PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMN Tartışıyor (6) | Moral Bozanlar Hakkında

orhan42
16.04.2022, 22:49
15 yıldır bu foruma üyeyim.27 idi yaşım şimdi 42..İlk kez başlık açıyorum dilenirse silinebilir veya kilit vurulabilir.Ben Trabzon'u hayatında canlı görmemiş Konyalı bir Trabzonsporluyum..Ömrüm bu takımı sevmekle geçti.Benim akranım veya büyüğüm olan kardeşlerim ve abilerim gibi o meş'um 96 faciasını yaşadım..Diğerlerini saymadım malum biliyorsunuz.38 sene aradan sonra ilk "resmi" şampiyonluğumuza yürüdüğümüz şu günlerde , 4 haftadır maç kazanamayan takımımızla alakalı forumda yazılanları okudukça sinirlerim bozuluyor.Her takımın form grafiği düşebilir bu olağandır.Şu anda yaşadığımızda budur.Ancak puan farkı en yakın rakibimizle 11 iken içimizdeki bazı arkadaşlar , takım iyi giderken bu arkadaşlar pek ortada yoklar nedense , çıkıp can sıkmaya , mide bulandırmaya başladılar..İsim isim de zikrederim bu tipler ama bilenler biliyor.Yönetimden ricam küfür ve hakaret nasıl yasaksa bu adamların can sıkıcı mesajlarını da engellensin.Şu hayattaki en büyük zevklerimden birisi bu forumu takip etmek ama adamlar "negatif enerji" yaymaktan zevk alıyorlar..Şampiyonluk eğer kaçarsa ki olacağız inşaallah , bu adamlar ayrı başlık açsınlar versinler veriştirsinler gıkım çıkmaz.Ama 5 hafta kalmış alacağımız puan 4 iken hala bu puanı alamayacağımızı iddia edip mide bulandıranları okumak da istemiyorum..Engelle engelle nereye kadar ???

Ozan Yılmaz
17.04.2022, 13:59
Evet kötü enerji yaymak için buraya gelenler şampiyonluk ilanımızı beklesin kısa bir süre

HasanTezel
17.04.2022, 14:36
Güzel yazı renkdaş eline sağlık, iyiki yazmışsın.

Ülkemizde normalde ahlaklı dürüst insan sayısı epey fazladır ama 5 para etmezler gerek siyaseti gerek sanatı gerek parayı kontrol ederler ve her pisliği yapıp toplum mühendisliği yaparlar.

Forumda rakamı bilemiyorum ama 10 bin üye varsa en az 2 bini muazzam kültürlü-saygılı, kalan 6 bini ortalamada diğer takımlara göre çok daha düzgün insanlar ama bir de diğer 2 bin var ki çöpün çöpü

yani %20 lik leş kesim ülkemizde hep öndedir-öne çıkarılır insanların bu tip arkadaşı/akrabası bile yok gibidir ama baksan tüm ülke böyle sanırsın…

Bmn gayet başarılı eliyor, 3 büyütülmüşü psikolojik yok ettğimiz bir sene, tam bitmesinler diye belliki gaz kes dediler bize yoksa yayın ihalesine giren yok, TRABZONSPOR ŞU AN İSTESİN BU ÜLKEDE DAHA BAŞKA ŞAMPİYONLUK GÖREMEZ bir takım, Şubatta dünyada fiş ne zaman çekildi??? Bu çok bariz açığa çıktı korktular, ürkütmeyelim EĞLENELİM:alkış:

Gürsoy61
17.04.2022, 14:51
Kötü enerjinin kimseye faydası yok, hatta zararı var. Biz futbolculara yayarız , futbolcular bize derken son hafta Başakşehir maçını izleyesin gelmez. O yüzden biraz sükunet lazım. 10 puan gerideyken şampiyonluk hesabı yapmıyoruz, 11 puan öndeyiz.
Şampiyonluk gider mi? Garantilemediğin müddetçe herşey mümkün. İşi Altay maçında bitiririm dersin, Altay’ın kalecisi tek başına puan alır senden. Ama bu demek değil ki karamsar olmak normal bir durum.

Lakin şöyle de bir gerçek var. Bu camia 96 nın tramvasını yaşamış. 2011 ve 2020 de yaşananlar herkesin aklında. Hazır 15-20 puan farkı yakalamışken vura vura gideceksin ki o travmaları sileceksin. Bu sene şampiyon olacağımızdan şüphe duymuyorum ama şu 5-6 haftanın etkisinin sonraki yıllarda çıkacağından da adım gibi eminim. Son haftalara 4-5 puan önde girerken hep bu sene konuşulacak. Camia, basın, rakip vs. Can sıkan kısım orası. Bu sene şampiyon olmak için belki de puan almana bile gerek yok, ilerleyen yıllarda inanmışlık için ise 5 maçtan en az 10 puana ihtiyaç var.

Adem Erdoğan
17.04.2022, 15:35
Adam küfür hakaret etmediği sürece istediğini yazabilir.
Kimseye 4 puan alamayız dedi diye ceza veremezsin.
Ciddiye almazsın geçer gidersin, yok ciddiye alıyorsan da demekki senin içinde de şüphe var demektir.
Mesela ben de ZTK kupasına süt vs kupası diye küçümseyenlerden hazzetmiyorum ama sallamıyorum da.
İsteyen istediğini yazar, her yazılanı kafaya takarsak işimiz var.
Ayrıca hayat da bu forumdan ibaret değil, çık gez toz nefes al. Kafa dağıt.

mancester
17.04.2022, 15:57
15 yıldır bu foruma üyeyim.27 idi yaşım şimdi 42..İlk kez başlık açıyorum dilenirse silinebilir veya kilit vurulabilir.Ben Trabzon'u hayatında canlı görmemiş Konyalı bir Trabzonsporluyum..Ömrüm bu takımı sevmekle geçti.Benim akranım veya büyüğüm olan kardeşlerim ve abilerim gibi o meş'um 96 faciasını yaşadım..Diğerlerini saymadım malum biliyorsunuz.38 sene aradan sonra ilk "resmi" şampiyonluğumuza yürüdüğümüz şu günlerde , 4 haftadır maç kazanamayan takımımızla alakalı forumda yazılanları okudukça sinirlerim bozuluyor.Her takımın form grafiği düşebilir bu olağandır.Şu anda yaşadığımızda budur.Ancak puan farkı en yakın rakibimizle 11 iken içimizdeki bazı arkadaşlar , takım iyi giderken bu arkadaşlar pek ortada yoklar nedense , çıkıp can sıkmaya , mide bulandırmaya başladılar..İsim isim de zikrederim bu tipler ama bilenler biliyor.Yönetimden ricam küfür ve hakaret nasıl yasaksa bu adamların can sıkıcı mesajlarını da engellensin.Şu hayattaki en büyük zevklerimden birisi bu forumu takip etmek ama adamlar "negatif enerji" yaymaktan zevk alıyorlar..Şampiyonluk eğer kaçarsa ki olacağız inşaallah , bu adamlar ayrı başlık açsınlar versinler veriştirsinler gıkım çıkmaz.Ama 5 hafta kalmış alacağımız puan 4 iken hala bu puanı alamayacağımızı iddia edip mide bulandıranları okumak da istemiyorum..Engelle engelle nereye kadar ???

Cogu trolluyor inanma ciddi yorumlari oku mantikli gelenlerleri, kayda deger olanlari ayirinca gerekenleride banlayinca forum gene zevkli .

Yiğit SARI
17.04.2022, 16:37
Eleştiri ve distopik, can sıkıcı mesajları birbirinden ayırmak lazım. Zaten yeterince karanlığın içindeyiz her konuda bunların üstüne foruma girip karanlık mesajlar okumamak adına çoğu üyemiz foruma girmemeyi çalışıyor özellikle maç zamanları. Ben de dahil

Çözümü nedir bilmiyorum bazı üyelerimizin bunu kasıtlı yaptığını düşünüyorum ama kanıtlayamıyorum. Bazı üyelerimiz ise gerçekten travmatik hislerle yaklaşıyorlar onları da anlayabiliyorum çok travma yaşadık.

Görmek istemediğiniz mesajlar için üyeyi profiline girerek engelleyebilirsiniz. Başka bir tavsiye veremiyorum

nevzat61
17.04.2022, 16:51
Engelleseniz bile bir başkasının alıntı yapması ile ister istemez görüyoruz..

Şampiyonluk ilanından sonra bunlar hangi yüzle buraya girip sevinç mesajları atacak çok merak ediyorum..

Bir çoğu ard niyetli, "göreceksiniz Trabzonspor şampiyon olamayacak " diye yazmak ,bir fikir özelliği taşımıyor..

kayseriliyiz
18.04.2022, 00:08
Bende bi başlık açayım 'rehavet saçanlanlar' diye.
Bu takım sizin gibi 5 haftadır, şampiyonuz, bitti bu iş gibi, hiçbir temel dayanağı olmayan kafa yapısından dolayı bu halde.
Bu kadar travma geçirmiş bir camia, bu tür bir ruh haline nasıl büründü inanın anlayamıyorum.
Böyle diye diye 4 maçtır kazanamıyoruz.
Ayaklar yere bassın artık, yoksa ipin ucu kaçacak, arkadan baka kalırsınız.

Envoyé de mon Redmi Note 9 Pro en utilisant Tapatalk

Ufuk
18.04.2022, 00:48
Ads maçını kazanalım, kalan maçlarda 1 puan alamayız, şampiyon olamayacağız fb şampiyon olacak yazanlar çıkacak bundan eminim.

Bu adamların twitterda lig tescil edilmeyecek, ts loser buradan verecek, lig şaibelidir yazanlardan tek farkı onları takip etmezsen görmüyorsun.

nevzat61
18.04.2022, 07:56
Ads maçını kazanalım, kalan maçlarda 1 puan alamayız, şampiyon olamayacağız fb şampiyon olacak yazanlar çıkacak bundan eminim.

Bu adamların twitterda lig tescil edilmeyecek, ts loser buradan verecek, lig şaibelidir yazanlardan tek farkı onları takip etmezsen görmüyorsun.

Takmışlar geçmişte yaşanmış travma diye diye..bizde yaşadık o günleri.. takılıp kalmayın o günlere..bu ligde bir tane loser takım var,onunda kim olduğunu herkes biliyor.. başkasının şampiyonluğunu kutlayabilirler, hatta bizimkini de

zekeriyya
18.04.2022, 08:29
dün evimin yola bakan iki tarafına bayraklar astım.

hiçde moralim bozuk değil , tadını çıkarıyorum

takmayın bence herkesin hür iradesi , insan mutsuz olabilmeyide seçebilir

alper*
18.04.2022, 11:05
Bu platformun yaşamasını istiyorsan ruh hastalarına da ihtiyacımız var.

Mesela, bağırsağı bakterilerden tamamen temizlesen (mümkün değil ama hayal et) sindirim sistemi çöker.

Öyle düşün abim.

amour_61
18.04.2022, 11:10
3 Kupa alacağız Allah'ın izniyle , herkes rahat olsun. :sevinç:

Girebi
18.04.2022, 15:18
3 Kupa alacağız Allah'ın izniyle , herkes rahat olsun. :sevinç:

3 kupa da gelirse ne gelecek yillarda sampiyonluk stresi kalir, ne de hocanin uzerindeki "loser" yaftasi... Dogru planlamayla 1975-1985 arasindaki gunesli gunler uzak olmaz.
Umuyorum ki gorecegiz o gunleri.

Cem Balcı
18.04.2022, 23:42
Herkes çok heycanlı ve sabırsız doğal olarak.Hiç aksilik çıksın istenmiyor.Ancak bu yolda ve böylesi bir ligde her şey olabiliyor.
Bu sebeple bunca yıl nasıl beklediysek bir süre daha sabırla beklemeliyiz.Bazı yorumlardan ben de bir çok taraftar gibi negatif etkileniyorum.Olumsuz yorumlar tabiki olacak,herkes düşüncesini olumlu veya olumsuz belirtmekte özgür.

Ancak bu iğne ipliğine bağlı olan süreçte olumsuz da olsak fazla detaya inmeden yorum yapmak hepimizin yararına.

Doğukan Uçan
11.08.2023, 17:16
yapacak bir şey yok her yerde var o tarz insanlardan.