PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig 15.Hafta | Trabzonspor 2 - 0 Fenerbahçe | Maç Sonucu

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6

Hasan Habip Özbay
11.11.2022, 21:48
İşte gerçek sınav hem bizim için hemde ligin kaderi için çok önemli maç istanbul takımlarına olan galibiyet serimiz devam eder kim şampiyon falan umrumda değil bu maçı alırız.

mete61bordomavi
12.11.2022, 00:04
25 Aralık'a kadar çok zaman var. Ne olur, neler değişir bilinmez.
Ama son dört ayda oynanan futbolda bir gram ilerleme olmadığından yola çıkarsak, Fener'in ön alan baskısı ve orta sahadaki ofsayt çizgisini bozamazsak ve seri çabuk paslarla onların defanslarının arkasına sarkamazsak -ki oyun yapımız asla buna uygun değil-
durum facia da olabilir. Fener'in baskısını kırıp oyunu dengelersek belki bir ihtimal oyuna ortak oluruz. Ama kondisyonumuzun yeteceğini sanmıyorum.
Zaten Fener'i yenmenin avantajı puan farkını azaltmaktan ziyade Fener'i moralmen yaralamak olur. Ama yenilmek Fener'den ziyade bize pahalıya patlar. Puan farkı açılır, Fener o gazla gider, Avcı'nın ve dahi yönetimin durumu sorgulanmaya başlar.

Sabır, istikrar terennümleri olası Fener hezimetinden sonra alıcı bulamaz benden söylemesi.

erenslash
12.11.2022, 00:08
maçın kadıköyde olması kadro kalitesinden dolayı fener rahat alır maçı normal şartlarda

beraberlik ihtimal vermiyorum

yenemeyiz ama beraberlik bir ihtimal derim

kendi sahamızda bile feneri yenemeyebiliriz bu kadroyla fener bizden en azından bir puan alırdı

hele kadıköyde biz bir puan alırsak iyi derim

Doğukan Uçan
12.11.2022, 00:12
Ben bu maçı abdullah avcı'nın geldiği ilk sene trabzon'da pelkas'ın golüyle kaybettiği maça benzetiyorum. kazansak belki de şampiyonluk yarışında son haftaya kadar olacakken maçı kaybediyoruz 3 gün sonra da alanyaspor'a yine trabzon da yenilip yarışa havlu atıyoruz. şu 2 maçı alsaydık eldeki kötü kadroya rağmen muhtemelen kafa kafaya gidecektik.

maça 1.5 ay olmasına rağmen gerek kadro kalitesi gerekse oynanan oyuna bakarsak kazanma ihtimalimiz çok düşük. üstelik son bir kaç senedir fenerbahçe bizi hem kadıköy de hem trabzon da kolay kolay yenemiyor üstünlüğü ele aldık. ben maçı kazaksak bile bu takımın bu sene yarışta olacağını düşünmüyorum o ışığı vermiyor. aylardır ne izliyoruz belli değil.

büyük ihtimalle fenerbahçe kazanırsa bu senenin şampiyonudur. ilk yarıda bizden sonraki bütün maçları o gazla da kazanır ikinci ye fark atar. kadıköy de gs yi de yenerler.

kaçarava
12.11.2022, 00:13
maçın kadıköyde olması kadro kalitesinden dolayı fener rahat alır maçı normal şartlarda

beraberlik ihtimal vermiyorum

yenemeyiz ama beraberlik bir ihtimal derim

kendi sahamızda bile feneri yenemeyebiliriz bu kadroyla fener bizden en azından bir puan alırdı

hele kadıköyde biz bir puan alırsak iyi derim
Maç içerde.

Oyun tarzı olarak bize en ters gelecek takım kim deseler, fb derim. Önde pres vb..

Bu maç oyunla moyunla açıklanacak ya da galibiyet beklenecek maç değil. Alırsak, çıkıp bam güm alırız. Ortada bir oyunla değil. Neyse, daha çok var.

erenslash
12.11.2022, 00:23
ben fikstürü yanlış okumuşum pardon. içerde olması bir tık avantaj ama gene umudum çok yok çünkü adamlar deplasmanda da iyi oynuyor. bir saha avantajımız var ancak bizden puan alabilen takımlar var üstelik anadolu takımları hem de Trabzonda. Seyirci faktörü bizden yana olduğu için hırs yapmalı maçı çok disiplinli olmamız lazım. çünkü fener mücadeleci ve gerçekten hakkıyla oynuyorlar.bizim oynamamız gereken oyunu oynuyorlar. ancak dediğim gibi kadro kalitesi işte .hırsla maç alabiliriz ancak maça özel hırs bunla maç alma ihtimalimiz var içerdeki maçımızı.monaco maçı gibi olursa şahane olur tabi :D kadro kalitemiz bazında rahat alabileceğimiz maç değil ancak hırslı olursak maça özel bir galibiyet alma ihtimalimiz yok değil.
Maç içerde.

Oyun tarzı olarak bize en ters gelecek takım kim deseler, fb derim. Önde pres vb..

Bu maç oyunla moyunla açıklanacak ya da galibiyet beklenecek maç değil. Alırsak, çıkıp bam güm alırız. Ortada bir oyunla değil. Neyse, daha çok var.

erenslash
12.11.2022, 00:25
bu maçı alsak bile fener gene şampiyon olma ihtimali var. çünkü kadro kalitemiz yeterli değil..devre arasında şahane adamlar alırsan iş değişir.şöyle ki hem gelecek senenin yatırımını yaparsın hem de şampiyonlar ligine gitme ve şampiyon olma ihtimalin çok artar.devre arasındaki hamlelere bakar ama fener de devre arasında boş durmayacak.
Ben bu maçı abdullah avcı'nın geldiği ilk sene trabzon'da pelkas'ın golüyle kaybettiği maça benzetiyorum. kazansak belki de şampiyonluk yarışında son haftaya kadar olacakken maçı kaybediyoruz 3 gün sonra da alanyaspor'a yine trabzon da yenilip yarışa havlu atıyoruz. şu 2 maçı alsaydık eldeki kötü kadroya rağmen muhtemelen kafa kafaya gidecektik.

maça 1.5 ay olmasına rağmen gerek kadro kalitesi gerekse oynanan oyuna bakarsak kazanma ihtimalimiz çok düşük. üstelik son bir kaç senedir fenerbahçe bizi hem kadıköy de hem trabzon da kolay kolay yenemiyor üstünlüğü ele aldık. ben maçı kazaksak bile bu takımın bu sene yarışta olacağını düşünmüyorum o ışığı vermiyor. aylardır ne izliyoruz belli değil.

büyük ihtimalle fenerbahçe kazanırsa bu senenin şampiyonudur. ilk yarıda bizden sonraki bütün maçları o gazla da kazanır ikinci ye fark atar. kadıköy de gs yi de yenerler.

Doğukan Uçan
12.11.2022, 00:28
bu maçı alsak bile fener gene şampiyon olma ihtimali var. çünkü kadro kalitemiz yeterli değil..devre arasında şahane adamlar alırsan iş değişir.şöyle ki hem gelecek senenin yatırımını yaparsın hem de şampiyonlar ligine gitme ve şampiyon olma ihtimalin çok artar.devre arasındaki hamlelere bakar ama fener de devre arasında boş durmayacak.
Hocam zaten fenerbahçe'nin yedekleri bizde ilk 11 oynar. Devre arası para harcamaya gerek yok diye düşünüyorum. Bu seneyi çok kötü geçirdik. ne düzgün bir kamp yaptık ne de transferleri yetiştirebildik.

erenslash
12.11.2022, 00:42
çok doğru tespit.devre arası net harbi nokta atışı üç adam alınacaksa harcasınlar.yoksa zottirik onur bulut efecan yok hasancan vesaire.. yok yerli kotası dolmuş bunu alabildilk olacaksa gereksiz transferler yapmasınlar .
Hocam zaten fenerbahçe'nin yedekleri bizde ilk 11 oynar. Devre arası para harcamaya gerek yok diye düşünüyorum. Bu seneyi çok kötü geçirdik. ne düzgün bir kamp yaptık ne de transferleri yetiştirebildik.

Vkgz
12.11.2022, 00:47
bu sene samoityon olacagımızı sanmam ama bari bunlar olmasın o yüzden hayri takım..

Çağlar Güleryüz
12.11.2022, 08:08
Fark yemeyiz inşallah. Başka hiçbir beklentim yok.

Enes Başkaya60
12.11.2022, 08:16
Fark yemezsek kafi benim için.

Çünkü, adamlar bize göre çok çok iyi ve bize tamamen zıt bir futbol oynuyorlar, pres ile içimizden geçmesinler yeter, çünkü adamlar hiç durmuyor.

chener
12.11.2022, 10:14
Arada 1,5 ay var. Çok uzun zaman var. Bence bu ara nakavt olmak üzere olan boksörün - ki o biziz - imdadına yetişen çan sesi gibi oldu. Bakalim birşeyleri değiştirecek mi?

Ortahisar61
12.11.2022, 13:52
Arada 1,5 ay var. Çok uzun zaman var. Bence bu ara nakavt olmak üzere olan boksörün - ki o biziz - imdadına yetişen çan sesi gibi oldu. Bakalim birşeyleri değiştirecek mi?

Harika bir teşbih tebrik ederim...durumumuz aynende öyle. Fb ritim bulmuşken ister istemez o ritmi kaybedecektir. Biz ise soluklanma ,kendine gelme fırsatı bulmuş olacağız. Bu mac haftaya olacak olsa hiç ümidim olmazdı şimdi olumlu beklenti içerisinde olabilecegimiz,tutunacağımız bir kulbumuz var.

Tahir61
12.11.2022, 13:59
Sakatlık ceza olmazsa (öncesinde bir samsun maçımız var) oynayacak 9 adam belli. yabancı sınırı ve forvetlerimizin oyun sistemimize uyumsuzluğu iki mevkide farklı tercihler yaptıracak muhtemelen.
Birinci adaylar gomez ve larsen'in dünya kupasına gidecek olmaları sebebiyle de Hüseyin ve Yazıcı üzerinde durabilir Avcı.
Normal şartlarda aşağıdaki kadronun önünde durabilecek takım olduğuna inanmıyorum.
Ama taraftarından malzemecisine inanılmaz formsuz bir camiayız son birkaç ayda.
Havlu atma için erken, henüz hiçbir şey bitmedi ama biz yarışacak heyecan ve kapasitede değiliz. Şikecilere karşı alınacak bir galibiyet bir kıvılcım olur mu sanmıyorum. Bu sebeple skoru değil oyunu ön plana almalıyız.
Yeni rota oluşturuluyor: Türkiye kupası, şikecilere darbe, bir iki yeni yüz ve konferansta geçilecek bir iki tur.

.....................Uğurcan.....................

???..........Bartra......Hugo/Densvil...Eren

..............Gbamin.....Hamsik............

....Visca...........Baka.............Trezege...

......................???......................... ..

Fatih Öztürk
12.11.2022, 14:13
Bu maça malzemeleri yağlayıp çıkacaz. Elimizden kurtulma ihtimalleri yok.

OrkHun
12.11.2022, 14:23
tek isteğim maçın berabere bitmemesi. düzgün top oynamayacaksak fark yeriz umarım da bu rezil futbol son bulur artık.

Enes Başkaya60
12.11.2022, 15:06
Uğurcan

Bartra-Denswill-Hugo-Eren

Hamsik-Siopis

Visca-Bakasetas-Trezegeut

Umut.

Bu kadro belki iş görebilir.

Fark yemeyiz yani ama aynı tas aynı hamam devam edersek, adamlar bizi çok pis şamarlayabilir.

Cem Balcı
12.11.2022, 15:07
Aralığı bekleyin.

AntiŞike
12.11.2022, 17:41
Batshuayinin cezası bizim maçta bitiyor muydu? bitiyor galiba,

Alternatifli kadroda pek etkisi olmazdı ancak J.Pedro da bugün kırmızı kart gördü. İkisi de olmasa avantaj olabilirdi

Armağan Dere
12.11.2022, 18:58
bu maçı alırsak işler değişir...
kasketlinin işi sadece bu olmalı..
peres ve visca dönmeli...

OzcanHan61
12.11.2022, 20:58
Ne yap et bu maçı al Avcı, fener yenildi fark 6, kazanırsak 3 kalır bambaşka bir atmosfere bürünürüz. Tabi kasımı bekleyin dediği gibi süreyya hanımın müthiş değişimi gibi olursak o başka tabi.

Onur Erçetin
12.11.2022, 21:01
1.5 ay olsa ne olacak.Takımda sağ kanat yok.Santrafor yok.Sağ bek sakat.Dorukhan yok.Ne tempo var ne iş bitiren.Geçen sene Waka vardı o da yok.Bardhi,Yazıcı ve Bartra gibi gereksiz adamlarla şişirilen bir kadro var.

Onur Erçetin
12.11.2022, 21:03
Aralığı bekleyin.
90 dk geri ve yan pas yap.Hücuma 2-3 kişiyle çık.Buna rağmen takımın en özel oyuncusunu tempolu oynayacam yalanıyla gönder.Sürekli puan kaybet.Sonra Kasım-Aralık deyip taraftarı kandır :)

Çakma Guardiola,büyük hoca Abdullah Avcı :)

OzcanHan61
12.11.2022, 21:05
1.5 ay olsa ne olacak.Takımda sağ kanat yok.Santrafor yok.Sağ bek sakat.Dorukhan yok.Ne tempo var ne iş bitiren.Geçen sene Waka vardı o da yok.Bardhi,Yazıcı ve Bartra gibi gereksiz adamlarla şişirilen bir kadro var.
Avcı ayna kafa giderse bir şey değişmez

1) Visca iyileşir beklentiden uzak kalmazsa
2) Yazıcı Ömür gibileri çizip Lahtimi Naci gibileri hazırlarsa
3) Trezeguet Visca kanatlarıyla ceza sahasını besleyebilirsek

Şansımız olur.

Ama beklentim düşük.

chener
12.11.2022, 21:07
Bfk-gs maçına bakiyorum, şimdi bizim futbolcuların gs futbolcuları kadar kondüsyonu yok mu yani!!!! Koşmuyoruz veya koşturulmuyoruz.

ahamitokutan
12.11.2022, 21:24
Abdullah hoca kasketini önüne alıp adam akıllı düşünmeli. 1,5 ay var kader maçına. kazandığın an bu sezonki tüm olumsuzluklar unutulabilir, yarışı yeniden başlatabilirsin. eğer gerçekten taktik teknik varyasyonlar üreten bir teknik direktör isen, ki geldikten sonra takıma pozitif etkin ve kazandırdığın şampiyonluğu düşünürsek öyle, 40 defa tekrarladığı hatalarından artık ders çıkarıp ne yapıp edip şu maçı kazanmalısın. takımda net vurulması gereken neşterler var, elini korkak alıştırma hocam.

Fatih Öztürk
12.11.2022, 21:47
Galatasarayın 25 aralıkta lider olma durumuna binaen, kontrolünde tuttukları mhk tarafından son derece adil hakem ataması yapılır ve var'da da herhangi bir fiyasko olmaz, feneri rahat yeneriz. Olan zavallı ali koç'a olacak. Sen kalk cebinden 300 milyon dolar harca, habire firmalarından kulübe sponsor ol, bir de borcu 9 milyar liraya çıkar ama elde tek kupa olmadan götüne tekmeyi vursunlar.

Trabzonspor 61
13.11.2022, 09:53
Farkında değiliz ama şikecileri yenersek puan farkını 3’e düşürüyoruz. Ve tekrar bir başlangıç olacak. Monaco’ya patır patır golleri sıralayan bir kadroya sahip olduğumuzu unutmayın. Ligin sonlarına doğru atağa geçip şampiyon olabiliriz.

Enes Başkaya60
13.11.2022, 10:28
Uğurcan

Hamsik-Siopis

Umut

Oyuncuların yerleri ile oynama yeter hocam, yalvarıyorum oyuncuların yerleri ile oynama.

40 gün var hazırla şu takımı şu maça.

Prese, pres ile cevap ver çıkartma adamları, seyirci de bu maçta çok itici bir güç, ya herro ya merro maçına çıkıyoruz.

Kazanırsak kartlar yeniden dağıtılıyor, bunun farkına lütfen var hocam.

Maçın gidişatına göre Bartra'yı göbeğe alıp Umut-Denswill Gomez-Huseyin değişikliği yapılabilir.

Ayrıca Kanat oyuncuları yorulmadıysa oyundan çıkarma, yerleri ile oynama Baka'yı çıkaracaksan oyuna Bardi'yi al Bardi No10 oynasın.

Yusuf'u sokacaksan oyuna forvet pozisyonunda değerlendir !!!

Visca'yı çok riske atmak istemiyorsan ve oyundan çıkarmak durumunda isen yerine Lahtimi'yi al Abduş'u alma.

Reçeteyi yazdım bakalım neler olacak merakla bekliyorum :D

Hasan Habip Özbay
13.11.2022, 10:35
dün akşamki maçlardan sonra daha da önemli oldu vurup alırız ve yeniden başlartız ama en çok da geyseye yarar

Hasan Habip Özbay
13.11.2022, 10:59
gelde gitme bu maça şimdi napsak bilmem ki

falcon_61
13.11.2022, 11:06
Peres ve Visca iyileşirse oynayabiliyorlar mı? Lisansları çıkarıldı mı ilk yarı için?

G510 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hasan Habip Özbay
13.11.2022, 11:07
yaş bugün olmuş 51 1984 de Şampiyon olduğumuzda bir maça abimlerle kaçak olarak izmire gitmiştim o zaman anladımki TRABZONSPOR futbol takımı değilmiş mücadeleymiş karşı durmakmış istanbula karşı hep dik durmakmış asla ona hizmet etmek olmamalıymış yıl 2011 12 maça giitm 14 yaşındaki oğlum ile maddi manevi çok emek verdim kutlama yapamadık ama en kıymetli ŞAmpiyonlıuğmuz olmuştu.Ve 2022 efsane destansı ŞAMPİYONLUK DOYA DOYA KUTLADIM EVLATLARIMLA DOSTLARIMLA GERÇEK TARAFTRALAR İLE HER YERDE şimdi bakıyorumda bu kadar acımasız eleştiri hakaret küfür yapmayın bu sevdaya kıymayın bu olmaz olamaz

Enes Başkaya60
13.11.2022, 11:58
Peres ve Visca iyileşirse oynayabiliyorlar mı? Lisansları çıkarıldı mı ilk yarı için?

Visca'nın çıkarıldı ama Peres'in çıkarılmadı diye biliyorum kardeşim.

Arda'
13.11.2022, 12:26
0-3

theo
13.11.2022, 12:26
Dünkü maçları 90 dakika izledim ve şu bir gerçek ki Şikeciler havaya girmiş hocası dahil. Oyunları oyun değil sadece topa vurmayı ve pres yapmayı bilen adamlar sayesinde atak gözüküyorlar. Baskı yapınca bocalıyorlar ki giresunun kazanacağı çok belliydi.

Başakşehir olayını kuramadan skor değişti ve yedikleri ilk golden sonra dağıldılar. Değişik bir maç oldu. 1 tane şut hariç hepsi kaleyi buldu.

Şikecileri ve başakşehiri bence yenme ihtimalimiz epey yüksek sakatların dönmesi ile. Hatta sadece visca bile fark yaratır.

Enes Başkaya60
13.11.2022, 12:35
Dünkü maçları 90 dakika izledim ve şu bir gerçek ki Şikeciler havaya girmiş hocası dahil. Oyunları oyun değil sadece topa vurmayı ve pres yapmayı bilen adamlar sayesinde atak gözüküyorlar. Baskı yapınca bocalıyorlar ki giresunun kazanacağı çok belliydi.

Başakşehir olayını kuramadan skor değişti ve yedikleri ilk golden sonra dağıldılar. Değişik bir maç oldu. 1 tane şut hariç hepsi kaleyi buldu.

Şikecileri ve başakşehiri bence yenme ihtimalimiz epey yüksek sakatların dönmesi ile. Hatta sadece visca bile fark yaratır.

şikecileri yenme ihtimalimiz bu futbol anlayışı ile zor.

Ama yukarıda yazdığım gibi futbol mentalitesini değiştirirsek yenme ihtimalimiz az da olsa var.

Adamlar çizgi defans oynatıyor sürekli top kaybedince deli gibi pres yapıyor adamlar, ve bunu maçın geneline yayabiliyorlar.

Biz buna karşılık veremezsek çok farklı bir skor bile ortaya çıkabilir.

Hoca'nın kaprislerinden vazgeçmesi lazım, bu da zor bir ihtimal.

Herkes yerinde oynayacak abi, çocukların yerlerini değiştirme.

Visca fark yaratır tabiki.

Peres'de olsaydı güzel olurdu.

Bizim Kızılyıldız ve Ferencvaros maçlarının ilk yarılarında oynadığımız gibi oynamamamız lazım kısacası.

Yoksa puan alma ihtimalini bile zor görüyorum.

Onur Erçetin
13.11.2022, 13:29

İyi de maç 25 aralıkta.Visca ve Perese lisans çıkarabiliyor muyuz biz.

Onur Erçetin
13.11.2022, 13:31
Uğurcan

Hamsik-Siopis

Umut

Oyuncuların yerleri ile oynama yeter hocam, yalvarıyorum oyuncuların yerleri ile oynama.

40 gün var hazırla şu takımı şu maça.

Prese, pres ile cevap ver çıkartma adamları, seyirci de bu maçta çok itici bir güç, ya herro ya merro maçına çıkıyoruz.

Kazanırsak kartlar yeniden dağıtılıyor, bunun farkına lütfen var hocam.

Maçın gidişatına göre Bartra'yı göbeğe alıp Umut-Denswill Gomez-Huseyin değişikliği yapılabilir.

Ayrıca Kanat oyuncuları yorulmadıysa oyundan çıkarma, yerleri ile oynama Baka'yı çıkaracaksan oyuna Bardi'yi al Bardi No10 oynasın.

Yusuf'u sokacaksan oyuna forvet pozisyonunda değerlendir !!!

Visca'yı çok riske atmak istemiyorsan ve oyundan çıkarmak durumunda isen yerine Lahtimi'yi al Abduş'u alma.

Reçeteyi yazdım bakalım neler olacak merakla bekliyorum :D
Kurduğun kadro çok güzel aslında ama Umutu ileride tek oynarsa fiziksel olarak ezerler.Tek sıkıntı yabancı oyuncu sınırı yani.Merkezde Dorukhan olsaydı işte hiçbir sorun olmayacaktı.

Enes Başkaya60
13.11.2022, 13:46
Kurduğun kadro çok güzel aslında ama Umutu ileride tek oynarsa fiziksel olarak ezerler.Tek sıkıntı yabancı oyuncu sınırı yani.Merkezde Dorukhan olsaydı işte hiçbir sorun olmayacaktı.

Aynen öyle dostum.

Mecbur kalıyorsun işte dediğin gibi yabancı sınırından dolayı.

El mahkum yani.

Yusuf ile başlayacaksın o zaman forvette ezber bozacaksın.

Ah Dorukhan ah gidecek zamanmıydı ya..

Abi cidden Visca, Dorukhan, Peres ciddi eksiklikler bizim için.

kayl
13.11.2022, 14:12

Visca nin lisansı aktif oynucak nasipse peres basaksehir maçından önce oynayamaz.. sağ bek e hazırlık maçlarında dogucan i yerleştirmeyi djanini de futbolcu olduğunu haturlarsa... ugurcan dogucan bartra hugo eren gbamin siopis bakasetas visca trezege djanini... hamsik bu maçlık dinlensin presse presle karışık verelim savunma arkasına visca trezege djanini yi kaçırıp fişi cekeriz

theo
13.11.2022, 14:33

viscada sıkıntı yok da peres ancak devre arasından sonra.

ahamitokutan
13.11.2022, 15:47
ben olsam bu maça şöyle çıkardım:

Uğurcan
Hüseyin Bartra Denswil Eren
Gbamin Hamsik
Visca Bakasetas Trezequet
(mecburen) Gomez.

Bu takım ilk yarıda oyunu tutar gol yemezse, 55 60 gibi Djaniny-Gomez Hamsik-Siopis Visca-Umut değişikliklerini yapardım. şampiyonluk iddiasında isek şu maçı kazanmamız lazım. öyle bir iddiamız yok ise bari yenilmeyelim şu şımarık yalı çocuklarına.

kayl
13.11.2022, 15:55
ben olsam bu maça şöyle çıkardım:

Uğurcan
Hüseyin Bartra Denswil Eren
Gbamin Hamsik
Visca Bakasetas Trezequet
(mecburen) Gomez.

Bu takım ilk yarıda oyunu tutar gol yemezse, 55 60 gibi Djaniny-Gomez Hamsik-Siopis Visca-Umut değişikliklerini yapardım. şampiyonluk iddiasında isek şu maçı kazanmamız lazım. öyle bir iddiamız yok ise bari yenilmeyelim şu şımarık yalı çocuklarına.

Hüseyin i otoban yapar alioski valencia dogucan en azindan fizikli daha teknik 1 milyon euro verdik az yararlanalim adamdan

pReN@_61
13.11.2022, 16:29
şbn in kafa rahat, peki ya biz ?

ahamitokutan
13.11.2022, 19:04
Hüseyin i otoban yapar alioski valencia dogucan en azindan fizikli daha teknik 1 milyon euro verdik az yararlanalim adamdan

Valla sağ bekte işimiz zor. Doğucan dan çok ümitliydim fakat mental eksiklikleri var, hoca da pek tercih etmiyor kendisini. Valencia demişsin adam üçkağıtçının kralı, Doğucan da biraz dengesiz olacakları az çok tahmin edebiliyorum orda oynarsa. Larsen zaten Allahlık, bir an önce şutlarız inşallah. Serkan da iyleşir o zamana kadar ama o da fiziksiz malesef. gene en iyi alternatif bu sene 2 maçta sağ bek oynayıp fena da olmayan Hüseyin gibi. ilerde yazıcı, ömür gibi fuzuli adamlara tahammül edeceğine Hüseyine sağ bekte tahammül ederiz.

Fatih Öztürk
13.11.2022, 19:10
şbn in kafa rahat, peki ya biz ?

Rahat mı, eminmisin :)
Kendi evinde yenil, rakibin tasaksehiri farklı yensin, aradan sonra ilk maç kocacığıın Trabzonsporla. Herifler her halükarda liderlikten olacak.
9 senedir şampiyon olamıyorsun, karşında ligin son şampiyonu ve ligi tarumar etmiş Trabzonspor, şampiyon olmasa büyük tepki çekmeyecek vs.
Kim rahat kankitoş :)

objek
13.11.2022, 19:39

Gs bjk macindan aldigi gazla b.sehiri 7,ledi ayni durum bizim icinde gecerli sb,yi yendigimiz anda isin sekli deyisir gecen sezon son dakikalarda attigimiz goller sonrasinda adamlar ancak 10 mac sonra kendilerine geldiler ondan sonra is isten gecmisti kirilma maclarinin hicbirisini gecen sezon kaybetmedik bu sezon aynisi oldugu anda yine sampi!

ilelebeTS
13.11.2022, 22:51
Son maçlarda puan kaybedince artık bu maçta takım da hoca da kendi kimliğini sahaya yansıtacaktır. Zaten takım da hoca da maç seçiyor. Hem iç saha hem derbi, tam istedikleri fırsat işte.

Doğukan Uçan
13.11.2022, 22:52
Renktaş biz başakşehiri şampiyon olduğumuz sene 2 maçta bile yenemedik. Bu adamlar bize ters geliyor.

güneyli
13.11.2022, 23:13
Uçan kaçan takımlarla bu yürüyen takımın 6 puana sıkışmış bir durumda olması büyük şans.Az oyunumuz otursaymış zaten 3 geri 3 yana 1 ileri futbolla dahi puan olarak başa baş olacakmışız.İşin kötüsü geçen senenin son 8 maçından itibaren 1-2 maç haricinde oyun olarak hep gerideyiz.Düzelirmiyiz bilmem.Bu maç öyle böyle kazanılır.Sonrası ise şampiyonluk için çok zor.

falcon_61
13.11.2022, 23:36
Uçan kaçan takımlarla bu yürüyen takımın 6 puana sıkışmış bir durumda olması büyük şans.Az oyunumuz otursaymış zaten 3 geri 3 yana 1 ileri futbolla dahi puan olarak başa baş olacakmışız.İşin kötüsü geçen senenin son 8 maçından itibaren 1-2 maç haricinde oyun olarak hep gerideyiz.Düzelirmiyiz bilmem.Bu maç öyle böyle kazanılır.Sonrası ise şampiyonluk için çok zor.Düzelme ihtimalimiz yok. Bütün oyuncular durarak oynuyor. Dünyada böyle oynayan kulüp sanıyorlar ki yoktur. 3'e 1 atağa çıksak yine savunma yerleşir biz gidene kadar. Öyle saçma bir anlayış var. Hem durarak oynuyorum hem de oyuncular çok yavaş. Az pres yapan bizi elek ediyor. Kimse kendini boşa çıkarıp pas opsiyonu oluşturmuyor

Onur Akyüz
13.11.2022, 23:44
-rahat
-hazrool
-megafon omza
-istikamet havaalanı marş marş!

Armağan Dere
14.11.2022, 00:31
https://www.youtube.com/watch?v=W-Sua7nR-hA

HOPA'LI TS'Lİ
14.11.2022, 07:32
Şu maça 25 veya 27 puanla çıkabilirdik.

Yine de yenersek ligin seyrini değiştiririz. Ancak oynanan oyun ve transferler hayal kırıklığı (Trezege hariç)

HOPA'LI TS'Lİ
14.11.2022, 08:38
Ocak ayında,

Onur Bulut (Kayseri)
Efecan Karaca (Alanya)
Nokta atışı golcü
Sağ bek
Sağ stoper
6-8 numara
Kanatlar

Şart oğlu şart

UĞUR DURTAŞ
14.11.2022, 09:26
Dünya kupası arasından sonra takvim çok sıkışık
bu arayı ciddi anlamda iyi geçirmemiz ŞART.

Avcı hocanın oyun planı tutmadı.
bu arada oyun planını değiştirmesi yüksek ihtimal.
bu oyun anlayışı devam ettiği sürece 1 ileri 2 geri devam eder.

**
ziraat kupası ve lig takvimi açıklanmadı.aşağıdaki,
yazılan tarih ,1 gün önce veya 1 sonra olacaktır.

20 ARALIK SALI -BİZ-SAMSUN
24 ARALIK CUMARTESİ -BİZ -FB
28 ARALIK ÇARŞAMBA -K.GÜMRÜK-BİZ
03 OCAK SALI -BİZ-GİRESUN
08 OCAK PAZAR -ALANYA-BİZ
14 OCAK CUMARTESİ -BİZ-B.ŞEHİR

**
fb maçını yenmeliyiz puan farkını 4'e indirirsek farklı bir hava yaratırız.
devre arasına kadarda galibiyetlerle gideriz.

HOPA'LI TS'Lİ
14.11.2022, 09:29
Dünya kupası arasından sonra takvim çok sıkışık
bu arayı ciddi anlamda iyi geçirmemiz ŞART.

Avcı hocanın oyun planı tutmadı.
bu arada oyun planını değiştirmesi yüksek ihtimal.
bu oyun anlayışı devam ettiği sürece 1 ileri 2 geri devam eder.

**
ziraat kupası ve lig takvimi açıklanmadı.aşağıdaki,
yazılan tarih ,1 gün önce veya 1 sonra olacaktır.

20 ARALIK SALI -BİZ-SAMSUN
24 ARALIK CUMARTESİ -BİZ -FB
28 ARALIK ÇARŞAMBA -K.GÜMRÜK-BİZ
03 OCAK SALI -BİZ-GİRESUN
08 OCAK PAZAR -ALANYA-BİZ
14 OCAK CUMARTESİ -BİZ-B.ŞEHİR

**
fb maçını yenmeliyiz puan farkını 4'e indirirsek farklı bir hava yaratırız.
devre arasına kadarda galibiyetlerle gideriz.

Yenersek 3'e iniyor renktaş. 29-23 şu an

My
14.11.2022, 10:19
Mevzu artık futbolculardan çıktı. Abdullah Avcı kitlendi. Sürekli aynı şeyleri deneyip duruyor. Her şeyi ezberledik. Hangi kadroyla kimi nerede oynatırsa ne olacak, hangi dakkalarda orta sahayı boşaltacak felan her şeyi sürekli tekrarla izliyoruz. Bunu bizim gibi futbolcular da görüyor. Moral motivasyon doğal olarak yerlerde. Mutsuzluk tavanda. Bu arada hoca kafayı toparlamazsa işimiz fena. Maaş bütçesi 40 milyon avroya yakın. Bizim için korkunç rakamlar bunlar. Sonuç gelmeyince yönetim içi de karışıyor anladığım kadarıyla. Resmen her şeyin içine etmek üzereyiz.

HOPA'LI TS'Lİ
14.11.2022, 10:31
Mevzu artık futbolculardan çıktı. Abdullah Avcı kitlendi. Sürekli aynı şeyleri deneyip duruyor. Her şeyi ezberledik. Hangi kadroyla kimi nerede oynatırsa ne olacak, hangi dakkalarda orta sahayı boşaltacak felan her şeyi sürekli tekrarla izliyoruz. Bunu bizim gibi futbolcular da görüyor. Moral motivasyon doğal olarak yerlerde. Mutsuzluk tavanda. Bu arada hoca kafayı toparlamazsa işimiz fena. Maaş bütçesi 40 milyon avroya yakın. Bizim için korkunç rakamlar bunlar. Sonuç gelmeyince yönetim içi de karışıyor anladığım kadarıyla. Resmen her şeyin içine etmek üzereyiz.

13 hafta bitti. Hala yana ve geriye pas verme hastalığından kurtulamadı takım. Çok can sıkıcı bir görüntü.

TS dik ve dikine oynamalı

Kasımpaşa, Konya ve Ankara maçlarında verilen 6 puana yanarım da yanarım.

Hakem kararlarından ayrı bunu söylüyorum. 2-0 veya 1-0 öne geçiyorsun ancak oyunu ve skoru tutamıyorsun.

lazminator61
14.11.2022, 10:43
Ankaragücü macini izlemedim Cünkü gecen hafta Konya macinda telefonumu sinirden kirmisdim. Simdi özeti izledim. Dk 88 Gomezin defansda ne isi var ? Forvet kim oynadi :D saka gibi. Taktik neyse artik futbolcular bikti.

theo
14.11.2022, 11:31
Aslında transferler değil oynanan oyun hayal kırıklığı.

alınan futbolcular bu sisteme uymuyor hiç bir şekilde. aslına bakarsan trezeguet de uymuyor ama o sol kanatta kendine bir sistem oluşturdu.

tüm suç hocada da diyemeyiz ama sakatlıklar bizi oynatılmak istenen sistemden çok uzaklaştırdı. ekonomik sebeplerden dolayı asıl alınmak istenen isimler alınamadı. 3. alternatiflerle ilerledik genelde.

sıkıntılardan biri de takımın boyunun çok kısalması. hücum hattı hava topu alamayacak seviyeye geldi ve biz sürekli soldan erenle orta kesiyoruz ki birisi kafa vursun diye. kim vurdurur ki sana o kafayı.

orta yapılacaksa maxi gomez'in ankaragücü maçındaki ortası gibi sert ve yerden olacak ama onu yapacak sistem yok sahada. çünkü sürekli hızlı atağa çıkabilecek bir sistem ve oyun yok.

Şu maça 25 veya 27 puanla çıkabilirdik.

Yine de yenersek ligin seyrini değiştiririz. Ancak oynanan oyun ve transferler hayal kırıklığı (Trezege hariç)

Mehmet Fatih Yavuz
14.11.2022, 11:37
Aslında transferler değil oynanan oyun hayal kırıklığı.

alınan futbolcular bu sisteme uymuyor hiç bir şekilde. aslına bakarsan trezeguet de uymuyor ama o sol kanatta kendine bir sistem oluşturdu.

tüm suç hocada da diyemeyiz ama sakatlıklar bizi oynatılmak istenen sistemden çok uzaklaştırdı. ekonomik sebeplerden dolayı asıl alınmak istenen isimler alınamadı. 3. alternatiflerle ilerledik genelde.

sıkıntılardan biri de takımın boyunun çok kısalması. hücum hattı hava topu alamayacak seviyeye geldi ve biz sürekli soldan erenle orta kesiyoruz ki birisi kafa vursun diye. kim vurdurur ki sana o kafayı.

orta yapılacaksa maxi gomez'in ankaragücü maçındaki ortası gibi sert ve yerden olacak ama onu yapacak sistem yok sahada. çünkü sürekli hızlı atağa çıkabilecek bir sistem ve oyun yok.

Eğer 3. alternatiflerimiz 35-40 milyon euro bandında bir maaş yüküne sebep oluyorsa ve sistem bu şekilde yürümüyorsa buradan 2 sonuç çıkarılır.

1- 1. alternatifleri alıp maaş bütçesini 50 milyon eurolara çıkarmak. (Mümkün olduğunu düşünmüyorum. Yapana da ağır laflar ederim.)

2- Bu sistemi oluşturmak için gereken bütçe bizim takımımızda olmadığından sistem değiştirilir. Hoca değişimi kabul ederse, hoca devam eder.

3. alternatifler, 35-40 milyon euro maaş bütçesi.
Şaka mı bu yahu?

Kimse hiç kusura bakmasın.
Böyle bir bütçeyi Trabzonspor'dan kimse talep edemez, bu bütçeyi gerektiren sistemi de bana dayatamaz.
35 milyon euro maaş dağıtıp öğreniyoruz ki bu aslında 3. seçeneklerimiz.
Talep edilen maliyete bak yahu!

HOPA'LI TS'Lİ
14.11.2022, 11:43
Ankaragücü macini izlemedim Cünkü gecen hafta Konya macinda telefonumu sinirden kirmisdim. Simdi özeti izledim. Dk 88 Gomezin defansda ne isi var ? Forvet kim oynadi :D saka gibi. Taktik neyse artik futbolcular bikti.

Son dakikada tıpkı Adana deplasmanında olduğu gibi golü yiyorduk ki Uğurcan çıkardı.

İyi ki izlemedin. Sinir krizi ve mide ağrısı yaşardın.

Ne güzel 70'de öne geçmişsin. Biraz skoru tutsan belki 2-0 yapacaktın.

Adamlar maç başladığında 11 kamyon kurdular geriye

Sanki alın size 1 puanı gidin desen razı geleceklerdi.

25 puanla araya girmeyi umuyordum.

Konya ve A.Gücü maçları umudumu iyice kırdı.

Baka ve Peres döndüğünde biraz daha iyi oluruz da şu Yusuf Yazıcı'nın ilk yarının sonunda attığı pas neydi öyle? Hem hızı hem yönü yanlıştı. Kendine güveni olsa o vurur, golü atardı.

Erman Hoca, Yazıcı için Lille'de 8'lik oynadıysa buraya geldi en fazla 2'lik oynuyor. Bir oyuncu bu kadar düşmez, adeta bitmiş dedi.

reisoğlu61
14.11.2022, 11:52
mac tarihi ve saatini nereden aldiniz??? kesin bilgi mi? ona göre ucak biletini ayarlamam lazim

theo
14.11.2022, 12:14
Haklısın ama bugün istanbul takımlarının verdikleri maaşlara bakınca bizim rakamlar çok uygun kalıyor.

bugün başakşehir bile bizden fazla maaş verebildiği için bizim yanaşamadığımız adamları kadrosuna kattı.

1. alternatiflere gelirsek bir tane kanat oyuncusu bizden 3 milyon istedi. bir tane orta saha bizden 3 istedi. bir tane defans bizden 2.450 istedi.

bizim maaşlar 2 civarı en yüksek. maxi gomez 1.750ye oynuyor. bardhi 1.3e. bartra 1.5 milyon eur. trezeguet 1.550.

bu adamlar kiralık değil bizim oyuncumuz aynı zamanda. bence bütçe olarak çok açılmıyoruz.

sorun sadece sistemin bir şekilde oturmaması. eğer arada hoca sistemini kurabilirse kurduğumuz cümleler çok farklı olur inancındayım.

hoca her iki kanadı da etkin kullandığı bir sistem düşünüyordu ama viscanın sakatlığı bunu bozdu. hızlı ileri çıkışlar yapacaktı. visca ayarında bir kanat alternatifi olmayınca larsen de ileri çıkışlarda aksama yaşadı ve hayal edilen olmadı.

istanbul takımlarının maaşlarına bakarsak bizim aslında son derece uyguna işler yaptığımızı sadece hesapta olmayan sakatlıklar sebebi ile planlarımızın çok gerisinde kaldığımızı görürüz.

Eğer 3. alternatiflerimiz 35-40 milyon euro bandında bir maaş yüküne sebep oluyorsa ve sistem bu şekilde yürümüyorsa buradan 2 sonuç çıkarılır.

1- 1. alternatifleri alıp maaş bütçesini 50 milyon eurolara çıkarmak. (Mümkün olduğunu düşünmüyorum. Yapana da ağır laflar ederim.)

2- Bu sistemi oluşturmak için gereken bütçe bizim takımımızda olmadığından sistem değiştirilir. Hoca değişimi kabul ederse, hoca devam eder.

3. alternatifler, 35-40 milyon euro maaş bütçesi.
Şaka mı bu yahu?

Kimse hiç kusura bakmasın.
Böyle bir bütçeyi Trabzonspor'dan kimse talep edemez, bu bütçeyi gerektiren sistemi de bana dayatamaz.
35 milyon euro maaş dağıtıp öğreniyoruz ki bu aslında 3. seçeneklerimiz.
Talep edilen maliyete bak yahu!

Enaldo61
14.11.2022, 12:35
En iyi ihtimalle beraberlik alırız boşa iyimser tablo çizmesin kimse. Bu sene bitiğiz.

Mehmet Fatih Yavuz
14.11.2022, 13:20
Haklısın ama bugün istanbul takımlarının verdikleri maaşlara bakınca bizim rakamlar çok uygun kalıyor.

bugün başakşehir bile bizden fazla maaş verebildiği için bizim yanaşamadığımız adamları kadrosuna kattı.

1. alternatiflere gelirsek bir tane kanat oyuncusu bizden 3 milyon istedi. bir tane orta saha bizden 3 istedi. bir tane defans bizden 2.450 istedi.

bizim maaşlar 2 civarı en yüksek. maxi gomez 1.750ye oynuyor. bardhi 1.3e. bartra 1.5 milyon eur. trezeguet 1.550.

bu adamlar kiralık değil bizim oyuncumuz aynı zamanda. bence bütçe olarak çok açılmıyoruz.

sorun sadece sistemin bir şekilde oturmaması. eğer arada hoca sistemini kurabilirse kurduğumuz cümleler çok farklı olur inancındayım.

hoca her iki kanadı da etkin kullandığı bir sistem düşünüyordu ama viscanın sakatlığı bunu bozdu. hızlı ileri çıkışlar yapacaktı. visca ayarında bir kanat alternatifi olmayınca larsen de ileri çıkışlarda aksama yaşadı ve hayal edilen olmadı.

istanbul takımlarının maaşlarına bakarsak bizim aslında son derece uyguna işler yaptığımızı sadece hesapta olmayan sakatlıklar sebebi ile planlarımızın çok gerisinde kaldığımızı görürüz.

Benim Abdullah Avcı'dan beklentim, bir sistem takımı oluşturmasıdır. İstanbul takımları ile bütçe yarıştıramayacağımızı zaten bilmiyor muyuz?
Frenchvaros örneğindeki gibi.

Biraz yukarı çıkarsanız Ajax örneğindeki gibi. (Bize göre yüksek bütçeli, fakat rekabet ettiği takımların çok altında bütçelerle yarışıyorlar.)
İstanbul takımları gibi para harcamamız beklenecek ise o zaman çok yanlış anlamışız Hoca'yı biz.

Ben Visca dönünce çok şeyin düzeleceğini de düşünmüyorum.
Oyun içi kurguda değişiklik yapılmadığı sürece Visca neyi kurtarabilir ki?
Biz geçen senenin ilk yarısını Visca olmadan oynadık. O bölgede sık sık Abdülkadir oynuyordu.
Böyle düşük profilli bir oyun oynamadık.

Avcı ilk geldiğinde erken şampiyonluk beklentisi ile kişilere bağlı oyuna itiraz etmedik.
Şampiyonluğu garantilediğimizden beri birşey üretmiyoruz. Oyuncu bazlı oyun en azından bir oyundu.
Ondan vazgeçeceğimizi söyledik, takım oyununa döneceğiz dedik, bugün 1 oyuncu eksilince ki o Visca, herşeyin tarumar olmasını normal mi karşılayacağız?

Umarım Visca dönünce, ki döndü Dünya Kupası sonra oynayacak, beklendiği gibi saha içinde herşey düzelir.

Lakin hiçbir umudum yok.

Enes Başkaya60
14.11.2022, 13:25
Benim Abdullah Avcı'dan beklentim, bir sistem takımı oluşturmasıdır. İstanbul takımları ile bütçe yarıştıramayacağımızı zaten bilmiyor muyuz?

Biraz yukarı çıkarsanız Ajax örneğindeki gibi. (Bize göre yüksek bütçeli, fakat rekabet ettiği takımların çok altında bütçelerle yarışıyorlar.)
İstanbul takımları gibi para harcamamız beklenecek ise o zaman çok yanlış anlamışız Hoca'yı biz.

Biz geçen senenin ilk yarısını Visca olmadan oynadık. O bölgede sık sık Abdülkadir oynuyordu.

Avcı ilk geldiğinde erken şampiyonluk beklentisi ile kişilere bağlı oyuna itiraz etmedik.
Şampiyonluğu garantilediğimizden beri birşey üretmiyoruz. Oyuncu bazlı oyun en azından bir oyundu.
Ondan vazgeçeceğimizi söyledik, takım oyununa döneceğiz dedik, bugün 1 oyuncu eksilince ki o Visca, herşeyin tarumar olmasını normal mi karşılayacağız?

Umarım Visca dönünce, ki döndü Dünya Kupası sonra oynayacak, beklendiği gibi saha içinde herşey düzelir.

Lakin hiçbir umudum yok.

Mehmet abi Kısacası sistem düzenlmedikçe benim de hiç bir umudum yok.

kayl
14.11.2022, 14:30
Mehmet abi Kısacası sistem düzenlmedikçe benim de hiç bir umudum yok.

Mehmet e bu konuda katılıyorum... hoca maçlara iyi baslasada rakip beraberliği yakaladığında kontrolü kaybediyor.. konya maci 4 stoper le baskıyı kurduk 2 gol attık rakip çıkamıyor birden takımı geri çekiyor mac 2. 2 ye geldi daha henüz dakika 60 hocada hemen bir panik hali başlıyor... bakasetas i 6 ya çekti gbamini forvete attı trezege yi sağa attı bardhi solda takım çorbaya döndü.. oynat 2. 0 i nasıl yakaladiysan devam et illa hamle yapmak zorunda değilsin işleyen bir düzen var.. geçtik ankaragucu maci takım ilerde statik berbat bir ilk yarı.. ikinci yarı djanini girdi dönemleri alıyoruz baskıyı kurmusuz bardhi 10 numarada çok iyi golü de bulduk o ara siopis i ay ucak oyuna ona ok im.. golü yedik devam et oynadığın sistemde hamsik i çıkarsam dahi at siopis i 6 ya bardhi 10 da kalsin.. ama bir bakıyoruz 6 da siopis 8 de bardhi 10 da kimse yok bütün etkinliğinin bitti... hocanin golü yedikten sonra oaniklemesine gerek yok takım iyiyse bırak dokunma golü yesende atarsin 10 numara başlayan bakasetas her golü yedigimizde 6 numarada kendini buluyor... bardhi bartra naci lahtimi sonradan geldiler umarım bu dönem visca nin da dönüşü yusuf umut ve abdulkadirin form tutması ile yeniden diriliş olur...

makbernatsu
14.11.2022, 14:51
şu ölüm kalım maçında ölmeyelim be...

Onur Erçetin
14.11.2022, 16:19

Lakin hiçbir umudum yok.

Geçen sezonun ilk yarısında Edgar vardı,Hamsik vardı,Dorukhan vardı,Peres vardı,Nwakeame vardı.Bu beşliden şimdi sadece Hamsik var.

Edgarın geriden topla harika çıkışları ve hızıyla savunma arkasına atılan topları süpürmesi çok işimize yarıyordu.

Dorukhanın ortasaha ve sağ bekteki müthiş mücadelesi ve fena olmayan tekniği bize ciddi güç katıyordu.

Peres yine ara sıra tartışılsa da takımdaki en teknik oyunculardan biriydi,baskı altında topu tutabilen biriydi.

Nwakeame zaten takımın en kilit ismiydi.Tüm toplar onla buluşuyordu sol kanatta.Aldığı her topta birşeyler yapmaya çalışıyordu.Zekası,tekniği,orta kalitesi,dribbling becerisi,şut becerisi vs. takıma büyük katkı sağlıyordu.Her yıl 10 gol 10 asistin üzerine çıkıyordu adam.

Hamsikin ilk yarı orta alanda verdiği katkı zaten olağanüstüydü.

Viscada ikinci yarı çok kritik maçlarda çok önemli goller attı.Şampiyonlukta payı var.

Neticede düşük tempolu garanti pas oyunundan daha yüksek tempolu daha ofansif daha kompakt oyuna geçeceğimiz söylense de tam aksine geçen sezonki oyunun aynısını oynuyoruz.Geçen sezonun aynısını oynuyorsan becerikli adamlara ihtiyacın var.Takımda kaliteli adam sayısı çok az.Solda Trezeguet tek başına deli danalar gibi gitmeye çalışıyor.Sağda zaten adam yok.Pas oyunu için ortasaha,bekler,kanatlar dahil her bölge iyi işlemeli.

Rakibinin üzerine gidip çalım atabilen Trezeguet dışında tek bir oyuncu bile yok.Nwakeameden sonra hücum hattında ciddi bir özel beceri ve yaratıcılık problemi yaşıyoruz.Buna Peres,Dorukhan ve Visca gibi saha içerisinde fark yaratan adamların eksikliğide eklenince iyice iptal olduk.Sağ kanadı kullanamıyoruz.Santraforlarımız top taşıyabilen tipte adamlar değiller,adamlara top da getiremiyoruz.

Neticede bu sistemde pas oyunu oynayamazsın.Eldeki adamlarla çok fazla hücum denemen lazım.2-3 tane adamla hücuma çıkıyoruz.Trezeguet ve Bakasetas dışında hücum hattı kocaman bir sıfır.Ofansif ve presli oynamazsak hiçbir şey yapamayız.Avrupa liginde iç sahada oynadığımız tempolu,baskılı ve ofansif oyunu ligde de oynamak zorundayız.Futbolcular kaldıramıyorsa o zaman alternatif bek,kanat şu bu transfer edeceksin.Taraftar bu kadar boktan futbol izlemek zorunda değil.

Trabzonspor 61
14.11.2022, 16:30
Bu takım içeride yenilmiyor arkadaşlar. Şikebahçe kim köpek ki gelip burada kazanacak? Kendileri bile Trabzonspor’dan puan alacağına inanmıyor, bir de şurada yazılanlara bak.

Mehmet Fatih Yavuz
14.11.2022, 16:46
Geçen sezonun ilk yarısında Edgar vardı,Hamsik vardı,Dorukhan vardı,Peres vardı,Nwakeame vardı.Bu beşliden şimdi sadece Hamsik var.

Edgarın geriden topla harika çıkışları ve hızıyla savunma arkasına atılan topları süpürmesi çok işimize yarıyordu.

Dorukhanın ortasaha ve sağ bekteki müthiş mücadelesi ve fena olmayan tekniği bize ciddi güç katıyordu.

Peres yine ara sıra tartışılsa da takımdaki en teknik oyunculardan biriydi,baskı altında topu tutabilen biriydi.

Nwakeame zaten takımın en kilit ismiydi.Tüm toplar onla buluşuyordu sol kanatta.Aldığı her topta birşeyler yapmaya çalışıyordu.Zekası,tekniği,orta kalitesi,dribbling becerisi,şut becerisi vs. takıma büyük katkı sağlıyordu.Her yıl 10 gol 10 asistin üzerine çıkıyordu adam.

Hamsikin ilk yarı orta alanda verdiği katkı zaten olağanüstüydü.

Viscada ikinci yarı çok kritik maçlarda çok önemli goller attı.Şampiyonlukta payı var.

Neticede düşük tempolu garanti pas oyunundan daha yüksek tempolu daha ofansif daha kompakt oyuna geçeceğimiz söylense de tam aksine geçen sezonki oyunun aynısını oynuyoruz.Geçen sezonun aynısını oynuyorsan becerikli adamlara ihtiyacın var.Takımda kaliteli adam sayısı çok az.Solda Trezeguet tek başına deli danalar gibi gitmeye çalışıyor.Sağda zaten adam yok.Pas oyunu için ortasaha,bekler,kanatlar dahil her bölge iyi işlemeli.

Rakibinin üzerine gidip çalım atabilen Trezeguet dışında tek bir oyuncu bile yok.Nwakeameden sonra hücum hattında ciddi bir özel beceri ve yaratıcılık problemi yaşıyoruz.Buna Peres,Dorukhan ve Visca gibi saha içerisinde fark yaratan adamların eksikliğide eklenince iyice iptal olduk.Sağ kanadı kullanamıyoruz.Santraforlarımız top taşıyabilen tipte adamlar değiller,adamlara top da getiremiyoruz.

Neticede bu sistemde pas oyunu oynayamazsın.Eldeki adamlarla çok fazla hücum denemen lazım.2-3 tane adamla hücuma çıkıyoruz.Trezeguet ve Bakasetas dışında hücum hattı kocaman bir sıfır.Ofansif ve presli oynamazsak hiçbir şey yapamayız.Avrupa liginde iç sahada oynadığımız tempolu,baskılı ve ofansif oyunu ligde de oynamak zorundayız.Futbolcular kaldıramıyorsa o zaman alternatif bek,kanat şu bu transfer edeceksin.Taraftar bu kadar boktan futbol izlemek zorunda değil.

Kopenhag ve Frenchvaros maçlarını aklınıza getirin...
Ben adamların çalım attığını neredeyse hiç hatırlamıyorum.
Ama hepsi fizik kalitesi yüksek oyunculardı.

3 şeyi iyi yaptılar,
1- Yüksek tempolu pres,
2- Topu kaptıkları anda seri paslaşma ve koşularla ani ve hızlı hücuma çıkış,
3- Topu kaptırdığın anda alanı daraltıp topun arkasına geçiş.

Biz sene başında Visca da, Dorukhan da varken maçlar oynadık.
Buna benzer bir performans hatırlıyor musunuz?

Oyun formatını buna ayarlamak Hoca'nın aklında yok gördüğüm kadarı ile.
Olsa ona uygun oyuncular aldırırdı.
Bu kadar fizik kapasites düşük, ama teknik kapasitesi yüksek adamı Hoca onayı almadan yönetim alamaz. Onu bir geçelim hele!

Ben gene iddia ediyorum, bizim yukarıda örneğini verdiğim takımların oynadığı, hani bizim de beklediğimiz türden bir oyun amacımız olduğuna inanmıyorum.
Planlama buna göre yapılmamış.
Bu planlamayı da ben yapmadım.
Visca ve Dorukhan'ı geri koyalım, bu oyunu gene oynayacağımıza da inanmıyorum.

Çünkü kafalardaki temel oyun şekli o değil.

Mıymıntıya devam...

Onur Erçetin
14.11.2022, 17:38
Kopenhag ve Frenchvaros maçlarını aklınıza getirin...
Ben adamların çalım attığını neredeyse hiç hatırlamıyorum.
Ama hepsi fizik kalitesi yüksek oyunculardı.

3 şeyi iyi yaptılar,
1- Yüksek tempolu pres,
2- Topu kaptıkları anda seri paslaşma ve koşularla ani ve hızlı hücuma çıkış,
3- Topu kaptırdığın anda alanı daraltıp topun arkasına geçiş.

Biz sene başında Visca da, Dorukhan da varken maçlar oynadık.
Buna benzer bir performans hatırlıyor musunuz?

Oyun formatını buna ayarlamak Hoca'nın aklında yok gördüğüm kadarı ile.
Olsa ona uygun oyuncular aldırırdı.
Bu kadar fizik kapasites düşük, ama teknik kapasitesi yüksek adamı Hoca onayı almadan yönetim alamaz. Onu bir geçelim hele!

Ben gene iddia ediyorum, bizim yukarıda örneğini verdiğim takımların oynadığı, hani bizim de beklediğimiz türden bir oyun amacımız olduğuna inanmıyorum.
Planlama buna göre yapılmamış.
Bu planlamayı da ben yapmadım.
Visca ve Dorukhan'ı geri koyalım, bu oyunu gene oynayacağımıza da inanmıyorum.

Çünkü kafalardaki temel oyun şekli o değil.

Mıymıntıya devam...

Avcının oyun planının değişeceğini bende düşünmüyorum.Problem geçen sezonki bireysel kapasitenin düşmesinden kaynaklanıyor.Avcının takımı 50 dk yatar,20 dk tempo yapar ve gol arar.Sorun şu ki tempo yapılan anlarda bireysel beceri ve yaratıcılık sorunu başlıyor.Larsen düz adam.Önünde Ömür etkisiz eleman.Waka gibi dar alanda etkili işler yapan dribblingle rakibinin üzerine giden özel bir oyuncuda yok.Dolayısıyla başarılı olamıyoruz.

Elimizde Trezeguet ve Bakasetas var sadece.Onların eksikliğinde Ankaragücü maçında 2.lig takımına döndük resmen.Başımız döndü sahada.

Bardhi ve Yazıcı çok da ihtiyaç olan tarzda isimler değildi bana göre.Ömür zaten hem 10 yu hem de sağ kanadı yedekliyordu.Djaniny ise gerektiğinde her iki kanatta oynuyordu.

Bizim Hamsik muadili bir ortasaha,Visca yerine bir sağ kanat ve komple bir santrafora ihtiyacımız vardı.Hamsikin pili erken bitiyor onun yerine adam alamadık.Sağ kanatta Viscanın oyun aklı ve şutuna sahip 2.bir oyuncu yok.Ömür orada olmuyor.Santrafor desen Maxi Gomez genel olarak düz bir adam,cezasahası golcüsü.

Hugonun yanına Edgar tarzında hızlı ve teknik bir stoper almalıydık.Bartra teknik bir stoper ama Hugoyla birlikte ağır bir ikili oluyorlar.Çok da hata yapıyor malaasef.

Eren solda idare ediyor ona birşey diyemem.Peres ve Viscanında bir an önce dönmesi lazım.

Bütçe sorunu var biliyorum ama ben Maxi Gomezin aynı paraya satılması ve daha üst bir santrafor alınması taraftarıyım.

mancester
14.11.2022, 18:32
Bu takım içeride yenilmiyor arkadaşlar. Şikebahçe kim köpek ki gelip burada kazanacak? Kendileri bile Trabzonspor’dan puan alacağına inanmıyor, bir de şurada yazılanlara bak.

Burda mevzu fb degil mevzu bizim oyunumuz kimse takimi koru korune gitmesini istemiyor sistemde sorun var hocadan beklenti bunun cozulmesi artik ezber hucumlar ezber savunlar farkli setler gormek istiyorlar...

theo
14.11.2022, 19:04
Dediklerine özellikle geçen sezon örneğine sonuna kadar katılıyorum. orada da sistem bir kaç oyuncunun ayağına bakmaktı haklısın.

bazen takımlarda bir oyuncunun eksikliği bütün sistemi bozabiliyor özellikle bizim gibi alternatif oyuncusu olmayan takımlarda. buna benzer bir çok örnek var aslında geçmiş trabzonspor kadrolarında da.

45 günlük bir ara var ve bunu iyi değerlendirme potansiyelimiz fazla. bence çok farklı bir oyun görebiliriz fener maçıyla birlikte.

Lakin hiçbir umudum yok.

Ekrem D.
14.11.2022, 23:01
Mac basligina mac tarihi olarak "25.12.2022 Pazar 19.00" yazilmis ama kesin olarak mac tarihi/zamani ne zaman aciklaniyor?

yatmaztara
15.11.2022, 02:40
https://twitter.com/HkaLemdarTS/status/1592235444254969859

Avcı kısımları çok iyi;):):cool:

doc holliday
15.11.2022, 12:54
Çoğu maçta topu savunmadan hücuma taşımamız sırasında aradan 3 mevsim geçiyor,yine böyle oynarsak muhtemel kazanamayız.Ben dünya kupasından sonra daha farklı ve hızlı bir futbol bekliyorum, umarım iyi bir oyunla galibiyetle ayrılırız sahadan.

Kaan Çetin
15.11.2022, 13:35
Visca sakatlanmasa şu an en az 5-6 puan fazlamız olurdu.

Kötü oyun skor da gelmeyince iyice göze batmaya başladı.

Araya iki beraberlikle girmek belki can sıkıcı ama işi daha sıkı tutar hoca.

UĞUR DURTAŞ
15.11.2022, 14:11
25 Aralık 2018
uğurcanın ve hüseyinin ilk defa 11 başladığı maç
sağ bek pereira
sol bek novak
ortada sosa
yazıcı ve ömürlü
(bu maçta harika oynamışlardı)
rodeyaga nın penaltı kaçırmasına rağmen
2-1
fb yi yendiğimiz maç

imkanı olan özetini bir izlesin.

yazıcının ve ömürün harikalar yarattığı maç
novak 1 gol atmıştı, 4-5 tanede kaçırmıştı

sosanın ceza sahası dışından attığı gol üst düzeydi...

ne olur yazıcı ve ömür bu maçta oynadığınız topun
yarısını önümüzdeki ayın ilk maçı olan fb maçında
oynayın.

alp.ckmk29
15.11.2022, 16:09
25 Aralık 2018
uğurcanın ve hüseyinin ilk defa 11 başladığı maç
sağ bek pereira
sol bek novak
ortada sosa
yazıcı ve ömürlü
(bu maçta harika oynamışlardı)
rodeyaga nın penaltı kaçırmasına rağmen
2-1
fb yi yendiğimiz maç

imkanı olan özetini bir izlesin.

yazıcının ve ömürün harikalar yarattığı maç
novak 1 gol atmıştı, 4-5 tanede kaçırmıştı

sosanın ceza sahası dışından attığı gol üst düzeydi...

ne olur yazıcı ve ömür bu maçta oynadığınız topun
yarısını önümüzdeki ayın ilk maçı olan fb maçında
oynayın.

Yazıcı ölmüş boşuna medet ummayın. Ömür'ünde kodlarına dahi hocam geri pası işlemiş.

reisoğlu61
15.11.2022, 16:50
Mac basligina mac tarihi olarak "25.12.2022 Pazar 19.00" yazilmis ama kesin olarak mac tarihi/zamani ne zaman aciklaniyor?
bunun cevabi banada lazim acilen. ona göre ucak biletimi alacagim.

Doğukan Uçan
15.11.2022, 18:25
vip silver yada doğu alt tribününde 3 tane bilet lazım gidemeyecek olanlar biletler satışa çıktığı zaman yazsın uygun fiyata alırım.

Tahir61
16.11.2022, 11:28
Dünya Kupası nedeniyle lige verilen arada takımımızın yapacağı hazırlık kampının programı belli oldu.
21 Kasım Pazartesi günü Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde toplanacak olan takımımız ilk çalışmasını da aynı gün 19.00’da gerçekleştirecek.
Bir hafta süreyle Trabzon’da hazırlıklarını sürdürecek olan takımımız 29 Kasım Salı günü Antalya’ya giderek çalışmalarına Belek’te devam edecek.
Takımımızın kampı 9 Aralık Cuma günü sona erecek.

https://www.trabzonspor.org.tr/tr/haberler/kamp-programimiz-belli-oldu-16-11-2022

Maç 25 Aralıkta. 9 Aralıktan sonra 16 gün ne yapacak takım. İzin? Hazırlık maç felan niye yok?

ilelebeTS
16.11.2022, 11:54
9 Aralık sonrası maça daha 16 gün kalıyor. O arayı açıklamamışlar.

kayl
16.11.2022, 13:08
Dünya Kupası nedeniyle lige verilen arada takımımızın yapacağı hazırlık kampının programı belli oldu.
21 Kasım Pazartesi günü Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde toplanacak olan takımımız ilk çalışmasını da aynı gün 19.00’da gerçekleştirecek.
Bir hafta süreyle Trabzon’da hazırlıklarını sürdürecek olan takımımız 29 Kasım Salı günü Antalya’ya giderek çalışmalarına Belek’te devam edecek.
Takımımızın kampı 9 Aralık Cuma günü sona erecek.

https://www.trabzonspor.org.tr/tr/haberler/kamp-programimiz-belli-oldu-16-11-2022

Maç 25 Aralıkta. 9 Aralıktan sonra 16 gün ne yapacak takım. İzin? Hazırlık maç felan niye yok?
21 aralıkta samsunspor la türkiye kupası maçımız var fener maçından önce

reisoğlu61
16.11.2022, 13:11
umarim samsun maci 20.12., fb macida 24.12. de oynanir

Tahir61
16.11.2022, 13:55
21 aralıkta samsunspor la türkiye kupası maçımız var fener maçından önce

evet samsun maçını unutmuşum.
4-5 gün izin verilir, bir hafta öncesinden samsun maçı hazırlıklarına Trabzon'da başlanır o zaman.

lazminator61
16.11.2022, 14:06
Konya ve Ankaragücü macini yenseydik, sb ile 2 puan fark olucakti. Kazanip yine lider olucaktik. Ach ach nasil 2:0lik maci 2:2ye verdik. nasil gücsüz ankarayi yenemedik ach ach.

Enaldo61
16.11.2022, 16:14
Tatile çıkarlar o sürede.

Larking
17.11.2022, 09:43
Bu maçla ve ligin ikinci yarısı ile ilgili umutlu olmamı sağlayan en önemli şey bu kadar vasat, hatta bazı maçlarda vasat altı olmamıza rağmen liderle aramızda sadece 2 maç fark olması.

Jesus dahi ilan edilmişken,fb Avrupa takımlarıyla kıyaslanırken,13 maçın 11'ini kendi şehrinde oynamışken ve Trabzonspor hocasından oyuncusuna hatta yönetiminden taraftarına kadar yerden yere vuruluyorken,Visca ve Dorukhan gibi takımın en önemli oyuncularından ikisini kaybetmişken bu kadar küçük bir farkla araya girmek biraz mucize oldu.Elimizdeki Konya maçında puan kaybetmesek fark daha da az olacaktı.

Aradan sonra herkes için her şey değişebilir. İyi giden için de kötü giden için de. fb maçıyla başlamamız büyük avantaj.Nisan ayındaki milli araya kadar 15 maç oynayacağız 9'u içeride.Fikstürümüz gayet iyi.Taraftarın da desteği ile geçen sezondaki iç saha performansına dönersek yine 8-9 maçlık bir seri yakalayabiliriz. gs'nin de fikstürü iyi.Ocak-Şubat ayını kim iyi geçirirse o şampiyon olacak. Yarışın içinde kalmak önemli.Hem puansal hem mental. Her an her şey olabilir. fb geçen sezon 20 puan farktan gelmeye çalışıyordu.İş Avcı'ya düşüyor.Elinde güçlü bir oyun oynatacağı kadro var.Bu arada o da kafasını toparlayacaktır.

Enes Ünal Kaya
17.11.2022, 10:25
Bu maçı kazanırsak devre arasına kadar şikeciler içinde bizim içinde her şey değişir.

Telonyus
17.11.2022, 10:26
aman ha beyler 10-15 gün izin az gelir size bu kadar az dinlenmeyin.

falcon_61
17.11.2022, 11:25
Hazırlık maçı oynayacak mıyız acaba yoksa full yatış mı yine?

bilginsem
17.11.2022, 14:28
Deplasmanda rezalet gidiyoruz, bunu toparlamamız gerekiyor. Önümüzdeki 4 maçı ne yapıp edip kazanmalıyız. 4 maç sonunda geçen seneki rüzgarı alırız arkamıza. İçerdeki Başak maçına bu 4 te 4 ile gelirsek başağın içinden geçeriz

memmedaga
17.11.2022, 16:01
Zor dostum zor bu sene ümitlenmek için bir sebep göremiyorum.

Hocanın konsantrasyon eksikliği inadı sıkıntı, Egemen büyük bir kayıp demişti, peki yerini niye doldurmaya çalışmadın hocam?

Şampiyonlar ligi ve son lig maçları öncesi iddialı açıklamaları ile maç sonu açıklamaları ayrı bir dert.

Kadro yapılanması mühendisliği v.s ne derseniz deyin tutarsız bir transfer dönemi.

Yusuf Yazıcı mesela, ne düşünüldü?, hoca seviyor bu tarz pozisyonu muallak oyuncuları Yunus Mallı misali.

Ağaoğlu, Ertuğrul Doğan ve Avcı şampiyonluktan sonra vizyonu planı oturtamadılar patladılar resmen.

Nwakeme'nin yanına Trezeguet'i eklemesi gerekirken Visca'nın yanına onunla rekabete girebilecek bir kanat gerekirken ,beklerde rekabeti artıracak oyuncu gerekirken geldiğimiz noktaya bakın. Neden elinde kanatlarda sırıtan 10 numara genç yetenek varken onun bir değişik versiyonu Bardhi geldi mesela ,belki de tek tutarlı transferimiz Gbaminin yanına neden Hamsik'i yedekleyebilecek bir oyuncu alınmadı mesela.
Cornelius tarzı bir adamın yanına Umut yada Maxi alınmalıydı peki neden onu gönderip birbirini tamamlamayan iki forvet alındı.

Sıkıştığımız oyunlarda Cornelius'un top indirdiği yerde yanında Umut'u veya Gomez'i hayal edin...

Transferi geçtim takım ve bireysel oyuncu konsantrasyonları, motivasyonları, performansları, oyuncu gelişimleri neden yerlerde ?

Djaniny, Ömür , Hamsik gibi oyuncuların performansları geriye gidiyor, yeni transferler hakeza düşüşte, oyununu geliştiren bir oyuncu var mı?

Eren Elmalı mesela...
Yusuf Yazıcının tavır ve halleri mesela tam sıkıntı...

İki lafından biri organizasyon olan Hocamın bu seneki organizasyonsuzluğu pes denecek seviyede.

Buradaki bazıları gibi hocaya kovulsun, defolsun gibi yakışıksız vefasız sözler asla sarf etmeyeceğim.

Avcı Trabzonspor tarihine altın harflerle adını yazdırmıştır, geçen sezon uğraştığı sakatlıklara şansızlıklara rağmen ulaştığı şampiyonluk eşsiz bir değerde.

Geçen sezon özellikle son haftalarda oynattığı futbola eksikliklerinden dolayı ben razıydım, geçen sezon pragmatik davrandı kazandı, yoksa geçen sezon başı ve zaman zaman çok farklı bir futbol oynatabileceğinin sinyalini vermişti ama tecrübe ile gelen pragmatizm kazandı.

İstanbul Medyası bu pragmatizm uğruna oynatılan futbola karşı fena algı yaptı, iş öyle bir boyuta ulaştı ki bizim camia dahil herkes bu algıdan nasibini aldı.

İşte benim asık kızdığım nokta bu sevgili hocam ve sevgili Ağaoğlu&Doğan, bu algıya öyle bir yardımcı oldunuz ki neredeyse haklı çıkarıyorsunuz algıcıları.

Yapılması gereken 1.nci şey

Acil Egemen tarzında bir yardımcı, hocayı pozitif manada zorlayacak bir yardımcı,(Guordila örneği klişe ama güzel bir örnek)

Transfer planlamasında benimde yukarıda belirttiğim üç aşağı beş yukarı herkesin gördüğünü görüp asgari 3 transfer yapılmalı.

Trabzonspor ortaya bir oyun koymalı ,hatta bu oyun o sıkıcı futbolun bir versiyonu olabilir; daha fazla topu ayağında tutan, daha fazla atak sonlandıran...

Nihayetinde ben bunların gerçekleşeceğine dair bir emare göremiyorum. Önce sorunu hatayı tespit edip kabullenip, özeleştirme yapmak lazım, bunların gram emaresi yok.

Sevgili hocamı mümkün olan en üst seviyede onurlandırıp, Jesus gibi bir hoca bulmak radikal bir karar değil kulübün geleceği adına bir seçenektir.

Her şeye rağmen , seve seve ileride yanılmış olmayı isterim....

mekatronik
17.11.2022, 17:08
Bartra olmadı, olmayacak gibi, sağ bek yok, sol bek çok hata yapıyor, Hugo formsuz, elle tutulur tek stoperin Denswill oynamıyor.

4 tane 10 numaramız var ama biz hepsinin 8 gibi ya da kanatta oynamasını istiyoruz.

En iyi sağ bekin de aslında 8 numara ama sezonu kapatıyor.

Tek sağ kanat oyuncun saçma bir pozisyonda kolunu kırıyor.

Yavaş diye sattığın forvetin yerine 2 tane yavaş forvet alıyorsun.

Kalecin sürekli 1.60 adama uzun top atıyor.

İlk defa pesimist bir yorum yazıyorum buraya, ilk kez böyle hissediyorum.

bordoylamavi
17.11.2022, 21:42
aman dinlenelim canım çok yorulduk. her maç koş koş dimi. çalışmaya çalşımaya bu hale geldi güzelim takım .heres hayelet gibi sahada. bu maça kadar bişi değişeceğini sanmıyorum açıkçası

objek
17.11.2022, 22:25
Zor dostum zor bu sene ümitlenmek için bir sebep göremiyorum.

Hocanın konsantrasyon eksikliği inadı sıkıntı, Egemen büyük bir kayıp demişti, peki yerini niye doldurmaya çalışmadın hocam?

Şampiyonlar ligi ve son lig maçları öncesi iddialı açıklamaları ile maç sonu açıklamaları ayrı bir dert.

Kadro yapılanması mühendisliği v.s ne derseniz deyin tutarsız bir transfer dönemi.

Yusuf Yazıcı mesela, ne düşünüldü?, hoca seviyor bu tarz pozisyonu muallak oyuncuları Yunus Mallı misali.

Ağaoğlu, Ertuğrul Doğan ve Avcı şampiyonluktan sonra vizyonu planı oturtamadılar patladılar resmen.

Nwakeme'nin yanına Trezeguet'i eklemesi gerekirken Visca'nın yanına onunla rekabete girebilecek bir kanat gerekirken ,beklerde rekabeti artıracak oyuncu gerekirken geldiğimiz noktaya bakın. Neden elinde kanatlarda sırıtan 10 numara genç yetenek varken onun bir değişik versiyonu Bardhi geldi mesela ,belki de tek tutarlı transferimiz Gbaminin yanına neden Hamsik'i yedekleyebilecek bir oyuncu alınmadı mesela.
Cornelius tarzı bir adamın yanına Umut yada Maxi alınmalıydı peki neden onu gönderip birbirini tamamlamayan iki forvet alındı.

Sıkıştığımız oyunlarda Cornelius'un top indirdiği yerde yanında Umut'u veya Gomez'i hayal edin...

Transferi geçtim takım ve bireysel oyuncu konsantrasyonları, motivasyonları, performansları, oyuncu gelişimleri neden yerlerde ?

Djaniny, Ömür , Hamsik gibi oyuncuların performansları geriye gidiyor, yeni transferler hakeza düşüşte, oyununu geliştiren bir oyuncu var mı?

Eren Elmalı mesela...
Yusuf Yazıcının tavır ve halleri mesela tam sıkıntı...

İki lafından biri organizasyon olan Hocamın bu seneki organizasyonsuzluğu pes denecek seviyede.

Buradaki bazıları gibi hocaya kovulsun, defolsun gibi yakışıksız vefasız sözler asla sarf etmeyeceğim.

Avcı Trabzonspor tarihine altın harflerle adını yazdırmıştır, geçen sezon uğraştığı sakatlıklara şansızlıklara rağmen ulaştığı şampiyonluk eşsiz bir değerde.

Geçen sezon özellikle son haftalarda oynattığı futbola eksikliklerinden dolayı ben razıydım, geçen sezon pragmatik davrandı kazandı, yoksa geçen sezon başı ve zaman zaman çok farklı bir futbol oynatabileceğinin sinyalini vermişti ama tecrübe ile gelen pragmatizm kazandı.

İstanbul Medyası bu pragmatizm uğruna oynatılan futbola karşı fena algı yaptı, iş öyle bir boyuta ulaştı ki bizim camia dahil herkes bu algıdan nasibini aldı.

İşte benim asık kızdığım nokta bu sevgili hocam ve sevgili Ağaoğlu&Doğan, bu algıya öyle bir yardımcı oldunuz ki neredeyse haklı çıkarıyorsunuz algıcıları.

Yapılması gereken 1.nci şey

Acil Egemen tarzında bir yardımcı, hocayı pozitif manada zorlayacak bir yardımcı,(Guordila örneği klişe ama güzel bir örnek)

Transfer planlamasında benimde yukarıda belirttiğim üç aşağı beş yukarı herkesin gördüğünü görüp asgari 3 transfer yapılmalı.

Trabzonspor ortaya bir oyun koymalı ,hatta bu oyun o sıkıcı futbolun bir versiyonu olabilir; daha fazla topu ayağında tutan, daha fazla atak sonlandıran...

Nihayetinde ben bunların gerçekleşeceğine dair bir emare göremiyorum. Önce sorunu hatayı tespit edip kabullenip, özeleştirme yapmak lazım, bunların gram emaresi yok.

Sevgili hocamı mümkün olan en üst seviyede onurlandırıp, Jesus gibi bir hoca bulmak radikal bir karar değil kulübün geleceği adına bir seçenektir.

Her şeye rağmen , seve seve ileride yanılmış olmayı isterim....

Jesus iyi hoca ancak elindeki malzemede fena degil yani sampiyonluk gelmezse isi biter jesus gibi hocalar istedigi oyuncular olmazsa gorevi kabul etmez kasimpasayi calistirsa buyuk ihtimal kume dusurur

HOPA'LI TS'Lİ
18.11.2022, 07:34
Geçen sezon yaptığımız gibi çakalım, bir daha doğrulamasınlar.

Bu maçı kazanmak bizi yarışta tutar.

Fatih Öztürk
19.11.2022, 05:58
Sampiyonluk kutlamalarimiz öncesi provokatif açıklamalar yapıp istanbulda itlerini üzerimize salan fakat şahsım ve arkadaşlarımdan ömürlerinde yemediği dayağı afiyetle yiyen ve selam gönderdiğimiz ali koç denen ahlaksız provokatör herifin bakalım maça gidecek cesareti olacak mı yoksa korkak sünepe gibi kümesindemi kalacak.

Onur Akyüz
19.11.2022, 12:02
İçeride yenilmiyoruz o yüzden kaybetmeyeceğimize eminim ama galip gelmek kolay olmayacak.

JJ akıllı bir adam beraberliği alıp gitmeyi düşünecektir. O yüzden enerjimiz ve gücümüz yerindeyken erken gol bulmamız gerekiyor, hızlı oynamalıyız. Yoksa ilk yarıyı topu evirip çevirip geveleyerek heba edeceksek işimiz var demektir. Hızlı oynarsak delik deşik edebileceğimiz bir savunma var karşımızda ama uyuşuk uyuşuk oynayıp adamların yerleşmesine izin verirsek sezonu yalan etmiş oluruz.

smart
20.11.2022, 21:25
beraberlik kokan maç

objek
20.11.2022, 23:53
beraberlik kokan maç

Bu maci alan sampi..

61_Hasan_69
21.11.2022, 11:00
Sampiyonluk kutlamalarimiz öncesi provokatif açıklamalar yapıp istanbulda itlerini üzerimize salan fakat şahsım ve arkadaşlarımdan ömürlerinde yemediği dayağı afiyetle yiyen ve selam gönderdiğimiz ali koç denen ahlaksız provokatör herifin bakalım maça gidecek cesareti olacak mı yoksa korkak sünepe gibi kümesindemi kalacak.
Fatih abi niye forumdan uzaklaştırdı haberi olan var mı ?

Enes Başkaya60
21.11.2022, 17:39
Fatih abi niye forumdan uzaklaştırdı haberi olan var mı ?

Ben görüştüm Hasan başkan kendisi ile kendi isteği ile ayrılmış maalesef.

Biraz sıkıntı olmuştu forumda bir arkadaş ile onunla alakalı.

deepmavi
21.11.2022, 18:40
Trabzonspor'dan sonra en çok sevdiğim takım şikebahçeyi Tokatlayan, Şamarlayan takımdır.Helal Olsun Giresunspor Tebrikler Ve Artık Darısı Trabzonspor'umuza İnşaAllah Trabzonspor'umuzda şikebahçeyi tokatlıyıp şamarlayıp evire çevire yine mağlup edecek.Haydi İnan Haydi bu maçı Kazanacağız...

pReN@_61
23.11.2022, 02:09
Ben görüştüm Hasan başkan kendisi ile kendi isteği ile ayrılmış maalesef.

Biraz sıkıntı olmuştu forumda bir arkadaş ile onunla alakalı.
üstat görüşme imkanın olursa buralardan kendini mahrum bırakmasın, selamlarımızı ilet sana zahmet

HOPA'LI TS'Lİ
23.11.2022, 07:18
Şu takımı yenmek şampiyonluk kadar değerli

Yenersek şikebahçe gerileme dönemine girer.

Biz ise 8 maçta 6 iç maç oynayacağımızdan çıkışa geçebiliriz.

Ocak ayında yapılacak takviyelere kadar zirveye iyice yapışmalıyız.

9. şampiyonluk çok da uzak değil ancak mevcut kadro ve oyun buna yetmez.

Larsen, Bartra, Her İki Yusuf, Djaniny, Gomez, Umut bunlar çok formsuz ve skora katkısı çok az

Umarım tetikçi hakemler atamazlar.

ALDENİRO
23.11.2022, 12:43
Rahat aliriz.

reisoğlu61
23.11.2022, 18:22
Rahat aliriz.
neye güveniyoruz bilemiyorum, ama berabere kalirsak basari olur suanki oynadigimiz futbol ile

Doğukan Uçan
24.11.2022, 12:17
Beyler bu maça hayat memat meselesi ile bakmayın. Yenilsen bile daha ligin ilk yarısı bile bitmedi. Bir dünya maç var.

HOPA'LI TS'Lİ
24.11.2022, 16:20
Geçen sezon yaptığımız gibi saplayacağız.

Enes Başkaya60
24.11.2022, 22:12
üstat görüşme imkanın olursa buralardan kendini mahrum bırakmasın, selamlarımızı ilet sana zahmet

A.S kardeşim iletirim tabiki selamlarını başım gözüm üstüne.

sethfilo
25.11.2022, 10:40
Geride bekleyen her takım fbye puan kaybeder, ancak malesef ki bizim ne kontra nede agresif baskılı oynayacak bir oyuncu grubumuz, o mantalitede teknik ekibimiz nede buna ışık verecek bir oyunumuz yok. Monacoya 4 atan bu takım argümanı sadece bizi kandırır. Rakibin extra hataları veya bazı oyuncularımızın bireysel ekstra oyun ortaya koyması görünen en belirgin umut gibi görünüyor

kayl
25.11.2022, 12:12
Geride bekleyen her takım fbye puan kaybeder, ancak malesef ki bizim ne kontra nede agresif baskılı oynayacak bir oyuncu grubumuz, o mantalitede teknik ekibimiz nede buna ışık verecek bir oyunumuz yok. Monacoya 4 atan bu takım argümanı sadece bizi kandırır. Rakibin extra hataları veya bazı oyuncularımızın bireysel ekstra oyun ortaya koyması görünen en belirgin umut gibi görünüyor

45 gunluk aradan ne biz ne fener ayni tempoda donmiyicek.. fenerin bizim kadar savunma zaafları var... orta sahada tempolular hem crespo hem ara o ile oynuyorlar bizde gbamin siopis le başlamalıyız oyunu kanatlardan oynayıp szalai ve henrik e var.. djanini savunma arkası koşusu ile dengelerini bozacaktir... muhtemelen.. ugurcan.. dogucan bartra hugo eren... gbamin siopis bakasetas.... trezege visca d janiniy.. hızlı hücumlarla fişi çekeriz yeterki golü yemeyelim

kayl
25.11.2022, 12:13
Hamsik le daha iyi oynuyoruz evet ama çok savunma zaafiyeti de yaşıyoruz

objek
25.11.2022, 13:37

Bazi maclar vardir zor gibi gozukur mac esnasinda enterasan seyler olur oglesine bir macta olabilir kirmizi kart salakca bir penalti vs bizim su anki tempomuz ve kalitemizle bu maci aliriz demek zor

reisoğlu61
25.11.2022, 17:12
Hamsik le daha iyi oynuyoruz evet ama çok savunma zaafiyeti de yaşıyoruz

o yüzden hamsik ile basladigimiz zamanlar yaninda gbamin yerine kesinlikle siopis olmali!

Tekke
25.11.2022, 19:20
Güçler çok yakın 2 takımın maçı;

1. ev sahibi evinde adeta Kaplan, parçalayabilir
2. Liderde çok formda en az 4 adam var, avantaj
3. Hasılı, DAHA FAZLA İSTEYEN maçı alır, alan ÇOOOOOK ŞEY KAZANIR!

crixus_61
26.11.2022, 07:52
1596195775662682113

Doğru mu bu?

Sefer A.
26.11.2022, 15:35
1596195775662682113

Doğru mu bu?
Yorumlara baktim, fbnin 12 günlük izni sona erdi yazmis yenisafakspor ? fuzuli muhabbetler abartiyorlar arkadas
Haa ama bir renkdasimizin yazdigi gibi, Gbamin ve Bartra millî takima falan gitmemelerine ragmen hâlâ izinlilermis
Eger dogruysa, elestirilebilecek olan sey budur, gerisi fuzuli

HOPA'LI TS'Lİ
28.11.2022, 09:40
Fırtına, kampı süresince 3 Aralık'ta Hull City ve 7 Aralık'ta Crystal Palace ile hazırlık maçı yapacak. Kamp sonrası 10 Aralık'ta ise Kocaeli'nde Kasımpaşa ile oynayacak.

GENÇLER İŞTAHLANDI

Abdullah Avcı'nın takımdaki genç oyunculara daha fazla süre vereceğini açıklaması; Naci, Lahtimi, Kerem gibi isimleri umutlandırdı. Genç oyuncular, Antalya'da Hull City ve Crystal Palace ile oynanacak hazırlık maçlarında kendilerini gösterip, formayı kapmayı hedefliyor.

Yiğit Gayretli
28.11.2022, 13:08
Ali Koç şimdiden ağlamaya başlamış. Bravo valla hiç işini şansa bırakmıyor.

HOPA'LI TS'Lİ
28.11.2022, 13:12
Ali Koç şimdiden ağlamaya başlamış. Bravo valla hiç işini şansa bırakmıyor.

Yalı çocuğuna en kral megafonları hazırlayalım.

CEMEFKER
28.11.2022, 13:24
Fener maçı öncesi fanatik Acun'un takımı Hull City ile maç yapmak da kimin fikri.Akil tutulması bence.

Şu maçta bir futbolcu sakatlansa kim hesabını, nasıl verecek!

Avcı'nın bu maça gençler ile çıkacağını düşünmek ve dilemek istiyorum.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sefer A.
29.11.2022, 01:10
Fener maçı öncesi fanatik Acun'un takımı Hull City ile maç yapmak da kimin fikri.Akil tutulması bence.

Şu maçta bir futbolcu sakatlansa kim hesabını, nasıl verecek!

Avcı'nın bu maça gençler ile çıkacağını düşünmek ve dilemek istiyorum.

Valla ya en azindan kagit üzerinde hele de fb maçi öncesi bayagi salaklik, saçma sapan olay

HOPA'LI TS'Lİ
29.11.2022, 10:54
Katar'da düzenlenen FIFA 2022 Dünya Kupası için verilen araya kadar Süper Lig'in ilk 14 haftasında 23 puan toplayan Trabzonspor, golcülerinden istediği verimi alamadı. Bu doğrultuda Fırtına, santrfor bölgesine takviye yapacak. Bordo-mavililerde teknik direktör Abdullah Avcı, Dnipro forması giyen Artem Dovbyk'in takıma kazandırılmasını istedi.

Bu çocuğu alabilirsek gol yollarındaki sıkıntıyı %90 çözeriz.

Alioski'yi alamadık bari bunu kaçırmayalım.

makbernatsu
29.11.2022, 11:17
Şu maçı kazanırsak eğer okadar güzel olacakki..şu megafoncu aliyi tekrar ağlarken görmeyi umuyorum.ama tabiki herkesten daha çok avcı ve futbolcular istemeli...Taraftar üstüne düşeni yapacaktır zaten 2 ayın özlemi ile...İstanbuldan kalkıp geleceğim maça her zaman ki gibi :D

crixus_61
29.11.2022, 12:02
1597516677880893440

Cebeci yok

Enes Başkaya60
29.11.2022, 15:22
1597516677880893440

Cebeci yok

Cebeci çıkış yapabilir ondan almaz Abdullah Hoca sıkıntı yani, Yusuf Erdoğan ona göre daha verimli.

HOPA'LI TS'Lİ
29.11.2022, 15:32
Şu maçı kazanırsak eğer okadar güzel olacakki..şu megafoncu aliyi tekrar ağlarken görmeyi umuyorum.ama tabiki herkesten daha çok avcı ve futbolcular istemeli...Taraftar üstüne düşeni yapacaktır zaten 2 ayın özlemi ile...İstanbuldan kalkıp geleceğim maça her zaman ki gibi :D

Stad full olmalı, olacaktır da

Kendi sahamızdaki yenilmezlik serisine devam etmeliyiz (rekor zaten bizde. 90 maç).

Emek hırsızlarını puansız gönderelim.

pReN@_61
29.11.2022, 17:38
Stad full olmalı, olacaktır da

Kendi sahamızdaki yenilmezlik serisine devam etmeliyiz (rekor zaten bizde. 90 maç).

Emek hırsızlarını puansız gönderelim.
umarım seri son bulmaz

UĞUR DURTAŞ
30.11.2022, 09:27
Kasım ayının son günü bugün
fb maçı 24 veya 25 aralık ta oynanacak
çok ciddi zaman aralığı var maça kadar
1 veya 2 oyuncumuz dışında bütün oyuncularımız gerçek kimliğini sahaya yansıtamadı.
bu arada kendileri ciğerden çalışıp şu saate kadar takıma katkı vermediklerinin farkına vararak
gerçek kimliklerini sahaya yansıtırlarsa bu maçta güzel coşkulu baskılı güzel bir oyun çıkar düşüncesindeyim.
atmosfer süper olacak stad full olacak
dinlenmiş zinde çıkacak takım sahaya
ben ümitliyim.

calavera
01.12.2022, 11:12
Hamsik saglikli ve gununde olursa bu maci cikar rahat rahat alir. 3 puani yazariz. Iyi bir hamsik olmadan kazanmamiz zora girer ama kaybetmeyiz en kotu.

HOPA'LI TS'Lİ
01.12.2022, 15:38
Bu maç 9. şampiyonluğun yolunu açabilir.

Visca, Peres gibi uzun sakatlıktan çıkan arkadaşlarımızın performansı belirleyici olur bundan sonraki maçlarda

Ocak ayında yapılacak takviyelerle neden 9. kupa olmasın?

Sefer A.
01.12.2022, 16:30
JoaoPedro fenâ sakatlanmis, böyle 1 2 aylik bir sey olsa üzülmezdim yalan yok ama bu sekil sakatlanmasi beni bile üzdü... ki iyi de oynamiyordu, bize karsi oynasa belki bizim için daha iyiydi ama yine de eksik eksiktir, Penner Palencia da bizim maçta oynamayacak duruma gelse iyi olur

HOPA'LI TS'Lİ
01.12.2022, 16:53
JoaoPedro fenâ sakatlanmis, böyle 1 2 aylik bir sey olsa üzülmezdim yalan yok ama bu sekil sakatlanmasi beni bile üzdü... ki iyi de oynamiyordu, bize karsi oynasa belki bizim için daha iyiydi ama yine de eksik eksiktir, Penner Palencia da bizim maçta oynamayacak duruma gelse iyi olur

Fenev'li bir arkadaşıma sordum. Valencia iyi, Pedro yetişmez dedi. Valencia çok etkili bir adam

mancester
01.12.2022, 18:04

Sefer valla alemsin ha su fenerden bir valenciayi severim onada sen ayarsin samimi diyorum bizde olsa varya cok fark yaratir..

Sefer A.
01.12.2022, 18:47
Sefer valla alemsin ha su fenerden bir valenciayi severim onada sen ayarsin samimi diyorum bizde olsa varya cok fark yaratir..
:D :D
Ya saka bi yana, çok nefret de etmiyorum pislik topçu degil ama çok sahtekar yaa, bunun yalandan yere kendini yere atmalari hiç konusulmuyor oysa bizde oynasa ufff basin tarafindan yorumcular tarafindan elestiri yagmuruna tutulurdu, ve onun üzerinden bizim takima da hocaya da sallarlardi, bunu göz ardi etmemek gerek

pReN@_61
01.12.2022, 20:06
https://twitter.com/onazi_daaa/status/1598330979566993408

HOPA'LI TS'Lİ
03.12.2022, 19:35
Bugün Hull maçında sol bek Arif Boşluk'u çok beğendim. Arif Boşluk, boşluk bırakmadı. Ters çalımları da bu uşakta ışık var dedirtti. Bu çocuktan spikerin de vurguladığı gibi çok yararlanacaktır AA.

Peres eski kıvamına ulaşmış, çok sevindim.

Visca da sonradan girmesine rağmen fena değildi.

Enes Başkaya60
03.12.2022, 21:03
Bugün Hull maçında sol bek Arif Boşluk'u çok beğendim. Arif Boşluk, boşluk bırakmadı. Ters çalımları da bu uşakta ışık var dedirtti. Bu çocuktan spikerin de vurguladığı gibi çok yararlanacaktır AA.

Arif Boşluk iyi ama, maalesef forma şansı bulamaz abi.

Abdullah hoca asla öyle bir genç oyuncuyu oynatmaz.

Arif ve Süleyman Cebeci bu takımda benim düşüncem yavaş yavaş forma şansı bulmaya başlamalı ama Abdullah hoca için asla, No32 varken bu çocuklar oynamaz yani.

asilhamsi
03.12.2022, 21:30

visca ve perez hazır değil. Ama perez hazır olmayan hali dahi larsenden bir kaç gömlek iyi.

Ömür oldukça iştahlı takıma hareket kazandırdı.

Arif boşluk sağlam oyuncu ben de çok beğendim hatta bir iki maç daha takip ettikten sonra bana kalırsa erenden daha iyi görüntü verir. Eren kadar rahat çalım yiyen oyuncudan bek olmaz.

bardhi 8 numara performansı çok değerli. Bu adamın yeri kesinlikle merkez. Adamı kanatta heder ediyoruz.

trezeguet yine takımın en önemli silahı olacak.

Gbamin stoper oynar dediğimde benimle dalga geçip futbol bilgimi sorgulayan arkadaşlara selam olsun.

Takınmda santrafor sounu var. İyi bir santraforla takımın çehresi değişebilir.

Önde baskı ile oynamaya çalıştık ve zaman zaman başarılı olduk. Ancak rakip bu baskıyı kırdığında nasıl bir plan uygulayacağız bu çok önemli. Çünkü rakip baskıyı kırdığınca yiyeceğimiz ani ataklara karşı açığı kapatacak atletik oyuncu kadroda mevcut değil.

asilhamsi
03.12.2022, 21:39
----------ugurcan-------------

perez----denswil----hugo----eren

----------gbamin----siopis---------

visca-----------ömür-------------trezeguet

-----------------gomez----------------------

fener maçına böyle çıkalım. Bu takım arkada fazla boşluk vermez.

bartra ciddi hata yapıyor. Oyun kurmada iyi ama pozisyon alması ve sertliği yetersiz.

kayseriden onur alınsa forvet arkası baka oynar ama yerli kuralı dolayısıyla el mahkum ömür oynayacak.

bana kalırsa hoca yine baka yı 8 numaraya çekebilir.

asilhamsi
03.12.2022, 21:41
------------ugurcan-----------

perez---denswil---hugo---eren

------------gbamin----------------

------baka----------ömür----------

visca---------gomez----------trezeguet

yuzde 90 boyle çıkarız. Eğer bartra yetişirse stoper ikilisi bartra-hugo olur.

CEMEFKER
04.12.2022, 08:34
Fener maçı öncesi fanatik Acun'un takımı Hull City ile maç yapmak büyük riskdi. Nitekim Bakasetas'ı kaybediyorduk, geçmiş olsun.

Sezon başı planlaması, transferler, sonra dünkü maç gibi işler can sıkıyor.

Birşeyler var cevabını bulamadığım bu sezona dair ve hiç umutlu değilim.

Ha, bir de Bartra 'nın operasyonu. Çorap söküğü gibi, bitmiyor ki...

HOPA'LI TS'Lİ
04.12.2022, 16:45
visca ve perez hazır değil. Ama perez hazır olmayan hali dahi larsenden bir kaç gömlek iyi.

Ömür oldukça iştahlı takıma hareket kazandırdı.

Arif boşluk sağlam oyuncu ben de çok beğendim hatta bir iki maç daha takip ettikten sonra bana kalırsa erenden daha iyi görüntü verir. Eren kadar rahat çalım yiyen oyuncudan bek olmaz.

bardhi 8 numara performansı çok değerli. Bu adamın yeri kesinlikle merkez. Adamı kanatta heder ediyoruz.

trezeguet yine takımın en önemli silahı olacak.

Gbamin stoper oynar dediğimde benimle dalga geçip futbol bilgimi sorgulayan arkadaşlara selam olsun.

Takınmda santrafor sounu var. İyi bir santraforla takımın çehresi değişebilir.

Önde baskı ile oynamaya çalıştık ve zaman zaman başarılı olduk. Ancak rakip bu baskıyı kırdığında nasıl bir plan uygulayacağız bu çok önemli. Çünkü rakip baskıyı kırdığınca yiyeceğimiz ani ataklara karşı açığı kapatacak atletik oyuncu kadroda mevcut değil.

Harika ve realist yorumlar bunlar
Tebrik ederim.
Evet Gbamin stoperde güven verdi.
Barthi 8, Ömür 10 numara pozisyonunda oynatılırlarsa tadından yenmeyeceğini dün gördük.
Peres'in ölüsü Larsen'e 5 basar ancak yabancı kontenjanını boşaltmadan lisans çıkaramıyoruz Bruno'ya
Arif Boşluk varken Eren'i keserim.
Süleyman Cebeci de de ışık var.
Dovbyk ayarında bir golcü alabilirsek bu takım 9. şampiyonluğa ulaşabilir.
İlk devre önde yapılan pres oyunu harikaydı ve bu maç bence sezonun en iyi maçıydı.

mancester
04.12.2022, 17:30
:D :D
Ya saka bi yana, çok nefret de etmiyorum pislik topçu degil ama çok sahtekar yaa, bunun yalandan yere kendini yere atmalari hiç konusulmuyor oysa bizde oynasa ufff basin tarafindan yorumcular tarafindan elestiri yagmuruna tutulurdu, ve onun üzerinden bizim takima da hocaya da sallarlardi, bunu göz ardi etmemek gerek

%100 katiliyorum aslinda benim gonlum napoli deki oshimende ama o tarz oyuncular cok para iste bizimki hayal sadece :)

Sefer A.
04.12.2022, 17:31
%100 katiliyorum aslinda benim gonlum napoli deki oshimende ama o tarz oyuncular cok para iste bizimki hayal sadece :)
aman hocam aman o kadar uçmayalim :D ama dogru profil olarak evet öylesine ihtiyaç var

Tekke
04.12.2022, 20:18
Çok rahatız, Koç germek istiyor muhatap almıyoruz, son 30 senede Trabzonspor un böylesi psikolojik üstün olduğu dönem görmedim.

Taraftarımız sağolsun çabuk yükseldiği için farkında değil, SON 3 SENEDE FB-BJK BİZLE HER MAÇ SONRASI DAĞILDI, biz unuttuk onlar unutmadı, bu maç berabere kalsak Fb göbek atar, biliyorlar YENERSEK TRAVMALARI BAŞLAYACAK…

Sakin kalalım, Hocaya güvenelim…

Hunk
04.12.2022, 21:57
Harika ve realist yorumlar bunlar
Tebrik ederim.
Evet Gbamin stoperde güven verdi.
Barthi 8, Ömür 10 numara pozisyonunda oynatılırlarsa tadından yenmeyeceğini dün gördük.
Peres'in ölüsü Larsen'e 5 basar ancak yabancı kontenjanını boşaltmadan lisans çıkaramıyoruz Bruno'ya
Arif Boşluk varken Eren'i keserim.
Süleyman Cebeci de de ışık var.
Dovbyk ayarında bir golcü alabilirsek bu takım 9. şampiyonluğa ulaşabilir.
İlk devre önde yapılan pres oyunu harikaydı ve bu maç bence sezonun en iyi maçıydı.

dilimde tuy bitti her yerde yaziyorum. tekrar yazacam. Bardhi Hamsigin yerine alindi. Bu sezon gecis sezonu, seneye onun yerinde gorecegiz. Asil yeri burasi zaten. Ortada cok kaliteli bir oyuncu.

Onur Erçetin
05.12.2022, 03:08
dilimde tuy bitti her yerde yaziyorum. tekrar yazacam. Bardhi Hamsigin yerine alindi. Bu sezon gecis sezonu, seneye onun yerinde gorecegiz. Asil yeri burasi zaten. Ortada cok kaliteli bir oyuncu.
İyi de başkan Bardhinin bu sezon merkez ortasaha oynadığı maçlara bakalım.Merkezde güvendiğin ve gelecek sezon merkeze yerleştirmek isteyebileceğin bir oyuncuya 8 no olarak bu kadar az şans verilmesi sorgulanmaz mı bence ?

Kayserispor : 26 dk
Kasımpaşa : 16 dk
Konyaspor : 9 dk

makbernatsu
05.12.2022, 10:10
Çok rahatız, Koç germek istiyor muhatap almıyoruz, son 30 senede Trabzonspor un böylesi psikolojik üstün olduğu dönem görmedim.

Taraftarımız sağolsun çabuk yükseldiği için farkında değil, SON 3 SENEDE FB-BJK BİZLE HER MAÇ SONRASI DAĞILDI, biz unuttuk onlar unutmadı, bu maç berabere kalsak Fb göbek atar, biliyorlar YENERSEK TRAVMALARI BAŞLAYACAK…

Sakin kalalım, Hocaya güvenelim…

++++ kesinlikle sonuna kadar katılıyorum...bjk ve fb nın bizim maçlardan sonra çok canı yandı... ki sosyal medya yorumlarında bjk taraftarı bile yanmaya başladı :D

makbernatsu
05.12.2022, 10:11
----------ugurcan-------------

perez----denswil----hugo----eren

----------gbamin----siopis---------

visca-----------ömür-------------trezeguet

-----------------gomez----------------------

fener maçına böyle çıkalım. Bu takım arkada fazla boşluk vermez.

bartra ciddi hata yapıyor. Oyun kurmada iyi ama pozisyon alması ve sertliği yetersiz.

kayseriden onur alınsa forvet arkası baka oynar ama yerli kuralı dolayısıyla el mahkum ömür oynayacak.

bana kalırsa hoca yine baka yı 8 numaraya çekebilir.

peres oynayamaz lisansı yok henüz..

HOPA'LI TS'Lİ
05.12.2022, 10:24
peres oynayamaz lisansı yok henüz..

Denswill-Hugo tandemi geçen sezon Edgar'ın sakatlığından sonra iyi işler çıkardı ancak ikisi de sol ayaklı stoper. Bu handikap

HOPA'LI TS'Lİ
05.12.2022, 10:26

Evet Barthi 8 numarada maestro olur seneye

Hamsik milli takımı bıraktı. Sezon sonu futbolla da vedalaşabilir. Zaten 90 dak. çıkaramıyor.

Barthi zeki, kıvrak ve tekniği iyi bir oyuncu

memmedaga
06.12.2022, 15:22
Hocamızın açıklamaları tatmin edici olmuyor bir türlü.
Fenerbahçeyi yeneceğiz dedi.
Bana göre bu maç sezon adına belirleyici olacaktır

Sefer A.
06.12.2022, 16:07
Penner Palencia 2 hafta, Alioski 3 hafta yok
Tabi ne kadar gerçek bilmem, yalandan öyle diyor olabilirler
Dogru oldugunu varsayalim, 1'er hafta daha uzatsinlar da garanti olsun :D oynayamasinlar

Onur Erçetin
06.12.2022, 20:08
Penner Palencia 2 hafta, Alioski 3 hafta yok
Tabi ne kadar gerçek bilmem, yalandan öyle diyor olabilirler
Dogru oldugunu varsayalim, 1'er hafta daha uzatsinlar da garanti olsun :D oynayamasinlar
Enner Valencia - Sakatlık geçmişi | Transfermarkt (https://www.transfermarkt.com.tr/enner-valencia/verletzungen/spieler/139503)

29-Kasım-22 Aralık arası 23 günlük bir sakatlık gözüküyor.25 Aralıkta maçımız var Fenerbahçe ile.O kadar uzun bir sakatlıktan sonra direkt 90 dk oynaması imkansız.15 dk bile zor.

Süper ligde 12 maçta 13 gol 4 asisti var.Çok tehlikeli bir adam.Sprinter ve güçlü.Tekniği de fena değil.

HOPA'LI TS'Lİ
07.12.2022, 08:33
Bu maçı alacağız.
Akyazı'dan çıkış yok.

reisoğlu61
07.12.2022, 14:23
2 hafta kalmis hala ne kupa nede lig programi aciklanmadi. sonrada neden avrupa ligleri gibi olamiyoruz diye aglarlar.

Sefer A.
07.12.2022, 14:56
Enner Valencia - Sakatlık geçmişi | Transfermarkt (https://www.transfermarkt.com.tr/enner-valencia/verletzungen/spieler/139503)

29-Kasım-22 Aralık arası 23 günlük bir sakatlık gözüküyor.25 Aralıkta maçımız var Fenerbahçe ile. O kadar uzun bir sakatlıktan sonra direkt 90 dk oynaması imkansız.15 dk bile zor.

Süper ligde 12 maçta 13 gol 4 asisti var.Çok tehlikeli bir adam.Sprinter ve güçlü.Tekniği de fena değil.
Evet tehlikeli oyuncu, oynamamasi bizim için daha iyi olur gibi

Çağlar Güleryüz
08.12.2022, 08:45
Maç biletleri tahminen ne zaman satışa çıkar arkadaşlar? Ve biletler hemen tükenir mi?
Ona göre Trabzon'a geliş organizasyonu planlamak istiyorum.

kayl
08.12.2022, 11:07
Maç biletleri tahminen ne zaman satışa çıkar arkadaşlar? Ve biletler hemen tükenir mi?
Ona göre Trabzon'a geliş organizasyonu planlamak istiyorum.

Salı günü samsun la mac yapi caz çarşamba yada perşembe olur bilet satışı muhtemelen 2 saate tükenir vip haric

ÖmürKaradeniz61
08.12.2022, 11:59
Saha dışına çıkmadan,hakemdi oydu buydu bahanesi üretmeden, iştahlı ve baskılı bir oyunla kazanmamız gereken bir maç.

Larking
08.12.2022, 12:28
Bu maçtan hangi skor çıkarsa çıksın şaşırmam.

Halen yarışın içindeyiz ama ligin ikinci yarısında fb ve gs bir yerden sonra biz dahil alt gruptan kopacak ve şampiyonluk yarışı bu iki takım arasında geçecek gibi duruyor.

Bu maçı kazanıp o rüzgarla 7-8 maçlık seri yaparsak(fikstür buna uygun)o zaman işler değişir.Ama kulüp hem teknik hem de yönetimsel bakımdan bu sezon o ümidi vermiyor maalesef.

cem1990
08.12.2022, 17:05
Tokatlayacağımızdan o kadar eminim ki

Onur Erçetin
09.12.2022, 15:17
Jorge Jesus'a 8 futbolcudan kötü haber! Trabzonspor maçı öncesi deprem - (11/11) (gazetevatan.com) (https://www.gazetevatan.com/galeri/jorge-jesusa-8-futbolcudan-kotu-haber-trabzonspor-maci-oncesi-deprem-2072975/11)

Fenerbahçede çok fazla sakatlık var ancak yine de geniş kadroları var.Bana göre sakatlar arasında en etkili isimleri Enner Valencia.

Aynı anda hem Peres hem Viscayı oynatmamız imkansız çünkü yabancı oyuncu sınırı var.İlk 11 de yeri garanti isimler Eren ve Uğurcan.Bozok tek forvet oynayamıyor o yüzden onun ilk 11 de olma şansı yok.

3.yerli bir isme ihtiyaç var.Bana göre en mantıklı isim Kayserispordan Onur Bulut olur ya da Hugonun yanında Hüseyin oynasın daha iyi.Bartra en az 4-5 maç takımı yaktı ve anasını ağlattı.Daha doğrusu ayaklarının iyi olması dışında hiçbir vasfı yok.Hüseyin en azından hızıyla takıma katkı sağlar.

Onur Erçetin
09.12.2022, 15:20
https://cdn.sporx.com/img/ilk11/2022/12/09/c2094c7324ffcacbdabbe4a5741d7ab92292700.jpg

Yukarıda dediğim gibi ya Onur Bulutu alıp 3.yerli yapacaksın ya da Hüseyini sağ veya stoper olarak kullanacaksın.Başka çaren yok.

Hüseyinden sağ bek olmaz ofansif yönü yok çünkü.En iyi oynayacağı yer stoper bölgesidir.Hiç kimse ayakları kötü veya çok fazla pozisyon hatası yapıyor demesin.Bartra hıyarını gördükten sonra Hüseyin artık benim gözümde net olarak Ramostur anasını satayım :)

Onur Erçetin
09.12.2022, 15:23
Saha dışına çıkmadan,hakemdi oydu buydu bahanesi üretmeden, iştahlı ve baskılı bir oyunla kazanmamız gereken bir maç.

Haklısın ama hakem gerçekten 2 takımdan birinin kazanmasını isterse o takım kazanır.Bunu reddedemeyiz.Daha doğrusu bunu demagoji olsun diye söylemiyorum.Hepimizin bildiği bir şey.

Hakemler ortada ve adil bir şekilde yönetirse 3 sonuca da açık bir maç.İç saha ve taraftarın etkisiyle bize daha da yakın olabilir.Özellikle Valencianın yokluğu Fenerbahçeyi etkileyecektir ama Joshua King ve Michy Batshuayi de çabuk ve tehlikeli oyuncular.Ona da dikkat etmemiz lazım.

Peres ve Viscanın 25 aralıkta oynanacak kadar hazırlık maçları ve antrenmanlarla hazır hale gelmeleri lazım.Şuana kadar 2 tane hazırlık maçı oynadık ancak sadece bununla kalmaması lazım.Hazırlık maçlarına devam etmeliyiz.En azından haftada bir kez hazırlık maçı oynamalıyız.

Fenerbahçenin özellikleri bekleri çok iyi.Ferdi ve Osayinin oyuna katkısı büyük.Orta alanda ise Crespo gibi iki yönlü bir makine var.Dur durak demeden koşuyor adam.

4-1-3-2 oynuyorlar genel olarak.Rossi ve İrfancan gibi oyuna katkı veren başka isimlerde var.

Yüksek tempoda,çok enerji sarfederek,sürekli pres yaparak ve oldukça fazla adamla hücuma çıkarak etkili bir oyun ortaya koymaya çalışıyorlar.İyi pas yaparsanız ve savunma arkasına etkili toplar atarsanız maçı kazanma şansınız yüksek olur.Top dolaştıramaz ve pres karşısında sinerseniz kaybedersiniz.

Onur Erçetin
09.12.2022, 15:33
Bu maçtan hangi skor çıkarsa çıksın şaşırmam.

Halen yarışın içindeyiz ama ligin ikinci yarısında fb ve gs bir yerden sonra biz dahil alt gruptan kopacak ve şampiyonluk yarışı bu iki takım arasında geçecek gibi duruyor.

Bu maçı kazanıp o rüzgarla 7-8 maçlık seri yaparsak(fikstür buna uygun)o zaman işler değişir.Ama kulüp hem teknik hem de yönetimsel bakımdan bu sezon o ümidi vermiyor maalesef.

Peres sakatlandı yeri dolmadı.Visca sakatlandı yeri dolmadı.Dorukhan sakatlandı yeri dolmadı.Waka gitti o beceride bir oyuncu gelmedi.Edgar gitti yeri dolmadı.Corne gitti.

Kadro planlaması eksik kaldı.Doğru planlama yapmış olsaydık şuan en az 10 puan fazlamız vardı.Elimizde Bakasetas ve Ömür vardı zaten 10 no için.2 adet 10 no varken Bardhi ve Yazıcı ile 4 adet 10 oldu.Elimizde kanat yok iken 4 adet 10 no olması trajikomik oldu.Koskoca devreyi tek bir kanatla yani Trezeguetle geçirdik.

Eren sınırdan dolayı mecburiyetten alındı.Larsen yetersiz kaldı.Bartra uyumsuz ve yetersiz kaldı.

Gbamin fena değil.

Trezeguet büyük katkı sağladı.

Hamsike alternatif lazım dedik alamadık.

Gomez destek alamadı.

Naci ve Lahtimi hiç şans verilmicekse neden alındı mesela.

Onur Erçetin
09.12.2022, 15:39
Fenerbahçeden 6,Galatasaraydan 4 puan gerideyiz.Akıllı olmamız lazım.Akıllı olursak ve 4 transfer yaparsak tekrar şampiyon olabiliriz.

Fenerbahçe maçını kazanırsak Fenerbahçe ile puan farkı 3 e inecek.Gs önümüzdeki maçlarda puan kaybederse onlara da çok daha fazla yaklaşacaz zaten şuan 4 puan var sadece.

Sağ Stopere : Edgar İe
Santrafora : Artem Dovbyk
Ortasahaya : Hamsike alternatif
Sağ beke yerli alternatif : Onur Bulut

kayl
09.12.2022, 15:49
Fenerbahçeden 6,Galatasaraydan 4 puan gerideyiz.Akıllı olmamız lazım.Akıllı olursak ve 4 transfer yaparsak tekrar şampiyon olabiliriz.

Fenerbahçe maçını kazanırsak Fenerbahçe ile puan farkı 3 e inecek.Gs önümüzdeki maçlarda puan kaybederse onlara da çok daha fazla yaklaşacaz zaten şuan 4 puan var sadece.

Bruno peres fenerbahce maçında oynayamaz çünkü listede yok en erken ilk yarım in son maci olan basaksehir maçında firma giyebilir... hocanin çıkaracağı kadroda belli... ugurcan hüseyin gbamin hugo eren... siopis hamsik bakasetas.. trezege visca gomez

Onur Erçetin
09.12.2022, 18:19
Bruno peres fenerbahce maçında oynayamaz çünkü listede yok en erken ilk yarım in son maci olan basaksehir maçında firma giyebilir... hocanin çıkaracağı kadroda belli... ugurcan hüseyin gbamin hugo eren... siopis hamsik bakasetas.. trezege visca gomez

Türkmen oynarsa çakılı bek gibi oynar heralde.Ofansif aksiyonlar açısından sıkıntı olabilir.Visca tek başına orayı nasıl kullanır o tartışılır.

Genel olarak fena kadro değil.

Ozan Yılmaz
09.12.2022, 19:27
https://pbs.twimg.com/media/FjjLXhIXoAEi7Xe?format=jpg

CEMEFKER
10.12.2022, 19:52
Avcı bu sezonu Bay geçmiş anlaşılan. FB ile hayati maç var sağ bek boş kadro. Yusuf ile sol bek denemeleri. Geriden riskli oyun kurma sistemi. Dereyi geçerken at değiştirilmez. "Kasım" da geçti ortada bir şey yok.

Tek gerçek elde yeni bir sistem oturmaya çalışan teknik direktör ve takımı var. Umut veren şey bu sistemin oturması için 2023 Ağustos'a kadar epey süre var...[emoji41]

gurur6134
10.12.2022, 20:21
Şikeciler en formda zamanlarinda geliyorlar yenilgiyi unuttular biz kör topal ilerlemeye calisiyoruz bu sezon olmak yada olmamak maci bizim icin ligde.boyle maclarin havasi baska olur sehir disindan hatta avrupadan cok kisi gelecek maca onlarin ateslemesiyle takimi belki biraz hareketleniriz.yalniz ilk golu yiyen taraf olursak maci koparamamiz cok zor.tipik beraberlik maci gibi gozukuyor bakalim hayirlisi insallah sansda yanimizda olur.şikecilerin tek arti tarafi kurt hocalari jesus icerde disarda ayni oyunu oynatiyor takimina artik bir oyun ezberi ve sablonu olusturdu bizim hala ne oynadigimiz belli degil hoca arayi isaret edip durdu o da bitti sayilir artik bahane yok ne yapip edip kazinmaliyiz

pReN@_61
10.12.2022, 21:15
şaka maka 2 hafta kaldı

yorumsuz6117
11.12.2022, 00:12
Yenilmeyelim yeter..

sethfilo
11.12.2022, 08:41
Bu maçın sonucu ne olursa olsun, bu takımdan ve özellikle Avcı'dan bu sezon özelinde geçen senenin tekrarını zaten beklemiyorum. Ancak görünen o ki gelecek seneninde kadrosunu kurmuyor. Kısacası önümüzdeki 2-3 yıl üvertür olarak kalacağız. Ancak gelecek vaad eden bazı gençleri elden kaçırıp küstüreceğimiz belli gibi. Sonra bize gelsin diye transfer teklifi yaparız Samet Akaydın gibi küstürdüklerimizi

x_man
11.12.2022, 14:29
Maalesef pek bir umudum yok inşaAllah hezimet yaşamayız.

Enes Başkaya60
11.12.2022, 14:46
Maalesef benimde bir umudum kalmadı net yeniliriz abi, hezimet yaşamayalım yeter benim için.

Sefer A.
11.12.2022, 16:45
Bu maçın sonucu ne olursa olsun, bu takımdan ve özellikle Avcı'dan bu sezon özelinde geçen senenin tekrarını zaten beklemiyorum. Ancak görünen o ki gelecek seneninde kadrosunu kurmuyor. Kısacası önümüzdeki 2-3 yıl üvertür olarak kalacağız. Ancak gelecek vaad eden bazı gençleri elden kaçırıp küstüreceğimiz belli gibi. Sonra bize gelsin diye transfer teklifi yaparız Samet Akaydın gibi küstürdüklerimizi
Samet'i mi küstürmüsüz ? yok yaa

Onur Akyüz
11.12.2022, 17:33

Küstürmüşüz net, yoksa bize gol attıktan sonra kudurmazdı. Fb’ye de bu yüzden gitmek için can atıyor.

Sefer A.
11.12.2022, 18:22
Küstürmüşüz net, yoksa bize gol attıktan sonra kudurmazdı. Fb’ye de bu yüzden gitmek için can atıyor.
Ya bizden gol attiktan sonraki hareketleri "Trabzonlu Samet" deyip adami elestiren fbliler içindi bence, geçen seneki bizimle oynadiklari maç sonrasi salliyordu ona fbliler
Kendi oraya gitmeye can atiyorsa gitsin, karakter 0 derim

sethfilo
11.12.2022, 20:12

Transfer sezonu sonunda daha net anlarsın, FB ile aynı parayı ver genede isteksiz kalır, geçen yıl bizimle oynadıkları maçlarda ve bu yılki maçta ve dahası tüm röportajlarında zaten adam belli ediyor.

Enaldo61
11.12.2022, 20:56
Samet kim ya.

HOPA'LI TS'Lİ
12.12.2022, 09:11
Samsun maçı neden Salı değil (muhtemelen kendi sahamızda diye 3 gün sonra yine sahamızda Şikebahçe maçı

Lanet olsun bu çifte standardı kendi menfaatleri için uygulatanlara

Şb aynı durumda olsa 3 gün sonra mı koyarlardı lig maçını?

AA Kasımpaşa maçında çok gol kaçıran oyunculara kızmakta haklı

Djaniny ve Larsen yolcu (Peres'e lisans çıkaracakları için)

İkisi de gidebilir.

Hatta her iki Yusuf, Bartra, Denswill, Gomez'i de göndersinler.

G'Bamen stoperde olmuyor. Mainz ve Everton'da oynadığı asıl mevkide oynatmazsan adam penaltı yaptırınca kızmayacaksın AA Hocam

FAS savunma nasıl yapılır, dünyaya gösterdi. Ders alınmalı

Şb maçını kazanmalıyız.

HOPA'LI TS'Lİ
12.12.2022, 09:17

Edgar kalayım demiş ama yönetim kabul etmediği için Vitesse'ye gidecekmiş duydum.

HOPA'LI TS'Lİ
12.12.2022, 09:18
Edgar kalayım demiş ama yönetim kabul etmediği için Vitesse'ye gidecekmiş duydum.

Dovbyk ve Onur ilaç olur.

bordoylamavi
12.12.2022, 09:49
son halimizi düşünecek olursa yenmemiz çok zor göründüğü gibi yenilme ihtmalimiz de az değil bence. ha 12 gün var o arada biişiler değişri düzleir mi bilmem ama şu anki görüntü oldukça yavan

makbernatsu
12.12.2022, 10:33
Şuan ki görüntü fb yi yenemeyiz hatta fark yeriz gibi.Olur da kazanırsak biraz şans gibi olur..

Takım ne oynadığını bilmiyor.Yetmemiş gibi birde geriden oyun kurma hayallerine kapılmışız...Olmuyor işte uğurcana atılan her top taça yada rakibe gidiyor..Bunu alanya yaptığında ilk yarıdan nasıl dağıldığını herkes görmüştü bizim maçta..

Bizim takım malesef bu sene 1 ileri 2 3 geri yapar...

24 aralıkta şampiyonluk yarışına elveda deriz.

Malesef bu sene olmadı gibi...

UĞUR DURTAŞ
12.12.2022, 10:41
Samsun maçı neden Salı değil (muhtemelen kendi sahamızda diye 3 gün sonra yine sahamızda Şikebahçe maçı

Lanet olsun bu çifte standardı kendi menfaatleri için uygulatanlara

Şb aynı durumda olsa 3 gün sonra mı koyarlardı lig maçını?

AA Kasımpaşa maçında çok gol kaçıran oyunculara kızmakta haklı

Djaniny ve Larsen yolcu (Peres'e lisans çıkaracakları için)

İkisi de gidebilir.

Hatta her iki Yusuf, Bartra, Denswill, Gomez'i de göndersinler.

G'Bamen stoperde olmuyor. Mainz ve Everton'da oynadığı asıl mevkide oynatmazsan adam penaltı yaptırınca kızmayacaksın AA Hocam

FAS savunma nasıl yapılır, dünyaya gösterdi. Ders alınmalı

Şb maçını kazanmalıyız.
**
O zaman samsuna haksızlık olur.
17 Aralık cumartesi Bodrum'da Bodrumsporla maçları var.
20 Aralık Salı günü yola çıkıp karayolu ile bize gelecekler.

20 Aralık Salı akşamı fb nin istanbulsporla maçı var
23 Aralık cuma akşamıda fb bize gelecek.

ilk 2 resmi maçımızın ( kupa ve lig ) evimizde olması dolayısıyla
maç planlamasında bir sorun görünmüyor.

Larking
12.12.2022, 10:44
Peres sakatlandı yeri dolmadı.Visca sakatlandı yeri dolmadı.Dorukhan sakatlandı yeri dolmadı.Waka gitti o beceride bir oyuncu gelmedi.Edgar gitti yeri dolmadı.Corne gitti.

Kadro planlaması eksik kaldı.Doğru planlama yapmış olsaydık şuan en az 10 puan fazlamız vardı.Elimizde Bakasetas ve Ömür vardı zaten 10 no için.2 adet 10 no varken Bardhi ve Yazıcı ile 4 adet 10 oldu.Elimizde kanat yok iken 4 adet 10 no olması trajikomik oldu.Koskoca devreyi tek bir kanatla yani Trezeguetle geçirdik.

Eren sınırdan dolayı mecburiyetten alındı.Larsen yetersiz kaldı.Bartra uyumsuz ve yetersiz kaldı.

Gbamin fena değil.

Trezeguet büyük katkı sağladı.

Hamsike alternatif lazım dedik alamadık.

Gomez destek alamadı.

Naci ve Lahtimi hiç şans verilmicekse neden alındı mesela.

Tespitlere katılmamak elde değil.

Geçen sezon kadro planlaması ne kadar doğru ise bu sezon o kadar yanlış oldu.

Takımdaki en az problem 10 numara mevkisiydi,Hamsik'in ideal yeri orası olmasına rağmen Bakasetas'tan dolayı Hamsik 8 oynatılmak durumunda kaldı.Gittik oraya 2 oyuncu daha aldık.fb bu hataları 4-5 yıldır yapıyordu bu sezon biz yaptık.

Cornelius'un pat diye gittiğini düşünmüyorum.Bence 1-2 aylık konu bu ve herkes biliyordu.Hadi Dobvyk'i alamadın Ukrayna'daki sıkıntıdan dolayı gözünün önündeki Haji Wright'ı nasıl kaçırdın.Bizim ligde fizikli santraforların iş yaptığı ayan beyan ortadayken.Bu tip oyuncular top alamadan da etkili oluyorlar.Ama Maxi Gomez'i iyi beslersen ancak verimli olur.Yavaş ve temposuz oyunla bunu yapamayınca santraforlar verimsiz gibi göründü.

Tony ve Bartra kısmına katılmıyorum.

Tony gibi yetenekli oyuncu bulmak kolay değil.Onun istediği para da verilebilecek durumda değildi,yoksa fb,gs böyle bir oyuncuyu kapardı.

Bu oyunla Bartra yetersiz görünür.Topa kaliteli sahip olan takımın oyuncusu Bartra. Aslında ilk yarı olumlu istatistiklerinde de defans oyuncuları arasında üst sıralardada.Topu çok kolay rakibe verirsen,Bartra'nın rakip santraforla boğuşmasını beklersen öyle bir oyuncu değil.Bu bilinerek alındı ama oyunu ona göre oynamıyorsun sorun bu.

HOPA'LI TS'Lİ
12.12.2022, 10:59
**
O zaman samsuna haksızlık olur.
17 Aralık cumartesi Bodrum'da Bodrumsporla maçları var.
20 Aralık Salı günü yola çıkıp karayolu ile bize gelecekler.

20 Aralık Salı akşamı fb nin istanbulsporla maçı var
23 Aralık cuma akşamıda fb bize gelecek.

ilk 2 resmi maçımızın ( kupa ve lig ) evimizde olması dolayısıyla
maç planlamasında bir sorun görünmüyor.

Uğur'cum aydınlattın bizi
Teşekkür ederim.
Tabloyu görünce hak verdim.
Sevgiler.

HOPA'LI TS'Lİ
12.12.2022, 11:02
Tespitlere katılmamak elde değil.

Geçen sezon kadro planlaması ne kadar doğru ise bu sezon o kadar yanlış oldu.

Takımdaki en az problem 10 numara mevkisiydi,Hamsik'in ideal yeri orası olmasına rağmen Bakasetas'tan dolayı Hamsik 8 oynatılmak durumunda kaldı.Gittik oraya 2 oyuncu daha aldık.fb bu hataları 4-5 yıldır yapıyordu bu sezon biz yaptık.

Cornelius'un pat diye gittiğini düşünmüyorum.Bence 1-2 aylık konu bu ve herkes biliyordu.Hadi Dobvyk'i alamadın Ukrayna'daki sıkıntıdan dolayı gözünün önündeki Haji Wright'ı nasıl kaçırdın.Bizim ligde fizikli santraforların iş yaptığı ayan beyan ortadayken.Bu tip oyuncular top alamadan da etkili oluyorlar.Ama Maxi Gomez'i iyi beslersen ancak verimli olur.Yavaş ve temposuz oyunla bunu yapamayınca santraforlar verimsiz gibi göründü.

Tony ve Bartra kısmına katılmıyorum.

Tony gibi yetenekli oyuncu bulmak kolay değil.Onun istediği para da verilebilecek durumda değildi,yoksa fb,gs böyle bir oyuncuyu kapardı.

Bu oyunla Bartra yetersiz görünür.Topa kaliteli sahip olan takımın oyuncusu Bartra. Aslında ilk yarı olumlu istatistiklerinde de defans oyuncuları arasında üst sıralardada.Topu çok kolay rakibe verirsen,Bartra'nın rakip santraforla boğuşmasını beklersen öyle bir oyuncu değil.Bu bilinerek alındı ama oyunu ona göre oynamıyorsun sorun bu.

Vakeme menajer kurbanı oldu. Menajer hem onun son kariyerini bitirdi hem de bizi

Şikebahçe maçı zor

Düşünmek istemiyorum ancak kaybedersek camia olarak yarışa mental olarak havlu atarız.

oskayb
12.12.2022, 14:56
Hazırlık maçlarında izlediğim Trabzonspor bu maçı kesinlikle kaybetmez. Açalım ;

mevkiler belirlenmiş , o mevkilerin savunma ve hücumda ki gereklilikleri (sorumlulukları) belirlenmiş , fizik kalitesi yükselmiş (en azından 25-30 dakika) çok etkili ön alan baskısı yapabilen ,alan kapatan bir görüntü ortaya çıkmış.. kısaca hocanın sezon başında sözünü ettiği bizlerin de Başakşehir döneminden hatırladığımız sistem takımı olma yolunda bir şeyler çalışılmış bir Trabzonspor.

oyuna benzer bir baskı ve dirençle başlayıp o hazırlık maçlarında çok etkili gözüktüğümüz ilk 20'ye en az 1 , topun biraz bizi sevmesi durumda birden fazla gol sığdırmamız durumunda maç sonunda ''Avcı hocam fener karşısında bir şeyler denedi'' diyebileceğimiz bir netice ile karşılaşmak da beni çok şaşırtmaz.

Mehmet Fatih Yavuz
12.12.2022, 15:10
Fenere karşı kazanmak istiyorsan ilerde yaptığı baskının sonucu olan ofsayt taktiğini savunma arkası toplara atılacak koşularla cezalandırmak zorundasın.

Visca,Trezeguet, Ömür gibi topçuları savunma arkasına koşturmamız lazım.

Öbür türlü set oyunu ile Fener savunmasını aşabileceğimizi düşünmüyorum.

HOPA'LI TS'Lİ
12.12.2022, 15:51
Hazırlık maçlarında izlediğim Trabzonspor bu maçı kesinlikle kaybetmez. Açalım ;

mevkiler belirlenmiş , o mevkilerin savunma ve hücumda ki gereklilikleri (sorumlulukları) belirlenmiş , fizik kalitesi yükselmiş (en azından 25-30 dakika) çok etkili ön alan baskısı yapabilen ,alan kapatan bir görüntü ortaya çıkmış.. kısaca hocanın sezon başında sözünü ettiği bizlerin de Başakşehir döneminden hatırladığımız sistem takımı olma yolunda bir şeyler çalışılmış bir Trabzonspor.

oyuna benzer bir baskı ve dirençle başlayıp o hazırlık maçlarında çok etkili gözüktüğümüz ilk 20'ye en az 1 , topun biraz bizi sevmesi durumda birden fazla gol sığdırmamız durumunda maç sonunda ''Avcı hocam fener karşısında bir şeyler denedi'' diyebileceğimiz bir netice ile karşılaşmak da beni çok şaşırtmaz.

Kamptaki 3 maçta da önde baskı kurup çok erken goller bulduk. Çok iyi

Gel gelelim 1 farklı öne geçtikten sonra yakaladığın pozisyonları cömertçe harcarsan kazanamazsın. Bunu çözmeli takım

Her 3 maçta da öne geçtik, tutamadık. Tıpkı 2-0 öne geçtiğimiz Konya ve 1-0 öne geçtiğimiz A.Gücü maçlarındaki gibi

Arif Boşluk'u sol bekte görmek istiyorum. AA bakalım Eren'le mi devam edecek çok merak ediyorum.

FAS nasıl savunma yapıyor, nasıl boş alan bırakmıyor izlesin AA ve takıma işlesin.

Şikebahçe'yi yenmek bize moral ve umut olur.

Enes Başkaya60
12.12.2022, 22:47
Bizim Eren Elmalı,Larsen,Gomez nerde abi bu adamlar ne zaman gelecek??

Larsen ile Gomez Dünya Kupasına gitti eyvallah da neden gelmediler daha??

Onu geçtim Eren Elmalı nerelerde???

HOPA'LI TS'Lİ
13.12.2022, 08:20
Bizim Eren Elmalı,Larsen,Gomez nerde abi bu adamlar ne zaman gelecek??

Larsen ile Gomez Dünya Kupasına gitti eyvallah da neden gelmediler daha??

Onu geçtim Eren Elmalı nerelerde???

Arif Boşluk, Eren'in boşluğunu doldurdu. Sıkıntı yok.

Larsen ve Gomez 13 maçta pek de katkı sağlayamadılar.

UĞUR DURTAŞ
13.12.2022, 08:45
Fenere karşı kazanmak istiyorsan ilerde yaptığı baskının sonucu olan ofsayt taktiğini savunma arkası toplara atılacak koşularla cezalandırmak zorundasın.

Visca,Trezeguet, Ömür gibi topçuları savunma arkasına koşturmamız lazım.

Öbür türlü set oyunu ile Fener savunmasını aşabileceğimizi düşünmüyorum.
**
10 Numara 1 tespit maç haftası yazacamtım.
inanılmaz güzel bir zaman var bu maça
defansları ilerde çizgi halinde devamlı ofsayt taktiği ile oynuyorlar
AVCI hocam dediğim gibi çok zaman var çalıştır şu taktiği takıma
evimizdeyiz hocam,
gerçekçi olmamız şart
rakip bu sezon iyi çok koşuyorlar baskı yapıyorlar hızlı çıkıyorlar
bunlara izin vermemeliyiz
onlardan fazla koşacaksın
onlardan daha fazla süreli pres yapacaksın
bu takıma yenilmememiz gerekiyor.

tahmin onbirim.

uğurcan
larsen-gbamin-hogo-eren
hamsik
bakasetas
viska-ömür-terezege
gomez

UĞUR DURTAŞ
13.12.2022, 08:53
Avcı hoca oku yaydan çıkardı artık.
DÖNÜŞÜ YOK.
12 Ocak ta başlayacak ara transfer döneminde....

canini
2 yusufta
doğucan
denswil
bardhi
emrehan
keremşen
larsen
bartra..(bile)

bunları satılacak veya kiraya verilecek gibi...

unutmadan imzamıda atarım.

Oğuz ZEYTİN
13.12.2022, 09:37
DÖNÜŞÜ YOK.

canini
2 yusufta
doğucan
denswil
bardhi
emrehan
keremşen
larsen
bartra..(bile)

Yerlerine altyapıdan oyuncu alacaksa olabilir.

Şakası bir yana, hepsi Avcı dönemi oyuncusu. Denswil'e o kontratı verenler, Djaniny ile uzatanlar, Bartra ve Bardhi için Flightradar takip edenler mi ödeyecek zararı? Öyle bir dünya yok.

Al, dene, olmazsa gönder: Yaşamın en basit işi.

Jackdaniels
13.12.2022, 10:14
Uğurcan-türkmen-denswill-hugo-eren-siopis-hamsik-bakasetas-trezeguet-visca-gomez

Larking
13.12.2022, 10:59
DÖNÜŞÜ YOK.

canini
2 yusufta
doğucan
denswil
bardhi
emrehan
keremşen
larsen
bartra..(bile)

İmza parasıyla yıllık 2 Milyon Euro'nun üzerinde para ödenilen Denswill'i bu saatten sonra bir yere gönderemezsin.Gitmez.

Giderse Koita'nın Kasımpaşa'ya kiralanması gibi zarara zarar eklersin.

Yerli genç oyuncular kiralanmalı zaten.Ama takım seçimleri doğru yapılarak.Kiradan A takıma dönen ve oynayan bir oyuncu ben hatırlamıyorum.

Bardhi'yi göndermem.Hem kendi mevkisinde oynatılmadı hem de az süre verildi ama oynadığı zamna katkı verdi.Bizim ligde iş yapar.Hele de kendi bölgesinde oynarsa.

Doğru oyunla Bartra çok fark yaratacak bir stoper. Ama doğru oyunla.

HOPA'LI TS'Lİ
13.12.2022, 16:24
DÖNÜŞÜ YOK.

canini
2 yusufta
doğucan
denswil
bardhi
emrehan
keremşen
larsen
bartra..(bile)

canini
2 yusufta
doğucan
denswil
bardhi
emrehan

Hoca'nın Paşa maçı sonrası kastettiği şu 7 oyuncu topun ağzında.

Bardhi konusunda kararsızım hatta kalmasından yanayım.

Diğer 6'sı gönderilmeli

HOPA'LI TS'Lİ
13.12.2022, 16:25
canini
2 yusufta
doğucan
denswil
bardhi
emrehan

Hoca'nın Paşa maçı sonrası kastettiği şu 7 oyuncu topun ağzında.

Hepsi gönderilmeli

Y.Erdoğan paşa yolcusu (2.kez gelmesi büyük hataydı)

HOPA'LI TS'Lİ
13.12.2022, 16:28
Yerlerine altyapıdan oyuncu alacaksa olabilir.

Şakası bir yana, hepsi Avcı dönemi oyuncusu. Denswil'e o kontratı verenler, Djaniny ile uzatanlar, Bartra ve Bardhi için Flightradar takip edenler mi ödeyecek zararı? Öyle bir dünya yok.

Al, dene, olmazsa gönder: Yaşamın en basit işi.

Selahattin KINALI: Bu oyuncuları AA getirtti. Teknik Direktörlük makamı şikayet yeri değildir.

theo
13.12.2022, 18:20
3 oyuncu için yoklama yapıldı ve teklif aşamasına geçilir büyük olasılıkla. bir iki hafta içerisinde istediğimiz fiyatlar haber olur.

ayrıca duruma göre artan para ile bir veya iki transfer yapılacak ve onun için de harekete dünya kupası öncesinde geçildi.

Tunga
13.12.2022, 18:28
30 Nisan gecesi, şampiyonluk gelir gelmez Trabzonspor resmi hesaplarından çok beğendiğim bir müzik girdi: İnadıyla Şampiyon TRABZON!

Bütün bir hafta bu şarkıyı dinledim. Uzun ara sonunda az önce yeniden dinledim. Sözleri:

Özlemle Geçen Günleri Unutma
Bak İşte Sonunda Koptu Fırtına
Bordoyla Mavi Diyenler Uğruna
İnadıyla Şampiyon Trabzonspor

Daha sonra kutlamalarda bir şarkı daha girdi yayına. Sözleri:

Vazgeçmeyiz yeni başladık daha
İnadıyla Şampiyon TRABZON

Her yer inlesin kemençe horonla
Onurunla çık sahaya sen hep dik oyna!

Yaylanın karı erimeden şampiyonluk getiren aslan parçalarının bu sene de başaracağına inanıyorum. Bir şikeci galibiyetine bakar havanın değişmesi. Geçen sene de iyi takımlar vardı ama biz hepsinin ötesinde iyiydik. Bu sene bir çok iyi takım var. Ve daha birbirlerini yiyecekler. Şu dönemi en az sıkıntıyla atlatmak gerekiyor.

Trabzonspor'un durağanlıktan şaha kalkışı, altyapıdan iki oyuncu oynatmak zorunda kaldığımız bir şikeci maçıyla olmuştu. geçen sene şampiyonluk yolu 9ncu haftadaki şikeci maçıyla açıldı. Yine böyle bir fırsat var. Umuyorum ki yine bu fırsatı değerlendireceğiz.

Hayde bakalım.

ÖmürKaradeniz61
13.12.2022, 21:28
Şampiyon olmuş takıma 15 tane adam al sonra git basın önünde aldırdığın adamlara veryansın et. O futbolcu daha senin için top oynar mı? Ben mi aldırdım onları sen aldırdın yazık günah değil mi bu Trabzonspor’un paralarına. Transferdir hata elbet olur ama aldırdığın hangi oyuncuyu şu paraya satabiliriz diyoruz bir düşünün bakalım. Lahtimi diye bir çocuk var gelecek vaadediyor izlediğimiz kadarıyla ama sen kıytırık hazırlık maçında bile şans vermedin. Sana inanmıyorum hocam,umarım seni bu seyirciyle göndeririz.

Enes Başkaya60
14.12.2022, 00:10
Şampiyon olmuş takıma 15 tane adam al sonra git basın önünde aldırdığın adamlara veryansın et. O futbolcu daha senin için top oynar mı? Ben mi aldırdım onları sen aldırdın yazık günah değil mi bu Trabzonspor’un paralarına. Transferdir hata elbet olur ama aldırdığın hangi oyuncuyu şu paraya satabiliriz diyoruz bir düşünün bakalım. Lahtimi diye bir çocuk var gelecek vaadediyor izlediğimiz kadarıyla ama sen kıytırık hazırlık maçında bile şans vermedin. Sana inanmıyorum hocam,umarım seni bu seyirciyle göndeririz.

Aldırdığı adamlara veryansın etmesi hiç hoş olmadı cidden, Lahtimi hazırlık maçlarında başka bir türlü bir sıkıntıdan Trabzon'a gelemedi ondan oynatamadı ama, lig maçlarında adama hiç süre vermemesi tam bir skandaldı elimizde adam akıllı sağ açık bu çocuk var oynatmadı çocuğu muhtemelen cidden çok iyi çıkacak diye korkmuş olabilir. Abdullah hoca iyi hoş adam eyvallah ama işte çok kaprisli abi bildiği doğrulardan asla vazgeçmiyor. Naci Ankaragücü maçında oyuna girdikten sonra neler yaptı Abduş'un 60 dakikada 1 kere bile yapamadığını 3 dakika içinde yaptı ama bu çocuk forma şansı bulamadı.

Trezeguet sağ açık oynamaz, abduş sağ açık,sol açık oynamaz, bardi sol açık olmaz, Y32 çok zorda kalmadığımız sürece bu takımda oyuna girmez, girse bile sadece sol bek başka olmaz.

Abi sürekli aynı şeyleri yazıyorum ama, hoca bizim gördüğumüzü neden göremiyor bunu anlamış değilim.

Gözünü seveyim hocam artık kaprislerinden vazgeç ya.

Alt yapı diyorsun da buna kendin inanıyor musun hocam daha stoper Taha ya 1 dakika bile süre VEREMEDİN sen. Birde bu çocuğun ayağı sağlam topla çok iyi ileri çıkabiliyor. Allah aşkına o kadar cesaretli isen hadi Arif ile Süleyman'a forma şansı ver de görelim hocam.

HOPA'LI TS'Lİ
14.12.2022, 08:29
Aldırdığı adamlara veryansın etmesi hiç hoş olmadı cidden, Lahtimi hazırlık maçlarında başka bir türlü bir sıkıntıdan Trabzon'a gelemedi ondan oynatamadı ama, lig maçlarında adama hiç süre vermemesi tam bir skandaldı elimizde adam akıllı sağ açık bu çocuk var oynatmadı çocuğu muhtemelen cidden çok iyi çıkacak diye korkmuş olabilir. Abdullah hoca iyi hoş adam eyvallah ama işte çok kaprisli abi bildiği doğrulardan asla vazgeçmiyor. Naci Ankaragücü maçında oyuna girdikten sonra neler yaptı Abduş'un 60 dakikada 1 kere bile yapamadığını 3 dakika içinde yaptı ama bu çocuk forma şansı bulamadı.

Trezeguet sağ açık oynamaz, abduş sağ açık,sol açık oynamaz, bardi sol açık olmaz, Y32 çok zorda kalmadığımız sürece bu takımda oyuna girmez, girse bile sadece sol bek başka olmaz.

Abi sürekli aynı şeyleri yazıyorum ama, hoca bizim gördüğumüzü neden göremiyor bunu anlamış değilim.

Gözünü seveyim hocam artık kaprislerinden vazgeç ya.

Alt yapı diyorsun da buna kendin inanıyor musun hocam daha stoper Taha ya 1 dakika bile süre VEREMEDİN sen. Birde bu çocuğun ayağı sağlam topla çok iyi ileri çıkabiliyor. Allah aşkına o kadar cesaretli isen hadi Arif ile Süleyman'a forma şansı ver de görelim hocam.

Hoca bu sezon başarısızlığına kılıf arıyor.
Kaprislerinden, inadından, takıntılarından vazgeçmiyor.
Son yaptığı açıklama camiamıza yakışmadı.
Bir an önce yanlışlarından vazgeç AA
Hocam bak önünde lige ortak olma fırsatı var.
Devir şu şikecileri geçen sezon yaptığın gibi
İnsanların tavsiyelerine kulak ver, ilerle
Ne kenduni ne da pizi daha fazla üzma daa uşağum

memmedaga
14.12.2022, 10:04

Bugün aynı şeyleri düşünüyordum bu sezon yaptığı açıklamarın hemen hemen hepsi feci,her seferinde çelişkili yaklaşım ve ifadelerde bulunuyor hocamız sorumluluğu kendine üzerine almadığını sanıyor herhalde...

Bu sene yönetim ve hoca el ele tuhaf transferler yaptılar.

Corneliusun yanına onu tamamlıyacak Umut veyahut Maxiyi koymaları gerekirken cornelius gitti birbirini tamamlamayan ikili geldi.

Waka ve visca ile rekabet edecek oyuncular gerekirken, Abdüşün farklı versiyonunu getirip ve yine nerede verimli olacağı belli olmayan Yazıcıyı transfer etmek akıllıca değildi.

waka gitti ,gelenler ve kalanlar yine ikinci- 3. mevkisinde oynadı vs.

Özetle birbirini tamamlamayan yanlış mevkiye yanlış tipte oyuncu alındı,yanlış mevkilerde oynatıldı.

Bu durumda sadece yenilerin değil eskilerinde performansını düşürdü,

sonrada çık bu oyuncuları suçla olacak iş değil....

Larking
14.12.2022, 10:50
Teknik adam basın önünde futbolculara fatura kesmeye kalkarsa o takım iflah olmaz.Çok örneği var.

Geçen sezon performans veren oyuncular için bu sezon veremiyorlar dersen bundan önce hoca sonra futbolcular sorumludur.

Teknik adam için en kötü özellik inatçılıktır.Egosunu bir kenara bırakıp inat uğruna kendini değiştirmezse başarısızlık kaçınılmazdır.

Tony,Cornelius ve Visca ile oynadığın oyunu elindeki oyuncularla oynayamayacağını benim gibi futboldan pek az anlayanlar bile görmüşken inat ve ısrar hem oyunu hem tabelayı getirmedi.

Halen daha fırsat varken bu değişim olmazsa bu maçı alsak bile iki ileri bir geri gitmeye devam ederiz.

HOPA'LI TS'Lİ
14.12.2022, 11:48
Bu sezon AA çok formsuz
En formsuz kendisi oyuncular değil
Her hafta tutarsız, çelişkili açıklamalar
Oyuncuları basının önüne atmayacaktı.
Ego, inat, takıntı psikozundan acilen çıkmalı
KOL KIRILIR YEN İÇİNDE KALIR.

Enes Başkaya60
14.12.2022, 12:47
Hoca bu sezon başarısızlığına kılıf arıyor.
Kaprislerinden, inadından, takıntılarından vazgeçmiyor.
Son yaptığı açıklama camiamıza yakışmadı.
Bir an önce yanlışlarından vazgeç AA
Hocam bak önünde lige ortak olma fırsatı var.
Devir şu şikecileri geçen sezon yaptığın gibi
İnsanların tavsiyelerine kulak ver, ilerle
Ne kenduni ne da pizi daha fazla üzma daa uşağum

Bu sezon AA çok formsuz
En formsuz kendisi oyuncular değil
Her hafta tutarsız, çelişkili açıklamalar
Oyuncuları basının önüne atmayacaktı.
Ego, inat, takıntı psikozundan acilen çıkmalı
KOL KIRILIR YEN İÇİNDE KALIR.

Yok abi kaprisli işte daa inat inat vazgeçmesini geçtim şimdi de şuçu oyunculara attı en kolay olanı seçti hala kendi hatalarını görmemek de ısrar ediyor.

Dediğim gibi ısrarla aynı oyuncuların yerleri ile oynayıp durdun daa, Bardi sol açık Trezeguet sağ açık, Abduş sol açık olmaz ula olmaz hocam.

Seneler sonra bizi Şampiyon yaptın eyvallah sana saygım sonsuz ama hocam yeter daa yeter.

Bu takım yan pas geri pas, yana ver geriye ver oynayamaz senin elinde Nwekaame, Edgar tipinde oyuncu yok artık.

Önde basarak oynayacaksın başka bir şey oynayamaz bu takım.

HOPA'LI TS'Lİ
14.12.2022, 13:03
Yok abi kaprisli işte daa inat inat vazgeçmesini geçtim şimdi de şuçu oyunculara attı en kolay olanı seçti hala kendi hatalarını görmemek de ısrar ediyor.

Dediğim gibi ısrarla aynı oyuncuların yerleri ile oynayıp durdun daa, Bardi sol açık Trezeguet sağ açık, Abduş sol açık olmaz ula olmaz hocam.

Seneler sonra bizi Şampiyon yaptın eyvallah sana saygım sonsuz ama hocam yeter daa yeter.

Bu takım yan pas geri pas, yana ver geriye ver oynayamaz senin elinde Nwekaame, Edgar tipinde oyuncu yok artık.

Önde basarak oynayacaksın başka bir şey oynayamaz bu takım.

Haklusun ula :)

Kaan Çetin
14.12.2022, 14:04
Hocanın hataları var ama geçen yılın 11'inden 7 oyuncu değişmiş. Takım sürekli final maçlarına çıkmış.
Bunları da göz ardı edip hemen silmeyin.

Şampiyon yapan hocanın kredisi 15 hafta mıydı? Ki hala yarıştayız. Yılı bitireceğiz hocayla.

Enes Başkaya60
14.12.2022, 14:36
Haklusun ula :)

Eyvallah canım abim benim senin Allah'ına kurban çok seviliyorsun :D

Enes Başkaya60
14.12.2022, 14:37
Hocanın hataları var ama geçen yılın 11'inden 7 oyuncu değişmiş. Takım sürekli final maçlarına çıkmış.
Bunları da göz ardı edip hemen silmeyin.

Şampiyon yapan hocanın kredisi 15 hafta mıydı? Ki hala yarıştayız. Yılı bitireceğiz hocayla.

Kaan kardeşim hocanın kredisi sonsuz eyvallah ama hatalarından vazgeçsin istiyoruz temennimiz bu bizim.

Hala kaybetmiş bir şeyimiz yok sikebahçe'yi yenersek yarışa ortak oluyoruz tekrardan.

Ve biz aynı oyunu oynamaya devam edip yine adamların yerleri ile sürekli oynarsak 2 aşağı 3 yukarı devam ederiz.

Oynadığımız futbol anlayışı ile maça çıkarsak sikebahçe bizi madara edebilir ondan korkuyorum.

Kaan Çetin
14.12.2022, 15:36
Kaan kardeşim hocanın kredisi sonsuz eyvallah ama hatalarından vazgeçsin istiyoruz temennimiz bu bizim.

Hala kaybetmiş bir şeyimiz yok sikebahçe'yi yenersek yarışa ortak oluyoruz tekrardan.

Ve biz aynı oyunu oynamaya devam edip yine adamların yerleri ile sürekli oynarsak 2 aşağı 3 yukarı devam ederiz.

Oynadığımız futbol anlayışı ile maça çıkarsak sikebahçe bizi madara edebilir ondan korkuyorum.
Katılıyorum. Hatalarından vazgeçmeli. O da farkında. Bir şeyleri değiştirmeye çalışıyor. İlk kez nefes alma şansı oldu. Görelim neler değişecek. Yılı bitirmesine izin verelim, sene sonu bilançoya bakalım, gerekirse faturayı keselim. Ama şu an fırtına koparmanın kimseye faydası yok.

Kaan Çetin
14.12.2022, 15:48
Fb ile oynayan takımların ofsayt taktiğine karşı yapması gerekip yap(a)madığını düşündüğüm şey: savunma arkasına şiddetli koşuyu orta saha çizgisinin gerisinden başlatan hücumcu.
Hücumcular fb savunma çizgisine 3-5 metre mesafeden koşuya başlıyor, çizgi öne çıkınca hemen ofsayt oluşuyor.

Savunma çizgisine 15 metre geriden şiddetli koşu atacaksın merkezden, hatta orta saha çizgisinin gerisinden atacaksın koşuyu, Fb çizgiyi mecbur geriye taşıyacak ya da bir stoper arkaya kaçan hücumcuyla gidecek ve düzenleri bozulacak.

.................... Baka
....... Trezeguet Djaniny ........Visca

Eren ....... Hamsik ....... Siopis .................... Larsen
.............. Hugo ............ İsiyin

Top Hamsik'te, Baka rakip stoperlere yakın ve geriye doğru koşu gösterip stoperleri öne çıkarırken Trezeguet ve Djaniny orta yuvarlakta çizgiye 5 metreden arkaya AYNI ANDA şiddetli koşuya başlıyor, Hamsik arkaya salıyor. Trezeguet ve Djaniny alamazsa dahi prese başlıyorlar, Baka ve Visca da katılıyor prese, Hamsik de yaklaşıyor, oyunu öne yığıyoruz. Sio arkaya yakın konumlanıyor, kontra tehdidine karşı, erken faul alıyor. Kart problemine girerse Gbamin'i alıyoruz, plana devam. Bazen de Visca'yı merkeze yaklaştırıp aynı koşuyu ona attırıyoruz.

Hamsik bu pasları mükemmel atan, Trezeguet/Djaniny ve hatta Visca bu koşuları çok iyi yapabilen oyuncular.

Bu plan Fb'yi en iyi bildiği oyundan uzaklaştırır. Çizgiyi rahatsız eder, takım boyu uzar.

Szalai-Serdar ikilisinden biri bu koşularla atılırsa kaymaklı ekmek kadayıfı olur :D

Oğuz ZEYTİN
14.12.2022, 16:57
Fb ile oynayan takımların ofsayt taktiğine karşı yapması gerekip yap(a)madığını düşündüğüm şey: savunma arkasına şiddetli koşuyu orta saha çizgisinin gerisinden başlatan hücumcu.
Hücumcular fb savunma çizgisine 3-5 metre mesafeden koşuya başlıyor, çizgi öne çıkınca hemen ofsayt oluşuyor.

Savunma çizgisine 15 metre geriden şiddetli koşu atacaksın merkezden, hatta orta saha çizgisinin gerisinden atacaksın koşuyu, Fb çizgiyi mecbur geriye taşıyacak ya da bir stoper arkaya kaçan hücumcuyla gidecek ve düzenleri bozulacak.

.................... Baka
....... Trezeguet Djaniny ........Visca

Eren ....... Hamsik ....... Siopis .................... Larsen
.............. Hugo ............ İsiyin

Top Hamsik'te, Baka rakip stoperlere yakın ve geriye doğru koşu gösterip stoperleri öne çıkarırken Trezeguet ve Djaniny orta yuvarlakta çizgiye 5 metreden arkaya AYNI ANDA şiddetli koşuya başlıyor, Hamsik arkaya salıyor. Trezeguet ve Djaniny alamazsa dahi prese başlıyorlar, Baka ve Visca da katılıyor prese, Hamsik de yaklaşıyor, oyunu öne yığıyoruz. Sio arkaya yakın konumlanıyor, kontra tehdidine karşı, erken faul alıyor. Kart problemine girerse Gbamin'i alıyoruz, plana devam. Bazen de Visca'yı merkeze yaklaştırıp aynı koşuyu ona attırıyoruz.

Hamsik bu pasları mükemmel atan, Trezeguet/Djaniny ve hatta Visca bu koşuları çok iyi yapabilen oyuncular.

Bu plan Fb'yi en iyi bildiği oyundan uzaklaştırır. Çizgiyi rahatsız eder, takım boyu uzar.

Szalai-Serdar ikilisinden biri bu koşularla atılırsa kaymaklı ekmek kadayıfı olur :D

Rennes'nin (Özellikle ilk maçta) yaptığı gibi...

Hasan Habip Özbay
14.12.2022, 17:28
hiç kuşkum yok maçı alacağız ve sıradaki diyeceğiz

Bilgehan Tokal
14.12.2022, 18:07
Oh bir nefes aldık, taktik falan çalışmışlardır, takım biraz toparlamıştır beklentileriyle gelen bir maç. Dünya Kupası arasından önceki halimizden bir farkımız olmaz diye düşünüyorum.

chener
14.12.2022, 18:39
Biz yarım yamalak çalışıyoruz ,acaba fener ne alemde. Hiç sesleri çıkmıyor bunların.

Hasan Habip Özbay
14.12.2022, 19:25
tüm sayfalar telegram gurupları herkes Trabzonspoumuzu eleştirmek peşinde tabiki eleştiri olur ama bu kadar acımasız ve hakaret küfür dolu olmaz olmamalı yazık

HOPA'LI TS'Lİ
15.12.2022, 08:52
Eyvallah canım abim benim senin Allah'ına kurban çok seviliyorsun :D

Allah razı olsun.
Ortak paydamız, Trabzonspor sevdamız

makbernatsu
15.12.2022, 09:49
Katılıyorum. Hatalarından vazgeçmeli. O da farkında. Bir şeyleri değiştirmeye çalışıyor. İlk kez nefes alma şansı oldu. Görelim neler değişecek. Yılı bitirmesine izin verelim, sene sonu bilançoya bakalım, gerekirse faturayı keselim. Ama şu an fırtına koparmanın kimseye faydası yok.

Hazırlık maçlarında görünen, hiç bir şeyin değişmediğidir.Malesef yine aynı şekilde yol alıyoruz.Hucüma yönelik 1 tane atak izlemek için 35 40 dk bekliyoruz...

HOPA'LI TS'Lİ
15.12.2022, 09:59
Hazırlık maçlarında görünen, hiç bir şeyin değişmediğidir.Malesef yine aynı şekilde yol alıyoruz.Hucüma yönelik 1 tane atak izlemek için 35 40 dk bekliyoruz...

Yan pas geri pas
TS dikine oynamalı renktaş
Sıkıldım artık sürekli Uğurcan'a atılan paslardan
AA inat ve takıntılarından vazgeçmezse işimiz zor

Çağlar Güleryüz
15.12.2022, 10:19
Biletler ne zaman satışa çıkacak bir bilgi var mı renktaşlar?

Sefa Murat Dokuz
15.12.2022, 12:51
Biletler ne zaman satışa çıkacak bir bilgi var mı renktaşlar?

Bir bilgisi olan yok mu?

HOPA'LI TS'Lİ
15.12.2022, 13:21
Bir bilgisi olan yok mu?

Samsun maçı 21'inde
Şikebahçe maçı 24'ünde olduğuna göre

19 veya 20 Ara çıkar diye tahmin ediyorum.

Uğur Ö.
15.12.2022, 17:55
Yan pas geri pas
TS dikine oynamalı renktaş
Sıkıldım artık sürekli Uğurcan'a atılan paslardan
AA inat ve takıntılarından vazgeçmezse işimiz zor

Fas gibi oynamak lazım, direk net paslar, yeni oyun stili böyle olmalı. Fas top rakipteyken hiç bir şekilde beklemiyor direk yere seriyor rakibi birde. Mıy mıy top çevirme, defans yaparken rakibe eskortluk bir daha görmek istemiyorum.

Telonyus
17.12.2022, 11:20
yine izinliymiş aslanlar :D dinlenin oğlum çok yoruldunuz 1 aydır tatilde

deepmavi
19.12.2022, 00:55
megafoncu gelecek mi maça ve yine megafoncu kurbanlık koçu Anırtma Zamanı Geldi.Trabzonspor Gururla Sunar megafoncunun gözyaşları...

Giresunspor zaten balonu patlatmıştı.Artık Trabzonspor'umuz devamını getirir şikebahçeyi evire çevire yine mağlup eder...

Armağan Dere
19.12.2022, 02:48
https://youtu.be/rblXj8pvRs0

eski maçlar daha zevkliymiş...

cakalkerem
19.12.2022, 08:47
yetti artık gereksiz dünya kupası..
Özümüze dönelim

HOPA'LI TS'Lİ
19.12.2022, 09:20
yetti artık gereksiz dünya kupası..
Özümüze dönelim

Futbol kalitesi vasatı geçmeyen bir turnuvaydı.

Gerçek ligimize dönme vakti

Bu maçı kazanmalıyız.

Düşünmek istemiyorum ama yenilirsek lige havlu atarız.

cakalkerem
19.12.2022, 10:31
en azından yenilmemeliyiz....
Korkmadan cesur oynayarak önlemler alınarak işi bitireceğiz inşallah...
Ondan sonra lig yeni başlayacak..

Ama şunu net olarak söyleyeyim...

Fener öyle yada böyle bizi geçerse %80 şampiyon olur...

HOPA'LI TS'Lİ
19.12.2022, 16:29
Şu hırsız takımı yenip göndermeliyiz.

ilelebeTS
19.12.2022, 18:29
Varını yoğunu ortaya koyup bu maçı alacaksın. Galibiyet hem bizi ivmelendirir hem de rakibin moralini bozar. Lig yeni başlıyor bizim için. Lig maratonu için yenilmemek de önemli ama havaya girmek ve rakibi aşağı çekmek için galibiyet şart. Visca-Trezeguet ikilisine güveniyorum. Baka da bunlara katılırsa istediğimiz kıvamda maç olur.

ÖmürKaradeniz61
19.12.2022, 21:19
Sayılı gün çabuk geçti,maalesef geldi çattı maç zamanı. Futbol müsabakalarından eskisi gibi hazetmememin bir numaralı sebebi olan Abdullah Avcı hocamın aşağı yukarı 1,5 ay içerisinde takıma hiçbir şey katmadığına emin olmakla birlikte bu maçı kazanmamızın çok zor olduğunu düşünüyorum.

Emre Özyanık
19.12.2022, 21:20
Trezeguet ve Visca ile başlamak harika olacak bu maça. Bu iki maçta kilit rol oynayacağı kesin. Önde bir Fenerbahçe defansını işte Hamsik ve Bakasetas gibi ayakların bıraktığı toplarla koşuya çıkacak iki kanat belirleyici olacaktır. Ofsayt'a dikkat edilmeli ve geçiş oyunlarından boş dönülmemeli.
Konsantrasyon maçı kazandırır. Ne istediğini bilmek maçı kazandırır.

2021-2022 sezonuna benzer bir şekilde Fenerbahçe'yi dağıtan biz olalım ki bir daha toparlayamasınlar.
Orada olacağız. Tribünde yerimizi alacak, 90 dakika atak ve savunmayı hep birlikte yapacağız. Zafer bizimdir inşallah.