PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig 5.Hafta l Kasımpaşa 0-1 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sayfa : [1] 2 3 4 5

Ceyhun Öncü
13.09.2021, 00:38
Ilk maç başlığım
Vurduğumuz gol olsun :tsbayrak:

Takımımızda cezalı kimse yok
Gervinho, Semedo ve Trondsen an itibari ile sakat

Silkelenip, güzel bir futbol ile Galibiyet alırız inşallah
:sevinç:

yorumsuz6117
13.09.2021, 01:07
Önümüzde ki 2 maçta deplasman ve zor maçlar..

6Şafak Aydın1
13.09.2021, 01:24
Eger sampiyonluk kelimesini agzimiza aldiysak Kasimpasa(D), Konya(D), Alanya, Kayseri(D) 12 puan 4 te 4 gerek. Egri oturalim dogru konusalim.

Gs ye karsi rezillikler ortaya koy sonra git Kasimpasaya puan kaptir sonra Konyaya filan Anadoluyu ezip gececeksin derbilerde yenemiyorsan yenilme tamam varim okeydir.

Persembenin gelisi Carsambadan bellidir mantigi ile düsünürsek zaten bu aksam elimize kazma kürek alip hayalleri gömelim. O kadar degil henüz.

AyhanPe
13.09.2021, 02:05
Ligin bir cok takimi cok itici ama malum Ist. takimlarindan sonra en itici olanina karsi oynuyoruz. Küme düsmesini en cok istedigim takim..Bu macta kesinlikle puan kaybi olmamali..

Doğukan Uçan
13.09.2021, 02:16
kasımpaşa bu hafta yenildi bu maçtan puan almak isteyecektir.

kesin gol yeriz.

Yiğit Gayretli
13.09.2021, 08:20
Bu maçla başlayan ve fb maçına dek devam eden 4 maçlık bir seri var. Burayı galibiyetle geçmemiz lazım. Devamında fb'ye yenilmemek yeterli.

Ama önce bu maç. Kasımpaşa ters gelen takımlardan biri. Açıkçası sezon başından beri hocanın ısrar ettiği orta saha kurgusundan da rahatsızım. Her maçı kazanma ve puan bırakma riskimiz aynı.

Enaldo61
13.09.2021, 08:22
Dünkü maçta gördüğüm vasat performanstan sonra biraz heyecanımı kaybettim. Hayırlısı olsun.

Anıl C
13.09.2021, 08:22
Şampiyon olmak isteyen takım demiyeyim ama en azından seneye Avrupa kupalarına katılmak isteyen bir takım bu tarz rakipleri yenmeli, yenebilmeli.

artvints
13.09.2021, 08:34
Kasımpaşa çok koşan genç gs'yi sahadaki hareketliliği ile bezdirmiş bir takim. Maç boyu durmazlar. 3-0 öne geçsek yine maça asilirlar. Geçen seneki 4-3'lük maçi hatırlıyoruz zaten.

Bir takım sırf çok koşuyor diye bize büyük problem çıkaracak seviyeye gelmemeli. Ceza sahasina girdiklerinde ayakları titremeli, kafayı kaldıracak zamanları olmamalı.

Altı pasta paslaşarak gol atıyor millet bize. Bunu gören her takımın iştahı kabarıyor.

Maçı bırakmayalım, çok koşalım falan demek yeterli oluyor yani bize karşı.

Puan kaybetmek başka tabi, goller kaçar tamam ama oyun olarak acı çekiyorsan olmaz, yürümez.

Adem Erdoğan
13.09.2021, 08:55
Bu maçta bari Siopis ilk 11 başlasın.

Bariz bir kronik hastalık için transfer edildi, ama neden oynatılmıyor anlamak mümkün değil.

sessizkral_1
13.09.2021, 09:00
Bu maçta bari Siopis ilk 11 başlasın.

Bariz bir kronik hastalık için transfer edildi, ama neden oynatılmıyor anlamak mümkün değil.
ben söyleyeyim yabancı sınırından dolayı bazı oyuncuları oynatamıyoruz.

Adem Erdoğan
13.09.2021, 09:01

Eyvallah gardaşım da niye 4 yerliyle başladık :)

kaçarava
13.09.2021, 09:01
Kontr presle hızlı hücum yapıp zorlarlar yine bizi.

alper*
13.09.2021, 09:04
4-1-4-1 oynayamıyoruz. Çünkü savunmanın önündeki "1" i Viera zanneden bir hocamız var.

Kısıtlı futbol bilgime dayanarak 4-2-3-1 oynamamız lazım diyorum.

Bana göre:

Erce

Peres-Edgar-Hugo-Denswil

Berat - Hamsik

Yusuf - Bakasetas - Wakayeme

Cornelius

*

Abdulkadir, Uğurcan ve İsmail 11 başlamamalı.

Telonyus
13.09.2021, 09:05
gs maçının üzerine rahat alırız bu maçı. 6-0'lık tahminde bulunayım.

makbernatsu
13.09.2021, 09:38
gs maçının üzerine rahat alırız bu maçı. 6-0'lık tahminde bulunayım.
Hiç sanmıyorum. Berabere biter 1-1

HOPA'LI TS'Lİ
13.09.2021, 10:11
Yıkar geçeriz.
Liderliği geri alırız.

HOPA'LI TS'Lİ
13.09.2021, 10:14
4-1-4-1 oynayamıyoruz. Çünkü savunmanın önündeki "1" i Viera zanneden bir hocamız var.

Bana göre:

Erce

Peres-Edgar-Hugo-Denswil

Berat - Hamsik

Cornelius

*

Denswill'i beğendim. Sol bekte artık o oynamalı
Çok iyi kumaş.
Ömür ve Köybaşı bir süre dinlendirilmeli
Uğurcan'ın aklı Avrupa'da kalmış. Degaj yapması gerekirken gereksiz havadan yan tarafa riskli paslar atıp rakibe atak imkanı sağlıyor.

asilhamsi
13.09.2021, 10:14
Kasımpaşa çok koşan genç gs'yi sahadaki hareketliliği ile bezdirmiş bir takim. Maç boyu durmazlar. 3-0 öne geçsek yine maça asilirlar. Geçen seneki 4-3'lük maçi hatırlıyoruz zaten.

Bir takım sırf çok koşuyor diye bize büyük problem çıkaracak seviyeye gelmemeli. Ceza sahasina girdiklerinde ayakları titremeli, kafayı kaldıracak zamanları olmamalı.

Altı pasta paslaşarak gol atıyor millet bize. Bunu gören her takımın iştahı kabarıyor.

Maçı bırakmayalım, çok koşalım falan demek yeterli oluyor yani bize karşı.

Puan kaybetmek başka tabi, goller kaçar tamam ama oyun olarak acı çekiyorsan olmaz, yürümez.

:)

4 maçta 10 puan ile başlangıcı en son ne zaman gördün?

üstelik aralarında sivas ve cincon maçı var.

yorumsuz6117
13.09.2021, 10:16
3 yerli kuralı elimizi bağladı bizim, İsmail'i de Ömür'ü de yedeğe atamıyoruz sıkıntı büyük, Umut Meraş'ı alsaydık elimiz rahatlayacaktı..

asilhamsi
13.09.2021, 10:20

Bana göre:

Erce

Peres-Edgar-Hugo-Denswil

Berat - Hamsik

Cornelius

*

bence de bu veya yakın bir kadro çıkar.

belki hoca dorukhanı denemek isteyebilir.

Asimetrik bir diziliş sanki daha iyi gelecek bize.

hücum ederken

---------------------erce----------------------

-----------edgar-------------hugo---------------

--------------------berat--------------------------

-------dorukhan--------hamsik------------

perez------------bakasetas--------------waka

-----------cornelisu----------gervinho/semedo--------------

defans yaparken dorukhan sol tarafı kapatır.

-----------------------erce---------------------

perez---------edgar------------hugo----------dorukhan

-----------baka--------berat---------hamsik-----------

-------gervinho/semedo------cornelius------waka--------

tabi dorukhan ve gervinho nun durumları önemli.

asilhamsi
13.09.2021, 10:20
3 yerli kuralı elimizi bağladı bizim, İsmail'i de Ömür'ü de yedeğe atamıyoruz sıkıntı büyük, Umut Meraş'ı alsaydık elimiz rahatlayacaktı..

mecburen dorukhana sarılacağız. Bir an önce form tutmalı.

yorumsuz6117
13.09.2021, 10:22
mecburen dorukhana sarılacağız. Bir an önce form tutmalı.

Dorukhan'ın topu hatırlaması 10 maçtan önce zor...

asilhamsi
13.09.2021, 10:23
----------------ugurcan---------------

perez----edgar-------hugo-------denswil

-----------berat----dorukhan------------

bakasetas-------hamsik----------waka

---------------cornelius---------------------

aslında eldeki en ideal kadro bu gibi görünüyor.

ikinci yarı semedo,gervinho at sahaya. Rakip defansı pert etsinler.

Mehmet Fatih Yavuz
13.09.2021, 10:28
----------------ugurcan---------------

perez----edgar-------hugo-------denswil

-----------berat----dorukhan------------

bakasetas-------hamsik----------waka

---------------cornelius---------------------

aslında eldeki en ideal kadro bu gibi görünüyor.

ikinci yarı semedo,gervinho at sahaya. Rakip defansı pert etsinler.
Dorukhan sol bekde değerlendirilip orta saha Siopis Berat olarak da kurulabilir.

AyhanPe
13.09.2021, 10:32
Dorukhan sol bekde değerlendirilip orta saha Siopis Berat olarak da kurulabilir.

Denemeye deger de Dorukhan in hangi asamada oldugunu kestirmek zor. Oynayacak duruma gelsinde bi..

Yunus Emre SEYHAN
13.09.2021, 10:34
Sürekli pozisyon veren bir takım ile şampiyon olamayız. Özellikle bütçe olarak geride olduğun bir ligde şampiyon olmak istiyorsan az gol yiyeceksin. 2-1 , 1-0 gibi maçlar oynayacaksın. Lille gibi bir takımın PSG gibi bir takımı geçip şampiyon olmasının anahtarı da bu.
Ligde bu futbola en uygun teknik adam Abdullah Hoca idi.
O da sapıttı. Ya herra ya merro modunda futbol oynatmaya başladı. Bunun kadro mühendisliği de alakası var .
Sivasspor maçının 2. yarısı ve Giresunspor maçının 2. yarısı umut verici. Rahat izlemiştik. Üzerimize gelip tehdit oluşturamamışlardı. Erkenden skoru alıp Siopis'i oyuna sokarak rahat maçlar izleyebiliriz umarım.

Dün kötü gözükmemizin temel sebeblerinden birisi de Nwaekeme'nin etkisiz futbolu idi. Zaten büyük bir kalabalığın içerisinde kaldı adam. Dün Gervinho oynayabilseydi çok farklı şeyler olabilirdi.

Cornelius'a gelecek olursak hava toplarında etkili, topla arası fena değil ancak net gol vuruşu yapabilecek bir adam değil.
4'de 4 yaparsak şampiyonluk adına umutlanabiliriz. Şampiyon olacaksak en az 6-7 puan fark yapmamız gerekiyor devre arasına kadar. Rakipler Avrupa mesailerini bitirecek, deplasman fiksturumuz daha zorlu.

Mehmet Fatih Yavuz
13.09.2021, 10:43
Bunu zamanında yazmıştım, tekrar yazayım :

Hücum oyuncu kalitesi ile, savunma hoca kalitesi ile yapılır.
Hangi hoca olursa olsun, yeterince kaliteli oyuncun yoksa iyi hücum yapamazsın.
Ama kötü oyuncularla bile iyi bir savunma düzeni kurabilir iyi hoca.

Şimdi, Abdullah Avcı kendisini inkâr etmeden takımın savunma disiplinini oturtmalı.

Galatasaray maçında yenen goller özelinde konuşmuyorum.
Çünkü yediğimiz goller aptal saptal bireysel hatalar.

Ama takımın genel savunma performansı, bu sene Roma maçları dışında kötü.
Bak Roma'dan 5 gol yememize rağmen o maçlardaki savunma kalitesini göstersek Gs bugün kalemize 3 kere gelemezdi.

Bunun oyuncu tercihi ile de ilgisi yok.
Bu bir taktik tercih.
Çünkü tek maçlık bir durum değil.

Hoca bir şeyleri kuruyor anlıyorum ama neyi kurmaya çalıştığını çözemedim.
Pahalıya patlamaz umarım.

Doğukan Uçan
13.09.2021, 11:47
Takımda o kadar oyuncu var fakat daha ilk 11 yapamıyoruz. Yabancı kuralı en çok bizi etkiledi.

kayl
13.09.2021, 11:58
Bunu zamanında yazmıştım, tekrar yazayım :

Hücum oyuncu kalitesi ile, savunma hoca kalitesi ile yapılır.
Hangi hoca olursa olsun, yeterince kaliteli oyuncun yoksa iyi hücum yapamazsın.
Ama kötü oyuncularla bile iyi bir savunma düzeni kurabilir iyi hoca.

Şimdi, Abdullah Avcı kendisini inkâr etmeden takımın savunma disiplinini oturtmalı.

Galatasaray maçında yenen goller özelinde konuşmuyorum.
Çünkü yediğimiz goller aptal saptal bireysel hatalar.

Ama takımın genel savunma performansı, bu sene Roma maçları dışında kötü.
Bak Roma'dan 5 gol yememize rağmen o maçlardaki savunma kalitesini göstersek Gs bugün kalemize 3 kere gelemezdi.

Bunun oyuncu tercihi ile de ilgisi yok.
Bu bir taktik tercih.
Çünkü tek maçlık bir durum değil.

Hoca bir şeyleri kuruyor anlıyorum ama neyi kurmaya çalıştığını çözemedim.
Pahalıya patlamaz umarım.

Artık siopis in 11 oynama zamanı geldi mecburen serkan 11 oynayacak orta saha berat siopis hamsik olmalı ileri 3 lu waka cornelius gervinho veya djanini yada bakasetas ama siopis oynamali

champions
13.09.2021, 12:02
Serkan-Edgar-Hugo-Denswil
-----Dorukhan---Siopis-------
Djaniny---Hamsik----Gervinho
-----------Koita-----------------

Bu kadro denenmeli, en azından 50 tane pozisyon vermez, rakip kaleye gitmek için can çekişmeyiz.

Dünkü gs maçından sonra bu maçta ne oynayacağımız önemli, burada da istenmeyen bir sonuç çıkarsa devre arasına iyi pozisyonda girme ihtimali düşer.

gurur6134
13.09.2021, 12:40

Bu kadro denenmeli, en azından 50 tane pozisyon vermez, rakip kaleye gitmek için can çekişmeyiz.

Dünkü gs maçından sonra bu maçta ne oynayacağımız önemli, burada da istenmeyen bir sonuç çıkarsa devre arasına iyi pozisyonda girme ihtimali düşer.

Baka waka ve peresi ayni anda kesecek hoca turkiye de yok..

fatihaltun08
13.09.2021, 12:42
Topu geri kazanma süremizi azaltirsak defansta sıkıntı yaşamayız.
Onun için

........... Berat/sipois..........
Baka/Hamsik/Wakayeme
..............Cornelius.............

Tarzında oynamaliyiz. Bakasetas kendi milli takımında sağ tarafta oynuyor ve daha çok pozisyona gideriz diye düşünüyorum.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cakalkerem
13.09.2021, 12:43
dorukan sakatsa neden aldık ki...
neyse hadi aldık.. sol bekte sırıtmayacaksa orta alanı bake--siopis...olur--
yol geçer hanı olmayız..
Yoksa iş tek berata kalacaksa çocuk çok yıpranır..

neyse 3 atalım yeter

gurur6134
13.09.2021, 12:46
Ya su yunusa da iyice ayar olmaya basladim adam yerli kontenjaninda kadroda aldigi para da az degil dakika sure almiyor bu kadar mi kotu bu adam neden transfer etti hoca israrla istedi o zaman yazik gunah. murat cem bu adamdan daha etkili oldu 1 senedir yapamadiklarini malatya macinda 10 dakika oynayip yapti

My
13.09.2021, 12:56
4-1-4-1 oynayamıyoruz. Çünkü savunmanın önündeki "1" i Viera zanneden bir hocamız var.Aynı fikirdeyim ama belli ki hoca bizimle aynı fikirde değil :)

Cervinyo veya Canini muhakkak sahada olmalı. Yusufla olacak iş değil bence. Yerli olayı büyük bela. Sol bek resmen kitledi bizi.Farukcan mıydı neydi o uşaan adı İsmailden çok daha fazla iş yapardı.

alper*
13.09.2021, 13:00
Bakasetas sağ ön oynayabilir mi acaba?

Dün Yusuf'un oynadığı yerde.

Oynasa ne yapar merak ediyorum.

Enaldo61
13.09.2021, 13:07
Bakasetas sağ ön oynayabilir mi acaba?

Dün Yusuf'un oynadığı yerde.

Oynasa ne yapar merak ediyorum.
Hücumda içeri kateder, arkadan Peres bindirir kanatı kullanır sürekli, savunma kısmında çok daha kompakt oluruz. Bunu yapmamız lazım mevcut kadroda en iyi seçenek bu gibi. Berat'ın yanına Siopis'i de koyalım.

Yazıcı-Pereira gibi Baka-Peres ikilisi oluşabilir.

alper*
13.09.2021, 13:11
Hücumda içeri kateder, arkadan Peres bindirir kanatı kullanır sürekli, savunma kısmında çok daha kompakt oluruz. Bunu yapmamız lazım mevcut kadroda en iyi seçenek bu gibi. Berat'ın yanına Siopis'i de koyalım.

Yazıcı-Pereira gibi Baka-Peres ikilisi oluşabilir.

Erce

Peres-Edgar-Hugo-Denswill

Siopis (Dorukhan)-Berat

Bakasetas-Hamsik-Wakayeme

Cornelius

*

Siopis olmuyor işte. Olsa...

Mehmet Fatih Yavuz
13.09.2021, 13:13
Erce

Siopis (Dorukhan)-Berat

Cornelius

*

Dorukhan'ı sol bek'e koyabilirsin. Oynamışlığı var.
Ya da İsmail oynayacak. :)

Adem Erdoğan
13.09.2021, 13:13
Erce

Siopis (Dorukhan)-Berat

Cornelius

*

Edgar<->HT olursa Siopis de olur. :)

Enaldo61
13.09.2021, 13:17
Yapabiliyorsak Dorukhan'ı bek yapacağız, her şeyi çözecek tek hamle bu görünüyor.

alper*
13.09.2021, 13:17
Dorukhan'ı sol bek'e koyabilirsin. Oynamışlığı var.
Ya da İsmail oynayacak. :)
Bunu bilmiyordum abi. Hem de 90 dk oynamış. Ama 10-15 maç oynayabilir mi ki..

Edgar<->HT olursa Siopis de olur. :)

Abi o zaman Siopis olmasın ya... :D

artvints
13.09.2021, 13:37

4 maçta 10 puan ile başlangıcı en son ne zaman gördün?

üstelik aralarında sivas ve cincon maçı var.

Ben 8'de 8'le başlayan fener ve gs'nin olduğu ligte bursaspor'un şampiyon olduğunu gördüm.

Mehmet
13.09.2021, 14:36
Herkes Trabzonsporu güçlü oldu diye abartıyor ama, bu takım şu an takım olmamış görüntüsü canımızı sıkıyor, defans dağınık donuk tutuk, orta saha dağınık, ileri uç takımı hepten kopuk, sağdan soldan orta yapacak kombin oyuncu yok. İleri uç çok dağınık, defans çok durgun orta saha yeterli organize değil, bu nasıl bir takım. Abdullah Avcı futbolcuya bir şey öğretmeden takdik anlatmadan sanırım topcuların her birinden tavşan çıkarmalarını bekliyor. Gördüğüm bu dağınık takıma iyi organize olan dişli bir takım yarım düzine gol atar.

Ogün YAZICI
13.09.2021, 14:52
Uğurcan ve Berat'tan sonra takımın en oynayabilir yerlisi üzülerek söylüyorum Serkan

Bu saatten sonra solbek yama olarak götürülecekse Bruno Peres'i oraya çekip iki mevkinin verimini düşüreceğime Serkan'ı kör topal Sol beke koyar en azından hızından ve dinamizminden faydalanırım

Kademe bilgisini de geliştirdi
İsmailin yaptığı hiçbirşeyin daha kötüsünü yapmaz muhtemelen

Uğurcan
Peres Edgar Hugo Serkan
Berat Hamsik Bakasetas
Djaniny Cornelius Nwakaeme

BatuhanB
13.09.2021, 14:58
https://pbs.twimg.com/media/E_KRjn_XIAUCUcH?format=jpg&name=4096x4096

Uğurcan, Egemen ve Berat oynamalı diyorum.

Enes Başkaya60
13.09.2021, 15:00
Bu Dorukhan öldü de haberimiz mi yok diyeceğim Antremanlarda var adam maça girecek hali bile yokki kadroya alınmıyor demek ki...

Neyi var abi bu çocuğun bir açıklayın bizim ortasahada işimizi görecek net oyuncu ya neden dönmüyor bu çocuk...

ilelebeTS
13.09.2021, 15:49
Defansa 1 yerli koymaktan başka çaremiz yok maalesef. Orta sahaya 1 yerli daha sokunca oralar hepten çorba oluyor. En azından maç başlangıcı için öyle. Defanstaki o 1 oyuncuyu deneme yoluyla bulmamız lazım bir şekilde. Serkan-İsmail-Hüseyin denendi, bir de Dorukhan'ı denemek lazım.

asilhamsi
13.09.2021, 15:55
Ben 8'de 8'le başlayan fener ve gs'nin olduğu ligte bursaspor'un şampiyon olduğunu gördüm.

valla senin derdinin başka olduğu artık çok net. Abdullah hoca 10 da 10 yapsa bu sefer başka bir bahane bulursun.

Yaş diyorsun başka birşey demiyorsun.

Dün ikinci yarı adamlara pozisyon vermedik bir tane hariç biz bir sürü pozisyona girdik.

Bu kadar methettiğiniz cincona karşı 2-0 maç çevirdik.

Siz tam olarak ne istiyorsunuz?

Cincon yeni takım sanki biz çok eski takımız.

Ben newton hoca iken bile bu kadar fazla eleştri okumadım. Hoca üzerinden yaptığınız eleştirilerinizin birçoğu son derece yersiz ve mesnetsiz.

asilhamsi
13.09.2021, 15:59
Uğurcan ve Berat'tan sonra takımın en oynayabilir yerlisi üzülerek söylüyorum Serkan

Bu saatten sonra solbek yama olarak götürülecekse Bruno Peres'i oraya çekip iki mevkinin verimini düşüreceğime Serkan'ı kör topal Sol beke koyar en azından hızından ve dinamizminden faydalanırım

Kademe bilgisini de geliştirdi
İsmailin yaptığı hiçbirşeyin daha kötüsünü yapmaz muhtemelen

Uğurcan
Peres Edgar Hugo Serkan
Berat Hamsik Bakasetas
Djaniny Cornelius Nwakaeme

dorukhanın sol bek görünümlü ortasaha oynadığı bir model denenebilir bana kalırsa.

perez----edgar--------hugo---------dorukhan

--------berat--------hamsik----------

bakasetas--------hamsik---------waka

-----------cornelius-------------------

HOPA'LI TS'Lİ
13.09.2021, 16:06
https://pbs.twimg.com/media/E_KRjn_XIAUCUcH?format=jpg&name=4096x4096

Uğurcan, Egemen ve Berat oynamalı diyorum.

Koita %100 golü atsa maçın kahramanı olabilirdi.

İsmail Köybaşı ve Koita'dan kazık yedik.

Sol bekte Denswill sorunu çözer.

Hey gidi Egemen Korkmaz stoperlerin babasıdır.

Mehmet Fatih Yavuz
13.09.2021, 16:20
İki tane 10 numara ile oynuyoruz gibi görünüyor.
Yani orta alan üçlüsünün 2 tanesi çok ileri yakın. Biri Bakasetas, diğeri Hamsik.
Benim aklıma yatan Bakasetas'ı Peres'in önünde sağ kanatta değerlendirmek, orta sahayı Berat-Siopis-Hamsik üçlüsü ile kurmak...
Sol kanatta olursa Dorukhan, olmazsa mecburen İsmail oynar.
Elde daha iyisi yoksa henüz. :)

6Şafak Aydın1
13.09.2021, 16:38
Sol bek artik Denswilse stoperleri bozup oraya Hüseyini yerlestirebilir Anadolu maclarinda.
Enteresan, e kardesim o zaman Hüseyin sol bek olsun, Denswil birseyler oynayabiliyor hücumada cikiyor. Madem silahimiz hücum oradan feragat edelim. Hem defans zayif hem hücumdan feragat et, mantikli gelmiyor zaten beceremiyorsun defansi.

Degisik fantezilerede girebilir hücum hattini fazla bozmadan. Serkan önünde Peres veya tersi gibi. Bakacagiz.

artvints
13.09.2021, 16:39
valla senin derdinin başka olduğu artık çok net. Abdullah hoca 10 da 10 yapsa bu sefer başka bir bahane bulursun.

Yaş diyorsun başka birşey demiyorsun.

Dün ikinci yarı adamlara pozisyon vermedik bir tane hariç biz bir sürü pozisyona girdik.

Bu kadar methettiğiniz cincona karşı 2-0 maç çevirdik.

Siz tam olarak ne istiyorsunuz?

Cincon yeni takım sanki biz çok eski takımız.

Ben newton hoca iken bile bu kadar fazla eleştri okumadım. Hoca üzerinden yaptığınız eleştirilerinizin birçoğu son derece yersiz ve mesnetsiz.Eleştirilerimin son derece yerinde olduğunu düşünüyorum, senenin başından beri aynı problemler var ve defans sorunu git gide derinleşiyor, düzelmiyor.

Newton'a bu niye geldi abdullah avcı dururken dedim daha ne diyeceğim ?

Taraftar oynanan oyundan sıkılıp sahaya girmiş ne oldu ki diyorsun. Hiçbirşey olmadı evet.

Sen niyet okumayı bırak bence sahaya odaklan, o zaman benim gördüklerimi görürürsün, kimseyi bana karşı korumana gerek yok. Hoca kovulsun tayfasinda olmadim hiç.

Şampiyonluk kadrosu kurduk, modern oyun, teknik taktik, rakip analizi derken çıta yukseldi, beklenti büyüdü.

bjk'yi abartiyorsunuz , fb gs ne oynuyor diyen sensin. Eleştiriler de ona göre geliyor.

Yaşlı kadro konusu genel bir vizyon eleştirisi. Seneye bir daha konuşuruz bunu. Süreç içinde ortaya çıkan problemler, ekonomik sorunlarla birlikte ele alarak o eleştiriyi yapıyorum.

Sadece bir oyuncunun yaşı değil problem, genel kadro yapılanması ile alakalı sorunlar.

4, 5 haftada çıkmaz bunun sonucu, sezonun geneline hatta yillara yayılır. Çok fazla da detay var bu konuyla ilgili.

Yaşlı oyuncuyu transfer etmek ile elindeki yaşlı oyuncuyu kullanmak arasında bile fark var.

Direk transferle yaşlanmak ile oyuncuların beraber oynayarak yaş alması baya farklı sonuçlar verir.

Tecrübeli oyuncularla durağan bir oyun kurgularsan genç oyuncu arada siritir, gelişmesi zor olur ama genç oyunculardan daha aktif hareketli bir takım kurarsan, tecrübeli iyi bir orta sahadan daha fazla verim alabilirsin.

Bunlar genel fikirler, detaya girince günlük oyuncu performansları değişir. Avrupa takımları böyle kurgulaniyor, sürekli yenileniyor. Kişisel birşey yok.

Gervinho da çok yararlı oyuncu ama 70 dakika sahada kalamadı henüz, onu ne yapacağız peki ?

Mehmet Fatih Yavuz
13.09.2021, 16:58
Abdullah Avcı eleştirisine ben katılıyorum şu anda.
Ne yapmaya çalıştığını anlamadım. ilk yarının ortalarına bir gelelim bakalım.
10-12 hafta bir geçsin.
Biz takım oyunu, birlikte oynanan oyun derken, Roma maçları dışında bu oyunu bu sene hiçbir maçta görmedik.

Benim Abdullah Avcı'yı beğenmemin, onu takımın başında görmek istememin sebebi takım savunması ve dar alanda oyunun oynanmasıydı.

Şu anda o bahsettiğimiz şeyle uzaktan yakından alakamız yok.

Asla skor bazlı konuşmuyorum. 5 tane yediğimiz iki Roma maçının ciddiyeti ve azmi ile oynasak ligde karşımızda hiçbir takım duramaz.

Ama henüz takıma yeni katılmış, bazıları katılamamış oyuncular var.

1-2 ay bekleyelim bakalım.

Samet Berber
13.09.2021, 17:55
Abdullah hocanın oynanan oyundan memnun olduğuna inanmıyorum ya da inanmak istemiyorum. Bu maçla birlikte mutlaka bir düzen değişikliğine gitmeli ne yapar ne eder bilmiyorum yabancı sınırı ayrı bir dert sakatlıklar ayrı ancak mevcut dizilişle ve oyuncularla fazla ilerleyemeyeceğimiz gün gibi aşikar bence. Dorukhan'ı hazırlayıp Berat'ın yanına mı monte eder, Siopis'i mi oynatır ya da Dorukhan'ı asimetrik bir dizilişle sağ kenar gibi mi oynatır bilmiyorum ama muhakkak bu takıma bir dokunuş yapmalı.

trbzonsporlu
13.09.2021, 19:38
Trabzonspor gs maçında 33 kez rakip ceza sahasında topla buluştu, bu sayı 5 attığımız malatya maçında bile 19du.
ben bir derbi maçında böyle bir rakamı ne gördüm ne duydum

edgar olmasa maçta pozisyona giremeyecek olan takimdan 2 gol yedik, tüm hakem hocalarının birleştiği yüzde yüz penaltımız verilmedi, buna rağmen geri döndük. oynadığımız hucum futboluna dayanabilecek herhangi bir anadolu takımı yok. ki sağ kanatsız oynadık dün gece daha oraya gervinho gelecek
arkanıza yaslanın ve takımı izleyin
hem sampiyon olacagiz hem de 103 gollü sezonun rekorunu kıracağız bu sene

TrabzonVictory
13.09.2021, 20:07
Zor maç olacak kusuna kadar koşacaklar hatta şikebahçe yaranmak için, kasımpaşa adeta kendilerini bu maçta yırtacaklar,ölümüne oynuyacaklar.Hakemleri zaten söylemeye gerek onlar yavaş yavaş tetikçiliğe başladı.Bizim lehimize penaltı vb. pozisyon olduğunda bizim futbolcular hemen hakemin yanında toplanmalı ve VAR'a bakmasını sağlamalı.bu maçta göstere göstere hiç acımadan hakem katliamı yapabilirler.bu maça çok iyi hazırlanmalı ve çok iyi oynamalıyız...

David_LuiZ4
13.09.2021, 20:08
Trabzonspor gs maçında 33 kez rakip ceza sahasında topla buluştu, bu sayı 5 attığımız malatya maçında bile 19du.
ben bir derbi maçında böyle bir rakamı ne gördüm ne duydum

edgar olmasa maçta pozisyona giremeyecek olan takimdan 2 gol yedik, tüm hakem hocalarının birleştiği yüzde yüz penaltımız verilmedi, buna rağmen geri döndük. oynadığımız hucum futboluna dayanabilecek herhangi bir anadolu takımı yok. ki sağ kanatsız oynadık dün gece daha oraya gervinho gelecek
arkanıza yaslanın ve takımı izleyin
hem sampiyon olacagiz hem de 103 gollü sezonun rekorunu kıracağız bu sene
33 kez rakip ceza sahasında topla buluşmanın yanında yüzde 62 ile topa sahip olduk..590 küsür pas yaptık rakibi 300 civarında tuttuk..Pas yüzdesi pas isabeti topa sahip olma gibi konularda rakibe tur bindirdik..2-0 geriye düşmüş her takım buna Avrupa'nın elit takımları da dahil oyun disiplininden kopar taktik anlayışı bozulur final paslarında veya atak olgunlaştırırken atılan paslarda isabetsizlik yaşanabilir..Çünkü maçı çevirmek için geçen her dakika aleyhinedir ve oyuncular aceleci davranabilir..O psikolojiye girince takım bocaladı tabi ve bu durum bazı aklıevvellerin "kötü oynadık" safsatasını iddia etmesine yol açtı..Siz 2-0 geriye düşerken rakip de 2-0 önde olmanın getirdiği özgüvenle daha iştahlı daha disiplinli daha moralli oynuyor..

Bütün bu ters psikolojiye rağmen takımın maçı çevirmesine burun kıvıran tipler görüyorum..Şahsen ben Avcı'nın maç sonunda yaptığı "oyundan memnunum" açıklamasından gayet memnunum..Doğru yoldayız ve Avcı ile şampiyon olacağız..

Mehmet Fatih Yavuz
13.09.2021, 20:36
Ne oyunun başında ne de sonunda iyi falan oynamadık.
Avcının da iyi oynadıktan kastı, 2-0 geriye düşmenin arkasından o psikolojik sıkıntıya rağmen geri dönmemizdir.

Yoksa hiçbir aklı evvel maçın başından sonuna kadar 4-1-4 oynayan, golden evvel, golden sonra takım bütünlüğünü sağlayamayan oyuna iyi oyun demez.

Abdullah Avcı felsefesinde dünkü oyun tam anlamı ile faciadır.

Gol yemeden evvel de farklı bir durum yok.

Böyle kontrolsüz, orta sahasının ortası bomboş bir oyunu Abdullah Avcı hiçbir takımda oynatmadı.

Kendi kendisi ile de çelişmektedir.

Şu maç, iki takım içinde facia bir maç.
Takım nasıl olunmaz onun maçı.

Sacit
13.09.2021, 20:40
Fizik güç kondüsyon yüklemesi için çözüm nedir???

Bu konuya kim el atacak?
Bu sesi kim duyacak?

Avcı'nın umrunda değil mi yoksa kimse takmıyor mu?
koşamıyor, rakibe tepki veremiyorsun

Fizik güç niye en üst seviyeye gelmiyor?
Bu halde hangi maçta savunma yapacaksın?

Bu nasıl iştir bir türlü çözülemiyor
her maç gol yiyorsun ve üstüne dayak yiyorsun

Mehmet Fatih Yavuz
13.09.2021, 20:43
Fizik güçle bunun ilgisi yok. Başı sonu bu kadar açık oynanmaz. Hiç kimse toptan hızlı koşamaz.

David_LuiZ4
13.09.2021, 21:05
Abdullah Avcı bu işi bilmiyor sen biliyorsun..

Abdullah Avcı aklıevvel sen zeka küpü...

Anlamadığınız konulara burnunuzu sokmayın..

Takım 33 kez rakip ceza sahasında topla buluşmuş yüzde 62 topa sahip olma oranıyla oynamış 600 pas yapmış daha ne yapacak oyunu domine etmek için..Karşındaki takıma iki tane aptalca gol hediye etmişsin rakibin özgüveni artmış taktik disiplini had safhaya çıkmış oyuncuları morallenmiş bu şartlarda siz nasıl bir oyun planı bekliyordunuz..Üstelik hoca yaralı parmağa pansumanı hemen yapmış erken müdahale ile Sarı'nın bi nebze sağ tarafa hareket getirmesiyle Waka'nın üzerindeki yükü hafifletmiş bu sayede Waka'nın ikinci yarı performansı mevki değişimi ve akabinde gelen ikinci golle hocanın bütün planları metodları tutmuşken daha nasıl bir oyun bekliyordunuz..Nasıl bir açıklama yapmasını bekliyordunuz?

Bu takımın şimdilik en büyük sorunu 4 lü defansla önlerindeki tek oyuncunun yani geri beşlisinin öndeki beşliye oyun oynanırken katılmaması takımın boyunu kısaltamamasıdır..Bunu da ancak zamanla çözersin dedik..Eleştirecekseniz buradan eleştirin..

Avcı'nın "oyundan memnunum" açıklaması son derece yerinde ve doğru bir açıklamadır..Hocanın dediğine kayda almayacağız da forumdaki bir aklıevvelin yorumunu mu kayda alacağız..Maçı izlerken içiyor musunuz ne yapıyorsunuz..

Mehmet Fatih Yavuz
13.09.2021, 21:14
Ünal Karaman bilmiyor sen biliyorsun,
Şenol Güneş bilmiyor sen biliyorsun.

Şimdi de Avcı bilmiyor sen biliyorsuncular çıktı.

Şahıslar değişiyor, zihniyet değişmiyor.

Gerine gerine bana hocayı savunma aklı evvel, ben hocayla hemfikir taraftayım.
Ama gözümün gördüğünü de kimse bana inkar ettiremez.

Maç içinde çıkan krize doğru müdahale etti hoca. Bunu inkar eden mi var.
Bu oyun mutlak daha iyi olacaktır. Bunu aksine laf söyleyen de olmadı.

Ama dün ortadaki oyunu Abdullah avcının bugüne kadar bize gosterdigi prensiplerle tarttığım vakit doğru oyun diye nitelendirilecek kadar adamcı olmadım çok şükür.

Dünün Ünalcı, Şenolcu tayfasının yerini almaya mı niyetlisiniz?

Onlarla ettiğim kadar sizinle de mücadele ederim...

Yanlış oyuna yanlış demekten aciz bir kafa ile zaten içkiye de ihtiyacın kalmamış senin.

Gökhan Balcı
13.09.2021, 21:16
Geriye yardımı minimum olan bazılarının ise hiç olmadığı beş oyuncuyla geriye milanın efsane dörtlüsünü de koysan gol yersin. Böyle bir ortamda berat biraz bile iyi oynuyorsa mükemmel oynamış demektir benim gözümde. Fakat bana asıl yanlış gelen sağ kanadımızın işlemeyeceği bariz belli olan bir maçta ekstra bir destek atmadan maça başlamamış oluşumuzdu. Gervinho varken bu riski almayı anlarım her an gol atabilirsin çünkü tercihtir derim ama yine de rasyonel bulmam. İleride cornelius ile başlıyoruz ama aman aman bir orta denememiz yok. Tam aksine bizim orta saha oyuncularımız berat nwakaeme hamsik ve bakasetas aradan adam kaçırma konusunda bire bir oyuncular. Böyle bir düzende santrfor bölgesinde gervinho çok daha işimize yarar duruyor.

Sakatlar düzeldiğinde ben şöyle bir formattan yanayım

Uğurcan
Dorukhan Edgar Hugo Denswill
Peres Berat Hamsik Nwakaeme
Bakasetas
Gervinho

Hem görece fena olmayan bir sol bek ile oynarız ki orada sağlam olduğunda trondsen de oynayabilir hem de sağ tarafta güzel bir dinamizm elde ederiz.

Sağ taraftaki bu düzen ile ki şu an dorukhan olmasa bile serkan peres denenebilir cornelius'u daha efektif kullanabiliriz diye düşünüyorum. Ben siopisi oynatıp en kritik iki oyuncumuzu kesmektense ikinci forvet olarak corneliusu düşünmeyi daha makul buluyorum. Bu takım bu şekilde bence daha kolay skor bulur ve sonradan oyunu tutmak için siopis cornelius djaniny hamlelerini de rahatlıkla yapabiliriz diye düşünüyorum.

jönts
Maçın başından sonuna kadar 4-1-4-1 oynamadık. Maç içinde sık sık 4-4-2’ye özellikle ikinci yarında bazı bölümlerde 4-2-3-1’e döndük.

serdaracıl
Eleştirilerimin son derece yerinde olduğunu düşünüyorum, senenin başından beri aynı problemler var ve defans sorunu git gide derinleşiyor, düzelmiyor.

Newton'a bu niye geldi abdullah avcı dururken dedim daha ne diyeceğim ?

Taraftar oynanan oyundan sıkılıp sahaya girmiş ne oldu ki diyorsun. Hiçbirşey olmadı evet.

Sen niyet okumayı bırak bence sahaya odaklan, o zaman benim gördüklerimi görürürsün, kimseyi bana karşı korumana gerek yok. Hoca kovulsun tayfasinda olmadim hiç.

Şampiyonluk kadrosu kurduk, modern oyun, teknik taktik, rakip analizi derken çıta yukseldi, beklenti büyüdü.

bjk'yi abartiyorsunuz , fb gs ne oynuyor diyen sensin. Eleştiriler de ona göre geliyor.

Yaşlı kadro konusu genel bir vizyon eleştirisi. Seneye bir daha konuşuruz bunu. Süreç içinde ortaya çıkan problemler, ekonomik sorunlarla birlikte ele alarak o eleştiriyi yapıyorum.

Sadece bir oyuncunun yaşı değil problem, genel kadro yapılanması ile alakalı sorunlar.

4, 5 haftada çıkmaz bunun sonucu, sezonun geneline hatta yillara yayılır. Çok fazla da detay var bu konuyla ilgili.

Yaşlı oyuncuyu transfer etmek ile elindeki yaşlı oyuncuyu kullanmak arasında bile fark var.

Direk transferle yaşlanmak ile oyuncuların beraber oynayarak yaş alması baya farklı sonuçlar verir.

Tecrübeli oyuncularla durağan bir oyun kurgularsan genç oyuncu arada siritir, gelişmesi zor olur ama genç oyunculardan daha aktif hareketli bir takım kurarsan, tecrübeli iyi bir orta sahadan daha fazla verim alabilirsin.

Bunlar genel fikirler, detaya girince günlük oyuncu performansları değişir. Avrupa takımları böyle kurgulaniyor, sürekli yenileniyor. Kişisel birşey yok.

Gervinho da çok yararlı oyuncu ama 70 dakika sahada kalamadı henüz, onu ne yapacağız peki ?

Şampiyonluk kadrosu mu kurduk? Bizimki şampiyonluk kadrosuysa rakiplerimizğnki ne? Adamlar transfere senin iki üç katını yatırmış. Diğeri kadrosunu koruyup iyi transferler yapmış. Biz İki tane 35’lik adam aldık diye şampiyonluk kadrosu mu oldu

artvints
13.09.2021, 21:20
Şampiyonluk kadrosu mu kurduk? Bizimki şampiyonluk kadrosuysa rakiplerimizğnki ne? Aram transfere senin iki üç katını yatırmış. Diğeri kadrosunu koruyup iyi transferler yapmış. Biz İki tane 35’lik adam aldık diye şampiyonluk kadrosu mu olduEe ne yapıyoruz o zaman, bu kadroyla geleceğe mi hazırlanıyoruz ?

Sacit
13.09.2021, 21:27

Takım 33 kez rakip ceza sahasında topla buluşmuş yüzde 62 topa sahip olma oranıyla oynamış 600 pas yapmış daha ne yapacak oyunu domine etmek için..Karşındaki takıma iki tane aptalca gol hediye etmişsin rakibin özgüveni artmış taktik disiplini had safhaya çıkmış oyuncuları morallenmiş bu şartlarda siz nasıl bir oyun planı bekliyordunuz..Üstelik hoca yaralı parmağa pansumanı hemen yapmış erken müdahale ile Sarı'nın bi nebze sağ tarafa hareket getirmesiyle Waka'nın üzerindeki yükü hafifletmiş bu sayede Waka'nın ikinci yarı performansı mevki değişimi ve akabinde gelen ikinci golle hocanın bütün planları metodları tutmuşken daha nasıl bir oyun bekliyordunuz..Nasıl bir açıklama yapmasını bekliyordunuz?

Bu takımın şimdilik en büyük sorunu 4 lü defansla önlerindeki tek oyuncunun yani geri beşlisinin öndeki beşliye oyun oynanırken katılmaması takımın boyunu kısaltamamasıdır..Bunu da ancak zamanla çözersin dedik..Eleştirecekseniz buradan eleştirin..

Avcı'nın "oyundan memnunum" açıklaması son derece yerinde ve doğru bir açıklamadır..Hocanın dediğine kayda almayacağız da forumdaki bir aklıevvelin yorumunu mu kayda alacağız..Maçı izlerken içiyor musunuz ne yapıyorsunuz..

Can sıkan konu da bu işte

şu takımdan 2 tane gol yemek yakışmadı
rakip kötü ve sen kalite anlamında üstünsün
maça çıkarken rahat kazanırız bekliyorduk

600 pas yapsan da oyunu domine etsen de şu yediğin 2 gol bütün planı bozabilir
takım savunması ve sol bek konusu acil çözüme kavuşmalı
zamanla olacak ama kimlerle olacak ve olana kadar kaç gol yersin?

Armağan Dere
13.09.2021, 21:27
neden konya maçı perşembe günü...
hafta içi de maç mı var artık

David_LuiZ4
13.09.2021, 21:42
Yanlış oyun falan yok ortada o sizin cahilane yorumunuz..Edgar'ın hediyesiyle başlayan İsmail ve Uğurcan'ın zincirleme hatalarıyla devam eden ve yenilen iki golü nereden öngörecekti Avcı? Maçın gitgelli aksiyon dolu maceraperest bir hüviyete bürünmesinin ardındaki psikolojiyi anlayamıyorsun..Neden çünkü sahada futbol oynamışlığın yok..Futbolcu psikolojisinden bihabersin..

İdraki meali bu küçük akla gerekmez zira bu terazi bu kadar sikleti çekmez..Motoru fazla zorlamayacaksın beyninizi yakarsınız sonra..

Şimdi iyi oku..

Her maçın ayrı bir hikayesi vardır..

Sizin maç başlamadan oyunculara dikte ettirdiğiniz taktik felsefeyi bir iki oyuncu basit hata ile rakibe hediye ederek bozarsa üstelik 2 0 gibi çevrilmesi zor bir skorla geriye düştüğünüzde o psikolojiyi kaldıramazsanız elbette saha içinde bocalama pas hataları durgunluk vs gibi olumsuz durumlar oluşacak sahaya yansıyacaktır..Bu durum o anda spontane olarak şartlar öyle geliştiği için oluşan bir durum adına kötü oyun diyemezsin..Önemli olan takımı o psikolojiden kurtarmak ve gerekli hamleleri yapmaktı..Hoca o hamleleri yaptı mı yaptı..Bu arada siz ne kadar hamle yaparsanız yapın 2 0 öne geçmiş rakibin moral ve mental açıdan sizden daha güçlü olacağını daha disiplinli oynayacaklarını daha iyi kapanacaklarını daha hırslı oynayacaklarını göz ardı edemezsiniz..Bugün Liverpool City Barca Münih gibi takımlar bile kendi liglerinde 2 3 farklı geriye düştüklerinde maçları çeviremiyorlar..Hocanın oyuna müdahaleleri sonrasında takımın kötü oynadığını iddia etmek körlükten başka bir şey değil..Maçları izlerken körebe mi oynuyorsunuz..

Avcı'nın da zaten oyundan memnunum derken oyuna müdahalesinden sonra takımın toparlandığı bölümü kastettiği aşikar..Avcı eleştirilir mi eleştirilir..Neden takım boyu hadisesini zamanında oturtamadın konusunda birtakım reddiyeler yapılabilir kendisine..Onun dışında hocanın eleştirilecek bir tarafı yok..

Hocanın prensiplerine aykırılık teşkil eden bir durum da yok..Siz geçen sene hocayı savunma oynatıyor defansif oynatıyor diye eleştiren bu sene de neden defansif problemleri çözemiyor diyen sinsi Avcı düşmanlarına benziyorsunuz bence..Böyle tiplere karşılık olarak adamcı olmayı yeğlerim..Avcıcıyım he kardeşim..

Mustafa YILMAZ
13.09.2021, 21:43

yüzde 62 ile oynarsın tabi rakip 33 dakikada 2-0 öne geçmiş sende evinde oynuyorsun adamlar topu sana bırakacak tabi napacaktı ki gs'de berbat haldeydi. yaralı parmak ? ismail ile olmayacağını 3 yaşında ki çocuk biliyor sen önce parmağı kır sonra pansuman yap, oldu.

sen maçı izlemedin herhalde gs 15 şut çekmiş kaleye madem istatistik kasıyorsun.

öveceğim derken şaşırmayın bu kadar.

forumda ki aklıevvelerin yorumunu dikkate almayacaksan ne halt yemeye giriyorsun buraya? git avcıyı dinle sabah akşam rahatla. sen ultra zekalı falan mı sanıyorsun kendini bu ne kibir birader?

artvints
13.09.2021, 21:45
Geriye yardımı minimum olan bazılarının ise hiç olmadığı beş oyuncuyla geriye milanın efsane dörtlüsünü de koysan gol yersin. Böyle bir ortamda berat biraz bile iyi oynuyorsa mükemmel oynamış demektir benim gözümde. Fakat bana asıl yanlış gelen sağ kanadımızın işlemeyeceği bariz belli olan bir maçta ekstra bir destek atmadan maça başlamamış oluşumuzdu. Gervinho varken bu riski almayı anlarım her an gol atabilirsin çünkü tercihtir derim ama yine de rasyonel bulmam. İleride cornelius ile başlıyoruz ama aman aman bir orta denememiz yok. Tam aksine bizim orta saha oyuncularımız berat nwakaeme hamsik ve bakasetas aradan adam kaçırma konusunda bire bir oyuncular. Böyle bir düzende santrfor bölgesinde gervinho çok daha işimize yarar duruyor.

Sakatlar düzeldiğinde ben şöyle bir formattan yanayım

Uğurcan
Dorukhan Edgar Hugo Denswill
Peres Berat Hamsik Nwakaeme
Bakasetas
Gervinho

Hem görece fena olmayan bir sol bek ile oynarız ki orada sağlam olduğunda trondsen de oynayabilir hem de sağ tarafta güzel bir dinamizm elde ederiz.

Sağ taraftaki bu düzen ile ki şu an dorukhan olmasa bile serkan peres denenebilir cornelius'u daha efektif kullanabiliriz diye düşünüyorum. Ben siopisi oynatıp en kritik iki oyuncumuzu kesmektense ikinci forvet olarak corneliusu düşünmeyi daha makul buluyorum. Bu takım bu şekilde bence daha kolay skor bulur ve sonradan oyunu tutmak için siopis cornelius djaniny hamlelerini de rahatlıkla yapabiliriz diye düşünüyorum.Bir oyuncu çok şeyi değiştirir. Çok köklü değişiklikler tamiri mümkün olmayan yaralar açabilir. Hoca geçen seneden beri bu oyunu deniyor ama toplu topsuz hareketlilik hiç iyi durumda değil. Geçen sene bile bunu daha iyi yaptığımız rakibi tamemen kapattığımız bir iki maç oldu.

Bu sene oyun disiplininde sorun var. Bir şekilde maç git gele dönüyor, erken paslar, top kayıpları, takımın ikiye bölünmesi her maç yaşanıyor. Adam kaybetme noktasına geldik 4 haftada.

Hocayı da kenarda görüyoruz zaten, çok istediği olmuş bir hoca gibi durmuyor, baya gergin. Kamuoyunu yönetmek için fazla açık vermek istemiyor olsa gerek farklı konuşuyor.

Geçen sene çok eleştirilen ekuban'in sadece varlığı, fizik kalitesi, rakibi tehdit edişi aranıyor mu acaba ? Ilk 4 haftada sağ kanatta o oynasa neler olurdu, tartışmak lazım.

Geçen seneki bekler hücuma gitmiyordu savunmada söylendiği kadar aksıyorlar mıydı acaba ? Yoksa bu sene daha mi kötü, daha mi disiplinsiz takım, bir düşünmek lazım. Hücümcu olmak yetmiyor defansif katkı da lazım.

Merkezi değiştirmek gerekiyordu oraya çok girmiyorum ama orada da sürdürülebilir bir yapi yok. Herkes siopis girse de pres yapsa diye bekliyor.

David_LuiZ4
13.09.2021, 21:49
Mustafa YILMAZ

Ünalcı Mustafa Yılmaz da geldiğine göre şenlik var..

Hayırdır forumda uzun zamandır görünmüyorsun Avcı'nın puan kaybettiği haftayı bekledin değil mi sinsi sinsi? Ben ünalcılarla teknik taktik açıdan futbol münakaşasına girmem Mustafa Yılmaz bunu da öğrenmiş ol..

Mustafa YILMAZ
13.09.2021, 21:54
Mustafa YILMAZ

Ünalcı Mustafa Yılmaz da geldiğine göre şenlik var..

Hayırdır forumda uzun zamandır görünmüyorsun Avcı'nın puan kaybettiği haftayı bekledin değil mi sinsi sinsi? Ben ünalcılarla teknik taktik açıdan futbol münakaşasına girmem Mustafa Yılmaz bunu da öğrenmiş ol..

kronik vakasın sen. ünal ne alaka şimdi ? giresun maçına da yazdım malatya maçına da. ne oldu şimdi bi tarafından kurduğun fikir kaldı mı yerinde ?

David_LuiZ4
13.09.2021, 22:01
Mustafa YILMAZ

Mustafa Yılmaz deve kuşları kafalarını kuma gömüp görünmediklerini zannederlermiş..Forumda gizli takılma kardeşim biz adam yemiyoruz senin şu "Avcı siyasetin adamı" diye yaftaladığın hocamla şampiyon olursak nereye kaçacaksın?

6Şafak Aydın1
13.09.2021, 22:05
neden konya maçı perşembe günü...
hafta içi de maç mı var artık
Sadece o hafta öyle sanirim, araya yerlestirmisler.

Mustafa YILMAZ
13.09.2021, 22:06
Mustafa YILMAZ

Mustafa Yılmaz deve kuşları kafalarını kuma gömüp görünmediklerini zannederlermiş..Forumda gizli takılma kardeşim biz adam yemiyoruz senin şu "Avcı siyasetin adamı" diye yaftaladığın hocamla şampiyon olursak nereye kaçacaksın?

deve kuşu ? gizli takılma ? anlamada zorluk çekiyorsun demek o yüzden .ötünden uyduruyorsun bir şeyler. vakit kaybısın.

David_LuiZ4
13.09.2021, 22:08
Mustafa YILMAZ

Avcı'ya siyasetin adamı deyip Ünal'ı pohpohlayacaksın sonra geçmişi yüzüne vurunca ağzını bozacaksın..

Hadi yallah Ünal'ın yanına..

Can
13.09.2021, 22:12
Çok zor maç bu maçı kazanıp derbi muhabbetini kapatmamız lazım.

Sacit
13.09.2021, 22:12
ismail'in yaptığı hataları nereden bilecekti??

bu şahısın yaptıkları hata değil, skandaldır

hata ile yanlışları karıştırmayalım
transfer etmeden önce bu şahısın ne olduğunu herkes biliyordu
almayın diye bağırdık!

yusuf erdoğan'ı alıp sol bek oynatsak çok daha iyiydi, çok daha iyiydi
ki en azından hücuma katkısı çok daha fazla olurdu

Mehmet Fatih Yavuz
13.09.2021, 22:19
Niye yahu ?
18 yaşında milli takıma seçilmiş,
Onlarca takımda hocalık yapmış,
Dünya 3. sü milli takımda yardımcı hocalık yapmış Ünal Karaman'dan daha iyi mi futbol biliyorsun sen?

Hadi ordan!!!

Geçen sene tek bir kere bile niye savunma oynatıyor diye hocayı elestirmedim, maalesef.

Ama ondan evvelki senelerde aklını kiraya vermişlerin de eleştirilere cevabı, evet ben Ünalcıyım şeklindeydi.

Çok şükür şekil fark etse de fikir aynı.

O yüzden ben Ünalcıyım diyenlerden 1 gram fazlası yoktur ben şucuyum, bucuyum diyenin.

Ek : Golü 20. dakikada yedik. O ana kadar da taktik disiplin işler durumda değildi.

David_LuiZ4
13.09.2021, 22:30
Evet Ünal'dan daha iyi futbolu biliyorum hatta şöyle söyliyim Ünal günümüzün amatör topçusundan bile daha bilgisiz futbol konusunda..Futbol değişti be gülüm kafanızı kaldırın artık devir değişti 80'lerde 90'larda oynanan oynatılan futbolla 2000 lerin futbolu arasında dağlar kadar fark var..Ünal köhnemiş eskimiş rafa kaldırılmış futbolun ürünü bir topçu..Sakın bana Ünal'ın futbolculuğundan bahsetme çok izledim evet yetenekliydi ama yetenekli bir hoca değildi..Modern futbolla medeniyetler çatışması yaşar gibi dikleşen futbolun bilimsel yönünü reddeden bir adam Ünal..O artık şarkı söylemek istiyordu edebiyat parçalamak istiyordu maç sonlarında ama detone oldu..

Mesela Ünal'ın Bruno Peres diye bir oyuncuyu tanıdığını sanmıyorum Gervinho'yu da tanımıyordur yüksek ihtimal..Siz Ünal'ın bana şu şu şu oyuncuyu isim zikrederek getirin dediğini hiç duydunuz mu? Hami Ünal Tolunay yok hiçbir farkları gözümde..

Mesele bu kadar basittir..

Mehmet Fatih Yavuz
13.09.2021, 22:39
Ünal KAraman'ın hocalığını zerre beğenmem, ama Ünal Karaman'dan daha iyi futbol bilgim vardır diyecek kadar uçmadım.

Şenol Güneş de oyuncu ismi vermez. Ama bir çoklarına göre çok iyi hocadır. Bana şu şu pozisyonlara adam lazım dedi senelerce.
Çünkü oyuncu ismi vermek sorumluluk almaktır.

Bunun dönemle ilgisi yok.
Bu o sorumluluğun altına girecek kadar kendine güvenin var mı, o güveni altının dolduracak organizasyon kabiliyetin var mı bununla ilgili.

O dönemden bu döneme değişen en önemli şey bilgiye ulaşmanın kolaylaşması...

Bunu doğru kullanmayı beceren başarılı olur, beceremeyen olamaz.

Adı Ünal da olsa farketmez, Şenol da, Van Gaal de.

David_LuiZ4
13.09.2021, 23:01
Kardeşim burada bu forumda Ünal ile ilgili en sık dillendirilen olay neydi gaz olayıydı yani motivasyon ustası bir adam olarak savunuluyordu..Buradan anlayın işte Ünal'ın hoca olmadığını hoca olacak çapta kendini geliştirmediğini..O zaman ne yapalım iyi edebiyat parçalayan iyi hatip olan iyi hitabet gücü olan entelektüel bir adamı takımın başına getirelim sorunları çözelim var mı böyle bir şey..

Bunun dönemle nasıl ilgisi yok?

Mesela 3'lü savunma 70'ler 80'ler 90'larda da vardı şimdi de var fakat geçmişte oynanan 3lü savunma ile şimdiki 3lü savunma arasında dağlar kadar fark var..Geçmişte kanat bek olayı yoktu mesela bunu milenyum dönemi teknik direktörleri icat etti ve geliştirdi..Oyunu 100 metrede oynayan kanat bekiniz olmadan günümüz futbolunda üçlü savunma oynayamazsınız..Bilgiye ulaşım kolaysa bu devirde Ünal Hami Tolunay neden o bilgiye ulaşmıyor neden bilgiyi alıp harmanlayıp kendine has bir metodla karşımıza gelip benim oyun felsefem şudur demiyor..Neden başarılı olamıyor bu adamlar?

Neden Hami'nin bir maçta oyuncusuna verdiği "hadi daaaa" taktiğine gülüyoruz...Futbolcu hadi daaa diyerek sahaya sürülmez..Bilimsel metodlarla çalışacaksın bir kere..Her maçtan ders çıkaracaksın Avrupa'da bizzat gidip yerinde maçları seyredeceksin bakacaksın Van Gaal nasıl oynatıyor Guardiola neyi deniyor Mourinho bu işi nasıl kotarıyor futbolculuk geçmişi olmadığı halde..Avrupa'da oynanan futbolu da futbolcuyu da tanıyacaksın ona göre fizik kondisyon yükleyeceksin ona göre transfer listesi belirleyeceksin..Yok öyle sorumluluk almamak..

Ekleme yapayım...

Avcı'nın süper ligdeki puan ortalamasına bakın bir de Ünal'ın Hami'nin puan ortalamasına bakın..Arada Avcı lehine uçurum var..Peki Avcı'nın Ünal gibi çok parlak bir futbolculuk geçmişi olmadığı halde vasatın altı bir topçu olduğu halde Avcı nasıl Ünal'a tur bindiriyor teknik direktörlük döneminde?

Avrupa'ya geçelim..Futbolculuk geçmişi olmadığı halde onun bunun yanında yancılık yaparak teknik direktörlüğe başlayan Mourinho ile futbolculuk geçmişi kupalarla taçlandırılmış Pirlo vs gibi adamların teknik direktörlük dönemlerinde puan ortalamasına kupa ortalamasına baktığımızda karşılaştırdığımızda neden Mourinho karşısında esameleri okunmuyor?

Demek ki kendini mesleğine adayacaksın çok çalışacaksın her gün yeni bir şeyler öğreneceksin kendini modifiye edeceksin planlı programlı olacaksın zeki olacaksın çekirdekten yetişme olmadığın halde çalışarak kendini ispat edeceksin ve çekirdekten yetişenleri sollayacaksın..

Şimdi siz kalkıp Ünal Mourinho'dan Avcı'dan futbolu daha iyi biliyor diyemezsiniz..Mal ortada çünkü..Rakamlar da ortada..

Onur Akyüz
13.09.2021, 23:16
Normal şartlarda ezip geçmemiz gereken bir rakip. Sadece Yusuf Erdoğan ve Jorgensen bize problem çıkarabilir ve kalecileri oldukça kötü.

Normal şartlar diyorum çünkü bizim defansa bu iki adamla en az 1 gol atarlar.

Yine de 1-2 veya 1-3 gibi bir skor bekliyorum.

Gökhan Balcı
13.09.2021, 23:25
Bir oyuncu çok şeyi değiştirir. Çok köklü değişiklikler tamiri mümkün olmayan yaralar açabilir. Hoca geçen seneden beri bu oyunu deniyor ama toplu topsuz hareketlilik hiç iyi durumda değil. Geçen sene bile bunu daha iyi yaptığımız rakibi tamemen kapattığımız bir iki maç oldu.

Bu sene oyun disiplininde sorun var. Bir şekilde maç git gele dönüyor, erken paslar, top kayıpları, takımın ikiye bölünmesi her maç yaşanıyor. Adam kaybetme noktasına geldik 4 haftada.

Hocayı da kenarda görüyoruz zaten, çok istediği olmuş bir hoca gibi durmuyor, baya gergin. Kamuoyunu yönetmek için fazla açık vermek istemiyor olsa gerek farklı konuşuyor.

Geçen sene çok eleştirilen ekuban'in sadece varlığı, fizik kalitesi, rakibi tehdit edişi aranıyor mu acaba ? Ilk 4 haftada sağ kanatta o oynasa neler olurdu, tartışmak lazım.

Geçen seneki bekler hücuma gitmiyordu savunmada söylendiği kadar aksıyorlar mıydı acaba ? Yoksa bu sene daha mi kötü, daha mi disiplinsiz takım, bir düşünmek lazım. Hücümcu olmak yetmiyor defansif katkı da lazım.

Merkezi değiştirmek gerekiyordu oraya çok girmiyorum ama orada da sürdürülebilir bir yapi yok. Herkes siopis girse de pres yapsa diye bekliyor.
Ekuban elbette faydalı bir oyuncuydu ama sağ kanatta fayda sağlayamazdı bize sağlayamadı da zaten. Bize en faydalı olduğu dönem ikinci forvet gibi oynadığı dönemdi artık orada kullanamayacağımız için de gitti. Burada eğer hoca aynı oyuncu kurgusu ile devam etmek istiyorsa oyuncuların birbilerine yakın oynamaktan başka çareleri yok. maçın bazı bölümlerinde mesafeler o kadar açıldı ki düzgün organize olamadık bu yüzden. Aynı şekilde mesafeler bu kadar artınca forvet bölgesinde çıta olsa yetişemez o mesafelerden zamanında. ya bu kreatif kadroya kesikler atıp üzerlerinde oynayacağız ya da mevcut kadroyu birbirine çok yakın oynatacağız. O da defans bloğunu orta sahaya yakın tutmakla olur. Hem bunun riskini almayıp hem tolere edemeyecek oyuncularla devam edersek ligin geri kalanının tamamının bize karşı oynayacağı bu oyunda hep zorluklar yaşarız.

Ayrıca ömür konusunda şunu söylemek istiyorum. Bu adam bu takımın gördüğü en bariz yeteneklerde ilk beşe girer. Bu denli bir yeteneği devamlı olarak yıpratmak doğru değil. Bir avrupa takımına kiralasak yahut sonradan satışı yüksek tutup görece düşük fiyata satışını yapsak bu çocuk da bu iklimden sıyrılsa belki kendine gelir. Sahip olduğu yetenekler muazzam ama hem üst üste sakatlıklar hem de kendisine duyulan büyük beklenti her defasında olmayacak şeyleri denettiriyor bu çocuğa. Benim gözümde abdülkadir hiçbir zaman maçın en çok parlayan yıldızı olmamalıdır. İşini temizce yapan orta saha bölgesinde işleri yürüten adam olmalıdır. Fakat bunun için ciddi fiziksel ve psikolojik düzelmeye ihtiyacı var bu çocuğun. Her birimiz zaman zaman kafa izni alıp toparlanmak isteriz çünkü mevcut ortam bazen kaldıramayacağımız noktalarda olur. milyon dolarlar da kazansan insan hep basit bir canlıdır. Bu çocuğu daha fazla yıpratmadan iyi bir hocanın ve kafasının rahat olacağı bir yere göndermemiz şarttır. Örneğin yusuf ve burak gibi oyuncular taraftar onlara söverken karşılık verir oturup ağlamaz. Bir sonraki maç golünü atar herkesi susturur. İşini iyi yapmak en iyi cevaptır her zaman. Ama abdülkadir duygusal bir çocuk. Kafası rahat olsun istiyor. Futbol oynamak istiyor ama burada işler bu kadar kolay değil. O sebeple bir an önce doğru kararlar verilmeli ve bu çocuk kurtarılmalıdır. Ben artık bu meseleyi insani bir mesele olarak görüyorum.

ilelebeTS
13.09.2021, 23:57
Kasımpaşa bize sürekli çelme takan uyuz bir takım. Bu sene çok koşan bir takımlar. Gervinho-Djaniny de yetişir herhalde. Bulduğumuzu atmamızı istiyorum bu sefer, farklı kazanalım. Liderliği geri alalım.

AyhanPe
14.09.2021, 00:07
Ilk 4 maca göre en cekindigim mac..Kasimpasa herseyiyle igrenc ötesi. Tüm güclerini verecekleri bir mac olacak. Erken gol ve goller bulsak bile devamli golü aramaliyiz. Umarim takim savunmasi biraz yerlesirde salakca goller yemeyiz. Geriye dönüsü zor olur ve hic beklemedigimiz bir sonuclada karsilasabiliriz. Gs macindan daha tehlikeli bir mac..

CİVELEK.61
14.09.2021, 00:15
Trabzonspor'un oyuncularının rakibi seyretme hastalığı iyileşmiyor maalesef.
Avcı ilk geldiğinde doğru yerleşim ve hücum ederkende savunma güvenliğini elden birakmamayi öğretti takıma.
Çokta başarılı oldu ki kimse başaramazdı bunu ondan başka.
Lakin o günde,bu günde rakibi izleme hastalığı düzelmedi.
Bu son kaç sezonun hastalığı sayamıyorum artık.
Kronik rahatsızlığa döndü
Ersun,Ünal,Hüseyin,Avcı hiç farketmiyor.
Bu hastalığa tedavi yok maalesef.
Yıllardır böyle.
Genç kadroda olsa böyle,yaşlı kadroda olsa böyle.
Yıllardır kopuk bazı maçlarda tempo yapabildik sadece.
Düzenli her maç 50-60 dakika tempolu oynasak zaten Türkiye rekoru olur
Turkiye'de yok 90 dakika tempo yapabilen takım.
50 dakika coşkulu,enerjik oyun oynasan zaten ligin içinden geçersin.
Stopa çekip,rakibi izleyen oyun anlayışının Avciyla da çok alakası yok aslında.
Türk futbol kapasitesiyle alakalı bir durum bu.
Bizler bu temposuzluğun içinden bir çözüm üretebilecğine inandığımız için Avci'yi destekliyoruz.
Yine de bunu en iyi o yapar hala aynı fikirdeyim fakat inatçı tutumu beni çileden çıkartıyor.
Bu maç özelinde 4 yerli tercihi ki Abduşu gene anlarımda,İsmail tercihinin asla izahı yok.
Avcı bu konularda inatçı ve takıntılı kardeşim kim ne derse desin.

homosapiens
14.09.2021, 00:45
En büyük sıkıntılarımız sol bek pozisyonu, ön alan presinin yetersiz olması hatta neredeyse hiç olmaması, oyuncu tiplerinden dolayı savunma arkasına sarkan kimsenin olmaması ve hep ayağa top istenmesi, yine oyuncu tipleriyle ilgili olarak orta alandaki statiklik

----------------Uğurcan---------------
-Serkan----Edgar-------Hugo---------
---------------Berat-------------Peres-
---Bakasetas-------Hamsik-----------
---Gervinho---------------Nwakaeme
-------------Cornelius-----------------

Bence sol bekte İsmail mi Trondsen mi Denswil mi diye uğraşmamak lazım. Denswil zaten sol bek falan değil. Peres+Yabancı sol bek de yabancı kısıtlaması nedeniyle sıkıntılı. Dolayısıyla en iyisi Serkan+Peres yapmak. Serkan'ın hücum becerileri düşük olduğundan daha çok defansta kaldığı, Peres'in ise hücum aksiyonlarına katıldığı bir dizilim mümkün. Peres'in böylece Nwakaeme'nin ön alanda yapması gereken prese de faydası olmuş olur, Nwakaeme'nin arkasındaki boşluğa da daha yakın olmuş olur. Hamsik'le de iyi pas bağlantıları izleyebiliriz o tarafta. Peres yetenekli, tecrübeli ve ayağı çok temiz bir oyuncu. Ona belli bir alanda biraz daha özgürlük vermek lazım; ileri çıkmayan bir bek yaratmamak, Serkan ya da İsmail muamelesi yapmamak lazım.

Yukarıdaki dizilimde Bakasetas biraz orta ve ortanın sağı gibi konumlanıyor ki aslında bu sezonki ortalama pozisyonuna yakın. Önündeki Gervinho'ya derin oynayıp savunma arkasına veya son çizgiye koşturabilir. Gervinho'nun savunma zaafını da sağa yakın oynayarak bir nebze kapatabilir arkadan Serkan desteğiyle. Zaman zaman burada Bakasetas yerine veya sonrasında daha hareketli oynamak için Ömür veya Parmak da denenebilir/girebilir. Hatta defansif bir ihtiyaç olursa Dorukhan bile.

İlginç gelebilir ama bence Cornelius'un oyunda olmadığı zaman ve ihtimallerde forvete Koita veya Djaniny koymak yerine Nwakaeme'yi atmak daha mantıklı olabilir. Kafa topu alamaz ama top tutar ve Galatasaray maçındaki golünde Hamsik'e salıp kendi pozisyonunu hazırladığı gibi sağ veya soldaki oyuncuya fırsatlar yaratabilir. Kalenin karşısından şutu çok iyi zaten, yaydan falan da attığı goller var. Djaniny sağda, Nwakaeme ortada, Gervinho solda. Denenebilir.

Yunus, Parmak, Ömür, iyileşecek Dorukhan varken bu oyuncuların hareketliliğinden faydalanmak ve pres gücü olarak sahaya belli zamanlarda sürmek gerekir. Zira ön alandaki oyuncularımız çok yetenekli olsalar da presimiz epey yetersiz kalıyor

redbul
14.09.2021, 01:47
ya bazı yorumlara bakıyorum gerçekten gülüyorum oynadığımız takım g.saray geçen sezonun averajla 2. ci takımı. hocası ligde 8 defa şampiyon olmuş bir hoca. geçen seneki kadrosunu korumuş ,artı üzerine 20 milyon euro ya yakın para harcamış yeni transferler yapmış tam oyuna ağırlık koyacaksın edgar aptalının rakibe yaptığı asistsle geriye düşüyorsun ardından ismail ve uğurcanın hatası ile bir anda skor 0-2 oluyor ve rakip bize gol atmak için hiç bir çaba sarfetmeden 2-0 geriye düşüyorsun şimdi burda abdullah avcı mı dedi edgar a rakibine asist yap veya uğurcanla ismaile hata yap ve ayrıca gene abdülkadir yeteneksizine 3 e 1 kalmışken zamanında pası atmada ayağını çime tak diye, ne olursa olsun rakibin g.saray senin şampiyonlukta rakibin oynadığın takım rize ,malatya, göztepe felan değil bende dahil herkez g..saray maçından 3 puan bekliyordu ama rakibe yaptığımız ikramalardan sebeb 2-0 geriye düştük iş bu haldeyken alınan 1 puan iyidir kaybetseydik giden puan 6 olacaktı futbolda bir kural var yenemiyorsan yenilmeyeceksin ve hala bu maç genelinde hocaya sallayanlar bence futbolun f sinden anlamayan tipler ve bence bu adamlar art niyetli kişilerdir bu kadar da net .

6Şafak Aydın1
14.09.2021, 06:56
Care Hüseyin olabilir olmadi Ahmetcan, stoperleri bozmak cünkü Edgar Hugo ikilisinin devri bitmistir. Sonucta bir yerden feragat edecegiz. Edgarin vukuatlari cogalmisken vuralim nesteri. Büyük maclardada hatalari var e o zaman Hüseyinden bilemedin Ahmetcandan artisi ne. Stoper ikilimiz cok saglam oraya dokunulmaz gibi bir durum varmi? Hem yerli sorununu cözüyor, hem hücum hattini bozmuyor hatta Denswil ile bekler birseye benzemis oluyor.

Sag bekte Peres net, oraya dokunulmasin. Bir saglam bekimiz var onuda heba etmiyelim. Kaldiki Kasimpasanin tehlikeli olan yani sol kanadi tabiri caizse. Bekler bir sekilde islemeli. Oraya ceyrek adam koydugumuzda bütün oyun bozuluyor.
Sol bekte kötülerin en iyisi Denswil. Saglama en yakin.
Hücum hattinada dokunulmaz, goller atacagiz, ezecegiz, hedef bu degilmi.

---------------------Ugurcan--------------------
Peres Hüseyin/Ahmetcan Hugo Denswil
--------------------Berat------------------------
---------Bakasetas----Hamsik-----------------
Gervinho----------------------------Wakaeme
-------------------Cornelius---------------------

Enes Ünal Kaya
14.09.2021, 08:37
Peres solbek hiç oynayamıyor.
Orta açamıyor
Modu düşüyor adamın.

Ligin en iyi sağbekini solbek yok diye harcamak mantıksız.

HOPA'LI TS'Lİ
14.09.2021, 08:45
İsmail Köybaşı ve Fode Koita'ya bir türlü ısınamadım. Bunlardan verim alabileceğimizi düşünmüyorum.

Trondsen ile Ömür de istenen düzeye gelemedi. Bir oyuncu hiç mi kendini geliştirmez.

HOPA'LI TS'Lİ
14.09.2021, 08:45
Orta açamıyor
Modu düşüyor adamın.

Sol bek mevkisi için ideal adam Denswill (sezon sonu satın alabilsek bari)

Murat Keçeci
14.09.2021, 09:30
Her galibiyetin karşılığı 3 puan olduğuna göre bu maçta gs maçı kadar önemli hatta ondan daha önemli çünkü üst üstte iki hafta puan kaybı yapmamalıyız.

Rakip ligin dengesiz ekiplerinden biri ritmini buldu mu gs ye taktığı çelme gibi çelmeler takabiliyor.Çok iyi konsantre olmalı ve bireysel hata işini her maç biraz daha azaltmalıyız.

Bizim gibi hücum yönü daha güçlü takımların zaman zaman basit hata yapması normaldir.Fakat bizim istatistik biraz normalin üstünde ve bu oranı minumuma çekmeliyiz.

Bizim gibi fizik gücü değilde teknik kapasitesi daha ön planda olan takımların en büyük silahı pas yapabilmektir.Maçlarda mümkün oldukça geriye koşmamak için yapmamiz gereken doğru ve garanti pası vermektir.Hele ki birinci ve ikinci bölgede bu isabet oranı yüzde yüze yakın olmalıdır.Hücum bölgesinde riskli pas denemeleri yapılabilir bu doğaldır.

Bu maçta yine bakasetas ve hamsik orta sahaya liderlik etmeli.Birde gervinho veya djaniny yetişir umarim çünkü gs maçını sağ açıksız oynadık.Abdulkadir iyi değildi ama yerine giren yusufta katkı verdi diyemem mesela yusuf bana çizgiden top çıkaracağına rakibi az adamla yakaladigimiz pozisyonda topu taça değil arkadaşınin kafasina göndersin.Kafasina iki kişi gelince çaresizce topu alın sizin olsun demesin önce bunlari başarsın sonra çizgidende top çıkarıyosa ekmekli kadayıf olur.

Lig maratonunu güzel yapan unsur kaliteden daha çok istikrarın ön planda olmasıdır.Biz anadolu takimlarindan daha iyi istanbul takimlariyla da başa baş seviyedeyiz.Iyi konsantre olup anadolu maçlarımizi alalim rüzgar bizi nereye götürür görürüz.

mekatronik
14.09.2021, 09:35
Serkan, Hüseyin vs. oynamayınca unutuyorsunuz sanırım, kısır döngüye giriyoruz sürekli. Edgar yada Hugoyu kesip Hüseyini mi oynatacağız yani.
Trondsen bu kadronun 1. sol bekidir, sakat değil ise oynamalıdır. Oyuna girdi, rakip sahaya yerleştik, korner çizgisinde al ver yapıyor, paslar hatasız, en azından alanını savunur, sol bekten başka ne istersin ki. Çok büyütüyoruz bek pozisyonunu. Nwakame gibi sihirbazlık beklememeli bekten :) Asgari gereklilikleri yapsın kafi.
Gervinho statik hücum hattımızda benzeri olmayan, araya kaçan tek adam, Sarı yerine Gervinho girebilseydi şüphesiz 3'ü 4'ü bulurduk.

OrkHun
14.09.2021, 10:18
formasyonun ismi önemli değil ama bizde oynaması gereken kadro ve yapısı şudur bana kalırsa:

----------------uğurcan---------------
------edgar----hugo-----denswill------
peres-----dorukhan----berat----nwakaeme
--------bakasetas-----hamsik---------
---------------cornelius----------------

siopis, djaniniy falan da oynayabilir bu formasyonda, yerli şeyine nasıl uyacak belli değil ama. gervinho oyunda yokken başka sağ açık aramaya gerek yok. yok çünkü takımda. o kanadı komple peres'e bırakıp, sağ içten bakasetasla desteklemeliyiz bana kalırsa. defansta da sağa edgar kayar, sol iç kısma denswill vs. kağıt üstünde sol bek de görünse oynayabileceği bu şekil bence denswill'in.

nirvana ovalari
14.09.2021, 10:21
formasyonun ismi önemli değil ama bizde oynaması gereken kadro ve yapısı şudur bana kalırsa:

peres------siopis----berat----nwakaeme

dorukhan, djaniniy falan da oynayabilir bu formasyonda. gervinho oyunda yokken başka sağ açık aramaya gerek yok. yok çünkü takımda. o kanadı komple peres'e bırakıp, sağ içten bakasetasla desteklemeliyiz bana kalırsa. defansta da sağa edgar kayar, sol iç kısma denswill vs. kağıt üstünde sol bek de görünse oynayabileceği bu şekil bence denswill'in.

Hükmen 3-0 yenildik. 2 Türk oyuncu, 3. nerede?

Mustafa Çakar
14.09.2021, 10:33
İstanbul kulüpleri yoğun fikstüre giriyor, önümüzdeki 4 hafta hata yapmazsak farkı açarız

Onur Akyüz
14.09.2021, 10:57
Ben de siopis-berat orta sahasını tercih ederdim. Bakasetas sağ tarafa atılabilir. Sol bek defansı üçleme işini yapar ve Peres 5.hücumcu olarak sağdaki Bakasetas’ı içeriye itebilir. Yine rahat skor üretiriz.

Orta sahamız da kolay geçilmemiş olur, topu da daha isabetli ve daha az kaptırarak çevirebiliriz diye düşünüyorum.

——peres———-edgar————vitor———ismail——-

————————siopis————berat—————————

——bakasetas—————hamsik———-nwakaeme——

———————————cornelius———————————

abdllh.29
14.09.2021, 11:13
ya bazı yorumlara bakıyorum gerçekten gülüyorum oynadığımız takım g.saray geçen sezonun averajla 2. ci takımı. hocası ligde 8 defa şampiyon olmuş bir hoca. geçen seneki kadrosunu korumuş ,artı üzerine 20 milyon euro ya yakın para harcamış yeni transferler yapmış tam oyuna ağırlık koyacaksın edgar aptalının rakibe yaptığı asistsle geriye düşüyorsun ardından ismail ve uğurcanın hatası ile bir anda skor 0-2 oluyor ve rakip bize gol atmak için hiç bir çaba sarfetmeden 2-0 geriye düşüyorsun şimdi burda abdullah avcı mı dedi edgar a rakibine asist yap veya uğurcanla ismaile hata yap ve ayrıca gene abdülkadir yeteneksizine 3 e 1 kalmışken zamanında pası atmada ayağını çime tak diye, ne olursa olsun rakibin g.saray senin şampiyonlukta rakibin oynadığın takım rize ,malatya, göztepe felan değil bende dahil herkez g..saray maçından 3 puan bekliyordu ama rakibe yaptığımız ikramalardan sebeb 2-0 geriye düştük iş bu haldeyken alınan 1 puan iyidir kaybetseydik giden puan 6 olacaktı futbolda bir kural var yenemiyorsan yenilmeyeceksin ve hala bu maç genelinde hocaya sallayanlar bence futbolun f sinden anlamayan tipler ve bence bu adamlar art niyetli kişilerdir bu kadar da net .
mactan önce hatta sezonun ilk maçından sonra o kadar büyük havaya girdik ki önümze geleni 3 atıp göndereceğiz sandık gs macınıda kafada maçtan önce yenmiştik sonuç istediğimiz gibi olmayınca 2-0 dan da geriye gelsek de göz görmüyor.

Mehmet Fatih Yavuz
14.09.2021, 11:22
Galatasaray Fatih Terim'in standart düzeni olan kaos futbolu oynamaya çalışıyor.
Ön alanda genç oyuncuların dinamizmi ile baskı, rakibi hataya zorlama ve o hatalar üzerinden hızlı atakla pozisyon bulma...

Kasımpaşa maçında da aynısını yaptı, orada da 2-0 ı buldu.

İki maçta da Galatasaray bu futbolu devam ettiremez hale gelince rakipler geri döndü.

Şimdi, Kasımpaşa aynı bizim gibi o kaos futboluna cevap veremedi.
Kasımpaşa'nın hareketli oyunu ne düzeydedir bilemiyorum.

Ama bizi izleyen her takım, bizi geride baskı ile sindirmeye çalışacaktır.
Yani Roma ve Galatasaray'ın yaptığının aynısını yapmak zorundalar.

Buna ne kadar cevap vereceğiz, bundan sonraki tüm maçların gidişatlarını bu sorunun cevabı belirler.

Abdullah Hoca'nın bu bloklar arasında maçın başından sonuna kadar bir türlü kapanmayan mesafeye bir çözüm üretmesi lazım.
Ve maalesef eğer bu taktik değişiklikler ile çözülemiyorsa, aklıma siopis ile orta sahayı destekleyip, Bakasetas'ı sağ kenara atmak dışında bir çözüm gelmiyor.

Bunun sonunda Gervinho ve Djanini yedek kulübesinde bekler...
Görünen bu.

Cem Balcı
14.09.2021, 11:56
Kayıp vermeden bu tip maçları kazanmalıyız.Avrupa maçları başlıyor rakiplerimizin.Fire vermezsek onları hem içerde hem dışarda strese sokarız.

Enaldo61
14.09.2021, 12:18
bu paşa gibi akbil gibi takımların kıçına tekmeyi vurup kümeye göndereceksin bunlar ligin İstanbul takımlarına destek olarak bulunan ekipleri.

HOPA'LI TS'Lİ
14.09.2021, 12:43
bu paşa gibi akbil gibi takımların kıçına tekmeyi vurup kümeye göndereceksin bunlar ligin İstanbul takımlarına destek olarak bulunan ekipleri.

Başakşehir (Küme düşerse harika olur)
Kasımpaşa (Bize her daim asılırlar)
Rize (%90'ı şikebahçeyi tutar)
Alanya (2019'da 90+5'de şampiyon olmuş gibi sevinmişlerdi)

Bunların içinden geçeceğiz bu sezon

homosapiens
14.09.2021, 13:01
Orta açamıyor
Modu düşüyor adamın.

Sağda da açmıyor diye sola rahatlıkla yazdım. Hoca çıkmasını istemiyor ki ileri. Kaç orta açtı bu zamana kadar? Orta sahayı zar zor geçiyor

Enaldo61
14.09.2021, 13:18
Sağda da açmıyor diye sola rahatlıkla yazdım. Hoca çıkmasını istemiyor ki ileri. Kaç orta açtı bu zamana kadar? Orta sahayı zar zor geçiyor
gs maçında neden hücuma çıkmadı merak ediyorum, hiç bindirme yapmadı.

kayl
14.09.2021, 13:23
Başakşehir (Küme düşerse harika olur)
Kasımpaşa (Bize her daim asılırlar)
Rize (%90'ı şikebahçeyi tutar)
Alanya (2019'da 90+5'de şampiyon olmuş gibi sevinmişlerdi)

Bunların içinden geçeceğiz bu sezon

Cidden çok iyi kadromuz var mesela paşa karşısında yenik durumdayız kazandılar ileri 2 ligi cornelius ve koiita gibi. Iki. Kule ile sağda waka solda gervinho beklerde trondsen ve peres göbekte berat hamsik stoperde iki hızlı adam edgar hüseyin cidden fantastik bir kadro bu kadar kaliteli ismi hüseyin hariç. Bir daha bulmak zor

ilelebeTS
14.09.2021, 13:42
Burada yazılan çoğu sorun kadro içerisinden halledilebilecek sorunlar. Ama sol bek hariç kemik bir 11'imiz oluştu, kazanırken değişiklik yapmak risktir. Öyle veya böyle kazanıyorduk. Yoksa orta sahayı ikilersek defansif olarak birçok sorunu da çözmüş oluruz. O zaman da hücumdan biraz feragat etmen gerekiyor ve bazı oyuncular kesik yemek zorunda kalacak. Maçına göre değerlendirmek daha doğru aslında.

turgut kasap
14.09.2021, 13:55
Hala İsmaili onbire yazan varya onlara bitiyorum ismaillen sahaya çıkacağını on kişi çık ondan daha güvenli olur. İsmaillen bizim takım on kişi rakip takım oniki kişi oynamakta sevgili arkadaşlar

artvints
14.09.2021, 14:00

peres-----dorukhan----berat----nwakaeme

siopis, djaniniy falan da oynayabilir bu formasyonda, yerli şeyine nasıl uyacak belli değil ama. gervinho oyunda yokken başka sağ açık aramaya gerek yok. yok çünkü takımda. o kanadı komple peres'e bırakıp, sağ içten bakasetasla desteklemeliyiz bana kalırsa. defansta da sağa edgar kayar, sol iç kısma denswill vs. kağıt üstünde sol bek de görünse oynayabileceği bu şekil bence denswill'in.

Bakasetas'i hücumun parçası yapmak, onun yerine pres yapan bir ortasaha oyuncusu koymak birinci çözüm. Bu kopmalari engeller.

Hem ön tarafa pres yapan bir oyuncu ekliyorsun, hem de ortasahayı sıkılaştırıyorsun.

Edgar ve hugo'nun da kesinlikle yardıma ihtiyacı var. Fizik olarak zorlanıyorlar. Orada kafa toplarını alabilen, güçlü bir oyuncunun olması bu oyuncuları rahatlatır.

Sol forvet nwkamae, sol iç hamsik oturdu. Oradan iyi hücum ediyoruz. Onlara yakın duran kademeye giren oyuncu dorukhan olabilir.

Peres'in kademesinde edgar bekler.

Merkezde de hugo denswill berat ile sağlam dururuz.

Bir de hücumdaki denkleme gervinho'yu ekleyebilsek tamamdir. Sonradan girebilir, bazen forvetsiz başlanabilir.

Bu takımın arkasını sağlama aldıktan sonra gol atmak problem olmaz.

homosapiens
14.09.2021, 14:00
gs maçında neden hücuma çıkmadı merak ediyorum, hiç bindirme yapmadı.

Ön taraftaki oyuncuların etkili pres yapamamaları yanında geri dönüşleri de sıkıntı hocam. O yüzden bekleri çıkartmıyor bence, eksik yakalanmayalım savunma yerleşiminde sıkıntı olmasın diye. Gs maçı özelinde rakibin ileri dörtlüsü de hareketli zaten sadece ileri geri değil sağa sola çapraza da koşup durdular. Edgar ve Hugo da zorlandı hatta takımın en çok mesafe kat eden 3. ve 4. oyuncusu stoperlerimiz. Dolayısıyla bu sezon Peres orta Cornelius gol olayı Gs gibi maçlarda biraz zor. Kolay maçlarda olabilir

İ. SARAL
14.09.2021, 14:07
Ben de siopis-berat orta sahasını tercih ederdim. Bakasetas sağ tarafa atılabilir. Sol bek defansı üçleme işini yapar ve Peres 5.hücumcu olarak sağdaki Bakasetas’ı içeriye itebilir. Yine rahat skor üretiriz.

Orta sahamız da kolay geçilmemiş olur, topu da daha isabetli ve daha az kaptırarak çevirebiliriz diye düşünüyorum.

——peres———-edgar————vitor———ismail——-

————————siopis————berat—————————

——bakasetas—————hamsik———-nwakaeme——

———————————cornelius———————————

Bu tarz bir şey yapması lazım artık hocanın. Orta saha cidden alarm veriyor. Bunu yaptığı zaman bu sefer de Gervinho yedek kalıyor. Bu tip adamları almanın en büyük sıkıntısı bu zaten. Ne kadar kötü olursa olsun oynatmak zorundasın. Bana kalsa Djaniny sağ kanada koyarım, önde Cornelius. Bu sefer de Bakasetas veya Hamsik yedek kalıyor, iş iyice karışıyor.

Yiğit Gayretli
14.09.2021, 14:16
Birkaç fantezim var kadroyla ilgili ama yazarsam kamuoyu tarafından çok tepki toplarım gibi :)

odyseuys
14.09.2021, 14:22
gs takımı kanatları ikili hatta waka tarafını bazen üçlü kapattı. biz de merkezden koşu göstermeyince yerleşik kaldı savunmaları, açamadık.

Yiğit Gayretli
14.09.2021, 14:30
gs takımı kanatları ikili hatta waka tarafını bazen üçlü kapattı. biz de merkezden koşu göstermeyince yerleşik kaldı savunmaları, açamadık.

Sırf bu yüzden bu maça özel Gervinho'nun olmasını çok önemsiyordum. Cornelius klasik pivot santrafor refleksiyle önce arka direğe inip boy avantajını kullanmak istiyor. O boşalttığı alana bir kez Bakasetas girdi, gol bulduk. Özellikle Gervinho bu işi dünya çapında yapan adam. Merkezden, özellikle de Nwakaeme'ye yaklaşarak attığı delici koşularda hep pozisyon ve goller bulduk hazırlık maçlarından bu yana. Şöyle diyeyim; kesin alırdık maçı.

6Şafak Aydın1
14.09.2021, 14:31
Birkaç fantezim var kadroyla ilgili ama yazarsam kamuoyu tarafından çok tepki toplarım gibi :)

Kesin Yusuf Sari santrfor, forvet arkasida Siopis. Pres mevzusundan kaynakli.

bilgehan83
14.09.2021, 14:37
Bu maça isterse altyapıdan oyuncularla çık Avcı hocam ama öncelikle oyuncularına iki şeyi öğret. 1. Rakip ataklarında ve kontralarında adam takibi (beratı, ömürü, parmakı bu yüzden dövesim geliyor ismaili anmıyorum bile onu kadroma almam Arif’le devam ederim… ama şu adam takibini öğret şu yerli Velet’lere..

2. bizim ataklarımızda pas atan kendini pas alacak şekilde göstersin ve aralara kaçsın.. hamsik bu anlamda fark yaratıyor..

bu iki şeyi yaparsak maç kaybetmeyiz..

HOPA'LI TS'Lİ
14.09.2021, 14:52
Cidden çok iyi kadromuz var mesela paşa karşısında yenik durumdayız kazandılar ileri 2 ligi cornelius ve koiita gibi. Iki. Kule ile sağda waka solda gervinho beklerde trondsen ve peres göbekte berat hamsik stoperde iki hızlı adam edgar hüseyin cidden fantastik bir kadro bu kadar kaliteli ismi hüseyin hariç. Bir daha bulmak zor

Vitor Hugo'yu ne yaptın?

Ekrem D.
14.09.2021, 14:59
Guzel kadrolar yazilmis. Benim kafamdaki kadro da, 2009 - 2010'lardaki Barcelona'nin bir benzeri seklinde:

Sol bekte, Henry'nin arkasindaki Abidal genelde savunmaya destek verir ileri cikmazdi, stoper gibi oynardi. Bizde de Nwakaeme'nin arkasindaki Denswil savunma agirlikli oynayacak, Edgar ve Hugo'ya yardim edecek.

Sag bekte, Messi'nin arkasindaki Dani Alves butun kanadi kullanirdi; zira Messi klasik bir kanat oyuncusu degil de 10 numara gibi oynardi. Bizde de Bakasetas ayni sekilde ortaya kayacak, onun arkasindaki boslugu da Peres komple bir kanat oyuncusu olarak kullanacak.

Dorukhan, enerjisiyle surekli ileri geri yaparak oynayabilecek; bosluklari dolduracak; gerektiginde de Peres'in kademesine de girebilecek bir oyuncu.

Bu dizilis ile savunma cizgisi ortasahaya kadar yaklastirilabilir. Geri donuslerde Dorukhan ve Berat ikilisi sayesinde cok fazla sikinti cekmeyiz.

----------------- Ugurcan ----------------

Peres ---- Edgar ----- Vitor ---- Denswil

---------- Dorukhan --- Berat -----------

Bakasetas ------ Hamsik ---- Nwakaeme

------------ Djaniny (Cornelius/Gervinho)

https://i.hizliresim.com/7csqjjt.png

Abidal: Denswil (savunma oncelikli bek)
Dani Alves: Bruno Peres (butun kanadi kullanan bek)

Toure: Berat
Keita: Dorukhan
Xavi: Hamsik

Henry: Nwakaeme (ikisi de sag ayakli sol forvet)
Messi: Baka (karsilastirma degil ama ikisi de iceri girerek oynuyor)
Eto'o: :D

artvints
14.09.2021, 15:48
Guzel kadrolar yazilmis. Benim kafamdaki kadro da, 2009 - 2010'lardaki Barcelona'nin bir benzeri seklinde:

Sol bekte, Henry'nin arkasindaki Abidal genelde savunmaya destek verir ileri cikmazdi, stoper gibi oynardi. Bizde de Nwakaeme'nin arkasindaki Denswil savunma agirlikli oynayacak, Edgar ve Hugo'ya yardim edecek.

Sag bekte, Messi'nin arkasindaki Dani Alves butun kanadi kullanirdi; zira Messi klasik bir kanat oyuncusu degil de 10 numara gibi oynardi. Bizde de Bakasetas ayni sekilde ortaya kayacak, onun arkasindaki boslugu da Peres komple bir kanat oyuncusu olarak kullanacak.

Dorukhan, enerjisiyle surekli ileri geri yaparak oynayabilecek; bosluklari dolduracak; gerektiginde de Peres'in kademesine de girebilecek bir oyuncu.

Bu dizilis ile savunma cizgisi ortasahaya kadar yaklastirilabilir. Geri donuslerde Dorukhan ve Berat ikilisi sayesinde cok fazla sikinti cekmeyiz.

----------------- Ugurcan ----------------

Peres ---- Edgar ----- Vitor ---- Denswil

---------- Dorukhan --- Berat -----------

Bakasetas ------ Hamsik ---- Nwakaeme

------------ Djaniny (Cornelius/Gervinho)

https://i.hizliresim.com/7csqjjt.png

Abidal: Denswil (savunma oncelikli bek)
Dani Alves: Bruno Peres (butun kanadi kullanan bek)

Toure: Berat
Keita: Dorukhan
Xavi: Hamsik

Henry: Nwakaeme (ikisi de sag ayakli sol forvet)
Messi: Baka (karsilastirma degil ama ikisi de iceri girerek oynuyor)
Eto'o: :DIlk başlarda sağ tarafta oynuyordu messi, ronaldinho eto'o varken.

Sonra meşhur bernabeu'daki 6-2'lik maç var. Messi'nin merkeze geldiği, henry solda, eto'o da sağ tarafa yakın oynadı.

Sonra ibrahimovic falan geldi ama guardiola messi'yi merkeze yerleştirdi, soluna villa, sağına pedro'yu koydu, takım makineye döndü.

Bu dönemlerde de puyol'un bolca sağbek veya solbek oynadığını gördüm. Stoperden bek olmaz diyenler var ama neler neler oluyor. Zaten buradan başlayıp olay üçlü savunmaya döndü.

oksoholu
14.09.2021, 15:56

Eyvallah gardaşım da niye 4 yerliyle başladık :)

Arkadaşlar bu matematik değil Siopisi oynatabilmen için Beratı kesmen lazım ikisini beraber oynatabilmen için Ömürü kemen gerekiyor Ömürü kesersen sağ açığın yok olay 8+3 veya 7+4 değil

HOPA'LI TS'Lİ
14.09.2021, 15:56
Bu sezon TS maçlarını beklemek çok büyük heyecan ve heves

Günler çabuk geçsin istiyor insan

En çok da Marek Hamsik Reyizi izlemek var ya
Doyumsuz bir futbol şöleni

Arkadaşlar bu matematik değil Siopisi oynatabilmen için Beratı kesmen lazım ikisini beraber oynatabilmen için Ömürü kemen gerekiyor Ömürü kesersen sağ açığın yok olay 8+3 veya 7+4 değil

Siopis oyuna girer girmez takıma dinamizm kazandırıyor.

Siopis oyuna girer girmez takıma dinamizm kazandırıyor.

Ah Nihat efendi ah

Yaktın bizi 8+3 saçmalığıyla

İsmail Köyağasına mahkum ettin bizi

Sol bekte Denswill'e yer açmalı Hoca
Şu anda sol bek için tek adam Denswill ama yedeği kim? Trondsen bir türlü sakatlık şokunu üzerinden atamadı.
İsmail ile olmayacak belli ki
Peres'i sol beke koysan olmuyor.

Evire çevire yenmemiz gerekiyor. İlk iki maçtaki oyundan uzağız. Farklı top oynuyorduk ilk iki maç.

Bu maçta iyi futbol ve goller bekliyorum.

Takıma güvenim sonsuz.

İyi bir sol bek alabilseydik her şey muhteşem olacaktı.

Gol atacağımız kesin. Öncelik yememek. O da biraz zor.

4 maçta 4 gol yedik.

3 yıldır savunmayı tam anlamıyla halledemedik.

emre6117
14.09.2021, 16:06

Takimin en etkili oyuncularindan peres ve nwakameyi kestiniz bravo.

emrah6178
14.09.2021, 16:07
Çoğu yorumlarda Denswill in genel performansı beğenilmiş fakat ben tam aksine sol bek oynayabileceğini yada sol bekte iyi performans gösterebileceğini düşünmüyorum. girdiği dakikadan sonra çoğu kez gs ataklarında sol tarafın bomboş olduğunu çok gördüm o anlarda genellikle Denswill hep göbeğe kayıyordu. benim düşüncem Tronsen dışında biri oynadığında o bölge hep sıkıntılı.

My
14.09.2021, 16:13
Sörloth yeni takımında da yedek. 2 maç 21 dakika. Burda da çuvallarsa bu bizim için de iyi olmaz. Sonraki satışlarımızı da etkiler.

Aker
14.09.2021, 16:30
Gol atacağımız kesin. Öncelik yememek. O da biraz zor.

Dereli
14.09.2021, 16:37
Evire çevire yenmemiz gerekiyor. İlk iki maçtaki oyundan uzağız. Farklı top oynuyorduk ilk iki maç.

kayl
14.09.2021, 17:01
4 maçta 4 gol yedik.

3 yıldır savunmayı tam anlamıyla halledemedik.

Şöyle bir durumda var gervinho yu kestimizde nasıl ki waka nin kanadına baskı geliyorsa bakasetas i kestigimizde de hamsik aynı baskıyla karşılaşır açıkçası zor maçlarda berat hamsik siopis bakasetas kolay maçlarda orda kesilecek adam siopis oluyor yerli kuralı olmasa berat da kesilirse şimdi elimiz kolumuz bağlı ama gervinho hazır değilse ben hocanın kasimpasa maçında berat siopis le basliyicagini dusunuyorum

UĞUR DURTAŞ
14.09.2021, 17:06
malatya:1 biz:5
biz:2 sivas:1
giresun:0 biz:1
biz:2 gs:2

dördüncü haftayı bitirdik 3 galibiyet 1 beraberlik gayet iyi.
skora ve oyuna bakarsak git gide küçükte olsa bir gerileme söz konusu.

cumartesi kasımpaşa maçında iyi oyun ve net bir skor bekliyorum.

ismail ve ömürü direk oynatmayacaktır avcı hoca.

benim şahsi düşüncem avcı hoca;
aşağıdaki 11'le çıkacak.

uğurcan
serkan-edgar-hugo-peres
berat-hamsik
gervinho-bakasetas-makeyeme
cernelius

Mehmet Fatih Yavuz
14.09.2021, 17:22
Ne değişecek ki Serkan oynayınca?
İsmail'in yaptığı hatanın 5 mislini Edgar yaptı.
Serkan biraz daha iyi oynasa ne değişecek?

Sövülme sırasını mı savacak? :)

Adamlar iyi oynadı, taraftar kötü dedi demiyorum bakın.
Kim iyiydi ki o ana kadar?
Hata yapmadan oynayan Hamsik dışında adam mı vardı?

Wakame, Peres gibi ekstra işler yapan adamlar dahil herkes perişan durumda değil miydi? :)
E fatura Türklere çıktı gene!!

Kasımpaşa 1 hafta önce aynı şeyi yaptı Gs'ye.
Yani bu değişiklikler tek başına bu sonucu getirdi derseniz hep beraber yanılırız.
GS genç tecrübesiz bir kadro.
Bir de nefesini verimli kullanma eksikliği eklenince şişiyor 2 haftadır.
Gene şişti.

Ha bu adamlar başta olmak üzere tüm takım kötüydü.

Lakin o maçın 38-39. dakikasına kadar sahanın en kötüleri Abdulkadir veya İsmail miydi? Tartışılır.

Hocanın yaptığı hamle doğruydu. Tribün tepki vermeye başlamıştı.
Sahada oynarken küfür yemelerindense, 30 saniye oyundan çıkarken yesinler demiş olabilir. :)

Serkan sağ beke geçince birşey değişmez.
Ya da Dorukhan ortaya.

Kafa takılmış bir kere... Bundan sonra hiçbir Türk oyuncu sahada kafası rahat olamaz.
O iş bitti.

Buna Uğurcan falan da dahil.
Arkadaşına yapılan edepsizliğe tepki gösterdi diye tepki gösteriyorlar takımın kaptanına....

Kadroya yerli yazmaya gerek yok. Hükmen yenilelim... Ya da 8 kişi çıkalım maça. En temizi. Her çıkana küfür kıyamet nasıl olsa. :)

Nazim Can
14.09.2021, 17:23
Adam sayfanın yarısına ambargo koymuş yetmemiş birde Kendi iletisine yanıt yazmış.

Adem Erdoğan
14.09.2021, 17:48
Uğurcan
Peres - Hüseyin - Hugo - Denswill
Siopis - Berat
Baka - Hamsik - Waka
Cornelius

Denenebilir.

Gidişata göre Gervinho girer.

Yalnız Parmak ve Yunus Mallı da süre almalı artık.

Kaan Çetin
14.09.2021, 18:00
2016-17 sezon başlamadan hemen önce Bursaspor ile Kasımpaşa stadında hazırlık maçını tribunden izliyorum.
Hakem Bursa lehine saçma bir iki karar verdi. Bizim taraftar çıldırdı. Oysa bu bir HAZIRLIK MAÇIYDI.
Hakemin her kararında sürekli küfür eden bir grup vardı önümde, maça birlikte geldiği belli olan 10-15 kişilik bir grup.
Beyler, neticede bu bir hazırlık maçıdır, boşverin dedim. Demez olaydım :)
O grup içinden 5-6 kişi bana dönüp sanane lan, s... git, amgohouhouoo vs diye bağırdılar.
Tamam, haklısınız, özür dilerim dedim.
Ara ara arkalarını dönüp bana bakmaya devam ettiler, ters bir bakış, hareket yakalayıp dövmek için :)

Etrafımda tanımadığım bir çok insanın yüzü düştü. Özellikle çocuklu ailelerin.

Bu az gelişmişlerden kurtuluş yok maalesef. Her yerdeler. Eminim bu yuhalamaların, çıkan olayların çoğu bu gruplardan.
Ama az gelişmişin Trabzonlusu da hiç çekilmiyor.

Ahmet Aksu
14.09.2021, 19:38
.................uğurcan................
peres....edgar...hugo....denswil
........dorukhan...berat............
................hamsik..................
bakasetas.................nwakame
..............cornelius..................

dorukhanın bir an önce toparlanıp as kadroya girmesi lazım başka şansımız yok çünkü.
en iyi bu kadro. en azından ortasahada kalabalık oluruz. yol geçen hanına dönmez maçlarda.
kanat olmadığı için takımda bakasetas sağ iç oynamak zorunda
başka da çözüm yolu yok.
ama hoca büyük ihtimal serkanı oynatıp peresi sola çeker.
yusuf-abduşla da sağ kanadı çözemeyeceğiz o anlaşıldı.
gervinho sakatlığı atlatırsa o oynar ama o zaman da bakasetas kenara gelmek zorunda.

ocak ayında muhakkak yerli rotasyonunu iyileştirmek şart. kanada, ortasahaya, stopere belki de forvete yerli şart.
yerlilerden ismail ve yunusla ayrıca koita ile yollar ayrılmalı, altyapıdan birileri olursa hüseyin-serkan-parmak da gidebilir
yabancı olarak da forvet ve solbek alınmalı

Mollasalihoğlu
14.09.2021, 19:39
Lakin o maçın 38-39. dakikasına kadar sahanın en kötüleri Abdulkadir veya İsmail miydi? Tartışılır.

Maçı statta izlemiş biri olarak söyleyebilirim ki Edgar'ın hatasının sonucunun büyüklüğünü bir kenara bırakırsan sahanın en kötüleri onlardı.

Kötülükleri bir yana ikisi de ruh hali olarak iyi değillerdi. Mesela havadan gelen bir topta arkası boş olan solbek kafa topuna korkarak çıkamaz. Ya da Trabzonspor'un 10 numarası hücum ederken ya kaybedersem ya düşersem korkusu ile hücum edemez. Haaa bunlardan kötüsü hocadır, bunları bu haliyle sahaya attığı için.

Kasımpaşa maçına gelirsek, oyun kadro vs hiç umrumda değil. Sadece 3 puan istiyorum :)

Zira avrupa yorgunu rakiplerin en az ikisi bence puan kaybeder.

Halil Alemdar
14.09.2021, 19:47
Dorukhan artık kadroya girer heralde. Orta sahamızda iş yapacaktır. Türk olması da elimizi güçlendiriyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enes Başkaya60
14.09.2021, 20:15
Hadi Dorukhan dön oğlum artık...

Bizi şu ızdıraptan kurtar...

Hamsik serbest oynasın Baka sağ içe geçsin başka çare yok oğlu yok...

Ofans ile Defans arasındaki boşluğa bir çözüm bulamazsak cidden işimiz var saçma sapan puan kayıpları veririz...

Sürekli yediğimizden çok atmamız gerekecek çünkü...

Gervinho'da yetişirse Malatya maçı gibi bir maç bekliyorum....

pReN@_61
14.09.2021, 20:57
Çok iyi konsantre olmalıyız.

asilhamsi
14.09.2021, 21:11
Yusuf sarı nin sol bek denenmesi bu yoklukta mantikli geliyor bana. Çabuk,fizik olarak güçlü, sol ayağı iyi, mücadele gücü hiç fena değil. Üstelik bekten hücum katkısı da verir.

Uğurcan
Perez Edgar Hugo Yusuf
Siopis Berat hamsik
Baka cornelius waka

Bir maç dahi olsa denemesini isterdim.

asilhamsi
14.09.2021, 21:27
Bu arada omur sağ tarafta değil merkezde oynamalı nlbundan sonra. Bir iki hafta oyuna sonradan girdikten sonra tekrar kadroda olacaktir.

Uğurcan
Edgar Hugo
Perez Berat Yusuf
Omur hamsik
Bakasetas cornelius waka

Hamsik yanında oynayan omur performansı zirve yapacaktır.

Omur dripling yeteneği ve oyun görüşü ile yıldız adayı oldu.

oguzkoc
14.09.2021, 21:31
Hadi Dorukhan dön oğlum artık...

Bizi şu ızdıraptan kurtar...

Hamsik serbest oynasın Baka sağ içe geçsin başka çare yok oğlu yok...

Ofans ile Defans arasındaki boşluğa bir çözüm bulamazsak cidden işimiz var saçma sapan puan kayıpları veririz...

Sürekli yediğimizden çok atmamız gerekecek çünkü...

Gervinho'da yetişirse Malatya maçı gibi bir maç bekliyorum....

Dorukhan iyileştiğini anda ilk 11 e alırsak sonu ömür gibi olur. Doğru zamanı beklemek lazım

trbzonsporlu
14.09.2021, 21:42
dorukhan iyileşsede eski formunu bulması aylar alır
gecen sene bjkde arasıra forma şansı buldu resmen körelmisti dorukhan umarım biran önce sakatliktan önceki haline doner ama ben bu sene dorukhandan bisey beklemiyorum

ligde istanbul takımlarinın sayısı arttıkça 3 istanbul takımımın gittigi deplasmanlarda haliyle azaliyor yeri geliyor 7-8 hafta istanbuldan çıkmiyor bu takimlar. biran önce kasimpasa basaksehir karagumrükten bu ligin kurtulması lazım diyorum sonra bir alt ligin puan durumuna bakıyorum ilk 3 sırada istanbul takımı var. umarım yeni bir istanbul takımı daha gelmez alttan

ÖmürKaradeniz61
14.09.2021, 22:30
Şuan ihtiyacımız olan tek oyuncu Dorukhan. Berat felan abartıldığı kadar iyi oyuncu değil düz bir ortasaha oyuncusu,ne araya pas atar ne dikine oynar ne şut atar hiçbirşey yok al ver yana geriye. Bize Hamsik’in rakibi ısıranı lazım.

Ufuk
14.09.2021, 22:37
Kimi gelsin Berat'ın yerine başlasın tek başına çekip çevirsin istiyor kimi sol beke atıyor orayı idare etsin diyor. Oluşan beklentiyi gördükçe Dorukhan'ın ağrıları artıyordur muhtemelen. :)

asilhamsi
14.09.2021, 22:55
Göktepe de ndiaye gerçekten de kaliteli oyuncu.

asilhamsi
14.09.2021, 22:56
Siopis Berat hamsik merkezi hepimizin hayali. TSL de her takıma üstünlük kurar bu merkez

6Şafak Aydın1
14.09.2021, 22:56
Mecburen defans 4 lüsünden 3.yerliyi yerlestirecegiz baska türlü mantiken duvara tosluyoruz. Ne hamle sansin kaliyor ne oyunun.

MİSSE_MİSSE
14.09.2021, 23:16
Bir kere defans oyuncusu akıllı olacak. Yusuf sarı pek parlak sayılmaz o yüzden bekte denememek lazım.
Peres——edgar—-hugo——denswill
—————-berat—————————-
Almancı—————siopsis
Marek——-Cornelius——waka

İkinci yarı yusuf la bakasetası koy, almancıyla, siopsisi çıkar

David_LuiZ4
15.09.2021, 00:08
Kadroyu bozmaya gerek yok..

Uğurcan
Peres Edgar Hugo İsmail
Berat Hamsik
Gervinho Baka Waka
Cornelius

Bu kadroyla bu maça çıkmalıyız..Evet İsmail yetersiz bir adam alınmasını da hiç istemedim amma velakin bu adamı Gervinho Baka Hamsik Waka Cornelius beşlisini sahada görmek istiyorsak oynatmak zorundayız..Yapacak bir şey yok..İsmail'in yerine illa yerli düşünülecekse o da Serkan olabilir kadro içinde..

Ya da ne yaparsın..

Egdar'ı kesersin Türkmen-Hugo tandemi kurarsın sol beke Denswill'i yerleştirirsin..Böylece kadroda Türkmen Uğurcan Berat üçlüsü yerli olarak sahaya çıkar öndeki beşliyi gene bozmazsın..Olay bu kadar basit..

Vasat takımlarla oynarken öndeki beşliyi asla bozmayacaksın..

artvints
15.09.2021, 00:13
Wolsburg 10 kişi kaldı kaya gibi durdular adamlar, kaleye yaklaştırmadilar, onu bırak geride rahat pas yaptirmadilar. Sürekli rahatsız ediyorlar.

Bu defans işini öğrenemiyor bizim takımlarımız. Rakibi oyun kurarken bozacaksin, geride ritimli pas yaptırdıktan sonra üstüne gelen rakip bir şekilde golü atıyor. Önden erimeye başlayacak atak, çoğalamayacaklar, açı bulamayacaklar.

Biz, rakip topu dışarı vurana kadar gözle takip ediyoruz.

Ufuk
15.09.2021, 00:16
Siopis Berat hamsik merkezi hepimizin hayali. TSL de her takıma üstünlük kurar bu merkez

Bakasetas'ın olmadığı merkez benim hayalim değil abi, bu adamın yaptıkları neden görmezden geliniyor anlamıyorum. İlk golde yaptığı koşuyu takımda başka kim yapacak merkezden?

Şu pozisyonda merkezden çizgiye uzun pas attı, top Nwakaeme'ye gittiğinde Bakasetas ceza sahasına giriyordu neredeyse :D Nwakaeme tabi klasik arka direğe falsolu ortasını kesti ama öne Baka'ya da çıkarabilirdi ya da Cornelius kaleye vurmak yerine Baka'ya çıkarsa yine boş bir şekilde vurabilirdi.

https://i.hizliresim.com/nr4ehpa.jpg

Hamsik Nwakaeme'den daha akıllı olduğu için arka direğe kesmek yerine koşan Baka'nın önüne bıraktı topu. Gol de bu şekilde geldi zaten.

https://i.hizliresim.com/kan0wcs.jpg

Bu adamın koşuları çok değerli ve Türk takımlarının ortak özelliği koşan adam hiçbir zaman takip edilmez. Milli takımda dahi aynı problem var. Sürekli merkezde gol atacak şekilde pozisyon alıyor, Nwakaeme'nin attığı golde de Hamsik Baka'ya da çıkarsa gol olabilirdi.

Hamsik-Baka şeklinde başlayıp skoru aldıktan sonra orta sahaya Siopis falan atabiliriz.

6Şafak Aydın1
15.09.2021, 00:23
Kusura bakmayin ama Roma deplasmaninda , Gs macinda Siopis-Berat ile baslamayan Kasimpasa gibi deplasmanlardada öyle baslamaz diye düsünüyorum.

David_LuiZ4
15.09.2021, 00:28
Bizim mevcut iki stoperimiz olan Edgar ve Hugo'nun bir stoperde olmaması gereken bi özelliği var..Rakip forvetle boğuşmuyorlar rakibin forvetiyle ya da rakibin kanat oyuncularıyla başbaşa kaldıkları anda boğuşmayı erken bırakıyorlar sırtı dönük rakibe omuz darbesi vuracaksın yüzünü döndürmeyeceksin rakip yüzünü bizim kaleye döndüğü anda bu ikili bizim kaleye doğru çekiliyorlar gömülüyorlar dolayısıyla rakiple temassız oynadıkları için mesafe açıldığı için rakibin kanat ve forvet oyuncusu rahat pas atabiliyor ya da rahat şut gönderebiliyor..

Örnek mi istiyorsunuz bakınız gs maçında yediğimiz ikinci gole Hugo geliyor Halil'e yaklaşıyor Halil'in sırtı dönük Hugo şarjı erken bıraktığı için temasa devam etmeyip geri çekildiği için Halil yüzünü bizim kaleye dönerek topu rahatlıkla arkadaşına veriyor akabinde golü yiyoruz..Böyle maçı bir kez daha izlesem 50 tane pozisyon çıkarırım..

Açıkçası çok zeki stoperlerimiz maalesef yok desem yeridir..

CİVELEK.61
15.09.2021, 01:31
Bizim mevcut iki stoperimiz olan Edgar ve Hugo'nun bir stoperde olmaması gereken bi özelliği var..Rakip forvetle boğuşmuyorlar rakibin forvetiyle ya da rakibin kanat oyuncularıyla başbaşa kaldıkları anda boğuşmayı erken bırakıyorlar sırtı dönük rakibe omuz darbesi vuracaksın yüzünü döndürmeyeceksin rakip yüzünü bizim kaleye döndüğü anda bu ikili bizim kaleye doğru çekiliyorlar gömülüyorlar dolayısıyla rakiple temassız oynadıkları için mesafe açıldığı için rakibin kanat ve forvet oyuncusu rahat pas atabiliyor ya da rahat şut gönderebiliyor..

Örnek mi istiyorsunuz bakınız gs maçında yediğimiz ikinci gole Hugo geliyor Halil'e yaklaşıyor Halil'in sırtı dönük Hugo şarjı erken bıraktığı için temasa devam etmeyip geri çekildiği için Halil yüzünü bizim kaleye dönerek topu rahatlıkla arkadaşına veriyor akabinde golü yiyoruz..Böyle maçı bir kez daha izlesem 50 tane pozisyon çıkarırım..

Açıkçası çok zeki stoperlerimiz maalesef yok desem yeridir..

Bu senin yazdıklarını bundan 20 yıl önce bize söylüyorlardı hocalarımız amatör takımın altyapısında.
Stoper için 3 altın kural.
1.Aldırma
2.Aldırdıysan döndürme
3.Döndürdüysen vurdurma.
Lakin ne yazık ki tüm futbolcular kendi mevkileri için tüm bu altın kuralları bilirler ama maalesef çoğu zaman geçmez futbolcuya.
Kendi bildiğini yapar.
Bu yüzden bizim ligin seviyesi düşük.
Herkes der ya hani "Bizim oyuncular altyapıda bişey öğrenmiyo,milli takıma veya Avrupa'ya gidince biseyler ögreniyo" diye.
Ben buna asla inanmam.
Şuna inanırım,
Sen burda biseyler öğretsende oyuncu yapmıyor,takmıyor.
Ama Avrupa'da ve Milli takımda pabuç pahalı.
Bizim stoperlerle ilgili tamamen aynı fikirdeyim üstelik arttırıyorum,
Bizim Türkmen ve Majid bile geriye yaslandiğimiz bı çok maçta yanyana oynamıştı ve çok iyi performans vermişti.
İş bu değil,iş her sisteme uygun stoper olabilmekte.
Şayet çok çalışırsa bunu başarır stoper oyuncusu.
Şayet Hızlı değilse vaktinde pozisyon alarak,
Tek hamleliyse sezgilerini güçlendirip en doğru hamleyi yaparak,
Güçlü değilse fiziksel açıdan güçlenerek,
Hava hakimiyeti iyi değilse zamanlamasını geliştirerek,
Bir çok konuda kendini düzeltebilir.
Bizim Türk futbolunuzun en asli sorunları mental sorunlardır.
Mental sorunlar çözülürse zaten fiziksel sorunlarda çözülür.
Oyuncu çok çalışması gerektiğini bilirse mental olarak,zaten fiziksel sıkıntılarını da kendisi çözer.
Örnek 34 yaşındaki Marek Hamsik

artvints
15.09.2021, 06:12

Açıkçası çok zeki stoperlerimiz maalesef yok desem yeridir..Son maçtan sonra direk hüseyin denswill'le çıkar mesajı veririm. Saklanarak oynamasinlar, gereğini yapsınlar. Sürekli geri atıyorlar kendilerini, geri oynama merakı yüzünden gol yedik zaten.

Maç heyecanıyla bazı hatalar abartilir, tek pozisyon akılda kalir, bütün maç öyle geçti sanırsın. Maçın tekrarını izledim, edgar'in yapmadığı hata kalmamış, düşündüğümden daha kötü.

Hugo'nun öyle kritik hataları varki direk gol yedirecek cinsten.

Yani halil'i sertlikle sindiremiyorsan kime yapacaksın bunu ? Tamam hareketli zeki oyuncu ama çok rahat oynatmişlar.

Bunlar ilerde basmadığı için uğurcan libero kalecilik yapamıyor, çünkü defansla arkasındaki mesafe net değil, dar kalıyor.

Yalnız bu bizde gelenek biraz. Arkaya adam kaçırmaktan korkuyor bizim takım, yillardir böyle.

Istanbul takımlarının stoperleri rakibin üstüne biniyor mesela. Bizim hakemler açısından o kadar kredimiz yok, daha kolay faul ve kart verilir.

Istanbul takımlarına karşı ayağı titreyen oyuncular, bize karşı daha rahat. Bunlar etkiliyor heralde. Çünkü ben bildim bileli bu sorun var. Biz korkuyoruz arkaya adam kaçırmaktan.

Adem Erdoğan
15.09.2021, 08:35
Ortasahamız otoban olduğu sürece stoperler daha çok tartışılır.

makbernatsu
15.09.2021, 09:23
Wolsburg 10 kişi kaldı kaya gibi durdular adamlar, kaleye yaklaştırmadilar, onu bırak geride rahat pas yaptirmadilar. Sürekli rahatsız ediyorlar.

Bu defans işini öğrenemiyor bizim takımlarımız. Rakibi oyun kurarken bozacaksin, geride ritimli pas yaptırdıktan sonra üstüne gelen rakip bir şekilde golü atıyor. Önden erimeye başlayacak atak, çoğalamayacaklar, açı bulamayacaklar.

Aynen öyle.Adamlar atak yaparken topu süre süre ceza sahasına kadar izliyoruz.Zaten ondan sonrada ya şut atıyor ya ceza sahası içine ölümcül pası atıyor sonrasında da yapacak birşey kalmıyor.

Doğukan Uçan
15.09.2021, 09:25

bizim takımlarda öyle bir kondisyon var mı sence renktas :D

ayrıca wolsburg bu sene bundesliga da lider iyi oynuyorlar 10 kişi ile beraberlik çıkarmalarına şaşırmadım.

makbernatsu
15.09.2021, 09:30
yerin dibine batsın bu yerli kuralı...oh ne ala sen yabancı sınırı getir ama milli takıma yabancı hoca getir.bizim bu türkiyede herşey mi ters olur arkadaş

HOPA'LI TS'Lİ
15.09.2021, 10:05
yerin dibine batsın bu yerli kuralı...oh ne ala sen yabancı sınırı getir ama milli takıma yabancı hoca getir.bizim bu türkiyede herşey mi ters olur arkadaş

8+3 yüzünden İsmail Köybaşı denilen bitik adamı izleme eziyetine katlanıyoruz.

Yatacak yerin yok şikeci emek hırsızı ortağı Nihat Özdemir Hazretleri

İ. SARAL
15.09.2021, 10:19

Hüseyin de bu nedenle çok eleştiriliyordu. Topu alan rakip, 3-4 kişiyle direkt defans hattıyla karşı karşıya kalıyor. Bu tarz bir oyunda stoper kim olursa olsun, saçmalamak zorunda kalıyor.

ccd6167
15.09.2021, 10:39
Bence çözüm dorukhandan sol bek yaratmak olmalı. 15 milyon tl maliyetli adamı oynatmak zorundayız.

kaan61
15.09.2021, 10:58
Arkadaşlar Djanini ve Gervinyo takımla çalışmalara başladı mı?

HOPA'LI TS'Lİ
15.09.2021, 10:59
Arkadaşlar Djanini ve Gervinyo takımla çalışmalara başladı mı?

Tüm yorumcular Djaniny'nin eksikliğinin hissedildiğini ve takım için çok yararlı olduğunu vurguladı.

HOPA'LI TS'Lİ
15.09.2021, 11:00
Bence çözüm dorukhandan sol bek yaratmak olmalı. 15 milyon tl maliyetli adamı oynatmak zorundayız.

İsmail ve Trondsen'den olmayacağı belli

Denemekten ne kaybederiz?

Bakarsın tutar.

Dereli
15.09.2021, 11:04

Hani öyle bişey olsa. Ne kadar rahatlardı elimiz. Ama bu seferde federasyon 8+3 kuralını 7+4 e çevirmesin.

Doğukan Uçan
15.09.2021, 11:22
Bu takıma şuan lazım olan tek şey Thomas Müller tarzında bir oyuncu.

Faruk UYSAL
15.09.2021, 11:50

Bence de sol bekte denenmeli. Ondan sol kanatta bindirme yapsın, iyi ortalar kessin beklemiyoruz, o işi zaten Nwakaeme ile Hamsik yeterince yapıyorlar. Dorukhan sol bekte savunmayı iyi yapsın benim için yeterli.
Sol bek sıkıntımız olmasa kendisinden orta sahada da faydalanırdık.

Faruk UYSAL
15.09.2021, 11:53
Kamil Ahmet sol bekte görev verildiği zamanlar fena görünmemişti.
Bu yoklukta yine kullanmaya devam ederdik. Neden gönderdik anlayamadım...

iyattara
15.09.2021, 12:05
Sezon bitene kadar sol bekte 6-7 farklı isim oynar en azından. Daha şimdiden 4 oldu bile.

Enaldo61
15.09.2021, 12:07
Serkan sağ bek oynayacak diyorlar, çilemiz bitmeyecek anlaşılan. Hoca bu kafayla giderse, sıkıntı var.

karabela
15.09.2021, 12:13
Federasyonun yerli kararı takım planlamasını mahvetti

kaçarava
15.09.2021, 12:14
Hamsik'i rakip kaleye daha yakın oynatmamız lazım. Oradalarda çok iyi işler yapıyor. Orta yapıyor, sağ ayak var sol ayak var, final pası var, şut var.

Dorukhan-Berat beraber nasıl oynar, uyumlarını çok merak ediyorum. İki yerliyi öyle oturtursak kural bakımından elimiz çok rahatlar.

Selim Çoban
15.09.2021, 12:16
Serkan sağ bek oynayacak diyorlar, çilemiz bitmeyecek anlaşılan. Hoca bu kafayla giderse, sıkıntı var.

8+3 kuralını hala benimseyemediniz sanırım. 3 yerli sahada olmak zorunda.
uğurcan haricinde 2 yerli lazım.

berat v ismail
berat v serkan
berat v yusuf

ismail v serkan
ismail v yusuf

yusuf v serkan

Seç beğen al ama hepsi seni mutsuz edecek

HOPA'LI TS'Lİ
15.09.2021, 12:18

Çok kötü haber
Peres sol bekte sağ bekteki kadar iyi değil
Hoca böyle yaparsa harakiri yapmış olur.
Bu sezon da çöp olur.

Federasyonun yerli kararı takım planlamasını mahvetti

Çok anlamsız bir uygulama

Neyi doğru yaptı ki Nihat efendi?

Valla ben sağ bek Serkan sol bek Peres olcağına, Peres-İsmail'i tercih ederim.

Ben de :)

Enaldo61
15.09.2021, 12:36
Valla ben sağ bek Serkan sol bek Peres olcağına, Peres-İsmail'i tercih ederim.

Hamza Yilmaz
15.09.2021, 12:44
Beksiz oynayacagiz yine.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

hay1699
15.09.2021, 12:56
İki beki de berbat edeceğimize solda Arif Boşluk’u deneyelim, nasıl olsa sol beksiz oynuyoruz.

hanzale
15.09.2021, 12:58
Serkanı sağa atıp Peres’i sola atmak iki tarafı da aksatır, Serkan filan bu takımın oyuncusu olacak seviyede değiller, onca transfer sezonundan sonra hala bu isimlerin kadroya girebilmesi skandal

Sefer A.
15.09.2021, 13:44
ben bir kere daha denenmesi taraftariyim Serkan sag Peres sol olayinin

begenmedigimizde daha lig baslamamisti Peres formda degildi, sag bekte de hazirlik maçlarinda pek begenilmemisti falan... çok umutlu muyum hayir ama bi kere daha biraz da mecbûriyetten denememiz gerek

___________________Ugurcan
Serkan__________Edgar____Hugo__________Peres
_________________Siopis__Berat
Bakasetas___________Hamsik___________Nwakaeme
__________________Golnelyus

batugol
15.09.2021, 13:45
ugurcan
peres edgar hugo
berat
dorukhan hamsik baka
gervinho waka
cornelius

ilk defa kadro yapıyorum
haddimi aşarak yaptim
bir daha da yapmam
3 yerli ve sol bek sorununu kendimce cozdum

gancho61
15.09.2021, 13:56
Maça bilet alabiliyor muyuz? bilen cevap verebilir mi?

serdaracıl
15.09.2021, 13:57
ben bir kere daha denenmesi taraftariyim Serkan sag Peres sol olayinin

begenmedigimizde daha lig baslamamisti Peres formda degildi, sag bekte de hazirlik maçlarinda pek begenilmemisti falan... çok umutlu muyum hayir ama bi kere daha biraz da mecbûriyetten denememiz gerek

___________________Ugurcan
Serkan__________Edgar____Hugo__________Peres

bu düzende serkan zaten leş, üstüne peres'i de kaybediyoruz. ön taraf bu şekilde çok iyi ama arkaya ayrı bi düzen kurmalıyız.

----------------------------Ugurcan
Peres__Ahmetcan Kaplan____Hugo_______Tronsten

Ahmet Can Kaplan sol ayaklı stoper. Boyu da 1.89 gayet de soğukkanlı. edgar hugo ikilisinin bozulmasına çok karşıyım ama başka çare yok gibi

kayl
15.09.2021, 14:02
Maça bilet alabiliyor muyuz? bilen cevap verebilir mi?

5rabzonspor passoligin varsa aĺamazsin ama başka takım veya tff passoligi ile alabilirsin biletler satista

yorumsuz6117
15.09.2021, 14:40
Serkan'ı sağa Peres'i sola koymak iki bekide çöp yapmak demek..

CİVELEK.61
15.09.2021, 14:50

Defans çizgisini de öne cekmedigin sürece orta saha ve ön libero daha çok tartışılır.
Kağıt uzerinde bakılınca,
Ligin en doğru hamleli,Tecrübeli,Kariyerli ve ayağı fena sayılmayacak,hızısa çok kötü olmayan stoperi olan Hugo elinde.
Ligin belki de en hızlı,topu en iyi kullanan,topla çıkışı en iyi olan,pas kabiliyeti çok iyi,derin top atabilen stoper Edgar elinde.
Yani kağıt üzerinde defans çizgisini öne çıkartarak oynayabilecek tarzda stoperlerin var ama defans çizgisini öne cikartamiyorsun.
Neden?
Nedeni açık.
Trabzonspor'un değişmez bir gerçeği var.
"Trabzonsporda hiçbir şey asla kağıt üzerindeki gibi olmaz,hep hesaba katılmayan bişey olur maalesef"

Manava61
15.09.2021, 15:02
Peresi sola atıp verimliliğini düşürene kadar serkanı sola peresi orjinal yerine koyalım. Serkan zaten pozisyon bilgisiyle değil mücadelesi koşusuyla oynayan biri. Köybaşında maalesef pozisyon bilgisi vs olmadığı gibi yaşı dolayısıyla bu mücadele de yok. Serkan solda ismailden daha fazla verim verebilir. Bence peres sağda kalmaya devam etmeli

Ufuk
15.09.2021, 15:03
https://www.youtube.com/watch?v=vT4kSa8kHuk

Transfermarktçı Mert yazınca baktım yerli Spinazzola Serkan Asan sol bekte oynamış 4 maç :)

Mert Oğuzlu61
15.09.2021, 15:18
Peres'i sola atmak gibi geçici değil kalıcı çözümler gerekiyor, Peres solda berbat oynuyor.

Sağ beki yerinden oynatmak yerine sol tarafa yeni yerli bulacaksın, Dorukhan veya Arif'i oynatmak zorundayız. Bjk Rıdvan ile oynuyor biz Arif'i oynatsak ne kaybederiz ?

Sol beke çözüm üretememesi Avcı için büyük eksi. Bruno ile en azından sağ kanattan atak yaparız, şu adamı yerinden oynatmasin da ne yaparsa yapsın.

emrahtuna
15.09.2021, 15:24
bence siopisi ilk 11 e monte etmeliyiz artık beratın yerine mi olur yanına mı olur bilmem ama görünen oyun onu istiyor..

Enes Başkaya60
15.09.2021, 15:30

Transfermarktçı Mert yazınca baktım yerli Spinazzola Serkan Asan sol bekte oynamış 4 maç :)

Ne olmuş bu çocuklar diye baktım hepsi kaybolmuş gitmiş...

Kimisi 2.ligde kimisi 3.ligde oynuyor...

Sadece Serkan Asan yükselmiş oda çağ atlamış yani...

Sol bekte oynasın sağ bekteki performansı'nın aynısını verir...

Peres'in yerini değiştirmeye hiç gerek yok...

Sefer A.
15.09.2021, 15:42
he öyle de olur Peres sagda Serkan solda, deneyelim =)

Ufuk
15.09.2021, 15:50
Ne olmuş bu çocuklar diye baktım hepsi kaybolmuş gitmiş...

Kimisi 2.ligde kimisi 3.ligde oynuyor...

Sadece Serkan Asan yükselmiş oda çağ atlamış yani...

Sol bekte oynasın sağ bekteki performansı'nın aynısını verir...

Peres'in yerini değiştirmeye hiç gerek yok...

Ben de baktım bir kaçına. 3. ligde bile vasatı aşamamışlar maalesef.

artvints
15.09.2021, 15:50

Transfermarktçı Mert yazınca baktım yerli Spinazzola Serkan Asan sol bekte oynamış 4 maç :)Ben izledim bir maçını solda aspor'dan, kupada oynamıştı. Bursaspor maçlarına da denk gelmiş olabilir.

Ufuk
15.09.2021, 15:58
Ben izledim bir maçını solda aspor'dan, kupada oynamıştı. Bursaspor maçlarına da denk gelmiş olabilir.

İki Ümraniye maçında oynamış kupada. Ligde de Diyarbakır ve Kocaeli maçında oynamış. İki Ümraniye maçının ve Diyarbakır maçınının özetini izledim, Arif'i denesek daha iyi olabilir diyorum :)

Gerçi geçen sezon a takımla oynadı, 1461deki seviyesine göre bir ilerleme kaydetmiştir herhalde. Her halükarda Peres'i sola koyacağıma Erce'yi bile solda denerim.

artvints
15.09.2021, 16:00
İki Ümraniye maçında oynamış kupada. Ligde de Diyarbakır ve Kocaeli maçında oynamış. İki Ümraniye maçının ve Diyarbakır maçınının özetini izledim, Arif'i denesek daha iyi olabilir diyorum :)

Gerçi geçen sezon a takımla oynadı, 1461deki seviyesine göre bir ilerleme kaydetmiştir herhalde. Her halükarda Peres'i sola koyacağıma Erce'yi bile solda denerim.Takimla çalışan tek genç oyuncu Ahmetcan. Karşısında pirpir bir oyuncu yoksa denenebilir.

redbul
15.09.2021, 16:12
Kamil Ahmet sol bekte görev verildiği zamanlar fena görünmemişti.
Bu yoklukta yine kullanmaya devam ederdik. Neden gönderdik anlayamadım...
kafasını sakatlılardan kaldıramadığı için ve en lazım olduğu dönemlerde sakat olduğu için olabilirmi.

Yunus Emre SEYHAN
15.09.2021, 16:21
Ben de baktım bir kaçına. 3. ligde bile vasatı aşamamışlar maalesef.

Bizim altyapımız alt liglere oyuncu yetiştiriyor. Tamamına yakını 2-3. ligde . TFF 1. lig bile yüksek seviyeye kaçıyor . Gökhan Alsan tutunabilmiş 1. ligde.
Göksu Alhas, Muhammed Beşir,Cafer Tosun,Muhammed Akpınar,Ebrar Cumur vs... hiç birinden olmamış
Bazıları da hiç bir ligde tutunamayıp futbolu bırakma noktasına gelmiş Mertcan gibi.

Orkun 61
15.09.2021, 16:25
Bence en büyük yanlışı Gervinho'yu alarak yaptık.

Adam kaliteli ve kariyerli olduğu için oynatsan dert,oynatmasan ayrı dert.

Yani paşam sen gel hamle oyuncusu ol denecek adam da değil. Kalitesi tartışılmaz.

Yerli sol bek bulmak çok zor. Ama yerli sağ açık bulmak daha kolay.

Ömür'e güvenemediğimizden oraya yerli bir açık çözmeliydik.

Gurbetçilerden olur,Türkiye içinden olur.

Galatasaray'ın aldığı Barış Alper Yılmaz'ı isterdim şahsen.

Ha o parayı eder etmez ayrı mevzu. Ancak bu yabancı sınırlamasında çok iş çözerdi.

Yukarıda bazı arkadaşların yazdığı Berat-Dorukhan merkezde, Bakasetas sağda formasyonu

şu kısıtlamada en iyi çözüm gibi duruyor. Tabi Dorukhan'ın sağlam performans göstereceğini vasrsayarak.

HOPA'LI TS'Lİ
15.09.2021, 16:41
Peres'i sağ bekten almayı düşünmek bile bile intihar demektir.

Aman ha

Abdullah Hoca sol bek olayına acilen bir çare bulmalıdır. Gerekirse Arif Boşluk'u hazırlasın.

Ufuk
15.09.2021, 16:59
Eylül ayında 4 maçımız var. 12 gs, 18 kasımpaşa, 23 konya, 27 alanya. Maçların arasında Alanya maçı hariç yeterli dinlenme süresi var. Rotasyon vs yapmaya gerek yok, fantezi aramadan oyun planını değştirmeden devam edelim.

..............Uğurcan
Peres- Edgar - Hugo - İsmail
.................Berat
Gervinho -Baka - Hamsik - Nwakaeme
................Cornelius

Gervinho'nun durumuna göre Djaniny de girebilir oraya. Maçların deplasmanda olması şans bizim için koy oraya İsmail'i yuhalayıp moral bozacak taraftar da yok iki maç. Alanya maçında bir çaresine bakarız :)

Öne geçip skoru aldıktan sonra oyuncuların yorgunluk durumuna göre Siopis'i salarız sahaya. Cornelius yorulduysa Baka sahte forvete geçer. Hocadan deplasmanda rasyonel, sonuç odaklı; iç sahada taraftarın gönlünü hoş edecek on biri çıkarmasını bekliyorum.

David_LuiZ4
15.09.2021, 17:21
Baka'dan sağ açık olmaz..

Baka Firmino'nun Liverpool'da üstlendiği görevi görüyor şu an takımda..Gizli forvet gibi oynuyor Cornelius rakip stoperleri üzerine çektiği zaman ceza sahasında kalan boşluğa dalıyor Baka..Bi nevi ikinci forvet gibi ceza sahası içerisinde istasyon yaratıyor..Zaten gs'ye attığımız ilk golde de golün yarısı Baka'ya yazar..Aynı maçta attığımız ikinci golde de Baka gene top istiyor Hamsik o pozisyonda topu Baka'ya da atabilirdi..Ya da Cornelius'un dağlara taşlara vurduğu topta yanında hemen bitiveren Baka var önüne yuvarlasa topu o pozisyon goldü..Ceza sahasında topla buluşmak istiyorsan tehdit yaratmak istiyorsan Baka'yı yerinde mevkisinde oynatacaksın..

Makinenin ayarlarıyla oynamayın..Hocayı da baskı altına almayın..

6Şafak Aydın1
15.09.2021, 17:26
Sakatlıktan çıkan Gervinho, Kasımpaşa maçı öncesi takımla çalışmalara başladı
kaynak günboyu gazetesi 23dk önce

amasya0561
15.09.2021, 18:20
Asıl biz seneye dahada zorlanacagız. Zira seneye dört yerli ile oynayacagız malefef üç kardeşler bizden daha çok ve genç yerliler aldılar. Yönetim ve hoca sadece bu seneye odaklandılar şampiyonlugu çok istiyorlar. Bizim gibi ama gelecek sezonlarıda şimdiden düşünmek gerek.

Sefer A.
15.09.2021, 18:51
Asıl biz seneye dahada zorlanacagız. Zira seneye dört yerli ile oynayacagız malefef üç kardeşler bizden daha çok ve genç yerliler aldılar. Yönetim ve hoca sadece bu seneye odaklandılar şampiyonlugu çok istiyorlar. Bizim gibi ama gelecek sezonlarıda şimdiden düşünmek gerek.
seneye o kuralin kalkacagindan adim gibi emînim... simdiden bosu bosuna seneye ne olacak diye düsünmeye gerek yok, fuzuli seyler...

Sefer A.
15.09.2021, 18:53

Baka Firmino'nun Liverpool'da üstlendiği görevi görüyor şu an takımda..Gizli forvet gibi oynuyor Cornelius rakip stoperleri üzerine çektiği zaman ceza sahasında kalan boşluğa dalıyor Baka..Bi nevi ikinci forvet gibi ceza sahası içerisinde istasyon yaratıyor..Zaten gs'ye attığımız ilk golde de golün yarısı Baka'ya yazar..Aynı maçta attığımız ikinci golde de Baka gene top istiyor Hamsik o pozisyonda topu Baka'ya da atabilirdi..Ya da Cornelius'un dağlara taşlara vurduğu topta yanında hemen bitiveren Baka var önüne yuvarlasa topu o pozisyon goldü..Ceza sahasında topla buluşmak istiyorsan tehdit yaratmak istiyorsan Baka'yı yerinde mevkisinde oynatacaksın..

aga sen gibi detayli metayli yazan birisine yakismadi bu yorum... hattâ dizilise bakmayin sahada farkli gözükür diyenlerden degil miydin ?
Baka tabi ki klasik sag açik olmaz, sag iç gibi oynayacak iste,, içe kat edecek Peres'a açacak koridoru,, kendi sut açisi bulup sut çekecek, orta göbege yardim edecek...
bu arada sanirim özel msj atmistin ama kutum doluymus :D

6Şafak Aydın1
15.09.2021, 19:00
Moraller düzelsin biraz, Trondsen haric Dorukhan dahil herkes antrenmanda.

David_LuiZ4
15.09.2021, 19:14
aga sen gibi detayli metayli yazan birisine yakismadi bu yorum... hattâ dizilise bakmayin sahada farkli gözükür diyenlerden degil miydin ?
Baka tabi ki klasik sag açik olmaz, sag iç gibi oynayacak iste,, içe kat edecek Peres'a açacak koridoru,, kendi sut açisi bulup sut çekecek, orta göbege yardim edecek...
bu arada sanirim özel msj atmistin ama kutum doluymus :D
"Dizilişe bakmayın sahada farklı gözükür" gibi bir yorumum olmadı ama şunu söyledim..Oyuncular maç içinde farklı mevkilere kayabilir mevkisini değiştirebilir değiştirmelidir de..Topu ve pozisyonu takip edeceksin pası verdikten sonra olduğun yerde kalmayacaksın hareketli oynayacaksın..Mesela Berat topu Peres'e attıktan sonra Peres'in önüne sağ açık gibi geçebilir 5 10 saniyeliğine..Sopis bu işi çok iyi yapıyor mesela pası attıktan sonra pası alan oyuncunun önüne geçiyor pas istasyonu yaratıyor..

Baka meselesine gelirsek Baka'nın en iyi özelliği forvete yardımcı olması..Gol vuruşu bakımından ikinci seçenek olması..Bugüne dek oynadığımız maçlarda Rakip ceza sahasında topla kaç kere buluşmuşuz en çok buluşan hangi oyuncumuz diye bir araştırma yapsan mutlaka ilk ikide Baka çıkar..Geçtim gs maçını Malatya maçında attığı gole bak..Ceza sahasında kalabalık oluşturamayan ikinci üçüncü oyuncusuna gol attıramayan takımlar şampiyon olamaz..

Haa maç içinde akan oyunda Baka'nın sağa veya sola kaydığı anlar oluyor olacaktır ama mevkisini sağa kaydırırsan orada durmaz Baka mutlaka bir yolunu bulur merkeze kayar..Bu sefer de Peres'in kanadında Peres'i tek başına bırakırsın savunma zaafiyeti doğar..

Gervinho'nun o bölgede oynaması lazım..

Bir de Waka ve Gervinho topla sıfıra indiklerinde illa Cornelius'a topu kesmeleri gerekmiyor o tür pozisyonlarda penaltı noktası üzerinde veya yayın üzerinde bekliyor Baka..Adamı görseler Baka gol kralı olacak seviyede skor kaydeder..Waka'nın ve Gervinho'nun bu konuda uyarılması lazım..Visca yapardı bunu mesela çizgiye inip geriye ceza yayının oraya sert ortalar keserdi..Baka'ya dikkat edin girdiğimiz her gol pozisyonunda adam boşta bekliyor..

serdaracıl
15.09.2021, 20:21

Çok da güzel olur. Artı siopis’i de kazanıyorsun. Bu dizilişle O da 11’de kendine yer buluyor. Olmaz diye bişey yok. Adamın yan mevkisi zaten

hanzale
15.09.2021, 20:31
Konudan bağımsız, Avrupa futbolunu yakalama ihtimalimiz pek kalmadı gibi alayı sistem takımı oldu, zamanında bireysel anlamda yetenekli topçularla iyi kötü başarılar elde ediliyordu ama son 5-6 senedir takımlarımızın dişe dokunur galibiyeti dahi yok, hele şimdi makas acayip açıldı, sen sahada koş dur adamlar maksimum verimle oynuyor

ccd6167
15.09.2021, 20:41
Bjk önde yaptığı ilk 15 dk presle ligde her takımı çözer.

Bununda iki çözümü var ya karşı pres ya da arkada sağlam bekleyip ayağa pasla çıkmak.

bjk nin bu oyunu bizim işimize geldi geçen sene ama bu sene ne olacak görmek lazım.

serdaracıl
15.09.2021, 21:08
Mukoko oyuna girdi :) şimdi baktım da adam 2004 doğumluymuş. Vay. Bizimkiler o yaşta bırak şampiyonlar ligi maçına çıkmayı sahada korkudan elleri ayaklarına dolanıyor

hanzale
15.09.2021, 21:18
Mukoko oyuna girdi :) şimdi baktım da adam 2004 doğumluymuş. Vay. Bizimkiler o yaşta bırak şampiyonlar ligi maçına çıkmayı sahada korkudan elleri ayaklarına dolanıyor

Bizde 25 yaş genç yetenek olarak anılıyor

Ahmet Aksu
15.09.2021, 21:38
biz de 22 yaşındaki abduşu 5 senedir ligde parlatmaya çalışıyoruz :D

Mukoko oyuna girdi :) şimdi baktım da adam 2004 doğumluymuş. Vay amk. Bizimkiler o yaşta bırak şampiyonlar ligi maçına çıkmayı sahada korkudan elleri ayaklarına dolanıyor

redbul
15.09.2021, 21:39
Bizde 25 yaş genç yetenek olarak anılıyor

ahahahaha aynen kardeşi zamanında şikecilerdeki alex bir röpörtajında takım arkadaşı semih şentürk e genç semih denilmesine şaşırıyorum demişti keza alex o röpörtajı yaptığında semih şentürk 25 yaşındaydı.

~UniCef~
15.09.2021, 21:59

Abdulkadir 17 yasinda cok iyi bir oyun cikariyordu.

~UniCef~
15.09.2021, 22:02
Kendi oyuncularimiza karsi nefreti anlamakta zorlaniyorum. A.Parmak ve A.Ömür bugün taraftarlarla yemek yemisler. Yani yorumlari okurken utandim. Zaten abartilacak kadar para almiyorlar. Birakin bir kendilerine gelsinler. A.Ömür ü sadece 5 milyon € satabilsek, bütün yillar kazandigi paranin 4-5 katini kazanmis oluruz kulüp olarak.. Yani insafiniz yoksa beyniniz olsun.

CİVELEK.61
15.09.2021, 22:13
Bakasetas 10 numara ve 8 numara pozisyonu hariç,hiçbir mevkide oynatilmamalidir.
Bakasetas en çok top odaklı oynadığında en çok verimi veren bir oyuncu.
Bakasetas'ın bize geldiğinden beri en verimli maçı içerde oynanan Molde maçıdir.
Açın YouTube'dan tekrar izleyin.
Bakasetas topun en yoğun bulunduğu orta sahanın göbeğinden ne kadar uzaklasirsa,etkisi o kadar azalır.
Hatta ben Bakasetas'ın sahte forvete doğru evrilecek tarzda bir oyun oynamasına tamamen karşıyım.
Hareketli ve oyunun surekli içinde olan 8 ve 10 numara karışımı bir oyun oynamalidir.
Ha ilk geldiği zamanki oyunu oynayamaz mı?
Gayet iyi oynar ve daha fazla da skor yapar lakin takım için en değerli olan Bakasetas'ın oyunun hep içinde olduğu sistemdir.
Bakasetas orta sahada bile oynarken rakibin kitleyebildigi bir oyuncuyken,kanatta adım attirmazlar.
Tam kanat savunucu oyuncuların istediğini yapan oyuncu olur.
Kanat savunan her savunmacı rakibi önce çizgiye yönlendirmek,olmuyorsa içeri yönlendirip on liberodan destek alıp kitlemek isterler.
Bakasetas sağ kanatta vasat oynar.
Zira sprint atamaz,
Patlama koşusu yapamaz,
Düz ayakla hızlıca kaleye inemez,
İnanılmaz çalımları olan bir Wakame'de değil kendisi,
Kanat oyuncusu olmanında belli kuralları var.
Siz bakmayın TS un kanat oyuncusu kriterlerinin çorbaya döndüğüne,
Burada sıkıntı şu,
İyi bir Bakasetas'a ve iyi bir Hamsik'e aynı anda sahip olmanın tatlı telaşı.
Hamsik Bakasetas gibi de değil.
Her zaman bir seçeneği olan,rakip tarafından durdurulsa bile çözüm üretebilen oyuncu.
Herkesin unuttuğu şey şu bizim 8-10 sorunumuz yok.
Bizim 6 numara sorunumuz var
Yabancı kuralı bizi kilitledi
Bu takım çok iyi bir ön libero ve öne çıkartılmış savunma çizgili bir sistemle,
4-1-4-1 le bu sezon tarih yazardı.
Ne yazik ki olmadı olamadı.
Bahsettiğim 6 numara da Siopis değil ama Siopis'de bu takımın önemli parçası olacaktı.
Ben Bjk nin stoperlerin hiç beğenmem lakin o ağırlıkla ve vasatlikla o sistemi oynayabiliyorlar.
Bizimkiler haydi haydi oynardı

ilelebeTS
15.09.2021, 22:40
Vur geç ya ne uğraşıyorsun. Mod yükseltmemiz lazım bizim. Taraftar melankoli seviyor, 1 maçla bunalıma giriyor. Bu maçı farklı kazansak şampiyon ilan edilir takım. Her sene aynı muhabbet. Daha ligin başı olduğunu unutmamak gerek.

David_LuiZ4
15.09.2021, 22:55
Çok da güzel olur. Artı siopis’i de kazanıyorsun. Bu dizilişle O da 11’de kendine yer buluyor. Olmaz diye bişey yok. Adamın yan mevkisi zaten

Olmaz kardeşim olmaz..

Niye olmaz?

Kanada koyduğun adamın belli özellikleri olacak..

Sprinter olacak..

Fuleli koşu özelliği olacak..

Topu önüne yuvarladığında hızlı koşacak..

Çalıma girecek adam eksiltecek ama hızıyla yapacak bunları..

Bakasetas'da bu özellikler yok..

Baka'nın özellikleri belli mükemmel bir oyun zekası var muhteşem bir gol koklama özelliği var oyun kuruculuk var rakip ceza sahası çevresinde duracağı yeri bilmek var pas oyununa yatkınlık var ikiye biri verkaçı savunma arkasına top salışı var..Var oğlu var..En önemli özelliği de kaleyi cepheden ya da hafif çaprazdan gördüğü zaman şut atması..Şutör bir oyuncu..

Makinenin işleyen çarkına baltayla vurup durmayın kurcalamayın makineyi..Baka en ideal yerinde oynuyor ve safkan bir orta saha oyuncusu..

jairzinho
15.09.2021, 23:16
genç oyuncu muhabbeti dönmüş

sanırım arkadaşlar dahi avcı nın şu atasözünü unutmuşlar: '' süper ligde yaşlı oyuncularla hedefe varılır''

proje takımıysan ve iyi bir teknik direktöre sahipsen günümüz futbolunu oynaman işten bile olmaz,hazırcı hocalarla ancak katar arabistan başakşehir olabilirsin sadece

Onur Akyüz
15.09.2021, 23:40
Genç topçularımıza yönelik en büyük motivasyonun kıskançlık olduğunu düşünüyorum.

Malum yöremizde her genç yetenekli ve tek hayali futbolculuk oluyor. Kendisi bunu başaramayıp sahada bunu başarmış biri gördüklerinde bunu kabullenemiyor ve en ufak bir olumsuzlukta bu nefretlerini dışa vuruyorlar.

Kim ne derse desin bu işin alt yapısında bu mesele vardır.

Bizim yörenin bana göre en olumsuz yönlerinden biri çok hırslı olup başkasının başarısından rahatsız olmaktır. Bütün köyler kırılıyor bu işler yüzünden acayip bir ortam var. Bu hırs yöreye hem başarı getiriyor hem de böyle sonuçları oluyor.

6Şafak Aydın1
16.09.2021, 00:12
Defansi cizgiye cektigimiz zamanlari, high line oynadigimiz zamanlari hatirliyorum, bu defa golü 30-35 metreden yiyorduk. Skor 0-1.

artvints
16.09.2021, 00:58
...........edgar......hugo.....ahmetcan
.....................berat
..peres.....siopis......hamsik
...........baka.........................nwakme
...................cornelius

Bakasetas merkez üçlünün önünde serbest oynayabilir.

Sağ kanada peres'in önüne siopis kayar dönüşlerde.

Yunanistan'da 3 4 3'de ileri üçlünün sağına yazılıyor. Iki forvetin arkasındaki 10 numara gibi oynuyor.

Rakibi daha iyi kapatmak, bakasetas'i gol bölgelerinde daha diri tutmak için denenebilir.

Murathan
16.09.2021, 01:41

Yunanistan'da 3 4 3'de ileri üçlünün sağına yazılıyor. Iki forvetin arkasındaki 10 numara gibi oynuyor.

Rakibi daha iyi kapatmak, bakasetas'i gol bölgelerinde daha diri tutmak için denenebilir.

olur mu olmaz mı bilmiyorum ama bu artık denenmeli.
djaniny ile başlarım bu araada ben.

jairzinho
16.09.2021, 02:18

kadroyu dizmekle bu işler olmuyor hocam

arada bende ilk 11 kurma şenliklerine dahil oluyorum tabi :D

olay dizilişten çok oyuncuların saha içi görevlerinde,yani sistemde

beşiktaşa bakalım

stoperlerden biri (bu genelde welington oluyor yada değişmelide olabiliyor) top beşiktaşta iken yada top rakipte iken ortasahalaşıyor,diğer stoper ise süpürücü görevi yükleniyor

top beşiktaşta iken stoperlerden birinin ortasahalaşması ileride çoğalmana neden oluyor

top rakipte ise bu durum orta saha presine yani dönen topları toplamaya neden oluyor,

etkin pres bu şekilde oluyor,liverpool da benzer misal,set hücumunda stoperlerden biri oyuna giriyor aga,yani dm geriye gelip stoperlerden 2 metrede pas almıyor,bu olursa ileride çoğalamıyorsun ve pas opsiyonların azalıyor,

aynı şekilde top rakipte ise 1 stoper dm leşiyor ve dm(souza) yalnız kalmamış oluyor,misal,biz burda ne diyoruz? berat yalnız kalıyor,kalır tabi,

ha gervinho vakayeme cornelius ile nasıl hücum pres yapacaksın,yapamazsın,dahi avcı nın yaşlı kadro mühendisliği,yaşlı oyuncuyu alıp koşturabiliyorsan tamam,gezzal koşuyor 60 dakika falan,batşuayi koşuyor,arkadan stoper gelip ortasahalaşıyor,

özetle oyuncuların rolleri üzerinde durmak lazım daha çok,pres oyununu geliştirmek, stoperlerinin birinin ortasahalaştığı, set hücumunu çok oyuncu ile kurgulamak gerekiyor,korkak olmayacaksın aga,

artvints
16.09.2021, 02:24
kadroyu dizmekle bu işler olmuyor hocam

arada bende ilk 11 kurma şenliklerine dahil oluyorum tabi :D

olay dizilişten çok oyuncuların saha içi görevlerinde,yani sistemde

beşiktaşa bakalım

stoperlerden biri (bu genelde welington oluyor yada değişmelide olabiliyor) top beşiktaşta iken yada top rakipte iken ortasahalaşıyor,diğer stoper ise süpürücü görevi yükleniyor

top beşiktaşta iken stoperlerden birinin ortasahalaşması ileride çoğalmana neden oluyor

top rakipte ise bu durum orta saha presine yani dönen topları toplamaya neden oluyor,

etkin pres bu şekilde oluyor,liverpool da benzer misal,set hücumunda stoperlerden biri oyuna giriyor aga,yani dm geriye gelip stoperlerden 2 metrede pas almıyor,bu olursa ileride çoğalamıyorsun ve pas opsiyonların azalıyor,

aynı şekilde top rakipte ise 1 stoper dm leşiyor ve dm(souza) yalnız kalmamış oluyor,misal,biz burda ne diyoruz? berat yalnız kalıyor,kalır tabi,

ha gervinho vakayeme cornelius ile nasıl hücum pres yapacaksın,yapamazsın,dahi avcı nın yaşlı kadro mühendisliği,yaşlı oyuncuyu alıp koşturabiliyorsan tamam,gezzal koşuyor 60 dakika falan,batşuayi koşuyor,arkadan stoper gelip ortasahalaşıyor,

özetle oyuncuların rolleri üzerinde durmak lazım daha çok,pres oyununu geliştirmek, stoperlerinin birinin ortasahalaştığı, set hücumunu çok oyuncu ile kurgulamak gerekiyor,korkak olmayacaksın aga,

Önde direnç ve pres olmazsa stoperlerin katılacağı birşey de olmaz. Ön taraf çabuk geçildiği için takım kopuyor.

Ön tarafı sıklaştırdıktan sonra stoperler yine oyunun içine girmiyorsa o zaman orayi da kurcalarız.

O kadar maç izliyoruz, ortasahayi bizim kadar yumuşak ve boş bırakan bir takım görmedim ben.

Ayrıca edgar çoğu zaman önde baskıya katılıyor merkezdeki boşlukları kapatmak için ama yetmiyor.

ilelebeTS
16.09.2021, 03:07
Bizim takımın ilacı belli. Sahaya 2 tane basan adam atacaksın sorunu çözeceksin. İstersek sertleştirebiliriz de takımı. Rakip kalemize bile gelemez. Ama o zaman bu hücum zenginliğinden biraz feragat etmek gerekir. Ben yine de bunun için erken olduğunu düşünüyorum. Kalıplaşan takımı birkaç maç daha görmek gerek. Sakatlık, yorgunluk derken etkilenen oyuncular var. Olmuyorsa döneriz.

İ. SARAL
16.09.2021, 07:24
Genç topçularımıza yönelik en büyük motivasyonun kıskançlık olduğunu düşünüyorum.

Malum yöremizde her genç yetenekli ve tek hayali futbolculuk oluyor. Kendisi bunu başaramayıp sahada bunu başarmış biri gördüklerinde bunu kabullenemiyor ve en ufak bir olumsuzlukta bu nefretlerini dışa vuruyorlar.

Bizim yörenin bana göre en olumsuz yönlerinden biri çok hırslı olup başkasının başarısından rahatsız olmaktır. Bütün köyler kırılıyor bu işler yüzünden acayip bir ortam var. Bu hırs yöreye hem başarı getiriyor hem de böyle sonuçları oluyor.+61

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HOPA'LI TS'Lİ
16.09.2021, 08:27
B.Dortmund'un oynadığı akışkan futbolu görünce bizim ligimizin kalitesinin ne kadar düşük olduğunu anladım.

BJK ucuz kurtuldu.

Ne de olsa Alman ekolü

Bu gidişle gelecek sezondan itibaren şampiyonumuz da ön eleme oynayacak.

Ülke puanımız eriyor.

Anıl C
16.09.2021, 08:55
gs maçının içinden geçerizcileri de bu başlıkta mı yine acaba:D Arkadaşlar öyle bir kanatlanıyor ki indiremiyoruz da yere:)

ÖmürKaradeniz61
16.09.2021, 10:37
gs maçının içinden geçerizcileri de bu başlıkta mı yine acaba:D Arkadaşlar öyle bir kanatlanıyor ki indiremiyoruz da yere:)
Edgarın o saçmasapan hatası olmasa zaten hertürlü içinden geçecektik çünkü maçında başında gidişat onu gösteriyordu.

hanzale
16.09.2021, 11:20

Bizim yörenin bana göre en olumsuz yönlerinden biri çok hırslı olup başkasının başarısından rahatsız olmaktır. Bütün köyler kırılıyor bu işler yüzünden acayip bir ortam var. Bu hırs yöreye hem başarı getiriyor hem de böyle sonuçları oluyor.

Kazandıkları para dışında kıskanılacak bir durum olmadığı kanaatindeyim, muhtemelen yahu bunlar kadar ben de oynarım adamların kazandığı paraya baktan öte bir kıskançlık yoktur, keşke kıskanılacak şeyleri performansları filan olsaydı bu ekstra fayda sağlardı takıma,

Anıl C
16.09.2021, 11:40
Edgarın o saçmasapan hatası olmasa zaten hertürlü içinden geçecektik çünkü maçında başında gidişat onu gösteriyordu.

O olmasayla bu olmasayla futbol oynanmıyor. Sen Edgar'a bağladın, diğer uçan birkaç arkadaşta Avcı'yı istifaya davet ediyordu en son:D

6Şafak Aydın1
16.09.2021, 11:52
Maci sakin kafayla tekrar izleyince bakista degisti.
1 Gs macinda degisiklikleri sorguladim hemen. Ne Ömür cikacakti nede Ismail, varsa biri oda Edgardi. Yinede golü bulurduk 1-2 olurdu bence. Ilk yari oyunumuz iyidi, bayagi iyidi. Bir kac pozisyon verdik, o kadar.
2 Bakasetas cok gec oyundan alinmis . 2. yarida bir tane olumlu aksiyonu yokmus. O mac trafigi Yorgunlugu Hamsikte degilde Bakasetasta meydana gelmis.
3 Koita yabanci kurali gibi bir karin agrisi imis, bu kadar büyük oldugunu görememistim. E o zaman gol lazimken neden oyuna atildi. Djanini yok diyemi, sakasini yapiyorduk oraya Yusuf Sariyi herhangi birini koysak daha faydali olurdu. Ne yapacagiz Koitayi bilemedim.

Doğukan Uçan
16.09.2021, 12:29
5 yıldır abdülkadir ömür'ün gelişmesini bekliyoruz daha kaleye şut çekemiyor adamlarda ise 18 yaşındaki çocuklar şampiyonlar liginde oynayıp takımına maç kazandırıyor.

https://pbs.twimg.com/media/E_Wa8OqWYAYciEk?format=jpg&name=medium

Enes Başkaya60
16.09.2021, 12:32
Trabzonspor'un Kasımpaşa ile oynayacağı maç öncesinde Gervinho iyileşti ve forma giymeye hazır. Ayrıca Dorukhan Toköz de sezon başından bu yana ilk kez kadroda olacak.

Yunus Emre Sel...

bordoylamavi
16.09.2021, 13:14
Trabzonspor'un Kasımpaşa ile oynayacağı maç öncesinde Gervinho iyileşti ve forma giymeye hazır. Ayrıca Dorukhan Toköz de sezon başından bu yana ilk kez kadroda olacak.

Yunus Emre Sel...
işte bu iyi. biraz alternatif olsun

HOPA'LI TS'Lİ
16.09.2021, 13:19

Yunus Emre Sel...

Çok şükür.
Bıktık sakatlık kelimesinden

5 yıldır abdülkadir ömür'ün gelişmesini bekliyoruz daha kaleye şut çekemiyor adamlarda ise 18 yaşındaki çocuklar şampiyonlar liginde oynayıp takımına maç kazandırıyor.

https://pbs.twimg.com/media/E_Wa8OqWYAYciEk?format=jpg&name=medium

Çok haklısınız.
B.Dortmund'un 18 yaşındaki gençler tabanca gibi
Bizim 22-25 arası gençlerin haline bakın
Ömür, Barış Memiş olma yolunda, bir an önce düzelmeli

1 Gs macinda degisiklikleri sorguladim hemen. Ne Ömür cikacakti nede Ismail, varsa biri oda Edgardi. Yinede golü bulurduk 1-2 olurdu bence. Ilk yari oyunumuz iyidi, bayagi iyidi. Bir kac pozisyon verdik, o kadar.
2 Bakasetas cok gec oyundan alinmis . 2. yarida bir tane olumlu aksiyonu yokmus. O mac trafigi Yorgunlugu Hamsikte degilde Bakasetasta meydana gelmis.
3 Koita yabanci kurali gibi bir karin agrisi imis, bu kadar büyük oldugunu görememistim. E o zaman gol lazimken neden oyuna atildi. Djanini yok diyemi, sakasini yapiyorduk oraya Yusuf Sariyi herhangi birini koysak daha faydali olurdu. Ne yapacagiz Koitayi bilemedim.

Köita ve Köybaşı (2K)=2 KAZIK

2 KAZIK YEDİK KISACASI

DİĞER TÜM TRANSFERLER ZAMANINDA YAPILDI VE ÇOK BAŞARILI

koitaya en baştan beri bende karşıyım ama en azından 5-10 gol arası atarsa maliyetini çıkartır ama ismailden bir dalga olmaz.

Çok doğru

İsmail umutsuz vaka

Koita sakatlanmazsa ve gol atmaya başlarsa işimize yarar.

redbul
16.09.2021, 13:25
Köita ve Köybaşı (2K)=2 KAZIK

2 KAZIK YEDİK KISACASI

DİĞER TÜM TRANSFERLER ZAMANINDA YAPILDI VE ÇOK BAŞARILI
koitaya en baştan beri bende karşıyım ama en azından 5-10 gol arası atarsa maliyetini çıkartır ama ismailden bir dalga olmaz.

Enaldo61
16.09.2021, 13:38
Çok haklısınız.
B.Dortmund'un 18 yaşındaki gençler tabanca gibi
Bizim 22-25 arası gençlerin haline bakın
Ömür, Barış Memiş olma yolunda, bir an önce düzelmeli

Çalışmıyorlar ki nasıl daha iyi olsunlar. Bellingham'ın yaşam tarzına idman programına vs. bir bakılsın sonra Ömür'ünkine bakılsın arada dağlar kadar fark vardır.

Doğukan Uçan
16.09.2021, 13:57
ömür almanya'ya gitse ilk antrenmanda çapraz bağları kopar.

elimizde farukcan diye oyuncu var gidip ümraniyespor'a veriyoruz orada bile oynayamıyor.

dün dortmund 16 yaşındaki çocuğu oyuna soktu.

işte aradaki fark onlar oynatarak geliştiriyor biz ise oyuncuları kiralık verek gelişeceğini düşünüyoruz.

AyhanPe
16.09.2021, 14:07

Iste anahtar cümle "sakin kafayla tekrar" izlemek..

Bu mactan sonra bir hakem kararirin TV de 3 saat defalarca izlenip yorumlamasina benzedi :) O an o sekilde karar vermis. Edgar cok kötüydü ama bence hoca dogru zamanda dogru degisiklikler yapti. Y. Sari nin sonradan girip verimli oldugu ender maclardan birisiydi. Bakalim daha cok forma sansi bulacak mi..

Kasimpasa ve Konyaspor deplasmanlarindan en az 4 puan cikarabilirsek emin adimlarla yolumuza devam etmis oluruz..

AyhanPe
16.09.2021, 14:09
ömür almanya'ya gitse ilk antrenmanda çapraz bağları kopar.

elimizde farukcan diye oyuncu var gidip ümraniyespor'a veriyoruz orada bile oynayamıyor.

dün dortmund 16 yaşındaki çocuğu oyuna soktu.

işte aradaki fark onlar oynatarak geliştiriyor biz ise oyuncuları kiralık verek gelişeceğini düşünüyoruz.

Dortmund taraftarlarinin zihniyetini, futbol alt yapi sistemini transfer edebilsek bizde o yola basvurabilirdik :)

AyhanPe
16.09.2021, 14:11

Devre arasi bir care bulunmali oraya..Devreye kadar düse kalka gideriz herhalde..

ilelebeTS
16.09.2021, 14:15
Dortmund gibi takımlar maç oynar gibi antrenman yapıyor. Sen onu yapmaya kalksan sağlam futbolcu çıkmaz antrenmandan. Çıkarsa da böyle bir şey olur.

https://pbs.twimg.com/media/E0dpBiHWUAAHySF.jpg