PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En Büyük TRABZONSPOR... O Kadar!

Tunga
04.02.2007, 14:38
Hayde yıllar öncesine gidelim.

Beynimizin anlamsız lig ve puan hesapları yaptığı, kendi kendimizi sorgulattığı bu çirkin günlerden sıyrılıp, bu camiada tekrar eski sinerjiyi yakalamak için bizde varolanı bir kere daha hissedelim.

3-0 kaybedilen bir kupa finali ilk ayak maçı... İkinci maçta alınan PARLAK bir zafer... O zaferin ardından ZAFERE İNANMIŞ futbolcularımızın demeçleri.

Maç klibi ve golleri boşverin; ama bu röportajları mutlaka izleyin. BMN farkıyla...

EN BÜYÜK TRABZONSPOR! O kadar!

Not: Cavit ÇAĞLAR dönemin Devlet Bakanı

2147721409852535472

Emorfo
04.02.2007, 14:43
Ah ulan ahh unutmadığım maçlardan biridir. Ben 5 atacaz dedik 5 attık o kadar :)

Serap
04.02.2007, 14:43
bugünleri bizde yaşamak istiyoruzzzz canlı canlı canlı..çok güselmiş ya teşekkürler :tsatkı: nebiye ablamda yanımda birlikte seyrettik teşekkürlerini iletiyor oda.. :)

frango
04.02.2007, 14:44
hamdi hami ve şeyhmuz ve tabıkı diğerleri sizleri çok seviyoruz bize o mutluluğu yaşattıgınız için çok çok teşekkürler...

bu goruntulerı bidefutbolculara izletebilsek tunga abi ne güzel olur açıklamalara bakarmısınızya işte saha hodri meydan 5 de atarız 10 da atarız ey gidi günler ey...ey gidi eski futbolcular ey...

Emorfo
04.02.2007, 14:45
Videodaki o coşku o inanç o ruh malesef artık kalmadı. Trabzonspor o günden bu güne çok güç kaybetti. Trabzonspor ruhu bu videodur... Bu günleri haketmiyoruz.

cakir28
04.02.2007, 14:47
EY gidi günler ey...

Murat Hızal
04.02.2007, 14:48
Her şey Hamdi'nin şu sözlerinde gizli

Trabzonspor büyük takımdır isterse 5 atar isterse 10 atar.Bunun farkında olmayanlara duyurulur.

CeSS
04.02.2007, 14:50
Unutmak mümkünmü ;

Bu maçı askerde yemekhanede seyrettim. 5.golde masanın üstüne çıkmışım. Savurdugum yumruk tavana değmiş elim bayagi bir siyrilmişti. Hayatımda unutamacağım maçlardan biriydi.

Fakat gönül isterdiki nostalji ile degilde günümüzdeki Trabzonspor ile övünmek.
İnşallah o günleride göreceğiz.

Semih Kırsüleymanoğlu
04.02.2007, 14:53
ah ah... Trabzonspor o günlerine tekrar gelicek ben buna eminim! ölmeden görücegiz biz bu günleri buna eminim!!!!!

En Buyük TRABZONSPOR (hamdinin konusmasi süper ya:D)

:tsbayrak::tsbayrak::tsbayrak::tsbayrak:

Mehdi
04.02.2007, 14:59
way bee.o günleri o coşkuyu o azimi yine ver bize YaRabbim

Naim
04.02.2007, 15:00
Maziyi Yaratanlar Sağolsun

Bugunki Yenemezsen Yenilmeye Zihniyetinde ki fukaralarada kapak olsun!

Trabzon ulan bu
İster 5 atar ister 10

Ertan 51
04.02.2007, 15:01
şefim ne yaptın öyle yüreğimize el attın valla.şu sıkıntılı günlerimizde bi çıkış için gerekli bi motivasyon.çok duygulandım dün gibi hatırlarım bu maçı.inşallah bu inanmışlık geri gelir.o dönemdeki oyuncularımız ölümüne oynardı hikayeden değil gerçekten ölümüne oynardı allahım o günleri yeniden göstersin bize.teşekkürler Tunga ellerine sağlık.

Kul
04.02.2007, 15:03
İnsan içini çekiyor izlerken. Ey gidi eski günler bu maçtan sonra Bursa'daki coşkuyu çocuk olmama rağmen hatırlıyorum.. Maç bitiminde Dikkaldırım'da yer yerinden oynamıştı.. Tunga abi bizle paylaştığın için teşekkürler..

EN BÜYÜK TRABZONSPOR..! O Kadar..!

Recep Çaltepe
04.02.2007, 15:06
İnanılmaz bir video... Az önce gazetelerde dünkü maç ile ilgili yorumları okudum ve daha sonra bilgisayarın başına geldiğim anda bu videoyu gördüm. Şu anda büyük bir duygu karmaşası yaşıyorum. Hele başlarda Hamdi'nin açıklamaları yok mu, beynimden vurdu beni resmen. Ben mümkünse bu videodaki futbolcularımızın demeçlerini yazı haline getirmek istiyorum ve bu yazıyı bir yerde saklayıp her gün, her maçtan önce ve sonra elimden geldiğince tekrar tekrar okumaya çalışacağım. Buyrun:

Hamdi: Çok kolay başardık. Biz İNANIYORDUK! Bu kupa Trabzonspor'un ve Trabzonspor'a yakışır. İşte saha, hodri meydan! TRABZONSPOR EN BÜYÜK. İSTEDİĞİ ZAMAN BEŞ ATAR ON ATAR. EN BÜYÜK TRABZONSPOR!

Hami: Bize hep zor dediler, zor dediler. Çünkü Trabzonspor çok büyük takımdır, zoru başaran takımdır, biz bunu başardık. Ne mutlu bize ki zoru başardık, yani, EN BÜYÜK TRABZONSPOR. Bu kupayı, İLK DEFA BEN KUPA ALIYORUM, İLK DEFA KUPA KALDIRACAĞIM. Ne bileyim, o kadar çok mutluyum ki anlatamam. Trabzonspor'a hayırlı uğurlu olsun bu kupa.

Şeyhmuz: Ben şimdi şunu söyleyeyim, Trabzonspor camiasına büyük mutluluklar getirdi bu kupa ve devamını getirecek. SAYIN CAVİT ÇAĞLAR'IN BU MAÇI SEYRETMESİNİ ÇOK İSTERDİM. BURSA'DAKİ MAÇTAN SONRA DA ÜÇ DEĞİL BEŞ ATACAĞIZ DEDİM VE BEŞ ATTIK. Çok mutluyum. Trabzonspor'a hayırlı olsun.

Tahsin Armutcu
04.02.2007, 15:07
ilk macindaki muhtesem yonetimiyle(!) serdar cakmani bir kez daha aniyoruz.(yanlis demissem duzeltin lutfen)

TSelif
04.02.2007, 15:08
Oyyy oyy ... Bende akşam maçı izlediğim mekanda habire geçmişin fotoğraflarına resim çektim .Çünkü onlar daha çok heyecan verdi bana akşam. Okurken bile heyecanlandım

trapezus61
04.02.2007, 15:14
Bu maç için öğrenci olduğum harp okulundan firar edip Tabzona gitmiştim. O zevki Avni Akerde yaşamak müthiş bir şeydi. Bugün olsa yine on kere firar ederdim...

İlk maçtan sonra benimle dalga geçen arkadaşlarım dönüşümde beni omuzlarda karşılamışlardı. Kazandığım 22 paket Marlboroyla okulda o yılki sigara problemimi de kökten çözmüştüm. Hey gidi koca TRABZONSPOR... Çok özledik seni çokkkk...

Gamze
04.02.2007, 15:20
Bu maçın hikayesini yine tabiiki babamdan dinlemiştim.Anlatırken hala o günü yaşıyormuş gibiydi.O zamanki futbolcuların hırsını,mücadelesini,kazanma arzusunu anlatıyordu bana hep.Masal gibi dinliyordum tabi...Görmemiştim ki!..O cefakar futbolculardan hiç bir eser yoktu ki benim şahit olduklarımda,nasıl tahayyül edebilirdim!..Masal gibiydi işte diyorum ya masal!..

''Gökten üç elma düştü,biri Nurinin,biri Ziyanın,biri de 'yürüyen' futbolcuların başına inşallah!''

Bitsin artık şu karanlık masal!..Ve başlasın bu sefer gülen yüzleri barındıran bir yenisi!

hüseyin1975
04.02.2007, 15:28
Isde budur!!!

Inanmak basarmanın tarısıdır ama su an kadromuzda bırcok Futbolcuda ınanc ve güven yok!

Kecelı gıbı Musa gıbı sahızlara bu Forma cooook büyük geliyor!

İleli
04.02.2007, 15:48
Tuylerim diken diken oldu bu videoyu izlerken hepsini ellerinden opuyorum ne mutlu Trabzonporluyum diyene..

sizce o ruhu biz geri getiremezmiyiz?

Rasim YILMAZ
04.02.2007, 15:50
Orta 2 .sınıftaydım. İkimaçta gündüz maçıydı. İlk maç okula götürdüğüm küçük radyoyu özenle ceketimin içine yerleştirmiştim.. Ceketide sıranın üstüne .. sesini az açtım ders ortasında kulağımı cekete dayayıp dayayıp maçı dinliyorum.. İlk maç 3 yedik:) Tenefüste nasıl dalga geçildi benle bilemessiniz:) Fakat Sinirle arkadaslara görürsünüz ikinci maçta alacazkupayı diye nasıl bağırdım bilmiyorum..
İkinci maç aynı taktik yine sakladım ceketin içine radyoyu :) Ve beşinci golde öyle bir sevinmişimki oldu be diye sıraya yumruk attım..:) Hoca ne oluyor orda deyince kendime geldim.. Sağolsun nizam diye bir arkadas vardı .. Hocaya hocam Trabzon 5. yi attı dedi.. Olan bizim radyoya oldu.. Taa sömestri sonunda müdür verdi radyoyu.. Evden işittiğim azar da cabası.. Annem mutfakta dinlerdi o radyoyu.. Fakat geçici bir süre dinleyemedi:):)

Vay be yine tüylerimdiken diken oldu... Nuri Bey ve torpillisi ziya efendi!! Siz anlayamassınız elbet bu duyguyu!!!!!

champions
04.02.2007, 15:52
en büyük Trabzonspora en küçük teknik traktör olmuyor yakışmıyor

TSelif
04.02.2007, 15:56
http://img178.imageshack.us/img178/2016/s5001151gv7.jpg (http://imageshack.us)

TRABZON kupa koleksiyonu yapıyor ...Bu daha eski gerçi :)

BDiler61
04.02.2007, 15:57
ziya şehmuzun hamdinin haminin gözlerinin içine bak inancı gör,cesareti gör.

Allah razı olsun sizlerden

Ayhan Yüksek
04.02.2007, 16:02
Of be of neefkarlandım neydi be o maç o maçta sevinçten amcaoğluyla kanepenin yan tarafını kırmıştık o zamanki futbolcuların hırsınainancına bak bide şimdikilerin kimsenin umrunda değil gibi halimiz bu büyüklüğümüz idrak edemeyen ziya defolll

Murat Hızal
04.02.2007, 16:03
Bize son zamanlarda ss lazio yakıştırması yapanlar,bu takımnda şeyhmuz ve onun gibilerin ne kadar sevildiğine, unutulmadığına bir daha baksın ve kendine gelsin.

Kaya
04.02.2007, 16:06
En Büyük TRABZONSPOR

:tsbayrak: :tsbayrak:

denizci61
04.02.2007, 16:06
Kelimeler kifayetsiz kalıyor...Onlar bize bu sevinci yaşatmıştı. Bugünkülerde bu acıları yaşatıyor. Tek şey değişmedi o da bu renklere olan aşkımız...

Emeği geçenlerin ellerine sağlık...İlaç oldu şu zor dönemde...

Travelair
04.02.2007, 16:30
Futbol yürekli insanların oyunu olarak kalmalı

Nigdeli
04.02.2007, 16:55
Baba ne yaptınnnn öldürdün bizi inan göz yaşlarını zor tutuyorum hamdolsun ki biz bunları yaşadık dün gibi hatırlarım bu maçı o zaman biz bu takıma çok güveniyorduk.3:0 biten ilk maça rağmen kupayı alacağımıza o kadar çok inanıyordukki ve başardıkta çünkü futbolcularda taraftar gibi seviyordu Trabzonsporu.Hele Şeyhmus'un 5. golü attıktan sonraki sevincini hiç unutmam seyirciye koşup kalkın looo ne oturursunuz kalkın sevinin diye bağırmıştı.sağolsunlar biz onları asla unutmadık.Şimdi bizim futbolculara bu ruhu anlatacak onlara kalkın ULAAA diyecek bir ruh lazım mevlam bize o günleeri göstersin hamdinin dediği gibi Trabzonsporun isterse 5 isterse 10 atacağı günlere birlikte ulaşmak temennisiyle

Mehmet
04.02.2007, 17:02
http://bordomavimiz.sitemynet.com/inat.GIF

Taner Gündoğdu
04.02.2007, 17:15
hayal meyal hatırladığım bir maçtı tekrar o günü yaşattın Tunga abi çok sağol.nasıl bir inanç nasıl bir özgüven. 5 de atarız 10 da atarız diyor daha ne olsun? devlet bakanı,bursalı,cavit çağlara meydan okuyor daha ne olsun? bir daha böyle zaferler yaşamaktan başka ne isteriz ki?

Ömer SEVİNÇ
04.02.2007, 17:45
Ne günlermiş be.

Allah belasını vermesin şimdiki yöneticilerin de futbolcuların da...

antagonist
04.02.2007, 17:46
Trabzonspor en büyük,istediği zaman 5 atar istediği zaman 10!!!

Herkes bunu kafasına çivilesin!!!En büyük Trabzonspor...Ah be,o günleri görmek vardı...

:atki: :tsbayrak:

EmrahYalçınalp
04.02.2007, 17:52
Şu maçı dün gibi hatırlıyorum. Vay be...!!!

Bugünkü futbol anlayışımıza bakınca söylenecek tek şey kalıyor: Demek "modern" futbolda ilk maçta 3 yersen ikinci maça çıkmayacaksın.

bordoylamavi
04.02.2007, 18:41
o vakitler ligde pek başarılı değildik ama avrupa ve kupada böyle güzel başarılar elde edebiliyorduk. bülent karpat çok komikti

Abdallı61
04.02.2007, 18:43
Efsaneyi yaratanlara hamdolsun
Efsaneyi aratan albayrak, yardakçıları ,ziyaN ve futbolcu müsveddelerine kahrolsun

EmrahYalçınalp
04.02.2007, 18:53
o vakitler ligde pek başarılı değildik ama avrupa ve kupada böyle güzel başarılar elde edebiliyorduk. bülent karpat çok komikti
90 ya da 91 olmalı, çok iyi hatırlamıyorum ama Hıncal, Urbain'in gönderilmesiyle ilgili olarak "En başarılı takım Trabzon, niye hocasını yolluyor anlayamıyorum" diye bir şey yazmıştı. Ligde kaçıncıydık hatırlamıyorum ama Trabzonspor'luluk ruhu ligdeki sıralamanın üzerinde bir şey, ve bizde fazlasıyla vardı...

AKSOY_61
04.02.2007, 19:01
:D :D dur laaaaaaan:D :D
öldüm gülmekten yaaa :D

ama ne günlermiş yaa
bide şimdiye bakın oooff off

:atki: :atki: :atki: :atki: :atki:

Sinan Akyıldız
04.02.2007, 19:20
Tunga Abi Yıktın Yine Bizi Yaa:yattara:

:meşale2: İşte saha hodri meydan Trabzonspor en büyük enn :meşale2:

antagonist
04.02.2007, 20:24
Bu konu sabitlense güzel olur bence.Trabzonspor'un büyüklüğü hakkında şüphesi olan arkadaşlara biraz feyz verir belki...

Hüseyin Çümen
04.02.2007, 20:45
vay be hamdi ne konuşmuş ben o günleri hatırlamıyorum bile :(

surmeneli_keles
04.02.2007, 20:57
gecmiş gunlerde yasamak varmıs avnı aker e cehennem dendıgı yıllar ki bosuna da denmıyodu sımdı peehhh herkes gule oyneye gelıo alıo 3 puanı gıdıo olsun en azından gecmıssımız ii gelcege bakmak lazım ama gelcek karanlık bıey gorulmuo suankı durumda

Bulut61-34
04.02.2007, 21:01
Hamdi'nin ropörtaja başlamadan önceki o "DURUN LAAA" diye haykırışı o gün olduğu gibi bugünde yüzümde gülümsemeyle ve gözlerimde ki ıslaklığın tekrarlamasına sebep oldu.
Universiteyi kazandığım ilk yıldı, 1. macı Fındıkzadedeki Trabzon öğrenci yurdunda seyretmiştim. Rövanş macını ise evimin yakınında ki kahvehanede seyretmiştim. Çünkü Trabzon öğrenci yurdunda yenilmenin yanında durmdadan küfreden taraftarımız çok canımı sıkmıştı. İkinici macı arkadaş grubumun ısrarına rağmen tek başıma kahvhanede seyretmiştim. O kadar 3 büyüklerin taraftarı arasında bir ben bir de yaşlı bir amca vardı Trabzonsporlu olarak. Macın sonunda takımımla ve Trabzonsporlu olmakla o kadar guru duymuştum ki anlatamam.
Bazı arkadaşlar o gün kü futbolcuların ruhundan falan bahsediyor ama olay öyle değil. O günün şartlarında yaşadığımız birlikti bu başarıyı getiren. İlk maçta ki o haksız penaltı golü olmasaydı 2. maca o arzuyla çıkmazdık. O haksızlık karşısında camianın birleşmesi sonucu bu başarı geldi. Ünalın maçtan önce ki tribün şovunu hatırlıyorum da ne güzel sahnelerdi. Yoksa o futbolculara da çok zaman ruhsuz dendi.
Potansiyelimizin farkına varalım, biz bir bütün olunca neler yaparız neler. Öyle ki bir futbol takımının oyuncu koca devlet bakanına bile kafa tutabildi. Çünkü o Trabzonsporun gücünü biliyordu.

DURAS
04.02.2007, 21:35
ey büyük Trabzonspor taraftarı uyanın, takım uçurumun eşiğinde, yuvarlanmak üzere, sahip çıkın takıma. ey büyük Trabzonspor taraftarı, siz değilmiydiniz, plansız,programsız iş yaptı, transferi geciktirdi, sonucunda şampiyonlar liginde elendi diye(haklı olarak) sn.atay aktuğu istifa ettiren, siz değilmiydiniz, papila denen tetikçinin yaptığı haksızlıklar yüzünden onbinleri Trabzon sokaklarına döküp, protesto eden, sizden ricam bu potansiyelinizi kullanın ve klübün yakasındaki parazitleri temizleyin(başkan, yönetim ve ziyan)
nedir bu ölü toprağı, yükseltin sesinizi istifaya çağırın, sesiniz heryerde yankılansın, istifa istifa istifa, yönetim istifa, ziyan istifa, ölü toprağını atın üzerinden, bunlar; taraftar tepkisiz kaldıkça cesaretleniyor, daha pişkin hal alıyorlar, sizi demokratik tepkimizi seslendirmeye çağırıyorum. istifaaaa.saygıyla kalın

Erman
04.02.2007, 21:48
Benim yaşımdakiler şampiyonluk yaşayamadı. Ya da yaşadı ama anlayacak kadar büyük değildi. Aslında sırf bu yüzden Bursaspor'u yenerek kazandığımız bu kupa, benim gibiler için gönülden inandığımız Trabzonspor'un büyüklüğünün ender gösterilerinden biridir. Bir şampiyonluk kadar da değerlidir çünkü Trabzonspor'u, Trabzonspor davasını ifade eden ne varsa o kupa finalinde yaşanmıştı.

Her şeyden önce; şikeci, onursuz, taşıdığı Anadolu kimliğini ayaklar altına alan ahlak yoksunu bir takıma karşı dürüstlüğün, onurun ve mertliğin zaferiydi. Her şeyin para ile satın alınamayacağının en şaşaalı örneğiydi.
O gün, Trabzonspor'un, Anadolu kimliğini taçlandırdığı, ahlak yoksunu birilerinin üzerine sürdüğü pislikten arındırdığı gündü.

İkincisi, -Nihat Genç'e öykünerek yazıyorum- o maç tam bir ruh hastalığıydı. O maçı tribünde ve televizyonlarda izleyen bizler, sahadaki adam gibi adamlar, kulübedeki beyinler birer ruh hastasıydı. Görüntülere bakmak yeter. Öyle bir ruh hastalığı sarmıştı ki bizi, Bursa hakeme verdiği çil çil paralarla isterse sekiz gol atmış olsun, biz 20 tane atar gene kupayı alırdık.
O gün biz Trabzonluların ruh hastalığının tescillendiği gündü.

Üçüncüsü, o maçta deliler gibi şerefleri için, adalet için, bir şehrin onuru için saldıran cengaverleri görerek "maziyi yaratanlar"ın ne menem bir şey olduğunu anladık. Biz rakip yarı sahadan taç kullanan, topu kurtarmak adına direğe kafasını vurup dişlerini döken Şenol'u, her ayağına geleni gol yapan Ali Kemal'i, "at dobi" diye bağıran Dobi Hasan'ı göremedik belki ama o maçta onların sahadaki yansımalarını gördük.
O gün efsanenin yeni nesile görünmek için sahaya indiği gündü.
Çok iyi hatırlıyorum. Maçı Ankara'da izlemiştik. Evin bir ucunda renkli ITT Scharb Lorenz'in başında annem, babam; diğer ucunda ise balkonda minderlerin üstünde, Rus pazarından aldığımız siyah beyaz televizyonun karşısında maçı izleyen dedem ve anneannem...

Dedem öyle bağırıyordu ki her pozisyonda bütün mahalle ne oluyor diye camlara pencerelere üşüşüyordu. İyi de küfrederdi rahmetli. Biz içeride maçı izlerken onun gür sesini duyardık: "Atın ulan, yenın şu şerefsızleri, edepsızleri!... Siz de ne bakıyorsunuz ulan, girin evınıze!"

Anneannem ise sorsanız namaz kılıyor ama ne hikmetse o namaz bir türlü bitmiyor çünkü gözünün ucuyla maça bakıyor, baktıkça da duasını karıştırıyor, sonra da kendisine kızıyordu: "Elhamdüli... (Trabzonspor atak yapıyor) Elha... La havle velaaaa! Allah sizı ıslah etsın!"

Bense iki uç arasında koşturup duruyordum elimde bordo mavi bir bayrak. Her golden sonra bağıra çağıra dedeme fırlardım. Sanki o bilmiyor da ben ona haber vereceğim. Şeyhmuz golü attığında ev birbirine girdi. Cam çerçeve indi. Annemin ağlaya ağlaya balkona Trabzonspor bayrağını astığını hatırlıyorum. Anneannem artık namazını bitirmiş şükür muradıyla dualar okuyordu. Babam her zamanki gibi coşkusunu içinde yaşıyor, dışarı belli etmiyordu, her ne kadar parlayan gözlerini saklayamasa da. Dedemse her daim olduğu gibi dimdik durmuş, elinde bir kadeh rakı, televizyonda her gözüken futbolcuya sesleniyordu: "Aferin Hami... Aferin Hamdi... Aferin oğlum... Aferin evladım..." Dede seni çok özledim...

Trabzonspor'un o sene kaldırdığı o kupa, ilki olmasa bile diğer şampiyonluklar kadar değerliydi. Çünkü Trabzonspor o maçı, temsil ettiği değerlere küfredenlere karşı, ahlaksızlara, satılmışlara ve satın alanlara, haysiyetsizlere karşı kimliğini bağıra çağıra almıştı. Kendi davasının hem hakimi, hem savcısı hem de avukatıydı. Bu yüzden kaybetmesi mümkün değildi. Ki kaybetmedi de! Kırdı kalemi, kesti cezayı.

O yüzden içimde yine de hep bir yara olsa da "ben şampiyonluk göremedim" diye hayıflananlardan değilim. Ben Bursaspor maçını gördüm. Gerçek Trabzonspor'a şahit oldum.

Tunga Üstad "maziyi yaratanlar sağ olsun" demişti.

Mazide olduğu gibi bugün de futbol sahası şerefiz, ahlaksız ve haysiyetsizlerle dolu. Son yıllarımızı heba eden kimi yöneticilere rağmen bu adi düzene karşı olduğu için, onun bir parçası olmak istemediği için EN BÜYÜK değil TEK BÜYÜK TRABZONSPOR!

Büyüklüğümüz de derdimizin dermanı da mazide saklı.

Karadeniz'in, Anadolu'nun, Türkiye futbolunun GERÇEK TRABZONSPOR'a ihtiyacı var!

Hayde!

TEK BÜYÜK TRABZONSPOR!

attagümüshane
04.02.2007, 22:07
en büyükten ziyade hakikaten her yönüyle düşünüldüğ zaman ve vicdanla dürüstlüğün de katıldığı bir yorumda bence "tek büyük trabzonspor"dur demek en doğrusu..
20 milyon taraftarı olup da -avrupada kaç takımın bunlar kadar taraftarı var acaba??- onca imkanı olup da istanbul gibiher futbolcu ve yönetici için cazibe merkezi olan,imkanlarıyla futbolcuları kendine çekebilen birşehre sahip olup da..ve daha neler nelere sahip olup da -uzatmak istemiyoruım- bu ezikler kadar rezil ve başarısız olan başka "tek bir takım varsa" lütfen göstrerin??

tsukru61
04.02.2007, 22:45
Geçmişle Yaşanmaz
Arsene Wenger'in 10 yıllık süreçle ilgili çok ilginç bir yaklaşımı dikkat çekiyor: “Ben gelecek için yaşayan biriyim. Geçmiş beni çok fazla ilgilendirmiyor. Bunun için Arsenal'de geçirdiğim 10 yılla ilgili çok fazla bir şey söyleyemeyebilirim. Çalışma hayatımda beni ilgilendiren en önemli unsur, bir sonraki karşılaşmadır. Evimde geçmişle ilgili tek bir madalya, fotoğraf ya da gazete kupürü göremezsiniz.” Wenger'in bu sözleri, geçmişleriyle yaşamayı bir alışkanlık haline getirenler için keyif kaçırıcı olsa gerek! TamSaha Aralık 2006

Vegas
04.02.2007, 22:55
Gecmisle ovunerek ele ne gecerki. Bir zamanlar en buyk futbol takimi Trabzonspor'mus Turkiye'de. Bunun bugune zerre kadar farki yok. Zamaninda Osmanli da koskocaman uc asir Dunya'ya hukmetti ama bugun Osmanli'nin torunlari olan bizler kaderimize terkedilmisiz.

Bide O zaman tek macta 5 gol atilirmis bugun 5 macta tek gol atiliyor artik.

Tunga
04.02.2007, 22:57
Evet Erman benzer bir hatıra da bizim evde yaşanıyordu. Babam TV'ye dikkatlice bakıyor, ben ise evin içinde yerimde duramadan deli danalar gibi dönüp duruyordum. O maçı babamın yanında izleyebilmek için üniversiteyi kırıp, Ankara'ya babamların yanına gelmiştim. Kendisiyle maç seyretmek büyük keyiftir.

Ben 5. golde Şeyhmus'un vuruşunun ağlara doğru yöneldiğini ve topun artık kaçınılmaz bir şekilde ağlara gideceğini anladığım anda film koptu. Kendime geldiğimde 6. kat penceresinden dışarı sarkmış, bir ayağını boşluğa çıkarmış halde iken babam ve ablam beni tutarak içeri çekmeye çalışıyorlardı. İçeri girdiğimde ise barcelona'ya golü attıktan sonra ilki başıma gelen bayılma hadisesiyle karşılaşmıştım.

O Trabzonspor da onun oyuncuları da şampiyon değillerdi. Hatta 8 senedir şampiyonluk yaşamamıştık. Ama Emrah'ın da dediği gibi Trabzonsporluluk Ruhu denen şey lig sıralamasında saklı değildi. O formayı terleriyle ıslatanlar Büyük Trabzonspor'un maneviyatı yüksek oyuncularıydı.

En son Olimpiyatta kazandığımız kupayı ve sonrasındaki röportajları hatırlıyorum. Kupanın mimarlarından Gökdeniz kendisine uzatılan mikrofona :"Artık şu pirimleri arttırmayı konuşmamız lazım" diyordu. O kupa seremonisinde boğazım boğum boğum olmuştu.

O Trabzonspor da, bu Trabzonspor da şampiyon olmadı; ama bir fark vardı aralarında işte. İşin içine maddiyatın girdiği bir farklılık.

Bu işin maddi yönünü yadsımak için hayatın gerçeklerinin çok uzağında olmak gerekli. Yadsıyamayız. Ama bazı anlar vardır ki, sana inanan, güvenen insanlara bir mutluluk yaşatmak, onları gururlandırmak, türlü maddi menfaatlerin önüne geçer, geçmelidir. O insanlar ki zaten seni maddi olarak da tatmin ederler, etmişlerdir.

Trabzonspor ihtişamını yeniden yakalamak istiyorsa, maziye takılıp kalmamalı ama onu unutmamalıdır da.

Eski VHS kasetlerimden biri daha elime geçti ve bu güzelliği herkesin bir kere daha soluyabilmesi için buraya taşıma ihtiyacı hissettim.

Artık dijital metotlar ile kayıt altına alınabilen dönemlerde de böyle güzellikler yaşamak ve onu da gelecek nesillere taşımak istiyoruz.

http://img488.imageshack.us/img488/3002/phto00069na.th.jpg (http://img488.imageshack.us/img488/3002/phto00069na.jpg) http://img488.imageshack.us/img488/1898/phto00095lq.th.jpg (http://img488.imageshack.us/img488/1898/phto00095lq.jpg) http://img360.imageshack.us/img360/1984/phto00151ln.th.jpg (http://img360.imageshack.us/img360/1984/phto00151ln.jpg) http://img447.imageshack.us/img447/354/phto00164ja.th.jpg (http://img447.imageshack.us/img447/354/phto00164ja.jpg) http://img447.imageshack.us/img447/2356/phto00174cx.th.jpg (http://img447.imageshack.us/img447/2356/phto00174cx.jpg)

http://img447.imageshack.us/img447/8172/phto00180si.th.jpg (http://img447.imageshack.us/img447/8172/phto00180si.jpg) http://img447.imageshack.us/img447/1948/phto00199tg.th.jpg (http://img447.imageshack.us/img447/1948/phto00199tg.jpg) http://img447.imageshack.us/img447/3248/phto00204to.th.jpg (http://img447.imageshack.us/img447/3248/phto00204to.jpg)

Bu yazıları da bir fırsatını bulup Trabzonspor'a teknik direktörlük yapacak her hocaya daha baştan okutmak gerekiyor:

http://img488.imageshack.us/img488/6348/ts5bs1tercuman011un.th.jpg (http://img488.imageshack.us/img488/6348/ts5bs1tercuman011un.jpg) http://img488.imageshack.us/img488/5701/ts5bs1tercuman025rw.th.jpg (http://img488.imageshack.us/img488/5701/ts5bs1tercuman025rw.jpg)

Mehmet Fatih Yavuz
04.02.2007, 23:03
trabzonspor un artık sadece adı büyük kaldı.
osmanlı gibi.
osmanının da adı büyüktü(yıkılırken)... ama büyüklüğünün trabzonspor gibi hükmü yoktu.
trabzonspor bu acuzeler sayesnde büyüklüğünün hükmünü kaybetti.

trabzonspor amatör kümeye de düşse kağıt üzeerinde büyüktür.
ama büyüklük hükmü kalmamışsa işlevsizdir.

eğer gücünden anadolu takımları ve hatta istanbul efeleri korkmuyorsa,
hakemler sana karşı son derece rahat davranıp hakkını yiyebiliyorsa, senin 1000 de birin kadar aşarısı olmayan takımlar gelirlerine göz koymaya cüret edebiliyorsa, senin büyüklüğünün hükmü yoktur....

benim de içim kan ağlıyor ama gelinen durum budur...

h@msi61
04.02.2007, 23:15
ilkokul 2. sınıfa giderken izlediğim ve hiç unutamadığım maçlardan birisidir. ama gelin görünkü o gün lazım olan 5 golü atan takımın oyuncuları ve takımın hocası Urbain Braems Trabzonsporun ne kadar büyük bir takım olduğunu biliyordu ve buna göre oynuyor, oynatıyorlardı. Gelin görünki geldiğimiz nokta çok kötü, küçük anadolu takımlarının kupa hayali kuramıyan futbolcuları ve bizi bir anadolu takımı gibi oynatan hocasıyla Büyük Trabzonspor ve küme düşme lafları aynı cümlede kurulmaya başladı, rakipler ne formadan, ne takımdan ne de Avni Akerden korkuyor artık. inşallah herşey düzelir ve takımımız tekrar Hamdinin laflarını haklı çıkarıcak duruma gelir...

tsukru61
04.02.2007, 23:16
Akıl vermek gibi olmasın da bunların yerini benden iyi biliyorsunuz. Nostalji...

Bu yazıları da bir fırsatını bulup Trabzonspor'a teknik direktörlük yapacak her hocaya daha baştan okutmak gerekiyor
Bunları öncelikle yönetime aday olanlar bilmeli.

Bartuğ13
04.02.2007, 23:22
Unutmak mümkünmü ;

Bu maçı askerde yemekhanede seyrettim. 5.golde masanın üstüne çıkmışım. Savurdugum yumruk tavana değmiş elim bayagi bir siyrilmişti. Hayatımda unutamacağım maçlardan biriydi.

Fakat gönül isterdiki nostalji ile degilde günümüzdeki Trabzonspor ile övünmek.
İnşallah o günleride göreceğiz.

işte erkan abinin lafı

shooter13

işte imza

Ali Özcan
04.02.2007, 23:35
Akıl vermek gibi olmasın da bunların yerini benden iyi biliyorsunuz. Nostalji...

Bunları öncelikle yönetime aday olanlar bilmeli.

nostalji olsun diya yazılmış bir yazı,koyulmuş videolar değil bunlar...bunu anlamak bu kadar mı zor...bu topic in amacı başka...anlayana...;)

Berk Akçay
04.02.2007, 23:39
Durrrrr Azzzzzzzzzzz diye bağırmasıda hamdinin o çok komikti :)

gkhn61
05.02.2007, 00:10
Eminimki Türk futbol tarihi boyunca hiç bir futbolcu böyle kafa tutamamıştır...nerdee eski günler...bize artık böyle oyuncular gerek..Birde teknik trektör faktörü var tabi...onuda kendi şehrimizden seçmek ,trabzonsporun geçmişini bilen ve geleceğinide görecek insanlar lazım...böyle bi videoyu bizimle paylaştığı için tunga abimize teşekkür ediyorum...

tsukru61
05.02.2007, 00:28
nostalji olsun diya yazılmış bir yazı,koyulmuş videolar değil bunlar...bunu anlamak bu kadar mı zor...bu topic in amacı başka...anlayana...;)
Arkadaşım 2. sayfaya bakarsan ne demek istediğimi anlarsın...

trapesus
05.02.2007, 09:05
ah ulan ahhhhh...

bordoylamavi
05.02.2007, 09:17
Trabzonsporun büyüklüğünü şimdiki yönetim bozamaz. evet Trabzonsporu bu hale getirdiği için büyük yara vermiştir. ama bir takımı büyük yapan en önemli faktör başarılarından çok seyircisidir.bu her yerde böyledir. monaco avrupanın tozunu attığı sıralar tribünlerinde 2 bin kişi yoktu.ama Trabzonspora gönül verenler başarı olsa da olmasa da her zaman olacak.

Ba®ış
05.02.2007, 12:13
hey gidi eski günler o zamanki ruh yokki şimdi takımda o günleri mumla değil projektörle arıyoruz vallahi

Erkut Ay
05.02.2007, 12:45
ah ah bu efsane bu yönetimlemi geri gelecek yoksa aymanla keçeliyle ceyhun lamı onlar yüreklerini koyuyorlardı ortaya öz trabzon evlatları özelliklede haminin yerini bırak şimdiki forveti trabzonsporun 11 i dolduramaz

etocanislam
05.02.2007, 13:35
Videodaki o coşku o inanç o ruh malesef artık kalmadı. Trabzonspor o günden bu güne çok güç kaybetti. Trabzonspor ruhu bu videodur... Bu günleri haketmiyoruz.
ahh ahh dedirtiyo o surattakı sevinç yeter mutluluktan havalara uçuyor bizimkilerde nerde bu ruh bunun tvlerde yayınlanmasını sağlamanın bi yolunu bulmak lazım bizim kazmatörler ders alır belki

ISTS
05.02.2007, 13:47
Arkadaşlar bu başarılar için bu kadar eskiye gitmeye gerek yok. Geçen sezon değil ondan önceki iki sezon bizans oyunları ile şampiyonluklarımız çalınıp, ikincilikte bırakılmadık mı biz. 2002-2003 , 2003-2004 sezonlarında bu kupayı peşpeşe kazanmadık mı biz.
Yani, burdan da anlaşılacağı üzere başarı o kadar da uzakta değil. Bugün bizim tek eksiğimiz ruh diyoruz ya hep, o ruh dediğimiz bence öz güvendir. İşte bu öz güveni tekrar kazandığımız zaman bu kadro yine şampiyonluğa oynayacaktır.

ibzolist
05.02.2007, 15:37
aynı bursa utanmadan trabzon kümeye diye bağırabiliyor gerçi onlar neden utansın, utanması gerekenlerden sıra onlara gelmiyor ki

Ozan Yazıcı
05.02.2007, 16:02
o zaman oynayanların önemli bir kısmı Trabzonsporu takım olarak tutuyordu, profesyonel sözleşmeler de işin çeşnisiydi. Trabzonsporu tutmayanlar da delikanlı adamlardı, yedikleri ekmeğin hakkını veriyordu.

şimdikiler tatlı su topçusu, çok şey beklemeyin..

pReN@_61
05.02.2007, 16:22
aksini düşünen?

Burhan61
05.02.2007, 16:58
bu maçı bugün gibi hatırlıyorum. aslında çok da iyi oynayamamıştık. hatırlamayanlar için komik geliyor olmalı. gerçekten iyi oynayamamıştık ama sadece kazanma hırsımız bile 5 atmamıza yetmişti. o sene benim hatırladığım sezonlar içinde en iyi futbolu oynadığımız yıldı.

ne demiş büyük türk düşünürü K.Hamdi(o zamanlar böyleydi), Trabzonspor bu ister 5 atar ister 10 atar:D

cyberentalpi
05.02.2007, 17:20
oy oy maci dun gibi hatirliyorum. lise 1 de idim. Bagirmaktan sesim kisilmisti. Urbain in Trabzonspor u bir baska idi. sampiyon olamadik ama herkes o kadar zevkle izlerdi ki Ts yi. O zamanlar gelene gecene 4 atma huyumuz vardi bursa 5 olmustu.
Hatta donem spor bakani MAY idi. Cavit Caglarda bakandi.Ts May i makaminda ziyaret ettiginde May Sehmuz a Ula Sehmuz cavit seni burlarda gormesin demisti:)

Cem Yavuz
05.02.2007, 18:03
Onlar la bunlar arasındaki enbüyük farkı Hamdi nin konusmaya baslamadan önceki bagırması anlatıyor zaten...
Adam hırs küpü olmuş..
Patlayacak..
Şimdikilerde takım 3-0 gerideyken bile klübede sakız çiğneyip gülebiliyor.....

U.Sadıkoğlu
05.02.2007, 18:58
abi yok böyle bi olay ya aglıyasım geldi

Erkut Ay
05.02.2007, 19:06
Onlar la bunlar arasındaki enbüyük farkı Hamdi nin konusmaya baslamadan önceki bagırması anlatıyor zaten...
Adam hırs küpü olmuş..
Patlayacak..
Şimdikilerde takım 3-0 gerideyken bile klübede sakız çiğneyip gülebiliyor.....
helal olsun kardeş forumda en düzgün yorum yapan ve açık sözlü insanın en başındasın bu yaptığın yorumda herşeyi açıkça anlatıyor anlamak isteyene he bu takım iş yapar diyenler varsada seneye göreceğiz 2 ligde şampiyon olur belki hala kendimizi kandırıyoruz yok neymiş takım iyi yoldaymış acaba kötü yol ne tarafa gidiyor allahım yarabbim sen gör bizi kimlere kaldık

erdal6167
05.02.2007, 19:22
o kadar!!!!!!

attagümüshane
06.02.2007, 00:41
bu takım nerede iş yapcak ya??gürcistan liginde mi??yönetim+hoca+ilk 11deki 5/6 futbolcu ve yedek kulübesi yenilenmeli..ve o zaman...işte o zaman..

nesta61
06.02.2007, 01:41
( noluyor laaaaaan of offf off evet cok kolay basardik biz inaniyorduk bu kupa trabzona yakisir iste saha hodri meydan ister 5 ATAR ISTER 10 ATAR en buyuk trabzonspor eeeeeeeey )
vaybeeeee BEN hatirliyorum bunuu ozaman cook kucuktumm , ARKADASLAR ISTE TAKIM RUHU HEPSI Pimi cekilmis hazir bomba gibi helal olsun usaklar size video yu izlerken gozlerim dolduu

bu video yu hazirlayan arkadasa tsk ediyorum :alkış: :alkış: :alkış:

bordoylamavi
06.02.2007, 10:31
ya aslında hamdinin bağırmasını iyice inceleyecek olursak orada bir taraftar var işte ben şurdan geldim şöyle böyle sürekli bişiler söyleyip hamdiye yapışmış durumda hamdi deadamın yapışmasında bıkıp bağırıyor. dikkatlice bakınca anlaşılıyor

Kapılıkaya
07.02.2007, 13:25
Bu lafı biz söylüyoruz ama kimse inanmıyor.Aslına bakılırsa artık bizler bile artık inanamıyoruz.Biraz eskiler eskilere dayanarak bişey diyebiliyorlar ama ya hiç şampiyonluk göremeyenler ne yapsın.Artık küçük çocukları bile Trabzonsporlu yapmaya çalışmak bile zorlaştı.Bu hale düşmemize sebep olanlar Allah'ından bulur inşallah.

Resul Çelenk
07.02.2007, 13:35
hamdinin bağırması çok komikti yaa.
fakat o futbolcuların gözündeki inanç,azim ve hırstan şuankilerde zırnık yok

hüseyin1975
07.02.2007, 14:05
hamdinin bağırması çok komikti yaa.
fakat o futbolcuların gözündeki inanç,azim ve hırstan şuankilerde zırnık yok

Aynen katiliyorum.....

jhun
07.02.2007, 17:01
tüylerim diken diken oldu arkadaşlar ya bize nasip olacakmı böyle maçlar Allah'ım bir daha acaba....

tsonur61
08.02.2007, 21:01
Sabreden derviş muradına ermiş derler ..... Ama Nerdeeeeeeeeeeee !!! :mad:

Enes Berfin
09.02.2007, 18:16
Süpermis :-) ben o dönemi hatirlamiyorum tabi, ama bu mac bizim icin bir mucizeydi.

Halit Aydın
09.02.2007, 18:59
Maziyi yaratanlar sağolsun...

horoz1977
09.02.2007, 21:24
Arkadaşlar bu konuyla ilgili bir anımı paylaşmak istiyorum bu maçtan iki gün önce Şehmuz'u zeytinlikte bir büfenin önünde üç dört kişiyle oturuken gördüm yanına gittim dedimki şehmuz abi neolur şunlara günlerini gösterelim dedim.İnanın okadar inaçlıydıki sen merak etme dedi onların .............. en az beştane atacağız dedi.okadar mutlu olmuştumki iki gün hiç stres yapmadım maç 1-1 olunca bile inançlıydım.Bir TRABZONSPOR'lunun Şampiyonluklar,kupalar bi yana tarihinde her takıma nasip olmıyacak en büyük günüydü o gün.CAVİT ÇAĞLAR KULAKLARIN ÇINLASIN.....

Ali Özcan
09.02.2007, 23:41
Mazisi kadar görkemli bir Trabzonspor oluşturmak için artık el ele vermemiz gerekiyor...

Mehmet Fatih Yavuz
10.02.2007, 01:38
sadece üzerimize gelindiğinde birlik oluyoruz.
leman dergisi olayındaki gibi.
yükselişe geçtiğimiz an bi yerlerden çatlak sesler çıkıyor.
başarıyı kendi payı olmadığı için engellemek isteyenler....
artık kim becerirse becersin arkasında durmalıyız.

Berk Eren
10.02.2007, 03:13
bu videoyu cdlere cekelim sole 20-30 tane baskana,yonetım kuruluna,teknık heyete ve futbolculara verelım..

Anlasınlar hangi forma icin emek harcadıklarını..

Bulut61-34
10.02.2007, 13:23
Hamdi'nin ropörtaja başlamadan önceki o "DURUN LAAA" diye haykırışı o gün olduğu gibi bugünde yüzümde gülümsemeyle ve gözlerimde ki ıslaklığın tekrarlamasına sebep oldu.
Universiteyi kazandığım ilk yıldı, 1. macı Fındıkzadedeki Trabzon öğrenci yurdunda seyretmiştim. Rövanş macını ise evimin yakınında ki kahvehanede seyretmiştim. Çünkü Trabzon öğrenci yurdunda yenilmenin yanında durmdadan küfreden taraftarımız çok canımı sıkmıştı. İkinici macı arkadaş grubumun ısrarına rağmen tek başıma kahvhanede seyretmiştim. O kadar 3 büyüklerin taraftarı arasında bir ben bir de yaşlı bir amca vardı Trabzonsporlu olarak. Macın sonunda takımımla ve Trabzonsporlu olmakla o kadar guru duymuştum ki anlatamam.
Bazı arkadaşlar o gün kü futbolcuların ruhundan falan bahsediyor ama olay öyle değil. O günün şartlarında yaşadığımız birlikti bu başarıyı getiren. İlk maçta ki o haksız penaltı golü olmasaydı 2. maca o arzuyla çıkmazdık. O haksızlık karşısında camianın birleşmesi sonucu bu başarı geldi. Ünalın maçtan önce ki tribün şovunu hatırlıyorum da ne güzel sahnelerdi. Yoksa o futbolculara da çok zaman ruhsuz dendi.
Potansiyelimizin farkına varalım, biz bir bütün olunca neler yaparız neler. Öyle ki bir futbol takımının oyuncu koca devlet bakanına bile kafa tutabildi. Çünkü o Trabzonsporun gücünü biliyordu.

Bilmeyen bazı arkadaşlara bir hatırlatma yapmak istiyordum. O zaman ki futbolculara ruhsuz, karektersiz falan dendiğine çokca şahit oldum. Onalara da az küfürler edilmedi. Tıpkı bugünkülere yapıldığı gibi.
Yukarda anlattığım olayda zaten bunula ilgiliydi. İlk maçta o küfür eden taraftarlarımız yüzünden 2. maçı bir kahvehanede seyrettim. O küfürlerin çoğu kendi futbolcularımıza yapılmıştı. Gerçekten de ilk maçta kötü futbol oynamıştık. Kupayı kazandığımız maçtan sonra o küfreden taraftarlarımızın yüzüne karşı bakın gördünüz mü, o kadar küfrettiğiniz futbolcularınız neler başardı diye haykırmak isteği geçti içimden. Bilmem o küfredenler utanır mıydı yaptıklarından.
O haksız penaltı yüzünden bütün camia birleşti ve tek yürek oldu. Başarıyı sağlayan o gün kü futbolcuların "RUHLU" oluşu değildi. Onlarında çok ruhsuz hallerini gördük.

sweetrose
11.02.2007, 13:48
Trabzonsporumuzun büyüklüğünü hazmedeyenlerin sonu ebediyete kadar beter olsun...

erdal6167
11.02.2007, 15:40
ben gaziantep topiğinin ben bu yazınınolmasını isterim ziya doğan istifa değil. . .

antagonist
12.03.2007, 22:11
Altta kalmasın...:)

attagümüshane
12.03.2007, 22:46
başlığa katılıyorum!!!
ama bi de icraata geçsek...

zafer6161
12.03.2007, 23:55
başlık + 1967

ZuğaşiBerepe
14.03.2007, 15:18
bu bursa ezelden beri kolpa demekki:)
o zamanda 3 tane atınca ilk macta
yok kupa bizim yine yenecez 5 atacaz diyolardı..
bu senede TRABZON kümeye bağırdı zavallılar yaa...
onlarada acımak lazım..
simdi atacaz 5 tane küme düsecekler yine:p

:tsmeşale: :tsbayrak: :tsmeşale:
:atki: :ts: :atki:

Eren Uğur Ayar
14.03.2007, 16:32
Bordomavi.nete ve tunga abimize tesekkürler böyle güzel seyleri bizlerle paylastıkları için.Ben o günleri göremedim ama izliyince cok gururlanıyorum.EN BÜYÜK TRABZONSPOR.

erdal6167
14.03.2007, 19:55
o kadarrrrrrrrr!!!!!!

erol-61
14.03.2007, 21:34
tarif edilemez bir duyguydu AVNİ AKER de o tarihi günü yaşamak oz zaman askerdim ve izinim bitmişdi astsubayımdan allah razı olsun çok kıyak adamdı ve beni görevli olarak TRABZON a gönderdi ve buzaferin canlı şahidi olma şerefini tatdım .

Ali Şahin
14.03.2007, 21:44
hamdinin konuşmaları her şeyi anlatiyo

sweetrose
14.03.2007, 22:16
Hep destek tam destek; teşekkürler Tunga abi..

BURAK DOGU
14.03.2007, 23:11
Trabzonum Sen Çok YaŞa Canim Feda Olsun Sana!!! Daha Ne Denİlebİlİr Kİ

Bartuğ13
25.03.2007, 23:19
bugün yaşadıklarımdan sonra yazmak istedim.
eğer onlarca,yüzlerce,binlerce,onbinlerce,yüzbinlerce ve milyonlarca insanı siyasi fikir,hayat görüşürü,yaşam tarzı ayırt etmeksizin birbirine bu kadar çabuk,bu kadar güzel ve bu kadar samimi bağlarla bağlyabiliyorsa sadece bir takım değildir Trabzonspor!çok daha manalı ve anlamlı bir olgudur!
bizler ve nesillerimiz var oldukça ister şampiyon ol ister sonuncu sen en büyüksün TRABZONSPOR!

zafer6161
25.03.2007, 23:27
en büyük TRABZONSPOR o kadar:bmn1:

Erkut Ay
26.03.2007, 10:17
tarihi büyük ama bazı dar beyinli yönetim yüzünden bunu tartışıyoruz maalesef

pReN@_61
26.03.2007, 14:36
:bmn1:

:bmn3:

:bmn2::bmn2:

Kalkinmali
27.03.2007, 13:35
:bmn1:

:bmn3:

:bmn2::bmn2:

BORDO....MAVI....BORDO...MAVI...

SAMPIYON... TRABZON!!!!!!!!!!!!!!

Emre GÜRDAL
29.03.2007, 22:39
bugün yaşadıklarımdan sonra yazmak istedim.
eğer onlarca,yüzlerce,binlerce,onbinlerce,yüzbinlerce ve milyonlarca insanı siyasi fikir,hayat görüşürü,yaşam tarzı ayırt etmeksizin birbirine bu kadar çabuk,bu kadar güzel ve bu kadar samimi bağlarla bağlyabiliyorsa sadece bir takım değildir Trabzonspor!çok daha manalı ve anlamlı bir olgudur!
bizler ve nesillerimiz var oldukça ister şampiyon ol ister sonuncu sen en büyüksün TRABZONSPOR!

SEN GERCEKTEN HAKLISIN ARKADASIM GERCEKTEN EN BUYUK TRABZONSPRO!!!

Emorfo
10.04.2007, 01:06
up
up
up
up

Barış Bağcıoğlu
10.04.2007, 02:20
Bu ve bunun gibi nice zafer videoları (lyon -Barcelona -Liverpol-A. Villa)izlemesi ve ders çıkarması gereken
Rüyalarında görebilecekleri formaları bu futbolculara giydiren yönetim. Küçük takımların büyük Hocası Ziya Doğan (Çünkü Ts korkamaz korkutur. Savunmaz saldırır Kaybedersede saldıarak kaybeder 1996 da kaybettiği gibi şereflice)
Ve En az Suçlu olan Futbolcular.

Hüseyin Çümen
10.04.2007, 02:27
en büyüğüz işte okadar aksini isğpat edebilecek olan varmı

Cino
10.04.2007, 17:06
Tungacım selam... Maçı çok iyi hatırlıyorum çünkü yurdun kantininde seyretmiştim. Çok güzel günlerdi. Trabzonspor o zamanlar büyük takımdı, futbolcuların demeçlerinde kullandıkları ifadeler de bu büyüklükten aldıkları güçten geliyor. Şimdi o günlerdeki kadar büyük müyüz ? Çok istiyorum tereddütsüz evet diyebilmeyi, ama diyemiyorum malesef... Bizi bu günlere getirenler utansın ne diyim...

POYRAZ
16.04.2007, 15:06
Anadolu takimlari artik bizi siradanm bir takim gibi görmeye basladilar. Istanbul takimlari artik Avni Aker'i deplasman saymiyorlar.:(

likarba
16.04.2007, 15:10
özkan hoca getirilmrli yaşarken bu değerlerden faydalanmak lazım,iyi bir kaleci şart...sag-sol bek e gerek yok risp ve çağdaş oynarlar sag-sol bek...göbekte stepanov-erdinç...iyi bir sol açık,yattara 11 de...gokdenız cehyun yattara onlerınde tek forvet...olay bu kadar basit...

zafer6161
16.04.2007, 15:19
http://www.resimload.com/070725/9a7_28mays2005713jj.jpg

:bmn1: :bmn3: :bmn1: :bmn3:

EN BÜYÜK TRABZON OKADARRR

fanatikdevri
16.04.2007, 15:56

cok iyi ya tek askım trabzonspor baskasıda giremez bundan sonra

Koray
16.04.2007, 16:01

şu atmosfere bakın yaa..herkes ayakta spiker bile demişti olimpiyatta hiç böyle bi otmosfer olmamıştı..alkışlar istanbuldaki taraftarlarımıza :alkış: :ts:

atlantis
16.04.2007, 16:54
İşte ben böyle bir Trabzonspor istiyorum, Stadlar tıklım tıklım coşku herşey var.
Ama malesef Büyük Trabzonsporumuza yakışmayan bir yönetim ve teknik adam var.

Enes
25.07.2007, 14:49
:alkış: ne gunlermıs bee :alkış:işte formanın agırlıgını tasıyabılen trabzon hırsını sahaya yansıtabılen bı kadro ınsalllah daha buyuk mutlulukları hep beraber yasarızz:tsbayrak::meşale2::tsbayrak::meşale2::tsb ayrak::meşale2::trbyrk::bmn3:

Drizzts
25.07.2007, 14:59
trabzonsporun başındaki insanlar bu yönetim veya teknik heyet olsun Trabzonsporun bunca başarılarıyla elde etmiş olduğu büyüklük ünvanının farkında değilllerse ve yapmış oldukları icraatlarıyla sıradan bir anadolu takımı hürriyeti kazandırmak isteyenlere verilebilecek en güzel cevap o stadı doldurup geceli gündüzlü yogun bir istifa politikasıdır...Ben bu yönetimide istemiyorum,gölgesinden korkan ezik ziya doğanıda istemiyorum..artık canım sıkılıyor moralim bozuluyor .hani derler ya verseler bir bardakta boğarım aynı o durumdayım..Tv ekranlarında şu ziyanın yüzünü görmüyormuyum tüylerim diken diken oluyor...Onurunuz varsa trabzonsporun büyüklüğü uğruna gidin sizleri affedelim...TRABZONSPORA UZAK ALLAHA YAKIN OLUN...

Oğuzhan Görkan
25.07.2007, 17:56
klasik bir söz ama bu takımda cidden ruh yok...tamamen profesyonel mantalite takıma yerleşmiş durumda... bahsettiğim olay futbolcuların ben paramı alırım manıtğı ile oynamlarından geliyor. o tarihi zaferleri pek hatırlamam ama neredeyse hepsinini hikayesini dinlemişimdir babamdan ya da başka şahıslardan...Futbolcularımızın nasıl yürekle mücadele ettiği en çok bahsedilen konu olurdu...avni akere gelen futbolcuların ayaklarının tir tir titrediğinden bahsedilirdi ve o stadın çimlerine hangi takımların gömdüğümüz...Trabzonspor ruhu yokolmuş durumuda taraftarda inanç ve güven yok ve ne yazık ki başarısız yönetimlerden de çok çekmiştir bu takım...nerde o eski günler demekten kendimi alamıyorum bu yaşıma rağmen...AHH AH! insan her zaman tarihine sığınamıyor ne yazık ki bi süre sonra bunlar eskiyor... şampiyonluk görenler o kadar şanslılarki bu zevki galiba tatma şansını bulamayacağız :(

Canİlker
26.07.2007, 00:00
çok güzel ya dostum allah senden razı olsun TRABZONSPOR un nasıl bir takım olduğunu olduğunu unutanlara iyi bir ceap bu video

attagümüshane
26.07.2007, 02:30
tunga abimize teşekkür ediyorum bu güzel görüntü için.gurur duydum.gerçekten de ihtiyacı vr camiamızın bu tip şeylere.her ne kadar beni yarı can etse de TRABZONSPORUMUZ,benim için böylesimne muhteşem bi başlıkta ve video altında 600. mesajımı yazmak çok onurlandırıcı.en büyük olsak iyiiiii.TEK BÜYÜK TRABZONSPOR!!
haçan yukarıdaki olimpiyat stadı anında ben de vardım.ankaradan gitmiştim:-)hakikaten şahaneydi

Mustafa
26.07.2007, 04:18
hamdi nin dediği gibi işte saha hodri meydan EN BÜYÜK TRABZONSPOR istedigi zaman 5 atar 10 atar

alpi53
26.07.2007, 04:54
[QUOTE=zafer6161;750051]http://www.resimload.com/070725/9a7_28mays2005713jj.jpg

EN BÜYÜK TRABZON OKADARRR[/QUOTE

istanbulspor maci degilmi bu resim ahanda hau resimin en ortasida idim o macta sultan tekke pankartinin solunda ..
ey allahim ne gunlerdi..

tbs1
26.07.2007, 09:34
bu yönetime ,ziya doğan'a rağmen her zaman en büyük trabzonspor'umdur.
tribünlerde yerimizi aldıkça bu takım çoşacaktır.
ve her maçta medeni bir şekilde ve organize olarak bu yönetime ve hocaya tepkimizi göstermemiz gerekli.
birkaç çapulçuya takımımızı bırakamayız.

SiNo
30.07.2007, 17:26
3 değil 10 bile atarız işte bakın hamdi ye nasılda bağırıyor ama bizimkiler 2 gün önce elendiler antremanda şenşakraklar bakın da utanın adamlar da nasıl yürek varmış bakın tsli futbolcular girinde bordomavi net e şu klip i izleyin izleyinde haram para yedinizi anlayın...

antagonist
06.08.2007, 17:58
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^:)

Emre Emiroğlu
06.08.2007, 18:06
Harbiden Büyük oLduğumuz Zamanlar Gerçekten Herşey Farklıymış..

Vkgz
06.08.2007, 18:09
en büyük takım şampiyonlar ligine giden takımdır türkiyede:) ve biz ortancayız şuan . bi aralar 4+14 vardı ama şuan 3+1+14 var malesef

ayvaz
06.08.2007, 18:24
bu klip i şimdiki yönetim t.d. futbolcular izlesin hepsi başka bi havalarda

cyberentalpi
06.08.2007, 18:36
Arkadaslar kabul edelim. Elebtte o zamanlar en buyuktuk. Belki gene sampiyon olamiyorduk ama futbolumuz buyuktu. Fb ye sampiyonluk verdigimiz sene bir kisi dememisti Fb sampiyonlugu haketti diye. Herkesin gozunde buyuktuk. Ts sahasinda mac kaybetmezdi. Hep saldirirdi.
Hatta size bir olay anlatayim. Konyaspor ilk lige ciktigi sene bizi sahamizda yenmisti.Yari yil sonu degerlendirmesinde O yari yilin en buyuk suprizi denmisti.

Simdi bizim gonlumuzde hala en buyuk. Ama bir gercekler acidir. Artik diger istanbullu takim taraftari bizi buyuk gormuyor.Hatta cogu kisi asla bir daha sampiyon olamazsiniz diyor. Cl ye bir kez bile katilamadik. Hadi kapisindan filan donduk ama gecen seneki mazaraya bir bakin. Baskanimiz kucultuyor Td miz dersen kendi gibi bizi kucuk saniyor. Ekonomimiz kuculuyor yani biz artik en buyuguz derken sadece milleti gulduruyoruz

İHSAN
06.08.2007, 18:52
Adamlardaki isteğe bakın, bir de şimdi bizim oyunculardaki isteğe bakın.

Demekki RUHSUZ, bu iş olmuyor.

szmekobe
06.08.2007, 19:20
ben bebek falandım bu maç varken heralde ama babam hep anlatır bu maçı çok entersan maç der yani futbolcularda inanç müthiş miş hiç kimse sahada 1 snye bile yürümüyormuş ama ilk yarı hiç iyi oynayamamışız. 2 yarı çoşmuşuz hem oyunda hem gollerle:D

Balcklabel
06.08.2007, 19:45
Arkadaşlar; Trabzonspor-Barcelona ilk maçın radyo anlatımı elinde olan veya bulabilecek olduğum bir yer var mı?

yns61
06.08.2007, 19:59
rezil ettiler efsaneyi..

celilmuhcu
06.08.2007, 20:32
kulüp böyle bir dönem yaşamamıştır
herkes yiyici sonumuz hayırlı olur inş.

szmekobe
06.08.2007, 20:33
40 yıllık efsane REZİL OLDU sizinle

Emre Emiroğlu
06.08.2007, 21:07
Bu konu sabitlense güzel olur bence.Trabzonspor'un büyüklüğü hakkında şüphesi olan arkadaşlara biraz feyz verir belki...
Benim su Günlerimiz İtibariyle Trabzonspor'un Büyüklüğünden Şüpem Var... Ama Bu Videoyu Bu Bakıs Acısına Sahip oLduğum İçin Defalarca İZlemeye Gerek Yok. Geçmişimizin Büyüklüğünden Kimsenin Şüpesi Yok..
Ama Benim Bugünlerdeki Trabzonsporun Büyüklüğünden Büyük Şüpem Var.

AYYILDIZ
06.08.2007, 21:18
Benim su Günlerimiz İtibariyle Trabzonspor'un Büyüklüğünden Şüpem Var... Ama Bu Videoyu Bu Bakıs Acısına Sahip oLduğum İçin Defalarca İZlemeye Gerek Yok. Geçmişimizin Büyüklüğünden Kimsenin Şüpesi Yok..
Ama Benim Bugünlerdeki Trabzonsporun Büyüklüğünden Büyük Şüpem Var.

Kardes altin camura dusmekle deger kaybetmez Trabzonsporu gercek manada seven biri baskan olursa inan eski gunler uzak degil

S.DEMİRCİ
06.08.2007, 21:28
bunları ziya ve nuri futbol fakirlerine seyrettirmek lazım...........

Çetin
06.08.2007, 23:57
çok güzel olmuş ama eksik tarafı var. oda başlığın aslında "-di li" geçmiş zamanda kullanılması gerekliliği

Kamil Çakmak
07.08.2007, 10:58
http://ts61.wordpress.com/2007/05/30/fenerbahce3-trabzonspor5/
İnşallah o günler yine gelir. Enbüyük Trabzonsporu cümle aleme yine söyletiriz.

Mustafa AYDIN
08.08.2007, 14:18
Neden hep geçmişimizle övünüyoruz,bu başarılar neden tekrarlanmıyor,yeni yetişen gençliğin önüne neler koyacağız ?????????

Mehmet
08.08.2007, 15:09
Trabzonspor Büyük de yöenetim de bunun biraz farkında olsada bu büyüklüğe yakışır olabilseler.

Nytre
08.08.2007, 15:12
son iki haftadir trabzondayim ve sokaklarda gezdiginiz zaman trabzonspor formasi - sapkasi - esorfmani gibi urunleri giyen cok insan var. diyeceksiniz onlar gurbetcilerdir. yok yok . gurbetci olmayan cok kisi de ayni seyi yapiyor. ben sahsen trabzonspor disinda forma giyenlere tepkimi koyuyorum.. herkese de tepki vermeye davet ediyorum.

maskeli61
08.08.2007, 16:11
Her Zaman Her Yerde En BÜyÜk Hep BÜyÜk Tek BÜyÜk.....

tuncii
08.08.2007, 16:15
sen sampıyon dogdun sampıyon kalacaksın TRABZON'un

Burçak
08.08.2007, 16:16
şu yönetimden kurtulduğumuzda herkesin yada büyük çoğunluğun etrafında hem fikir olacağı bir yönetim gelse. verdikleri sözler inandırıcı olsa takım biraz kıpırdansa bakın ozaman taraftara. millet okadar bıkmışki bunlardan tepki olsun diye ne maçlara gidiyolar ne kombine alıyolar.

Ertan 51
08.08.2007, 16:25
Neden hep geçmişimizle övünüyoruz,bu başarılar neden tekrarlanmıyor,yeni yetişen gençliğin önüne neler koyacağız ?????????

hep doğu sözler.
artı biz biliyoruz takımımızın büyüklüğünü ama Mehmet abinin dediği gibi bilmeyenler var ve her geçen gün her geçen sezon dahada kötüye gidiyoruz sonumuz hayır gele inşallah.

61viya
09.08.2007, 12:41
Büyüklük göreceli bi kavram.Bir şeye büyük demek için bazı kriterler olmalı,tabi bi de kıyas yapacağımız bii başka şey...

Neden tartışılıtr bu konu snlamam hala...Benim torunumun torunu bile içine girecek galiba bu muhabbetin :)

Eğer bir futbol takımı için büyüklük,herşeyin sahada hallolmadığını ilke edinmekse,karşı tarafın da bu işten para kazandığını unutarak zafere giden her yol mübahtır mantığını gütmekse,harcanan onca emeği hiçe sayıp emek hırsızlığı yapmak ve buna rağmen geceleri yastığına başını koyduğunda huzurlu uyuyabileme ayrıcalığını yaşamaksa eğer büyüklük,TRABZONSPOR büyük falan değildir...Kandırmalaylım kendimizi...

vatandas61
09.08.2007, 12:54
atay aktug yönetimini elestirenler simdi onu mumla ariyor.biz hangi yönetime destek verdik ki bütün camia olarak?
bunlara ceza olsun diye sanki nuri albayrak baskan oldu.

atay aktug zamaninda hic degilse 2 kere 2inci olmustuk. aralikta oyunuzu kullanmadan iki kere düsünün ki, bi iki sene daha kücülmeyelim.

Nytre
09.08.2007, 17:21
trabzonsporumuz her zaman büyüktür... büyüklük kompleksi de yoktur!... büyüklük kompleksi olanlar bir iki maç kazanıp büyüklük taslamaya çalışan anadolu takımlarıdır....

trabzonsporumuz tektir!... EN BÜYÜKTÜR!

Nytre
13.08.2007, 20:19
trabzonsporumuzun ayağı tökezledi bazılarına göre... tamam şimdi trabzonspora 5-10 maç ceza verelim hükmen mağlup edelim ... oh ne güzel yarıştan birisi elendi..

yok ya? TRABZONSPORLU böyle numaraları yutar mı? yarın bir maç olsun yine o stat dolar....

TRABZONSPORUMUZU TRABZONLUYA KÜSTERMEYE kimsenin gücü yetmez....

TRABZONSPOR EN BÜYÜKTÜR O KADAR!

Cem Balcı
03.11.2007, 19:39
hay ağzına sağlık negüzel bi başlık...

Cafer Bulur
03.11.2007, 22:10
trabzonsprun büyüklügünü tartisanlar kendi kücüklügünü göremeyenlerdir.kayserispor bursaspor ve sivasspora en güzel cevap son iki sezonun son hafta puan cetvellerinde mevcuttur.onlarin en basarili sezonlari bizim en kötü sezonlarimizdan ikisidir.artik bir an evvel sampiyonluga oynayabilecek ortami saglayip onlari tamamiyla susturmaliyiz.

Gamze
03.11.2007, 22:21
trabzonsprun büyüklügünü tartisanlar kendi kücüklügünü göremeyenlerdir.kayserispor bursaspor ve sivasspora en güzel cevap son iki sezonun son hafta puan cetvellerinde mevcuttur.onlarin en basarili sezonlari bizim en kötü sezonlarimizdan ikisidir.artik bir an evvel sampiyonluga oynayabilecek ortami saglayip onlari tamamiyla susturmaliyiz.

Çok güzel bir yorum.Söylemeden geçmeyeyim,teşekkürler :) Katılıyorum.

Trabzonspor forması diyoruz ya,sadece o yeter diyoruz ya.Evet...O bile yetiyor tek başına,dev aynasındaki sahte yansımalara...

Ahmet Faruk
03.11.2007, 22:39
Bu başlık altında büyüklük kavramı ve Trabzonsporun bu ünvana layık şekilde(kesinlikle büyük değil demiyorum yanlış anlaşılmasın) hareket edip etmediğini de tartışalım. Mesela büyük takımların yerlinin yerlisi teknik direktör anlayışı gibi bi td anlayışı yoktur. Arkadaş manchester united başarıyı manchester doğma büyüme hocalarla mı yakaladı, veya inter veya roma veya bayern. Büyük takım büyüklüğüne yakışır hocaları göreve getirmeli. Tamam memleketin hocaları başarılıysa oh ne âlâ. Biz büyük takım gibi hareket etmiyoruz. Yönetim kurulu toplantı yapıyor: ceketleri koltuğn arkasına asmışlar, kravatlar yarım yamalak millet yayılmış masaya. Yok böyle bişe yaa.İlkokul öğretmenleri bile böyle toplantı yapmıyor. Biraz kendimize gelmemiz lazım. Bide serdar bali çıktı başımıza. Bu hareketler yakışmıyo Trabzonspora

Tunga
04.11.2007, 02:53
Trabzonspor kendi kendine büyük diyerek büyük olmadı. Büyük sıfatını hangi ülkede olursa olsun ne sadece şampiyonluk belirler, ne de sadece taraftar sayısı. Büyüklük pek çok unsurun bir araya gelmesidir.

Bugün Trabzonsporlu olmayan, hatta futbolla bile bizler kadar içli dışlı olmayan arkadaşlarım bile bana "kurtulun bu yönetimden" diyor. İşte büyüklük budur. Bunu söyletebilmektir. O kişiler dahi, yapılan yönetim yanlışlarını Trabzonspor'a yakıştıramamaktadır. Aynı durum hoca için de geçerlidir. Hoca eğer kulübün büyüklüğüne paralel bir futbol anlayışı taşımıyorsa, o da yadırganır.

Lucescu'nun GS'de barınamaması da, Beşiktaş'tan gönderilmesi bile biraz bundandır.

Ne dedik? Büyüklük, ben büyüğüm demekle olacak iş değil. Aynen bu sebepten birileri "siz büyük değilsiniz1 demesi ile de değişmez. Bu bilinçaltlarına nakşolunmuş bir gerçektir.

Kulüp buna uygun yönetilemeyebilir. Bu büyüklüğü gölgelemez, sadece tulunsol kağıdı gibi iyi ile kötüyü ayırdetmeye yarımcı olur.

Sonuç: Hayır, bu başlık büyüklüğe halel getirenleri tartışmak yeri değildir. Bunun için o kadar çok başlık var.

Şampiyon olunca "büyük" olacağını hayal edenler, bir gün Allah ömür verir de o günleri görürsek, anlayacaklar ki, tek bir şampiyonluk dahi yetmez "büyük" olmaya.

Zaman içinde, alın teri ile kazanılmış bir sıfattır büyüklük. Kulübün bugün olduğu nokta bunu değiştiremez; zira bir sonraki gün bu noktadan çok daha ileride bir yerlerde olabilme potansiyelimiz, şampiyonluksuz geçen 24 seneye inat hala canlıdır, vardır.

İşte büyük olmak böyle bir şeydir.

sanatik
04.11.2007, 03:02
Tunga kardesim iste böyle. Büyük düsünmeden büyük olunmuyor. Trabzonsporun ruhunda kazanmak var. Trabzonsporun ismi yetiyor. Biz son yillarda hernekadar sorun yasasakda ( tahminim ziya dogan yerine baska bir TD ile hakem facialarindan haric ) sampiyon bile olabiliyorduk hatta kupalar kazandik.

Bizim uzun ara Sampiyonlukdan haric suanki eksikligimiz Sampiyonlar Liginde (daha önce sampiyon kulüpler kupasi maclarimiz olsada ) oynuyamamiz oldu ( ve bundada iddia ediyorum baska bir antrenör ile bunuda basarabilirdik ).

En Büyük Trabzonspordur cunkü genelde en az ile en cogu basarmayi bildiginden.

Ümid ediyorum Ersun Yanal ile potansiyelimizi daha iyi kullanabilir Sampiyonluk hayali ile birlikde Sampiyonlar Ligine katilip uzun süredir eksikligini yasadigimiz havaya girereriz.

buyukkaptan
04.11.2007, 17:34
en büyük trabzonspor doğruda kardeş ülke genelinde pek öyle görünmüyor nuri albayrak gibi adamlar sayesinde dünkü çoçukların maskarası olduk

guci 29
12.11.2007, 16:22
Sen güldür bari Trabzonsporum!!