PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye Kupası | Gaziantepspor - Trabzonspor (1-1) YARI FİNALDEYİZ!

Sayfa : 1 2 3 4 [5]

yaranozlu
28.02.2007, 21:35
maçın yıldızı bana göre musaydı, helal olsun. Beğenmeyenlere anlam veremiyorum, gökdeniz çok kötüydü, kendine çekidüzen vermeli bian evvel, ceyhun da başladı pas atmamaya, tamam fiziği iyi, tekniği iyi, şutu iyi ama pas da atacan da arada.... Zor turu geçtik, antebe daha evvel kupda bu sahada elenmiştik. yıllar sonra öcümüzü almış olduk. Yolumuz açık olsun

Cafer KILIÇSOY
28.02.2007, 21:43
Antepliler zamanında Trabzon kümeye diye bağırıyorlardı bir zamanlar.
ALLAH'ın sopası yok ki ses getirsin. Buyurun şimdide bağırın. Keser döner sap döner hesabı

OZDEN61
28.02.2007, 21:49
yau bi karar verin, önce dersiniz niye cift forvet oynamiyoruz, sonra cikip iki forvet oynanirmi, ersen umutun alanini daraltiyor (lütfen spiker ve yorumcularin kullandigi sacma sapan yorumlari buralara yazmayiniz) dünyada hicmi cift forvet oynayan takim yok, niye kimse kimsenin alanini daraltmiyorda tek bizim takimda oluyor....TAKIM BARIZ BIR SEKILDE YORGUNDU, VE MACTAN SONRA ZIYA HOCANIN DEDIGI GIBI, BJK MACININ REHAVETI VARDI, ALLAHTAN ERKEN TOPARLANDIKTA TURU ALDIK...KONYA MACINDA DAHA DIKKATLI OLMAMIZ LAZIM, YOKSA YANARIZ
evet canım mevcut kadroyla cift forvet oynanmaz. hele bu ersense hic oynanmaz. ersen oyundayken butun oyuncular devamlı doldur bosalt yaptı.ersen bey alacak diye hep kafa topu sisirdiler. o ise surekli eliyle ..otuyle faul yaptı.cift forvet oynanır ama bu oyuncularla degil. umutun yanına ayagı saglam son vurusları iyi bir golcu olur. bu ne ersen ne de omer rıza. ziya hoca ne derse desin macın sonunda hep aynı." eksigimiz var telafi edecegiz" yahı be adam 18 haftadır takımın basındasın hicmi bu eksiklikler giderilmedi., hicmi musamba forma girmiyor, hicmi bu yedekte oturan daha once oynadıgı avrupa liglerinde oynayan oyuncular malzemeci olacak keceli,ferhat gibi adamlardan iyi olamıyor, hicmi tutarlı bir taktik anlayısın olmaz, hicmi kusup giden oyuncularda sucun olmaz. bunların hepsi ziya hocanın sucu. ziya hoca bizi sampiyonluklara oynatacak bir hoca degil. en fazla 3.culuge oynarız onun anlayısıyla. ben ilk defa bir hocaya bu kadar taviz verildigini istedigi oyuncuları aldıgını istemedigini gonderdigini goruyorum. buna ragmen hala kendi sahamızda bile hucum futbolu oynayamıyoruz, hala keceli ve ferhata vetabii ziyaya tahammul ediyoruz. biz hakkaten sabırlıyız..

hüseyin1975
Bugün macin ilk yarisina bakabildim. Ilk yari iyi oynamadik ama net Pozisyonlarimiz vardi. Hele Umutun bos kaleye gönderemedigi Gol. Talihsizlik!

Yedigimiz golde Risp maalesef yeterli hamle yapamadi. Erdinci Denizli maci sonrasi "insafsizca" elestiren Arkadaslar acaba simdi aynisini Rispe yapacaklarmi??? Insallah Konya macinda Erdinc ile Step oynar ama bugün herkesin gördügü gibi: Stepde hata yapiyor :) ve kimse hatasiz degil. Yani her mac sonrasi stoperlere gereksiz yere yüklenmeyelim bence!

10 macdir yenilmiyoruz ama bircok macda sIkInti cekiyoruz. Konya ve Galatasaray maclarinda daha diri olmamiz gerekir. O iki maci alirsak insallah yolumuz acik.

Kupada ne Erciyes nede bu haliyle Besiktas bize Rakip olamaz. Insallah Genclerde Feneri eler ve Kupayi garantileriz :D

pReN@_61
Antepliler zamanında Trabzon kümeye diye bağırıyorlardı bir zamanlar.
ALLAH'ın sopası yok ki ses getirsin. Buyurun şimdide bağırın. Keser döner sap döner hesabı

o cümleleri sarfeden takımlar teker teker dize getirilecekler...:atki:

bu arada konuyu açman ugurlu geldi Cafer abi ;)

Misina
28.02.2007, 21:54
maçın yıldızı bana göre musaydı, helal olsun. Beğenmeyenlere anlam veremiyorum, gökdeniz çok kötüydü, kendine çekidüzen vermeli bian evvel, ceyhun da başladı pas atmamaya, tamam fiziği iyi, tekniği iyi, şutu iyi ama pas da atacan da arada.... Zor turu geçtik, antebe daha evvel kupda bu sahada elenmiştik. yıllar sonra öcümüzü almış olduk. Yolumuz açık olsun

musa golün asistinden başka ne yaptı ki

dikkat ettiyseniz hep sağdan baskı görüdk özellikle ilk yarı

Cafer KILIÇSOY
28.02.2007, 21:57
o cümleleri sarfeden takımlar teker teker dize getirilecekler...:atki:

bu arada konuyu açman ugurlu geldi Cafer abi ;)
Sanırım öyle:D :D

Ne yapsam. Şimdiden Galatasaray macının konusunu acsam mı acaba:D :D :D

hüseyin1975
28.02.2007, 22:11
Sanırım öyle:D :D

Ne yapsam. Şimdiden Galatasaray macının konusunu acsam mı acaba:D :D :D

Durdugun kabahat :D :D :D

SiNaNi
28.02.2007, 22:26
Takım bu havadayken antep gibi bir rakibe elenmemiz çok çok büyük sürpriz olurdu.Bu sezon ilk kez rahat bir maç izledim.Nasıl olsa eledik dedim ve öyle oldu.

Ali Şahin
28.02.2007, 22:34
YOK ABİ yok bu sezon rahat maç seyretmek bize haram golü atana kadar üçbuçuk attim her neyse cincon gibi niyazi olmadıkya bunada şükür

Harun-61
28.02.2007, 22:36
hayirli olsun,

ama Gökdeniz'e bir cift sözüm olacak...

bu kadar ko$mana gerek yok be mübarek, zaten sonunda ya topu kaptiriyorsun yada rezil bi orta yapiyorsun...

yillardan berli Trabzonspor'da oynuyorsun, kac kez Milli oldun. birazcik düzelt be futbolunu...
Hüseyin abini azcik örnek al...

biktik artikkk biktikkkkkkkkk, birkerede kaleci ile kar$i kar$iya geldiginde gol at beee !!!!!!!!

hüseyin1975
28.02.2007, 22:37
YOK ABİ yok bu sezon rahat maç seyretmek bize haram golü atana kadar üçbuçuk attim her neyse cincon gibi niyazi olmadıkya bunada şükür

Gereksiz yere kendini sIkmIssin be kardes. Bu macda gol atacagimizdan emindim. 3 Gol yemeyecegimnize göre tur atliyacagimizdanda en ufak bir sekilde süphem yokdu. Yazik etmissin kendine :D

HALİT KARAKAŞ
28.02.2007, 23:12
Arkadaşlar,maçı seyrettim ,ilk yarının sonunda top oynamaya başladık ve devre biterken 2 önemli golden olduk.yanımdaki arkadaşlara gol olcağını turu rahat alcağımızı söyledim.çünkü görünen köy fazla uzakta değil mantığını yürüttüm,ve köye ulaştık.bu köy Gazi antepte bir köydü,2 günlük işimiz dolayısıyla ordaydık,çok şükür işimizi alnımızın akıyla tamamlayarak yuvaya döndük,,,eee daha yapacak çok işlerimiz var,,,,,kolay gelsin AŞKIM TRABZONSPOR...........

Oğuuz
28.02.2007, 23:32
...Ve çıkarken tümkoridorları inlettim: "Oooooooooooo
Trabzon muuuuuuuuuuu
Tarifi çok zor bi aşk buuuuuuuu
Yıllar geçseeeeee,gelmeyeceeeeeeeek
Bu büyük sevdanın sonuuuuuuu
Anlatılmaaaaaaaaaaaaaaaz
Bi sevgiibuuuuuuuuu
Deli gibi seviyoruz TRABZONUUUUUUUUUU"

demek o, sendin haa :) :atki: kim ne derse desin Trabzonlu olmayan Trabzonsporlular için Trabzonspor sevdası bambaşka bi şey :tsatkı:

kutoz
28.02.2007, 23:35
Gökdeniz'i bildim bileli, hiç bu kadar kötü oynadığını hatırlamıyorum. Hele son 20 dk.da yakaladığı kontra topları nasıl o şekilde ezmeyi becerdi, anlamış değilim. Çok güçsüz gördüm Gökdeniz'i... İnşallah Konya maçında kendisini toparlamış olarak görürüz.

szymeks
28.02.2007, 23:39
çift forvetle oynadık ve bskkılıda oynadık ikinci yarı bence ersenin yerine yattara oynamalı özellikle maçın bazı bölümlerinde faruku yattara yakalsaydı birebirde 4 tane atmıştık şahsen ben ikinci yarıdaki oyunu çok beğendim ve ceyhun belki biraz bencil ama ortasahada adam eksiltmesi bazı arapasları şutları hakkaten özlemini çektiğimiz bir oyuncu umut çok gol kaçırdı sonunda attı stepanovun ölüsü oynar bütün kafa toplarını aldı ikinci yarı konyaspor maçı zor geçicek ama ne yapıp yapıp yattarayı o maça hazırlamak lazım umutta gol vuruşlarını ii yaparsa kazanırız yeterki ikinci yarıdaki oyunumuzu oynayalım

bordo_61_mavi
28.02.2007, 23:43
1-1 aklımdan geçen sonuçtu. Öylede oldu. Hayırlı olsun. Türkiye Kupası en çok isteyen takım biziz. İzlediğimiz çeyrek finaldeki maçlarda ortada. Zaten finale çıkarsak herzaman yaptığımızı yapar o şanlı kupayı kaldırırız... Sıradaki gelsin....:tsbayrak:

Vkgz
28.02.2007, 23:49
hayirli olsun,

ama Gökdeniz'e bir cift sözüm olacak...

bu kadar ko$mana gerek yok be mübarek, zaten sonunda ya topu kaptiriyorsun yada rezil bi orta yapiyorsun...

yillardan berli Trabzonspor'da oynuyorsun, kac kez Milli oldun. birazcik düzelt be futbolunu...

biktik artikkk biktikkkkkkkkk, birkerede kaleci ile kar$i kar$iya geldiginde gol at beee !!!!!!!!

çıkmaz ayın son perşembesinde olacak kardeş bu dediklrin insallah :)

6Şafak Aydın1
01.03.2007, 00:17
Herseye ragmen Yari finaldeyiz. Biraz keyfini cikaralim. Forumkolik olduk bu ara iki hafta sonra 5.ciysek halimiz duman...

Terzioğlu
01.03.2007, 00:22
Herseye ragmen Yari finaldeyiz. Biraz keyfini cikaralim. Forumkolik olduk bu ara iki hafta sonra 5.ciysek halimiz duman...

o ne laf yau forumkolik:D :D

EyüpKILIÇ61
01.03.2007, 00:30
Neden olmasın ama bu futbolla asla!!! bugün gaziantep karşısında oynadığımız futbol ordadaydı.Beşiktaş maçını benbaşarı saymıyorum çünkü bjknın yediği gollere ve izlediği davranışa dikkat ettiyseniz hep defansı önde kurup ofsayt taktiği yapmaya çalıştı fakat oyuncuların taktiksel hatasından ard arda goller yediler.Eğer bjk bütün takım geriye yaslansaydı biraz zor atardık 3 tane golü.

Bu yüzden Konya ve Gs maçlarından 3er puan çıkarmak bana hayal geliyor.Ama UMUT'umuz da yok değil

Mehmet Fatih Yavuz
01.03.2007, 00:56
Yedigimiz golde Risp maalesef yeterli hamle yapamadi. Erdinci Denizli maci sonrasi "insafsizca" elestiren Arkadaslar acaba simdi aynisini Rispe yapacaklarmi??? Insallah Konya macinda Erdinc ile Step oynar ama bugün herkesin gördügü gibi: Stepde hata yapiyor :) ve kimse hatasiz degil. Yani her mac sonrasi stoperlere gereksiz yere yüklenmeyelim bence!

stephanov girdiği ilk 10-15 dakika hata yaptı. zorunlu,plansız ve acil bir değişiklikti.... maça ısınması için bi 10 dakika zaman verirsiniz umarım adama.. hani bi zamandır oynamadığını hesaba katarsak..
o arayı atlattıktan sonra adamın hırsına ve ilk toplara basışına da dikkat edin bence.. forwet oyuncusunun hamlesini beklersen risp gibi yamulman kuvvetle muhtemeldir. ilk hamleyi sen yaparsan, istisnalar sadece çok kıvrak adamlar seni yamultabilir..
stephanov diğer stoperlerin tamamını üer beşer kere cebinden çıkarır..
topçuya kırmızı karttan dolayı para cezasını verirsin.. ama en iyisi olduğunu bile bile takımdan kesmek de nesi.. onun yokluğunda toplam kaç etti yediklerimiz?? 3 maçta 6... maşalah. ziyanın akıllanması için bi 6 daha yememiz mi lazım?
adam inat abicim..
keçeliyi berbat futbolu yüzünden 11 e alamadı. sol tarafta ferhatla başlamak abes kaçardı.. musampayı oynatması lazımdı.. çünkü onun ideal takım tertibi tek forwet.. ama inadından sırf musampayı oynatmayacağım diye sol kanatsız çift forwet oyuna başladı.. saçma fikirli şahsiyet...

inadı için çiğ tavuk yer... hatır değil bak inat...:)
bu kadar inat fikir yapısından sağıklı düşünceler türeyebilir mi??

beşiktaş maçının ikinci yarı kadrosunu bozmadı adam ya maça başlarken.. düz aristo mantığı..
hayat acıdır,biber de acıdır.
hayat biberdir..
bu kadar açılımı var vatandaşın...

sametaydin
01.03.2007, 01:42
hayırlı ugurlı olsun. türkiye kupasını alırsak çok süper olacak.

cyberentalpi
01.03.2007, 01:52
Gökdeniz'i bildim bileli, hiç bu kadar kötü oynadığını hatırlamıyorum. Hele son 20 dk.da yakaladığı kontra topları nasıl o şekilde ezmeyi becerdi, anlamış değilim. Çok güçsüz gördüm Gökdeniz'i... İnşallah Konya maçında kendisini toparlamış olarak görürüz.

ben ise gokdenizin bir kac mac disinda nedense hep boyle oldugunu hatirliyorum. kontra toplardan gokdenizin ustune yoktur top ezmekte

Hüseyin Çümen
01.03.2007, 02:42
risp in sakatlanıp çıkmasına sevindim adam hata yapa yapa bitirdi takımı risp in yedee çekilme zamanı geldi artık step girdiinde bocaladı ama o girdikten sora pozisyon vermedik artık step oynamalı bu takımda helal olsun
bu arada ilk yarı oyunumuz çok ii deildi ama eskisine göre gene iyiy oynadık 2. yarı oyunmuz şis gayet iidi baskıdan kurtuamadı antep tek kale ma. oynadık çoğu sürede takım paslaşmayıda becermeye başladı galiba iyi yoldayız ama stephanovda ısrar etmeliyiz defans ta da sorun kalmıycak ozaman

GULER
01.03.2007, 03:45

arkadaslar bence gokdenizin futbolcu kalitesi tartisilmaz, ama son iki sen hele bu sezon akli futbolda degil.. kendini toparlamaya calisiyor ama bir turlu toparlayamiyor ve bu nedenle yipraniyor.. yani burda psikolojik bir sorun var bence ve orda cozum aranmasi gerek yoksa bu gercekten guzel futbolcuya cok yazik olacak

mac ile ilgili sunu soylemek istiyorum; besiktas macindaki ikinci devredeki Trabzonsporu bugun gorseydik cok degisik bir mac gorurduk ama tam karsisi oldu Trabzon cok kotu idi mac boyunca..

kelkitli29
01.03.2007, 06:55
Önemli olan bu maci gecmekti. Iyi oldu. Konyaya sov yapariz.

Faik Yılmaz
01.03.2007, 08:27
dün mücadele açısından çok güzel bir maç oldu.....

ancak

1- gökdeniz laubaliliği bırakıp futbola dönmeli artık kaç maçtır doğru dürüst oynamıyor.....

2- birileri ceyhuna kendisinden daha müsait durumda birisi varken pas atmasını söylemeli....

3- hüseyin dün çok kötü idi ... ancak konya maçında formunu kaybetmişken oynamayacak olması aslında avantaj bizim için. derhal toparlanmalı....

4- ersen 11 de oynayacak kalitede değil. ancak iyi bir yedek olur dün bunu bi daha gördük....

5- ziya hoca hala musampayı ve sytepanovu oynatmamma konusundaki inadına devam ediyor ( dün takdiri ilahimi dersiniz ne derseniz diyin oynatmak zorunda kaldı) ayrıca bu kadra bağırmasına hiç gerek yok.. oyuncuyu korkutarak motive edemezsiniz....

6- ferhata m. keçeliye gösterilen tolerans musampaya gösterilse bugün ooynayan gökdenizi 11 de oynatmak zorunda kalmazdık. musampa oynamıyorda gökdenizde dökülüyor neden hala 11 de.. ziya hoca resmen adama düşmanlığından oynatmıyor. çünkü geriye bi tek bu seçenek kalıyor...

7- umut her ne kadra gol attı isede çok kolay bir sürü gol kaçırdı. top hakimiyeti yok.. bitirici vuruşlardada yetersiz....

8- bu kadar gol kaçırıp sadece 1 gol atmış olmamaız hiç olumlu değil. bu durum ileride başımıza iş açaabilir...futbol ciddiyet ister laubaliliği affetmez....

9- akşam forvet hattında bu kadar yetersiz bi takıma bile bu kadar pozisyon verdiysek bi yerlerde yanlış yapıyoruz demektir.... üstelik 7 defans oyuncusu ile sahaya çıktık ve ersenle umut bile geriye gelmişken...

10- dün sağ kanadımız yol geçem hanı gibiydi gelen geçti...

sonuç olarak skor iyi olduğu müddetçe bütün eksiklikler görülmüyor unutuluyor..... yada görmezlikten geliniyor.. dilerim yukarıdaki eksikler başımıza iş açmaz...

Mehdi
01.03.2007, 08:28
yaw ben yarı finalde cinconu istiyodum ama erciyes rahat durmadı:)bize erciyes çıkacağına inanıyorum.ve bizde finalde beşiktaşla oynayacağız diyorum.
:tsbayrak::tsbayrak::tsbayrak:

Erdinç Dilek
01.03.2007, 08:29
***********hgökdeniz ah kafan nerelerde be olm bence acilen dinlendirilmeli acilen

Erdinç Dilek
01.03.2007, 08:37
dün mücadele açısından çok güzel bir maç oldu.....

ancak

1- gökdeniz laubaliliği bırakıp futbola dönmeli artık kaç maçtır doğru dürüst oynamıyor.....

2- birileri ceyhuna kendisinden daha müsait durumda birisi varken pas atmasını söylemeli....

3- hüseyin dün çok kötü idi ... ancak konya maçında formunu kaybetmişken oynamayacak olması aslında avantaj bizim için. derhal toparlanmalı....

4- ersen 11 de oynayacak kalitede değil. ancak iyi bir yedek olur dün bunu bi daha gördük....

5- ziya hoca hala musampayı ve sytepanovu oynatmamma konusundaki inadına devam ediyor ( dün takdiri ilahimi dersiniz ne derseniz diyin oynatmak zorunda kaldı) ayrıca bu kadra bağırmasına hiç gerek yok.. oyuncuyu korkutarak motive edemezsiniz....

6- ferhata m. keçeliye gösterilen tolerans musampaya gösterilse bugün ooynayan gökdenizi 11 de oynatmak zorunda kalmazdık. musampa oynamıyorda gökdenizde dökülüyor neden hala 11 de.. ziya hoca resmen adama düşmanlığından oynatmıyor. çünkü geriye bi tek bu seçenek kalıyor...

7- umut her ne kadra gol attı isede çok kolay bir sürü gol kaçırdı. top hakimiyeti yok.. bitirici vuruşlardada yetersiz....

8- bu kadar gol kaçırıp sadece 1 gol atmış olmamaız hiç olumlu değil. bu durum ileride başımıza iş açaabilir...futbol ciddiyet ister laubaliliği affetmez....

9- akşam forvet hattında bu kadar yetersiz bi takıma bile bu kadar pozisyon verdiysek bi yerlerde yanlış yapıyoruz demektir.... üstelik 7 defans oyuncusu ile sahaya çıktık ve ersenle umut bile geriye gelmişken...

10- dün sağ kanadımız yol geçem hanı gibiydi gelen geçti...

sonuç olarak skor iyi olduğu müddetçe bütün eksiklikler görülmüyor unutuluyor..... yada görmezlikten geliniyor.. dilerim yukarıdaki eksikler başımıza iş açmaz...
baba şu yazını okuidum moralim bozuldu hiç mi iyi yanı yok bu takımın, bende izledim maçı, birkaç yerde bulunan -özellikle gökdenizve birazda ceyhun evet boşta olan adama pas atsa atağımız dah aseri gelişecek burd akatılıyorum sana-futbolcularımız yüzündne seri ve organize atağa çıkamadık, ama yined eherşey erağmen istenilen skoru yakaladık, ferhat konusuna gelince... ilk yarıdaki ferhat la ikinci yarıda hem bjk hemde gaziantep maçınad seyrettiğin ferhat arasınad hiçbir fark göremedin mi de hala o oynuyorsa musampa agam niye oynamıyor diye veryansın ediyorsun, black adam çağ atlamış çağ bırak kendini geliştirmeyi ferhat çağ atlamış diyorum hemde birkaç çağ birden cilalıdan teknooji çağına yatay geçiş yapmış adam, bi pozisyonda rakip korner kullandığı sırada bizim onaltıpas üzerinde top onun ayağıan geldi aha dedim vuracak top ugelişigüzel iler isanki ben iduymuş ve inadıma topu ayağında tutut sağa sola bakınd ıve boş olan arkadaşına topu aktardı ve mükemmel bir atak başladı am aileride o gün öğütücü görevini üstlene gökdeniz agamın ayaklarında erid igitti top zira topun üstüne basıp topu kaleciye hediye etti gökdeniz agam, eksikler mutlaka olacak dört dörtlük insan olamayacağı gibi takımda yoktur, yavaş yavaş herşey rayına oturmaya başlamıştır ve musampa konusun agelince başkan gelecek senenin takımın kurduk demesinden yola çıkarak musamp aagam gelecek sen ekadroda düşünülmüyor kanısına varıyorum

Bilal 61
01.03.2007, 08:50
Bu tur iyi oldu ben finalde yine bjkyi istiyorum bu sefer 3 avans 5te biter:D:D:ts2:

Faik Yılmaz
01.03.2007, 08:52
baba şu yazını okuidum moralim bozuldu hiç mi iyi yanı yok bu takımın, bende izledim maçı, birkaç yerde bulunan -özellikle gökdenizve birazda ceyhun evet boşta olan adama pas atsa atağımız dah aseri gelişecek burd akatılıyorum sana-futbolcularımız yüzündne seri ve organize atağa çıkamadık, ama yined eherşey erağmen istenilen skoru yakaladık, ferhat konusuna gelince... ilk yarıdaki ferhat la ikinci yarıda hem bjk hemde gaziantep maçınad seyrettiğin ferhat arasınad hiçbir fark göremedin mi de hala o oynuyorsa musampa agam niye oynamıyor diye veryansın ediyorsun, black adam çağ atlamış çağ bırak kendini geliştirmeyi ferhat çağ atlamış diyorum hemde birkaç çağ birden cilalıdan teknooji çağına yatay geçiş yapmış adam, bi pozisyonda rakip korner kullandığı sırada bizim onaltıpas üzerinde top onun ayağıan geldi aha dedim vuracak top ugelişigüzel iler isanki ben iduymuş ve inadıma topu ayağında tutut sağa sola bakınd ıve boş olan arkadaşına topu aktardı ve mükemmel bir atak başladı am aileride o gün öğütücü görevini üstlene gökdeniz agamın ayaklarında erid igitti top zira topun üstüne basıp topu kaleciye hediye etti gökdeniz agam, eksikler mutlaka olacak dört dörtlük insan olamayacağı gibi takımda yoktur, yavaş yavaş herşey rayına oturmaya başlamıştır ve musampa konusun agelince başkan gelecek senenin takımın kurduk demesinden yola çıkarak musamp aagam gelecek sen ekadroda düşünülmüyor kanısına varıyorum

sevgili arkadaşım musampa ile ilgili yazdıklarım genel ifadelerdir. ferhat şimdiye kadar 30 maçtan fazla 90 dakika oynadı musampaya bu şansı verdikmi hayır... peki şimdi eleştirebilirmiyiz yine hayır.... adam m. keçelinin ible oynatıldığı ferhat gibi sıradan adamalra 30 maç şans verilen bir takımda son 3 dakika oynatıulıyorsa sorun var demektir....

ferhat son bi kaç maçtır gerçekten güzel oynuyor... kendisini kutluyorum. ama söylemek istediğim şey ferhatın kendisiyle alakalı değil arkadaşım.

dün tek şey güzeldi.. mücadele ve kazanma azmimiz takdire şayandı..... koştuk mücadele ettik.... sonuca fazla etki edemedik ama o yolda mücadele edebilmekte güzel....

Cafer KILIÇSOY
01.03.2007, 08:56
Arkadaşlar sonuçta bu takım turu atlamış. Olaya birde bu gözle bakalım. Ne dersiniz

Varlıbaş61
01.03.2007, 09:06
arkadaşlar önemli olan turu geçmekti bunu başardık..
tabi ziya hocanın yine onbir dizilişi yanlıştı...maçı dinliyorum antep sürekli musanın tarafından geliyomuş.bu birinci yanlış..ikinci yanlış ise sol tarafta celaleddinin önünde kim oynadı ya bilen war mı?sol kanatsız takım olur mu..bu adamla çok çektik hala da çok çekeceğizz...off offf...

Külünkoğlu
01.03.2007, 09:11
Beklentilerin aksine kolay olacağını zannetmiyorum. Ama yine de turu geçeriz.

Büyük maç sonrası takımların performansı nerde ise yarı yarıya düşer. Bu düşüncelerle zor olacağını düşünmüştüm. Tahmin ettiğim gibi de oldu. Şimdi önümüzde Konya maçı var. Bir çok şey Yattara'nın performansına bağlı diyorum.

Cengiz Çubukcu
01.03.2007, 09:15
ergun ata bile bu takımı beğenmiş ama bizim arkadaşlar beğenmiyor...

Harun
01.03.2007, 09:18
Arkadaşlar sonuçta bu takım turu atlamış. Olaya birde bu gözle bakalım. Ne dersiniz

Eksiklerimiz çok .Takım hâlâ,takım olarak değil bireysel olarak maç kazanıyor.Taktiğimiz yok.Rakip defans açık verirse gol atarız kapalı oynarsa bir puana razıyız.Rakibi boğan ,atak yapan değil,kontraya dayalı oynayıp gol atamayı düşünen bir takımız.Biz Yunanistan değiliz.İşimize geldiği zaman '' biz farklıyız diğerleri gibi olamayız'' diyoruz.İşimize geldiği zaman '' öylede böylede galibiyet almışız tadını çıkaralım'' diyoruz.

Faik Yılmaz
01.03.2007, 09:24
eğer eksikliklerimizi görüp önlem almazsak o eksikler ileride başımıza iş açar.....

bu yüzden doğru bildiklerimi söylemeye devam edeceğim......

sağ kanadı yol geçen hanına dönmüş, 7-8 kişi defans yapan ama bir sürü pozisyon veren ( üstelikle forvette bu kadra kısır olan bi takıma karşı) bir takımı eleştirmek biz taraftarın en büyük görevidir.....

yaralar ağrı kesici ile tedavi edilmez. operasyon şarttır...

Mehmet Fatih Yavuz
01.03.2007, 09:28
takımın temposuz oynamasına hiç lafım yok..
bjk maçından çıkmışsın, önünde konya maçı var. ilk maç 1-0 .. avantajla sahadasın.. ağırdan almalarını hiç yadırgamadım..
ama sahaya dizilişi belirsiz bi takım çıkarıp sol kanadı yok saymak, saçmalamaktır... yanlış veya doğru sol kanatta birileri oynar.. biz musampa dedik ama onu oynatmasan bile keçeli mi senin prensin? onu oynatırsın...
sol tarafı sırf inadından boş bırakmak da neyin nesi..
bu taktik kepazelik...

champions
01.03.2007, 09:30
umut çok kolay bir sürü gol kaçırdı

sayar mısınız? şu çok kolay ve bir sürü olan kaçırdığı golleri

Mehmet Fatih Yavuz
01.03.2007, 09:32
boş kaleye kaçırdı wallahi:) ama helal olsun .. kaçırsın. adam kaç km koşuyor maç başına merak ediyorum...

ozcan_asanoglu
01.03.2007, 09:34
dünyanın en iyi, en büyük takımları bile kupalarda elenebiliyor...ki bjk maçı gibi tarihi bir galibiyetten sonra iyi oyun beklemek anlamsızdı...önemli skoru elde etmekti o da başarıldı...

başta ziya hocayı tüm takımı tebrik etmek lazım..Süper ligin en kötü takımına elenen gs. teknik direktörü bile bu kadar eleştirilmiyor..

musampa adam olsaydı kendini gösterir zorla oynattırırdı...elin rico'su bile bizden daha mantıklı, musampa'ya onu bunu düşünme uyum sağla diyor uyum...

Mehmet Fatih Yavuz
01.03.2007, 09:38
abi allahını seversen sol kanatsız oyuna başlamak da ne demek... mahalle maçı mı bu : sadece sağdan gidelim boşverin sol tarafı, diyerek top oynayacağız.
ziya dün maximum saçmalama düzeyine ulaştı inadından..

champions
01.03.2007, 09:39
boş kaleye kaçırdı wallahi:) ama helal olsun .. kaçırsın. adam kaç km koşuyor maç başına merak ediyorum...
bir sürü demiştim ben, bir değil

Cafer KILIÇSOY
01.03.2007, 09:39
Eksiklerimiz çok .Takım hâlâ,takım olarak değil bireysel olarak maç kazanıyor.Taktiğimiz yok.Rakip defans açık verirse gol atarız kapalı oynarsa bir puana razıyız.Rakibi boğan ,atak yapan değil,kontraya dayalı oynayıp gol atamayı düşünen bir takımız.Biz Yunanistan değiliz.İşimize geldiği zaman '' biz farklıyız diğerleri gibi olamayız'' diyoruz.İşimize geldiği zaman '' öylede böylede galibiyet almışız tadını çıkaralım'' diyoruz.

Söylediklerinde haklısın tabiki. Ama şunu unutmamak lazım ki bu takım 10 maçtır yenilmiyor. Yani yavaş yavaş taşların yerine oturduğu kanısındayım. Şu anda haklısın bireysel olarak maç alıyor olabiliriz. Ama bu takım daha da düzelerek takım oyunu oynamaya başlayacaktır. Ben şahsen buna inanıyorum.

Mehmet Fatih Yavuz
01.03.2007, 09:42
bir sürü demiştim ben, bir değil
sürü(!) kısmı bana ait değil. ben tek pozisyonan bahsettim..

champions
01.03.2007, 09:42
10 maçtır yenilmemek taşların yerine oturduğu anlamına gelmez arada bi maç kaybetsek ki kayseri ve vestel maçlarını kaybedebilirdik taşlar yerine oturmayacak mıydı ?

Murat'
01.03.2007, 09:44
gökdenzi maçın en kötü adamıydı bence...bir tane olumlu bir hareketini göremedim yaa

OZDEN61
01.03.2007, 09:44
İsmet Arzuman Vakası, Tsira ve Tatangalar

İlk maçtaki 1-0 lık avantajına, Beşiktaş karşısındaki moral takviyesiniş de ekleyerek çıkan Trabzon oyuna da hızlı başladı.
Daha oyunun başında Gökdeniz’i “indiren” Gaziantep savunması, dünyanın her yerindeki bu penaltıdan İsmet Arzuman müdahalesiyle kurtuluyor ve liglerimizin bir numaralı eyyamcısı oyunu daha başlamadan katlediyordu.
Ziya Doğan, kazanmak zorunda olduğu Avni Aker’deki Beşiktaş maçına tek santrforla çıkarken, hangi akla hizmet ettiği bilinmeyen bir mantıkla, beraberliğin yeterli olduğu maça çift santrforla çıktı. Doğan’ın tutulacak tarafı kalmamış, neresinden tutulsa, elinizde…

İlk yarıda Gaziantep iki pozisyon buldu, ikisi de defans hatası..Birincisinde Risp rakibini kaçırınca golü bulan Antep, Stepanov’un ikramında ise Tolga ya takıldı.
İlk yarıdan Trabzon adına akılda kalan tek güzellik, Ceyhun’un şık şutu ve Hasagiç’in enfes kurtarışıydı. Bir de kontenjan senatörü Celalettin’in, 15 gün önceden belli olan pası göstere göstere – rakibe- verme komedisi..

İkinci yarıda da ilk yarının benzeri bir mücadele izledik. Gol arayan Trabzon, idare etmeye ve fırsat bulursa ikinci golü kovalamaya çalışan Gaziantep.
Stepanov kaçırdı, Umut kaçırdı, Erdinç kaçırdı, Hasagiç kurtardı, kurtardı..Gaziantep bunaldıkça bunaldı. Oyunun bu bölümünde Antep’i sahasına hapseden Trabzon, rakibini zorladıkça zorladı. Bu bölümde her tarafa deli danalar gibi saldıran Kirita, hırsının kurbanı olup bir de sakatlık geçirdi ama kart görmemeyi başardı. Trabzon kompleksi “sabit” olan Arzuman, Kirita’nın hamisi olunca, olacak olan da buydu. Her fırsat bulduğunda Trabzon aleyhine faul çalan Arzuman gibiler hakem olarak kaldıkça, Türk futbolu güdük kalmaya mahkum kalacaktır.

Bu yoğun baskıdan gol çıkaramayan Trabzon, tek tük her Gaziantep atağında, yan toplardaki zaaflarıyla yüzleşti. Hani defansif önlemler tamamdı? Biraz daha zaman ister misin sayın Doğan?
72. dakikada “beklenen” Trabzon golü Umut'la geldi. Kirita’nın 4. kez oyundan ihracını gerektiren pozisyona, içgüdüsel olarak, avantaj kuralını işleten Arzuman, istemeden de olsa Trabzon’un beraberlik golünün hazırlayıcısı oldu. Bu arada her topa “Allah ne yarattıysa” giren Kirita’nın, Ayman’ın sert girişiyle sinirlenmesi komikti, daha komiği de Erdoğan Arıca’nın “masum”u oynayışıydı..Arıca bir teknik adamdan çok, mahallenin "bulaşık abisi" gibiydi.
Kirita’nın 80. dakikadaki “infaz”ını da “yiyen” Arzuman, değil hakem, hamam da kurna olmaz. Ayıptır..
Gaziantep tribünlerindeki gerilimi anlamak mümkün değil. Futbol da yenmek de var yenilmek de. Gaziantep’in hedefi ligde kalmak olmalı, gerçekçi olmakta yarar var. Başkalarını belki ama, kendinizi kandıramazsınız.
Trabzonspor; Ziya Doğan ve Eyyam Cıbaşı’na rağmen yarı finale yükseldi. Hayırlı olsun.

TSİRA ve TATANGALAR

Bir spor kulübünü, futbol takımını ya da bir ünlü veya bir kurumu “farklı” kılan; özneye duyulan hesapsız ve aklın sınırlarını zorlayan bağlılık ve beklentisiz aidiyetin derinliğidir.

Bu ülkede futbolla ve tribünlerle hasbelkader de olsa ilişki kurabilmiş tek bir kişi bile, sanırız, Sakaryaspor’un taraftar grubu “Tatangalar”a; saygıyla örülü bir sevgi ve gıptayla bakmaktan alıkoyamaz kendini.

Türk futboluna sayısız “değer” kazandıran Sakaryasporlu kardeşlerimiz, iki hafta önce İstanbul deplasmanına giderken “sarsıcı” bir dramın öznesi oldular. Bu kardeşlerimizin, isimlerini aldıkları Kızılderili kabilesi gibi, birbirlerine ne kadar bağlı olduklarını bildiğim için, bir arkadaşlarının acısının külliyen tüm Tatangalar’ı nasıl sarmalına aldığını ve acının katlanarak büyüdüğünü de seziyor ve biliyorum.

Tatangalar grubundan Aykut Adıyaman, kendisini Şükrü Saraçoğlu’na taşıması umuduyla adım attığı trende maalesef İstanbul’a değil ölüme atmıştı adımını. Mekanı cennet olsun.

Yazılarımı az çok takip edenler; dünyaya gözümü açtığımda, ait olduğum şehrin ülkeyi kasıp kavuran bir takıma, Trabzonspor’a, sahip olduğunu görmüş olmamla bu ayrıcalığı şu yaşıma kadar taşımış olduğumu bilirler. Hasılı; gönül penceremizin tüm kapıları bordo maviye boyalıdır. Dip notun yeri burası değil ama söylemeli; Aklımız her daim kaptan köşkünde değildir gemimizin!

Ve Tsira..Trabzonspor’un, www.bordomavi.net şemsiyesi altındaki bayan taraftarlar grubunun adı. Türk futbolunun ve özellikle Trabzonspor’un, endüstrileşmeyle hızlanan “kirliliğe”; yöneticiler eliyle “beslenen” yeni taraftar tipine karşı, umudun ve aydınlık geleceğin habercisi “baymayan” Trabzon sevdalıları, çiçekleri... Şu sıralarda Trabzonspor’un beton ve plastik tribünlerine “sevgi ve kardeşlik” tohumları saçıyorlar. Bu beklentisiz aşk; Trabzonspor tribünlerinden birer birer filizlenip bir dostluk ormanına dönüşecek ve umarız ki tüm Türkiye’mizi saracaktır.

Tatanga kardeşlerim. Ben de sizler gibi gönül düşürdüğüm takımımın pek çok deplasmanına gittim. Babamın işçi olduğu fabrikanın otobüsüyle, bir şampiyonluk deplasmanına yaptığım “çocuk” yolculuğumu birgün sizlerle de paylaşmak isterim. Bilirim ki hep aynı şeyleri yaşadık, tek benim takımım daha çok sevindirdi bizleri, daha çok üzdüğü gibi.

Siz de bilirsiniz; Trabzonspor taraftarları da en az sizin kadar cefakar ve bağlıdır takımlarına. Ve bir Kocaeli deplasmanı dönüşü 5 kardeşimizi trafiğe kurban vermenin derin acısını yaşadığımız da hatırlayanlarınız vardır mutlaka.. Bu takımın elinden “çalınan” şampiyonluk sonrası gencecik fidanların hayatlarına kıyışının tarif edilmez sızısını da içimizde taşırız, sızım sızım..

Bu sevginin tarifi yok kardeşlerim, biliriz. Ve bu tarif edilmez acıdan, tüm Türkiye’ye yaptığınız dostluk çağrısını “çıkarabildiğiniz” için sizleri kıskanıyorum.
Tatangaların çağrısı ve Tsira’nın varlığı; bu ülkeden, barıştan ve kardeşlikten umut kesmeyenlerin bayraklaşmış ifadesi olarak dalgalanmaktadır. Selam olsun.

SEDAT TUNALI (bu adamın yazılarına bayılıyorum)

Faik Yılmaz
01.03.2007, 09:47
hangi taşlar yerine oturdu merak ettim..

sistemimz mi varmış.. kanatlarda oyuncu yok... kanatsız kuş uçarmı....

adamlar sağ kanadımızı koridor gibi kullandılar...bumu sistem.... bumu taşların oturması.....

Emorfo
01.03.2007, 09:48
Şu sedat mıdır ne karın ağrısıdır yapıştırmayın yazılarını bu foruma...

Cafer KILIÇSOY
01.03.2007, 09:50
10 maçtır yenilmemek taşların yerine oturduğu anlamına gelmez arada bi maç kaybetsek ki kayseri ve vestel maçlarını kaybedebilirdik taşlar yerine oturmayacak mıydı ?
Ama kaybetmedik dimi. Futbol bir skor oyunudur. Haticeye değil neticeye bakacaksın

TSelif
01.03.2007, 09:51
Gerçekten güzel yazmış bu yazıyı:)

Harun
01.03.2007, 09:51
[QUOTE=ozcan_asanoglu;673651]

başta ziya hocayı tüm takımı tebrik etmek lazım..Süper ligin en kötü takımına elenen gs. teknik direktörü bile bu kadar eleştirilmiyor..

QUOTE]

En azından şampiyonluğu kovalıyor adam.Bizde o da yok.

ozcan_asanoglu
01.03.2007, 09:57
harun, şu ligde 3 galibiyetimiz daha olsa bizde kovalardık..geretsi yakında tekme tokat kovacaklar..

ziya'nın eksikleri olabilir ama o kadar da değil..futbolcularla yatan kalkan o.kimi oynatacağına o karar verir.ben kızmıyorum ona o niye oynamadı bu niye oynamadı..

erdinç silinip gidiyodu milli takım düzeyine geldi..milan kaç maçtır oynamıyordu dün girdi hazır olduğunu gösterdi..ferhat kaç maç kesik yeri girdi süper oynadı..yani oynamayan adamlar her an hazır haldeler.bu da ziya'nın başarısıdır...

erdinç hazır, ferhat hazır, milan hazır musampa hazır değil..kusura bakmayın ağalar burda musampa'yı suçlarım ben...

erdinç hazır, fierhat

champions
01.03.2007, 09:59
Ama kaybetmedik dimi. Futbol bir skor oyunudur. Haticeye değil neticeye bakacaksın
oyunun bi önemi yok yani ,Trabzonspor kadar büyük oynamalıyız diyorum oynanan futbol neticeden çok daha önemlidir , futbolda sorun yoksa skorda da olmaz zaten

Cafer KILIÇSOY
01.03.2007, 10:03

adamlar sağ kanadımızı koridor gibi kullandılar...bumu sistem.... bumu taşların oturması.....
Eskiye takılmamak lazım kardeşim. Üstüste maçlarda puan alamayan takımla şimdiki takımı bir karşılaştır istersen. Yani belirgin bir düzelme var. Beşiktaş macında bize iki gol daha gerekseydi onuda atacaktık.

Eksikler olacak tabiki. Takdir edersin ki bize bir anda Demokles'in kılıcı değmedi. Biraz insaf lütfen

Faik Yılmaz
01.03.2007, 10:03
erdinç iyimi bjk maçında yenilen 2 goldede hatası vardı....

ayrıca stepanovum yerine erdinçi oynatmak ziya hocanın hatasıdır.. dün o girdikten sonra çok önemli pozisyonlar daha doğmadan bertaraf edildi..... miilli takım kim erdinç kim Allah aşkına Sakaryasporda bile tutanamayan bir adamı milli takıma alırlarmı.....

ozcan_asanoglu
01.03.2007, 10:04
iyi futbolla gönüllerin şampiyonu çok olduk bırakalım bu işleri..üç gün önce müthiş bir maç çıkarmışsın ben bile işime gelip konsantre olamadım adamlar nasıl çıkıp oynasın..

büyük takım istediğini alan takımdır..bir gol atıp istediğimizi aldık..kupa maçı için başka şeylerin konuşulması anlamsızdır...

Cafer KILIÇSOY
01.03.2007, 10:06
oyunun bi önemi yok yani ,Trabzonspor kadar büyük oynamalıyız diyorum oynanan futbol neticeden çok daha önemlidir , futbolda sorun yoksa skorda da olmaz zaten
Ya var tabiki. Niye yalnış anlıyorsunuz beni. Ama biraz daha sabredilmeli diyorum. Bu Trabzonspor çok daha iyi olacak. Ama az daha zaman

Cafer KILIÇSOY
01.03.2007, 10:08
iyi futbolla gönüllerin şampiyonu çok olduk bırakalım bu işleri..üç gün önce müthiş bir maç çıkarmışsın ben bile işime gelip konsantre olamadım adamlar nasıl çıkıp oynasın..

büyük takım istediğini alan takımdır..bir gol atıp istediğimizi aldık..kupa maçı için başka şeylerin konuşulması anlamsızdır...
Anlatmak istediklerim işte

Faik Yılmaz
01.03.2007, 10:08
Eskiye takılmamak lazım kardeşim. Üstüste maçlarda puan alamayan takımla şimdiki takımı bir karşılaştır istersen. Yani belirgin bir düzelme var. Beşiktaş macında bize iki gol daha gerekseydi onuda atacaktık.

Eksikler olacak tabiki. Takdir edersin ki bize bir anda Demokles'in kılıcı değmedi. Biraz insaf lütfen

Cafer Hocam kazandığımız için sevinelim ama sorun yokmuş gibide davranmayalım ben onu istiyorum..

hem ilk yarıdan tabiki iyi olacağız. bütün maçlarımızı kaybetmiştik 7-8 haftada bir galibiyet bile başarı sayılır .... hem bjk 2-3 adamı çakılı defansta bırakıp aptalca üzerimize saldırmayı denemeseydi biraz zor yenerdik.... forvet hattında ciddi eksikliklerimiz var...bu bir gerçek

WERTHeR
01.03.2007, 10:10
Ya var tabiki. Niye yalnış anlıyorsunuz beni. Ama biraz daha sabredilmeli diyorum. Bu Trabzonspor çok daha iyi olacak. Ama az daha zaman

Abi ya şu senin engin sabrını bir kaç aylığına ödünç alabilirmiyim:)

Harun
01.03.2007, 10:13
Özcan abi,kendinde diyorsun'' şu ligte 3 galbiyet daha alsak'' diye.İşte o kadar kötü ve kalitesiz bir ligte malesef alamadık o istediğini.Öyle maçlarda öyle basit puanlar kaybettik ki bu kaybedilen puanlarda tamamen Ziya Doğan'ın hataları vardı. En formda Çağdaşı kesmek,aylardır kadroya bile girmekte zorlanan Celaleddin'i hazır görüp aylardır Musampayı oynatmamak,Marce yi sol tarafta oynatıp Ceyhun'u forvet arkası oynatmak ve daha bir çok hatası vardır.Bir futbolcunun hazır olmadığını düşünüyorsan yedeğe bile almazsın gerekirse.Başın sıkıştığında oyuna alıyorsan demekki hazır ama ben oynatmaık istemiyorum mesajı verirsin.Herşeyi geçtim Musampa'nın ilk onbirde sahaya çıkan Celo,Keçeli,Musa,Erdinç,Risp,Ayman,Hüseyin'den ne eksiği var? ki yedekte dururken bile Ferhat öncelik alıyor.Ben art niyet var diyorum başka birşey demiyorum.

Mehmet Fatih Yavuz
01.03.2007, 10:15
şu sol kanat faciasından sonra sabır mabır beklemesin...
kupa maçıdır, ilk maçtan avantajı olduğu için temposuz oynayacak oyun önemli değil dedim maçtan önce.
yani eleştirmemeye programlıydım. ama adam gene devirdi çamı ya.
illa birşey yapacak...
inadım inat kanatlı ziya.

Cafer KILIÇSOY
01.03.2007, 10:16
Abi ya şu senin engin sabrını bir kaç aylığına ödünç alabilirmiyim:)
Güzel kardeşim şu anda yapılacak başka birşey var mı sabretmekten başka. Eksiklerimiz var. Sadece bizde değil her takımda var. Şu anda Fenerbahcedende Galatasaraydanda daha iyi görüyorum Trabzonu. Bu benim görüşüm tabi.

Faik Yılmaz
01.03.2007, 10:17
peki arkadaşlar musampa hazır değil oynamıyor diyorsunuz kaç maçtır dökülen celalleddin neden sahada söylermisiniz....

ben söyleyeyim o torpilli sırf bu yüzden oynuyor.. her maçta kademe hataları yapan korkulu rüyalar görmemize neden olan ( bjk maçındaki 2 gol, dün az daha gol olan pozisyonlar gibi) biadam neden hala ilk 11 de söylermisiniz....

ne derseniz deyin ziya hoca egolarını bi yana bırakmadığı sürece bu takım büüyk hedeflere asla koşamaz....

Mehmet Fatih Yavuz
01.03.2007, 10:18
ya hazır mazır bahane bunlar.. ziyanın prenslerinin ölüsü bile oynar bu takımda...
kara listeye aldıkları maradona olsa takıma giremiyor.. illaki birilerinin sakatlanması lazım..

kudu_61
01.03.2007, 10:22
Ne ön liberolarımızda, ne orta sahamızda nede forvetlerimizde sıkıntı yok sıkıntı resmen defansta aslında orada da sıkıntı yok ama yanlış tercihler defansı sıkıntıya sokuyor
Çağdaş her zaman bu takımda oynar
step bence erdinç ve risp ten çok daha kaliteli
risp bu adam sürekli yan toplarda kademe hatası yapıyor adamını kaçırıyor
erdinç ben ona hiç güvenemedim
musa çok beğendiğim bir futbolcu ama top biz de iken musa sağ açık iken savunması yok diye suçlamıyorum çünkü adam hiç sağ bek oynamamış
cello ocak ondan çok daha kaliteliydi ama şu an elimizde sol bek oynayabilecek en iyisi
ufukhan bu çocuğu niye harcıyorlar sakat mı sağ bekin değişmezi olur...

Dünkü maçta gol atacağımıza emin olduğum için hiç paniğe kapılmadım çünkü umut çok iyi bir forvet...

halil ibo
01.03.2007, 10:32
İlk maçtan güzel bir oyun ve kaçan goller kalmış hafızamda.E bu maçın ikinci yarısıda turu garantilemek için yetmiş.Yarı finali Erciyes'ten daha iyi bir takımı geçerek almışız :-)
Sanki rakip takım taraftarı gibi kazandığımız puanları kaybedebilirdik diyen mi ararsın ? Taşlar yerine oturmamış diyen mi ?
Evet puan alabileceğimiz birçok maçı kaybettiğimiz gibi aldığımız maçlarıda verebilirdik.En kötüsü 2.devre toparlanamayıp ligin dibinide görebilirdik.Ama öyle olmadı.kazandık,toparlandık.
Bunları söylerken pembe tablolar çizmiyorum,kale başta olmak üzere S.O.S.veren birçok oyuncumuz var,teknik direktör ve yönetimde de sorunlarımız var.
Fakat bu sene böyle bitecek o açıdan hiç olmazsa alınan galibiyetler ve geçilen turlar sonrası sevinme hakkımıza ipotek koymayın lütfen.Bu sene o kadar az seviniyoruz ki...

Faik Yılmaz
01.03.2007, 10:34
sorunda bu zaten.....

1995 te art arda kazılan 12 maça türkiye kupası ve cumhurbaşkanlığı kupasına sevinemiyorken şimdi 1 farklı üstünllüklerimizde bile bayram ediyoruz.....

OZDEN61
01.03.2007, 10:39
macta sol kanat yok, beraberlik yetiyor cift forvetle cıkıyoruz ve ersen umutun alanını daraltıyor. faydasından cok zararı oluyor. gerci kariyeri de oyle ersenin devamlı istikrar yok 1-2 hafta iyi ondan sonra sıfır. besiktas macını mutlaka kazanmamız lazım tek forvet cıkıyoruz. aslındada boyle olmalı. umutun arkasındakiler zaten forvet ozellikli oyuncular o yuzden ersen luks bize. antep macında yattara nın yokluguyla sol kanada musambayı koymalıydı. bu ziyayı anlamak mumkun degil..

WERTHeR
01.03.2007, 10:40
Güzel kardeşim şu anda yapılacak başka birşey var mı sabretmekten başka. Eksiklerimiz var. Sadece bizde değil her takımda var. Şu anda Fenerbahcedende Galatasaraydanda daha iyi görüyorum Trabzonu. Bu benim görüşüm tabi.

Bilmiyorum belki tezcanlıyız ondanda olabilir...

EmrahYalçınalp
01.03.2007, 10:41
Özcan abi,kendinde diyorsun'' şu ligte 3 galbiyet daha alsak'' diye.İşte o kadar kötü ve kalitesiz bir ligte malesef alamadık o istediğini.Öyle maçlarda öyle basit puanlar kaybettik ki bu kaybedilen puanlarda tamamen Ziya Doğan'ın hataları vardı. En formda Çağdaşı kesmek,aylardır kadroya bile girmekte zorlanan Celaleddin'i hazır görüp aylardır Musampayı oynatmamak,Marce yi sol tarafta oynatıp Ceyhun'u forvet arkası oynatmak ve daha bir çok hatası vardır.Bir futbolcunun hazır olmadığını düşünüyorsan yedeğe bile almazsın gerekirse.Başın sıkıştığında oyuna alıyorsan demekki hazır ama ben oynatmaık istemiyorum mesajı verirsin.Herşeyi geçtim Musampa'nın ilk onbirde sahaya çıkan Celo,Keçeli,Musa,Erdinç,Risp,Ayman,Hüseyin'den ne eksiği var? ki yedekte dururken bile Ferhat öncelik alıyor.Ben art niyet var diyorum başka birşey demiyorum.
Daha ne diycektin Harun :)
Büyük oranda katılıyorum ama dikkat et, ben de benzer şeyler yazdığımda "yuh, Celo ile Musampa aynı yerin topçusu mu" diye eleştriler gelmişti. Sen bir de sağbek yazmışsın ki, her an yanabilirsin :)
Aslına bakarsanız bir hocanın bir futbolcuyu isteyip istememe hakkı vardır. Ancak bunu yaparken teknik ve vicdani olarak yerine getirilmesi gereken bazı şartlar da vardır. Musampa belki de gerçketn ilk 11'de oynayacak adam değil, ama kim, nereden biliyor? Antremanlarda her topçuya durması gereken yeri gösteren ve herkes tarafından da sevilen adam nasıl "yeterli mentalite" sahibi olamıyor? Ya da yeterli mentalite nasıl oluyor da Ersen'i forvet çıkardığı bir maça sol kanat oyuncusu koymayı 87. dakikada akıl ediyor?
ZD'ın TV programlarında iddia ettiği gibi, biz futboldan anlamıyor olabiliriz. Ama yazılanları anlayacak, seyredince de analoji yapacak kapasitemin olduğunu, hatta futbolun dışına çıkar ve genele yayarsak ZD'dan fazla olduğunu düşünüyorum. "Bir topçunun 2 maç üstüsüste 90 dakika oynatılmadan hazır olup olmadığına nasıl karar verilir" gibi futbolla uzaktan yakından ilgisi olmayan, basit bir mantık sorusu soruyorum. Young Boys'tan gelmiş bir "young boy" kadar bile şansı hak edip etmediğini, muadil olarak görülen Keçeli'nin hangi vasfı ile ondan daha iyi olduğunu merak ediyorum. Celalettin'in kesik yemesi için kaç maç daha kademe hatası yapması, topları rakibe atması ve stoperlerin solbek gibi oynaması lazım diyorum...
Son olarak, "bari Musampa kadro dışı kalsın, PAF'tan bir çocuk takımla değlesmanlara götürülerek o havayı yaşaması sağlansın" diye bir önerim var. Hadi "prens"lerden biriyle çakışan mevkisi olsa ona bağlayacağım da, adam sol kanatsız oynuyor, yine aklına gelmiyor. Risp sakatlandı Milan'a kavuştuk ama Musampa'nın oynaması için sakatlanması gereken adam da yok :)

Faik Yılmaz
01.03.2007, 10:44
musampanın oynaması için ziya hocanın kafasına sert bi cisim çarpması lazım.....

yada yattara, hüseyin, ayman, gökdenizin 4 ünün birden sakatlanması lazım......

champions
01.03.2007, 10:47
Young Boys'tan gelmiş bir "young boy" kadar bile şansı hak edip etmediğini

:D :D :D :alkış:

Emorfo
01.03.2007, 10:52
Erdoğan Arıca hangi takıma gitse Trabzonspor'a karşı kaybetmekten kurtulamıyor. Erdoğan Arıca'nın belkide hayattaki en büyük hedefidir Trabzonspor'u mağlup etmek. Adam sinir küpü :) Hatta bir ara kendi takımı Trabzonspor ile kıyaslamıştı, bir gazeteci ile kavga etmişti basın toplantısında. O gazetecide şimdi Trabzonspor'da çalışıyor. Sevgili abimiz Altuğ Atalay :)

Bu maçtan iyi futbol ve galibiyet beklemiyordum, turu atlayacak bir skor yeterliydi benim için, buna rağmen yenik duruma düşmemize rağmen ikinci yarıda fena futbol oynamadık, çok kaçırdık 10 maçtır yenilmiyoruz. İnşallah lig sonuna kadar böyle devam eder. Ligde galibiyet serimizi devam ettirirsek şampiyonlar ligi hayal değil.

sbay
01.03.2007, 11:07
musampanın oynaması için ziya hocanın kafasına sert bi cisim çarpması lazım.....

dun ziyanin kafasina taş atmışlar ama demek fazla bı etkısı olmamış....:D

dumanpub
01.03.2007, 11:10
dun ziyanin kafasina taş atmışlar ama demek fazla bı etkısı olmamış....:D

kim atmıs yaa haberim yokdu

Külünkoğlu
01.03.2007, 11:30
Erdoğan Arıca hangi takıma gitse Trabzonspor'a karşı kaybetmekten kurtulamıyor. Erdoğan Arıca'nın belkide hayattaki en büyük hedefidir Trabzonspor'u mağlup etmek. Adam sinir küpü :) Hatta bir ara kendi takımı Trabzonspor ile kıyaslamıştı, bir gazeteci ile kavga etmişti basın toplantısında. O gazetecide şimdi Trabzonspor'da çalışıyor. Sevgili abimiz Altuğ Atalay :)

Organize şike davasında adı geçen Erdoğan Arıca değil mi bu ?

Sacit
01.03.2007, 11:34

kesinlikle doğru..özellikle Trabzonspor maça basladıgın da ilk golü yeme alışkanlıgını sürdürüyo buna da bi çare bulunması lazım.ziya bunu görmüyo yada görmek istemiyo.:mad:

kudu_61
01.03.2007, 11:39
musampa neden oynamıyor sorusuna kimse cevap arayarak beynini yormasın bu adam sadece kendi aldığı topçuları oynatıyor musampa kendisi tarafından alınmadığı için ağzıyla kuş tutsa takıma giremeyecek bu böyle biline bir korkusu da musampa oynadığı maçta eğer iyi oynarsa düşüncesi ziya hocam musampayı çoktan silmiş musampa %101 ihtimalle sezon sonu gidecek bu yüzden musampa syüzünden şu andaki mevcut kadroyu yıpratmayalım bence bu takımda %101 oynar ama bu bence neticede bencelerin ziya hocam tarafından önemi yok asıl tartışılması ve düşünülmesi gereken konu UFUKHAN NEREDE...

forzalazio
01.03.2007, 11:46
neyse yarı finaldeyiz 450.000 dolar kasamıza girdi hadi hayırlısı

ozcan_asanoglu
01.03.2007, 11:46
ferhat ne zamandır oynamıyordu girdi bjk maçında aferim dedirtti...

musampa'yı on defa oyuna soktu ne oldu..hep umut..ha birşeyler yaptı yapacak..ne yaptı, denizli maçında yediğimiz 3. golün asistini yaptı az daha yaktı bizi...

ziya hoca haklı..oynamayanlar değerli oluyor...

Emorfo
01.03.2007, 11:51
Bu arada Risp çok adam kaçırmaya başladı, özellikle hava toplarında yetersiz. Risp sakatlanıp çıktıktan sonra Stepanov'un girmesi ile hava topu bırakmadık rakibe. Defansımız bazen çok basit hatalar yapıyor. Ziya Doğan defansta Stepanov - Erdinç ikilini oynatmalı. Stepanov Risp'ten çok daha iyi bir defans oyuncusu. Ve daha çabuk.

marcelinhos100
01.03.2007, 12:15
arkaaşlar merhaba öncelikle çok mutluyum MİLAN ımız formasını giydi bir o kadar da üzüldüm çünkü risp sakatlandı inşallah tez zamanda iyileşir de risp milan ikilisini izlemeye başlarız Trabzonspor bence iyi oynadı iyi bir hasagiç olmasa en az 3-1 alırdık maçı ceyhun ve musa bence takımın en iyileriydi.

bence burada arkadaşlar musa ön yargılarından kurtulsunlar tamam çok iyi sag bek oynamayabilir ama ofansif anlamda çok çok iyi oynuyor kaç haftadır.

milan ısınmadan girince bir iki hata yaptı ama ikinci yarı stephanovun kim olduğunu bu taraftarın onu niye sevdiğine dost düşman herkese gösterdi şimdi zannederim rispin 3 haftalık bir sakatlığı var dolayısıyla erdinçle oynayacak ondan sonrada risp milan ikilisi bu seneyi götürür.

ben birçok maçını izlediğim rispin bu ülkenin en iyi stoperlerinden biri olduğunu düşünüyorum yediğimiz golde yakalamak için mücadele etti ama olmadı daha iyi olacaktır uyum sürecini kimse gözardı etmesin umut bulutu eleştirenler şimdi susuyor.

celaleddin -çagdaş değişikliğiyle biraz celaleddin daha iyi olması gerektiğini anlar erdinç iyiydi ama iş düşmedi desem daha doğru olur çıkana kadar dıawara risp ile oynadı çıkıncada milanla veyselmi onu tutmaya ne gerek var

tolgayı seviyorum inşallah gittikçe daha iyi olur ama böyle giderse hasagiç de böyle oynamaya devam ederse sanki orada bir hasagiç veya martinez takviyesi yapılabilir diye düşünmemek elde değil

onurts61
01.03.2007, 12:18
Ceyhun a birileri dünya yıldızı olmadığını hatırlatması lazım hızlı , güçlü bir futbolcu olabilir bileklerine hakim olabilir ama 3-4 kişi arasına girmek mantıkla açıklanacal bir durum değil sağında solunda depara kalkan oyunculası görmesi lazım tabii bunun içinde kafasını kaldırması lazım ayrıca top rakipteyken yalandanda olsa müdafa yapıyor görünmesi yeteneklerinden bişey kaybettirmez ona ortasahası sağlam olan bir takıma karşı ceyhun un bu tavırları yüzünden çok zor durumlara düşeriz.

Ersen her nekadar gol büyük maölarda gol atsada bırakın trabzonsporda normal bir takımda oynayacak kapasitesi yok düşünebiliyormusunuz ersenle girilen hiç bir verkaçyerine gitmiyor yıllardır top oynayan biri hala nasıl duvar olunacak onu bilmiyor ona gösterilen müsemaha cem e gösterilse daha iyi olacağı kanaatindeyim.

TameRHan
01.03.2007, 12:22
antepsporu kupadan elediğimize çok sevindim. oldum olası antipatim vardır antespora. şampiyonluğa oynadığımız zamanlarda stadyumlarında açılan fener bayrakları,fener sloganları ve atılan taşlar bunu tetikledi belkide.
neyse yarı finaldeyiz artık. erciyesle eşleşeceğiz gibi his var içimde. neyse hayırlısı. tur bizim kupa bizim inşallah

frango
01.03.2007, 12:24
evet bu tip maçlarda önemli olan tur atlamak ve bunu başardık artık yarı finaldeki rakibimizi bekliyoruz antepi elememizde bende ayrı bi sevinç yarattı bu sene ilk maçtan sonra antepe uyuz oldum daha beter olsunlar...

Cafer KILIÇSOY
01.03.2007, 12:26
Birde şu Bursa'ya gıcık oluyom ya

Badaloğlu
01.03.2007, 12:30
Ceyhun, kendini hala daha Ankaragücünde oynadığını zannediyor!Ankaragücünde oyun planı onun üzerine kurulurdu, hatta ilk toplar(mümkünse tüm toplar) ona atılmaya çalışır o da kişisel becerilerini sergilerdi.
Ama Trabzonspor farklı,bu iş ekip işi yani...Bu kadar top ezmek gereksiz.Ayağına gelen topları tek top oynamaya başlarsa Ceyhunun futbolu çok daha büyüyyecektir.Zamanla gerçek kimliğini sahaya yansıtacaktır.

Şu takımda en çok düşündüğüm mevkii sol taraftır.Nasıl iştir ki, Musampa denen adamı 90 dakika doya doya seyredemiyoruz!...Ama iyi, ama kötü bir futbolunu seyreden, 90 dakika kötü oynadığı bir maçtan sonra kendisine hakaret edemeden göndereceğiz Trabzondan ya; ona yanarım :)

okan6161
01.03.2007, 12:52
dün rezalet bir oyun vardı helede gökdeniz rezaletti ama korkak bir teknik adam olduğundan ziya hoca gökdenizi kesmiyor en son alınacak mustafa keçeli girdi hani cem nerde ersenin yerine alsaydı ya musampa nerde olmaz hocam olmaz mustafa keçeli ile olmaz milansızda defans olmaz anla bunu

sulo61gun
01.03.2007, 13:07
Ceyhun, kendini hala daha Ankaragücünde oynadığını zannediyor!Ankaragücünde oyun planı onun üzerine kurulurdu, hatta ilk toplar(mümkünse tüm toplar) ona atılmaya çalışır o da kişisel becerilerini sergilerdi.
Ama Trabzonspor farklı,bu iş ekip işi yani...Bu kadar top ezmek gereksiz.Ayağına gelen topları tek top oynamaya başlarsa Ceyhunun futbolu çok daha büyüyyecektir.Zamanla gerçek kimliğini sahaya yansıtacaktır.

Şu takımda en çok düşündüğüm mevkii sol taraftır.Nasıl iştir ki, Musampa denen adamı 90 dakika doya doya seyredemiyoruz!...Ama iyi, ama kötü bir futbolunu seyreden, 90 dakika kötü oynadığı bir maçtan sonra kendisine hakaret edemeden göndereceğiz Trabzondan ya; ona yanarım :)

sanki gökdeniz ondan farklı mı oynuyor.aldığı her topu eziyor.ceyhunun bu maçta kaleye en azından 2 gol vuruşu var bunlar gol olsaydı kahman ilan etmiştiniz şimdi adamı. gökdenizin neyi vardı bu maçta top kaybetmekten başka.Bi de artık şunu anlayalım arkadaşlar ts tarihinde hiç bir zaman takım oyunu oynayarak maç kazanmamıştır.hep bireysel becerilere dayalı top oynamıştır.O yüzden şimdi de anormal olan bi durum yok ceyhunun şutları gol olsaydı kahraman olmazsa rezil diye bişey olmamalı .dengeyi iyi kurmalıyız.
Maça gelince ts ilk yarı kötü oynamasına rağmen 2-3 net pozisyon buldu.antepin ise tek pozisyonu gol oldu.İkinci yarı ise ts rakibi sahasına hapsetti.gol pozisyonlarını da buldu.golü buldu ve rahatladı.kimse ts bu maçta kötü oynadı demesin.sonuçta deplasmanda oynuyosun rakip maça iyi hazırlanmış.bjk nin fb nin ve gs nin deplasman maçlarını görüyoruz.o yüzden kimse bundan sonra kolay galibiyet beklemesin.Konya maçının da böyle zor olacağı kesin hatta konya daha ii takım olduğu için daha da zor olacaktır.

sulo61gun
01.03.2007, 13:14
dün rezalet bir oyun vardı helede gökdeniz rezaletti ama korkak bir teknik adam olduğundan ziya hoca gökdenizi kesmiyor en son alınacak mustafa keçeli girdi hani cem nerde ersenin yerine alsaydı ya musampa nerde olmaz hocam olmaz mustafa keçeli ile olmaz milansızda defans olmaz anla bunu

15 sene top oynamış (ki şunda ts de izlediğiniz bazı üst düzey topçularla beraber) biri olarak dünki maçta rezalet bi oyun vardı diyenlere gülüyorum .ve üsteki yazımı okumalarını tavsiye ediyorum.daha ne bekliyodunuz baştan sona tek kale maç oynamayı mı.maçın pozisyonlarına bakarsak ki deplasmanda oynuyoruz.(gsnin ve bjk nin bu takıma puan kaybettiğini unutmayalım) ts nin en az 7 net pozisyonu var antebin ise 2 birisi gol zaten.

tsmusampa61
01.03.2007, 13:17
Bu takımdan gidecek biri varsa o musampa değil ziya doğandır. Antepin topla oynama yüzdesi %57 sıradan anadolu takımı. Biz göya büyük takımız. yönetim hala geleceğin kadrosu diye milleti uyutuyo. Bu kadroyla sen zor şampiyon olursun. Mustafa ve ferhatı oyuna alıpta musampayı harcayan ziyaya azıma ne gelrise söyledim maç esnasında. takımda ne taktik var ne bişey. Ortasaha bam güm vuruyo ileri doğruki ersen alsın indirsin ama nerde. Bakalım ziyanın mumu nereye kadar yanacak. Konya ve galatasary maçlarından umudum pek yok.

zisinoli
01.03.2007, 13:17
Tolganın ayakları ile çalışması lazım, degaj yapamayan gelen topa vuramayan kaleci kötü kalecidir.
Gökdenizin kendisini toparlaması gerek, ayaklarının yanında zekasını çalıştırması, gol çalışması yapması gerek.
Ceyhun'un abartmaması gerek,
Ayman'ın sinirlerine hakim olması,
Umut'un tekniğini geliştirmesi gerek acilen...Sevgili Ziya Hoca!

Bu takıma santrafor, sol kanat, kaleci, orta sahaya Ceyhun kalitesinde eleman al... Ey Sevgili Yönetim...

Musa Büyük, Ferhat, Hüseyin Teşekkürler, üzerine kattığınız futbolunuz ve cesaretiniz için...

Ozan
01.03.2007, 13:24
ben dün 2. yarıyı dinleyemedim . ilk yarı en son baya pozisyon kaçırmaya başlamışdık ve ilk yarı bitmişdi ... sonuç olarak yarı finale çıkdık ve artık önümüze bakmak zorundayız . takımda bazı hatalar oluyor taktik , teknik açıdan ama onlarda zamanla giderilmesi lazım ( çok söyledik bu lafı ama son haftalarda biraz düzelme var gibi takımda ) . ziya doğan bizi utandıracak galiba :o

kudu_61
01.03.2007, 13:36
bende anlamıyorum dünkü maçta Trabzonspor kötü oynadı diyenleri 90 dakika boyunca antebin altı pasının içerisinde oynamamızı bekleyenler mi var antep ciddi bir takımdı ve bu takıma karşı iki maçta yenilmeden turu atlamayı başardık dünkü maçta basit defans hataları dışında antebin organize atağını gören var mı ? O kadar olur arkadaşlar şu anda süper bir takım değiliz sadece çıkışta olan bir takımız bilginiz olsun...

Vkgz
01.03.2007, 13:41
ilk yarı kötü ikinci yarı iyiydik

Vkgz
01.03.2007, 13:42

:) . seneye gogua ya hakaret ederiz umarım bolbol

zeki gursoy
01.03.2007, 13:50
hoca sezon sonu kalacakmıki musampa kesin gidecek diyosun...
ben hiç tahmin etmiyorum hocanın hatta yönetimin kalacağını..
bi kaç maç aldık diye bunu başarı göstereceklerse o ayrı...
bu başarı değil, rakiplerin aptallığıdır..
hani bir talihsiz 8 haftamız vardıya..
deri topu 1 puan aldığımız..
işte ordan bırak 24'ü , 15 puan alabilseydik şimdi liderdik...
sakın geçici günübirlik başarılar gözümüzü kör etmesin...
ne hoca ne yönetim Trabzonspora layık değil...

musampa neden oynamıyor sorusuna kimse cevap arayarak beynini yormasın bu adam sadece kendi aldığı topçuları oynatıyor musampa kendisi tarafından alınmadığı için ağzıyla kuş tutsa takıma giremeyecek bu böyle biline bir korkusu da musampa oynadığı maçta eğer iyi oynarsa düşüncesi ziya hocam musampayı çoktan silmiş musampa %101 ihtimalle sezon sonu gidecek bu yüzden musampa syüzünden şu andaki mevcut kadroyu yıpratmayalım bence bu takımda %101 oynar ama bu bence neticede bencelerin ziya hocam tarafından önemi yok asıl tartışılması ve düşünülmesi gereken konu UFUKHAN NEREDE...

Faik Yılmaz
01.03.2007, 13:54
MUSAMPA NEDEN OYNATILMIYOR.....

a- saçları uzun ya ziya hoca aşağılık komleksine kapılıyor

b- takımdaki celo, ferhat, hasan gibi yıldızlar arasından sıyrılamıyor

c- kendisi aslen büyücüdür takıma kara afrika büyüleri yapıp destek oluyor

d-mentaliteye uymuyor

e_ bir kuru inat yüzünden

Erbay
01.03.2007, 13:58
Deplasmanda çift forvet oynamamıza şaşırdım.Zaten ilk maçın avantajı var.İlk maç 3-0 yenilsek Ersen Martin ile çıkmazdı.Böyle olunca Umut sol kanatta oynamak zorunda kaldı.Kanatları da kullanamayınca Ersen boşuna oynamış oldu.İkinci yarı gerçekten iyi oynadık.İlk yarı futbolcularda bjk maçının verdiği hava vardı.Gökdeniz yine iyi oynayamadı.Bazı pozisyonlarda çok kolay bırakıyor kendini.Hatta bir keresinde yere oturdu.Umut da kafayı iyi çaktı.Stepanov çok bocaladı.Ama bence Risp'ten iyidir.Golde Diawara altında kalmazdı en azından.

Salih Kara
01.03.2007, 14:34
çift forvet oynayacaksak ziya doğanın ersenin yerine cem demiri görmesi lazım artık.Ersen oynayınca hep uzun toplarla doldur boşaltlarla pozisyona girmeye çalışıyoruz.Ersen de o boyuna rağmen topu indiremeyince oyunun ne olduğu belli olmuyor.
Ayrıca artık celalettinin yerine çağdaşı denense daha iyi olur ve bir kere de musampayı yıllardır oynadığı sol kanatta oynat be hoca

Fatih Efe
01.03.2007, 14:35
Trabzonspor ligde ve kupada oynadığı son 10 maçta mağlubiyet yüzü görmedi. En son ligin 16. haftasında deplasmanda Bursaspor'a 2-1 mağlup olan Trabzonspor ardından oynadığımız 10 karşılaşmada 5 galibiyet, 5 beraberlik aldı takım son 10 maçta rakip fileleri 14 kez havalandırırken, kalede ise 7 gol gördü. 3 maç 0-0'lık sonuçla biterken iki maç 1-1'lik sonuçla tamamlandı. Trabzonspor oynadığı son üç maçda 3 kez Gaziantepspor ile iki kez de Ankaraspor ile karşı karşıya gelmesi dikkat çekti?????

Turan AKYILDIZ
01.03.2007, 15:07
arkadaşlar hala daha iyi oynayamıyoruz bana göre sadece şimdilik iyi oynamasak bile sonucu lehimize çevirebiliyoruz en azından.bekleyip göreceğiz iyi oynayıp oynayamayacığımızı.ziya deneme yanılma yoluyla bulacak eninde sonunda ideal kadroyu ama bu arada lig bitecek maalesef.şimdilik sonuçlar iyi gidiyor ama bakalım nereye kadar inşallah iyi oynamaya başlarız ve istikrarı yakalarız da her maç ecel terleri dökmekten kurtuluruz.

ozcan_asanoglu
01.03.2007, 15:23
rahat maçı unutun, belki nadiren..Türkiye liginde artık rahat maç olmaz..özellikle deplasmanlarda herkes maça asılıyor, yayın gelirleri, puan başı gelirlerle daha iyi transferler yapılıyor.hocalar daha iyi motive ediyor, futbolcular peşinen yenileceklerini kabullenmiyorlar...

belki o günkü duruma göre 2-3 golden sonra rakip dağılırsa rahat maç olur yoksa maçlar hep zorlu geçecek...

selçukabi
01.03.2007, 15:38
bir kere Konya bu sene kendi sahasında tek yenilgiyi febe'den 0-1'lik sonuç ile aldı.Ama azımsanmayacak sayıda beraberliği var.Bizim de son 2 sezondur berabere kaldığımız düşünülürse beraberlik en muhtemel sonuç olur.Oyun itibari ile bizim takımın kolay kolay yenileceğini tahmin etmiyorum.Galibiyet alır mıyız sorusuna....2 gol atarsak evet diyorum.Bu arada Yattara'dan ben ümidi kestim geçen devre de aynı durum olmuştu yok 1 yok 2 hafta sonra oynanacak denmiş ama adam devreyi kapatmıştı.Süper (!) sağlık ekibimizin yine aynı başarıyı (!) göstereceğini sanıyorum.

macka61
01.03.2007, 15:47
evet neden hep bizde böyle sağlık problemi oluyor ya futbolcularımız kendine bakmıyor yada sağlık ekibi iyi değil yarın kura çekilecek inşallah kayseri erciyes gelir

trapezus61
01.03.2007, 16:00
Ya arkadaşlar bu arada Antepde Yakup Çiçek adında bir spor yazarı vardı... Kendisini gören veya duyan var mı bu yakınlarda...:)))))))

zisinoli
01.03.2007, 16:45
Ya arkadaşlar bu arada Antepde Yakup Çiçek adında bir spor yazarı vardı... Kendisini gören veya duyan var mı bu yakınlarda...:)))))))

Geçen akşam misafirimdi abi, topa vurma tekniklerinden bahsettik biraz, tuhaf birşeyler anlattı, inin ben bile anlamadım, değişik bir tip vesselam ama fena uşak değil, kendi halinde...

kutoz
01.03.2007, 16:55

Enson duyduğuma göre; kupadan elenmenin üzüntüsüyle spor yazarlığını bırakmış, "ZEUGMA Sular Altında Kalmasın" adında, bir etkinlik düzenleyecekmiş...

O zaman ona buradan şöyle bir mesaj gönderelim;

Zeugma senin olsun Yakup Çiçek,
kupa bizim... ;)

bordolumavi61
01.03.2007, 17:08

a- saçları uzun ya ziya hoca aşağılık komleksine kapılıyor

b- takımdaki celo, ferhat, hasan gibi yıldızlar arasından sıyrılamıyor

c- kendisi aslen büyücüdür takıma kara afrika büyüleri yapıp destek oluyor

d-mentaliteye uymuyor

e_ bir kuru inat yüzünden

bunların hepsini tek tek iidda eden var ama öyle safsatalrla inanlara yazık

ziya hocanın mantalitesine uymuyor nedne uymuyor bilemiyorum sol kanatta mustafaya beş basar ama adamı da sol bek celaleddinin yerine alamyız ya adam sol açık sol açıkta malesefki yattara iyi olunca gökdeniz oynuyor adama yer kalmıyor mantık bulamıyorum başka veya adamı musnaın yerine koyamaz veya ferhatın onun oynadıgı bölgede kesilecek adam varsa gökdeniz ceyhun o adalardan biri o mevkilerde oynuyor bunları kesmeside çok zor

ne yapacız sol beksiz oynayıp
birde musampayımı koyacagız orta sahaya veya forvete

ozcan_asanoglu
01.03.2007, 17:10
ooo bazı arkadaşların gizli hesapları varmış bize karşı, yıllardır bekliyorlarmış...

---------------------

Sarı - lacivertlilerin sıkıntılı bir dönemden geçtiğini belirten Teknik Direktör Mesut Bakkal, "Avrupa Kupası'ndan elenmeleri, ligde yenilmeleri bu maçı onlar için daha da önemli hale getirdi. Kimse Fenerbahçe kötü durumda diye rehavete kapılmasın. Daha önce Gençlerbirliği'nde iki kere final oynadım. O zaman yardımcı antrenördüm, ikisini de Trabzonspor'a kaybettik. Yine bir Gençlerbirliği - Trabzonspor finali neden olmasın? Bunun için öncelikle Fenerbahçe'yi elemeliyiz" dedi.
Yönetim tur primini 200 bin YTL olarak açıkladı.

poetricus
01.03.2007, 17:13

a. Saçları uzun. Ziya Hoca aşağılık komleksine kapılıyor,
b. Takımdaki Celo, Ferhat, Hasan gibi yıldızlar arasından sıyrılamıyor,
c. Kendisi aslen büyücüdür. Takıma Afrika kara büyüleri yapıp destek oluyor,
d. Mantaliteye uymuyor,
e. Bir kuru inat yüzünden.
f. Yukarıdakilerin hepsi.
Doğru cevap F şıkkı olmalıydı.

poetricus
01.03.2007, 17:20
musampanın oynaması için Ziya Hoca'nın kafasına sert bir cisim çarpması lazım...
O yöntem Antep maçında denendi ama sadece ısındırıp devre arasında Antep'in Afrikalılarıyla hasret gidermesine izin verdi. Daha sert ya da daha büyük bir cisim mi denenmeliydi acaba?

Ya da Yattara, Hüseyin, Ayman, Gökdeniz'in 4'ünün birden sakatlanması lazım...
Öyle bir şeyin olması pek mümkün görünmüyor. Olmasını da istemem zaten. Ama olsa bile Hoca Musampa'yı oynatmamanın bir yolunu bulur. Bundan eminim.
Yoksa Musampa'nın kontratında; "Bir maçta 25 dakikadan fazla sahada kalamaz." diye bir madde mi var?

stichus
01.03.2007, 18:08
selamlar
mesajların hepsini okuma fırsatı bulamadan yazıyorum. dolayısıyla da tekrara düşersem peşinen özür dilemiş olayım.
bu maçla alakalı söylenecek en önemli şey gökdenizdir.
gökdeniz.
başka hiçbir şey anlatmaya konuşmaya gerek yoktur.
takımın oyuna hakim olması, taraftarına güven vermesi, maçı kontrolunde götürmesi goller kaçırması, kiritanın terbiyesizliği, musampanın hayattan bıkması, beraberliğin yeteceğibir maça çift forvet çıkıp'yine anlamayan' hoca..
hepsi ama hepsi tali planda kalıyor..
gökdeniz sağolsun tüm söylenecekleri anlamsız kılıyor!

TSelif
01.03.2007, 18:11
@Stichus
Sen 14-0 dedin ben 9-0 a bağlayalım dedim. Millet dalga geçti bizle..:D
Ama olsun turu geçtik yaaaa;) Darısı Konya maçına 3 puana :)

Barış
01.03.2007, 18:12
selamlar
mesajların hepsini okuma fırsatı bulamadan yazıyorum. dolayısıyla da tekrara düşersem peşinen özür dilemiş olayım.
gökdeniz.
takımın oyuna hakim olması, taraftarına güven vermesi, maçı kontrolunde götürmesi goller kaçırması, kiritanın terbiyesizliği, musampanın hayattan bıkması, beraberliğin yeteceğibir maça çift forvet çıkıp'yine anlamayan' hoca..

sizin de maşallah her yazınızda gökdeniz var.adama takmışınız. rahat bırakın adamı,formsuz olduğu halde oynatan hocayı eleştirin. ilk haftalarda iyi oynuyodu,şimdi de kötü..futbolcudur olacak da o kadar..
yok bi kasıt var derseniz söyleyin biz de bilelim..

Mehmet Fatih Yavuz
01.03.2007, 18:16
bu maçın en büyük fiyaskosu sol kanadı sıfırlayarak oyuna başlayan ziya hocadır.
kötüler yok değil.. gökdeniz de onlardan biri. hatta çok kötüydü..
ama eleştiri yapmamak için kendi kendime söz verdiğim bi günde dahi sol kolunu keserek oyuna başlayan ziya efendi beni kendi kendime verdiğim sözden caydırdı.

maskeli61
01.03.2007, 18:30
işin gerçegi şu musampa gereksiz ve gönderilmeli....

forza61ts
01.03.2007, 18:36
stepanov artık goster kendını ziya da heralda inatım ınat demez..

Erdal
01.03.2007, 18:37
selamlar
gökdeniz.

tabi ya gökdeniz çok kötü ,dolayısıyla satalım kurtulalım .kapatalım kurtulalım..........

forza61ts
01.03.2007, 18:39
f. Yukarıdakilerin hepsi.
Doğru cevap F şıkkı olmalıydı.
c SIKKI KANKA
:meşale1:

Mehmet Fatih Yavuz
01.03.2007, 18:39
tabi ya gökdeniz çok kötü ,dolayısıyla satalım kurtulalım .kapatalım kurtulalım..........

ben söyleyince kızıyorlar.. :) ama bunu bu şekilde anlayan tek kişi değilim demek ki:)

forza61ts
01.03.2007, 18:40
işin gerçegi şu musampa gereksiz ve gönderilmeli....
MUSAMBA HER ZAMN YER BULUR BU KADRODA.. ZIYA INAT:yattara: DA INAT ..

forza61ts
01.03.2007, 18:41
Gokdenİzin Akli Baska Yerde Bence Gol Olunca Bile Arkdaslariyla Dogru Durust Sevinmiyo...

Mehmet Fatih Yavuz
01.03.2007, 18:42
musampanın gerekliliğini ya da gereksizliğini bir göremedim ki..
kadroda keçeli ya da ferhat ın oynadığının yarısı kadar oynasaydı bir yorum getirirdik... ama adamı toplasan kaç dakika oynadı. hepsi bölük pörçük...
gerekli mi gereksiz mi?? wallahi bilemeyeceğim.. elimde veri yok...bi görebilsek...

Taner Gündoğdu
01.03.2007, 18:42
musampanın gereksiz olduğuna karar vermek için sanırım onu bir görmek lazım. ziya herkesten saklıyor sağolsun. önce bir görseydik öyle gönderirdik ;)

forza61ts
01.03.2007, 18:46
musamba in mustafa keceli out..

TSelif
01.03.2007, 18:52
Gokdenİzin Akli Baska Yerde Bence Gol Olunca Bile Arkdaslariyla Dogru Durust Sevinmiyo...

Bence değil ama çok zor günler geçirdi. Üstelik (keşke olmasaydı) yaptığı hatanın altında ezilmeye devam ediyor. Başta nasıl sahiplenmişsek yine aynı şekilde devam etmeliyiz. Elimizde kim kaldı ki yıldız olarak . Gökdeniz 'in arkasında olmalıyız her zaman :)

Erdal
01.03.2007, 19:47
[quote=desertstrom61;674738]ben söyleyince kızıyorlar.. :) ama bunu bu şekilde anlayan tek kişi değilim demek ki:)[/q

gökdeniz step musampa satılır yeni keçeliler musalar alınır .sıradanlaştırma operasyonu daha kötüsü sıradanlığı içselleştirme operasyonu başarıyla tamamlanmış olur.daha geçen gün forumda birisi yazmıştı en kötü ihtimal ligi 10. bitiririz daha ne istiyosunuz diye...........
sahi daha ne istiyoruz?

Ali Can Salihoglu
01.03.2007, 20:10
bakıyorum da bazı arkadaşlar cunkadak ferhatı sağ beke oturtmuşlar yapmayın arkadaşlar etmeyin ferhat ile orada sıkıntı yaşarız ferhatı yeri orası değil çok pozisyon yeriz çok...

Bu maçın kadrosu yedek ağırlıklı olmalı elinde iyi yedekler varsa onları bu maçlarda değerlendireceksin ki adamlar küsmesin
yani
jeff
ufukhan-step-risp-çağdaş
ayman-hüseyin
gökdeniz-ceyhun-kiki
umut(cem)

Bencede hocam bu kodro duzeni cok daha guzel olurdu fakat neden dir bilmiyorum hoca KIKI den nefret mi ediyor ne adami oynatmiyor halbuki fizik ve mantalite olrak belki takimin en iyisidir. Bunun yaninda hoca mustafa keceli icin niye bu kdar israr ediyor anlamak mumkun deil. Ondan sonra musa defansta cok yetersiz bence onun yerine ufukhan cok daha iyi olur ve ufukhan oynarken butun yuregini ortaya koyuyor. Soltarafta ise celo yerine bende cagdas derim. Celo yu gorunce hep aklima iki sezon once galatsaraya karsi kupa yari finalinde son derece laboli bir sekilde kacirdigi gol aklima geliyor. Ondan dolayi gozumde hic bir zman profesyonel olarak gozukmuyor.

adherent_1
01.03.2007, 21:11
Ziya hoca kendi saha ve seyircisi önünde oynayan Trabzonspor’umuzu iki forvetle sahaya sürmeye korkarken, nasıl oluyor da Antep deplasmanında, karşımızda maçı galip kapatmaktan başka çaresi olmayan bir takım karşısına takımı bu şekilde bir onbir çıkarıyor. Şaşıyorum! Şaşırmamın nedeni takımımızın iki hücum elemanıyla sahaya çıkması değil aslında. Şaşırmamın nedeni Trabzonspor’un en çok ihtiyaç duyduğu anlarda bile takımı iki forvetle oynatmayan Ziya’nın Antep maçında iki hücum elemanıyla oynama riskini almasıydı. Bence kupadan elenseydik tamamen Ziya’nın girdiği bu risk yüzünden elenecektik. Ama golcümüz Umut Ziya’nın hatasını telafi etti ve attığı kafa golüyle bizi sevince boğdu.
Bu arada Ziya hoca Musampa’yı artık sonradan da oyuna almıyor. Sanırım tamamen gözden çıkardı onu. Ancak şunu söyleyeyim: Musampa gibi ayağına hakim, orta sahada iyi top çevirebilecek ve hücumda da güzel şeyler ortaya koyabilecek bir oyuncuyu kaybediyoruz. Şimdiye kadar Musampa’ya sanırım sadece bir kere ilk onbir de şans tanındı. İnatçı Ziya Ferhat veya Mustafa Keçeli kadar ona da şans tanısaydı bence takımın ayrılmaz bir parçası olacaktı. Ne diyeyim. Ziya bu. Az koşanı azıyla kuş tutsa da yakar…
:tsbayrak:

stichus
01.03.2007, 21:34
bu yönetimin nesini savunuyorsun diye -hatta bazen sınırları zorlayarak hakaretamiz ifadelerle- buralarda esip gürleyenler üzgünüm ama gökdeniz konusunda çuvallıyorlar..
bahsi geçen arkadaş neden 'fevkalade alakaya ve kayırmaya mazhar olma' madalyası takmaktadır bilmek istiyorum.
ben yönetimin foruma havalesiyle gökdeniz satışına zemin hazırlamayla suçlandım bazen. net söylemek lazım, yönetim sizi, beni o kadar ciddiye almaz. alır, satar. sana bana sormaz, anlamışsındır..
:)
gökdeniz rakibinin içinden geçmeye çalışıyor ve görüyorsun.. daha ne?
adamın top mop oynadığı yok.
adam unutmaya çalıştığımız bir halt yemiş, buna rağmen hala kanatlarımızın altında yer arıyor.. bedava oynadığını sanan varsa söyleyeyim, iyi para alıyor..
senin söyleyemediğini ben söyleyeyim:
bir türlü kaptan yapılamayan, 90 dakika oynayan, takımın ağası rolünde bu arkadaşı tutuyoruz.
başımızın üstünde yeri var..
sebebini bilen varsa biliyorum demesi yeterlidir benim için..
tüm samimiyetimle söylüyorum.. bu adamı savunan sebebini biliyorsa bana yeter.. açıklama istemiyorum..
adam top mop oynamıyor..
kendisine laf söylemek cesaret istiyor..
jeffrey archer güzel hikayeler yazar, ben de onu okurum..
başkasından da hikaye okumam..
hadi bakalım!

pReN@_61
01.03.2007, 21:40
inşallah kupayı kazanacağız...kura çekimleri ne zaman acaba

Egemen
01.03.2007, 21:41
stichus hocam gökdeniz konusunda size tamamen hak veriyorum. kaç maçtır top oynadıgı yok. dünkü maçta rezilliği de üstündeydi. yaşadıgı yanlış olaydan sonra onu yeniden bağrına basan taraftara bence yazık ediyor. gökdeniz eğer gökdeniz olduysa bu taraftar arkasında durdugu için olmuştur. bahsi gecen olaydan sonra direk gönderilmesini istiyordum ama bi şans verilmesi genel bi görüş oldugu için fazla ses çıkaramadık. ancak gökdeniz verilen şansı iyi kullanamıyor. ve ziya hoca(!) da kesmiyo takımdan bu formsuz haline ragmen. neyse bu konu uzar gider. kısa keselim.. saygılar..

hüseyin1975
01.03.2007, 21:57
bu yönetimin nesini savunuyorsun diye -hatta bazen sınırları zorlayarak hakaretamiz ifadelerle- buralarda esip gürleyenler üzgünüm ama gökdeniz konusunda çuvallıyorlar..
bahsi geçen arkadaş neden 'fevkalade alakaya ve kayırmaya mazhar olma' madalyası takmaktadır bilmek istiyorum.
ben yönetimin foruma havalesiyle gökdeniz satışına zemin hazırlamayla suçlandım bazen. net söylemek lazım, yönetim sizi, beni o kadar ciddiye almaz. alır, satar. sana bana sormaz, anlamışsındır..
adam unutmaya çalıştığımız bir halt yemiş, buna rağmen hala kanatlarımızın altında yer arıyor.. bedava oynadığını sanan varsa söyleyeyim, iyi para alıyor..
bir türlü kaptan yapılamayan, 90 dakika oynayan, takımın ağası rolünde bu arkadaşı tutuyoruz.
tüm samimiyetimle söylüyorum.. bu adamı savunan sebebini biliyorsa bana yeter.. açıklama istemiyorum..
adam top mop oynamıyor..
hadi bakalım!

Gökdenizi cok seviyorum. Zira oglumun adinida Gökdeniz koydum :)

Ama üzülsemde sana katiliyorum. Gercekdende Gökdeniz yeteneklerini eritiyor. Gün gecdikce kötüye gidiyor.

Maalesef dokunulmazligi varmis gibi her mac 90 daskika oynuyor ve buda takima zarar veriyor cünkü onun kötü mac oynadigini gören arkadaslari onun oyundan alinmadigini görünce, hocaya olan (eger varsa tabi) güvenlerini kayb ediyor.

Birde saha icerisinde ona yanlis atilan her top sonrasi arkadaslarina firca cekiyor.

Bunu Ronaldinho(!!!) dahi yapmazken Gökdeniz bu hakki kendinde nasil buluyor anlamiyorum! Ziya Hocam onu kenara cekmesi lazim. Kendini toparlamasi ve akillanmasi lazim. Yoksa gidisati hicde iyi degil. Bir ikinci Tolunay faciasi olabilir. Bizden Galatasaraya ve oradan ikinci lige....

Yazik olur!!!

champions
01.03.2007, 22:01
hazır konu açılmışken söyleyeyim gökdeniz satılmalıdır

Egemen
01.03.2007, 22:02
hazır konu açılmışken söyleyeyim gökdeniz satılmalıdır

ekleyeyim

satılmalıydı..

abbas
01.03.2007, 22:36
musampanın gerekliliğini ya da gereksizliğini bir göremedim ki..
kadroda keçeli ya da ferhat ın oynadığının yarısı kadar oynasaydı bir yorum getirirdik... ama adamı toplasan kaç dakika oynadı. hepsi bölük pörçük...
gerekli mi gereksiz mi?? wallahi bilemeyeceğim.. elimde veri yok...bi görebilsek...

haklısın.. şu takımda ilk 11de yılda 1milyon euro anlasması olan tek oyuncu musampa.. ama adamı görebilmiş deiliz.. antep maçında sonradan oyuna girdi ve bence hiçte iyi değildi.. ama dediğin gibi toplasan kaç dakika oynadı ki yorum yapabilelim...

abbas
01.03.2007, 22:40
Bence değil ama çok zor günler geçirdi. Üstelik (keşke olmasaydı) yaptığı hatanın altında ezilmeye devam ediyor. Başta nasıl sahiplenmişsek yine aynı şekilde devam etmeliyiz. Elimizde kim kaldı ki yıldız olarak . Gökdeniz 'in arkasında olmalıyız her zaman :)

bence haklısın.. sonuçta adam her deplasman maçlarında şikeci gökdeniz tezahüratı yiyor.. her ne kadar profosyonel olsada bunu umursamadan geçmek kolay deil.. destek olmamız lazım....

tsakrep61
01.03.2007, 22:43
guzel olmayan bır futbol vardı ama sonuc cok sukur guzel oldu bızde marasta okuyan Trabzonsporlular olarak takımımızı 2 otobus dolusu gencle desteklmeye gıttık ıyı kı de gıtmısız stat da bızden baska grup olarak gelen yoktu televiztonda gozukmesede "hocalı katliamını unutmadık" dıye pankart ta actık macta ortam devre arasına kadar cok guzeldı ama devre arasında antep stadının skorbordfunda kı hamsı kılcıgı vede tavada hamsı fıgurunu gorunce bıraz kızdık yonetıme cagrı yaptık ama gereken destegı gormedık resmı sıtemızdede fotomuz cıkmıs ama sıtede actıgımız pankartı cekmemıs
bu arada resımde kı yesıl montlu bereli olan benım

AYYILDIZ
01.03.2007, 22:47
inşallah kurada erciyes gelir

abbas
01.03.2007, 23:08
bunların hepsini tek tek iidda eden var ama öyle safsatalrla inanlara yazık

ziya hocanın mantalitesine uymuyor nedne uymuyor bilemiyorum sol kanatta mustafaya beş basar ama adamı da sol bek celaleddinin yerine alamyız ya adam sol açık sol açıkta malesefki yattara iyi olunca gökdeniz oynuyor adama yer kalmıyor mantık bulamıyorum başka veya adamı musnaın yerine koyamaz veya ferhatın onun oynadıgı bölgede kesilecek adam varsa gökdeniz ceyhun o adalardan biri o mevkilerde oynuyor bunları kesmeside çok zor

ne yapacız sol beksiz oynayıp
birde musampayımı koyacagız orta sahaya veya forvete

neden uymadığını ben söyliyim.. musampa ağır adam.. teknik açıdan mustafanın 10 katı diyebilir herkes.. ya da oyun mantalitesi olarak 0 olan mustafanın yanında tartışılmaz bile.. bunu ziya da biliyor.. ziya nın mustafayı tercih etmesinin tek sebebi musampa ya göre daha iyi adam kesiyor olması.. (tıpkı febe de zico nun orelyo yerine deniz i tercih etmesi gibi...)

doğrumu yanlışmı tartışılır.. ama şöyle birşey diyebilirim ki gökdeniz, yattara ve ceyhun gibi defansif yönü 0 olan 3 ortasahanın yanında musampa ilk 11 oynayamaz..! bize koyan sadece musampa nın yerine tercih edilen kişinin mustafa keçeli olduğu sanırım...

Uğur Aydın
01.03.2007, 23:10
Kura ne zaman çekiliyor,bilen varmı

attagümüshane
01.03.2007, 23:14
ben bişediyim mi finalin adı TRABZONSPOR-fb olacak (inşallah)

hayat61
01.03.2007, 23:22
Kura yarın çekiliyor.İlk maç 4 Nisan,ikinci maç 18 Nisan da oynanacak.

Uğur Aydın
01.03.2007, 23:24
@hayat61
Teşekkür ederim

abbas
01.03.2007, 23:29
ben bişediyim mi finalin adı TRABZONSPOR-fb olacak (inşallah)

inşallah istanbulda olur.. hatta olimpiyat stadında.. o zaman görürüz kimin daha iyi taraftarı olduğunu...!

Erdal
01.03.2007, 23:35
adam top mop oynamıyor..
hadi bakalım!

Sevgili başkanımızın çok sevdiği cem paila nın ,şampiyonluğumuzu gasp ettiği yıl istanbuldaki beşiktaş maçına gitmiştim.O maça giden arkadaşlar hatırlarlar gökdenizin ne kadar oynadıgını .hatta bilerek isteyerek oynamadıgını.evet geçmişte öyle bir gökdeniz vardı .tekrar ediyorum o maçta gökdeniz bile isteyerek oynamamıştı .
Ama bu yılki gökdeniz bişeyler yapmak için çırpınıyor .görmüyormusunuz .evet antep maçında çok kötüydü ama isteksiz değil yorgun ve kötüydü .bjk maçındaki gökdenizin neden konuşulmadıgını sorarım illede gökdeniz diyenlere .......
BİRDE SEVGİLİ STICHUS KARAR VER ARTIK BU YÖNETİM VE BAŞKAN SENİ DİNLER Mİ DİNLEMEZMİ EĞER DEDİĞİN GİBİ SENİ DİNLEMİYORSA ARTIK YAZDIGIN HER HARFİ İNCELEMEME GEREK YOK ............... yazdığın her şeyin başkan tarfından söyleniyormuş gibi muamele gördüğünün farkındasındır eminim.......

Barış
01.03.2007, 23:38
adam inat abicim..
keçeliyi berbat futbolu yüzünden 11 e alamadı. sol tarafta ferhatla başlamak abes kaçardı.. musampayı oynatması lazımdı.. çünkü onun ideal takım tertibi tek forwet.. ama inadından sırf musampayı oynatmayacağım diye sol kanatsız çift forwet oyuna başladı.. saçma fikirli şahsiyet...

Bundan güzel açıklanamazdı heralde,kardeşimi tebrik ediyorum.Aksini iddia eden olacağını da sanmıyorum.Çek git ziya bırak ulan yakamızı.

TSelif
01.03.2007, 23:55
Arkadaşlar gerçekten neler söylüyorsunuz ya. Bu adam dediğiniz gibiyse ... Ne diyim bilmiyom ki:eek: :eek:

TSelif
01.03.2007, 23:57
Sakın bu seferde Gökdeniz günah keçisi seçilmesin lütfen . Yeteri kadar derdimiz var zaten .Bu Gökdeniz Gökdeniz ise bizim bu Gökdeniz'e ihtiyacımız var arkadaş ...Bitti

hüseyin1975
02.03.2007, 00:04
Sakın bu seferde Gökdeniz günah keçisi seçilmesin lütfen . Yeteri kadar derdimiz var zaten .Bu Gökdeniz Gökdeniz ise bizim bu Gökdeniz'e ihtiyacımız var arkadaş ...Bitti

Iyi oynayan bir Gökdenize ihtiyacimiz var. Arkadaslarini durup durup azarlamayan bir Gökdenize ihtiyacimiz var....Bitti :)

Gürkan
02.03.2007, 00:06
Yeni günah keçisi bulundu yürüyün sefer ogulları.

TSelif
02.03.2007, 00:07
Iyi oynayan bir Gökdenize ihtiyacimiz var. Arkadaslarini durup durup azarlamayan bir Gökdenize ihtiyacimiz var....Bitti :)

Burası Gökdeniz başlığı değil ama ( özür dileyecek adminlerimizden) keyfi için azarladığını sanmıyorum. Gerçekten bişeyler yapmaya uğraşıyo Gökdeniz. Onu affetmemiz için çabalıyo . Bunu görmek çok mu zor ya?

Mehmet Fatih Yavuz
02.03.2007, 00:08
ya kastırılacak..
gökdenizi sattıktan sonra, yattara ve milan ın formsuz bir dönemi seçilir bu sefer onların altı oyulur..
gökdeniz kötüymüş..

ligin koca ilk yarısında, satmayı kafaya koyduğunuz gökdeniz ve stephanov dan başka top oynayan adam mı vardı?

hüseyin1975
02.03.2007, 00:14
Burası Gökdeniz başlığı değil ama ( özür dileyecek adminlerimizden) keyfi için azarladığını sanmıyorum. Gerçekten bişeyler yapmaya uğraşıyo Gökdeniz. Onu affetmemiz için çabalıyo . Bunu görmek çok mu zor ya?

Elbette görüyorum. kendisini cok seviyorum. 9 ay önce bir oglum dünyaya geldi ve adini Gökdeniz koydum.

Ama maalesef iyi niyet yeterli degil. Bal yapmayan ari gibi. Hoca onu dinlendirmesi lazim. Inatla onu 90 dakika sahada tutmak hem ona hemde takima zarar veriyor!

Birde son zamanlarda cok el kol hareketi yapiyor ve buda yakismiyor ve takimin moralini bozabilir

Mehmet Fatih Yavuz
02.03.2007, 00:15
takımın ilk yarıda aldığı puanların hepsinde gökdeniz imzası var.
formsuzsa dediğin gibi dinlendirilsin amenna. 1-2 maç yedek oturur. olmadı 3-4 maç.. sonradan girer vs..
ama elinde değer olarak bulunan topçuların formsuz anını bekleyip, mal bulmuş mağribi gibi ahanda kötü, hemen satalım demek olmuyor..

hüseyin1975
02.03.2007, 00:21

Ha birde aff konusuna degineyim. O bizim evladimiz! Evlad hata yapabilir. Bir Baba yada Anne evladini yaptigi bir hatadan sonra hemen silebilirmi? Silemez. Ben ona kizdim ama samimi itirafindan dolayi vede alt yapidan yetisdigi icin aff ettim. Yolu acik olsun

Harun-61
02.03.2007, 00:22

Gökdeniz...

elif, bu karde$imiz haftalardir yararli ne yapiyor ????

stichus
02.03.2007, 00:23
desert..
gökdeniz topun başına gelince heyecanlanıyor musun son üçyıldır?
serbest vuruştan golünü, kornerden belüstü ortasını mı gördün?
karşısında oynayan topçuyu en son ne zaman 'bilinçli olarak' geçtiğini gördün?
ben gökdenizin düşmanı değilim..
senin gibi başladım ve buralara kadar geldim iki yılda..
durup dururken demiyorum bunları..
sadece şunu söyle bana..
gökdenizi kadrodan kesmek için ne olmasını bekliyorsun?
nasıl bir oyun oynamalı ki kesilsin takımdan?
aynı takımda olsak ve ceyhuna yaptığı çocukça hareketleri şortu yukarı çekmeleri umuta fırçaları sana bana yapsa kabullenebilir misin?
ben satalım derim ama demiyorum zira satmayacaklar..
kesilmeli takımdan..
yeterince sebep birikti artık..
ben de bu takıma hayatım boyu destek vermişim.. aniden gelişmedi bu fikir!
bu aradayukarıda bir kullanıcı benim yazdıklarımın başkanın ağzından olduğu düşüncesinin yaygın olduğunu yazmış..
düzeltelim..
öyle bir şey yok.. o bakış sizi yanıltır..

hüseyin1975
02.03.2007, 00:23
takımın ilk yarıda aldığı puanların hepsinde gökdeniz imzası var.
formsuzsa dediğin gibi dinlendirilsin amenna. 1-2 maç yedek oturur. olmadı 3-4 maç.. sonradan girer vs..
ama elinde değer olarak bulunan topçuların formsuz anını bekleyip, mal bulmuş mağribi gibi ahanda kötü, hemen satalım demek olmuyor..

Yok ben satilsin demedim (en azindan yanlisliklan öyle birsey yazmamisimdir umarim :) ). Ama israrla 90 dakika oynatilmasi yanlis. Kötü olan oyuncu degistirilir. Bu kim olursa olsun.

hüseyin1975
02.03.2007, 00:25
desert..
sadece şunu söyle bana..
aynı takımda olsak ve ceyhuna yaptığı çocukça hareketleri şortu yukarı çekmeleri umuta fırçaları sana bana yapsa kabullenebilir misin?
kesilmeli takımdan..
bu aradayukarıda bir kullanıcı benim yazdıklarımın başkanın ağzından olduğu düşüncesinin yaygın olduğunu yazmış..
düzeltelim..

Katiliyorum. Cok güzel ifade etmissin.

Mehmet Fatih Yavuz
02.03.2007, 00:26
desert..
sadece şunu söyle bana..
kesilmeli takımdan..
düzeltelim..

kesmemesi ziyanın hatası.. kessin be niye kesemeyecek.. oyuncu bu adam..
kesilmesi görüşüne sonuna dek katılırım.. dinlensin biraz...
büyük hata yapmasına rağmen onu bağrına bastı bu camia. burada ağalık mı yapacak?
kessin ziya..
şu anki formu ile yedeğe çekilmesi gerekiyor. tamam amenna.

ama sorum şu olacak sana?
sol kanatta oynayacak bu adam. sadece yattara sakat diye sağ a alındı..
sol taraftaki alternatiflerin kim???
keçeli ve musampa...
musampayı inat uğruna feda etti ziya hoca..
keçeliyi denedi denedi olmadı..
kim oynayacak bu adamı yerine..
çeksin yedeğe koysun musampayı yerine. hiç de ağzımı açmam.

stichus
02.03.2007, 00:34
o apayrı bir konu..
hoca musampanın kontrolunu eline alamadığını düşünüyor..
hiç oynamasa melul melul baksa celalettini seviyor, musampaya gıcık!
:):)
ferhatı hasanı keçeliyi zorluyor.. bu hafta musampa kontenjanından cem faydalansa bari dedim ben de!
uyuşmadı hocayla.. bazen olur.. ne yapalım..
ben çok severim musampayı ama olmadı..
çok da para veriyoruz adama.. gönderseydik bari ..
oynasaydı formayı verirdim dedi hoca.. celo oynadı da mı aldı gençlerbirliği maçında dedim.. ömer rıza ayan ceyhun celalettin ersen erdinç musa ferhat hasan hüseyin gökdeniz.. bunlar acayip anlamışlar hocanın sistemini.. umut ta anlamak üzereymiş..
herhalde forumdaki bazı arkadaşlar gibi musampa da idmanda dalga geçiyor hocayla, ondan oynamtılmıyor..
olabilir ha.. ciddiyim:
ziya hoca: eveeett koş ersen.. ön direğe doğru koş!
musampa: hahahahahayt.. öyle gol mü olur öyle yantop taktiği mi olur.. uzun adam arka direğe girer.. umut öne koşmalı hahahayt!
ziya hoca:sen gul gul.. hafta sonu da ben gulerim sana!

Mehmet Fatih Yavuz
02.03.2007, 00:37
solda şu andaki tek alternatif hocadan tırpanı yedi.. oynama şansı yok..
bu kadroda gökdenizi kesmek imkansız zaten... nasıl kesecek..:)
yani ekstra birşeye ihtiyaç yok ki..
soldaki alternatifler imha olmuş durumda..
hoca normalde 3 savunması zayıf adamı (yattara-ceyhun-gökdeniz) birarada oynatıyor..
ben kupa maçında yattara gidince dedim belki musampayı oynatır. madem savunma yapmadığından güçsüzlüğünden bahsediyor..
ama adam o kadar inat ki, sol kanadı boş bıraktı ya oynatmamak için.
bu kafadaki bir adamın gökdenizi kesmesi mümkün mü?
imkansız...

Berat
02.03.2007, 00:39
stichusla anlaşabileceğimiz bir konu da varmış demek. Gökdeniz nihayet bir işe yaradın..

Haftalar öncesinden,tesisten bir diyalog;

Z.D:Gökdeniz, toparla biraz kendini formsuzsun..
G.K: Formsuzsam oynatma..

Egemen
02.03.2007, 00:41

son 10 maçtır yenilmiyoruz.. güzel bişey sanırım bu.. peki gökdeniz kaçında ne yaptı?? hocanın gökdenizin vazgecilmez olmadıgını göstermesi lazım bence, gökdenizin toparlanması için.. gerci bunu anlayabilecek hoca var mı başımızda ondan da emin deilim.. ama günah keçisi olacak bu gidişle gökdeniz.. toparlansın, bizde alalım başımızın üstüne..

stichus
02.03.2007, 00:42
desert bak hoca ne diyor:
umut.. ceyhun.. yattara.. gökdeniz.. etti sana dört forvet.. orta sahada kim top kapacak bana onu söyhle hemen oynatayım musampayı!
hocam oradan bakmaya devam edersek anlaşmamız mumkun değil..
niye yahu.. söyle kimin yerine oynatayım musampanı!
kalecinin yerine oynat hocam..
ben bu adamın takımın her yerinde mevcutlardan i,yi oynayacağına yürekten inanıyorum hocam!
seni nasıl kandırmış bu herif anlatsana bana..

Mehmet Fatih Yavuz
02.03.2007, 00:43
son 10 maçtır yenilmiyoruz.. güzel bişey sanırım bu.. peki gökdeniz kaçında ne yaptı?? hocanın gökdenizin vazgecilmez olmadıgını göstermesi lazım bence, gökdenizin toparlanması için.. gerci bunu anlayabilecek hoca var mı başımızda ondan da emin deilim.. ama günah keçisi olacak bu gidişle gökdeniz.. toparlansın, bizde alalım başımızın üstüne..

gökdenizi vazgeçilmez kılan hocanın kendisi..
sol tarafta ondan daha verimli kullanacağı kimse yok..
denenmemiş tek adam musampa, onu da silmiş defterden..

gökdenizin kesilmemesi ağalığından değil bence... net şekilde ziya hocadan...

Egemen
02.03.2007, 00:44
gökdenizi vazgeçilmez kılan hocanın kendisi..
sol tarafta ondan daha verimli kullanacağı kimse yok..
denenmemiş tek adam musampa, onu da silmiş defterden..

gökdenizin kesilmemesi ağalığından değil bence... net şekilde ziya hocadan...

abi o zaman ziya hoca(!)yı dinlendirelim. musampa çok dinlenmedi mi???

Erdal
02.03.2007, 00:44
stichusla anlaşabileceğimiz bir konu da varmış demek. Gökdeniz nihayet bir işe yaradın..

eğer bu dialog gerçekleşmişse ondan sonrada hocada oynatmışsa kime kızalım .........sadece gökdenize mi?

Mehmet Fatih Yavuz
02.03.2007, 00:45
desert bak hoca ne diyor:
umut.. ceyhun.. yattara.. gökdeniz.. etti sana dört forvet.. orta sahada kim top kapacak bana onu söyhle hemen oynatayım musampayı!
hocam oradan bakmaya devam edersek anlaşmamız mumkun değil..
niye yahu.. söyle kimin yerine oynatayım musampanı!
kalecinin yerine oynat hocam..
ben bu adamın takımın her yerinde mevcutlardan i,yi oynayacağına yürekten inanıyorum hocam!
seni nasıl kandırmış bu herif anlatsana bana..

abicim bu adama inanamıyorum ben.. olacak iş değil.. son maçta takımın ağırlık merkezi sağ tarafa kaydı... sahanın solu yokmuş gibi davrandı adam..
keçeliyi oynatsa çok büyük eleştiri yiyecekti. adam bunu göze almamak için dahi musampayla çıkmadı..
çözüm sol tarafı yok saymak..
öğrenciler olmasa M.E bakanlığı ne kolay olurdu...
aynı mantık farkı yok..

Sevgi
02.03.2007, 00:46

Dahi Doğan'nın gücü gariban şimeke,musampaya, yattaraya yetiyor stephanovuda gözüne kestirmişti ama aksilik işte Risp sakatlandı.:confused:
Fakat forumda esen Gökdeniz satılsın rüzgarının iyi niyetli olduğunada inancım yok sadece ortam hazırlanıyor hepsi bu.

WERTHeR
02.03.2007, 00:47
Ya bende fikirlerimi söylemek istiyorum ama korkuyorum az önceki başlıkta bir fikir söyledim pişman oldum. İnşallah bu sefer böyle olmaz. Ziya doğanı gökdenizi kesmesi için musampayı oynatması gerek bence. Bu durumda imkansız. Yıldız kompleksi var gibi görünüyor bana. Madem oynatılmayacatı musampa neden satılmadı. Stichus yönetime hocaya hakaret filan içermiyor bu sözlerim bana cevap verme abi:)

stichus
02.03.2007, 00:48
ben ağalık sistemi diyorum..
bazı futbolcuları yönet, takımı yönetirsin demişti bir başkan..
inanıyorum..
fatih konusunda takımdan görüş alındığında da hissetmiştim bu ağalık meselesini..
iyi futbolcu olduklarını bir sen ben bişlmiyoruz.. kendileri de biliyorlar..
ağalık böyle kuruluyor..
her top bana!
her serbest vuruş benim!
beşiktaş maçında tüm takım tribune önümüze geldi ayıptır söylemesi..
gökdeniz soyunma odasına gitti..
kamerayla tespit ettim! çok koydu bana!
ikinci yarının başında kayseride hotelde ağlar gibi yalvarıyordu başkana..
cem karaca söylüyor:
hayat ne garip!

WERTHeR
02.03.2007, 00:48
Dahi Doğan'nın gücü gariban şimeke,musampaya, yattaraya yetiyor stephanovuda gözüne kestirmişti ama aksilik işte Risp sakatlandı.:confused:
Fakat forumda esen Gökdeniz satılsın rüzgarının iyi niyetli olduğunada inancım yok sadece ortam hazırlanıyor hepsi bu.

Gözden düşür sat!!!

Mehmet Fatih Yavuz
02.03.2007, 00:49
ziya hoca yabancılara ne güzel diş geçiriyor...
ama helal olsun gökdenize .. demek adamın dişini kırmış..
gökdeniz e kızdığımın 10 misli sinirliyim hocaya..
sağ taraf 4-4-2 sol taraf 3-5-2 oynuyor..
inadı için bunu dahi göze alan adamdan gelir seviyesi yüksek bir grubu yönetmesini beklemek büyük hata.
eline ay sonunu zor getiren ameleleri verirsen yönetir. başka türlü imkansız..

Erdal
02.03.2007, 00:50
Şimdi bütün bunlardan sonra bu takımın bir hocası bir başkan yardımcısı ve bir başkanı var diyebilirmiyiz ALLAH AŞKINA ...............

yada gökdeniz olmasaydı takımda bu mesellerimiz olmayacakmıydı .hadisenin özeti şudur;
TRABZONSPOR idari ve teknik anlamda yönetilememektedirrrrrrrrrr( umarım hakaret sayılmaz)

Mehmet Fatih Yavuz
02.03.2007, 00:51
ben ağalık sistemi diyorum..
bazı futbolcuları yönet, takımı yönetirsin demişti bir başkan..
inanıyorum..
fatih konusunda takımdan görüş alındığında da hissetmiştim bu ağalık meselesini..
iyi futbolcu olduklarını bir sen ben bişlmiyoruz.. kendileri de biliyorlar..
ağalık böyle kuruluyor..
her top bana!
her serbest vuruş benim!
beşiktaş maçında tüm takım tribune önümüze geldi ayıptır söylemesi..
gökdeniz soyunma odasına gitti..
kamerayla tespit ettim! çok koydu bana!
ikinci yarının başında kayseride hotelde ağlar gibi yalvarıyordu başkana..
cem karaca söylüyor:
hayat ne garip!

sana tek soru??
van gaal gelmiş olsaydı sene başı böyle birşey olabilir miydi???

stichus
02.03.2007, 00:52
eyvallah werther..
alınganlık mode unu off yapıyorum..
gece oldu artık..
terasta bir sigara içip geleyim dedim ama donuyordum vallahi..
gökdenizin satılması için altyapı hazırlamama yardımcı olan herkese teşekkürler..
başkan herkesi ikna etmiş, forumu bekliyor!
hocanın aldığı oyuncuları oynatabilmesini takdir ediyorum..
musampayı satmamıza izin verseydi keşke..
ama bu durumda o kazandıkça o haklı olacaktır..
musampasız takım da olur.. olmaz diye bir şey yok..
ama takım illa musampasız olacak diyen adamın hakkı yok bu kadar parayı sokağa atmaya!

stichus
02.03.2007, 00:54
van gaal e kadar gitmeye gerek yok..
geçtiğimiz mayısta halilhodzic cevahir hotelde yapılan görüşmede başkana aynen şunu sormuştur:
fatihle gökdenizi satıp gökhanla umutu alabilir misin bana başkan?

WERTHeR
02.03.2007, 00:54
eyvallah werther..
alınganlık mode unu off yapıyorum..
gece oldu artık..
terasta bir sigara içip geleyim dedim ama donuyordum vallahi..
gökdenizin satılması için altyapı hazırlamama yardımcı olan herkese teşekkürler..
başkan herkesi ikna etmiş, forumu bekliyor!
hocanın aldığı oyuncuları oynatabilmesini takdir ediyorum..
musampayı satmamıza izin verseydi keşke..
ama bu durumda o kazandıkça o haklı olacaktır..
musampasız takım da olur.. olmaz diye bir şey yok..
ama takım illa musampasız olacak diyen adamın hakkı yok bu kadar parayı sokağa atmaya!

Üstad bırak şu sigarayı sen bize lazımsın. Çoluğa çocuğa kötü örnek olma:)

Takım zaten musampasız. Bari kulübe 3 kuruş para girseydi. Gerçi zor ya belki bir forvet alırdık yabancı:)

Mehmet Fatih Yavuz
02.03.2007, 00:57
o beğenmediğimiz ersun yanala dahi kapris yapamıyor topçular..

bu düzende topçulara hata bulmanın alemi yok..
başkandan başlayan ziya hocaya kadar giden bir zaafiyettir bunun adı..
futbol şubesi şu bu hepsi dahil..
memlekette merkezi otorite, yani hükümet olmasa her taraf ağalarla dolardı(gerçi hala bitmiş deiller)...
bunun başka adı olmaz. demek ki topçuların bir kısmı hocaya da başkana da racon kesebiliyor...
dikkatini çekerim hangi hoca hangi başkan?
en kötü sezonunda dahi daha tribünlerden doğru dürüst tepki almamış bir ekipten bahsediyoruz..
yani tribünler topçunun yanında demek de haklı değil bu durumda..

Oğuuz
02.03.2007, 00:58
fatihle gökdenizi satıp gökhanla umutu alabilir misin bana.? başkan: :)
ama başkan gerçekten güzel cevap vermiş :)

Berat
02.03.2007, 00:58
eğer bu dialog gerçekleşmişse ondan sonrada hocada oynatmışsa kime kızalım .........sadece gökdenize mi?

Burada sadece gökdenize kızalım diyen kim..

Trabzon'daki Gaziantep kupa maçında 25. dakikada oyundan çıktı diye, Ziya Doğan arkasından birtaraflarını yırtarcasına bağırmasına rağmen "hadi be" gibi bi işaret yapıp arkasını bile dönmeden soyunma odasına giden Keçeli'yi - üstelik bu adamın futbolculuk namına hiçbir özelliği yok!- olaydan 3 gün sonra yine ilk 11'de sahaya çıkartan,hiç bir ceza vermeyen,10'da birini yattara yapsa adamın mantalitesinden girip disiplinsizliğinden çıkan,ceza verdiren, adam kayıran, takıntıları olan insana da kızalım tabi..

Ama sırtını 2. başkana dayayan, sabıkası kabarık, kendini takımın herşeyi gören, toptan daha hızlı olduğunu düşünen şahsiyeti de unutmayalım tabi eleştirmek için..Gerek futbol namına, gerek karakter namına..

Cyzio
02.03.2007, 01:01
...10'da bşrşnş yattara yapsa adamın mantalitesinden girip disiplinsizliğinden çıkan,ceza verdiren, adam kayıran, takıntıları olan insana da kızalım tabi..

Bu kadar kızma abicim; bünyeye zarar. :D

Şuşoğlu
02.03.2007, 01:01
geçtiğimiz mayısta halilhodzic cevahir hotelde yapılan görüşmede başkana aynen şunu sormuştur:

bunu bende duymustum super olurdu

Mehmet Fatih Yavuz
02.03.2007, 01:02
şu soru çok güzel..
keçelinin yaptığını yattara yapsa neydi sonu???
ziya hocanın disiplini başını kaldırmayan iyi huylulara geçiyor..
ya hoca moca değil allahınızı severseniz.
antep maçı doruk noktasıydı taktiksel anlamda..
bi de disiplin olarak bu açıkları varsa bu adamdan medet ummanın alemi yok..

Harun-61
02.03.2007, 01:02
Burada sadece gökdenize kızalım diyen kim..

Trabzon'daki Gaziantep kupa maçında 25. dakikada oyundan çıktı diye, Ziya Doğan arkasından birtaraflarını yırtarcasına bağırmasına rağmen "hadi be" gibi bi işaret yapıp arkasını bile dönmeden soyunma odasına giden Keçeli'yi - üstelik bu adamın futbolculuk namına hiçbir özelliği yok!- olaydan 3 gün sonra yine ilk 11'de sahaya çıkartan,hiç bir ceza vermeyen,10'da birini yattara yapsa adamın mantalitesinden girip disiplinsizliğinden çıkan,ceza verdiren, adam kayıran, takıntıları olan insana da kızalım tabi..

Ama sırtını 2. başkana dayayan, sabıkası kabarık, kendini takımın herşeyi gören, toptan daha hızlı olduğunu düşünen şahsiyeti de unutmayalım tabi eleştirmek için..Gerek futbol namına, gerek karakter namına..

:alkış: gercekleri güzel ifade etmi$sin berat...

Egemen
02.03.2007, 01:03

başkan da fatihi satar umutu alırım demiş heralde..diğer dediklerini yapamayız. hay allahım ne günlere kaldık..

kuzey_lee
02.03.2007, 01:03
yanlış mı demiş gökdeniz.kötüyse performansım oynatma dedi :) :)

stichus
02.03.2007, 01:04
başkan halilhodzici göndermeyi tercih etmiş demek ki!
gökdenizi gözden düşür ve sat!
bunun için doksan dakika oynat..
hiçbir pazartesi idmanına çıkmamasına seyirci kal..
savcılardan topla!
içişleri bakanına yalvar!
savunalım bakalım.. nereye kadar savunacağız!
bu foruma dileyen herkes girip okuyamıyor olsa ben daha neler yazarım ama!

Egemen
02.03.2007, 01:05
özelden içini dökebilirsin stichus :D:D

Mehmet Fatih Yavuz
02.03.2007, 01:06
ya daha iyisini mi alacaksın satsan???
ben fatih gittiğinde gelen daha iyileri de gördüm...
satmak son çözüm...
diyorsan ki sol kanadı uçuracak bi adam alacağım buyur sat. ama hafıza-i beşer nisyan ile malüldür.. kusura bakma bu konuda..

Harun-61
02.03.2007, 01:06
başkan halilhodzici göndermeyi tercih etmiş demek ki!
gökdenizi gözden düşür ve sat!
bunun için doksan dakika oynat..
savcılardan topla!
içişleri bakanına yalvar!
savunalım bakalım.. nereye kadar savunacağız!
bu foruma dileyen herkes girip okuyamıyor olsa ben daha neler yazarım ama!

daha neler duyacagiz ???

WERTHeR
02.03.2007, 01:08

daha neler duyacagiz ???

Disiplin nerede. Ceza nerede. Yok mu bu takımın ceza sistemi? Garibana mı ceza var bu takımda...

Mehmet Fatih Yavuz
ya bu öğrenci işine benzer.. öğrenciler üzerinde disiplin sağlamazsan sınıfı ahıra çevirirler.. kendimden biliyorum.. disiplinli hocanın dersi ile disiplinsiz hocanın dersi bir olur mu??
gökdeniz e ne diye kızayım bu konuda ben...
hükmünü veremeyip, hizaya sokamayanındır suç...

kuzey_lee

daha neler duyacagiz ???

fatih için de söyleniyordu aynı şeyler..

sormak lazım pazartesileri kaç kez idman yapmış takım biliyormu bunları söyleyen kişi

Harun-61
02.03.2007, 01:09

sormak lazım pazartesileri kaç kez idman yapmış takım biliyormu bunları söyleyen kişi

Fatih, Pazartesi günleri nafile oruc tutuyormu$ :-)))

Egemen
02.03.2007, 01:10

cidden yaa p.tesileri izinli olmuyomu bunlar? ne idmanı?

kuzey_lee
02.03.2007, 01:10
takımın idman programından bi haber olan insanların ''gökdeniz pazartesi idmana çıkmıyor'' demesi abestir bana göre.

Berat
02.03.2007, 01:12
Her pazartesi idman yok diye birşey de yoktur. Mağlup olursak genelde izin vermiyor zaten ve her maçımızı da Pazar günü oynamıyoruz ki her Pazartesi izinli olsun..

Şahsen bu sene şu cümleyi çok kez duyduğumu hatırlıyorum Fatihcim; "... Öte yandan idmana izinli olan Gökdeniz katılmadı..." Ne izni kardeşim bu zırt pırt, işin bu senin..

stichus
02.03.2007, 01:13
pazartesi idmanında bizzat yaşadım ben..
dediğim geçen yıl yaşandı..
sorup çekilmemek lazım..
cevaba bakmak lazım, mahcup olmak lazım..
idmanda ben soruyorum halilhodzice..
cevabı bu.. maçtan yorgun çıkıyorlarmış.. ee diğerleri düz koşu yapıyor ama?
trabzonda herkes bilir bunu diyor keçi sakallı tsyd trabzon başkanı..
ben şok olmuştum istanbulda yaşayan bir trabzonlu olarak..
iyi hatırlıyorum..
idmandaydım ve günlerden pazartesiydi..
ne olacak şimdi?
soruyu soran..
mahcup oldun mu?

kuzey_lee
02.03.2007, 01:16
bu sene kaç kez cuma-cumartesi maçı oynadık,kaç kez pazartesi idmanı yapıldı ve gökdeniz kaçına sizin bahsettiğiniz türden bahanelerle katılmadı?bunun istatistiğini çıkarmadan ''bu sene çok duydum'' demek yanlıştır..

2 kere duyarsın o senin aklında kalır algıda seçicilik yapmış olursun..gerek yok bunlara.

bakın ne diyorum aynısı fatih için de söylendi,gitti ve yeri dolmadı.doldu diyen taraflıdır,aynı şeyler gökdeniz için yapılmasın diyoruz..dikkatli olalım

kuzey_lee
02.03.2007, 01:17
ekleme yapalım mahcup olmadım.geçen sene hodzic zamanı olan olayı ''pazartesi idmanlarına çıkmıyor bu gökdeniz'' diye aktaran insan mahcup olsun bence..kendin diyorsun geçen sene..

bu sezon gökdeniz kaç idmana keyfiyetten çıkmadı?

stichus
02.03.2007, 01:18
fatih akyele rastlıyorum balık halinde..
tabii beni tanımıyor.. (trabzonlu olduğumu bilmiyor anlamında)
nerhaba fatih bey.. futbolcusunuz değil mi? galatasarayda mı oynuyordunuz siz?
hayır trabzondayım şimdi..
aa ne güzel..
nasıl gidiyor?
iyidir.. uğraşıyoruz..
(o gün o saatte trabzonda idman var)
zor olmuyor mu böyle istanbul trabzon?
arkadaşlarım genelde burada..
hmm.. orada arkadaşınız olmadığını bilmiyor muydunuz giderken?
balık almaya gelmiştim ben..
iyi iyi al..

Sevgi
02.03.2007, 01:19
Her pazartesi idman yok diye birşey de yoktur. Mağlup olursak genelde izin vermiyor zaten ve her maçımızı da Pazar günü oynamıyoruz ki her Pazartesi izinli olsun..

Şahsen bu sene şu cümleyi çok kez duyduğumu hatırlıyorum Fatihcim; "... Öte yandan idmana izinli olan Gökdeniz katılmadı..." Ne izni kardeşim bu zırt pırt, işin bu senin..

Berat , Gökdenizin gönderilmesini en az senin kadar istediğimi biliyorsun ama ucuz oyunlarla gönderilmesinide içime sindiremem.
Takıma hoca lazım, idmana çıkmıyorsa oynatmayacaksın, sen değilmisin yanlış kadro seçimin yüzünden bu takımı rezil eden.Antep maçında gördük bu adam kötü çek Konya maçında yedeğe, mümkünmü ? tabiki değil.Dayıları kuvvetli.Madem kötü madem satılması lazım madem satılacak o zaman çek yedeğe alan varsa kulübeden alsın.
konu antep maçıydı dimi !!!

Mehmet Fatih Yavuz
ya bilsem ki alınacak sağlam bir sol açık amenna da.. kimi alacaksın gökdenizden iyi...
kimi alsam iyidir gibi farazi bir cevapla cevaplandırılmamalı ama bu soru...
adı büyük topçular öyle ha deyince satılır mı??
öncelikli hedef adamı hizaya sokmaktır...

stichus
mahcup olmanı beklemedim..
ağalıktan bahsettim..
savcılık ta geçen sene oldu.. ona yazmamışsın da ondan gülüyorum..
zor olmalı senin için kabullenmek.. anlıyorum ben..

Egemen
02.03.2007, 01:20
ya bilsem ki alınacak sağlam bir sol açık amenna da.. kimi alacaksın gökdenizden iyi...

işte yine aynı şey oluyo.. ne yazarsak yazalım yönetim zaafları ortaya çıkıyor. hem idari hem teknik..

WERTHeR
02.03.2007, 01:22

Satalımda alırız birisini:)

stichus
02.03.2007, 01:22
ben satılmasını istiyorum ve sebebi saha değil..
ama satılmayacağını da biliyorum..
şu an tek derdim kesilmesidir..
kaptan yapılamayan futbolcunun benim takımımda yeri yok ama ben başkan değilim..
sadece kötü oyunundan dolayı kesilmesini istiyorum ben..
tıpkı mustafa keçeli gibi..
tıpkı celalettin gibi..

TSezgin61
02.03.2007, 01:23
eger stichusun söyledikleri dogruysa....inanamiyorum yaaaa. yaziklar olsun gökdenizede bu yönetimede simdiye kadar güvenip destekledigim ziyayada, YAZIKLAR OLSUN. ulan bu takim icin canlar verdik biz, ugruna neler yasadik, ne stresler cektik, ne üzüntüler gördük, yinede destek verdik...ALLAH BILDIGI GIBI YAPSIN BUNLARI...YAZIKLAR OLSUN... EN BÜYÜK TRABZONSPOR...

stichus
02.03.2007, 01:24
tırnak içine aldığın mesajın tamamını okudun.. anlamadıysan bir daha oku..
kendini de yormana gerek yok..
şu ana kadar çizdiğin profilden aniden dönebilmen mümkün değil..
zorlanırsan lifin atar!

Mehmet Fatih Yavuz
02.03.2007, 01:26
başındaki yönetim yönetimse kimseyi dinlemez satar eğer denildiği kadar abes bir adamsa..
ama alır sağlam birini yerine herkesin çenesini kapatır..
yoksa hem risk alıp adamı satacaksın hem de yerini sıradan adamlarla doldurmaya kalkacaksın..
bu yahni kart olur kimse yemez..

WERTHeR
02.03.2007, 01:27
tırnak içine aldığın mesajın tamamını okudun.. anlamadıysan bir daha oku..
kendini de yormana gerek yok..
şu ana kadar çizdiğin profilden aniden dönebilmen mümkün değil..
zorlanırsan lifin atar!

Bir eleştiri getirmek istiyorum. Neden tartışmaları kişiselleştiriyorsun hep. Fikir boyutunda neden kalamıyorsun...

Tunga
02.03.2007, 01:28
Ziya Doğan, cesaret edip de (edebilip de) kötü oynadığı maçlardan sonra Gökdeniz'i oyundan alabilse, ya da bir kere olsun kesebilseydi, bu adam bugün bu kadar tartışılıyor olmazdı.

Sakaryaspor maçında oyundan aldı bir kere, son 10-15 dakikada kesiş, o kesiş.

İsterse idmana çıkmasın, isterse ne yaparsa yapsın (ahlak kuralları dahilinde), ama işi olan futbolculuğu yapsın. İdman kaçırmayıp, testlerde en iyi sonuçları alan Musampa hazır değil, sahada tel tel dökülen M. Keçeli ve son haftalarda belirgin bir düşüş içindeki Gökdeniz her daim hazır ve de nazır.

Eğer Gökdeniz satılacaksa, bu Fatih'ten de yüksek bir bedelle olmalı. Ama Fatih öyle bir bedelle satıldı ki, onu da nasıl bulacaklar bilemem.

Çok eminim ki yönetimin ilk planlarından biri Gökdeniz'i satabilmek. Belki de piyasasını bulsun diyerek ve Milli Takım yolu kesilmesin diye oynatılıyor.

Kabak da yedekteki "yıldız"ların başına patlıyor.

vatandas61
02.03.2007, 01:30
ankete katilalim

http://www.superspor.com/detail.php?Type=1&kategori=131

stichus
02.03.2007, 01:34
gokdeniz saha dışı sorunlarıyla hepimizi mahcup etmiş ve deplasmanlarda morali bozulurken bizi de üzmüş bir futbolcumuz..
iyi para alıyor..
arkadaşım olsa hukukumu kesmiştim, o kadar açık söylüyorum..
değerinibulduğunda satılmalıdır..
onu affetmiş olan varsa sadece bu işlem için affetmiştir.. değerini bulsun, satılsın..
gol kaçırması değildir mesele.. celalettini asistan gibi kullanıp musayı stajyer gibi kullanıp tüm topları yemesi değildir mesele..
her topun başına gelip bir defa gol atamamış olması da değildir..
milli takımda geri gelip bizim takımda gelmemesi de değildir..
dayısı hocası da değil..
bu takımda kaptan yapılamıyor olmasıdır benim için sıkıntı..
hepsi bu!

Berat
02.03.2007, 01:35
balık baştan kokar diyelim.gökdeniz eğer disiplinsizse ve sen ona ceza veremiyorsan suç benim değil,gökdenizin de değil.suç onu kontrol edemeyenlerin..

bi de tabii ki işin farklı boyutları da var.büyük oyuncuları idare etmek zordur.adı üstünde büyüktür o.ona celalettin gibi keçeli gibi bakamazsın.fatih tekkeyle musa büyük'ü aynı kefeye koyamazsın..

İlk söylediğine katılıyorum Fatihcim.Gökdeniz kadar ona bu kadar yüz verenlerin de suçu var.

2. söylediğine katılmıyorum, çünkü bana göre gökdeniz büyük oyuncu falan değil. Kendini dev aynasında gören, yeteneklerini boşu boşuna harcayan, bu zihniyetle takım oyununa uyum sağlaması mümkün görünmeyen, saha içinde istedikleri olmayınca ona buna bağıran bir insan kendisi.

gökdenizi büyük oyuncu statüsüne koyarken, profesyonellikten bahsederken de bari Baresiyi falan karıştırma:) tamam kıyaslamak için söylemiyosun ama bence yine de karıştırma:) Baresi'yi bırak, Tekke'yle Gökdeniz'i de aynı cümle içinde kullanma. :)

Mehmet Fatih Yavuz
02.03.2007, 01:36
al daha iyisini buyur sat... yok alamayacaksan daha iyisini, sırf para için adam satacak yer değil burası..

çok merak ediyorum.. yönetimin önümüzdeki yıl hangi hoca ile çalışacağı belli mi??
başkanın laflarından ziya kalacak gibi görünüyor..
kalacaksa önümüzdeki yılın transferleri için yapılmış anlaşma falan(resmi değil) mevcut mu?
yoksa gene yazın aynı gerilim-komedi filmini mi izleyeceğiz?

WERTHeR
02.03.2007, 01:37
gokdeniz saha dışı sorunlarıyla hepimizi mahcup etmiş ve deplasmanlarda morali bozulurken bizi de üzmüş bir futbolcumuz..
iyi para alıyor..
arkadaşım olsa hukukumu kesmiştim, o kadar açık söylüyorum..
değerinibulduğunda satılmalıdır..
onu affetmiş olan varsa sadece bu işlem için affetmiştir.. değerini bulsun, satılsın..
gol kaçırması değildir mesele.. celalettini asistan gibi kullanıp musayı stajyer gibi kullanıp tüm topları yemesi değildir mesele..
her topun başına gelip bir defa gol atamamış olması da değildir..
milli takımda geri gelip bizim takımda gelmemesi de değildir..
dayısı hocası da değil..
bu takımda kaptan yapılamıyor olmasıdır benim için sıkıntı..
hepsi bu!

Sebebi ne peki?

stichus
02.03.2007, 01:39
baresi ve gökdeniz?
ben kendimle gökdenizikıyaslatmıyorum halı sahada yahu!
neyse ben konuyu gökdenize getirmek konusunda endişeliydim ama gördüm ki yalnız değilmişim..
bu adamın hakkını yemeye karşıyım ama olduğundan büyük de görmemeliyiz.. havaya girmemelidir.. henüz takıma olan borcunu ödemiş değildir..
iyi oynamadığında bile herkese 'adamdır' dedirtmeli.. hüseyin gibi..
umut topa koşarken gözlerim doluyor benim, hazret pas alamadı diye surat yapıyor çocuğa..
neyse yahu!
iyigeceler..

abbas
02.03.2007, 01:44
iyi oynamadığında bile herkese 'adamdır' dedirtmeli.. hüseyin gibi..
umut topa koşarken gözlerim doluyor benim, hazret pas alamadı diye surat yapıyor çocuğa..

bu kısım gerçekten acıklıdır bencede...

stichus
02.03.2007, 01:52
mesele bolognalı signori meselesidir..,
hami meselesidir..
zaman alır ama şahsa bağlı takım sistemi yıkılmalıdır..
yıkılıyor..
doğrusu yapılıyor..
bir sezon iki sezon ayağına top alınca afallayacaktır topçu.. fatihi gökdenizi signoriyi hamiyi arayacaktır.. ama sonrasında kendisi vurmayı da öğrenecektir..
bir adam var..
her şey ona bağlı..
yürümez o sistem.. yürümedi..
kilitlerler o adamı..
sahada..
masada..
kumapasa alırlar..
kalakalırsın öyle..
az den şotayı tanımasan hiç kimseyi tanımıyorsun..
nasıl takım?
defanstan çıkıp çalımla yürüyüp yaydan vuruyor adam..
bizde olsa gökdeniz adamı sahaya gömer..

Egemen
02.03.2007, 01:57
az den şotayı tanımasan hiç kimseyi tanımıyorsun..
nasıl takım?
defanstan çıkıp çalımla yürüyüp yaydan vuruyor adam..
bizde olsa gökdeniz adamı sahaya gömer..

gökdenizle az takımının sistemini mi karşılaştırdın burda??? kafam karıştı..

stichus
02.03.2007, 02:00
ağalar yok demek istedim.. takım oyunu var herkes gol pozisyonuna girebiliyor demek istedim..
sağ bek sol bek topu gökdenize verip asistan gibi yanında bekliyor kaptırsın da ben yeniden kapıp ona vereyim diye..
takım oyunu olsa musa topla çıktığında yorgun gökdeniz geri döner kademeye girer ve ortayı musa yapar.. ne olacaksa olur sonra yerine gelir..
şimdi nasıl?
defans gökdenize veya yattaraya verip bekliyor şoför gibi..
gece vakti dilim dolanıyor anlatamıyorum herhalde dostum..
ben kaçayım..
size iyi geceler.

6Şafak Aydın1
02.03.2007, 02:09
yari finale kadar ersen iyilesir herhalde , bjk ile esleselim . 3 te 3 olsun.

abbas
02.03.2007, 02:14
febe bu turda çıkmaz inşallah.. finalde eşleşmek istiyorum febeyle..

Erdal
02.03.2007, 02:19
Neyse stad yapılır ,takım da taraftarın beklediği gibi oynarsa inanın kimse kimi alıp kimi satttıgınıza bakmaz.hatta cem papila iyi hakemdi,lig çok zevkli wsws dese bile sayın başkan sineye çeker bu taraftar.biri kapanış konuşması yapsında gidelim

Egemen
02.03.2007, 02:20
hadi herkeze hayırlı geceler başlığı kapattum :D:D bu geceluk..

Cabri61
02.03.2007, 18:44
ağalar yok demek istedim.. takım oyunu var herkes gol pozisyonuna girebiliyor demek istedim..
sağ bek sol bek topu gökdenize verip asistan gibi yanında bekliyor kaptırsın da ben yeniden kapıp ona vereyim diye..
takım oyunu olsa musa topla çıktığında yorgun gökdeniz geri döner kademeye girer ve ortayı musa yapar.. ne olacaksa olur sonra yerine gelir..
şimdi nasıl?
defans gökdenize veya yattaraya verip bekliyor şoför gibi..
gece vakti dilim dolanıyor anlatamıyorum herhalde dostum..
ben kaçayım..
size iyi geceler.
buna kesinlikle katılıyorum.top yattaraya atılacak yattara çalım atıp orta yapacak...bunu herkes biliyor yattara çalım atamazsa işimiz yaş...aynı şey gökdeniz için de geçerli...takım değiliz...

sümela61
03.03.2007, 03:29
maçı izlemek için bir gün önceden sevgili Özgür (cabri) ile sözleştik ve Perşembe günü buluştuk...

maça geçmeden hemen önce bir noktaya değinmek istiyorum... şimdi bazı arkadaşlar belki de Özgür ile çok önceden tanıştığımızı sanmıştır... oysaki çok kısa bir zaman zarfı içerisinde tanıştık... nasıl mı?... işte böyle:

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=5684 linkli başlıkta ben;

bunu yapanların kimler olduğunu biz buradan bilemesek de, Trabzon'da birilerinin bunların kimler olduğunu bildikleri aşikar, ama susuyorlar, karışmıyorlar...

her yerimizden irin akıyor, cerahate batmışız, kokuşmaya başlıyoruz... temiz futbol seyircisini bu tip olaylarla ya da "çekirdekçi" tabirleriyle (bilinçli ya da bilinçsiz) stadlardan uzaklaştırma çabalarımız devam ediyor...

bu insanlık dışı hareketi yapanlara ayrımcılık uygulamak yerine, çekirdek çitleyenlerle uğraşmayı seçmişiz... bu "vahşi"lerle uğraşmak zor çünkü, çekirdekçiler kolay lokma...

Trabzon'umuz "rant kapısı" olmuş... yöneticiler buna göz yumuyorlar... kim bilir belki de, pastanın en dolgun yeri onlara düşüyordur, belki o yüzden ses etmiyorlardır...

takımın bu kötü halinde bile, O'nun isminden kendilerine yarar sağlamak isteyen "asalak"lara bünye bir şey yapamaz olmuş... yazık, çok yazık...

çekirdekçilerle bir ton kişi uğraşır halde şu an zaten, peki ya bu "dönerciler"le neden kimse uğraşamıyor?...

artı, Trabzon'un imajını kötülemeye yönelik, Trabzon'luları "kaba ve itici" göstermeye yönelik çalışmalar tam gaz devam ediyor, Trabzon uyuyor, bizler uyuyoruz...

ve

Ahmet Abi'nin dediklerine aynen katılıyorum...

artık bu tip şeylerin üstü örtülmemeli, ceza alacaksak şöyle kallavi bir ceza alalım, alalım ki belki bu "Polat özentileri" biraz akıllanır...

ayrıca diyelim Federasyon ağır bir ceza vermiyor (ikinci yarı boyunca saha kapatma gibi); yönetimden iki tane yürekli adam çıkıp diyecek ki:

"Federasyon bize ceza vermedi ama biz Trabzonspor'un kalan iç saha maçlarını İstanbul'da oynaması için Federasyon'a başvuracağız..."

haklısınız ütopik konuştum... çünkü ne bu ülkede böyle yöneticiler var, ne de kimse kendi desteklediği bir oluşumu karşısına almak ister...

yöneticilerimizden biri çıkıp da "bize ceza verin, hak ettik" dese; bu sefer de taraftarın büyük kısmı "bu nasıl yöneticilik, bunlar Trabzonsporlu değil, hain bunlar" deyip tepki koyarlar...

halbuki unutulmaması gereken şudur; terbiye için çocuğunu azarlayan, ona ceza veren anne-babadan daha fazla kimse sevemez o çocuğu... çocuğun terbiyesi, geleceği için ceza vermek gerekiyorsa vereceksin... bunu yaparken için kan ağlasa da vereceksin...

ama dediğim gibi nerde Türkiye'de böyle yöneticilik, nerde?... biz popülerlik uğruna suç işleyenlere sahip çıkmayı seçenlere, halkı bilinçlendirmek gibi bir kaygıları olmayanlara o kadar alıştık ki, aksini yapanı da "hain" ilan edip; 2-3 serseri kurşunla öldürüyoruz... ;)

demişim...

sevgili Özgür de;

Bir delinin yaptığı işin cezasını neden Trabzon şehri çekmek zorunda... Hadi 5 maç kapatıldı diyelim, bu işi yapanın umrunda mı sanıyorsunuz. Bireysel hareketler yüzünden toplumu cezalandırmak çok saçma.
Futbolda saha kapanacaksa taraftarın toplu olarak yaptığı eylemlerde kapanmalıdır. Bu olaya saha kapama gelirse haksızlık olur.

Yaralanan kardeşimize geçmiş olsun.

demiş...

sonra ben;

benim demek istediğim çok ağır yaptırımlar uygulanmadıkça, hiç bir kulüp bu tip olayların önüne geçmek istemez...

hiç bir taraftar da bu pislikleri tribünlerden temizlemek için çaba sarfetmez...

ama ağır yaptırımlar da uygulanmaz... belki sadece Trabzon'da yaşanıyor olsaydı bu tip şeyler o zaman uygulayabilirlerdi... ama diğer 3 büyük kulüpde daha alası yaşandığı için bize de ağır cezalar veremiyorlar...

benim demek istediğim ille de birilerinin bizi dürtmesi gerekmiyor... hani AB'ye üyelik için bir dolu şartlar öne sürdüler ya, "şunu yapın, bunu düzeltin" diye... bunların bir kısmı gerçekten de yerinde isteklerdi ve "kimse bize söylemeden bizim düzeltmemiz gerekir zaten" diyen bir çok kişi çıkmıştı... işte bu da öyle bir şey keşke ağır cezalar verilmeden cezayı kulüp yöneticileri kendileri kesseler kendilerine...

radikal, sert, keskin bir şeyler yapmadıkça bunlar hep olacak... hatta giderek artacak, illahi birilerinin ölmesi mi gerekli?... ya da bu konuda bu kadar hassaslaşabilmemiz için orada bir akrabamızın, eşimizin-dostumuzun bıçaklanması mı gerekiyor?... ölmesi mi gerekiyor?... onu bunu bilmem, biri çıkıp yumruğunu masaya vuracak ve tribünlerinde bu tür olaylar yaşanan takımlara çok ağır (ama gerçekten çok ağır) cezalar verecek...

"bu olayları yapmayanların günahı ne, saha neden kapatılsın?" kısmına gelince... bir şeye göz yummak da o şeye ortak olmaktır... göz yummayacaklar... birisi bıçaklanıyor, kimin yaptığı belli değil?... hiç mi gören yok?... hiç mi "ne yapıyorsun sen kardeşim?" diyen yok... evet , yok!!!... o zaman cezaya razı olacaksın... eğer orada o serserilere söz geçiremiyorsan, onlardan korkuyorsan (ki haklı olabilirsiniz, adamlar serseri, hapise girmek onlar için çok da önemli olmayabilir), onları cezalandıramıyorsan; bırak da bari birileri cezalandırsın... "kurunun yanında yaş da yanar" atasözü buraya uygun olur sanırım...

arkadaşlar bu olaylar çok ciddi boyutlara doğru gidiyor, görmüyor musunuz?... birşeyler yapılmalı, çok geç bile kalındı...

demişim...

hemşom da;

Kendi fikrini haklı çıkarmak için nerdeyse kulübü kapatsınlar bile diyeceksin...İşin dozunu kaçırmaya gerek yok. Ceza verilecek ama tek amacı futbol izlemek olan taraftara değil. Bu olaylarda sorumluluğu olanlar cezalandırılmalı.
Trabzon şehrinde yaşıyor bu psikopatlar avni aker de yatıp kalkmıyorlar. Bu insanlar tespit edilip statlara girişi engellenmeli. Trabzon şehrinde güvenlik zaafı var..Vali ve emniyet müdürünün kendilerine biz ne iş yaparız diye sormaları lazım. Saha kapatmayla bu işler halledilmez arkadaşım.

"Bu olayları yapmayanların günahı ne saha neden kapatılsın?" öyle değil.... "Bir delinin yaptığı işin cezasını neden Trabzon şehri çekmek zorunda?" olacaktı.

yaşın yanında kuru da yanmaz, statlar asker ocağı değil. Kavgaları ayırmak ise taraftarın görevi hiç değil. O iş için kolluk kuvvetleri var yetmediği yerde özel güvenlikçi... Bu olayların nedeni kulüplerin ve emniyetin yetersizlikleridir. Olaya yanlış açıdan bakıyorsun arkadaşım.

demiş...

neyse çok uzattım, böyle yazışmışız ve tanışmışız... Ocak 22'de... bu yazılanlardan sonra ne ben Özgür'e, ne de Özgür bana gıcık olmuş... :) özel mesaj yoluyla msn'lerimizi almışız, fikirlerimizi söylemişiz, telefonlaşıp buluşmuşuz... akabinde de geçtiğimiz Çarşamba akşamı beraber Trabzonspor'umuzun maçını seyretmişiz... yani BMN'nin sunduğu, sağladığı fırsatttan yararlanmışız... BMN'nin bizi burada bir arada tutma ve bağlarımızı güçlendirme misyonunu idrak etmişiz... fikir ayrılıklarımızın olaya pozitif etki ettiğini, fikir ayrılıklarının olması gerektiğini farketmişiz... buradaki atışmaların, yazışmaların ayrılıklara değil, beraberliklere sebep olması gerektiğinin bilincinde olmuşuz... bir konuda ayrı düşünürken, başka bir konuda hem fikir olabilmişiz... yani taktık mı bir kere, sonuna kadar takmamışız, her yerde muhalefet olmamışız...

bir maç başlığında bunları belirttim, kusuruma bakmayın ama önemli bir konu olduğunu düşünüyorum bu bahsettiklerimin... o yüzden lütfen her şeyden önce buradaki herkesin Trabzonspor'lu olduğunu aklımızdan çıkarmayalım, kopmayalım...

iyi ki orada ayrı düşünmüşüz ve ben iyi ki Özgür'ü tanımışım...

maça birazdan geçeceğim... :)

sümela61
03.03.2007, 04:10
gelelim maça...

doğrusunu söylemek gerekirse şu sıralar takıma bir hayli güveniyorum... "çok mu iyi top oynuyor?" derseniz, tabii ki oynamıyor... ancak nedenini bilmediğim bir güven duyuyorum takıma, sanırım takımın da güveni yerine geldi bu aralar, sanki daha rahat oynuyorlar...

ilk maçın verdiği skor avantajının da etkisiyle Antep'ten yarı finalist olarak döneceğimizi düşünüyordum, aklımda daha çok hafta sonu oynanacak Konya maçı vardı...

maça son derece tutuk ve kötü başladık... ve kornerden gelen topa kalecimiz Tolga altıpas içinde müdahale etmeyip defansımız da adamını kaçırınca topu ağlarımızda gördük... Tolga golde çok hatalıydı... ancak Beşiktaş'ın ikinci golü içinde dediğim gibi Ziya Doğan'ın da hatası vardı; Stepanov'u kulübede tutarak... ha bir de unutmadan gol öncesi topu ayağa değil de "dan dun" oynamayı tercih edip, rakibe teslim eden Musa'nın da büyük etkisi vardı bu golde... ;)

golden sonra ölü halimiz bile pozisyonlar buldu Antep kalesinde... Ceyhun'un müthiş ara pasında, Umut, Hasagiç'le karşı karşıya kaldı; atamadı... geçen yazımda da dediğim gibi Umut, Hakan Şükür olma yolunda hızla ilerliyor... o pozisyonda golü atmak mühim bir iş ama o pozisyona girebilmek için yapılan koşu da bir o kadar mühim... yani gol pozisyonuna girmek de çok önemli... bir olmaz, iki olmaz; üçüncüde golü atarsınız... Umut inşallah böyle devam eder...

sonrasında Ceyhun'un ceza sahası içinde attığı bir çalım, ardından maç seyrettiğimiz yerde bulunan insanların (Ceyhun şut çekmediği için) ettiği küfürler, ama Ceyhun'un üstüne attığı bir çalım daha, sonrasında çektiği şut, aynı kişilerin 5 saniye sonra Ceyhun'a "helal olsun" demeleri, kaleciden dönen topu Gökdeniz'in akıl almaz bir şekilde dışarı göndermesi ve o kişilerin bu sefer de Gökdeniz'e küfür etmeleri aklımda kalan bir başka andı...

derken ilk yarı 1-0 aleyhimize bitti... ikinci yarıda bambaşka bir Antep vardı... skora yatan, hücumu düşünmeyen bir Antep... üstelik defans yapmayı da pek beceremiyorlardı... yine pozisyonlar bulmaya başladık haliyle... o ana kadar sahada pek de bir şey yapmayan Musa gol ortasını kestiğinde "güzel orta" dediğimi ve sonrasında Umut'un Hakan Şükür'vari yaptığı kafa vuruşunda topun ağlara gitmesiyle havaya sıçradığımızı hatırlıyorum... golün hazırlanışı bir kez daha gösterdi ki; ayağa pas yaptığınızda pozisyonlar buluyorsunuz... büyük takım olmanın gereklerinden birisi de topu şişirmeyip ayağa oynamaktır zannımca...

artık Antep'e iki gol lazımdı tur için, üstelik zaman da kısıtlıydı... rahatlamıştık yani... zaten oyunun geri kalan bölümünde de pozisyonlara giren taraf biz olduk ama Beşiktaş maçında olduğu gibi yine acemice harcadık...

neticede tur vizesini alan taraf biz olduk maç sona erdiğinde... maçın en iyileri Hüseyin ve Ceyhun'du şüphesiz... kaptana dikkat edin, mutlaka ayağa pas yapmaya çalışıyor ve çoğunda da başarılı oldu Antep maçında... Ziya Doğan yine memnun etmedi beni açıkçası... Risp sakatlanmasa Stepanov'u oyuna alacağı yoktu... kaldı ki uzun süre oynamayan ve kafa yapısı olarak da hazır olmadığı her halinden belli olan Stepanov da oyuna girdikten biraz sonra önemli bir hata yapıp bir topu sektirdi; bereket tehlike büyümeden savuşturuldu... maçın 87. dakikasında oyuna Musampa'yı değil de Keçeli'yi alınca, Özgür'e "ya artık yeter, yazık bu adama, bari Antep'e getirmeseydi ta Trabzon'dan" dedim... belki çok da profesyonelce değildi bu yaklaşımım ama gerçekten Musampa'nın ruh halini düşünemiyorum artık...

ve Gökdeniz... bence haftalardır dökülüyor... yakaladığımız bir çok kontrayı amatörce heba ediyor... kendine bir çeki düzen vermesi gerekli... bu taraftar her şeey rağmen, onu bağrına bastı; bunu hiç unutmamalı... karşısında görev alan Faruk'un başarılı oyununu da göz ardı etmemek gerek tabi...

son sözüm Antep'li Krita'ya... maçtan atılmak için elinden geleni yaptı... hele Ayman'a bir girişi vardı ki maçın sonlarına doğru; direkt kırmızı kartlıktı... derdi neydi anlayamadım...

ha unutmadan; maçın başlarında ceza sahası yan çizgisi civarında Gökdeniz'e yapılan bir faul vardı... yerde kaldı... geçen hafta da Keçeli ilk yarı ceza sahasında yerde kalmıştı... iki pozisyonda da hakemler, devam dedi... bu nokta üzerinde pek durmuyorum ama madem bu adamlar faul olmadan kendini yere bıraktılar; neden sarı kart gösterilmedi?... neden bir standartı yok bu işin?...

artık önümüzde çok zorlu ve bir o kadar da önemli Konya deplasmanı var... inşallah oradan alınacak 3 puanla hedeflerimizi büyütebiliriz... çok önemli bir maç... zira bu hafta Beşiktaş ve G.Saray'dan en az biri puan kaybı yaşayacak... ve biz bu maçtan sonra karşılaşacağız Konya ile... artık bu sefer tepmeyelim bu fırsatı...

cabri
03.03.2007, 16:18
........akabinde de geçtiğimiz Çarşamba akşamı beraber Trabzonspor'umuzun maçını seyretmişiz... yani BMN'nin sunduğu, sağladığı fırsatttan yararlanmışız... BMN'nin bizi burada bir arada tutma ve bağlarımızı güçlendirme misyonunu idrak etmişiz... fikir ayrılıklarımızın olaya pozitif etki ettiğini, fikir ayrılıklarının olması gerektiğini farketmişiz... buradaki atışmaların, yazışmaların ayrılıklara değil, beraberliklere sebep olması gerektiğinin bilincinde olmuşuz... bir konuda ayrı düşünürken, başka bir konuda hem fikir olabilmişiz... yani taktık mı bir kere, sonuna kadar takmamışız, her yerde muhalefet olmamışız...

bir maç başlığında bunları belirttim, kusuruma bakmayın ama önemli bir konu olduğunu düşünüyorum bu bahsettiklerimin... o yüzden lütfen her şeyden önce buradaki herkesin Trabzonspor'lu olduğunu aklımızdan çıkarmayalım, kopmayalım...

iyi ki orada ayrı düşünmüşüz ve ben iyi ki Özgür'ü tanımışım...

maça birazdan geçeceğim... :)

Çok önemli bir noktaya değinmişsin Mehmet'cim.. ;)

Ayrıca senin gibi içten, samimi ve dost canlısı bir arkadaş kazandığım için çok mutluyum :)
BMN'nin kıymetini bilelim. Bu oluşuma emeği geçen ve halen geçmekte olan herkese sonsuz teşekkürler ederim.

Değerli dostuma da selamlar yolluyorum.

maçkalıkızz
03.03.2007, 17:42
önümüzde kupa maçı var gazianteple hayırlı olur insallah

sümela61
03.03.2007, 17:53
bu arada önemli bir noktayı atlamışım maçla ilgili... uzatmalar oynanıyor... rakibe göre sol köşe gönderinin oralarda Gökdeniz ve Hüseyin zaman çalıyorlar topla oynayarak... 90+2'de Gökdeniz'e bir faul yapılıyor, ceza sahasına orta şeklinde kullanıyoruz, biri kafa vuruyor topa...

kim mi?... Erdinç!!!... 90+2, maç 1-1, Erdinç rakip ceza sahası içinde gol arıyor... "bu nasıl bir futbol mantığıdır Erdinç?" diyesi geliyor insanın... "senin orada ne işin var?" diyesi geliyor...

bordolumavi61
03.03.2007, 18:17

:confused: :confused: :confused: :eek: :)

Mehmet Fatih Yavuz
03.03.2007, 18:18
:D:D:D:D
güldürdün beni allah iyiliğini versin:)

Muhalif
03.03.2007, 18:28

zaman akıp gidiyor.. gelecek sene kupada yine antep'le eşleştiğimizde güldüğünüz bu mesajı çıkarıp koyacağım önünüze.. ve maçkalıkız dediydi diyeceğim:alkış: :D

Cyzio
03.03.2007, 18:29

:confused: :eek: :)

:D:D
güldürdün beni allah iyiliğini versin:)

Siz gülün daha. Federasyon maçın tekrarına karar verip de, herkesten önce maçkalıkızz bunu duyduysa, o zaman ben size gülerim. :D :D :D

Cyzio
03.03.2007, 18:30
Aynı olay, farklı tepkiler:

zaman akıp gidiyor.. gelecek sene kupada yine antep'le eşleştiğimizde güldüğünüz bu mesajı çıkarıp koyacağım önünüze.. ve maçkalıkız dediydi diyeceğim:alkış: :D

Siz gülün daha. Federasyon maçın tekrarına karar verip de, herkesten önce maçkalıkızz bunu duyduysa, o zaman ben size gülerim. :D :D :D