PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eski Yönetim Kurulu Üyelerinden Kulübe Çağrı!

Atalay
04.02.2007, 17:25
Trabzonspor yönetim kurulu eski üyeleri, Yaptıkları ortak açıklama ile kulübün eski genel sekreteri Yusuf ziya Yılmaz,a yapılan saldırıyı kınadılar.

hüseyin1975
04.02.2007, 17:45
Yetmez!

Bizim ruh halimize her Hafta saldiran Ziya Beyide kinasaydilar keske

Atalay
04.02.2007, 18:07
Trabzonspor yönetim kurulu eski üyeleri, Yaptıkları ortak açıklama ile kulübün eski genel sekreteri Yusuf ziya Yılmaz,a yapılan saldırıyı kınadılar.
yapılan basın açıklaması tam metni şöyle:
Trabzonspor Yönetim Kurulu,na çağrı
31 ocak 2007 tarihinde Hüseyin Avni Aker Stadyumu VIP tribününde kulübümüz eski Genel sekreteri Yusuf Ziya Yılmaz,a yapılan saldırı bizleri ziyadesi ile üzmüştür.
Yönetim kurullarının görevleri,tüzüklerde zamanla sınırlandırılmış olup.bu zaman dilimi içerisinde kulübün sahibi,hamisi ve aynasıdırlar.
Eski ve yeni tüm yöneticilerin bu bilinç içerisinde olması gerekliligine rağmen mevçut bir yönetim kurulu üyesinin koşullar ve sebebler her ne olursa olsun görevi ve sorumluluklarını aşarak eski bir yönetim kurulu arkadaşımızıza bırakın sözlü sataşmayı,darpa varan bir saldırıda bulunmasına asla hakkı yoktur.
üstelik VIP tribününde yaşanması ayrı bir utanç kaynagı olup,bir o kadar daha düşündürücüdür.

kaldı ki bu olayı gerçekleştiren Yönetim Kurulu üyesi 16.12.2006 tarihindeki Genel Kurul,da da demokratik bir eleştiriyede anti demokratik bir tavır sergiliyerek tahammülsüzlügünü ortaya koymuştur.her iki olayda Genel Kurulun ve Gaziantepspor maçının önüne geçmiş,ulusal medya,nın odaklandıgı konu olmuştur.

Son günlerde kavga ve terör ile gündeme gelen kentimizin en büyük markası Trabzonspor,umuz, Yönetim Kurulu üyesinin bu tavırları sayesinde prestij kaybına devam etmektedir.

Bu iki arkadaşımızın süreç içerisinde barışması en büyük dileğimizdir.Ancak ileride sağlanması olası olan bu barış,mevcut Yönetim Kurulu üyesinin göreve devam etmesi anlamını asla taşımamaktadır.

Biz Trabzonspor,da görev yapmış eski Yönetim Kurulu üyeleri,Genel Sekreterimiz Yusuf Ziya Yılmaz,a karşı yapılan bu çirkin saldırının tüm Trabzonspor çamiasına yapılmış oldugu inancı ile olayı şiddetle kınıyor,Kulübümüze sürülen bu lekenin biran önce temizlenmesi adına
Trabzonspor,umuzun emanet edildigi Yönetim Kurulu,nu gereği için göreve
davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Trabzonspor eski Yönetim Kurulu Üyeleri

Abdallı61
04.02.2007, 18:34
ne demek kulübün sahibi? babalarının malımı lan kulüp?

frango
04.02.2007, 18:37
ne barışması yapılacak en önemli iş hemen istifa etmesıdır yada ettırılmesıdır ama nerde bu yonetımde yada başkanda o cesaret yapmacıktan bi barış sağlanır vede olay kapatılır

TSelif
04.02.2007, 18:58
Siz neden bahsediyorsunuz ..? Derdiniz ne ..? İsterseniz bizim dertlerimizin bir kısmını alın üzerinize .Bakın o zaman nasıl oluyomuş dert. Bulmuşsunuz çiftlik gibi yer ..Ohhhhhhh gelen ağam giden paşam :mad:
Hepiniz aynı değil misiniz sanki?:mad:

ahmetansu61
05.02.2007, 11:46
ort pas etmeye calisiyolar ama yapamiyacaklar. o kafa yusuf ziya yilmaza degil trabzonsporun gecmisine atilmis bi kafa. bunlar neye kafa attiklariin farkinda bile degiller.
yusuf ziya yilmaz istedigi kadar haksiz olsun/ o kafayi yemek icin elinden geleni yapmis olsun ama faretmez. trabzonspor taraftari bu yonetime karsi yusuf ziya yilmazi tutacaktir. bu catlak burdan buyuyecek....

smertkan
05.02.2007, 20:32
Sn Kahraman Altuntaş gereğini yapmıştır arkadaşlar.Disiplin Kuruluna Sevkini istemiştir.Şehzademiz pardon Beyzademiz bi kınama cezası ile işi kotaracak bide Yönetim kuruluna kafa tutuyor hadi beni atın atmazsanız attırırlar diyor.

hakkımızda Hayırlısı

BOZOHAN
05.02.2007, 21:06
albayrağın bu adama derhal tekmeyi koyup kapı dışına atmalıdır. ozaman ban ona adam derim. öyle kapı dışarı atmaklanda yetmez. kulküpten iilişkisini kesmelidir. örn: tahir kıran, sadettin saral.

pReN@_61
05.02.2007, 21:30
Allah sonumuzu hayır ETSİN...!

Çetin
05.02.2007, 21:51
saldırıyı yapan şahıs hala istifa etmedi değil mi?

Ali Özcan
05.02.2007, 23:15
etmedi ama etmeliii...üstelik bir daha kulübün kapısından bile sokulmamalı...mağara adamı zihniyetli insan...

Atalay
06.02.2007, 10:00
bu yönetime diyecek söz kelam bulamıyorum... hala bu zat kulüpte hatta yönetim kurulunda pes dogrusu!!kulübü bu kadar küçülten sıradanlaştıran yönetim herhalde Trabzonspor tarihine gelmemiştir geldiysede ben bilmiyorum!!

Naim
06.02.2007, 10:37
Yönetim kurulumuzdan açıklama

Yönetim kurulumuz gerçekleştirdiği haftalık olağan toplantıda Kahraman Altuntaş'ın sunduğu dilekçeyi görüşerek karara bağladı. Buna göre Altuntaş'ın Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi yönünde yaptığı başvuru kabul edildi.

Basın Sözcümüz Zeyyat Kafkas, yönetim kurulu kararıyla ilgili bir açıklama yaparak, "Sayın Kahraman Altuntaş Fortis Türkiye Kupası müsabakasının devre arasında yaşanan olayın ardından yönetim kurulumuza başvurarak duyduğu üzüntüyü dile getirmiş ve kamu vicdanında aklanması adına disiplin kuruluna sevk edilmeyi talep etmiştir. Konuyu değerlendiren yönetim kurulumuz da bu başvuruyu dikkate alarak, Altuntaş'ın disiplin kuruluna sevkini uygun görmüştür. Bu anlamda gerekli prosedür yerine getirilerek Sayın Kahraman Altuntaş Disiplin Kurulu'na sevk edilecektir" ifadelerini kullandı.

!Yorumsuz!

Atalay
06.02.2007, 11:12
yahu bunlar tavşana kaç tazıya tut diyorlar yersen tabiii!!yemezler arkadaşlar karnımız artık bu tip numaralara tok.... derhal bu cengaver yönetim kurulu üyeliginden istifa ettirilmeli veya şutlanmalı kulüptende ilişigi derhal kesilmeli!!

smertkan
06.02.2007, 11:40

Yönetim kurulumuz gerçekleştirdiği haftalık olağan toplantıda Kahraman Altuntaş'ın sunduğu dilekçeyi görüşerek karara bağladı. Buna göre Altuntaş'ın Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi yönünde yaptığı başvuru kabul edildi.

Basın Sözcümüz Zeyyat Kafkas, yönetim kurulu kararıyla ilgili bir açıklama yaparak, "Sayın Kahraman Altuntaş Fortis Türkiye Kupası müsabakasının devre arasında yaşanan olayın ardından yönetim kurulumuza başvurarak duyduğu üzüntüyü dile getirmiş ve kamu vicdanında aklanması adına disiplin kuruluna sevk edilmeyi talep etmiştir. Konuyu değerlendiren yönetim kurulumuz da bu başvuruyu dikkate alarak, Altuntaş'ın disiplin kuruluna sevkini uygun görmüştür. Bu anlamda gerekli prosedür yerine getirilerek Sayın Kahraman Altuntaş Disiplin Kurulu'na sevk edilecektir" ifadelerini kullandı.

!Yorumsuz!

Yorum:TABİ YERSENİZ

poetricus
06.02.2007, 12:04
Yahu bunlar yavşana kaç tazıya tut diyorlar yersen tabiî
Tavşana olmasın sakın.
Benim bildiğim yavşan bir çeşit ottur. Eğer öyle bir şey yapıyorlarsa sonuç başlamadan belli demektir.

Atalay
06.02.2007, 12:15
Tavşana olmasın sakın.
Benim bildiğim yavşan bir çeşit ottur. Eğer öyle bir şey yapıyorlarsa sonuç başlamadan belli demektir.

tavşandaki hata yönetim olarak düzeltilmiştir(:

cicero9
06.02.2007, 12:17
Aynı terane gümbür gümbür devam ediyor. Bu Kahraman Altuntaş'ın kulüp yöneticiliği dışında bir işi var mıdır? Ne işle iştigal etmektedir?
Merak ettim??

kuzey_lee
06.02.2007, 18:23
Aynı terane gümbür gümbür devam ediyor. Bu Kahraman Altuntaş'ın kulüp yöneticiliği dışında bir işi var mıdır? Ne işle iştigal etmektedir?
Merak ettim??

trabzonda sendika yöneticiliği yapmaktadır..türk telekomda çalışmaktadır

Naim
06.02.2007, 21:04
Kamuoyuna,

Biz aşağıda adları yazılı Trabzonspor Yönetim Kurulu eski üyeleri, gelişen son olaylarla ilgili Kulübümüzün Sayın Başkanına bir çağrı yapma gereğini duyarak ilişikteki metni kendisine ulaştırılmak üzere Trabzonspor Kulübü'ne gönderdik.
Kamuoyuna Saygılarımızia duyururuz.

Sayın Nuri Albayrak Trabzonspor Kulübü Başkanı Trabzon
Sayın Başkan,

31.01.2007 günü Trabzon Avni Aker Stadyumu VIP tribününde mevcut Yönetim Kurulu üyemiz ile eski bir Yönetim Kurulu üyemiz arasında cereyan eden olay bizleri tahmin edemeyeceğiniz kadar üzmüş ve yaralamıştır.
Trabzonspor Yönetim Kurulu üyesi unvanını almış bir kişinin, değil eski bir yöneticiye ,herhangi bir kişiye bile böyle bir harekette bulunmuş olması affedilemez.
Bu olaydan bu güne kadar bir hafta geçmiş olmasına rağmen, kulübümüzün başkanı olarak halen daha bir tasarrufta bulunmamış olmanız da ,biz eski Yönetim Kurulu üyelerine bir toplantı yapma gerekliliğini doğurmuştur.
Olayı gerçekleştiren Yönetim Kurulu üyenizin Disiplin Kuruluna sevkini kendisinin istemesini de hayretle karşılamış bulunuyoruz. Böyle bir olayı yaşatan üyenin Disiplin Kuruluna sevki, kişinin kendi isteği ile değil, doğal olarak gerçekleşmesi gereken bir süreçtir. Kişilerle ilgili bir tasarrufumuz ya da bir problemimiz söz konusu değildir. Yaşanan olayı iki kişi arasındaki basit bir olaya indirgememiz de asla mümkün olamaz.Sorun tüm Trabzonspor camiasının sorunudur.

Sayın Başkan,
Sizlere Trabzonspor'un değerlerini emanet ettik.Bu değerleri korumak uğruna lütfen gerekeni yapınız.
Kulübümüzün Başkanı olarak öncelikle ve ivedi olarak olaya karışan Yönetim Kurulu üyenizin istifasını sağlayınız,sonrasında bu iki arkadaşımızı barışmaları için bir araya getiriniz.

Aksi halde Kulübümüz başkanı olarak bu olayı nasıl temizleriz değil, nasıl geçiştiririz düşüncesinde olduğunuz kanaatini taşımak zorunda kalacağız.
Kulübümüzün ülke ve dünya genelinde imajını düzeltmek ve Kulübümüze sürülen bu lekenin temizlenmesi adına gereğini arz ederiz.

Saygılarımızla

AHMET SALİH ERDEM
SÜLEYMAN A YDOGDU
İSMAİL YAVUZ
PROF.DR.İBRAHİM ÖZEN
BAHRİ KÖSE
SUAT ŞEN
ŞADAN EREN
SERDAR BALİ
MEHMET MÜFTÜOGLU
ATA ATAOGLU
ORHAN İLARSLAN
SÜLEYMAN ATAL
SABİT SABIR
YUSUF REHA ALP
CAFER HAZAROGLU
HİKMETONUR
HÜSEYİN USTA
NECMETTİN AYTEKİN
HAYRETTİN HACISALİHOGLU
HASAN ALİ GENÇ
COŞKUN KAHRAMAN
NEVZAT ŞAKAR
ERDA AYGÜN
SEBAHATTİN AHISKALI
AHMET AGAOGLU
YAVUZ ÖZYAR
ADİL ADNAN MÜFTÜOGLU
TAYLAN ÜNER
OSMAN İLYAS
ALİ ŞAKİR AVCI
NADİR SARAL
ABDULLAH BEŞİR
OSMAN KOTAMAN
MECİT SARI
METİN ATASOY
ERKAN BULAK
YUSUF BAHADIR
ÖMER GÜRSOY
HASAN HANCIOGLU
KENAN ATALAY
İBRAHİM ŞAHİN
ZİYA YILMAZ
İLHAN DEMİREL
FİKRET Y AVUZ
AHMET ÇUBUKCU
MERİH SEMERCİ
ÖMER SAGIR
HÜSNÜ HAY ALİ
ALPASLAN ÖZDEMİR
ALİ ÖZBAK
HÜSEYİN TÜTÜNCÜ
TANJU AKINCIOGLU
ALİ ZAFER ÖZDEMİR
SUAT ŞEN
ATALAY ARMUTCU
ŞENER YAVUZ
MEHMET KÜÇÜK
KERİM KALAFATOGLU
MURAT SAYLAN
MELİH SOMEL
SÜLEYMANHACISALİHOGLU
BÜLENT ÇUV ALCIOGLU
ORHAN AKSU
İBRAHİM HALUK ŞAHİN
MUHİTTİN ÖZTÜRK
ERGİN KULAÇOGLU
MAHMUT ÖREN
EKREM İMAMOGLU
CUMHUR ŞEN
RASİM YILMAZ
TANJU GÜRSU
ALİ KARAHASAN
MEHMET ONGAN
SALİH ALPASLAN
K.YAŞAR GÜVEN
RUŞEN ATASOY
MUSTAFA ERDEM

salihismet
06.02.2007, 22:03
Kendi kendini kontrol edemeyen adamdan yönetici olur mu? Ziya Dogana nasil saldirmadi hala hayret ediyorum, demekki bu yöneticimiz mactan önce kafa atmayi daha cok seviyor.

U.Sadıkoğlu
06.02.2007, 22:19
altnıa bide sırada nuri yazsaydılar

Erdal
06.02.2007, 22:20

!Yorumsuz!
benmi paranoyak oldum yoksa benim gibi düşünen başkalrıda varmı ? BU YÖNETİMİN HİÇBİR FERDİNİN ( forumdaki uzantılar da dahil) HİÇBİR AÇIKLMASININ HİÇBİR KELİMESİNDE SA Mİ Mİ YET YOKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK

Atalay
07.02.2007, 11:00
millet meydanda bando mızıka çalsa bunlar yine hiç bir şey duymaz işitmez üç maymun misali!!!

poetricus
07.02.2007, 11:20
Canlarım benim,
Demek Trabzonspor'un kırılan gururu, kaybolan saygınlığı ayaklar altına alınan onuru kimse için bir şey ifade etmiyormuş ki Yusuf Ziya Efendi'nin burnu kırılıncaya kadar kimsenin sesi çıkmadı. Efsane eriyor, tükeniyor Osmanlı Devleti misali içerden ve dışardan gelen saldırıları göğüsleyemez hale gelmiş, çöküyor kimse kılını kıpırdatmıyor ama iş Yusuf Ziya Yılmaz'ın burnuna dokununca birileri hemen tepki gösteriyor.

Vah Trabzonspor'um vah!

frango
07.02.2007, 11:24
Canlarım benim,
Demek Trabzonspor'un kırılan gururu, kaybolan saygınlığı ayaklar altına alınan onuru kimse için bir şey ifade etmiyormuş ki Yusuf Ziya Efendi'nin burnu kırılıncaya kadar kimsenin sesi çıkmadı. Efsane eriyor, tükeniyor Osmanlı Devleti misali içerden ve dışardan gelen saldırıları göğüsleyemez hale gelmiş, çöküyor kimse kılını kıpırdatmıyor ama iş Yusuf Ziya Yılmaz'ın burnuna dokununca birileri hemen tepki gösteriyor.

Vah Trabzonspor'um vah!

bunada şükür hocam...
ben bu kadarından bile ümitli deyildim...
herkesin üzerinde bi ölü toprağı var sanki...

aaahmet61
07.02.2007, 12:08
bu eskilere kızıyorum yönetime kızacağınıza icraat yapın yönetime aday olun icraatlarınızı biz taraftarlarla paylaşın.şunları şunları yapacağız diyin yönetime geldiğiniz zaman.ama yok fııs

Atalay
07.02.2007, 21:44
Hala bir haber yok bu altuntaştan resmen kollayıp himaye ediyorlar!!önümüzdeki maçtada istifa diye bagıracak olan taraftara kafa attırırlar artık!!

Gürkan
07.02.2007, 21:48
bence kararı kendısıne bıldırmeye korkuyorlardır.

Erdal
08.02.2007, 00:22
bence kararı kendısıne bıldırmeye korkuyorlardır.
:))))) Eyvallah abi ya eyvallah

Erdal
08.02.2007, 00:29
Merak etmeyin arkadaşlar VİCDANLI, ADİL ,PARALI başkanımız bu meseleyi de halleder .nedense vicdan kelimesini yazınca aklıma bana göre türkiyenin en vicdanlı gazetecisi AHMET TAŞGETİREN geldi.
Eminim başkanımızın ne kadar vicdanlı oldugunu en iyi o bilir ....................................

Naim
08.02.2007, 09:56
Trabzonspor’un itibarı
Ergun Ata
eata@fanatik.com.tr

H.Avni Aker VIP-1 Tribünü’nde meydana gelen olay herkesçe malum: Bir yönetici, eski Genel Sekreter’le, Mali Genel Kurul’da yaptıkları tartışmaya, bir kafa darbesiyle son verdi!
Trabzon şehrinin imaj açısından çok sıkıntılı bir süreçten geçtiği döneme rastlayan ve Trabzonspor imajını da tartışmaya açan yanlışı ortadayken, söz konusu yönetici, kamuoyundaki tüm beklenti ve özellikle de yönetimindeki “üst düzey” taleplere karşın, görevine devam ediyor.
Bütün bu gelişmelerin rahatsız ettiği bir grup eski yönetici de, bir toplantı yapıp bildiri yayınladı. Başkana bir çağrı yapıldı ve denildi ki özetle: Sizlere Trabzonspor’un değerlerini emanet ettik. Bu değerleri korumak uğruna lütfen gerekeni yapınız. Kulübümüzün Başkanı olarak öncelikle ve ivedi olarak olaya karışan Yönetim Kurulu üyenizin istifasını sağlayınız, sonrasında bu iki arkadaşımızı barışmaları için bir araya getiriniz.”
Toplantıya katılanlardan öğrendiğimiz kadarıyla, oradaki konuşmaların özüyle çelişen bildiride eksikliğini hissettiğimiz bir konuya özellikle dikkat çekmek istedik.
Daha bir yıl öncesinde deplasmanlarda oynanan maçlarda Trabzonspor’un şampiyonluk mücadelesine atıfta bulunan sloganlar atılır, rakip tribünler bu söylemlerle Trabzonsporlu’ları demoralize etmeye çalışırdı. Şimdi ise atılan slogan şu: “Trabzon Kümeye!” İtibar kaybı açısından hemen her Trabzonsporlu’yu rahatsız eden bu durum, nedense bildiride yer bulmadı. Söz konusu yönetici istifa edip, kafa attığı kişiyle barıştırılırsa itibar sorunu çözümlenmiş olacak. Trabzonspor’un adının küme düşme potasında anılmasına neden olanlar “devam” yani!. “Önce yöneticiyi istifa ettir, sonra da barıştır?” diyorlar, bu kadar basit demek ki itibarın kazanılması. Şimdi bildiriyi kaleme alanlara soralım: Toplantıda “iki arkadaşınızın” birlikte Disiplin Kurulu’na sevkinin talep edilmesi görüşü ağırlık kazanmamış mıydı? Neden yazılmadı? Trabzonspor’un dünyaya rezil olmasını sağlayan “bordo mavili formayla kat görevlisine taciz” olayında, söz konusu futbolcunun kulüple ilişkisinin kesilmesine yönetimi yıkma bahasına karşı çıkanlara, bu kulübün başkanına Divan Kurulu Üyeleri huzurunda en ağır hakaretleri yapanlara tepkiniz neydi? O zaman bu kulübün itibarı yara almamış mıydı? Siz bir kişinin itibarının peşine koşuyor olmayasınız!
İstifa konusuna gelince; burada herkes kendi hesabını yapıyor. Yönetimin “A Takımının” bu sorunun çözümüne ilişkin farklı bakış açıları, sadece, güç dengelerini bozacak yedek liste sıralamasıyla izah edilebilir. Yani bu işin itibarla mitibarla ilgisi yok, ne içeride ne dışarıda.

Emorfo
08.02.2007, 11:08
bu eskilere kızıyorum yönetime kızacağınıza icraat yapın yönetime aday olun icraatlarınızı biz taraftarlarla paylaşın.şunları şunları yapacağız diyin yönetime geldiğiniz zaman.ama yok fııs

Bu mantığa bitiyorum. Eskiler yönetime aday olacakmış. Başımıza ne geldiyse bu eskilerden eskicilerden geldi. Trabzonspor bir bayrak yarışıdır o bayrak dönüp dolaşıp eskilerin eline gidecekse yerimizde sayarız. Trabzonspor artık yeni jenerasyon Trabzonsporlulara emanet edilmelidir. Eskileri denedik gördük yok biribirlerinden farkı.

ÖmerFarukYılmaz
08.02.2007, 15:04
millet meydanda bando mızıka çalsa bunlar yine hiç bir şey duymaz işitmez üç maymun misali!!!

katılıorum kesinlikle

Naim
14.03.2007, 16:33
Altuntaş'a Kınama Kararı Çıktı

Gaziantep ile oynanan Fortis Türkiye Kupası maçının devre arasında eski yönetici Yusuf Ziya Yılmaz ile kavga ettiği gerekçesiyle kendisini Disiplin Kurulu’na sevkini isteyen Kahraman Altuntaş ile ilgili karar çıktı.

Disiplin Kurulu Kahraman Altuntaş’ın kınamasına karar verdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Disiplin Kurulu Başkanı Rüştü Araz, “Disiplin Kurulu olarak yaptığımız toplantıda şahitlerin ifadesi doğrultusunda, yaşanan olayların genel değerlendirilmesi sonunda Altuntaş’ın kınamasına karar verdik. Kararı oy çokluğuyla aldık” dedi.

-ALTUNTAŞ KARARA NE DİYECEK?

Disiplin Kurulu tarafından kınama cezası alan Kahraman Altuntaş’ın bu karara itiraz edeceği ve Yusuf Ziya Yılmaz’ın da Divan’a sevkini isteyeceği iddia edildi.

Disiplin Kurulu’nun almış olduğu karar doğrultusunda Altuntaş’ın 2 yıl süreyle yönetici seçilme hakkı elinden alınmış olacak.

Altuntaş’ın karara itiraz ederek konuyu genel kurula taşıyacağı ve yöneticiliğin düşme olayını ortadan kaldırılmak için harekete geçeceği öğrenildi.

Kahraman Altuntaş’a daha önce de Futbol Federasyonu tarafından 1 yıl ceza verilmişti.

Kaynak:haber61.net

Şimdi Seyreyleyelim Çümbüşü
Yönetim içerisinde ki iki kanat nasıl girecek Divanda birbirine

Ali Şahin
14.03.2007, 21:53
hemen alaşağa olması lazım