PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig 6. Hafta l Konyaspor 2-2 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8

Ceyhun Öncü
18.09.2021, 18:11
Uğur getirir belki :)

Vurduğumuz gol olsun :sevinç:

Takımımızda cezalı kimse yok
Trondsen an itibari ile sakat

Güzel bir futbol ile Galibiyet alırız inşallah
:sevinç:

gurur6134
18.09.2021, 18:38
Gunduz maclarindan nefret ediyorum

angraf
18.09.2021, 18:55
şu saatlere bak delireceğim.
ikinci deplasmanda da 3 puan alıp evimize dönelim

yorumsuz6117
18.09.2021, 19:08
çok zor ve kilit maç kazanırsak çok iyi olucak..

Cem Balcı
18.09.2021, 19:12
Yine gündüz maçı ve deplasman.Sakatların dönüşüyle elimiz güçleniyor.Kazanırız kayıp yaşamadan devam ederiz.

ilelebeTS
18.09.2021, 19:26
Hem hafta içi hem de gündüz maçı. Çok ters maç. Nasıl olursa olsun 3 puan çıkarmak lazım.

angraf
18.09.2021, 19:28
Hem hafta içi hem de gündüz maçı. Çok ters maç. Nasıl olursa olsun 3 puan çıkarmak lazım.
kazanacağız
konyaya takılmayacağız.

Ahmet Aksu
18.09.2021, 19:28
8jk revire döndü o kadar eksiğe rağmen bu maçta bile 2 sakatlık var şimdiden :D

bjk bu gidişle ligde yarışacak topçusu kalmayacak fener maçına kadar kayıpsız gitmek şart :D

bu sene fenerle çekişeceğiz bu gidişle

angraf
18.09.2021, 19:36
haci wright çok beğendim tam istediğim özelliklerde atletik kafası calısan forvet.

Someone
18.09.2021, 19:40
Çok övülen BJK izliyorum gözlerimi ayırmadan

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Doğukan Uçan
18.09.2021, 19:42
Ben 1 puanı yazdım kazanırsak müthiş.

My
18.09.2021, 20:29
İyi de abi neden gündüz !?

Doğukan Uçan
18.09.2021, 20:48
biz bu sene bütün maçları kazansak bile şampiyon falan olamayız. adamların kazandıkları maçlara bak bunlarla mı yarışacağız. anadolu takımları futbolun kanseri. çoğu istanbul yalakası başkanları 3 istanbul takımını tutar bize karşı ölümüne oynarlar.

trbzonsporlu
18.09.2021, 20:53
vurup geçmemiz lazim konyaya
derbiler hariç puan kaybetmek yok

Attila Durmuş
18.09.2021, 21:06
Hiçbir Anadolu takımına zerre acımayacaksın. Hepsi Trabzonspora gelince bir taraflarını yırtıyor.Taraftarları ana avrat düz gidiyor.Çünkü tuttukları birinci takımları 3 şikeci takım

redbul
18.09.2021, 21:08
hafta içi gündüz maçmı olur tff sokayım yapacağınız işe.

wakaeme
18.09.2021, 21:17
GS maçını kazansaydık beraberlik de yeterdi ama şimdi kazanmak zorundayız geride kalırız yoksa. rakipler puan kaybedecek gibi değil

ilelebeTS
18.09.2021, 21:23
Yarım sıfır olsun bizim olsun. Şampiyonluk böyle maçlardan geçiyor. Beklentimiz düşük ya belki tam tersi bir oyun ve skor olur, kadromuz ona müsait, belli olmaz yani.

deepmavi
18.09.2021, 21:41
Bu maçda zor gerçekten ama Trabzonspor kendi hırslı ve özgüvenli, istekli futbolunu oynarsa çok rahat kazanırız.Konyaspor deplasmanını da atlatırsak şahane olacak.İnşAllah bu maçıda kazanacağız...

Ufuk
18.09.2021, 21:46
https://this11.com/play/abWBPsjal7.png

Zaten şuna yakın bir şey oynuyoruz. Peres'e hücum özgürlüğü verdiğin an top bizdeyken şu oyunu oynuyor oluruz. Denswil de Edgar da topla çıkabilen oyuncular, pasla çıkamıyorsan önündeki alanı kat ederler, Hamsik ve Ömür de hızlı paslarla oyunu yönlendirir. Nwakeme'ye geldiyse ne yapacağını kestiremezsin de Peres'e geldiyse çizgiyi kullandırtıp içeri çevirteceksin. Ligdeki çoğu kanat oyuncusundan daha iyi kanat oynar. Ön alanda kalabalık olursak her maç Malatya havasında geçer.

Geride üç stoper + Berat varken de Peres'in savunma zaafiyetini örtemiyorsak oynamayalım zaten. Çakılı bek oynatacaksak diğer bek ileri çıkacak ki bir manası olsun.

artvints
18.09.2021, 21:48
Her iki kanadın da gol tehditi yaratması çok önemli. Bir taraf tikaliysa diğer taraf daha çok zorlanıyor.

Bizim sağ kanada bir çözüm bulamamız lazım. Oradan da tehlikeli şutlar, ortalar gelmeli.

Ondan sonra merkezi güçlendirmek daha kolay olur.

Ogün YAZICI
18.09.2021, 21:53
Nwakaeme Gervinho Djaniny Bakasetas dörtlüsünü dönmemiz lazım

Bu dörtlü ile yediğimizden fazlasını atıp kazanırız
Ömür-cornelius ikilisi malesef oyuna hükmedecek ,hareketli,adam eksiltecek oyuncular değil

AyhanPe
18.09.2021, 22:24
Kasimpasa ya takilmadigimiz icin burdan 1 puan bile alsak yikmaz bizi. Zaten bu deplasman rekoru dillendirildigi icin umutlarim azalmadi degil. Zor olacak..

hanzale
18.09.2021, 22:28
İlk haftaları başarılı geçen Anadolu takımları 6. hafta maç kazanamaz 3 puan yazıyorum

ilelebeTS
18.09.2021, 22:36
İlk haftaları başarılı geçen Anadolu takımları 6. hafta maç kazanamaz 3 puan yazıyorum

Hahaha :D haklısın. Maksimum 4 belki 5 hafta. 6 hafta görülmüş şey değil.

Oğuz B.
18.09.2021, 23:15
Yarın Giresun ile maçları var. Onlar da en az bizim kadar yol yapacak, hazır gelmişken iki takım anlaşıp -TFF'ye başvurup- bu maçı Trabzon'da oynasın Hem onlar hem bizim için daha mantıklı senaryo olur. Tabii mümkün müdür böyle bir şey bilemem.

6Şafak Aydın1
19.09.2021, 02:45
Eger Konyayi iyi ölctüysem Giresunu yenerler. Takim oyunlarini bayagi olgun gördüm. Fena degildiler Altay karsisinda. Yanildiysamda ne ala.

AyhanPe
19.09.2021, 03:03
Hahaha :D haklısın. Maksimum 4 belki 5 hafta. 6 hafta görülmüş şey değil.

Sanki bizde cok görülen birsey :D

asilhamsi
19.09.2021, 03:54
--------------ugurcan-------------

perez-----edgar------hugo-------denswil

------dorukhan----berat----hamsik------

gervinho------------baka--------------waka

sahte forvet ile şu oyunu bence bir kez denemeliyiz.

canini varken aslnda buna yakın oynuyoruz ve çok daha efektif oluyor takım.

artvints
19.09.2021, 05:34
Oyunu ya gervinho nwakame üzerine kuralim ya da hamsik bakasetas. Hepsi birlikte olmuyor.

Birebir oynayan yetenekli kanatlar üzerinden oyun oynayacaksak merkezin direncinin artması gerekiyor. Hatta sahte forvetle merkeze yardım getirilmesi gerekiyor.

Hamsik ve bakasetas üzerine kurulan oyunda ise kanatların biraz amelelik yapması lazım. Beke yardım ve daha fazla topsuz koşu görmeliyiz.

Hoca 4 3 3'e daha yakın ama hamsik ve bakasetas'tan da vazgeçemiyor. Üstüne bir de berat ekleniyor.

En azından zor geçeceği düşünülen maçlarda birini seçmek gerekir.

HOPA'LI TS'Lİ
19.09.2021, 08:49
Bu maçı da kayıpsız geçebilirsek şikebahçe maçına kadar kazanmaya devam ederiz.

Doctore
19.09.2021, 09:45
Uğurcan
Peres-Edgar-Hugo-Denswill

Dorukhan-Berat

Hamşik
Baksetas Wakame

Cornelius

Orta sahamızın güçlü olması için benim kadrom bu. Gervinho-Ömür-Djanini-Koita-Sarı vs falan yedekten katkı verir bu takıma. Wakame ve Bakasetas hem şut hem orta tehditi var. Kasımpaşa maçında kaç tane orta açıldı Corneliusa. Ömürün iyi olmasını hepimiz istiyoruz ama asıl olan Trabzonspor ise oynayacak kadro budur

pReN@_61
19.09.2021, 11:03
Konya sezona iyi başladı. Kasımpaşa maçından daha zor geçeceği kesin olan maç.

sessizkral_1
19.09.2021, 11:10
konya fikstür avantajıyla buralara geldi abartılacak bir takım değil (örnğein sivas nerdeyse yedeklere çıkmıştı) .fark yaratan oyuncuları yok.

maçın gidişatına yine biz karar vereceğiz, doğru işler yaparsak puan kaybı olmaz.

takımın genel sorunu tempo. biz yavaş oynuyoruz. tempo yükseltmemiz lazım, rakibi hataya zorlamamız lazım.

dün bjk nin 2. yarıda yaptığını açsın avcı oyunculara izletsin.

Fatih K.
19.09.2021, 11:23
Kimin oynayacağıyla ilgilenmiyorum ama ileride 194lük pivot Cornelius oynayacaksa içeriye bol bol orta kesip oyunu rakip yarı sahaya yıkmalıyız. Kontraya çıkmayı beceremiyoruz, ileriye pivot santrafor koymuşuz ve hala hızlı hücum kovalıyoruz.

Koca 90 dakikada içeriye 4 orta keserek bir yere varamayız. Çıkar Denswili ileriye sağdan sabaha kadar arka direğe orta aç. Denswil, Nwakaeme, Corneliusu at arkaya her maç havadan en az 1-2 tane atarlar zaten.

Adem Akyüz'
19.09.2021, 11:25
5 maçta 13 puan aldık ve herkes Konya deplasmanında 1 puan iyidir diyor. Normalde şampiyonluk naraları olurdu buralarda :)

Konya'nın Kocaman dönemindeki halinden pek eser yok. O yüzden keyifli maç olur. Kazanacağımızı düşünüyorum.

Anıl C
19.09.2021, 11:40
Günaydın şampiyonluğa giden yolda şanlı Trabzonspor'un şanlı taraftarları!:)

İsa Gündoğdu
19.09.2021, 11:47
bu seneki en zor ikinici maçımız
roma>konya>gs

hayeller gerçekler
Uğurcan

Peres-Edgar-Hugo-Denswill

Gervinno -Baksetas -siopis-hamsik-Wakame
ömür berat

Koita (cornellius hamle oyuncusu)

hanzale
19.09.2021, 11:59
Konya sezona iyi başladı. Kasımpaşa maçından daha zor geçeceği kesin olan maç.

Bu durum bizim için avantaj kanaatindeyim,

acan61
19.09.2021, 12:10
Kasımpaşa kadrosundan Cornelius yerine Gervinho sorunumuzu çözer diye düşünüyorum. Denswil oynamalı 3lü stoper defansif açıdan çok sağlam. Berat yerine Ömür sağ tarafa da Yusuf olabilir mi bilemem bir risk.

carantinas
19.09.2021, 12:26
Konya'nın öncelikli olarak iyi bir TD'si var ben İlhan Palut'u beğeniyorum. Almamız gereken bir maç yine kontrollü topa hakim bir oyunla bir ya da iki gol bulup yolumuza devam ederiz.

ilelebeTS
19.09.2021, 13:19
Şöyle bir avantajımız olabilir: Top oynayan takıma karşı farkımız ortaya çıkar. Şu ana kadar bize karşı top oynamaya çalışan takım olmadı. gs dahil hepsi bozmaya yönelik oynadı. Bizim yapacağımız hataları kovaladılar. İlhan Palut top oynatmaya çalışan bir hoca. Konya bakalım nasıl bir anlayışla sahada olacak.

altugoguzhan
19.09.2021, 13:39
Belki de 6 haftanın en zor maçı olacak.

Doğukan Uçan
19.09.2021, 13:49
geçen seneki maçta fark yemekten kurtulmuştuk gerçi direkten dönen top gol olsa yeniyorduk :D

artvints
19.09.2021, 13:53
Böyle bir deplasmandan iyi oyunla 3 puan almak takıma büyük bir ivme katar.

Zor bir deplasman, formda oldukları zaman, büyüklere karşı iyi sonuçlar alabilen bir takım, taraftar sahaya etki ediyor. Sert oynuyorlar, maçı bırakmıyorlar.

Iyi oyundan sonra 1 puan bile çok fazla sorun yaratmaz ama kötü oyun üzerine puan kaybı yapmak eleştirileri artırır.

ilelebeTS
19.09.2021, 14:13
Giresun bayağı hırpalıyor Konya'yı.

unique
19.09.2021, 14:15
Tribünde Giresunspor-Konyaspor maçını izliyorum şu an, 4 haftada bu kadar puan nasıl toplamışlar anlamadım. İlk yarı itibariyle pozisyona bile giremediler, Giresunspor özelikle son 20 dakikadir eziyor.

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

redbul
19.09.2021, 14:20
bende tv den giresun- konya maçını izliyorum konya defans yapmak dışında hiçbişey yapmadı bir sözümde diabate ye bu adamı kim izleyipte aldırdıysa Allahından bulsun diyorum adamda hiç bir vasıf yok düşünün yani ligin sonuncusu gol atamamış takımında bile dikkat çekmiyor .

artvints
19.09.2021, 15:01
Bu ahmed hassan zamanında braga'da oynayan forvet mi, fener' i eledikleri dönem ? Iyi forvet olarak aklımda kalmış.

ilelebeTS
19.09.2021, 15:02
Bu ahmed hassan zamanında braga'da oynayan forvet mi, fener' i eledikleri dönem ? Iyi forvet olarak aklımda kalmış.
Evet o, iyi adam bizim lig için.

kayl
19.09.2021, 15:04
bende tv den giresun- konya maçını izliyorum konya defans yapmak dışında hiçbişey yapmadı bir sözümde diabate ye bu adamı kim izleyipte aldırdıysa Allahından bulsun diyorum adamda hiç bir vasıf yok düşünün yani ligin sonuncusu gol atamamış takımında bile dikkat çekmiyor .
Hiç bir şekilde etkili oyuncuları yok waka ve hamsik i finlendirip.. u gurcan edgar hugo denswil berat dorukhan bakasetas gervinho djaniny cornelius la çok rahat kazanırız. Yok yorgun waka bal yapmayan arı abdulah maçı ikinci yarıya birakiriz

ilelebeTS
19.09.2021, 15:05
Yalnız Konya puanları böyle topladı. Götürüp götürüp son dakikalarda gol bulup 3'er puan aldı. Sivas'ı öyle yendi ve bir maç daha vardı. (Akbilmiş)

artvints
19.09.2021, 15:11
Evet o, iyi adam bizim lig için.Braga'da da çift forvet oynuyordu. Akıllı iş yapmış konya.

Bize karşı çift forvet oynarlar mi bilmiyorum ama bu düzene karşı topu ısrarla ayakta tutmak, kanatları kullanmak çok işe yarar. Bize uygun bir rakip olabilir. Uzun toplara çare bulup, beklerin hücumla bağlantısını kesersek kolay bir maça dönebilir.

Senden daha güçlü bir takıma iki santrforla oynamak kolay değil.

ilelebeTS
19.09.2021, 15:13
Braga'da da çift forvet oynuyordu. Akıllı iş yapmış konya.

Bize karşı çift forvet oynarlar mi bilmiyorum ama bu düzene karşı topu ısrarla ayakta tutmak, kanatları kullanmak çok işe yarar. Bize uygun bir rakip olabilir. Uzun toplara çare bulup, beklerin hücumla bağlantısını kesersek kolay bir maça dönebilir.

Senden daha güçlü bir takıma iki santrforla oynamak kolay değil.

Şu anki futbolla bize direnmeleri çok zor. Hele ilk golü bulan biz olursak fişi çekeriz. Tek avantajları iç saha olması.

Armağan Dere
19.09.2021, 15:16
bu konyada bi nane yok..
son 20 dkdır izliyorum pozisyonları yok..
giresun akıllı olsa golü atmıştı..

ilelebeTS
19.09.2021, 15:21
Giresun yemesin içmesin devre arası iyi bir golcü alsın. Oynuyor oynuyor ama boşa oynuyor.

6Şafak Aydın1
19.09.2021, 15:22
Konyada taktik iyi ama teknik degil. Bizdede tam tersi. Bizim takti ne belli degil ama teknigimiz iyi. Bizim ne oynadigimiz daha cözemedim. Duruma göre hareket ediyoruz, etmek zorundayiz.

Giresunda cok mücadele etti puani kapti.

Manava61
19.09.2021, 15:22
bu konyada bi nane yok..
son 20 dkdır izliyorum pozisyonları yok..
giresun akıllı olsa golü atmıştı..
Giresun akıllı olsa bizi de yenmişti :)

Anıl C
19.09.2021, 15:23
Konya'yı parçalayacağız.

ilelebeTS
19.09.2021, 15:25
Konya aldığı puanın karşılığı takım olmadığını gösterdi. Kasımpaşa bile daha sert takımdı.

nakzo
19.09.2021, 15:26
giresunsporda ciddi bir yetenek eksigi var bir takımın tamamı kazma oyunculardannnasıl oluşur inanılmaz bir kadro mühendisliği.

trbzonsporlu
19.09.2021, 15:48
konyayı tvde bir izleyeyim dedim giresun macında, tv başında daha ilk yarıda uyuyakaldım. ne sıkıcı bir maçtı.
kazandıkları maçları da böyle kazandılar berabere götürüp son dakikalarda goller attılar hep
haftaya sıkıcı bir maç daha bizi bekliyor olacak üstelik yine gündüz maçı ve haftaici olacak maç. Allahtan stadyumları kasımpasanınki gibi berbat değil. futbolcular yine elleriyle güneşi kapatarak oynyacakları bir durum olmaz orda umarım

vurup gecmemiz gereken bir maç

HOPA'LI TS'Lİ
19.09.2021, 16:14
1981-1982 sezonundaki 20 maç deplasmanda yenilmeme rekorunu bu Perşembe 21 olarak kırmalıyız.

Ayrıca,

Türkiye Birinci Futbol Ligi'nde evinde en uzun süre yenilmeyen takım, 1975-76 sezonu 9. haftadan 1981-82 sezonu 16. haftaya kadar toplam 90 maçlık ve 2304 günlük yenilmezlik serisini sürdüren Trabzonspor'dur.

HOPA'LI TS'Lİ
19.09.2021, 16:18
giresunsporda ciddi bir yetenek eksigi var bir takımın tamamı kazma oyunculardannnasıl oluşur inanılmaz bir kadro mühendisliği.

Rize ve Giresun yolcu
Başak da gitsin

Ufuk
19.09.2021, 18:23
Konya çok katı savunma yapıyor, kilidi açmak büyük sıkıntı olacak. Hücumda pek bir şey göremedim, genelde kontra ataklarla çıkıyorlar sorun yaşamayız muhtemelen geri dörtlü aynı kalırsa. Tek problem sonradan soktuğu Mısırlı forvet ve uzun 10 numara ikilisini karşılamak olabilir. İkisi de hava toplarında iyi, öne geçsek bile oyun son 10-15 dk yan topa dönerse sıkıntı yaşatırlar. (Abdülkerim Bardakçı da gelir kesin o da iyi kafa vuruyor) Bu şekil olursa ismaili sol kanat gibi Denswil'in önüne atıp, ortalarda beşliye de dönebiliriz. Denswil de havadan iyi çünkü.

sessizkral_1
19.09.2021, 18:30
konyanın bugün kaleyi bulan şutu yoktu.

memozcan
19.09.2021, 18:38
şu gündüz maçı olayına çözüm bulmak lazım.. kesinlikle konsantrasyonu etkileyen bir durum.. dünkü maçta cornelius eliyle güneşi kapatmaktan helak oldu..

başkanımız kulüpler birliği başkanı.. ağırlığını koymalı.. her takım gündüz maçı oynamalı..

Halil Alemdar
19.09.2021, 18:39
1-0 da olsa fener maçına kadar puan kaybetmeden devam etmeliyiz.

ilelebeTS
19.09.2021, 18:40
Konya çok katı savunma yapıyor, kilidi açmak büyük sıkıntı olacak. Hücumda pek bir şey göremedim, genelde kontra ataklarla çıkıyorlar sorun yaşamayız muhtemelen geri dörtlü aynı kalırsa. Tek problem sonradan soktuğu Mısırlı forvet ve uzun 10 numara ikilisini karşılamak olabilir. İkisi de hava toplarında iyi, öne geçsek bile oyun son 10-15 dk yan topa dönerse sıkıntı yaşatırlar. (Abdülkerim Bardakçı da gelir kesin o da iyi kafa vuruyor) Bu şekil olursa ismaili sol kanat gibi Denswil'in önüne atıp, ortalarda beşliye de dönebiliriz. Denswil de havadan iyi çünkü.
Valla ben bugün pek katı savunma göremedim. Sistem olarak topun arkasına geçiyorlar evet ama gerekli sertlikleri yok. Bence Kasımpaşa o anlamda daha iyi takımdı. Hareketli adamlarla kolay çözersin böyle takımları. Gervinho oynamalı. Djaniny kadroda olmalı.

hyasin61
19.09.2021, 19:23
Avrupa donuslerınde takımlar sıkıntı yasamaya basladı ve devam edecekler. Bunun avantajını iyi kullanmalıyız. Fenerbahce ıle olan maca kadar kayıpsız gıdecegımızı dusunuyorum. Insallah sikeciler bu aksam puan kaybı yasar.

Doğukan Uçan
19.09.2021, 20:13
takımlar daha oturmadı ekim ayından sonra lig başlar. anadolu takımları büyüklere çelme takacağı çok maç olacak.

biz bu arayı kayıpsız geçmeliyiz.

Manava61
19.09.2021, 20:49
Ah haji wright ah atsaydın o 3. Golü şimdi bjk ile de 3 puan vardı aramızda

Yunus Emre SEYHAN
19.09.2021, 20:49
5 hafta bitti
Galatasaray`ın 5 Fenerin 3 puan ilerisindeyiz. Beşiktaş ile aynı puandayız nispeten Beşiktaş'tan daha zor fiksturumuz vardı. Avrupa mesaileri de var.
18. Haftaya geldiğimiz de farkı acabildigimiz kadar açmalıyız.

sessizkral_1
19.09.2021, 20:53
Devre arasına kadar ilk 2 de tutmalıyız kendimizi

devre arasında iyi bir forvet transferi şart !!

14TS61
19.09.2021, 20:56
Beşiktaş makina gibi takım transferleri hep nokta atış baş edemeyiz bu kadro ile

ilelebeTS
19.09.2021, 20:58
5 hafta bitti
Galatasaray`ın 5 Fenerin 3 puan ilerisindeyiz. Beşiktaş ile aynı puandayız nispeten Beşiktaş'tan daha zor fiksturumuz vardı. Avrupa mesaileri de var.
18. Haftaya geldiğimiz de farkı acabildigimiz kadar açmalıyız.

Nispeten değil gerçekten zordu. Daha fazla maç oynadık hem de. Ligde 1 derbi 1 de zor Sivas maçımız var. bjk'nın böyle 1 tane maçı yok. Yine de aynı puandayız.

Anıl C
19.09.2021, 21:00
Şimdiden bjk'yi yine şampiyon görmeleri güzel.

hyasin61
19.09.2021, 21:02
Bjk'ın avrupa donuslerındekı fıksturu cok zor, keza sikecilerinde avrupa macları oncesindeki macları sıkıntı.

orhan42
19.09.2021, 21:05
Galatasaray ve Şikebahçe puan kaybetti.O kadar abartılan şikeciler iki haftadır kazanamıyor ve henüz daha derbi oynamadılar.Galatasaray geçen hafta maçın başında Edgar'ın hatası ile o golü bulmasa çok farklı şeyler olabilirdi.Ki 32 defa ceza sahasında topla buluştuğumuz , net 3-4 pozisyon bulup 2-0'dan dönüp berabere bitirdiğimiz maç sonu yorumcu geçinen zevzekler cinconu öyle abarttılar ki zannedersiniz Trabzonspor hiç top oynamadı da cincon sürklase etti bizi.Abdullah Avcı bu takımın başına geldiğinden beri "bu maçı kaybetmeyiz , en kötü berabere" biter inancı kalbime yerleşmiş durumda.Ki sezon sonuna kadar bu böyle devam edecek.32 maç , 18 galibiyet , 11 beraberlik ( ki bunların 10'u geçen sezonki leş kadro ile ) ve sadece 3 mağlubiyet var ortada.Perşembe günü memleketim olan Konya'nın beni irite eden takımını da mağlup edeceğimize inancım tam..

Ahmet Aksu
19.09.2021, 21:05
bjk böyle şampiyonlar liginden yaralı dönerse işimiz kolaylaşır

devre arasına kadar rahatız

devre arasında forvet sağ kanat ve solbek lazım onları da halledersek bjk ile kafa kafaya yarış olur

Şimdiden bjk'yi yine şampiyon görmeleri güzel.

14TS61
19.09.2021, 21:08
Yanlız medyada bjk yi en büyük aday girmeleri şampiyon demeleri Bizim için iyi sessiz sessiz öyle gidelim

ilelebeTS
19.09.2021, 21:08
Başkası bizi ilgilendirmiyor aslında. Biz kendi işimize odaklanmamız lazım takım olarak. Maçımızı kazandığımız sürece sorun yok. Taraftar olarak tabi ayrı bir zevk oluyor böylesi. :)

Fatih K.
19.09.2021, 21:09
Artık şu fırsatları değerlendirelim ya. Takımın kalitesi üst seviyede zaten artık koşup sahaya hırs koyarak oynayalım. Kaybetsek bile vura vura oynadığımızı görelim artık.

Onur Erçetin
19.09.2021, 21:17
Avrupa maçları istanbul takımlarını hem çok yoracak hem de bence sakatlıklara yol açacaktır.

Fenerbahçenin oyun tarzını çok dengesiz buluyorum açıkçası.3-4-3 oynuyorlar.Kanat-bek bile kullanmıyorlar.Bu nedenle hızlı ve ayağı biraz düzgün adamlardan oluşan takımlar çok fena yapabilirler Fenerbahçeyi.Arkada bazı anlarda çok boşluk bırakıyorlar.Kim ve Szalai çok sert ve etkili oynuyorlar onlar olmasa daha çok gol yer Fenerbahçe.Kazandıkları maçları zaten zar zor bala döte kazanıyorlar son dakika golleriyle.

Galatasaray genç ve dinamik bir takım ama defansif anlamda sıkıntıları var.Teknik oyuncular var ama çok sert bir takım değiller.Orta alanda sertlik sağlayacak Melo veya Fernando tarzı bir önliberoları yok eskiden olduğu gibi.Puan kayıpları yapmaya devam edeceklerdir.

Beşiktaşın kadrosu genel olarak iyi.Alternatifler var.Sezonu belki de en iyi götürebilecek takımlardan birisi Beşiktaş olacak gibi gözüküyor.Dün akşam puan da kaybedebilirlerdi ama Fenerbahçe ve Galatasaraydan daha derli toplu ve daha iyi oynayan bir takımlar.

Bu sezon devre arasına kadar en iyi şekilde gitmemiz gerekiyor.Sol bek,sağ kanat ve santrafor pozisyonunda istenilen kalitede oyuncular olmadığına inanıyorum.Sol bekte kaliteli bir adam yok,aslen stoper olan Denswille idare edecez artık.Sağ kanatta iki yönlü,dengeli ve hızlı bir oyuncu lazımdı ama biz yarım devrelik ve tek yönlü Gervinhoyu aldık.Gervinho da çok faydalı maçlar oynayacak ama aradığımız adam değildi bence.O bölgede Visca tarzı bir adama ihtiyacımız vardı net olarak.İleri uçta ise Batshuayi,Willian Jose tarzı komple bir forvet lazımdı.Cornelius hem ağır bir oyuncu hem de net bir bitirici değil.Sadece hava topu için oynuyor gibi duruyor.Bu da büyük takımlara yakışmayan bir durum.Djaniny daha faydalı oluyor ileride net olarak.Bizim takım kanatlardan hızlı giden bir takım değil,daha çok sete dönen bir takım.Doğal olarak bize sahte 9 daha çok uyar.Sahte 9 derken Djaninyin daha iyisi lazım yani.Bitirici olanından bir tane lazım.

Onur Erçetin
19.09.2021, 21:23
Trabzonsporda en büyük farkı yaratan isimler net olarak Bruno Peres ve Marek Hamsik.İki oyuncu da hem top kaybı yapmıyor hem de teknik kapasiteleri sayesinde takımın sıkıştığı alanlardan rahatlıkla çıkabilmesini sağlıyor.

Hamsikin iyi ayağını da kullanabilmesi,duran top becerisi,hareketli oyunda kestiği etkili ortalar,topu sakince kontrol edişi,verdiği etkili paslar,çevre kontrolü vs. takıma büyük katkı sağlıyor.Özellikle toplu ve topsuz koşularıyla Wakaya alan açışı da takım için önemli.

Bruno Peres,Bosingwa ve Pereira ile birlikte gördüğüm en kaliteli sağ beklerden birisi.Tekniği çok iyi.Çok hızlı bir oyuncu.Ortaları iyi.Baskı anında soğukkanlı oynuyor,dan dun vurmuyor.Galatasaray maçında çok konsantre oynadı,iki üç maçtır baktığınızda birebirlerde çok kolay çalım yemiyor.Yediğimiz gollerin büyük kısmını İsmailin kanadından yedik hep.

Takımda net olarak göze çarpan eksikler yukarıda yazdığım gibi çift yönlü sol bek,çift yönlü sağ kanat ve komple bir santrafor.

Bu arada stoper eleştirisi çok yapmak istemiyorum ama ben Edgar-Hugo ikilisini çok başarılı bulmuyorum şahsen.İkisi bazen çok basit hatalar yapıyor.Fenerdeki Kim-Szalai ikilisi çabukluk,güç ve hava topu anlamında bizdeki stoperlerden daha iyiler.Bizde Edgarın güç ve hava topu eksiği var,Hugonun çabukluk ve sertlik konusunda eksikleri var.

Fatih K.
19.09.2021, 21:47
Yalnız ibretlik bir şekilde Djaniny oynarken Cornelius girince daha sert ve basan bir takım oluruz diyorken şimdi Cornelius oynarken Djaniny geldiğinde daha hareketli ve enerjik bir takım oluruz diyoruz.

Mevzunun forvette oynayan oyuncuda olmadığını kabullenmemiz gerek bence artık. Sörloth gibi ekstra bir oyuncu bu lige bir daha gelir mi meçhul. Ah Sörloth olsaydı diye düşünmek yerine bu takım ileride oynayan oyuncusunu nasıl oyuna sokabiliri düşünmeliyiz.

Kağıt üzerinde Bakasetas, Ömür, Berat/Dorukhan, Peres, Edgar hareketli oyuncular ve sahada rakibi ısırabilecek isimler ama nedense sahada herkes inanılmaz derecede pasif kalıyor.

Halil Alemdar
19.09.2021, 21:57
Defansif zaafiyeti azaltıp hücumdaki gücü de artırabilmek için Djaninyin Corneliusa biraz yakın şekilde sağ kanatta oynaması taraftarıyım. Defansif ahlakı olduğunu düşünüyorum ve bence gayet yetenekli bir futbolcu. Sadece kafa biraz leyla.

—————Uğurcan—————-
Peres—Edgar—Hugo—İsmail
————Doruk—Hamsik———-
——Djaniny—Baka——-Waka
—————Cornelius———-

Böylece Bruno Peres de sağ kanadı komple kullanabilir Djaniny içeri kayar. Denenebilir. Sol bekte Denswilin çok bi artısını göremediğim için yabancı kontenjanını orda harcamamak gerektiğini düşünüyorum.

Gervinho bence 11 olmalı ama o zaman da defansif olarak aksıyoruz. Son 30-35 dakikada daha çok işimize yarayabilir.

Cornelius yalnız kaldığı her maçtan sonra çöp diye adlandırılacaktır. Oysa sağındaki solundaki adamları daha iyi oynatabilir ve oyunu karşı kaleye yıktığımız vakitlerde topun bizde kalmasını sağlayabilir. Havadan etkisine değinmiyorum bile. Ama Cornelius tek başına ilerde top alıp 30 metre dribbling yapması gerekirse afallar durur.

chener
19.09.2021, 22:03
Şimdi Avrupa liglerinde baktım da genelde liderler 5 maçta 13 puanda. İyi istatistigimiz var.

serdaracıl
19.09.2021, 22:06
İçerideki maçlarda forvette cornelyus, deplasmanda canini olmalı

Onur Erçetin
19.09.2021, 22:24
Devre arası Kaan Ayhan ve Mert Müldür için 6 aylık bir kiralama çalışması yapmamız lazım.Stoper ve bek pozisyonlarında bize ciddi alternatif yaratırlar.

artvints
19.09.2021, 22:28
Konya'nin sağ kanadında bir traore yoksa

...................uğurcan
Peres....edgar....hugo....ismail
..........dorukhan...hamsik
.................bakasetas
..Djanini......gervinho....nwakeme

Onur Erçetin
19.09.2021, 22:30
Defansif zaafiyeti azaltıp hücumdaki gücü de artırabilmek için Djaninyin Corneliusa biraz yakın şekilde sağ kanatta oynaması taraftarıyım. Defansif ahlakı olduğunu düşünüyorum ve bence gayet yetenekli bir futbolcu. Sadece kafa biraz leyla.

—————Uğurcan—————-
Peres—Edgar—Hugo—İsmail
————Doruk—Hamsik———-
——Djaniny—Baka——-Waka
—————Cornelius———-

Böylece Bruno Peres de sağ kanadı komple kullanabilir Djaniny içeri kayar. Denenebilir. Sol bekte Denswilin çok bi artısını göremediğim için yabancı kontenjanını orda harcamamak gerektiğini düşünüyorum.

Gervinho bence 11 olmalı ama o zaman da defansif olarak aksıyoruz. Son 30-35 dakikada daha çok işimize yarayabilir.

Cornelius yalnız kaldığı her maçtan sonra çöp diye adlandırılacaktır. Oysa sağındaki solundaki adamları daha iyi oynatabilir ve oyunu karşı kaleye yıktığımız vakitlerde topun bizde kalmasını sağlayabilir. Havadan etkisine değinmiyorum bile. Ama Cornelius tek başına ilerde top alıp 30 metre dribbling yapması gerekirse afallar durur.

Hocanın artık bir daha İsmaile güveneceğini sanmıyorum.Sezon başından beri onunda yüzünden yediğimiz bir dünya gol var.Avrupa maçları dahil olmak üzere her maçta kritik hataları var.

Denswill zaten aslen stoper oyuncusu.Wakanın arkasında defansif olarak güvenilebilecek bir oyuncu.Üçüncü stoper gibi düşünülebilir.Fizik gücü ve hava topları fena değil.Özellikle Peresin kanadından arka direğe yapılacak ortalarda hava güvenliği açısından iyi olabilir veya yerden kesilecek ortalarda pozisyon takibini daha iyi yapabilir.

Söylediğim gibi hücum gücümüz düşüyor olsa bile hoca yine Ömürle başlayacaktır sağ kanatta.Sol bekte de Denswill olacaktır.Bunun değişeceğini sanmıyorum.Hoca için öncelikle önemli olan savunma güvenliği zaten.Golü bir şekilde atarız kafası var adamda.

Gs maçında Edgarın saçma sapan bir hatası,devamında İsmailin adamını takip etmemesi iki gole mal oldu bizim adımıza.2 gol atmamıza rağmen kazanamadık.Savunmada biri stoper,biri sol bek olmak üzere iki adam takımı yaktı resmen.

Djaniny zaten sakatlıktan çıkar çıkmaz hemen oynatılmaz hazır olmayacağı için muhtemelen.Sonradan oyuna girecektir tahminen.

Yabancı oyuncu sınırı harbiden başımıza bela olacak.Devre arası stoper ve bek pozisyonlarına alternatif yaratmak için Mert Müldür ve Kaan Ayhanı almak için şimdiden çalışmalara başlamamız lazım.

Onur Erçetin
19.09.2021, 22:33
Konyaspor kaliteli ayaklara sahip bir takım değil.Bütün planları kontra atak ve hava topları üzerine olacak.Kontra ataklarda ve özellikle duran toplarda gol pozisyonu vermemek gerekiyor.

Basit gol yemezsek bu maçı kazanırız bence.Bu yüzden İsmail vs. denilince korkuyorum.Ofansif gücünüz ne kadar iyi olursa olsun basit goller yediğinizde kazanmanız zor oluyor.İsmail de maşallah her maç basit goller yediriyor.Ofansa katkısı da sıfır zaten.Ben o yüzden oynayacağını sanmıyorum.

Edgar da beni korkutan oyunculardan.Hocanın kendisini uyarması lazım.Panik yapmadan oynamalı ve garanti paslar atmalı.Fazla risk almamalı.Her maç bir sakarlığı var.

Ekubanbambam
19.09.2021, 22:41
0-3 yeneriz konya duran top ve kontra atak dışında gol atamaz.

Onur Erçetin
19.09.2021, 22:44
Yalnız ibretlik bir şekilde Djaniny oynarken Cornelius girince daha sert ve basan bir takım oluruz diyorken şimdi Cornelius oynarken Djaniny geldiğinde daha hareketli ve enerjik bir takım oluruz diyoruz.
Mevzunun forvette oynayan oyuncuda olmadığını kabullenmemiz gerek bence artık. Sörloth gibi ekstra bir oyuncu bu lige bir daha gelir mi meçhul. Ah Sörloth olsaydı diye düşünmek yerine bu takım ileride oynayan oyuncusunu nasıl oyuna sokabiliri düşünmeliyiz.

Kağıt üzerinde Bakasetas, Ömür, Berat/Dorukhan, Peres, Edgar hareketli oyuncular ve sahada rakibi ısırabilecek isimler ama nedense sahada herkes inanılmaz derecede pasif kalıyor.
Makine gibi işleyen bir takım değiliz.Dolayısıyla her oyuncunun oyuna birşeyler vermesi gerekiyor.Djaniny aslında sahte 9 oluşu,kanatlara gelişi,topu kullanabilmesi açısından bizim için önemli bir oyuncu ama en büyük eksisi gol vuruşlarının zayıf oluşu.Bu noktada daha iyi bir oyuncuya ihtiyacımız vardı.Gidip de eski tip sıradan bir pivot santrafor almamalıydık,hem de bitiriciliği zayıf olanından aldık biz :)

Rakibi ısırabilmek için herkesin çok hareketli olması lazım.Üç kişi pres yaparken bir kişi yapmazsa yine rakibi ısıramazsın.Ayrıca çok presli oyun bize göre değil.Elimizdeki en yetenekli isimler Nwakeame ve Hamsik.Bu adamları çok koşturursan 45 dk da pert olurlar.Waka zaten yorulunca istediklerini yapamayan bir adam,temposu her zaman düşük olan birisi.Hamsik de yaşından dolayı aşırı zorlamaya gelmez.Dolayısıyla Trabzonspor,diğer takımlar kadar pres yapamaz.Bu yüzden daha çok geriye koşmak zorunda kalıyoruz,daha az ikili mücadele kazanıyoruz ve rakipten topu geri alma süremiz çok uzun oluyor.

Bizim yapmamız gereken topu mümkün olduğunca rakibe vermemek.Bunun içinde kaliteli ayaklara ihtiyaç var.Sol bekimiz kötü.Sağ kanatta dinamik,hızlı ve çift yönlü bir isim yok.İleride eski tip ağır ve bitiremeyen bir pivot var.

Bu mevkilerde daha iyi isimler olsa eminim çok daha dinamik,daha az top kaybı yapan,daha az yorulan,topu daha hızlı kazanan,rakip kaleye daha hızlı giden,daha iyi organize olan,daha çok pozisyona giren ve daha çok gol atan bir takım olabiliriz.

Evet yanlış duymadınız.Sol bek,sağ kanat ve santrafor bu kadar önemli ve kritik bu takım için.Orta alana allahı var çok takviye yaptı yönetim o konuda sıkıntımız yok ancak sol bek için alınan İsmail,ileri hat için alınan Cornelius ve Koita kesinlikle takıma ekstra birşey katmadılar.

Gervinho yanlış transfer değil ama sağ kanat için doğru bir oyuncu değil.Gervinho alındığında da söyledim.Wakanın yerine altenatif olarak kullanılabilir veya sağ kanatta sonradan oyuna girecek adam olabilir.Doğrudan ilk 11 oyuncusu olamayacağını anlatmıştım.

Peres ve Hamsik transferi için yönetime çok teşekkür ediyorum.Alternatif açısından Denswill,Siopis,Dorukhan ve Gervinho transferlerini de başarılı buldum.

Dorukhanın kısa süredeki oyununu gerçekten beğendim,inşallah daha iyi olur.

Cornelius ve Koita transferlerinde yönetim ve teknik heyeti başarısız buluyorum.Hadi İsmail konusunda yabancı oyuncu şu bu derken çaresiz kaldık dersiniz anlarım da Cornelius tarzı eski tip bir pivot ve son derece kalas Koitaya olağanüstü paraları nasıl verdiniz onu anlayamadım.

Koita kimdir abi 1.5 milyon euro maaş alıyor.Cornelius kafa golü atacak diye 5 milyon euro bonservis,1.5 milyon euro maaş verilmiş.İnanılmaz paralar bunlar.Cornelius konusunda tek avantajımız bonservisi 4 yıla yaymış olmamız.

Tamam herkesten bir Sörloth çıkmaz ama sen de birşeyler yapmak zorundasın abi sahada.

AyhanPe
19.09.2021, 23:11
Bugün ki sonuclardan sonra farkin acilmamasi adina sayet iyi oynarsak hakemler tarafindan ince ince degil acik acik dogranacagimiz mac olacaktir.

Konyaspor bize karsi senenin en iyi futbolunu oynayip cöküse gececegi mac olma olasiligi da yüksek..Beraberlik iyi sonuc olur. Galibiyeti suan düsenemiyorum..

Mac hem hafta hemde erken saat de. Umarim ciddi bir motivasyon sorunu yaratmaz bu..

David_LuiZ4
19.09.2021, 23:17
Makine gibi işleyen bir takım değiliz.Dolayısıyla her oyuncunun oyuna birşeyler vermesi gerekiyor.Djaniny aslında sahte 9 oluşu,kanatlara gelişi,topu kullanabilmesi açısından bizim için önemli bir oyuncu ama en büyük eksisi gol vuruşlarının zayıf oluşu.Bu noktada daha iyi bir oyuncuya ihtiyacımız vardı.Gidip de eski tip sıradan bir pivot santrafor almamalıydık,hem de bitiriciliği zayıf olanından aldık biz :)

Rakibi ısırabilmek için herkesin çok hareketli olması lazım.Üç kişi pres yaparken bir kişi yapmazsa yine rakibi ısıramazsın.Ayrıca çok presli oyun bize göre değil.Elimizdeki en yetenekli isimler Nwakeame ve Hamsik.Bu adamları çok koşturursan 45 dk da pert olurlar.Waka zaten yorulunca istediklerini yapamayan bir adam,temposu her zaman düşük olan birisi.Hamsik de yaşından dolayı aşırı zorlamaya gelmez.Dolayısıyla Trabzonspor,diğer takımlar kadar pres yapamaz.Bu yüzden daha çok geriye koşmak zorunda kalıyoruz,daha az ikili mücadele kazanıyoruz ve rakipten topu geri alma süremiz çok uzun oluyor.

Bizim yapmamız gereken topu mümkün olduğunca rakibe vermemek.Bunun içinde kaliteli ayaklara ihtiyaç var.Sol bekimiz kötü.Sağ kanatta dinamik,hızlı ve çift yönlü bir isim yok.İleride eski tip ağır ve bitiremeyen bir pivot var.

Bu mevkilerde daha iyi isimler olsa eminim çok daha dinamik,daha az top kaybı yapan,daha az yorulan,topu daha hızlı kazanan,rakip kaleye daha hızlı giden,daha iyi organize olan,daha çok pozisyona giren ve daha çok gol atan bir takım olabiliriz.

Evet yanlış duymadınız.Sol bek,sağ kanat ve santrafor bu kadar önemli ve kritik bu takım için.Orta alana allahı var çok takviye yaptı yönetim o konuda sıkıntımız yok ancak sol bek için alınan İsmail,ileri hat için alınan Cornelius ve Koita kesinlikle takıma ekstra birşey katmadılar.

Gervinho yanlış transfer değil ama sağ kanat için doğru bir oyuncu değil.Gervinho alındığında da söyledim.Wakanın yerine altenatif olarak kullanılabilir veya sağ kanatta sonradan oyuna girecek adam olabilir.Doğrudan ilk 11 oyuncusu olamayacağını anlatmıştım.

Peres ve Hamsik transferi için yönetime çok teşekkür ediyorum.Alternatif açısından Denswill,Siopis,Dorukhan ve Gervinho transferlerini de başarılı buldum.

Dorukhanın kısa süredeki oyununu gerçekten beğendim,inşallah daha iyi olur.

Cornelius ve Koita transferlerinde yönetim ve teknik heyeti başarısız buluyorum.Hadi İsmail konusunda yabancı oyuncu şu bu derken çaresiz kaldık dersiniz anlarım da Cornelius tarzı eski tip bir pivot ve son derece kalas Koitaya olağanüstü paraları nasıl verdiniz onu anlayamadım.

Koita kimdir abi 1.5 milyon euro maaş alıyor.Cornelius kafa golü atacak diye 5 milyon euro bonservis,1.5 milyon euro maaş verilmiş.İnanılmaz paralar bunlar.Cornelius konusunda tek avantajımız bonservisi 4 yıla yaymış olmamız.

Tamam herkesten bir Sörloth çıkmaz ama sen de birşeyler yapmak zorundasın abi sahada.

Ezbere konuşuyorsun ezbere..Hamsik'i çok koşturursan 45 dakikada pert olur yazmışsın, Hamsik dediğin adam Gs maçının en çok koşan oyuncusu ve bu adam milli takım maçları da dahil olmak üzere 3 günde 1 maç yaparak bu noktada..

Rakibi mevcut oyuncu grubuyla ısıramayız yazmışsın bu da safsata..

Kasımpaşa maçında 50 ikili mücadele kazanmışız rakip 37 de kalmış..

Kasımpaşa maçında 11 hava topu kazanmışız rakip 6..

Kasımpaşa maçında 15 pas arası yapmışız rakip 6..

Şimdi soruyorum bu kadar fazla ikili mücadele kazanan en önemlisi de rakibinden daha fazla pas arası yapıp top kapan bir takım rakibi nasıl ısırmıyor? Çıkın deyin ki ben maçı izlemedim atıp tutuyorum bu kadar basit ne zorluyorsunuz anlamıyorum ki..

Cornelius'a gelelim..Bu adam geldiğinden beri yazıyorum attığından çok attırır..Rakip iki stoperin kucağında oturan onlarla dalaşan rakip stoperleri ön veya arka direğe çekip rakip savunmanın merkezini boşaltan ve arkadan gelen Baka Hamsik Waka gibi oyunculara alan bırakan servis yapan bir oyuncu..Bu adam sayesinde takımın merkez orta saha ve kanat oyuncuları skorer olabilir..Bu sezon 10 15 gol atsa kafi..Ve fakat arkasındaki oyunculara 7şer 8er gol attırsa şampiyonluk için muazzam olur ki bunu başaracaktır..

Takım daha Gervinho Hamsik Baka Waka Cornelius beşlisiyle sahaya çıkamadı bırakın da bu adam maç maç etrafındaki oyuncularla oynama alışma tanışma sürecini bi geçirsin..Daha sezonun başında Peres'in muazzam ortasına mermi gibi kafa çakıp Gs stoperlerini hallaç pamuğu gibi söküp atan adama biraz zaman tanıyın..Sörloth mörloth mukayesesi yapıp herife çöp diyorsun Sörloth'un daha iyi bir santrfor olduğunu 5 yaşındaki bebe Trabzonsporlu da biliyor bize bilmediğimiz bir şey söyle..Bu adamdan nasıl yararlanabiliriz onu yaz..

Serdar A
19.09.2021, 23:25
Hamsik biyonik adam, takımın en 'genç' futbolcusu. 3 günde bir maç temposuna bana mısın demiyor. Bu adam haftada bir maç yapacağı için muhtemelen sezon sonunda Uğurcan ile birlikte en çok forma giyen oyuncumuz olur.

Ayrıca: Hamsik ulusal basının köpürtüp durduğu Pjanic'den daha yararlı futbol oynamakta. Çünkü hareketli bir oyun tarzı var, o yaşta bizim ligimizdeki gençlerin örnek alması gereken bir topsuz oyunu var. Futbol zekası ve top tekniği ise işin kreması.

Bu sezon en belirgin sorunumuz: Kanat savunmamız üzerinde çalışmalıyız ve top bizdeyken daha hızlı pas yapmalıyız. Şimdi belki 5-10 dakika o tempolara çıkabiliyoruz ama bu süreleri 30-40 dakikalara çıkardığımızda bu takım çok keyif verecektir.

David_LuiZ4
19.09.2021, 23:41
Bu forumda "nasılsa 35 senedir şampiyon olamıyoruz bu sene de olamayız ben eleştireyim de şampiyon olamadığımız zaman 'ben demiştim' diyebileyim" kafasında ve psikolojisinde tipler var..Neyi eleştirdiklerini bilmiyorlar ezbere atıp tutuyorlar..Takımın loser olmasından memnunlar bir şeyleri değiştirecek takımı winner yapacak öneri sunacak projeden planlamadan bahsedecek bilgi birikimleri de yok..Sırf negatif enerji başka işe yaradıklarını görmedim..Ben haklı çıkayım da ne olursa olsun takım şampiyon olmuş mu olmamış mı kıymeti harbiyesi yok..

Onur Akyüz
19.09.2021, 23:46
Bu maçı alırsak 6 maçta 4 deplasman yapmış ve hepsini kazanmış oluyoruz.

Onur Erçetin
19.09.2021, 23:47
Ben sezonu değerlendiriyorum,tek maçla yorum yapmıyorum.

Yüksek tempo ve önde pres yapamaz bu takım,yapmıyor da zaten.Hocanın böyle bir düşüncesi de yok zaten.Başakşehir zamanından beri bu böyle.Savunma güvenliği ön planda.Hücumda düşük tempo,bol ve garanti pas.Top rakipte iken dar alanda savunma,takım halinde geride sağlam bir şekilde durma.Hocanın planı bu şekilde.Yaşlı oyuncuları her zaman transfer ediyor çünkü oyuncuları çok yormak gibi bir amacı yok adamın.

Yüksek tempo ve sürekli önde pres için A.Madrid tarzı tüm oyuncular tempolu olmalı,bunu da zaten süper ligde uzun süre yapabilecek bir takım yok.Trabzonsporunda böyle bir planı yok zaten.Düşük tempoda,mümkün olduğunca çok pas yaparak,az top kaybı yaparak oynamalıyız.Geriye çok koşmamalıyız.Nwakeame ve Hamsik tarzı kaliteli adamlar ne kadar az yorulursa o kadar iyidir.90 dk yı rahatlıkla çıkarabilmeli bu adamlar.Basit top kayıplarında önde yeterince hızlı ve toplu bir şekilde reaksiyon gösteremediğimiz için kalemize kadar geri koşmak zorunda kalıyoruz ve çok yoruluyoruz.Bunun için minumum top kaybı lazım.İkinci yarılarda özellikle 65 den sonra Waka ve Hamsik yürümeye başlıyor.Bu da gayet doğal.Wakanın zaten doğal hali bu.Hamsikte sonuçta 34 yaşında bir adam,90 dk tempo yapacak hali yok.

Hamsik zaten çok yorulduğu için özellikle son 20-25 dk çok düşük tempoda oynamak zorunda kalıyor.Bu yüzden Siopis ve Dorukhanı oyuna alıp Hamsiki 10 numaraya çekmek zorunda kalıyoruz.Aksi taktirde orta alan yol geçen hanına dönüyor.

Avrupadan elendiğimiz için haftada bir maçı daha rahat kaldırabilir belki oyuncular.Özellikle Roma maçı sonrası Giresunspor maçında çok fena bir halimiz vardı yorgunluktan.Şimdi baktığınızda yetenekli ayaklar haftada sadece bir maç oynayacaklar.

Cornelius konusunda zaten artıları eksilerini sezonun başından beri yazıyoruz.Açıkça beğenmediğimi,daha iyi bir oyuncuya ihtiyacımızın olduğunu,eski tip ağır pivot oyuncuları hele hele son vuruşlarda vasat olanları beğenmediğimi söyledim.5 milyon euronun üzerine biraz daha koyup daha iyi bir oyuncu alabilirdik.Gs maçında da iyi falan değildi.Boş kaleye attığı gol dışında birşey falan yapmadı.Gelen toplar hep rakibe gitti,müsait pozisyonda etkisiz vuruş yaptı,savunma arkasına atılan toplarda ağır kaldı.Gücüyle rakibi kendine çekmesi veya hava topu üstünlüğü umrumda değil.Bana kaliteli bir komple forvet lazım.

Son olarak herkesin görüşüne saygım var.Herkes aynı görüşte olsa fikirlerimizin doğru veya yanlışlığını anlayamayız.Tek ricam kullanılan üslubun düzgün olmasıyla ilgili.Buna dikkat edilirse hiç problem olmaz.Hayırlı geceler diliyorum.

Ufuk
19.09.2021, 23:54
6 uzaklaştırma, 1 şut bloklama, 1 araya girme, 3 top kapma, 7/9 isabetli uzun pas, %87 pas isabeti, 75 topla buluşma.

İlk on bir maçı için gayet beğendim ben Denswil'i. Uzun top başarısı ve geriden top çıkarmadıki rahatlığını kullanabiliriz. Tek sıkıntı sağ kanatta Ömür veya Sarı'dan birinin oynaması mecburi hale geliyor. Klasik sol bek gibi oynamayacak o yüzden ileri çıkacak, adam eksiltecek, orta kesecek gibi şeyleri beklemeye gerek yok.

Trabzonspor taraftarının yıllarca öve öve bitiremediği Cale de bunu oynuyordu zaten. Gidip de kanatta bindirdiğini, adam eksiltip araya adım kaçırdığı yoktu yani. Tek maç bjk maçı, başka da yok. Sol bekte yabancı oynatmaya kararlıysak devre arasına kadar idare eder.

David_LuiZ4
19.09.2021, 23:55
He sen şunun şurasında 3 maç oynamış Cornelius'a çöp diyeceksin sonra da ben tek maça bakmıyorum sezonu değerlendiryorum diyeceksin..

Hangi sezon?

Daha sezonun başındayız efendi kendine gel..Bırak adamı 10 15 maç oynasın görelim bakalım..

Sıkıştırdığın zaman da üslup müslup diye zırvalıyorlar..

artvints
19.09.2021, 23:56
Bu verilen rakamlar yer değiştirme mesafesi. Bizim oynadığımız oyunda 8 numara hep en çok mesafe kateden oyuncu olur, çünkü iki hat arasında açıklık var. Hamsik ayrıca boşlukları gören, buralara koşu yapan bir oyuncu ama muhtemelen bakasetas daha cok enerji harcıyordur, daha çok yoruluyordur çünkü oyuncuyu asıl yoran şiddetli koşular, top kapma hamleleri, ikili mücadeleler.

Mesela gervinho sürekli vücudu zorlayan koşular yaptığı için hoca hiç risk almak istemedi sezon başından beri, ilk çıkan hep gervinho oldu, yine de sakatlandı.

Hamsik'in son maçta defans önüne geçmesi ve gayet rahat oynamasi gelecek için önemli. Önüne dorukhan ve siopis gibi dönen topları alacak oyuncular atıldığında takım mesafesini ideale çekecek, stoperleri öne taşıyacaktır. Belki de çok daha faydalı olacak. En azından ihtiyaç olduğunda bunu yapması bile bize çok şey kazandırır.

Onur Erçetin
20.09.2021, 00:10
He sen şunun şurasında 3 maç oynamış Cornelius'a çöp diyeceksin sonra da ben tek maça bakmıyorum sezonu değerlendiryorum diyeceksin..

Hangi sezon?

Daha sezonun başındayız efendi kendine gel..Bırak adamı 10 15 maç oynasın görelim bakalım..

Sıkıştırdığın zaman da üslup müslup diye zırvalıyorlar..
https://tr.wikipedia.org/wiki/Sayg%C4%B1

David_LuiZ4
20.09.2021, 00:14
https://tr.wikipedia.org/wiki/Sayg%C4%B1
Niye sen daha 3 maç oynamış Cornelius'a "çöp" derken çok mu saygılı oluyorsun da birilerinden saygı bekliyorsun?

Onur Erçetin
20.09.2021, 00:16
6 uzaklaştırma, 1 şut bloklama, 1 araya girme, 3 top kapma, 7/9 isabetli uzun pas, %87 pas isabeti, 75 topla buluşma.

İlk on bir maçı için gayet beğendim ben Denswil'i. Uzun top başarısı ve geriden top çıkarmadıki rahatlığını kullanabiliriz. Tek sıkıntı sağ kanatta Ömür veya Sarı'dan birinin oynaması mecburi hale geliyor. Klasik sol bek gibi oynamayacak o yüzden ileri çıkacak, adam eksiltecek, orta kesecek gibi şeyleri beklemeye gerek yok.

Trabzonspor taraftarının yıllarca öve öve bitiremediği Cale de bunu oynuyordu zaten. Gidip de kanatta bindirdiğini, adam eksiltip araya adım kaçırdığı yoktu yani. Tek maç bjk maçı, başka da yok. Sol bekte yabancı oynatmaya kararlıysak devre arasına kadar idare eder.
Hoca kazanan kadroyu kolay kolay bozmaz.İsmaille de devam etmek istedi ama sürekli hata yapınca artık hoca da delirdi.Denswill devam eder bu yüzden.Ömür de muhtemelen sağda başlayacaktır.

Gervinho sakatlıktan yeni çıktı zaten.Djaniny de muhtemelen daha yeni yeni toparlanıyordur.Doğal olarak ikisinin de 11 başlama ihtimali çok yüksek değil gibi.Sonradan oyuna girerler.

Önümüzdeki haftalar ne olacağını oyuncuların performansı belirleyecek.İyi oynayan devam eder.Rekabet bu yüzden güzel zaten.

Mehmet Fatih Yavuz
20.09.2021, 00:17
Wakame ve Hamsik 65 ten sonra yürüyor mu?
Adamlar 65 ten sonra daha etkili yahu!!

Hele wakame ilk 65-70 dakika oyunda yok.
Karşısındaki Bekin dilinin dışarı çıkmasından sonra devreye giriyor.
Tabi dilinin dışarı çıkma sebebi de wakame. :) Adamı pestil ediyor bırakıyor.

Cornelius her maçta faydalı oynuyor. Arkadaşlarına alan açıyor.
GS maçında ilk golü attı, 2. golde yanına 3 kişiyi aldı kale çizgisine çekti, penaltı noktası bomboş kaldı bu sayede.
Hatta pozisyonun başında uzun topu lyundama ile boğuşup wakameye indiren de cornelius. Yani iki golün de içinde adam.
Nasıl hiçbir şey yapmamış?

Ömür çöp, Hamsik wakame 65 dakikalık topçular, cornelius ise yaramaz....

Biz tempo yapamamak yüzünden değil, buna gerek duymuyoruz ki!!
Roma maçında yaptık tempo.
Ertesi Giresun maçında komple rölanti.

Bjk yaptı tempoyu, ilk Avrupa maçının olduğu 3 günde bir maç periyodunu 5 sakatla geçirdi.

Yap hadi tempo.
Fenerin dili dışarı çıktı, iki top yapamadı.
Hadi tempo...
GS o genç yaş ortalamasına rağmen ha keza..
Bjk dayanabilecek mi sanıyorsunuz..

İzleyelim hep beraber... :)

Onur Erçetin
20.09.2021, 00:26
Niye sen daha 3 maç oynamış Cornelius'a "çöp" derken çok mu saygılı oluyorsun da birilerinden saygı bekliyorsun?
Abi ben adama çöp falan demedim,alıntıladığın mesaja baktım yok yani öyle bir ifade kullanmamışım.Akşam akşam futbol gibi boş bir konu için birbirimizi kırmaya gerek yok zaten hayata dair yeterince problemimiz var.Hadi iyi akşamlar grş.

redbul
20.09.2021, 00:33
kasımpaşa olsun g.saray olsun giresun maçı olsun bu maçlarda gervinhonun yokluğu çok hissedildi .bundan sebeb artık dorukhan mı olur hiç sevmesemde serkan asanmı olur yoksa vasat ismail mı olur ama solbek kesinlikle yerli olmalı yoksa takım birtek wakayeme ye bakıyor oda formsuz olunca tıkanıyoruz, kalıyoruz rakipe göre de kadro yapılabilir ama ben malatya maçında çıktığımız ilk 11 i en düzgün 11 olduğunu düşünüyorum sadece solbekte ismail yerine başka bir yerli oynatmak suretiyle.

David_LuiZ4
20.09.2021, 00:34
Tempo mempo hikaye..

Bu forumda öve öve bitirilemeyen tempolu oynadıkları iddia edilen TempoSaray ile TempoBahçe takımlarının bu akşam nasıl madara olduklarını gördük..Sıra geldi TempoTaş'a...Şimdi de "Efendim Avrupa maçlarından sonra oynanan maçlarda puan kaybı olacaktır tempoları düşecektir" diye savunuluyor bu takımlar..Yok ya..Madem öyle 7 günde 3 maç yapan Molde-Roma maçları oynayan Trabzonspor niye takılmadı Avrupa dönüşünde?

Demek ki tempo futbolda sana puan kazandıracak yegane şey değil..Akıllı oynayacaksın enerjini ekonomik sarfedeceksin maç içinde aktif dinlenmeyi bileceksin..Kontrol elinde olacak tempoyu istediğin zaman yükseltecek istediğin zaman düşüreceksin..

Akyazı'daki Roma maçını stadyumdan izledim yanımdaki arkadaşa ilk yarım saatten sonra şunları söyledim..Adamları eziyoruz ama adamlar 20 25 metrede top oynuyorlar ikinci yarı son yarım saat top alamayız bunlardan dedim..Gerçekten de öyle oldu golü bile atmamıza rağmen oyunu rakip sahaya yıkamadık..Çünkü adamlar takım halinde kuş sürüsü gibi 20 25 metrede top oynayarak güçlerini enerjilerini ritimlerini son dakikalara kadar saklıyorlar..Siz de zannediyorsunuz ki Roma fiziksel ve kondisyonel olarak çok iyi durumda..Öyle değil..Adamlar maç oynanırken aktif dinlenme olayını çok iyi yapıyorlar zaten futbolda 90 dakika tempolu oynayan bir takım bulamazsınız..O yüzden tempo meselesi kafanızı kurcalamasın..

O bahsettiğim 20 25 metrede top oynama olayını da bu ülkede ilk dillendiren maç sonlarında bu bağlamda röportaj veren kişi Avcı'nın ta kendisidir..Kendisinin dediği gibi sabırlı olmalıyız..

David_LuiZ4
20.09.2021, 00:38
Abi ben adama çöp falan demedim,alıntıladığın mesaja baktım yok yani öyle bir ifade kullanmamışım.Akşam akşam futbol gibi boş bir konu için birbirimizi kırmaya gerek yok zaten hayata dair yeterince problemimiz var.Hadi iyi akşamlar grş.

Başka bir başlıkta çöp yazdığını okumuştum..Neyse sevgili dostum hayata dair problemlerini çözmen dileğiyle iyi akşamlar görüşürüz kal sağlıcakla..

aksamvakti
20.09.2021, 00:41
Wakame ve Hamsik 65 ten sonra yürüyor mu?
Adamlar 65 ten sonra daha etkili yahu!!

Hele wakame ilk 65-70 dakika oyunda yok.
Karşısındaki Bekin dilinin dışarı çıkmasından sonra devreye giriyor.
Tabi dilinin dışarı çıkma sebebi de wakame. :) Adamı pestil ediyor bırakıyor.

Cornelius her maçta faydalı oynuyor. Arkadaşlarına alan açıyor.
GS maçında ilk golü attı, 2. golde yanına 3 kişiyi aldı kale çizgisine çekti, penaltı noktası bomboş kaldı bu sayede.
Hatta pozisyonun başında uzun topu lyundama ile boğuşup wakameye indiren de cornelius. Yani iki golün de içinde adam.
Nasıl hiçbir şey yapmamış?

Ömür çöp, Hamsik wakame 65 dakikalık topçular, cornelius ise yaramaz....

Biz tempo yapamamak yüzünden değil, buna gerek duymuyoruz ki!!
Roma maçında yaptık tempo.
Ertesi Giresun maçında komple rölanti.

Bjk yaptı tempoyu, ilk Avrupa maçının olduğu 3 günde bir maç periyodunu 5 sakatla geçirdi.

Yap hadi tempo.
Fenerin dili dışarı çıktı, iki top yapamadı.
Hadi tempo...
GS o genç yaş ortalamasına rağmen ha keza..
Bjk dayanabilecek mi sanıyorsunuz..

İzleyelim hep beraber... :)+1
Birçok kişi bunu anlamıyor işte

İlave olarak tutturmuşlar corneluis çöp. Kasımpaşa maçında takım mesafesi çok uzun oldu. Ona rağmen sırıtmadı. 5 milyon çok diyorlar bu zamanda santrafor kolay yetişmiyor ve alınamıyor. fb, gs kaç yıldır para saçıyor doğru düzgün bir santrafor bulamadı.

RNE-L22 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

redbul
20.09.2021, 00:42
Tempo mempo hikaye..

Bu forumda öve öve bitirilemeyen tempolu oynadıkları iddia edilen TempoSaray ile TempoBahçe takımlarının bu akşam nasıl madara olduklarını gördük..Sıra geldi TempoTaş'a...Şimdi de "Efendim Avrupa maçlarından sonra oynanan maçlarda puan kaybı olacaktır tempoları düşecektir" diye savunuluyor bu takımlar..Yok ya..Madem öyle 7 günde 3 maç yapan Molde-Roma maçları oynayan Trabzonspor niye takılmadı Avrupa dönüşünde?

Demek ki tempo futbolda sana puan kazandıracak yegane şey değil..Akıllı oynayacaksın enerjini ekonomik sarfedeceksin maç içinde aktif dinlenmeyi bileceksin..Kontrol elinde olacak tempoyu istediğin zaman yükseltecek istediğin zaman düşüreceksin..

Akyazı'daki Roma maçını stadyumdan izledim yanımdaki arkadaşa ilk yarım saatten sonra şunları söyledim..Adamları eziyoruz ama adamlar 20 25 metrede top oynuyorlar ikinci yarı son yarım saat top alamayız bunlardan dedim..Gerçekten de öyle oldu golü bile atmamıza rağmen oyunu rakip sahaya yıkamadık..Çünkü adamlar takım halinde kuş sürüsü gibi 20 25 metrede top oynayarak güçlerini enerjilerini ritimlerini son dakikalara kadar saklıyorlar..Siz de zannediyorsunuz ki Roma fiziksel ve kondisyonel olarak çok iyi durumda..Öyle değil..Adamlar maç oynanırken aktif dinlenme olayını çok iyi yapıyorlar zaten futbolda 90 dakika tempolu oynayan bir takım bulamazsınız..O yüzden tempo meselesi kafanızı kurcalamasın..

O bahsettiğim 20 25 metrede top oynama olayını da bu ülkede ilk dillendiren maç sonlarında bu bağlamda röportaj veren kişi Avcı'nın ta kendisidir..Kendisinin dediği gibi sabırlı olmalıyız..

güzel kardeşim yazını okudum güzel noktalara değinmişsin ben kasımpaşa maçında da yazdım tempolu oynamak ayrı yavaş oynamak ayrı şeyler kimse zaten takımdan 90 dakika boyunca tempo beklemiyor zaten ,öyle bişey de mümkün değil ama en azından maçın belli bölümlerinde daha hızlı ve efektif oynamasını bekliyoruz özellikle defansdan top çıkarırken geri dörtlümüz bazen abartısız 15-20 pas yapıyor benikızdırna bu olay maç 0-0 iken yapılması he 3-4 farklı önde ol pasını yap yoksa en başta dediğim gibi bende dahil kimse takımdan 90 dakika baskı tempo beklemiyor işte bekler sağdan soldan vızır vızır bindirsin kanatlarımız sıfıra insin yer değiştirsin buda değil ama ara ara da oyunu rakip sahaya yıkıp hızlı oynamakta şart.

David_LuiZ4
20.09.2021, 01:02
güzel kardeşim yazını okudum güzel noktalara değinmişsin ben kasımpaşa maçında da yazdım tempolu oynamak ayrı yavaş oynamak ayrı şeyler kimse zaten takımdan 90 dakika boyunca tempo beklemiyor zaten ,öyle bişey de mümkün değil ama en azından maçın belli bölümlerinde daha hızlı ve efektif oynamasını bekliyoruz özellikle defansdan top çıkarırken geri dörtlümüz bazen abartısız 15-20 pas yapıyor benikızdırna bu olay maç 0-0 iken yapılması he 3-4 farklı önde ol pasını yap yoksa en başta dediğim gibi bende dahil kimse takımdan 90 dakika baskı tempo beklemiyor işte bekler sağdan soldan vızır vızır bindirsin kanatlarımız sıfıra insin yer değiştirsin buda değil ama ara ara da oyunu rakip sahaya yıkıp hızlı oynamakta şart.
Geri dörtlünün abartısız 15 20 pas yapması geri dörtlüde oynayan oyuncuların özelliklerinden kaynaklanıyor sevgili dostum Avcı da o konudan şikayetçidir ama pragmatik davranarak mümkün mertebe oyuncuların sabırlı garanti pas oynamasını istiyor..Bizim öyle iddia edildiği gibi çok iyi stoper tandemimiz yok sol bekte oynattığımız adam da stoper..3 stoperle oynuyoruz geride..Peres dışında topla rakip sahaya dalacak öndeki oyuna katılacak oyuncular değil bunlar..Topla rakip sahaya dalarken topu kaptırırım endişesi taşıyan ya da dikine oynarsam topu rakibe veririm hissiyatını taşıyan özgüveni olmayan stoperler yanındaki adama garanti pas vermekten başka bir işe yaramaz..O korku o endişe geride senin de belirttiğin gibi 15 20 pas yapmamıza yol açıyor...Bir de top raklibe geçince bizim stoperler haddinden fazla bizim kaleye doğru gömülüyorlar..Bu durumu yaşamamak için garanti pası vermek daha kolayı ve işlerine geliyor..

Avcı bu konuda ya geride oynayan 3 stoperi videolu anlatımlarla uyaracak ya da en azından devre arasında 1 adet topla ilişkisi iyi Peres gibi topla revers olayını iyi yapabilen baskıdan korkmayan rakip tarafından sıkıştırıldığında topu o sıkışık alandan çıkarabilen sağa giderken sola sola giderken sağa dönebilen fake vücut çalımları atabilecek kaliteli bir stoper aldıracak..

Geri dörtlü oyuna katılırsa bahsettiğin yavaş ve sabırlı oyundan vazgeçebiliriz..

mekatronik
20.09.2021, 01:43
Ne demiş bizon “yavaş yavaş gidelim, hepsini öpelim” Bu sene ki mottomuz belli

memmedaga
20.09.2021, 01:46
yunus malli

ismail köybaşı tamamen yalnış transferler

bizi şampiyonluktan edecek transfer hataları...

r9emre
20.09.2021, 05:33
Cok zor bir mac olacak. 3 puan olsun da nasil olursa olsun.

HOPA'LI TS'Lİ
20.09.2021, 08:12
yunus malli

ismail köybaşı tamamen yalnış transferler

bizi şampiyonluktan edecek transfer hataları...

Artı Koita

Murat Keçeci
20.09.2021, 08:30
11 puan toplamış bir rakiple oynayacağız.Yendiklerinde puan olarak önümüze geçiyorlar.Dolayisiyla bu maça çok motive çıkacaklardir.Biz de onlardan daha fazla motive olmalıyız.Her galibiyet rakiplerimizin stres katsayısını arttıracak ve bizi daha çok kenetleyecek.

Rakip hakkinda bir iki cümle edersek onlarda kontrollü futbol oynuyorlar.Oyunu tutup firsat bulursam atarim mantığındalar.Konyayı açabilmek için topun hızını bir tık daha arttirmalıyız.Oyunu tutup bulacağımız fırsatları yüzdeli sonuca çevirmeliyiz.

Hamsik son maçına göre biraz daha ön plana çıkmalı.Rakibin vereceği boşluklara bitirici paslarinı daha çok denemeli.Bakasetas yine şut pozisyonlari bulabilmek için Corneliusa yaklaşmalı.Açıklar daha fazla oyuna girmeli ve Cornelius da daha hareketli olup rakibin dengesini daha çok bozmalı.

Bu tip takımlardan ilk golü yememek lazim sonra açmak çok zor olur.O nedenle takım savunmamızı çok dirençli yapmalıyız.

Ugurcan son maçta iyi idi.Bu performansinı üstüne koyarak devam ettirmeli.

Nwakaeme mutlaka sorumluluk almalı.Onun katkıları takim için çok önemli.

Maçın anahtarı konsantrasyon olacak.Iyi odaklanmak basit pas hatalarını en aza indirecek.Bu durumda saha da kompakt duruşumuzu korumamıza vesile olacak.

Bu maçtan alacağımız 3 puan bize önemli kazanimlar getirecek.Bu bilinçle final maçına çıkar gibi odaklanmalıyız.

DNA-TS
20.09.2021, 09:16
kafamda ki konyaspor algısı sürekli kontra bekleyen durmadan faul yapan bir takım çağrıştırıyor.

asilhamsi
20.09.2021, 09:22
-------------ugurcan-----------

perez-----edgar-----hugo------denswil

----dorukhan----berat----hamsik-----

gervinho-------bakasetas----------waka

ben maça böyle çıkardım. Önde böyle yazsamda genelde gervinho forvet rolunde olurdu.

Su an sistem cornelius icin cok uygun değil gibi.

Dorukhan merkeze gelince takım defansif olarak çok rahatlar.

ikinci yarı gerekirse cornelius ve ömür oyuna girer.

Artık ismail kumarını oynamamamız lazım.

ÖmürKaradeniz61
20.09.2021, 09:52
Takım izinli Serkan ile Abdülkadir yaylada balık yasağı sonrası taze yiri hamsi ızgarası yapıyor ama elin oğlu Hamsik izinli günde antrenman yapıyor. Sonra Abdülkadir yürüyerek sakatlanıyor Hamsik 40 maç oynuyor.

Şahin Yılmaz
20.09.2021, 10:07
Takım izinli Serkan ile Abdülkadir yaylada balık yasağı sonrası taze yiri hamsi ızgarası yapıyor ama elin oğlu Hamsik izinli günde antrenman yapıyor. Sonra Abdülkadir yürüyerek sakatlanıyor Hamsik 40 maç oynuyor.

Hamsiki çıkar bu takımın şampiyon olma ihtimali %1 yazıyla yüzde bir.

Adamın attığı pasın şiddetine dikkat ediyorum mest oluyorum. Top bile kendisine vurulmasına rağmen o bile oohhhhhhhh diyordur.

Kemal Öztel
20.09.2021, 10:11
___________Uğurcan____________
Perez____Hugo____Edgar___Serkan
_______Berat_____Hamsik_______
Gervinho__Bakasetas____Nwakaeme
__________Cornellius____________

hanzale
20.09.2021, 10:20

Kıyasladığın adamlara bak, Hamsik duysa kahrından hasta olur, çocukların canı çekmiş nefislerini köreltecek kadar hamsi yemesinler mi?

UĞUR DURTAŞ
20.09.2021, 10:37
gs maçından bile zor geçecek bir maç.

puan cetvelinde hemen arkamızdaki rakiple oynayacağız.

3 galibiyetleri 2 beraberlikleri var
yenilgileri yok(inşallah bizim maçta olacak)
attığı gol 7
yediği gol 3 (bizim 4)

çok zor dikkat etmemiz gereken bir maç
üç gün arayla maç yapan bjk fb ve gs inanılmaz zorlandılar ve yenildiler
onun içindir ki avcı hocamız en az 2-3 oyuncumuzu dinlendirip 2.yarı oyuna almalı
artı bu maçta orta sahamızı sağlamlaştırmalı düşüncesindeyim.

bu kadro ile çıksın demiyorum bu dizilişle çıkmasını savunuyorum konya maçında

uğurcan
peres-edgar-hugo-denswil
berat-dorukhan-siopis
gervinyo makayeme
cornelius

Doğukan Uçan
20.09.2021, 11:14
10 kişi defans yapıp kaptığı toplarla hızlı kontraya çıkıp gol arayan bir takımla oynayacağız. adamların başka bir numarası yok. konyaspor'un ayağa pas yapıp organize olarak futbol oynadığı nerede görülmüş. ben öne geçersek kazanacağımızı düşünüyorum geriye düşersek yata yata maçı bitirir bunlar.

zaqua
20.09.2021, 11:18
10 kişi defans yapıp kaptığı toplarla hızlı kontraya çıkıp gol arayan bir takımla oynayacağız. adamların başka bir numarası yok. konyaspor'un ayağa pas yapıp organize olarak futbol oynadığı nerede görülmüş. ben geçersek kazanacağımızı düşünüyorum geriye düşersek yata yata maçı bitirir bunlar.

işte tam olarak iyi ki cornelius'u almışız diyeceğimiz maçlar bunlar. öyle ceza sahasına bütün adamları dikersen cornelius yükselir iki tane yazar.

Doğukan Uçan
20.09.2021, 11:20
işte tam olarak iyi ki cornelius'u almışız diyeceğimiz maçlar bunlar. öyle ceza sahasına bütün adamları dikersen cornelius yükselir iki tane yazar.

2 sene önce ünal karaman döneminde sörloth'un kafa golüyle 1-0 yenmiştik. aynı öyle bir maç olur gibi.
cornelius'un bu maçta iyi beslenirse gol atacağını düşünüyorum kasımpaşa maçında hiç top atamadık adama.

Enaldo61
20.09.2021, 11:22
Rakip sahaya yıkalım bu maçı, sağlı sollu saldıralım. Paşa maçındaki oyun sarmıyor ve bir maç kazandırsa bir maç kaybettirir.

UĞUR DURTAŞ
20.09.2021, 11:28
H) HALİL UMUT MELER (https://www.tff.org/Default.aspx?pageID=72&hakemID=21156)
(Y) EKREM KAN (https://www.tff.org/Default.aspx?pageID=72&hakemID=19083)
(Y) CEVDET KÖMÜRCÜOĞLU (https://www.tff.org/Default.aspx?pageID=72&hakemID=19772)
(D) ÇAĞDAŞ ALTAY (https://www.tff.org/Default.aspx?pageID=72&hakemID=21019)

ilelebeTS
20.09.2021, 11:30
Dorukhan ilk 11 oynayacak seviyede olsa devre arası veya Parmak sakatlandığında o girerdi. Şu an maksimum 25 dakika falan oynar. O yüzden onu yazmayalım.

Yiğit Gayretli
20.09.2021, 11:49
Rakip sahaya yıkalım bu maçı, sağlı sollu saldıralım. Paşa maçındaki oyun sarmıyor ve bir maç kazandırsa bir maç kaybettirir.

Taraftarın kafasında böyle bir algı var. Tamamen duygusal bir konu işte bu.

Ben de coşkulu ve önde oynayan, topu kaybettiği anda rakibi topa değdiğine pişman eden bir takım istiyorum ama Avcı da oynattığı şeyin masterı olmuş açıkçası.

Kasımpaşa maç başlığında da bahsettim. Geçen yıldan beri bahsediyorum aslında. Trabzonspor ekseri bu oyunu oynayacak Avcı ile... Hocanın oyuna yaklaşımı bu şekilde. Başarıyı böyle mümkün görüyor.

Bu yöntemi güderek de geldiğinden bu yana 37 lig maçı oynamış ve sadece 3 mağlubiyet almış. Son 20 deplasman maçında namğlup ilerliyor ve bu maçların yarısından fazlasını kazanmış. En son böyle seri tam 40 sene önce. Evet eleştiriyoruz. Eksikler ve defolar var ama bunlar hiç de hafife alınacak şeyler değil.

En azından şunu diyebiliyoruz; bir şablon ve plan var. Rüzgarda savrulmuyoruz. Umalım da işler dilediğimiz gibi gitsin.

kaçarava
20.09.2021, 11:56
İlk maçlardaki kontrolsüz, orta sahada sürekli eksik yakalanan oyun mu yoksa geçen sezon ve son maçlardaki kontrollü yavaş mu deseler ikincisi tercih ederim. Hatta açık verdiğimiz maçlardan sonra "Ben Baker'ı ve Baker'lı oyunu özledim" yazacaktım da çekindim. En azından beklentiye girip tempo mempo mubabbetlerine girmeyiz.

My
20.09.2021, 12:13
Konya'nin sağ kanadında bir traore yoksa

...................uğurcan
Peres....edgar....hugo....ismail
..........dorukhan...hamsik
.................bakasetas
..Djanini......gervinho....nwakemeNe yapıp ne edip Ismayılı futbol oynatmamız gerekiyor. Yoksa kitleniyoruz.

Ayrıca kadro güzel. Ama Kornelyuscumun da olması lazım. Cervinyo ve ya Canini kenarda hamle oyuncusu olmalı bence.

ilelebeTS
20.09.2021, 12:17
İlk maçlardaki kontrolsüz, orta sahada sürekli eksik yakalanan oyun mu yoksa geçen sezon ve son maçlardaki kontrollü yavaş mu deseler ikincisi tercih ederim. Hatta açık verdiğimiz maçlardan sonra "Ben Baker'ı ve Baker'lı oyunu özledim" yazacaktım da çekindim. En azından beklentiye girip tempo mempo mubabbetlerine girmeyiz.
Aslında ikisinin ortası. Onu şimdi yapacak genel kadromuz var ama oluşturduğumuz kemik 11 ile onu yapmak zaman alacak. Hamsik-Baka-Tony-Gervinho aynı anda oynatıp ve üstüne yerli şartı ile hemen yapmak kolay değil.

trbzonsporlu
20.09.2021, 12:50

kasımpaşa macındaki oyun sistemiyle avcı geçen sene 2 level daha düşük kadroyla bile bir ara 2.25 filan puan ortalaması ile oynuyordu. 32 maçta 3 kez yenildi. göze hitap etmiyor doğrudur ama bundan sonra avcı riskli oyuna dönmez kolay kolay. tabi yenik duruma düsmezsek

trbzonsporlu
20.09.2021, 12:56
en son 5 maçta 13 puanı 2008-2009 sezonu başlangıcında yapmışız. milli araya kadar 3 maçta 9 puan yapmamız lazım.

alperrr
20.09.2021, 13:18
Bu forumda "nasılsa 35 senedir şampiyon olamıyoruz bu sene de olamayız ben eleştireyim de şampiyon olamadığımız zaman 'ben demiştim' diyebileyim" kafasında ve psikolojisinde tipler var..Neyi eleştirdiklerini bilmiyorlar ezbere atıp tutuyorlar..Takımın loser olmasından memnunlar bir şeyleri değiştirecek takımı winner yapacak öneri sunacak projeden planlamadan bahsedecek bilgi birikimleri de yok..Sırf negatif enerji başka işe yaradıklarını görmedim..Ben haklı çıkayım da ne olursa olsun takım şampiyon olmuş mu olmamış mı kıymeti harbiyesi yok..

mükemmel tespit A 'dan Z ' ye katılıyorum..

başka bir ihtimal..

maalesef bunu söylemek zorundayım..
başka bir tarif bulamıyorum çünkü:
çok ezik bu insanlar ve büyük düşünemiyorlar..
çok fakir bu insanlar..sürekli para üzerinden konuşuyorlar..

car car car..yok Avcı ..Koita..Yunus almdırmış parası ne olacakmış falan filan..
ne kadar ayıp ya..
tamam hiç söylemesinler demiyorum..1 kere 2 kere söylersin olur biter..
dön dolaş hep bir fitne fesat cümleleri..
okurken midem bulanıyor ya..
biraz asil olun be..

şu 5 para etmez şikeciler kadar bilemi değiliz..

değil ama diyelim ki transferde küçük bir hata veya verimsiz topçu alınmış olsun..
ya o kadar töleransınız da mı yok..
gerçek hayatta siz hiç mi hata yapmıyorsunuz..

Enaldo61
20.09.2021, 13:20
Paşa maçındaki oyuna tamam diyebilirim ancak daha çok eforla daha çok pozisyonla 2 3 farklı maç kazanarak, yoksa illa ki 1-0dan rakibin puan aldığı maçlar yaşarız.

Anıl C
20.09.2021, 13:47
Avcı, kırmızı çizgimizdir.

angraf
20.09.2021, 13:50
avcı puan toplayabiliyor puan yüzdesi yüksek bizde.
bu sene 80leri geçeriz.

7can61
20.09.2021, 13:50
Maçı alırsak bir kırılma gerçekleşir.

Bu arada geçenlerde eski maçlarımıza denk geldim tv de. Yahu Nike ne kadar kötü, ne kadar berbat formalar yapmış bize. Kumaş desen patiskadan hallice, dizayn desen fanileden farkı yok,renkler soluk.

İyi ki değiştirmişiz sponsoru, yeni formalar on kat daha iyi. Thanks Macron!

sethfilo
20.09.2021, 13:53
Santrafor kim oynarsa oynasın onu yeterli beslemediğimiz sürece çok karın ağrısı çekeriz maçlarda, 2. golü aramak yerine kisisel fantezi bize çok puan kaybettirir. Nwakame veya Gervinho veya x bir oyuncunun topu aldığı an bodozlama gidişleri bizi sadece yorar . Hangi aklı yerinde kanat oyuncusu her pozisyonda topla birlikte santraforun üstüne gider, Hamsik ve Bakasetas haricinde topu uygun adama en iyi zaman da atan yok herkes 40 saniye bende kalsın derdinde. A.avcının bu konuya el atması lazım. Bu sene 3 rakibin 2 sinden net olarak iyiyiz. Gs maçı çok ekstrem bir sonuçtu kişilerin hatalarını tartışmaya gerek yok. Şu an ligde mutlaka ters takımlar var mutlaka, bizde puan veya puanlar kaybedeceğiz ama son haftaya mevcut kadroları düşünürsek ( devre arası transferleri hariç) ulaşacak 2 takımdan birisiyiz

6Şafak Aydın1
20.09.2021, 14:04
Giresunspor taktiksel disiplini, takim oyunu iyi olan bir Konya ile oynadigi gündüz macinda cok iyi mücadele etti ve puani kapti. Yenseler hakedilmis bir galibiyet dedirtecek kadar mücadele ettiler. Yilmadilar ve Konya bu oyun karsisinda aciz kaldi diyebilirmiyiz, mümkün bence. Salladilar ama yikamadilar.

Giresun teknik ve belkide taktik yeterlilikten uzak bir görüntü versede bize yol göstermis oldu diye düsünüyorum.

Siopis hamlesi feda edilebilirmi edilebilir, Denswil bu macta oynamalimi oynamali, Peres dinlenebilirmi dinlenebilir, Dorukhan tam hazir degilse feda edilebilirmi edilmez, Hamsik-Bakasetas ikilisinden birini hamle oyuncusu olarak kullanmalimi iste burda duvara tosladim diye düsünüyorum.

ÖmürKaradeniz61
20.09.2021, 14:09
Aşağı yukarı belli oluyor bazı şeyler,bu seneyi en fazla 4-5 mağlubiyet ile kapatırız Beşiktaş’ta öyle. Ya biz şampiyon olacağız ya Beşiktaş ama hangisi olur bilmiyorum.

Yunus Emre SEYHAN
20.09.2021, 14:10
Bu maçtan korkum yok. Alanya maçı sıkıntılı geçecek. Her ne kadar lige kötü başlangiç yapsalar dahi kadro kaliteleri iyi. Ligi 5. sırada bitirirler

ilelebeTS
20.09.2021, 14:37
Şu ana kadar bizim takım rakibe ve skora göre oynadı. Rakibin gücüne göre kendini sıktı veya sıkmadı. Rakibin tempo yaptığı yerde oturup biz de seyretmedik, karşılığını verdik. Geri düşmedikçe özellikle deplasmanda oyun planının değişeceğini sanmıyorum. Rölanti oyun devam eder. 20 maçlık seri öyle geldi. Fakat uzun vadede topu hızlandırmamız gerek, hızlı top çevirmeliyiz.

pablosantos
20.09.2021, 14:51
8jk balonu yarın patlarsa bu maçıda kazanırsak önümüz açık iyi ki konferans ligine kalmamışız

iyattara
20.09.2021, 14:57
Denswil beni tedirgin ediyor. Ağır ve müdahaleleri sıkıntılı kartlık yani. Stoper rotasyonunda hava topu hakimiyeti ve yanında hızlı bir oyuncu ile sırıtmayabilir ama sol bekte tedirgin ediyor. Avantajı hava topu hakimiyeti getiriyor ortalarda ki bir çok saçma anadolu takımı sürekli orta yapmaya çalışıyor. Bir de ataktayken geriyi 3 lüyor ve Peres daha rahat ileri çıkıyor. He İsmail olunca yedeği bir şey diyemiyorsun oynasın diyorsun tabi o ayrı. Neyse bu sezon bizim sol bek daha çok değişir.

Konya deplasmanı tam beraberlik kokan bir maç. Umarım yeneriz ve bu sezonun farklı olduğunu hissettiğimiz bir karşılaşma olur.

carantinas
20.09.2021, 15:10
Daha öncede yazdım yine yazacağım evet herkes tempolu sağlı sollu ataklı pozisyonlu maçlar izlemek ister ama ben Abdullah hoca geldiğinden beri en azından stressiz rahat maç izliyorum. Adamın oyun anlayışı sade topa sahip ol sabırlı oyna gerektiğinde risk al öne geç koru. Geçen yıldan bu yana kadar da plan bence işliyor gayet iyi de götürüyoruz. Ben konya maçında da rakibin ciddi pozisyonlar bulabileceğini düşünmüyorum gol becerimiz olursa maçı 1-0 ya da 2-1 alırız bence.

My
20.09.2021, 15:33
Sadece Cervinyoyla Caniniden birisinin dahi 11'e geri dönmesiyle çok daha iyi futgol oynarız uşaklar. Çok darlamayın kendiniz. Raad olun :)

Kaan Çetin
20.09.2021, 15:36
Hatırlatma:

Bu sezon yüksek tempo, keyifli futbol, gençleriyle diğer kulüplere örnek olan ve LİGE RENK KATAN Trabzonspor YOK.

Yaşlı yıldızları ve İŞİNİ BİLEN teknik heyetiyle MAÇ KAZANMAYI BİLEN, ulusal medyanın ve rakiplerin canını sıkacak bir Trabzonspor var.

Canlarını sıkarak şampiyon olacağız.

Kenshi
20.09.2021, 15:41
Hatırlatma:

Bu sezon yüksek tempo, keyifli futbol, gençleriyle diğer kulüplere örnek olan ve LİGE RENK KATAN Trabzonspor YOK.

Yaşlı yıldızları ve İŞİNİ BİLEN teknik heyetiyle MAÇ KAZANMAYI BİLEN, ulusal medyanın ve rakiplerin canını sıkacak bir Trabzonspor var.

Aynen. Hersene aynı zırva; "Trabzonspor önümüzdeki 5 senenin kadrosunu kurdu". Sonuç aptal aptal hatalar, hediye edilen şampiyonluklar. Şov istemiyoruz, basit oyun ve 3 puan yeter.

Ek olarak şu ismaili salın gitsin, takımda yeri yok tam bir anzolot. Sezon arasına kadar vaktimiz var, iyi bir defans ve bitirici forvet ile olay tamam.

Kaan Çetin
20.09.2021, 15:42
Genç oyuncu yetiştirme, yüksek tempo ile seyir zevki sunma amme hizmetini bu sene Galatasaray ve Fenerbahçe yerine getirsin.
Final maçlarında biraz ayakları titresin.

Biz futbolun kitabını tersten yazmış yıldızlarımızla göstere göstere, UYUTA UYUTA maçları kazanacağız.

nalagasıvar
20.09.2021, 15:44
güzeI orta bi corneIius kafa goIü bu iş biter normaIde ... waka orta faIan biraz payIaşımcı oIsa bu maçta ...

Kaan Çetin
20.09.2021, 15:53
38 maçta 26 galibiyet 6 beraberlik 6 mağlubiyet ve 2,2 puan ortalamasıyla toplamda 84 puanla şampiyon olacağız.

Kalan 33 maçta 22 galibiyet, 5 beraberlik ve 6 mağlubiyet yeterli olacak.

Deplasmanlarda kazanarak KREDİ KAZANIYORUZ.

ozturk
20.09.2021, 16:13
38 maçta 26 galibiyet 6 beraberlik 6 mağlubiyet ve 2,2 puan ortalamasıyla toplamda 84 puanla şampiyon olacağız.

İnşallah 84 puan şampiyonluk için yeter. bjk çok iyi takım oldu..

serdaracıl
20.09.2021, 16:14
Ne yapıp ne edip Ismayılı futbol oynatmamız gerekiyor. Yoksa kitleniyoruz.

Ayrıca kadro güzel. Ama Kornelyuscumun da olması lazım. Cervinyo ve ya Canini kenarda hamle oyuncusu olmalı bence.

Ne yapıp edip ismailden kurtulmamız gerekiyor

Serdar A
20.09.2021, 16:23
TSL için JK'den daha iyi kadromuz var. O kadar zengin takım bütçemiz yok ama daha iyi optimize edilmiş bir oyuncu grubu var. İki ay sonra görürsünüz.

kayl
20.09.2021, 16:32
TSL için JK'den daha iyi kadromuz var. O kadar zengin takım bütçemiz yok ama daha iyi optimize edilmiş bir oyuncu grubu var. İki ay sonra görürsünüz.

Cok isabetli yorumların var. Mesela ismail için almayalım sedandan daha kötü savunması var dedin adam 3 cu maçta patladı maalesef.. zor maçlarda berat dorukhan bakasetas sağ iç hamsik wakeme gervinho şeklinde oynasak daha başarılı olursunuz sence

cakalkerem
20.09.2021, 16:38
basıp geçelim yeter 2 puan iyidir...

HOPA'LI TS'Lİ
20.09.2021, 16:39
Denswill'in iyi oyunu sol bek için rahatlattı.

Dorukhan'ın dönüşü umut verdi.

Ömür bu hafta daha iyiydi. Biraz daha basit oynasa ve son şutları cılız olmasa tadından yenmez.

Yusuf Sarı çok iyi hamle oyuncusu oldu.

Sadece İsmail ve Koita bu sezonun kayıpları :(

Kaan Çetin
20.09.2021, 16:44
İnşallah 84 puan şampiyonluk için yeter. bjk çok iyi takım oldu..
Tek rakibimiz. Bizden daha favori gibi görünüyorlar. N'olursa onları geçeriz? Onlardan daha çok kazanarak :)

CL serüvenleri hele bir de UEFA ile devam ederse çok yıpranacaklar, sakatlıklar şimdiden başladı.
Çebi-Sergen arasında sezon başı yaşanan imza süreci kapanmadı.
Batshuayi'nin yedeği yok.

Ama şampiyonluğumuzun önündeki en büyük engel Josef De Souza.
Bi nedenle sahalardan bir kaç ay uzak kalsa yeter bize :)

holyjoker
20.09.2021, 16:50
bu sene işler gerçekten iyi gidiyor. geçtiğimiz seneler olsa ne biz gs karşısında 0-2'den geri dönebilirdik ne de kötü oynuyor ve parmak da sakatlanmışken paşa maçını alabilirdik. maçı tribünden izledim bizim sol bek kağnı gibi inanılmaz yavaş. sarısız maçı olmaz bazen kırmızı bile görür. ondan ötürü savunmayı öne çıkaramıyoruz ve varlığı tüm oyunumuzu etkiliyor. ama teknik de bir oyuncu. golümüzde verdiği topuk pasını ismail ya da başka bir bek veremezdi. maçın diğer rezalet kötüsü ömür'dü. çocuktan beklentimiz o kadar düşmüş ki 5/10'Luk oyununu birileri beğenmiş. yahu herif 2 metre öteye pas atamıyor, sürekli savunma arkasına saklanıp aman bana top göndermesinler de başımıza bela almayalım şimdi şeklinde oynuyor. konya maçında da maalesef ilk 11'de oynar. bizim takımın 1 numaralı eksiği HIZ. onu bize sağlayan tek ismimiz var o da gervinho. 60 dakika oynayabilsin 30 maç vallahi şampiyon oluruz. oyuna girdi 10 dk içinde götünden solumaya başladı ama o 10 dakikada da 3 tane net pozisyon hazırladı. onun varlığı bize hiçbir oyuncumuzun sunmadığı imkanı sunuyor. onu oynatmanın yolunu bulmalıyız.

maça gelirsek ya berabere biter ya da 1 farklı biz alırız. normal şartlarda 6 maç 14 puana kötü demem ama bu sezon anadolu takımları çok kötü olduğu ve şampiyonluk için 2.5 puan ortalaması zorlanabileceği için anadolu takımlarına puan kaybetmeden devam etmeliyiz. biz tecrübeli ama kırılgan bir takım değil ama şehir kulübüyüz. 3 maç galibiyet alamasak hemen avcı istifa naraları atılır. o sebeple bozmadan devam...

HOPA'LI TS'Lİ
20.09.2021, 16:53
Kayıpsız geçeriz.

Serdar A
20.09.2021, 16:53
zor maçlarda berat dorukhan bakasetas sağ iç hamsik wakeme gervinho şeklinde oynasak daha başarılı olursunuz sence

Dorukhan son maçta iyi sinyaller verdi. Taraftarın genelinde pozitif bir yaklaşım oluştu futbolcuya karşı. Umarım bu rüzgarı arkasına alarak kariyerinde yeni bir ivme yakalar. Dorukhan'ın sertliği Beratti'de yok. Bu ikisini aynı anda kullanabilirsek rakibin ortadan hızlı geçişlerini kesebiliriz. Bu durum stoper hattını da, en azından rakibi karşılama konusunda azami rahatlatır. Bence orada en faydalı olacak isim Siopis ama Hamsik ve Bakasetas'ın form düzeyi, yabancı sınırlaması nedeniyle Siopis'in forma süresine doğrudan etki etmekte.

Benim aklıma gelen en pratik çözüm, Bakasetas'ın daha serbest bir rolde daha sağ tarafta görev alması. Peres ise trailer olarak sağ kanadı kömple kullanacak. Bunun için Edgar'ın atletizmi ve Denswill'in sol kanatta stoper/bek gibi oynaması yardımcı olabilir. Böylece, asimetrik bir düzende bile olsa rakip sahaya daha iyi yerleşen ve orta alanı daha iyi kapatan bir takım olabiliriz.

--------Edgar---Hugo----Denswill
Peres------Berat---Dorukhan
--------Bakasetas---Hamsik
Gervinho(Cornel)---Nwakaeme

Bence Nwakaeme eskiye oranla sol kenara yapışık kalmama konusunda artık daha olgun ve verimli bir oyuna sahip. Bu düzende mobil bir santrafor daha çok iş yapabilir tabi. Cornelius her ne kadar taktik açıdan çok kıymetli bir oyuncu olsa da atletizm özellikleri 'bu verdiğim örnekte' eksik kalabilir.

Ya da, Ömür'ün toparlanması için canla başla destek olacağız. Bence taraftarımız pek farkında değil ama Ömür'ü kazanabilirsek, bu bizim açımızdan şampiyonluğu getirecek anahtar faktör olacaktır. Çünkü o oynarsa taktik açıdan önümüz olabildiğince açılacaktır.

artvints
20.09.2021, 17:00
Dorukhan için sakatlık açıklaması geldi klüpten. Keşke ne kadar süre sonra oynmaya hazır olur açıklasalar da kafamızda soru işareti olmasa.

Halil Alemdar
20.09.2021, 17:04
Dorukhan sakatlanmış

Serdar A
20.09.2021, 17:07
Denswill'in iyi oyunu sol bek için rahatlattı.

Dorukhan'ın dönüşü umut verdi.

Ömür bu hafta daha iyiydi. Biraz daha basit oynasa ve son şutları cılız olmasa tadından yenmez.

Yusuf Sarı çok iyi hamle oyuncusu oldu.

Sadece İsmail ve Koita bu sezonun kayıpları :(
Maliyet, hocanın ısrarı, arkada dönen hikayeler, tüm bunları kenara bırakıyorum. Olan oldu.

Koita ligin gediklisi bir santrafor, takımın da öncelikli forveti değil, üçüncü sırada hatta Gervinho'yu hesaba katarsanız onun da ardında. Bu adamın hayvani bir fiziği var ve uzun bacakları atletizm yetenekleri sayesinde bir hayli fuleli bir santrafor, kanatlara açılarak yani rakibi karşısına alarak oynayabiliyor olması da bonusu.

Bu adamla ilgili beklentimizi netleştirmemiz lazım. Koita benim anlayabildiğim kadarıyla teknik ekibin 10-15 gol atsın takımı alsın götürsün beklentisi olan oyuncusu değil. Ama işte ligin özellikle 3. periyodunda, ve zirvedeysek 19-20 sezonunda olduğu gibi artık son düzlükte, hocanın sıkışan oyun nedeniyle çaresizce kulübeye bakmasını önleyebilir. Belki sezon boyu 4-6 gol atar ama o gollerin her biri altın kıymetinde olur.

Mevcut kadro yapımızda, örneğin şu an Ekuban kafasızı olsa belki taktik açıdan daha lazım oyuncu dersin ama o bahsettiğim periyotlarda o bile vurup geçecek bir isim değildi, gördük. Bence Koita'nın sırası gelecek, sabredelim.

İsmail konusunda burada dünya kadar şey yazdım ama şu an bazılarından ötürü, belki de futbolcuya karşı bir ön yargı oluşturmuş olmasından ötürü pişmanlık duymuyor da değilim. Futbol hep taktik teknik değil, işin çoğu duygu ile, psikoloji ile yürüyor. Bir kaç maç farkıyla arayı açtığımızda bunun yaratacağı güven oyuncularımızın psikolojilerine ve doğal olarak oyunlarına da yansıyacaktır.

Maça gelirsek, Konya deplasmanından galibiyet çıkarmamız durumunda, Trabzonspor futbol kulübü tarihinin en uzun deplasman yenilmezlik serisi rekorunun sahibi Avcı olacak. Bu eminim buradaki bazı üyeleri kahrediyor; onca eleştiri ama yerli ama yersiz yazıp dururken, arada Sezar'ın hakkını da Sezar'a vermek lazım.

ilelebeTS
20.09.2021, 17:22
3 yerli kuralı bütün yapıyı bozuyor. Bizim yapılanmamız yabancılar üzerineydi. Sonra 3 yerli olayını çıkararak set çektiler bize. Maç oynanıyor, değişiklik lazım, durup düşünüyorsun kimi çıkarayım diye. Matematik hesapları yapıyorsun. Takımda zayıf halka da yok ki şunu çıkarayım diyesin. Adamlar her an skoru değiştirebilecek adamlar.

ilelebeTS
20.09.2021, 17:30
Dorukhan için sakatlık açıklaması geldi klüpten. Keşke ne kadar süre sonra oynmaya hazır olur açıklasalar da kafamızda soru işareti olmasa.
Açıklamaya göre mühim bir şeyleri yok. Dorukhan en fazla bu maç oynamaz. Parmak da Alanya'dan sonraki maç oynar.

Enaldo61
20.09.2021, 17:53
Ne sakatlığı ya şaka mı, bu sağlık ekibi çöp herhalde adam demek ki düzelmemiş neden iyileşti diyip kadroya aldırıyorsunuz...

Fanatik34
20.09.2021, 18:16
Denemeye deger mi?

...........................Ugurcan................ ................
Serkan.......Edgar..............Hugo.............I smail
...........................Siopis................. .................
Peres......Bakasetas.........Hamsik........Wakayem e
..........................Cornelius............... ...............

Hamza Yilmaz
20.09.2021, 18:40
Ne sakatlığı ya şaka mı, bu sağlık ekibi çöp herhalde adam demek ki düzelmemiş neden iyileşti diyip kadroya aldırıyorsunuz...

Yine Enaldo yine bos bir mesaj. Dorukhan son pozisyon da darbe yedi, belki ondan sakatlanmistir?

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Togrul
20.09.2021, 19:05
Burada fener bjk bizden çok iyiler deyenler vardı. Dün başakşehirle maçını seyrettim. Biz en kötü oynadığımız maçlarda bile onlardan daha fazla pozisyona giriyor ve daha başarılı pas organizasyonları yapıyoruz. Bjkye gelince Antalyasporun başında azacık karakterli bir teknik adam olsaydı iki sıfırdan maç vermezdi. E. Yanal böyledir. Takımına bir şeyler kazandırır fakat karakter kazandıramaz üç sıfırdan bile maç kaybede bilir.

alperrr
20.09.2021, 19:09
fark atalımcıların olmaması da bir gelişme..
belkide 1-0 da olsa maç kazanmanın ..her rakibi ciddiye almanın değeri anlaşılmıştır..

gündüz maçı eleştirilerine katılmıyorum..
değiştiremeyeceğimiz konularda serzeniş faydalı olmuyor..

kazanalım ama takımı beğenmeyelim..

artvints
20.09.2021, 20:11
Ligin 8'de biri bitti.

Her 5 haftada 10 puan toplarsak 80 puan eder. Ilk iki için yeterli. Şampiyonluk için bjk ciddi rakip, çünkü onlar da kolay skora gidiyorlar.

Ortalama 11 puan ise 88 puan yapar ki bence şampiyonluk için yeterli olur. Diğer takımlar ne kadar toparlanacak kestiremiyorum. Puan ortalamaları ne kadar düşük olursa şampiyonluk şansımız o kadar yüksek. Kopmalar olursa bütün ligi bizim üzerimize yoğunlaşacak, baskı artacak. Yani kopup gitmek bile bazen dezavantaj olabiliyor. Bjk az kalsin elindeki şampiyonluğu verecekti.

Öndeki takım güçlü olunca arkadaki takımlar fazla çaba harcamadan, hakeme baskıyla, oldu bittiye getirerek maç kazanmaya başlıyorlar. Momentum değişebiliyor.

O yüzden iyi oyun, kolay gol yememek veya rahat skora gitmek önemli. Yoksa trabzon'da birşey yok diye başlarlar, denge bozmaya çalışırlar.

Arada bir güçlü oyunla mesaj vermek lazım. Konya maçı buna çok uygun bir maç. Iyi puan topladılar, rahatlar. Bu takımı iyi oyunla yendiğinde rahatlar herkes. Mesela giresun'u 1-0 yeniyorsun burun kivriliyor sonuncu oldukları için.

Tabi rahatlığın getirdiği de ayrı sorunlar var ama onu zamanı geldiğinde konuşuruz.

Manu61
20.09.2021, 20:32
Giresun maçında izlediğim Konya çok kötüydü, maç boyunca bu kadar puanı nasıl topladıklarını anlamaya çalıştım. Cikalleshi ve Michalak'ı savunma arkasına atılanlar toplarla pozisyona sokmaya çalıştılar ilk yarı boyunca. Ahmed Hassan oyuna girince onu bile yapamadılar. Giresun panik yapmasaydı rahatlıkla kazanırdı.

oguzkoc
20.09.2021, 21:17
Bu maçtan korkum yok. Alanya maçı sıkıntılı geçecek. Her ne kadar lige kötü başlangiç yapsalar dahi kadro kaliteleri iyi. Ligi 5. sırada bitirirler

Bülent Korkmaz'ın çalıştırdığı hiç bir takım ilk 5 e giremez.

kaçarava
20.09.2021, 21:25
Ahmed Hassan ilk 11 oynayabilir. Dikkat etmekte fayda var.

Yiğit Gayretli
21.09.2021, 07:59
Bu maça da Berat'ın 6'da başlamasına tahammülüm yok.

Siopis'i, en olmadı Abdüş'ü oraya yerleştirmenin formülü bulunmalı. Berat'ın görevi, Hamsik'i dinlendirmek olmalı. Hem böylece, sezonun kalanı için Hamsik olmadığında ne yapacağımıza dair bir planımız olur.

mawro61
21.09.2021, 08:09
Hava hakimiyeti ve fizik gücü yüksek bir takım.
Maçları da bu özellikleriyle kazanıyorlar diyebiliriz.
Bizim kadar teknik-taktik takımı değiller.
Kasımpaşadan çok daha diri bir rakip olacak karşımızda.
Ayrıca kasımpaşa maçındaki gibi sağlı sollu gelişi-güzel ortalar bu maçta başımıza iş açar.
Umarım kazanırız.

asilhamsi
21.09.2021, 08:32
malesef dorukhan,koita,trondsen,parmak,yunus beşlisinden performans alamayacağız gibi görünüyor.
Bu durumda kadro derinliğimiz yok olmuş durumda.
merkezde bütün yük berat,bakasetas,hamsik,siopis üzerinde olacak.
En zengin bölge dediğimiz merkez ortasahada uzun vadede ciddi sıkıntılar olabilir.

Burak Bıyıklı
21.09.2021, 08:33
Beratı 6 oynatmaya çalışacağımıza hazır edgarın da formu kötüyken hüseyini 11'e alıp siopisi oynatmayı denemeliyiz bence. Benim gibi hüseyinin fotoğrafını görünce sinirlenen insana bile berat 6 numara oynamasın diye hüseyine razı olmayı kabul ettiren yerli kuralına saygılarımı sunuyorum.

Berat'ın kendince denediği şok presler yüzünden arkada verdiğimiz boşluklar gol, korner, net pozisyon olarak bize dönüyor. 6'da denemek yerine 8 yedeği olarak kalmalı, kendini geliştirmeli.

İsmail, edgar, berat. Bu üçlü yediğimiz gollerin çoğundan sorumlu. Çözüm üretmek baya zor oluyor bu kuralla.

Bu maça da Berat'ın 6'da başlamasına tahammülüm yok.

Siopis'i, en olmadı Abdüş'ü oraya yerleştirmenin formülü bulunmalı. Berat'ın görevi, Hamsik'i dinlendirmek olmalı. Hem böylece, sezonun kalanı için Hamsik olmadığında ne yapacağımıza dair bir planımız olur.

Yiğit Gayretli
21.09.2021, 08:42
Beratı 6 oynatmaya çalışacağımıza hazır edgarın da formu kötüyken hüseyini 11'e alıp siopisi oynatmayı denemeliyiz bence. Benim gibi hüseyinin fotoğrafını görünce sinirlenen insana bile berat 6 numara oynamasın diye hüseyine razı olmayı kabul ettiren yerli kuralına saygılarımı sunuyorum.

Berat'ın kendince denediği şok presler yüzünden arkada verdiğimiz boşluklar gol, korner, net pozisyon olarak bize dönüyor. 6'da denemek yerine 8 yedeği olarak kalmalı, kendini geliştirmeli.

İsmail, edgar, berat. Bu üçlü yediğimiz gollerin çoğundan sorumlu. Çözüm üretmek baya zor oluyor bu kuralla.
Edgar et mi balık mı biliyoruz en azından.

Berat çok bariz et. Birisi ona "balıksın koçum" demiş. Bu çocukta "Üf be ne kuyruğum var. Ne yüzgecim var. Suyun altında fişek gibiyim." diye takılıyor.

cakalkerem
21.09.2021, 09:02
savunma bir türlü oturmuyor...Şun maçlarda gol yememeyi öğrenmeliyiz..Uğurcan önceki senelere göre formsuz..Belki aklı transferde kaldı ama artık lige dönmeli...
Defansı oturtursak bu hucum hattıyla en az 2 gol atamadığımız maç olmayacaktır.

Mehmet Fatih Yavuz
21.09.2021, 10:47
Savunma Kasımpaşa maçında hiç hata yapmadı. Ceza yayı üzerinden çekilen cılız bir şut dışında Uğurcan pek heyecan yaşamadı.

Savunma niye oturmamış durumda?

Önceki maçlarda katılıyorum...
Ama son maçta takım savunması gayet yerli yerindeydi.

gerenimo
21.09.2021, 11:00
taraftar hem öndeki beşli sahada olsun, hem de hiç pozisyon vermeyelim istiyor. ne berat ne dorukhan ne de siopis o beş kişinin arkasını tek başına toplayamaz.

6Şafak Aydın1
21.09.2021, 11:03
Hedef daha yüksek 30 5 3 95. Kalp krizlerine gerek kalmadan.
Ulasiriz ulasmayiz hedef ideal olsun, sonra bakariz.

Ahmet Taşçı
21.09.2021, 11:09
Bu işin bir de kupa ayağı var arkadaşlar kupada full yedek çıkacak kadro, işte orda İsmailler, Mallı'lar, Koiatalar oynayacak ki yaşlı kadromuz dinlenecek.Ben Mevcut kadro ile başlar diyorum yine hoca. Peres kendini çok sakınıyor sakatlıktan yeni döndüğü için, iyice güçlenirae Abduş ile orayı yorarlar

..... Edgar... Hugo.. Deswil.....
Peres....... Berat....................
.... Ömür...... Baka... Hamsik.
.................................... Waka.....
............. Cornelius.................. Hoca sanki bu asimetrik dizlişe döndü Wakanın geri dönememe zaafını Arkada Hamsik ve her ne kadar ağır da olsa sert oyunuyla Deswil iyi kapattı, Hoca bundan vazgeçmez artık. Ama sıkıntı şu ki bu oyun sürekli içe kat eden oyunculardan oluşuyor sanki Djaniny bu sisteme daha uygun.

My
21.09.2021, 11:17
Ne yapıp edip ismailden kurtulmamız gerekiyorNormalde öyle de bu yerli kuralını aşmanın başka bir yolu yok bence. Ilerde Cervinyo ve ya Caniniden biri kesin olmalı. Abdüşle ve ya Sarıyla olacak iş değil. Ya da oyun kurgumuzu değiştirip Bakadan ve ya Hamşikten birini yedeğe çekiceksin :) Zor.

Kaan Çetin
21.09.2021, 11:36
5 maç yaptık.

Fikstür kolay mıydı?
Hayır. Molde'den Malatya'ya uçup 5 attık.
Roma ile çatır çatır oynayıp dönüşünde Sivas'ı yendik.
Yine Roma deplasmanından Giresun'a uçtuk, pozisyon vermedik, istediğimiz aldık.

Savunma nasıl gidiyor?
4 gol yedik. Sivas maçında uydurma bir penaltı, GS maçında Edgar'ın yumurtlaması, diğer gol malum.
Giresun ve Kasımpaşa deplasmanlarında rakibe pozisyon dahi vermedik.
Çok pozisyon veriyor muyuz? HAYIR.

Plan neydi?
Oyun ritmini belirleyen, tempoyu dikte eden ve SONUCU ALMAYI BİLEN takım.
Yapabiliyor muyuz? EVET.

Yeni transferler, sezon başı yıpratıcı Avrupa serüveni. Nasıl gidiyoruz? ÇOK İYİ.

Enseyi karartmayalım. Maç maç hedefe yürüyoruz.

ÖmürKaradeniz61
21.09.2021, 11:39
Konya’nın bakmayın bu kadar puan topladığına genel olarak vasat performansıyla ligin ilk yarısında alacağı puanın %70 ini aldı. Biz galip gelerek yolumuza devam ederiz. Konya bize zor gol atar ama biz kolay gol bulduğumuzdan 0-2 gibi bir galibiyet bekliyorum.

alperrr
21.09.2021, 12:49
Hatırlatma:

Genç oyuncu yetiştirme, yüksek tempo ile seyir zevki sunma amme hizmetini bu sene Galatasaray ve Fenerbahçe yerine getirsin.
Final maçlarında biraz ayakları titresin.

Biz futbolun kitabını tersten yazmış yıldızlarımızla göstere göstere, UYUTA UYUTA maçları kazanacağız.

forumun girişine büyük harflerle yazılması gereken bir yazı..

Avcı ve Biz Türk futbolundan alacağı olan iki ALACAKLI..

AMA BİZİM TARAFTAR durumun farkında değil..

bizim negatif taraftarın AVCI Hocanın modunu düşürmezse iyi..

HOPA'LI TS'Lİ
21.09.2021, 13:14
Konya’nın bakmayın bu kadar puan topladığına genel olarak vasat performansıyla ligin ilk yarısında alacağı puanın %70 ini aldı. Biz galip gelerek yolumuza devam ederiz. Konya bize zor gol atar ama biz kolay gol bulduğumuzdan 0-2 gibi bir galibiyet bekliyorum.

1981-1982 SEZONUNDAN SONRA,

20 maç deplasmanda yenilmeme rekorunu kırmamız için de tarihi fırsat

EFSANESİN
İHTİLALSİN
BİR DEVSİN

demişti toprağım Hopa'lı Kazım
Ne kadar da haklı değil mi?

Konya'nın 11 puan topladığına bakmayın.

Yenilmeyiz.
Rahat kazanırız.

HOPA'LI TS'Lİ
21.09.2021, 13:16
Savunma, 2019-2020'den de iyi

Neden oturmadı yazılıyor anlayamadım açıkçası

ilelebeTS
21.09.2021, 14:13
Berat oynamasın, İsmail oynamasın kim oynayacak? 3 yerli oynamak zorunda. Sen şimdi Hamsik-Baka kesebilir misin? Kesemezsin. Adamların her maça etkisi var. O zaman oynatacağın adamlar da belli.

Bu arada Berat'ın orayı kotardığını ben de düşünmüyorum ama sorun sadece Berat kaynaklı değil, futbolcu özellikleri bakımından Hamsik-Baka ile uyuşmuyor. Ayağı iyi olduğu için hücumu oynuyor ama çabukluğu olmadığı ve temposu yetersiz olduğu için defans tarafında sıkıntı yaşıyor. Uzun vadede ne olacağına bakacağız. Ama şimdilik zaten yerli oynatmak zorundayız bir yerlerde. Sakatlıklar da varken Berat, Uğurcan kadar oynaması banko görünüyor şimdilik.

lazminator61
21.09.2021, 14:32
malatya macin ayni on biri olsun.

Ogün YAZICI
21.09.2021, 14:46
Parmak ve Dorukhan'a ihtiyaç duyduk biri 2 dk biri 10 dk oynayıp yine sakatlandı

Ligde yerli rotasyonu en kötü takımız
Sivas Hatay Gaziantep kadar rotasyonumuz yok

Şimdi Serkan İsmail Berat Abdülkadir Yusuf 5'lisinin 2'si ile yerli kontenjanını döndüreceğiz Konya ve Alanya maçlarında

Büyük plansızlık

Maranov
21.09.2021, 15:23
--------uğurcan---------
peres------edgar---v.hugo-----denswill
------berat-----------hamsik-------
a.kadir------------bakesetas-----------nwakame
------------cornelıüus---------

rotasyon yapmaya gerek de yok ihtiyaç da yok
belki 2. yarı skora göre oyuncu değişiklikleri erken yapılabilir.
özellikle siopis ve gervinho daha erken alınabilir.

cem1990
21.09.2021, 15:49
Konya top oynadığı yok
Rahat bir galibiyet alırız

Hamza Yilmaz
21.09.2021, 15:55
Konya D, Alanya ve Kayseri D…. 7 Puan iyimidir?

hanzale
21.09.2021, 16:24

Değildir 9 alınmalıdır

gurur6134
21.09.2021, 16:58
Parmak ve Dorukhan'a ihtiyaç duyduk biri 2 dk biri 10 dk oynayıp yine sakatlandı

Ligde yerli rotasyonu en kötü takımız
Sivas Hatay Gaziantep kadar rotasyonumuz yok

Şimdi Serkan İsmail Berat Abdülkadir Yusuf 5'lisinin 2'si ile yerli kontenjanını döndüreceğiz Konya ve Alanya maçlarında

Büyük plansızlık

Yeter de artar o isimler ayrica huseyin yunus murat cem de ihtiyac halinde eklenir bu isimlere plansizlik yok burada..

Hamza Yilmaz
21.09.2021, 17:08
Değildir 9 alınmalıdır

Zor ama imkansiz degil

6Şafak Aydın1
21.09.2021, 17:12
Edgar ile birlikte cagirildigi milli mac veya maclar sebebiyle Gine-Bissau ülkesine kesife giden olurmu kulüpten? Oradan bir örnegin Wakaeme kesfedip dönsün. Gine baska Bissau baska.

HOPA'LI TS'Lİ
21.09.2021, 17:26

Şikebahçe maçına kadar 9 puan bekliyorum bu maçlardan, 7 de iyidir tabi ki

ilelebeTS
21.09.2021, 17:51

Maçın gidişatına bakmak lazım. gs maçı önü beni 3 puandan başkası kesmezdi. bireysel hatalardan 2-0 geriye düşünce 1 puan almak fena değil dedim. Bu 3 maçta 9 puan almamız lazım. Maçlardan sonra belki 7 de iyidir diyeceğiz. Ama bu düzende yarışmak istiyorsak 9 yapmamız lazım. Diğerlerinin o evrede takılacağına inanıyorum. Yine de böyle çoklu hesaptan ziyade maç maç bakmalıyız.

Fatih K.
21.09.2021, 17:59
Puandan, skordan önce iyi bir oyun görmek istiyorum ben. Maçın sonunda sağdan soldan atak yapmaya çalışan değil artık pes etmiş bir rakip olsun sahada. Malatya maçı misali ileride etkili bir oyun olmalı.

mkmoglu
21.09.2021, 18:09
burda konyayı kimse izlememiş..şu an lıgın en iyi takımlarından biri çok isabetli şut çekiyorlar..kesinlikle zor maç..

AyhanPe
21.09.2021, 18:25
1 puana üzülmem acikcasi. Cogunun tahmin ettiginden zor gececektir. Cok fazla gol pozisyonu olacagini sanmiyorum. Aptalca bir gol yeyip geri düsersek geri dönüsümüz hic kolay olmaz. Macin deplasmanda olmasi avantaj. Takim tüm maclarini deplasmanda oynasa zaten sampiyon olur. Sorun icerdeki maclarda. Ordaki sorunun kaynagida belli zaten..

Mehmet Fatih Yavuz
21.09.2021, 18:25
burda konyayı kimse izlememiş..şu an lıgın en iyi takımlarından biri çok isabetli şut çekiyorlar..kesinlikle zor maç..

Geçen hafta isabetli şut sayıları sıfır.
Bu son maça özel mi bu yani?
Diğer maçlara bakamadım.

mkmoglu
21.09.2021, 18:37
Bireysel fut olla işallah başarılı oluruz

mawro61
21.09.2021, 18:54

Ligte her maçı izlemeye çalıyorum.
Genelde herkes son giresun maçına göre değerlendirme yapmış.
Fizik gücü yüksek, hava hakimiyeti olan bir takım.
Bize karşı nasıl oynarlar bilemeyiz ama kolay maç değil kesinlikle.

6Şafak Aydın1
21.09.2021, 19:15

7 iyi, 9 cok iyi

ilelebeTS
21.09.2021, 19:54
Sivas maçına göz ucuyla bakmıştım. Bir de Giresun maçını izledim. Sivas'ı defansın bireysel hatasından yendiler. Giresun kalesine gidemediler. Nerede atmışlar o şutları? Zaten attıkları gol de 7 gol.

Fatih K.
21.09.2021, 20:42
Bjk gerçekten iyi oynuyor. Çok hareketli ve çok iştahlılar. Bjk ne kadar iyiyse de Adana o kadar kötü. Özellikle Ferhat gol yemek için özel çaba sarf ediyor.

Doğukan Uçan
21.09.2021, 20:47
rakiplerin aldığı maçlara bak biz 6 hafta oldu 1 tane şansa maç kazanmadık :)

redbul
21.09.2021, 20:51
bjk nin rakibi kim olursa olsun, buna derbilerde dahil ben kendi sahasında bjk nin puan kaybedeceğini düşünmüyorum.

OrkHun
21.09.2021, 20:55
Bu beşiktaş'ta Josef-ghezzal-bats falan bunlardan bir ikisi uzun dönem eksilmediği sürece, rahat rahat şampiyon olurlar. Hiç zorlayamıyor bile Anadolu takımları. Önde baskıya hiçbir cevabı planı yok Anadolu takımlarının, hepsinin eli ayağına dolaşıyor. Kendileri de önde basamıyor, hep bir iki adamı boş bırakıyorlar, her türlü gol yiyorlar ve becerip kontra bile yapamıyorlar. Bu sene bjk 90 üstüne güle oynaya çıkar. Şampiyon olmak istiyorsak 100 puan hedeflemeliyiz.

Fatih K.
21.09.2021, 21:01
Bu beşiktaş'ta Josef-ghezzal-bats falan bunlardan bir ikisi uzun dönem eksilmediği sürece, rahat rahat şampiyon olurlar. Hiç zorlayamıyor bile Anadolu takımları. Önde baskıya hiçbir cevabı planı yok Anadolu takımlarının, hepsinin eli ayağına dolaşıyor. Kendileri de önde basamıyor, hep bir iki adamı boş bırakıyorlar, her türlü gol yiyorlar ve becerip kontra bile yapamıyorlar. Bu sene bjk 90 üstüne güle oynaya çıkar. Şampiyon olmak istiyorsak 100 puan hedeflemeliyiz.

İnanılmaz bir iştahla oynuyorlar. Belki kadro kalitesi olarak büyük bir fark yok ama fiziksel olarak ciddi fark var. Hem hücumda hem de savunmada inanılmaz hızlı hareket ediyorlar. Top neredeyse hemen orada çoğalıyorlar.

Mesela bizim de Hamsiki bjknin Pjanici kullandığı gibi kullanmamız lazım ama biz sürekli adama depar attırıyoruz.

oguzkoc
21.09.2021, 21:08
Cok iyi bir Beşiktaş var. Adana kötü diyerek basite kaçöayacağım adananın kötü olması Beşiktaş çok iyi oldu gerçeğini değiştirmiyor.
Biz Abdülkadir ömür adam olacak diye beklerken gencecik Rıdvan sol bekte ışıl ışıl parlıyor.
Umarım bu formları uzun süre devam etmez çünkü tek rakibimiz beşiktaş

sethfilo
21.09.2021, 21:45
Bjk iyi buna itiraz yok ama her maç hakemler çok küçük oyunlarla kaderi değiştiriyor. Monteroya ilk yarı o ikinci sarıdan kırmızıyı vermeyen hakem ne derse desin art niyetlidir. Şampiyonu hakemler sezonun ilk haftaları seçmiş gibi davranıyorlar. Sergen yırtıyor kendini ama her maç onun lehine hata var bunları konuşmuyor kurnaz. Bizimkilerde efendilikten kırılacak sezon sonu bu puanların değeri anlaşılır

yusufdinyo
21.09.2021, 21:49
bjk nin rakibi kim olursa olsun, buna derbilerde dahil ben kendi sahasında bjk nin puan kaybedeceğini düşünmüyorum.

Ligin boyu çok uzun belli olmaz bence bunları konuşmak için cok erken bence

Fatih K.
21.09.2021, 21:50
Hahahhahaha

Ama bu golün iptal olmama ihtimali yok gibi bir şey

DURAS
21.09.2021, 21:52
Cok iyi bir Beşiktaş var. Adana kötü diyerek basite kaçöayacağım adananın kötü olması Beşiktaş çok iyi oldu gerçeğini değiştirmiyor.
Biz Abdülkadir ömür adam olacak diye beklerken gencecik Rıdvan sol bekte ışıl ışıl parlıyor.
Umarım bu formları uzun süre devam etmez çünkü tek rakibimiz beşiktaş
maşallah dediğimiz 3 gün yaşamıyor 😂😂😂biz bizim takımı kötülemeye devam edelim

Kenshi
Beşiktaş maçı bize de ders olsun. Rehavete yer yok. 3 - 0 dan adamı kepaze ederler böyle.

trbzonsporlu
besiktas dua etsin antalyalı oyuncuların sakarlıklarına yoksa o maçı da ceviremezdiler

SALDIRAY
Fırsat maçı. Kesin kazanmak şart oldu

Yunus Emre SEYHAN
21.09.2021, 21:53
Ahahahahaahahahahahahahahaahah

redbul
21.09.2021, 21:53
ben bjk kendi sahasında puan kaybetmez dedim ama 3-0 dan maç veren takım da biraz düşündürücü.

redbul
21.09.2021, 21:55
bu sergen futbolcuyken bu kadar çirkef değildi hocalığı ise tam bir çirkef insanların gözündeki sempatikliği gün geçtikçe azalıyor

naimbektas6161
ben bjk kendi sahasında puan kaybetmez dedim ama 3-0 dan maç veren takım da biraz düşündürücü.

60 dan sonra oyundan düştüler içimden 3 3 olur mu dedim oldu :)

DeAgLeMaNyAq
Son yıllarda ayağımıza gelen fırsatları sürekli tepip duruyorduk inşallah bu sefer aynısı tekrarlanmaz...

redbul
60 dan sonra oyundan düştüler içimden 3 3 olur mu dedim oldu :)

valla çok iyi oldu kardeşim

Fatih K.
21.09.2021, 21:56
Pjanic çıktıktan sonra bjk sahadan silindi. Batshuayi de ekstra perfromans veriyor. Corneliustan da o mücadeleyi ve oyunu görmek istiyorum. En azından Batshuayi kadar oyunun içinde olmalı.

chener
21.09.2021, 22:01
Vay vay vay. İşte tam bu haftalar fırsat haftası. Biraz ara acabilirsek acayip dengeleri bozariz.
Ha gayret uşaklar. Konya'ya 3 puanla geçersek muazzam avantaj yapacağız.

OrkHun
21.09.2021, 22:04

Pjanic ghezzal Latin çıkınca çemişgezek haline döndü yine bjk. As 11 oynadığı sürece götürür bjk, yedeklere muhtaç kalınca da bu hale gelir. Bu sene en büyük şansımız Avrupa'da olmamamız.

memozcan
21.09.2021, 22:05
ayağımıza gelen fırsatları tepme konusunda tez yazmış camiayız:)

freedomforever
21.09.2021, 22:05
Beşiktaş Cuma günü deplasmanda Altay ile oynayacak. O maçı kazanması da kolay değil. Kaybetmeden devam etmeliyiz.

yusufdinyo
21.09.2021, 22:06
Ligin boyu çok uzun belli olmaz bence bunları konuşmak için cok erken bence

Kalbime doğmuş

Halil Alemdar
21.09.2021, 22:09
Kazanmaktan başka şansımız yok artık. Buralarda kazandığımız altın puanlar ilerde çok işimize yarayabilir. Bu maçta Dorukhandan çok umutluydum ama yine sakatlandı. Bakalım neler olacak. Siopisi bi şekil oynatabilsek bari.

serdaracıl
21.09.2021, 22:11
Allah allah, uzay takımı yine puan mı kaybetmiş?

ilelebeTS
21.09.2021, 22:13
Tecrübeli kadroyu bu durumlar için kurduk. Şimdi sahada onu gösterme zamanı.

yorumsuz6117
21.09.2021, 22:18
Şampiyon olacaksan tam olarak bu maçları kazanmamız lazım..

iyattara
21.09.2021, 22:22
bjk nin önündeki 7 lig maçına bakın oradan 4 tane kazanirlarsa öpüp başlarına koysunlar. Liderden 7 8 puan geri dusebilirler o periyotta. Gezal da çıktı sakatlandı. İyice boka sarma zamanı onlar için.

Bunu fırsat bilip basıp geçmek lazım. Avantajı almak lazım erkenden.

Haydi tam zamanı!

Manava61
21.09.2021, 22:24
Benim bildiğim Trabzonspor bu maçta kesin puan kaybeder. Şaşırt bizi be

trbzonsporlu
21.09.2021, 22:32
benim bildiğim Avcı'da 1-0 alır maçı