PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig 9. Hafta l Trabzonspor 1-0 Erzurumspor | Maç Sonucu

Sayfa : [1] 2 3 4 5

ilelebeTS
10.11.2020, 15:10
Trabzonspor'umuzun yeni teknik direktörüyle yeni bir döneme başlamak için ilk maçı. Rakip, hocasıyla beraber bize ters gelen Erzurumspor. İyi bir başlangıç ve test maçı olacak. Umarım galibiyet serisinin başlangıcı olur.

artvints
10.11.2020, 15:14
Mehmet özdilek'i yenerse önü açık.

S.Seymen
10.11.2020, 15:30
konu kapatılmış cevap veremedim

tahmine göre yorum yapmışsınız çok da dikkate almak gerekmiyor

Haluk Abi daha önce başkan yardımcılığını da bırakmış tı

ona sormadım sormam da ama

benimde düşündüğüm gibi muslukları açma eğilimi var ustanın son dönemleri gibi

yerel medya ve diğer unsurların doğrultusunda hareket etme

şu an avcının gelişi özevlatçılığı değil

omurgasızlık ve muslukların açılışını simgeliyor

hocadır desteklemem ama sorun da çıkartmam felsefesi bende var...

yorum üzerine fikir belirtmeyi düşünmüyorum...

alışkanlık oldu bilmeden konuşmak

DeAgLeMaNyAq
10.11.2020, 15:38
İlk 8 haftaya bir sünger çekip, lige yeniden başlıyormuşuz gibi düşünmemiz lazım. Kadro anlamında radikal değişikliklerden ziyade, takımın kolay gol yeme sorununu çözmemiz şart. Mehmet Özdilek'in uzun bir süredir bölüm sonu canavarımız olduğu gerçeği var. Ancak onların da katı savunma yapacağını düşünmüyorum...

Murathan
10.11.2020, 15:42
---ömür flavio----
yusuf baker tony
--------eku-----

hamikarakaya
10.11.2020, 16:22
bol gollü bir galibiyet alacağımızı düşünüyorum. erzurum ligin en kötü savunmasına sahip, kalecileri ise inanılmaz büyük bir rezalet. bugün 1000 tane erzurum taraftarına çevirin 999 tanesini ilk yapılacak transferi kaleye ister, acayip öfkeliler. tahminim 3-1 ya da 4-1.

HOPA'LI TS'Lİ
10.11.2020, 16:58
Güzel bir galibiyet bekliyorum.

Yeni TD ve ekibi ile iyi futbol da bekliyorum.

LağusKusteli
10.11.2020, 17:03
Her ne kadar Özdilek’in takımlarına karşı şanssız olsak da kötü gidişatı durdurmak ve yeni bir başlangıç için galibiyet şart.

Oyuncular galibiyete yeterince motive olursa yeneceğimizi düşünüyorum

Ogün YAZICI
10.11.2020, 17:51
Flavio Parmak Ekuban Djaniny Nwakaeme

6.adamı kim olacak Avcı'nın merak ediyorum

asilhamsi
10.11.2020, 18:39

afobe her türlü oynar.

Semedo bu form durumu ile ne yapar bilemiyorum.

ama ugurcan,pareira,hugo,edgar,flavio,parmak,ekuban,wa ka,afobe forması garanti isimler.

ilelebeTS
10.11.2020, 18:42

Ömür olacak yüksek ihtimalle (bu maç için değil genel olarak). Topun bizde kalıp dolaştırılması için onu doğru şekilde kullanacaktır hoca. Kanat değil belki orta saha. Ekuban'ı sağa atıp Visca gibi bir rol verebilir. Atacağı koşularla falan Visca'dan daha faydalı işler yapabilir. Çünkü adam eksiltme özelliği de Visca'nın çok üzerinde.

artvints
10.11.2020, 19:06

3 stoper 2 bek arti bu beşli bence ideal kadro.

Sinan.K
10.11.2020, 20:39
Baker Avcinin as adami olur pas oyununu cok sevdi icin

Doğukan Uçan
10.11.2020, 23:32
Erzurum ve ankaragücünü yenemiyorsak bu ligde ne işimiz var.

Acil olarak 2 de 2 yapip 12 puan yapmaliyiz ondan sonra devami gelecektir.

Onur Akyüz
11.11.2020, 00:19
Djaniny’den çok umutluydum ama maalesef benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. Bir kere adam mental olarak zayıfım diye bağırıyor.

Alanya maçında bunun girdiği ilk pozisyonda top ayağında olan Ekuban olsa JP’ye boş kale yaptırırdı, top ayağında olan Sörloth olsa mermi gibi vurup topu sokardı. Bunun vuruşu bir kere çok zayıftı hiç hoşuma gitmedi Alanya maçındaki hali.

Afobe’yi de beğenmiyorum ama ilk tercihim yine de o olurdu. Djaniny biraz daha mı güçlenmesi lazım artık veya ciddi bir ortamda olduğunu mu hissetmesi lazım bakacağız.

Bu ciddiyetsizlik hali maalesef birçok futbolcuda var, çapsız newton’un belki de bize en büyük hediyesi bu oldu. Takımın seromonide bile duruşu ciddiyetsiz daha doğrusu konsantrasyonu zayıf. Futbolcuların çoğunda bunu görebiliyorum.

Allahım biz çok büyük hata yaptık bu newton işiyle çok büyük bir pişmanlık yaşamalıyız. Adam her anlamda bize dip yaptırdı. Sıralamada dipteyiz, mental olarak, fiziksel olarak dipteyiz bu adam bizi mahvetti bana göre.

Bu durumun toparlanması çok zor olacak neye göre kolay galibiyet bekleniyor bunu anlamıyorum.

Çok zor maç hele mehmet özdilek burnumuzdan getirir bu maçı.

Cengiz Çubukcu
11.11.2020, 07:53
Djaniny’den çok umutluydum ama maalesef benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. Bir kere adam mental olarak zayıfım diye bağırıyor.

Alanya maçında bunun girdiği ilk pozisyonda top ayağında olan Ekuban olsa JP’ye boş kale yaptırırdı, top ayağında olan Sörloth olsa mermi gibi vurup topu sokardı. Bunun vuruşu bir kere çok zayıftı hiç hoşuma gitmedi Alanya maçındaki hali.

Afobe’yi de beğenmiyorum ama ilk tercihim yine de o olurdu. Djaniny biraz daha mı güçlenmesi lazım artık veya ciddi bir ortamda olduğunu mu hissetmesi lazım bakacağız.

Bu ciddiyetsizlik hali maalesef birçok futbolcuda var, çapsız newton’un belki de bize en büyük hediyesi bu oldu. Takımın seromonide bile duruşu ciddiyetsiz daha doğrusu konsantrasyonu zayıf. Futbolcuların çoğunda bunu görebiliyorum.

Allahım biz çok büyük hata yaptık bu newton işiyle çok büyük bir pişmanlık yaşamalıyız. Adam her anlamda bize dip yaptırdı. Sıralamada dipteyiz, mental olarak, fiziksel olarak dipteyiz bu adam bizi mahvetti bana göre.

Bu durumun toparlanması çok zor olacak neye göre kolay galibiyet bekleniyor bunu anlamıyorum.

Çok zor maç hele mehmet özdilek burnumuzdan getirir bu maçı.

benim de şu maçtan tek korkum ne yazık ki mehmet özdilek :) o antipatik yumruğunu görmeyiz umarım...

iyattara
11.11.2020, 08:50
Avcı'nın da gelişi ile kolay gol yemeyen bir takıma dönüşeceğiz inşallah. Geçen sene çok gol atarak kazanıyorduk, artık 1-0'lara alışmak gerekiyor. Zira golcü bir kimliğimiz yok olmayacakta yakın zamanda. Stoperlerimiz iyi, bekler çok iyi olmasa da orta sahadaki defans kurgu ve takım savunmasını Avcı oturtursa -ki meziyetlerinden biri bu diye düşünüyorum-defans tarafımızı toparlayacağız. Önde waka-eku atacak attıracak bir şekilde maçları ite ite kazanacağız diye tahmin ediyorum bundan sonraki süreçte. Bu futbol bana güzel geldi gelmedi vs diye kimse boşuna laf etmesin, şimdiden o kafaya girin bence. Mevcut kadro ve hoca ile oynayacağımız oyun aşağı yukarı bu minvalde olur. Seyirci olmaması Avcı hocanın en büyük avantajı. Adam baskıya alışkın değil, bjk de bu yüzden hatalar yaptı, oyun düzeninin dışına çıktı. Özellikle ilk dönemlerinde sistemini kurarken seyircisiz sakin sakin işini yapması bence çok önemli.

özdilek filan anlamam ben basacağız geçeceğiz, her takımda ama oyuncu ama futbolcu bir kaç belalı çıkıyor, hepsine puan verirsek işimiz var.

UĞUR DURTAŞ
11.11.2020, 09:28
Allah utandırmasın.Hayırlı uğurlu olur inşallah.
yeni hocamız.

**
Zeki Uzundurukan'dan

NOKTA ATIŞI...Trabzonspor (https://www.fotomac.com.tr/haberleri/trabzonspor) Newton ile hem çok vakit, hem de çok irtifa kaybetti. Sonunda Abdullah Avcı (https://www.fotomac.com.tr/haberleri/abdullah-avci)-Trabzonspor buluşması dün gerçekleşti.
Aslında bu buluşma ağustos ayında gerçekleşmek üzereydi ama Newton'un Başkan Ahmet Ağaoğlu'ndan bir şans istemesi ve transferlerle ilgili garanti vermesi Trabzonspor'un ligde acı bir tablo ile karşılaşmasına neden oldu.
Kabul edilmiş her yanlışlık, bir zaferdir.
Öncelikle Trabzonspor yönetimini, Abdullah Avcı konusunda verdiği doğru karar için tebrik ederim.
Şu anda yerli ve yabancı hocalar içinde en doğru tercihi yaptı bordo-mavili yönetim...
Elbette ki Abdullah Avcı'nın elinde sihirli bir değnek yok. Ama Abdullah Avcı'nın bir proje hocası olduğunu hem de bu konuda en iyilerden biri olduğunu unutmamak gerekir. Bir taraftan proje hocası olmasına rağmen, son üç sezona baktığımızda ne kadar başarılı bir yarışmacı teknik adam olduğunu da görürüz. Çünkü Türkiye (https://www.fotomac.com.tr/haberleri/turkiye)'de son 3 sezonda puan ortalaması en yüksek teknik adam da Avcı'dır.

Milli maçlar arasındaki boşlukta Abdullah Avcı, Trabzonspor'da bir sistem oturtmaya çalışacaktır.
Her sistemin geçişleri sancılı olur.
Ama Trabzonspor'un önündeki 6 maç, nispeten zorluk derecesi kolay sayılabilecek karşılaşmalardan oluşuyor.
Avcı, bu kolay gibi görünen 6 maçlık fikstürden iyi sonuçlar elde edebilirse, bir anda Trabzonspor'da müthiş bir kenetlenme olur.
Camia, Abdullah hocanın arkasında dağ gibi durur. Benim görüşüme göre, bu sezon Trabzonspor, Avcı yönetiminde bir dereceye giremezse bile Abdullah Avcı'nın arkasında durmak zorunda bordo-mavili yönetim ve camia.
Çünkü Trabzonspor, sabırsızlığı yüzünden, istikrarlı bir çizgi göstermemesi nedeniyle uzun yıllar kaybetti.
Trabzonspor camiasının bu sezonki parolası şu olmalı:
Sabır... Sabır... Sabır...
Çünkü Abdullah Avcı, bu sezon sistemini sağlam temeller üzerine oturttuktan sonra önümüzdeki sezon şamiyonluğun en güçlü adayı olur. Abdullah Avcı'yı çok yakından tanırım. Eğer 2.5 yıllık sözleşmesi içinde Trabzonspor'u şampiyonluğa ulaştıracağına yürekten inanmasaydı, bu yükün altına girmezdi.
Trabzonspor şu an için puan durumunda iç açıcı bir durumda değil evet. Ama bu ligde 3 maç üst üste kazanan takımın nereden nereye yükseldiğini biliyoruz.
O yüzden Trabzonspor için lig daha yeni başlıyor. 40 maçlık uzun maratonda her şey olabilir.
Abdullah hocanın elinde kötü bir kadro yok. Performansı ve enerjisi düşük bir kadro var sadece.
Abdullah Avcı öncelikle sistemini kuracaktır. Sonrasında bir saha lideri belirledikten sonra ocak ayındaki ara transfer (https://www.fotomac.com.tr/haberleri/transfer) dönemine kadar zirve yarışının içine sokacaktır Trabzonspor'u...
Ara transfer döneminde bu takıma direkt katı verebilecek 3-4 oyuncu takviyesi, ligde Fırtına kopmasına yetecektir.
Abdullah Avcı, Trabzonspor camiasına hayırlı olsun...
. (https://www.fotomac.com.tr/yazarlar/zeki_uzundurukan/2020/11/11/nokta-atisi)

Kemal Öztel
11.11.2020, 10:44
---ömür flavio----
yusuf baker tony
--------eku-----
---Pereira-Parmak--
Yusuf---Eku---Tony
-------Djaniny------

abdllh.29
11.11.2020, 11:23
yeni hocamız.

**
Zeki Uzundurukan'dan

NOKTA ATIŞI...

Trabzonspor (https://www.fotomac.com.tr/haberleri/trabzonspor) Newton ile hem çok vakit, hem de çok irtifa kaybetti. Sonunda Abdullah Avcı (https://www.fotomac.com.tr/haberleri/abdullah-avci)-Trabzonspor buluşması dün gerçekleşti.
Aslında bu buluşma ağustos ayında gerçekleşmek üzereydi ama Newton'un Başkan Ahmet Ağaoğlu'ndan bir şans istemesi ve transferlerle ilgili garanti vermesi Trabzonspor'un ligde acı bir tablo ile karşılaşmasına neden oldu.
Öncelikle Trabzonspor yönetimini, Abdullah Avcı konusunda verdiği doğru karar için tebrik ederim.
Şu anda yerli ve yabancı hocalar içinde en doğru tercihi yaptı bordo-mavili yönetim...
Elbette ki Abdullah Avcı'nın elinde sihirli bir değnek yok. Ama Abdullah Avcı'nın bir proje hocası olduğunu hem de bu konuda en iyilerden biri olduğunu unutmamak gerekir. Bir taraftan proje hocası olmasına rağmen, son üç sezona baktığımızda ne kadar başarılı bir yarışmacı teknik adam olduğunu da görürüz. Çünkü Türkiye (https://www.fotomac.com.tr/haberleri/turkiye)'de son 3 sezonda puan ortalaması en yüksek teknik adam da Avcı'dır.

Milli maçlar arasındaki boşlukta Abdullah Avcı, Trabzonspor'da bir sistem oturtmaya çalışacaktır.
Ama Trabzonspor'un önündeki 6 maç, nispeten zorluk derecesi kolay sayılabilecek karşılaşmalardan oluşuyor.
Avcı, bu kolay gibi görünen 6 maçlık fikstürden iyi sonuçlar elde edebilirse, bir anda Trabzonspor'da müthiş bir kenetlenme olur.
Camia, Abdullah hocanın arkasında dağ gibi durur. Benim görüşüme göre, bu sezon Trabzonspor, Avcı yönetiminde bir dereceye giremezse bile Abdullah Avcı'nın arkasında durmak zorunda bordo-mavili yönetim ve camia.
Çünkü Trabzonspor, sabırsızlığı yüzünden, istikrarlı bir çizgi göstermemesi nedeniyle uzun yıllar kaybetti.
Çünkü Abdullah Avcı, bu sezon sistemini sağlam temeller üzerine oturttuktan sonra önümüzdeki sezon şamiyonluğun en güçlü adayı olur. Abdullah Avcı'yı çok yakından tanırım. Eğer 2.5 yıllık sözleşmesi içinde Trabzonspor'u şampiyonluğa ulaştıracağına yürekten inanmasaydı, bu yükün altına girmezdi.
Trabzonspor şu an için puan durumunda iç açıcı bir durumda değil evet. Ama bu ligde 3 maç üst üste kazanan takımın nereden nereye yükseldiğini biliyoruz.
O yüzden Trabzonspor için lig daha yeni başlıyor. 40 maçlık uzun maratonda her şey olabilir.
Abdullah hocanın elinde kötü bir kadro yok. Performansı ve enerjisi düşük bir kadro var sadece.
Abdullah Avcı öncelikle sistemini kuracaktır. Sonrasında bir saha lideri belirledikten sonra ocak ayındaki ara transfer (https://www.fotomac.com.tr/haberleri/transfer) dönemine kadar zirve yarışının içine sokacaktır Trabzonspor'u...
Ara transfer döneminde bu takıma direkt katı verebilecek 3-4 oyuncu takviyesi, ligde Fırtına kopmasına yetecektir.
şu medayada bizi konuşanların sabır demesi burdan bizi vurması o kadar garip ki kaç yıldır şampiyon olmayan biz, yinede takımımızın yanında olan kombine forma stad doluluğu her şeyi yapan yine biz sabır göstermeyen yine biz istanbul takımları en ufak kötü gidişte kac bin seyirciye oynadıgını nasıl kazan kaldırdıgını görüyoruz. Yıllarca bize sabır sabır diyeye ömrümüzü yediler.

mmert
11.11.2020, 16:50
Bu Zeki Uzundragon'dan tiksinen, iğrenen bir tek ben miyim? Trabzonspor taraftarı böyle kaypak, adi, en kötü duyguların insanını nasıl kabullenir anlamıyorum.

HOPA'LI TS'Lİ
11.11.2020, 17:04
Bu Zeki Uzundragon'dan tiksinen, iğrenen bir tek ben miyim? Trabzonspor taraftarı böyle kaypak, adi, en kötü duyguların insanını nasıl kabullenir anlamıyorum.

Çok antipatik birisi gerçekten

3 büyüklere özellikle şikecilere yalakalık yapsın dursun

HOPA'LI TS'Lİ
11.11.2020, 17:05
yeni hocamız.

**
Zeki Uzundurukan'dan

NOKTA ATIŞI...Trabzonspor (https://www.fotomac.com.tr/haberleri/trabzonspor) Newton ile hem çok vakit, hem de çok irtifa kaybetti. Sonunda Abdullah Avcı (https://www.fotomac.com.tr/haberleri/abdullah-avci)-Trabzonspor buluşması dün gerçekleşti.

Hoca'nın kafasındaki 11'i merak ediyorum.

My
11.11.2020, 17:10
Bir vakayememiz var idi onu da Avcımız alacak gibi elimizden. Bakalım, görelim çocuklar (Allah rahmet etsin) :)

hamikarakaya
11.11.2020, 17:38

trabzonsporlu olduğu için utandığım bir adam. bence trabzonsporlu da değil gerçi de. fatih terim'in medyadaki tasmalılarından biri. açın bakın 100 tane yazısında 1 kere fatih terim ya da gs aleyhine bir şey demişse ben de eşşek gibi anırırım.

gökhants1966
11.11.2020, 18:04
Bir vakayememiz var idi onu da Avcımız alacak gibi elimizden. Bakalım, görelim çocuklar (Allah rahmet etsin) :)
Kazanırsa sorun yok,kazanamazsa Avcıyı da avlarlar :)

Avcının oyun sisteminde koşmayan oyunculara yer yoktur burası doğru ama Trabzonsporda sistem oturtmak zor.Koşan adamların çoğu yeteneksiz.İş yapacak adam sayısı çok az.

Wakayemeyi yedek bırakmak için çok iyi bir sistemin ve işini her anlamda iyi yapan bir kadron olması lazım.Wakayeme takımın en büyük gol silahı,olmayınca gol atamıyoruz.Defansif olarak da büyük bir zaaf tabiki ama dediğim gibi adamı kesersen ve yine kaybetmeye devam edersen ben savunmayı düzeltmek istemiştim diye kendini kurtaramazsın.

asilhamsi
11.11.2020, 18:48
kerem,taha,süleyman,faruk can,ahmet can idmanda gördüm.

Bakalım alt yapıdan oyuncu kazanabilecek miyiz?

asilhamsi
11.11.2020, 18:50
wakame avcı ile performansını katlar. Hocanın vazgeçilmezi olacaktır.

Bizim takımda koşan oyuncu eksiği yok. Waka nın açığını kapayacak bir sürü oyuncu var.

ben merkezde süpriz bir genç oyuncu bekliyorum.

favorim taha tunç. Ancak kerem,süleyman,hakan da olabilir.

marlonu görünce faruk can icinde ümitleniyorum açıkçası.

Birde avcı ile plazadan süpriz bir performans bekliyorum.

asilhamsi
11.11.2020, 18:53
parmak hocanın en kritik oyuncularından biri olacaktır.

Bakalım parmak matmut tekdemire mi evrilecek yoksa icinden irfan can kahveci mi cıkacak?

hay1699
11.11.2020, 19:03
parmak hocanın en kritik oyuncularından biri olacaktır.

Bakalım parmak matmut tekdemire mi evrilecek yoksa icinden irfan can kahveci mi cıkacak?

Mahmut da iyi.

mawro61
11.11.2020, 20:38
Erzurumdan daha üst seviye bir kadromuz yok.
Fanatizm ve doğulu romantizmi bizi sağlıklı düşünmekten uzaklaştırıyor.
Her maç gibi bu da ortada. Belki formanın ağırlığı erzurumu tedirgin ederse 3 puan alırız.

yorumsuz6117
11.11.2020, 21:34
Kadromuz berbat, orta sahamız yok..

asilhamsi
12.11.2020, 00:22
Her maç gibi bu da ortada. Belki formanın ağırlığı erzurumu tedirgin ederse 3 puan alırız.

o kadar da uzun boylu değil hocam. Tek tek oyunculara baktığında merkezdeki eksiği saymazsak en iyi kadrolardan birine sahibiz.

Ancak oyuncular formsuz ve de bir türlü takım oyunu oynamaya başlayamadık.

ugurcan-farnolle
joe-murat ucar
hugo-mina
edgar-hasan hatipoğlu
kamil-mücahit
parmak-boumal
flavio-ibrahim akdağ
ekuban-sisokko
ömür-novikovas
waka-emrah
afobe-ricardo gomes

1 bilemedin 2 mevki de oyuncular bizden iyi diyebilirsin.

B61
12.11.2020, 00:47
Abdullah Avcı'nın Başakşehir'de görev yaptığı sürede son yılı dışında hiçbir zaman rakiplerinden çok üstün kadrolarla sahaya çıkmadı. Trabzonsporun mevcut kadrosunun potansiyeli şu an bulunduğu yerin çok üstünde. Eminim bu maçla birlikte oralara doğru hareketlenmeye başlayacağız.

lazibere
12.11.2020, 11:29

Yalnız değilsin

Oruç
12.11.2020, 12:29
Kadromuz berbat, orta sahamız yok..

En azından başımızda artık bir hoca var. Devre arasına kadar bir hal çaresini bulacaktır illa ki.

Gurpas
12.11.2020, 13:21
Kazanmak itici bir güç olacak yeni oluşum için.

alperrr
12.11.2020, 21:00

bencede..
kazanacağımızın garantisi yok ve 3 ihtimalli bir maç oynayacağız..
kalite sorunumuz var..
ve teknik bir takımdan koşan bir takıma evrildik veya buna çalıştık..
taraftarımızın büyük çoğunluğunun sevdiği bir yöntem..
genç ve çok koşan takım..
bakalım ne olacak..

hoca aklı varsa geriye yaslanan ve hızlı çıkmaya çalışan bir takım yapsın..
kötü takımlarda yapılacak en iyi yöntem bu bence..

Süleyman Baykan
12.11.2020, 21:57

Trabzonsporlu falan değil o tam bir salatasaray şakşakçısı o Trabzonsporumu yorumlarken tahammül edemeyip kanal değişiyorum eyyamın tvde can bulmuş hali.

HOPA'LI TS'Lİ
13.11.2020, 07:19
Günaydın Dostlar,

Dün çıkan bir habere göre, Sn. AVCI'nın Okay Yokuşlu, Yunus Mallı ve Kenan Karaman ile görüştüğü ve devre arası transfer dönemi sizi takımda görmek istiyorum yönünde söz aldığını okudum. Sizlerle ligin tozunu atarız dedikleri doğru mu?

Heyecan verici isimler

UĞUR DURTAŞ
13.11.2020, 09:52
En sağlıklı kararın Avcı olduğunu buradan defalarca dile getirdim.
% 100 takım içerisinde olumlu gelişmelerin olacağını düşünüyorum.
milli aranın iyi gelecektir.erzurum maçına takımın tam konsantrasyon la çıkacağıda kesindir.

**
Genellikle insanların yüz ifadelerine ilk bakışta üç aşağı beş yukarı duygularını,az olsa düşüncelerini
anlama adına bir izlenim edebiliriz.

avcı geldi ekibiyle
çarşamba tek
perşembe çift idman antreman
resimlerini resmi sitemizden bir kaç defa
başta avcı hoca olmak üzere yardımcılarının ve futbolcuların
yüz ifadelerini çok dikkatlice izledim.

belki ciddi anlamda yanılabilirim ama takımında bulunduğu durumu göz önünde bulundurursak,
uğurcan gibi bir kalecimiz olmasına rağmen ligin en fazla gol yiyen takımı olmamızdan dolayı.....

yüz ifadelerinden okuduklarım;

-takımın şu zamana kadar sağlıklı çalıştırılmamış olmasını okuyorum..
-takımın güç ve kondisyon olarak yerlerde olduğunu okuyorum...
-yerli ve yabancı oyuncularımızdan çok yetersiz olan oyuncuların olduğunu okuyorum...
-devre arası veya sezon sonu bir çok oyuncuyla yolların ayrılacağını okuyorum...
-takım içinde disiplinin olmadığını okuyorum....
-vs vs

aslında bunlar iç karartıcı nedenler olarak görünebilir.
avcı,orhan,egemen ve haluk hocanın
devre arasına kadar,
yapacağını ciddi antremanlar eşliğinde konuşarak oyuncuların beyinlerinin içine kazıyacaklarını
ve özellikle ocak ayında alınacak 2-3 oyuncuyla birlikte sahada Gerçek Trabzonsporu izleyeceğimizden hiç şüphem olmadığını sizlerle paylaşmak isterim.
-

My
13.11.2020, 10:24
Ustayla Aydına sağ beki saedece Zekiye bıraktı diye dümdük gittiydik. Hey gidi hey.

Enaldo61
13.11.2020, 10:32
Günaydın Dostlar,

Dün çıkan bir habere göre, Sn. AVCI'nın Okay Yokuşlu, Yunus Mallı ve Kenan Karaman ile görüştüğü ve devre arası transfer dönemi sizi takımda görmek istiyorum yönünde söz aldığını okudum. Sizlerle ligin tozunu atarız dedikleri doğru mu?

Heyecan verici isimler
yunus mallı'yı bu dönem almalıydık yönetim transferde garip garip işler yaptı. Avcı hamlesi yapılacaksa sezon başı yapılmalıydı. Beklentim yok başarı konusunda.

newton beni de hayal kırıklığına uğrattı ben orta sahaya alttan birkaç genci monte edeceğini sanmıştım. üstelik önde basma konusunda da hiçbir gelişme göremedik, ingiliz futbolu bekliyorduk esamesi okunmadı.

HOPA'LI TS'Lİ
13.11.2020, 10:42
Evet Sevgili kardeşim,

AA önce ÇİMŞİR ile şampiyonluğu, sonra da Newton ile bu sezonu kaybetti.

Avcı sezon başı gelmeliydi.

AA egosu ve kibri bizi mahvetti.

AVCI ve ekibine güvenim tam.

Gelecek 2 sezon iyi işler çıkaracaktır.

Bu sezon UEFA'ya katılım ve süper kupayı almak fena olmaz.

Doğukan Uçan
13.11.2020, 10:57
Bu seneki hedefi 1.hafta yazdım.

Süper kupayı kazanmak ardından türkiye kupasını alıp uefa ya gitmektir.

trabzon şehri avrupada temsil edilmeli orayı milyonlarca insan takip ediyor.

hem şehrin reklamı oluyor hem de avrupadan daha kolay oyuncu getiririz.

her sene mutlaka avrupada olmalıyız.

61Firtinasi61
13.11.2020, 11:36
Istanbule BB; fenevb.; eziktas; Alanyaspor ve Kasimpasayi sayiyorum; zor Takimlari periodu gectik. Bunlarin otrumus veya ters takimlar.
Asil gercekten simdi basliyor lig bizim icin. Ve simdi en azindan 3-4 mac arka arkaya alirsak güzel olacak.
ben süpem yok. bu maci cikis maci olarak göriyorum...

murat3861
13.11.2020, 11:41
En sağlıklı kararın Avcı olduğunu buradan defalarca dile getirdim.
% 100 takım içerisinde olumlu gelişmelerin olacağını düşünüyorum.
milli aranın iyi gelecektir.erzurum maçına takımın tam konsantrasyon la çıkacağıda kesindir.

**
Genellikle insanların yüz ifadelerine ilk bakışta üç aşağı beş yukarı duygularını,az olsa düşüncelerini
anlama adına bir izlenim edebiliriz.

avcı geldi ekibiyle
çarşamba tek
perşembe çift idman antreman
resimlerini resmi sitemizden bir kaç defa
başta avcı hoca olmak üzere yardımcılarının ve futbolcuların
yüz ifadelerini çok dikkatlice izledim.

belki ciddi anlamda yanılabilirim ama takımında bulunduğu durumu göz önünde bulundurursak,
uğurcan gibi bir kalecimiz olmasına rağmen ligin en fazla gol yiyen takımı olmamızdan dolayı.....

yüz ifadelerinden okuduklarım;

-takımın şu zamana kadar sağlıklı çalıştırılmamış olmasını okuyorum..
-takımın güç ve kondisyon olarak yerlerde olduğunu okuyorum...
-yerli ve yabancı oyuncularımızdan çok yetersiz olan oyuncuların olduğunu okuyorum...
-devre arası veya sezon sonu bir çok oyuncuyla yolların ayrılacağını okuyorum...
-takım içinde disiplinin olmadığını okuyorum....
-vs vs

aslında bunlar iç karartıcı nedenler olarak görünebilir.
avcı,orhan,egemen ve haluk hocanın
devre arasına kadar,
yapacağını ciddi antremanlar eşliğinde konuşarak oyuncuların beyinlerinin içine kazıyacaklarını
ve özellikle ocak ayında alınacak 2-3 oyuncuyla birlikte sahada Gerçek Trabzonsporu izleyeceğimizden hiç şüphem olmadığını sizlerle paylaşmak isterim.
-Güzel yorumlar, bende benzer şeyler düşünüyorum. Newtona çok güvendim ama hiçbir şey yapamadı. Avcıdan çok şeyler bekliyorum ama sabırlı olmalıyız.

SM-A750F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HOPA'LI TS'Lİ
13.11.2020, 12:26
Değerli dostlar dün çok kötü bir rüya gördüm;

TS Akyazı'da şb ile şampiyonluk maçı oynuyor.

İlk yarı 1-0 öndeyiz.

2. devrenin başında 2-0 oldu.

Sonrasında sırayla 5-2 öne geçtik.

Son dakikalara 5-5 girildi ve son dakika golüyle 5-6 kaybettik.

5 Mayıs 1996'da Avni Aker'de ilk devre 1-0 öne geçip 1-2 ile şampiyonluğu verdiğimiz maçı hatırlattı.

Karabasan çökmüş gibi uyandım.

Allah'ım bir daha böyle travmalar yaşatmasın bize.

UYZD
13.11.2020, 13:43
Değerli dostlar dün çok kötü bir rüya gördüm;

TS Akyazı'da şb ile şampiyonluk maçı oynuyor.

İlk yarı 1-0 öndeyiz.

2. devrenin başında 2-0 oldu.

Sonrasında sırayla 5-2 öne geçtik.

Son dakikalara 5-5 girildi ve son dakika golüyle 5-6 kaybettik.

5 Mayıs 1996'da Avni Aker'de ilk devre 1-0 öne geçip 1-2 ile şampiyonluğu verdiğimiz maçı hatırlattı.

Karabasan çökmüş gibi uyandım.

Allah'ım bir daha böyle travmalar yaşatmasın bize.

5-2'den maç verirsek zaten takımı kapatmak gerekiyor

HOPA'LI TS'Lİ
13.11.2020, 14:45
Şehir, stad ve insanlar hüngür hüngür ağlıyordu.

Rüya da olsa kabus gibi

5-2'den son 15 dakika maçı vermek :(

HOPA'LI TS'Lİ
13.11.2020, 15:53
Milli maç aralarını normalde sevmem.

Ama yeni TD gelmesi ve takımı tanıması için bu kez iyi oldu.

GS maçına kadar seri galibiyetler alabileceğimizi düşünüyorum.

Umarım beklediğimiz gibi olur.

Doğukan Uçan
13.11.2020, 17:27
az önce instagramdan antrenman fotoğraflarına baktım bu maçı rahat kazanırız.

lazminator61
13.11.2020, 18:06
5-2'den maç verirsek zaten takımı kapatmak gerekiyor

daha 2 hafta olmadi, 3:1 lik Kasimpasa macini 3:4 yenildik...

TSezgin61
13.11.2020, 22:16
Bence kazanip cikisa gececez. Abdullah Avci farki.

Cok umutluyum. Hoca cok hizli basladi. „Hem benim hem Trabzonsporun Türk futbolundan alacagi var. O alacagi almaya geldim“ dedi, ve bunu ne kadar istedigini ilk günlerinden gösterdi...

Bu disiplin ve hirs özellikle kendini yeniden ispat etmek icin gelen afobeler, bakerlar gibi, parlamak isteye flaviolarada iyi gelecek...

Sonunda bir teknik direktörümüz var...

gökhants1966
13.11.2020, 22:24
az önce instagramdan antrenman fotoğraflarına baktım bu maçı rahat kazanırız.
Fotoğraflardan nasıl bir analiz yaptınız anlayamadım :)

gökhants1966
13.11.2020, 22:28
Bence kazanip cikisa gececez. Abdullah Avci farki.

Cok umutluyum. Hoca cok hizli basladi. „Hem benim hem Trabzonsporun Türk futbolundan alacagi var. O alacagi almaya geldim“ dedi, ve bunu ne kadar istedigini ilk günlerinden gösterdi...

Bu disiplin ve hirs özellikle kendini yeniden ispat etmek icin gelen afobeler, bakerlar gibi, parlamak isteye flaviolarada iyi gelecek...

Sonunda bir teknik direktörümüz var...

Baker,Flavio ve Afobe Trabzonspor seviyesinde oyuncular değiller.İspat etmek istemeleri çok büyük değişime sebep olmaz.

Avcı birşey yapamaz anlamında demiyorum bunu.Futbol bilgisi iyi olan,takımı iyi motive edebilecek,savunma ve hücumda organize edebilecek bir hocadan bahsediyoruz ancak bazı şeyler için kalite de gerekiyor.

Sahada sarhoş gibi dolaşan Baker,yetenek yoksunu Flavio,ağır tank Afobe ile başarılı olmak kolay değil.

Takımın orta alanda en yetenekli ismi şaka gibi ama Abdülkadir Parmak.En azından topla alan katediyor.

Avcı transfer isteyecektir ve bu konuda da haklıdır.

serdaracıl
14.11.2020, 17:49
Baker,Flavio ve Afobe Trabzonspor seviyesinde oyuncular değiller.İspat etmek istemeleri çok büyük değişime sebep olmaz.

Avcı birşey yapamaz anlamında demiyorum bunu.Futbol bilgisi iyi olan,takımı iyi motive edebilecek,savunma ve hücumda organize edebilecek bir hocadan bahsediyoruz ancak bazı şeyler için kalite de gerekiyor.

Sahada sarhoş gibi dolaşan Baker,yetenek yoksunu Flavio,ağır tank Afobe ile başarılı olmak kolay değil.

Takımın orta alanda en yetenekli ismi şaka gibi ama Abdülkadir Parmak.En azından topla alan katediyor.

Avcı transfer isteyecektir ve bu konuda da haklıdır.

flavyo hariç diğer ikisi Trabzonspor seviyesinin üzerinde futbolcu. ancak benim Avcı'dan beklentim bu isimleri adam etmesi değil, gençlerden birini takıma kazandırması

ÖmürKaradeniz61
14.11.2020, 20:53
flavyo hariç diğer ikisi Trabzonspor seviyesinin üzerinde futbolcu. ancak benim Avcı'dan beklentim bu isimleri adam etmesi değil, gençlerden birini takıma kazandırması
Ağam bizimle eğleniy.

14TS61
14.11.2020, 20:59
Arkadaşlar şu virüs nedeniyle maça çıkmayan takımın hükmen sayılmasi durumu Nedir biri söyledi direk buraya yazdım asparagas herhalde

mmert
14.11.2020, 22:01
Arkadaşlar şu virüs nedeniyle maça çıkmayan takımın hükmen sayılmasi durumu Nedir biri söyledi direk buraya yazdım asparagas herhalde

Öncelikle her takımın testlerinin tek merkezde incelenmesini istediler. Herkes kendine yakın sağlık kuruluşuyla çalışıyor sanırım. Yani kulüpler gizleyebilir vs gibi konuşmalar oldu sanırım.

Daha sonra da çok fazla hastalık olması durumunda hükmen mağlubiyet konuşulmuş.

Alınan bir karar yok. Sadece görüşülmüş diye haber oldu.

ANIL
14.11.2020, 23:33
Ömürün sağ açık olduğu bir takımdan bir halt olmaz. İster Mou gelsin, ister Pep.

ANIL
14.11.2020, 23:41
————-uğurcan
serkan-majid-hugo-marlon
————baker-flavio
plaza——-ekuban——waka
—————-afobe

Türkiye liginde fizikli ve ayağı yere basan futbolcular her zaman tutar.

DeAgLeMaNyAq
14.11.2020, 23:54

Kulüpler Birliği başkanı Mehmet Sepil seçeneklerden birinin bu olduğunu bizzat açıkladı. Kupa statüsünde böyle bir kural var fakat ligde A takım listesindeki 14 oyuncu bulunduğu takdirde maça çıkma zorunluluğu var. Hükmen mağlubiyetin pek mümkün olacağını düşünmüyorum ancak 14 kişinin altına düşme durumunda, listeye yazılmamış genç oyuncularla kadronun tamamlamasının zorunlu kılınabileceği görüşündeyim.

Ligin ilk yarısında hafta içi maçları olmadığından genelde covide yakalanan oyuncular en fazla 2-3 maç kaçırıyor ancak ligin ikinci yarısında sürekli hafta içi maçları oynanacağı için bu sayı çok daha fazlaya çıkabilir. Bu 14 kişi olayını da zaten UEFA getirdi ve birçok ligde de uygulanıyor. Yani TFF'ye özel bir durum değil.

Bunun haricinde 14 kişi olayından ziyade 14 gün kuralına itiraz ediyorlar. TFF bu konuyla ilgili talimatı geçtiğimiz sezonun kalan kısmına yönelik belirlemişti. Sağlık Bakanlığı izolasyon süresini Eylül ayında 10 güne düşürdüğü için TFF'nin de 10 güne düşürmesi isteniyor. Bu konuda da bir esneklik yapılabileceğini düşünüyorum. Gerçi 10 güne düşürülse bile çok fazla bir şey farkedeceğini düşünmüyorum.

Bence protokoldeki en büyük aksaklık temaslı kişilerin izole olayının futbol dünyasını kapsamaması. Örneğin sizin bir yakınınız covide yakalanmışsa ve kendisiyle son günlerde görüştüyseniz devlet tarafından 14 gün, TFF protokolleri açısından ise 5 gün zorunlu izolasyona tabi tutuluyorsunuz. Ama kendi ya da rakip takım içerisinden birinde pozitif çıkarsa, maç takvimleri sürekli işlediği için, bütün takımı komple izolasyona alamıyorsunuz. Onun yerine sadece takımdaki pozitif vakayı ayıkla sistemini uyguluyorsunuz. Bunun son örneğini de Vida olayında gördük. Bizim medyamız da Vida ve Hırvatistan federasyonunu ezbere bir şekilde suçlamaya kalkıyor. Oysa Süper Lig'de de testler maçlardan 2-3 gün önce yapılıyor. Zaten Vida'nın da 2 gün önceki testi negatifmiş. Hastalığın bu kadar tehlike oluşturmasının temel nedeni de vücuda girdikten sonra anında tespit edilememesi. İnşallah Vida'nın bulaştırıcılığı düşüktür de önümüzdeki günlerde milli takımdakiler bu durumdan etkilenmez...

artvints
15.11.2020, 00:02
19897

Oyuncu seçimi aşağı yukarı aynı olur ama oynama tarzı çok değişir.

Kanatlar çok içeri girmez, çizgide top alıp rakibi enine açmaya çalışırlar. Bekler dönüşümlü iç tarafta bekler, ortasahadaki bosluklara girip takım savunmasına yardım ederler. Çok açilmazlar. Savunma dörtlüsü güzelce dizilir savrulmaz.

Kamil solbekte oynayabilir defansı daha iyi, ortasaha girip boşluk doldurma konusunda daha tecrübeli ama ters ataklı olması sorun tabi avcı için. Rakibin kanadına göre karar verebilir.

Fatih K.
15.11.2020, 00:37
Baker yedek kalmayı dahi hak edecek oyun oynamıyor. Hem toptan hem mücadeleden kaçan orta saha mı olur? Her maç 10 kişi oynayacağıma gençlerden şansımı dener en azından oyuncu kazanırım.

Bir parantez de Ömüre. Mevcut durumda Yusuftan hiçbir üstün tarafı kalmadı. Sezon başından beri sadece süre istatistiği yapıyor.

Lantis
15.11.2020, 02:12
Bence olması gereken kadro,

19898
sonradan oyuna sırayla Sarı, Djaniny, Ömür, Pareira, Baker girebilir,

14TS61
15.11.2020, 09:28
Öyle hükmen galip mağlup olayı saçma kadrosu geniş takımlara yarar yani fenere. Zaten şampiyon olucak bokunu çıkarmasınlar..

Şunu da belirteyim şu Corona muhabbeti ne artık inanmama durumuna geldim. Bir kişi günde 4 test yaptı 2 pozitif 2 kez negatif çıkıyor. İlk çıktığı zamanlar Çin'de yerlerde bayılmalar görüntüleri vardı.. Bu banada gelecek illaki fena grip olunca çok halsiz olunca gidip test yapıcam büyük ihtimal pozitif çıkacak..

hami_gokdeniz
15.11.2020, 15:13
19899

ben bu kadroyla sahaya çıkacağını düşünüyorum

61Firtinasi61
16.11.2020, 10:37
Ben olsam, böyle cikardim:
19900

HOPA'LI TS'Lİ
16.11.2020, 11:24
Gel 22 Kasım 19.00 gel
Yeni teknik ekiple
2.galibiyet heyecanı
Özledik Trabzonspor'umu yeşil sahada görmeyi
Seri galibiyetler bizi ilk 5'e çıkartır.

artvints
16.11.2020, 19:19
Ekuban ve djanini sağlam dönerse bu sefer biz aradan daha iyi daha heyecanlı döneceğiz, rakipler sıkıntıda. Sezon uzun sonuna kadar asılmak lazım, ne olacağı belli olmaz.

Çağatay96
16.11.2020, 23:09
Bu arada ruslarin attigi gollerde dikkatimi ceken adamlar topu ters ayagiyla kontrol ediyor, adam duracak saniyorsun obur tarafa cekecek saniyorsun bi bakiyorsun terstte kaliyor. Cok ilginc stilleri var.

Bizim oyuncular da taktik alabilirler.

TSemih61
16.11.2020, 23:58
19897

Oyuncu seçimi aşağı yukarı aynı olur ama oynama tarzı çok değişir.

Kanatlar çok içeri girmez, çizgide top alıp rakibi enine açmaya çalışırlar. Bekler dönüşümlü iç tarafta bekler, ortasahadaki bosluklara girip takım savunmasına yardım ederler. Çok açilmazlar. Savunma dörtlüsü güzelce dizilir savrulmaz.

Kamil solbekte oynayabilir defansı daha iyi, ortasaha girip boşluk doldurma konusunda daha tecrübeli ama ters ataklı olması sorun tabi avcı için. Rakibin kanadına göre karar verebilir.
Hocam bizim kanatlar ters ayaklı oynuyorlar içeri kat ediyorlar genelde. Beklerin atıl halde durduğu sistemler tıkanır nihayetinde. Şimdi Pep Kyle Walker'ı falan bir değişik kullanıyor ama o sistemi tutmadı çok kötü gidiyorlar. Bekler geride bekleyecekse 3'lü stoper falan oynamamız lazım diye düşünüyorum aksi halde sizin dediğiniz sistemde beklerin görevini 3'lü ortasaha yapar 4'lü savunma sistemlerinde.

Zaten bizde Pereira geride bekleyemez, Serkan da öyle oyun yapıları hücuma yönelik Pereira'nın ayağı düzgün ortasaha özellikleri var oyun bilgisi de var ama Marlon öyle değil. Ayrıca bu isimler hücumda asist üretebilecek oyuncular Marlon içeride doğru oyuncuyu çok rahat görüyor veya bizim takım ceza sahasına doğru koşuları yaptığında sert ve düzgün ortalar kesebiliyor.

Bekleri işin içine katmadığımızda rakip bizi çok rahat durduracaktır çünkü bizim ortasahamız hücum bölgesinde efektif değiller rakip de kompakt kapanırsa hepten yokları oynarlar. Yani kanat organizasyonları şart diye düşünüyorum.

Ha belki Nwakaeme'yi keser Diabate, Ekuban, Djaniny ile araya koşu atan tarzda bir taktiğe geçeriz o zaman bekler daha ihtiyatlı oynayabilirler. Nwakaeme'li Ekuban'lı sistemlerde bu mümkün olmaz diye düşünüyorum. En azından ortasahada daha üretken bir yapı şart Ekuban yerine Ömür'ü oraya kaydırmak gibi.

artvints
17.11.2020, 00:32
Hocam bizim kanatlar ters ayaklı oynuyorlar içeri kat ediyorlar genelde. Beklerin atıl halde durduğu sistemler tıkanır nihayetinde. Şimdi Pep Kyle Walker'ı falan bir değişik kullanıyor ama o sistemi tutmadı çok kötü gidiyorlar. Bekler geride bekleyecekse 3'lü stoper falan oynamamız lazım diye düşünüyorum aksi halde sizin dediğiniz sistemde beklerin görevini 3'lü ortasaha yapar 4'lü savunma sistemlerinde.

Zaten bizde Pereira geride bekleyemez, Serkan da öyle oyun yapıları hücuma yönelik Pereira'nın ayağı düzgün ortasaha özellikleri var oyun bilgisi de var ama Marlon öyle değil. Ayrıca bu isimler hücumda asist üretebilecek oyuncular Marlon içeride doğru oyuncuyu çok rahat görüyor veya bizim takım ceza sahasına doğru koşuları yaptığında sert ve düzgün ortalar kesebiliyor.

Bekleri işin içine katmadığımızda rakip bizi çok rahat durduracaktır çünkü bizim ortasahamız hücum bölgesinde efektif değiller rakip de kompakt kapanırsa hepten yokları oynarlar. Yani kanat organizasyonları şart diye düşünüyorum.

Ha belki Nwakaeme'yi keser Diabate, Ekuban, Djaniny ile araya koşu atan tarzda bir taktiğe geçeriz o zaman bekler daha ihtiyatlı oynayabilirler. Nwakaeme'li Ekuban'lı sistemlerde bu mümkün olmaz diye düşünüyorum. En azından ortasahada daha üretken bir yapı şart Ekuban yerine Ömür'ü oraya kaydırmak gibi.

Şimdilik defans güvenliği üzerinde durduğu için adam adama da savunma yaptirmadiği için mevkiye sadakat ister diye düşündüm, daha temkinli oynarlar ilk maçlarda.

Sahada gördükten sonra konuşmak daha doğru aslında. Ne yapabilirim diye düşünerek gelmiştir. Ilk refleksi ne olur diye bir düşündüm. Cengiz'li kadroya gitti aklım.

TSemih61
17.11.2020, 00:57
Şimdilik defans güvenliği üzerinde durduğu için adam adama da savunma yaptirmadiği için mevkiye sadakat ister diye düşündüm, daha temkinli oynarlar ilk maçlarda.

Sahada gördükten sonra konuşmak daha doğru aslında. Ne yapabilirim diye düşünerek gelmiştir. Ilk refleksi ne olur diye bir düşündüm. Cengiz'li kadroya gitti aklım.
Avcı'yı farklı taktiklerde gördük yıllarca ama genel olarak garantici bir hoca diye düşünüyorum. Defans güvenliğini elden bırakmıyor ve rakibin o anki reaksiyonuna göre refleks göstermesini istiyor oyunculardan. Karşımızda da garantici Erzurum olacak kontra takımı yani. Maçı almak istiyorsak bizim risk almamız gerekecek. Bir şekilde golü buluruz nasıl olsa mantığıyla hareket edersek berabere kalırız veya yeniliriz diye düşünüyorum çünkü bizim oyun karakterimize ters bu durum. En son Rıza böyle oynatıyordu ama bir süre sonra galibiyet alamamaya başlamıştık. Avcı da böyle rahat galibiyetler almayı sever mesela hiçbir şey oynamaz takımı ama son dakika bir duran toptan maçı alır veya Visca'ya uzun top atarsın bir şekilde golü attırır ve maçı alırlar 1-0. Bu birkaç maçta işe yarasa da uzun vadeli olmaz önünde sonunda oynayarak maçları kazanmalısın.

Şimdi ben az giderim rakip kaleye ama tam giderim golü atarım mantığı için Nwakaeme'yi de yedeğe koymak gerekiyor çünkü kontraya çıkamıyoruz Ömür ile birlikte tempomuz fazlaca düşüyor. Ayrıca topu kazanmamız hep sorun zaten.

Avcı Beşiktaş'ta topa sahip olan bir oyun oynatmıştı yanılmıyorsam aynısını bizde de deneyecektir diye düşünüyorum çünkü oyuncu kadromuz top oynayarak gelişebilir ancak. Zaten Abdülkadir Ömür ve Nwakaeme ile sürekli tempoyu düşüren ama top kontrolünü de bırakmayan bir yapıya bürünmemiz gerekiyor mecburen. Aksi halde topu rakibe bıraktın mı onların top çevirme hızına karşılık vermen için Alanya maçında olduğu gibi mücadeledi bir kadroyla sahaya çıkman gerekiyor onun için de Baker'i Nwakaeme'yi falan oynatmaman lazım.

Yani sahada rakibi düzgün karşılayan tempo yapmasına izin vermeyen top sendeyken de direkt bir oyun oynayan ama risk almayan yapıda bir sistemi bizim için çok zor görüyorum. Takım bu şekilde düşük viteste takılırsa ileride büyük problemler doğar. Başakşehir tecrübeli oyuncuları sayesinde bir problem yaşamıyordu Emre uzun top atıyor Adebayor da işi bitiriyordu ama bunu bize uyarlamak çok zor. Biz bu kadar rahat galibiyet alamayız kadromuz genç ve tecrübesiz isimler var.

Ufuk
17.11.2020, 03:02

Geçen maç Pereira'nın orta saha performansını görünce neden olmasın demeye başladım ben ne yalan söyleyim.

Goal'de Avcı'nın bekleriyle ilgili şöyle bir yazı var https://www.goal.com/tr/haber/yorum-abdullah-avci-farkli-bek-kullanimiyla-neyi-amacliyor/hjhc1t31l8yu15e11d0j358gw Başakta kullandığını pek hatırlamıyorum ama orada da kullanmış zaman zaman.

https://images.daznservices.com/di/library/GOAL/2/1a/antalyaspor-basaksehir_1kjwb9hlwf6je1tvoz8dt6ylvg.jpg?t=-717629188&quality=60&w=800

Şimdi şu görselin bizim takıma uygulayalım. Visca'nın ayağı neredeyse çizgiye basmış durumda, Nwakaeme çizgide topla buluşmayı bekliyor. Diğer kanatta kim var bu fotadan çıkaramıyorum ama bizde muhtemelen Ömür olur. Ortada en gerideki Parmak, önünde Baker içeri kayan Pereira. Topla buluşanın yanında savunma arkasına koşu atan Flavio veya Ekuban. Uçta Djaniny veya Afobe. Sürekli uygulamaz ama maç içinde kesin dener. Başakta da Çaiçara'yı geride beklettiğini hiç hatırlamıyorum, sürekli sağdan bindiriyordu. Bizde de oynatırsa Marlon'un enerjisini kullanmak isteyecektir.

Edit: Şimdi maç özetine baktım. Ben Visca'yı en sağda sanıyordum yakın kanatta topla buluşan adammış. Bu pozisyonda baya baya fantezi yapılmış. En geride Serdar Taşçı var, sağında Çaiçara solunda pası atan Mahmut. Solda topla buluşan Visca, göbekteki Emre. Emrenin önünde sağlı sollu Kudryashov ve Robinho (bu adamın burada ne işi var kendini firmino sanmış herhalde) Hücumda ise sol tarafa koşan Mossoro, kaleye en yakın topçu İrfan, en sağdakiyse Arda.

Topla buluşan Visca, Kudryashov'a paslıyor topu. İrfan'a gidiyor top İrfan topukla bırakıyor Kudrayshov boş bir şekilde ağlara gönderiyor. Güzel golmüş cidden.

artvints
17.11.2020, 12:44
Geçen maç Pereira'nın orta saha performansını görünce neden olmasın demeye başladım ben ne yalan söyleyim.

Goal'de Avcı'nın bekleriyle ilgili şöyle bir yazı var https://www.goal.com/tr/haber/yorum-abdullah-avci-farkli-bek-kullanimiyla-neyi-amacliyor/hjhc1t31l8yu15e11d0j358gw Başakta kullandığını pek hatırlamıyorum ama orada da kullanmış zaman zaman.

https://images.daznservices.com/di/library/GOAL/2/1a/antalyaspor-basaksehir_1kjwb9hlwf6je1tvoz8dt6ylvg.jpg?t=-717629188&quality=60&w=800

Şimdi şu görselin bizim takıma uygulayalım. Visca'nın ayağı neredeyse çizgiye basmış durumda, Nwakaeme çizgide topla buluşmayı bekliyor. Diğer kanatta kim var bu fotadan çıkaramıyorum ama bizde muhtemelen Ömür olur. Ortada en gerideki Parmak, önünde Baker içeri kayan Pereira. Topla buluşanın yanında savunma arkasına koşu atan Flavio veya Ekuban. Uçta Djaniny veya Afobe. Sürekli uygulamaz ama maç içinde kesin dener. Başakta da Çaiçara'yı geride beklettiğini hiç hatırlamıyorum, sürekli sağdan bindiriyordu. Bizde de oynatırsa Marlon'un enerjisini kullanmak isteyecektir.

Edit: Şimdi maç özetine baktım. Ben Visca'yı en sağda sanıyordum yakın kanatta topla buluşan adammış. Bu pozisyonda baya baya fantezi yapılmış. En geride Serdar Taşçı var, sağında Çaiçara solunda pası atan Mahmut. Solda topla buluşan Visca, göbekteki Emre. Emrenin önünde sağlı sollu Kudryashov ve Robinho (bu adamın burada ne işi var kendini firmino sanmış herhalde) Hücumda ise sol tarafa koşan Mossoro, kaleye en yakın topçu İrfan, en sağdakiyse Arda.

Topla buluşan Visca, Kudryashov'a paslıyor topu. İrfan'a gidiyor top İrfan topukla bırakıyor Kudrayshov boş bir şekilde ağlara gönderiyor. Güzel golmüş cidden.

Merkezin kalabaliklaşmasi, ömür ve nwakaeme'nin daha verimli kullanılması adına bunu deneyeceğini düşünüyorum. Bjk'de karşılık vermedi çünkü kanatların yaratıcılığı eksikti ve beklerin alışkanlığı yüzünden bu sistemi kabul etmedi eski oyuncular. Bizde savunma güvenliğini alınırsa dönenleri toplayabilirsek bu düzenden daha çok gol çıkar.

smart
17.11.2020, 13:30
inverted wing backi yani sahte beki en iyi trondsen oynardı ama sakat maalesef

ÖmürKaradeniz61
17.11.2020, 14:19
Avcı dürüst adam konuşmalarından belli,umarım başarılı olur.

HOPA'LI TS'Lİ
17.11.2020, 14:47
Avcı dürüst adam konuşmalarından belli,umarım başarılı olur.

Yerel medya ve bazı taraftarlarımız tarafından rahat bırakılırsa çok başarılı olacağına inanıyorum.

Hakan
17.11.2020, 14:48
Adamın ilk soruda cevapladığı şeyi 3 kere daha sordular Allah akıl fikir versin.
Kısa vadede sonuç almak adına pragmatik bakabiliriz diyor anlamayacak ne var bunda.

ilelebeTS
17.11.2020, 15:09
Hoca da ilk maçı iple çekiyor. İnşallah iyi başlarız.

arda.61
17.11.2020, 15:29
Kısa vadede Erzurum maçı ve akabinde gelen 4 maçlık periyod, orta vadede devre arası transferleri ile izleyeceğimiz Trabzonspor ve uzun vadede gelecek sene oturmuş bir takım. Bu sabrı istiyor Trabzon’dan. Kısa vadede güzel sonuçlar alabilirsek skor taraftarı olan bazı kimseleri susturabilir.

HOPA'LI TS'Lİ
17.11.2020, 15:31
Kısa vadede Erzurum maçı ve akabinde gelen 4 maçlık periyod, orta vadede devre arası transferleri ile izleyeceğimiz Trabzonspor ve uzun vadede gelecek sene oturmuş bir takım. Bu sabrı istiyor Trabzon’dan. Kısa vadede güzel sonuçlar alabilirsek skor taraftarı olan bazı kimseleri susturabilir.

Hoca haklı.
Sabır şart.
Çok güzel günler göreceğimize inanıyorum.

Maç günü gelmek bilmiyor.
Takımı ve galibiyet sevincini çok özledik.

Sinan.K
Valla ne yalan söylim ilk defa canli yayin dinlerken Hoca dinliyorum guveni aldim

Emre Doğan
Ufuk
attığın görselde hücuma çıkarken caicara'nın stoperi 3 lemesini Gelişim seminerinde büyük takımlardan verdiği örneklerden çıkarabiliriz. PSG den örnek verirken Defansif ortasaha Marquinhosun stoperi 3 lediğini, M.City den örnek verirken de K.Walkerın stoperi 3 lediğini söylemişti yanlış hatırlamıyorsam.

Ibrahim Gaygusuz
17.11.2020, 16:35
Normalde yeni gelen hoca bir onceki hocayi elestirirdi klasik sozle

" bu takim hicmi calismamis, fizik durumu cok kotu "

Ilk defa yasanmadi heralde, Avci hatta tessekur etti.

Mehmet BAŞ
17.11.2020, 17:22
Abdullah Avcı basın toplantısında pek çok kişiyi başarıya inandırmıştır diye düşünüyorum. Umarım şans yanında olur ve kaderin bir cilvesi olarak acı bir tablo ile karşılaşmayız. Hocanın istek ve arzusunu oldukça beğendim. Yerel basınımızın sığ sorularına zeka kokan yanıtlar verirken hocanın takıma olan inancını gördüm. Abdullah Avcı, mesleğinin gereklerini bugün layıkıyla yerine getirdi. Umarım bundan sonra da aynı güzellikle görevini sürdürür. Hocamıza ve takımımıza başarılar diliyorum.

Ufuk
17.11.2020, 17:24
Ufuk
attığın görselde hücuma çıkarken caicara'nın stoperi 3 lemesini Gelişim seminerinde büyük takımlardan verdiği örneklerden çıkarabiliriz. PSG den örnek verirken Defansif ortasaha Marquinhosun stoperi 3 lediğini, M.City den örnek verirken de K.Walkerın stoperi 3 lediğini söylemişti yanlış hatırlamıyorsam.

Evet o sunumda hoca psg, city, barca ve örnek vermiş. Kimisinde bekler ileri çıkıyor, orta sahadan birisi geriyi üçlüyor, kimisinde stoperlerden birisi geriyi üçleyip beklerden biri içeri kayıyor (çılgın hamburg kaleciyle geriyi üçlüyor :D ) Kendi dediği gibi sayısal üstünlük sağlamak için oyuncu profiline göre her takım bu kaymayı yapıyor. Abdullah hoca da yerleşim ve sayısal üstünlüğe takmış durumda. Zaten önceden de hocanın bu yönünü takdir ediyordum ama Kudryashov'un golünü görmemiştim. Baya baya örnek olarak gösterdiği golün aynısını atmış adamlar. O golde City'nin sahte bekiyle, Liverpool'un sahte forvetini aynı anda uygulayan takım var. Robinho orta sahaya gelip arkasındaki iki hücumcuya alan açmış. Dikkatli izleyince baya güzel gol.

Çağatay96
17.11.2020, 18:39
https://mobile.twitter.com/aliamacansiz/status/1327719217991475210

Istemsizce güldürdü Pereiranin tepkisi. :) neselenmek icin.

TSemih61
17.11.2020, 18:46

Hocam bu tip kurgular elbette yapılır ama ana oyun planın olamaz benim düşünceme göre. Oyuncuları bu tip modern futbol taktiklerine hapsetmek geri tepebilir. Çünkü her şey teoride kalıyor. Ciddi bir çalışma ve alışkanlık gerektiriyor bu tip denemeler. Ayrıca Başakşehir'de bütün oyuncular tecrübeli yaşlı oyunculardı bunlar istediğin taktiği panik olmadan uygulamaya çalışabilir ama aynısı bizim genç, tecrübesiz, yeni kurulmuş ve üst seviyede yeni oynamaya başlamış takımımızda işlemez diye düşünüyorum.

Bu tip denemeleri genelde büyük takımları yöneten hocalar her şeyi uygulama yeteneğine sahip oyuncu gruplarında deniyorlar. Mesela Tuchel falan bunları PSG'de rahatça uygulayabiliyor çünkü oyun zekası aşırı yüksek oyuncuların bir sıkıntı çıkmıyor. Ha düşük profilli bir takımın vardır kontra yeteneği vardır sadece bu tarz oyuncuları aşırı direktife boğan taktikleri deneyebilirsin elbette.

Bence bir takımı önce en rahat şekilde gol atabileceği şekilde dizayn etmek gerekiyor. Bugün Münih'e bakıyorsun, Liverpool'a bakıyorsun şablon belli hep aynı tarzda goller atıyorlar. İşte bu takımları kendine örnek alıp Trabzonspor'da uygulatmaya çalıştın mı sıkıntı çıkıyor Avcı bu tip fantezilere girmemeli diye düşünüyorum oyuncular error veriyor çünkü. Oyuncuları başka takımlara benzemeye zorlamadan, kendi özelliklerini öne çıkarabilecekleri şekilde en yüksek verimi almak gerekiyor. Bize uymayan şeyi sırf hocanın taktik anlayışı o şekilde diye takıma empoze edersen çatışma oluyor teknik ekip ve oyuncular arasında.

Bu arada son yazdığımı Newton için de yazmıştım önceliği takıma en pragmatik taktiği uygulatmak ve sonuç almak olmalı özellikle bu olağanüstü pandemi koşullarında diye. Önce sonuç almak yerine takıma bir taktik alışkanlığı uygulatmaya çalıştı Newton ama disiplinsiz ciddiyetsiz bir işti boyunu fersah fersah aştı. Zaten oyunculara şunu yap şunu yap tarzı çalışmadan emeksiz bir sistemdi çapı dahilinde ve oyuncular son 2-3 haftada hocaya karşı cephe aldılar saldılar kendilerini.

Ünal Karaman mesela takımın yaratıcılığını ön plana çıkarıyordu golleri çok rahat buluyorduk ve yaşlı kadromuzla maksimum top kontrolüne sahip olmayı hedefliyorduk böylece savunma problemleri olan bir takım olduğumuz için rakibe en az pozisyonu veriyorduk. Bu şekilde Hüseyin Hosseini yıldızlaşmıştı ortasaha çizgisine çekmiştik defans hattımızı. Bu çok küçümsendi veya hiç söz edilmedi ama bunu Türkiye'de yapabilen bir takım var mı? Biz yapabildik mi Ünal Karaman'ın ilk senesinden sonra hayır.

Oyunculara böyle değer kazandırılır işte. Hüseyin ve Hosseini değerleniyordu tüm oyuncular kendini geliştiriyordu o sistemde. Nwakaeme kendini aştı, Novak seviye atladı, Yusuf, Ömür ve Rodallega gibi isimler en iyi seviyesine ulaştılar. Sosa bambaşka bir forma büründü keza yerden yere vurulan Onazi değere bindi o sisteme sonradan monte Parmak sırıtmadı.

Eski mesajlarımı okuyanlar için bu detaylara girdim çünkü takım hala bu şekilde dominant bir oyun oynamak zorunda oyuncuları daha iyi olmaları için ittirmek lazım bu da ciddi bir oyun hakimiyeti sağlamakla olur.

Avcı savunma alışkanlığı kazanalım derken oyuncuları yerinde saydırmamalı gelişimlerine sekte vurmamalı. Bu oyuncular gelişmeden yarışamayız gelişmek için de büyük oynatmak büyük sorumluluklar vermek gerekiyor.

Ufuk
17.11.2020, 19:11
Hocam bu tip kurgular elbette yapılır ama ana oyun planın olamaz benim düşünceme göre. Oyuncuları bu tip modern futbol taktiklerine hapsetmek geri tepebilir. Çünkü her şey teoride kalıyor. Ciddi bir çalışma ve alışkanlık gerektiriyor bu tip denemeler. Ayrıca Başakşehir'de bütün oyuncular tecrübeli yaşlı oyunculardı bunlar istediğin taktiği panik olmadan uygulamaya çalışabilir ama aynısı bizim genç, tecrübesiz, yeni kurulmuş ve üst seviyede yeni oynamaya başlamış takımımızda işlemez diye düşünüyorum.

Bu tip denemeleri genelde büyük takımları yöneten hocalar her şeyi uygulama yeteneğine sahip oyuncu gruplarında deniyorlar. Mesela Tuchel falan bunları PSG'de rahatça uygulayabiliyor çünkü oyun zekası aşırı yüksek oyuncuların bir sıkıntı çıkmıyor. Ha düşük profilli bir takımın vardır kontra yeteneği vardır sadece bu tarz oyuncuları aşırı direktife boğan taktikleri deneyebilirsin elbette.

Bence bir takımı önce en rahat şekilde gol atabileceği şekilde dizayn etmek gerekiyor. Bugün Münih'e bakıyorsun, Liverpool'a bakıyorsun şablon belli hep aynı tarzda goller atıyorlar. İşte bu takımları kendine örnek alıp Trabzonspor'da uygulatmaya çalıştın mı sıkıntı çıkıyor Avcı bu tip fantezilere girmemeli diye düşünüyorum oyuncular error veriyor çünkü.

Bu arada son yazdığımı Newton için de yazmıştım önceliği takıma en pragmatik taktiği uygulatmak ve sonuç almak olmalı özellikle bu olağanüstü pandemi koşullarında diye. Önce sonuç almak yerine takıma bir taktik alışkanlığı uygulatmaya çalıştı Newton ama disiplinsiz ciddiyetsiz bir işti boyunu fersah fersah aştı. Zaten oyunculara şunu yap şunu yap tarzı çalışmadan emeksiz bir sistemdi çapı dahilinde ve oyuncular son 2-3 haftada hocaya karşı cephe aldılar saldılar kendilerini.

Ünal Karaman mesela takımın yaratıcılığını ön plana çıkarıyordu golleri çok rahat buluyorduk ve yaşlı kadromuzla maksimum top kontrolüne sahip olmayı hedefliyorduk böylece savunma problemleri olan bir takım olduğumuz için rakibe en az pozisyonu veriyorduk. Bu şekilde Hüseyin Hosseini yıldızlaşmıştı ortasaha çizgisine çekmiştik defans hattımızı. Bu çok küçümsendi veya hiç söz edilmedi ama bunu Türkiye'de yapabilen bir takım var mı? Biz yapabildik mi Ünal Karaman'ın ilk senesinden sonra hayır.

Oyunculara böyle değer kazandırılır işte. Hüseyin ve Hosseini değerleniyordu tüm oyuncular kendini geliştiriyordu o sistemde. Nwakaeme kendini aştı, Novak seviye atladı, Yusuf, Ömür ve Rodallega gibi isimler en iyi seviyesine ulaştılar. Sosa bambaşka bir forma büründü keza yerden yere vurulan Onazi değere bindi o sisteme sonradan monte Parmak sırıtmadı.

Eski mesajlarımı okuyanlar için bu detaylara girdim çünkü takım hala bu şekilde dominant bir oyun oynamak zorunda oyunculara daha iyi olmaları için ittirmek lazım bu da ciddi bir oyun hakimiyeti sağlamakla olur.

Avcı savunma alışkanlığı kazanalım derken oyuncuları yerinde saydırmamalı gelişimlerine sekte vurmamalı. Bu oyuncular gelişmeden yarışamayız gelişmek için de büyük oynatmak büyük sorumluluklar vermek gerekiyor.

Evet ana plan olmaz zaten, zaman zaman geriden çıkmakta zorlandığında veya rakibin kanatlarda güçlü olduğu zaman uygulayabilir belki. Ben Başakşehirde bunu yaptığını hiç görmemiştim mesela. Hem Clichy hem Çaiçara sürekli oyunun içinde, kanatlardan ileri geri çalışıyordu. Hocanın toplantısından gelir gelmez benim oyunum oynanacak demeyeceğini, galibiyetler almak için dediğin gibi en doğru taktik neyse onu uygulayacağını çıkarabiliriz.

TSemih61
17.11.2020, 19:21
Evet ana plan olmaz zaten, zaman zaman geriden çıkmakta zorlandığında veya rakibin kanatlarda güçlü olduğu zaman uygulayabilir belki. Ben Başakşehirde bunu yaptığını hiç görmemiştim mesela. Hem Clichy hem Çaiçara sürekli oyunun içinde, kanatlardan ileri geri çalışıyordu. Hocanın toplantısından gelir gelmez benim oyunum oynanacak demeyeceğini, galibiyetler almak için dediğin gibi en doğru taktik neyse onu uygulayacağını çıkarabiliriz.
İşte zaten asıl sorun doğru taktiği belirlemek. Kamuoyu bu konuda mutabık değil. 3'lü stoper oynar diyen var, kontra oynar diyen var, takım kötü hiçbir şey oynayamaz diyen var. :D

Ciddi bir hoca dokunuşu şart bana göre. Ekuban, Diabate ve Yusuf Sarı'nın olduğu yerde Abdülkadir Ömür artık sağ kanat oynamamalı diye düşünüyorum keza Marlon'dan optimum verimi nasıl alacak, stopere tarihimizin en yüksek yatırımlarından birini yaptık kale önünde mi takılacaklar yoksa daha fazla oyunun içinde mi olacaklar bunlar hep sorun. Hüseyin yüzünden savunmayı önde kuramıyoruz deniyordu ama halbuki bu takım ligde zoru başararak Hüseyin ve Hosseini ile savunmayı önde kurabilmişti. Şimdi Edgar ve Hugo ile yapamıyorsun bunu her an gol yiyeceğiz diye panik oluyorsun. Ortasaha kurgusu yine aynı şekilde büyük problemlerden biri. Baker'i motive edebilecek mi oynaması için aynı şekilde Nwakaeme'den nasıl verim alacak bunlar hocalığının göstergesi olur.

İ. SARAL
17.11.2020, 20:37
inverted wing backi yani sahte beki en iyi trondsen oynardı ama sakat maalesefAynen.

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sefa Murat Dokuz
17.11.2020, 21:10
Flavio ve Marlon'u yedeğe çekerse Abdullah Avcı'yı takdir ederim. Bunlar oynayacağına alt yapıdan oynat.

serdaracıl
17.11.2020, 21:21
inverted wing backi yani sahte beki en iyi trondsen oynardı ama sakat maalesef

Evet aynen

HOPA'LI TS'Lİ
17.11.2020, 21:26
Flavio ve Marlon'u yedeğe çekerse Abdullah Avcı'yı takdir ederim. Bunlar oynayacağına alt yapıdan oynat.

Marlon'u Ocak'ta gönderip yerine başka bir stoper düşünüyormuş.

Marlon iyi bir sol bek değil

Flavio da çok yumuşak bir orta saha

Okay Yokuşlu dönse ilaç olur.

Ah Trondsen ah tam lazımsın şimdi

HOPA'LI TS'Lİ
17.11.2020, 21:26
Evet aynen

Akyazı'da

Bordo Mavi
Şampiyon Trabzon

çekmeyi çok özledik.

Pandemi yüzünden geçen sezon şampiyonluğu verdik.

Pandemi elbet bir gün bitecek. Ondan alacağımız 1 şampiyonluk var.

Şampiyonluğu Medikal Park'ta doyasıya kutlayacağız inşallah o zaman.

B61
17.11.2020, 21:46

Abdullah Avcı'nın Guardiola'dan esinlenmesi meselesi artık sağır sultanın bile kulağına gitmiş bir mesele fakat o saf pas oyununu oynamak için çok fazla parametrenin bir araya gelmesi gerekiyor.

Sahayı 5 eşit parçaya bölerek çalışma metodu yıllar içerisinde herkes için çok farklı anlamlar vadetmeye başladı. Mesela Guardiola sahayı 5 eşit dikey parçaya bölmenin yanı sıra 5 adet yatay çizgiyle de bölüyor ve oyuncu konumlandırmalarını bu bölgeler üzerinde yapıyor/du.

Görsel üzerinde anlatmak gerekirse:

19901

Guardiola'nın antrenman metodundaki ana mantık oyuncularını bu kareler içerisindeki bölgelere yerleştirmektir. Bu fotoğraf temsili bir fotoğraf olduğu için tam karenin içinde gözükmüyorlar fakat ana amaç budur. Bunu Pep şu yüzden yapıyor; Sahanın en ekonomik şekilde bu dizilimde ve bu paylaşım oranında kullanılabildiğini düşünüyor. Biliyorsunuz, yüksek kalibre takımlara karşı son yıllarda birçok takım savunma-hücum geçişleri üzerine çalışmalar yaptılar ve ön alanda büyük takımların vakit geçirme sürelerini gözle görülür bir biçimde aşağı çektiler.

Bu aslında Pep'in takımlarına ve oyununa karşı spesifik olarak gelişmiş bir refleksti. Önce İspanya'da daha sonrasında da İngiltere'deki dominant oyunuyla diğer takımların futbolda savunma hücum geçişlerini öğrenmelerini zorunlu kıldı adeta.

Peki Guardiola neden sahanın bu şekilde en ekonomik şekilde kullanıldığını düşünüyor? Bu aslında değiştirilemez bir gerçeklik değil fakat Bielsa-Guardiola-Cruyff-Lobanovskyi gibi teknik direktörler geometri ve matematiğin futbola fazlasıyla uyarlanabilir olduğuna inanmış, bunun için çaba harcamış teknik direktörler. Guardiola'ya göre dikey ve yatay olarak çekilen bu üstteki çizgiler bir hat olarak düşünüldüğünde dikey açıdaki aynı çizgi üstünde 3'ten fazla oyuncu bulunmamalı. Bulunduğu zaman sahanın diğer noktalarında oyun içerisinde kullanamadığınız atıl bölgeler kalıyor.

Atıl bölgeler kalınca ne oluyor peki? Oyuncu-oyuncu arasındaki ve hatlar arasındaki mesafeler birbirinden uzaklaşmaya, verilen boşluklar artmaya ve rakibin bunu işleme oranı artmaya başlıyor. Aslında bu çizgilerin tüm amacı savunmaya yerleşildiğinde verilecek boşlukları minimuma indirmek. Bunun devamında hücum opsiyonlarına geçildiğinde varyasyonlar çoğalıyor tabii ki ancak asıl amaç hep takımın defansif duruşundan ödün verdirmemek ve rakibi o boşluklara sokmamak.

Bunun bir diğer parametresi de takım boyu tabii ki. Bunlar dikkat ederseniz devamlı olarak Abdullah Avcı'nın dikkat çektiği konular. Johan Cruyff güncel ofsayt kuralı içerisinde ideal hatlar arası mesafenin 10-15 metre olması gerektiğini vurguluyordu. Bunun böyle olması gerektiğinin bir diğer gerekçesi de tabii ki topu en hızlı şekilde geri kazanmak. Daha iyi alanı paylaşan ve mesafeyi kısa tutan takımlar istedikleri takdirde rakibin pas opsiyonlarını çok daha iyi kapatır ve sonucunda topu 7-8 saniyede geri kazanabilirler.

Tüm bu parametreleri kendi algı çerçevesinde Abdullah Avcı'nın uygulamaya çalıştığını ve Türkiye standartlarında gayet iyi uyguladığını gördük bana kalırsa. Ancak bunu oyunun en üst düzeyinde yine en üst seviyedeki oyuncularla muazzam şekilde yapabiliyorsunuz. Avcı da Başakşehir'de Türkiye standartlarına uygun bir pas oyunu yaratmak isterken en üst düzey oyununa 18-19 sezonunda ulaşmıştı çünkü elinde en üst düzeyde oyuncular vardı.

Yine üstteki fotoğrafla bağlantılı olarak Avcı'nın esinlendiği Guardiola tarzı 4-3-3 ne istiyordu? Beklerin half-space denen iç bölgeye hükmederek sol kanat oyuncularına alan yaratmaları, iki merkez orta sahanın kanada doğru yaklaşarak pas opsiyonu yaratmaları ve içe doğru konumlanan bek oyuncularının rakip stoper-bek arasındaki bölgeyi işleyerek rakip koordinasyonunu bozmasıyla ordaki hücumcu sayısının bir anda 5-6'ya çıkarılması. Sonuç olarak ceza sahası içinde 5-6 oyuncunun bulunduğu bir hücum setinin ortaya çıkması.

Beşiktaş'ta onu yanıltan ve süreci mahveden kısım bence buydu. Bu oyun tarzı riskli bir oyun tarzı çünkü alana yerleşilmesini, sabırla pas yapılmasını ve pas tesliminden sonra oyuncuların doğru noktalara hareketlenmelerini bekliyorsunuz. Bunların olması için oyuncularınızın mental ve fiziksel olarak ciddi bir seviyede zaten bulunması gerekirken bir de ortalamanın üzerinde oyunu okuma becerileri ve pozisyon bilgisi gerekiyor. Zira pas oyununun ortaya çıktığı "total futbol" mantığında bir adımın yanlış atılması, topun bir kez daha fazla dürtülerek ayaktan açılması 1v1 eşleşmelerin kaybına, konsantrasyon kaybına ve rakibe boşluklar vermeye sebep olabiliyor. Öte yandan Beşiktaş'ın iki beki de bu oyuna uygun muydu? Bence değildi. Özellikle Caner Erkin'in atak olgunlaştırma, pozisyon alma ve mantıklı karar verme sürecinin vasatın altında olduğu barizdi. Abdullah Avcı gibi oyunu yerden oynamak isteyen çoğu teknik direktörün de oyun yapısını zedeleyen karakterlerden biri oydu. Öte yandan kanat oyuncuları profil olarak onun isteyebileceği oyuncular olsa da oyun zekâları pasör olmaktan uzaktı ve aslında Beşiktaş çoğu zaman istediği şekilde kanat oyuncularını pozisyona sokmasına rağmen bitiricilik eksikliğinden dolayı bunlardan yararlanamıyordu. Hafızamızı hemen devreye sokup Diaby'nin kaç maçta kaç pozisyonu hiç ettiğini hatırlayabiliriz.

Tüm bunları göz önüne aldığımızda, Beşiktaş'ta bu oyunu uygulamak çok zor bir meseleydi. Zira bu oyunu belki çok zeki ve üst düzey oyuncularla oynamıyor olabilirsiniz fakat bu sefer de oyun ezberi konusu ortaya çıkıyor. Zeki oyuncu oyun planını çabuk kavrar, uyum sağlar ve taktiği kısa sürede özümseyerek pratiğe döker. Aynı oyunu daha düşük oyun zekâsı olan bir grup da oynayabilir fakat oyunu anlamasıyla pratiğe dökmesi birkaç yılı bulabilir.

Velhasıl, Abdullah Hoca'nın ağzı sütten feci yandı. Beşiktaş'ta bu oyunun pratiğe dökülmesinin vakit alacağı barizdi ve bu süre tanınamadığı için görevden ayrılmak durumunda kaldı. Kendimize dönüp şu soruyu sorduğumuza alacağımız cevaplar çok kritik...

Bu oyuncu grubunun toplam oyun zekâsı nedir?
Bireysel olarak alana-zamana hükmedebilen ve reaksiyon gösterebilen oyuncu sayımız nedir?
Pereira'nın pozisyon oyunundan emin olsak da Marlon'un oyun-pozisyon zekâsı nedir?
Özellikle orta sahadaki sayısal azınlık böyle yoğun bir oyunda herhangi bir değişiklik sonrası yapıyı çökertmeden nasıl ayakta kalmamızı sağlayabilir?

Tüm bunlar Trabzonspor'un ideal Avcı oyununa geçmesi için cevaplandırılması gereken sorulardır. Tabii bunun dışında hiç değinmediğim bir teknik ekip kısmı var ki bu belki de teknik direktörlerin günümüzdeki başarılarının %60'ını oluşturan kısım. Zira saatlerce rakip analizi yapacak, sadece duran topları çalıştıracak veya rakip geçişlerini kavramaya çalışacak bir ekip gerekiyor. Bunun gerekliliğini bugün Klopp'ta da Nagelsmann'da da Guardiola'da da görebilmek mümkün.

Umuyorum Abdullah Avcı'yla beraber adından söz edebileceğimiz, üstüne konuşabileceğimiz bir oyunumuz olur ve bunu her sene geliştirerek en azından 5-10 seneye yayılacak bir ekol yaratabiliriz.

Doğukan Uçan
17.11.2020, 21:56
1-1.5 ay sonra dünya genelinde futbola ara verileceğini düşünüyorum. Bu şartlarda futbol oynanmaz.

HOPA'LI TS'Lİ
17.11.2020, 22:02
1-1.5 ay sonra dünya genelinde futbola ara verileceğini düşünüyorum. Bu şartlarda futbol oynanmaz.

GS'de 5 Kovid pozitif olmuştu bu akşam üstü

Gidişat çok kötü dünya geneli

Ufuk
17.11.2020, 22:17
Abdullah Avcı'nın Guardiola'dan esinlenmesi meselesi artık sağır sultanın bile kulağına gitmiş bir mesele fakat o saf pas oyununu oynamak için çok fazla parametrenin bir araya gelmesi gerekiyor.

Sahayı 5 eşit parçaya bölerek çalışma metodu yıllar içerisinde herkes için çok farklı anlamlar vadetmeye başladı. Mesela Guardiola sahayı 5 eşit dikey parçaya bölmenin yanı sıra 5 adet yatay çizgiyle de bölüyor ve oyuncu konumlandırmalarını bu bölgeler üzerinde yapıyor/du.

Görsel üzerinde anlatmak gerekirse:

19901

Guardiola'nın antrenman metodundaki ana mantık oyuncularını bu kareler içerisindeki bölgelere yerleştirmektir. Bu fotoğraf temsili bir fotoğraf olduğu için tam karenin içinde gözükmüyorlar fakat ana amaç budur. Bunu Pep şu yüzden yapıyor; Sahanın en ekonomik şekilde bu dizilimde ve bu paylaşım oranında kullanılabildiğini düşünüyor. Biliyorsunuz, yüksek kalibre takımlara karşı son yıllarda birçok takım savunma-hücum geçişleri üzerine çalışmalar yaptılar ve ön alanda büyük takımların vakit geçirme sürelerini gözle görülür bir biçimde aşağı çektiler.

Bu aslında Pep'in takımlarına ve oyununa karşı spesifik olarak gelişmiş bir refleksti. Önce İspanya'da daha sonrasında da İngiltere'deki dominant oyunuyla diğer takımların futbolda savunma hücum geçişlerini öğrenmelerini zorunlu kıldı adeta.

Peki Guardiola neden sahanın bu şekilde en ekonomik şekilde kullanıldığını düşünüyor? Bu aslında değiştirilemez bir gerçeklik değil fakat Bielsa-Guardiola-Cruyff-Lobanovskyi gibi teknik direktörler geometri ve matematiğin futbola fazlasıyla uyarlanabilir olduğuna inanmış, bunun için çaba harcamış teknik direktörler. Guardiola'ya göre dikey ve yatay olarak çekilen bu üstteki çizgiler bir hat olarak düşünüldüğünde dikey açıdaki aynı çizgi üstünde 3'ten fazla oyuncu bulunmamalı. Bulunduğu zaman sahanın diğer noktalarında oyun içerisinde kullanamadığınız atıl bölgeler kalıyor.

Atıl bölgeler kalınca ne oluyor peki? Oyuncu-oyuncu arasındaki ve hatlar arasındaki mesafeler birbirinden uzaklaşmaya, verilen boşluklar artmaya ve rakibin bunu işleme oranı artmaya başlıyor. Aslında bu çizgilerin tüm amacı savunmaya yerleşildiğinde verilecek boşlukları minimuma indirmek. Bunun devamında hücum opsiyonlarına geçildiğinde varyasyonlar çoğalıyor tabii ki ancak asıl amaç hep takımın defansif duruşundan ödün verdirmemek ve rakibi o boşluklara sokmamak.

Bunun bir diğer parametresi de takım boyu tabii ki. Bunlar dikkat ederseniz devamlı olarak Abdullah Avcı'nın dikkat çektiği konular. Johan Cruyff güncel ofsayt kuralı içerisinde ideal hatlar arası mesafenin 10-15 metre olması gerektiğini vurguluyordu. Bunun böyle olması gerektiğinin bir diğer gerekçesi de tabii ki topu en hızlı şekilde geri kazanmak. Daha iyi alanı paylaşan ve mesafeyi kısa tutan takımlar istedikleri takdirde rakibin pas opsiyonlarını çok daha iyi kapatır ve sonucunda topu 7-8 saniyede geri kazanabilirler.

Tüm bu parametreleri kendi algı çerçevesinde Abdullah Avcı'nın uygulamaya çalıştığını ve Türkiye standartlarında gayet iyi uyguladığını gördük bana kalırsa. Ancak bunu oyunun en üst düzeyinde yine en üst seviyedeki oyuncularla muazzam şekilde yapabiliyorsunuz. Avcı da Başakşehir'de Türkiye standartlarına uygun bir pas oyunu yaratmak isterken en üst düzey oyununa 18-19 sezonunda ulaşmıştı çünkü elinde en üst düzeyde oyuncular vardı.

Yine üstteki fotoğrafla bağlantılı olarak Avcı'nın esinlendiği Guardiola tarzı 4-3-3 ne istiyordu? Beklerin half-space denen iç bölgeye hükmederek sol kanat oyuncularına alan yaratmaları, iki merkez orta sahanın kanada doğru yaklaşarak pas opsiyonu yaratmaları ve içe doğru konumlanan bek oyuncularının rakip stoper-bek arasındaki bölgeyi işleyerek rakip koordinasyonunu bozmasıyla ordaki hücumcu sayısının bir anda 5-6'ya çıkarılması. Sonuç olarak ceza sahası içinde 5-6 oyuncunun bulunduğu bir hücum setinin ortaya çıkması.

Beşiktaş'ta onu yanıltan ve süreci mahveden kısım bence buydu. Bu oyun tarzı riskli bir oyun tarzı çünkü alana yerleşilmesini, sabırla pas yapılmasını ve pas tesliminden sonra oyuncuların doğru noktalara hareketlenmelerini bekliyorsunuz. Bunların olması için oyuncularınızın mental ve fiziksel olarak ciddi bir seviyede zaten bulunması gerekirken bir de ortalamanın üzerinde oyunu okuma becerileri ve pozisyon bilgisi gerekiyor. Zira pas oyununun ortaya çıktığı "total futbol" mantığında bir adımın yanlış atılması, topun bir kez daha fazla dürtülerek ayaktan açılması 1v1 eşleşmelerin kaybına, konsantrasyon kaybına ve rakibe boşluklar vermeye sebep olabiliyor. Öte yandan Beşiktaş'ın iki beki de bu oyuna uygun muydu? Bence değildi. Özellikle Caner Erkin'in atak olgunlaştırma, pozisyon alma ve mantıklı karar verme sürecinin vasatın altında olduğu barizdi. Abdullah Avcı gibi oyunu yerden oynamak isteyen çoğu teknik direktörün de oyun yapısını zedeleyen karakterlerden biri oydu. Öte yandan kanat oyuncuları profil olarak onun isteyebileceği oyuncular olsa da oyun zekâları pasör olmaktan uzaktı ve aslında Beşiktaş çoğu zaman istediği şekilde kanat oyuncularını pozisyona sokmasına rağmen bitiricilik eksikliğinden dolayı bunlardan yararlanamıyordu. Hafızamızı hemen devreye sokup Diaby'nin kaç maçta kaç pozisyonu hiç ettiğini hatırlayabiliriz.

Tüm bunları göz önüne aldığımızda, Beşiktaş'ta bu oyunu uygulamak çok zor bir meseleydi. Zira bu oyunu belki çok zeki ve üst düzey oyuncularla oynamıyor olabilirsiniz fakat bu sefer de oyun ezberi konusu ortaya çıkıyor. Zeki oyuncu oyun planını çabuk kavrar, uyum sağlar ve taktiği kısa sürede özümseyerek pratiğe döker. Aynı oyunu daha düşük oyun zekâsı olan bir grup da oynayabilir fakat oyunu anlamasıyla pratiğe dökmesi birkaç yılı bulabilir.

Velhasıl, Abdullah Hoca'nın ağzı sütten feci yandı. Beşiktaş'ta bu oyunun pratiğe dökülmesinin vakit alacağı barizdi ve bu süre tanınamadığı için görevden ayrılmak durumunda kaldı. Kendimize dönüp şu soruyu sorduğumuza alacağımız cevaplar çok kritik...

Bu oyuncu grubunun toplam oyun zekâsı nedir?
Bireysel olarak alana-zamana hükmedebilen ve reaksiyon gösterebilen oyuncu sayımız nedir?
Pereira'nın pozisyon oyunundan emin olsak da Marlon'un oyun-pozisyon zekâsı nedir?
Özellikle orta sahadaki sayısal azınlık böyle yoğun bir oyunda herhangi bir değişiklik sonrası yapıyı çökertmeden nasıl ayakta kalmamızı sağlayabilir?

Tüm bunlar Trabzonspor'un ideal Avcı oyununa geçmesi için cevaplandırılması gereken sorulardır. Tabii bunun dışında hiç değinmediğim bir teknik ekip kısmı var ki bu belki de teknik direktörlerin günümüzdeki başarılarının %60'ını oluşturan kısım. Zira saatlerce rakip analizi yapacak, sadece duran topları çalıştıracak veya rakip geçişlerini kavramaya çalışacak bir ekip gerekiyor. Bunun gerekliliğini bugün Klopp'ta da Nagelsmann'da da Guardiola'da da görebilmek mümkün.

Umuyorum Abdullah Avcı'yla beraber adından söz edebileceğimiz, üstüne konuşabileceğimiz bir oyunumuz olur ve bunu her sene geliştirerek en azından 5-10 seneye yayılacak bir ekol yaratabiliriz.

Güzel noktalara değinmişsin Berke. Tabii ki Neymar gibi Ronaldinho gibi Jaja gibi bir topçunun çıkıp resital sunduğu maçlar izlerken keyif veriyor ama bu tarz taktiksel olayları anlamaya başlayınca böyle devrimci hocaların oyuncularını adeta birer piyon gibi kullanmasını izlemek de baya zevkli hale geliyor.

Henry'nin Pep'in oyununu anlattığı bir video var. Pozisyonunda sabit kal, arkadaşına güven demiş özetle Pep. Normalde bunda ne var diyeceğin bir gol atmış ama sonrasında aynı golün neredeyse kopyası 3-5 golü daha gösteriyor, o zaman oyunu oynayanın sahadaki oyunculardan çok hoca olduğunu anlıyorsun. Elimden geldiğince bu tarz olaylara dikkat ederek izlemeye çalışıyorum maçları ama o görüş yok bende maalesef. Tvde saçma sapan programlar olacağına keşke oyunla ilgili bir iki program olsa da izlesek. Emre Özcan PL maçlarını bu tarz inceliyor, süper ligde de görebilsek çok iyi olur.

Doğukan Uçan
17.11.2020, 22:18
GS'de 5 Kovid pozitif olmuştu bu akşam üstü

Gidişat çok kötü dünya geneli

Virüs ilk çıktığı 2-3 ay bile böyle kötü yayılmıyordu. Şuan tüm dünya da salgın kontrolden çıktı.

Euro 2020 tekrar ertelenirse hiç şaşırmam.

Oğuzhan Fidan
17.11.2020, 22:21
takıma monte edilen oyuncuların bir kaçı Trabzonspor seviyesinde değil. Geçen seneki oyuncu kalitesi daha yüksekti. Abdullah hocanın bu seviyeyi yukarı çekeceğine inanıyorum.

14TS61
17.11.2020, 22:47
Şöyle bir gerçek ile karşı karşıyayız.. Virüs ün ilk çıktığı dönemden daha beter kötü bir dönem var önümüzde ve bence daha sık tedbirler gelecek. Ligler bence en fazla 3 4 hafta oynanır..

Ayrıca şu 10... 20 arası hariç yasakların mantığını hala anlamadım anlayan varmı.

arda.61
18.11.2020, 00:05
Şu an şampiyonluk düzlüğünde olmadığımız ve Trabzonspor potada olmadığı için tatil kararı gelebilir.

DeAgLeMaNyAq
18.11.2020, 02:07
Ayrıca şu 10... 20 arası hariç yasakların mantığını hala anlamadım anlayan varmı.

İş saatleri dışında insanların bir araya gelmesini engellemek. Ama pratikte çok fazla işlemiyor. İsteyenler zaten bir şekilde toplanıyor. Bu yasak her günü kapsasaydı belki daha etkili olabilirdi ama sadece hafta sonuyla sınırlı olması çok fayda sağlamayacaktır. Alınan kararlardaki en önemli madde restoran ve kafelerin kapatılarak sadece paket servisine izin verilmesi. Virüse yakalanların büyük bölümü ne yazık ki bu tür ortamlardan kapıyor. Yazın bitmesiyle birlikte Eylül ayından itibaren bu yasağı getirselerdi salgın bu denli kontrolden çıkmazdı...

Ibrahim Gaygusuz
18.11.2020, 07:54
Virüs ilk çıktığı 2-3 ay bile böyle kötü yayılmıyordu. Şuan tüm dünya da salgın kontrolden çıktı.

Euro 2020 tekrar ertelenirse hiç şaşırmam.

Ingiltere devam ediyorsa herkes devam eder. Planlama felan 0, bide Ocak'ta stadlari acmayi dusunuyorlarmis.

Onur Erçetin
18.11.2020, 08:00
İş saatleri dışında insanların bir araya gelmesini engellemek. Ama pratikte çok fazla işlemiyor. İsteyenler zaten bir şekilde toplanıyor. Bu yasak her günü kapsasaydı belki daha etkili olabilirdi ama sadece hafta sonuyla sınırlı olması çok fayda sağlamayacaktır. Alınan kararlardaki en önemli madde restoran ve kafelerin kapatılarak sadece paket servisine izin verilmesi. Virüse yakalanların büyük bölümü ne yazık ki bu tür ortamlardan kapıyor. Yazın bitmesiyle birlikte Eylül ayından itibaren bu yasağı getirselerdi salgın bu denli kontrolden çıkmazdı...
Ekim ortasına göre şuan vaka sayıları 5-6 kat arttı.Okullarda bu duruma ciddi katkı sundu.Söylediğiniz gibi durum kontrolden çıkınca mecburen birşeyler yapılması gerekiyordu ve geç de olsa yapıldı.

asilhamsi
18.11.2020, 09:03
---------ugurcan-------

joe---edgar---hugo---marlon/kamil

-----parmak---flavio----

diabete----baker----waka

----------afobe---------------

tahminim bu 11 ile başlar.Diğer oyuncular ile çalışamadı.

HOPA'LI TS'Lİ
18.11.2020, 11:56
Şöyle bir gerçek ile karşı karşıyayız.. Virüs ün ilk çıktığı dönemden daha beter kötü bir dönem var önümüzde ve bence daha sık tedbirler gelecek. Ligler bence en fazla 3 4 hafta oynanır..

Evet o zaman mantığını ben de kavrayamadım kardeşim.

HOPA'LI TS'Lİ
18.11.2020, 11:58
Şu an şampiyonluk düzlüğünde olmadığımız ve Trabzonspor potada olmadığı için tatil kararı gelebilir.

Geçen sezon bizi şampiyon olarak tescil etmemek adına her türlü alicengiz oyununu yaptı ahlaksız, vicdansız,şerefsizler ordusu

Küme düşmenin kaldırılacağı bile belliyken, bizi şampiyon yapmamaktı son 8 maçı oynatmaktaki tek amaç

UNUTMA BUNLARI EY TRABZONSPOR SEVDALILARI

HOPA'LI TS'Lİ
18.11.2020, 11:59

Son cümle çok doğru kardeşim

Mehmet Fatih Yavuz
18.11.2020, 13:41
Avrupa'da yasaklar ne durumda bilmiyorum ama ben Rusya'da yaşıyorum ve hiçbir yasak yok. Sadece toplu taşımalarda, marketlerde, otobüs duraklarında vs. yani insan topluluğunun oluştuğu ortamlarda maske zorunluluğu var. (Moskova'da ofis çalışanlarının bir kısmına uzaktan çalışma zorunluluğu var.)
Okul, kreş vs. herşey aynen devam.

Bunu kapatacak bir ekonomi yok dünya üzerinde.
Süpergüç ABD, sanayi devi Almanya-Japonya, finans merkezi İngiltere, refahı ile meşhur İskandinavya. Yok.
Neyi kapatıyorsunuz?

İnsanlar birbirini yerler 2 ay sonra.

Zaten kapatmak falan da çözüm değil. İnsanlar olabildiğince bilinçli olacaklar. Bunun başka çıkış yolu yok!

Herşeyi devletten beklemeyin diye bir klişe var, tam da orası bu!
Burada hastalanana kadarki süreçte hiçbir şeyi devletten bekleme!
Hiçbir devlet, hiçbir şey yapamaz!

DeAgLeMaNyAq
18.11.2020, 14:59
Ekim ortasına göre şuan vaka sayıları 5-6 kat arttı.Okullarda bu duruma ciddi katkı sundu.Söylediğiniz gibi durum kontrolden çıkınca mecburen birşeyler yapılması gerekiyordu ve geç de olsa yapıldı.

Okulları atlamışım o da önemli faktör ama orada nispeten önlemler alınıyordu. Hem öğrencileri ikiye böldüler hem de velilerin bir kısmı da çocuklarını okula göndermedi. Restoran ve kafelerde maske ve mesafe diye bir şey olmayınca bulaşması kaçınılmaz oluyor. En son 2 gün önce Serdar Ali Çelikler arkadaşlarla yemek yedik oradan bulaştı diyordu...

Süper Golcü
18.11.2020, 15:38
flavionun yanında oynayacak oyuncumuz yokkkk, ozan tufan, atiba, n'diaye ya da sosa, colman, trondsen tarzı bir oyuncu lazım. parmak veya baker iki oyuncunun tamamlayıcısı olarak oynarsa yüksek form gösterir. ya da bir diğer seçenek baker flavio nun yanında oynayacak, yunus mallı tarzı bir oyuncu transfer edilecek önlerine,
http://www.footballuser.com/formations/2020/11/1832373_Trabzonspor.jpg

http://www.footballuser.com/formations/2020/11/1832373_Trabzonspor.jpgikinci devreye 1-2 hamleyle ilk5-6 yarışı içerisine gireriz, avcı yönetimi turkiye kupasına da odaklanabilir avrupaya kolay bilet olarak, o zaman ligde kaçıncı olduğumuzun bir önemi çok kalmaz. bu sene de kupayı kazanmayı kovalamak lazım

Hakan
18.11.2020, 18:30
Djaniny kötü oynadığı bir maçta bile Afobe'nin önünde olduğunu gösterdi.
Milli takım dönüşleri sıkıntı tabi, Ekuban da dün Sudan'da maça çıktı saçma sapan.

ilelebeTS
18.11.2020, 19:49
Futbolcular kondisyon olarak iyi durumda olursa Trabzonspor forması öyle ya da böyle maç kazandırır. Uzun zamandır son 15-20 dakikada rakibi sıkıştıran bir Trabzonspor hatırlamıyorum. Takım 60'da bitiyordu. Avcı'nın 30 yaş üzeri ortalamadaki takımla bile kondisyon konusunda sıkıntı yaşamadığını düşünürsek, o derde deva olacaktır. Günde çift antrenmanın etkisi bu maçta görülecek mi bakacağız. Ama uzun vadede hem oyun olarak hem mental ve fizik olarak daha güçlü bir takım ortaya çıkacak.

sasort
19.11.2020, 00:13
en merak ettiğim avcı nasıl bir dizilişle çıkacak

4-1-4-1 oynatacak diye okudum bir yerde ama hiç mantıklı değil orta sahamız yok zaten bir de

bu diziliş ile kimi oynatacak

2 tane ofansif orta saha kim

redbul
19.11.2020, 00:48
milli takımlar düzeyinde küme düşerek C ligine geriledik işde türk futbolunun içler hali durumu şuan efsanemizi yerden ye vuruyolar sosyal medya da.

Ibrahim Gaygusuz
19.11.2020, 01:00
milli takımlar düzeyinde küme düşerek C ligine geriledik işde türk futbolunun içler hali durumu şuan efsanemizi yerden ye vuruyolar sosyal medya da.

Efsane Turkiye milli takimini Ispanya ile karistirirsa tabi dalga gecilir. Oyundaki tek santraforu oyundan aldi, Canerin sayisiz top sisirip topu rakibe vermesine katlandi ve daha neler neler.

Anıl C
19.11.2020, 01:03
Djaniny kötü oynadığı bir maçta bile Afobe'nin önünde olduğunu gösterdi.
Milli takım dönüşleri sıkıntı tabi, Ekuban da dün Sudan'da maça çıktı saçma sapan.

Bence önündeymiş gibi olmasının sebebi oynadığımız oyun. Çünkü ikisi de farklı taktiklerin oyuncusu.

Onur Akyüz
19.11.2020, 01:06
Avrupa'da yasaklar ne durumda bilmiyorum ama ben Rusya'da yaşıyorum ve hiçbir yasak yok. Sadece toplu taşımalarda, marketlerde, otobüs duraklarında vs. yani insan topluluğunun oluştuğu ortamlarda maske zorunluluğu var. (Moskova'da ofis çalışanlarının bir kısmına uzaktan çalışma zorunluluğu var.)
Okul, kreş vs. herşey aynen devam.

Bunu kapatacak bir ekonomi yok dünya üzerinde.
Süpergüç ABD, sanayi devi Almanya-Japonya, finans merkezi İngiltere, refahı ile meşhur İskandinavya. Yok.
Neyi kapatıyorsunuz?

İnsanlar birbirini yerler 2 ay sonra.

Zaten kapatmak falan da çözüm değil. İnsanlar olabildiğince bilinçli olacaklar. Bunun başka çıkış yolu yok!

Herşeyi devletten beklemeyin diye bir klişe var, tam da orası bu!
Burada hastalanana kadarki süreçte hiçbir şeyi devletten bekleme!
Hiçbir devlet, hiçbir şey yapamaz!

Geçen haberlerde izlemiştim kocası pozitif çıkan kadın çocuğunu kapıp test olmaya koşuyor. Bir de şikayet ediyor sıra bekliyoruz, çok kalabalık, minibüsle geliyoruz diye.

Yani kocam pozitif biz de %90 pozitifiz diye düşünüp eve kapanmıyor sokağa fırlıyor ki rahatça bulaştırsın başkalarına.

Bizim maalesef insanımızda hiç bilinç yok, bu gidişle işler çığırından çıkacak gibi görünüyor.

Sadettin_
19.11.2020, 08:07
Haftada 2 maç olucak dediler futbola doyucaz dediler .
50 kez milli ara girdi , şimdide ligler tatil olur muhabbeti dönüyor .
Hicbisey anlamadım üstüne gıcık oldum .
Bu ne şimdi

cakalkerem
19.11.2020, 10:50
yenelim artık

Murat Keçeci
19.11.2020, 11:52
Maç yazısından önce genel bir durum tespiti yaparsak başarısız bir dönem geçirdiğimiz aşikar. Oynadığınız maç sayısı aldığınız puan sayısından fazla ise bu gerçekten onur kırıcı bir durumdur ki bizde de buna bağlı bir özgüven kaybı oluştu.Yeni hocamız milli arada umarım mental açıdan takıma gerekli yüklemeyi yapmıştır.

Öncelikle bu olumsuz sürece nasıl geldik bunun analizini yaparsak.Bu durumun iki ana sebebi var.

1.ana neden:

- Sörlothun gidişi bu durumun baş etkeniydi.Klasik bir Trabzonspor gerçeğini yaşadık.Performans olarak biraz takımın üzerine çıkan genç oyuncuyu tutamadik.Gecmistede böyleydi şimdide böyle bu durumun sebebi yönetimler diyemem.Bu bir Trabzonspor gerceği Trabzonsporun bulunduğu konum,hedefleri ve ekonomisi oyuncuların aklını karistirabiliyor.Burada yönetimlere yapılacak eleştiri neden sörlothu tutamadınız değilde yerini neden dolduramadiniz olur ki bu da ağır bir eleştiri olur.Çünkü böyle bir oyuncunun yerini doldurmak hiç kolay değildir ister 1 yıl öncesinden araştırma yap ister milyon eurolar harca yine dolduramayabilirsin.

2.ana neden:

Kadro mühendisliği konusundaki hatalar oldu.Biraz yönetimin katkısı biraz da eddie hocanın katkısı ile kadromuzda bir dengesizlik oluştu.Orta sahamiz boş kaldı.Bu kadro mühendisligindeki ilk hatayi yönetim yaptı.Yedek santrafor konusunu en sona fırsat transferi şeklinde yapması gerekirken ilk hamleyi oraya yaptı birde oyuncunun seviyesi ikinci forvet değilde genç geleceğe yatırım şeklinde 3.forvetlige uygun olunca tekrar 2.forvet pozisyonunda açık oluştu ve bu da ekstra maliyet doğurdu.

Eddie hocanın hatası ise orta saha transferi lazimken israrla sağ açık istemesi oldu.Oysa ki orada zaten ömür,yusuf ve ekuban gibi üç oyuncu kullanabiliyorduk.plaza ve diabate belki gelecekte iyi işler yapabilir ama şuanki kadro mühendisliğinde öncelik sırasında degillerdi bu iki oyuncunun maliyetini birleştirip orta sahaya mahmut tekdemir stilinde bir 6 no alabilirdik.10 numara pozisyonunda ise yönetim ve hoca beraber hata yaptı oyuncu almadan oyuncu gönderdiler guilhermeyi yolluyorsan mutlaka başka birini alacaktın.

Kısacası sörlothun gidişi ve orta sahayı boşaltmamiz dibe vuruşta başrol oynadılar.

Gelelim yeni hocamıza Abdullah Avcı deyince aklıma gelen ilk şeyler;sabırlı,dengeli ve kompakt futbol.Uzun yıllardır bu işin içinde bilgi birikimi iyi bir hoca birçok öğrencisi liglerde hocalık yapıyor.Genc takımlarda da birçok başarısı olmuş.Öğreticilik yönü güçlü bir hoca.

Eddie hocanın eksik kaldığı yön teoriyi pratiğe dökememekti.Abdullah Avcı bu yöndeki açığımızı kapatabilir.Eddie hoca futbol bilgisi iyi bir hocaydı ama teoriyi pratiğe dökmek için bir yaşanmışlık gerekiyordu.Eddie hocanın eksikliğini başakşehir ve fb maçlarında ben çok net hissettim.örnegin.basaksehir maçında sahaya yayılma konusunda başakşehir bize ders verdi hem hücumda hem savunma da dönen topları hep onlar aldı bu eksiklik hocaya yazan bir durum.fb maçında ise rakibin güçlü yönlerine çalışmış olmamıza rağmen saha da yine çalıştığımız yerden golleri yedik bu da hocaya yazan bir eksiklikti.Son kasımpaşa maçı da özgüveni bozuk olan takimi diriltecek bir hamle yapamadığını görünce dikiş tutmayacağını anladım.Hoca değişikliğini doğru zamanda yaptık.

Gelelim erzurum maçına galibiyet serisi başlatmamız gereken bir maç.Yeni hocamızla yeni umutlar tasiyarak bu düştüğümüz çukurdan çıkmak için ne gerekiyorsa yapmalıyız.Birlik ve beraberlik olgusu bu süreçte en çok ihtiyacımız olan şey.

HOPA'LI TS'Lİ
19.11.2020, 14:34
Sevinmeyi
3 puanı özledik
Hem de çok

smart
19.11.2020, 16:04
"Pandemi olmasaydı geçen sezon Galatasaray şampiyon olurdu." -Z*ki Uzundurukan. Trabzonsporlu sandığınız adamların laflarına dikkat edin.

HOPA'LI TS'Lİ
19.11.2020, 16:45
"Pandemi olmasaydı geçen sezon Galatasaray şampiyon olurdu." -Z*ki Uzundurukan. Trabzonsporlu sandığınız adamların laflarına dikkat edin.

Şu adamı ciddiye almayın.
Hatta izlemeyin.

Erkan A.
19.11.2020, 17:23
Avci hocayla birlikte bu maci oyle boyle aliriz ..
avci hocanin systemi sonraki maclara yansir..
hocamizin isi cok zor hele yerel medyayla cok ugrasacak veya basi agiracak..
hocamiz trabzonsporu nasil ucururuz diye düsünürken basin toplantisinda bunlari anlatirken adamin birisi cafer tosunu soruyor hocaya?? Büyük ihtimal amcasi kuzeni veya akrabasi basin toplantisina izinsiz girebilmis bu soruyuda sorabilmis..renktaslar durum cok vahim yeteneksizler trabzonspora nasil getirilmisler hersey ortada..hoca sampionlugu uefayi sampionlar ligini düsünüyorken cafer nerde sorusu gelince gülme krizi gecirdim..bu viruslari hocamiz kimseye kanmadan insAllah yok eder trabzonun yerli medyasi bastan asaya degismeli artik..herkesin adami var kocaman kulüpte bu ne lahana tursusu..acil olarak kendimize gelelim trabzonspor bal ligi takimi degil bu arada bal liginde cafer tosun oynar yaninda canbazda oynar baykusda yedekte oturur..

HOPA'LI TS'Lİ
19.11.2020, 21:50
Avci hocayla birlikte bu maci oyle boyle aliriz ..
avci hocanin systemi sonraki maclara yansir..
hocamizin isi cok zor hele yerel medyayla cok ugrasacak veya basi agiracak..
hocamiz trabzonsporu nasil ucururuz diye düsünürken basin toplantisinda bunlari anlatirken adamin birisi cafer tosunu soruyor hocaya?? Büyük ihtimal amcasi kuzeni veya akrabasi basin toplantisina izinsiz girebilmis bu soruyuda sorabilmis..renktaslar durum cok vahim yeteneksizler trabzonspora nasil getirilmisler hersey ortada..hoca sampionlugu uefayi sampionlar ligini düsünüyorken cafer nerde sorusu gelince gülme krizi gecirdim..bu viruslari hocamiz kimseye kanmadan insAllah yok eder trabzonun yerli medyasi bastan asaya degismeli artik..herkesin adami var kocaman kulüpte bu ne lahana tursusu..acil olarak kendimize gelelim trabzonspor bal ligi takimi degil bu arada bal liginde cafer tosun oynar yaninda canbazda oynar baykusda yedekte oturur..

İnanın Trabzonspor'umuza en büyük zararı yerel medya veriyor.

Bunlar Bizans medyasından çok daha tehlikeli

gurur6134
20.11.2020, 00:18
Milli takimdan doneceklerde sıkıntı cıkmaz insallah

Doğukan Uçan
20.11.2020, 11:11
Bu saatten sonra yerel medya ya da basar geçeriz rahat olun.

HOPA'LI TS'Lİ
20.11.2020, 11:31
Bu saatten sonra yerel medya ya da basar geçeriz rahat olun.

:)

lazminator61
20.11.2020, 11:32
Yine gol veya goller yiyeriz. En az 2 atmamiz lazimiz, ama TSnin oyun stili yok, Wakayeme ver kendi basina 10 kisi calimlasin gol atsin. Ilerde cok az kisi sürekli var, Wakayeme Afobe ve cakma Messi, diger oyuncularimiz geride bekliyor hücüm yaparsak, tabikide gol atamayiz.

Bide Perreira oynamasi lazim yoksa takim hic öne cikamiyor, önde top tutamiyor !

Ufuk
20.11.2020, 11:45
İlk 8 hafta: (beinsports twitter)

Ceza sahasında en çok topla buluşanlar Valencia Bareriro Larin Visca

En çok çalım atanlar İrfan Can, Nwakaeme, Maxim, Boldrin

En fazla pas arası Lucas Biglia ve Tiago Lopes

En fazla isabetli orta Caner ve Gökhan

En çok kurtarıs Lung, Günay, Uğurcan, Gökhan

En fazla ikili mücadele kazanan Campanharo, Adem büyük, Yatabare, Veysel Sarı

En çok top kapan Candeias, Bakalorz, Kitsou, Nsakala

En çok top uzaklaştırma Atınç, Luyindama, Zukanovic, Pablo Santos

İkili mücadele listesine bir, top kapma listesine bir oyuncu sokar, ceza sahasında en çok topla buluşanlar listesine de forvetimizi ekleyebilirsek bu iş tamam.

Aslında devre arası bir orta saha alsak da bu adam pas arası yapan, ikili mücadele kazanan, top kapan bir adam olsa uff. Kombo.

Çağatay96
20.11.2020, 12:36
Uğurcan in net olarak oynamamasi ve izole edilmesi gerekiyor 1 hafta.
Djaniny , Ekuban şüpheli durumdalar bu hafta oynamasa daha iyi.

Milli oyuncularda sorun cikiyor. Sıkıntiya düşmemek icin tedbirli olmak zorundayiz.

Çağatay96
20.11.2020, 12:40
Canerin testi pozitif olsa , e bu adam maca cikti kenan karamana sarildi rusya macinda butun takima bulastirmasa da baya fazla isime bulasmis olabilir.

Herkes dikkatli olsun

kayl
20.11.2020, 13:04
ekuban daha yeni covid olmadımı hemen bulaşamaz ya

HOPA'LI TS'Lİ
20.11.2020, 13:34
Kovid-19 çok çok hızlandı.

Bu lig bitmez bu sezon

Arif Timurcioğlu
20.11.2020, 13:52
ekuban daha yeni covid olmadımı hemen bulaşamaz ya

Abi bu ne her milli takım arasında virüse mi yalanıyor?

Erkan A.
20.11.2020, 14:12
Corona ilaci cikti cikacak almanyada sehirlerde asi yapilacak acil evleri kuruluyor..
yani panik etmayin, Prof.ugur sahin aciklamasinda ilaclarin yürülüge gecisinden sonra mart aylarinda normale dönüsler görebiliriz demis..yani önümüzdeki yaz hersey güzel olcak..pfilzer, biontech,bayer firmalari bu ilaci bulmus..daha cok ülkelerin ilaclari icin izin almak icin sirada bekliyorlarmis start icin..anlasilan coronayi yok etme icin ince detayi dokunusu yani sifreyi profesörler cözmüsler..

halil ibo
20.11.2020, 14:15
Merhaba arkadaşlar;sosyal medyadan veya tribünden ''maç imzası'' vermek zorunda olan cezalı var mı aramızda?

Sefer A.
20.11.2020, 14:41
Corona ilaci cikti cikacak almanyada sehirlerde asi yapilacak acil evleri kuruluyor..
yani panik etmayin, Prof.ugur sahin aciklamasinda ilaclarin yürülüge gecisinden sonra mart aylarinda normale dönüsler görebiliriz demis..yani önümüzdeki yaz hersey güzel olcak..pfilzer, biontech,bayer firmalari bu ilaci bulmus..daha cok ülkelerin ilaclari icin izin almak icin sirada bekliyorlarmis start icin..anlasilan coronayi yok etme icin ince detayi dokunusu yani sifreyi profesörler cözmüsler..
Benim okudugum biraz farkliydi, Ugur Sahin sunu demis : "Olumlu etkiler Mart-Nisan, normale dönüs önümüzdeki kis (2021)"

HOPA'LI TS'Lİ
20.11.2020, 15:04

İnşallah Erkanum

Fena daralduk haçan

Maça citmeyi ozleduk

Erkan A.
20.11.2020, 15:17
19910

avrupada artik bu ilac yürülüge girecek avrupa bosuna bir olayin üstüne gitmez
herseyin hayirlisi...mart ayina kadar normal hayat geriye gelcektir fakat tabiki corona kalacak sadece coronaya karsi önlem alabilcez, buda üc yilmi bir yilmi bilemeyiz fakat birgün kökünden kaybolacagina inancim tam..yinede Umut verici haberler geliyor bu cok sevindirici..

Murathan
20.11.2020, 18:45
eku idmanda, kazandık.

Emre Çömez
20.11.2020, 21:51
https://www.youtube.com/watch?v=npaVegPD_0I

hamikarakaya
20.11.2020, 22:47

bu adam galatasaraylı kardeşim, fatih terim ve mustafa cengiz hayranı. trabzonlu falan değil trabzonla alakası yok. tolga zengin de bein'de fener neden cumartesi oynuyor milli takıma en çok oyuncu gönderen takım diye açıklama yapıyor. o da trabzonlu falan değil.

Fanatik34
20.11.2020, 23:01
maci falan biraktim, Avci´ya hic girmeyecegim ama su Corona hakkinda bilgi sahibi olmanin zor olmayacagini düsünüyorum. Corona dediginiz, Gribal bir Infeksiyon arkadas..Asi olunca nasil kurtulacaksin bu hastaliktan? Su anda Hasta, yani aslinda Virüs´ü icinde barindiran Insanlarin %95´i hicbir Symptom göstermiyor yani hasta degil. Hastaliga yakalanip agir gecirenlerin orani %0,1. Grip asisini düsünün, sizi sadece Gribi agir gecirmekten kurtariyor deniyor ama buna ragmen yan etkilerinden dolayi baska komplikasyona ugrayanalarin sayisi hicte az degil. Simdi Corona asi merkezleri kurulacak, pekiyi niye ev doktorlari bu asiyi yapmiyor diye sorsam? Neyse cevabi bilenler icin durum vahim, artik dünyada baska zamana dogru gidiyoruz..ha futbol nerede kalir, ileride görecegiz !!

Burçak
20.11.2020, 23:51
Salih Kavrazlı neden kadroda olmuyor hiç

Cengiz Çubukcu
21.11.2020, 00:02
Salih Kavrazlı neden kadroda olmuyor hiç

Hazır olması icin oynaması lazim , oynaması icin hazır olmasi lazim :)

Cengiz Çubukcu
21.11.2020, 00:05
Hocanın çıkaracağı kadroyu acaip merak ediyorum...en çok merak ettiğim şey ise abdülkadir omuru kesebilecek majeed hosseini'yi oynatacak mi?

Burçak
21.11.2020, 00:44
Hazır olması icin oynaması lazim , oynaması icin hazır olmasi lazim :)Mutlaka.
Geçen sezon öyle bir anlatıldı ki o potansiyeldeki birinin en azindan 18 de yer bulması gerekirdi.

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

asilhamsi
21.11.2020, 01:05
buradaki bir çok kişinin aksine kadronun iyi olduğunu düşünüyorum. Merkez oyuncu eksiği aşikar ama ona rağmen iyi bir kadro var.

Oyuncuların performansında müthiş bir sıçrama bekliyorum.

Özellikle adeta çöp muamelesi gören oyunculara dizilecek methiyeleri görür gibiyim.

mahmut--irfan
-----mossoro--

visca---------elja

-------adebayor-----

flavio/parmak-------baker

----------ömür------------

ekuban---------------wakame

------------afobe/semedo------

artvints
21.11.2020, 01:22
Hocanın çıkaracağı kadroyu acaip merak ediyorum...en çok merak ettiğim şey ise abdülkadir omuru kesebilecek majeed hosseini'yi oynatacak mi?

Ömür oynasa bile kalabalık içinde kaybolmaz, rahat hareket eder diye düşünüyorum.

Newton rakipleri harhangi bir yok göstermeden sırtına bindirdi. Ömür de altından kalkamadi. Oynarsa yine sağ kanatta oynar ama çizgiye basar ve fark görürüz diye bekliyorum.

My
21.11.2020, 12:13
Kimi çıkarmış nerede oynatmış bu saatten sonra çokda önemli değil. Fazla sinir stres yapmadan izleyin geçin maçları.

Şunu da unutmayın derim bir sistem üzerine oturtulmamış yapılanmanın da geleceği felan yok. En basit örnek işte son yaşadıklarımız. Akıl yok, liyakat yok, bilim yok. Sonuç da bu. Dediğim gibi kendinizi fazla kaptırmayın ki yine çok fazla üzülmeyin.

Ahmet Kara
21.11.2020, 13:00
Bu maçı kazanma ihtimalimiz çok çok az.

B61
21.11.2020, 13:13
Güzel noktalara değinmişsin Berke. Tabii ki Neymar gibi Ronaldinho gibi Jaja gibi bir topçunun çıkıp resital sunduğu maçlar izlerken keyif veriyor ama bu tarz taktiksel olayları anlamaya başlayınca böyle devrimci hocaların oyuncularını adeta birer piyon gibi kullanmasını izlemek de baya zevkli hale geliyor.

Henry'nin Pep'in oyununu anlattığı bir video var. Pozisyonunda sabit kal, arkadaşına güven demiş özetle Pep. Normalde bunda ne var diyeceğin bir gol atmış ama sonrasında aynı golün neredeyse kopyası 3-5 golü daha gösteriyor, o zaman oyunu oynayanın sahadaki oyunculardan çok hoca olduğunu anlıyorsun. Elimden geldiğince bu tarz olaylara dikkat ederek izlemeye çalışıyorum maçları ama o görüş yok bende maalesef. Tvde saçma sapan programlar olacağına keşke oyunla ilgili bir iki program olsa da izlesek. Emre Özcan PL maçlarını bu tarz inceliyor, süper ligde de görebilsek çok iyi olur.

Tabii ki dünya üzerinde her zaman topla çok yetenekli oyuncular olacak ancak artık futbolda alan bulmak her zamankinden daha da zor oldu. Cruyff'un söylemiyle: "Eğer herhangi bir oyuncuya topla oynayabileceği bir 5 metre verirseniz dünyanın en iyi futbolcusu olur." Artık futboldaki en özel yetenekler bile eskisi kadar alan bulamıyor ve o alanları kolay kolay işleyemiyorlar çünkü üç aşağı beş yukarı birçok dünya kulübü taktik dönüşüm gerçekleştiriyor.

Dolayısıyla Jaja, Neymar, Ronaldinho gibi izlerken mest eden oyuncuların yavaş yavaş eridiği bir futbol atmosferindeyiz. Bu sığlıktan kurtulamayan birkaç ülkeden birisi biziz maalesef. Türkiye'nin hem futbolu hem de spor medyası aynı sığlıkta devam ediyor. İngiltere'de, Hollanda'da, Fransa'da birçok teknik analiz ve gerçekten kaliteli şekilde teknik analizin yapıldığı programlar var. Eski futbolcular, teknik direktörler o programlara konuk ediliyorlar ve futbol hakkında muazzam keyifli sohbetler ediyorlar. Ancak bizim ülkemizin birçok noktasında olduğu gibi medyası da magazini, kahvehane kültürünü seviyor ve onunla bütünleşiyor. Yoksa amacı futbol konuşmak olan için içerik çok... Umarım bizler de televizyonlarımızı açtığımızda öyle içerikler bulabiliriz yakın zamanda.

gökhants1966
21.11.2020, 16:29
maci falan biraktim, Avci´ya hic girmeyecegim ama su Corona hakkinda bilgi sahibi olmanin zor olmayacagini düsünüyorum. Corona dediginiz, Gribal bir Infeksiyon arkadas..Asi olunca nasil kurtulacaksin bu hastaliktan? Su anda Hasta, yani aslinda Virüs´ü icinde barindiran Insanlarin %95´i hicbir Symptom göstermiyor yani hasta degil. Hastaliga yakalanip agir gecirenlerin orani %0,1. Grip asisini düsünün, sizi sadece Gribi agir gecirmekten kurtariyor deniyor ama buna ragmen yan etkilerinden dolayi baska komplikasyona ugrayanalarin sayisi hicte az degil. Simdi Corona asi merkezleri kurulacak, pekiyi niye ev doktorlari bu asiyi yapmiyor diye sorsam? Neyse cevabi bilenler icin durum vahim, artik dünyada baska zamana dogru gidiyoruz..ha futbol nerede kalir, ileride görecegiz !!

Ağır geçirmese bile binlerce kişi hastaneye başvuruyor.Bu da ciddi anlamda yoğunluk demek.Covid hastası yüzünden normal hasta yatırılması bile zor oluyor.Covid hastaları acilleri işgal ettiği için farklı hastalarla yeterince ilgilenilemiyor olabilir.

Neticede ağır geçiren hasta sayısı ve hastaneye başvuru sayısını azaltacak bir aşı bulunabilirse normale dönebiliriz.

Ugur Kurucelik
21.11.2020, 16:52
Şu şikecilere şampiyonluk garantisi verilmeseydi, bu kadar transfer yapmazlardı.

Adamlara her hafta saçma sapan penaltı veriliyor. Eskiden yine çaktırmadan yapılırdı bu tür şikeler.

Bütün maçlarında 2011 havası var.

Eminim bütün başkanlar fb nin şampiyon yapılacağını biliyordur. Yoksa farklı transferler yapılırdı.

Gesendet von meinem Pixel 4 mit Tapatalk

smart
21.11.2020, 17:09
Şu şikecilere şampiyonluk garantisi verilmeseydi, bu kadar transfer yapmazlardı.

Adamlara her hafta saçma sapan penaltı veriliyor. Eskiden yine çaktırmadan yapılırdı bu tür şikeler.

Bütün maçlarında 2011 havası var.

Eminim bütün başkanlar fb nin şampiyon yapılacağını biliyordur. Yoksa farklı transferler yapılırdı.

Gesendet von meinem Pixel 4 mit Tapatalk
Zaten medyada yol yapıyor buna. "Fb 2 ayrı 11 çıkarır, bu kadro rotasyonuyla haftada 3 maç rahat yapabilir vs vs."

gurur6134
21.11.2020, 18:26
Tiyatro tam gaz devam.. bu bitigen acik ara yeni tetikcisidir duzenin net..VAR ın dunyada en kotu kullanildigi ulke turkiye bunu bilerek yapiyorlar kabiliyetle falan alakasi yok bu durumun ..duzgun uygulansa istanbul takimlari sampiyonluga oynayamayacak bu durum kimsenin isine gdlmiyor bizim disimizda..bu kafayla daha cok kume duser statukonun milli takimi

hyasin61
21.11.2020, 19:42
Besıktas neler yaptı ya o kadar eksıgıne ragmen

Çağatay96
21.11.2020, 19:44
Besiktasin kazanmasi moralimi bozdu. 1 yil icinde geldigimiz nokta. Kulupte basariya dair inanc kalmiyor.

15 te 15 le baslasak lige bi sacmalik bizi bulur.

ANIL
21.11.2020, 20:45
Ömür oynarsa fark yeriz.

smart
21.11.2020, 20:50
5 dakika daha olsaydı Başakşehir 3'ü atardı

ALDENİRO
21.11.2020, 20:54
İkinci yarı b.şehir manyak oynadı. Gidip izlesinler adam nasıl eksiltilir, iki pasta yarı saha nasıl geçilir, pozisyona nasıl girilir vb.

Fatih Öztürk
21.11.2020, 20:55
Son taktik antrenmanda onbir şekillenmiştirde, herhangi bir bilgi de yok.

bilgehan83
21.11.2020, 20:58
Okan buruk verdi maçi topali oynatarak

Sinan.K
21.11.2020, 21:16
Okan buruk verdi maçi topali oynatarak

Okanda kompleksli Hoca bence avci okandan daha iyi bir hoca bakma sen bizim malimizdan sampiyon oldu adam hala ölmus demba badan medet umuyor izlandali cocugu harcadi gitti cok iyi adam aslinda

~UniCef~
21.11.2020, 21:23
Besiktasin kazanmasi moralimi bozdu. 1 yil icinde geldigimiz nokta. Kulupte basariya dair inanc kalmiyor.

15 te 15 le baslasak lige bi sacmalik bizi bulur.

Besiktas sadece oynayan takimlara karsi iyi oynayabiliyor. Besiktastan hicbir sey olmaz.

memozcan
21.11.2020, 21:32
Son taktik antrenmanda onbir şekillenmiştirde, herhangi bir bilgi de yok.

Demek ki bilgi sızmıyor içerden yerellere artık.. bu iyi bir şey..

Fatih Öztürk
21.11.2020, 22:08

Aynen bende böyle düşünüyorum.

Ufuk
21.11.2020, 22:23
Hazır olması icin oynaması lazim , oynaması icin hazır olmasi lazim :)

Tecrübeli yeni mezun ilanlari gozumde canlandı hemen :)

Onlar bir şekilde haber alıyordur da nabız yokluyorlar bence. Hocanın medyaya yaklaşımı, kulüple uyumu nasıl olacak onu bekliyorlar. Hoca iyi başlar, bunlarla araya mesafe koyarsa ekmek çıkmaz, şimdilik uslu çocuk hepsi.

Timur Mikhail
21.11.2020, 22:40
Bakalım Avcı effect olacak mı, ne oynadığını bilmeyen bir kaos futbolu görmek istemiyorum ha herşey hemen rayına oturmaz ama olumlu sinyaller almalıyız bu takım ve avcı için iyi olacaktır.

Hakan
21.11.2020, 22:46
Barış Y. öyle bir muhtemel kadro paylaşıyor ki olma ihtimali yok. Biz şehir dışından takımı daha iyi takip ediyoruz galiba.
Ömür oynarsa fark yeriz.Antonio?

Doğukan Uçan
21.11.2020, 22:46
arkadaş sonuçlara bakıyorum denizlispor diye bir takım var 2 senedir bunları bir biz yenememişiz önüne gelen yeniyor. üstelik birinde de şampiyonluğa giderken yenildik.

redbul
21.11.2020, 22:52
az önce şikecilerin maçının özetini izledim bu perotti italyada tere yatmıyordu türkiyeye geldi yerde kalkmıyor bu şikecilerin havasındanmıdır suyundanmıdır gelen karaktersizliğe soyunuyor ayrıca bu g. birliği gibi takımlara acayip uyuz oluyorum bakkal çırağı gibi hoca değiştiriyolar bu tür takımların zerre ligde olmasını istemiyorum karagümrük kasımpaşa g.birliği başakşehir gibi takımlar umarım tez elden defoluf giderler.

ersn.alparslan
21.11.2020, 22:59
Sacma sapan akla mantiga uymadan yapilan transferler, en iyi oyuncularini goz gore gore kaybetmek, hoca bile olmayan adamlarla yola cikip hem sampiyonlugu hem yeni sezonu en bastan vermek, sirf ortada dolasiyor diye abdullah avciya sarilmak, aidiyet duygusu olmayan oyuncular, inancini hedefini coktan kaybetmis bir yonetim.

Yarin ki mac olum kalim maci bile olsa bu takim kazanamaz.

artvints
21.11.2020, 23:25
Rakipler puan kaybetmeyince moral bozuluyor. Bunlara nasıl yetişeceğiz biz, hiç hata yapmamak gerekiyor neredeyse. Devre bitene kadar kalan bütün maçları kazansak, bu hakemlerle fener yine üstümüzde olur.

mmert
21.11.2020, 23:30
Maçtan beklentim düzelen bir şeyler görmek.

Numan Yerlikaya
21.11.2020, 23:48
Ömürün oynama ihtimali az diye bi haber gördüm. Günün en güzel haberi

ilelebeTS
22.11.2020, 00:09
Maç maç gitmek en iyisi de, zirveye oynamak istiyorsak seri yapmamız lazım. Bu maçla başlayıp yeni hoca gazıyla beraber uygun fikstürde o serilerden birini yapmamız lazım.

artvints
22.11.2020, 00:27
Maç maç gitmek en iyisi de, zirveye oynamak istiyorsak seri yapmamız lazım. Bu maçla başlayıp yeni hoca gazıyla beraber uygun fikstürde o serilerden birini yapmamız lazım.

Oyunu kenara bırakıp puan toplayacağız diyorsan ister istemez maç özelinden çıkıp fikstüre yoğunlaşiyorsun. Puan farkı bizi buraya itti malesef. Başımıza da bela açacak büyük ihtimalle ama yapacak birşey yok. Devre arasına kadar istediğimizi alır ve inşallah bu piskolojiden bir an önce kurtuluruz.

LağusKusteli
22.11.2020, 00:48
Benim için oyundan daha çok oyuncuların ‘kazanma hırsı’ önemli gösterge olacak. sahada yürüyen, yanlış kararlara ve kötü skora isyan etmeyen oyun görmekten bıktık...

ilelebeTS
22.11.2020, 00:49
Oyunu kenara bırakıp puan toplayacağız diyorsan ister istemez maç özelinden çıkıp fikstüre yoğunlaşiyorsun. Puan farkı bizi buraya itti malesef. Başımıza da bela açacak büyük ihtimalle ama yapacak birşey yok. Devre arasına kadar istediğimizi alır ve inşallah bu piskolojiden bir an önce kurtuluruz.
Hepsi takılacak. Çok puan kayıpları olacak. Hakem hataları, rakiplere bedava puanlar da olacak her zamanki gibi. Bizim şu an puan toplayıp fikstüre hiç bakmadan sonraki maçla ilgilenmemiz lazım. Devre arası bakarız tabloya. Zaten şimdi baksak bile moralimiz bozulur boş yere, o yüzden sahaya bakmak lazım. Hocaya da takıma da güveniyorum. Bu takım belki 20 puanlık değildi ama 6 puanlık takım da değil.

ilelebeTS
22.11.2020, 01:08
Joao__xxx_xxx__xxx
___Parmak_xxx
Ömür_Ekuban_Tony
______xxx

Stoperleri yeniledik orada daha iyiyiz ama diğer 3 mevkiye 3 oyuncu koyup geçen senenin iskeletinden gitmesi hocanın işini kolaylaştırır. Diziliş kendine kalmış artık da Uğurcanla beraber 6 oyuncu var, geçen sene şampiyonluğa oynayan kadrodan.

Oğuzhan Fidan
22.11.2020, 01:34
az önce şikecilerin maçının özetini izledim bu perotti italyada tere yatmıyordu türkiyeye geldi yerde kalkmıyor bu şikecilerin havasındanmıdır suyundanmıdır gelen karaktersizliğe soyunuyor ayrıca bu g. birliği gibi takımlara acayip uyuz oluyorum bakkal çırağı gibi hoca değiştiriyolar bu tür takımların zerre ligde olmasını istemiyorum karagümrük kasımpaşa g.birliği başakşehir gibi takımlar umarım tez elden defoluf giderler.
talimat öyle gidiyor futbolculara. Her pozisyonda yere yatın bi noktadan tutup kurtarmaya çalışıyolar hakemlerin işini kolaylaştırması gerekiyor fenerli oyuncuların, yoksa adamlar her pozisyona çalamıyor.. fener lobisi siz atın kendinizi yere hakemler gereğini yapacak diye talimat veriyo başka açıklaması yok. Var sistemini bile göstere göstere kendi istedikleri gibi kılıf buldu oturttular.

Hakan
22.11.2020, 02:10
Flavio, Marlon, Afobe, Baker.
Net bir şekilde kötü diyebileceğim biri olmasa da böyle 4-5 tane "eh işte" oyuncu aynı anda sahada olunca toplam kalite çok düştü. Kilit oyuncularımız da formsuz/sakatken geldiğimiz durum ortada.

Çok dengesiz ama yarışabilecek bir kadromuz var(dı) bence. Hoca da tüy dikti.
---
Djaniny ve Hugo'yu daha üst seviyede görüyorum.

Halil Alemdar
22.11.2020, 02:18
Ömür oynamazsa şöyle bir kadro bekliyorum.

—————Uğurcan————-
Pereira—Edgar—Hugo—Marlon(K.Ahmet)
————Flavio—Parmak—-
——————Baker—————
Ekuban————————-Waka
——————Afobe—————

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ANIL
22.11.2020, 10:00
Barış Y. öyle bir muhtemel kadro paylaşıyor ki olma ihtimali yok. Biz şehir dışından takımı daha iyi takip ediyoruz galiba.Antonio?

Antonio ?

Burak Bıyıklı
22.11.2020, 10:12
Yazmayayım diyorum dayanamıyorum. En başta sizin meslek neydi? Doktor? Hemşire? Herhangi bir sağlık dalı?

Ağır geçirenlerin oranının %0.1 olduğu gibi müthiş istatistiklere nereden sahip olabiliyorsunuz? Peki bu doğruluğu tartışılmaz(!) %0.1 içinde kendiniz, eşiniz, ana babanız olduğu zaman da böyle grip yeea demeye devam edecek misiniz?

Gribal enfeksiyon arkadaş ya dediğin hastalık yüzünden hemşire olan eşim dahil etrafımda onlarca kişi yerinden kalkamadı günlerce. Tabi grip yeeaa ne olacak yeeaa demeye devam edelim biz böyle.

Siz ve sizin gibi aşı karşıtı kafada olan insanların komplo teorileriyle onlarca insan hasta oldu, belki de öldüler. Bunların vebalini almayı vicdanlarınıza nasıl sığdırıyorsunuz aklım almıyor.

Grip aşısı olup da grip aşısı yüzünden ölen kaç insan var dünyada? Aşının doğal yan etkisi olan ateş, kol ağrısı gibi basit yan etkiler için ağlanıp sızlanılacağına koca bir sene kolay kolay gribe yakalanmamanıza yardım etmesini, yakalansanız bile hafifçe atlatmanızı sağlamasını konuşalım.

Yıllardır ülkemizde görülmeyen çocuk hastalığı vakalarının suriyeden gelen mültecilerin aşılı olmaması veya aşılanmaması sebebiyle tekrar görülmeye başlaması da komplo size göre zaten. Bu mantıkla eşim başta olmak üzere etrafımdaki tüm sağlık çalışanları beni kandırmaya çalışıyor anlaşılan.

Niye evde yapmıyorlar da aşı merkezleri kuracaklar sorusundaki mantığı çözemedim. Kim dedi aşı merkezi kurulacağını? Daha ne zaman gelecek, nerede saklanacak, kim hangi sırayla vurulacak belli değil. Nereden edindiniz bu bilgiyi merak ediyorum.

Dünyada bunlarca sağlık personeli varken bu şekilde hiçbir teknik bilgiye sahip olmadan ne burada ne başka bir yerde insanlara ahkam kesmeye kalkmayın. Sizin bu komplo teorisyenci aşı karşıtı söylemleriniz yüzünden 1 insan bile hayatını kaybetmesin, zarar görmesin. Kendiniz yaptırmıyorsanız yaptırmayın. Ama başkalarının hayatlarıyla da oynamayın. Sağlık konuları burada bol keseden sallamalı konuşulacak konular değil.

Ogün YAZICI
22.11.2020, 10:41
Uğurcan
Perreira Hosseini Hugo Serkan
Flavio Parmak
Ekuban Ömür Nwakaeme
Djaniny

1-2 hafta içinde 11 bu olur.Bakalım bu akşam kaçı tutacak

Emirhan Uludüz
22.11.2020, 10:49
Yazmayayım diyorum dayanamıyorum. En başta sizin meslek neydi? Doktor? Hemşire? Herhangi bir sağlık dalı?

Ağır geçirenlerin oranının %0.1 olduğu gibi müthiş istatistiklere nereden sahip olabiliyorsunuz? Peki bu doğruluğu tartışılmaz(!) %0.1 içinde kendiniz, eşiniz, ana babanız olduğu zaman da böyle grip yeea demeye devam edecek misiniz?

Gribal enfeksiyon arkadaş ya dediğin hastalık yüzünden hemşire olan eşim dahil etrafımda onlarca kişi yerinden kalkamadı günlerce. Tabi grip yeeaa ne olacak yeeaa demeye devam edelim biz böyle.

Siz ve sizin gibi aşı karşıtı kafada olan insanların komplo teorileriyle onlarca insan hasta oldu, belki de öldüler. Bunların vebalini almayı vicdanlarınıza nasıl sığdırıyorsunuz aklım almıyor.

Grip aşısı olup da grip aşısı yüzünden ölen kaç insan var dünyada? Aşının doğal yan etkisi olan ateş, kol ağrısı gibi basit yan etkiler için ağlanıp sızlanılacağına koca bir sene kolay kolay gribe yakalanmamanıza yardım etmesini, yakalansanız bile hafifçe atlatmanızı sağlamasını konuşalım.

Yıllardır ülkemizde görülmeyen çocuk hastalığı vakalarının suriyeden gelen mültecilerin aşılı olmaması veya aşılanmaması sebebiyle tekrar görülmeye başlaması da komplo size göre zaten. Bu mantıkla eşim başta olmak üzere etrafımdaki tüm sağlık çalışanları beni kandırmaya çalışıyor anlaşılan.

Niye evde yapmıyorlar da aşı merkezleri kuracaklar sorusundaki mantığı çözemedim. Kim dedi aşı merkezi kurulacağını? Daha ne zaman gelecek, nerede saklanacak, kim hangi sırayla vurulacak belli değil. Nereden edindiniz bu bilgiyi merak ediyorum.

Dünyada bunlarca sağlık personeli varken bu şekilde hiçbir teknik bilgiye sahip olmadan ne burada ne başka bir yerde insanlara ahkam kesmeye kalkmayın. Sizin bu komplo teorisyenci aşı karşıtı söylemleriniz yüzünden 1 insan bile hayatını kaybetmesin, zarar görmesin. Kendiniz yaptırmıyorsanız yaptırmayın. Ama başkalarının hayatlarıyla da oynamayın. Sağlık konuları burada bol keseden sallamalı konuşulacak konular değil.

Aşı yalnızca bireyi ve onun sağlık sorunlarıyla değil, toplumla da ilgilidir. Her bireyin yaşamı onun geçmişi ve kendine yaptığı "yatırımlardan" mesul tutulduğu günümüzde, kişisel özgürlüklerini bahane edip aşı vurulmayan bir çok insan var. Toplum sağlığını umursayan devletlerin aşıyı zorunlu tutması gerekiyor. Bireyin her nasıl ve ne şekilde almış olursa olsun, kararları toplumda diğer bireylere zarar verecek şekildeyse, buna izin verilmemeli.

Bunun haricinde aşı belirli hasta grupları veya belirli yaş grupları açısından büyük risk teşkil ediyor ise, zaten bunun kararı verilir gerekirse yalnızca toplumun diğer kesimleri aşılanır.

Ahmet Kara
22.11.2020, 11:55
Şifo olduğu sürece kazanamayız.
Herif bizim belalımız.

Arda'
22.11.2020, 12:19
Ömer Şişmanoğlu gol atar 1-1 biter

mmert
22.11.2020, 12:29
İlk yarım saat önemli bence. Bizimkilerin kafa ancak o kadar çalışıyor. Eğer o dönemde hasbelkader bir gol bulursak çözebiliriz maçı :) Avcı'nın oyun anlayışını da ancak o kadar yansıtabilirler gibi geliyor bana. Sonrasında yine refleks olarak dağınıklık baş gösterir

Emirhan Uludüz
22.11.2020, 13:29
O kadar kötü durumdayız ki, yeni hocayla birlikte beklenti ve heyecan dolsam da, uzun süre kendimizi tam anlamıyla ligin akışına veremeyeceğiz gibi duruyor. Uzun bir süre yeni yeni seri galibiyet hedefleri yapmanın yanında üstümüzdeki bir çok takımın maçlarını da analiz etmek durumunda kalacağız. Kısa süre sonra haftada 2 maç dönemine gireceğimiz için o döneme kadar ne kadar puan kazanabilirsek o kadar iyi. Hocanın başarılı olmasını istiyorum çünkü, ligde bütün hocaları bitirdik. orta- üst düzey diyebileceğimiz, kendini kanıtlamış ve çalışabileceğimiz hocaların hepsiyle çalıştık. Umarım bu maçla beraber yeni bir başlangıç olur, takım bir sonraki sene için ümit verir, hoca seneye de devam eder.

Sefer A.
22.11.2020, 13:52
Uğurcan
Perreira Hosseini Hugo Serkan
Flavio Parmak
Ekuban Ömür Nwakaeme
Djaniny

1-2 hafta içinde 11 bu olur.Bakalım bu akşam kaçı tutacak
Serkan sol bek ?

Ömer Şişmanoğlu gol atar 1-1 biter
sanirim oynamayacak bugün =)

İlk yarım saat önemli bence. Bizimkilerin kafa ancak o kadar çalışıyor. Eğer o dönemde hasbelkader bir gol bulursak çözebiliriz maçı :) Avcı'nın oyun anlayışını da ancak o kadar yansıtabilirler gibi geliyor bana. Sonrasında yine refleks olarak dağınıklık baş gösterir
Ziya hocam ? :D :p
Kiev maçi öncesi böyle konusmustu kendisi, sonra ilk 30dkda 2 gol yemistik... staddaydim, Trabzonspor'un dönüm noktasiydi o maç, ne anorthosis ne baska maç, o maç idi...

Kenan Berber
22.11.2020, 13:53
Avcı'nın etkisi bekleniyor doğru evet ben de aynı kanıdayım. Yalnız şunu unutmamakta fayda var.

Sezon başından beri Waka, Afobe , Ekuban ve Parmak aynı anda sahada hiç olamadı. Bugun ideal kadromuzla olacağız gibi gözüküyor.

Maalesef alınan 2 ortasaha da yeterli etkiyi gösteremediği için orada en fazla sorumluluk alan Parmak'tır.

Ekuban ise hem takımı ileri taşımada hem de ortasahanın direncini arttırmada çok önemli rolde. Waka'yı yazmıyorum bile.

Afobe ise Ekuban gibi tamamlayıcı olmadan çok fazla yalnız kaldığını gördük. Ön taraf ideale yakın oynadık anca bu kez ortasahada Kamil , Pereira , Safa Kınalı vs izlemek durumunda da kaldık.

Bu sebeplerle ideale yakın bir ileri uç ile beraber ortasaha kurgusunda Parmak'ın oynayabilecek durumda olması hoca değişimi kadar önemli bugün

ANIL
22.11.2020, 14:03
—————uğurcan
serkan—edgar—hugo—marlon
————parmak—baker
diabate—ekuban—nwaka
—————-afobe

hyasin61
22.11.2020, 14:29
—————uğurcan--------
serkan—edgar—hugo—marlon
————parmak—baker----
Ekuban—Omur—nwakaeme
—————-afobe------

redbul
22.11.2020, 14:42
bennim oyun üzerinden tanıdığım avcı forvet pozisyonunda dijany ile oynayacaktır başakşehirde bunun örnekleri var genelde uzun forvetler ile oynatıyor takımlarını mehmet battal ve demba ba buna örnek verilebilir gene beşiktaşda burak yılmaz örneği var kısacası uzun forvetler le oynuyor ben afobe değilde dijani yi forvet pozisyonunda kullanacağını düşünüyorum.

ilelebeTS
22.11.2020, 14:51
bennim oyun üzerinden tanıdığım avcı forvet pozisyonunda dijany ile oynayacaktır başakşehirde bunun örnekleri var genelde uzun forvetler ile oynatıyor takımlarını mehmet battal ve demba ba buna örnek verilebilir gene beşiktaşda burak yılmaz örneği var kısacası uzun forvetler le oynuyor ben afobe değilde dijani yi forvet pozisyonunda kullanacağını düşünüyorum.
Aynı fikirdeyim de fizik olarak hazır değilse oynatmaz. Ayrıca milli takıma da gitti. Afobe ise hafta boyu takımla çalıştı. Bu maç Afobe oynar, uzun vadede Djaniny oynar. Djaniny hocanın sistemine daha uygun.

Tahir61
22.11.2020, 15:05
maçta taraftar olacak mı?
Biz de "kaçak loca" inşa ettik mi?
Var mı bilgisi olan

mancester
22.11.2020, 15:41
Farkli kazaniriz rahat bir mac olucak ..

İ. SARAL
22.11.2020, 16:01
Farkli kazaniriz rahat bir mac olucak ..Hiç sanmıyorum.

ysngmz
22.11.2020, 16:05
Kendini geliştirmeye ömür oynamasın baker a razıyım bal yapmayan arı ömür

GM 6 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

theo
22.11.2020, 16:13
içimden geçen ligin bu sezonki en farklı galibiyeti şeklinde ama takım savunma yapmayı öğrenmişse tabi. aksi durumda yine aaahlar vaaahlar bitmez forumda.

champions
22.11.2020, 16:15
Serkan--Flavio--Baker--Tony
------Ekuban---Djaniny------

theo
22.11.2020, 16:17

ben avcının 5-1lik galatasaray maçını canlı izlemiştim statda. o maçtaki hırsı ve uyumu bizde bu sezon sadece 20 maç göstertse zaten kalan maçlarda rakip bizden çekinir ve baskı altında oynar. iyi olmasak dahi kazanırız.

Fatih Öztürk
22.11.2020, 16:21
A. Ömür'e sempatiyle yaklaşan ben, artık zerre tahammül edemiyorum. Devre arası ya da sezon sonumu satılır artık nasıl elden çıkarılacaksa biran önce elden çıkmalı.
Yusuf derhâl takıma monte edilmelidir.

mmert
22.11.2020, 16:26
Ziya hocam ? :D :p
Kiev maçi öncesi böyle konusmustu kendisi, sonra ilk 30dkda 2 gol yemistik... staddaydim, Trabzonspor'un dönüm noktasiydi o maç, ne anorthosis ne baska maç, o maç idi...

Ahahahahah... ziyaaa... ha gudubet maç. İnşallah kaderimiz benzemez. Pilimiz erken bitecek gibi. Ağzımla uçak düşürmeyelim ama ziya gibi olmam inşallah :)

Anıl C
22.11.2020, 16:33
Şifo olduğu sürece kazanamayız.
Herif bizim belalımız.

Ceketimi yedek kulübesine bıraksam Trabzon'dan puan alır dese yeridir bence:(

pReN@_61
22.11.2020, 16:39
Bakalım sahada ne oynadığını bilen bir Trabzonspor izleyebilecek miyiz ?

Savunma ve orta sahamız yol geçen hanı olmaya devam edecek mi?

Teknik patron Hunter nasıl bir kadro sahaya sürecek ?

Hocanın ilk sınavı Allah yardımcısı olsun işi çok zor.

Bir bakmışsınız gol yemeden galip gelmişiz... Şaka şaka hayal ederken bile golü yedik :)

Burak-61
22.11.2020, 16:48
Bence çok büyük beklenti içerisindeyiz. Muhtemelen pişman olacağız. Önemli olan üç puanı kapmak. Avcı bunu göz önünde bulundurarak tercihlerini yapacaktır. Sabır!

S.Seymen
22.11.2020, 16:58
günde 50 ila 70 arası hasta takip ediyoruz izole durum da olanlar arsında

evdekiler yanı bu iyi kısmı hastaneye düşmeyenler

bilip bilmeden lütfen yorum yapmayın

bir hastam

-yok bir şey diyen sığırları evime davet ediyorum

bulaştırmak için suratlarına tüküreceğim-

diye yazmış durum kısmında

takipdi çipti şuydu buydu vurulmayın diyenler aşı çıkar çıkmaz vurulacaklardır

aynen partilerin hepsi yaptı kimsye oy atmam yea diyenlerin sabah erkenden gidip oy atmaları gibi

neyse çok fazla komplocu var ama

aşıyı bir şekilde maniple edebilecek bir teknoloji o küçücük sıvıda saklamak steril etmek vs ile uğraşacağına

ilaçlarla gıdalarla sigarayla şunla bunla verir zaten
sigaraya alkolünden atıyorum çekirdeğine vs

aşıya istediği maddeyi sokabilecek nano teknoloji yada bilemediğimiz teknoloji

istediği girdiyi

sigarayla, alkolle sakızla oje ile kafandaki jöle ile sütle yoğurtla

ekmekle her çeşit gıda ile ilaçla binbir çeşit yolla sana veremez mi sanıyorsunuz

aşıya karşı imiş niye kısırlaştırılıyormuşuz

nesli kuruyormuş adamın

lan senin neslin kurusun zaten

aşı vurulmayınca her şeyden kurtulacak sanki bu dünyada yaşamıyor yemiyor içmiyor tedavi görmüyor

hastalanınca doktor doktor dolaşmıyor

yıl 2020 olmuş tetanozdan çiçekten ölecek geri zekalı hala en çok o biliyormış gibi

kızamık vurulmasınlar mesela

covidden tam 30 kat daha öldürücüdür

e niye ölmüyorlar deniyorsa

millet kızamık bağışığı olduğu için derim

sayıları biraz fazlalaşsın o kişiliklerin görürüz neler olduğunu

bide bu tür yaratıkla uğraşılıyor...

Yusuf BALCI
22.11.2020, 17:08
günde 50 ila 70 arası hasta takip ediyoruz izole durum da olanlar arsında

evdekiler yanı bu iyi kısmı hastaneye düşmeyenler

bilip bilmeden lütfen yorum yapmayın

bir hastam

-yok bir şey diyen sığırları evime davet ediyorum

bulaştırmak için suratlarına tüküreceğim-

diye yazmış durum kısmında

takipdi çipti şuydu buydu vurulmayın diyenler aşı çıkar çıkmaz vurulacaklardır

aynen partilerin hepsi yaptı kimsye oy atmam yea diyenlerin sabah erkenden gidip oy atmaları gibi

neyse çok fazla komplocu var ama

aşıyı bir şekilde maniple edebilecek bir teknoloji o küçücük sıvıda saklamak steril etmek vs ile uğraşacağına

ilaçlarla gıdalarla sigarayla şunla bunla verir zaten
sigaraya alkolünden atıyorum çekirdeğine vs

aşıya istediği maddeyi sokabilecek nano teknoloji yada bilemediğimiz teknoloji

istediği girdiyi

sigarayla, alkolle sakızla oje ile kafandaki jöle ile sütle yoğurtla

ekmekle her çeşit gıda ile ilaçla binbir çeşit yolla sana veremez mi sanıyorsunuz

aşıya karşı imiş niye kısırlaştırılıyormuşuz

nesli kuruyormuş adamın

lan senin neslin kurusun zaten

aşı vurulmayınca her şeyden kurtulacak sanki bu dünyada yaşamıyor yemiyor içmiyor tedavi görmüyor

hastalanınca doktor doktor dolaşmıyor

yıl 2020 olmuş tetanozdan çiçekten ölecek geri zekalı hala en çok o biliyormış gibi

kızamık vurulmasınlar mesela

covidden tam 30 kat daha öldürücüdür

e niye ölmüyorlar deniyorsa

millet kızamık bağışığı olduğu için derim

sayıları biraz fazlalaşsın o kişiliklerin görürüz neler olduğunu

bide bu tür yaratıkla uğraşılıyor...

ağzına sağlık hocam harika yazmışsın. ama maçla ilgili değil ki bu yazdıkların :)

Ahmet Kara
22.11.2020, 17:12
Bu maçı rahat kazanacağımızı söyleyenler keşke Erzurumspor maçları izleseydi.
Avcı takım savunmasına önem vereceğini söyledi ama Novikovas ve Gomes'in olduğu takımdan gol yemememe ihtimalimiz az.
Tek şansımız kale.
Farnolle'den daha kötü olan Kayacan oynayacak.

S.Seymen
22.11.2020, 17:19
ağzına sağlık hocam harika yazmışsın. ama maçla ilgili değil ki bu yazdıkların :)

yukarda konuya deginilmiş cevaben yazdım

Halil Alemdar
22.11.2020, 17:24
Kazanırız ama gol yememe ihtimalimiz yok gibi. 2-1 3-1 3-2 gibi bir skor bekliyorum

hyasin61
22.11.2020, 17:31
Insallah kazanacagız.Hocanın iyi baslaması hem kendi acısından hem takım acısından onemli.

artvints
22.11.2020, 17:33
Hiç sanmıyorum.

Bu maçta takilmazsak bir daha takilmayiz zaten. Şifo mehmet, ömer sismanoglu, zenci forvet, yetenekli kanat, dost takım falan filan kabus gibi takım.

Sadettin_
22.11.2020, 17:37
arkadaşlar beınsport un sitesi ve mackolıkte maç saatını neden 18:00 olarak goruyorm

hyasin61
22.11.2020, 17:45
Uğurcan, Pereira, Edgar, Hugo, Marlon, Parmak, Baker, Nwakeme, Ömür, Ekuban, Afobe

Enes Başkaya60
22.11.2020, 17:47
Uğurcan, Pereira, Edgar, Hugo, Marlon, Parmak, Baker, Nwakeme, Ömür, Ekuban, Afobe

Hosseine olmalıydı Edgar yerine...

hofsaale
22.11.2020, 17:51
Edgar hersey ama stoper değil..
Fakat attamahdan katkı almış bir teknik adam var başımızda...

Baker parmak baya ofansif olmuş

Ahmet Kara
22.11.2020, 17:52
Maçtan zaten umudum yoktu, Flavio'nun kesik yemesiyle emin oldum artık.

Halil Alemdar
22.11.2020, 17:55
Flavionun kesik yemesi ilginç olmuş bakalım orta saha bu şekilde neler yapacak merak halindeyim.

B61
22.11.2020, 17:55
Edgar'ın toplu oyuna katkısı onu direkt 11'e yazdırabilecek bir artı en azından benim futbol anlayışımda. Topla ilişkisi kötü olan stoper istemiyorum, zira artık uzaklaştırıcı stoper devri bitti. Sahadaki her oyuncudan oyun kurulumuna ve gelişimine katkı beklemek durumundayız. Bireysel hatalarını takım savunmasıyla %30-40 seviyesidne aşağı çekebiliriz.

Öte yandan Baker'ın derinden oyun kurması doğru plan değil bizim için. Şu ana kadar görünen, Baker'ın o mevkii için düşünce ve uygulama hızının oldukça yavaş olduğu. Üstelik baskı altındayken de pek iyi karar veremiyor. Kaleden uzak olması daha avantajlı olurdu.

Parmak da defans önünde pozisyon alma konusunda iyi değil çünkü kendisini gölge markajda çok fazla bırakıyor ve pas opsiyonu oluşturamıyor. Eğer Baker uyuduğu uykusundan uyanmışsa belki kaliteli bir performans izleyebiliriz.

Ogün YAZICI
22.11.2020, 17:56
Orta sahada pozisyon bilgisi ve mücadele istikrarı diğerkerine göre daha yüksek olan Flavio'nun kesik yemesine şaşırdım.

Muhtemelen Baker antremanda oldukça varlık göstererek yanılttı hocayı biraz.Pozisyon bilgisi ,mücadele istikrari ve ceza alanlarına katılması oldukça vasat bu adamın

Umarım pahalıya patlamaz

Bu arada Erzurum inanılmaz ofansif çıkmış

ÖmürKaradeniz61
22.11.2020, 17:57
Yahu bu flavio denilen adamdan ne bekliyorsunuz ki kesilince şok olmuşsunuz. Türkiye’de Trabzonspor hariç hiçbir takımda forma yüzü göremez o arkadaş o kadar iddialıyım.

Anıl C
22.11.2020, 17:58

Bu kadro bu maçı alır.

Terzioğlu
22.11.2020, 18:00
Kadro güzel. Ömür umarim 10 numara pozisyonunda oynar.

Diabate niye kadroda yok acaba?

Muhammet_61
Diabate ve Yusuf Sarı kadroda yok. Sakatlık veya başka bir durum mu var yoksa hocanın tercihi mi?

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

edimurphy_61
Şu Plaza konusunda biri açıklama yapmalı artık

DeAgLeMaNyAq
Serkan yerine Pereira tercihi Hoca'nın tecrübeye olan güvenini ortaya koyuyor. Bana göre Pereira'yı idareli kullanma dönemine girmeliyiz. 5 oyuncu değişikliği de varken her maça Pereira ile başlayıp son 20 dakikalarda Serkan'ı oyuna alarak dinamizminden faydalanmalıyız. Diğer taraftan Yusuf Sarı'nın yokluğunda kontra silahı olarak Diabate'nin kulübede olması lazımdı. Yabancı kontenjanı açısından Campi kesilebilirdi...

Ahmet Kara
22.11.2020, 18:02
Bugün daha derli toplu gözükeceğiz ona eminim.
Futbolcular daha iyi oynayacak yeni hoca geldiği için ama Flavio'nun kesilmesinin açıklaması yok.
Erzurumspor'da beklemediğim bir kadro ile çıkmış. Petrus yerine Donald var. Kapanarak oynamayacaklar.

Someone
22.11.2020, 18:02
Yahu bu flavio denilen adamdan ne bekliyorsunuz ki kesilince şok olmuşsunuz. Türkiye’de Trabzonspor hariç hiçbir takımda forma yüzü göremez o arkadaş o kadar iddialıyım.

+1461

Edit : Türkmen olmadığı için bence iki yabancı stoper aldı yedeklere başka türlü diabate yi almamasını anlamlandırmadım

Oxychen
22.11.2020, 18:03
Flavio kesik yiyebilir. Sorun değil.

Kadro güzel.

Alp29
Yusuf sarı nerede ya bu adama guvenemicek miyiz biz

kaçarava
Bu kadro %55'ten az oranda topa sahip olursa zorlanır. Hoca imza töreninde takım oyununu vurgulamıştı. Topa sahip olma üzerine de fazlasıyla kafa yoruyordur tahminimce. Top kaptırıp rakibe iyi baskı yapamayan,
sonrasında kalesine yaslanan ve hasbelkader kaptığı topları da iyi kullanamayıp krize giren bir takım görmek istemiyoruz artık. Makul bir başlangıç(fazlasında gözüm yok), keyifli bir akşam olur inşallah.

Erzurum da fazasıyla hücümcuyla çıkmış maça bu arada.

BatuhanB
22.11.2020, 18:04
Mevcut ekonomik düzende bonservisine 1.5 milyon euro ödemeyi göze aldığımız Diabaté yedek ama devre arasında ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Campi maç kadrosunda. Dönemin içindeyken her şeye rağmen umudunu koruyup "Bir bildikleri vardır" diyebiliyorduk ama lig başlayınca ne kadar kötü bir planlamaya sâhip olduğumuz ortaya çıktı. Plaza konusuna girmiyorum bile.

Sonumuz hayrolsun.

hyasin61
22.11.2020, 18:05
ılk 15-20 dakıka baskılı oyun bekliyorum.Ozguveni yakalamak icin oyundan daha cok skoru istyecektir hoca ve takım.

Ufuk
22.11.2020, 18:05
Beklediğim 11 çıkmış.

Bu 11 önde basar, topa sahip olur. Kalabalık hücum eder. Edgar önde bastığımız maçlarda etkili olur zaten hoca sever böyle çabuk, topla çıkabilen stoperleri. Mahmut'u stoper oynatan adam Avcı. Baker da sistem oyuncusu zaten, talimatları uygular ayağı iyi şutu var. Orta sahanın rakip tarafında oynarsa etkili olur hem paslarıyla hem şutlarıyla. Parmak en geride olur muhtemelen, zaten Sosa yokken öyle oynadığı olmuştu. Orada oynamayı öğrenirse farklı bir oyuncuya dönüşür. Milli takıma dahi gider.

Bakalım merkezde Ömür mü Eku mu oynayacak.

Mustafa YILMAZ
22.11.2020, 18:06
standart kadro. sadece flavio acaba dedirtti.

ekuban'ın hareketliliğine fena şekilde ihtiyacı var ön bölgenin delici kimse yok pereira bile son maçta orta saha oynayınca farkı hissettirmişti.

sezon başından beri eksik gedik oynuyorduk şimdi tam kadro takım.

bu maçı kaybetmeyi düşünmek bile intiharla eş eğer şartsız şurtsuz kazanmamız şart ve öylede olacak.

orta saha yumuşak baya eğer eku,abdüş,nwakaeme destek olmazsa sıkıntı büyük

Uğur Ö.
Flavio dengesizinin oynamaması iyi. Kurtulmak lazım o kalastan devre arası.

El Cordobes
Şu kadroya savunma yaptırabilirse Hoca büyük iş yapar.

Ömür ün mevkisini açıkçası merak ediyorum. Acaba Eku kanada geçip Ömür ortayı üçleyerek sağ ve sol iç gibi oynayabilir mi?

mmert
Trondsen, Diabate'den önce hazır olacak.

İbrahim Tatlıses İbo Show'a geri döndü, Diabate takıma geri dönemedi.