PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sir Charles Barkley

Sinan Akyıldız
10.02.2007, 23:36
Dünya basketbol tarihinin en enteresan ve bir o kadar da komik adamı Sir Charles Barley , bu konunun günü eğlencesinde heba olmasına gönlüm razı olmadı açıkcası . Onun için bu sempatik basketbolcuyu ve yaptıklarını burada sizlerle paylaşmak istedim eminimki gülmekten kendinizi alıkoyamıyacaksınız :)

İşte karşınızda Sir Charles Barkley

http://www.salon.com/people/bc/2000/05/30/barkley/story.jpg

-76ersa gittiğimde kişiliğim 360 derce değişti...
Andre Aldridge:dur yardım edeyim Charles,180 derece demek istedin herhalde

-angola maçında üstünden smaç bastığı adam hakkında...
-bunu yapmamalıydım...o adam büyük ihtimalle haftalarır açtı

-leattnerla bird arasındaki tek benzerlik ikiinin de ayakta işemesidir...

-david hasselhoffa söyleyin(bir röportajcı sanırım)Sadece eğer yanında kızlar varsa maçtan sonra yanıma gelsin...

17 yaşında ve hala erkeklerle çıkmayan kızı hakkında...
"umarım ben Hall Of Fame'e girmeden başlamaz...böylece kürsüye çağrılmadan önce kimseyi öldürmem....

-bence her maç 10 rib. alamayan bir büyük adam basketbolu bırakmalı( Çok Doğru )

-ernie johnson
-demek beni yine bana vurmakla tehtit ediyorsun...
barkley
-tehtid onu yapmazsan edilir...ben yapacağım

-raja bellin sakatlığı hakkında "doktor değilim am basketbol oynamak için iki bacak gerektiğini biliyorum....

-kumar sorunum var mı.kumar sorunum var ama bu sorun sayılmaz çünkü kaybettiğim parayı ödeyebiliyorum....

-76ers dayken...
-tek bir hücum setimiz var...bir şekilde,ne yapıp edip topu bana verin...

kenny smithle iguadalanın smacı hakkıdna anlaşmaya vardıktan sonra
smith
-sanırım bu ilk defa anlaşmaya varışımız...
barkley
-yoo ikimiz de ne kadar çirkin olduğun konusunda hemfikiriz...

-nate robinson üst üste denemeler yaptıktan sonra...."bu adam depresyona giremez...o knickste oynuyor...

-bir maçta wadee çalınan faulden sonra...
-bu faul değil...kenny smith tarafından daha sert öpüldüğüm olmuştu....

-smith
-knicks detroiti başka gün yenecektir...
barkley
-bozuk saat bile günde 2 kez doğru gösterir...

-LA sports arena hakkında
-bu yer hakkında pozitif bir yorum yapamam...hadi yapayım...pozitif bir çöplük...

-"senle tartışmayacağım ernie...sol gözüne vuracağım...."

-bu en kralı-
barkley smithe:
-ikimiz de çirkin olduğunun farkındayız...
smith
-akıllı olmayı güzel olmayı tercih ederim...
barkley
-o zaman 2 de 0 sın

-kobe bir maçta 30 şut kullnadıktan sonra..
-ben asla 30 şut kullanmazdım(daha sonra kariyeri boyunca 3 kez 30+ şut denedii ortaya çıkmış)

-phil jackson takıma kitap dağıtırken...
-bence onlara İncil dağıtmalı...Onları sadece Tanrı kurtarabilir...çok berbat durumdalar....

-fabricio obertoyu söylemeye çalışıyolar
barkley
-SAS bu sene çok iyi...finley ve exel çok iyi katkı yapacaklar...bi de uzun bi adam var ismini söyleyemiyorum
reggie miller
-FRANCİSCO oberto...
Barkley
-oh,iki dil biliyorsun....

-mark cubanı seviyorum...asla benim kadar basket bilemeyecek ama ben de asla onun kadar zengin olamayacağım....

-mar cubanı saçma bi kiyafetle gördükten sonra..
- o kadar parası var hala craig sager gibi giyiniyor..( not-craig sageri biz lebron reklamında görmüştük...)

-tunelin sonunda ışık gözükebilir,fakat o bir tren de olabilir...

-smith
-işte shaq bu sene 7 kilo aldı fakat hepsi kasmış...
barkley
-işte tüm şişmanların yalanı..hepsi kas...

-barkley
-jazz bu sene ilginç bir takım olacak...
smith
-iyi mandamı kötü manada mı...
barkley
-henüz bilmiyorum...

grant hillin geçmek bilmeyen sakatlıkları hakkında "fila gibi b...ktan ayakkabıyı giyersen böle olur"

ribaund taktiğini şu şekilde açıklıyor "yakala şu allahın belası topu"

o ana kadar 3.3 sayı ortalaması ile oynayan ming in o yıl 19 sayının üzerine çıkamiica üzerine smith in malum bi yerini öpecii konusunda kenny smith ile iddaaya girerler ve ming tam 2 gün sonra lakers a 20 sayı atar ve bunun üzerine
cb:"borcumu perşembe akşamı 'talkback live" programında ödeyeceğim. şayet bir iddiaya giriyorsanız bunun sonuçlarına da katlanacaksınız. benim kenny'den tek istediğim programa gelmeden önce duş alması. bir söz verdim ve bunu ne pahasına olursa olsun tutacağım"
ks:"bazen kazandığınızı sandığınızda aslında kaybetmişsinizdir"
smith in programa eşek getirp onun bi tarafını öptürmesi ve yao nun ertesi gün 30 sayı atması da ayrıca güseldir

ilk dream team in soyunma odasında barkley imzalı şu yazıyı görürler :"olimpiyatlarda bugüne kadar kimseye, daha çok sayı attı diye daha büyük bir madalya verilmemiştir."

barkley 1984'de olimpiyat takımına secilmi$ti ancak yapılan bi antremana 5 dakika kadar gec kalınca coach bobby knight tarafından ''saatten haberin varmı'' denilerek uyarı aldı. ertesi gun yapılan antremana bobby knight kısa bi süre gec gelince charles barkley saati gostererek ''saat kac biliyomusun'' $eklinde bi soru yoneltir ve takımdan kovulur.ondan sebep 1992 barcelona olimpiyatları takımına gonullu olarak katılmak isteyen ilk oyuncu olmu$tur barkley.

-profesyonel atletlerin rol modeli olması gerektiğine inanmıyorum...smaç basabilen uyuşturucu satıcıları tanıyorum...ne yani onlar da mı rol modeli olacak....

-emekliğe ayrılırken
-4 sene içinde alabamanın ilk siyah basşkanı olucam-8 sene içinde ilk siyah başbakan olucam

D-rodun elbise giymesi üzerine...
-rodman elbise giymeyi sevebilir...ama ben sevmiyorum...evde birkaç kere denedim...bana göre değil....

Bill Lambeer la kavgası üzerine
-Benim ağır siklet ünvanıma neden göz dikmiş anlamadım...ilk 10 adaydan biri bile değil....

-direk inglizce yazıcam...
-Any moron can score..

-chris mullin bayılınca...
-eğer sorun beynindeyse önemli değil...o en küçük organın....

Stern beni aradı ve şöyle dedi..."sana söylediğim herşey için çok özür dilerim...rodman senden bile beter...."

bu güzel...iyi şutla kötü şut arasındaki tek fark girip girmediğdir...

-angolaya fena takmış...
-dirsek attığı angolalı için...
-Bana bir mızrak saplama ihtimali vardı...

ernie
-knicksin problemi neydi bu akşam...
barkley
-they no good--devrik cümle

Kenny ye
-onuaz evel ben söyledim zaten...benim söylediklerimi akıllıca bişey söylüyormuş gibi tekrara etmen beni deli ediyor....

kennyle geçmişi yadediyorlar...o maçın nesi güzeldi biliyor musun...Hakeemle ikinizin toplam 60 sayı atması...Hakeem 51 sen 9

peja 3lük yarışmasını kazandıktan sonra...kenny bugünün uluslararası bir gece olacağını söylemişti...şimdi hangi uluslararası kardeşimin smaç şampiyonu olacağını merakla bekliyorum...

"benim gün planım şöyle
-sabah kalkarım.nerde golf oynayacağımı düşünüp gün boyu bira içerim...

"zengin de oldum fakir de...zengin olmak daha iyi...."

"Americanın tam ihtiyaç duyduğu şey benim.başka bir işsiz zenci....

"aslında fazla yemek yemiyorum...ama gün boyu yemek gibi bir alışkanlığım var..."

"hedeflerim piyano öğrenmek ve çok çok çok çok şişman olmak..."

-çok iyi anılarım var...ve Tanrıya şükürler olsun onları birarada tutacak büyük bir beynim var...

-geyik gibi zıplıyor,geyik gibi sıçrıyor,geyik kadar düşünüyorlar"trailblazers hakkında...

-kimseden nefret etmiyorum...en azından 48 dakika için...kendimi uzatmalara saklıyorum...

-benim gibi bir oyuncu daha gelmeyecek...ben dünyanın 9uncu harikasıyım...(8 inci kimse)

-kendime inanmak zorundayım...ve dünyanın en güzel gözüken erkeği olduğuma inanıyorum...haklı olabilirim...

NBA -No Babies Allowed-bebekler giremez...

-hakemleri dinlemem...benden daha az para kazanan kimseyi dinlemem....

-emekli olmak üzereydim...rocketsla masaya oturduk...bırakmak istediğimi söyledim...sana 9 MN dolar önerecektik dediler...yanlarında kalem olup olmadığını sordum(sözleşme)

-kuralları eleştiriyor
-turnike atmak kurallara aykırı değil di mi...

-nba alan savunmasına izin verdiği gün
-bugün kötü oyuncluar için tarihi bir gündür...

-tüm şişmanlar adına konuşuyorum...biz şişmanlar zayıfları sevmeyiz..senden nefret ediyoruz kenny...

-program sunucu tarafından anons edildikten sonra...
-neden bizi hergün tanıtıyorusn..insanlar bizi zaten tanıyor...
sunucu

-bayanlar baylar kenny smith..eski rockets oyuncusu 2 yüzüğü var...
barkley
-oh işte bu iyi bir darbe...bana ne diyeceksin..charles barkley,yüzüksüz?

-hakem tommye diğer hakemleri şikayet ediyor-tommy bunu çalmalısın...biliyosun moe ve larry çalmayacak...

-SAS gardı terry porter hakkında
-sanırım anneannemle aynı yaştalar...

-stern bana kimseye zarar verme dedi...kimseye vurma demedi...

-Rüya takım-panama maçı...Barkley maça çıkarken bağırıyor...Kanalı geri almak için!!!!....

-david robinsonun robert horry tarafından olmadık bir bölgesine vurulduğunu görünce-tanrım bu başkasının başına gelince çok hoşuma gidiyor...

-doğunun kalitesi hakkında-
-eğer bizden doğu playoff maçlarının tamamını izlememizi isterlerse...zam isterim...

sakatlandığı için tribünde oturduğu bir maç-
maçlar ben oynarken de böyle sıkıcı mı...

-dünyanın suyu çıkmış...en iyi rapçi bir beyaz en iyi golfçü bi siyah..en uzun oyuncu bir çinli ve almanya savaşa girmek istemiyor...

-golf ve sex kötü olup da eğlenebileceğiniz yegane şeyler...

-Casselli severim..iyi bir adamdır...ama Tanrım ETye benziyor...

Hawks maçı..tribünde 1600 kişi olduğu söyleniyor...
"tanrım orda 16000 kişi varsa oaklande kadar yürürüm...

playoff maçı...lakers maçı kazanırsa tur bitecektir....hosuton kazanırsa houstonda bir maç daha oynanacaktır.....barkley maç esnasında shaqe şöyle der...buralarda sana kalacak bir yer ayarlamamı ister misin...

-tony parker iyi...fakat henüz ne kadar iyi olduğunu bilmiyoruz...daha hiç kavga etmedi....

-Chris Rose
-zamanında ribaundun yuvarlak tepeciği olarak anılırdın..şimdi ne durumdasın..
barkley
-tam bir çemberden bikaç donut uzaktayım...

bir cenazede...
-insanlar cenazelerde hep iyi konuşur...fakat ben bunu yapamam...o asshole(bi nevi küfür) tekiydi...

bir mahkemede...orlandoda camdan(!) fırlattığı adam hakkında...
hakim
-pişman mısın...
barkley
-evet...keşke daha yüksek bi katta olsaydık...

kenny
-bence nets onları yenebilir....sezon boyunca carterla olsalar 3üncü sırada olabilirlerdi...
barkley
-gene mi içtin...

-kilo vermeye çalışırken
-çabalıyorum ama lanet olasıca yemekler çok güzel...

bu çok güzel ve gerçek...
barkley bir maçta lambeerla kavga ediyor ve ardından mektup gönderiyor...
sevgili bill
f.ck you
sevgilerle charles

-aziz patrik günü kutlu olsun...
barkley-harika dışarı çıkıp bira içmek için bir sebep daha!

-soyunma odasında koçu
-sırtın nasıl
barkley
-yüzün gibi...ameliyata ihtiyacı var...

-bir maça geç gelmesinden sonra...-maçlar dizilerimle çakışıyor

-george clooneye-bunalımdayım...benden daha yakışıklı bir insanla tanıştım...

-eğer shaq gibi bir canavar sizin takımınızdaysa...o istemese bile topu ona fırlatmalısınız...

ernie
-miami/hornets serisini kim kazanır...tek kelime..
barkley
-miami
kenny
-yazı-tura
barkley
-iki kelime etti gerizekalı...

-AC green maçtan önce ısınırken...
"eğer Tanrı o kadar iyiyse...neden sana şut yeteneği vermedi..."

-bir gece önceki maç hakkında soru sorulunca...
-ne yani tatil günlerimde maç mı izlediğimi sanıyosunuz...

-boykinsin üzerinden şut atan cassel için
-sandalyenin üzerinden şut atmak gibi birşey..

-jermaine o'neale
-hey jermain casseli gördün mü...yüzüklerin efendisinde oynuyordu...

-darius milesa şut atmayı öğreten bir antrenör yaşam boyu başarı ödülü almalıdır...

alabamada başkanlık hakkında
-ülkenin içine daha fazla edemem

kenny ve ernieye
-burdaki en zeki adam benim...siz sadece dekorasyon içinsiniz..

benchde-şu bill laimberrin kıçına bir tekme atsam ne kadar ödemem gerekir
takım arkadaşı
-tahminen 150000 dolar
barkley
-bunu yapacağım...

barkley
-şişmanlardan nefret ediyorum
kenny
-?!?!?!!
barkley
-onlar kilo alıyor diye Mcdonaldsın extra boyu yasaklandı....sırada da büyük ihtimalle dondurma var...yemek yemeyi bırakın gerizekalılar!!!!

-eski koçumla tek sorunum şuydu...o kiliseye gitmek isterdi bense strip klübe

-ernie jahnson bir maçta açılan pankartı gösteriyor...pankartta barkley berbattır yazıyor...
barkley
-hey en azından o çocuk beni tanıyor...ben onun kim olduğunu bile bilmiyorum...

-marc jackson nişanlısı için basketi bırakabileceğini söylemiş...ben yapmam...karım faturalarımı Nba kadar iyi ödeyemez...karım yerine john nash(76ers GMi)le evlenmem gerekir...

-92 olimpiyatları sırasında
-leattner seneye ligin en güçlüsü olacak...tüm yazı 11 kişinin bagajlarını taşımakla geçirdi...

-ernie johnson barkleye cavsin yeni sahibinin resmini gösterir ve bunu tanıyormusun der...cevap beklediğimiz gibidir..
-evet...titanicin kaptanı...

-voshon lenard 1 2 kilo almış...
barkley-1 2 kilo mu...bu titanice küçük bir deniz kazası demek gibi birşey...onunla aynı numara don giyebiliriz...

-donun kaç numara barkley
-numarası yok...sadece KOCAMAN....

kenny smith yaoyu houstonun en iyisi ilan eder...(canına susamış)
barkley
-sırada ne var...fox ve horrynin lakersin yıldızları olduğunu mu söyleyeceksin...

-utah jazzla ilgili...
-eğer iki yıldızınız 40 yaşındaysa...başınız belada demektir...

-lakers olowakandiye önlem almıyor...eğer patlama yaparsa bugün 8 sayı atabilir...

-Miami deplasmanda maç kaybedince.
-wadein yeteneği onunla birlikte yolculuk etmiyor..

-japonyada oynanan clippers seattle maçıyla ilgili..(o günlerde clippers çok kötüydü..) eğer şanslıysak clippersi geri göndermezler...

-yao olayından sonra bir kehnaet daha..
-lebron jamesi seçmek saçmalık...liseden gelen bir oyuncu 3 4 sene hiçbişey yapamaz...

-ernieye
-basketbolu boşver her geçen gün açılan alnınla ilgilenmelisin...

-kenny smithin rap klibi yapması üzerine
-bir rapçi için çok kötü basketbol oynuyorsun

-ray allen bruce bowendan şikayet ediyor..
-bunun adı savunma dostum..hiç öğrenmedim ne olduğunu ama bahsedildiğini duymuştum...

-shaq hakkında-tek kelimeyi öğrenmesi gerek..."doydum"

-orlando taraftarlarının %62sinin shaqle sözleşme uzatılmamasını istemesi üzerine-bu orlando halkının %62sinin geri zekalı olduğunu gösterir

-lakers payton ve malonela anlaştıktan sonra-şimdi topu shaqin ellerinden uzak tutacak iki oyuncuları daha var...bu onlar için hiç iyi olmadı

-tnt tvsi barkleynin playofflarda en az 250 üçlük deneyen oyuncular arasında en düşük yüzdeye sahip olduğunu gösteren bi stat yayınlayınca-bunu hazırlayana tek bir lafım var"annen"

-pippenin kıyafeti hakkında-güzel bir kıyafet,pippenın boyundan aşşağısı güzel gözüküyor...

-1991 de pacers hakkında-basketbol oynamayı öğrenseler gerçekten iyi bir takım olurlar..ama öğrenemiyorlar

-shaq batman wade robinse damon jonesda alfred olur(uşak)

-malonun emekliliği-
jay leno
-karl hala şekilli bir vücuda sahip
barkley
-ben de...yuvarlak da bir şekildir

-kendimi öldürmem...favori adamlarımdan biriyim

-son 2 3 dakika kimse şut atmak istemez..birisi kahraman olmalı..benim gibi birisi...

-bird civarda olduğu sürece ben en kötü 2.ci savunmacı olacağım

-oliver millera
-sen potaya bile deyemezsin..tabi üzerinde bir bigmac yoksa..

-insanlar bana ribaund tekniğini soruyorlar...teknik şu.."şu lanet topu al!!"

-space jam hakkında
-benim bölümüm çok kötü oldu ama film michaelin filmi..çocuklar filmi sevecektir..ama bu benim umrumda değil..benim param ödendi bile..

-insanlarla fikir ayrılığı yaşadığınızda ondan özür dilemeniz gerekmez...o ...çten özür dileyecek değilim..(camdan attığı adam hakkında..fikir ayrılığına bak)

-kübayla yapacakları maç hakkında
-küba hakkında tekbirşey biliyorum,berduş görünümlü puro içen bir adam tarafından yönetiliyor.

-mike jordanın nasıl ünün keyfini süreceği hakkında-benim gibi yap...birkaç adam yumrukla ve onlara 10bin papel ver..

-bill lambeer hakkında"en gerizekalı en iğrenç en çirkin en salak insan...ama yine de ona saygım var

-KG nin 125 mil dolar kazanması üzerine...
-burası müthiş bir ülke...bir siyah o kadar para kazanbiliyor..bir de oynayabildiğini düşünsenize..

-yeni yıl dileği sorulduğunda
-ailem ve kız arkadaşLARımla iyi bir ilişki...hey LAR ı yazma...

-smaç basabilmem çocuklarınıza örnek olmam gerektiği anlamına gelmez..

-30 kilo vereceğim...eğlenceli olacak...biliyorsun...bir takım elbisem,bir kazağım ve koca bir de k.çım var

-ne yani onlar bizim uçak ve yolcularımızı rehin tutarken siz o çinliyle 3 yıllık sözleşme mi yapıyorsunuz...

-bogues ve spudd webb nate robinsonun içinde gizleniyor olabilir..o üçünü hiç bir arada görmedim...

-Golf açık arayla dünyanın en ırkçı sporu

-şişman değilim kemiklerim iri...

-barkley
-şampiyonluk kazanmak için ev sahibi avanajı gerekmez..
bibby
-sen nerden bileceksin ki..hiç şampiyon olmadın..

-olimpiyatlarda...

-amerikayı özledim...cinayet haberleri izlemeyi özledim

-philedelphia washingtona kaybeder...
spiker

-orada ne oldu da yenildiniz barkley
barkley

-bilirsin işte...DR.J...

-oyunun içine ettiler..yeni kurallar çok kötü...WNBA'de bile daha sert oynanıyor..

-kolejdeki notları hakkında
-ribaund kralı olduğum sürece notlarım iyi oldu

-Al Gore bir loser.ama o washingtondaki en büyük ikinci loser.birincisi wizards..

-ceza paralarını kimlere bağışladığı hakkında
-evsizlere bağışlayacaktım..ama hepsini onlara bağışlasaydım sene sonunda benden güzel evleri olurdu..

-5inci maçı kazanan takım turu geçecektir...ama eğer biz 5inci maçı kazanamazsak turu yine de gçeriz..

-barkleynin okulu hakkında ernie johnson
-bu zor bi okul...mezun olmak için derslerin iyi olmalı
-yoo.20 sayı 10 rib yeterli oldu

-steve nash saçlarına ne kadar zaman ayırıyordur.5 saniye,10 saniye...

-craig sager'a
-bir gün ben de kendime tüm saygımı kaybedip muhabir olabilirim..

-all-star maçı için
-americada milyoner 15 tane siyah adam var ve yarısı aşşağıda soyunma odasında

bulls hakkında
-berbatlar...bir avuç liseliye 70 mil dlar veriyolar...beni erken doğurduğu için annemden nefret ediyorum

liginefendisi
11.02.2007, 00:54
Selam;

Gerçekten çok eğlenceliydi teşekkürler...Bilmeyenler için Nba'de 20.000 sayı, 10.000 ribaund,4.000 asist barajını geçen 4 oyuncudan biridir.Sadece 1.98 olan boyuna rağmen müthiş önsezi sayseinde ribaund krallığına ulaşmayı başarmış bir yetenekdir.Bütün fiziki yeteneklerine rağmen sanırım onu esas özel yapan sahada oyununu ciddiye alırken bunun bir oyun olduğunu unutmaması ve tadını çıkartmaya çalışmasıydı...
Şimdilerde sadece onun bu özlü(!) maç yorumlarının kaydedildiği net siteleri ve t.v. yorumculuğuyla namını devam ettiriyor...Yukarıda yazılmayan ama bildiğim bir sözü daha "baskı mı?(basınç) baskı boş lastikleri doldurmak içindir."

Sinan Akyıldız
11.02.2007, 00:59
Baskı hakkında söledikleri tam olarak bunlarla kalmıyor :)

İzmanızda görüldüğü üzere :)

"Baskı mı?Baskı hissetmiyorum,baskı evde 4 çocuğu aç beklerken eve cebinde beş parasız giden zencinin hissettiği şeydir.Ben sahaya çıkıp oyunumu oynacağım hepsi bu"Charles Barkley'in 1993 nba finalinin son maçı öncesinde "baskı hissediyor musun?" sorusuna verdiği cevap...

Seni Seviyoruz Barkleyyyy :)