PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İtalya'da Trabzonlu Öğrencilere Saldırı

Külünkoğlu
23.02.2007, 09:49
İtalya'da Trabzonlu öğrenciler tartaklandı

İtalya’nın güneyinde Calabria bölgesindeki Cosenza’da staj için bulunan Trabzonlu bir grup lise öğrencisinin geçen pazartesi akşamı İtalyan gençlerin tartaklamasına maruz kaldıkları öğrenildi.

Trabzon Anadolu İletişim Meslek Lisesi Müdürü Suat Karakaş, AA muhabirine Cosenza’dan telefonla yaptığı açıklamada, tartaklama hadisesinden bu yana beraberindeki öğrenci grubunun kentte meydanlara ve sokaklara çıkmama özen göstermek durumunda kaldığını belirtti.

Karakaş’ın verdiği bilgilere göre, olay, 19 Şubat Pazartesi akşamı Cosenza’daki Martin Luther Meydanı’ndaki karnaval etkinlikleri sırasında meydana geldi. Trabzon Anadolu İletişim Meslek Lisesi öğrencilerinden oluşan gruptaki 4 kız, önce yaklaşık otuz kişilik bir İtalyan grubunun sözlü saldırılarına ve hakaretlerine maruz kaldılar. Türk grubundaki 6 erkek öğrencinin kız arkadaşlarını korumaya kalkışmalarına ise İtalyan gençler fiziki saldırıyla karşılık verdiler.

Karakaş, festival sırasındaki kavgayı şu cümlelerle özetledi:
"Olay, İtalyanların nahoş el kol hareketleriyle kız öğrencilerimize sataşmalarıyla başladı. Bize İtalyanca olarak bir şeyler de söylüyorlardı ama söylediklerinden ’Türk’ kelimesi haricinde bir şey anlamıyorduk. Gruptaki erkek arkadaşlar, İtalyanların tacizlerini engellemeye kalkışınca karşı taraf fiziki saldırıya geçti. Olayın büyümesi, benim de müdahalemle, öğrencilerin yaka paça birbirlerine girmeleri sırasında, tekme tokat aşamasındayken engellendi." Karakaş, "Olay durunca, öğrencileri de alıp derhal meydan yakınlarındaki bir restorana sığındık. Daha sonra da, staj projemiz çerçevesinde beraber çalıştığımız İtalyanlar, restorana gelerek bizi özel araçla kaldığımız daireye götürdü. Ama o olaydan beri, öğrencilerimiz meydanlara ve sokaklara çıkmamaya özen gösteriyor" diye konuştu.
Karakaş, çıkan kavgada ciddi bir yaralanma olmadığını, kendilerine yardımcı olan İtalyanların telkinleriyle olayı polise intikal ettirmediklerini de kaydetti.
Trabzon Anadolu İletişim Meslek Lisesi Müdürü Karakaş, 4 Şubat’tan bu yana, AB’nin finanse ettiği bir proje çerçevesinde staj amacıyla bulundukları Cosenza’da bulunduklarını belirtti.

Müdür Karakaş başkanlığındaki öğrenci grubu, 3 haftalık staj sürelerini tamamlamalarının ardından, bu hafta sonunda yurda dönecek.

Cengiz Çubukcu
23.02.2007, 09:56
Hayret birşey , benim de halamın kızı italyada ama o üniversiteli kuzeyde. neden yapmış olabilirler? salt türk düşmanlığı mı?

sweetrose
23.02.2007, 12:55
Türk düşmanlığına dayalı, lümpen milliyetçi italyanların afaki satışmaları. Terbiyesiz adamlar

Adem Erdoğan
23.02.2007, 13:00
provokasyon vardır o işte.nerden anlamışlar trabzonlu olduklarını.sırtlarında trabzonspor formasıylamı dolaşıyolardı.

TSelif
23.02.2007, 13:16
Sabah ben de okudum bu haberi. Bence faklı durumlar vardır. Basit bir Türk düşmanlığından öte bişey

Külünkoğlu
23.02.2007, 14:36
Trabzon'un adı geçtiği yerde ilginç şeyler oluyor.İtalya'daki olay sontoro ile ilgili olabilir. Ama gariplikler bununla da bitmiyor ki Denizli Trabzon maçı öncesi bir grup gösteri düzenliyor. Bakın şu tesadüfe ki tamda maçın oynanacağı ilde ve maça saatler kala...TV'de Bordomavili atkılılar niye o sloganı attıklarını da bilmiyorum ama "kahrolsun pkk" diye bağırırken alt köşede "Trabzonlulardan ağır tahrik" diye yazı geçiyor. Bu ülkede ne zamandan beri kahrolsun pkk demek ağır tahrik oldu onu da anlamak mümkün değil tabi..

Nerde olursa olsun Trabzon'nun adının geçtiği her yerde bir şeyler oluyor.

Adem Erdoğan
23.02.2007, 15:03
millete lazlara gıcık kaptırmaya çalışıyolar.Bu adiler recep yazıcıoğlunu adnan kahveci gibi insanları katledenlerin azmetttiiricileridir hiç şüphem yok.Manisalı bi arkadaşım diyor;
Karadenizlilerde olmasa manisa diyarbakır gibi bi yer olurdu diye.

macka61
23.02.2007, 15:35
biz sonuna kadar varız bizi dindiremezler bu ülkeyi biz karşılıksız sevdik onlar trabzonlularla uğraşacaklarına vatan hainlerinle uğraşsınlar

Özsu
23.02.2007, 19:34
Trabzon'un adı geçtiği yerde ilginç şeyler oluyor.İtalya'daki olay sontoro ile ilgili olabilir. Ama gariplikler bununla da bitmiyor ki Denizli Trabzon maçı öncesi bir grup gösteri düzenliyor. Bakın şu tesadüfe ki tamda maçın oynanacağı ilde ve maça saatler kala...TV'de Bordomavili atkılılar niye o sloganı attıklarını da bilmiyorum ama "kahrolsun pkk" diye bağırırken alt köşede "Trabzonlulardan ağır tahrik" diye yazı geçiyor. Bu ülkede ne zamandan beri kahrolsun pkk demek ağır tahrik oldu onu da anlamak mümkün değil tabi..

Evet abi haklısın. Buna nasıl tahrik derler anlamak mümkün değil...

Lapina
23.02.2007, 19:44

Maçtan sonra ki sataşmalarında bundan kaynaklandığını söyledi Denizli'de ki devrem.Ne kadar doğru bilmiyorum.Ordaki olayı öğrendiğimde iki kez aradım Çınar Polis Karakolunu.İkinci görüşmemde telefonda anlatılmayacak şeylerden kaynaklanan sebepten ötürü bir cümle nakşetti görevli kardeşimiz.Doğruluk payı varmış demek ki!
Kahrolsun demek aslında tahrik değil(di) , ama diken üstünde tutulan bi bölgenin bi şehrin insanı olunca tahrik oluyor.Geçmiş olsun kardeşlerimize.Ne olursa olsun tarih her zaman Türk'ün büyüklüğünü yazacak!

atabaş
23.02.2007, 20:36
bu kadar vatan hainı vargen kurtlar vadısını yayından kaldırıp trabzonla ılgılı alt yazı gecer...ıtalyada yaşanan rezıllıkten başka bırsey degıl gunucuz yeterse gelır burda sataşın

Özsu
24.02.2007, 02:11
Bugün televizyona bakarken , roj tv de Trabzon konusu geçiyordu oraya takıldım (Gerçi o kanalı ciddiye almamak lazım, ancak konu Trabzon olunca kanalda kaldım)..
Trabzondaki pkklılara linç girişiminden bahsediliyordu ve destekledikleri konu : ''Trabzon'un %75i Türk olmamasına rağmen (Rum ve lazları kastediyorlar akıllarısıra) , neden normal Türklerden çok Türklüğü savunuyorlar'' demeleriydi. Nerede bi ayrı topluluk çıksa , oranın yalakalığını yapan bu insanlar (örneğin hepimiz ermeniyiz diyen birileri çıkınca , hem onları destekleyip hemde hepimiz kürdüz demeyi gelenek haline getiren bu insanlar.) Ne zaman ''Hepimiz Türk'üz'' demeyi öğrenecekler , çok merak ediyorum.. Bu da yetmezmiş gibi bizi , Türklüğümüzle övünmemizi eleştiren bu ve bu gibi insanları görünce tiksiniyorum..
Bu konudada Trabzonumuz'a yapılan bir saygısızlık vardır , tıpki İtalya'da Trabzonlu Öğrencilere yapılan saldırı gibi. Bu yüzden bu anlatım hakkında farklı bir konu açmadan, bu başlık altında düşüncelerimi dile getirmek istedim..

Ozan
24.02.2007, 13:05
italyadaki olayda birilerinin yönlendirdiği çok belli . böyle şeylerle bizi yıpratmaya çalışıyorlar :mad: . her zaman dimdik ayakda olacağız . böyle şeyler bizi daha çok ateşliyor ve birbirimize kenetliyor ...

Mollasalihoğlu
24.02.2007, 16:10
http://www.youtube.com/watch?v=dySaLOAkRVk&mode=related&search=

Trabzonlu bir kardeşimiz,Trabzon üstüne oynanan oyunlara cevap mahiyetinde yapmış..İzlemenizi tavsiye ederim..

Badaloğlu
24.02.2007, 16:35
Maçtan sonra ki sataşmalarında bundan kaynaklandığını söyledi Denizli'de ki devrem.Ne kadar doğru bilmiyorum.Ordaki olayı öğrendiğimde iki kez aradım Çınar Polis Karakolunu.İkinci görüşmemde telefonda anlatılmayacak şeylerden kaynaklanan sebepten ötürü bir cümle nakşetti görevli kardeşimiz.Doğruluk payı varmış demek ki!
Kahrolsun demek aslında tahrik değil(di) , ama diken üstünde tutulan bi bölgenin bi şehrin insanı olunca tahrik oluyor.Geçmiş olsun kardeşlerimize.Ne olursa olsun tarih her zaman Türk'ün büyüklüğünü yazacak!

Öztekin, bu olayların içinde olan bir büyüğümüzden aldığımız haberlere göre, olan bitenin arkasında başka işler olduğu yönündedir.

Kimse olaya Trabzonsporve Denizlispor taraftarları çatıştı gözü ile bakmasın.Çünkü bu işin aslı öyle değil!Mağdur olan bizim taraftarlarımızdır ama ne hikmetse karakola götürülen ve joplananda gene bizim taraftarımızdır.

Sarıalibey
24.02.2007, 16:36
ben pek kınamadım.italyada bir imam öldürülse Trabzonda gezen italyan bir gruba saldırılmasından daha normal bişey olamaz.

Lapina
24.02.2007, 16:39
Öztekin, bu olayların içinde olan bir büyüğümüzden aldığımız haberlere göre, olan bitenin arkasında başka işler olduğu yönündedir.

Kimse olaya Trabzonsporve Denizlispor taraftarları çatıştı gözü ile bakmasın.Çünkü bu işin aslı öyle değil!Mağdur olan bizim taraftarlarımızdır ama ne hikmetse karakola götürülen ve joplananda gene bizim taraftarımızdır.

Onda hem fikiriz abi.O sabah karakolu aradığımda da aynı şeyler söylendi.Ama malum sebeplerden dolayı çocuk herşeyi anlatmadı.Götürülmek istendiğimiz yere Trabzonspor üzerinden çekilmek daha kötü.