PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig 29.Hafta | Trabzonspor 1-3 Alanyaspor | Maç Sonucu

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6

Yiğit SARI
04.03.2021, 18:03
Aslında 29. haftadayız bay geçtiğimiz haftayı da dahil edelim

---------------Uğurcan
Flavio ---- Edgar --- Hugo --- Marlon
------------Baker --- Berat
Djaniny ------ Ekuban ------ Wakaeme
--------------Bakasetas

Israr ediyorum

HOPA'LI TS'Lİ
04.03.2021, 18:07
6 puanlık maç (4.lük yolunda)

gurur6134
04.03.2021, 18:19
K.pasa oyunundaki futbol yetmez bu maca..alanya hatayla birlikde ligin oynamaya calisan iyi takimlarindan birisi zor mac olacak..4.luk icin kazanmak onemli insallah 3 puanla ayriliriz

Doğukan Uçan
04.03.2021, 18:19
ligin en abartılan balon takımı alanyasporu normal şartlarda döve döve yeneriz.

kötü trabzonspor alanya deplasmanında galibiyeti kaçıran taraftı. ilk yarıda kaçan golleri atsaydık yenerdik.

Manu61
04.03.2021, 18:20
Alanya çok kötü bir deplasman takımı ama bizim iç sahada büyük sorunlarımız var. Muhtemelen topa hakim olacaklar ve bu canımızı çok fazla sıkacak.

DeAgLeMaNyAq
04.03.2021, 18:32
Alanya’nın oyun yapısı bize ters gelebilecek nitelikte ama onlarda da son dönemde bir kırılganlık var. Olası bir beraberlik belki bizi zirve konusunda geride bırakacaktır ama psikolojik açıdan mağlup olmamak da önemli. Diğer taraftan Bakasetas’ı da gereksiz bir baskı içerisine almamak gerekiyor...

artvints
04.03.2021, 18:36
Fener o ortasaha ile üstünlük kurduysa alanya ne yapar bilmiyorum. Üçlü ortasahaya dönsek iyi olabilir. Yoksa çok boşluk veriyoruz.

btnyldz
Güzel oyun ve 3 puan olur umarım.

alper*

---------------Uğurcan
--------------Bakasetas

Israr ediyorum

Vallahi bugun aklımdan geçti bu.

Yusuf Yazıcı style.

Murathan
04.03.2021, 18:37
0 puan yazalım.

güneyli
04.03.2021, 18:38
Yaman maç olur.En tırstığım maçlar Alanya ve erzurum maçlarıydı..Şikecilerden önce de böyleydi..Bakalım ne olacak.

Aker
04.03.2021, 18:46

---------------Uğurcan
--------------Bakasetas

Israr ediyorum

Bence de olması gereken dizilim bu

[KAPLAN]
04.03.2021, 21:29
Bakasetas'ı ileri uçta nasıl düşünebiliyorsunuz anlayamıyorum. Biraz hareketsiz bir adam. Orta sahada bile ayağında top tutup, pas alternatifi bulmakta zorlanıyor. Ek olarak süratli bir adam kesinlikle değil. Adam eksiltme özelliği yok. Etkili olabileceği tek bölge olan forvet arkasında oynamaya devam etmeli ve bize şutlarıyla bonus toplamalı.

Bu takımın ileri ucunda oynayabilecek tek adam şu kadro itibariyle net Djanini'dir. Beğensek de beğenmesek de.

Djanini bence de sağ kenarda Ekuban'dan daha faydalı oynuyor ama yapacak bir şey yok. Kimse ileri uçta Ekuban'ı ya da Afobe'yi görmek istemez sanıyorum.

ahamitokutan
04.03.2021, 21:37
Ekuban yedeğe çekilmeli artık iş çığırından çıktı. Alanya maçında orta sahayı sağlam tutmamız gerekiyor. Rakip topu ayağında tutan açık oynayan bir takım. ortada sağlam durup arkadaki açıkları iyi değerlendirmek lazım. Bu işi de hiç başaramıyoruz ama artık. Ön taraf Parmak Berat Flavio Bakasetas Nwakaeme Djaniny olabilir. İlk yarı oyunu tutup ikinci yarı Yusuf Sarı ile kopartabiliriz. Sağ ve sol bek kanayan yaramız büyük sıkıntı. orayı nasıl çözer hoca bilmiyorum.

ÖmürKaradeniz61
04.03.2021, 21:39
Alanya oynamaya çalışan bir takım,gol veya goller buluruz .

Cem Balcı
04.03.2021, 21:39
İyi maç olacaktır ve çok riskli.Son haftalar da düşüşte de olsa Alanya kötü takım değil.

TS61_NL
04.03.2021, 21:49
Fikstüre göz atmayın umutlanırsınız hele hele olası bir Alanya galibiyetinden sonra muhtemelen hayal kurmalar tekrar alevlenecek en başta da bende sanırım

memozcan
04.03.2021, 21:54
topu rakibe bırakınca hızlı hücum yapamıyoruz.. o vakit topa sahip çıkmamız lazım..

Onur
04.03.2021, 21:56
Haddimizi bilirsek 70'den sonra bulacağımız bir golle galip gelebiliriz.

zaqua
04.03.2021, 22:03
;1921459158']Bakasetas'ı ileri uçta nasıl düşünebiliyorsunuz anlayamıyorum. Biraz hareketsiz bir adam. Orta sahada bile ayağında top tutup, pas alternatifi bulmakta zorlanıyor. Ek olarak süratli bir adam kesinlikle değil. Adam eksiltme özelliği yok. Etkili olabileceği tek bölge olan forvet arkasında oynamaya devam etmeli ve bize şutlarıyla bonus toplamalı.

Bu takımın ileri ucunda oynayabilecek tek adam şu kadro itibariyle net Djanini'dir. Beğensek de beğenmesek de.

Djanini bence de sağ kenarda Ekuban'dan daha faydalı oynuyor ama yapacak bir şey yok. Kimse ileri uçta Ekuban'ı ya da Afobe'yi görmek istemez sanıyorum.

bence djaniny sağda, wakaeme solda, yunus ortada olursa bakasetas santraforda ilginç işler yapabilir.

Attila Durmuş
04.03.2021, 22:06
Djaniny yakaladığı pozisyonların 3 de 1 ini atsın kesin yeneriz.Son vuruş eksikliği bariz.Ekubanı bir şekilde oyuna dahil etmek gerekli.Aşırı bir form düşüklüğü var.Ayrıca maçın hakemi kim olacak orasıda önemli tabiki.

gurur6134
04.03.2021, 22:28
Ekuban yedeğe çekilmeli artık iş çığırından çıktı. Alanya maçında orta sahayı sağlam tutmamız gerekiyor. Rakip topu ayağında tutan açık oynayan bir takım. ortada sağlam durup arkadaki açıkları iyi değerlendirmek lazım. Bu işi de hiç başaramıyoruz ama artık. Ön taraf Parmak Berat Flavio Bakasetas Nwakaeme Djaniny olabilir. İlk yarı oyunu tutup ikinci yarı Yusuf Sarı ile kopartabiliriz. Sağ ve sol bek kanayan yaramız büyük sıkıntı. orayı nasıl çözer hoca bilmiyorum.

Adam en azindan son 15 dakika yer alsa belki koparir maci da son 2 3 5 dakikalar hakikaten haksizlik ekuban bu kadar formsuzken

Mehmet Fatih Yavuz
04.03.2021, 22:53
Sağ bek olarak bugün ortaya çıkan deneyime istinaden Parmak ile devam edilirse çok daha verimli olur diye düşünüyorum.
O kanat oyuna daha fazla katılmaya başlar.

Bugün Parmak o bölgeye geçince fark etti.

artvints
04.03.2021, 22:54
Sağ bek olarak bugün ortaya çıkan deneyime istinaden Parmak ile devam edilirse çok daha verimli olur diye düşünüyorum.
O kanat oyuna daha fazla katılmaya başlar.

Bugün Parmak o bölgeye geçince fark etti.

Top bizdeyken olur da top rakipteyken çok sorun yaşar. Hele Alanya maçında hiç denememek lazım, karşıda Davidson var.

Yiğit SARI
04.03.2021, 22:57
Top bizdeyken olur da top rakipteyken çok sorun yaşar. Hele Alanya maçında hiç denememek lazım, karşıda Davidson var.

Kamil yoksa bence geçerli değil bu yorum. Serkan hayatımda gördüğüm en kötü savunmaya sahip bek oyuncusu olabilir

öyle kötü ki taç kullanarak rakibi hücuma başlatıyor

iyattara
04.03.2021, 23:46
Epeydir 1-0 lık net skorumuzu alamadık bu mac alalım artık:))

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alper*
05.03.2021, 00:20
Alanya karışık

Bence zor maç değil

Takımın motivasyonu da bugüne Gore daha yüksek olacaktır.

kaçarava
05.03.2021, 00:28
Alanya iyi gitmiyor ama bize en ters gelecek takımlardan biri. Önde basıyorlar. Kanatları iyi işliyorlar.

Babacar oynamazsa çok çok iyi olur.

CİVELEK.61
05.03.2021, 00:53
......................Uğurcan.........
Parmak....Edgar....Hugo....Yusuf Sarı..
............Berat....Flavio..........
Eku............Baka............Waka..
................ Djaniny.........

CİVELEK.61
05.03.2021, 01:08

Davidson Serkan'ı Parmak'tan çok daha beter eder.
Serkan çok kötü durumda,
Takımdaki herhangi bir oyuncu bile Serkan kadar kötü bek oynamaz.
Bunuda düşünmek,Kamilin sakatlığını da düşünmek lazım.

Evet parmak çok kolay çalım yiyen oyuncu ama ofansif caydiriciliğı var enazından.
Ben Parmakın hem sağ hem sol kanat performanslarını çok net hatırlıyorum.
Kanat oynarken iyi özellikleri şunlardı
Çizgiyi çok iyi kullanır.
Ortaları fena değil.
Sık sık kendini unutturur.
Driplingle kalabalıktan çıkar.
Golü düşünür.
Defans arkasına sarkar.
Arka direkte etkilidir.
Oyunu Daha çok dikine düşünür.

Bu özellikleriyle beke evrilmesi diğer oyunculara göre çok daha kolay.
Kötü yonleride şu sekilde
Rakibi karşılama konusu,
Çok kolay çalım yemesi,
Bek oynarsa kademeye girme ve yüksek toplarda rakibe ezilmesi.

Küçük bir kar zarar dengesi kurarsak
ofansif katkısı fazla olan defansı zayıf olan bir Bekin,rakip takımın arkasında oluşturacağı tehditinde rakip takımın cikmakta tereddüt edebilme ihtimalini göze alırsak,
"ŞAYET Kamil de oynamayacaksa"
Bence Parmak oynamalı.

Gökhan Balcı
05.03.2021, 01:27
Serkan'ın defansif melekelere sahip olmayışı bir tarafa zihinsel olarak henüz tamamen çocuk. Hata yapmaktan aşırı korkuyor aşırı heyecanlı bu yüzden biz onu sağ beke atmaya ona o sorumluluğu vermeye devam ettikçe bu çocuk daha fazla yıpranacak. Zaman zaman sağ açıkta sonradan girmesi onun için daha iyi olur diye düşünüyorum. Kamili saymazsak benim şahsen bir alternatifim de yok ne yazık ki. Bu maç iyi kötü oynayan parmak denenebilir her şeye rağmen ama başkası da olsa hatada ısrar etmemek bence öncelikli olan. Maça gelince de güçlü bir orta saha ile maça çıkmamız gerektiğini düşünüyorum.

Uğurcan
Parmak Edgar hugo marlon
Berat
Baker flavio
Djanini bakasetas Tony

Ekubandan faydalanmak istiyorsak sağ kanatta artık kendisine şans vermemeliyiz diye düşünüyorum.

yorumsuz6117
05.03.2021, 05:00
Ekuban hala 11 çıkacaksa Avcı'nın büyük problemleri var demektir..

Bedri Sertkaya
05.03.2021, 06:58
1-0 olsun bizim olsun 2-0 olsun kaymaklı kadayıf olsun

Enaldo61
05.03.2021, 08:30
puan kaybı gelir bu maçta.

CİVELEK.61
05.03.2021, 08:50
Serkan'ın defansif melekelere sahip olmayışı bir tarafa zihinsel olarak henüz tamamen çocuk. Hata yapmaktan aşırı korkuyor aşırı heyecanlı bu yüzden biz onu sağ beke atmaya ona o sorumluluğu vermeye devam ettikçe bu çocuk daha fazla yıpranacak. Zaman zaman sağ açıkta sonradan girmesi onun için daha iyi olur diye düşünüyorum. Kamili saymazsak benim şahsen bir alternatifim de yok ne yazık ki. Bu maç iyi kötü oynayan parmak denenebilir her şeye rağmen ama başkası da olsa hatada ısrar etmemek bence öncelikli olan. Maça gelince de güçlü bir orta saha ile maça çıkmamız gerektiğini düşünüyorum.

Uğurcan
Parmak Edgar hugo marlon
Berat
Baker flavio
Djanini bakasetas Tony

Ekubandan faydalanmak istiyorsak sağ kanatta artık kendisine şans vermemeliyiz diye düşünüyorum.

Serkan'ı bek oynatarak Hüseyin Türkmene dönüştürdüklerini anlayamiyorlar maalesef.
Gel gör ki,Serkan'da "Ben kendimi bek oynarken rahat hissediyorum,oyunu arkadan görüyorum" diye röportaj veriyor.
Aslında kendisi de biliyor yetersiz olduğunu fakat niyeti şu,
"Ben bu takımda asla sağ önde direk oynayamam ama bekte bir şansım var"

Tatar Kemal
05.03.2021, 08:54
gs maçına kadar oynayacağımız maçlarda Sivas ve Hatay maçlarıyla birlikte puan kaybı muhtemel rakiplerden biri Alanyaspor. Trabzonspor organize futbol oynayamıyor. Oyunu domine edip skoru değiştirecek futbolcularda önemli düşüşler var.

Maç oynama süreçleri sıklaştı. Kısa dönemlerde bu futbolcuların aynı performansla oynamaları çok zor. Bizim ligimiz 40 maçı kaldıracak bir lig değil. Bu sebeple zirvedeki takımlar dahil bütün takımlar istikrarsız sonuçlar alacaktır. Tabii Trabzonspor için de aynı durum geçerli.

Ozan Yılmaz
05.03.2021, 08:57
Birkaç haftada bir Alanya ile oynuyoruz sanki

Mehmet Fatih Yavuz
05.03.2021, 09:10
Oyuncu kalitesi geride olmasına rağmen ligin en dominant oynayan takımı!
Bakalım nasıl bir sonuç çıkacak!

Bu arada Mesut Özil'e üzüldüm.
Hem sakatlanmasına üzüldüm, hem de Fener'in Mesut'u sahaya çıkaramayacak olmasına.
Pelkas çok daha efektif oyuncu. Kötü oldu.

Kendisinin Fener'e Falcao etkisi yapması muhtemel.

Onur Erçetin
05.03.2021, 09:13
Fantezi kadrolar kuruluyor madem öyle ben de bir kadro yazayım.Merkezde Beratın yanında Parmak oynamalı,orada topa hakimiyet ve dribbling anlamında daha iyi olduğu için Parmak çok daha iyi oynar.Beratın da ayakları iyi,bu yüzden anlaşmakta zorlanmazlar.Flavio sağ beke geçsin,zekasıyla basit paslar yapsa yeterli,dribbling özelliği zaten yok.Sağ kanatta hızı ve şutlarıyla Yusuf Sarı oynayabilir.En ileri uçta da kontra atak tehditi Ekuban oynasın.

..........................Uğurcan................. ....

Flavio............Edgar.......Hugo.......Marlon

...................Berat.......Parmak............. ..

Yusuf.................Bakasetas.............Waka

..........................Ekuban.................. .....

tristram
05.03.2021, 10:14
Oyuncu kalitesi geride olmasına rağmen ligin en dominant oynayan takımı!
.
alanya'nin oyuncu kalitesi ligdeki bir cok takima gore gayet iyi durumda.kadro kalitesi geride degil aksine bayagi ileride.caulker,salih ucan,efecan,babacar,davidson gibi ligde neredeyse her takimda forma giyebilecek isimleri var..bunlar disinda orta sahada berkan kutlu,umut gunes gibi son donemde oldukca guzel maclar cikartan ayagi topla iyi genclerde mevcut.kuvvetle muhtemel umut ve berkan 1-2 yil icinde transferin gozdeleri olurlar.keske simdiden bunlari radarimiza alsak.bekleri tayfun,diger yunanlar siopis,tzvales,diger forvetleri bareiro vss.

son yillarda o kadar adam gondermelerine ragmen kadrolari lig icin bir cok anadolu takimina gore cok iyi.alanya'nin son 3-4 yıldaki transferleri tam bir basari oykusu.o butceyle yapilabilecek maksimumunu yapiyorlar..

iyattara
05.03.2021, 10:31
Alanya gayet iyi bir takım. Onlardan daha iyi oynayarak kazanacağımızı pek düşünmüyorum. Az pozisyon vereceğiz, yakaladığımız bir kaç fırsatta gol bulacağız. Anca bu şekilde kazanabiliriz. Alanya'da deplasmanda maç kazanamıyor enteresan bir şekilde. Seyirci yok, baskı yok. Denk mi geliyor, anlayış mı değiştiriyorlar bilinmez ama bir şekilde sonuca gidemiyorlar. Avcı ile biz kötü oynasak da maç kazanıyoruz ya, Alanya'da iyi oynasa da kazanamıyor sanki. İnşallah bu şekilde devam eder.

Mehmet Fatih Yavuz
05.03.2021, 10:35
alanya'nin oyuncu kalitesi ligdeki bir cok takima gore gayet iyi durumda.kadro kalitesi geride degil aksine bayagi ileride.caulker,salih ucan,efecan,babacar,davidson gibi ligde neredeyse her takimda forma giyebilecek isimleri var..bunlar disinda orta sahada berkan kutlu,umut gunes gibi son donemde oldukca guzel maclar cikartan ayagi topla iyi genclerde mevcut.kuvvetle muhtemel umut ve berkan 1-2 yil icinde transferin gozdeleri olurlar.keske simdiden bunlari radarimiza alsak.bekleri tayfun,diger yunanlar siopis,tzvales,diger forvetleri bareiro vss.

son yillarda o kadar adam gondermelerine ragmen kadrolari lig icin bir cok anadolu takimina gore cok iyi.alanya'nin son 3-4 yıldaki transferleri tam bir basari oykusu.o butceyle yapilabilecek maksimumunu yapiyorlar..
Üstündekilerden geride. Yani Gs, Fb, Bjk gibi takımlara göre oyuncu kalitesi düşük.
Ama çok daha dominant top oynuyorlar.

Alanya güzel bir sistem oturttu.
Hem futbolcu, hem de teknik direktör üretiyor.
Düşünün şu anda 3 istanbul takımından iki tanesi Alanya'da pişen hocalar tarafından yönetiliyor.
Çağdaş Hoca da yükselecektir.

Alanya'yı tebrik etmek lazım bu konuda!

angraf
05.03.2021, 10:36
kazanacağız.

alanya
erzurum
ankaragücü
sivas

12 puan yazın oraya.

ysngmz
05.03.2021, 11:09
Topa sahip olma çok önemli değil bizim bekler ofansif ve defansif anlamda yetersiz İstanbul takımları sağlı sollu ataklarla rakibi maç boyunca boğuyor

G301 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ysngmz
05.03.2021, 11:29
Ekuban yedekten girip oyunu değiştirebilir bütün as oyunları ilk 11 oynatmaktan vazgeçmeli avci

champions
05.03.2021, 11:30
---------Berat------Parmak----------
--Yusuf-------Flavio--------Tony-----
-------------Bakasetas---------------

Takım kaç haftadır kırmızı alarm veriyor, hoca artık izleyici olmaktan öteye gitmeli.
Kaybedecek hiçbir şeyimiz yok, en fazla 3. en kötü 4. olucaz.

serdaracıl
05.03.2021, 11:44
..........................Uğurcan................. ....

parmak............Edgar.......Hugo.......Marlon

...................Berat.......baker............. ..

canini.................flavyo.............Waka

......................bakesetas.................. .....

UĞUR DURTAŞ
05.03.2021, 11:45
Siz hafta sonu oynanacak tiyatroya bakın.......

fb maçında fb li fırat

bjk maçında bjk li mete

gs maçında gs li ali şansalan

bizim maçada suat

yönetim uyuma ses getirecek SES VER.

tristram
05.03.2021, 12:04
Siz hafta sonu oynanacak tiyatroya bakın.......

fb maçında fb li fırat

bjk maçında bjk li mete

gs maçında gs li ali şansalan

bizim maçada suat

yönetim uyuma ses getirecek SES VER.
netteki bir cok siteye gore ali sansalan sikebahceli,mete,firat ve suat besiktasli.burada hangi takimli olduklarindan cok cuneyt cakir'in basini cektigi hakem gruplari lige ayar veriyor.dun bizim baskan da bu konuya degindi, hakem gruplari arasinda rekabet var.ligi tamamen onlar dizayn ediyor.sikeciler serdar tatli ve cuneyt'i baglamis durumda.

duzelmesi icincuneyt onderligindeki gruplarin basini ezmek ve mevcut tum tetikcileri lagvetmek gerekiyor.keske savcilar olaya el atsa,kesinlikle arkalarinda delil biraktiklarini dusunuyorum.koca ligde hakemlerden memnun olan bir tane takim yok.her sezon uc istanbul eziginden biri ittiriliyor.bu sezon sikeciler organizasyonu biraz daha ileri seviyeye cekti,cuneyt denen eyyamci tetikci onderliginde yuruyor..

bu sezon sikecilerin bariz hakemle aldigi puanlar, basak 3,rize 2 ,bizim mac 2 ve dun aksam 1 puan.bu maclar tartismasiz hatta birinde rdvan bile maci hakem sayesinde kazandik demisti sanirim akbil maciydi.hakemler gordugunu calsaydi bugun sikecierin en az 8 puan eksigi olurdu.ilk bes mucadelesi verecek takim zorla ust siralarda tutuluyor.

Mehmet Fatih Yavuz
05.03.2021, 12:13
Cüneyt Çakır şu anda tam anlamı ile çete başı durumunda.
Rıdvan'ın da inanılmaz etkili olduğu konuşuluyor.

İnanılır gibi değil.

Başkan en doğrusunu söyledi : Sorun sistemde. Her gün MHK Başkanı da değişse anlamı yok!

Fatih K.
05.03.2021, 12:31
Cüneyt Çakır şu anda tam anlamı ile çete başı durumunda.
Rıdvan'ın da inanılmaz etkili olduğu konuşuluyor.

İnanılır gibi değil.

Başkan en doğrusunu söyledi : Sorun sistemde. Her gün MHK Başkanı da değişse anlamı yok!

Sorun ülkenin sisteminde. Sen bir mevkiye gelecek herhangi birine zor uygulayacak güç verirsen bazılarına sistemi tersine çevirsen bir şey değişmez. Asıl mesele bu ülkede herhangi bir makam ve mevkiye gelen herkesin bir şekilde köşeye sıkışacağı şeyleri olması. Her yer çıkar ilişkisi olmuş.

gurur6134
05.03.2021, 12:49
https://www.fotomac.com.tr/yazarlar/erman.toroglu/2021/03/05/citir-citir-yiyorlar
Erman toroglunun fotomacdaki turk futbolunu ozetleyen yazisi trabzonsporun bu sistemde sampiyon olma sansi yoktur bunu tarafsiz gozle izleyen herkes goruyor bosuna kendisini kandirmasin kimse yalandan umitlenmesin bunu bilerek ligi takip edin..

Onur Erçetin
05.03.2021, 13:19
https://www.fotomac.com.tr/yazarlar/erman.toroglu/2021/03/05/citir-citir-yiyorlar
Erman toroglunun fotomacdaki turk futbolunu ozetleyen yazisi trabzonsporun bu sistemde sampiyon olma sansi yoktur bunu tarafsiz gozle izleyen herkes goruyor bosuna kendisini kandirmasin kimse yalandan umitlenmesin bunu bilerek ligi takip edin..

Geçen sene bizim beceriksizler yüzünden olamadık.Alternatif kadromuz berbattı.Waka kupa maçında sakatlandı takım bitti.

Onun haricinde tabiki Başakşehir gibi beş para etmez takıma verilen maaş bütçesi vs. bunların şikeden farkı yok.Bu da ayrı bir eleştiri konusu.Hakemler konusu da ayrı bir sıkıntı ama dediğim gibi herşeye rağmen geçen sene şampiyonluğu biz verdik.Wakanın yedeği olarak Bilali almak ben şampiyon olmak istemiyorum demektir.Stoperimiz zaten yoktu.Uğurcan,Sosa,Waka ve Sörloth sayesinde oralara kadar çıktık.

Courage
05.03.2021, 13:33
Hakem konuşmadan maç değerlendirme ve tahmini yapılamaz hale geldi , bu nasıl devam edecek böyle bilemiyorum.

Alanya maçı ile fenerbahçe maçı şartlar ve durum itibari ile aynı kefede.O maçtan tek farkı İki tarafın kağıt üstünde kalite farkı yok birbirine , kalesini sağlam kapatıp iyi savunan 1 gol bulabilirse maçı alacak.

Bizim bekleri maden olarak keşfeden hocaların sayısı artıyor. Marlon belki bu hafta daha derli toplu oynar ama sağ bek için tandemi bozma riski olsa bile Edgar'ın denenmesi taraftarıyım. Serkan ile bırak hücumu savunamıyoruz bile.Pereira kararına kızmamak elde değil.

galatasaray maçına kadar seriyi sürdüreceğiz bence.

Isko6161
05.03.2021, 14:13
Aslinda tam Chelsea tarzi 3-4-2-1'lik kadromuz var ya.

. Edgar-Majid-Hugo
Parmak - Berat - Baker/Flavio - Marlon
. Bakasetas - Nwakaeme
. Ekuban

Keske soyle farkli bisey denese hoca

Maranov
05.03.2021, 14:54
alanya maçının hakemi bizi doğramak için atanmıştır.
dikkat etmek lazım mümkünse üstünde baskı kurmak lazım.
avcı hoca canımız ama ekubanı biraz dinlendirmesi iyi olur.

Maranov
05.03.2021, 14:57
uğurcan
a. parmak edgar hugo marlon
flavio
yusuf sarı berat bakasetas nwakamae
djanini

HasanTezel
05.03.2021, 15:41
Neden SAAT 16:00 da EN FAZLA MAÇ OYNAYAN TAKIM BİZ?

gurur6134
05.03.2021, 17:29
Geçen sene bizim beceriksizler yüzünden olamadık.Alternatif kadromuz berbattı.Waka kupa maçında sakatlandı takım bitti.

Onun haricinde tabiki Başakşehir gibi beş para etmez takıma verilen maaş bütçesi vs. bunların şikeden farkı yok.Bu da ayrı bir eleştiri konusu.Hakemler konusu da ayrı bir sıkıntı ama dediğim gibi herşeye rağmen geçen sene şampiyonluğu biz verdik.Wakanın yedeği olarak Bilali almak ben şampiyon olmak istemiyorum demektir.Stoperimiz zaten yoktu.Uğurcan,Sosa,Waka ve Sörloth sayesinde oralara kadar çıktık.

Katilmiyorum istedigin kadar kadro derinligin olsun masa basinda hersey bitmisti akbilin hakem ittirmesiyle sampiyon oldugunu cumle alem biliyor onlarla oynadigimiz 1 1 biten macda bile net penaltimizi yediler akbil alehine skora etki eden tek bir hakem hatasi yoktu ligin 2.yarisinda lehine bir o kadar vardi bunlar tesaduf degil..ac son 8 hafta alehimize yapilan skora direkt etki eden hakem hatalarina bak..

Onur Erçetin
05.03.2021, 17:44
Katilmiyorum istedigin kadar kadro derinligin olsun masa basinda hersey bitmisti akbilin hakem ittirmesiyle sampiyon oldugunu cumle alem biliyor onlarla oynadigimiz 1 1 biten macda bile net penaltimizi yediler akbil alehine skora etki eden tek bir hakem hatasi yoktu ligin 2.yarisinda lehine bir o kadar vardi bunlar tesaduf degil..ac son 8 hafta alehimize yapilan skora direkt etki eden hakem hatalarina bak..

Son 5-6 haftada rezil bir futbol oynadık şimdi bunu söylemezsek olmaz.Onun haricinde olanlar malum zaten.

gurur6134
05.03.2021, 17:53
Son 5-6 haftada rezil bir futbol oynadık şimdi bunu söylemezsek olmaz.Onun haricinde olanlar malum zaten.

Kotu oynuyor olmamiz hakemlerin bizi dogramasini gerektirmezdi kotu oynarken bile bunu yapanlar isini sansa birakmayanlar iyi oynadigimizda neler yapabilirlerdi dusunelim bir. Hakemler adaletli olsalardi gecen sene acik ara sampiyonduk oynadigimiz futbola ragmen gazetelerde manset oldu 25 in uzerinde puan hakem hatasi yuzunden gitti tek tek yazildi cizildi bunlar basaksehirin sadece 2 puani hakem yuzunden gitti o da şikebahce macinda hakem ittirmesi ile aldiklari ekstra puanlar ortada son duzlukde oynadiklari a.gucu macini ve aldiklari 3 puani aradan 25 sene gecsede unutmam.fifa dosyasi tek umut birseylerin duzelmesi icin yoksa boyle gelmis boyle gider hakemler ve tff istediklerini sampiyon yapiyor bu ligde siyasilerin destegini alarak bu degismeden gun yuzu yok bize

yorumsuz6117
05.03.2021, 18:57
Kazanırsak güzel ama beraberlik kokuyor, Ekuban yine 11 oynarsa Avcı'nın takıntılı birisi olduğunu söyleyebiliriz..

S.Seymen
05.03.2021, 20:21
oyun vs hikaye bundan sonra hakemleri alanen karşımızda göreceğiz

sene başındaki olaylar tekrarlanabilir...

bu yönetimler iyi günlerimiz de denebilir...

S.Seymen
05.03.2021, 20:35
bunu yazma nedenim her ne olursa olsun Trabzonsporun bu duruşunun arkasında yanında yer almak ile ilgilidir bu bir borçtur sonuçlarla takımı satmamakla ilgili ---

içimizdeki bazılarının sonuçlar doğrultusunda çıkartacakları yaygara ile ilgili bir uyarı sadece her kes kimin ne olduğunu görecek yeniden

bakalım ne olacak....

HasanTezel
05.03.2021, 20:48
Kazanırsak güzel ama beraberlik kokuyor, Ekuban yine 11 oynarsa Avcı'nın takıntılı birisi olduğunu söyleyebiliriz..

Katılıyorum,

Ekuban , Bakasetas sonrası kanada geçti ve çoook etkisiz, Antalya da kaçan penaltı da tuz biber oldu, bitik(başka şey varsa bilemem)

Bu maç tam kesilme maçı, hatta Afobeye şans verme maçı(adam olağanüstü beceriksiz ama bi o kadar da güçlü-dirençli-baskılı ki pozisyon buluyor)

Oyun içinde çift forvet/Caniniyi kanada çek teke dön duruma göre???

HOPA'LI TS'Lİ
05.03.2021, 21:23

Daha önce de söyledim.

Onların önceliği 3 kızkardeş

Senin onlar için (Bein, tff) bir değerin yok

Yine mesai saatleri içerisine denk gelen bir maç :(

Cem Balcı
05.03.2021, 21:25
Katılıyorum,

Ekuban , Bakasetas sonrası kanada geçti ve çoook etkisiz, Antalya da kaçan penaltı da tuz biber oldu, bitik(başka şey varsa bilemem)

Bu maç tam kesilme maçı, hatta Afobeye şans verme maçı(adam olağanüstü beceriksiz ama bi o kadar da güçlü-dirençli-baskılı ki pozisyon buluyor)

Oyun içinde çift forvet/Caniniyi kanada çek teke dön duruma göre???
Hocam Ekuban'ın çıldırtmasına razıyım,ölüsüne de razıyım.Afobe amatör küme seviyesinde bir futbolcu.

HOPA'LI TS'Lİ
05.03.2021, 21:32
Hocam Ekuban'ın çıldırtmasına razıyım,ölüsüne de razıyım.Afobe amatör küme seviyesinde bir futbolcu.

Sezon sonu,

Serkan, Marlon ve Benik'i takımda görmek istemiyorum.

Benik Afobeyi, Trabzon amatör kümede bile oynatmam.

kaçarava
05.03.2021, 21:34
Abdulkadir Parmak sağ beke geçince çabukluğuyla ve tecrübesiyle orayı rahatlattı ama fizikli oyunculara karşı zorlanır, hele de Davidson'a karşı çok zorlanır. Yedlin'i paçavra gibi kenara attı iki maçta. Serkan, havadan ya da yerden gelen topta rakibi sırtı dönük top alınca çok mu iyi derseniz değil tabii.

3'lü formasyonlar Serkan ve Marlon'u çok başka bir noktaya taşıyabilir. Conte'li Chelsea'den beri kimi zaman çok işe yarayan bir formasyon. Takım içinde çalışmayan noktalar etkin hâle gelebiliyor. Sezonun şu döneminde denenmesini beklemem tabii. Radikal bir karar olur.

HasanTezel
05.03.2021, 21:36
Hocam Ekuban ligin belki en iyisi, ama inanılmaz duygusal, kopmasından korkuyorum, dinlendirilmeli, SAKATLANABİLİR hırsından

homosapiens
05.03.2021, 21:55
--------------uğurcan------------
serkan---edgar---hugo---marlon
-----------berat---baker---------
---ekuban----baka-----waka----
-------------djaniny--------------

Hoca yine serkanla başlayıp sonra oraya parmak veya flavioyu alacaktır. Ekuban her ne kadar formsuz olsa da alternatifi yok maalesef. Serkan Yusuf kanadı hem fiziksel hem defansif olarak ezilir, ekuban en azından fiziğiyle defanstan birkaç top çıkarıyor.

Bakasetasın daha hareketli oynaması ve top alması lazım. Sadece ceza sahasında önüne top düşecek de şut çekecek diye mi aldık. Ömür top oynuyor şut çekemiyordu bu da tam tersi.

Serdar A
05.03.2021, 21:55
Aslinda tam Chelsea tarzi 3-4-2-1'lik kadromuz var ya.

. Edgar-Majid-Hugo
Parmak - Berat - Baker/Flavio - Marlon
. Bakasetas - Nwakaeme
. Ekuban

Keske soyle farkli bisey denese hoca

Majid libero olarak o savunmanın anasını beller.
Çok az atlet özellikleri olan bir kanat bile arkasından gelen bekiyle birlikte Parmak'ı orada mahveder.
Nwakaeme sol çizgi dışında faydalı olamadı, ortada haddinden fazla top ezmek zorunda kalıyor
Ekuban'ın tek santrafor oynaması düşüncesi defalarca denenip başarısız oldu, çift 10 ile ne olur bilemiyorum tabi...

Eğer böyle bir diziliş arzu ediliyorsa: Naçizane, libero stoperde Berat, sağ tarafta Edgar demek isterdim ama savunma derinliği el vermeyeceği için Flavio, ortada mutlaka pasör Baker ve santrafora Bakasetas'ı öneririm. Daha doğrusu, önde üç hareketli forvet ve arkalarında dörtlü orta saha şeklinde.. En arkada ise iki stoper ve bir libero. Tabi bizim takımda bunu oynayabilecek, alan paylaşımını pozisyon kaymalarını ve geçişleri sorunsuz yapacak taktik kabiliyet var mı, bence yok. Ancak yaz döneminde teknik ekibin böyle bir seçeneği yedekte tutması da gelecek sezon adına önemli bir kazanım olabilir.

Uğur Ö.
05.03.2021, 22:50
Edgar niye sağbek olarak değerlendirilmiyor hala anlamadım.

fadigaTS
05.03.2021, 23:09
Edgar niye sağbek olarak değerlendirilmiyor hala anlamadım.
Adam akıllı düzgün işleyen yerlerden biri o bölge olduğu için.Herkes orijinal mevkisinde oynasın.Bu oyun fifa 21 değil :)

Isko6161
06.03.2021, 01:43
Majid libero olarak o savunmanın anasını beller.
Çok az atlet özellikleri olan bir kanat bile arkasından gelen bekiyle birlikte Parmak'ı orada mahveder.
Nwakaeme sol çizgi dışında faydalı olamadı, ortada haddinden fazla top ezmek zorunda kalıyor
Ekuban'ın tek santrafor oynaması düşüncesi defalarca denenip başarısız oldu, çift 10 ile ne olur bilemiyorum tabi...

Eğer böyle bir diziliş arzu ediliyorsa: Naçizane, libero stoperde Berat, sağ tarafta Edgar demek isterdim ama savunma derinliği el vermeyeceği için Flavio, ortada mutlaka pasör Baker ve santrafora Bakasetas'ı öneririm. Daha doğrusu, önde üç hareketli forvet ve arkalarında dörtlü orta saha şeklinde.. En arkada ise iki stoper ve bir libero. Tabi bizim takımda bunu oynayabilecek, alan paylaşımını pozisyon kaymalarını ve geçişleri sorunsuz yapacak taktik kabiliyet var mı, bence yok. Ancak yaz döneminde teknik ekibin böyle bir seçeneği yedekte tutması da gelecek sezon adına önemli bir kazanım olabilir.

Hugonun yoklugunda Edgar ile yanilmiyorsam 2 maca cikip iyi isler yapmisti. Oyun kurma konusunda Edgar kadar kaliteli olmayabilir, ki zaten o isi yine Edgar, Hugo ve Berata yaptirabilirsin.
Parmak konusuna gelince, 4lu savunmada kesinlikle sag bek oynayamaz, oynamamali. Fakat bu dizilisde daha cok ortasahanin sag tarafinda gorev alacak. Yani dedigin senaryoda eger biraz atletik ozellikli kanat oyuncusu hucuma kalktigi vakit, zaten kademesine Edgar girecek. O konuda sorun yasacagimizi zannetmiyorum.

jairzinho
06.03.2021, 01:52
uğurcan

parmak--edgar--hügo--marlon
---------------berat-------------
ekuban--mallı-bakasetas-vakayeme
---------------canini-----------------

yeni hücumcu ideal 11 im

DeAgLeMaNyAq
06.03.2021, 04:06

16 maçları neredeyse son 20 yıldır bizim için bir ritüel haline geldi. Ama Bein'in bu sezonki yönetimi maçların daha az çakışması adına Cuma ve Pazartesi günlerine 16 maçları koymak gibi anlamsız bir işe giriştirler. Keza seyirci çok diye de hafta içindeki 20 maçlarını 19'a çektiler...

Murat Keçeci
06.03.2021, 08:51
Deplasmanda kazandığımız maçı daha anlamli hâle getirmek için içerdeki bu maçımızıda kazanmalıyız.ilk yarıda 1 puan topladığımız başaksehir,fb,kasimpasa ve alanya maçlarından şuan 6 puan çıkarmış durumdayiz bunu da alirsak 9 puan ederiz ki bu zor periyodu iyi bir puanla bitirmiş oluruz.

Bizi zor bir maç bekliyor.Bunun iki sebebi var.Birincisi gol vuruşu yüksek net bir santraforumuz ve oyuna genişlik kazandiracak iki bekimiz olmadığı için iç sahadaki oyunumuzun kalitesi daha düşük.ikinci sebep ise alanya top hakimiyeti iyi bir takım gs,fb,bjk gibi üç zirve takımına birçok maçta oyun ve skor üstünlüğü kurmuş bir takım ile oynayacağız.Bu iki sebepten ötürü zor bir maç olacak.

En önemli nokta ise bizim nasıl oynayacağımız öncelikle ihtiyacımız olan iki şey coşku ve konsantrasyon olacak.kasimpasa galibiyetiyle bu problemi aştığımızı düşünüyorum.Oyuncularimizdan yüksek konsantrasyon bekliyorum.Böyle maçlarda gol yememek çok önemli.Maçın içinde kaldığımız sürece kazanmaya yakın olan tarafız.Sabırlı oyunu en iyi oynayan takımlardan biriyiz.Elimize geçecek firsatları iyi kullanmaliyız.

Nwakaemenin sazı eline aldığı,ekubanın oyuna daha fazla katıldığı,djaninynin net vuruşlar yaptığı ve bakasetasin şut çekebileceği karambol bulduğu bir maç olur inşallah.Bu dört önemli koz maçın içinde ne kadar olursa kazanma ihtimalimiz o kadar artar.

Duran topları yine iyi savunmaliyız ve bizim kullanacağımız korner,frikik ve faul sonucu kazanilan ortaları skora yansitmalıyız.Eğer oyunda kilitlenme olursa o zamanda arkadan sürpriz oyuncular öne çıkarmalıyız.

Ciddiyetimizi son düdük çalana kadar korumalıyız.iyi futbol oynayan bir takımla ve aynı zamanda bize her sezon iç sahada zorluk çıkarmış bir rakiple oynayacağız.

Topla çıkışlar çok önemli berat ve parmak bu konuda dikkatli olmalı.Hatali pas oranı ve topla çikarken kaptirilan topları minumuma indirmeliyiz.

Özellikle beklerimizinde daha fazla oyuna katılımını saglamalıyız.Hücuma çok fazla destek olamasalar bile merkezdeki pas oyunumuzu güçlendirmeye yardımcı olmalılar.

Ekubanin ve abdulkadirin de topu hücuma taşımamiza katkısı olacak driblinglerine ihtiyacimiz olacak.

Bakasetasinda hücumdaki üçlü ile daha fazla pas alışverişine girmesi gerekiyor.Zaman zamanda 8 numara gibi topa yön vermesi lazim.

ccd6167
06.03.2021, 09:41
Öncelikle bakasetas-ekuban-tony uyumsuzluğuna değinmek istiyorum. Baka skor katkısı olarak muazzam ama hala daha hücumda akıcılık Organizsyon konusunda eksiğiz.

her ne kadar 10 numara karşıtı birisi olsamda baka varken oynatacaksınız mecbur ama maalesef hücum zenginliğimiz yok ( buna toplu oyunda sıfır katkısı olan bekler dahil)

Ekuban en etkili olduğu yer 2. Forvet oynadığı zaman. Fakat ekubanı 2. Forvet oynatacağız diye baka nın yerini değiştiremeyiz.

tony e zaten dokunamayız. Napıp edip 4-2-3-1 sisteminden çıkamıyoruz maalesef bu kadro bunu oynar.

HOPA'LI TS'Lİ
06.03.2021, 11:17
Bu maçı kazanmak, matematiksel şampiyonluk ihtimallerinin devamına yol açacağı gibi 3.lük hedefinin de yolunu kısaltacaktır.

Beklentim bu sezon ilk 3 içinde bitireceğimiz yönünde

HOPA'LI TS'Lİ
06.03.2021, 11:24

3 Temmuz 2011'den bu yana dimdik doğruları söyleyen ve yazan tek spor adamı Erman Hoca'dır.

TS Türk futbolunda emekleri en çok doğranan takımdır.

Bu kirli düzen böyle devam edecektir.

Fatih K.
06.03.2021, 11:27
Üstümüzdeki hiçbir takım normal şartta 13 maçlarının 11 tanesini kazanabilecek durumda değiller. Hakemler bu şekilde al ver yapmaya devam ederse bilemem.

Ha biz 13/13 yapabilecek durumda mıyız desek biz hiç değiliz o da ayrı konu.

Mehteroğlu
06.03.2021, 11:37
Öncelikle bakasetas-ekuban-tony uyumsuzluğuna değinmek istiyorum. Baka skor katkısı olarak muazzam ama hala daha hücumda akıcılık Organizsyon konusunda eksiğiz.

her ne kadar 10 numara karşıtı birisi olsamda baka varken oynatacaksınız mecbur ama maalesef hücum zenginliğimiz yok ( buna toplu oyunda sıfır katkısı olan bekler dahil)

Ekuban en etkili olduğu yer 2. Forvet oynadığı zaman. Fakat ekubanı 2. Forvet oynatacağız diye baka nın yerini değiştiremeyiz.

tony e zaten dokunamayız. Napıp edip 4-2-3-1 sisteminden çıkamıyoruz maalesef bu kadro bunu oynar.

Guzel bir noktaya degindiniz. Ekuban cok zorlaniyor ve sacmaliyor bu poIsyonda. Ekuban 10a cekilip bakasetas one koyulsa ve paslassalar arada gel gitli nasil olur diye kendime soruyordum bir suredir... diger nokta ise ; djaniny yerine yusuf sari ya da yunus olsa kaldirabilir miyiz emin degilim. Djaniny her ne kadar istedigimiz forvet olmasa da oyle guzel cikislari var ki bir anda pozisyona girebiliyoruz. Bu gucu kaybetmeyi telafi edebilir miyiz emin olamiyorum. Bu sene bir sekilde gecer, seneye sag ve sol bek, sag ve sol acik, bir de santrafor ile cok guclu hale geliriz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

HOPA'LI TS'Lİ
06.03.2021, 11:38
Üstümüzdeki hiçbir takım normal şartta 13 maçlarının 11 tanesini kazanabilecek durumda değiller. Hakemler bu şekilde al ver yapmaya devam ederse bilemem.

Bu hafta üstümüzdeki 3 takımdan en az birinin puan kaybedeceğini düşünüyorum.

BJK-GFK maçında her şey olabilir.
Konya, şikecilere çakabilir.
GS-Sivas beraberlik kokuyor.

Bakalım Terim'in açıklamalarından sonra tff-mhk nasıl kararlar verecek maçlarda?!

Mehteroğlu
06.03.2021, 11:41

Ben puan ortalamasina bakiyorum, 4te 4 yaparsak muthis bir yere geliriz, kendimizi buna hazirlayalim.
Ama bu demek degildir ki sampiyon oluruz, bu hakemlerle zor, icimden bir ses gs macina kadar biz gsyi yakalayacak hale gelecegiz ama gs macini kazanmamiz cok zor. Yine arkaya dusecegiz. Bu sezon boyle gider, ilk 3 zor degil.

ccd6167
06.03.2021, 12:06
Guzel bir noktaya degindiniz. Ekuban cok zorlaniyor ve sacmaliyor bu poIsyonda. Ekuban 10a cekilip bakasetas one koyulsa ve paslassalar arada gel gitli nasil olur diye kendime soruyordum bir suredir... diger nokta ise ; djaniny yerine yusuf sari ya da yunus olsa kaldirabilir miyiz emin degilim. Djaniny her ne kadar istedigimiz forvet olmasa da oyle guzel cikislari var ki bir anda pozisyona girebiliyoruz. Bu gucu kaybetmeyi telafi edebilir miyiz emin olamiyorum. Bu sene bir sekilde gecer, seneye sag ve sol bek, sag ve sol acik, bir de santrafor ile cok guclu hale geliriz.

Yani orada şu an alternatifi olan adam ekuban. Yerine yunus ve yusuf sarı oynayabilir.
açıkcası ekuban sonradan oyuna girse bu sefer küsebilir diye düşünüyorum.

bir de sezon sonu gidecekse ekuban ( bence gitmeli çünkü bu hocanın sisteminde biraz zorlanacak) istatistik olarak en az 6-7 gol 3-4 asist daha eklemeli. Bunu yapacağı en iyi mevki çift forvet. Zaten son 6 lig maçında ( baka geldikten sonra) 1 asist var.

aklıma gelen tek şey baka nın sağ açık oynaması ki kasımpaşa maçında son 10 dk burada oynadı.

açıkcası bakasetasın sağ açık oynaması da işimize yara. Tony ve bakasetasın Ters ayakla keseceği ortalarda ekuban-djaniny fayda sağlar.

fakat Abdullah hoca taktik konusunda çok muhafazakar ki kendisi zaten orta açılmasındansa pas ile içeri girilmesini istiyor.

Enaldo61
06.03.2021, 12:41
Valla azılı bir Ekubancı olarak geçen maç da demiştim artık yedeğe çekilmeli kendini bulana kadar. Yunus Mallı yavaş yavaş maç kondisyonunu yakalarsa ilk 11'de yerini alır. Direk Yunus oynasın demiyorum, Yusuf Sarı haketmişti aslında 11'i.

Enaldo61
06.03.2021, 12:44
3 Temmuz 2011'den bu yana dimdik doğruları söyleyen ve yazan tek spor adamı Erman Hoca'dır.

TS Türk futbolunda emekleri en çok doğranan takımdır.

Bu kirli düzen böyle devam edecektir.
aynen, fetö'dan sonra alayı r yaptı kumpasa geçti ama kim ne derse desin Erman Hoca en yürekli yorumcu. Adam zaten İstanbul takımı tutmuyor oradan belli.

Enaldo61
06.03.2021, 12:46
Bu maçı kazanmak, matematiksel şampiyonluk ihtimallerinin devamına yol açacağı gibi 3.lük hedefinin de yolunu kısaltacaktır.

ligi öyle bir hale soktular ki puan kaybeden ağlıyor hatta kaybetmeseler de ağlıyorlar, bu sezon bizim ilk 3'e girme şansımız yok masa başı oyunları zirve yaptı.

artvints
06.03.2021, 12:50
..............Flavio...berat
....yusuf......................Nwakame
.........bakasetas...ekuban

Direk hucumlar

....................berat
..........bakasetas....parmak
....djanini......ekuban.....Nwakame

Topa sahip olma.

ilelebeTS
06.03.2021, 13:14
Bu hafta hakemler daha fazla konuşulacak. Zor maçlar var. Bu maçı bir şekilde kazanmamız lazım. Bundan sonrası hocanın geldiği ve galibiyetlerin başladığı fikstür.

Isko6161
06.03.2021, 13:26

Bu sezon en kötü ihtimal 3. olup Bjk'nin Turkiye kupasini almasini beklicez. yoksa uefanin cikardigi o yeni sacma sapan konferans ligine katilmak zorunda kalacaz

Oğuz ZEYTİN
06.03.2021, 15:03

Ben artık onu dikkate almıyorum hocam. MHK Başkanı olsun, düzeltsin. Senelerdir aynı şeyleri söylüyor. Değişen ne? Görev alsın düzeltsin. Gücü, çevresi, desteği olduğu da malum...

ÖmürKaradeniz61
06.03.2021, 15:58
Feneri yenseydik Beşiktaş Fener maçı akşamı liderliğimizi kutluyorduk ama olmadı sağlık olsun.

M.Kılıç50
06.03.2021, 17:24
Ver topu waka ya o 5 adam çalımlasın mantığından uzaklaşmalıyız.
Ekubana bende kızıyorum, bende memnun değilim ama adamın arkasında Serkan Asan, önünde Djaniny oynuyor beyler. Eleştirirken bunları da göz ardı etmeyin [emoji1]

theo
06.03.2021, 17:32
Ver topu waka ya o 5 adam çalımlasın mantığından uzaklaşmalıyız.
Ekubana bende kızıyorum, bende memnun değilim ama adamın arkasında Serkan Asan, önünde Djaniny oynuyor beyler. Eleştirirken bunları da göz ardı etmeyin [emoji1]

ama bu boşta olan adama pas atmak yerine kafayı öne eğip bodoslama 5 kişinin arasına dalmaya çalışmasına mazeret olamaz.

ayrıca ilk cümleyi keşke kocaman harflerle yazabilsen. bu sezonun özetini yapmışsın resmen.

sağda adam olmayınca sola gönderiyoruz. tony ortaya geçiyor bu sefer de ortaya top atmaya çalışıyoruz. her şey onun üzerine olduğu için rakip belli bir süre sonra zorlanmıyor.

ilelebeTS
06.03.2021, 19:07
Topu alan 4-5 kişiyi geçmeye çalışıyor, bizim problem orada zaten. Halbuki al ver yapsalar 2 topta pozisyona gireceğiz, rakibi daha çok hırpalayacağız. 1-2 kişi geçtin tamam orada ver, ama vermiyorlar. Vermeyince de pozisyonlar ölüyor. Basit oynamaları lazım.

S.Seymen
06.03.2021, 19:19
sahanın içinde kalmak var ama

ilk maçlardaki gibi puan kayıplarına hazır olun çünkü

şu an puan kaybettirilip

boynunun koparılması gereken başkan bizde görev yapıyor :))

Anıl C
06.03.2021, 19:23
Topu alan 4-5 kişiyi geçmeye çalışıyor, bizim problem orada zaten. Halbuki al ver yapsalar 2 topta pozisyona gireceğiz, rakibi daha çok hırpalayacağız. 1-2 kişi geçtin tamam orada ver, ama vermiyorlar. Vermeyince de pozisyonlar ölüyor. Basit oynamaları lazım.

Peki bunu Hoca neden görmüyor, neden engellemiyor? Engellemiyor da böyle bir oyun anlayışı mı istiyor yoksa sözü mü geçmiyor futbolculara?

ilelebeTS
06.03.2021, 19:33
Peki bunu Hoca neden görmüyor, neden engellemiyor? Engellemiyor da böyle bir oyun anlayışı mı istiyor yoksa sözü mü geçmiyor futbolculara?
Serbestlik vermiş öndeki üçlüye, icabında geri de gelmeyin diyor. Bunu yapıyor çünkü elindeki en iyi oyuncular bunlar. Dizginlemek istese de yapamaz. O yüzden dizginlemek yerine bağlarını hepten çözüyor. Oyuncuların özellikleri belli. Ekuban'a her seferinde 3 kişiyi geçmeye çalışma dese de Ekuban yine geçmeye çalışır, çünkü Ekuban bu saatten sonra değişmez. Bu sezon böyle gideceğiz artık.

ahamitokutan
06.03.2021, 19:47
bjk nın çocuu mete kalkavanı görüyor musunuz nasıl da yardım ediyor takımına. antepin hocası pinto bizim maçtan sonra birşeyler zırvalıyordu, bakalım bu maçtan sonra 2 kelam edecek mi.

El Cordobes
06.03.2021, 20:02
bjk nın çocuu mete kalkavanı görüyor musunuz nasıl da yardım ediyor takımına. antepin hocası pinto bizim maçtan sonra birşeyler zırvalıyordu, bakalım bu maçtan sonra 2 kelam edecek mi.

Bjk kadar tatlı su kurnazı camia yoktur. Ağızlarından hak, şeref vs. lafları düşürmezler ama ortamı iyi koklayıp her türlü pisliği yaparlar. Şike bile yaparlar ama halkın takımı gibi abuk sabuk sıfatları üzerlerine almaya çalışırlar. Yani dilleri başka eylemleri başka.

Fb ve gs kadar lobilerinin olmadığının farkındadırlar, o yüzden ona göre pozisyon alırlar. Fb, gs alenen hakemleri hedef almışken Türk hakemlerine güveniyoruz tarzı açıklamalar kurnazlıklarından biridir. Bak sizi onlar ortaya atıyor biz sahip çıkıyoruz işareti çakarak imtiyaz bekledikleri açıktır. Yoksa her maç sonu hakemden şikayet eden hocanın kulübü diğer yandan böyle açıklamalar yapar mı? Yarın doğrandıkları zaman yine zıplamaya başlarlar.

ahamitokutan
06.03.2021, 20:32
her şey bir tarafa, şu abubakar gibi bir adamımız olsa idi şampiyonluğun 1 numaralı adayı olurduk. adam komple ya kaçırmıyor pis herif yakaladımı affetmiyor. aynı geçen sene Sorloth un yaptığı gibi.

Mehmet Fatih Yavuz
06.03.2021, 20:33
Santrafor farkı işte!!!
Hakem denen soytarı faullerde falan yanlı davranıyor elbet.
Ama adamların santraforu Aboubakar.

Sırf bu yüzden büyük ihtimal şampiyon olacaklar!

HOPA'LI TS'Lİ
06.03.2021, 20:39
BJK'yi yakalama şansımız çok zor gözüküyor.

Bari GS ve/veya şikebahçeden birini altımıza alıp 3. veya 2. bitirelim.

Öncelikle Alanya ve Hatay ile arayı açıp 4.lüğü garantileyelim.

smart
06.03.2021, 20:52
bayern dortmund maçını izliyorum haaland'ın 2 golü var. dk 22. Mbappe ve Haaland'ı bir gün aynı takımda izleyebilme dileğiyle

ahamitokutan
06.03.2021, 21:06
bayern dortmund maçını izliyorum haaland'ın 2 golü var. dk 22. Mbappe ve Haaland'ı bir gün aynı takımda izleyebilme dileğiyle

valla şiir gibi oynuyorlar keyifli maç oluyor. bizim kuzeyin kralı da bugun 1 gol 1 asist ile oynamış. belki kiralık miralık geri gelirdi diye umutluydum ama böyle giderse çok zor.

smart
06.03.2021, 21:11
valla şiir gibi oynuyorlar keyifli maç oluyor. bizim kuzeyin kralı da bugun 1 gol 1 asist ile oynamış. belki kiralık miralık geri gelirdi diye umutluydum ama böyle giderse çok zor.
Evet gördüm. Geri dönmesini çok istiyorum olmazsa kendisi için en iyisini diliyorum.
+
https://i.hizliresim.com/7SMtEZ.jpg (https://hizliresim.com/7SMtEZ)
Umarım şu kadroyu aynı dizilimle 1 kere falan izleme şansımız olur.https://www.sporx.com/deneme-takimi-ilk11-1113570https://www.sporx.com/deneme-takimi-ilk11-1113570

ccd6167
06.03.2021, 21:15
Bu arada sporting lisbon yaptıklarını görüyor musunuz

onlarda 1-0 2-0 2-1 gibi skorlarla kazanıyor genelde. Aynı bizim gibi.

artık dünya futbolunda bence öne çıkan olay az gol yemek. Çok bariz belli.

a madrid city lille psg ajax giresunspor gese inter(2.) leipzing sporting

bu takımların en az gol yiyen takım olup lider olmaları tesadüf olduğunu düşünmüyorum

gurur6134
06.03.2021, 21:47
Asansorler bulent uygunla anlasmis adam olmaz bunlar duserler insallah

gurur6134
06.03.2021, 22:20
Ben artık onu dikkate almıyorum hocam. MHK Başkanı olsun, düzeltsin. Senelerdir aynı şeyleri söylüyor. Değişen ne? Görev alsın düzeltsin. Gücü, çevresi, desteği olduğu da malum...

Her firsatda istanbulun 3 buyutulmuslerine giydiren yillarca yaptiklari haksizliklari anlatan bu adamin gercekden mhk baskani secilecegine inaniyormusunuz hangisinin isine gelir bu boyle bir ihtimal yok olamaz

Sacit
06.03.2021, 22:37
Sörlot'tan sonra djanini'yi almak talihsizlik midir amatörlük müdür?

kasımpaşa maçında 2.golde djanini şutu atıyor, sonra olay yerinden taca doğru uzaklaşıyor. Bu ne akıl almaz pozisyon tutmaktır? Sarhoş musun alkollü müsün sen

Pozisyondan uzaklaşıyor, şutu attın hemen yeni pozisyon alıp takip etsene
Bu adamı niye transfer ettiler, bedava diye mi?

Maça çıkarken kafası güzel midir nedir bir acayip tip!

Enaldo61
06.03.2021, 22:48
Bu arada sporting lisbon yaptıklarını görüyor musunuz

onlarda 1-0 2-0 2-1 gibi skorlarla kazanıyor genelde. Aynı bizim gibi.

artık dünya futbolunda bence öne çıkan olay az gol yemek. Çok bariz belli.

a madrid city lille psg ajax giresunspor gese inter(2.) leipzing sporting

bu takımların en az gol yiyen takım olup lider olmaları tesadüf olduğunu düşünmüyorum

Biz gol yemeye başladık yine ama.

fadigaTS
06.03.2021, 23:00
Yunus emre sel ve erdal hoş canlı yayında

https://www.youtube.com/watch?v=5Tfr9f3D4j8

Emre Doğan
07.03.2021, 00:33
Sörlot'tan sonra djanini'yi almak talihsizlik midir amatörlük müdür?

kasımpaşa maçında 2.golde djanini şutu atıyor, sonra olay yerinden taca doğru uzaklaşıyor. Bu ne akıl almaz pozisyon tutmaktır? Sarhoş musun alkollü müsün sen

Pozisyondan uzaklaşıyor, şutu attın hemen yeni pozisyon alıp takip etsene
Bu adamı niye transfer ettiler, bedava diye mi?

Maça çıkarken kafası güzel midir nedir bir acayip tip!
Orada top çizgiyi geçti diyerek yan hakeme itiraz ediyordu.

jönts
07.03.2021, 03:12
Yunus emre sel ve erdal hoş canlı yayında

https://www.youtube.com/watch?v=5Tfr9f3D4j8

Trabzonspor'u azıcık kendine dert edinen herkesin Erdal Hoş'u çok iyi dinleyip anlaması gerekiyor.

Oğuz ZEYTİN
07.03.2021, 09:46
Her firsatda istanbulun 3 buyutulmuslerine giydiren yillarca yaptiklari haksizliklari anlatan bu adamin gercekden mhk baskani secilecegine inaniyormusunuz hangisinin isine gelir bu boyle bir ihtimal yok olamaz

Abi, Toroğlu "Ben yaparım" demiyor, sorun burada. Ortada bir oyun varsa, bozsun. Sadece bunlar beceremiyor diyor. Her gelen beceremedi, eyvallah. Böyle gelmiş, böyle gitsin o zaman... Konuşmaya tartışmaya da, VAR'a da, hakem programlarına da gerek kalmıyor.

İlk mesajda da yazdığım gibi, o öne çıksın, toplum onu MHK Başkanı yapar. TFF Başkanı Demirören oluyor,kimse ses çıkarmıyor. TFF Başkanı Özdemir oluyor, kimse ses çıkarmıyor. MHK Başkanı Tatlı oluyor, kimse ses çıkarmıyor. Sonra her hafta ve her takım canımızı yaktılar, bize komplo kurdular diye feryat ediyor.

HOPA'LI TS'Lİ
07.03.2021, 11:10
Erman Hoca, tff bizi "öküz" yerine koyuyor dedi dün akşam ısrarla

Umarım yarın yapacağımız FIFA başvurusundan hayırlı bir sonuç çıkar.

Çünkü artık bu iğrenç ve b.ka batmış düzende her hafta hakemleri konuşmaya devam edeceğiz. Gerçekten sıktı

Enaldo61
07.03.2021, 11:40
bu tff'de bahsettikleri kişi kim? lütfü müydü neydi?

HasanTezel
07.03.2021, 11:49
Parmak sağ bek oynayıp flavio ortaya gelecekmiş:

- Topu oyuna rahat sokar, hücum gücümüz artar

- Ammaa kimse dokunmadan kendini atmaya bayılan güçsüz Parmak kardeşimiz, hiçbir defans oyuncusu özelliğine sahip değil, ayakta kalamaz

Yapar mı hoca???

pReN@_61
07.03.2021, 11:49
Bizi zor bir maç bekliyor.

outlaws61
07.03.2021, 11:59
Alanya 1 tane atar peki biz 2 tane atabilir miyiz?

Ekuban ve Djaninye bakınca zor.

hofsaale
07.03.2021, 13:11
Ekuban iki üçac dinlese belki kendine gelir
. Şuan hiç cekilmior..

güneyli
07.03.2021, 13:22
Şahsi fikrimdir. Biz hedef olarak 3, zorda olsa 2. liği hedef yapmalıyız.Bunun için bjk nin maçlarını alması ve şikeci ve gs nin direncinin düşmesi gerek. 2 takımın bjk le maçları olduğu için onları yakalamak daha kolay..Biz de 13 maç da 11 galibiyet çıkarmalıyız diye düşünüyorum..Bu daha gerçekci geliyor bana

ataullah-ı sani
07.03.2021, 14:24
4-2-3-1 den taviz vermiyor hoca. Dizilişten ziyade oyuncunun görev anlayışı ve o mevkinin özelliklerini ne kadar yapabildiği dizilişin önüne geçiyor. Bu malesef farklı sistemleri oynayabilecek kalitede oyuncular olmayınca da sadece o mevkinin doğru oyuncusunu almamız gerektiğini söyleyerek çözmeye çalışıyoruz problemi.
Aslında doğrusu farklı pozisyonları ve sistemleri oynayabilecek oyuncu transfer etmek.
Ekuban güçlü fiziği ve zaman zaman yaptığı ekstra işlerle göz boyayan fakat hiçbir mevkinin oyuncusu olmayan ve hiçbir pozisyonda doğru oynayamayan bir futbolcu. O yüzden doğru oyun üzerinden değil de spontane olarak bir şey üretmesini bekliyoruz.
Elimizde daha iyisi de olmadığı için mecburen o oynuyor.
Bizim yapmamız gereken en azından bu oyuncunun maksimum verim elde edebileceği bir oyun anlayışıyla sahaya çıkmak olmalı.
Malesef biz onu da yapmıyor haftalardır oyunu da Ekuban'ı da çöpe atıyoruz. Bir defa net olarak bu adamı sağ çizgide kullanmaya devam etmekten acilen vazgeçmeliyiz.
Eğer bu düzenden vazgeçilmeyecekse Ekuban'ın oynamasının hiçbir anlamı yok, sonradan girse daha faydalı olabilir.
Bu maç özelinde de Ekuban'ın Miubandje ile sürekli olarak çizgi boyunca gidip gelmesini topu önüne atıp geçmeye çalışmasını izlemekten bıktık açıkçası.
Parmak'ın zoraki olarak sağ beke geçmesi bizim açımızdan bir yandan iyi bir yandan da kötü oldu malesef. Orta alanda Parmak harici savunmadan top alıp öne doğru giden sorumluluk alan başka oyuncumuz yok.

Birkaç söz de Marlon için, bu adamın fena olmadığı tek oyuncu orta sahanın solunda oynamaktı. 4'lü savunmanın solu için ne savunma ne de hücum anlamında yeterli bir oyuncu değil.
Kadromuzu boşa koysan dolmuyor doluya koysan almıyor.
Hiç dengeli ve doğru bir kadromuz yok. Birkaç tane yetenekli oyuncudan oluşan , karman çorman toplama bir takımız malesef.
Bakalım Hoca geçen hafta artık dayanamayıp oyunun içinde yaptığı gibi bir değişiklik yapacak mı en baştan yoksa aynı tas aynı hamam mı diyecek göreceğiz

gurur6134
07.03.2021, 14:32
Abi, Toroğlu "Ben yaparım" demiyor, sorun burada. Ortada bir oyun varsa, bozsun. Sadece bunlar beceremiyor diyor. Her gelen beceremedi, eyvallah. Böyle gelmiş, böyle gitsin o zaman... Konuşmaya tartışmaya da, VAR'a da, hakem programlarına da gerek kalmıyor.

İlk mesajda da yazdığım gibi, o öne çıksın, toplum onu MHK Başkanı yapar. TFF Başkanı Demirören oluyor,kimse ses çıkarmıyor. TFF Başkanı Özdemir oluyor, kimse ses çıkarmıyor. MHK Başkanı Tatlı oluyor, kimse ses çıkarmıyor. Sonra her hafta ve her takım canımızı yaktılar, bize komplo kurdular diye feryat ediyor.

Eyvallah da toplumun istemesiyle olmuyor bu isler adamin siyasi destegi yok acik acik katildigi bir programda gecmisden bu yana halk partiliyimde dedi ,şike surecindeki tavri ortada kumpasa falan bakmam deliller saglam mi degil mi gercek mi degil mi tapeler beni o ilgilendirir diyor boyle bir adami toplum istese bile siyasi irade basa getirir mi sence ulkede olan biten hersey gozumuzun onunde cereyan ederken oyle bir ihtimal sifir bence yok..

redbul
07.03.2021, 14:56
çok yeri değil ama şuan trt sporda ümraniye -giresun maçı var maçı izliyorum bu giresun takımı nasıl ptt liginde 11 maç üst üste kazanmış akıl mantık işi değil bomboş bir takım .

Doğukan Uçan
07.03.2021, 16:27
kümede kalma barajı 40 olur alttakiler ne puanlar alıyor aga ya.

mancester
07.03.2021, 16:35

Bence seslerin cikmamasinin asil sebebi bana dokunmayan yilan bin yasasin ucu kendimize dokunmuyor ise gormezden geliyoruz klupler islerine geldigi icin ses cikarmadilar biraz ters hakem kararinda yikdi yakdilar yani isin ozu duzen bozuk komple bir temizlik sart su anda futbolu yoneten insanlar kimlerin karari ile oraya geldiklerini herkes biliyor hepsi aslinda duzene ayak uyduran tipler uydurmayanlarida aralarinda barindirmiyorlar.

Yunus Emre SEYHAN
07.03.2021, 16:36
Hatay şuan Kayseri maçında 2-0 geride
Alanya'yı yenersek büyük oranda 4. sırayı garantileriz.
Kasimpasa'ya 4-3 yenildigimiz maçtan sonra ligi ilk 4'de bitireceğimiz aklımızın ucundan bile geçmezdi.
Bu kadroya 3-4 takviye ile önümüzdeki sezon şampiyonluğa oynarız. Yeterki olası 2-3 mağlubiyette hocaya sallamayalım

Doğukan Uçan
07.03.2021, 16:47
Bu maçı kazanırsak bitime 12 hafta kala 4.olmayı garantiliyoruz.

memozcan
07.03.2021, 17:20
çok yeri değil ama şuan trt sporda ümraniye -giresun maçı var maçı izliyorum bu giresun takımı nasıl ptt liginde 11 maç üst üste kazanmış akıl mantık işi değil bomboş bir takım .
orada her takım öyle.. ben de geçen istanbulsporun maçında aynı duyguya kapıldım..:)

Sacit
07.03.2021, 17:50
Orada top çizgiyi geçti diyerek yan hakeme itiraz ediyordu.

İtiraz etmenin yeri değil
Sen topu takip et, top oyun içinde pozisyon bitince bakarsın

Şu sezon bitse de bu da gitse bir ön önce
Ne acayip bi tipe rastladık

HOPA'LI TS'Lİ
07.03.2021, 17:58
Kayseri'nin deplasmanda Hatay'ı yenmesi 4.lük açısından güzel oldu.

Alanya maçını kazanıp alttakilerle arayı açmak güzel olur.

Sevimsiz Başak'ın son dakikalarda Ankara'da kazanması üzdü. Düşmesini istiyorum pisliklerin

GS-SİVAS maçı öncesi dün akşam Sivas camiası ENDİŞELİYİZ mesajı yayınladı. Haklılar. TFF ve uşağı MHK, Terim'in ağır konuşmasından etkilenmezlerse Sivas puanla dönebilecek potansiyelde bir takım

Yarın Konya'dan da umutluyum.

artvints
07.03.2021, 19:59
..........flavio...berat
..Yusuf..................nwkaeme
.....bakasetas...ekuban

Djanini yokmuş. Lille gibi oynayalım. Her aldığımız topta hızlı çıkarsak Alanya tedirgin olur, hızlı pas yapamaz.

Isko6161
07.03.2021, 20:00
Yanliz Gs bu aksam puan kaybederse yarin tekrar umutlarimiz yeserir..

Arif Timurcioğlu
07.03.2021, 20:01
..........flavio...berat
..Yusuf..................nwkaeme
.....bakasetas...ekuban

Djanini yokmuş. Lille gibi oynayalım. Her aldığımız topta hızlı çıkarsak Alanya tedirgin olur, hızlı pas yapamaz.
Çok daha verimli olabilir.

artvints
07.03.2021, 20:02
Çok daha verimli olabilir.

Özellikle ekuban için deneyelim istiyorum. Tek başına değil ama ikili oynaması lazım.

Mehmet Fatih Yavuz
07.03.2021, 20:06
Yanliz Gs bu aksam puan kaybederse yarin tekrar umutlarimiz yeserir..

Ligin dominant takımı BJK. Lider gs iken de aynısını yazdım, gene tekrarlıyorum.
Bugün oynanan oyunlar puan durumu ile birlikte okunduğunda ligin sonunda ipi göğüslemeye en yakın takım bjk.
Zor maçları var.
Ama Ankaragücü nün GS yi yendiği yerde zor olmayan maç yok.

Isko6161
07.03.2021, 20:18
Ligin dominant takımı BJK. Lider gs iken de aynısını yazdım, gene tekrarlıyorum.
Bugün oynanan oyunlar puan durumu ile birlikte okunduğunda ligin sonunda ipi göğüslemeye en yakın takım bjk.
Zor maçları var.
Ama Ankaragücü nün GS yi yendiği yerde zor olmayan maç yok.

Dogru. Oyuna bakildiginda sampiyonlugu hakeden takim Bjk zaten. Fakat bende kesin sampiyon oluruz felan demiyorum, tekrar bi umutlaniriz diyorum. Belli mi olur :D.

Onur Erçetin
07.03.2021, 20:32
Sezon sonu Gradeli alalım.Nwakeameye çok iyi yedek olur.Kanatları yedekler.Ekuban gibi kalas değil.Teknik kapasitesi yüksek.Dribblingleri ve çalımları iyi.

CEMEFKER
07.03.2021, 20:36
Hakemi, federasyonu adam etseniz, sahadaki futbolcuyu ne yapacaksınız ?

Gs-Sivas maçında Uğur Çiftçi topa elini o kadar bariz ama gözlerden kaçırdığını zannederek uzattı ki penaltıyı hediye etti.
Nereden baksanız futbol dışında konuşacak çok şey var.

Onur Erçetin
07.03.2021, 20:36
Ekuban ve Djaninyi sezon sonu sallasınlar.Sol kanada alternatif olarak Max Gradel,sağ kanada alternatif olarak Halil Akbunar alınsın.Sağ kanat için ilk 11 e Visca alınsın.Kanatlarda sorun kalmasın.

Ömür,Bakasetas ve Yunus 10 numarada birbirlerinin alternatifi olurlar.Ömür gerektiğinde sağ kanatta da oynar.

Onur Erçetin
07.03.2021, 20:37
Beşiktaş aşırı risk alarak oynuyor.Hakemler arkalarında olmasa,rakipler biraz daha iyi olsa bu oyun tarzıyla fark yerler.Aşırı kalitesiz bir ligimiz var malaasef.

Harun CAN
07.03.2021, 20:38
Sezon sonu Gradeli alalım.Nwakeameye çok iyi yedek olur.Kanatları yedekler.Ekuban gibi kalas değil.Teknik kapasitesi yüksek.Dribblingleri ve çalımları iyi.

Boupendza gibi olur bu da.. En az 5 milyon ister 3 milyona tav olurlar. Euro diyorum TL değil. Sivas bedava bulup alırken biz alamadıysak daha da almaya gerek yok o kadar para verip. He iş yapar mı? Kesinlikle...

Psikolog61
07.03.2021, 20:41

Hoş bir transfer olabilir ama yaşı 33 ve getirisinin bize az olacağını düşünüyorum, yedek alacaksak kesinlikle düşüncem Barış Alper Yılmaz'dan taraf. kendisi hem daha 20 yaşında hemde gayet yetenekli bir oyuncu onu alabilirsek ve psikolojik, sosyal anlamda uyum sağlayabilirse bizim için çok iyi olacağını düşünüyorum,İçinde yavru bir yetenek yatıyor:cool:

Onur Erçetin
07.03.2021, 20:45
Boupendza gibi olur bu da.. En az 5 milyon ister 3 milyona tav olurlar. Euro diyorum TL değil. Sivas bedava bulup alırken biz alamadıysak daha da almaya gerek yok o kadar para verip. He iş yapar mı? Kesinlikle...
Yaşı 33 hocam.Bedavaya da gelir.Maksat Wakanın yedeğini yetenekli bir oyuncu olması.Gradel top tutabiliyor,çalım atabiliyor,birebirleri iyi.Waka sakatlanınca yerine oynatacak adam bulamıyoruz.Ekuban falan bunlar tekniği zayıf geniş alan oyuncuları.Bu yüzden Wakaya yetenekli bir yedek şart.

Onur Erçetin
07.03.2021, 20:46
Hoş bir transfer olabilir ama yaşı 33 ve getirisinin bize az olacağını düşünüyorum, yedek alacaksak kesinlikle düşüncem Barış Alper Yılmaz'dan taraf. kendisi hem daha 20 yaşında hemde gayet yetenekli bir oyuncu onu alabilirsek ve psikolojik, sosyal anlamda uyum sağlayabilirse bizim için çok iyi olacağını düşünüyorum,İçinde yavru bir yetenek yatıyor:cool:

Önerdiğiniz futbolcuyla ilgili pek bir bilgim yok.İsimler önemli değil tabiki önemli olan Wakaya iyi bir yedek almak.

Onur Erçetin
07.03.2021, 20:46
Taylan Berattan çok daha tempolu ve atletik bir oyuncu belli oluyor.Berat mı Taylan mı deseler Taylan derim direkt olarak.

smart
07.03.2021, 20:53
Bakalım Galatasaray YİNE uzatmalarda gol atacak mı

Isko6161
07.03.2021, 21:04
Bakalım Galatasaray YİNE uzatmalarda gol atacak mı

Atamadi :D

ÖmürKaradeniz61
07.03.2021, 21:06
Djaniny niye yok sakat mı ?

Emre Çömez
07.03.2021, 21:08
Djaniny niye yok sakat mı ?

61SAAT HABER SERVİSİ - Trabzonspor’da yarın oynanacak Alanyaspor maçının hazırlıkları tamamlandı. Mehmet Ali Yılmaz tesislerinde gerçekleşen antrenmana bordo - mavililerin golcü oyuncusu Dijaniny katılmadığı öğrenildi.

Arka adalesinde sertleşme olduğu öğrenilen Yeşilburun Adalı oyuncunun Alanyaspor mücadelesinde oynamasının zor olduğu gelen bilgiler arasında.

Oyuncunun yarın Sağlık Kurulu tarafından yapılacak son kontrollerinin ardından Alanyaspor’a karşı oynayıp, oynamayacağına karar verileceği öğrenildi.

Serdar A
07.03.2021, 21:08
Bu kirli düzen ve önde bayrak taşıyanı MHK olmasa; üç istanbul takımından da 10'ar puan silin, doğru puan cetveline ulaşırsınız. Bu üç takım da gelecek sezon edirnekapıdan çıktından sonra ilk maçlarında rakipleri turu ellerine verip geri yollarlar. Yavrusu başakcity zaten hakem korumasından çıktığı gibi alt kümeyi boyluyor.

kayl
07.03.2021, 21:13
Atamadi :D

Bu maç ozelinde ins yarın djanini oynar yoksa af obee baslasin ekuban kesinlikle santrfor oynayamıyor bakasetas hiç oynayamaz çünkü sırtı dönük top alamaz araya kaçamaz pas istasyonu olur ama bir zahmet ekubandan sonra en çok kazanan adam bir maçlık oynasın gol atmasadaa top tutsa indirse yeter yada ekuban forvet oyuncakla yunus kanatta olur ekinin arkasında bakasetas olur asıl sıkıntı parmak sağbek oynarsa davidson onu kolay geçer ben esrarın sağbek oynayıp hissesini stoperde ortasaha parmak berat önlerinde baka ekuban eaka ilerde af obee en mantık kisi bu

Hakan
07.03.2021, 21:15
Yarın kazanırsak kafamda ŞL müziğini oynatmaya başlarım.

Antonio
07.03.2021, 21:15
Tüm maçları kazanıp şampiyon olacağız inşallah.

Ekubanbambam
07.03.2021, 21:19
13 maçta 11 galibiyet 2 fire bile şampiyonluk getirebilir.Bjk-fb bjk-gs gs-ts daha çok maç var en az 4-5 maç takılacak 3 büyütülmüşler

artvints
07.03.2021, 21:20
Bu kirli düzen ve önde bayrak taşıyanı MHK olmasa; üç istanbul takımından da 10'ar puan silin, doğru puan cetveline ulaşırsınız. Bu üç takım da gelecek sezon edirnekapıdan çıktından sonra ilk maçlarında rakipleri turu ellerine verip geri yollarlar. Yavrusu başakcity zaten hakem korumasından çıktığı gibi alt kümeyi boyluyor.

O hatalar olmasa da kazanacakları maçlar var. Aslında hakemle oynamayı bırakıp işlerine odaklansalar çok bir fark olmayacak belki daha iyi oynayacaklar ama haram yemek hoşlarına gidiyor.

Ekubanbambam
07.03.2021, 21:22
Beşiktaş'ın fikstürü baya zorlu 13 maçta 13 imkansız gibi ama kesinlikle şampiyon yapar bizi 11 galibiyet ile bile gelebilir sampiyonluk

Ekubanbambam
07.03.2021, 21:22
Maça gelince 1-0 kazanırız

hyasin61
07.03.2021, 21:25
Gs puan kaybetti.Bu macı alırsak isler karısır yine.

Doğukan Uçan
07.03.2021, 21:26
bu ligde artık kolay maç diye bir şey kalmadı.

içeride dışarıda herkes puan alabiliyor.

beşiktaş şuan ağır avantajlı ama bir bakmışsınız 3-4 hafta sonra başka bir takım lider olabilir.

Antonio
07.03.2021, 21:27
Bakın gs maçına kadar kazanalım bjk puan kaybedecek potada olacağız foto finishle birinciyiz.

ilelebeTS
07.03.2021, 21:29
Djaniny yokmuş. Ekuban öne geçer. Yunus ile pas oyunu, Yusuf ile direkt hücum. Tercih hocaya kalmış.

tamuğ yamtar
07.03.2021, 21:32
Bjk’nin bay haftasını atlatmış hali ile bu durumda olduğunu da gözden kaçırmamak lazım.

Biz ve diğer iki takım bay haftasını geçirmedi henüz.

Bjk-Fb maçı bazı şeyleri netleşmesini sağlayacak gibi.

Bir veya iki takım bu maçtan sonra yarıştan geri kalabilir.

ataullah-ı sani
https://i.hizliresim.com/dMpH9J.jpg (https://hizliresim.com/dMpH9J)

AyhanPe
Djaniny nin olmamasi bu mac icin ciddi bir dezavantaj bence.

Murathan
07.03.2021, 21:33
puan alabileceğimizi düşünmüyorum. parmak merkezde çok önemli umarım bekte oynatılmaz

Doğukan Uçan
07.03.2021, 21:34
semedo inşallah maça yetişir alanya değil de sonraki erzurum maçında olmasa yeri dolar bir şekilde ama böylesine zor maçta ileride taktik tamamen değişir.

memozcan
07.03.2021, 21:42
puan tablosuna bakmayın.. manyak olursunuz:)

Armağan Dere
07.03.2021, 21:48
yarın ki maç çok önem kazandı..
bjk nin
gs ve fb maçları..
biz gs maçına kadar kayıpsız gitmeliyiz..

fadigaTS
07.03.2021, 21:50
Maçı kazanırsak hesaplamaya başlarız :)

Attila Durmuş
07.03.2021, 21:54
Parmak sağ bekte oynarsa bu durum bize pahalıya patlar gibi geliyor bana.Ortada oynaması daha mantıklı zira topla dikine gidebilen bir topçu.Elimizdeki kadrodan bu kadarı oluyor maalesef

AyhanPe
07.03.2021, 21:54
Bjk’nin bay haftasını atlatmış hali ile bu durumda olduğunu da gözden kaçırmamak lazım.

Biz ve diğer iki takım bay haftasını geçirmedi henüz.

Bjk-Fb maçı bazı şeyleri netleşmesini sağlayacak gibi.

Bir veya iki takım bu maçtan sonra yarıştan geri kalabilir.

Lig sonuna kadar en fazla reyting getiren bu üc takim "yarisin" icinde olacaktir. Hatta lig sonlarina dogru bir mac ile 1. ve 3. yerleri bile degisecek duruma gelebilir. Iyice "kizisacak" yani. Biz ise bu üclünün iki maglubiyet yada bir maglubiyet bir beraberlik almalari gerekecek kadar puan farkiyla enselerinde oluruz. Biraz isi kizistirmak icin bizi 3. ye bir maclik fark olacak sekilde yaklasmamiza izin verilebilir.

Bjk nin Basaksehir ve fb maclarindan galip gelecegini sanmiyorum. 2 hafta sonra suan 5 puan farkla 3. olan fb lider arkasinda gs ve bjk esit puanlarla veya bir puan farkla 2. ve 3. lügü paylasabilir. Yani dedigin gibi bjk - fb macindan sonra hicbir kopma yasanmaz aksine isler iyice "karisir".

5. nin ilk 4 icin bir yarista olmasinin yayinci kurulus icin pek birsey ifade etmedigini düsünüyorum. Yoksa banko Alanyspor galip getirilir derdim. Yarin galibiyet alirsak bu dörtlü disinda ilk dörte girecek baska bir takim olmayacagi kesinlesecek. Bana kalirsa ligi design edenler icin bir önemi yoktur bunun. Bizim zirveye yakin tutulmamiz islerine gelir ama tff yi Fifa ya sikayet olayi cezalandirilmamizi gerektiriyorsa hakem her türlü kepazeligi yapacaktir. Genelde bizim sesimizi yükseltmemiz korku salmaktan daha cok kafamiza vurulmasina neden oluyor. Kiyima acik bir mac. Yarin görecegiz.

gurur6134
07.03.2021, 21:58
djanini yoksa eku forvete gecer yunus ile baslar hoca 2.yari 75 den sonra sari girer yunus yerine ,son 5 dakikada eku cikar afobe..

Ufuk
07.03.2021, 22:00
Bu maçtan sonra nispeten daha rahat bir döneme giriyoruz. Sınırdaki oyuncuların sarı kartları elden geçirilse birer birer fena olmaz.

artvints
07.03.2021, 22:03
Bu maçtan sonra nispeten daha rahat bir döneme giriyoruz. Sınırdaki oyuncuların sarı kartları elden geçirilse birer birer fena olmaz.

Böyle şeyler genelde ters tepiyor, Gs Ankaragücü'nü küçümsedi, yenildi.

Fatih K.
07.03.2021, 22:03
Maç eksiğini koyunca bjk ile puan farkı 9 ediyor. İkili averajı da verdiğimizi düşünürsek 4 maçlık fark var. Pek ihtimal vermiyorum şampiyonluğa ama 2.lik şansını zorlayabiliriz.

Arda'
07.03.2021, 22:04
Avcı geldikten sonra öne geçtiğimiz maçlarda hiç puan kaybettik mi ben hatirlamiyorum

artvints
07.03.2021, 22:05
Avcı geldikten sonra öne geçtiğimiz maçlarda hiç puan kaybettik mi ben hatirlamiyorum

Sivas maçı.

güneyli
07.03.2021, 22:07
Şu kadro darlığında yarında galip gelirsek çok pis gülerim..Hadi be kasketten bir tavşan daha..

Arda'
07.03.2021, 22:13
Sivas maçı.

Aynen onu unuttum en çok üzüldüğüm maç olabilir Avcı geldikten sonra, adamlar hafta içi Avrupa maçı oynayıp 3 yedekle gelmişti puan verdik. Ama bu bile büyük bi olay en çok şikayet ettiğimiz şey öne geçince verilen puanlardı tamamen kestik neredeyse.

ÖmürKaradeniz61
07.03.2021, 22:19
Fener bir sürpriz yapıp Beşiktaş’ı yenebilirse potaya gireriz aksi halde zor.

ÖmürKaradeniz61
07.03.2021, 22:20

Sivas maçı sadece,o maçta da gayet iyi oynamıştık halbuki.

Ufuk
07.03.2021, 22:24
Böyle şeyler genelde ters tepiyor, Gs Ankaragücü'nü küçümsedi, yenildi.

Majidle falan idare edilebilir yine ya. Hocanın gerekli uyarıları yapacağından eminim.

En azından bir tanesi sıfırlasa en kritik maçta ikisini birden kaybedeceğiz diye ödüm kopuyor.

Mehteroğlu
07.03.2021, 22:25

Bjk basaksehire de takilacak... 2 mactir zor bela sekiyorlar...

artvints
07.03.2021, 22:26
Majidle falan idare edilebilir yine ya. Hocanın gerekli uyarıları yapacağından eminim.

En azından bir tanesi sıfırlasa en kritik maçta ikisini birden kaybedeceğiz diye ödüm kopuyor.

O zaman beklenti düşüyor, eksik var diye oyuncular daha iyi konsantre oluyor. Normal devam etsinler, olacağına varır. Zaten gs maçına çok var.

yorumsuz6117
07.03.2021, 22:29
Djaniny'nin yokluğu Avcı'nın oyun planını bozar bence Ekuban zaten kötü ileride daha da kötü oynar gibi..

Veysel
07.03.2021, 22:35
Çok baskı yiyeceğiz malesef

memozcan
07.03.2021, 22:44
pazartesi saat 16:00 da maç mı olur mk... tam puan kaybetmelik saat..

redbul
07.03.2021, 22:47
iddaa da bize 1.75 oran çıkmış ve iddaa oynayanlar bu oranın ne kadar sakat ve tehlikeli olduğunu bilirler şimdi bu aralar galibiyet sayımız çok diye bizi bir yüklenme olacak iddaa anlamında umarım ters tepmez.

jairzinho
07.03.2021, 23:07
iddaa da bize 1.75 oran çıkmış ve iddaa oynayanlar bu oranın ne kadar sakat ve tehlikeli olduğunu bilirler şimdi bu aralar galibiyet sayımız çok diye bizi bir yüklenme olacak iddaa anlamında umarım ters tepmez.

oran gayet normal,çünkü alanyaspor ile oynuyoruz

jairzinho
07.03.2021, 23:11
Parmak sağ bekte oynarsa bu durum bize pahalıya patlar gibi geliyor bana.Ortada oynaması daha mantıklı zira topla dikine gidebilen bir topçu.Elimizdeki kadrodan bu kadarı oluyor maalesef

serkan asan ın oynamasından daha iyidir parmak ın sağbek oynaması,en azından hücumda 1 kişi fazla oluruz

serkan asan en zayıf halkamız ve bu zayıf halka çok zayıf olduğu için takımı hücumda ve defansta negatif etkiliyor

parmak en azından hücumda bize pozitif katkı sağlar,edgarın sağa açılması ve hızı parmak ın defansif zaaflarını biraz azaltır

umarım sahaya 10 kişi çıkmayız ,serkan asan ın ilk 11 oynadığı maçlar sahada 10 kişiyiz,etkisiz eleman serkan

Oğuz B.
07.03.2021, 23:20
Objektif olmak gerekirse Berat 8 kat daha iyi topçu.
Taylan Berattan çok daha tempolu ve atletik bir oyuncu belli oluyor.Berat mı Taylan mı deseler Taylan derim direkt olarak.

carantinas
07.03.2021, 23:23
Eksik olmak tabi ki zorlar her zaman her takımı ama takımda bir sistem var ve bir ya da iki oyuncu mevcut sistem içinde yine mücadelesini verir sırıtmaz.

David_LuiZ4
07.03.2021, 23:26
Rakibi uyuta uyuta sabırlı oynarsak maçı alırız..

Sezon başından beri istikrarlı bir biçimde izlediğim nadir süper lig takımlarından biri Alanya'dır..

Topu rakibe bırakmak yerine topla oynama ısrarını maç boyunca sürdüren ve bunu inatla yapan bir takım var karşımızda..Bu oyun felsefesini sezonun başında özellikle deplasmanda oynadıkları Rosenborg maçından beri hemen hemen bütün maçlarda sahada pratiğe döktüler..Rakibe önlem alayım topu rakibe bırakayım gibi bir futbol anlayışları yok..Zaten kaybettikleri maçlarda da pas isabeti pas yüzdesi topa sahip olma oranı gibi parametrelerde rakibe epey bi üsünlük kurmuşlardı..

Mesela Karagümrük'e yenildikleri maçta yüzde 61 topla oynama 563 pas sayısı ve yüzde 85 pas yüzdesi ile oynadılar.

Mesela ondan bir hafta önce gene yenildikleri Gs karşısında yüzde 72 topla oynama 636 pas sayısı yüzde 89 pas isabet yüzdesi ile oynadılar..

Pas oyununu çok iyi oynayan oyuncuların birbirini çok iyi tanıdığı bir takımla oynayacağız dolayısıyla baskı yememiz çok normal..Bizim takımın başında pragmatik bir hoca var rakibe göre önlem almasını bilen elindeki oyuncu grubunun neyi iyi yapabileceğini neyi iyi yapamayacağını bilen bir hocamız var..Dolayısıyla oynadığımız futbol izleyenlere ufuk açıcı iç açıcı gibi gelmese de bu oyuncu grubuyla yapılacak en iyi işi yapıyor Avcı..Siz Avcı'dan Başakşehir'in başındaki gibi akıcı futbol bekliyorsanız hiç beklemeyin derim..Başakşehir'in o dönemki kadro kalitesi ile bizim şu andaki kadronun kalitesi arasında dağlar kadar fark var..Neyse bu bahis uzar geçmişe dönmeyelim..

Avcı elindeki oyuncu grubunun kalite bakımından eksik olduğunu bildiği için maçtan maça ne oynayacağımızdan çok rakibe göre ne oynayacağımızı takıma çalıştırıyor...Bu yüzden rakip analizlerine daha bi ehemmiyet veriyor..Rakibe göre kendi oyununu şekillendiren takımların göze hoş futbol oynayamacağı da açıktır..Bu yüzden maç sonlarında gelip yersiz ve mesnetsiz hoca eleştirisi yapmayı bırakalım..Hocanın kritiği ne zaman yapılır ben size söyliyeyim..Gelecek sene takımla yeni transferlerle birlikte yaz kampı geçirir sezona başlar ondan sonra gelip burada doya doya eleştirebilirsiniz oyun anlamında...Ama şimdi zamanı değil..

Alanya'nın pas isabet oranından pas oyununa yatkınlığından dem vurmuştuk..Devam edelim bazı iyi pas oyunu takımlar topu ceza sahasına kadar getirir ama orada ne yapacağını final pasını ne zaman vereceğini final vuruşunu ne zaman yapacağını bilemez..Alanya işte tam da böyle bir takım..Savunmadan pasla çıkıyorlar Caulker Tzavellas teknik iki stoper önlerinde teknik kapasitesi son derece yüksek organizatör Salih var kanatlarda yine ayakları gayet iyi Efecan ve Davidson var..Forvetleri Babacar'ı yetersiz buluyorum..Topu hem kanatlardan hem merkezden 3. bölgeye kadar iyi taşıyorlar ama sonlandırmada atağı noktalamada dediğim gibi final işini yapamıyorlar..Çok oyuncuyla rakip ceza sahasının çevresinde barınıyorlar ama topu kaybettikleri zaman özellikle dikine geçiş oyunu oynayan kontra ve uzun topla çıkan takımlara karşı geride epey pozisyon veriyorlar..Bu bakımdan ben Alanya'yı Seria A'nın Sassuolo takımına benzetiyorum geçen akşam Udinese-Sassuolo maçını izliyorum pas manyağı yaptı Sassuolo Udinese'yi ama maçı Udinese kazandı..İtalya liginin en underrated takımı Sassuolo'dur maçlarını izlemesini salık veririm..

Maç topun kontrolünün Alanya'da olduğu bir şekilde oynanacak..Topu onlar oynayacak biz izleyeceğiz dolayısıyla hem forumda hem tv başında homurdanmalar olacak..Ve fakat Alanya üzerimize gelirken kapacağımız toplarla ani çıkışlar yapabilirsek skoru bulursak Alanya takımını demoralize edebilir istediğimiz 3 puanı alabiliriz...Ben Çağdaş Atan'ın son iki maçta aldıkları yenilgilerden ötürü fubol anlayışını değiştireceğini sanmıyorum yani topu bize bırakarak oynatırsa ekmeğimize yağ sürer o başka konu tabi..

Bu bağlamda Yusuf Sarı kontra ve geçiş oyunu açısından 11'de tercih edilebilir..

David_LuiZ4
07.03.2021, 23:36
Oynadığımız futbol ve rakibin oyun felsefesi bakımından değerlendirilme yapılmış ve 1.75 verilmiş..Bizim maçlara maç başlamadan bahis oynamayacaksın maçı uzun süre 0 0'da tuttuğumuz için oran canlı bahisde yükseliyor işte o zaman altın vuruşu yapıp oynayacaksın..Avcı'nın sabırlı oyun anlayışı millete çok para kazandırdı..

jairzinho
07.03.2021, 23:42
berat taylan karşılaştırmasında oyum berat dan yanadır

son maçın(kasımpaşa) özetlerini bile izlesen bunu görebilirsin

kısacık özetlerde 2 tane dikine harika pası var,biri golle sonuçlandı,

müthiş bir oyun vizyonu var berat da ve taylandan 3 yıl daha genç

jairzinho
07.03.2021, 23:48
Rakibi uyuta uyuta sabırlı oynarsak maçı alırız..

Sezon başından beri istikrarlı bir biçimde izlediğim nadir süper lig takımlarından biri Alanya'dır..

Topu rakibe bırakmak yerine topla oynama ısrarını maç boyunca sürdüren ve bunu inatla yapan bir takım var karşımızda..Bu oyun felsefesini sezonun başında özellikle deplasmanda oynadıkları Rosenborg maçından beri hemen hemen bütün maçlarda sahada pratiğe döktüler..Rakibe önlem alayım topu rakibe bırakayım gibi bir futbol anlayışları yok..Zaten kaybettikleri maçlarda da pas isabeti pas yüzdesi topa sahip olma oranı gibi parametrelerde rakibe epey bi üsünlük kurmuşlardı..

Mesela Karagümrük'e yenildikleri maçta yüzde 61 topla oynama 563 pas sayısı ve yüzde 85 pas yüzdesi ile oynadılar.

Mesela ondan bir hafta önce gene yenildikleri Gs karşısında yüzde 72 topla oynama 636 pas sayısı yüzde 89 pas isabet yüzdesi ile oynadılar..

Pas oyununu çok iyi oynayan oyuncuların birbirini çok iyi tanıdığı bir takımla oynayacağız dolayısıyla baskı yememiz çok normal..Bizim takımın başında pragmatik bir hoca var rakibe göre önlem almasını bilen elindeki oyuncu grubunun neyi iyi yapabileceğini neyi iyi yapamayacağını bilen bir hocamız var..Dolayısıyla oynadığımız futbol izleyenlere ufuk açıcı iç açıcı gibi gelmese de bu oyuncu grubuyla yapılacak en iyi işi yapıyor Avcı..Siz Avcı'dan Başakşehir'in başındaki gibi akıcı futbol bekliyorsanız hiç beklemeyin derim..Başakşehir'in o dönemki kadro kalitesi ile bizim şu andaki kadronun kalitesi arasında dağlar kadar fark var..Neyse bu bahis uzar geçmişe dönmeyelim..

Avcı elindeki oyuncu grubunun kalite bakımından eksik olduğunu bildiği için maçtan maça ne oynayacağımızdan çok rakibe göre ne oynayacağımızı takıma çalıştırıyor...Bu yüzden rakip analizlerine daha bi ehemmiyet veriyor..Rakibe göre kendi oyununu şekillendiren takımların göze hoş futbol oynayamacağı da açıktır..Bu yüzden maç sonlarında gelip yersiz ve mesnetsiz hoca eleştirisi yapmayı bırakalım..Hocanın kritiği ne zaman yapılır ben size söyliyeyim..Gelecek sene takımla yeni transferlerle birlikte yaz kampı geçirir sezona başlar ondan sonra gelip burada doya doya eleştirebilirsiniz oyun anlamında...Ama şimdi zamanı değil..

Alanya'nın pas isabet oranından pas oyununa yatkınlığından dem vurmuştuk..Devam edelim bazı iyi pas oyunu takımlar topu ceza sahasına kadar getirir ama orada ne yapacağını final pasını ne zaman vereceğini final vuruşunu ne zaman yapacağını bilemez..Alanya işte tam da böyle bir takım..Savunmadan pasla çıkıyorlar Caulker Tzavellas teknik iki stoper önlerinde teknik kapasitesi son derece yüksek organizatör Salih var kanatlarda yine ayakları gayet iyi Efecan ve Davidson var..Forvetleri Babacar'ı yetersiz buluyorum..Topu hem kanatlardan hem merkezden 3. bölgeye kadar iyi taşıyorlar ama sonlandırmada atağı noktalamada dediğim gibi final işini yapamıyorlar..Çok oyuncuyla rakip ceza sahasının çevresinde barınıyorlar ama topu kaybettikleri zaman özellikle dikine geçiş oyunu oynayan kontra ve uzun topla çıkan takımlara karşı geride epey pozisyon veriyorlar..Bu bakımdan ben Alanya'yı Seria A'nın Sassuolo takımına benzetiyorum geçen akşam Udinese-Sassuolo maçını izliyorum pas manyağı yaptı Sassuolo Udinese'yi ama maçı Udinese kazandı..İtalya liginin en underrated takımı Sassuolo'dur maçlarını izlemesini salık veririm..

Maç topun kontrolünün Alanya'da olduğu bir şekilde oynanacak..Topu onlar oynayacak biz izleyeceğiz dolayısıyla hem forumda hem tv başında homurdanmalar olacak..Ve fakat Alanya üzerimize gelirken kapacağımız toplarla ani çıkışlar yapabilirsek skoru bulursak Alanya takımını demoralize edebilir istediğimiz 3 puanı alabiliriz...Ben Çağdaş Atan'ın son iki maçta aldıkları yenilgilerden ötürü fubol anlayışını değiştireceğini sanmıyorum yani topu bize bırakarak oynatırsa ekmeğimize yağ sürer o başka konu tabi..

Bu bağlamda Yusuf Sarı kontra ve geçiş oyunu açısından 11'de tercih edilebilir..

bu arada yoruma ekleme yapayım

yorumcular çağdaş atan ve alanyasporu yanlış yorumluyor,topa sahip oluyor ama skor alamıyor diye,

oyun doğru oyun ve bu oyunda skor alamıyorsan sezon sonu oyunu değil oyuncuları değistirisin,daha yetenekli oyuncular alırsın,misal alanyasporda bupendza olsaydı çok daha fazla puana sahip olabilirlerdi

özetle pozisyona girip atamıyorsan sorun sistemde değil oyunculardadır,daha becerikli oyuncu transferi yapıp sistemi devam ettirirsin,gelişim bu şekil olur,diğer türlü vasat bir takım olmaya devam edersin

babacar harici üst düzey bitiricileri yok,davidson barero falan vasat bitiriciler aga

Doğukan Uçan
08.03.2021, 00:00
bu oran her zaman 02ç olur inşallah yanılırız.

memozcan
08.03.2021, 00:12
uğurcan
allah yâr ve yardımcımız olsun- edgar- hugo- marlon
baker- berat
ekuban-bakesetas-nwakeme
afobe( allahım burda da devreye girmen gerekiyor)

Anıl C
08.03.2021, 00:14
Afobe Alanya maçında patlayabilir. Ama nerede görücez.

Yiğit Gayretli
08.03.2021, 08:14
Hocam çok hızlı şekilde şu düzene geçmeye vesile olsun bu sakatlık, lütfen...

-----------------Uğurcan----------------
Serkan---Edgar-------Hugo---Marlon
---------Flavio-------Berat-----------
----------------Ekuban----------------
---Djaniny------Bakasetas------Waka

Djaniny olmadığında Yusuf geçecek oraya. Öndeki dörtlünün organizasyon sorununu, Bakasetas'ın sahte forvet oynadığı ve liderlik ettiği yerleşim çözer.

Oğuz ZEYTİN
08.03.2021, 09:08
Eyvallah da toplumun istemesiyle olmuyor bu isler adamin siyasi destegi yok acik acik katildigi bir programda gecmisden bu yana halk partiliyimde dedi ,şike surecindeki tavri ortada kumpasa falan bakmam deliller saglam mi degil mi gercek mi degil mi tapeler beni o ilgilendirir diyor boyle bir adami toplum istese bile siyasi irade basa getirir mi sence ulkede olan biten hersey gozumuzun onunde cereyan ederken oyle bir ihtimal sifir bence yok..

Bu sabah Feridun Niğdelioğlu radyoda anlattı, bilmiyorum Podcast kaydı var mıdır... Erman Hoca'yla dün konuşmuş. Ona "Hocam, MHK'nin başına geçin" demiş. Toroğlu "Ben yapamam" diye cevap vermiş. Erman Hoca yıllardır böyle, "Onlar kötü" der başka şey demez.

Düzelmeyeceğine inanıyorsak, akışı kabul ediyorsak, değiştirmek için adım atmıyorsak bütün söylenenler boşadır üstadım.

Oğuz B.
08.03.2021, 09:20
Çok uzağa gitmeye gerek yok daha dün başşsk maçında bu oran geldi. Ki artık canlı oranlar var üç gün önceden oynayan pek kalmadı.
bu oran her zaman 02ç olur inşallah yanılırız.

serdaracıl
08.03.2021, 09:44
berat taylan karşılaştırmasında oyum berat dan yanadır

son maçın(kasımpaşa) özetlerini bile izlesen bunu görebilirsin

kısacık özetlerde 2 tane dikine harika pası var,biri golle sonuçlandı,

müthiş bir oyun vizyonu var berat da ve taylandan 3 yıl daha genç

Berat ile taylanın isimlerini yan yana yazmak bile komik. Taylan ne, gitsin kumda oynasın

serdaracıl
08.03.2021, 09:47
Hocam çok hızlı şekilde şu düzene geçmeye vesile olsun bu sakatlık, lütfen...

-----------------Uğurcan----------------
Serkan---Edgar-------Hugo---Marlon
---------Flavio-------Berat-----------
----------------Ekuban----------------
---Djaniny------Bakasetas------Waka

Djaniny olmadığında Yusuf geçecek oraya. Öndeki dörtlünün organizasyon sorununu, Bakasetas'ın sahte forvet oynadığı ve liderlik ettiği yerleşim çözer.

Flavyo ile beratın yan yana olmadığını fener maçında gördük. Baker veya parmak oynar. Ayrıca serkanın bu takımda yeri yok ama o konuya girmek istemiyorum

Yiğit SARI
08.03.2021, 09:55

---------------Uğurcan
--------------Bakasetas

Israr ediyorum

---------------Uğurcan
-----Parmak(Baker) --- Berat
Yusuf ------ Ekuban ------ Wakaeme
------------Bakasetas

Manu61
08.03.2021, 09:57
Bu sabah Feridun Niğdelioğlu radyoda anlattı, bilmiyorum Podcast kaydı var mıdır... Erman Hoca'yla dün konuşmuş. Ona "Hocam, MHK'nin başına geçin" demiş. Toroğlu "Ben yapamam" diye cevap vermiş. Erman Hoca yıllardır böyle, "Onlar kötü" der başka şey demez.

Düzelmeyeceğine inanıyorsak, akışı kabul ediyorsak, değiştirmek için adım atmıyorsak bütün söylenenler boşadır üstadım.

Bu Ferudun'u hiç sevmem, objektif olmakla alakası olmayan bir kişidir kendisi. Trabzonspor düşmanları Top10 listesi yapsam üst sıralarda yer alır. Uzun uzun anlatırsın ama işine gelen kelimeyi cımbızla çeker alır. Rambo Okan'ın radyocu versiyonu fazlası değil.

Halil Alemdar
08.03.2021, 10:07
—————Uğurcan—————
Flavio—Edgar—Hugo—Marlon
——Parmak—Baker—Berat———-
Ekuban—————————Waka
—————Bakasetas———

4-3-3 tarzı bir şey oynanmaz mı acaba? Yusuf Sarı 11 başladığı her maçta saçmaladı. Ha belki Yunus oynar bilemedim. Bakerın oynaması gerektiğini düşünüyorum. Her ne kadar istediklerimizi tam olarak yapamasa da sakin ve bazen top saklayabiliyor. Beratla daha uyumlular gibime geldi. Ya da Berat-Parmak-Yunus da yapabilir hoca. Nolur forvette Afobe oynamasın ya. Kazansak güzel olurdu.

ysngmz
08.03.2021, 10:24
Ben uzun yazan biri değilim savunma tarafında rakipten top çalma düşük forvet bölgesi hareketli değil rakip kolay pozisyon alıyor o yüzden biraz zorlanıyor

UĞUR DURTAŞ
08.03.2021, 10:25

**
Yeterki biz yenlim alanya ve erzurumu
bjk, fb maçına kalmadan başakşehir maçı var.(cuma akşamı12.03.2021)
viska döndü...bjk bu maçta puan kaybedecek.

carantinas
08.03.2021, 10:37
Takım uzun topu çok deniyor Uğurcan'da neredeyse her topu uzun kullanıyor eğer son anda hoca farklı bir set düşünmediyse bu oyun tarzıyla en ilerde Afobeyi oynatır.

Attila Durmuş
08.03.2021, 11:14
serkan asan ın oynamasından daha iyidir parmak ın sağbek oynaması,en azından hücumda 1 kişi fazla oluruz

serkan asan en zayıf halkamız ve bu zayıf halka çok zayıf olduğu için takımı hücumda ve defansta negatif etkiliyor

parmak en azından hücumda bize pozitif katkı sağlar,edgarın sağa açılması ve hızı parmak ın defansif zaaflarını biraz azaltır

umarım sahaya 10 kişi çıkmayız ,serkan asan ın ilk 11 oynadığı maçlar sahada 10 kişiyiz,etkisiz eleman serkan

Zaten elimizdeki kadrodan ancak bu kadar oluyor dedim.Serkanla başlamakta parmakla başlamanın pek bir yarar getireceğini düşünmüyorum.Çünkü devşirme adamlar genelde mevkilerinin dışında fayda vermiyor.

nakzo
08.03.2021, 11:23
Maç eksiğini koyunca bjk ile puan farkı 9 ediyor. İkili averajı da verdiğimizi düşünürsek 4 maçlık fark var. Pek ihtimal vermiyorum şampiyonluğa ama 2.lik şansını zorlayabiliriz.

2 takımın karşılıklı 1 er galibiyete varsa ikili avarj olmuyor genele bakılıyor ha ondada bjk yi yakalayamayız orası doğru.

ysngmz
08.03.2021, 11:23
Takım uzun topu çok deniyor Uğurcan'da neredeyse her topu uzun kullanıyor eğer son anda hoca farklı bir set düşünmediyse bu oyun tarzıyla en ilerde Afobeyi oynatır.Afobe yolda yurumeyi öğrensin sonra top oynar

ÖmürKaradeniz61
08.03.2021, 11:39
Zor maç,Alanya büyük takımlara büyük oynuyor. Fenerin bize karşı oynadığının çok daha iyisini oynayacak bir Alanya var karşımızda. Çok gol olacağını zannetmememle birlikte 1-0 veya 1-1 gibi bir skor bekliyorum,söylediğime ilaveten Alanya kazanırsa 0-1 gibi bir skorla kazanır.

Fatih K.
08.03.2021, 11:39
2 takımın karşılıklı 1 er galibiyete varsa ikili avarj olmuyor genele bakılıyor ha ondada bjk yi yakalayamayız orası doğru.

Yanlışınız var. Eğer atılan yiyilen goller eşit olursa iki takım arasında deplasman golü avantajı yok sadece.

Mehmet Fatih Yavuz
08.03.2021, 11:40

İki takımın maçlarında atılan goller aynı ise deplasman gölü avantajına bakılmıyor. Genel averajla karar veriliyor.
Ama Bjk ile durumumuz boyle değil. 3-1 e 2-1 ... Yani ikili averaj Beşiktaş'ta.
Gol eşitliği olmadan genel averaj devreye girmiyor

Mehteroğlu
08.03.2021, 11:58
alanya erzurum ankaragücü maçlarını alırsak 30 maç 60 yaparız ki bu mükemmel bir nokta olur.
BJK ise önündeki 2 maçı alamaz, özetle 3 maç sonra bjk maç eksiğiyle bizden 1-2 puan önde olur en fazla...
son 10 haftada herşey yine de olabilir...

[KAPLAN]
08.03.2021, 12:02
İlerde Afobe oynarsa bu maçta galibiyeti unutalım (: Hocamızın böyle bir şey yapacağını düşünmüyorum. Kötü de olsa Ekubanı ilerde oynatıp sağda Yunus tercihi yapabilir. Hatta sağ önde Abdülkadir’i bile deneyebilir

Mehteroğlu
08.03.2021, 12:13
davidson'un kanadına özel önlem alabiliriz, o nedenle sağ açıkta geriye yardım etmesi için parmak veya yusuf oynayabilir.
rakipte babacar yok deniyor, caulker da yokmuş. bunlar önemli, caulker hava hakimiyeti yüksek bir oyuncu, bunu yan ortalarda kornerlerde avantaja çevirebiliriz.

Fatih K.
08.03.2021, 12:20
—————Uğurcan
Flavio—Hugo—Edgar—Marlon
————Baker—Berat
Ekuban——Yunus——Nwakaeme
—————Bakasetas

Hocanın yerinde olsam net olarak bu kadroyla çıkardım. Mikel misali Baker olmayınca orta sahanın eksik kaldığını anladık. Boş oynuyor falan ama orta saha daha sağlam duruyor Baker oynadığında. Önüne de Yunusu atarsak ortada ciddi bir pas kalitesi yakalarız.

cakalkerem
08.03.2021, 12:22
3 at geç

yenelim geçelim üste dahada yaklaşalım

güçlü bir takım...kıran kırana maç olur ama alırız sıkıntı yok

theo
08.03.2021, 12:27
—————Uğurcan
Flavio—Hugo—Edgar—Marlon
————Baker—Berat
Ekuban——Yunus——Nwakaeme
—————Bakasetas

Hocanın yerinde olsam net olarak bu kadroyla çıkardım. Mikel misali Baker olmayınca orta sahanın eksik kaldığını anladık. Boş oynuyor falan ama orta saha daha sağlam duruyor Baker oynadığında. Önüne de Yunusu atarsak ortada ciddi bir pas kalitesi yakalarız.
djanny hücumda hareketli olmamızı sağlıyor.

bu kadroyla ancak set hücumu yaparız yavaş temposuz geçen bir maç olur.

İlker Yazıcıoğlu
08.03.2021, 12:52
Yenersek ballı kaymak olur, müthiş olur...

Burak Bıyıklı
08.03.2021, 12:57
djaniny yoksa eku geçsin forvete de belki biraz morali düzelir. Sağda olduğu zaman 1 kişi eksik oynuyoruz. Afobeyi oynatsak onda da 1 kişi eksiğiz. O yüzden ekuyu forvete koyar sağa yunus veya yusufu atardım.

Dereli
08.03.2021, 13:03
Serkan'a yapılan eleştirileri şaşırarak okuyorum. Gayet yetenek bir çocuk sadece kendine güveni eksik.
Bazı oyuncularla ilgilenmek gerekli hatta bi abi vericeksin takımdan başına. Ah ah Pareira reis erken gitti takımdan. İlk oynadığı zamanlar sağ taraftan çıkışları vardı. Sangare gibi topçu olucak bu çocuk diyordum. Yine de olabilir geç değil.

"Oynamak şartı ile kiralık verilse düzgün bir anadolu takımına" tarzı söylemler olsa bişey demiyim ama direk oyuncuyu yerden yere vurmalar hiç doğru değil.

HOPA'LI TS'Lİ
08.03.2021, 13:07
Kazanırsak ağdalı ekmek kadayıfı tadında mutluluk yaşayacağız.

Alt sıra ile aramızı açıp yukarı yaklaşacağız.

Trabzonspor her sezon böyle şampiyonluk yarışı içinde olmalıdır.

Şampiyon olamasa da o heyecanı yaşatması bile tatmin eder beni

'Enes'
08.03.2021, 13:09
YES'in paylaşımıhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20210308/123077a3bc428056a9c82afd55a59270.jpg

Oğuz B.
08.03.2021, 13:34
Bu arada bjk sırası ile üç Istanbul takımı ile oynayacak yani bir ay çıkmayacak şehirden. Böyle saçma sapan olay ancak bizim ligde olur.

shcebi
08.03.2021, 13:40
Bu arada bjk sırası ile üç Istanbul takımı ile oynayacak yani bir ay çıkmayacak şehirden. Böyle saçma sapan olay ancak bizim ligde olur.

Tam bu sebep ile İbk ve Kasımpaşa'nın acil olarak ligden düşmesi lazım. Ek olarak Fatih Tekke nedeniyle sempati duyulan İstanbulspor'un da çıkmaması gerekiyor. Karagümrük bu sene yırttı, onlarında en kısa sürede finansal krize gireceğini umuyorum.

Ahmet Taşçı
08.03.2021, 13:54
Yusuf 11'de başladığı hiçbir maç varlık gösteremedi keza Ekuban da tek forvet olduğunda olmuyor... Bu ikisi bir arada düşünülüncr aklıma bu maç özelinde 4-4-1 veya 4-4-2'nin daha mantıklı olacağını düşünüyorum.... Mesela
........................ Berat..............
Parmak.... Yunus.... Baka...... Waka.....
........................ Ekuban......................... Dizilişi ile başlayıp, Bakasetas'a forveti çifleme görevi verilebilir. Geçen maç artık şunu kesibleştirdi, Bakasetas ceza sahası civarı tam tehlike oluşturuyor, ceza sahasından uzaklaşınca koşup yorulmaktan verimi düşüyor, ayrıca geçen maç şunu da gösterdi ki Yunus geriden oyun kurma konusunda çok daha etkili oynadı.... Bu dizilimde Baka ikinci forvet Yunus ise 8-10 karışımı oynatmak en mantıklı yöntem....

kaçarava
08.03.2021, 13:54
Birbirinden kötü iki forvetimiz var.

Djaniny en öndeyken ilk başta hava toplarını çoğunlukla alıyordu. Sırtı dönükken de al ver yapabiliyordu iyi kötü. Denizli maçıydı yanılmıyorsam. Muaazzam oynamıştı. Sonra çok silik oynamaya başladı. Çok pas hatası yapıp hava toplarınıda stoperlere hep ezildi.

Böyle olunca kendimi Afobe oynasın derken buldum maç içlerinde. Sonra aklıma Afobe'nin ondan kötü oynadığı zamanlar geldi. O zaman da Djaniny oynasın en azından al ver yapar diyordum. Sonrasını yukarıda anlattım işte.

freedomforever
08.03.2021, 14:03
Afobe’nin ne yapacağını biz bile kestiremediğimiz için Alanya için en büyük tehdit o olur. Hadi koçum deli gibi oyna, taça vur gol olsun.

Larking
08.03.2021, 14:06
Umarım Afobe rakip stoperler arasında kaybolmaz.

Djaniny al-ver yapabilen,kendisini kanatlara atabilen tipte bir oyuncu olmasına rağmen orta saha ve hücum hattımız son haftalarda çok kopuk,ileri üçlü takımdan ayrı bir varlık gibi Afobe ile bunun daha da kötü olmamasını umalım yoksa yine Bakasetas'ın gol vuruşuna kalırız.

Yusuf BALCI
08.03.2021, 14:07
P.tesi 16:00 nedir ya? Böyle maç saati mi olur?

seçuk
08.03.2021, 14:18
Djanini eksik ise eğer her ne kadar çok çok kötü bir oyuncu da olsa AFOBE ile başlamak gerekir. İlk yarı sonunda gerçekten verim alınamazsa o zaman farklı dizilişler denenebilir. Bu arada Djanini ye ne oldu bilgisi olan var mı?

güneyli
08.03.2021, 14:19
Afobeye e eku ne vaka kolay kolay pas vermez.Onun için baker üzerinden ve ve bakesatas üzerinden afobe bir şeyler yapabilir.Yapsın artık

OrkHun
08.03.2021, 14:20
afobe mi ?? :O

Serdar A
08.03.2021, 14:23
Bakasetas kesinlikle Afobe'den daha iyi bir santrafor opsiyonu olacağı kanaatindeyim. Elbette yukarıda diğer arkadaşların yazdığı gibi deplase oynayarak. Zaten özellikle Nwakaeme ile kanatlardan içeri katetmeye dayalı bir hücum alışkanlığımız var, dolayısıyla taktiksel açıdan da çok uzak değiliz. Yeter ki bu penetrelerde ters kanattaki forvetler daha hareketli ve uyanık olsun.

Afobe’nin ne yapacağını biz bile kestiremediğimiz için Alanya için en büyük tehdit o olur. Hadi koçum deli gibi oyna, taça vur gol olsun.

:D:D

Maalesef durum bu.

61_Hasan_69
08.03.2021, 14:24
Serkan'a yapılan eleştirileri şaşırarak okuyorum. Gayet yetenek bir çocuk sadece kendine güveni eksik.
Bazı oyuncularla ilgilenmek gerekli hatta bi abi vericeksin takımdan başına. Ah ah Pareira reis erken gitti takımdan. İlk oynadığı zamanlar sağ taraftan çıkışları vardı. Sangare gibi topçu olucak bu çocuk diyordum. Yine de olabilir geç değil.

"Oynamak şartı ile kiralık verilse düzgün bir anadolu takımına" tarzı söylemler olsa bişey demiyim ama direk oyuncuyu yerden yere vurmalar hiç doğru değil.

Sangare dediğiniz umarım Nazım Sangare değildir.

Mert Oğuzlu61
08.03.2021, 14:28
Gol makinesi Afobe'nin "kral geri döndü" dedirtecegi mac olacaktir. Bugun herkes susacak Afobe konusacak. Gizli silahimiz Alanya'ya patlayacak.

Mactan sonra buradayim.

ilelebeTS
08.03.2021, 14:31
Afobe oynarsa zaten gol atmaktan ziyade oraları karıştırsın diye oynar. Pres ve savunma arkası koşuları yapabilir.

Serdar A
08.03.2021, 14:38

Serkan ilk vitrine çıktığı dönem ve yaz transfer döneminin başında 1 milyon euro civarında bir transfer teklifi olmuştu da başkan satmamıştı. Yani buradan ölçülerek başkanın beklentisinin, futbolcuya bakış açısının ne olduğunun tahlili yapılabilir. Oynayacağı kulübe kiralık gitmesi fikriniz çok güzel ben de buna sonuna kadar katılıyorum ama gelecek sezon için başka bir korkutucu olasılık daha var, umarım anlatabiliyorumdur.

Cem Balcı
Djaniny kesin yokmu.

ataullah-ı sani
11 i gördüm hayattan soğudum . Afobe neyse de Parmak nasıl olmaz. Tek bir şey geliyor aklıma, maçı son yarım saate bırakacağız galiba

ahamitokutan
08.03.2021, 14:39
gene kabız bir futbol bekliyorum. inşallah yanılırım.

Enes Başkaya60
08.03.2021, 14:43
Yine Serkan sağ bek oynuyorsa işimiz var oynatsana hocam Abdulkadiri veya flavio'yu çok daha iyi oynarız sağ bek ve sol bek hücuma 0 katkı verince çok kısır futbol oynuyoruz ama Abdullah Hoca'nın prensipleri var bunu hiç bozmuyor başakşehir de şampiyonluğu son maçlarda sürekli yenilse bile kadroyu hiç değiştirmeyerek eliyle vermişti hep bundan kaybediyor ama tarzından hiç ödün vermiyor...