PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig 29.Hafta | Trabzonspor 1 - 1 MKE Ankaragücü | maç Sonucu

Sayfa : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10

UĞUR DURTAŞ
25.06.2020, 13:57
Anlamakta güçlük geçtiğim bir konuyu sizlerle paylaşmak isterim.
hayati bir maç veya lig ortasında 3 paun % 100 alınması bir maç oynuyoruz.

x futbolcu kele dışında bir mevkide oynuyor veya en can alıcı nokta orta sahada oynuyor

çok koştu yoruldu bitik durumda dakika 75 veya 80 arası.
maçın bitmesine uzatma dahil 15-20 dakika var.
çok uzun bir süre.

bu x futbolcu bu dakikaya kadar inanılmaz güzel işler yaptı
rakip ataklarını kesti,rakibe bastı,pres yaptı,tüm topları olumlu kullandı,
vs vs

bu x futbolcu bitik olduğunu anladı çünkü depar atmaya dermanı yok
rakip akın akın geliyor müdahale edecek güç kalmadı,
etse dahi rakip ufak bir çalımla x futbolcumuzu geçiyor

Takımımızın oyuncu değiştirme hakkı var.
eee hacamız görüyor bu durumu.. oyuncu değiştirmiyor
veya oyunu okuyamıyor değiştirmiyor

bu gerçeği sahada ki oyuncu net olarak biliyor
kendisinden kaynaklı rakibin yukarıda yazdığım gibi akın akın geldikleri görüyor
golü yiyeceğimiz belli.
avantaj bizde,maç bittiğinde 3 puan bizim
(alanya maçını düşünün)

niçin bu oyuncu yere yatarak doktorun saha içine girmesine sağlamaz
niçin bu esnada beni değiştirin diye düşünmez?
veya oyun esnasında hocasına bittim gücüm kalmadı beni değiştirin NİÇİN demez.

**
Arkadaşlar hala aklım alanya maçında.

**
kalan maçlarda böyle olmasın biraz uyanık olun uyanık.

Arif Timurcioğlu
25.06.2020, 13:59
Guzel bir skorla buradayiz demek lazim dosta dusmana.

AYYILDIZ
25.06.2020, 15:04
Bu haftayı tekrar lider bitirmemiz lazım. Çok önemli bir maç.

Karasoy
25.06.2020, 15:53
Bu maç çantada keklik gibi görenlere 2009 yılındaki Denizli ve Konya maçlarını hatırlatmak isterim.

emre6117
25.06.2020, 15:58
Berat Bey, son dönemde kulüp için elinden geleni yaptığını düşünüyorum. Ama bizim esas sıkıntımız son düzlüğe girildiğinde TFF'de gerekli baskıyı ve ağırlığı oluşturacak hareketi yapamamamızdır. Mesela Alanyaspor maçında VAR'da görev alan ve fahiş bir hata yapan Abdülkadir Bitigen'in Ankaragücü maçına baş hakem olarak atanması skandaldır. Adamlar resmen güç gösterisi yapıyorlar. İstedikleri hakemleri bizim maçlara atıyorlar. Bu tip hareketleri engelleyecek gücümüz olmalı...

Berat beyin kendisi ve ailesinin trabzonspor sevgisinden hic şüphem yok.oglundan belli ne kadar aşıladığı.eminim mücadele de ediyordur haklarını korumak icin.
Ancak işin icinden cikamadigim temel noktalar var.trabzonspor antep maçından beri göksal gümüşdağa demediğini bırakmadı.direk hedef alıyor artik.turkuaz medya (fotomac.sabah.yeni şafak.a spor vb) bariz olarak haksızlığa uğradığımızı ve gökselin bunu yaptığını sürekli dile getiriyor.
Neden göksal gümüşdağ açıklama bile yapmıyor.insan bir cümle eder en azindan.
Büyük olasılıkla göksal piyon sadece .daha üst taraf başakın şampiyon olmasini istiyor.bizim akpli bakanlar ve milletvekilleri de net olarak savunamıyor durum boyle olunca.
Ancak turkuaz grubu nasil bu konuyu hep diri tutuyor.(acaba akpnin tüm imajı kirlenmesin diye öylesine savunuyor gözükmek icin mi yapıyor. Onlar da sonuçta göksali eleştiriyor sadece.daha ust tarafa yorum yapmiyorlar).
Sadece göksalin işi olmadığı cok açık.yoksa göksal gumusdagin bireysel olarak ne kadar gücü olabilir ki.( Bu sene fb.ve gs de bizim kadar olmasa da sistem mağduru sayılabilir.bu sene sadece başak kayriliyor bariz olarak).
Ancak akp tüm trabzonu nasil bu kadar kolay gözden çıkartabiliyor.
Bu sene ben yüzde yüz eminimki eger yine adaletsizlikle şampiyonluk giderse bunun siyasete faturası cok ağır olacak.(2011 sonrası olmadi diyecekler var ama bence bu seferki bambaşka.cunku rakip fb degil.mazisi ve taraftarı bile olmayan başak.fbye destek konusunda tüm siyasetin destegi olmuştu.basak da ise sadece akp destekleyerek olur)

61Firtinasi61
25.06.2020, 16:10
Birşey sora bilirmiyim.
Bir kaç Taraftar Stadın önünde buluşsa, Takıma destek edebilirmi dışarıdan arı?!

Gesendet von meinem SM-G975F mit Tapatalk

Mustafa YILMAZ
25.06.2020, 16:21
mra'ya yapılan büyük terbiyesizlik aslında Trabzonspor düşmanlığının bir göstergesi.

normalde hoca değiştiren takımlar zor olur ama hem son yaşananlar hemde mra olayından sonra takıma bunun nasıl anlatılacağı önemli itici güç olarak kullanmak teknik ekibin işi artık.

gurur6134
25.06.2020, 16:26
Pereira ve novak cok dikkatli olmali kritik gaysey maci oncesi malum tetikci firsat kollayacaktir kart sinirindayken hazir..ikisinden birisi kart gorup alanya macinda cezasini bu mac cekmeliydi ilerki haftalar sikinti cikmamasi icin bunu bile akil edemedi teknik heyetemiz malesef

Ahmet Taşçı
25.06.2020, 16:35
Sosa ve Waka dönsün beksiz de yeneriz GS'i yeter ki Waka yetişsin.

lazminator61
25.06.2020, 16:40
bence Ankargücü macinda hakem bizi dogramicak, cünkü tff doramayi bir hafta sonrasina bekletecek, serefs.....

yorumsuz6117
25.06.2020, 20:01
Sosa ve Waka dönsün beksiz de yeneriz GS'i yeter ki Waka yetişsin.

İmkansız bence Waka'nın GS maçında oynaması, Antalya maçında bile oynamaz son 3 hafta belki..

Çağatay96
25.06.2020, 20:33
Trabzonsporun favori olup basakin olmadığını söyleyenler deli gibi basakin sampiyon olmasini bekliyorlar istiyorlar. Bizi baskilamak icin yapilan bir sey. Konsantre olmaliyiz.

Ulkede cogu kisi fbli gsli bjkli. Her maci kaybetmemizi istiyorlar. Ilk macta alanyayi 10 kisi yenersen gergin ortamda , adamlar karsilik calisir. Tek amacimiz her maca odaklanmak olmali. Kazanabiliriz.

Beypba
25.06.2020, 21:49
Jimnastikçilerde 2 futbolcuda korona tespit edilmiş.. Evet şimdi esas cümbüş başlar artık..

14TS61
25.06.2020, 21:51
Bu haftadan sonra cümbüş var cümbüş.. ligler tescil edilirse şaşırmayın. Ben şaşırmam da. Görürsünüz başak bu hafta kazansın ligler tescil edilir

AYYILDIZ
25.06.2020, 22:02
Ligler tamamlanacak. Bu is aşı bulunmadan bitmez. Seneye de devam edecek. Korona çıkan futbolcuyu ayırırlar.

nakzo
25.06.2020, 22:06
Bu haftadan sonra cümbüş var cümbüş.. ligler tescil edilirse şaşırmayın. Ben şaşırmam da. Görürsünüz başak bu hafta kazansın ligler tescil edilir

O işi geçecekler bu lig tamamlanacak.

gurur6134
25.06.2020, 22:09
Jimnastikçilerde 2 futbolcuda korona tespit edilmiş.. Evet şimdi esas cümbüş başlar artık..

Testler sagliksiz en son akhisarda cikmisti 3 gun sonra pozitif cikan test negatife dondu yilmaz vuralda 3 gunde mi iyilesti bu adam..

gurur6134
25.06.2020, 22:12
Şu akbile oyle bir musubet versin ki rabbim yaptiklari butun haksizliklar dalaveralar uckagitlar burunlarindan fitil fitil gelsin..

erenslash
25.06.2020, 22:31
Teşekkürler Tekke .Umarım oluruz.
Eren eline sağlık, bir süredir bakılmayan bir açıdan bakmışsın

sezon başı 2. Lik deseler kabul edersin, Ömür ve Yusuf’u kaybettik, Uefa kupasında oynadık, imkansız bir sezondu ama 2. Yarı Uğurcan-Waka-Sörloth-Sosa son 20 yıla damga vuran performans sergiledi

kahpelik olmasa(ki konu Trabzonsa olur) açık ara liderdik, yine lider olacağız inşallah

erenslash
25.06.2020, 22:36
bu arada yabancı yardımcı newtonu çekemeyen yerli bir teknik personel olabilir.

hüseyin hocanın yerli yardımcısı da pek kabiliyetli değil bence

Muzaffer BİLAZER ne işi var bizde?

newtonu çok sallamaz ise bu kadro çok şaşırmam bir tane yabancı var

alman ingiliz hocalar lazım bize

teknik kadroda hala şu fitness ve ve diğer personele bakın arkadaşlar

https://www.trabzonspor.org.tr/tr/yonetim/teknik-kadro

bu yardımcı kadroyla başarılı olamayız ileriki senelerde

masorler de tırt

bana bu sorunun cevabını verin : sürekli hocanın yanında muzafferi görüyoruz. neden newton yok?

adamı mı dışlıyorsunuz aklınız sıra?

saçma sapan yetersiz kişileri Trabzonsporda önemli görevlere getirmeyi bıraksanız artık

adam gibi yardımcı alın bize yardımcı teknik muzafferi olan takımın diğer personeli de dandik olur şaşırmam

şu a takımına artık adam gibi işi bilen personel alın artık sıkıldık abi

muzaffer kim? newton kim?

newtonun önünü açın ilk yardımcı hoca onun olması gerekiyor muzafferin değil

hele ki şampiyonluk yolunda bu saçma insanlara sene solu yol verin artık

muzafferin altyapıda olması gerekiyor a takımında değil!

Soner Albayrak
25.06.2020, 22:43
Anlık pozitif yüklendim çok.

Pazar akşamı liderliği geri alıyoruz arkadaşlar. Sezon sonu da şampiyon oluyoruz. İnanmayan gölge yapmasın :)

erenslash
25.06.2020, 22:52
bu arada maç sonu bu şarkı çalsın Trabzonda

"you will never walk alone"

tam şu günlerde şahane olur
<yt-formatted-string force-default-style="" class="style-scope ytd-video-primary-info-renderer" style="word-break: break-word;">Gerry & The Pacemakers - You'll Never Walk Alone</yt-formatted-string>
https://www.youtube.com/watch?v=Go-jJlGd1so

https://www.youtube.com/watch?v=OV5_LQArLa0

şarkının çevirisi

asla yalnız yürümeyeceksinbir fırtınadan geçtiğin zaman
başını dik tut
ve korkma karanlıktan
fırtınanın sonunda altın bir gökyüzü
ve eğlencenin tatlı gümüş şarkısı var

rüzgarın içinden yürü
yağmurun içinden yürü
hayallerin bir yana atılsa da savrulsa da
yürümeye devam et, yürü, yüreğinde umutla
ve asla yalnız yürümeyeceksin...
asla yalnız yürümeyeceksin!

yürümeye devam et, yürü, yüreğinde umutla
ve asla yalnız yürümeyeceksin...
asla yalnız yürümeyeceksin!

Antonio
25.06.2020, 22:57
Liverpoolun genlerinde hücum etmek var bizimde öyle biz her maç hücum ederek hukmederek oynamaliyiz.

romeikaa
25.06.2020, 23:34
bari şu maçta gol yemeyelim ayıptır ya. kalede uğurcan var buna rağmen her maç gol yiyoruz.
skor tahminim 4-1.
goller: campi, sörloth (2), ömür

Arda'
25.06.2020, 23:58
Akbille aynı puanda bitirirsek genel averaja bakılacak onun için atabildiği kadar atması lazım takımın

DURAS
26.06.2020, 00:27
Liverpool 30 yıl sonra şampiyon oldu. Darısı bizim başımıza. 2010 yılındaki şampiyonluğumuz çalındı. İleride geri alacağımızdan da eminim

Oğuzhan Fidan
26.06.2020, 01:03
şampiyonluk meşalesi yansın bu hafta !

ilelebeTS
26.06.2020, 01:12
Bu yıl enteresan şeyler oluyor. Liverpool da sonunda şampiyon oldu. Geriye bir tek bizim şampiyonluğumuz ve kıyamet kaldı.

Enes Başkaya60
26.06.2020, 01:16
Bu yıl enteresan şeyler oluyor. Liverpool da sonunda şampiyon oldu. Geriye bir tek bizim şampiyonluğumuz ve kıyamet kaldı.

Haklısın abi biz Şampiyon olursak kıyamet hakikaten kopabilir ;)

smart
26.06.2020, 01:23
Arap sermayesinin bu ülkeye nasıl zarar verdiğini görün artık

ilelebeTS
26.06.2020, 01:39

Sermaye mi veriyor yoksa ülkenin yozlaşması ve ahlak yoksunu olması mı? Sorun sermaye değil, paranın köpeği olmuş ahlaksız insanlar.

David_LuiZ4
26.06.2020, 01:44
Arap sermayesi bu ülkeye zarar vermez aksine katma değer yaratır şayet suistimal yapmazsan..Sermaye ırkçılığı yaparak olmaz bu işler..Senin kıçı kırık yerli sermayen yayın ihalesinde kuruş hesabı yapıyor Arap ise parayı basıp kulüplere dandik ligimizde astronomik rakamlar ödüyor..Araba defol git diyebilecek çapta yerli sermayen var mı yok..

Boş konuşmayı bırakın..

ANAOKULU TERK
26.06.2020, 01:55
- en sonda söyleyeceğimi baştan söyleyeyim .
farklı düşünmeniz umrumda değil . isteyen istediğini düşünsün .

bence tren kaçtı . sen o golü yemeyecektin hacı !
benim için de büyük hayalkırıklığı oldu .
(malesef ) pazar günü cimbom elek olur .
o kevgire dönen cimbom gelir , seninle de en kötü berabere kalır .
hiç şaşmaz .

dediğim gibi , bu benim düşüncem . beni bağlar .
ama bizim açımızdan bu iş bitti bence .

- burada birbirinize verdiğiniz gaz , veya oluşturmaya çalıştığınız pozitif enerji ,
mesela futbolculara yansıyor mu ?
yarattığın sinerji , (büyük ve güçlü bir sinerji ise ) , futbolcunun bundan etkilenmesi gerekmez mi ?
peki etkileniyorsa , neden takım son maç puan kaybetti ?
neden her maç , ikinci yarılar ölmüş eşşek kıvamında sahada geziyorlar ?
burada yarattığın sinerji , neden bi halta yaramıyor ?
madem forumda biribirinize pozitif enerji yüklemesi yapıyorsunuz ,
neden 20 defadır , öne geçtiği maçları tutamıyor bu takım ?
yoksa gaz , sinerji , pozitif enerji , karma v.s. falan hepsi boş işler mi ?

- gelelim cumartesine .
ankaragücü'nü küçümsemenin bir nevi kibir olduğunu ,
bunun da başına büyük bela açabileceğini görebiliyor musun ?
inşallah görüyorsundur !
yoksa ankaragücü sana öyle bir hatırlatır ki , çöldeki bedeviden beter olursun .
ben azami dikkat , ful konsantrasyon diyorum . yoksa geçmiş olsun diyorum .

- deli ibrahim otobüsü çekecek çekmesine de , senin bunu çözecek planların var mı ?
mesela sıkışan oyunu nasıl açacaksın ? farzet ki gol gecikti . stres basınca ne yapacaksın ?
hücumdayken hızlı kontraları yememek için , ne yapmayı düşünüyorsun ?

- sosa'sız oyunda insiyatif alan bazı oyuncular , sosa'lı oyunda da insiyatif alabilecekler mi ?
"nasıl olsa sosa var " deyip , (zihnen ) yatışa geçebilecek futbolcular için ne tedbir alacaksın ?
(olur da sosa tekrar sakatlanırsa ) , bir b planın , hatta c ,d planların var mı ?
yoksa alanya'daki gibi "saldım çayıra mevlam kayıra " tekniğini mi uygulayacaksın ?

- sörloth'un uzun süredir etliye sütlüye karışmaması ,
iki santim önündeki topa bile dokunmak istememesi menajerinin stratejisi olabilir mi ?
artık ayakları yerine elinin , kolunun ve dilinin çalışmaya başlaması ,
satılma zamanının geldiğini göstermez mi ?

- dortmund 17'lik zıpkınları sahaya sürerken , biz 20-21 yaşındakileri kulübede neden çürütüyoruz ?
mesela kerem baykuş , (sosa'da piyasada yokken ) ne için bekletiliyor ?
5 dakika bile süre almayı hak etmiyor mu ? keza safa , taha ve diğer çocuklar ....
bunlara şimdi güvenmeyeceksen , ne zaman güveneceksin ?
zaten bu sene ikinci olacaksın . oynatın gitsin . kimden , neyden korkuyorsunuz ?

- cilerme/ömür değişikliklerini çimşir'in kulağına fısıldayan kim ? bu fikir kimden çıktı ?
mesela yabancı antrenörün bu konuda durumu nedir ?
veya bu arkadaşın , takıma ne yararı olduğunu birisi söyleyebilir mi ?

- alanya'da tuzağa düşen yöneticiler , şapkalarını öne koyup ' ulan ! biz ne bok yedik ?' diye düşünüyorlar mı ?
suç komple alanya tarafında mı yani ? bu olayda biz çok mu temiziz ?
madem temiziz , neden başkan , biz olayı kapattık diyor ? haklı tarafsan , neden olayı bitiriyorsun ki ?
yutkunursan , bundan sonra yutkunmak zorunda kalınacağı bilinmiyor mu ? bu işte bir tutarsızlık yok mu ?
o zaman alkol testi , verilen demeçler falan , show'un bir parçası mı oldu şimdi ?
kim kimi yiyor yani ?

ayrıca (olası ) para cezasında , ödeme kulüp kasasından mı yapılacak ?
yoksa yöneticilerin kendi cebinden mi ?
(şahsa ve maneviyata yapılan küfür için ) kulüp kasasından ödeme yapılırsa , bu doğru olur mu ?

- devamlı sağlık ekibine suç bulmak ne derece doğru ? futbolcuların hiç mi kabahati yok ?
pandemi süresince kendini hazır tutmayan , kafaca tatildeki futbolcuya , sağlık ekibi ne yapabilir ?
bütün topu sağlık ekibine atıp ,
futbolcuyu ikaz edip , çeki düzen verme yerine ,
ortamı (futbolcularla ) ahbap-çavuş ilişkisine döndüren yöneticilere ,
hiç bir kusur bulmamak ne derece sağlıklı ?

- elinde (yanlış saymıyorsam ) tamı tamına 4 tane kaleci varken , hala gidip kaleci almak mantıklı mı ?
rezerv lig denilen oluşumun bile ne olacağı belli değilken , bu kadar futbolcu transferi yapmak neyin nesi ?
şu anda zaten (sağda solda kiralık , ıvır , zıvır ) 40 civarı futbolcun var .
bu futbolcuların akıbeti ne olacak ?

ayrıca , aldığın/alacağın potansiyel vaat eden oyuncuyu , rezerv lige göndermek ,
"seni zaten as kadromda düşünmüyorum " demek değil mi ?
peki bu rezerv ligi kabul edip gelen futbolcu ,
sence (zihnen , bedenen ve taktiksel olarak ) gelişir mi ? sana fayda sağlar mı ?

- 6 ve 8 numaralar , önümüzdeki sezon da , şimdiki gibi çelimsiz ve güçsüz mü olacak ?
sissoko gibi , martinez gibi , henderson gibi ciğersiz hayvanları ,
takımın orta sahasında , ne zaman göreceğiz ? öldüğümüz zaman mı ?

- bu sene şampiyon olamazsan ,
bir daha , af edersin , sittin sene ,
şampiyon olamayacağını , bir şekilde yaptırılmayacağını ,
biliyorsun değil mi ?

ben biliyorum da . sizi bilemem tabi .

erenslash
26.06.2020, 03:21
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@ANAOKULU TERK (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=51646)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> bu sene şampiyon olamassak seneye olma şansın daha yüksek

şöyle ki: elindeki kadroyu bozmayıp,dandik adamları gönderip uygun kaliteli adam alırsan,teknik personelde ilave değişikliklere gidersen olur.
sorloth sayesinde buralara geldik .iki üç maç salabilir kendini normaldir bu adam geberdi sosa yokken zaten

maçları iyi izle adam göztepe maçında fener maçında nereden top sürüyor

sağ sol her yere konuşuyor bir daha izle
hepimiz gönlümüzden geçen tabi ki mutlu son bu kadar gelmişken. bakalım görelim

erenslash
26.06.2020, 03:21
arap ve ortadoğu göçü zarar veriyor bro. ama maddi olarak bakarsak sermaye gelecekse ingilterede kendini eğitmiş araplardan gelsin.katar olabilir vesaire...o konuda sıkıntı yok bence
Arap sermayesi bu ülkeye zarar vermez aksine katma değer yaratır şayet suistimal yapmazsan..Sermaye ırkçılığı yaparak olmaz bu işler..Senin kıçı kırık yerli sermayen yayın ihalesinde kuruş hesabı yapıyor Arap ise parayı basıp kulüplere dandik ligimizde astronomik rakamlar ödüyor..Araba defol git diyebilecek çapta yerli sermayen var mı yok..

Boş konuşmayı bırakın..

hanzale
26.06.2020, 04:32

Sgkglgmjdb fjylhkv kfkglgöly
Bu cümle daha mantıklı oldu,

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Anıl C
26.06.2020, 08:23
Anlık pozitif yüklendim çok.

Pazar akşamı liderliği geri alıyoruz arkadaşlar. Sezon sonu da şampiyon oluyoruz. İnanmayan gölge yapmasın :)

Haklisin bu konuda Soner. Ben bu sene sampiyon olabilecegimize inanmadigim icin 3-4 puan farkla lider olana kadar foruma girmeyi düsünmüyorum. Cünkü negatif seyler haric birseyler yazabilecegimi sanmiyorum.

smart
26.06.2020, 08:24
Tamam Başakşehir yayıncı kuruluş ve hükümet eliyle parlatılıp araplara satma gayesiyle şampiyon yapılınca da sevinirsiniz ülkeye katma değer girdi diye.

Burak Bıyıklı
26.06.2020, 08:44
Taraftari olmayan bir kulubun sampiyon oldugu ne zaman gorulmus. Isler su anda istedigi kadar basak lehine gorulsun. 34 hafta bittiginde orada 1.sirada bizim adimiz yazacak. Bein acisindan bile basak mantikli degil. Futbol=para. Ulkenin prestijini artirabilecek kulup basak degil biziz. Sampiyon olunce bein abone sayisi basakta mi artacak bizde mi. Futbola kusmus taraftar sayimiz on yilda basak macina gidenlerin toplam sayisini kac kere gecer. Goksel moksel hikaye. Basak gecen sene nereden verdi ligi. Yatacak oynamayacak demiyorum. O agirligi koyamiyorlar. Buyuk maclarda degil kucuk maclarda birakiyorlar puanlari. Acik konusayim. Kalan 6 haftayi 6 galibiyetle bitirebiliyorlarsa zaten hak ediyorlar kupayi. Ama buna ihtimal vermiyorum.

SM-A920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlker Yazıcıoğlu
26.06.2020, 08:55
- en sonda söyleyeceğimi baştan söyleyeyim .
farklı düşünmeniz umrumda değil . isteyen istediğini düşünsün .

bence tren kaçtı . sen o golü yemeyecektin hacı !
benim için de büyük hayalkırıklığı oldu .
(malesef ) pazar günü cimbom elek olur .
o kevgire dönen cimbom gelir , seninle de en kötü berabere kalır .
hiç şaşmaz .

dediğim gibi , bu benim düşüncem . beni bağlar .
ama bizim açımızdan bu iş bitti bence .

- burada birbirinize verdiğiniz gaz , veya oluşturmaya çalıştığınız pozitif enerji ,
mesela futbolculara yansıyor mu ?
yarattığın sinerji , (büyük ve güçlü bir sinerji ise ) , futbolcunun bundan etkilenmesi gerekmez mi ?
peki etkileniyorsa , neden takım son maç puan kaybetti ?
neden her maç , ikinci yarılar ölmüş eşşek kıvamında sahada geziyorlar ?
burada yarattığın sinerji , neden bi halta yaramıyor ?
madem forumda biribirinize pozitif enerji yüklemesi yapıyorsunuz ,
neden 20 defadır , öne geçtiği maçları tutamıyor bu takım ?
yoksa gaz , sinerji , pozitif enerji , karma v.s. falan hepsi boş işler mi ?

- gelelim cumartesine .
ankaragücü'nü küçümsemenin bir nevi kibir olduğunu ,
bunun da başına büyük bela açabileceğini görebiliyor musun ?
inşallah görüyorsundur !
yoksa ankaragücü sana öyle bir hatırlatır ki , çöldeki bedeviden beter olursun .
ben azami dikkat , ful konsantrasyon diyorum . yoksa geçmiş olsun diyorum .

- deli ibrahim otobüsü çekecek çekmesine de , senin bunu çözecek planların var mı ?
mesela sıkışan oyunu nasıl açacaksın ? farzet ki gol gecikti . stres basınca ne yapacaksın ?
hücumdayken hızlı kontraları yememek için , ne yapmayı düşünüyorsun ?

- sosa'sız oyunda insiyatif alan bazı oyuncular , sosa'lı oyunda da insiyatif alabilecekler mi ?
"nasıl olsa sosa var " deyip , (zihnen ) yatışa geçebilecek futbolcular için ne tedbir alacaksın ?
(olur da sosa tekrar sakatlanırsa ) , bir b planın , hatta c ,d planların var mı ?
yoksa alanya'daki gibi "saldım çayıra mevlam kayıra " tekniğini mi uygulayacaksın ?

- sörloth'un uzun süredir etliye sütlüye karışmaması ,
iki santim önündeki topa bile dokunmak istememesi menajerinin stratejisi olabilir mi ?
artık ayakları yerine elinin , kolunun ve dilinin çalışmaya başlaması ,
satılma zamanının geldiğini göstermez mi ?

- dortmund 17'lik zıpkınları sahaya sürerken , biz 20-21 yaşındakileri kulübede neden çürütüyoruz ?
mesela kerem baykuş , (sosa'da piyasada yokken ) ne için bekletiliyor ?
5 dakika bile süre almayı hak etmiyor mu ? keza safa , taha ve diğer çocuklar ....
bunlara şimdi güvenmeyeceksen , ne zaman güveneceksin ?
zaten bu sene ikinci olacaksın . oynatın gitsin . kimden , neyden korkuyorsunuz ?

- cilerme/ömür değişikliklerini çimşir'in kulağına fısıldayan kim ? bu fikir kimden çıktı ?
mesela yabancı antrenörün bu konuda durumu nedir ?
veya bu arkadaşın , takıma ne yararı olduğunu birisi söyleyebilir mi ?

- alanya'da tuzağa düşen yöneticiler , şapkalarını öne koyup ' ulan ! biz ne bok yedik ?' diye düşünüyorlar mı ?
suç komple alanya tarafında mı yani ? bu olayda biz çok mu temiziz ?
madem temiziz , neden başkan , biz olayı kapattık diyor ? haklı tarafsan , neden olayı bitiriyorsun ki ?
yutkunursan , bundan sonra yutkunmak zorunda kalınacağı bilinmiyor mu ? bu işte bir tutarsızlık yok mu ?
o zaman alkol testi , verilen demeçler falan , show'un bir parçası mı oldu şimdi ?
kim kimi yiyor yani ?

ayrıca (olası ) para cezasında , ödeme kulüp kasasından mı yapılacak ?
yoksa yöneticilerin kendi cebinden mi ?
(şahsa ve maneviyata yapılan küfür için ) kulüp kasasından ödeme yapılırsa , bu doğru olur mu ?

- devamlı sağlık ekibine suç bulmak ne derece doğru ? futbolcuların hiç mi kabahati yok ?
pandemi süresince kendini hazır tutmayan , kafaca tatildeki futbolcuya , sağlık ekibi ne yapabilir ?
bütün topu sağlık ekibine atıp ,
futbolcuyu ikaz edip , çeki düzen verme yerine ,
ortamı (futbolcularla ) ahbap-çavuş ilişkisine döndüren yöneticilere ,
hiç bir kusur bulmamak ne derece sağlıklı ?

- elinde (yanlış saymıyorsam ) tamı tamına 4 tane kaleci varken , hala gidip kaleci almak mantıklı mı ?
rezerv lig denilen oluşumun bile ne olacağı belli değilken , bu kadar futbolcu transferi yapmak neyin nesi ?
şu anda zaten (sağda solda kiralık , ıvır , zıvır ) 40 civarı futbolcun var .
bu futbolcuların akıbeti ne olacak ?

ayrıca , aldığın/alacağın potansiyel vaat eden oyuncuyu , rezerv lige göndermek ,
"seni zaten as kadromda düşünmüyorum " demek değil mi ?
peki bu rezerv ligi kabul edip gelen futbolcu ,
sence (zihnen , bedenen ve taktiksel olarak ) gelişir mi ? sana fayda sağlar mı ?

- 6 ve 8 numaralar , önümüzdeki sezon da , şimdiki gibi çelimsiz ve güçsüz mü olacak ?
sissoko gibi , martinez gibi , henderson gibi ciğersiz hayvanları ,
takımın orta sahasında , ne zaman göreceğiz ? öldüğümüz zaman mı ?

- bu sene şampiyon olamazsan ,
bir daha , af edersin , sittin sene ,
şampiyon olamayacağını , bir şekilde yaptırılmayacağını ,
biliyorsun değil mi ?

ben biliyorum da . sizi bilemem tabi .

Ne yapması lazımdı?

robinhood61
26.06.2020, 09:33
Başakşehir en az 6 puan kaybedecek rahat olun.

Mehmet BAŞ
26.06.2020, 09:35
Berat beyin kendisi ve ailesinin trabzonspor sevgisinden hic şüphem yok.oglundan belli ne kadar aşıladığı.eminim mücadele de ediyordur haklarını korumak icin.
Ancak işin icinden cikamadigim temel noktalar var.trabzonspor antep maçından beri göksal gümüşdağa demediğini bırakmadı.direk hedef alıyor artik.turkuaz medya (fotomac.sabah.yeni şafak.a spor vb) bariz olarak haksızlığa uğradığımızı ve gökselin bunu yaptığını sürekli dile getiriyor.
Neden göksal gümüşdağ açıklama bile yapmıyor.insan bir cümle eder en azindan.
Ancak turkuaz grubu nasil bu konuyu hep diri tutuyor.(acaba akpnin tüm imajı kirlenmesin diye öylesine savunuyor gözükmek icin mi yapıyor. Onlar da sonuçta göksali eleştiriyor sadece.daha ust tarafa yorum yapmiyorlar).
Sadece göksalin işi olmadığı cok açık.yoksa göksal gumusdagin bireysel olarak ne kadar gücü olabilir ki.Ancak akp tüm trabzonu nasil bu kadar kolay gözden çıkartabiliyor.
Bu sene ben yüzde yüz eminimki eger yine adaletsizlikle şampiyonluk giderse bunun siyasete faturası cok ağır olacak.

Merhabalar, Göksel Gümüşdağ hakkında üzerinde durup düşünülmesi gereken bir kısımdan bahsetmişsiniz. Fakat işin bu kısmı ile alakalı olarak bir netlik yok. Dediğiniz gibi iktidar kanadında bir kesim Trabzonspor'a sahip çıkarken bir kesim de sessiz kalarak taraf olmak istemiyor. Burada kesin bir dille yargıya varmak bence imkansız görünüyor.

Burada iktidar gerçekten Gümüşdağ'a yol mu veriyor? Yoksa Gümüşdağ iktidarda olmanın gücünü birilerinden habersiz şekilde mi kullanıyor? Öyle şey olur mu diyeceksiniz? Oluyor. Bakın bu ülkede iktidar mensuplarına yavşaklık etmek için sıraya girecek milyonlarca insan var. Birilerinin adını anarak işini gördürmeye meraklı çok ahlaksız var. Bakın H. Çavuşoğlu, bakan ağabeyinin adını anarak kavgada dahi üste çıkmaya çalışıyor. Ama bakanın meseleden haberi yok. Böyle bakan, başbakan ve cumhurbaşkanı adını anıp işini gördürmeye çalışan terbiyesiz çok! Yerelde dahi bu işlere tevessül eden var. Değil ki TFF, MHK, PFDK, Tahkim gibi kirli ilişkilerin olduğu yerde bu tip şeyler olmasın. Bu insanlar Gümüşdağ bu tip pek çok ahlaksızlık yapmış olabilir. Bu adamın ne mal olduğunu şike tapelerinde gördük. Bu adam elindeki sınırlı gücü gayri ahlaki şekilde kullanmaya tevessül edecek bir adamdır. Benim bir tahminim var ama kaynağım yok, sadece hissiyatımdır. Bu adamın TFF'de çevirdiği dolaplardan ve kirli ilişkilerinden iktidarın tepesinde duran isimlerin haberdar olmadığını düşünüyorum. Ama dediğim gibi sadece tahmin. Bu işin tam göbeğinde olmadan bir kanıya varmak zor!

Son olarak şunu da söyleyeyim. Bu iş artık öyle bir noktaya geldi ki siyasete mal olacak sonuçları olacaktır. İktidar seyircisi olmayan bir takımın önünü açıp şampiyon olmasını izleyecek ve Gümüşdağ denen adamı dizginlemeyecek ise sonuçlarına da katlanacaktır. Geldiğimiz noktada sürekli Başakşehir'den yana bir durum vardı. Bakalım son düzlükte ne olacak. Trabzonspor'un önü yine kesilirse bu iş artık raydan çıkar. Şahsi beklentim ve tahminim, Trabzonspor'a 2011 yılında çektiği acının karşılığı olarak bu sene şampiyonluk yolunun açılacağı yönündedir. Bakalım, görelim ne olacak...

Mehmet BAŞ
26.06.2020, 09:48
Arap sermayesine burun kıvıran arkadaşlar dünyanın süper gücü ABD'yi Arap sermayesinin ayakta tuttuğunu bilmezler. Siz pek farkında değilsiniz ama dünya petrol/dolar ikilisinden kazanılan paralarla dönüyor. Araplar da dünya sermayesinin çok büyük bir bölümüne sahip! Ha Araplar, çoğunlukla Batılı güçlerin kuklası haline gelmiştir. O ayrı bir tartışma konusudur. Ama ortada bir gerçek var ki Arap sermayesinin ülkemize girmesi kötü değil, bilakis bu pazardan olabildiğince sermayeyi ülkemize çekmeliyiz. Şükür, son dönemde bu anlamda ciddi ilerleme kaydettik. Ama her şey pamuk ipliğine bağlı görünüyor. Arap ülkeleri ile kuracağımız Askeri/Ekonomik ilişkiler ülkemizi refaha ulaştırma konusunda en kestirme yol olarak görünüyor. Hoşunuza gitmese de dünya bu gerçek üzerinden dönüyor.

Oğuz B.
26.06.2020, 09:58
Şurada negatif/değişik/özgür(!) yazanların sayısı pozitif yazanların sayısından oldukça fazla lakin yine mağdur olmuşlar. Çok üzücü. :D

ÖmürKaradeniz61
26.06.2020, 10:00
Yahu son atakta ordan o golü yemen ne biliyim inanmışlıkla, oyuncu değişikliğiyle, kötü performansla alakası yok adam ya Allah dedi vurdu gol oldu ortada pozisyon yok,al ver yok adam son enerjisiyle ya tutarsa diye vurdu işte. O topu dağlara taşlara vursa bugün kazansak ne değişecekti eminim burda biz bu performansla şampiyon zaten olamayız kazanmanın bir önemi yok diyenler türeyecekti birazda şans olacak. Bence kaybedilmiş hiçbir şey yok başakşehir kalan bütün maçları kazanırsa 77 puan yapar bu puanı bence alabilen olamaz o puanlara çıkmaz şampiyonluk. 70-72 arası puan alan şampiyon olur.

CEMEFKER
26.06.2020, 10:40
Normal şartlarda geriye kalan maçlara ve rakiplerin durumlarına baktığımızda Sosa ve Nwakaeme'nin takıma katıldığı hiç bir maçı kaybetmeyiz. Gs maçı belki de en kolay maçımız olabilir ve bu durum rakibimiz İBB için de geçerli. Ben bu hafta gs'ye şans vermiyorum. Yönetim olarak çok kötü bir durumda olan gs'yi ve bağrışlarını bu maçta " takacak" kimse yok. Herşey İbb lehine.

İBB takılırsa Denizle maçında belki o Trabzon kökenli birkaç oyuncu var diye. A.Gücü'nden kovulan MRA gibi onlara da bir ayar çekilmese dahi.(sakatlık, kart) Bu noktayı yönetimin " iyi işlemesi" lazım.

İyi işleme demişken İbb bu arada hiç durmuyor transfer çalışmaları adı altında taraf toplama işini, lobi faaliyetlerini hızla devam ettiriyor. Alanya başkanının fb'li olduğunu cümle alem biliyor ve bu durum bizim bu haftadan sonra karşılacağımız birçok rakip başkan ve yönetimleri için de geçerli.

Yönetim büyük bir cenderenin içinde. Bu anlamak hiç de zor değil. Geçmişte futbolu yönetenler klupler birliği veya başka bir platformda bir karar aldığında Trabzonspor'un yanında/ birlikte kaç tane kulüp oy kullanmıştır. 2'yi geçmez. Geriye kalan 15 takımın çoğunluğu bizim lehimize olan hiç bir gelişmeyi istemez.

Pozitif bakmak istiyoruz.Teknik yönden değerlendirme yapmak istiyoruz ancak elimizin en çok güçlü olduğu Sosa, Nwakaeme ve de Sörloth yok sahada. İkisi sakatlık diğeri "keyifsiz". Bu keyifsizlik lafı bana bir zamanlar şampiyonluğa oynadığımız dönemde Jaja'nın halini hatırlattı. Fb'nin Brezilyalı defans oyuncusu ile o dönemde içki alemlerinde yakalanmıştı. Hatırlayanlar bilir, ikinci yarı önemli birçok maçımızda yoktu.

Şampiyonluk yolunda hiç bir zaman yabancı futbolculara güvenmedim. Bunlar bugün var yarın yok.

Bu maç ve sonraki maçlar için keyif kaçıran çok şey oldu son 1 hafta içinde. Kupa hariç. Kupa ise al sana kupa. İsmi, kupa içeriği önemli mi sizce?

Rahmi Akkurt
26.06.2020, 10:54
https://twitter.com/i/status/1276275363618983946

holyjoker
26.06.2020, 10:55
Eksikliklerimizi v moral motivasyonumuzu düşününce eli ayağı tutan bir takımla bu hafta oynuyor olsaydık kazanma şansımızı yüksek bulmazdım ama a.gücü'nün ,bence, en iyi oyuncusu kitsiou bu maçta cezalı v orta sahadaki eksikliklerden dolayı 40'Lık sedat oynayacak. o yüzden kimse pek dikkat çekmiyor ama kazanmanın yanı sıra averaj hesapları yapmalıyız zira ben işin oralara kalacağını düşünüyorum.

başşağa gelince ise aynı eksikliklerden dolayı gs maçında puan kaybetmeyeceklerini v rahat bir galibiyet alabileceklerini tahmin ediyorum. başşak beklenmedik 1-2 maçta muhakkak puan kaybedecektir. son 7 maçta sadece 2 puan kayıpları var. hiç puan kaybetmeden ligi bitirecek olsalar 13 maçta 12 galibiyet 1 beraberlik yapar ki buna imkansız gözüyle bakıyorum. önemli olan bu saatten sonra bizim puan puan farkının 2 puandan daha fazla olacak şekilde açılmasına imkan vermemek. başşağın son haftaki kasımpaşa maçının dahi çok zorlu geçeceğini düşünüyorum zira kasımpaşa geçtiğimiz senelerde kendilerine zaman zaman çelme taktı ve üstelik çok da formdalar. bizim, onlarla oynamayacak olmamız, ligin bir diğer formda takımı antalyasporla içerde oynayacak olmamız bir avantaj.

kendilerinden önce oynayacağımız bu maçta alınacak farklı bir galibiyet ile mesaj verebiliriz ki bu, tam da ihtiyacımız olan skor olur. sarı kart cezası sınırında olan oyuncularımızın dikkatli olup gs maçında takımdaki yerlerini almalarında ise fayda var.

son olarak bizim takımda full sezon oynasa 5 golu bulacak, rakip için gol tehditi yaratacak oyuncu yoktu alanyaspor maçında. maalesef ne parmak ne ndiaye ne de guilerme hatta ömür'ün novak kadar gol tehditi yok. sosa v wakalele o yüzden çok çok gerekli. 9 zaten bu maç yok da sosa da olmazsa gene zorlanabiliriz neyse ki bu eksiklikleri ligin en zayıf takımı karşısında yaşıyoruz.

emre6117
26.06.2020, 10:55
Normal şartlarda geriye kalan maçlara ve rakiplerin durumlarına baktığımızda Sosa ve Nwakaeme'nin takıma katıldığı hiç bir maçı kaybetmeyiz. Gs maçı belki de en kolay maçımız olabilir ve bu durum rakibimiz İBB için de geçerli. Ben bu hafta gs'ye şans vermiyorum. Yönetim olarak çok kötü bir durumda olan gs'yi ve bağrışlarını bu maçta " takacak" kimse yok. Herşey İbb lehine.

İBB takılırsa Denizle maçında belki o Trabzon kökenli birkaç oyuncu var diye. A.Gücü'nden kovulan MRA gibi onlara da bir ayar çekilmese dahi.(sakatlık, kart) Bu noktayı yönetimin " iyi işlemesi" lazım.

İyi işleme demişken İbb bu arada hiç durmuyor transfer çalışmaları adı altında taraf toplama işini, lobi faaliyetlerini hızla devam ettiriyor. Alanya başkanının fb'li olduğunu cümle alem biliyor ve bu durum bizim bu haftadan sonra karşılacağımız birçok rakip başkan ve yönetimleri için de geçerli.

Yönetim büyük bir cenderenin içinde. Bu anlamak hiç de zor değil. Geçmişte futbolu yönetenler klupler birliği veya başka bir platformda bir karar aldığında Trabzonspor'un yanında/ birlikte kaç tane kulüp oy kullanmıştır. 2'yi geçmez. Geriye kalan 15 takımın çoğunluğu bizim lehimize olan hiç bir gelişmeyi istemez.

Pozitif bakmak istiyoruz.Teknik yönden değerlendirme yapmak istiyoruz ancak elimizin en çok güçlü olduğu Sosa, Nwakaeme ve de Sörloth yok sahada. İkisi sakatlık diğeri "keyifsiz". Bu keyifsizlik lafı bana bir zamanlar şampiyonluğa oynadığımız dönemde Jaja'nın halini hatırlattı. Fb'nin Brezilyalı defans oyuncusu ile o dönemde içki alemlerinde yakalanmıştı. Hatırlayanlar bilir, ikinci yarı önemli birçok maçımızda yoktu.

Şampiyonluk yolunda hiç bir zaman yabancı futbolculara güvenmedim. Bunlar bugün var yarın yok.

Bu maç ve sonraki maçlar için keyif kaçıran çok şey oldu son 1 hafta içinde. Kupa hariç. Kupa ise al sana kupa. İsmi, kupa içeriği önemli mi sizce?

Jaja ile sorlothun kıyaslanması sorlotha hakarettir.jaja vurdumduymazdı. Sorloth sadece fiziksel ve zihnen yoruldu belki de transfer haberleri zihnini kurcalıyor.ama bizi bu noktaya getiren 4 oyuncu var.ve belki de en önemlisi sorloth.(diğerleri ugurcan.sosa.nwakame).Bu adamları eleştirmemek lazim.

emre6117
26.06.2020, 10:58
https://twitter.com/i/status/1276275363618983946

Çok güzel ve duygusal bir video.insallah biz de benzer bir videoya sahip oluruz.(ahlaksızlar.izin verirse).

emre6117
26.06.2020, 11:04
Merhabalar, Göksel Gümüşdağ hakkında üzerinde durup düşünülmesi gereken bir kısımdan bahsetmişsiniz. Fakat işin bu kısmı ile alakalı olarak bir netlik yok. Dediğiniz gibi iktidar kanadında bir kesim Trabzonspor'a sahip çıkarken bir kesim de sessiz kalarak taraf olmak istemiyor. Burada kesin bir dille yargıya varmak bence imkansız görünüyor.

Burada iktidar gerçekten Gümüşdağ'a yol mu veriyor? Yoksa Gümüşdağ iktidarda olmanın gücünü birilerinden habersiz şekilde mi kullanıyor? Öyle şey olur mu diyeceksiniz? Oluyor. Bakın bu ülkede iktidar mensuplarına yavşaklık etmek için sıraya girecek milyonlarca insan var. Birilerinin adını anarak işini gördürmeye meraklı çok ahlaksız var. Bakın H. Çavuşoğlu, bakan ağabeyinin adını anarak kavgada dahi üste çıkmaya çalışıyor. Ama bakanın meseleden haberi yok. Böyle bakan, başbakan ve cumhurbaşkanı adını anıp işini gördürmeye çalışan terbiyesiz çok! Yerelde dahi bu işlere tevessül eden var. Değil ki TFF, MHK, PFDK, Tahkim gibi kirli ilişkilerin olduğu yerde bu tip şeyler olmasın. Bu insanlar Gümüşdağ bu tip pek çok ahlaksızlık yapmış olabilir. Bu adamın ne mal olduğunu şike tapelerinde gördük. Bu adam elindeki sınırlı gücü gayri ahlaki şekilde kullanmaya tevessül edecek bir adamdır. Benim bir tahminim var ama kaynağım yok, sadece hissiyatımdır. Bu adamın TFF'de çevirdiği dolaplardan ve kirli ilişkilerinden iktidarın tepesinde duran isimlerin haberdar olmadığını düşünüyorum. Ama dediğim gibi sadece tahmin. Bu işin tam göbeğinde olmadan bir kanıya varmak zor!

Son olarak şunu da söyleyeyim. Bu iş artık öyle bir noktaya geldi ki siyasete mal olacak sonuçları olacaktır. İktidar seyircisi olmayan bir takımın önünü açıp şampiyon olmasını izleyecek ve Gümüşdağ denen adamı dizginlemeyecek ise sonuçlarına da katlanacaktır. Geldiğimiz noktada sürekli Başakşehir'den yana bir durum vardı. Bakalım son düzlükte ne olacak. Trabzonspor'un önü yine kesilirse bu iş artık raydan çıkar. Şahsi beklentim ve tahminim, Trabzonspor'a 2011 yılında çektiği acının karşılığı olarak bu sene şampiyonluk yolunun açılacağı yönündedir. Bakalım, görelim ne olacak...

Küçük bir olay olsa siyasetten habersiz iş götürüyor derdim.ancak siyasetin yaptığı işlerden haberdar olmaması imkansız.
Akp telafisi mümkün olmayan son 1 aya giriyor. basaksehir şampiyon olursa 2023 hedefleri tamamen biter.en az 10 milyonluk taraftarı olan bir camiayı elinin tersiyle iterse bunun cok net sonuçları olacaktır.bundan kesin olarak eminim.(siyaset gelsin bizi sampiyon yapsin asla istemem.siyaset adaleti sağlasın isterim.hak eden hak ettiğini alsın.).

smart
26.06.2020, 11:17
Ülkedeki arap sermayesini, Türkiye'deki bankalardan çekilen kredilerle satın alınıp batırılan Telekomun -dünyanın en pahalı ve yavaş- internetiyle savunmaları ayrı bir ironik. Amerika örneği verilmiş, bilmiyor denmiş. Gelişmiş ülkelerdeki gibi liyakat ve win-win durumuyla Arap sermayedar çekilmiyor senin ülkene. Tamamen ideolojik sebeplerle malın, mülkün araplara peşkeş çekiliyor. 50 milyon euroya tank-palet fabrikanı özelleştirmek kâr etmek mi peşkeş çektirmek mi? Senin ormanlarının yakılıp oraya otel diktirmek mi kâr etmek? Araplara satıp cukkalayacakları paralar için liginin içine ettikleri, her maç uğruna hakkını yedirdikleri Başakşehir mi ülkeni kalkındıracak? Umarım bu takım şampiyon olur ama zerre taraftar mutlu olsun diye istemiyorum. Tamamen bizim futbolcularımız ve yönetim hakettiklerini düşündüğüm için şampiyon olmamızı istiyorum.

BlackPanther
26.06.2020, 11:29
Çimşir bu seferde mi maçı rakibe hediye edecek. Ankaragücü teknik direktör de değiştirdi. Belkide lige bu hafta havlu ata biliriz.

Rahmi Akkurt
26.06.2020, 11:34
Bakasetas'a vurması için çok fırsat verdik, vurdu ve gol oldu.

Abdülkadir'in pozisyonu dışında kritik bir karar göremedim

Alanya nefes almadan oynuyor, biz de baskı üstüne baskı kuruyor değildik. Takımın bu durumu herkesçe malum zaten.
Fakat iş buradan çok garip yerlere yürümüş; falanca siyasete yakın isim filanca devletli... Aslı olmayan, bariz şekilde ortaya konmayan iddiaları her tökezledigimiz zaman gündeme getirmek veya sürekli bir oyun çevirilecek şeklinde hastalık derecesinde evhama bürünmek sağlıklı bir durum değil. Bu aynı zamanda mücadelemize de zarar veriyor ve bizi aciz gösteriyor düşüncesindeyim.
İyi oynamadık ve puan kaybettik.

Açıkçası Alex'in yürüyerek Eskişehirli oyuncuların içinden geçtiği ama Trabzonspor'a karşı nefes almadan baskı yapan Eskişehir takımı gibi bir takım göremedim şu zamana kadar.

Umuduzu koruyalım, Liverpool sayfalarında takılalım, marşlar dinleyelim :)

Gokhlayeh
26.06.2020, 11:38
Bizim kimsenin yolumuzu açmasına ihtiyacımız yok! Bu tarz yakışıksız temenni ve beklentilerinizi kendinize saklayın!

nakzo
26.06.2020, 11:40
Uğur Karlukçu:Hüseyin Türkmen denen arkadaşın Trabzonsporun alt yapısından çıkması haricinde Trabzonsporda oynamasını gerektiren hic bir özelliği yok.

BlackPanther
26.06.2020, 11:47
Uğur Karlukçu:Hüseyin Türkmen denen arkadaşın Trabzonsporun alt yapısından çıkması haricinde Trabzonsporda oynamasını gerektiren hic bir özelliği yok.

Trabzonlu değilde Urfalı olsaydı bu herifi kulübün kapısından içeri sokmazlardı.

Oğuz ZEYTİN
26.06.2020, 11:48
Harika! Yine o eski berbat günlerdeki gibi, elbirliğiyle sahadan uzaklaşıyoruz. Bugünkü tartışmalar zamansız, geride kalmış işler.

Belki tekrar olacak ama Sayın Başkan, Göztepe maçı sonrasında "kazanmışken" hakemi, MHK'yi konuşmalıydı. Kanal muhabbeti saçmalığın daniskasıydı. Sonra Fener maçı... Net penaltıyı konuşmadık.
Başakşehir kazanınca, sıralamada geriye düşünce panik olduk. Soğukkanlı kalmalıydık, kazanınca tekrar lider olacaktık. Yerel basın, yandaş gazeteler gibi aynı başlıkla çıkıyor. Baro harekete geçiyor. Başkan alkol muayene sonucunu açıklıyor.

Futbolu konuşamıyoruz. Halbuki biz sahada avantajlıydık, aptalca bir "kampanya" ile o avantajı heba ettik. Alanya'yı da yenerdik, kazanıyorduk zaten (Alanya konusunda yazmak istemiyorum. Ama "Abi geçen hafta döküldüler, bize aslan kesildiler" mealindeki ezik ifadeleri bir Trabzonsporlu'ya yakıştıramam. Ne bekliyorsun, bize de mi dökülsün?).
Malatya mevzusundaki soft-power harikaydı. Hem Guilherme'yi aldık hem de adamları yendik geçtik. Hiç münakaşaya girmedik, kendi yalanlarını düzeltmek zorunda kaldılar.

Fener'e karşı son dönemde kurduğumuz üstünlük de aynı yöntemin sonucuydu. Emre atılıyor, soğukkanlı Sorloth turu geçiyordu.

Rize maçı öncesi bir yabancı oyuncuları (Petrucci'ydi galiba) ortamı germeye kalktı, cevap vermedik ve 4 atıp gönderdik.

Şimdi Ankaragücü maçı heba olmasın. Kazanırsak, Başakşehir yaşasın stresini Galatasaray karşısında... Siz niye kendinizi geriyorsunuz?
Sızlanmamak için, tekrar sahaya dönmek lazım. Gölgesiyle kavga etmek isteyene de mani olmayız tabii...

Samet Berber
26.06.2020, 11:52
Harika! Yine o eski berbat günlerdeki gibi, elbirliğiyle sahadan uzaklaşıyoruz. Bugünkü tartışmalar zamansız, geride kalmış işler.

Belki tekrar olacak ama Sayın Başkan, Göztepe maçı sonrasında "kazanmışken" hakemi, MHK'yi konuşmalıydı. Kanal muhabbeti saçmalığın daniskasıydı. Sonra Fener maçı... Net penaltıyı konuşmadık.
Başakşehir kazanınca, sıralamada geriye düşünce panik olduk. Soğukkanlı kalmalıydık, kazanınca tekrar lider olacaktık. Yerel basın, yandaş gazeteler gibi aynı başlıkla çıkıyor. Baro harekete geçiyor. Başkan alkol muayene sonucunu açıklıyor.

Futbolu konuşamıyoruz. Halbuki biz sahada avantajlıydık, aptalca bir "kampanya" ile o avantajı heba ettik. Alanya'yı da yenerdik, kazanıyorduk zaten (Alanya konusunda yazmak istemiyorum. Ama "Abi geçen hafta döküldüler, bize aslan kesildiler" mealindeki ezik ifadeleri bir Trabzonsporlu'ya yakıştıramam. Ne bekliyorsun, bize de mi dökülsün?).
Malatya mevzusundaki soft-power harikaydı. Hem Guilherme'yi aldık hem de adamları yendik geçtik. Hiç münakaşaya girmedik, kendi yalanlarını düzeltmek zorunda kaldılar.

Fener'e karşı son dönemde kurduğumuz üstünlük de aynı yöntemin sonucuydu. Emre atılıyor, soğukkanlı Sorloth turu geçiyordu.

Rize maçı öncesi bir yabancı oyuncuları (Petrucci'ydi galiba) ortamı germeye kalktı, cevap vermedik ve 4 atıp gönderdik.

Şimdi Ankaragücü maçı heba olmasın. Kazanırsak, Başakşehir yaşasın stresini Galatasaray karşısında... Siz niye kendinizi geriyorsunuz?
Sızlanmamak için, tekrar sahaya dönmek lazım. Gölgesiyle kavga etmek isteyene de mani olmayız tabii...
İmza.

Niyeyse bir türlü yaşadığımız şeylerden sıyrılıp önümüze bakamıyoruz bu hep böyle oldu, şimdi konuşulması gereken tek şey Ankaragücü maçı gerisi bize hiçbir şey kazandırmayacak maalesef. Öğrenemedik bir türlü.

Latif Özdem
26.06.2020, 11:56
Son zamanlarda hangi spor programını açsak benzer şeyleri duyduk: "Trabzonspor şampiyon olursa bundan sonraki yıllara da ambargo koyar. 5 yıl daha şampiyon, 10 yıl daha şampiyon.. Bize yutturulan yeni zokalardan biri de bu. Güya bizim için iyi bir şey söylüyorlar. Biz de safız ya seviniyoruz. Oysa adamlar resmen moda deyimle algı yapıyor "Aman ha, sakın Trabzonspor şampiyon olmasın" diye! Bizim yorumcuların GS'li, BJK'li, FB'li program arkadaşları bizimkilerle kendilerince kafa yapıyor. Bizimkiler ne kadar farkında, bilemiyorum.

Artık bu saatten sonra bu takım şampiyon olamazsa en büyük suç ne hocadadır, ne topçulardadır. En büyük suç medyadadır, takımımızın hakkını bir türlü savunamayan medyadadır, lobidedir. "Oyna, dik oyna!" diyoruz. Doğru bildiğini çekinmeden hesap kitap yapmadan söylemek bizim düsturumuz. Lakin hangi Trabzonspor adına konuşan yorumcumuz (TV lerde boy gösteren, gazetelerde yazan), gazetecimiz, diğer takımların yorumcularından daha dik, daha cesur, daha özgüvenli? Mesela Olcay Çakır mı? Mesela Hamdi Aslan mı? Mesela Erman Özgür mü? Barış Yurduseven mi? Mesela Giray Bulak mı? Aksal Yavuz mu? Hatta Erdal Hoş mu? Zeki Uzundurukan mı? Evet, bazılarının aradabir çok cesur olduklarını görüyoruz. Ama Trabzonspor sevenlerine, taraftarlarına karşı:

https://twitter.com/sporcope/status/1229020811257958402

İşin en kötü tarafı, aynı adam aynı hareketi aynı yüz ifadesi ile bir FBliye GSliye BJKliye yapsa (hayatta öyle bir harekete cesaret edemez ama kazara olsa mesela) yer yerinden oynayacakken, kendi takımının (!) taraftarına, TS'liye yapınca biz Trabzonsporluların önemli bir çoğunluğu "Aaa ne de komik eğlenceli olmuş Barış Abi, alemsin sen de, hahaha" modunda tepki veriyor. İşte Trabzonsporun en büyük sorunlarından biri de bu psikolojidir, bu kabullenmişliktir..

samway
26.06.2020, 12:08
ben Hüseyin hocaya sallayanı Ahmet başkana atanı tutanı inanın anlamıyorum ekonomik olarak diğer takımların 5 de 1 belkide 10 da 1 fiyatına şampiyonluğa oynuyorlar ve şampiyonluğun en büyük adayı durumundayız

yok o çıkar mı bu girer mi kargaşası yaşanırken kimde demiyor ki bu takım nasıl kenetleniyor bu duruma nasıl geldi ?

bence çok başarılıyız heleki bu şekilde şampiyon olursak ki ben inanıyorum çok ama çok büyük iş yapmış olacağız

herkesin korkusu da bu zaten bu halde şampiyon oluyoruz ekonomimiz düzelirse bir de neler olur ?

desteğe devam bizlerde yorulduk futbolcular gibi ama durmak yok az kaldı her daldan kenetlenmemiz lazım medya taraftar malzemeci herkes taşın altına elini sokacak

samway
26.06.2020, 12:12

yok kardeşim kötü de olsa bu bizim cocugumuz bizim gibi hırslı bizim gibi şampiyon olmak istiyor bırakın artık topçu eleştirmeyi serdar aziz cok mu iyi ? Ahmet çalık süper mi ?

destek destek bırakın eleştirmeyi 6 hafta sabredin az kaldı haydi silkelenin biraz

gurur6134
26.06.2020, 12:15
Küçük bir olay olsa siyasetten habersiz iş götürüyor derdim.ancak siyasetin yaptığı işlerden haberdar olmaması imkansız.
Akp telafisi mümkün olmayan son 1 aya giriyor. basaksehir şampiyon olursa 2023 hedefleri tamamen biter.en az 10 milyonluk taraftarı olan bir camiayı elinin tersiyle iterse bunun cok net sonuçları olacaktır.bundan kesin olarak eminim.(siyaset gelsin bizi sampiyon yapsin asla istemem.siyaset adaleti sağlasın isterim.hak eden hak ettiğini alsın.).

Hicbir sonucu olmayacagini balik hafizali trabzonspor taraftarinin ilk secimde 2011 de yasananlari unutup sineye cektigi gibi bu yasananlarida unutup kosa kosa sandiga gidecegini iyi bildikleri icin bu kadar rahatlar zaten 3 istanbul eziginden birisi olsa basak karsisinda boyle vurdum duymaz davaranamazlardi bunu gecen sene gorduk..

Yiğit Gayretli
26.06.2020, 12:27
Oğuz'un yazdıklarına yöntemin yanlış olması açısından katılıyorum. Karşı güruhun rahat durmadığı ve her türlü pis işi denediği çok açık zaten ama bizim mücadele yöntemimizin bize ait olması lazım.

Onların kurduğu tuzağa düşüverdik resmen! Bir İstanbullu'ya benzediğimiz hiçbir an ve alanda kazanma şansımız yok! YOK!

Karasoy
26.06.2020, 12:30

Emin ol hiçbişey olmaz. 2011 gibi travmatik bir olaydan sonra bile %60- 70 bandında oy aldılar. Neye ne şekilde tepki vereceğini malesef bilemeyecek kadar bilinçsiz bir taraftar topluluğu. Bir Bursaspor kadar bile olamadık !!!

Murathan
26.06.2020, 12:33

elinize sağlık.

Mehmet BAŞ
26.06.2020, 12:38
Bazı arkadaşlar geçen sene yaşananları unutmuş olabilir. Ben tekrar hatırlatayım.
Geçen yıl 28. hafta itibari ile Başakşehir yarışı rakibi Galatasaray'ın tam 5 puan önünde götürüyordu. Hatırlayın!
Tam o aralar Galatasaray camiası Başakşehir hakkında spekülasyonları dillendirdi. Ve bir gündem oluşturdu.
İşte o olaydan sonra Başakşehir bir anda ivme kaybetti ve lig yarışını nihayete erdiremedi.

Bu yıl durum nedir? Başakşehir bizim yalnızca 2 puan önümüzde duruyor.
Tıpkı geçen sene olduğu gibi Başakşehir hakkında dillendirilen iddialar tekrar gündeme getirildi. Kirli ilişkileri söylendi.
Süreç geçen yıl ile benzer şekilde ilerliyor. Galatasaray ne yaptı ise bu sene de aynısı oluyor. Bakalım sonuç ne olacak?
Bazı arkadaşlar çıkıp İstanbul kulüpleri olsa farklı olur diyorlar. İyi de al işte geçen sene bu hafta itibariyle durumu yazdık.
İşkembeden sallamak yerine önce geçen sene olanları doğru tahlil etmek lazım. Öyle konuşmak lazım.

Ben yine dediğimi tekrar edeceğim. Başakşehir gibi seyircisi olmayan bir kulübün şampiyon yapılması saçmalık olur.
Ülkede kimi sevindirecekler? Yaşlı kadrosu ile ülke futboluna ne katacaklar? Siyaseten de bu işte iktidarın karı olmaz.
Neresinden bakarsak bakalım olası bir Başakşehir şampiyonluğu ülkede kimseye bir şey kazandırmayacak.
Göksel denen herifin şahsi çıkarı için ülke futbolunu ayaklar altına alınmayacaktır.
Geçen seneki senaryo olacak ve Başakşehir şampiyon olamayacaktır diyorum.

Enaldo61
26.06.2020, 12:40

Sahada iyi bir şeyler göremedik o yüzden saha dışına çıktık, bizi sahaya çekebilecek olanlar hoca ve futbolcular.

tristram
26.06.2020, 12:49
Hicbir sonucu olmayacagini balik hafizali trabzonspor taraftarinin ilk secimde 2011 de yasananlari unutup sineye cektigi gibi bu yasananlarida unutup kosa kosa sandiga gidecegini iyi bildikleri icin bu kadar rahatlar zaten 3 istanbul eziginden birisi olsa basak karsisinda boyle vurdum duymaz davaranamazlardi bunu gecen sene gorduk..

aynen.ayrica bu ulkede mevcut siyasi iktidarin en garanti gordugu iki il rize-trabzon'dur.cumhurbaskanligi kararnamesiyle basaksehir sampiyon yapilip,rize yine ayni kararnameyle kume dusurulse iktidar en cok oyu yine bu iki ilden alir.kimse hikaye anlatmaya calismasin.siyasi bagimlilik konusunda bu iki il'e kafa tutabilecek yozgat,konya,kayseri gibi iller olsada liderlik yine trabzon-rize'ye ait olur.

2011 sampiyonlugunun gaspedilmesi,her sezon hakemler tarafindan dogranmamizin ana nedenlerinden biri bu tutumumuzdur.bu ulkede taraftarlarinin gucunu sadece uc istanbul ezigi kullanabiliyor.gecen sene yerel secimler oncesi basaksehir'in bir sekilde yaris disi kalmasi bunun en guzel ornegidir.cincon hakem ittirmesiyle bir sekilde sampiyon yapildi.basaksehir son haftalarda top oynamayi birakmisti.dusunun ki tek taraftari olmayan basaksehir denen uc yillik takimin baskani kendi maclarina istedigi hakemi atayabiliyor.bunlarin eti ne budu ne diyen soran yok.niye?cunku gokselin arkasi saglam.cok zor bir ihtimal ama 2-3 hafta sonra cincon tekrar potaya girsin durum cincon lehine tekrar degisir.iste bizim maalesef boyle bir gucumuz yok.

Latif Özdem
26.06.2020, 13:03
Neye nasıl tepki vereceğimizi çoğu zaman bilemediğimiz doğru. Ancak bu konuda sadece %60-70'lik kesimi suçlamak hiç doğru değil. Adil de değil. Zira iktidarından, muhalefetine, en güçlüsünden en küçüğüne kadar bütün siyasi partiler, oluşumlar, herkes ama herkes bizim hakkımızın yendiğini bile bile Fenerbahçe'den yana yer aldı. Çünkü onların taraftar sayıları çok çok daha fazla (haliyle bu daha çok oy demek), onlar haklı haksız hiç umursamadan her platformda takımları lehine ne kadar arsızca da olsa tepki koymaya hazırlar..

Bana göre o dönemde verilebilecek tek tepki sandığı TS forması ile gidip hiçbir partiye oy atmamak, boş oy atmaktı. Ben İstanbulda olduğum halde o zamanki bir seçimde öyle yaptım. Ancak sonra bakıyorsun başka partiyi destekleyenler hiç de öyle yaklaşmıyor. Sanki birisi Trabzonsporun haklarını yedirirken, öteki savunmuş gibi, hep beraber Fenerbahçe safında yer almamışlar gibi iktidardaki partiye tepki koyalım şuna oy verelim tepki olsun, diyor. O zaman sen de doğal olarak "Hadi ya.. Çok akıllısın sen." diyorsun ve Trabzonsporun öz vatanında üvey evlat muamelesi görmesine ne kadar kızsan da bu konuda iktidarından muhalefetine hiçbirine hakkını helal etmeyi canın acısa da gidip sana göre memleket için en hayırlısı kim ise ona oy veriyorsun. Çok normal.

Enaldo61
26.06.2020, 13:17
tony ve yusuf sarı dönüş 28 haziran gözüküyor öyle olursa haftaya kadroya girebilirler.

erenslash
26.06.2020, 13:18
adam gibi topunu oynarsan ,futbol oynarsan şike bir yere kadar söker.

liverpoolun duruşunu örnek alsın herkes

yemişim şikesini top oynayın

seneye ne kadar gereksiz personel varsa gönderin avrupa çapında yükseliş işi bilen ekiple olur

iki de bir hakem diye de ağlamayın

güvensiz kluplerin sorunu bu

Türkiyede klupler alışmış düzene ağlamaya

sen işine bak düzgün yap işini kralı gelsin alamaz senden o şampiyonluğu

96'da vana yenilmeseydin zaten şampiyondun bizim enayiliğimiz kalede mal bir kaleci vardı ayrıca o yüzden gitti şampiyonluk o sene

önümüze bakacağız artık ağlamak zayıflıktır artık

bizim salağın yediği gole bakın anlarsınız

https://www.youtube.com/watch?v=V9rq5vMdiww

Enaldo61
26.06.2020, 13:21
adam gibi topunu oynarsan ,futbol oynarsan şike bir yere kadar söker.

liverpoolun duruşunu örnek alsın herkes

yemişim şikesini top oynayın

seneye ne kadar gereksiz personel varsa gönderin avrupa çapında yükseliş işi bilen ekiple olur

iki de bir hakem diye de ağlamayın

güvensiz kluplerin sorunu bu

Türkiyede klupler alışmış düzene ağlamaya

sen işine bak düzgün yap işini kralı gelsin alamaz senden o şampiyonluğu

96'da vana yenilmeseydin zaten şampiyondun bizim enayiliğimiz

önümüze bakacağız artık ağlamak zayıflıktır artık

farazi olacak ama klopp gelse bizi şampiyon yapıp cl'de çeyrek final gördürür mü sence?

erenslash
26.06.2020, 13:42
klop bu kadroyla bile seni bu ligde şampiyon yapar şunu unutma ekibiyle de geliyor geldiği zaman klobun kendi ekibini biliyor musun hocam=?klop ve ekibi olsa abdülkadir ömürün sakatlık sonrası bile nasıl hayvan gibi oynayacağını sen düşün.şöyle personele bak istersen https://www.anfield-online.co.uk/squad/backroomstaff.html bize klobun ekip kalitesinin çeyreğinin yarısı gelse fena şeyler olur zaten.şampiyonlar liginde ise klop bu kadroyla yapmaz ama üç dört takviyeyle yarı finale hatta finale götürür.
farazi olacak ama klopp gelse bizi şampiyon yapıp cl'de çeyrek final gördürür mü sence?

Ali İhsan
26.06.2020, 14:08

Sonuna kadar katılıyorum, başkanın olayları hep yürütüş şekli çok değişikti, çoğunda sessizce sonuç almıştı, son olayda Hacıosmanın bile yapmayacağı moda geçti. Hadi biz taraftarız bir puan kaybıyla iş bitti moduna geçeriz de başkan niye bu moda geçti?

Ki hep söylüyorum, hocası yırtınmış olabilir, başkan/yöneticileri gol sonrası coşmuş olabilir ama karşımızda yırtınan bir Alanyaspor yoktu, yenmiştik, sadece kenarda inanılmaz kötü yönetim sergileyen bir hocamız ve kazandıkları maçı adeta bırakmış futbolcularımız vardı.

ilelebeTS
26.06.2020, 14:21
Ligin son haftaları yaklaştıkça psikoloji de günden güne değişiyor. Devre arası feneri şampiyon ilan ettiler, onlardan bir şey olmaz sadece fizik gücüyle oynuyorlar dedik, tokatladık gönderdik. Sonra fener yarıştan düştü gs'yi şampiyon ilan ettiler, gs top falan oynamıyor ite kaka gidiyor dedik, onlar da yarıştan koptu. Şimdi de başakşehir'i şampiyon ilan ediyorlar. Onlar hakkında da sezon başından beri yorumum; kalite eksiklikleri var. Evet ezber bir sistemleri var ama o tek başına yetmez. 1-2 adamın sırtına binip şampiyon falan olamazsın bu ligde.

Latif Özdem
26.06.2020, 14:24
https://twitter.com/HkaLemdarTS/status/1274678836903452680

emre6117
26.06.2020, 14:50
Neye nasıl tepki vereceğimizi çoğu zaman bilemediğimiz doğru. Ancak bu konuda sadece %60-70'lik kesimi suçlamak hiç doğru değil. Adil de değil. Zira iktidarından, muhalefetine, en güçlüsünden en küçüğüne kadar bütün siyasi partiler, oluşumlar, herkes ama herkes bizim hakkımızın yendiğini bile bile Fenerbahçe'den yana yer aldı. Çünkü onların taraftar sayıları çok çok daha fazla (haliyle bu daha çok oy demek), onlar haklı haksız hiç umursamadan her platformda takımları lehine ne kadar arsızca da olsa tepki koymaya hazırlar..

Bana göre o dönemde verilebilecek tek tepki sandığı TS forması ile gidip hiçbir partiye oy atmamak, boş oy atmaktı. Ben İstanbulda olduğum halde o zamanki bir seçimde öyle yaptım. Ancak sonra bakıyorsun başka partiyi destekleyenler hiç de öyle yaklaşmıyor. Sanki birisi Trabzonsporun haklarını yedirirken, öteki savunmuş gibi, hep beraber Fenerbahçe safında yer almamışlar gibi iktidardaki partiye tepki koyalım şuna oy verelim tepki olsun, diyor. O zaman sen de doğal olarak "Hadi ya.. Çok akıllısın sen." diyorsun ve Trabzonsporun öz vatanında üvey evlat muamelesi görmesine ne kadar kızsan da bu konuda iktidarından muhalefetine hiçbirine hakkını helal etmeyi canın acısa da gidip sana göre memleket için en hayırlısı kim ise ona oy veriyorsun. Çok normal.

Bu sene böyle adaletsiz biterse bnm gözümde tüm siyaset biter.bu saatten sonra başta akp olmak üzere chp.mhp.iyi partiye oy atan trabzonsporu destekliyorum demesin boşuna.tum siyaset a den z ye kirlidir.guclunun yanındadır.hepsinin cani cehenneme.(Bu takıma ne rte,ne de ekrem imamoglu.ne kılıçdaroğlu ne meral ne bahçeli sahip çıkmıştır.hepsi çoğunluktan yana olmuştur.hickimse herhangi birini diğerinin üstüne koymaya çalışmasın boşuna.)
Aynen dediginiz gibi bu seneden itibaren oy atmaya giderken bnm oyum hiçbirine diyerek tepki oluşturulmalıdır.belki o zaman bu şehrin insanlarıni adam yerine koymaya başlarlar.
Ben artık kendi ülkemde tuttuğum takımın sürekli 2.sınıf muamele görmesinden sıkıldım.biz mecburuyuz sürekli hakemi ve sistemi yenmeye.bir de neden hep biz.

yatmaztara
26.06.2020, 15:03
Bu yıl şampiyon olursak önümüzdeki yıllara ambargo koymayacağımızı deklare etmemiz gerekiyor. Başka türlü şampiyon yapmayacaklar :)

Latif Özdem
26.06.2020, 15:06
Bu yıl şampiyon olursak önümüzdeki yıllara ambargo koymayacağımızı deklare etmemiz gerekiyor. Başka türlü şampiyon yapmayacaklar :)

:))

Latif Özdem
26.06.2020, 15:16
Abdulkadir Ömürün geçen maç ile birlikte yükselişe geçmesi çok çok iyi oldu. Uğurcan iyileştiğinde, Sosa ve Nwakame dahil olduğunda daha güçlü olacağız.

Shorlothun geçen maçtaki kötü performansının 1 maçlık geçici bir durum olduğunu, Ndiayenin de biraz daha toparlanacağını (inşallah) varsayarsak kolay kolay durduramayacaklar inşallah. Novak, Ekuban zaten formdalar. Pereira defansta aksıyor, stoperlere de tam güvenemiyoruz ama hücumdaki gücümüz ile hakemleri de yeneceğiz inşallah başka yolu yok.

HOPA'LI TS'Lİ
26.06.2020, 16:24
A.Sörloth tıpkı Covid-19 gibi 19'da çakılı kaldı.
6 maçtır suskun ligde
Bu maçta en az 2 gol bekliyorum.
Başak ile aramızda 5 gol kaldı.
Bu hafta farkı açmalıyız.

HOPA'LI TS'Lİ
26.06.2020, 16:25
Abdulkadir Ömürün geçen maç ile birlikte yükselişe geçmesi çok çok iyi oldu. Uğurcan iyileştiğinde, Sosa ve Nwakame dahil olduğunda daha güçlü olacağız.

Shorlothun geçen maçtaki kötü performansının 1 maçlık geçici bir durum olduğunu, Ndiayenin de biraz daha toparlanacağını (inşallah) varsayarsak kolay kolay durduramayacaklar inşallah. Novak, Ekuban zaten formdalar. Pereira defansta aksıyor, stoperlere de tam güvenemiyoruz ama hücumdaki gücümüz ile hakemleri de yeneceğiz inşallah başka yolu yok.

Cumartesi sakat oyuncumuz var mı oynayamayacak olan?
Vakeme ve Uğurcan'ın durumu nedir?
Sosa oynayacak duymuştum.

HOPA'LI TS'Lİ
26.06.2020, 16:26
İnşallah MBFK geçen yıl olduğu gibi son haftalarda ard arda puanlar kaybeder.

Latif Özdem
26.06.2020, 16:41
Cumartesi sakat oyuncumuz var mı oynayamayacak olan?
Vakeme ve Uğurcan'ın durumu nedir?
Sosa oynayacak duymuştum.
Uğurcan maç saati belli olacak diye okudum. Nwakame de GS maçına yetişecek herhalde.

HOPA'LI TS'Lİ
26.06.2020, 16:51
Uğurcan maç saati belli olacak diye okudum. Nwakame de GS maçına yetişecek herhalde.

Uğurcan'ın GS maçında oynaması lazım
BAŞAK-GS maçı en iyi sonucu beraberlik olur.
Haftaya Antalya Başak'a vurur.
Biz A.Gücü ve GS maçlarından 6 puan alırsak şampiyonuz.

Arda'
26.06.2020, 17:02

Tam tersi adamlar Akbili şampiyon yaparsa en çok 3 İstanbul takımı taraftarı sevininecegine göre oy potansiyelleri artıyor adamların :) Başakşehir şampiyon olup kupa töreninde kupayı RTE kaldırsa emin ol en az %70 alacaklar zaten Trabzonda heriflerin umurunda olmaz o dediğin :)

gurur6134
26.06.2020, 17:10

Istanbulda her bolgede trabzonspor haklari icin bagimsiz aday cikardi gidip onu destekleyebilirdiniz bu sadece kilif uydurmadir defalarca yazdik her parti şikebahceyi destekledi diye birsey yok o donem kendisi şikebahceli olmasina ragmen cikti bbp baskani destici bu ulkede şike lobisi ermeni lobisini gecmistir dedi kaciniz oy atti kac oy aldi trabzonda yada btp ayni sekilde trabzonsporu savundu hanginiz oy atti ..sadece vicdaninizi rahatlatmak icin kimse trabzonsporu desteklemedi demek kolaya kacmadir illa akp mhp chp vs oy vermeye gerek yoktu o donemde trabzonsporun haklarini savunanlar vardi..ve yine iyi biliyorum ki butun bu yasananlara ragmen siyasi gucu arkasina alan akbilin futbolda cevirdigi dolaplara ragmen gidip yine ilk secimde kim bizi savundu ki hepsi ayni diyerek oy atmaya devam edeceksiniz bugun yasananlar 2011 de saha disinda durus gosterememizin sonuclaridir adamlar bizden cekinmiyorlar aksine bir taraflariyla gulup gozumuzun icine baka baka ayni seylere devam ediyorlar..

Timur Bey
26.06.2020, 17:11
Trabzonspor kendi içerisinden bağımsız bir aday çıkarmadıkça taraftarlar arasında akp, chp, mhp ve iyi parti bölünmüşlüğü sebebiyle bir neticeye varamayız. En mantıklı yol budur.

hanzale
26.06.2020, 17:25
Trabzonspor kendi içerisinden bağımsız bir aday çıkarmadıkça taraftarlar arasında akp, chp, mhp ve iyi parti bölünmüşlüğü sebebiyle bir neticeye varamayız. En mantıklı yol budur.

Mantıklı ama her ne kadar burda konuşulsa da hangi siyasi görüş olursa olsun ideolojiler takımlara bağlılığın önüne geçiyor

Mert Oğuzlu61
26.06.2020, 17:43
Yerel kaynaklara gore yine Huseyin Campi ikilisine dönmüsüz.

Da Costa'nin kesik yeme sebebi penalti yaptirmis olmasi mi ? Campi de son macta kotuydu, golu de yedirdi. Da Costa'nin da hatalari oluyor ama elimizdeki en kaliteli en tecrubeli stoper. Faydalanmak gerekiyor.

serdaracıl
26.06.2020, 17:50
Yerel kaynaklara gore yine Huseyin Campi ikilisine dönmüsüz.

Da Costa'nin kesik yeme sebebi penalti yaptirmis olmasi mi ? Campi de son macta kotuydu, golu de yedirdi. Da Costa'nin da hatalari oluyor ama elimizdeki en kaliteli en tecrubeli stoper. Faydalanmak gerekiyor.

Aynen

Latif Özdem
26.06.2020, 17:54
Bence Da Costa oynamalı.

castillo61
26.06.2020, 18:11
Da Costa'nın tek suçu Trabzonlu olmaması ve uydurulan penaltı dışında Jerome'u hiçbir aksiyona sokmaması.

Oysa kimliğinde Trabzon yazsa ve Hüseyin'in ilk maçta yaptığı gibi 90 dakika Jerome'un kucağından inmese forması garanti olurdu.

6 hafta kala uğraştığımız işlere bak. Hayır bu kadar kısa süre kalmışken oturmuş stoper tandemini bozmak hatadır. Sonra bu hatayı fark edip maç içinde stoper tandemini değişerek aptallık yapılıyor.

Şimdi de öldürücü darbe olarak Hüseyin'le başlayacakmış. Umarım asparagas haberdir yoksa başımız daha çok ağrayacak.

Antonio
26.06.2020, 18:22
da costa bize puanlar kazandırdı sağlam duruyor defansta hoseini yerine geçen maçta olsa golü yemezdik. hoseini bu takımın stoperi olamaz hüseyin de oyle.

Mehmet BAŞ
26.06.2020, 18:26
Da Costa'nın oynama ihtimali dahi tartışılmamalı diye düşünüyorum. Bence elimizdeki en iyi stoper Da Costa!

Burak Bıyıklı
26.06.2020, 18:27
Huseyinli gunler geri donuyorsa basakin sampiyonlugu hayirli olsun diyorum.

turgut kasap
26.06.2020, 18:27
da costa bize puanlar kazandırdı sağlam duruyor defansta hoseini yerine geçen maçta olsa golü yemezdik. hoseini bu takımın stoperi olamaz hüseyin de oyle.kardeşim golü da Costa sahadayken yedik hossain kırmızıdan atılmıştı hangi maçı seyrettiniz siz birilerine kötü demek için bahaneyi bırakalım çocuklar elinden geleni yapıyor.

Antonio
26.06.2020, 18:29
kardeşim golü da Costa sahadayken yedik hossain kırmızıdan atılmıştı hangi maçı seyrettiniz siz birilerine kötü demek için bahaneyi bırakalım çocuklar elinden geleni yapıyor.
hoseini maçta kırmızı yedi yaktı bizi geriye pas veriyor uğurcanı sakatladı. maçı sakin izlerim hoseini ve hüseyini görünce tansiyonum fırlıyor.

arda.61
26.06.2020, 18:45
Hüseyin mi yarın beni yine sinirli dakikalar bekliyor anlaşılan. Bu kulüpte yabancı bir defans oyuncusuysanız her zaman ev evlatçılığa kurban gidersiniz maalesef.

Oğuzhan Fidan
26.06.2020, 19:00
aradığım yorum. 1 şampiyonluğa tüm ülke okey der korkuları zaten sürekli şampiyon olup eski trabzonun geri gelmesi.

ilelebeTS
26.06.2020, 19:01
Defansı tam oturtmuştuk yine kurcalamaya başladık.

fadigaTS
26.06.2020, 19:11
Da Costa>Hüseyin+Hosseini
Campi>Hüseyin
Campi>Hosseini

Bunun dışındaki her düşünceye saygım olmakla birlikte yanlış olduğunu düşünüyorum

fadigaTS
26.06.2020, 19:13
------------Uğurcan------------
Pereira--Da Costa--Campi--Novak
-------------Sosa---------------
------Ndiaye-----Guilherme-------
Ömür-------Sorloth-------Ekuban

batu94
26.06.2020, 19:16
Defansı tam oturtmuştuk yine kurcalamaya başladık.
Psikopatız çünkü. Yeri gelir dış güçler bizi şampiyon yapmıyor deriz. Yeri gelir kendimizi şampiyonluktan ederiz. Costa eğer sırf hata yaptı diye kesiliyorsa, hata yapan teknik ekip dahil sağlık görevlilerini de gönderin o zaman. Adam mükemmel olmayabilir. Ama elimizdeki stoper bilgisi ve alt yapısı olan iki futbolcudan biri. Niye kesik yiyor anlayamıyorum.

Timur Mikhail
26.06.2020, 19:25
Messias bence Hüseyin ve hosyeniden iyidir.

Latif Özdem
26.06.2020, 19:48
------------Uğurcan------------
Pereira--Da Costa--Campi--Novak
-------------Sosa---------------
------Ndiaye-----Guilherme-------
Ömür-------Sorloth-------Ekuban
Sosa iyileştiyse kadro böyle olur herhalde. Ama tahminim riske girmeyecekler ve Parmak oynayacak. Yalnız Ekuban şu an en çok işimize yarayacak, en etkili oyuncularımızdan biri. Sol kanatta, önü tıkalı olduğunda yeterli katkıyı veremedi geçen maçın ilk yarısında. Onun enerjisine göbekte ihtiyacımız daha çok ihtiyacımız var.

Guilermeyi solda oynatmak sanki daha iyi olacak gibi. Sol kanat Guilhermenin de yeri değil ama orda da aşağı yukarı kendi standardında (beklediğimiz seviyede olmasa da) oynuyor. Ekubanın forvet arkasında, Ömürün sağda Guilermenin solda oyuna başlaması gidişata göre Ekuban ile Abdulkadirin yer değiştirmesi düşünülebilir.

artvints
26.06.2020, 20:31
Alanya maçinin ikinci yarisinda guilherme'nin solda olmasi bütün atakları baltaladi. Oyun hafizasi olarak takim oradaki oyuncuyu birebir birakiyor ve pozisyon olmasini bekliyor ama bir tane faydali top gelmedi.

O bölgede parmak ve ndiaye daha fazla top tutup dribling yapabilir. Ya da bilal oynasin ayni sistem devam edelim.

Hoca sol kanada ve merkezdeki yorgunluğa çare olacak bilal doğan değişikliği yapmasi gerekiyordu, başka da alternatif yok zaten ama icat çikarmayi tercih etti, yine aklima geldi sinirlendim.

Şampiyonluğa giden takim berabere kalabilir ama her maçi güçlü bitirmek zorundadir, son dakikada baskiyla birlikte gol yerse, maçlar bitmez.

DeAgLeMaNyAq
26.06.2020, 20:42
Da Costa'nın kesik yemesinin opsiyon olayıyla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Ligin son düzlüğüne girilmişken böyle ufak teferruatlar düşünülmez. Zaten sözleşmesi öyle ağır bir yükümlülük de içermiyor...

Latif Özdem
26.06.2020, 20:52
Evet Bilal de düşünülebilir form durumuna göre. Orjinal yeri orası. Bu zamanlar için alındı. Türkiyeye gelmeden oynadığı dönemlerdeki videolarına bakıyorum zıpkın gibi. Şu an da kondisyonu öyle çok kötü görünmüyor ama nedense sahada çok akıllı bir görüntü vermiyor.

Şu an takımın en etkili adamlarının ayarları yerleri ile çok fazla oynamamalı diye düşünüyorum. Bunlardan biri de Ekuban.

Kanat için Safa Kınalıyı daha önce kolay maçlarda deneyip görseydik, belki iş yapardı diyeceğim de hiç kolay maçımız da olmadı olmuyor ki..

amasya0561
26.06.2020, 21:36
Başak gs maçı başağın başında eski gs li okan var terim okanı severmi yoksa öğrencisi olduğu birinin şampiyon olmasını istemezmi. Bu maç çok şaibeli olacak bence. Aynı şehirde yaşayan muhtemelen de arkadaş olan başak ve gs futbolcularınıda düşünmek gerek. Birde parayonaklık yapayım hükümet başagın şampiyon olmasınımı ister yoksa şampiyonluk kutlamalarının günlerce sürecegi sosyal mesafenin göz ardı edilecegi bizim mi. Böyle bir düşünce olabilirmi acaba. Yoksa 2010-2011 de fb ye kıyak yapanlar yine bizi hiçe sayıp bu seferde damadamı kıyak yapacak.

amasya0561
26.06.2020, 21:44

+1

castillo61
26.06.2020, 21:48
bjk arkadan bastırıyor gs deyim yerindeyse köpek gibi oynamak zorunda.

Yarın bi daha kaptırmamak üzere liderliği alacağız.

Latif Özdem
26.06.2020, 21:53
Konyasporun da aşağıda kalması bizim için iyi. Düşme hattında kalsınlar ki Başakşehir maçında yatma şansları kalmasın. Bize karşı zaten her türlü canla başla oynarlar.

Yasin Altuntas
26.06.2020, 22:17
Tüm hesaplar bir yana, bu maci alamazsak, sampiyonluk bu sefer kesin gider.

Sent from my iPhone using Tapatalk

hofsaale
26.06.2020, 22:23
Bu 8jk nin yarısı kadar top oynamıyoruz... En çok ona üzülüyorum...

Antonio
26.06.2020, 22:36
el neny orta sahayı tutuyor bu adamı biz alabiliriz.

Hakan
26.06.2020, 22:38
Bu 8jk nin yarısı kadar top oynamıyoruz... En çok ona üzülüyorum...Şaka gibi yorum.

Antonio
26.06.2020, 22:41
Bu 8jk nin yarısı kadar top oynamıyoruz... En çok ona üzülüyorum...

beşiktaş bu futbolla herkesi tokatlar bizim kabız ne idiğü belirsiz topa bak bir de beşiktaşa bak.

hofsaale
26.06.2020, 22:52
Şaka gibi yorum.

Derken? Az daha açıklayabilirmisin?

Bizi kendi sahalarında o kötü kadroyla bogmustular..
Sergen hoca geldiğinden beri fark yaratıyor... Aynısını oyun kalitesi olarak Hüseyin hoca için diyemem... Bizim kadro daha iyi ama çok daha kötü oynuyor

Enaldo61
26.06.2020, 22:55
Fener ve alanya maçlarının genelinde gerçekten kötüydük. Topu çok rakibe veriyoruz pas yapamıyoruz garip yani. O futbola devam edeceksek vazgeçelim direk.

CEMEFKER
26.06.2020, 23:14
Bjk bu topu ( baskılı, 2. bölgeden geri gelmeyen anlayış) hep oynadı Sergen ile. Aynı şekilde FB de Ersun ile. FB Koç'un ayağına harcadılar. Sergen ise Avcı'nın pisliğini temizlenmeye nefesi yetmedi.

Biz ise geçen yıl Yazıcı ile birlikte paslı oyun, bu sezon Sorloth, Nwakaeme ve Sosa başrolünde bireysel oyunla geldik bu günlere.

Hiçbir zaman garantici değildik, sadece attığımız fazlaydı yediğimizden.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DURAS
26.06.2020, 23:19
10 kişilik Konya’ya harika oynadılar tebrik ederiz bjk yi

Yasin Altuntas
26.06.2020, 23:21
10 kişilik Konya’ya harika oynadılar tebrik ederiz bjk yi

Hey gidi hep böyle bizden asagidaki rakiplere böyle övgüler diziliyor ya. En son en kolay fikstürü olan fb sampiyon oluyordu, sahi ne oldu o is ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sefa Alış
26.06.2020, 23:33
Ben ligin bitmesine iki hafta varmış gibi bakıyorum. Başakşehir, Galatasaray maçını ve Antalya deplasmanını puan kaybetmeden geçerse bence şampiyon olur. Antalya zor deplasman, hem yaza denk gelmesinden hem de form grafiklerinden. Biz evimizde oynayacağımız için yeneriz diye sayıyorum. Bu hafta Galatasaray'da takılmazlarsa tek umudum Antalya kalır. Kalan son 4 haftada puan kaybı beklemek biraz hayal gibi.

hanzale
27.06.2020, 00:14
Bence bu oyunla şampiyon filan olursak bize yakışmadı deyip içerde 4 salladığımız dışarıda son dakika kursaklarında bıraktığımız BJK’ye verelim adamlar hak ediyor abi.

fadigaTS
27.06.2020, 00:45
Bence bu oyunla şampiyon filan olursak bize yakışmadı deyip içerde 4 salladığımız dışarıda son dakika kursaklarında bıraktığımız BJK’ye verelim adamlar hak ediyor abi.

İstanbul takımı güzellemesi yapmak moda gibi bir şey.Hem de hiç eskimeyen cinsten.Komşunun tavuğu,komşuya kaz görünür.Bu eziklik psikolojisi bazılarında hiç yıkılmayacak.

Hakan
27.06.2020, 00:45
Derken? Az daha açıklayabilirmisin?

Bizi kendi sahalarında o kötü kadroyla bogmustular..
Sergen hoca geldiğinden beri fark yaratıyor... Aynısını oyun kalitesi olarak Hüseyin hoca için diyemem... Bizim kadro daha iyi ama çok daha kötü oynuyor

Biz de geçen yıl bu haftalarda şov yapıyorduk ki 3. bile olamadık. Bizim durumumuz çok farklı.
Bizim 10 kişi Göztepe'ye oynadığımız oyun çok daha kıymetlidir benim için.

TrabzonVictory
27.06.2020, 01:11
Allah'ın izni ile farklı kazanacağız Bu Sezon Trabzonspor'umuz Şampiyon olacak.

Haydi Fırtına Haydi Trabzonspor'umuz Artık Şampiyona yakışır gibi oynayıp maç bitene kadar her rakibi ciddi alıp ve sonuna kadar en iyi şekilde mücadele edip Hem Ligde Hem Kupada Şampiyon olacağız...

Bugün çok iyi mücadele edeceğiz ve Trabzonspor'umuza yakışır çok harika futbol oynacağız Ligde Sorloth artık gollerine devam etmeli bu maçta goller bekliyoruz...

halilaziz61
27.06.2020, 01:18
Biz de geçen yıl bu haftalarda şov yapıyorduk ki 3. bile olamadık. Bizim durumumuz çok farklı.
Bizim 10 kişi Göztepe'ye oynadığımız oyun çok daha kıymetlidir benim için.

Bjk aynı bizim geçen seneki halimiz
Bazen iyi bazen kötü
Standardı yok.

Bugün iyiydiler onladar

Ali İhsan
27.06.2020, 01:30
Bu tarz kolay gözüken maçlar asıl en zor maçlardır ama maçı iyi açarsak çok rahat farka gidip averaj kasabiliriz...

Rakip maça tutunursa can sıkıcı olur.

yatmaztara
27.06.2020, 01:48
Sörloth'un son dakikada attığı goller gibi bir şampiyonluk kazanacağız. Ama buna yüreğimiz dayanırmı bundan emin değilim :S

David_LuiZ4
27.06.2020, 02:09
arap ve ortadoğu göçü zarar veriyor bro. ama maddi olarak bakarsak sermaye gelecekse ingilterede kendini eğitmiş araplardan gelsin.katar olabilir vesaire...o konuda sıkıntı yok bence

Türkiye'ye sermaye gelsin de nereden gelirse gelsin bro..Yeter ki sermaye gelsin..Bu ülke bazı geri kafalılar yüzünden ekonomide çok badire atlattı..Sermaye ırkçılığı yapıldı yabancı sermayeye öcü gözüyle bakıldı..Geçmişte yabancı sermaye getirmek için gece gündüz çalışan bazı siyasetçilere vatanı satıyorsunuz memleketi peşkeş çekiyorsunuz denildi..

Ekonomi demek para demektir..Basitçe anlatayım..Para vücuttaki damarlarda dolaşan kan gibidir..Paranın memlekette dolaşması lazım ki ekonominin çarkları işlesin..

Sosyolojik açıdan Arap göçü Ortadoğulu göçü eleştirilebilir senin bahsettiğin olay farklı..Niteliksiz vasıfsız beş parasız insanların göçü zararlıdır onda hem fikiriz..

Fakat mesela cebinde on binlerce dolar olan bir Araba defol git diyemezsin getirdiği doları esnafa harcıyor esnaf para kazanıyor aynı esnaf kazandığını yiyor yediği para şehirde kalıyor mezara götürmüyor bu parayı, bu esnaf o parayla işini büyütüp istihdam yaratıyor hadi olmadı o dolarla sağa sola borç para veriyor faizsiz..Ya da napıyor bu esnaf kardeşimiz? Arapdan aldığı parayı bankaya koyuyor o koyduğu para başkasına kredi oluyor..Her halükârda win win olayı var..Yani para şehir içinde sürekli bir dolaşımda..Şehir ekonomisi böyle gelişiyor işte şehir ekonomisi iyi olmayan bir ülkenin makro ekonomik değerlerde mesafe kat etmesi imkansızdır..

Ben bu Trabzon'a gelip döviz bırakan Araplara kem gözle bakan, istemiyoruz diye nara atan cahillere bunu yıllardır anlatamıyorum..Bi yandan da basıyorum kahkahayı..Bu kadar geri kafalılık olmaz be kardeşim..

Neyse bu konuya nerden geldik ?

Arap sermayesi dediğin senin dandik ligine milyonlarca dolar para ödüyor hangi yerli sermaye karşısına çıktı? Hiçbiri..Bizim yerli sermaye kuruşun hesabını yapıyor..İçlerinde babayiğit varsa çıksınlar Arabın karşısına görelim..Dolayisıyladır ki kulüplerin ve ligin selameti açısından Arap sermayesini bu ülkeden kaçırmamalıyız..Az para değil ödedikleri para..Adamların ödediği bu astronomik parayı küçümseyen ve oturduğu yerden ahkam kesen, kahvehane ağzıyla konuşan tipler var maalesef..

AyhanPe
27.06.2020, 03:35
Basaksehir Gs nin büyük ölcüde yaris disi kalmasiyla en kötü ikinci olarak istedigini almis olmuyor mu? Neyin mücadelesini veriyor bu adamlar. Biz sampiyon bile olsak sampiyonlar ligine katilmamiz yasagin kalkmasina bagli olduguna göre Basaksehir sampiyonlar ligine katilacak bu durumda. Biz sampiyon olup, Basaksehir de sampiyonlar ligi parasini kasasina koyacak gibi. Gs ve Bjk de sampiyonlar ligi ön elemelerine katilmak icin mücadele veriyor. O halde su kopartilan yaygara neden olabilir? Benim kendimce bir aciklamam var haliyle..

hanzale
27.06.2020, 04:32
Yenişafakspor sayfası efsane bir video yayınlamış hakemlerle ilgili, acayip hoşuma gitti

https://twitter.com/yenisafakspor/status/1276621952182968320?s=20

erenslash
27.06.2020, 06:24
David bro selamlar.Güzel döktürmüşssün gene bro :D Katılıyorum zaten kesinlikle haklısın.Sermaye konusunda sıkıntı yok zaten orada seninle hemfikirim.Ben sermaya konusundan ziyade ülkeye yerleşen yabancıların kalitesiz olan kısmından bahsettim tabi.ikisini ayırmak lazım.Bize yatırım yapmazlar gerçi.ancak belki sorloth gibi bulup iki üç tane büyük kluplere pazarlarsan ancak belki veya avrupada başarı omalı. bence arabın mantığını ve dünyaya bakışını sevmiyor insanlar. ondan kaynaklı bu.para kazandıran olumlu yatırımlar candır.kimin yatırdığı önemli değil.ben o konuda sıkıntılı görmüyorum.İngilteredeki kluplere yatırım yapan petrol zengini şu bu aile zengini kral torunu vesaire adam çok tabi.Ticarette kültüre bakılmaz zaten.Katarın bu konuda yaptığı yatırım dünya çapında çok iyi zaten
Türkiye'ye sermaye gelsin de nereden gelirse gelsin bro..Yeter ki sermaye gelsin..Bu ülke bazı geri kafalılar yüzünden ekonomide çok badire atlattı..Sermaye ırkçılığı yapıldı yabancı sermayeye öcü gözüyle bakıldı..Geçmişte yabancı sermaye getirmek için gece gündüz çalışan bazı siyasetçilere vatanı satıyorsunuz memleketi peşkeş çekiyorsunuz denildi..

Ekonomi demek para demektir..Basitçe anlatayım..Para vücuttaki damarlarda dolaşan kan gibidir..Paranın memlekette dolaşması lazım ki ekonominin çarkları işlesin..

Sosyolojik açıdan Arap göçü Ortadoğulu göçü eleştirilebilir senin bahsettiğin olay farklı..Niteliksiz vasıfsız beş parasız insanların göçü zararlıdır onda hem fikiriz..

Fakat mesela cebinde on binlerce dolar olan bir Araba defol git diyemezsin getirdiği doları esnafa harcıyor esnaf para kazanıyor aynı esnaf kazandığını yiyor yediği para şehirde kalıyor mezara götürmüyor bu parayı, bu esnaf o parayla işini büyütüp istihdam yaratıyor hadi olmadı o dolarla sağa sola borç para veriyor faizsiz..Ya da napıyor bu esnaf kardeşimiz? Arapdan aldığı parayı bankaya koyuyor o koyduğu para başkasına kredi oluyor..Her halükârda win win olayı var..Yani para şehir içinde sürekli bir dolaşımda..Şehir ekonomisi böyle gelişiyor işte şehir ekonomisi iyi olmayan bir ülkenin makro ekonomik değerlerde mesafe kat etmesi imkansızdır..

Ben bu Trabzon'a gelip döviz bırakan Araplara kem gözle bakan, istemiyoruz diye nara atan cahillere bunu yıllardır anlatamıyorum..Bi yandan da basıyorum kahkahayı..Bu kadar geri kafalılık olmaz be kardeşim..

Neyse bu konuya nerden geldik ?

Arap sermayesi dediğin senin dandik ligine milyonlarca dolar para ödüyor hangi yerli sermaye karşısına çıktı? Hiçbiri..Bizim yerli sermaye kuruşun hesabını yapıyor..İçlerinde babayiğit varsa çıksınlar Arabın karşısına görelim..Dolayisıyladır ki kulüplerin ve ligin selameti açısından Arap sermayesini bu ülkeden kaçırmamalıyız..Az para değil ödedikleri para..Adamların ödediği bu astronomik parayı küçümseyen ve oturduğu yerden ahkam kesen, kahvehane ağzıyla konuşan tipler var maalesef..

Faruk UYSAL
27.06.2020, 07:12
Yenişafakspor sayfası efsane bir video yayınlamış hakemlerle ilgili, acayip hoşuma gitti

Evet, harika olmuş.

Onur Erçetin
27.06.2020, 07:27
Hüseyin Cimşir geçen hafta ne kadar boş bir teknik direktör olduğunu gösterdi.Orta alan ve sol kanada direnç getirecek isimleri oyuna alması gerektiği halde anlamsız isimleri oyuna sürerek takımın son 15 dk aşırı derecede baskı yemesine sebep olmuştur.Son 15 dk gol geliyorum demişti zaten.Bu kafada ki bir teknik direktörle birşey başarılamayacağı çok açıktır.Takımı bugünlere getiren özel isimlerdir.Uğurcan,Pereira,Sosa,Nwakeame ve Sorlothun çabalarıyla bugünlere geldik.

Teknik direktör dediğin zor günlerde belli olur.Allahtan küme düşmemeye oynayan takımlardan birini yönetmiyor bu Hüseyin yoksa bu adamın yönettiği alt sıra bir takım kesin küme düşer.Kaliteli adamı herkes bir şekilde kullanır sen zor olanı başaracaksın.Ünal da boş bir adamdı ama en azından onun mazereti daha fazlaydı.Ömür ve Ekuban sakattı.Ndiaye ve Guilherme ikinci yarı geldi,Ünal bunları kullanamadı.Hüseyinin başarılı olduğu falan yok yani.

Ankaragücü maçında yapacağı aptalca değişikliklerle maçı verme ihtimali yüksek olan,futbol bilgisi zayıf bomboş bir adam kendisi.Rakip takım 10 kişi kalmış,adamların sürekli bindiren sol beki atılmış.Biz adamların eksik olduğu kanat bölgesinden topu tutabilen tek isim olan Ömürü çıkarıp Serkanı alıyoruz.Hüseyine amatörde takım vermem.

Havadan gelen toplardan sıkıntı olduğu için Da Costayı almasına kızmam ama Hüseyin Türkmen gibi ne yaptığı belli olmayan hiçbir vasfı olmayan bomboş bir stoperi oyuna almak teknik direktörlük faciasıdır.

Orta alanda Ndiaye direniyor,Parmak tamamen bitmiş.İleride ise Sorloth komple bitmiş.Sağda Ömürü çıkarıp bir mallık yapmışsın zaten,en azından ileride ki bitik adam Sorlothu oyundan çıkarıp Ekubanı ileri uca çeksen,orta alana Doğan ve sol kanada Bilali alsan zaten oyunu ortasahada sıkıştırabilirdik ve kontra ataklarda da kısmen etkili olabilirdik.

Hüseyin de bu kafa nerde.Yandan boş boş izlemekten başka birşey bildiği yok.Ankaragücü maçında da bizi yakacak diye korkuyorum.Yardımcıları da bomboş adamlar zaten.Newtonun da orada süslük olsun diye durduğu çok belli,böyle saçma sapan kararların alınmasına bir katkısı varsa bir sonra ki durağı alt ligler falan olabilir.

Şampiyonluk bu boş adamlar yüzünden gitmese bari ondan korkuyorum.Sosa,Wakayeme bunlar bir an önce dönüp birşeyler yapmalılar yoksa iş teknik ekibe kalırsa sonu faciayla bitebilir.

Burak Bıyıklı
27.06.2020, 08:47
Hüseyin Cimşir geçen hafta ne kadar boş bir teknik direktör olduğunu gösterdi.Orta alan ve sol kanada direnç getirecek isimleri oyuna alması gerektiği halde anlamsız isimleri oyuna sürerek takımın son 15 dk aşırı derecede baskı yemesine sebep olmuştur.Son 15 dk gol geliyorum demişti zaten.Bu kafada ki bir teknik direktörle birşey başarılamayacağı çok açıktır.Takımı bugünlere getiren özel isimlerdir.Uğurcan,Pereira,Sosa,Nwakeame ve Sorlothun çabalarıyla bugünlere geldik.

Teknik direktör dediğin zor günlerde belli olur.Allahtan küme düşmemeye oynayan takımlardan birini yönetmiyor bu Hüseyin yoksa bu adamın yönettiği alt sıra bir takım kesin küme düşer.Kaliteli adamı herkes bir şekilde kullanır sen zor olanı başaracaksın.Ünal da boş bir adamdı ama en azından onun mazereti daha fazlaydı.Ömür ve Ekuban sakattı.Ndiaye ve Guilherme ikinci yarı geldi,Ünal bunları kullanamadı.Hüseyinin başarılı olduğu falan yok yani.

Ankaragücü maçında yapacağı aptalca değişikliklerle maçı verme ihtimali yüksek olan,futbol bilgisi zayıf bomboş bir adam kendisi.Rakip takım 10 kişi kalmış,adamların sürekli bindiren sol beki atılmış.Biz adamların eksik olduğu kanat bölgesinden topu tutabilen tek isim olan Ömürü çıkarıp Serkanı alıyoruz.Hüseyine amatörde takım vermem.

Havadan gelen toplardan sıkıntı olduğu için Da Costayı almasına kızmam ama Hüseyin Türkmen gibi ne yaptığı belli olmayan hiçbir vasfı olmayan bomboş bir stoperi oyuna almak teknik direktörlük faciasıdır.

Orta alanda Ndiaye direniyor,Parmak tamamen bitmiş.İleride ise Sorloth komple bitmiş.Sağda Ömürü çıkarıp bir mallık yapmışsın zaten,en azından ileride ki bitik adam Sorlothu oyundan çıkarıp Ekubanı ileri uca çeksen,orta alana Doğan ve sol kanada Bilali alsan zaten oyunu ortasahada sıkıştırabilirdik ve kontra ataklarda da kısmen etkili olabilirdik.

Hüseyin de bu kafa nerde.Yandan boş boş izlemekten başka birşey bildiği yok.Ankaragücü maçında da bizi yakacak diye korkuyorum.Yardımcıları da bomboş adamlar zaten.Newtonun da orada süslük olsun diye durduğu çok belli,böyle saçma sapan kararların alınmasına bir katkısı varsa bir sonra ki durağı alt ligler falan olabilir.

Şampiyonluk bu boş adamlar yüzünden gitmese bari ondan korkuyorum.Sosa,Wakayeme bunlar bir an önce dönüp birşeyler yapmalılar yoksa iş teknik ekibe kalırsa sonu faciayla bitebilir.Hocam yazdıklarına katılmakla beraber yanlış bilmiyorsam Eddie newton daha cok scout ve yabanci oyunculara destek anlaminda kulupte. Teknik taktik anlamda oyuna cok etkisi olacagini sanmam. Ha diyorsan ki biz bu kadar yanlisi tv basinda gorduk bunlar o kulubede ne ... yemeye duruyorlar. O zaman haklisin.

emrahtuna
27.06.2020, 08:59
şampiyonluk yarışında gs fb bjk yok fırsat bu fırsat diyoruz hop başakşehir gibi saçma sapan bi takım çıkıyo karşımıza..arkadaşlar biz bu başakşehirden bu şampiyonluğu alamazsak kahrolur perişan olurum..

Latif Özdem
27.06.2020, 10:34

:)) Çok iyi yorum. Son 2 maçını izlemedim ama daha öncesinde Sergenli Beşiktaşın hiçbir numarasını falan göremedik. 2 hafta galip geldiler diye Sergen güzellemeleri başlamış yine. Geçen hafta kendi başkanlarıfarklı galibiyete rağmen oyundan memnun değilim diyordu. (Kendi iç hesapları bizi ilgilendirmez. Yesinler birbirlerini.) Bu hafta da 15. dakikada 10 kişilik kalan takımı 3-0 yenmişler de büyük iş olmuş.. Sergen çok yetenekli bir futbolcuydu. Ama çoğunluğun sandığın gibi istikrarlı başarı yakalayabilecek iyi bir hoca olamayacak.

Çünkü tembel, megaloman ve gayriciddi. Kendini standupçı zannedip "Sergen yine patlattı espriyi, yine soktu lafı ne alem adam ya vb..." desinler diye ikide bir / alakalı alakasız yerde ağırlıklı olarak da kendini övecek / futbolcularını yerecek tarzda espriler yaptığında, laflar ettiğinde, megaloman repliklerinden resitaller sunduğunda çok keyiflenen Beşiktaşlı ve Beşiktaşlı olmayan hayranları; zamanı geldiğinde, Sergenin başarısızlığı tescillendiğinde bayağı üzülecek.. Kendisi belki Jürgen Kloopu örnek alıyor belki Cem Yılmazı ama Jürgen Kloop megalomanca zaman zaman da zorlama espriler yapmıyor ve durumun akışına göre gayet doğal konuşan çok klas biri. Cem Yılmazın da işi güldürmek.. Takım idare etmek, futbol oynatmak değil.. Sergen eğer aşırı zeka problemi yaşıyor ve bu nedenle kendini durduramıyorsa son dakikalarda (10.05'ten sonra) şu uşaktan çok zor pozisyonda yediği (hem de doksandan) golü çıkarsın..

https://www.dailymotion.com/video/x41qvvo

Yani gelecek sezon için de Beşiktaştın yükselişinden çekinmemize gerek yok. Bugün de galip gelip Başakşehirin puan kaybı ile yeniden lider olacağız inşallah..

castillo61
27.06.2020, 11:23
Öyle kenetlendik böyle gaza geldik diyorsa yönetim ilk yarıda fişi çekip averaj kasacağız öyleki Başak'ın morali bozulmalı.

Yürüyen tek futbolcu dahi görmek istemiyorum.

Doğukan Uçan
27.06.2020, 11:44
2010 2011 sezonu ligin ikinci yarısı kaybedilen puanlara bak.

trabzonspor 0-0 antalyaspor
trabzonspor 1-1 ankaragücü
trabzonspor 3-3 kayserispor
eskişehirspor 0-0 trabzonspor

banko maç yok arkadaşlar 1-0 olsun bizim olsun.

arda.61
27.06.2020, 12:40
şampiyonluk yarışında gs fb bjk yok fırsat bu fırsat diyoruz hop başakşehir gibi saçma sapan bi takım çıkıyo karşımıza..arkadaşlar biz bu başakşehirden bu şampiyonluğu alamazsak kahrolur perişan olurum..

Başakşehir’den şampiyonluğu alamazsak yıkım olur herhalde. Şike falan hepsi bir yana 2011’ de karşında büyük bir camia vardı. Mücadeleyi kaybettin yada kaybettirildin. Taraftarı olmayan 3-5 yıllık bir takıma şampiyonluk vermek beni 2011’den daha fazla üzer.

Latif Özdem
27.06.2020, 12:41

Yapmışlar bir video, eyvallah diyelim. Yenişafağın sahibi Trabzonlu eski başkanlardan yanlış bilmiyorsam. Ancak onların kanalı TVnette bile atıyorum Trabzonspor-Fenerbahçe maçında hakem bariz Fenerbahçe'den yana yönetim göstermişken, sadece istedikleri pozisyonu seçerek Fenerbahçeye haksızlık yapılmış gibi algı yaratılıyor ve Trabzonsporumuzun ordaki yorumcusu da kafa sallıyor. Ses çıkarmıyor ya da ortadan birşeyler geveliyor..

Mehmet Ayan gibi karakter yoksunu GS amigosu, Ergin Aslan gibi çakma delikanlı, çakma demokrat ama Beşiktaş konu olunca amigoluğun dibine vuran (Shorlotun atılması bile yanlış olduğu pozisyon nedeniyle cezasının indirilmesini eleştiren mesela) Cüneyt Kaşeler gibi nispeten daha kendi halinde ama TS-FB maçında Feneri kollayan hakemi fener aleyhinde kararlar verdi diye eleştiren adamlarla (ATANAMAYAN ENTELLER TOPLUĞUĞU) bizim yorumcumuz program yapıyor ve bu çok sevgili, pek değerli arkadaşları incinmesin diye "çok darlanmadıkça" "çok sıkışmadıkça" "TS sevenlerinden çok tepki görmedikçe" Trabzonsporun haklarını kenardan köşeden konuşup minimum düzeyde savunmaya çalışıyor. Ha son günlerde bayağı sıkıştırıyor millet biraz daha konuşmaya başladı ama bunların hepsi yetersiz.

Ötekiler çok farklı mı? Bu aralar Zeki Uzundurukan biraz direniyor konuşuyor, sadece Trabzonspor yorumcusu olmadığı için gazete yönetmeni olduğu için kendi konumunu riske atıyor belki eyvallah. Ama %70 Trabzonsporlu %30 Galatasaraylı hallerini hala bırakabilmiş değil.. Olcay Çakır, Barış Yurduseven,.. bunlardan da beter.

Ayrıca birkaç yıl önce başakşehirli futbolcular tanınmamış bir Aspor muhabirini dövdüklerinde ekmek parası derdindeki o adamı hakkıyla savunmak yerine, hiç içleri acımadan aynı gariban adama kendisini döven karaktersiz topçulara karşı mikrofon tutturup Göksel Gümüşdağ yönetiminde barışma tiyatrosu düzenlediler.. Şimdi bizi savunur gibi hakem videosu yayınlıyorlar çünkü nasıl olsa GS yarış dışı gibi kaldı. FB yok, BJK yok. Sıkıysa GS,FB,BJK ile yarışırken aynı tarz videoları yayınlasınlar bizim hakkımızı korumak adına..

Ayrıca Başakşehir hakemler tarafından bize ve Anadolu takımlarına karşı kollanıyor. GS ye karşı kollanacak olsaydı geçen yıl şampiyon olurdu. Geçen yıl GS kollandı ve öyle şampiyon oldu. Haaa, Göksel Gümüşdağ şampiyonluğu satmış da olabilir. O bile ihtimal dahilinde.. Aşağıdaki videoya bakın isterseniz:

https://twitter.com/EskidenFutbol/status/1088820711450398720

Latif Özdem
27.06.2020, 12:57
Averaj da önemli. Şu an öndeyiz ama Başakşehir fırsatını bulduğu maçlarda fark atıp averajda öne geçmeyi de hesaplıyordur. Biz de fırsatını bulursak fark yapmalıyız. Ligin aynı puanlarla sonuçlanma ihtimali var çünkü.

BlackPanther
27.06.2020, 13:08
Sizce Çimşir bugün kaç stoperle takımı doldurur?

ysngmz
27.06.2020, 13:09
Bizde son dakikalarda oyuna giren rakibe iyi basan genç bir oyuncu vardı ondan lazım .Yusuf sarı Ahmet canbaz boş transfer

GM 6 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

memozcan
27.06.2020, 13:48
çimşir son antrenmanlarda defansta h.türkmen- campi tandemini denemiş..

valla sahaya bu tandemle çıkarsak çok pis söverim.. yönetimde aklı başında kimse varsa uyarsa keşke bu adamı.. sahaya bir maçta 4 tane stoper sokan adamdan şampiyonluk gelmesi mucize gibi zaten..

acaba da costanın sözleşmesi uzamasın diye mi ilk 11 oynatmıyoruz?

ilelebeTS
27.06.2020, 13:50
Geçen haftadan sonra bakalım takım nasıl tepki verecek. Tabi futbol bu belli olmaz da normal şartlarda takım da hırs yapmışsa güzel bir galibiyet alırız.

romeikaa
27.06.2020, 13:56
sörloth bugün en az 2 tane atmazsa topum :D maç sonu burdayım.

Latif Özdem
27.06.2020, 13:56

valla sahaya bu tandemle çıkarsak çok pis söverim.. yönetimde aklı başında kimse varsa uyarsa keşke bu adamı.. sahaya bir maçta 4 tane stoper sokan adamdan şampiyonluk gelmesi mucize gibi zaten..

Da Costa nın gelecek yıl alacağı ücret 0.45 milyon Euro. Kötü para da değil tabi ama diğerlerine kıyasla çok da değil. Bu düşünceyle oynatmıyorlarsa büyük yanlış yapıyorlar. Ama ben pek sanmıyorum. İnşallah böyle mantıksız bir hesap içinde değillerdir. O da çok iyi değil belki ama elimizdeki en stopere benzeyen stoper Da Costa.

ilelebeTS
27.06.2020, 14:02

3 maçtır Hüseyin ilk 11 yazıyorlar ama bir türlü oynatamadılar, yine oynamaz :D

memozcan
27.06.2020, 14:02
Da Costa nın gelecek yıl alacağı ücret 0.45 milyon Euro. Kötü para da değil tabi ama diğerlerine kıyasla çok da değil. Bu düşünceyle oynatmıyorlarsa büyük yanlış yapıyorlar. Ama ben pek sanmıyorum. İnşallah böyle mantıksız bir hesap içinde değillerdir. O da çok iyi değil belki ama elimizdeki en stopere benzeyen stoper Da Costa.
geçen maç da costa - campi tandemi olsa kesinlikle yenilmezdik.. adamlar 40 tane orta açtılar çoğunu onlar topladı.. hele ht4 oyuna girikten sonra ortalar başının üstünden gelip geçiyordu..

bu ligde bir takımı şampiyon yapan defans tandemidir.. iki isim de kazma olabilir ama uyumluysalar sıkıntı yok..

Latif Özdem
27.06.2020, 14:21
geçen maç da costa - campi tandemi olsa kesinlikle yenilmezdik.. adamlar 40 tane orta açtılar çoğunu onlar topladı.. hele ht4 oyuna girikten sonra ortalar başının üstünden gelip geçiyordu..

bu ligde bir takımı şampiyon yapan defans tandemidir.. iki isim de kazma olabilir ama uyumluysalar sıkıntı yok..
Evet geçen maç baktılar yan toplarda iyi değiliz (kalecimizin yan toplarda etkisiz olmasını da hesaba katmak lazım ama) bayağı bayağı yüklendiler ortalar ile.

Latif Özdem
27.06.2020, 14:39
Allah rızası için bundan sonra transfer edeceğimiz,

-stoperler ya Hüseyin Hosseini gibi kısa boylu ya da Campi gibi uzun ama hantal,

-orta saha oyuncuları (özellikle ön libero, 8 numara) da ya ufak tefek ve güçsüz ya da Okay gibi, Kuçka gibi, Mikel gibi güçlü, yapılı ama hantal, yavaş olmasın.

Amin!

bordoylamavi
27.06.2020, 14:57
bu maçı kazanmayı bırak averaj için 3 4 fark yapmamız lazım. bu takım istediği zaman gol atabilecek bir takım. bunu gol ihtiyacı olduğunda görüyoruz hep. ama gol atıp durup geri çekilmeye başlıyoruz hemen. oysa bir boksör gibi 12 raundu beklemeden rakibi üstüste goller atarak nakavt edebilecek bir takımız. geriye çekilmenin şimdiye kadar bi faydasını görmedik ya son dakka gol yedik ya da rakiplerin beceriksziliğinden yırttık.

İ. SARAL
27.06.2020, 15:11
1-0 olsun, bizim olsun. Adamların son şansı, yeni gelen hocanın ilk sınavı. Bence zor maç, inş bir saçmalık olmaz.

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ufuk
27.06.2020, 15:25
3 maçtır Hüseyin ilk 11 yazıyorlar ama bir türlü oynatamadılar, yine oynamaz :D

Hüseyin 11den kesik yedi diye üzülenler var sanırım. Gerekli gereksiz sonradan girmesini buna bağlıyorum ben. Bu maç hızlı hücumcular karşısında belki mantıklı bir tarafı olabilir anlarım ama Alanya maçında oyuna girmesini gerektirecek bir şey yoktu.

HOPA'LI TS'Lİ
27.06.2020, 15:38
Yine bir TD değişikliği ve ilk maçı bizimle
Kazasız geçelim
Bu maçta gol yemeyelim
Şampiyonluk yolunda kredimiz kalmadı
SÖRLOTH 6 maçlık orucu boz artık bu akşam
COVİD-19 GİBİ NE UĞURSUZ GELDİ ŞU 19

Mehmet Fatih Silik
27.06.2020, 15:45
Umarim su kalan son 6 macta biraz olsun kritik pozisyonlarda hakeme baski uygulariz.
Ne pozisyonlarimiz biz birsey demedigimiz icin hic edildi.

Sefaenes
27.06.2020, 15:56
Var da bir serefsiz daha oturuyor gümüşdağ ekibinden. Bu lanez olasi var adam gibi çalışsa ligler coktan sampiyon 9lmustul gecen hafta bile A. Ömüre yapilan kirmizi pos var es geçildi bugün de adam gibi es geçilecek

Yiğit Gayretli
27.06.2020, 15:56
Sosa'nın maç formu yok. En çok bu durum kafamı kurcalıyor ama ne olursa olsun üç farkla kazanılması gereken bir maç. Tekrar lider olacağız!

artvints
27.06.2020, 15:59
Sosa maça başlamasin bence. Hizli başlar öne geçeriz, sonra oyuncular yorulur yatmaya başlariz. Sosa çıksın mı, çıkmasın mı derken panik havası eser yine, beraberlik golünü de yersen geçmiş olsun zaten.

gurur6134
27.06.2020, 16:08
Var hakemi suat arslanbogami bu bildigin meydan okumadir artik

gurur6134
27.06.2020, 16:11
Sosa gidisata gore sonradan girmeli mac temposu adina son 25 dakika girebilir riske etmeye gerek yok..

Samet Berber
27.06.2020, 16:13
0.5-0 olsun bizim olsun.

gurur6134
27.06.2020, 16:20
Sakin kalirsak daha da onemlisi hakem kurbani olmazsak en az 3 fark bekliyorum..

yorumsuz6117
27.06.2020, 16:42
Kazanırız ancak ipler artık Başak'ın elinde, GS, Antalya maçlarından 6 puan çıkarırlarsa direk şampiyonlar, 2 maçtan birinde mutlak puan kaybetmeleri lazım ki iddaamızı sürdürelim ve bizim puan kaybetme şansımız kalmadı artık krediyi Alanya maçında tükettik, GS'yi de yenmemiz lazım, umarım lig bittiğinde "Biz şampiyonluğu aslında Alanya maçında kaybettik" cümlesini kurmayız..

10-11'de Eskişehir'i yenemediğimiz an Fener şampiyon olmuştu..

Enes Başkaya60
27.06.2020, 16:45
4-1 biter...

Sórloth (2), Novak, Abduş golleri atar..

Onların tek golü Rodriguez'den gelir diye düşünüyorum bakalım..

emre6117
27.06.2020, 16:46
Var hakemi suat arslanbogami bu bildigin meydan okumadir artik

Göksel her hafta meydan okuyor zaten. Göstere göstere açık açık yapıyor.ama gücümüz yetmiyor.hatta hic gücümüzün de olmadığı ortaya çıkıyor.
Sadece sahada futbolcuların vereceği emek var.(hem rakibe hem hakemlere.karsi.)
Siyaset yine sınıfta kalmıştır.kocaman bir camiayı karşısına almakta bir sakınca görmüyor demekki.

emre6117
27.06.2020, 16:48
Kazanırız ancak ipler artık Başak'ın elinde, GS, Antalya maçlarından 6 puan çıkarırlarsa direk şampiyonlar, 2 maçtan birinde mutlak puan kaybetmeleri lazım ki iddaamızı sürdürelim ve bizim puan kaybetme şansımız kalmadı artık krediyi Alanya maçında tükettik, GS'yi de yenmemiz lazım, umarım lig bittiğinde "Biz şampiyonluğu aslında Alanya maçında kaybettik" cümlesini kurmayız..

10-11'de Eskişehir'i yenemediğimiz an Fener şampiyon olmuştu..

Asıl mac haftaya.gsyi deplasmanda yenebilirmişiz hic bilmiyorum.kolay olmayacaktır.cunku gs 5.lige.dogru iniyor.onlarda son atımlık kurşunlarını bize sakliyorlardir.
Gs maçında da puan kaybedersek zaten kalan 4 haftanın pek bir önemi kalmaz.

yorumsuz6117
27.06.2020, 16:49
Asıl mac haftaya.gsyi deplasmanda yenebilirmişiz hic bilmiyorum.kolay olmayacaktır.cunku gs 5.lige.dogru iniyor.onlarda son atımlık kurşunlarını bize sakliyorlardir.
Gs maçında da puan kaybedersek zaten kalan 4 haftanın pek bir önemi kalmaz.

GS-TS maçı bittiğinde lider kimse şampiyon odur..

emre6117
27.06.2020, 16:49
Bu akşam yenecegimizden hic şüphem yok.asil istediğim biraz averajı da arttırmak.
Ayrıca gs maçına sakatsız ve cezasız çıkabilmek.bakalim bunları başarabilecekmiyiz.

emre6117
27.06.2020, 16:51
GS-TS maçı bittiğinde lider kimse şampiyon odur..

Başakşehir ile gs maçı sonrası 2 puan fark olursa da umudumuz devam eder.basak üstten gelecek emire bakar.bir bakmışsın son 4 hafta galibiyet bile alamaz.yularini tutanların alacağı kararlar önemli.
Su unutulmasin başak geçen sene son 7 hafta sadece 6 puan alabildi.birileri dur dedi onlar da durdu.
Diğer türlü gs geçen sene hakem destekleri olsa bile şampiyon olamazdı.basak bıraktı şampiyonluğu.

My
27.06.2020, 16:54
90'lardan sonra gerginliğin bize yaradığını ben hiç görmedim gibi bir şey. İnadına olacağız da deyip gerildikçe gerildik yine. Bakalım ne olacak bu maç. Bir de Çimşir faktörü var :) Bugün izlicem maçı ama :)

ANAOKULU TERK
27.06.2020, 17:04
kısa yazacağım .

origill isimli futbolcuyu izlemeden yorum yapıyorsunuz .

bu futbolcu 100 metreyi 11.8 saniyede koşan bir oyuncu .
yani ( bu lige göre ) çok hızlı .
ve ( sen komple hücumdayken ) her an senin statik defansının arkasına sarkabilir .

hoca , costa ve campi gibi iki ağır vasıta yerine ,
tabi ki türkmen'i tercih edecek . etmeli .

türkmen oynamasın eyvallah da ,
arkada origill ile birebir kaldığında durdurabilecek hızda ,
kadroda kaç tane hızlı defans oyuncun var ?

yorumsuz6117
27.06.2020, 17:24
Başakşehir ile gs maçı sonrası 2 puan fark olursa da umudumuz devam eder.basak üstten gelecek emire bakar.bir bakmışsın son 4 hafta galibiyet bile alamaz.yularini tutanların alacağı kararlar önemli.
Su unutulmasin başak geçen sene son 7 hafta sadece 6 puan alabildi.birileri dur dedi onlar da durdu.
Diğer türlü gs geçen sene hakem destekleri olsa bile şampiyon olamazdı.basak bıraktı şampiyonluğu.

Başak şampiyonluğu GS'ye bıraktı, TS'ye kimse şampiyonluk vermez..

Enes Başkaya60
27.06.2020, 17:24
Başak şampiyonluğu GS'ye bıraktı, TS'ye kimse şampiyonluk vermez..

Aynen öyle...

Başak bu hafta Gayse'yi yenerse bu iş biter maalesef inşallah öyle bir şey olmaz Allah hakkı verir lig başından beri adamların 1 maçında bile hakem hatası yok şaka gibi biz 10 puan bıraktık belki hakem hatalarından...

Allahımında bir hesabı vardır ...

Anıl C
27.06.2020, 17:46
Gecen haftaki oyun oynanirsa bu hafta da berabere biter.

romeikaa
27.06.2020, 17:48
yine dualara inşallahlara kalmayalım artık ya. alanya maçı anneme dua oku 3 dk kaldı yemiyelim dedim. 15 saniye kala gol yedik. yıldım artık vallahi inancım zayıflamaya başladı. lütfen bu maç iş duaya kalmadan rahat bi maç izleyelim. hipertansiyon hastasıyım en düşük tansiyonum 16-12 maçları çıldırarak izliyorum. ben bu kadronun sergenin çöplere oynattığı futbolu bile oynayamamasını kaldıramıyorum artık. 1 gol atıp çekilmeyin yeteeeeeeeeeer.

ÖmürKaradeniz61
27.06.2020, 17:52
Sosanın oynayacak olması büyük avantaj olacaktır. Farklı kazanırız bence.

Enes Başkaya60
27.06.2020, 17:56
Sosanın oynayacak olması büyük avantaj olacaktır. Farklı kazanırız bence.

Avantaj ama ben olsam şu maçta riske etmem sonuç alamazsak 2.yari sokarım Gayse maçında tam hazır olarak sahaya çıkmalı Sosa belki yarın Başak puan kaybedecek çünkü puan kaybederseler Gayse maçında Nwekaame'nin de oynama ihtimali var...

Öyle olursa maçı alabiliriz...

Manu61
27.06.2020, 17:58
Sadece Lobzhanidze ve Michalak adındaki yürüyen uçaklardan korkuyorum çok tehlikeli koşuları var bu heriflerin. Flash ve Quicksilver gibi takılıyorlar her hafta.

Onur Erçetin
27.06.2020, 18:07
Sadece Lobzhanidze ve Michalak adındaki yürüyen uçaklardan korkuyorum çok tehlikeli koşuları var bu heriflerin. Flash ve Quicksilver gibi takılıyorlar her hafta.
İkisi de aşırı derecede süratli isimler ama enerjileri 90 dk lık değil.Ayrıca kafaları da çok çalışmıyor.Başakşehir maçında kontraların içine ettiler,yanlış tercihler yaptılar.

Genel olarak en çok dikkat etmemiz gereken ikili bunlar tabiki.Gereksiz top kayıpları başımıza bela olur.

batu94
27.06.2020, 18:09
İkisi de aşırı derecede süratli isimler ama enerjileri 90 dk lık değil.Ayrıca kafaları da çok çalışmıyor.Başakşehir maçında kontraların içine ettiler,yanlış tercihler yaptılar.

Genel olarak en çok dikkat etmemiz gereken ikili bunlar tabiki.Gereksiz top kayıpları başımıza bela olur.

Adamlar çok hızlı gerçekten. İnanılmaz patlayıcı güçleri var. Ama çok top kaybı yaptılar akbil maçında. Akıllı olsalar farkı açarlardı o derece. Ne olur ne olmaz boş alan bırakmamak lazım. Bize gelince zeka patlaması yaşarlarsa şaşırmam..

POYRAZ
27.06.2020, 18:14
Hüseyin hocam, zeytin gözlü hocam, o lüle saclarinin yoluna cümle alemin kurban oldugu hocam, Allah askina su takimi tirsak oynatma.
2-0 Önde olursun geriye cekilirsin anlarim ama yumurta tam kapinin agzindayken su takimi komple geriye cekme.
Ankara'nin hocasi degisti, yeni gelen hocaya oyuncular kendilerini ispat etmek icin mutlaka oynayacaklardir.
Hocam ipler sende, üzme bizi kurban oldugum.

İ. SARAL
27.06.2020, 18:25
Sadece Lobzhanidze ve Michalak adındaki yürüyen uçaklardan korkuyorum çok tehlikeli koşuları var bu heriflerin. Flash ve Quicksilver gibi takılıyorlar her hafta.Aynen. Rodrigues de fena değil. Kontrdan gümlemeyiz inş.

Oğuzhan Fidan
27.06.2020, 18:33
Hüseyin hocam, zeytin gözlü hocam, o lüle saclarinin yoluna cümle alemin kurban oldugu hocam, Allah askina su takimi tirsak oynatma.
2-0 Önde olursun geriye cekilirsin anlarim ama yumurta tam kapinin agzindayken su takimi komple geriye cekme.
Ankara'nin hocasi degisti, yeni gelen hocaya oyuncular kendilerini ispat etmek icin mutlaka oynayacaklardir.
Hocam ipler sende, üzme bizi kurban oldugum.

geriye çekilip skor koruduğun her maçı kaybedersin.

POYRAZ
27.06.2020, 18:53
Istesen de istemesen de geriye cekiliyor.
Illaki bununla yüzlesecek isek, bunu tek farkli öndeyken degil 2 farkli öndeyken görmeyi tercih ederim.
Tek farkli öndeyken geriye cekilmek inanilmaz bir risk. 2 Farkli öndeyken de cekilmesin
ama onun mantalitesi bu. Iste bunu yapmamasi icin nacizhane buradan cagrida bulunuyoruz.

geriye çekilip skor koruduğun her maçı kaybedersin.

oğuzhan can
27.06.2020, 18:54
Herkese merhaba,
Benim korkum Campi. Eğer Campi ile çıkarsak yavaşlığından dolayı gol yeme olasılığımızı yüksek görüyorum. Ama maçı alırız büyük ihtimalle.

Oğuzhan Fidan
27.06.2020, 18:56
Illaki bununla yüzlesecek isek, bunu tek farkli öndeyken degil 2 farkli öndeyken görmeyi tercih ederim.
Tek farkli öndeyken geriye cekilmek inanilmaz bir risk. 2 Farkli öndeyken de cekilmesin
ama onun mantalitesi bu. Iste bunu yapmamasi icin nacizhane buradan cagrida bulunuyoruz.

yılların verdiği bi tedirginlikte var takımda.. biz ne kadar ekran önünden böyle rahatça konuşabiliyorsakta iş sahada öyle olmuyor belliki.. hedefleri olduğu için 1 atıp skor korumaya yöneliyorlar ve genel anlamdada çok acı çektik bu konudan. bu seneki genetik yapımıza işledi maalesef alanya maçındada en büyük darbeyi yedik.

BlackPanther
27.06.2020, 19:03
Bugünde Çimşir fantezileri görmek istemiyorum!!!

chener
27.06.2020, 19:06
Barcelonanın defansını görünce bizimkilere de kızamıyom.

BlackPanther
27.06.2020, 19:06

Futbol oynamış herkes bilir! 1:0, 2:1 e vsy. yatılmaz!!! Çünkü rakip uzaktan bir şut dener o şut şansa kaleye gider.

Alanyaspor maçı en iyi örneği bunun!!!

Oğuzhan Fidan
27.06.2020, 19:07
Futbol oynamış herkes bilir! 1:0, 2:1 e vsy. yatılmaz!!! Çünkü rakip uzaktan bir şut dener o şut şansa kaleye gider.

Alanyaspor maçı en iyi örneği bunun!!!

Alanya maçı bu güne kadar yediğimiz en sert tokattı osmanlı tokatı halt etmiş.. bunu görerek bilerek oynasınlar işte.

TrabzonVictory
27.06.2020, 19:12
Haydi Fırtına Geliyor Efsane Trabzonspor Geliyor Şampiyon Trabzonspor Geliyor...

Trabzonspor'umuz ayağını korkak alıştırma atabildiğin kadar gol at ve Trabzonspor'umuza yakışır futbol oyna...

Trabzonspor'umuza böyle maçlara uğurlarken çok organizasyonlar yaparak taraftar ve camia desteği ile artık Bu sezonun Şampiyon tamamlayım ŞAMPİYON TRABZONSPOR.

BlackPanther
27.06.2020, 19:15
Alanya maçı bu güne kadar yediğimiz en sert tokattı osmanlı tokatı halt etmiş.. bunu görerek bilerek oynasınlar işte.

O tokattı hak ettik ama!!! Çimşir tek haneli sokarlara yatarsa bir gün bunu birileri cezalandıracaktı! Ve sonunda fena bir şekilde cezalandırdılar!!!

BlackPanther
27.06.2020, 19:17
Haydi Fırtına Geliyor Efsane Trabzonspor Geliyor Şampiyon Trabzonspor Geliyor...

Trabzonspor'umuz ayağını korkak alıştırma atabildiğin kadar gol at ve Trabzonspor'umuza yakışır futbol oyna...

Trabzonspor'umuza böyle maçlara uğurlarken çok organizasyonlar yaparak taraftar ve camia desteği ile artık Bu sezonun Şampiyon tamamlayım ŞAMPİYON TRABZONSPOR.

Sence çimşir gol yemeyelim diye tüm takımı defans ile mi doldurur?

TrabzonVictory
27.06.2020, 19:22
Sence çimşir gol yemeyelim diye tüm takımı defans ile mi doldurur?

Yapmaz çünkü artık fetih zamanı Hüseyin Hocada hücum emri verecektir...

Murat'
27.06.2020, 19:26
Ekuban'ın sakatlandığı doğru mu?

smart
27.06.2020, 19:28
Yapmaz çünkü artık fetih zamanı Hüseyin Hocada hücum emri verecektir...

Geçen hafta ne zamanıydı?

Enes Başkaya60
Ekuban'ın sakatlandığı doğru mu?

Yok artık inşallah şakadır...

Soner Albayrak
Ekuban'ın sakatlandığı bilgisi Twiter'da dolanıyor. Doğru mu?

Mustafa YILMAZ
27.06.2020, 19:30
şehir ayağa kalkmış durumda fena bir konvoy oluyor yol boyu meşaleler yanmış her yer duman https://www.pscp.tv/w/1gqxvamkdERJB

can çekiyor,can istiyor orada olmak

ÖmürKaradeniz61
27.06.2020, 19:31
Sahildeki görüntü tüyleri diken diken ediyor. Bu şehir fazlasıyla en iyisini hakediyor.

ilelebeTS
27.06.2020, 19:32
Ekuban'ın sakatlandığı bilgisi Twiter'da dolanıyor. Doğru mu?

Hasan Tuncel kadrodan çıkarıldığını söyledi, kasık bölgesinden sakatlanmış dün.

BatuhanB
Ekuban dünkü antrenmanda kasığından ağrı hissettiği için maç kadrosundan çıkarılmış. Sıçayım sakatlığına artık yeter da.

Berke6198
Ekuban'ı haftaya oynanacak Galatasaray maçı için riske etmediğimizi düşünüyorum... Çok can sıktı artık bu sakatlık mevzusu.

Soner Albayrak
Ekuban kadrodan çıkarılmış. Hayret bir şey ya, bu nedir ya?

Doğukan Uçan
27.06.2020, 19:33
eskişehirspor 2.lige düştü :D :D :D

Soner Albayrak
Futbolcular kendilerini çok mu zorluyorlar acaba? Bu nedir abi ya?

Mustafa YILMAZ
ekuban olayı iyi olmadı şimdi.

4-1-4-1 oynarız muhtemelen.

Semih AYDIN
27.06.2020, 19:34
Böyle bir şey biz den başka hangi takımın başına geliyor acaba. Bu adamların doktor olduğuna emin miyiz?

ilelebeTS
27.06.2020, 19:35
Bu maçı geçeriz bir şekilde ama sakatlar haftaya dönmeli.

Enes Başkaya60
27.06.2020, 19:36
Ekubanda muhtemelen sezonu kapattı var bir iş başımızda ama anlamadım yazık ya yazık o kadar emeğe en önemli oyuncularımızı birer birer kayıp ediyoruz..

TrabzonVictory
27.06.2020, 19:38
Geçen hafta ne zamanıydı?

Geçen hafta Trabzonspor düşmanlarının kahbelik zamanıydı artık intikam zamanı kim olursa olsun şampiyonluğumuza kim engel olmaya çalışıyorsa bedeli ve hesabı sorulacak...

ucurum
Ekuban ile Wakaeme aynı durumdaymış 4-6 hafta dedi bir arkadaş

Oğuz B.
Ekuban'a n'oldu? E yok artık ama.

Berke6198
27.06.2020, 19:39
Ekubanda muhtemelen sezonu kapattı var bir iş başımızda ama anlamadım yazık ya yazık o kadar emeğe en önemli oyuncularımızı birer birer kayıp ediyoruz..

Abi böyle bir bilgi yok, hafif bir sakatlığı olduğu belirtildi. Böyle mesajlara gerek yok, sinir gerer yok yere.

Halil Alemdar
Hay böyle şansın. Aga şaka mı bu başka hangi takımın başına gelmiş olabilir bu? Sosa Waka Uğurcan şimdi de Eku. Offfff

Manu61
Bıktım artık bu sakatlıklardan yeter be kardeşim. Kapının önüne koyun artık şu beceriksiz herifleri.

Mehmet Fatih Silik
Ulan bir kere de tükürdüğümün Visca'sı sakatlansın be!

Isko6161
27.06.2020, 19:40
Şansimiza sokayim... Eku kadroda yokmus

ucurum
27.06.2020, 19:41
Abi böyle bir bilgi yok, hafif bir sakatlığı olduğu belirtildi. Böyle mesajlara gerek yok, sinir gerer yok yere.

Hafif değil, MR'a bile girememiş ödemden

Ahmet Kara
İyi oluyor sene başından beri kapı dışarı edemediler adamları.

İ. SARAL
Nasıl antrenman yapıyor bunlar? Böyle bir şey olamaz ya.

ilelebeTS
27.06.2020, 19:42
Uğurcan da girememişti. Fol yok yumurta yok ortada henüz.

Enes Başkaya60
27.06.2020, 19:42

Twitter da 4-6 hafta muhabbeti dönüyordu ondan öyle düşüncemi yazdım Berkecim inşallah doğru değildir...

Soner Albayrak
27.06.2020, 19:43
Kesinlikle normal bir durum değil bu. Takımın en forma hayvan gibi adamı çat diye sakatlanıyor, ben anlamadım bu işi.

Anatomiyi fazla zorlarsın ondan olur diyeceğim. Aklıma başka bir şey gelmiyor.

ucurum
27.06.2020, 19:44
Uğurcan da girememişti. Fol yok yumurta yok ortada henüz.

Bana söylenen Wakaeme gibi sakatlanmış antrenmanda

ucurum
27.06.2020, 19:45
Yani inşallah bir şeyi yoktur...

Çok da önemsemiyorum

Biz 6da 6 yapacağız

Ha Başak da yapacak da neyse

Ahmet Kara
Maç kazanma ihtimalimiz sifır. Başkan kavga edeceğine doktor kondisyoner bulsun takima gelecek sene.

Berke6198

Ekuban MR'a girmiş, ödem tespit edilmiş. Galatasaray maçına yetiştirilmeye çalışılıyormuş. Mehmet Karagöz'ün haberi.

ilelebeTS
27.06.2020, 19:46
Bana söylenen Wakaeme gibi sakatlanmış antrenmanda
Tamam da MR belli olmadan ne olduğu belli olmaz. Aynı bölgeden sakatlanması aynı derecede problemi olduğunu göstermez.

Halil Alemdar
Yaş ortalaması 95 olan takımda 1 tane önemli sakat yok ama biz düz yolda yürürken sakatlanıyoruz. Hiç keyfim kalmadı ya.

Enes Başkaya60
Yani inşallah bir şeyi yoktur...

Çok da önemsemiyorum

Biz 6da 6 yapacağız

Ha Başak da yapacak da neyse

Ekuban ve Nwekaame olmadan Gayse'den puan bile alamayız ne 6da 6 sı...

Enes Başkaya60
27.06.2020, 19:47
Ekuban MR'a girmiş, ödem tespit edilmiş. Galatasaray maçına yetiştirilmeye çalışılıyormuş. Mehmet Karagöz'ün haberi.

Yetiştirilmeye çalışılıyor diye haber yaptıysa imkanı yok bence Berkecim şimdiden geçmiş olsun...

Sefaenes
27.06.2020, 19:48
Maç kazanma ihtimalimiz sifır. Başkan kavga edeceğine doktor kondisyoner bulsun takima gelecek sene.

Baskan nerede kavga etti son maci diyorsan haklibolarak kavga etti aslinda onana avrat kufur eden yoneticiye agzoni burnunu kirmaliydi ama saglik ekibi konusunda haklisin 1 futbolcu az alip saglik ekip alalim

hanzale
27.06.2020, 19:48
kulübünbu sakatlık olayını önemsememesi hedefi olmadığının isbatı sanki, bu nedir be enönemli 4 oyuncun sakat Sosa döndü bir şekilde ama olmaz yazıktır

çepni_61
27.06.2020, 19:49
Kadroya bak şaka gibi

Enes Başkaya60
Baskan nerede kavga etti son maci diyorsan haklibolarak kavga etti aslinda onana avrat kufur eden yoneticiye agzoni burnunu kirmaliydi ama saglik ekibi konusunda haklisin 1 futbolcu az alip saglik ekip alalim

Sıra Novak da bence haftaya da o gider yazıklar olsun yazıklar.. Bu nasıl bir iş anlamak mümkün değil...

AYYILDIZ
Böyle birsey olabilir mi ya. Nedir bu sakatlıklar.

arda.61
Son virajda bütün önemli adamlarımız hafta hafta sakatlanıyor bu nasıl iş arkadaş

çepni_61
Bu kadroyla da yeneriz ama şampiyonluk zor

Sonne
27.06.2020, 19:50
bu sakatlıklar bizde değil başka bir takımda olsaydı mesela sivasspor kaça sattınız lan şampiyonluğu derdim. bu kadarı fazla artık

UYZD
27.06.2020, 19:51
Kadro açıklandı mı? Ben göremedim birisi atabilir mi?

Enes Başkaya60
Bu kadroyla da yeneriz ama şampiyonluk zor

Şampiyonluk işi bitti kimse hayal kurmasın bence eku ve Nwekaamesiz imkansız ötesi...

2.olmaya bakalım artık..

Emre Veli
edit.

Samet Berber
27.06.2020, 19:53
Sosa, Nwakaeme, Uğurcan şimdi de Ekuban..olacak şey değil