PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hüseyin Avni Aker Stadı

Sayfa : [1] 2

Punisher-61
07.06.2004, 20:20
http://www.trabzonspor.org.tr/images/stadyum/1.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/stadyum/11.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/stadyum/7.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/stadyum/12.jpg

Edited by: Punisher-61

Erhan|TS
07.06.2004, 20:26
Resim Çok güzelde Tribün yapisi Hakkinda Ayni Seyi Söyleyemiyom..

Punisher-61
07.06.2004, 20:34
evet öyle ama yakinda eminimki Stad Projeleri olacak....

Harun-61
07.06.2004, 22:13
ahhh ahhhh orada olmak vardi simdi...

mackolik_61
05.02.2005, 19:36
bzim stadi kazacaklarmis ve büyüteceklermis dogrumu...

Barış
05.02.2005, 19:37
Evet.Kale arkası özellikle.

mackolik_61
05.02.2005, 19:41
çilginlari ora bi büyüse üstüde kapansa yikariz o stadi smileys/smiley17.gif

TheRapZoNe
05.02.2005, 19:42
Evet.Kale arkasi özellikle.

Buda nerden çikti?

Atay Baskan maçlara kimse gelmiyor neden tribünü büyütelim diyordu.

Bizleri bu konu hakkinda bilgilendirirsen sevinirim.smileys/smiley2.gif

of-lee
05.02.2005, 19:53
resimler acilmadi

Ozan
05.02.2005, 20:40

Buda nerden çikti?

Atay Baskan maçlara kimse gelmiyor neden tribünü büyütelim diyordu.

Bizleri bu konu hakkinda bilgilendirirsen sevinirim.smileys/smiley2.gif

ben bilgilendiriyimhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley16.gifyaklasik 1 ay önce forum dan bir arkadas (adini çikartamadim) trabzonspor umuzun kampini ziyaret etti o orada yöneticilerle konusmus onlar da sezon sonu stad in büyütülecegini söylemis. yani saglam kaynaksmileys/smiley2.gif

Ozan
05.02.2005, 20:41
ha birde üste yazmiyim karismasin dedim smileys/smiley1.gifresimler görünmüyor

Ozan
05.02.2005, 20:45
simdi göründü

Punisher-61
evet sezon sonubüyütülecek bende öyle duydum .....

Punisher-61
resimleri yeniden koydumsmileys/smiley2.gif

PaNZeR_G
05.02.2005, 21:39
ins buyur la valla tek istedigim o

İleli
05.02.2005, 21:56
Biri photoshopla su kale arkalarini buyutemezmi bakalim nasil gorunuyosmileys/smiley4.gif

PaNZeR_G
06.02.2005, 02:03
Biri photoshopla su kale arkalarini buyutemezmi bakalim nasil gorunuyosmileys/smiley4.gif

bitane oyle bi foto vardi teki yapmis bi topicde gordum ama nerde simdi bilmiyorum bi bakman gerek

Barış
06.02.2005, 02:07

Buda nerden çikti?</font>

Atay Baskan maçlara kimse gelmiyor neden tribünü büyütelim diyordu.</font>

Bizleri bu konu hakkinda bilgilendirirsen sevinirim.smileys/smiley2.gif</font>

ben bilgilendiriyimhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley16.gifyaklasik
1 ay önce forum dan bir arkadas (adini çikartamadim) trabzonspor umuzun
kampini ziyaret etti o orada yöneticilerle konusmus onlar da sezon sonu
stad in büyütülecegini söylemis. yani saglam kaynaksmileys/smiley2.gifSağol dosyum.Unutmuşum sayfaya bakmayısmileys/smiley2.gif

Gökhan Kutlu
06.02.2005, 14:22
ya bu sampiyonlar ligi kalitesine getirilicekti stad ne oldu proje yatti galiba katilamadik diye sampiyolar ligine yatti heralde

TheRapZoNe
06.02.2005, 16:51
Stad büyütülsün tabi..Kale arkalari hiçten yere kibrit kutusu kadar kalip stadin karizmasini bozuyor.smileys/smiley1.gifÖrnegin yol tarafkale arkasi geriye dogru büyütülüp daha dik ve daha çok insan kapasiteli sekilde büyütülebilir. Kaldirimda tünel seklinde olur..Kisacasi proje çok ama yönetim maça gelmiyor diye girisim yapmaya çekiniyor

Oysa kale arkalarina Trabzondaki Liselerden adamlar toplanir.Genç isi paso bagirir..Maksat destek de destek..Bu fikri ben yerel tvlerde duyuyorum ama nedense faaliyete geçmiyor. Bu yolda önemli olan staddan alinacak olan 2 kurus para degil; bu yolda puan kaybetmemek;bunun içinde destegin önemli yeri var..Sampiyon olduktan sonra zaten elde edilecek kâr stad bilet fiyatlarinin 100 kati bile olur..Ama iste bunlari hayata geçirmeye ortam yok..

mackolik_61
06.02.2005, 17:26
arkadasim ordaki kaldirim tünel seklinde olursa orasi... döner anlamissindir.smileys/smiley2.gif

liseleri toplayalim diyosun zaten trabzonda tribünde baaranlarin çogu liseden...bende her maç çilginlarda baariyorum bende lisedenim ordaki herkesde...

Ferşat Balcı
22.02.2005, 12:37
su asamada stadin büyümesi o kadar önemli degil ama stadin bir düzene sokulmasi mutlaka gerekli.bize 25-30 bincivarinda bir kapasitesiyeterli olacagini düsünüyorum. örnegin kale arkalari biraz daha sahaya yaklastirilip bir kat daha atilabilir böylece çok iyi bir atmosfer yakalanmis olunur. yani trübünlerin sahaya yakin olmasi avni akeri tam bir cehenneme çevirir. umarim yönetimin böyle bir düsüncesi vardir.

BDiler61
22.02.2005, 14:48
kale arkalarinin düzeltilmesi lazim ama yönetimde hakli stada kimse gitmiyor kimin için yapacaklar stadi eger sene sonuna kadar full çekersek ve disarida adam kalirsa düsünülebilir stadin büyütülmesi

Guests
08.11.2005, 15:40
Satada giris tam bir iskenceye dönüstü. Degerli baskan Taraftara parali asker diyecegine stada giriste taraftarin çektigi iskenceye bir çare bulsun.Satadin herhalde 10 atne girisi var. Ama bütün giris kapilari dar.Millet stada girebilmek için birbirini eziyor. Bizden baska kimse bu iskenceye katlanamaz herhalde.Trabzonsporu o kadar seviyoruz ki takima destek verebilmek için bu zulme bile katlaniyoruz. Gençler maçinda millet stada girebilmek için birbirini eziyordu.Degerli baskan(!) atay Kapalidan maçlarini seyrettigi için olacak bu rezilligi de sadece seyretmekle yetiniyor

Artik yeter adam gibi giris kapisi yapin stada.Traftardan sikayet edeceginize taraftara hizmet edin.Bu muameleyi hak etmiyroz.

tigin
08.11.2005, 15:43
maça bir saat kala stada girdik hiçte zor olmadi.ancak kapilarin düzenlenmesi gerektigi konusunda haklisiniz.

B-N061
08.11.2005, 15:47
bu yönetimden hiç bisey olmaz...

Guests
08.11.2005, 15:48
maça bir saat kala stada girdik hiçte zor olmadi.ancak kapilarin düzenlenmesi gerektigi konusunda haklisiniz.

Erkenkalkan çok yol alir misali Erken gidersen girebiliyorsun.Ben yarim saat kala stada gittim. Büyük bir itis kakis ve büyük bir mücadele sonucunda maç basladiktan 10 dk. sonra stada girebildim. Zor olmamasi için iki saat önce stada girip beklemek gerekiyor.Ama neden o sogukta beklemek zorunda kalayim ki!Edited by: Galafka

nordicspor
08.11.2005, 15:50
Arkadaslar,

Zemin çok kötü. Bu konuda bir bilgisi olan var mi? Gerçekten kati defans yapan takimlara karsi (özellikle yagisli havalarda) takim hizli top yapamiyor.

Kulübün (en azindan) çimleri yenileme gibi bir projesi var mi?

halil ibo
08.11.2005, 15:57
Yönetim simdi gelecegini düsünürken birde stadla,saha zeminiyle mi ugrasacak?Sizi gidi parali askerler sizi!smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif Edited by: halil ibo

zanoylu
08.11.2005, 16:13
Evet....... 15 Basamakli kale arkalari trabzonsporun büyüklügüne yakismiyor.Öyle acayip paralarda gereksiz tek sponsor bu sorunu seve seve çözer.

Sezon sonunda zemin konusu dakesinlikle halledilmeli.

Kusura bakmayinda su iki sorunu çözmek atlan devede degil,2 ayda halledebilecek konular..

Toptan bir yenilik ise..:

1...Maratondaki bloklar

2...Atletizm pistinin kaldirilmasi ve maraton ikinci katindan sahaya yanastirilmali

3...Iki kalele arkasinin yikilip kapasite arttirimi

4...Zeminin komple yenilenmesi(Yamatilmamali)

Yönetim biçakçiya inat süper bir stad yapmali

Onur
08.11.2005, 16:32
Yaw borsaya açilacagimiza çok sewinmistim. Hiç degilse stadi yaparlar diye. La o para nerde o zaman?

Efrasiyab
08.11.2005, 16:39
Yaw borsaya açilacagimiza çok sewinmistim. Hiç degilse stadi yaparlar diye. La o para nerde o zaman?

istanbulda tekstil fabrikasi alindi borclara gitti biraz transfere gerisi de duruyodur heralde

ozcan_asanoglu
08.11.2005, 16:44
saha sonuçlarina aldirmadan derhal stad ziganoylu kardesimin dedigi sekilde -en azindan- yapilmalidir...fener, stadini yaptiktan sonra evinde zor yenilen takim oldu (fenerasyon unsuru da var tabi)..

tartar saha kaldirilarak tribünler yakinlastirimali, maratondaki direkler kaldirilmali, kale arkalara sahaya çok yakin sekilde büyütülmeli...bunlar olmazsa olmazlar...

Murat'
08.11.2005, 16:48
ya arkadaslar ilk önce diyim bizim stat çok ama çok pis gençler maçinda yol kale arkasi maraton tarafinin en üst tarafinda ölü bir fare wardi bzizim arkadas az daha onu sahaya atacakti!!!!!!smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

oflubektas
08.11.2005, 16:59
Stadimizin mimarisi de mimari da fenerbahçe stadinin birebir aynisidir.Onlarin stadi su an itibariyle bastan asagi yenilenmisken bizimkinin sadece maraton tribünü kapatildi,koltuklar eklendi ve içinde ufakçapli tadilatlar yapildi.Birkaç yil öncesine kadar futbolcularin bile "oynamaya kiyamadigi"güzellikteki stad zemini de bugün itibariyle köstebek yuvasina dönmüstür. Madem ki bu sezon bütün hedeflerimizden uzaklastik,önümüzdeki sezonkadrove oyun asisindan düsünülen "yeniden yapilanma"anlayisi stadimiza da yansitilmali.Yapilacaklar konusunda yukaridaki yazilara katilmakla birlikte geçtigimiz sezon sonuna dogru sadece tasari asamasinda kalan Avea'nin teklifi gibi önerilere de açik olunmali. Peki bunlari hangi yönetim yapacak derseniz orasi için birsey söyleyemiyorum.En azindan Aralik ayini beklemekte fayda var.

Murat'
08.11.2005, 17:37
Stadimizin mimarisi de mimari da fenerbahçe stadinin birebir aynisidir.Onlarin stadi su an itibariyle bastan asagi yenilenmisken bizimkinin sadece maraton tribünü kapatildi,koltuklar eklendi ve içinde ufakçapli tadilatlar yapildi.Birkaç yil öncesine kadar futbolcularin bile "oynamaya kiyamadigi"güzellikteki stad zemini de bugün itibariyle köstebek yuvasina dönmüstür. Madem ki bu sezon bütün hedeflerimizden uzaklastik,önümüzdeki sezonkadrove oyun asisindan düsünülen "yeniden yapilanma"anlayisi stadimiza da yansitilmali.Yapilacaklar konusunda yukaridaki yazilara katilmakla birlikte geçtigimiz sezon sonuna dogru sadece tasari asamasinda kalan Avea'nin teklifi gibi önerilere de açik olunmali. Peki bunlari hangi yönetim yapacak derseniz orasi için birsey söyleyemiyorum.En azindan Aralik ayini beklemekte fayda var.

yani dogru demissinde yani bence aveanin bizim açimizdan bize bir teklif sundugunu ve sunacagini sanmiyorum

Emir BAYRAK
08.11.2005, 19:35
stadin oule yada boyle yenilenmesi sart...

61 TS 1967
08.11.2005, 19:35
ya AVEA bi aralar 33.000 kisilik yapacakmis stadi öle bisi yokmuydu ya yoksa yine asparagas bi haber mi duydum..

mini FaNaTiK
08.11.2005, 19:45
Toptan bir yenilik ise..:

1...Maratondaki bloklar

2...Atletizm pistinin kaldirilmasi ve maraton ikinci katindan sahaya yanastirilmali

3...Iki kalele arkasinin yikilip kapasite arttirimi

4...Zeminin komple yenilenmesi(Yamatilmamali)

Yönetim biçakçiya inat süper bir stad yapmali Stad yapacaksak bunlar kesinlikle sart o zaman Avni Aker Cehennemi bir baska olur..

hamucera
08.11.2005, 19:47
fazla olmasina gerek yok 35 bin yeter söyle tamami kapali olan ve çatisinda direk olmayan stada ihtiyaç var ama su an yapilamayacak gibi onun için zemini yapsalar daha iyi berbat olmus

mini FaNaTiK
08.11.2005, 19:50
ya AVEA bi aralar 33.000 kisilik yapacakmis stadi öle bisi yokmuydu ya yoksa yine asparagas bi haber mi duydum.. Gerçekti ama o dönem S.Liginedevam edebilmegibi bir durumumuz oldugundan stad yenileme pek düsünülmüyordu önemli olan karari almak onun için sponsor bulunur belirli bir süre isim hakki verilir bir süreligine stada bir kurus para harcanmazsmileys/smiley2.gif

Burçak
08.11.2005, 20:41
bizim stad yakin zamanda yapilmaaaz. keske yapilsa ama stadin yapilmasindan daha önemli sorunlar var suanda. bunlari beceremeyen yönetimnasil stad yapsin.

selokal61
08.11.2005, 20:44
bu stad sartlar ne olursa olsun yenilenmesi lazim

kim bu stadi yaparsa en büyük trabzonsporlu odur

Burçak
08.11.2005, 20:46
düsünsenize o tartan pist yok. tribünler taç çizgisine yaklasmis. kale arkasiyla saha arasinda 50 metre yok. maç izlerken bidirekler yüzünden bi oyana bi buyana gitme derdi yok. negüzel olur ama kim yapacak.

61 TS 1967
08.11.2005, 21:04
Ah forever dedigin gibi olsa ne güzel olur.. Hani sunun surasinda yikla bi kaç kez o da yaz aylarindaki maçlari izleyebiliyoruz ama hiç degilse bi itibarimiz artar.. Bizim de böyle böyle stadimiz var deriz..

Burçak
08.11.2005, 21:07
bu yapilmayacak bise degil. hatta ciddi ciddi düsünülüyor. ama saha sonuçlari böyle olunca bu islerle ilgilenemiyolar ne yazikki. yavuz selim sahasi bile stada katilip çok güzel bi kompleks yapilacak . bunu gençlik il spor müdürlügünden bile diyolar. ama dedimya hele önce takim bi toparlansin.

onurkaradeniz
08.11.2005, 21:22
stadi yenileselerde sanimiz yürüsesmileys/smiley1.gif

Hünkar
08.11.2005, 21:30
kim bu stadi yaparsa en büyük trabzonsporlu odur

aynen katiliyorum

hamucera
08.11.2005, 21:38
bu stadi yapmaktan ziyade nasil yapilacagi da önemli öylr bi stat yapmalari lazim ki ses yönünden çok kaliteli olmasi lazim. sadece tribün olarak degil

onurkaradeniz
08.11.2005, 21:41
ya yapsinlar ama bu stadi kim dolduracak

Nihat Güneş
08.11.2005, 21:48
ya ne stadi beyler bu yönetim 3 senedir bi zemini yenileyemedi...gelen her takim maçtan sonra bu zeminde iyi mücadele ettik diyo...szymek yattra dogru düzgün bi zemin olsa daha faydali olurlar..mesalal sole bir pozisyon hayla edin s.ligine giris maçi dk 90 son sansimiz top fatihin önine yuvarlanmis tek vurus sansi var...tam vuracak top bi tümsege takilip hafif havalaniyor tabii fatih te kale yerine disari atiyor....hayal gibi amam bole bisey olmamamasi imkansiz degil..yani bi çim yüzünden gitti milyon dolarlar...basarilar ayrintida gizlidir..fener bu yüzden 3 kez zemini yeniledi 3 ayda..bzim aciz yönetim se 3 senede bir zemini yenileyemedi...pess vallahi ...adama almiyosunuz ba ri su tarlayi düzeltin de oyuncularimiz sakatlanmasin....

kutoz
08.11.2005, 22:10
ya ne stadi beyler bu yönetim 3 senedir bi zemini yenileyemedi...gelen her takim maçtan sonra bu zeminde iyi mücadele ettik diyo...szymek yattra dogru düzgün bi zemin olsa daha faydali olurlar..mesalal sole bir pozisyon hayla edin s.ligine giris maçi dk 90 son sansimiz top fatihin önine yuvarlanmis tek vurus sansi var...tam vuracak top bi tümsege takilip hafif havalaniyor tabii fatih te kale yerine disari atiyor....hayal gibi amam bole bisey olmamamasi imkansiz degil..yani bi çim yüzünden gitti milyon dolarlar...basarilar ayrintida gizlidir..fener bu yüzden 3 kez zemini yeniledi 3 ayda..bzim aciz yönetim se 3 senede bir zemini yenileyemedi...pess vallahi ...adama almiyosunuz ba ri su tarlayi düzeltin de oyuncularimiz sakatlanmasin....

Kötü bir zemin, futbolun kalitesini etkiler kesinlikle. Ancak, zeminin yenilenmemesi konusunda yönetimin beceriksizligi yada becerikliligi bir etken degil. Stadin mülkiyetinin alimi için, Gençlik ve Spor Gn.Md.lügüne müracaat edilmis. Mülkiyet alindiginda, stadin insaasina baslanacak. Bütün bu insaat planlarindan dolayi, zemin yenilenemiyor. Yani yarin çikacak bir karar için ve baslanacak insaat çalismalari için, masraf yapilmak istenmiyor.

Ama bu mülkiyetin neden bu kada geciktigine ise açikcasi bir anlam veremiyorum. Üstelik Gençlik ve Spor Gn.Md.Mehmet Atalay'da Trabzon'lu. Ilginç... Belki de bizim bilmedigimiz baska prosedürler isledigi için bu kadar gecikiyordur.

Guests
08.11.2005, 22:15
Kötü bir zemin, futbolun kalitesini etkiler kesinlikle. Ancak, zeminin yenilenmemesi konusunda yönetimin beceriksizligi yada becerikliligi bir etken degil. Stadin mülkiyetinin alimi için, Gençlik ve Spor Gn.Md.lügüne müracaat edilmis. Mülkiyet alindiginda, stadin insaasina baslanacak. Bütün bu insaat planlarindan dolayi, zemin yenilenemiyor. Yani yarin çikacak bir karar için ve baslanacak insaat çalismalari için, masraf yapilmak istenmiyor.

Ama bu mülkiyetin neden bu kada geciktigine ise açikcasi bir anlam veremiyorum. Üstelik Gençlik ve Spor Gn.Md.Mehmet Atalay'da Trabzon'lu. Ilginç... Belki de bizim bilmedigimiz baska prosedürler isledigi için bu kadar gecikiyordur.

Erkan abi stadi M.A Yilmaz 49 yilligina kiralamisti zaten. 49 yilligina isletme hakki trabzonsporda.

Bence sorun bunlarin beceriksizligi baska bisey degil.Edited by: Galafka

hamucera
08.11.2005, 22:21
www.worldstadiums.com (http://www.worldstadiums.com) burada ki dünya statlarini görünce ah çekiyorum

onurkaradeniz
08.11.2005, 22:24
biz sampiyon olana kadar ah çekmeye devam edecez kardessmileys/smiley19.gif

hamucera
08.11.2005, 22:27
orasi ayri canim ben bu sartlarda baya bi ah çekecem zaten bari stat güzel olsunda ah lardan biri çiksin aradan

kutoz
08.11.2005, 22:35
Erkan abi stadi M.A Yilmaz 49 yilligina kiralamisti zaten. 49 yilligina isletme hakki trabzonsporda.

Bence sorun bunlarin beceriksizligi baska bisey degil.

Muhammed, kiralamaktan bahsetmiyorum. Mülkiyet hakkini almak, yani satin almaktan bahsediyorum. Kiraladiginda yapabilecegin degisiklikler sinirlidir. Ama satin aldigimizda, pist kalkacak, kale arkalara büyütülecek, maratondaki sütünlar kaldirilacak vb. seylerin yapilmasina imkan saglanacaktir. Yani beceriksizler, dogrudur. Ama onlarin beceriksizligini de herseye yormamak gerek. Bazi beceriksizlikleride, kurallardan ileri geliyor yani.

hamucera
08.11.2005, 22:44
evet stadi almaya açlisiyorlar ama ne olacak bilmem. ha bu arada stadin projesi hazirdi kale arkalari büyütülüp iki kat yapilacak yol kale arkasinin arkasindan geçecekti. yillar önce yöneticinin birinin agzindan duymustum stattayken ama olmadi. kapali tribün yapilinca oralarinda projelerini hazirlami fakat faaliyete geçirememislerdi

Guests
08.11.2005, 22:46
[QUOTE=Galafka] .

Muhammed, kiralamaktan bahsetmiyorum. Mülkiyet hakkini almak, yani satin almaktan bahsediyorum. Kiraladiginda yapabilecegin degisiklikler sinirlidir. Ama satin aldigimizda, pist kalkacak, kale arkalara büyütülecek, maratondaki sütünlar kaldirilacak vb. seylerin yapilmasina imkan saglanacaktir. Yani beceriksizler, dogrudur. Ama onlarin beceriksizligini de herseye yormamak gerek. Bazi beceriksizlikleride, kurallardan ileri geliyor yani.

Anladim abi. Gerçi bunlarin bu isi yine de becerebileceklerinden süpheliyim ama

Bi de Avni Aker Trabzondaki tek stad(adam gibi). Ulusal bayramlar, Halk kosusu bazen küçük çapli organizasyonlar yapiliyor bu stadta. Tartan pistin kalkmasina izin vermeyebilirler.

kutoz
08.11.2005, 22:49
Anladim abi. Gerçi bunlarin bu isi yine de becerebileceklerinden süpheliyim ama

Bi de Avni Aker Trabzondaki tek stad(adam gibi). Ulusal bayramlar, Halk kosusu bazen küçük çapli organizasyonlar yapiliyor bu stadta. Tartan pistin kalkmasina izin vermeyebilirler.

Bilemiyorum. Ben M.Bozoglu'nun yalancisiyim. Gerçi oda istifa etti gitti ama neyse, takim bir kendine gelsin, stad isine o zaman döneriz. Bence stattan daha öncelikli konulara simdilik enerjimizi harcasak daha faydali olur gibime geliyor.smileys/smiley2.gif

asem61
08.11.2005, 22:54
arkadaslar bu stad büyük trabzonspora yakismiyor.bu hepimizin fikri ama bu yönetimin bu konuda bir calismasi oldugunu zannetmiyorum. büyük sirketlerle sponhttp://www.stadt-koeln.de/fifawm2006/images/stadi&#111;n1.jpgsorluk anlasmasi yapilip stad yenilenebilir. benim hayal ettigim stad.trabzonuma böyle bir stad yakisir.

61 TS 1967
08.11.2005, 22:57
Bu stat oldukça modern görünüyor.. Iyi bi sponsor bulmamiz lazim.. Hiç aklimin hayali degil ya..smileys/smiley18.gif

asem61
08.11.2005, 23:27
bu stadlari hep sponsorlar yapiyor ve 10 yil isim haklarini aliyorlar.yani allianz arena, rein energi stadi,veltins arena gibi isimlerini kullaniyorlar. bu bizim stadada yapilabilir. önemli olan böyle modern bir stadimizin olmasi bence.hani paramiz olsada hicavni aker ismini degistirmeden yapabilsek.stad takimin vitrini ve vitrin cok iyi olmali.büyüklügün bir göstergeside stattir bence.

Emre B.
08.11.2005, 23:36
Ahhh bi yukardaki gibi stadimiz olsa

zafer6161
08.11.2005, 23:51
kardes ora statmi yoksa villa mi.5 yildizli otelyada yali mi o ne muhtesem stat demekki bizim stat onun yaninda o ho ooooooo

mini FaNaTiK
09.11.2005, 00:04
Bizim öyle bir stad yapamayacagimizi bilmenizi isterim çünkü konum olarak o stadi ve benzeri sigdirmamiz epey zor..bejekenin yaptigi örnek alinarak yapilacak birsey olmali stad zemini düsürülmeli kale arkalari yikilip dikine dogru yeniden insa edilmeli maraton tribünü ve kapali bölümü sahaya yaklastirilmaliayrica stad çatisi degistirilmeli bunlar trabzonsporun modern bir stad sahibi olmasi için yeterlidir..Sponsor sen basinda avea olarak konusuluyordu yapilma projesi ortaya çiksin sponsor bulmasi kolay olur ama stad su andaki durumumuzdan dolayi proje olarak epey arkalarda..

falcon61
09.11.2005, 00:10
Yukarlidaki stad güzelde buda bize yakismaz tamam her takimin kötü zamanlari olabilir ama ne bilim bence yönetimin yaptigi yüzsüzlük sonuç olarak suan stad projesinden daha önemli sorunlarimiz var 96dan beri ilk kez sampiyonluga bu kadar yaklastik ama saolsunlar simdi kümede kalmakdan bahseder hale geldik kusura bakmayin bizim neyimize bu stad?

UğurB
10.11.2005, 00:33
Cardiff te yeni yapilacak stad : 30,000 kisilik maliyeti 100 milyon pound

http://www.stadiumguide.com/leckwith1.jpg

Lille takiminin yapilacak yeni stadi 33,000 kisilik

http://www.stadiumguide.com/grim&#111;nprez22.jpg

Nice takiminin yeni stadi; 32,000 kisilik

http://www.stadiumguide.com/raynew1.jpg

AEK takiminin yapilacak yenistadi; 36,500 kisilik

http://www.stadiumguide.com/aeknew3.jpg

http://www.stadiumguide.com/aeknew4.jpg

MilliMaçi oynayacagimiz Bern Wankdorf stadi ; 32,000 kisilik

http://www.stadiumguide.com/suisse1.jpg

Shaktar'in 200 milyon dolara yapacagi 50,000 kisilik stad

http://www.stadiumguide.com/shakhtarnew1.jpg

http://www.stadiumguide.com/shakhtarnew2.jpg

Olympiakos; 33,300

http://www.stadiumguide.com/karaiskaki6.jpg

http://www.stadiumguide.com/karaiskaki7.jpg

Lokomotiv Moskova Stadi; 30,000 kisilik

http://www.stadiumguide.com/lokomotiv2.jpg

TSlimetin08
10.11.2005, 00:39
stadlar görünüyor abi

TSlimetin08
10.11.2005, 00:43
keske schalke stad gibi yapsalar ne güzel olur, üsttüde kapali ne ses cikar orda bagirinca, ama malesef hepsi rüya

kapcaxasani
10.11.2005, 01:38
ben yeni staddan vazgeçtim bunun çatisini düzeltip direkleri
kaldirsalar yeterli olur zaten daha fazlasini yapamayacaklari ortada

corleone
10.11.2005, 02:06
bi ara bi söylenti çikmisti avea stadi yapip ismini verecek diye, söylentisi bile kiyameti koparmisti olur mu öyle sey diye iste biz yeni stadi bu kadar istiyoruz....

Ustaalioğlu
10.11.2005, 02:43
[QUOTE=asem61]

bu stadlari hep sponsorlar yapiyor ve 10 yil isim haklarini aliyorlar.yani allianz arena, rein energi stadi,veltins arena gibi isimlerini kullaniyorlar. bu bizim stadada yapilabilir. önemli olan böyle modern bir stadimizin olmasi bence.hani paramiz olsada hicavni aker ismini degistirmeden yapabilsek.stad takimin vitrini ve vitrin cok iyi olmali.büyüklügün bir göstergeside stattir bence.

/QUOTE]

sponsor firsati varsa muhakkak degerlendirilmeli bence, bu konularda tutucu olmak yersiz...soyle 25bin kisilik(ilerde buyutulebilecek niteliklere sahip)akustigi, ambiansi muhtesem bir stad harika olur trabzonspor icin de trabzon ekonomisi icin de...

Ustaalioğlu
10.11.2005, 02:53
100 mio paund, 180 mio dolar eder!!! bu rakamlar cok yuksek, bizim istimlak maliyetimiz olmayacak yer hazir, bence 50 mio dolara cikar iyi bir stad..

klubun kasasinda milyon dolarlar var atil bekletiliyor inanilmaz ya.. hicbir yatirim yok, sifir...

EmrahYalçınalp
10.11.2005, 08:33
Bu da Arsenal'in yakinda bitecek olan "Emirates" stadismileys/smiley19.gif Gördügümüz gibi artik fb'nin stadi bile konsept olarak tamam, ama materyal ve kullanilan malzeme ve konstrüksiyon itibariyle demode. Ona da raziyiz, o ayri, ama kesinlikle birseyler yapilmali. Maça gitmek Ingiltere'de piknige gitmek, puba gitmek gibi birsey. Çünkü öyle pazarlaniyor, mekanlar da buna çok uygun. Biz (manevi degerine saygi duyuyorum ama...) ise bir beton yigininda futbolculara uzak, ortaçag mentalitesiyle yapilmis bir yere gidiyoruz. ROma katedralleri gibi, soluk, büyük, renksiz... Ooooffff, of !

http://photos1.blogger.com/img/167/1811/640/arsenal%20emirates%20stadium.jpg

Ben L. Moskova'nin stadina da bayildim bu arada...

corleone
10.11.2005, 12:20
bupostu sadece konuyu gündemde tutmak için atiyorum, stadimiz yapilana kadar da böyle postlar atacagim, toplanip yönetime mail atalim düyorum ben, komple stad yapamiyorlarsa kale arkasindan baslasinlar....

since1967_
10.11.2005, 12:29
evet arkadaslar bencede güzel bir stat yapmanin zamani geldide geçiyor.

Dursun Ali Bahçekapılı
10.11.2005, 12:37
öyle de nasil ben bu yönetimin hiçbir sey yapacagini sanmiyorum

corleone
10.11.2005, 12:43
info@trabzonspor.org.tr (info@trabz&#111;nspor.org.tr) sadece stadi yapin yazip göndermeniz bile yeterli herkesten destek bekliyorum...

Semih GÜL
10.11.2005, 12:43
Valla para olmadigina inanmaya basladim iyice yönetimin elinde.

Tartismalar baslayinca dikkat edin para yokmus gibi hep konusuyuolar.

Anliyacaginiz stad isi sponsor bulunamassa ki kol&lt;aay degil öyle bir sponsor bulmak ;

Yalan oldu.

Kimi
10.11.2005, 14:43
Transfer yapmaktan -aciz- bu yönetimden stad yapmasini beklemek biraz -hayalcilik- olur.Stad aslinda o kadar kötü degil ama su kale arkalari tam bir fiyasko.Buralarin stada yaklastirilmasi bile simdilik kafi.

coach
10.11.2005, 15:05
evet stad çok güzel yada renkleri bordo-mavi oldugu için bizi büyülüyo genel bi gözle baktim kale arkalari yapilirsa hem daha iyi bi görüntü olur hemde daha iyi bi atmosfer yaratilmis olur,,

Bülent Bayraktar
10.11.2005, 18:51
bizim yeni stada ihtiyacimiz war ama transfer yapamayan yönetim bunu nsi yapar bilmiyorum

Burçak
10.11.2005, 19:14
stadin yeni bastan bize yakisan biçimde yapilmasi için BÜYÜK DÜSÜNEN kisilerin yönetimde olmasi gerek. daha birbiriyle anlasamayan yöneticiler nasil bu isleri yapsinki. fazla görmemek lazim.

corleone
10.11.2005, 19:51
kale arkalari yapilsa yeterli olur diyen arkadaslar, maratondaki sütunlaar ne olacak peki? arkada olanlarin yarisi maçi göremiyor, böyle bir rezalet bir vanin stadinda bir de bizimkinde var, bizim gözümüz alisti ama çok komik bisey, onu birakin sonradan yapilan kapaliya bile sütun yaptilar, rezalet, bu sezondan is geçti, direk deniz tarafi yikilip yeniden yapilmaya baslanmali, çilginlarin rakip takim futbolcularina 5 metre uzakta oldugunu düsünsenize ....Edited by: corleone

Burçak
10.11.2005, 19:58
sadece kale arkasi degil. o stat adam akilli olacaksa sifirdan yapilmali. ben tribünde otururken maçin içinde olmaliyim. kale arkasiyla saha arasi 50 metre nerdeyse. maraton saha arasinda tartan pist var. tribünler sahaya yakin olmali. tezahürat yapinca inlemeli o stat. çilginlarin tribün üstü kapali olsun sahaya yakin olsun vallaha varya müthis ses olur. su halde bile sesleri süper gür geliyo. bide üstü kapali olsa sahaya yakin olsa manyak güzel olur. statda akustik denen bise yokki bizim. bunlar artik önemli ayrintilar.

YANLIZ_61
10.11.2005, 20:01
ben ce stantin her tarafi ayni olmali kale arkalari da iki kat falan tam bir bütün seklin de görülmeli biraz sekil olmali yani estetik olmali.. bunun yani sira ben ce iyi bir yer bulunarak yeni stad yapilanmasina gecilmesi lazim simdiden ileriye dönük özel bir stad olsun bakan lara pparmak issitiracak falan yanii ... yavas yavas hazirlan mali ..

Burçak
10.11.2005, 20:04
hazirliklar projeler var zaten. ama nezaman gerçeklestirilir iste orasi meçhul. istedigimiz gibi bi stadi yaptiracak yönetim unutulmazlar arasina adini yazdiracagi kesin.

kapcaxasani
10.11.2005, 21:27
biz görmeyiz yeni stadi ömrümüz yetmez hele böyle yönetimler oldukça...

mini FaNaTiK
10.11.2005, 21:29
benim dönemime kadar sagsan görürsünsmileys/smiley36.gif

Onur
10.11.2005, 21:34
Walla bende görecegimi sanmiyorum ama bir ihtimal çocuklarim belki...

POYRAZ
10.11.2005, 22:11
Ne olursa olsun en kisa zamanda maratondaki kolonlarin kaldirilip kale arkalarinin büyütülmesi gerekiyor. Stada iyi bir makyaj lazim. Bunu taraftarlar görüyor da gelen giden yönetimler niye göremiyorlar?

Emre B.
10.11.2005, 23:25
15 yasindayim.Acaba görürmüyüm

eys_61
10.11.2005, 23:33
smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifgörürüz insallah

crazyboy
11.11.2005, 14:53
bu gidisle zor görürüzsmileys/smiley5.gif

GeZeGeN
11.11.2005, 15:31
stadi birakin su cimle oynamamiz bile rezillik yeni cim yaptirmak cokmu
pahali ya anlamiyorum bayern münihin yeni stadinin cimi 100.000? mal
olmus bukadardami paralari yok ya artik sadece büyük dününmeyelim
birseyler yapmak gerek hedeflere ulasmak icin bir cim bir yeni stadt
bence hem futbolculara hem bütün sehire yeni hava getiricek

İleli
11.11.2005, 16:17
yeni stad hayal bosuna yormayalim kendimizi..

kale arkalari sahaya yaklastirilip maratonun boyunda olsa yeterde artar bize!!!

Sacit
11.11.2005, 16:25
birakin yeni stadi bunlar kale arkalarini yapamiyo smileys/smiley7.gif

61-firtina
11.11.2005, 16:32
stad güzel ama kale arkalarinin kesin büyütülmesi lazim

Burçak
11.11.2005, 16:33
suanda ilk asamada takimi gerçek kimligine getirsinler yeter. stati sonrada düsünürüz.

Külünkoğlu
11.11.2005, 16:34
Ne oldugu görüntüsünden belli. asagidaki resimde adamlar çimleri havalandiriyor...

Bu stadin özelliklerini incelememenizi tavsiye ederim. ama çok israr eden olursa buyursun: http://www.sportsvenue-technology.com/projects/sapporo/sappo ro1.html (http://www.sportsvenue-technology.com/projects/sapporo/sapporo1.html)

Biz böyle bir sey yapamayacagimizi biliyoruz, Yapabilecegimiz ölçüde sponsorlari da kullanarak, sanimiza yakisir bir stad istiyoruz. Trabzon sehrinin havasini bile degistirecek bu projeyi bir kaç sene içinde hayata geçirmezsek çok geç kalmis olacagiz...

http://www.sportsvenue-technology.com/projects/sapporo/images/sapporo_01.jpg

http://www.sportsvenue-technology.com/projects/sapporo/images/sapporo_04_s.jpgEdited by: Külünkoglu

Burçak
11.11.2005, 16:52
müthis bisey . böyle bi statin trabzonda oldugunu düsünmek bile harika.

İleli
12.11.2005, 02:29
japon yapiyo abismileys/smiley2.gif

Badaloğlu
12.11.2005, 09:54
Yahu adamlar, hali,kilim tozu alir gibi koca çimleri silkeleyip havalandiriyorlar.Biride çikip bizim bu çiglimizi duysa,ben büyük düsünmek istiyorum,büyük hayaller pesinden gitmek istiyorum.Günü kurtarma pesinde degilim.Çalisan,üreten yönetim istiyorum.Yapin artik su stadi.Herkes sahip çikar bu ise...Bir ise baslamak o isin; yarisidir derler...Artik baslayin daaa...Vurun kazmayi artik...

Ustaalioğlu
12.11.2005, 10:04
sponsorlar bulmak lazim stad icin, klubun altindan kalkabilecegi bir olay degil, real madriti bile kume dusuruyordu stat insaati...

Atmaca
12.11.2005, 12:43
Bizim yapacagimiz bi stad en fazla 30 milyona mal olur.Buda cok sayilmaz.Ama cesaret ve beceri bu yönetimin en büyük eksikleri.

Barbarian
12.11.2005, 14:23
Busuna heveslememek lazim bu yönetim için böyle bir proje 100 gömlek büyük gelir...

Bazi seylerin teshisini iyi yapmak lazim. FB baskani Aziz Yildirim'i hiç sevmeksekte adam takimi için geceli gündüzlü çalisiyor fenerin çikarlari için herseyi yapiyor. Beginirsiniz begenmez bilemiyorum ancak Trabzonspor'a Aziz Yildirim gibi bir baskan gerekiyor. Büyük düsünen büyük projelerin adami. Atay Aktug gibi küçük islerin küçük adamlarini artik görmeye tahammül edemiyorum....

Hasan Cubukcu
12.11.2005, 14:26
Bence en son teknoloji kullanilmasi gerekiyor , tabi stadi yaparsalar !!!!

Önemli olan 30-40 yil sonra bile stad demode olmamasi gerekiyor, onun icin modern bir stadyapilsa daha mantikli olur bir olimpiyat stadina bakin 70 Mil.Dol. car cur ettiler stad da stad olsa .Insallah en hayirlisi olur .

zanoylu
12.11.2005, 14:35
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"> Öyle 55-60 bin kisilik stad gerekmez 40 bin kisilik stad bize yeter bunun için kale arkalarinin yapilmasi yeterli olur.Ayrica uzay çatinin tekrar elden geçirilip asma modeliyle yapilmali(bloklar kaldirilmali)........</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

Sacit
12.11.2005, 15:35
japon yapar da bizim yönetim yapamaz smileys/smiley36.gif

smileys/smiley19.gif

Zurawski
12.11.2005, 15:57
Ne stadi ya bu yönetimle çok zor ancak personel alir onlar Trabzonspora.Masraflar 3 e katlanmis klübün Özkan Sümerden sonra basari katlanamadi ama 3'e.

İHSAN
12.11.2005, 16:09
aBI BU KULUBE TRANSFER KADAR YENILENMIS( YKINLASMIS) BIR STAD LAZIM. ÖZELLIKLE KALE ARKASINA.

RAKP TAKIM STADA GIRDIMI YUSUF YUSUF ETMELI

agahozlu
12.11.2005, 19:28
çatilari düzeltsinler özellikle kalearkalarini büyültüp stada yaklastirsinlar yeter bnce

(parasi olan varsa yeni stad yapsin.)

selcukmar61
12.11.2005, 20:13
ya yeter diyorsunuz zaten her sey basimiza yeter demekle geldi.ya biraz büyük düsünsek ne olur büyük takimiz diyorsaniz büyük düsünün icraatiniz büyük olsun fb'yi ve aziz yildirimi ne kadar da sevmesekde içimden adama helal olsun diyesim geliryor.neden biimde böyle bir stadimiz ve böyle büyük isler yapan bir baskanimiz olmasin

Bartuğ13
12.11.2005, 20:43
bence de öncelikle zemini degisirmek,sonra da o direkleri kaldirip yapiyi degistirmek lazim.ankaradan maça gittim bir yerlestim tribüne orta saha ve tek kaleyi görmüyorum.çok saçma.acilen satdin kapasitesi artirilarak yapisi degistirilmeli.

Nytre
12.11.2005, 20:52
stat yapacaz dediler stat alacaz dediler sonra sustular..

ya demeyin ya da yapin!

AyhanPe
14.11.2005, 14:05
yada dediklerini yapsinlarsmileys/smiley1.gif

Efrasiyab
14.11.2005, 14:14
trabzon da bildigim kadariyla büyük alisveris merkezi yok (migros-tansas-carrefour-kipa bilmemne) bir tek valiligin orda gima var baska yeni açildimi bilmiyorum

cadde tarafini bunlardan biri yapip altina da kendi magazalarini açsalar ya febenin migros tribünü gibi adida olsun migros ne olur ki anasini satiyim ya kuluptende 5 kurus para cikmaz

deniz tarafinida yikip sahaya yaklastirsin oyle lüks bisey olmasi sart degil nede olsa cilginlarin yeri olacak orasi koltukun filan onemi yok yani

bide maratondaki direkler kalksa tamamdir iste ya daha ne istiyim allahimdan

borç içinde yüzen cincon bile yeni tribün yapti zorunlu morunlu yaptimi yapti adamlar simdi

ben öyle fenerin stadi gibi stadlari sevmiyorum biraz orantisiz derme çatma olacak stad dedigin bence su an turkiyenin en guzel stadi inönü stadi

dedigim gibi cadde tarafini anlasilan herhangi bir alisveris merkezi yapacak

deniz tarafiyla maratondaki direklerin sokulme isinide kulup yapacak

Atmaca
14.11.2005, 14:59
Bence satdi ancak Mehmet Ali yilmaz yapar.Zaten diyordu Sögütlüye 50 binlik stad yapacagim diye.

zanoylu
14.11.2005, 15:03
Su stada adam gibi bir iyilestirme yapsalar ki bunu sponsolar halleder.Adam gibi 2 topçu alsalar kalite olcak ama o zaman bu takim çakili tirübünlere oynar...

Nytre
14.11.2005, 15:18
may hep birseyler dior zaten ama yapior da ...

migros açildi.. trabzonda her yer market oldu...

ben mesela artik market görünce midem bulanior..

Efrasiyab
14.11.2005, 15:20
Bence satdi ancak Mehmet Ali yilmaz yapar.Zaten diyordu Sögütlüye 50 binlik stad yapacagim diye.

mali sögütlüye 50.000 kisilik stad diksin bende bizim sitenin girisine onun heykelini dikecem

Efrasiyab
14.11.2005, 15:22
may hep birseyler dior zaten ama yapior da ...

migros açildi.. trabzonda her yer market oldu...

ben mesela artik market görünce midem bulanior..

vay anasini en son skonto riga macinda gelmistim o zaman bi tek ünlü marketlerden gima vardi

Külünkoğlu
14.11.2005, 15:30
Birakin arkadaslar kisileri...

Biz konumuzu konusalim 35.000 kisilik stad bize yeter bu isin bir hesabi vardi. bir koltuk bir kaç dolara mal oluyordu ? Bize lazim çesitli araliklarla 15.000 YTL arka sayfadaki örnek bize göre uç bir örnek biz o kadar lüks yapmayacagiz.Yaz tatilimin 15 gününü Stadin insasinda iscilik parasi almadan, (yok bide alacaktim) amale olarak harcamak istiyorum bu gururbana ölene kadar yetecektir. Benim gibi düsünen yokmudur ?

Bakgördünüz mü isçilikde bedava. Hem belki de dünya da ilk oluruz, "kendi Stadini kendi yapan taraftar" diye. Ne dersiniz ?

Onur
14.11.2005, 15:35
Yaw arkadaslar ben anlamiyorum. bu may en son bizi nasil birakip gittine çabuk unuttunuz. borcunu ödeyene kadar canimiz çikti. diyosunuz may gelsin . lütfen!!!

Badaloğlu
14.11.2005, 15:37
Aga, seni Trabzonda yasatmazlar,vururlar...smileys/smiley1.gifNe kadar amele varsa seni kovalar.Trabzonspor'un sirtindan para kazanmadan isçilik haa...Ilginç!...smileys/smiley36.gif

Külünkoğlu
14.11.2005, 15:42
Aga, seni Trabzonda yasatmazlar,vururlar...smileys/smiley1.gifNe kadar amele varsa seni kovalar.Trabzonspor'un sirtindan para kazanmadan isçilik haa...Ilginç!...smileys/smiley36.gif

Gülme ! al kazmayi eline bakiim...

Efrasiyab
14.11.2005, 15:54
Birakin arkadaslar kisileri...

Biz konumuzu konusalim 35.000 kisilik stad bize yeter bu isin bir hesabi vardi. bir koltuk bir kaç dolara mal oluyordu ? Bize lazim çesitli araliklarla 15.000 YTL arka sayfadaki örnek bize göre uç bir örnek biz o kadar lüks yapmayacagiz.Yaz tatilimin 15 gününü Stadin insasinda iscilik parasi almadan, (yok bide alacaktim) amale olarak harcamak istiyorum bu gururbana ölene kadar yetecektir. Benim gibi düsünen yokmudur ?

Bakgördünüz mü isçilikde bedava. Hem belki de dünya da ilk oluruz, "kendi Stadini kendi yapan taraftar" diye. Ne dersiniz ?

ben varim çok ciddiyim

zafer6161
14.11.2005, 18:09
may sögütlüde yeni stat yapmaz ama stati büyütür tipki numaraliyi büyüttügü gibi...kale arkalarini migros yapmaz cünkü 100mt ilerisinde zaten migrosun alisveris merkezi var tek umut avea

Murat'
14.11.2005, 19:32
walla ne diyeyim bu stat isi bence yas arkadaslar olmaz bu is fenerin stadida ayni bizimki gibiydi ama simdiki halini bir görün

selokal61
14.11.2005, 19:41
kale arkalarini büyütsünler yeter yaa fenerin stadi gibi lüks olmasina gerek yok

eger öyle lüks stad yaparlarsa bu cimri yönetim taraftarin ayaga bile kalkmasini engeller koltuklar yipranir diyesmileys/smiley1.gif

Barış
14.11.2005, 20:00
kale arkalarini büyütsünler yeter yaa fenerin stadi gibi lüks olmasina gerek yok

eger öyle lüks stad yaparlarsa bu cimri yönetim taraftarin ayaga bile kalkmasini engeller koltuklar yipranir diyesmileys/smiley1.gif

Valla stadi büyütmek bi sey degistirmez.Stad 5,10 milyon bilet fiyatina ragmen su anda zor doluyor zaten.Futbolcularin sakatlanmayacagi zemin yapilsa,maratondakilerin maçi izlemesini engelleyen direkler de kaldirilsa,kale arkasi taraftarimiz için de kale arkalari büyütülse yeterli gibi.

Murat'
14.11.2005, 20:18
walla benim istedigim tek sey war o kale arkalari ve su meshur direkler kaldirilirsa süper olur bir de tuvaletlerin falan yenilen mesi lazim ayrica stadimiz çok ama çok pis gecen yol kale arkasinin maratan tarafinin en üst bölümünde ölü bir fare wardi bizim arkadas neredeyse sin,irinden fareyi sahaya atacakti

#10 Fietra
14.11.2005, 20:51

Gülme ! al kazmayi eline bakiim...

Valla ben tugla tasirim gerçi stadda tugla ise yarar mi bilmiyom amasmileys/smiley1.gif

Mollasalihoğlu
14.11.2005, 20:58
ben de gelirim walla da dogru diolar.

biz para almazsak kimin üzerinden para yiyecekler smileys/smiley1.gif

Adem Erdoğan
14.11.2005, 21:39

mali sögütlüye 50.000 kisilik stad diksin bende bizim sitenin girisine onun heykelini dikecem

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Adem Erdoğan
14.11.2005, 21:41
Yaw birakin stadi.SONra gs gibi bi sene kurdun kusun içinde maç yapip sonra tekrar harabeye dönecez.Avni aker böylede cehennem...

Nihat Güneş
14.11.2005, 21:46
zemini düzeltin zeminiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

stada sonra gelirsiniz...............

zafer6161
14.11.2005, 22:25
serefsizim pazar günü sebatin macina gittim deniz tarafi kale arkasi ancak maratonun kenarinda oturdum oradan güzel mac seyrediliyor 2, yari kapilari actilar gectik maratona gectimize bin pisman olduk direklerden bise görünmüyorki ciktik üste sahanin her tarafi görünüyo rakip takimin kelesini direk yüzünden göremiyoruz

Önder28
14.11.2005, 22:39
Stad bir klubün vitrinidir, stadlarda yerli yabancicuhmurbaskanlari, basbakanlar,devlet adamlari, zaman zaman sanatçilaragirlanirlar.Tamambelki maç izlemeye gelirler ama stadyumun atmosferi ve rahatligida önemlidir onlar için.

Avrupa takimi olacak isek , büyük oynayacak isek stadimiz en kisa zamanda Avrupa standartlarina kavusturmak gerekmektedir, bize yakisanida budur.Yok siradan, orta siralara oynayan bir Anadolu takimi olacaksak -ki TRABZONSPOR tarih ve misyonunu bu yaklasim ile bagdasmaz- o zaman bu stat bize 2050 yilina kadar yeter de artar bile....!

Atmaca
15.11.2005, 15:29

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Bence Mehmet Ali Yilmaz gecmisin üstüne sünger cekmek isteyecek ve taraftarla yeniden barismak icin stad isine girecektir.Taraftar da bunu istiyor; hem barismak hemde yeni bir stad fena mi olur.

Sonra, ben onun bir Röportajindan hatirladigim stad projesini size aktardim.Yeni stad yapmayla ilgili, eski ve yeni yönetimlerden duydugum tek fikir buydu.

zanoylu
15.11.2005, 15:31
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"> Cebindenmi yapacak,güldürmeyin yaaww</TD></TR>

Hekimoğlu
15.11.2005, 15:45
stadin üzerini kapattigimizda baskan may'di.o koskocaman direklerin yaraticisidir kendileri.simdi nasil kurtuluruz diye düsünüyoruz.avni aker'in koltuklanma islemi de may'dan sonra olmustur.stada koltuk dösemeyi beceremeyen,direklerin büyük bir sorun oldugunu göremiyen birinden yeni stad beklemek saflik olur.yapsada nasil bir stad yapacagi ortada.

zanoylu
15.11.2005, 15:48
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"> Kavak agacindan lambirilismileys/smiley36.gif</TD></TR>

Kimi
15.11.2005, 15:58
Transfer yapmaktan -aciz- bu yönetimden stad yapmasini beklemek biraz -hayalcilik- olur.Stad aslinda o kadar kötü degil ama su kale arkalari tam bir fiyasko.Buralarin stada yaklastirilmasi bile simdilik kafi.

Bazi arkadaslarda -anlama problemi- oldugundan -simdilik- kelimesini bold bir sekilde yaziyorum.Umarim daha açik olur bu defa.

Murat'
15.11.2005, 16:18

Bence Mehmet Ali Yilmaz gecmisin üstüne sünger cekmek isteyecek ve taraftarla yeniden barismak icin stad isine girecektir.Taraftar da bunu istiyor; hem barismak hemde yeni bir stad fena mi olur.

Sonra, ben onun bir Röportajindan hatirladigim stad projesini size aktardim.Yeni stad yapmayla ilgili, eski ve yeni yönetimlerden duydugum tek fikir buydu.

mehmet ali yilmaz bence kendi reklmini yapiyor lan o eger stat yaptirsin insaatinda beles çalislirim ya

zanoylu
15.11.2005, 16:50
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"> bende bende </TD></TR>

Külünkoğlu
15.11.2005, 17:11
Çok güzel çok güzel bu baslikta da Mehmet Ali Yilmaz'i tartisalim bakalim elimize ne geçecek ?diger basliklarda ne geçtiyse o geçeceginden ben eminim de, sizi bilmem:))

zafer6161
15.11.2005, 18:36
hekimoglu.yazdi

stadin üzerini kapattigimizda baskan may'di.o koskocaman direklerin yaraticisidir kendileri.simdi nasil kurtuluruz diye düsünüyoruz.avni aker'in koltuklanma islemi de may'dan sonra olmustur.stada koltuk dösemeyi beceremeyen,direklerin büyük bir sorun oldugunu göremiyen birinden yeni stad beklemek saflik olur.yapsada nasil bir stad yapacagi ortada.
.................................................. .......... ...................................

kardes bak stadin üstü kapatildiginda may baskan degildi ozamanki baskan benim kanimca sadri sener olmasi lazim ama kesinlikle baskan degildi...koltuklanma isine gelince türkiyede 3 istanbul takiminin disinda koltuklu saha yoktu tahmine federasyon 99 dan sonra tüm statlarin koltuklu olmasini istedi eger avni akerde simdi koltuk olmasa o statda mac yapilmaz bu kuraldir koltuk mecbur oldu

eys_61
15.11.2005, 23:52
stad?nasil?ne zaman?kim?

Mollasalihoğlu
16.11.2005, 00:25
mehmet ali yilmaz aya köprü yapsa kulp takan olur smileys/smiley36.gif

Hekimoğlu
16.11.2005, 09:05
hekimoglu.yazdi

.................................................. .......... ...................................

kardes bak stadin üstü kapatildiginda may baskan degildi ozamanki baskan benim kanimca sadri sener olmasi lazim ama kesinlikle baskan degildi...koltuklanma isine gelince türkiyede 3 istanbul takiminin disinda koltuklu saha yoktu tahmine federasyon 99 dan sonra tüm statlarin koltuklu olmasini istedi eger avni akerde simdi koltuk olmasa o statda mac yapilmaz bu kuraldir koltuk mecbur oldu stadin üstünün may döneminde kapatildigini hatirliyorum.sadri sener döneminden aklimda kalan stad görüntüsü bursa(5-1) maçindaki stad ve üstü açikti.koltuk meselesine gelince mecbur birakmasalar koltuk göremiycektik diyosunsmileys/smiley2.gif

ferrosiyanur
16.11.2005, 10:07
ya bide statta ses sistemi yok yani maç öncesi taraftari gaza getirecek kalitede olmasi lazim

ferrosiyanur
16.11.2005, 10:11
istanbulda bi stad yaptiracam diyodu bi aralar mehmet ali yilmaz ama adamda laf war icraat yok o insaata baslasin aylik sigara parami ona wercem 30 x 3000ytl hesaplayin o kadar para wercem

smertkan
16.11.2005, 10:27
Elbette stad yapilmali 50 bin rakamida ideal ama bence olayi irdeleyelim.

Bu gün ortalama maç bileti ne kadar.

Kale arkasi 10 YTL.Maraton 20 YTL.Kapali demiyorum.Artik her tarafi kapatsinlar yeni stadta.Numaralida 50 YTL olsun kombinelerde Yillik 300 YTl

Hesap yapalim 10.000 kale arakasi olsun 5.000 numarali olsun 10000kombine olsun.KApaliya 25.000 kisi Yilda 20 maç olsun

20x10.000x10=2milyon YTL

20x25.000x20=10 milyon YTL

20x5000x50=5 milyon YTL

10000x300=3 Milyon YTL

TOPLAM=20 Milyon YTL=20 Trilyon yilda yapar

Bu paranin 10 milyon YTLsini stada ayirsaniz herhalde 10 yilda maliyeti finanse edersiniz diye düsünüyorum.Yada 20 hatta 30 yil olsun.

Ama burada asil sorun su Trabzonspor bu Stadi bu fiyatlara doldurabilirmi?Seyirci buna katki yaparmi?

Elbetteki Stadin dolu olmasi Futbol takiminin oynadigi oyun, Takimdaki Yildiz adam sayisi ile dogru orantilidir.

Örnek verirsek bizim Yönetim Basbakan Lemiyi Brezilyada tatil yaptiracagina Gidip Sotayi alsaydi ne puana olarak bu sirada olurduk ne de stad bos kalirdi.Elbette burada is bilgisi var ama olmadi.Sagolsun bizim yönetim bu takimin Büyük takim oldugunu unutarak.Gençlerbirligi modelini benimseyip ucuz al pahali sat para kazan furyasina katildilar.Tabi ne bu kulüp gençler birligi nede bu taraftar Gençler taraftari degil.Birde yapilan Transferler fos çikinca dimyada pirince giderken evdeki bulgurdanda olduk.

Neyse biz konuya dönersek Yeni isimler yetistirmek takima katmak güzel ama futbol artik sanayi bir para kazanma isi.Sen Tribün gelirlerini artirmaya bakacaksin bunuda maçi 50 YTL yaparak yapamazsin.Makul bir fiyat koyarsin ama sahaya öyle admalar çikarki adam Sigara almaz gmaça gelir.Bu o kadarda zor degil.Sota yada Zurawski alinsaydi.10000 kisi daha maça gelseydi 10 YTL den yilda 2 Milyon YTL yapar.1,5 milyon Avro (Euro) eder iki yilda 3 milyon Avro yapar zaten verdigin parayi alirsin.Ama bu kafa meselesi.

Tabi Bu arada mevcut Stadi büyütüp 10.000 kisi daha ekleyebilirsen hem kapasiten artar hem para kazanirsin.Hemde Basarili olursun.

Konuya dönersek 50.000 kisilik stad öyle birden olmaz.Kulbün ve Sehrin vede Taraftarin buna hazir olmasi gerekli.Bu nedenle Mevcut Stadda Simdilik iyilestirme yapilmasi daha iyi olur.

Ama ne zaman Takim 50.000 kisilik taraftari 20 maç boyu toplayacak kapasiteye gelir.O zaman is degisir.O zaman bu ise baslanir.

Elbetteki Trabzonspor bu kapasitede bir takimdir.Bunu yapmalidir.En azindan fizibilite ve proje asamalari tamamlanmalidir.Arsa meseleside çözülürek hazirlikli olunmalidir.

Böylece vizyon sahibi bir is yapmis olursunuz.Ama maalesef biz hala misyonda bocaliyoruz.Hatta Amaç da bocaliyoruz.

Buradaki Amaç Kulübün Daha dogrusu Sirketin Amaci, Misyon su anda ne yaptigi vizyonda gelecekte ne yapacagi anlamina gelir.Buda Toplam Kalite Yönetiminin Tanimlaridir.Bunlari yazmak zorunda hissettim çünkü yanlis anlasilmalara sebep olmak istemem.Eger bu Amaç Misyon ve Vizyonla ilgilenirseniz bunu dogru konu basliginda tartisalim derim.Onun için en güzel baslik.Kötü Gidisin nedenleri ve Çözümler basligi uygun.

Edited by: smertkan

fanatikdevri
16.11.2005, 12:10
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

haklisin bence kale arkalarinin acilen buyutulmesi gerek ve sahaya yaklastirilmali tam bir cehenneme doner avni aker sora semeresini aliriz zaten</TD></TR>

smertkan
16.11.2005, 13:32
Is stada gelmisken tabi ilinize yeni stad kazandirmanin baska yolu yok degil.

Önce ilinizden bir TFF baskani çikariyorsunuz.Siyaset, mafya bu is için her sey mübah.Sonra bu TFF baskani Avrupa Futbol sampiyonusuna aday oldugumuzu ilan eder.Sonrada Stad belirlerken bu ildede yapalim der.Ama bu stadla olmaz yeni bir stad yapalim.Parasinida biz verelim der.

Hatta 2012 olmazsa 2016 olur deyip simdiden stadi yapmaya baslar.BU sekilde hem ilinde Böyyük adam olur hem cümle aleme gücünü gösterir.Nasil ama Tam sark kurnazligi degilmi?

Tabi TFF nin parasi gidiyormus kimin umrunda, Isviçre FF Türkiyeden mili maç için 20 kisilik bilet ayirtmis.Siki durun bizim TFF isviçrede kaç kisi götürdü 150. Ayrica tabi Seyahat ve Konaklama masraflari ne oldu o belli degil anlayacaginiz TFF bol keseden dagitiyor.Kimi götürdü derseniz elbette oy beklentisi olduklari adamlari.Isin tuhafi bizim Atay AKTUGU da davet etmesi.

Adam sonrada çikip lobiciler diye Avrupayi suçluyor.HAzret maltaya temsilci bile göndermemis.Adayim diye kesiyor.Sonrada lobiciler diyor.

Peki sorarim size Lobici kim KaYSERIYE sTAD YAPMAYA KALKAN, Milli maçlarda TFF kesesinden adam agirliyan, Milli Takim TD lügünü Fatih Terime dolayisiyla HAkan Süküre sunan, BJK ya MHK kurulu baskanligi ile suspayi veren, Tahkimi istifaya zorlayip sonra aman abi ben ettim siz etmeyin deyip el etek öpen Biçakcinin ta kendisi degilmi?

Iste size bir Stad öyküsü.Nasil ama tam Tiyatroluk degilmi?

onurkaradeniz
16.11.2005, 13:37
stadin çok eksigi var tabi futbol takimi basarili olabilse çok iyi bi stad yaptirilir...

degok
16.11.2005, 14:10
Arkadaşlar staddan önce şu çim sahayı bi düzeltseler de simko gibi topçuları bi daha kaybetmesek.

Ayrıca kale arkalarını büyütüp maratonun direklerini kaldıracak bi çözüm bulunsun bence yeterli.

hamucera
16.11.2005, 19:33
stada yatirim yapmak çok mantikli degil yani tamir açisinadn yenisini yapmak daha mantikli olur çünkü ne kadar yatirim yaplisada maraton tribününde çok fazla bi iyilestirme yapilamaz. oraya en iyi yapilacak sey direklerin kalkmasidir onun için yeni bir stat 50.000 e gerek yok çünkü çok bos kalir 35-40,000 kisilik stat yeter bence. çünkü kapasite belli bu takim 1 sene iyi oynar stat dolarondan sonra 3 maç kaybeder stat bos kalir. simdiki gibi olmaz çünkü yaptirimin karsiligi olarak bilet fiyatlari yükselecektir

ofli_fan
17.11.2005, 17:03
<DIV>Inanilmaz! Sadece Japonlar bunu düsünüp uygulamaya sokabilirdi!<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><O:P></O:P></DIV>
<DIV ="Secti&#111;n1">

Sapporo (Japonya'daki Hokkaido Adasi'nda) stadyumu42,122 seyirci kapasitesine sahip. Bu stadyumu orijinal kilan sey ise, kapali olan bu stadyumun oyun alaninin üzeri açik. Gerektiginde oyun alani stadyumun içine giriyor. Sadece bu da degil; daha sonra kendi ekseni etrafinda dönerek seyircilerin sahayi tüm açilardangörmesi saglaniyor.
http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/asia/japan/hokkaido/sapporo_dome1.jpg
http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/asia/japan/hokkaido/sapporo_dome2.jpg

Disardaki çim içeri giriyor ve içerde tam saha 360 derece dönebiliyor . Yani adamlar kale akasi olayini filan bitirmis..
</DIV>Edited by: ofli_fan

Onur
17.11.2005, 18:21
tamam da resimler gözükmüyooosmileys/smiley11.gif

Emre B.
17.11.2005, 18:40
Resimler gözükmüyo

ofli_fan
17.11.2005, 21:12
http://www.sportsvenue-technology.com/projects/sapporo/images/sapporo_06.jpg (http://www.sportsvenue-technology.com/projects/sapporo/index.html#sapporo6)

http://www.sportsvenue-technology.com/projects/sapporo/images/sapporo_03.jpg (http://www.sportsvenue-technology.com/projects/sapporo/index.html#sapporo3)

onurkaradeniz
17.11.2005, 21:17
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">manyak bu adamlar yasmileys/smiley36.gifbiz açiklari yapsinlar diyoduk bizim stad için ama bu stad istahimizi kabarttismileys/smiley4.gif</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">

61 TS 1967
17.11.2005, 21:20
pfff.. Rüya bea.. bizim için rüya... Ben bile göremem bölesini.. Diil Trabzonda Türkiyenin hiçbiryerinde göremem ya neyse..

onurkaradeniz
17.11.2005, 21:26
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">nerdeeeeeeeeesmileys/smiley19.gif</TD></TR>

Burçak
17.11.2005, 21:33
ama hayali bi le güzel yaw. söyle bi stadda maç izlemek nasil keyiflidir kimbilir.

onurkaradeniz
17.11.2005, 21:56
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

hiç sorma yasmileys/smiley19.gif

</TD></TR>

omer61
17.11.2005, 22:37
kapali tribunde hos olmaz yaa basket maçi izlio gibi olur insan..klima flnda olur simdi orda hiç üsümezsn bile..onemli olan tribun açik olcak yagmur altnda kalcan hawada buz gibi olcak o hawada tezahuratini yapcksnsmileys/smiley36.giftaraftar ruhu budur..

zafer6161
17.11.2005, 23:05
haklisin kardes kapali statda mac sarmaz

SiNo
17.11.2005, 23:08
kapali tribunde hos olmaz yaa basket maçi izlio gibi olur insan..klima flnda olur simdi orda hiç üsümezsn bile..onemli olan tribun açik olcak yagmur altnda kalcan hawada buz gibi olcak o hawada tezahuratini yapcksnsmileys/smiley36.giftaraftar ruhu budur..

onu geçeceksin stad ne kadar iyi olursa futbolda o kadar iyi olur

#10 Fietra
17.11.2005, 23:19
Allahim stada bak yahu ister basketbol sahasi falan yap ister futbol sahasi falan ilginç bravo vallahi.

Punisher-61
17.11.2005, 23:21
http://www.sportsvenue-technology.com/projects/sapporo/images/sapporo_06.jpg (http://www.sportsvenue-technology.com/projects/sapporo/index.html#sapporo6)

http://www.sportsvenue-technology.com/projects/sapporo/images/sapporo_03.jpg (http://www.sportsvenue-technology.com/projects/sapporo/index.html#sapporo3)

hani derler ya...ADAMLAR YAPMIS BE ABIsmileys/smiley36.gif

onurkaradeniz
18.11.2005, 00:41
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">aynen yapmis adamlarsmileys/smiley32.gif</TD></TR>

ofli_fan
18.11.2005, 08:19
<?:namespace prefix = v ns = "urn:schemas-microsoft-com:vml" />uploads/oflifan/2005-11-18_081730_resim.gif</v:shape>

</v:shape>

Birsey daha Futbol sahasi disari alininca içerdeki saha Baseball sahasi oluyor.</v:shape>

<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:lock aspectratio="t" v:ext="edit">Üzerine yorum yapamiycam artik pes ..</o:lock></v:shape>

<o:lock aspectratio="t" v:ext="edit"></o:lock></v:shape>

Külünkoğlu
18.11.2005, 08:36
tamam da resimler gözükmüyooosmileys/smiley11.gif

6. sayfada aynisi var...

hamucera
18.11.2005, 22:01
bu stat için hayal kurmak bile hayal gibi. nerde trabzona öle bi stat ama güzel bi stat yapmaka gerek acilen söyle 40,000 kisilik olmasa da en az 35,000 olmasi lazim zaten takim iyi oynasin o stat dolar süphe duymasinlar.

Emre B.
18.11.2005, 23:17
omer61de dedigi gibi soguk havada tezahurat yapican ve ziplarken isinacan.Ama bu stadda bir maç izlemek isterdim

Bülent Bayraktar
19.11.2005, 01:31
walla tek kelimeyle süper stad

onurkaradeniz
19.11.2005, 15:49
yok abi bize stad lazim degil 3.üncü golü de yedik simdi gerek yok yani stada smileys/smiley7.gif

The Legend
19.11.2005, 21:14
bize stad degil sampiyonluk lazim.gerekirse çamur sahada 5000 kisiye oynayalim ama artik bi sampiyonluk görelim.yeter daaa.

viyatrabzon
22.11.2005, 21:06
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">bence stadkonusu önemliorayi trabzonumuzun futbol mabedi yapmalari lazimsmileys/smiley1.gifsmileys/smiley1.gifsmileys/smiley1.gif</TD></TR>

onurkaradeniz
22.11.2005, 21:14
bu trabzona gerek yok bence biraz daha zamani var stadinsmileys/smiley19.gif

Emre B.
22.11.2005, 22:20
Simdi stadin zamani degil.Daha transfer yapamiyoruz bi de stad mi yapicaz

selokal61
22.11.2005, 23:54
bu kaos ortaminda stad iside rafa kaldirilacak gibi görülüyorsmileys/smiley5.gif

Ustaalioğlu
23.11.2005, 00:21
sportif basari+kasadaki paranin iyi degerlendirilmesi..

bence kasadaki parayi en iyi degerlendirmenin yolu, borsadaki hisselerin geri alinmasi olsa gereksmileys/smiley4.gif

EyüpKILIÇ61
23.11.2005, 01:08
bence bizim kale arkalari çok biçimsiz

diger sdatlara baktigimizda kaleye çok yakinken bizim kale arkasi nerdeyse sahaya bir km uzakta

Mayls
23.11.2005, 17:05
bjk gibi derine gitsek ne güzel olur...

hem kapasite büyür hemde tribünler sahaya yaklasir

İHSAN
23.11.2005, 17:44
bjk gibi derine gitsek ne güzel olur...

hem kapasite büyür hemde tribünler sahaya yaklasir...

Kesinlikle dogru. ilk olarak kulübe iyi bir stad lazim.söyle para basacak bir stad....

tarftar bagirdigi zaman stadin yikilmasi lazim....

selokal61
23.11.2005, 17:47
insallah yeni yönetim stad konusunu çözümler

Burçak
23.11.2005, 17:51
insallah yeni yönetim stad konusunu çözümler

ben stadi bosverdim, önce takimi düzlüge çikarabilseler.

eren_61
23.11.2005, 18:25
ben yeni bi fikir sunuyorum bakalim ne diyeceksiniz.

stadi tamamen yikalim.Trabzonspor 1 süre maçlarini istanbul yada rizede oynasin.4 katli bir stat yapilsin.ilk 2 kat yer altina otopark olarak.3 üncü kat alisveris merkezleri dükkanlar olsun ve kiraya verilsin.4 üncü kat ise stat.yurt disinda var böyle stat hangisi oldugu aklima gelmiyo.mükemmel olmaz mi?

ayrica klüp fazla para harcamadan stati yaptirabilir.örnek fb stati gibi.mesela vestel tribünü gibi firmalara yaptirarak.

fkir nasil bence yeni(gelecek) yönetime sunulmali

eren_61
23.11.2005, 18:28
bide tribünler sahaya yakin olcak taraftar bagirmazsa bizim topcular oynamazsmileys/smiley4.gifsmileys/smiley36.gif

zafer6161
23.11.2005, 18:39
eren.61 yazdi

stadi tamamen yikalim.Trabzonspor 1 süre maçlarini istanbul yada rizede oynasin.4 katli bir stat yapilsin.ilk 2 kat yer altina otopark olarak.3 üncü kat alisveris merkezleri dükkanlar olsun ve kiraya verilsin.4 üncü kat ise stat.yurt disinda var böyle stat hangisi oldugu aklima gelmiyo.mükemmel olmaz mi?

ayrica klüp fazla para harcamadan stati yaptirabilir.örnek fb stati gibi.mesela vestel tribünü gibi firmalara yaptirarak.

.................................................. .......... .................................

kardeslerim siz rüyami görüyorsunuz burayi ispanya fransa yada ingitereyle karistirdiniz birak stadin tamamini yikmayi kale arkalarinin büyütülmesi bile yeter bize fazla hayak kurmayin

yalniz yönetim bu sezon bitiminde sahayi kazacak 4,5 metre derine cekilecek ayni bjk nin yaptigi sistemde trübünleri yakinlastiracak okadar birde maratondaki kolonlar kaldirilacak

Burçak
23.11.2005, 18:46
bence o dedigini bile yapamazlar. hele takim böyle kötü giderken. suanda bize uzak bu projeler.

coach
23.11.2005, 18:50
eren.61 yazdi

------------------------------------------------------------ ------

arkadasim fikrin çok güzel bahsettigin stadin trabzonda olmasi harika olur,olucakta,ama yakin zamanda olmaz sanirim

bide birakin stadi daha transfer yapmadik zihniyetindeki arkadaslar;ne zaman yapilicak bu stad 22 senedir boyaniyo,koltuk konuyo bazen bizim usaklar o loktuklari kirmasa ne olucak çok merak ediyorum;

bide 22 senedir transfer yaptik ta neoldu yapmayalim demiyorum yapalim tabi ama yeni gelen yönetim ve ya eskisimi deva eder artik bilemem;

uygun kredi alir uzun vadeye yararva güzel bi tadilat ve ya çok iyi bir stad yapabilir ve bunu yapsinlar artik

halil ibo
23.11.2005, 18:58
Öncelikli projeler içinde yer almasada stadyuma el atmanin zamani geldide geçiyor bile.Bu konu mutlaka yeni yönetimin projeleri arasinda yer almalidir.Eger projeleri varsa ?

POYRAZ
23.11.2005, 21:09
Yeni yönetim iste bu yüzden cok önemli. Trabzonspor'un bütün ihtiyaclarina cevap verebilmeli. Stat konusu biz taraftarlar icin cok ama cok önemli. Dev firmalara ismini stada koymak sartiyla süper bir stat yaptirilmali.

imported_özgür
24.11.2005, 04:47
stad ta öncelikli konu kale arkalarinin yenilenmesi.malum takimi doksan dakika boyunca yilmadan bikmadan destekleyen taraftar orda.kimse yanlis anlamasin gercek bu o stad ta çilginlar olmasin ölüm sessizligi olur orda.ve eger kalearkalari sahaya yaklastirilip üstü kapanirsa.iste gercek cehennem o zaman olur

zafercalikoglu
24.11.2005, 10:13
düsünceler super ve alis veris olayinida içine katigimiz zaman daha da güzel ve canlilik getirecegi kuskusuz,bence avni aker kabusunun yeniden olusmasi için seneye bu ise el atilmali gerekirse takimi istanbul olimpiyatda ,oyantilmali,

coach
24.11.2005, 10:49
trabzonspor'a her gelen yeni yönetim basarisiligin ceremesi olarak bütün hesaplarini hemen lig sampiyonlugu üzerine yapiyor ama su unutulmamalidir ki;

-tabi her sene sampiyonlugu kovalicaz ama ilerleyen çagin gereçlerinden en önemlisi olan ekonomiyi unutmamaliyiz trabzon sehrine ve karadeniz insanina sadece sampiyon olarak yardim edemezsiniz;

-trabzonspor kulübünün karadenizi,trabzonspor'u,karadeniz halkini hedef alan yatirimlari en süratli biçimde hayata geçirerek bölgemize istihdam yaratmalidir,bundan bölge halki ve trabzonspor karli çikacaktir,

-90'li yillara nispeten içinde bulundugumuz yüzyilda bu projeleri ve yatirimlari hayata geçirmek daha kolay diger kulupler bu baglamda isi uyandi ve yakaladiklari basarida asikar ortada kadiköy'ün nüfüsü trabzon'dan çok mu fazla ki bizler trabzon'a yüksek kapasiteli stad istemiyoruz?

-bakin mevzu bahis takim yaptirdi stadi maçi olmasa dahi bir çok organizasyona ev sahipligi yaparak gelir elde ediyor

bu örnekler çogaltilabilir,stadin modernizasyonu için su içimizde bulundugumuz zaman uygun olmayabilir fakat baslamak bitirmenin yarisidir gelen veya yeni yönetim bu isi en kisa zaman diliminde hayata geçirmelidir,,

-rakiplerimiz olan istanbul kulüpleri gelir elde etmek için her yola bas vururken(buna pilav günüde dahilsmileys/smiley36.gif) biz neden duruyoruz koca trabzon bizim kalemiz gelir elde edbilecegimiz tüm sektörlere girmemiz(hava-kara-deniz tasimacisigi da dahil olmak üzere) gerekir.

eren_61
24.11.2005, 16:37
10. sayfada anlattigim stat projesiyle para kazanicak.para kaybetmicek.yaptigimiz tranferlerden sadece para kaybediyoruz.ayrica transfer yamiyalim demiyoruz.elbetteki transfer yapilcak.

ancak yeni bir stat yapmanin zamani çoktan geldi.

NASIL PARA KAZANCAK

1 stat büyük firmalara isimleri kullanilarak yaptirilicak(örn:fb statinin migros tribünü gibi)

2 otopark para kazandiricak

3 yapilan dükkanlar kiraya verilecek

bu sekilde en fazla 5 senede stat kendi parasini cikartir.

son olarak ben rüya görmüyorum.fikrimi sunuyorum.ama senin gibi düsünenler yüzünden sampiyonlugu rüyalarda bile göremiyoruz.

BDiler61
24.11.2005, 19:10
yeni yönetimin artik bu stad konusunda bir seyler yapmasi lazim

Emre B.
24.11.2005, 23:44
eren_61'in fikri çok güzel.Böyle bir stad Trabzonuma yakisir

l-m
25.11.2005, 00:15
Ben Trabzonspor'un basina gelecek herhangi birinin stad yapacak(yaptiracak) vizyona ve mantaliteye sahip oldugunu(olacagini) düsünmüyorum. Olursa da küçük olsun bizim olsun mantigiyla ufak bir stad yapilir, ismi de dönemin baskan ve asbaskanlarinin agirligina göre uygun(!) bir sey olur.Gerçekten taraftardaki inanci, emegi, yüregi görünce üzülüyorum, yazik su kulübü yönetenlere..

Emre7
25.11.2005, 11:38
10. sayfada anlattigim stat projesiyle para kazanicak.para kaybetmicek.yaptigimiz tranferlerden sadece para kaybediyoruz.ayrica transfer yamiyalim demiyoruz.elbetteki transfer yapilcak.

ancak yeni bir stat yapmanin zamani çoktan geldi.

NASIL PARA KAZANCAK

1 stat büyük firmalara isimleri kullanilarak yaptirilicak(örn:fb statinin migros tribünü gibi)

2 otopark para kazandiricak

3 yapilan dükkanlar kiraya verilecek

bu sekilde en fazla 5 senede stat kendi parasini cikartir.

son olarak ben rüya görmüyorum.fikrimi sunuyorum.ama senin gibi düsünenler yüzünden sampiyonlugu rüyalarda bile göremiyoruz.

güzel ve de klasik bir fikir

normal bir isletmecininde rahat düsünebilecegi bir fikirde bizimkilerin buna kafasi basmaz.... buna

İleli
25.11.2005, 18:26
su an ligtv'de dunyadan stadyumlari gosteriyolar diyebilirimki biz BAYA geride kalmisiz!!!

Hünkar
25.11.2005, 19:20
fikirle cok guzel insallah yeni gelen yonetimde bu konuya egilir de direkleri olmayan bi maratonda mac izleriz cilginlarda 300 kisiye degilde 5000 kisiye hukmeder

Bülent Bayraktar
01.12.2005, 16:54
yeni yönetimin el atmasi gerekiyooooo

61_dnc_TS
01.12.2005, 18:27
HIÇ YAKISMIYOR...

ÖNCE TESISLESME SONRA BASARI.

KOLAY DEGIL..

Murat'
01.12.2005, 18:41
yaaaa bzim stat yapmamiz için bize yüklü bir piyango çikmasi lazim herhalde

onurkaradeniz
01.12.2005, 21:04
baya yüklü hemde smileys/smiley1.gif

CaMoKa
03.12.2005, 19:55
ya bizim stad cok sakat yerde bence ayri bir yere fazla kapasiteyede gerek yok sadece atmosferi etkileyici yani bogocu bir stad yapilsa daha süper olur bu stadin kale arkalari cok düsük ses dagiliyor her yer ayni seviyede olsa ses stadda döner ve daha baskili bir hal alir

61_dnc_TS
14.12.2005, 15:10
ALBAYARAK gelirse para söz konusu olmaz...

akrep 61
14.12.2005, 15:24
http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley10.gifSAMPIYONsmileys/smiley10.gif http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley2.gifTRABZONSPORhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley2.gif beyler trabzonun buyuk olmasi icin o stadin buyumesi lazim kale arkalarinida yikip buyuk olmasi gerekio chennem olucak orasi insallah sahaya yakin oldumu siz bakin stada insallah buyuk takim oldugumuzu bidaha inkar etmezler

Nytre
14.12.2005, 18:22
tabi baskan adayinin vaadlerinden sonra burasi da canlanmis günlerden sonra..

bize dev stat falan lazim degil inanin ki zaten ortalama gelen taraftar sayisi 15-18 bin arasi... isterseniz bakin istatistiklere...

bize 30,000bin kisilik bir stat lazim ama stadimizn ortami sicak olsun her tarafi kapali olsun akustigi olsun.. bunlari binlerce kez yazdik dimi..

50,000kisilik stat yapabilrsin ama ya dolmazsa?...

ayrica insan stada giderken rahat olacak güven içinde gidecek stadiyla gurur duyarak gidecek.. bu unsur farkedilmez simdi ama çok önemli.. öyle bir statta insanin tüm düsünceleri degisir bir düsünsenize?

61_dnc_TS
14.12.2005, 18:26
DOLAR DOLAR BIZIM TARAFTARLARIN ÇOGU MAÇA O DIREKLER YÜZÜNDEN GITMIYOR...

iNGILIZ STATLARI MODELINDE OLSUN..

ISIM HAKKIDAA VERILDINMI (ÖRN: AVNI AKER ARENA ) ÇOK UCUZA MAAL OLUR

hay1699
14.12.2005, 18:32
50000 kisilik stad yapilsin da varsinsicak olmasin, biz istemeyelim..gariban arjantinlilerin bile 100.000 kisilik stadlari var, bizimkiler bir el atsa bence guzel birsey cikar ortaya. saka bi yana stad ufakta olsa kutu gibi olmali, premier lig standartlarinda..orada 25.000 kisilik stadlarda nasil atmosfer oluyor goruyoruz.

Salih61
14.12.2005, 19:12
50000 kisilik stad yapilsin da varsinsicak olmasin, biz istemeyelim..gariban arjantinlilerin bile 100.000 kisilik stadlari var, bizimkiler bir el atsa bence guzel birsey cikar ortaya. saka bi yana stad ufakta olsa kutu gibi olmali, premier lig standartlarinda..orada 25.000 kisilik stadlarda nasil atmosfer oluyor goruyoruz. Bence de...Sadece eziklerin sütcü saracoglu atmosferini biraz yasatalim gerisi yeter...

eren_61
14.12.2005, 23:33
yani herkezin ortak fikri stat kücük olsun ama sahaya yakin ve atmosferi bogucu osun.

Keleşoğlu
15.12.2005, 18:44
ewet soyle 35 bin kisi civari ,direksiz, sahaya yakin,modern bi stad...

eren_61
15.12.2005, 19:10
zaten eger nuri albayrak secilirse ins secilir stati avrupa standarlarinda yapicaz dedi.ins icraat olur

61_dnc_TS
15.12.2005, 22:41
nuri albayrak olursa yapilacagini tekrar söyledi yerel kanalda..

insallah dogrudur..

KuĞu
15.12.2005, 23:46
yapima baslansa bile 2 yildan erken bitiremezler bence düsünsenize yarin basladiklarini 2 sene geçer mi smileys/smiley36.gif

Nytre
16.12.2005, 15:51
insallah yapilir ve trabzonspor taraftarinin bir hayali de gerçeklesir..

ben size soruyorum su andaki stada mi giderken yoksa modern bir stada mi giderken daha heyecanli olursunuz? ya da stadinizla övünürsünüz..?

trabzonspora 35,000kisilik üstü tamamen kapali ve her tribun ayni boyda olmak üzere ayrica sahaya sifir bir stat lazim .

eren_61
16.12.2005, 17:36
yönetim secilsede stat projesi baslasa.trabzonuma müthis bir stat yakisir

Firtina28
18.12.2005, 07:41
Allahima sukurler olsun Avni akerimide gordum. Uc kere maca gittim ama ne yazikki 3undede yuzum gulmedismileys/smiley4.gifErciyes macinda 0-0 kayseri kupa maci 3-0smileys/smiley7.gifve gencler macina gittim. Valla ben stadi sevdim ama o beni pek sevmedismileys/smiley5.gif

Nytre
18.12.2005, 13:05
sen yeni stada gelirsin insallah.. o zaman daha iyi olacaktir takim..

Külünkoğlu
19.12.2005, 14:06
Tamamen kapali ve sahaya sifir olmasi isin püf noktasi. bir yerde okumustum Tribunlerin arka bölümlerini aluminyum kaplayip ses akustigi sagliyorlarmis, yani 1.000 kisi bagirdiginda10.000 kisilik bir eko veriyormus. Bazi bölümlere bu yapilabilir.

ts-saral-of
19.12.2005, 14:58
baskani sectik sira onda bakalim ne olucak

61_dnc_TS
19.12.2005, 15:43
yeni stad için israrci olalim..

Bülent Bayraktar
19.12.2005, 15:47
söz werdi bakalim

Bülent Bayraktar
19.12.2005, 16:17
basliktada belirtdigim gibi baskan söz werdigi stad projesi; stadi yikip yapacakmis peki yapilana kadar nerde oynayacaz maçlari yoksa akçaabat fatih stadindamihttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

bence olimpiyat???

Özkan Erdem
19.12.2005, 16:35
Stadi bölüm bölüm yikarak kullanimda tutabilir. Tabi bu isin akibeti projenin ne olduguna bagli. Tamamen yenileyip üzerini kapamaya kadar gidebilir, sadece koltuk kapasitesi ve drenaj sistemi gibi acil gereksinimleriyapabilir. Eger stadi tamamen kapatmak durumunda kalirsak nerede oynayacagimiz merak konusu. Trabzondaki taraftarlara yönelik olaraksamsun - rize geliyor akla, fatih stadini saymasak daha iyi, ya da hem baskanin istanbul belediyesiyle olan münasebeti hemde istanbuldaki taraftarlarin fazlaligi nedeniyle burada bir statta oynanabilir..

61_dnc_TS
19.12.2005, 16:54
büyük maçlar olimpiyatta.

diger maçlarda ankara izmir de oynanabilir.

yeterki çalismalara baslansin

AVNIAkerArena

TSezgin61
19.12.2005, 21:02
Tamamen kapali ve sahaya sifir olmasi isin püf noktasi. bir yerde okumustum Tribunlerin arka bölümlerini aluminyum kaplayip ses akustigi sagliyorlarmis, yani 1.000 kisi bagirdiginda10.000 kisilik bir eko veriyormus. Bazi bölümlere bu yapilabilir.

bazi böülümlerine degil heryerine cok süper olur

zafer6161
19.12.2005, 22:35
ACELE ETMEYIN BIRAZ SABIR DAHA DUR ADAM DÜN SECILDI HELE BI KENDINE GELSIN BAKALIM SONRA STAT ISI ÖYLE BASITMI BIRAZ ZAMAN ALIR

Nihat Güneş
19.12.2005, 22:36
büyük maçlar olimpiyatta.

diger maçlarda ankara izmir de oynanabilir.

yeterki çalismalara baslansin

AVNIAkerArena

AVNI AKER ARENAA soylemesi bile çok hosss..inasallah olur nuri baskan verdigi sözü tutar....yanliz kisa vadede zemin düzeltilse bari...

Volkan Yavuz
20.12.2005, 01:17
evet avni aker arena güzel bir isim bence tribünler yakin olsa da isim de uysa stada

Mustafa Enez
20.12.2005, 04:44
gördügüm kadariyla ben dahil herkesin dilegi sööyle her tarafi bordo mavi zemine sifir tribünleri olan ingiliz stadlari gibi bi stad.ne diyelim insallah olur...

Külünkoğlu
20.12.2005, 08:32
Tamamen kapali ve sahaya sifir olmasi isin püf noktasi. bir yerde okumustum Tribunlerin arka bölümlerini aluminyum kaplayip ses akustigi sagliyorlarmis, yani 1.000 kisi bagirdiginda10.000 kisilik bir eko veriyormus. Bazi bölümlere bu yapilabilir.bazi böülümlerine degil heryerine cok süper olur

VIP'nin oraya yapsan ne olur... :))

Hekimoğlu
20.12.2005, 15:25
çok sabirsizim,hemen bir proje görmek istiyorum,kapasite ne olacak bilmek istiyorum,ilk kazmayi ne zaman vurucagiz ögrenmek istiyorum.çok sabirsizim çok.

Semih Kırsüleymanoğlu
20.12.2005, 15:50
Insallah olur!!!

1sene icinde bitecekmis stadt! 30 ile 35 bin kisilik cok süper olur!

arhavili08
20.12.2005, 15:57
zemine sifir olmasi super olur hem rakip takimi da cok etkiler bu dusunsenize adam kanattyken kenara bi bakacak binlerce adam super bi etkileme taktigi ingilizler isi biliyooo

Ayşe Aygün
20.12.2005, 16:54
zemine sifir olmasi super olur hem rakip takimi da cok etkiler bu dusunsenize adam kanattyken kenara bi bakacak binlerce adam super bi etkileme taktigi ingilizler isi biliyooo

gerçekten süper olur. Düsünseniz ya birde tel örgü yok. ezikiler amma tirsar ha. adamlar der uzansalar bizi yakalarlar oynama bile oynayamazlar.Korkudan..

61_dnc_TS
20.12.2005, 17:38
AAA

hamucera
20.12.2005, 19:50
hayalde kalmasa bari tüm bu düsünceler de güzel bi stat yapsalar

onurkaradeniz
20.12.2005, 20:48
insallah smileys/smiley1.gif

lazutlarlivera
20.12.2005, 22:28
Planlar harika.Insallah ALLAH gerçeklestirmeyi nasip eder.Yandiniz ezikler bekleyin IMPARATORUNUZ GLIYO