PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kalemizi Kim Korusun?

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6

cabri
25.02.2007, 02:31
Tolga nın güvensiz halleri beni iyice rahatsız etmeye başladı. Oynadığı her maçta hatalar yapıyor. Defansa da güven vermiyor.Ancak her maç kalede yine Tolga yı görünce ben yanlışım galiba çocuk formunun zirvesinde haksızlık yapıyorum diye düşünmeye başladım. Kafam karıştı.. Bu formuyla kaleyi koruyabiliyorsa ortada bir sorun var yada bizim bilmediğimiz başka şeyler.

Sinan Akyıldız
25.02.2007, 02:34
mümkünse ikiside korumasın

Hiçbiri seçenegide eklenmeli bence ankete :D

mustafakaya
25.02.2007, 02:35
sırayla korusunlar.

Hüseyin Çümen
25.02.2007, 02:38
tolga bugün yanış bişi yapmadı ama şu topu oyuna sokabilse süper olucak
ama burda deinmek istediim bikaç nokta var;
bu adam ın degaj avut ve geri paslarda sıkıntısı var bu bariz bunu bilmeyen yok eepeki e td ziya doğan sen bunu görüosun her antremanda şu adama 100 tane degaj avut falan attır bu sorun biter okadar zor bişey deil
2. side madem bu adam geri pasları ii deerlendiremiyor e defans oyuncuları neden her maç en az 10 tane geri pas atıyosunuz bu uşağa anlamak mümkün deil
ama tolga genel olarak iidir

Mollasalihoğlu
25.02.2007, 02:43
ben jefferson'da yetenek var..nedense onu istiyorum..
tolga da maşallah çok fena değil..zor bir soru

Bulut61-34
25.02.2007, 02:51
Bu bizim yetenek düşmanlığını anlayamıyorum. Bizim içimizden çıkan birinin başarsını neden bu kadar zor kabulleniyoruz. Hani bir fıkra vardır; cehennemde her milleti ayrı ayrı çukurlara koymuşlar, her çukurun başında çıkmak isteyenleri engellemek için zebani koymuşlar, sadece Türklerin bulunduğu yerde zebani yokmuş. Nedenini soranlara da gerek yok ki onlar çıkmak isteyeni kendileri aşağıya çekiyor şeklinde cevap vermişler. Biz Trabzonlularda aynısını yapıyor.
Tolga'nın bu maçta gollerde hatası yoktu. Önceki maçlarda da hatası yoktu. Sadece Denizli maçında elinden kaçırıp rakibe çarpan topun gol olduğu pozisyon var. O pozisyonda herkesin başıan gelebilir. Başka bariz bir hatası yokken neden hemen Tolga'ya yükleniyoruz. Hem oynayarak iyi kaleci olunur. Elbette bazı maçlarda bizi yakacaktır ama her iyi kaleci bu aşamalardan geçmiştir. İleride yıllardır eksikliğini çektiğimiz iyi bir kalecimiz olsun istiyorsak bunlara sabretmeliyiz. Jefferson'a çok sabredildi vasat kaleci olmaktan ileri gidemedi. Tolga oynarak mükemmele ulaşacaktır.

cabri
25.02.2007, 03:00
Yetenek düşmanlığı ile ne alakası var. İlla konuşturacaksınız insanı. Hiç yetenekli kaleci görmemiş olsak tamam da 20 yıla yakın bu ligi takip ediyorum çok kalecş gördüm. Ligin en zayıf kalesi bizde malesef.

İleli
25.02.2007, 03:11
Hicbiri korumasin yeni kaleci alinsin!

abbas
25.02.2007, 03:14
Ligin en zayıf kalesi bizde malesef.

katılıyorum..

cabri
25.02.2007, 03:15
Hicbiri korumasin yeni kaleci alinsin!

O nasıl olacak?

+1AhmeT
25.02.2007, 03:32
bence tolgayla devam edelim arkadaşlar tolganın zaman içerisinde daha iyi olacağına inanıyorum kalecimize destek olalım lütfen

DeAgLeMaNyAq
25.02.2007, 06:16
Tolga'nın defansla uyum problemi var. Bunun yanında artık heyecandan mıdır yoksa duygusallığından mı bilemiyorum ama kendisine gelen her topta bir güzensizlik seziyorum...

Hüseyin Çümen
25.02.2007, 06:22
tolga iyi yapmayın yaa

aaahmet61
25.02.2007, 06:23
kesinlikle yerine bir kaleci alınması lazım.şu an iyi bir kaleci olsaydı .trabzonunun puanı abartısız minimumu 40 puandı.

onurts61
25.02.2007, 06:49
Kaleci bir takımın yarısıdır bizim iki kalecinin toplamı bir takımın çeyreği bile olmaz ikiside güven vermiyor her kritik pozisyonda tedirginim mğmkğnse kariyerli stresli maç tecribesi yüksek bir kaleci alınmalı

saglam
25.02.2007, 06:57
Ahmet Sahin'in de ankette yer almasi gerekmez mi?

Lucreto
25.02.2007, 09:51
Sezon sonuna kadar Tolga. Gelecek sezona iyi bir kaleci.

Cengiz Çubukcu
25.02.2007, 09:58
sezon sonuna kadar da tolga seneye de tolga...biz ona güveniyoruz..

Sefa Murat Dokuz
25.02.2007, 10:02
bu maçtada kalemize gelen 3 pozisyondan 2 si gol oldu
ayrıca yenilen 2.gol o kadar yüksek gelen hava topuna 1 kaleci nasıl çıkmaz şaşıyorum 4 kale vuruşu hiç havalanmadan yerden gitti hele bir ilk yarıda var ki celaleddin tolgaya bıraktı oda ceza sahasında çıktı sol ayağıyla vurdu 25 metre gitti gitmedi allahtan trabzonlu oyuncular aldı yoksa kale booş
2.yarı nobre nin ayağının dibinden gecen kale vuruşu
kale vuruşları dönüyo kalemizdse gol pozisyonu oluo her vuruş bjk lide
jefferson geçse daha ii olur

WERTHeR
25.02.2007, 10:07
Ahmet Sahin'in nesi eksik?

Eksiği yok fazlası var. Başkanın torpillisi. Allah aşkına yakışıyor mu Trabzonspora A kategorisi kalecisi

Murat'
25.02.2007, 10:11
bence kalede jeffersonun olması lazım...dün tolgaya pek iş düşmedi maçta...sadece delgadonun bir şutunu kurtardı..

WERTHeR
25.02.2007, 10:12
Jeferson mu tolga mı sorusuna cevabım kesinlikle tolga olur. Aralarında çok büyük fark yok. Tolga kendisini geliştirise iyi bir kaleci olabilir umudunu taşıyorum. Hataları, eksiklikleri yok mu? Elbette var. Lakin bunlar gidrilebilir. Degaj problemi var. Bu uzun zamandır devam ediyor. Vahid hoca bu degaj olayıyla çok uğraşmıştı. Trabzonsporun kaleci anrenörü kimdir bilmiyorum ama bunlar çalışmayla giderilebilir. Diğer bir eksikliği bazı pozisyonlarda topu elinden kaçırması. Bu heyecandır bence başka bir şey değildir. Bir psikolok ile bu heyecn aşılabilir. Rüştünün miyadı doldu. Fb li volkan facia. Kale için en büyük ady bence tolga. Çünkü 4 büyük kulüpe oynamak milli takım için önemlidir...

Sefa Murat Dokuz
25.02.2007, 10:17
katılıyorum..
ligin en zayıf kalesi bizde değil
jefferson un şu ligde kıyaslanacağı 7 kaleci var
martinez hasegic mondragon sekan kırıntılı cordoba ivankov petkovic
çoğu yaşını başını almış kaleciler mondi petko cordi ivankov 30 küsür hatta 35 küsür
serkan ankaragücünü sürükleyen isimlerden 24 yaşında
hasagiç çok beğendiğim bir kaleci 27 yaşında
martinez kötü bir defansla tek başına savaşsada hasegiç kadar ii diyemem 25 yaşında
jeff oynadığı defans yapboz gibi dağınık bir defanstı ve her forvet onla 1 e 1 kalıodu bence ilk yarıda çok az gol yedi o defansa ragmen o kalede mondi olsa sanmıyorum onun yediklerinden 1-2 taneden fazla yiyeğeni çünkü onun urtardığı imkansızlarda var
geri kalan lar öle ağım sahım bişi değil
tolgayla karşılaşacaklar
fevzi(man) s.kücük h.arikan zdravkov volkan g.tokgoz özden
tolgada rakiplerinden genç
fevzi 30 a dayanmış
s.kücük de öle h.arikan 24 zdravkov 35 küsürü de var volkan demirel kalecilik yeteneği 0 bir adam g.tokgöz 27 yaşında
özden 26 yaşında oda idare eder
baktığımda tolgadan jefften ii diyebileceğim 6 kaleci var bazıları kıl payı geçio hatta
bu uygulamaya fadhel ve runje gibi kazman kalecileri hiç katmıyorum
1.Mondragon 2.İvankov 3.Cordoba 4.Hasegiç 5.Martinez 6.Petkoviç
serkan ve jeff aynı diyebilirim tolgada bilakis bunların çok gerisinde değil bazı yönler hariç
saydığım isimlerden genç bir tek martinez var birazda hasegiç diğerleri tecrübe abidesi
diğer kalecilerin jefften tolgadan ii olduğuna inanmıyorum
ama ben kaleye tolga geçince bjk maçında elinden her ortayı kaçırıp tekrar aldı korkuyorum
jeffte ortalarda ne oldu diye bakmıyorum ya çıkıo yumrukluo yada çok kolay bir top oluo
lütfen kimse rahatsız olmasın kendi fikirlerim

yns61
25.02.2007, 10:18
benim için pek farketmez ikiside güven wermiyor ama dün bjk ye yedigimiz golleri jefferson da yerdi.

Ali Özcan
25.02.2007, 10:19
bu oturmuş defansın arkasında bir kez de Jefferson u görmek isterim...Ziya Doğan ın Stepanov a formül bulup oynatması gerekiyor...

coolank
25.02.2007, 10:19
ikisi yan yana dursa gene bir halt edemezler .... kaleci şart kaleci ... martinez çok ii olur

jefferson61sefa
25.02.2007, 10:24
jefferson bjk maçında 2.golü yemezdi o topa orda korya kafa mı vurdururdu yapmayın o kadar yüksek gelen hangi topa çıkamadı koyardı yumruğu yumruğada gerek yok direk zaten çıakr alırdı korayın boyu kaç ki tolga çok korkak olararak kalede duruo
dün inanılmaz saçma uzun toplara çıkıo ne alıo nede defansa bırakıo maçı izlerken bir adna nobre baskıya gelince tribinlerden heeee diye bi uğultu çıkmaya başlıo sonra tolga koşa koşa geri dönüo böle acemilikelri jeffte görmedim sorna kaleci vuruşlarında bjk liler az zeki olsa kesin 1-2 tane yicektik çok kötü vuruyo 3 tane falan direk bjk lilere attı
hele biri yerden 1 cm bile kalkamada n bjk linin ayaklarına gitti :D

Şanlıbayrak
25.02.2007, 10:32
Bence Jeff oynamalı kalede.Tolga belki ilerde(çok ilerde) biraz iyi bir kaleci olacak ama şu anda Trabzonspor'umuzun kalesini koruyacak kapasitede değil malesef..

smertkan
25.02.2007, 10:41
Tolga 40 yaşına gelincemi TS kalesini devralacak.Ziya Hocanın Trabzonsporun geleceği için şimdiye kadar yaptığı tek yatırım o diğerleri tüm transferler hep günü kurtarmak için.

Ayrıca Yabancı Tercihini kalede kullanmak ne kadar doğru bir tercih o da tartışılır.

WERTHeR
25.02.2007, 10:42
Ankette yer almasi gerek, madem ki bu ankette kimin yakisip yakismadigi soruluyor...

Ahmet Şahinin bu ankette yer almasıyla benim Trabzonspor başkanlığı anketinde yer almam aynı doğrultudadır bence:)

jefferson61sefa
25.02.2007, 10:43
tolga nın hataları maç yapmaka geçmiyorki kale vuruşları maç yapmakla düzelmez ki
o elinden kaçırılan toplar maç yapmakla düzelmez ki
jeffin havada aldığı bir topu yere düşürüp tekrar aldğını hatırlamıyorum sert ortaları bile kontrol edebiliyor olmadı yumrukluyo oda eskisi kadar değil

jefferson61sefa
25.02.2007, 10:44
Ahmet Şahinin bu ankette yer almasıyla benim Trabzonspor başkanlığı anketinde yer almam aynı doğrultudadır bence:)

:D:D:D:D:D:D bencede

WERTHeR
25.02.2007, 10:44
tolga nın hataları maç yapmaka geçmiyorki kale vuruşları maç yapmakla düzelmez ki
o elinden kaçırılan toplar maç yapmakla düzelmez ki
jeffin havada aldığı bir topu yere düşürüp tekrar aldğını hatırlamıyorum sert ortaları bile kontrol edebiliyor olmadı yumrukluyo oda eskisi kadar değil

Osasuna maçında yaptığını tolga yapmazdı sanırım...

Tabi ilk maç. İkinci maçta muhteşemdi...

Ozan
25.02.2007, 10:50
benim jeffersonda gördüğüm hatalar şunlar ;

1- yan toplarda zayıflığı var .
2- yer tutma konusunda sorunu var .

bunlar aşılamayacak sorunlar değil . biraz destekle bu sorunlar giderilir ve panter gibi bir kaleci çıkar ortaya. bence jeff oynamalı .

Sefa Murat Dokuz
25.02.2007, 10:51
benim jeffersonda gördüğüm hatalar şunlar ;

1- yan toplarda zayıflığı var .
2- yer tutma konusunda sorunu var .

bunlar aşılamayacak sorunlar değil . biraz destekle bu sorunlar giderilir ve panter gibi bir kaleci çıkar ortaya. bence jeff oynamalı .
allah senden razı olsun bizim anlatamadıklarımızı 2 dk da anlatmışsın bu sorunlar giderilebilir
tolganınkiler hep korkaklıktan titrio sanki eli ayağı

Şanlıbayrak
25.02.2007, 10:53
Futbolda 4 mevki var kale-defans-ortasaha-forvet.Hepsinin eşit önemde olduğunu düşünsek bile bir kaleci yani tek başına bir adam bi takım %25'i eder.Türkiyede bu değerin hakkını verecek yerli bir kaleci malesef yok.Bu yüzden yabancı hakkının bir tanesini kalede kullanmak bence çok doğru bir tercih olur..

Mustafa AYDIN
25.02.2007, 10:56
Ben Tolga dan yanayım,ama topu oyuna sokmayı öğrenmeli bu yönü çok zayıf.
bjk maçında yediği goller de 1.gol belki kurtarılabilirdi ama 2.golde top Risp e çarpıp yön değiştirdi kurtarılması zordu.

t-sat
25.02.2007, 11:11
ikisi yan yana dursa gene bir halt edemezler .... kaleci şart kaleci ... martinez çok ii olur:)
Trabzonspor kalecisi oynayarak hazırlanamaz.Hazır olunca oynar yada hazır kaleci alırsın kaleye.
Yine de Jefferson Tolgadan iyi bence.

Sefa Murat Dokuz
25.02.2007, 11:25
Jefferson korusun

bordoylamavi
25.02.2007, 11:27
tolgayla devam dün iki gol yedi ama dikkat edin ilk gol rispin ayağına çarpıp top yön değiştirdi. iknci gl de korayın topunu çıkardı ama asıl hata yine ilk topta vurduran risp de ve bence ayakta duramyan erdinçteydi. maçın başında kaleciyle karşı karşıya kalan bjk linin şutuna dokunarak kornere çıkarmasını da umutmamak lazım. biraz daha cesarete ihtiyacı var o kadar.

macka61
25.02.2007, 11:27
bence tolga korusun öz cocuğumuz bu çocuk tolgayı kazanmalıyız

Sefa Murat Dokuz
25.02.2007, 11:32
tolga böyle hatalı goller yemeye devam ederse bakalım ziya nereye kadar sabredecek goller hatalı olmasın yaptığı hatalar inanılmaz yani inanamazsınız böyle hataları paf takım kalecimiz bile yapmıyo

Çetin
25.02.2007, 11:38
tolga ilk düzgün degajını geri paslarda dahil olmak üzere 74. dakikada yaptı. yapmayın etmeyin tolgadan iyi kalecei olmaz. bakın eziklere sırf kalecileri yüzünden elendiler. kaleci bir takımın olmazsa olmazı.

6Şafak Aydın1
25.02.2007, 11:41
bu iki secenekler arasinda yine Tolga diyorum. Rüstüyü hatirladikca üstünde durmak gerekiyor demek. Tabii kendisine iyi bakip, gelistirip, konsantresini bozmazsa.

emre_erbayts
25.02.2007, 11:41
yAA JEFERSON artistin teki onun yüzünden kaç mac kybettik unuttunuzmu.forza tolga

eren_61
25.02.2007, 11:43
tabiki tolga.güven konusunda sanki jeff çok güve veriyoya.bırakın artık kaleci yetiştireceksek tolgayı yetiştirelim.üstteki arkadaşa katılıyorum forza tolga

Sefa Murat Dokuz
25.02.2007, 11:45
Jefferson artist falan değil onun sayesinden kaç maçta yenilemedik unutunuzmu sizin kaç maç kaybettiğimiz dediğiniz maçalr
bursa gençlerbirili vs
o maçlarda trabzonspor takım olarak ii oynadımı peki gol attımı yenilmeyi hakettimi evt sadece golleri yi yiyen jeff gariban ohh patlasın bakalım kabak başına sanki bursaya atmışız 2 gol jeffte 2 tane mal mal gol yedi kaçırdık galbiyeti dioz gol attınmı hyr 2 tane yedinmi evt eeee
gençler
daha 1.dk gol yersin kaelciyi suçlarsın
kaleciye mal mal havadan sağ ayağına top atarsın
kalecin solak ne yapsın
gençelere gol atamazsın kabak yine jeffe patlasın

h@msi61
25.02.2007, 11:47
Jeferson gerçekten büyük yetenek ve oynamakla kendisini geliştirecek isim odur. Tolga çıktığından beri bir arpa boyu ilerleyemedi ne yazıkki. Denizli maçından sonra dün de hataları vardı, defans varken ne diye ceza sahası çizgisine kadar çıkıyor hiç anlamıyorum. Bobo'nun attığı ilk golü Trabzonspor kalesini koruyan bir kalecinin kurtarması gerekirdi, 2. goldeki çıkışını söylemiyorum bile. herzaman bu kadar şanslı olmayabiliriz, Tolgayı oynatmak çok büyük bir risk...

Sefa Murat Dokuz
25.02.2007, 11:52
jeffersonu tolgayla kıyaslamıyorum jeff tolgadan 10 adım ilerde

Sefa Murat Dokuz
25.02.2007, 11:53
jeffersonu tolgayla kıyaslamıyorum jeff tolgadan 10 adım ilerde
ts kalesine yakışmıo o manada

Rasim YILMAZ
25.02.2007, 11:53
Tolgaya sezon sonuna kadar şans verilmeli. Sezon sonu rengini belli eder bu iş.
Çünkü kaleci oynaya oynaya tecrübe kazanır.Baktık sezon sonu Tolga aynı tas aynı hamam. Tolgayı yedeğe çeker, Jefersonu gönderir iyi bir yabancı kaleci acılırız. Çünkü ne yazıkki Türkiyede iyi denilebilecek gelecek vaad eden bir kaleci yok. Gelecek vaad edenlerin biri bizde "tolga" biri fenerde "volkan" :):) Onlarında hali ortada.

jefferson61sefa
25.02.2007, 11:54
]aslıdna tolga ya bakınca tam kaleci fiziği var ama olmuo işte

yavuss
25.02.2007, 11:54
İkiside genç tamm ama yedikleri goller ortada hata yapıyorlar..Çok çalışmaları lazımm.........Benje iyi bir kaleci alınmalı deneyimli.......

muhammett61
25.02.2007, 11:55
tolgaya zerre kadar guvenim yok onu bu formda halleri sadece defanstan kaynaklanıyo. ama jeffersonunda ondan cok iyi olduunu soyluyemem

Furkan
25.02.2007, 11:59
ben tolgaya oyumu vermiştim ama yorumlara bakılırsa ve jeff alınırken büyük umutlarla filan getirildiğinide düşündümğümde ayrıca jeffin bize yediği hatalı gollerin yanında bazı maçlarda misal osasuna 2. maçta tabi büyük faydalarıda oldu. sonuçta Gelecek Sezona İyi Bir KALECİ GEREK...

WERTHeR
25.02.2007, 12:01
ben tolgaya oyumu vermiştim ama yorumlara bakılırsa ve jeff alınırken büyük umutlarla filan getirildiğinide düşündümğümde ayrıca jeffin bize yediği hatalı gollerin yanında bazı maçlarda misal osasuna 2. maçta tabi büyük faydalarıda oldu. sonuçta Gelecek Sezona İyi Bir KALECİ GEREK...

Forumda bazı arkadaşlar artık transferde epey yol katettik diyorlar. Kaliteli kendini ispatlamış futbolcular transfer edebiliyormuşuz. ben kaleci olarak Buffon'u öneriyorum:)

Çetin
25.02.2007, 12:03
forza tolga yazanlara sesleniyorum; bir futbolcu eğer 74. dakikada topa doğru düzgün vurabildiyse hangi konuda onun üstünde durmak gerek? Keşke iyi bir kaleci olsada kalemizi bir türk korusa çok isterdim ama tolga ile olmayacağı açık

Mayls
25.02.2007, 12:21
Tolga bizim canimiz cigerimiz. Trabzon'un öz evlatlarindandir. Jefferson'un o kadar hatasini gördüm ama kimse Tolga'ya kizdigi kadar kizmadi ona. Heralde yabanci, futbolu birakir diye.

Vkgz
25.02.2007, 12:31
hiçbiri korumasın

Özgür Öztürk
25.02.2007, 12:34
Sezon sonuna kadar Tolga

Muhalif
25.02.2007, 12:35
Benim her iki ismi de ilk 11 de duyunca ağzımdan ilk çıkan 'Allah Korusun' oluyor doğrusu..

Bülent Bayraktar
25.02.2007, 12:36
tecrübeli bi kaleci lazım zamanında cordobayı almadılarki hiç korku yaşamazdık...

Vkgz
25.02.2007, 12:36
petkoviçi geri isterim ben. kim gonderdiyse getirsin geri

sbay
25.02.2007, 12:37
bence tolga korusun...sonucta jeffersonun ondan cok buyuk bir artisi yok...sezon sonuda cok iyi bir kaleci alsinlar ama....

Onur
25.02.2007, 12:41
İlk defa bir ankete oy atamıyacağım. Çünkü ikisi de kalede olunca ve top bizim yarı alandaysa ahan gol yedik diyorum :S

Bartuğ13
25.02.2007, 12:46
açıkcası ben jaferi çok çektiğimizi düüşünüyorum.onun yediği aptal golelrle maç kaybetmektense tolganın yedikleriyle maç kaybetmeyi yeğlerim.ister milliyetçilik diyin,ister adam kayırma.ben milli takımda oynayacak potansiyeli olan genç kalecimizi elin brezilyalısının arkasında yem olmasına razı gelmiyorum.adam iki gol yedi diye jafer lafları çıkmaya başladı.ama hiç unutmayın ki jafer yumurtlarken tolga diye feryat ediyodunuz.kesinnlikle tolga geçmeli kaleye.5 tane hatalı da yese tolga geçmeli yoksa ne tolgayı kazanırız ne jaferi.jafer iyi olabilir refleks açısından ama çok zayıf yönleri var ve pişecekse botafagoda pişsin trabzonda değil.takımın kadrosunda kaç tane trabzonlu topçu var?

Erdem Keser
25.02.2007, 12:56
bu takım jeffersonu gordu adama 2 sene dayandık tolganın nesı varda ıkı macta kellesını ıstıyoruz anlamıyorum bı adamı silmek bu kadar mı kolay bende ıddıa edıyorum jefferson bırakın trabzonu lıgde kalecılık yapacak duzeyde bı kalecı degıl tolgaya ınanıyorum ve guvenıyorum allah askına jeffersonun sız neyıne guvenıyorsunuz

Vkgz
25.02.2007, 12:57
jef duracagına tolga dursun tabiki chovy de . mümkünse seneye ikiside durmasın

Erdinç Dilek
25.02.2007, 13:05
kalede tolga mı var jefferson mu var farketmez. kalede o an biri vardır sonuçta, dün bizim bazı taraftarlarımız maalesef top tolgaya pas olarak verildiğinde ıslıkladılar. ya hem gençtir diyoruz hemde durum 3-2 iken ıslıklıyoruz hiç mi düşünmediniz be adamlar bu çocuğun psikolojisini, hem o da oyunun içinde bir futbolcu değil mi ona pas yapılamazmı ayrıca bu tür geriye paslar kalcenin oyundan soğumasını engeller tabi ıslıklanmadıkça-Harun kardeşim yorumum nasıl sence, hayranlık uyandırıcı bir tespit ha-

BOZOHAN
25.02.2007, 13:07
al birini vur ötekine

dumanpub
25.02.2007, 13:10
tolgaya güvenmek gerek

eren_61
25.02.2007, 13:18
]aslıdna tolga ya bakınca tam kaleci fiziği var ama olmuo işte

ya allah aşkına yapmayın.adam oynaya oynaya alışacak.bu çocuk tribünde maç izlerken artık gönül verdiğim takımın kalesini koruyorum diyor.elbette heyecanlanıcak.bunu atlatması için bizim destek olmamız lazım.ama bazı taraftarlar her maç adama yüklenirse sonuç belli.bu çocuk çok iyi yetenek lütfen köreltmeyin.Tolga biz her zaman senin arkandayız

Erdem Keser
25.02.2007, 13:21
ya allah aşkına yapmayın.adam oynaya oynaya alışacak.bu çocuk tribünde maç izlerken artık gönül verdiğim takımın kalesini koruyorum diyor.elbette heyecanlanıcak.bunu atlatması için bizim destek olmamız lazım.ama bazı taraftarlar her maç adama yüklenirse sonuç belli.bu çocuk çok iyi yetenek lütfen köreltmeyin.Tolga biz her zaman senin arkandayız

aldırma arkadasım biz alıstık sende alısırsın fazla takmamak gerek

eren_61
25.02.2007, 13:27
al birini vur ötekine

heh bunu de canımı ye yaaa.yok jeff tolgadan 10 gömlek üstünmüş on adım ilerdeymiş.yok böle bişey.şuan ikiside kalemizi koruyabilecek kapasitede değil ve de şimdi kaleci alamıyacağımıza göre bunlardan birini seçmek zorundayız.adam yetiştireceksek tolga diyorum

Lucreto
25.02.2007, 13:28
Tolga bizim canimiz cigerimiz. Trabzon'un öz evlatlarindandir. Jefferson'un o kadar hatasini gördüm ama kimse Tolga'ya kizdigi kadar kizmadi ona. Heralde yabanci, futbolu birakir diye.
Tolga'ya daha çok kızmamız onu Jef'den daha çok sevmemizdendir. Ben oyumu Tolga'ya verdim. Sezon sonuna kadar da Tolga'nın oynamasını istiyorum.
İstiyorum ki Tolga çok daha iyi bir kaleci olsun. Yoksa Jef umrumda bile değil. Nasıl geldiyse öyle gider.
Ama Tolga öyle değil, gelecek vaad ediyordu. Bir GS maçıyla iki sene geri gitti. Geçen sene toparlanır gibi oldu ama son haftalarda yine kaleyi Jef'e verdiler.
Jef hiç gelmeseydi şimdiye kadar Tolga kaleyi doldurur pozisyona gelmişti.
Ya çok iyi bir kaleci alabiliyorsak alalım ya da Tolga'yla devam edelim.
Barcelona'nın kalesindeki kazmadan çok daha iyi bence.

Erdem Keser
25.02.2007, 13:34
ya bırakalım artık bu cocugu tartısmayı allahın kovası volkanı bıle fener bahce camıası bukadar elestırmıyo fenerbahcedeyken rustu kaleyı engınden devralırken cok mu guzel maclar cıkardı ama hocası oan guvendı hatta birkeresinde altay macında yedigi hatalı gol yuzunde aglamıs ve oyundan cıkmak sıtemıstı ama hocası o mactan sonra her turlu hatasına ragmen rustuye forma sansı verdı ve rustu boyle rustu oldu biz ise bi adamı nezaman sileriz onun hesabını yapıyoruz allah askına bu adamın nesi var turk olması mı sucu yabancı birisne bu kadar guvenin sebebi nedir tolgadan daha yetenekli demeyin cünkü gulerim bence birazda biz kafamızı degıstırmeliyiz

Tahir
25.02.2007, 13:48
sonuna kadar tolga diyorum çünkü tolga on yıl o kalde olacak lütfen sizde destek olun bu adama çünkü o bizim evlatımız.hiç olmazsa bunun için hoşgörü ile yaklaşın bu adama

esesli
25.02.2007, 13:50
jefferson eldekiler içinde en iyisi.Ama takıma Rüştü gibi bi kaleci lazım bulursak eğer

Erkan
25.02.2007, 13:51
OFfff cok zor bir soru... Simdilik Tolga kalsin...

lechiboy
25.02.2007, 13:55
Tolgaya güveniyorum ben, sadece biraz daha pişmesi lazım zamanla üstündeki acemiliği atıp yeteneğini konuşturacağına inanıyorum. Tolga'yla devam...

cabri
25.02.2007, 14:17
İnsanoğlunun zekası 6 yaşına kadar %75 oranında şekillenir gerisi artık hayat tecrübesidir denir...
Bunu kaleciliğe uyarlarsak... Tolga 24 yaşında ve en az 10 yıldır kalecilik yapıyor demek ki. Kaleciliği oturmuş ve tecrübe olayına geçmiş olmalı normal olarak. Ancak oynadıkça kendini geliştirecek hatalarını düzeltecek kaleci olacak deniyor. Benim bu görüşe katılmam mümkün değil. Artık bu yaştan sonra ne öğrenecek? Bugüne kadar öğrenemediklerini mi.. İnşallah!
Jefferson da hatalı goller yedi ama bu kadar bariz hataları olmadı. En azından top tutmayı ve degaj yapmayı biliyor.
Aslında kesin olarak ikisi de kaleyi koruyacak kapasiteye sahip değil satışa çıkarsak süper ligde kimse alıp kaleye koymaz...
Benim oyum kötünün iyisi Jeffersona idi. Sene sonuna kadar kaleyi korusun. Seneye ikisi de olmayacak nasılsa.

eren_61
25.02.2007, 14:30
tolga dün akşam hatalı mı yedi golleri ben anlamıyorum.hadi ilk golu yememeliydi.ancak o goldeki tobu bobo nerdeyse 45 metreden aldı ceza sahasının önlerine kadar geldi hemde şut çekebileceği rahat bi pozisyonda.oda öyle yaptı ve risp in ayağına da çarmasıyla direk dibinden gol oldu.ikinci gole gelirsek kimse bana hatalı demesin bütün hata erdinçte gerisi yalan

highlander
25.02.2007, 14:53
Tolga keşke çok büyük bir kaleci olsa.Tolgada ısrar edilebilir.Bu bir tercihtir.Ama bence Jefferson çok daha yetenekli bir kaleci.O oynadığı zaman ben kendimi çok daha rahat hissediyorum.Jefferson üzerinde ısrar edilse ses getirebilecek bir kaleci gibime geliyor.

pReN@_61
25.02.2007, 14:55
jefin uefa kupasındaki yediği gol aklıma geldi ve T.zengin şıkkına uzandım...
bu çocuk daha çok çalışmalı...

Külünkoğlu
25.02.2007, 14:59
Kesinlikle Tolga oynamalı..böyle bir maç sonrasında yediği gollere adam akıllı bakarsak hiçbir hatasının olmadığını göreceksiniz. O derece sert ve çarpıp gelen ve yine o yere giden topa hiçbir kaleci bir şey yapamaz. Keza yediği ikinci golde yapması gerekeni yapmış defansın diziliş ve kademe hatasından golü yedik. Tolga'nın eleştirdiğim yanı bacaklarını güçlenmdirmesi ve kendisine gelen toplara daha bir güvenle dikkatle vurmasıdır.

Toplara çıkması defansla uyum içerisinde olması lazım diyecem ama...

Genç kardeşimizin önündeki defans oyuncuları her hafta değişiyor nasıl uyum sağlasın ?

cabri
25.02.2007, 15:41
Sırf dünkü maçla değerlendirme yapmıyorum -gerçi ilk golü iyi bir kaleci yemezdi- ama ligde 7 kupa dahil bu sezon 11 maçta oynadı sanırım. Oynadığı maçlarda verdiği görüntü ile bende olumlu bir izlenim bırakmadı. Jefferson oynarsa daha az gol yeriz bu defans ile. ilk yarıya göre defans ve orta saha daha iyi...

Çetin
25.02.2007, 15:47
Kesinlikle Tolga oynamalı..böyle bir maç sonrasında yediği gollere adam akıllı bakarsak hiçbir hatasının olmadığını göreceksiniz. O derece sert ve çarpıp gelen ve yine o yere giden topa hiçbir kaleci bir şey yapamaz. Keza yediği ikinci golde yapması gerekeni yapmış defansın diziliş ve kademe hatasından golü yedik. Tolga'nın eleştirdiğim yanı bacaklarını güçlenmdirmesi ve kendisine gelen toplara daha bir güvenle dikkatle vurmasıdır.

Toplara çıkması defansla uyum içerisinde olması lazım diyecem ama...

Genç kardeşimizin önündeki defans oyuncuları her hafta değişiyor nasıl uyum sağlasın ?

degaj kullanamayan, geri pasların hiçbirini düzgün kullanamayan birinden nasıl oluyorda medet umuyoruz? bu en basit şey topa vurmak futbolcu ne yaapt herşeyi bir kenara bırakıyorum topa vurur. ve ayrıca artık defanstakilerde ona güvenmiyor. risp adama hiç top bırakamdı bir iki pozisyonda bilmem farkettiniz mi?

selcuk
25.02.2007, 15:57
soru bu bu sezon hangi kaleci sayesinde kac puan kayibettik hangisi sayesinde kac puan kazandik
ve bu soruda tolga acik ara farkla su an jeff in önünde ben tolga yüzünden kayibettigimiz puan hatirlamiyorum
ve evet hatalar yapiyor ama hangi kaleci yapmiyorki ??
ve ts bi sezon kaleci egitecekse egitmek icinde en dogru sezonu bu sezon görüyorum saaten ligde iddaamiz kalmadi ve kupa icin yeterli tolga
ve biz puan kayibetmedigimiz sürecde istedigi kadar hata yapsin benim icin kaleden cikmasina neden olmas

never change a winning team
alex ferguson ;)

Çetin
25.02.2007, 16:08
trabzon niye kaleci eğitsin? bence iyi, kaliteli bir kaleci alınmalı ve eğer elimizde jeff ve tolga varsa jeff seçilmeli diyorum. evet belki ama jeff oynarken önüde nasıl bir defans vardı bunada bakmak lazım değil mi?

zahido
25.02.2007, 16:11
Elimizdeki kaleciler tecrübesiz maalesef.. Bence seneye bi tanesini bonservisiyle bi tanesini kiralık olarak 2 tane tecrübeli kaleci almamız lazım.. Tolganın başka bi takımda tecrübe kazanması lazım..

selcuk
25.02.2007, 16:23
trabzon niye kaleci eğitsin? bence iyi, kaliteli bir kaleci alınmalı ve eğer elimizde jeff ve tolga varsa jeff seçilmeli diyorum. evet belki ama jeff oynarken önüde nasıl bir defans vardı bunada bakmak lazım değil mi?

evet osasunaya karsi 35-40 metreden kalenin ortasina gelen topu yemesinide görmek lazim ve kactane daha böyle

ama tolganin cikarttigi toplari kurtadigi maclarida bi düsünün
bu usak trabzonlu oldugu icin uzayli olamaz
runjedendemi kötü fenerinkindendemi kötü surda büyüklerin icinde sadece gaylerin kalecisi mondi su an tolgadan daha iyi
bi victor valdesin yaptiklarina bakin
barca kaleci egitebiliyorda bizmi egitemiyoruz

trapezus61
25.02.2007, 16:30
Bence ikisi de oynamasın. Kale boş kalsın. Bundan daha fazla gol yiyeceğimizi zannetmiyorum... Bilmem anlatabildim mi?

antagonist
25.02.2007, 16:30
Kim geçerse geçsin."Kaleyi korusun." yeter...

WERTHeR
25.02.2007, 16:43
Başkana söyleyin kaleye Buffon geçsin:)

turphan
25.02.2007, 16:48
Tolga'ya maçtan önce anksiyolitik ( heyecana ve strese karşı bir ilaç grubu ) verirsek bence Tolga...Ama bi de konuşması lazım.Dün BJK maçında luzumsuz kaleden çıkmalar....Bide defans çok fazla geri pas yapmasın bizi seviyorlarsa...Her geri pasta kalbim sıkıştı vallaaa.Daha önce denilen gibi ne assağı ne yukarıyerimiz az çok belli,Tolga ile devam....Casillas'ın ve Rüştü'nün ilk zamanlarını hatırlayın...Valdes'in ve Kahn'ın bu hafta yaptıklarına bakın...

Şevket KÜÇÜK
25.02.2007, 16:51
Bu konuda jeff in şansız olduğu kanaatindeyim o kaleyi korurken sahada nasıl bir takım vardı şimdi tolga korurken sahada nasıl bi takım var şahıs olarak demiyorum oyun olarak demek istiyorum bence antep maçında da jeff oynasın bakalım nasıl olcak? sonuçta hava yakalamış galibiyet serisine balmış bi takım var karşımızda performansını merak ediyorum doğrusu...

champions
25.02.2007, 16:53
pek farkları yok kendine güvenmesi şartıyla sezon sonuna kadar tolga oynasın kaleci transferi şart

hüseyin toraman
25.02.2007, 17:46
iki kalacinin arasında fikir beyan edecek olursam tolga derim

Üzeyir Gönül
25.02.2007, 18:09
Şu konuya yazılan mesajların hemen hemen hepsini okudum. Bazılarına katılıyorum, bazılarına katılmıyorum.
Tolga mı, Jefferson mu derseniz, ben Tolga derim. Bunu Tolga daha iyi olduğu için söylemiyorum; ama daha iyi olabileceği için diyorum. Biz Türk milleti olarak her zaman yabancıya hayran oluruz. Niye Jefferson oynasın ki, Tolga'mız varken? Jefferson bizi az mı yaktı zamanında!
Tolga degaj yapamıyormuş, Tolga geri paslarda hata yapıyormuş, yan toplarda zamanlama hatası yapıyormuş, falan filan. Bunların hepsi hikaye. Dünyanın en iyi kalecileri bile öyle pis goller yerler ki aklınız hayaliniz durur. Yoksa hiç izlemediniz mi? Siz yoksa dünyanın en iyi kalecilerinin hiç hata yapmadığını mı söylüyorsunuz? Şaşarım size...
Bir futbolcuya devamlı şans vereceksin. Tabii onu kazanmak istiyorsan. Tolga'nın yaşı genç ve bana göre heyecanını yavaş yavaş yeniyor. Eğer kalede kalıcı olabileceğine kesin olarak inansa daha verimli olur. Yeter ki aklında "Acaba kesilir miyim?" düşüncesi olmayacak.
Kimileri Türkiye'deki kalecileri saymış. Kalemize Rüştü gibi bir kaleci geçmeliymiş. Yahu, Rüştü kötü kaleci değil ama hanginiz milli maçlarda Rüştü'ye geri pas verilince korkmuyorsunuz? Bunu herkes biliyor da siz mi bilmiyorsunuz? Ya da, Rüştü'nün cepheden gelen pozisyonlarda iyi olduğunu ve yan toplarda iyi olmadığını siz hala bilmiyor musunuz?
Uyanın beyler! Ben eğer Tolga'da ısrar edilirse Tolga'nın çok daha iyi olacağını ve Şenol Güneş'ten sonra nihayet bir kaleci kazanacağımıza inanıyorum. Kim olursa olsun, tabii ki iyi olan takımda olsun. Ama ikisi aynı ayarda ise ben yerliyi tercih ederim. Yabancı kapris yapacaksa çeksin gitsin. Bakın Avrupadaki kulüplere. Kadrolarının büyük bir kısmı yabancıdır; ama hepsi banko oynamıyor ve kapris de yapmıyor değil mi? Gerisini varın siz düşünün...

lazkızı6161
25.02.2007, 18:50
açıkçası ikiside bana güven vermiyor.dünkü maçta top bizim yarı sahaya geçtiği anda tedirgin oldum ama bu sadece bu maç için değil.sanki jeffersonda tolgada çok sert toplara karşılık veremiyecekmiş gibi geliyor.

Adem Erdoğan
25.02.2007, 19:08
gitsin demiyorum ama tolgaya güvenipte kaleci alınmazsa çok yanlış yapılmış olur.her maçta topu içeri alacak yada ayağının al tından topu kaçıracak diye ödüm kopu yor.

Ferşat Balcı
25.02.2007, 19:26
önce allah korusun sonra jefferson...amin

maskeli61
25.02.2007, 19:41
bencede tolga çok güvensiz yani ha yedi yicek diye ölyürorum jeef biraz daha iyi bence sıra jefe gelmeli...

erdal6167
25.02.2007, 19:53
tabi ki tolga, bu takım şampiyon olamaz o zaman kaleci kazanalım, ne olursa olsun tolga. ..

bordolumavi61
25.02.2007, 20:07
ya tolgayı istiyor gönlüm ama o autları kullanırken topu oyuna sokarken gözlerimi kapatıyorum kalbim durcak oluyor vuramayıp adamın ayagına atacak diye diğer durumalrda çok iyi değil ama iyi kendini gelişirmesi için cok büyük bir fırsat bu sezon yoksa seneye iyi bir kaleci yedeği olur bu durumdada olması gerekir bazen çok güvenli bazen çok güvensiz

EyüpKILIÇ61
25.02.2007, 20:11
Trabzon'un her zaman özüne dönmesi gerektiğini savunuruz gel görki alt yapıdan yetiştirdiğimiz oyunculara güvenmekten korkuyoruz.YAZIK.

Banko Tolga Zengin

attagümüshane
25.02.2007, 20:15
jefferson u isteyenlerin oranı %41 şu an itibariyle.boşuna demiyorlar Türk milleti çabuk unutur diye:-)
jeff yüzünden saç baş yolmak modaydı yapmayın lütfen.bu demek değil ki kalemizde tolga var ve yeterli.bence o da yetersiz ancak ikinci kaleci
olarak durmalı,tecrübe kazanmalı ve camia olarak genç arkadaşımıza destek olmalıyız.

jefferson61sefa
25.02.2007, 20:26
jefin uefa kupasındaki yediği gol aklıma geldi ve T.zengin şıkkına uzandım...
bu çocuk daha çok çalışmalı...

jeffin neden se hep hatal ıgolleri aklınızda kalmış ama
jeffersonun ilk geldiği yıl yanılmıosam 2.hafta konyayla oynamıştık ve maç 0-0 mı ne bitmişti o maçta eğer ilk maçlarda böle oynayan ve ülkeye alışmamış hali buysa ilerde bu kimbilir ne olur demiştim trazbosnpor az takip eden konya maçını hatılar inanılmaz goller kurtarmıştı yani inanamamıştım maçta başka bir kaleci olsa konyaya rahat 3-0 yenilecektik 4 tane %!00 gol kurtarmıştı
Burda bütün arkadaşlarımız bursa gençelrbiriği bu son konyaspor maçarında jefin berbatlığını söylüyor ama o maçlarda tolga geçse sanki yenecektik o ne yapacaktı ki takım gol atamazken
konya maçında ki şut çok sertti ve ellerini deldi ama bursa maçından sonra jeffe sahip çıkan ziya doğan sonraki 2 ankaspor maçında meyvelerini topladı
tolga çok acemi bunu kabul edelim jefferson çok daha yetenekli kaleci

eren_61
25.02.2007, 21:15
jeffin neden se hep hatal ıgolleri aklınızda kalmış ama
jeffersonun ilk geldiği yıl yanılmıosam 2.hafta konyayla oynamıştık ve maç 0-0 mı ne bitmişti o maçta eğer ilk maçlarda böle oynayan ve ülkeye alışmamış hali buysa ilerde bu kimbilir ne olur demiştim trazbosnpor az takip eden konya maçını hatılar inanılmaz goller kurtarmıştı yani inanamamıştım maçta başka bir kaleci olsa konyaya rahat 3-0 yenilecektik 4 tane %!00 gol kurtarmıştı
Burda bütün arkadaşlarımız bursa gençelrbiriği bu son konyaspor maçarında jefin berbatlığını söylüyor ama o maçlarda tolga geçse sanki yenecektik o ne yapacaktı ki takım gol atamazken
konya maçında ki şut çok sertti ve ellerini deldi ama bursa maçından sonra jeffe sahip çıkan ziya doğan sonraki 2 ankaspor maçında meyvelerini topladı
tolga çok acemi bunu kabul edelim jefferson çok daha yetenekli kaleci

petkoviç içinde ilk maçlarda öyle dedik.hatta beşiktaş maçı sonrasıydı.sonra ne oldu yetersiz dendi gönderildi ki bunlardan 100 gömlek üstün bi kalecidir kendisi

Turan Bebek
25.02.2007, 21:58
Bir takımın şampiyonluğa oynayabilmesi için en sağlam yeri KALE'si olması lazım. Kalecimiz maalesef hedefimizle örtüşmüyor. Bu iş "altyapıdan yetişti, bizim uşak da" demeyle de olmuyor. Eğer öyle olsaydı, Hami'ler, Ogün'ler ve diğer futbolcularımız bu takımdan gönderilirmiydi? Önümüzdeki yıl sağlam bir kaleciye İHTİYACIMIZ var.

okan6161
25.02.2007, 22:07
jefferson na çok katlandık olmadı bence tolgada ısrar etmeliler hiç değilse kendi
evladımız bence ısrar edilmeli çok iyi olucak sadece bir yada iki yıl verilmeli eh dayanabilirmiyiz tabi o ayrı ama tolgada ısrar etmek lazım

cipses
25.02.2007, 23:08
açıkçası jeferson da tolga da trabzonun kalesini koruyabilecek yetenekte değiller
ama asıl önemlisi neden yabancı hakkımızı bu kadar kötü kullandığımız.
eğer yabancı kontenjanını kalede kullanıyorsan aldığın kaleci süper yetenekli bir kaleci olmalı, eğer değilse neden yabancı hakkımızı böyle kullanıyoruz?

Taner Gündoğdu
25.02.2007, 23:16
tolga şuanda çok iyi seviyede değil ama yedek kulubesinde kaleci yetiştiremezsiniz. jeferson içinde aynı şey geçerli. ama ikisinden birini tercih etmek gerekirse hem ülke adına hemde özdeğerlerimizin önünü açmamız açısından tolgayla devam edilmeli. ama o da artık şu degaj meselesine iyice çalışsa! bu akşam cordobayı seyrettim... olamaz böyle bir teknik kaleci. 50 metreye ayağa top atıyor adam. üstelik şişirme top değil yere paralel çok güzel toplar.tolgadan bunu beklemiyorum ama en azından yarı sahamıza top düşürmesin ve bizim adamlarımızın olduğu bölgeye düşürsün şu topları...

Terzioğlu
26.02.2007, 00:24
martinez..........

bordolumavi61
26.02.2007, 00:33
açıkçası jeferson da tolga da trabzonun kalesini koruyabilecek yetenekte değiller
ama asıl önemlisi neden yabancı hakkımızı bu kadar kötü kullandığımız.
eğer yabancı kontenjanını kalede kullanıyorsan aldığın kaleci süper yetenekli bir kaleci olmalı, eğer değilse neden yabancı hakkımızı böyle kullanıyoruz?
jeforson çok yetenekli kumaş falan derler o mesele ama tecrubesiz genc
gelecek vadediyor ama biz oyuncu yetişrien kulup degılız yada oyuncu yetiştiriz mutlaka taib ama kendi alt yapımızdan tolga gibi
jeforssaon buraya staj yapmaya gelmiş gibi dediğin gibi yabancı kaleci alınacaksa tecrubeli saglam kaleci alınır genc yetişecek kaleci tolgadır tolga daha dengeli evet hataalrı var ama

jeforsonn şöyle kimi zaman olmayacak golleri kurtarıyor kimi zamnda girmeyecek topu içeri alıyor
çok dengesiz

onun için tolga dah iyi yedimi kendi hatasından cok defans hatasından yiyor en büyük hatası degaj lar birde şu toplara çıksın alsın ortaları kornerleri herzaman çıkılmaz tabi ama hiçde çıkmamak dogur degıldır snaırım hiç olmasa bile cok cok az

Kasım Hilal
26.02.2007, 01:33
Evet Tolga'nın zaman heyecandan yersiz hatalar yaptığı oldu ama bunun bize maç kaybettirdiği çok fazla vaki olmadı..
Ayrıca bu sezon penaltı dahi kurtardı (ki o maçı berabere bitirdiğimiz için kurtardığı penaltı gölgede bile kaldı)..
İstatistik olarak düşünüldüğünde kurtardığı ğuanlar kaybettirdiğinden fazla bence (pek kaybettirdiğini de sanmıyorum, çoğu kanımca kabul edilebilir hatalar)..
Ayrıca yine benim fikrimdir..
Tolganın heyacanı oynadığı takımdan ötürü.. Genç bir kaleci ve ne kadar büyük bir takımda oynadığının kesinlikle farkında. Bu da onu bazı maçlarda (ki bu genelde büyük maçlar oluyor) aşırı motivasyondan ötürü dejenere oluyor.. Titiriyor ya da elinden top kaçırabiliyor.. Bu tamamen ne kadar büyük bir takımda oynadığının ve o kaleyi korumanın ona ne kadar büyük bir sorumluluk yüklediğinin bilincinde olmasından kaynaklanıyor.. Ve bu aşılamayacak bir sorun değil.. Bunun için Tolga'nın daha çok çalışması (ki çalışkan olduğunu da düşünüyorum) ve belki de biraz psikolojik destek alması gerekir (bunu zekası ile ilgili bir yorum olarak algılamazsınız umarım). Yani biraz moral ve motivasyona ihtiyacı var. Kendini dengelemeyi öğrenecektir.
Bence ileride büyük bir kaleci olacak..
Hazır bu yıl da kayıp yıl oldu nerede ise..
Bırakalım..
Allah aşkına bir yarım sezon şu çocuğa destek olalım.
Ve seneye kesinlikle yerine başka bir kaleci düşünülmemeli..
Yüreği ile oynayan bir Tolga için ben bir yıl kaybetmeyi göze alabilirim..
Ya da bir yarım sezon..
Ama bilirim ki o kaybetme ihtimalimin bulunsuğu bir yıl bana ileride beş yıl kazandırabilir...
Belki de beş şampiyonluk, neden olmasın..
Fakat nedendir bilinmez biz en çok takımdaki Trabzonlu futbolcuları hırpalıyoruz.. Eleştirmiyor resmen yıpratıyoruz..
Gökdeniz'İ tartışıyoruz..
Hüseyin'e git diyoruz..
Tolga'nın kaleci olmadığını iddia ediyoruz..
Hasan'ı sadece bir atlet gibi görüyoruz (bu konuda haklıyız galiba)..
Sonra da ben para için değil, yüreği ile oynayan futbolcu istiyorum deyip feryat ediyoruz..
Allah aşkına bu takım yenildiğinde 11 içinde kim Tolga kadar üzülüyordur?

topalkaplan
26.02.2007, 01:45
ligin ilk yarısında jefferson çok forma giyip hatalar yapmaya başlamıştı
şimdide yolga çok forma giymekten hatalara başladı
bence ikisi rekabete sokulmalı
iyi olan kapsın formayı
böylece hem kendilerini geliştirirler hemde yüreğimizi hoplatmazlar

fteotdgs
26.02.2007, 01:47
Jefferson'a bayilmiyorum ama Tolga'dan bin kat daha iyidir.

İHSAN
26.02.2007, 01:59
tolga iy kaleci evet ......Ama büyük takıma büyk işler yapabilecek bir kaleci lazım....Maç izlrken kale aklımıza ble gelmemeli....
favorim HASAGİÇ....2006 dünya kupası elemelerinde hanry nin penaltısını kurtardı...

sametaydin
26.02.2007, 02:13
ya tolga son maçta iyice azıttı bence. nedir o hatalar öyle ya. ya en amatör kalecinin bile yapmayacagı hatalar yaptı. jefferson geçsin kaleye bence. en azından böle hatalar yapmaz.kötünün iyisidir jefferson. tolga hiç güven vermiyor ayrıca. kesinlikle ve kesinlikle kaleye jefferson geçmelidir.yani böle gitmez hadi denizli maçındakiler her kalecinin başına gelebilecek hatalar ama son bjk maçında yaptıgı hareketler beni kahretti. jefferson geçsin kaleye bence.

cabri
26.02.2007, 02:35
Bir tarafta Brezilya ligi tecrübesine sahip geleceğin milli takım kalecisi olarak gösterilen Jefferson...
Diğer tarafta ise top tutma, zamanlama, degaj yapma, kendine ve defansına güven gibi kaleciliğin temel prensiplerini yerine getirmekte bir hayli zorlanan Tolga...
Anketin şuan %60 Tolga lehine olması ise gerçekten trajikomik bir durum.. Tolga nın bu hali ile böylesine destek görmesini yükselen milliyetçilik akımına mı bağlasak bilemiyorum. Hayır kötü oynamasından geçtim defansta birinin başına birşey gelecek diye korkuyorum. Kalecinin yaptığı degaj ortasahaya doğru yürüyen defans oyuncusunun kafasına nasıl çarpar ya.. Peki celo nun uzaklaştırmak için hazırlandığı sırada topla birlikte celo nun üstüne atlamasına ne demeli. Geri paslara vurmayı ne zaman öğrenecek? Bacak kaslarının gelişmesini mi bekleyeceğiz.
Ligde hiç olmadığımız kadar iddialı bir konuma geldik bu hafta sonu. Belki de birkaç hafta sonra şampiyonlar ligi potasına gireceğiz ama "kaleci yetiştirelim bari zaten bu sene geçti" gibi komik yazılar da okuyoruz. İlginç gerçekten.

Tabi burda bizim bilmediğimiz olaylar da var. Satılmak istenen ama elde kalan Jefferson un nasıl bir ruh hali içinde olduğunu bilemeyiz. Oynayacak durumda olmadığı için Tolga kaleye geçiyordur belki de kimbilir.

Can52
26.02.2007, 02:40
ikiside ise yaramayan kaleci, yani bir sezonda 3 mac kurtaran kaleci degil.

Berat
26.02.2007, 02:50
Jefferson tecrübe kazanacağına Tolga tecrübe kazansın.

Yeni sezon için kaleci bulma çalışmalarına da hemen başlasalar, hatta 2.lige düşmesi kesin gibi olan Sakaryaspor'un kalecisi Martinez'i şimdiden bağlasalar fena olmaz.

Recep Çaltepe
26.02.2007, 02:55
Jefferson tecrübe kazanacağına Tolga tecrübe kazansın.

Yeni sezon için kaleci bulma çalışmalarına da hemen başlasalar, hatta 2.lige düşmesi kesin gibi olan Sakaryaspor'un kalecisi Martinez'i şimdiden bağlasalar fena olmaz.

...bir de hiç para vermesek de şöyle Keçeli'dir, Erdinç'tir falan takas yapsak çok daha süper olur :D

Erdem Keser
26.02.2007, 03:13
yemin ederim artık su jeffersonun adını dahi telaffuz etmek ıstemiyorum artık her mactan sonra tolgayı tartısmaktan gına geldi yau acaba kendi topcusunun basını bu kadar cabuk yıyen bi taraftar toplulugu var mı ya neyi tartısmamız gerekırken cıkıp sacma sapan bı konuyu tartısıyoruz ne yaptıda bu adam tartısıyoruz herkes anasının karnından buffon olarak mı cıkıyo bırakın artıkta herkes ısını yapsın ordan oturup konusmak kolay bı guvenin su cocuga artık yeter gormedık mı jeffersonun yaptıgı kalecılıgı gormedık mı 40 metreden ıceri aldıgı topları simdimi kral oldu bu adam simdi mi kurtarıcı oldu bırakalım artık bu işleride baska seyleri tartısalım cunku hakıkaten bu kaleci muhabbetinin cıvıgı cıktı her mac nereden olursa olsun butun topları ıcerı alan bi volkanı bile fenerbahce camıası bizim tolgayı tartıstıgımız kadar tartısmadı ve ınanın sımdı bıle sahıp cıkıyo biz ıse bı adamın basını nasıl yeriz onun hesabını yapıyoruz
hee bide jeffersonun ruh halini cok dusunen ler kendi evladımızın trabzonsporlu olan kendi degerimizin heri hic dusundu mu merak ediyorum

cabri
26.02.2007, 03:31
Merak ediyorsan söyliyeyim, ben Trabzonspor forması giyen her futbolcunun ruh halini düşünürüm. Kimliğine bakmadan... Kim daha iyi ise onu isterim nereli olduğu benim için önemli değil ne kadar hırslı olduğuna bakarım.

Senin bu jefferson düşmanlığın da bizi ilgilendirmiyor arkadaş kendi takıntılarını buraya taşıma. Saçma dediğin konuya 4. mesajını atıyorsun. Sana saçma geliyorsa yazmazsın olur biter.

Polemik yaratmaya çalışma...

Kasım Hilal
26.02.2007, 03:36
Bir kere bir kalecinin takımın yarısı olduğuna inanamıyorum..
Bu futbol denen meret eğer sahada onbir kişi ile oynanıyor ise o kaleci de o takım olsa olsa onbirde biridir.. Ne daha fazlası ne de daha azı.. Eğer takım iyi olursa kaleci de iyi olur, bu kesin..
Bariz bir örnek vermek gerekir ise bence Tolga'nın yarısı kadar bile kalecilik kabiliyeti olmayan Valdes eğer dünyanın bir numaralı takımının kalesini korıyabiliyorsa Tolga bizim kalemizi hayli hayli korur..
Ama durun ben ne dedim; Barcalılar Valdes'e destek çıkıyorlar değil mi?

cyberentalpi
26.02.2007, 03:41
Jef yan toplarda zaafina ragmen tolgadan soguk kanli. Tolga yi bende destekliyorum ama yasi henuz cok cok genc. Ve tecrube zamanla kazanilir kalede. Su asamda ise bence ikisinide kazanabiliriz. Hatta iki super kalecimiz olur. Biz yeterki gol atalim kazaniriz.

cabri
26.02.2007, 03:43
Yediğimizden fazlasını atamadığımız maçlardan sonra göreceğim sizi.

Bulut61-34
26.02.2007, 05:46
Jefferson için yetenekli kaleci dediler bekledik, baktık ama adamda bir ilerleme göremedik. Yediği gollerde angut gibi duruyor. Topu bir adamın ayağında bir de kalede görüyor, ondan sonrada şaşkın şaşkın ben bu golü nasıl yedim diye bakıyor. Ben de aynen onun gibi şaşkın şaşkın bakıyorum bu gol nasıl yenir diye. Ada topa yarım-yamalak atlıyor.
Evet Tolga'nın zaafları var ama bu zaaflar kendine güvenle ve çalışmayla giderilebilecek zaaflar. Kendine güveni çok zayıf şauanda ama oynarak kendine güveni gelecektir. Rakip oyuncunun yanında adam varken çıkmaması gerek mesela ama bunlar çürenilebilecek şeyler. Yani yetenek gerektirmiyor. Yetenek konusunda ise Jeffersondan çok daha iyi. Cepheden şutlarda güven veriyor. Bobo'nun attığı golde top dışarı çıktı zannettim, çünkü Tolga o şutu yemezdi. Ama sonrdan bakınca Rips'in ayağına çarpmış ve o yüzden gol olmuş yoksa yemezdi o topu.
Yani kısacası Tolga ile ilgili söylediğiniz eksikliklerin hepsi düzeltilebilinir şeyler ve bunları düzeltip-düzeltemediğini zamanla göreceğiz. Jefferson'a tanıdığımız sabrın yarısını Tolga'ya tanırsak yeni bir Şenol kazanacağız inşallah.

Fatih Ersoy
26.02.2007, 06:53
Bu kaleye tolgadan başkasını yakıştıramam yazık olur. Umarım tolga eksiklerini bir an önce gideir. Özellikle topu oyuna sokmada biraz daha çazlışmalı..

halil ibo
26.02.2007, 08:38
Yeni sezonda tecrübeli ve arkadaşlarına güven veren bir kaleci şarttır.Bunu bilir,bunu söylerim.Bu sezon içinse pek fark edeceğini sanmıyorum.
Çünkü Jeff'te çok anormal goller yemişti.Ama yinede kalede Tolga'dan daha çok kaleciye benziyor.Üzgünüm Tolga...

Lapina
26.02.2007, 08:43
Bıraksınlar bana ben korurum.Şaka bi yana son maçta Tolga acayip sıkıntılı bşr maç çıkarttı.Hele geri paslarda öldük öldük dirildik.Ama yinede tercihimizi kullandık.''Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı.''

Mehdi
26.02.2007, 08:44
hiçbiri diye bir şık daha eklenseydi çok güzel olurdu.

Lapina
26.02.2007, 08:48
hiçbiri diye bir şık daha eklenseydi çok güzel olurdu.

Mehdi birini tercih etmen lazım. :cool:

Mehdi
26.02.2007, 08:51
Mehdi birini tercih etmen lazım. :cool:
e bizde denize düşen yılana sarılır hesabı Tolga dedik.;)
Tolganın yaptığı çocukça hataların çoğunu Jefferson yapmaz diyorum fakat Tolganın kurtardığı topların çoğunuda Jefferson kurtaramaz diyorum.yani öyle ikisinin karışımı bir mutant lazım bize Öztekin abi.:D

Külünkoğlu
26.02.2007, 08:54
Yok arkadaş şöyle Jeff kaleyi korudğu zaman yediğimiz golleri hatırlayacak bir müslüman evladı yok mu ? diyecektim, döndüm arka sayfaları okudum varmış :) yanlız değilim, yanlız değilim. :)

Harun
26.02.2007, 08:58
Kaleci konusunda her zaman yerliden yanayımdır.Fakat Tolga'nın güven vermediğide apaçık ortadadır.Uzun boylu olmasına rağmen hava toplarına çıkıp çıkmamak için tereddüt etmesi '' ya elimden kaçırırsam'' endişesi ve degajları kullanırken '' acaba yine kısa mı düşecek'' endişesinden topa korkarak vurması kendisine olan güvenini azaltmaktadır.Fakat önünde büyük bir şans var şimdilik.Takım şampiyonluktan uzak ve stressiz, kazansakta kaybetsekte tepkiler ortada zaten.Bu zamanı iyi değerlendirmesi gerekir aksi halde şampiyonluğa gidecek bir takımın kalecisi kesinlikle olamaz.

Bilal 61
26.02.2007, 08:58
Bence Tolga'yla devam etmeliyiz..Oynadıkça kendine olan güveni artıyor dahada iyi olacaktır..

61 baha
26.02.2007, 09:00
bu sene için tolgayla devam edilmeli...
ama seneye kaleye takviye şart....
ve petkoviç takviyelerin en iyisi olurdu...

sarman61
26.02.2007, 09:01
@ıloveyousymek sana katılıyorum. Bende bu oturmuş defansın arkasında jeffi görmek isterim.

Gürkan
26.02.2007, 09:15
tolga şimdiki hataları ile bu seneyi götürür ama seneye sıfırdan hadeflerle başlayan takımda aynı hataları yaparsa eleştirilerin dozu daha fazla olacak.

bence Şimdiden Hergün idmandan sonra eksik yönlerini yapacağı özel çalışmalarla gidermeli.

Özellikle ayaklarını çalıştırmalı.Degaj vs. Yoksa Bir gelecek vaad edeni daha ufak takımlardan birine düşmemeye oynamak için gönderebiliriz.

Faik Yılmaz
26.02.2007, 09:19
Kaleyi kim korusun ?

-mevcut durumda tek şey söyleyebiliriz....

ALLAH korusun

ugurozturk
26.02.2007, 09:21
Nasil olsa hedefler kacmis. Tolgada israr edilmesini yanlis bulmuyorum. ama Tolga dinlendirilecekse Ahmet Sahine de sans verilmeli.. bence fena bir kaleci degil. kayseri maci onun hatasi degildi..

Tolgaya tavsiye: biraz kilo almali. ruzgar ucuracak nerdeyse. biraz ruzgar varsa degajlari karsi sahaya ulasmiyor.

VAROLFSAYIL
26.02.2007, 09:23
jefferson gibi acemiye bukadar sans verilecegine. tolga zengin'e bu sans tanınmalı. zira jefferson burada durmaz topu tutmayı ogrenince gene bizde olur balını baskaları yer. ama en azından tolga'nın kalıp trabzonda uzun yıllar oyma sansı var.

Şuayip Aydın
26.02.2007, 09:24
tolga 3 mac gol mec gol yemedi sonra 5 tane gol olmaz bole yaw ben jerferson geri donmesinden yanayım bakam o nasıl hazırlan mıs şimdi transefer yapmayız cunku tranfer sezonu kapandı o yuzden kale jef gecsin.....

Gürkan
26.02.2007, 09:38
Kaleyi kim korusun ?

ALLAH korusun

Az önce başlığı okudum aklımdan bu geçti.

MİSSE_MİSSE
26.02.2007, 09:47
Oscar Cardoba Varmi İtİraz

Ahmet AYDIN-28
26.02.2007, 10:24
Önünde Milan olsun da...

Faik Yılmaz
26.02.2007, 10:25
GOD must PROTECT....

hüseyin1975
26.02.2007, 12:18
Bence Ahmet Sahin korusun. Tecrübesi ile ne Tolgadan nede Jeffden daha kötü degildir :)

Can52
26.02.2007, 12:29
Kaleyi kim korusun ?

ALLAH korusun

:alkış::alkış::alkış:

Erdem Keser
26.02.2007, 12:45
Merak ediyorsan söyliyeyim, ben Trabzonspor forması giyen her futbolcunun ruh halini düşünürüm. Kimliğine bakmadan... Kim daha iyi ise onu isterim nereli olduğu benim için önemli değil ne kadar hırslı olduğuna bakarım.

Senin bu jefferson düşmanlığın da bizi ilgilendirmiyor arkadaş kendi takıntılarını buraya taşıma. Saçma dediğin konuya 4. mesajını atıyorsun. Sana saçma geliyorsa yazmazsın olur biter.

Polemik yaratmaya çalışma...
yazıp yazmayacagım beni ilgilendirir tolgayı tartısmanın bu saatten osnra ne gibi bi fayda getirecegeni soyledim bu adamın nesini tartısıyosunuz dedim ve yine soyluyorum ne yaptı bu adam jefferson gibi her topu 4o metreden icerimi aldı yada ne bilim jeffersonun bu zaman kadar ne hayrını gorduk jefferson dusmanlıgı benim takıntım falan degıl ama anlasılan bazılarının yerli ve turk oyuncuya karsı takıntılarının oldugu belli yoksa bu kadar yabancı hayranlıgı olmazdı ayrıca yazdıgın mesajı ıyı oku kim polemik yaratmaya calısıyo anlarsın

Cem Yavuz
26.02.2007, 12:47
kalbim ve gönlüm Tolga dan yana ama Mantık jeferson diyor...
Ama sunu demek lazım....
İkisi bir petkoviç etmez...
KulaklarınIZ çınlıyormu Şenol hocam la Atay BASKANIM...

Vkgz
26.02.2007, 12:48
petkoviçi gonderenleri her dakika anıyorum zaten tolgayı jefi kalede gorunce. jef yüzünden uefadan elendik zaten hala aklımda o maçlar

Erdem Keser
26.02.2007, 12:49
Yok arkadaş şöyle Jeff kaleyi korudğu zaman yediğimiz golleri hatırlayacak bir müslüman evladı yok mu ? diyecektim, döndüm arka sayfaları okudum varmış :) yanlız değilim, yanlız değilim. :)
aaaaaaaaaa yapma simdi metin abi jefferson gibi bi kalecimiz var elimizde o hatalı gol mü yemiş biz mi gormemişiz jefferson bi efsane o bir fenomen onsuz bir kale dusunemiyorum osasuna bursa konya maclarında ıceri aldıgı toplar tamamen forvetlerimiz beceriksizligi ve taraftardan dolayı kaynaklanıyo :)

ozturk
26.02.2007, 13:05
bence tolga korusun..

ergin cesit
26.02.2007, 13:08
tolga da ısrar edilmeli

Erdem Keser
26.02.2007, 13:16
bence tolga korusun..
hayır arkadaslar tolga olmaz o turk ve trabzonsporlu

forzalazio
26.02.2007, 13:28
tolga korusun hem kaleyi korudukça kendine olan güvenide yawaş yawaş gelir yeterki ona zaman verelim ve güvenelim jeffersona da verilen para bana göre boşa gidiyor

cabri
26.02.2007, 14:28
hayır arkadaslar tolga olmaz o turk ve trabzonsporlu
Yazdıklarına dikkat et. Polemik yaratmaya çalışma. Konuyu ve tartışmayı asıl merkezinden uzaklaştırmak gibi bir amaç içindesin.
Ayrıca burda saçma sapan bir konu tartışılıyor. Bu ilgi neden!!

gerçekefsane
26.02.2007, 14:30
sezon sonuna kadar Tolga korusun.

Erdem Keser
26.02.2007, 14:40
Yazdıklarına dikkat et. Polemik yaratmaya çalışma. Konuyu ve tartışmayı asıl merkezinden uzaklaştırmak gibi bir amaç içindesin.
Ayrıca burda saçma sapan bir konu tartışılıyor. Bu ilgi neden!!
ilgi falan yok sadece tolgaya ve turk oyunculara yapılan ayrımcılıga karsı bi sitem var

Erbay
26.02.2007, 14:47
İkisi de iyi değil ama Tolga kaleyi korusun.Jefferson daha hatalı goller yiyor.

Sphinx
26.02.2007, 14:59
Bu iki kalecinin de gelecekte ülke takımlarının kalesini koruyacağı inancındayım.. Tolga'nın eksikleri hataları var doğru.. ama bunları atlatacaktır.. Jefi ise Brezilya A milli takımı hariç her milli takımda görev yapmış bir kaleci.. hani kedi gibi derler ya Jefi'yi ben öyle görüyorum.. bu kıvraklık refleks Tolgada yok iste.. Tolga kendisine verilen şansı iyi degerlendirdi ve formayı kaptı.. sezon sonuna kadar takımın kalesini korur.. Tolgaya olan güven ise sene sonunda ortaya çıkar..

cabri
26.02.2007, 15:08
Tolga diyenler onun daha iyi olduğunu, Jefferson diyenler de tersini düşünüyor. Bu sezon sonuna kadar ikisi arasında yapılmış basit bir tercihtir. Zaman kimleri haklı çıkaracak bakalım. Benim gönlüm Tolga nın milli takıma kadar yüksemesinden yana ama mantığım Jefferson un bugün itibari ile daha iyi olduğunu söylüyor. O yüzden Jefferson diyorum. Tolga ya bir düşmanlığım yada yerlilere karşı önyargım yok. Görüş bildiren herkeste böyle düşünüyordur. İlerde iyi olur diye yada bu haliye Tolga ya destek verenler yabancı düşmanlığı yapıyor diyebilir miyiz.

Mehmet Fatih Yavuz
26.02.2007, 15:12
aslında şu anki form grafikleri ile bakarsak, al birini vur ötekine:)
ama ben birbirine yakın 2 yetenekteki adamdan seçim yapmam gerekirse yerlinin de yerlisini seçerim. zira ikisinin de çok eksikleri var.

cınar#7
26.02.2007, 16:10
tabiki jefferson en azından oyun kurabiliyo.ama ziyanın bu yabancı düşmanlığı sürdükçe...

Adem Erdoğan
26.02.2007, 16:20
jefersona hiç güvenim yok.tolgada metin aktaşa dönecek gibi.Metin aktaşta aynı tolga gibi çıkış yakalamıştı zamanında. Ama sonradan yap tığı aptalca hatalar yüzünden şuaanda nerde olduğu belli değil.

sümela61
26.02.2007, 16:25
Özgür'cüm güzel bir başlık açmışsın bence, öncelikle bu nedenle kutlarım seni... gerçekten de ikilemde kaldığımız konulardan birisine değinmişsin...

Tolga oynadıkça kendini bulacaktır, bence bir sakatlık falan olmadıkça Tolga'yı kesmemeli Ziya Doğan... neticede her kaleci hata yapabilir... Scmeichel, Barthez, Kahn gibi dünyaca ünlü kalecilerin yedikleri ne goller var... ama çevirdikleri maçlar da var tabi... Tolga'nın hataları yanısıra çok kritik kurtarışları da oldu geçtiğimiz maçlarda... özellikle karşı karşıyalarda başarılı kurtarışlar yaptı...

Jefferson da çok kötü bir kaleci değil bence... ama an itibari ile formayı alan Tolga'da ısrar edilmeli... Beşiktaş maçı ile ilgili yazdığım yazıdan bir bölümü de buraya ekleyeyim son olarak:

Tolga çok kritik bir kurtarış yaptı, bence çok daha iyi olacak... biraz güçsüz ve zayıf bir görüntüsü var... benim gördüğüm en büyük zaafı geri paslar... üstüne çalılşmalı, bu eksiğini kapatmalı... bir diğer zaafı da topu tek hamlede kontrol edememek... ama bir takımın kalecisini yerli oynatması demek yabancı kontenjanının tamamını diğer bölgelerde kullanabileceği anlamına gelir ki; bence büyük avantajdır... tabi doğru yabancıları getirmek kaydıyla... bu açıdan Tolga'da ısrar edilmelidir...

golebshera
26.02.2007, 16:31
Bu sezon Tolga korusun bari, bizden yetişen yerli genç yetenek olarak, yeterince şans bulsun. Sezon sonu değerlendirilip, ya onunla devam, ya da yeni ama "harbiden iyi" bi kaleci alınsın. Jeff ise kendisine teşekkür edilip, sezon sonunda gönderilsin..

Artık Trabzonsporda hiçbir oyuncunun patlama yapması, uyum sağlaması durup beklenmemeli. Ya oynar adam, ya da oynamaz anasını satayım. Syzmek uyum sürecimi geçirdi? Ya da Stephanov? Oynayacak adam oynar demekki. bu saatten sonra Jeff den bi şey olmaz demekki...

cabri
26.02.2007, 16:42
Merhaba Mehmetcim, görüşemiyoruz... İyisin inşallah.
Bir süredir taraftarımızın bu konuda ne düşündüğünü merak ediyordum. Anket sonucu ile %60 Tolga ya destek var. İnşallah %40 ı yanıltır ve iyi bir kaleci olur. Tabi son 3 maçı kazanmış olmamız da Tolga ya olan desteği artırıyor.

Kamil Çakmak
26.02.2007, 16:46
caferson da tolga da şampiyonluğa oynayacak bir takımın kalecisi olarak yetersiz. şimdi yapacak bişey yok ama tercih tolga olmalı sezon sunana kadar. kendini yetiştirsin tecrübe kazansın. ama yeni sezona iyi bir kalece gerekecek hedefler büyükolunca.

sümela61
26.02.2007, 16:54
Merhaba Mehmetcim, görüşemiyoruz... İyisin inşallah.
Bir süredir taraftarımızın bu konuda ne düşündüğünü merak ediyordum. Anket sonucu ile %60 Tolga ya destek var. İnşallah %40 ı yanıltır ve iyi bir kaleci olur. Tabi son 3 maçı kazanmış olmamız da Tolga ya olan desteği artırıyor.

iyiyim Özgür, sen de iyisindir umarım... görüşelim bence de bir akşam...

evet, son haftalardaki galibiyetlerin Tolga'ya destek konusunda etkili olduğu konusunda hemfikirim seninle...

Egemen Yılmaz
26.02.2007, 17:06
elbette tolga korumalı

jefferson61sefa
26.02.2007, 17:17
Bir tarafta Brezilya ligi tecrübesine sahip geleceğin milli takım kalecisi olarak gösterilen Jefferson...
Diğer tarafta ise top tutma, zamanlama, degaj yapma, kendine ve defansına güven gibi kaleciliğin temel prensiplerini yerine getirmekte bir hayli zorlanan Tolga...
Anketin şuan %60 Tolga lehine olması ise gerçekten trajikomik bir durum.. Tolga nın bu hali ile böylesine destek görmesini yükselen milliyetçilik akımına mı bağlasak bilemiyorum. Hayır kötü oynamasından geçtim defansta birinin başına birşey gelecek diye korkuyorum. Kalecinin yaptığı degaj ortasahaya doğru yürüyen defans oyuncusunun kafasına nasıl çarpar ya.. Peki celo nun uzaklaştırmak için hazırlandığı sırada topla birlikte celo nun üstüne atlamasına ne demeli. Geri paslara vurmayı ne zaman öğrenecek? Bacak kaslarının gelişmesini mi bekleyeceğiz.
Ligde hiç olmadığımız kadar iddialı bir konuma geldik bu hafta sonu. Belki de birkaç hafta sonra şampiyonlar ligi potasına gireceğiz ama "kaleci yetiştirelim bari zaten bu sene geçti" gibi komik yazılar da okuyoruz. İlginç gerçekten.

Tabi burda bizim bilmediğimiz olaylar da var. Satılmak istenen ama elde kalan Jefferson un nasıl bir ruh hali içinde olduğunu bilemeyiz. Oynayacak durumda olmadığı için Tolga kaleye geçiyordur belki de kimbilir.

tolga eger trabzonlu değil de muşlu izmirli falan olsaydı o anket terse dönerdi tek kazancı o yoksa yetenekleri jeffden ii değil
tüm yorumlarına katılıyorum

jefferson61sefa
26.02.2007, 17:24
Jefferson için yetenekli kaleci dediler bekledik, baktık ama adamda bir ilerleme göremedik. Yediği gollerde angut gibi duruyor. Topu bir adamın ayağında bir de kalede görüyor, ondan sonrada şaşkın şaşkın ben bu golü nasıl yedim diye bakıyor. Ben de aynen onun gibi şaşkın şaşkın bakıyorum bu gol nasıl yenir diye. Ada topa yarım-yamalak atlıyor.
Evet Tolga'nın zaafları var ama bu zaaflar kendine güvenle ve çalışmayla giderilebilecek zaaflar. Kendine güveni çok zayıf şauanda ama oynarak kendine güveni gelecektir. Rakip oyuncunun yanında adam varken çıkmaması gerek mesela ama bunlar çürenilebilecek şeyler. Yani yetenek gerektirmiyor. Yetenek konusunda ise Jeffersondan çok daha iyi. Cepheden şutlarda güven veriyor. Bobo'nun attığı golde top dışarı çıktı zannettim, çünkü Tolga o şutu yemezdi. Ama sonrdan bakınca Rips'in ayağına çarpmış ve o yüzden gol olmuş yoksa yemezdi o topu.
Yani kısacası Tolga ile ilgili söylediğiniz eksikliklerin hepsi düzeltilebilinir şeyler ve bunları düzeltip-düzeltemediğini zamanla göreceğiz. Jefferson'a tanıdığımız sabrın yarısını Tolga'ya tanırsak yeni bir Şenol kazanacağız inşallah.
jefferson da ilerleme yokmuş inanamıyorum ya
jefferson ilk geldiğinde neydi lgin 2.yarısında ne önünde defans yok çoçuğun
bol bol atın tutun osasuna maçında tamam ilk oglü yedi neden 35 metreden şut çekilirken bir kişi valdoya koşmuyo kaymıyo müdahele yapmıo da elini kolunu sallayarak şut atıo
ayrıca orda jeff topu görmek için az çık sola indi bu yüzden topa yetişemedi
ama bu hatasını 2. maçta katlı katlı telafi etti
burda diom 2.maçta tolga olsaydı ispanyada 7 tane yer gelirdik rezil bir şekilde
gs ve bjk lig maçalrında tolga oslaydı ilk yarıda gene yenilirdik
gs maçı gol hariç inanılmaz oynamıştı tolganın böyle harika maçları varmı ben mi göremedim
jefferson a özel bir gıcıklığınız olduğundan bunlar oluo
birde tolga yok çok genç çok çok genç
sanki jeff 45 yaşında oda onla aynı yaşta o öle tevrübesiz tecrübesiz hareketler çıkışlar vuruşalr yapıomu
ben 1 kere jeffersonun topa kötü vurup ne biliyim taca veya topu yerden attığına sahit olamdım eger yaptıysada bu 1i geçmez

jefferson61sefa
26.02.2007, 17:25
@ıloveyousymek sana katılıyorum. Bende bu oturmuş defansın arkasında jeffi görmek isterim.

aynen bende görmek isterim

jefferson61sefa
26.02.2007, 17:27
yazıp yazmayacagım beni ilgilendirir tolgayı tartısmanın bu saatten osnra ne gibi bi fayda getirecegeni soyledim bu adamın nesini tartısıyosunuz dedim ve yine soyluyorum ne yaptı bu adam jefferson gibi her topu 4o metreden icerimi aldı yada ne bilim jeffersonun bu zaman kadar ne hayrını gorduk jefferson dusmanlıgı benim takıntım falan degıl ama anlasılan bazılarının yerli ve turk oyuncuya karsı takıntılarının oldugu belli yoksa bu kadar yabancı hayranlıgı olmazdı ayrıca yazdıgın mesajı ıyı oku kim polemik yaratmaya calısıyo anlarsın

valla her topu 40 metreden içeri almış say bakalım kaç tane 1 osasuna dersin bende 35 metre derim
2????(konya dersin bende sana 22-23 metre derim)
off off anlatsamda yanımda olsanız dinleseniz ama fırsat yok

liginefendisi
26.02.2007, 17:29
Selam;

Dün aklıma geldi, G.s. hiçbir zaman ama hiçbir zaman kötü kaleciyle oynamadı...Friedel,Stauce,Mondgragon,Taffarel ve diğerleri kalecileri hep takıma birşey kattı...F.b.de de Rüştü var ki tek başına şampiyonluk bile kazandırdı desek abartmış olmayız herhalde...Bjk için durum konar göçer şekilde yani iyi ve kötü kalecileri oldu dönem dönem...
Bizim en istikrarlı olduğumuz konuysa kalecesizlik herhalde.Bu takım Şenol Güneş ve Pfaff harici kaleci görmedi...20 yılı aşkındır çile çekmemizin en temel teknik sorunlarından biri budur zira dünyada hiçbir takım yok ki kötü kaleciye rağmen başarılı olsun...
Peşrevi uzun tuttum konuyu kısa keseyim.Jef kesinlikle potansiyeli olan bir kaleci ama bu forma ona bol geliyor.Herşeyi iyi hatta yan topları bile ama adam güvenilir değil...Aynı şey Tolga içinde geçerli...İkisi de benim gözümde aynı klasman topçular.Hangisi kalede dursun?Bence Tolga.Konu aynı kabiliyetteki adamlar arasında tercih yapma durumunda parayı memlekette tutma isteğinizle ilgili...Van'lı da olsa aynısını derdim.Trabzon'dan alsın Van'a yatırım yapsın ama para bu topraklarda kalsın,Brezilya'yı zengin etmeyelim...Jefferson'un yediği golleri hatırlamayanlar sadece Bursa maçına bakabilir....
Tolga'dan iyisi tabii ki var...Pletikosa ya da Martinez veya ne bileyim iyi kaleciler İskandinavya'da ağaçta yetişiyor...Jaskelainen(Finlandiya) bile premier'de oynuyor ve gayet de iyi oynuyor...Bu sezonu Tolga'yla kapatıp Jefferson'a teşekkür ederek Tolga'daki gelişmeye bakarak yeni kaleci alırız ya da almayız...

Erdem Keser
26.02.2007, 17:29
valla her topu 40 metreden içeri almış say bakalım kaç tane 1 osasuna dersin bende 35 metre derim
2????(konya dersin bende sana 22-23 metre derim)
off off anlatsamda yanımda olsanız dinleseniz ama fırsat yok
hadi ortasını bulalımda su nu 37.5 yapalım ne sen kırıl nede ben:D

jefferson61sefa
26.02.2007, 17:30
hadi ortasını bulalımda su nu 37.5 yapalım ne sen kırıl nede ben:D

olsun 37.5 da her topu mu içeri aldı osasuna 2. maçıdna diorum tolga olsa diorum izleseydik diorum fark olurdu diorum ordada kuratrdı jeff 25 küsürden 90dan 2 atne telafi diorum :D

Sarıalibey
26.02.2007, 17:32
jefferson neyse tolga da o.ama tolga bizim toprakların çocuğu elin brezilyalısı oynayacağınıa kendi evladımız oynasın

Erdem Keser
26.02.2007, 17:33
olsun 37.5 da her topu mu içeri aldı osasuna 2. maçıdna diorum tolga olsa diorum izleseydik diorum fark olurdu diorum ordada kuratrdı jeff 25 küsürden 90dan 2 atne telafi diorum :D
o da bişey mi tolgada kayseri macında penaltı kurtardı diyorum bende :D:D:D

Akın_61
26.02.2007, 17:33
bence tolga ile cefersonun çok bir farkı yok....tolgayı tercih ederim hiç olmazsa trabzonun evladı....ayrıca son iki maçtır tolga şanssız goller yedi onu şimdi kaleden almak tolgayı kaybetmek demektir...defensımız daha az hata yaparsa tolga daha iyi olacaktır...sabır sadece birazdaha sabır.....

Tanju
26.02.2007, 17:36
jefferson çok yetenekli bi kaleci ama tolga da yetenekli. tolganın yediği gollere gelince son bjk maçında biri rispe çarptı son anda uçtu ama kurtaramadı tam köşeye gitti. 2.si zaten herkes bilio ne olduğunu. eğer bu 2 kaleciden birine bu şans verilecekse bu tolga olmalıdır.

jefferson61sefa
26.02.2007, 18:02
Jefferson un bu sezon ki istatislikleri
1.Hafta Kayserispor
ilk hafta kayserispor a 1-0 mı ne yenilmiştik Ragıp dünyada hiç bir kalecinin kurtaramayağı bir şutu doksana asmıştı
4.Hafta Denizlispor
1-0 kazndığımız maçta pek iş düşmemişti ama 1-2 güzel kurtarışı vardı
5.Hafta Besiktas
3-2 galibiyetin baş mimarlarından dı yediği ilk golde fakyel in hatası 2.gol savunmaya çarptı 0 hatalı gollerde ama musanın ters vuruşu çizgiye yetişmesi
bobonun ve delgadonun sert şutlarını çıakrması çok iidi
6.Hafta Konyaspor
çok ii 2 maç sonra denizliyle avni akerde 1-1 kalmıştık
frikik te dokunarak kullanmışlar bomboş bir mermi jeffin ellerini delerek gol olmuştu.Bu maçta rakiplerin üzerinden çok top aldı yan topalrda jeff(yumruk dahil)
7.Hafta Galatasray
3-1 galip geldiğimzi maçın gene mimarlarından dı
arda nın frikik i ümit karan ın 2 şutu unu çok ii çıakrdı çok iidi bu maçta(gol hariç)
8.Hafta Ankaragücü
2-2 biten maçta yediği 2 gole ragmen ceyhun un daha ilk yarıda 30 meterden mermisini müthiş çıakrmıştı
ilk golde stepanov un 2 cm lik yerden orta yaptırması golü getirmişti 2.golde ise gene musa ve dieğrlerini calım komasına sokan ceyhun un pasında savunamaya çarpan top gol olmuştu
9.Hafta Erciyesspor
3-1 lik maçın görünmeyen kahrmanıydı eger 1-1 ken cenk in sutunu kurtardıktan sonra çizgiye koşmasa yani kendini salsa zorlamasa koşmasa bir çok kaleci gibi 2-1 olcak ve çok kötü duruma düşcez ama kalktı gitti yetişti topa
10.Hafta Gençelrbirliği
Vu maça gelemden şampiyonluk konuşulurken bir anda henüz 1.dk da gene musa ve diğerlerinin sağ atraftan gelen ortaya dokunaması şaşkınlıkla yenik duruma geçtik ve disiplinden koptuk 2. gole celaleddin in saçma sapan pası at taca yani kaleciye koşan kişi var havadan pas atıo bari yerden at 3.gol müthiş bir vuruş mehmet nastan 90 a astı 3-0
11.Hafta Ç.Rizespor
şok bir skorla evimizde 1-0 yenildik altan ın gene f.akyel musa stepanov gibi oyuncularımzın arasından çıkması golü getirdi öle defans yaparsan kalecin gol yesede kızamazsın golü izlemek isteyenler http://www.ligtv.com.tr/VideoLig/Default.aspx#top burdan baksın savunma ne halde jefferson kurtaramaz demiyorum ama başlıca hata defansın sen öle defans yap gel kaleciye kız yok böyle bir iş
12.Hafta Sakaryaspor
iyice düşüşteyiz ve çok kötü gidiyoruz maçta penaltı kaçtı ne olmadı ki ve son dk f.akyel kaptırdı ve rasim topu 90 a astı
13.Hafta Antalyaspor
hem cordoba hem jefferson çok iidi bu maçta çok ii goller kurtarmıştı 0-0
14.Hafta Sivasspor
1-0 yenildik ve yediğimiz gol kalecinin tuttuğu topa vuran balili ile gelmişti jefferson un tek hatası eziklerin kalecisi volkan gibi kendini yerden yere vurmaması sanki canı yanıomuş gibi yoksa gol yüzde yüz iptal gol falan değil tutulmuş bir topa vuramazsın ama bu uzun topta balili yi kaçıran cağdaş ta bu golde çok hatalı
15.Hafta Fenerbahce
çok şansızca 2-1 yenildik ah yattara ah neyse
1-0 olan golde top ya dışarı gidiodu yada jeff kurtaracaktı marcelinhoya çarptı kaleciyi yanılttı 1-0
1-1 ayptık bu sefer de 4 kişi arsında da aurelio ya kafa vurdurduk tam da köşeye gitti.Jeffersonun ne ii yanı ne kötü yanı olduğu bir maç sadece kezman ın bir şutunu çok ii çıkarmıştı
16.Hafta Buraspor
Herkese göre en kötü maçı 2-1 yenildiğimiz maç
gene maçın başı ilk dakika kurtarabileceği bir yerden düzgün vuruş yatamadı ve yedi golü hatalı jefferson ama defansın arkasında sağ bekimiz nerde acaba
2.gol orta gelio gene çağdaş ilk goldeki gibi ortayı kesemiyo jeff topa yatıo adam da jeffe gelmeden atlıo dokuyo herkes seyredio
17.Hafta Ankaraspor
Ard Arda kötü sonuçların arkasından jeff in de çok ii şutlar wederson olsun diğerleri olsun çok ii golelr kurtardığı maçı 3-0 aldık
T.KUPASI
kupada b grubunda ankaspor la oynadığımız maçtada çok çok ii oynamıştı 0-0 ı kurtaran oyuncuydu
(TOLGANIN kiler birazdan)

jefferson61sefa
26.02.2007, 18:16
Tolganı istatislikleri
2.HAfta VEstel Manisaspor
1-1 olan maçta yapacağı bir şey yoktu zaten penaltıdan yedik stepanov yüzünden
3.HAfta Gaziantepspor
2-1 yenildiğimiz maç tolga topa çıktı elinden kaçırdı çünkü stepanov dengesini bozdu böyle yorumluyalım ve elindne kaçırınca boş kale gol tam 1-1 yaptık ki
yandan gelen orta tolga alabilirdi boş kale gol neyse gene çok büyük bir cuçu yok bu golde haksızlık yok
18.HAfta KAyserispor
ne pozisyon vardı ne bişi ancak togla olmayan penaltıyı kurtardı ve puanı kaptı
19.HAfta Manisa
gene yaptığı kötü kale vuruşalrı ve elinden kaçırmaların yanında 1-2 tane pozisyonda ii kurtarışları vardı ancak rafael in ayağına attığı vuruşunda rafael şut vuramsa kaleye doğru gitse kesin gol yicektik inanılmaz bir hataydı
20.Hafta Gaziantepspor
uzun süre sonra gelen galibiyette pazyı yoktu değil 1 tane güzel bir gol kurtardı ma pek iş düşmedi be
21.HAfta Denizlispor
bu maça kadar ii diyebileceğimiz az hatayla oynasada bu maçta forvetlerimiz ve yattaraya duacı olamsı gerekio yoksa 1. gol kendi eseri 2.gol de bişey diyemem son golde needen o kadar önde
22.HAfta Besiktas
çok mutlu olduğum maçtan sonra kaledeki terettütlerim sürüo çünkü sadece 3 kale vuruşu yerden hiç havalanmadı ve allahtan bjk lilere gitmedi ve 10 kale vuruşunun 8 i orta sahaya bile gelmiyor du gollerde pek hatalı diyemem belki ilk gol kapttığı köşe falan çarpmasa rispe kurtarır 1 de kendi berbat kale vuruşu nu delgadoya attı oda geldi gol atıodu onu kurtardı yani özel bişey yapmadı yani kendi verdi kendi aldı

T.KUPASI
eskişehirspor çok kötüydü bu maçta reizl goller yedi hayal kırıklığına uğrmaıştım böel zayıf takım karşısında 5-2 ishak ın 3.dk da attığı golde yediği feyk gerçekten inanılmaz
mehmet aldan yediği golde ise aynı jeff in osasuna dan yediği ilk gole benzer bir gol yedi elinin yanından geçti fark varmı tek fark aradaki 8-9 metre
bu maçta acaip sinrlenmiştim

Konyaspor kupa maçı bir sucu yok penaltıya yapacağı bişi yok ama ona atılan toplara gene vuramamıştı bu maçtada

jefferson61sefa
26.02.2007, 18:19
golleri 3-4 kez izlerseniz jeff in yediği golleri tolganında aynen yediği görülüyo ama jeffi nkuratrdıkalrını kurtaramıo kayseri maçı penaltı bir anlık his ti diğer manisa ve konya maçalrıdna panaltılarda yapacağı bişi yoktu tolganın jeffersonun iyi maçalrıda ortada
k.erciyes g.saray besiktas antalyaspor ankaraspor ankaraspor kupa maçı ankaragücü maçı

tsmusampa61
26.02.2007, 18:47
bence şuan jef korumalı yoksa tolga gene hata yaparsa sabır taşları catlar taraftarın, tolga kenara çekilip kolay maçlarda oynatılmalı.

jefferson61sefa
26.02.2007, 18:49
kiki musampa korusun bari adamın varlığıyla yokluğu belli değil kaleye geçince kötü oyanr böylece ziya hoca kötü oynuo diyip oynatmaz şaka bir yana musampa gaziantep maçında oynasada bir görsek

empty61
26.02.2007, 18:54
Sonuna kadar Tolga..

WERTHeR
26.02.2007, 18:56
Boşa yazıyoruz ziya kime takmazsa kafayı kaleyi o koruyacak:)

Terzioğlu
26.02.2007, 19:07
kesinlikle jefferson diyorum...bu adamda cok is var bana öyle geliyor...tolgaya hic güvenemiyorum top bizim kaleye dogru geldimi korkuyorum tolga hata yapacak diye...trabzonlu olmasi güzel ama sadece trabzonlu olmak yetmiyor...

faNaTiK_HaMsİ61
26.02.2007, 19:09
slmm
millet
ben yenıı uyeyımm yawwwwww selam hemsolar

Terzioğlu
26.02.2007, 19:15
slmm
millet

hosgeldin forumumuza kardes :tsbayrak:

golebshera
26.02.2007, 19:20
slmm
millet

Madem yeni geldin, kaleyi sen koru, birde öyle deneyelim. O da olmazsa, Emniyet ya da TSK korusun kaleyi..

Adem Erdoğan
26.02.2007, 19:22
kiki musampa korusun

Allah korusun.

WERTHeR
26.02.2007, 19:24
Madem yeni geldin, kaleyi sen koru, birde öyle deneyelim. O da olmazsa, Emniyet ya da TSK korusun kaleyi..

:) :) :) :) :)

Can basten
26.02.2007, 19:32
Gönül ister ki kaleye ikisi de geçmesin, zira iki kalecinin de Trabzonspor formasının ağırlığını taşıyabileceğine inanmıyorum. Ama ille de bir tercih yapmam gerekirse her şeye rağmen Tolga derim...

Erdem Keser
26.02.2007, 19:45
@jefferson61 sefa
yemin ederim helal olsun sana bu kadar istatsitiki bilgiyi üsenmeden koydugun İCİN nasıl hazırlıyosun bu kadar donanımı merak ediyorum :D:D:D:D

Salih61
26.02.2007, 19:48
Tolga ZDnin yaptıgı en iyi iş bence...

mavikan
26.02.2007, 19:55
jeff............

keles76
26.02.2007, 20:12
hocam ben oy kullandım ama hiçbiri yada pancu yazsaydık zannederim sonuç farklı olurdu.

keles76
26.02.2007, 20:14
bizim toprağın çocuğu hakkediyorsa o alsın ama bence sadece iyi bir ikinci kaleci kalır kendini geliştirmezse.

jefferson61sefa
26.02.2007, 20:18
@jefferson61 sefa
yemin ederim helal olsun sana bu kadar istatsitiki bilgiyi üsenmeden koydugun İCİN nasıl hazırlıyosun bu kadar donanımı merak ediyorum :D:D:D:D

trabzonspor u şu türkiyede ben kadar takip eden ben kadar ilgilenen bir insan yoktur söylüyorum

jefferson61sefa
26.02.2007, 20:19
slmm
millet

a.selam arkadaşşşşş

Mehmet_Mercanlı
26.02.2007, 20:20
Tolga ZDnin yaptıgı en iyi iş bence...

imza
:yattara:

BDiler61
26.02.2007, 20:24
valla nedense ikisinede güvenemiyorum

Salih Kara
26.02.2007, 21:42
ziya doğana o kadar katlandık tolgaya mı katlanmayacaz.Jeffi de koysan en fazla tolga kadar oynayabilecek belki de ondan daha kötü hatalar yapacak.Madem istikrar istiyoruz tolgadan vazgeçilmemeli..

Kadir
26.02.2007, 21:44
Tolga Zengin !

antagonist
26.02.2007, 21:46
Bence bu soruya verilmiş en güzel cevap: "Allah korusun." :)

İlker
26.02.2007, 21:49
devre başlarken kaçırdık treni:) cordoba,martinez,hasagiç in peşine düşmedik ya yanarım yanarım ona yanarım.Jefferson da yetersiz,tolga da.Tecrübeli kaleci alınmalıydı ve alınmalı....

jefferson61sefa
26.02.2007, 21:54
eldekilerin en iisi jeff bütün istatislikelri koydum bir çok maçta çok ii oynadı
erciyes bjk gs denizli ankaragücü antalyaspor ankaraspor ankaraspor kupa maçlarında çok çok ii oynadı jeff kaleye tolgadan çok daha yakışıyor

highlander
26.02.2007, 21:54
Tolga Trabzonspor altyapısından yetişmiştir,ama maalesef kötü kalecidir.Eğer hedefler büyükse,Tolgayla falan bu işler olmaz.Trabzonspor'un kalesinde kalite olarak Oscar Cordoba ayarında bir kaleci olmalıdır.Hangi yönden bakarsan bak çok iyi kalecidir kendisi.Eğer yine de eldeki kalecilerden biri tercih edilecekse bence o isim Jefferson olmalıdır.O da çok yetenekli,atlet bir kalecidir.

ER Ramazan
27.02.2007, 11:20
valla arkadaslar her iki kalecimizde güven vermiyo bize sağlam bi kaleci lazım jef top tutma özürlü yumrukta yumruk tolga jefe göre daha iyi ama bjk maçında topu oyuna her sokusunda yüreğimiz azımıza geldi cok fazla hata veriyo yeni bi kaleci diyorum.

Emre7
27.02.2007, 11:26
Şenol Güneş :p

sarman61
27.02.2007, 14:09
Jefferson61sefa seni anlıyorum. Bu jeffersonun kalede olmasını istiyorsun. Açıkcası bende istiyorum. Yani ne bileyim Tolga çok pasif duruyor kalede. Sanki topu içeri alacakmış gibi. Bu arada jefferson un öyle maçları olduki. Tolganın 40 yılda kurtaramayacağı şutları çıkardı. Osasuna maçı vardı. Ne şutlar çıkarmıştı. Bence Jeffersona yazık ettik. Kendisi Brezilya milli takımının gelecekteki kalecesi olarak gösteriliyordu. Bizlerse onu harcadık. Tolga dan hiçbirşey olmaz. Kaleciymiş filan fiyasko. Bana hiç güven vermiyor. Bu arada Trabzon da şenol güneşten sonra doğru düzgün kaleci çıkmadı. Tolganın 1ligdeki bir takımın kalesini bile kollaması bence onun için büyük bir şans.

jefferson61sefa
27.02.2007, 14:10
Cordoba fenerden maçı tek başına aldı bu arada

POYRAZ
27.02.2007, 15:56
Jefferson kötü bir kaleci degil ama su anda Tolga daha iyi performans sergiledigi icin "Tolga" diyorum.

Külünkoğlu
27.02.2007, 15:58
jefferson61sefa sana bu konuda söz hakkı düşmüyor. :)

Egemen
27.02.2007, 16:35
jeff'e gıcığım. forza Tolga...

Erdem Keser
27.02.2007, 16:42
jeff'e gıcığım. forza Tolga...
jeff tipten kaybediyooo :)

jefferson61sefa
27.02.2007, 17:59

ben yetimmiyim neden :D

jefferson61sefa
27.02.2007, 18:00
jeff tipten kaybediyooo :)

bir futbolcunun tibine bakrak yorum yapıosanız o zaman brezilyada tüm zamanalrın en çirkin futbolcusu seçilen ronaldinhoyu sebatspor bile kadrosuna almaz...

jefferson61sefa
27.02.2007, 18:01

jeffersonu korumak suç mu??

jefferson61sefa
27.02.2007, 18:01
Jefferson61sefa seni anlıyorum. Bu jeffersonun kalede olmasını istiyorsun. Açıkcası bende istiyorum. Yani ne bileyim Tolga çok pasif duruyor kalede. Sanki topu içeri alacakmış gibi. Bu arada jefferson un öyle maçları olduki. Tolganın 40 yılda kurtaramayacağı şutları çıkardı. Osasuna maçı vardı. Ne şutlar çıkarmıştı. Bence Jeffersona yazık ettik. Kendisi Brezilya milli takımının gelecekteki kalecesi olarak gösteriliyordu. Bizlerse onu harcadık. Tolga dan hiçbirşey olmaz. Kaleciymiş filan fiyasko. Bana hiç güven vermiyor. Bu arada Trabzon da şenol güneşten sonra doğru düzgün kaleci çıkmadı. Tolganın 1ligdeki bir takımın kalesini bile kollaması bence onun için büyük bir şans.

herşeyiyle katılıyorum

Erdem Keser
27.02.2007, 19:16
bir futbolcunun tibine bakrak yorum yapıosanız o zaman brezilyada tüm zamanalrın en çirkin futbolcusu seçilen ronaldinhoyu sebatspor bile kadrosuna almaz...
ronaldınhoyla neden bir tutuyosun sefa kımse jefferosn gibi yedek kaldıgında sozlesmemi uzatmayacagım sezon sonu gidecegim demiyo ama insallah gidecek

hcicek61
27.02.2007, 20:42
Arkadaşlar bana kalsa ayrım yapmam hangisi oynarsa oynasın ama ne var ki kim formdaysa o oynasın. ne de olsa ikisi de bizim kalecilerimiz ve de yaşları da genç.şimdi iyiler ileride süper olacaklar. belki diyebilirsiniz tolga türk o oynamalı milleyetçi bakabilirsiniz olya ama farketmez ikisi de bizim oyuncularımız sonuçta. saygılarımla

Çetin
27.02.2007, 20:58
ya maçı izlerken bu tolga ya evet diyenlere tolga güven veriyor öyle mi? :) ne diyelim

Oğuz B.
27.02.2007, 21:00
" jefferson " oynamalı o daha çok hak ediyor..!

HALİT KARAKAŞ
27.02.2007, 23:30
kaleyi kimin koruduğu önemli değil,iyi oynaması önemli,,,

AYYILDIZ
27.02.2007, 23:32
jefferson oynamalı

attagümüshane
27.02.2007, 23:38
soru:kaleyi kim korusun?
cevap: allah korusun

yns61
28.02.2007, 00:31
ceffırsınn oynasın yaa düşünsenize tolga'nın yine hatalı gol yedigini

sarman61
28.02.2007, 09:14
Bu arada önemli birşey söyleyecem. Tolga artık genç yetenek filan değil. Genç yetenek olabilmesi için 19-22 yaş aralığında olması lazım. Bir kaleci iyi kaleci olacağını bu yaşlarda belli. Eder 24 yaşına gelmiş kaleciden kimse gelecek beklemesin. Olabileceği budur. Metin Aktaşı ne çabuk unuttunuz. Tolga Metinden bile daha kötü. Bunu bilir bunu söylerim.

Bülent Bayraktar
28.02.2007, 10:44
Bu arada önemli birşey söyleyecem. Tolga artık genç yetenek filan değil. Genç yetenek olabilmesi için 19-22 yaş aralığında olması lazım. Bir kaleci iyi kaleci olacağını bu yaşlarda belli. Eder 24 yaşına gelmiş kaleciden kimse gelecek beklemesin. Olabileceği budur. Metin Aktaşı ne çabuk unuttunuz. Tolga Metinden bile daha kötü. Bunu bilir bunu söylerim.

sana katılmamak mümkün değil...

degaj bile atamayan oyuncuya kaleci denir mi?

faNaTiK_HaMsİ61
28.02.2007, 10:51
millet benderim ki ikiside bes para etmezz birazz agır oldu amaa ole belkıde alt sıralara dusme nedenlerımız bu trabzon bu sezon cok gol yedı dusunuyorumda bır zamanlarr en az gol yıyen takım sımdı ne hallerde bence petkoviccc super diiiiiiiiiii

The Legend
28.02.2007, 10:59
şimdilik tolga korumalı. sezon sonu ise iyi bir kaleci alınmalı.

jefferson61sefa
28.02.2007, 19:11
metin aktaş çok ii kaleci olabilirdi onu 5-0 lık bjk maçı bitirdi

F.SultanTekke
28.02.2007, 20:07
Jefferson Olmalı..

cabri
28.02.2007, 20:27
Bu akşam Tolga nın kalede varlığı ile yokluğu birdi. Etliye sütlüye karışmadı. Hiçbir yan topa çıkıp müdahele etmedi, risk almadı. Yalnız hakkını yemeyelim degaj yapmayı öğrenmiş.

BOZOHAN
28.02.2007, 21:08
bu akşamdan sonra hiç güvenim kalmadı tolgaya ona her top gidişinde ben korkuyorum. defanstaki adam ne yapsın.

turphan
01.03.2007, 08:56
http://medya.zaman.com.tr/2007/03/01/rustu.jpg

Veliahtım Tolga Zengin'dirSüper Lig lideri Fenerbahçe'nin ve Türkiye'nin vazgeçilmezlerinden olan şöhretli kaleci Rüştü Reçber, futbol hayatına nokta koyduktan sonra Trabzonspor'da forma giyen Tolga Zengin'in kendisinin yerini alacağını ve kendisini aratmayacağını ileri sürdü.

Bir organizasyona katılan deneyimli kaleci, takım arkadaşı ve A Milli Takım'da da görev yapan Volkan Demirel yerine Trabzonspor'un genç yıldızı Tolga'nın 'geleceğin çok konuşulacak ismi' olacağını söyledi. Rüştü, genç yaşına rağmen "82 defa Türk Milli Takımı' formasını giyen Tolga'yı çok beğendiğine ve herkesin ona sahip çıkması gerektiğine dikkat çekti

Ertan 51
01.03.2007, 09:58
kalede şu olsun bu olsun lafları hep boş laflar takımdaki kalecilerin morallerini bozmaktan başka bişi değil.hangimiz diyebilir bu yönetim dünya çapında kaliteli ve yetenekli bi kaleci bulup getirebilir diye yoook.onun için yeni maceralara dalmadan takımın 1.kalecisi kim karar verilecek Jeff mi Tolga mı diye ondan sonrada o adama sahip çıkılacak.ama gerçek anlamda sahip çıkılacak öyle 1-2 hatada yerin dibine sokulmayacak biz sana güveniyoruz sen bu takımın 1.kalecisisin denilecek.yoksa Martinez gibi uyduruktan kahramanlar üretmeye devam ederiz.

Murat'
01.03.2007, 10:06
inanınki tolga şu ana kadar jeffersonun son hafta ankarasporla oynanan maçta kurtardığı kadar şutu oynadığıu maçların hepsinde tutmamıştır.....jefferson ligin son maçlarında iyiydi...neden bir anda tolga kaleye geçtianlamadım....

dumanpub
01.03.2007, 10:55
tolgada ısrar etmelii bencee

genç bir kaleci

tsde kaleci olmakda zaten hiç kolay- değil

Naim
01.03.2007, 12:35
http://medya.zaman.com.tr/2007/03/01/rustu.jpg

Veliahtım Tolga Zengin'dirSüper Lig lideri Fenerbahçe'nin ve Türkiye'nin vazgeçilmezlerinden olan şöhretli kaleci Rüştü Reçber, futbol hayatına nokta koyduktan sonra Trabzonspor'da forma giyen Tolga Zengin'in kendisinin yerini alacağını ve kendisini aratmayacağını ileri sürdü.

Bir organizasyona katılan deneyimli kaleci, takım arkadaşı ve A Milli Takım'da da görev yapan Volkan Demirel yerine Trabzonspor'un genç yıldızı Tolga'nın 'geleceğin çok konuşulacak ismi' olacağını söyledi. Rüştü, genç yaşına rağmen "82 defa Türk Milli Takımı' formasını giyen Tolga'yı çok beğendiğine ve herkesin ona sahip çıkması gerektiğine dikkat çekti

Gerekeni Rüştü Söylemiş
Kendi adıma uzatmaya gerek görmüyorum

Şenol Güneşten Sonra Türkiyede ki En iyi Yerli Kaleci olan Rüştünün verdiği mesaj önemlidir
Tabi anlayana!

Erdem Keser
01.03.2007, 12:42
Rüstü gerekeni söylemiş:)

cabri
01.03.2007, 14:06
Bu haberin kaynağı ne?? Kaynağı olanların bile yarısı yalan çıkıyor. Kaynak belirtmeden haber alıntısı yapılmasın lütfen!

Zaten Rüştü nün böyle şeyler söyleyeceğine ihtimal vermiyorum. Volkan ın desteğe ihtiyaç duyduğu bir ortamda takım arkadaşının moralini bozacak kadar embesil değildir heralde. En iyimser tahminim kendisine Tolga sorulmuştur, o da İlerde iyi olacak demiştir. Al sana uydurma haber işte. ;)

Tarihe bakalım yıl:1996 Trabzon fener maçı. Rüştü 23 yaşında. O maçta Hami nin bütün füzelerini kurtarıp şampiyonluğu getiren adam.. Hami nin bile iltifatlarına mazhar olmuş. Rüştü Tolga nın yaşına gelmeden takımına şampiyonluk kazandıracak seviyeye gelmişti. Hem de ölümcül bir trafik kazasında bütün kemikleri kırıldıktan sonra...