PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fatih Tekke: "Taraftara yalvariyorum"

Analyzer
12.12.2004, 04:17
Bugünkü Samsunspor maçi önemli mesajlara sahne oldu. Televizyondan izledigim kadariyla Samsun'daki Trabzonspor seyircisi muhtesemdi. Takima 90 dakika destek verdi. Takim bu destekten çok etkilenip olaganüstü bir mücadele ortaya koydu. Fatih, durum 3-0 iken penalti atmaya gittiginde Erdinç ve Celaleddin diz çökmüs dua ediyorlardi. Çok da önemli bir gol degildi bu Trabzonspor için. Ha 3-0 ha 4-0 ne farkederdi? Fatih'in penaltiyi gol yapmasi takim arkadaslari için önemliydi. Daha önce penalti kaçirdigi için elestirilere ugramis kaptanlarinin bir penalti daha kaçirmasini istemiyorlardi. Lafi fazla uzatmadan söylemek istediklerimi söyleyeyim.

Maçtansonra Fatih Tekke ile yapilan röportaji izledim. Trabzonspor'lu futbolcular olarak birlik beraberlik içinde olduklarini, destege ihtiyaçlari oldugunu söyledi. Taraftar bize destek olsun, bunun için yalvariyorum dedi. Bu takim Trabzonspor. Bizim takimimiz. Gönlüllerimizin sevgilisi, kalplerimizin sampiyonu. Kendi sahasinda, deplasmanda oynadigindan daha kötü oynayan belki de dünyadaki tek takim. Avni Aker'deki basarisizligin benceen büyük nedeni de Avni Aker'deki seyircinin takimina yeterince destek olamamasi.

Fatih Tekke gibi ben de yalvariyorum. Yalvariyorum, bu takima, bu yürekli çocuklara sonuna kadar destek olalim. Sampiyon olamasak bile omuzlarda gezdirelim. Destek olalim.Yalvariyorum.

Emin
12.12.2004, 08:08
Fatih Tekke'yetaraftarin 20 yildir bu takima yalvardigini hatirlatmak lazim....

Ama hakli oldugu bir gerçek var ki o da Trabzonda yeterince tribün destegini bulamadiklari. Sahsen ben bunun içinTrabzondaki taraftari suçlamiyorum. Onca depresyon onca hüsran onca yikimdan sonra hala maça gidiyorlar ya bu bile bence bir büyüklük. Taraftar çok adim atti söyle bir kaç adim da takim atsa ve sampiyonluga yaklassa zaten taraftar cosuyor. Hayirlisi olur insallah... Bu takim deplasmanda FB ve GS yi yenerse bak o zaman sen taraftar gör....

Guests
12.12.2004, 09:05
abi herkes karsiliklimi seviyor yani takimi ben sampiyonluk yasamadim hatta sampiyonluga yaklastigimiz seneler bile çok az. ama desteklemeye devam ediyorum. yüzbinlerce nüfusu olan trabzonda bu düsüncesi olan 20 30 bin kisi yokmu yani.

Ozan
12.12.2004, 09:55
bende katiliyorum her zaman yensekte yenilsek de trabzonsporumuzu destekleyelim bu takim her seyi hak ediyorsmileys/smiley1.gifsmileys/smiley1.gifsmileys/smiley1.gifsmileys/smiley27.gifsmileys/smiley27.gifsmileys/smiley27.gif

zinos_zon
12.12.2004, 11:16
fatih, trabzonsporlulugun, trabzonlulugun sembolü olmaya dogru gidiyor, kendisini tebrik ediyor, kiskaniyor veallah yolunu açik etsin diyorum.

canli yayindaki serzenislerine ve taraftara "yalvarisina" gelince;

fatih kardesimiz elbette hakli feryadinda, sözümüz yok. lakin, "ekip" içindeki kardeslerimiz zaman zaman; sözde ulusal özde istanbul medyasina"malzeme" olacagimiz açiklamalardan kaçinmali, sonuçlarini hep birlikte yasiyor ve kendimizi "yiyoruz". futbolcu kardeslerimizin ve hepimizin unutmasi gereken seyler var; Istanbul takimlariiç saha maçlarinda bile trabzon'dan beraberlik kopardiklarinda oyuncularina prim veriyordu,simdilerde birbirini "yiyen" bizanslilari bir tribünde bulusturan takimin adi da trabzon'du. benzer örnekler yazilarak bitecek gibi degil,

hasili;

biz böyle bir geçmisin sorumlulugunu vegururunu tasiyoruz omuzlarimizda, ve bu onuru süregenlestirecek potansiyelimiz de var; en yalin örnek, iste takimimiz..

kaptanimiz, taraftarin sik sik "sakülünün kaymasinin" nedeni olarak geçmisimizdeki aliskanliklarini da hatirlamali.

son söz; büyük kaptan sonunda o usta isi "asirtma" golünü de yaptin. yakisir sana;sen de rahatladin biz de.smileys/smiley1.gif

zinos_zon
12.12.2004, 11:18
düzeltme

6. satirdaki unutmali, unutmamali olacak..özürle..

Akin-61
12.12.2004, 11:33
BEn dogrdumdan beri bu takima yalvariyorum.. en son gs burada nasil yendik hayal meyal hatirliyorum yasim 20 tek tesellimiz fb idi hep onu yenerdik onuda yenemedik o maçda taraftar destegi yokmu idi Gs maçinda yokmu idi yada. bu taraftar herzaman maça gider o samsuna Trabzondan insanlar ne yoksunluklarla gittiler kendi aralarinda 3-5 kurus toplayip 2 çorba içerek samsuna gidenleri biliyorum.. bu taraftar herzaman takima sahip çikar yeterki takim taraftari küstürmesin

l-m
12.12.2004, 11:51
Fatih'in serzenisine herkes kulak vermeli ve mazeret bulma çabasi içine girmeden neden yalvaiyorum sözcügünü kullandigini iyice irdelemeli.Biz de 20 yildir sampiyonluk için yalvariyoruz mazeretini geçerli bulmuyorum.Bu takim kendi evinde Gs ve Fb'ye yenildi,dogrudur,pekala Samsun'da 90 dakika bagiran taraftarlar baska bir takimi mi tutuyorlardi.Lütfen objektif olalim,Trabzon'da yeterli destek yok.Yillarin verdigi hayal kirikliklari taraftari etkiliyor,haklisiniz fakat bu Samsundaki taraftari da etkiliyor,hiç sampiyonluk görmemis L-M^'yi de etkiliyor.O stada girdigimiz anda geçmisi unutmali ve destek olmaliyiz...

Atmaca
12.12.2004, 12:24
Sezon sonuna kadar tam destek.Ondan sonra sezon naslayincaya kadar ne yaparsaniz yapin.

Gökhan Kutlu
12.12.2004, 12:50
evet destek olmaliyiz olursak takim bi yerlere gelir ben buna inaniyorum

secil_ts
12.12.2004, 13:45
birakin sampiyonluk görmyi bi tek ts ile ilgili sampiyonluga yaklasmak adina sanirim 95 sezonunda fb karsilasmasi idi o maçtan sonra ne olylar oldu hayal meyal hatirliyorum bi de okulda dalga geçmislerdi benle kavga etmistim smileys/smiley36.gifartik kavga etmiyorum çok kafa tutan oluyo ama onlara takimima olan sevdami anlatti mi susmak zorunda kaliyolar istemeyerekte olsa

elbet bi gün alacagiz sampiyonlugu nezaman olursa olsun takimimin arkasindayim ve yenilselerde onlarin hep destekçsiyim eminim onlar da ts taraftarini taniyolardir ve anlik snilerine yenik düsüp veye bi an fark edemeyip bizim olarin arkasinda olmadigini düsünüyrlar ama bu son maça onlarada anlamistir bunun böyle olmadigini ts taraftarinin içine kazinmis özlemin bunu onlara yaptirdigini

Guests
12.12.2004, 13:59
trabzon sporun ve fatih tekkenin her zaman yanindayiz.biz bu takimin er yada geç sampiyonlugunu görecegiz...

sampiyon olmadan olup gidersem eger gözlerim açik gider bunu herkes bilsinnnn

KaRaKaN61
12.12.2004, 14:11
emin kardes ona bakarsan fatih tekkeninde 20 yildir bu hasreti cektigini hatirlatmak isterim sana, sadece sen ve biz degilsmileys/smiley2.gifEdited by: KaRaKaN61

imported_UNITS
12.12.2004, 14:15
BIZ ÖYLE TAKIMA YAPMACIKTAN DESTEKLEMIYORUZ.BIZIM EN BÜYÜK DESTEGIMIZ YÜREKTEN DESTEK VERMEMIZDIR.FUTBOLCULAR GERÇEKTEN BUNU HISSEDE BILIYORSA BASARILI OLMAMAK IÇIN HIÇBIR SEBEP KALMAZ.BIZIM EKSIKLIGIMIZ SURADA OLABILIR STADA GELEN SEYIRCI ÖYLE AGIR TAKILMAYA VEYA MAÇI SEYRETMEYE GELMEYECEK,90DK SAHADA ÇOSKU VE TEZAURAT BITMEMESI GEREKIYOR.7'DEN 70'e HERKEZIN TAKIMA ÇOSKUYLA TEZAURAT YAPMASI GEREKIR.YAPILMASI GEREKEN ASIL BU NOKTA

YENSE DE YENILSE DE ÖLÜMÜNE TRABZON

EmrahYalçınalp
12.12.2004, 14:38
Trabzonspor'a destek boynumuzun borcu. Zaten kendi adima söylüyorum, elimde degil aksini yapmak. Herseyden önce galibiyet disinda bir skorun bütün bir haftami mahvedecegini bildigim için çok isteyerek maçta oluyorum, dolayisiyla kendimi havaya sokuyorum. Bu isin bir boyutu...

Öte yandan bizim topçularimizin "ben profesyonelim" denebilecek tek yerin masada sözlesme imzaladiklari zaman oldugunu düsünmelerine bozuluyorum biraz. "Gelecegimi düsünmek zorundayim" derken gayet mantikli konusan futbolcu kardeslerimiz sizce de konu destek ve desteklenmek oldugunda biraz fazla duygusal davranmiyorlar mi?

Trabzonspor bu sehrin sahip oldugu en büyük ve en degerli markadir, tatismam bile. Sürekli ve kayitsiz sartsiz destek olmasi gereken davranistir. Ancak nasil bir çok sagduyulu taraftar transfer döneminde kendisinin rüyalarinda dahi göremeyecegi paralari alan futbolculara mantigiyla düsünerek"futbol böyle bir sektör, helal olsun, versinler tabi" diyebiliyorsa, futbolcularin da zaman zaman basarisizliktan kaynaklanan taraftarin duygusal yogunluguna bagli tepkisini normal degilse bile anlayisla karsilamalari gerektigini düsünüyorum.

PS:[Konuyu sagindan solundan cimbizla çekip belirli seylere odaklanacak, asil demek istedigim seye odaklanmak istemeyenarkdaslar olabilir diye Fatih Tekke'nin bu açiklamasini haksiz bulmadigimi, sadece birden bire herhangi bir nedenle gerilen bir ortamda futbolcu arkadaslarin açiklama yapmadan öncekendileri kadar taraftarin da zaman zaman duygusal davranma haklari olabilecegini hatirlamalarini istedigimi belirtmekte fayda görüyorum]

Oğuz
12.12.2004, 16:16
her camiada oldugu gibi bizim camiamiz içinde de bazi sorunlarin oldugu asikar. ben diyorum ki hep beraber bu sorunlari 10 gün için unutalim, önümüzdeki iki maçi oynayalim, kongreyi yapalim, devre arasina girelim. sonra bu sorunlarimizi tekrar gündeme getirip, çözüm yollarini arayalim.

istanbulspor maçinda maçi kazanirsak sampiyon olacakmisiz gibi bir hava yaratilirsa, tribünlerden bu çosku sahaya pozitif elektrik olarak yansirsa, ben inaniyorum ki gökdeniz olsun, yattara olsun, mehmet yilmaz olsun performanslarini maksimum seviyeye çikaracaklardir.

gelin kaptanimizin bu istegini yerine getirelim, gelin hiç birsey olmamis gibi takimimiza sonuan kadar destek olalim.

bu takim bütün güzellikleri hakediyor..

Çagman
12.12.2004, 16:37
FutboLcuLarimiza destek olmaliyiz anasinin karisinin yolunu kesip taslamak babasiyla Trübünde kavga etmek Küfür etmekLe oLmaz bu is evet yeniLince mactan sonra kiziyoruz hepimiz Tutsak bir kasik suda bogacak gibi oluyoruz hepimiz ama Sakin kafayala dusununce onlari anliyoruz OfkeyLe kaLkan zararLa Oturur.!

O yüzden Hep destek Tam Destek Diyorum

ozgur
12.12.2004, 21:17
Fatihin mactan sonraki aciklamalari duygusaldi. Gerci kelimenin icerigi "yalvarma" aslinda futbolcunun yasadigi stresi anlatmasi acisindan ibret vericiydi.Ama bu futbol ve bizim taraftar biraz daha duygusal, ben bile siyaset biliminde politik mantik uzerine ders veriyorum, yinede mac basladiginda heyecandan titremeye basliyorum.

Onun icin biraz daha sogukkanli olaylara bakarsak, eger klub taraftari ve futbolcuyu biraraya getirecek, duzenli( izdiham yaratmayan) imza gunleri, soylesiler ve sosyal etkinlikler duzenlerse iki taraf birbirini anlamada belirli bir mesafe kaydedebilir.Ornegin birgun bordomavinetde herkes icin uygun bir saatde canli bir futbolcuyla muhhabet duzenlenebilir. Yada belki klup baskani bir maci burada bizle tartisabilir. Bu oneriler cesitlendirilebilir. Ama unutmayalimki her zaman iki yanli stresi azaltmanin yolu taraflarin birbirlerini ayni ortamda tanimalari, anlamalari ile baslar.

Sonucta Fatihi anlayabiliyorum, beni bir kere ankarada bir kafeden kovmuslardi mac icinde fazla bagirmaktan. Belki iki tarafin gosterecegi karsilikli ozveriyle sorunlar asilir ama su karadeniz insanin sabirsizligina nasil bir cozum buluruz bilemiyorum.

Ziya Dogan
12.12.2004, 21:38
destege devam. bu aksamki derbi macindan sonra sampiyonluga bir adim

daha yakinlastik. devre arasinda mutlaka kaliteli transferler yapmaliyiz

Harun-61
12.12.2004, 22:54
üzmesinler fatih agbimi...

Guests
13.12.2004, 00:54
Fatih Tekke'de ki elektrige ve enerjiyedikkatinizi çekmek isterim.

bir kaptan inancini ortaya koymak için daha nasil demeç verebilir ki..?

smileys/smiley32.gif

Emorfo
13.12.2004, 10:33
Takim zaman zaman kötü olabilir. gerçek taraftar iyi günde kötü günde takimina destek olur. Maça gidip maçi seyretmek bence destek degildir. Destek yapilan tezahüratlara 90 dakika katilmaktir. 2 haftada 90 dakika bagiramiyorsa bu taraftar hiç maçlara gitmesin. Tribün gruplari tezahürat yapiyor geriya kalan 15 bin kisi uyuyor. Biraz yüksek sesle yapilan tezahüratlara katilsalar stad inleyecek ama nerde.. Tribün gruplarinin bagirdigi da bosa gidiyor ne yazakki... Bu takim deplasmanda maç kazaniyor kendi sahasinda ise puan kaybediyor. Bu konuda Trabzon'daki taraftar malesef sinifta kalmistir. Bu sene taraftarin bize kazandirdigi bir maç bile yok. Takim kötü oynasa da taraftar takimi ateslemek zorunda. Bizim taraftar ne yapiyor gol gelmeyince sinirleniyor yapilan pas hatalarinda homurdanir. Futbolcusuna küfür ediyor. Tribünlerin bu olumsuz tepkisini duyan futbolcu iyice oyundan düsüyor. Trabzonspor taraftari kendine çeki düzen vermeli, bu takima taraftar ne verdiki üstüne birde elestiriyor küfür ediyor. Fatih Tekke iste bu noktalar için taraftara yalvariyor. Köstek degil destek olun diyor. Samsun maçindaki taraftar çok iyiydi insallah devami gelir.

Barış BAKIRTAŞ
13.12.2004, 10:41
birakin sampiyonluk görmyi bi tek ts ile ilgili sampiyonluga yaklasmak adina sanirim 95 sezonunda fb karsilasmasi idi o maçtan sonra ne olylar oldu hayal meyal hatirliyorum bi de okulda dalga geçmislerdi benle kavga etmistim smileys/smiley36.gifartik kavga etmiyorum çok kafa tutan oluyo ama onlara takimima olan sevdami anlatti mi susmak zorunda kaliyolar istemeyerekte olsa

elbet bi gün alacagiz sampiyonlugu nezaman olursa olsun takimimin arkasindayim ve yenilselerde onlarin hep destekçsiyim eminim onlar da ts taraftarini taniyolardir ve anlik snilerine yenik düsüp veye bi an fark edemeyip bizim olarin arkasinda olmadigini düsünüyrlar ama bu son maça onlarada anlamistir bunun böyle olmadigini ts taraftarinin içine kazinmis özlemin bunu onlara yaptirdigini

Aferim benim kardesime smileys/smiley32.gif.. Agbisinden çok seyler ögrenmis..Birazdaha üniversite çalismalari lütfen smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifEdited by: baris

metehan
13.12.2004, 11:57
Bende Savas'a (Analyzer) katiliyorum. TSlu oyunculara destek olmamiz gerekiyor. Aslinda Emrah'in (Perhaps) söylediklerinde de haklilik payi var. Oyuncularin farkli zaman ve sartlarda da profesyonelligi hatirlamalari lazim. Ama buince bir çizgi. Oyuncu, taraftarin zaman zaman gösterecegi tepkinin ne kadarini bu anlamda hosgörü ile karsilayacak? Bunun ölçüsü ne olacak? Bunun tanimini yapmak çok da kolay degil.

Sonuçta TS taraftari oyuncusuna sahip çikmali. Tepki gösterilecekse de bu medeni ölçüler içinde olmali. Burada asil sorumluluk taraftara düsüyor bence. Oyuncu yanlis birsey yapiyorsa ona dogru yolu göstermek de taraftarin sorumlulugu. "Oyuncunun bir sorumlulugu yok" demeye getirmiyorum elbette ama büyüklügü taraftar göstermeli diye düsünüyorum.

Mesela su an Gökdeniz ile ilgili bazi sikintilar var. Burada adimi taraftar atip Gökdeniz'i sahiplenmeli. Böyle olunca artik O'nun da olumsuz davranma sansi kalmaz. Önce taraftar üzerine düseni yapmali, gerisi oyuncuya kalmis.

$FIRTINA61$
13.12.2004, 12:15
saten deplasmandaki taraftarlar hep iyi

halil ibo
13.12.2004, 16:23
ATTIGI 14 GOLÜN 12'SINI DISARDA ATMIS BÜYÜK TRABZONSPORLU,

BIR BASKA BÜYÜK TRABZONSPORLU TRILYONLARI ELININ TERSIYLE ITIP,BÜYÜK KAPTANLA EN ÇOK GOL ATAN IKINCI OYUNCUMUZ NE KADAR DA STRESLI ...

TARAFTARA DÜSEN SONSUZ DESTEKTIR,KÖSTEK DEGIL.

BASARIYA ORTAK ÇOKTUR.TAKIM KÖTÜYKEN HÜZÜNÜ AZALTMAK IÇIN PAYLASMALI.

AYRICA UNUTULMAMASI GEREKEN BIR NOKTA BU CANLARIMIZ KAYBEDINCE BIZIM GIBI MANEVI ACI HISSEDERKEN MADDI OLARAKDA CEZALANDIRILIYORLAR !.....

Tekke
13.12.2004, 17:59
FATIH SULTAN TEKKE..BASKA SÖZE NE HACET...

POYRAZ
13.12.2004, 18:08
Her zaman soylüyorum,alemin kralina HEP DESTEK TAM DESTEK !!!

FANATIK61
13.12.2004, 18:54
Ayne öyle 200-300 Kisiden destek olmaz en az 5000 - 10.000 Kisi bagirmali90 dakika boyunca. Su deplasman Maclarindaki seyirlcilerden bir ders alsinlar o cekirdekciler. Sen Avni Akerde oturuyorsun ey Taraftar Tiyatro Salonunda degil. Ona göre !!! Gercek Taraftar zor günde belli olur...smileys/smiley32.gif

Recep Alkan
13.12.2004, 19:15
abiler 20 yasindaiyim. daha trabzonsporun sampiyonlugunu gormedim. belkide 96 yilindan bu yana en cok su 2 senedir bu kadar yaklasiyoruz smpiyonluga. ben balikesirde oturuyorum. trabzondaki abilerim kardeslerim en az iki haftada bir goruyorlar takimlarini. biz belki 1 senede bir belkide 2 senede bir belkide5 senede bir goruzyoruz takimimizi. biz buralrda bagirarak diyorsak balikesirdeki fb gs ve bjk taraftarlarina sampiyon TRABZONSPOR diye sizde birakmayin takimimizi bizanslilarin eline. hep destek olumune destek......

ne bir kizi sevmek nede bir okul bitirmek tek arzumuz seni sampiyon gormek alemin krali trabzonum...

canavar
13.12.2004, 19:52
Ya Tkima Destek vermek icin sampiyon olmasinimi bekiyorsun Sevgili EMIN Unutmaki Seyirci destegi olmadan Hic bir takim Basarili olamaz.

Söyle Bir Hatirlatiyim

Alman Takimlarindan MÖNSCHENGLADBACH 2. Ligde bile 70 000 kisiye Oynuyor Ya Biz ne yapiyoruz Palavradan DINLE AVRUPA TRABZONUN AYAK SESLERI Diye.

Saygilar

Lazio61
13.12.2004, 22:41
arkadaslarin trabzonsporumuzun en büyük özelligi ve de zaafi deplasman takimi olmasi..bizim takim deplasmanda daha iyi oynuyor ayrica puan kayiplarinin da iç sahada alinmasi en açik ispat...burdan su sonuç çikiyor trabzon taraftari iyi destek vermiyorçünkü taraftar bölünmüs gruplar çogalmis....ama bi deplasman öyle degil ister istemez taraftarlar birlesiyor...demekki basarinin en büyük kaynagi trabzonda taraftarlarimzin birleserek daha iyi destek vermesi...

YusufÇebi
13.12.2004, 23:05
aynen katiliyorum taraftarin birlesmesi lazim....90 dakka destekre bulunmasi lazim oyuncularin degerini bilelim bi maçta kötü oynadi diye hemen tepki vermeyelim bizim en büyük kozlarimizdan biri avni akerdeki ortamdir bu ortami bozmayalim eski günlerdeki gibi takimimiza herzaman sahip çikalim.....smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

ATMACA61
14.12.2004, 07:54
benim yasim 18 ve bende sampiyonluk görmedim bende sayisini bilmedgim kavgaya bulastim hepsinin nedeni trabzonspordur ve suandada kavga ediyorum nedeni ne hepsi laf ediyor trabzonspor senden tek istegim sampiyon olman se ozaman bak bakalim stadda bos yer kaliyor mu trabzona bir allah kulu girebiliyormu&nbsp ; ;&nbsp ; ;

TRAZONSPOR SEN SAMPIYON OL BEN SENINI IÇIN DÜNYAYI YAKARIM STADIN DOLMASI KOLAYEdited by: L-M^

ümit
14.12.2004, 08:59
Tasinsin Istanbul'a Trabzonspor.Daha çok seyirci olur.Daha kiymete biner.Trabzondakiler belki birseyler anlar herhalde TS gidince oradan.Çünkü biz Türk'üz birseyin degerini kaybedince anliyoruz..smileys/smiley5.gif

Ömer SEVİNÇ
14.12.2004, 11:39
Katiliyorum. Söyle birkaç maçi olimpiyat stadinda oynasak trabzondakiler anlar trabzonsporun degerini, Maça gidememenin acisini.

Ondan sonra belki daha çok seyirci olur.

TigerOfBlacksea
14.12.2004, 21:46
Trabzonsporu Trabzonspor yapan taraftari ve Avni akerdir. Yalniz geçmise oranla bazi seyler yitirildi. Eski heyecanin bu takima verecegini Abrahamovic veremez,bunun içinde en büyük adim taraftarin eski günlerine dönüs sinyali vermeleri daha çok sahip çikmalariyla olur. Bunu bu ligin ilk yarisinin son macinda futbolculara hissettirelim..... Haydi arkadaslar Tekke'nin bu çagrisina kulak verelim

sanatik
15.12.2004, 04:41
Tamerhane61

fatihin abisini tanidigina göre almanyadasin ?

o zaman komsu sayiliriz - dogrumu smileys/smiley1.gif

neys birde fatih tekke "taraftara yalavariyorum" sözlerine deginmek istiyorum kisaca. Puan kayiplari ve önemli maclarin kayipedilmesi taraftara yüklenmesi gibi bir anlam tasiyor.

tamam taraftar daha perfekt olmali ama o kadarda bu mesele abartilmamali. Maci kazanmak icin 40.000 sesi kesilene kadar bagirip cagiran taraftara ihtiyac yok aslinda.

Takim olsunlar kendilerine inansinlar. Yani futbolculara cok önemli bir pay düsüyor. Taraftar elbette etkilenir kötü sonuclardan bu gayet normaldir ama etkilenmemesi ve takima sürekli güvenmesi bunu desteklemesi bir ideal simdilik.

Bu ideale ulasdikdan sonra tüm maclari kazanacakmiyiz ?

HAYIR

ts_fan
15.12.2004, 08:41
1984'ten beri alisilagelmis heyecanlari yasamaya yasamaya, taraftarin ara sira yapip belkide sonradan pisman oldugu tepkileri bu kadar büyütüp ist. medyasina malzeme olacak sekilde gündeme getirmek hiçbir sekilde Trabzonspor'a yarar getirmeyecektir...

ve bende yillarca gurbette yasayan bir Trabzonspor'lu olarak, Trabzonspor'un maçlarini Trabzon disinda oynamasi fikrine sonuna kadar karsi oldugumu belirtmek istiyorum...Trabzonspor'lu tüm futbolcular su anda hoca ve yönetim sikintisinin yasandigi bu ortamda büyük bir istahla sadece futbola konsantre oldugu gibi, tribünden gelebilecek fevri hareketlerde de ayni profesyonelligi gösterip sadece islerini yapmalilar...

yillar yili ist. saltanatina kafa tutmus, onlara 6 kere diz çöktürmüs bir taraftar kitlesininde hiç tepkisiz kalmasini beklemek asiri iyimserlikten baska bisey degildir...lütfen herkes ama herkes sapkasini önüne koysun ve lütfen 3 düsünüp 1 konussun...burdaki yazilar ve düsünceler bile disariya malzeme veriyor herkes bunu bilsin...

Trabzonspor tabii ki her zaman Trabzon'da omalidir...Trabzon disinda sadece ist.'da 4 maç oynuyor, bu maçlarda da maça gidilmeyecekse ne zaman gidilecek???bu ayrintiyi da unutmamak lazim gelir...ben ankara b.s maçinada gittim, sadece Trabzon'dan2,5 otobüs(2 otobüs, bir minibüs, iki taksi)o maça gitti ama gel görki stat tiklim tiklim bostu...demek ki yazmakla bu isler olmuyor, sadece Trabzon'daki Trabzonspor'lu degil maalesef her yerdeki taraftarimiz heyecanini kaybetmis durumda...

bu yüzden olmasi gereken tek sey Trabzonspor'un sadece bir kez sampiyon olmasi, bu olursa zaten artik bizi kimse durduramayacaktir...bu yüzden diyorumki Fatih , Gökdeniz ve diger futbolcu kardeslerimiz, lütfen hassas davranip ne bizleri üzün ne de kendiniz üzülün...ve sakin unutmayin bizler size bagirsakta, kizsakta, bazen hiç olmamasi gereken kötü sözlerde söylesek en az canimiz kadar sizleri seviyoruz...çünkü sizler Trabzonspor'un ana parçalarisiniz, sizler sahada oynayip sonucu saglayan kisilersiniz, biz sizin aldiginizsonuçlarla seviniyorsakya daüzülüyorsak bilinki sizleri çooook seviyoruz...

herkese Sevgiler ve Saygilar...Edited by: ts_fan

Harun-61
15.12.2004, 10:00
Ya Tkima Destek vermek icin sampiyon olmasinimi bekiyorsun Sevgili EMIN Unutmaki Seyirci destegi olmadan Hic bir takim Basarili olamaz.

Söyle Bir Hatirlatiyim

Alman Takimlarindan MÖNSCHENGLADBACH 2. Ligde bile 70 000 kisiye Oynuyor Ya Biz ne yapiyoruz Palavradan DINLE AVRUPA TRABZONUN AYAK SESLERI Diye.

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

1) m.gladbach 1. ligde oynuyor

2) Stad kapasitesi 51.000

3) fazla atma abi http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley2.gif

Edited by: AvniAker

enesmalik1987
16.12.2004, 13:01
fatih bizim herseyimiz baska söze gerek yok

kutoz
16.12.2004, 14:55
Mahalle bakkalinin lambali radyosunun sesi sonunan kadar açilmis, sokaktan geçenleri bile basina toplamisti. 11 yasindaki bende kapiya yönelmis, radyoda anlatilan maça kulak kabartmistim. Maç 0-0 gidiyor ve dakikalar ilerledikçe ilerliyordu. Bu sonuç isimize yariyor muydu onu bile kestiremiyordum. Tek bildigim atilacak bir golün, sampiyonlugu getirecek olmasiydi. Ve; Turgay'in ortasi, Dobi'nin kafasi ile dk.89'da gelen gol bize sampiyonlugu getirmisti.

Bütün mahalleyi bordo-mavi süslerle süslemistik. Akçaabat'ta ki "Tuzakçi Ali"den rafya almaya kaç kez gittigimi hatirlamiyorum. O günlerden hatirimda tek kalan sey, Akçaabat'in sokaklarinin da bordo-mavi bayraklarla bezenmis oldugu...

Bir daha sampiyon olabilecek miyiz? Evet arkadaslar, olacagiz. Herseye ragmen olacagiz. Birgün gelecek, sampiyonluk kutlamalarini ertesin günü dogan günese tasiyacagiz. Yilmak yok öyle. 20 Yil sampiyon olamadik diye, Avni Aker'i 3 maçta mi dolduralim. Yada dolmasi için yazin disardaki gurbetçilerin, izin için Trabzon'a mi dönmesini bekleyelim.

Fatih'in yalvarisini görmezlikten gelemeyiz. Bu yüzden ben diyorum ki arkadaslar;

HER ZAMAN DESTEK,</font></font> TAM DESTEK...</font></font>

kral_ts
16.12.2004, 15:16
TRABZONSPORUMUZUN BÜTÜN OYUNCULARI DESTEGI HAKEDIYOR HAKEDENLERIN EN BASINDADAFATIH TEKKEGELIYOR.UMARIM GEREKEN BÜTÜN DESTEK VERILIR VE FUTBOLCULARIMIZ BU FORMUNU DEVAM ETTIRIRLER...

erhananil
14.01.2005, 00:24
aynen (_B@RiS).... her zaman destek tam destek.....

ts-saral-of
14.01.2005, 00:42
aynen (_B@RiS).... her zaman destek tam destek.....

smileys/smiley32.gif smileys/smiley32.gif smileys/smiley32.gif smileys/smiley32.gif

ShadoW
14.01.2005, 12:22
Önemli olan o stadi doldurmak da degil...Galibin sirtini herkes sivazlar... Maglupken bile ayni hirsla takimi desteklemektir Taraftarin yapmasi gereken... Siz bir maglubiyetten sonra takimin en büyük 2 yildizindan birine küfrederseniz, önünüze geleni suçlarsaniz, Birakin taraftar olarak görevinizi yapmayi, haddinizi ve maksadinizi da asiyorsunuz demektir. Fatih'in Söylediklerine LÜTFEN Kulak verelim... YALVARIRIM!