PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2022 FIFA Dünya Kupası | Katar | Şampiyon Arjantin!

Sayfa : [1] 2

CEMEFKER
22.11.2022, 17:59
Aradım ancak başlık bulamadığım için uzun bir aradan sonra ilk başlığımı açmak istedim.

Bugün ilk defa Tunus Danimarka maçını izledim. Genel olduğu gibi maçların zevksizliği bu maçta da vardı. Daha ilginç olan maçta 2 penaltı vardı ikisi de vücuttan açık haldeki kola değdi. (Bizde olsa net verirdi hakemler).
Tunus'un penaltısına ne orta hakem ne VAR oralı oldu. 90+ dakikalarda Danimarka lehine penaltı da yine aynı şekilde açık kola vücuttan seken top değdi ilginç bir şekilde ( süper lig hakem kararlarına ve kurallarına göre net penaltı) VAR bu kez çağırdı ancak orta hakem vermedi.

Bu turnuva el penaltı kararlarına açıklık getirmek için iyi bir tecrübe olacak gibi.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mancester
22.11.2022, 18:16
Turnuva katarda olunca insanin futbol dan beklentisi de dusuk oluyor,Netflix deki fifa belgeselini seyredince rusvet carki vs cidden katar da ustune tuz biber oldu ,Maclari seyrediyorum ama keyifsiz sanki arjantin bile elenip gideyim modunda.

Ozan Yılmaz
22.11.2022, 18:17
Messi ve takımı ilk maçından patladığı turnuva

bakalım sonuçlar nasıl gidecek

Ozan Yılmaz
22.11.2022, 18:56
1595064124584632321

Cornelius :)

pReN@_61
23.11.2022, 01:21
https://twitter.com/tslipires/status/1595105839131787270

Oğuz ZEYTİN
23.11.2022, 10:44
Dünya Kupası başlamış, haberimiz yok. Günler öncesinden gazetelerden fikstür, kadro ve posterler toplardık. Şimdi?

Hem de Arabistan, Arjantin'i yenmiş.

Maxi ve Larsen'i çağırmışlar. Onların maçını yakalarım belki.

Yiğit SARI
23.11.2022, 10:48
Turnuva bitene kadar konuyu genel bölümüne taşıdım

Adem Erdoğan
23.11.2022, 12:15
Maçın başında Arjantin golü bulunca dedim geliyor tarihi bir fark 10-0 gibi.

Suudi Arabistan baya baya oynayarak yendi Arjantin'i, yani öyle kısmet golüyle alınmış bir galibiyet değil. Tam bir teknik direktör takımı olmuşlar.

Ahmet Taşçı
23.11.2022, 13:11
Şimdiye kadar izlediğim en tempolu maç Fas-Hırvatistan.

Tahir61
23.11.2022, 14:12
Maçın başında Arjantin golü bulunca dedim geliyor tarihi bir fark 10-0 gibi.

Suudi Arabistan baya baya oynayarak yendi Arjantin'i, yani öyle kısmet golüyle alınmış bir galibiyet değil. Tam bir teknik direktör takımı olmuşlar.

Arabistanlı topçuların hepsi kendi liginde oynamasına rağmen inanılmaz iyi görüntü verdiler
fizikli atlet sert topçular
orta ikilileri harika iş çıkardı

bir bu ikili, bir de abd'den weah var lillede oynayan, şu ana kadar bizde olsalardı dediğim topçular. Yani sağa Weah sola Trezege efsane olmazmıydı :)

iyattara
23.11.2022, 16:49
Genel olarak güzel maçlar oluyor bence. Denk kuvvet takımlar birbirlerine diş geçiremiyorlar. Kalite farkları azalmış gibi. Sonunu getiremese de ABD'yi beğendim, keza Meksika da iyi oynadı. Brezilya ne oynayacak merak ediyorum. Keza bize karşı çok kötü olan Portekiz ne oynar o da merak ettiğim bir başka konu. Fransa her gün zayiat veriyor ama doğal favori adamlar.

Ertan1982
23.11.2022, 18:31
Japonya kazandina sevindim.Almanlara bir ders olur ama sanmam.

CEMEFKER
23.11.2022, 20:03
Arkadaşlar, 70'li 80'li yıllardan beri görünen şu dünya futbolu fizik, mekanik (Alman disiplini, İtalya defansı) bir düzen ile teknik ve hızı birleştiren sistemler üzerinde kozlarını paylaşıyor.

Eskilerin virtüöz Brezilyası, teknik Fransa, İngiltere ile fiziki mücadeleyi seven Almanya, İtalya kapışmalarını izledik yıllarca.

Buna tezat ise Şampiyonlular Ligi takımları arasındaki fark. Orada fizik falan sökmüyor. Bunda da bireysel olarak futbolcu farklılıkları neden oluyor. Mesela Kopenhag vb. takımlarda 1-2 tane kalburüstü futbolcu varken, M.City vb. takımlarda ise kötü futbolcu yok denecek seviyede. Bir tek Simone'nin A.Madrid'i fark oluşturdu defansif mekanik futbol adına orada da her mevkiinde kaliteli futbolcular vardı.

Milli takımlarda en iyiler olunca ( iş ahlakı, disiplin, motivasyon, karakter vb. özelliklerde en iyi) o zaman fizikli, disiplinli bir takım, teknik kapasitesi yüksek bir takım başabaş mücadele edebiliyor.

Sözün özeti 2004 Avrupa Şampiyonası'nın tekrarı olabilir bir turnuva. Bir Brezilya bir Portekiz çıkmadı sahneye henüz, diğer tarafta G.Kore. Benim öngörüm finallerde teknik kapasitesi yüksek bir Brezilya, Fransa ile fiziki mücadeleyi ön plana çıkan bir Japonya,Kore belki de Suudi Arabistan görebiliriz.

Dünya Kupası işte böylesi renkli bir turnuva. En iyiler olunca sürprize açık.

SALDIRAY
23.11.2022, 20:14
Grup maçları sarmaz. Finaller bi nebze olsun izlenebilir

nakzo
23.11.2022, 21:48
İspanya,fransa ve ingilterenin rakipleri çok çok zayıftı bu sonuçlar ölçü olmaz favorim brazilya.

samatyaboy
23.11.2022, 22:54
Almanya-Japonya maçı çok iyiydi,böyle bir maç daha olur mu Allah bilir...

Tekke
23.11.2022, 23:21
Tarihin tekerrürü, büyütülmüş ülkelerin yıkılışı…

Birşey dikkatimi çekti, ligimizde garip maçlarla Paşaya 6-Gümrük e 5 atıp HAVAYA SOKULAN kazma Batsuayi ve kaç yıllık çöp Valencia kupaya damga vuruyor, merak eden ????

Bizde hormonsuz star olan , formda iken Sörloth resmen Haland ı yedeği yapmış, Cornelius Fransa saltanatını yıkmıştı yıllar sonra. Larin Kanada tarihine geçti Bjk de iyiyken…

BİZİM LİGİ TANIYAN BİR YÖNETİCİMİZ olsa, şu 1 ayda takım 4-5 atacağı dişe dokunur 2 rakiple oynayıp havaya girse bambaşka başlar lige…

Bizimkiler sadece saha içinde savaşılıp maç kazanılır sanıyor, saha dışı AMA MEŞRU ÇOK BAŞKA yollar da var, birgün inşallah anlarız!

jairzinho
23.11.2022, 23:53
kanadaya yazık oldu belçika karşısında

kanada iyi takım, en az 1 puanı hak etmişlerdi

Doğukan Uçan
24.11.2022, 12:12
Beklenilenin aksine çok müthiş turnuva oluyor tribünler de dolu. sorsan katara kimse gitmedi diyorlardı :D

Bunun dışında benim düşüncem yeni formatın gelmesidir.

Çok iyi ülkeler turnuva dışında kaldı.

48 takımla oynansa iyi olur.

Çağlar Güleryüz
24.11.2022, 12:52
Beklenilenin aksine çok müthiş turnuva oluyor tribünler de dolu. sorsan katara kimse gitmedi diyorlardı :D

Bunun dışında benim düşüncem yeni formatın gelmesidir.

Çok iyi ülkeler turnuva dışında kaldı.

48 takımla oynansa iyi olur.
Bence de çok güzel turnuva oluyor. Şikayet edenler alkolikler sadece. Derdi futbol olan adam gidiyor destekliyor takımını :D

atillati
24.11.2022, 14:39
Alkol kullanımı da, eşcinsellik de umrumda değil. İsteyen istediğini yer içer,isteyen istediğiyle sevişir ama Katar hükümetinin ve Katar halkının bu iki konu hususunda taviz vermeyerek "bizde böyle" duruşu gerçekten takdire şayan. Dünya kupası'na gelince iyi futbol falan istemiyorum günün sonunda kupayı kazanan bir Arjantin benim için dünya kupasını unutulmaz kılacak.

CEMEFKER
24.11.2022, 19:33
Uruguay vs Kore maçı da kısırdı. Hem skor hem oyun adına. Uruguay son 15 dakika biraz kıpırdadı, Kore full alan kapatıp kontra kovaladı. Kore de bitirici adam olsa mesela Bakasetas gibi biri, en az 2 gol yazmıştı ki ceza sahası dışından pozisyon buldular.

Şu an oynanan Portekiz vs Gana maçı aynı şekilde önceki mesajlarda yazdığım gibi "mekanik futbol" ile "tekniğin" mücadelesi şeklinde geçiyor. Gana 5 defans, önlerinde 3 yine koşan adam toplam 8 adamla topun arkasında. Ee, hakem de her olgun atak öncesi temaslı oyuna müdahale edince skor çıkmıyor.

mancester
24.11.2022, 19:47
Turkiye gibi futbol ile yatip kalkan ulke yerine katar a verirsen maclarda keyifsiz olur futbolda zevksizlesir ,Katar parayla dunya kupasina katilan ulke olarak aklimizda kalicak hicbir futbol altyapilari olmadan aceleyle yapilan 8 statla pakistan dan getirilen taraftarlarla dunya kupasi olmuyor iste goruyoruz canli ornegini.

Yani hangi akla mantiga sigar katar da boyle bir takvimde hemde dunya kupasi duzenlemek ,Bende alkol falan escinsellik umrumda degil ama futbol oynanan ulke onemli benim icin para ile satin alinmis dunya kupasinin bu sekilde oldugunu bilen futbolcuda bu sekilde motive oluyor oyuna,umarim duzelir ama ben ilk kez bu kadar ruhsuz bir dunya kupasi seyrediyorum.

CEMEFKER
24.11.2022, 20:33
Gana beraberliği yakaladığı maçta orta alanda 2 tane bariz hatayla 2 gol birden yedi 2 dakika içinde.

75 dakika hatasız oynayan 5'li defans çöp oldu.

fadigaTS
24.11.2022, 20:47
Ronaldoya verilen penaltı saçmalık ötesi.Adamlar resmen gananın hakkını yedi.Boşuna penaldo denilmiyor :)

Doğukan Uçan
25.11.2022, 00:00
bu brezilya'nın yenilmesi insan işi değil.

yedekten oyuna soktuğu oyuncular real madrid, arsenal, manchester united ilk 11 in de oynuyor.

böyle bir rotasyon yok.

Adem Erdoğan
25.11.2022, 11:27
Brezilyalılar sanki daha yeni askerden gelmiş gibi oynadılar.
İngiltere, Fransa, Brezilya adeta ateş ediyor.

Portekiz ve Arjantin beklentilerin altında kaldı bana göre.

Suudi Arabistan şu anlık turnuvanın süprizi.

Herşey gayet güzel gidiyor, gerek organizasyon gerek sahadaki futbol, mücadele.

Enes Başkaya60
25.11.2022, 16:33
İran'a helal olsun mahvettiler Galler'i son dakikalarda da olsa kazanmayı bildiler.

Yoksa çok yazık olacaktı.

CEMEFKER
25.11.2022, 18:52
İran onur mücadelesi vermiş. Tebrik etmek lazım. Ülkeleri karışık malûm.

Tekke
25.11.2022, 19:18
İran onur mücadelesi vermiş. Tebrik etmek lazım. Ülkeleri karışık malûm.

Boşuna her maç 11-11 oynanır denmiyor , bu video önce Avcı hocamıza sonra dünyalığı bitirmiş BAZI OYUNCULARIMIZA günde 3 kez izletilmeli..

Rakibin yürüyerek oynuyorsa-Samet gibi stoper gezerek gelip golü atıyorsa-selfie çekmeye gidenlerle maçı alamazsın!

https://twitter.com/yenisafakspor/status/1596054048125460480?s=20&t=p6UweyBf5s1kSlhOVPsu4A
(https://twitter.com/yenisafakspor/status/1596054048125460480?s=20&t=p6UweyBf5s1kSlhOVPsu4A)

MA291
25.11.2022, 19:44
Hakemler inanılmaz kötü. Bizim ligdekileri geçtiler. Ekvador'un attığı gol buz gibi gol. Sanki kaleci çıkarabilecekti o topu.

Sefer A.
25.11.2022, 19:51
Hakemler inanılmaz kötü. Bizim ligdekileri geçtiler. Ekvador'un attığı gol buz gibi gol. Sanki kaleci çıkarabilecekti o topu.
Var kontrol edip de onayladi mi o golü yaa, rezillik
Tamam aslinda ofsayt olmasi için sartlar olusmus amaaa kaleci taa erkenden uçmus zâten, dolayisiyla kalecinin görüs açisini bozan ve topun geçtigi yerde olan Ekvadorlu aslinda pasif ofsayt olmus oluyor çünkü pozisyona ve daha dogrusu kaleciye hiçbir etkisi yok, kaleci pazara gitmis çoktan
Net gol
Neyse yine de yerler bu sisirilmis balon oranjeler, yillardir pohpohlanirlar herkes tarafindan ama bomboslar boommbbooosss

Onur Akyüz
25.11.2022, 21:37
Valla bu valencia tam bi baş belası ha

Sefer A.
25.11.2022, 21:49
Iyi topçu ama çok sahtekâr... tabi her türlü çöpshuayi'den iyi topçudur onu da belirteyim
Sedyeyle çikti oyundan, umarim bizim maçta oynayamaz

yatmaztara
25.11.2022, 21:49
Hep söyledim 3 yıldır şikebahçe'nin yaptığı en iyi transferdir. Bundan sonra 50 transfer daha yaptılar hiç birisi valencia klasında değil.

Ahmet Taşçı
25.11.2022, 22:36
Abd ne top oynuyor ama,turnuvada benim süpriz takımımdı.İngiltereye top göstermedi adamlar.

Çağlar Güleryüz
26.11.2022, 08:06
Koşan, basan, sahada yüreğini ortaya koyan takımlar güçsüz olsalar bile ya puan kopartıyorlar ya da galip geliyorlar. Yenilenler bile en azından göze hoş gelen futbol oynayıp taraftarlarını mutlu ediyorlar.
AA da izliyordur umarım bu maçları. Uzun zamandır futbol izlemiyormuşum bunu da iyice anlamış oldum.

Onur Akyüz
26.11.2022, 11:02
Iyi topçu ama çok sahtekâr... tabi her türlü çöpshuayi'den iyi topçudur onu da belirteyim
Sedyeyle çikti oyundan, umarim bizim maçta oynayamaz
Bizim maça bir ay var daha ona kesin yetişir bence. Çözmüş bizim ligi kaç tane penaltı aldı o şekilde iyi topçu ya net.

Doğukan Uçan
26.11.2022, 15:05
Neymar grup maçlarında riske edilmez ama elemelerde forma giyer. daha çok var.

Sefer A.
26.11.2022, 15:31
Bizim maça bir ay var daha ona kesin yetişir bence. Çözmüş bizim ligi kaç tane penaltı aldı o şekilde iyi topçu ya net.
O kadar sahterkârliktan sonra 1 2 ay oynayamayacak duruma gelmesi gerek onun da neyse... biraz da onlar çeksin, biz sanki topçulari cepheye gönderdik patir patir gâzi oldular tövbe estf

CEMEFKER
26.11.2022, 16:08
Şu dakikalarda Arabistan Polonya'nın üzerinden sağlı sollu geçiyor, bir gol eksik. Dakika 15.

Tabi bu tempo ne kadar sürecek. Ama tek gerçek var ki Avrupa'ya, Latin Amerika'ya karşı durabilen Afrika futbolundan sonra Uzakdoğu ve Ortadoğu'da eklenecek gibi. Futbolda mesafeler kısaldı bence teknik, bilim, fizik devreye girdikçe.

CEMEFKER
26.11.2022, 16:51
Polonya golünden sonra tipik " Ortadoğulu refleksi" hem saha hem de tribünlere hakim oldu. Sessizlik! Penaltının kaçması tuzu biberi oldu.

Devre arasında Fransız teknik adam Arap oyuncularını uyandıracak motivasyonu bu kez verebilecek mi göreceğiz.

Ahmet Taşçı
26.11.2022, 19:02
Danimarka nın oynadığı top geçen yıl bizim oyunun aynısı. Asla direkt hucüm yapmıyorlar, sürekli pas pas pas, en uygun pozisyona gelene kadar sabırla top döndürüyorlar.Hücumda 3-4-3' savuma dönünce 5-3-2 evriliyorlar.

Sefer A.
26.11.2022, 19:49
Cornelius ne kadar göz zevkini bozan bir topçu yaa, 2.sariyi yemesi de an meselesi, tam bir dengesiz kalas
Bizde penaltisiz 15 gol atmasi inanilmaz, çogu da kritik goller, ama yine de begenemiyorum arkadas

CEMEFKER
26.11.2022, 19:54
Avcı'nın yıllardır uyguladığı sistemi, miras bıraktığı oyunu şu an Emrebelözoğlu ile Başakşehir Avrupa'da başarıyla uyguluyor.

Newton sonrası oyun sıkıcıydı ancak çok kısa sürede fark yaptı. 1 hafta içinde defans geldiklerinin kapanması üzerine garanti, 1 puana odaklı oyun başarı getirdi, şampiyonluk dahi gelebilirdi o dönem. Zaten ertesi sezon şampiyon olarak bunu ispatladı Avcı. Bugün " Kasım ayı" ile Avcı'nın yapacak olduğu hem defans hem hücum anlamında mesafeyi kapatmak. 1-2 mevki hariç bireysel manada kaliteli ve yeterli elindeki eleman sayısı Avcı'nın.

Bugün Dünya Kupası'na baktığımızda Arabistan, Kore, Japonya disiplinli oyun ile sıradışı işler yapıyorlar. Zevk veriyor mu oyunları, hayır. Bir yerde tıkanacaklar.

Şampiyonlar Ligi seviyesine hiçbir millî takım gelemeyecek. Bugün favori gösterilen Brezilya, Fransa, İngiltere dahi bu defansif , disiplinli oyundan taviz vermeden bireysel oyuncu yetenekleri ile fark yapıyor. Dün Ricarlison'un golü olmasa maç beraberlikle bitecekti belkide.

Gana milli takımı 5'li defans ile Portekiz'i kitledi bı yere kadar, bireysel hatalardan gol yediler. Disiplinden bir saniyelik taviz bu tür sistemlerde golü çıkarmak için şans vermiyor. Oyunu koparacak fark yapacak oyuncu azlığı sistemi kitliyor. Bugün Arabistan ilk 15 ve son 15 dakikada rakibini boğdu, pozisyonlar buldu ancak final vuruş, bitiricilik olmayınca netice çıkmıyor.

Günümüz futbolunda kazananlar her alanda "iyi" olanlar oluyor/olacak. Hem defans/disiplin hem bireysel yetenek anlamında "iyi".

yatmaztara
26.11.2022, 20:11
Avcı gibi hocaların ön tarafında 2 tane Waka'sı olsun her sene şampiyon olur. Defansı bir şekilde hallediyor. Bu sene bardi, ömür, yusuf, umut anca bunları toplarsan fark yaratan adam oluyor. Tek tek yeterli değil hiç birisi. 1 tane baba adam lazım hani hasmına salladın mı dönmeyen cinsten...

CEMEFKER
26.11.2022, 23:21
Meksika da birçok takım gibi 5'li oynadı oynadı oynadı...Geride iyi durdu, alan vermedi... Ancak alanı kapatırken 2 saniye uyudular Messi yapıştırdı.

Messi varken birebir oynarsın ki ceza yayının önünde boş kalmamalı, hiç şansın yok.

Yemişim alan savunmasını.

bilginsem
26.11.2022, 23:28
Arjantin'i izlerken bizi o kadar çok görüyorum ki anlatamam.

Baskı dolayısıyla ezberlerin çalışmaması durumu,
Ataklar bir şekilde gol olmayacak hissiyatı,
Gereksiz gereksiz ortalar,
Forvetlerin maç içinde kayboluşu,
Rakiplerin asla çıkmayarak, kontra arayan ve sinir bozan oyun tarzı,
İkili mücadelelerde zayıflık,
Sürekli ritim kaybı,
Bireysel olarak oyuncuların sorumluluk almadığı şeklinde eleştirilmesi

yorumsuz6117
26.11.2022, 23:33
Messi yokluktan gol çıkardı, Messi dışında çöp takım resmen Arjantin, Dünya Kupasını kazanma ihtimalleri yok, Messi dışında sıradan takım, Ölü Di Maria falan oynuyor..

Onur Akyüz
26.11.2022, 23:56
Maçta toplam üç isabetli şut çekildi. :D

yorumsuz6117
27.11.2022, 00:52
Messi'yi Portekiz'e koy Portekiz dünya kupasını alır, Ronaldo'yu Arjantin'e koy Arjantin babayı alır..

Sadettin_
27.11.2022, 09:29
Messi'yi Portekiz'e koy Portekiz dünya kupasını alır, Ronaldo'yu Arjantin'e koy Arjantin babayı alır..Messiyi arjantine koy.
Arjantin yine babayı alır

Ahmet Taşçı
27.11.2022, 13:14
Artem Dovbyk, Cornelius'tan çok daha atlet ve kenarlara da deplase olabilen forvet, Artem, Cornelius ve Sörloth'un karşımı, Yaşı da çok müsait aslında Djaniny ve Gomes ikilisini toplam 7 civarı okusak gelen para ile Artem + Onur yapacaksın.... Ondan sonra ister 3'lü defans oyna ister 4'lü. İki bek ve kalecinin yerli olması ileri hattı için büyük avantaj.

Furkan
27.11.2022, 13:29
Kosta Rikayı Abdullah Avcı mı çalıştıyor acaba, dünya kupasında 125 dakikada henüz şut çekmemiş adamlar. İleri uçtaki hareketsizliği görünce Trabzonspor maçı izliyormuş gibi hissettim.

CEMEFKER
27.11.2022, 14:38
Japonya 80 dakika full bastı ( nasıl bir enerji) , bireysellik ( mekanik futbolun en büyük hastalığı ) olmayınca bir hatada Kostarika çaktı.

Kostarika'nin o dakikaya kadar pozisyonu yok. 5'li defansı temsil eden takımlardan.

Şimdi Avcı ve sistemi eleştiriliyor ama adam başka bir noktaya evrilmek istiyor aslında. Maçı bölüm bölüm oynayıp hem defans, hem ofans, hem 4'lü hem 3'lü, yerine göre 5'li oynamak. Niyeti bana göre bu. Hele ki bu dünya kupası bunu net ortaya koydu. Sadece defans, sadece hücum devri biteli çok oldu.

(Bu arada Japonya neler kaçırıyor son anlarda)

Enes Başkaya60
27.11.2022, 16:46
Japonya'ya çok yazık oldu.

Sen git Almanya'yı devir Kostarikaya yenil şaka gibi.

Almanlara gün doğdu.

yorumsuz6117
27.11.2022, 17:25
Fas galibiyeti haketti..

Enes Başkaya60
27.11.2022, 17:32
Helal olsun be Fas kim tutar.

samatyaboy
27.11.2022, 17:35
Süperstar Şuayip'i gören oldu mu?

Enes Başkaya60
27.11.2022, 17:44
Fas 2'yi buldu helal olsun lan.

Helal olsun.

keles76
27.11.2022, 17:51
Fas’ı çok beğendim İnşallah final oynarlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tekke
27.11.2022, 18:18
Tarihin tekerrürü, büyütülmüş ülkelerin yıkılışı…

Birşey dikkatimi çekti, ligimizde garip maçlarla Paşaya 6-Gümrük e 5 atıp HAVAYA SOKULAN kazma Batsuayi ve kaç yıllık çöp Valencia kupaya damga vuruyor, merak eden ????

Bizde hormonsuz star olan , formda iken Sörloth resmen Haland ı yedeği yapmış, Cornelius Fransa saltanatını yıkmıştı yıllar sonra. Larin Kanada tarihine geçti Bjk de iyiyken…

BİZİM LİGİ TANIYAN BİR YÖNETİCİMİZ olsa, şu 1 ayda takım 4-5 atacağı dişe dokunur 2 rakiple oynayıp havaya girse bambaşka başlar lige…

Bizimkiler sadece saha içinde savaşılıp maç kazanılır sanıyor, saha dışı AMA MEŞRU ÇOK BAŞKA yollar da var, birgün inşallah anlarız!

Bağırarak gelen bir değişim var arkadaşlar, büyütülmüş her takım-ülke-kurum paratese dönüyor, daha başlangıç neleeer göreceğiz neler!

Trabzonspor bu dönem LİDER BENİM DERSE tüm şartlar onu çağırıyor zaten…

CEMEFKER
27.11.2022, 20:11
Bugüne kadar 7 ya da 8 maç izledim hepsi de önce defans anlayışındaki takımlar ile elit takımlar arasında oynanan kısır maçlardı.

Şu an oynanan Hırvatistan vs Kanada maçı hem skor hem futbol adına zevkli ve pozisyon dolu.

Gruplardaki ilk maçlar kaybetmemek adına defansif oyun kabul edilebilir . Ancak gruplardaki 2.ve özellikle 3.maclar daha zevkli geçmeye aday.

Sonraki çeyrek, yarı final yine kısır geçmesi muhtemel başta kaybetmeyip turu 90+ lara taşımak için.

Enes Başkaya60
27.11.2022, 20:11
Liveja hala atıyor ya en büyük hatalarımızdan biri şu adamı almamaktı.

CEMEFKER
27.11.2022, 20:16
Livaja iyi vurdu ancak maçın genelinde yokları oynuyor.

Ahmet Taşçı
27.11.2022, 21:58
Bence şuan erken final maçı başladı. Bu maçı kaçıran çok şey kaçıracak gibi geliyor. İsp-Alm maçı final maçı tadında olur mutlaka bakın.

Onur Akyüz
27.11.2022, 23:24
Almanlar forvetsiz kalmış bu maçla ülkelerine dönerler yallah münih’e..

Derken turnuvaya tutundular :)

Burak Bıyıklı
28.11.2022, 09:51
İspanya da almanya da çok iyi basıyor, pas yapıyor ama ikisinin de forvet eksikliği var çok net. Brezilya götürür yine işi gibi geliyor.
Arjantin messi sayesinde gruptan çıkar, ötesini biraz zor görür bence.

CEMEFKER
28.11.2022, 11:34
Dünkü maçta İspanya 4-6-0 , yani santraforsuz maça başladı. Önde basıp, orta saha hâkimiyeti, etkin pas trafiği için bu formasyonu seçti Luis Enrique.

Halbuki kenarda tek vuruş, bitiricilik özelliği kalite olan Morata vardı. Tercih meselesi, ancak İspanya için fark etmiyor ortada 3 tane etkili bıçkın adamları var gole dönük.

CEMEFKER
28.11.2022, 11:47
Bugünkü maç tahminlerim:

Kamerun vs Sırbistan -
Kalite maç olur. Kamerun açık oynamayı seven bir takım. Sırbistan'da ise hem defans hem ofans vasat üzeri bir takım. 2-3 Sırbistan.

G.Kore vs Gana-
İkisi fizik güç, koşu üzerine, defansif oynuyor. Hele Gana ilk maç 5'li oynadı. İlerde tecrübe Ayew', genç yetenek Williams var. Ayrıca Muhammed Kudüs favori adamım. 1-1 ya da 1-2 Gana.

Brezilya vs İsvicre -
Uzun lafın kısası Brezilya 3-0

Portekiz vs Uruguay -
İki kalite kadro. İlk maçlarda Uruguay ortada Valverde ile fark yapmak istedi, ilerde de Nunez,Suarez ve sonradan giren Cavani etkisizdi. Portekiz için de aynı şeyleri söyleyebiliriz. Tahminim 2-2.

Zafer Fidan
28.11.2022, 12:29
Japonya'ya çok yazık oldu.

Sen git Almanya'yı devir Kostarikaya yenil şaka gibi.

Almanlara gün doğdu.
Almanya kadar sansli bir futbol ülkesi yokdur.

Enaldo61
28.11.2022, 13:04
Almanlar forvetsiz kalmış bu maçla ülkelerine dönerler yallah münih’e..

Derken turnuvaya tutundular :)

flükkrup mu bir eleman var ya 9 no :D

CEMEFKER
28.11.2022, 13:46
Bugünkü maç tahminlerim:

Kamerun vs Sırbistan -
Kalite maç olur. Kamerun açık oynamayı seven bir takım. Sırbistan'da ise hem defans hem ofans vasat üzeri bir takım. 2-3 Sırbistan.

Gana'nın kazanmasını isterim, ama öne geçtiği maçta 45+'da 2 gol yediler.
İkinci yarı goller olursa skor tahminim tutabilir.

munzevil
28.11.2022, 15:14
Muhammed Kudüs'ü burada bir kaç arkadaş çok tavsiye etmişti kaçan balık hakkaten büyük oluyormuş

Birde Fas takı hamdallah bayağı iyi bir oyuncu

HOPA'LI TS'Lİ
28.11.2022, 15:34
Aboubakar Gomez'e 10 basar. Alalum bu uşaği

Başkan'a ve Hoca'ya tweet atalum.

yorumsuz6117
28.11.2022, 16:53
Dovky bile Gomez'e 10 basar bu ligde, Gomez kötü oyuncu değil ama bu ligin oyuncusu değil..

Enes Başkaya60
28.11.2022, 17:16
Gue-sung Cho Güney Kore'nin forveti..

Al sana forvet daha 24 yaşında.

Mükemmel goller attı az önce.

https://www.transfermarkt.com.tr/gue-sung-cho/profil/spieler/652537

Onur Akyüz
28.11.2022, 17:25
flükkrup mu bir eleman var ya 9 no :D

Astı 90’a fülkurup :)

Enes Başkaya60
28.11.2022, 20:41
Brezilya almalı kupayı..

Brezilya gibi oynayan hiçbir takım yok şu ana kadar.

keles76
28.11.2022, 23:11
Brezilya turnuvanın en formda takımı gibi duruyor. Ama bence İspanya korkunç her yerde defans yapan bir takım kurmuş. Final Brezilya ispanya olursa İspanya alabilir.

yorumsuz6117
28.11.2022, 23:21
Suarez ve Gomez girdi..

keles76
28.11.2022, 23:21
Maxi Gomez giriyor

yorumsuz6117
28.11.2022, 23:25
Gomez müthiş vurdu direkten döndü..

smart
28.11.2022, 23:26
Gomez'in şutu girseydi var ya

Mert'
28.11.2022, 23:28
Gomez ne gol olacaktı direğe vurmasa..

Enes Başkaya60
28.11.2022, 23:30
Ula Gomez ne vurdu öyle şans da yok abi o top nasıl girmez.

fadigaTS
28.11.2022, 23:35
Gomez trabzonspor yerine başka takımın futbolcusu olsa o şut gol olurdu :) Hiç şans yok

Enes Başkaya60
28.11.2022, 23:39
Gomez trabzonspor yerine başka takımın futbolcusu olsa o şut gol olurdu :) Hiç şans yok

Hahaha aynen öyle vallaha ;)

fadigaTS
28.11.2022, 23:40
Bentancur dehşet bir topçu.

fadigaTS
28.11.2022, 23:41
Bu nasıl penaltı? Adamın destek kolu değil mi? Saçmalık.Penaldo ve arkadaşları top oynamadan beleş 3 puanı yine alacak :)

Tekke
28.11.2022, 23:55

Net :)

İstekli bir Maxi rahat ligin fişini çeker, Cavaniden de Suarez den de iyiydi, 15 dk da Portekiz e defans yığınağı yaptırdı, ama kupanın açık ara en iyi takımlarından ve tecrübe ile rakiplerini ezen tek büyük bence…

Surmeneli_91
28.11.2022, 23:59
bernardo silva ile maçın oyuncusu olur.
ikisi de dehşet oynadı.
ayrıca arrascaeta diye bi topçu var o da çok dikkatimi çekti

Bentancur dehşet bir topçu.

kaçarava
29.11.2022, 00:10
Mario Gomez süzülmüş. Fitleşmiş hemen.

CEMEFKER
29.11.2022, 01:20
Başlık mesajı olan ilk mesajda da belirttim. Garip, alışık olmadığımız, TFF hakemlerinin uygulanmadığı (bilmediği) penaltılar ya verilmiyor ya veriliyor.

İçerde, kendi başımıza dönünce (lig başlayınca) çok örnek gösterilecek bu pozisyonlar. (Ama bizimkiler yine bildiğini okuyacak.)

Sefer A.
29.11.2022, 01:31
Başlık mesajı olan ilk mesajda da belirttim. Garip, alışık olmadığımız, TFF hakemlerinin uygulanmadığı (bilmediği) penaltılar ya verilmiyor ya veriliyor.

İçerde, kendi başımıza dönünce (lig başlayınca) çok örnek gösterilecek bu pozisyonlar. (Ama bizimkiler yine bildiğini okuyacak.)

Karar agir olsa da, Portekiz'in kazandigi penaltiyi verene de bir sey demem
Destek eli dedikleri seyin tam olarak örnegi olmus olsa bile
Bir de geçen sene uçarak kafa vurmaya çalisip elle topu kornere atan kütük min-jae için yalandan yere destek eli diyenler aklima geliyor kjahjkah pislikler yaa

Aaaa sâhi, minjae'li Kore nasil da patladi 3 gol yedi dün, ofsayti da bozdu, 90.dk doldur bosalta dönerken hocasi niye diger stoperi degil de kendisini aldi oyundan =)
Napoli ile nâmaglup sampiyon da olsa, 70 milyona bilmem nereye transfer dahi yapsa, çöpün kütügün önde gidenidir kendisi

CEMEFKER
29.11.2022, 02:22
Karar agir olsa da, Portekiz'in kazandigi penaltiyi verene de bir sey demem
Destek eli dedikleri seyin tam olarak örnegi olmus olsa bile
Bir de geçen sene uçarak kafa vurmaya çalisip elle topu kornere atan kütük min-jae için yalandan yere destek eli diyenler aklima geliyor...

Bence yoruma, niyete, mantığa sığacak gibi durmuyor. Dogmatik kurallar gibi.Ama bir standart olmalı, gelmeli artık.

TV'lerde o kadar gereksiz spor programı var ki. Hadi özel kanalları geçersek TRT spor, TRT spor yıldız vb. devlet kanalları bu futbol kurallarına dair futbolseverleri bilgilendirecek TFF'den bir hakem heyeti ile program yapsa örnek gösterilecek.( Yani akla, mantığa yatmasa da olur alışığız ). Ancak millet bilsin hangi eylem hangi cezayı gerektirir/ gerektirmez.

Ki sahadaki futbolcu, teknik direktörün, antrenör de bu hizmetiçi eğitime ihtiyacı var belli ki her kafadan ses çıkıyor zira hem sahada maç oynanırken hem bittikten sonra.

CEMEFKER
29.11.2022, 23:08
İran vs ABD maçı başlayalı 60 dakika oldu. Maç Abd'nin baskısı altında gidiyor. O kadar maç izliyoruz ligde, Avrupa'da, yani arada bariz kalite farkı olan takımların mücadelesi hariç bir takım bu kadar etkisiz olmamalı. Ki ülkeler arasında 40 yıllık politik mevzû da var, güncel olaylar cabası.

lazminator61
29.11.2022, 23:47
Iran aynen TS gibi oyniyor. Kimse ceza sahsina girmiyor. Tabikide gol atamasin

Enes Başkaya60
29.11.2022, 23:56
Morteza Pouraliganji hala İran'da fark yaratıyor zamanında alamadık.Ben hala çok beğeniyorum kendisini.

CEMEFKER
30.11.2022, 19:46
Fransa vs Tunus ile Avustralya vs Danimarka maçını Multivision ( eş zamanlı) izliyorum. Heyecanlı geçiyor son dakikalar.

Tunus 1-0 önde turu geçebilir ancak öbür maçta Danimarka çok vasat ve saçma bir gol yedi. Bomboş takım Danimarka . 1 gol atsa maç berabere gelecek , Tunus turlayacak.

CEMEFKER
30.11.2022, 19:48
Tunus son saniyede yedi, Avustralya turladı her türlü.

Sefer A.
30.11.2022, 20:29
Tunus son saniyede yedi, Avustralya turladı her türlü.

Gol iptal oldu, ama bir sey degismedi, Avustralya'nin yenmemesi gerekiyordu, yazik oldu Tunus'a
Önceki maçta Avustralya'ya yenilmeleri pahaliya patladi

CEMEFKER
30.11.2022, 22:23
Gol iptal oldu, ama bir sey degismedi, Avustralya'nin yenmemesi gerekiyordu, yazik oldu Tunus'a
Önceki maçta Avustralya'ya yenilmeleri pahaliya patladiİptal nedenini anlamadım şöyle bir göz attım. Orta yapıldı, topu defans kafayla uzaklaştırdı, arkada ( orta yapılırken pasif ofsayt) top önüne düşen Fransız oyuncu golü attı.

Sefer A.
30.11.2022, 22:42
İptal nedenini anlamadım şöyle bir göz attım. Orta yapıldı, topu defans kafayla uzaklaştırdı, arkada ( orta yapılırken pasif ofsayt) top önüne düşen Fransız oyuncu golü attı.
Tunuslu savunmaci yere düsmüstü, ona faul yapildi gibi yorumlayip golü iptal ettiler bence
Konate mi neydi biraz itti gibi, ya da ayaga basti, hafif geldi bana o faul ama iyi oldu sonuç pek degismese de

CEMEFKER
01.12.2022, 19:47
Hırvatistan vs Belçika maçı. 0-0 gidiyor. Belçika 1 tane atsa tur atlayacak. Uzatmalarda altıpas içinde Lukaku , çizgi üzerinde göğsüyle itse gol olacak... Kaçtı...

Belçika iyi yüklendi , yazık oldu.

Tekke
01.12.2022, 22:19
Şurdaki takımların yarısından çok üstteyiz, ama eğitim ve sistem olmadığından hiçbir kupaya gidemiyoruz gidenlerin %60 ı hep gidenler, Gs de kadroya giremeyen Nagatomonun Bjk de 18 e giremeyen Atiba nın hatta Bursada zorlanmış Aziz behiçin yıldız olduğu takımlar kupada…Liyakat-eğitim-sistem olmadığı ve tamamen eyyamla 3 büyütülmüş hırsızlığına göre kurulan sistem sebebiyle, ülkemizi izleyemiyoruz ligimizi kaldıramayan adamları izliyoruz…

Devlet buradan da ders almıyorsa 3 büyütülmüşe müstehakız!

CEMEFKER
01.12.2022, 23:18
Almanlar direkleri dövmekten yorulmadi ,ben izlemekten. Grupta Kostarika Almanya ile beraber. 1 gol daha atsalar Japonya ile birlikte İspanya ve Almanya'yı geride bırakıp gruptan çıkacaklar.
Son yılların en gergin maçı

KOSTARİKA attı bu arada.....https://uploads.tapatalk-cdn.com/20221201/6307a8509a635c0c59d03da36b5deb68.jpg

yorumsuz6117
01.12.2022, 23:43
Vay anam vay..

Enes Başkaya60
01.12.2022, 23:43
Almanya elendi iyi oldu..

Tebrikler Japonya..

Turgay Atalay
01.12.2022, 23:54
En sevmediğim iki takim olan Belcika ve Almanya elendi. İngiltere ve yumoş hollanda nin da ilk turda elenmesi dilegiyle.

CEMEFKER
02.12.2022, 12:05
Dünya Kupası - Taktik, disiplin, doğru strateji

Turnuvanın ilk maçlarında sıkıcı ve kısır futbolun nedeni gruplardaki son maçlarda daha net ortaya çıktı gibi. İlk maçları hiç bir takım (özellikli zayıf takımlar) kaybetmek istemedi, 1 puan parolası ile çıkıldı, 5'li defans yapan takımlar az değildi.

Sonraki maçlarda gruptaki durumlarına göre takımlar daha açık futbolu tercih ettiler. Defansif oyun ile hücum oyunu dengesini (doğru sözü doğru yerde ve zamanda söyleme etkisi) iyi kurgulayıp uygulayan takımlar bugün ilk 16'ya kalabildi. Bir Fas bir Japonya bunu başardı favori takımları alt ederek. Bugün belki de Kore, İsviçre, Gana bu takımlara katılacak.

Bundan sonra oynanacak son-16 ve final maçlarında yine ilk 45 dakikası sıkıcı geçen maçları ortaya çıkaracak her ne kadar takımlar daha kaliteli olsa da.

Ligimizde...

Buradan kendi hesabımıza bir pay çıkarmak gerekirse ligde oynanacak maçlarda dönem dönem maç maç defansif ve hücum oyunlarına alışmak gerek.

Örnek olması açısından Avcı'ya burada bir eleştiri getirmek yerinde olur. Şampiyonlar Ligi'nden elenmemize neden olan deplasmandaki Kopenhag maçı! (daha şimdi olmuş gibi gözümün önünde Avcı'nın eliyle ileri çıkın, basın işareti) - Oyunu önde kabul edip skoru erkenden alıp rakibin motivasyonu üzerine kurulmuş bir oyun tercihlerden biri, ancak ilk golü yemeyip rakibi ilerleyen dakikalarda açık oynamaya teşvik edip puan ya da puanlar çıkarmak da başka bir tercih. Avcı burada elindeki gücü bilmeden yanlış tercih yaptı. Avcı yeni bir teknik direktör olmadığına göre bu netice kariyeri adına karvizitinde bir eksi olarak hayatı boyunca duracak. Bundan sonraki müsabalarda Avcı'nın -sık sık söylediği, adeta dilinden düşmeyen " anı yönetme" üzerine kurulu- doğru stratejiyi ne kadar etkin kullanacağı başta takımın, kulübün sonra kendisinin geleceği açısından önemli.

Adem Erdoğan
02.12.2022, 16:47
Gomez yine yedek başlıyor, ilerde Nunez&Suarez.

Ozan Yılmaz
02.12.2022, 16:50
1596935637512470528

Kemal Öztel
02.12.2022, 17:30
Gomez yine yedek başlıyor, ilerde Nunez&Suarez.

Bir gol atsa da bu maç teklif falan gelse.

Geçen maçtaki direkten dönen şutuna çok üzülmüştüm. Bizim takımda olmayacak bu çocuk devre arasında satabiliriz şurada göstereceği performansla

Adem Erdoğan
02.12.2022, 18:45
45+5 teki pozisyon geçen sezon Malatya maçında Hüseyin Türkmen'in yaptığı hareketin baya benzeri.
Burda da penaltı verilmedi.

CEMEFKER
02.12.2022, 19:52
Grup H müthiş mücadeleye sahne oluyor son anlar...

Uruguay çıktığını düşünüp defansa yattı, diğer maçta Kore Portekiz karşısında öne geçince Uruguay kulübesi göz yaşları içinde 10 dakikadır..

Uruguay neler kaçırdı... maç halen devam ediyor 1 gol atsa turu geçecek

Şu dakikalar için dahi izlenir bu turnuva .

Enes Başkaya60
02.12.2022, 20:10
Ey gidi Uruguay elendi ya la.

Neyse Gomez erken dönmüş oldu.

Bu arada Tebrikler Güney Kore.

CEMEFKER
02.12.2022, 22:34
Kamerun vs Brezilya maçında dakika 39'. Sakatlanan Kamerunlu oyuncuya eğilerek müdahale eden sağlık ekibinden göbekli abimiz çataldan görüntüler verdi milyonlarca izleyene :)
Turnuva renkli geçiyor her türlü.

CEMEFKER
02.12.2022, 22:50
Saat 18:00'de başlayan maçta Uruguay Gana cezası içinde Nunez'in üst baldır kısmına vücuduyla müdahaleye VAR çağırdı. Hakem 5 dakikaya yakın izledi penaltı vermedi.
Ganalı oyuncu topa değiyor mu belli değil, milimetrik ölçüm yapabilen hakemi tebrik etmek lazım.
Bu turnuva lig için hakemler adına bir örnek. VAR'ın hegemonyasını bitiren birçok özgür ve özgün kararlar verdi hakem. Özgün diyorum zira futbol kurallarını zorlayan penaltı kararları çıktı.

keles76
02.12.2022, 23:46
Abubakar gol attı sarısı olduğu halde formayı çıkardı. Kırmızıyla atıldı. Tam mal ama bizim malımız olur İnşallah[emoji57]

nakzo
02.12.2022, 23:57
Brezilyanın yedek takımı çok kötü ana kadroyla arasında bu kadar fark olması ilginç hocası da çok kötü her zaman brezilyayı tutarım ama kupayı alabileceklerini zannetmiyorum nefret ettiğim iğrenç fransa yine kupayı alır ya da ispanya.

CEMEFKER
03.12.2022, 00:43
Çok zor olsa da dünyanın gözü finalde Arjantin vs Portekiz'i arayacak.

Sefer A.
03.12.2022, 02:39
45+5 teki pozisyon geçen sezon Malatya maçında Hüseyin Türkmen'in yaptığı hareketin baya benzeri.
Burda da penaltı verilmedi.
Izleyemedim gündüz maçlarini, ne olmus merâk ettim ama anladigim kadariyla yine fb tayfa köt olmus diyebilir miyiz ? =)

Adem Erdoğan
03.12.2022, 17:10
Izleyemedim gündüz maçlarini, ne olmus merâk ettim ama anladigim kadariyla yine fb tayfa köt olmus diyebilir miyiz ? =)

Olmuşla ölmüşe çare yok. ;)

98'den beri böylesine heyecan verici, son saniyelerde takımların kaderinin belli olduğu bir dünya kupası hatırlamıyorum. 98 apayrı bir seviyeydi.

Bazen diyorum iyi ki katılamamışız, lüzumsuz holiganizm ve polemiklerden dolayı şu keyfi yaşayamazdık.

Fanatik34
03.12.2022, 17:31
ALmanya´nin Kostarika´ya bilerek yenilip, Ispanya´nin da elenmesini cok istedim ama olmadi iste. Son maclarda bu kadar gevsek top oynayanlar, turu haketmiyorlar. 2011/2012 sezonunda bunu Inter yapmisti, serefsizler, elenmistik..

Uruguay ise bilidigin Trabzonspor, yani Abdullah Avci kafasi yüzünden elendi. 2:0 öne gectiler, komple geri cekildiler. Biraz oynasalar maci 3-4 yaparlardi. Hollanda macinda geriye düsünce top oynamaya basladilar ki, oynayabiliyorlar gördük!

yorumsuz6117
03.12.2022, 23:49
Lautaro Martinez tam eşek çıktı, tanrının 2 asistini hiç etti, futbolun tanrısı yine büyük oynadı..

halilaziz61
04.12.2022, 01:04
Eh yuh artık tanrı mi?

yorumsuz6117
04.12.2022, 01:29
Eh yuh artık tanrı mi?

Lionel Messi futbolun tanrısıdır..

halilaziz61
04.12.2022, 01:41
Lionel Messi futbolun tanrısıdır..

Güzel güzel tapin oyleyse
Burada seviye her geçen gün daha da düşüyor

Adem Erdoğan
04.12.2022, 18:32
Polonya Fransa'yı resmen dövüyor.

jairzinho
06.12.2022, 20:42
her zaman söylerim

en garanti penaltı şekli ortaya vurulan penaltıdır

fas 2 kez ortaya vurdu ve olayı bitirdi

düşük tempolu pas oyunu oynayan ispanya nın elenmesi güzel oldu, umarım avcı bundan bir ders çıkarır

Enes Başkaya60
06.12.2022, 20:46
Tebrikler Fas.

Helal olsun.

Onur Akyüz
06.12.2022, 21:45
Almanya-İspanya gitti darısı Hollanda’nın başına. Müslüman Fas’ın bu pas manyaklarını elemesi çok eğlenceli oldu. 1000 pas yapmış hayvanlar ya.

Bu homo-sevici Avrupalıların elenmesi harika oluyor. Maça çıkarken ağzını kapatmalar yok renkli lgbt krampon giymeler filan rezillik ya. Hollanda da aynı kafada olan bir ülke.

Fransa-İngiltere maçıyla biri daha gidecek. Ama ben Avrupa medeniyetine tamamen karşı olduğum için başarısız olmları hoşuma gidiyor yoksa tamamı lgbtci değildir tabi.

94 dünya kupasını izlerken Brezilya milli takımına özellikle Romario’ya duyduğum hayranlık nedeniyle her zaman takımım Brezilya olmuştur ama Fransa bence ağır basıyor.

jairzinho
06.12.2022, 23:39
saha içine ve futbola baktığımızda elenenler arasında güzel oyun adına en büyük kayıp almanyanın elenmesi oldu

gegenpressing
tempo
en fazla pozisyon üretme
izleme keyfi

hepsi alamanyada vardı ve şansızlıklar ve 9 numaraları olmaması nedeniyle elendiler,tabi ispanyada almanyanın elenmesine neden oldu,japonyaya yenilerek

futbol olarak çok fazla keyif veren takım izlemedim diyebilirim , en keyif veren takım alamanya idi,

hücum futbolu oynayıp gegenpressing yapan takımları izlemeyi seviyorum aga,süper ligde bunun benzerini jesuslu fb oynuyor an itiabriyle,bu maçlarda uyumuyorsun

bugün fas maçında ispanyayı izledim,uyku getiriyor aga,bi hücum yapacaklar 50 tane pas yapıyorlar,saçma sapan sistem, 50 pasın sonunda harika bir pozisyon üretseler gene bişey diyemem ,ama yok, 50 pas sonunda topu rakibe veriyorlar

yorumsuz6117
06.12.2022, 23:51
Ronaldo oynamayınca Portekiz alev aldı..

HOPA'LI TS'Lİ
07.12.2022, 08:28
Portekiz plakayı yazmış. 61

Fas'ın turu geçmesine çok sevindim.

HOPA'LI TS'Lİ
07.12.2022, 08:30
her zaman söylerim

düşük tempolu pas oyunu oynayan ispanya nın elenmesi güzel oldu, umarım avcı bundan bir ders çıkarır

Bakasetasvari

smart
07.12.2022, 10:13
Gonçalo Ramos sen nesin öyle

gudoz81
07.12.2022, 16:30
isviçrenin 2 ve 17 numarası

samatyaboy
08.12.2022, 00:50
Gonçalo Ramos sen nesin öyle
Ronaldo olmayınca çılgın attılar.

HOPA'LI TS'Lİ
08.12.2022, 08:01
Fas Portekiz'i de eler mi?

Enes Başkaya60
08.12.2022, 14:03
Fas Portekiz'i de eler mi?

Çok zor be abi ama inşallah.

Futbol bu belli de olmaz.

gudoz81
09.12.2022, 18:25
Hırvatların 22 numarası

gudoz81
09.12.2022, 20:39
Hırvatların kalecisi:)

Turan AKYILDIZ
09.12.2022, 20:42
Hırvat kaleci maçı ve turu aldı resmen..brezilya da gitti..

yorumsuz6117
09.12.2022, 20:43
Vay be, Arjantin - Hollanda maçında tur ortada..

nakzo
09.12.2022, 20:43
Salak brazilya bu kadar mallık görmedim herifler 1 isabetli şutla yarı finale çıktılar uzatmada galipsin ilerde 4 kişi bırakıp kontradan gol yiyor işte hoca faktörü hocan hoca olacak .

yorumsuz6117
09.12.2022, 20:44
Edit....

jairzinho
09.12.2022, 20:44
modric kovacic brazoviç üçlüsü fark yaratıyor aga

real madrid de yıllarca casemiro kroos modriç üçlüsü ile fark yaratmıştı

big kalite orta sahalar

nakzo
09.12.2022, 20:48
modric kovacic brazoviç üçlüsü fark yaratıyor aga

real madrid de yıllarca casemiro kroos modriç üçlüsü ile fark yaratmıştı

big kalite orta sahalar

Ne farkı tek isabetli şut 90 dakika 11 kisi defans bumu fark yaratmak brazilya gibi mal takım olursa karşında sonuç normal.

jairzinho
09.12.2022, 20:53
Ne farkı tek isabetli şut 90 dakika 11 kisi defans bumu fark yaratmak brazilya gibi mal takım olursa karşında sonuç normal.

bazı istatistikler oynanan oyunu göstermez,brezilyanın hırvatları ezdiğini görmedim,maç baştan sona ortada idi

kaleye isabetli şut istatistiği derken şunuda ekleyeyim

buyur

https://twitter.com/futbolarena/status/1601263157053476866?cxt=HHwWhMC-wfCW6rgsAAAA

isabetsiz şut ama yüzde yüz gol pozisyonu

bazı istatistikler herşeyi açıklamaz

nakzo
09.12.2022, 21:00
bazı istatistikler oynanan oyunu göstermez,brezilyanın hırvatları ezdiğini görmedim,maç baştan sona ortada idi

kaleye isabetli şut istatistiği derken şunuda ekleyeyim

buyur

https://twitter.com/futbolarena/status/1601263157053476866?cxt=HHwWhMC-wfCW6rgsAAAA

isabetsiz şut ama yüzde yüz gol pozisyonu

bazı istatistikler herşeyi açıklamaz

Bu maçta aynı japonya maçıda aynı bok gibi oynayarak yarı finale çıktılar arjantin bunların biletini keser.

Enes Başkaya60
09.12.2022, 21:05
Ulan Brezilya bu kadar olur yani o dakikada kontradan gol yemek nedir abi ya şaka gibi elendi adamlar ya la..

nakzo
09.12.2022, 21:08
Ulan Brezilya bu kadar olur yani o dakikada kontradan gol yemek nedir abi ya şaka gibi elendi adamlar ya la..

Tarihteki en büyük mallık.

Onur Akyüz
09.12.2022, 21:14
Hırvatistan’ın olayı bu ben bildim bileli bunlar penaltılara kalarak ilerliyor.

jairzinho
09.12.2022, 21:42
her zaman söylerim

hırvatlarda 2 kez ortaya vurdu ve elediler

çoh enteresan

yorumsuz6117
09.12.2022, 23:27
Lionel Messi sen bu dünyadan değilsin..

CEMEFKER
09.12.2022, 23:32
Arjantin kanat bekleri ile farkı gösterdi. 2 tane adam Molina ve Acun Hollanda'yı devirmek üzere.

Bu Dünya Kupası 5'li ( 3'lü esasen) defansın çok denendiği bir turnuva oluyor.

Şahsen 3 tane kemik stoper alır, kanatlara da orta saha özellikli 2 bek, ortaya 3 tane 8 numara, ileriye arkalı önlü 10 ve 9 atarım birçok maçta 3-5-2 ve varyasyonlarını, arada 4'lü sistem oynardım.

yorumsuz6117
09.12.2022, 23:57
Weghorst şov..

Enes Başkaya60
10.12.2022, 00:00
Şaka gibi şeyler oluyor.

Hollanda'da tur atlar böyle giderse :D

yorumsuz6117
10.12.2022, 00:37
Arjantin geçemezse büyük yazık olucak..

Enes Başkaya60
10.12.2022, 00:49
Arjantin geçemezse büyük yazık olucak..

Geçtiler bari.

Onur Akyüz
10.12.2022, 00:50
Hakeden kazandı.

Surmeneli_91
10.12.2022, 00:53
messi - ronaldo

olur mu bea :(

yorumsuz6117
10.12.2022, 01:04
https://twitter.com/AlbicelesteTalk/status/1601305697702281219?t=NBZ952R8mNk2tT1iPTO4sA&s=19

samatyaboy
10.12.2022, 01:31
messi - ronaldo

olur mu bea :(

Gidişat o yönde:D

nakzo
10.12.2022, 14:50
Brazilya tarihindeki en kötü hoca takıma yazık etti çeyrek finalde çekebileceğin en kolay kura bu leş hırvatistana elenir mi rezil ettin koca brezilyayı heriflerin isabetli şutu yok seni eledi tüküreyim hocalığına senin .

Enes Başkaya60
10.12.2022, 15:08
Brazilya tarihindeki en kötü hoca takıma yazık etti çeyrek finalde çekebileceğin en kolay kura bu leş hırvatistana elenir mi rezil ettin koca brezilyayı heriflerin isabetli şutu yok seni eledi tüküreyim hocalığına senin .

Nakzo abi sorma Brezilya favorimdi hoca mahvetti bütün işi.

Ula Hırvatistan'a elenmek nedir ya..

Dün yazdığım gibi 0-1 öndesin maçın bitmesine 3-5 dakika var sen kontradan gol yiyorsun.

Enes Başkaya60
10.12.2022, 19:05
Yürü be Fas kim tutar seni.

Enes Başkaya60
10.12.2022, 19:50
Tebrikler Fas.

Ah Ronaldom ah ağlaya ağlaya gitti ya la adam.

Cem Balcı
10.12.2022, 20:07
İngiltere Fransa çok sağlam maç olacak.
22:00'da kaçırmayın.

jairzinho
10.12.2022, 20:12
portekiz set hücumu konusunda çok sıkıntılı bir takımmış, bunu gördük fas maçında

bırak set hücumu yapmayı maçın son 30 dakikasında doldur boşalt bile yapamadılar

tabi milli takımlar genelde toplama takımlar olduğu için organizasyon ve alışkanlık olmayınca sıkıntı oluyor genelde,bireysel yetenek olsa bile uyum önemli

dünya kupasının çokta önemli bir organizasyon ve futbolun zirvesi olmadığını gördük diyebiliriz,bu fas takımını misal premier lige koy, küme düşmemeye oynar

iyi defans yapmak kısa süreli organizasyonlarda sonuç verebiliyor,

özetle dünya kupası sonuçlar üzerinden hikayesi olan bir organizasyon,kalite ve oynanan oyun üzerinden yorumlamak doğru değil

hani derler ya ''dünya 3. olduk ama dünyanın en iyi 3. milli takımı değiliz'' diye , fas ın ve genel olarak dünya kupasının espirisi birazda bu

pReN@_61
10.12.2022, 21:13
Tebrikler Fas.

Ah Ronaldom ah ağlaya ağlaya gitti ya la adam.
https://twitter.com/chiesaw11/status/1601629059553034241

nakzo
10.12.2022, 22:03
Son 20 yılda izlediğim en kötü dünya kupası eski yıldızlar yok eski iddalı ekol takımlarda bu yüzden yok oldu sıradan toplama adamlarla dolu takımlar anlamsız maçlar şu fas bile şampiyon olabilir seneye belki aynı fas 7 tanede yiyebilir.

Cem Balcı
10.12.2022, 22:55
Fransa'nın golünden önce faul yokmuydu.

yorumsuz6117
10.12.2022, 22:56
İngiltere'yi harcadı hakem ilk yarı..

Oğuz ZEYTİN
10.12.2022, 23:40
İngilizlerin yiyeceği belliydi. Golden önce, daha neti kaçırdı Fransa.

Kane'in kaçıracağı da hissediliyordu. Penatıyı yaptıran akılsıza ne demeli? O mesafeden gelen topta rakibe temas etmeye gerek var mı?

Onur Akyüz
10.12.2022, 23:53
Gitti ingiltere, yazık oldu daha iyi oynadılar ama Fransa bu kupaların takımı, ciddi tecrübe ve ekol farkı vardı.

yorumsuz6117
10.12.2022, 23:54
İngiltere oynadı Fransa turu geçti..

nakzo
10.12.2022, 23:59
Tek futbol oynayan takım ingilterede 60 yıllık saçma talihsizliğine yine yenildi.Brazilyanın başındaki gerizekalıyı görüp kamerun maçından sonra söylediğim gibi iğrenç fransa yine kazanacak bu kupada burda benim için bitmiştir.Dönenelim Trabzonsporumuza.

Cem Balcı
11.12.2022, 00:06
Yazık oldu yine İngiltereye.

Ozan Yılmaz
11.12.2022, 01:27
Hollanda da gecseydi tam olacaktı çeyrek finaller

iyattara
11.12.2022, 08:50
Kimse fark etmeden 2018'in rövanşına doğru mu gidiyor acaba :)

Oğuz ZEYTİN
11.12.2022, 11:18
Fas'ın yarı finale gelişi kamuoyu tarafından takdir edilse de içten içe "Adamlar iki pas yapamıyor" eleştirisi de derinlerdeki varlığını muhafaza ediyordur.

Bizim geçen seneki şampiyonluğumız için de benzer eleştiriler gelmiş, ötesine geçilerek zaferin tesadüfen gerçekleştiği dillendirilmişti.

Galatasaray'ın 2000 başarısı, Dünya Kupası üçüncülüğü, Avrupa Şampiyonası üçüncülüğü gibi seyrek başarıların da tesadüfen geldiği iddia edilmişti.

Başarı tesadüfe bağlanamaz. Olsa olsa sürdürülebilir değildir. Devamlılık arz etmeyişi, onun rassal gerçekleştiğini göstermez.

Fas'a dönecek olursak, takdiri hak ediyorlar. Yunanistan benzer oyunla kupa aldı. 1000 pas yapana üç puan veya kupa vermiyorlar (Tabii başarının tanımı ne, bu da önemli.).

Ralph Hasenhüttl, dokuz yediği maçtan sonra "Önde basmaya devam edeceğiz. Topu kapıp hızla öne gideceğiz. Tempoyu yükselteceğiz. Çünkü seyredenler bunu seviyor." demişti. Dokuz da yese inandığı bir felsefe, plan var.

Fas'a da, Hasenhüttl'e de saygı duyuyorum.

Adem Erdoğan
11.12.2022, 13:47
Fas normal şartlar altında Portekiz'i eleyebilirdi fakat İsviçre karşısında daha 3 gün önce resital sunmuş bir Portekiz'i asla eleyemezdi. Fakat elediler.

Bu dünya kupası benim gördüğüm en enteresan dünya kupası oldu, her maç başladığında adeta herşey sıfırlanıyor. Şu aşamada 4 takımdan hangisi alırsa alsın süpriz olmaz.

Ama turnuva başında Uruguay'la birlikte kazanmasını istediğim Arjantin almazsa çok daha iyi olur. Çirkeflik ve iticilikleriyle bu noktaya getirdiler.

3 dünya kupalık keyif aldık yarı finale kadar, 2034'e kadar izlemeye gerek kalmadı. :)

Sefer A.
11.12.2022, 16:44
İngilizlerin yiyeceği belliydi. Golden önce, daha neti kaçırdı Fransa.

Kane'in kaçıracağı da hissediliyordu. Penatıyı yaptıran akılsıza ne demeli? O mesafeden gelen topta rakibe temas etmeye gerek var mı?
Peki o penalti ve yine baska bir maçta benzer bir pozisyonda çikan kararlar, akillara geçen seneki fb maçi Djaniny ve Koreli'nin pozisyonunu getirmedi mi ?
Yine fblilerin hakemler konusunda döt olusunu izledik mi ? Evet izledik

HOPA'LI TS'Lİ
12.12.2022, 09:16
Haydi FAS Fransa'yı da saf dışı bırak.

Ne güzel savunma yapıyorsunuz öyle, helal olsun.

HOPA'LI TS'Lİ
13.12.2022, 08:19
İlk finalist bu gece belli oluyor.

Arjantin mi, Hırvatistan mı?

Ben Arjantin diyorum.

Gönlüm Fas'ın kupayı alması

Enes Başkaya60
13.12.2022, 19:19
Hırvatistan-Fas

Final oynar.

Kupayı Fas alır.

:D :D

CEMEFKER
13.12.2022, 22:32
Messi için tüm FIFA devreye girmiş sanki. Geçen Hollanda maçında da takdir hakları Messi yanındaydı. Messi'nin dokunulmazlığı vardı, en ufak temasa faul vermişti hakemler.
Bu akşam da Arjantinli futbolcu kaleciye çarpıyor hakem penaltı verdi.

Tabi, turnuva boyunca gönlüm hep sömürge devletlerine karşı her takımın kazanması yanında.

Arjantin vs Fas finali olsun.

jairzinho
13.12.2022, 22:47
dünya kupası yarı final maçında saçma sapan bir penaltı ve oyunun kaderi değişti

fifa messi ye oynamış anlaşılan bu dünya kupasında

alvarez kötü bir vuruş yaptı ve kaleciye çarptı, bu penaltının mantığını çözemedim,

oyuncu topu sağa doğru çeker ve kalecide oyuncuyu engellemek için sağa doğru hareketlense anlarım,oyuncu topa kötü vuruyor yani gol vuruşunu yapamıyor ve kaleciye çarpıyor

messi den çok messi ye sponspor olan şirketlerin gücü ile bu penaltılar çalınıyor maalesef

şimdi kontrol edeyim dedim ,arjantin lehine kaç penaltı verilmiş bu kısacak turnuvada :

grup maçlarında 2 penaltı vermişler, 1 i kaçmış

eleme turlarında ise 2 penaltı daha verilmiş, hollanda ve şu anda hırvatistan

çoh enteresan

Enes Başkaya60
13.12.2022, 23:04
Fransa-Arjantin finali olacak gibi duruyor.

yorumsuz6117
13.12.2022, 23:21
Messi.........

Enes Başkaya60
13.12.2022, 23:23
Messi show yapıyor adeta.

jairzinho
13.12.2022, 23:35
dünya kupasında zaten güzel oyun yoktu

üzerine bide fifa nın messi ye kupa hediye etmesi eklenince maçı izlemeyi bıraktım

dünya kupası tarihinin en şaibeli kupalarından biri olabilir 2022 dünya kupası

arjantin lehine 4 penaltı çalındı, bunlardan ikisini hatırlıyorum şu anda, biri kalecinin messi nin kafasına dokunması, diğeri ise bu akşam alvarezin kalecinin üzerine çarpması,ikiside komedi resmen,diğer 2 penaltının nasıl verildiğini hatırlamıyorum

özetle kupa kurgulanmış gibi duruyor an itibariyle

tabi olayın messi ile ilgisi dolaylı, dev sponsorların devreye girmesi ile bu tarz kurgular yapılıyor, kara bir leke dünya futbol tarihinde

bu dünya kupası şöyle hatırlanır : hakemler desteği ile arjantinin şampiyon yapıldığı turnuva

yorumsuz6117
13.12.2022, 23:40

üzerine bide fifa nın messi ye kupa hediye etmesi eklenince maçı izlemeyi bıraktım

arjantin lehine 4 penaltı çalındı, bunlardan ikisini hatırlıyorum şu anda, biri kalecinin messi nin kafasına dokunması, diğeri ise bu akşam alvarezin kalecinin üzerine çarpması,ikiside komedi resmen,diğer 2 penaltının nasıl verildiğini hatırlamıyorum

tabi olayın messi ile ilgisi dolaylı, dev sponsorların devreye girmesi ile bu tarz kurgular yapılıyor, kara bir leke dünya futbol tarihinde

bu dünya kupası şöyle hatırlanır : hakemler desteği ile arjantinin şampiyon yapıldığı turnuva

Allah akıl fikir versin..

HOPA'LI TS'Lİ
14.12.2022, 08:32
Fransa-Arjantin finali olacak gibi duruyor.

Evet kardeşim bence de
Fas bu akşam veda eder.
Gönlüm Fas'tan yana
Umarım finale çıkarlar ve kupaya uzanırlar.
Fransa finale çıkarsa kupayı da alır diyorum.

HOPA'LI TS'Lİ
14.12.2022, 08:33

Kurgu bu yazdıkların kardeş

Enes Başkaya60
14.12.2022, 14:51
Evet kardeşim bence de
Fas bu akşam veda eder.
Gönlüm Fas'tan yana
Umarım finale çıkarlar ve kupaya uzanırlar.
Fransa finale çıkarsa kupayı da alır diyorum.

Banada öyle geliyor abicim.

Tabiki gönlümüz fastan yana ama çok zor.

Hayırlısı bakalım.

Sefer A.
14.12.2022, 17:18
Ya simdi maçtan önce bizim hakemin kim oldugunu bilmiyordum bakmadim, bilseydim maçtan önce yazardim
Ki sunu da ekleyeyim, 2.yariyi izledim, 1.yarida olanlardan haberim yok penalti pozisyonunu da izlemedim henüz

Tartismalar bosa da olabilir, hakem nefis maç yönetmis de olabilir, bunu kenara birakiyorum

Arjantin - Hirvatistan maçina Italyan hakemin atanmasi rezillik kere rezilliktir

Arjantin'in yarisi çifte pasaportlu Italyan anasini satayim, Arjantin hocasi Scaloni dâhil

Ben bu tip yorumlari yillardir Uefa için de yapiyorum, bilen bilir,,, Fifa da ayni nâneyi yiyor

Ermenistan ile oynayacagimiz eleme maçlarina da Azerbaycanli hakem versinler yiyorsa, yavsak herifler

Ve bu dediklerim tek tarafli degil, hadi Ermenistan Azerbaycan Türkiye 3'lüsünde tek tarafli olabilir, ama Arjantinliler Hirvatistan maçinda yenilselerdi hakem için "bizden taraf olmadigini göstermek için kendini çok zorladi" derlerdi

Böyle saçma sapan rezil atamalari kim niye yapiyor anlamak mümkün degil
Hadi diyelim Arjantin'e kiyak
E Uefa da Avrupa kupalarinda finale 61 maç kala olsun, dandik 2 takimin maçinda olsun, ayni nâneyi yiyor
Bakiyorsun Isveç takimiyla misal Polonya takimi oynuyor, hakem Danimarkali
Lan zilyon hakem havuzunuz var, adam akilli atama yapmak çok mu zor

Aaaa aklima geldi misal, Ekvador - Senegal grubun son maçi ve final maçi
Hakem belki de çok iyi yönetti, ki begendigim bir hakemdir Turpin

Fransiz hakem, Fransizca konusan Senegal, Fransizca konusan sayisi 0 olan Ekvador

Böyle, "rezillik" kelimesinin hafif kalacagi bir atama olabilir mi ?

Hasan Habip Özbay
14.12.2022, 19:36
inşallah Fas final oynar hatta kupayı alır ama çok zor fransa finale çıkar ve iki farklı galibiyet ilke dünya şampiyonu olur

Arif Timurcioğlu
14.12.2022, 20:10
Fransa baya formda net oynayıp kazanıyorlar. Fas gibi takımlar renk katıyo diycemde her biri avrupada oyuncuların bizde yok öyle kadro :]

Onur Akyüz
14.12.2022, 21:20

Fb’lilerin bizim şampiyonluğumuz için söylediklerinin bire bir aynısı. Acziyetin bir göstergesi.

Birtan
14.12.2022, 21:32
Haydi Allah yardımcımız olsun.

Sefer A.
14.12.2022, 22:27
Yalniz var ya iste Fransa millî takimini sevmememin sebebi
Yillarca hakemler tarafindan kayrildilar, en iyi zamanlarinda ve hakeme hiç ihtiyaçlari olmadiginda bile

Dembele rakibi çekip durduruyor, hakem 2 faul yaptin bir dahakine sari veririm falan diyor, net sari yemeliydi
Hemen sonra cezâ sahasinda olan pozisyonda Boufal'e faul + sari veriyor, oysa penalti bile verse kimse bir sey demez

Reziller yaa

CEMEFKER
14.12.2022, 22:28
Dün geceki ve önceki Arjantin maçlarında, bu akşam da Fas maçında hakemler iyi mamalanmış.

Siyasetin global manada en çok müdahil olduğu sportif alan futbol maalesef.

serdaracıl
14.12.2022, 22:50
Ne hakemi arkadaş. Gayet ortada maç yönetiyor adam. Hatta fasın bir sarısını göremedi. Türkiye ile karıştırdınız sanırım. Fas daha iyi. Azzedine Ounahi benim adamım. Akıyor resmen sahada.

Sefer A.
14.12.2022, 22:53
Ne hakemi arkadaş. Gayet ortada maç yönetiyor adam. Hatta fasın bir sarısını göremedi. Türkiye ile karıştırdınız sanırım. Fas daha iyi. Azzedine Ounahi benim adamım. Akıyor resmen sahada.
Hangi sarisi ? fazla bile verdi,, Boufal'in cezâ sahasinda yaptigi faul bayagi tartisilir hattâ Fas lehine penalti verse kimse bir sey diyemez, gitti Boufal'a sari verdi
Dembele'nin rakibini kontraya çikarken durdurmasi da net kere net sari kart idi, hakem bir seyler eveleyip geveledi 1 2 faul dedi sari vermedi, oysa ilk faulü de olsa sari vermeliydi geçtim 2'yi 3'ü

Hakemler bizde bi tik daha kötü, ama birçok yerde çok farkli degiller bunu iyi görüyoruz, sanirim bilhassa Güney Amerikalilar kötü
Atama konusu daha önce yazdigim gibi bizden beter atamalari yapiyor Uefa ve Fifa, savunulacak zerre tarafi kimse laga luga yapmasin
Sengal Ekvador maçina Fransiz hakem vermek bizim maçlara eyyamci cücü vermekten farksizdi (kagit üzerinde öyle, sonra sahada maçi alirsin hakem kusursuz maç yönetir o ayri, atamanin rezilligini degistirmez bu)

serdaracıl
14.12.2022, 22:59
Hocam sen çok fazla türk hakemine maruz kalmışsın. Adam çatır çatır top oynatıyor

omondoles
14.12.2022, 23:04
Fas ne top oynuyor be

jairzinho
14.12.2022, 23:05
net ve organize pozisyonları kaçıran fransa oldu şimdiye kadar

serdaracıl
14.12.2022, 23:07
net ve organize pozisyonları kaçıran fransa oldu şimdiye kadar

Fas üstün olan taraf

jairzinho
14.12.2022, 23:09
bir maçta hakem desteğinden bahsetmek için 2 ana kriter var bana göre

1- beleş penaltı

2- beleş kırmızı kart

beleş penaltı konusunda hakemler arjantini destekledi turnuvada,fransaya beleş penaltı verdiklerini görmedim

misal arjantin hırvatistan maçında hakem beleş penaltı vermeseydi o maçın skoru bu şekil olmazdı diye düşünüyorum,çünkü penaltıya kadar arjantin sahada yoktu neredeyse

jairzinho
14.12.2022, 23:32
hahahaha

gole bak aga

big kalite ve big organizasyon

eğer finalde hırvatistan maçına benzer bir hakem olmazsa bu fransa arjantini rahat yener

Onur Akyüz
14.12.2022, 23:47
Kalplerimiz Arjantin ile..

jairzinho
14.12.2022, 23:49
hakemin ve VAR ın müdahale etmediği temiz bir yarı final maçı oldu

olay bu aga

HOPA'LI TS'Lİ
15.12.2022, 08:47
Kalplerimiz Arjantin ile..

Favorim Fransa ancak gönlüm Arjantin der.

Lionel Messi maça damgasını vurmalı

mancester
15.12.2022, 18:53
bir maçta hakem desteğinden bahsetmek için 2 ana kriter var bana göre

1- beleş penaltı

2- beleş kırmızı kart

beleş penaltı konusunda hakemler arjantini destekledi turnuvada,fransaya beleş penaltı verdiklerini görmedim

misal arjantin hırvatistan maçında hakem beleş penaltı vermeseydi o maçın skoru bu şekil olmazdı diye düşünüyorum,çünkü penaltıya kadar arjantin sahada yoktu neredeyse

Ayni fikirdeyim arjantin bu turnuvada hicbir sey oynamadan final yapti ,Fransa bu ikili arasinda bariz hakeden taraf ama gorecegiz.

samatyaboy
16.12.2022, 01:47
Üst üste Dünya Kupası'nı alan takım yok, Fransa'nın şansı çok ama çok fazla(Gönlüm Arjantin'den yana).

blues
16.12.2022, 08:02
Hakem, bik bik, hakem, Fransa, bik bik, Fas Bik bik, Dünya kupasi bik bik..

Sadece sunlari yazan insan bence dünya kupasi hatta futbol izlemesin.

82 Dünya kupasindan bu yana dünya kupalarini takip ediyorum ve bana göre kupanin Katarda oynanmasi disinda hicbir falsosu olmayan, seyrettigim en renkli dünya kupalarindan biri oluyor. digerleri ise 90, 94 ve 2006 Dünya kupalariydi.

Hadi yapilan harcamalar onlarin bilecegi is diyelim de calismalar sirasinda ölen binlercer isci, yaplan stadyumlarin gelecekte kullanilmayacak olmasi, ülkenin futbolla alakasinin olmamasi, Kadin Haklarinin olmamasi vs. bütün bu etkenler kupanin düzenledindigi ülkeyi sevimsiz kiliyor gözümde.

Turnuvanin sürprizini Fas takimi yapti ancak, bunun da sebebi oyuncularinin tamaminin avrupa altyapili olmasi ve hemen tüm fütbolcularin avrupada oynamasi. ancak maclarindan sonra yasanan taskinliklar vs. onlarin bu basarisina cok büyük gölge düsürdü.

Futbolun evrildigi yerde futbolun devlerini cok zor günler bekliyor. Söcle ki oyuna biraz kafa yoran , biraz yatirimk yapan ülkeler gelecek turnuvalarda daha fazla sürpriz yapacak ve daha renkli dünya kupalari seyredecegiz. kaldiki gerlecke dünya kupasinin 48 takimli bir formatla oynanacagini düsünürsek! yani dünyadaki her dört ülkeden bir tanesi dünya kupasinda boy gösterecek.

Fransa tüm yildizlarina ragmen üretken olmayan , göze hosgelmeyen bir oyunla fina gördü.

Arjantin dünya yildizina bir kupa vererek ona veda etmek istiyor ve en sonunda messili bir arjantinin nasil oynamasi gerektigini de ögrenmisler.

Almanlar futbola politika sopkmak isteyince ve bunu da ellerine yüzlerine bulastirinca ve bir de garip bir jenerasyonla buraya gelince erkenden eve döndüler. biu benim ALmanyam degil!

Ingilizler bildigimiz gibi. 66 yilindan bu yana bekliyorlar. beklesinler...

Asya takimlari bize disiplinin ve inancin neler yapabilecegini gösteriyor her dünya kupasinda.

Amerika, Kanada kontenjan takimlari. Eleme grubu rakipleri Jamaika, Haiti vs.

Portekiz ve Ronaldo arasinda esen soguk rüzgartlar ülkenin kupadan elenmesiyle kesildi

Afrika Takimlari da Asya takimlarinin aksine, Disiplin olmaz ise futbolda o kadar yetenege rtagmen bir sonuca ulasilamazin yillardir yilmaz savunuculugunu yapiyorlar.

VAR Sitemi Kupada bircok macta etkisini gösterdi. Teknolojik gelismeler yanlis kararlari azalttikca Underdoglar da daha fazla kazanma sansi yakaliyorlar.

Bu dünya kupasi avrupanin iki yüzlülügünü de gözler önüne sermesi acisindan ilgincti. Savas yüzünden Rusyadan dogalgaz ve Petrol alimini durduruan Avrupalilar, Gaz, Yag isterken Araplarin elini etegini öperken birden Onlari Gerikalmis, Kadin düsmani ilan edip protesto etmeye yeltendiler ancak kendi aralarinda bile birliktelik kurup bir protesto gerceklestiremediler.

Italyasiz bir dünya kupasi daha yasamak zorunda kaldigimiz icin italyanlara kizginim;-)

Bence güzel bir Kupa oldu ve Futbolu 15 yildir domine eden Messi ve futbolu muhtemeln gelecek yillarda domine edecek olan Mpappe finalde karsi karsiya geliyor. bir coklari gibi ben de Messi-Ronaldo kapismasi isterdim ancak dogrusu su ki Portegiz bu Arjantin icin kücük lokma olurdu.

Ahh unutmadan! Bahcesinde futbol stadyumu kurmak isteyen varsa katar devletine basvursun. Kupanin oynandigi stadyumlardan bir tanesi kupa sonra sökülüp hediye olarak bir ülkeye ya da sehre verilecekmis! sokme, tasima ve kurma gibi islemlerin tüm masraflari da katar tarafindan karsilaniyormus.

okytrb
16.12.2022, 08:07
Üst üste Dünya Kupası'nı alan takım yok, Fransa'nın şansı çok ama çok fazla(Gönlüm Arjantin'den yana).1934-1938 İtalya
1958-1962 Brezilya

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yiğit SARI
16.12.2022, 10:36
Başlığı "Şampiyon Arjantin" şeklinde değiştirebilmek dileğiyle

Adem Erdoğan
16.12.2022, 11:14
Umarım Mbappe kazanır kupayı ve "Pepsi mi Penaldo mu" tartışmalarına son noktayı koyar.

HOPA'LI TS'Lİ
16.12.2022, 11:29
Umarım Mbappe kazanır kupayı ve "Pepsi mi Penaldo mu" tartışmalarına son noktayı koyar.

:)
Çok yaratıcı bir ifade

objek
16.12.2022, 19:56
Hakemlerde yillarca messinin futbolunu hayranlikla izlemisler pozisyonlarda takdir hakkini verirken sempatileri devreye girmis olabilir messi futbol icin guzel bir ornek sampiyonluk yakisir

Sefer A.
17.12.2022, 15:41
Hakemlerde yillarca messinin futbolunu hayranlikla izlemisler pozisyonlarda takdir hakkini verirken sempatileri devreye girmis olabilir messi futbol icin guzel bir ornek sampiyonluk yakisir
Dogrudur, ama Arjantin'in caninin yandigi bir maç bulunur, Fransa'nin bulunmaz
Hele ortada olan grî olan pozisyonlarin alayinda Fransa lehine karar çikmistir bildim bileli hiç degismedi bu
Fas maçinda bile Fas'a penalti verilecegine, Fas alehyine faul ve sari kart verdi hakem

Disiplin disiplin diyenler, onunla en fazla 2. tur ya da çeyrek final yaparsin
Yetenek yoksa, hirs yoksa, hiçbir sey olmaz
Fas çok mu disiplinli, hayir, ama hirsliydilar ve hoca oyunculara o istegi o "yapabilirsiniz"i beyinlerine yerlestirdi
Oyun olarak o çok övülen Fransa'yi çatur çutur ezdiler, Fransa bizim Anadolu takimlari gibi geride bekleyip Mbappe'nin hiziyla âni hücum aradi durdu

Yetenek olacak, hirs olacak, tabi bir de minimum bir hiz olacak

Bizim millî takima bakalim, hep tank gibi oyuncular
Takimlarinda istedikleri kadar basarili olsunlar, çogu tirt

Her maç gol asist yapsin fark etmez, Orkun Kökçü balonun teki, Boufal ondan daha iyi, sâdece yas farki var
Salih Özcan, ooo Dortmund orta sahasi falan, bir fuski degil, Okay'in biraz gelistirilmis sürümü, fazlasi yok
Calhanoglu biraz ayriliyor bunlardan, o da sutlari frikikleri iyi diye
Zeki, Hakimi'nin 3 seviye alti
Cengiz, Ziyech'in 1-2 tik alti

Bizde yetenek yok arkadas, genimizi mi bozdular ne oldu bilmem ama yok

Fas için "Avrupa'da yetismis oyuncular" demek de komik, bizimkilerin de çogu yurt disindan, o isi geçelim

Fransa'da Araplar her ligde bizim gurbetçilerden kat kat fazla, ama Almanya'da durum ayni sekilde bizim lehimize mi ? degil
Canliskor'dan bakiyorum, neredeyse bizim kadar Arap var Almanya alt liglerinde, nüfuslarinin bizden çok daha az olmasina ragmen
Rezillik

Biz de ancak 2 dandik meslek elde edinecez diye okuyalim, peyug adam olacaguk anasini satayim

Courage
17.12.2022, 17:12
Messiye uygun takım kuramadığından Arjantin bugüne kadar turnuvalarda pek faydasını göremedi açıkçası kulüp performansının hep altında kaldı ülkesine verebildikleri fakat bu sefer farklı herşey daha ona uygun ve yeteneği hırsla harmanlamış bir takım var. Fransa'nın üzerine cesaretle gidildiğinde ne kadar aciz hallere düştuğünü Fas macında net gördük yinede formunun zirvesinde Mbappe tek başına her türlü ihtimali oluşturabilir inanılmaz bir turnuva geçiriyor bence.

Arjantin kazansa daha hoşuma gider ama bu maçı penaltilar belirleyecek gibi onunda tahmini olmuyor temennimiz yine Arjantin :)

Arif Timurcioğlu
17.12.2022, 19:18
Messi'den dolayı herkes Arjantin'e sempati duyuyor tabi geçmişinde etkileri var bakalım gerçek bir rakibe karşı ne yapacaklar.

jairzinho
17.12.2022, 19:51
hırvatistan fransa finali futbol adına çok daha izlenebilir bir final olurdu

arjantin yetenek olarak oldukça kısıtlı bir takım

hakemler devreye girmeseydi muhtemelen hırvatistan fransa finali izlerdik

jairzinho
17.12.2022, 20:03

zorlama ve dışardan destekli hikayeleri oldum olası sevmem

messi dünya kupası arjantin hikayeside böyle oldu,zorlama ve dışardan destekli

tabi bunun nedeni messiden kaynaklı değil, messi nin sponsorları nedeniyle o beleş penaltılar çalınıyor

fransanın olası şampiyonluğu bu kirli senaryoyu temizleyebilir ,

birşey olmuyorsa olmuyordur aga, messi arjantin dünya kupası olmuyor normal şartlarda,saha içinde
ama saha dışında hakemler desteği ile oldurmaya çalıştılar ve finale getirdiler arjantini,
oynadıkları oyun oldukça vasat,

mbappe olayına gelirsek

mbappe bence ronaldo nun rakibi, yani golcülüğü ile dikkat çekiyor

ronaldo mu messi mi tartışması bence saçmalık,bu iki oyuncu kıyaslanamaz bence,biri yetenekli (messi) diğeri yeteneksiz (ronaldo)

neden messi nin dünya futbolunda rakibi yok,ve olması çok zor muhtemelen gelecekte, çünkü hem ultra yetenekli hemde acayip gol ve asist sayılarına ulaşmış durumda,yani hem 10 numara hemde 9 numara,
ronaldo mbappe haaland ve benzeri oyuncular 9 numara aga, bunlarda 10 numara yeteneği yok

Ertan 51
17.12.2022, 20:51
Messi'den dolayı herkes Arjantin'e sempati duyuyor tabi geçmişinde etkileri var bakalım gerçek bir rakibe karşı ne yapacaklar.

Renktaş tam tersi ben de Messi ye rağmen Arjantin kazansın diyenlerdenim, pek haz etmem Messi'den. Normal bi insan değil de mükemmel işleyen bi makine gibi gelir bana, robot gibi,ne siniri,ne hırsı doğal bi insan gibi gelmiyor bana,çok duygusuz geliyor.
Hatta rakip sevmediğim bi millet olan Fransızlar olmasa,Maradonayla kıyaslanmasın diye kaybetmesini bile isterdim ama yok öyle değil inşallah Argentina dünya şampiyonu olur.

jairzinho
17.12.2022, 22:06
ve ne tesadüf ki fransa takımı virüsle mücadele ediyormuş

dünya kupası boyuncu hiçbir takımın başına gelmeyen şey final öncesi arjantinin rakibine geliyor

kupayı arjantine vermek için saha dışında ne varsa devreye giriyor

Onur Akyüz
17.12.2022, 23:28

dünya kupası boyuncu hiçbir takımın başına gelmeyen şey final öncesi arjantinin rakibine geliyor

Örtülü ÖdenekJantin diyebilir miyiz?

samatyaboy
17.12.2022, 23:40
1934-1938 İtalya
1958-1962 Brezilya

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bilgi için sağ ol.İnşallah ARJANTİN kazanır.

Erkin
18.12.2022, 00:34
Dogrudur, ama Arjantin'in caninin yandigi bir maç bulunur, Fransa'nin bulunmaz
Hele ortada olan grî olan pozisyonlarin alayinda Fransa lehine karar çikmistir bildim bileli hiç degismedi bu
Fas maçinda bile Fas'a penalti verilecegine, Fas alehyine faul ve sari kart verdi hakem

Disiplin disiplin diyenler, onunla en fazla 2. tur ya da çeyrek final yaparsin
Yetenek yoksa, hirs yoksa, hiçbir sey olmaz
Fas çok mu disiplinli, hayir, ama hirsliydilar ve hoca oyunculara o istegi o "yapabilirsiniz"i beyinlerine yerlestirdi
Oyun olarak o çok övülen Fransa'yi çatur çutur ezdiler, Fransa bizim Anadolu takimlari gibi geride bekleyip Mbappe'nin hiziyla âni hücum aradi durdu

Yetenek olacak, hirs olacak, tabi bir de minimum bir hiz olacak

Bizim millî takima bakalim, hep tank gibi oyuncular
Takimlarinda istedikleri kadar basarili olsunlar, çogu tirt

Her maç gol asist yapsin fark etmez, Orkun Kökçü balonun teki, Boufal ondan daha iyi, sâdece yas farki var
Salih Özcan, ooo Dortmund orta sahasi falan, bir fuski degil, Okay'in biraz gelistirilmis sürümü, fazlasi yok
Calhanoglu biraz ayriliyor bunlardan, o da sutlari frikikleri iyi diye
Zeki, Hakimi'nin 3 seviye alti
Cengiz, Ziyech'in 1-2 tik alti

Bizde yetenek yok arkadas, genimizi mi bozdular ne oldu bilmem ama yok

Fas için "Avrupa'da yetismis oyuncular" demek de komik, bizimkilerin de çogu yurt disindan, o isi geçelim

Fransa'da Araplar her ligde bizim gurbetçilerden kat kat fazla, ama Almanya'da durum ayni sekilde bizim lehimize mi ? degil
Canliskor'dan bakiyorum, neredeyse bizim kadar Arap var Almanya alt liglerinde, nüfuslarinin bizden çok daha az olmasina ragmen
Rezillik

Biz de ancak 2 dandik meslek elde edinecez diye okuyalim, peyug adam olacaguk anasini satayim

Aman aman yarin da disini sksn hakemler de Fransa lehine 3 5 karar daha ciksin lutfen, Hobbitim ve antipatik arkadaslari Hollanda macindaki artistiklerini odemeli :)

Araplar normal 22 tane ulke mi ne var kuzey afrikada 3 ulke gerci. Avrupaya gelenlerde de en az 50 cocuk. Mental olarak daha onde bence Turk oyuncular ama ust kademeye kapak atabilen az. Faslilarin maslilar kafadan kirik geneli. Gerci sen daha iyi tanirsin sizin oradan. Bu arada su Fas MT`da ulke icinden gelen de cok oyuncu var.

omondoles
18.12.2022, 11:17

Feto oraya da mı sızmış ?

Onur Erçetin
18.12.2022, 15:44

Kadrosunun yarısı Afrikalı sömürgelerden oluşan Fransanın dünya kupasını almasını asla istemiyorum.

Enes Başkaya60
18.12.2022, 18:16
Arjantin final maçında 1 penaltı golü daha buldu ;)

Adem Erdoğan
18.12.2022, 18:17
Penaltıya hele ya. :)

Enes Başkaya60
18.12.2022, 18:28
Di Maria 2-0 helal olsun bee Arjantin...

yorumsuz6117
18.12.2022, 18:37
Arjantin Fransa'nın anasını ağlattı, Fransa'nın bırak pozisyonu atak girişimi bile yok, pahalı oyuncular değil daha çok isteyen kupayı alıcak, Arjantin takımı askerden yeni gelmiş gibi..

Enaldo61
18.12.2022, 18:47
Arjantin gibi oynamak istiyoruz Avcı Hocammm

Rodrigo De Paul bir gün TS'ye gelir inşallah.

yorumsuz6117
18.12.2022, 18:53
Dünya kupaları tarihinde en çok skor katkısı yapan oyuncu Lionel Messi 12 gol 8 asist..

Halil Alemdar
18.12.2022, 18:54
Fransanın o kadar hızlı hücum hattı olmasına rağmen Arjantin baya önde oynuyor ve pozisyon vermiyor. Acayip motiveler ama ikinci yarı belli de olmaz.

Onur Akyüz
18.12.2022, 19:22
Fransa’nın şutu yok Arjantin sonuna kadar hakediyor.

yorumsuz6117
18.12.2022, 19:25
Dakika 70 Fransa maçta ki ilk şutunu attı..

Enes Başkaya60
18.12.2022, 19:36
Hayda 2 dakikada 2-2 oldu maç.

Onur Akyüz
18.12.2022, 19:44
Ortadoğu’da kartlar yeniden dağıtılıyor.

kayseriliyiz
18.12.2022, 19:58
Fransa uzatmalarda, hızlı oyuncuları ile farka gider.

Envoyé de mon 2107113SG en utilisant Tapatalk

yatmaztara
18.12.2022, 20:01
Bu arada bence sadece final maçlarında uzatma olmalı sonrasında penaltı. Önceki turlarda direk penaltılar olmalı