramadı o zaman değiştirmeyelim yabancı oyuncu transferinde başarısız oluyoruz yabancı oyuncu almayalım

maskeli61
25.02.2007, 18:57
çok hiddetli yazıyorsunuz...ya ben hata yapmıyorlar demiyorum, lütfen sakin olun...Ziya mükemmel oynatıyor, Nuri süper yönetiyor gibi bir şey demiyorum...Anlayışsızlığın bu kadarında da kasıt arıyorum...Diyorum ki bu takımı bu adamlar Şampiyon yapabilir...Ben inanıyorum...Destek veriyorum...Bazı arkadaşlar da "sonsuz" kelimesine takılmış...Başlığa bakıp da içeriği okumadan gelip yazmak ne kadar doğru yorum sizin...Sadece Trabzonspor taraftarı başkanını, hocasını, kaptanını destekleyen bir başlıkta böylesine acımasız eleştirilerde bulunabilirdi...Sakin olun bence,destekliyorsanız desteklerseniz ama desteklemiyorsanız, burası demokratik bir platformdur, desteklemediğinizi de sebepleriyle, SAKİNCE yazarsınız...

@maskeli 61

senin Trabzonsporluluğunu ben neden tartışayım ? Beni ilgilendirmez ki ne kadar Trazbonsporlu olduğun...Takımımız zor dönemi atlatıyor yavaş yavaş...Biz inancımızı tazeliyoruz sadece...Ayrıca eleştirilerinde HAKLI olduğun taraflar çok...biz "HATA yapmıyorlar" demedik, "işleri düzeltecekler, destek veriyoruz" dedik...

@champions

sen de gereksiz bir gerilimin içine girmişin yazında...ben seni daha sakin, daha olgun karşılayabilecek biri diye düşünüyordum...Evet ben galip gelen takıma "istikrar" sağlamalı dedim, bunda yanlış olan birşey yok...Musampa ya çok inanıyordum ama maalesef 30 dakika oyunda kaldığı Denizli maçında defansımızın arkasına doğru sarkıttığı topla gol yememizi sağladı...Hiçbirşey de yapmadı...Üstelik o kadar ağırkanlı ki sahada "Ben bu takımda oynuycam" gibi bir endişe ve hırs taşımadığını gördüm...Sen de Ziya Doğan geldiğinde çok sevinmiştin...Çok iyi hatırlıyorum mesajlarını...Skor kötü olunca desteğini çektin...Benim düşüne farkım bu işte...Ben o günde umutluydum Ziya Doğan için, bu günde umutluyum...3 gol yiyen defansta Stepanov neden yok demişsin...Ben de zaten Stepanov un oynaması gerektiğini yaptığım kadrolara yazdım...Yani bu konuda seninle farklı düşünmüyorum ve tekrarlıyorum,Ziya Doğan a HATASIZ demiyoruz...Zaman zaman hepimizi çıldırtacak hatalar da yapsa bugüne kadar teknik direktömr değişiklikleri bize yaramadı hiç...Son 10 yıldaki en iyi dönemimizde yine Ziya Doğan var...Arada Halilhodziç, Şenol Güneş, Turgay Semercioğlu, Briegel,Özkan Sümer,Samet Aybaba,Gordon Milne gibi dönemler de yaşadık...Aklıma bu kadarı geldi, eminim daha vardır...Birçoğu da Türkiye de hatta dünyada kendini kanıtlamış isimlerdi...Ne kazandırdılar bize...Ben söyleyeyim Samet Aybaba dışındakiler hiçbirşey vermediler...Hatta götürdüler...Ziya Doğan geldi, ilk yarı çok kötü bir sezon geçirdik, devre arasında istediği adamları aldı ve şuanda performans eğrimiz yukarıyı gösteriyor...Destek vermemiz gerektiğini söylüyorum...

p.s : Başlığı neden 7 maçlık periyotta açmadığımı sormuşsun...Cevaplamıştım ama tekrarlayayım...Ben 3 maçtır kazandığımız, 9 maçtır kaybettiğimiz dönemde bu başlığı açtığım için bu kadar eleştiriliyorsam; o 7 maç periyodunda açsaydım sanırım "infazım" gerçekleştirilirdi...Acı ama gerçek...Olaya bir de ters taraftan bakarsan beni anlarsın bence...

BEN BENİ KANDIRAN BİR BAŞKANI SAVUNMAM DİYORUM SEN BANA HALA ŞAMPİYON YAPABİLİRLER DİYOSUN. EVET TRABZONSPORUM ŞAMPİYON OLABİLİR ASLAN GİBİ ÇIKIP BÖYLE MÜCADELE EDİP TERİNİNİ SON DAMALSINA KADAR MÜCADELE EDERSELER HER MAÇTA BÖYLER OYNARSALAR ŞAMPİYON OLURLAR AMA BEN BU ŞAMPİYON TAKIMIN BAŞINDA DEVAMLI TARAFTARINI KANDIRAN BİR BAŞKANIN TRABZONSPĞORUN BAŞKANLIK KOLTUGUNDA İŞİ YOK İST.BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİNİ BİLE YÖNETEMİYEN BİRİNDEN BEN MEDET UMMMAM ZATEN BİŞEY BEKLELMEM BEKLEMİYORUMDA BENİ KANDIRANI BEN DESTEKLEMEM.... SEN NEDERSEN DE BAŞLIKTA YAZMIŞSIN YA BAŞKANI İSTİFAYA ÇAGIRANLRA İSTİNADEN ONLARDAN BİRİDE BENİM BEN CVP VERMEK ZORUND HİSSETTİM KENDİMİ AYRICA HİDDETLE YADA SİNİRLE BİŞEY YZMIYORUZ ÇOK MUTLUYUM ÇOK MUTLUYUZ 3 HAFTADA 9 PUAN BJK MAÇI SÜPER FUTBOL HARİKA TARAFTAR DESTEGİ YANİ KEYFİM YERİNDE AMA BU BAŞKANLA BU İŞ OLSADA OLMASADA BU BAŞKAN İSTİFA... AYRICA DEDİGİN GİBİ FKİR ALIŞ VERİŞİ YAPIYORUZ KİMSENİN KİMSEYİ KIRMA GİBİ Bİ LÜKSÜ OLAMAZ ÖYLE Bİ AMACIMZIDA YOK . BİZ KARADENİZ İNSANI HER ZAMAN SAVUNDUGU ŞEYİN ARKASINDADIR .. SAKIN YANLIŞ ANLAŞILMASIN SAYGILAR....

YÖNETİM İSTİFA İLLEDE İSTİFA İLLEDE İSTİFA İSTİKRARLIYIM BUNDAN VAZGEÇMİCEM İSTİKRAR DİYENLERE ...... İSTİFA YÖNETİM...

Ali Özcan
25.02.2007, 19:01
ıloveyouszymek
emin ol gerilim falan yok gayet rahatım :)evet hafızan iyiymiş ziya doğan gelsin demiştim bende yalan yok:)bizimkisi deniz yılan olayı sezon sonunda kesinlikle evet demezdim malum lazaroni olayı ... ziya doğanı yeterince tanıyamamışım herhalde, skor kötü olunca falan değil yanılmışsın skorla işim yok sezonun 2.yarısı başlamadan yazmıştım 17 maçı kazansak dahi gitmelidir diye görmedin galiba, neyse sen ziya doğanın kalması gerektiğini ve onunla başarının geleceğini düşünüyosun bense ne olursa olsun gitmesi gerektiğini...
bu mantığa bitiyorum hoca değişikliği hiç yaramadı o zaman değiştirmeyelim yabancı oyuncu transferinde başarısız oluyoruz yabancı oyuncu almayalım

rahat olmana sevindim...;)

Yabancı hoca getirmeyelim demiyorum.Anlaş Van Gaal le, Cuper le biz Ziya nın uçak biletini cebimizden alalım...Ama şuanda takım bu konumdayken yani az çok havaya girmişken Beşikatş maçı topic sayfa 55 e kadar başkana,kaptana, hocaya edilen küfürlere ve hakaretlere bir tepki başlığıdır bu...Bir de af isteyen bir arkadaş vardı...O ve onun gibi arkadaşlara...Yoksa senin ve eleştiren bütün arkadaşların % 100 HAKLI olduğunuz taraflar var...Biz de destekliyoruz...Şuan takım iyi sonuçlar aldığı için sesimiz birazcık daha gür çıkıyor sadece...

Ali Özcan
25.02.2007, 19:03
BEN BENİ KANDIRAN BİR BAŞKANI SAVUNMAM DİYORUM SEN BANA HALA ŞAMPİYON YAPABİLİRLER DİYOSUN. EVET TRABZONSPORUM ŞAMPİYON OLABİLİR ASLAN GİBİ ÇIKIP BÖYLE MÜCADELE EDİP TERİNİNİ SON DAMALSINA KADAR MÜCADELE EDERSELER HER MAÇTA BÖYLER OYNARSALAR ŞAMPİYON OLURLAR AMA BEN BU ŞAMPİYON TAKIMIN BAŞINDA DEVAMLI TARAFTARINI KANDIRAN BİR BAŞKANIN TRABZONSPĞORUN BAŞKANLIK KOLTUGUNDA İŞİ YOK İST.BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİNİ BİLE YÖNETEMİYEN BİRİNDEN BEN MEDET UMMMAM ZATEN BİŞEY BEKLELMEM BEKLEMİYORUMDA BENİ KANDIRANI BEN DESTEKLEMEM.... SEN NEDERSEN DE BAŞLIKTA YAZMIŞSIN YA BAŞKANI İSTİFAYA ÇAGIRANLRA İSTİNADEN ONLARDAN BİRİDE BENİM BEN CVP VERMEK ZORUND HİSSETTİM KENDİMİ AYRICA HİDDETLE YADA SİNİRLE BİŞEY YZMIYORUZ ÇOK MUTLUYUM ÇOK MUTLUYUZ 3 HAFTADA 9 PUAN BJK MAÇI SÜPER FUTBOL HARİKA TARAFTAR DESTEGİ YANİ KEYFİM YERİNDE AMA BU BAŞKANLA BU İŞ OLSADA OLMASADA BU BAŞKAN İSTİFA... AYRICA DEDİGİN GİBİ FKİR ALIŞ VERİŞİ YAPIYORUZ KİMSENİN KİMSEYİ KIRMA GİBİ Bİ LÜKSÜ OLAMAZ ÖYLE Bİ AMACIMZIDA YOK . BİZ KARADENİZ İNSANI HER ZAMAN SAVUNDUGU ŞEYİN ARKASINDADIR .. SAKIN YANLIŞ ANLAŞILMASIN SAYGILAR....

YÖNETİM İSTİFA İLLEDE İSTİFA İLLEDE İSTİFA İSTİKRARLIYIM BUNDAN VAZGEÇMİCEM İSTİKRAR DİYENLERE ...... İSTİFA YÖNETİM...

saygı duyuyorum Maskeli61 kardeşim...

WERTHeR
25.02.2007, 19:04
rahat olmana sevindim...;)

Yabancı hoca getirmeyelim demiyorum.Anlaş Van Gaal le, Cuper le biz Ziya nın uçak biletini cebimizden alalım...Ama şuanda takım bu konumdayken yani az çok havaya girmişken Beşikatş maçı topic sayfa 55 e kadar başkana,kaptana, hocaya edilen küfürlere ve hakaretlere bir tepki başlığıdır bu...Bir de af isteyen bir arkadaş vardı...O ve onun gibi arkadaşlara...Yoksa senin ve eleştiren bütün arkadaşların % 100 HAKLI olduğunuz taraflar var...Biz de destekliyoruz...Şuan takım iyi sonuçlar aldığı için sesimiz birazcık daha gür çıkıyor sadece...

Yönetim tamam desin Ziyanın bileti benden:) Neyse ya boşe konuşuyoruz şimdi. Merak ediyorum ziya doğan ilk maça tek forvetle başlayınca sizlerin yüz ifadesi ne olacak...

Emiroğlu
25.02.2007, 19:09
Birincisi şunu söyliyeyim forumumuzda

"hep destek-tam destek" cümlesini kullananlara uyuz oluyorum...! Kimin sloganı bu ki kullanıyoruz ! Aferin vallaha

İkincisi bu başlık ve bu tarz düşünceler 1 maçla gaza gelip,düşünmeden sorgulamadan açılan başlıklar,söylenen cümleler ve yapılan yorumlardır...(BENCE!)

Gaza gelmeyelim arkadaşlar ...

Yine soruyorum Stephanov nerde ?
Musampa futbolu kulübede bırakacak !
Niye hala çift forvet oynayamıyoruz...

Ben destek vermiyorum kardeşimm...

Bir maçla,hadi bilemedin 2 maçla destek verenleri de HİÇ ama HİÇ! anlamıyorum...Anlayamayacağımda !

Travelair
25.02.2007, 19:09
Aslında küfürleri kimsenin savunduğu yok. Hatta bizim forum diğer rakip takımların taraftar forumlarından çok daha medeni bir seviyede bence. Onlar 1 maç yenilmeye görsün 2 gün kapalı tutuyorlar forum sitelerini. Ama küfrün, sahaya madde atmanın önüne bir şekilde geçmek lazım. Herkesin kendimiz gibi insan olduğunu unutmadan

Thedoors
25.02.2007, 19:13

Bence kendini yorma.Yıllarca yönetim içi benlikçilik ,fikir ayrılığı gibi olguların yüzünden sağlayamadığımız birliğin ve sabırın neden oldugunun en güzel cevabını alıyosun şuanda..Sözümü esirgicek deilim..istikrar anlamında bizden bi cacık olmaz tabiri caizse..Siz bildiğinizi okuyun ve düşünün beyler..Ziya defolsun gitsin,Nuride ceketini alıp çıksın o yönetimden..:)..hadi bakalım...

champions
25.02.2007, 19:18
Yönetim tamam desin Ziyanın bileti benden:) Neyse ya boşe konuşuyoruz şimdi. Merak ediyorum ziya doğan ilk maça tek forvetle başlayınca sizlerin yüz ifadesi ne olacak...

kardeş sorun tek forvet değil takımın tek forvet oynaması normaldir de bu adam milanı kaç haftadır oynatmıyor son 2 maçta 5 gol yedik önümüzdeki maçı merakla bekliyoruz musa sağbek değil diyoruz hemde aylardır yine inat ufukhan oynadığı son 2 maçta çok iyiydi ufak bi sakatlık hoooop kulübeye bjk maçında 45 dakika ferhat musadan çok net bi şekilde iyiydi önümüzdeki maçı bekliyoruz

celo kendi kalesine hat trick de yapsa sonraki maç bankodur bu böyle biline... yattara olmayınca yedeğide mustafadır... aklına erseni getiremez o ,çünkü korkaktır önce durdurmalıdır rakibi , sonrada vurmalıdır bunu bilir , bunu okur durur ...

maskeli61
25.02.2007, 19:24

eyvallah içindeki fırtınaları anlayabiliyorum tabiki farklı şeyleri savunabiliriz ama istediklerimiz yada hayal ettiklerimiz ortak noktamız TRABZONSPOR ..... (bilmeden kırdıysam kusura bakma)

WERTHeR
25.02.2007, 19:26
kardeş sorun tek forvet değil takımın tek forvet oynaması normaldir de bu adam milanı kaç haftadır oynatmıyor son 2 maçta 5 gol yedik önümüzdeki maçı merakla bekliyoruz musa sağbek değil diyoruz hemde aylardır yine inat ufukhan oynadığı son 2 maçta çok iyiydi ufak bi sakatlık hoooop kulübeye bjk maçında 45 dakika ferhat musadan çok net bi şekilde iyiydi önümüzdeki maçı bekliyoruz

celo kendi kalesine hat trick de yapsa sonraki maç bankodur bu böyle biline... yattara olmayınca yedeğide mustafadır... aklına erseni getiremez o ,çünkü korkaktır önce durdurmalıdır rakibi , sonrada vurmalıdır bunu bilir , bunu okur durur ...

Yenmek yenilmek önemli dğeil aslında. Dediklerin tamamiyle doğru ama bu takım tek forvet oynamaz. Felsefemize aykırı. Türkiyenin brezilyasıyız diyoruz defansif sistemde top oynuyoruz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu:)

bordolumavi61
25.02.2007, 19:33
Dediğin yerde sezonu bitirirseler biz daha çok başlık açar kapatırız bunlar gitsin diye...
önce saygılar
kusura bakmada banamı kastın var genel demi böylesin bilmiyorum
saygısızlık yapma istemiyorum bu takım bütün maçalrını kazanırsa ve fenerbahce 6 maç kaybederse anca şampiyon olabiliriz sence bunun imkanı varmı diyelim biz kazandık fener kaybedermi ziya zaten ikinci yarı kendi takımını kurdu ilk yarı yı gözden çıkarmıştı ne yaptıysa olmuyordu bizdedeik ozmaan hadi idda ettin takımı şahlandıracagım diye yap bakalım ha şuan için yapmadı ışık verdi ama dediğim gibi olursa kendi kurdugu takımla 14 lukten 2. 3. luge getirmiş olacak takımı zaten ilk yarıyı saysak bile lazoroniden aldıgında takımı 13 -15 o civarlardaydık

tekrara diyorum lucescu van galal gelmeyecekse ve trabzonum dedigım yerde bitirecekse ziyaya yönetime canım feda hiç bir yere gitmesinler:tsbayrak:

ve stadın temeli atılsın en kısa zmaanda

Selman
25.02.2007, 19:48
Çok şey yazılır ama bir çiçekle bahar gelmez yahu.Ben Ziya Doğan'a katılyorum.Hani şu Bjk ve Gs galibiyetlerinden sonra söylediklerine.Bu maçta futbolcuların olağanüstü performanslarıyla kazanılmıştır.Yani ruhla.

Başkan ve Ziya sonuna kadar istifa.

erdal6167
25.02.2007, 19:55
kabul, böyle oynasınlar kabul. . .

tsmaniac
25.02.2007, 20:04
isterse barselonaya beş gol atsınlar yine fikrimden vazgeçmem ,yalan dolanla başkan olan insanın o koltukta oturma hakkı yoktur

capa
25.02.2007, 22:03
Başkana, yönetime ve ziyaya hala daha hiç güvenmiyorum

yns61
25.02.2007, 22:22
kabul, böyle oynasınlar kabul. . .
aynı görüşteyim..

cipses
25.02.2007, 22:53
ben paralı başkandan yana oldum hep
ama sanırım insan ne iş yaparsa yapsın parasından çok kafası olmalı

Erdem Keser
25.02.2007, 23:25
ben paralı başkandan yana oldum hep
ama sanırım insan ne iş yaparsa yapsın parasından çok kafası olmalı
merak etme kafası calısıyor ama kücükköyde ihale almaya

ileri_libero
25.02.2007, 23:41
yaşasın takım ilk onun (10) içine girdi.kümede kalacağımız kesinleşti.eh bir de ilk beşe girersek değmeyin keyfimize...en büyük başkan bizim başkan, en büyük hoca bizim hoca... bakın takımı ne güzel toparladılar değil mi?ya neydi eskiden be.yok şampiyon olacakmışız, yok hakemler hakkımız yemişte 2.olmuşuz, yok taraftara bedava bilet olmaz mış,mış,muş... şimdi öyle mi? ilk ona girmeye oynuyoruz ve de giriyoruz.alın size başarı.en azından hedefimiz tutuyor.ha bir de bu yönetim çok cömert, adam cebinden bilet verdi yahu 3-4 bin tane.hemi de plazma tiviyle üç beş koltuk ta aldı.fakir babaları be yav, bir kaç kuruş esirgemiyorlar...
en büyük başkan nuri başkan,
en büyük asbaşkan hacıosman başkan, yok yok sayitoğlu başkan,
en büyük kanca bizim kanca
en dahi hoca mantal fren hoca...

TSezgin61
26.02.2007, 00:00
Ziya Doğan'ı savunman güzel de geçmişte başarılı sonuçlar alması nasıl geleceğin teminatı oluyor?

Kadrolar mı aynı? Yoksa kafa yapısı aynı da, futbolcular mı artık Ziya Hocanın sistemini kaldıramıyor? Trabzonspor'u ileri götürmeye çalışan, Ziya Doğan onlara karşı olsa da, yıldız futbolcularıdır, Gökdeniz'idir Yattara'sıdır, geçmişte Şimek'tir, Fatih Tekke'dir. Şahsi becerilerileridir. Biliyor musunuz ki Ziya Doğan hala bjk taraftarına şirin gözükmek adına "bjk galibiyetleri tesadüftü" diyebiliyor, ve ardından Trabzonspor camiasından gelen tepkiler üzerine "Futbol bilimdir, ne tesadüfü" diye demeç verebiliyor sonradan?

Vizyonu olmayan bir hocanın nesini desteklemeliyim? Ziya Hocaya gelirken de karşıydım ama dönüp dolaşıp %85 destekledi bu taraftar demek, taraftarın safiane duygularını kullanan yönetimlerin destek aldığı bir tezden ileri gidemez benim gözümde, sözüm meclisten dışarı

yau bari bunu yapmayin, medya carpitti biz yapmiylaim. adam öyle demedi yaaaa...allah var yukarda...adam dediki : benim TRABZONLA bjkyi hep yenme istatistigi tesadüf, baska takimla yenemiyordum demek istedi, yani TRABZONLA hep yendim, herzaman yenecem anlamina gelmez demek istedi...

cipses
26.02.2007, 00:03
yaşasın takım ilk onun (10) içine girdi.kümede kalacağımız kesinleşti.eh bir de ilk beşe girersek değmeyin keyfimize...en büyük başkan bizim başkan, en büyük hoca bizim hoca... bakın takımı ne güzel toparladılar değil mi?ya neydi eskiden be.yok şampiyon olacakmışız, yok hakemler hakkımız yemişte 2.olmuşuz, yok taraftara bedava bilet olmaz mış,mış,muş... şimdi öyle mi? ilk ona girmeye oynuyoruz ve de giriyoruz.alın size başarı.en azından hedefimiz tutuyor.ha bir de bu yönetim çok cömert, adam cebinden bilet verdi yahu 3-4 bin tane.hemi de plazma tiviyle üç beş koltuk ta aldı.fakir babaları be yav, bir kaç kuruş esirgemiyorlar...
en büyük başkan nuri başkan,
en büyük asbaşkan hacıosman başkan, yok yok sayitoğlu başkan,
en büyük kanca bizim kanca
en dahi hoca mantal fren hoca...
var mı çözümün
yoksa o gitsin bu gitsin mi tek sözün

ahmetansu61
26.02.2007, 00:05
herşey biyana artık hüseyinin gereken desteği alması gereken alkışı alması beni çok mtlu etti. ben demiştim demek istemem ama ben burda hüseyin takımın en yiyisi o bir fenomen derken millet benle dalga geçiyodu. herkes türkiyenin en iyi kaptanını görsün lütfen. ben sadece bu maç için değil herzaman hüseyini aykata alkışlıyorum. helal sana hüseyin bu statı sonunda hüseyin diye bağırttırdın yaa helal olsun sana.

attagümüshane
26.02.2007, 00:13
ben buraya da yazarım şarkımı artık!(melodisiyle okuyunuz)
çikita muuuuz..muuuuz..muuz..hüseyin giiiit..giiiit..giiiit.
sui misal emsal değildir derim ,kimsenin kötüsüne bakıp bizimki şöyle iyi böyle iyi demek yanlıştır.
bu açıdan bakılınca da ne hüseyin ( kişiliğini değil tamamen futbolculuğunu ve oynadığı mevkinin ehemmiyetine rağmen ultra eksik kalışını göz önüne alıyorum) ne başkan ne de ziya doğan bizi haketmiyorlar.başkandan umutluydum,zengin ve etkin olduğunu düşünüyordum olmadı,ziyadan ilk gelişindeki gibi başarı hatta çok daha fazlasını gekliyordum o da olmadı,hüseyini ise başından beri izliyorum ve yorumum hiç değişmedi ne yazık ki.
işte bunun için büyüklüğüne ve kutsiyetine inandığım camiayı haketmiyorlar.

erol-61
26.02.2007, 00:15
ben ne ziyaya ne yönetime güvenmiyorum adamların yarın ne yapacakları belli değil be.
1-ziya TRABZONSPORU HİÇ BİYERE GETİREMEZ ama TRABZONSPOR ziyayı biyerlere getirebilir

2-bu yönetimde aynı TRABZONSPORU BİYERE GETİREMEZ ama TRABZONSPOR bunları SİYASETE SOKAR

bordolumavi61
26.02.2007, 00:22
ben ziya hakkında bir yorum yapmıştım ziya ikinci yarı 17 maçın 13-14 ünü kazanır ve türkiye kupasını alırsa gitmez eğer ziya takımı azda olsa yola soktu yani yukselişte zaten nuri ziyayı yollamaz anlayacagınız

ziyanın gitmesi zor kme düşecek gibi olmadıktan sonra malesef bu yönetim nedneiyle yani gidecekse aralıkta kongrede hem yönetim hem teknik heyet gidicek yoksa ikiside aralığa kadar takımın başında

ve şu bir gerçekki

herkes ziyanın gitmesinde hem fikirken şuan için yarısı kalması yarı hala gitmesi konusunda ikilem var
ben ortadayım dha iyisi gelecekse gitsin ama şuan için bu mümkün olmadığından ve takımda bir yukselş oldugundan bekleme süresi diyorum

takım daha iyi gider ve 2. bitirp kupayı alırsak ligin ikinci yarısında 14. ten 2. yukselmiş bir takım ve oturmuş bir takım olur bir kaç takviye ve iyi bir çalışmayla seneye şampiyon olur inşalalh ama dediğim gibi giderse

dediğim gibi gitmeyip de ziya sezon sonunda giderse bizde 9. falan bitirirsek
seneye bu sezon sonu takımın başına kim gelirse gelsin şampiyon olamayız yok o adamda takım kurcakmış yok çalıştırıcak yönetim ziyayaı ne zman yollayacakta yerine adam alıcak

umarım ilk ihtimal olur ve ligi 2. en kötü 3. bitrir ve türkiye kupasını alırız seneyede ezik 3 lü nün nünde bitiririz şampiyon oluruz

bjk gs fb kolay kolay toparlanamaz düşünün takımları kötü yolda onalr teknik adamalrı yolalyacaklarda yerine adam alacaklarda o adamda takım kurcak da o o o inşalalh biz böyle takım olma yolunda devam edersek seneye lgin tozunu attırırız tabi eksiklerimiz yok degıl cok şuan iyi değiliz kötüyüz ama iyileşiyoruz iyileştik dmek için dediğim şartların olması lazım sezon sonuna kadar

neyse cok uzun yazdım muhtemalen pek kişi okumayacak

fteotdgs
26.02.2007, 00:50
Hep destek tam destek taraftarlik degildir. Cok sukur bu baslikta benim gibi dusunen birkac Trabzonsporlu daha gordum. Ben bu yonetimi ve hocayi cok yetersiz ve basarisiz buluyorum. Kisa vadede hele hele uzun vadede Trabzonspor'a birseyler kazandirabileceklerine kesinlikle inanmiyourm. Simdiye kadar gorduklerimi, okuduklarimi, izlediklerimi aliyorum, topluyorum ortaya bu cikiyor; kimse kusura bakmasin. Ziya Dogan'in Trabzonspor ile ilk deneyiminde herkes o ustuste alinmis galibiyetlerden bahsediyor da kimse o sezon son 3 haftaya girildiginde sampiyonluk sansimizin oldugunu ve kalan 3G macini (Gaziantep, Galatasaray ve Gaziantep maclari) da alirsak sampiyon olacagimizi unutuyor. Ne oldu? Hocaligini gosterecegi bu maclarda yapamadi Ziya hoca, ote yandan tarihimizde ilk defa SL'ne kalacakken, hem de ilk maci deplasmanda kazanmisken beceremedi
Ziya hoca, bizim gibi aciz aciz seyretti takimi kenardan. Bu sene tarihimize utanc dolu 7-8 haftalik performansi kazandirdi, takima hala ezik, korkak futbol oynatmaya calisiyor. Allah askina yenik duruma dusene kadar nedir bu tespih bocegi gibi kapanma gudusu? Dun kazandik, uc hafta ustuste kazandik diye kahraman oldu Ziya hoca. Ote yandan ilk 11'de oynatacagi adamlari secerken ben kesinlikle adil oldugunu dusunmuyorum. Marcelinho'yu, Symek'i adamin akil almaz inadi, tutumu yuzunden kaybettik. Sirada Musampa, Stepanov, sonra da Yattara var. Baska hicbirsey icin olmasa bile sirf bu sebep icin Ziya Dogan'i bu takimin basinda gormek istemiyorum. Bir teknik direktor Stepanov varken tercihini Risp ve Erdinc icin kullaniyorsa benim icin o hoca bitmistir; gerisi hikaye.

Vkgz
26.02.2007, 00:57
travelair kardeşim adam ben tesadüftü demedim öyle yazmışlar dedi. biraz daha olayların içine bak yüzeysel yorumlar yapıyorsun

tamuğ yamtar
26.02.2007, 01:06
Abartmayalım; abartanları uyaralım...

Ben bu soruyu sormuştum. Lig sonunda bu başkan ve teknik direktörle 2. olursak acaba ne denilecek diye.

Biz ikincilikten bahsetmiştik o zamanlar örneğimiz de.

Şimdi ise 3 maç aldık diye açılan başlık beni şaşırttı.

Üst üste 3 galibiyet aldık diye neler oluyor arkadaşlar.

Trabzonspor takımımızın adı. Hatırlatmak isterim.

karatasof
26.02.2007, 01:06
Tenekeyi parlatmakla altın olmaz,ZD iki maç kazandırmayla TD olmaz ,OLAMAZ.Onun böyle bir kapasiteside,karizmasıda,kalteside yoktur.Boşu boşuna adama methiyeler dizmeye gerek yok.

Travelair
26.02.2007, 01:34
travelair kardeşim adam ben tesadüftü demedim öyle yazmışlar dedi. biraz daha olayların içine bak yüzeysel yorumlar yapıyorsun

Dostum; bir arkadaş superspor.com'dan linkini vermişti. Ordan izledim, aradım demin bulamadım.

Bir arkadaş öyle demedi Malatya'da olmadı Trabzonspor'da oldu öyle demek istedi tesadüf... Ben bunun mantığını anlayamadım. Malatyaspor ile Trabzonspor aynı düzeyde takımlar mıydı? Tesadüf demek ilk önce kendi emeğine saygısızlıktır, artı o zamanlar oynayan futbolcuların emeğine saygısızlıktır.

Samet Aybaba bugün neden bjk taraftarlarınca sevilmiyor biliyor musunuz? Çünkü adam, bjk'yi yendikten sonra olan biteni söylüyor, şurda şunu yaptık, hatalarını gördük, yendik hakettik diyor. Ziya Hoca da bunu bildiği için, karşısına almak istemediği bjk taraftarına şirin gözükmek adına lafı evirip çevirip tesadüf diyor, olabilir diyor...Ben böyle yorumluyorum, dediklerinden bunu çıkartıyorum.

Sonuçta, vkgz dostum, videosunu izledim diyorum, istersen arar bulursun. O halde işin iç yüzünü bilmeden yorum yapan kim? Ben sana şimdi "Biraz da olayların iç yüzüne bak, çok yüzeysel yorumlar yapıyorsun" desem haksız mıyım? Bilmem kaçıncı kez ikaz ediyorum, lütfen bana karşı yorumlarınızda istediğiniz kadar eleştiri yapın ama hitap tarzlarınıza dikkat ediniz...

http://www.superspor.com/video/test.php?frm_id=5001

Kasım Hilal
26.02.2007, 01:49
Doğrusu ben zaten kaptanımızın her zaman iyi oynadığını düşünenlerden idim..

Ziya Doğan ise bir kere kara listeye giridi..
Mümkünatı yok başka türlü bakamam..
Son üç maçı kazandık ama özellikle Denizli ve Beşiktaş maçlarında ölüp ölüp dirilerek kazandık..
İkisinde de 90 dk boyunca eze eze oynayan bir Trabzonspo yoktu..
Böyle bir Trabzonspor bu sezon nerede ise hiç yoktu..
Beşinci haftadan bu yana takımın başında bulunan bir hoca es kaza bir sefer bunu başarabilmeli idi..
Bu hoca hala Stefanov'u yedek soyunduruyor..
Amacı nedir anlayamadım (Ziya Doğan kimi kazanıyor isimli başlık geldi aklıma, Allah muhafaza Stef'i kazanıyor olmasın)..
Basın açıklamaları bile bir garip..
Takımdaki tek sağ beki takımda tutamadı..
Sol bekler içinde bize göre en verimli olanını gönderdi.
Zaten stoperlerimiz var iken iki stoper transferi istedi..
Elimizdeki Dünya yıldızını kullanamayıp Almanya'ya gönderdi.
Bir başka yıldızımızı kazandı elhamdulillah..
Şimdi Polonya'da tatilde olsa gerek.
Bizim maçları TV'den bile takip etmiyordur herhalde..
Ben böyle bir hocayı destekleyemem..

Başkana ve yönetime gelince. Çok acemice hataar yapıldı ki bu yönetimin en büyük iki hatası takıma getirdiği iki teknik adam oldu. Bu kararlarında eğer istikrar adına ısrarcı olurlarsa ben de istikrarlı bir şekilde onların istifasını isterim. Eğer amaç istikrar ise ben de istikrarlı olayım ama değil mi?
Onun dışındaki sorunlarını halledebilirler.
Kadro içi sürtüşmeler listede değişiklikler ile halledilebilir belki (küçük ihtimal)..

İHSAN
26.02.2007, 02:09
Dünkü maç değil bu başlığı açmamdaki sebep ama ard arda 3 maç kazanmamız da cesaret verdi doğrusu...Çok kötü 7 maçlık bir periyot geçirdik, aslında o dönemde de inancımız tamdı ama sesimizi yükseltemiyorduk, yükseltemezdik...Kimsenin hatasız olduğunu da iddia etmiyoruz...Başkan da hata yapıyor, hepimiz gibi, hocamız da ve Hüseyin de...Şimdi açın Nuri Albayrak la, Hüseyin le, Ziya Doğan la ilgili başlıkları, yazanların % 85 i yerden yere vurmuş...biz "istikrar" dedikçe bizi de yerden yere vurmuş...Kimimiz "Başkanın Adamları" olmuşuz, kimimize "Polyyanna" yakıştırması yapılmış, kimimize "Futbol Fukarası" denmiş...Kısacası iyi gözle bakılmamış, dışlanmışız...Vakti olanlar lütfen Beşiktaş maç topicinin ilk 55 sayfasını bir okusun...Maç kaybedildi ya(!), Beşiktaş farka gidiyor ya (!)...Giydiren giydirene olmuş...

"Defol Ziyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa"
"Nöriiiii, Büyük Nöriiiii...Defooooooooooooooooollll"

bunlar gibi yazıların haddi hesabı yok...Şimdi maç kazanıldı ya arkadaşlar (küfredenler ve hakaret edenler 1 günlük genel af istemiş...) Oldu...İnanacaksın arkadaş...İnanacaksın...Biz Hüseyin kalsın...Büyük Kaptan derken onu Zenit e gönderenlerin, afedersin "Kazma" diyenlerin haddi hesabı yok...Sen Marce, Gökdeniz, Yattara gibi defansa dirhem katkısı olmayanların arkasında tek ön libero oyna, yırtılsın bir yerlerin ama yoookkk...illa ki Süpermancilik oynayacaksın...Motor takacaksın gerekirse...Ziya Doğan a gelince...Eksikleri olduğunu en az sizin kadar biliyorum...Felsefesi "defansif" bu adamın...kabul edelim...Bunu Lucescu yaptığında "Büyük" Hoca oluyor, Ziya denediğinde "Korkak"...Ayrıca Ziya Doğan demişti ki Gaziantepspor maçından önce (2-0), "bu takım gol atacak, hem de çok...iki hafta sonra sahada istediğimiz Trabzonsporu izleyeceğiz" ama yok...hani şu beşiktaşın çarşısı herşeye karşı ya...bizim taraftar da "istikrar" a karşı...anlamıyoruz beyler sorun burada..."Adam gibi adam Ziya Doğan" yakıştırmasını yapan da bu taraftardı...Ne değişmişti Ziya Doğan da...yine kapanıp hızlı adamlarla gol arıyorduk, ama o dönemde atıyorduk o golleri...demek ki "skor" taraftarıymışız, değil mi ? Ve Nuri Albayrak...ben Trabzonspor tarihinde bu kadar yerden yere vurulan bir başkan olmamıştır diye düşünüyorum...Niye olsun ki ? Adam yıldız sözü verdi, almadı (!!!!!) (Kiki ve Marcelinho da kimimize göre "yıldız" değil:rolleyes: zaten...), stadyum sözü verdi, yapmıyor (!!!) (Bazı arkadaşlar "stadyum" bir gecede yapılır diye düşünüyor tabi...) Bence bu stadyum da yapılacak, göreceğiz hep birlikte...

Yukarıda da söylediğim gibi bu "üç" kişi de hatalarıyla sevaplarıyla icraatin direk olarak içindedirler...Ben iyi niyetlerine, iş yapabileceklerine, Trabzonspor u şampiyon yapabileceklerine bütün samimiyetimle inanıyorum...

Burası BMN...Trabzonspor un bir numaralı, en popüler taraftar sitesi...neredeyse resmi siteden bile daha popüler...Dün bir baktım da forumu 900 kişi ziyaret etmiş...sadece dün...900 farklı kişi...Bu forumda Ziya Doğan a, Nuri Albayrak'a, Hüseyin Çimşir e "defol" diyenler varsa, onlara "destek" verenler de var...İstikrar...Onlar bizim "Başkanımız...Hocamız...Kaptanımız..."
Kardeşim çok haklısın....Böyle konuları da görmek nasip oldu şükür...
Kısaca şöyle düşünebiliriz....BEJEKE maçı 2-0 iken taraftarımız ve biz ne düşünüyorduk....
Ziyaaaaa, nuriiiiii, hüseyin ve diğerleri takımdan defolsunlar, kesin fark yeriz,,,,daha neler neler...
Peki maç 3-2 olunca ne düşünmeye başladık???
tam tersi şeyler....

Ben olaya farklı bakıyorum....
Şu an takımda yer alan herkes trabzonspor için uğraşıyor. Onları yıpratmak sadece ve sadece takıma zarar verir...Geln destek olalım...Dün bize çok güzel ders verdiler. :meşale2:

cyberentalpi
26.02.2007, 04:12
acikcasi Yonetim in parali olmasindan yanayim. Ts ye gelecek futbolcu icin bundan sonra 1 milyon ero fazla demeye baslicaksak bu yonetim kalsin. Ama saglam bir Gm bulsuNLAR:) Hatta simdiden oyuncu izlenmeye baslamali.
Yonetime o kadar soguk degilim ama Ziya Dogan icin solicek sozlerim avr.
Kesinlikle gitmeli. 3 mac kazandik. Biri son siralardaki denizliden 3 gol yiyerek. Digeri sapir sapir dokulan bjk den 2 gol yiyerek.
Bizim kadromuz bjk dende Gs dende daha iyidir. 7 maclik seriden 4 mac alsak bugun belkide sampiyonluk havasinda idik.
Yildiz harcayan bir adamla Ts nin isi olmaz. Biz syzmek bir marce bir musampa kolay gelmiyor Trabzona. İns yakinda bir step bir yattara demeyiz:(
Huseyin e gelince. Kendi basina bir adam olmuyor malesef. Eger para edecekse satilsin. Hatta gokdenizde.

Bulut61-34
26.02.2007, 05:07
İddia ediyorum eğer Fatih Tekke gönderilmeyip Lazzaroniye zaman tanınsaydı biz bu sene şampiyon olurduk. Lazaroni mi, Zico mu tartışmasında herkes Lazaroni derdi fakat biz İSTİKRARLI OLMAYI bir türlü beceremediğimizden(esas istikrar burada gerekliydi) bu çalkantıları yaşadık. Ziya Doğan geldiğinde yazdığım mesajlarda dediklerim aynen gerçekleşti.
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=559894#post559894
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=530204#post530204
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=624467#post624467
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=660618#post660618

Bu yazdıklarımdan Lazaroniyi onayladığım anlamı çıkmasın, onunla ilgili fikirlerimde belliydi.Yukarıda verdiğim linkler de bunların ispatıdır. Olaylar ve skorlara göre yorum getirmek kolay. Oysa biz bu yaşanabilecekleri zaten söyledik. Önemli olan ileriyi görmektir, araba devrildikten sonra yol gösteren çok olur. Ziya Doğan’ı hiç istemedim ama şuanda hocadan önce yönetim sorumludur bu işten. Bu yönetim, bir sürü yanlış yaptı. Yanlış hocayı bulup getirdi(lazaorniyi kastediyorum), hadi bu yanlışı yaptın 4. hafta da ne gönderiyorsun be adam!!! Gönderiyorsun madem neyi hesaplayarak Ziya Doğan’ı seçiyorsun. Hepsi programsız, plansız.
İstikrar açısından ve yaptıkları pisliği temizleme şansları olsun diye yönetimin devamından yanaydım. Fakat hala aynı ilkesizliğe, prensipsizliğe, hesapsızlığa devam ettiklerini gördükten sonra bu yönetimle Trabzonsporsumuzun sonun iyi olmadığını düşünüyorum. Hiçbir projeleri yok, kurumsallaşma adına hiçbir şey yapılmıyor, stat projesinden hiç ses yok. Yaptıkları tek şey futbolcu alıp-satmak. Gündelik politikalarla bizleri oyalıyorlar. Bu transferleri de hangi anlayışa göre yaptıkları da belli değil. Büyük takımların dışladıkları yıldız mı, değil mi tartışması yapılacak, piyasada eskimiş futbolcuları alıyorlar hep. Dolu transfer yaptılar ve bunların yararı tartışmalı. Şuan Ceyhun transferi iyi gibi gözüküyor ve inşallah da böyle devam eder ama Fatih Akyel’de ilk zamanlarında böyleydi. Oysa şimdi adamı hain ilan ettiler. Hele Servet Çetin ve Serkan Balcı’yı transfer etmeye çalışmaları hala bu konuda bir düzelme olmadığını göstermekte. Başkan Büyükşehir Belediyesinde uygulayıp başarılı olduğu politikaları Trabzonspor’da deniyor ama olmaz. Büyükşehirde yaptıkları da ortada; 1. lige çıkacak takımın, sırf lige çıkmayalım diye son maçlarını sattığını gördük. Trabzonspor bu tür düşünceleri asla ruhunda barındırmamıştır. Başkanımız Trabzonsporluluğu tam bilmiyor.
Velhasılı kelam sonuçlara ve skorlara göre değerlendirme yapmayalım. Her sezonun sonuna doğru takım toparlanıyor ve bizi sonraki sezon için ümitlendiriyor. Hep böyle olmuştur zaten(Geçen sezon sonu hariç; geçen sezonda 2. yarı başında iyi gitmiştik ve yönetim de hemen başlamıştı; yok takım çok kötü durumdaydı, yok biz toparladık , yok iyiye gideceğiz falan-filan diye. Oysa sezon sonunda UEFA’ya zor gittik). Bu yönetim kongre kararı almalı. Seçime girip-girmeme kararı onlara kalmış. Sezon sonunu beklemek yanlış olur. Bu takım belki 2. bile olur. Biz zaten destek olacağız. Şuanda hoca değiştirmek yanlış olur. Kongre kararının takıma olumsuz etki yapacağını düşünmüyorum. Her maçı kazanması için takımımıza destek olacağız elbet. Yeni gelecek yönetimin daha iyi hazırlanabilmesi için lig bitmeden seçim olmalı. Hoca konusuna da yeni gelenler karar verirler ve transfer döneminde kendi seçecekleri adamları alırlar. Öteki türlü bu adamları biz almadık, bu hocayı biz getirmedik bahanelerinin arkasına sığınmış olurlar.

Faik Yılmaz
26.02.2007, 08:59
şampiyonluk parolası ile geldiler......

milyonlarca doları çöpe attılar.....

fatihi sattılar, yer,ne marceyi aldıalr onuda göndrdiler.....

tarihimizin en kötü günlerini yaşattılar... Bursa bile kümeye diye bağırdı bizim için. 2 hafta önce denizlide aynı şekilde.....

galibiyet 8 mağlubiyet yine 8......

averaj sadece 3 ..............

liderle aramızda 14 puan var. şampiyon olma umudumuz hiç yok....
antep maçında alacağımız bi mağlubiyetle elimizdeki son fırsatıda harcayacağız....

bunların hiç birisi başarı değil.....ve hala 9. sıradayı bu yer bizim hakettiğimiz yer değil.

bakıyorumda hemen albayrağı sahiplenen arkadaşlar meydana çıkmuş 3 galibiyetle. Atay Aktuğ zamanında başarısız diye her gün konuşan bazı siyasiler vardı. sonunda Aktuğ gitti ama ondan kat be kat başarısız olan tarihimizin en beceriksiz yönetimine nedense tek laf bile etmediler. ÇÜNKÜ AMAÇLARI FARKLI İDİ.. dün o siyasilerden birisini gördütelevizyonda 3 galibiyetten sonra yine ortaya çıktılar. şimdi yönetimi savunan arkadaşları da bu konumda değerlendiriyoeum

a d bacan
26.02.2007, 09:29
tek destek TRABZONSPOR a gerisi gelip geçici

Emorfo
26.02.2007, 10:01
Bir galibiyet veya bir derbi galibiyeti ile bahar gelmiyor ne yazık ki. Bazı arkadaşlarımız Trabzonspor saha sonuçlarına bağlı değil demiş. Haltetmiş. Trabzonspor'da yönetimlerin yaşamlarını devam ettirmeleri tamamen saha sonuçlarına bağlı. Ne kadar kötü bir yönetim olsa da saha sonuçları iyi olsun sorun yok, ne kadar iyi yönetim olursa olsun saha sonuçları dışında diğer icraatler çok iyi olsa da saha sonuçları kötü durumdaysa abbas yolcu. Bu yönetimle ilgili görüşlerim çok fazla değişmedi, bu sezon yaşananları bir şansızlık veya talihsizlik olarak görüyorum. Aklı selim Trabzonspor taraftarı zaten enazından sezon sonuna kadar yönetiminde başkanında hocanında yanında olur. Herhalde korkuyorlar takım ilk 3'e girer Ziya ve yönetim kalır diye :) Belki çok iddialı olacak ancak ben yargılarıma son derece güvenirim ön görüm ve sezgilerim beni hayal kırıklığına çok nadir uğratmıştır. Ziya Doğan'ı her ne kadar eleştirsem de ikinci yarıda doğru olan yapıldı hoca ile devam edildi hocanın istediği adamlar alındı. Nerde olursa olsun doğruları yaptığınız sürece her şey yolunda gider. İlk yarıda çok yanlış yapıldı sonucun böyle olması kaçınılmazdı. Sezon sonunda Trabzonspor ligi iyi bir yerde bitirir, Türkiye Kupası'nı tekrar kazanabilir, sezon sonunda Albayrak stat projesini açıklar. Herşey rutin bir hale gelir. Benim gönlümden geçen ise, Başkanın sezon sonunda genel kurula gitmesi kendi ekibi oluşturup gereksiz adamlarla yollarını ayırmasıdır. Bunu yapabilmes için stat projesini bir koz olarak kullanabilir. Bütün gruplara rağmen genel kuruldan yine kazanan taraf olur. Trabzonspor için hayırlısı neyse o olsun... Balık hafızalı olmamak lazım evet ancak at gözlüklü de olmamak lazım. Nuri Albayrak başkan seçildiğinde sırf siyasi görüşünden ötürü bu adamı sevmeyenler çok fazla. Albayrak Trabzonspor'u şampiyon yapsa bile bu dinazorların zihniyeti değişmez. Halbuki en büyük dinazoromuz Özkan Sümer bile Albayrak ile çalışıyorsa her şey değişebilir :)

champions
26.02.2007, 10:18
futbol takımına bakarım Trabzonspor gibiyse sorun yok benim için, bunun için çok şeye gerek yok aslında takımın başında Trabzonspor kadar büyük bi hoca olmalı birde transfer meselesi var en az hoca seçimi kadar önemli, transferi de belli bi sisteme oturtulmalı ,son olarak yöneticiler it dalaşını bi kenara bırakarak hangi konumda ve hangi sorumluluklara sahip olduklarını bilerek sadece Trabzonspor için en iyisini yapmaya çalışmalılar bunu pek göremedik şu ana kadar ,yönetimde mide bulandırmaya başlayan isimler var bunlar en kısa zamanda gitmeli Trabzonspordan bişeyler alacak değil herhangi bi şekilde Trabzonsporun değerini artıracak isimler gelmeli
birde çok çok önemli olan stad işi var, mutlaka yapılacaktır en azından ben inanıyorum ,mümkün olan en kısa sürede yapılmalı her yönüyle mükemmel bi stadın taraftarın mükemmelliğine katkısı küçümsenemez aynı şekilde iyi bi taraftarın takıma katkısı... neyse bekliyoruz!

Faik Yılmaz
26.02.2007, 10:23
ne stad ne takımın yeri hiç bi şey hoşumuza gidecek durumda değil....

bi bjk eziklerini yendik diyede bayram edecek ahlinmiz yok.. daha bursa bile üstümüzde neye seviniyoruz anlamadım...

CAFER ÖZER
26.02.2007, 10:56
Taraftarlık dediğin böyle bir şey
3 TANE maç kazandımı artık Kimse ZİYA DOĞAN ı yazmaz oldu,Eminimki Konya VE GS maçlarını kazanalım Şampiyonluk Şansımız % kaç diye başlıklarda açılacak,
Kimse şunu tartışmıyor
Ziya Doğan ve Yönetim yüzünden bu sezon Şampiyonluk şansı kaçtı.
Bu sezon FB en berbat sezonunu yaşıyor ve Lider
GS derseniz artık bitmiş tükenmiş
BJK klinik vaka
Trabzonsporda ise Malesef ZİYA DOĞAN ve Yönetim SENDROMU yaşanmış,Bu sezon Şampiyonluk için Büyük fırsat varken ZİYA DOĞAN bu şansı yakalamamızıa engel olmuştur.
7 maç üst üste oynadığım maçlarda alınan 6 malubiyet ve 1 beraberlik bizi bu sezon için bitirmiştir.
BJK maçını kazandıkta Takım SÜPER oldu diyenler yanılıyorlar,ZİYA DOĞAN takımın başına BJK maçı ile geldi 3-2 kazandık,FARKLI bir kadro vardı,o zamanda tarihi farkı kaçırdık Bu gün GENE 3-2 yendik gene tarihi farkı kaçırdık.GS ı yendik fakat o maçalrdan sonra 3-1 kazandığımız ERCİYES maçı dahil ZİYA DOĞAN da anlamsız manasız korkak futbol mantalitesi başladı.ERCİYE maçında geliyorum diyen tehlike G.BİRLİĞİ maçında patladı daha sonra DİBE vurdu.
O zaman Ziya DOĞANIN anlamsız manasız 3 ön libere 4 çakılı defans mantığı olmasa idi,o 7 maçlık periyotta en azından kendi evimizde oynadığımız 3 maçı kazansaydık 9 puan ederdi.
Devre başladığında Kayseri Vestel maçlarında kaybedilen 4 puanda eklendiğinde Bu gün FB ile 1 puan fark vardı. kaçan puan 13
Sadece kendi evimizde kaçan puanlar bunlar,
Deplasmanda Korkak oynayarak keybedilen Sivas,Sakarya,Bursa gibi maçlarıda saymıyorum Vestel Maçını sayıyorum neden Çünkü Bizi 2.yarıda görün Diyen ZİYA DOĞAN bu maçı 2.yarı oynadı.
Çok iyi bir kadromuz olmasına rağmen Malesef teknik hatalar yüzünden Kaçan balık malesef büyük olmuştur.
Ve malesef Ziya Doğanın hataları devam etmektedir.BJK maçı kazanıldı diye kimse aldanmasın,Bizim oyuncular genelde Büyük Maçlarda büyük oynuyorlar,
Sen Bjk İLE evinde maç oynayacaksın,Rakip Çift forvet sen tek forvet oynayacaksın STEPENOV gibi birisi varken Kalende doğru dürüst gol posizyonu görmeyeceksin takımdan keseceksin,Tolga her an canlı bomba elinde patlayacak sen ona tahammül edeceksin.
Ya ZİYA DOĞAN BJK maçından ders alıp kendine çeki düzen vermeli,Yada gelecek sezon için şimdiden Yeni hoca arayışları başlamalı,
özetle 3 kez üst üste Galip geldik diye ZİYA DOĞANIN bu sezon yaşattılarını Unutacak değilim.Bir arkadaşın birisi burda yazmıştı
"2 ay önce babam kalp krizi geçirdi puanımız 15 di 2 ay oldu babam hastaneden çıktı soruyor,Trabzonsporun puanı kaç oldu diye Puanımız 16 demeye utanıyorum."
Bu yaşadığımız utançları ben hala unutamadım,Unutmamda mümkün değil.
Unutturmak İçin Bundan sonra Korkak futbola son verirler,Ligde YENSEKTE yenilsekte Hucum ve güzel futbol oynarlar,Türkiye Kupasınıda kazanarak Tüm acılara Sünger çekebilirler.
Yoksa kesinlikle Unutmayacağım,Bu saydıklarımım aksi oldukçada Yönetim Ve ZİYA DOĞAN istifa demeye devam edeceğim.

Mehmet Fatih Yavuz
26.02.2007, 11:06
yazmaz olur mu abi:)
aynen devam..
elma şekeri ile kandırılacak çocuk değliz ki!!!!

Badaloğlu
26.02.2007, 11:16
Başkanımız,Nuri Albayrak ve yönetimi Trabzonspor kulübünü 10 sene geriye götürmüştür.İstikrardan bahseden arkadaşlar kulübün geldiği konuma lütfen unutmasınlar.Sadece sahada alınan 3 puan için değerlendirme yapmasınlar.Kurumsallaşmadan kulüp yönetilemez...Beşiktaş maçını kazanmasaydık bu başlıkta açılmayacaktı.Ayrıca bu maçı kazanmamızda bence en büyük faktör Tiganadır.
Keramet başkan ve hocamızda değildir.Trabzonspor kendi sahasında ilk yarıda korkak futbol oynamaya mahkum eden zihniyet bizim gerçek futbol felsefemiz olamaz!...
Trabzon yapısı gereği maçlarında hep saldırgan oynamalı,rakipleri özelliklede Trabzonda oynadığı futbolla ısırmalıdır...Tıpkı zamanında Tolunay,Ünal,Orhan'ın oynadığı futbol felsefesinde olduğu gibi...

Faik Yılmaz
26.02.2007, 11:18
ne klüp doğru yönetliyor.....

ne stad işini hallettiler.....

ne Tsclup nede kurumsallaşma adına hiç bir şey yapılmıyor.... güzel giden tek şey futbolcuların hırsı ama yeterli değil bu.... hem ilk yarıda almaları gereken maçları almadılar öyle 1-2 maçla kapanmaz bu yara...

Erdinç Dilek
26.02.2007, 11:25
Taraftarlık dediğin böyle bir şey
3 TANE maç kazandımı artık Kimse ZİYA DOĞAN ı yazmaz oldu,Eminimki Konya VE GS maçlarını kazanalım Şampiyonluk Şansımız % kaç diye başlıklarda açılacak,
Kimse şunu tartışmıyor
Ziya Doğan ve Yönetim yüzünden bu sezon Şampiyonluk şansı kaçtı.
Bu sezon FB en berbat sezonunu yaşıyor ve Lider
GS derseniz artık bitmiş tükenmiş
BJK klinik vaka
Trabzonsporda ise Malesef ZİYA DOĞAN ve Yönetim SENDROMU yaşanmış,Bu sezon Şampiyonluk için Büyük fırsat varken ZİYA DOĞAN bu şansı yakalamamızıa engel olmuştur.
7 maç üst üste oynadığım maçlarda alınan 6 malubiyet ve 1 beraberlik bizi bu sezon için bitirmiştir.
BJK maçını kazandıkta Takım SÜPER oldu diyenler yanılıyorlar,ZİYA DOĞAN takımın başına BJK maçı ile geldi 3-2 kazandık,FARKLI bir kadro vardı,o zamanda tarihi farkı kaçırdık Bu gün GENE 3-2 yendik gene tarihi farkı kaçırdık.GS ı yendik fakat o maçalrdan sonra 3-1 kazandığımız ERCİYES maçı dahil ZİYA DOĞAN da anlamsız manasız korkak futbol mantalitesi başladı.ERCİYE maçında geliyorum diyen tehlike G.BİRLİĞİ maçında patladı daha sonra DİBE vurdu.
O zaman Ziya DOĞANIN anlamsız manasız 3 ön libere 4 çakılı defans mantığı olmasa idi,o 7 maçlık periyotta en azından kendi evimizde oynadığımız 3 maçı kazansaydık 9 puan ederdi.
Devre başladığında Kayseri Vestel maçlarında kaybedilen 4 puanda eklendiğinde Bu gün FB ile 1 puan fark vardı. kaçan puan 13
Sadece kendi evimizde kaçan puanlar bunlar,
Deplasmanda Korkak oynayarak keybedilen Sivas,Sakarya,Bursa gibi maçlarıda saymıyorum Vestel Maçını sayıyorum neden Çünkü Bizi 2.yarıda görün Diyen ZİYA DOĞAN bu maçı 2.yarı oynadı.
Çok iyi bir kadromuz olmasına rağmen Malesef teknik hatalar yüzünden Kaçan balık malesef büyük olmuştur.
Ve malesef Ziya Doğanın hataları devam etmektedir.BJK maçı kazanıldı diye kimse aldanmasın,Bizim oyuncular genelde Büyük Maçlarda büyük oynuyorlar,
Sen Bjk İLE evinde maç oynayacaksın,Rakip Çift forvet sen tek forvet oynayacaksın STEPENOV gibi birisi varken Kalende doğru dürüst gol posizyonu görmeyeceksin takımdan keseceksin,Tolga her an canlı bomba elinde patlayacak sen ona tahammül edeceksin.
Ya ZİYA DOĞAN BJK maçından ders alıp kendine çeki düzen vermeli,Yada gelecek sezon için şimdiden Yeni hoca arayışları başlamalı,
özetle 3 kez üst üste Galip geldik diye ZİYA DOĞANIN bu sezon yaşattılarını Unutacak değilim.Bir arkadaşın birisi burda yazmıştı
"2 ay önce babam kalp krizi geçirdi puanımız 15 di 2 ay oldu babam hastaneden çıktı soruyor,Trabzonsporun puanı kaç oldu diye Puanımız 16 demeye utanıyorum."
Bu yaşadığımız utançları ben hala unutamadım,Unutmamda mümkün değil.
Unutturmak İçin Bundan sonra Korkak futbola son verirler,Ligde YENSEKTE yenilsekte Hucum ve güzel futbol oynarlar,Türkiye Kupasınıda kazanarak Tüm acılara Sünger çekebilirler.
Yoksa kesinlikle Unutmayacağım,Bu saydıklarımım aksi oldukçada Yönetim Ve ZİYA DOĞAN istifa demeye devam edeceğim.
Cafer arkadaşım ziya nın taktiklerini bened sevmiyorum ama şampiyonluk şahsını kaçmasında en az onun suçu var yada hatta hiç yok,yönetim ve lazaroni kadar, eğer takımla sezona onunla hazırlanıp girseydik sence bu kadar aciz duruma düşermiydik, bak adamın istedği futbolcular ıaldık ikinci yarı arasında takıma katkıları gözle görülüyor, bence ziyaya bu kadar yüklenmeyelim diye düşünüyorum ben.

Erdinç Dilek
26.02.2007, 11:30
Başkanımız,Nuri Albayrak ve yönetimi Trabzonspor kulübünü 10 sene geriye götürmüştür.İstikrardan bahseden arkadaşlar kulübün geldiği konuma lütfen unutmasınlar.Sadece sahada alınan 3 puan için değerlendirme yapmasınlar.Kurumsallaşmadan kulüp yönetilemez...Beşiktaş maçını kazanmasaydık bu başlıkta açılmayacaktı.Ayrıca bu maçı kazanmamızda bence en büyük faktör Tiganadır.
Keramet başkan ve hocamızda değildir.Trabzonspor kendi sahasında ilk yarıda korkak futbol oynamaya mahkum eden zihniyet bizim gerçek futbol felsefemiz olamaz!...
Trabzon yapısı gereği maçlarında hep saldırgan oynamalı,rakipleri özelliklede Trabzonda oynadığı futbolla ısırmalıdır...Tıpkı zamanında Tolunay,Ünal,Orhan'ın oynadığı futbol felsefesinde olduğu gibi...
böyle kötü de gitmesek onlarca konu açılmayacaktı veya sen bu kadar olumsuz yazmayacaktın, düşünüyor ve ya yazıyorsan mutlaka bir nedeni var, arkadaş evet biraz duygusal bir başlık atmış, inat diye yazması idi bu kadar çok tepkide almayacaktı, etki ye tepki prensibinden yola çıkarsak böyle bir başlık açtığı içinde her türlü karşı yorumu göğüslemek zorunda

champions
26.02.2007, 11:40
böyle kötü de gitmesek onlarca konu açılmayacaktı veya sen bu kadar olumsuz yazmayacaktın,

kötü gitmek değil, kötü gitmek değil, kötü gitmek değil,en yanlış hep yanlış kaç maç oldu 3-5-10 hayır bilemedin tam 25 maç olmuş adam geleli inanılmaz bi istikrarla her maç yanlış yapıyor işler yolunda gitmeyince başlıyor değiştirmeye rakip bjk ise sorun yok da ya değilse eleştirilen sonuçlar değil ama sizin övgünüz alınan 3 galibiyetedir hep galip gelelim siz haklı görünün ne diyeyim !

ozturk
26.02.2007, 11:40
Bende ilk başlarda Ziya gitsin diyenlerdendim ama yavaş yavaş artık MANTLİTEnin oturduğunu gördüm .Bu arada Hüseyin e de fazla yükleniyormuşuz. Ayman ve Risp geleli adam çok iyi oynuyor ve de asist bile yapıyor...

TSelif
26.02.2007, 11:43
Bjk maçını kazandık evet çok mutluyum. Ama hala başkanın bizim takımımıza layık olduğunu düşünmüyorum.

Erdinç Dilek
26.02.2007, 11:44
kötü gitmek değil, kötü gitmek değil, kötü gitmek değil,en yanlış hep yanlış kaç maç oldu 3-5-10 hayır bilemedin tam 25 maç olmuş adam geleli inanılmaz bi istikrarla her maç yanlış yapıyor işler yolunda gitmeyince başlıyor değiştirmeye rakip bjk ise sorun yok da ya değilse eleştirilen sonuçlar değil ama sizin övgünüz alınan 3 galibiyetedir hep galip gelelim siz haklı görünün ne diyeyim !
amin deyin:)

Emorfo
26.02.2007, 11:47
Şunu kabul etmek lazım, Bu sezon Trabzonspor'un en kolay şampiyon olabileceği bir sezondu. Yönetim göreve geldikten sonra Fatih enazından bir sezon daha kalsaydı, adam gibi bir teknik direktör takımın başına geçen sezon bittiği gibi getirilseydi. Marcelinho değilde daha yırtıcı veya enazından Ceyhun'a da razıyım, hocanın istediği adamlar alınsaydı, iyi bir hazırlık dönemi geçiren Trabzonspor bu sezon çok kolay şampiyon olurdu. Bu bakımdan Cafer abinin yazısı çok yerinde, sezon başında hoca olayı, yanlış transferler, yöneticilerin didişmeleri, kötü yönetim anlayışı bu sene Trabzonspor'un şampiyonluğuna maal olur cinsten... Şu da bir gerçek ki istanbul'un 3 takımı çok kötü olabilir ancak Anadolu takımları gerçekten güçlendi. Bunun de ligimize yansımalarını görmezlikten gelemeyiz.

Naim
26.02.2007, 11:48
Ben Saha Skorlarını bir kenara Koyarak Yönetimden istifa istemimin kanıtlarını ortaya koyarım
Yönetim istifa etmesin diyen Zatlarda BJK galibiyetini kenara koyup yönetimin artılarını ortaya koysun
Buyrun
Hodri Meydan!

Aynı Halt ilk devreki bjk maçından sonrada yedik bugun gelinen durum ortada
Sanki Trabzonspor Taraftarı değilde fb taraftarıyız evimizde bjkyi yenemiyoruz

Güzel ve anlamlı bir galibiyet oldu
Bu ölçüde dahi Ziya doğanın nasıl gelgitler içerisinde bir insan olduğunu görme imkanımız oldu

Ayrıca bjk galibiyetleri sonrası tv tv koşan değerli yöneticiler
Bir kolunuzun altına Stad fotolarını diğer kolunuzun altına da mali kongre kayıtlarını alıp koşunda tv tv ne yaptınız ne yapıyorsunuz onuda anlatınız.

öyle bjk ye 3 gol atınca
9. sırada olduğumuz
liderle aramızda 14 puan olduğu
25 milyon dolara yakın borç olduğu
Lig ikincisiyle aramızda 8 puan fark olduğu
gerçekleri bir anda değişmiyor
neyse konya gs maçlarından sonra kendinize gelirsiniz anlaşıldı Skorla Yönetim ölçen arkadaşlar

Badaloğlu
26.02.2007, 12:05
Bende ilk başlarda Ziya gitsin diyenlerdendim ama yavaş yavaş artık MANTLİTEnin oturduğunu gördüm .Bu arada Hüseyin e de fazla yükleniyormuşuz. Ayman ve Risp geleli adam çok iyi oynuyor ve de asist bile yapıyor...

Değerli kardeşim, sen hangi mantaliteden bahsediyorsun?Böyle bir şey yok!...Elindeki yabancılara bir bak bakalım!Jefferson,Musampa,Stepanov yedek oturuyor.Yattara sakat ama maç öncesi aldığımız bilgilere göre o da yedek başlayacakmış!maçın gidişatına göre onu oyuna alcakmış.Ne yazık ki, Yattara'nın sakatlığı bu palnı bozmuştur.Sen şimdi elindeki yabancıları oturtmak için aldıysan buna lafım yok ama Erdinç'in ikinci golde kendini yere bırakması,hadi yere kendini attın(Sanki hücum oyuncusu kendisi, penaltı yaptırmak için uğraş veriyor görüntüsü hasıl oldu) top kaleciden dönüyor ama o hala daha yerde kalkamıyor.Ricardınho'da önüne gelen topa vuruyor.O daha yerde, bu Stepanov nerde?Onu harcamak için Erdinç geri mi geldi?Nedir bu komedi?Haaa..Szymek ve Marcelinho'yu da yazmıyorum...

Takımda kalecimiz maalesef yok...Sol tarafımız evlere şenlik,bir Musampa bu Mustafa Keçeliden ne kadar daha kötü olabilir ki?Bunu anlamakta zorlanıyorum.Mustafa Keçeli, ilk yarıda ayağına gelen topu kaleye çekmek yerine kendini yere atıp penaltı yaptırma peşinde...Deli oluyorum bu tip adamlara....Sağ tarafta Musa tam bir komedi,sağdan arka direğe atılan toplarda kafaya çıkmasına gülüyorum.Bu mu mantalite?
Ağır Beşiktaş defansının ilk yarıda orta sahaya yakın kurduğu çizgi defansı birazda Umut,Mustafa keçelinin sayesinde tutmuştur.Ama Beşiktaş'ın 0-2 öne geçmesine rağmen Tigana'nın bu çizgi defanstan vazgeçmemesi onlara pahalıya mal oldu...Oyuna Erseni alan Ziya hocanın bu hamlesini Tigana seyretmiştir.Bu maçta Ersen Martinin attığı ilk gol, belkide onun futbol kariyerinde yoktur.25-30 metre top sürüp, şut çektirmezler her adama...Bu maçı kazanmamız tamamen Beşiktaş defans kurgusunun yanlış mantalite üzerine kurulmasından dolayıdır.Tabi orta sahalarını yazmıyorum...

Hüseyin ile ilgili görüşlerim,futbolcular bölümünde Hüseyin Çimşir başlığında yazmıştım.Bu takımda mantalite yok!Eğer Trabzonun bir mantalitesi olsaydı tek forvet ile bu maça başlamazdık.Trabzonun mantalitesi hemde Trabzonda korkarak top oynatmaz adama...Ziya Doğan 2 gol yedikten bir kumar oynamıştır ve bu kumar Tigananın sayeseinde tutmuştur.Hepsi bu...

frango
26.02.2007, 12:11
arkadaşlar yapmayın lütfen ayaklarımız yere bassın biraz...
ziya hocaya güvenmiyorum korkak oynatan hiç bir hocaya güvenmediğim gibi...
başkanada güvenmiyorum yönetim kurlulunada güvenmiyorum bir beşiktaş galibiyeti bizi havaya sokmasın...
ikisininde derdi kendilerini kurtarmak merak etmeyin onların derdi trabzonsporun başarısı deyil sadece günü ve kendilerini kurtarmaya çalışıyolar vede bi kısım taraftarın gözünde başarılılarda ne deyelim aynen devam edin bakalım...

ozcan_asanoglu
26.02.2007, 12:16
Badal'ım yönetim başarısızdır, ziya hoca iyidir-kötüdür onlara birşey demiyorum ama bjk maçında 17 dakkada 5 net gol pizisyonumuz var..futbol olarak da kimse diyemezki bjk iyi oynadı..böyle kötü oynayalım, kötü kadro kuralım ama 17 dakka içinde 5 net gol pozisyonu bulalım ben razıyım valla:)

lyon almış başını gidiyor, ona da bu şekilde bahane bulabiliriz, rakipler şunu yaptı, bunu yapmadı..böyle bakarsak kimse başarılı değildir..diğerleri başarısızdır noktasına geliriz.bu da pek doğru olmayan bir bakış tarzı...

ki bjk kapalı defans oynasaydı, sonuç çok mu farklı olurdu, o zaman da ziya hoca daha erken, daha farklı değişiklikler mi yapardı bunu da bilemeyiz...zaten herkes bjk.nın açık oynacağını biliyordu, adamlar için çok önemli bir maçtı...

Vkgz
26.02.2007, 12:29
arkadaşlar yapmayın lütfen ayaklarımız yere bassın biraz...
ziya hocaya güvenmiyorum korkak oynatan hiç bir hocaya güvenmediğim gibi...
başkanada güvenmiyorum yönetim kurlulunada güvenmiyorum bir beşiktaş galibiyeti bizi havaya sokmasın...
ikisininde derdi kendilerini kurtarmak merak etmeyin onların derdi trabzonsporun başarısı deyil sadece günü ve kendilerini kurtarmaya çalışıyolar vede bi kısım taraftarın gözünde başarılılarda ne deyelim aynen devam edin bakalım...

trabzon siz begensenizde begenmesenizde hamili dönemden beridir kontra topu oynar.

Vkgz
26.02.2007, 12:30
Bjk maçını kazandık evet çok mutluyum. Ama hala başkanın bizim takımımıza layık olduğunu düşünmüyorum.

ataydan çok daha layık bence ama hayalimiz ağaoğlu tabiki herzaman

Badaloğlu
26.02.2007, 12:35
Badal'ım yönetim başarısızdır, ziya hoca iyidir-kötüdür onlara birşey demiyorum ama bjk maçında 17 dakkada 5 net gol pizisyonumuz var..futbol olarak da kimse diyemezki bjk iyi oynadı..böyle kötü oynayalım, kötü kadro kuralım ama 17 dakka içinde 5 net gol pozisyonu bulalım ben razıyım valla:)

lyon almış başını gidiyor, ona da bu şekilde bahane bulabiliriz, rakipler şunu yaptı, bunu yapmadı..böyle bakarsak kimse başarılı değildir..diğerleri başarısızdır noktasına geliriz.bu da pek doğru olmayan bir bakış tarzı...

ki bjk kapalı defans oynasaydı, sonuç çok mu farklı olurdu, o zaman da ziya hoca daha erken, daha farklı değişiklikler mi yapardı bunu da bilemeyiz...zaten herkes bjk.nın açık oynacağını biliyordu, adamlar için çok önemli bir maçtı...

Özcanım, ben aldığımız galibiyeti küçümsemiyorum, sadece çok abartılı buluyorum.Bu maçı kazanmamız,Ziya hocanın restine karşılık veremeyen, Tigana'nın pes demesidir.Yoksa keramet hocada değildir diyorum.Kaybedek bir şeyimiz yok diye düşünen Ziya hoca,yapması gerekeni yapmış ve Ersen'i oyuna almıştır.O oyuna girince hali ile Umut'da rahat pozisyonlar bulmuştur.Zaten takım 0-2 yenik durumda,yani kaybedecek bir şeyimiz yok,demek istiyorum...

Beşiktaş kapalı defans oynasa idi sonuç farklı mı olurdu bilemem ama, defans çizgisini biraz geri çekebilseydi,tandem'in biri sarkık oynasaydı, kontrollü bir defans anlayışı gütseydiler o zaman bu kadar pozisyon bulamzdık.Etkili oynasak bile bu kadar pozisyon bulamazdık.Mustafa Doğan'ı, Ersen oyuna girdikten sonra alamadı Tigana...Orta sahalarında Ricardınho ve özellikle Delgado'nun kötü oyununu seyretti.Tabi bunda Hüseyin ve Aymanın hakkını yemeyelim.Ayman'ın sert futbolu bu yavrum çocukları ürkütmüştür.Tabi Ayman'ın bu oyun anlayışı bazen başımıza iş açabilir.Bunuda unutmamak lazım.

Vkgz
26.02.2007, 12:40
boşver hoca sert topçu iyidir. hiç sevmem alex delgado tarzı topçuları(juninho gibi olsunlar canımı yesinler) . futbol mucadele oyunu biz oyunu orta sahadaki mücadelemizle kazandık

ozcan_asanoglu
26.02.2007, 12:41
o konuda haklısın abi çok abartmamak lazım..bi de ayman bence görünmez kahraman..hatta görünüyo bile..dehşet işler yapıyor..tatlı-sert oynuyor..bazen serti biraz fazla kaçıyor :D ama olacak o kadar..gerçi bu selçuk dereli'den kurtardı ya...

Vkgz
26.02.2007, 12:43
o konuda haklısın abi çok abartmamak lazım..bi de ayman bence görünmez kahraman..hatta görünüyo bile..dehşet işler yapıyor..tatlı-sert oynuyor..bazen serti biraz fazla kaçıyor :D ama olacak o kadar..gerçi bu selçuk dereli'den kurtardı ya...

alındığında forumda denenler gozumun onune geliyor. az cebelleşmemiştim forumda adam iyidir diyede kimseye anlatamıyordum :)

Cem Yavuz
26.02.2007, 12:44
İşte bu zihniyettir Trabzonspor u bu hgale getiren....
Asıl bu zihniyettir yıkılması gereken...
Ve yine bu zihniyettir beyinlerden silinmesi gereken...

Kazandık ...
Çok sevindik....
Hep beraber mutlu olduk....
Kendi adıma bu sezon izlediğim en güzel futboldu...
Sahanın yıldızı da Kaptan Hüseyin di...
Kendisini en agır eleştiren adamlardan biri olarak Baskanın maç sonu röportajını çok beğendiM...
Çok düzgün konustu...Ve tam bir spor adamı kimliğinde demeç verdi....

AMA,
Bütün bunlar gerçelleri kapatmaz..
Bütün bunlar takımın bu kadar kötü idare edildiğini,
İlkelerinin ayaklar altına alındığını,
Bütün bunlar Bu klübün olmayan paralarının birilerine nasıl peskeş çekildiğini kapatamaz.....

Trabzonspor günü kurtarmaktan vazgeçmeli..
Unutmayın ilk yarıda BJK yı GS yi yendik...
Sonrası malum...

Kaldı ki Trabzon bundan önce defalarca Bu takımları yendi..
Bu galibiyeti bu kadar abartmak ve olan biteni silip atmak...
Hani o asla taviz vermediğimöiz TRABZON BÜYÜK TAKIMDIR düşüncesiyle çelişen yaklasımlardır....

Erdem Keser
26.02.2007, 13:00
tscluplerimizi kapatan geldiginden beri hicbir yeni urun piyasaya cıkaramayan kulubu kurumsallasma adına bır adım ileriye goturemeyen buyuk baskanımıza sonsuz tesekkur ederim

Mehmet Fatih Yavuz
26.02.2007, 13:05
ne başkana ne de hocaya edilecek teşekkür yok aslında.. buraya bu takımı getirenler bunun hesabını vermeden ne yaparlarsa yapsınlar kendilerini affettiremezler.
şampiyonluğun bu kadar ayağa düştüğü bir senede, takımı 9. oldu diye sevinecek duruma düşürenlere teşekkür edecek değiliz...
nuri bey eğer o koltuğa yapışmaya devam edecekse bundan sonra ağzından çıkan her kelama yaptığı her icraata dikkat etmek zorunda. yaptıklarında %80-90 isabet sağlamadığı sürece o koltuk sürekli altından kayacaktır.
ziya hocaya şey demiorum. diyeceğimi dedim zaten her yerde. doğru yaparken illa onu sabitlemek için yanına yanlışları komak zorunda zat-ı muhterem. bjk ı ezdiğimiz maçta dahi yanlışlar silsilesi yapabilecek kadar dahi....

Oğuuz
26.02.2007, 13:25
...Beşiktaş maçını kazanmasaydık bu başlıkta açılmayacaktı..
ya bırakın ne beşiktaş maçı, belki farkında değilsiniz ama Trabzonsporumuz oynadığı son dokuz maçında yenilmiyor.., ikinci yarı mağlup olmayan tek takımız, kupada çeyrek finaldeyiz, artık biraz destek ne olur yaa...
hiç kimse ilk yarı için ziya hocayı suçlamasın, ilk yarı tamamen yönetimin ve lazaroninin eseridir...
gözünüzde tek suçlu ziya hoca değil mi, o 7 maçlık seride top oynamak istemeyen szymek'in, bizde bilerek top oynamayan nefret ettiğim marce'nin, ofsayt diye gollerimizi yiyen, faulle gol yediğimiz maçta golü veren hakemlerin, altı pasın içinden boş kaleye gol yapamayan,a.gücündeki formu ilk yarı yakalayamayan umut'un, penaltıyı gol yapamayan ersen'in, sakatlanarak haftalarca bizi yanlız birakan yattaranın, hiç top oynamayıp 90 da bir kez gelip gol atan sakaryanın vs.vs.vs hiç mi suçu yok..
çift forvet meselesine gelince, ziya hoca çağın futbolunu oynatmayaçalışıyor Trabzonuma, barça'nın modeli gibi,f.terimin milli takıma uygulamaya çalıştığı model gibi, biz aslında tek forvet diil umutla, yattarayla, ceyhunla, gökdenizle hücum oynuyoruz yani şimdilik oynamaya çalışıyoruz ve yavaş yavaş oturtuyoruz takım çoook iyi yolda bu hücum hattı daha çook can yakacak inşallah, ersen'e gelince o ancak ikinci ligde sebatsporda forvet oynar Trabzonuma yakışmıyor.. ziya hoca için benim tek eleştirim ''keçeli'' için olabilir oda beşiktaş maçıyla birlikte Trabzon defterini kapattı sanırım..
Ayman alındığında daha gelmeden ''defol'' diyen, ceyhun için demediğini bırakmayan, erdinç'e iğrenç laflar söyleyenlerin sustuğu gibi ziya hocaya t.direktörlüğü öğretmeye çalışanlarında sustuğu günler gelecek inşallah..
sonuna kadar güveniyorum sana hocam, dün olduğu gibi

Halil Atalay
26.02.2007, 13:27
arkadaşlar böyle biryere varamayız bir kendi aramızda birlik olup hep birlikde tavranmalıyız takımımız 3 maçını kayıpsız kapattı ve önümüzde bizi bekleyen 2 maç var bunlardan 4 puan almamız bizi lig 2 yapma yolunda büyük bir avantaj sağlayacak bunun için yönetim ve teknik katronun herzaman destek verip sorunları aşaçağız bunun içim yönetim ve teknik katronun yolun sonuna kadar kalması düşüncesindeyim ve şu birgerçek ziya hoca daha önceleri baş taçı yapdık ve unutulmayan maçlara imza attık yönetim daha yeni bırakın onlara biraz şans verelim bakın gs canaydın başarısız oldu diyenler çok olmasına rahmen 3 kez başkan ve başarısız olduğu zaman şanpiyon olmuş takım ve ilerliyor bjk başkanı aynı adamın yanında rakip yokdu ve tek başına aldı başkanlığı ama bjk başarı yok teknik kadro tardışılıyor ve tigana gitmesi isteniyor ne diyor başkan hayır olmaz bizimde başarı isdiyorsak bunun için sabır etip beklemiz lazım he şunuda sölemek isdiyorum sabırla beklerken işin uçunu kaçırmadan eleştirelim ama kimseyi üzmeden olursa daha iyi olur ve herkes hatasını anlar ve bunu düzelmek için birşeyler yapar

DESTEK HERZAMAN İLAÇ OLUR !!!!!!!!!!!!
KÖSTEKLİK SE HERZAMAN BİRİLERİNE ÇIKAR OLUR

Mehmet Fatih Yavuz
26.02.2007, 13:29
beşiktaştaki durumu irdele abicim biraz. demirörenin karşısına rakip çıkmamasının tek sebebi kulübün demirörene olan 25m dolarlık borcunu tehdit aracı olarak kullanmasıdır. istikrar ya da başarısı değil... keza Gs.. canaydının 65m dolara yakın teminat mektubunda şahsi imzası var. kolay paralar değil bunlar.

CAFER ÖZER
26.02.2007, 13:30
Cafer arkadaşım ziya nın taktiklerini bened sevmiyorum ama şampiyonluk şahsını kaçmasında en az onun suçu var yada hatta hiç yok,yönetim ve lazaroni kadar, eğer takımla sezona onunla hazırlanıp girseydik sence bu kadar aciz duruma düşermiydik, bak adamın istedği futbolcular ıaldık ikinci yarı arasında takıma katkıları gözle görülüyor, bence ziyaya bu kadar yüklenmeyelim diye düşünüyorum ben.

Evet Şampiyonluk Şansının kaçmasında 1.derecede Sorumlu Ziya Doğandır.
Yönetimin büyük yanlışlıkları olmuştur,Transfer sezonunda bitirilmeyen Transferler,Brezilya dizileri,Yönetim arasındaki kavgalar,Koskoca sezon boş geçirip Lazaroninin getirilişi,Bunlar başlı başına bir Yönetim hatasıdır.
Fakat Yönetim Yaptığı bu ne kadar yanlış ise,Zararın neresin dönersen kardır Misali ZİYA DOĞAN ın getirilmeside O kadar Doğru bir adımdı,Ve ZİYANIN devraldığı takım o kadar kötü bir takım olmadığını GS BJK maçlarını kazanarak gösterdi.ZİYA DOĞAN bunun üzerine ilave etmesi gereken artılar olması lazımken,O hep Eski ilaveler yaptı,Anlamsız bir korku anlamsız bir telaş Kendi EVİNDE RİZE SPOR a bile tek santraforla çıktı,Anlamsız kuru inadı yüzünden 7 maçta sadece 1 puan Sadece o 7 maçta 7 puan çıkarsaydık Bu gün gelinen nokta Şampiyonluğun favorisi olurduk.
Bana göre ZİYA DOĞAN 1.derecede kusurludur.

TSezgin61
26.02.2007, 14:02
Evet Şampiyonluk Şansının kaçmasında 1.derecede Sorumlu Ziya Doğandır.
Yönetimin büyük yanlışlıkları olmuştur,Transfer sezonunda bitirilmeyen Transferler,Brezilya dizileri,Yönetim arasındaki kavgalar,Koskoca sezon boş geçirip Lazaroninin getirilişi,Bunlar başlı başına bir Yönetim hatasıdır.
Fakat Yönetim Yaptığı bu ne kadar yanlış ise,Zararın neresin dönersen kardır Misali ZİYA DOĞAN ın getirilmeside O kadar Doğru bir adımdı,Ve ZİYANIN devraldığı takım o kadar kötü bir takım olmadığını GS BJK maçlarını kazanarak gösterdi.ZİYA DOĞAN bunun üzerine ilave etmesi gereken artılar olması lazımken,O hep Eski ilaveler yaptı,Anlamsız bir korku anlamsız bir telaş Kendi EVİNDE RİZE SPOR a bile tek santraforla çıktı,Anlamsız kuru inadı yüzünden 7 maçta sadece 1 puan Sadece o 7 maçta 7 puan çıkarsaydık Bu gün gelinen nokta Şampiyonluğun favorisi olurduk.
Bana göre ZİYA DOĞAN 1.derecede kusurludur.

abi haklisin kusurludur, ama ziya doganin aldigi takim lazaroninin ruhsuz takimiydi, tamam besiktasi cimbomu yendik, ama onlari adimizla yendik...Ziya dogan eblki takimi korkak oynatti haklisin a dan z ye kadar, ama o takima kim güvenirdiki, takim heran fark yiyebilecek kadar motivesiz oynuyordu...

ZIYA DOGANIN ISTEDIGI TAKIM, YANI TRANSFERLER FALAN OLDUKTAN SONRA CIKISAMI GECTIK DÜSÜSEMI....???? bide böyle degerlendirin...elestiri herzaman olsun ama hakkini verirsen yapilacak elestirilerde deger kazanir

poetricus
26.02.2007, 14:06
Ne başkana ne de hocaya edilecek teşekkür yok aslında... Buraya bu takımı getirenler bunun hesabını vermeden ne yaparlarsa yapsınlar kendilerini affettiremezler.

Biraz amiyane bir tabir olacak ama olay budur!
Gerisi hikâye.

Reha
26.02.2007, 14:30
Neyin teşekkürü? Ligi 2.bitirip şampiyonlar ligine mi gittik? Kupayı mı aldık? Sağ kanat katili yattaradan sonra sol kanat katili Musampayı mı keşfettik? Stepanov'u futbola geri mi döndürdük? Ne yaptık ; olması gerekeni yaptık ezeli rakibimizi 3-2 bir lig maçında yendik o kadar!

Nasıl yendiğimiz ise aptala bile malum olmuşken....Neyse yaa; 1 hafta yağmur yağıpta , bir gün güneşi görüp kendimi sahile atanlardan değilim; hava durumunu takip ederim, önlemimi alırım; şemsiyesiz çıkmam abi!!!

KUTADGU
26.02.2007, 14:54
eee velhasılı kelam ikinci yarıda hiç yenlmeyen bir takım olduğumuz gerçeğine rağmen ben diyorum ki;

1- takım tertbinde inanılmaz hatalar yapan, 7 de 0 a imza atan, mantalitesini saçmasapan uygulayan bir adama güvenilmez...
,
2- Türkiye liginde 3 maç üstüste kazanan her teknikdirektörü başımızın tacı yapalım o zaman...

Hey gidi heyyy....

Ziya Doğan daha fazla durma...
Yönetim sende....

tamersoz
26.02.2007, 15:01
beni tanıyanlar bilir ziya doğanı ilk günden beri sonsuz desteklediğimi bunu neden söylüyorum sonra demeyin beşiktaşı yendikte yazdın bunu....başkanı hiç bir zaman istemedim saçildiği günden şu saate kadar bir kere helal olsun başkanıma demedim o gitmeli ama ziya doğana kimse haksızlık etmesin bu adam zamanında baskılara dayanamadı gitti ama şimdi yine bizde görevini yarım bıraktığı yerden bitirecek ondan sonra istediği yere gider ama ziya hocaya ne olur haksızlık yapmayın....

Mehmet Fatih Yavuz
26.02.2007, 15:05
burada ne kadar eleştiri yapılırsa yapılsın her maçta içerde dşarda taraftar grevini sonuna kadar yapıyor...
muhalefetsiz iktidar ayaksız adam gibi özürlü olur.. bırakın her gören yanlışları sert de olsa söylesin.
hangi durumda olursa olsun, ziya lı ya da ziya sız başarı sağlandığında hep beraber sevineceğiz, aynı durumda başarısızlıkta birlikte üzüleceğiz.

DURAS
26.02.2007, 15:07
ziyanı ve bu başlığı açıpta, bu başlığı savunanlara bir avuç fındık öneririm, zira bir avuç fındık zayıflayan hafızaya iyi gelirmiş, tabi yerseniz.;)

kudu_61
26.02.2007, 15:27
İkinci yarı başladığından beri destek diye bağırıyorum ve her maç sonunda hocama yönetimime ve futbolculara teşekkür etmeyi Trabzonsporluluğumun zorunluluğu biliyorum desteğe devam...

CAFER ÖZER
26.02.2007, 15:47
abi haklisin kusurludur, ama ziya doganin aldigi takim lazaroninin ruhsuz takimiydi, tamam besiktasi cimbomu yendik, ama onlari adimizla yendik...Ziya dogan eblki takimi korkak oynatti haklisin a dan z ye kadar, ama o takima kim güvenirdiki, takim heran fark yiyebilecek kadar motivesiz oynuyordu...

ZIYA DOGANIN ISTEDIGI TAKIM, YANI TRANSFERLER FALAN OLDUKTAN SONRA CIKISAMI GECTIK DÜSÜSEMI....???? bide böyle degerlendirin...elestiri herzaman olsun ama hakkini verirsen yapilacak elestirilerde deger kazanir
Ziya Doğanın bu takıma kattığı tek olumlu olay Kondisyondur.Bizim takım 90 dk.ayakta durabiliyor.FB-BJK maçların 2.devresi sahadan siliniyorlar,GS bir var bir yok.
Ziya Doğanın Aldırdığı Ayman+Risp+Ceyhun artılarımız,
Fakat Stepenov un takımdan kesilmesi olumsuz bir olay,Stepenov varken genelde kafa topunda hakimiyet bizde idi,Stepenovun oynamadığı tüm maçlarda daha fazla posizyon verdik.ve gol yedik.
Ziya Doğanda yaratıcılık yok,
Mesela defansta sağ kanatta sorun yaşıyoruz değilmi,Erdinç,Risp,Stepenov dan birisini sağ kanatta deneyebilir.Stepenov gibi baştacı ettiğimiz bir adamı Ksütürmenin,2.bir Simkowıak yapmanın manası yok.
Gene söylüyorum ne olursa olsun Bu sene 7 maçta sokağa çıkamaz hale geldikmi gelmedikmi.2.devre bizi görün deyipte Manisa ve Kayseri maçlarına Korkak savunma ağırlıklı çıkıpta o maçtan 4 puan kaybedildimi kaybedilmedimi.
Neticede 2.devre gerçekten Süper başlansa idi şu an bile Şampiyonlukta iddialı idik.Ama ZİYA nın korkak inat futbol mantalitesi bize pahalıya mal oldu.
BJK maçı bile gidiyordu,Her zaman 7 dakikada 3 gol bulmak mümkün olmaz,BJK ya yenilseydik kimse bu gün ZİYA DOĞAN ı savunmuyor,Herkes ZİYA DOĞAN İSTİFA YÖNETİM İSTİFA DİYECEKTİ.
neticede stadda 2-0 olunca Ziya Doğana atılan PET ŞİŞE maçta malup olsak neler olacağını gözler önüne sermeye yetiyorda artıyor bile.
O yüzden BJK yı yendik diye sevinmek sadece BJK nın 2 maçta VESTEL e fark atıp yenmesi ile BJK süper olacak banko şampiyon olacak diye BJK lıların yaşadığı yalancı baharı yaşamış oluruz.
Bak bu gün İSTİKRAR ZİYA diyenler yarın Konyaya yenilelim ZİYA YÖNETİM DEFOL derlerse ben şaşırmam.

Naim
26.02.2007, 16:07
Hafıza-i Beşer Nisyan ile Maluldur der güzel bir söz
unutmak sünger çekmek bazen iyidir
ama bu kadar kolay ve çabuk olmamalıdır
7 hafta üst üste galip gelemeyen ligin dibine çakılan
Trabzon düşermi anketlerine sebep olan Yönetim - Ziya Doğan birlikteliği bu kadar çabuk bu kadar basit ak-ı pir-i Pak yapılmamalıdır
Yazık!

Hafıza-i Beşer Nisyan ile Maluldur TARİH BU MALÜLİYETİN İLACIDIR

yönetimleri skorboard dan takip edenler içinde Düştüğümüz Durumları hatırlamakta zorluk çekiyorsanız buyrun size
http://www.trt.net.tr/wwwtrt/ligler.aspx?tur=futbol&tip=2&grup=614&sezon=2006-2007&hafta=0&yer=genel

ilacı
tek tek hangi hafta kaç puanla ligde ne hallere gelmişiz okuyun ibret alın

Adem Erdoğan
26.02.2007, 16:15
sezon sonuna kadar ziya hocanın kalmasından yanayım ama ilk yarı sahada yürüyen bjk den 2 gol yemek siya hocanın hatasıdır.mustafa keçeli sevdasından vazgeçmeli ve stepanovu geri kazanmak zorundadır.sezon sonunda gönderilmesinden yanayım.Şampiyon olsak bile.

muratt
26.02.2007, 16:16
Istikrar amacli "sonsuz" destek

1- Kime verilir ?
2- Ne amacla verilir ?
3- Ne zaman verilir ?

Besiktas galibiyetinin keyfini bozmak istemedigim icin cevaplarini haftaya birakiyorum, yorum yapmicam ..

Mehmet Fatih Yavuz
26.02.2007, 16:17
Istikrar amacli "sonsuz" destek

1- Kime verilir ?
2- Ne amacla verilir ?
3- Ne zaman verilir ?

Besiktas galibiyetinin keyfini bozmak istemedigim icin cevaplarini haftaya birakiyorum, yorum yapmicam ..

1-....
2-....
3-....

verilenleri yazmasan da verilmemesi gerekenleri anladuk:)

tsmaniac
26.02.2007, 16:21
defolup gitsinler yok destek mestek bunlara , topu yalancı bunların, bizde zaten enayiydik iki galibiyete kanacak, biz Trabzonsporuz şampiyonluktan aşağısı kurtarmaz

hayat61
26.02.2007, 16:23
Trabzonspor'la ilgili konuşurken sabır ve istikrar kelimelerini çok kullanan birisi olmama rağmen Nuri Albayrak ve yönetiminin gitmemisini canı gönülden istiyorum.
Trabzonspor Dergisi Kasım sayısı:"Şu an ekibimizin içinde inanılmaz sıcaklık,arkadaşlık ve sanki kolej havası var."
Trabzonspor Dergisi Aralık sayısı:"Bir çok oyuncumuz sakatlandı,bazı oyuncularımız hiç istemeyecek olan bazı saha dışı eylemlere maruz kaldı.Ve ne yazık ki,Trabzonspor forması giymeye hak etmeyen ve burada oynamak istemeyen bir ekibi yenilemek zorunda kaldık."Kolej havasındaki takımdaki ani değişikliğin sebebi nedir acaba.Hem bu ekibi siz oluşturmadınız mı?
Trabzonspor Dergisi Ocak sayısı:"Bir yıllık hizmetimizde şeffaf,adil ve her konuda açık anlayış göstererek,her taraftarımızın bilgi sahibi olmasının da kaçınılmaz takipçisi olduk.Bu doğrultuda,yeniden bir yapılanma sürecine girmemiz kaçınılmazdı.Çünkü kadromuzun çoğu ruhunu kaybetmişti."Açıklıkmış ,şeffaflıkmış yorum bile yapmıyorum.Benim bildiğim kadro yapılanması sezon başlamdan önce yapılır.Hazırlık kampındaki kadro ile yeni sezon başındaki kadro arasında dağlar kadar fark olmadan.
Bu aya kadar ortak söylediği tek şey hakem hataları.
Trabzonspor Dergisi Şubat sayısı:"Takımızın elmanın bir parçası olarak üzerine düşen görevi yapmak için bütün mücadelesini gösterecekken,elmanın diğer yarısını oluşturan taraftarımızda kendi üstüne düşen görevi yapacağına eminim."En azından görevlerini yapamadıklarını kabul etmiş.Taraftar zaten görevini yapıyor.Sadece maça giderek değil,gerekli tepkileri koyarakta desteğini sürdürmekte.Yenilen sponsorluk anlaşamsında olduğu gibi belirtmesenizde.
Bu açıklamaları ve bir çok söylediklerinden yola çıkarak;
Hataları hep başka yerlerde arayan,iyi olayları kendine yontan,nabza göre şerbet veren,plansız,rüzgarın estiği yöne göre hareket eden başkan profilini Trabzonspor'a yakıştıramadığım için Nuri Albayrak ekibini istemiyorum.
Çıkar aşkı değil Trabzonspor aşkıyla yanan;kendisi ile ilgili kötü konuştuğu için değil Trabzonspora layık olmadığı için sözleşme fesdeden;planı,pratik zekası olan,anlaştığı hocandan kamoyu beklentisi nedeniyle vazgeçmeyen,anlaştığı hocanın istediği oyuncuları takıma layık olmaması nedeniyle getirmediğini belirtmeyen bir yönetim istiyorum.

Zihinlerde tazeliğini koruyan Beşiktaş maçından başlarsak sahaya çıkan kadro doğru mu Allah aşkına?
Ziya Doğan'a kızsamda benim için asıl suçlu yönetimdir.
Etrafımdakilere en çok savunduğum oyunculardan biri Hüseyindir.Maçta Hüseyin tezahüratlarını duymak beni çok mutlu etti.

golebshera
26.02.2007, 16:40
Şu anki yönetime gösterilmiş olan sabır, tahammül, destek, başka hangi TS yönetimine gösterildi? Onca aciz politikaya, pardon "politikasızlığa" rağmen.. Varlıklarıyla yoklukları bellimiydi? Bu sözlerimden sadece Hacıosmanoğlu nu hariç tutuyorum, en azından samimiyetine inanıyorum çünkü.. BMN yönetim kurulu yönetseydi kulübü, daha iyi yönetirdi, kim bilir..

DİNÇ
26.02.2007, 16:45
sezon sonuna kadar ziya hocanın kalmasından yanayım ama ilk yarı sahada yürüyen bjk den 2 gol yemek siya hocanın hatasıdır.mustafa keçeli sevdasından vazgeçmeli ve stepanovu geri kazanmak zorundadır.sezon sonunda gönderilmesinden yanayım.Şampiyon olsak bile.

Ben kendisini sevmesem de Ziya Hocanın kalmasından yanayım...Millet bizden 3-4 misli fazla para harcayıp ne hallere düşüyor...

1. Ziya Hoca takımını yeni kurdu. Bu takım bence istikrarlı ve daha iyi olacak...

2. Ziya Hocayı gönderip kimi getireceksin? Getirdiğin adam Ziya Hocadan daha kötü çıkarsa?

3. Ziya Hocanın neyini beğenmiyoruz?Mantelitesini...O da kendini değiştiriyor ve geliştiriyor zaten...

4. Ziya Hoca Beşiktaşlı diye yazılmış...Evet Beşiktaşta oynadı....Ankaragücünde de oynadı...Bizim eski futbolcularımız da Beşiktaşta oynadı...(Necmi Perekli,K.Orhan,...daha çok var.Özkan Sümer GS yi çalıştırdı...)

5. Herkes futboldan anlıyor bir Ziya Doğan mı anlamıyor...Arkadaşlar futbolcularla birlikte olan,onları çalıştıran,hepsinin ciğerini bilen Ziya Hoca...Biz burda ahkam kesiyoruz (Ben de dahil) şunu niye oynatmadı,şunu niye oynatıyor...Mutlaka bir bildiği vardır adamın...

Erdinç Dilek
26.02.2007, 16:51
Ziya Doğanın bu takıma kattığı tek olumlu olay Kondisyondur.Bizim takım 90 dk.ayakta durabiliyor.FB-BJK maçların 2.devresi sahadan siliniyorlar,GS bir var bir yok.
Ziya Doğanın Aldırdığı Ayman+Risp+Ceyhun artılarımız,
Fakat Stepenov un takımdan kesilmesi olumsuz bir olay,Stepenov varken genelde kafa topunda hakimiyet bizde idi,Stepenovun oynamadığı tüm maçlarda daha fazla posizyon verdik.ve gol yedik.
Ziya Doğanda yaratıcılık yok,
Mesela defansta sağ kanatta sorun yaşıyoruz değilmi,Erdinç,Risp,Stepenov dan birisini sağ kanatta deneyebilir.Stepenov gibi baştacı ettiğimiz bir adamı Ksütürmenin,2.bir Simkowıak yapmanın manası yok.
Gene söylüyorum ne olursa olsun Bu sene 7 maçta sokağa çıkamaz hale geldikmi gelmedikmi.2.devre bizi görün deyipte Manisa ve Kayseri maçlarına Korkak savunma ağırlıklı çıkıpta o maçtan 4 puan kaybedildimi kaybedilmedimi.
Neticede 2.devre gerçekten Süper başlansa idi şu an bile Şampiyonlukta iddialı idik.Ama ZİYA nın korkak inat futbol mantalitesi bize pahalıya mal oldu.
BJK maçı bile gidiyordu,Her zaman 7 dakikada 3 gol bulmak mümkün olmaz,BJK ya yenilseydik kimse bu gün ZİYA DOĞAN ı savunmuyor,Herkes ZİYA DOĞAN İSTİFA YÖNETİM İSTİFA DİYECEKTİ.
neticede stadda 2-0 olunca Ziya Doğana atılan PET ŞİŞE maçta malup olsak neler olacağını gözler önüne sermeye yetiyorda artıyor bile.
O yüzden BJK yı yendik diye sevinmek sadece BJK nın 2 maçta VESTEL e fark atıp yenmesi ile BJK süper olacak banko şampiyon olacak diye BJK lıların yaşadığı yalancı baharı yaşamış oluruz.
Bak bu gün İSTİKRAR ZİYA diyenler yarın Konyaya yenilelim ZİYA YÖNETİM DEFOL derlerse ben şaşırmam.
yorumun ilk paragrafındaki yazdıklarını inanarak yazdığını gördüm bu benim için yeterli eğer bunları gördüysen ziya hakkında istediğin kadar konuş benden sana daha karşı yorum yok:)

Adem Erdoğan
26.02.2007, 16:51
@bmteam

ziya hoca türkiye liginde iş yapar ama ufku fazla geniş değil.koskoca bir sezon onun mantalitesiyle bitmez.sadece türkiye kupasını alırız onuda alabilirsek.Kafa sını değiştirmesi lazım.Çok yönlü düşünmesi gerekir.Ama bir konuda haklısın ki o da yerine kimin getirelecek olmasıdır.

Erdinç Dilek
26.02.2007, 16:55
Şu anki yönetime gösterilmiş olan sabır, tahammül, destek, başka hangi TS yönetimine gösterildi? Onca aciz politikaya, pardon "politikasızlığa" rağmen.. Varlıklarıyla yoklukları bellimiydi? Bu sözlerimden sadece Hacıosmanoğlu nu hariç tutuyorum, en azından samimiyetine inanıyorum çünkü.. BMN yönetim kurulu yönetseydi kulübü, daha iyi yönetirdi, kim bilir..
önceki yönetim kurullarına aynı sabır tahammül destek gösterilmediğinden dolayı acaba hala aynı yerde olmamızın bir bağlantısı olabilir mi ? güzel bir konuya parmak bastın doğrusu...