PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Değerini Bulamayan Yetenekler...

liginefendisi
23.02.2007, 23:50
Selam;

Buna benzer bir başlık aradım ama bulamadım.Dünya üzerinde "bu adam nasıl hala tanınmadı" dediğiniz ya da layık olduğu kulüplerde oynamadığına inandığınız oyuncularla ilgili bir başlık.Yeteneklerinin altında değerlendirildiğine inandığınız oyuncuları buradan paylaşabiliriz...

Benim listem şu an hatırladıklarımla aşağıdaki gibi;

1-Faustino Asprilla- Dünya gözüyle izlediğim en kabiliyetli topçuydu Parma'da tavan yaptı ama Newcastle tercihi tam bir faciaydı....

2-Erman Özgür - Ülkede yaratıcı ortasaha oyuncu sıkıntısı çekilirken oynadığı her takımda bu bölgeye ilaç olmuş,duran topları vasatın üzerinde kullanan,sorunsuz kişiliğe sahip olmasına rağmen bir türlü yukarıya sıçrayamamış bahtsız insan.

3-D'Alessandro- Her yıl klonlananan "yeni Maradona'ların" sanırım 2003 versiyonuydu.Emre'den daha teknik ve onun kadar mücadeleci olarak tarif edebiliriz.River'da harikalar yarattıktan sonra Wolfsburg seçti ve mahvoldu.Şu an Zaragoza kiralık ve iyi bir sezon geçiriyor umarım kendini toparlar.

4-Bülent Akın- Memleketteki ön libero modellerinin en iyisiyken(bence) Bolton tercihi kariyerinin sonu oldu.Ne orada oynayabildi ne de geldikten sonra Türkiye'de.Şu an 2.Ligde Malatyaspor'la çile çekiyor...

5-Sedat Yeşilkaya- Konya'da müthiş bir sezon geçirdikten sonra Bjk ve T.S.yi birbirine düşürüp sonrada Gençler'e gitmişti.Umut vaadeden genç ortasaha oyuncusuyken geçirdiği ağır sakatlık yüzünden 1 yıl top oynayamadı.Şu an halen gençlerde ve eskiyi arıyor...

6-Serdar Kulbilge- Bütün yeteneğine rağmen F.b.de 3. adam olmayı ve silinmeyi tercih etti.Oysa bence Türk futbolundaki en yetenekli 2-3 kaleciden biriydi...

champions
24.02.2007, 11:04
henri camara:ne kadar yetenekli olduğunu bilmeyen yoktur yeterince tanınmış olabilir ama bi ara celtic dışında doğru düzgün bi takımda oynamadı

nilmar : lyonun onu neden gönderdiğini hala anlayamadım forvet konusunda sıkıntıları olmayabilir bence nilmar avrupada her takımda oynayabilecek bi forvet brezilyaya dönüşü ve geçirdiği sakatlık iyi yerler gelmesini engelledi diye düşünüyorum ama daha çok yolu var bu işin:)

Oğuuz
24.02.2007, 12:05
dünya üzerinde değerini bulamayan en büyük yetenek benim için kesinlikle SERGEN dir.. bana göre o şu ana kadar gelmiş geçmiş en iyi futbolcular arasında ilk beştedir.. ama kendini harcadı ne yazık ki..

bir diğeride FATİH SULTAN TEKKE dir.. altayda iken ayağı kırılmamış olsaydı şu an onu çok daha güzel bi yerde izliyor olacaktık kanımca...

Muhalif
24.02.2007, 13:30
Lyon'dan Juninho'nun hakettiği değeri bir türlü bulamadığı ya da çok geç bulduğuna inanıyorum. Bu durumda Türk olarak Metin Diyadin vardı bir de...

Vkgz
24.02.2007, 17:28
değerini bulan bir yetenek :

Muhammed Barcelona'da

Beşiktaş'ın altyapısında top koşturan 12 yaşındaki süper yetenek, Barcelona B Takımı'na kabul edildi. İspanyol ekibinin altyapı sorumlusu Benangez, Muhammed için, "Tek kelimeyle harika bir futbolcu" dedi

MEHMET ÇİFTÇİ

Türkiye'nin, Beşiktaş formasıyla attığı akıl dolu golleriyle tanıdığı 12 yaşındaki futbolcu Muhammed Demirci, Barcelona'dan onay aldı. Geleceğin süper yeteneği olarak gösterilen Muhammed, antrenmanlarda beğenilerek Barcelona B Takımı'na kabul edildi.
Barcelona'nın tesislerinde, Muhammed'i teste tabi tutan İspanyol ekibinin altyapı sorumlusu Albert Benangez, "Geleceğin Maradona'sı" dediği Demirci için, "Tek kelimeyle harika bir futbolcu" yorumunu yaptı. Tüm sorumluluğunu üstlenerek Muhammed'i İspanya'ya götüren Seyit Ateş ise "Emeğimize değdi, Muhammed'i dünya futboluna sunmak için ilk adımı attık" dedi.
Barcelona'nın özel davetiyle İspanya'ya giden ve bir hafta süreyle yoğun bir antrenman ve maç trafiğine tabi tutulan Muhammed, beğenildiği için çok mutlu olduğunu söyledi. Buradaki insanlarla hemen kaynaştığını ve yabancılık çekmediğini vurgulayan yetenekli futbolcu, tek özleminin annesi olduğunu kaydetti.
Barcelona altyapı sorumlusu Albert Benangez, Muhammed'in gelecekte İspanyol ekibinin 10 numaralı formasını giyecek kadar yetenekli olduğunu belirterek, "Bu çocuğun dili adeta ayakları. Gideceği her yere uyum sağlar" diye konuştu.

Laporta da beğendi
Albert Benangez, 12 yaşında olması yüzünden Muhammed'le uluslararası alanda geçerli resmi sözleşme yapamadıklarını da açıkladı. Benangez, "Uluslararası kurallar, Muhammed'in, İspanya'ya yerleşerek B takımımızla antrenmanlara çıkması için 13 yaşında olmasını şart koşuyor. Bu nedenle Beşiktaş Kulübü ve menajerleriyle oturup, özel bir anlaşma yapmaya çalışacağız. Başkan Laporta da, maç kasetlerini izledi ve 'Muhammed bizimdir' diyerek transferin yapılmasını istedi" açıklamasını yaptı.

fincher
24.02.2007, 18:02
Taner Demirbaş,iyi bir striker olmasına rağmen 2.ligde oynuyor...

Travelair
27.02.2007, 14:38
Murat Erdoğan; solak, çok teknik ve mücadeleci. Sakaryaspor'da

tsukru61
27.02.2007, 16:49
Maxim Tsigalko :D

Erdem Keser
28.02.2007, 01:59
kesinlikle ve kesinlikle tarık daşgün
fener kumar ve lüks ücü bir araya gelince boyle bir son oluyor

Salih Kara
03.03.2007, 12:09
Ali şen kandil ondan çok şey beklerken genç yaşında özel hayatına dikkat etmedi dikkat etmedi hem kendini hem de trabzonumuzun gelecekteki 10 yılını mahvetti

Misina
12.03.2007, 03:23
hasan özer

trabzonsporda parladı...süper potansiyeli vardı fakat bir türlü iyi yerlere gelemedi.anadolu takımlarında iyi işler yaptı.en son bildiğim kadarıyla elazığsporda oynuyordu

bordoylamavi
12.03.2007, 09:38
soner boz : gençliğinde geleceğin maradonası diyorlardı ama olmadı.

Erdem Keser
12.03.2007, 11:50
Ali şen kandil ondan çok şey beklerken genç yaşında özel hayatına dikkat etmedi dikkat etmedi hem kendini hem de trabzonumuzun gelecekteki 10 yılını mahvetti
ali seni unutmamak gerek samet aybaba dunyanın sayılı 10 numaralarından biri olacak diyordu ama bi numarasını göremedik

Misina
16.03.2007, 18:35
yusuf tokaç

bir dönem bizdede oynadı...şuan ikinci lig a kategorisinde uşaksporda oynuyor

selahattin kınalı

en az Fatih Tekke kadar yetenekliydi

son dönemlerde sakatlıklarla boğuştu.geçen yıl denizlisporun ligde kalmasında önemli katkıları olmuştu.bus ezon başı sakatlanmıştı...akıbetini bilmiyorum.galiba boşta

Şuayip Aydın
16.03.2007, 19:31
bence ziya şakar cok guzel oynuyo

trabzonspor pafta oynuyo

Can basten
16.03.2007, 23:20
Ankaragücü'nün Sürmeneli eski golcüsü Hakan Keleş de çok yetenekli olmasına karşın hakettiği yere gelemeyenlerdendir.

denizgrsy
17.03.2007, 00:30
veee ben ...ahh ulen bee ahhh

şaka bi yanada ; bi ara bizde oynayan Yusuf ile AliŞen hakketten döneminde çok şey beklenen topçulardı ama aniden söndüler...

Özsu
17.03.2007, 13:29
Ben alt yapımızda oynayan Kadir Keleşi beğeniyorum. 2 kere çıplak gözle izledim ve çok beğendim. Biara yanılmıyorsam 19yaşaltı milli takım formasıda giyiyordu, İleride sol kanadımıza ilaç olacak diye düşünüyorum..

Lapina
18.03.2007, 20:38
Bile bile kaybedilen bir değer...

http://emre610.sitemynet.com/ads_z.jpg

Burhan61
19.03.2007, 18:18
Ben alt yapımızda oynayan Kadir Keleşi beğeniyorum. 2 kere çıplak gözle izledim ve çok beğendim. Biara yanılmıyorsam 19yaşaltı milli takım formasıda giyiyordu, İleride sol kanadımıza ilaç olacak diye düşünüyorum..

gs ile oynanan paf maçında ben de izledim. takımımızın o günkü en iyi oyuncusuydu. fizik gücünü geliştirir psikolojik olarak kendini hazırlarsa orhan çıkrıkçı kadar hızlı ama daha teknik bir sol açık olur bana göre.

oflubektas
20.03.2007, 14:43
Timuçin Beyazıt: Bu adamı ne Milli Takım Hocaları, ne menejerler, ne de Türkiye ve Avrupa'nın büyük takımları anlayabildi. (Hee...Bi sen anladun da :) )
Hem sol açık hem de forvet arkası oynayabilen, özellikle Ç.Dardanel ve Denizli yıllarında defansif özelliklerini de sergilemiş, şu an eskisi gibi koşmamasına rağmen her takım için başbelası olarak niteleyebileceğimiz çok akıllı ve yetenekli bir oyuncu.

Tunga
20.03.2007, 15:00
oflubektas: bir süre forumda gözüktü sonra askere gitti. şimdi ne olduğunu ben de bilmiyorum :)

Ben Soner Boz'u o yazar zannetmiştim, kısmet bordoylamavi'yeyeymiş :)

liginefendisi
23.03.2007, 15:33
Devam Edelim;

Valderama; Efsane Kolombiya kadrosunun beyniydi.Tipi ve saha içindeki tavırları uyuşturucu partisinden çıkıp maça gelen bir keşe benziyordu ama top ayağına geldiğinde onu izlemek gerçekten çok güzeldi...İspanya liginde biraz oynadı ve sonra kayboldu gitti...

Cenk İşler: 100'ler kulübüne en sessiz giren oyunculardan biri...Her sezon standartın üzerinde oynamasına ve akla gelebilecek her pozisyonda gol atma becerisine sahip olmasına rağmen dengesiz tavırları nedeniyle bir türlü üst seviyeye çıkamadı...

Murat Hacıoğlu: Memleketteki sol açık sıkıntısına ve bütün yeteneğine rağmen yaptığı yanlış tercih futbol hayatını bitirdi...Diyarbakırspor'da harikalar yaratırken Fener'de sadece iyi bir yedekti.Şimdi nerede hatırlayamıyorum...

Serkan Aykut :Yerli Shearer,İyi bir G.S. macerasına rağmen özel hayatındaki git-geller yüzünden hakettiği değeri bulamadı.Son 1 yıldır sakatlıklar yüzünden futbol oynamadı!!!

Badaloğlu
23.03.2007, 15:49
Devam Edelim;

Valderama; Efsane Kolombiya kadrosunun beyniydi.Tipi ve saha içindeki tavırları uyuşturucu partisinden çıkıp maça gelen bir keşe benziyordu ama top ayağına geldiğinde onu izlemek gerçekten çok güzeldi...İspanya liginde biraz oynadı ve sonra kayboldu gitti...

Cenk İşler: 100'ler kulübüne en sessiz giren oyunculardan biri...Her sezon standartın üzerinde oynamasına ve akla gelebilecek her pozisyonda gol atma becerisine sahip olmasına rağmen dengesiz tavırları nedeniyle bir türlü üst seviyeye çıkamadı...

Murat Hacıoğlu: Memleketteki sol açık sıkıntısına ve bütün yeteneğine rağmen yaptığı yanlış tercih futbol hayatını bitirdi...Diyarbakırspor'da harikalar yaratırken Fener'de sadece iyi bir yedekti.Şimdi nerede hatırlayamıyorum...

Serkan Aykut :Yerli Shearer,İyi bir G.S. macerasına rağmen özel hayatındaki git-geller yüzünden hakettiği değeri bulamadı.Son 1 yıldır sakatlıklar yüzünden futbol oynamadı!!!

Valderama'ya hastaydım.Gerçi o yeterince hak ettiği yerlere gelmişti.Sırf onun yüzünden Atletıco Madrıd maçlarını kaçırmazdım.Top ayağına gelince mest oluyordum.Bir adama bu kadar mı yakışır bu top!Adamın o kadar yumuşak bilekleri vardı ki; şaşarsınız.Şiir gibi top oynardı.Dantel gibi işlerdi sahayı...Valla şimdi keşke olsada doya doya seyretsek...

Bu arada Antalyasporlu Coşkunda iyi işler yapıyor.Onuda gözden kaçırmayalım.Tunga, akşamda ondan bahsetöiştik.Kimsede yazmamış!:)

Sonra Okan Koç...Bu adamı Beşiktaş aldığında çok büyük bir yıldız adayı idi ama İstanbul'un renkli dünyasına dalıp,özel hayatı ile gündeme gelmeye başlayıca hak ettiği yere gönderildi.

Nemzadze, bence Trabzonspor'da çok iyi işler yapabilecek bir oyuncu idi ama olmadı.

zafer6161
23.03.2007, 20:56
bi arra diyarbakırsporda ilyas vardı trabzonlu.oda harcandı.eski tsli saffet var

ilhan
23.03.2007, 21:01
Fatih Tekke , Avrupanın en büyük kuluplerinde oynamayı hakeden Kralımız , kaptanımız .. Şuan Zenit gibi Avrupanın kalitesiz bir liginin orta dereceli bir Takımında..

Offf , Off.. Daha çok off Çekeriz..